Neptejte se co, ale proč

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

12.7.2008 17:18

Za práva zvířat

„Legální neznamená morální“

Většina bohatých zemí zavrhla trest smrti jako neetický. Věřící člověk (a nejen on) nazve i dobře odůvodněný potrat jako vraždu. Spousta lidí utratí hodně peněz za léčbu svých domácích mazlíčků jen aby mohli žít další rok a truchlí, když pojdou. Když jsem nesl po ulici kotě tak se skoro každý otočil a usmíval. Jak roztomilé...
Na druhé straně, když soused porazí prase nejspíš neodmítnete pozvání. Co byste asi řekli, kdyby právě stahoval z kůže psa? To prase mělo štěstí, že život strávilo poměrně spokojeně a smrt by přišla tak jako tak, vlastně jde o BIO maso. Ale stejně je mnohem zdravější drůbež a konzumace jiného masa je zbytečná.
Co teprv velkochovy kde stráví život v prostoru kde se skoro nemůže hnout, a místo jateční pistole ho čeká nahánění elektrickými kleštěmi po ohradě. Prase se intelektem (ikdyž u zvířat se to těžko porovnává) rovná psům.
Není sporu o tom, že velkochovy jsou značně neetické, ale nejrozšířenější, protože když nehledíte na to jak bude zvíře trpět, vyjde chov mnohem levněji. Ekologické zemědělství se naštěstí těší čím dál většímu zájmu veřejnosti a je dotováno státem.

Dalším trnem v oku jsou firmy testujících na zvířatech. Všechno se bez něj zvládnout nedá, ale vzhledem k přítomnosti firem netestujících, jsou některé výzkumy zbytečné. Tam už týrání zvířat dosahuje skoro nejvyšších možných úrovní.

Určitě jste slyšeli o organizacích zabývajících se zacházením se zvířaty. Oficiální státní útvar je etická komise schvalující výzkumy, mimo najdeme
například PETA, lidé pro etické zacházení se zvířaty. Mezi jejich aktivity spadají hlavně vyšetřování a odhalování reality veřejnosti, demonstrace, kampaně, propagace myšlenky.
Za hranou zákona už se pohybuje Animal Liberation Front (ALF). Hlavní náplní je páchání finančních škod (ničení vybavení v laboratořích) a osvobozování vězněných zvířat. Většina akcí dle mého ale moc smysl nemá, protože firma těžko zkrachuje, a i kdyby, zakázku na výzkum dostane někdo jiný.

Jedno z (pravděpodobně neoficiálních) videí můžete najít zde: http://www.youtube.com/watch?v=sd8lkY7wpr0

Co tedy můžeme udělat jako jednotlivci? Omezit konzumaci masa, kupovat jen bio, jíst pouze drůbež, zabití je totiž mnohem jednodušší a méně bolestivé, než nechat vykrvácet vyššího živočicha. A samozřejmě žádné kožichy a používání výrobků, které nejsou testovány na zvířatech.
Seznam co jsem našel zde: http://www.gongo.estranky.cz/clanky/TyRaNl-ZVlrAT-NEZAVlREJTE-OcI/Vyrobky-NETESTOVANe-na-zviratech

Teď samozřejmě místo pro diskuzi. Já osobně utrpení vidím tak jak je, mezi zvířaty a člověkem je jistý rozdíl, ale pořád jde o ten samý princip a čím vyšší zvíře (také záleží na charakteru jedince), tím bližší vnímání tomu našemu. A cituji jednoho satanistu: „člověk je zvíře, někdy lepší, ale mnohdy horší než ta, co kráčí po čtyřech“. A ty uvidím umírat mnohem raději...

Kdo Vám za toto téma zaplatil ?
ronantik, 12.7.2008 23:08

„Za práva lidí“ Vás nezajímá. To jste člověk ? Váš článek je pouze odvedením pozornosti od sociálního a psychického týrání obyčejných lidí v současnosti a je druhem manipulace s veřejným míněním. Proč by lidé měli jíst jen drůbeží maso ? Kdo prokáže, že BIOpotravina je lepší než obyčejná potravina ? Víte, jaké jsou následky násilného a demonstrativního protiprávního vypouštění zvířat z klecí jejich chovatelům ? Já Vám to řeknu: nejen že chovatelé přijdou o zvířata a o tržbu ze ně, ale ta nebohá zvířata v přírodě po dlouhodobém hladovění pojdou hlady. Teprve tímto způsobem ta zvířata pocítí pravé týrání. Bez testování léků na zvířatech by mnoho léků neexistovalo a zbytečně by umírali děti a lidé; ale o ty Vám zřejmě nejde. Vymyslete si nějaké originálnější téma. Toto je nejen obehrané, ale hlavně hloupé.

Odp: Kdo Vám za toto téma zaplatil ?
Saw, 13.7.2008 0:15

Vedete diskuzi trochu moc agresivně na to že sme ani nezačali...
Jaké týrání lidí máte na mysli? To, že je bílé maso nejdravější, ví snad každý. To, že kuře naládované steroidy je méně dobré než normálně živené, to taky docela dává smysl.
V popisu ALF jsem zmínil že akce napáchají víc škody než užitku, a vypouštění zvířat kritizuje sama velká část členů, kdybyste si o nich něco přečetl (oficiální vyjádření k poslední akci).
Taky jsem napsal něco o tom, že všechno se bez testů na zvířatech neobejde, pochybuju že ste čtení věnoval víc než půl minuty.

Toto téma je tak populární proto, že žádný člověk nesmí být legálně týrán pro zábavu/potěšení/zbytečně. U zvířat je to pořád podeřele běžné, a narozdíl od lidí nemají možnost se nijak bránit. Téma týrání lidí moc rád proberu...

Odp2: Kdo Vám za toto téma zaplatil ?
Tlapka, 21.5.2009 12:20

Lidi zacházejí špatně jak se zvířaty, tak podle možnosti sami mezi sebou, takže pokud někdo mluví o týrání llidí a dětí, pak je to pořád o lidech, a ti co špatně zacházejí se zvířaty, zacházejí špatně i s lidmi, př. dětmi, prostě s každým na koho si mohou dovolit.

Odp: Kdo Vám za toto téma zaplatil ?
Yardasan, 13.7.2008 19:10

Ano!!! S pozdravem jK.

Odp2: Kdo Vám za toto téma zaplatil ?
Tony, 13.7.2008 22:07

Na jaký příspěvek je Vaše Ano? Doufám, že na reakci Saw(a?).

Každý má na všechno právo
Yardasan, 14.7.2008 18:57

Dle nudle to vypadá na příspěvek pana Ronantika... S pozdravem jK.

Odp: Každý má na všechno právo
Tony, 17.7.2008 19:32

V tom případě nechápu na jaký jeho blábol (<-pardon za tak silná slova)) říkáte Ano.

Odp: Kdo Vám za toto téma zaplatil ?
Bára, 20.5.2009 20:41

„Velikost a mravní pokrok národa se pozná podle toho, jak zachází se zvířaty“ Mahátmá Gándhí

Kuřátko je ok, kotletka už ne?
Shipper, 13.7.2008 8:31

Ta hranice bude asi problém,ale máte pravdu, je to věc individuální volby. Když já mám strach, co se asi tak stane s těmi prasátky, když přestanu smažit řízky, budou je lidi ještě chtít chovat? Neskončí v zoo? Viděl jsem kdysi v Tv sice Němku s vepříkem na vodítku, ale nějak se to zatím nerozšířilo...nerad bych se podílel na jejich vyhubení.
Jinak souhlas, na jatka, testy na zvířatech, potraty a trest smrti budou jednou naši potomci nahlížet jako na barbarství, chce to ale čas. Až lidstvo dozraje, přizpůsobí zákony a civilizace se zase o kousek posune...

Odp: Kuřátko je ok, kotletka už ne?
Saw, 13.7.2008 14:16

Tak myslim že na vesnicích se budou chovat i nadále. Hit byla vietnamská prasata v USA, ve francii se používají k hledání lanýžů.
Zajímavé je, že pro hinduisty je kráva posvátné zvíře, pro islámisty je prase nečisté. Že by svět přirozeně mířil ke světlému masu?

Jsme o krok dál už jen tím, že toto téma řešíme a máme v povaze chtít změnu (alespoň někteří z nás). Z masakrování delfínů a tuleňů, pomalému zabíjení psů (tradiční asijská receptura, čím větší bolest tím více adrenalinu a lepší maso) a jejich stahování z kůže zaživa se zvedne kýbl snad každému.
Bolest je samou podstatou života, nikdy ji nemůžeme vymítit, můžeme ale zredukovat zbytečné působení utrpení...

Odp2: Kuřátko je ok, kotletka už ne?
Tlapka, 21.5.2009 12:23

Protože maso potřebujeme tak se určená chovají na maso, to neznamená, že by se nemohli chovat slušně a zabíjet bezbolestně k jídlu, to dělají také zvířata sama mezi sebou Náš drahý pánbůh to tak stvořil.

Článek má jasnou rozvahu a smysl...
ivan, 13.7.2008 22:13

Článek má jasnou rozvahu a smysl. Vždy, když je řeč o výzkumu a vývoji léků, tak se zamlčuje že jde téměř vždy o kosmetickou farmakologii, tedy zbytnou! Skutečný výzkum léků se provádí většinou na ,,nižších" živočiných druzích s krátkou generační lhůtou.

Romantik: Článek jasně hovoří o lidech, zvířat se pouze týká, k jejich neprospěchu.

Odp: Článek má jasnou rozvahu a smysl...
Tony, 13.7.2008 22:27

Cože? Přečtěte si prosím článek znovu (možná raději vícekrát). Pokud se článek s nadpisem Za práva zvířat týká, podle vás zvířat v jejich neprospěch čtěte rozhodně vícekrát.... :)

Odp2: Článek má jasnou rozvahu a smysl...
ivan, 13.7.2008 22:41

Poznámka byla jasně určena Romantikovi, netýkala se článku !! .. ale reakce na něj! Článek se mě líbí, jeho smysl oceňuji.
Tony, tentokrát si nebyl pozorný ty.
U SAW. si považuji jeho otevřenotsi, ve všem!

Odp3: Článek má jasnou rozvahu a smysl...
Jana, 16.7.2008 10:07

Někdy napíšu, jak jsem snědla Pepinu.

Děkuji!
Tony, 13.7.2008 22:24

Pozemšťané neboli obyvatelé této země by se měli vzájemě respektovat. Kdo týrá zvířata je hnusnej odpad, který je hoden opovržení. Pokud se zvíře bezbolestně zabije není na tom nic špatného jsme přece od přírody všežravci. <- Do těchto vět by se dal shrnout můj názor na toto téma.

Nejhorší formou jsou často přehlížené velkochovy. Když se mluví o týrání mnoho lidí si vybaví spíše koridu. Býk žije celý svůj život na pastvině a je o něj až královsky postaráno, aby byl rychle (uznávám bolestivě) usmrcen. Rozhodně ale není týran. Podstatné je rozlišovat týrání pro zábavu a zabití pro nasycení.

Co proti týrání můžeme dělat? Alespoň ho odsuzovat a zaujmout ten správný postoj.

P.S.: Příspěvek pana ronantika je poněkud scestný. Práva lidí a práva zvířat jsou přece dvě odlišné věci. To je jako kdybyste rozhořčeně reagoval na větu: „Ty dveře sou modré.“, větou: „To není pravda ty dveře jsou dřevěné.“ :-)


P.S.: Pro ty co jsou silné povahy: http://www.youtube.com/watch?v=GhxKnys7Ryw (Dokument Earthlings podtrhuje výše zmíněný citát o tom, že člověk je horší než zvíře, protože je schopen týrání).

Odp: Děkuji!
Saw, 13.7.2008 22:35

Díky za dokument, shlédnu co nejdřív...

Odp: A co cirkusy?
Caprice, 14.7.2008 13:52

Pokud se zvíře bezbolestně zabije není na tom nic špatného jsme přece od přírody všežravci.- v podstatě souhlasím. Jsem taky všežravec, ale s masem to nepřeháním, takže ho zařazuji do jídelníčku zhruba třikrát do týdne. Snažím se vystačit si s masem získaným z vlastního chovu (drůbež, králíci, vepřík), takže je mi známo, jak zvířata žila (možnost volného pohybu, prostorný výběh, bidýlka, snůška vajec do hnízda atd.), čím byla krmena a jakým způsobem usmrcena (rychle a šetrně). V obchodě dávám přednost bio- produkům, u nichž je vyšší pravděpodobnost, že zvířata v chovech netrpěla. Uzeniny nekupuji vůbec. Nenosím kožichy, neprahnu po cetkách ze slonoviny ani po kabelce z krokodýlí kůže, nepoužívám kosmetiku testovanou na zvířatech. Svévolné týrání zvířat se mi protiví a odsuzuji ho (nezvládám dokoukat Váš ani Shawův odkaz).

Průšvih je, že zvíře je dosud v našem právním řádu posuzováno jako věc, nikoliv jako bytost, tudíž i tresty za týrání zvířat jsou většinou směšné, ať už jde o týrání pro „zábavu“, nebo o vědomé zanedbání chovu.

A ještě jedna věc mě v naší „moderní“ společnosti udivuje- beztrestné a zbytečné týrání zvířat pro zábavu publika v cirkusech a na poutích. Zde přeci většinou dlouhodobě živoří zvířata v nevyhovujících podmínkách a jsou nucena podávat výkony odporující jejich přirozenosti. Mám pocit, že ohledně cirkusů ochránci zvířat zatím mlčí. :-( Nebo se mýlím?

Odp2: A co cirkusy?
Tony, 14.7.2008 15:12

U cirkusů je řešení snadné: nenavštěvovat cirkusi. Něco jiného je podlé mě zoo, kam chodím právě za účelem podpory.

Odp2: A co cirkusy?
Saw, 14.7.2008 16:15

Tak cirkusy sem nemusel odjakživa, natožpak když mi došlo jaký asi používá donucovací prostředky ten pokérovanej magor.
Teď jsem si vzpomněl na jednu scénku ze simpsnů, kde na pouti shazují „koně potápěče“ z výšky do bazénu, a šerif se přijde zeptat, jestli na to týrání zvířat mají povolení :) Naneštěstí to vystihuje situaci docela přesně...

Odp2: A co cirkusy?
Juras, 17.7.2008 7:50

Není problém, že zvíře vystupuje v cirkusu, ale jakým způsobem je vycvičeno. Jsou zvířata, která to baví a s nadšením přijímají ovace publika. Samozřejmě jsou i případy drastické. Vadí mi paušální odsudky některých fanatických ochránců zvířat, kteří by zakazovali třeba i sporty se zvířaty (např koňské dostihy), protože občas některé z těch zvířat spadne a zraní se. +++ Je to podle mě obecný problém - lidi se silným ochranářským pudem dost často neznají potřeby toho chudáka, kterého se rozhodli chránit, a nevhodným vměšováním poškozují jeho zájmy.

Odp3: A co cirkusy?
Saw, 17.7.2008 8:34

Samozřejmě jde o to, co zvířatům vadí a nevadí...
Koně padají, trénují intenzivě jako vrcholoví sportovci a stejně tak i dopují. Otázka, na kolik je baví pobíhat celý dny dokola.

Odp4: A co cirkusy?
Juras, 17.7.2008 15:06

Já vím, Francise rád nemáš, jaks jednou napsal, ale já jo a věřím mu, že nelže. Byl to dlouhou dobu žokej a tak koně zná. A když on píše, že ti nejlepší z dostihových koní mají v sobě touhu vítězit, tak mu věřím. Jsou i koně, kteří to nemají, to píše taky.

Odp5: A co cirkusy?
Saw, 17.7.2008 15:22

Jo tak určitě, bojkotovat využívání zvířat pro filmy taky nejde obecně. Viděl sem některý natáčení a zvlášť psi to povětšinou berou jako hru a žádnej problém nemaj. Ten nastává když se k tomu nějaký zvíře snažíte dokopat. Struny aby padali koně ve westernech... To už je trochu moc...

Odp3: A co cirkusy?
Caprice, 17.7.2008 14:43

Jsou zvířata, která to baví a s nadšením přijímají ovace publika. -nesouhlasím, zvířata se určitě nepředvádějí před publikem, protože by je to bavilo, už vůbec ne pro potlesk, jejich výkony jsou vždy podmíněné, konkrétní odměnou (pamlsek), nebo trestem. Většina předváděných čísel odporuje přirozenosti zvířat- to je vlastně cílem cirkusů- „teď vám ukážeme, co jste ještě nikdy neviděli!“

Koňské dostihy- koně jistě rádi běhají, milují volnost a pohyb, přesto si myslím, že by byli spokojenější někde na prostorné pastvině než na závodní dráze, kde jsou nuceni podávat výkony za hranicí svých možností.

Žádné protesty nechystám, ale do cirkusu, ani na dostihy taky nikdy nepůjdu, snad se tím nějak nevhodně nevmísím a nepoškodím zájmy cirkusových zvířat a dostihových koní! :-(

Odp4: A co cirkusy?
Juras, 17.7.2008 15:03

zvířata se určitě nepředvádějí před publikem, protože by je to bavilo, už vůbec ne pro potlesk, jejich výkony jsou vždy podmíněné, konkrétní odměnou (pamlsek), nebo trestem
Tedy myslíte, že zvíře nemůže mít osobnost, povahu anebo třeba emoce?

Odp5: A co cirkusy?
Tony, 17.7.2008 19:29

Samozřejmě může být zvíře šťastné, smutné, „cholerik“, atd.. Rozhodně ale nedokáže ocenit řev a potlesk davu... nebo snad ano? :-) Myslíte si, že když tři lvi v kleci, které proskakují ohnivé kotouče to dělají pro aplaus publika? Pravděpodobně ze strachu z biče nebo z jiných trestů, v lepším případě za nějaký pamlsek.

Odp6: A co cirkusy?
Saw, 17.7.2008 19:51

Publikum je nejspíš moc hlasité, ale odměna od cvičitele určitě potěší...

Odp5: A co cirkusy?
Caprice, 17.7.2008 20:20

Myslím si opak, proto se mi příčí, když se krotitelé, cvičitelé a trenéři snaží jejich přirozenou osobnost a povahu lámat, mnohdy velmi krutými a ponižujícími prostředky. Navíc tak nečiní ku prospěchu zvířat, nýbrž pro své vlastní obohacení.

Odp4: A co cirkusy?
Tony, 17.7.2008 19:22
Odp4: A co cirkusy?
Bára Š., 17.7.2008 20:46

otázkou je, co je to přirozenost zvířat. Správný trénink, např koně, může podpořit jeho hravost a je podobný:-) učení, jaké nastane zákonitě i v přírodě.

Odp5: A co cirkusy?
Tlapka, 21.5.2009 12:26

Předvádět zvířata v cirkuse je špatné. Od toho máme ZOO. Tam jsou práva zvířat dosti respektována.

Každý má právo na to, co mu dovolí jeho...
Yardasan, 14.7.2008 19:01

Každý má právo na to, co mu dovolí jeho svědomí. S pozdravem jK.

Odp: Každý má právo na to, co mu dovolí jeho...
Saw, 14.7.2008 23:26

Spíš každý jedná tak, jak mu dovolí svědomí. A buďte moc rád za to, že díky svědomí někteří lidé brání zásahu do Vašich základních práv. Pohrdání snahou bránit utrpení je čistá ***

Odp2: Každý má právo na to, co mu dovolí jeho...
Tlapka, 21.5.2009 12:27

Svědomí nikdo nemá naopak lidé dělají všechno, co jim dovoli STRACH.

Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Bára Š., 15.7.2008 23:39

Pokud někdo drží zvířata po celý čas v betonové koji a zabije je, aniž by ta zvířata kdy „žila“, je to bezcitné. Pokud je zabíjí z důvodů, jakými jsou kožešiny pro paničky nebo „sportovní vyvražďování“, je to bezcitné.

Ale co je špatného na tom, že zabíjíme a požíváme zvířata? Ať by to byl pes, nebo prase, tak stále je to něco, z čeho žijeme.

Odp: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Shipper, 16.7.2008 4:42

Ať by to byl pes, nebo prase, tak stále je to něco, z čeho žijeme.
Žít můžete i z masa lidského.

Odp2: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Juras, 16.7.2008 8:23

To jsem ještě nezkusil, ale to bych asi měl zábrany. Taky mám nechuť zkoušet nižší živočichy než obratlovce. Nějaké plže nebo červy a brouky - brrr! Jinak mi chutná celkem všechno - pes, beran, prase nebo tele. Králík, drůbež, ryby, zvěřina. Nejhorší ze všeho, co jsem jedl, byla nutrie. To mi moc nechutnalo. Kočku jsem ještě nejedl (nebo o tom nevím), ale očekávám, že to bude chutnat asi jako králík.

Odp3: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Saw, 16.7.2008 8:58

Kočka spíš jako kuře, stejně tak krokodýl (ale záleží na přípravě, kočku jsem pravděpodobně pozřel v čínské restauraci). Klokan mi připadá jako divný hovězí...
Jinak počítam že to lidský bude pěkně tučný, takže dávam ruce pryč, s kuřecim z ekologickýho chovu asi vystačim ;-)

Odp4: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Bára Š., 16.7.2008 10:48

No, přiznám se, že lidské maso jsem ještě nejedla. Lidi jsou mi asi poněkud bližší než vepři (někteří)

Odp5: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Saw, 16.7.2008 13:29

Taky většinou nejdu do hospody se seletem v náručí, ale spoustu lidí bych viděl naporcovaný raději, než průměrný prase...

Odp6: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Bára Š., 16.7.2008 13:33

asi jsem stále idealista a lidstvo vidím obecně poněkud výše. Ostatně i Beethoven byl člověk, že :-) Pro příklad. Když nad tím tak přemýšlím, nejím lidi zřejmě z těchto tří důvodů A. je to trestný čin B. mám v sobě hluboce, ať biologicky či sociálně, zakodováno, že je to špatně C. pořád asi kladu lidi výše než zvěř. Prostě jsme schopni si tu zvěř ulovit a pak z ní žijeme, takhle život funguje

Odp7: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Saw, 16.7.2008 14:01

a) pochybuju že by tu někdo reálně zvažoval sníst člověka :)
b) uvažování „je to špatně protože je to špatně“ se docela úspěšně snažím omezit.
c) když budu uvažovat takhle, tak je v lidské přirozenosti stějně dobře zakořeněno zabíjení lidí a zabírání jejich hlíny a majetku. To se koneckonců děje doteď den co den, ale když vidíte děti spálené napalmem vám to tak v pořádku taky nepřijde.

Tohle nemyslim nijak špatně, koneckonců máme názory krom jezení lidí stejné XD Jen poukazuju na to, že by se člověk mohl alespoň snažit trochu přehodnotit to co mu přijde morální a nemorální...

Odp8: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Tlapka, 21.5.2009 12:31

Lidé se zabíjejí kvůli území a majetku běžně a kdyby měli hlad tak se i snědí. To je biologická přirozenost. Pokud se snažíme biologické hrany obrousit, měla by do toho spadat živá příroda.

Odp7: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Shipper, 16.7.2008 16:12

Jenže my už ji dávno nelovíme a žít můžeme i z jiné potravy než ze zvířecího masa. Já samozřejmě taky baštím komplet ten Jurasův jídelníček, až na ty pejsky, ale vaše argumentace zavání pohodlným vyhlášením status quo, jde přece o směřování...to, že jsme vyhráli evoluci, nás neopravńuje navěky zabíjet a požírat zvířata. Při pohledu zpět je přece zřejmé, že vztah člověka a zvířete se mění, jak to asi skončí? Myslím, že článek apeluje na změnu, vaše příspěvky ne.

Odp8: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Bára Š., 16.7.2008 19:35

No, a co byste navrhoval? Jíst zeleninu? Nesmysl....někteří lidé prostě nemohou. Já ani nevidím smysl. Jsme součástí jakéhosi systému, ve kterém jedno navzájem žije z druhého

Odp9: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Shipper, 16.7.2008 20:31

To si nerozumíme, jedna věc je co je teď - současná realita, druhá věc je budoucí vývoj a můj podíl na eventuální změně...pokud se na změně vztahu člověk - zvíře chci podílet, nemohu klást otázky jako?
Ale co je špatného na tom, že zabíjíme a požíváme zvířata?
To je jako zvolat: Zpátky na stromy.

Odp10: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Bára Š., 17.7.2008 0:59

Je to tedy primitivní? No, já to bez masa zkoušela a cítila jsem se tak slabá, že nikdy více. Moje sestra ani nemůže, je docela nemocná. Upřímně si nepřijdu primitivní. Jsem prostě biologický organismus. I když, nejsem jen to :-) Bohužel to neznamená, že mě to neovlivňuje.

Odp11: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Tlapka, 21.5.2009 12:32

Zabít a sníst zvíře se dá bez utrpení. Jsou zvířata k tomu určená jako náš jídelníček.

Odp7: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Yardasan, 16.7.2008 18:46

Pravděpodobně nevíte, co je to hlad ;-) S pozdravem jK

Odp7: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Itik, 3.2.2009 14:22

jedna věc mě zarazila , co s tím jsi myslelá ve slově Beethoven , to i když byl beethoven člověk , má si to člověk vyložit argument zaujatosti proti povaze či co ?

Odp7: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Itik, 3.2.2009 14:49

Jo a Báro Š ! DEJ BACHA NA UZDU SVE MYŠLENKOVE PALICI . Davat porovnání člověka se zvířaty a to ještě z jednoho mužskych ,ktery měl víc rozumu než ty!Seš méně homosapiens než čisty sapiens. Nejsem ani pro ani proti zvířatum ,co se týče je pravda že,, nikdo nemůže odhadnout fakta co jí. přiklad v pekárně spadne chrobak do rohlíka,, a śporcuje to? Co Mysliš kousek zviřeciho vytaminu chrousta přežiješ ne ?

Odp3: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Jana, 16.7.2008 16:11

Před mnoha lety u nás žila starší paní učitelka. Od jedné podivínky - Josefky - kupovala pravidelně králíka. Jednou ale neměla čas maso upéct, tak králíka odnesla k řezníkovi do lednice - tenkrát ještě lednici vlastnili většinou jen řezníci - bylo to krátce po válce. Řezník ji taktně upozornil, že nejde o králíka, ale o kočku. Josefka jí prodávala kočky celou tu dobu. Paní učitelka to tenkrát prý dost odstonala.
Jinak, paní učitelku si nepamatuju, Josefku ano. V jejím malém domečku s ní žilo snad sto koček. Nevím, jestli je taky sama jedla.
Tatínek je veterinář a říká, že taková stažená kočka bez hlavy a tlapek je od králíka dost těžko k rozeznání. Prý podle tvaru lopatky, jinak je to dost podobné. Tak možná si někdy kočku jedl.;-)

Odp4: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Tlapka, 21.5.2009 12:34

Tak dejte pozor abyste nesnědli místo jehněte novorozence. Maso není dobře k rozeznání.

Odp3: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Bára, 20.5.2009 20:44

Až bude poslední strom pokácen, poslední ryba ulovena a poslední řeka otrávena, tak možná zjistíme, že peníze nejsou k jídlu. (americký indián)

Odp: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Saw, 16.7.2008 8:52

Betonové kóje jsou zdroj běžného masa. Proto jsem pro BIO volbu. Dokud má to zvíře slušný život a čeká ho rychlá bezbolestná smrt, je vlastně jedno na co bude použito, takže z tohoto hlediska nevadí ani kožešiny nebo lov.

Čím méně samoúčelného chovu za lepších podmínek, tím lépe.

Odp2: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Bára Š., 16.7.2008 10:48

Souhlasím s bio chovem, předpokládám, že narozdíl od flory zde nehrozí diskutabilní nižší výnosy apod.

S kožešinami už moc ne. Pokud jsou používány na podivnou ozdobu v betonovém městě, tak pak mi ta smrt moc účelná nepřijde....

Odp3: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Juras, 16.7.2008 12:25

Takže kůže a kožešiny zvířat zabitých pro maso budeme vyhazovat?

Odp4: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Saw, 16.7.2008 13:26

Problém je, že se zvířata chovají samoúčelně a narozdíl od velkochovů se jejich zabíjení věnují povětšinou narušení jedinci, s tím kolik sem viděl videí stahování těch zvířat za živa, kožichy opravdu ne. Co se kůže týče, souhlasím že když už je zvíře mrtvé, je v pořádku ji využít. Mám koženou bundu i boty, teda kupoval sem to v době kdy sem tohle eště neřešil, ale jestli nebylo zvíře zabito jen z toho důvodu (což by bylo i ekonomické), tak toho nelituju...

Odp5: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Yardasan, 16.7.2008 19:03

Myslím, že kdyby nebylo diváků, nebylo by videí. S pozdravem jK.

Odp6: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Saw, 16.7.2008 21:42

Tak zvrácenej nejsem ;-) lidem se tyhle videa rozesílaj aby si uvědomili, co se děje. A je to jen dobře...

Odp4: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Bára Š., 16.7.2008 13:36

ne, to ne....ale co já vím, na kožichy se chovají obvykle zvířata, která nemají moc dobré maso, resp se nekomzumuje. Navíc kožichy mi ve srovnání s umělými vlákny a bavlnou přijdou zbytečné, pokud tedy někdo nechystá výpravu do gronska na veleryby .-)

Odp5: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Tlapka, 21.5.2009 12:36

To je pravda kožichy zapotřebí u nás nejsou, zato kožené boty ano.

Odp3: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Yardasan, 16.7.2008 18:53

Zkuste si zjistit z čeho se skládají, kosmetické přípravky, některé léky a nejrůznější drobnosti bez kterých se neobejdete. Pak zjistíte, že bez zabíjení není života. Už jenom, že se projedete automobilem, tak musí na světě zemřít několik stovek lidí. Všechno souvisí se vším. S pozdravem jK.

Odp4: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Bára Š., 16.7.2008 19:34

To ano, ovlivňuji to, co můžu ovlivnit. Možná se podivíte, že existuje i kosmetika netestovaná na zvířatech :-) A léků se skutečně nevzdám a nemám z toho výčitky

Odp5: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Yardasan, 16.7.2008 20:57

Není testovaná, ale je ze zvířat vyráběná. Nevidím v tom rozdíl. S pozdravem jK.

Odp6: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Bára Š., 17.7.2008 0:56

existuje i kosmetika tzv vegetariánská Zdraví Bára

Odp7: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Juras, 17.7.2008 7:20

To už se dostáváme k problému zabíjení rostlin. Jsou lidi, kterým vadí zabíjení zvířat, nevadí jim však zabíjení a týrání rostlin. Zdůvodňují to tím, že si myslí, že rostliny nemají vědomí a netrpí...

Co my víme? Já myslím, že zabíjení a utrpení je nedílnou součástí našeho světa. Musíme se snažit, abychom působili utrpení co nejméně, i když se tomu nelze vyhnout. A to je univerzální pravidlo, platí ve vztahu ke zvířatům, rostlinám a koneckonců i lidem.

Odp8: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Juras, 17.7.2008 7:43

A kvůli poslední větě mého příspěvku se snažím neodpovídat Yardasanovi ;-)

Odp7: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Bára, 20.5.2009 20:33

i veganská viz. lavera

Odp4: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Saw, 16.7.2008 23:45

Samozřejmě, svou existencí vytěsňujete jiná zvířata, o tom život je.

Spusta lidí naneštěstí nechápe rozdíl mezi nezbytným a zbytečným. „Něco dělám (nebo se stává) běžně, můžu to dělat kdykoliv, nebo zavřít oči“. Proč si nezjednodušit život, mezi nekonečnou hipísáckou empatií a omlouvání si všeho zákony přírody, přece žádný mezikrok není...

Odp5: Pokud někdo drží zvířata po celý čas v...
Tlapka, 21.5.2009 12:38

Samozřejmě. Lidi se přikloní k horší a pohodlnější variantě rádi, přece „tak se do dělá, dělají to ostatní“

Náš denní chléb
Lipovan, 17.7.2008 10:58

Nazdar Sawe. Už samotný pojem Práva zvířat mě děsí. Všemi deseti hlasuji pro precizní zákon na ochranu zvířat proti týrání, ale to je všechno. Zanedlouho by mohl nějaký šílenec přijít s nápadem pro volební právo zvířat a podobně.

K tomu podstatnějšímu a to je chov hospodářských zvířat: nedávno jsem viděl skvělý dokument Náš denní chléb. Můžete ho vidět zde, nebo zde, popřípadě zde. Natáčeno v Německu a Rakousku. Dalo by se tedy říct, že snímek popisuje to nejlepší, co v současnosti může lidstvo zvířatům ve velkochovu nabídnout - jinde je to mnohem horší. Chápu, že to někoho může děsit, ale pokud někdo viděl záběry z chovů nejrůznějších zvířat v Číně, nepřekvapí ho nic. Představa, že všichni budeme konzumovat potraviny „ze dvora“, láskyplně hladit po hlavičce Stračenu a mazlit se s pašíkem ve chlívku, je samozřejmě k smíchu.

Odp: Náš denní chléb
Saw, 17.7.2008 11:46

Co vás na právech zvířat děsí? Volební právo je zbytečná hyperbola, celou dobu mluvim o právu na život a smrt bez týrání.
Na dokument se podívam hned jak se mi zase normálně rozjede net, takže momentálně na to reagovat nemůžu.
To že je to někde horší nijak nesnižuje naši zodpovědnost, ale možná jste to zmínil jen aby lidi věděli, co čekat.
V diskuzi bych nepoužíval obraty jako „je samozřejmě k smíchu“. Už vůbec ne pro další nadsázku. Jen tvrdim, že z ekologického chovu bysme nejspíš bezproblému přežili...

Odp2: Náš denní chléb
Lipovan, 17.7.2008 12:36

Právo na život a smrt bez týrání...a to je přesně co? Kde je ta hranice, ten bod zlomu? Klec široká minimálně dva a půl metru, nebo dokonce žádná klec?
Ekologický chov je dobrý byznys - pro farmáře. Průšvih je v tom, že to musí někdo zaplatit. Už vidím všechny ty ekoteroristické nadšence, když přijdou do hypermarketu a uvidí rohlík za dvanáct korun a mléko za padesát. To bude řevu!

Odp3: Náš denní chléb
Bára Š., 17.7.2008 20:49

v případě ekologického chovu zvířat nastávají nějaké ztráty? Navíc výnos je rozhodně vyšší, než v případě chudinek, které nespatřily do porážky denní světlo.

Naopak trochu nerozumím té hře na ekologické pěstování rostlin. My si hrajeme na nízké výnosy a zbytek světa umírá hlady

Báře:
chovatel, 17.7.2008 22:28

Vy jste „chudinka“, která dosud nespatřila na vlastní oči zvířata ve velkochovech a absolutně nemáte ponětí o jakémkoliv chovu. Bez znalosti věci si osobujete vyslovit názor, kde je nebo není vyšší výnos. Nevidíte si na špičku nosu.

Odp: Báře:
Bára Š., 18.7.2008 1:07

Díky za konstruktivní kritiku.

Pokud jsem byla špatně pochopena, tak tedy pro vás znovu - nevidím problém v bio chovu zvířat, ať už z ekonomického, tak i z morálního důvodu.

Diskutabilní mi přijde biozemědělství plodin. To nevím, kdo a na co si hraje.

Odp: Báře:
ivan, 18.7.2008 6:31

Chovateli, pozdravuj Romantika, vidím, že píšete ze stejné IP.

Odp2: Báře:
Jana, 19.7.2008 14:24

Ivane, já tu žádnou IP nikde nevidím. Tobě se zobrazuje?

Odp3: Báře:
Saw, 19.7.2008 18:16

Já to vidim ve zdrojovym kódu stránky...

Odp3: Báře:
ivan, 19.7.2008 21:37

Chovatel, romantik, ronantik = 84.16.105 xx. Společný výraz ,,osobovat si,,

Romantiku, docela se ti omlouvám. Asi jsem měl mít větší respekt k tvému novému nicku a identitě. Taky si pamatuju, že jsi mě pomohl radou když jsem o ni žádal. Na druhou stranu, když něco tvrdím, tak vystupuju pod vlastní identitou, aspoň internetovou. Já, i pod svojí skutečnou. Ivan Placák

Ivane...
zlatovláska, 19.7.2008 22:26

...děkuji Vám za omluvu. Mám radost, že Vám byla alespoň jedna moje rada prospěšná. Nechte prosím dál hledat Jiříka tu pravou Zlatovlásku mezi mnoha pannami skrytými pod svými závoji. A nechte pannám jejich závoje. Mohou se pod nimi zdát krásnější. I skuteční lidé jsou trochu jiní, než si o nich myslíte. I přistávání na zamlžené přistávací ploše je dobrodružnější a tím pohádkovější, než bez mlžného oparu. Přeji Vám pohádkový klid a mír v duši a věřím, že jste schopný soucitu s jinými lidmi, kteří to v životě také nemají lehké.

Odp: Ivane...
ivan, 19.7.2008 22:57

Denska jsem lítal vyhlídky na Křivoklát a odpoledne jeden kurýrní do Plas u Plzně. Docela mě prohnaly bouřky. Koncem měsíce mě končí zdravotní doložka. Myslím, že letos asi neprolezu. Dávám si tak 30%. Asi je to v pr...!

Odp2: Ivane...
Albatros, 20.7.2008 9:01

Já mám ve svém „životopise“ pouze dva krásné nezapomenutelné pasažérské lety : Jeden vyhlídkový z Roudnice nad Mělník a druhý z Bratislavy přes Tatry do Adleru na pobřeží Černého moře.

Přeji Vám bez bouřek úspěch u zkoušky a další radost z létání.

Odp3: Ivane...
ivan, 20.7.2008 12:01

Albatrosi, kdyby to byla zkouška, tak na tu se dá připravit. Tohle je zdravotní ! Tu asi nenašprtám.

Odp4: Ivane...
ivan, 20.7.2008 12:02

Už jsem pořádná ojetina.

Odp4: Ivane...
racek, 20.7.2008 12:36

No, třeba pan doktor také něco potřebuje. Možná potřebuje někam doletět, možná potřebuje si na zahradě posedět, možná potřebuje pro děti nějaké snímky, možná prolézačky do školky, možná něco jiného, ale určitě dobré slovo od člověka zkušeného...

Odp: Ivane...
ivan, 19.7.2008 23:23

Docela mě rozesmála ta ,,pohádkovost přistání " v mlze. Když jediné co vidíš jsou konce křídel, a to ještě blbě, tak věř, že v tu chvíli bych byl raději tou Zlatovláskou nebo i pohádkovým drakem. Ale dole!

Odp2: Ivane...
Vlaštovka, 20.7.2008 9:16

Samozřejmě. Já tu mlžnou neviditelnost znám pouze z pozemského „prašného ráje“ při chytání brojlerů v hale nebo z jízdy starou tatrovkou v zimě v lesích Vysočiny.

Odp3: Náš denní chléb
Shipper, 18.7.2008 16:54

Ta hranice bude vždycky kompromis, ale bude se neustále posouvat, ovšem ne sama od sebe, ale i díky tomuto článku.

Odp4: Náš denní chléb
Saw, 18.7.2008 16:57

Díky za důvěru :)

V Rumunsku se cvičí ,, tančící...
ivan, 18.7.2008 6:38

V Rumunsku se cvičí ,, tančící,, medvědi tak, že jsou vyváděni za zvuku bubínku na horký plech. Pak medvědovi stačí slyšet bubínek k tomu, aby se roztančil. Některé metody jsou vrcholem hnusu.

O radostném pohybu závodních koní bych...
ivan, 18.7.2008 7:02

O radostném pohybu závodních koní bych byl mnohem přesvědčenější, kdyby jeho výkon byl podán z čisté lásky ze závodění, bez použití jezdcova biče. Když, některé koně běží pro radost z vítězství, tak bych si rád pohovořil ( kdyby to šlo) i s těmi co běhají vzadu. Jejich běh, je během o život. Otřesné jsou osudy psů kteří věkem ztratí výkonnost při dostizích a přestanou majiteli vydělávat peníze. Ještě hůře dopadají psi, kteří v boji prohrají se silnějším soupeřem. Těchto zábav se často zůčastňují i ženské jemnocitky. Trest bojem o vlastní život by byl vhodným ekvivalentem. Když zábava, tak pro všechny!

Odp: O radostném pohybu závodních koní bych...
Bára Š., 18.7.2008 8:09

Na koně jsem v životě nevztáhla bič či ostruhy....ono nic opravdu není černé nebo bílé. Asi každý poznáme spolupráci či partnerství od vykořisťování

Odp2: O radostném pohybu závodních koní bych...
ivan, 21.7.2008 22:51

Proč je bič ve sportu vůbec povolen ? Tresné, ale pouze ze sportovního pohledu, je teprve jeho nadměrné používání. Tomu nerozumím.

Odp3: O radostném pohybu závodních koní bych...
Bára Š., 22.7.2008 6:39

bičem se nemlátí kůň

Odp4: O radostném pohybu závodních koní bych...
ivan, 22.7.2008 7:36

Při dostizích jsem viděl, že poslední síly koně jsou vydolovány právě bičem. Jesti už je zakázán, tak jsem pozadu a omlouvám se. Možná se jenom užívá jiný název, třeba zdrobnělě bičík. Policie o něčem podobném hovoří jako o donucovacím prostředku. V Humburkách jsem viděl vozatajské závody čtyřspřeží, umění kočích-jezdců jsem obdivoval, fakt uměli, ale ten bič mě vadil. Báro, jak byste pojmenovala asi tři metry zauzlovaného tenkého řemene na pružné násadě?

Odp5: O radostném pohybu závodních koní bych...
Bára Š., 22.7.2008 18:11

Bič je to dlouhé, co obvykle vidíte u kočárů, bičík je to krátké, co má v ruce parkurový jezdec. Pokud nějaký blbec mlátí do zvířete, pak s tím krutě nesouhlasím....Ale to neznamená, že jsme proti jízdě na koni.

Odp5: O radostném pohybu závodních koní bych...
Juras, 22.7.2008 20:16

Tys viděl žokeje pohánět koně třímetrovým bičem? (není tady smajlík koulející vočima ;-))

Odp6: O radostném pohybu závodních koní bych...
ivan, 22.7.2008 22:15

Myslím, že žokej je titul jezdce po 50 vyhraných závodech. O biči (dlouhém) jsem psal v souvislosti vozatajských závodů v Humburkách. Těžko si představuju jak někdo pohání čtyřspřeží bičíkem. Bára mě vysvětlovala co je mi 50 let jasné. Téma článku je o právech zvířat. Jde právě o to, že název nástroje k násilnému pobízení ( donucovací prostředek) nic nemění na smyslu jeho použití. Rána bičíkem není zjemnělina k ráně bičem, není polechtáním. Jurasi, takový perfekcionalista a přehlížíš smysl vyjádření. Jde o to, jestli míra bolesti je nutnou součástí ceny za úspěch. Iv.

Odp7: O radostném pohybu závodních koní bych...
Juras, 22.7.2008 22:34

Já myslím, že žokej je druh povolání - dostihový jezdec. Amatérský žokej je dostihový jezdec, který si závoděním nevydělává. Kdyžs psal o dostizích, nevěděl jsem, že nemyslíš dostihy, ale vozatajské závody :-)

Odp8: O radostném pohybu závodních koní bych...
ivan, 22.7.2008 22:52

Myslím , že stupně jsou: žák, žák jezdec-chovatel, jezdec am. jezdec (bez), žokej (je titul po 50 vítězstvích)

Odp9: O radostném pohybu závodních koní bych...
Juras, 22.7.2008 23:42

Podle wikipedie máme pravdu oba Dostih. Já jsem samozřejmě myslel žokej ve smyslu dostihový jezdec :-)

Ano, je.
Motýl Emanuel, 22.7.2008 22:35

Žádný úspěch není bezbolestný. Ani prosté přežití není bezbolestné, ani u zvířete, ani u člověka. A nezáleží na tom, zda donucovací „bičík“ je v rukou cizích nebo vlastních.

Tím bičíkem jezdec přiměje koně k vyššímu výkonu, za který pro toho koně získá finanční odměnu, a kůň má pak za ty peníze možnost delší dobu žít. Ve „všemocné ruce trhu“ o koních málo výkonných jejich majitelé rozhodnou „palcem dolů“, prásk, a ocasem napřed odvoz na jatky.
„Méně výkonní lidé“ ve stejné „svobodné společnosti“ mají právo sice zachování života, ale na úrovni živoření.

Odp: Ano, je.
Tlapka, 21.5.2009 12:42

Mám informace, že žokej svého koně miluje a naopak, jinak nejsou schopni spolupracovat na závodech.

Odp4: O radostném pohybu závodních koní bych...
ivan, 22.7.2008 22:19

K čemu se tedy používá bič?

Odp5: O radostném pohybu závodních koní bych...
Bára Š., 23.7.2008 11:13

Obvykle stačí jen přiložit na plece nebo lehce poklepat, aby kůň zrychlil.

Ano, zvíře si nedělá, co chce, ale to neznamená, že je týráno. Pokud nenatrefí na nějakého magora-chovatele, tak si žije dobře, má jídlo, žádné šelmy ho nerozsápou, když je nemocný, dostane léky...I v přírodě jsou nějaké překážky nebo nepříjemnosti na cestě k přežití. Zde to je tak, že kůň musí snést na hřbetě člověka.

Ne všichni koně, kteří dosloužili, jsou bezcitnými chovateli odváděni na jatka. Buď se využívají k rekreační jízdě, nebo je občas někdo zachrání do koňských útulků.

Odp6: O radostném pohybu závodních koní bych...
ivan, 23.7.2008 21:44

Báro, ano, ano, mám mezi chovateli kamarády, většinou mají tak tři, čtyři koně, Sláva Šebela devět. Na jeho statku (pod Berounem) se občas sejdou plochodrážníci, současní i minulí motokrosaři, ale taky rajťáci z Chuchle. Přeci tady nehovoříme o spolupráci a soužití lidí a zvířat. To je v pořádku, ale mluvíme (tema článku) o nepřiměřeném zacházení s nimi, až hnusu. Dalším příkladem jsou pracovní koně v lese, někteří kočí - vodiči, svoje koně milují k smrti a svoje zaměstnání vykonávají právě kůli nim. Pro jiné jsou pouze výrobním prostředkem. Když kůň zestárne a ani jeho zkušenot nenahradí jeho slábnoucí výkon, tak se jich zbavují tak, že je přeloží a i s kládama pošlou s prudého svahu. Bolest nebolest, žádná lítost. Pojišťovna zacvaká! Někteří lidé ve mně vzbuzují odpor. Je mě až nepříjemné, že jsme stejným živočišným druhem.

Odp7: O radostném pohybu závodních koní bych...
Bára Š., 24.7.2008 20:57

Naprosto souhlasím :-(

Odp8: O radostném pohybu závodních koní bych...
ivan, 24.7.2008 21:58

Báro, vždy, když je řeč o právech lidí, tak si uvědomuju, že i tito požívají společenskou ochranu pouhou příslušností k živočišnému druhu člověk. Zatímco já jsem na pochybách.

Odp9: O radostném pohybu závodních koní bych...
Bára Š., 24.7.2008 22:25

Pochybujete, zda si ji zaslouží? Já také...Ale co naděláte, dokud je i v právním řádu zvíře vedeno jako věc...

Odp10: O radostném pohybu závodních koní bych...
Tlapka, 21.5.2009 12:43

A TO JE TA TRAGEDIE

Odp3: O radostném pohybu závodních koní bych...
včelka Mája, 22.7.2008 20:35

... to je přece jasné. Vždyť i prostí i geniální lidé, „páni tvorstva“, jsou legálně tj. podle platných zákonů svými mocipány už dávno usměrňováni různými biči, kyji, palicemi a kladivy.

Odp4: O radostném pohybu závodních koní bych...
Tlapka, 21.5.2009 12:44

Ovšem u lidí často je to přímo smysl existence aby se trápili navzájem.

Mimochodem, Sawe
Lipovan, 19.7.2008 11:12

Zrovna včera o tobě dávali vynikající film. Mohu ho vřele doporučit všem, kteří jej prozatím neviděli.

Odp: Mimochodem, Sawe
Saw, 19.7.2008 11:41

Jak vidno mě se taky hodně líbil :))

Teda postrádá to smysl, když většina těch lidí exne a jinak je mohl odpravit bezbolestně, ale o tom ten film asi neni.
Máme si vážit života svého, i dalších lidí. Prostě je to jakási alternativa náboženství se symbolikou očistce.
A své problémy rychle přehodnotíte, když vidíte lidi hrát „hru o přežití“ :)

Odp2: Mimochodem, Sawe
Tlapka, 21.5.2009 12:46

Lidem se nelíbí ani filmy ani počítačové hry, pokud v nich nejsou mrtvoly. Aspoň to podle nabízeného zboží tak vypadá.

je tu mrtvolno
Yardasan, 15.8.2008 20:25

Právo komukoliv a čemukoliv může dát jen ten nebo to, co je nad. Takže v podstatě nemá nikdo a nic právo na nic. Jsou to jen bláboly zblbnutých. S pozdravem jK.

Odp: je tu mrtvolno
Saw, 15.8.2008 23:26

Řeší se tu, jaká práva má dávat člověk zvířatům. To, že bez vztahů není právo, dojde asi každému...

Odp2: je tu mrtvolno
Juras, 16.8.2008 11:29

Ona ta Yardasanova poznámka má něco do sebe. Jestli to dobře chápu, tak chce říct, že my, ačkoliv se považujeme za pány tvorstva, nemáme mandát určovat zvířatům práva. To, co děláme a co zde řešíme, je jako by zloděj měl právo prodat ukradené auto.

Odp3: je tu mrtvolno
Saw, 26.8.2008 17:03

Nee, panu Yardasanovi už je jen zle jak musí pořád poslouchat o tom, že má někdo na něco právo. Tak přišel s názorem že nemá smysl jakkoliv přemítat nad zvířaty, protože člověk je pánem tvorstva.
Jak to vidí s lidmi sem buď přehlídl, zapomněl, nebo vůbec neslyšel...

Odp4: je tu mrtvolno
Yardasan, 1.9.2008 20:19

Zkuste si to přečíst prosím v klidu znova. S pozdravem jK.

Odp5: je tu mrtvolno
Saw, 2.9.2008 0:44

Omlouvám se jestli sem si to vyložil špatně, ale znovu sem si pročetl všechno co jste tu napsal a nepřipadá mi, že byste to myslel jinak, než to chápu...

Odp6: je tu mrtvolno
Yardasan, 2.9.2008 20:53

Já se vznáším v oblacích a Vy jste zase příliš při zemi - toť celé nedorozumění. Vůbec si nemyslím, že člověk je pánem tvorstva - do té se sám pasuje. Zkusme se zamyslet, co se zde řeší obecně: snažíme se léčit následky, ale příčina je jinde, alespoň z mého pohledu. Pro usmání například, kdyby člověk nejedl maso, nebyl by důvod je zabíjet. Kdyby člověk žil jenom v teplých krajích, nebyl by důvod pro kožešiny, ale pro zabíjení lidí - to abychom se tam vešli... atdatdatd... žít je vůbec nezdravé a nevyhnutelně to končí smrtí... S pozdravem jK.

Odp7: je tu mrtvolno
Saw, 2.9.2008 23:15

A to je ten problém, já řešim co je a neni nezbytný, vegetariánstvím můžete s jistými následky (pro některé lidi bez) změnit podstatu problému, nošení kožešin je taky zbytečné. Ale... jistota je občas maso jíst, na zimu kožené boty mám, v tom jsem jako kdokoliv jiný. Ale masa jím míň a výhradně kuřecí, když mám možnost o tom rozhodnout, boty jsou ze zvířat která se chovají na maso, nikdy bych si nenatáhl činčilový kožich (zdravím pana Mareše XD ).

Já hlásám jen bezbolestný život a adekvátní smrt, když se zvíře celý život nemůže hnout a čeká ho nehezká smrt elektrickejma kleštěma, to mi vadí...

Odp8: je tu mrtvolno
Yardasan, 3.9.2008 21:49

Myslím, že to vidíte příliš přízemně a jste příliš malý pán aby jste něco změnil. Ovšem pro Váš dobrý pocit to zřejmě stačí. Zbytečný je akorát zbytečně umřít. S pozdraven jK.

za práva zvířat jinak
Yardasan, 2.9.2008 21:17

PS. Což, když Vás pokouše pes? myslíte si, že na to nemá „právo“? Má, od přírody, protože je to pes. A má právo běhat bez košíku a bez vodítka... ;-) A za to jeho právo je často zabit. S pozdravem jK.

Odp: za práva zvířat jinak
Saw, 2.9.2008 23:32

A tim se dostáváme k problému vašeho uvažování. To, co se nachází mimo určené právo (pomíjím to co se nachází mimo selský rozum, zvláště v zemích ovlivněných náboženstvím), je odsouzeno k omezování.
Tak třeba, ze skály padaj kameny rovnou na silnici a auta bouraj. Stejný „právo“ jako u psa, ale eště to neznamená, že skálu nezajistíme pletivem a psa nenecháme utratit, když je mimo kontrolu. Na prvnim místě má každej -právo- bránit svuj život a život lidí blízkých. Když hoří budova a pro záchranu člena rodiny například budete muset někoho shodit ze schodů, podle toho co jsem se učil ve škole, jste v právu.
Morální -právo- si každý vykládá jinak, proto se to sjednotilo v chybové, ale tolerovatelné právo, vaše „právo“ značí jakoukoliv událost...

Odp2: za práva zvířat jinak
Yardasan, 3.9.2008 21:50

Nemohu s Vámi v tomto případě souhlasit. S pozdravem jK.

Odp3: za práva zvířat jinak
Tlapka, 21.5.2009 12:59

Yasardy má pravdu. Právo mám na to co se mi podaří urvat někomu jinému. Jednotlivá práva navzájem se kříží a ruší a překrývají.

Odp: za práva zvířat jinak
Černá vlčice, 2.2.2014 18:59

Jo já s tebou úplně souhlesím o psovi máš naprostou pravdu.

1) Dokud bude způsob produkce masa...
Langi, 29.9.2008 16:32

Druhá strana:
1) Dokud bude způsob produkce masa současným způsobem ekonomická, nic se nezmění, nikdo s tím nic nezmůže, ani když já přestanu jíst maso, ani když začnu kupovat marketingový hit léta - „biomaso“.
2) Co je prosím na kožichu špatného? Je to po tisíciletí osvědčený, docela teplý, oděv.
3) Tahle starost o zvířata je velmi často vlastní lidem z města. Kdyby viděli co se v přírodě dnes a denně děje, taková průměrná jatka by jim připadala jako mateřská školka.

Mimochodem, kdo určuje co je etické a co ne? „Neetické“ je jen zbytečná, oplkávaná nástavba nad „každodenní“ a „nezbytné“.

Odp: 1) Dokud bude způsob produkce masa...
Saw, 29.9.2008 18:03

1) Samozřejmě, jednotlivec nikdy nic nezmění, proto nechodím k volbám ;)
2) erm... pár desítek zbytečně ubitejch zvířat, když jiné oděvy jsou ekonomičtější i teplejší?
3) Já toho viděl hodně, ale zbytečné zabití zvířete je neetické.

No jestli podle vás není nic neetického tak zrušíme etickou komisi a jak už sem tu řešil, zrušíme i lidská práva.
Nikdo nemá právo na nic, jen jsme si nějaká ustanovili a zavázali se je dodržovat a postihovat jejich porušování. Že se vám nezdá nějak do nich zakomponovat zvířata... Konkrétní případy tu můžeme probrat ;-)

Odp2: 1) Dokud bude způsob produkce masa...
Langi, 29.9.2008 18:11

1) tak tak
2) jak zbytečně? Mě bude teplo.
3) zbytečné zabití zvířete je zbytečné. Etika je nadbytečná.

Etickou komisi klidně zrušme, v životě jsem o ní neslyšel, nechyběla mi, nepotřebuji žádný komise. O právech toho či onoho toho moc nevím, ani nevím jak to souvisí s používáním zvířat k jejich účelu.

Odp3: 1) Dokud bude způsob produkce masa...
Saw, 29.9.2008 19:12

1) nebudu komentovat
2) Teplo vám bude jinýmy způsoby.
3) Když už něco tvrdíte zkuste to odůvodnit ;)

To, že o něčem nevíte neznamená, že to není a že to neurčuje podobu světa kolem vás. A jestli vás to nezajímá, nemá smysl to s vámi řešit...

Odp4: 1) Dokud bude způsob produkce masa...
Langi, 29.9.2008 19:53

2) možná jo, možná ne. To záleží na situaci. Každopádně, pokud zvíře umře abych z něj měl kožešinu, není už jeho smrt zbytečná, že.

3) zdůvodnit? Co je na tom nejasného? Když o něčem řeknu, že je to zbytečné, tak je to zbytečné a nedělám to. Proč k tomu některé organizace, nebo lidé, mají nutkání přidávat ještě etiku, může mít mnoho důvodů. Z mého pohledu ale není ani jeden užitečný.

Mě se zdá, že pokud jsem o komisi takové důležitosti ani neslyšel, zaslouží skutečně zrušit. K čemu je mi dobrá, když se mého života ještě netkla?

Mno, můj první komentář k tématu začínal „druhá strana“. Byl to jen pokus o pohled odjinud. Nechce se mi tu moc dál zabředávat do komisí, práv, urputně hledat to „správné stanovisko“, jsem i líný odůvodňovat. Něco napíšu, někdo o tom přemýšlí, někdo ne, a tak se mi to líbí. Nemám vůbec zájem někoho o něčem přesvědčovat.

Celé to haló ohledně práv zvířat, ekologie, Číny, klimatu a podobně je mi naprosto ukradené. Kašlu na to. Podle mě je to jen zábava pro znuděné. Když půjdu kolem stavení, kde se hlady belhá dvacítka psů, zavolám policajty, když uvidím výrostka jak pálí kočku, dám mu přes hubu, když přijde na komise, odcházím.

Odp5: 1) Dokud bude způsob produkce masa...
Langi, 29.9.2008 19:57

Ještě P.S. já tu nic neřeším, mám to už vyřešené.

Odp6: 1) Dokud bude způsob produkce masa...
Tlapka, 21.5.2009 13:02

Ve vysvělých státech existuje ANIMAL RESCUE, zvířecí policie. Zde když má někdo doma 20 prašivých nemocných psů, nebo ovcí nikdo se neví s tím rady.

Nejist maso je jedna z mala svobod...
Tomik, 20.10.2008 22:22

Nejist maso je jedna z mala svobod, ktere si clovek vubec muze dovolit, kazde male dite vi, ze je to spatne ublizit a protoze jsem nynni v situaci o tom sam rozhodnout, tak mne nejaky navyk a nedostatek informaci mych rodicu co telo potrebuje nebrani podle toho konat.

Odp: Nejist maso je jedna z mala svobod...
Yardasan, 21.10.2008 19:20

Ano. Časem zjistíme, že člověk planetě také ubližuje a tak ho svobodně zlikvidujeme ;-) S pozdravem jK.

Odp2: Nejist maso je jedna z mala svobod...
Tomik, 21.10.2008 23:22

Z vasich reakci jde snadno usoudit, ze rad popichujete a vaznych veci si nejak zvlastne nevsimate, samozrejme brat veci s urcitym nadhledem by mnelo byt zachovano, to vsak vetsinou neni vas pripad s pozdravem tK.

Odp2: Nejist maso je jedna z mala svobod...
Tlapka, 21.5.2009 13:03

To jste trefil hřebíček na hlavičku. Lidé jsou rakovinou světa.

proč tyraji zvirata?
nikolacharvatova, 17.11.2011 12:17

Zvířata mají svůj život a nejací lidi jim ho zkazí jednou jsem byla na obědě a vidím tam kočku tak jsem ji vzala a našla jsem jí domov to je správné rozhodnutí máme pomáhat zvířatů m:-)

Odp: proč tyraji zvirata?
Tlapka, 18.11.2011 18:16

Jistě máme pomáhat zvířatům, když jsme jim přírodní prostředí pokazili. Zvláště kočkám a psům což jsou spřátelená zvířata co pomáhají lidem.

Odp: proč tyraji zvirata?
Černá vlčice, 16.2.2014 13:48

Já bych bez zvířat nemohle žít. Je zajímavý že člověk týrá zvíře. Proč netýrá sám sebe?!!!! Zvířata potřebují naší podporu protože oni sami to nedokážou proto potřebují lidi s dobrým srdcem aby jim pomáhali:-) A rozhodně není férový že lidi týrají zvířata to by mě zajímalo jak by jse jim to týrání líbylo kdyby někdo týral ty lidi taky by jse jim to nelíbylo:-( Když si vezmu třeba psa,vlka,kočku,lišku to jsou přeci nádherná zdravá zvířata a tet jsi vezmu že třeba toho vlka zastřelí a udělají z něj kabát který bude nusit nějáká kurva tak se mi chce brečet:-( Zvířecí život má stejnou cenu jako ten lidský!!:-)

Odp2: proč tyraji zvirata?
Juras, 16.2.2014 19:53

Jsou i lidi, kteří týrají lidi. Každej jsme různej.

Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Černá vlčice, 2.2.2014 18:56

Proč jsou lidé takový proč?
Vždyt zvířata nám nic neudělali vemte si třeba vlky vlci žili volně v lesích v horách nic jim nechyběla a pak jse objevil člověk a všechno zničil káceli lesy,stavěli města a vesnice, A měnili navždy jejich svět! Možná si budete myslet že jsem blázen ale už od 2 let jsem měla radši zvířata než lidi a mám radši zvířata až to tet. Zvířata mají právo být volní dělat to co je jim přirozený nezaslouží si aby je nějáký pitomý člověk zabíjel a týral! Když je nám smutno kdo nás potěší? Zvířata kdo za nás dá vlastí život aby nás ochránil? Zvířata. Nezaslouší si aby chom jim to takhle opláceli! Níkdy jsem nechtěla být člověkem a nikdy taky chtít nebudu! Stydím srë že jsem člověk.:-(

Odp: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Livrak, 3.2.2014 15:50

Berete to moc dětinsky, ale rozumim vám. Jenže kdyby tu byl silnější a schopnější tvor než člověk, určitě by taky ovládl planetu a kdyby tu takovej nebyl a nebyl tu ani člověk, zase to ovládne místní predátor. V podstatě člověk aby přežil, musel bejt lepší než ostatní. Musel zapojit mozek a začít přemýšlet. A tim to všechno začlo. Slabší kusy začli zneužívat a využívat okolí. Ted myslim né fyzicky slabší, ale psychicky. A jsme tam kde jsme ;-)

Odp2: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Zákys, 3.2.2014 23:05

No, vy tam jste zcela určitě!!!
Jaké objevné. Vy se musíte po tom svém konstatování cítit jako Bůh.
Běžte s tím objevným konstatováním na náměstí a nezapomeňte si vzít pyžamo.

Odp2: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Lipovan (Z.), 4.2.2014 10:18

To je v pohodě...samožer se nakonec sám sežere. :-)

Odp3: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Livrak, 4.2.2014 10:31

Zcela určitě, samožerovi je dobře jen v blízkosti lidí kteří jsou slušní a solidní. Ale kdyby byl samožer mezi samými samožery, určitě by mu moc dobře nebylo a nakonec by se požrali navzájem. A to on moc dobře ví a proto si vyhledává jen společnost těch solidních, kde může naplno uvádět v praxi tu svojí samožernost, kde mu nic nehrozí. -)))) ;-)

Odp2: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Tlapka, 4.2.2014 12:36

Pravda. Povaha života je už taková--- organismy se roztahují a požírají a utlačují. Žerte se a perte se.

Odp2: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Černá vlčice, 4.2.2014 14:51

Jo díky za vysvětlení ale já se k lidem nikdy nepřidám.:-)

Odp: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Vlastimil Čech, 3.2.2014 19:56

...ale už od 2 let jsem měla radši zvířata než lidi...
No, to je normální... takové svíčkové z mladého býčka se myslím žádné (údajně nasládlé) „dlouhé telecí“ z misionářské rodinky nevyrovná...
Vy, s přezdívkou Vlčice byste mohla něco vědět aspoň o kvalitách jehňátek a malých zajíčků :-)

Odp2: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Tlapka, 4.2.2014 12:38

Nezapomeňte na dobré vlasnosti vlků, kteří vychovali Romula, Rema, Mauglího, Amalu a Kamalu a starají se o své slabší druhy.

Odp3: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Vlastimil Čech, 4.2.2014 12:53

:-) A Karkulka? A kůzlátka?

Odp4: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
ivan, 4.2.2014 15:06

Nakonec se jako naprostá dobrota ukázal myslivec který vlkovi vypíchnul oči, uříznul uši, rozpáral mu břicho a zašil mu tam kamení a hodil do studny.

Milé děti.

Odp4: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Tlapka, 6.2.2014 17:26

Nojo ani ti vlci nejsou dokonalí, bohužel

Odp: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
ivana Kozárová, 2.3.2014 16:01

Lidi jsou takoví proto,že se zpronevěřili úkolu,který od boha dostali : Pečovat o zvířata. Namísto toho zvířata zneužívali a chovali a chovají se k nim hůř,než k věcem. Celý život jsem zvířata sbírala z ulice a byly roky,kdy jsme jich měli ve tři plus jedna třeba i pět.Kočky a psy.Žili spolu v souladu a získali si pro sebe i sousedy v paneláku. Neštěkali,neznečišťovali společné prostory a největší vlčák chránil malé děti před šikanou - sám od sebe. Dnes mám posledního psa z útulku,je slepej,ale vidí dál,než většina lidí. Zvířata jsou živé duše jako my,lidé. Jenomže ona se svému úkolu nezpronevěřila,jsou nám věrná a my se od nich můžeme ledasčemu naučit.Hodně lidí si o sobě myslí,že jsou světapáni. No fuj,podle toho to tady taky vypadá;-)

Odp2: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Lipovan (Z.), 2.3.2014 21:06

Zima pomalu končí a divoká prasata očekávají potomstvo. Chodit mezi ně se teď rovná sebevraždě, ale naštěstí máme i v našich končinách široké zvířecí portfolio. Dnes mně přes cestu přeběhli tři kamzíci, zde. Zvláštní, že se usídlili zrovna v Lužických horách, které vlastně ani horami nejsou. Jde o nepříliš vysoké kopce. :-)

Odp3: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
ivana Kozárová, 2.3.2014 23:11

Budeme asi ještě hodně překvapení z nestandartního chování zvířat.Ona vědí,proč,my se můžem jen dohadovat.Sami jsme si zavařili,že už nic nefunguje normálně. Zvířata se to budou snažit do poslední chvíle vyrovnávat a zvládat. To my házíme flintu do žita.Pozdravujte kamzíky,až je zase potkáte.Já potkávám čas od času jeleny a krtky. Taky jsem měla známýho jezevce,ale postavili tam solární elektrárnu a tak má po slunné stráni,nad kterou měl noru. Odstěhoval se,už tam není...

Odp4: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
ivan, 3.3.2014 6:47

Ty krtky bych taky rád potkal abych je požádl o odstěhování se jinam. Zdá se, že to jsou nejvěrnější zvířata. Prý se jich dá zbavit pouze prodejem zahrady.

Odp5: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
ivana Kozárová, 3.3.2014 12:01

mě vždycky fascinuje,že mají tak čisté kožíšky. Jednou vylezli dva a hádali se. Je třeba je rozhádat,aby se znešvařili!

Odp6: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Vlastimil Čech, 3.3.2014 12:11

Když oni se radši „šváří....“

Odp7: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
ivana Kozárová, 4.3.2014 9:39

jo jo,nejsou jako my,lidi.Svorně vrtají svý chodby a tunely...

Odp8: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Tlapka, 5.3.2014 15:11

Asi se hádali ohledně stavby chodbiček, ale určitě se dohodli. Prostě mají rozum.

Odp9: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
ivana Kozárová, 5.3.2014 22:13

přesně tak

Odp10: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Zákys, 6.3.2014 8:17

A těch parazitů, pardon hostitelů, co na nich je. Nevěříte? Chyťte si (není to tak složité) nějakého na pomazlení a uvidíte. A také co v roce 1990 „čas oponou trhnul“ prohlédli, nejsou již slepí....

Odp11: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
ivana Kozárová, 6.3.2014 10:10

Nojono,už blbě vidím,tak o nich nevím;-)

Odp12: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Vlastimil Čech, 6.3.2014 10:18

Od krtků, ježků a veverek (sic!) radši dál... je to plné hnusných hmyzáků...

Odp13: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Tlapka, 6.3.2014 12:58

Možná je to hmyz specifický a člověkem pohrdá, protože člověk nemá slušnou hustou srst.

Odp14: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Vlastimil Čech, 6.3.2014 20:57

Ale kdepak, oni ti hmyzáci Vámi nepohrdnou... pomazlete se s těmi něžně chlupatými zviřátky a uvidíte... a pocítíte...Oni se ti jejich hmyzáci k Vám taky přitulí...
Probatum est;-)

Odp15: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Tlapka, 7.3.2014 13:53

Bohužel veverka mi utekla a svoji blechu nedala ani za peníze.

Odp12: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Zákys, 6.3.2014 14:49

Není nad to si věci ohmatat vlastníma „jasnozřivýma “ očima, jak zde neustále v rámci sebepropagace zdůrazňuje jeden blb.
A skutečný budhista(ka) miluje život i prostřednictvím vší!!!
Mimochodem jako silou se drží veš na holé hlavě?
Kouzelný je 7. pád množného čísla názvu tohoto parazita. Rád jsem s nima chodil na různé manifestace, tak o tom něco vím....

Odp13: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
ivana Kozárová, 6.3.2014 17:00

Se všemi všemi v naší rodné zemi šly všechny naše vši na mši. Mšice se všemi všemi zpívaly mešní zpěvy.Všici pak vylezli na zvonici a tam byl Zvoník!!!!:-):-)

Odp13: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Tlapka, 7.3.2014 13:58

Veš nahoře na hlavě drží silou gravitační a třením. Na boku hlavy musí použít cepín.

Odp14: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
ivana Kozárová, 8.3.2014 14:09

Veš tam drží vší silou!

Odp15: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Zákys, 8.3.2014 20:06

Kóóónečně.

Odp16: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Tlapka, 11.3.2014 15:58

Jenže to je starší verze. Já jsem vymyslela modernější ;-)

Odp17: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Zákys, 12.3.2014 12:39

Nezbývá než nelitovat psy, neměli se nechat ochočit.

Odp18: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Tlapka, 12.3.2014 12:57

Bylo to jejich rozhodnutí. Takže je to na nich.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp4: Proč jsou lidé takový? Chudáci zvířata!
Lipovan (Z.), 3.3.2014 12:38

Vyřídím...dvakrát jsem kamzíky viděl na Zlatém vrchu, žijí na odvrácené straně a podle jednoho místního týpka by se mělo celé stádo pohybovat zhruba zde, ale tam jsem doposud nebyl. Kamzík zase tak zajímavý není, jde o poměrně malou a vypasenou horskou kozu, ale vidět ho je taktéž vzácnost. A jak čumí! Kam se hrabe tele... :-)

Zvířata.
Hedvika, 4.2.2014 15:07

Mám jednu otásku máte někdo z Vás doma polo vlka nebo čistokrevného vlka? Já ho doma mám a je to můj nejlepší přítel ze všech na světě. Ptám se asi ho někdo z Vás má protože se chci zeptat asi nevýte o nějákém dobrém řeznictví kde se dá koupit nějáké velké maso třeba jako vnitřnosti kosti a tak něco podobný:-):-):-):-)

Odp: Zvířata.
Tlapka, 6.2.2014 17:27

Já tomu věřím, ale musí to někdo povolit, ne? Určitě je báječný jak se jmenuje?

Odp2: Zvířata.
Hedvika, 16.2.2014 8:24

To není čistokrevný vlk je to kříženec vlka(wolfdog) a máš pravdu je báječný a jmenuje se Kiba.

Odp: Zvířata.
ivana Kozárová, 7.2.2014 18:03

Hedviko,obrať se na pana Desenského a zeptej se ho,proč vlky nechová:-)

Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
ivan, 4.2.2014 21:47

Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš.

Vlk tě přivítá, dokonce mladý i olízá, ale nehrají si. Neaportují, nepodávaj pac a nevyzívá člověka ke spolupráci. Když psovi dáš krmení z místa jeho dosahu, tak se na tebe obrátí coby pomocníka od kterého očekává pomoc. Vlk se snaží dostat k potravě vlasníma silama, ale nikdy se neobrátí na člověka jako na pomocníka, ale bude se k potravě snažit dostat vlstníma silama. Jeho myšlení neočekává od člověka žádnou pomoc. Nikdy!

Jsou nádherní, ale nekamarádí se, nejsou hračky a člověk není nikdy partner. Mají vnitřní sebekázeň kterou psi nemaj, vlci nepodlézaj.

Odp: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
Lipovan (Z.), 4.2.2014 22:32

Souhlasím. Chovat vlka je pitomost, není domestikován a nelze k němu přistupovat jako k psovi. Vypadá to na průhlednou houpačku. :-)

Odp2: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
Vlastimil Čech, 4.2.2014 22:45

V armádě se kdysi zkoušelo uplatnění československých vlčáků (ČV)... mají spoustu dobrých vlastností, ale taky spoustu nevhodných pro službu... německé ovčáky nenahradili...Jsou to prý z jedné třetiny vlci... vojáci je rádi neměli... neskutečně odolní psi, ale nespolehliví, špatně se cvičí, pokud jsem slyšel...řekl bych, že slečna Hedvika si s tím držením vlka trošku vymýšlí (pokud myslíme na zvíře, na dermatologický problém bych věřil :-))... podle pravopisu odhaduji na školačku...

Odp3: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
Lipovan (Z.), 4.2.2014 23:45

Prý po vlcích zdědili plachost, což je pro služební potřeby k ničemu. Německý ovčák je univerzál, sice není v ničem nejlepší, ale zato se naučí všechno. :-)

Odp4: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
Vlastimil Čech, 4.2.2014 23:50
Odp5: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
ivan, 5.2.2014 5:30

Přes podobost se psem mají vlci úplně jinou sociální strukturu. Občas je vidět když někomu selže rozum a má doma dvacet -třicet psů, tak se mezi sebou páří do nekonečna a jde jeden vrh za druhým.

U vlků se páří pouze Alfa-pár a se štěnaty a péčí o ně pomáhaj tetičky. Když dorostou do samostatnosti, tak smečku opouštěj mladé slečny které se přidávaj k jiným smečkám, těm provedou ,, vstupní kontrolu ,, mladé samice z té ke které se přidávaj.

Psi se za kořistí ženou v jednom šiku, třeba třicet pohromadě.

Vlci jsou snad jediná zvířata která používaj organizovanou strategii lovu a před zahájením útoku zaujmou postavení podle situace a vlastního citu.

Nejdříve vyráží panikář. Ten nic nechytá, jenom vytváří co největší zmatek. Ve druhém pořadí jdou nahaněči kteří rozdělí stádo na menší skupiny a ty co nejvíce unaví přestože by už mohli nějaký kus zkolit sami, jako další vyrazí přehradník, který už unavené kusy snadno nadežene do pozice stavěčů-doražečů. Toto obstarává Alfa-samec + silný pes. Konec.

Pokud je lovená zvěř silným kusem, třeba Los, tak unavené zvíře doslova obklíčí a zahájí obléhání s opotřebovávací taktikou. V tomto okamžiku to má večeře už hodně blbý..

Díky této strategii vlci nedegenerují a nezavlékají si do stavu dědičné choroby, ale taky se nikdy nepřemnoží nad únosnost úživnosti teritoria.

„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“„“

Kdyby si lidi byly vlkem, tak by nikdy neřešili neřešitelné. Každý se může namnožit jak je mu libo, bez ohledu na to jestli prostor snese ještě nějakou úživnost. Nakonec se jakýkoliv systém sám vyčerpá protože neunese svoje náklady. Toto pravidlo je nezrušitelné!! Pokud není respektováno, tak každou čtvrtou - šestou generaci hromadný resset.

Čím dál tím větší města přinášejí více pohodlí, ale pouze za cenu nákladů. Voda se dopravuje z čím dá větších vzdáleností a roste nepřiměřeně nákladovost údržby zestárlých sítí, dopravní systém musí být neustále posilován a nákladně udržován. Všichni a všechno je dopravováno na větší vzdálenosti, jak světově, tak místně. Rostou náklady a tak vznikají místa chudoby, která recipročně systém zatěžují. Neexistuje levicovodst nebo pravicovost pokud se nezačne prosazovat zdravý rozum. Kdo nepochopí, že půjčka se nedá splatit další půjčkou je spolutvůrce úpadku protože dojdou ti kteří budou ochotni půjčit a nést neustále náklady někoho jiného. Nákladový systém je financovatelný pouze inflací, za cenu ztráty hodnoty uložené práce.

Proto platíte za vodu pane VČ několika násobky původní ceny, protože číslo na bankovce má neustále nižší hodnotu a proto jich msí být na jednotku reálné práce víc. Hodnota uložené práce se neustále ředí.

Každá nerovnováha dojde svého zhroucení.

Řízení společnosti není ideologickou záležitostí ani levopravé, ale věcí zdravého rozumu.

Já si vodu od pánbíčka půjčím a zase mu ji vrátím. Jiný si ji musí nechat přivéct, vyčistit, použít, odvéct a zase vyčistit i ze sta kilometrů. U víte proč platíte za kubík ?? 70 Kč.

Pohoda, to jenom když jsme u těch vlků.

Vztahy ve společnosti jsou stejné jako ve fyzice. Nejlépe to vyjadřuje toto.

Tření je ztráta a překážka pohybu, stejně jako jeho současná podmínka!


Kdyby toto pochopil Marxík, jo jo, to by bylo kdyby bylo.

Odp6: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
ivan, 5.2.2014 5:59

Byl jsem přiložit do kotle teď koukám na poslední větu která jakoby mě byla povědomá.

Jo jo, to by bylo, kdyby bylo a nemuselo by býti to co právě je!

Odp6: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
Vlastimil Čech, 5.2.2014 8:01

O té vlčí taktice jsem četl a popsal jste ji velmi přesně!
I ten problém zahušťování obyvatelstva a znehodnocování úspor inflací je vysvětlen způsobem, se kterým nezbývá V.Č. než souhlasit. Neomezený rozvoj zkrátka možný není.
Jen jsem nepochopil, co s tím má společného K.Marx?

Odp7: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
ivan, 6.2.2014 19:15

Nějak jsem nepředzanamenal, že jde vlastně o multiodpověď s předpokladem, že ji bude číst taky Zaky. Tomu to neustále leží v hlavě a doslova mě tím bombarduje. Pardon.

Prostě jsem se propojkou cvaknul na Vás.

Vnímám to tak, jako když někdo hovoří v sále. Může se na někoho konkrétně obrátit ale ostatní taky vidí i slyší a jsou účastníci hovoru, každý může reagovat pokud chce.

Nakonec motto Svíce je ,, Nechoďte na pivo, přijďte na Svíci a Pro všechny přemýšlivé lidi.

Tak si přemýšlým proč věci a události jsou tak jak jsou a co je jejich příčinou a co důsledkem.

Prostě nehledám jak kdo změřil rychlost světla, což je snadno dohledatelné, ale snažím se dojít k tomu jak bych to udělal já, kybych měl najít vlasní řešení. Pokud dospěju k vlastnímu řešení se stejným výsledkem, ale jiným nebo i schodným postupem s uznávanou autoritou tak mě to prostě těší přestože na to někdo přišel před padesáti nebo i sto lety. Prostě mě baví přemýšlet a ne si hledat kdo o tom už napsal a já blbec jsem si to jenom nepřečet přestože bych to měl vědět už jako žák zvláštní školy už ve třetím ročníku.

Prostě mě baví přemýšlet o tom proč něco ano a proč něco ne. Třeba si v hlavě rozpracovat jak by vypadal život na Zemi kdyby byla krychlí a měla dvě slunce. Jak by vypadal kalendář, jak by probíhali časové pásma, dny a noci , navigace, magnetické pole, ale taky obydlí v těchto podmínkách.

Prosím, přijměte to jako vysvětlení. Iv.

Odp6: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
Lipovan (Z.), 5.2.2014 8:21

Zde můžeme vidět srovnání cen za socialismu a v roce 2011. Vodné a enerdží podražily nejvíce. Konzistentům připomínám, že web je navíc považován za zkreslený ve prospěch pravičáků. :-)

Odp6: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
Zákys, 5.2.2014 8:46

...Nakonec se jakýkoliv systém sám vyčerpá protože neunese svoje náklady. Toto pravidlo je nezrušitelné!!

Pro „myslitele“ mechanika je systém „jakási krabička“ plná koleček získávající energii z konečných zdrojů. „Zdravý“ selský rozum při tomto objevu cvrkne do gatí a zvolá Heurééééka. A jde přiložit do kamen. Zatím v jeho „sytému“ neubývá energie, ale roste entropie z jiných důvodů. Třeba mu na amygdalu tlačí zemská gravitace... NEBO MODRÝ ŠVÁB. V horším případě tumor.

S Marxem jsem se jenom trošičku!!! seznámil a proto mimo jiné vím, že první (soukromé) vydání Kapitálu I. bylo vykoupeno londýnskými bankéři, aby se moc lidí nedozvědělo jak dělají ty své „kejkle“.
Kdy vy jste naposledy způsobil poprask v knihkupectví.

Pro blbečky vašeho rozměru sděluji. Samuelsonova Ekonomie v úvodní pasáži má několik nejvýznamnějších ekonomů a je mezi nimi Marx. Na pravicového ekonoma slušný počin. Ale vy nejste Samuelson. Jenom, byť velké, ošklivé káčátko.

Marx má své pokračovatele nejen na ulicích jak si blb vaší velikosti myslí, ale třeba na Berkeley University of California.
Jeden z nich je Mike Davis. Příklad myšlení představitele radikálního urbanismu.
VEPŘOVI

To k tomu kde místo vámi provozovaného prdění do gatí také „chytám“ rozumy.

Odp7: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
ivan, 5.2.2014 9:58

Změnou technologií a prostupem času ztrácejí mnohé teorie platnost dřív než se stačí ověřit. Chceš aby se všichni měli co nejlépe ? Já taky, tady ti to podepisuju ! Já se na tom můžu, a taky to dělám mírně podílet na místní úrovni vědom si toho, že víc nedokážu, ale přece jenom něco. Kdežto ty si muž velkých myšlenek připravený stěhovat kontinenty a národy ve jménu nejsvatější věci. Nic než světovost ti není bližší.

Tak nežvaň o tom co BY - KDYBY a jdi a udělej to! Krasohlede.

Odp8: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
Zákys, 5.2.2014 13:46

Zase stejně normativně že „příčinou průvanu“ je otevřené okno a díky tomu ivanovsky blbě.
... které mnohé teorie, které se neztrácejí, které se stávají, nebo asi stanou běžnou praxí... Ale to ví každý, kdo nechodil za komančů za školu, vážená kvadratická omezenosti.
Také rychle píšete. Já na stěhování kontinentů myslím jinak než si myslíte (lépe, jak nemyslíte). Stěhování kontinentů vysvětluje teorie kontinentálního driftu blbečku, kterou má na svědomí už 100 let Alfred Wegener. Tak do toho nepleťte mně, ať nevypadáte ještě omezeněji, než si vlastní usilovností zasloužíte.
A stěhování zoufalých obyvatel současného světa za mně úspěšně dělá ten i vámi vysněný kapitalismus, ukrývající za vlastní definici demokracie.
A hlavně trénujte ty ruce, ať víte kterou saháte na rektum, ať se při chybě nemusíte jako pokání dlouho do noci modlit a prosit o odpuštění svého modrého ptáka - bůžka.

Odp9: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
ivan, 5.2.2014 14:01

Na toureťáka si se docela držel, ale my poučený to chápem jako službu, takže se nemusíš tolik omezovat.

Jsi přesně typem chlapíka pro kterého je v jeho představích být nejméně konstruktérem F1, zatímco si nedokáže upatlat ani tříkolku aby dobře jezdila.

(ergometrie, převody, materiály, sklon vidlice, představec řízení atd.)

Ale jako hračka docela dobrý!

Mažu dělat něco užitečného a ty zatím přemýšlej jak to provedeš s tím celsvětovým mírem a láskou mezi národy, generacema, rasama a přátelstvým mezi kontinentama.

Pak mě to zase povíš.

Tak Pa.

Odp10: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
Lipovan (Z.), 5.2.2014 21:00

Kašli na to...Poslyš, chlape, zvoník Molík mně odpověděl a prý to mám přetlumočit. Na Svíci se už nevrátí. Nezasekl se, ale dost se obává zneužitelnosti Internetu a zde na diskuzi ho sejří natřásání triček, především tvého, což přijímám s velkým podivem, respektive to nepřijímám vůbec. Neměli jste spolu ještě nějaký další výstup mimo Svíci, nebo tak něco? Momentálně je zvoník na dovolené a jinak má spoustu práce se zvony. Jak sdělil doslova, terazky má Svíci u riti. No, co už, nic naplat. V zásadě odpověděl slušně a věcně. Vpravdě řečeno, pokud pominu jeho odmítnutí návratu, Molík příjemně překvapil. Čekal jsem hysterický výlev podobný Polákovým nářkům, když jsem ho zbavil akcií na doručitele a poukázal na jeho holou zadel. Zvoník je očividně větší formát a bohužel tak zůstává ke škodě Svíce, že odmítl svůj návrat. :-(

Odp11: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
ivan, 5.2.2014 22:58

Ale jo, přeju mu ať ho jeho záliba neopouští a přináší mu uspokojení a radost. Proč ne! Ani by mě nevadilo kdybych zase uslyšel nějaký kostelík. Polidšťuje to krajinu.

Odp11: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
ivan, 8.2.2014 8:33

Zvoník si občas neuvědomoval kdo je kdo a na jak silné pozici stojí proti komu. Věřím, že Svatý stolec má ještě kvalitnější špionáž a info než Mosad.

Sám jsem se divil co o sobě a církvi dokázal napsat. Od všeho klíče, vyšetřené rakve k narozeninám darem, jeho oblíbená hovna házená z věží a nasráno a rozmazáno kolem kostelů atd.

Až jsem ho chtěl kolikrát sám zarazit, ale to ho spíše pobídlo k vyšší intenzitě útoků na ,, kurviče ,,jeho zvonů ničených strojním zvoněním"

Zřejmě mu nedošlo, že nejstarší špionážní organizace už téměř dva tisíce let vidí a slyší ale taky si pamatuje.

Každýho věc!

Docela mě ho bylo líto když jsem ho viděl překvapeného v údivu před zařěťezovanou mříží Peterské věže v tv reportáži.

Celibátník se prostě lekl toho když si uvědomil co tu všechno o kom nadrobil. Pak zpanikařil. Zřejmě dostal kartáč s ukázkou toho kdo je skutečným pánem a kdo kmánem.

I tak mu přeju aby ho jeho ruční zvonění bavilo i nadále, než mu tam nastrkají ty motory všude.

Odp3: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
Tlapka, 6.2.2014 17:29

Třeba je Hedvika zooložka nebo etoložka.

Odp4: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
Vlastimil Čech, 6.2.2014 20:52

Ale kdepak... ta slečna má moc hezké jméno ... „Hedvika“.... patronka Slezska...
ale odhaduji ji na starší žákyni.... 7-má až 9-tá třída ZŠ...

Odp5: Jen jestli nás Hedviko trochu nehoupeš...
Tlapka, 11.2.2014 14:07

To znamená že její vývoj ještě neskončil.

Za Biľakem
Lipovan (Z.), 6.2.2014 21:47

Zemřel Vasil Biľak, jak už asi víte. Cožpak o to, všichni tam musí, i když nikdo nechce. Co mě velmi překvapilo, že dlouhověkost bývalých stranických funkcionářů. Až na výjimky si života dosyta užili či ještě užívají. :-)

Odp: Za Biľakem
ivan, 6.2.2014 22:50

Na to se neustále ptám Zakysla jestli chce svým solečenským vkladem být radši horník na čelbě, třídičem odpadu, asfaltérem nebo tim kdo je dude ideově řídit?

Horníci by vůbec neměli platit sociální daň, co si budem povídat, protože jejich věk dožití je 57 let. Šestsettrojkový gratulanti s růžema se dožívají o řtyřicet let déle.

OK-iv.

Odp2: Za Biľakem
Lipovan (Z.), 6.2.2014 23:20

Havíři, kteří dojížděli na šachty z Prajské nebo zpod Beskyd, ti nechlastali. Ti jeli na dvě směny. Jedna šichta na šachtě, druhá šichta na baráku. Ve čtyřiceti šli do invalidního důchodu, protože se udřeli. A pak rychle umřeli. V Havířově, tam se ve čtyřiceti uchlastali. On málokterý havíř se dožil vyššího věku. A ve zdraví už vůbec ne. (Roman Pecha - Perníková chaloupka)

Odp3: Za Biľakem
Vlastimil Čech, 7.2.2014 8:22

PŘESNĚ!!!!

Odp: Za Biľakem
Zákys, 7.2.2014 2:24

Jistě jako vždy zasvěceně píšete také o dlouhověkosti komunistů(hlavně funkcionářů ÚV) za Protektorátu.
Klasické. Jako vždy stylem. „Hovno, hovno, řekl Švejk, a přidal se nenápadně a informovaně do rozhovoru.“

Odp2: Za Biľakem
Lipovan (Z.), 7.2.2014 7:30

Nevztekej se, zakysanče. prostě jsem to nevěděl, neboť jsem věk bývalých prominentů nesledoval. Jak v případě Bilaka, tak Jakeše, jsem se mylně domníval, že už jsou zřejmě po smrti. Mimochodem, můj oblíbený levicový politik se utopil ve vaně ve věku 58 let. Určitě víš, o koho jde, pseudochytrolíne, zvláště když ti napovím, že měl polovinu genů helvétských :-)

Odp3: Za Biľakem
ivan, 9.2.2014 0:43

Marat? ..ale ten se neutopil, ten byl v té vaně propíchnutej.

Odp4: Za Biľakem
Lipovan (Z.), 9.2.2014 7:01

Ne, tento zemřel v roce 1971. Své plány by možná uskutečnil...nebýt laskavého a veskrze skromného strýčka Sama, který v jeho zemi inicioval občanskou válku, trvající 25 let. Pardon, samozřejmě chci říct...zavedl tam demokraturu. :-)

Odp3: Za Biľakem
Zákys, 9.2.2014 9:44

To jako mnoho věcí nevím, přesto, že bych vědět měl. A v „marxáku“ na VŠ jsem většinou četl jenom úvod a závěr příslušné učebnice. Proto jsem v mnoha věcech silně natvrdlý. Ale mohly za to „baby“,(na štěstí!!!) kterých po bratislavských kolejích, vinárnách, korzu... se pohybovalo skoro tolik (na počet obyvatel!!!) jako v Gottwaldově, čo to tárám!!!, ve Zlíně.
My v „Parlamentu“ máme pro podobné zásadní problémy připraveny ohmatané školní atlasy Dějin světa, Dějin Československa, Zeměpisný atlas Světa, Zeměpisný atlas Československa,(to se po „sametu“ vyhazovalo jako za protektorátu) a již pět let Moderní oxfordský slovník XX. století. Hospodská nám to ráda trpí a poskytuje vitrínu. Má z toho dvojí užitek. Jednak nosíme groše na její pivo, a za druhé srandu, bez které život s „holou prdelí“, (chodí na ostro) není vůbec veselý.
Co je však mým největším hoby jsou houby. Rád je sbírám, poznávám a také jím, přesto žiju. Teď jsem si šel pro jistou spočítat atlasy, které jsem si dovezl i z několika míst v Evropě. Je jich 36. Jeden z nich mám obvzláště rád. Zachránil mi život když jsem chtěl pozřít Listomilku v domnění, že budu jist Líhu srostlou.
Nedávno jsem si koupil paměti Čestmíra Císaře nejen proto že zemřel, ale jeho smrt mi připomněla naše studentské nadšení v roce 1968 z toho, že by mohl být prezidentem. Těch 900 stránek stálo za sezení a stále stojí za přemýšlení. Nestal se. Čím se liší od „Švajneberga?“ V mnoha věcech, ale jedné podstatné. Uměl skvěle česky!!!
Jen zdánlivě jsem se nedržel tématu. Vím jak je nebezpečné neprojevovat revolucionářům kteří umřou ve vysokém věk příslušnou úctu. Co z takového premiéra udělali pravicoví novináři když se vyjádřil z jejich hlediska neuctivě, o Mandelovi.

Odp4: Za Biľakem
Lipovan (Z.), 9.2.2014 19:08

Opět snůška prázdných keců. Ani po vydatné nápovědě se ti politika nepodařilo odhalit. Lehké to v životě rozhodně neměl. Jeho švýcarský otec zemřel na následky užívání drog, jeho dcera se zastřelila. Tak co, chytráku, pořád nic, opět jen jalový pilpul? :-)

Odp5: Za Biľakem
Zákys, 9.2.2014 20:40

Vždyť jsem vám to napsal naprosto zřetelně v první polovině první věty. Nemáte náhodou postavu jako přesýpací hodiny? Bez tohoto tvaru nemůžete vyplodit to co jste právě „vyblil.“

Odp6: Za Biľakem
Lipovan (Z.), 9.2.2014 21:09

Takže pilpul. :-)

Odp7: Za Biľakem
Vlastimil Čech, 10.2.2014 8:15

Cákryš, co to je ten „pilpul“?
Nějaká židovina zase? ;-)

Odp8: Za Biľakem
Lipovan (Z.), 10.2.2014 18:24

Pilpul je součást Talmudu. Jde o debatní techniku, která spočívá v samoúčelném vybrušování formalistické intelektuální preciznosti a slovní vytříbenosti. Rabíni a studenti se předháněli kdo s koho, až ztráceli přehled, o čem se vlastně mluví (P. Bakalář - Tabu v sociálních vědách). Není těžké se domyslet, že hlavním posláním pilpulu je obelhat a okrást Gojímy...což ostatně podle Talmudu není zločinem. :-)

Odp9: Za Biľakem
Zákys, 10.2.2014 21:29

To je něco jako Totem a tabu?
Už jste někoho okradl? Nebo dokonce okrádáte když píšete tak zasvěceně? Ptám se proto, abych věděl jak se mám dívat...
Ale ten Vasil Biľak si zaslouží větší pozornost než je jakýsi Bakalář, nebo Talmud. Ostatně Magdalena Dobromila Rettigová je zajímavější... Několikrát jsem si ji vyzkoušel a nemá chybu.

Odp9: Za Biľakem
Vlastimil Čech, 11.2.2014 7:38

takže s tím mým nápadem, že se ujedná o nějakou židovinu měl V.Č. pravdu!
he he he
pozvrzuje se další zkušenost lidu:
„ I slepé kuře občas zrno najde“ :-)

Odp4: Za Biľakem
ivan, 9.2.2014 19:54

Dobrej myšlenkovej slalom, ale natvrdlost jak tvrdíš s četbou fakt nesouvsí, nevyčítej si to!

OK-iv

Odp5: Za Biľakem
Zákys, 9.2.2014 20:30

No s vámi tancovat kolo, kolo mlýnské nebudu, i kdyby jste se vemlouval jako dav sirén z ostrovů v Tyrhénském moři. Já jsem sice myslel natvrdlej ve smyslu toho, co bych měl znát. Vždyť o tom mám zápis v indexu, ošklivé káčátko. Musím mít také jakousi hrdost.
Také bez mučení vám sděluji, že o své natvrdlosti většinou vím. Jsem na ni také často pyšný. Dokonce vím, že právě v ní je můj půvab.
Tak co, už jste natrénoval uhádnout bez chyby pravou ruku? Nebo pro jistotu maté pravé obě? Jediná horní končetina? To musíte kulhat. Pospíchejte, cementery nečeká.

Odp6: Za Biľakem
ivan, 9.2.2014 21:09

Ale za tohle díky.

OK-iv.

Odp7: Za Biľakem
Zákys, 10.2.2014 4:00
Odp7: Za Biľakem
Zákys, 10.2.2014 4:49

Na to jste přišel sám? Vidíte jak jste když si dáte záležet, inteligentní. Jenom jestli vám někdo nenapovídá...

Odp8: Za Biľakem
ivan, 10.2.2014 10:22

Inteligence je schopnost nacházet postupy a řešení v nevzorových situacích a dovozovat z nových poznatků nové postupy a staré měnit, rušit nebo opravovat. Zaku.

Zaky, tahle schopnost je nám dána (někomu) právě proto abychom sebou nemuseli na zádech tahat právě ty knihovny, archivy, sbírky zákonů, kartotéky, atlasy a encyklopedie protože bychom kvůli stromům neviděli les. (prostě zatemníno)

Alego. Většinou si vystačíme právě s tím co máme ,, v nádrži " když jedu na cílené místo, třeba do sousedního města, tak se podle toho vhodně vybavím a dotočím nádrž podle vyvolané potřeby a netahám sebou zapřaženou cisternu a polní kuchyň.

Proto mám radši na rozhodných místech lidi s prožitou zkušeností a zdravým rozumem než odborníky na všechno, opakovacího typu, nesnášenlivé povýšené pitomce z vykysanýma makovicema a přežvýkanýma Lysenkovýma spisama.

Odp9: Za Biľakem
ivana Kozárová, 10.2.2014 13:00

Inteligence je v srdci.Má starší kamarádku Moudrost,bez ní se neobejde - a když se někdy on ní oddělí,spustí se s těma nejhoršíma gaunerama..;-)

Odp10: Za Biľakem
ivan, 3.3.2014 18:38

Hezké, ale nepravdivé. Škoda.

Odp9: Za Biľakem
Zákys, 10.2.2014 18:15

Pouhá inteligence je vlastnost maloměšťáka.
A to co jste napsal výše opravdu svedete?
Ošklivé káčátka ráda o inteligenci mluví asi jako blondýna o počasí.
No debil, imbecil nebo idiot (stará terminologie) zrovna nejste, ale jinak IQ do 115.
Inteligence je nejen „verbální“, ale také numerická, motorická (právě sleduji záznam se snowboardistkami a ty holky jsou úžasné) emoční, interpersonální, intrapersonální, přírodní.... . A co vy, už to umíte s těmi prackami? Nebezpečně se blížíte IQ 45 u interpersonální a motorické inteligence.
Ale s tím moc nenaděláte. Je hodně autorů kteří tvrdí, že inteligence je nejen strukturovaná, ale i vrozená. Přesněji míra inteligence je vrozená. A pro to aby jste umíral smířen s tím, že některé věci již nedoběhnete, pamatujte si že neexistuje žádný „G“ faktor inteligence.
I když u ošklivého káčátka je možné všechno.

Odp10: Za Biľakem
ivan, 11.2.2014 2:41

Podívej se na co nahoře reaguju a co si napsal za hovězinu. Nejdřív jsem tě chtěl ušetřit, aby si se z toho nesložil, ale nakonec jsem uznal, že ti to zřejmě vůbec nedojde a tvoje a Hujer -Jasánkovské panenstvi i nadále zůstane zachováno, zřejmě na věčné časy! Vydržať!

OK-iv

Odp11: Za Biľakem
Zákys, 14.2.2014 7:53

Opět tupý jak „lanžhotská tužka“, a to je pane tupost! Nevím na co chcete reagovat, ale co je zřejmé, je skutečně vlastní definice inteligence. A aby ta vaše tupost„ byla kantorsky názorná, tak opět kára co “žere„ benzín.
Již pře Binetem byla terminologie ustálená káčátko (ošklivé), a to pane, pěkných pár let, trefovači do otevřených dveří. Vždyť vy píšíce o inteligenci, píšete o sobě, neznaje základní terminologii. Stejná situace jako když omezenec rovinu nazve nížinou. No “šroubkař", který si ani nevšine, že mu na soustruhu upadl suport.
Dnes kdy je díky wiky možný jakýkoliv rychlokurs sebehanobící omezenosti tvářící se jako zjevení boží, vám již nezbývá nic jiného, než těšení se na dřevěný spacák.

Odp12: Za Biľakem
ivan, 14.2.2014 11:08

Žádnou hračku jsem neměl tak dlouho aby se nerozbila, nebo se do ní musely strkat baterky a uklízet ji.

Nejspíš ti za odměnu připíšu nějaké body.

Odp13: Za Biľakem
Zákys, 14.2.2014 21:29
Odp13: Za Biľakem
Zákys, 14.2.2014 21:51
Odp12: Za Biľakem
ivan, 14.2.2014 22:04

Tak se podívej co si napsal 10. 2 ráno.

,, Na to jste přišel sám? Vidíte jak jste , když si dáte záležet, inteligentní. Jenom jestli vám někdo nenapovídá. ".

----------------------------------------------
Vidíš co si napsal za hovězinu, jejich nafoukanosti ?

,,Když si někdo dá záležet tak je inteligentnější ? Ale to snad ne výsosti.

Co kdyby si mě napověděl trochu té pohybové, ale dej si záležet.

Když tvrdíš, že to jde.

Stejně ti to nikyd nedocvakne.

Ale funkci hračky plníš dobře. Bezbateriovej, bezúdržbovej, samočistící s funkcí samoúklidu a startétem.

Hodíš korunu, zahraje písniču.

Odp13: Za Biľakem
Zákys, 15.2.2014 7:37

A vám někdo napovídá?
A ta hravost...(hra se liší což vaše tupa mysl nerozlišuje, od pouhého manipulace s předměty, ošklivé káčátko). Vždyť vy jste jak sám stále píšete celý život makal, až se vám od huby kouří. A kdyby těch komančů nebylo, jak často zdůrazňujete, makal by jste ještě daleko více. Svobodně! To by bylo kouře!
Vraťte se raději ke svému vláčku. Jistě jej máte stále připravený k použití v kuchyni. Jen ty semafory jsou zřejmě svěšeny a tendr je plný tak vzpomínek na zlé komunisty a „trpáka“ Yvana.
pracopijan

Odp14: Za Biľakem
ivan, 15.2.2014 8:27

Když jsem doma jako malý kluk s mámou mrznul bez jídla v domě bez vody a elektriky a táta nebyl doma (korejská krize) tak mě to nijak nevadilo, protože jsem nevěděl, že nemrznou všichni a že to tak nemusí bejt. Vůbec jsem nechápal proč máma neustále brečí. To, že nám přimrznul neusušený hadr k podlaze jsem měl za normální, no řekni, kdo by se tomu taky divil.?

Když jsem povyrost, tak mě všechno došlo!

Rudá plíseň by si tátův život klidně vzala, ale jeho rodinu by klidně nechala chcípnout. Na nezkolaudovaný dům bez elektriky a vody nebyl dán uhelný výměr v tehdy lokalitě bez obchodů.

Těhotná máma s předjednaným zaměstnáním které bylo důvodem se přestěhování do Roztok nebyla přijata do zaměstnání právě pro ono těhotenství. Náš jediný příjem byl 418,- Kč vojenských náhrad mého táty.

,, Ale nebyly banány, kreténe! " Dneska by se právě rudé svině mohli uřvat o nuzných podmínkách mladých rodin a matek samoživitelek kdy je za chudobu považován možná stonásobek toho co jsme měli my v podmínkách které si dneska nikdo neumí ani představit. Čuráku!

Ještěže máš tlačítko stiskem vypni. Tak teď!

Odp15: Za Biľakem
Zákys, 15.2.2014 9:02

Nebyl jste sám. Můj otec padl s „puškou v ruce“ na západní frontě... Matka sama vychoval dva syny pro studium na VŠ. A také podle přání otce, vojáka masarykovce, jako vlastence. Měli jsme sociální stipendia, a někdy také, když se „urodilo“, prospěchová. Žil jsem ve státě kde se na má studia skládali občané ze svých daní. Věděl jsem komu mám být vděčný. Také jsem počítal s tím, že se dalším generacím musím revanšovat. Černí pasažéři mně serou pořád. Vše ostatní bylo na mně.
Kdybych seděl na svém dvorečku, mohl bych pět ódy na radost stejným způsobem jako vy. Naučil jsem se dívat na svět také z větší výšky (měřítko mapy umožňuje vidět/nevidět), a tak mám radost z toho, že Bůh je pořád spravedlivý a ten „zvěřinec“(viď vy!) udržuje ve střehu.
Také mám v živé paměti jak před domkem byly vysypány 2q hnědého uhlí, jak jsme s maminkou sbírali v lese smrkové šišky, v zimě se sáňkami jezdili na „zvonovinu“ (buky se mrazem zbavují suchých větví), abychom přežili zimu, jak si maminka o půl noci když domalovávala strop zpívala. Dětské vzpomínky. Moc jí za ně děkuji.
Zkušenosti jsou nepřenosné.
Na rozdíl od vás rozumím matkám samoživitelkám. A kdyby jste mi ve veřejném prostoru vmetl do očí svou hrdelí ten svůj kyd o současných matkách samoživitelkách, tak věřte, že by jste okamžitě seděl na svém vytřaseném zadku. Uličníku!

Odp16: Za Biľakem
Lipovan (Z.), 15.2.2014 9:55

Mówisz tylko bzdury. :-)

Odp17: Za Biľakem
Zákys, 15.2.2014 13:12

Byl jsi tázenej ty kráčející zažívací potíži a převratná „veličino“, která nedokáže dát dohromady ani dvě půlky vlastní prdeel?

Odp18: Za Biľakem
Lipovan (Z.), 15.2.2014 16:58

Kašpare, co bude s tím politikem? Pořád jalový pilpul a v palici vybíleno? Když znárodnil majetek americké firmy, která v jeho zemi vlastnila prakticky...celou zemi, korporace požadovala odškodnění. Politik slíbil, že zaplatí, ale nestihl to. Strýček Sam ho sesadil, zavedl v zemi demokraturu a zahájil 25 let trvající občanskou válku. Pinochetův režim byl proti tomu selanka. A zakysanec neví...zase neví! Na druhou stranu...copak někdy něco věděl? :-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Za Biľakem
Zákys, 15.2.2014 20:49

Už jsem vám dvakrát napsal že jsem neměl čas, ani chuť zabývat se někým, co mi vybralo vaše „kreténorodí“.
Vám, a podobným přicmrdávačům již před 300 lety při podobné příležitosti odpověděl ataman Ivan Sivko.

Záporožští kozáci tureckému sultánovi!

Ó sultáne (Lipovane), turecký ďáble a příteli a potomku ďábla, tajemníku samotného Lucifera. Jaký ďábelský druh rytíře to jsi, kdy nedokážeš zabít ježka s holou prdelí? Ďábel sere, tvoje vojsko žere. Nepodřídíš si, ty zkurvysynu, křesťanské syny; nebojíme se tvojí armády a budeme proti ní bojovat na zemi i na moři, matkomrde.

Ty babylonský kuchaři, makedonský koláři, sládku z Jeruzaléma, ovcomrde z Alexandrie, pasáku prasat z Horního a Dolního Egypta, arménské prase, podolský zloději, tatarský pohádkáři, popravčí z Kamence a hlupáku celého světa a podsvětí, idiote před Bohem, vnuku hada, vřede na svém ptákovi. Prasečí rypáku, kobylí prdeli, jateční pse, nepokřtěná hlavo, přeřízni vlastní matku!

Tak prohlašujeme my záporožští, ty ubožáku. Nebudeš pást ani křesťanská prasata. Tím končíme, protože neznáme datum a nemáme kalendář, měsíc je na nebi, léta páně ten samý den jak u nás, tak u vás, takže nám polib prdel!

Ilja Repin k tomuto dopisu namaloval krásný obraz, který visí v Treťjakovské galérii.
Moc se nehýbejte, ať vypadáte skutečně autenticky, jako potomek tureckého sultána.

Odp20: Za Biľakem
Lipovan (Z.), 15.2.2014 21:35

Tím končíme

To určitě. :-)

Odp20: Za Biľakem
ivan, 15.2.2014 23:38

Ježka s holou prdelí, nebo ježka holou prdelí! ??

Kdyby to urodila aspoň tvoje hlava jako produkt myšlení. Kdyby, kdyby.

Vzhledem k tomu, že se už několik let řeší státní maturity a svou nákladovostí už přerostla i ,,lišky kontra norníci", - idiotská zábava blbů!!, do té doby nejdražší zákon,!! tak je vidět, ač je to k nevíře, že je celé ministerstvo zcela zapleveno gigantama tvého myšlenkového potenciálu a je úžerem těch kteří si takovouto mizerii platí.

(úžer česky, nikoliv Sl. úrok)

Odp21: Za Biľakem
Zákys, 16.2.2014 8:05

Opět jste nezklamal. Že se zálibně shlédnete v dopise atamana Sivka jsem očekával.
A když už, státní maturity samy sebe neřeší... ošklivé káčátko. Státní maturity řeší lidé vaší velkosti. Není se co divit té vaší troufalosti při inteligenci, jak jste uvedl, která kdyby byla jen o 1 mm větší, tak o ni budete zakopávat, všiváku.
Maturitám jako instituci nerozumím. U problému maturit se cítím jak jeden dánský král: „Bodal Hamlet do stěny, bodal nožem bodal. Nůž měl pěkný kostěný, nevím co bych dodal.“ Avšak proč to vzpomínáte jako negativum? Vždyť jste se konečně dočkal jako již ve spoustě jiných příkladů našich novodobých, modrookých dějin toho, co jste si vysnil, a toužebně očekával.
Školu jste vychodil z peněz všech občanů ČSR, později ČSSR. A to se skládali nejen na vás, ale také na 230 000 vojáků, slušné zdravotnictví, zemědělství, které nám záviděli nejen vyháněči ovcí ve Volarbersku. Kdyby lidé o převratu tušili, že Charles Dickens není jen jakási beletrie „ošperkovaná“ povinnou četbou, ale naše světlá budoucnost, asi by cinkali jinak. Já ve chvilkovém poblouznění také!!!
Také na mrtvého Biľaka se dnes dívám (jak řekl Filip) jinak. Spletl se „jen“ o 20 let.
Ale zpět k tomu, co vám v současnosti nedá spát. Přece „šroubkař“ vašeho vyznání měl výstražně zadout mocným fukem do polnice, když byly vedle armády rušena perfektně vybaveny různá učiliště, aby moderní budovy byly obratem „rozkulačeny“. Jedno v Brně znám „in natura“. Dívám se na ně již 20 let.
Vám se to pochopitelně líbilo, a cítil jste se jako Sibyla v gatích vážené hovno v trávě! A teď maturity... Má to být když se rozhořčujete událost, kdy se Šavel mění na Pavla? Nevěřím. To už jednou bylo.
Zůstaňme raději u toho atamana Sivka. Bude to opravdovější

Odp22: Za Biľakem
ivan, 16.2.2014 17:31

Teda ty si ale zmatenec !

Vysvětli mě k čemu nám byla 230 000 tisícová armáda a kdo v ní měl umírat a proč? Její nákladovost mnohanásobně krát překračovala přiznávané náklady a mnohokrát přesahovala potřeby malého státu. Nebo jsme se měli stát bojištěm a nárazníkem velkého souseda za účasti zrádců na vlastním lidu? Magore!

Čí rodiče, nebo děti by si poslal padnout. Ty svoje?.. nebo děti svého souseda? .. uvědomuješ si, že to jsou právě ti učitelé nebo žáci oněch škol o kterých tu neustále meleš nebo vnuci paní u pokladny?

Důsledky rozhodnutí takovýchto čuráků mám zažité na vlastní kůži zkurvením kvality svého života, kdy si vůbec nepamatuju tátu ze svého nejzaššího dětství, ale přimrzlý hadr k podlaze ano a napodruhé okradením o prožití nejrannějšího dětství s vlastním dítětem v jeho krátkém životě !

Určitě mě odpovíš na to, proč lidé, když mohli z vlastní vůle zůstat v družstvech které ,, Nám" záviděl celý svět, tak neučinili , když nic lepšího už nemohli zažít. Hned jak to šlo, tak si domů každý vzal co mohl. Asi si soc. plánovači podle vlastních zkušeností vůbec nedokázali představit, že by to, co dřívější družstvo o 200 lidech zvládla jedna rodina. Proč si nepřiznat, že NDR Forsicht udělá asi tak desetinu toho co Klass nebo John Deere když se neposere o Kolosech ani nemluvím, ty se kupovaly po dvou kusech s tím, že se budou používat do postrání a jeden z nich se bude rovnou kanibalizovat, protože na něj už nikdo nedokáže sehnat náhradní díly. Kam by si dal oněch 190 lidí kdyby neměli každý možnost si najít jinou práci, nebo zavézt vlastní živnost nebo pokračovat na díle v rodinné tradici.

Navíc, Zaku, republiku si nerozprodali a neprokšeftovali tramvajáci, pokladní, řidiči, horníci, elektrikáři údržby VN, výzkumníci, antéňáci, frézaři a pod. Kde by se tady po čtyřiceti letech očistného půstu vzali? Tehdejším dvacátníkům by bylo přes šedesát ! Už je jasno! Kornoute!

Ti zmrdi co jim říkáš kapitalisti jsou třetí a čtvrtou generací nedočkavých komoušů ve svazáckých košilích kteří otevřeně srali na zestárlé lotry, doplněné o odevzdané kádry z nutnosti a neředěné skutečně věřícíma najivistama.

Měl by ti někdo vysvětlit, že stromy nerostou od půlky nahoru, ale od kořene.


Rovnou od pasu bez přečtení a bez oprav.

OK-iv


Za to toureťáctví se nestyď, my to chápem.

Odp23: Za Biľakem
Zákys, 16.2.2014 19:20

Nepíši vám. „kotrmelčíku“ pouze na jednu stranu (už se vám začíná točit to, co vám vyrostlo na krku), ale případným zvědavcům.

zvídavým

Tento článek Františka Nevařila vyšel mino jiné také na BL. Z těch vzdělaných starých pánů má smysl číst ještě Miloše Picka. Knihy si zde většinou nikdo nekupuje, tak aspoň ty Britské listy.

Pro zvídavé a pro studium ekonomického sic. myšlení, by mohl posloužit internetový časopis Marathon.

jaro

To ovšem není nic pro toho kastrovaného býka nahoře. Mohlo by to ohrozit jeho těžce vybojovanou, a současně se rozpadající osobní integritu.
Být ošklivým káčátkem na poslední večeři, v tom je něco hluboce antikomunistického.

Odp16: Za Biľakem
ivan, 16.2.2014 21:22

Na západní frontě ?? Zaku.

On byl odstřelovač nebo ji měl jako osobní zbraň? Nebyla to ještě zadovka s křesadlovým zámkem? .. nebo dokonce už M16 ;-) Od kdy byly spojenecké jednotky vyzbrojovány puškama? Nedal sis do souvislosti ,,Klid na západní frontě s tím Masarykovstvím? Ale to je jiná doba, podržme se tedy WW. II.

To by ale znamenalo, že musel už být nejpozději v r. 1944 zařazenej ve spojeneckých jednotkách už po přijetí a výcviku, ale spíše už dříve, že.

Jak se tam dostal ? Bylo to těžké i pro piloty ale táta to vzal určitě pěšky rovnou přes Německo, že. Nebo byl zběhem z Wermachtu a přidal se ke spojencům? Těch bojovalo skoro 40 000 na straně spojenců, ale ty je zařazovali pouze do nebojových jednotek beze zbraně.

Když vezmu, že by mohl být doma tak nejpozději v.r 43, ale taky před 39 aby si tě mohl udělat, tak to by ti muselo být už přes sedmdesát a více, ale to by si nám lhal zase jinde, Juniore, ale to ty přece jako čestný a přesvědčený komunista neděláš, že. A co brácha, ten nám to ještě posunuje v čase, pokud nejste dvojčata. Ten ale musel mít odhodlání jít od manželky a dvou těsně narozených dětí. Nebo si ještě starší a už si nebyl právě narozený? Poslední možnost ale je, že by tam padnul až po válce. Ale to by musel být opravdu pech. Třeba jako někteří japonci co to nevzdali ještě třicet let po válce.

Tak co, Kulíšku, vysvětlíš nám to, nebo to bude zase opakovačka o kozlím rektu a ošklivém kačátku.

Tak něco o té cestě a místě kde hrdině padl, nebo to byla prostě jenom smůla.

Odp17: Za Biľakem
Zákys, 16.2.2014 22:20

To si pište nedomrde, že mi je. Ale přehnout přes koleno pořád dokážu, a stánout řemen a „nevycválaného“ blbečka výchovně, když je třeba, usměrnit. Také mne pozval starosta jedné obce v Tyrolích na oslavu 50 let vítězství na fašismem, zavedl k prostému hrobu, abych se od té doby styděl za svou zemi. A to v Itálii měli Mussoliniho. Po otci zůstal Válečný kříž a pietní vzpomínka. Padl 2. května 1945.
Představte si, že jsme se potkali. Tím vaším nevymáchaným rypáke bych okamžitě vytřel do sucha první kaluž. Na to vezměte jed!!! Nebyl by jste první. Ale u vás bych si to opravdu vychutnal!!!

Odp18: Za Biľakem
ivan, 17.2.2014 0:10

Prosím tě s kým a proti komu bojoval v Tyrolsku ? 2.5 / 45. Rusové nikde a jedinou snahou všech německých vojáků bylo se dostat do spojeneckého zajetí. Tím pro ně válka skončila. Nebyl nikdo kdo by ji neměl plné zuby a nic jiného si nepřál. Co si vzpomínám, tak si jindy a jinde psal, že si němec. Najdu ti to, kdyby si to chtěl popřít, ale proč si jindy tvrdil skutečnosti které nemůžeš dát s touto datací nikdy dohromady? Najdu jich kupu. Učitě je snadno a přesvědčivě vysvětlíš, zajímalo by mě jak to teda bylo tenkrát doopravdy.

To teda táta střílel po lidech jejichž jedinou snahou bylo se jim vzdát a přitom padl? Neumím si tu situaci vůbec představit. Nechal doma dva syny a manželku aby šel bojovat proti vzdávajícím se vojákům a nechal se zastřelit s puškou v ruce druhého května v tu dobu již bezpečném Rakousku. Jak s tím souviselo to Masarykovství které uvádíš? Vždyť ten právě pomáhal demontovat Rak- Uhry. Co ho motivovalo, když už bylo jasné že je po válce.

Proč mě chceš rozbít rypák když je pro tebe to vysvětlení tak snadné a pro mně bude tolik poučné. Naopak z piety by si měl vysvětlit jak k tomu došlo, abychom to celé pochopili.

Kde je to místo, určitě o tom budou nějaké záznamy a svědectví, Proč je to jenom nějaká vesnice někde a ne ta se jménem v konkrétním místě? Určitě tam budou nějaké fotografie.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Za Biľakem
ivan, 17.2.2014 0:15

Jen tak mimo, Benito byl už v tu dobu už mrtvej.

Odp19: Za Biľakem
Zákys, 17.2.2014 5:54

Válečný kříž se nedává za „pusu“ všiváku. Mně spíše zajímalo odkud ten starosta zná moje a jméno mého bratra. Také mne tři dny provázela studentka češtiny z univerzity v Miláně. Proč ji sehnali? Nebyl jsem pozván sám!!!
Také prostý hrob opečovávaný nějakými lidmi v Itálii, 50 let po válce. No jiná kultura... Zde ráčkoval jakýsi Havel a jel se poklonit do Německa.
Také vidím jak se zvedají různé bandy dětí, kterých rodiče za zjevnou kolaboraci (arizace židovského majetku, kšeftování s neštěstím občanů-řezníci, udavčtví-hostinští...), byli jenom!!! soudně postiženi. Přiznám se, že jsem si myslel že v zemi Mussoliniho to musí být stejné.
Za tři dny se člověk seznámí jen s kousíčkem jistého světa.
Z těch pohrobků kolaborantů s nacismem neznám nikoho!!!, který by nebyl antikomunista všiváku. Nějak mi je připomínáte.
To vytření kaluže pořád platí!!!

Odp20: Za Biľakem
ivan, 17.2.2014 7:05

Nesmíš nás houpat obloučkem nahoru, Zaky.

Už si toho tady nalhal že tu motanici nedáš nikdy časově a místně dohromady. Ověř si data, místa a časy kdy se měly různé události odehrát a nestačí ti na to tři lidi aby mohli vykonávat činnosti v čase které si vzájemně protiřečí smyslem a dobou. Vždyť říkám, že jsi trouba, chytrej lhář by si na takovéto věci dal pozor. Jenom blafy a smyšlenky, Zaky.

Skoro mě někoho připomínáš, ten taky prožíval svoje představy a trpěl na rozmazaná hovna které ho doslova fascinovaly.

S tím komunismem je to tak. Oba moji prarodiče z tátovy strany byli zakladající členové vzešlé z kladenské chudiny Čabárny a Motyčína. Přímo od nich vím jaké měly sny a co bylo smyslem jejich představ o vzájemné pomoci a dosažení jakési spravedlnosti, ale zmrdi jsou u každého vlaku včas a přebírají iniciativu protože je nic nenutí hrát podle pravidel. Nakonec to zažíváme v nepřetržité řadě celý život. Nakonec je semlel vlastní mlýn, ale přesvědčenýma komunistama v sociálním aspektu zůstali celý život.

Z matčiny strany to bylo trochu složitější ze dvou větví. Jedna byla z Ausergeefieldu - Horské Kvildy nebo místa poblíž a ti před mnoha generacema utekli do teplého polabí v Přelouči a statkařili, ale další generace už byly učitelé, lékaři, zemští úředníci nebo třeba spisovatel K. Rais, ten patřil do jedné z nich.

Velmi dobře znám mentality obou skupin, Zaku, vyrostl jsem v tom. Vím jak se jedlo, o čem se vedly řeči a kdo měl co za co důležité. Prostě jsem měl oči a uši a události zažité na vlastní kůži, nebo z první ruky.

Z tvejch vlastních tvrzení za dobu co tu jsi ti dám dohromady aspoň tři lidi.

Prostě si se stal mojí oblíbenou hračkou.

Baví mě to!

Odp21: Za Biľakem
Zákys, 28.2.2014 8:49

Zkušenost je po stránce nejen mravní, bezcenná. Je to jen název, který dáváte své vlastní pílí vyprodukovaným omylům. Člověk-věštec obrácený obrácený zadkem do předu... si myslí že vidí nové obzory.
Místo těch svých kydů si raději hrajte. Kdo si hraje nezlobí říkají i pedagogové.

„vláček“

Už jsem tam dlouho nebyl, a mohla tam přibýt světová mapa (interaktivní!!!) české blbosti. Potřeboval by jste ji pro srovnání...
Ale vy při své inteligenci si již nějak poradíte.

Odp22: Za Biľakem
Zákys, 28.2.2014 8:52

Zdůrazňuji. Podstatný je ten vláček a ne jste!!! :-(

Odp16: Za Biľakem
ivana Kozárová, 27.2.2014 9:25

Můj táta honil v osmnácti Schörnerovy tlupy u Lázní Bělohradu a účastnil se divokého odsunu v Ústí nad Labem. Skoro ho tam zastřelili naši,když se zapletl ještě s jedním svým kamarádem do přestřelky,když naši hrdinové házeli z mostu do Labe kočárky s dětma a jejich matkama. Pro jednu takovou táta skočil a kamarád ho kryl. Podařilo se jim mámu s dítětem z vody vytáhnout a schovat u známého lesníka. Původně tam ovšem jel zabíjet Němce z pomsty,můj děda byl v koncentráku a přišel pak domů umřít. Potom jsme žili v dědečkově znárodněné továrně a platili za byt pěkně nájem.Táta to trpělivě snášel. Restituce se nedožil. S babičkou a vozejkem jsme jezdili do lesa na ty větve. Ani jsem netušila,že to byla zvonovina. Pamatuju,jak byly krásně zbarvené. Do červena.Jsem vděčná svým předkům . Především za vyprávění a za čas,který mi věnovali. Až dnes vidím,jak se mě snažili uchránit od zlého,nevyvolávali ve mně nenávist. Když hrabu rodinné dokumenty a snažím se je uspořádat,uvědomuju si,jakému zlu čelili a jak je to vnitřně nepošpinilo.Kolik radosti dokázali předat. Děda,legionář,zajetí na Piavě,pobyt v Rusku,Protektorát,kdy jako vrchní strážmistr čelil tlaku udavačů,nosil pod pelerínou jídlo do dobytčáků - a byl suspendován za to,že vyšetřoval stížnosti žen,které byly obtěžovány a znásilňovány partyzánskou skupinou....Jak se korouhvička točila. Děda si nikdy na nic nestěžoval,ani na bolavé nohy,měl Bürgera.Z důchodu naspořil,koupil mi brusle a chodili jsme za měsíčních nocí na rybník Donát,kde mi na skácené vrbičce nazul ty brusle,zašněroval a já v pěti letech brázdila rybník. Byly holomrazy,měcíc jak rybí oko a děda měl radost,že svištím. A já věděla,že ho bolí nohy a tžak jsem tam nikdy nebyla dlouho,i když by se mi chtělo zůstat...ó,promiňte za ty sentimentální vzpomínky,ale bez takových vzpomínek se musí těžko stárnout;-)

Odp17: Za Biľakem
ivan, 28.2.2014 19:36

Moc pěkné, je z toho cítit život.

To mám moc rád a na rozdíl od zástupně prožitých emočních proklamací o lásce a míru na celém světě.

Vlastní zkušenost a prožitky jsou nenahraditelné, ale na rozdíl od úderných hesel mají chutě a vůně.


(Ivano, skoro pokaždé si nevím rady s těma smajlíkama,- emotikonama. Vždy, tedy u mně ano, se nějak dostávají do rozporu s náladou v textu. )

Odp18: Za Biľakem
ivana Kozárová, 28.2.2014 20:22

Máte pravdu,Ivane,jsem z rozporů celá složená. Hlavní antagonistickej rozpor byl v rodině,rodina otce a rodina matky se nenáviděly a národnostně i ideově si byly cizí. Musím říci,že mě překvapivě šetřili,ale já to cejtila a pod stolem poslouchala odmala dospělácký řeči. Není divu,že dodneška si s pocitama nevím rady a zřejmě je i špatně zařazuju,i když je dovedu popsat.Je to tak:-(;-):-):-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp10: Za Biľakem
Tlapka, 11.2.2014 14:15

Nejsou vědci, Zakie, kteří G faktor považují za důležitý? Podívejte se mi na to já nemám čas, díky.

Odp11: Za Biľakem
Zákys, 14.2.2014 12:32

To není faktor (faktor=proměnná nebo dimenze definovaná údaji, které jsou v ní silně saturovány), ale je G bod.
Takovou nabídku jsem ještě nikdy nedostal..:-)

Odp12: Za Biľakem
ivana Kozárová, 27.2.2014 9:27
Odp12: Za Biľakem
Tlapka, 28.2.2014 14:25

To je zajímavé k čemu to G se dá všude nacpat. Jsou ještě jiné možnosti? :-)

Odp13: Za Biľakem
Tlapka, 28.2.2014 14:52

například G-ravitace G-ram, G-mobil, G-centrum, G Opel Astra, G-servis, G runs roses, G hosting, G struna, G interier, Revita G, G West, G koupelna,G design ...
2 400 000 000 výsledků na googlu. A vy víte jenom nejvýše o dvou G.

Odp: Za Biľakem
Vlastimil Čech, 7.2.2014 8:21

Tedy, oni se vyššího věku dožívají vůdcové národů obecně.
Ovšem pokud nejsou nějak násilím odpraveni, nebo se sami nezničí naprosto a vyjímečně nezřízeným životem.
Druhou věcí je, zda se jim dostalo dlouhého života proto, že byli mocnými a dostalo se jim nejlepší péče a podmínek v dosti dlouhém životním období, nebo se jim dostalo takové mocné vitality, kterou mohli použít i na získání politické moci. Tatáž vitalita je pak uchránila před nemocemi, oslabením a udržela je dlouho mezi námi, prozatím živými... :-)
Tedy otázka zní takto:
Jsou vlivní lidé vlivnými proto, že jsou obdarováni kromobyčejnou vitalitou?
Nebo jejich dlouhověkost -a tedy vitalitalita- pramení z jejich vlivu společensko-politického?

Odp2: Za Biľakem
Zákys, 7.2.2014 10:16

Proč k čertu nenapíšete že Biľak se dožil dlouhého věku proto, že nemusel dřít při přišívání rukávů na saku(další krejčovské výkony prý!!! neuměl) v nějakém sklepním bytě.
Když však napíšete politikové, jinými slovy zobecňujete, a jiné kategorie v množném čísle, musíte sáhnout do literatury(demografické-výzkumné zprávy-časopisy), pokud nějaká existuje. Pokud „střílíte od pasu“ a někdo vám sdělí že jste vůl, tak mu s upřímnými díky vyslovte vděk a běžte si svůj názor!!!! ověřit. Když shledáte že jste vrabce trefil i poslepu, můžete se dmout pýchou.
To člověk většinou neudělá, proto že při tom ověřování získá mnoho nových znalostí a zjistí, jak jej Bůh musel milovat pár dnů před tím.

Odp3: Za Biľakem
Lipovan (Z.), 7.2.2014 10:39

To se pokoušíte naturalizovat פלפול? :-)

Odp4: Za Biľakem
Zákys, 7.2.2014 10:59

Hmmmm.... Já si opravdu myslím, že příčinou dlouhověkosti muže (politička je převlečený chlap!)je manželka.
U nás na Jižní Moravě se již od dob Římanů ví ( u Mušova to vykopali archeologové.), že chlap má mít tolik vinohradů, kolik je schopna okopat manželka.

Odp5: Za Biľakem
Tlapka, 11.2.2014 14:17

Příčinou dlouhověkosti je dlouhověkost.

Odp6: Za Biľakem
ivan, 11.2.2014 14:54

To nemá chybku, málem jsem si překousnul jazyk.

Odp6: Za Biľakem
Platfus, 11.2.2014 16:28

Dobrý, oceňuju Tlapčin smysl pro minimalistický vtip :-).

Odp6: Za Biľakem
Zákys, 16.2.2014 8:57

Tautologie.

Odp7: Za Biľakem
Juras, 17.2.2014 8:07

Nemusíte používat pojmy, kterým nerozumíte. Ale to byste vlastně asi nic nenapsal, že...

Odp8: Za Biľakem
Zákys, 28.7.2014 12:00

A vy víte co jsem napsal? Nebo dokonce víte co jsem chtěl napsat, a špatně použitým výrazem jsem to zkonil?
Víte co? Běžte si raději zarepunsovat. To vám jde zatím nejlépe.

Podle mě není lidský život důležitější...
Černá vlčice, 16.2.2014 8:25

Podle mě není lidský život důležitější než zvířecí!!

Odp: Podle mě není lidský život důležitější...
Lipovan (Z.), 16.2.2014 9:18

Ovšemže není. :-)

Proč by měl být měl být lidský život...
Černá vlčice, 16.2.2014 19:11

Proč by měl být měl být lidský život důležitější než zvířecí? Proč jsi někteří lidé myslí že lidský život je důležitější než ten zvířecí?

Odp: Proč by měl být měl být lidský život...
Tlapka, 17.2.2014 17:48

Myslí si to protože málo myslí

Odp2: Proč by měl být měl být lidský život...
černá vlčice, 28.7.2014 9:41

Jo naprostá pravda Tlapko :-);-)

Divočina
Silvie, 27.10.2014 11:57

Ahoj,
Jmenuji se Silvie ;-)
Nevíte někdo kde je nějaký les ve kterém žijí divocí vlci? Nebo medvědi? Nebo Lišky? Ale radši jen vlci? Mám totiž československého vlčáka Kibu a je to více vlk než pes a protože já i Kiba milujeme les byla bych ráda kdyby jsme mohli jít s Kibou do prostředí kde žijí divocí vlci takže kdyby někdo věděl kde takové místo je byla bych ráda kdyby jste mi napsaly. Díky Silvie;-):-)

Odp: Divočina
Vlastimil Čech, 1.11.2014 20:21

Lady: „Lorde, já mám asi vlka!“
Lord: „ÓÓÓ... a kde ho máte?“
Lady: „No tady, po kalhotkami!“
Lord: „Nu, ukažte mi tedy toho vlka, prosím“
Lady: „ Zde, pohleďte!“
Lord: „ÓÓÓ!!!....Nejsem si zcela jist, zda je to přímo vlk, ale tlamu to má strašnou!!!“

Odp: Divočina
Vlastimil Čech, 2.11.2014 13:27

„Kozáci! Na koně!!“
„Atamane, já mám vlka.“
„Nevadí, tak na vlka“!

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru