Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

10.11.2008 14:52

Homosexualita - reakce na článek MFdnes

Dovolila jsem si sem přidat článek, který jsem napsala pro MF DNES, ale nebyl otištěn, proto by mě zajímalo, co na něj říkáte vy:-)
Byla to reakce na článek „Homosexualita je černý mrak nad městem“ .

Dotyčný napsal:

Na toto téma jsem psal již mnohokrát. Pokaždé jsem vyzdvihoval zápory a o kladech jsem se nikdy ani nezmínil. To jsem ani nemohl, neboť žádné klady neexistují. Homosexualita je jako černý hrozící mrak nad městem.
Za naprostou tragédii považuji moment, kdy bylo oficiálně povoleno registrované partnerství. Snad jedinévětší neštěstí je možnost mít děti. Samozřejmě pořád mluvíme o homosexuálech. Je naprosto nepřípustné, aby dva muži vyhcovavali dítě jako matka a otec, pak i ono dítě na 99procent ZBUZNÍ. A ČISTĚ TEORETICKY BY TENTO PROBLÉM MOHL VÉST AŽ K VYMŘENÍ CIVILIZACE, COŽ SE DOUFÁM NESTANE.
Já ve všech problémech zkoumám estetickou stránku a ani zde jsem si to neodpustil. Predstavte si dva tlusté a zarostlé, navíc smradlavé muže, jako na sobě leží a „dělají si dobře“. To je odporné. A věřte, že se dítě zcela jistě těmto praktikám přiučí.
Řešení je z mého hlediska zcela jednoduché- vrátit se do dávných dob, homosexualitu výrazně omezit, zakázat vychovávat děti. Myslím že homosexualita je nemoc, závažností konkurující rakovině. A jak každý ví, nemoci se mají léčit. I tato nemoc by se měla léčit a postupem času vymýtit.

Má reakce:
Ačkoliv žijeme v době, která se snaží řešit otázky, jež byly v minulosti tabuizovány, zaráží mne fakt, že vztah a soužití dvou lidí stejného pohlaví může být ještě dnes natolik odsuzováno. A navíc mezi mými vrstevníky! Tímto chci reagovat na článek studenta Davida F. z Plzně, otištěný 31. října, a na jeho osobitý názor na homosexualitu.
Až do pátečního dopoledne jsem žila v naivní představě, že se česká společnost v posledních letech stává mnohem tolerantnější vůči lidem s odlišnou sexuální orientací. Považovala jsem to za správné a přirozené. Vždyť i doba antických filozofů je známá svou uvolněností z hlediska partnerských vztahů. Proč by tedy dnes, v době technicky mnohem pokročilejší, měla zůstat česká společnost upjatá? Podle mého názoru, jsme už tím, že naše vláda přijala zákon o registrovaném partnerství, postoupili o výrazný krůček kupředu. Teď už je mi ale jasné, že cesta k absolutnímu přijetí mezi lidmi bude ještě hodně dlouhá.
Když se mi dostalo páteční vydání MF DNES do rukou, žádný z článků mě výrazněji nezaujal. Ovšem až do chvíle, než jsem si přečetla tučný titulek „Homosexualita je černý mrak nad městem“. Následující řádky ve mně vzbudily nejprve údiv, následně rozhořčení. Nedokážu pochopit, z jakého důvodu má tento článek právoplatné místo na straně seriózních novin? Že je to jen jeden z názorů, který bychom měli respektovat? Nemám žádný problém přijmout názor rozcházející se s tím mým, pokud je podložen něčím pravdivým, má racionální odůvodnění. Ale naservírovat čtenářům pětatřicet řádků nesmyslů, které se zrodily v hlavě přerostlého dítěte, jež se zřejmě nedokáže vyrovnat samo se sebou a vybíjí si zlost na ostatních, je přinejmenším hloupé. Nad výrazy tohoto člověka mi pořád ještě zůstává rozum stát. Ano, dozvěděla jsem se, že homosexuálové jsou vlastně nemocní lidé. Že jejich vztah je odporný, a že každé dítě, vychovávané dvěma muži, na 99 procent „ZBUZNÍ“. Musím uznat, že vyjadřování autora mi přišlo směšně povrchní a netaktně vulgární. Pokud chtěl svým vyjádřením provokovat, minimálně v jednom případě se mu to podařilo. Už opravdu dlouho mě nic nepobouřilo víc, než tento článek, který je urážlivý, nedospělý, intolerantní, nenávistný a plný předsudků.
Žiji v přesvědčení, že každý člověk by měl dostat stejnou šanci. Ale pokud mezi námi budou lidé, jako je David F., můj sen o tolerantní společnosti, ve které mohou žít všichni ve stejných podmínkách, se nikdy nesplní. Na druhou stranu, není se čemu divit. Příliš dlouho nám vštěpovali, že obrázek rodiny s tátou a mámou, je ten správný, což z nás učinilo netolerantní většinu, která si potřebuje ještě hodně dlouho zvykat.

Redakční poznámka: Jméno studenta bylo zkráceno kvůli shodě jmen.

Jak snadné je podlehnout manipulaci
sysel, 10.11.2008 15:56

Vážená autorko, velmi je mi líto, jak jste se snadno nechala napálit. Patrně jste vůbec nepochopila, že článek byl otištěn zcela záměrně, právě proto, že se vyjadřuje zcela nekultivovaně a bez zjevné tolerance. Je dokonce pravděpodobné, že byl vytvořen i se smyšleným jménem autora přímo v redakci.

Kdybyste se setkávala naopak s arogantními a věčně provokujícími homosexuály, kteří si z trapných heteráků tropí šprťouchlata, záměrně pobuřují svým vyzývavým chováním nic netušící veřejnost a naproti tomu velmi tolerantní a „vědeckými“ (rozumějte obtížně vyvratitelnými) fakty argumentující příspěvky, které zpochybňují vrozenost všech 4% homosexuálů, názory psychologů, kteří v „comming out“ spatřují prázdnou aklamaci, jejímž důvodem je buď sobectví nebo strach z opětovného zklamání z „normálního“ vztahu. Kdybyste si přečetla smutná stýskání stárnoucích maminek, které se vnoučat nedočkají, vzlyky zneužívaných chlapců, ze kterých už zřejmě nikdy nebudou sebejistí muži, opory svých manželek. Prostě kdybyste byla vystavena jednostrannému tlaku „svobodných“ médií, asi byste psala článek se zcela jiným obsahem, ale se stejným zanícením.

Je velmi laciné argumentovat antickou uvolněností a nechtít vidět její následky. Pokud byla antická uvolněnost skutečným vrcholem společenského chování, pak je překvapivé, že ji dokázaly rozvrátit poměrně nepočetné hordy barbarských nájezdníků, kteří primitivně trvali na zcela nemoderních dogmatech. Což už se nakonec opět stává naší realitou.

Odp: Jak snadné je podlehnout manipulaci
pic, 21.3.2011 8:10

moc toho nevíš, zato moc žvaníš

Odp2: Jak snadné je podlehnout manipulaci
Zákys, 23.6.2013 20:37

Když je člověk gentleman tak toho ví dost!
Když je „homouš“(jako každý „...ouš“), tak všechno co ví, zapáchá.

Odp: Jak snadné je podlehnout manipulaci
Hoples, 10.6.2012 18:13

Dobrý den,

velmi mě vaše odpověď zaujala. Chci se zeptat, zdali i vy jste byl zneužit a víte jaké to je bát se okolí, které o vás má určitěou představu a odmítá cokoliv, co je byť jen trochu mimo zajeté koleje.

Musím říct, že někdy mě spíš pobuřuje „trapné předvádění heteráků“, jak jste je mile nazval, kteří si myslí, že jen být s ženou je přípustné a pak když vidí jak se drží dva muži za ruce jsou z toho zcela znechucení. Ale to že se drží dvě ženy je naprosto přípustné a hned si je představují jak na to vlítnou. Tohle mi přijde víc degradující, než vztah dvou mužů, které tady zostuzujete a říkáte, že nejsou muži.

Měl by jste se zamyslet. Je žena, co má vztah s jinou méně ženou? Je muž který miluje jiného méně mužem než ten který se nechá dominovat ženou?

Předsudky, které zde tak mile argumentujete jsou jen předsudky z minulé doby, kdy Socialisté nechtěli nic jiného a nového. Jsem zklamána vaším přístupem. Opravdu.

Protože někteří Gayové jsou mnohem lepší přátelé jak jakýkoliv „heterák“, protože žena když se na muže usměje, neznamená to hned, že chce s ním do postele. A to je smutnější něž co zdě popisujete. Prosím, uvědomte si v jaké době žijeme a kolik dětí hetero párů bylo odloženo, zabito nebo zneužíváno, jen kvůli tomu, že nenašlo milující rodiče. A to by mohly být i homosexuální páry. Ti ví, jaké je to být ponižováni a odstrkováni. Myslím, že ti by dětem poskytli lepší domov.

Odp2: Jak snadné je podlehnout manipulaci
Flo, 12.6.2012 12:46

děkuji za tento krásný spíspěvěk.

Odp: Jak snadné je podlehnout manipulaci
solun, 16.6.2013 14:18

Vzlyky zneužívaných chlapců? Mluvíte tedy o homosexuálech nebo o pedofilech? A vzlyky stárnoucích maminek? To mluvíte o své matce? Protože neznám matku, která by nechtěla, aby bylo její „dítě“ šťastné, když dospěje.

Odp: Jak snadné je podlehnout manipulaci
ivana Kozárová, 22.6.2013 16:01

Děkuji Vám zejména za poslední odstavec Vašeho komentáře. Exaktně řečeno. Souhlasím s Vámi.

Odp: Jak snadné je podlehnout manipulaci
Edwwi, 15.12.2013 13:42

Mám pocit, že nechápete rozdíl mezi gayem a buzí*em. Bu*ík je přesně jak říkáte, ten co otravuje společnost a dává jim najevo jak moc je homosexuální a že je něco lepšího než hetero. Gay je naproti tomu úplně normální muž který se prostě zamilovává do jiných mužů (to platí i u žen, ale ty to většinou nedávají vůbec najevo).
(Mimochodem, jak jste narážel na zneužívané chlapce, uvědomte si, že ne každý homosexuál není pedofil, pedofil může být jak hetero tak homo... ;-) )

Odp2: Jak snadné je podlehnout manipulaci
Tlapka, 16.12.2013 17:13

Zneužívání nemá většinou nic společného se sexuální orientací, ale s asociální osobou.

Nemyslím, že autor byl smyšlený...
martinkaaa91, 10.11.2008 18:44

Nemyslím, že autor byl smyšlený, jednalo se o soutěž, autorovi doopravdy studuje v plzni, školu ani uvadet nebudu. Hmmm antickou uvolnenosti jsem v zadnem pripade argumentovat nechtela, jen poukazat na to, že než si společnost prošla všemi těmi formami vlády a obdobími nátlaků, naslednými osvobozeními, pak dalšími diktaturami, byla napočátku neovlivněná, a tudíž zcela přirozeně uznávala to , co je přirozené.
Reagovala jsem na článek, který je primitivní a sprostý, a mě osobně uráží i přes to, že nejsem homosexualni:-) jesi nejake zakomplexovane pako muže vypotit neco takoveho, pak je ma kritika zcela namístě;-)

Odp: Nemyslím, že autor byl smyšlený...
Jana, 11.11.2008 17:39

Článek nebyl smyšlený, akce Studenti píší noviny skutečně existuje, již bylo otištěno dokonce několik článků studentů naší školy.
Tento k nim nepatří. Ale jedna rozhořčená reakce na něj už v novinách otištěna byla. Že se nedostalo na Martinku, je škoda. Snad příště.
Ale souhlasím s tím, že článek byl otištěn s úmyslem rozbouřit emoce, ne proto, že by se s ním redakce nějak ztotožňovala.

Pohlavní úchylky
Vlastimil Čech, 10.11.2008 20:58

ono, těch pohlavních úchylek je víc, než ta teď tak opěvovaná homosexualita... A to už pro homosexuály zavedli plno výhod... vlastní kavárny, snad i časopis jim povolili, inseráty si podávají do všemožných časopisů... ale jsou i jiné úchylky... žid Kleinstein by mohl vyprávět... Nu, až přestane ta diskriminace těch ostatních zvrhlíků, přistoupím k tomu s podnikatelskou flexibilitou a zadám si inserát:„Kozu mladou a gumáky zánovní půjčuji, cena smluvní“

Odp: Pohlavní úchylky
Bára Š., 11.11.2008 1:11

Normální sexuální chování – „druhově specifické konsenzuální (souhlasné, neagresivní) aktivity, které se odehrávají mezi psychosexuálně a somatosexuálně dostatečně zralými a pokrevně v přímé linii nespřízněnými partnery, a jež nevedou k jejich psychickému nebo tělesnému poškození.“

Nemusíte s tou definicí souhlasit, byť s ní jistě souhlasí drtivá většiná lékařů a psychologů. Nicméně s ní můžete polemizovat. Je snad homosexualita „zvrhlé, nenormální a deviantní chování?“ Z čeho tak usuzujete?
Snad z toho, že i při nejvyšších odhadech jich je v populaci 10%? To je jistě málo. A hádejte, kolik procent lidí v populaci je šťastných?

Měl byste začít s těmi inzeráty (půjčím za menší obnos své předsudky a deprese :-D)

Odp2: Pohlavní úchylky
Juras, 11.11.2008 9:46

Do Vaší definice „normálního“ chování mi zapadá ovečka a kravička, slepičky a ještě menší potvory by se mohly poškodit - to už není normální. ;-)

Vážně - jestli je slovíčko „normální“ použito jako součást nějakého psychologického termínu, je zvoleno trochu nešťastně a mělo by tam místo toho být spíš něco jako běžné nebo přípustné. Homosexualita normální není - mohla by být normální a třeba i bude, ale až se její četnost přehoupne přes 50%. Proč se jen psychologové a lékaři nenaučili lépe česky? :-)

Odp3: Pohlavní úchylky
Bára Š., 11.11.2008 10:52

normální neznamená četný......jak už jsem vysvětlila, dle vás by byl „nenormální“ či „úchylák“ ten, co je extrémně šťastná nebo má pět dětí ;-)

Navíc asi jste nedával moc pozor při biologii, nicméně sex se zvířaty ta zvířata docela citelně fyzicky i psychicky poškozuje (pokud mluvím o souloži). Homosexuály rozhodně ne ;-)

Odp4: Pohlavní úchylky
Juras, 11.11.2008 13:43

Normální skutečně neznamená četný, ale většinový. Čeho je nejvíc, to je normální. Normální vzrůst je řekněme 180 cm plus mínus 30%. Který člověk má méně než 150 cm anebo více než 210 cm, není normálního vzrůstu. Už rozumíte slůvku „normální“?

Bohužel, v biologii nás neučili, jakým způsobem zvířata psychicky a fyzicky poškozuje sexuální styk s člověkem. To je asi novější věc - docela to může být zajímavé, co všechno se tak v dnešní době dá v biologii učit.

Odp5: Pohlavní úchylky
Bára Š., 11.11.2008 18:03

Normalita je ve skutečnosti složitější. Tj.ne, že čeho je nejvíc, je normální ;-) Ono je často normální i to, čeho je málo. A nenormální to, čeho je moc :-D

Odp6: Pohlavní úchylky
Bára Š., 11.11.2008 18:05

dodatek: Například v psychopatologii se za normální bere například to, co je: statisticky četné, nepoškozuje jedince, neubližuje jeho okolí a díky čemuž může jedince vést plnohodnotný život. Nepíšu to moc učeně, lépe to bude někde v odborné publikaci, kterou jsem četla.

Odp6: Pohlavní úchylky
Juras, 11.11.2008 23:53

Když mluvíte o normalitě, tak nepoužívejte „je normální“, ale „vyhovuje normě“ nebo „splňuje normu“. Pokud chcete o něčem říkat, že to je normální, tak používejte termín normálnost. Pokud budete různé pojmy zaměňovat jen na základě podobnosti části slova, může se Vám stát, že budete např. tvrdit: „Autista - to je velký fanoušek automobilismu“. Víte to, že autista je někdo jiný než automobilista? Nebo dopadnete jako jedna TV hlasatelka, která ohlašovala „výborný katastrofální film Skleněné peklo“ nebo nevímužkterý politik, který označil škody napáchané nedávnými povodněmi za „katastrofické následky“.

Radím Vám dobře: naučte se česky, pokud si chcete s ostatními lidmi rozumět.

Odp7: Pohlavní úchylky
Bára Š., 12.11.2008 0:05

normalita

Význam:
stav, chování a jednání odpovídající normám (= splňující normu)

Normální (normálnost?):

představující normu

Nicméně pokud jsem se zmýlila, velice se tímto omlouvám :-) Nicméně skutečně zřejmě nechápu rozdíl mezi splňuje a představuje normu :-D

Odp8: Pohlavní úchylky
Juras, 12.11.2008 0:18

Nevím, odkud jste to zkopírovala, ale zní to rozumně. Norma je asi použita ve dvou významech. Ten první, když něco splňuje normu, znamená, že existuje pravidlo, kterým se normalita posuzuje. Řekněme, že norma je „Starci jsou lidi starší osmdesáti let“. Potom každý, kdo se dožije osmdesátky, splní tuto normu a může být označen starcem. Když se ale bavíme o tom, kdy většinou lidé umírají, dojdeme k pojmu průměrného věku úmrtí a nějakému okolí (to je sice matematický pojem, ale můžete si dosadit slova odchylka nebo tolerance), kdy lidé nejčastěji umírají.
Získáme tak například interval 60 až 80 let (Skutečná čísla nedohledávám). Normálnost je definována skutečným stavem věcí a reálně získané hodnoty potom představují normu (v trochu jiném významu než norma definovaná nějakým nařízením). Potom kdo se dožije méně než 60 let, řekneme, že umřel příliš brzy, kdo přes šedesát, dožil se normálního věku a kdo přes 80, dožil se abnormálního věku.

Odp9: Pohlavní úchylky
Bára Š., 12.11.2008 11:10

rozumím, souhlasím :-)

Odp5: Pohlavní úchylky
Tlapka, 24.2.2009 15:26

Sex se zvířaty je pod zákonem „týrání zvířat“.

Odp3: Pohlavní úchylky
Tomik, 11.11.2008 12:41

Jak jiz bylo zmineno Barou.S , tak s tim souhlasim i Ja, kdyz lide maji na to vek a je souhlas na obou stranach, tak, kde je vubec tam ta uchylka?
Zvire dat souhlas nemuze, mrtvola taky ne, dite do 16 let to nemuze objektivne posoudit (i kdyz vetsina i po 16).
Ocividne si pane Juras pletete co je vlastne uchylka, asi jako, ze sex s zenou by se mnel provozovat v poloze kraliku, zadny oral, anal....no fuj a nebo si strkat jazyky do krku.
A ze je 4% Homosexualu je jiste zcela nepresne, kdyby kazdy odpovidal pod detektorem lzi (berte s nadhledem i ironii) tak by jste se divily po shlednuti vysledku.

Odp4: Pohlavní úchylky
Juras, 11.11.2008 13:54

Pozor, to je asi nedorozumění. Já proti homosexuálům nic nemám. Jenom jsem rozporoval špatnou definici :-)

Homosexualita skutečně normální není, zatím je ještě normální heterosexualita a to dává naději pro náš druh do budoucna. Až přestane být normální hetero a začne být normální homo, bude to pro existenci lidstva trochu horší situace.

Odp5: Pohlavní úchylky
Tomik, 11.11.2008 14:37

Ohledne slovicka „Normalni jeho vyznam znam“ a i presto jsem na nej alergicky, kdyz mi nekdo rekne, ze jsem normalni je to pro mne urazka.
Ja jen doufam, ze „normalni“ nebudou hetero, ci homo, hermafroditi trans a dalsi a ze se tady nebudeme porad v necem stridat, ale aby jsme chapaly proc jiny clovek ,tak jako ja sam, potrebuje svobodu projevu. Tim nemyslim svobodu projevu po nekom hazet noze.

Norma
sysel, 11.11.2008 16:16

V zásadě dobrá připomínka toho, že se tu komentátoři zaštiťují termíny, jejichž význam je jim utajen. Ale s Vaší definicí nelze, bohužel souhlasit, vizte, prosím, např.: Norma
Za základní vlastnost normy lze považovat, že je nutno ji nejprve definovat. Pak je možno posuzovat, zda sledovaný jev splňuje normu či ne.

Diskuse by se zřejmě velmi zjednodušila, kdyby se pisatelé přestali skrývat za normu, kterou si každý může definovat jak chce, ale přitom má stále jakýsi punc obecnosti. Napsat poctivě, že si myslím, že to či ono je nebo není správné, to už vyžaduje větší odvahu.

Odp: Norma
Bára Š., 11.11.2008 18:06

viz. výše Ano, normu je dosti těžké definovat. Jako ostatně ještě pár jiných termínů

Odp2: Norma
sysel, 11.11.2008 22:17

naopak, potíž je právě v tom, že si každý může normu definovat dle svého uvážení a pak kategorisovat ty co jsou a nejsou v jeho normě. Poblém společnosti je shodnout se na společné normě. I tak malé společnossti, jaká se schází zde na svíci. Proto je poctivější, neohánět se „objektivitou“ normy, ale přiznat svou subjektivitu. Ale to je vlastně základ tolerance, kterou tak vehementně požadujete od ostatních. Ale toleranci musíte nejprve sama nabídnout. :-)

Odp: Norma
Tomik, 11.11.2008 20:09

Ja jsem take cerpal z Wikipedie, pokuste se tedy s tou myslenkou, ze jsme cerpali ze stejneho zdroje dopidit se toho jak jsem to vlastne myslel.
Jinak schovavat se za normu, je oblibena disciplina vetsiny lidi, aby pak mneli moznost se z toho, ci onoho vykroutit, tedy souhlasim.

Odp: Norma
Juras, 11.11.2008 22:07

Jo, homo je ISO123456 a hetero je ISO654321, ne? :-) :-)
Tak takových je tady víc, co neumí česky. Málem jsem spadl ze židle :-)

Pane sysle, norma je uměle vytvořený předpis, tady se bavíme o normálnosti nějaké veličiny (měřitelné, počitatelné...). Namísto zavádění řeči na normy si přečtěte, co je normálnost, samozřejmě se jedná význam a. Případně si nastudujte Normální rozdělení.

Normálnost
sysel, 11.11.2008 23:23

:-) :-) jo díky za vzpomínky, z Gausova (normálního) rozdělení mám zkoušku a právě proto také vím, jaká má východiska a jakou použitelnost :-) , vedle toho se ta zkouška týkala i dalších statistických rozdělení. A ať už se na pojmy norma a normálnost chcete dívat z kteréhokoliv úhlu, nemůžete pominout podstatu a nakonec i jejich jazykový kořen = měření*) - měrka, pravítko - a rozdělování - zařazení do kategorií, kvantilů, po lidsku škatulek.

Myslím, že by se situace výrazně vyjasnila, kdyby se namísto zavádějících pojmů - norma, normální, normalisovaný - důsledně používaly pojmy významově zcela jednoznačné: běžný, správný, očekávatelný, zdravý, obyčejný, většinový, prostě tak jak to ve skutečnosti mluvčí má v úmyslu použít, ale snad ze zbabělosti nebo kvůli vyššímu efektu se namísto toho skryje za „normální“.

S vlídnou vzpomínkou na své rodiče si dovolím zopakovat jejich naučení, že to, co dělají všichni ostatní, ještě není zárukou, že je to správné (oni neříkali „normální“) ;-)

*) ne bez významu je totiž otázka, zda je sledovaný jev vůbec měřitelný a/nebo porovnávatelný

Odp: Normálnost
Juras, 11.11.2008 23:38

No jo, máte v tom hokej. Co je na pojmu normálnost zavádějícího? Je to jasně definovaný pojem a nedá se nijak jednoduše nasubstituovat. Vaši rodiče asi češtinu zvládali lépe, když říkali, že co dělá většina, nemusí být správné. Škoda že Vám zatajili, že co dělá většina, je normální - nemusel jste v tom mít takový zmatek.

Když jste takový zdatný statistik, tak Vám jistě něco říká pojem relativní četnost a nad měřitelností četnosti homosexuality v populaci nemusíte moc dlouze uvažovat, že?

Jasně definovaný pojem
sysel, 12.11.2008 8:18

To je právě to, co nechápete Vy: norma je měřítko obecné. Při konkrétním použití je mluvčí povinen své měřítko ukázat, popsat, zdůvodnit a v odůvodněných případech rovněž obhájit. A to se neděje.

Příklad: kouření tabáku vykonává většina. Podle Vaší „definice“ normality je to tedy normální. Ve skutečnosti implicite předpokládáte, že se všichni ztotožňují s Vaší definicí „normy“. Těm, kdo si normu = měřítko definují jinak - za normovací kritérium budou považovat zdravotní prospěšnost - ta Vaše většina skončí v kvantilu (ve škatulce) mimo nornu.

Podsouváte mi snahu vnucovat mluvčím substituci normy. Prosím, pokuste si přečíst moje slova pozorněji. Já totiž naopak pisatele vyzývám, aby nesubstituovali mlhavou normou konkrétní kritéria. Tedy aby nemátli čtenáře tím, že své skutečné konkrétní měřítko (spravedlnost, četnost, prospěšnost ...) srabácky nahradí obecným pojmem normy, jejíž definici si ze studu nebo ze škodolibosti nechají pro sebe.

Věta: „V ústavu pro choromyslné jsou normální lidé nenormální.“ je použitelná jako puberťácký bonmot, hra se slovy, ale o názorech mluvčího nevypovídá nic použitelného.

Při Vašem svévolně zúženém použití normy se dostanete až k tomu, že ti, kteří se vymykají z četnostní normy jsou a priori „špatní“ (nenormální). To jsou z hlediska Gausova statistického rozdělení oba pětiprocentní kvantily s IQ pod 70 a nad 130. Takže tím se Vám ocitnou debilové a géniové v jednom pytli. :-)

A ještě prosím, vynechte i skryté urážky. Moji rodiče správně říkali „většina ostatních“, nikoliv pouze „většina“. Slovem většina se zaštiťuje obvykle ten, kdo se sám k té většině řadí. Ale já nemám potřebu se tulit k většině, když zřetelně vidím, že se nechová zdraví prospěšně. Takže si klidně dovolím být z Vašeho pohledu nenormální.

A víc už pro Vás opravdu nemohu udělat :-)

Odp2: Norma
Bára Š., 12.11.2008 0:07

nezlobte se, ale význam B je populací používán a rozhodně to není ve sporu s tím pojmem ;-) Takže nevím, o co se tu hádáte.

Odp3: Norma
Juras, 12.11.2008 12:17

Myslíte jako „Seš normální?!“.

Ano, to je přesně případ b), ale ono je to v podstatě totéž. Ohodnocení funkčnosti znamená, jak má fungovat zdravý mozek. Když Vám někdo řekne, že nejste normální, tak má na mysli, že Váš mozek nefunguje normálně a tedy že není zdravý. Normální funkce mozku je to, jak se chová zdravý mozek. A tak se chovají všechny zdravé mozky, i kdyby většina lidí nebyla v tomto směru normální.

Odp4: Norma
Bára Š., 12.11.2008 15:49

Zcela Vám rozumím a líbí se mi, že jdete k jádru pojmu...ale snad jsme si to už vyjasnili a tak nějak se i shodli:-):-) Takže vzhůru k homosexualitě :-D

Odp4: Norma
Tlapka, 24.2.2009 15:31

Zdravý mozek nemusí být ještě normální, stejně jako krátká zdravá noha.

Odp5: Norma
Juras, 24.2.2009 15:41

Krátká zdravá noha není normální? Proč? Mě nohu mých dětí připadají normální a v porovnání s mými jsou velmi krátké. CHtělas tlapko napsat, že není normální mít jednu nohu kratší než druhou? Nebo že není normální, aby dospělec měl nohu stejně dlouhou jako půlčík? S tím by se dalo souhlasit.

Odp2: Norma
Tlapka, 24.2.2009 15:29

To normování zavání komunismem. Kdyby bylo všechno normální tak by nebyla žádná legrace ani dobrodružství,

Odp: Norma
Juras, 11.11.2008 22:21

Jinak ale Vás musím pochválit, máte pravdu, že se tu komentátoři zaštiťují termíny, jejichž význam je jim utajen. A za velký přínos považuji, že jste ve stejném příspěvku přinesl i podpůrný argument :-) Děkuji

Odp2: Pohlavní úchylky
Redsan, 11.11.2008 10:49

:-) Umíte nádherně používat termíny kterejm asi málokdo rozumí. K té homosexualitě, samozřejmě že normální není,je to nenormální věc, jde především o akt rozmnožovací a dva samci se mezi sebou nikdy nerozmnoží,prostě je to nenormální,proti přírodě.At si homosexuálové dělají co chtějí (v mezích zákona), žádná diskriminace apod.Ovšem vychovávat děti společně to už asi nebude dobrý,dítě bezpochyby za ta léta pobytu s nima odchytí určitý manýry.

Odp3: Pohlavní úchylky
Bára Š., 11.11.2008 10:55

doufám, že někdo (možná já) zvěřejní nějakou studii ze zemí, kde již homosexuální páry vychovávají děti. Do té doby nevím, kde berete, že děti mohou „chytat nějaké manýry.“ Navíc, zvláštní, že to neplatí ani naopak - homosexuálové nemohou chytat manýry od svých heterosexuálních rodičů.

Sex je nenormální, pokud nevede k početí?? ;-) Resp leda pro některé církve, jež ovšem zakazují i antikoncepci.

Odp4: Pohlavní úchylky
Redsan, 11.11.2008 11:30

Tak za prvé,věřte tomu že prostředí značně ovlivnuje povahu člověka a nejen člověka, platí to i o zvířatech,né nadarmo se říká jakej pán takovej pes,platí to dokonale.A nevkládejte mi prosím do úst něco co jsem neřekl,že sex je nenormální pokud nevede k početí,řekl jsem jen že homosexualita neni normální,jak si ovšem dva homosexuálové naloží se sexem je jejich věc,ale nedělejme z nenormální věci věc normální.Já jim neupírám právo na svobodný a plnohodnotný život ale kam to jednou dospěje pokud se bude tvrdit že homosexualita je normální je hodně rizikový.Možná že za 100 let se budou v módě večrní dýchánky ,kdy bude in souložení se stejným pohlavím. Uvědomte si toto,kam až to může vést. U mně to prostě normální věc neni.

Odp5: Pohlavní úchylky
Bára Š., 11.11.2008 11:42

Tak zaprvé, cituji teď vás „je to nenormální věc, jde především o akt rozmnožovací a dva samci se mezi sebou nikdy nerozmnoží.“

Za druhé, prostředí ovlivňuje povahu člověka, to bezesporu, jsou ale věci neovlivnitelné. Například pohlaví člověka (fyzické nebo mentální, nepořítám lékařské zákroky), výška člověka, úroveň jeho metabolismu, barva jeho kůže a tvar ruky. Jak víte, kam náleží homosexualita? Vzhledem k odlišným strukturám mozku homosexuálů a heterosexuáloů (mimo jiné) se vědci domnívají, že jde o vlastnost vrozenou. To je argument, který má váhu. Jaký přinesete vy?

Večírky, kde je in souložit se stejným pohlavím jistě probíhají i teď...a co? Jsou in i jiné večírky, kde je zase prima zasouložit si s pohlavím opačným. Každý dle svého gusta, dokud někomu neubližuje.

No a co se týče dětí, není dokázáno, že by výchova ovlivňovala sexuální orientaci (výzkumy najdu, až budu mít čas). A pro dítě je mnohem lepší vyrůstat u dvou lidí, než v chladném nemocničně vypadajícím ústavu, kde vychovatelky za almužnu dělají dvanáctky a pak se nerozpakují svým svěřencům říkat (a ne v afektu( „krávo.“ Vlastní zkušenost

Odp6: Pohlavní úchylky
Redsan, 11.11.2008 11:55

Je tam slůvko především,nikoliv pouze :-) a nemůžete přece chtít porovnávat ovlivnění člověka prostředím (duševně) s neovlivnitelností pohlavní nebo fyzickou,to je přece nemožný.Bavíme se o ovlivnění člověka ve smyslu povahových vlastnostní a tam je to podle mě docela krutý pro to dítě.No nechtěl bych se dožít toho aby to bylo považovaný za zcela normální věc a vznikla novodobá Sodoma Gomora .A to jistě vznikne,jestli to budem brát a naučíme se tak uvažovat že jde o normál. Výchovou tito jedinci jistě neovlivní sexuální orientaci dítěte,to s váma souhlasim, ale dovedete si představit že by jste byla vychována dvěma otci a žádnou mámou ?

Odp7: Pohlavní úchylky
Bára Š., 11.11.2008 18:08

Proč bych nemohla porovnávat duševní ovlivnitelnost s tou fyzickou? A jak vy víte, jestli homosexualita je záležitost duševní, nebo fyzická?

Jinak si určitě dovedu představit, že bych byla vychovávána tak, jak popisujete. Ale to není relevantní.

V podsatě tady naznačujete, že pokud budeme brát homosexualitu bez negativní kritiky, budeme nemorální :-D No, tak do toho se asi pouštět nebudu, morálku máme každý někde jinde

Odp8: Pohlavní úchylky
Redsan, 12.11.2008 8:44

:-D Protože ta přece ovlivnit nejde,(tedy ve smyslu výchovy),duševní ano :-) No a že by homosexualita byla záležitost fyzická,úsměvné :-) .Krásně si umíte položit otázku a hned si na ní odpovědět :-)¨,jen tak dál ,zdar. :-)

Odp6: Pohlavní úchylky
Vlastimil Čech, 11.11.2008 12:52

Je-li homoušství či lesbismus, paní Báro, nějak zakomponováno přímo v mozku, jak píšete, jak potom zdůvodníte obecný jev ku příkladu ve věznicích? Mám pár známých ve věznici zaměstnaných a třebaže nedělali žádný oficielní výzkum, jejich letité zkušenosti říkají, že zjevně mnozí (a mnohé- abychom byli genderově korektní) „zbuzní“ (jak tady kdosi vtipně a stručně jev popsal)... to si opravdu myslíte, že jim ve věznici miklíkují s mozkem? A taky si myslíte, že děti nenapodobují své rodiče nebo vychovatele? Že jejich chování a vztahy nepřebírají jako vzor pro své budoucí jednání? Opravdu si to myslíte? Přečtete si něco základního o výchově dětí a jejich psychologii.

Odp7: Pohlavní úchylky
Tomik, 11.11.2008 14:22

Clovek nezbuzni, tady se nabizi otazka, zda vubec existuje cistokrevny Heterosexual a jaky je jeho vyznam?!
Tady vidite co s vami dela Vychova a to jste asi nemnel dva tatinky, nebo tri maminky?! (Jako, ze dobri rodice se nedaji patentovat, protoze se nekdo tak dokonaly tezko hleda).
Kdyz mi rodice a vetsina lidi bude tvrdit po cely zivot, ze ma jablko tvar jehlanu, pokud jsem samostatne myslici clovek a nenecham se ovlivnovat tak mi automaticky dojde, ze tam neco nesedi a zacnu se o to zajimat.
Kdyz zacne clovek delat hranice tam, kde je to prirozene, nahazi na to par Krizu spleteny z predsudku vlastni cerne diry nevedomosti, tak se Priroda ozve, je to jako pokusit se na teto planete obelstit gravitaci, tim, ze nad sebe vyhodite zeleznou kulicku, at delate co delate vyse a vyse stejne se vrati a pokud ji nezvladate chytit, tak vas muze trefit do hlavy a to Vas co jste z Homosexuality tak rozcarovani ocividne bude bolet, boli, bolelo.

Odp8: Pohlavní úchylky
Yardasan, 13.11.2008 23:04

Myslím si, že nikdo nechce nikomu dělat žádný hranice. Ale od přírody homosexuálové nemají šanci si udělat děti, tak nechápu, proč bychom jim je měli svěřovat do péče - je to proti přírodě. Registrované partnerství je k ničemu. Už před tím nikomu nikdo nebránil, aby spolu mohli žít, dědit, či vyřizovat potřebné záležitosti na základě plné moci. Pokud je v ústavě základem státu rodina, pak je to i protiústavní a registrované partnerství je jen formalita pro sebezviditelnění, už i podle počtu jejich uzavření. S pozdravem jK.

Odp9: Pohlavní úchylky
Vlastimil Čech, 14.11.2008 10:03

Nic než naprostý souhlas, pane Yardasane !

Odp9: Pohlavní úchylky
Ren, 31.5.2010 13:03

Naprostá hloupost, píšete tady že někdo kdo nemůže mít děti je nemůže vychovávat, ale homosexuální jedinci jsou tu právě od toho aby se starali o potomstvo, stejně jako u zvířat, myslím, že to bylo konkrétně u lvů, bylo prokázáno že jedinci, jež vykazují homosexuální nebo asexuální chování, se starají o mláďata svých příbuzných, když rodiče nemají čas. To je zařízené přírodou nikoli proti ni! To co píšete o registrovaném partnerství je už opravdu jen bohapustý blábol!

Odp10: Pohlavní úchylky
tlapka, 31.5.2010 18:14

Máte pravdu, v „normálních rodinách“ se dějí všelijaké věci a nakonec se tahají při rozvodu o dítě.

Odp9: Pohlavní úchylky
Nomen Nescio, 15.3.2012 14:36

S tou protiústavností má pravdu, ale jinak je to populismus politických stran. Je-li někdo buzik nebo lesba je zcela soukromá věc, a kdo nezkusil, tak ať do toho nemluví, heslo je utraque.

Odp8: Pohlavní úchylky
robert poslusny, 12.2.2010 15:31

ja jsem homosexual a ze svym partnerem vychovavame dite.davame mu vic nez lecktere heterosexualni pary.jsme pro neho pravy vzor rodiny.kde i dva muzi mu daji lasku a spravny krok do zivota.

Odp7: Pohlavní úchylky
Bára Š., 11.11.2008 18:15

Za prvé, nejsem vdaná (to jen, kdybyste mě chtěl nějak oslovovat).

za druhé,o psychologii jsme toho přečetla mnohem víc, troufám si tvrdit ;-) Tak nějak to po nás ve škole chtějí. Samozřejmě homosexualita neznamená POUZE sex s opačným pohlavím. Leckdo, zvláště ženy, za svůj život zkusily sex s kamarádkou, v období puberty (některé mé kamarádky) a rozhodně je nemohu označit za lesby, protože okamžik experimentování vystřídalo harmonické manželství. Stejně tak není heterosexuál někdo, kdo spí s opačným pohlavím (protože se nechce přijmout takový, jaký je, necce to přiznat okolí a co já vím). A konečně není homosexuálem chlap, který má jaksi své pudy a jediný možný objekt, na jakém je uspokojit ;-) Ale kdybyste před něj postavil ženskou, hádejte, co by tak udělal.

Jinak základem vztahu je jistá přitažlivost, pudovost. Rozhodně ne „naučené“ chování. Nebo vy snad víte o někom, kdo by se „naučil“ svoji orientaci?

Odp8: Pohlavní úchylky
Vlastimil Čech, 11.11.2008 21:30

Nu, tedy slečno, tu se domluviti nemůžeme. Ze samého názvu úchylkáře „homosexuál“ vyplývá, že se jedná o člověka, který má sex se stejným (homo..) pohlavím... zde není třeba žádných jiných definicí, neboť sám název této deviace je definicí. Tvrdí-li někdo něco jiného, pak se za tímto rádoby-odborným tvrzením skrývá zjevně jakýsi účel... snad svou vlastní zvrhlost pohlavní nějak omluvit, či zdůvodnit.
Pokud se týká výchovy dětí devianty a Vašeho studia psychologie, které zmiňujete, prosím Vás o jednoznačné a jasné vyjádření: Ve škole Vás učí, že děti své rodiče, vychovatele, pěstouny nenapodobují, že jim tito nejsou vzorem a příkladem? Učí Vás dále, že děti, které posléze dospějí a žijí samostatný život neopakují vzorce chování, které viděli u svých pěstounů? To Vás ve škole učí, slečno Báro? A ve které?

Odp9: Pohlavní úchylky
Bára Š., 12.11.2008 0:08

Ano, učí nás, že nenapodobují homosexualitu :-D Nakolik je to papouškování a nakolik můj názor, to si udělejte představu vy sám

Odp10: Pohlavní úchylky
Juras, 12.11.2008 0:25

Nenapodobují homosexualitu, ale vzorce chování, které vidí doma. Nepřipadá jim divné, když se osoby stejného pohlaví třeba drží za ruku. To heterosexuální osoby stejného pohlaví obvykle nedělají. Jak na takovéto projevy náklonnosti mohou reagovat heterosexuálně zaměření spolužáci? Kdo je v kolektivu nejpravděpodobnější obětí šikany? Sakra jste psycholog, tak proč Vás musíme my laici poučovat? :-)

Odp11: Pohlavní úchylky
Tomik, 12.11.2008 0:51

To by mne zajimalo, jak by jste chtel tento nazor prosadit treba, za doby Alexandra Velikeho.

Odp12: Pohlavní úchylky
Juras, 12.11.2008 1:07

Jaký názor? Že to v životě mají horší lidé, kteří se svému okolí jeví jako „divní“? Jak bych to mohl chtít prosadit? To je jenom popis skutečnosti - tak to funguje. Nechápu Vás.

Odp13: Pohlavní úchylky
Tomik, 12.11.2008 10:21

„Jak na takovéto projevy náklonnosti mohou reagovat heterosexuálně zaměření spolužáci? Kdo je v kolektivu nejpravděpodobnější obětí šikany?“
Jde mi o to v jake dobe vlastne zijeme, kdyz se musime znovu naucit tolerovat neco, co tady jiz bylo a pak prijdou zase nejaci s Krizem a muzem zacit od zacatku.

Odp14: Pohlavní úchylky
Juras, 12.11.2008 10:38

Ten koloběh nikdy neskončí. Etické principy se mění, mravní hodnoty a morálka také. Podívejte, co se dnes děje. Všude porno, krev, násilí, ve filmech taková zvěrstva, která se v reálu nikdy neděla a dít nebudou... Koho by to před třiceti lety napadlo? Pokud nepřijde nějaký zásah shůry jako ve staré Sodomě a situace se bude dál stupňovat, lidi sami toho začnou mít dost a začnou zase utahovat. Tak to jde pořád dokola. To bylo k toleranci.

S těmi spolužáky to není ani tak o toleranci jako o tom, že šikana je přirozený jev (nejde se toho zbavit, vždycky je v populaci určité procento grázlů a násilníků, kteří strhnou ostatní) a vyberou si vždycky ty co se nejvíc odlišují.

Odp13: Pohlavní úchylky
Bára Š., 12.11.2008 11:08

ano, nepopírám, že to mají horší lidé, co se liší. To ale není důvod, zvláště v dnešní společnosti, v sobě něco potlačovat, přetvařovat se, nebo dokonce naruby obrátit svoji orientaci a doživotně nad sebou vyřknout ortel neštěstí.

A pokud nějakému dítěti nebude připadat divné, že se dva chlapi drží za ruku, je to jedině dobře:-)

Odp14: Pohlavní úchylky
Juras, 12.11.2008 16:40

„A pokud nějakému dítěti nebude připadat divné, že se dva chlapi drží za ruku, je to jedině dobře:-)

To je možná dobře, ale dítěti to může přivodit problémy, které by jinak nemělo. Pohladí kamaráda a rázem se po celé škole roznese, že je přihřátej, stanne se terčem posměchu... Víte, jak děti umí být kruté? Co vyroste z dítěte, které má po celé své dětství depky a traumata?

Odp15: Pohlavní úchylky
Bára Š., 12.11.2008 18:39

No, stejně tak byste si mohl říkat „ach, když moje dítět nebude mít tašku Adidas, všichni se mu budou smát. Když ho nevezmu na ten film s Arniem, bude pro posměch, když nebude opakovat to, co si myslí stádo, nebude mít kamarády...“

No, nebude to mít lehké. Ale všechno má své výhody a nevýhody. Být sám sebou znamená mít méně přátel - dle mého ale o to kvalitnějších.

Odp10: Pohlavní úchylky
Juras, 12.11.2008 0:31

Ještě bych trochu rozvedl myšlenku - homosexuálové to sice mají v životě horší než heterosexuálové , ale dítě vychovávané homosexuály to patrně bude mít v životě ještě horší než homosexuál. Homosexuál totiž sám ví, že je jiný, je zvyklý od doby, kdy si svoji orientaci uvědomí (předpokládám tedy v pubertě), přizpůsobit svoje chování reakcím okolí. Ale dítě, které má „divné“ návyky (viz můj předchozí příspěvek) už odmala, si není vědomo, proč okolí považuje jeho chování za nepatřičné. Tím pádem je bezbranné, může se stát terčem úsměšků a ústrků, aniž by chápalo proč.

Odp11: Pohlavní úchylky
Bára Š., 12.11.2008 11:09

a jaké jako návyky? Myslíte si, že heterosexuální dítě se budu věšet na osoby stejného pohlaví?:-D

Odp12: Pohlavní úchylky
Juras, 12.11.2008 16:30

Třeba. Nebo dá své mamince(muži) na ulici pusu.

Odp13: Pohlavní úchylky
Bára Š., 12.11.2008 19:32

A? :-) Jestli narážíte na to, že bude jiné, když si bude vykračovat se dvěma tatínky, tak viz příspěvek výše

Odp14: Pohlavní úchylky
Janacz, 19.11.2008 15:21

hodně dětí mají více maminek a tatínků po něolikaterých rozvodech heterosesuálů.

Odp11: Pohlavní úchylky
Flo, 12.6.2012 13:07

dnes už mezi námi několik let fungují páry (hlavně lesbické), které děti vychovávají.. mají je z předchozích manželství nebo požádaly o sperma kamarády, atd... proč Vám to ale píšu... toto všechno čeho se bojíte, už dávno běží... a Vaše obavy se nenaplnily... moje klegyně z práce vychovává s přítelkyní dceru. holčička je moc šikovná, ve školce oblíbená a je zamilovaná do svého spolužáka... ona má dvě maminky, jiná spolužačka jenom babičku, protože se nani rodiče vysrali, spolužák tatínka, protože maminka umřela. dnešní děti to opravdu neřeší.. to řeší pouze dospělí a zbytečně, „protože už to začalo“. a funguje to

Odp9: Pohlavní úchylky
Flo, 12.6.2012 13:37

domnívám se (možná mylně a romanticky), že sex je logickým vyustěním lásky... něco, co se zrodí (nebo podle by mělo) z citu... proto se také raději nenazývám homosexuální ženou, ale lesbou. a především psychicky a citově se cítím být lesbou... to všechno ostaní, tělěsné je vyustění tohoto vztahu a citu. máte pravdu, že spousta věcí je naučeným od rodiny. ale.. moji rodiče jsou hetero. často jsem se viděla obejmout se a dát si pusu. i ve svých 60 letech chodí na ulici za ruku. jsem za ně šťastná... ale napodobovat je nebudu, nejde to, necítím to tak...

Odp7: Pohlavní úchylky
Janacz, 19.11.2008 15:19

obecný jev ve věznici je spojen s povahou zločinců a jejich citovým vybavením. Nemá to co dělat s běžnou homosexualitou.

Odp7: Pohlavní úchylky
Tomíííno, 22.11.2008 20:48

No toto je s prominutím ten jeden z největších blábolů k této problematice. Je jasné, že ve veznicích dochází k homosexuálnímu chování, znovu podotýkám, k homosexuálnímu chování a to se odlišuje od homosexuální orientace jako takové. To, že mnozí, jak uvádítě „zbuzní“ je problém heterosexuální většiny, po té když mají dlouhou sexuální abstinenci, tak potom ano, podle sexuologů se takto mnozí pak sex. uspokojí. Homosexualita je geneticky daná již v prenatálním období, je mnoha lidem přeurčena, stejně tak jako může být i Vaše hypotetická bradavice na Vašem zadku:-))

Odp3: Pohlavní úchylky
HandaNaty, 11.6.2012 10:42

Manýry může odchytit i mezi mužem a ženou...Dítěti jistě prospěje harmonický vztah..ať už se jedná o homo nebo hetero pár..Co takový tatínek,který mlátí maminku (a nebo opačný případ..protože to také je..ne jen tak medializované,páč muži se stydí).to je normální...?Zneužívání a týrání dětí v hetero párech..je normální..?Tak proč by děti,které nikdo nechce...protože normální rodiče je odkopli..nebo je zneužívali a týrali..nemohli vychovávat homo páry,které dětem dají lásku a přívětivost....

Odp3: Pohlavní úchylky
Flo, 12.6.2012 12:58

jaký manýry??? mě vychovával šťastný a spokojený hetero pár a taky ve mě „nevyvolal“ potřebu najít si partnera opačného pohlaví... já se tak prostě narodila... stejně jako když mé dítě bude hetero, tak nebude cítit potřebu líbat nebo držet za ruku ženu... jenom proto, že jeho máma ano. Jsem šťastná, když vidím své rodiče se obejmout nebo si dát pusu, ale rozhodně to ve mě nerozněcuje pocity, že to musím dělat také (rozumějte - s nějakým mužem jako moje máma). prostě to nejde... to musí každý cítít, to nejde odkoukat!

Odp: Pohlavní úchylky
robert poslusny, 12.2.2010 15:29

ja jsem gey a razantne popiram ze je to zvrhle apodobne.to co pisete je urazlive.a arogantni.homosexualita je normalni jako heteraci.

Odp: Pohlavní úchylky
solun, 16.6.2013 14:20

Běžte se radši modlit, tento svět pro Vás není...

Odp2: Pohlavní úchylky
Zákys, 17.6.2013 9:33

„Když se dva mají rádi, tak na pohlaví nezáleží“, řekl ježek a slezl z kartáče.

Pochod rudých námořníků:
http://www.mp3tube.cz/hrej/zMYzyQWHf1I

... jóóó není nad revoluci, co se tváří jako evoluce

Jdem kladiva se srpy
žhavená hvězdami
roznésti dále do světa.
Tmám pěst rudých námořníků,
hlas nových průkopníků,
tyranů vládu rozmetá.

... pro znalce na Svíci je toto pokračování budící obdiv a respekt. Jsou přece k mání i budoucí univerzitní profesoři...

Lepší než kurva zrádná
je prdel kamaráda
ta sedne pěkně na ptáka

Hali hola, od lodi k lodi
my od prdele k prdelím jdem
a všechny hajzle sráče
klozety splachovače
po celé Zemi rozvinem.

To jsem si ulevil. Pachuť však zůstává.
Ale co. Hlavně že nevládnou komunisté a jsou banány.

At, uz je to jak chce, Ja vam rikam...
Tomik, 10.11.2008 22:20

At, uz je to jak chce, Ja vam rikam, kdyby heterosexualove svitily cervene, bisexualove modre a homosexualove zelene, tak by jste se divily na ulicich a ve vlastnich rodinach, jak jste vybarveni (pozor na zrcadlo). Tato civilizace se nikam nedostane, tak jako ty minule, pokud prijde nekdo zakomplexovany, strachy pocurany bude mit na cele vypaleny kriz, ci pul mesic atd.. hranice prede mnou, za mnou uplne Popelka a bude kazat, ze to a to je spatne. Pokud se lidi nenauci zit v Harmonii s ostatnimi, tak se budou vracet jako bumerang tam kde, uz byli. Opet opakuji, proc neco delat jednoduse, kdyz to jde slozite.
Ano potrefena husa nejvic kejha „Kejh, Kejhü“.

Odp: At, uz je to jak chce, Ja vam rikam...
Nomen Nescio, 15.3.2012 14:39

Až na to, že ta Hamonie nikdy nebude, tak má plnou pravdu.

Osobní dilema
Lipovan, 11.11.2008 8:13

V zaměstnání máme několik buzerantů. Podle toho, co jsem slyšel, se na sobě v průběhu let všichni vzájemně vystřídali. Jeden z nich to pravidelně zkouší na některé vybrané normální kolegy, včetně mě. Znáte to - narážky a výzvy jakoby žertem, ve skutečnosti jsou však míněny smrtelně vážně. A tady nastává moje dilema: když mu nepodržím, nedopouštím se tím moderního zločinu homofobie? Aby mě nakonec ještě nezatkli za rozvracení homosexuální republiky. Nejspíš bych mně to měl vysvětlit nějaký havlista, ti jsou na to odborníci...:-(

Odp: Osobní dilema
Tomik, 11.11.2008 12:19

Ohledne toho, ze to na vas zkousi narazkami, zertem a ve skutecnosti je to mineno smrtelne vazne.
Vetsina se to snazi skryt, uz jen, ze je znamo jak jsou cesi netolerantni, ale muze se to stat, to vsak povazuji v dnesni dobe za velmi riskantni, protoze inteligence neni rozdana podle sexualni orientace.
Ja mam zkusenost, ze na mne delaji narazky ti co se za heterosexualy povazuji, dokonce i po sexu, coz mi prijde opravdu dukaz nevyrovnanosti a nerikejte mi, ze jsem mnel stesti, ci to byla nahoda na takove typky narazit.
A ohledne „A tady nastává moje dilema: když mu nepodržím, nedopouštím se tím moderního zločinu homofobie? Aby mě nakonec ještě nezatkli za rozvracení homosexuální republiky. “
Nikdo vas heterosexualy do sexu se stejnym pohlavim nenuti, takze by bylo na miste se tak nechovat, to je dukaz toho, ze clovek po fyzicke strance tzv. dospely
je v 18 letech, ale po dusevni se toho ani dozit nemusi.

Odp: Osobní dilema
Juras, 11.11.2008 13:49

„když mu nepodržím, nedopouštím se tím moderního zločinu homofobie?“.

A když nepodržíš ženské, která Tě požádá, tak se dopustíš heterofobie ;-) :-) :-)

Odp2: Osobní dilema
vlasta, 11.11.2008 14:22

Pozor! V říši zvířat znamená homosexuální počínání akt nadřazenosti a nerad bych zacházel do hlubšího rozboru asi bych rospoutal diskuzi na úplně jiný téma.Jen by jsme si měli uvědomit že patříme do řádu primátů.a myslím že od toho by se naše úvahy měly odvíjet

Odp: Osobní dilema
robert poslusny, 12.2.2010 15:37

jak buzeranti!!!ja take neosocuju nikoho heterakem!!!!co pisete je urazejici rek bych velmi nekonvencni.bylo by dobre zdrzet se vulgarizmu.

Odp: Osobní dilema
HandaNaty, 11.6.2012 10:45

Tak se patrně cítíte jako ženy,které si neustále musí vyslechnout denně urážlivé a sprosté narážky od chlapů..to už jsme u povahy..protože ač hetero nebo homo..tisíc lidí..tisíc chování..zamyslete spíš nad podstatou vaší reakce..

Naspal jsem to už k jinému článku o...
merlinn, 11.11.2008 11:52

Naspal jsem to už k jinému článku o homosexualitě, bude jednodušší, když to jednoduše zkopíruji:

Bude to rok, či dva, co jsem náhodou na internetu narazil na článek o podivnému protestu homosexuálů, kteří demonstrovali za práva homosexuálních zvířat. Příjde Vám to směšné? Bilologové totiž prohlásili, že našli gen pro homosexuální chování u zvířat a přemýšlí nad léčbou, aby zvýšili produkceschopnost domácích zvířat. Nemyslím si, že vypnutí homosexuálního genu je tak jednoduchá záležitost. Může se jednat o desítky propojených genů, které mají navíc návaznost na vliv prostředí.

Jestli si to homosexuální zvířata strkají někam, to nevím a je mi to upřímě jedno, protože to není znakem homosexuality, ale sexuality jako takové. Např. u myší je takovéto sexuální chování normální, ale jakmile se objeví na blízku říjící samice, oba chlapíci se rychle přeorientují. Primátolog Robin Dunbar ve své knize mluví o chování trpastičích šimpanzů: „Dělají to s kdekým - ať jsou mladí, nebo staří, samci nebo samice - a neustále.“ Ale vraťme se k homosexualitě. Dědičná - tak jak jí známe od Darwina - samozřejmě není. Po kom by jí ty děti zdědili? To jenom dokládá poplatnost teorie sobeckého genu a novějších evolučních teorií. Evolučně žádoucí je, jelikož se dochovala v relativně stejnoměrném procentuálním zastoupení u lidí i zvířat (prokázáno asi u třista druhů ptáků a savců). Závěry italského týmu z university v Padově vedený Andreem Campeir-Cianem pojednávají o hypotéze, že gen pro homosexualitu u mužů naopak zvyšuje plodnost u žen. Nemyslím, že je to ten nejpádnější argument pro prospěšnost homosexuality, ale pro začátek si myslím, že se věda ubýrá správným směrem. Dříve se vědci báli zkoumat homosexualitu ze strachu, že sami budou homosexuály nazýváni. Velké tabu okolo homosexuality padlo až v nedávné době, ale jak je vidět podle některých příspěvků, stále žije mezi námi velké množství lidí, kteří se bojí jinakosti a možná nakažlivosti homosexuality.

Za tím si stojím. Článek „Homosexualita je černý mrak nad městem“ je jenom názor a tak bychom k němu měli přistupovat. Že dítě na 99 % „zbuzní“ - nad tím se můžeme jen pousmát, něco to vypovídá o pisatelovi inteligenci. Také jsem se setkal s obtěžováním ze strany „homoušů“, jeden se do mě dokonce romanticky zamiloval už na střední škole. Přesto nemám důvod k tomu, abych je odsuzoval. Něco jiného jsou názory, a něco jiného jsou fakta. Homosexualita není proti přírodě, jinak by tu nebyla. Nejdná se o nějakou úchylku, která vznikla v dnešní přetechnizované době, je tu odnepaměti a nejen u lidí, ale prakticky u všech druhů savců a ptáků. Každý desátý pár u tučňáků je homosexuální. Nikdy jste o tom neslyšeli? Asi protože to není populární téma...

Odp: Naspal jsem to už k jinému článku o...
Alfons, 6.2.2010 6:35

Je to normální, ale je mně na blití když vidím jak se homouši olizují. U mnoha lidí je tato reakce také normální. ;-) A není to reakce proti přírodě.

Odp2: Naspal jsem to už k jinému článku o...
iva, 6.2.2010 10:23

Já se ve dvaceti styděla na veřejnosti držet za ruku. Ale počkat s někým jsme se taky olizovala v parku. Tak nevím asi jak kde a jak kdy a jak s kým.

Odp3: Naspal jsem to už k jinému článku o...
Alfons, 7.2.2010 0:39

Hop na krávu a je tele není žádná romantika.;-)

Odp4: Naspal jsem to už k jinému článku o...
iva, 7.2.2010 10:01

to není, ale třeba člověk nemusí pořád hledat romantiku.

Odp5: Naspal jsem to už k jinému článku o...
Juras, 16.2.2010 16:21

Nemusí hledat romantiku. Může hledat romantika.

Odp2: Naspal jsem to už k jinému článku o...
merlinn, 7.2.2010 10:16

To asi každému „normálnímu“ člověku ;-)

Odp2: Naspal jsem to už k jinému článku o...
tlapka, 16.2.2010 15:24

Taky se Ali nemusíš dívat na všechno co se olizuje. ;-)

Odp3: Naspal jsem to už k jinému článku o...
Juras, 16.2.2010 16:20

Nemusí se jen dívat...

Odp2: Naspal jsem to už k jinému článku o...
HandaNaty, 11.6.2012 10:46

Tak se nedívej...mě je spíš na blití z ožralých feťáků..

Jako obvykle
sysel, 11.11.2008 17:14

se diskutuje mimo rámec příspěvku. Hádáte se jako malí jestli je homosexualita „normální“, vrozená či dokonce dědičná, ale zcela Vám uniká, to, co jsem napsal již v prvním komentáři: reagujete na dobře vymyšlenou manipulaci.

Na netu byste našli několik Davidů F., ale na SPŠE Plzeň ne. A i kdyby tam byl, už jen fakt, že byl právě takto hanlivý příspěvek vybrán k publikaci, je dokladem manipulace, když by se našlo jistě mnohem více kultivovaných názorů, které nesouhlasí s positivní diskriminací právě této, společnosti ničím neoplácející menšiny. Ale takové by mohly podepřít sebevědomí lidí, kteří jsou rovněž proti podpoře takovýchto soukromých aktivit. Rodina, naproti tomu, je velmi prospěšná společensko ekonomická formace, která, byť dnes živoří, přežila úspěšně mnoho společenských řádů i několik neřádů.

Ale hlavním důvodem pro publikování „názoru“ tak řečeného Davida F., (těm skutečným se omlouvám), je zahnat přirozeně uvažující lidi do ulity strachu, vyslovit svůj názor, protože by mohli být spojováni s tak pitomým sprosťákem jako je „DF“.

Homosexualita není nezákonná. Na tom se snad shodneme. A osobně si nepřeju, aby byla. Nevadí mi, pokud se gayové a lesbičky sdružují ve svých klubech, když si to platí. Dotěrný homosexuální loudil je mi stejně protivný, jako hárající popínavá žena. Ale myslím si, že mezi námi žijí lidé s mnohem vážnějšími handicapy, kteří „protěžování“ zdravými lidmi potřebují mnohem víc.

A ze všeho nejvíc si nepřeji, abych byl takto manipulativně ovlivňován prodejnými medii. Trvám na svém comming out: jsem heterosexuál a nehodlám se za to stydět!

Pozn.: Příspěvek upraven (jméno zkráceno)

Odp: Jako obvykle
Jana, 11.11.2008 17:41

Ne. Vy jste se nechal napálit. Jde skutečně jen o soutěž patnáctiletých studentíků. Berete to moc vážně.

Žijte v blahé nevědomosti, dokud to jde
sysel, 11.11.2008 19:45

já tyto praktiky viděl na vlastní oči plánovat a provádět, a proto jsem z médií odešel, byť jen jako údržbář počítačů. Viděl jsem tvorbu „náhodných“ anket na zakázku, které kompletně vyšly z jedné hlavy a jednoho pera.

Blesky, Dnesy, Lidovky i Spáje ... spoléhají na to, že je pohodlnější názory převzít než si je vytvářet. Manipulátoři mají dost finančních prostředků na zaplacení kvalifikovaných poradců všech možných profesí, ale jak je vidět, většinou se ani nemusejí moc utrácet.

Odp: Žijte v blahé nevědomosti, dokud to jde
ivana Kozárová, 5.2.2010 16:51

Máte pravdu. Manipulovat ,- to je meta sama o sobě. Podaří-li se zmanipulovat,netřeba mordovat. A přimět k uctívání - za to budou snad i korálky,zrcátka a dárky ouplně zadarmo...;-)

Odp2: Jako obvykle
HandaNaty, 11.6.2012 10:47

Někdy i články patnáctiletých bych se měli brát vážně..protože doba je taková..i děti berou zbraně do rukou..atd..

Příliš dlouho nám vštěpovali, že...
Tony, 11.11.2008 17:31

Příliš dlouho nám vštěpovali, že obrázek rodiny s tátou a mámou, je ten správný, což z nás učinilo netolerantní většinu, která si potřebuje ještě hodně dlouho zvykat.

To nám vštěpuje především příroda. :-) Nějak se mám pocit, že to tak má být. Vyrůstal jsem na vesnici a již v mládí jsem viděl mnoho zvířat, která měli styk. A nevím proč, ale z nějakého důvodu to byli vždy samec a samička...

Kdyby jsete si odpustila toto poslední souvětí, tak bych s vámi víceméně souhlasil.

:-) Myslím si že homosexualita je...
Yardasan, 11.11.2008 18:45

:-) Myslím si že homosexualita je normální, ale zvrácenost přírody, která spěje jedině k záhubě. Naštěstí pro normální lidi nemá tato menšina šanci se rozmnožit do nebezpečných rozměrů, narozdíl od nepřizpůsobivých menšin. Legalizací se dosáhne pouze věčné rivality a nepokojů, jelikož se s ní budeme střetávat otevřeně a pro „normálními“ lidmi nemůže být nikdy přijata, akceptována. Je to jako kočka s myší. Někde výše jsem četl, že když odmala někomu budeme vsugerovávat, že jablko má tvar jehlanu, tak že si utvoří úsudek sám, že to je koule...... dle mne je to blbost - naopak nám je vsugerováno, že je to koule. Když mi všichni vsugerují, že je to jehlan, tak to bude jehlan. Toto není o pocitech, ale o „názvosloví“. S pozdravem jK.

Odp: :-) Myslím si že homosexualita je...
Tomik, 11.11.2008 20:27

To bylo prirovnani ohledne ovlivnovani cirkvemi, skolou, statem, rodinou, spolecnosti- pokud mi nekdo tvrdi, ze jablko ma tvar jehlanu, snazim se i presto dopidit potvrzeni svym vlastnim rozumem, ne verit vsemu co mi kdo rekne, i kdyz to jsou vlastni rodice, tomu se pak rika mit vlastni nazor.

Odp2: :-) Myslím si že homosexualita je...
Yardasan, 12.11.2008 18:40

Já si jenom myslím, že to, že koule je koule dítě neví. To se mu postupně vštěpí rodinou a školou. To si vymysleli jen lidé, že tomuto tvaru budou říkat koule. Tato myšlenka mně napadla a iritovala v nesouladu s článkem. S pozdravem jK.

Odp3: :-) Myslím si že homosexualita je...
Bára Š., 12.11.2008 19:31

I kdyby se kouli říkalo trojuhelník, pořád bude kulatá :-D (i kdyby se kulatosti naopak říkalo trojúhelníkovatost)

Odp3: :-) Myslím si že homosexualita je...
Tomik, 12.11.2008 20:45

Vysvetlivky: Jablko=prirodni objekt
Jehlan=geometricky utvar, vymyslen lidmi

Vidim, ze ocividne neco nesedi, kdyz vim, cemu lide rikaji Jehlan a prisuzujiho ho k tvaru jablka.
Je to jako se divat v prirode jak co funguje, co to vubec je (samorozeznavani, poznavani) a pak se dostat mezi lidi a ti mi tvrdi neco zcela jineho (vliv systemu, strach vydat se proti vetru).
Prirovnavam tady Jablko=Hetero, homo, bi.
Jehlan=Hetero

Odp4: :-) Myslím si že homosexualita je...
Jana, 12.11.2008 21:05

No tohle teda neberu.
Jehlan lidi nevymysleli. Určitě v tomto tvaru existují v přírodě nějaké krystaly apod.
U vůbec. Je to debata o ničem. Můj táta by řekl o ho.ně.
Homosexualita existuje i u zvířat, tak co je teda přirozené?

Odp5: :-) Myslím si že homosexualita je...
Tomik, 12.11.2008 22:17

Ono je to jen prirovnani, samozrejme, ze Jehlan existuje treba Pyramida a ta treba v Egypte....(prominte).
Nebudu to vic rozvadet, i kdyz osobne by mne velice zajimalo co je ve tvaru jehlanu v prirode k videni? (Dukaz!!!)
Jsem rad, ze se toto tema, alespon tady stava uvolnenejsi a brano ne tak vazne z trosku jine strany.

Odp6: :-) Myslím si že homosexualita je...
Yardasan, 13.11.2008 21:21

Také mi to připadá jako debata o hovně. Jde mi o to, že pokud se narodíte, tak nevíte, že ten tvar se nazývá koule, to Vás teprve naučí ostatní lidé. Nejde o pud, ale o názvosloví. Stejně jako nevíte, že automobil je automobil, že židle je židle atdatdatd.................. S pozdravem jK.

Odp7: :-) Myslím si že homosexualita je...
Tomik, 13.11.2008 23:09

Ocividne jste opet po nekolikate i v teto diskuzi nepochopil o cem kdo pise, stale jen popichujete, ale vsude se najdou cerne ovce, Ja jsem taky jedna z nich, ale na uplne jine Planete.

Odp8: :-) Myslím si že homosexualita je...
Yardasan, 14.11.2008 17:09

Výborně, takže Vy jste se narodil už se základním vzděláním. :-) S pozdravem jK.

Odp9: :-) Myslím si že homosexualita je...
Tomik, 15.11.2008 14:03

Prominte, ale treba o gravitaci jsem vedel drive, nez jsem zacal ve skole navstevovat hodinu Fyziky, tam mi jen rekli jak to pojmenovali, atd..............

Odp10: :-) Myslím si že homosexualita je...
Yardasan, 16.11.2008 11:38

No sláva, :-) konečně jste na to přišel sám. Ale bohužel si to ani neuvědomujete, takže se stejně nikam nedostaneme. S pozdravem jK.

Sexuální harašení
Yardasan, 12.11.2008 18:48

Tak mne napadá (abych trochu zase rozvířil), že homosexuálové by měli mít svoje šatny. Jako mají páni a dámy. Mělo by se na ně vztahovat sexuální harašení. Je to stejné jako když se budu dívat upřeně na převlékající ženu; a ještě přitom pomlaskávat, popřípadě si schovávat ruce do rozkroku. Což takhle - neměli by vlastně mít i svoje toalety... nebo by stačilo aby chodili na dámský - Ále, jak je poznat? Neměli by mít na čele vytetovaný srdíčko? Je toho spoustu, co mne napadá díky jejich legalizaci, která podle mne byla a je úplně, úplně ZBYTEČNÁ. :-):-) S pozdravem jK.

Odp: Sexuální harašení
Bára Š., 12.11.2008 19:36

eh....na veřejnosti se převlékám asi tak jednou ta tři roky :-D

Nejsem si jistá, že by oddělené šatny byly vyžadovány dle nějakého zákona :-) Takže i tohle by bylo na provozovateli (klidně mě opravte) - zda bude mít jednu, dvě, nebo i deset šaten. A na vás, zda risknete, že vaše „vnady“ bude někdo okukovat.

Odp2: Sexuální harašení
Bára Š., 12.11.2008 19:40

tak dodatek: Je to upraveno nařízením vlády :-) Otázkou je, zda vás nebude okukovat i heterosexuální jedinec stejného pohlaví ;-) Z důvodů, které se mi tady nechtějí rozvádět, jistě na nějaké přijdete

Odp: Sexuální harašení
Alfons, 7.2.2010 0:43

Dělení lidí podle pohlaví je rasizmus. Rasa ženská a mužská???!!! To se musí odstranit. ;-)

Odp2: Sexuální harašení
Juras, 12.2.2010 15:37

To je jasný. Každý ví, že to nejsou odlišné rasy, ale druhy ;-)

Homosexualita není otázkou mravní...
Tomíííno, 13.11.2008 15:40

Homosexualita není otázkou mravní volby. Tu si člověk nevybírá. Já jsem také třeba gay a svůj dlouhotelý vztah k mýmu příteli bych nikdy neměnil. Jsem naprosto zdrav, v pohodě a jsem šťastný. Kéž by se i ostatní našli. Pěkný den všem.

Ještě ale přeci jen několik vět...
Tomíííno, 13.11.2008 16:03

Ještě ale přeci jen několik vět, protože si myslím, že každý člověk se má vyjadřovat k daným věcem, buďto že jim odborně rozumí a nebo se jich to konkrétně nějak dotýká. Jak jsem uvedl už minule. Jsem gay a vůbec se nepokládám za méněcenného, nemocného nebo dokonce za nějakého úchyla. Homosexualita už byla vyňata ze seznamu chorob a nemocí Mezinárodní světovou zdravotnickou organizací, takže opravdu není co léčit. Ledaže by měl homosexuál chřipku či zápal plic apod jako jiní:-). V první řadě jde o lidské city a, co s námi provádí chemická reakce když se zamilujem nemusím nějak zdůrazňovat. Všichni jste to určitě také prožili. Nikdy nemám ve zvyku někomu předhazovat svojí orientaci, protože se v první řadě prezentuju jako ČLOVĚK. Myslím, že lidé už dnes dávno vědí, že homosexualita je z odborného hlediska vyřešena. S tím ten problém není. A že by snad nebyla normální? No já nevím. Mám hodně přátel a tu a tam mi i někdo sdělí, že si s nikým nepopovídá o životě tak normálně jako se mnou:-). Otázky normativity ponechme raději stranou, protože to je termín, který je natolik zavádějící, že bychom nakonec dospěli k tomu, že by nejméně 90% z nás byla asi nenormální, protože každý člověk je tak nějak trochu v něčem nebo vzhledem k něčemu v menšině. Ať už v povahových rysech, barvi pleti, leváctví, albínství atd., tak ani sex. orientace není výjimkou. Pokuk mě takto Bůh uhnětl, učinil tak jako zvláštní znamení své pozornosti. Tmářům, podezíravcům a homofobům bych jen doporučil. Zkuste trochu někdy popřemýšlet v duchovní rovině, proč jsme odlišní. Má to svůj smysl a nic není náhodou. Jinak abych se vyjádřil k adopci. Nu, tak já o výchovu dítěte neusiluji, je to více spíše pro lesbické ženy. Ale jen v krátkosti. Přestaňme si namlouvat, že jedině ta heterosex. rodina je 100% příkladem pro mravní a zdravý vývoj dítěte. Tak tomu není.

Odp: Ještě ale přeci jen několik vět...
Alfons, 13.11.2008 16:20

Kyby homouši vychovávali kluka pak by v dospělosti, až by se seznámil s holkou strkal kladélko do zadku, protože to tak doma viděl a je to pro něho normální. Zatím se zde tento postřeh takticky neventiloval. A kdyby u homoušů vyrostla holka divila by se co po ní patner chce za anomálie. Přece dopředu nepatří, patří do zadku!!:-)

Odp2: Ještě ale přeci jen několik vět...
Tomíííno, 13.11.2008 18:14

Ale Afons...No tak. Už v Modré laguně oba zamilovaní věděli jak se mají mít milenci (kluk a holka) k sobě díky přírodním pudům. Homosexualita se nedá okoukat či naučit, ta je geneticky předpovězená. A jak jsi přišel na to, že když se mají dva kluci rádi, že provozují sex tím, že si ho strkají do análu?? Může to tak být, ale kdybys četl můj příspěvek pozorněji, zjistil bys, že homosexuální partnerství je hlavně o té citové náklonnosti. Prostě jsme víc jak kámoši a to je príma když se dva partneři na sebe mohou spolehnout. Kdyby to tak fungovalo u všech klasických heterosexuálních párech. Jinak je znám případ, kdy dvě lesbické ženy vychovávali dítě a to dítě bylo tak heterogenní, že by málem muselo pobuřovat i ty největší církevní puritány.

Odp3: Ještě ale přeci jen několik vět...
Tomíííno, 13.11.2008 18:16

Oprava: Ženy vychovávaly samozřejmě s tvrdým y:-))

Odp2: Ještě ale přeci jen několik vět...
merlinn, 13.11.2008 19:52

Ale, ale... to je taková hloupost, že se na to nedá nic říct :-)

Nechám raději promluvit jiné:
Dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Ale u vesmíru to není tak jisté (Albert Einstein)

A k celému nesmyslnému tematu:
Neodsuzuj druhého člověka, pokud jsi nestál na jeho místě. (Talmud)

Odp3: Ještě ale přeci jen několik vět...
Tomíííno, 13.11.2008 19:58

Přesně tak. Nikdo z nás není předurčen k tomu, aby jiné soudil:-)

Odp2: Ještě ale přeci jen několik vět...
HandaNaty, 11.6.2012 10:53

Nevím..ale inteligence se vytratila...že...Mám tři děti,a že bychom s manželem je zvali na divadelní představení do ložnice...Jestli vy ano..no pak jste úchyl...

Odp2: Ještě ale přeci jen několik vět...
Flo, 12.6.2012 13:19

Vy jste někdy viděl Vaše rodiče co si kam strkají??? já tedy ne... a ani mé dítě to neuvidí.. myslím, že „normální“ lidé, ať homo nebo hetero neukazují svým dětem své sexuální praktiky..

Odp: Ještě ale přeci jen několik vět...
Yardasan, 13.11.2008 21:26

Zloděj si také nemyslí, že je zloděj. Blbec si také nemyslí, že je blbec. Stejně jako homosexuál si nemyslí, že není nenormální. Ve většinové společnosti je homosexualita nenormálnost a žádné zákony nic nezmůžou. Menšinu většina může TOLEROVAT, ale nikdy ji nemůže UZNÁVAT. S pozdravem jK.

Odp2: Ještě ale přeci jen několik vět...
Tomíííno, 13.11.2008 22:13

Pokud chceš žít ve lži tak si v ní žij, pokud se ti nelíbí homosexuálové tak se na ně nedívej. Jedno je jasné. Homosexualita není otázkou normálu či nenormálu, ale homosexualita je variací k heterosexualitě. To jsou normální odborná fakta:-). Hezký večer.

Odp3: Ještě ale přeci jen několik vět...
Yardasan, 13.11.2008 22:46

Je úplně jedno, jak pojmenujete Vaše domněnky a Vaší víru. Výzkum ještě uzavřen nebyl, s dalšími poznatky může být všechno jinak. Pokud se mi nelíbí homosexualita, pak je to moje pravda. Pokud je nás víc, pak jste v menšině, kterou buď budeme tolerovat anebo jí dáme určitá práva, anebo ji můžeme zakázat - to je demokracie. Množste se a až Vás bude více, tak s tím můžete něco dělat. S pozdravem jK.

Odp4: Ještě ale přeci jen několik vět...
Tomíííno, 15.11.2008 11:07

Nic se nedá zakázat, co není v rozporu s Ústavou a s lidskými právy. A uznání jedinečné lidské identity je dokonce povinností a z historického hlediska i dluhem. Již se nepálí čarodějky na hranicích, již se nezabíjejí leváci, ženy mají už dávno volební právo, černoch se stal prvním prezidentem USA a sociální pokrok lidství pokračuje... Méně válek a více lidského cítění, méně egoismu a více solidarity a ohleduplnosti. Jedině takto bude náš svět lepším.:-)

Odp5: Ještě ale přeci jen několik vět...
Zákys, 12.6.2012 10:24

Boží prostoto... Tak schválně. Kdy to volební právo ženy dostaly ve Švýcarsku?

Odp4: Ještě ale přeci jen několik vět...
HandaNaty, 11.6.2012 10:55

Píšete o demokracii..a chcete něco zakázat..no zamyslete se nad sebou..Já si myslím,dle článků,že budete dosti zamindrákovaný muž..

Z psychologického hlediska by mělo mít...
Yardasan, 13.11.2008 22:35

Z psychologického hlediska by mělo mít každé dítě otce i matku. Je to tak normální od přírody. Pokud jeden z nich chybí, pak je to na vývoji dítěte poznat, že nepochází z fungující rodiny. Stejně jako je poznat dítě - jedináček. Nemyslím si, že bychom měli děti trestat tím, že je o to připravíme a že je uvrhneme bez jejich vědomí do menšin. Bez mateřské lásky a otcovské autority. Dítě, které s radostí poznává svět potřebuje znát z domova oba póly, nemůže mu je nikdy nahradit škola a kamarádi. Je třeba aby se dívalo na svět nepokřiveně a až dospěje k poznání, tak se samo rozhodne a zformuje. Je to stejné jako když fašisti dávali děti na převýchovu do německých rodin. ÚPLNĚ STEJNÉ! Jakým právem chcete rozhodovat za ně... S pozdravem jK.

Odp: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Tomíííno, 13.11.2008 23:13

Tak za prvé...Toto není téma o adopci dětí homo-páry, ale o rovnosti homosexuálů s heterosexuály. Jak jsem řekl, jde o citovou náklonnost ke stejnému pohlaví a ta už je zřejmá z té staré antiky, kdy dokonce takový homosexuální vztah např. učitele a žáka (jde stále jen o citovou rovinu) patřil k tehdejšímu společenskému bonmotu. Tak tomu bylo a je. Pokud nikdo svým jednáním jiného neohrožuje má plné právo být tím kým je. No a výtka typu jakože, jakým právem chtějí G/L lidé rozhodovat o dětech? Tak už dnes tito lidé mnohde takto děti již vychovávají. To jsou např. případy, kdy zkrátka po rozvodu heterosexuálních partnerů, kteří žili v manželství se jeden z nich rozhodne žít dále s partnerem stejného pohlaví protože zkrátka si uvědomí, že cítí jinak a soudy v takových případech řeší u koho dítě zůstane, aby životně nestrádalo. Herec Honza Musil je homík jako poleno, ale jako ještě totalitní mladík se oženil, protože se to bralo tak a nic jiného se nepřipouštělo. Co na tom, že pak tito lidé vlastně nebyli ani šťastní. Jeho dvě krásné dcery tehdy v jednom pořadu řekly, že jsou šťastné, že byly vychovávány právě H. Musilem a považují ho za bezvadnýho otce. Já bych také mohl vytknout jakým právem si mnoho heteráčů „vyrobí“ děti tzv. „na kuráž“ a zodpovědnost třeba mnohdy na nule. Jakým právem tito lidé předurčují své děti k výchově do dětských domovů apod. Pokud je např. matka narkomanka a otec notorický alkoholik jen sotva by si z takových rodičů jejich vlastní dítě vzalo příklad do života, aby nezůstaly nepokřivené. Znova teda opakuji, já osobně se svým přítelem touhu po výchově dítětě nemáme ( i když si na jednu stzranu říkám, že by bylo moc fajn mít na starý kolena někoho, kdo by mi mohl za poskytnutí tepla domova jednou být jako rodinný opatrovník na cestě konce života. Toto je také dosti psychologicky opomíjená věc). Ve světě je spíše častější výchova dětí lesbickými páry a ať chceme nebo nechceme i u nás se bude jednou řešit určité minimum tzv. rodičovských práv (tady jde zejména o to, když si jeden z partnerů do nového života sebou přivede svého biologického potomka). Není ani na závadu se třeba takového dítětě řekněmě ve 4 neno 6 letech zeptat u koho by se cítilo lépe nebo ve větším bezpečí. V samém závěru chci zdůraznit, že se neobávám toho, že by tradiční model ve výchově dětí vymizel. Určitě to bude i do budoucna prim. Tradiční rodina vždycky převáží v každém režimu i v každé době. Ale ona rodina je i ta, kde heterosexuální rodiče vychovávají svého biologicky zplozeného homosexuálního potomka. Pěkný den a více pokory:-)

Odp2: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Bára Š., 13.11.2008 23:49

Strašně moc se mi líbí Váš příspěvek...a vůbec ne jen kvůli tomu, že vyjadřujete můj názor. Fakt užasně podané :-)

Odp3: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Tomíííno, 13.11.2008 23:55

Děkuju za názor Báro. A příště mi můžeš tykati...:-) Jsem ještě poměrně hodně mladý:-)

Odp: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Tomik, 13.11.2008 23:21

Kolik lidi v dnesnim svete, bylo plnohodnotne vychovano Matkou i Otcem a ti splnovali dane podminky, to je snad ta nejmensi mensina na celickem svete, takova dokonalost je nenormalni (prominte, ale, zadne, ale).
Bud jste totalni Homosexual, ktery chce rozvirit diskuzi do urciteho smeru, nebo jste jedno jak stary podivin, ktery veri, ze v orisku jsou ukryty saty, samozrejme jsou i jine moznosti, ale patrite mezi vetsinu to vas snad uklidni (i kdyz).
Prominte beru to uz ironicky (pravda ve vtipu), vlastne jako ze zacatku, skrz.

Odp2: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Yardasan, 14.11.2008 16:55

Připadá mi to spíše jako střet generací. Vzhledem k Vašemu věku, respektive života neznalosti, se s tím nedá nic dělat. S pozdravem jK.

Odp3: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Tomíííno, 15.11.2008 9:37

Myslíte, že ve věku 25 let člověk neumí vyjádřit svůj pohled na svět? A co odborná veřejnost, která je třeba mnohde i starší než Vy a vztahy homosexuálů pokládají jako normální co se mezilidských vztahů týče. Inu někdo zůstane zabedněn i do konce svého života. Homosexuálové si svoje city nevybírají, ta je jim daná. A možná by se tmáři divili kolik homosexuálů vlastně svět obohatilo (Sofokles, Sokrates, Sapfó, Rimbaud, Wilde, Leonardo da Vinchi, Michelangelo a další.). Ne, nemám v úmyslu předhazovat někomu sex. orientaci. Konec konců většina se navzájem hodnotí podle jiných lidských vlastností a kvalit. Jen hlupák hodnotí lidi podle sex. orientace. Já jsem šťastnej, že ČR je průkopnicí v lidskoprávní rovině oproti zbytku bývalého východního bloku a že jsme přijali zákon o reg. partnerství. Je to obrovský symbol plného uznání a respektu. Je vidět, že jste nikoho takového v rodině neměl(a) a nejste s tímto tolik obeznámen(a). Každý má plné právo být tím kým je a nikdo nemá právo nikoho předělávat k obrazu svému:-). Já jsem své štěstí nalezl a nikdy bych neměnil;-). Přeji pěkný víkend.:-):-);-)

Odp4: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Olix, 15.11.2008 12:08

Je fajn, že ve věku svyých 25 let umíte vyjádřit svůj názor. Nicméně vyjádření: „odborná veřejnost, která je třeba mnohde i starší než Vy a vztahy homosexuálů pokládají jako normální co se mezilidských vztahů týče“ mi přijde docela přehnané." Respektuji homosexuály jako lidské jedince, ale nemohu se ztotožnit s jejich chováním. Nemyslím si, že homosexualita jako taková je v naší společnosti většinově přijatelná.

Odp5: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Tomíííno, 15.11.2008 12:45

Musím ale opět oponovat. Ne protože chci vnutit někomu jen tu jedinou svojí pravdu, ale proto, že Vaše reakce vychází z neznalosti samotné postaty homosexuality. Říkáte, že se neztotožňujete s homosexuálním chováním. Jenomže v tom je zakopán pes celé problematiky. Musíte rozlišit dvě podstatné věci: Homosexuální chování a homosexuální orientaci. Homosexuální orientace je ta, která je geneticky podmíněná a tito lidé takto žijí a cítí čistě od svých citů jako heterosexuálové. Ty také respektujete jak společně žijí, takže u hms. orientace je to totožné. Pokud se setkáte s homosexuálním chováním, pak to ale POZOR! už není problém rozených homosexuálů. Homosexuální chování provozují jen a jen heterosexuálové, kteří si z nějakých důvodů chtějí řekněme více zpestřit sex. život, třeba proto, že chtějí vyzkoušet jaké to je. To ale není problém homosexuálů:-) Takže pokud Vás homosex. chování pobuřuje je to věcí lidí z vaší většiny. Víte, někdy je podle mě problém už v tom slově „sexuál“:-(. Tehdy se slovo heterosexuál moc nepoužívalo, protože se automaticky bralo, že je to věc samozřejmá heterosex. většinová. Až když začala po revoluci osvěta (a skutečně šlo o renesanční osvětu, protože homosexuální citový vztahy v antice patřily k onomu společenskému bonmotu) tak se začal užívat termín ani totalitníkům ne neznámý, protože homosexualita je prostě stará co lidstvo samo. Jakmile se před 20 lety užilo výrazu homosexuál, inhed byla vřava, cože to ti „zvrhlíci“ vlastně provozují. A přitom podstatné části populace unikalo, že homosex. vztah není tak intenzivně založen na pohlavním sexu, jako je tomu u heterosexuálů. Je to tak. Homosexuální vztahy jsou si mnohde i vzácnější a harmonicky fungují. V tomto ohledu se mohou od nich( od nás) učit i heterosex. partneři. Víte pokud se v tomto životě nenarodíte jako homosexuál,pak nesuďte. Já se snažím vést diskusi na nějakých podložených a osvědčených podkladech. Rád diskutuju s lidmi na jiná témata o různých věcech a jde o to mít ten vhodný argument k oponentuře. Různé názory do života patří, ale promiňte, od pžedsudkářů vůči homosexualitě pořád chybí pádné argumenty, proč by měli být homosexuálové občané nějakého „druhého řádu“. Homosexualita je podle nezávislých průzkumů přijatelná jednoduše proto, protože lidé už mají informace a ze svého života z nás každý druhý nebo třetí ve svém okolí homosexuála zná, a soudí je ne proto že jsou jiné sex. orientace, ale jako lidi obecně. 72% lidí podporuje registrované partnerství(to jsou průzkumy, ne moje touha, prosím), protože ten zákon se netýká jen lidí, kterých se to týká přímo osobně, ale též jejich rodinných příslušníků, přátelů, příbuzných, kteří mohou prožít s nimi (s námi) ten cenný okamžik životního partnerství. ;-)

Odp6: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Olix, 15.11.2008 14:02

Pokud jste šťastný v tom, jak žijete, žijte si tak, to Vám nikdo nebere. Nikoho nesoudím, neodsuzuji, pouze nesouhlasím. Tak trochu mám dojem, jako by se naše společnost posouvala do jakési rozplizlé všeobjímající tolerance a docela se děsím toho, kdy se ve stejném duchu začne s obhajobou např. pedofilů. Znovu opakuji, nemám nic proti lidem - homosexuálům a jim podobným, nýbrž považuji toto chování za nepřirozené.

Odp7: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Tomíííno, 15.11.2008 14:58

Promiňte, ale to snad nemyslíte vážně:-(! Tak tuhle argumentaci jsem již ani nečekal a proto se divím, že se ještě dnes najdou tací, kteří homosexualitu srovnávají s pedofílií apod. Pedofílie není na stejné lodi s homosexualitou, protože pedofil si sex. vztah u dětí vynucuje, devalvuje morální vývoj dítěte. Dva dospělí homosexuálové, kteří k sobě najdou zalíbení spolu žijí dobrovolně a tedy i vzájemně přirozeně. V tom je ten podstatný rozdíl. Jsou podle Vás např. Zdeněk Troška, Honza Musil, Martina Navrátilová, Aleš Cibulka, Pavel Vítek, Václav Moravec nepřirození, že nejsou heteráči, ale lidé s odlišnou sex. orientací? Věc homosexuality není věcí mravní volby či módních výstřelků. Je to stejný lidský atribut jako je leváctví, temperament, albínství či barva očí. Takže v tomto ohledu nejde o nepřirozenost, ale přirozenou danost:-)

Odp8: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Bára Š., 15.11.2008 16:07

Ještě je „vtipné“, jak se skoro všechny argumenty proti homosexualitě opírají o sex - není to přirozené, nezplodí to potomky, je to amorální sexuální praktika srovnatelná se sexem s dítětem......asi nikomu nedošlo, že prvotní by měl být mezi dvěma lidmi citový vztah ;-)

Zvláštní, že skoro nikoho ani nenapadne ptát se „má někdo právo na to, mít druhého rád a žít s ním tak, jak by dva vzájemně se milující lidi chtěli?“ (např registrované partnerství) Předpokládám, že to by popřeli už zcela „zvláštní“ jedinci.

Tak kdo je dnes normální a kdo ne

Můj comming out
sysel, 26.11.2008 17:05

Díky za nahrávku, sl. Báro, my, totiž, co věříme zkostnatěle na pánaboha, žijeme vlastně vírou, která nám milovat bližního (bez udání pohlaví) ukládá jako povinost (Jan 13,34). Nikde však nestojí psáno, že by manželé či děti byli vícebližní a průvodčí ve vlaku méněbližní, případně zasypaný zemětřesením v Turecku dokonce snad jenom vzdálený. (Lukáš 10,25-37)

Ovšem akceptujeme i jednoznačná varování ohledně nepřirozených sexuálních praktik. (Leviticus 15,24 a 18,20-23) K odšroubování může v nouzi posloužit i nůž namísto šroubováku, ale jak velká nouze omlouvá očekávatelné poničení nože i šroubku? BTW ještě zde nezazněla otázka: je možné vést plnohodnotný život bez frustrace z nenaplňované pohlavní aktivity?

ad 72% souhlas - mě se nikdo neptal a je otázka, kolika lidem je to spíš jedno a kolik už je masivní mediální kampaní unaveno nebo dokonce vystrašeno a buď se bojí přiznat svůj skutečný názor, (aby nebyli osočováni nebo dokonce kriminalisováni), nebo se jen chtějí schovat mezi údajnou většinu. (Ještě jsem neslyšel, že by si někdo troufnul udělat průzkum pomocí tzv. korunového testu)

ad Sapfó - tato dáma si na lesbičku jen hrála, tak jak jí to přikazovala dobová móda, dobře věděla, že jí básně neuživí a jako kurtizána měla lepší zisky s předstíráním lesbické orientace :-) Obráceně to také funguje viz např. „Někdo to rád horké“ ;-) Znám i případ homosexuální aklamace jako úniku před plněním manželských poviností :-\

Tomíííííno ještě zapomněl ve svém nepřesném výčtu na katolického světce dona Boska, zakladatele řádu Saleziánů, který svou sex. orientaci obrátil ve prospěch chlapců bez domova. Za práva takového homosexuála páchat dobro budu ochotně bojovat :-)

Velmi zjímavá diskuse by se mohla rozvinout kolem manželství, zvláště po té, co bych ji rozvířil svým kontraversním názorem, že základem manželství není láska. Ta je totiž pouze podmínkou nutnou (pro nás katolíky viz výše), nikoli však postačijící :-)

Pokud se týče vrozenosti homosexuální orientace, je to velmi diskutabilní. Již zde zazněla celkem případná pochybnost o „dědičnosti“ (Je u každého „commingouta“ provedena falometrie?). Pro mnoho lidí se to stalo zaklínadlem, které má člověka osvobodit od vlastní zodopvědnosti. Nicméně ani důvodně diagnostikovaná vrozenost nevypovídá nic o normalitě nebo lépe o přirozenosti. Narodily se i děti s vrozeným rozštěpem patra, bez končetin, slepé atd. Jsou tedy normální nebo handikepované? I handikepovaný člověk může a často předčí „normální“ lidi nějakou svou schopností, často i jen obdivuhodnou vytrvalostí a odhodlaností. Kloubouk dolů. Ale zaplaťpánbů, že slepí nevolají po zrovnoprávění požadavkem vypíchnout oči ostatním, případně registrovného slepectví.

A pokud se mi chystáte položit obligátní otázku: „Proč musí tolik lidí trpět“ nabízím rovnou původní odpověď Ježíšovu: Jan 9,1-3

Pokoj Vám, snad jsem Vás moc nerozčílil.

Bez komentáře
Yardasan, 26.11.2008 17:26

;-) S pozdravem jK.

Odp: Můj comming out
Tomíííno, 27.11.2008 15:04

Homosexuální není handicapem vůči heterosexuálnímu, homosexuál totiž může prožít zrovna tak kvalitní vztah jako heterosexuál, tak tomu je, mnohdy i krásnější. Jinak rozlišujte homosex. chování a homosex. orientaci. To jsou dvě zásadně odlišné věci. Jinak když už tady vnášítě nádech toho křesťanství, či víry, pak víra je především věcí ducha a ne těla či sexu:-)

Odp2: Můj comming out
Olix, 28.11.2008 10:28

Pokud chcete mluvit o víře, tak víra se netýká „pouze“ ducha, nýbrž celého člověka. To, čemu člověk věří, se komplexně projeví v jeho životě.

Odp8: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Olix, 15.11.2008 16:26

No, čekala jsem, že se někdo ozve. Ovšem pokud byste dobře četl, zjistil byste, že homosexualitui nesrovnávám s pedofilií, pouze uvádím příklad toho, co se dříve považovalo v naší společnosti za nepřijatelné a nyní je tomu poněkud jinak... Pedofilie je dnes zavrženíhodná, obávám se však toho, že se časem najdou tací, kteří to budou vidět jinak... toť vše.

Odp9: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Bára Š., 15.11.2008 18:30

to je vážně nesmyslné srovnávání....nevím o nikom, kdo by schvaloval pedofilii....kromě (navíc ještě jen některých) pedofilů samých.

Na druhou stranu dříve bylo zcela jasné, že žena je hloupé stvoření, které nemůže studovat, volit a nemá dokonce způsobilost k právnímu jednání. Dříve bylo také zcela běžné, že lidu vládl jeden uzurpátor „z moci boží.“ To jsou některé věci, které se také změnily a dřív bývaly viděny jinak :-)

Takže si má asi člověk vybrat, co by mělo být viděno jinak a co ne, že?

Odp7: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Bára Š., 15.11.2008 16:02

Tedy....klidně se i zlobte ;-)
Jak můžete „nesouhlasit“ s chováním nějakého člověka, kterým naprosto neobtěžuje okolí? Můžeme se vám nelíbit, ale souhlas od vás nikdo nepotřebuje.

Srovnávat dva dospělé, kteří se mají rádi, se sexem s dítětem, které z toho jaksi nemůže mít rozum, takže se dá sotva mluvit o vztahu, ale spíše o zneužití....to je trochu přehnané. Mně se nelíbí spousta věcí, ae mám rozum a nepřirovnávám to ke zločinu ;-):-)

Odp8: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Olix, 15.11.2008 16:41

Chápu, že k tomu nikdo můj souhlas nepotřebuje, ale mám proto mlčet? Rozumím tomu, co říkáte, že tito lidé neubližují, neobtěžují své okolí, v tom s vámi souhlasím. Ale mají vliv na naší společnost a pokud vnímám tento vliv jako vliv nezdravý, nemohu neříci svůj názor. Znovu ale podotýkám, že takové lidi ani neodsuzuji, ani nekritizuji, pouze reaguji na jejich chování.

Odp9: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Tomíííno, 15.11.2008 16:58

Paní Olix. Legalizace pedofílie nehrozí, protože to je věc zcela mimo mísu. To do zkvalitňování mezilidských vztahů nepatří. Jen k výtce, že homosexuálové mají vliv na společnost. No a probůh..!Proč by neměli, když homosexuálové jsou součástí tradičních rodin. Ty se přeci rodí heterosex. rodičům. Navíc takový homosexuál - osobnost veřejného života či kulturního života může být vzorem pro ty, kteří mají se svým „coming outem“ ještě potíže. Homosexuálů nepřibývá, pouze se zvyšuje počet těch, kteří se k homosex. orientaci časem přihlásí, protože již nechtějí žít ve lži a v obavách co by tomu řeklo okolí. nesnažme se tady diskusi nasměrovat, že by homosexuálové nějak negativně ovlivňovali společnost. Tu může ovlivňovat zrovna tak i heterosexuální vetšina svým nezodpovědným přístupem k životu i vůči svým potomkům. Myslím, že ačkoli neodsuzujete tyto lidi, pořád ve Vás hlodá jakýsi červíček předsudků. Ale kdybyste poznala tyto lidi více, zjistila byste, že se absolutně vůbec v ničem od heteráčů neliší. Snad jen tím, že tím, že jich je míň si složiteji hledají protějšky, ale za to ty vztahy pak mnohdy bývají ve většině nad míru plnohodnotné. :-)

Odp9: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Tomíííno, 15.11.2008 17:27

Víte na jedné straně říkáte, že tyto lidi neodsuzujete, ale zároveň chcete vystupovat (nechcete mlčet) proti jejich chování. Tomu moc nerozimím... Homosexuální chování provozují heterosexuálové, zatímco homosex. orientace je vrozená lidská přirozená vlastnost. Jen tak jsem mrknul na Váš profil a v něm uvádíte, že mezi Vašimi zálibami je i víra. Výborně:-). Pak musíte vědět, že víra je věcí ducha a nikoli sex.orientace. Dále pak Vaše rodina. Věřím, že kdyby se Vám Váš synek či dcera jednou svěřil(a), že je jiné, že cítí jinak, musela byste ho (jí) přijmout takového jaký(ká) opravdu je. A věřte, že byste se nikdy nevyslovila o nich, že jejich působení ve společnosti je cosi nezdravého. To fakt ne!

Odp9: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Bára Š., 15.11.2008 18:26

Mohu vědět, v čem vidíte ten nezdravý vliv?

Odp10: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Olix, 15.11.2008 19:01

Považuji tradiční model rodiny za základ společnosti - otec, matka, děti. Nezdravý vliv vnímám v tom, že se zde - myšleno ve společnosti, předkládá model - homosexuální partnerství, který je více méně vyjíměčný, jako model přirozený.

Odp11: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Bára Š., 15.11.2008 19:27

nu a v čem že je ten nezdravý vliv spatřován? Stále nechápu....?

Mohla byste mi říci, co je zamýšleno tím negativním vlivem na heterosexuální partnerství?

Odp12: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Olix, 15.11.2008 19:47

Napsala jsem: „Ale mají vliv na naší společnost a pokud vnímám tento vliv jako vliv nezdravý...“ Homosexualita je model vztahu, který je dle mého názoru nepřirozený, výjimečný - myšleno jako výjimka. A pokud se z výjimky bude stanovovat další norma - rozličným způsobem, v tom vidím nezdravý vliv.

Odp13: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Bára Š., 15.11.2008 23:14

Stále jste mi neodpověděla na moji otázku....můžete být detailnější. Ptám se na příklad takového nezdravého vlivu.

Odp12: Z psychologického hlediska by mělo mít...
vlasta, 15.11.2008 20:33

Položme si otázku,když dospěje dítě z homovztahu nebude mít binec ve vlastní orientaci? Mnoho homosexuálů přiznalo, že svoji orientaci si utvrdili až v manželství ,protože norma pro ně byla někde jinde.Dopřejme těmto lidem důstojný život,ale plnohodnotné manželství to snad ne to je výsměch...

Odp13: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Bára Š., 15.11.2008 23:17

Pravděpodobně nebude, stejně jako ho nemají homosexuálové. Jak je vidět z vašeho příspěvku, orientace si jaksi našla je, nikoliv oni ji. Pokud někdo vstupuje do manželství a ví, že to s ním a heterosexuálním partnerstvím není tak žhavé, pak asi zvítězil tlak na „normálnost ;-)“ Mimochodem, i VÁŠ tlak.

Jinak copak byste těm lidem chtěla tedy odepřít? Například plné právo dědit po tom, s kým žiju v partnerském svazku x let? To může jen muž po ženě a žena po muži?;-)

Nejste korektní
Jan, 16.11.2008 1:52

Stále jen loudíte opovědi, pořádně je nečtete a jejich překroucené citace vyvracíte. A co hůře, autory nesouhlasných názorů zesměšňujete.

Což takhle jednou pro změnu jít s kůží na trh a napsat svůj názor? Například na to, co považujete za dospělost. Nebo se bojíte, že se pak někdo bude strefovat do Vás?

Ačkoliv se dle svého profilujete i jako znalec práva, máte někdy velmi mlhavé vědomosti: manžel/manželka po svém zesnulém manželovi/manželce nedědí, pouze pokud existovalo bezpodílové vlastnictví, zůstává mu/jí polovina majetku. Dědí pouze potomci v přímé linii - děti, vnuci. Pokud takových není nebo neexistuje závěť, majetek by měl „zdědit“ stát. Což se v případě, že žije pozůstalý manžel, nevykonává.

Dříve se majetek po pozůstalém „zakonservoval“ a hledal se dědic nebližší v pokrevní linii.

Vás bych nechtěl mít za studentku, protože si z vědění účelově vybíráte jen to co se Vám hodí. S takovou byste nemohla studovat ani jeden experimentální obor, protože zřejmě postrádáte základní přepoklad - apriorní ochotu, přijmout výsledek experimentu tak jak je.

Ale z diskusí vidím, že jste odradila už nejednoho pisatele, i když nepřesvědčila. Těžko je Vám to možno míti za zlé, protože jste vlastně produktem doby. A ta je velmi podobná padesátým létům. Lidé sice neumírají v koncentrácích, ale rozumné, nedejbože moudré názory jsou nevybíravými způsoby umlčovány.

Promiňte, že jsem se pokusil být k Vám upřímný.

Odp: Nejste korektní
Bára Š., 16.11.2008 10:39

:-) Tak za prvé...můj názor je snad úplně jasný, pokud není, tak pro jistotu tedy píšu, že stejně jako nejširší vědecká veřejnost, i já považuji homosexualitu za vrozenou, že každý má právo na sebeurčení a právo žít s kýmkoliv v registrovaném partnerství....a dále nemám vůbec nic proti adopci dětí, a to zvláště ne tam, kde se jedná o děti jednoho partnera v páru.

Neprofiluji se vůbec nijak, protože studuji právo v prvním ročníku. Vše, co jsem dosud citovala ze zákonů, byste si mohl najít na internetu i vy.

Jinak děkuji za upozornění, nicméně je to trochu bezpředmětné. Upozorňovala jsem na rozdíl mezi děděním v manželství a mezi tím, jak by to bylo, nebylo-li by registrovaného partneství.

Váš další názor? No, co k němu říci. Vybíráme si z vědění všichni. Někdy dokonce ani ne z toho vědění (pro někoho tady je homosexualita stále ještě „naučená“)

Co se týče mých experimentů, víte o nich houby...proto pro příště nekomentujte osobu nějakého diskutujícího.

Jinak se nemusíte omlouvat za upřímnost...a vaše další věty, naprosto beze smyslu (opravdu o mě nevíte ani ň), nechám raději být, nechci vás zesměšňovat.:-)

... a ještě k tomu
Jan, 18.11.2008 1:07

Vám nestojím za to, abyste si pořádně přečetla otázku a odpovídáte usilovně na to, nač jsem se neptal. Jestli Vám to nepřipadá dostatečně směšné, tak bych Vám moh' ještě udělat čulibrka.

ad nekomentujte osobu nějakého diskutujícího, bohužel jste to Vy, kdo soustavně polemisuje metodou caput canis. Když Vám nastavím zrcadlo, potrefeně se ozvete.

V matematice (ale jistě i ve vědě právní) nestačí jen znát nějaký výrok, ale je nutné i znát podmínky, za kterých platí. V tom má zde mnoho diskutujících značné reservy.

Je mi z těch planých plků smutno a málo jsem se zde nového dozvěděl o formě ani nemluvě. :-\

Odp: Nejste korektní
Bára Š., 16.11.2008 16:19

btw i v manželství samozřejmě má manžel svůj jaksi „soukromý majetek“ - ten pak samozřejmě dědí jeho polovička ;-)

Odp: Nejste korektní
Yardasan, 16.11.2008 16:52

Manžel(ka) a děti dědí rovným dílem. Pokud je závěť na manžela(ku), pak děti musí dědit minimálně polovinu svého zákonného podílu. Aby nedědili děti, museli by se soudně vydědit. Do dědictví se zpětně mouhou započítat i dřívější hodnotnější dary. S pozdravem jK.

Odp14: Z psychologického hlediska by mělo mít...
vlasta, 16.11.2008 17:44

Báro omyl,registrované partnerství ano.Ostatně žíjí li lidé ve společné domácnosti tak i podle dnešních zákonů jsou dědici.Ale zažíl jsem průšvih kdy jedna známá přistihla manžela v posteli s chlapem měla by jste ji slyšet! Manželství to by asi bylo moc.A navíc by v případě rozvodu nastolilo i rovnoprávnost v současném pohledu na manželství a v tom muži moc rovnoprávní nejsou.Poptejte se rozvedených mužů,

Odp15: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Bára Š., 16.11.2008 18:57

Teď vám nerozumím...protože manžel vaší kamarádky jí byl nevěrný, tak se nemají ženit?:-)

Taky nerozumím tomu o té rovnoprávnosti. Pravda, moc rozvedených lidí v mé rodině kupodivu není

Odp16: Z psychologického hlediska by mělo mít...
vlasta, 17.11.2008 8:30

Báro když je partner nevěrný dá se s tím ledaos dělat ale zjištění jiné orientace,přes to vlak nejede.Aco se týče rozvodů tam jsou ženy reletivně zvýhodňovány a víc chráněny.A kdyby se do zákona o manželství namontoval sňatek v tomto smyslu byla by to újma především pro ženy.Vysvětlím.nikdo se nepozastavuje nad tím že žena pečuje o děti a proto musí být rozumě zabezpečena(Byt,příjem....)pozajímejte se u nás existuje sdružení sdružení otců.Nepatřím k nim,ale prodlémům leckterých z nich rozumím, ale to je jiné téma... ale jak vidíte vše souvisí se vším.

Odp: Z psychologického hlediska by mělo mít...
Ivo, 24.4.2010 15:18

Dobrý den, v zásadě s Vámi souhlasím. Dítě musí mít otcovský i mateřský vzor. Já jsem taky gay, oženil jsem se, koncem 80. let to jinak nešlo, ale mám potíže s autoritou vůči dětem, jsem trochu slabý, nejsem bojový typ, jsem spíše domácký typ, autoritu převzala manželka. Je to tak správné? Bylo by bývalo lepší, kdybych se nebyl oženil a zůstal sám? Sám, vyřazený, vystrčený na okraj společnosti?

Nedělat z toho show
Jana, 15.11.2008 19:10

Homosexuální chování bylo a bude. A nejen u lidí. Zvířata to dělají taky. Většinou tedy ve stresu.
Znám pár homosexuálů, jsou to lidé jako ostatní. Zvlášť jednoho považuju za velmi dobrého kamaráda, který mi pomohl, když jsem byla na dně.
Ale nelíbí se mi, když je homosexualita oslavována různými pochody atd. Není to podle mě nic, nad čím je třeba se radovat.

Odp: Nedělat z toho show
Bára Š., 15.11.2008 19:28

to v podstatě souhlasím....když vidím ty směšné věci, kterými se chtějí mladí homosexuálové prezentovat, tka vážně nechápu, proč volí zrovna tuhle cestu ;-)

Odp: Nedělat z toho show
Tomíííno, 15.11.2008 19:34

Ano mnohde si gayové a lesbičky pořádají tzv. průvody hrdosti a oslavují je stejně jako heterosexuálové oslavují karneval v Riu de Janeru například. A to je špatně? Já například jako gay také nejsem zrovna na veřejné předvádění, ale každá menšina má právo se svobodně projevovat. Ženy také před několika desítkami lety musely demonstrovat za větší rovnost a uznání ve společnosti, stejně tak černoši za Luthera Kinga v USA se museli radikalizovat, aby byli plnohodnotnými občany. Odbory také pořádají průvody za lepší sociální práva pro statisíce zaměstnanců. Zkrátka jedna velká společnost je tvořena nepřeberným množstvím minorit. Každý z nás je vzhledem k něčemu v menšině. Takže menšiny se navzájem obohacujou a k tomu může být jen Svět lepším:-)

Odp2: Nedělat z toho show
Bára Š., 15.11.2008 23:20

no, to je pravda....ale zrovna prezentování NĚKTERÝCH homosexuálů na NĚKTERÝCH akcích není moc důstojná, ne? To pak zase JINÍ homosexuálové dost těžce bojují za právo osvojit dítě :-(

Jináč Jana tu správně zmínila, že se...
Tomíííno, 15.11.2008 19:47

Jináč Jana tu správně zmínila, že se vyskytuje homosexuální vazba i u zvířat. Tak tomu je. Ikdyž je to záležitost možná více pudová než-li citová jako u lidí. Ale možná zvířata mohou také projevovat city. Je zajímavé, že homosexualita byla často objevena u delfímů, tučňáků - tedy tvorů dost inteligentních. Zkrátka svět není monogamní a je to jeho nějaký záměr.

Odp: Jináč Jana tu správně zmínila, že se...
vlasta, 17.11.2008 8:39

Existuje vědní obor který se nazývá Etologie a ta vysvětluje toto chování,ve světě zvířat žijících ve společenstvích má úúúplně jiný význam,už jsem to tady jednou psal.A kdyby jsme tuto debatu více rozvedli,bylo by to jiné téma

Podle mého názoru je homosexualita...
Karel, 16.11.2008 0:34

Podle mého názoru je homosexualita stejná deviace jako pedofilie,zoofilie,nekrofilie,.... Prostě je to nepřirozené využívání sexuálního pudu který má primárně sloužit k rozmnožování a k udržení rodiny.Argumenty že homosexualita se vyskytuje i u zvířat tudíž je normální jsou demagogocké.I u zvířat se jedná o poruchu,stejně tak jako se u nich vyskytuje pedofilie,„zoofilie“,sadismus, pojídání svých mláďat atd..Človek má na rozdíl od zvířat rozum a neměl by se chovat jen podle toho co mu napovídá pud nebo chtíč.Mě osobně existence homosexuálních párů nevadí,ale registrované partnerství a adopce dětí bych nikdy nedopustil,určítě je dost heterosexuálních párů kteří mají zájem o adopci a stěžují jim to byrokratické předpisy tak proč by se měly dávat děti na výchovu k buzerantům kteří si tím jen chtějí dokazovat svou normálnmost.

Odp: Podle mého názoru je homosexualita...
Tomíííno, 16.11.2008 7:16

Co je tohle za potupnou argumentaci? To se snad nedá pokládat ani za názor, ale obyčejný blábol...Tomu by snad zatleskal možná ještě tak nějaký fanatický církevní hodnostář nebo zakomplexovaný neonacista, ale ne zdravě uvažující člověk. Jaký je rozdíl mezi homo a pedofílií jsem napsal již výše. Někdy je lepší si pozorně přečíst vedenou diskusi zpětně, aby se zde pak někdo vyvaroval celkem slušným trapasům. :-)Ano člověk má svůj vlastní rozum a své city a náklonnost lidí ke stejnému pohlaví je spojena s lidstvem už odnepaměti. Od těch všech úchylkách typu zoofílie, pedofílie, nekrofílie a já nevím co ještě, je homosexualita odborně pojatá jako alternativa nebo variace k heterosexualitě. Protože na rozdíl od sex. deviací dochází u gayů a lesbiček k vzájemné mezilidské chemické přitažlivosti a projevům citů stejně jako u heterosexuálů. To už vědí i malé děti v první třídě.

Odp2: Podle mého názoru je homosexualita...
Bára Š., 16.11.2008 10:47

a mimochodem, dnes samozřejmě v těchto partnerstvích již děti žijí, jsou to děti jednoho z partnerů, například ty z minulých partnerstvích.

Pokud byste jim nedal právo mít plnohodnotně oba rodiče, mohlo by se stát, že dítěti zemře jeho biologický rodič a ten druhý, se kterým žilo x let, nebude mít v právu oporu starat se o dítě dál. Příběh našeho dítěte tak skončí v ústavu.

Odp: Podle mého názoru je homosexualita...
Bára Š., 16.11.2008 10:45

Milý Karle,

stačí se podívat do Mezinárodní klasifikace nemocí a zjistil byste, že nejen že homosexualita není postavena naroveň pedofilii, tak ji dokonce v tom manuálu ani nenajdete. Pokud já si účelově vybírám z vědění, u vás si nejsem jistá, zda vůbec z nějakého vědění vycházíte. Nevidím ve vašich příspěvcích naprosto žádný podpůrný argument. Kterých zřejmě budou mít lékaři, co se stavovali ten manuál, hodně (včetně výzkumů na dané téma).

Jinak v jistém slova smyslu máte pravdu.....slovo deviace znamená především odklon od normy (většiny), v tomto případě se homosexualita jaksi „ odklání.“ Stejně jako spousta jiných minorit u nás.

Odp2: Podle mého názoru je homosexualita...
Tomíííno, 16.11.2008 11:20

Já bych to jen poopravil s tím, že deviace je česky zvrhlost a tou homosexualita nazývána z odborných kruhů rozhodně není. Jinak odklon od normy je v tomto případě stejně relativní. Mnozí z většinové populace totiž občas tvrdí, že s kamarády - homosexuály je mnohdy i lepší řeč než s tzv. jakoby tím „normálním“ člověkem. Jeden velice moudrý filosof dokonce prohlásil, že kdyby světu vládly ženy a homosexuálové, nebylo by válek. Prostě u těchto lidí je větší smysl pro cit a nadhled pro okolní svět. ;-)

Odp3: Podle mého názoru je homosexualita...
Bára Š., 16.11.2008 14:44

samozřejmě že deviace je negativní pojem :-) Já z něj nedělám pozitivní...snažila jsem se v tom karlově přispěvku jen najít něco, co by se dalo brát :-D

Odp3: Podle mého názoru je homosexualita...
Karel, 18.11.2008 20:41

Ještě bych chtěl doplnit že homosexualita byla klasifikována jako deviace a není to tak dávno,v učebnicích pro zdravotní školy které se dosud na školách používají je to uvedeno.Odborníci změnili oficiální názor skutečně až pod nátlakem homosexuálních organizací.K pedofilii bych napsal toto,jaký je správný věk pro zahájení sexuálního života? např u dívek je důkazem pohlavní vyspělosti menstruace která se může dostavit i v osmi letech,běžně ve dvanácti,přitom sexuální styk je povolen až od 14ti, předpokládá se že mladistvý má v patnácti letech zodpovědnost?Jenže to je individální,někdo má v desíti víc zodpovědnosti a rozumu než jiný v padesáti takže stanovení věkové hranice samo o sobě je diskriminační.A takhle bych mohl pokračovat dál a obhajovat další úchylky.A nejen ty,napadlo vás někdy proč by se u nás nemohlo zavést víceženství běžné např. v muslimských zemích,proč by nemohlo uzavřít sňatek více lidí když je vědecky dokázáno že člověk není monogamní? Tohle mi přijde daleko normálnější než sňatky homosexuálů.

Odp2: Podle mého názoru je homosexualita...
Yardasan, 16.11.2008 11:39

Karel nepotřebuje nic zjišťovat, je to jeho názor. S pozdravem jK.

Odp3: Podle mého názoru je homosexualita...
Tomíííno, 16.11.2008 14:02

...Možná jeho názor třeba jen do té doby, než bude mít potomka homosexuála. Ta pravděpodobnost tu pořád cc. 4 : 100 je:-)

Odp4: Podle mého názoru je homosexualita...
Yardasan, 16.11.2008 16:55

Svůj názor může projevit třeba i zavržením takového syna či dcery, pokud by to pro něj bylo nepřijatelné. S pozdravem jK.

Odp5: Podle mého názoru je homosexualita...
Tomíííno, 16.11.2008 17:13

Hmmm...:-). Pak by ale selhal on sám jako rodič, otec a jako člověk vůbec. Bylo by to, to nejhorší popření seba sama. Není nic horšího, než-li zavžení vlastních dětí jenom pro svojí jinakost. Takový člověk by snad ani nemohl jednou z tohoto života odejít s čistým štítem. Z Vašich postojů číší zahořklost ze života, nedostatek pozitivně dobité energie a vůbec si myslím, že jste tak trošíčku strádal i tím upřímným lidským pohlazením:-(. Kéž by se to zlepšilo... Moc bych Vám to z celého srdce přál...

Odp6: Podle mého názoru je homosexualita...
Yardasan, 16.11.2008 17:22

Myslím, že se bavíme o názorech a ne o jejich tvůrcích. Nezaměňujte prosím Své názory s útoky proti osobám s jiným názorem ;-) S pozdravem jK.

Odp7: Podle mého názoru je homosexualita...
Tomíííno, 16.11.2008 17:26

Ale ano, názor někoho na zavržení vlastního dítěte jen pro svou jinakost by nepochybně bylo tím smutným útokem a selháním lidského faktoru:-(

Odp8: Podle mého názoru je homosexualita...
Yardasan, 16.11.2008 17:52

Víte vůbec kolik je na světě jehovistů, kteří raději nechají své dítě zemřít, než by použili třeba transfůzi? Víte vůbec kolik je na světě takových podobných spolků, kolik je vůbec náboženství, kolik je vůbec států a společenství s daleko pro Vás nepochopitelnějšími normalitami? Víte kolik milónů lidí ročně zemře abyste si tu mohl takhle klidně sedět u PC?
Je to Váš názor a já Vám ho neberu, nechte mi prosím můj také. S pozdravem jK.

Odp9: Podle mého názoru je homosexualita...
Tomíííno, 16.11.2008 18:47

Ano vím moc dobře. Jeden můj kamarád ze společnosti svědků Jehovových sám odešel, když zjistil, že je jiný (je homosexuál) a nechtěl se tam kvůli své identitě konfrontovat. Ale jeho vítězstvím bylo, že odešel a že se našel, což ho dělá šťastným. Kéž by se více lidí mohlo vnitřně svobodně nadechnout. Šel k jinému „světskému učenci ten mu řekl:“ Uhnětl-li Tě takto Bůh, učinil tak jako na důkaz své zvláštní pozornosti". Zkrátka svět je boží zahradou a my jsme Jeho dětmi - tedy i Vy:-). Já vím, kolik lidí umírá, však jsem se zmínil již ve smyslu, že kdyby vládlo více žen a homosexuálů, bylo by méně válek a svět by mohl být lepší. Ale abych Vás vyvedl z omylu, já nejsem zas tak velký fanda onoho vědecko-technického pokroku, že bych seděl neustále za PC. Dávám přednost raději ochraně přírody a sám v rámci možností přispívám na takové charitatatvní účely, aby právě nemuseli lidé jinde tolik umírat, aby se mohli někde jinde i děti vzdělávat. Ale připouštím, že jsem jenom tou pomyslnou kapkou v moři. Věřím, že solidarita půjde do popředí a naopak militarizace bude více na ústupu.

Odp10: Podle mého názoru je homosexualita...
Yardasan, 16.11.2008 19:48

Ano, čím více homosexuálů, tím by bylo na světě lépe, protože by bylo méně lidí a příroda by nebyla zatěžována blahobytným výdobytkem. Na celém světě by zůstalo pár tisícovek stařečků a babiček, takže by chom nepotkali nakonec ani živáčka, natož automobil nebo letadlo. To by byl klídek. Nic lepšího si nemůžeme vlastně ani přát. S pozdravem jK.

Odp3: Podle mého názoru je homosexualita...
Bára Š., 16.11.2008 14:50

jistě, ale jsme na diskuzi. Karel se nemůže divit, že jeho názor, který je mylný (homosexualita jako deviace) bude zpochybněn

Odp4: Podle mého názoru je homosexualita...
Yardasan, 16.11.2008 17:19

Tak tady bude asi zakopaný pes - NÁZOR nemůže být mylný či pravdivý. Každý názor je jiný. Ve většinové „normální“ společnosti je názor ten, že jakékoli menšina není „normální“. Většina ji bude vždy tolerovat, ale nemůže ji uznávat. V demokratické společnosti nemůžeme vnucovat názory ostatním. Pouze prezentujeme svoje názory dle svých životních zkušeností a dle svého vnitřního pocitu. Pokud chceme žít ve společenství lidí, pak chca nechca se musíme podřídit zákonům většiny v konkrétní společnosti. Pokud ne pak jsme ve stejné kategorii jako nepřizpůsobiví občané a podle toho bude s námi nakládáno. S pozdravem jK.

Odp5: Podle mého názoru je homosexualita...
Tomíííno, 16.11.2008 17:35

Spíš je to jen Vaším přáním, než reálného lidského společenství. Ona totiž ta Vámi zmiňovaná většina konkrétné třeba v případě registrovaného partnerství (nehovořím teď o adopci dětí) je ze 72% pro podporu a uznání těchto lidí. Každý člověk je povinen respektovat každého, kdo není příživník, řádně platí daně (mimochodem tím, že homosexuálové jsou většinou svobodní a bezdětní, platí i vyšší daně. To je i solidární, aby bylo více peněz i pro rodiny s dětmi), ctí zákony dané společnosti, je slušný a zodpovědný a nikoho svým jednáním nebo způsobem života jinému nečiní nějakou újmu je hoden respektu bez rozdílu barvi pleti, náboženství, pohlaví a tedy i sex. orientace. Někdy si připadám jako v té pohádce „ O kohoutkovi a slepičce“, ale dobrá, diskuse zkrátka k tomu vybízí:-)

Odp6: Podle mého názoru je homosexualita...
Yardasan, 16.11.2008 19:56

Ano, o kohoutkovi a slepičce je to stále. Znovu tedy opakuji: nikdo nic nemá proti teploušům a jsme ochotni je tolerovat. Co teda vlastně chcete? Všechny problémy jsou jen ve Vás. My s Vámi žádný problémy nemáme, jen nechceme aby s Vámi měli problémy bezbranné děti. Je jen na zástupcích „vládnoucích“ většin, volitelných Vámi jak se všemi menšinami naloží. S pozdravem jK.

Odp5: Podle mého názoru je homosexualita...
Bára Š., 16.11.2008 19:02

okud budu mít „názor“, že tráva je modrá a že středme vesmíru je Země, tak je to názor (výrok, chcete-li) nepochybně špatný.

Mně vadí, jak dneska lidi říkají cokoliv je napadne a když se někdo ohradí, tak řeknou, že to je „jejich názor.“ A tím je věc vyřešena...

Mimochodem, demokracie by měla být o vládě většiny a ochrany menšiny, nebo to není demokracie.

A životní zkušenost je prima věc, ale jsou věci, kde vám prostě nepomůže. Třeba v tom, zda něco je, nebo není v klasifikací nemocí

Odp6: Podle mého názoru je homosexualita...
Yardasan, 16.11.2008 20:01

Když Vám něco vadí, pak je to především Váš problém. Lidé prostě mají různé názory. Pak jedině zkuste provaz, nebo se z toho zblázníte. S pozdravem jK.

Odp7: Podle mého názoru je homosexualita...
Bára Š., 17.11.2008 1:08

Ani nevadí...doufám, že si nemyslíte, že negativní reakce znamená, že potřebuji provaz. V tom případě nejspíš můžeme napsat společný nekrolog

Odp2: Podle mého názoru je homosexualita...
Karel, 17.11.2008 15:36

Hmosexualita není klasifikovaná jako deviace jen proto že si to prostě homosexuálové a jejich ochránci vynutili a odborníci si nechtěli dělat zbytečné problémy.Znám dva lékaře a oba opovažují homosexualitu za odpornou deviaci,veřejně by si to ovšem nedovolil nikdo říct a to je problém dnešní doby,svoboda slova existuje jen doma,v hospodě u piva a na internetových diskusích.Homosexuálové se nám prezentují tak jací ve skutečnosti z drtivé většiny nejsou,zoofil a pedofilové jsou automaticky zaškatulkování jako zrůdy i když většina z nich se ničeho hrozného nedopouští,za svou deviaci nemohou a vyléčit se také nedá.

Odp3: Podle mého názoru je homosexualita...
Bára Š., 17.11.2008 16:06

Někdo vám snad zakazuje, abyste se vyjadřoval? evidentně ne, podle toho, co tady ze sebe chrlíte. Pedofil se dopouští té hrozné věci, že může zneužívat bezbranné děti, vítě? o je docela veliký rozdíl. A pokud znáte lékaře s těmito názory, tak co? Já znám zase lékařku Jehovistku...holt diplom ještě neznamená mít patent na rozum.

Mezinárodní klasifikaci tvoří odborníci na největší úrovni, se kterými pochybuji, že byste se mohl měřit

Odp4: Podle mého názoru je homosexualita...
Yardasan, 17.11.2008 17:26

Ano. Ve jménu Vaší pravdy mohou být zneužívány bezbranné děti ve prospěch homosexuálů. Jde jen o úhel pohledu. S pozdravem jK.

Odp5: Podle mého názoru je homosexualita...
Bára Š., 17.11.2008 17:51

pozor....mluvila jsme o dětech, které chtěj nechtěj v těch svazcích již žijí! To je docela rozdíl

Odp: Podle mého názoru je homosexualita...
Yardasan, 16.11.2008 11:40

Tomu se nedá nic vytknout. Skvěle pojato. S pozdravem jK.

Odp2: Podle mého názoru je homosexualita...
Tomíííno, 16.11.2008 17:15

Nevím jestli je skvěle pojat názor z čiré nevědomosti:-(

Odp3: Podle mého názoru je homosexualita...
Yardasan, 16.11.2008 17:23

To samé mohu prohlásit o Vás. To nikam nevede. S pozdravem jK.

Co se týče registrovaného partnerství...
Tomíííno, 16.11.2008 9:35

Co se týče registrovaného partnerství tak to není postaveno na stejné rovině jako manželství. tento institut má jiné postavení. Tento zákon upravuje pouze vzájemná práva a povinnosti jako je např. právo o zdravotním stavu partnera v nemocnici, právo se úředně zastupovat, mají mezi sebou vzájemnou vyživovaví povinnost. Je snad správné, když chtějí dva lidé spolu jít životem se vším všudy, že se mohou o sebe opřít ne jen lidsky, ale i zákonem. Nebo snad mají žít G/l lidé jenom tzv. na psí knížku? Mají být tito lidé občané druhé kategorie? Jsme snad civilizovaná a vyspělá společnost, která tvoří zákony, aby lidem v životě tyto zákony pomáhaly. To reg. partnerství je tu proto, že homosexuálové nemají možnost vstoupit do klasického manželství jako je tomu např. ve Španělsku, Holandsku, Dánsku a už v některých státech USA. Pro heterosexuály, pokud chtějí žít ve svazku vsoupí do manželství a homosexuálové naproti tomu mohou využít to RP, protože toto je ten krok k plné zodpovědnosti. Pokud se někomu RP nelíbí, tak do něj vstupovat nebude. Stejně jako heteráči se již dnes moc do manželských sňatků nehrnou, ale jde o tu podstatu věci - mít to právo, tu možnost, a to z nás dělá vyspělou civilizaci.;-)

Odp: Co se týče registrovaného partnerství...
Yardasan, 16.11.2008 17:54

Myslím si, že takových ještě vyspělejších civilizací už tu bylo více a také na to dojely. S pozdravem jK.

Odp2: Co se týče registrovaného partnerství...
Tomíííno, 16.11.2008 18:56

Nu...Jinou odpověď jsem na tuto reakci od Vás ani nečekal. Civilizace nepadly určitě kvůli homosexuálům, ty je mnohdy spíše kulturně obohacovali. To, že si mnohde antičtí vojáci zpestřovali sex. radovány mezi sebou, to ale nebyla věc rozených homosexuálů, byla to věc heterosexuálních rozmarů. To ví dnes každý průměrně zdatný učitel dějepisu. To bychom s určitou nadsázkou mohli říci, že za globální oteplování vlastně mohou homosexuálové.

Každý má právo prožít život podle svých...
ivan, 16.11.2008 20:15

Každý má právo prožít život podle svých představ aniž by byl někým omezován, nebo z tohoto práva vylučován. U přirozených práv o tuto samozřejmost nežebráme, je nám daná!

Odp: Každý má právo prožít život podle svých...
Náhodný čtenář., 16.11.2008 21:25

No to je docela drsný názor!!! Hitler taky „jen“ žil a konal podle svých představ!!! Člověk žije ve společnosti a tak je povinen se podřídit společenským pravidlům! Společenská pravidla jsou povětšině upravena zákony a ty plynou z etiky (nebo by alespoň měly – ale když sleduji legislativu u nás, začínám o tom někdy pochybovat)! V principu je možno říct, že právo člověka na cokoliv končí tam, kde se začíná dotýkat práva jiného člověka. Takže i ve svobodné společnosti musí člověk ctít pravidla, v opačném případě by měl být, v zájmu ochrany práv ostatních, zákonitě omezován!

K tématu: Nikdo po mně nemůže chtít, abych homosexuální vztah považoval za normální. Mohu jej tolerovat, pokud mě nebudou dotčení lidé tímto vztahem obtěžovat. Avšak považovat to za normální je samo o sobě abnormalita! Homosexualita je zvláštností, jako cokoliv v přírodě co se sice občas stane, ale nestává se to běžně. Jako lidská společnost bychom měli být tolerantní a proto je namístě tuto zvláštnost tolerovat. Avšak obtěžují-li nás homosexuálové, pak se zcela legitimně můžeme stát netolerantní!

Odp2: Každý má právo prožít život podle svých...
ivan, 16.11.2008 22:46

Jak se Vám povedlo do věci zamíchat Hitlera?

Odp3: Každý má právo prožít život podle svých...
Náhodný čtenář., 17.11.2008 20:19

Ctěl jsem tím říct, že člověk nemůže žít jenom podle svých představ! Hitler jen patřil mezi ty, kteří tyto své představy realizovali. Historie zná spoustu podobných příkladů - Hitler je jen jedným z nich. Život nemůže být jen o představách! Musí být taky o odpovědnosti.

Odp: Každý má právo prožít život podle svých...
Yardasan, 16.11.2008 21:59

:-) Pak nechápu proč izolujeme násilníky, zloděje či dokonce masové vrahy. Není to nakonec také zásah do jejich přirozených práv? Nebo si myslíte, že například Hitler, nežil podle svých představ? S pozdravem jK.

Odp2: Každý má právo prožít život podle svých...
ivan, 16.11.2008 22:42

Yardasane, právě jste vyjmenoval činy práva trestného!.. nikoliv přirozeného. Přirozené právo je třeba právo na život, nebo na svobodu. Neomlouvám se nikomu za to, že jsem malý, velký, muž, blondýna, homo, nebo eskymák. Práva přirozená jsou právě pod ochranou práva psaného.

Odp3: Každý má právo prožít život podle svých...
Yardasan, 16.11.2008 23:43

Obávám se nemáte ani právo na život, pokud Vám to nedovolí třebas Vaše zdraví. Za některá pomyslná práva musíte dokonce neprávně bojovat. Já myslím, že už jsme úplně mimo téma. Jediné právo je právo silnějšího, zbytek je jen výmysl lidí. S pozdravem jK.

Odp4: Každý má právo prožít život podle svých...
Bára Š., 17.11.2008 1:11

jo, máte pravdu, právo je výmysl lidí, nicméně lidi se jím musí řídit ;-)

Odp5: Každý má právo prožít život podle svých...
Yardasan, 17.11.2008 22:36

Myslím, že se jím řídit nemusí. A ani to u nás na to nevypadá. To by byla na silnici pohoda, kdyby všichni dodržovali třeba zákon o provozu na pozemních komunikacích. A ušetřili bysme i za policii. S pozdravem jK.

Odp4: Každý má právo prožít život podle svých...
Juras, 18.11.2008 9:01

Když zdraví porušuje právo na život, tak je třeba ho zničit. :-)
Vážně: Právo na život člověk má. Nezaměňujte pojmy „mít právo“ s „umět uplatnit a prosadit svoje právo“.

Odp3: Každý má právo prožít život podle svých...
Bára Š., 17.11.2008 1:10

Vy jste právník?

Odp4: Každý má právo prožít život podle svých...
ivan, 17.11.2008 9:48
Odp3: Každý má právo prožít život podle svých...
vlasta, 17.11.2008 8:56

Kdýž už jsme u práva měl bych dvě poznámky.1.mé právo na svobodu končí (nebo by mělo),tam kde začíná svoboda toho druhého.2.Stojí za povšimnutí že je dost těch kteří se ohanějí právy a často zapomínají na povinnosti.Tudíš nebudu se nikomu omlouvat za to jaký jsem a na druhou stranu nebudu druhé obtěžovat svými malichernými problémy.Jsem li rodič zákon na mne pamatuje.Žiji li s někým stačí půl roku a jsem dědic tak o co jde.Znám mnoho lidí kteří žijí v hetero svazku na psí knížku a homo bojují o manželství.Není to psina

Odp4: Každý má právo prožít život podle svých...
Bára Š., 17.11.2008 14:04

Malichernými problémy? Obtěžovat druhé? Nezlobte se, ale stát nefunguje na principu „neobtěžujte mě, vy menšiny“
Pokud jste rodič, samozřejmě na vás zákon pamatuje. Pokud však zemřete, zákon již nepamatuje na vašeho partnera, se kterým jste to dítě vychovával (resp nemusí). Taktéž ten, se kterým žijete minimálně půl roku, je trochu v jiné pozici než manžel (registrovaný partner). nahlédněte do zákona

Odp5: Každý má právo prožít život podle svých...
Náhodný čtenář., 17.11.2008 20:26

Můžu svoji vůli upravit v závěti. Z tohoto hlediska se opravdu jedná o malicherný problém. Spíš bychom se měli zamýšlet nad tím, proč vůle vyjádřena v závěti nemá prioritu před dědictvým ze zákona. Na tom se ale, pokud vím, už pracuje.

Odp6: Každý má právo prožít život podle svých...
Yardasan, 17.11.2008 22:25

Je to mimo téma, ale jeden příklad: Jeden známý ovdověl. Neměl děti. Vzal si další ženu, která měla dvě děti z minulého manželství. Děti měli svoje bydlení. Známý se svojí ženou si postavili domek z peněz muže. Žena zemřela. Děti se hádají s otčínem (známým) o dědictví protože ze zákona zdědili každý třetinu domku... Tak mi řekněte, jaké mají homosexuálové proti nám nevýhody... Je to právě naopak. Mohou závěť bez problémů napsat na kohokoli, pokud nemají děti. S pozdravem jK.

Odp7: Každý má právo prožít život podle svých...
Náhodný čtenář., 17.11.2008 23:50

Máte pravdu. Ale totéž tvrdím i já.

Odp7: Každý má právo prožít život podle svých...
Tomíííno, 18.11.2008 14:14

Jenomže zákon o RP neřeší jen ošetření těch „výhod“ onoho partnerství, řeší i vzájemné povinnosti, např. vyživovací povinnost za náhodných událostí. Jinak závěť může sepsat podle svého uvážení i heterosexuální budoucí zůstavitel. Pravda, nesmí opomenout tzv. neopomenutelné dědice, což jsou zůstavitelovi děti - ledaže by je mohl rovnou vydědit pokud se za života potomek proti zůstaviteli(již zemřelému) dopustil zvlášť zavrženíhodného činu, či jinak neprojevoval o svého zůstavitele opravdový zájem. Drtivá většina lidí však závěť nepořizuje, ze 70% se dědí ze zákona podle čtyř dědických posloupností, až jso-li tyto všechny možnosti vyloučeny, pak dědí stát - tzv. odúmrť. Náš pan ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (mimochodem je také homosexuál:-)) prosazoval, a snad je již v Občanském zákoníku zakomponovaná, či teprve bude novela s tím, že může například potomek dědit až teprve tehdy, že splní to, co zemřelému slíbil za dobu jeho života. Například to, že se řádně postará o dožití zůstavitelovo pejska:-)

Odp6: Každý má právo prožít život podle svých...
Bára Š., 18.11.2008 8:31

Pro vás je to malicherný problém, ale možná by ti lidé chtěli stejně jako vy prohlásit, že s někým prostě chtějí žít v pevnějším svazku, mít možnost nesepisovat závěť (haha, v Čr) a další takové malichernosti jako být informován o zdravotním stavu partnera...atd. atd. Hodně vás to irituje, abyste hledal co nejvíce možností a složitostí, jak toto obejít? Navíc v prostředí naší republiky stejně docela nejistě?

Co se týče adopce dětí, pokud budu žít se ženou a budu mít (dejme tomu z předchozího manželství) dítě, co myslíte, komu dá je dá soud, pokud například zemřu? Moje partnerka pro něj bude podle práva zcela neznámý člověk - takže v lepším případě k nějaké tetičce nevím-odkud, v horším poputuje dítě do ústavu. To je samozřejmě ohromný nápor na dítě, pokud ho takto nepřímo chcete vytrhávat od lidí a z místa, kde je zvyklé a třeba i šťastné. Nevím, jak by bylo šťastné za zdmi ústavu, nebo u cizích lidí.

Děti v těchto svazcích prostě už žijí :-) S tím nic nenaděláte...a vytrhávat je do cizího prostředí by jim ublížilo zcela nejvíce

Odp7: Každý má právo prožít život podle svých...
Náhodný čtenář, 18.11.2008 10:24

I kdyby to všechno byla pravda a nešlo to řešit jinak, třeba smluvně (u dítěte je to zcela zřejmé), i pak je to pro společnost malicherný problém. Ne všichni ze 4% tyto věci řeší a většina jich řeší k spokojenosti i v současné právní úpravě. Mnohem větší problém je nedostatek peněz na vzdělávání a obrovský pokles vzdělanosti dětí v ČR. Výzkumy říkají až o 2 roky! Tento problém se týká 100% populace a přesto chcete, aby se společnost zabývala problémem ani ne 4% obyvatel. A to už nemluvím o bytové otázce, otázce důchodců a důchodů, nebo třeba radar a pod.
Podotýkám, že taková společnost, kde byly spokojení všichni, zřejmě nikdy nebude existovat. Proto vnímám nespokojenost méně než 4% populace opravdu jako malichernost.

Odp8: Každý má právo prožít život podle svých...
Bára Š., 18.11.2008 10:35

Tento malicherný problém se dle odhadů může týkat cca tisícovky dětí. A i kdyby se týkal jen jediného dítěte, je zcela logické, že by ho stát měl ochránit.

Jak může vzdělanost „poklesnou o dva roky?“ A proč sem taháte úplně jiný problém? To přece není o tom, že radši by se mělo řešit to, než ono - řešit by se mělo a má vše. A umožnění adopce dětí mého partnera nespolkne státní rozpočet.

Váš přístup je poněkud zvláštní...uvědomujete si, co říkáte? Demokracie nehraje na většinu, demokracie je o vládě většiny a o ochraně menšin. Pokud budete zdůrazňovat jen většinu, mohl byste se taky dostat do totalitní společnosti.

Co se týče vzdělání, tak opravdu nevidím problém. Možná se pohybuji v jiných kruzích, ale přijde mi, že vysokoškolský diplom a maturitu má stále více lidí. A uroveň našeho školství není rozhodně nízká. Navíc, pokud nepočítám nižší stupeň základní školy, je učení hlavně o tom, co se žák naučí sám.

Radar mě naprosto netrápí, na důchody prostě peníze nejsou a sotva budou (založte si spoření na stáří a neodcházejte z práce v padesáti), bytová otázka...to vám má někdo sponzorovat bydlení? Doufám, že já ze svých daní nebudu. Pro bezdomovce stát zajišťuje ubytovny a azylové domy ;-)

Odp9: Každý má právo prožít život podle svých...
Tomíííno, 18.11.2008 12:12

Demokracie je vlastně jinak řečeno lidovláda. Tu v našich podmínkách plní politické strany z vůle lidí, když lidé volí pol. strany podle programových cílů, hodnot a postojů (i když, by spíš bylo na míste kombinace prarlamentní demokracie s tou přímou demokracií - rozhodnout např. o tom americkém radaru, protože to je věc, která není jen věcí několika let, ale několika celých desetiletí, ne-li století.). Jinak s tím vzděláním to u nás není opravdu tak zlé. Je sice pravda, že vysokoškoláků máme pořád o něco méně, než jinde, ale za to jsou to celkem slušně uznávané kapacity ve světovém měřítku. U nás je ta vzdělanostní úroveň náročnější, než je tomu např. v USA či v Rusku. Vysokoškolsky vzdělaný Rus se u nás díví, že jsou jeho vědomosti u nás nedostatečné, ale jeho vědomosti z ruské VŠ jsou u nás na relativní úrovni středoškoláka:-). Vím, že odbočujeme kapku od tématu, tak třeba někdy příště na jiné tématické diskusi. Jinak ošetření vztahů mezi partnery stejného pohlaví sice pro někoho může být malicherné, ale toto je věc, jak jsem uvedl již minule, která se týká přirozeného pokroku lidství - jde o přirozený emancipační pokrok. Dřív si práva vydobívali lidé černé plati v USA např., pak ženy za volební právo, pak si lidé vydobili důstojnější pracovní podmíny, dnes jsou to otázky některých práv homosexuálů. Svět bude jedině lepším, když budeme mít respekt k odlišným lidem, a přitom sami k sobě zachovávat úctu:-)

Odp9: Každý má právo prožít život podle svých...
Náhodný čtenář., 18.11.2008 18:13

Homosexuálové mě netrápí! Taky bych mohl odpovědět stejně, jako vy ohledně radaru. Společnost však není o tom, co trápí Vás! Když už mluvíte o tisícovce dětí u nás, v Africe jich živoří milióny z mnohem závažnějších důvodů než je adopce, avšak měnit společnost kvůli tomu nikdo nechce. O tyto děti nějak nejde, jsou asi jiné, možná je to tím že jsou černé?! Vám však zřejmě nejde ani o tisícovky dětí, ani o děti jako takové, ale o jedno dítě – o to své, a kvůli tomu byste chtěla měnit společnost. Souhlasím s vámi, že demokracie je o většině, ale ne pro menšinu! Menšina se vždy musela a musí přizpůsobovat většině, je to tak správné a doufám, že to tak zůstane!
Váš přístup je navíc značně egoistický. Předpokládám, že jste nezplodila dítě se svou homosexuální partnerkou, ale že to dítě má taky otce? Neměl by se někdo taky ptát těchto tatínků, zda souhlasí, aby jejich dítě nebylo jejich, a aby jim táty dělaly jiné ženy? Copak táta má menší nárok na dítě než matka? A pokud ano, tak o co menší podle vás? Lze vůbec nějakým zákonem postihnout všechny nuance takovýchto vztahů? Nemělo by to být posuzováno individuálně, případ od případu, lidmi, co o tom něco vědí?
A co se týká vzdělávání, já jsem mluvil o vzdělávání dětí. Copak na vysokých školách studují děti? Pokud vím, vzdělávání dětí je výsadou základních škol a víceletých gymnázií. A jak může vzdělanost poklesnout o dva roky? Oficiální výzkum, na kterém se podíleli i někteří moji známí z UK říká: „dnešní absolventi devátých ročníků ZŠ mají znalosti na úrovni žáků sedmé třídy z roku 1989, avšak mají lepší známky“!

Odp8: Každý má právo prožít život podle svých...
Tomíííno, 18.11.2008 14:39

Ale nespokojenost homosexuálů již není. Není totiž důvod. Veškeré snažení v prosazení určitých práv a v dosažení plného uznání homosexuálů ve společnosti je totiž dovršením právě v zákoně o reg. partnerství. Dokonce si myslím, že zanedlouho se už nebude používat ani gay nebo lesbická komunita, jednoduše proto, že v tomto ohledu bude a vlastně i určitým způsobem už je, ta rovnost.:-)

Odp7: Každý má právo prožít život podle svých...
Yardasan, 18.11.2008 18:01

Já Vám rozumím. Já bych ale apeloval na odpovědnost rodičů za děti. Aby zvážili svoje životní postupy vzhledem ke svým dětem, jinak se dostává do popředí jejich vlastní ego, které je vyzdvihováno právě konzumní společností a uvolněnými mravy; až se dostaneme zase na začátek diskuze - co je to vlastně homosexualita a není-li to jen neschopnost člověka k pokoře a uvědomění si sama sebe. Vzpomeňme na osobnosti homosexuáli, kteří svůj život prožili dle svého a přitom nepotřebovali o tom s kýmkoliv hovořit nebo od někoho pomáhat, natož od celé společnosti. S pozdravem jK.

Odp4: Každý má právo prožít život podle svých...
Náhodný čtenář., 17.11.2008 20:37

Sdílím váš názor. K bodu 2. bych chtěl podotknout, že by bylo mnohem praktičtější definovat lidská práva z hlediska povinností. Například: právo člověka na život je vlastně povinností pro ostatní lidi tento život respektovat. Zvlášť v situaci, kdy komerce vede společnost k individuálnímu naplnění bez ohledu na odpovědnost vůči jiným lidem (a nejen lidem), by takto vymezená práva byla žádoucí.

Není náhodou pisatel Yardasan a...
Tomíííno, 18.11.2008 11:29

Není náhodou pisatel Yardasan a „Náhodný čtenář“ jedna a ta sdamá osoba? Jsou tu celkem očividné indície, že tomu tak je, či mohlo být...:-)

Odp: Není náhodou pisatel Yardasan a...
Náhodný čtenář., 18.11.2008 18:47

Za sebe můžu říct, že není. Nejsem tady dlouho, zaujal mě asi před týdnem článek Svoboda x pravda, spíš způsob jak se někteří diskutující strefovali do autora článku jen proto, že se ne zcela jasně vyjádřil. Pár krát jsem se setkal s příspěvky autora Yardasan, fakt je, že byly názorově blízké mým. Nevím, jaké indície by vás mohly vést k tomuto podezření. Zcela přesně by to šlo ověřit u administrátora tohoto webu. Ten musí vidět, že naše IP adresy nejsou totožné. :-)

Odp: Není náhodou pisatel Yardasan a...
Yardasan, 18.11.2008 18:58

Už zase nejde o názory, ale o nosiče. Připomíná mi to minulý režim ;-) S pozdravem jK.

Odp2: Není náhodou pisatel Yardasan a...
Tomíííno, 18.11.2008 19:38

Probůh..., nosiči už jsou snad ty tam...! Já jen, že jsem se setkal na jiných diskusních fórech s tím, že jeden pisatel přispíval pod dvěmi i třemi nicky, aby si nepřipadal ojedinělý s názorem na dané téma. Nic ve zlým:-). Šlo jen ryze o lidskou zvědavost, či spíše nevinou podezíravost:-).

Co je horší?
Dahlia, 18.11.2008 16:33

Co se týče výchovy dítěte.. co je pro něj horší?

Když bude vychováváno heterosexuálními rodiči, kde manželství nefunguje, rodiče se neustále hádají, v tom horším případě je dítě i týrané (psychicky nebo fyzicky) nebo je vychováváno homosexuálními rodiči (je jedno, ať už mezi ženami nebo mezi muži) a vyrůstá v klidném prostředí?

Myslím si, že za pár let zde budou homosexuální páry naprosto normální.

Odp: Co je horší?
Tomíííno, 18.11.2008 17:02

Příkladný příspěvek:-), s tím, že homosexualita je již dávno sexuology a psychology považována jako normální jev, respektive jako variace k heterosexualitě. Já jsem třeba levák, a zaplať pán Bůh, že mě už nikdo nepřeučoval, protože si nedokážu představit ty důsledky v psychice a schopnostech. Homosexualitu se už více jak 30 let také nepokouší nikdo léčit, protože ono vlastně není ani co, když není homosexualita nemoc;-)

Odp2: Co je horší?
Juras, 18.11.2008 17:16

Tady trochu opatrně. Myslíte, že se už sexuologové dobrali konečného poznání? Já jsem několikrát za čivot zažil různé zvraty ve vědeckém poznání, mnohdy zítra vědci tvrdí pravý opak toho co včera...

Tedy - zítra už to sexuologové budou možná hodnotit zase jinak než dnes, nedá se dokonce vyloučit, že to jednoho dne dokážou ovlivňovat a změnit (v souvislosti s jiným tématem, kde jsem psal o nepříteli, mě napadla možnost sexuologické zbraně - kdyby se dalo změnit sexuální orientaci, mohli bychom dosáhnout toho, aby nepřátelé zhomosexuálovatěli a přirozeně vymřeli ;-))

Odp3: Co je horší?
Tomíííno, 18.11.2008 17:57

Víte, já si myslím, že na některé věci věda prostě mít nebude. A to je zkoumat lásku. Máte pravdu, že nás vědci již hodně překvapili řadou různých objevů či experimentů, ale lidské city, právě tím, že jsou mimo rozum, jsou hluboké a trvalé, lidské city, které nikdy nedokážou lhát. Je to opravdu jako ten věčně nepoznaný Vesmír;-)

Odp4: Co je horší?
Náhodný čtenář., 18.11.2008 18:34

Hezky napsáno. Kdyby se to bodovalo, dal bych vám bod.

Odp4: Co je horší?
Bára Š., 19.11.2008 11:50

A to já i věřím, že třeba bude mít na vše. Třeba ne :-) Nicméně i kdyby si vědci vyzkoumali co chtějí, máme právo vést si soukromý život jak chceme, pokud to neobtěžuje okolí. A máme právo na podporu, pokud nám stávající právní řád „ubližuje.“

Odp: Co je horší?
Yardasan, 18.11.2008 17:48

Myslím, že je na příslušných orgánech komu svěří dítě do péče. Každopádně by měli mít přednost biologičtí příbuzní, pokud projeví zájem a schopnost, před registrovaným partnerem. S pozdravem jK.

Odp2: Co je horší?
Tomíííno, 18.11.2008 18:02

Máte pravdu. je to na příslušných orgánech a zejména na orgánu sociálně právní ochrany dětí. Pokud odejde jeden z rodičů k partnerovi stejného pohlaví, pak soud bude přednostně analyzovat oba biologické rodiče k tomu, kde je ten lepší sociální a mravní předpoklad k výchově dítěte.

Odp2: Co je horší?
Náhodný čtenář., 18.11.2008 18:33

Měl bych výhradu. Prioritně by podle mého názoru neměla být posuzována biologická příbuznost, ale prospěch dítěte (a mělo by být taky jasně vyspecifikováno, co je to prospěch dítěte resp. kritéria, podle kterých bude hodnocen).

Odp3: Co je horší?
Yardasan, 18.11.2008 19:09

Já Vám rozumím. Já bych ale apeloval na odpovědnost rodičů za děti. Aby zvážili svoje životní postupy vzhledem ke svým dětem, jinak se dostává do popředí jejich vlastní ego, které je vyzdvihováno právě konzumní společností a uvolněnými mravy; až se dostaneme zase na začátek diskuze - co je to vlastně homosexualita a není-li to jen neschopnost člověka k pokoře a uvědomění si sama sebe. Vzpomeňme na osobnosti homosexuály, kteří svůj život prožili dle svého a přitom nepotřebovali o tom s kýmkoliv hovořit nebo od někoho pomáhat, natož od celé společnosti. Navíc se zkuste vžít do role pokrevních příbuzných, kteří by tak přišli o svoje vnuky apod. Každý má svoji pravdu, ale je potřeba brát v potaz širší souvislosti. S pozdravem jK.

Odp4: Co je horší?
Tomíííno, 18.11.2008 20:04

Někdo je zkrátka od přírody takový, že se o svých citech či orientaci nechce bavit. Ne proto, že by se za svojí jinakost styděl, ale prostě proto, že i homosexuálové se nějak nevymykají od většiny a bývají introvertní a jejich struktura osobnosti nemusí být zkrátka taková, aby byli vůči svému okolí sdílnější. Jak jste správně naznačil, vysoké procento osobností z řad homosexuálů se pohybuje v umění a zkrze něj vyjadřují své vlastní já:-). Jinak pokoru mám, to určitě. I skromnost, protože bez zkromnosti se člověk jen přesycuje vším možným i nemožným, a duchovní stránka života ustupuje pak do dekadence. To platí bez rozdílu kdo co je, či jaký kdo je. Já svojí orientaci nějak neřeším, protože ji nepokládám za životní přítěž. Ani netoužím vychovávat jednou nějaké dítě, ale pokud by se nedej bože něco stalo kupř. s mojí starší sestrou, která je samoživitelka, logicky bych se jako strýc o svojí neteř jako soudem určený opatrovník postaral, protože neteřinka je na mě dost fixovaná jako na ten mužský element, který ji v klasické rodině bohužel chybí.

Odpověď autorky na článek "odsuzovače...
Sova, 29.11.2008 20:01

Odpověď autorky na článek „odsuzovače homosexuality“ byla zcela výstižná. Musím uznat, že homosexualita mi také přijde nenormální a odsuzuji jí, ale článek Davida F. je naprosto nedomyšlený a směšný. Výrok že dítě na 99% zbuzní je naprosto nepravdivý, a nedokáži pochopit jak David F. k tomuto číslu dospěl.

Pozn.: Příspěvek upraven (jméno zkráceno)

Odp: Odpověď autorky na článek "odsuzovače...
Jenda, 30.11.2008 12:30

Co toto je zase za blábol? „Nesuď, abys sám jednou nebyl souzen...“(J.Kristus). jestli někdo dnes otevřeně takto odsuzuje homosexuála, je to jako kdyby odsuzoval leváka nebo zrzovlasýho. Na tohle bych už fakticky reagoval tím, že nic jiného než fakt dostat přes hubu!!!

možná je chyba někde úplně jinde...
snadnenidulezite:), 22.12.2008 13:04

Homosexualita je černý mrak nad městem - četla jsem toto poprvé včera a nemůžu si pomoci, ale myslím, že každý inteligentní, vyrovnaný člověk bez komplexů dokáže přijmout to co je jiné, každý jsme originál, tudiž jediné co nás může držet v pospolitosti je tolerance. Vžiju-li se například do situace dítěte v děcáku, raději budu v láskyplné rodině se dvěma muži, či ženami, kteří mě milují, starají se o mě a podporují mě, než v děcáku. Druhá stránka věci je špatné x dobré, možná bychom se měli více pozastavovat nad touto problematikou. Být homosexuál není špatné, ale jiné než být heterosexuál... Špatné je být zakomplexovaný a vylévat si to na jiných. Žít na úkor ostaních je podle mě špatné, člověk upřednostňující své blaho a pohodlí před blahem všech ostatních je špatný - myšleno tak, že bychom prostě neměli tolerovat to co je špatné. Myslím, že ten článek snad ani nemá smysl více komentovat, tomu se můžeme jen zasmát a přát si, aby bylo takových, jako je autor co nejméně. Závěrem bych chtěla podotknout, že autora toho článku velice lituji a do budoucna mu přeji ať mu něco, či někdo sundá ty klapky z očí, život se mu stane najednou mnohem lehčím, když konečně pochopí svůj vnitřní rozpor... Každej má šanci být lepším, stačí jen chtít :), tak nemějme předsudky a snažme se být lepšími a pomáhat v tom i ostatním.

Nenávidím homofobii...
JitA, 13.2.2009 11:09

Milá autorko,.. nevím, kolik vám je let.. ale řekla bych,že méně, než mně.. je mi 18 a o tomhle něco přeci jenom vím.. už jsem napsala druhý článek na svym webu o tom, co se tady i jinde na webech probírá.. tohle všechno jsou jen spekulace a neověřená fakta.. nejvíce mě pobouřila věta, že je homosexualita černý mrak nad městem ehm.. :-( nějak mám dojem, že je tohle vše jenom výsměch oné homosexuální populace! nenávidím homofobii, a že jí v tom netaktním článku je až přes příliš.. výrazy, jako „zbuzní své potomky“ a jiné výkvěty, jsou jen známkami nevyzrálosti.. netuším, kolik vám je let, ale myslím, že jsem v mých osmnácti letech nabrala rozumu více, jak vy.. bavím se s jedním bisexuálem, který žije s přítelem, se svým registrovaným partnerem, a je to nejlepší přítel, jakého jsem kdy měla.. je to chytrý a krásný kluk, co jsem ho zatím stačila poznat..a doufám, že tomu nebude dlouho trvat a poznám i jeho přítele.. ale jen z jeho vyprávění, je šťastný, když konečně našel místo, kam patří.. nemyslím, že články, co píšu na téma homofobie a podobné, jsou žvásty.. píšu v nich to, jak to cítím, a myslím, že cit a srdce je to hlavní, co bychom měli vložit do těchto „věcí“, které se týkají populační menšiny, která se od nás nějakým způsobem liší.. jen chcu říct, HOMOFOBIE je nejpodlejší věc, která vůbec existuje.. a byla bych neskutečně šťastná, kdyby tohle zvěrstvo vymizelo jednou pro vždy.. s pozdravem, zastánce všech lidí.. ;-)

Jste příliš mladá...
Yardasan, 13.2.2009 23:54

Můj názor je ten, že v přírodě je normální právě netolerance odlišnosti a strach z ní a její iliminace. To právě tolerance společnosti jako celku pod vedením úzkých kruhů povětšinou též buzních pedofilních jim umožňuje přežívat proti přírodě. Většina lidí má zdeformované myšlení zdeformovanou, nezdravou společností žijící v nesouladu s přírodními zákony. Aneb, stále se snažíme poroučet větru a dešti. S pozdravem jK.

Odp: Jste příliš mladá...
Alfons, 14.2.2009 2:26

Degenerace lidstva úspěšně pokračuje.;-)

Každý kdo si polží otázku, je...
Redan, 14.2.2009 8:39

Každý kdo si polží otázku, je homosexualita normální , musí si sám odpovědět,že normální není,neznamená to ovšem netolerovat takové jedince ve společnosti,určitě mají plné právo na seberealizaci. Ovšem dělat z toho normální jev a přirovnávat to např,že někdo je levák či pravák,je zvrhlost.Nesmí se dopustit aby z toho byl jednou módní výstřelek a každej kdo se nevyspal se stejným pohlavím není in.Tolerovat ano, dělat z toho normál nikoliv. A co se týče výchovy dětí homosexuálními rodiči,myslím že to také není správné,určitě to dítě pochytí určité manýry a způsob chování.

Jako by na věku záleželo
JitA, 14.2.2009 10:39

Ani nemám pořádně náladu si to všechno číst.. když jsem jen postřehla opět to odporné slovo „zbuznit“ kdybyste se alespoň vyjadřovali slušně.. a ještě mi tvrďte, že je to slušný výraz! Za tímhle mi zůstává rozum stát! Ano mají právo na seberealizaci a na druhou stranu mi tvrdíte, že HOMOSEXUALITA NENÍ NORMÁLNÍ??Tak mi prosím můžete říct, co všechno je na tomhle světě normální?? A že dítě pochytí nějaké manýry.. to snad záleží na tom, jak se k tomu dítěti chovají.. k čemu dítě vedou.. a to vůbec nezáleží na tom, zda je pár heterosexuální, nebo ne.. znám homosexuální pár,který vychovává dítě.. a věřte, nebo ne, jde jim to.. ikdyž pro ně nebylo jednoduché ji získat do péče.. a v tom je právě tahle homofobie, která je zakořeněná snad v každém z nás.. akorát já sem zjistila, co že je ta homofobie vůbec zač.. chovají se k tomu dítěti tak, jako „normální“ rodiče.. slovo normální jsem dala do uvozovek, protože bychom mohli spekulovat, jaký význam má vlastně slovo normální.. jaká je jeho definice?? když mi tu prosím napíšete pár příkladů toho, co je normální, budu moc ráda.. ale hlavně mi prosím vás nepište, že normální je rodina s matkou a otcem.. řekla bych, že je to naprosto nevhodný příklad toho, jak správně vychovávat dítě.. moji rodiče se rozvedli, když mi bylo šest.. bydlela jsem čas u mojí babičky.. trvalo to dlouho, než jsem se z toho vzpamatovala.. a díky tomu rozvodu, jsem po celou dobu(9 let) co jsem byla na základní škole, jsem byla zakřiknutá, pořád jsem přemýšlela, že to není správný.. a proč sme tehdy musely s maminkou utéct a já měla bydlet takovou dobu u babičky.. nevím, jestli,neříkám všechny, ale některé heterosexuální rodiny jsou normální.. o tom by se dalo spekulovat dost dlouho.. a ty způsoby chování, o jakých tu píšete.. slovo „zbuznit“ nenávidím.. pro mě je to sprosté slovo.. nesnáším takové homofobní výrazy.. ;-) tak bych prosila o pár příkladů toho, jakým způsobem, může homosexuální pár své děti „zbuznit“ .. stačí mi pár příkladů.. s pozdravem, Jita

Odp: Jako by na věku záleželo
Redan, 14.2.2009 11:01

Normální je to , co vytvořila příroda,neboli jak se život sám o sebe začal starat takovým způsobem, aby byl schopný reprodukce.Každý prostředí ovlivnuje významným způsobem povahu člověka i zvířete, pokud se dítě vychovává v těchto podmínkách, bude to pro něj normální a bude se tak i chovat.Až si koupíte do akvária rybičky, taky si koupíte párek a né 2 samečky, to je normálnost.

Odp: Jako by na věku záleželo
Alfons, 14.2.2009 11:07

RODINA od slova RODITI. Homosexuálové rodí?

K tomu slouží adopce
JitA, 14.2.2009 11:10

Nu.. je mi jeasné, že dva muži nejsou schopni reprodukce xD ale také existují adopce.. a normálnost jako taková.. snad jsem psala, o lásce, která se změnila v nenávist.. a jakým způsobem se ta nenávist projevovala.. nebojte, ještě si to poamatuju.. to mělo k normálnosti daleko.. ;-)

Odp: K tomu slouží adopce
Redan, 14.2.2009 11:27

Jistě,samozřejmě,láska je nejdůležitější,já jsem Váš článek o nenávisti nečetl, takže nevim co máte na mysli.Já jen že se bavíme o homosexualitě, znova říkám, tolerujme, nediskriminujme ale nedělejme z toho normální věc, je to prostě úchylka a to nemyslím nijak zle.

Odp: K tomu slouží adopce
Alfons, 14.2.2009 17:55

Za adopci v tomto případě by měl následovat okamžitý trest smrti pro všechny kdo se na ní podíleli, kromě nebohého dítka.;-)Chlapečkům dát mladého chlapečka? To je přece lahůdka pro oba „tatínky“;-);-)

co je vlastně úchylka..
JitA, 14.2.2009 11:35

Ne.. úchylka to rozhodně není.. dám vám příklad úchylky.. nu třeba.. jak někteří jedinci na tomto webu vidí homosexuály jako blázny, kteří lítají v růžovém prádle po náměstí xD to by se dalo nazvat jako úchylka.. ale bohužel lidstvo si pak celou homosexuální menšinu zobrazí jako onoho jedince, který se promenáduje v růžovém prádle.. nu.. snad jste moje vysvětlení pochopil.. kdyby ne.. pokusím se o jiný příklad.. prostě a jednoduše: nenávidím homofobii.. a ani vlastně nikdo nemá pravý důvod, se strefovat do homosexuálů a říkat, že když spolu žijí a milují se, že je ta láska proti přírodě.. to mi připadá nespravedlivé.. a doporučuji vám si to přečíst.. a byla bych moc ráda za zanechání vašeho názoru.. ;-)

Odp: co je vlastně úchylka..
Redan, 14.2.2009 11:45

Můj názor je jednoduchý a přímočarý, vše je o zachování života, v tomto případě člověka ( i mezi zvířaty se najde sexuální chování kdy se spolu snaží spárovat jedinci stejného pohlaví, např. u ryb jsem to pozoroval několikrát, kdy se spolu vytíraly dvě samice ). Tedy jde o zachování druhu a k tomu je potřeba samce a samici, to je normální. Vzhledem k tomu že člověk začal přemýšlet , začal i některé věci brát jinak, omlouvat,tolerovat atd, to už je ale posun jinam.Když to beru od základu, tak je homosexualita prostě nenormální.

PSALA JSEM O ADOPCI
JitA, 14.2.2009 13:30

Nu.. zase debata o zachování druhu.. jasný jasný.. ale jsou lidi, heterosexuální páry, kteří spolu nechtějí mít děti.. a hle.. stane se nehoda.. kdybychom se bavili, co je a co není proti přírodě.. tak proti přírodě jsou třeba takové potraty.. tak se vymyslely baby boxy.. nu a taková opuštěná miminka čekají na páry, kteří chtějí mít dítě v péči, ale sami jej nemůžou mít.. to je třeba právě připad homosexuálních párů.. nu tak samozřejmně se provádějí psychologické testy a nevím co všechno.. a když v testech vyjde, že můžou spolu vychovávat dítě, nevidím v tom problém.. a pak vzniká rodina, i s dítětem.. a rodina je normální.. ;-)

Odp: PSALA JSEM O ADOPCI
Alfons, 14.2.2009 17:57

Dva větší chlapečci dostanou k použití mladého chlapečka, čerstvé nepoužité masíčko. Není tady někdo úplně blbej?

Odp2: PSALA JSEM O ADOPCI
JitA, 14.2.2009 18:03

Mám takový pocit, pane Alfonsi, že blbej ste tu asi vy.. četl jsem si vůbec, co jsem psala?? psychologické testy, které doprovází každou adopci, jsou snad nezbytné.. a když i homosexuální pár se v testech ukáží jako správní rodiči, tak nevidím důvod, proč jim dítě nesvěřit.. zase tu cejtim homofobii.. a jakýpak chlapečci.. musí být zletílí.. to je vám snad jasné.. ;-)

Odp2: PSALA JSEM O ADOPCI
ivan, 14.2.2009 20:02

To teda je!.. o tom už není pochyb! Alfonsi, vy nejste diskutér ale propagandista, navíc nízkokapacitní hulvát, při nejlepší vůli z Vás nevypadla myšlenka. Propaganda, dogma, netolerance, hulvátství, myšlenková roztříštěnost, nepřístupnost. Při nejlepší vůli není možnost s Vámi navázat spojení. Nejspíš oba myslíme na to jak udělat svět lepší, to Vám věřím, ale každý z nás do něj vstupujeme jinýma dveřma. Snažím se Vás pochopit, ale nejde mi to! Proč?

Odp3: PSALA JSEM O ADOPCI
Alfons, 14.2.2009 20:03

Na vyjádření svých postojů máte právo.

Tak nějak o všem...
Vilém, 14.2.2009 19:52

Já naprosto souhlasím s názorem Jitky (JitA). ;-) Pokud je člověk způsobilý psychicky i fyzicky k tomu, aby vychovával dítě a je schopný ho zajistit a dát mu lásku a to co potřebuje, na sexuální orientaci nesejde. Dítěti jedině prospěje, když bude vyrůstat v milující rodině než v ústavu. Jediný problém představuje homofobie a předsudky, nic víc. :-) Bohužel právě kvůli tomu dochází třeba i k šikanování těch dětí, pocházejících od homosex párů. Děti dokážou být krutý a to se týká prakticky každé odlišnosti a dítě ani nemusí mít homosexuální rodinu. Stačí, aby dítě bylo menší, šilhalo, mělo pihy nebo cokoliv jiného. Pokud bude tolerantní společnost a dítěti nebude v homosexuálním vztahu chybět zázemí, není důvod, proč to dítě nedát dvěma homosexuálům, at' už dvěma gayům nebo dvěma lesbičkám. Ne všichni jsou stejní a podle jedné špatné zkušenosti s homosexuálem nikdo nemůže soudit masy. Homosexualita je vrozená a jedinec jí není schopen ovlivnit. Nemá žádný vliv na osobnost člověka a není „nakažlivá“. Je sice pravda, že dítě se učí to, co doma vidí, ale že by se naučilo homosexuálním praktikám, protože je vidí na těch dvou partnerech, kteří se o něj starají? To snad ti dva homosexuálové provozují sex přímo před tím dítětem? Pokud netrpí nějakou deviací, myslím, že se to nestane. Pokud je dítě heterosexuální, bude se řídit tím, co samo cítí a bude se řídit svými pudy a bude ho přitahovat opačné pohlaví. Pokud dítě zjistí, že je homosexuální, toto chování se nenaučilo, pouze si to uvědomilo. Tohle mi přijde celý jako blbost. Copak většina homosexuálně orientovaných není vychována heterosexuálním párem? A někteří se tady ohánějí onou reprodukcí. Heterosexuálové taky provozují sex ne za účelem plození dětí, ale pro potěšení. Zdravým a normálním sex. chováním se rozumí to mezi dvěma nepříbuznými jedinci, kteří jsou dospělí, zletilí, neroznášejí pohl. nemoci a souhlasí se sexuálním stykem. O pohlaví se tam nic nepíše. Smůla pro některé homofobní jedince taky je, že homosexuál je naprosto plnohodnotný člověk. Jediné, co je jiné, je chemie v jeho těle, protože je přitahován stejným pohlavím. A to nejen sexuálně, ale hlavně citově. Jak mezi homo, tak hetero najde jedince, kteří vyhledávají třeba výhradně sex nebo výhradně city nebo něco mezi tím. ;-) Tady jde akorát o lásku. Já svého přítele miluju nadevše a nikomu bych ho nedal. Jsem s ním rok a nic nám nechybí. Jen se nemůžeme projevit na veřejnosti, protože někteří nás odsuzují. :-(
A jak mluvíte o tom, že homosexuálové chtějí výhody... Ano? A nechtějí náhodou pouze stejná práva jako většina? Dávno už nejsme v totalitě, každý by si měl být rovný. Pokud člověk nikomu neubližuje, není důvod ho utlačovat. Pokud je nějak nebezpečný, tak budiž. Homofobie je v dnešní době směšná. Stejně, jako spousta dalších věcí, které tady vidím. Argumentace někdy naprosto na úrovni 12tiletého spratka. Diví se někteří, proč tady ta homofobie pořád je? Už za totality se lidem vštěpovalo, že je homosexualita špatná. Rodiče to učí svoje děti a ty zase ty děti svoje. A šíří se to jako epidemie, která nejde jen tak zastavit. Debila bez vlastního názoru člověk nepředělá. Je to taky důvod, proč je dnes adopce homosexuálním párem někdy skoro nepřijatelná. Ono totiž ani nejde o to dítě, ono jde o reakci okolí, protože netolerantních pitomců je všude plno. Plné jsou i ústavy. Myslete sakra na ty děti! Kvůli homofobní části populace, která není schopná tolerovat odlišnosti, ty děti trpí v ústavech. A ty nikdy nejsou schopny dítěti nahradit rodinu. Zkuste se nad tím zamyslet. Nebud'te pokrytečtí - co vám vlastně na homosexuálech vadí? Nepřijde vám jen estetický pohled na takový pár? Potom se na ně nedívejte. Pokud někdo neškodí společnosti a svému okolí, nechám ho být. Jen pro vaši informaci, sám jsem homosexuální. Pokud mě ukamenujete jen proto, že mám jiný názor, budiž. Pokud jen kvůli mojí orientaci, je to smutný. Po zpětným přečtení mého příspěvku jsem dospěl k názoru, že docela přeskakuju a odbíhám od tématu, ale diskuze je o tom, co chci sdělit, ne o tom, zda je to slohově správně. :-)

Odp: Tak nějak o všem...
Alfons, 14.2.2009 20:11

Zkuste se zamyslet nad tím, když dítě vidí jak homouši po sobě lezou v posteli. Dítě vzor sexuálního chování přebírá od rodičů. Dítě pak ani neví kdo je tatínek a kdo je maminka a u koho dojde k početí a otěhotnění.;-) Jak by jste to dítěti vysvětlili. Vysvětlujte jeden po druhém postupně a neopisujte.

Odp2: Tak nějak o všem...
Vilém, 14.2.2009 20:24

Ano? Pak mi jistě můžete vysvětlit, proč heterosexuálové vychovají kupříkladu homosexuální dítě. To se taky nenaučilo sexuálnímu chování od rodičů, stejně, jako se heterosexuální dítě nemůže naučit heterosexuálnímu chování. Každý podle jeho přirozenosti. ;-) Já vyrůstal v hetero rodině a taky jsem se to nenaučil. Já věděl, že mě přitahují spíš muži. ;-) Dítě se to jistě dozví a pokud bude potřeba, vše mu bude vysvětleno. Od čeho jsou školy, spolužáci? Já vím, jak to všechno chodí, popřípadě bych to tomu dítěti mohl vysvětlit já. :-) I to, proč mě nepřitahují ženy, ale muži. Není to nic složitého. Každému, co jeho jest.

Odp3: Tak nějak o všem...
Vilém, 14.2.2009 20:25

* homosexuálnímu chování, pardon ;-)

Odp3: Tak nějak o všem...
Alfons, 14.2.2009 21:17

To je úhybný manévr. Prosím k mé původní otázce. Nekličkovat.

Odp4: Tak nějak o všem...
Vilém, 14.2.2009 21:24

Vaše původní otázka? Bylo to tuším tamto, jak bysme to dítěti vysvětlili? My si doma roli na mamku a tat'ku nedělíme. Dítěti to samozřejmě časem dojde a myslím, že nebude problém vysvětlit mu jak reprodukci, tak vztah a účel toho vztahu mezi mužem a ženou. Stejně se to dítě dozví spíš od svých kamarádů a ve škole než od nás. :-) A pokud dítě bude dostatečně otevřené, určitě pochopí, proč existují i lidé opačným pohlavím nepřitahováni. :-) Já neuhýbám, jen jsem si myslel, že má odpověd' předtím byla dost jasná a dostatečná. ;-)

Odp3: Tak nějak o všem...
:-D, 5.11.2009 10:37

prsne taak muzes kazdymu vnucovat neco ale pokud pocit ze je na kluky ci naopak na holky ... tak to tak proste bude

Odp2: Tak nějak o všem...
ivan, 14.2.2009 21:40

Alfonsi, k početí dojde u obou partnerů z hlediska bioloické vzájemnosti/ jinak to nejde!/ k otěhotnění dojde pouze u maminky. Myslím, že by Vám to dokázalo vysvětlit i malé dítě.

Odp3: Tak nějak o všem...
JitA, 14.2.2009 22:01

Děkuji, že ste mně ušetřil vysvětlování ;-)

Odp4: Tak nějak o všem...
ivan, 14.2.2009 22:22

Rádo se stalo, stejně to nikdy nepochopí !!Ideologistům zůstanou z tajemství života pouze ohlodané kosti, nikdy se nezmění, dlabej na něj. Když nesvítí, tak aspoň zaclánějí. / jsem hetero,/ ale za zásluhu to nemám, pouze většinnová nahodilost. Pěknej příspěvek, ocenil jsem. Iv.

Odp5: Tak nějak o všem...
JitA, 14.2.2009 22:33

jsem ráda, že ste tu alespoň vy, který to má v hlavě v pořádku ;-)

Odp6: Tak nějak o všem...
ivan, 14.2.2009 23:54

No, zdá se , že se svět začíná stavět na vlastní nohy! Staroušům,/ jsem taky/ se rozeběhnul všema směry. Já miluju svobodu víc než krajíc chleba, teprve otočený list v knize, nebo nový den činí můj život zajímavý. Díky za to, že nevím co bude zítra! JitA, věřte, že žijete velmi kvalitní život bez dovolování se někoho co můžete, nebo ne. Věřte v sebe. Šťastnou cestu. Iv.

Odp7: Tak nějak o všem...
JitA, 15.2.2009 11:38

Děkuji vám moc ;-) nějak jsem v sebe nikdy nevěřila.. dala jsem na své okolí, které mě spíše chce ukamenovat, když vylezu z domu.. kvůli tomu, že mám černé vlasy, oči, že jsem bledší, než je zdrávo.. otravují mi neustále život, ale moc dobře vím, že chyba je na jejich straně, protože oni nejsou tolerantní.. :-)

Odp8: Tak nějak o všem...
ivan, 15.2.2009 12:45

Hlavu nahoru, a středem! Dejte, zde o sobě vědět.

Odp9: Tak nějak o všem...
JitA, 15.2.2009 13:55

a víte, že mi je momentálně fajn? ;-) právě se s Vilím chystám psát, a k tomu potřebuji dobrou náladu.. a když vidím, jak se pár zamidrákovaných stvoření snaží o to, mi náladu zkazit svými homofobními komentáři, inspirace a nálada na psaní se vytrácí.. příběhy píšu výhradně slashového charakteru.. nějak mi hetero dvojice nejdou přes klávesku.. nevím proč.. kdybch se měla v příbězích zmiňovat o rodině s matkou a otcem, zkráceně o heterosexuálním páru, naskakují mi docela zlé věty.. protože jsem z rozvdené rodiny.. a vidím a slyším to všude kolem sebe, jak se kamarádky táta od nich odstěhovat do vzdálených končin a nedal o sobě vědět.. tyhle situace mě k psaní neinspirují.. tak dávám do kupy slashové příběhy o homosexuálních párech.. až si o mě maminka myslí, že mě to „zbuzní“ přitom je to jen můj svět, který je nezkažený, nehomofobní.. a je mi v něm dobře.. stejně jako můj web.. je to místo, kde má každý právo na názor.. KAŽDÝ, bez vyjímky na orientaci nebo pohlaví.. ;-)

Odp: Tak nějak o všem...
JitA, 14.2.2009 20:12

Bráško můůůůj =o** to bylo krásný ;-) a hlavně poučný :-) je vidět, že píšeš srdíčkem =o** mám tě moooc ráda a děkuji za tvůj názor.. :-) viděla jsem nádherná videa.. jedno nejhezčí mám v telefonu, ale to odbíhám.. Vilí moc dobře ví, jaké mám na mysli.. hodím vám sem link a podívejte se sami.. je to nádherný a vůbec mi to nepřipadá nechutné, nebo něco podobného.. http://www.youtube.com/watch?v=JA6_CQ5VWQw
je to romatika nadevše.. najděte tam něco, co je nechutné! nu?? je to krásný, protože je to čistá láska a láska je krásná.. láska je mocná a má mnoho podob, tak prosím tuto lásku neodsuzujte! a souhlasím s tebou, bráško =o**

Odp2: Tak nějak o všem...
Alfons, 14.2.2009 21:20

To byla jenom milostná předehra. Takže kde je pokračování?

Odp3: Tak nějak o všem...
JitA, 14.2.2009 21:23

Vy mi chcete vyplašit brášku?? :D aha.. tak jsem zvědavá, copak na něj vytasíte ;-)

Odp4: Tak nějak o všem...
ivan, 14.2.2009 22:36

Čím sušší poušť, tím větší touha po vodě. Možná by rád vytasil, ale není co, tak jest.

Odp5: Tak nějak o všem...
JitA, 14.2.2009 23:12

Ano.. Tak nejsem sama, kdo má stejný názor ;-)

Odp: Tak nějak o všem...
ivan, 14.2.2009 20:25

Viléme, přál bych si Vás mít za souseda. Hodně štěstí.

Odp: Tak nějak o všem...
Yardasan, 15.2.2009 1:11

Myslím, že kdybyste myslel na ty děti, tak by se v první řadě do žádného ústavu neměli dostat a společnost by měla tvrdě vyžadovat pokrevnost péče. Přednostně by měly děti dostávat klasické rodiny. Jinak orientovaní by se museli spokojit se zbytkem a nezařaditelnými. Od přírody má o dítě pečovat matka; je k tomu uzpůsobena pudy i stavbou těla. Základem státu je stále ještě rodina ve složení muž a žena, která je státem podporována. Mohu to obrátit a požadovat naopak toleranci ze strany opačně orientovaných k normálním a nevytvářet nátlaky proti přírodě. Inteligentní člověk (jak většina z Vás o sobě tvrdí) by měl umět ovládat své pudy a neobtěžovat. Nikdo nikomu v ničem nebrání. S pozdravem jK.

Odp2: Tak nějak o všem...
ivan, 15.2.2009 1:23

Základem státu jsou jeho občané! Před zákonem jsou si všichni rovni bez rozdílu přesvědčení, vyznání, pohlaví, rasy a přesvědčení.

Odp3: Tak nějak o všem...
ivan, 15.2.2009 1:29

Nekorektovaný samoodpal. Opravovat nebudu. Yardasane, kde je v ústavě, že je základem státu rodina? Prosím.

Odp4: Tak nějak o všem...
Yardasan, 15.2.2009 1:58

To není v ústavě, ale v zákoně o rodině. S pozdravem jK.

Odp5: Tak nějak o všem...
ivan, 15.2.2009 2:55

Ústava je nejvyšším zákonem republiky a ostatní zákony s ní nesmí být v kolizi. Vždy platí vyšší právní moc.

Odp6: Tak nějak o všem...
Yardasan, 15.2.2009 16:23

:-) Však také žádnou kolizi nevidím, to tvrdí špatně orientovaní... S pozdravem jK.

Odp2: Tak nějak o všem...
Vilém, 15.2.2009 11:18

Já právě myslím na ony děti. Jejich (myslím, že nemusím říkat) heterosexuální rodina není schopná se o ně z nějakého důvodu starat, proto jsou zařazeny do ústavů. Kdyby se o něj postarat mohli, tak ho přece neodloží. Pokud o dítě jeho biologičtí rodiče nemají zájem a dítě je dáno k adopci, všichni duševně i fyzicky způsobilí jedinci by měli mít tu možnost se o dítě postarat a nemyslím si, že jedině pár „muž a žena“ pro to má předpoklady. Ústavy jsou dětmi přeplněné... Jak vidím, vy patříte mezi ty, kteří by homosexuálům dali děti, které „normální“ páry nechtějí. Nikdo tady nevytváří tlaky proti přírodě a já jakožto homosexuál žádného heterosexuála nepotlačuju. Pouze miluju svého přítele a pokud se rozhodneme pro nějaké děti, pak si je zřejmě uděláme s nějakými ženami, když tolik trváte na té pokrevnosti. Pokud si myslíte, že homosexuální pár není schopen dát dítěti zázemí a lásku, pak je mi to upřímně líto. My jsme taky lidé a máme svoje city, nejen pudy. Rodina je pro dítě nenahraditelná. At' už jsou to klasicky muž se ženou, nebo dva homosexuální jedinci. V přírodě, kterou se tady tak oháníte, platí taky přirozený výběr. Slabší jedinci umírají a přežívají pouze ti nejsilnější. Ale lidé se o ty svoje slabší jedince většinou postarají. V přírodě se většinou taky o mládě stará spíš samička, než sameček. V některých případech se o dítě stará třeba jen svobodná matka, která je sama a k dítěti nemá otce. Proč by se tedy nemohl homosexuální pár postarat o dítě? To zřejmě taky není nikde v přírodě. Jsme (tedy většina z nás) racionálně uvažující bytosti a pokud něco těm dětem prospěje, tak je to jedině rodina. A je jedno jaká, hlavně, aby byla fungující. „Heterosexuální“ neznamená „normální“, „s patentem na rozum“, nebo „dokonalý“. Znamená to pouze „orientovaný na opačné pohlaví“. Pokud si heterosexuál dítě udělá a postará se o něj, pak budiž. Pokud ho odkopne, kdokoliv, kdo je o něj schopen se postarat, by měl dostat příležitost.

Každý občan může činit, co není zákonem...
Yardasan, 15.2.2009 2:00

Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá. Tak nevím, na co si stěžují špatně orientovaní. Snad si stěžují sami na sebe, na svou vlastní bezmocnost a besmysl na světě. S pozdravem jK.

Odp: Každý občan může činit, co není zákonem...
Alfons, 15.2.2009 3:11

Jsem svobodný občan a žádný zákon mně nebude zakazovat co smím nebo nesmím. Jsem nevolník nebo otrok státu, který si na mně vymyslel nějaké zákony? Zase je otrokářství kdy pán určoval poddanému co smí nebo nesmí?

Odp: Každý občan může činit, co není zákonem...
Vilém, 15.2.2009 11:21

Já snad špatně vidím? Špatně orientovaní lidé neexistují, existují pouze heterosexuálové, bisexuálové a homosexuálové. Jediná bezmocnost je ta, že homofobní část populace nás nehodlá brát jako plnohodnotné lidi. Na sebe si nestěžujeme, pouze na ten strach, který z nás podvědomě máte. Všichni by si měli být rovni bez ohledu na vyznání, barvu pleti nebo sexuální orientaci, protože ani jedno nemá na charakter člověka vliv.

Odp2: Každý občan může činit, co není zákonem...
Redan, 15.2.2009 14:26

Prosim Vás, to nejde vydržet, samozřejmě že existují špatně sexuálně orientovaní lidé, nedělejte proboha z homosexuality normální věc. Prostě a jednoduše jste špatně orientován a musíte se s tím smířit a žít plnohodnotný život, ale neřikejte takový věci jako že je to normální. Neni,normální je heterosexuál. Tím Vám ale nikdo nebrání žít naplno,každý si holt nese svůj kříž, i tělesně postižení, přece nemůžou řikat že je to normální ,narodit se např. bez končetiny.Není, musí se s tím naučit žít,stejně jako vy.

Odp3: Každý občan může činit, co není zákonem...
VilémW, 15.2.2009 14:57

Špatně orientovaní lidé neexistují, jsou jedině ti, kteří cpou lidem svoje bludy a snaží se manipulovat, což je v tomto případě hetero většina. Já se cítím jako naprosto plnohodnotný člověk a stejné je to s mým přítelem a já bych neměnil. Nechci a nepotřebuji žít heterosexuálně. Každý jsme od přírody vybaven jinak. Jak už jsem řekl, heterosexuální neznamená být normální, je to pouze převažující stav. Já se cítím naprosto normálně a normální by nebylo, kdybych držel přetvářku a snažil se tvářit jako heterosexuál, abych se zavděčil. Většina zde tlačí na menšinu, všichni bychom si měli být rovni. Homosexualita není postižení, je to jen varianta sexuálního chování. Zde se opravdu o normálnosti nebo nenormálnosti diskutovat nedá. Já s tím žít umím, ale převažující většina ne. Můj problém to tedy rozhodně není. Soudit člověka podle toho, do koho se zamilovává, to není normální. Já beru člověka podle jeho charakteru. Škoda, že to někteří odmítají akceptovat.

Odp4: Každý občan může činit, co není zákonem...
Redan, 15.2.2009 15:27

Samozřejmě že by jste neměnil když to tak necítíte, vy nejste vůbec schopen uznat svojí vadu a proto budete tvrduit že je to normální,takže nejste nad tím.Já Vás nechci urážet, nemám to ve zvyku a nedělám to. Vždyt přece si žijte plnohodnotný život, já jsem pro, ale nemůžu skousnout když se tvrdí že je to normální, budmě všichni homosexuálové a zanikne život, přehnaný příklad ale snad lehce pochopitelný. Jedině hetero je normální,ostatní úchylky tolerujme,pokud se tím nebude ohrožovat výchova dětí , ale neříkejme že to není úchylka.

Odp5: Každý občan může činit, co není zákonem...
Vilém, 15.2.2009 15:42

Já nejsem schopen uznat svojí vadu, protože žádnou vadou netrpím. Možná tak krátkozrakostí... Jsem jenom člověk a nikdo není dokonalý. Takhle jsem se narodil. Nemůžu za to. Říkám o své orientaci, že je normální, to ano. Je to pouze varianta sexuálního chování. Je jasné, že heterosexuální vztahy a děti z něj vzešlé zachovávají rod, v tom bezesporu máte pravdu, ale homosexuálů není tolik, aby vymřelo celé lidstvo, homosexuálem se člověk nestane, tím se narodí. Ale to, že jsem homosexuální ještě neznamená, že jsem bezcenný. Jsem úplně stejný člověk jako ostatní, jen mě nezajímají ženy a to je všechno. Skousnout to můžete a nemusíte, je to pouze věc něčího názoru. Ale pak díky takovým jedincům jako vy vyrůstá další, netolerantní generace. Mohl jste se rovnou narodit do středověku, vidím, že názorově tam neustále setrváváte.

Odp6: Každý občan může činit, co není zákonem...
Alfons, 15.2.2009 15:53

To se časem spraví, nevidím v tom problém. Bude to pořád stejné.

Odp7: Každý občan může činit, co není zákonem...
Vilém, 15.2.2009 16:03

Můžu se zeptat, co máte konkrétně na mysli?

Odp6: Každý občan může činit, co není zákonem...
Redan, 15.2.2009 16:05

Já přece neřikám že jste bezcený, proč to řikáte, to jsem neřekl, naopak, řikám vám, žijte si svůj život plnohodnotně a užitečně, v tom jsem pro, proč by né.Nejsem netolerantní , to mi prosím nepodsouvejte, nikdy jsem nikdy ani názorově nikoho nediskriminoval, ani vás ne. Víte, ono také né všechno co je dnes za názory, je správné, tím narážím na ten středověk. Všechna morálka jaksi poklesla a klesá dál oproti např minulému století, i názory jsou daleko extrémnější, bohužel né vždy ku prospěchu věci. Homosexualita je sexuální úchylka na tom trvám a v tom se spolu neshodnem,mám dojem že je to kvůli tomu že to nedokážete přiznat. V pořádku , máte na svůj názor právo, já to vidím jinak. Všechno chce brát od základu a začátku a tím je v tomto případě zachování života jako takového, v tomto případě člověka . Máte určitě cenu jako každej,ovšem vaše sexuální chování neni orientováno správně ,tak, jak by mělo. Nic proti vám nemám, chran bůh . Přeji vám hezký a plnohodnotný život takový, jaký si zasloužíte a jaký si ho uděláte. Budte zdráv.

Odp7: Každý občan může činit, co není zákonem...
Vilém, 15.2.2009 16:23

Dobře, víc v tom hledat a rozpitvávat to nebudu, nechci nikoho urážet. Morálka je podle mě, stejně jako podle vás, pokleslá. Já odsud odejdu a budu dál žít svůj život v tomhle světě, pro který jsem se narodil takovým, jakým jsem. Homosexualita už dávno byla vyškrtnuta ze seznamu úchylek a to jedině správně. Je to pouze protikladem proti té vaší „normalitě“. Myslím, že nikdo nemá právu soudit, zda jsem nebo nejsem orientován správně. Pouze nevyhledávám opačné pohlaví a já tím nikomu neškodím, nejsem nemocný, to už by mě zřejmě začali léčit. Jak už jsem řekl, je vás dost pro zachování druhu a pár homosexuálních jedinců vás „normální“ nemůže ohrozit. To, co vy heterosexuální muži cítíte k ženám, my cítíme k mužům, není na tom nic špatného, ani úchylného. Až mi někdo definuje slovo „normální“, budu vidět, na čem v této diskuzi jsem. Lidi beru podle jejich charakteru, na ostatním mi nezáleží. Orientace by měla být všem ukradená, žijeme přeci v civilizované společnosti. Děkuji vám

Odp8: Každý občan může činit, co není zákonem...
Yardasan, 15.2.2009 16:28

Normální je většinově opakovatelné v souladu s přírodními zákony. S pozdravem jK.

Odp9: Každý občan může činit, co není zákonem...
Vilém, 15.2.2009 16:54

To je jistě neocenitelná informace. :-) Ale pokud dovolíte, stavět normálnost na tom, že je to většinové mi přijde postavené na hlavu. :-) Ale i tak děkuji :-)

Odp10: Každý občan může činit, co není zákonem...
ivan, 15.2.2009 17:40

Viléme, přeju Vám velice kvalitní prožití Vašeho života, tady se nedomluvíte. Naše generace musí nejdřív vychcípat i s kvalitářema životů jiných lidí. Přeju štěstí. Iv.

Odp11: Každý občan může činit, co není zákonem...
Redan, 15.2.2009 17:53

Tady je debata a diskuze pane,nejde o domlouvání či přitakávání druhému, já mám svůj názor, vy máte svůj názor, jde o to si je sdělit a debatovat.

Odp12: Každý občan může činit, co není zákonem...
ivan, 15.2.2009 18:07

Redane, Vašeho názoru si vážím, z Vašeho příspěvku vnímám projevení postoje a jeho obhajobu, u někerých, ale nedokážu rozkodovat ani smysl jeho projevení.

Odp12: Každý občan může činit, co není zákonem...
Alfons, 16.2.2009 3:05

Debatovat ano, ALE s tím, že konečnou pravdu mám JÁ. Tak si představuji konstruktivní debatu. Pro některé tápající diskutující zatím nepochopitelné a neakceptovatelné.;-)

Odp11: Každý občan může činit, co není zákonem...
Vilém, 15.2.2009 18:17

Děkuji a doufám, že svůj život prožiju tak, jak říkáte. :-) Málokdo má na to stejný názor jako vy, většina soudí dřív, než přemýšlí. A málokdo se tomu otevře jako vy. V téhle diskuzi je to spíš debata o ničem, stále se to stáčí na to samé místo a já jsem se do toho už solidně zamotal. :-/

Odp12: Každý občan může činit, co není zákonem...
ivan, 15.2.2009 20:21

Máte to, a ještě budete mít těžké, tak hlavu nahoru.

Odp13: Každý občan může činit, co není zákonem...
Vilém, 15.2.2009 22:41

To ano, a bohužel ne vlastním přičiněním... :-( Nebýt ještě téhle starosti, žilo by se mi výrazně lépe. :-)

Odp14: Každý občan může činit, co není zákonem...
Yardasan, 15.2.2009 23:07

:-) Nevím o jaké starosti mluvíte, je jen na Vás jestli se budete cítit šťastný. Máte „svobodu“, zdraví, mír, můžete si dělat co chcete. Pokud věříte tomu, co děláte a děláte to s láskou, pak musíte patřit mezi ty šťastnější na téhle planetě. S pozdravem jK.

Odp15: Každý občan může činit, co není zákonem...
Vilém, 15.2.2009 23:54

Tou starostí jsem měl na mysli některé agresivní i mírné útoky homofobní populace. ;-) Myslím, že tak by se všechno výrazně zjednodušilo.

Odp12: Každý občan může činit, co není zákonem...
Alfons, 16.2.2009 3:07

A to je právě nevýhoda demokratických systémů. Chce to trochu osvědčené totality. Ale snad se už začínají objevovat první vlaštovky.;-)

Odp10: Každý občan může činit, co není zákonem...
Yardasan, 15.2.2009 23:02

Každá abnormalita vychází z většinové normality. NAPŘÍKLAD Karel Gott je abnormalita v kladném smyslu, zatímco NAPŘÍKLAD špatně sexuálně orientovaný se jeví záporně. Jedna osoba může být ale zároveň abnormální jak kladně, tak i záporně. Pokud se však jedná o silnou inteligentní osobnost, pak nemá problém vystupovat ve většinové společnosti tak, aby výsledek byl kladný a autoritativní. Taková osobnost si nikde nestěžuje, nikoho neobtěžuje ani nepřesvědčuje. Mějte se fajn. S pozdravem jK.

Odp11: Každý občan může činit, co není zákonem...
Vilém, 15.2.2009 23:51

V některých věcech s vámi souhlasím, ale vyprošuju si to vaše „špatně orientovaný“. A pokud mohu mít ještě nějaké otázky, čím vlastně takový menšinově orientovaný člověk jeví záporně pro společnost? Se svou orientací žiji již relativně dlouho a ještě jsem si nevšiml, že by měla špatný vliv na lidi v mém okolí.

Odp12: Každý občan může činit, co není zákonem...
Alfons, 16.2.2009 3:14

Jak to chodí na zahrádce. Menšinový plevel, třeba bodlák v kultivovaném záhoně tulipánů působí rušivě. Tento přežitek v lidech přetrvává a chtějí plevel necitlivě vytrhnout. A to je chyba. Kolem plevelu udělat plůtek a zalévat, aby mohl plevel v klidu rozprostřít své kořínky do celého záhonu, vypustit semínka a zaplevelit celý záhon. Příroda je mocná čarodějka.

Odp13: Každý občan může činit, co není zákonem...
Vilém, 16.2.2009 11:19

Dost roztomilé přirovnání. ;-) Pořád mi ale nikdo nevysvětlil, čím podle vás homosexuál působí záporně na společnost. Zase z toho cítím homofobii a nadřazenost. :-(

Odp14: Každý občan může činit, co není zákonem...
ivan, 16.2.2009 15:48

Je to zlej pitomec.

Odp15: Každý občan může činit, co není zákonem...
JitA, 16.2.2009 15:50

přesně vystiženo.. :-)

Tolerance
Dominik, 16.2.2009 9:53

Nečelt jsem všechno nahoře, takže mi promiňte, jestli něco opakuji.

Homosexualita není nemoc a ani nepředstavuje pro ostatní žádnou hrozbu. Nemá na ni vliv ani intelekt ani morálka. Na změnu orientace nepomůžou ani léky, ani motivace, ani násilí. S tím se člověk narodí i umře.
Dokonce i u mnoha druhů zvířat to není nic neobvyklého.
Homosexualita tu byla, je a bude. I kdyby byli všichni homosexuálové zlikvidováni, stejně se zase budou rodit další - to ví jistě všichni. Je to tak přirozené, jako třeba leváci. Jediný problém, který homosexualita vnáší do naší společnosti vyvstává z netolerance heterosexuálů. Ta má základ buď v nevědomosti, nebo v křesťanství (nebo v obou). A nevědomost vnáší do lidské mysli předsudky, pověry a někdy i neoprávněný strach. Bible prokazatelně homosexualitu odsuzuje.

Lidská společnost se neustále vyvíjí a směřuje k individualismu a tedy i větší toleranci. A také církev se musí alespoň částečně snažit přispůsobit době. Jsem přesvědčen, že je to jen otázka několika málo generací (možná jen 2-3), kdy dojde k radikální změně v postojích k homosexualitě - tedy k jejímu neodsuzování. Pro lidstvo myslím existují jiné hrozby, které by stály za to je odsuzovat a netolerovat.

Pokud bude mít lidstvo dostatek času na svůj další vývoj, myslím, že se dočkáme i toho, že pokud bude chtít církev existovat, bude muset značně přehodnotit postoje k velkému množství problematik a tím i k homosexualitě.

Musím ale přiznat, že jsem rád, že jsem heterosexuál.

Odp: Tolerance
Alfons, 16.2.2009 11:17

...dojde k radikální změně v postojích k homosexualitě.....jsem si JISTÝ že NEDOJDE. To je příroda a fluidum který ze sebe vyzařuje takový člověk do okolí. Vytváří kolem sebe zvláštní psychopole, které mnozí lidé budou vnímat a pociťovat i za 1000000 let.

Odp2: Tolerance
Dominik, 16.2.2009 11:59

Kdysi bylo celospolečensky nepřijatelné mít sex před svatbou, dítě mimo manželství, rozvod, žít promiskuitně.
Od všeobecného pohrdání po kamenování nebo šibenici - podle doby a místa.
A dnes? Normálka
Dnešní netolerantní vztah k homosexuálům bych mohl trochu přirovnat k netolerantnímu vztahu k znásilněným ženám v arabských zemích. Tyto ženy jsou považovány za nečisté a je jimi pohrdáno. A myslíte si, že si znásilnění přály?

Odp2: Tolerance
Dominik, 16.2.2009 13:29

Zvláštní psychopole? Já bych radši použil anglické slovo - image.
Fluidum - to by mohlo mít něco společného s aurou. Myslím, že fluidum, z důvodu své orientace, nemají o nic závadnější.

Odp3: Tolerance
Alfons, 16.2.2009 14:18

Asi to bude nepřehlédnutelné a vnímané nepříjemné AUREÁLNÍPSYCHOIMAGE . To je výstižnější.

Odp4: Tolerance
Dominik, 16.2.2009 15:09

Jo tenhleten pojem znám, je to něco jako kočkopes:-)

Odp4: Tolerance
Vilém, 16.2.2009 15:15

Můžete mi říct, kolik homosexuálů znáte osobně, že už ted' víte, že mají nepříjemné vyzařování?

Odp5: Tolerance
Jana, 16.2.2009 15:20

Viléme, ignorujte ho. Osobně nějaké znám a rozhodně nic negativního nevyzařují.
Ovšem, abych byla upřímná, nejsem si jistá o adopci dětí homosexuálními páry. To by bylo ale na delší debatu.

Odp6: Tolerance
Vilém, 16.2.2009 15:32

Je těžké ignorovat někoho s tak zkostnatělými názory, jako je právě Alfons. Všichni si neustále budeme omílat vlastní názor. Taky nemám pocit, že moje orientace by měla vliv na to, jakým způsobem na lidi působím. Adopce je téma samo o sobě. Podle mě - proč ne. Je tu pouze problém s netolerantní částí populace. :-(

Odp5: Tolerance
ivan, 16.2.2009 15:44

Alfons je propagandista a kurvič života jiných lidí, navíc total vymaštěnej. Někteří lidé potřebují neustále někoho řídit, nebo jinak atakovat, asi protože prostřednictvím jiných si plní vlastní životy. Jinak se to vysvětlit ani nedá.

Odp6: Tolerance
JitA, 16.2.2009 15:47

Souhlasím s vaším názorem :-) absolutně :-) jste moc fajn a máte srdce na správném místě ;-)

Odp7: Tolerance
janacz, 20.3.2009 16:41

nesouhlas, pakliže Pan Alfons chce někoho řídit, je zajímavé kdo se podřídí, nepodřídí a proč a za kolik.

Odp8: Tolerance
Alfons, 21.3.2009 9:14

Podřídí se všichni a zadarmo.;-)

Odp3: Tolerance
Vilém, 16.2.2009 15:46

Co víc na to říct - konečně někdo s normálním názorem uvažující zdravým rozumem. :-) Někdy mám pocit, že se svou orientací jsem vnímán jako odpad. :-/ Konečně něco, co se dá číst, bez náznaků homofobie... Ale mám pocit, že jakkoliv se tady budeme snažit, budou si někteří myslet svoje... :-(

Odp: Tolerance
JitA, 16.2.2009 15:42

Ach Dominiku :-) moc ste mě svým názorem potěšil :-) máte naprostou pravdu :-) KONEČNĚ NÁZOR, KTERÝ STOJÍ ZA TO ČÍST :-) nesmrdí tu ani trošička homofobia a netolerance.. :-) jste zářný příklad pro tento web :-) úžasný proslov, ze kterého by měla čerpat celá část homofobní populace :-) děkuji za váš názor :-) jen tak dál ;-)

Odp2: Tolerance
Alfons, 16.2.2009 16:25

Snad by se tím mohlo doplnit desatero přikázání vytesané do šutru. Na to prorok zapoměl.:-( Neodmítneš homosexuála svého, aniž požádáš homosexuála cizího. Trochu věrnosti nikdy neškodí.

Odp3: Tolerance
Vilém, 16.2.2009 16:46

Jsem od přírody člověk velice zvídavý, můžete mi tedy odůvodnit, jak s celým tématem souvisí věrnost?

Odp4: Tolerance
Alfons, 16.2.2009 17:18

To je vhodný doplňkový atribut čistého vztahu.;-)

Odp5: Tolerance
Vilém, 16.2.2009 17:21

Ano, já vím, co je věrnost. Já svému příteli jsem věrný. Akorát nevím, jak to celé souvisí s tím diskutovaným tématem. ;-)

Homofobie
Vilém, 16.2.2009 16:58

Čerstvý případ homofobie... Mého přítele dneska zmlátila jistá partička se slovy, že „z něj to buzeranství vymlátí...“ Vypadá to, že za chvíli nás donutí dokonce chodit kanálama... :-(

Odp: Homofobie
Alfons, 16.2.2009 17:21

Bohužel averzi k homosexuálům z lidí vymlátit nejde a nejde to ani přesvědčováním. Je to v lidských genech. :-( To je realita. Tak jako homosexuálové.

Odp2: Homofobie
JitA, 16.2.2009 18:37

Pěkný názor Alfonsi ;-)

Odp2: Homofobie
Dominik, 17.2.2009 6:47

Pane Alfonsi, geny můžou za hodně, ale názory si člověk vytváří nezávisle na nich.
To už jsem zažil vícekrát, že se někdo dovolával genů, když učinil něco nemorálního nebo nezákonného.

Odp3: Homofobie
Alfons, 17.2.2009 7:00

Pak si můžou homosexuálové učinit názor na to, že nejsou homosexuálové a neodvolávat se na geny atd. a nedělat ze sebe pronásledované chudáky. Můžou se převychovat na heterosexuály. Velmi jednoduché řešení.

Odp4: Homofobie
Dominik, 17.2.2009 8:52

Promiňte pane Alfonsi, ale v této diskusi s vámi končím.
Myslím, že o genetice víte asi tolik, co já o dějinách kultury Vietnamu.:-)

Odp5: Homofobie
Alfons, 17.2.2009 10:44

Konečně první vlaštovka.;-)

Odp4: Homofobie
ivan, 17.2.2009 11:21

Naše nastavení vzniká při vývoji mozku asi koncem pátého měsíce našeho prenatálního života. Oni si nemohou vytvořit názor, že nejsou homosexuálové, neboť jimi skutečně jsou, no a co !?? Převýchova není možná, to by si jim musel přeprogramovat mozek. ALE PROČ ????????? PROČ!!!!!!! Nekurvěme jim životy, nic nám neprovedli. Alfonsi, proboha jaké geny máte na mysli? Vždyť homosexuální děti se rodí heterosexuálním párům. Přemýšlejte aspoň chvilku! Proč byste je převychovával na hetero ! Proč?.. vždyť oni Vás o to nežádají, pouze si přejí, abychom jim neprasili životy, to je všechno, tak málo!

Odp5: Homofobie
Alfons, 17.2.2009 12:04

Se zafixovanými názory se člověk RODÍ. Bohužel. Např. Romové. Co si nedokáže člověk SÁM fyzicky uhlídat patří VŠEM. Není to považováno za krádež. A je to správné, protože tak se zamezuje hrabošům neomezené hromadění majetku. ;-) A je tím umožněné žít i ostatním lidem. Homosexuálům přeji dlouhý a spokojený život, ale pokud počítají s tím, že se na ně většinová společnost nebude dívat i nadále přes prsty jsou na zásadním omylu a dělají si marné ILUZE. Bohužel, takový je svět.:-(

Odp6: Homofobie
Dominik, 17.2.2009 12:50

Pane Alfons, myslel jsem, že už na vás nebudu reagovat, ale nedá mi to.
Ta hláška že „Se zafixovanými názory se člověk RODÍ“ je největší ze všech velkých blábolů, co jsem tady na Svíci.cz četl. Opravdu jsem se tomu musel srdečně zasmát.

Odp7: Homofobie
Tlapka, 24.2.2009 15:38

a jak tedy ty názory vznikají- kdyžne na genetických předpokladech?

Odp6: Homofobie
ivan, 17.2.2009 13:05

Bohužel jim ten svět vytváří lidé jako jste vy! Až Vás budou někde zbírat ze země po mrtvičce nebo úrazu, prosím, optejte se nejřív záchranáře jestli je podle Vašich představ a může Vám pomoct.

Odp7: Homofobie
Alfons, 17.2.2009 15:16

To se nezeptám, protože lépe v nebi než v současné rozjásané a prosperující společnosti.;-)

Odp8: Homofobie
Tlapka, 24.2.2009 15:39

V tom nebi se pak tomu od srdce zasmějeme.

Odp6: Homofobie
omg, 4.11.2009 19:22

spolecnost je uz davno jinde lidi by se smali co mate za starosti ... skrtz prsty se na ne budees divat ty a par zamindrakovanych lidi tot vse ...

Odp5: Homofobie
JitA, 17.2.2009 17:43

Moje slova.. ;-) nemám k tomu co dodat.. Plně s vaším názorem slouhasím.. Nehledě na můj „nízký“ věk.. Děkuji, že mi svými moudrými a pravdivými názory zlepšujete mojí náladu, která je pokažená homofobním chováním.. ;-)

Odp5: Homofobie
omg, 4.11.2009 19:25

ivan ... : líp bych to ani nenapsal konecne nejakej normalni clovek ... proste ve skratce oni nestoji o to byt prevychovavany coz ani nejde oni sou tak spokojeny a netouzi po nasem heterosexualnim zivote !!!

Odp4: Homofobie
TD, 10.12.2009 0:28

Vy jste se už úplně zbláznil?.Homosexualitu nelze přeučit či vyléčit. to je naprostý nesmysl a váš názor zavání trestným činem potlačování práv menšin.Jste stejně praštěný jako třeba občanské sdružení EXODUS -ty má podobné názory.Takové názory jako „přeučení“ či „léčení“ by měli být mimo zákon-vždyť i homosexualita byla vyškrnuta z MKN již dávno.A nepokoušejte se argumentovat že to bylo na nátlak homosexuální lobby-to je názor fanatických katolíků a neonacistů protože v době kdy k tomu došlo práva homosexuálů byla ve většině zemí nulová a nebo to byl dokonce trestný čin a aktivismus za tyto práva byl minimální..Znám ve svém okolí hodně homosexuálů, všichni jsou pohodoví, hodní lidé, považuji je za normální.Nevidím důvod proč by nemohli mít právo na informovanost o zdraví svého partnera a mít stejné povinnosti ke svému parnerovi jako lidé v manželství.O výchově dětí nebudu zde záměrně mluvit-to je oblast v naší zemi neznámá, teprve zkušenosti odjinud ukážou co a jak.

Odp5: Homofobie
Juras, 10.12.2009 0:46

No jo, vždycky bude existovat někdo, kdo bude chtít, aby se trestalo za názory.

Odp3: Homofobie
Tlapka, 24.2.2009 15:41

Názory si člověk vytvoří nezávisle ale na podkladě genetických dispozic.

Odp2: Homofobie
Tlapka, 25.2.2009 12:24

Skoro každý je rád, když může někoho nenávidět. Asi to budou ty geny.

Odp3: Homofobie
ivana Kozárová, 15.12.2009 14:29
Odp3: Homofobie
iva, 15.12.2009 14:43

Já častěji nenávidím sama sebe. Sice mně tu budete mít za hlupáka, že na sebe všechno prásknu, ale já se pak aspon budu moct zas nenávidět.

Odp4: Homofobie
ivana Kozárová, 25.12.2009 14:26

V žádným případě. Každej ten stav zná,někdo to má častějc,protože v něm už jako v dítěti někdo dobře uměl vyvolat pocit viny. Pomohl mi můj přítel,když mi bylo něco přes třicet. Vysvětlil mi,že v sobě nemám nechat růst pocity viny. A moc mi tím pomohl. Kdo vyvolá pocit viny,ten panuje. A kdo nemá potřebu panovat,ten to v nikom úmyslně nevyvolává... Ivo,měj se ráda.

Odp: ...
slim, 20.3.2009 10:16

Svět spěje k zániku.Degenerace se normalizuje,bohužel.

Rád to dělám s kuchtičkama,ale s...
Honza, 13.3.2009 13:54

Rád to dělám s kuchtičkama,ale s klukama je to lepší!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chci sex po mobilu je to možný?
Míla, 13.3.2009 13:55

Chci sex po mobilu je to možný?

Odp: Chci sex po mobilu je to možný?
Alfons, 21.3.2009 9:16

Musí to být mobil se zabudovaným robertkem. Vibrační zvonění nestačí.

:-(;-):-)
Míla, 13.3.2009 13:55
článek
David F., 10.8.2009 23:02

Vážení, já jakožto David F. (ano, článek pochází z mého pera) bych se rád vyjádřil ke svému článku. Rozhodně není smyšlený - v redakci vzniklo pouze téma, na toto téma jsem napsal článek (protože jsme to museli napsat povinně) a divil jsem se, když jsem svůj článek našel v původním znění na stránkách MF Dnes. Bez ohledu na to, jestli je můj názor správný, je to můj názor, který nikomu nevnucuji, dokonce ani netvdím, že mám pravdu. Jen prostě odmítám kvůli případné kritice svůj názor publikovat jinak, než jak to cítím. Mnoho lidí říká, že jsem netolerantní, možná ano, jsou však oni tolerantní, když nepřijmou můj názor? Ptám se - není většina tolerantní tak nějak „na druhou stranu“? Děkuji

Pozn.: Příspěvek upraven (jméno zkráceno)

Odp: článek
zvoník, 12.8.2009 18:24

Pane Davide, jsem s Vámi!
Ale aby bylo závěrem veselo, dám jeden pikantní příběh:
- V autobuse sedí mladá a pohledná řádová sestra a vedle ní běžný hipiesák. On se na ní otočí, představí se a řekne: ,,Chtěl bych s tebou mít sex„ . Ona mu odvětí: ,,Jsem zasnoubena Bohu, proto to nemohu přijmout“ , a na příští stanici vystoupí.
Ten rozhovor mezi hipíkem a sestrou slyšel řidič autobusu, a zavolá si tedy hipíka k sobě: ,,Hele, já ji znám! A vím jak na ni! Ona se chodí každý večer modlit na hřbitov. Když si na sebe vezmeš bílý hábit s kapucí a nalepíš si bílý plnovous, a rekneš, že jsi Bůh, bude tvoje!„
Hipies se oblékne jak autobusák radil, nalepil si vousy a šel hledat sestřičku. Všude tma... Když ji konečně našel v modlitbách, začal: ,,Já jsem Bůh, a ty se mnou musíš mít sex!“ Odpověď zněla: ,,Ano, souhlasím, ale prosím jenom sex anální, neboť jsem vázána slibem také své představené, že až do smrti zůstanu pannou.„ Hipies souhlasil a hned ji s radostí zneužil podle jejího přání. Když bylo po všem, sundal kapuci a začal vesele: ,,Ha,ha,ha! Já nejsem Bůh! Já jsem ten hipies z autobusu!!!
A sestra také sundala svou kapuci a ozvalo se z pod ní radostné zvolání: ,,A já jsem zase ten řidič z toho autobusu!“

Tak tohle je konec. Kde to žijeme...
:-D, 4.11.2009 13:27

Tak tohle je konec. Kde to žijeme nechápu jakej vůl tenhle článek napsal a už vůbec nechápu že tohle otiskli ... žijeme v 21. století ... homosexualita je normální a každý má právo být štatnej a nebude se omezovat jen kvůli vašemu nazoru, že vám se toto nelíbí ... . Jste až moc vulgární což vypovída o vaší osově a zastaralých názorech jako např: ze homosexualita je nemoc hahaha .... Vaše přirovnání ukazují jen na tu negativní stránku ale co si budeme povídat tyto same problémy jsou i u heterosexuálních párů --- kolikrát ukazují jak rodiče týrají znasilnují apod sve děti ... napsal bych sem toho mnoho ale proč se pozastavovt nad jedním člověkem ...

Odp: Tak tohle je konec. Kde to žijeme...
Alfons, 4.11.2009 15:51

Když se homouši olizují je mně na blití. Asi nejsem normální.:-(

Odp2: Tak tohle je konec. Kde to žijeme...
:-D, 4.11.2009 16:08

Tak kdyz si heterosexual je to normalní že se ti to nelíbí ale není nutný jim to dávat najevo 90 % homosexuálům je také jedno co dělají heterosexuálové ... a ještě detail jak někdo psal ze homosexualů jsou 4 % tak to je ještě ze starého průzkumu navíc dříve to bylo odsuzovaný takže těžko mohli dělatp růzkum kdyz se jim k tomu nikdo nepřiznal ... ja osobně si všímám že jich čím dál tím víc .. a zže brzy si holky nebudou mít z čeho vybítrat

Odp3: Tak tohle je konec. Kde to žijeme...
Juras, 4.11.2009 16:53

Nenapojil jsem, tohle mělo být pro Tebe:
Juras, 4.11.2009 16:52

Odp: Tak tohle je konec. Kde to žijeme...
x, 4.11.2009 19:18

Omyl, homosexualita neni normální, je jen oproti dřívějšku více tolerovaná . S tím právem na štěstí souhlasim, proč né, ale nedělejme normální věc z něčeho, co normální neni jen kvůli tomu, že jsme si na to zvykli.

Odp2: Tak tohle je konec. Kde to žijeme...
:-D, 5.11.2009 10:33

kdyby nebyla normalni tak neni cvse je to jen o zdegenerovaných lidských nazorech a je to o zvyku to máš pravdu drive sme si a moc zvykli ze to tak byt nema a chudaci se zatím schovavali ....

Odp3: Tak tohle je konec. Kde to žijeme...
Juras, 5.11.2009 10:51

Ale můžu tě uklidnit - ve schopnosti chápat správně slovo normální jsi naprosto normální. Většina lidí si stejně jako Ty pod tím představuje, že to znamená „v pořádku“. Bohužel, skutečně je to normální a my, kteří význam slova normální známe, nejsme v tomto směru normální :-)

Odp4: Tak tohle je konec. Kde to žijeme...
tlapka, 6.11.2009 8:04

Norma existuje statistická a ideální, amožná ještě jiné, to jsem zapomněla. Proto vhodné uvádět, o kterou normu jde.

Odp5: Tak tohle je konec. Kde to žijeme...
Juras, 6.11.2009 12:03

Norma je spíš nějaký předpis, který se musí dodržovat, aby něco splnilo normu. Ale normálnost je to, co je obvyklé, tedy většinové. Normální je všechno, co je stejné jako většina.

Odp3: Tak tohle je konec. Kde to žijeme...
x, 5.11.2009 10:57

Nesmysl, názory nebyli zdegenerované, pouze netolerantní, názor na to že je to proti přírodě je normální, je to prostě úchylka která se vyskytla u živého tvora, sexuální úchylka, jinak může dotyčnej být v jiných směrech naprosto normální a dosahovat úspěchů které zvládne.

Já myslím, že Alfons reaguje na Tvůj...
Juras, 4.11.2009 16:52

Já myslím, že Alfons reaguje na Tvůj výrok „homosexualita je normální“. Souhlasím s ním, že homosexualita není normální, zatím ještě je normální hetero. Pokud budeš chtít polemizovat, přečti si nejdřív začátek diskuse, kde se o normálnosti dost zhusta hovoří, ať nemusím opakovat stejné věty.

Odp: Já myslím, že Alfons reaguje na Tvůj...
:-D, 4.11.2009 19:04

trvit cas o tom co je normalní nebo ne ??? není to hovadina každý má právo dělat to aby byl štastnej a jenom proto že někoho názor je že to není normalní tak přece nebude do smrti sám a nebo hůř žít s donucení s ženou atd ... proste pokud je dokázáno že homosexualita není nemoc tak to tak asi přírofda chtěla a má to asi i tak být ...

Odp2: Já myslím, že Alfons reaguje na Tvůj...
Juras, 4.11.2009 21:45

Zase jsem nenapojil :-(

Odp3: Já myslím, že Alfons reaguje na Tvůj...
x, 5.11.2009 11:28

To nevadí, napojíš se večer někde v hospůdce :-D ;-)

Odp4: Já myslím, že Alfons reaguje na Tvůj...
Juras, 5.11.2009 12:44
Nenamáhej se zbytečně
Juras, 4.11.2009 21:45

:-) Nepřesvědčuj mě o něčem, v čem se s Tebou nepřu. Napsals, že je homosexualita normální. Já (a nejen já) jsme Ti odpověděli, že není normální. To je všechno. Samozřejmě ať si lidé dělají, co chtějí. Když má někdo nějakou potřebu, tak ať si dělá cokoliv, pokud tím jiným neubližuje. Ale nehrajme si na to, že to je normální věc.

S tou nemocí - třeba to nemoc je, třeba to může být i naučené chování. Vyjádření současné vědy není moc přesvědčivé a tipuju, že není ani konečné.

Odp: Nenamáhej se zbytečně
:-D, 5.11.2009 10:31

:-):-):-):-) musim se smatk oncim stebou konvervazi pac takove to zastarale nazoryy maji jen 60 letííí seniori ... si homosexual ??????? nejsii !!!! prozivas jejich pocity ???? ne tak asi tezko¨muzes o tom neco vedet !!! kdyby svet se uz ze stredoveku byl udelanej tak ze by bylo oboje¨jak hetero tak moho ¨tak by to vsichni brali normalne jenomze pac to tak neni tak to neni normalni ... ja ti rikam jen jendo normalni je to co je normalni a to je vse co je pro nas prirozene a nebudu se stebou o tom dohadovat ty si zrejmne nenormalni to jenom lidske nazory jsou tak zdegenerovane ... pujc si v knihovne literaturu ... a tam si o tom pocti trosickuuu sbohem a nenamahej se s odepisovanim.

Odp2: Nenamáhej se zbytečně
Juras, 5.11.2009 10:46

Já jsem tě upozorňoval, ať se nejdřív seznámíš s tím, co znamená slovo normální. Komu není rady... :-(

Odp3: Nenamáhej se zbytečně
omg, 5.11.2009 19:11

hele ja si to cetl a t neznamena ze stim souhlasis a souhlasit ani nebudu to je to sami ze ja ti tady neco muzu povidat jak do dubu a stejne mas svoji pravduu proste je treba se zamyslet nad jinym probleme nez resit normalnost chapes to uz konecne kam sem to vlezl jaj tvuj nazor ti nekdo nebere ale je komunistickej a zastaralej protoze se vyjadrovat o homosexualite jako o nemocii to nechapu nedivam se na veci povrchove to spis ty ale uvedom si ze ty nemas pocity homosexuala tim padem nemuzes tvrdit jestli to nemoc je vsichni homosexualove si stoji za tim ze ne a i veddcii kdyz jednou tvrdi ze je to v genech t ak to tak proste je protoze prevychovny techniky uz jedno nekdo davno vedl hmm !!! a zu vysledkem ?? nemyslim si !!! hlavne uz neodepisuj protoze sem uz nevkrociiim juu takze nechci byt akorad nasranej sbohem

Odp4: Nenamáhej se zbytečně
Juras, 5.11.2009 21:18

Ty snad ani nevíš, co znamená slovo komunista. Pro tebe je to jenom taková nadávka, co? Nepodsouvej mi nic o nemoci, nic takového jsem nikde nenapsal.

To je hrozný, snažit se domluvit s analfabetem 8-|

Odp5: Nenamáhej se zbytečně
tlapka, 6.11.2009 8:08

Kdo to ví, odpoví. Co znamenala za komunistů NORMALIZACE?

Odp2: Nenamáhej se zbytečně
x, 5.11.2009 10:58

Mám dojem že jsi dostatečně netolerantní a nenormální. :-)

Odp2: Nenamáhej se zbytečně
x, 5.11.2009 11:03

Svět od začátku nemohl být udělanej aby platilo oboje, začínalo se u opic přes pračlověka atd a tam bylo důležité zachování rodu, druhu. Tudíž to nemohlo být, to až moderní společnost tohle umožnuje a takoví jako ty co nejsou tohle schopný pochopit, budou ted tvrdit že je to normální, trochu do hloubky příteůi a né tak povrchně.:-)

Odp3: Nenamáhej se zbytečně
x, 5.11.2009 11:07

ještě chci dodat, že homosexualita se vyskytuje zřejmě od prvopočátku všeho( i zvířata se tak chovaj) , takže je normální že se vyskytuje, ale je to nenormální co se týče vybavení živého tvora.

Odp4: Nenamáhej se zbytečně
Alfons, 5.11.2009 12:26

Člověk který není schopný stvořit potomky je nemocný.

Odp5: Nenamáhej se zbytečně
Juras, 5.11.2009 12:42

To je zajímavá definice. Nevím, jestli např. zmrzačený člověk je nemocný. Co když se někomu nedaří najít partnera, který by s ním byl ochoten stvořit potomky? Potom taky není schopen stvořit potomky (protože nedostane příležitost).

Bylo by to zajímavé téma, ale nesouvisí to s homosexualitou.

Odp5: Nenamáhej se zbytečně
tlapka, 6.11.2009 8:10

Záleží na důvodu. proč je někdo netvoří a dá se říct- čím víc potomků tím je zdravější ?? ;-)

Odp3: Nenamáhej se zbytečně
Juras, 5.11.2009 12:44

Chceš říct, že Adam byl opičák a Eva opice? ;-)

Odp4: Nenamáhej se zbytečně
x, 5.11.2009 12:48

No jestli věříš na pána boha tak samozřejmě né. ;-)

Odp5: Nenamáhej se zbytečně
tlapka, 6.11.2009 8:12

Nemohli být opice, jinak by nedopadli jak dopadli. nebo jste viděli opici používat fíkový list, kterým se A+E tak hloupě prozradili?

Iq
lukáš, 26.12.2009 19:03

Tak, přátelé zkuste jsi, jak právě vy jste inteligentní.Vyzkoušejte jsi tento test http://cz.iq-test.eu/#452392

Odp10: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Neuvedeno, 31.1.2010 19:23

Tak jsem si také přečetl některé vaše teorie o homosexualitě a to vaše ostré diskutování ve kterém se každy snaží prosadit svůj názor.
I já mám na homosexualitu svůj názor.
Je známo, že mužské orgány vytvářejí sperma vlastně plynule, aby bylo vždy připravené. Takže sperma nabývá a nabývá a velká zásoba a malé vyprazdňování spermatu může zapříčinit jeho zanícení vzniklou infexcí, protože starší sperma nevydrží na živu. Je známo, že sperma pro vytvoření ženy vydrží déle a je pomalejší, zato sperma pro vytvoření muže umírá mnohem dříve a je rychlejší. Na tomto principu se vytváří v době nedostatku žen více holčiček a pří přemíře žen více chlapečků. Tím se reguluje množství žen a mužů v populaci.
Je tedy v zájmu přírody, aby se muž spermatu zbavil pravidelně nejlépe do čtyřech dnů. To vám potvrdí každý sexuolog.
No a tak to příroda zavedla tak, že když není k disposici žena, že se uvolnění spermií z můžských orgánů děje pomocí aktu muže s mužem.
Vezměme si na příklad situaci ve vězeních, kde se homosexualita uplatňuje daleko v největším počtu případů.
Příroda je pochopitelně vázaná na vztahu muže s ženou, bez toho nemůže vzniknou nový život. Proto také homosexualita se vyskytuje v malém množství a nikdy nemůže vzniknout její větší nárůst, jedině tehdy, že by homosexuální jedinec měl styk se ženou.
To se asi stále děje, proto určité množství homosexuálů stále se objevuje.
Jenže největší množství homosexuálů je návykové chování jedinců, kteří prostě nemájí kontakt se ženou.
Takže bych řekl, že třeba jen jedna třetina homosexuálních párů jsou skuteční homosexuálové a ostatní jsou návykoví homosexuálové.
Tito návykoví homosexuálové mohou při adopci také své dítě vychovávat k homosexualitě. To pak vede k úbytku obyvatelstva nesprávným návykovým zvykem.

Odp11: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
ivan, 31.1.2010 20:28

Pane Neuvedeno, Váš pohled je velice neotřelý, zdá se, že je dokonce průlomovým pohledem. Zatím jste psal pouze o mužské homosexualitě, ale trochu sexisticky jste se vyhnul lesbicismu, tedy ženské. Mohl byste na toto téma taky vypacovat nějaké vysvětlení? Váš příspěvek jsem si přečetl s neobyčejným zájmem a těším se na dotvoření úplného obrazu o životě nás lidí. Děkuji.

Odp11: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Neuvedeno, 31.1.2010 22:12

Pane Ivane děkuji, za asi souhlas. Ženy mají také radost ze sexu, jenže muži jim někdy nevyhovují, protože se v nich nevyznají a nevědí přesně, kde mají erotogéní zonu. Ženy to ví o sobě mnohem lépe a tak si navzájem umí udělat mnohem větší radost, než kterou jim poskytuje nešikovný muž, nebo muž nějak moc rychle vzrušený. Navíc ženy byly dříve zvyklé žít v seskupeních okolo jednoho muže, který si jich všímal jen tehdy, když měl naději, že příjdou do jiného stavu, protože jich měl mnoho a nezvládal to. S ostatními muži se nestýkaly, protože dominantní muž ostatní muže k ženám nepustil. Takže si dělaly radost sami. Něco s tohoto původního chování platí dosud, jiné už částečně vymizelo. Vymizelo hlavně to, že má muž celý harém žen. Ostatní asi zůstalo.

Odp12: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
ivan, 31.1.2010 23:31

Jak si pane Neuvedeno vysvěltujete narození homosexuálního dítěte heterosexuálním polygamistům s přidružením Bi páru?

Odp12: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Neuvedeno, 1.2.2010 7:02

Zajisté se může narodit heterosexuálům homosexuální dítě. U obou rodičů může být nejčastější výskyt genů homosexuální a proto zvítězí homosexuální potomek zrovna tak jako když obá mají oči hnědé a přesto se narodí modrooký potomek. Ti homosexuálové mohli mít děti se ženou v předchozích pokoleních na obou stranách. Tedy jak u muže, tak u ženy. Tím zvítězila dědičná vlastnost tedy homosexualita. Nebo mohlo být dítě spíš po matce a nebo spíš po otci, tedy po jejich rodech. I takové případy se stávají. Někdy se narodí potomek, který získal vlastnosti dokonce po prarodičích. Neřekl bych, že homosexuál nemůže mít vztah se ženou. Může mít takové praktiky, kdy napřed s ženou obcuje jako s mužem, až ke konci dojde k pohlavnímu styku normálnímu s ženou. Vzlášť po zavedení kondomů taková praxe může být u homosexuálů proveditelná.

Odp13: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
ivan, 1.2.2010 7:57

Děkuju za výklad, Vaše články budou poučením nejen pro mně, ale jistě se nad nimi pozastaví i mnoho jiných, čekejte velm neobvyklé reakce, tak jako jsem na ně připravenej i já.

Co byste vzkázal lidem, kteří paličatě tvrdí, že naše orientace se utváří už v prenatálním věku při vývoji mozku přibližně kolem pátého měsíce a je definitivní?

Jakou metodu léčby doporučujete?
Studenou vodu, zábaly, nebo ozařování?
Není to z mojí hlavy, ale už jsem to taky slyšel.

Děkuju za poučení, pro sebe i jiné. Iv.

Odp13: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Neuvedeno, 1.2.2010 11:41

To víte pane Ivane jisté je jen to, že když se stále a stále objevuje člověk, který je homosexuálem, tak to může být jedině díky dědičným vlastnostem. Takže nějaký homosexuál musel splodit někdy nějakého potomka. Jinak to není možné. Následně se již člověk vyvíjí z jedné buňky a jeho vývoj je naprogramován pomocí DNA. Takže se pochopitelně vyvíjí jeho vlastnost již v prenatálním věku. Jenže pud sebezáchovy je smozřejmě daleko větší. Takže takový homosexuál, když chce, aby si zachoval svůj rod, tak přírodu maličko obejde tím, že ji maličko ošálí. Zavede jiný způsob souložení s ženou a je to. Vždyť přece jich existuje velké množství. Pochopitelně, že se mu více líbí muži samotnému homosexuálovi jenže to třeba takticky zjistí, až už má své potomky. Pak se třeba od ženy odstěhuje. Prostě vznikne takové kukavčí dítě.

Odp14: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Juras, 1.2.2010 12:53

„To víte pane Ivane jisté je jen to, že když se stále a stále objevuje člověk, který je homosexuálem, tak to může být jedině díky dědičným vlastnostem.“

To není zdaleka jisté. Vezmeme-li vážně toto Vaše tvrzení, že člověk nemůže získat homosexuální orientaci jinak než zděděním, dojdeme proti proudu času k prvnímu homosexuálovi - prapředku všech homosexuálů (počítejme i latentní). Jak získal tuto orientaci prapředek homosexuálů, když lze podle Vás získat jen děděním?

Odp15: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
tlapka, 1.2.2010 13:18

Asi jako jiné dědičné vlohy ze kterých vznikají nemoci. Genetická výbava má velký vliv na nemoci a některé jsou přímo založené třeba jako Chorea Huntington.

Odp16: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Juras, 1.2.2010 14:01

To je asi trochu nedorozumění. Ano, pro dědičné nemoci by ten princip platil taky, ale u nich nikdo netvrdil, že se v jedinci může objevit „jedině díky dědičným vlastnostem“. Kdyby to někdo napsal, taky bych se ho zeptal, jaktože to dostal ten první nemocný, kdž to neměl od koho zdědit.

Souhlasíš s tím, že je sexuální orientace dědičná? A co třeba jiné zvláštnosti, třeba transsexualita? Jsou geny říkající, jaké pohlaví jedinec má (to asi všichni víme - chromozómy X, Y), jakým pohlavím se cítí být a ještě k tomu, jakým pohlavím je přitahován? Případně jakými zvířátky je přitahován? To se taky dědí?

Odp17: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Juras, 1.2.2010 14:13

Tak mě napadlo, že jestli jsou to skutečně dědičné vlastnosti, mohou existovat různé zajímavé kombinace:

1) Pohlaví - X a Y
2) Orientace - H(omo) a N(ormal - hetero))
3) Transsexualita (pohlaví, jakým se cítí být) - S(amec) a D(áma)

Mohou vznikat tyto kombinace jedinců:
XHS, XHD, XNS, XND
YHS, YHD, YNS, YND

Naprosto bezkonfliktní, těch, kterých je doufejme nejvíc, jsou heterosexuálové, kteří mají v souladu pohlaví s tím, čím se cítí být:
XND a YNS

Co ale musí být na provaz, když je jeden třeba chlap, cítí se být ženou a k tomu je ještě homosexuální, tzn. YHD. Ten nemůže být spokojený ani po operaci. Sice se stane ženou, ale protože je homosexuální, bude chtít žít zase s ženou a tak bude mít zase traumata.

No a potom se v tom vyznejte :-)

Odp18: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
ivan, 1.2.2010 19:17

Ještě větší maglajs musí být ve vztazích, k tomuto jsem chtěl dovéct pana Neuvedena. Když se podíváš na svůj rozpis a představíš si další možnosti vzniklých kombinací, třeba polygamního páru ve svazku s párem Bi, který může namixován z neuvěřitelných možností a násoben počtem účastníků ve vztahu. Vyjde nám, že je možné úplně všechno.

Ani naše chování a preference různých libostí nám nedává právo nad někým ohrnovat nos. Homosexualita zřejmě vzniká utvářením neuronových spojení při vývoji mozku okolo pátého měsíce našeho prenatálního života, kdy se utváří v mozku naše základní vybavení pro život. Třeba sací reflex. Výrazným argumentem homosexuálů je, že se rodí heterosexuálním párům.

Odp17: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
tlapka, 1.2.2010 15:42

Jurasovi: Předpokládá se zároveň vada v prenatálním vývoji mozkových struktur.

Odp15: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
santiago, 1.2.2010 14:27

Tvrzení, že homosexualita je dědičná, je tak nepřesné, že proti tomu ani nejde argumentovat. A pokud už ano, ne takhle. Pokud nějaká dědičnost homosexuality existuje, pak spíše kombinací genů po ženské linii.

Ale stejně myslím, že homosexuál je schopen oplodnit ženu. Akorátže sex s chlapem je o hodně příjemnější a ve větší pohodě. Na tom se shodne kdekdo, kdo máme trochu širší obzori.

Odp16: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Juras, 1.2.2010 14:49

To nebyla argumentace proti tvrzení „homosexualita je dědičná“, ale proti tvrzení „homosexualitu je možno získat jedině zděděním“. A to se povedlo. V prapředkovi homosexuálů vznikla podle Neuvedeníka homosexualita mutací, nebyla zděděna. To znamená, že homosexuální orientace může vzniknout i jinak než děděním. Co se stalo jednou, je možné a může se stát vícekrát. I kdyby ta homosexualita dědičná byla.

Odp17: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
santiago, 1.2.2010 15:22

To není pravda. Pokud by se homosexualita dědila jako důsledek kombinace genů na X chromozómu (ženském), tak by dědičná být klidně mohla. Dokonce bych řekl spánembohem mohla.

Odp18: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Juras, 1.2.2010 15:28

To je o koze a o voze. Zajímalo by mě, s kým si myslýš, že nesouhlasýš.

Odp19: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
tlapka, 1.2.2010 15:44

Každopádně je hotová už při narození a nedá se jejímu vývoji zabránit.

Odp20: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
santiago, 1.2.2010 16:28

Je to takhle: je možné, že u některých homosexuálů je jejich orientace hotová při narození. Ta kombinace genů je mezi homosexuály natolik častá, že se asi dá na tu závislost usuzovat. Ale není to 100%, je to míň než čtvrtina. Ale nikde jsem se nedočetl, jestli se ta kombinace vyskytuje i mezi heteráči nebo fakt vůbec.

Odp17: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
santiago, 1.2.2010 15:29

Chci tím říct, že by takhle (přes ženský) šla dědit i kdyby byla JEDINĚ dědičná. I kdyby byli hemofilici nebo barvoslepci taky zároveň impotentní, stejně by se dál rodili.

Odp14: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Neuvedeno, 1.2.2010 14:16

Každá nová lidská vlastnost se vyvinula pomocí mutace, tedy změny DNA. Jen prostě náhodou, shodou okolností. Tato mutace se musela vyvinout již velice dávno. Už asi při vývoji savců.
Takže to je vše, co jsem o tomto problému chtěl říci, dál už se tím zabývat nebudu, protože si myslím, že zase tak velký odborník na tuto tématiku nejsem.

Odp14: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Neuvedeno, 1.2.2010 18:08

Co se týče mutace a dědičnosti bych se chtěl ještě vyjádřit.
Napřed se vytvoří u jednoho jedince mutace a ta se pak stále po něm dědí, nebo také ne podle partnerky a podle toho, jestli to opravdu byla změna DNA, nebo nebyla. Na příklad má někdo předky, kterým se vždy vyvíjeli kyčelní klouby až po narození a někdo zase jiný předky, který už mají kyčelní klouby vyvinuté už hned při narození. Oboje je na základě dědičnosti a obojí dědičnost vznikla na základě mutace DNA. Pravděpodobně je mutace DNA s vývojem kyčelních kloubů před narozením dítěte mutace mnohem novější, než když se klouby vyvíjejí až po narození do jednoho roku dítěte.
Lidstvo na základě Dervinovy teorie má stále nové a nové mutace organizmu veškerých tvorů na zemi včetně člověka. Některé jsou životaschopné a třeba prospěšné a ty se uplatní a jiné jsou neživota schopné a to je to nesmírné množství chudáků, kteří mají celý život nějaké potíže a těžko přežívají a těžko se uplatňují v životě a dá se říci, že trpí za nás za všechny. Proto, že kdyby to byla úspěšná mutace, tak by se našlo nepřeberné množství zájemců takového partnera získat. Mutace vznikají zřejmě radioaktivitou, nebo chemickými reakcemi, to bohužel nevím. Zato v laboratořích, kde pěstují nové druhy myší a modifikované rostliny by vám to mohli sdělit. Vím ale, že pokusná pole se ozařovaly raioaktivním zářením a pak se změněnými plodinami se dál pokračovalo v jejich pěstování. Takto se vypěstovalo obilí s krátkým stvolem a velkým množstvím zrn atd. Takže na příklad takový radioaktivní radon, plyn který vychází ze země do starých přízemních domů může přinést mutaci organizmu člověka i rakovinu, ale také může vzniknout geniální člověk mutací mozku. Jenže bohužel to utrpení většiny mutací za to nestojí něco takového zkoušet. Lepší je převzít výhodnou mutaci od jiného úspěšného lidského jedince na příklad svatbou a předat ji svým potomkům.

Odp18: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Neuvedeno, 1.2.2010 20:21

Pane Ivane, jestli si myslíte, že se koukám na homosexuály skrz prsty, tak jste na omylu. I kukačka má své místo na tomto světě. Leckdy ten, co má nějakou nevýhodu v životě to bohatě vyváží výhodou jinou. Homosexuál se do manželského života se ženou moc nehodí, zato třeba je schopen vydělat dostatečně peněz a ženě to bohatě nahradí tímto.
Konečně jsou homosexuálové, kteří právě díky svému hendikepu dosáhli úžasné výsledky ve vědě. Museli se více snažit, aby vynahradili své hendikepy. Podobně jako jiní s jinými hendikepy. Konečně nejsou jediní, kteří mají život těžký, nebo těžší. Jsou i milionÿ a miliardy různě nemocných, kteří si to třeba ani nezavinili DNA, ale třeba to bylo zaviněno jinak.
Nemýlím-li se tak zakladatel teorie o počítačích byl právě homosexuál. Žil myslím v Anglii. Bez něho by lidstvo možná stále ještě jen používalo logaritmické pravítko. Bez něho bychom nemohli takto serfovat. Nakonec skončil sebevraždou právě proto, že se lidé na něj dívali jako na cizí druh.
Jenže je také pravda, že by si měli dávat větší pozor na nemoc AIDS a neměli by tak často střídat své partnery, když takováto nemoc řádí. Je pochopitelné, že nepotřebují být tak svázáni s partnerem, když nemají žádného potomka, takže se jim leckdy nedivím, že jej vymění, když zjistí, že má nějaké vady. Jenže co je to platné, střídání partnerů to je a v dnešní době je to krajně nezodpovědné. Rozšiřují se pak také pohlavní choroby a ty jsou dnes antibiotiky velmi obtížně lečitelné.

Odp19: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
ivan, 1.2.2010 22:31

Pane Neuvedeno, k Vaší první větě.
Nepodezřívám Vás z toho , že byste se koukal na Homosexuály skrs prsty. Některé Vaše názory a podstřehy mně skutečně zaujaly a rozhodně stály za přemýšlení i když jsem s několika nebyl ve shodě. Názory a postřehy jiných, mě pomáhají si tvořit ty vlastní. Myslím, že to máme společné.

Odp19: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
tlapka, 2.2.2010 8:17

Zakladatel vědy o řízení „kybernetiky“ s použitím matematické logiky je Norbert Wiener, narodil se v Missouri, ale pak byl taky v Cambridgi v Anglii a Gotinnger v N. žil většinou Evropě. Myslel jste tohoto pane Neuve ?

Odp20: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
santiago, 2.2.2010 8:27

Myslí Alana.
Protože von Neumann byl naopak pěknej sukničkář.
Takže nevím, co tím mělo bejt jako dokázáno.

Odp21: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Juras, 2.2.2010 8:45

von Neumann, Wiener - nemáš v tom trochu hokej? :-)

Odp21: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
tlapka, 2.2.2010 11:08

Nojo, Alan Turing- to je třída.

Odp20: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
santiago, 2.2.2010 8:37

Jo a kromě toho ten Turing byl stejně teplej jenom kvůlivá zmarněný nešťastný lásce ke krásný nacistický agentce, jak to ukazovali tuhle v tom americkým velkofilmu se Saffron Burrows a Kate Winslet v hlavní roli. Ono to je hned, když je člověk furt mezi samejma číslama, pak zajde do parku a hned narazí na takovýhle potvori.

Odp21: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Juras, 2.2.2010 8:45

Ne, Turing byl regulérní homosexuál.

Odp22: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
tlapka, 2.2.2010 11:11

Byl proto souzen a přinucen k hormonálnímu léčení.

Odp19: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Juras, 2.2.2010 9:00

Zakladatel teorie o počítačích nebyl. Taková teorie neexistuje. Odedávna dělali lidé různé pokusy, snažili se vyrobit počítací nebo šifrovací stroje a tak podobně. Někteří z nich hodně předběhli dobu a byli by úspěšnější, kdyby měli k dispozici modernější technologie. Ale nikdo z nich nepoložil žádné základy, každý jenom něčím přispěl.

Asi myslíte toho Alana Turinga, který vymyslel Turingův stroj a byl velkým přínosem teoretickým problémům vyčíslitelnosti. Jo, a formuloval turingův test inteligence.

Odp19: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Juras, 2.2.2010 9:10

S tou sebevraždou je to sporné, možná ho zabili.
Jo a rozhodně není pravda, že bychom bez něj nesurfovali. Na to neměl jeho přínos téměř žádný vliv. Možná bychom nesurfovali bez von Neumanna nebo bez tvůrců arpanetu, i když kdyby jich nebylo, někdo jiný by to vymyslel stejně nebo trochu jinak.

Odp20: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
santiago, 2.2.2010 10:23

Ajo, vidíte, on tuším snědl otrávené jablko.

Jenže i kdyby mu ho podstrčila SAS, tak jistě znal z odborné literatury (viz Grimm J., Grimm W: Schneewitchen, Marburgverlag, 1812) zač je toho loket. Takže nanejvýš sebevražda s dopomocí.

Sakra, teď mě teprve napadl pravý původ jedné velmi slavné ochranné známky...

Odp21: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Juras, 2.2.2010 10:47

To je pravda. To jabko vypadá barvením skutečně dost jedovatě. ;-)

Odp15: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Neuvedeno, 2.2.2010 20:59

Prosám, přečtěte si tento starší článek na Svíci:
„Naspal jsem to už k jinému článku o...“
merlinn, 11.11.2008 11:52

Odp16: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Juras, 3.2.2010 7:48
Odp16: Když někdo nevěří na náhodu ani na...
Neuvedeno, 3.2.2010 7:31

K mé zprávě:
Prosám, přečtěte si tento starší článek na Svíci:
„Naspal jsem to už k jinému článku o...“
merlinn, 11.11.2008 11:52
Bohužel nefunguje vyhledávání, jak jsem tam dal uvozovky.
Jde to na:
Naspal jsem to už k jinému článku o

Neustále se tu omývá „normalita“. Ale...
Veronika, 4.7.2010 23:38

Neustále se tu omývá „normalita“. Ale rozhodně není „normální“ převádět život na čísla a procenta. Navíc pochybuji o tom, že by se vyskytl jenom jeden jediný člověk, který by byl „normální“ ve všech směrech...
Někdo je homosexuál, někdo ne, někdo kouří a pije, někdo jen v nadměrném množství pojídá čokoládu... A je to každého věc... Není „normální“ odsuzovat ostatní za to, že nejsou „normální“ :)

Odp: Neustále se tu omývá „normalita“. Ale...
Nomen Nescio, 15.3.2012 14:41

Ale říká se to, a co víc, věří se tomu.

Odp: Neustále se tu omývá „normalita“. Ale...
Tlapka, 19.3.2012 18:04

Některé houby jsou jedovaté a jiné ne...

Tlapka
Nomen Nescio, 15.3.2012 14:43

Göttingen

Odp: Tlapka
Tlapka, 20.3.2012 14:30

negativní

Odp: Tlapka
Tlapka, 20.3.2012 19:06

a zvláště zajímavé.

Homosexualita: Několikrát zaden ho máte...
Nomen Nescio, 15.3.2012 14:51

Homosexualita: Několikrát zaden ho máte v ruce, nic. Pak ho má v ruce někdo jinej, a řečí proč, ode kdy ...

Reakce
Iva Vernerová, 10.6.2012 20:26

Upřímně, takovýho kreténa ve městě i na stejné škole, to je fakt.... on je ubohý, když tohle napsal, buď je sám teplej nebo je labilní, jinak nevim...
Každopádně se stydim já, když on očividně ne...

Odp: Reakce
Zákys, 11.6.2012 6:29

Ale no.... Když se dva mají rádi, tak přece na pohlaví nezáleží.
Stretnú sa dvaja homosexuáli:
- Ako sa máš? Čo máš nové?
Druhý natešene odpovedá: - Mám sa super, som čerstvo zamilovaný. Je to veľká
láska, ani vysrať sa nestíham...

Ať se to někomu líbí nebo nelíbí...
petros, 10.6.2012 21:59

Ať se to někomu líbí nebo nelíbí, homosexualita je deviace.I když byla vyškrtnuta ze seznamu nemocí, bylo tak učiněno na nátlak komosexuálů, nikoliv ze svobodného rozhodnutí odborníků.Původní význam slova deviace je odlišnost, není o čem diskutovat homosexuálové se chovají odlišně od většiny polulace.

Odp: Ať se to někomu líbí nebo nelíbí...
Tlapka, 12.6.2012 12:43

Jak „chovají“ .. třeba v čem?

Odp2: Ať se to někomu líbí nebo nelíbí...
petros, 13.6.2012 18:57

To je ale hloupá otázka,samozřejmě tím myslím odlišné sexuální chování, když píšu o homosexuálech. Chování píšu proto abych odlišil homosexuální dispozici od praktikované homosexuality. Homosexuální dispozici má o dost více lidí než koli jich provozuje homosexuální praktiky.Lidé mají různé důvody proč si vybrali normální život - náboženské, morální, hygienické, zdravotní, rodinné. To že někoho vzrušuje představa něčeho neznamená že je povinen a nucen to vykonat. Ani to neznamená že její neuskutečnění znamená nešťastý a nenaplněný život, je to právě naopak. Praktikující homosexuálové trpí velmi často depresemi, infekčními nemocemi, narkomanií a mají i enormě vysoké procento sebevražd.

nechutnost
michaela mockova, 12.6.2012 12:37

tak tohle mohl nekdo napsat? vsichni jsme stejny lidi!!! sakra kdyz se stim clovek narodi tak za to preci nemuze! to ten co to psal to nema v hlave srovnany!

Odp: nechutnost
Vlastimil Čech, 12.6.2012 17:43

Ovšem... pedofilní sadista za svou deviaci taky nemůže... taky je sakra člověkem... on za to mučení a zamordování vaší holčičky přece chudák nemůže... on se tak narodil...;-)

Odp2: nechutnost
Tlapka, 13.6.2012 12:49

Je to tak že pedofil nemůže za své cítění, ale je plně odpovědný za své chování. Když chci třeba auto tak za to nemůžů a když je ukradnu tak za to můžu.

Odp3: nechutnost
petros, 13.6.2012 19:08

A když homoušovi na stáří přestanou fungovat řitní svěrače nebo dostane hemoroidy,může za to jeho přítel?

Odp4: nechutnost
Tlapka, 14.6.2012 12:14

Může za to ON sám, co si nechá dělat.

Odp5: nechutnost
Zákys, 23.6.2012 10:14

No ale... Přece se ví že „holky z naší školky nelelkujte venku. Ještě jste moc malý nosit podprsenku. Moh by přijít ňákej starej prasák, který používá kladivo a hasák“. Kladivo a hasák na nevinný dcérky...? S těmi starými prasáky majícími hemeroidy a ochablé sfiktery rekta je potíž stále. Nedají pokoj a nedají. Jak vidět usadili se pevně i na intelektuálně exkluzivní a hlubokomyslné debatě na Svíci.

Odp6: nechutnost
Tlapka, 27.6.2012 15:09

Máte dobrou fantazii.

Odp3: nechutnost
Vlastimil Čech, 14.6.2012 7:26

tak to ano, to jste řekla moc hezky... souhlasím...
autachtivec může Vaše auto obdivovat, může ho olizovat, hladit, poplácávat...ale nesmí ho ukrást... nu, mě by se sice nelíbily ani výše popsané projevy obdivu k mojí Š105, ale asi máte pravdu...Když ji ukradne, tak za to může

Odp: nechutnost
skelet, 19.6.2013 14:28

Ho Ho Ho.
Tak to prrrrrrrrrrrrrrr. asi jsis už taky cucla šleble,nebo jsi sama dávno naruby, že tůůů to tady hutoriš

Nesouhlasím s adopcemi dětí hommosexuálními páry
hans, 18.6.2013 20:38

Nemyslím,že by h. někdo nějak diskriminoval. Někdo výše rozvířil polemiku na téma, co je norma a co je normální.
Domnívám se, že i stanovení normy (nebo normálnosti) je vyjádření většinového názoru. Řekne-li většina, že homosexuálové adoptovat děti nebudou, bude z toho norma a tečka. Mám za to, že postupné získávání více a více legislativních nároků salámovou metodou právě nabuzuje většinovou společnost. Osobně je mi úplně jedno, kdo s kým žije a co s ním dělá v soukromí. Ale odmítám na ulicích polonahou exhibici v nějakém průvodu. A už vůbec odmítám názor, že moje odmítání je vyjádření xenofobie. Na svůj názor nesmíme jako většina rezignovat, protože jak se vyjádříme, tak to bude.
Přehnanou emancipaci homosexuálů vnímám jako jednu ze známek úpadku evropské civilizace, viz článek blogu: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petr-havlik.php?itemid=19743

Buk,buzna,teplouš,řiťopich,polykač...
skelet, 19.6.2013 14:24

Buk,buzna,teplouš,řiťopich,polykač hadů,spermohlt,ližpička,laplocucka,koště,hovnobodař,
pipi, číčo,Jean Marais, atd.
Je to fuj a dohajzlu s nimi

O tom, že se podruhé narodil, může...
skelet, 19.6.2013 14:33

O tom, že se podruhé narodil, může mluvit gólman Duško Krtalica ze Sarajeva, na jehož předměstí Boljakov Potok probíhal o víkendu fotbalový turnaj. Už během utkání si brankář stěžoval na bolest hlavy, ale přičítal to tomu, že se uhodil o tyč. Zápas dohrál a pustil jen jeden gól...

Fotbalové utkání v Sarajevu mělo neuvěřitelný konec. Gólman hrál celou dobu s kulkou v hlavě.

ČTK/AP


Pak ale začal mít potíže s rukou a hůře se mu mluvilo. Nakonec svolil, aby jej odvezli do nemocnice. Tam překvapení lékaři zjistili, že má v hlavě kulku ráže devět milimetrů, kterou mu na neurochirurgii hned vyoperovali. Nyní je už ve stabilizovaném stavu.

Střelcem byl svatebčan

Případ přebrali policisté, kteří při pátrání po střelci prohledali celý Boljakov Potok. Už od začátku měli přitom nadějnou stopu - zmíněný den se tam totiž konaly tři svatby, ke kterým v Bosně neodmyslitelně patří oslavná střelba do vzduchu. Nakonec se také vyšetřovatelům podařilo odhalit pravděpodobného střelce, dvaačtyřicetiletého svatebčana.

ras, ČTK, Sport.cz ■

3 příspěvky v názorovém fóru »


Reklama Sklik

Podle průzkumů 80 % lidí trpí...
skelet, 19.6.2013 14:36

Podle průzkumů 80 % lidí trpí zažívacími problémy. K nejtrapnějším patří větry neboli plynatost.

Nadměrné množství plynu v zažívacím ústrojí může způsobit nadmutí břicha, bolestivost břicha či děsivé kručení ve střevech. Roztažením břicha v průběhu dne se může zvětšit objem pasu až o 12 cm. U tří čtvrtin lidí se obtíže s trávením zhoršují večer.

Muži jsou víc „do větru“
Mužů se týká víc - obvykle mají větry 18x denně, ženy jen 12x, takže celkový průměr je 15 případů denně. Přitom člověk vypustí přibližně 600 kubických centimetrů plynů. Mezi lidmi však existují velké rozdíly - u někoho jsou to až dva litry plynu denně a přitom jde o zdravého člověka.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru