Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

2.10.2008 17:45

Psychiatrie, pomoc nebo hrozba?

Psychiatrie je pro mne asi nejzajímavější téma vůbec. Přináší racionální pohled na podstatu „duše“ člověka a pomoc pro lidi duševně nemocné.
Přesto je oblíbeným tématem hororových filmů a výše zmíněné výstavy probíhající v Praze. Proč je vlastně narozdíl od ostatních oborů medicíny tolik kontroverzní?

Psychiatrická léčebna je lékařské zařízení jako kterékoliv jiné. Pohled na lidi v klecových lůžkách (zdravim J.K. Rowlingovou), zmateně pobíhající po budově nebo naládované sedativy ale přece jenom vypadá více hororově, než pooperační oddělení. Aniž by člověk znal jakékoliv podrobnější informace, mnohdy vystačí s tím co viděl a slyšel a dále se už nezajímá.

Druhou část špatného dojmu tvoří psychiatrické praktiky. Snad každý viděl Přelet nad kukaččím hnízdem (o elektrokonvulzi se dočtete na http://cs.wikipedia.org/wiki/Elektrokonvulzivn%C3%AD_terapie ).
„Magora tam z vás nanejvejš udělají, psychofarmaka vám zničí duši, bla bla bla...“ Když se snažím před někým obhajovat postupy, které psychiatrie využívá, neustále narážím na podobné komentáře. Abych to uvedl na pravou míru, opravdu nikdo nemá zájem aby pacient zůstal v léčebně do konce života nebo musel zbytečně brát x tablet denně.

K „násilnému“ umístění do léčebny dochází pouze na soudní příkaz, akutně při jednání potenciálně nebezpečném pro nemocného, nebo jeho okolí (agresivita, zmatenost, panika, pokus o sebevraždu...).
Použití omezovacích prostředků nastane opravdu jen v krajních případech, takže horliví zastánci lidských práv si můžou dát pohov. Ostatně bych je rád viděl při zvládání schizofrenického pacienta.
Představa, že psychiatr jen píše léky, protože na psychoterapii nevěří je také nesmysl. Bývá doporučována na prvním místě a samozřejmě se využívá klinických psychologů.


K mýtům o lécích, antidepresiva NEJSOU návyková a v obvykle po určité době užívání dojde k cíleným změnám v mozku a jejich využití už dále není potřebné. Návykové benzodiazepiny nebo z-hypnotika dostanete krátkodobě než zabere jiná léčba, nebo pro občasné zvládnutí akutních stavů.
Léky po kterých je pacient silně utlumený jsou povětšinou antipsychotika, ty slouží ke zmírnění halucinací, depresonalizace atd.

Nejvíce asi lidi děsí historie, ale lobotomie už se nějaký ten pátek vážně neprovádí. Ve všech odvětvích medicíny byl člověk nucen využívat primitivních technik, jednoduše nic jiného ještě nebylo a o fungování těla toho lidé věděli málo. Operovalo se při plném vědomí, zlomené končetiny se řezaly, pouštění žilou vyléčilo všechny problémy.
Nové poznatky o CNS dávají psychiatrii výborné vyhlídky a podle mého si zaslouží lepší veřejné mínění a pochopení ;-)

Jaký je váš pohled na psychiatrii?

Nebyl bych takový optimista
Miloslav Ponkrác, 3.10.2008 0:10

Dnešní stav, kdy pokud člověk není v pohodě - už to řeší, psycholog, psychiatr a antidepresiva - NENÍ V POŘÁDKU.

Nedávno jsem vymlouval jednomu člověku, že stesk po konci lásky JE NAPROSTO NORMÁLNÍ A PŘIROZENÝ. A že není třeba jej léčit antidepresivy.

Ona totiž určitá nepohoda a trénovanost tuto nepohodu zvládat do života patří. A každý překonaný stres, každá překonaná nepohoda Vás zocelí, takže jí pak ani nevnímáte.

Dnešní stav, kdy čím dál více lidí má svého psychologa, případně psychiatra a spousta lidí se láduje antidepresivy a podobnými tabletkami má několik příčin. Za prvé bačkorovitost dnešního člověka - dnešní lidi zkrátka nejsou s to ani běžně žít. Za druhé snaha farmaceutických firem o zisky. Za třetí - lidé neznají kamarádství a tak jim vlastně často zbývá jen psycholog/psychiatr.

Nikterak nepovažuji za špatné používat antidepresiva tam, kde je to potřeba, a těch případů není málo. Ale je jich asi tak 50x méně, než tam kde se dnes antidepresiva nasazují.

Schválně ženy - chcete doma mít bačkoru, který se pokaždé hroutí, kdykoli není 100% pohoda - a cokoli jiného chlap nezvládá, protože antidepresiva? Je to Váš chlapský ideál?

A jinak psychiatrie je odkladovna lidí, se kterými si lékaři neví rady. Byl jsem svědkem holky, která byla léčena na bolesti hlavy antidepresivy a teprve, když se zhroutila, tak zjistila, že má rakovinu mozku v tak pokročilém stádiu, že je to konečná. A podobných případů jsem zažil více.

Při dnešním zájmu lékařů o pacienty - tj. čím dál nižším skutečně pacienta prověřit a diagnostikovat bude čím dál více lidí s fyzickými nemocemi zbytečně léčeno na psychiatrii - a bohužel jim to samozřejmě nepomůže.

Takže závěr - psychologie a psychiatrie tam, kde je to potřeba samozřejmě ano, ale buďme kritičtí.

Odp: Nebyl bych takový optimista
Saw, 3.10.2008 2:39

Se steskem antidepresiva opravdu moc nenadělají. V tom souhlasím. Že člověku nemůže být dobře pořád je samozřejmost, že sou lidi egocentrický bačkory je taky pravda. Sám sebou se člověk musí zabývat co nejméně a přestože mu to může být zpočátku nepříjemné, hlavně se musí dostat ze svého uzavřeného světa do venkovní nepohody.
Pro někoho je psycholog vážně jediná osoba, která ho vyslechne a je mu schopná poradit, což je smutné, ale když jim to funguje...

Všechno to ale má jednu podmínku, která definuje kdy je léčba zapotřebí. Schopnost fungovat. Když jste ve stresu způsobem, že celé noci nespíte a máte žaludeční vředy, tak už to odbornou pomoc chce. Když vás deprese paralyzuje a musíte myslet jen na to jak se zprovodit ze světa, zase je to špatně. Když vám strach nedovolí vyjít z bytu, když slyšíte hlasy...

No ten příběh s holkou sem moc nepochopil.
Antidepresiva se na některé druhy bolesti hlavy používají a nevidím spojitost s odložením člověka.

Na většině věcí se shodnem. Zrovna před páry hodinama sem v hospodě řešil, že problémy dělají život životem a utváří vzpomínky. Nejdůležitější je, aby člověk správně určil, kdy má cenu začít obíhat doktory se svými symptomy. Chyba není v psychiatrii, ale v pacientech...

Odp2: Nebyl bych takový optimista
Pavel001, 18.12.2013 18:29

Obávám se že ten případ s holkou je dnes již zaběhlé fungování „léčby“ „nespecifických“ potíží.
Co je pro praktického lékaře jednodušší?
odeslat pacientku s bolestmi hlavy na různá vyšetření a pídit se čím je to způsobeno nebo prostě odeslat na psychiatrii kde se udělá nějaké razítko a problém je „vyřešen“
??????????????????????????????????????????????????????????

Odp3: Nebyl bych takový optimista
ludmila meluzinova, 19.8.2016 16:50

Staci zajit do voj.nemocnice v brne tam totiz tuto metodu velice propaguji nez by udelali vysetreni o Vam je a hledali pricinu uz vas hned posilaji na psychiatrii vim o pripadech ze tam dali pani ktera mela velke bolesti v bedrech byla taym s tim 3 tydny az potak dlouhe dobe se zjistilo ze mela zlomeny krcek pak tam byla pani ktere bylo porad nevolno asi po 14 dnech honem honem na internu a pak ji museli operovat byl tam take starecek take narikal nic se s nim nedelo ale chudak se nedockal co mu bylo odesel naveky a takovych pripaxu me vice takhle se dnes leci kam to nase zdravotnictvi dopracovalo kdyz jsou tak drahe pristroje a lezi ladem nebo jsou jen pro nekoho,kxo dava obalky a nebo ze znamosti to se pak muze zdravotnicky personal pretrhnout.a jak tam projde obycejny clovek sup s nim na psychiytrii.

Odp: Nebyl bych takový optimista
Jaroslav Kvasnička, 16.3.2015 4:56

ČESKÝ STÁTNÍ ORGANIZOVANÝ ZLOČIN = PRAŽSKÝ HRAD
« kdy: Dnes v 18:50:50 »
Citace
SOUDNICTVÍ = LIKVIDAČNÍ KOMANDO
Autor: Jaroslav Kvasnička
vloženo: 22. 9. 2014 11:54:27
Otázky Václava Moravce sdílel(a) odkaz. před 13 h NSZ Zeman má na potřebu radikálních změn v systému státních zastupitelství jasný názor - co na jeho návrhy říkáte? Zeman: Státní zastupitelství potřebují radikální změny www.ceskatelevize.cz Praha - Nejvyšší žalobce Pavel Zeman si i přes nesouhlas ministerstva vnitra stojí za svojí verzí návrhu zákona o státním zastupitelství. Řekl to v Otázkách Václava Moravce. Podle něj jsou potřeba radikální změny, jako je zrušení vrchních státních... Už se mi to nelíbíUž se mi to nelíbí · · Sdílet To se líbí vám a dalším (8). Slávek Kvasnička Jaroslav Kvasnička • před pár sekundami Názory 1 až 10 z 70222 [Dalších 70212 >>] pontiac 134180 Nesvéprávný stát Česká Republika 19.9.2014 1:06:28 Datum: 18 Sep 2014 23:11 Komentář: Jsem:,,Nikdo Nikde„ = mé pravé současné jméno Autor: Jaroslav Kvasnička Jaroslav Kvasnička Předmět příspěvku: ČESKÝ STÁTNÍ ORGANIZOVANÝ BRUTÁLNÍ PŘEČIN PříspěvekNapsal: 18.09.14, 22:17 Online Registrován: 18.09.14, 20:49 Příspěvky: 2 Jaroslav Kvasnička • před pár sekundami Mafiánský ( PROFESIONÁLNÍ PODVODNICE PANÍ LENKA KLUSÁKOVÁ JAMOLICE 182 JEHO KLIENTKA ) advokát Mgr. PhDr. Petr Fojtíček ( drzý zlodějíček přes mrtvoly )!§ Vložil Jaroslav Kvasnička (bez ověření), 18. Září 2014 - 18:14 Jméno: Já oběť [margael@seznam­.cz] Datum: čtvrtek 18.9.2014 16:29 Předmět: Re: Co dělat, když chcete přerušit studium Jaroslav Kvasnička (margael@seznam­.cz) VYVRAŤTE,ŽE NEMÁM PRAVDU A JSTE-LI TAK CHYTŘÍ TAK MĚ ZACHRAŇTE.PŘECE SE UČÍTE PRÁVA PRO KLIENTY A NE PROTI KLIENTŮM COŽ JÁ TVRDÍM COBY RYZÍ PRAVDU TU SKUTEČNOST,ŽE TO BYL,JE A BUDE VÁŠ MRZSKÝ KRVAVÝ BYZNIS OKRÁST A ZABÍT NÁS VAŠE OBĚTI ( MACHINACE S OBČANY Č.R. ) PRO VÁŠ PODJATÝ ZISK A VAŠE PÁNY KŘIVÁKY PREZIDENTY,KTEŘÍ SI VÁS SAMI PRO SEBE A KŘIVOU VLÁDU Č.R. A KŘIVÝ ČESKÝ STÁTNÍ SYSTÉM JMENOVALI,TAK KDYŽ BY JSTE TO SVINSTVO PRO NĚ NEDĚLALI TAK O SVÁ VEPŘOSVIŇSKÁ KORYTA NA HODINU PŘIJDETE A PROTO CHCE BÝT KAŽDÝ/Á ( hajzl ) LICHVÁŘ,EXEKUTOR,REVIZOR,DRAŽEBNÍ LICITÁTOR,POLICAJT,PSYC­HIATR/IČKA,SO­UDCE,POLITIK,ENERGETIK,PLYNAŘ,VODAŘ ANEBO ADVOKÁT = ČESKÝ STÁTNÍ ORGANIZOVANÝ ZLOČIN Dnes 18. 9. 2014, 14:03:19 Komu: vanova@prf.cu­ni.cz Kopie: margael@seznam­.cz g Jaroslav Kvasnička (margael@seznam­.cz) VEŠKERÉ SOUDY,SOUDCI A ADVOKÁTI SE UČÍ NIKOLIV PRAVOU ÚSTAVU Č.R.,KTEROU ZNÁM JÁ,ALE ONI JSOU ( JEDINÍ PRAVÍ BLÁZNI ) NAUČENÍ BLUDŮM ZOTROČOVACÍHO MARKETINKU KANIBALSKÉ SEKTY VLÁDY Č.R.,PROSÍM O POMOC OKRADLI MĚ A ZABILI ZAŽIVA:,,PSYCHIATRIE = ÚSTŘEDNÍ MAFIE LŮZY VLÁDY Č.R. TZV. JATEČNÍ NUCENÝ VÝSEK NEPOHODLNÝCH OBČANŮ Č.R.,KTEŘÍ NAPŘ. JAKO JÁ MAJÍ PRAVDU A NEBOJÍ SE JI ŠÍŘIT DÁL A OSOB OSAMĚLÝCH ČI PŘESTÁRLÝCH ČINNÝCH V MAJETKOPRÁVNÍCH SOUDNÍCH ŘÍZENÍCH VČETNĚ KŘIVÝCH ZNALECKÝCH POSUDKŮ V ODVĚTVÍ PSYCHIATRIE JAKO JEJICH JIMI KŘIVÝMI SOUDY PLACENÉ A JEJICH OBĚTMI NEOPRÁVNĚNĚ PŘEPLÁCENÉ MULTIMAFIÁNKY PSYCHIATRIČKY STARÉ BRYČKY MUDR. ZLATA PERNICOVÁ ( P.L. ČERNOVICE BRNO ) A MUDR. MARTA HOLANOVÁ ( BRNO ŽIDENICE TAUSSIGOVA ULICE ) A ONI PSYCHIATŘI ČEKAJÍ VYLOŽENĚ NA OD ZLOČINECKÉ ORGANIZACE VLÁDY Č.R. DODÁVANÝ JIM MATERIÁL JIMI OŽEBRAČENÉ OBČANY Č.R.,ZE KTERÝCH SI PO TÉ ONI PSYCHIATŘI VYTVÁŘÍ TZV. PSEUDOPACIENTY TÍM,ŽE Z NÁS ZAKÁZANÝMI PSYCHOFARMAKY VYTVÁŘÍ ONI PRO SEBE DLOUHODOBÉ PACIENTY ZE ZDRAVÝCH LIDÍ OTROKŮ KŘIVÉ VLÁDY Č.R. ( OBLUZENÝCH JEJICH LŽIVÝMI PODVRHY A ZÁKONY ROZKAZUJÍCÍMI,ŽE MY NESMÍME NIC MÍT A JEN NA NĚ DŘÍT A VŠE JIM POKORNĚ ODEVZDAT A PRO NĚ HRDĚ I ZEMŘÍT ) K TOMU ÚČELU,ABY ONI PSYCHIATŘI DÁLE TYTO OSOBY ( NÁS IHNED PRO NĚ A KŘIVÁCKÉ ČESKÉ SOUDY ZAVRAŽDILI ZAKÁZANÝMI DEPOTNÍMI INJEKCEMI,ANEBO TÉŽE DLOUHODOBĚ PODVÁDĚLI NAŠE ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY,MĚLI ŠPINAVÉ PROPRANÉ PENÍZE NA CHOD A PROVOZ LUXUSNÍCH SOUKROMÝCH ORDINACÍ,AUTOPARK,ZAHRANIČNÍ DOVOLENÉ 4 KRÁT ZA ROK A PSYCHIATRICKÝCH LÉČEBEN,KTERÉ JSOU ZE VNIŘ I Z VENKU JAKO HRADY A ZÁMKY NADSTANDARDTNÍ PALÁCE NA ŮKOR NÁS BEZDOMOVCŮ I TY BUDOVY SOUDNÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ). A TAK JE TO VÁŽENÝ PANE PREZIDENTE Č.R. ING. MILOŠI ZEMANE:,,PROSÍM PANÍ VANOVÁ PŘEDAT KANCELÁŘI VÁŽENÉHO PANA PREZIDENTA ČESKÉ REPUBLIKY.DĚKUJI Dnes 18. 9. 2014, 13:26:43 Komu: help@topkontak­t.cz Kopie: margael@seznam­.cz g Komu: jiri.weigl@hrad­.cz Datum: 17. 9. 2014 23:28:05 Předmět: PROSÍM VÁS ZACHRAŇTE MNE ABYCH NEBYL DALŠÍ VAŠÍ OBĚTÍ JAKO PANÍ IVETA BARTOŠOVÁ RYCHTÁŘOVÁ NEJEN NÁSLEDKEM VAŠÍ 26TI LETÉ ZDRAŽOVACÍ GENOCIDY A TORTURY VÁCLAVA KLAUSE PROTOŽE ANI PAN VÁCLAV HAVEL A ANI PAN ING. MILOŠ ZEMAN NIKDY NEBYLI A NEJSOU PREZIDENTY!!!!§ Stránka 1 Sestaveno dne 17.09.2014 13:19 Náhled podání Podání k Nejvyšší soud Druh podání Stížnost Podává fyzická osoba Jaroslav Kvasnička Judr. Vlasta Bruknerová samosoudkyně je mafiánská úplatná VELEZRŮDA s balíkem peněz od podvodníků manželů Klusákových z Jamolice 182 Ulice, č.p.: Josefa Vávry, 26/1 Město, PSČ: Ivančice, 66491 Stát: Česká republika E-mail: margael@seznam­.cz Telefon, fax: +420720166491, — Věc Stížnost Důvod stížnosti Chování soudních osob Předmět stížnosti Krajský Soud v Brně Husova 15 okrádá a vraždí občany Č.R. ve svůj vlastní prospěch a maká coby mafie pro podvodníky,kteří mě okradli a zavraždili mého strýce aby získali jeho majetek a následně zavinili ti podvodníci mou insolvenci a tak těm podvodníkům soud dal můj podíl domu když už loupežnou vraždou získali většinu mého domu když jsem po strýci jediným dědicem z práva atd. a dále pro křivou vládu Č.R.,která je loupežnězabíjáckým zákonozrádným orgánem a to co předvádí jejich proti nám obětem obyčejným lidem podplácený Krajský Soud v Brně Husova 15 a Krajský Soud v Brně Rooseveltova 16,který zase kryje zločiny příživnické ( nikdy nic nevyrábějící ) vlády Č.R. je hrdelní přečin vůči nám občanům Č.R. poněvadž oni si neuvědomují následky svých svévolných rozsudků jménem republiky když si pak jejich oběti neviní čistí bezúhonní jimi zničení v jejich prospěch aby měli naše peníze občanů Č.R. na luxusní fungl nové soudní budovy a na jejich provoz a chod si lidi berou sami po té své životy,začnou kvůli nim krást a vraždit se mezi sebou navzájem = to je vizitka Českého Křivého Soudnictví A TO JE JEN A JEN LICOMĚRNĚPODVODNICKÁ VLÁDA Č.R.,KTERÁ MŮŽE ZA VEŠKERÉ TOVÁRNÍ PRACOVNÍ ÚRAZY A DOPRAVNÍ TRAGICKOBRUTÁLNÍ DEVASTUJÍCÍ NESLUČITELNÁ SE ŽIVOTY NA MÍSTĚ MRTVÝCH OBĚTÍ KŘIVÉ VLÁDY Č.R. NEHODY KDYŽ VŠE PŘEDRAŽUJE A FIRMY NEMAJÍ PENÍZE NA OPRAVY STROJŮ A NÁKLADNÍCH VOZŮ AŽ ÚPLNĚ ZKRACHUJÍ VE PROSPĚCH ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY JEJÍMŽ KOMPLETNÍM MAJITELEM BUDOVY PLUS PŘÍSLUŠENSTVÍ A NAŠICH PENĚZ,NAŠEHO ZLATA,NAŠÍ PLATINY A NAŠICH DIAMANTŮ Z NAŠÍ POCTIVÉ PRÁCE,POTU A KRVE OBČANŮ Č.R. JE NIKDO JINÝ NEŽ NEJLEPŠÍ EKONOM NA SVĚTĚ KTERÝ SE POZNÁ DLE TOHO ŽE VŠECHNY A VŠE OKOLO SEBE O VŠECKO VČETNĚ PRÁV A SVOBOD OKRADE PAN PINOČET KIM ČONG UN Č.R. VÁCLAV KLAUS,TO ON A ONI ( VLÁDA Č.R. PLUS JEJICH ČESKÝ STÁTNÍ KŘIVÁCKÝ KANIBALSKÝ APARÁT - NÁSTROJE ČESKÉ NESVÉPRÁVNÉ POLITIKY KTERÝŽTO JE ZDE POPSÁN ) VEŘEJNĚ BEZTRESTNĚ 26 LET VRAŽDÍ,KRADOU A LŽOU NÁM SVÝMI PODVRHY O NEEXISTUJÍCÍ FINANČNÍ KRIZI A NIKDY NEEXISTUJÍCÍM ČESKÉM STÁTNÍM DLUHU A VRAŽDÍ NA NAŠICH SILNICÍCH VÝŠE POPSANÝM ZPŮSOBEM A TÍM,ŽE NEDAJÍ LAKOMCI ANI KREJCAR NA OPRAVY TĚCHTO SILNIC A NATOŽ NĚJAKÝ HALÉŘ NÁM A ZAVINILI VŠECHNY SEBEVRAŽDY OBČANŮ Č.R. a tento soud Rooseveltova 16 se mi pomstil za to,že jsem se zde zastal svého neviného synovce tím,že pohrdal mou žalobou o můj dům což zašlo tak daleko až k mému Osobnímu Bankrotu,který plně zavinila pochybná osoba paní Lenka Klusáková jejími nesvéprávnými excesy zničila můj dům,zametla dvě mrtvoly,mou snoubenku,mého strýce a mne chce zabít se svým nájemným vrahem panem Petrem Geyerem již dlouhodobými pokusy o vraždu mé osoby strategickými fintami jejího manžela,kterým je pan Antonín Klusák a toto vše je nyní ( pravý krvavý majestát ) pana prezidenta Č.R. ing. Miloše Zemana.OBĚŤ KRAJSKÉHO SOUDU V BRNĚ HUSOVA 15 a KRAJSKÉHO SOUDU V BRNĚ ROOSEVELTOVA 16 Jaroslav Kvasnička díky těmto mafiánským bestiím a nikoliv řádným soudům jsem teď bezdomovec když mi ukradli můj domov a místo mého podnikání v lukratívní lokalitě města Ivančice protože je v zájmu státu Česká Republika,aby v mém domě v centru města Ivančice byla přemístěna místní služebna OOPČR IVANČICE,která je nyní někde na konci slepé ulice a platí tam vysoký nájem a můj dům na výhradně lepším místě by měla od PROFESIONÁLNÍCH PODVODNÍKŮ MANŽELŮ KLUSÁKOVÝCH Z JAMOLICE 182 jen pro sebe a proto se mnou zahrála nesvéprávná Judikatura Brno-Venkov a Třebíč tuto sprostou průhlednou habaďůru jako je náš hlad všech občanů Č.R.!SVINĚ POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY POMÁHÁ ZLOČINCŮM VLÁDĚ Č.R. A CHRÁNÍ PODVODNÍKY ČERNÉ KONĚ!POMÁHAT A CHRÁNIT?NIKOLIV,ALE OKRÁDAT ( VYKRÁDAJÍ KOMPLETNĚ CELÉ CIZINECKÉ TRŽNICE A PAK TO NAKRADENÉ ZBOŽÍ ONI POLICAJTI SAMI,NEBO CELÉ POLICAJTSKÉ RODINY A JIMI NAJATÍ ČERNOPRODEJCI KAMARÁDÍČKOVÉ A PODOBNĚ PRODÁVAJÍ V CIVILU NA BURZÁCH NA ČERNO ),pak Policie České Republiky hromadně okrádá veškeré pěstitele marihuany,protože si to sami vypěstovat neumí a pak to policajti sami dealerují po cassínech,hernabarech a po restauracích hotelech a hospodách vybavených hracími automaty čímž i podporují přečin hazardu s následkem krachu gamblerů včetně po té domácího násilí s rozpadem jejich rodin a musí pak krást,nebo i pro dluhy vraždit a hazardu se životy co drogy od nich koupí,nechť tedy Policie České Republiky hromadně zabaví ve všech lékárnách v Česku všechny léky až po masti z konopí vyrobeného tzv. cannabis!!!!NO A VRAŽDIT ( NAPŘ. POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY ZAVRAŽDILA PANÍ IVETU BARTOŠOVOU RYCHTÁŘOVOU ATD. ) TO JE PRAVÉ MOTTO POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY:,,OKRÁDAT A VRAŽDIT“,KTERÁ MÁ Z ROZKAZU DIKTÁTORA Č.R. VÁCLAVA KLAUSE 26 LET ROZKAZ NEPŘEDCHÁZET TRAGÉDIÍM,ALE VŽDY ČEKAT AŽ SE NÁM OBČANŮM Č.R. NĚCO ZLÉHO STANE ABY SE ÚCHYLNÁ POSTIŽENÁ RODINA KLAUSOVÁ SEXUÁLNĚ NA NÁS UKÁJELA........­.............­..........§ Ja­roslav Kvasnička Josefa Vávry?§ Data nejsou závazná, jsou sestavena před odesláním, mohou být uživatelem ještě změněna. reagovat prosím zde:

Odp2: Nebyl bych takový optimista
Platfus, 16.3.2015 14:11

Dobrý den pane Kvasnička, nevím, kdo ze Svícařů dočetl váš kopírovaný příspěvek až do konce, já ne, ale celkem prozřetelně jste váš text umístil právě pod tento článek - Pro vás je psychiatrie pomocí.

Odp3: Nebyl bych takový optimista
Vlastimil Čech, 16.3.2015 15:11

Lístek na stole:

„Musela jsem si skočit k psychiatrovi. Večeři máš v pračce.“

Odp4: Nebyl bych takový optimista
quick, 16.3.2015 18:33

Zapni program na vyvařování.

Odp5: Nebyl bych takový optimista
ivana Kozárová, 16.3.2015 19:25

Jen si dělejte legraci,nikdo nejsme imunní. Jsem si vědoma,že i mě to může postihnout,,,- a teď zas nutně potřebuju směs alespoň dvaceti Platfusových smajlíků:-)

Odp6: Nebyl bych takový optimista
quick, 16.3.2015 19:51

To je tak, že až nás to postihne, už nebudeme schopni tu legraci dělat.
Myslím, že vám je s radostí přenechá. :-)

Odp6: Nebyl bych takový optimista
Vlastimil Čech, 17.3.2015 19:18

Měl jsem kolegu, kterého to postihlo... malá cévka v hlavě praskla... Myslím, že byl v blázinci víc jak půl roku... sice se z toho dostal, ale... šel do civilu, a už zemřel...
tehdy jsme se nesmáli... celkem mladý člověk...

No ale legraci si dělat z tohodle snad můžeme... ono je to dost legrační... a veselých a legračních věcí je docela málo na světě...

Odp7: Nebyl bych takový optimista
quick, 17.3.2015 23:28

Ale tady nešlo o duševní nemoc, pokud mu praskla cévka, u mladých lidí často z výdutě nebo t. zv. malformace, klubíčka novotvořených cév, které snadno praskají - proč tam tedy byl? Mohl být „divný“, ale ta divnost měla organický, čili „hmotný“ podklad, změny ve struktuře mozku.
Četla jsem, že legraci si homo sapiens sapiens nedělá jen z lidí slepých. Jinak mu není nic svaté.

Odp8: Nebyl bych takový optimista
Vlastimil Čech, 19.3.2015 13:51

aha, špatně jsem se vyjádřil:
Praskla mu ta cévka a jeho mozek se nějak porouchal... no, zbláznil se... Ta duševní nemoc byla způsobena tou havárií, tím cévním defektem... krevní sraženina tlačila na nějakou část mozku... nebo tak nějak to bylo...
Když se vrátil, byl nějaký divný... snad se to upravilo později, nevím...
Říkám jak si to pamatuju, je to dávno, myslím to řekl náš doktor tak nějak... prý se to může stát každému... nikdo neví, jestli nějakou takovou cévku náchylnou k prasknutí v hlavě nemá... Možná, že to bylo trochu jinak, přehadovat se nebudu...

Odp8: Nebyl bych takový optimista
Vlastimil Čech, 19.3.2015 13:57

A ze slepců si lidi dělají legraci taky:

Slepec nahmatá struhadlo: „Tedy takovou blbost jsem ještě nečetl“...

To jsou ti dnešní frajeři: černé brejličky, bílá hůlčička a z ucha drátek.

A vůbec, nemá se říkat „slepý“, je to neslušné. Má se říkat „nevidomý“... stejně jako „nevidomý náboj“, „nevidomá ulice“

Odp9: Nebyl bych takový optimista
ivan, 20.3.2015 21:35

Střevo bystroočko.

Ale co se slepýšem když vidí ?

Odp10: Nebyl bych takový optimista
quick, 21.3.2015 9:39

Slepýš simuluje.
A co se slepou spravedlností?

Odp11: Nebyl bych takový optimista
ivan, 21.3.2015 11:15

Slepá spravedlnost by byla OK, aby neviděla jestli soudí krasavce nebo ošklivce, žebráka nebo krále, ale bylo by ji třeba i ohlušit aby se ji nedostávalo nápovědy příkazem jak konat a v čí prospěch.

( Jak se často VIDITELNĚ děje )

Odp3: Nebyl bych takový optimista
Jaroslav Kvasnička, 31.5.2015 11:37

ČESKO = TRATOLIŠTĚ KRVE OBČANŮ Č.R.:,,POLITIKA Č.R. = SATANISMUS„?

27.10.2014 Jaroslav Kvasnička
Předmět: KŘIVÉ ČESKÉ SOUDY,KŘIVÉ PSYCHIATRICKÉ ZNALECKÉ POSUDKY,KŘIVÁ POLICIE A PODVODNÍCI SLÍZNOU SMETANU ZA LŽI,KRÁDEŽE A VRAŽDY:

Předmět: POLICIE IVANČICE JE MAFIE,KTERÁ MI NYNÍ VYHROŽUJE ZABITÍM MÉ OSOBY NA ČESKÝCH STÁTNÍCH JATKÁCH,KTERÝMI JSOU VEŠKERÉ PSYCHYATRICKÉ LÉČEBNY JESTLI NEPŘESTANU VŠUDE POSÍLAT OBSAH TOHOTO E-MEILU.MÁM PLNÉ PRÁVO O PUDU SEBEZÁCHOVY SE JAKKOLIV A JAKÝMIKOLIV ZPŮSOBY BRÁNIT PROTI BEZPRÁVÍ NA MĚ PÁCHANÉM JIMI UŽ 13 LET.UBLÍŽENÍ MI NA MÉM ZDRAVÍ ÚMYSLNĚ,DESTRUKCE MÉHO DOMU CO JIŽ JE SPÍŠE ZRALÝ K DEMOLICI A JÁ ZA TO NEMŮŽU,ŽE JEŠTĚ ŽIJI.POMOZTE MI PROSÍM A JE PČR IVANČICE S JEJICH MAFIÍ MANŽELI KLUSÁKOVÝMI Z JAMOLICE 182 ZAVŘETE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Předmět: PROSÍM VÁS POJISTÍTE MNE NĚKDE AKUTNĚ?POTŘEBUJI TO PONĚVADŽ JE TO V MÉM PŘÍPADĚ POJIŠTĚNÍ PROTI LOUPEŽNÉ VRAŽDĚ MÉ OSOBY VIZ. TEXT:

margael@seznam.cz

PROSÍM O POMOC.NEMOHU UŽ ŽÍT BEZE SVÉHO DOMOVA.BOJÍM SE,ŽE UMŘU,ANEBO SE ASI BUDU MUSET ZABÍT.SPĚCHÁ TO VÁŽNĚ JE TO UŽ NAD RÁMEC LIDSKOSTI A MÉ SÍLY:

29. 9. 2014, 18:10:49

Komu: op.praha1@seznam.cz
g
ZÁKEŘNÁ ZLÁ PODVODNICE PŘES MRTVOLY PANÍ LENKA KLUSÁKOVÁ MI ZNIČILA MŮJ DŮM A DRZE MI JEJ I NEOPRÁVNĚNĚ ODCIZILA = VIZITKA NESVÉPRÁVNÉ JUDIKATURY BRNO-VENKOV A JUDIKATURY TŘEBÍČ:
Autor: Jaroslav Kvasnička
vloženo: 21. 9. 2014 21:16:45
Jaroslav Kvasnička • před pár sekundami Názory 1 až 10 z 70222 [Dalších 70212 >>] pontiac 134180 Nesvéprávný stát Česká Republika 19.9.2014 1:06:28 Datum: 18 Sep 2014 23:11 Komentář: Jsem:,,Nikdo Nikde“ = mé pravé současné jméno Autor: Jaroslav Kvasnička Jaroslav Kvasnička Předmět příspěvku: ČESKÝ STÁTNÍ ORGANIZOVANÝ BRUTÁLNÍ PŘEČIN PříspěvekNapsal: 18.09.14, 22:17 Online Registrován: 18.09.14, 20:49 Příspěvky: 2 Jaroslav Kvasnička • před pár sekundami Mafiánský ( PROFESIONÁLNÍ PODVODNICE PANÍ LENKA KLUSÁKOVÁ JAMOLICE 182 JEHO KLIENTKA ) advokát Mgr. PhDr. Petr Fojtíček ( drzý zlodějíček přes mrtvoly )!§ Vložil Jaroslav Kvasnička (bez ověření), 18. Září 2014 - 18:14 Jméno: Já oběť [margael@seznam­.cz] Datum: čtvrtek 18.9.2014 16:29 Předmět: Re: Co dělat, když chcete přerušit studium Jaroslav Kvasnička (margael@seznam­.cz) VYVRAŤTE,ŽE NEMÁM PRAVDU A JSTE-LI TAK CHYTŘÍ TAK MĚ ZACHRAŇTE.PŘECE SE UČÍTE PRÁVA PRO KLIENTY A NE PROTI KLIENTŮM COŽ JÁ TVRDÍM COBY RYZÍ PRAVDU TU SKUTEČNOST,ŽE TO BYL,JE A BUDE VÁŠ MRZSKÝ KRVAVÝ BYZNIS OKRÁST A ZABÍT NÁS VAŠE OBĚTI ( MACHINACE S OBČANY Č.R. ) PRO VÁŠ PODJATÝ ZISK A VAŠE PÁNY KŘIVÁKY PREZIDENTY,KDYŽ BY JSTE TO SVINSTVO PRO NĚ NEDĚLALI TAK O SVÁ VEPŘOSVIŇSKÁ KORYTA NA HODINU PŘIJDETE A PROTO CHCE BÝT KAŽDÝ/Á ( hajzl ) LICHVÁŘ,EXEKUTOR,REVIZOR,DRAŽEBNÍ LICITÁTOR,POLICAJT,PSYC­HIATR/IČKA,SO­UDCE,POLITIK,ENERGETIK,PLYNAŘ,VODAŘ ANEBO ADVOKÁT = ČESKÝ STÁTNÍ ORGANIZOVANÝ ZLOČIN Dnes 18. 9. 2014, 14:03:19 Komu: vanova@prf.cu­ni.cz Kopie: margael@seznam­.cz g Jaroslav Kvasnička (margael@seznam­.cz) VEŠKERÉ SOUDY,SOUDCI A ADVOKÁTI SE UČÍ NIKOLIV PRAVOU ÚSTAVU Č.R.,KTEROU ZNÁM JÁ,ALE ONI JSOU ( JEDINÍ PRAVÍ BLÁZNI ) NAUČENÍ BLUDŮM ZOTROČOVACÍHO MARKETINKU KANIBALSKÉ SEKTY VLÁDY Č.R.,PROSÍM O POMOC OKRADLI MĚ A ZABILI ZAŽIVA: Dnes 18. 9. 2014, 13:26:43 Komu: help@topkontak­t.cz Kopie: margael@seznam­.cz g Komu: jiri.weigl@hrad­.cz Datum: 17. 9. 2014 23:28:05 Předmět: PROSÍM VÁS ZACHRAŇTE MNE ABYCH NEBYL DALŠÍ VAŠÍ OBĚTÍ JAKO PANÍ IVETA BARTOŠOVÁ RYCHTÁŘOVÁ NÁSLEDKEM VAŠÍ 26TI LETÉ ZDRAŽOVACÍ GENOCIDY A TORTURY VÁCLAVA KLAUSE PROTOŽE ANI PAN VÁCLAV HAVEL A ANI PAN ING. MILOŠ ZEMAN NIKDY NEBYLI A NEJSOU PREZIDENTY!!!!§ Stránka 1 Sestaveno dne 17.09.2014 13:19 Náhled podání Podání k Nejvyšší soud Druh podání Stížnost Podává fyzická osoba Jaroslav Kvasnička Judr. Vlasta Bruknerová samosoudkyně je mafiánská úplatná VELEZRŮDA s balíkem peněz od podvodníků manželů Klusákových z Jamolice 182 Ulice, č.p.: Josefa Vávry, 26/1 Město, PSČ: Ivančice, 66491 Stát: Česká republika E-mail: margael@seznam­.cz Telefon, fax: +420720166491, — Věc Stížnost Důvod stížnosti Chování soudních osob Předmět stížnosti Krajský Soud v Brně Husova 15 okrádá a vraždí občany Č.R. ve svůj vlastní prospěch a maká coby mafie pro podvodníky,kteří mě okradli a zavraždili mého strýce aby získali jeho majetek a následně zavinili ti podvodníci mou insolvenci a tak těm podvodníkům soud dal můj podíl domu když už loupežnou vraždou získali většinu mého domu když jsem po strýci jediným dědicem z práva atd. a dále pro křivou vládu Č.R.,která je loupežnězabíjáckým zákonozrádným orgánem a to co předvádí jejich proti nám obětem obyčejným lidem podplácený Krajský Soud v Brně Husova 15 a Krajský Soud v Brně Rooseveltova 16,který zase kryje zločiny příživnické ( nikdy nic nevyrábějící ) vlády Č.R.,KTERÁ MŮŽE ZA VEŠKERÉ TOVÁRNÍ PRACOVNÍ ÚRAZY A DOPRAVNÍ TRAGICKOBRUTÁLNÍ DEVASTUJÍCÍ NESLUČITELNÁ SE ŽIVOTY NA MÍSTĚ MRTVÝCH OBĚTÍ KŘIVÉ VLÁDY Č.R. NEHODY KDYŽ VŠE PŘEDRAŽUJE A FIRMY NEMAJÍ PENÍZE NA OPRAVY STROJŮ A NÁKLADNÍCH VOZŮ AŽ ÚPLNĚ ZKRACHUJÍ VE PROSPĚCH ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY JEJÍMŽ KOMPLETNÍM MAJITELEM BUDOVY PLUS PŘÍSLUŠENSTVÍ A NAŠICH PENĚZ,NAŠEHO ZLATA,NAŠÍ PLATINY A NAŠICH DIAMANTŮ Z NAŠÍ POCTIVÉ PRÁCE,POTU A KRVE OBČANŮ Č.R. JE NIKDO JINÝ NEŽ NEJLEPŠÍ EKONOM NA SVĚTĚ KTERÝ SE POZNÁ DLE TOHO ŽE VŠECHNY A VŠE OKOLO SEBE O VŠECKO VČETNĚ PRÁV A SVOBOD OKRADE PAN PINOČET KIM ČONG UN Č.R. VÁCLAV KLAUS,TO ON A ONI ( VLÁDA Č.R. PLUS JEJICH ČESKÝ STÁTNÍ KŘIVÁCKÝ KANIBALSKÝ APARÁT - NÁSTROJE ČESKÉ NESVÉPRÁVNÉ POLITIKY KTERÝŽTO JE ZDE POPSÁN ) VEŘEJNĚ BEZTRESTNĚ 26 LET VRAŽDÍ,KRADOU A LŽOU NÁM SVÝMI PODVRHY O NEEXISTUJÍCÍ FINANČNÍ KRIZI A NIKDY NEEXISTUJÍCÍM ČESKÉM STÁTNÍM DLUHU A VRAŽDÍ NA NAŠICH SILNICÍCH VÝŠE POPSANÝM ZPŮSOBEM A TÍM,ŽE NEDAJÍ LAKOMCI ANI KREJCAR NA OPRAVY TĚCHTO SILNIC A NATOŽ NĚJAKÝ HALÉŘ NÁM A ZAVINILI VŠECHNY SEBEVRAŽDY OBČANŮ Č.R. a tento soud Rooseveltova 16 se mi pomstil za to,že jsem se zde zastal svého neviného synovce tím,že pohrdal mou žalobou o můj dům což zašlo tak daleko až k mému Osobnímu Bankrotu,který plně zavinila pochybná osoba paní Lenka Klusáková jejími nesvéprávnými excesy zničila můj dům,zametla dvě mrtvoly,mou snoubenku,mého strýce a mne chce zabít se svým nájemným vrahem panem Petrem Geyerem již dlouhodobými pokusy o vraždu mé osoby strategickými fintami jejího manžela,kterým je pan Antonín Klusák a toto vše je nyní ( pravý krvavý majestát ) pana prezidenta Č.R. ing. Miloše Zemana.OBĚŤ KRAJSKÉHO SOUDU V BRNĚ HUSOVA 15 a KRAJSKÉHO SOUDU V BRNĚ ROOSEVELTOVA 16 Jaroslav Kvasnička díky těmto mafiánským bestiím a nikoliv řádným soudům jsem teď bezdomovec když mi ukradli můj domov a místo mého podnikání v lukratívní lokalitě města Ivančice protože je v zájmu státu Česká Republika,aby v mém domě v centru města Ivančice byla přemístěna místní služebna OOPČR IVANČICE,která je nyní někde na konci slepé ulice a platí tam vysoký nájem a můj dům na výhradně lepším místě by měla od PROFESIONÁLNÍCH PODVODNÍKŮ MANŽELŮ KLUSÁKOVÝCH Z JAMOLICE 182 jen pro sebe a proto se mnou zahrála nesvéprávná Judikatura Brno-Venkov a Třebíč tuto sprostou průhlednou habaďůru jako je náš hlad všech občanů Č.R.!POMÁHAT A CHRÁNIT?NIKOLIV,ALE OKRÁDAT A VRAŽDIT TO JE PRAVÉ MOTTO POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY,KTERÁ MÁ Z ROZKAZU DIKTÁTORA Č.R. VÁCLAVA KLAUSE 26 LET ROZKAZ NEPŘEDCHÁZET TRAGÉDIÍM,ALE VŽDY ČEKAT AŽ SE NÁM OBČANŮM Č.R. NĚCO ZLÉHO STANE ABY SE ÚCHYLNÁ POSTIŽENÁ RODINA KLAUSOVÁ SEXUÁLNĚ NA NÁS UKÁJELA........­.............­..........§Ja­roslav Kvasnička Josefa Vávry?§ Data nejsou závazná, jsou sestavena před odesláním, mohou být uživatelem ještě změněna. reagovat prosím zde: HELP ME????????????????

Odp: Nebyl bych takový optimista
Bedřiška, 26.12.2015 8:08

Psychiatr je největší gauner a ještě je podporuje a platí stát za vylhané posudky.

Abych to uvedl na pravou míru, opravdu...
Laďa, 3.10.2008 10:38

Abych to uvedl na pravou míru, opravdu nikdo nemá zájem aby pacient zůstal v léčebně do konce života" - no nevím, třeba psych. kliniky dostávají peníze podle počtu pacientů, takže co si budeme povídat, z ekonom. hlediska by pro ně bylo nejvýhodnější mít stálé klienty a mít plný stav. Naštěstí na klinice pracují lidé a ne roboti.

Psychiatrie má dle mého názoru místo 1) v akutní péči, kdy je člověk nebezpečný sobě nebo svému okolí a 2) v případě, že jiná možnost neexistuje. Měla by tedy mít podobu poslední záchrany. Nicméně spousta lidí jde k psychiatrovi už jako k doktorovi první linie a ten jim předepíše prášky, protože při takovém množství pacientů a přitom, jak je psychoterapie mizerně placená, a přitom, že jen málokdo je ochoten se sebou něco dělat, moc jiných možností nemá.

Je třeba naučit lidi, aby se o sebe začali starat sami, aby třeba chodili více k psychologovi a vzdělávali se i po této stránce (ne jen pravidelné prohlídky u zubaře, ale třeba i 2x ročně konzultace u psychologa). Jinak počet výskyt psych. poruch poroste mnohem rychleji než dnes.

Psychiatrie tedy není špatná, ale je to prostě zlo svým způsobem - nenutí pacienta se sebou něco dělat (ano, mnohdy to ani jinak nejde). Je ale důležité vidět za tím vším taky ty finance farma firem a jejich strategie typu vytváření nejdříve léku a pak pro něj vytváření diagnózy (a ne naopak, jak by tomu mělo být).

Já sice psychiatrii chci dělat, ale sám bych jejím klientem být nechtěl. Alespoň ne v této době.

Znám docela dost lidí, kteří šli k psychiatrovi

Odp: Abych to uvedl na pravou míru, opravdu...
Saw, 3.10.2008 11:31

Hodně dlouho sem chtěl bejt psychiatr... Pak mi došlo, že bych neměl na vystudování medicíny, ani nervy na tu práci. Znám lidi, kteří pracovali v léčebnách, a je to z fyzického i psychického hlediska hodně náročné. Sedět za stolem a povídat si s lidma je už o něco jednodušší, ale poslouchat pořád dokola to samé...

Odp2: Abych to uvedl na pravou míru, opravdu...
Janacz, 14.11.2008 11:49

Náročná je ta práce, která je pro osobu nezajímavá.

Odp: Abych to uvedl na pravou míru, opravdu...
Sisi, 18.3.2009 19:07

Absolútne súhlasím s tým, že psychiatria ako aj psychológia majú svoje opodstatnenie. Prečítala som si tu tiež veľa kritiky, bohužiaľ, v každom odbore sa nájdu super odborníci, tí OK a tí úplne zlí. A aj to sa niekedy o psychiatroch povedať nedá, lebo niekomu úplne sadne jeden a pre druhého je úplne neprijateľný.
Medzi psychológmi a psychiatrami sa odvádza večný boj - či lieky áno alebo nie. Ja osobne súhlasím s tým, že sú potrebné v prípade, ak je naozaj človek v stave, kedy nedokáže so sebou nič robiť. Akonáhle tento stav prejde, musí nastúpiť terapia. Bohužiaľ, nie vždy pacient chce, takže tam sa môžte ako terapeut postaviť na hlavu a nič nezmôžete.
Návšteva psychológa a včasné riešenie problémov by vo veľkej miere často poslúžilo ako prevencia k liečbe liekmi (pokiaľ nehovoríme o štandardných psychických poruchách typu schyzofrénia). V dnešnej dobre ľudia strácajú kontakt so „sebou“, zabúdajú rozumieť svojmu telu a signálom, ktoré im dáva. A tak sú často nespokojní a nevedia prečo, nešťastní a nevedia čo s tým a niekedy ten kamarát nie je, alebo proste nestačí.
Ja som vyštudovala psychológiu, no na konci som sa zľakla toho prebratia zodpovednosti niekedy aj za život človeka (môžte niečo zle odhadnúť a na druhý deň vám klient vyskočí z okna). Na druhej strane, ak chcete robiť psychoterapiu, potrebujete ďalší výcvik, zväčša 5 ročný a nie lacný. Otvorene priznávam, že jediné, čo ma škola podľa mňa naučila, je vedieť si určiť hranice, po ktoré mám ísť ešte ja a kde už musím posunúť človeka inam, pretože by som mu v lepšom prípade nepomohla, v horšom ublížila. Nie je to podľa mňa málo a je to niekedy veľmi ťažké a bohužiaľ, nie všetci to vedia.

Odp2: Abych to uvedl na pravou míru, opravdu...
(:-), 18.3.2009 21:26

A jestlipak paní psycholožko, paní Sisi, víte, že pro některého klienta je nejhorší, když ho ...„ musíte posunúť inam “ ... Domnívám se, a je to téměř moje přesvědčení, že mnoho tzv. „ klientů klesá hloub “ právě proto, že je stále jiní lidé „posouvají někam jinam“.
Tedy závěr: jako každý pacient potřebuje SVÉHO DOKTORA MEDICINY, tak každý klient potřebuje jednoho spolehlivého ODDANÉHO PSYCHOLOGA, který mu je rozhodnut pomáhat vždy a všude a do konce života, který si tu pomoc klientovi stanovil jako závazek. Někteří z klientů jsou tak sami, že nemají ani jednoho kamaráda a tak by ten psycholog měl umět hrát i roli kamaráda pokud možno s minimálním nebo žádným nárokem na honorář.

Odp3: Abych to uvedl na pravou míru, opravdu...
Roman Heřman, 30.9.2009 23:02

:-)
Váš názor je hezký, a děkuji za něj!
Myslím si, že když má člověk nějaké psychické trápení (mám svou zkušenost), tak potřebuje stutečný, mezilidský vztah.
Příliš odtažitý, čistě pracovní a úřední vztah, může být nepříjemný, či může být jen ztrátou času, pro jednu, či i pro obě strany!
Také je ale v psychiatrii problém, což může být také dáno špatným vztahem mezi lékařem a pacientem, že se před pacientem mnoho věcí zamlčuje - od diagnózy až po vedlejší účinky léků či názor na užívání léků (souhlas) ze strany pacienta, což také spíše znemožňuje vzniku potřebného vztahu důvěry, a také rozdíl, mezi názory psychiatrů a pacientů, je velice značný a patrný i zde...

Odp3: Abych to uvedl na pravou míru, opravdu...
Šárka, 22.9.2010 11:15

Trochu mě pobouřil Váš názor na „minimální nebo žádný nárok na honorář“ - musím říct, že jsem právě před rozhodnutím, zda investuju do svého dalšího vzdělání statisíce, které budu splácet pomalu půl života, a pak mám dělat charitu? Po pěti letech studia mě čeká dalších 5 let a v podstatě celoživotní vzdělávání, do kterého musím investovat spoustu peněz, abych vůbec byla schopná stát při klientovi i v dobách nejhorších.. A pak přijde někdo takový a řekne mi, že jíst mám vzduch? Trochu mimo..

Odp4: Abych to uvedl na pravou míru, opravdu...
Tlapka, 22.9.2010 11:44

Taky to tak cítím. Jak by se pak ten psycholog živil. Asi by měl dostávat fixní plat a lidi by za ním chodili jako za farářem? Já bych teda k psychologovi nešla. Když už tak pro léky za lékařem.

Šárce
"..Někdo takový", 22.9.2010 12:41

Ctěná Šárko,
asi budete „jíst vzduch tak jako tak“. Protože současní absolventi škol jsou dlouhodobě nezaměstnaní a budou nadále. Současná chudá nezaměstnaná a bídou týraná klientela Vám za Vaše „ psychologické dýchánkové pohovory“ nebude schopná platit cca =600,--Kč za hodinu a bohatá klientela Vám to platit také nebude, protože díky bohatství psychické problémy nemá a navíc jsou boháči lidmi bezmezně lakomými.

Dejte se raději ( s prominutím) na „nejstarší řemeslo“; na to nemusíte studovat a příjmy budete mít zaručené hned a většinou nezdaněné. A navíc budete bohatou zahraniční klientelou považována za váženou občanku.

Mnoho VŠ studentek to tak dnes dělá už při studiu a pochvalují si, že je svoboda, a že si se svým tělem proto mohou dělat, co chtějí. ) -; )

Odp: Šárce
abery, 10.6.2014 18:15

:-( Tak tahle odpověď je plná urážek a skryté agrese. Navíc tvrdit, že boháči psychické problémy nemají protože mají peníze je také trochu mimo. Chudoba sice zvyšuje depresivitu, ale pouze tím, že máte peníze bez problémů a šťastný být nemusíte. Ani vy ani vaše děti.
Navíc jste sexista. Navádění k prostituci svědčí také o vašem mdlém rozumu.

Odp4: Abych to uvedl na pravou míru, opravdu...
Rebeca, 26.6.2014 22:17

Dobrý den. Ano psychologové se neustále vzdělávají, sebepoznávají. A pak žijí z peněz pojišťoven, mnozí s minimálními výsledky u klientů. Měli by být placeni od dobře odvedené práce, jako téměř všechny profese. To by se nám to pročistilo a zůstali by jen ti kvalitní, ne ti kteří jen filosofují a plkají.

Odp3: Abych to uvedl na pravou míru, opravdu...
Platfus, 22.9.2010 12:32

Já myslím, že si to pan Smajlík představuje trochu zcestně. Určitě je dobře, když je někdy mezi lékařem a pacientem vřelejší vztah než čistě profesionální, ale tahle oddanost do konce života :-)? Kamarád na zavolání? Jenom proto, že je někdo duševně labilní a asociální? To by psycholog dřív zaplatil vlastním duševním zdravím a musel by vyhledat odbornou pomoc nějakého kolegy. Pan Smajlík se svojí potřebou házet všechny svoje problémy na psychiatra je typický „vděčný“ pacient. Absolvovat tohle všechno ještě bez nároku na honorář? Vskutku veselé ;-).

Odp4: Abych to uvedl na pravou míru, opravdu...
"..Někdo takový", 22.9.2010 12:45

Platfusi, Ježíš to dělal jen za skývu chleba a číši vína. Vím, že Ty bys to jako Ježíš dělat nechtěl. Proto Ti místo moudrosti a soucitu zbývá být pouze veselý a smát se svým bližním.

Odp5: Abych to uvedl na pravou míru, opravdu...
Platfus, 22.9.2010 13:16

Takový nebo makový, dovol mi vyslovit odvážnou hypotézu. Zdá se mi, že jak pan Smajlík, tak ty, jste jen dílčí (pod)osobnosti z duševního obludária takřečeného Romantika. Pletu se? Stejný rukopis, stejný tok „úvah“. Mám, za to kdyby jsme eliminovali všechny Romantikovy osobnosti do jedné, tak by se zredukoval počet aktivních Svícařů na polovic.

Ale k tvojí poznámce - ano, osud Krista nehodlám následovat a ani si nemyslím, že by psychologové a psychiatři měli být pro své povolání nutně mučedníky.

Odp6: Abych to uvedl na pravou míru, opravdu...
Tlapka, 22.9.2010 16:10

To mi taky hned napadlo, že „....“ je dřívější tečka čárka atd. Nebo je jich celé hnízdo?
Taky Krista následovat nechci- protože myslím že by mi tu Skývu nikdo ani nedal. Poslal by mě na Socku ať mi dají tam.

Odp5: Abych to uvedl na pravou míru, opravdu...
ivan, 22.9.2010 16:55

Znám několik lidí, kteří se budou starat o kohokoliv dokud víno poteče, třeba i doživotně, Romantiku. Co uděláš s ušetřeným chlebem?

Odp: Abych to uvedl na pravou míru, opravdu...
Ivana, 4.3.2013 1:17

Poraďte jak dostat syna z nedobrovolného pobytu v psych.léčebně

Odp: Abych to uvedl na pravou míru, opravdu...
Markéta, 28.6.2014 1:35

Pacient je pokusný králík,protože i pečlivý psychiatr, který mění ATD dvakrát týdně, nepočítá se sebeúdravou pacienta a navádí hi k celoživotnímu užívání farma! Pak farmaka proti farmakům, aby se potlačily účinky ajse víte kde. Navíc doktor manipuluje, aby jste souhlasili a pak Vá napíše celou hrst. A polikej.

Odp2: Abych to uvedl na pravou míru, opravdu...
ivana Kozárová, 28.6.2014 21:28

Ahoj,Markéto,vítám tě na Svíci. Antidepresivum nejlepší je práce a tanec,jenomželidem se zdají pohodlnější tabletky. když takzvaně ryju držkou v zemi,jdu štípat dříví nebo kutat kameny a hned se mi uleví.Farmak se straním ,ač baba jaga neberu nic,To ne že bych byla zdravá. Na srdce hlohovou tinkturu,na kůži svízel a na rány a žlučník řepík. Doporučuju všem. A hlavně málo jídla,občas půst.A pití kohoutkové vody:-)

Odp: Abych to uvedl na pravou míru, opravdu...
Bedřiška, 26.12.2015 8:10

Lžeš !

Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Bára Š., 3.10.2008 12:51

Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce kritiky mají lidé, kteří si nikdy nevyzkoušeli pracovat s podobně postiženými lidmi. Pak by zjistili, že klecová lůžka jsou ochranou pro všechny zůčastněné. Nevím, jak by se vám líbilo, kdyby vás napadnul stokilový agresivní pacient ;-)

Co se týče léků, vidím v nich rozhodně objektivnější pomoc než v samotné psychoterapii. A dobrého psychoterapeuta aby člověk pohledal - však se stačí podívat na to, kdo všechno chce studovat psychologii. Někdy jsou to narušení lidé, kteří si tak chtějí vyřešit hlavně svůj problém.

Nu a tabletka není kouzlo, po kterém zmizí všechny problémy, to opravdu ne. Je to pomoc (stejně jako psychoterapie) - tj. podpora v tom, aby se sebou něco udělal především pacient sám.

Odp: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Saw, 3.10.2008 13:25

Tak nad psychology se taky občas dobře zasměju. Co jsem vypozoroval nejvíce se chtějí stát psychology dívky z vyšších ročníků střední školy (narozdíl od jejich spolužaček, které si zase myslí že umí fotit), nebo kluci který tim chtěj získat kontrolu nad lidmi. Zajímavý představit si ty profesionály v běžném životě, už sem viděl chlápka nalitýho jak dělo kterej vykecával historky ze svojí praxe kudy chodil. Samozřejmě to nezobecňuju na všechny, většina se chová profesionálně.

A přesně tak, jakákoliv terapie je podpora, ale zodpovědnost za člověka nikdo nepřebírá, dokud je svéprávný. V rámci svých možností musí každý zapracovat jak jen může, přestože ty prášky můžou nakonec vyřešit všechno...

Odp2: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Jane, 3.10.2008 13:28

Moje zkušenost je, že se psychology často chtějí stát lidé, kteří mají problém s vlastní psychikou. Toto je pozorování u známých vrstevníků z dob studií na FF.
K psychiatrům se vyjadřovat nebudu, to nedovedu posoudit.

Odp3: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Laďa, 4.10.2008 0:39

Mno, taky mám takové podezření. Jenže většinou jim ta škola moc nepomůže, takže jdou do praxe možná v trochu lepším stavu, ale stále ještě bez rovnováhy. Ale zase - jak kdo.

Odp4: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
abery, 10.6.2014 18:19

Já mám pocit, že tyhle rozšířené bludy šíří většinou lidi, co psychologům závidí, že to mohli studovat....

Odp5: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Vlastimil Čech, 12.6.2014 13:38

Vystudovaných psychologů (a psycholožek) je jako psů... dost často dělají pokladní v místním hyper-super...anebo dealery, nebo operátory v call-centrech, nebo jinou užitečnou a důležitou až nenahraditelnou práci, kde se túročí jejich mnohaleté studium vysoké školy... ;-)
Není jim co závidět...

Odp6: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
ivana Kozárová, 13.6.2014 10:55

Využívat znalostí k manipulaci lidmi lze poměrně dobře....- a tady jsme u toho hledání smyslu ve vzdělání.;-)

Odp7: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Vlastimil Čech, 13.6.2014 13:22

he he he... no na té pokladně manipuluje pokladní spíše s mraženými kuřaty...
Jinak ovšem V.Č. soudí, že psychologie je „buržoasní pavěda“... ;-) Prošel jsem několika školeními, kdy jsme měli i přednášky psychológů a nic tuze prakticky využitelného jsem se nedozvěděl... ani jak někým manipulovat... kdyby to fungovalo, tak by té věrchušce stačilo zaměstnat pár skutečných psychologů a bylo by po problémech...:-)... nespokojená skupina lidí? „Zmanipulujem!“ Nešťastní lidé? „Taky zmanipulujem“... Rozhněvaní lidé?„Zmanipulujem jakbysmet!“
Nu a vidíme, že JSOU lidé nešťastní, zklamaní, rozhněvaní... i revoluce, puče, převraty se občas přinatrefí...

Odp8: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
ivana Kozárová, 14.6.2014 16:35

máte nějakej jinej konec,manipulace nevede ke spokojenosti. Cílem bude spíš vyvolat nespokojenost. Podívejte se kolem sebe. Malí se žerou mezi sebou a závidí si krajíce s máslem a vysmáté elity si dělají,co jim libo. Viděla jsem záznam ze školení farmaceutů o tom,jak se dělají testy na léčiva. nepotěšilo by vás to dozajista. Reklamy,televize,propaganda - to vede jen ke zdánlivé spokojenosti. Kup si zdraví a krásu... nakonec se ani zdraví ani krása nedostaví a člověk zjistí,že naletěl. Ale poučit se nedá. Díky manipulaci a propagandě to zkouší dál a dál;-)

Odp9: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Vlastimil Čech, 15.6.2014 20:21

Chtěl jsem poukázati na to, že manipulace, jako dílo psychologie prostě nefunguje... čili psychologie je stejná jako ty ostatní „kecologie“, jak je druhdy správně nazval pan Ivan... je to pouhý klam a mam, obchodní trik, žádná věda, žádná skutečná nauka, žádné skutečné a opakovatelné positivní výsledky... prostě: PSYCHOLOGIE = PAVĚDA

Odp10: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
ivan, 16.6.2014 7:56

Solidus byla římská měna kterou se dalo platit v celém středozemí na všech březíh a byla uznávána i ve středozápadní Evropě. Prostě měla důvěru příjemců, že obdrželi protihodnotu uložené reálné práce.

Solidus,-Solid, odtud slovo Solidní které se udrželo ve slovnících téměř dva tisíce let a stále v něm trvá a je srozumitelné.

Kdysi byla banka skutečnou ochránkyní hodnoty uložené reálné práce a partnerem při realizaci civilizačního rozvoje, byla příkladem solidnosti. !!

Od doby elektronických bodů a plastikových peněz se vytratila z bank veškerá solidnost a z volených zástupců lidu ve státních funkcích ve všech státech se stali nahaněči bank, s tím, že měna už není základním atributem státu a solidnosti na kterém stojí, ale je to něco co se dá Čerpat !!

Tedy se připojuju částečně k názoru, že Psychologie je katalogizací obchodních praktik které znali Nomádi už před spoustou tisíců let.

Plolitici- Politéa, Polis, už nejsou správci veřejných statků, ale bez ohledu na to co nabízejí lidu obecnému jsou pouhými čerpači elektronických bodů snažíce se neprofláknout, že na věci stejně nemají žádný vliv, ale jsou ve stejné mlejnici jako každý jiný.

Občas se podaří něco oddrolit, nebo odčerpat, ale ničí vize nebo ideologie je stejně jednotně neprosaditelná. Existence mnohých je pouhou obchodní praktikou vlastní existence.

Tedy souhlas! Psychologie je pouhou katalogizací a naleštěností obchodních praktik přeložena do latiny.

Odp11: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
tlapka, 18.6.2014 12:59

Psychologie je ve stadiu alchymie.

Odp12: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Vlastimil Čech, 18.6.2014 15:31

patlála...matlála...paprťála...

Odp10: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Zákys, 17.6.2014 17:28

Pokuste se to rozvést a v jednotlivých školách(jenom hlavních) a jejich disciplínach upřesnit. Ať se konečně objeví někdo kdo to na několika stránkách hbitě dokáže. Takové kydy jaké produkujete s Yvanem jsou možné jenom na Svíci a při místním pominutím smyslů(zde tak častým). Toto pominutí buněk v mozku má za následek iradiaci biochemie po všech buňkách v lebkovně. Ale aspoň že se nebudete množit. Vyschlé „kule“ jsou záchranou pro část lidstva. Vás eliminovat může jenom kvalitně provedena lobotomie. Vám a tomu psímu dobrodinci bych ji doporučil udělat při plném vědomí, ať si to zasloužíte!!!!

Odp11: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
ivan, 18.6.2014 5:32

Lobotomii si provedu sám, abych tě potěšil.

Ale než, Zaky. Vysvětli nám proč je největší bordel právě na ,,Školství, kde jsou nedohledatekné faktury za miliardy, nebo naopak faktury bez dohledatelné práce. V čem dělá elita chybu?

Odp12: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Vlastimil Čech, 18.6.2014 8:55

he he he... pane Ivane, ti praví VĚTÁTOŘI si starosti s takovou přízemností jako jsou účty a pořádek v penězích nedělají... :-)

A dokonce ani své košile nemají uloženy hezky v komínku!;-)

Odp13: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Zákys, 19.6.2014 8:30

Vám ranném věku nějakou náhodou někdo nasadil na „gebuli“ plechový kýbl a někdo jiný do něj kopl a tak to pořád drnčí.
Kdy konečně na dvou stránkách spláchnete aspoň tři psychologické školy tak, aby jste dali najevo že jste v obraze a ne jenom frustrovaní blbečkové z toho, že vám nebylo naděleno ani elementární poznání. Ono znát vyžaduje několik let poměrně náročného (bez jazykové výbavy to nejde!!!!) studia. A to jste pak pouze učeň.
Studium psychologie na střední škole(pro všeobecné poznání) začíná „Pocity, vjemy, představy, emoce, a trochu fyziologie a také nějaká biochemie. To o čem žvanite z vás dělá čtenáře jako podobné kreatury což jsou frigidní tlustoprdky a jejich časopisy jako je “Vlasta.„ A vy jste zatím jenom obyčejný “hňupové" (pro neznalé kastrovaní kozli) s rezavým málo zvučícím plechovým kýblem na místě kde většina lidí nosí hlavu.
Tak tu nějakou školu!!! Nemusí to být zrovna Jean Piaget. I když ztrhat jeho vliv na výuku topologie jako opravdovou blbost by vás mohl zvednout do výšin až k Proximě Centauri hňupové

Odp14: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Vlastimil Čech, 19.6.2014 13:31

Pane Zákysi, až se trošku ze svého výlevu vzpamatujete, nastudujte si něco užitečného, nějakou skutečnou vědu podle Vašeho gusta: třeba Frenologii, Patafysiku, nebo Lysenkismus...ano, a hlavně Parapsychologie... to bude to pravé pro Vás... těch VĚTECKÝCH vět...
To zase bude smíchu na Svíci

Odp15: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Zákys, 19.6.2014 17:41

Vzhledem k tomuco zde z vás leze, tak Alfred Jarry se vám vyhnul obrovským obloukem. No král Ubu z vás již nebude. Obyčejnej chudák, co mu mlčí čurák asi ano, ale žádná sranda. Měl jste mít něco k tomu Piagetovi (kecálkovi) (tam je moc logických operátorů, což hňupům vašeho rozměru nevoní) a hned ... Frenologie... ale jen jméno. Ani Lebkoun ze Star Treku, jen ploskolebec z ostravské pánve. Potomek snad Galla který ani neví kam patří. Do Cemetery.

Odp16: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Lip¤van, 19.6.2014 18:44

Poslyšte zakysanče, chápu, že jste z Lanžhota, což vás částečně omlouvá, ale nemáte přesto pocit, že již zacházíte výrazně nad rámec diskuzního pošťuchování? Relax, nožky do lavoru, jeden Rispen perorální cestou. Fofrem! :-)

Odp17: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Zákys, 19.6.2014 20:25

To co produkuji není žádné „pošťuchování“, ale sypání perel, které jsem nevymyslel já, zasvěceně se tvářícím spoluobčanům????. Jenom upozorňuji na respekt k práci skvělých lidí, majících co říci i zakomplexovaným gerontům. Nic víc a nic míň, než prostý údiv a respekt. Primitivní sebevědomí..... Synku tatínek, dědeček je pěkný ....., ale to poznáš sám až nabereš trošku rozumu. To ti chlapče ze srdce přeji.
Jedna perla pro „rypáky“ vrtající se v hnojišti a produkující své objevy.....
čtenářúm

Odp18: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
ivana Kozárová, 22.6.2014 13:47

Ta paní se statečně postavila za normální hodnotový systém a za záchranu rodiny. Za to sklízí u mnohých takzvaně osvícených a tolerantních páprdlíků posměch. Já si jí vážím pro její statečnost.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Olix, 23.6.2014 7:41

Ano. Nápodobně.

Odp18: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
ivan, 23.6.2014 7:56

Teda ta první věta je úžasná.

Něco jako Hurvínek za chvíli pouhou rozebere větu dlouhou.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp16: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
ivan, 23.6.2014 7:51

Současná psychologie se samozřejmě dá studovat stejně jako cokoliv jiného.

Desatero - v základu do třiceti slov.

Zakladájící listina 13 Států Americké Unie má 317 slov, tedy žádné velké kecy.

Evropský předpis o oříškovém másle necelých 28 000 tisíc slov.

Jak vidíš, ty Plísni svědivá, tak zesložitění jednoduchostí není vyšší stupeň poznání a projevem funkčnosti rozumu. Blbci jsou znalosti které stejně nechápe v jejich souvislostech k ničemu, proto je musí neustále prezentovat, protože pro ně nenalezne jiné uplatnění. Ještě tady z tebe nevypadlo nic, co by neslo znaky myšlení.

Je to stejné jako když nenažranec musí žrát neustále víc a víc protože doufá že se konečně prožere ke štěstí.

Pro tebe platí, že víc hlav víc ví, u zelí to neplatí.

Současná laboratorně- ordinační psychologie je skutečně katalogizovaným a tříděným poznáním praktik znalých už ze starověku.

O psychologii v praxi, -nátlakových metodách, slibech, umenšení nebo umocnění problému, vybuzení strachu nebo naopak uklidnění, sjednocení myšlení, nabídek a kombinací možností, rozrůznění postupů, rozdělení myšlení protivníka by si se nejlépe dověděl v dva roky obléhaných městech plných smrti hladu a nemocí. Z Psychologie v praxi by se ti dělalo špatně, Jejich teoretická připravenosti.

Aby si se dostal z kopce na kopec, tak potřebuješ aby ti tam někdo namaloval čáru, tatímco ostatní k tomu potřebují špetku rozumu.


Bez zatitulování jadrnostma.

Odp17: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Zákys, 27.6.2014 6:00

Na kopce kašlu. Já zásadně ležím a pozoruji oblaka, která plynou tam do dáli... Zázračné oblaky.
Kdyby jste byl skutečný, ne verbální antikomunista, (prdokecu) tak by jste věděl že knih s nálepkou „libri prohibiti“ bylo v době tzv. nesvobody snad nejvíce mezi psychologickou literaturou. Studovat na VŠ psychologii bez velice dobré výbavy z anglického jazyka nešlo. A dostat se tam, to byl prostě zázrak.
Já se pořád nemohu dozvědět nic kritického o Jeanu Piagetovi. Asi proto, že to se nedá okecat, aniž by i povrchní čtenář nepoznal obrblba!!! Ale že někdo léčí zuby u 20 letého ratlíka a nadává za zaplacení 30 Kč u lékaře je výdobytek vyspělého kapitalismu v Česku. Již jsem někde psal že můj kamarád zvěrolékař si za pár návštěv hysterických bab s jejich mazlíčky jezdí měsíc se svojí plachetnicí po Jadranu. Když jej chci kamarádsky popíchnout tak se jen zeptám jak vypadá telení krávy, nebo miškování prasátka. On to pochopitelně umí. Ale to „blbé“ převlečení, holínky a nutnost mytí rukou.
Tolik magorů na téma psychologie jsem ještě nečetl jako tady. A že si z ní umím dělat také pěknou srandu.

Odp18: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
ivan, 27.6.2014 10:05

Balvane odval se, tady jsou lidé se znalostma a dovednostma o jakých si můžeš nechat jenom zdát, jenom nejsou internetově aplikovatelné. Už konečně zešedni a zhasni se!

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Lip¤van, 27.6.2014 15:17

Naprostý souhlas, Ivane. Já potřebuji lidi, kteří něco umí, jako je například manžel Ivy coby mistr cechu zednického...nikoliv pseudointelektuálské bláboly zhrzených a zavržených Lanžhotčanů, ty nechť si pronáší po práci u piva, bude-li na ně kdo zvědav. :-)

Odp20: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
ivan, 27.6.2014 21:50

Když někdo sestaví větu...

.....To, co tady produkuju, není žádné ,, poštuchování ", ale sypání perel, které jsem nevymyslel já zasvěceně se tvářícím spoluobčanům ????? ......No nazdar!


Nedivím se, že na MŠ nejsou dohledatelné faktury za stamiliony až miliardy, nebo dohledatelná práce za kterou byly vystaveny.

Kdyby to nebyla trága, tak by se jeden rád zachechtal ,,Státní maturitě, kdyby nás už nestála skoro dvě miliardy a po letech se nedostala ani na svůj začátek. Děkujeme!

,, Neděkujte není zač,.......my víme. (Františku)

Vaše, naše MŠTM.

Odp19: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Zákys, 27.6.2014 21:51

To se povedlo. A hned do první řady. A dělat sám sobě publikum. No, velký herec od pasu dolů. Už vám zvoní hrana. Začínáte se podobat vyhládlé kudlance nábožné, která se zapomněla modlit. Důvod proč se nemůžete aplikovat je to, že se neustále replikujte. Přestaňte se uspokojovat svými pocity a tím, co vám nakecají sousedé. To co produkujete a na co jste tak pyšný jsou jenom zažívací potíže.
Až si příště začnete plést Dalmácii s Decimálkou rychle přejděte na holinky s hodinkami, nebo Kluka s Klučkou. Tam budete věrohodnější.

Odp18: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
tlapka, 27.6.2014 18:01

Zaku, proč pletete Lebkouny do Startreku. Snižuje to Vaši vědohodnost.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
tlapka, 27.6.2014 18:06

A proč pletete Jeana Piageta, což je psycholog, to topologie která je matematickou disciplinou. Vysvětlete

Odp2: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Janacz, 22.10.2008 15:08

Mnoho lidí neví, že je velký rozdíl mezi psychiatrem a psychologem v jejich vzdělání a v práci.

Odp3: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
Saw, 1.12.2008 21:28

Asi tak...

Odp: Souhlasím zcela s článkem. Nejvíce...
lapis, 5.11.2008 17:12

Kdo chce studovat psychologii?
A kdo chce být policajtem. taky lidé zvláštního ražení.

Vlastní zkušenost
Lipovan, 4.10.2008 8:36

Moc těmto lidem nevěřím. Svého času jsem učinil zkušenost s psychology. Měl jsem zkrátka problém a hodlal ho řešit touto cestou. Na základě doporučení známého jsem postupně navštívil tři velmi renomované pražské psychology, každý navrhoval něco jiného. První sdělil, že přesně neví, co po něm vlastně chci. Druhá mě chtěla dopovat mírnými psychofarmaky. Třetí potíž řešil klasickým vykecáváním. Psychologům prostě nevěřím a bez závažného důvodu s nimi nechci mít nic společného. Psychiatr Jan Cimický například „léčil“ celou rodinu zločince Radovana Krejčíře. Na přání (a zaručeně nezištně) jim vystavoval posudek o duševní (ne)způsobilosti kvůli Krejčířovým soudním procesům. :-(

Odp: Vlastní zkušenost
Saw, 4.10.2008 9:58

Tak rozdílné postupy zrovna v případě psychologie nejsou na škodu. Vlastně i v psychiatrii najdete na jednu nemoc více možných postupů. Takže to bych jim nezazlíval...

Odp2: Vlastní zkušenost
Alfons, 4.10.2008 16:56

Měli by se všichni tři léčit navzájem do úplného zblbnutí.

Odp: Vlastní zkušenost
Janacz, 22.10.2008 15:11

U psychiatrů ev psychologů se neléčí „problémy“ ale zdravotní potíže.

Cena drog
Lipovan, 3.11.2008 12:09

Sawe, ještě bych vrátil ke tvému oblíbenému tématu a to jsou drogy. Nefetující veřejnost je občas za své peníze - skrze veřejnoprávní média - masírována pravdoláskařskými žvásty, že v určitý moment se ubohý a zaručeně nevinný narkoman dostane do fáze, kdy nutně začne překračovat zákon, protože denně potřebuje na drogy dva až tři tisíce korun. Začne tedy krást a loupit, aby měl na fet. Ale něco mně tady nehraje: samozřejmě, kdo by jedl salám Junior, když může za peníze nefetující veřejnosti papat tu nejlahodnější importovanou debrecínku. Převedeno do srozumitelné řeči: proč by měl feťák shánět kokain, heroin, nebo pervitin za tisíce korun denně, když si může za dvacetikorunu (kterou sežene vždycky) koupit lepidlo na kolo, které může čichat tři dny? Protože je zvyklý na lepší? O důvod víc feťáky zavřít a pokud ve vězení chcípnou na absťák, tím lépe. :-)

Odp: Cena drog
Saw, 1.12.2008 21:27

Oka, tak se vracíme XD

Jak to jen vysvětlit... Ono když jste závislý na droze tak se vám špatně přechází i na substituent stejné skupiny (opiáty - heroin x metadon). Natožpak s drogou která nemá s vaší závislostí nic společného. Je to asi jako nahrazovat jídlo pitím .)

No víte jakej je muj názor, legalizovat a profitovat :)

Je to nemoc?
Yardasan, 18.1.2009 10:13

(Laing-Szasz) Nejde primárně o uzdravování, ale spíše o moc, kterou stát vykonává nad těmi, kteří se chovají jinak než většinová společnost. Laing dokonce zašel tak daleko, že definoval schizofrenické chování jako zvláštní strategii, kterou si člověk vyvine, aby mohl žít za podmínek, které nejsou k životu. S pozdravem jK.

Odp: Je to nemoc?
Tlapka, 18.5.2009 12:53

To je pravda. Schizofrenie je rozdíl mezi vlastní a okolní realitou.

Nenávist
Michal34, 1.2.2009 14:03

Jestli někoho skutečně nenávidím, tak jsou to psychologové a psychiatři. Osobně tyto dva obory nepovažuji za lékařské, a nebál bych se ho vůbec postavit mimo zákon, Niikdy m nikdo nepřesvědčí, že psycholog by mohl pomoci o něco víc než vrba, a že by psychiatr a společnosti s psychofarmaky dokázaly. Sám jsem byl svědkem několika případů, kdy tihle vždy jen ublížili a nikdy nikoho nevyléčili. Nebál bych se tyto lidi a celý obor označit v podstatě za jakési šarlatánství a kšeftařství s „tlumícími léky“. Finance tekoucí do tohoto oboru bych samozřejmě odstřihl.

Odp: Nenávist
Alfons, 2.2.2009 0:12

Může pomoct jedině zvýšená dávka lysohlávky a skok se skály nebo s mostu. To zabírá víc jak psychiatři. Účinnost skoro 100%.

Odp2: Nenávist
Tlapka, 18.5.2009 12:56

Je jestli by to ti duševně nemocní dobrovolně vzali nebo skočili a taky to nemusí 100% dopadnout, je třeba specifikovat most.

Odp: Nenávist
Roman Heřman, 20.5.2009 2:29

Mám poznatek, že pro psychiatra, za určitých okolností, i zamilovanost a láska může být projevem duševní choroby. Hodnotit každého člověka, jen podle různých psychiatrických příznaků a poruch, kterých je spousta, může být opravdu dost nepřínosné a zavádějící. :-(

Odp2: Nenávist
Tlapka, 20.5.2009 11:27

Psychiatrie bude lepší, až se zpracuje na výzkumech o informatice a etologii.

Odp3: Nenávist
Roman Heřman, 21.4.2010 23:36

Ono by neuškodilo, kdyby někdy psychiatr, bral pacienta prostě jako člověka, a ne jen jako „blázna“ a tak ho i posuzoval, kdy se tedy snaží jen odhalit, v čem je či není „normální“!

Odp4: Nenávist
tlapka, 22.4.2010 9:34

Tebe psychiatr nebral jako člověka?

Odp5: Nenávist
Tlapka, 25.6.2010 14:28

PS. Nejlepší lékař je Veterinář, ale ten zase stojí peníze.

Šel bych do toho,
Jurik, 6.3.2009 17:06

, nebo do něčeho podobnýho, je to radikální, ne jako léky které sou k hovnu. A´t si každý myslí co chce, nesouhlasim s tim provádět podobné operace 'sériově', jen pokud by pacient sám o provedení požádal. Stejně tak eutanázie, nejen nevyléčitělně fyzicky nemocní lidé by měli mít nárok, ale i duševně unavení nebo zkriplený lidi, kteří už nemají sílu čemukoli/komukoli veřit a mít naději, a kteří nemají (a nikdo k nim) žádné finanční nebo citové závazky. Mohl by případně i darovat své orgány k transplantaci.

Odp: Šel bych do toho,
Jurik, 6.3.2009 17:09

příspěvek se týká lobotomie, jiného článku, ale muj názor na psychiatrii/psychologii v dnešní praxi je z toho celkem poznat.

Odp: Šel bych do toho,
J.Korbova, 16.12.2009 16:33

Na psychiatrii je určité procento lidí, kteří umřou - a to nepočítám staré lidi. Na co umřeli ? Je schizofrenie, deprese, bipolárně-kompulzivní porucha a další nejčastější diagnózy smrtelná nemoc? Od kdy se umírá na deprese? Pokud si ovšem člověk nevezme život sám. A když trpěli jinými nemocemi, hlavně na srdce, proč je zavírají na psyciatrii? Třeba co půl roku, až člověk pochopí, že je majetkem této instituce. Nemluvím o tom, že můžete zapomenout na sex, na tři měsíce, půl roku. Vylezete vyždímaný jak hadr, úplně bez energie a chuti do života. Zato oni jsou veselí, když někoho týrají. Pak po smrti takto léčeného se automaticky ze zákona se berou orgány, když je po smrti. Kolik zasloužených sedmdesátiletých a více lékařů potřebuje ledvinu, slinivku .... To je o strach být zdravý, když tu taková armáda zasloužených vzdělaných kriplů.

Odp2: Šel bych do toho,
tlapka, 23.4.2010 13:45

K dalšímu se nevyjadřuji, ale vím že pacienti dostávají vycházky a sexují pod všemi keři léčebenského areálu.

Mnoo, psychiatrie...hodně zneužívaná a...
Tygran, 16.5.2009 18:33

Mnoo, psychiatrie...hodně zneužívaná a sama o sobě i mnohdy pomatená pavěda , která se snaží rozumnět něčemu ze své jednostranné části úhlu pohledu a nepřipustí druhou.Kdo neviděl,nezažil - neuvěří a nemůže ani chápat. To co se tam děje z rukou často arogantních lékařů (a takoví nejsou žel jenom na tomto sektoru) je někdy až zrůdné . Na Karlově byly např. na pacientech testovány donucovací medikamenty určené k výslechům na STB a podávaly se i v rámci trestů. O zneužívání svého postavení lékařem už ani nemluvím. Osobně jsem si v rámci trestu ten donucovák vykoušel .Viděl jsem i jak zničili kariéru závodnímu cyklistovi , který po pádu z kola a bezvědomí dobrovolně na doporučení přišel aby absolvoval určité vyšetření . Diagnostikovali mu něco co v žádném případě neměl a když chtěl odejít , vyjhrožovali mu násilím , kazajkou a útlumovými léky .Takže psychiatrie nic moc.Můj důvod hospitalizace za komunistů byl stejný jako v tom filmu - Přelet nad kukač. hn.

Odp: Mnoo, psychiatrie...hodně zneužívaná a...
Tlapka, 18.5.2009 12:51

No jen jestli se neozvala potrefená husa a ten z Kukčč. hnízda si o to taky koledoval sám.

Odp2: Mnoo, psychiatrie...hodně zneužívaná a...
Tygran, 31.5.2009 22:40

Proč hned potrefená husa Tlapko ??? Chceš snad rejpat ? Ovšem , neříkám že si to Nichols. v tom filmu z větší části nezavinil sám . Taky jsem tenkrár řádil jako černá ruka a důsledků jsem si plně vědom . To ale nijak neomlouvá mnohdy až zvrácenost lékařů , kteří testují na lidech nějaké své preparáty určené pro výslechy STB

Odp3: Mnoo, psychiatrie...hodně zneužívaná a...
janacz, 1.6.2009 0:39

a proč jsi k těm psychiatrům vůbec šel? Je jim třeba se vyhnout.

Odp4: Mnoo, psychiatrie...hodně zneužívaná a...
Tygran, 3.6.2009 17:31

No, Jano, dřív mně tam šoupli jen proto že jsem zlobil a později v dospělosti stejně jako Nicholson .Za komančů tam strkali i obyčejný záškoláky .

Odp5: Mnoo, psychiatrie...hodně zneužívaná a...
Tygran, 3.6.2009 17:41

Možná bych tu psychiatrii viděl trochu jinak - Když někdo hodí granát do školy , budeme křičet , že granát je špatný ? Ne ! Granát sice je špatný vynález a špatný je stejně ten kdo ho tam hodil , tak i ten kdo ho vynalezl a v důsledku ta továrna která ho vyrobila.Je řešení křičet že ten terorista je špatný , je řešení křičet že výrobce a továrna jsou špatní ? Kde je tedy počátek všeho zlého ? Lidské srdce a jeho pohnutky . Zlo které je v něm přítomno : závist , nenávist , pomlouvačnost , chtivost , sobeckost , atd, atd. Odtud vše vzniká a každý na tom máme svůj podíl .Svět není sám o sobě špatným .Špatným jsme ho udělali my lidé a každý z nás svým způsobem pomáhal , ať ve větší či v menší míře . Můžeme tedy křičet že psychiatrie je špatná ? Že komunismus je špatný , že demokracie je špatná , že , že , že ....??? Ne ! Odpověď hledejme hloubš , u každého z nás .

Přesto ale tvrdím , že je i důležiá...
Tygran, 16.5.2009 18:39

Přesto ale tvrdím , že je i důležiá . Nemocným je často i zdánlivě zdravý člověk , ale neví o tom. A mnohdy je na tom lépe pacient než lékař sám.

Mám špatnou zkušenost
Roman Heřman, 20.5.2009 2:06

Já mám s psychiatrií hodně špatnou zkušenost. A není to pomluva, je to jen konstatování skutečnosti. V roce 1989 jsem se dostal do PL Kosmonosy, a zážitek to byl tak špatný, že dodnes mám k psychiatrii až odpor, a také pocit o malé hodnotě lidského života v této společnosti. Když jsem tam viděl, zcela běžné zavírání lidí do klece, na noc i na den, jak se pacient i s tou klecí převrátil, či se z ní vymočil, co si mám myslet? A navíc, v takovém systému, v té kleci jsem mohl skončit i já, musel jsem brát léky, o kterých jsem nic nevěděl, nikdo mi neřekl nic k diagnóze, prostředí tam bylo otřesné, a trávit i měsíc a půl v malém prostoru, za okny na kterých jsou mříže, to nemůže být příjemné, a člověk musí mít pocit věznění. Já jsem byl v té Pl Kosmonosy dobrovolně, ale bylo mi vyhrožováno pokud to nepodepíšu. Totiž, o nedobrovolém léčení pacienta rozhoduje léčebna (posuzuje psychiatr) sama, ale má povinnost, oznámit to pak soudu, který ale zase není v tomto odborníkem. Problém je, že pro charakter těchto onemocnění, kdy člověk někdy není schopen sám rozhodovat či něco vidí špatně, je potom na všechny pacienty nahlíženo jako na nesvéprávné, a psychiatr je vhlastně vždy povýšený, a pacient není partner. A také problém je, že problematika psychiatrie je tak široká, že diagnóza může být téměř na vše - např. když si někdo bude stěžovat, tak může být „kverulant“. A vůbec je těžké, aby pacient něco prosadil, když je známo, že někdy nemocný člověk vidí realitu jinak, a nedá se mu tím věřit. Prostě dostat se do psychiatrické léčebny, a dostat tam nějakou diagnótu, je to pak na celý život - ta diagnóza i stigma. Např. člověk může prodělat jednu ataku schizofrenie, a pak být zcela zdráv, jenže schizofrenie jako taková, se bere jako nevyléčitelná nemoc, tak pacient, který je zdráv, může být jen brán jako ten, který stejně je a zas bude nemocný. Což ale není zcela pravda, a navíc, i psychiatrické potíže u jednoho člověka, se mohou časem měnit. Prostě má zkušenost je hodně špatná, a ten, kdo to nezažil, asi to nebude chápat nikdy! Ale není vůbec těžké, pacientem a tedy „duševně chorým“ se stát. Já v tom roce 1989 skončil v blázinci po cca 5 min. vyšetření lékařkou. Navíc, těch diagnóz a příznaků v psychiatrii je tolik, že nevím, jak se v tom lékaři vlastně vyznají. Největší problém je asi v tom, že takové zacházení výrazně poškozuje lidskou důstojnost a jiná práva dotčeného!

Odp: Mám špatnou zkušenost
Tlapka, 20.5.2009 11:32

Proč jste se k psychiatrovi dostal a komu jste vadil?

Odp2: Mám špatnou zkušenost
Roman Heřman, 20.5.2009 18:54

V tom roce 1989 jsem měl opravdu zdravotní potíže - sluchové halucinace.
Byl jsem tím zmatený a nevěděl jsem, o co se jedná.
Také jsem měl doma potíže s nevlastním otcem.
V roce 1989 mi bylo 18 let.
Odešel jsem tehdy z domova, a rodiče mě nechali hledat VB. V Praze mě pak zadržela VB a já jim něco řekl, protože jsem si něco myslel.
Pak si mě vyzvedli na VB rodiče, a v jejich doprovodu jsem skončil, až v té PL Kosmonosy, kde jsem ale lékařce řekl, že s hospitalizací nesouhlasím, a pak stejně jsem podlehl nátlaku.
Tedy jsem opravdu měl psychické potíže, žádné vědomosti o tomto, špatné podmínky doma (stres a nezájem ze strany rodičů)...
Teď také k psychiatrovi chodím.
Jenže od roku 1992 mám plný invalidní důchod, protože s typickým psychiatrickým léčivem se toho moc zvládnout nedá (vedlejší účinky), a dostal jsem k tomu výpověď v práci. No a na ten důchod jsem si už zvyknul, tak vlastně někdy něco potřebuji, abych jej neztratil. A také, v psychiatrii se třeba používá lék Neurol. Já ho právě beru a mám na něj závislost. Takže si můžu myslet svoje, ale občas tam jít de facto musím, ale i něco zlé může být k něčemu dobré. :-(

Odp3: Mám špatnou zkušenost
tlapka, 1.6.2009 12:24

Závislost by to byla kdybyste užíval Neurol ve stále větších dávkách, tzv. jej fetoval. Pokud jsou dávky stálé, je to léka jako každý jiný který někdo potřebuje.

Odp4: Mám špatnou zkušenost
Roman Heřman, 14.9.2009 23:46

Dobrý den! :-(
Závislost není jen to „fetování“, ale opravdu může vzniknout i tím užíváním léků.
Když budu mít úzkost, tak si vezmu Neurol.
Pokud si budu myslet, že úzkost mám větší či častější, nebo prostě na Naurol si budu zvykat, tak dávku zvýším.
A tím zvyšováním dávky léku + dlouhou dobou jeho užívání, vzniká závislost.
Pokud neurol vysadím či mi dojde, tak mám pak špatné pocity, třes rukou a pod. - prostě mi schází.
Pak musím vzít tento lék jen proto, abych se třeba zbavil těchto popsaných příznaků a cítil se dobře, a psychiatr jej prostě napíše...

Odp: Mám špatnou zkušenost
Elektra, 12.9.2009 13:30

Ano, kdo to nezažil, nepochopí. Na psychiatrii ve ˇSternbeku 2002 jsem nemohla Mudr. Roška pozdravit, prý si to nesmím dovolit, na psychiatrii zdraví lékař první. Nejsi člověk. ˇZeny padaly po kvantech léků na chodbě na hubu, zažila jsem tam šok u kamarádky tehdy 38-leté Jarmily Glendové, které z předávkování ztuhl jazyk, Mudr. Pimerová Jana ji očividně nenáviděla a likvidovala 15-ti léky na paranoidní schizofrenii, když Jarka byla absolutně v klidu a při smyslech, ty lidumilné kecy lékařů jsou na blbnutí veřejnosti. Pokud bude psychiatrie, budou psychicky nemocní, protože trochu citlivý člověk se zhroutí z hoto, co oni umí s člověkem udělat. Je jejich zájem vyšetřovat, vyšetřovat a vyšetřovat. Vždytˇ je to jejich chleba a naše neštěstí, když se na nás zaměří. Devianti jsou proti nim jehˇnátka, když mají za zamřížovanými dveřmi člověka a začnou Vás učit, jak se k nim máte chovat. Všechny nás tam nahnali na gynekologické prohlídky, že se to musí, které dělal starý vyžilý dědek, takovým způsobem, že že znásilnění je proti tomu zvládatelný zážitek. Prý jim nenáme co říct. Jsme společenské nuly, a nenechají si to vzít.

Odp2: Mám špatnou zkušenost
Roman Heřman, 14.9.2009 23:54

:-( :-( :-(

Ano. Člověk má třeba úzkosti či deprese, a ocitne se pak v hrozném prostředí s otřesným zacházením, a je de facto zbalen svých práv, - a to vše v prostředí, které je pro tu pošramocenou psychiku, samo o sobě, jen jeden veliký stres, šok, a důvod k celoživotní úzkosti a malému sebevědomí...

Odp2: Mám špatnou zkušenost
Saw, 15.9.2009 0:02

o jakou událost vůbec šlo? A mimo jiné, člověk má právo odmítnout jakýkoliv zákrok nebo vyšetření, kromě případů kdy je ohrožen jeho život. Ne že bych vám nevěřil, ale podobný scénář by mi seděl spíše na komunistický režim...

Odp3: Mám špatnou zkušenost
Roman Heřman, 15.9.2009 0:20

Některá má popisovaná zkušenost také z totality je, jenže psychiatrie, to je vlastně totalita sama o sobě, a to stále...

V nemocnici člověk odmítnout může.

V blázinci Vás mohou nedobrovolně držet a léčit, pokud usoudí, že máte známky nějaké duševní poruchy, a ohrožujete sebe či ostatní.

Jenže takové posuzování asiurčitě nezaručuje objektivnost (určuje to lékař), předcházející nějaké léčení na psychiatrii je stigmatizující, a soud, kterému se musí zadržení takového člověka oznámit, ten přece nemá medicínské znalosti, tak se asi nedá nic moc čekat, ve prospěch pacienta, který se chce bránit...

Odp4: Mám špatnou zkušenost
Saw, 15.9.2009 1:35

S tím souhlasím.

Na druhou stranu, lidé mají spíše zájem si život zlehčovat, než se zbytečně vrhat do konfliktů se zákonem a svojí prací (ikdyž připouštím, že znám i takové). A spíše se na ulici setkávám s lidmi, u kterých nechápu jak je mohli pustit nebo nezavřít, než ty u kterých bych objektivně mohl říct, že si zavřít „nezasloužili“.

Samozřejmě, mechanizmus může selhat a pak to vážně zavání praktikami koncentráku, ale spíše než zrušením možnosti nuceného pobytu v léčebně bych to řešil pravidelným testováním psychiatrů na způsobilost práce. Protože sociopaty samozřejmě najdeme i mezi nimi...

Odp5: Mám špatnou zkušenost
Roman Heřman, 19.9.2009 19:29

Já mám zkušenost, že v blázinci, je snad vše postaveno na tom, pouštět se do konfliktu s jiným člověkem (pacientem), a to, že lékař zde cítí svou nadřazenost a povýšenost (možná i to, že on je tu „normální“), mu také může dotat větší sebevědomí, do konfliktů se prostě pouštět.

A dále už samotná práce v blázinci, to se podle mého názoru, asi nedá vůbec považovat za zlehčování si života - jelikož ten daný systém celkově musí mít nějaký vliv na obou stranách (u pacienta i u lékaře).

Odp6: Mám špatnou zkušenost
ivana Kozárová, 25.12.2009 14:30

Souhlasím s Vámi. Kdo chce opravdu pomoci,není nikdy nadřazený. Pomáhá modlitba,mám osobní zkušenost.

Odp7: Mám špatnou zkušenost
Roman Heřman, 21.4.2010 23:26

:-))) Stalo se mi třeba, že jsem byl v jedné psychiatrické ambulanci poprvé v životě, a když lékařka (která mě také viděla poprvé v životě), viděla na mé vizitce e-mailovou adresu, tak s pochvalným, až obdivným, tónem prohlásila, že dokonce umím používat počítač (což je ve skutečnosti pochopitelně samozřejmé)...

Odp8: Mám špatnou zkušenost
ivana Kozárová, 23.4.2010 11:02

Tyto typy se vyskytují,zařazeny jsou pod kolonkou Mozkoškrabi;-);-)

Odp4: Mám špatnou zkušenost
kairinka, 16.1.2013 0:02

Ahoj,
akutne potrebuji vedet,co delat v pripade,ze v psych.lecebne je drzen a sikanovan clovek,puvodne lecba dobrovolna byla zmenena na soudni.soud dosud neprobehl,je tam drzen jiz pul roku a zadny posun.naopak,co se tyka jeho psych.stavu,je to cim dal horsi,z duvodu sikany personalu a pokud ma snahu se branit,daj mu to „sezrat“ poradne.ma strach,kam az to povede.nema rodinu,tudiz je snadno zranitelny a oni toho vyuzivaji.nevymysli si,z vlastnich zkusenosti vim,jak to v te lecebne chodi.tedy..kam se obratit,pokud je podezreni na zneuzivani pravomoci a provadeni i nezakonnych praktik? konkretne se jedna o PL Dobřany.pomuze napr.medializace nebo nejaka spolecnost lidskych prav? opravdu nevím..dekuji za smysluplnou odpoved,Lu

Odp2: Mám špatnou zkušenost
Roman Heřman, 15.9.2009 0:11
Odp3: Mám špatnou zkušenost
tlapka, 22.4.2010 12:23

Co psychiatr, to zločinec.

Odp4: Mám špatnou zkušenost
Bedřiška, 26.12.2015 8:05

Svatá pravda a ještě těm gaunerům platí stát za nesmyslné posudky.

Odp2: Mám špatnou zkušenost
Filip, 21.8.2010 15:38

Rovněž jsem zažila, že na ženském oddělení, kde byl prim. MUDr. Roček, se chovají k pacientkám velmi přezíravě a s opovržením. MUDr. Pimerová zřejmě předávkovává léky pacienty léky a to dříve hlavně v zájmu svého studia, na kterém vydělává velké peníze. V tom ji zřejmě podporuje i vedení.

Odp: Mám špatnou zkušenost
Elektra, 12.9.2009 13:40

Jejich receptorová hypotéza podle které Vám určí diagnozu, vznikla v koncentračních táborech. Až někdo vezme na vědomí truhly, které se v zadním dvoře na psychiatii hromadí, pochopí, o co tam jde. Po takovém bláznovi zbudou zdravé orgány.

vyvrazdim csechny psychiatry na zemi...
pomsta bude hnusna, 25.5.2009 18:23

vyvrazdim csechny psychiatry na zemi protoze jsou k hovnu a zapalim mista kde se vyrabeji farmaka s tim ze je prestanu palit tehdy, kdyz mi slibi, ze kdyz vi ze mohou vyrobit lek nebo co to je za sfinstvo s mene nezadoucimi ucinky at ho vyrobi a zbytecne nenuti lidi kupovat dalsi na potlaceni nezadoucich ucinku na necem si myslim jen vydelavaji a ani si neuvedomuji za at uz vydelavaji na jakemkoliv farmaku vzhledem k okolnostem si ani neuvedumuji ze nektere to muze i zabit a nemuselo by i kdyz jich jeaa malo.
budu jich vsechny tyrat a uvidime jestli se dokazu ubranit jsem paranoidni vymyslim to co oni ne a jim uz nikdy v zivote neporadim.
nemuzu byt paranoidni protoze vse co si myslim se z 99 procent dosud podtvrdilo u toho jednoho procenta se jednalo o neco jineho.

Odp: vyvrazdim csechny psychiatry na zemi...
J.Korbova, 16.12.2009 17:14

To, co popisujete, jsou ti staří zhýralí sadisti, kteří chtějí normální lidi léčit, až je úplně zlikvidují, nic nového, v koncentráku se taky tak léčilo. Statistické myšlení je tvz. většinové myšlení, Váš stav je zvratitelný, jinak by Vás tam nechtěli zavřít a zabránit přirozenému obrannému systému těla, který automaticky léčí časem. Pomstu chápu a napište mi svoji e-mailovou adresu, spojíme se. Jana

polib si prdel abych nezavrazdila jeste...
pomsta bude hnusna, 25.5.2009 18:31

polib si prdel abych nezavrazdila jeste tebe

jednoduse nikdo me nemuze zhypnotizovat...
pomsta bude hnusna, 25.5.2009 18:37

jednoduse nikdo me nemuze zhypnotizovat ani pod vlivem drog atd...
vsechyn prasky pokazde vyzvracim a nemusim se snazit nebo znich dostanu sracku, je to smesny ale je to pravda, probudi me jakakoliv blbost a to pak delam ze spim abych videla co se stane:D
vydrzim nespat nekolik dni po sobe a staci mi pak nahrada v podobe hodiny spanku navic.
vecer slysim vsechno hlasiteji a kdyz si nezacpu usi tezko usnu.
kdyz litaji hromy a blesky tak se smeju, je to krasa.
kdyz sviti slunce je to nuda.
ma jinak nastaveny cely organismus jakekoliv naruseni za ucelem zarazeni do spolecnosti muze znamenat i mou smrt.

z tech jejich prasku jsem se malem...
pomsta bude hnusna, 25.5.2009 18:40

z tech jejich prasku jsem se malem udusila hleny a mela jsem tak nizky tlak ze se vubec divim ze sem chodila:D
oni mi to srdce asi chteli uplne zastavit, nebo mi prodlouzit zivot nebo co:D
ale zkratili mi to ted mam v tele nejaky sfinstva ktera tam uz zustanou a jsou skodliva, kdyz se to secet, zivot mi zkratili a to rapidne

nepamatuju si ze bych po tech jejich...
pomsta bude hnusna, 25.5.2009 18:58

nepamatuju si ze bych po tech jejich sfinstvach citila nekdy ulevu, nebo tak neco,
ja vam reknu jak sem se citila,
mela jsem takovy tiky mela jsem pocit ze mi vyleti ruka ze mi cukne noha, a vecer jsem mela sny typu neustaleho prevraceni se napravo a nalevo v tom snu jsem se prevracela ve zkutecnosti ne, v tom snu sem se prevracela ze strany na stranu a tak porad dokola kdyz sem chtela myslet na neco jinyho neslo.
pak mi k tomu jeste hrala falesna hudba, a videla jsem zmatky tech nejhnusnejsich tvaru a kombinaci barev,
videla jsem takovy nesmysly ktery jsem v zivote jeste nevidela nebylo to vubec zajimave ale odporne nudne, to mel byt jako ten klid co mi mel ten prasek navodit?
a v taqkovym stavu navozenym temi prasky, jsem si nemohla ani v klidu cist, divat se na televizi a to sem tam musela byt zavrena pro zkoumani nebo co,
rekla bych ze kazdy zdravy slovek tam zavreny by pak vykazoval urcite znamky dusevni poruchy nebo by ji prave onemocněl:D
kdyz jsem nekterym z nich promluvila do srdce z oci jsem jim vycetla ( vydeseni nad tim ze ublizuji prestoze jim bylo rikano ze lepsi zpusob neexistuje jako by si uvedomili ze vsechny ty keci, jsou jen keci, ty starsi na nich slo videt ze mermomoci zachovavali kamenou tvar, tim mi tak davali najevo ze se vlastne o nic nejedna a ja odmital s takovymi zrudami komunikovat,
pak si jeste mysleli ze se ich bojim kdyz se divam do zeme, nebo ze si neverim nebo co,.
nemohla jsem se na ne divat, divala bych se na ne jeste minutu vyskocila bych a vrazila jim do ksichtu na probuzenou, to by me pak zacalio pro zmenu tyrat.
nevykouzlili si u me zadnou autoritu ale dali tak najevo ze jsou jeste mnohem vice zranitelnejsi nez ja,
risperdal se jemnoval ted uz je splachnuty v zachode a doufam ze bude poradne drahy:) ted me uz nikdo nemuze donutit si ho kupovat.
jednou se o nich bude verejne prohlasovat jako o zrudach a 21 stoleti bude stredovek.
v podstate jeste je, to je tim silicim materialismem, nic dalsiho neexistuje,
a lidi si ani neuvedomujou ze nekteri lidi mysli statisticky a nemusi k tomu pouzivat statistiku, nemuseji nic vypocitavat a jejich vysledek je extremne podobny matematickemu postupu a nekdy spise mnohem vice pravdive, jsou to ti kteri nemysli individualne jako by mohli zastupovat vsechny, jako by videli vsechno, a paranoidni videji vsechno, jakmile ale maji halucinace, tim jejich uspesnost konci,
mozna maji halucinace i zech prasku ktere jim maji pomoci, muselo by se to vice zkoumat, mozna neco z tech prasku v tele prece je nzustava a pri nejake prilezitosti to jakoby vyplave na povrch.
jak se toho hnusu uplne zbavit,
ovlivnil me negativne, a jako by jeste doznival, chci to dostat ven mam tuseni jak to mam udelat, ale co kdyz to nebude stacit?
co kdyz to uz nejde vratit?

Odp: nepamatuju si ze bych po tech jejich...
Tygran, 31.5.2009 23:28

Hele,upřímně řečeno...ty máš docela velký problém .Možná jsi až příliš soustředěná sama na sebe, na své pocity , na své ego , na své já...ono to dosti z tvého dopisu vyplývá.Nechci tě urazit , či se tě jakkoli nepříjemně dotknout , ale jsi uzavřená sama do sebe a máváš kolem sebe zuřivě pěstmi , kdo by se chtěl k tobě jen na kousek přiblížit.Zkus ale možná trošičku rozlišovat mezi těmi , co chtějí ublížit a těmi co ti chtějí skutečně pomoci , abys nezaháněla od sebe i ty , co to s tebou myslí upřímně. Když budeš všechny podezírat ,nebude ti možno pomoci.

nebyli to nahodou psychiatri kdo...
pomsta bude hnusna, 25.5.2009 19:02

nebyli to nahodou psychiatri kdo vytvorili ty nejvetsi zrudy?
no tak proto.

Odp: nebyli to nahodou psychiatri kdo...
tlapka, 1.6.2009 0:33

Jak ty zrúdy vypadají? Jak je vytvořili? Není mi to jasné

abychom nakonec jednoho dne nezjistili...
pomsta bude hnusna, 25.5.2009 19:07

abychom nakonec jednoho dne nezjistili ze pachatele trestnych cinu v minulosti tyrany by nikdy se nedopustili neceho ohavneho kdyby jim nebyly podavany ty farmaka.
jen aby se neco takoveho podobneho nezjistilo
nebo se zjisti ze vsichni co je zacnou uzivat, maji jisty kratsi zivot,
nebo jiste degenerace ktere uz nejdou vratit,
a kdyz an to v laboratori prijdou myslite ze se vam s tim pochlubi?
ne zacnou pouzivat neco jineho a vysvetli to lepsim zpusobem nebo toho zacnou vyuzivat,
nekdy ti nespravni jsou na nespravnych mistech,
bohužel, to je ta horší část světa,
někdy je horší více, jindy lepší části více, jindy to vyjde nastejno,
ale nebylo by lepší omezit to špatné, na ne moc tragické a v menším množství?

Odp: abychom nakonec jednoho dne nezjistili...
janacz, 1.6.2009 0:35

Nejlepší je s s psychiatrama si nic nezačínat.

je to možné, nejduležitejší je zabranit...
pomsta bude hnusna, 25.5.2009 19:09

je to možné, nejduležitejší je zabranit těm nejhoším stupnim ohavnosti, je to mnohem duležítejsi nez zabranit vsem druhum ohavnosti.
protože to člověk nestihne za den dva, ale když postupne, a logicky od toho nejhoršího a nejlehčí na konec, nakonec třeba zničíme ty ohavnosti všechny na teto zemi,
kdyz se ale naskytne prilezitost odstranit i tu sebemensi ohavnost, nemeli bysme jen tak blbe sedet a odstranovat stale jen tu nejhorsi.

a kdo bude proti me, ten bude proti...
pomsta bude hnusna, 25.5.2009 19:17

a kdo bude proti me, ten bude proti sobe,
protoze jsem nerekla uplne vsechny detaily, to je tak na jednu knihu. tlustou bichli.
neznam nikoho kdo ma lepsi napady nez ja neznam,
znát tak jeste.....a..........a.............a...........a.........a..............a..............a...........a atd...
kniha by mela mnohem vetsi cenu, ale je tu jeden problem nechci se zatezovat, udelam to jinak, zajimaveji a pro me s vyhodami
reknete mi kdo v dnesni dobe tak horlivě čte?
většina doprovolně všechno?
pochybuju. statistika (ze vsech lidi v čr) . prozatim rika ze takova vetsina neni je tu urcity naznak zlepseni, ale jen a pouze na zaklade donuceni:D

no je pravda ze kdyz je clovek k necemu...
pomsta bude hnusna, 25.5.2009 19:19

no je pravda ze kdyz je clovek k necemu donucen nekdy zacne hledat neco takoveho obdobneho ale jemu vice blizkeho a zamiluje si to,
ale mnohem vice prijmou, a to je me tajemstvi.
a tajemstvim navzdy az do me smrti i po me smrti zustane.

proč mam tak dluhé komentaře? když...
pomsta bude hnusna, 25.5.2009 19:22

proč mam tak dluhé komentaře?
když přesto všechno neobsahují žádné abstrakce, které by byli jako navíc, jako pro ozdobu, jak to většina dělá apdodobný sračky.
hmm to bude asitim ze mam co rict
a jeste z jednoho duvodu a ti bystrejsi z vas na to mozna prisli.

nebyla bych tak moc agresivni nebyt...
pomsta bude hnusna, 25.5.2009 19:29

nebyla bych tak moc agresivni nebyt jich oni nsad chteji napravit to co posrali nebo co:D
tim ze mi daji extremne zpomalujici sfinstvo a buhvi co to je, treba je to jeste horsi nez LSD, kdo ví.
nebo je to něco podobnýho.

jsem vyjimka, nebo se snad najde mnohem...
pomsta bude hnusna, 25.5.2009 19:32

jsem vyjimka, nebo se snad najde mnohem vic lidi, vedicich to same co ja?
mozna je to tim ze co neni v novinach neexistuje.
jste na tom nekdo podobne, tak se ozvete, dejte mi najevo ze zijete, dejte to najevo vsem, protoze jinak z vas udelaji zivouci mrtvoly.

a ještě něco tak na mě pusobil...
pomsta bude hnusna, 25.5.2009 19:36

a ještě něco tak na mě pusobil risperdal, trochu vetsi davka nez ta detska a to je mi 18.
to by me azjimalo co to udela pri vetsim mnozstvi, jak rikam zivou mrtvolu.
nemeli jste obcas pocit ze se nekdo snazi premyslet a je pod nejakym silnym vlivem ze trpi a vsichni presto rikaji ze je mu lip, nestalo se vam nekdy ze jste znali nekoho kdo onemocnel paranoiou pak se trochu zlepsil a jakmiledo neho zacali cpat prasky je s neho dodnes zivouci mrtvola, verite tomu ze mu to pomaha, dobre mozna jsem vyjimka a a ti ostatni nazvani stejne jako ja to zkutecne potrebuji,
potrebuji vedet vase zkusenosti,

mluvila jsem ja a tak ted vy, nemusite...
pomsta bude hnusna, 25.5.2009 19:37

mluvila jsem ja a tak ted vy, nemusite sahodluze,
ale muzete.

treba prijdu na neco jineho, ja vam...
pomsta bude hnusna, 25.5.2009 19:38

treba prijdu na neco jineho, ja vam neco rekla a kdyz vy me neco reknete, mozna si poradime navzajem.-

Že se k omezujícím prostředkům sahá jen...
Lilith, 22.8.2009 4:52

Že se k omezujícím prostředkům sahá jen v krajních případech? Tak tomu nevěřte, používají se jako trest stejně tak jako tzv. neklidová medikace. Dřív než se rozkoukáte napumpujou vás neuroleptiky (ty z vás udělají živoucí mrtvolu) a aby od vás měl ošetřující personál pokoj přikurtují vás. Uvažte sami, ani pacatelé násilných trestných činů nejsou ve vězení přivázaní k pryčně. Psychiatrie je novodobý inkviziční žalář se vším všudy, o mučení se bohatě postarají psychofarmaka, protože pamatujte k tomu abyste někoho zmučili nepotřebujete skřípot palečnic bohatě postačí malá nebo spíš velká neklidová injekce.

Odp: Že se k omezujícím prostředkům sahá jen...
an, 17.8.2010 18:37

Sice stary prispevek, ale naprosto brilanni.

Odp: Že se k omezujícím prostředkům sahá jen...
an, 17.8.2010 18:38

oprava- BRILANTNI

Když je dokror - psychiatr...
ivana Kozárová, 13.9.2009 14:48

Když je dokror - psychiatr - kvalitní,je i jeho péče kvalitní. Žel,kvality po všech stránkách ubývá.
Jakmile se stane pacient jen nepohodlnou zátěží,už to není medicína,ale mučírna.

Odp: Když je dokror - psychiatr...
Roman Heřman, 15.9.2009 0:38

Ano. Když někdo chce takto zásadně pracovat s lidma, tak také k nim má mít odpovídající vztah.

Ale ta kvalita péče - psychiatrické léčebny jsou v žalostném stavu, a když má někdo moc velkou moc nad druhým člověkem, vždy je možné, že ji zneužije...

Odp2: Když je dokror - psychiatr...
tlapka, 4.12.2009 10:57

To záleží na charakteru jedince také všude jinde.

Odp3: Když je dokror - psychiatr...
Roman Heřman, 12.12.2009 23:46

Ano, mnohé má spojitost s charakterem i úrovní člověka, a všude jsou různí lidé přítomni.

Ale také je zásadní, aby tam, kde je jeden člověk odkázán na jiného, jako ve zdravotnictví, a samotný pobyt člověka v takovém zařízení má být v jeho prospěch a je to placená služba, aby byla dostatečná kontrola a jiné zajištění, aby pak k projevům nevhodných lidských vlastnosí, docházelo co nejméně, a postižený se v takovém případě mohl bránit... :-(

Odp4: Když je dokror - psychiatr...
tlapka, 23.4.2010 13:40

Psychiatra kontroluje příslušný soud. Ovšem psychiatrii nerozumí ani jeden.

Odp3: Když je dokror - psychiatr...
Roman Heřman, 13.12.2009 0:43

Já dost sázím na mladé lékaře, nezatížené totalitní minulostí a myšlením.
Ale také si myslím, že není dobrá jen pracovitost a odborná zdatnost, ale hodně také obyčejná lidskost...
:-)

Odp4: Když je dokror - psychiatr...
Alfons, 13.12.2009 2:07

...obyčejná lidskost..např. u zubařů. Za lidskost se platí tisíce i když by se nemuselo platit. Zubaři postupně získávají pověst největších vydřiduchů.

Odp5: Když je dokror - psychiatr...
ivana Kozárová, 13.12.2009 14:21

Já mám vynikající paní doktorku zubní,na kterou nedám dopustit. Mám až na zuby moudrosti všechny zuby . Zásahy jsou účinné a šetrné. Připadám si u ní v křesle v bezpečí a chodím k ní ráda!

Odp5: Když je dokror - psychiatr...
Roman Heřman, 23.12.2009 0:19

Já tvrdím, že lidské kvality člověka, se ničím a nijak zaplatit nedají!

A třeba ten zubař, ten s pacientem ani nemusí hovořit...

Občanské sdružení Kolumbus:
Roman Heřman, 15.9.2009 0:04
Odp: Občanské sdružení Kolumbus:
ivana Kozárová, 15.9.2009 11:43
Odp2: Občanské sdružení Kolumbus:
Roman Heřman, 19.9.2009 19:45

Není zač! :-)

dotaz
standa, 4.12.2009 10:02

Prosím, o vysvětlení této situace.Kdo přebírá zodpovědnost za nesvéprávného pacienta při příjmu na psychiatrické léčebny.Tento pacient není schopen samostatně uvažovat a doma má opatrovníka.
Děkuji za vysvětlení Kateřina Novotná

Odp: dotaz
., 4.12.2009 10:43

Na to se zeptejte
1) Psychologa nebo psychiatra a ten Vám odpoví, „že to je různé případ od případu“ :-)
2) advokáta nebo právníka a ten Vám odpoví, „že si musíte prostudovat příslošné právní normy a zákony“, tam že to je.
3) Když se nesvéprávnému pacientovi na psychiatrické léčebně něco stane zlého (zdravotně nebo právně), tak vám ho rychle pošlou domů, dříve, než se dovíte, co se mu stalo, a pak budou tvrdit, že se mu to stalo doma, a že šel domů na vlastní žádost.
4) Když se zeptáte ministra, tak Vám zopakuje právní předpisy a zákony, ale Váš případ nevyřeší a odkáže Vás na Vám příslušnou Krajskou instituci.
5) Jediná snad k cíli vedoucí možnost ochránit toho pacienta by byla (pokud opatrovníkovi důvěřujete) aby byl opatrovník s pacientem v p. léčebně.

Odp2: dotaz
tlapka, 4.12.2009 10:58

A ty jsi se všemi mluvil- včetně ministra?

Odp3: dotaz
., 5.12.2009 23:55

Na to se Tlapko zeptej té Tobě důvěrně známé Soudní komise ! :-) Ta to určitě bude vědět nejlépe ! :-)

Odp4: dotaz
tlapka, 7.12.2009 10:30

PROČ by to měla vědět? Není to žádná poradna, ale komise.

Odp5: dotaz
., 7.12.2009 23:12

Protože kde tzv. nestačil s vědomostmi jeden člověk, tak vždycky to rozsekla „komis“ :-).

Naproti tomu kde tisíce lidí něco chtějí a vědí co, tak stačí jediný člověk, aby jim to nedal; a pomůže mu v tom nedávání i policie a vojsko :-(.

Odp6: dotaz
tlapka, 28.12.2009 16:43

Když nedá jeden, třeba se zeptat více lidí a podat úplatky.

Odp2: dotaz
., 7.12.2009 22:47

Doplněk:
Shora uvedené je zkušenost z několika let, která umožní autorce dotazu orientovat se v tzv. „veřejných službách“ a tzv. „ řešeních“, které převážně poskytují veřejní činitelé prostým občanům.

Shrnuto a stručně řečeno:

Nečekejte od nich žádnou zásadní pomoc a neztrácejte tímto způsobem čas ani nervy. Obyčejný prostý občan je totiž á priori odsouzen k tomu, aby trpěl tím, co si ti nahoře uzákonili.

Odp: dotaz
., 4.12.2009 10:51

Psychologům a psychiatrům nevěřte. Oni jsou cvičení na a placeni za:
1) Z klienta vytáhnout všechny jeho nejintimnější údaje a předat je dál.
2) Klientovi zásadně nepomáhat a nepomoci, aby musel příjít a přicházet k nim opakovaně dál.
3) Hlavně za své tzv. „povídání si s klientem“ inkasovat maximální honoráře.
4) Klientovi nikdy neříci, k čemu má jejich péče o něj dospět a jaký má cíl.

Odp2: dotaz
tlapka, 4.12.2009 10:56

Pychologové ani psychiatři se o své klienty neuchází. Navíc psychiatr není nijak zvědavý na pacientovy intimnosti.

Odp3: dotaz
., 6.12.2009 0:00

Myslíš ? Pak už asi je zvědavý pouze na svůj honorář . :-) Protože pak přece všechno ostatní, co z klienta vytáhne, jsou klientova osobní (=intimní) a citlivá data.

Odp4: dotaz
ivan, 6.12.2009 0:10

Tak mu je neříkej.

Odp5: dotaz
., 6.12.2009 19:41

Děkuji v tomto případě za (domnívám se) sympatický komentář.

Odp4: dotaz
tlapka, 7.12.2009 10:29

Psychiatr nehledá fakta, nýbrž zkoumá psychické mozkové systémy. Chirurg se taky nezajímá proč si zakopl ale jaké škody jsi způsobil.

Odp5: dotaz
., 7.12.2009 22:56

Chirurg se nezajímá o to, jakou škodu jsem při zakopnutí způsobil, ale zajímá se o to, kdy, jak a jak často by mne mohl po tom zakopnutí operovat, vyšetřovat a krmit medikamenty, aby mu to co nejvíce vyneslo; od toho je přece chirurg, aby za peníze řezal :-), a není referent pojišťovny, aby evidoval škody :-).

„Psycho“ se podobně nezajímá o škody, které např. utrpěl nezaměstnaný člověk ztrátou zaměstnání, ale zajímá se o to, jak na tom může vydělat.

Odp6: dotaz
tlapka, 28.12.2009 16:45

Ztráta zaměstnání je věcí sociologů a tito vydělávají na problémech nezaměstnanosti.

Odp5: dotaz
Roman Heřman, 13.12.2009 0:12

Jenomže - když má někdo problém, s „psychickým mozkovým systémem“, tak pak toto má vliv i na ta fakta, která třeba někde uvádí, a která ovlivňují jeho chování...

Odp3: dotaz
Roman Heřman, 13.12.2009 0:05

Co já vím, tak psychiatři se o své pacienty ucházejí - t.j. až moc někdy zasahují do jejich života a soukromí i práv.
A ponižující je taková péče, kdy se člověk stává, něčím jako, nesvéprávným dítětem, pod vedením někoho „dospělého“...
Mám vlastní zkušenost - bohužel!
:-(

Odp4: dotaz
tlapka, 28.12.2009 16:47

To se bohužel stává. Podle zákona je to možné když jedinec ohrožuje okolí nebo sebe. Jinak je to trestné.

Odp5: dotaz
Roman Heřman, 21.4.2010 23:17

Já mám špatné zkušenosti s psychiatrií, byl jsem často pod nátlakem, či jsem jinak pociťoval narušení své lidské důstojnosti, ale přitom jsem zcela bezúhonný člověk.

Odp2: dotaz
Juras, 7.12.2009 9:15

A připadáš si hodně vtipnej, co? To snad ani není možný, když člověku, který má evidentně nějaký akutní trabl, reaguješ takhle. Škoda že jim nevěříš, nějakýho bys asi potřeboval jako koza drbání :-(

Odp3: dotaz
tlapka, 7.12.2009 10:32

Proč? Není přece nemocen, tedy ani léčitelný.

Odp4: dotaz
Juras, 7.12.2009 12:14

Proč myslíš, že není nemocen?

Odp5: dotaz
tlapka, 7.12.2009 13:50

Jako duševně? No přece podle toho co píše. Není v tom nic chorobného, jeho názory jsou konzistentní. Problém mohou být vlastnosti osobnosti, ale to není chorobný stav. Rozhodnout se může tak jak chce.

Odp6: dotaz
Juras, 7.12.2009 14:00

Ty seš psychiatr? Neustálý pocit, že někdo člověku ubližuje, že se proti němu všichni spikli, všichni ostatní se mají líp než on - to nemůže být známkou nějaké choroby?

A kdyby to nebyla nemoc, tak jsem v původní poznámce stejně spíš myslel na psychologa.

Odp7: dotaz
., 7.12.2009 14:13

Tak to není.
Spikl :-( se proti mně a ubližuje :-( mi pouze jeden jediný, který se má určitě lépe než já, neomylný :-), jedinečný :-), říká si „ochránce neviňátek“ :-), a je to pan Jurášek Jurasimovič Juraščenko. Čest jeho památce ! :-)

Odp7: dotaz
tlapka, 7.12.2009 15:29

Mám častý kontakt s psychiatrií, abych věděla co je případ k léčení. Chorobné názory neznamenají chorý mozek ale vyvíjejí se v rámci osobnosti se souhlasem postiženého. Pravděpodobně mu vyhovují a neohrožuje tímto okolí. Kdyby někdo schválně poskakoval, ale nohy měl zdravé, orthoped to nevyřeší.

Odp8: dotaz
Juras, 7.12.2009 22:10

Chorobné názory neznamenají chorý mozek, ale chorá mysl většinou produkuje choré názory. Jinými slovy - choré názory mohou mít různé příčiny, ale eventualita, že jsou způsobeny psychickou nemocí, nemůže být bez vyšetření zavržena.

Odp9: dotaz
tlapka, 8.12.2009 10:27

Ano, lze to říct jen s určitou mírou pravděpodobnosti. Psychická nemoc předpokládá chorobné biochemické procesy což se v tomto případě pravděpodobné nezdá.

Odp10: dotaz
Juras, 8.12.2009 12:11

Já taky myslím, že to je normální stav. Je to holt povaha, která do ostatních kamenem a pro sebe opakovaně požaduje chlebem.

Odp11: dotaz
tlapka, 8.12.2009 12:56

Takových je hodně, ale přece: Proč má někdo potřebu to zdůrazňovat? Ničemu to nepomůže.

Odp12: dotaz
Juras, 8.12.2009 23:36

Co myslíš s tím zdůrazňováním? Já jsem s romantikovou nemmocí nezačal. Tys psala, že není nemocný a já se jen zeptal, proč si to myslíš. Takhle na dálku diagnostikujou maximálně tak proutkaři ;-)

Odp13: dotaz
tlapka, 9.12.2009 10:42

Však já to samozřejmě nevím na 100 procent, pokud to tak vyznělo tak opravuji.

Odp8: dotaz
Roman Heřman, 13.12.2009 0:19

Tzv. zdravé (ne k léčení) chorobné názory mohou být někdy dosti nebezpečné!
Víme, jaká je v této zemi kriminalita (včetně vražd), a je dost škoda, že toto si žádné léčení nezasluhuje, a je to de facto normální...
:-(

Odp9: dotaz
tlapka, 28.12.2009 16:49

Kriminalita je neléčitelná, protože je to vybavenost osobnosti hodnotovým systémem.

Odp10: dotaz
Roman Heřman, 21.4.2010 23:11

Já vím, že kriminalita je nevyléčitelná (nebo jen s pomocí policie), jenže duševně nemocní lidé jsou též drženi za mřížema, a bývají považováni za hrozbu pro ostatní, a za nenormální.

Prostě si myslím, že spíše závažná kriminalita není normální.

A nebo je normální, třeba někoho zabít?

Odp3: dotaz
., 7.12.2009 13:44

1) Moje upřímná rada potřebnému ( ne Tvůj klasický výsměch tzv. „stěžovateli“ ! ) je obsažena v předchozím komentáři.
2) Učím se od Tebe! :-)

Odp4: dotaz
Juras, 7.12.2009 14:29

1) To má být upřímná rada? Snad jen bod 1, ale považuješ třeba bod „zeptejte se advokáta nebo právníka a ten Vám odpoví, „že si musíte prostudovat příslošné právní normy a zákony“, tam že to je.“ za upřímnou radu?

2) blbost, takhle se nechovám.

Občas su jízlivej na některé známé firmy, ale když z příspěvku vycítím, že jde o vážnou věc a já o tom nevím nic, abych kvalitně poradil, tak držím hubu.

Odp: dotaz
tlapka, 4.12.2009 10:54

Každý pacient přijat proti své vůli případně když ji nemůže vyjádřit je zkoumán Soudní komisí, která chodí na psychiatrii jednou týdne. Opatrovník musí být informován.

Odp: dotaz
Roman Heřman, 12.12.2009 23:56

Já myslím, že vždy přejímá zodpovědnost za člověka, zdravotnické zařízení, jemuž se svěřuje do péče - za svéprávného a za nesvéprávného obzvlášť.

A pokud již má někdo, třeba soudem, stanoveného opatrovníka a zástupce, tak to snad platí stále a všude (v případech, kdy je za onoho člověka nutné něco rozhodnout).

;-)

Souhlasím s tím, že možnosti...
MichalDP, 6.12.2009 13:32

Souhlasím s tím, že možnosti psychiatrie a psychoterapie jsou velké - hlavně v budoucnu.
Ovšem současná situace (v ČR) je spíše zoufalá. Dáno především kvalitou jednotlivých lékařů. Obecně u nás platí, že psychiatr jen předepisuje prášky a psycholog si s člověkem jen povídá. Málokdo spojuje obojí.
Pokud se týče honorářů za psychoterapii - jsou podle mne nemorální. Občas učím soukromě angličtinu což je podobný způsob obživy ale 500 Kč za hodinu bych si v životě neřekl. Navíc si troufnu říct že mé přípravy jsou daleko náročnější.
A ještě poznámka k úvodnímu článku : antipsychotika se pro léčbu depersonalizace nepoužívají (chyba)

Odp: Souhlasím s tím, že možnosti...
tlapka, 7.12.2009 10:34

To je pravda psychiatrie je všeobecně nerozvinutá jako obor.

Chorá mysl pod Špilberkem (:-)
., 7.12.2009 23:31

Tak milí zlatí, pouze jeden z nás je skálopevně přesvědčen, že není chorý ani tělesně ani duševně, a to proto, že podporuje babyboom pod Špilasem. Domnívá se, že všichni ostatní nejsou zcela normální :-), protože neprovozují veřejné napájení :-). Tím se sám zařadil mezi lidi s utkvělou představou. A jak známo, utkvělá představa je typická pro mnoho pacientů psychiatrických léčeben.

Snad se ten náš Podšpilásek :-) z toho dostane
a své bližní podezírat z choré mysli přestane :-).
Jinak by byl směšný pohled na otce rodiny
jak je ve svěrací kazajce stažený ! :-)

Odp: Chorá mysl pod Špilberkem (:-)
tlapka, 8.12.2009 10:30

Utkvělé představy má kde kdo, je to všeobecný jev. Navíc to není terminus technikus, Zlatokvítku.

Odp2: Chorá mysl pod Špilberkem (:-)
Roman Heřman, 13.12.2009 0:28

Ale v posuzování člověka psychiatrem, se dá použít a označit za choré, téměř cokoliv...

:-(

Odp3: Chorá mysl pod Špilberkem (:-)
tlapka, 18.12.2009 15:31

No však, zná někdo někoho duševně normálního?

Odp4: Chorá mysl pod Špilberkem (:-)
iva, 18.12.2009 15:50

Muž se s tím tinitem dostal až do Opavy na to nejlehčí odděĺení. Měli i vycházky hráli hry a sem tam pohovor s doktorem. Říkal, že ten primář v té OPavě byl největší blázen.

Odp5: Chorá mysl pod Špilberkem (:-)
., 18.12.2009 22:33

Ivo, existuje starší malá slabá knížečka, která se přibližně jmenuje „Psychiatrické anekdoty“. Jestli jsi ji nečetla, pokus se půjčit si ji někde v knihovně nebo od známých. Nejen že se při ní člověk zasměje, ale najednou žasne nad vysokou inteligencí tzv. „bláznů“, kteří jsou vlivem své tzv. „nestandardnosti“ schopni si všimnout a zajímavě okomentovat zážitky ze života tak, jak tzv. „normální“ lidé nedokáží.

A o té „normálnosti“ nebo „nenormálnosti“ samotných psychiatrů, toho tam je také dost. :-)

Odp6: Chorá mysl pod Špilberkem (:-)
ivana Kozárová, 22.12.2009 15:49

Taky o tom krásně píče profesor Vondráček,nestor naší psychologicko-psychiatrické vědy!

Odp6: Chorá mysl pod Špilberkem (:-)
tlapka, 22.12.2009 17:41

Třeba jak si blázen myslel, že je žížala !!

Odp7: Chorá mysl pod Špilberkem (:-)
iva, 22.12.2009 21:40

Jste všichni divní, jenom já jsem normální..:-)

Odp8: Chorá mysl pod Špilberkem (:-)
Plha, 22.12.2009 23:06

Já naopak z těch „normálních“ panáků a panen
všude kolem začínám šílet šmahem. :-)

Odp9: Chorá mysl pod Špilberkem (:-)
iva, 24.12.2009 11:58

:-) To jsem si vzpoměla jak jsme byly z Hedvy na semináři v Praze asi v roce 1984. Jedna paní byla jugoslávka bylo ji asi 40 a mně asi 21let. Byly jsme se najíst v tom známém bufetu a jelikož jsme byly z Rýmařova, kde lišky dávají dobrou noc připadalo nám to složení obyvatel opravdu na hranici šílenství. A ta moje kolegyně mi zašeptala tady jsou takový dyvny lidi jenom my dvě jsme normální. A to bylo v Praze r. 1984

Odp9: Chorá mysl pod Špilberkem (:-)
tlapka, 28.12.2009 16:39

Každý je středem vlastního vesmíru. Geometricky vysvětleno.

Odp4: Chorá mysl pod Špilberkem (:-)
iva, 18.12.2009 15:52

Byli tam lidi, kteří říkali, že venku je blázinec a tam byli sice pod prášky, ale byli normální. Byl tam zaměstnanec magistrátu i bývalý podnikatel, manuelně pracující, různí lidé po vyhoření osobnosti a přepracovaní.

Miloš Forman: Přelet nad kukaččím...
jrf, 17.5.2010 15:04

Miloš Forman: Přelet nad kukaččím hnízdem. Když unesl Jack Nicholson pacienty blázince na projížďku lodí a rybaření, byla to terapie lepší než většina sezení v depresivní, těžké atmosféře, kdy se psycholog otázkami hrabe v pacientově nitru. Někdy stačí jen trochu radosti ze života ...

Odp: Miloš Forman: Přelet nad kukaččím...
tlapka, 17.5.2010 16:10

Někdy ano a někdy ne.

Krásná diskuse s plno pravdami.A ještě...
bara, 21.5.2010 22:35

Krásná diskuse s plno pravdami.A ještě lékaři v tomto oboru potřebují od pacientů,aby je chápali,neříkali svůj názor,orientovali se v protichůdných radách,aby po odchodu z ordinace načerpali znovu sílu.Brali lékaře jako kouzelníky,kteří po jedné návštěvě znají celý váš život i jako obyčejné lidi,kteří vás hodnotí dle svých životních zkušeností a ne dle vás.Zdravím doktory,skutečné lidi,se zdravým selským rozumem a srdcem na pravé místě.

Odp: Krásná diskuse s plno pravdami.A ještě...
:-), 23.5.2010 17:12

... hlavně to srdce jim většinou chybí. Ale bezedná šrajtofle jim většinou nechybí. A člověk neví, za co jim tolik musel zaplatit, když se praktické rady nedočkal.

Odp2: Krásná diskuse s plno pravdami.A ještě...
tlapka, 24.5.2010 9:28

Kolík už jsi svému psychiatrovi zaplatil? ;-)

Nedávno jsem .......
Ufonek, 8.6.2010 18:15

Nedávno jsem natrefil na zajmavý článek o duševních nemocech člověka. A sice v tom článku se píše , že většina duševních chorob člověka vziká už v ranném těhotenství ženy , či do 1 roku dítěte od narození . Dítě vnímá všechny podměty okolo sebe . Je-li žena vystavena nějakému stresu , ať fyzickému nebo psychyckému zcela jistě se taková věc přenese na dítě . Ovšem ony potíže se můžou vynořit třeba po 20 či více letech .
A také je zajmavé , že nejvíce psychických problémů mají severní Evropané ,ovšem my se k nim můžem řadit .Odorníci to přisuzují tz.odmítnutí . To je že žena není v přímem a toje důležité (neustálém)kontaktu z dítětem .Je známo že člověk je savec a mněl by se podle toho také chovat . Pokud se tkové
mimino šoupne např. do kočárku má trauma , které se později může projevit v podobě duševní choroby . A nebo a to je druhý extrém může být z něho autista . No tak mám takový pocit , že těch autistů v poslední době nějak mnoho narůstá .
Také se tam píše např. , že v Africe dušení choroby prakticky neexistují .
Například v Rusku a USA se už před 30 lety odstraňovaly hypnózou . V posledí době se pužívá k odstranění některých potíží regresivní terapie .

Odp: Nedávno jsem .......
tlapka, 9.6.2010 9:28

Duševní nemoc je založena geneticky ostatní podněty jsou Spouštěcí. Pokud někdo bojuje o holý život jako v Africe a v Rusku, je nemoc potlačena šokem a stresem.

Odp2: Nedávno jsem .......
Ufonek, 9.6.2010 9:35

Jste si tím tak jistá ? Známe vědu co platilo včera dnes už neplatí !

Odp3: Nedávno jsem .......
Ufonek, 9.6.2010 9:54

A u nás je duševní nemoc vyvoláná šokem a stresem , nebo jak tomu mám rozumnět ?

Odp4: Nedávno jsem .......
tlapka, 9.6.2010 11:15

Duševní nemoc je posun vnímání mimo realitu a podklad je dán v organismu geneticky. Pak se vyvolá situací, na kterou jedinec nadměrně reaguje.

Odp5: Nedávno jsem .......
Alfons, 9.6.2010 23:32

Tím trpí VŠICHNI politici. ;-):-)

Odp6: Nedávno jsem .......
tlapka, 11.6.2010 9:34

Ovšem - ve Vlastní prospěch a To je ten rozdíl.

Odp5: Nedávno jsem .......
Juras, 10.6.2010 8:17

Duševní nemoc je někdy poslání od vyšší moci. Dneska by Mojžíše zavřeli do blázince, kdyby se vědělo, že slyší hlasy, a léčili by mu to. Židi, křesťani a muslimové by neměli desatero...

Odp6: Nedávno jsem .......
tlapka, 11.6.2010 9:35

Mojžíš ve Společnosti našeho typu dovedl by se chovat tak aby se to nestalo.

Odp5: Nedávno jsem .......
Juras, 10.6.2010 8:20

To je problém. Jak odlišit, kdo z lidí posunutých mimo realitu je nemocný a kdo z nich má paranormální schopnosti?

Odp6: Nedávno jsem .......
tlapka, 11.6.2010 9:33

Kdo má paranormální schopnosti určitě je nebude vyhlašovat na náměstí a odliší je od reality Běžné, zatímco nemocný nevhodným způsobem na toto upozorňuje. Doprovodem Psychozy je neschopnost účelně jednat v Běžném životě a zvýšená nezvládnutelná afektivita.

Odhalení
:, 11.6.2010 10:09

... v tom případě Tlapko Tvé vysvětlení a definice přesně vyjadřuje chování určitých ojedinělých Svícařů, kteří tudíž můžeme označit jako duševně nemocné. Jejich hrubost tedy není omluvitelná, ale pouze pochopitelná. Běda slušným lidem, kteří musí být s identifikovanými „psychouši“ (--: ) v kontaktu blíže, než je možné na Svíci.

Odp: Odhalení
tlapka, 11.6.2010 10:21

Toto uvedené chování nelze vysvětlit chorobou. Myslím že máš na Mysli tzv. Duševní upíry.
http://www.cestydusi.cz/2007120046-mystika-a-energie-negativni-lide-a-energeticti-upiri

Odp3: Nedávno jsem .......
tlapka, 9.6.2010 11:13

Jenže to platí Právě dnes. Třeba se podívat na názorxy odborníků. Vy jste s nimi mluvil?

Odp4: Nedávno jsem .......
Ufonek, 9.6.2010 11:28

Otázkou zůstává zda odborníci jsou skuteční odborníci ? A další otázkou zůstává zda psychiatrie je věda nebo pavěda ?

Odp5: Nedávno jsem .......
tlapka, 9.6.2010 12:33

To si musí objasnit Každý sám ♪

Odp6: Nedávno jsem .......
Alfons, 9.6.2010 23:34

Jsou ale vyjímky a bioanomálie. Certifikovaný EUrapl-náš vzor.

Pro Tlapku:Pokude vím, tak současní...
*, 9.6.2010 12:36

Pro Tlapku:
Pokud vím, tak současní loajální psycho „odborníci“ roztrušují, že každé „psychoonemocnění“ nebo „psychonemoc“ jsou způsobeny odchylkou chemického složení určité oblasti mozku, a že se proto léčí a vyléčí nějakým „psycholékem“; vůbec ti „odborníci“ nepřipouští vliv týrání člověka člověkem.

Já se naopak domnívám, že těch „chemických“ příčin je minimum, a že většina psychických nemocí je způsobena psychickými traumaty, která v minulosti utrpěl pacient od ostatních zlých a necitelných lidí.

Odp: Pro Tlapku:Pokude vím, tak současní...
tlapka, 9.6.2010 12:42

To nesouhlasí se skutečností, že většinou týraní a neštěstím postihnutí lidé k psychiatrovi nechodí, protože najdou sílu v sobě a okolí. Co je příčinou sebevražd- není to skutečné neštěstí, je to většinou Ženská nebo Alkohol, nedostatek peněz či uznání.

Odp2: Pro Tlapku:Pokude vím, tak současní...
*, 9.6.2010 13:00

Tlapko, vždyť se shodujeme:
Zlým člověkem zle působícím na druhého člověka je třeba ta „Ženská“, nebo „Kamarádi v hospodě“ nebo „podnikatel“, který svého zaměstnance vykořisťuje nad mez únosnosti nebo ho propustil ve zkušební době bez uvedení důvodu.

Odp3: Pro Tlapku:Pokude vím, tak současní...
tlapka, 9.6.2010 14:00

Někomu umře dítě nebo celá rodina a Psychiatra nepotřebuje. Takových případů je minimum. Další potká ženskou nebo kamaráda nebo podnikatele a zhroutí se. Chci říct že je to o tom, kdo hodně vydrží a jak statečně se postaví.

Odp4: Pro Tlapku:Pokude vím, tak současní...
*, 9.6.2010 20:34

No Tlapko, také máš svou pravdu, ale já dodám, že záleží také na tom, JAK DLOUHO NĚKDO MUSÍ ODOLÁVAT ZLÝM atakům nepřátel. Když je to hodně dlouho (např. několik let), tak se to na psychice toho deptaného člověka určitě projeví.

A nedomnívám se, že je právě morální provokativně opakovaně zkoušet normálního slušného člověka, co vydrží. A také se nedomnívám, že není dostatečně statečný každý člověk, který se psychicky zhroutí.

Ani zvíře nevydží dlouhodobé týrání !

Odp5: Pro Tlapku:Pokude vím, tak současní...
tlapka, 10.6.2010 8:08

V dlouhodobém procesu má postižený taky Svoje možnosti. Takovým mechanismem skutečně vznikají neurozy, deprese, závislosti ale nikoliv Schizofrenie.

Odp: Pro Tlapku:Pokude vím, tak současní...
Alfons, 9.6.2010 23:37

Psychouši vznikají konzumací stravy ze supermarketů. To jim devastuje mozek. Denně jsou čím dál častěji v mediích případy šíleného jednání postižených. To dříve nebylo.:-(

Odp2: Pro Tlapku:Pokude vím, tak současní...
tlapka, 10.6.2010 8:06

Protože léčba není povinná a psychouši si vyváději svobodně.

Odp3: Pro Tlapku:Pokude vím, tak současní...
Alfons, 10.6.2010 9:48

Jsou voleni ve svobodných volbách.;-)

Odp4: Pro Tlapku:Pokude vím, tak současní...
tlapka, 10.6.2010 9:51

S informovaným písemným souhlasem ! :-)

Odp5: Pro Tlapku:Pokude vím, tak současní...
Alfons, 10.6.2010 12:20

Ale jsou vyjímky !!!;-)

Odp6: Pro Tlapku:Pokude vím, tak současní...
tlapka, 10.6.2010 14:21

Jsou - to je tak zvaný Stav Nouze, neboli Nouzové opatření v tísni.

Odp7: Pro Tlapku:Pokude vím, tak současní...
Neuvedeno, 10.6.2010 20:33

No neříkal jsem to již dávno, že paní Tapka jen tak na Svíci pozoruje, kdo se nám tu brzy zblázní, nebo již se zbláznil. Prosím všimněte si těch jejich znalostí.
Jenže řekl bych k té Vaši diskusi, že je to leckdy i tak, že horší zdravotní stav dotyčného vytváří nadměrné vyčerpání člověka. Tento člověk pak, protože mu není umožněno si odpočinout, když to tělo potřebuje pak duševně je soustavně vyčerpaný, zmenšuje se mu paměť, vzniká mu stav vyhoření. Takový člověk pak přímo trpí opakovaným bolením hlavy v době vyčerpání organizmu až to vede k sebevraždě.
Setkal jsem se s tím v jednom filmu. Člověk, který chodil do práce někde v Americe do fabriky, kde byl velký hluk. Když pak taková vyčerpanost, kdy dotyčný by si měl třeba po obědě zdřímnout se dostaví a místo odpočinku řvou stroje, tak to je opravdu pro takového člověka zničující. Tenkrát se ten člověk opravdu zasebevraždil. Myslím že ten pan Muk asi měl něco podobného.
Slyšel jsem, že to může spůsobit i obyčejný revmatizmus. Možná taky cukrovka.
Když je člověk pánem svého času, tak si při únavě odpočine a když je odpočatý tak v klidu jede pracovat dál a třeba i práce natáhne až do večera. Proto asi v té Africe se nevyskytuje tolik duševně vyřízených lidí. Jenže to v Africe může být také proto, že se tam k lékaři nechodí.

Pro pana Neuvedeno:
:, 10.6.2010 22:41

Pane Neuvedeno, jste asi starší člověk, protože dáváte příklady z doby před 20ti lety.

V současnosti jsou statisíce lidí psychicky vyčerpané dlouhodobým bezvýsledným hledáním a žádáním o placené zaměstnání. Dokonce v současnosti je časté, že server „Nabídky práce“ MPSV na internetu nefunguje a oznamuje zájemcům, že JE PŘETÍŽEN a že uchazeč musí počkat. ) --; ).

A takové ty rady „ choďte po městě a nabízejte, že pokosíte trávu, uklidíte, prořežete stromy a pod.“ radí lidé, kteří to nikdy nezkusili.

Ve skutečnosti taková pochůzka má za následek pouze odpovědi :
„ NE, NE, NE, NE, NE, NE ...“ atd. stále totéž ....
O pozitivním myšlení společnosti nebo o její snaze pomoci člověku v nouzi nelze vůbec mluvit.

Taková je současná podoba vyčerpanosti člověka pane Neuvedeno.

Odp: Pro pana Neuvedeno:
Alfons, 11.6.2010 8:53

Hledání práce je neplacené zaměstnání a režii si platí hledač. :-(

2.Pro pana Neuvedeno
:, 10.6.2010 22:48

Jinak se také jako Vy domnívám, že paní Tlapka pracuje někde s duševně chorými pacienty, a že to s nimi nemá lehké. A proto také nemá asi moc času na Svíci; přesto a současně právě proto (- ;) ji asi všichni svícaři zajímáme z pohledu zkoumání našeho duševního zdraví.

Odp: 2.Pro pana Neuvedeno
tlapka, 11.6.2010 8:14

Skutečně mám hodně co dělat s duševně chorými, ale Vás prohlašuji Všechny na Svíci za duševně normální. Proč bych se taky zabývala lidmi co za ně nemám zaplaceno? ♪ ♪

Odp7: Pro Tlapku:Pokude vím, tak současní...
Alfons, 11.6.2010 8:50

Pak je nouze tlapkovitá a netlapkovitá. ;-)

Odp8: Pro Tlapku:Pokude vím, tak současní...
tlapka, 11.6.2010 9:11

Jak to myslíš- upřesnit.

Odp: Pro Tlapku:Pokude vím, tak současní...
aktivni nespokojenec, 22.6.2010 23:47

ale pr*lajz psychickymi traumaty - dokud budeš tvrdit tohle tak psychiatrie existovat bude. S kdečím se musí člověk vyrovnat a vyrovnávat. Dobrá ztrava a fyzická aktivita. Nejdřív tohle aspoň tři měsíce a pak se uvidí - ale lidské tělo je navrženo podle nějakých okolnostních vlivů, nějaký pohyb, nějaká strava - a pokud se toto změní, a nasadí se nějaký nepřirozený stav, tak se pak něco pokazí. a psychika a nálada je to první.

pripad
pripad, 21.6.2010 12:04

do osmnácti me nekolikrat umistovali proti me vuli na psychiatrii nebyla jsem nebezpecna sobe na sebe bych ani nesahla ani nikomu jinemu, spise rodina byla nebezpecna me, a byla to prave ona ktera v zaveru byla povazovana za normalni a ja za psychick nemocneho cloveka, radina je to prvni na co by se mel psychiatr podivat overit prozkoumat, zvlast kdyz na to pacient upozornuje a tvrdi ze prave rodina je duvodem jeho stavu a ze kdyz je agresivni tak se jenom brani agresi jinych nebo je agresivni k lidem o kterych vi sve, nereknu ktere leky mi davali, ted nic neberu, citim se jako bych se probudila ze sna, a zacala dychat, bylo to ted poprve co jsem jim uverila a rekla sem si, ze na tom bude neco pravdy, kdyz jim o sobe a svem prostredi reknu vse, ale nestihla jsem to
neptali se me jako by to nepotrebovali musela jsem to byt ja kdo zacal mluvit a stejne mi ty leky nasadili i kdyz vedeli ze jim chci jeste neco rict a opakovala jsem jim ze ve stresu zapomenu rict vsechno a tak jim muselo dojit ze mam v umyslu v tom pokracovat az reknu uplne vsechno
stanovi diagnosu aniž by si mek vyslechli a tak to bylo pokazde
kdyz jsem se ptala na co se lecim bylo mi receno ze to neni vazna dusevni porucha nebyl mi recen nazev, a kdyz jsem se zeptala na symptony, nezapamatovala jsem si je, protoze jsem za prve byla ve stresu a za druhe v soku protoze jsem zjistila ze se me ty symptony vubec netykaji jako by to nebyl muj problem ale dokument o jinem pacientovi to co jsem si zapamatoval jsem si doma porad prehravala v hlave a nemohla jsem si to se sebou spojit jako nebyly moje problemy muj problem
nikdo mi neporadil ze by bylo vhodne vzhledm k rodinne situaci o tom informovat policii
policie by prisla a teraba by nakonec doslo k tomu, ze by byli zkoumani prqave rodice
bylo mi receno ze hodne deti je na tom mnohem hure a maji horsi rodice,
jenze to sem jim nestihla o nich rict vse a oni se me ani nezeptali jako by je to nezajimalo a bylo to jasne
z tech leku nebo drog rikejte si tomu jak chcete ale diki nim jsem predcasne senilni, nevycistim si ani zuby jsem cela ochrnuta, nekolikrat to rikam lekarce a ona na to dame tomu jeste mesic, dohromady to trva nekolik mesicu, beru ted jine leky, ty by to nemely delat, prectu si navod a tam napsano ze mohou, ja osobne si myslim ze mi zustane az dosmrti, a protoze to zatim nevypadalo na to ze mi nekdo da opatrovnika, ktery mi napriklad vycisti zuby, tak si myslim ze ho ani nedostanu, matka mi je nevycisti a pritom je to prave ona, ktera mi je dava protoze mi neveri ze je budu brat, maka nematka, rikam jim o tom ze se z tech leku citim uplne stejne, akorat hur protoze si nemuzu ani vycistit zuby, a ona mi na to da antidepresiva, ted uz neberu ani ty antidepresiva a deprese z toho vseho jsou porad stejne, zvysovane tim ze nikdy nevim kdy to skonci, a ona mi rika musis verit tomu ze bude lip. ja tomu verim a nerikala bych ti to jen tak,ja neverim, neverim jí, takovou radost ji neudelam, nekde se asi stala chyba nekomu sem asi neco udelala, ve zkutecnosti jsem nic neudelala ale asi nekdo svedl ciny nekoho jineho na me, vsichni mi rikaji, bude líp, bude líp, bude líp, a cím víc tomu veřím, tím hur mi je, a to je duvod proc uz zase neverim, a nebudu, to ze si uz ani nevycistim zuby je nejvetsi trest za mou duveru, mela jsem byt takova jako predtim veci si desetkrat overit, nez necemu uverim
pujdu k neurologovi, byl to prave on kdo me tenkrat poslal zpatky na psychiatrii at se na me podivaji a bude to prave on kdo uvidi co to se mnou udelalo, bude to pro nej poucenim, ale me toto pouceni nepomuze, pro me normalni zivot normalni budoucnost konci
ted jsem agresivni a budu protoze mam k tomu padny duvod, pomstim se a nikdo mi v tom nezabrani, nikdo na to neprijde, uz to mam naplanovano, nemuze se nic zkazit, jsem puntickar, ochrne i moje rodina,

Odp: pripad
Tlapka, 21.6.2010 12:54

Nikdo nemá být k léčbě nucen pokud neohrožuje fyzicky okolí. Je možno od rodiny se odstěhovat.

Odp: pripad
aktivni nespokojenec, 22.6.2010 23:31

a) jak te mohli umistit proti tve vuli? probehl soud? protoze jak tak ctu tak to neni ochranna lecba - cili to muzes ukoncit kdykoliv se ti zachce.

b) pokud na tebe nekdo nekdy zavola psych/pol/kohokoliv ze mas byt „zavrena“ kvuli dusevni poruse - neustale se vyptavej „jaka porucha, jak jste ji zjistili, jake metody jste k zjistovani pouzili, jake jsou skody ktere jsem nadelala, to jsem neudelala ja, sejmete otisky prstu, to rodina, a jakym zpusobem jsem nebezpecna“ protoze psychiatrie je vymysl. a proto je nutne NAHLAS ji zpochybnovat. Idealne pred co nejvic lidmi.

c) nikomu se nijak nemsti, protoze pak bys mohla byt umistena SOUDEM do lecebny. a to by moznost ukoncit lecbu zmizela.

d)vyzadej si lekarskou zpravu (musi vydat- na jakekoliv vymluvy odpovidej pouze „bez diskuze doktore“ a kdyby nevydal, stiznost k uradu pro ochranu osobnich udaju, nebo lekarske komore ) a pote celou zpravu oznac za lzivou a pozadej doktora PISEMNE o opraveni nepresnych a nepravdivych udaju. to predpokladam neudela, takze pak stiznost k lekarske komore a Uradu pro Ochranu osobnich udaju. A psychiatri se do tohoto uz moc nepousti a davaji pacientovi celkem pokoj.

e) s tema lekama bacha - abstak ti muze spustit „priznaky“, takze musis vysazovat pod lekarskym dohledem (pomalu, treba po 10procentech ob tyden), a jakmile budes bez nich tak MUSIS nekolik mesicu kazdy den behat aspon hodinu a bud dalsi dve hodiny kazdy den zvedat cinky nebo delat nejake bojove umeni. Dulezite je ale mit tuto extremni fyzickou zatez a PRAVIDELNE ji kazdy den delat, protoze ta je klicova aby se telo zbavilo tady tech farmak a obnovilo plus je to tak unavne ze nebudes mit energii na jakekoliv poruchy.

f)preju hodne stesti

Odp: pripad
aktivni nespokojenec, 22.6.2010 23:37

jezis, koukam ze jsem se v jednom bode nevyjadril uplne presne - u te vyzadane lekarske zpravy oznacit za lzive nemuzes samozrejme vsechno, jako je treba jmeno a prijmeni, ale zbytek musis projit a presne si rozmyslet ktere jsou nepresne/nepravdive

odkaz http://www.ferovanemocnice.cz/pravni-poradna/pristup-k-dokumentaci-26/%3Cp%3Eexistuje-pra-540.html

Sebechvála PL Šternberk:
Roman Heřman, 22.6.2010 0:01
Mé zhodnocení
Roman Heřman, 22.6.2010 0:10

Myslím si, že hodnocení psychiatrických léčeben, není příliš důvěryhodné, a že si pacienti buď raději nestěžují, nebo jsou přehlíženi. Nikdy jsem nebyl pacientem PL Šternberk, ale též oceněné PL Kosmonosy v minulosti ano, a proto vyjadřuji svou pochybnost. A přeji Vám krásné léto...


(Komplexní výsledky výzkumu Kvalita očima pacientů zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví 19.března.

Největší spokojenost deklarují pacienti léčeben Červený Dvůr, Bílá Voda, Kosmonosy a Šternberk.)

Další pravda
Tlapka, 22.6.2010 15:06

V léčebnách to vypadá tak jak to vypadá zvláště pro nahromadění velkého počtu pacientů na malém prostoru. Ještě lépe to pak vypadá když jsou vypuštěni na ulici a Tam by se neměla jejich práva přehlížet. Kolikrát nemají kde bydlet ani žádný důchod (nemají odpracováno).

Odp: Další pravda
Roman Heřman, 27.6.2010 22:24

To ale neznamená, že všichni lidé, kteří se něčím liší, musejí být nutně do nějakého prostoru nakoncentrováni.
Každý má mít stejná práva, stejnou možnost, žít ve společnosti, a když je někdo postižený, tak také jeho práva mají být odpovídající tomu jeho stavu (nemá být diskriminovaný ze zdravotních důvodů).
:-(

Odp2: Další pravda
Tlapka, 28.6.2010 16:14

Však není ze zdravotních důvodů. Pouze z důvodů obtížného chování. Dozírá nad tím Soud.

Chybí návazné sociální služby Přestože...
Tlapka, 22.6.2010 15:18

Chybí návazné sociální služby
Přestože to nebylo cílem návštěv, ochránce zjistil, že poměrně mnoho pacientů zůstává v psychiatrických léčebnách jen proto, že neexistuje síť návazných sociálních služeb. Jedná se o pacienty, kterým by stačila ambulantní péče, ale díky dlouhodobé nemoci ztratili sociální zázemí a schopnost zapojit se samostatně do společnosti.
Ochránce cz:
V důsledku této situace jsou pacienti nuceni trávit svůj život v léčebně, jejíž péče je drahá a režim i podmínky jsou zde hodně omezující. Současně jsou tím zatěžovány léčebny, které jsou nuceny řešit sociální situaci svých pacientů. Čelí navíc tlaku zdravotních pojišťoven, které se snaží zastavit platby na tyto „případy“.

Tento problém nemohou vyřešit samotné léčebny, ale je zde nutná spolupráce příslušných ministerstev a samospráv. Ochránce proto vyzval Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo práce a sociálních věcí, aby aktivně spolupracovaly s kraji na doplnění sítě sociálních služeb. Krajům ochránce doporučil řešit situaci duševně nemocných na svém území např. formou vyjednání veřejného závazku za zajištění jednotlivých sociálních služeb mezi dotčenými subjekty (kraj, obec, neziskové organizace, Ministerstvo zdravotnictví).

Tlapko, doufám že víš
", 22.6.2010 17:43

Tlapko, doufám že víš, že slavný pan Časne prohlásil přibližně to, že sociální chování a jednání je záležitostí jednotlivců a není záležitostí zákonů. Tedy je jasné, že tento v současné době mocný pán, asi bude zcela tolerantní a netečný k tomu, když zločinci budou týrat ostatní slušnější lidi, a současně nebude existovat zákon, který by všechno asociální chování jednotlivců k ostatní společnosti nějakým způsobem trestal.

Nediv se, že chybí návazné sociální služby. Ono totiž současný systém systematicky vhání a uvádí stále více lidí do stavu destrukce jejich psychického stavu a tím zvyšování plateb zdravotních pojišťoven na jejich hospitalizaci a léčení v psychiatrických léčebnách. Děje se tak stoupající nezaměstnaností, opakovaným negativním vyselektováváním slabších lidí české národnosti z pracovního procesu a propouštěním lidí ze zaměstnání pro nadbytečnost čím dále dříve před dosažením jejich důchodového věku.

Ale neboj se, pro doktory a zdravotní sestry pan Časnep nová pracovní místa vytvoří, protože to jsou jeho voliči. A čím víc psychicky zničených prostých lidí a následně více psichiatrických pacientů, tím lépe pro jejich psychiatry a další zdravotní služebníky. Peníze na to ber kde ber, ze zdravotních pojišťoven pro zdravotníky vyždímány budou. O to se pan Časnep postará, protože i jeho vzrůstající movitost je na tom založená.

Oprava:
", 22.6.2010 17:47

proavuji slovo na „...psychiatrických...“

Odp: Tlapko, doufám že víš
Tlapka, 22.6.2010 18:36

Pokud je jedinec Skutečně nemocen, čili Šílenec, který není ve světě schopen se orientovat, tak je to horší než když vyženeš na ulici slepého. Nemyslím takové deprese běžné a poruchy které přináší Stress.

Odp2: Tlapko, doufám že víš
Roman Heřman, 27.6.2010 22:42

Ale hodně se toho dá vyléčit, či zlepšit.
Když tam někoho zavřou, nemusí to být rozhodně navždy - blázinec je nyní více než nemocnice, spíše nějaká LDN.
A jak jde tedy dohromady, že ČR má závaždý deficit veřejných financí, ale přitom jsou lidé drženi v obrovských ústavech, a třeba jen proto, že nemají kam jinam jít?

Odp3: Tlapko, doufám že víš
Roman Heřman, 27.6.2010 23:12

Pardon: závažný deficit

Já mám svou vlastní zkušenost s psychiatrií.
A proto také vím, že když člověk toté žije normální, plnohodnotný život, tak ho spíše každý kontakt s psychiatrií vrací zpět, do problémů (spojuje ho s tím, co je již pryč), a stigmatizace těchto pacientů + přístup zdravotníků a dalších, jsou tak výrazné, že to téměř znemožňuje, úplný návrat do normálního života a sebeuplatnění se.

Já bych si přál, aby i v psychiatrii (a znám realitu), tak jako jinde ve zdravotnictví, bylo hlavním cílem, vrátit člověka do zcela normálního života.

Myslíte si, že člověk, který se třeba potýká s depresí, má sdílet, stejný osud a stejné zařízení, jako třeba ten, kdo někoho zabil?

Odp3: Tlapko, doufám že víš
Tlapka, 28.6.2010 16:16

A kam mají jít?

A ještě něco:
", 22.6.2010 17:53

Domnívám se, že tzv. „návazné sociální služby“ v mnoha případech suplují a tedy i financují příbuzní těch lehčích pacientů, nebo lidí, kteří by ve vhodně zvoleném trvalém pracovním poměru mohli být spokojení a soběstační, a náklady na jejich psychiatrickou péči a navazující sociální služby by mohli tedy být téměř nulové nebo mizivé.

Odp: A ještě něco:
Tlapka, 22.6.2010 18:37

Jedná se mi o Velmni těžce poškozené jedince kteří ani nikoho nemají.

Odp: Chybí návazné sociální službyPřestože...
Roman Heřman, 27.6.2010 22:34

Úřad veřejného ochránce práv (jehož práce já si vážím), má zákonem omezený rozsah svých možností a pravomocí.
Kritika psychiatrických léčeben, logicky míří hlavně na MZČR, které je jejich zřizovatelem, a k jehož činnosti se ochránce může vyjadřovat.
Ale každá náprava přece musí záčít tam, kde se s těma nemocnýma lidma pracuje, kde hlavně mají někteří jedinci možnost něco aktivně udělat, pro tyto lidi, a sami mohou navrhovat nějaké změny a další postup...

Odp2: Chybí návazné sociální službyPřestože...
Tlapka, 28.6.2010 16:17

Tam kde se pracuje... se pracuje podle pravidla:

Psí hlas do nebe nedojde.

A není to jen v léčebně.

Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 22.6.2010 23:10

Co se domluvit a podat hromadnou zalobu na psychiatricke lecebny, psychiatry, a samotnou psychiatrii? nase soudy to nevyresi, ale pak nejvyssi soud, ustavni soud, no a nakonec se timto procesem dostat na strasburk. a tam uz podobne zaloby na porusovani lidskych prav celkem dopadaji dobre. protoze jak tak koukam, tak vzdycky je jeden pacient u soudu versus psychiatr ktereho podporuji dalsi psychiatri. Tak co napriklad proti jednomu psychiatrovi se domluvit vicero jeho pacientu? a pak mohou svedcit proti praktikam u onoho psychiatra (nebudu psat „lekare“, tato pseudoveda nema s medicinou spolecnou ani spinu zpod nehtu)

Odp: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 23.6.2010 9:25

Já bych nechala psychiatrii Zrušit jako celek. Kdo se přidá? Netřeba platit drahé soudy Víte co by to stálo peněz? Stejně to nemá s medicinou nic společného. Výhrady by měly jen rodiny nebezpečných šílenců ale Těch zase tak moc není, prostě by to musely vydržet.

Odp2: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.6.2010 14:37

A jestli to nechces udelat prez soud tak jak?

Odp3: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 23.6.2010 16:13

No Přece v Lidovém Referendu !!

Odp4: Co s tou psychiatrii?
Alfons, 23.6.2010 18:17

Existuje internetová aplikace referenda?;-)

Odp5: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.6.2010 18:30

A kde to vázne?

Odp5: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.6.2010 20:49

Btw - a kam si myslíš že takove internetové referendum povede, jestli ne k soudu?
Jako minimálně pokud by -čistě hypoteticky - to referendum klaplo a psychiatrie by měla zavřít kraám, tak to někdo z nich dá k soudu a najednou máš akorát spoustu práce s referendem zbytečnou.
Takže tak.
Ikdyž kontakty by se asi využít daly, tak ti co se podepsali by hádám se jim moc k veřejnému stání svědčit jít nechtělo.
Stará dobrá česká mentalita která radši brblá u piva než aby cokoliv dělali, že.

Odp5: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.6.2010 22:47

Já si fakt myslím že tomu soudu by se vyhnout nedalo. A že, bohužel, asi s tím zrušením psychiatrie by to taky nedopadlo.
Spíš by bylo gud dosáhnout na některé mechanismy:

a) možnost totální likvidace veškerých osobních údajů po ukončení „léčby“
-bez tohoto bude neustále platit a fungovat stigmatizace
-argument že informace o dřívější nemoci jsou nutné pro nějaké další léčby - ehm, tak to je blbost, může se udělat nové vyšetření, a v tomto případě dokonce přesnější, nezatížené předsudky z nějakých starých informací

b)žádné shromažďování příznaků bez podepsaných příznaků pacientem, doprovázeného audio/video nahrávkou tohoto podepisování a vyjádření k tomuto podepisování, nebo dva svědci, ne však z řad psychiatrických „zdravotníků“
-to by mělo stačit na utrum psychiatrů kteří si vymýšlejí
-opět argument že „někteří pacienti nejsou schopní chápat a podepisovat“ je zcestný, tyto pacienty je tedy nutné přivést do stavu kdy schopní budou, dohled na to zmínění dva svědci a audio/vizual, a po „zpříčetnění“ aplikace tohoto mechanismu s podpisem
-mimochodem NEEXISTUJE osoba která byla neschopná chápat věci a zároveň již nebyla medikována psychiatrickými farmaky.
Leda že by nebyla střízlivá, a v tom případě stačí počkat.

c)sledování příznaků pouze když je osoba „čistá“ a není pod vlivem omamných látek vyvolávajících další příznaky (farmaka)

d) komise sledující postup v psychiatrických zařízeních a sankciující ne zařízení, ale odpovědné osoby. Jen finanční pokuty. Ony ale dluhy v kombinaci s exekutorem jsou slušná motivace aby si člověk dával bacha
- pokud by nikdo „náhodou“ nevěděl kdo je za neoprávněný skutek odpovědný tak „lékař“ přítomný na oddělení nebo vrchní sestra - pokud by nebyla přítomna ta, tak poté řadová sestra
To platí i u zranění mezi pacienty - je odpovědností personálu tomuto předcházet

e) zrušení psychiatrických a psychologických posudků u soudů
-není jediný důvod proč by i nepříčetný /psychicky nemocný pachatel neměl být normálně odsouzený k odnětí svobody ve vězení. Svůj trest si může klidně odpykat i se svou nemocí. Na rozdíl od somatických nemocí se totiž na psychické nemoci neumírá.
-způsobilost k právním úkonům je také blbost, totiž pokud k některým úkonům není člověk způsobilý, tak se mu prostě nepodaří tyto úkony provést a nebude z nich tak mít odpovědný přínos/problém. A pokud se naučí je vykonávat - tak mu přece zmizela okolnost tyto úkony provádět a najednou je může a umí dělat.

Psychiatrie je postavená na hlavu a tyto mechanismy by ne psychiatrii, ale těm ostatním lidem kteří se tam můžou dostat - hodně pomohly. Takže by de facto mělo stačit požádat Lékařskou komoru o zavedení - přeci jenom je v Hyppokratově přísaze něco o POMOCI lidem a tohle by lidem fakt pomohlo.
Nebo se snad nechvástá psychiatrie tím, že lidem „pomáhá“ ???

Odp6: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 24.6.2010 12:22
Odp7: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 24.6.2010 22:52

Ta Bošková je zajímavá.
Dobrý tip, palec nahoru :)
CCHR je - no, v ČR nepříliš aktivní skupina. Jistě skupina s dobrým postojem, ale neaktivni. To sami uvádí, že neposkytují právní ani jinou pomoc.
To už zajímavější je Liga pro Lidská Práva (llp.cz), kteří se však zabývají právní stránkou věci a zejména způsobilostí a obecnými právy jakýchkoliv pacientů, ne čistě „jak na psychouše - jako doktora“.
PS: co ta holka co psala pod pseudonymem „pripad“ ??? Te je mi fakt lito. Jeji text je smutnym prikladem co udela abstak na farmaka.
Doufam ze neco nevyvedla a nezavreli ji treba uz i soudne.

Odp8: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 25.6.2010 9:23

„lidská práva“ jsou fanatici, protože úplně zapoměli, že lidé mají i „lidské povinnosti“. Ohledně „pripadu“ nedá se nic říct, měla by napsat něco více konkrétně.

Odp9: Co s tou psychiatrii?
Roman Heřman, 27.6.2010 22:57

Povinnost také je, nepoškozovat, a neporušovat práva, jiného člověka!

O lidských právech, a zejména ve zpravotnictví, se mluvit musí, jelikož uživatelé těchto služeb (pacienti), jsou na zdravotníky odkázáni, přitom oni nejsou odborníci, ale hlavně mají právo, dostat kvalitní službu (která je placená), a získat zpět své zdraví (či alespoň nepřijít i o jeho zbytek)...

Odp10: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 28.6.2010 2:49

Souhlasím, úplně se vším co jsi napsal Heřmane.
Akorát bych ještě doplnil - psychiatrie NIKDY NIKOHO nevyléčila. Osobně znám tři lidi, kteří jsou „léčeni“ psychiatricky a dnes - mají plný invalidní důchod.
To je jako výsledek?
Že jsou stejně „schopní“ jako na začátku léčby, plus mají uplně zlikvidované fyzické zdraví z těch farmak?
A to ještě navíc těm psychošům důvěřují, že jim oni pomáhají, a že „to bude dobré“ - no, wau, tak a jako kdy?
Když v jednom tom případě „to bude dobré“ trvá už DEVĚT LET a dnes navíc psychiatr už osobě tvrdí že „ty léky přece nemůže vysadit, vždyť už je na nich přece závislý“
Žádný pokrok devět let? Kdy „to bude dobré“ teda?

Jako lidská práva se ve zdravotnictví dodržují jak-taks.

Ovšem psychiatrie - to není zdravotnictví. Jestli se někdo s psychiatrem někdy setká a poté nadále bude tvrdit že jde o obor medicíny - takový člověk nejspíš bere HODNĚ SILNÉ DROGY.
Takže - psychiatrie nedodržuje lidská práva, NICMÉNĚ JE ZAČLENĚNA DO OBORU MEDICÍNY, čili se na ni vztahuje tohle:
http://www.llp.cz/_files/file/k%20tiskovkám/Sbirka_mezinarodnich_smluv.PDF

to je důležité znát ve vztahu k psychiatrii, podle článku 14 odst.b) nesmí být nikdo zbaven svobody na základě zdravotního postižení -čili- světe div se, ani např. vyšetřování duševního stavu nesmí být důvodem k zbavení svobody, takže dokonce (ugh:) např. ani soud si mimo trestní řízení nemůže vyžádat ústavní zkoumání stavu „pacienta“. A to v žádném případě.
Protože:
a)buď trpí psychickou poruchou (zdravotní postižení) a díky článku 14 NEMŮŽE být „zavřen“ v ústavu
b)nebo netrpí psychickou poruchou a tím pádem nemá co být zavírán do ústavu

-toto píšu naschvál, totiž psychiatrickým zdravotníkům (ugh, mne to sousloví fakt dráždí:) dneska krom odvolávání se na tuto mezinárodní smlouvu, NIC nebrání v tom aby si smýšleli diagnózy, zavírali koho mohli a vyráběli si nové pacienty které bude proplácet zdravotní pojišťovna. Ideálně celoživotní.
Apropos - přemýšleli jste někdy co je nejvýhodnější pacient pro psychiatra?
Zdravý člověk kterému psychiatr stanoví a zdravotní pojišťovně účtuje „péči jako o nemocného“
Nebo má snad někdo jiný názor?
Humus je to.
Psychiatrie v demokracii nemá co dělat.

Odp11: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 28.6.2010 16:20

Nicméně jsou lidé, kteří k psychiatrům Chodí, místo aby šli se léčit třeba do hospody.

Odp9: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 28.6.2010 2:16

Jaké mají lidé povinnosti? To by mne opravdu zajimalo, protože já vím jen o tom mít zaplacené zdravotní pojištění. A vyživovací povinnost na děti, pokud člověk děti má. VŠECHNO ostatní už nejsou povinnosti, nýbrž dobrovolné volby člověka.
Takže ještě jednou - jaké že to člověk má povinnosti?

Odp10: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 28.6.2010 16:21

Lidé mají povinnost když se léčí tak si zdraví při tom zároveň nepoškozovat, třeba alkoholem a drogami.

Odp11: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 29.6.2010 9:56

No tak to je blbost ad absurdum.
Větší blábol jsem dlouho neslyšel.
Opět - jako člověk má možnost nebrat drogy nebo nechlastat při „léčbě“ čehokoliv.
Mimochodem - jak si myslíš že se to stane, že člověk má sklony brát drogy? Protože někteří lidé berou a jiní neberou. Tak proč ?
Ale povinnost to rozhodně není.

Odp12: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 29.6.2010 13:00

No když pije a droguje tak ať se neléčí. Pak je to vyhazování peněz. A proč někteří lidé verou drogy a jiní ne? Asi to Víš tak to prozraď.

Odp13: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 1.7.2010 19:11

Výchova.
Jestli budeš mít děti, a začnou brát - je to tvoje chyba.

To je zajímavý názor - když pije a fetuje tak at se neléčí... takže je lepší když, pokud vezmeme variantu treba heroin, na který si lidé-kteří v tom lítaj- většinou vydělávají nějakými krádežemi nebo prostitucí, tak by se například z té závislosti neměli léčit? PS: když se nebudou léčit, tak nebudou dál plnit povinnosti (zdravotní pojištění:) a navíc můžou třeba tobje vykrást auto. Což je určitě super. Nebo tvůj partner trochu ujede - a přinese ti do kožichu nějakou nemoc. Nevěra je totiž krásná věc.
A léčba závislostí spadá pod psychiatrii.
Na druhou stranu - proč nechlastat a nefetovat?
Když už nic, tak si to člověk užije a navíc pak dostane PLNÝ invalidní důchod. Zato když se budeš pěkně snažit a nic si neužívat, tak tě srazí auto a ten plný invalidní navíc ani nedostaneš.

Nebo z čeho že se to nemají léčit, když chlastaj a fetujou?

Odp7: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 28.6.2010 3:01

No ty máš tu cchr nějak ráda tlapko.
Ještě jednou - jaké že to má podle tebe člověk povinnosti?

Odp8: Co s tou psychiatrii?
iva, 28.6.2010 6:53

Svět je plnej blááááznůůůů

Odp9: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 29.6.2010 10:21
Odp8: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 28.6.2010 16:22

No dobrý, když nevíš, tak nemá žádné povinnosti a má jenom právo mít se dobře. Ale kdo to zařídí?

Odp9: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 29.6.2010 10:19

No konečně to tady máme:
já nepsal o tom že člověk nemá povinnosti, ale že jich opravdu není moc.
Akorát to zdravotní pojištění.
A vyživovací povinnost na děti. Pokud má děti. Ale samozřejmě mít děti nemusí.
VŠECHNO OSTATNÍ jsou dobrovolné volby člověka.
Samozřejmě že MŮŽE (ale nemusí) například začít podnikat - a poté mu z toho vyplývají např. povinnosti placení dalších daní.
Ale opakuji to dělat MŮŽE avšak NEMUSÍ.

Takže ano, clověk se má mít pouze dobře. Ve smyslu „nemít se špatně“.
Protože jednoduše není důvod proč by se mít dobře neměl. Zákon to člověku umožňuje.
A tím se dostáváme k tomu kdo- nebo spíše co to zařídí.
Tak pro začátek nějaká Listina Základních práv a svobod.
Poté nějaká Úmluva o ochraně Lidských práv a svobod.
Pak například Trestní zákoník (podle toho bude mít sankce ten kdo bude poškozovat právo člověka „mít se dobře“ jak jsi psala tlapko)
A různé další dokumenty - ano, ony tu jsou od toho, aby ZARUČOVALY že se bude mít člověk dobře.
Pokud by nebyly, tak se člověk musí starat sám o sebe a svá práva. A to silou a rychlostí. Ale to by byla anarchie. A ta tu díky zákonům není.

Takže ještě abych ti připomenul „člověk může dělat všechno co není zakázáno“.
A pouze z toho vyplývají ony tebou (ne)zmiňované povinnosti.

A mimochodem - pokud ti připadá jako že když se tady lidé baví o psychiatrii že to je něco co se týká „těch jiných“ a že „tebe se to netýká“ tak se připrav že pokud se někomu bude chtít, tak tě na tu psychiatrii dostane. Stačí si počkat na silvestra až se opiješ třeba - a dále má i jiné možnosti. Jako na psychiatrii se můžeš dostat raz dva.
Právě kvůli tomu jak psychiatrie funguje.
A já ti slibuju, že jestli se tam ocitneš, tak si budeš hodně zoufat jak „se nedodržují tvoje práva“ protože „kdo bude věřit bláznovi z psychiatrie“ a u tebe je to konec - protože ani netušíš na co se odvolávat.

Odp10: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 29.6.2010 12:21

Z psychiatrie strach nemám, protože vím, že mají přeplněno. Taky nevím, kdo by mně měl cokoliv věřit, nepotřebuji aby mi někdo věřil. Mít se dobře- to záleží abych získala peníze a tím mě vzniká spousta povinností.Dále žiji v nějakém společenství, třeba rodině nebo mezi přáteli a z toho vznikají další povinnosti, aspoň morální. Píšeš to dobře, ale já to vidím z jiné strany.

Odp11: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 29.6.2010 12:59

To jsou špatné argumenty.

Jako jak rodina, tak přátelé jsou volitelná záležitost.
Výhody z nich plynoucí jistě předpokládají nějaké vynaložené úsilí.
Spíš než povinností jsou ale dobrou MOTIVACÍ aby člověk např. chodil do práce nebo do školy díky které poté nemusí dělat pouze dělnickou práci, ale nějaké jiné, lépe placené místo.

Nicméně - povinnost to pořád není.

Jako pokud si někdo usmylí že mu těch deset čistého za tři-čtyři směny stačí - proč ne, to není povinnost mít TAKOVOU nebo MAKOVOU práci.
A v dnešním sociálním státě si také člověk může usmyslet že nepotřebuje ani ten plat za dělničinu, a že mu stačí jen sociální dávky. Třeba.

Ovšem nedodržování lidských práv v psychiatrii je fakt.
A nadále bude, dokud jim v tom něco nebude bránit. A zatím nebrání.

A to že tě tam nikdo chtít nebude - no tak jestli tomu opravdu věříš, tak tě to může pěkně uklidňovat, ale spíš to naznačuje že toho není moc co by ti vůbec mohli lidé závidět.
A rozhodně bych si na to nevsadil moc.
Nebo jako myslíš že ti lidé kteří tam jsou - že je předtím nenapadlo že „je tam přece nikdo nechce“ ???
Aby se totiž dal člověk zbavit svobody (někam uklidit) tak do vězení to je celkem složité. Ale psychiatrie?
Ein Zwei.
To je bez soudu a nějakého vyšetřování.
A přestože např. při nedobrovolné hospitalizaci se musí do 24 hodin oznámit soudu o držení této osoby a soud musí do 7 dnů rozhodnout...
Tak co když ne?

Jako je známý případ jednoho (po „léčbě“ v prstech ochrnutého a tudíž bývalého) violoncelisty, kdy to soudu nedodali ve lhůtě, nebylo popsáno jak by měl být nebezpečný, dokonce bylo popsáno že nebezpečný sobě ani okolí není, soud si ho ani nevyslechl, rozhodl že tam zůstává a chlapík má život v koncích.
A jak že se tam dostal? V brně si přes ulici vyběhl v trenýrkách a tričku pro rohlíky, večer než zavřou, do večerky.
A sečtělí, důmyslní a všímaví důchodci zavolali policii že „tam běhá nějaký blázen v trenkách“.Pak sanitka. Pak pár měsíců cvokhauz.

Takže přestože proti své vůli může být „odvezen“ člověk akorát při intoxikaci/jevení známek duševní poruchy a ZÁROVEŇ ohrožování okolí (což tyto zároveň dvě věci nebyly splněny) a dále musí být obeznámen soud do 24 hodin (což se také nepovedlo), a má si soud vyslechnout posuzovanou osobu (také se nepovedlo)...

A myslíš si že někdo dostal nějaké sankce?
Nedostal.
Nebo případ kdy dítě v psychiatrické léčebně zemřelo.
Nese za to někdo odpovědnost?
Nenese.

Ono je opravdu hezké když existuje nějaká listina základních lidských práv a svobod. Ale jak je to s jejich dodržováním?
To už je o dost horší.
Další věc je že například soud o psychiatrických věcech nerozhodne sám - to musí mít člověk potvrzení od dalšího psychiatra, že například jeden psychiatr porušil/špatně provedl/ zneužil...
A rád bych slyšel o třeba i jediném psychiatrovi, který někdy byl ochoten veřejně zpochybnit práci jiného psychiatra.

Jo a přeplněno nemají - stačí navyknout na farmaka a můžeš docházet jednou za pár týdnů pro recept. Takže 5 minut práce měsíčně navíc, hodně peněz u psychiatra doma.

Odp12: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 29.6.2010 13:07

Z hlediska „povinností“ to můžeme vzít tak, že když je bezdomovec bez příjmu tak povinnosti nemá, ale taky nemůže nic chtít. Pokud Nic nechceš tak samozřejmě povinnost nemáš, ale na co máš pak právo? Když nic nemůžeš dostat.
S tím „přeplněním“ jsem myslela přímo lůžková zařízení. A k psychiatrovi chodit taky nemusíš, odvykací příznaky snadno přebiješ rumem, ale lépe Whiskou.

Odp13: Co s tou psychiatrii?
Alfons, 29.6.2010 21:15

Bez příjmu nebo s příjmem. Svět se točí dál a nemá to na nic vliv, ani na ropnou skvrnu. Tučnáci si aspoň nemusí mastit peří.;-)

Odp14: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 30.6.2010 10:50

Však Svět se věčně taky točit nebude. Určitě nějaký Pravicový padouch zařídí, aby se přestal točit nebo aby se točil jinak, aby si namastil peří... pardon, kapsu.

Odp15: Co s tou psychiatrii?
Alfons, 30.6.2010 12:25

Do vepřové kýty uděláme kapsu a naplníme olivami a chřestem. Zašijeme a pečeme až upečeme. Mastíme velmi málo a s citem čerstvou ropnou skvrnou. K dostání v supermarketu v půllitrovém balení za 205Kč i s otvírákem. Skvrna plave proti proudu v potoku. Je mastná a snaží se dostat nahoru až k prameni. Lodi v oceánu lepší jezdí, protože mají ve skvrně menší tření. BLAF:-(

Odp15: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 30.6.2010 17:50

http://www.naseadresa.cz/cz/s347/c908-Zpravodajsky-portal/n1435-Infografika-Platy-lekaru

V levem sloupci dole máš důvod proč tě chce psychiatr za pacienta. Nápověda - měsíc má 30 dni, takže na JEDNOM Člověku vydělá plus/minus 1500,- měsíčně.
A protože u něj za ten měsíc strávíš asi... 10 minut... hádej jestli to je výhodné, a pro koho.

Odp16: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 2.7.2010 10:43

Spočítals to dobře i výdaje a daně a sociál a zdrav. pojištění?

Odp17: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 3.7.2010 22:50

Toto je čistý zisk. Sociální a zdravotní a sestřičku a další výdaje si platí z toho. Takže čím víc patnáctistovek měsíčně, tím pro něj líp.

Odp13: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 1.7.2010 19:32

Odvykací příznaky ČEHO že to přebiješ snadno Rumem nebo Whyskou?

To máš asi ověřené jenom teoreticky, viď?

Já se vsadím o co chceš, že „odvykací příznaky“ nebo taky „absťák“ nejen že snadno nepřebiješ Rumem nebo Whyskou, a to mluvíme i o například cigaretách a absťáku na ně, a už vůbec to neplatí u tvrdších drog.

Jestli si to chceš vyzkoušet, jak je jednoduché překonávání závislosti, tak doporučuju nejsilnější variantu nikotinových náplastí/žvýkaček a při tom kouřit. Zvládni to dělat půl roku každý den a budeš mít závyslost jak 20ti letý (jako že 20let kouří) kuřák.
Nebo heroin, jestli máš nějakého známého lékaře tak můžeš poprosit o morfin - tam vzniká závyslost celkem rychle, a nějakou dobu pravydelně užívat. Prodraží se to.

A pak napiš jak se ti povedlo nahradit absťák Rumem a Whiskou.

Jediné co se stane je že bude takový člověk navíc „ožralej“ a tím pádem bude ochotnější spáchat něco opravdu ne moc pěkného.

A k tomu „pokud nic nechceš tak samozřejmě povinnost nemáš ale na co pak máš právo?“
No, tak to je přesně to o čem je psychiatrie a lidská práva. Ty se musí dodržovat. A nesmí být porušována. Ale nedodržují se. A jsou porušována.
A na co pak máš právo? Na všechno co ostatní. Teoreticky.
Ikdyž ty jako nejspíš pracující a asi pyšný člověk kterému většina lidí ani nesahá po kotníky, bys nejradši rozdělovala KDO MÁ MÍT JAKÉ PRÁVA podle toho jak si je podle tebe ZASLOUŽÍ, tak lidská práva o tom nejsou. Ale zato by si psychiatři rádi představovali že ODMĚŇOVAT KOUSKY PRÁV budou lidi podle toho jak submisivně se knim ti lidé budou chovat.

Odp14: Co s tou psychiatrii?
Alfons, 2.7.2010 8:46

A pokud člověk řídí opilý nebo zdrogovaný sebrat doživotně řidičák jako v Polsku. Tam se s ožralejma hajzlama nematlají tak jako u nás.;-):-(

Odp14: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 2.7.2010 10:46

Práva mám Právě taková, jaká se mi daří si pořídit. Na žádné listiny a zákony se Nespoléhám. To je věc patřičných insitucí zajištovat práva těm, kdo si je neuhájí sami.
Ohledně Absťáku jsem Drogy nemyslela, ale ty „zbytečně ordinované léky“ tyto mají jiné vlastnosti než Tvrdé drogy.

Odp14: Co s tou psychiatrii?
Neuvedeno, 2.7.2010 8:52

Stejně jako každý člověk je specialistou a díky tomu je schopen se uplatnit, protože je něco, co on umí a druzí ne, tak také každý člověk trpí nějakou nepatrnou úchylkou od normálu. Někdo větší, někdo menší. Už podle Froida, si klidně normální člověk může vypěstovat tuto úchylku tím, že mozek povzbuzuje a využívá více jedním směrem.
Takže pak tu máme to přísloví,„ každý blbne po svém“ převzaté z ruštiny. Rusové říkají, „každyj duráčitsa po svajemu“.
Jenže je jisté, že někteří lidé jsou na tom o mnoho hůře, než jsou jiní. Existují na příklad takové deprese, že člověk není schopen si vůbec něco přikázat a něco vůbec dělat. Co pak v takovémto případě. To se mají takoví to lidé nechat svému osudu, když přitom existují léky, které od takové deprese přece pomáhají.
Za stovky a tisíce let, co člověk žil a žije se tomu pomáhalo za pomocí šámanů, takže postupně se s toho stal medicínský obor, který odboural tu pověrčivou část šámanství a ponechal tu praktickou část, která člověku pomáhá, když se mu nějaká ta deprese objeví.
Takže psychiatrii a psychiatry bych neodsuzoval, dělají stéjné řemeslo jako jiní lékaři. Pomáhají od utrpení lidem postiženým duševní nemocí.
Jiná věc je, jestli to dělají s citem. Zde platí opět ta mnou převzatá teorie, že dobrý doktor má za sebou hřbitov. Každý doktor se případ od případu učí a zlepšuje. Proto chodí vždy v nemocnicích po vizitách víc dokrorů, aby se mladí učili od starých, zkušených lékařů. Prostě problém je ten, že takto duševně nemocný člověk, kterému se nějaká ta duševní nemoc stane je tak velice duševně nemocný a nesvéprávný, že si nemůže vše ověřit, že postup i léčení bylo správné, adekvátní, nepřehnané. Za něj by to měli dělat jeho nejbližší a v případě, že by s ním bylo špatně zacházeno, tak by měl mít možnost přeložení k jinému psychiatrovi, nebo do jiné psichyatrické léčebny.
Jenže je tu problém. Jak mohou rozhodovat o něm nejbližší, když tomu léčení prakticky nerozumí a nejsou odborníci na způsob léčení a není doložena nesvéprávnost pacienta a jeho zástupce. Všechno člověk prostě umět nemůže, kdyby se rozkrájel, protože kapacita mozku člověka to neumožňuje.
Takže pak nakonec zjistíme, že by v psychyatrických léčebnách měla být větší kontrola nad činností psychiatrů přímo řízená státem a lékařskou komorou.
Existují různé testy, kdy se testují lidé ovládající atomové zbraně, jsou-li duševně normální, aby nezavinili atomovou válku. Tak takové testy zajisté by se měly konat také s psychyatry.
No já myslím, že se již dávno dělají, když tak mě opravte.
Ještě je tu další problém. To jsou právě finace. Duševně nemocný člověk, kterýmu se opakuje jeho duševní nemoc ztrácí schopnost pracovat pro jeho nespolehlivost v zaměstnání a provádění kvalitní práce po celý pracovní den. Tím pak se tento člověk dostává do situace, že je na pokraji bídy, nebo přímo žijící v bídě. Takže pak psychiatrové nemají možnost výdělku běžného lékaře, protože různé všimné je pro lékaře běžná záležitost a na psychyatrii se tedy studenti moc nehrnou. Tím také se i kvalita studentů zhoršuje oproti průměru ostatních lékařských oborů. To ale nemůžeme pro to odsuzovat psychiatry, ale systém, který hůře platí psychyatry než ostatní lékaře. Správně by měli mít větší plat než běžní lékaři, aby se tím odboural ten hendikep všimných od pacientů, když pacient nic poskytnout nemůže.
Další problém je ten, že léčba těchto nemocných stojí v psychyatrických léčebnách mnoho peněz a díky návykovým látkám a velké pracovní zátěži občanů zřejmě těchto pacientů soustavně přibývá a přibývat bude. Tito pacienti nemají kromě důchodu nic, čím by mohly zaplatit tuto léčbu a pobyt včetně stravy. Mnoho s těchto pacientů má důchod velice malý či přímo žádný, takže pak babo raď.

Odp15: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 2.7.2010 10:57

Pane Neuve, skoro ve všem máte pravdu, upřesňuji:
Kontrolu nad Psychiatrickým zařízením vykonává Okresní soud v místě bydliště, každý může se Soudcem promluvit, bohužel často se pacienti soudců bojí. Pokud pošle na soud žádost, je soud povinen ji projednat. Psychiatři jsou pak u soudu jako doma.
Pacientů skutečně je Tolik, že by bylo nerozumné si získávat další, to by Pojišťovna už neplatila, má svoje limity.
Odborně je Psychiatrie dobře ošetřená, lékaři jsou podrobeni složitým Atestačním zkouškám.
Co se týče jejich osobností a vztahů s pacienty.. to je na dlouhé povídání.

Odp15: Co s tou psychiatrii?
ufonek, 2.7.2010 11:11

Dle mého názoru a néjen mého názoru se deprese šíří a bude šířit jako houby po dešti .Příčinu lze zpatřovat v nezdravé společnosti . Tato společnost neví co chce , většina si nepřeje aby to takto pokračovalo , ale dělají vše proto , aby to pokračovalo .Modlou je být úspěšný , kdo není úspěšný není nic .
V současné době a to si přiznejme nemůže mít úspěšný nikdo , kdo nelže a nepodvádí .

Deprese - mezi hlavní psychické příznaky patří plačtivost , snížené sebevědomí , pocit beznaděje a neschopnost radovat se . Typická je váhavost , nerozhodnost , omílání určitých myšlenek a přemítání o možnostech aniž by to mělo nějaký výsledek .

Příčiny deprese :
-depresi lze zdědit
-rodiče vychovají depresivního jedince špatnou výchovou , nemají na něho čas (to platí již několik desetiletí ) Práce na tři směny k tomu jen nahrává .
-rodiče vychovají depresivního jedincešpatnou výchovou (v rodině je alkoholik )
-rodiče vychovají depresivního jedince špatnou výchovou (v rodině je násilník )
-dítě je šikanováno ve škole . Obzváště velká šikana byla v učňovském školství po roce 1989 .
-dítě se stalo svědkem nějaké nepříjemné události ( dopravní nehoda , vražda ...)
-dítě či dospělí se stal obětí znásilnění .
-nezaměstnanost , trh práce je trh a je jen pro někoho ostatní mají smůlu .
-šikana zaměstnanců na pracovišti.
-práce na směny (nedostatek denního světla)
-většina lidí nemá smysuplnou práci
-strach z budocnosti (přiznejte si , vidíte zde nejakou budoucnost ) ?
-zdevastovaná příroda
-pak tu je nebezpečná závislost na druhých , lidé jsou stále více a více závislí .

A člověk trpící depresí by mněl navštívit psichiatra až jako poslední možnost , mněl by dát přednost všem možným alternativám a vyhledat třeba i toho šamana, někdy pomůže zcela změnit působyště .
Rozhodně si nemyslím , že by někomu z dlouhodobého pohledu farmaka pomohla . U člověka užívajíciho farmaka dlouhodobě se vytvoří závislost a zcela automaticky přestanou léky jednoho dne zabírat a bude to jen a jen horší .
Rovněž psychiatrie je známá elektroškoky , a bůh ví co ty mohou v mozku vyvolat ?

Odp16: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 2.7.2010 12:11

To je pravda většinou nejde o depresi ve smyslu Nemoci a nemá u doktora co dělat.

Odp17: Co s tou psychiatrii?
ˇ, 15.7.2010 10:48

Není pravda.
Když ji doktor vyžene, upálí se na náměstí, což je potvrzením toho, že u doktora měla co dělat.

Odp18: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 15.7.2010 11:16

Avšak záleží na tom, zda se rozhodla Svobodně.

Odp16: Co s tou psychiatrii?
ufonek, 11.7.2010 12:45

Na této stránce si můžete vyplnit test :
http://www.deprese.psychoveb.cz/test2

Odp17: Co s tou psychiatrii?
ufonek, 11.7.2010 12:50
Odp18: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 15.7.2010 10:41

To jsou pěkné články, hodí se mi.

Odp15: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 3.7.2010 23:12

Hm, hezká teorie...

a)kde jsi přišel na to, že mají psychiatři nižší platy než ostatní doktoři? Podle světových průzkumů mají o 40% víc než lékaři v jiných oborech.

b)Froid... jako Sigmund Freud? To byl ten co za svůj život souložil pouze se svou matkou a sestrou?
Zřejmě normální člověk který si vypěstoval úchylku.
Zajímavá volba experta na psychické zdraví.

c) Duševně nemocní kteří jsou nesvéprávní... Ano, a to podle koho? Podle onoho psychiatra, který získává peníze za to že udržuje člověka léčeného, tak podle něj se rozhoduje zda je člověk nesvéprávný a zda má být dál léčený (a prachy se dál sypou)? A jakou metodou se zjišťují ony „příznaky“ duševní nemoci? Metodou „Já psychiatr mám pocit že“ ? A jak je to přesná metoda?

d)Šamani po stovky a tisíce let... No tak když už chcete srovnávat, tak šamanské praktiky určitě nezpůsobovaly extrapyramidální syndrom, poruchy pohlavních funkcí, zvýšení cholesterolu, brutální přirustky na váze a dokonce ani starý dobrý maligní neuroleptický syndrom. A samozřejmě další prima věci.
A ani nebyly placeny zdravotní pojišťovnou.

e) testy psychiatrů zda jsou „normální“ se nedělají.
A když už by se dělali tak kdo je bude dělat - psychiatr? Směšné.

Odp15: Co s tou psychiatrii?
ivan, 4.7.2010 0:39

Pane Neuvedeno, nechtěl jsem vstupovat do temat o kterých nic nevím, pouze zde sleduju diskus. Není mě jasné, proč si myslíte, že psychiatři mají proti ostatním medicínským oborům podhodnocený plat a z čeho tak soudíte? Proč si myslíte, že je potřeba balancovat všimné? Ujištuju vás o tom, že psychiatrický pacient se nerovná chudý důchodce. Z čeho tak soudíte? Co zátěžová povolání s velkou zodpovědnotí nebo genetické dispozice? Myslíte si, že neexistují soukromé kliniky mimo systém zdravotního pojištění, nebo naopak pouze na něm závislé? Jak byste se hájil vy, kdybyste se stal obětí zájmového jednání?

Jezdil jsem vlakem z Roztok do Prahy do školy. 1967 Při zpáteční cestě mě zadržela nádražní hlídka VB, že mě prý viděli kouřit a odvedli mě na oddělní k zadržení. Zřejmě na mě zapoměli, mezi tím se vyměnily služby. Když se po několika hodinách začal jeden policajt zajímat co tam dělám, tak jsem mu vysvětlil že jsem byl zadržený neprávem. Skrz pootevřené dveře jsem slyšel jak se domlouvají co se mnou, zřejmě větší šajba rozhodla, že na záchytku, přestože jsem nic nepil ani nekouřil. Prostě mě dovezli do Apolinářké s tím, že zadržet bez odběru. Druhý den si pro mě přijeli k sepsání protokolu a že mě můžou zadržet bez udání důvodu na 48 h. Nenechali mě ani zavolat domů s vysvětlením. Řekl jsem mu, že mě nic vysvětlovat nemusí, ale svým nadřízeným ano. Později jsem pochopil co se stalo, po dobu svého zadržení na záchytce jsem byl pokládán za osobu nesvéprávnou a jakákoliv stížnost nebyla možná. Asi za dva roky jsem šel požádat o rozšíření řidičáku. Ve zdravotních záznamech jsem měl zápis o zadržení na záchytce. Musel jsem jít odpracovat deset úklidových hodin na středisku ve Strašnicích a zůčastnit se protialkoholního školení, pak jsem teprve dostal povolení k rozšíření skupiny řidického oprávnění. Ještě dneska cítím ten vztek na rudýho hajzla na jazyku. Ze zdravotního záznamu to nikdo nikdy nevymazal a z osobní karty taky ne. Zaplať Pánbůh za to, že dneska skoro nikdo neví co to je! Na všechny se vedli posudky na osobních odděleních a zvláštních úkolech a ty byly všude předkládány s milostivou žádostí rudejm sviním o cokoliv.

Pas, řidičák, telefon, škola, školka, příslib, byt, přestěhování se, zaměstnání.

Bezradnost pana Nespokojence je mě naprosto srozumitelná, neřeším jestli je oprávněná nebo ne, ale proč mu nevěřit.

Odp16: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 5.7.2010 2:34

Děkuji.
A mimochodem si představte, že by vás ještě páni rudoši napakovali na psychiatrii.
Jako psychiatrie totalitní versus psychiatrie dnešní (ta v ČR) - je TO SAMÉ !!!!
Stejní „lékaři“, stejná zařízení, stejné postupy.
A mimochodem to že proti své vůli a mají oznámit soudu atd...
No moc to nefunguje.

Nejsem si jistý, ale od 1.1.2008 podléhají lékařské záznamy do skartace, jako že od 1.1.2008 začíná u všech zdravotních záznamů běžet skartační lhůta. Z toho co od vás čtu jsem si udělal názor že pokud by tento váš záznam zmizel, tak byste měl větší klid.
Opravdu si nejsem jistý jak je to právě v případě záznamů ze záchytek, ale myslím že byste si to mohl zjistit.
Odkaz zde: http://www.clk.cz/cz/info/1634-pravni-problemy-zdravotniku/72-nove-zmeny-v-pravnich-predpisech-pro-praci-se-zdravotnickou-dokumentaci.html
Přeji hodně štěstí !!!!

Odp16: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 5.7.2010 2:58

Ještě pro upřesnění bezradnost u mne není.
Já jsem jen velmi nespokojený se stavem ve kterém toto psychiatrické téma je a díky náhodnému shlédnutí dokumentu „Psyhiatrie - průmysl smrti“ a okolnostem že mám známé kteří mají plný invalidní důchod díky psychiatrům, znám podrobnosti jejich „léčby“ a navíc že ani jeden z nich není člověk který by se jakkoli provinil nebo „byl hajzl“ tak mne velice rozhořčuje že se realita extrémně podobá onomu dokumentu.
Takže je nutné s tím něco dělat, studovat předpisy, práva a... no já si tady zejména trénuju argumentaci. Chtělo by to víc „pro-psychiatrických názorů“ a hlavně lepších, tyhle populistické odpovědi o „nesvéprávných bláznech“ mi už připadají příliš snadné.

Kdoví, možná se mi to povede, změnit psychiatrii a vstoupím do dějin podobně jako průkopník David Rosenhan se svým pokusem z roku 1972 :)

Odp16: Co s tou psychiatrii?
Platfus, 12.7.2010 16:42

Ne, že by to sem až tak patřilo, ale připoměls mi historku z doby, kdy jsem se jako branec hlasil u odvodu. To už je ale doba ranného kapitalismu. Jeden můj kamarád, kterej tam byl se mnou, to chtěl uhrát na to, že předstíral homosexualitu. Potom do kolonky „ke kterému útvaru byste chtěl být zařazen“ napsal „k lukostřelcům“. Když byl potom za zataženou plentou ohledán doktorem spustit takovej smích, že znejistěl celou odvodovou komisi, lékař prohodil jenom něco jako „Proboha. Tohle mi nedělejte!“. Pravda, moh si za to sám, provokatér, ale ten den se domů taky nepodíval :-).

Buzerace moci platí asi za každýho režimu. Nezapomenu, jak se mě ten opeckovanej kaprál (hodnosti neumím) snažil zlomit pohledem, asi minutu jsme na sebe beze slova zírali z očí do očí - kdo uhne dřív, chvíli předtím než naposled bouchnul razítkem „Odveden“.

Odp17: Co s tou psychiatrii?
ivan, 12.7.2010 17:58

V dobách hlubokého míru bylo velice těžké změnit zaměstnání. Právo na práci se podobalo spíše zajetí než sociální ochraně zaměstnance. Dostat se od podniku u kterého byl člověk vězněn znamenalo překonat všechny zdržovačky. 2+ 7měs. byla obvyká doba a než uběhla tak bylo vyhlídnuté místo dávno v čudu.

Tehdy jsem dostal několik rad jak se ze své sociální ochrany vykroutit. Prý se to někomu povedlo! Lidé, místo jednoduché věty ,,Dávám výpověď z pracovního poměru ke dni tomu a tomu, se dopouštěli mnoha právních chyb v uvádění paragrafového znění. Výsledek? Zamítnuto!

Další chybou v době kdy bylo třeba o vše prosit bylo napsat. ,,Žádám o výpověď z ........!
Žádost zamítnuta! (žádost není výpověď)

Možnost první.
Jestli pamatuješ, tak se na žádankách o dovolenou uvádělo místo pobytu. Dát výpověď a odjet na dovolenou s určeným místem, byla jedna z možností. Dalo se předpokládat s velkou pravděpodobností, že ti personální odd. pošle vyjádření v zákoné lhůtě do místa trvalého bydliště a ne na tebou uvedenou adresu. (jejich chyba)

Možnost druhá.
Poslat dvě takřka identické výpovědi dva dny po sobě. Většinou odpověděli pouze na jednu a u druhé nedodrželi zákonou lhůtu. (jejich chyba)

Možnost třetí.
Slyšel jsem o klukovi který poslal výpověď:

Dávám výpověď z pracovního poměru ke dni tomu a tomu.
Důvod.
Jsem ve stavu ohroženého těhotenství.

Prý se tomu na personálním bezva zasmáli a hodili podanou výpověď do koše. ( jejich chyba)

Právní sílu měla podaná výpověď, důvod k jejímu podání mohly být třeba krátké rukávy u zimního kabátu v létě. Důvod může mít každý jaký chce.

Odp18: Co s tou psychiatrii?
Alfons, 13.7.2010 8:26

Dnes je situace na trhu práce mnohem lepší a neustále se zlapšuje. Výborná je práce přes agenturu, nebo vyplácení minimální mzdy s doplatkem na ruku. Každý si může vybrat. Jak závidím dnešním pracujícím, že jsem se jejich dnešních výhod nedožil. Totalitu jsem přežil ani nevím jak, ale bylo to o život. Byt jsem měl, práci jsem měl, ale neměl jsem svobodu a banány, což je pro lidský život nejdůležitější. TLAP_BLAF-:-( Jezdit jsem mohl jenom do Bulharska, ale naši lidé mohli studovat i v USA, např. Klaus, takže zde nebylo tak špatně. Iváňuškovi Tlapkovci spusťte piruety. Ať je zase trochu legrace.;-) Pozor, jsou skvrny na slunci a to se projevuje skvrnami na mozku!!!!;-) Zábavní park-START!!!!;-)

Odp19: Co s tou psychiatrii?
ivan, 13.7.2010 17:05

V tvém rudém ráji jsem zažíval každý měsíc minimální mzdu bez doplatku, Alfe! Čím si pracující lid nezasloužil banány? To, že si přežil totalitu, jak sám říkáš, Alfe, je docela škoda! Byl bych si přál, aby ji přežili jiní, třeba ti kteří tuto zem zůrodnili a vybudovali, ne ti kteří ji ukradli i s životama jiných. Bohužel i současný stav rozkradení jsou dotřesy vaší zlovůle. To vy jste zvedli stavidla, uvědomuješ si to vůbec ??! Rudejm sviním už nestačila veškerá politická moc, chtěli i ekonomickou! Druhá a třetí generace rudé plísně už nebyla snílkama o spravedlivém životě. Copak si myslíš, že generálním privatizátorem byl údržbář a přadlena v podniku ve kterém pracovali? Až odeznějí ty skvrny na slunci tak zkus aspoň na chvilku přemýšlet. Třeba se ti ještě rozsvítí!

Odp20: Co s tou psychiatrii?
Alfons, 13.7.2010 20:38

..nestačila veškerá politická moc, chtěli ekonomickou!...Dnes nabízejí ještě větší okrádání slabších sociálních skupin. Pozdravuj v Bohnicích. Zdar vlezdoprdelkům.;-)

Odp20: Co s tou psychiatrii?
ˇ, 14.7.2010 0:10

Ivane, permanentně vidíš rudě a současně tvrdíš, že nejsi rudý. V tom je rozpor. ( - : )

Odp21: Co s tou psychiatrii?
Alfons, 14.7.2010 9:09

To je rudý úpal, člověk pak neví co mele.;-)

Odp21: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 14.7.2010 15:25

Třeba se na něj podívat z více úhlů pohledu, a ještě navíc zezelená.

Odp22: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 14.7.2010 17:34

Myslím černorudý Alfons, ne Ivan.

Odp23: Co s tou psychiatrii?
Alfons, 14.7.2010 18:29

Ivan nebo Lipovan mně zařadili sami od sebe mezi rudochy, takže s nimi zacházím stejně. Jsou to na revanš také křižobolševničtí rudoši.:-);-)

Odp24: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 14.7.2010 19:39

Asi by ti slušela zelená, nedáš se pro změnu k Ekoteroristům?

Odp25: Co s tou psychiatrii?
Alfons, 14.7.2010 23:31

Co kdybychom spolu bojovali proti slunečním skvrnám?;-)

Odp26: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 15.7.2010 10:37

Slunce nech na pokoji Alfie, aby se nerozzlobilo a pak by ses rozpustil a založil by si ložisko ropy pro následující ubohé generace.

;-)...V současné době nemůže mít...
Alfons, 2.7.2010 11:31

;-)...V současné době nemůže mít úspěšný nikdo , kdo nelže a nepodvádí ...k tomu je vhodné mět známosti, kontakty atd. Také se hodí dobrý právník atd....pak lze svobodně žít.

Odp: ;-)...V současné době nemůže mít...
Tlapka, 2.7.2010 12:12

Tak do toho. Proč se nepustil do podvádění a lží dávno když to má Úspěch ? ;-)

Odp2: ;-)...V současné době nemůže mít...
ufonek, 2.7.2010 12:21

Protože někdo dostane depresi ze lží a podvádění .

Odp2: ;-)...V současné době nemůže mít...
Alfons, 2.7.2010 13:06

Protože někdo není vytlemené HOVADO.;-)

Odp3: ;-)...V současné době nemůže mít...
Tlapka, 2.7.2010 14:02

Vytlemené hovado: Upřesni parametry a charakteristiky. Nemůžeš slova používat Jen Tak.

Odp4: ;-)...V současné době nemůže mít...
Alfons, 2.7.2010 15:02

Nemůžeš Tlapko tlapat jen tak tlap-tlap. Co to vlastně znamená?;-) Co si pod tím máme myslet?

Odp5: ;-)...V současné době nemůže mít...
Tlapka, 2.7.2010 15:37

Že chci vědět, co je to „hovado“ je to živé? kolik váží a podobně.

Odp6: ;-)...V současné době nemůže mít...
Alfons, 4.7.2010 6:05

Popusť uzdu fantazii a sleduj Svíci. ;-) Včetně medií. Je to velmi široký pojem který potřebuje širší dizkuzi se širokým společenským záběrem. Chce to celospolečenskou diskuzi aby se pojem blížeji specifikoval. ;-)

Odp7: ;-)...V současné době nemůže mít...
Tlapka, 9.7.2010 10:53

Proč bych namáhala svoji fantazii když se mohu zeptat Tebe, nebo to nevíš?

Odp8: ;-)...V současné době nemůže mít...
Alfons, 10.7.2010 15:45

Už jsi také postižená posametovou degenerací.:-(

Odp9: ;-)...V současné době nemůže mít...
Tlapka, 12.7.2010 12:09

Ne, mám to od narození, je to vada vývoje :-(

Odp8: ;-)...V současné době nemůže mít...
Neuvedeno, 9.7.2010 17:45

Opět se omlouvám za ty své hrubky. Je to opravdu trapné. Jenže času je málo a několikrát přečítat co jsem napsal, na to jsem zase lenivý. Takže tak to je. také už jsem bohužel toho mnoho zapoměl z té gramatiky. Kdyby to četla má žena, tak by všechny hrubky dvakrát podtrhla a pak by napsala výslednou známku.

Odp9: ;-)...V současné době nemůže mít...
Tlapka, 12.7.2010 12:10

Však o pravopis tady nejde Já jsem si ani nevšimla.

Odp17: Co s tou psychiatrii?
Neuvedeno, 10.7.2010 8:46

Pane Ivane. Já jsem myslel na ty skutečně psychicky nemocné. Že skutečně existují o tom není pochyb.
To, že nějaký režim psychiatrii zneužívá ve svůj prospěch je jiná věc. Proto říkám, že by psychiatr měl podstupovat přísné testy a to pravidelně, jako občané každé dva roky musí chodit na technickou kontrolu svého vozidla.
Jestli nějaký režim zneužívá svého postavení v psychiatrii není záležitost občana, kterého státní moc ovládá, ale záležitost, jestli ve státě má vůbec nějakou sílu opozice. Jestli ta opozice může vůbec zvrátit nezákonné činosti ve státě.
Třeba jste tehdy byl tenkrát ještě nezletilý a byl z Vás cítit kouř, takže bylo jasné, že jste kuřák. Dále jste asi byl velice důrazný ve svém mluvení a to bohužel každá moc nesnáší. Jen si prosím nemyslete, že se Vám to dnes nemůže stát. Dnes se asi nahrávají veškeré meziměstské telefonní hovory. Asi též veškeré internetové stránky, veškeré internetové meily. Vezměte si, kolik uličních kamer je v každém městě atd.
Volby jsou ovlivněny přípěvky na volební kampaň. Takové velké podniky si klidně o to dají lidem menší platy, aby přispěly na volební kampaň pro ty co chtějí, aby byli zvoleni. Kdo nemá dostatečné množství na volební kampaň, tak jako kdyby nebyl. Vidíte, že i tak průzračně čistá strana VV měla svého sponzora.
To, že tito skutečně psychicky postižení mnohem hůře shánějí zaměstnání a že tudíž mají horší finanční situaci to se nedá opovídat. Jsou totiž v problematické situaci. Buď se nechat uznat za chorobně chorého a dostat k sobě osobu, která za ně zodpovídá a o něm zcela rozhoduje, nebo se nenechat uznat, ale pak každý podnikatel jej stejně nezaměstná, protože neodvádí standartní kvalitní práci celých osm hodin.

Odp18: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 11.7.2010 18:40

Co jsou „skutecne psychicky nemocni“ ????
Za cely zivot jsem se ani ja ani nikdo z mych znamych, ani vy a ani nikdo z vasich znamych, ani s jednim skutecne psychicky nemocnym nesetkal - Ti lide, kteri jsou podle Vas „skutecne psychicky nemocni“ jsou ti kteri jsou „skutecne cpani psychofarmaky“.
A z jejich ucinku je pochopitelne, ze pote neodvadeji u zamestnavatele vykon.
Existuji tri druhy lidi ve vztahu k psychiatrii -
a)zdravi lide kteri k psychiatrovi nedochazi,
b)lide „lecici se u psychiatra“ kteri k nemu dochazeji - kteri at k nemu vstoupili s jakoukoli problematikou, jsou po case prohlaseni za „skutecne psychicky nemocne lidi“ - protoze se tak projevuji- ucinky leku, ze- avsak psychiatri klidne budou dal tvrdit ze „za to leky nemuzou, to jejich nemoc, je treba leky dal uzivat“
je to podobne jako kdyby lekar tvrdil, ze cigarety nijak zdravi neskodi a rakovinu nezpusobuji, ze ta rakovina by se u toho kuraka projevila stejne, a nezavisi jestli 50 let kouri 2 baliky za den nebo ne.- v pripade psychiatrie to je dokonce jeste lepsi, protoze aby onen lekar tvrdil stejnou uroven veci jako psychiatr,tak by musel hlasat ze cigarety rakovinu nejen nezpusobuji, ale dokonce ze ji leci, a kdyz uz ji clovek ma, tak by mel kourit dal a nejlepe vic, ze mu cigarety pomuzou:)
c)lide kteri behem psychiatricke lecby zemreli

Psychiatr „by mel podstupovat prisne testy“ - Ha Ha Ha.
Pro srovnani s technickou kontrolou vozidla - no ja jsem nikdy nepotkal auto ktere by bylo schopne lhat. Ani jsem o takovem automobilu neslysel.

Takze opet pekny blabol - opet „teoreticke zkusenosti zalozene na pocitu o kterem jsem tak akorat mozna neco nekdy nekde videl v televizi, myslim, ale mozna jsem si to trochu popletl“ typ nazoru.
Zbytek prispevku je uz naprosto paranoidni kus debility - zamyslel jste se nekdy kolik sil by muselo padnout aby tato vase konspiracni teorie mohla fungovat? Jen kolik lidi by muselo na tomto pracovat? Dyt to je blbost.
Na to nikdo cas nema a za sledovani ostatnich nikdo nic nedostane. Jinak bych to davno delal, mne by to urcite bavilo. Pristupoval bych k tomu jako psychiatri ke svym pozorovanim - a normalne bych si vymyslel zpravy, za ktere bych pote dostaval penize.
Ikdyz na ty mezimestske hovory... no asi by vam dva lidi stacili - osobne by mne zajimalo kolik lidi jeste mezimestske hovory vola - kdyz na telefonovani se pouzivaji mobily (u kterych zadne mezimesto neni, ze).
Takze preju hodne stesti, s takto pseudo-odbornymi nazory sklidite jiste velky uspech hlavne u publika kolem 11-15ti let veku. Ikdyz nezkousel bych ve vasem pripade nejake inteligentnejsi 15tilete deti - ony by se vas mohly ptat kde jste na tyto nazory prisel a mohl byste se trochu ponizit.
Preju mnoho zdaru pri vzdelavacich besidkach ve skolkach!!!

A k vasim ulicnim kameram - mate predstavu jakou maji rychlost snimani? 3 snimky za MINUTU. A rozliseni taky asi Full HD nebude.

Odp19: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 12.7.2010 12:16

Jakto že nejsou, psychotik je skoro v každé širší rodině. To jakobys řekl že neexistuje podprůměrný intelekt, však je to vždycky jeden mozek. Taky je nelogické, že by si lékaři přidělávali sami práci, jakoby chirurgové lámali lidem nohy, aby jim je mohli sádrovat. Nebo Internisti prodávali cigarety. Není v tom logika. Třeba taky někdy si něco přečíst.

Odp20: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 18.7.2010 14:42

hm, tak chirurgove by s lamanim nohou a naslednym sadrovanim ztratili celkem dost casu. Psychiatr svou „ambulantni“ lecbou ztrati 5 minut. „Jak jite, jak spite, tady predpis, za mesic nazdar“ a 1500 je doma.
Kolik asi by se asi dalo takovych pacientu obslouzit timto zpusobem za mesic?
Psychotik v kazde vetsi rodine - ne pokud se v te kazde vetsi rodine nepodavaji psychofarmaka k druhe veceri.
Psychiatrie je cisty zisk.
A to ze nejsou v lecebnach penize na opravy... Hehe, a jakou zivotni uroven maji psychiatri? To nemohou pro blaho svych pacientu na svoje naklady vzit hypoteku, kdyz jsou verejne finance v tak spatnem stavu? Jaka slava by pote se roznesla o takovem skvelem psychiatrovi, ktery si dokazal odtrhnout od vlastni huby aby nakrmil, osatil a pomohl nebohym svym pacientum:)
To ze je psychiatrie veda, nebo ze nekomu pomaha, nebo ze cokoliv leci... tak tak by to byt melo.
Ovsem neni. Je to pouha utopie. A nikdy to nic jineho nebude.
A jestli si mam neco precist - co jako? Nejake psychiatricke pseudovedecke blaboly? To jsem cetl.

Odp21: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 22.7.2010 10:25

Skutečně bych ráda věděla Kolik těch psychiatrů znáš? Vyjmenuj.

Odp20: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 19.7.2010 20:39

Opravdu „psychotici“ neexistuji.

Pokud mate pocit ze je nekdo ve vasem okoli „psychotikem“ tak jsou tri moznosti:
a) je nadopovan psychofarmaky ktere toto vyvolavaji
b) je to narkoman/uzivatel drog ktere toto vyvolavaji
c) trpi akutni/chronickou/vrozenou SOMATICKOU nemoci nebo nasledky zraneni, ktere souvisi s CNS a toto vyvolavaji.

-to v pripade ze mluvime o „psychozach“ (bipolarni afektivita, deprese, a nakonec favorizovany cerny kun -schizofrenie, u ktere napriklad dodnes neexistuje metoda jak zjistit priznaky - avsak psychiatri se klidne budou tvarit jako by pacienti meli prinest dukaz ktery by jejich „nalez“ poprel - kdyz nemaji dukaz ktery by je dokazoval, coz je extremne zajimavy pristup:)


Nic vic:)

Odp21: Co s tou psychiatrii?
iva, 19.7.2010 20:51

Máte nějaké zkušenosti s psychiatrickýma potížema. Je možné, že z psychických problémů začne člověku zaléhat v uchu a točit se hlava? Syn řekl neuroložce, po její otázce na co se léčí otec, že má tonotus a ona hned řekla, že to má tinitus a napsala muléky, které vůbec nepomáhají. Hlava se mu točí stále a mívá i záchvaty vzteku, když s ním situaci řeším. Přitom bere citalopram na uklidnění. Už nevím co dělat dnes šel ve svém volnu ještě na ušní a taky vše v pořádku jen ho poslali na podrobnější vyšetření do nemocnice a myslím si, že to má z psychiky. Dělá v hluku, ale měl ted měsíc nemocenskou a točení nepřestalo

Odp22: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 19.7.2010 21:32

Malatnost a mdloby jsou uvedeny u citalopramu jako vedlejsi ucinky. Dale doufam, kdyz ho uziva, ze vasemu synovi neni mene nez 24 let...

Osobne VELICE nedoporucuji abyste jen tak tyto leky sami vysadili - onen „abstak“ na ne muze zpusobit celkem problemy. Vazne problemy.
Informujte se u lekare ktery vam je predepisuje jakym zpusobem snizovat, popripade alternativy teto lecby.

Zalehani v uchu nemusi byt pouze z „poradnych nemoci“ ucha, ale naprikald z ekzemu v uchu, ktery nespecificke vysetreni neodhali, a je nutne specialni - moji lekarku to shodou okolnosti napadlo - a bylo to tam:)

Jestli syn kouri, zvazoval bych moznost prestat kourit - jak mdloby, tak ucho z toho mohou byt.

Pokud syn pracuje v hluku, predpokladam ze jde o nejaky vice-smenny provoz.
Cili casu na pravidelny sport asi ne-e. Ovsem ten je, bohuzel, nutny - napr. Jiri Krampol leci sve deprese v posilovne. Co boxovaci pytel a nejakou knizku o boxu poridit?

Tohle vsechno teda v pripade ze neprodel nejaky uraz, od ktereho to zacalo.

Odp23: Co s tou psychiatrii?
iva, 19.7.2010 21:52

Též mu říkáme, že neumí odpočívat ve volném čase hraje na počítači online hry. Je mu 22klet tak to zas takový rozdíl není předepsala mu to neuroložka a ještě nějaký lék na tinitus, ale ten už doužíval. Uvidím co mu řeknou po vyšetření ve fakultní nemocnici za dva týdny

Odp24: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 19.7.2010 22:07

Doufam ze ne Fakultni nemocnice Brno Bohunice, oddeleni psychiatrie.

Nedostatek fyzicke aktivity opravdu muze zpusobit (a zpusobuje) psychicke problemy - depresemi a „panickymi poruchami“ pocinaje.
Aspon behat pred spanim!
(pred praci, totiz pred sestou rano, je to podle mne celkem nechutne:)
staci blbych 10-15 minut denne a za tyden mladeho psychicky ani nepoznate.

Odp25: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 22.7.2010 10:26

Dobrá metoda, načase si ji nechat patentovat a budeš mít peněz víc než ten psychiatr.

Odp26: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.7.2010 0:53

Tlapko ja osobne doufam ze ty nikdy nic takoveho delat nebudes. A patentovat to nejde.

Odp27: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 30.7.2010 11:33

Pravdu máš, že pacienti jsou vždy nějak vytuhlí ať už po lécích nebo od deprese. Místo běhu bylo by dobré je speciálně rehabilitovat. Ovšem vykládej to někomu. Pokud nejsi odborník, nikdo neposlouchá a kdybys byl, překročil bys instance a vyhazov.

Odp23: Co s tou psychiatrii?
ivan, 19.7.2010 22:56

Ak. nespkojenče. S tinitusem žiju už spoustu let, ani vlastně nevím od kdy. Tinitus není porucha sluchu, ale nezvukové vnímání šelestů nebo pískotů které se tvoří přímo v mozku. Jeho vnímání a uvědomomení si ho, je většinou v klidových stavech během večerního ticha, tedy nesouvisí přímo s přenosem zvuku, ale je zřejmě způsoben dlouhodobou hlukovou zátěží nebo geneticky. Co vím, tak jím trpí i hudebník Pavlíček. Když navštívil svého doktora se svým obtěžujícím problémem, tak ten mu řekl na rovinu aby si koupil barák u jezu, čímž naznačil, že je tinitus takřka neléčitelný. Jediným východiskem je zvyknout si, nebo sebevražda.

Odp24: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 20.7.2010 8:57

Pokud duševní nemoci neexistují, pak mozek nemůže mít hmotnou povahu jako ostatní orgány, které Všechny mohou býr narušeny ve své funkci.

Odp25: Co s tou psychiatrii?
a.n, 21.7.2010 13:37

Proc se tedy leci nehmotne dusevni nemoci hmotnymi psychofarmaky s hmotnymi a hmotnistnimi vedlejsimi ucinky (pokud nejake jine nez vedlejsi ucinky vubec maji) ?

Odp26: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 22.7.2010 10:27

No nedá se nic dělat. mozek je utvořený z hmoty, ovšem pokud by někdo byl takový že by v prázdné hlavě měl nesmrtelnou duší pak je to pravda.

Odp24: Co s tou psychiatrii?
a.n, 21.7.2010 13:39

No, tak to je super - a co ze jste to chtel timto prispevkem rict, krom toho co je tinitus?

Odp19: Co s tou psychiatrii?
Neuvedeno, 11.7.2010 22:12

Koukám pane aktivní nespokojenče, že Vy jste taková osoba, která brzo z každýho udělá blbce a jediný, kdo má pravdu jste vy.
Navrhl bych Vám, abyste jen tak na zkoušku šel do blázince a byl tam s těmi, kteří tam jsou, abyste poznal co to je když je někdo blázen, když tvrdíte, že žádní takoví neexistují. Možná, že si myslíte, že pracuji v psychiatrii, ale to se náramně mýlíte. Já s psychyatrií nemám nic společného, jen tvrdím, že to je zaměstnání jako každé jiné. Mělo by být konrolováno, protože jde o práci s lidmi a to ještě s lidmi, kteří se těžko mohou sami obhájit. Jenže je to asi tak, že jich je málo a kdyby se ty zkoušky dělaly každý druhý rok, tak už by pak nebyli asi vůbec žádní. Tak se holt od toho konrolování jejich psychického stavu upouští.

Odp20: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 12.7.2010 2:32

A ti praví blázni v blázinci jsou jako NEdopováni nejakými psychofarmaky?
Jestli tam bude JEDINÝ „blázen“ který není na farmakologické léčbě, klidně svůj názor změním.

Odp20: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 12.7.2010 12:21

Kontrola existuje ze strany Ombudsmana, co se týká Odborné kontroly, málokdo psychiatrii natolik rozumí, kdo by to mohl kontrolovat a kdo by toho člověka určil. Nakonec psychiatrů stále ubývá je to Neatraktivní.

Odp21: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 12.7.2010 15:04

Ombudsman vydává pouze doporučení.
A s těmi se nic neděje.

Odp22: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 12.7.2010 16:41

Ombudsman nařídil pacientům Podávát Kávu a to se stalo. Pacienti se pak rozčilili, poprali, polili, pozvraceli, ale nevadí. Kávu mají denně.

Odp23: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 18.7.2010 14:50

Jenom jestli tohle pacienti nedelali i pred kavou.

Odp23: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 18.7.2010 14:52

PS: a co cekate od lidi nafetovanych omamnyma latkama? Vybrane chovani dle spolecenskych norem a anglicke vychovy? To snad ne...

Odp24: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 19.7.2010 8:13

Toto je Velmi zjednodušené pojetí. Realita je složitější.

Odp25: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 19.7.2010 20:19

Omyl. Realita je celkem jednoducha.

Odp26: Co s tou psychiatrii?
Platfus, 20.7.2010 9:23

Aktivní nespokojenče, překvapuje mě vaše nezdolné přesvědčení o vlastní pravdě. Ráčíte být z oboru?

Odp27: Co s tou psychiatrii?
Alfons, 20.7.2010 9:36

Aktivní nespokojenec je lepší než aktvní hnijící spokojenec. Ten první je záruka pokroku k rychlejšímu konci lidstva.;-)

Odp28: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.7.2010 0:55

Rychlejsimu konci? Lide na psychofarmaticke lecbe se dozivaji nizsiho veku nez lide bez psychofarmak. Z toho si myslim ze plyne spis pomalejsi konec lidstva.

Odp25: Co s tou psychiatrii?
a.n, 21.7.2010 13:42

Btw - proc pacienti az do zasahu ombudsmana nedostavali kavu?
Jako proc by nemeli dostavat napriklad zbrane a strelivo bych pochopil, ale kavu... ???

Odp26: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 21.7.2010 15:39

Kávu mohou pacienti samozřejmě dostávat, ale ne ti, co mají sklon k extrémním afektům.

Odp27: Co s tou psychiatrii?
a.n, 21.7.2010 17:22

Proc?
Takze pokud je clovek zvykly na kafe (kofein je navykovy), a ma sklon k extremnim afektum, tak je lepsi mu jako tu kavu nedat, at ma abstak na kofein, je nervozni, kdyztak vybouchne - aaaaa, a potom nastupuje „lecba“ kterou proplati pojistovna jinou castkou nez kavu, ze - ano, to je logicke.
A dale ten clovek co je exremne afektivni se pozna hadam tak, ze osetrujici pseudo-lekar napise do papiru „exremne afektivni - nemel by dostavat kafe“

Mozna by bylo zajimave tlapko kdyby tobe nepodavali treba pecivo. Nebo nejakou jinou, ne zivotne dulezitou potravinu, kterou mas v oblibe.

Odp28: Co s tou psychiatrii?
Juras, 22.7.2010 9:46

Alkoholik zavřený psychině by měl dostávat erární pivo nebo raději rum?

Odp29: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.7.2010 0:28

Kafe ale prece nezpusobuje to same co alkohol, soudruhu :)

Odp29: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.7.2010 0:58

Pokud dale vim, tak nekteri beznadejni alkoholici u nichz neni moznost zbaveni/omezeni zavislosti v te lecebne od znamych nebo pribuznych dostavaji dosti casto flasku. Aby to uz dlouho netrvalo. A eutanazie to technicky vzato neni.

Odp29: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.7.2010 2:29

A existuje oddeleni lecby zavislosti na kafe?
Je zakaz pozivani kavovych napoju za volantem?
Protoze oddeleni lecby zavislosti na alkoholu existuje a zakaz jeho pozivani za volantem taky.
A tento rozdil v pristupu je kvuli UCINKUM, ne jestli vyvolavaji ZAVISLOST. A to jsou dve ruzne veci.

To jenom tak pro vsechny, kteri by chteli srovnavat alkohol a kavu.

Btw- zavislost vyvolava kde co, napr. na cokoladu se da vypestovat celkem slusna, pak taky na cukr, posilani smsek, pouzivani PC... A treba na sex taky.

Odp26: Co s tou psychiatrii?
Juras, 22.7.2010 9:45

Proč by měli dostávat kávu? Ať si ji koupí, ne? Kdybych požadoval čokoládu nebo bábovky, že su na to zvyklé, tak by ombudsman taky nařídil, ať mi to podávají sestry? Kdo to bude platit?

Odp27: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 22.7.2010 10:11

navíc Ombudsman nařídil, že pacienti mohou kouřit „kolik chtějí“, ovšem aby Tolik kouřili kolik chtějí, na to nemají dosti peněz, jsou v „hmotné nouzi“ nemusí platit ani pobyt. O cigarety se perou ještě více než o kávu.

Odp28: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.7.2010 0:37

A oni ti pacienti si snad mohou kdykoliv zajit koupit cigarety, kdyz jim nahodou dojdou?
Protoze clovek na svobode si muze zajit klidne ve 4 rano na benzinku.
Tleskam ombudsmanovi za tyto novinky o kterych tady ctu poprve - sice to jeste neni dokonale dodrzovani lidskych prav a neomezovani svobody, ale jiste krok spravnym smerem!
Mozna sestry by mohly chodit na cigarety pacientum, kdyz pacienti chteji jit kourit ve 4 rano a uz nemaji co.
Ano, cigarety jsou pomerne navykove. Ale holt kdyz chce nekdo omezovat jine v pohybu, tak at mu veci o ktere tim prisel nahradi.
Ohledne penez na ty cigarety... Muze se upravit davkovani a druhy leku, a za usetrene penize nakupovat cigarety. Nebezpecnosti nedosahuji ani ke kotnikum psychofarmak.
Btw- pacienti kteri nebyli zvykli pit kavu s ni ani v psychiatrickem zarizeni nezacnou, takze zvyk na kafe si prinesli „z venku“. Takze prosim - dovolte jim at si ji nakupuji sami. Pokud se vam nechce, nakupujte vy a varte vy.

Odp29: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 23.7.2010 10:03

Sestry Samozřejmě pacientům cigarety koupí, a ještě rády, ale pacienti nemají peníze a Nikdo nemá ten rozum aby Cigarety dal do lékopisu. Ani ombudsman.

Odp28: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.7.2010 0:48

Dal mne jeste napada - kdyz jsou v „hmotne nouzi“ - to by jinak byli bezdomovci mimo ustav?
No bezdomovci si na cigarety vyzebraji, nebo vyberou popelniky nekde na zastavce, nebo prohrabou popelnice a najdou neco co by se dalo zpenezit a za tyto penize koupit cigarety.
Jiste, to je celkem (podle mne) nechutne, nicmene jejich potrebu jim to uspokoji. Ucel sveti prostredky, jak se rika.
A maji moznost zebrat nebo vybirat popelniky/popelnice v techto „zdravotnickych“ zarizenich? Pokud ne, tak co jim v tom brani? Nejaky „Řád“ ústavu v kombinaci se zavrenyma dverma?
No, takze kdyz je jim braneno aby si opatrili svoje, pro ne dulezite veci, svym zpusobem - no, tak jim je budou opatrovat ono zdravotnicke zarizeni.

Odp29: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 23.7.2010 10:05

Však je vybirají, popelnice i odpadkové koše, ale nikdy tam není dost pro všechny. Když je v hmotné nouzi, znamená to že nemá žádný důchod ani zaměstnání a dosává sociální dávky.

Odp28: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.7.2010 3:51

A kolik veci pacienti tak muzou delat, kdyz nemaji porad jenom kourit?

Co tam je za vybaveni u ktereho se da travit volny cas?
Bych tipl tak Clovece nezlobse ve kterem chybi figurky a kostky. A mozna i vetsina te hraci desky.

Knihy maji? Pocitace maji? Pristup na internet maji? Pristup k elektrine, pokud by si prinesli vlastni notebooky, maji? Muzou koukat na DVDcka do noci, nebo museji jit brzo spat? XBoxy si mohou zapnout do televize? Muzou si jit zabehat na hodinu? Muzou si pozvedat cinky kdyz maji chut? Muzou si odejit vecer do nejakeho napr. sportovniho oddilu na trenink? Muzou napriklad delat sparink bojovyach sportu na chodbach? Muzou si jit uvarit nejake nove jidlo podle receptu-kdykoliv? Muzou si jit nakoupit veci potrebne k priprave toho jidla? Kdyz jsou treba v te „hmotne nouzi“, maji pristup ke kniham, informacim nebo moznostem rekvalifikace? Muzou si do lecebny objednat neco cim by si zkratili dlouhou chvili a napriklad to bylo treba i dost pbjemove velke?

Maji soukromi?

Protoze tyto vsechny moznosti, a mnoho dalsich, maji lide mimo psychiatrii a take diky nim lide mimo psychiatrii kouri podstatne mene/zda-li vubec, v porovnani s psycho-pacienty.

Maji vubec na neco z tohoto chut, kdyz jsou nadopovani omamnyma latkama, znamyma jako psychofarmaka?

Nebo to maji cele dny jenom soulozit? A jak, kdyz psychofarmaka zpusobuji poruchy pohlavnich funkci?

Takze protoze pacienti nemohou delat velkou cast veci jako lide na svobode, tak mozna proto ombudsman naridil aby mohli aspon kourit kolik chteji. Tim se totiz da zabit celkem hodne casu.
A navic kdo si hraje - v tomto pripade s cigaretou - nezlobi.
A ze „psychicky nemocny“ clovek ma, diky listine zakladnich prav a svobod, moznosti zlobeni celkem velke.

Jestli se o cigarety tak moc perou, tak jim dejte vic cigaret, nez je potreba. Levny lulkovy tabak, papirky a filtry jim kupovat. Oni stejne nezvladnou vykourit vic nez tech 80/osobu na den.
I tak to vyjde levnej nez kolik si uctuji spolecnosti za psychofarmaka.

Odp29: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 23.7.2010 10:11

O jejich vyžití se starají Režimové sestry a na psychiatrii jsou Dílny různého charakteru, Atelier, Knihovna, tělocvična, na Odděleních bývá Klubovna pravdou je že místností pro ně přímo na oddělení je málo, aby měli dostatečné soukromí. O tom Ombudsman moc se nerozepsal, protože by se musely postavit další budovy, Léčebny jsou postaveny před 100 lety za Rakouska a od té doby Nikdo žádnou nepostavil, kde by byla tato práva pacientů zajištěna.

Odp30: Co s tou psychiatrii?
an, 23.8.2010 0:27

No ono by mozna stacilo udelat nejake nepruhlednejsi moskytiery nebo platene ohradky kolem posteli a se soukromim by to bylo z 80% vyreseno - be pristavovani budov.
A to vybaveni tech dilen, atelieru a klubovny je jake?
Samostatnou kapitolu bych venoval Knihovne a tlocvicne.
V knihovne je kolik knih? A napriklad kolik kopii aktualizovanych skript o psychiatrii - aby se pacienti mohli poucit o sve „chorobe“ nebo nejake knihy od D.Rosenhala - naprosteho prukopnika v oblasti verohodnosti psychiatrie.

A v telocvicne je jake vybaveni? Smradlavy praskly mic a par chciplych krys?

Kruhy, bradla, zebriny, jakekoliv formy zavazi nebo stroju ani zminovat nebudu - hlavne na co by to tam bylo, kdyz maji pacienti extrapyrimidalni priznaky z farmak a tudiz ztuhle svaly, cili se nemuzou poradne hybat, ze:)

Odp27: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.7.2010 0:40

Ano, at si ji koupi, ja jsem pro - jenom teda, nebude tem pacientum v nakupu branit treba... zamcene dvere, mrize, kazajika, zmatenost z psychofarmak... ??

Odp28: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 23.7.2010 10:13

Pokud je pacient zavřený, Denně si nahlásí, co si chce koupit.

Odp29: Co s tou psychiatrii?
an, 17.8.2010 15:57

A je mu to koupeno, nebo to tim „nahlasenim co si chce koupit“ konci?

Odp30: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 17.8.2010 17:22

Podle toho co to je. Třeba alkohol, výbušniny a střelné zbraně nedostane, ani když si je nahlásí.

Odp31: Co s tou psychiatrii?
an, 23.8.2010 0:14

Takze kdyz si nahlasi ze chce nakoupit kilo svickove a nejake koreni aby si ji mohl pripravit - protoze radsi ani nevedet jake blafy tam davate - tak sestry nakoupi jo?
Ha ha ha, ted jeste tu o popelce.

Odp24: Co s tou psychiatrii?
Neuvedeno, 18.7.2010 20:19

Psychiatři se obávají o svůj život a tak všechny agresivní nadopují práškama. Pacienti si na prášek za čas zvyknou a chtě nechtě musí dostat zase silnější dávku, protože jinak by na ně prášek už nefungoval. Když už ani to silnější množství nezabírá, tak se musí nasadit jiný prášek. Za čas si zvyknou na všechny a ledviny a játra mají zničené. Je to obtížné. Co byste radil vy dělat s agresivními lidmi, kteří si jen tak na něco vspomenou a už je chytá vztek? Bohužel některé věci se na světě vyřešit nedají a když se pak někdo najde a chce svět změnit z minuty na minutu revolucí, a zabít přitom spoustu lidí tak je to opravdu těžké.
Kdyby takového Hitlera tenkrát před druhou světovou válkou zavřeli do blázince mohlo být spoust lidí živo a zdrávo.

Odp25: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 19.7.2010 8:14

Psychiatrii ani psychice zatím nikdo neporozuměl. Ani Váš názor neblíží se realitě.

Odp26: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 19.7.2010 22:27

V tomto pripade, kdyz psychiatrii ani psychice zatim nikdo neporozumel, je velice zajimave, ze se tedy nekdo prezentuje jako „doktor lecici psychiku“ kdyz ji ani neporozumel.

Odp27: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 22.7.2010 10:29

To je tím, že se Psychiatrií prostě Nekdo zabývat musí. Možná by to bylo lepší zajistit Šamany, zaříkávači a vymítači Ďábla.

Odp28: Co s tou psychiatrii?
Alfons, 22.7.2010 11:33

Proč se musí zabývat psychiatrií? Podej důkazy!!

Odp29: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.7.2010 1:07

Souhlasim Alfonsi. Nikdo se tim zabyvat nemusi.

Akorat banda linych a neschopnych lidi (mam pokuseni pouzit uplne jine podstatne jmeno:), ktere v mladi tak akorat ostatni normalni deti triskali jak psy, tak ti se ustanovi „experty na psychicke zdravi“ a „jeste to tem darebakum a jim podobnym, kteri je sikanovali kdyz byli mali, poradne ukazou“.
No proc ne, pomsta byva sladka, ovsem pozor aby to nedopadlo potom tak jako s tim docentem z prahy, nespokojenym pacientem a macetou. To pak litaj ruce vzduchem:)

Odp25: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 19.7.2010 20:14

„Co byste radil vy dělat s agresivními lidmi, kteří si jen tak na něco vspomenou a už je chytá vztek?“

-Nic. Proste cekat. Od toho je myslim trestni zakonik a tresty z nej vyplyvajici, aby resil co s clovekem ktery je agresivni, nebo presneji receno - jak se cenni trestne ciny. Jako jestli je „agresivni“ a „uz ho chyta vztek“- co je komu do toho, dokud nic nespachal?
A pokud mate pocit „co by mi takovy clovek mohl udelat“ tak si kupte peprovy sprej a vyuzijte paragraf 29 trestniho zakona o nutne obrane. Nebo naucit nejake bojove umeni. Jenom bacha, aby uz byly napachane nejake skody, a ne ze „on mne chtel napadnout“ a jedina vyditelna skoda by byly poskozene oci „toho blazna“ tim vasim peprovym sprejem. Neprimerena obrana - na to bacha.

V prvni vete pisete ze „psychiatri se obavaji o svuj zivot a tak vsechny agresivni nadopuji praskama“
-omyl, psychiatri jenom vsechny co mohou, nadopuji praskama, nebo injekcema, a jako bonus pripominam ze dale mnoho psychofarmak agresivitu VYVOLAVA.

Ono by ale bylo zajimave pozorovat pokud by nekdo s vycvykem v bojovych umenich (idealne Krav Maga) se dostal pod pracky psychiatrum, odmitl by se lecit, a byl prohlasen za blazna a proti sve vuli mu bylo zkouseno aplikovat nejake latky. Opravdu jsem zvedavy jak by takoveho cloveka personal zkusil zvladnout a kolik by na strane personalu bylo ranenych. Mozna i mrtvych - a pro onoho cloveka naprosto beztrestne, protoze - predtim byl prohlasen za blazna, a podle nasi ustavy „osoba psychicky nemocna nepacha trestny cin“

Dalsi vec, kdyz napriklad je clovek diky -financne z toho motivovanym - psychiatrum prohlasen za toho blazna (ikdyz tomu tak neni) myslite si ze napriklad nemusi odvadet dane? Preci jen je psychicky nemocny (tvrdi psychiatr), a nepacha trestny cin za ktery by byla aplikovatelna ochranna lecba - tam totiz neplaceni dani nespada.

Hitler ve svem programu zminoval Eugeniku, ktera byla vymyslem psychiatru, takze de facto psychiatri byli ti kteri dali hitlerovi zelenou.
Na druhou stranu, kdyby tenkrat Hitlera zavreli do blazince, kdovi co by delal Stalin a jestli by to nakonec nedopadlo jeste o trosicku hur :)

Odp26: Co s tou psychiatrii?
Neuvedeno, 20.7.2010 11:13

Řekl bych, že v psychiatrické léčebně pobývá velké množství lidí, co je k tomu odsouzeno soudy. Takže se tam dostali, protože už byli agresivní. Ti co se tam dostanou jinak, tak je to třeba stářím, že už mozek není dostatečně prokrvován a dotyčný má nějaké sny ve kterých žije a myslí si, že to tak je. Za nějakou dobu se mu to třeba zlepší a pak, protože je starý, tak se mu to celé zase vrátí a opakuje. Stáří holt se ve zdraví přežít nedá. To jsou zákonitosti života, že jednou člověk musí umřít. U každého je to jinak, podle toho jaký má kořínek.
Vidíte, paní Tlapka říká, že v psychitrických léčebnách jde také o to, aby pacienti nezabili jeden druhého, když jim to nemyslí a jsou ještě agresivní a leží spolu v jednom pokoji.

Odp27: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 20.7.2010 11:40

To se bohužel už taky stalo.

Odp28: Co s tou psychiatrii?
a.n, 21.7.2010 17:27

Tak to by asi mely sestry pobyvat mezi pacienty a ne si valet sunky nekde na osetrovne u televize.
A branit svym vlasnim telem!!

Pobyvani mezi pacienty podotykam nebude ani zdalka tak fyzicky narocne jako stary dobry 3-smenny provoz nekde ve fabrice.

Odp29: Co s tou psychiatrii?
Platfus, 21.7.2010 17:50

Aktivní nespokojenče, máte vskutku svébytné názory. Znám jednu sestřičku z LDN, která si díky neustálé manipulaci s pacienty přivodila závažné problémy se zády. Může jí blažit leda tak to, že si jednou se svými pacienty v LDN vymění pozici.

Podle vašich komentářů začínám váhat, jestli a. n není jenom Romantikův nový nick :-).

Odp30: Co s tou psychiatrii?
an, 21.7.2010 23:30

Ja znam hromadu lidi kteri si privodili problemy se zady bez toho aby byli zamestnani v LDN.

Dale Lecebna Dlouhodobe Nemocnych je neco trochu jineho nez Lecebna Psychiatricka.
Tim chci rict ze napln prace v LDN je zrejme trochu fyzicky narocnejsi nez na psychiatrii.
Kde jak uz vime dlouho sestry pacientum nemusely ani uvarit kafe:)

Odp31: Co s tou psychiatrii?
Platfus, 22.7.2010 15:13

Jestli je LDN naročnější fyzicky, pak asi psychiatrická léčebna bude náročnější psychicky. Musíš pořád někomu rozmlouvat sebevraždy a jednat s lidma, co si o sobě myslí, že jsou Napoleon Bonaparte. Tak jako tak, žádná slast :-).

Odp32: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.7.2010 1:11

Kazda prace je psychicky narocna - je to prace:)
Jedna cigareta zkracuje zivot o 5 minut, jeden pracovni den o 8 hodi, vime:)
Ohledne toho rozmlouvani a jednani...
Nemusim. Nikdo nemusi.
A jestli to nekdo chce delat - at ma na pameti ze se jedna o „zdravotnickou“ praci, a ta je ne povolanim, nybrz poslanim.

Odp32: Co s tou psychiatrii?
an, 17.8.2010 18:34

Navic LDN je narocnejsi i psychicky pro personal, protoze v psychiaricke lecebne se daj injekce do zadecku a pacienti jsou pak zhruba stejne psychicky narocni jako kus cihly.

Odp29: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 21.7.2010 19:03

Nespokojený AN. Sestry nesmí být s pacienty na pokoji. Dokonce tam nesmí být ani sledováni televizí. Je to narušení jejich soukromí jako základního práva Člověka.

Odp30: Co s tou psychiatrii?
an, 21.7.2010 23:17

Tak to je pak asi vsechna snaha marna - hura pacienty vypustit a jestli neco vyvedou, tak je ceka vezeni.:-)

Odp31: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 22.7.2010 10:22

Nikoli, nemocný do vězení nemůže. Ale nyní máme „detenční ústav“ pro tyto případy, který funguje a už jsou tam Tři pacienti ! teda byli třeba už přibyli.

Odp32: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.7.2010 0:26

No, tak kdyz neni jak „diagnostikovat“ tyto nemoci, tak ani nemohou byt nemocni - cili vezeni v uvahu pripada.

Odp32: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.7.2010 1:32

Proc by „nemocny“ do vezeni nemohl - jako ja vim ze je to v ustave (listina prav a svobod) napsano, ale jde jen o to, jak se tyto nemoci diagnostikuji.

Pokud bude uznano, ze zadna diagnostika neexistuje, tudiz neni jak urcit zda je clovek psychicky nemocny nebo ne, tak automaticky vsichni po spachani trestneho cinu jdou do vezeni.

A nestalo by se napriklad to, jak PSYCHIATR SPACHAL VRAZDU, a jeho kolegove soud presvedcili ze trpi psychickou poruchou, takze psychiatr do vezeni nesel, lecbu mel ambulantni (jako ze se stavil za kamosem kolegou jednou za par tydnu pokecat) a osobne bych si vsadil ze zadne farmaka take neuzival.

Nebo to uz jako na nejake tyhle nemoci nekdy nekdo zemrel, ze je tak zivotne dulezite aby se nedostal do vezeni ?

Odp30: Co s tou psychiatrii?
an, 21.7.2010 23:24

Ne ze jsou pacienti sledovani kamerou-televizi, nybrz ze sestry delaji svou praci tak, ze drepi na sesterne a sleduji televizi. Jako treba Dallas, nebo podobny nejaky program.
Tim chci rict ze se jako FLAKAJI.

Odp31: Co s tou psychiatrii?
Platfus, 22.7.2010 9:32

Aktivní nespokojenče, když si dám několik vašich posledních odpovědí dohromady, člověka napadá jediná otázka - berete v současné době nějaká psychofarmaka :-)?

Odp32: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.7.2010 0:26

Vem si svoje leky ty trdlo:)

Odp33: Co s tou psychiatrii?
Platfus, 23.7.2010 0:32

Nemáš někdy nutkavé zdání, že jsi svůj vlastní dvojník? A mají aspoň obtíže tendenci ustupovat? Nebo je to pořád takovýhle?

Odp34: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.7.2010 1:17

To jako ze nekdo napise z jineho kompu, kde neni ulozene jmeno a je liny to tam cele vypisovat, tak z toho usuzujes na dvojnika?
Wau, ty nejspis budes psychiatr co?
Tvoje diagnosticke metody by tomu odpovidaly.
Ale prosim, hledej si v kdecem psychicke nemoci a poruchy - u toho muzes stravit cely zivot:)

Odp35: Co s tou psychiatrii?
Platfus, 23.7.2010 1:25

No, pokud tvrdíš bezmála, že psychický choroby samy o sobě neexistujou, pak je možná otázka na duševní zdraví na místě. To evokuje „všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo“ ;-)

Odp36: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.7.2010 1:39

Ano, to teda tvrdim.
Mozna jsi prehledl ze jsou (a nejen podle mne, nybrz vsech kteri jsou zastanci kriticke psychiatrie) 3 typy lidi, kteri se mohou projevovat jako „psychicky nemocni“:
a) lide uzivajici psychofarmaka ktere toto vyvolavaji
b) lide uzivajici jakekoliv drogy ktere toto vyvolavaji
c) lide trpici akutni/chronicko/vrozenou chorobou/zranenim ktera ovlivnuje CNS (Centralni Nervovy System) a toto vyvolava

A ja dam ruku do ohne, ze KAZDY clovek, ktery komukoliv pripada jako „blazen“ se najde v jedne z techto skupin. Nejcastej bych to videl na drogy (coz de facto psychofarmaka jsou taky).

Odp37: Co s tou psychiatrii?
Platfus, 23.7.2010 10:24

Tvoje klasifikace je zvláštní. Ve zkratce - lidé s duševní nemocí se dělí na ty, kteří jí mají od narození a na ty, který ji získali. Za to bych dal taky ruku do ohně ;-). Pod to zahrneš skutečně všechno. Jinak spoustu případů shrneš pod bod c. Např. mozek schizofrenika vykazuje pozorovatelné specifické narušením mozku. Jednoho schizofrenika znám, ani by to do něj člověk neřek, projevilo se to u něj kolem 20, a určitě to nemá od prášků nebo drog.

Odp38: Co s tou psychiatrii?
an, 25.7.2010 20:10

O tom specifickem poskozeni uschizofreniku jsem slysel - nejsmesnejsi je, ze toto poskozeni je patrne az po nejakem case, kdy onen schizofrenik uziva neuroleptika. Tim mne napada, ze to spis muze souviset s poskozenim od neuroleptik nez od schizofrenie. Ohledne tech nemoci jsem opomenul dodat SOMATICKE nemoci. Prvni schizofrenici meli vsichni v te dobe nepopsanou virovou chorobu mozku.

Odp39: Co s tou psychiatrii?
Platfus, 23.8.2010 17:57

Působivé, vysvětlení máš vždy po ruce, ale nějak ti to skřípe. S poslední větou už vůbec nevím, co si mám počít.

Odp38: Co s tou psychiatrii?
an, 25.7.2010 20:11

Oooo, a jsi si naprosto jisty, ze do svych 20ti let neuzil absolutne zadnou drogu? Chlast nevyjimaje.

Odp39: Co s tou psychiatrii?
Platfus, 23.8.2010 17:36

Zklamu tě, neužil. Není ten typ.

Teď se ti buď zhroutil svět, protože zdá se spoléháš na svou nevyvratitelnou pravdu, nebo mě všemi prostředky včetně těch absurdních začneš usvědčovat ze lži. Co bude?

Tak jako tak je s tebou těžká řeč, jednoho by to nadobro odradilo.

Odp40: Co s tou psychiatrii?
an, 31.8.2010 14:33

A jake ma mit priznaky?
A ktera schizofrenie to ma byt?

Hm, nebo by bylo zajimave zjistit jestli u nej ta schizofrenie nema jediny priznak - a to ze se „vyskytuje v dospivani“ a on v tom veku byl u psychiatra - duvod bych tipoval ze se mu spatne spalo.
Jinymi slovy - ze ty jeho halucinace nebo bludy pozoroval jen a pouze onen diagnostikujici psychiatr - a pravdepodobne jeste vykladal „jak to neni uplne jasne“ a „aby se nic nepodcenilo“.

Takze „aby se nic nepodcenilo“ tak bude chlapik trpet po zbytek zivota psychiatrickou stigmatizaci - jinymi slovy nijak se neprosadi mezi ostatnimi lidmi.

Samozrejme ze po nekolika letech na neuroleptikach ten clovek uz bude jen odkyvovat „jsem nemocny a jsem rad ze muzu jist tady ty zazracne leky, kdo vi co by se mi bez nich vsechno stalo“ - to je pacient do konce zivota.

A jeste zajimavost na konec - pokud by mel priznak ze „slysel hlasy“ - jakym zpusobem byla vyloucena realita?
Ze skutecne neslysel skutecny rozhovor?
A uplne nejdulezitejsi - pokud by popisoval pred psychiatrem ze „prave ted neco slysi“ - ma psychiatr vysledky testu citlivosi sluchu s lepsim vysledkem nez onen clovek?
Protoze pokud ne, tak nema jak zjistit jestli to je halucinace nebo ne.

A uplne nejlepsi je otazka „slysite hlasy?“
a odpovedi na ni:

a) NE - tzn. jen ze clovek je hluchy, ale spis ze je lhar - protoze musel preci slyset otazku na kterou odpovida.

b)ANO - tzn. clovek neni hluchy a je schopen rozeznat rec. Nic vic.

Faktem zustava, ze na svete neexistuje metoda kterou by se daly rozpoznat halucinace. A to ani u sebe, a uz vubec ne u ostatnich lidi.

Cili diagnostiku podle MKN ani DSM-4 neni jak provest.
Diagnoza schizofrenie je nejvydelecnejsi diagnoza na svete - pokud ji je ochotna pojistovna proplacet.
A to ze jsou pouze „vymysleny dalsi leky“ ktere nahrazuji „ty stare - casem overene prokazatelne neucinne leky“ tak to se deje se vsemi „lecebnymi“ metodami psychiatrie.

Kdo se chcete nechat poskozovat od psychiatru - prosim.
Jen se nechejte - a nezapomente je nechat at „pomahaji“ vasim detem.
Protoze destigmatizace psychiatrie nikdy nenastane sirenim na jedne strane osvety a na druhe strane psychiatrickych blabolu.
Ne.
Jedina moznost jak se zbavit negativnich veci ohledne psychiatrie je aby meli osobni zkusenost s temito prolhanymi parazity vsichni. A kdyz bude dost lidi kteri budou od nich poskozeni, tak se zruseni psychiatrie povede. Ale to je nadlouho.

Takze jeste jednou - VSICHNI KTERI SI MYSLITE ZE JE PSYCHIATRIE VEDA A ZE JE POTREBNA:
NECHEJTE VYSETRIT PSYCHIATRAMA SVE DETI ABY SE NIC NEPODCENILO A MOHLO SE U NICH UZ NA ZACATKU LECIT TY JEJICH ZACINAJICI PORUCHY A NEMOCI.

ABY SE NIC NEPODCENILO !!!!

Odp41: Co s tou psychiatrii?
Neuvedeno, 1.9.2010 21:24

Nedávno jsem viděl film o americkém schizofrenikovi, který v době, kdy v něm převýšilo jeho druhé já v mozku, zabíjel ženy na veliko. Přitom o tom ani sám nevěděl, co vlastně dělal. Zabil jich asi jedenáct. Vždycky je škrtil, nebo přivázal k posteli a nakonec zamordoval. Byl to opravář kanalizace a vody a chodil po domech a opravoval ji.
Takové stavy mohou klidně nastat. Stačí, aby nějakou uchylkou v krevním oběhu, na příklad zvětšením nějaké cévy se přiškrtil přítok krve k jiné části mozku. Takový člověk pak může mít různé halucinace a vypne mu valná část mozku a začne se chovat třeba pudově. Ty pudy v přírodě většinou jsou brutální.
Ve filmu uváděli, jak dlouho trvalo přivést tohoto člověka, který si toto své konání nevuvědomoval, k tomu, že opravdu něco provedl.
Pak ho zavřeli na zbytek života. Přitom doma byl vzorný otec rodiny. Nakonec v době, kdy viděl nějakou panenku u policie a byla tam zrovna jeho žena, tak chtěl udusit také svou ženu. Měla na mále. Ten film probíhal v televizi podle skutečných událostí asi před třemi dny.

Odp42: Co s tou psychiatrii?
an, 6.9.2010 21:36

A to zvetseni cevy se odkdy leci psychiatricky?

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp43: Co s tou psychiatrii?
Neuvedeno, 6.9.2010 22:39

Vybouléní cév v mozku se samozřejmě nedá léčit psychiatricky, ale chyrurgicky. Jenže leckdy se ani nepříjde na to, kde to vyboulení je a na co toto vyboulení tlačí a jaké má následky.
Člověk zákonitě musí na něco umřít. Smrti nikdo neujde. Na stará kolena už leckdy by staří lidé nesnesli žádnou operaci jak mají mizerné zdraví. To je prostě stáří. Lidé mají třeba cukrovku a jakákoliv operace by znamenala, že se rána nezacelí z důvodů špatné srážlivosti krve. Takže pak se dostaví u těchto lidí stav různých halucinací a místo bdělého stavu stav podobný snění ve spánku. Někteří lidé mohou být v tomto stavu i nebezpeční. Také se dostavuje dětinské chování, kdy tito lidé požadují vehemntně něco, co se nedá uskutečnit, nebo není finančně možné.

Odp36: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.7.2010 2:38

A navic z nas dvou - ten kdo tvrdi neco o zarucene existenci psychickych chorob a letadlech - no ja to nejsem Alfons :-D

Odp31: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 22.7.2010 10:23

Jasně co by se nneflákaly pokud je nikdo nevidí.. to dělá snad odhadem 66,6 % populace.

Odp32: Co s tou psychiatrii?
aktivni nespokojenec, 23.7.2010 0:25

Mno, ale mimo psychiatricka zarizeni nehrozi ze se „prace kterou flakam“ nejakym zpusobem zrani, ze.

Odp33: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 23.7.2010 16:02

Proč myslíš? V jiné práci můžeš nabourat auto nebo i rychlík, spadne letadlo, dům, most a To všechno už se stalo.

Odp34: Co s tou psychiatrii?
an, 25.7.2010 20:07

A taky za to nekdo vzdycky nese odpovednost. Narozdil od psychiarickych zarizeni, kde umiraji lide a nikdo za to odpovednost nenese.

Odp26: Co s tou psychiatrii?
Hruza, 23.4.2014 13:49

Kdyz slysim slovo psychiatr chce se mne emigrovat

Odp27: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 23.4.2014 14:09

Třeba do Afriky tam prý je jich moc málo. Já se psychiatra nebojím.

Odp28: Co s tou psychiatrii?
ivana Kozárová, 28.4.2014 15:51

Už dávno soudím,že k nim patříš,Tlapuško;-)

Odp29: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 30.4.2014 15:40

To mě zajímá, jak je to poznat?

Odp30: Co s tou psychiatrii?
ivana Kozárová, 30.4.2014 20:07

Čuchem na dálku;-)

Odp31: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 5.5.2014 13:23

To je teda nos !

Odp32: Co s tou psychiatrii?
ivana Kozárová, 5.5.2014 14:34

Jediný orgán,který mi až dosud perfektně slouží. Poznám mnohé čichem již na dálku. Dokonce varuju své okolí když ono ještě ničehož nepociťuje! Zachránila jsem již mnohé před požitím nekvalitní potraviny.Např. moje nejbližší rodinné okolí by díky své důvěřivosti a spolehnutí se na výrobce baštilo kde co. Můj nos v¨šak vždy včas zabere a varuje...

Odp33: Co s tou psychiatrii?
Vlastimil Čech, 6.5.2014 8:56

Jo nos! Vůbec se mi zdá, že náš čuchometr je docela podceňovaný... Snad je potíž v tom, že vůně a zápachy nedokážeme nějak popsat... totéž ovšem platí o chuti... jak popsat libou chuť třeba likéru?Nebo sodovky... Obraz můžete okopírovat, zvuk přehrát přehrávacím zařízením, udělat dokonalou maketu či atrapu předmětu... ale dokáže někdo věrně zopakovat vůni mořského břehu? Vyrábí se věrná kopie Channel 5? Dokáže třeba nositelka dokonalého čuchometru popsat jak nelibě čpí pokažená potravina?
V.Č. ví, vinaři dokáží ve velikých a krásných obrazech popisovat rozdíly v chutích vína. Ale dokáží někomu, kdo víno nezná, ale sám má chuťové pohárky IA kvality, popsat základní chuť vína tak, aby když tu věc poprvé ochutná mohl říci: „Aha, tak tohle je určitě to víno, co mi o něm ten Moravák vyprávěl!“

Odp34: Co s tou psychiatrii?
ivana Kozárová, 6.5.2014 11:41

Je to prastarý smyslový aparát. A co teprve čuchové vzpomínky. Něco k člověku přivane a už si vzpomene,kdy to jako dítě cítil a kde...

Odp35: Co s tou psychiatrii?
Vlastimil Čech, 6.5.2014 12:23

P Ř E S N Ě!!!

Odp35: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 6.5.2014 16:26

Já jsem četla že čucháme dobře, ale nedostane se to do našeho vědomí, ale jen jako nějaký pocit. třeba „toho nemůžu ani cítit“ jde po čuchu" a tak.

Odp36: Co s tou psychiatrii?
ivana Kozárová, 6.5.2014 16:29

No a ty pocity jsou rozhodující.Přestane vonět partner a je z toho rozvod:-(

Odp37: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 7.5.2014 14:43

Báječně Ivanko, „to mi nevoní“ je důkaz nevědomého čichu, stejně jako „tady mi něco smrdí“.

Odp35: Co s tou psychiatrii?
Olix, 7.5.2014 18:54

Třeba čerstvě umletá káva v ručním mlýnku, nebo vůně posekané trávy...

Odp36: Co s tou psychiatrii?
ivana Kozárová, 9.5.2014 9:44

Jo jo,paní Olix,právě kvůli té vůni mám doma mlejnek po babičce a ve svátečních i nesvátečních dnech v něm melu kafe,vzpomínám a i můj nos vzpomíná zvlášť....Je dobře,že ještě existuje zrnková káva a že ji všechnu ještě nesemleli na jednu hromadu a nesmíchali.Naštěstí byznysman ví,že s kafem se nesmí dělat to,co s lidma.:-(

Odp35: Co s tou psychiatrii?
Zákys, 8.5.2014 8:22

Před čichem upřednostňuji hmat. Ten je vývojově ještě starší než čich, tedy pravděpodobně zkušenější.
Jedna, kdysi dávno „děvčica“, která mi vyprávěla jaké to bylo po zabrání města Břeclavi Hitlerem. No ti Němci(wermacht) co zde začali bydlet na Dubiči ve vilkách, které museli opustit židé(plynové komory) byli celkem pěkní, slušně oblečení kluci. „ A voňali!!!.“ To kluci s kterými stávala pod májů ve Staré Břeclavi, kteří obhospodřovali tatíčkovi koňě (to už neřekla) smreděli hnojem... A ta tehdy děvčica zcela určitě nenosila pravou ruku v předpažení povýš, jak tolik kolaborujících občanů tohoto moravského města. VOŇALI!!! S tou vůní se spojuje její mládí, a spousta dalších věcí. Je mi na blití!!!

Odp36: Co s tou psychiatrii?
ivana Kozárová, 8.5.2014 10:44

Právě jsem si na Britských listech přečetla protifašistický projev Lenky Procházkové,který jí policie -byť ochranka -zamezili pronést na hlavním nádraží. Třepu se vzteky a je mi na blití. Stydím se za to,že žiju v takovým státu.

Odp37: Co s tou psychiatrii?
ivan, 10.5.2014 18:49

Jestli Vás už přešel vztek, paní Ivano, tak se zkuste zamyslet nad tím, jestli by místa veřejné přepavy, hromadných nepolitických shromáždění, škol, výstav, nemocnic, evakuačních táborů a pod. neměla požívat zvláštní ochanu před jakýmakoliv politickýma, náboženskýma, nebo rasovýma projevama, bez ohledu na to, za jaké přesvědčení, pravdu svatou, kdo bojuje bez ohledu na čistotu jeho úmyslu.

Prostě NE!

Jedině důsledná ochrana inerce veřejných prostorů je možným předpokladem, že tato místa nebudou tolik zneužívána k prosazování politických nebo náboženských nátlaků všemožnejma magorama.

( Tokio, Londýn, Madrid, Minsk, Krasnodarsk, Boston, atd.)

Třeba to i uznáte. (možná)

Jestliže někdo narýsuje bojové linie a vyznačí místa odporu, tak ať se pak nediví, že se tam válčí.

Veškerá světová zla způsobují bojovníci za cokoliv.

S úctou Iv.

Odp38: Co s tou psychiatrii?
Zákys, 11.5.2014 6:51

Zvláštní ochranou veřejných prostor je jejich PRIVATIZACE. To přece hlásala již v 70 letech Margaret Hilda Thatcherová, baronka Thatcherová. To si mohlo všimnout i ošklivé káčátko.
Poznámka paní Kozárové směřovala k iniciativám paní Lenky Procházkové, které napadají pohrobci lidí (rodičů), kteří tu pravici v předpažení povýš odkoukali od těch co je vychovávali.
A to kdyby bylo ještě všeobecně známo že je to dcera Jana Procházky, jehož Politiku pro každého jsme jako studenti četli jako Katechismus.

Odp38: Co s tou psychiatrii?
ivana Kozárová, 11.5.2014 12:51

Možná,že Hlavní nádraží není Hyde park,potud s Vámi souhlasím. Ačkoliv jsem potomkem dvou znesvářených rodin,zcela opačně orientovaných,přece jen mám strach před fašismem v jakémkoliv hávu. Pravda se dá těžko dohledat a zřejmě začíná tam,kde člověk uzná svou vlastní chybu. Ale ta se těžko přiznává. Není mi lhostejný osud lidí,zapletených do manipulací z obou stran. Obávám se,že Ukrajina byla zneužita tím nejhorším možným způsobem.Vím,že nedohlédnu k podstatě věci.Ale projev jedné ženské na nádraží by dozajista světa chod nepoposunul tam ani zpět.Pokud tento projev považujete za nebezpečný,je na místě otázka,- komu byl nebezpečný.Tím,že se budeme chovat jako inertní plyn,ničehož nedosáhneme,když nebude vyhlášena politická neutralita. Jsme a zůstaneme Protektorátem. Buď té či oné strany. Proto ten vztek.

Odp39: Co s tou psychiatrii?
ivana Kozárová, 11.5.2014 13:25

Zapomněla jsem napsat,že projev byl předem říádně nahlášen...

Odp40: Co s tou psychiatrii?
ivan, 12.5.2014 22:15

Já jsem ten článek četl, ale už dlouá léta přemýšlím o tom, že je na čase přestat neustále slavit vítězství nad někým s kým chceme žít v klidu a míru. Co se tehdy stalo, udělali jiní lidé jinejm lidem v jiné době. Na dno spravedlnosti stejně nikdo nedohléne. Události vznikaj ve zlomových okamžicích, ale zlomový okamžik až v době kdy je co lámat, to už je latence realitou.

Oslavy vítězů nejsou po 69-70 letech tak radostná, jako jsou bolestná traumata ,, poražených " kteří neměli s danou událostí nic společného. Po mladé němce musí být velice nepříjemné, až ponižující když jim neustále někdo připomíná porážku jejich dědů a otců a demostuje svoji zbojní sílu byť sám přemalovává hranice cizích států.

Hitler měl silnou podporu právě v lidech kteří po válečném masakru na západě, hlavně Somě byli po porážce poníženy a uvrženi do okovů nesplnitelných reparací, což Německo po WW I uvrhlo do neskutečné bídy, zatímco Paříž tančila.

Je čas ukončit všechny glorifikace velkých vítězstí!

Nebudeme muset klopit oči před poraženýma, stejně hodnotnýma.

Kdo zachová chrámy poražených, zachrání se!

Odp41: Co s tou psychiatrii?
ivana Kozárová, 13.5.2014 12:38

Můj celej život je důkazem pravdivosti Vašeho tvrzení.Rodiny mých rodičů se nenáviděly . Opačné ideologie,nacionalismus,politika a do toho válka.Jedna babička mi líčila historii Němců po odsunu,smrt svého otce- zemřel hladem -znásilněnou sestru...Druhá babička mě v Praze vodila k tanku a dávala tam šeříky,,,,těžká patologie pro dítě. Ve čtyřech letech jsem pod stolem předčítala tatínkovi články z Rudého práva a v první třídě se nudila u slabikáře.Vychovali ze mě samotářku schovanou v knihovně ve světě pohádek a protichůdných filozofickejch spisů,což jsou vlastně stajná témata....,Když jsem učila na gymnáziu,tohle všechno jsem se snažila studentům předat,aby nebyla nenávist,aby se už přestalo ideologizovat ,vyčítat,aby se udělala už jednou pro vždy tlustá čára za tím vším. Ale muselo by se začíz s p o l u p r a c o v a t,- na jiném základě,než je jenom konzum.A jak plyne čas,vylejzají z děr ideologové těch či oněch stran a jde to zas od začátku jak na kolovrátku.Fašismus neprospěl ani jedné z mých obou rodin,které se nenáviděly.Jak by se mělo postupovat,aby nezblbly i další generace? Najít rámec pro orientaci odjinud!

Odp42: Co s tou psychiatrii?
Vlastimil Čech, 13.5.2014 13:45

S tím, co říkáte, se dá velmi souhlasit... dobrá teorie, ale co praxe? Představte si, že máte jakousi moc, vliv... Jakpak byste aplikovala své nápady v praxi? Ve sporu Židi x Arabové? Kyjevští pučisté x ukrajinští Rusové, separatisté? Zkuste, prosím, navrhnouti nějaká vyhovující řešení, aspoň částečně spravedlivá, realně přijatelná a uskutečnitelná v mezích Vaší ideologie.. alespoň pro tyto dva případy...
Praxe bohužel ukazuje, že spory mezi lidmi se jednodušeji řeší silou... Kde je Vilno? kde je Viipuri? Kde je Lvov?

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp43: Co s tou psychiatrii?
ivana Kozárová, 13.5.2014 15:41

Já nemám moc a kdybych ji měla,nedovedla bych ji správně použít,protože žádný člověk nemůže vládnout jinému člověku tak,aby to bylo správně.Víte,pane Čech,já mám takovou představu jednotného rámce pro orientaci veškerého lidstva,ale není mi nic platná,protože lidstvo si to představuje každej jinak.A tak se spoléhám na to,že to dopadne podle scénáře,který napsal Stvořitel. Aby mohlo začít něco nového,musí něco starého skončit. Potopa už byla,skončí to nějak jinak. Systémy lidských vlád jsou podle mého názoru nereformovatelné,právo na vládnutí má Stvořitel,který až dosud čeká na doplnění,lépe řečeno dovršení všeho,co se má ještě stát.Až dosud je planeta v ekonomickém pronájmu plundrována panovníkem temnot,kterému většina lidí ráda slouží,protože je to větší zábava a větší adrenalin. Křesťanství je pro mnoho lidí děsně nudné.Ale k věci. Konflikt Židé versus Arabové končí v momentě,kdy si jeden i druhý uvědomí,kdo jsou.Je to bratrovražedný konflikt.Děti Abrahamovy.Děti Sáry a děti Hagar. Děti svobodné a děti otrokyně. Ve světle Kristova učení je nejlepším panovníkem ten,kdo slouží. Kdo slouží,ten kraluje.Žese nejsou schopni vrátit ke svým kořenům? Kdo je k tomu domanipuloval?Jak mohli zapomenout na své dějiny? jako my.Raději budeme věřit,že našimi předky jsou lidoopi,než bychom se vážně zamysleli a rozhodli se vrátit k Zákonu,který praví Nezabiješ.OSN má takový jeden biblický citát před hlavní budovou,nemýlím-li se....Citace z Izajáše 2:kap. 4. verš....on bude soudit,on ztrestá národy mnohé: I překují své meče na radlice a svá kopí na vinařské nože..Národ nepozdvihne meč proti národu a nebudou se již cvičit v boji. To není špatný rámec pro orientaci. Ale je odjinud. Nepochází od lidí.- jo a je tam ještě u toho nápisu bronzová socha jak překovávají ty meče.

Odp44: Co s tou psychiatrii?
ivana Kozárová, 13.5.2014 16:03

Autor sochy je Jevgenij Buchetin a dostaly ji USA od SSSR v roce 1959 darem

Odp39: Co s tou psychiatrii?
ivan, 11.5.2014 19:55

Každej o něčem jiným, ale nechám tak.

Odp40: Co s tou psychiatrii?
ivana Kozárová, 12.5.2014 10:00

Já myslím,že se shodnem alespoň na Švejkovi;-)

Odp25: Co s tou psychiatrii?
Roman Heřman, 20.8.2011 1:33

„Kdyby takového Hitlera tenkrát před druhou světovou válkou zavřeli do blázince mohlo být spoust lidí živo a zdrávo.“

Ve skutečnosti, by bylo zavření Hitlera do blázince, ještě před 2. světovou válkou, před tím než něco udělal, dost podivné a nemožné.
Byl to, v té době, človíček co něco říkal a napsal, a usiloval o politickou moc.
Nemalou odpovědnost tedy nesou ti, kteří mu umožnili usilovat o politickou moc, a také ji hlavně i získat.
Vlastně, podle mého názoru, nese odpovědnost každý, kdo mu uveřil a podlehl, a plnil jeho záměry, jelikož on sám by nedokázal téměř vůbec nic.
Také nese trochu odpovědnost i Západ, který včas nezasáhl, a také SSSR, který ho po určitou dobu až podporoval (a nebyl sám).

Určitě nesouhlasím s tím, že jeho podřízení jen „plnili rozkazy“.
A také bohužel ani nyní, po jeho smrti, není fašismus zcela mrtví.

Co se týká „bojících“ se psychiatrů, tak mnohé bude jen předsudek a stigma psychicky nemocných lidí, a s agresivním člověkem je možné se setkat téměř všude, a každý si někdy musí nějak poradit...

Odp26: Co s tou psychiatrii?
Zákys, 30.4.2014 23:45

Rozdíl mezi psychiatrem a gynekologem je v tom, že tam kde většina mužů nachází potěšení oni objevují problémy.
Výjimkou je dnes již suspendovaný gynekolog Novák, který vaginu uznal za otevřenou ránu. A to mu vulkanologové mezi chirurgy neodpustili.

Odp26: Co s tou psychiatrii?
Neuvedeno, 7.6.2015 21:04

Jistě máte v mnohém pravdu.
Nedávno jsem se dozvěděl, že Hitlera potporovali bohatí kapitalisti, protože se obávali, že vyhrají komunisti v Německu a oni by mohli přijít o svůj majetek.
Pak se s fašistickým Německem dohodl Stalin a to jen proto, že se obával, že se Hitler rozhodoval na kterou stranu zaútočí a tak chtěl, aby nezaútočil na Sovětský svaz ihned. Potřeboval se proti Hitlerovi ozbrojit, aby neprohrál. Konečně to nebylo spojení s Hitlerem, ale jen rozdělení sféry vlivu. Původně totiž před první světovou válkou bylo Rusko o dost větší a Brest litevským mírem o velké území přišlo.

Odp24, Dopl.: Co s tou psychiatrii?
Neuvedeno, 19.7.2010 8:47

Svým článkem jsem chtěl doplnit ten dřívější článek zabývající se psychiatrií. Samozřejmě je také mnoho pacientů, kterým prášky pomáhají a zbavují je depresí a mohou se pak prášky pozvolna odbourávat a pacient se vyléčí.

Odp: Odp24, Dopl.: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 19.7.2010 12:12

Ale ještě nevím, proč se „psychiatři bojí o život“. O život se více bojí ti, co s pacienti bydlí, případně pacienti sami.

Odp2: Odp24, Dopl.: Co s tou psychiatrii?
Alfons, 19.7.2010 17:26

Když jsem já byl naposledy v blázinci neměl jsem žádné problémy. Jak jste na tom byli vy?;-)

Odp3: Odp24, Dopl.: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 20.7.2010 8:58

Já jsem tam byla se vším spokojená. Bylo to jako na hotelu.

Odp4: Odp24, Dopl.: Co s tou psychiatrii?
Alfons, 20.7.2010 15:41

Když je člověk mezi svejma cítí se dobře a může si bláznit dle libosti a nikdo se tomu nediví. V civilu je to horší. ;-)

Odp5: Odp24, Dopl.: Co s tou psychiatrii?
*, 21.7.2010 8:19

No Alfonsi, malý doplněk:
Hlavně nesmí nikdo nestandardně „bláznit“ ve zkušební době v zaměstnání, specielně v soukromé firmě komunikativního, kreativního a všeho schopného pana podnikatele; tedy ten zaměstnanec musí v pracovní době přiměřeně kouřit (jako jeho kolegové), přiměřeně se občas napít (jako jeho kolegové), přiměřeně podplácet (jako jeho kolegové), přiměřeně pracovat i nepracovat (jako jeho kolegové), nedělat práci příliš důkladně a dělat ji tudíž stejně rychle jako jeho kolegové. A hlavně musí být ten člověk ve zkušební době „nad věcí“, musí se chechtat , bavit se a sršet tzv. „antibolševickými vtipy“

Odp6: Odp24, Dopl.: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 21.7.2010 8:24

Ovšem aby se dostal na Psychinu, musí se chovat nebezpečně a to je někdy Náročné.

Odp7: Odp24, Dopl.: Co s tou psychiatrii?
an, 23.8.2010 16:44

Coze? To je nesmysl, tak by to melo byr teoreticky - prakticky staci narceni ze je „nejky divny a nejspis blazen“ a uz se jede. Nemluve treba o hadce mezi partnery kdy jeden zavola policii ze partner byl v minulosti na psychiatrii.
Stara dobra dogmatizace, ze.

Odp5: Odp24, Dopl.: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 21.7.2010 8:23

To je Svatá pravda. Bláznilo se mi výborně.

Odp6: Odp24, Dopl.: Co s tou psychiatrii?
Alfons, 21.7.2010 10:21

Já jsem si liboval za totáče 3 měsíce v blázinci ve Šterberku v nové protialkoholické léčebně. Neskutečná pohoda, denně nové dojmy, veselo od rána do rána. Stále noví opilci na záchytce. Prostě to tam žilo! Plat mně šel jako kdybych pracoval a přestal jsem úplně chlastat, takže jsem od té doby teoreticky ušetřil fůru peněz a své zdraví. Ovšem dnes nepodporuji státní kasu tím že nekupuji chlast a ani nekouřím. Pak není divu že erár nedostává přídel peněžního krmiva. A potom je krize-je to moje dílo a můžou za to v tomto případě zcela evidentně komunisti, protože mně odnaučili chlastat. ;-)

Odp7: Odp24, Dopl.: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 21.7.2010 11:19

Tak si kupuj chlast abys podpořil státní kasu a rozdávej jen na nádraží abysi spravil bezdomovcům náladu. Nemůžeš myslet jenom na sebe, Všichni musejí táhnout za jeden provaz, alkoholici vyléčení a nevyléčení ze všech zemí Spojte se !

Odp8: Odp24, Dopl.: Co s tou psychiatrii?
Alfons, 21.7.2010 12:12

Státní kasu drží z velké části alkoholici a kuřáci. Jsou to užiteční brouci a při tom nasazují pro stát svoje zdraví a životy. To si Kalousek uvědomuje. ;-)

Odp9: Odp24, Dopl.: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 21.7.2010 12:42

NO tak. Musíš jako vlastenec předstírat že kouříš a piješ ve velkém množství. Jinak by ses měl stydět.

Odp10: Odp24, Dopl.: Co s tou psychiatrii?
Alfons, 22.7.2010 12:09

Teď prosazuji úplnou soběstačnost obcí a nezávislost na státu. Soběstačnost jedinců nestačí!!! Obce natahují po státu ruce-nic nedostanou-mají pole, lesy, lidi atd. Ať se živí a starají o všechno z vlastních zdrojů!!! Tak na ně-na SOCKY OBCE!!!

Odp11: Odp24, Dopl.: Co s tou psychiatrii?
Tlapka, 22.7.2010 12:11

Z každé obce udělat samozásobitelnou pevnost. Zařídíš to?

Odp12: Odp24, Dopl.: Co s tou psychiatrii?
Alfons, 22.7.2010 14:19

Je to JEDINÁ spolehlivá možnost jak zlikvidovat státní dluh. Zařídí ekonom Kalousek. Zavře penězovody do obcí a je vymalováno. Když se o sebe musí postarat jednotlivec, musí se dokázat o sebe postarat tím spíš i obec. Nakonec dřív to tak bylo a fungovalo to. Nevidím v tom problém.;-)

nevím co mám dělat
kdokoliv, 2.8.2010 11:36

má dignoza byly stanovena podle slov mých a ještě k tomu špatných rodičů nebýt jich tak bych nikdy nenavštívila psychiatrii, nikomu jsem neublížila a ani nikomu nepohrozila a umistili me na psychiatrii bez meho souhlasu asi na vuli rodicu protoze mi jeste nebylo 18 let.
od té doby musím používat elektricky zubní kartáček jinak si nevyčistím zuby, nemůžu běhat kvůli bolesti, tutíž nemůži ani aktivně sportovat, musím cvičit ale opatrně aby se mi nenatrhly slabé žíly, které jsou navíc tak tuhé že je stejně nikdy nerozcvičím,
každé ráno mi trvá než se odhodlám převalit s postele protože mám křece po celém těle, bojím se, že se můj stav zhorší, od té doby mám pořád hlad, ono prý ty léky na tu část mozku působí, takže i když se najít trpím hladem i žízní, už si nedokážu nic zapamatovat, na nic se soustředit, maturitu asi neudělám, práci asi neseženu, protože nemám vhodné hodnocení z praxe. v tom nejhorším období jsem na praxi musela chodit a ještě k tomu neplacenou, výsledek nevhodný, protože v tu dobu jsem měla příšrný strach, že do práce přijde ten úchyl, protože tam někdy jezdí, že tam příjdou ti, které znám a nadmíru mě bez pravého důvodu podcenují, to způsobilo, že jsem si pak myslela, že mě podcenují všichni, nemluvila jsem tolik kolik umím, nebyla jsem v pohodě na kolik být umím, a to se projevilo v hodnocení i když výsledek mé práce byl vždy takový jaký se očekával, vadilo jim způsob jeho vykonání, který určitě nebyl agresivní a ani ne nevšímavý, jen přidaný o stres, který šel bohužel vidět, a co je ještě horší to hodnocení působí až směšně,
lékařka říkala že když nebudu brát léky nebude to se mnou v práci nikdy dobré, že si budu pořád myslet, že mě někdo podcenuje,
ale já jsem předtím léky brala, a ty jen zhoršili můj stav, ničím ho nezlepšili,
takže teď nevím jestli mám ty léky dál brát a skončit na posteli s kolečky snad s invalidním důchodem snad se zdravým myšlením, nebo si je už nikdy nevzít a pokusit se to překonat, naučit se, nemyslet takovým způsobem dopředu aby mě to neovlinovalo a pokusit se najít práci, které je za prvé málo, za druhé můžu říct že nemám vhodné hodnocení, které sníží možná povedený výsledek z maturity,takže mě stejně nikde nevezmou, když ale budu brát ty léky, můžu dostat invalidní důchod, když nebudou zabírat, ale nevím za jak dlouho, a jestli vůbec, a taky nevím jestli s těch léků neochrnu úplně, nebo neztratím rozum, když to narušuje i schopnosti zapamatování si a soustředění.

Odp: nevím co mám dělat
an, 17.8.2010 15:39

ha ha ha ha ha chaaaaaaaa........
no jo, muzes se rozhodnout -

a)jestli stravis zivot pod psychofarmakama - pravdepodobne invalidni duchod (hodne stesti - preju aspon aby to netrvalo moc dlouho)

b)nebo jinak

Jako to co popisujes - diagnoza schizofrenie, vid? Tak zlaticko, na urceni priznaku ktere jsou nutne pro tuto diagnozu neexistuji diagnosticke metody.

Jakoukoli svou vypovd muzes zmenit nebo poprit - bylo ti min nez 18 a navic to bylo pod natlakem a nebyla jsi informovana o nasledcich lecby a hlavne vsechno co si zapsali je ucelove vymyslene tim doktorem - urcite by to tak mohlo byt:)

A neexistuji ani metody jak zjistovat jak probiha lecba.
Jinymi slovy - to jak se uspesne „lecis“ bude zaviset na tom jaky ma pan doktor dojem/pocit. A jako pacient jsi vyhodna lecit celozivotne (doktor za tebe v evidenci ma asi... 18000,- rocne do sve kapsy) takze jeho dojem/pocit je znacne ovlivneny financnim ziskem z jeho dojmu/pocitu plynouciho.

Jestli te k lecbe neodsoudil soud za nejaky trestny cin, tak muzes z fleku rict panu doktorovi „Koncim s lecbou, sbohem.“
Samozrejme ze on bude premlouvat a mozna i vyhrozovat (tomu pak bude rikat ze nevyhrozoval, ale ze delal psychoterapii) - ale hele, to je vsechno co muze delat.
Predpokladam kecy typu „kdyz to nebudes brat, tak byse mohlo stat... blablabla“
-No ano, ono by se MOHLO STAT prakticky cokoliv. Ale to jeste neznamena ze se neco stane. (taky by SE MOHLO do dvou let zmenit slunce na supernovu, nebo BYS MOHLA vyhrat jackpot ve sportce - ale pravdepodobne to neni)

Kdyby nekdo volal policii nebo sanitku tak se porad ptej kvuli cemu ji volali a jestli „ze mas halucinace“ tak jak na to prisli, jakou metodou je zjistili a jestli „jsi nebezpecna“ tak jakym zpusobem, kde jsou nejake skody, a at jsou zajisteny dukazy a ze si budes stezovat u:
ombudsmana
lekarska komora
statni zastupitelstvi
liga pro lidska prava
trestni stihani za krive obvinovani z trestneho cinu
trestni stihani za zneuziti krizove slozky (policie, sanitka)
atd:)

No maturitu na nich neudelas - si udelej pruzkum kolik lidi kteri bylo v adolescentnim veku leceno psychofarmaceuticky a kolik z nich udelalo maturitu - hehe, nikdo:)

Faktem je, ze jakmile ti bylo 18 let tak uz te velice obtizne muzou rodice a dalsi lidi nutit cokoliv delat - takze to, jestli se budes „lecit“ nebo ne je jenom na tobe.
A mimochodem kdybys nahodou lecbu zkoncila a provedla nejaky trestny cin, tak budes moct byt odsouzena k ochranne lecbe - cili k tomu jak jsi na tom ted.
Takze bacha.

Odp: nevím co mám dělat
an, 17.8.2010 15:54

Kdyz neudelas maturitu ted (zariovy termin?) tak ji udelas na jare pristi rok - takze neni z ceho mit strach.

Zajdi za reditlem nebo zastupcem reditele (podle toho koho mas radsi:) a normalne se pobav v jake jsi siuaci a jake jsou moznosti.

A na pani doktorku/doktora tvrde tlacit jak to bude dal s tou lecbou (jak dlouho - datum, jak zjistuje priznaky, jak je vubec muze zjistovat kdyz jsi pod vlivem omamnych latek a timpadem jsou ovlivnene, proc uzivas tyto nejake „leky“ kdyz na trhu jsou novejsi lepsi s mensimi nezadoucimi ucinky a PRO POJISTOVNU LEVNEJSI).

Jo a zaloz si zivotni pojisteni dokud nemas invalidni duchod - u nekterych je pojisteni invalidniho duchodu, ze jako kdyz ti bude priznany invalidni duchod tak po peti letech uz nechodis na kontroly a pojistovna ti ten duchod automaticky navzdycky plati
- takze kdybyses lecila a mela ten inv.duch, tak po peti letech se klidne muzes „zazracne vylecit“ a dozivotne ho pobirat zdrava :))))
A TO SE VYPLATI - at neco z te „lecby“ mas :D

Gud Lak :)
(jako foneticky anglicky Hodne Stesti)

a když ty léky mohou mít i trvalé...
kdokoliv, 2.8.2010 11:42

a když ty léky mohou mít i trvalé následky
nevím, co byste děali na mém místě?

Odp: a když ty léky mohou mít i trvalé...
Tlapka, 2.8.2010 11:57

Na Vašem místě nevím ale na svém místě bych si dovolila zeptat co je to za diagnoza a jaké léky to jsou.

Odp: a když ty léky mohou mít i trvalé...
ivan, 2.8.2010 15:52

,,kdokoliv" obraťte se na Kancelář ombudsmana.

Odp2: a když ty léky mohou mít i trvalé...
smůla, 2.8.2010 18:12

psychiatři mají více práv a dokonce mohou léčit i když viditelně škodí

Odp3: a když ty léky mohou mít i trvalé...
Tlapka, 3.8.2010 12:17

Tobě se to stalo, nebo je to teorie?

Odp3: a když ty léky mohou mít i trvalé...
an, 17.8.2010 18:25

Tak tak - on by kazdy psycho pacient dle listiny zakl.prav a svobod pri jakekoliv nespokojenosti (no vlastne i bez nespokojenosti jen tak ze sportu)mohl psychiatra pekne zkopat do krvave kulicky - trestny cin byt to urcite byl, ale diky listine by nebyl trestatelny a pacient by byl nadale lecen - cili zadna zmena pro pacienta oproti situaci kdy psychiatra nezkopal. Nicmene psychiatr by si uz nejspis dal pozor kam muze ve sve „lecbe“ zajit - a pokud ne tak po nekolikatem zkopani od nekolikateho pacienta uz by jiste zvazoval dusledky sve „lecby“ i jinak nez pouze ze strany sve financni situace....
:D

A uplne nejkrasnejsi je jak psychiatr muze znevazit posledni vuli cloveka - ze zavet je neplatna, prooze „psychiatr se domniva ze kdyz ji ten clovek psal tak nebyl pricetny“
Psychiatri jsou obycejna banda prolhanych parazitickych hajzlu.
Tak to je:)

Odp4: a když ty léky mohou mít i trvalé...
Tlapka, 18.8.2010 8:18

Proč by měli být psychiatři jinačí, jsou takoví jaká je společnost, to jest banda parazitická prolhaná kam se podíváš. Nakonec zase není jich tolik :-)

Odp5: a když ty léky mohou mít i trvalé...
an, 18.8.2010 14:59

Takze byjsme asi vsichni meli byt zticha, neztezovat si a nechat si to libit nejspis - co?

Odp6: a když ty léky mohou mít i trvalé...
Platfus, 18.8.2010 15:29

To by ti nebylo moc podobný, aktivní nespokojenče. Nejsem fanda emotivních generalizujích odsudků. Jak si pročítám diskusi k tomuhle tématu, připadá mi dost vyhrocená a mnohdy celkem ujetá, víc než jinde. Určitě sem psali lidi, kteří potřebujou pomoc, a nechce se mi věřit, že za jejich stav může psychiatr a bez něj by byli v pohodě. Pořád nechápu, odkud se bere ta zloba na psychiatry podpořená hlubokou znalostí prostředí. Máš snad nějakou špatnou osobní zkušenost stejně jako PomstaBudeHnusná?

Odp7: a když ty léky mohou mít i trvalé...
aktivni nespokojenec, 19.8.2010 3:10

Tak PomstaBudeHnusna/Pripad/Kdokoliv (pokud to pise jedna a tataz osoba) bych dal ruku do ohne ze pred prvnim setkanim s psychiatry probihalo nekolik let kdy namisto tvrdnuti ve skole jenom soulozila, chlastala a fetovala (pravdepodobne oblibene ceske kombo pervitin/LSD/MDMA/THC/psylocibyn/hektolitry-chlastu)
- coz je u dospivajici mladeze v dobe kdy rodice se musi venovat kariere a decko roste „jako drivi v lese“ naprosto bezna praxe. Takovy rodice si ani nevsimnou ze decko chodi domu jindy/jinak/v jinem stavu a kdyz pak se dostane do stavu „v hajzlu“ tak najednou rodice bjeduji:
„ano ano, pane psychiatr, pomozte nam, dejte tomu nasemu capartovi prasky, tady ty zazracne prasky po kterych bude hodny a bude jako kdybysme se o nej my rodice starali, tak ty mu dejte, at je vporadku, jeste ze vime ze je nemocny ten nas capart, a ze my za nic nemuzeme“.
Jako netvrdim ze kdyz se pod ruku psychiatrum dostala, tak ze byla „vporadku“ ale rozhodne netrpela „psychickou poruchou/nemoci“ kterou je nutne udrzovat nacpanou neuroleptiky.
-pripominam ze intoxikace drogama NENI PSYCHICKA PORUCHA/NEMOC
- defacto byla jako kazde zdrave dite o ktere se nestaraji rodice a ma za sebou par profetovanych let.

A ja jsem opravdu fascinovany jak bezna je u kombinace pubertak-v-nejakem-stavu+psychiatr takovato praxe
(Hele mame tu pubertaka, v takovem veku se nejcasteji vyskytuje schyzofrenie, tak pro jistotu dame tuto diagnozu aby se nic nepodcenilo a na udrzovaci davce po zbytek zivota se prece da zit az do konce zivota. Hlavne ze to proplati zdravotni pojistovna. Rodice s nasim odbornym nazorem souhlasi, takze neni co resit).

Jestli existuji lidi co „nejsou v pohode“ a „za jejich stav nemuze psychiatr“ a navic „bez nej by nebyli v pohode“
tak to je pak zajimave jak se to rychle vyvynulo tady ty psychicke poruchy/nemoce behem zhruba stopadesati let ze stavu „zadne psychicke nemoci“ do stavu „prakticky epidemie psychickych nemoci“ a hlavne jak lidstvo mohlo prezit tech nekolik desitek tisic let - co tu teoreticky je Hommo Sappiens - a nevymrit kdyz nebyl „nikdo kdo by tem chudackum pomohl“ a navic pred temi nebezpecnymi blazny „chranil“ ty „normalni“ ostatni lidi.


A di uz do prdele s tema svyma psychoanalytickyma kecama typu „mas podobnou zkusenost jako...??“ a „mivas nekdy pocit...??“
Takove otazky si napis na papir (idealne smirkovy) a uzij si je jako cipky.

;-)
Platfus, 19.8.2010 11:00

V pořádku, v pořádku, není třeba se rozčilovat, už jsme byli tak blízko... Tvrdíte toto, dáte za to ruku do ohně, proč ne, může to tak být. Víte co, psychiatrii ještě rušit nebudeme, svět necháme tak jak je. Ale můžeme si o tom společně ještě jednou popovídat tady s kolegou dr. Chocholouškem. On není jako ti špatní, o kterých mluvíte, on vás rád vyslechne. Máme si toho přece tolik co říct. Začněme třeba tím, jaký máte vztah se svým otcem ...

Odp: ;-)
aktivni nespokojenec, 20.8.2010 0:08

Vypada to ze nejak oddalujes ukon se smirkovym papirem.

Odp2: ;-)
Platfus, 20.8.2010 0:25

Díky za nabídku, ale musím zdvořile odmítnout. Nevím odkud jste, ale tohle u nás běžně neděláme.

Odp3: ;-)
an, 23.8.2010 0:10

Ty budes nejspis z kraje kde „neuzivate jako cipky“ ale „strkate do prdele“ coz je de facto to same.

Odp4: ;-)
Platfus, 25.8.2010 15:35

Lituji, ani z tohoto kraje. Třeba najdeš u někoho jiného pochopení pro tvé bizarní potřeby.

Odp5: ;-)
Tlapka, 26.8.2010 10:52
Odp6: ;-)
Platfus, 26.8.2010 11:37

To jsi Tlapko nejspíš trefila. To mi na našeho Nespokojence přesně sedí :-).

Odp6: ;-)
ivan, 26.8.2010 13:40

Asi to bude jak naznačuješ, ale některejm vtípkům jsem se docela zasmál.

Odp6: ;-)
an, 31.8.2010 14:51

„Na kazdem sprochu -pravdy trochu“
a tak je to i se scientologickou cirkvi - ja osobne s mnoha jejich teoriemi nesouhlasim (vznik zivota napriklad a vira v boha) ale to jaky maji postoj k psychiatrii je spravne.
V ceske republice jsou vsak prilis neaktivni.

V tomto „aktivnim“ smeru je mnohem zajimavejsi Liga pro Lidska Prava. Neboli pravnici.

Odp7: ;-)
Platfus, 31.8.2010 15:32

Hleďme, jak ses nám odkopal :-). Pravě Ligy se týká Tlapky odkaz. No, nechce se mi věřit, že jejich brožurky s drasticky provokativními názvy jako „Brutální realita“, „Obrovský podvod“ nebo „Smrtící omezování“ jsou jediným správným a nezaujatým pohledem, jak to ve skutečnosti je. Na můj vkus trochu moc hysterie kolem. Dobré leda pro vyznavače konspiračních teorií.

Odp5: ;-)
iva, 27.8.2010 12:54

Dával jsi tu někde odkaz na planetky a mléčnou dráhu a já si zo neměla jak poznačit nemohl bys ještě jednou bylo tam jak se vzdaluje a nakonec je mléčná dráha úplná tečka. Já to vím, že jsme tak malincí i vím, že všichni jednou skončíme dříve či později ale vysvětli to někomu, koho zrovna začal bolet zub, že jsme takoví prtaví i ty naše problémy...

Odp6: ;-)
Platfus, 27.8.2010 15:31

Jasně, to bylo tady ;-).

Odp7: ;-)
iva, 27.8.2010 20:13
Odp6: a když ty léky mohou mít i trvalé...
Tlapka, 18.8.2010 16:18

CO že si máme nechat líbit, upřesni

Odp7: a když ty léky mohou mít i trvalé...
aktivni nespokojenec, 19.8.2010 2:34

Takze to, ze psychiatri jsou banda prolhanych parazitickych hajzlu - cili podle tebe „odraz spolecnosti“ - a dale ze „jich prece neni tolik“ - tak to ti pripada jako ze to neni „ja tlapka to necham tak byt - nechme to tak byt vsichni, prece jich neni tolik“ typ nazoru?
Jako co bych na tom mel upresnovat?
Jsi zase pila?

Odp7: a když ty léky mohou mít i trvalé...
aktivni nespokojenec, 19.8.2010 3:13

Jo a mimochodem - jak pokracuje tvoje internetova aplikace referenda o zruseni psychiatrie?

Odp8: a když ty léky mohou mít i trvalé...
Tlapka, 19.8.2010 10:23

Zatím jsem se rozhodla, že psychiatrii rušit nebudu. Taky nemám zatím v úmyslu organizovat celý svět. Mám svých starostí dost ať už s psychiatrií nebo bez ní.

Odp2: a když ty léky mohou mít i trvalé...
aktivni nespokojenec, 19.8.2010 3:57

Bohuzel „kdokoliv“ ve stavu akutni dlouhodobe intoxikace neuroleptiky neni a dokud na nich bude - nebude schopna vytvorit stiznost.
To tak kdyby za ni nekdo sepsal a zastupoval ji.
Avsak takovi bezplatni asistenti pro kde-koho kdo by je potreboval v CR nejsou.

A hlavne i kdybych to chtel ji sesmolit ja tady na tom forumu - bohuzel je to od ni nesouvysle a chybi v tom ty nejpodstatnejsi veci jako:

a)na co si ztezuje?
b)na koho si ztezuje?
c)co ji ma byt?
d)jak na to kdo prisel co ji ma byt?

- nemluve o tom, ze je to spise takovy chaoticky popis jejich chaotickych pocitu - ovsem pozor, toto opet neni porucha/nemoc ale intoxikace omamnymi latkami - v tomto pripade neuroleptiky.
A ty nemaji polocas odbouravani (tzv. half-life) jako aspirin, takze varianta „ze by je na chvilku vysadila, sepsala stiznost a pak se uvidi“ taky nepripada v uvahu.

Jako ivane nebude se ti to libit ale ona je clovek ktery je v prdeli. Psychiatrama sesrotovany pripad ktery se nema na koho obratit.
A pokud by nastala ta zazracna situace ze by se v jejim okoli zjevil nekdo kdo by ji byl ochotny pomoct - no tak ona mu v tomto stavu ani nevysvetli „s cim“ ze to chce pomoct.

Jako defacto je v situaci jako by z ni nekdo udelal zombii s mysli uveznenou v neovladatelnem tele. A pokud by se rozhodla to prerusit tak ji zase navrati do procesu „zombifikace“.

Ona je to co predstavuje dnesni psychiatrie:
- ne zbaveni osobni svobody a dustojnosti pri hospitalizaci v lecebne
ale
- zbaveni dusevni svobody rozhodovani a fyzicke svobody normalniho pohybu a navic verejneho zostuzeni pri ambulantni lecbe kterou pokud by prerusila, tak BUDE TRESTANA KRATSI DOBU HOSPITALIZACI V LECEBNE

Jinymi slovy ona nebude schopna popsat co ji neuroleptika delaji dokud je bude brat - pokud se z nich dostane, tak pote to popise, ale ted ne.

Odp: a když ty léky mohou mít i trvalé...
an, 17.8.2010 18:31

Hele nepsalas tu vloni pod jmenem „Pomsta bude hnusna“ - je to v horni ctvrtine tehle stranky.
Hm?

Odp: a když ty léky mohou mít i trvalé...
an, 17.8.2010 18:52

a jeste pod jmenem „Pripad“ letos v cervnu? Je to zhruba v pulce stranky.

Jestli jsi odpovedna za oba dva ty prispevky (jak jmeno „pripad“ tak i „pomsta bude hnusna“), tak...

mnoooo, hodne stesti ti opravdu preju, protoze to vypada ze jsi z vysokych davek neuroleptik naraz vysadila, potom nezvladla situaci, byla zavrena kvuli upozorneni okoli do cvokhauzu, a nekolikrat se to zopakovalo.
Cili ze zavislosti do abstaku a z nej opet na jeste vyssi davky - mno, budes to mit VELICE tezke se z toho dostat. Protoze takhle se pestuje skutecna zavislost...
Blba zprava je, ze jestli ty „leky“ ted nekdy naraz vysadis tak na 99,9999% to nezvladnes a zopakujes si vylet do „šaškárny“.
Bohuzel pro tebe a vsechny psychiatricke pacienty - k vysazovani neuroleptik (dnes moderne zakamuflovane za nazev antipsychotika) se neda pristupovat jako k vysazovani cigaret kdyz chce clovek prestat kourit - na vysazeni neuroleptik je potreba se velice dukladne a hlavne spravne pripravit.

Teda pokud „pomsta bude hnusna“ , „pripad“ a „kdokoliv“ jsou virtualni jmena tve jedne fyzicke osoby.

Odp2: a když ty léky mohou mít i trvalé...
Tlapka, 24.8.2010 11:41

A jak to teda dopadlo to se nedovíme?

Odp3: a když ty léky mohou mít i trvalé...
an, 31.8.2010 14:02

Ja myslim ze sem psala kdyz nepapala tabletky a ted je proti sve vuli v lecebne (samozrejme ale byla donucena podepsat ze je tam zcela dobrovolne).
Cili za par dni/tydnu/mesicu sem zase napise jak si nemuze vycisit zuby a vsem se pomsti. A tak porad dokola.

Odp: a když ty léky mohou mít i trvalé...
Roman Heřman, 20.8.2011 2:06

Myslím si, že zde musí být vždy možnost svobodné volby, a také informovanost pacienta!

V minulosti vlastně, užívání psychofarmak, člověka dělalo bláznem.
To když někdo přišel do blízkosti blázince, u uviděl lidi v teplákách, kteří jěště k tomu podivně pomalu utlumeně chodí, a mají třes rukou a třeba i křeče.
Tak se dal blázen dobře poznat.

Dnes jsou netypická psychofarmaka, která nemají tak viditelný dopad na člověka, ale možnost volby stejně musí být, jelikož dopad stále mají, a člověk o sobě musí rozhodovat sám.
Byl by to šílený svět, kdy by někdo někomu, proti jeho vůli, třeba poškodil játra a pod.

Také si myslím, že zdravotníci někdy používají léky nevhodně dlouho.
Vždyť třeba antidepresiva, když zaberou a léčí se již více něž půl roku, je možné vysadit, a pokud lékař udělá pacienta závislého třeba na Neurolu, také to není dobré.

Psychiatrie tak zbytečně odebírá finance, ze systému zdravotnictví, a vnucované (socialistické) zdravotnictví, pak nemůže být kvalitní!

:-/

HURA NECHAT SI POMOCT
an, 31.8.2010 14:36

NECHEJTE SI VSICHNI VYSETRIT PSYCHIATRAMA SVE DETI ABY SE NIC NEPODCENILO A MOHLO SE U NICH UZ NA ZACATKU LECIT TY JEJICH ZACINAJICI PORUCHY A NEMOCI.

ABY SE NIC NEPODCENILO !!!!

To jsem zvedavy kolik z Vas je ochotnych to udelat. Pro jistotu aby se nic nepodcnilo. A nezapominejte uvadet pravdive informace - psychiatrie VAM VSEM POMUZE.
A to celozivotne.

Odp: HURA NECHAT SI POMOCT
Platfus, 31.8.2010 15:43

Vezměte si příklad z Aktivního Nespokojence, podcenil příznaky a pak to „přechodil“. Stojí vám to za to ;-)?

Odp2: HURA NECHAT SI POMOCT
Juras, 31.8.2010 17:19

Honem všechno preventivně proskenovat. Pokud zářením nebo ultrazvukem přímo nějaký problémek nevyrobíme, možná najdeme něco, s čím byste mohli žít do osmdesátky, aniž by se to nějak projevilo. Protože to ale naštěstí objevíme zavčas, budeme vám to léčit, aby to už v těle nebylo, budete potom muset chodit na každoměsíční vyšetření, jestli to něco nedělá a dost možná ještě nějaké chirurgické zákroky, které váz utraumatizují k smrti v šedesáti... Mimoto si takto pěstovanými obavami o své zdraví a sledováním různých příznaků možná vsugerujete ještě jinou chorobu.

To je asi tak, co si myslím o přehnané preventivní péči. Kolik už jen bylo lidí, kterým se objevil problém, zavčasu se léčili a dožili život s různými omezeními a traumatickými zážitky z nemocnice - kdyby o problému nevěděli, zemřeli by možná o rok dva dřív, ale svoje poslední léta by trávili v klidu a spokojenosti, neutratili by je neustálými myšlenkami na vyšetření, výsledky, slézání vlasů apod.

Odp3: HURA NECHAT SI POMOCT
Tlapka, 1.9.2010 8:42

Pravdu máš Jerry. O nemoc se zajímáme až je Dobře vyvinutá a stabilizovaná. Hodně nemocí z počátku organismus vyřeší sám.

Odp4: HURA NECHAT SI POMOCT
Tlapka, 1.9.2010 8:44

PS. Moje nemoc „hypertenze“ byla zaviněna povinnou preventivní prohlídkou k práci v noci.

Odp4: HURA NECHAT SI POMOCT
Juras, 1.9.2010 13:10

Vidíš, svým stručným stylems pěkně shrnula to, na co já jsem potřeboval celý odstavec (v Juras, 1.9.2010 13:04).

Odp5: HURA NECHAT SI POMOCT
Platfus, 1.9.2010 14:45

No, já nevim, v Tlapčině komentáři nacházím kapku ironie soudě i podle toho, co napsala dál. Čekat, až se nemoc, třeba diskutovaná rakovina, „dobře vyvine“, by se mi moc nechtělo. Možná by nám mohla objasnit, jak to myslela.

Odp6: HURA NECHAT SI POMOCT
Tlapka, 1.9.2010 15:44

Já bych se vyjádřila, že když má někdo nejasné potíže a lékař nic nenajde (rakovina se už nyní najde dobře) tak se stane, že chodí po doktorech a nakonec z toho dostane dobrou neurozu. Napsala jsem „dobře vyvine“ měla jsem napsat „patřičně vyvine“. Pravdou je, že jsou pacienti dvojí: Jedni nemoc zanedbají a jiní zase chodí k lékaři když nemoc ještě se nerozpozná.

Odp7: HURA NECHAT SI POMOCT
Tlapka, 1.9.2010 15:45

Jak to krásně v praxi vypsal Plat.

Odp6: HURA NECHAT SI POMOCT
Juras, 1.9.2010 21:02

Já jsem taky nejdřív myslel, že ironie, ale po přečtení poslední věty mi bylo jasno :-)

Odp3: HURA NECHAT SI POMOCT
Platfus, 1.9.2010 11:01

Naše konverzační výměny s Aktivním nespokojencem beru jako oddychové trávení volného času. A přiznávám, docela se tím bavím. Nakonec AN věřím, že taky.

No ale začal jsi vážný téma, tak teď vážně. Nevím, jestli s tebou mám Jurasi souhlasit. Sám žiju mezi dvěma extrémy. Můj známý zastupuje „typicky chlapský“ přístup k doktorům. Po léta odmítal chodit k zubaři na prohlídky. Výsledkem je, že má od spoustu let neléčeného zánětu v ústech oslabený srdce (o tomhle vlivu se ví) a je rád, že mu to pořád ještě bouchá. O tom, co zbylo ze zubů, ani nemluvím. Druhý extrém je jeho manželnka, která je chronický nevyléčitelný hypochondr. Vyměnila už spoustu doktorů, kteří nevěnovali jejím problémům náležitou pozornost. Pořád se pozoruje, stanovuje diagnózy, studuje si alternativní medicínu a všem kolem doporučuje homeopatika a bylinky. Blázen.

Za sebe žádnou špatnou zkušenost s doktorama nemám a taky naštěstí nic řešit nemusím. Myslím, že jestli něco v lékařství funguje, tak je to prevence. Sám to nijak aktivně neřeším, ale taky neodmítám. Pokud by se podařilo vyvrátit tenhle tvůj docela častej názor, možná bysme nemuseli být jako národ šampioni v prestižních žebříčcích úmrtnosti na různé rakoviny.

Odp4: HURA NECHAT SI POMOCT
Juras, 1.9.2010 13:04

Nemluvím o běžných prohlídkách u zubaře, na očním atp. To už je asi úplně normální, že se těmto věcem musí věnovat trvalá péče. Ale třeba o tom, jak jeden známý byl v pohodě. Potom ho napadlo jít na nějaké preventivní vyšetření, zjistili mu rakovinu ledviny. Tu ledvinu mu vzali (nevím, jestli to bylo zhoubný nebo nezhoubný) a potom ho ozařovali. Zhruba rok nato zemřel. Celý ten rok mu bylo většinou blbě, trávil spoustu času v nemocnici a psychicky na tom byl taky špatně.

Taky si myslím, že mnoho z nás už mělo hodněkrát nějaký problém - třeba nádor - a že se s tím tělo samo dokázalo vypořádat. Důležitá je psychika. I u zjištěné rakoviny jsou případy, kdy doktoři nad pacientem zlomili hůl a on se najednou „zázračně“ uzdravil. Musí to tedy fungovat i u nemocí, které jsme nezjistili a uzdravili se z toho. Bohužel to z podstaty nejde sledovat. Myslím, že hlavní problém je, když nějací aktivní doktoři objeví nemoc, vystresujou tě a hned to musí drastickými způsoby léčit. Rozhasí ti fyzickou rovnováhu, vystresují tě a potom jim pěkně zapadá do jejich poznatků, že je rakovina neléčitelná a většinu lidí, kterým ji léčí, čeká brzká smrt.

Ale zase jsou případy, kdy skutečně brzké odhalení může vést k léčbě předtím, než se něco důležitého nevratně poškodí. Je to těžká otázka - rozhodně nejsu striktně proti prevenci. Jenom tak uvažuju, jestli náhodou větší procento problémů nalezených např. mamografem jsou pacientům ke škodě nebo k užitku.

Odp5: HURA NECHAT SI POMOCT
Tlapka, 1.9.2010 15:50

Vidím, že se mimořádně shodneme. Jsou i takové teorie, že osoba psychicky vyrovnaná s čistým svědomím, která má pořád co dělat, málokdy onemocní a nemoc nějak „symbolizuje“ duševní problém. Je to patrné z řeči: Bolí mě z toho hlava, vykašlu se na to, je mi z tebe na blití, bolí mě pro tebe srdce! ztuhla mi krev v žilách= krve by se ve mně nedořezal, šel jsem do kolen a měl jsem toho plné zuby, leží mi to v žaludku, nebo je mi to u p... zde vidíte tak zvané Psychosomatické souvislosti.

Odp5: HURA NECHAT SI POMOCT
Platfus, 1.9.2010 16:47

Případ toho tvého známého je jistě odstrašující, ale nedělal bych z toho špatný závěry. Pokud by na preventivní prohlídku nepřišel a o svojí nemoci nevěděl, možná by měl ještě nějaký ten bezstarostný měsíc k dobru, ale nemoc by u něj stejně naplno propukla včetně všech příznaků (Doufat v samovyléčení v případě rakoviny mi nepřipadá příliš racionální). Lze se dohadovat, jestli jeho následný špatný stav byl zapříčiněný léčbou nebo průběhem nemoci, to neposoudím. Myslím si ale, že prvotní bezstarostný pocit by byl stejně ve výsledku vykoupen zžíravou výčitkou, že by se do téhle situace nedostal, kdyby absolvoval ono preventivní vyšetření. Takže, přístup, který prosazuješ dobře funguje leda v situaci, kdy nemoc nečekaně a definitivně udeří, a to se až tak nestává - jinak mi ta bezstarostnost dlouho nevydrží.

Myslím ale že mezi námi není až tak spor. Člověk se se spoustou onemocnění vypořádá sám, jak výstižně vyjádřilo známé přísloví „Lepší jeden prd než deset doktorů“. Vliv psychiky na zdraví bude značnej a na tom, co říká Tlapka taky něco je.

Odp6: HURA NECHAT SI POMOCT
Juras, 1.9.2010 20:59

Nemluvím o doufání v samovyléčení. Že se nevysvětlitelně vyléčili pacienti, kteří měli metastázy a doktoři jim dávali měsíc, je pravda. Takže to možné je. A víš o sobě, kolikrát jsi přechodil rakovinu? ;-)

Odp7: HURA NECHAT SI POMOCT
Platfus, 2.9.2010 10:13

K tomu, že se někdo přímo zázračně vyléčil, i když už nad ním lékaři lámali hůl, čas od času dochází. Ale je to natolik vyjímečný případ, že si o tom všichni ještě dlouho vypráví. Bohužel zakládat na takhle ojedinělých případech naději se asi nedá. Daleko víc lidí se stejnou diagnózou svůj boj prohrála, v tom je statistika neúprosná.

Otázkou, kolikrát jsem přechodil rakovinu, jsi mě pravda zaskočil. Co na to říct? Určitě dochází k tomu, že tu a tam nějaká buňka začně snad vlivem nahodilé mutace chovat destruktivně ke svému okolí nebo k sobě. Pokud k něčemu takovému dochází v malém měřítku, je možné, že si s tím organismus poradí sám a ani to nepoznáme. Když už to nějak přeroste, tak může být zaděláno na problém. Tolik moje laická představa. Řek bych, že pokud se nějaký větší nádor samovyléčí, musí po něm zůstat v těle nějaká stopa. Takže zpět k tvojí otázce - zatím ti ji nedokážu zodpovědět, povím ti, až budu na pitevním stole :-).

Odp8: HURA NECHAT SI POMOCT
Tlapka, 2.9.2010 11:10

Četla jsem, že rakovinné buňky vznikají pořád, ale organismus je normálně hned ničí. V dalším případě je „slepí“ a vznikne nádor „benigní, ohraničený“. V nejhorším organismus nereaguje a nádor se rozlézá a metastazuje. Že by se ochrana vzbudila pozdě ale přece, je velice výjimečné.

Odp6: HURA NECHAT SI POMOCT
Juras, 1.9.2010 21:08

Případ toho známého je takový, že nemůžeš říct, co by se stalo, kdyby se na tu nemoc nepřišlo. Třeba by žil ještě ten svůj rok beztarostně a potom by ho srazil vlak (nezvratný osud), třeba by měl k dobru pět let a třeba by se na to nepřišlo ani za dvacet let...

Staří egypťani například takové věci operovali (i když nevím, nakolik je Sienkiewitzův Egypťan věrohodný), ale jiné lékařské starověké kultury zase říkaly, že nejhorší je do rakoviny řezat... Tak si vyber. Moderní medicína používá spoustu neověřených hurá postupů, vymýšlí nové věci a používá potenciálně nebezpečné technologie (myslím třeba ultrazvuk - skutečně je pro plod neškodný? Při vyšetření ultrazvukem se plod cuká...)

Odp7: HURA NECHAT SI POMOCT
Platfus, 2.9.2010 10:50

Tady ti Jurasi moc nerozumím. Ohledně toho tvého známého opravdu nevím, co by bylo nastalo, kdyby se na tu nemoc nepřišlo, na to nejsem odborník ani jasnovidec. Podle mě se ale zvláštně bráníš aspoň pro mě nejrealističtější variantě - ten známý by asi stejně do roka umřel a možná i dřív. To špatný na tom všem je ta nemoc a ne doktoři.

Jinak jsem rád, že žijeme v dnešní době a máme k dispozici novodobou medicínu. Moje švagrová rodila císařským řezem, kdyby jsme žili v jiné době, už by tu asi mezi náma nebyla. Jinak, asi jsi myslel Waltariho Egypťana Sinuheta, ne? Moderní medicína sice nemá tradici tisíce let, ale svoje postupy ověřuje daleko víc než tomu bylo v dobách minulých. Je nepochybně šetrnější k lidskýmu organismu. A na tom, že se vyvíjí a používá nové postupy, nevidím nic špatnýho. Určitě bych radši postoupil operaci na Lekselově gama noži než si nechat provádět trepanaci lebky pazourkem při nulové anestezii.

Nevím, celý se mi nějak neslučuje s tvým racionálním založením.

Odp8: HURA NECHAT SI POMOCT
Juras, 2.9.2010 12:53

Naopak, připadá mi můj názor racionální. Ty argumentuješ nějakými „poznatky moderní medicíny“. To jsou ale jenom poznatky o objevených chorobách. Některé z nich byly objeveny nějakou formou preventivního vyšetření, ale - možná většina byla objevena potom, co se pacientovi objevily příznaky té nemoci, v něčem mu vadí a tak jde za doktorem. Medicína se dokáže vyjadřovat jenom k těmto objeveným nemocem. Potud je to, doufám racionální.

Vývoj metod objevování nemocí byl podle mého takový: pacient přišel s obtěžujícími příznaky a na něco si stěžoval. Vyvinula se metoda určování nemoci podle obtěžujících příznaků. Potom někoho napadlo, že jsou příznaky, které pacienta neobtěžují, ale jsou také průvodním jevem nemoci. Vyšší tlak, teplota, počty bílých krvinek, cukr v moči, atp... Další etapou posunující oblast prevence ještě před začátek nemoci, je zkoumání sklonů k něčemu a stanovení životosprávy apod. Tady v poslední době velkou úlohu přebírá genetika... To je doufám taky bez rozporu.

„Preventivní vyšetření“ u rakoviny, o kterém se bavíme, ve skutečnosti není preventivní. Zjišťuje nemoc, která v těle už existuje. V okamžiku, kdy se zjistí, že tam je nějaký malý nádorek, nikdo neví, jak dlouho už tam je. Takže medicína nedokáže ani zjistit, jak ta nemoc vznikla, kdy se měnila, zato se snaží v nejčernějších barvách líčit prognózu, aby pacienta donutili léčit se a oni byli krytí, kdybys náhodou je v budoucnu žaloval, že něco zanedbali.

A tady ani nemluvím o finanční otázce. Zdravotní pojišťovny platí nemocnicím především za výkony a peníze jsou potřeba furt.

Takže - jakmile doktoři něco najdou, je v jejich zájmu to hned léčit bez ohledu na pacienta.Neví, jestli třeba sedmdesátiletá babička tam ten nádorek nemá už od narození, ale musí udělat všechno pro to, aby ji donutili jít na operaci, potom chemoterapii a ozařování.

Výsledekem je, že prakticky každá objevená nemoc se začne okamžitě léčit. Výsledky takové léčby jsou neradostné, úspěšnost vyléčení je malá a léčba samotná pacientům iukradne i ten malý zbytek času, který ještě má.

Na co naráží tlapka, to je taky zajímavá věc. Některá učení říkají, že nemoci jsou jenom indikátory nějakého stavu duše. Příčina nemoci je podle toho v myšlení. Něco dělám špatně a moje nadjá se mě na to snaží upozornit prostřednictvím nemoci. Nevím, jestli je takováto věc naprogramovaná do našeho světa a nemůžu to vyloučit. Pokud je to pravda, tak taky nemá cenu snažit se odstraňovat příznaky. Pokud je to pravda, tak je medicína úplně mimo. Člověk by měl raději nějak zjistit, co dělá špatně, napravit to a tím se u automaticky vyléčí i nemoc. Pokud je tento princip pravdivý, tak by se vůbec nemuselo léčit nemoci - jenom snad úrazy a akutní věci.

Odp9: HURA NECHAT SI POMOCT
Tlapka, 2.9.2010 13:48

Ovšem lékaři mají přesně dané povinnosti vše je upraveno zákonem který je často málo racionální. :-(

Odp9: HURA NECHAT SI POMOCT
Platfus, 2.9.2010 17:13

S tím, co píšeš v prvních dvou odstavcích, se můžu ztotožnit. Medicína je ve svém posuzování odkázaná na příznaky, ať už nemoci samotné nebo stavů, ze kterých by se mohla nemoc vyklubat. Ostatně jinak by asi nešla vybudovat na vědeckém základě. Taky je pravda, že u rakoviny se asi v přísném smyslu o prevenci mluvit nemůžem, jde jenom o jakési včasné zachycení nemoci. Když už se nějaký nádor najde, tak je myslím v moci lékařů určit, jestli je benigní nebo maligní a v jakém je stádiu. To asi celkem stačí.

To, o čem píšeš dál, se týká zdravotnictví obecně a tady je to asi o osobní zkušenosti. Nejsem naivní, abych si myslel, že se všechno děje jak má. Když je systém nastavený tak, že pacient je zároveň i klient, a dohromady se zdravotní pojišťovnou představuje pro nemocnici zdroj příjmů, tak to nějaký vliv na rozhodování mít může. Nevím, jestli je něco někomu sugerováno v nejčernějších barvách. V Americe, je běžné, že člověka postaví před strohý fakt - s vaší nemocí v tomto stádiu máte šanci na přežití x procent s odvoláním na statistiky. U nás je tradice nepříjemné pravdy spíš zamlčovat.

Dokud má léčení smysl, jsem pro to zkusit, co se dá. Pacient navíc musí souhlasit se vším, co se s ním bude dít. Rozhodnutí, kdy už s léčbou přestat, je těžký. Léčení nevyléčitelně nemocných asi není pro nikoho výdělečné. Nakonec paliativní medicína je svého druhu komfort, který tu také není dlouho.

Jinak Tlapky teorie mi zní taky sympaticky, ale právě pro to, že je těžko ověřitelná, to bude vždycky vedlejší kolej medicíny.

Odp10: HURA NECHAT SI POMOCT
Tlapka, 3.9.2010 8:51

Ježto plat lékařů se neodvíjí od příjmů nemocnice, ale od platových tarifů, nemají příjmy na lékaře takový vliv, jak by se zdálo. Navíc většina nemocnic má dluhy. Hlavní motivace lékaře je Vyhnout se průšvihu za zanedbané léčení. Mezi lékaři a nemocničním marketingem jsou špatné vztahy, neb Ekonomové nemocnic by se rádi bez zdravotnického provozu Obešli ;-)

Odp8: HURA NECHAT SI POMOCT
Juras, 3.9.2010 10:33

Jo, samořejmě jsem myslel SInuheta. Teď zrovna ho po cca dvaceti letech znovvu čtu :-)

Odp9: HURA NECHAT SI POMOCT
Juras, 7.9.2010 20:11

Hm, teď jsem zjistil, že jsem Sinuheta přiřkl neprávem Sienkiewitzovi. Omlouvám se oběma mým oblíbeným autorům za omyl :-)

Odp2: HURA NECHAT SI POMOCT
iva, 1.9.2010 7:28
Odp: HURA NECHAT SI POMOCT
Roman Heřman, 20.8.2011 2:17

Otázka je, když psychiatr něco nemocného hledá, zda vědomě či podvědomě, již předem nechce také něco nalézt, což potom může léčit?

:-(

Odp2: HURA NECHAT SI POMOCT
Tlapka, 22.8.2011 12:14

Tak se zeptejte svého psychiatra. :-)

Odp2: HURA NECHAT SI POMOCT
Zákys, 10.11.2012 22:25

Nehledejte... Je šťasten ten, kdo v bludu žije a nedozví se ani ve stáří, že svět se točí kolem Harpyje a místo slunce studna září...
Když náhodou najdete, nechte být, protože po dešti zase prší a po filmu bude zase třeba virtuální sport, nebo lépe, buchta nebo dort. Dobrou chuť a abych nezapomněl. Kde se to vědomí nachází a co „žere“?

Odp3: HURA NECHAT SI POMOCT
Tlapka, 12.11.2012 12:42

podvědomí živí se glukozou, kyslíkem a nervovými podněty.

Veřejná stížnost a trestní oznámení k Kancelář presidenta:
Jaroslav Kvasnička, 8.11.2012 11:32

02.11.2012 02:46 Jaroslav Kvasnička Prosím Vás spoluobčané o Vaši pomoc.Díky tomu,že mě invalidu vláda Č.R. řádně nezajistila a stále vše zdražuje,tak mne prostřednictvím jejich lichvářský bank a jejich nájemných vrahů exekutorů o vše okradla a to i o můj domov,který tímto nesvéprávným způsobem podstrčila profesionáním podvodníkům,kterými jsou pan Antonín Klusák a jeho manželka paní Lenka Klusáková z Jamolice 182.Nejprve zavinili mou nesolventnost tak,že mi rozbíjením oken a dveří vyháněli mé partnerky i nájemce,které mi můj strýc povolil,tak abych sám na dům finančně nestačil,pak opili v restauraci v Pohořelicích mého strýce,kterým byl pan Bohumír Kvasnička,kterého opilého pod zakázanými depotními vysokohalucinogenními injekcemi o obsahu Risperdexu donutili aby sepsal u notáře,kterého on neznal a nikdy před tím neviděl takto neplatnou závětˇosoby trpící závažnou duševní chorobou,kde jeho ošetřující lékař psychiatr Mudr. Josef Fiala Ivančice Kounická ulice hrubě zanedbal strýcovu léčbu tím,že léky co mu předepisoval prý strýc jíst nemusí,tak proč by mu je předepisoval,tak je to manipulátor co vlastně napomáhal podvodníkům Klusákovým,že strýc nesvéprávně sepsal závětˇ v jejich prospěch a ani ne za týden ho mého strýce pana Bohumíra Kvasničku oni Klusákovi zabili v Pensionu v Mohelně za ochotné asistence pana vedoucího Pensionu Mohelno s panem Nováčkem aplikací neznámé látky s následným zametením důkazů kremací a představte si,že Okresní Soud Třebíč se mi vysmál a to samé i Krajský Soud Brno Rooseweltova 16,který mnou jakožto žalobcem pohrdal a jak už to tak bývá Ústavní Soud se od toho instancoval a tím se zbavil jakých koliv povinností a odpovědnosti a odmítl mou více než odůvodněnou stížnost.Světe div se a vrchol všeho je,že takto neoprávněně toto podvodem nabyté dědictví paní Lence Klusákové,kterou do svého kšeftu nastrčil její manžel pan Antonín Klusák potvrdil notář Judr. Jiří Strnad v Třebíči a to je od něj rovněž zrada a ne oprávněný právní úkon.Proto Vás prosím o pomoc abych mohl mít kde strávit Vánoce.Podotýkám,že jsem vlastně bezdomovec od roku 2006 kdy mi byla odpojena voda,elektřina a plyn.Můj dům je takto v destrukci jako já sám.Protože to pocitˇuji jako loupežnou vraždu spáchanou na mě Státem Česká Republika jménem České Republiky i ten fakt,že hlavní destrukční multizákeřný podvod na mě spáchala soudní znalkyně v odvětví psychiatrie Mudr. Marta Holanová Brno Taussigova ulice svými několikanásobnými křivými znaleckými posudky a lze ji považovat za více než dobře krytou ůstřední mafiánku všech soudů v České Republice a i ten fakt,že ke zločinu spáchaném na mém strýci panu Bohumíru Kvasničkovi po němž jsem já dědicem ze zákona je ty podvodníky Klusákovi z Jamolic navedla ke zločinu jejich advokátka Judr. Jitka Buršová zastupující žalovanou paní Lenku Klusákovou,aby mého strýce opili,donutili ho pod psychofarmaky injekcemi,které patří mezi tzv. mozkové inhibitory ve spojení s alkoholem obluzeného k sepisu takto neplatné závěti a dále pak aby ho zabili a budou mít můj dům hned.Protože pan Antonín Klusák v roce 2003 zkrachoval a jinak svou rodinu uživit než zákeřnými nebezpečnými podvody neumí.PROSÍM POMOZTE MI?Kontakt:720166491
© 2006 - 2012 Estheticon.com
Pokud si nepřejete dostávat další emaily, odhlašte se.

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

Okno pro rychlou odpověď Plnohodnotná odpověď

kam se odvolat?
kairinka, 16.1.2013 0:06

Ahoj,
akutne potrebuji vedet,co delat v pripade,ze v psych.lecebne je drzen a sikanovan clovek,puvodne lecba dobrovolna byla zmenena na soudni.soud dosud neprobehl,je tam drzen jiz pul roku a zadny posun.naopak,co se tyka jeho psych.stavu,je to cim dal horsi,z duvodu sikany personalu a pokud ma snahu se branit,daj mu to „sezrat“ poradne.ma strach,kam az to povede.nema rodinu,tudiz je snadno zranitelny a oni toho vyuzivaji.nevymysli si,z vlastnich zkusenosti vim,jak to v te lecebne chodi.tedy..kam se obratit,pokud je podezreni na zneuzivani pravomoci a provadeni i nezakonnych praktik? konkretne se jedna o PL Dobřany.pomuze napr.medializace nebo nejaka spolecnost lidskych prav? opravdu nevím..dekuji za smysluplnou odpoved,Lu

Odp: kam se odvolat?
Tlapka, 16.1.2013 10:11

Právní postup je požádat si o přezkum Okresním soudem, ale písemně. Soud proběhnout musí, a to po přijetí a pak za 3 měsáce. Pokud nemáte léčbu nařízenou soudem. O jaké nezákonné praktiky se jedná? Jakou dg vám stanovili?

Odp2: kam se odvolat?
kairinka, 17.1.2013 0:03

tak už to píšu potřetí..:-) nevadí.
děkuji za odpověď,v tomto případě ovšem Okresní soud asi padá,neboť ještě neproběhlo běžné soudní jednání.a to přesto,že kamarád je v PL držen již půl roku.původně dobrovolný vstup byl změněn na...?? kamarád neví a oni mu odmítají podat informace,zda je tam již soudním příkazem nebo stále dobrovolně..dosud nebyl seznámen se spisem.dosud mu nebyl přidělen obhájce.
jde ale o to,že situace v PL je pro něj již nesnesitelná z důvodu systematické psychické šikany a znemožňování nějakého posunu v jeho případě.naopak,je prokazatelné,že dělají vše pro to,aby se stav zhoršoval.
pacient trpí těžkou formou OKP a nutí jej,aby odsouhlasil i jimi stanovenou hebofilii,přičemž dg test ukázal značně rozporuplné výsledky.pacienti jsou tam doslova hračkou v rukou personálu,který má prakticky volnou ruku a vedení jej svým laxním přístupem v tomto jednání doslova podporuje.pojem „sesterská mafie“ je v dobřanech velmi dobře známý.
věci se tam dějí různé..o konkrétních nezákonných praktikách se zatím rozepisovat nebudu,dokud nezvážíme,jak postupovat dál.ale nástin příkladů namátkou: odmítnutí poskytnutí první pomoci při akutním astmatickém záchvatu,dlouhodobá šikana a nedůstojné jednání,porušování zákl.práv a svobod pacienta ( hlavně že to tam visí na každý nástěnce a je povinností pacienta si řád přečíst) aj..
přemýšlím o optimálním řešení ve fázi,v jaké se nachází,tedy např.překlad do jiného zařízení,což ale nevím,jestli v této fázi řízení je možné.pacient nemá rodinu ani příbuzné a pro přátele „zvenčí“ je takřka nemožné proniknout do interních pravidel léčebny,že..navenek se všichni tváří velice přátelsky a kompetentně,viz např.odpovědi na dopisy přátel,ovšem zkušenosti mého kamaráda a jiných lidí tam pobývajících,mluví jinak.

Odp3: kam se odvolat?
Tlapka, 17.1.2013 13:04

Jedna věc je chování personálu ale hlavně je proč jej tam drží. Nemyslím že nějaký psychiatr by si chtěl přidělávat práce kdyby jej mohl pustit. Takové případy nastávají, když Soudy se nemohou rozhodnout, zda uloží soudní léčení a pořád „vyčkejte soudního jednání“ a „ještě nějaký posudek chybí“ OKP se léčí dobrovolně nějaký problém bude s tou hebofilií.

mi nekdo asi maze odpovedi
kairinka, 16.1.2013 23:45

..neb je nemuzu najit!!!

Pro „Kairinka“:
°, 17.1.2013 5:58

Když napíšete odpověď, nejdříve kliknete na „Zobrazit náhled“, ale potom MUSÍTE KLIKNOUT na „ODESLAT PŘÍSPĚVEK“, aby Váš přispěvek zůstal k dispozici ke čtení ostatním čtenářům.

Odp: Pro „Kairinka“:
kairinka, 17.1.2013 11:55

...ale však to dělám.zjistila jsem,že nejprve je třeba se přihlásit,když nejsem přihl.,příspěvky odešlu,ale pak je nenajdu.díky K.

K pôvodnému komentu
lacuna, 22.10.2013 16:49

To Saw: Návykové benzodiazepiny nebo z-hypnotika dostanete krátkodobě než zabere jiná léčba ... -Čo prosím?! Ja som ich brala asi 5 rokov VKUSE, nikto mi nič nepovedal, že to nesmiem brať, a nakoniec som skončila tak, že som si pred spaním dávala 6 gerodormov a 8 rivotrilov!!! Návyk jak sviňa, a keď som šla k doktorke a vypýtala si viacej balení na mesiac, nemala problém mi predpísať ďalšie! Toľko len k tým návykovým liekom, ktoré sa vraj podávajú len dočasne. (A to som nebola žiadna 85-ročná dôchodkyňa, u ktorej je už „jedno“, či si na niečo zvykne, ale mladá žaba na prahu dospelosti!) Čo sa týka toho ostatného... ...Nemáš poňatia, ako to funguje naozaj, opakuješ prázdne frázy ktoré si si niekde prečítal, naštudoval, ale očividne si na žiadnom takomto oddelení nikdy neležal, nikdy ťa nenútili brať niečo, po čom by si spal 20 hodín denne, chodil ako mátoha a nevládal zo seba dostať súvislú vetu!!! Každé jedno oddelenie psychiatrie je plné ľudí, ktorí sa tam liečia OPAKOVANE, niektorí sú tam aj 15. raz (tak „dobre“ im tá „liečba“ „zaberá“), viem to, lebo som s nimi hovorila, bola som a videla som svoje, takže keď mi niekto bude trepať dve na tri ako to na psychiatrii vyzerá a ako nie, zvyčajne si pomyslím svoje. To je ako keby som ja zrazu išla dávať niekomu rozumy o tom, že basa vlastne nie je až taká strašná (keď som tam vôbec nebola), a veď v minulosti zatvárali ľudí do hladomorní, takže pobyt vo väzení je teraz vlastne ako prechádzka ružovou záhradou!
A ešte k tomu bludu, že psychiatri uprednostňujú psychoterapiu: to VôBEC nie je pravda, dokonca mne bolo niekoľkokrát povedané, že psychotické ochorenia sa psychoterapiou neliečia, mňa a ani nikoho iného z mojich známych z psychiatrie nikdy nikto nedoporučil na nejakú terapiu. Psychiater píše lieky a posiela pacienta, po pár minútach sedenia na stoličke a asi dvoch otázkach, domov aj s receptami.
Ak chcete vedieť, ako je to naozaj, rada sa podelím o svoje skúsenosti. Nie prečítané/uvidené/počuté/jedna pani povedala, ale NAOZAJSTNÉ SKÚSENOSTI.

Odp: K pôvodnému komentu
Zákys, 22.10.2013 19:07

Nedá mi to abych nepomohl... Na doktorce je diskusní blog Panická porucha a tam si vyměníte tolik zkušeností, že za dva týdny budete rozdávat své znalosti zde na Svíci.

http://psychologie.doktorka.cz/panicka--porucha/komentare/

Když vám to nebude stačit a potřebujete si „odborně“ pokecat tak zde máte témata:
Hodně štěstí s navazováním virtuálního přátelstvví. ;-)

http://diskuse.doktorka.cz/tyden/

Odp: K pôvodnému komentu
Tlapka, 7.5.2014 14:46

Poučení o daném léku je u každého přibaleno. I když Samozřejmě by doktor měl o tom mluvit taky.

Odp2: K pôvodnému komentu
ivana Kozárová, 7.5.2014 15:16

Znám lidi,kteří udělají hned a okamžitě to jedno jediné : vyhodí příbalový leták:-( A je jich dost podobně orientovaných

Odp3: K pôvodnému komentu
Tlapka, 9.5.2014 12:40

Nad tím bych se taky zamyslela že potřebuji 8 tablet stejného léku najednou.

Když už tak mluvíme o psychiatrii, tak...
Neuvedeno, 7.6.2015 21:23

Když už tak mluvíme o psychiatrii, tak by mě zajímalo, jak je to u islámské víry. Je pravda, že islámské děti se v cizím prostředí nenaučí cizí jazyk jen proto, že ženy nemohou pracovat mimo domov, nebo je to jen pomluva? Je pravda, že to má psychický vliv na narozené děti? V našich poměrech vlatně nic o tom nevíme.

Děti se učí velice rychle a brzy se...
ivan, 8.6.2015 21:46

Děti se učí velice rychle a brzy se stanou učiteli svých rodičů. Moje představa.

Ale zatím jsem viděl takřka výhradně mladé silné muže kteří si tu orazítkují každý několik evropanek a jejich děti budou hovořit velice dobře všemi evropskými jazyky.

Doufejme, že angličtina, francouzština a němčina budou pro ně výnosnější investicí než těžká čeština.

Pár jsem jich už potkal i v Berouně kde bych je naprosto nečekal, tedy ne tak brzo. Zřejmě Eritrejci.

Beroun, Plzeň , SRN. Zatím jsou na hlavní štaci tím správným směrem. Nezaujali ani tak vzhledem jako zimníma bundama v létě. Tuším, že nikdo z nich ještě neviděl sníh. To budou koukat. Bude to těžké pro všechny.

Odp: Děti se učí velice rychle a brzy se...
ivana Kozárová, 9.6.2015 9:43

Pěkný ,pravdivý postřeh.

FRANKLIN SCOTT
FRANKLIN SCOTT, 8.11.2015 0:41

Ahoj všichni, já jsem Jenny Williams svobodná matka od Gruzie USA, budu rád podělil o tento velký svědectví o tom, jak já mám půjčku od Franklin Scott úvěr společnosti, když jsme byli vyhnáni z našeho domova, když jsem nemohl zaplatit své účty už , poté, co byl scammed různými společnostmi on-line a popíral půjčku mou bankovních a jiných nějakou jinou družstevní záložny jsem navštívil. moje děti byly pořízeny pěstounské péče, byl jsem úplně sám na ulici. Až do dne, kdy jsem hanebně vešel do staré školy kamarád, který mě seznámil s tohoto Boha bát půjčky společnosti (Franklin Scott úvěr společnosti). Nejdřív jsem jí řekl, že já nejsem připraveni přijmout jakékoli riziko vyžádat on-line půjčku anymore, ale ona mě ujistila, že budu získala svou půjčku od nich. Na druhou stranu jsem si vzal kvůli mé bezdomovectví jsem si vzal soud a požádal o půjčku, jsem vyplnil formulář žádosti o úvěr a pokračoval se vším, co bylo požadováno ze mě naštěstí pro mě dostal půjčku ve výši $ 120,000.00, který jsem požádal o od tento úvěr společnosti (franklinosayandescott@gmail.com) a já jsem rád, že jsem vzal riziko, a požádal o půjčku. moje děti dostaly zpátky ke mně a teď i vlastní domov a podnikání mé vlastní. Vše jde vděčnost panu Franklina Scott Bůh poslal úvěru věřitele za to, že smysl na mém životě, kdy jsem ztratil veškerou naději, tak jsem dal slib, aby mé vlastní, že budu i nadále svědčit na internetu o tom, jak já mám půjčku. Potřebujete půjčku naléhavě? laskavě a rychle Zkontaktovat tuto velkou firmu nyní pro váš úvěr prostřednictvím e-mailu: franklinosayandescott@gmail.com on je laskavý povzbudit.

I nadále Jenny Williams

Odp: FRANKLIN SCOTT
quick, 13.11.2015 20:25

Psychiatrie nebo hrozba?

soudni znalci
sr, 8.6.2016 10:08

Naprosto neprijatelna nechutna protiustavni praxe ceska, za kterou bylo jiz a je neustale kritizovano celym vyspelym zapadnim svetem .... nekdo vas obvini z jakehokoliv cinu s moznym sexualnim podtextem a policajt misto aby nejdriv zjistil ze se jedna o falesne obvineni nebo nedorozumeni, naridi sexuologicke vysetreni jak u nejakeho nekolikrate odsouzeneho nasilnika, ktere navic sam nikdy neabsolvoval a nevi se jestli on sam neni nejaky nebezpecny deviant co si jenom uspokojuje svoje touhy stouranim se v cizim soukromi na verejnosti falesne obvineneho cloveka (policajti, soudy a nezridka i media kdyz se to dozvi)... samotni psychiatri by meli, pokud se prezentuji jako odbornici co chteji lidem pomahat, tuto praxi sabotovat a odmitat, nikoliv podporovat a stourat se ponizujicim zpusobem v soukromi druhych za tucne odmeny za posudky... tato paveda nikdy nebyla a nebude exaktnim oborem....

Slyšel jsem v televizi, že u nás je ve...
Neuvedeno, 14.6.2016 22:19

Slyšel jsem v televizi, že u nás je ve skutečnosti daleko víc různě duševně nemocných lidí, než jsou ti, kteří jsou vedení, či kdy byli u psychiatra.
Je to prý proto, že se lidé obávájí toho, že se to lidé dozvědí, že chodí k psychiatrovi a označí ho za blázna, či duševně nenormálního.
Bohužel je to tak, že v Česku se skutečně všechno prokecne a stane se veřejným tajemstvím.
S toho pak vznikají různé fámy podle principu tiché pošty.
Takže se lidem ani nedivím.
Je to ale škoda, taková únava z verkoholismu, či mimořádných duševních výkonů si skutečně vezme své.
Dnes, když velká část občanů už má dokonale utěsněná okna vede k nedostatku kyslíku v nočním období u těchto lidí a jejich duševnímu stavu odpovídající vězňům na které připadá nepatrný objem místnosti.
Jsou pak stále vyčerpaní duševně, trpí panikou a vše vidí černě. Navíc je bolí travale hlava a přestává jim fungovat paměť. Po krátké době jakéhosi výkonu po ránu už nejsou si schopni přikázat, aby pracovali a nemyslí jim to, jen tak se koukají do blaba. Prostě vzniká syndrom vyhoření.
Přitom by stačilo za radiátory v bytě osadit ventilátory o hlučnosti max 20 decibelů a ty napojit na samostatný obvod s časovým spínačem na zapojení na 5 minut jednou za hodinu v noci, nebo tak nějak. Časové spínače existují a ventilátory také. Ve dne si každý může okno otervřít podle potřeby sám. U ventilátorů by měly být také žaluzie, které zabraňují stálému proudění vzduchu. Tyto žaluzie by se nadzvedly právě spuštěním ventilátoru.

Odp: Slyšel jsem v televizi, že u nás je ve...
Vlastimil Čech, 15.6.2016 8:14

Naprosto souhlasím.
Návštěva psychiatra pacienta stigmatisuje. Což obyčejně u obyčejných lidí končí ztrátou zaměstnání, řidičského průkazu, vede krátkou cestou k rozvodům, ztrátě kamarádů a kamarádek. Předepsané léky poznamenávají chování léčeného (pozoroval jsem!)
------------------------
Pokud se týká toho větrání a nedostatku vzduchu PODEPISUJU!
------------------------
Různé způsoby větrání jsou ovšem již dávno vyřešeny. Mě osobně se nejvíce líbí způsob, o kterém tu psala paní Kozárová... Dokonale vyzkoušeno i u V.Č.

Odp2: Slyšel jsem v televizi, že u nás je ve...
ivan, 15.6.2016 9:47

Jéje, kde to psala, já si to už nějak najdu.

Já větrám tak, že vzduch nijak neředím, ale otevřu co jde a vyněním ho za nový, nejlépe průvanem, ten odnese i všechen prach. Očista dočista.

Odp3: Slyšel jsem v televizi, že u nás je ve...
Vlastimil Čech, 15.6.2016 14:09

V podstatě stejně jako Vy, i jako VČ... okna netěsní imrvére lehký průvan... a dokonce topí v lokálně, v kamnech.
Tedy, V.Č. není staromilec, ale tohle je to nejlepší.
A s Vaší methodou úplně souhlasím.
Ovšem nesmíte bydlet někde u cementárny, silnice, uhelných skladů a tak... to by průvan spíše prach přinesl...;-)
Pan Neuvedeno popisuje pro vytápění a větrání kalorifer... co vím, tak byly montovány už v roce 1957. Jestli ještě dříve, tak to ovšem nevím...

Odp4: Slyšel jsem v televizi, že u nás je ve...
ivan, 15.6.2016 22:49

Vila Tugendhat měla rekuperátory už v 1928-30. Bezprůvanové větrání, čistírnu vzduchu v podzemní strojovně, solné filtry, ozonér-( trojmocný kyslík - bakteriální čistič ) ionizaci upraveného vzduchu. Stříbřité turbulátory na zachycování mikročástic kovů.

V podstatě arkticky čistý vzduch počátku dvacátého století.

Odp4: Slyšel jsem v televizi, že u nás je ve...
ivana Kozárová, 16.6.2016 19:30

Kdo bydlí u cementárny,musí luxovat i květiny na záhoncích;-),to je moc práce navíc. Je fakt,že při řádném průvanu se opráší i knihy na policích,taky to mám vyzkoušený. Pod postelema to vždy vyřešily kočky a šly se odpavučinovat na dvorek a do jabloní a bezinek. Taky můj pes,když se narval ze strachu před bouřkou pod postel,zajišťoval pravidelné odsouvání postelí při každé bouřce,tím docíleno i úklidu - když už je postel odsunutá. Jinak se úklid nemá přehánět,jsou z toho zbytečné alergie. Peřiny plné roztočů mi nic nedělají,naopak,pod syntetikou nemůžu spát,je to jak v igelitce. A četla jsem,že nejvíc plísní se drží překvapivě ne v peří,ale v syntetických materiálech - asi proto,že nedýchají. Ty hladké omyvatelné plochy taky nejsou nejšťastnějším řešením,musí se dvakrát denně stírat,když se to neudělá,víří prach,který se pěkně normálne zadrží v tepichu. Znám doby ,kdy se tepichy tahaly na dvorek na bidlo a klepaly. Pak se jeden utíkal vykoupat do přilehlé říčky,prach byl všude,jen zas ten tepich na týden vyřešenej... A taky to šlo a alergie bylo slovo neznámé. Až dosud nikdo z rodiny tímto moribundózním stavem netrpí,právě proto,že s uklízením a smejčením jsem to nikdy nepřeháněla;-)Není nad čistej vzduch s příměsí fyziologického množství prachu,roztočů,pylů atp. Zato bez zaschlých saponátů a dráždivých aromatizovaných čističů,sprejů a jiných šmejdů k osvěžení vzduchu:-)

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru