Malé úvahy o problémech kolem nás

Komentáře k článku

29.8.2005 12:14

Proč lidé nechodí k volbám?

Odpověď se zdá jasná.. Protože politice skoro nikdo nevěří.. A nevěří jí především kvůli nynějším politikům, tak proč nejdou k volbám a nezvolí někoho jiného? Protože jsou všichni politici stejní? Politici jsou taky lidi a jsou to jedni z nás, znamená to, že je národ špatnej jako celek? Toto není jen u nás, je to celosvětový jev.. Když ono to je těžký, začínající politik jde do politiky s nadšením a se svými plány, ale ostatní ho doslova semelou a bojkotují jeho plány dokud se jim nepřizpůsobí.. Ale myslím si, že chodit k volbám je důležité, jen nadávat a nevolit mi přijde hrozný, kdo nevolí, tak podporuje nynější politiku.. (lidi si jen stěžujou a přitom pro to nic nedělají, aby to teda změnili)... Každá strana má stálé příznivce (plus mínus) a ti hlasují stále pro něj, kdyby hlasovali všichni, tak by se třeba konečně mohlo něco hnout kupředu..

...
EFi Yunah, 30.8.2005 9:34

No... ja som s terajšou garnitúrou na slovensku konečne celkom spokojný... áno, mohlo by to byť aj lepšie, ale keď budú ďalšie voľby, mám strach že to bude skôr horšie ako lepšie... ja si skôr myslím, že ľudia nejdú voliť viacmenej preto, že neni koho voliť... a že mladý politici nemajú šancu? Hold chlapci,... no tak to je politika... tý mladý politici sú s pravidla politici opozičný, nesúhlasiaci absolútne s ničím čo výchádza s koalície... a tak sa nedivte, že sú udupaný... Ak idem do politiky s tým, že proste chcem zrušiť všetko čo je teraz bez ohľadu na to či je to zlé alebo dobré... tak som zlý politik... Je pravda, že boli garnitúry v ktorých bolo všetko zlé... dúfam, že sa to už nevráti... a fandím terajšej slovenskej vláde... dúfam, že v ďalších voľbách obstojí ich filozofia a že sa to ešte zlepší... ja sám sa volieb zúčastňujem aktívne aj ako člen komisie... nie som síce žiaden vlastenec, ale som za to, aby si ľudia zvolili čo chcú... bohužiaľ musím často horko zaplakať nad názormi veľkého počtu voličov...

nevolím
avan, 30.8.2005 15:08

ja som bol tiež pár krát vo volebnej komisii ale aby som odpovedal na otázku ja osobne niesom zástancom názoru že jedna kvapka zväčší more ... tak preto je môj hlas irelevantný (prosím no flame o tom že si to môže povedať každý, všetci vieme že je to kravina, žiadne telepatické schopnosti totiž nemáme)

Odp: nevolím
best.man, 30.8.2005 18:50

Ale právě o tom to je.. moře je tvořeno kapkami, ty kapky jsme my... Právě že si každý řekne, že jeho hlas nic nezmění a proto jde volit málo kdo... já volit chodím

re
avan, 31.8.2005 15:16

neviem či niekedy v histórii nastala situácia že o troch milónoch voličov rozhodol práve jeden hlas ... a ako hovoríš ľudia by sa už konečne mali poučiť ... tak sa teda poúčam a viem že nič neovplyvním ... voliť sa totiž chodí len pre vnútorný pokoj

Presne tak
EFi Yunah, 2.9.2005 7:59

Voliť sa skutočne chodí pre vnútorný pokoj... môj hlas nič nezmení, hoci voliť chodím... ono tie výsledky sú neskutočne ovplyvnené a viacmenej vieme dopredu aký bude výsledok... nie koľko bude mať kto presne, ale kto bude vo vláde vieme... všetky tie „nezávislé“ agentúry, ktoré robia „prieskum verejnej mienky“ robia viditeľnú predvolebnú kampaň... Televízne noviny a iné bulvárne noviny manipulujú verejnú mienky...

politici
best.man, 3.9.2005 11:40

Politiky volí lidi, takže to můžou změnit. Každý hlas se počítá.. 1 člověk to neovlivní, ale nevolí miliony lidí... když chci něco změnit, tak se o to aspoň pokusím a nebudu jen v hospodě prohlašovat, že politika stojí za houby... pro vnitřní pokoj se dělá skoro všechno...

Odp: politici
avan, 4.9.2005 0:30

takze tvrdíš, že jedným hlasom nič neovplyvníš ... ale na rozdiel od tých čo iba sedia robíš aspoň niečo .... ako hovorím ... čisto len pre vnútorný pokoj

Odp2: politici
Aleš Janda, 11.9.2005 14:37

Ano, já také volím vždycky, je blbost jít nevolit a pak si stěžovat.

Teprve když jsem já sám pro to něco udělal, můžu být nespokojený. Kdybych nevolil, zřejmě by mi bylo úplně jedno, kdo bude u moci.

Jeden hlas sice „nic“ neovlivní, ale nechci se zařazovat mezi „remcaly“, kteří pro to ani nehnou prstem.

Odp3: politici
Leondegrance, 26.9.2005 22:26

Dovolím si lechce nesouhlasit. IMHO názor, že mám jít volit a až pak si stěžovat je založen na předpokladu, že hlasováním se něco změní. Já mám naopak dojem, že je jedno komu dá člověk hlas a tím pádem je zbytečné hlasovat.
P.S. Výraz „jít nevolit“ si v praxi dovedu snadno nepředstavit ;-)

Odp4: politici
Aleš Janda, 27.9.2005 8:45

Hlasováním změním výsledek, ale tak nepodstatně, že vlastně volím jenom kvůli sobě. To je pravda.
Ale když nejdu volit (děkuji za upozornění ;-)), znamená to, že mě politika nezajímá, je mi jedno, kdo tam bude a tedy ani nemám nárok stěžovat si, když tam bude někdo, kdo se mi nelíbí.

Vnitřní pocit
best.man, 4.9.2005 9:00

pro vnitřní pokoj se dělá snad skoro všechno... a mě hřeje, že proto dělám v rámci možností všechno.. jen se nevymlouvám a snad dělám i něco víc, když sem píšu, třeba si pár lidí řekne, že na tom něco bude a k volbám půjdou a řeknou to i ostatním..

Teď lidi mají co chtějí, tak ať si nestěžují! Nebo ať to jdou změnit..

A myslím si, že za každej hlas dostane strana nějaký peníze, takže ji podporuju

Bordel?
best.man, 17.9.2005 19:48

Můžeme si za to sami! Choďme k volbám !!

Volby v obcich
Jan Kropacek, 23.9.2005 11:59

Popisu vam jak probihaly volby v nasi obci. Nas starosta mel eminentni zajem na tom byt uz asi poctvrte zvolen. Uz ten svuj urad bere jako zazitou nemennou vec, postavil si novy dum, predseda v dozorci rade nejmenovane akciovce, v uradu se v podstate nezdrzuje, protoze ho porad obtezuji nejaci lide... Kdyz byly volby, trasly se vsechny zamestnankyne uradu o sva mista, protoze se vseobecne vi, ze jim je tam dobre. Nakupuji z uctu pro socialne slabe boty, obleceni, drogerie se kupuje na jeden spolecny ucet mesta. Vsichni to vedi, a byl pokus o zmenu. Pri volbach vzdy jedna zamestnankyne rozbalovala obalky a hlasila jmeno zvoleneho. Skoro nahodou se nekdo primotal za zada teto diktujici a rekl „moment, vzdyt vy ctete jine jmeno nez to co je zaskrtnute!“ a pani rekla „je, mate pravdu, ja jsem se spletla“. Vysledky voleb byly jasne pro naseho starostu, vsem bylo naznaceno, ze stiznost na volebni komisi a opakovani voleb a jejich scitani nevrha na obec dobre jmeno...

Pan starosta si poridil i nove luxusni auto. Vsechno jde dal svou cestou, ja se uz v nicem neangazuji, snazim se zit svuj zivot. Z politiky se mi zveda zaludek, pokud se deje toto na obecni urovni, neumim si predstavit co se deje na urovni mest a vlady.
Normalni lide do politiky nevstoupi, neunesou to. Prevalcujou je takoveto svine, a pokud by se jim neco dilciho podarilo, budou smeteni „obcany“, kteri se radi nechavaji uplacet podbizivou politikou dnesnich vladcu. Je mi z toho vseho zle. Nemam silu ani chut neco menit, proste si toto vsechno asi zaslouzime. Dobre nam tak.

Demokratické volby?
realista, 18.12.2005 15:21

Tohle je velice potřebný námět, bohužel jen zlomek populace se seznámí s obsahem této diskuse. Otázka volební účasti je téma, o kterém by se mělo mluvit a autor článku ji bez pochyb nastolil velice správně. Podle mého názoru je příčinou nízké volební účasti nedemokratičnost voleb!!! Samozřejmě, že toto tvrzení odůvodním. Nejdřív ale pár otázek:
1. Proč byla v roce 1990 volební účast 98%? Lidé věřili, že svým hlasem politiku ovlivní. Věřili v demokratičnost volebního zákona. Dnes prostě nevěří, že něco můžou ovlivnit, taková je jejich zkušenost (a mají pravdu), a nedemokratičnost volebního zákona si prostě neuvědomují.
2. Kolik volitelné populace je v politických stranách? Tento údaj nám nikdo neřekne (záměrně)! Je všeobecně známé, že nejširší členskou základnu má KSČM a ta se počítá v desítkách tisíců. Ostatní strany mají členskou základnu řádově nižší. Celkem je v politických stranách svázáno méně než 1% volitelné populace. Když připustím, že je to jedno procento, bude tento údaj zřejmě řádně nadsazen.
3. Proč mají právě politici zájem na tom, aby byla veliká volební účast? Jejich postavení ve společnosti je takto legitimizováno.
4. Mají politici skutečný zájem, aby prosperovala naše země, nebo si na to jenom hrají? Já tvrdím, že je to jenom jejich divadlo. Vždyť doposud nejsou stanoveny profesní požadavky na místa vrcholového managmentu státu. Ministrem podle toho může být i nevzdělaný blb (a ono jich tam takových je!!!), hlavně, že má tu správnou stranickou příslušnost. Kdyby jim záleželo na prosperitě, toto by byl jeden prvních požadavků, který by byl upraven zákonem. Jen fundovaný a odborně zdatný managment může vést stát na cestě k prosperitě.
5. Komu tento stav vyhovuje? Politikům. Těm, co jsou nadstandardně placeny za to, že pro voliče nedělají NIC.
6. Kdo tento stav může změnit zákonnými prostředky? Politici.
7. Jak? Změnou zákonů, včetně volebního!
8. Změní ho? Já tvrdím, že NE. Kdyby to chtěli udělat, už by to dávno udělali. Tenhle stav jim vyhovuje!!! Netrpí nedostatkem, naopak, mají čím dál víc a dál budou bohatnout. Hůř jsme na tom my lidé, ale mi neschvalujeme zákony!
A tak bychom mohli v kladení otázek pokračovat a klidně bych se vsadil, že nenalezneme žádnou odpověď, která by byla pozitivní a optimistická z hlediska běžného řadového občana. Já jsem přesvědčen, že příčinou tohoto stavu je nedemokratický volební zákon, který byl takhle účelově ušit na míru reprezentaci, který se po listopadu 1989 drala k moci. Jak je možné považovat za demokratický volební zákon, který zakládá jiné právní postavení lidem s členstvím v politické straně, oproti jiným občanům, a to v tom, že mají právo kandidovat na volená místa ve státní správě a samosprávách. Jak je možné pokládat za demokratický volební zákon, který takhle zvýhodňuje méně než 1% volitelné populace a diskriminuje víc než 99% této populace!!! Založení své vlastní politické strany je jen možnost formální, ne faktická a požadavek měnit něco zevnitř, z kandidátky politických stran je stejně diskriminační, jako samotný volební zákon. Uvědomte si, že člověk vstupuje do politické strany přijetím za člena, když respektuje názorové a jiné požadavky politické strany - NE OBČANŮ!!! To není jedno a totéž. Což pak občan nemůže mít plnohodnotný názor bez členství v politické straně? Proč je mu tento názor upírán formou znemožnění jeho prosazování mimo politické strany? Komu se tím snižuje konkurence? Nehledám teď technické řešení, ale filosofii volebního zákona. Jestliže by byla přijatá taková filosofie, technických nebo lépe procedurálních řešení by se našla celá spousta. Jak je to tedy u nás s dodržování základních lidských práv? Vždyť volit a být volen je základní lidské právo.

Lidé jsou zklamáni „etablovanými“...
Hrdý moravan, 24.5.2009 20:56

Lidé jsou zklamáni „etablovanými“ stranami. Chce to změnu:
http://www.youtube.com/watch?v=yP6CQzIl9ds

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.