Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Jsem nezaměstnaný aneb za vše mohou právníci a manageři"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: Takže vezmu to trochu jinak:Ve svém...
Juras, 12.6.2008 8:14

Některý člověk někdy taky chce mít pocit, že je jeho práce užitečná. Já si svojí prací nejsem tak moc jist - někdy mám pocit, že se podílím na činnosti, která jenom vymýšlí, jak vnucovat lidem něco, co by sami možná nechtěli (programujeme sw pro finanční organizace).

U takového pekaře je např. smysluplnost práce jasná - jednoznačně je to klad.

Jak jste na tom s hodnoccením užitečnosti Vaší práce? Já považuji personální agentury spíše za parazitičtější způsob obživy naž za užitečnou činnost. Navíc jsou v řadě případů indiskrétní a škodí svým klientům - uchazečům o práci (některé příklady mám ze svého bezprostředního okolí). Co si třeba myslet o personální agentuře, která se dovolá na sekretariát firmy, představí se jako personální agentura a chce přepojit na konkrétního zaměstnance? (naštěstí ten, kterému tohle udělali, nebyl ronantik, ale pro firmu cenný člověk, a tak mu to pomohlo ke zvýšení platu, protože se nadřízení vyděsili ;-)
Jinou personální agenturu a její nesolidnost zase někteří lidé využili cíleně - když se zjistilo, že dává naší firmě echo, když jí přijde životopis od některého ze zaměstnanců, někteří lidi tam poslali životopis jenom proto, aby vyplašili vedení a trochu si tak pomohli ;-)

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.