Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Komentáře k článku

10.8.2005 0:19

Zmysel - a moja otázka.... Prečo?

Ja dakedy rozmýšľam nad celkovým zmyslom všetkého. Či má dačo vôbec zmysel. Načo sú mi peniaze? Prečo ich nezápalim a nad vzniknutým ohňom si neopečiem svoju topánku zavesenú na udici priamo na ulici? Prečo nerozdám svoje heslá na sieti? Prečo nespím vonku pred domom v kríkoch? Načo sa liečim na chrípku? Prečo sa snažím (!) odriekať alkohol? Načo hľadám lásku? Prečo nie je vo svete mier? Prečo zomierajú tí, ktorých život je krásny, prečo zomierajú deti, nevinné obete, prečo?! PREčO zomierajú mladí, ktorí chcú žiť a vážia si život? Prečo? Položme si otázku, zamyslime sa nad tým málom čo máme a potom nad tým ničím čo majú mnohí anonymní hladujúci ľudia. Nie, toto nie je vyplod sfetovaného hipika. TO JE OTÁZKA! Kam sa rútime? Druh hommo sapiens sapiens sa rúti do vlastnej záhuby. Záchrana nie je, ani kebyže sa neviem ako snažíme. Zostáva nám len jedno. Ďakovať, že máme ráno čo žrať, že máme si čo obliecť, ďakujme, že sa možeme hnevať a sťažovať na to ako sa máme „strašne“ zle. Niektori sa možu aj snažiť pomocť, ale naše páky sú krátke. A je neskoro...

Je ako nebolo, bude ako
EFi Yunah, 10.8.2005 8:46

Neviem... Podľa mňa to vidíš až príliš čierne... ono to až také zlé nebude... V každej dobe ľudstva existovali choroby, vojny, hlad... a blahobyt, dorgy, sex... hudba, zabava... A v každej dobe ľudia nadobudli pocit, že swet sa rúti do zániku... Pokrok je, bol a bude... Pokrok naháňa hrôzu už tisícky rokov... každý kto trochu začne rozmýšľať sa dostane asi do takéhoto rozpoloženia... ale prejde nejaká ta doba a bude kľud... zvykneš si na to... a pochopíš, že nieje možné zamýšľať sa nad každou blbinou... i keď priznám sa, rád si zafrflem a zafilozofujem pri jedno pive...

Odp: Je ako nebolo, bude ako
filipokiller, 10.8.2005 14:18

Veď sa tomu nebránim,ale aj tak je to tu jedno veľké svinstvo, aj keď ma život bavi(aspoň trochu).

Nikdo nezná smysl života
Aleš Janda, 24.8.2005 19:52

Vycházej z toho, že to, proč tu jsme, nikdo neví. Ani nikdo neví, jak se má chovat. V podstatě jsme (snad) jen předurčeni k tomu, abychom zanechali potomstvo, které zachová rod.
Je to tak správně, neměli by radši všichni vymřít? Ani to není nijak dáno.

A jestli je to jako v Matrixu, že fungujeme jen jako baterie nějaké „vyšší“ společnosti (chcete-li: mikrobi v našem těle), proč ne.

Nikdo neví, proč tu jsme, ale není tu špatně, ne? :-)

smysl života
Leni, 31.8.2005 12:11

pokud hledáš slysl života, tak už nehledej, odpově´d na tuto otázku je: 42

Prečo? Protože proto. No když budete...
Tony, 26.3.2011 10:47

Prečo? Protože proto.

No když budete ráno jenom děkovat za to co máte nebudete nakonec mít nic a dopadnete stejně jako v indii nebo muslimském světě, kde žijí podle mého názoru v hrozném nepořádku a špíně. Od rána je třeba celý den na sobě pracovat abyste další ráno měl zas o něco lépe. Abyste se vždy dostal o trošku dál. Protože když nepůjdete dopředu půjdete dozadu. Nedá se zastavit, nedělat nic a myslet si, že tak to už zůstane. To nemohou dělat ani milionáři. O jmění se musí starat jinak ztratí na velmi rychle na hodnotě a nebudou mít nic.
Proto se také říká, že být milionář není žádná výhra. Nic Vám to neulehčí...

Záleží na tom co od života chcete.

A proč hledáte lásku? Já bych řekl, že pro těch několik okamžiků štěstí, které z toho pro Vás plynou. Myslím ten pocit souznění při západu slunce nebo romantika atd.
Rozhodně být ve vztahu s životní láskou neznamená štěstí. Tyto dvě slova rozhodně nespojuji ŠTĚSTÍ se nerovná LÁSKA!

Návod jak prožít život je jednoduchý. Nepotřebujete k tomu žádné extrémní náboženství.
Snažte se být vždy dobrým člověkem. Buďte tolerantní k lidem i k přírodě. Nad vším co Vám kdo řekně přemýšlejte, chovejte se dobře ke svému tělu (nekuřte, sportujte, jezte zdravě).
Já se tak snažím žít.
Líbí se mi pojem:
[url=http://http://cs.wikipedia.org/wiki/Kalokagathia]http://cs.wikipedia.org/wiki/Kalokagathia[/url]
Aneb souznění duše a těla.

Odp: Prečo? Protože proto. No když budete...
Tony, 26.3.2011 10:48

Omlouvám se za špatnou strukturu vět a gram. chyby... psal sem to ve spěchu...

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru