Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

7.12.2008 9:57

Výzkum trhu a veřejného mínění

prosinec

Adresát: M. s.r.o., Praha

Vážení,
na Vašem „výzkumu“ se podílet nechceme, žádný další dopis nám neposílejte.

Důvody: Sloužíte výdělečným firmám, nesloužíte občanům, kteří noviny, časopisy a televizi platí. Občané mají jiné problémy, které Vás nezajímají. Výsledky „výzkumu“ jistě upravujete tak, aby jste se zalíbili firmám, které Vás platí.

Dárek za odpovědi je málo. Dostatečnou odměnou by např. bylo zprostředkování trvalé práce na několik let dopředu nebo alespoň jisté práce na jeden rok.

Trh: „Spravedlivá ruka trhu“ neexistuje. Zahraniční firmy si u nás zajistí odbyt všemi jinými způsoby, než je spravedlivá soutěž v kvalitě a ceně zboží.

Noviny: Pouze vydělávají na důvěřivosti a hlouposti čtenářů. Lobují za vládnoucí politické strany a předkládají čtenářům různé bulvární „senzace“, nelze jim věřit. Vydělávají otiskováním reklam. Pro občany snad jsou použitelné pouze otištěné inzeráty nabízející práci, použité zboží, služby, seznámení, reality. Čteme zřídka, používáme jako vložky do bot a na čištění oken.

Časopisy: Odborné jsou užitečné, pokud nejsou přeplácané reklamami. Např. Zahrádkář, Modelář, Chov psů, Chov papoušků, Země světa apod. Zábavné časopisy jsou všechny stejné: Smějící se vnadná „dvacítka“ na titulní straně, politický úvod a dění, bulvární senzace, móda, vaření, krimi, křížovka, sudoku, inzeráty, nahá dívčí těla pro pány, sportovní strana. Čteme zřídka.

Reklama letáková: Je zbytečná, nečteme ji, nabízí málo- nebo neprodejné zboží, které je pro zákazníka nějakým způsobem nevhodné. Nepodává informace o negativních vlastnostech zboží. Nepřijímáme, vyhazujeme.

Televizní program: Je čím dál méně kulturních a vzdělávacích kvalitních pořadů např. o přírodě, klasických divadelních her, klasických i nových filmů s výchovnou tematikou, které by potěšily a obnovily víru v dobro, pravdu a spravedlnost.
TV uvádí tři druhy ubohých zahraničních filmů: a) „Krimi“ (teror, vraždy, krev, výbuchy, střílení), b) „Telenovely“ (přesládlé scénáře, růžové šatičky, sex, lékaři, právníci), c) lidové „Komedie“ podmáznuté umělým přidaným smíchem v místech, kde český divák vůbec nic směšného nevnímá. Ani na jeden z uvedených žánrů se už nelze dívat.
Pouze „Komisař Rex“ a „Big Ben“ jsou vtipné zahraniční krimi pořady.
Počet reklam v televizi už přesáhl únosnou míru. Půjde-li to tak dál, diváci příjem televizního vysílání odhlásí a televizní přijímače vyhodí.
Dosud trpělivě večer přepínáme 4 programy v naději, že se vyhneme reklamám a snad přece jen na nějaký přijatelný program narazíme. Poslední dobou po marném hledání často TV vypínáme před 21 hodinou, nebo se téměř nedíváme.

Vaši nepoužitelní účastníci „výzkumu“

Správně, trhněte si nohou a...
Alfons, 7.12.2008 15:30

Správně, trhněte si nohou a neotravujte!!

Nemít TV
Lipovan, 7.12.2008 17:29

Jednoho dne bych chtěl dosáhnout velkého pozitivního bodu a prodat televizor. Ale spolu s tím také TV vysílaní vůbec nesledovat. Mnoho z těch, kteří se TV zbavili a halasně to dávají najevo, ve skutečnosti čumí na pořady 24 hodin denně prostřednictvím PC a internetu. Nic takového bych nechtěl. Ale zatím jsem na TV příliš závislý, včetně nejškodlivější doby vysílání - mezi 19 a 20 hodinou.

No tak televizi nemám a vážně mi...
Bára Š., 7.12.2008 21:33

No tak televizi nemám a vážně mi nechybí...vždyť:-) se u toho člověk nemůže ani bavit. Teď přítel vyhrál šest lístků do kina - nedokážeme si vybrat film, na který bychom šli. Asi jsme zmlsaní divadlem. Tedy nedovedu si představit, jak to může vypadat s televizí, když ani kino neumí nalákat.

Jaké divadlo Vás zmlsalo?
Juras, 8.12.2008 9:16

Jaké divadlo Vás zmlsalo? Nějaké úúúžasné muzikály? ;)

Odp: Jaké divadlo Vás zmlsalo?
Bára Š., 8.12.2008 10:22

Z poslední doby - Shirley Valentine, Blbec k večeři (u téhle komedie s Vydrou mi tekly slzy smíchem), Peer Gynt v Rokoku, derniéra Sladkého ptáčete mládí byla také povedená, Cyrano z Bergeracu je asi nejkrásnější hra, jakou jsem kdy viděla...tohle všechno můžu doporučit :-)

Ještě mě napadlo, ať se raději vyhnete...
Bára Š., 8.12.2008 10:26

Ještě mě napadlo, ať se raději vyhnete Věci Makropulos ve vinohradském divadle...strašné. Zvláště, pokud čtete Čapka.

Causa Makropulos
sysel, 8.12.2008 22:08

Promiňte, je to tak hrozné, jako byla inscenace na Nové scéně s Janou Hlaváčovou v titulní roli? Tehdy jsem chtěl vážně odejít, protže režisérovi zřejmě unikla autorova poznámka v úvodu, že se jedná o komedii o třech dějstvích a proměně. :-(

Odp: Causa Makropulos
Bára Š., 9.12.2008 16:23

Netuším, jaká byla inscenace na Nové scéně. Nicméně, bylo to hrozné. Velmi. Ale znám ještě horší hru.

Odp2: Causa Makropulos
slayd, 10.1.2009 18:14

Bára Š. nám nějak zamrzla při cestě na K. Čapka nebo nějaké jiné tenze ji snad trápí? P.S,

Odp: Ještě mě napadlo, ať se raději vyhnete...
nec, 8.12.2008 22:19

Překvapuje mne, že pan admin tuto jasnou a přesně adresovanou kritiku nevycenzuroval, když vím, že jiný kritický článek se zašifrovaným objektem kritiky, vůbec na svíci nepustil. „Měří snad pan admin různým autorům různým metrem ?“

Odp2: Ještě mě napadlo, ať se raději vyhnete...
slayd, 9.12.2008 7:51

Asi také patří k těm, kteří mají dobré bydlo! P.S.
Ser na to RENATO!

Bude „ošetřeno“, nebojte
Vlastimil Čech, 8.12.2008 20:04

Nu, zatím se televisory prodávají výborně! Teď, když má vypuknout ta digitalisace, tož si lidi kupují nové přístroje, nebo alespoň ty Boxy... člověk by čekal, že nechají doběhnout to staré a to nové si raději nepořídí... ovšem i můj osvícený soused byl ukřičen: „ cože, ty SOBČE, když ty se nedíváš na televisi, tož to se nesmíme dívat ani my (jeho žena se synkem:-))... to se mám jít večer dívat na ORDINACI k sousedovi? A co náš Radeček, ten se nesmí dívat na pohádky proč?“... Tož tak... a pokud se týče té reklamy, dovolte věštbu: „Páni podnikajové a vládnoucí gaunertura si to nějak ošetří“
třeba: neplacené kanály zahlcené reklamou a ty ostatní-ty placené, budou mít reklamu jen občas! Nebo jako jako v Americe: vytoč číslo na telefonu, my ti pošleme kód a pustíme na požadovaný počet placený program. Zaplatíš v telefonním účtu... nebo to zařídí tak, že televisní aparát nebude možno v době vysílání reklam vypnout, přepnout, (náhlé odpojení od sítě může váš přístroj poškodit ;-)..) nebo tak něco... konec konců, snad si někdo vzpomene, jak chtěla ta naše (J)-elita česká zavést paušální poplatek za televisní signál... každý má přece televisi, a kdo nemá, má aspoń tu možnost a za tu je třeba platit...třeba to napodruhé projde... že bychom se my, ta holota, chtěli zbavit toho JEJICH debilisátoru? cha cha... to si žádná vládnoucí gaunertura a její podnikadější kaviárdárci nenechají vzít...

Odp: Bude „ošetřeno“, nebojte
Yardasan, 8.12.2008 21:43

To je přesně z maločeského života. Skvělé. S pozdravem jK.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru