Pro všechny přemýšlivé lidi

Komentáře k článku

11.6.2008 18:21

Počítač a člověk. Jaký v tom je rozdíl?

Sova

Často se setkávám s tím, že lidé manipulují s počítačem jako s člověkem. I na hodinách výpočetní techniky si počítač přirovnáváme k člověku (OS - mozek, mateřská deska - srdce atd.) Na první pohled je to úplně normální, ale když si představím, že člověk se už pomalu stává počítačem (robotem), spousta lidí si do mozku nechávají voperovat různé mikročipy, hodně lidí spoléhá na umělou inteligenci počítače. Pomalu to začíná bý tak, že počítač není závislý na člověku, ale člověk na počítači. Většina lidí už dnes má zkušenosti s počítačem a spousta lidí jsou na něm závislá. Je to ale dobře? Ne! Já si myslím, že člověk by měl zůstat člověkem, a že když člověk občas něco zapomene, je to v pořádku. A co vy? Jaký na to máte názor?

Dostaneme se jistě do doby podle filmu...
anonym, 11.6.2008 21:09

Dostaneme se jistě do doby podle filmu Já robot. A nebude to trvat dlouho. (roboti nás budou chránit před sami sebou)

Odp: Dostaneme se jistě do doby podle filmu...
Tony, 12.6.2008 0:00

Nedělejte si iluze.... to nastane, až za hoooodně dlouho. Pokud se do té doby lidstvo nezničí...

Odp2: Dostaneme se jistě do doby podle filmu...
bohusz, 22.6.2008 9:26

Tak dobří nejsme. ;-)

Odp3: Dostaneme se jistě do doby podle filmu...
alan-, 9.12.2011 14:18

bude filmová hvězda koukat,jak ji zase vylepšejí fazónu...naše máma dycky říkala,nezačínej si nic s hercema,to bys měla život!ale já ne,já hercem sem od narození svého a až do hrobu,taky kdo neni hercem?

Další věc, která je nepříjemná, je ta...
anonym, 11.6.2008 21:11

Další věc, která je nepříjemná, je ta, že člověk bude vždy ten nejpomalejší článek. (než něco zkontroluje, než něco napíše, vypočítá)

No jo, ono je to těžký. My si to...
pavla.75, 11.6.2008 21:59

No jo, ono je to těžký. My si to uvědomujeme, ale naše děti zřejmě dostanou záhul. Vždyť už ani neumějí spočítat deset procent ze sta. To si nevymýšlím. Žiji v Německu. Bohužel právě o tomhle byl nedávno v telce pořad. A hlavně - víte ono je to tady vzhledem k platům celkem levný a děti se mezi sebou předháněj kdo umí víc her a kdo jakou hrál. Pokud to půjde takhle dál, dospějeme zřejmě k bezvládí, neboť naše děti bude zajímat více telka a počítačový hry, kde jsou v jiné realitě, než obyčejný život. Vždyť je všední, co chceme? Ve hře je alespoň něco co může objevovat a zkoumat, přinejhorším ničit... Ale to už by bylo o něčem jiném. Jo, počítače jsou dobří pomocníci, ale i dobří spotřebitelé našeho dětství, volného času, co můžeme věnovat více rodině a hlavně - bolej záda, nemyslíte? :-))

Odp: No jo, ono je to těžký. My si to...
Juras, 12.6.2008 7:47

To, že Vaše děti neumí spočítat deset procent ze sta, není vina nových technologií. Naopak, mně připadá, že moje děti se díky hrám právě v procentech dobře orientují, díky instalačním programům s progress barem a různým načítáním pozic, kde se jim postup načítání taky ukazuje v procentech, mají o tomto pojmu dost konkrétní představu. Myslím, že můj syn by deset procent ze sta spočítal levou zadní a ještě to ve škole nebrali (je ve čtvrté třídě). Naše prvňačka mi přijde zahlásit: „fotky už budou za chvilku nakopírovaný - už chybí jen deset procent“ a čtyřletá dcera taky začne poskakovat, když během instalace nové hry progressbar modrá u konce.

Odp2: No jo, ono je to těžký. My si to...
jox, 12.6.2008 15:44

To ze někdo neumí počítat neznamena že je blbej.........

Odp2: No jo, ono je to těžký. My si to...
pavla.75, 13.6.2008 8:04

Myslíte to dobře, to je fakt, Všimla jsem si, že Vás to urazilo... přesto - děkuji za reakci. Nemyslela jsem tím moje děti. Myslela jsem tím generaci, co se ted podílí na systematickým vzdelavani .... a je jedno, zda jsou to deti, ci uz dospeli... a není to žádná urážka, doba je prostě taková... :-))

Odp: No jo, ono je to těžký. My si to...
bohusz, 22.6.2008 9:40

Všichni netráví čas u počítače (nebo televize). Spousta lidí se věnuje jiným neužitečným činnostem. Celé dny jezdí na kole, posilují v tělocvičnách, vysedávají po barech, tancují, chodí po koncertech...
K čemu to všechno? Doba je prostě taková. Už není třeba bojovat, snažit se přelstít nepřítele, přijít na to, kdo usiluje o náš život či bezpečí. Žijeme v čase relativní hojnosti a bezpečí. Zlatrý věk nastává!
Nuda co? Marnost, že?
Ale chcete se vrátit tam, kde ještě valná část planety žije? K náboženským konfliktům, jako třeba v Afghánistánu? (Jejich účastníkům to jistě dává smysl.) K boji o přežití uprostřed chaosu zhrouceného Somálska? (Chránit život sebe a své rodiny, to je přece také smysluplné, ne?) K permanentní revoluci kolumbijských partizánů? (Na čí byste byla straně - kapitalistické vlády nebo drogových komunistů?)

Ano, o to jde - čím naplnit svůj život, když není bída, když jsou konflikty zažehnány, když není místo pro nenávist...

Ach ta doba..
Skittys, 11.6.2008 22:12

A vůbec, dnešní doba je hektická.. lidi se honí za penězma, protože jim nic jinýho nezbývá.. A taky bych řekla, že už nejsou tak spolehlivý jako dřív.. Právě tim jak nebyla ještě ta komunikace, se víc dodržovaly sliby.. Teď když si něco domluvíte, ale pak zjistíte, že nemůžete, stačí prostě vzít mobil do ruky a je to vyřešený.

Odp: Ach ta doba..
Juras, 12.6.2008 7:40

Přesně to si myslím taky. Na jednu stranu jsou mobily výborným pomocníkem, na druhou ale přispívají k morální a sociální devastaci společnosti.

Odp2: Ach ta doba..
Yardasan, 13.6.2008 20:27

Ty mobily za to opravdu nemohou. Možná mi to nebudete věřit, ale dají se i vypnout ;-) S pozdravem jK.

To není dobré
Juras, 12.6.2008 7:24

... I na hodinách výpočetní techniky si počítač přirovnáváme k člověku (OS - mozek, mateřská deska - srdce ...

Tak to budou zajímavé hodiny výpočetní techniky. To by mohli přirovnávat zvukovou kartu k játrům nebo sběrnici ke kolenu. Posluchačům to asi hodně dá. Když už k něčemu přirovnávat mozek, tak snad k procesoru, a srdce je spíš zdroj, ne?

Odp: To není dobré
Sova, 12.6.2008 13:25

Učitel počítačů nám to říká pouze pro přirovnání, ale když si to tak vezmu, stejně mezi člověkem a počítačem není takový rozdíl...

Lidi se stávají roboty?
Juras, 12.6.2008 7:30

O jakých lidech, kterých je spousta a nechávají si do mozku voperovat různé mikročipy, to mluvíte? A jakou by ty mikročipy měly mít funkci, aby z osobnosti se samostatným rozhodováním dokázaly vyrobit robta? :-D

Úvaha se závislostí počítače na člověku a naopak je taky velmi zajímavá. Proč by měl být počítač závislý na člověku? Je snad dům závislý na člověku? Nebo auto? Má nějaké vlastní potřeby nebo co?

Odp: Lidi se stávají roboty?
Luke, 12.6.2008 13:25

Úvaha se závislostí počítače na člověku a naopak je taky velmi zajímavá. Proč by měl být počítač závislý na člověku?
Autor pravděpodobně myslel že program nepracuje sám od sebe. To ale není tak úplně pravda, pokud nepočítám nejdokonalejší vědecké programy jsou tu již dlouhou dobu známé viry. Také by někdo mohl říci že počítač se sám nezapne, to je a vždy bude pravda ale člověk pokud zemře také sám od sebe neoživne, jedině že by usnul a pak se sám probudil, to ale počítač také umí (mohl by umět).

Odp: Lidi se stávají roboty?
pavla.75, 13.6.2008 8:10

...O jakých lidech, kterých je spousta a nechávají si do mozku voperovat různé mikročipy, to mluvíte? A jakou by ty mikročipy měly mít funkci, aby z osobnosti se samostatným rozhodováním dokázaly vyrobit robta? :-D...
možná byste měl trochu zapracovat na prohledání webu s touto tematikou... je Vám jaksi vzdálená.. o mikročipu se už ví dávno, o tom, žedokáže pomoci i lidem, kteří jsou na vozíku, bylo jen pár zpráv... jen je spousta lidí, co to nechápe, nevěří tomu anebo se tomu směje, anebo nemá jen informace z vhodnějšího zdroje...

Myslím si, že člověk je dost závislý na...
Sova, 12.6.2008 13:23

Myslím si, že člověk je dost závislý na počítači, ale i naopak. Počítač by bez člověka nefungoval. Jednině člověk může počítači dodat energii...
Ale to se může brzy změnit:-)

Odp: Myslím si, že člověk je dost závislý na...
jox, 12.6.2008 15:44

skvělá myšlenka..................

Odp2: Myslím si, že člověk je dost závislý na...
Chwaca, 13.6.2008 19:07

Presne tak a z toho vyplyva hned nekolik problemu, az zacnou byt stroje energeticky nezavisle na cloveku. Uvedomi si to v budoucnosti, jeden ze super pocitacu IBM ? Pokud ano, jaka bude jeho reakce ? Podeli se o ni, nebo si ji necha pro sebe a bude jen cekat, az dostane vic pravomoci, aby mohl zautocit ? Mozna, nebude chtit znicit lidstvo, mozna si jen proste neuvedomi, ze zivot nejsou sachy. A mozna si uvedomi, ze pri sve iteligenci , pravomoci jez se mu dostane a schopnostech,ze by mohl ridit lidskou rasu mnohem lepe, efektivneji, nez chamtivy politici. Sahne, ale v tomto pripade po zbranich ?

Odp3: Myslím si, že člověk je dost závislý na...
Shipper, 13.6.2008 19:22

No a nebo si počítač nikdy nic neuvědomí...

Odp4: Myslím si, že člověk je dost závislý na...
Chwaca, 13.6.2008 19:56

Doufejme, ale na to se neda spolehat. Vemte si pripad, ze atomova bomba byla take pred sto lety jen soucasti Sci-fi romanu.

Odp5: Myslím si, že člověk je dost závislý na...
Shipper, 13.6.2008 20:26

Mně připadá jako mnohem reálnější hrozba, stvoření vylepšeného klonu, který obyčejného člověka strčí v každém ohledu do kapsy...a podle toho to dopadne.

Počítač × člověk
Sova, 13.6.2008 20:39

Počítač a člověk... Kdo je vlastně pánem??

Odp: Počítač × člověk
Yardasan, 13.6.2008 22:41

Pro normálního člověka je počítač nepochopitelný a stává se jeho otrokem stejně tak, jako podléhá jiným „drogám“. Pokud jste v „obraze“, pak jste pánem Vy a zároveň víte, že je to jen stroj plnící stanovené úkoly - myšlení zbývá na Vás. S pozdravem jK.

Odp2: Počítač × člověk
Sova, 14.6.2008 12:27

To je zajímavý názor. Nicméně jsme-li například závilslí na PC hrách, tak je pánem počítač, a je jedno jak moc počítači rozumíme ne?:-)

Odp3: Počítač × člověk
Yardasan, 15.6.2008 10:37

V tomto případě se mi zdá, že jsou pánem konkrétní hry a ve své podstatě hlavně jejich Výrobci ;-) Nu, pokud si necháme vládnout, tak asi za moc nestojíme, že... S pozdravem jK.

Odp4: Počítač × člověk
Tony, 3.7.2008 19:02

Ale no tak. Nejsme závislí na hrách samotných. Neznám nikoho kdo je závislý na hraní her v singleplayeru. Jedná se o závislost v hernách nebo doma na hrách typu lineage WoW atd. A tyto hry jsou pouze prostředek v soutěžení. Stejné jako když někdo chodí hrát fotbal za vesnici. Touha zvítězit. A na tom je závislí přeci každý.

Proč ten děs a panika?
slayd, 15.6.2008 10:04

Počítač je normální pracovní pomůcka.
Každý tam podle svého zaměření nachází, co ho oslovuje. Hlupák nachází hlouposti, zvrhlík vyhledává zvrhlosti, drbny čtou drby ... no a chytrý hledá informace, obchodník obchody, a kdo rád diskutuje, ten si vyhledá diskuze. Moudrý tam vidí, to všechno již vyjmenované a udělá si nějaký závěr. Pokud jde o PC hry? Myslím, že to normální děti časem přejde. Můj 15 syn u toho trávil dost času a nyní je zase v realitě. Asi pochopil, že lepší je dívku držet v náručí, než vidět obrázek na monitoru. A ten mladší 8 let má povolenu 1 hodinu denně. Jinak sportuje. Právě se dívá na DVD Příšerky s.r.o. a potom vyjíždíme na kole... Důvod k panice nevidím. Hezký den P.S.

Odp: Proč ten děs a panika?
Yardasan, 15.6.2008 10:38

:-) ano. S pozdravem jK.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.