Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Paradoxy"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp6: ...
Saw, 27.6.2008 19:49

Big big trouble je, že lenost předčila sobeckej gen a v rámci „soucitu a pomoci“ si sem nataháme levnou pracovní sílu. Jenomže místo otročení nám logicky konkurují nerozmazlenou povahou a tvrdou prací. Takže dobrovolně oslabujeme svojí pozici.
Dále: „Když chceš někomu pomoct od hladu nedávej mu rybu, ale nauč ho rybařit“. Třeba tě pak zmasakruje a vyžene ze země, zřejmě je to projev vděku (bílí farmáři v africe). Nebo mu dej počítač s internetem a zařiď mu školy. Bude z něj třeba právník, a může to bejt zrovna ten, kvůli kterýmu tvoje dítě nenajde práci. Jen jestli pak budou mít všichni soucit s námi, aby se našim sobeckým genům to stírání paradoxů, vyplatilo.

Jsem skeptický k tomu, jak naší pomoc vedeme. Je správné něco si odříct, abysme někomu pomohli z nouze, ale odřekne si on aby pak pomohl nám?

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.