Pro všechny přemýšlivé lidi

Komentáře k článku

26.11.2008 11:01

Kde je napravo a kde nalevo

Nedávno jsem se připletl do diskuze, tak časté v posledí době, zvlášť po Litvínovském veselí(ultrapravice a cikáni) a padla zajímavá teorie. Náckové se hlásí k pravici a přitom výsledek jejich snažení by měl být nacionální socialismus. Anarchisti se hlásí k levici a přitom levice vytváří dost tvrdý řád a dost radikálně se vypořádává se svými odpůrci. Politika volného trhu má blíže k anarchii. Kdo má peníze, je těžko postižitelný a kdo nemá, nikdo si ho nevšimne. Naši radikálnější politici srovnávají komunisty a fašisty.Tak kde jsou ty hodnoty - máme tu bojovníky za svobodu a jen ji máme, mnoho lidí ji zahodí ve jménu konzumu. Tak kde je ta hranice? Nebo se nám uzavírá kruh? Rád bych znal jiné názory. Kdo k tomu má co říci.

Země je kulatá
sysel, 26.11.2008 12:59

Zřejmě záleží na úhlu pohledu, pro Evropu je Japonsko Východem, pro Ameriku Západem. Starší mapy se kreslily s Jihem nahoře :-)

Od pana Wericha víme, že hranice mezi blbostí a moudrostí neprochází mezi lidmi, ale lidmi. Od koho se to dozvěděl on, nevím, tak jako nevím, kdo objevil chybějící článek mezi opicí a druhem homo sapiens sapiensis - Jsme to My! :-)

Odp: Země je kulatá
Yardasan, 26.11.2008 18:02

Od pana Bolka Polívky zase víme, že mezi šesti lidmi se najdou dva blbci úplně jednoduše - totiž namátkou. ;-) No, já si myslím, že každý má nalevo i napravo, to ostatní je jen „politika“. S pozdravem jK.

politická orientace
opičák, 26.11.2008 17:21

my jsme se učili, že existujou dvě osy. jedna vyjadřující míru osobních svobod a druhá vyjadřující míru ekonomických svobod (čím méně svobodného trhu, tím levicovější) příklad: http://www.politicalcompass.org/printablegraph?ec=3.63&soc=-3.85

ten červený sektor - to jsou komunisti(žádné ekonomické svobody, žádné osobní svobody), modrý sektor konzervativci, fialový sektor liberálové...

nacionální socialismus by byl asi někde uprostřed tý ekonomický osy, ale hlavně hodně nahoře u tý osy vyjadřující míru osobních svobod.

Odp: politická orientace
Vlastimil Čech, 27.11.2008 19:09

Ten kompas je skvělý... zajímalo by mě, kam byste zařadili naše politické strany... a kam by je zařadila jejich vlastní představenstva... typuji, že by sami sebe všichni chtěli připíchnout někam do prostředka... aby byli řádně „rozkročeni“, jak se dneska říká... ale vážně, kam byste připíchli naše strany?

Myslím že dělení stran na pravici a...
petros, 26.11.2008 18:35

Myslím že dělení stran na pravici a levici je nepřesné a zavádějící,je hlavně důležité pro lidi kteří se potřebují zaškatulkovat napravo nebo nalevo a o politiku dané strany se do hloubky nezajímají.Např ODS se hlásí ke „spravedlivé“ pravici,přitom jen zvýhodňuje určité skupiny na úkor jiných,přehlíží daňové podvody podnikatelů a OSVČ,vlastní neschopnost šetřit a vybírat daně řeší neúměrným zatěžováním obyčejných pracujících kteří jsou ta nejsnadnější kořist.Přístup pravice k parazitům by měl být nekompromisní,ale není protože např. romové dál pohodlně žijí ze sociálních dávek a porodného,dostávaji zdarma bydlení,mnoho z nich ještě načerno pracuje,kradou nebo mají nezdaněné příjmy ze sběru kovů atd.Další rozpor je v pronárodní politice - vstřícnost k přistěhovalcům se odjakživa přičítala levici,přesto ODS k nám hodlá vpustit statisíce Mongolů,Vietnamců,souhlasí se vstupem demokraticky nestabilního muslimského Turecka do EU a vůbec jim nevadí že to může přinést národnostní a náboženské konflikty. ČSSD,před válkou to byla strana preferující dělníky a drobné živnostníky,dnes hojně rozdává sociální dávky a jiné bonusy i těm kteří pracovat nechtějí a vůbec ji nevadí že to nakonec zaplatí právě ti pracující dělníci.Co se týká tzv. extrémistů z Dělnické strany,ti se na svých stránkách nehlásí ani k pravici ani k levici,chtějí oslovit všechny pracující kteří se nechtějí smířit s vykořisťováním ani s parazitismem,kteří mají vlastenecké cítění,smysl pro tradiční hodnoty a možná právě toje program který tu chyběl.

Která totalita je lepší?
Jeliman, 26.11.2008 21:52

Víte, ono asi nebude záležet na tom, kam se která ideologie hlásí, jestli napravo, nebo nalevo, či ke středu, nebo dokonce za který náboženský prapor se schovává. Daleko důležitější asi bude, do jaké míry se ta nebo ona ideologie snaží určovat, co je správné a co správné není. Co člověk musí dělat a co dělat nesmí, aby se vyhnul společenským sankcím. Tou sankcí může být i ztráta života. Jestli daná ideologie určuje úplně všechno, třeba i to, kterou rukou si má člověk vytírat zadek, pak se jedná o velmi tvrdou totalitu, a je úplně jedno, jestli jde o totalitu nacionálně-fašistickou, socialistickou, komunistickou, nebo klerikálně-křesťanskou.
Každá totalita, i ta původně nejlíbivější, v průběhu času narazí na otázku, co s jedinci a skupinami, které se, za žádnou cenu, nechtějí podrobit velkým ideologickým Pravdám a vnášejí do společnosti, jinak celkem dobře zpacifikované, neklid, odpor, revoltu.
Hitler to řešil výstavbou koncentráků, Stalin zase gulagy a u nás byly oblíbené pracovní tábory.
A křesťané? Ti měli dva tisíce let času na to, aby vypiplali a vybrousili metody, jak zpacifikovat úplně všechny. Pro poddané platilo: “Modli se a pracuj!“ pro nás, pro Církev svatou, pro šlechtu zase platilo:„Užívej si a bojuj!“ za nás, za Církev svatou.
Když se přece jenom objevil nějaký idealistický nadšenec, který se chtěl postavit Církvi svaté, byl označen za čaroděje, kacíře, nebo alespoň za posedlého ďáblem. Byl odevzdán katovi, a ten jej už dokázal řádně zpracovat, podle instrukcí „Svaté inkvizice“, aby byl, pro radost lidu obecného, nakonec stejně upálen, na dobře prosmolené hranici.

Takže, pozor, na všechny ideologie, které si uzurpují právo rozhodovat o Dobru a Zlu, o tom, co morální je, a co morální není, a především o tom kdo dobrým člověkem je a kdo není!

Ale, to je jenom takový můj názor, který se nesnažím nikomu vnucovat.:-)

děkuji
vlasta, 27.11.2008 7:39

V této rovině se mi diskuze líbí.Často si kladu otázku kde se vlastně nacházime my Česká republika?Změť českých zákonů a norem mi často nahání husí kůži.Postavaní mladé české rodiny se dá nazvat ekonomickou sebevraždou,nebo otroctvim v zájmu lidské reprodukce.Naproti tomu přijímáme normy diktované EU ,chránící živly ,které této společnosti nic a nikdy nepřinesou.A podnikatelská sféra nemá daleko k organizovanému zločinu.Myslím si že tento stav logicky msí přinést radikalizaci společnosti a vůbec se mladým přemýšlivým lidem nedivím že se timto způsobem vyjadřují.Věřím že každý národ má svoji mentalitu prameníci z historického vývoje a způsobu života a ve středu evropy ,kde se pokud paměť sahá, neustále měnili systémy podle toho kdo zrovna držel veslo,Museli lidé přežít a vyjít s danou nomenklaturou.To je,dle mého názoru ,základ češství a proto si s demokracií nějak neumíme poradit.

Odp: děkuji
Alfons, 27.11.2008 14:31

...Postavení mladé české rodiny se dá nazvat ekonomickou sebevraždou,nebo otroctvim v zájmu lidské reprodukce....přesně popsané. S průměrným platem a bez bytu si opatřit dítě je holé šílenství.

Odp: děkuji
Vlastimil Čech, 28.11.2008 8:55

Vlasto, to je napsáno perfektně!

Odp: děkuji
Yardasan, 28.11.2008 20:34

Viz: Obsluhoval jsem anglického krále... tam to všechno je... S pozdravem jK.

Extrémní pravice i extrémní levice se...
Tomíííno, 27.11.2008 15:53

Extrémní pravice i extrémní levice se vždycky nějak hlásily o svůj podíl na moci, nebo alespoň v těch tzv. nižších patrech samospráv. Pokud jde o „vůdce“ tzv. Dělnické strany pana Vandase (mimochodem bývalý aparátčík Sládkových republikánů), pak tento člověk se v samotném počátku měl živit jako pasák. Je to právě třeba pan Vandas, který z levicové a pravicové politiky vytváří jakýsi guláš když mu je jedno jestli je volič levicový nebo pravicový, ale musí být radikální a tíhnout k nekompromisním řešením. To je politika pouličních neofašistů, kteří také tak podobně začínali s bojůvky před tím, než se v Německu ujali tzv. ti „nacionální socialisté“ v čele s Hitlerem. Přesto bych si nedovolit tvrdit o takových extrémistech, že by byli nějací levicový romantici. Levice byť i ta radikálnější v minulosti byla spíš větším přínosem pro společnost. Kdyby nebylo v minulostí revolucí, nebyla by Evropa v takovém vývoji jako je oproti dnešním kontinentům, nevznikla by vlastně žádná teorie o občanských a lidských právech, nedošlo by ke zkrácení pracovního týdne, nebylo by odborů, nevznikl by nějaký kodex o důstojných pracovních podmínkách zaměstnanců, nevznikla by obecní samospráva, všelidové hlasování - to vše je určitým vývojem sociálního pokroku lidstvi, který ani u nás autenticky pravicová ODS nezpochybňuje. Podle mě jde čistě jen o skupinky nevybouřenců, kteří hledají nějaké příčiny, aby se mohli pasovat za jediné zachránce lidských strastí a ukájet si tak své exhibicionistické choutky. Pro někoho je to zkrátka adrenalin stejně jako jsou rowdies na fotbalovém zápase například. Jedno ale lítá ve vzduchu...Jsou tady problémy, které léta nikdo neřešil, protože jsou jen poodstrčeny na okraj civilizovaného života. Česká republika je unikátní tím, že nemá v parlamentu zastoupeny extrémní pravičáky. Bohužel, obávám se, že nějakých 5 - 8% lidí může slyšet na jednoduché recepty jak zachránit „bílé Čechy“. Expanze laciného, paděláného zboží nabízené asijskými obchodníky, kteří chtě nechtě devalvují HDP, když odsouvají naše výrobce na druhou kolej, tomu muže být nápomocno. Nemyslím si, že jde o ryze rómský popud k bojůvkám. Mnoho cikánů znám a jsou zadaptovaný a spořádaní v životě. Ale na mnoha problematických místech, kde sem tam nějaký cikán někoho oloupí to bude vždycky vhodná záminka, jak napravovat věci veřejné tak říkajíc po svém.

Odp: Extrémní pravice i extrémní levice se...
petros, 27.11.2008 16:31

Mslím že nepřispůsobivé skupiny obyvatel(romové,muslimští imigranti) se stanou v budoucnu problémem č.1 nejen u nás ale v celé EU.Pokud se člověk začne o tento fenomén hlouběj zajímat zjistí že situace je vážná a stále se zhoršuje ale média i politikové mají snahu skutečné problémy s menšinami nezveřejňovat popřípadě neobjektivně překrucovat a lidi kteří na problémy upozorňují označovat za neonacisty,fašisty,rasisty atd.V Evropě skutečně existuje rasismus - ale naruby,stále více lidí se s tím setkává.Takže Váš názor podle mě pramení z naprosté neskušenosti a neznalosti problematiky.Z vlastních skušeností vím že většina romů hlavně z ghet nechce pracovat,lžou kradou,podporují děti v lumpárnách a morálka i zákony jsou jim cizí.Současný systém vytváří podmínky proto aby se to stále zhoršovalo a žádná parlamentní strana nenabízí nové řečení,DS nebo NS jsou označovány za fašistické aniž by se mohly hájit.Přijde mi to trochu jako za totáče když všichni znali dvě pravdy - skutečnou a oficiální.

Odp2: Extrémní pravice i extrémní levice se...
Jeliman, 27.11.2008 18:04

V každém případě by bylo vhodné si uvědomit, co ten fašizmus vlastně je, protože pro většinu lidí je „fašizmus“ jenom sprosté slovo. Jestlipak k tomu názoru nedospěli úplně stejně, jako kluci s filmu „Knoflíková válka“, kdy jednomu asi čtyřletému klučinovi řekli, aby šel za tátou, zasloužilému to otci asi patnácti dětí, aby mu řekl, že je impotent. Podle toho, jak urputně naháněl otec klučinu bičem kolem hnojiště, ti starší kluci usoudili, že „impotent“ je opravdu velmi sprosté slovo, a zařadili ho do svého titulovacího slovníku. A ani nepotřebovali znát skutečný význam toho slova.
Nepřišli aspoň někteří, zde diskutující lidé, ke „sprostým slovům“, jako je fašizmus, komunizmus, nacizmus, socializmus, rasizmus, totalita, aj., úplně stejně, jako ti kluci ke slovu „impotent“ z „Knoflíkové války“?
Abych dokončil alespoň ten „fašizmus“, který jsem hned na začátku nakousl:
„Fašizmus je společenský systém, který k prosazování svých politických cílů, používá psychického i fyzického násilí.“
Doporučoval bych, omrknout aspoň Wikipedii. Ostatní sprostá slova jsou k nalezení tamtéž.

Slovo Boží
Vlastimil Čech, 27.11.2008 18:57

Wikipedie NENÍ slovo Boží... Tedy KAŽDÝ společenský systém systém používá ku prosazení svých cílů násilí... Je tedy, pane Jelimane, President USA Fašistou, když odmítl zákon zakazující mučení? Je tedy fašistou ten, který ku prosazení pořádku - tedy politického cíle nechá jízdní policií, těžkooděnci a vodními děly rozehnat pochod občanů? Troufnete si označit podle této hurvínkovské definice všechny ty, kteří používají násilí za fašisty? Opravdu si myslíte, že tato definice je správná?
Domnívám se prozatím, že fašismus je hospodářský systém (korporátního stylu), který byl poprvé - a pozor- docela s úspěchem zaveden ve dvacátých letech minulého století v Italii... mimochodem T.G. Masaryk se k hospodářským výsledkům Musoliniho vyjadřoval celkem souhlasně... fašismus bývá zaměňován s nacismem...wiki opravdu není písmem svatým...

Odp: Slovo Boží
Jeliman, 28.11.2008 16:42

Pane, nevím sice, co je na té definici fašizmu hurvínkovského, ale to mi snad vysvětlíte vy sám. Možná, že jste si tu definici nestačil dočíst do konce, abyste pochopil, že se nejedná o definici oblíbenou anarchistickými feťáky, čtvrté cenové skupiny, která zní: „Každé násilí je fašizmus!“
I ta nejdemokratičtější demokracie užívá prostřednictvím státního aparátu (tedy, především policie)násilí, není-li možno jinak, vůči jednotlivcům i skupinám, které nehodlají dodržovat zákon, nebo ruší pokojný stav soužití mezi obyvateli státu. Ale veškeré takové používání násilných prostředků je přesně stanoveno zákonem. Jakékoliv jiné použití násilí je nezákonné a tudíž zločinné. V demokraciích neexistuje pro nikoho privilegium, brát beztrestně zákon do vlastních rukou.
Beztrestné předání moci soudní i výkonné do rukou jednotlivců, skupin, politických stran a jiných občanských sdružení, které existují mimo státní aparát, je znakem fašizmu. Pokud se tak děje se souhlasem a podporou státu, pak se jedná o stát fašistický.

Vy, jako občan demokratického státu, máte právo vznášet dotazy vůči vládě, či příslušné části státního aparátu, proč nejednal podle práva, máte možnost demonstrovat svoji nespokojenost s nečinností státu apod., ale nemáte právo chytit ministra vnitra pod krkem, tlouct mu hlavou o zeď a hulákat, proč vám nevydal kulomet, abyste si to mohl s tou cikánskou cháskou vyřídit osobně.
Co se korporativizmu týče, nebyl tento systém až tak úspěšný, jak byste ho asi rad viděl. To už si ale nastudujte sám. Pokud neuznáváte Wikipedii, tak laskavě zvedněte zadek od počítače, a zajděte si do nějaké knihovny pro hodnověrnější publikace, z touhle tématikou.

Odp2: Slovo Boží
Vlastimil Čech, 28.11.2008 19:06

Pane Jelimane, z Vaší podrážděné odpovědi jsem usoudil, že se cítíte býti mnou napaden za hurvínkovskou definici fašismu... pokud tomu tak je, tož se omlouvám... neposmívám se vám, ale té definici: „používání násilí pro prosazení politických cílů...“ tož to by byl prvním fašistou snad Žižka! Nebo že by Otakar II.? Ta definice je mimo mísu! Ne Vy, pane Jelimane...tož tak...
pokud se týká hospodářského rozvoje států, které přijaly fašismus jako svůj státní politický systém doporučuji alespoň pro první Vaši orientaci některou školní učebnici dějepisu. Kapitola: inflace v německé (demokratické;-)) republice, Musoliniho Itálie, nebo tak něco... Promiňte, pane Jelimane, ale zdá se mi prozatím, že si pletete fašismus s nacismem... pro příklad: fašizující Bulharsko a Rumunsko odmítlo vydat svoje Židy ku „konečnému řešení“... no, ale to v té učebnici najdete taky... pokud jste napsal že: V demokraciích neexistuje pro nikoho privilegium, brát beztrestně zákon do vlastních rukou.
Beztrestné předání moci soudní i výkonné do rukou jednotlivců, skupin, politických stran a jiných občanských sdružení, které existují mimo státní aparát, je znakem fašizmu.
Pak jste docela velkopansky zařadil mezi fašistické země i ty státy americké unie, které umožňují svým občanům hájit ku příkladu svůj majetek, svou držbu i střelnou zbraní, bez soudu a bez policie... hmm...
a pokud se týká Vašeho tvrzení že: Co se korporativizmu týče, nebyl tento systém až tak úspěšný, jak byste ho asi rad viděl., domnívám se, že jste nepostřehl, že se jedná o hodnocení T.G.Masaryka, nikoliv mé...nejmenuji se Masaryk :-) a rád bych viděl prosperující Českou republiku ať už v ní je jakékoliv zřízení-režim, třeba království...:-)

Odp3: Slovo Boží
Vlastimil Čech, 28.11.2008 19:08

doplněk... měl jsem na mysli republiku Výmarskou... pardon... slovíčko vypadlo... ale miliardovou bankovku snad ještě někde mám...

Odp3: Slovo Boží
Jeliman, 28.11.2008 20:49

Pane Čechu, mohu vás ubezpečit, že žádné podráždění z vašich komentářů nepociťuju, jen se pokouším přišít přiměřeně hrubou záplatu, na přiměřeně hrubý pytel.
Vaše příměry k fašizmu, pomocí historických osobností, jako byl Otakar II a Žižka, poněkud skřípou.
Otakar II by vám řekl: „Stát jsem já!“ takže jakýpak politicky prosazovaný fašizmus by to asi tak byl? Se Žižkou by to bylo už poněkud horší, ale zase vezměte v úvahu, že jeho činy se udály ve středověku, kdy brutální násilí patřilo k oblíbeným a běžně používaným nástrojům k vymáhání čehokoliv, aniž by někdo byl schopen uvažovat o nějakém fašizmu.
Nacionalizmus (nacizmus), na rozdíl od fašizmu, preferuje potřeby jednoho národa, na úkor národa druhého, nebo dokonce všech ostatních národů.
Držba a použití zbraně v USA, k ochraně života, nebo soukromého majetku, což vyplývá z americké ústavy a je výborně ošetřená právním řádem, většinově schváleným demokraticky zvolenými zástupci všeho amerického lidu. Použití zbraně mimo okruh zákonem povolených situací je považováno za vraždu, a v mnoha státech únie, pořád ještě se trestá smrtí.

Ale, pane Čechu, vy tady ze mě děláte nějakého lektora politologie, nebo co? Což se mi pochopitelně, valně nelíbí. Máte-li o tyto problémy zájem, tak bych vaší pozornosti, přece jen doporučil, alespoň tu Wikipedii, pokud nemáte něco lepšího.
Ostatně, mám takový pocit, že jste ráno vstával z postele tou nesprávnou nohou, a ze mě si tady snažíte udělat boxovací pytel, abyste si spravil náladu.
Pane Čechu, ten fašizmus z vás tak nějako trošku čouhá, jako sekera ze svazku prutů.
I když, to je vaše soukromá záležitost.

Odp4: Slovo Boží
Vlastimil Čech, 29.11.2008 19:22

Pane Jelimane, ještě jednou tedy: Vaše „wiki-definice“ : Fašismus je politika prosazovaná násilím je vadná... je to pytel beze dna, který žádná, jakkoliv hrubá záplata nespraví... na tuto „definici“ pasuje třeba stalinismus... násilí jako nástroj politiky... s tím „stát jsem já“, jste pár set let a pár set kilometrů vedle, to řekl francouzský král Ludvík... ale o to nejde, podle Vaší oblíbené wiki je definice: jednoznačné určení (vymezení) významu nějakého pojmu... tedy Vaše definice není jednoznačná... a zcela mimochodem, ta věta, kterou i nadále pokládám za hurvínkovskou a kterou předkládáte jako „wiki definici“ se pod příslušným heslem na wiki snad vůbec nevyskytuje.... mohl byste, pane Jelimane, prosím, pomoci mi nalézti Váš zdroj? Jsem už starý muž, a snad jsem ji (tu větu) v textu někde přehlédl...

Odp5: Slovo Boží
Jeliman, 13.12.2008 19:22

Mým zdrojem byl filozofický slovník (tedy kniha).

Odp3: Extrémní pravice i extrémní levice se...
petros, 27.11.2008 20:10

Podle této definice dnes využívají fašistických metod právě zmíněné menšiny.Psychický i fyzický teror cikánů nutí slušné sousedy se stěhovat jinam,devalvují tržní ceny jejich nemovitostí čímž se umožňuje další růst ghet kde mají cikánské ganky neomezenou moc,lidem kteří chtějí na problémy veřejně upozornit je vyhrožováno likvidací,strach mají politici i policisté.
Muslimové mají dokonce teror a nátlak na ostatní zakotven ve svaté knize koránu a přeztože se snaží ty hrozné věci obhajovat „špatným výkladem“ nikdo nemůže zpochybnit nesnášenlivost muslimů s nemuslimy, existenci džihádu,terorismus a útlak jinověrců všude ve světě.Takže máme se na co těšit milí antifašisté.

Odp4: Extrémní pravice i extrémní levice se...
Jeliman, 28.11.2008 17:05

Pane, fašizmus je teror používaný s vědomím a podporou státu. Jinak se pořád jedná pouze o teror, zločinné spolčení, a používání nezákonného násilí. Úlohu demokratického státu v těchto situacích jsem se pokusil vysvětlit výše.
Ano v Koránu, tedy svaté knize muslimů, je hodně fašizujících tendencí, a státy, které berou Korán i jako základ právního uspořádání, lze při dobré vůli považovat za fašistické. Jenže muslimský fašizmus je fašizmem náboženským (tak jako bylo kdysi i křesťanství), který má historické kořeny, a nejedná se o politické sklouznutí předchozího demokratického systému.

Odp5: Extrémní pravice i extrémní levice se...
petros, 28.11.2008 17:32

Jenže islám není jen náboženství,je to komplexní systém zahrnující ekonomická,právní i sociální pravidla.Drtivá většina zemí kde je islám většinovým náboženstvím má islámský nikoliv sekulární charakter včetně práva šarija které je v rozporu s lidskými právy.Znám jen případ Turecka které má sekulární charakter ale opakovaně jsou snahy ho nahradit islámským režimem.Co si EU od přítomnosti muslimů slibuje? Že se změní a přispůsobí našim pravidlům? Ne,muslimové postupně vytvoří autonomní oblasti s muslimským režimem a to i za cenu krveprolití,jako to již mnohokrát ve světě udělali.

Turek
Vlastimil Čech, 28.11.2008 19:22

Dovoluji si pro osvěžení přednést svůj autentický zážitek s Turkem.
Byl jsem na služební cestě a spal jsem v hotelu Ostaš. Ráno při snídani si k našemu stolu přisedl cizinec. Otázal jsem se, odkud je a řekl, že z Turecka. Trochu jsem se podivil, omluvil se za předem za dotěrnost a zeptal se, zda ví, že to co zrovna jí, je vepřová šunka... přikývl... podiven jsem se otázal zda je muslim... „ano, ale to co jím je mezi mnou a Bohem“, řekl... omluvil jsem se znova za vměšování a zeptal se jak to chodí v Turecku... měli jsme bezvadný rozhovor... velice se smál, když jsem mu objednal pravou tureckou kávu, ukázal jsem mu co považujeme za turecký sed... turecký záchod a turecký med v hotelu nevedli:-)... Nebyl jsem v Turecku, ale ten člověk byl velice přátelský a příjemně společenský... pokud je více Turků takových, tak jak mohlo vzniknou slovní spojení „turecké hospodářství“ a „turecký rok“?:-)

Odp: Turek
petros, 28.11.2008 20:32

O arabech (muslimech) platí jedno staré přísloví: arab (muslim) se na tebe usmívá jako přítel,ale jakmile se otočíš vrazí ti kudlu do zad...Je to taková mentalita,dokáží se přátelsky bavit i s člověkem kterého nenávidí (s nemuslimem)...,zdá se to jako paradox ale z pohledu psychologie je to promyšlený tah.Obávám se že stejně tak Evropští muslimové se k nám tváří přátalsky ale jakmile dosahnou určité výhody zaútočí.

Odp6: Extrémní pravice i extrémní levice se...
Jeliman, 28.11.2008 19:56

Z touhle vaší myšlenkou já nemám problém a plně ji respektuji.

Odp5: Extrémní pravice i extrémní levice se...
Yardasan, 28.11.2008 20:39

Vše nasvědčuje tomu, že cikánský teror je používán právě s vědomím a podporou policie a státu. Tak kde to vlastně jsme? V Litvínově to bylo úplně jinak než nám přínáší TV. S pozdravem jK.

Odp6: Extrémní pravice i extrémní levice se...
Jeliman, 28.11.2008 20:58

Pravda, pravda, že „...s vědomím a podporou policie a státu...“.
Tak s tímhle, sakra, něco dělejme, dělejte, či dělají, nebo tady budeme mít fašizmus, coby dup!

Odp2: Extrémní pravice i extrémní levice se...
Tomíííno, 28.11.2008 1:09

Každý z nás vycházíme z nějaké zkušenosti, a ta může být dobrá či špatná. Já jsem neuvedl, že by všichni cikáni chtěli pracovat a důstojně se začlenit. Dokonce objektivně bez předsudků říkám, že cikáni se podílí téměř ze 70 procent na celkové kriminalitě. Ovšem je pravda, že mnozí a je jich skrytá většina rómy prostě zaměstnávat ani nechce z mnoha důvodů. Jeden cikán provede lumpárnu a už je to lůza a spodina, jedna ta samá pakáž... Když to provede jeden z „našich“ ztratí důvěru, ale pořád je jedním z nás. Takže je pořád v kurzu si jaksi kopnout do toho minoritního individua, je jednodušší na nej poukázat. Jako malého kluka mě jeden cikán za školou oloupil, ale druhý mi zase o pár let později vyznal poctu a uznání. nesoudím to tak. Slušní Rómové se od těch nepřizpůsobivých sami distancují. Jenom by mě zajímalo, kdyby došlo k masovému exodu Rómů do zámoří, koho by pak neonacisti pranýřovali...Přišli by pak na řadu homosexuálové? Nebo ekologové, alternativní společenské organizace, pukáči, antifašisté apod? Vandase znám osobně za dob působení u dr. Sládka a vím, kdo jsou tito obdobní lidé z té Dělnické strany apod. Vůbec pokládám za drzost dělnickou nálepku zneužívat ve jménu pouličních bojůvek a hajlujících fracků:-(

Odp3: Extrémní pravice i extrémní levice se...
vlasta, 28.11.2008 9:41

Se spoustou názarů nezbývá než souhlasit.Sám se snažím používat slova cikán a rom v různých významech.Rom je etnikum,Kdežto cikán je způsob života,a cíkáni jsou i bílí,abychom si rozuměli.Kdysi jsem se učil, že každý státní útvar je formou násilí.Akaždý stát by měl mít koncepci vývoje my jsme se naučili vše řešit přes peníze,vždyť i teď vláda neumí nic jiného než někam napumpovat prostředky a kde není problém tam peníze nejdou.Myslím že proto se mladí radikalizují protože vidí jak na ně stát zapomíná a být problémem se vyplácí.vím že je to běh na dlouhou trať,ale současný způsob řešení jen tu trať prodlužuje.Vždyť nám tady už vyrostla celá jedna generace mladých lidí ,která neví že by člověk měl mít nějakou povinnost.Stát je živí a řeší jejich problémy a slušní mladí, kteří chtějí slušně žít jsou státem doslova vydíráni.Pak stačí jeden vůdce a věřím že nepotřebuje příliš mnoho argumentů.

Odp4: Extrémní pravice i extrémní levice se...
Jeliman, 28.11.2008 19:53

Vlasto, tak s vámi já souhlasím. Dnešní vládní a státní marasmus je jen živnou půdou pro nějaký ten fašistický systém, jak jste vyjádřil i v poslední větě.

Myslím, že řadový Čech si nedokáže...
Yardasan, 28.11.2008 20:56

Myslím, že řadový Čech si nedokáže představit, co čeká další generace díky nepřizpůsobivým občanům, respektive díky tomu, že si s nimi nedokážeme poradit. Zkuste někdo popsat nějaké řešení - všechno jsou to jen bláboly života neznalých... jinak než separací a silou se nic nezmůže. Jediné řešení by bylo, kdyby jsme přijali jejich svět za svůj - tedy abychom žili jako oni. Tady žádný marasmus není. Jenom nikdo nezná řešení. S pozdravem jK.

Odp: Myslím, že řadový Čech si nedokáže...
Jeliman, 28.11.2008 20:59

Je třeba DONUTIT stát, aby jednal!

Odp2: Myslím, že řadový Čech si nedokáže...
Vlastimil Čech, 29.11.2008 19:00
Odp3: Myslím, že řadový Čech si nedokáže...
Jeliman, 30.11.2008 0:34

Prostředky, které nám povoluje zákon. Protesty, lobing, manifestace, společenská neposlušnost. Tak, jak to děláme i my tady na blogu, ale problémy přenést do masmedii, slovně atakovat poslance a úředníky na všech úrovních a vznášet dotazy proč se u nás nejedná podle práva, atd.atp.
Nakonec máme možnost i tady, na internetu, zaplavit poslanecké stránky neodbytnými dotazy a doporučeními. My máme právo se domáhat svého bezpečí v mezích zákona i proti daleko horším zločincům, než jsou někteří Cikáni.

Odp4: Myslím, že řadový Čech si nedokáže...
Yardasan, 30.11.2008 10:54

Máme právo se domáhat, ale nemáme právo se domoci... Myslím, že je to celosvětový problém. Musela by se razantně omezit svoboda a přehodnotit využívání armádních složek snadnějšímu sledování a omezování protispolečenských jevů a to není na pořadu dne ani po 11. září v NY... co všechno se bude muset ještě zlého zažít aby prohlédli všichni Džamilové a podobní pokojoví teoretici... S pozdravem jK.

Odp5: Myslím, že řadový Čech si nedokáže...
Vlastimil Čech, 30.11.2008 11:13

Máme právo se domáhat, ale nemáme právo se domoci...
__________________________
!! P E R F E K T N Í !!
__________________________

:-):-):-)

Odp5: Myslím, že řadový Čech si nedokáže...
Jeliman, 30.11.2008 17:39

Pořád máte možnost, koupit na černém trhu kulomet, pár bedniček nábojů, nějaký ten granát a pancéřovku, a jít udělat pořádek podle svého gusta. A můžete začít třeba v poslanecké sněmovně. Jaké ale budou důsledky takového činu, tak to, myslím, neví ani Pan Bůh.
Já vím, že najít nějaký mírumilovnější způsob řešení je makačka na bednu, ale pokusit se může každý, i vy.

Odp6: Myslím, že řadový Čech si nedokáže...
Yardasan, 30.11.2008 21:40

Když nás takhle bude uvažovat většina, což možná podle posledních průzkumů a výhledů není od reality zase tak daleko, pak život nikoho z nás na ulici nebude trvat déle než pár minut. Myslím, že celosvětová společnost se blíží k záhubě a jiné řešení než silou není možné. Pokud „demokratické“ státy nebudou vládnout vojenskou silou, pak nás převálcují s námi nesoužitelné národy díky naší falešné humanizaci. Nevidím problém ve způsobu řešení, ale v jeho aplikaci v současných politických systémech. Zářný příklad je i radar v Brdech. Ne nadarmo se říká, že nejlepší obrana je útok. Nejsem věřící v boha jako takového, ale dovolím si použít bibli: Bůh (pro mne příroda) stanovila národům hranice ke kterým je vybavila určitými schopnostmi pro přežití. Míšení národů je proti přírodě. V přírodě přežije ten nejsilnější - tedy i ten nejsilnější národ ať chceme nebo nechceme. Amerika podporuje demokratizaci na východě zejména kvůli tomu aby se Evropa rozvrátila sama. Díky válkám pro nás nepřizpůsobivých zatím občanů, ale jednou národů padne EU a vládu převezmou američané nebo rusové s čínou. Tolik moje pohádka na dobrou noc. S pozdravem jK.

Vstanou noví ...
sysel, 1.12.2008 14:45

poslanci a kořistníci ...

Odp4: Myslím, že řadový Čech si nedokáže...
Alfons, 1.12.2008 0:50

...slovně atakovat poslance a úředníky na všech úrovních a vznášet dotazy proč se u nás nejedná podle práva, atd.atp......do toho, bojujme za naše prgameny. Uvádějme zde příklady jak se nám v tomto boji vede. Mně NIJAK.

Odp5: Myslím, že řadový Čech si nedokáže...
Jeliman, 2.12.2008 15:36

Osobně nemám nic ani proti tomu kulometu, jenže je třeba si uvědomit, že potom zbývají jen dvě základní možnosti řešení:
Porazit současnou vládnoucí vrstvu a vytvořit nové zákony, podle vlastních představ, nebo být poražen a nechat se posuzovat a soudit podle současně platného práva.
Prostě, je třeba si uvědomit, že vždy musíme přijmout zodpovědnost za své činy, ať už jsou jakékoliv.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru