Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

17.9.2005 21:43

Cenové šílenství

Fascinuje mě, že když se něco zlevní třeba jen o pár korun, tak na to lidi stojí fronty a jsou schopní se o to i prát.. Byl jsem v jednom supermarketu a tam se dvě paní přetahovaly o mikinu.. Taky lidi lehce skočí na tak vyloženě průhlednej trik, jako je přeškrtnutá původní cena (která je hrozně přemrštěná) a pod ní je nová „super“ cena. Lidi si řeknou „zlevnili to o tolik, to musím mít“.. Taky všichni kupují věci, který vůbec nepotřebujou, jdou po tom, že jsou levný.. Můj táta koupil „levnou“ vrtačku, myslel si jak ušetřil (pár stovek), stejně se mu za krátko pokazila a musel kupovat novou, od spolehlivé firmy.. Ne nadarmo se říká: Laciný 2x placený.. Mamka zas jezdí autem po supermarketech, kde má v letáku vyhlídnutý zlevněný věci, celkově třeba ušetří 20 korun, ale benzínu projede za 50... Nevymluvím jí to...

Podle mě to není tím, že by bylo zas tak málo peněz, ale spíš se nakupuje „bez rozumu“, spíš se jde po ceně než po kvalitě a to je podle mě chyba. Přece si nekoupím věc, která mi je akorát k vzteku a nemůžu se na ni spolehnout (třeba si nekoupím v supermarketu televizi, která špatně hraje a má nekvalitní obraz- stejně bych si zas musel koupit novou, lepší, takže bych utratil víc peněz, než kdybych si koupil rovnou pořádnou věc).. Druhá věc je, jak poznat kvalitu, i značkové výrobky někdy nestojí za nic..

Co si o tom myslíte vy?

Souhlasím i nesouhlasím
Kráťa, 17.9.2005 23:24

Protože, bohužel, ani značka, ani kamenný obchod nejsou zárukou kvality. Mnohokrát se mi stalo, že vyloženě značkové zboží za „značkovou“ cenu bylo šmejd ! Nebo značková novinka byla technicky zastaralá...

Odp: Souhlasím i nesouhlasím
Aleš Janda, 19.9.2005 10:28

U spousty výrobků platíš jenom za značku. Na druhou stranu u levných vietnamských obchodníků jsou sice výrobky obecně málo kvalitní, ale proč ne, když si za tu cenu můžeš kupovat stále nové a nové... :-)

Odp2: Souhlasím i nesouhlasím
Multimotyl, 7.10.2005 8:28

Značka - je fakt, že někde se platí jen za ni, ale u opravdu dobrých značek (IBM, LaCie, EIZO,OP Prostějov, La Coste, Hamé, Elmex, Manfrotto, ...) snad lze udělat chybu jen tím, že si koupím nevhodný výrobek, který pak nebude spíš vyhovovat než fungovat.

Vietnamci - chyba!!! Vietnamec tu dělá z 80% (odhad) na černo, peníze které vydělá pošle domů a nebo za ně zaměstná další vietnamce. Zboží nakoupí u sebe doma, tady ho se ziskem prodá a peníze nezdaněné posílá zpět!!! Vidíš ten problém???

Levné věci
best.man, 6.11.2005 13:47

Tady jde ale o to, proč lidi kupují věci, které vůbec nepotřebují. Máme doma spoustu krámů a myslím, že nejsme sami.

Protože jsou levné?? K čemu mi je zlevněná věc, která mi na nic není? Nakonec se těch levných věcí koupí celá hromada za hodně peněz.

O Vietnamcích se nebudu radši ani zmińovat.. Nechodím tam

Názor na věc.
zvoník, 7.5.2009 9:55

Vážení,
jak to tady tak čtu, tak vidím, že všichni tady vidíte jen toho buřta na konci klacku...
Já jsem pracovník dělnické profese a znám cenu peněz pracně vydělaných. Co si za ně koupím je čistě moje věc. Překupníci a dodavatelé zboží se snaží své zboží maskovat pro oko spotřebitele, takže technicky a obchodně neznalý spotřebitel je nucen kupovat podle ,,líbivosti„ obalu a designu, a váží-li si vlastních peněz, tak je nucen kupovat i podle ceny. V tom je celý problém. Pak už je jedno, jestli požadovaný výrobek je koupen u rákosníka nebo v kamenném obchodě. Musím zkrátka rozumět tomu, co kupuji, aby mi to sloužilo. Logicky vzato, všechny výrobky, co vydrží ,,nepřiměřeně“ dlouho a jsou relativně kvalitní, poškozují obrat výrobce, neboť existence a následné koupení kvalitního, trvanlivého a spolehlivého zboží způsobuje fakt, že nejdu koupit nové další, a třeba navíc případná nutná oprava takového výrobku kutilskou svépomocí (po záruce), bere práci servisům a technickým službám od onoho výrobce. Kdo ušetří? Jedině spotřebitel! A aby tímto moc neušetřil a výrobce přesto vydělal (protože na tom žije), je třeba zvednout ceny toho nového dalšího kvalitního zboží nebo tajně zhoršit kvalitu s malinkým snížením akční ceny, případně nenápadně zmenšit velikost balení.
Kdo hledá zboží jen podle pomyslné a proklamované kvality nebo podle akční ceny, a výrobek kupuje podle jeho kabátu, ten vždycky naletí, protože výrobku nerozumí. A protože náš český národ je v oblasti vydělávání peněz tvořivou prací a hltání reklamy v naprosto nevyváženém a zmatečném stavu vinou slepičí blbostí spotřebitelů, pak obchodníci činí tak, jak si spotřebitelé zaslouží, včetně těch vietnamských tržnic... Máme přeci demokracii, ne?

Once shown up,Cocktail Dresses this...
dress, 23.9.2011 9:28

Once shown up,Cocktail Dresses this artwork brings incomparable appeal and fantasy.Bridesmaid Dresses Exquisite beaded lace is artistically added to front-back center bodice and dropped waist.Casual Wedding Dresses Fluidly flowing down purple chiffon accents the natural figure line greatly. Back cascade streamers at center straps finished.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru