Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Je auto majetek?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp2: Ahoj, já si myslím že to co píšeš, není...
Vlasatej, 8.12.2008 20:57

Vlasto,
Doteď pokud jste chtěl vyřadit auto z evidence, musel jste doložit potvrzení o jeho ekologické likvidaci. Nikdo si s tím nelámal hlavu , protože o nic nešlo, auto bylo přïhlášené, ale pojistku jste neplatil.
Od roku 2009 nemusíte doložit protokol o ekologické likvidaci, bude prý stačit něco na způsob čestného prohlášení, kde uvedete že auto má už jiné využití - např: reklamní poutač, nebo zahradní altán, atd.
Obce proto mají strach že se po ulicích začnou válet vraky...

Já si pane Yardasane nemyslím že auto je věc kterou nemusíte mít, to není tak docela pravda. Platí to možná ve městě kde si dojedete MHD, ale pokud bydlíte mimo město, tam se auto určitě hodí. A právě auto starší - je levné na provoz, levné na údržbu, nějaký ten škrábanec nevadí. Proto není problém mít třeba favority dva a jednoho z nich ve stodole na ND.
Doteď se stávalo, že pokud jste auto odvezl na příslušnou firmu která vraky likvidovala, vůbec se jim nelíbilo, že tam třeba chyběly některé díly které jste si nechal doma, a vyžadovali po vás dokonce úhradu!
Já osobně se domnívám, že omezovat je potřeba jen omezence, inteligentní lidi většinou žádná omezení nepotřebují.

Báro.Š.
Pokud vlastním nějaký majetek, třeba dům, je moje právo nechat ho zchátrat a rozpadnout. Samozřejmě ne způsobem kde to může někoho zranit atd. Pokud jsem si ale dobře všiml, tak domy „obyčejných“ vlastníků většinou nebezpečně nechátrají. Chátrá především majetek který patří bankám, nebo je nějak „zastaven“ atd. tzn. více těm bohatším.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.