Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Bez nebo s uvedením důvodu"

Odpovídáte na příspěvek:

Vánoční čtení bez důvodu uvedení:
Renáta, 18.12.2008 23:21

Opsáno z jiné knihy:
... „ Ulicemi kráčel zákon a pásl po hladových a bezpřístřešných. Měl pro mě už zamluvené pokoje v hotelu U mříží. V některých domech mi zabouchli před nosem, ani mou poníženou prosbu nevyslechli, v jiném neotevřeli. Stál jsem na zápraží a klepal jsem, a oni si mě prohlíželi oknem. Dokonce vyzvedli do vzduchu statného synka, aby přes ramena starších mohl vidět vandráka, který u nich doma najíst nedostane.
Začalo to vypadat, že budu muset pro jídlo k těm nejubožejším. Největší chudáci představují poslední útočiště hladového tuláka. Na největší chudáky je vždycky spoleh; nikdy neodmítnou hladové. Mnohokrát, ... mi bylo odepřeno jídlo ve velkém domě na kopci, a pokaždé jsem ho dostal v chalupě u potoka nebo v mokřině, s rozbitými okny ucpanými hadry a matkou unavenou a sedřenou. Ach, vy kupci s láskou k bližnímu ! Jděte se učit k chudým; toliko chudí jsou milosrdní. Oni nedávají z přebytku, neodpírají z přebytku. Žádný přebytek nemají. Dávají - a nikdy neodmítnou - z toho, co potřebují sami pro sebe, a velmi často to potřebují krutě. Kost hozená psovi není projevem lásky k bližnímu. Láska k bližnímu znamená rozdělit se se psem o kost, jste-li právě tak hladoví jako on.“ ( K o n e c c i t á t u )

Kdo pozná, z které je to knihy, může číst dál a najít ve starém literárním díle předobraz současnosti. I Ježíšek se musel narodit v bídě největší, protože jeho rodiče byli asi nestandardní, málo komunikativní a málo kreativní. A přesto ovlivnil lidstvo až do dneška.

Pěkné vánoce a šťastný nový rok všem lidem dobré vůle a obzvláště lidem bezdůvodně odstrkovaným a propouštěným
přeje Renáta.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.