Pro všechny přemýšlivé lidi

Komentáře k článku

4.10.2008 17:14

Proč nemáme rádi Romy?

Jsem si jistý, že většina občanů ČR má negativní názor na romské etnikum, a má to svoje důvody. Nepracují, pobírají sociální dávky z kapes daňových poplatníků, jsou hluční, sprostí, neumí pořádně česky, páchají drobnou kriminalitu (domnívám se, že nejsou dost inteligentní, aby páchali organizovanou kriminalitu), všechno kradou, ničí, vybydlují domy (zkuste Romům dát dům, zničí ho, zbaví ho všeho železného, po jejich pobytu bude vhodný akorát tak k demolici) atd.
Je to jasné. Uvnitř jsme „rasisti“, jakkoliv nám to politická korektnost zakazuje veřejně říkat. Ale má to svoje důvody, kdyby se Romové chovali jako lidé, nikomu by nevadili.

Proč jsou tedy Romové takoví?
Domnívám se, že to má dva důvody, a ten druhý závisí na tom prvním.

Tím prvním je jejich nízká inteligence. Podle teorie, kterou shrnul Petr Bakalář ve své knize Tabu v sociálních vědách, se různé rasy vyvíjely různým způsobem. Podle této teorie mají nejvyšší IQ východní Asiaté (Číňané, Korejci, Japonci...) a Židé, následují europoidé, obyvatelé Indie, hispánci, domorodí Australané, Romové, černoši.
Lidé blíže rovníku museli vynaložit menší úsilí k tomu, aby přežili. V tropech bylo teplo, jídlo se snadno získávalo, potraviny se rychle kazily, takže nebylo třeba žádné plánování budoucnosti. Na druhou stranu např. mongoloidé museli vynaložit mnohem větší úsilí, aby přežili, museli plánovat budoucnost (zimní období) a to se odrazilo na inteligenci.
Romové jsou zvláštní případ. Jejich inteligence je velmi nízká, přestože patří k europoidní rase. Je to dáno několika důvody:
1.Původ z Indie - v Indii je subtropické až tropické klima, které nepřálo rozvoji inteligence (nebylo třeba vynakládat mnoho sil k přežití)
2.Podle výzkumů Romové patřili v Indii k té nejnižší kastě - čím nižší třída, tím nižší inteligence.
3.Úspěšní Romové se asimilovali do většinové společnosti
4.Sex mezi příbuznými (výskyt genetických poruch)
Pro nízké IQ svědčí to, že velká část romských dětí navštěvuje zvláštní školy. Byly také dělány testy, které nade vši pochybnost prokázaly, že romské děti mají nižší IQ než neromské. Testy braly v úvahu jazykové i kulturní rozdíly.

Druhým důvodem je jeiich „kultura“. Jejich kultura nebyla nikdy na příliš vysoké úrovni, měli dokonce jakási tradiční řemesla a věnovali se hudbě, peníze „tradičně“ získávali krádežemi.
Ovšem co obnáší jejich kultura dnes? cca od 70.let začal režim Romy rozmazlovat, naučil je, že pro to, aby se měli dobře, nemusí dělat vůbec nic, maximálně dělat malá cikáňata. To pokračovalo i po revoluci. Stále je dotujeme z vlastních kapes, aby tak ztratili jakoukoli motivaci pracovat.

Jsem si celkem jistý, že se Romy nepodaří nikdy asimilovat. Ale můžeme dělat alespoň něco pro to, aby tolik neškodili společnosti. Je třeba zastavit pozitivní diskriminaci, zavést zvýhodnění pro Romky, které nebudou mít děti a radikálně snížit sociální dávky.

Repete
Lipovan, 4.10.2008 17:46

Tento problém se zde řešil už mnohokrát. Bytostně nesouhlasím s důvodem nízké inteligence cikánského etnika. Cikáni sice v průměru mají o několik bodů nižší IQ, ale svého inteligenčního potenciálu dovedou beze zbytku využít, zejména v případech, kdy se jedná o získávání osobních výhod. To ovšem uvádí také samotný Bakalář.

Odp: Repete
Elfstone, 4.10.2008 18:22

Náhodou jsem přečetl váš článek „Povinnost pomoci Africe“. Souhlasím s ním. Co myslíte, proč černoši v Africe nevytvořili civilizaci? Sám jste napsal, že k tomu měli lepší podmínky.
Zajímalo by mě, jak „svého inteligenčního potenciálu dovedou beze zbytku využít, zejména v případech, kdy se jedná o získávání osobních výhod“??? Na krádeže žádnou inteligenci nepotřebují.:-) Pokud to uvádí samotný Bakalář, tak laskavě uveďte citaci.

Odp2: Repete
chanžpiča, 2.2.2014 14:12

vážení spoluobčané-bílého etnika.My Romové-snědého etnika se domníváme,že vše vidíte černě.Jak jednoduché své problémy otírat o Romské spoluobčany.Především si musíme vyjasnit několik faktorů.
Romský občan je občanem české republiky,má stejná práva využívat sociální dávky,má právo volit,na svobodu a projevu lidských práv se rovněž podílí tak jako vy osoby české-bílé národnosti.Romům jste již v minulosti nikdy neměly zájem pomoci,zejména v oblasti zdravotnictví,sociální,vzdělání,a jiné.Vždy a to na počátku bolševismu a komunismu,jste je doslova schovávaly do sklepů,mimo dosah Vás bílých zvláštních extra ras.Považovaly jste je za škůdce.
Abych to zkrátil,cikán má zde kořeny,nebít cikána,nevoláte,nebít cikána,nemáte kabelovku,zatímco spíte po vydatném králiku a knedlíků,zatím co se myjete jednou za 24h,cikán pracuje.Zamet te si své prahy,svých marnotratných životů,svých rodin,a neodsuzujte člověka který se vám nehodí.Asi zapomínáte na 1.a 2.světovou válku,kde vaše rodiny by byly v pracovních táborech.Tečka

Odp3: Repete
Deny, 19.12.2014 0:04

Takže milí jakoby spoluobčane kterým se pro mě v životě ani jeden Rom nebo Cikán nestane!!!Je Vidět že žijete asi na jiné planetě jinak by jste nemohl takové bláboly vydat z huby!!!Žiju1km od kdysi velice pěkné vesnice a to do té doby než se tam přistěhovala ta cikánská verbež která jen pobírá dávky,vše ničí,krade,prodává fety žije si lépe než pracující lid bílé rasy!!!Nechápu jak někdo mohl kdy dopustit aby se tady usadil kočovný kmen který jen bude parazitovat na píli ostatních.Musím odsoudit všechny kteří tohoto dopustili!!!Krmíme si potkany a oni se jen množí a parazitují!!!!Dnes jsem byl svědkem,jak na poště přebíral člen této rasy 150000kč na auto a to prosím za to že zhruba před 3-4lety při krádeži železa.Nic lepšího dementa nenapadlo aby dostal tekutinu z propanbutanové lahve,tak urazil ventil.Tím že skončil na vozíku bez rukou,nohou a ne v rakvi musí trpět hromada Českých občanů srážkami ze mzdy!A to nepočítám že pobírá důchod,pečovatelské příspěvky atd.Můžete mi tedy laskavě vysvětlit z jakého důvodu by jsme vás měli mít rádi?!Neznám cikána který by se podílel na rozvijení státu,jak odvody na daních aj..Jen umíte zneužívat tohoto sociálního systému,který bohužel nastavili stejní dementi jako jste vy!!!Matka podotíkám Bílá samoživitelka nedostane nic!?Přijde cikán má vše!A ještě aby jsme se vás báli!?Vidím vás a odvírá se mi kudla v kapse!!!!Hitler tu měl vydžet déle.Proč jste si nevytvořili svůj stát ????Protože by vás neměl kdo živit,požrali by jste se navzájem!!!Neserte mě...Už z dnešního dne vás nemusím čím dál víc!!!Vy rasisti....Že támhle na náměstí vaše skupiny napadají,nevinné lidi kteří na vás vlastně vydělávají to vám jde co !!!???Ale pevně věřím že se v přítmí chystá něco co vás donutí přinejlepším odejít :-) ,táhly jste do Anglie,protože jsme vás tady diskriminovali,,ne ne cejtili jste LOVE všichni se vás zastávali hlavně ta IQ slabší paní pro lidská práva..Dal bych jí domu tak 3 cigány po tejdnu by mluvila jinak!!!Nakonec po celém světě když viděli co jste zač!Tak se vás začli zbavovat....Čím to asi je....Nepřispůsobivý nebo snad ne ?!A to mám kamaráda cikána a ten se za těchto 98% verbeže sám stydí.Má rodinu,práci a funguje !!!Proč vy nechcete ???

Odp4: Repete
Vlastimil Čech, 19.12.2014 15:45

Pane Deny, bohužel se asi mýlíte. Ten Cikán může reálně býti Vaším spoluobčanem, jakkoliv Vás to mrzí. Má-li totiž Cikán, Vietnamec, Číňan občanství České republiky a Vy jste také občanem stejného státu, pak jsou tito Vaši spoluobčané. Jistě jsou nám národnostně a někteří kulturně (jeden z nich NEKULTURNĚ) cizí, rasově odlišní... mimochodem netuším, jak se slovo „spoluobčan“ přeloží do jiného jazyka...
Kdybyste se odstěhoval, pane Deny, třeba do Číny, a dokonce se naučil čínsky slovem a písmem, nastudoval byste čínské reálie... to byste se stal Číňanem? A kdybyste se potom odstěhoval třeba do Grónska, naučil se taky Inuitsky a bubnovat na bubínek, to byste byl zase Eskymákem? Kdo by to poznal, že jste zrovna Číňanem?
A tak i Cikáni. Cikán je rodu a rasy cikánské, a tak jako Vy se nemůžete při vší své snaze státi se Číňanem, tak Cikán se nestane ani Čechem, ani Slovákem, ani tím Číňanem... je a bude Cikánem co do národnosti, co do rasy... Plemeno, pane Deny, není o zabarvení pokožky... Geny se vyčurat nedají :-)

Odp5: Repete
Lip¤van, 21.12.2014 19:10

Spoluobčan je Fellow citizen, i když osobně raději používám termín compatriot (krajan). :-)

Odp6: Repete
Vlastimil Čech, 23.12.2014 9:03

Aha, děkuju... no, krajan... není to něco „rodák“? Tedy člověk pocházející ze stejného kraje? Což třeba ten výše zmíněný, nově občanství získavší člověk, asi nebude... ale nevím...

Odp4: Repete
Darius, 22.9.2016 21:42

Vi bílá rasa otsuzujete cigána upulně otvšeho. ale kdiš odvás bilej někoho zabije nebo vikrade tak otom se nemluví. proč ptoto že vás je víc než nás. nebo ste rasisti kdiš to tak mám říc. ne otzuzujte nás otvšeho co dělá naše rasa romska proto že nejste lepší neš mi kolik lidí odvás je vkrminálu za vřeních za kradeže a za všechno aco řeší to někdo ne ale cigán si jen prdne a uš to řeší celá česká republika. vdit ste horší neš náki malí děti

Odp: Repete
Jirka Somov, 5.10.2008 10:51

Dobry den,
nechci se zastavat nikoho,urcite spoustu romu je spatnych,jako spoustu cechu a opacne ale at si kazdy cech da otazku zamestnal bych roma,jako prodavace ve vlastni cukrarne,urcite by byla odpoved ne!!!!!! A ja ho chapu,protoze by se to lidešm nelibilo,nekupovali by dorty,stitili by se a nakonec by to spoustu cechu odsoudlo,protoze cesi jsou rasisti.Me romove nevadi,nerikam,ze je mam rad ale urcite je nenapadam ani je neodcuzuji,protoze je mi jasne,ze i kdyby chteli pracovat,tak je spousta cechu nezamestna a ze berou social.davky,zkus te si nekdo pozadat o social.davky a uvidite,jak to neni jednoduche a pokud splnuji vsechny predpolkady,tak at je dostavaji to je predse v poradku od toho davky jsou,ne?Spousta lidi by romy odsun.nekam na okraj mesta a co dal,musi neco jist pit a nekde bydlet jinak budou pachat kriminalitu,pokud z nich udelame zvirata,tak se tak budou chovat.Drive chodili romove jen do zvlastnich zakl.skol.jak je to mozne?byla to podle me chyba,nevyrustali s cechy a tak je ceske deti znali jen jako zlodeje kriminalniky z vypraveni od rodicu.Byl jsem na vojne 2 roky na Slovensku v presove,jako ridis PV3S a v kdyz jsem projizdeli v kapusanech,tak tam za nami behali male deti a zebrali o cigarety,spali v doskov.chatrcich,jak pred 100lety,dobre slovaci je dali na okraj,udelali z nich zvirata a pak se divi,ze se tak chovaji.Pokud je chcete dat na okraj v getech,tak tim se problem jen uklidi na chvilku ale po nejakem case je problem daleko vetsi.Naucte se zit s jinym etnikem a bude vse v poradku to je cely problem.Jirka

Odp2: Repete
Juras, 20.10.2008 21:51

Tohle je kvalitní názor. Jsou zaměstnání, kde cikány zaměstnat nejde, protože většinová populace je xenofobní a když si může vybrat, jde ke konkurenci. To je stejný jako s vietnamcema a číňanama - na tržnicích a v obchodech „vše za 30“ zaměstnávají tuzemský personál, protože pochopili, že místní lidé raději nakupují u místních.

S druhou polovinou příspěvku taky souhlasím. Je to začarovaný kruh. S poslední větou si ale nevím rady. Máš na to nějaký návod, jak se naučit žít s jiným etnikem?

Odp3: Repete
vlasta, 11.11.2008 13:23

Proč by jsme my se měli učit žít s jiným etnikem? Slyšel někdo o tom že by někdo řešil problém čechů v cizině a jeich zapojení do majoritní společnosti? Nepočítám naše tmavší spoluobčany to je jiná kapitola.většina českých emigrantů se uplatnila a splynula(vis.Lendl) asiaté jsou pracovití a nenjsou s nimi zas tak vážné problémy.Sleduji vývoj(myslím politický) naší Džamily a myslím že je to docela dobrá volba.dnes už o cikánské otazce mluví jinak než když začínala.natáhněme do politiky víc romů a myslím si že by otázky vlastního etnika řešili s větším pochpením a věřím beze strachu který máme my.

Odp4: Repete
Juras, 11.11.2008 13:37

To se ptáš nepravého. Já taky nechápu jak by to bylo možné se naučit žít s jiným etnikem a proč bychom to měli dělat.

Odp5: Repete
vlasta, 11.11.2008 18:53

Já se neptám to byla řečnická otázka! To co těžko skouávám je pozitivní diskriminace a cikáni na to hřeší a žijí s této situace a my se bojíme aby na nás někdo náhodou nekoukal skrz prsty. A to je další otázka ale úplně jiný problém

Odp6: Repete
Juras, 11.11.2008 21:42
Odp5: Repete
milan, 28.12.2008 8:16

ty nechápeš jak žít s jiným etnikem, hele představ si že jsi nalovu buvolu a že vedle tebe nestojí dobrý lovec nebo stopař -indian pigmej křovak, nebo nějaká jiná bytost podřadnyho druhu jak to nazývate vy češi co si počneš vždyt tě jiný tvorové zardousí ,???

Odp5: Repete
jad3336, 26.9.2009 10:22

ne ucit se zit sjinym etnykem, ale tolerovat jine etnykum!

Odp6: Repete
x, 26.9.2009 10:50

A proč ?

Odp2: Repete
Karel, 16.11.2008 0:55

Já pracuji ve firmě kde se se ucházelo o práci x romů,firma si nedovolila to s nimi neskusit bohužel to nemělo dlouhého trvání.Romové přesně vědí co nesmějí a co musí,vědí jak dlouho musí chodit do práce aby dostali podporu atd.K práci nemají žádný vztah,jsou nespolehliví,mají tendenci krást a podvádět.Samozřejmě jsou výjimky ale ty se od ostatních romů ostře distancují - mluví o nich jako o šmejdech a lenoších kteří nikdy dělat nebudou.Dnešní politici mají tendenci cikánům nadržovat,hájit je a toho si jsou ti špatní z nich dobře vědomi,znají lidská práva,mají své aktivisty kteří jim vždy poradí.

Odp3: Repete
chanžpiča, 2.2.2014 14:21

Opět jsme u jednoho kolovrátku.Co si myslíte o sobě?Kdo jste,aby jste soudil a odsuzoval lidi jako jsou Romové?
Kdo Vám dal právo takhle je špinit,tak vy neznáte ani jednoho,a myslíte si že máte pravdu?Kde je pravda?
Koukněte se na svůj život,zjístíte,že tam jsou nejen značné mezery,ale obrovský rasismus ve Vás.Milost vaší duše,nebot vní je satan který promlouvá zkrze Vaše písmo.Bude to Pán,Ježíš který Vás bude soudit,on se nedívá na člověka jak vypadá,jakou má barvu,jaké slova vybraná člověk zpustí z úst nebo ruky,pomoci pera,on se dívá na Duši,a Vaše duše a duše Vaších příznívců bílého etnika je velmi temná.Z pozdravem.

Odp2: Repete
haxna, 19.11.2008 19:35

na to si kámo zvykat nebudu cikáni patří do plynu a já fandím dělnické straně a kdybych mohl tak se na jejich stranu postavím.Když jdu kolem cikána tak chytnu výtlem z jeho ksichtu a zároven mám vztek na to že se serou do našeho státu.Žídnej cikán pro mě nikdy nebude člověk chtělo by je vystěhovat zpátky do Inide nebo je rovnou vyhladit z povrchu země.

Odp3: Repete
Langi, 19.11.2008 20:35

Nic takovýho se nestane, tvoje kecky jsou jen plácání pracičkama do vduchu. Užij si to ;-)

Odp3: Repete
milan, 28.12.2008 7:38

možná že jsi drsnej hoch nebo jím chceš být ale nejsi člověk protože kdyby jsi byl jenom den v koncentraku nebo ve válce tak bysy byl první kdo by se rozbrečel a utek ze strachu ze smrti

Odp4: Repete
milan, 28.12.2008 7:47

to plati pro odp.2repete

Odp3: Repete
milan, 28.12.2008 8:02

zapomněl jsi nato že to není jenom tvuj stat a dále cojeto žídnej cikán, když chceš vyhlazovat lidi tak si musíš pořídit stroj času a vrátit se k hitlerovi jako jeho zástupce.ale jinak si myslím že ani nevíš co je to zemský povrch a až budeš v duchodu tak si připomen to co jsem ti napsal než umřeš možná že změníš nazor

Odp3: Repete
alvis brabel, 21.2.2009 22:17

Cikáni měli desítky let aby se adaptovali v kterékoliv společnosti. Nestalo se se nic. Kradou a parazitují po celé evropě. Máte vysvětlení,pseudoochránci lidských práv a zástupci „utiskované“ menšiny ?

Odp3: Repete
kendy-s, 6.8.2009 20:29

Ale jednou si budeš muset zvyknout.chtěl bych vydět tebe co si za člověka.jak žiješ a jaký si prase.Tak si začínej zvykat protože bojuješ o nemožné.

Odp3: Repete
demolice, 15.8.2009 12:27

ses jen chudak bez prace co se nudi doma a nema zadne starosti,starej se o sebe koukni zacas do zrcatka ty CHUDAKU

Odp3: Repete
Kovra, 29.10.2009 18:58
Odp3: Repete
ruda, 29.5.2010 22:42

tady maš hubyču ty blbečku ale skus to řic někomu do oči,

Odp3: Repete
M., 14.9.2013 13:22

Myslim , ze nespocet lidi souhlasi s tvym nazorem a ja nejsem vyjimkou! Lidi ktery nejsou „rasisti“ v zivote mezi cikanama nezily, nemlatily jim deti , nevideli jak jen tak tri cikani vezmou nuz a pobodaj frajera jen proto ze se blbe koukl! Cela debilni ceska republika je z cikanu posrana a my proste budeme jen dal trpet!

Odp4: Repete
., 14.9.2013 22:20

... a množí se a množí za státní peníze, a obsazují další a další domy, a brzy se do obsazených domů nevejdou a ty domy budou černými hlavami přetékat. ... a kradou další a další železné vybavení, a lžou , a řvou na bílé lidi, a odstrkují bílé lidi ze své cesty. Kofoláčům my bílí starousedlíci překážíme v jejich právu se v ČR neomezeně roztahovat, tak si to myslí Kofoláči.

Odp5: Repete
Zákys, 16.9.2013 7:32

A nakradené železo prodávají bílým „gádžům“ kteří si jejich usilovností mastí kapsy a stát pořád nic. Zásah státu(proti výkupnám!!!) by byl napaden jako ohrožení investic a chudák stát by šel před soud třeba až do Štrasburku, což by bylo pěkně drahé. Jóó sběrné suroviny, to je již 23 let pěknej byznys.

Odp6: Repete
ivana Kozárová, 16.9.2013 10:24

přesně tak..

Odp5: Repete
Lipovan (Z.), 16.9.2013 9:16

Hodně občanů s oblibou tvrdí - tady to vypadá jako v Chánově - ale vědí kulové. V Chánově to zase tak strašně nevypadá. Například košický Luník 9 je na tom o poznání hůř. :-)

Odp5: Repete
., 4.10.2013 21:04

... a bez přestání kouří, bez přestání chrchlají, kašlou krev a mají asi TBC, kterou jejich děti roznáší do škol mezi bílé děti,:-( protože cikáňata musí být mezi bílé děti „integrována“. Tak s cikáňaty bude „integrována“ i TBC, aby zdravotnictví mělo práci a co nejvíce plateb od pojišťovny. A pak není divu, že zdravotnictví chce od VZP čím dál více peněz, protože cikáni roznáší nemoci, které před „sametkou“ už téměř neexistovaly.

Odp6: Repete
Zákys, 4.10.2013 21:51

A potom „Čas oponou trhnul a změnil se na Nečase.“ Přišly nové naděje, nová očekávání konečně došlo i u nás pořádně na AIDS. Konečně jsme se dočkali svobody, pravdy, spravedlnosti. Došlo k adoraci kapitalismu, k antikomunistické hysterii a k démonizaci minulého režimu jako ztělesnění zločinu a absolutního Zla. Nastal politický kabaret kde se neustále opakují stejné kuplety ve kterých cikáni hrají jenom ten nejslabší kompras. Nejsouce k dispozivi lupiči ani bankovní ani „filmoví“, pán nahoře se zamyslel a se slastnými pocitem uspokojení, že mu to ještě vidí, slyší a myslí, ulehl do svého inkubátoru.

Odp7: Repete
., 4.10.2013 22:45

Oprava Zakysaného Vševěda:
Nepíše se „kompras“ :-), nýbrž správně má být kompars.
Že Vy „diblíku“ :-) jste to slovo psal spodním koncem své persony, a proto se Vám nepovedlo :-).
Polepšete se ! Jinak by utrpělo Vaše „image NadSvícaře“, které se tu pracně snažíte už hodně dlouho budovat ! :-)

A nenadávejte mi do „koprofágů“ ! Nebo si už ode mne definitivně UŽ NIKDY NIC NEPŘEČTETE !

Odp8: Repete
ivan, 5.10.2013 8:19

Romantiku, pokud někdo nepíše jedním prstem, tak je rošáda písmen ve slově docela častá, to vůbec nepovažuju za chybu.

Z koprofága si nic nedělej, to jsem přece už já.

Spíš by mě zajímalo, jak bude ten komunismus vypadat? Jestli to bude ten, co jsem zažil, kde bude v různých dobách jeho vývoje uplatňován diferenciačně řízeným rozhodnutím, kdo už v něm už žije a kdo je teprve jeho budovatelem a musí si uvědomit, že se přes všechno svoje pracovní nasazení teprve dočká a má být šťastný, že v něm už žije někdo jinej. ??????

Jak bude plánován předpoklad o vývoji techniky a technologií v době kdy ještě neexistují?

Jestli už někdo z jeho plánovačů ví, kolik má být na vesnici postaveno bytů pro pracovníky družstva v době, kdy je v družstvu zaměstnáno 200-600 lidí, kdy pouhou změnou techniky a vstupem periferních technologií tu samou práci zastanou dvě - tři rodiny? Nebo jestli desetinásobně výkonnější stroje odmítnout ( pomalý Forssicht nebo takřka nefunkční Kolos vs. John Deere nebo Klass) a nepoužívat (zakázat) třeba telefony, abychom neurychlovali produkci výroby a nezpůsobovali neplánované a neuplatňitelné přebytky?

Komunismus jaksi nikdy nežije ve své době, ale jeho představitelé vždycky.

Není problém Ostravska, Karviné a Havířova podobně jako Severních Čech důsledkem naplánované minulosti, kdy se radostně a nadšeně stavěla nová města aby ,, měli lidé kde bydlet" zatímco se jinde zbořilo 730 vesnic a sídel?

Nepotřebovalo hospodářství spíš pravidelné dodávky uhlí a oceli než nesmyslné rekordy na které dopláceli jiní?

Nezměnila ona plánovitost dlouhodobě strukturu obyvatelstva a nezaložila exponencionalitu natality nepůvodních obyvatel?

( bez ohledu na režim se toto stalo i v Dietrojtu)

Neřešíme neustále nepředpokládané důsledky důsledků?

Kvalitu života občanstva neovlivňuje ani zdaleka tak ideologická podstata představitelů jako jejich byrokratů.

To jsou ti co nám kurvěj život všem.

Ale že jich je!

Odp9: Repete
Lipovan (Z.), 5.10.2013 11:32

Spektrum možností je široké, i když bývalí nástěnkáři tvrdí, že cesta je jen jedna. Proč hned komunismus? Němci přišli s nápadem, který příliš neomezuje pachtiče a zároveň nabízí řešení pro kliďase, kteří se pachtičům s chutí vysmívají. Mně se to líbí a to tím více, čím více se to nelíbí bývalým nástěnkářům. Koneckonců tvůrci vysvětlují, že jde o faktickou změnu ve složení výdajů, nikoliv jejich navýšení. :-)

Odp9: Repete
Zákys, 5.10.2013 21:32

Z jedné diskuse:
Adam Michnik: Podle mého názoru není žádná míra korupce přijatelná. Když se na mě před časem obrátil jeden podnikatel s korupční nabídkou, udělal jsem z toho tak velký skandál, že jsme museli změnit vládu. Řada mých přátel mi říkala: „Adame, ty jsi takový idiot, škodíš jenom sám sobě.“ Říkal jsem: „Dobře, ať jsem idiot, ale věřím, že boj proti korupci musí začít u vás samotných, a ne abyste jen chtěli po druhých lidech, aby bojovali s korupcí.“ Takže jako občan Františku Janouchovi odpovídám, že nepřijímám žádnou míru korupce. Ale protože jsem historik, vím, že korupce bude bohužel existovat vždycky. Člověk jen táhne balvan na kopec, ale vím, že se jednou stejně zase skutálí. Největší iluzí čestných komunistů bylo, že je možné vytvořit ideální společnost. A jak říkával Lech Waĺesa, komunismus by byl skvělý systém, ale lidé pro něj nejsou dost dobří.
(To podepisuji s tím, že to říkal kdysi Masaryk. Tady Michnik cituje apologeta)
A jako pilný čtenář Karla Marxe a Bedřicha Engelse(Michnik) tedy mohu říci, že ideální společnost není možná.
Ještě jsem ani jednou nečetl O(V)BČANE něco v podobném duchu, ale o banánech tolik, jako od plantážníka z Kostariky.
Vyřešte si (nejlépe s nějakým psychoanalytikem) svůj Oidipův komplex ať konečně dospějete.

Odp9: Repete
., 5.10.2013 23:53

Ivane, Vy NENÁVIDÍTE všechno, co se nazývalo komunismus a socialismus z principu; také tomu tak absolutně a bezvýjimky nevěříte, jako věřící křesťané absolutně věří Bibli a svým církevním hodnostářům. Takže Váš názor nepřipouští žádnou toleranci, a tudíž nemá smysl s Vámi o tom diskutovat.

Vím, že jsem na opačné názorové straně než Vv, ale svého názoru se nevzdám. Byrokracie není dobrá. Ještě horší však je nedostatek lidskosti, tolerance a ohleduplnosti mezi lidmi.
Co člověk, to original, to jiný osud, jiné vnímání jiných lidí i přírody, jiná kombinace pocitů a přání.

Takže můj názor a představa (domnívám se realizovatelná), jak by měl být řízen stát:
1) Nehromadit nepřiměřeně veliké majetky osobami, které je nepotřebují, nýbrž jejich přebytky přesunout (v různých formách) na slušné pracovité lidi, kteří nemají ani minimum finančních prostředků pro základní živobytí.
2) Nepodporovat státem finančně množení cikánů (nad 2) ani příliv cizinců, kteří našim lidem berou práci.
3) Ve všech oblastech výroby i ve zdravotnictví vynakládat peníze co nejefektivněji a tu efektivitu průběžně odborně prověřovat.
4) Nelikvidovat státní podniky, které byly efektivní a vyráběly kvalitní výrobky.
5) Každého člověka si vážit a umožnit mu, aby se mohl pracovně uplatnit a klidně žít bez strachu o svou budoucnost. Přece je vrcholem hlouposti, když manageři firem odmítají lidi pod 35 let a lidi nad 45 let věku jako pro výrobu nevhodné.
6) Ze zákona by měla být zakázána veškerá selekce lidí na ty, kteří pracovat smí a na ty druhé, kteří pracovat nesmí, s výjimkou zločinců a lidí nemocných. A lidé nemocní, by okamžitě měli dostat od státu peněžní podporu jako náhradu za mzdu do doby, než si opět budou moci vydělávat peníze prací.

Takže pouhých 6 bodů LIDSKOSTI dát do zákonů a obnovit to dobré, co se v minulosti osvědčilo.

Odp10: Repete
ivan, 6.10.2013 15:11

Kdo není ve dvaceti komunistou nemá srdce, kdo je jím ještě ve třiceti nemá rozum!

Přirozenej život není z dávek, nároků, podpor, příspěvků, dotací, všelijakých programů o ničem a věčného přerozdělení výsledků práce a hodnot Někoho, Těmi kdo je nevytvořili, Těm, kteří by je nepotřebovali kdyby této okolnosti nebylo! Chápeš ?

Já si chci svůj život prožít se všema rizikama co ho provázejí sám za sebe, i s tím, že můžu přijít o kejhák, ale bez provední sociální lobotomie krmeného vykleštěnce životníma jistotama.

Nechápu, proč vy komunisté nežijete podle svých zásad a nevytváříte družstva vzájemné podpory nebo nežijete v kybucech, když je to vaše přání a touha. Nikdo vás za to trestat nebude!

Nakonec družstva nebo kibuce vidím jako silně prosperitní možnost životního stylu pro jejich zakladatele, ale už ne pro jejich děti.

Pro ně už nebude dobrovolností
ale povinností, budou chtít nosit kalhoty naruby, mít litrovou Hondu a bavit se.

Odp11: Repete
Lipovan (Z.), 6.10.2013 15:41

Ono je to trochu složitější, protože ten Někdo se bez chudáků neobejde. Předně na něj musí chudáci dělat, druhak jim Někdo potřebuje prodávat leštěné prdy a za třetí je potřebuje vidět, aby se vůči nim mohl vymezit - nadřazeným chováním, okázalým a nákladným vystupováním. K čemu by Někomu byl Mercedes Brabus AMG Lorinser MAE Comfortronic, když se jím nemohl vymezit vůči Feliciím chudáků...jinak souhlasím s názorem na kibucy; jsou v těžkém úpadku, neboť mladí prchají pryč a dobrovolníci ze zahraničí, kibucníky něžně nazývaní pitomci, už také nepřicházejí zrovna v houfech. :-)

Odp12: Repete
ivan, 6.10.2013 21:20

Každý podle svojí zkušenosti, každý máme jinou. Doba pracovního nátlaku pod trestnou sancí je neštěstí za náma a každý si z ní odnášíme jinou zkušenost.

Už jako mladý koloušek jsem ulítával na ženských a tak se stalo, že jsem se předčasně stal živitelem rodiny se všema povinnostma. Moje žena promovala už v sedmém měsíci těhotenství a já jsem vzhledem k okolnostem podepsal smlouvu s Vojenskýma stavbama s příslibem náhradní služby na pracovišti Strahov. Pěkný hovno! Jak tě jednou mají tak si jejich otrok se vším všudy. Umístěnku jsem dostal do Horních Počernic.

V té době jsem bydlel v Roztokách - Žalově.

Můj denní režim byl rozpočítán na minuty!

Vstávačka za pět minut třičtvrtě na čtyři. Během asi dva kilometry na nádraží v létě i ve sněhu. Vyflusanej zovětšinou nevytopeným vlakem, ale zpocenej několik stanic na nádraží střed. Během něco přes kilák na Těšnov na našvihaným šichťákem do Počernic na nádraží a odtud asi dva kilometry do fabriky kde se začínalo na sedmou hodinu. Tam si odbouchat otrockou šichtu a tou samou cestou zpátky přes Prahu vyflusanej v letních vedrech i zmrzlej v nevytopených přecpaných vlacích. Během jednoho dne jsem naběhal asi deset kilometrů a osmkrát se ocitnul na nádražích. Kvůli jezdíme jak chceme, Nebo ČSD - času stále dost jsem končíval tak kolem sedmé večer doma.

To vše pod nátlakem a hrozbou zavření do kriminálu a jiných společenských újem. Nebo si to už nepamatujem a nebyla to pravda?

Deně patnáct i šestnáct hodin v práci a na cestách za všech podmínek s malým dítětem doma.

Patnáct stovek pro tři lidi + dvě týdenky z vlastního.

Co je tedy otroctví, když ne tohle?

Jedni slavili úspěchy a rozdávali byty a odměny, ale jejich otroků se to netýkalo.

Jako dítě jsem prožil skoro dva roky v nedostavěném domě bez elektriky a vody kde jsme s mámou málem umrzli. Komouš držel na vojně při korejské krizi tátu 33měsíců, ale jeho rodinu by nechal pomalu chcípnout zimou bez jakéhokoliv zaopatření. Náš příjem činil 418,- Kč vojenských náhrad.

Na nezkolaudovaný dům nebyl dán uhelný výměr!

Kdo nezažil tak nepochopí, kdo zažil tak nezapomene!

Jéžiš, byl jsem dítě a později jsem teprve vstupoval do samostatného života. Nic jsem neproved.

Tak za co ?

Odp11: Repete
Zákys, 7.10.2013 19:34

Kdo se tím sloganem, tím nahoře, pochlubil a vstoupil do dějin? Žije ještě?
Ten chlapec ve dvaceti propagoval koncentrační tábory v jižní Africe v době, kdy Soustroví Gulag se jemenovalo Solovecké ostrovy (rusky Соловецкие острова).

Odp10: Repete
Tlapka, 7.10.2013 13:40

Tečičárku, to je pustá ideologie .. například „vynakládat peníze vždy efektnivě“-- nebo Každého člověka si vážit" zapománáš na podvodníky, zločince atd

Odp11: Repete
., 7.10.2013 21:54

... tak snad podvodníci a zločinci mají mít volné ruce a jejich neplechy nemají být žádnou ideologií ani pomocí zákonů omezovány ?

Odp12: Repete
ivan, 8.10.2013 0:49

Nevšimnul jsi si, že největší zlodějny se dějí právě pomocí zákona ? Výběrová řízení podle zákona, předimenzované projekty za pomoci předpisů a zákonných norem. Rozdělování dotací nepatřičným. Pracovní místa a režijní náklady lidí kteří nic neprodukují a nespoludílejí se na tvorbě společenského užitku, ale tvoří jeho náklady? Exekuce vedené za formálnosti, nikoliv za skutky. Řízené exekuce vedené přímo soudcema. Vydíračky policií vybavenou zvláštníma pravomocema. Rozprodeje nerostného bohatství státu na jehož obraně se ze zákona každý plátce daně podílí. Nákladovost státu-obcí a privatizace výnosů těmi kteří ho mají spravovat je taky krádeží pomocí zákona.

Myslíš, že kradou pekaři, tesaři, zedníci, tramvajáci, architekti, prodavači, technologové nebo učitelé, tím že neodvede desátek za pět prodaných vánoček nebo hodinu výuky bez odvodu desátku? ( desátky, jo to byly časy!)

Není ještě horším zlodějem ten, kdo pomocí zákona který si sám stvořil vyžene sedláky a skutečné lidi práce z jejich domovů aby se tam sám nastěhoval ? Není donucení vykonávat práci za zastropovanou mzdu pod hrozbou újmy ve prospěch někoho a okráct jiného o kvalitu prožití jeho života taky zločinem? Není věčné přerozdělení výsledku práce nebo omezení práva přirozeného v prospěch jiného otroctvím ?

Neděje, a nedělo se toto všechno podle předpisu, vyhlášky nebo zákona ?

Nechají se skuteční zločinci a podvodníci omezovat zákonem, nebo ho využijí dokonce ke zdání legálnosti a okradu tě o kvalitu tvého života.

Právo je současně zlatým dolem stejně jako smrtícím nástrojem.

Dokonalej zločin je legalizovanej zločin.

Tak přemejšlej.

Odp13: Repete
Zákys, 8.10.2013 10:41

O tom vyhánění z půdy jsou napsány knihovny!!! O pozemkových „reformách“ v Evropě jak by smet. Komunisté měnící vlastnické vztahy po našem únoru měli zdatné předchůdce. Komunisté pouze znárodňovali, ale ti třeba ve Skandinávii(Švédsko třeba v roce 1757), Anglii...(koloniální území nevzpomínám-nechci nudit!!! a nemám tolik volného času. To je práce při mé rychlosti psaní třemi prsty na léta!!!) rovnou privatizovali(jiný název pro individuální krádež).
http://en.wikipedia.org/wiki/Land_reforms_by_country
Je třeba se dívat nejen do vlastního zrcadla. Tento svět který žijeme není výsledkem zločinné práce komančů: http://www.gapminder.org/
Jsou různé školy které vysvětlují a kritizují současný stav a staví se k přerozdělování mnohdy až protikladným způsobem. To je důkaz toho, že to není jednoduchý problém. Idioti a darebáci, to se nevylučuje tento odborný spor využívají k „laskání“ svého patologického ega.
U zemědělství bych jmenoval Ester Boserup(jako příklad u nás poněkud neznámé autority) a její pohled na zemědělství v rozvojových zemích.
Ale podívejme se ještě jinak jak vypadá distribuce „spravedlivě!!!“ nabytého bohatství:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_inequality-adjusted_HDI
O „sv. Josefovi“(císaři) pomlčím, ale připomenu pozemkovou reformu po vzniku Československé republiky, bez komentáře. Co však zdůrazním je, že považuji za zločin hromadění bohatství v míře, když plodí takovou moc, která má za následek otroctví. Otroctví na individuální, společenské(třídní), národní, etnické… úrovni.
Na závěr: Tzv. slušní lidé(jak se to označení ale po listopadu rozmohlo!!!) tiše a závistivě sní o tom, co skuteční, dokonalí, zločinci dělají!!! A také si již 23 let prozpěvují: „Tmy vláda byla svržena, zář nová rozlila pochodem zlodějů mas...“.

Odp13: Repete
., 8.10.2013 17:39

... nojo Ivane, ale kde to teda jsme ?
Dříve ZÁKONY byly vytvořeny a policií a justicí hájeny (převážně) ve prospěch občanů.

V současnosti, kterou převážně chválíte, mnoho zákonů prospívá zločincům a podvodníkům, a působí v neprospěch občanů.

Takže ?: Bude asi nutná nějaká zásadní změna. Přemýšlení už bylo dost, a speciálně moje přemýšlení stále neberete (převážně) v úvahu . Stále je Vám „trnem v oku“ nějaké „přerozdělení výsledku práce“ ! Co tím myslíte ? Cožpak největší kapitáloví boháči nějak usilovně (natož vůbec) pracují ? A přesto si pro soukromou potřebu přivlastňují stále více a více finančních prostředků, přestože jiným a skutečně pracujícím lidem a pro společné potřeby ty finanční prostředky zoufale chybí. Tak to teď je. A je to v pořádku ? Není !

Odp14: Repete
Lipovan (Z.), 8.10.2013 17:48

To je zvláštní paradox...někdo nemá pár grošů na prostou obživu, jinde suší hedgeové fondy těžké miliardy, protože nemají kam investovat. Já bych byl pro Základní příjem. Vyřešilo by se jím mnoho problémů, i ten tvůj, Romantiku...což je možná právě ten důvod, proč se draví a lstiví nástěnkáři podobným ideám zuřivě brání...podstatně by se totiž zúžil prostor pro uplatňování jejich vrozeného všiváctví. :-)

Odp15: Repete
ivan, 8.10.2013 21:29

Mně to neustále padá. Doma mám připojení rychlostí chcíplého koně, takže jsem se ani přes velkou trpělivost neprokoukal přes prvních pár minut. Zítra mě přijdou instalovat systém od jiného operátora tak to snad konečně dokoukám. Myslím ale, že jsem už našel první slabá místa.

Nezměnil by nový systém strukturu chování splečnosti a podíl plátců daně a pracujících,- tedy příjemců dávek a těch kteří vytvářejí reálné hodnoty?

V každém případě by ale ovlivnil cenu práce a rozpoutal inflaci.

Rozdělením koláče na větší počet podílů nezjískám koláč větší, toť pravidlo odvoditelné rozumem.

Kdysi jsem tu měl příspěvek ,, Každému bych dal milion". Co se stane? Zítra bude chleba stát pět set, pozítří tisíc. Hodnota práce si bude hledat novou rovnováhu a vybrané daně nebudou schopny pokrýt v dostatečném čase jejich představovanou hodnotu a předpoklad se začne hroutit.

Jediným lékem je dlouhodobá stabilita a uvědomění si, že jakkoliv nahrabané peníze jsou zas a zas pouze investiční, ale to se někomu kdo nemá na nájem nebo ani na flašku těžko vysvětluje.

Mít pár kulometů, telefon a letadlo za dob Žižky tak si pánem světa. Pokud je budou mít všichni, tak si zavšivenej voják v zákopech. Stejný je to i s prachama.

Sto miliard se nedá utratit v hospodě ani kupováním aut a pořizováním si tygrů a postavením si něklika domů s ochrankou. To je jenom dráždidlo pro lidi, ale hospodářsky je to hovno, protože přeskládáním šutrů z hromady na jinou jsou definitivně odepsány z trhu a tím posílí hodnotu zbytku, navíc způsobí jejich nové přerozdělení, což je žádoucí.

Tyto exesy jsou způsobeny hledáním nových hranic ale uspokojení z nich se nedostavuje a počáteční euforie rychle opadaj a nakonec se stanou dokonce přítěží. Stejně skončí novým přerozdělením přes ivnestice, protože se s nima nedá nic jiného dělat než je utratit ve veřejném sektoru. To co hledá opravdu velký kapitál je stabilita, tam se soustřeďuje a zakládá nové prosperity.

JInak o základním příjmu samozřejmě vím, už před lety jsem o něčem podobném psal v souvislosti o důchodech.

Tam bych viděl rovnou dávku jako skutečný přínos. Důchod má dva parametry. Kolik a jak dlouho! Pokud je důchod skutečně solidární mladých se starýma posunujícím se v čase, tak by měl být nárokovou dávkou v lineární hodnotě a možný nadstandard by měly dotvořit úspory z aktivního života a ne aby na čtyřiceti tisícový důchod stoletého zachovalce pracovalo několik lidí ve svém aktivním životě. Důchod by neměl být stavebním spořením s prémií.

Tak zkráceně.

Odp16: Repete
Lipovan (Z.), 10.10.2013 9:35

Je tam pasáž, ve které vysvětlují, že se výdaje státu nezvýší, pouze dojde ke změně jejich struktury. Řečeno velmi laicky - výdaj A se nově bude jmenovat B, ale stát vynaloží stejnou cifru.

Nechci sto miliard, nechci ani sto milionů. Chci pouze udržet status quo.

Na mladé bych nevsadil ani falešný pětník. Občas poslouchám rozhovor skupiny asi dvanáctiletých frekventantů víceletého gymplu, kteří cestují stejnou S-linkou a jímá mě hrůza...Mazánek s Kolibříkem hadr. Solidarita? Ano, jistě...přesně do momentu, než sami začnou vydělávat. Pak ti vyrvou i jablko z kolena.

Odp12: Repete
ivana Kozárová, 8.10.2013 18:47

Obojí pelechy jsou plny neplechy. Jak pelešince zločinců,tak pelešince zákonodárců. Postupuje se od špatného k horšímu. Budeme se tu hádat o systémy? Systémy lidských vlád jsou nereformovatelné...

Odp13: Repete
Tlapka, 9.10.2013 14:39

No jo... co s tím naděláme.. motlitby nepomáhají.. dobré skutky jsou po zásluze trestány- :-(

Odp14: Repete
ivana Kozárová, 9.10.2013 15:23

Všechno má svůj konec,jen jitrnice má dva....;-)

Odp8: Repete
Zákys, 5.10.2013 21:06

Nebojte... Vaše velikost má již rezervováno „Ošklivé káčátko II.“
Já jsem vás nazval koprofágem? No, občas mám záchvat částečného pominutí smyslů. Takový celkem hezký brouček.... Občas nás příroda sama nutí že každé vědění, i to o vás, je iluzorní. Omylem jsem viděl stav, když to co reprezentujete, je trvalý proces.
http://www.pknihy.cz/knihy/001068/Kokoti-jsou-vecni-dotisk.html

Odp9: Repete
., 6.10.2013 11:07

Také králíci žerou své bobky. I mláďata koalů olizují to, co jejich matka vyloučí; a prý jim to pomáhá po narození získat správné mikroorganizmy do vlastního zažívacího systému. Kdyby to nepozřela (ta mláďata), tak by snad ani nemohla dále žít a dobře trávit tak těžko stravitelnou potravu, jakou jsou eukalyptové listy.

(P.S.: Odkazy neotvírám, je to riskantní a jistá ztráta času. Doporučuji Vám, abyste se pokusil i na ostatních lidech nalézt na každém něco dobrého. Zatím jste mylně přesvědčen, že pouze Vy sám jste „dokonalost sama :-). Jak směšné ! A věřte nevěřte (Vy, obdivovatel knih !), že každý živý jedinec je studnicí poznání nejen na jednu knihu, ale na mnoho knih. A “zatracením„ a “opovržením" každého ze slušných Vašich současníků se sám ochuzujete o mnoho jejich vědomostí a pocitů, které asi do knih nikdy nenapíšou. Vaše škoda, a promiňte, i Vaše hloupost :-( . )

Odp10: Repete
ivan, 6.10.2013 15:22

Já chci být opovrhovaný. Nenechá tě to zlenivět a často i ukáže cestu.

Odp10: Repete
., 8.10.2013 17:47

... ještě doplněk: Kdo ví, co znamená „koprofág“, ten toto slovo nepovažuje za nadávku. Např. SKARABEUS byl ve starém Egyptě posvátným živočichem a faraoni se jím zdobili a jeho podobu dávali svým amuletům, protože se domnívali, že jim skarabeus přinese štěstí.

Odp11: Repete
Tlapka, 9.10.2013 14:41

Myslím že se cenila jeho těžká práce s kuličkama.

Odp12: Repete
., 9.10.2013 21:42

...asi. Možná i jeho trpělivost, krásný lesk a výskyt v oblasti, kde žil dobytek nebo velbloudi, tedy tam, kde bylo prostředí vhodné pro ŽIVOT.

Odp11: Repete
Zákys, 9.10.2013 22:46

Komu se zdá že se posral má si vsadit ve Sportce. Funguje to pořád.
Neutěšujte se... Mezi koprofágy vtvářející z biomasy humus a „koprofágy“ z povolání je rozdíl jako mezi hodinkami a holínkami.

Odp12: Repete
., 10.10.2013 6:35

Teda Zákysi, Vy se vyjadřujete, jakoby kadibudka, porcelánová záchodová mísa a „hovnocuc“ byly Vašimi celoživotními seberealizačními prostředky !

Pobavte nás básní s použitím slov „ho.no, koprofág, pos.at se, p.del“ a dalších, Vašemu srdci milých sprostých slov. Navrch pak můžete vytrhat listy z knihy, kterou momentálně čtete, a na tu „básnickou kupku“, kterou vykálíte, ty stránky z té knihy můžete připlácnout.

Jste psychologický slepenec „knihomola a vyběrače žump“, je to z Vás na dálku cítit a dělá Vám radost, když se Vás lidé štítí. Zkrátka SM.

Odp13: Repete
Zákys, 10.10.2013 13:40

Kdo se milý pane Štítí, je Štidno. Dobře děláte že si Nehovíte! Nebo se mýlím?
„Blbci lidi, blbci lidi“ brumlal si ježek když lezl dolu z kartáče. Zastavila se u něj užovka a hned na něj: „ježku co nadáváš...? “Ále mýlit se je lidské„ naštvaně odsek ježek a pokračoval “blbci lidi, blbci lidi".

Odp13: Repete
Tlapka, 10.10.2013 13:59

Proč tak složitě? Odborný název je Koprofilie.

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/koprofilie

Odp4: Repete
Zákys, 15.9.2013 20:41

No a co?! Tak si změníte jméno na Trpáka.

Odp2: Repete
petros, 25.11.2008 16:22

To je lež,v vlastní praxe vím že firmy jsou ochotny zaměstnat romy konkrétně na manuální práci ve fabrikách.Bohužel jen nepatrný zlomek z nich má o práci zájem a proto většina z nich skončí ještě ve skušební lhůtě.

Odp2: Repete
igor čapaja, 12.12.2008 19:17

ahoj jirko to cosi napsal tak toje svata pravda souhlasim stebou ,a maž pravdu .lidi si myslej že když cikanum se budou chovat špatně a nasilim tak že to viřešej jenom to pohoršej .mije pravě musime naučit že mi sme dobry budou i oni ,ale jak udělame s cikanu zvěř tak sito jen pokazime .a i vjinych statech,vostudu.

Odp3: Repete
milan, 28.12.2008 8:24

ty třeba jsi dobrej ak cikanum taky ale ostatní chtějí být tou štvanou zvěří potom at se nedivi

pro jirku a vsechny slusne cechi
murka, 2.2.2009 1:25

Ano Jirko souhlasim stebou a s tvym clankem...chapu taky cechi ze nikdo znich nema naladu resit nejakou romskou otazku....souhlasim take stim,ze cose tyce Chanova Jirkova a dalsich ghet mely bi byt romove po zasluze potrestani.Protoze znicit byt neboly vlastni domov muze udelat jenom clovek kteremu nanicem nezalezi a je povrchni....ale mam pro vas cechi reseni...mely biste jim vzit deti a az da svuj byt do poradku a veci kolem nej tak mu deti vratit!Protoze my cikani deti milujeme nadevse a toje pro takove lidi vetsi trest nez je dat sedet do basi treba na urcity cas!Takze je potreba nas taky rozlisovat..Pokud udela problem Pan Čonka,musi byt potrestan pan Čonka.Pokud udela problem pan Kučera mel bi byt potrestan pan Kučera!Je mezi nama cikanama spousta takovych kteri se vchovat umi a makat taky.A ziji v pohode.Ale prave takovy nam to kazi a potom jsou na nas cesi nasrani jako na celek!A cose tyce rasizmu vete ze ten opravdu je!!Ale tu!V ČR!Jak je mozne ze cikani kteri emigrovaly treba do Kanady maji praci deti jim chodi do skoly a jsou uplne v pohode??Proc ti jinde jde a unas v čr ne??Problem je prave v tom ze ty cikani kteri mely negativni skusenosti a trochu rozumu a inteligenci a byli na urovni jely do prdele zavcasu.A ti kteri bi radi jely za nimy se jeste nerozhodly nebo nato nemaji prostredky!A ti kteri tu zustaly vam cechum na krku,jsouto prave ti kteri delaji bordel a staci jim takovy zivotř jaky maji! Moc ti dekuji za tvuj nazor...si rozumny chlap a vazim site!!Ikdyz te neznam.Kdybi se nato takhle podivaly v sichni cesi bylo bito fajn.Preji ti vse nejlepsi a hlavne zdravy cele tve rodine....

Odp2: Repete
kamčo, 15.8.2009 12:24

suhlasim stebou kdyby kazdy takto rozmyslal bolo by toto temata zbytocne,pa

Odp: Repete
Petula, 19.10.2008 21:09

Chtěla bych vám z vlastní zkušenosti říct,že cikáni až tak nízkou inteligenci nemají.Vychovávám vnučku a vnuka kteří jsou po matce oba cikáni.Vnučka má ve škole samé jedničky a je velice inteligentní a i vnuk,kterému budou teprve dva roky je na svůj věk velice chytrý.Záleží ale velmi na prostředí v kterém děti žijí.Když byl vnuk u své matky,tak se ničemu nenaučil,jenom se vztekat a prát se.Co je u mě,tak je velice šikovný.

Odp: Repete
Janacz, 21.10.2008 17:59

Problém s Romy Nikdy se nevyřeší pro hodnotové rozdíly.

Hnusný článek
Jana, 4.10.2008 18:40

Nechci tady propagovat pozitivní diskriminaci ani lakovat vše na růžovo.
Opakuju, že znám ve svém okolí spoustu Romů nebo lidí s jedním romským rodičem, kteří jsou do společnosti plně začlenění. Můžu začít sousedy, sousedkami, studenty, řemeslníky atd. atd. Ale nechci na netu mluvit o soukromí jiných lidí. Proto v případě zájmu dám kontakt.
Bakalář je dost svérázný sociolog. Jeho knížku jsem si kdysi ze zájmu nechala koupit, pak ale skončila v kontejneru na starý papír.
Ale tak buransky jako vy to teda neformuloval, tu knihu jsem četla. Ani nevyvozoval podobné názory.
Chápu, že pokud někdo žije v blízkosti velkoměstského romského gheta nebo přímo v něm, může být soužití s Romy frustrován. Já jako obyvatelka malého městečka vidím začlenění Romů do společnosti jako možné a probíhající.

Odp: Hnusný článek
sever, 6.11.2008 15:40

Souhlasím s Janou , není téměř co dodat. na známkování jakéhokoliv elinika nebo národnosti nemá přece nikdo patent. Jen trochu nesouhlasím s tím, že Bakalář není buranský. Ta hrubost a nelidskost je v jeho práci skrytá a o to víc působí. (Byl tady už přece Mein Kampf i když Hitler byl přece jen otevřenější.)

Odp: Hnusný článek
janacz, 30.11.2008 14:51

to, že „některý Rom se přizpůsobí“ neznamená vůbec nic o všeobecné povaze Romů. Nedokážou se přizpůsobit a je třeba to připustit jasně.

Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 4.10.2008 20:00

Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!! Poměřovat inteligenci mezi rasami (mimochodem, jak se určí, kdo patří k jaké rase?;-))! Tohle je snad to největší svinstvo, ten největší humus a nejodpornější výsledek, k jakému kdy „věda“ došla.

Ano, pár výzkumů sice dospělo k tomu, že mezi rasami je v inteligenci rozdíl, ale brzy poté byly napadnuty metody, kterými došly ke svým závěrům. Kupříkladu už jen to, že pokud společnost automaticky předpokládá, že rasa A je hloupá a rasa B chytrá, tak rasa A bude při testu mnohem nervoznější a bude mít větší chybovost než rasa B, které naopak stoupá sebevědomí. Inteligenční testy jsou také někdy postaveny na předsudku, že jen „západní představa“ toho, co ta inteligence je a jak se testuje, je správná. Mimochodem, co tedy ta inteligence skutečně je? Jak ji testovat napříč kulturami? Zvláště, když zde mluvíme o všech kontinentech a kulturních oblastech....

Jinak, že Romové jaksi končí na speciálních školách a učilištích, to není problém inteligence ani v nejmenším. Dám příklad: můj strýc a teta jsou vyučení, jejich děti nikdy ani nenapadlo jít na vysokou školu, moji rodiče mají oba titul, zvláštní, že z jejich třech dětí také všechny tři studují na univerzitě...

Odp: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
opičák, 4.10.2008 21:13

autor zjevne hovori o IQ a to je jasne definovatelne. je to uspesnost/neuspesnost pri podstoupeni IQ testu. takze jde krasne zjistit, jake narody (nebo i rasy) maji predpoklady tento test splnit lepe. to, ze ho nektere rasy plni obecne mene uspesne, je statisticky fakt a nema smysl o nem diskutovat. ale jde jen o IQ a to je jen jedna slozka intelektu.

k veci: pozitivni diskriminace vytvari tu negativni. jedine reseni vidim ve zruseni socialniho statu a nastaveni jednotnych pravidel souteze pro vsechny, bez vyjimek.

Odp2: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 4.10.2008 22:34

Ono záleží, jakou metodou jste došel k závěru, že ona teorie se přetvořila ve „statistický fakt.“ Opravdu si nedovedu představit tak masivní a ošetřenou studii, která by skutečně mohla cokoliv generalizovat na rasu. A to ještě k tomu by mě opravdu zajímalo, jak se kdo k té rase přičítá? Je to subjektivní hledisko, kdy pan sociolog řekne „tenhle je dostatečně černej/bílej/rudej/žlutej“, aby byl „černoch/běloch/rudoch/asiat ?“

Odp3: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
opičák, 5.10.2008 13:59

jsou tři rasy, jak už tu někde bylo řečeno. jestli ale ani tohle tvrzení, pro Vás není dostatečně politicky korektní, tak asi debata nemá smysl, to bychom se neshodli na tom základním ;)

Odp4: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Jana, 5.10.2008 14:04

Je to hlavně zastaralé.
Počkejme, co k tomu řekne moderní genetický výzkum. Pokud už chcete dělit lidstvo na nějaké podskupiny, bude jich určitě mnohem víc. Nebo kam chcete třeba řadit australské aboriginy? Atd. atd.
Jinak, podle mě je lidstvo jeden prostě druh, jakkoli vypadáme fyzicky odlišně, protože se křížíme bez sebemenších problémů. Dokonce prý máme mezi sebou geneticky mnohem blíž, než je tomu u jiných živočišných druhů. Je to prý způsobeno tím, že jsme jako druh stáli před pár desítkami tisíc let na pokraji vyhynutí a dnešní populace je potomstvem jen několika málo stovek, nejvýš tisíců jedinců.

Odp5: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
opičák, 5.10.2008 15:02

jsme jeden druh, pro me je taky nesrovnatelne dulezitejsi kategorie clovek, nez kategorie rasa. ale pripada mi naprosto smesna snaha nevidet rozdily mezi lidma.

Odp2: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Zákys, 17.9.2013 1:10

Pořád tu píšete o jakémsi IQ (boha ani to napsat neumím). Co to je?

Odp3: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Tlapka, 17.9.2013 11:42

je to Imaginární Quark, ne ?

Odp: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Elfstone, 4.10.2008 21:58

Tak popořádku: Jak jistě víte (nebo ne?;-)), existují tři základní lidské rasy, smíšené rasové skupiny (např.mestici) a pak jsou skupiny, které stojí mimo (např. Pygmejové).Rozdíly v inteligenci se v některých případech nevztahují jen na rasy, ale i na národy.
Chcete mi tvrdit, že ty obrovské rozdíly v inteligenci, které výzkumy prokázaly, jsou způsobené jenom tím, že „znevýhodněná“ rasa byla nervózní? To asi těžko.

Dále, co se týká toho, že vlastně nevíme, co to ta inteligence je: Pobavila jste mě, protože přesně tutéž otázku klade Bakalář a podrobně ji rozebírá, ve zkratce zavádí jakýsi faktor g (hledejte na wikipedii heslo „General intelligence factor“).

Ke speciálním školám: To je logické. Váš strýc a teta nejsou zřejmě příliš inteligentní, proto se víc nevzdělávali. Jejich děti po nich prostě zdědily inteligenci. Jiný problém je, že na vyšší vzdělání jsou potřeba peníze, takže děti rodičů s vysokou školou a tím pádem s vyšším výdělkem mají výhodu.
Nevidím jediný důvod, proč by Romové měli chodit do zvláštních škol, než je jejich nízká inteligence.

Odp2: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Jana, 4.10.2008 22:08

Nemáte pravdu.
S rasami je to dost pochybná věc. O jaké výzkumy se opíráte? O nejnovější studium genomu? Asi těžko.

Pokud jde o vzdělání, Bára má pravdu. Bohužel si nemůžu vzpomenout na název tohoto jevu, zkusím vyhledat. Ale je potvrzeno sociologickým výzkumem, že vzdělání se replikuje. Že vzdělaní lidé se snaží i o vzdělání svých dětí, nezávisle na IQ. A pokud lidé nevzdělaní nedbají na vzdělání svých dětí, ani vysoké IQ těm dětem nepomůže. Asi tak.

Odp3: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Elfstone, 4.10.2008 23:05

Ale proč by Romové - když mají mít stejné IQ - měli posílat své děti do zvláštních škol? Nemusí se o své děti nijak starat, průměrné dítě se na základní škole udrží. Samozřejmě, že když se budou s dětmi učit, tak děti dosáhnou lepších výsledků.
Takže normální obyvatel ČR, který nedbá na vzdělání svých dětí, zřejmě nebude mít své děti ve zvláštní škole.
A naopak, když má dítě vysoké IQ, na vlivu prostředí tolik nezáleží, protože to dítěti ve škole jde a rodiče se s ním nemusí učit.

Odp4: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Jana, 4.10.2008 23:12

Ony ty děti totiž často ani neumějí před začátkem školní docházky česky. To se pak opravdu špatně učí, když neznáte ani jazyk. A k tomu ta podpora rodiny. Ta se mi zdá jako nejdůležitější faktor.
Romům většinou nezáleží na vzdělání dětí. Nepovažují to za důležité. Je to chyba. Protože znám jednu romskou matku, která své děti ve vzdělání podporuje a má to opravdu výsledky. Je pravda, že ty děti nejsou rozhodně hloupé, ale nadprůměrně inteligentní. Pokud by byly výrazně podprůměrné, těžko by studovaly.
Jinak, to co píšete o dětech s vysokým IQ, není přesné. Asi děti nemáte. I inteligentní dítě musíte vést, pokud chcete z něj něco mít. Je to nezbytné. Musíte ho formovat. Škola to sama nezvládne. Jde velmi poznat, které děti jsou doma vedeny ke vzdělání.

Odp5: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Elfstone, 4.10.2008 23:39

Je možné, že tam hraje malou roli i to, že neumí česky. Ale jak jsem už psal, byly provedeny testy, které toto zohledňovaly, a ve všech výkon Romských dětí výrazně zaostával.
Je docela dobře možné, že znáte jednu matku, která má inteligentní děti. Ale co ostatní romské děti? Existuje křivka, tzv. Bell Curve - na jednom konci jsou lidé s abnormálně nízkou inteligencí, na druhém s vyskokou. A uprostřed je většina s průměrnou inteligencí populace.
Naše křivka se neshoduje s jejich.
Takže ta Romka má vyšší inteligenci - narozdíl od zbytku etnika, a jak se dalo očekávat, zřejmě se začlenila do společnosti.

Odp6: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 4.10.2008 23:43

Testy? Jaké? A taky byly jiné výzkumy, které zjistily, že tzv IQ a bystrost velmi závisí na prostředí. Nedivte se, když dětem z děcáků nebo romům, nenavyklým soustředění, s chabou slovní zásobou, vyrůstající v nepodnětném prostředí s nekvalitní stravou, dáte nějaký inteligenční test. Zajímavé, že po přesunu do lepšího prostředí prý některým dětem „zázračně“ povyskočilo to IQ až o 40 bodů ;-)

Odp7: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Jimmy, 5.10.2008 10:50

Při posuzování aktuálního průměrného IQ je přeci jedno z jakého důvodu je v průměru nižší. Zda je kvůli genům nebo absenci podmětů v dětství. Důležitý je výsledek a ten je jasný. To že část zaostávání je dána v podstatě absencí výchovy pouze dává jistou šanci do budoucna na změnu, ale na aktuální situaci to nic nemění.

Naopak je to další argument pro tvrzení, že Romové si za svoji situaci mohou sami. Nikdo je přeci nenutí vychovávat své děti v prostředí bez podnětů.

Odp8: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 5.10.2008 12:45

Jenže tady jde o ty děti, které si rodiče nevybírají.

Navíc že je rozdíl v IQ mezi Romy a běžnou populací, tak to mě tady ještě nikdo nepřesvědčil. Ráda bych se opírala o konkrétní výzkum ;-)

A i kdyby to IQ skutečně nižší bylo, což je opravdu nesmysl, tak co? :-) Co z toho jako plyne?

Odp9: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Jimmy, 5.10.2008 14:35

Bylo by dobré zastávat své názory konzistentně ;-)

Buď jsou Romové v průměru méně inteligentní než běloši ať už je to způsobeno geny či výchovou s méně podměty nebo jsou jsou stejně inteligentní a pak jsou tedy vlastně geniální protože i přes méně podmětné prostředí (tedy zjevný handicap) dosáhnou stejné inteligence jako okolní většinová populace.

Nicméně zároveň to platit nemůže.

Tedy jsou geniální nebo podprůměrní ? ;-)

Odp10: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 5.10.2008 14:52

Tak já to netestovala a ty pochybné výzkumy byly vyvráceny, alespoň ty, s nimiž jsem se mohla seznámit.

Co se týče nižšího IQ, tak jsem jen podotkla, že I KDYBY to byla pravda, je to dáno jen výchovou a prostředím. Po jeho změně IQ může povyskočit i o 40 bodů :-) Výzkum klidně popíšu ;-)

Odp11: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Lipovan, 6.10.2008 10:56

Tak na tohle můžu říct jen jedno. :-)

Odp12: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 6.10.2008 12:56

No jo, každý jsme nějaký - někdo třeba neumí argumentovat :-)

Zkuste příště vymyslet nějaký vlastní názor a obhájit ho

Odp11: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Tlapka, 17.9.2013 11:52

Hned se stěhuji do prostředí, kde moje ubohé IQ povyskočí, ale kde to je ? ;-)

Odp9: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Josef Kališík, 3.12.2008 22:24

Dobrý den, pokud jde o výzkum, je v dnešní době těžké takový výzkum provést. Jednak se tyto výzkumy neprovádějí z rasově-etických důvodů, tj. Romové nejsou zkoumáni samostatně, ale jsou zkoumáni děti například z diagnostických ústavů či dětských domovů společně, bez rozdílu rasy. Pokud jde o výzkumy předchozí, doporučil bych pana Balajku, který se tímto oborem zaobíral. Vy určitě víte, že v testech inteligence se většinou nepreferují jazykové znalosti, ale především znalosti přirozené matematiky, představivosti a logického uvažování. V tom Romové značně pokulhávají. Pokud máte jiný názor, podělte se o něj. kalisik.josef@seznam.cz

Odp10: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Tlapka, 17.9.2013 11:53

Romové mají hlavně jiný hodnotový systém, v inteligenci bych to zásadně neviděla.

Odp11: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
., 27.9.2013 23:02

Zkušenosti s cigošema a jejich „inteligencí“ :
1) Cikánská rodina dojila dojicími stroji v kravíně mléko. V mléčnici měli vyústění sběrné hadice nasměrované do kanálu v podlaze, místo do sběrné nádrže. Takže dojili přímo do kanálu. :-(

2) 6 členná cikánská rodina bydlí v domě ve 2. poschodí. Tři dcery si ve 2. patře obují kolečkové brusle a sjíždí na nich všechna čtyři schodiště od shora až dolů. Víte, jaký to je rachot ?

3) Kočár „parkuje“ cigánka buď na odpočívadle ve 2. patře, nebo na odpočívadle za hlavními vchodovými dveřmi do domu; na obou odpočívadlech kočár překáží průchodu a odporuje to protipožárním předpisům. Do prázdné velké „kočárkárny“ se s kočárem „trefila“ cigoška :-) teprva nedávno poprvé po 2 letech bydlení v domě :-( .

4) Cigoši mají tendenci „vyvěrat“ ze svých přemnožených obydlí na odpočívadla domovních schodišť a před vchody do domů. Zda je to proto, že se v bytech nudí, nebo proto, že jsou zvyklí „tábořit“ na čerstvém povětří, to by měl někdo zjistit. Zkrátka cigoši se v létě v zimě válí před domem, kde jsou ubytováni, a před takovým domem pravidelně tvoří takový řvoucí hrozen černohlavých břichatých dospělých a poromstva různého věku. Takto označeným domům se říká „domy hrůzy“.

Odp12: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Juras, 30.9.2013 9:46

Ilustrační video k soužití s milými spoluobčany: Cikánské matinée

Odp13: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Platfus, 30.9.2013 11:22

„Nesnáším dvě věci. Rasismus a černochy.“ John Lennon

Odp14: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Zákys, 1.10.2013 7:52

Však jej také Pánbu potrestal. Proto jsem ateista a když jsem v Praze tak se na chvíli zastavím u Maltézské zahrady a v jisté pietě postojím Lennovy zdi. To už dělám skoro 40 let.

Odp15: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Platfus, 1.10.2013 10:59

Lennona mám taky rád, ale tenhle citát patrně neskrývá hlubokou moudrost :-). Když jsem viděl odkaz od Jurase, nebo to video z metra, tak to je docela síla. Nezvšeobecňuju, nemoralizuju, zůstávám u laciného postoje - jsem rád, že se mě to netýká.

Odp16: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Juras, 1.10.2013 15:04

Já nejsu rasista, pro mě je černoch jako cigán. ;-) Ale takoví lidi, jako jsou cikáni ze Znojma na videu, takové jsem v životě viděl už i bílé. Oproti tomu i někteří cikáni jsou slušní - vypadá to ale, že bílí mají zatím ještě lepší poměr slušných vůči odpadu.

Odp17: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Zákys, 1.10.2013 17:17

„Já nejsu rasista. Pro mě černoch jako cikán“. To je síla!!!
Slezte ze stromu a udělejte bobek. Potom ten bobek snězte, nasaďte si bílou kápi a pak se svým rasizmem v klidu povečeřte v bílých oblacích svého nebe. Že vás pane Chaloupka strýčka Toma úspěšně minula. Kam jste chodil a ku komu za školu do základní školy?
http://www.youtube.com/watch?v=PvS8o-wqjd8

Odp18: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Lipovan (Z.), 1.10.2013 18:18

To není žádná síla, jen kopírka z jednoho filmu a ještě ke všemu blbě zkopírovaná. :-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Juras, 2.10.2013 8:54

Zakyslo nezná klasiku a hajzly má na chodbě :-)

Odp18: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Juras, 2.10.2013 9:06

Už chápu, že jste zakyslý, poté, co jste nám představil manželku. Jenom na okraj - toto známé video natočil kamarád mého synátora. Dobrá práce a postřeh.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Zákys, 3.10.2013 7:45

To máte skvělé kamrády. Jak se jmenuje?

Odp20: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Juras, 3.10.2013 8:23

Neumíte číst.

Nevím, jak se jmenuje a syna se na jeho jméno ptát nebudu.

Odp21: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Zákys, 3.10.2013 14:04

Moje žena zásadně nejezdí tramvají. Létá na koštěti a nevykecávejte se. Prostě jenom „prodáváte“ obsah vlastních střev. A nedovírá vám musculus sphincter. U vás to ovšem jak zřiti vidno není žádný rektální paradox, ale setrvalý stav.
http://www.tlamiczka.com/2012/10/zajimavy-rektalni-paradox.html

Odp2: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 4.10.2008 22:44

Tak teď jste mě přesvědčil, že tu opravdu mlžíte pochybnými úryvky vytaženými bůhví odkud. Tzv G-faktor je jedna z teorií inteligence, ovšem nezavádí ji Bakalář, ale Spearman. Nemusím hledat ani na wikipedii, tohle jsme brali už v prvním ročníku.

Co se týče výzkumů, nemá smysl se o nich bavit, dokud neřeknete, jak byly prováděny. A také, jak se určila příslušnost k „rase.“ Opravdu nevím o tom, a v životě jsem neslyšela, že by byly dokázány nějaké „obrovské“ rozdíly v inteligenci. Nicméně jsem četla například o srovnávání inteligence mezi černochy a bělochy v USA. V testech, které byly použity, se mimojiné nezohledňovaly pojmy, které byly průměrnému američanovi z vyšší společnosti vlastní, avšak které afričan nebo každý člověk s odlišnou kulturou nedovedl správně pochopit (asi jako bych mluvila před američanem o pomlázce nebo škubánkách).

Jinak žádný podklad pro to, že by ke studiu vysoké školy byla potřeba vyšší inteligence, nemáte, nebo ano? Já, pouze z běžné zkušenosti, nemůžu souhlasit...mnozí skutečně inteligentní lidé nemají dostatečnou píli a zájem studovat. Naopak na mojí škole je hodně lidí, kteří byli prostě na školu „dotáhnuti“ rodiči.

A na dostudování opravdu žádná extra inteligence potřeba není ;-) Je to hlavně o vůli sednout na zadek a učit se.

Odp3: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Jimmy, 5.10.2008 10:55

na dostudování opravdu žádná extra inteligence potřeba není ;-)

Asi jak které školy ;-) Nebo že by těch 60 až 80 % studentů, kteří zkouší studium na technických školách (strojní, elektro, atd.) a nedokončí studium jen nemělo motivaci ?

Odp4: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Jana, 5.10.2008 13:31

Přesně tak. Naprostá většina nedostuduje, protože jsou líní a nemají motivaci.

Odp4: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 5.10.2008 13:34

No, ono i na právech vylijou během pěti let cca 50% lidí. A opět je to o jediném...holt si dostatečně dlouho nesedli doma na zadek a neučili se.

Odp5: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Jana, 5.10.2008 13:44

A taky co si budeme povídat. Na techniky dnes chodí bohužel většina těch, které nechtěli jinde. Tím netvrdím, že tam nejsou kvalitní jedinci.

Odp2: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 4.10.2008 22:56

Ještě poznámka - G - faktor je jakási obecná inteligence, projevující se ve všech aktivitách jedince. Je to jedna teorie inteligence, existující vedle dalších myšlenek - například, že jednotlivé druhy inteligence (pohybová,analytická,verbální,hudební) jsou zcela oddělené.
Obě myšlenky byly jistě několikrát potvrzeny a zamítnty....V zásadě...pokud moc generalizujete, nezjistíte nic. K čemu by vám například bylo, že hudební a pohybová inteligence spolu souvisí cca z 5%?

A co to vlastně říká o tom, co je to inteligence? Je spousta teorií, doporučuji se s nimi seznámit například v knize Obecné psychologie od A. Plhákové.

Odp3: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Tlapka, 17.9.2013 11:55

Myslím že G inteligence znamená schopnost chápat souvislosti.

Odp3: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Zákys, 17.9.2013 15:11

Faktor je proměnná nebo dimenze definována údaji které jsou v nich silně saturovány... ;-) A G faktor jak zjisti již Dr. Alfred Charles Kinsey, bože to je le dávno, sídlí v G bodu. A o něm jak se „povídá“ mezi zasvěcenými ví nejvíce zase jenom ženy.

Odp: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
MaKos, 5.10.2008 11:45

Báro, když jsem to začal číst, tak jsem si taky říkal, co to zase bude za dalšího Sládka co sem píše, ale když jsem četl dál, tak jsem si uvědomil, že má pravdu.

Jistěže mezi rasami jsou inteligenční rozdíly! To, že je černoch černej snad nepopřete, né? Stejně tak těžko můžete popřít to, že číňani jsou menší než většina bělochů. Stejné odlišnosti jsou i v mozku, až na to, že mozek nevidíte a i kdybyste ho viděla, tak nerozeznáte jeho potenciál zrakem. Projevuje se to jinak.

V dnešní době je však trend malovat si svět na růžovo a nalhávat si, že jsou všichni lidé stejní, každý má stejné možnosti a příležitosti a když náhodou nemá, tak by měl být. Příliš mnoho lidí tyhle rovnoprávnostní žvásty hltá, aniž by přemýšleli, jestli to má nebo nemá podložení.

Neříkám, že je nějaká rasa lepší než druhá, jen říkám, že je jedna rasa v průměru inteligentnější než druhá a naopak zase ta druhá může být fyzicky zdatnější než ta první. Každý je dobrý v něčem jiném a ty genetické (rasové) předpoklady se nepřehlédnutelně zapisují. Jak jinak mi vysvětlíte následující?

1.) Sprinty, maratony, běžecké závody obecně na nejvyšší úrovni pravidelně vyhrávají černoši.

2.) Japonsko svět zásobí jedním technickým vynálezem za druhým. Jasně, příliv kapitálu po 2. sv. válce pomohl, ale my v Evropě máme taky peníze a nestíháme jim.

3.) Arabové, Číňani a Źidi jsou dlouhodobě známí jako perfektní obchodníci. Schopnost odhadnout reakci a potřebu klienta je také součást inteligence.

Pokud se Vám nelíbí nazývat to všechno souhrnně jako IQ, můžete to rozdělovat tak, že ten umí líp obchodovat, ten vyjednávat, ten malovat a ten boxovat, ale v důsledku to je pořád to stejné.

Ještě bych zareagoval na to, že ti co jsou automaticky předurčeni prohrát jsou při testu nervóznější. To je blbost. Toto mkožná platí na Vás, na mě platí pravý opak. Kdyby mi někdo přisoudil předem prohru, přetrhnu se a dostanu ze sebe to nejlepší, abych mu dokázal, že se plete a podcenil mě. Máme to 1:1, na každého tento vliv působí jinak, tak ani jeden nemůžeme říct, jestli to znervózní nebo pomůže.

S pozdravem,

MK.

PS: Mluvím o průměru těch ras, samozřejmě, že může být černoch mnohem inteligentnější než japonec.

Odp2: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 5.10.2008 12:46

tohle je skutečně nesmysl :-) Protože Japonsko je dnes technická velmoc a jisté národy byly vždy zvyklé obchodovat, to mluví o IQ?:-D To abychom brali Italy jako nejinteligentnější, protože vynikají ve výrobě vína a sýra.

Odp3: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
MaKos, 5.10.2008 13:53

To obchodování a vynálezy jsou důsledek inteligence, né naopak.

Odp3: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
opičák, 5.10.2008 13:56

nesmysl to není. potvrzuje to jenom to, ze některé národy jsou v určité oblasti schopnější než jiné. je to analogie k IQ.

Odp4: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 5.10.2008 14:18

A v čem je kdo schopnější než jiný? Jistě, Japonci jsou technická velmoc. Ale co Francouzi? dělají výborné sýry. A nesmíme zapomenout na super-cowboye z Texasu :-) Až uvidíte nějakého „nezcivilizovaného“ Afričánka, jak umí číst v přírodě jako v knize a pohybovat se v ní tak, jak to nesvede žádný importovaný běloch, tak budete muset opět rozšířit seznam těch „vyvolených národů.“ Ale obávám se, že vy máte tak úzký průzor, že se k tomu rozšiřování nikdy nedostanete

Odp5: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
MaKos, 5.10.2008 14:46

Proč do toho motáte nějaké „vyvolené národy“? Nic takového není. Pochopte už, že nevyzdvihuju jeden národ nad druhý, jen říkám, že jsou jiné. Berete to zbytečně emotivně.

To co popisujete s tím Afričánkem není inteligence, to je zvyk, podmíněný reflex,... Neberu mu zásluhy za to, že umí vystopovat zvíře, odtáhnout hromadu věcí 20 km daleko, atd., ale to je projev zdatnosti a šikovnosti. Projev inteligence by byl, kdyby vymyslel, jak cíle dosáhnout, aniž by vynaložil tolik síly. Např. sestrojit si kladku ke zvedání těžkých věcí namísto toho, tahat to rukama.

Když importujete bělocha do rovníkové afriky, v přírodě se ztratí. To je ale proro, že ji nemá naučenou. Stejně tak se ztratí černoch z Afriky ve velkoměstěš ze stejného důvodu.

Když ovšem vyberete náhodně afričánka a evropana a začnete jim vysvětlovat integrální počet, evropan se chytne rychleji. Na druhou stranu, když stejnou dvojici začnete učit běhat sprinty, dopadne to opačně.

Všichni jsme homo sapiens-sapiens, takže ty rozdíly jsou malé, ale jsou tam. Za ty tisíce let co v rov. africe bylo potřeba jen natáhnout ruku pro banán, zatímco v méně úrodných krajích lidé museli stavět příbytky, sklízet úrodu, aj. se ty rozdíly utvořily.

Mj: Když v Brně na Cejlu vyberete libovolného roma mého věku, jsem si téměř jist, že mě v souboji jeden na jednoho ztluče jak žito. Stejně tak si jsem ale já téměř jist tím, že kdybychom psali TSP (testy studijních předpokladů) nebo něco podobného, tak vyhraju zase já.

Odp6: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
MaKos, 5.10.2008 14:49

Ad. poslední odstavec:

Přijde vám to tedy jakože je jeden z nás vyvolený národ? :-P Podle mně tedy ne. ;-) V okamžiku, kdy dostávám přes držku mi je k ničemu, že umím derivovat, stejně jako jemu je 100 kg svalové hmoty a obratnost k ničemu při pracovním pohovoru třeba.

Odp6: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 5.10.2008 14:50

Wow.....no, to tedy ty Afričany docela podceňujete. To je ten problém. pro vás je inteligence počítání integrálů. Jenže mozek je třeba i na pohyb a přežití v přírodě :-) Já bych jim inteligenci neubírala

Odp7: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 5.10.2008 14:53

navíc někteří Afričané jsou sice super-dlouho-nozí a vyhrávají sprinty, al eot opravdu neznamená, že tam kde někdo dostal přidáno, jinde mu ubrali :-)

Odp8: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
MaKos, 5.10.2008 15:24

No rozhodně to není jako ve Falloutu, že by člověk dostal 100 bodů a ty si rozdělí do různých schopností.

Všechny přírodní druhy se vyvíjí v závislosti na prostředí ve kterém žijí. Tzn. černoši jsou černí, ptž. tam svítí hodně sluníčko a kdyby neměli tak silnou pigmentaci, tak jsou pořád spálení nebo mají melanoblastomy. Mongoloidé jsou malí, hubení a žlutí, protože na Sibiři není tolik volně dostupného jídla jako v tropech, a když je jasno, tak tam taky pěkně pálí,...

Stejně tak to je se schopnostmi. Ćernoši umí běhat, protože to potřebovali k lovu. Resp. trochu jinak. Protože se začali rodit děti, které měly vlohy k tomu, aby rychle běhali, tak rasa černochů přežila. Na Sibiři a v severní Kanadě se začaly zase rodit děti, které měly prostorovou představivost a byly schopné stavět iglů, proto jako rasa přežili. Dnes potomci těch mongoloidů navrhují mrakodrapy a potomci černochů vyhrávají olympiády. Ať se vám to líbí nebo ne.

Je to přirozený vývoj. Kdyby se před těmi tisíci lety narodil černoušek, který je potenciálně nejlepším návrhářem iglů na světě, ale neumí běhat, tak mu je to stejně k ničemu, protože ho lev doběhne a sežere. Mnohem víc se budou rozmnožovat jeho rychlonozí kamarádi, kteří by ale klidně začali dům stavět od střechy.

Stejně tak kdyby se před těmi mnoha lety v eskymácké populaci narodilo dítě, které má potenciál nejlepšího sprintera na světě, je mu to taky k ničemu, protože si v hromadách sněhu stejně moc nezaběhá a bez toho, aniž by byl schopný postavit si příbytek, kde bude teplo umrzne.

Odp9: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Jimmy, 5.10.2008 16:07

U těch černochů je to trochu jinak. Ve většině disciplín nevyhrávají ani tak černoši jako spíše afroameričané, tedy potomci otroků.
Jako otroci byly do států severní Ameriky prodávání především statní jedinci. Dále cestu přes oceán přežili spíše ti ještě statnější. Důsledkem je, že černoši v Americe a okolních státech jsou sice černoši, ale černoši vybraní s velmi silným důrazem na fyzickou zdatnost.

Odp10: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 5.10.2008 16:14

mluvili jsme o inteligenci. I kdyby nakrásně byl rozdíl mezi fyzickými danostmi mezi lidmi (což je ostatně docela viditelné), vůbec nic to neříká o psychických vlastnostech. Jediná možnost je udělat výzkum na toto téma :-)

Odp11: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
MaKos, 5.10.2008 16:51

No vida, fyzické rozdíly jste už přiznala, tak přiznejte ještě ty intelektové a budete mít pravdu.

Já jsem předložil důvody, proč jsem skálopevně přesvědčen, že tak jak se liší rasy fyzicky, tak se liší i psychicky, proč Vy teda nepředložíte ani jeden důvod k tomu myslet si opak?

To jste tak naivní, že si myslíte, že to co sama nevidíte neexistuje? :-( Jako např. tyto zřetelné rozdíly.

Odp12: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 5.10.2008 17:09

Nu, jak říkám, netvrdím něco, o čem nemám důkazy :-) zvláště, když to má někoho (zde Romy) poškodit. Mně osobně by se nelíbilo, kdyby mi někdo říkal, že běloši mají nižší IQ. Také jsem četla na škole x studií o rozdílu IQ mezi rasami....Všechny, které pozvrzovaly rozdíly, měly špatnou metodologii. I to mě celkem přesvědčuje. Fyzické vlastnosti nejsou IQ. Zatímco jedno je docela stabilní veličina, to druhé se časem a věkem velmi mění. Proto bych se ani neodvažovala tvrdit něco o tom, že rasa má „nějaké IQ“ Jak si vy myslíte, že k tomuto poznatku bylo asi dospěno?

Jinak fyzické rozdíly vidím, rozdíly v IQ ne :-) A nebo vy snad ano?

Odp13: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
MaKos, 5.10.2008 17:16

Tak jinak...

Vezměte kladivo a práskněte do vajíčka. Co se stane? Vajíčko se rozbije.

Potom zavřete vajíčko do papírové krabičky, vezměte kladivo a prásknětě do té krabičky. Vajíčko sice vidět nepotřebuji (resp. to co z něj zbylo), ale mohu s vysokou pravděpodobností říct, že jsem ho tím rozbil.

Stejný případ je evoluce. Evoluce ovlivnila náš fyzický vzhled a dispozice (vajíčko venku z krabičky) ve vztahu k tomu v jakém biotopu žijeme. Bylo by tedy naivní věřit tomu, že neovlivnila naše mentální schopnosti (vajíčko v krabičce).

Už to chápete?

Odp14: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 5.10.2008 17:42

Bylo by velmi naivní tvrdit, že prostředí je natolik jiné,a by někde ovlivnilo vysoké IQ. Za prvé člověk je jeden druh, nehledě na barvu. Čímž nám evoluce říká o tom, že jejich charakteristika je přibližně stejná (stejně jako mezi černým a bílým koněm jednoho druhu).
Za druhé tady mluvíte o tom, že jisté prostředí je více, nebo méně podnětné k rozvoji inteligence. Ovšem hudba, matematika, přežití v přírodě a rodina je všude :-) A zrovna ta vaše matematika byla první pěstována někde u Arabů :-) Kam byste je zařadil dle vašich skromných odhadů? jsou více, nebo méně, nebo více méně inteligentní? ch jo, tohle mi přijde jako bezduché plácání. Ať mi tady někdo předloží důkaz, že inteligence se v rámci ras liší. A nebo už fakt mizím dělat něco užitečného :-)

Odp15: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
MaKos, 5.10.2008 17:48

Ano, jsme stejý druh bez ohledu na barvu pleti a INTELIGENCI. Arabové, jsou semito-hamitský národ, tzn. spolu s mongoloidy na tom jsou nejlépe.

Já už končím, to nikam nevede.

Odp15: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Elfstone, 5.10.2008 19:15

Pes je taky jen jeden druh a psích plemen jsou tisíce. Pokud jste někdy četla nějakou knihu o psech, tak víte, že různá plemena mají různé povahové a inteligenční charakteristiky(kromě rozdílů ve stavbě těla atd.). A stejně je tomu i u člověka.

Odp16: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 5.10.2008 22:01

ano, četla jsem ty výzkumy na psí plemena. Byly moc vtipné, na přednáškách to byl vzor pro to, jak věci nezkoumat :-) Asi máte rád populárně naučné knihy, já vám to neberu...ale neberte je jako bernou minci. Ať zůstanou hezky tam, kde jsou - tedy vně seriozní debaty

Odp17: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Elfstone, 5.10.2008 22:15

Nemám tušení, o čem píšete. Já jsem pouze nahlédl do jakéhosi atlasu psů.;-)

Odp18: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 6.10.2008 12:58

nu¨, tak to je ovšem jiné!!! To budeme hned předpökládat, že když to tam píšou, ais to bude pravda. A když to je pravda u psů, bude i u lidí :-D Ježiši, ještě, že podobní lidé se ¨dostávají k chrlení nepodložených teorií jen na svíci

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
petrNJ, 12.12.2008 14:54

Báro, Báro,
sice jsem si přečetl Vaši diskusi až nyní 12/2008, ale přeci budu reagovat:

na jednu stranu se ošíváte svými „podloženými“ výzkumy a na druhou stranu se tady vysmíváte lidem jež se „dostávají k chrlení nepodložených teorií jen na svíci“.

Vypadá to tak, že vše co Vám nasouká vaše pravděpodobně vysokoškolské prostředí do hlavy je pravda a podložené a vše ostatní co jste nepotvrdila přímo Vy je jen balast.

„Navíc že je rozdíl v IQ mezi Romy a běžnou populací, tak to mě tady ještě nikdo nepřesvědčil. Ráda bych se opírala o konkrétní výzkum

Jste-li člověk jež by potřeboval přesvědčení v tak zbytečné a pro život nepoužitelné věci jakou jsou výzkumy IQ u všech typů lidí, pak je otázka zda Vaše možná vysoké IQ je pro běžný život použitelné či je to jen přívěšek či punc asi „hodnotnějšího“ člověka.

Bohužel musím se připojit k Makosovi a podobně přemýšlejícím lidem, ačkoliv i Vy jste vlastně dala za pravdu (Bára Š., 5.10.2008 14:52), že okolí, výchova a místo kde žijete formuje celého člověka, mohu jen dodat, že to významně ovlivňuje jak po stránce fyzické, tak psychické.

Obecně postup jak romy dostat z břečky je jednoduchý popisem, mnohem horší je realita provedení a je to na hodně dlouho:

1) cigán musí mít chuť něco se sebou udělat - bez toho je jakákoliv snaha zbytečná

2) v prvních fázích je nutná i izolace od ostatní „nepřispůsobivé“ tlupy z důvodu toho, že se pokaždé dostává zpět do prostředí jen ho formovalo do podoby v jaké momentálně je. To je nutná podmínka !!. V jiném případě asi nenajdete cigána ustát případné změny jeho života k lepšímu a přitom žijícímu v předchozím bahně. Takový cigán by byl už sám o sobě člověkěm jež by inteligenčně převyšoval běžného čecha. V takovém případě ani vlastně není nutné ničemu pomáhat, takový by prostě v tlupě již nechtěl žít.

3) musí mu být ukázáno, že existuje i jiný pěknější život, než je život o chlastu, špíně, souložení, že prostě existují i jiné hodnoty citové i ty materiální.

Kolik takových pěknějších životů žije vlastně dnes „bílých“ rodin ??? - velké procento díky dnešní době to asi nebude

4) pokud člověk není již geneticky blbý od přírody (takové lidi potkáváme u všech ras) je velmi pravděpodobné, že cigán půjde správnou cestou a ve slabých chvílích mu musí být dána pomocná ruka, jelikož hrozí kolaps a návrat k předchozímu bahnu.

5) uvědomělý cigán může být vzorem a následně oporou pro ostatní jež budou chtít změnu.

Není třeba číst výzkumy, aby jste věděla, že nejvíce změn k dobrému je možné učinit v dětském věku a v odpovídajícím prostředí, v bahně můžete dělat co chcete a i bez výzkumů Vám můžu garantovat 99,9999999 % neúspěšnost.
Nevěříte-li ani tomuto údaji, můžete mi to taky dokázat a změnit ty čísílka na kterých Vaše IQ je patrně hodně závislé.


Ještě uvedu pár příkladů lidí jež jsou pro mne vzorem inteligence či přirozené moudrosti:

Křovák - takový prostý člověk, ale může díky simbioze v žití v přírodě vzbudit v sobě neskutečně silné paranormální schopnosti jež by mu mohl závidět kterýkoliv „civilizovaný“ člověk. To že nežije ve městě ještě není měřítkem jeho IQ či spíše moudrosti coby člověka

Obecně se mi termín IQ vůbec nelíbí, jelikož nevystihuje opravdu schopnosti a člověk jako takového.
Mnohdy mám raději méně moudrého člověka, ale čistého duší, než VŠ profesora s IQ 200 (jsem taky VŠ) ale po lidské stránce k ničemu použitelnému.

Australský domorodec jež dokáže v poušti přežít díky sledování přírody a schopnostem jež bysme mu hohli také závidět

Důležité je prostě hodnotit daného člověka nikoliv rasu jelikož všude se najdou výjimky v jakémkoliv směru.

Pravda je cigánů jež by žilo spořádaným životem, nekradli, nešpinili své okolí jsem viděl zatím jen málo oproti té většině s prominutím zvěře, ale bohužel je nutné dodat, že ta zvěř se najde pořád častěji i u bilých.

Odp19: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Aleš B., 21.10.2012 14:21

Vážená paní Báro Š., počkejte na moment, kdy vám naši snědí spoluobčané poprvé řeknou: „Dobré ráno sousedko“. Vydržte to s nima tak rok až dva a potom nás přijďte všechny znovu přesvědčovat o jejich stejné inteligenci. Přeji vám hodně zdaru.

Odp10: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
MaKos, 5.10.2008 16:49

Jo, dobře, ale pointa je stejná. ;-)

Odp10: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Zákys, 28.9.2013 8:53

Vy jste kus VOLA. A Keňští běžci vyhrávají vytrvalostní běhy proto, že jejich předkové až do dob kdy se v Oduldvajdské rokli rozhlédli a někteří se vydali na CESTU se v té pitomé Africe na savanách živili semínky trávy a utíkali před lvy tak dlouho, že jsou díky tomuto po generace trvajícímu hladovění a strachu rachitické tělělesné konstrukce, což je komparativní výhoda pro ty nešťastné vyrvalostní běhy.
Tíhne-li někdo k takovým skvělým intelektuálním výkonům jako vy, je u něj v nepořádku něco s jeho sexuální výbavou.
Nezoufejte. Radim Uzel vám, když pěkně poprosíte a vytáhnete naditou prkenici, určitě poradí.
Mnoho štěstí.

Odp5: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
opičák, 5.10.2008 15:08

odpovídáte si sama. každý je schopný v něčem jiném. zmínka o „vyvolených národech“ potrvzuje, že Vaše hysterická reakce je způsobena nepochopením. já jsem nikdy neřekl, že běloši jsou cennější než ostatní rasy. jen tvrdím, že jsou v určitých činnostech prostě prokazatelně úspěšnější. jistě že se najdou činnosti, v nichž jsou úspěšnější jiné rasy.

Odp6: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
MaKos, 5.10.2008 15:12

Agree...

Odp6: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Bára Š., 5.10.2008 15:23

no, já to myslela jako nadsázku...je mi líto, že jste to tak nepochopil :-) Asi jako že rčení „co čech, to muzikant“ je stejně tak pravdivé jako „co Francouz, to vinař“ :-D

Odp7: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
opičák, 5.10.2008 18:50

myslím, že Vaše nadsázka není relevatní ;) vinařství toho nemá mnoho společného s vrozenými vlastnostmi člověka, ale spíš s půdou a znalostí. řeč byla o fyzických a intelektuálních rozdílech.

Odp2: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Josef Kališík, 3.12.2008 22:39

Nerozumím, jak rychlost černošského sprintera souvisí s inteligencí...To není o inteligenci, ale o genetické vloze jejich muskulatury. Černoši jsou vysocí, rychlí, silní. To ale neznamená, že jsou v průměru inteligentnější nežli třeba Číňané, kteří patří k mongoloidní rase a jsou malí. Inteligence a předpoklady pro nějakou činnost jsou velmi vzdáleny.

Odp: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Janacz, 21.10.2008 18:03

romové mají jiný druh inteligence a měli by si zařídit vlastní školy.

Odp2: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
Věra, 15.10.2013 14:00

Mám také špatné zkušenosti s romem .Nejdříve chtěl abych mu pomohla v tísní finanční .

A pak jsem poznala že lže ohleně peněz –zneužíval pro peníze lhal aby je lépe získával .

A to měl školu střední a já si myslela že je inteligentní člověk..

Odp3: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
., 15.10.2013 16:31

Mnohokrát potvrzená zkušenost:


„NIKDY NEVĚŘ ani ROMOVI ani CIKÁNCE !!!“

Těm se věřit NESMÍ !!!

Odp: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
pepin, 3.11.2008 17:22

Vysoké IQ vůbec neznamená že dotyčný musí studovat VŠ,stejně jako neznamená že když je někdo vyučený je blb.Můj děda se vyučil zedníkem a ve svém oboru byl vyhlášený a vyhledávaný odborník a dokázal vydělat spoustu peněz naproti tomu byli vyučení zedníci kteří se hodili jen na pomocné práce (podotýkám že dědu vychovávala jen pologramotná matka).Podobné je to i s romy,kdyby v hlavě měli něco použitelného,nežili by jak žijí,chodili by do práce,chovali by se slušně a posílali by děti do školy.Myslím že dělat testy a porovnávat IQ mezi rasami je skutečně zbytečné,ten rozdíl je vidět ve stylu života.Zajímavé je i to že porovnáváme li sociální postavení určité rasy v různých oblastech světa dostaneme se vždy k podobnému stavu.Např. romové a černoši mají problémy všude,Asiaté a Evropané diskriminaci nepociňují,nezáleží ani na tom kdo tvoří většinu a kdo menšinu.

Tady žádný rasismus není...
Yardasan, 4.10.2008 20:34

Rasismus je vymašlený zákonodárci. Je třeba nerozlišovat - vražda je vražda bez rozdílu pleti a vyznání atdatdatdatdatdatdatd.... Nikoho nezvýhodňovat a všechno se srovná samo. Příroda si pomůže sama. To člověk sám mícháním kultur a ras dostane za vyučenou... je to proti přírodě. S pozdravem jK.

Odp: Tady žádný rasismus není...
Tony, 4.10.2008 21:01

Pardon? Co je špatného na míchání ras a kultur? Přeci jsme stejný živočišný druh, tak pročpak bychom se nemohli křížit? Spojí se černoch s běloškou a vznikne krásné kávové děťátko. Co je na tom špatného...

Odp: Tady žádný rasismus není...
MaKos, 5.10.2008 11:58

Míchání ras je užitečný faktor, potomstvo je pak mnohem odolnější obecně. Získává část imunity od každé rasy - a to se vyplatí! :D Samožřejmě, může zdědit i dispozice k chorobám, kterými trpí pouze ta určitá rasa, ale ve výsledku je ten pozitivní faktor mnohem silnější.

V tomhle to Hitler měl pěkně blbě vymyšlený, protože, když chtěl vytvořit svého uebermensche, tak jaksi zapomněl na obnovu genofondu. Při neustálým křížení jeho „saubere rase“ by vytvořil spíš lazaret.

Nic není černobílé !!
Tony, 4.10.2008 21:05

Proč nemáme rádi Romy?

Pojďtě se projít po mém sídlišti a já vám ukáži proč NE.
Jinak k článku. Nechápu co má IQ společného s chováním romů. I přes nízkou inteligenci mohu být pracovitý a slušně vychovaný. Je mi líto cikánů kteří mají kvůli předsudkům zkažený život. Na druhou stranu nenávidím uřvané tlusté cikánky ověšené „parchanty“, kteřé živíme My obyvatelé ČR.

Odp: Nic není černobílé !!
Bára Š., 4.10.2008 22:50

souhlasím...sama se Romů někdy bojím, večer se partičce snědších kluků vyhnu obloukem. Je to předsudek, ale řekla bych, že velmi rozumný :-) Raději mít předsudek, než být znásilněná. Ale tohle vše skutečně není o inteligenci, ale o výchově.

Mimochodem,pracovala jsem několik měsíců s dětmi z dětských domovů. Naprostá většina z nich jsou Romové. Ale obávám se, co z nich vyroste. U dětí se ani nepředpokládá, že by šly na střední školu, automaticky se vybírá, čím se dítě vyučí. Peněz málo, vychovatelky někdy skutečně protivné (opět určitě souvisí s platem), děti vlčí. I ty bílé jsou už ve třinácti zvyklé na kouření, běžně se mi svěřovaly se sexuálními zážitky...To má být tedy o inteligenci?

Odp2: Nic není černobílé !!
Jana, 4.10.2008 23:14

Taky bych se vyhnula. Tedy, vyhnula bych se jakékoliv „partičce“. Je to rozumné.

Odp2: Nic není černobílé !!
Elfstone, 4.10.2008 23:21

Dělala jste jim IQ testy? V 70.letech se dělalo několik testů dětí v dětských domovech a prokázalo se, že Romové mají nižší IQ než neromové.

Odp3: Nic není černobílé !!
Jana, 4.10.2008 23:27

Kdo ty výzkumy dělal a jakými metodami?
Kolik dětí bylo zkoumáno?
Jaké byly výsledky?

Odp4: Nic není černobílé !!
Elfstone, 5.10.2008 0:06

viz můj komentář dole

Odp5: Nic není černobílé !!
Jana, 5.10.2008 14:06

Bakalář je vaše Bible.
Vidíte, můj výtisk skončil po přečtení v kontejneru.

Odp6: Nic není černobílé !!
Elfstone, 5.10.2008 14:50

Není to moje bible, Bakalář je jen takové shrnutí poznatků a nezávislých výzkumů - a já s ním souhlasím.

Odp7: Nic není černobílé !!
Bára Š., 5.10.2008 14:54

tak nám o nějakém tom výzkumu povězte :-) Moc se těším

Odp8: Nic není černobílé !!
Elfstone, 5.10.2008 15:19

cituji: „Balaštík (1970) testoval romské a neromské mladistvé delikventy: Romové IQ 71, Neromové 92“
„Andreánská (1973) porovnávala Romy a Neromy ve věku 10-13 let v dětských domovech: Romové IQ 73, Neromové 88“
Fakt tu nehodlám opisovat celou knihu, koneckonců ty knihy si můžete najít a ověřit to..
Bakalář samozřejmě uvádí seznam použité literatury..

Odp9: Nic není černobílé !!
Bára Š., 5.10.2008 15:22

Já bych byla vděčná za zcela tručnou charakteristiku, kolik lidí se testovalo, jakým způsobem, v jaké lokalitě :-)

Odp10: Nic není černobílé !!
Elfstone, 5.10.2008 15:27

To bohužel Bakalář neuvádí a ani k tomu nemá důvod, ale pokud vás to zajímá, můžete si to zjistit.

Odp11: Nic není černobílé !!
Bára Š., 5.10.2008 16:13

nezlobte se, ale to je přímo povinnost vědce napsat, jak ke svým závěrům došel. To aby ty závěry byly napadnutelné. Tady končí diskuze. Vy mu prostě věříte, stejně tak jako někdo věří naprosto jiným, nedokázaným věcem

Odp12: Nic není černobílé !!
Elfstone, 5.10.2008 16:57

Nechápu o co vám jde. Jakým nedokázaným věcem?
Autor pouze napsal shrnutí předchozích výzkumů a vy si dovolujete ho zpochybňovat?

Odp13: Nic není černobílé !!
Bára Š., 5.10.2008 17:04

Ano, to tedy dovoluji...zpochybňuji výzkumy. Zatím dle svých zkušeností s jinými, podobnými výzkumy. Až sem dodáte metodologii těchto výzkumů, budu moci napadnout i tu, ale vy se evidentně o takové věci moc nezajímáte. Slovíčko výzkum ve vás evokuje slovo „pravda“

Odp14: Nic není černobílé !!
Elfstone, 5.10.2008 17:58

To, že ty výzkumy zpochybníte, ale jejich výsledky nezmění.:-)

Odp15: Nic není černobílé !!
Bára Š., 5.10.2008 18:34

omyl, změní je zásadně...resp popře :-)

Odp16: Nic není černobílé !!
Elfstone, 5.10.2008 19:08

Myslel jsem, pokud ty výzkumy zpochybníte zrovna VY. Člověk který je nečetl a neprostudoval, je nemá šanci zpochybnit.

Odp17: Nic není černobílé !!
Bára Š., 5.10.2008 22:02

však já je ráda pročtu, nicméně o to tu v diskuzi nejde. Vy jste je pročetl za nás, tak nám je tedy přibližte, abychom mohli diskutovat ;-)

Odp18: Nic není černobílé !!
Elfstone, 5.10.2008 22:39

Já ty výzkumy narozdíl od vás nehodlám zpochybňovat. Bakalář uvádí autora výzkumu, rok, věk, rozdíl IQ - to je pro důvěryhodnost dostatečné. Přece si to nevycucal z prstu.:-)
Je to jednoduché - když už nemůžete zpochybnit, že takové výzkumy existují, tak se alespoň snažíte zpochybnit jejich pravdivost.
Ty výzkumy nemám, ale věřte mi, že si je seženu...

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp18: Nic není černobílé !!
pepin, 3.11.2008 17:37

No podle mě je zarážející už to že se v současné době nedělají žádné nové výzkumy (nebo se alespoň nezveřejňují),pokud by dopadly pro romy dobře v čem je problém? Osobně bych neviděl žádné drama ani v případě že by pro romy dopadly špatně,95% populace by to vůbec nepřekvapilo,pouze by pár demagogů přišlo o argumenty.Hlavně by se tento problém mohl konečně začít řešit.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp6: Nic není černobílé !!
Josef Kališík, 3.12.2008 22:47

Bakalář pouze shrnul výzkumy jiných vědeckých pracovníků. Pokud jste to četla, tak víte že nic si nevycucal z prstu, jsou to podložené vědecké výzkumy. To, že jste to hodila do kontejneru je Vaše věc, alespoň je vidět, že jste jedním z lidí, kteří nic nedokážou brát vážně a stále budou držet politicky přijatelný trend.

Opravdu si nevymýšlím.;-) Nechci se...
Elfstone, 4.10.2008 23:58

Opravdu si nevymýšlím.;-)
Nechci se tu rozepisovat - píše o tom vyčerpávajícím způssobem Petr Bakalář - Tabu v sociálních vědách s.93-99, Psychologie Romů - kap.7
Namátkou Olejár, Balaštík, Ferjenčík...
Průměrný rozdíl vypočítaný Bakalářem je 18 bodů (72 vs.90)

Odp: Opravdu si nevymýšlím.;-) Nechci se...
Bára Š., 5.10.2008 0:24

Vy si tu knížku nějak moc berete, ne?:-) A klidně se rozepisujte, od toho je tu diskuze. K nepodloženým datům je škoda se vyjadřovat. Mimochodem průměrné IQ v běžné populaci je samozřejmě 100....A odchylka 18 bodů je tak nepatrná, že mě sama překvapila. Vzhledem k tomu, v jak neutěšených podmínkách Romové často vyrůstají.

Odp2: Opravdu si nevymýšlím.;-) Nechci se...
Elfstone, 5.10.2008 11:17

Ty výzkumy ale probíhaly v dětských domovech, takže vliv prostředí tam byl stejný.

Odp3: Opravdu si nevymýšlím.;-) Nechci se...
Bára Š., 5.10.2008 12:47

Ale já pochopila, že probíhaly v dětských domovech, tím spíš byste se měl pozastavit nad tím, jak moc je v dětských domovech Romů a jak málo bílých dětí.....To bylo jistě relevantní srovnání. Zajímalo by mě přesně, jak výzkum probíhal ;-) Takže sem s tím

Odp4: Opravdu si nevymýšlím.;-) Nechci se...
Josef Kališík, 3.12.2008 22:57

Vy víte, kolik je v dětských domovech Romů. Nesvědčí už jen tento fakt o tom, jak jsou romské matky hloupé, když si neustále pořizují děti do prostředí, ve kterém jim nedokáží dát základní péči. Množství dětí, které matka bez rozmyslu dává do kojeneckých ústavů, jelikož antikoncepce na měsíc, se rovná dvěma litrům rumu? Tohle není rasa, pouze kříženec zla.

Odp: Opravdu si nevymýšlím.;-) Nechci se...
Andrew, 5.10.2008 11:26

Zdravím,
základní otázka tedy zní: jsou rozdíly v IQ testech způsobeny geneticky nebo prostředím? Mají lidé různých ras různou „inteligenci“?
Je určitě spousta argumentů pro i proti. Mě zaujalo, že inteligence patří k evolučně neutrálním znakům člověka, víceméně tedy nebyla předmětem evolučního tlaku. Viz text prof. J. Maliny z brněnské PřF MU:
U člověka se vyskytuje několik dědičně podmíněných znaků, které jako by během evoluce moderního člověka nepodléhaly žádným diferenciačním pochodům; zůstaly prostě evolučně neutrální. Jsou to znaky, které činí člověka člověkem (dvounohá chůze, malý chrup uspořádaný v parabolickém oblouku, spojení palce s ukazováčkem aj.); k nim patří též inteligence. ... Nebylo zatím nikterak doloženo, že lidská psychika je závislá na vývojových tlacích, a tudíž tvrzení o „vyšších“ rasách (inteligentnějších) a rasách „nižších“, méně inteligentních, je čirou spekulací.www.fhs.cuni.cz/kos/kestazeni/ttexty/rasove_myty.doc
Je důležité si uvědomit, že IQ testy měří jak vrozené, tak nabyté vlastnosti. V nich se odráží výživa, výchova, životní hodnoty, kultura... Když se podíváme, jak u nás romové žijí, nemůžeme se divit, že v takových testech dopadají hůře.
Na konci článku se o testech IQ v Americe prof. Malina zamýšlí: „Nejsou nakonec černí Američané od přírody inteligentnější, když musí překonat tolik nevýhod, aby dosáhli v IQ testech pouhopouhých 15 bodů rozdílu od favorizovaných bílých?:-)

Odp2: Opravdu si nevymýšlím.;-) Nechci se...
Elfstone, 5.10.2008 11:44

Vědci zkoumající rasové problémy se v zásadě dělí do dvou skupin: Environmentalisté vysvětlují rozdíly mezi rasami prostředím, Hereditaristé tvrdí, že rozdíly mezi rasami jsou dány biologicky.
Vy a pan profesor jste environmentalisté, já jsem hereditarista. Bakalář ale ukazuje, že ti pvní nemají pravdu.

Odp3: Opravdu si nevymýšlím.;-) Nechci se...
Andrew, 5.10.2008 11:59

... z čehož vyplývá?
Kvíz:
a) Bakalář má pravdu
b) Bakalář je součástí hereditaristického tábora

Odp4: Opravdu si nevymýšlím.;-) Nechci se...
Elfstone, 5.10.2008 12:23
Odp5: Opravdu si nevymýšlím.;-) Nechci se...
Bára Š., 5.10.2008 12:49

co prosím?? A jaké že to pan Bakalář složil důkazy, když vy tak namyšleně tvrdíte, že máte pravdu, když zastáváte stejný názor,:-D

Odp2: Opravdu si nevymýšlím.;-) Nechci se...
Janacz, 21.10.2008 18:08

O inteligenci se nejedná, ale o způsob života

Z jezevčíka vlčáka neuděláte. Vím o čem...
Alfons, 5.10.2008 1:01

Z jezevčíka vlčáka neuděláte. Vím o čem píši. Až budete žít s Romy v těsné blízkosti, nebo budete mět dokonce Roma doma, tak pak pište. Jinak jsou vaše příspěvky na úrovni pisatele s IQ blížícím se NULE. Milé proromské plačky, můžete místo „odborných bolestínských příspěvků“ posílat na mé konto peníze, abych měl nahrazené škody, které mně vznikly při pokusu o převýchovu Roma. Takže NEKECAT a PLATIT !! Od slov k činům, utřete si slzičky a hrábněte do peněženky.

Odp: Z jezevčíka vlčáka neuděláte. Vím o čem...
Jana, 5.10.2008 10:06

Už jsem psala, že mám dosti romských sousedů, ne tedy ve vedlejším bytě. Ale v blízkém okolí žije pár osob romského původu, vnímám je naprosto stejně jako ostatní, jen mi prostě někdo sdělil kdysi tuto informaci. O jiných to třeba ani nevím. Jsou to normální slušní lidé.

Pokud jde o ghetto, jedním takových procházím denně nejméně dvakrát, žijou tam hlavně Romové, ale nejen ti. Za ty dlouhé roky jsem neměla jedniný, ani nejmenší problém. Ale je pravda, že v létě jejich pes kousl jednu paní.
Tím netvrdím, že neexistují Romové problematičtí, i u nás jsou, víc se asi koncentrují ve velkých městech.

Jinak, píšete trochu zahořkle o Romovi v rodině a o vašem osobním pokusu s „převýchovou “ Roma. Nevím sice, proč bych měla financovat zrovna nějaké vaše osobní pokusy, ale docela by mě zajímalo, co se vám tedy přihodilo.

Jinak, na rovinu přiznávám, že bych romské dítě za své nejspíš nikdy nevzala. Připadalo by mi vzhledově tak odlišné, že bych si k němu asi nikdy nedokázala utvořit rodičovský vztah. To platí i o dětech černošských či asijských.
Ale obdivuju lidi, kteří to dokážou.

Odp2: Z jezevčíka vlčáka neuděláte. Vím o čem...
Alfons, 5.10.2008 17:27

Dcerka paní Džamily bydlící na Marsu?

Odp3: Z jezevčíka vlčáka neuděláte. Vím o čem...
Jane, 6.10.2008 13:05

Tak tohle je vážně trapné.

Odp4: Z jezevčíka vlčáka neuděláte. Vím o čem...
Alfons, 11.10.2008 13:50

Tak aspoň slézt s koně na zem!!:-) A pozor, jedná se o ČR!!

Odp: Z jezevčíka vlčáka neuděláte. Vím o čem...
Janacz, 7.11.2008 12:51

Je to určitě pravda. Romy nelze asimilovat, ani by to nechtěli, zničili bychom jejich „svébytnou kulturu“ ani je nelze segregovat, to je rasismus takže nedá se dělat VŮBEC NIC ZBYTEČNĚ VYHAZOVANÉ PENÍZE

Seriál pokusů o asimilaci Cikánů/Romů...
Senior, 5.10.2008 9:01

Seriál pokusů o asimilaci Cikánů/Romů může mít desítky tisíc dílů. Viz http://podnety.cz/podnet-cislo-20060928171000 . Podpořil bych snahu o vytváření rodových osad, jejich členové by byli schopni vyrábět alespoň základní potraviny a provozovat jednoduchá řemesla. V krizové situaci by Cikáni mohli být velmi užiteční parazitům bílé pleti. Např. finančním spekulantům či politikům s neuvěřitelně vysokým IQ. Viz http://podnety.cz/podnet-cislo-20070812203349

Odp: Seriál pokusů o asimilaci Cikánů/Romů...
Alfons, 14.10.2008 10:14

V takové rodové osadě by vypukl už první den hladomor. :-)

Toto tema není o vyjímkách.
Alfons, 5.10.2008 17:32

Které se sem tam u Romů vyskytují.

Hodně se tu mluví i výsledcích IQ, ale...
Wild Dog, 5.10.2008 17:41

Hodně se tu mluví i výsledcích IQ, ale málo o metodice jak se vlastně měří. Opravdu jsou testy IQ tak nezávislé na rase a hlavně na prostředí v nichž testovaný pochází? Můžu mluvit jen ze svých zkušeností. Testy IQ co jsem kdy viděl se skládají většinou z doplňování nějakých číselných řad, nebo to samé ale s písmeny popř. jejich kombinaci. To ale ovšem předpokládá nějakou předchozí znalost matematiky nebo jazykovědy. Jak chcete objektivně testovat průměrně gramotného evropana s křovákem, který význam čísel prostě nezná. jak chcete porovnávat IQ někoho kdo prošel víceméně úspěšně naším vzdělávacím systémem a s někým který má handicap jen tím, že v první třídě nerozumí v podstatě česky? Protože nerozumí česky a jeho rodina ani zájem nemá aby se to doučil skončí s největší pravděpodobností v pomocné škole a tím se kruh uzavře. Na něco jako je IQ test nikdy mít nebude, protože si není schopen ani přečíst zadání.

Odp: Hodně se tu mluví i výsledcích IQ, ale...
Juras, 6.10.2008 8:32

Souhlas. IQ testy jsou natrénovatelné. Člověk se naučí, čeho si má všímat a je to. To je ten lepší případ. Horší případ jsem zažil, když jsem otevřel nějaký „IQ test“ z MENSA a zjistil, že to je znalostní test. To je už úplně o ničem.

Odp: Hodně se tu mluví i výsledcích IQ, ale...
Bára Š., 6.10.2008 13:02

souhlasím :-)

A doplňuji, že věrohodnost výzkumu není o tom, že ho někdo udělal a podepsal se pod něj...je o tom, jak dobrá byla cesta, ke ktëré se k těm poznatků došlo.

Takže čekám, když mi konečně někdo řekne, že dané výzkumy, které Bakalář prováděl, byly na stovce dětí z jednoho regionu, testy, jaké nejsou ošetřeny, nebo je jejich podoba až moc závislá na dané kultuře

Odp: Hodně se tu mluví i výsledcích IQ, ale...
Janacz, 7.11.2008 12:53

Testy IQ jsou samozřejmě závislé na rase ale výroba a úroveň společnosti taky závisí na nějaké rase není sama od sebe.

Neco z praxe
Alfons, 5.10.2008 17:42

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=186a8834-dda1-4728-bae8-01e90ab0dce9
...pro plačky a citově přeexponované diskutéry.
Zajděte si na to místo, než zde začnete plácat bludy.

IQ?
Yardasan, 6.10.2008 21:57

:-) Nechápu, proč tady zápasíte převážně s Vaším vlastním IQ, když stejně nás cikánští, arabští a muslimští „občané“ za pár desítek let převálcují. Příroda je silnější než IQ. S pozdravem jK.

hh
tjerje wilkinsonn, 10.10.2008 11:31

baví mě jak se na jakoukoliv zmínku o „nerovnosti“ ozvou ženský jak potrefený husy. Asi mají strach že kdyby to s tím IQ platilo u cikánů, možná že to platí taky u ženských. možná...

Odp: hh
Alfons, 14.10.2008 10:18

Kdyby seděly ženské ve vládě, parlamentu, senátu a vůbec všude, měli bychom dávno blahobyt a pořádek. Nafoukaní ješitní chlapi tento stát vést nedovedou. Jen se nafukovat a machrovat kdo užene mladší partnerku. :-)

Odp2: hh
ivan, 14.10.2008 19:05

Alfonsi, Island měl donedávna prezidentku, předseda vlády byl soc. demokrat a ženský měly v parlamentu převahu. Alfons, Alfons, celé roky vyrušuje a teď tohle. Ha ha ha.. Dnes řeší státní bankrot. V Argentině se ekonomika dodnes nevzpamatovala ze štědrosti Evity Peerez . Dobráci jsou často i hrobaři.

Odp2: hh
Tony, 14.10.2008 22:32

Kdyby, kdyby... a kdyby tam byli kosatky, tak by...
Tak proč tam nejsou? Myslíte, že jim muží hází klacky pod nohy či co? Chodím na ČVUT Fakultu dopravní a nechápu proč tam je tak málo holek. Víte co je odpověď? Je to prosté, jednoduše nemájí zájem a stejné je to u parlamentu, senátu atd. Proto to musí dělat mužská část.

Odp3: hh
Bára Š., 15.10.2008 9:23

a nebo jsou vychovány mít zájem o jiné věci ;-)

Odp4: hh
Tony, 15.10.2008 16:04

At´ si mají, pak at ale nenadavají ze ve vlade jsou jenom muzi. Kdyz ony tam nechteji..

Odp5: hh
Janacz, 7.11.2008 12:58

proč by nadávaly, je jim to jedno vláda je daleko

Odp4: hh
Alfons, 16.10.2008 1:43

Ale emancipovaná Bára Š. by se na prezidentku hodila. :-) Základy politiky a komunikace s občany chytla zde na foru a zbytek by dopilovala po večerech na hradě. Bára Š. - na hrad!!! Pokud se pod nikem Bára Š. neskrývá nějaký úchylák!;-)

Odp5: hh
Tomik, 16.10.2008 11:54

Podle toho jak tady rozlisujete rozdily mezi lidma v Inteligenci a dokonce pohlavi je videt, ze se mate jeste co ucit a to ne z knizek, ale z zivota.
Slabsi se stanou silnejsimy a pak by jsme mnely doufat, ze toho nebudou zneuzivat jako my a postavi se k nam prime.
Neboli pravy opak dnesni a minule spolecnosti, jinak se tady budem motat na veky, jak pes za ocasem.

Odp6: hh
Janacz, 7.11.2008 13:00

Civilizace požírá sama sebe od ocasu.

Odp5: hh
ivan, 16.10.2008 13:01

Alfonsi trefa!!..připomínám , že Bára Š(těpánová) byla na Hradě už v
době ,,prezidentskokoloběžkové". To naše BŠ ještě chodila do dvou MŠ.

Perfektně a hlavně velmi přesně a...
Redsan, 19.10.2008 11:05

Perfektně a hlavně velmi přesně a pravdivě napsaný článek,konečně to někdo napsal tak jak to ve skutečnosti je. Všechni sedí, i ta inteligence s podnebím,to všechno spolu souvisí.Proč by se měl někdo namáhat s přemýšlením když nemusí protože ty podmínky má dobrý na život.Souhlasím s tím že každá rasa je jinak inteligentní ,je to markantní rozdíl a vidět to je hned na první pohled.Sundejme už ty falešný a směšný pseudohumanistický brýle z očí a říkejme konečně pravdu .

Odp: Perfektně a hlavně velmi přesně a...
Janacz, 21.10.2008 18:10

Stálé řeči o pomoci Romům jim jenom škodí a zamezují aby si pomohli sami- pokud by to bylo možné.

Odp2: Perfektně a hlavně velmi přesně a...
Janacz, 7.11.2008 13:01

Pomoc Romům zamezuje rozvíjet jejich Vlastní inteligenci jenom jim to plete hlavu

Odp: Perfektně a hlavně velmi přesně a...
Bára Š., 8.11.2008 0:11

Vidět??? Y:-)y vidíte inteligenci? A nechal jste si to patentovat? Ale možná Vás předběhli náckové, ti taky z etnických a rasových fyzických znaků odvozovali kde co.

Odp2: Perfektně a hlavně velmi přesně a...
Yardasan, 8.11.2008 21:42

Proštudujte si rozdíly mezi rasou a zjistíte, že to není odvozování. Je to prostě jen tak dané přírodou. S náckama a jinejma to nemá opravdu nic společného, to je jiná kapitola. S pozdravem jK.

Odp3: Perfektně a hlavně velmi přesně a...
Bára Š., 8.11.2008 22:48

a proč by nemělo? Oni taky študovali rasy a na co nepřišli ;-) Mol byste mi říct, de berete jakékoliv podklady na nějaké psychické srovnání a z toho odvozenou podřadnost (napři v inteligenci) jaké:-)koliv rasy?

Odp4: Perfektně a hlavně velmi přesně a...
Yardasan, 8.11.2008 23:58

A můžete mi říct, kde berete podklady pro rovnost jakékoli rasy? Myslíte, že koně jsou si rovni? Psi že jsou si rovni? Ryby jsou si rovni, atdatdatd. Pokud ano, pak není o čem diskutovat. S pozdravem jK.

Odp5: Perfektně a hlavně velmi přesně a...
Redsan, 9.11.2008 15:15

Mám dojem že je to mladický oprtunismus . ;-)

Odp2: Perfektně a hlavně velmi přesně a...
Redsan, 9.11.2008 15:13

Každá rasa je prostě jiná, jinak temperamentní,jinak inteligentní,jinak civilizovaná,jinak schopná,je to dáno předvším podnebím,Jestli to nevidíte a nedokážete to pochopit,tak se máte ještě hodně co učit:-),Stačí projet pár zemí s jinýma národama .Nechápu o co se tu snažíte,zase náký mlžení a překrucování pravdy ve jménu pseudohumanity.

Odp3: Perfektně a hlavně velmi přesně a...
Janacz, 10.11.2008 8:22

každá „rasa“ má svou specifickou inteligenci. Pokud se neslučuje s většinovou inteligencí, nemá šanci se přizpůsobit a to ani kdyby Chtěla

Odp2: Perfektně a hlavně velmi přesně a...
Juras, 10.11.2008 22:35

Ono by bylo nejlepší, kdybyste vyšla mezi lidi. Zavřete knížky a běžte mezi cikány. Třeba pochopíte.

Proč je nemám rád ? jednoduchý, stačí...
Jilm, 19.10.2008 11:54

Proč je nemám rád ? jednoduchý, stačí se podívat. http://protestinfo.wordpress.com/

Odp: Proč je nemám rád ? jednoduchý, stačí...
Saw, 19.10.2008 17:50

Proti cigánům obecně nic moc nemam, znam pár dobrejch, ale takovýhle degeše fakt vykopat k hranicím, když se jim ve zkurvenejch čechách se zkurvenejma českejma špínama nelíbí...

Odp2: Proč je nemám rád ? jednoduchý, stačí...
Jilm, 19.10.2008 18:22

Tohle jsem měl ve vchodě v přízemí, nepřej si vidět co udělali s bytem,ještě ted se dává dopořádku a to je už půl roku co tam nebydlí,museli jsme sepisovat různý petice. A na noční klid zapomeň .Věčně policajti .Další 2 rodiny byli téměř stejný, šrot do vchodu a pijatyky do rána třeba 3 dny v kuse.A to bejval před jejich příchodem čistej a uklizenej vchod.Kdo nezažil nepochopí. A proto všem co se jich zastávaj,bych tohle přál aspoň na pár dní zažít.

Odp3: Proč je nemám rád ? jednoduchý, stačí...
Saw, 19.10.2008 21:29

S tim souhlas, já to jen nezobecňuju na všechny, ale na většinu, hlavně těch usazenejch ve městech. Já nejsem rasista protože by mi šlo o barvu kůže, ikdyž bílá se mi líbí nejvíc, a právě proto bych nebral ohledy na to že je někdo černej. Jak by asi vypadal zákrok policie, kdyby tam stála rozeřvaná česká rodinka?

Proč nemám rád rasisty
quark, 24.10.2008 18:06

Rasisty nemám rád,především pro jejich nízkou sociální inteligenci. Celý text je pouze snůška rasistické žvanivosti s nedostatkem solidní argumentace. Především lidé se nedělí na rasy,to je slovník nacistické ideologie,která má na svědomí vyvraždění miliónu lidí. Dávat do souvislosti inteligenci nějakého etnika, třeba romského s inteligencí je stupidní argument, který usvědčuje autora tohoto názoru z nízké inteligence, jehož myšlení se pohybuje kdesi v suterénu lidskosti.

Společnost, která dopřává sluchu a beztrestně dovolí šířit podobné rasistické tendenční pamflety, které ostrakizují nějaké etnikum, je společností kde vládne ,,metafašistická metastáze,, rakovinového bujení rasismu a nenávisti k odlišným etnickým skupinám a není demokracií,ale quasidemokracií.
Většinová společnost i jednotlivci, kteří buď z důvodů nízké sociální inteligence a nebo, protože si léčí svou nejistotu,strach , obavy z budoucnosti a jsou vnitřně rozkolísaní, svou frustraci a nenávist směřují k nejslabšímu článku společnosti,v české kotlině jsou to Romové.V Německu dvacátých a třicátých let minulého století to byli Židé.Stále stejný scénář,vulgarita většinového mínění s pseudovědeckými názory o ,,vyšší inteligenci nadřazené rasy,, a ostrakizaci ,,nepřizpůsobivého méněceného etnika s nízkou inteligencí.
Argument o nepřizpůsobivosti a nemožnosti asimilace romského etnika s většinovým,je lež jako věž a rasistický žvást.
Čěští Romové,kteří se v českých zemích usadili zhruba od XIV.století byli dávno zžiti,čili asimilováni, po nástupu kreatury Hitlera, jeho pohrobci, jak vidno,když si pročítám některé komentáře i rasistický plkanec s názvem,, Proč nemáte rádi Romy? stále žijí a beztrestně šíří své rasitické názory(zatím ,,pouze,, virtuálním prostorem) skončili jako oběť genocidní politiky nacistického režimu v koncentračních vyhlazovacých táborech pro ,, méněcenné a nepřizpůsobivé rasy,,

To je zhruba řečeno,přečtěte si, co to byly Norimberské zákony v nacistickém Německu,které napřed znemožnily Židům společenský,politický a kulturní život a nakonec je zahnaly do plynových komor ve vyhlazovacích táborech, srovnejte svůj slovník,svou argumentaci,která čerpá ze stejného ideologického nacistického ,,světonázoru,, zjistíte,že na počátku jsou jalové kecy o ,,nízké inteligenci,, a nemožnosti soužití většinové společnosti s odlišnou etnickou menšinou a na konci je genocida a šok většinové společnosti, jak mohla dopustit zvěrstva a vládu svěřit deprivantům a kreuturám, kteří svou ideologii zvrácenosti opírali o teorie ,,nadřazené rasy,,

Němci se s nacistickým dědictví a ideologií rasové nenávisti vyrovnávají dodnes. V české kotlině se ovšem rasismus šíří beztrestně,šedesát let po porážce nacistického režimu v takzvané demokracii,kde ,,křesťanský demokrat,, a předseda parlamentní strany, zastávající úřad místopředsedy vlády je mluvčím a garantem těchto nálad a ideologie nenávisti.

Odp: Proč nemám rád rasisty
Yardasan, 24.10.2008 18:44

Chlapče, chlapče..............:-)
Co to mluvíš, bratře, opět ti nerozumím. Prorokuješ jako ve snách i budoucí staletí? Co mluvíš o židech, což nevidíš papežence a necítíš ještě kouř z hranice kostnické? A nevíš, že váš hněv husitský zapálili židé, spojení s tajným bratrstvem templářským? Bratrstvo toto má snahy lidumilné a vzdělávací. Ale za úkol zároveň potříti církev a Krista , protože hybnou silou jejich jsou židé.
Snažte se pochopit, že je to v přírodě normální, když to co je odlišné a pro většinu méněcenné je vypozuváno. Člověk není vyjímkou; je to také jen takové zvířátko. Až nás ti nepřizpůsobiví občánci přemnoží - pak budete na jejich místě VY. S pozdravem jK.

Odp2: Proč nemám rád rasisty
Jana, 24.10.2008 18:48

Á, taky milovník konspiračních teorií.
Bože, vám se taky musí ulevit, když si tady vycancáte ty svoje nesmysly.

Odp3: Proč nemám rád rasisty
Jana, 24.10.2008 19:13

Omlouvám se, bylo to v afektu. Přehnala jsem to s výrazivem. Ale opravdu si myslím, že to, co píšete o židech a templářích jsou naprosto nepodložené věci.
Stejně tak se necítím ohrožena romským etnikem.
Jestli nás jednou vytlačí, tak proto, že jsme jako národ líní mít dost dětí.

Odp4: Proč nemám rád rasisty
quark, 24.10.2008 20:18

Jano,
možná jste špatně četla o Templářích jsem vůbec nepsal,ale to není důležité. Konspirační teorie třeba o spiknutí ,,židobolševické zednářské lože,, která připravuje spiknutí za účelem světovlády a vyhlazení ,,nadřazené árijské rasy,, tedy především německého národa patří do repertoáru nacistické ideologie a jejich současných neonacistických pohrobků.
Psal jsem o rasové nesnášenlivosti,kterou trpí ,,většinová bílá společnost,, Víte jaký je recept na fakt,že většinová česká populace vymírá, protože nechce mít děti? Je to přistěhovalectví, třeba lidí, přistěhovalců z třetího světa. Tedy lidí pocházející z odlišného kulturního prostředí. Jak by se probůh,chtěla vyrovnat většinová česká populace s masovým přistěhovalectvím lidí odlišných etnik,když se nedokáže vyrovnat ani s Romy, kteří v českých zemích žijí několik století ? Jak by se chtěla vyrovnat se socialními,kulturními a náboženskými odlišnostmi menšinových etnik, které vždy sebou přináší střet dvou odlišných kultur, té většinové s menšinovou? Máte dvě možnosti, buď přijmout politiku multikulturního soužití i s těmi obtížemi,které celý proces začleňovaní etnických menšin pro většinovou společnost přináší a nebo přijmout politiku nenávisti,intolerance. Ta první alternativa je dlouhodobý proces a trvá možná několik generací,ale patří do společenského systému demokracie, ta druhá možnost,pro každého soudného člověka ovšem nepřijatelná je ostrakizace,nenávist,rasismus a lidé odlišných etnik zahnáni v lepším případě na okraj společnosti do ghet a v tom horším případě za ostnatý drát koncentračního tábora. Myslíte,že přeháním? Lidé v Německu, také tolerovali nechutné rasistické narážky a bavili se karikaturami ,,pejzatého Žida,, v ,,humoristických listech,, co znamenalo nacistické konečné řešení židovské otázky,to si žádný Němec nedokázal představit. Němci,když se ale dozvěděli, po prohrané válce pravdu o holokaustu, smích docela přešel.
Na počátku jsou vždy nějaké klkance o ,,méněcených rasách s nízkou inzeligencí,, a užiteční idioti, kteří se smějí karikaturám odlišného etnika a na konci jsou hromady mrtvol. Začíná se mluvit o hospodářské krizi (jako v Německu dvacátých let) vůdce,který zná jednoduchý recept na složité ekonomicko společenské problémy státu se vždy najde, slepota davu,rasismus a ideologie nenávisti je to co mě děsí a nikoliv menšinové etnikum, které by nás ,,chtělo vytlačit,,
Demokracie je sice vláda většiny,ale vyspělost té které demokracie se měří především její tolerancí a ochranou k odlišným etnickým menšinám,náboženským společenstvím, či názorovým myšlenkovým proudům,rasismus a šíření neonacistické demagogie a ideologie ovšem do společnosti,která chce být demokratickou nepatří.
Mějte se dobře

Odp5: Proč nemám rád rasisty
jan, 28.10.2008 0:59

Slyšel jsi někdy o diskriminaci Asiatů zlými bělochy?Naproti tomu černoši,cikáni a jiná kakaová etnika mají stále jen nějaká problémy a křivdy,někde za to může diskriminace,jinde rasismus a tam kde si vládnou sami je to prý důsledek kolonialismu.. Prostě musíš pochopit že mezi rasami jsou rozdíly nejen v barvě ale i v inteligenci a charakteru.Jestliže je v Africe bída,nemůže za to nikdo jiný než afričané sami.Jestliže je v Evropě blahobyt,můžeme za to my a jestliže začneme Evropu zabydlovat cikány,afričany a muslimy bude to tu za pár desetiletí vypadat jako u nich doma.Tenhle fakt je nezpochybnitelný,životní úroveň ve světě skutečně není daná světadílem a hranicemi ale rasou a etniky.

Odp6: Proč nemám rád rasisty
Tony, 28.10.2008 8:17

Nemáte pravdu. Z valné většiny za to mohou přirodní podmínky. V tom je ten rozdíl v bohaté Evropě a chudé Africe.

Asi nevíte o čem hovoříte
Yardasan, 28.10.2008 9:41

Byl jsem v Africe několikrát a nechápu o jaké chudobě hovoříte. Většinou se mi to zdálo naopak. Kdyby jste se tam usadil, tak jste králem, jak by jste si tam žil se svými dovednostmi. Můj názor je ten, že podle Vás Ti chudí, prostě nechtějí žít jinak a jsou tak jak žijí spokojení. Všechno ostaní je jen politika mocných. S pozdravem jK.

Odp: Asi nevíte o čem hovoříte
Tony, 28.10.2008 11:03

Když každé čtvrté dítě umře na nedostatek potravy, to je podle mého chudoba. Samozřejmě netvrdím, že se to týká celé Afriky. V JARu budou podmínky drasticky jiné než v Nigerii.


Afrika je světově nejchudší obydlený kontinent : Zpráva o vývoji lidstva OSN z roku 2003 (monitoruje 175 zemí) uvádí, že pozice od 151 (Gambie) do 175 (Sierra Leone) jsou všechny obsazeny africkými státy.
<- zdroj wikipedie

A jinak máte pravdu, že tak možná žít chtějí... někteří. Ale mají na výběr?

Odp2: Asi nevíte o čem hovoříte
Lipovan, 28.10.2008 17:56

Jedna jízlivá otázečka: čím to asi bude, že je Jižní Afrika (doposud) hospodářsky nejvyspělejší africkou zemí, s nejvyšší životní úrovní (s výjimkou Seychell)? Neznáte ten podivný důvod? ;-)

Odp3: Asi nevíte o čem hovoříte
Tony, 28.10.2008 18:13

Nějak mi uniká spojitost mezi vaším a mým příspěvkem... Ale odpověď je ta, že mají velké zásoby surovin. Nebo ne? Já nevím... Pokud vás to zajímá proč... najděte si to někde...

Odp4: Asi nevíte o čem hovoříte
Lipovan, 28.10.2008 18:50

Ach tak, suroviny. Ano, to bude ono. Suroviny jsou pravou a jedinou příčinou jihoafrického bohatství. V blízké Angole žádné suroviny nemají, proto ta chudoba. :-)

Odp5: Asi nevíte o čem hovoříte
Tony, 28.10.2008 19:24

Významným přelomem ve vývoji Jihoafrické unie byla rozsáhlá industrializace spojená s objevením ložisek diamantů v Kimberley a zlata ve Witwatersrandu v Transvaalu. Rozvoj průmyslu byl navíc umocněn v době světové hospodářské krize 30. let díky vysokým cenám zlata a diamantů. zdroj wikipedie.
Co je tedy podle Vás ten důvod? Já nemám vůli se tím zabývat.

Odp6: Asi nevíte o čem hovoříte
Lipovan, 28.10.2008 19:29

Pro extra ignoranty je třeba dodat, že celý ten rozvoj v JAR byl způsoben řízením státu zlými bělochy, kteří v zemi zavedli strašlivý apartheid; ten například taťkovi Mandelovi natolik podlomil zdraví, že se nedávno dožil devadesáti let. :-)

Odp7: Asi nevíte o čem hovoříte
Tony, 28.10.2008 20:51

Pro extra mimoLipovana. To se ale vůbec netýká tématu na které jsem reagoval. A nemá to žádnou spojitost. Já psal, že chudoba je jistě jiná v Nigeru, než v JARu, toť vše. Jedno proč. Děkuji.

Odp2: Asi nevíte o čem hovoříte
Yardasan, 28.10.2008 18:35

To, že dle Vás každé čtvrté dítě umře hlady, neznamená chudobu. Dle toho, co jsem viděl na vlastní oči, je to spíše tím, že rodiče rezignují při větších počtech dětí na to, se o ně starat. Život je tam prostě trošku složitější než v panelovém bytě. Nemají tam sunar a inkubátory, takže přežijí jen ti nejodolnější, pokud je něco nepíchne nebo nesežere; ale to je tam na denním pořádku jako normální součást života. To jen my „civilizovaní“ kroutíme hlavou a myslíme si o sobě bůhví co a občas žasneme nad různými paradoxy, když třeba ti chudáci mají na nohou ponožky, za které by dělnická třída u nás dala týdenní výplatu. S pozdravem jK.

Odp3: Asi nevíte o čem hovoříte
Tony, 28.10.2008 19:27

Máte pravdu. Vy jste tam byl Vy to jistě víte jak se tam mají.

Pardon já jsem myslel tuto chudobu:V dnešní době se díky medializaci pojem chudoba spojuje zejména s životními poměry lidí v rozvojových zemích a používá se pro stav, který nezajišťuje člověku základní podmínky pro důstojný život a uspokojení nejzákladnějších lidských potřeb. Je spojen se značnou hmotnou nouzí, nedostatkem potravin, nezávadné pitné vody, ošacení, špatné situace s bydlením, nedostatečným či žádným přístupem k základní zdravotní péči, vzdělání, ap. Důsledkem chudoby bývá chronický hlad, podvýživa, nedostatečná imunita nebo nevzdělanost, náchylnost k nemocem, vysoká dětská úmrtnost, nebo nízká střední délka života. < opět a stále wikipedie. :-) Takže to správně nazývám chudobou. Ano Afrika je v průměru chudčí, nežli Evropa.

Odp4: Asi nevíte o čem hovoříte
Yardasan, 28.10.2008 23:24

Předně vidím problém už v tom, že se srovnává nesrovnatelné. Zde se jedná o střet úplně odlišných světů. Je to asi jako když se nyní někteří snaží sžít s cikány. Je to nemožné. Je to jako když dědečka z vesnice nastěhujete násilím do paneláku. Oni (většina, ale samozřejmě ne všichni) nechtějí žít jako my a my (většina, ale samozřejmě ne všichni) nechceme žít jako oni. Já například patřím k menšině, která opustila město a chce žít v souladu s přírodou. Už proto ať přijedu do Indie nebo do Afriky, tak se tam cítím dobře i když příroda je krutá, ale cítím že žiji. V blízké budoucnosti nás čeká střet s islámem, což je pro středoevropana nepochopitelný svět. Takže hlavně buďte zdráv, nic jiného stejně nepotřebujeme k životu. S pozdravem jK.

Odp5: Asi nevíte o čem hovoříte
Tony, 29.10.2008 0:10

Děkuji, Vám také hodně zdraví. :-)

Odp3: Proč nemám rád rasisty
Yardasan, 28.10.2008 9:45

Myslel jsem, že jste učitelka a že tedy máte alespoň trošku přehled v dějinách lidstva. Toto jsou jen úryvky z kronik, kdy na světě ještě nebyli ani naši pradědové. S pozdravem jK.

Odp4: Proč nemám rád rasisty
Jana, 29.10.2008 9:30

Zdravím vás. O které kroniky se jedná? Kosmova - to bylo dávno před husitskými válkami. Kronika tak řečeného Dalimila - taky moc brzo. Kromě toho je rozkošně veršovaná. Hájek z Libočan? Asi taky ne. Snad to nenapsal Palacký? A jaké další kroniky týkající se českých dějin byly vlastně ještě sepsány v době do konce 19. století?
Promiňte, lovím jen tak v mizerné paměti, pane právníku.

Odp5: Proč nemám rád rasisty
Jana, 29.10.2008 9:32

Snad tak něco z výletů pana Broučka? Promiňte, nemám Čecha po ruce a hlavu děravou. Nebo snad Jirásek? To se mi nezdá. Ale ani jeden z těchto autorů snad kronikářem nebyl?

Odp6: Proč nemám rád rasisty
Yardasan, 29.10.2008 18:24

Za kroniku se dá vzít třebas i bible. S pozdravem jK.

Odp2: Proč nemám rád rasisty
quark, 24.10.2008 19:22

Chlapče,chlapče,
k článku jsem se vyjádřil, na hloupé a provokativní urážky,které jsou dokladem Tvé charakterové nedostatečnosti spojené s nízkou inteligencí, nemám ani čas, ani chuť odpovídat.Diskutovat můžu pouze s inteligentním člověkem, který nemá předsudečné rasistické myšlení
Přesto, bych Ti rád pogratuloval, čekal jsem, kolik rasistů bude reagovat, jsi první a jsi number one.Tak si té výsady považuj,druhou možnost,abych odpovídal na tvé připitomělosti a nebo plkance v budoucnosti nedostaneš.

Odp3: Proč nemám rád rasisty
Yardasan, 28.10.2008 9:52

Žádný člověk není bez předsudků. Už jen si to myslet je předsudek. Nemluvím o Vašem IQ a ani mne nezajímá, to je jen Váš problém. Vyjadřuji jen své názory. A nikdo mne nemůže nutit do soužití s cikány ať se to zdá někomu rasistické nebo ne. Rasismus podle mne spočívá v tom, když je budu cíleně obtěžovat, což není moje životní náplň. Mně cikáni nevadí, pokud mne neobtěžují, což platí pro všechny bez rozdílu barvy či názoru atdatdatd... S pozdravem jK.

Souhlasím s tím že za problémy s romy...
jan, 28.10.2008 0:29

Souhlasím s tím že za problémy s romy může jejich nízká i nteligence,samozřejně i mezi romy se najde nadprůměrný jedinec,i mezi bílými dement.Ale bavme se o průměru.Podle mě nízká inteligence romů není zapříčiněná jen špatným prostředím v rodině.Je to dáno geneticky,ovšem jakékoliv výzkumy na toto téma jsou označovány za „rasistické“ a tudíž špatné a nepravdivé.Ale čemu kdy pomohlo zavírat oči před pravdou?Abychom mohli problém řešit,musíme ho napřed perfektně znát.Neustálé opakování že všichni jsme si rovní romský problém nevyšeří,stejně jako různé nákladné projekty na začlenění romů které vytváří umělá pracovní místa,nebo pozitivní diskriminace která není v konečném důsledku ničím jiným než prachsprostou diskriminací bílých a dvojím metrem.Podle mě to že romové „nejsou moc chytří“ má i logicky zdůvodnitelný základ.Hlavní problém bych viděl v křížení blízkých příbuzných,tohle je věc známá u zvířat a nevím proč by to mělo fungovat jinak u lidí,prostě mnoho romů se během několika generací namnožilo z několika málo předků,docházelo a dochází k incestům, degenerace se umocňuje a předává dál.Asimilace romů neprobíhá a geny se nemísí s novými.Antifašismus je ušlechtilá idea,ale nic se nemá přehánět,v případě některých romů (a nejen romů) bych přikročil ke sterilizaci,aby se v budoucnu předešlo hoščím věcem.

Řešení křížením s bělochy.
Alfons, 28.10.2008 15:18

Tak se mládeži dejte do křížení s Romy a máme časem vyhráno. To funguje. Časem Romové zblednou a zinteligentní. Do toho chlapci a ěvčata!!

Odp: Řešení křížením s bělochy.
Janacz, 5.11.2008 16:35

záleží na tom... co za to?

Otázky
ken.., 30.10.2008 23:22

Vážení, už jste někdo viděl cikána jako bezdomovce?
Čím to asi je?

Čo bolo-bolo
Alfons, 6.11.2008 16:39

Patent císařem Karlem VI. dne 22. ledna 1726 za účelem tímto ve Vídni
vydaný, zní v překladu takto:

I. ,,Všichni cikáni, kteří v královských českých dědičných zemích od
kohokoliv dopadeni budou, ať považují se jako dříve za psané (vogelfrei).

II. Kdyby některý cikán při postihnutí dal se na útěk a nemohl být
polapen, jest každý oprávněn jej hned (in loco) zastřeliti, aneb
jakýmkoliv způsobem zabíti.

III. Byl-li některý cikán polapen, ať se ihned spoutá a dobře uvězní.

IV. Mužové cikánského plemene ať se ihned provazem utratí.

V. Silným, osmnáctého roku však ještě nedosáhnuvším cikánským klukům
(Buben), pak všem dospělým ženským cikánské roty, ať kat v království
českém uřízne pravé, v markrabství moravském, vévodství slezském a
markrabství kladském pak levé ucho. Po přestálém tomto trestu musí každý
cikán neb cikánka vystaviti a odpřisáhnout hrdelní revers, že se nikdy do
dědičných zemí království českého nevrátí; po té ať je kat metlami mrská a
za hranice té které země odvede.

VI. Kdyby postižení takovíto kluci cikánští, nebo cikánky ještě nějakého
zločinu se byli dopustili, a nebo kdyby po prvním trestání opět do zemí
království českého se vrátili, ať se jim ihned druhé ucho uřízne a ostatní
svrchu uvedené tresty ať se při nich opakují.

VII. Kluci cikánští neb cikánky jimž již jedno neb obě uši chybí, nebo
kteří na zádech nějaké trestné znamení vypálené mají, ať se po dostihnutí
a uvěznění mečem odpraví, jelikož se se vší určitostí dá souditi, že jsou
nenapravitelní (Incorrigibilitaber).

VIII. Takovíto odsouzenci mohou se, což se jim milostivě dovoluje, z
přisouzeného jim trestu odvolati a soud apelační může toho nebo onoho
delikventa milosti císařské odporučiti."

IX. Téhož patentu, jenž zní: ,,Aby se ale tato škodlivá cikánské sběř
(dieses schädliche Zigeuner-Gesindel) co nejdříve právu dodána a úplně
vyhubena býti mohla, tedy se všechněm obyvatelům vůbec, vrchnostem,
úředníkům a rychtářům ale zvláště pod dole uvedenými tresty přísně poroučí
a nařizuje, aby tuto sběř, kdyby jí někde, jmenovitě ale v lesích
postihli, ihned nejbližším úřadům udali, ji schytati a právu odevzdati
pomáhali. Kdyby ale některá vrchnost, některý úředník, rychtář neb
kdokoliv jiný dle výkazů těchto nejednali a cikánům při jich potulování se
jakýmkoliv způsobem pomáhali, propadají následujícím trestům: osoby
zámožné zaplatí 100 dukátů; nemají-li po ruce peněz, zabaví a prodá se
jejich majetek. Osoby chudé jiným způsobem se potrestají.
„Hrůzný tento císařský zákon byl od místodržících českých zvláštním
cirkulářem dne 12. března 1726 ve všech městech a u všech úřadů oznámen.
Mimo to vyvěšeny byly po hranicích tabule, na nichž zákon ten napsán, a
tresty, jaké na cikány čekaly, vymalovány byly. Že se úřadové podle něho
ihned a přísně řídili, toho podávají nám domácí naše archivy zřejmých
důkazů.
Jan Karel Hraše: Persekuce cikánů v zemích Koruny české v XVIII. Století.
> In: Světozor, roč.5, č.2-4, Praha 1871

Já tedy nejsem genetig ani sociolog ale...
Karel, 11.11.2008 17:57

Já tedy nejsem genetig ani sociolog ale když si dám dohromady informace které jsem kdy přečetl mám jasný názor na otázku lidských ras.Prostě neexistuje jediný rozumný argument který by potvrdil že všechny llidské rasy mají předpoklad ke stejnému IQ.A z praktického pohledu vím o dvou případech kdy si rodina adoptovala malého cikána,plně se mu věnovali přezto byli výsledkem zklamáni.Cikáni mají smůlu že odnepaměti patřili k nejnižší a opovrhované společenské třídě,toto postavení nutilo ty nejschopnější z nich aby se asimilovali do ostatní populace a zůstávali jen méně schopní jedinci.Neustálé křížení cikánů mezi sebou potom navíc negativně ovlivnilo genetickou výbavu.Co se týče genetiky věda zatím neumí najít podstatu rozdílu mezi genetickým kódem génia a podprůměrného jedince ale tento rozdíl musí existovat,protože i mezi lidmi vyrůstajícími ve velmi podobném prostředí jsou značné rozdíly v inteligenci,těžko předpokládat že např do Einsteina rodiče od narození hustili Fyziku a matematiku načež se z něj stal génius,spíše jsou známy případy že úsilí rodičů nepřineslo výsledek.Na jedné straně cikány nesnáším na druhé straně chápu že za svoje chování a postavení částečně nemůžou, jiní nebudou pokud věda nenajde spůsob jak odstranit jejich duševní handicap,aby se mohli uplatnit stejně jako ostatní populace.

Odp: Já tedy nejsem genetig ani sociolog ale...
Yardasan, 11.11.2008 18:49

Ano, s adopcí je to opravdu tak jak popisujete. Znám stejné případy a jsou vesměs stejné (vyjímky jsou!). S pozdravem jK.

Odp2: Já tedy nejsem genetig ani sociolog ale...
Alfons, 16.11.2008 8:04

Malého Roma neadoptovat ani za prase!! Až dospěje máte vysokou pravděpodobnost že udělá nějakou sekeru a exekutoři vám vyberou barák. Rom vás strhne do ekonomické propasti. Žvanění Stehlíkové a ochránců Romů je dojemné, ale když se něco takového stane tak všichni zalezou. Čili malé Romy NE!! Vysoké riziko bydlení pod mostem. Odzkoušené.

Odp3: Já tedy nejsem genetig ani sociolog ale...
igor pajač, 9.12.2008 20:00

vy alfonsi vipořad jenom mluvite o cikanech ,proč nemluvite take ovas jaky ste chnup vy pořad ,jen uražite cikani ,ale sam sebe ne ,v ždyt cikani jen děkaj to co dělaji inteligentni lidi ,kradou i když penize maj ,miliony,cikani jen par švestek ,inteligent když uděla těžke paragrafi ,tak stoho nedělate nic to udělal inteligent,ale když to uděla cikan to same tak toje konec světa .a přejivam takovi život jak cikanum abiste to poznal na vaši kuži ,a cejtil setak poniženy jak i oni ,pane inteligente.

Odp: Já tedy nejsem genetig ani sociolog ale...
Sharon, 9.9.2010 15:18

Jo i tak by se to dalo tak brát;-) Inteligence je vrozená a výchovou ji příliš nezměníme,maximálně se zvýší o pár bodíků ,které nestojí ani za řeč.
RODINA adoptovala malého cikána který se jim nevyvedl proto že měl nízkou inteligenci? Nebo proto že mu nedali bezpodmínečnou lásku?
Tahle společnost je ještě ke všemu tak tupá ,že omluví rodiče kteří ve výchově naprosto selhali ,tím že se vlastně jedná o cikána ,takže je to už v něm. Nikdo se totiž nerodí s dispozicí ke lhaní ,krádeži,loupeží ,braním drog a pod.
Ve skutečnosti nemají žádnou výraznou duševní odchylku ,jen už prostě na vše rezignují tak jako osoby s depresí.Zamysli se někdy nad tím proč to tak je !

Tůdle u Krause...
Yardasan, 19.11.2008 22:11

...jsem se zamyslel, vždyť to tam padlo... cikáni nemají žádné problémy s námi, ale my s nimi... jsme vůbec v pořádku?... S pozdravem jK.

Kazdy človek neni svatej
Simona, 22.11.2008 21:36

Ahoj mam pritele Roma a sem snim moc ráda.
A nechápu proč vam tak vadi? Zě berou pridavky to berou i češi a čechu je mozna i vic ,nebo ze kradou to delaj tak i češi. Nejsem žadna rasistka a nemam to ani zapotreby me je jedno jestli je nekdo bilej nebo cernej ja beru všechny stejne prece nikdo nemuze být svatej. Kdyby nebilo mého pritele tak by me znasilni nejaky bezdomovec. a ten bezdomovec nebyl rom. ale čech jako ja. Nezalezi natom jak clovek vypada ale spiš natom jaky je, a proto si vazte kazde pomoci jako ja a neobvinujte kazdeho roma co uvidite, rom nemuze za to že je černej. Vdnesni dobe jsou uz jine zakony uz sme Evropska unie Tak bys me meli všichni tahnou za jeden provaz a nedeat rozbroje a td... No nic to je vše snad ste me nekdo pochopil a časem poznate kazdy očem sem mluvila.

Odp: Kazdy človek neni svatej
xxx, 23.11.2008 10:38

Cikán skutečně nemůže za to že je černej,ale za svoje chování může zcela určitě. Ty nechápeš že nám tak vadí? Já to chápu ,s nima se prostě sousedit nedá.

Odp: Kazdy človek neni svatej
Mira, 23.11.2008 13:59

Proč nám vadí? Viděla jsi Cikána bezdomovce? Já ne a to nemusí makat. Takový život by se mi taky líbil abych nemusel pracovat a žít aspon na dostatečné úrovni...češi kradou to je samozřejmostí, ale taky za to mají daleko větší postihy než cikáni..tedka jednomu zas.. cikánovi odpustili dvě napadení a až za to třetí mu dali nějaký směšný trest. Si vem kolik černochů tu studuje a nikomu nevadí proč protože se chovaj jako lidi a ne jako ty cikánský prasata. Jo a ještě k těm tvým směšným rozbrojům my jsme nezačali dělat bordel ničit baráky okrádat lidi atd. a jestli šu.áš s cigánem tak jsi akorát tak prase a nevážíš si české rasy a českých chlapů..oni češi nejsou jen imigranti a tudíž tu nemají co dělat

Odp: Kazdy človek neni svatej
petros, 23.11.2008 22:10

Tady přece nikdo netvrdí že všichni černí jsou špatní,ale téma je o tom proč většina z nich jsou sociálně nepřispůsobiví sociální paraziti,výtržníci,vandalové,lenoši a primitivové.Také je zarážející proč je to po staletí stejné.Mnoho lidí se cikánů zastává ale z vlastních skušeností vím že jsou to ti kteří s nimi prakticky nepřijdou do styku.

Odp: Kazdy človek neni svatej
xer, 25.11.2008 18:48

Co ty jsi za člověka...chodíš s Romem, to znamená, že jsi ze samého dna společnosti.
Je to poznat i podle celkové úrovně tvého příspěvku a podle pravopisu.:-( fuj

Odp2: Kazdy človek neni svatej
Langi, 25.11.2008 22:46

Kdepak ze dna společnosti. Tam jsem já! Je vidět, že o dně nic nevíš.
Ale jako recese a parodie na blbečky to byl dobrý pokus, xere.

Odp2: Kazdy človek neni svatej
igor pajač, 9.12.2008 20:26

stytte se pane dobromile ,co mate proti romum ,je takovičlověk jako i ty ,a ty koukaž na přispěvky ana pravopis tak si mysliž žese už ne umi chovat jenom ty co uměj pravopis .cosito za člověka vždyt ty sam davaž na jevo žesi fašista že nemaž rad černy ,a co kdybis si žil ty mezi černyma ,jak bises cejtil ty inteligente ,pořat jen slyšim cikani kradou loupěj ,a proč ne když nemaj praci ,ikdyžje volny misto tak stejně řeknou že už misto je obsazeny ,tak sčeho maj žit ,oni kradou v malim ale vodvas kradou ve velkym ato vam nevadi že maj a ještě kradou ,styt se chnupe.

Odp3: Kazdy človek neni svatej
antirom, 22.1.2009 1:37

ty pico a kdo ti zakazal mluvnici a gramatiku? Mrdko uzena

Jediné řešení je braní dávek třeba jen...
Karel, 25.11.2008 21:07

Jediné řešení je braní dávek třeba jen půl roku a kdo si za tu dobu nenajde práci, tak nedostane ani na chleba a at se živí u popelnic a pije vodu z louží.. Pokud nějaký komín nebo kdokoli jiný něco spáchá, tak půjde bručet, nebo at ho přepadená obět na místě v sebeobraně klidně zastřelí.. Za takových podmínek by to tu vypadalo úplně jinak a kdo ví, kde by jsme byli.. Ono přísloví bez práce nejsou koláče už dnes neplatí a každý se tomu jen směje..

Odp: Jediné řešení je braní dávek třeba jen...
dežo, 28.11.2008 12:59

plně stebou souhlasím i jako rom mám práci děti posilam do školy a stejne jsem jen rom co bere davky.

Odp: Jediné řešení je braní dávek třeba jen...
Yardasan, 28.11.2008 22:08

Budu se asi opakovat, ale přál bych si aby zákony platili ve společnosti pro každého stejně bez rozdílu. A dovedu si představit aby za pevně stanovených podmínek bylo možno pobírat dávky dle potřeby a ne je časově omezovat, protože vím, že jsou místa, kde „práci“ neseženete a nemohou být všichni tak chytří--- S pozdravem jK.

Proč nemáme rádi romy? Protože romové...
pepa, 3.12.2008 18:20

Proč nemáme rádi romy? Protože romové se neustále obhajují lidskými právy tzn. že se považují za lidi,ale hodnotných lidských vlastností mají pramálo (morálka,inteligence,ohleduplnost,hygiena,pracovitost,.......) Jsou spíš taková lidská plevel která se šíří a škodí všem kvalitním lidem,přitom se jim v tom nesmí nijak bránit naopak je v tom musíme podporovat.Zajímavé je že 100% lidí co znám by souhlasilo s tím aby tito paraziti nedostávali žádné sociální dávky a aby neměli nárok na důchod ani na zdravotní péči,přezto všechny parlamentní strany romy dál podporují a ignorují názor většiny.

Odp: Proč nemáme rádi romy? Protože romové...
igor pajač, 9.12.2008 20:38

ty hnupe jati jenom přeji abis to zažil to same co romove ,abis si bil bez prace a socialka abiti nic nedavala potom uvidiš jak začneš krast jak straka ,co vyste lepši než romove ,vždyt jen se podivej nasebe jaky maš myšlenky na romi jak se chovaj atd,atyse chovaš lip ty ubožaku ,jakte to rodiče vichovali hnupe.

Odp2: Proč nemáme rádi romy? Protože romové...
pepa, 11.12.2008 18:45

Názor na romy mám jaké mám protože mám s nima skušenosti,asi jen každý desátý se dá považovat za slušného zbytek stojí silně za ho.no.Jo hochu,dostat dobře placenou práci není lehké ani pro bílé,musíš se hodně dlouho učit a pracovat,znám mnoho bílých kterým se to nepodařilo,pracují a po zaplacení nájmu a inkasa jim zbyde 7000Kč na celý měsíc,mají 1 děcko protože víc by slušně neuživili.Cikáni nic neumí,nepracují,děcek si nadělají 10,vychovají z nich blbce a kriminálníky,pak jdou žádat o větší byt protože ten kde bydlí je rozbitý a malý.To že to z daní zaplatí ten chudák gadžo je nezajímá.děláte všechno obráceně,špatně a proto vás nikde na světě nemají rádi.

Odp3: Proč nemáme rádi romy? Protože romové...
Yardasan, 11.12.2008 19:25

A co když to všechno obráceně a špatně dělají bílí... S pozdravem jK.

Odp4: Proč nemáme rádi romy? Protože romové...
xxx, 14.12.2008 17:10

že by na celým světě ? Divný, spíš si myslim že zavíráš oči mně z neznámého důvodu před pravdou.

Odp5: Proč nemáme rádi romy? Protože romové...
Yardasan, 14.12.2008 20:31

Vzhledem k tomu, že je to špatný na celém světě a bude hůř, zejména kvůli bílé roztahovačnosti a panovačnosti, tak si myslím, žes oči ještě neotevřel. S pozdravem jK.

Odp2: Proč nemáme rádi romy? Protože romové...
xxx, 14.12.2008 17:11

Běžte pryč,běžte už proboha odsud pryč,nikdo vás tu nechce a nikdo vás nemá rád.Jenom škodíte a ničíte nám to tu.

Odp2: Proč nemáme rádi romy? Protože romové...
antirom, 22.1.2009 1:38

Vichovali ? biste? .....kde si ty chazmrokar chodil kdyz se rozdavalo vzdelani na skole> Na corky a mlatit jiden decka co?

Výzva: Vyzývám všechny Romy: Odmítněte...
Josef Kališík, 3.12.2008 23:06

Výzva:
Vyzývám všechny Romy: Odmítněte almužnu, kterou Vám dává český stát! Vy přece máte na víc. Nenechte si zavírat pusy směšnými dávkami.
Odmítněte sociální dávky, vždyť jste hrdý národ. Dokažte, jak jste pracovitá a soběstačná rasa.

Odp: Výzva:Vyzývám všechny Romy: Odmítněte...
Yardasan, 4.12.2008 19:26

Tutéž výzvu můžete poslat „bílým“. Výsledek bude stejný. Češi si pro korunu raději nechají provrtat koleno narozdíl od nepřizpůsobivých. Já si naopak myslím, že se velice dobře přizpůsobili našim podmínkám a využívají je naplno; nevidím na tom nic špatného. S pozdravem jK.

Odp2: Výzva:Vyzývám všechny Romy: Odmítněte...
xxx, 15.12.2008 5:39

:-) To snad neni pravda.

At TAHNOU DO HAJZLU
skin, 12.12.2008 9:57

Hel my jsme ceska republika a ne romska republika nemaji tady co delat jsou s nema problemy s hajzlama berou nam praci a kazdou hodinu co makame v praci delame na cikany a je to tak at tahnou do hajzlu kurvy zasrani to je nase zem ne jejich at si dou jinam parcanti OIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOI

Odp: At TAHNOU DO HAJZLU
Proberte se!!!, 12.12.2008 21:11

Vy bili delate ze sebe ze ste buch vi co ale podivej se na vas meli byste se stydet!Romove jak uz ste sami poznali maj v hlave jak se rika filipa ale vy tam mate chlast,bitky a zavist nic jinyho!

Odp2: At TAHNOU DO HAJZLU
Yardasan, 13.12.2008 20:17

Někdy mi opravdu připadá, že planetě více škodí bílí, než jakýkoliv jiní. S pozdravem jK.

Odp3: At TAHNOU DO HAJZLU
xxx, 15.12.2008 5:40

Oni pseudohumanisté dokážou taky napáchat hodně škody.

Odp4: At TAHNOU DO HAJZLU
Yardasan, 15.12.2008 17:43

Ti nejvíce... S pozdravem jK.

Odp2: At TAHNOU DO HAJZLU
xxx, 14.12.2008 16:59

:-))) ted si mně rozesmál, romové a filipa, romové neboli cikáni maj v hlavě akorát tak nechtěj vědět co, nebo vlastně vždyt to víš . Prej filipa, :-))). Vždyt vy jste hloupí až to tříská vo zeď

Odp3: At TAHNOU DO HAJZLU
Yardasan, 14.12.2008 20:33

:-) Škoda, že to netříská s Váma víc... S pozdravem jK.

Odp4: At TAHNOU DO HAJZLU
xxx, 15.12.2008 5:27

Pane,já s nima žiju už řadu let ,jenom lžou,kradou,dělaj bordel a jsou nesnesitelně drzí a jejich inteligence je na bodu mrazu.Nevim kde žijete vy,možná že je vůbec neznáte,ale opravdu nepochopim,jak se někdo může zastávat někoho kdo vyžírá státní kasu ,hystericky prosazuje svoje práva a neplní žádný povinosti a ještě jste schopen z toho vinit nás že my děláme něco špatně. Oni,sem kdysi přitáhli, oni se měli naučit když už v cizí zemi žít podle našich měřítek a né že my,děláme něco špatně,my jsme tady doma.

Odp5: At TAHNOU DO HAJZLU
Yardasan, 15.12.2008 18:04

Právě proto si myslím, že to děláme špatně my. Necháme je bez zásluhy dosáhnout na nepřiměřené dávky. Vymýšlíme pro ně pseudohumanistické zákony a výhody. Právě narovnáním všech zvýhodňovacích absurdit bychom dosáhli toho, že by odcestovali někam za „lepším“ anebo by se snažili zařadit. Bohužel to bude chtít volit radikálnější politickou stranu, než bude pozdě - jestli už to není v pr...i. KDYŽ DO EVROPY, TAK I S CIKÁNAMA!!! S pozdravem jK.

Odp3: At TAHNOU DO HAJZLU
pepa, 14.12.2008 21:01

Je to tak,cikán není schopen přemýšlet dva tahy dopředu.Cikáni mají pouze jakousi kolektivní „hmyzí“ inteligenci která jim umožňuje zneužívání sociálního systému a balancování na hraně zákona.Z hlediska požadavků naší vyspělé civilizace jsou ale naprosto nevzdělavatelní a neuplatitekní,většina z nich nemá na víc než na výkopové práce a hrabání listí.Jak bude cikánů v populaci přibývat,budou neúnosně zatěžovat sociální systém a nekonec to přeroste v nepokoje a konflikty bílých a cikánů.Tyto problémy už se začínají objevovat v různých městech (Litvínov,Přerov,Ostrava,..) kde cikáni tvoří asi 10% populace,jakmile dosahnou 20-30% situace se stane nezvladatelnou.

Odp4: At TAHNOU DO HAJZLU
xxx, 15.12.2008 6:01

Přesně tak, já občas projíždím republikou napříč a jsou nádherný místa kde jsou vesničky jak malovaný s domkama a zahrádkou. Chápu že takový lidé co v těchto místech bydlí, nikdy nepochopí problém zvaný cik-án, a budou se jich asi ve svý lidumilnosti zastávat ( nic proti tomu když je někdo lidumil). Ovšem realita v sousedství cik-ánů je taková, že se kolikrát člověk musí odtěhovat a chudáci lidi co na to nemaj a musí zůstat.S nima se prostě žít nedá ,z hezkýho domu se stane smetiště a místní lidé jsou terorizováni a diskriminováni,kdo nezažil nepochopí.Dál už se nehodlám o tomto tématu bavit,jenom doufám že snad někdy někdo s tim opravdu něco udělá .Zdar.

Odp3: At TAHNOU DO HAJZLU
Sharon, 9.9.2010 14:57

Zato ty jsi ten nejchytřejší,ještě že tě tu máme ;-)

můj názor
Katy, 19.12.2008 8:57

S Romskými dětmi jsem jako dítě hodně kamarádila, nebyli to podrazáci, byli to veselé upřímné děti.Romy ale celkově moc ráda nemám, většina z nich opravdu nechce pracovat, ale kradou a dělají samé špatné věci, ale házet „všechny do jednoho pytle“ je nesmysl.A inteligence jednotlivých ras? To spíš inteligence jednotlivých jedinců.A co my Češi? Tady jsou rasy tak promíchané, že bych raději mlčela.

Odp: můj názor
pepa, 19.12.2008 16:59

Romové lepší nebudou a podle toho bychom se měli zařídit,dávat jim porodné a sociální dávky za každé dítě je cesta do pekel,spíš bychom je měli finančně motivovat aby děti neměli protože z nich stejně vyroste pouze další zátěž.Možná je to rasistické ale nebuďme naivní,romové jsou také rasisti a až jednou získají ve státě většinu budem na tom hodně špatně.

MAM JINEJ NAZOR,VZDYT MY CESI SME NEKDY...
boris, 19.1.2009 18:38

MAM JINEJ NAZOR,VZDYT MY CESI SME NEKDY PEKNY SVINE,VITE JA JESTE TREBA NEVIDEL ,ZE CIKANI NEBO-LI ROMOVE ZNEUZIVALI SVE DETI,NEBO ZNASILNILI A U NAS TO VE ZPRAVACH VIDIM DOST CASTO,TO BYLO I TED NEDAVNO JAK TA MATKA ZNEUZIVALA SVOJE 2SYNY A TO SE ZLOBTE NEBO NE.ROMOVE MAJI SICE POMALEJSI MYSLENI,ALE I TACI SOU MEZI NAMA.

Odp: MAM JINEJ NAZOR,VZDYT MY CESI SME NEKDY...
petros, 21.1.2009 22:08

Vím o několika případech kdy romové nabízeli své děti k prostituci.Jinak sex mezi rodiči a dětmi nebo mezi sourozenci je v romské komunitě běžný a je i příčinou častých genetických poruch romských dětí.Romové to ovšem nepovažují za zneužívání proto se to většinou nedostane k soudu.

Odp: MAM JINEJ NAZOR,VZDYT MY CESI SME NEKDY...
dakota, 24.4.2009 14:03

Ty jsi neviděl že cikáni zneužívaj svoje děti ? A kde by jsi to chtěl vidět ,na veřejnost se to nedostane.jinak smylství je u cikánů zcela běžný a snatky s příbuzenstva taktéž.Dávají děti k prostituci německým pedofilům a děcký domovy jsou nacpaný cikánama. Na ten počet co jich tady je,dělaj takovýho bordelu a svinstva že to neni možný, bejt to půl na půl a nebo obráceně co se týče počtu cikánů a nás bílejch ,tedy 300 tisíc čechů a 10 milionů cikánů tak je to katastrofa. Nesnaž se tady obracet skutečnost, to můžeš možná tak v mateřský školce ,tam ti to uvěří .

;-)MEZI NAMA SOU JESTE HORSI...
LEON, 19.1.2009 18:44

;-)MEZI NAMA SOU JESTE HORSI FETACI,NOTORICI,VRAZI,RASISTI ZE?COZ JE DNES TRESTNE.SEM MUZ JE MY PRES30LET POZNAL SEM ROMKU A NA NI CESKY NEMAJI,PRI SOULOZI SOU UPNE JINE .NEODSUZUJU JE,NEKTERI SOU CISTOTNEJSI NEZ MY.VAREJ DENE A NE JAK MY PRIZNEJTE SI TO.

Odp: ;-)MEZI NAMA SOU JESTE HORSI...
dakota, 24.4.2009 13:37

Hlavně že tomu věříš co jsi napsal :-DD

Odp2: ;-)MEZI NAMA SOU JESTE HORSI...
Tlapka, 24.4.2009 15:46

Když někdo vaří denně, to je skutečně ušlechtilost sama

cesi lepší nebudou a podle toho bychom...
xer, 19.1.2009 18:52

cesi lepší nebudou a podle toho bychom se měli zařídit,dávat jim porodné a sociální dávky za každé dítě je cesta do pekel,spíš bychom je měli finančně motivovat aby děti neměli protože z nich stejně vyroste pouze další zátěž.Možná je to rasistické ale nebuďme naivní,cesi jsou rasisti,zneuzivaj deti,fetujou

;-)
xer, 19.1.2009 18:53
Přesně tak, já občas projíždím...
xxx, 19.1.2009 18:58

Přesně tak, já občas projíždím republikou napříč a jsou nádherný místa kde jsou vesničky jak malovaný s domkama a zahrádkou. Chápu že takový lidé co v těchto místech bydlí, nikdy nepochopí problém zvaný linej cech, a budou se jich asi ve svý lidumilnosti zastávat ( nic proti tomu když je někdo lidumil). Ovšem realita v sousedství cechu je taková, že se kolikrát člověk musí odstěhovat a chudáci lidi co na to nemaj a musí zůstat.S nima se prostě žít nedá ,z hezkýho domu se stane smetiště a místní lidé jsou terorizováni a diskriminováni,kdo nezažil nepochopí.Dál už se nehodlám o tomto tématu bavit,jenom doufám že snad někdy někdo s tim opravdu něco udělá .Zdar.#########

Je to tak,cech není schopen přemýšlet...
rasista ne?, 19.1.2009 19:04

Je to tak,cech není schopen přemýšlet dva tahy dopředu.Cesi mají pouze jakousi kolektivní „hmyzí“ inteligenci která jim umožňuje zneužívání sociálního systému a balancování na hraně zákona.Z hlediska požadavků naší vyspělé civilizace jsou ale naprosto nevzdělavatelní a neuplatitekní,většina z nich nemá na víc než na výkopové práce a hrabání listí.Jak bude cechů v populaci přibývat,budou neúnosně zatěžovat sociální systém a nekonec to přeroste v nepokoje a konflikty cechu a romu.Tyto problémy už se začínají objevovat v různých městech praha,turnov,atd kde cesi tvoří asi 40% populace,jakmile dosahnou 50-60% situace se stane nezvladatelnou.

jo jeste neco rozsvitte ty lebky ,kdo...
rasista ne?, 19.1.2009 19:08

jo jeste neco rozsvitte ty lebky ,kdo bude drit ,kdyz tu nebudou romove?my cesi?ale hovno.my bysme chciply po vykopani 1metru .tak si rozsvitte ,nekdy my prijde,ze i my tedy vy nekteri cesi,myslite hure jak mensina.prestante nosit ramena,nemame nato uznejte to .vis vubec ze rasizmus v nesni dobe je trestnej a podivej se do krimu,prevaha cechu zacni premejslet

Co jsi to za člověka?
pepa, 8.2.2009 13:59

O problémech se soužití Čechů s romy nevíš nic,žiješ si svůj spokojený život,nezajímáš se o to na co stát z našich daní dává peníze a nalháváš si že žádný problém není.Člověka který s problémem musí žít šmahem označíš za zabedněnce nebo rasistu.V jednom máš ale pravdu,Češi opravdu myslí hůře než cikáni - ti tahnou za jeden provaz ale Čech pochopí problémy jiného Čecha až když se začnou týkat jeho samotného.

Právě proto si myslím, že to děláme...
cesi fuj, 19.1.2009 19:13

Právě proto si myslím, že to děláme špatně my. Necháme je bez zásluhy dosáhnout na nepřiměřené dávky. Vymýšlíme pro ně pseudohumanistické zákony a výhody. Právě narovnáním všech zvýhodňovacích absurdit bychom dosáhli toho, že by odcestovali cesi někam za „lepším“ anebo by se snažili zařadit. Bohužel to bude za urazky na cti navstivit kriminal

Pomoc cechum zamezuje rozvíjet jejich...
cesi fuj, 19.1.2009 19:16

Pomoc cechum zamezuje rozvíjet jejich Vlastní inteligenci jenom jim to plete hlavu

Ale proč by nekteri cesi- když mají mít...
cesi fuj, 19.1.2009 19:20

Ale proč by nekteri cesi- když mají mít stejné IQ - měli posílat své děti do zvláštních škol? Nemusí se o své děti nijak starat, průměrné dítě se na základní škole udrží. Samozřejmě, že když se budou s dětmi učit, tak děti dosáhnou lepších výsledků.
Takže normální obyvatel , který nedbá na vzdělání svých dětí, zřejmě nebude mít své děti ve zvláštní škole.
A naopak, když má dítě vysoké IQ, na vlivu prostředí tolik nezáleží, protože to dítěti ve škole jde a rodiče se s ním nemusí učit.at jeto cech nebo rom sme stejni

Ženě podezřelé ze zneužívání synů hrozí...
stydte se cesi fujjjjjjjjjj, 19.1.2009 19:26

Ženě podezřelé ze zneužívání synů hrozí deset letPřibyslav - Kriminalisté v pondělí vyslechli oba nezletilé chlapce, které měla sexuálně zneužívat jejich pětatřicetiletá matka K. Š. Jednomu je teprve jedenáct, druhému třináct let. Výslechu byl podroben i její partner.

Kauza Kuřim je jen vrchol Šokující...
stydte se cesi fujjjjjjjjjj, 19.1.2009 19:28

Kauza Kuřim je jen vrchol
Šokující fakta o sexuálním zneužívání dětí v Čechách!
O tom, že jsou u nás VELMI často sexuálně zneužívány děti, se mluví jen občas a potichu. Statistika je ale zdrcující.

26.6.2008 10:56 | Krimi | diskuse (70)
--------------------------------------------------------------------------------

reklama
Naprosto neuvěřitelné jsou však bližší informace o tomto nebezpečném jevu. Většina dětí je tajně zneužívána přímo členy rodiny!

Tento problém se týká až třiceti procent dívek a to především z rodin, často se středoškolsky, či vysokoškolsky vzdělanými členy: lékaři, učiteli, právníky, či dokonce psychology. Oficiálně se ale podaří podchytit maximálně tři procenta ze všech existujících případů.

Takovým údajům se ani nechce věřit. Stačí však pouhopouhý náhodný test a zjistíte, jak se věci mají. Zeptejte se blízké osoby, zda sexuálnímu zneužívání v dětství čelila. Příkladem je naše kolegyně. Ta se přiznala, že byla zneužívána celé dětství a to hned celou skupinou příbuzných. Začal s tím bratr, potom bratranci, většinou o prázdninách, švagr a nakonec rodinný přítel, který se v noci připlížil do jejího pokoje a začal ji osahávat. Nikdy o tom nemluvila, protože se styděla a bála, že by v rodině vypukl skandál.

proste mlcte,prasata uchylni sou hlavne...
stydte se cesi fujjjjjjjjjj, 19.1.2009 19:34

proste mlcte,prasata uchylni sou hlavne v cechach a v nemecku

Odp: proste mlcte,prasata uchylni sou hlavne...
antirom, 22.1.2009 1:46

Mrtva zkurvena cikanska mrdka - dobra zkurvena cikanska mrdka

Chce se mi blejt z takovejch nazoru.
HydroBoss, 25.1.2009 11:37

Podle mě házíte každýho cigana,do jednoho pytle,vážně je to k zblití.Koukněte nejprve každej na sebe a potom jebejte do druhejch!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!HydroBoss

Odp: Chce se mi blejt z takovejch nazoru.
petros, 25.1.2009 11:55

A bylo by správné cikány ospravedlňovat těmi 5ti % z nich kteří jsou společnosti prospěšní? Vždyť ti sammi se k romům/cikánům ani k jejich tzv. kultuře nehlásí a považují se za Čechy.

Odp: Chce se mi blejt z takovejch nazoru.
Honza, 8.2.2009 21:26

Já ti řeknu proč je házíme do jednoho pitle sou to skurvení zmrdí černý a takový lidi se maj stílet do hlavy sou to zmrdi skurvený černý mrtky kdybych mohl tak bych je nechal všechny pozabýjet

Odp: Chce se mi blejt z takovejch nazoru.
Tlapka, 4.3.2009 18:07

Co cikán- zvláštní pytel, jinak je to špatně.

Jsem v úžasu!
indiferent, 8.2.2009 14:53

Žasnu nad tím, jak se všichni beret vážně. . .

Ach jo...
Andyna, 5.3.2009 22:05

Jak vidím, tak někteří z vás romy přímo nenávidí, co? I když jsem taky romka, tak vím, že někteří jsou špatní a dělají i nám slušním ostudu, ale uvědomte si, že to co dělají romové, děláte i vy bílý a nikdo vás kvůli jednomu nesoudí, že jste takový všichni! Tak nehažte všechny romy do jednoho pytle!! Mám hodně sourozenců a všichni jsme vyučení, patřili jsme mezi nejlepší žáky ve škole a bratr dokonce studuje vysokou. Dneska jsou i bílý bez práce a jsou rádi, že nějaké sociální dávky dostávájí. Nejsou jen romové bez práce. Karta se obrátila.

Odp: Ach jo...
Alfons, 6.3.2009 6:54

...Jak vidím, tak někteří z vás romy přímo nenávidí, co?....a jestlipak víš Andyno čím to asi je? Kde je chyba, kdo za to může?

Odp2: Ach jo...
Andyna, 6.3.2009 16:18

Jak kde je chyba? Někteří si za to můžou sami, to je pravda, ale hodně romů jsou v tom nevinně, jen kvůli vašim předsudkům. Taky vás nikdo nesoudí jako celek, ale každého zvlášť.

Odp3: Ach jo...
Tlapka, 6.3.2009 16:56

Mám ráda Romy ale jen ty, kteří nedělají hluk. Je to rasismus?

Odp4: Ach jo...
Andyna, 6.3.2009 20:30

Já myslím, že ne. I já mám ráda jen některé lidi, to asi každý. A upřímně taky nemám ráda všechny Romy, asi jen svou rodinu;-)

Takže lidi, stále tu je ta...
Brukli, 6.3.2009 16:14

Takže lidi, stále tu je ta diskriminace:-(. Stále řešíte barvu pleti. A proč to tak je? A přitom vy gádže byste chtěli mít tmavou pleť, tak jako my romové. Prostě nám závidíte naši barvu pleti. A kdo ví, co ještě. Vy gadže jste vrahové, násilnici a podvodníci. Tak se zamyslete sami nad seboou a neřešte barvu pleti, ale člověka jako jedince, ne z jaké rasy pochází.:-)

Odp: Takže lidi, stále tu je ta...
Tlapka, 27.3.2009 15:29

Větší počet jedinců tvoří Sídliště jedinců.

Odp: Takže lidi, stále tu je ta...
din, 8.6.2009 14:01

My vám tak závidíme barvu kůže ty edo, ty vaše slepice ošklivý si nechávaj odbarvovat vlasy aby z nich byli bloncky :-D. Kdyby jste vypadli tak budem štastný .

vseci cigani su stejni a nejaky „gádže“...
:-* - :-X, 12.3.2009 17:11

vseci cigani su stejni a nejaky „gádže“ si strc do prdele ty sulku debilni

Do prdele můžeš jít ty, ty gádžo jeden...
Brukli, 13.3.2009 22:14

Do prdele můžeš jít ty, ty gádžo jeden postižený.

Já říkám jednu věc,už by jsme se s...
dakota, 24.4.2009 9:39

Já říkám jednu věc,už by jsme se s cikánama měli přestat srát.

Odp: Já říkám jednu věc,už by jsme se s...
Tlapka, 24.4.2009 12:22

Čím víc do toho vrtají, tím je to stále horší.

Brukli my vám nezávidíme vůbec nic,my...
dakota, 24.4.2009 9:46

Brukli my vám nezávidíme vůbec nic,my by jsme byli strašně štastný kdyby jste do jednoho vypadli a už se nikdy nevrátili.Podívej se do kriminálu kolik je tam cikánů a v dětských domovech. Dovedu si živě představit kdyby počet obyvatel byl obráceně, nás 300 tisíc a vás cikánů 10 milionů. To by tenhle stát už asi neexistoval. Běž si s těma svejma výmyslema na romea.cz, tam budeš vítán.

Odp: Brukli my vám nezávidíme vůbec nic,my...
Tlapka, 24.4.2009 12:21

To by bylo nejlepší zřídit cikánský stát. Ale místa je u nás málo. Chtějí bydlet ve městech. Třeba v New Yorku jsou čtvrti kde jsou bílí a kde černí. Není to segregace, ale každý se cítí líp mezi svými.

Odp2: Brukli my vám nezávidíme vůbec nic,my...
dakota, 24.4.2009 12:53

Cikánský stát je dobrý nápad,ještě najít místo a odlifrovat je tam. Dáváš jako příklad New York, ovšem tam jsou černoši a rozdíl mezi černochem a cikánem je obrovský. Dovedeš si představit jak by to tam po pár letech vypadalo ? Asi jako v Ústí Předlice.

Odp3: Brukli my vám nezávidíme vůbec nic,my...
Tlapka, 24.4.2009 15:58

Vypadalo by to tam tak, jak by si to udělali. To se nedá nic dělat, když je to Jejich kultura. Jinak by to byla genocida. Kulturu by měli tu svoji ojedinělou, však to tak dříve bylo. Kočovali a zpívali a tábořili. A bylo to pěkné. Dnes už by nikdo neskládal písně jako „Cikánko ty krásná“ nebo „Cikáne černý“. Mohli by mít stát „kočovnický“ kde by si rodiny měnily místa mezi sebou. Ale Kde vzít to místo- což koupi nějaký ostrov, nevyšlo by to laciněji?

spoluobcane
someone, 29.4.2009 13:41

Jakozto dlohodobe ziji s romskou popularitou... v nasem vchode zili uz ne... 2 romske rodiny. Jedni delali binec a hluk ti druzi chodili na brigady, pomahali a byli slusni...
Zajimave.
Behem zivota jsem zjistil ze fakticky vetsina dela nam ostudu a mala skupinka romu je poctivych... Chodim do prace se 4 romama a jsou to fakt dobri az na toho jednoho co si o sobe mysli, ze je mistr amoleta, ale bezproblemova ctyrka, pracovita a ochotna pomoct... Co ale ten zbytek? To je ten problem, ten to vse kazi.

Vetsina romu by se mela nad sebou zamyslet a vlada by takove lidi nemela podporovat, tak jak to delaji do dnes... Na socialnim maji jine tabulky nez my a jeste si vyskakuji... ZARAZIT !!!

toto jsem nasel na netu - nevim co si mam o tom myslet, zda to je rasisticky namet nebo fakt tak zkuknete obrazek a zvazte... to svedci o mnohem. Podle m to je rasisiticke - za nedlouho to budou urcite sprejeri strikat na zdi...
Romska populace by se mela zamyslet.. chces pracovat tak pracuj pokud ne tak nedostanes ani socialni.... krades? do basy a tam tvrde makat, zadne leharna a to plati i o bile rase a jine rase...
Ceska vlada podporuje kriminalniky, pac sami rozkradaji. viz OSA a vela vlada....

Odp: spoluobcane
Zákys, 28.3.2012 18:00

Co máte pořád s tou prací???
Cikáni žijí jen podle jedné biblické apologetiky. To že vám zůstala utajena je pouze vaše chyba.

Co Mojžíš zapomněl sdělit dítkám izraelským.

Desatero II.

Milujte svoji postel jako sebe samého.
Pamatujte, že na odpočívání nikdo nezemřel!
Ve dne odpočívejte, aby jste mohli v noci spát.
Práce je choroba. Na práci lze onemocnět jako na každou jinou nemoc!
Práce je posvátná. Proto je hřích se jí dotýkat.
Pokud máte pocit že toužíte pracovat, klidně seďte a čekejte, až vás to přejde.
Pokud uvidíte někoho odpočívat, pomozte mu.
Prácujte tak málo, jak je to jen možné.
Pokud je potřeba něco udělat, nechte klidně to udělat někoho jiného.
Vše co můžete udělat zítra, nedělejte dnes.

Ten kdo dosáhl osvícení (nebo bohatství) to ví. Je to zašifrováno v tom, čemu se říká SVOBODA!!! Nevěřte blbým knihám. Práce žádnou opici nepolidštila.
Tak těm svobodným nezáviďte.

Odp2: spoluobcane
Tlapka, 29.3.2012 18:06

Pravda. Žijí přirozeným způsobem. Krátce řečeno „získej co se dá s co nejmenší námahou“. Vždyť je to Tak logické !

co si otom mylet?
rob, 24.5.2009 2:45

sem rom, bydlím v praze, narodil sem se tu a mam prahu rád.když sem poprve nastoupil do prace vjedne firmně na pneumatiky,zaučoval sem se a docela my to šlo:) mistr byl super a kolegove taky řekl sem si že tahle prace je fakt dobra. ale pak na dalši smněně v šatně sem slišel lidi jak řikaj tak stimhle tu dělat nebudu a jine slova.. dělal sem že to neslyším.. dost mě to mrzelo proto že sem byl stouhle praci fakt spokojenej. keždej den sem se stimhle projevem potikal.užíralo mě to. říkal sem si proč to dělají?? chtějí abi sme pracovali??? pracoval sem tam 5 mněsícu a dal sem vípovět. važně sem to nevidržel.nezachoval sem se spravně tet už to vím. mněl sem požadat o šatnu jinde a nebo to prostě skusit nějak vyřešit, ale odešel sem. lidi važně neví co vlasně chtějí:(

Odp: co si otom mylet?
tlapka, 8.12.2009 10:00

Poděkujte soukmenovcům. Romové by se měli domluvit mezi sebou jak se zachovat. Jinak Vaše situace by se jistě časem zlepšila, je třeba něco vydržet.

Co se tyce IQ-tykve tu nevlastni jenom...
morrisg, 8.12.2009 9:26

Co se tyce IQ-tykve tu nevlastni jenom romove,ale rada lidi v cechach,ja jsem tam zil ,tak mi to nikdo z vas nemuze vyvracet.Povysovat se nad jinou rasou lidi,to je opravdu to posledni a ponizujici.At jsou romove jaci jsou...porad jsou to lidi.To,ze s nimi neumite vychazet je vas problem.Odstrcili jste je na okraj spolecnosti a najednou chcete aby zili jako vy,ale najedo jste zapomeli ,ze to chce cas dat jim prilezitost.Realita je takova,ze v cechach romy nikdo nikde nechce ,jak potom se romove mohou integrovat do spolecnosti,kdyz je mezi sebe nechcete a nedavate jim zadnou sanci.Predevsim romy nepredelate k obrazu svemu ze dne na den,to chce cas a dat jim prilezitost.Porad slysim,ze romove neznaj hygienu,no jak jsem jz podoktnul, zil jsemv cechach nejakou dobu nezdalo jse mi ,ze v cechach vsichni lide jsou cistotni a co se tyce estetiky tu v cechach jsem nikde nevnimal.Jestli,ze checete s romy dobre vychazet, tak musite jim dat sanci nejenom o tom mluvit.Ja jsem take rom a mluvim nekolika jazyky a nemam problem,protoze venku jsem dostal sanci a to cloveka zmeni verte....

Odp: Co se tyce IQ-tykve tu nevlastni jenom...
tlapka, 8.12.2009 10:02

Romové si musí dát šanci sami a přestat se svojí nenávistí.

Odp: Co se tyce IQ-tykve tu nevlastni jenom...
x, 11.12.2009 16:37

Tohle jsou tak neskutečný bláboly, že ani nevíte jak tím cikánům škodíte. Radši na takové bludy ani nereagovat, bohužel jsem musel.

puvod romu
morrisg, 8.12.2009 13:43

...libi se mi,jak vsichni mluvite ,ze romove pochazi z Indie.Zadny podlozeny dukaz o tom nemate,to jsou jen domenky a pomenky.Nexistuje zadna studie ,podlozena indickymi historiky o puvodu romske mensiny.Pokud by romeve pochazeli z Indie a zili tam,tak urcite jejich puvod neni z Indie,protoze i tam zili ,jako nizsi kasta obyvatestva a byli zrejme diskriminovani.Pokud by jste chteli,tak usilovne hledat, puvod romu, tak se obratte na indicke historiky,urcite budou vedet vic nez vase domenky a pomenky.

Odp: puvod romu
Tlapka, 28.6.2010 16:08

Píšete že nepochází z Indie a Odkud tedy pocházejí? Proč se máme obracet na indické bajky když to víte Vy.

Odp2: puvod romu
Zákys, 16.10.2013 17:06

pocházejí až z Afriky, z Odulvajské rokle.
https://www.google.cz/search?q=olduvajsk%C3%A1+rokle&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=BKVeUtKcE-fE4gTau4DoBA&ved=0CC0QsAQ&biw=1676&bih=740
Tam mezi Kráterem Ngorongoro a parkem Serengeti je takové údolí (ta rokle) kde se vyskytuje ještě dnes obrovské množství vší. A ty vši těm našim společným předkům(Bantuové, cikáni, běloši, žlutoši, rudoši, a různí pitékové... atd.) nalezly do vlasů a svědily a svědily. Neustálé drbání předními běhy vedlo u našich předků posléze ke vztyčenému postoji a od té doby nám zůstalo chození po zadních bězích. Jen samicím narostla místo velkých hýždí která se výrazně zmenšila a odbarvila prsa, aby jejich samci neztratili stopu. A my se mohli dál v neztenčenééé míře snadno pářit a množit a naplnit Zemi.
A ve vesmíru nejsme sami. Na Marsu proběhl také podobný proces. Jenom těm samicím narostla prsa na zádech. Moc estetické to není. Ale zase to „vzrušo“ při tančení klasických tanců.

Odp3: puvod romu
Zákys, 16.10.2013 17:06

Rómové pocházejí, co ví skoro každý, z Velké Černé. Ale původně jako my všichni pocházejí až z Afriky, z Odulvajské rokle.
https://www.google.cz/search?q=olduvajsk%C3%A1+rokle&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=BKVeUtKcE-fE4gTau4DoBA&ved=0CC0QsAQ&biw=1676&bih=740
Tam mezi Kráterem Ngorongoro a parkem Serengeti je takové údolí (ta rokle) kde se vyskytuje ještě dnes obrovské množství vší. A ty vši těm našim společným předkům(Bantuové, cikáni, běloši, žlutoši, rudoši, a různí pitékové... atd.) nalezly do vlasů a svědily a svědily. Neustálé drbání předními běhy vedlo u našich předků posléze ke vztyčenému postoji a od té doby nám zůstalo chození po zadních bězích. Jen samicím narostla místo velkých hýždí která se výrazně zmenšila a odbarvila prsa, aby jejich samci neztratili stopu. A my se mohli dál v neztenčenééé míře snadno pářit a množit a naplnit Zemi.
A ve vesmíru nejsme sami. Na Marsu proběhl také podobný proces. Jenom těm samicím narostla prsa na zádech. Moc estetické to není. Ale zase to „vzrušo“ při tančení klasických tanců.

nemam je rad
Jan Jeřábek, 28.6.2010 15:12

podle me jsou romove moc vicurani ale nejsou vsichni stejni znam jich jen par ktery jsou normalni.nikdo z nich nemaka a jsou na podpore to me na nich stve .to je jediny co o tom muzu rict

Odp: nemam je rad
Tlapka, 28.6.2010 16:09

Mají prostě svoje vlastnosti a to se nedá změnit. Tak ať žijí podle toho a pomohou si jak umějí.

Odp2: nemam je rad
Alfons, 28.6.2010 16:13

A že umějí to dokazuje realita. Jsou životaschopnější než majorita.;-)
Umí se o sebe postarat;-)

Odp3: nemam je rad
Tlapka, 28.6.2010 16:29

Máš dnes pravdu, Alfonsi. Tak proč se má o ně starat ještě někdo jiný, jak se pořád předkládá? Je to nepřirozené a škodlivé.

Odp4: nemam je rad
Alfons, 29.6.2010 5:01

Protože dokáží, aby se o ně někdo staral.;-) Prostě umí!!!

Odp5: nemam je rad
Tlapka, 9.7.2010 10:40

Zase máš pravdu. Prostě Ti to myslí !!!

co dodat
borek, 19.7.2010 23:40

Romove nejsou vubec blbi, ti si to totiz umi zaridit, nepracuji, jen se vali doma vecer si uzivouj a je hned o rokunu vic... Porad sama disktiminace, ale kdyby se k nim stat choval jako k bilim tak se nemaji tak dobre, kdyby nepracovali tak penize nemaji... To je ten nas stat, SPRAVEDLNOST, CO TO JE??:-D

Odp: co dodat
Tlapka, 20.7.2010 8:55

Romové jsou velmi chytří v určitém směru, ev. se svými vlastnostmi dovedou úspěšně pracovat, to jim musíme nechat, ovšem nemůžeme s nimi souhlasit že potřebují pomáhat. Pokud se to vyhlásí, použijí to jako Účinnou zbraň.

Odp: co dodat
Sharon, 9.9.2010 14:48

Máš pravdu,romové nejsou blbý jen naprosto zlomení vaší nenávistí .

Iq -romů
Sharon, 8.9.2010 9:36

Nesouhlasím s autorem tohoto článku.

Jak si může být jistý že Iq u romů je nízké?

Ve skutečnosti romové už dávno rezignovali na to aby se asimilovali do společnosti. Ono ,totiž i ti tzv, inteligentní romové kteří se odtrhli od svých soukmenovců,přestěhovali se a žijí zdánlivý štastný život nakonec zjistí že snažit se nemá žádnou cenu. I kdyby byli sebelepší pro ostatní budou jen odpad , a nádále budou žít na okraji společnosti. Být osamělý není výhra pro nikoho ;-)

Odp: Iq -romů
santiago, 8.9.2010 12:48

K takovému závěru přece nakonec dojde každý.

Je to jejich problém, když někam...
Richard, 19.10.2011 17:55

Je to jejich problém, když někam kočuju, nebo emigruju, je jasné, že se přizpůsobím. Tu nenávist na sebe přivolaly sami svým jednáním a zlodějinou. Ve středověkých dějinách se o nich píše jako o zlodějích a s tímhle podvědomím žijí lide už 600 let. Židé jsou také znamí svojí chamtivostí, vymyšlením lichvy apod, ale lidem neškodí jako cikáni . Cikáni si nemají na co stěžovat. Až se přestanou chovat jako blbci a debilové, tak jim budu říkat romové.

Ja jsem rom a mam strach z bilejch...
cerny panter, 28.3.2012 15:09

Ja jsem rom a mam strach z bilejch protore soudite druhy a pritom jste horsi a i min inteligentni nez mi ve zpravach vy vrazdite vy kradete vy podvadite

cikáni = podrazáci
!, 22.10.2012 9:26

Na lži, na podrazy, na pomlouvání, posměch a na provokování bílých lidí mají cigoši inteligence dost i bez školního vzdělání.

Nejlepší je zdaleka se jim vyhnout a vůbec s nimi nekomunikovat, nebo beze svědků jim nařezat na holou p...l.

Odp: cikáni = podrazáci
Zákys, 23.10.2012 0:03

Co Romové... Ty nemusím. Ze všech barevných učňů(žáků)mám nejraději Pražáky.

Molík reloaded
Lipovan (Z.), 10.10.2013 14:12

Hlasuji za návrat Vladimíra Molíka z Vokovic, samozvaného zvoník. Názory takové a makové, často až přílišná zvědavost ohledně obsahu sousedova talíře, ale na druhou stranu diskuzi pepřil...pravda někdy až moc. Leč, přesto by se mohl vrátit a vyvážit slovní průjmy jakoby zakysance. Molíku, nebuď labuť a vrať se. Bude prča. Máš mé slovo, že na tebe budu útočit jen v přiměřené míře. :-)

Odp: Molík reloaded
ivana Kozárová, 16.10.2013 14:08

Prosila bych pana Molíka zvoníka,aby se sem vrátil. Vždycky měl cenné informace ,které obohacovaly srdce i mysl a budovaly ducha!

Odp2: Molík reloaded
Tlapka, 16.10.2013 14:13

Přidávám se. Je mi za Zvoníkem smutno. Vlastně je mi smutno za všemi, kteří přestali sem chodit. Však každý mohl si vybrat, které příspěvky čte a které přeskočí--- :-(

Odp3: Molík reloaded
Juras, 16.10.2013 15:36

Je zajímavé, že mezi odpadlíky nikdy nechybí nejkonfliktnější typy.

Odp3: Molík reloaded
Lipovan (Z.), 17.10.2013 8:17

Dokonce jsem se pokoušel Molíkův návrat na Svíci zprostředkovat, ale není v mých silách ovlivnit doputování vzkazu samotnému zvoníkovi. Čili nevím, zda prostředník apel doručil. :-(

Rom
dadan, 3.12.2013 23:12

mno já osobně jsem Rom co se týče práce tak je to jinak když jde do práce rom a vezmou ho do té práce tak za 1 musí makat za 2lidé ale peníze jak čech za 1 proč? když práce tak ta nejhorší a nejšpinavější co vy češí byste jí nedělal a když už tak za jiné peníze proč třeba nevezmou romy do továren ale jen romy žádná smíšenina bylo byto oněčem jiném vy češi nenávidíte romy romy nenávidí vás když je to taklen tak si nemužou hrát na jedom písku práce že sociální dávky né jen romové jí berou ale mezi váma je kolik bezdomovcu a kolik zvás žijou huř než romové. dál bych to neřešil škola školka proč ty dementní učitelky nedávaj více pozornosti těm romskem dětém radšu je budou učit jen na oko ale pěníze za to maj dobré hajzlové nic
proč si pořád stěžujete že romové nepracují když je nechcete zaměstnat pochopíteto vy to vy to víte ale pořád se serete že nepracujou ale práci jim dát nechcete tak o co vám pořád jde takže jestli má rom i 3 maturyty tak mu je to zbytečné protože to sy děláte samy vy češi jen děláte zle a aní si to neuvědomujete proč pořád tak debilně čumíte a hned máte keci rom je stichá ale vy pořád něco máte no tak hned se rom brání a čim koliv jak koliv jde romské dítě 13-14 let s cigaretou hnedkan máte keci jde čech nic se neděje co vám je do toho jestli to dítě kouří nebo né není vaše tak aní nedělejte to vaše c to je hruza takovejdlen fracek a už hulí to je jejich věc jen krytizujete a nic jiného neumíte ale abyste si zametli před vaším prahem tak to né. proč pořád demonstrujete a děláte jen ostudu celému světu protože to vidí každej co tu děláte jak se začne demonstrovat tak stejně berou češi policajti policajti nemužou bejt proti romum duvod je jeden koukně te se na celej svět kolik je bílích a černých celá amerika afrika větnam čína všichni by byli proto bílím pochopte jednu věc že ikdyž je v čr málo romu že vás je tu víc tak nikdy nemužete víhát nic protože černích žlutí se držej při sobě ale kdo se postaví za bílí? nikdo to je jako kdyžbyste chtěli vyhlásit válku americe tak to nemužete vyhrát

proč romové nemaj byty Domy protože vy si sislíte do kapsi a myslíte si že je všechno vaše vi češi ste nevymyslel a nestvořil pevninu tak si čr nepřivlastujte není to nikoho aní prezidenta

kdyby nebyli romy a uk rus tak doma nemáte aní pevné linky a aní kabelovou tv a aní vodu

česká hymna
kdé domov muj
češi nemaj žádnej domov je to smutné ale pravdivé
protože 70% tady v čr stavělo slováci ukajinci 15%češi a zbytek smíšenina tak komu patří česká republika ukrajincum a slovákum né čechum

je 35 ženská a 15letý kluk
je 15 holka a 35letý chlap kdo koho odmíte vždy holka kluka
taklen to je a bude i mezi romy a českejma idiotama kteří si myslí že je všechno jejich ale samy si nevykopali aní vodu aní plyn aní nic kdo kde vyděl čecha kopat aní by to nezvládly jací jsou líní radši vezmou bagra aby ste nezhubli čus pičus to je vše od Roma

Odp: Rom
Zákys, 4.12.2013 6:38

Kde to v „praci“ tak dělají. Ihned se přihlásím, abych si ulevil. Ale nekecat. Konkrétní místo, zaměstnavatele, (dostupnost z Aše si zjistím) a délku pracovní doby.
Ráno potkávám čtyři malá děvčátka, vůbec mě neznají přesto nezapomenou pozdravit dobrý den. Jdou do školy. Mám o ně strach. Podaří se jim ať vystudují cokoliv, v této antikomunistickými modroptáky stále více uzurpované zemi najít kousíček sebevědomí spolu se zaměstnáním odpovídajícím jejich schopnostem? A co jejich maminky, které je tak hezky oblékají a vychovávají, přestanou se o ně bát?

Odp2: Rom
Tlapka, 4.12.2013 15:46

Děvčátka jsou chytrá a směřují rovnou do vyspělé ciziny. Znám takových spoustu dokonce i kluky

Odp: Rom
Livrak, 2.2.2014 19:27

Vy jste demagog par excellence, ostatně nic nového, jako každej cikán.To je zase článek :-)). Jinak ta hymna pokračuje dál a pokračuje textem země Česká domov můj. Bože, to je vždycky něco když napíše cikán. :-/ PS. Nenávidí vás všude, na celym světě, né jen my, ale naprosto na celym světě vás nikde nechtěj odevšad vás vyhoštujou a nebudu rozebírat proč, je to už únavný.

Odp2: Rom
Zákys, 2.2.2014 23:03

Víte o tom, že jste negr jak prase?

Odp3: Rom
Tlapka, 3.2.2014 13:03

Prase je malé, k vyjádření velikosti či hmoty jste měl napsat jako vorvaň, při nejmenším.

Odp4: Rom
Zákys, 3.2.2014 14:53

Prase jsem nevymyslel já! Prase se mezi lidmi používá k vyjádření toho, že někteří lidé se jenom hrabou rypákem v hnoji a ještě při tom chrochtají.
Metafory nejsou vaše silná stránka. Ani jako čtenářka, a již vůbec ne jako tvůrkyně.

Odp5: Rom
Lipovan (Z.), 4.2.2014 10:26

Kdepak, prase je univerzální přirovnání, v kladném, záporném i gigantickém slova smyslu. Jen na Ostravsku používají spojení jak cyp a na jižní Moravě jak sviňa. Na druhou stranu jsem se ale trochu ošil, když kolega prohlásil o jisté učitelce, která nás kdysi oba učila a byla středobodem mnoha ipsačních chvil stovek studentů, že to byla kočka jak prase...asi bych to řekl jinak. :-)

Odp5: Rom
Tlapka, 4.2.2014 12:43

Pane Zakie.. jak byste mohl vynalézt prase .. jinak „jako prase“ není od rypáku a chrochtání ale vyjadřuje se tím nějaká intenzita.
Falešná jako kočka
Hladový jak vlk
špinavý jako prase
Utahaný jako pes
Silný jako lev
Sedřený jako kůň
Sprostý jako dlaždič.

Odp6: Rom
Juras, 4.2.2014 13:03

Ožralý jak prase
ožralý jak sviňa
ožralý jak doga
ožralý jak dán...

Odp7: Rom
Vlastimil Čech, 4.2.2014 16:18

jede jak Rus...
dře jak Bulhar...
žere jak Prajz...

Odp8: Rom
Lipovan (Z.), 4.2.2014 17:32

Na přirovnání s Bulhary jsem se ptal svého prarodiče. Když jsem Bulharskem projížděl, věru to nevypadalo na brzké přetrhnutí místních samou prací. Bylo mně sděleno, že za první republiky do naší země přišlo množství Bulharů, kteří se většinou uplatnili jako zahradníci a skutečně dřeli. :-)

Odp9: Rom
ivan, 5.2.2014 15:50

Teda nevím jestli v ,,neinformačí „ době někdo vnímal národnosti a počet zahradníků, ale koncem padesátých let se v mnohých městech budovaly kanalizace a pokládaly kabely do země. Tehdy zde bylo spoustu bulharů kteří jeli nepřetržité turnusy raní-odpolední. Tři týdny ráno, tři týdny odpoledne, tři týdny doma, v létě v zimě. Pamatuju jak při mrazech pálili hranice dřeva na neasfaltové ulici a silnicích a odhořelým dřevem prohřívali ,, laňák“ bagr a tavili asfalt jako zálivku konopných těsnění na zatemovacích těsněních. Ještě dneska si představuju olejo-asfaltové kouře a vůně páleného dřeva. Všechny zemní práce musely být hotové, včetně zásypů před asfaltovým kobercem. Prostě turnusy v nepřetržitém provozu svátek nesvátek furt pryč budily dojem nepřetržité práce.

Prostě dřeli jako bulhaři.

Podle svého mdlého rozumu, ale určitě to bude v nějaké světově uznávané encyklopedii podpořené výzkumem a ověřené z vícera zdrojů se statistikou průkaznosti.

Zakyslo to určitě hodí zpátky na koleje.

Odp10: Rom
Lipovan (Z.), 5.2.2014 16:52
Odp11: Rom
ivan, 5.2.2014 18:47

Vůbec to nerozporuju. Budeš koukat ale hodně z toho co je zde popsáno, možná většinu, dokonce pamatuji i v některých detilech. Dokonce pamatuju i to zahradnictví na které byl výhled z horního a bočního ochozu, ale už tam dřeli pouze češi. Z Roztok jsem přijížděl na Masaryčku, Nád. Střed a s kámošem jsme oba jezdili na Žiškárnu (prům. š) kde se vyučovalo nábytkářství. Už nedám přesně směry čísel tram. ale z Hybenské jezdila sedmička a buď devítka nebo dvacetšest. 7,9,26, a jedna z nich z příčného směru, tuším, že 26. Tu křižovatku pamatuju ještě bez dálnice vydlážděnou čedičovýma kostkama. Pamatuju si i kde byly zastávky,kde stály ještě hnědé trafiky, policajtský koš v křižovatce, později žebřík s boudou a semaforem. Směrem k Žižkovu po levé straně nad zahradnictvím a uhelným skladem byla do oblouku vystavěna budova kde přes výlohu z krz špínu skoro nebylo vidět byl plakát s ceníkem uhlí, a vystaveným zdrátovaným koláčem dřeva za 5,5 Kč (Kčs) a namalovavý plamen z vyšislé barvy k nerozeznání co vlastně představuje bez prozkoumání. Na dveřích nápis ,, Příjem objednávek„. Staré tramvaje na stojáka s jedním nebo dvouma vlekama měly ode dnešních nenapodobitelný zvuk. Nad příjmovou kanceláří byla roky stažená roleta s něčím co nikdy nebylo z venku vidět a nad ní denní vinárna Lověna, ( stejný název na Letné) s úplně vyleštěným madlem od štamgastských rukou. Sice to bylo zřídka, ale na dnes z jedné nejdivočejšíchh křižovatek bylo možné potkat koně se skloněnýma hlavama jak apaticky táhnou fůru uhlí. Nikde žádná dálnice, jízdní pruhy znejasňující situaci o přehlednosti jízdy z asi deseti, možná i více směrů. Nad křižovatkou ,, Bulhar“ vedla trať na ,, Hlavák" po starém, železném, nýtovaném příhradovém mostu s čulilama co čučeli z oken přijíždějících vlaků, a těma co už měli nabráno, spíše nachcáno, a zbavovali se voskovaných kelímků hodem do křižovatky (místní zvyk cestujících vlakama na příjezdech) a hrození policajta s bílejma rukávama v modré uniformě. Občas se ale stávalo, že si to poliši vyčíhali a skákli do mlíka, tak se jejich autům i jim říkalo kvůli modré barvě s bílým pruhem, červenou linkou kolem a červenýmu nápisu VEŘEJNÁ BEZPEČNOST, lítli na Hlavák si to s nalitejma cesťáma vyřídit. O konečných důsledcích nevím, ale asi záchtka a oznámení do zaměstnání a pozvánka na protialkoholní školení.

Píšu naostro, tak jak to nesou vzpomínky, neopravuju, ostatně jako nikdy, sám budu překvapenej co jsem to vlastně napsal.

Pauza.

Prosím neskákat do napojení, díky. Iv.

Pokračování.

Odp12: Rom
ivan, 5.2.2014 21:43

Celá křižovatka byla často zahalena do neprůhledného oblaku kouře z parních lokomotiv a uhelného prachu z technických kolejišť uhelné vykládky. Jako pracovní oděvy sloužily dříve parádní obleky pozdější obnošeniny a mezi děláskama procházeli nažehlenisté v dlouhých kabátech s kožešnovou obšívkou a v rukavicích z boxové kůžičky s kloboukama v naleštěných ,, Poprovkách fa Elite, dochované prvorepublikové kvality. Při cestě ze školy se už děláskové ze skladů drželi s nažehleninama kolem krku, chlast nedělal rozdíly, sjednocoval a mazal sociální vrstvy. Tu hospodu si nijak nevybavuju pokud jí nebyl myšlen viňas Lověna. Vůbec si ji nemohu vybavit ani ji prostorově někam umístit.

Lipo, zkus zapřemejšlet. Někdy se obecně oblíbený omyl šíří jako Svaté slovo, navíc co je psáno, je jakoby svatější.

Jak se dříve lidé orientovali v krajině a městech? Podle kostelů, hospod, činností, tržišť, nebo obecně známých míst. Takže U Ludmily, Ignáce, Svaté trojice, Mrkéta, Havla, Prašná brána, Koňský trh, dobytčí trh, ale stejně tak i V přístavu, Na výtoni, zkráceně Výtoň ( vytínání kmenů z vorů) Všechno místní názvy sloužící k orientaci místních znalých poměrů.


,,Dře jak bulhar"


Jak by se místní název rozšířil dokonce v době svého vzniku, kdy někdo celé roky neopustil svoji čtvrť do celorepublikové mluvy ? Kdo by o buharovu zahradnictví věděl už ve třetí vesnici v době kdy na každé vísce těch hospodářství a zahradnictví bylo desítky ? Věřím, že v místě mohl zaujmout spíše legrační mluvou a opačným významem projevení souhlasu nebo jeho negace. Legrační mluvou. No u toho bulhara!

Co by to někomu řeklo v Libavé, Ostravě, V Konětopech, Klatovech nebo Brně či Olomouci?

Jak by nám pan enyklopedista vysvětlil, že právě zahradník, zřejmě se zvláštní mluvou se stal celorepublikovou předlohou pro těžce pracujícího člověka, když v oné době těžce pracovala naprostá většina až téměř všichni ?

Nenasvědčoval tomu náhodou daleko obecnější jev který probíhal takřka proudovou metodou v mnoha městech současně? Nevyžadovaly si právě nastupující automobily bezprašné cesty v celoplošném měřítku současně ?

Zkus si o tom popřemejšlet.

Jen jestli si pan encyklopedista trochu nepřibarvuje skutečnost podporovanou svojí vírou v její správnost. Odkud se co vzalo je spíše nabídka možností než zakořeněná definice.

Tak co?

Odp13: Rom
Lipovan (Z.), 6.2.2014 18:40

To všechno je klidně možné. Atmosféru starého Žižkova si dokážu představit jen na základě filmu. :-)

Odp14: Rom
ivan, 6.2.2014 21:54

Tss, Chá chá, starej Žižkov." ? To byl ten opravdovej skoro zbouranej a nad ním už stála žižkovská raketa připravena ke startu. V tu dobu už jsem měl šediny a polopleš. V Jesence už byly paneláky. Po naší školní hospodě U lípy už nebyla ani památka a kolem zahrady s kaštanama zrezivělá plechová zahrada s polepenejma plakátama. Ulípy byla prošlapaná prkrná podlaha s tonetkama a odřenýma stolama s porcelánovejma táckama tláčou a utopencema, nebo bramborák s klobásou. A výčepní s arménaskou čryřhranou čepičkou s vyhaslým viržínem v hubě.

Jinak film jsem viděl a docela OK, ale už sám o sobě mírně nostalgickej.

Odp15: Rom
ivan, 6.2.2014 21:59

Jako vždy naostro a bez oprav.

Odp15: Rom
Lipovan (Z.), 6.2.2014 22:56

To je relativní, Ivane. Jan Neruda by se tvému starému Žižkovu také vysmál. Dnešní osmnáctiletí, které čeká zaměstnanecká agentura a permanentní střídání dohod (o provedení práce) s nezaměstnaností, také už nechápou význam slov pracovní poměr na dobu neurčitou. Mimochodem, s panem Havlíkem vřele souhlasím. :-)

Odp16: Rom
ivan, 7.2.2014 7:39

Už jsem tady psal jak jsem se vyhrabal ze sraček s nahou prdelí, ale byl jsem za náfuku nebo za vola. Tak ať si každej stojí kde chce nebo i nechce. Co dělat?

Moje postupy vedly k tomu, že v místě svého bydliště našlo postupně přes šedesát lidí práci v těsně předpenzijním věku, kdyby jinak téměř s jistotou žádou nenašli. Po několika letech téměř všichni odcházeli do penze. Některejm lidem je třeba umožnit třeba i zvláštní režim práce, přestávek, ale nebo i pracovní dobu a zadávat takové práce na které stačí, někdo si jenom potřebuje obnovit dovednosti a mít čas se rozkoukat.

Každej jsme jinej, každý ve stejné věci budeme postupovat jinak.

Kdyby úřady zrušili některé předpisy zavazující zaměstnavatele (Fyzické osoby ) k něktreým povinnostem tak by nezaměstnanost mohla klesnout třeba o celé desítky procent.

Odp17: Rom
Zákys, 7.2.2014 15:10

Také život s holou prdelí, může býti veselý říkají rovněž „děvčata“ z E 55. Móóóc podobné.
Jděte do parlamentu. Tak to v pravicové demokratůře chodí a prosazujte to, co z vás leze jako „prk“ ze starého capa. Tolik jste se načekal.... a nabojoval, a navzdoroval... A nemusíte moc vymýšlet, stačí opisovat, když vám dojde slina a moč. Babiš vám ukázal jak je to lehoučké. Ošklivé káčátko, protože není kontaminováno minulým režimem jak rádo tvrdí, by to mělo zvládnout pravou zadní.
A jako kazatel ve středověku pak jít mezi prosté lidi a šířit svůj exorcismus.
A šiřitelům poplašných zpráv že dobře již bylo, zbude jen „špagát“ a hledání větve, místo toho míchání hovna s pískem a modelování antikomunisty.

Odp18: Rom
Tlapka, 17.2.2014 18:09

Zakie do parlamentu musíte Vy. Soudím tak z toho, že většinou nevím, jaký má vaše řeč smysl, podobně jako u politiků.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp11: Rom
Vlastimil Čech, 5.2.2014 20:12

Pamatuji dokonce, v mém rodném maloměstě, se říkalo i rodilému Moravákovi-zahradníkovi „bulhar“, i když ten původní, opravdový Bulhar, zahradník-zakladatel, byl již v tom lepším světě...
Inu, vybudovali ti staří Bulhaři svému národu skvělé jméno (v newspeaku- image) v našem jazyce...
O Dánech, Prusech, Belgičanech (tedy Flamendrech) se to říci nedá...Nevím, zda zkušenost předků hodnotila třeba Angličany kladně s jejich „ztracením se po anglicku“, nebo zda je plným oceněním kladným ruská nezdolnost, vytrvalost a odhodlanost vyjádřená rčením „jede jak Rus“...K ostatním vlastnostem národním, vyjádřených v lidové slovesnosti mne napadá jen neobykle dlouhý „uherský rok“ a nepochopitelné „turecké hospodářství“.... Docela nespravedlivým se mi jeví úsloví: „polských vší a hladu na tebe“, když právě Polsko bývalo vyhlášené kromobyčejně chutnými potravinami... slanina třeba, lihoviny a dobytek (koně zvláště) obecně...v tom nelichotivém hodnocení se jedná možná o obraz, který přinášeli příchozí z Polska, obvykle Židi... No ovšem a Židi... český lid je hodnotil dle své zkušenosti „jakási židovina zase“... no a pak se svou rasou, či národem do našeho jazyka zapsali také Cikáni: každý ví co znamenají slova „cigánstvo“ a „cigánit“...
Jinak mne ničeho jiného nenapadá... jak se do naší řeči zapsali jiní národové...
nevíte někdo?

Odp12: Rom
Lipovan (Z.), 5.2.2014 20:36

Turecké hospodářství (hospodaření) charakterizují tři slova: korupce, nepotismus, klientelismus. :-)

Odp6: Rom
ivan, 4.2.2014 13:53

Silný jako liška, chytrý jako býk. Celej Zak.

Odp7: Rom
Tlapka, 17.2.2014 18:10

a Zpěvák jako páv.

Návrat k tématu
Lipovan (Z.), 7.2.2014 18:13

S dětmi coby výdělečným prostředkem to u cikánů není zase tak jednoznačné. Určitě existuje mnoho cikánů, kteří se tímto způsobem živí, 22x otec Gejza je pak skutečný extrém. Ale...je to složitější. Čhave jsou pro cikány smyslem života. V sousední firmě pracují většinou slovenští cigáni a každý má nejméně dvě děti, kteréhož počtu dosahují již v devatenácti letech věku. Je to také patriarchální kultura machismu, kterou židé v bílé společnosti zlikvidovali již před mnoha lety. Kdo nemá ve dvaceti dvě děti a ve čtyřiceti není papus, je pro cikány buzerant. Občas se cikánů vyptávám, jak to jde, včetně neradostných detailů a jednoznačně lze říct, že bez dětí, popř. pouze s jedním, by se jim žilo nesrovnatelně lépe. Takový argument je ale naprosto mimo jejich uvažování. Nakonec mohu uvést, co k cikánům říká Roman Pecha: V kriminále ve Stráži pod Ralskem sedělo dvanáct set lidí. A to je docela hodně. Byly tam dva velikánské vězeňské baráky a pět menších. A každý ten barák měl svoji šlechtu, která mu vládla...Na našem baráku to bylo šest cikánů, jeden poloviční cikán a já jediný bílý. Ti lidi, co v kriminále vládli, nemuseli být jenom cikáni. Ale vždycky jich byla většina, aspoň tenkrát v devadesátých letech. Oni uměli v base držet spolu. Druhá taková skupina, která držela spolu, to byli světští. Kdežto bílí byli každý sám za sebe, což je v kriminále nevýhoda větší, jak nemít při ztroskotání na širém moři záchrannou vestu. S cikánama a světskýma taky držely jejich rodiny. A posílaly jim peníze a balíčky. Což se o bílých nedalo říct ani náhodou. U bílých většinou platilo, že jak sejdeš z očí, každý na tebe sere jak na placatý kámen...Na každého druhého z bílých, co seděli v base, se jeho žena vykašlala a našla si jiného. Možná spíš na každého prvního. Cikáni to měli jinak, tam manželka na muže čekala. A musela čekat, příbuzní ji hlídali a běda, jak by si začala s jiným. Aspoň tehdy to tak u cikánů bylo, pak už taky ne. :-)

Odp: Návrat k tématu
ivana Kozárová, 9.2.2014 15:05

Žila jsem v bezkonfliktním sousedství s cikány,co ve svém volném čase hráli na housle a četli bibli. Byli to vesměs dělníci,co vykládali vagony v Čierné nad Tisou. Při cestách vlakem do Čech byli Cikáni jediní,kdo mě i s malým dítětem pustili sednout k sobě do kupé v přecpaném vlaku. Bílí byli zamčeni v kupé,kde pospávali natažení na lavicích...Naše civilizace jim nikterak neprospěla. Ztrácejí se vajdové,ztrácejí se zásady.

Odp2: Návrat k tématu
Vlastimil Čech, 10.2.2014 8:18

ŠŤASTNÁ TO ŽENA! ;-)

Odp2: Návrat k tématu
Zákys, 10.2.2014 18:27

Dnes jsem pobyl celý den v archivu. Musel jsem studovat sčítací operáty (každý nemusí vědět co to je. Jsou to protokoly z censů, které se konaly každých deset let.) a tam jsem si přečetl že když jsme byli ještě Rakouskem-Uherskem v jedné malé vísce byly sčítací operáty ne číslo popisné, ale stan č. 1., 2., 3.. Pak přišel Hitler a Protektorát a zmizel i dějepis Československa, literatura, zeměpis...

Odp3: Návrat k tématu
Zákys, 10.2.2014 18:33

... a zmizely také ty stany!
Někomu se to líbí. Slovan se nebezpečně podobá anglickému slave - otrok. Ať se každý komu se ta genocida cikánů zamlouvá, rychle podívá do zrcadla. Pokud nemá šišku tvaru sysla, je pořád na tapetě vylepšovatelů rasy. Mezi pravičáky je frekvence této patologické sedliny vzhlížející s obdivem ke kouřícím komínům zvláště vysoká.

Odp4: Návrat k tématu
ivana Kozárová, 11.2.2014 14:15

Čím větší kšunt,tím vyšší sebevědomí.Taky hrabu v archívech,ale jen doma. Musím to nějak utřídit,aby tomu synátoři jednou trochu rozuměli.Nejlépe by byl srozumitelný komiks zpatlanej z toho všeho :-(Dneska se nepřemejšlí,jen se konzumujou předžvejkaný informace.Pořádek není žádoucí a latinsky už taky pomalu nikdo neumí,tak to stejně v těch archivech zetlí a vodnese to čas.... Vzhůru na větve! A Cikánům závidíme umění žít v přítomnosti. Ještě víc právě toto umění,než ty pověstné dávky.:-)Nikdo se neptá,KOMU TO SLOUŽÍ,tenhle stav,tento systém,který Cikáni nevytvořili,ale naučili se ho pouze využívat.

Odp4: Návrat k tématu
Vlastimil Čech, 11.2.2014 16:09

Když jsme u té angličtiny... slůvko „kike“ se nebezpečně podobá slovíčku „kick out“...někteří chytrolíni by se měli podívat do zrcadla, zda při jejich obřízce vyhodili ten správný kousek...;-)

Odp5: Návrat k tématu
Lipovan (Z.), 11.2.2014 16:49

Tohle je opravdu pro silné povahy. Nebo také na doživotní BAN, ať už z gore odkazu jako takového, nebo kvůli absolutní neúctě vůči vyvoleným nadlidem. :-)

Odp6: Návrat k tématu
Vlastimil Čech, 12.2.2014 13:50

:-( ... nejde mi to otevřít...:-(

Odp7: Návrat k tématu
Lipovan (Z.), 13.2.2014 7:50

Kliknout na CONTINUE...

Odp8: Návrat k tématu
Zákys, 13.2.2014 9:04

Když provádíte osvětu proč nejste důsledný?
infibulace
Až se naučíte číst, tak zde máte „střeliva“ pro své šťávy na několik příštích let... Rozum to jako vždy, moc nepotřebuje. Prostě lidová univerzita...
rasismus

Odp9: Návrat k tématu
Lipovan (Z.), 13.2.2014 18:34

Editor Daniel Katz. Víc vědět nepotřebuji. :-)

Odp10: Návrat k tématu
Vlastimil Čech, 13.2.2014 19:26

no, tak to už vlastně víme všecko!
;-)

Odp11: Návrat k tématu
Lipovan (Z.), 19.2.2014 7:34

Dlouho jsem nechápal zarputilou Masarykovu kritiku vůči Dostojevskému. F. M. je geniální spisovatel, brilantní mozek, četl jsem Idiota a je to něco neuvěřitelného. Ale Masaryk byl jako posedlý; pořád proti Dostojevskému sočil. Tak si říkám...za tím něco vězí. Před pár lety vyšel důvod najevo. Vidíte, jak je ve skutečnosti vše jednoduché, selským rozumem uchopitelné? Mimochodem, moc zajímavé čtení, třebaže v zásadě nic, co bychom dávno nevěděli... :-)

Odp12: Návrat k tématu
Zákys, 19.2.2014 19:38

A o čem jsou ty hovory s TGM? Já pitomec čtu Světovou revoluci, Rusko a Evropu, Ideály humanitní, něco o sebevraždě a poslouchám jako zjevení vyprávění Zdeňka Mahlera o Masarykovi a unikne mi takové povídání. Tam jsou rozhovory o světové literatuře? Něco jako antologie?

Odp10: Návrat k tématu
Zákys, 13.2.2014 22:51

Tak už to na sebe konečně prozraďte. Když je člověk gentleman, tak toho ví dost. Když gentleman není, všechno co ví je stejně je mu k ničemu...

Odp11: Návrat k tématu
ivana Kozárová, 21.2.2014 19:23

Oscar Wilde,tuším z Doriana Graye?

Odp12: Návrat k tématu
Zákys, 22.2.2014 8:27

Paní Kozárová, jednička s hvězdičkou!!!
Kdyby se mně někdo zeptal v době když jsem učil číst které autory držím v ruce nejraději, byl by to Oscar Wilde a Romain Rolland a nedokázal bych žádnému z nich určit první místo...
Jóóó, kde ty časy jsou. Ale zážitky z té četby jsou neobyčejně intenzivní stále. Čas jim ubral jen málo.

Odp13: Návrat k tématu
ivana Kozárová, 22.2.2014 12:56

Čas od času si právě Wildea čtu znova.Všechno,i pohádky a poezii. Balada o žaláři v Reddingu je tak napsaná,že to člověk nečte,ale žije....A v Komorním divadle jsem byla,když pan Václav Voska hrál Ideálního manžela.Bylo to v době tvrdé cenzury a tak postavené,že každý dobře věděl,o jakých politicích se tam mluví. Obávám se,že dnešní pokleslá zábava a její konzumenti už ani nediferencují v jemných odstínech řeči. Aby pak pochopili smysl konverzační komedie,tak daleko to nedojde... Ach jo,kde je ten ostrovtip,kterým byl totalitou tejranej poddanej vybaven;-)

Odp14: Návrat k tématu
Zákys, 22.2.2014 16:17

... není ten, který stvořil utrpení silnější jako ty?
Oskar Wilde, De profundis.
Zajímavé pokání na konci života.
Wildeho četlo lidí. Ve svém postpubertálním věku jsem náhodou objevil, že mladý bratislavský právník Gustav Husák použil některé myšlenky z jeho eseje o Socialismu při nějaké novinové diskusi za I. republiky. To k té totalitní deformaci. Libri prohibiti nevymysleli komunisté!!! Tož tak....

Odp14: Návrat k tématu
Tlapka, 26.2.2014 14:48

Kolikrát jsem měla v ruce knihu, jakkoby že moderní, že kdyby se rozsypaly listy a seřadily jakkoliv, vůbec by to nebylo poznat :-)

Odp15: Návrat k tématu
Vlastimil Čech, 26.2.2014 17:48

Bohužel je smutnou skutečností, že knihařské řemeslo jaksi upadá... Nejsem znalec, k této věci by se měl vyjádřit nejlépe pan Zákys, ale u mnoha nových knih je vazba doslova mizerná... Ani s obsahem hodně knih nejsem spokojen...

Dostal jsem knihu o zahrádkaření... autorkou je nějaká Američanka... hodně obrázků, často rostliny, které na našich zahrádkách prospívati nemohou... rady nekonkrétní, špatný nehezký překlad... a „salátové“ vydání.... a jsou ty knihy dnes drahé až hrůza ! Nechci se zmiňovati o literatuře politické a propagandistické, která byla za socialismu vydávána... To už bylo probráno mnohokrát... Ale je třeba uznat, že třeba naučné knihy byly daleko dostupnější a oproti dnešku v mnohem lepším obsahovém uspořádání, vazačském provedení a výpravě... O cenách raději nemluvím...
Ovšem zase se nepodporoval dovoz banánů :-)

Odp16: Návrat k tématu
Lipovan (Z.), 27.2.2014 7:37

...neboť je vše o penězích a my sami jsme si to odcinkali, vzpomínáte? Není účelem informovat či vzdělat, nýbrž vydělat. Pokud jde o knižní formu, tištěnou knihu vulgo dřevočetbu, problémem zůstává cena. Čtečka je pomalu levnější, než kniha z papíru. Elektronická forma psaného slova také více vyhovuje v oblasti politického zadání; pomocí několika málo kliknutí můžeme snadno změnit šest milionů na osmnáct...;-)

Odp16: Návrat k tématu
Zákys, 28.2.2014 11:22

Ono je toho více.... a nezaprší a nezaprší.
Nemán rád v dnes tak častých souvislostech vyslovované osobní zájmeno my. Ale co jsme si, to jsme si:
Chtěl někdo z v roce 1989? (O jednom „špačkovi“ vím a je na to dokonce náležitě pyšný.)
-aby bylo 600 000 nezaměstnaných a 30 000 bezdomovců
-aby žilo 1 200 000 lidí na hranici chudoby
-aby voda zdražila na 80 násobek ceny roku 89
-aby plyn zdražil na 15násobek
-aby elektřina zdražilana 15 násobek
-aby se bytů stavěla polovina a byty zdražily na 50 násobek
-aby uhlí a dříví zdražilo na 15 násobek
-aby Metro zdražilo na 32 násobek
-aby se neobdělávalo 7 miliard m2 zemědělské půdy
-aby masmédia manipulovala s veřejným míněním
-aby se vybily 2 miliony kusů skotu a trávu neměl kdo žrát
-aby zdraví bylo hlavně pro bohaté
-aby se rodilo v průměru každý rok o 50 000 dětí méně
-aby na místo dětí K NÁM přicházeli imigranti z Rumunska, Ukrajiny, Vietnamu, Slovenska, atd.
-aby vzrostla kriminalita o 300 %
-aby stoupl počet vražd o 100%
-aby bylo milion exekucí ročně
-aby národní podniky byly předány zahraničním vlastníkům a ti si odváželi 500 miliard výnosů a zisku ročně
-aby schopní a inteligentní lidé odešli do ciziny
-aby byla rozpoutána skrytá občanská válka a slušně řečeno byl rozeštván národ
-aby tady byla gigantická byrokracie a přibylo 50 000 státních úředníků
-abychom měli stejné ceny jako v Německu, ale třetinové platy
-aby nám ukradli vodárny, plynárny, energetiku, doly, pískovny, cementárny, cihelny, ocelárny, banky, obchody či tisíce podniků
-aby tady byla diskriminace větší než tady byla dříve
-aby člověk měl strach vyjít sám večer na ulici
-aby se hodně lidí bálo každého dalšího dne
-aby si člověk bral advokáta na kde co ze strachu, že ho někdo napálí
-aby si například prodavačky nevydělaly za 8 hodin na bydlení, jídlo, oblečení, poplatky a dopravu do práce
-aby tady bylo desetitisíce narkomanů, gambleři na hracích automatech, prostitutky v příhraničí u hlavních silnic, bezohlednost, pokrytectví
aby běžně vítězila lež a nenávist.

To všechno tu totiž n e b y l o, víte?

Ale zato jsme stáli frontu na banány! říká jeden kostaričan ze Prahy.

Odp17: Návrat k tématu
Lipovan (Z.), 28.2.2014 13:16

To je poněkud účelově přepáleno, nicméně vyhlídky jsou neradostné. Leč stále platí, že jsme si to sami odcinkali. Případné námitky některých rozvážných a skeptických občanů byly smeteny ze stolu jakožto buřičské a zpátečnické, popř. byli smeteni občané samotní...moc dobře si to pamatuji. Jedno poučení z toho plyne, ale je natolik politicky neúnosné, že ho nelze zveřejnit ani na jinak velmi liberální Svíci. :-)

Odp17: Návrat k tématu
Tlapka, 28.2.2014 13:57

Váš úhel pohledu je moc málo stupňů asi 4

Odp18: Návrat k tématu
Zákys, 28.2.2014 14:03

Nic si z toho nedělějte. A nic s tím neuděláte. Vždyť pocházíte odsud...
„dvoreček“

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Návrat k tématu
Tlapka, 28.2.2014 14:54

Zajímavé místo, opravdu.

Odp15: Návrat k tématu
ivana Kozárová, 27.2.2014 8:51

Bezpochyby byly v této knize pěkné obrázky,barevné! Něco podobnýho jako dárek zadarmo,barevné korálky a zrcadélka. Je třeba,aby si lid zvykal,mozek přílišně nenamáhal,doporučené zábavě se oddal a nechal zbytečné věci koňovi:-(

Odp16: Návrat k tématu
Tlapka, 28.2.2014 13:58

To mně taky vadí, že tam nejsou obrázky. Takové staré vydání Vernea...

Odp9: Návrat k tématu
Vlastimil Čech, 17.2.2014 19:33

Různé druhy sebezmrzačování ta zaostalá a nižší plemena lidská či národy rády užívají... kroužky do nosu, zjizvování, tatuáže, broušení zubů, OBŘÍZKY...
důvody si ti primitivové najdou vždycky... zvrhlý vkus estetický, ochrana proti duchům, oběti jejich modlám, náboženství...
není se čemu divit, nemyslíte?

Odp10: Návrat k tématu
Zákys, 18.2.2014 22:14

Nějak mi tam dole chybí ty „nižší“ rasy:

idioti

... pro názornost ještě další:

idiotům

A to bohužel neumím poslat, asi to nejde, pps soubory, kterých mám v počítači několik. To kdyby jste viděl, tak se vám zvedne sebevědomí až k hranicím mléčné dráhy... A také se mi nechce hledat prostřednictví internetu. Čtu právě bezva knihu, Dějiny obyvatelstva českých zemí, a to je daleko zábavnější.

Pro rasisty amatéry ovšem není nad názornost.

Navíc, vedle fyzického mrzačení, existuje psychické sebemrzačení. Takoví MRZÁCI jinak vypadají než otevřou hubu normálně. Vypadají...

Třeba dodat... O mrzačení svaté církve římské ví každý kdo touží se nejenom modlit, ale chce vědět jak ďábla z těla v průběhu věků vyháněla tato „skatolická církev.“

Více pokory pane, ať nevypadáte jak zralá hruška.
Ta totiž když dozraje a spadne na zem, kde se rozplácne, začne ihned hnít!!!

Odp11: Návrat k tématu
Juras, 18.2.2014 23:42

S poukazem na ty nižší rasy se Vám to povedlo, to jsem chtěl panu VČ zmínit taky, naše zajímavé spoluobčany.

Jinak mi vůbec nevadí, že se Vám nedaří přenést sem svou sbírku. Kochejte se sám. :-)

Odp12: Návrat k tématu
Zákys, 19.2.2014 6:12

Buďte rád že vám lidé nikdy nezírají na hrudník, když s vámi mluví. To by s vámi nebylo k vydržení...

A to příležitostné „umělecky“ ztvárněné říhnutí jsem od od vás očekával.

Odp5: Návrat k tématu
Zákys, 11.2.2014 21:18

Běžte rychle pod sprchu. Je to „tvarohem“ na tom blbém místě. Hygiena, hygiena milý pane je diskrétní doporučení, jak se vytratit z Času.
„Když už nevíš kudy dál, pomůže ti rituál.“
Nemůžete zabloudit. Je to kousek riti.

Odp6: Návrat k tématu
Tlapka, 17.2.2014 18:14

Nemělo tam být „niti“ ? ta je přece známá pomůcka pro bloudění.

Nízké IQ čechů
Josef, 17.11.2014 19:05

Dobrý den, Vážení spoluobčané,

jsem cikán, po Česku Rom, v 19-ti letech jsem měl IQ 130, mám magisterský titul. Všichni Češi, co sem píšou, dosahují tak maximálně hodnoty 100. Nenávist k jiné rase či etnickému původu je znakem nižší inteligence. Nehledě na to, že nejvíce sociálních dávek pobírají Češi „bílé“ barvy, už jen proto, že je to majorita.


S pozdravem

Odp: Nízké IQ čechů
ivana Kozárová, 17.11.2014 22:55

Vážený pane,nevím,kolik je Vám let nyní,ani co se stalo s Vaším intelektem,ale ohánět se titulem je to poslední,co intelektuál dělá.....Nezávisle na národnosti a barvě kůže.Co zváno růží,zváno jinak,vonělo by stejně;-)

Odp: Nízké IQ čechů
Vlastimil Čech, 18.11.2014 15:05

Cikáne Josefe.
Dle jazykové formy Vašeho příspěvku mi nezbývá než soudit, že dosti „cigáníte“, jemně řečeno fabulujete.
Dosti chatrný titul Mgr. se nově uděluje osobám, které absolvovaly jakýsi kurz vysokoškolský, když před tím složily zkoušku maturitní. Alespoň od maturanta bych se odvažoval očekávat základní znalost českého jazyka. (Ovšem pokud jste, pane Cikáne Josefe, nezískal svůj titul, na který jste tak pyšný, na nějakých ústavech s vyučovacím jazykem cikánským a se sbory vyučujících-cikánských rodilých mluvčích) :-)

Tedy jednoduše: Pravděpodobně jste skutečně Cikánem, protože „cigáníte“ způsobem, který jste učnili pro Váš národ a rasu příslovečným.

Odp2: Nízké IQ čechů
Juras, 19.11.2014 14:09

Magistr je titul udělovaný po pětiletém univerzitním studiu. Je zhruba na stejné úrovni s titulem Inženýr z techniky.

Odp3: Nízké IQ čechů
Vlastimil Čech, 20.11.2014 9:55

Hmmm... tedy prosím o poučení...
Tedy domníval jsem se, že o dokončeném universitním vzdělání a obhájení rigorosní práce svědčí titul doktor, např.: MUDr, JUDr, PhDr, RNDr, RSDr, MVDr, ThDr... atp... V Německu je snad i titul „Doktor technických věd“, který zřejmě není titulem universitním, když je technické povahy a prý je hodnocen výše, než titul inženýr.

Titul inženýra získá úspěšný absolvent vysoké školy technického směru (snad s tou vyjímkou, že může být i komerční inženýr-nyní inženýr ekonomie)
Titul magistr náleží lékárníkovi..

Odp4: Nízké IQ čechů
Juras, 20.11.2014 12:22

Doktor jo, tem má navíc rigorózní práci. Magistr má to studium a diplomovou práci.

Ono se to měnilo, titul Magistr je relativně nový - vznikl asi v roce 1990, když zanikl RNDr. Titul RNDr byl několikrát rušený a znovuzaváděný. Měl jsem pocit, že za komunistů se dával titul RNDr automaticky po ukončení studia na přírodovědecké fakultě anebo za podmínky, že to bylo ukončené s červeným diplomem. Ale na WIkipedii píšou, že i za komunistů bylo k jeho získání potřeba obhájit rigorózní práci, tak si to možná pamatuju blbě. V tom případě by ale asi studenti bez rigorózní práce neměli žádný titul, nyní dostávají titul Mgr.

Mimo titulu Mgr. je relativně nový titul i titu bakalář (Bc.). to je titul udělovaný po ukončení tříletého studia. K přechodu z Bc. na Mgr. školy pořádají dvouletá navazující studia, na MU Brno je nyní dokonce Bc. tuším povinný mezistupeň. A to je další rozdíl - já jsem studoval v době, kdy žádný Bc. neexistoval, tak jsem absolvoval pětileté studium, nikdy jsem nebyl bakalář, až po těch pěti letech jsem se stal rovnou magistrem.

Magistr jako lékárník není titul, to je název profese. Stejně znějící slovo, znamená však něco jiného než vysokoškolský titul. Magistři jsou absolventi snad všech univerzitních oborů - právníci, přírodovědci, pedagogové, filozofové ...

Odp5: Nízké IQ čechů
ivana Kozárová, 20.11.2014 16:04

Pěkný nový titul je Dis - Diplomovaný specialista,těším se na Fis a Cis;-)

Odp6: Nízké IQ čechů
Vlastimil Čech, 20.11.2014 18:38

Nu, pamatuji ještě jeden titul:
PuDr = Posunovač u dráhy :-)

Jinak ovšem děkuji za poučení...

Odp6: Nízké IQ čechů
Juras, 20.11.2014 18:56

Bacha na béčka ;-)

Odp: Nízké IQ čechů
petros, 18.11.2014 20:25

I to je možné, pokud jeden z rodičů nebo předků byl inteligentní běloch nebo asiat.

Cikán.
Vlastimil Čech, 19.11.2014 11:35

V dávných dobách žil kdysi v Číně starý Mistr. Jednoho krásného dne postavil před svého žáka košík s bílými a černými kuličkami téže velikosti.

„Některé kuličky v tomto košíku,“ pravil svému žáku, „jsou plné a jiné duté. Tvým úkolem bude je roztřídit, na jednu hromádku dát plné a na druhou duté.“

Nebyl to těžký úkol, žák vážit uměl, práce mu šla hbitě od ruky. Záhy se mu po levé ruce hromadily kuličky duté a po pravé ruce kuličky plné. Slunce stálo ještě vysoko na obloze, když vyhledal Mistra.

„Mistře, splnil jsem úkol,“ pravil uctivě, „račiž jej zkontrolovat.“

Starý Mistr se zvedl z lavice, na níž meditoval, a odebral se na dvorek, kde žák celý den pilně vážil kuličky. Když stanul nad dvěma hromádkami, z nichž ta vlevo obsahovala jen kuličky černé a ta napravo pouze kuličky bílé, naoko se rozkatil.

„Cožpak jsem ti neřekl, abys třídil kuličky podle dutosti či plnosti, a nikoli podle barvy?!“ obořil se na žáka.

Žák se ale ohradil.

„Mistře, při vší úctě k vaší moudrosti,“ pravil, „svůj úkol jsem splnil přesně! Není mou chybou, že duté kuličky jsou černé a plné bílé, takže vznikl dojem, že jsem je třídil podle barvy.“

Tu se Mistr usmál.

„Milý žáku, v tom je tvoje dnešní poučení,“ pravil. „Budeš-li třídit věci podle zadaného kritéria, ještě mnohokrát v životě se ti stane, že odhalíš nežádoucí souvislosti, což tě vystaví protivenství mužů, o nichž jsi do té doby soudil, že jsou moudří.“

Rada pro vás
rom-praha, 18.11.2015 15:32

tak já rom a můj názor je že jste opravdu dementní češi a to komplet
1:proč pořád říkáte že rom nechce makat?vy samy vedle roma makat nebudete tak drž hubu
když jde rom se zeptat na práci tak práce není ale pořád řvete romové cikáni do práce opět vy sněma makat nechcete
kdyby rom prodával rohlíky tak pochcípáte vy si je u něj nekoupýte

2:proč říkáte že se maj dobře?
tak kurva muži vemte si romku a makat nemusíte
ženy vemte si roma makat nemusíte když
si pořád stěžujete do prdele sváma

3:koukně te na statistyku sami češi máte problém
si sehnat práci a myslíte že cikána zaměstnaj
no když budeš mít firmu tak asi nezaměstnáš
takže drž hubu

4:Kdo rozkradl čr ?
cikáni to určitě nebili
takže si stěžujte tam na hoře
jste totálně idioti


5: vymlátit vám to zduše
abyste nebili rasisti
vy sami mezi sebou se nenávidíte vy
dementi zajebaní
když přijede Brnák do Prahy
a vidí spz tak je to konečná
hned je to kokot co neumí
jezdit a td ard jen proto
že je bílej no
skrátka vykopat vám to zduše zmrdi
a nezapomenout pro smích
skynhed kterej má černý vlasi a
tmavé oči je to dement první třídy
kokot idiot a vše

6: neprcejte nebudete mít děti vy
vychcípáte a bude tu klid
nazdar bazar

Odp: Rada pro vás
Lip¤van, 21.11.2015 13:54

Kam se poděl tady ten morgoš? Neuletěl do Toronta?

loan offer
Vinod Saresh, 20.9.2016 11:54

Dobrý den,

  Zde přichází Cenově dostupný úvěr, který změní váš život navždy,
Jsem Pan Vinod Saresh certifikovaný úvěr věřitel, nabízím úvěr
Že individuální a veřejného sektoru potřebují finanční pomoc
na nízkou úrokovou sazbou ve výši 2%. Špatné úvěry přijatelné Podmínky a
Podmínky jsou velmi jednoduché a considerate.You nikdy nebude litovat
Ničím v této úvěrové transakce, protože jsem se budete usmívat.

Mr. Vinod Saresh, bude činit to nejlepší z mé služby pro všechny
legitimní borrowers.You nebude nikdy zklamán mnou v tomto
Transakce Protože jste se nenarodili být loser.Any zájem
Měli klienti kontaktujte mě e-mailem ASAP (vinodsaresh1@gmail.com)
Pro další výnosy.

Prosím, vyplňte formulář žádosti níže a vrátit se v případě zájmu a
budete rádi vědět o úvěr věřitele jako paní pan Daniel Smith

INFORMACE dlužníka potřeba.

1) Úplné názvy:
2) Stát:
3) adresa:
4) Stát:
5) Sex:
6) Stav:
7) Povolání:
8) Telefonní číslo:
10) Měsíční příjem:
11) Nejbližší příbuzní:
12) Půjčka Částka potřebná:
13) Půjčka Doba trvání:
14) Účel úvěru:

Jakmile vyplníte formulář výše, budu vám poslat své úvěrové podmínky A
Podmínky ASAP, aby pro nás pokračovat.

Budu se těšit slyšet od vás tak, aby pokračovat.

S pozdravem,
Vinod Saresh
Telefonní číslo: +359878537212
E-mail: vinodsaresh1@gmail.com

svědectví o půjčce
MONIKA, 11.10.2018 21:19

Ahoj všichni Jsem Monika z České republiky, jsem matka se dvěma dětmi. Byl jsem zapojen do tolika internetových podvodníků, kteří mi těžce vyděděli peníze, hledali si konsolidační půjčku až do věrné noci, narazil jsem na příspěvek na dámu Volání Zaini Svědčí o tom, jak získala půjčku od pana Dante Paola Modlil jsem se a věřím, že mě Bůh nasměroval k Dante Cooperative Help, spolehlivé a důvěryhodné úvěrové společnosti, požádal jsem o $50 000 dolarů a podle mého překvapení můj úvěr byl schválen a převeden na můj bankovní účet do 48 hodin od mé žádosti. Jsem tady, abych se podělil o své svědectví se světem a také používám tyto prostředky, abych poradil všem uchazečům o úvěr tam, aby byli velice ostražití, protože tam je spousta podvodníků s jediným účelem podvrati nevinných uchazečů o půjčku, takže musíte být velmi velmi pro ty, kteří potřebují půjčku, doporučuji vám pomoc Dante Cooperative, zde je Dante Paola kontakt email: dantecooperativehelp@hotmail.com nebo Call or Whatsapp: +393511067514 Děkuji za váš čas a přeji ti to nejlepší. S pozdravem, Monika

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru