Pro všechny přemýšlivé lidi

Komentáře k článku

18.12.2008 14:11

Pyramidy

Na internetu, v knihách a ostatních médiích sou tuny teorií „faktů“ a výzkumů na jedno hodně kontorverzní téma: „Pyramidy“ (ty nejzáhadnější v Egyptě). Otázka zní: kdy, kdo, jak a hlavně proč?
Osobně nevěřím tomu že vznikly před 3.600 lety jak se udává učebnicích a hlavně že sloužily jako hrobky faraonů (v Egyptě o tom není žádný důkaz) a už vůbec ne že je postavili PRIMITIVNÍ Egypťané za pomoci armády otroků a dřevěných válců. Slovo primitivní píšu schválně velkým písmem. Myslím že egypťané to přeci jen byli. Četl jsem studie a vertikálním zvětrání pyramid a sfingy. To může být způsobeno jedině deštěm, ale v Egyptě pršelo naposled před 10.500 lety natolik, aby to způsobilo takové zvětrání, tudíž asi 3.600 let ot nebude ;) Ale to je jenom jeden příklad. Tak pište... Mám spoustu názorů a tuny argumentů proč to není tak jak nám říkají ve škole. A co ty vaše? Ahoj, Johnny.

Tehdy byl čistý vzduch
Alfons, 20.12.2008 21:13

takže zvětrávání probíhalo pomaleji !!!!!

Odp: Tehdy byl čistý vzduch
Náhodný čtenář, 23.12.2008 22:43

Každý seriozní vědec nebo badatel, ktery vychází z teorie zvětrávání a snaží se ji použít k datování si je toho vědom a proto provádí příslušné korekce.

Zda věříte těm či oněm
teoriím o vzniku pyramid ..., 20.12.2008 22:42

... je mně srdečně jedno. Není mi však jedno, že se nezajímáte o to, že některé současné mladé slušné lidi společnost diskriminuje v potřebě a nároku na možnost být zaměstnán a tak si opatřit základní prostředky pro živobytí.

Odp: Zda věříte těm či oněm
Alfons, 21.12.2008 4:28

Stát zde není od toho aby sháněl lidem práci. Mladý člověk si vždycky práci najde a když ne doma tak i za hranicemi. Např. v Dánsku.

Odp2: Zda věříte těm či oněm
Jeliman, 21.12.2008 19:18

Ano, máte pravdu!
Stát je tady jenom na dvě věci!

Proboha kdo to psal?
Náhodný čtenář, 23.12.2008 22:17

Jak můžete vědět že se o tyto věci nezajímá? V článku není ani slovo které by vás oprávňovalo k takovému tvrzení!!!
Mimochodem, zatím v lidské historii neexistovala žádná společensko ekonomická formace, která by bohužel nediskriminovala nějakou skupini lidí. Běžný člověk se snaží jenom volit jak bude diskriminován (ideologicky, sociálně ...), ale i pocit, že má možnost volby je často jenom iluze.

Ahoj. Nedávno jsem shlédla dokument...
mtinka, 21.12.2008 8:46

Ahoj.
Nedávno jsem shlédla dokument, myslím, že od Spectrum, který se jmenoval Okem boha Hora. Byla to docela zajímavá terorie o tom, že pyramidy nesloužili jako hrobky, ale jako nějaké energetické stroje.
Jednalo se hlavně o období kdy byl architektem Imhotep za krále Džosera. V té době postavil první projekt a tou byl kolosální komplex v Sakkáře. Byl také kněží a lékař. Celé toto učení bylo postaveno na energiich z vesmíru, lásce. Tvrdili také, že budhisti jsou přímou návazností na toto učení.
V tom dokumentu šli tak daleko, že tvrdili, že ty velké kvádry na stavbu přenášleli pomocí nějakého energetického pole a že v podstatě ty kvádry levitovaly.
Když jsem to začala zkoumat, dostala jsem se až k lidem, kteří provádějí reiky a zasvěcování. Ty tvrdí, že tyto Egypťani byli potomci Atlantiďanů, kteří tady údajně žili před 10tis let pnl.
Kdybych se o tom měla rozepsat bylo by to dlouhé.
Každopádně ať to zní sebevíc podivně, pro mně je to jedna z mnoha teorii o tom jak to mohlo být.

Odp: Ahoj. Nedávno jsem shlédla dokument...
Náhodný čtenář, 23.12.2008 22:54

Zajímavé je, že systémoví inženýři, který se snažili dát odpověď na smysl pyramid dospěli k stejnému závěru. Tvrdí, že šlo o jakési obří transformátory převádějící energii země (na ploše, kterou pyramidy porývaly musely být podle těchto odborníků již patrné nerovnoměrnosti v pohybu podloží) na elektřinu.

Nic ve zlém, drahý Johnny, ale váš...
Deever, 21.12.2008 13:11

Nic ve zlém, drahý Johnny, ale váš článek je příliš krátký a příliš nekonkrétní, než aby to mohlo vést k něčemu jinému než k bezbřehé diskuzi a hromadě bláznivých teorií.

Abyste veděl, já náhodou věřím té verzi, kdy doktor antropologie Daniel Jackson (je docela podobný herci Michaelu Shanksovi) odhalil pravou podstatu Egypťanů tím, že dokázal, že egyptští faraoni byli ve skutečnosti pouhé loutky ovládané mimozemskými inteligentními parazity, kteří sídlili v jejich tělech. A prej tam taky našli nějakej takovej velkej kruh ... Takže asi tak ;-)

Jo a mmchdm - všimnul jste si, že číslo tohoto článku je 666, tedy Číslo šelmy? :-)

Super článek!
slayd, 21.12.2008 22:36

Gratuluji. Možná nás chtěl autor článku odvést od politiky a dalších skutečných problémů naší doby.
Od těch Egypťanů bychom snad mohli pro dnešek mít vzor v Mojžíšovi, který udělal ekonomický plán, jak mít zásoby jídla v sýpkách pro případ krize, aby národ nehladověl. Z čeho a k čemu jsou pyramidová mauzoela nás myslím moc trápit nebude. Hlavně se starejme, abychom za pár desítek let neměli v Evropě takovej bordel, jako mají zmínění egypťané. Mne osobně pyramidy nijak neiritují a rozhodně bych se k vůli nim nikam nevláčel chytit střevní potíže s otlučeným zadkem na velbloudím hrbu.
A víte, že v MAKRU už prodávají dokonce krokodýlí maso. Ta naše smetánka už neví opravdu co roupama dělat.
P.S. Náš amík si dnes koupil čepici ušanku z králičí kůže /Castorex nebo Kastorex? /a byl spokojenej. ten prodavač inkasoval 1.000 Kč a byl spokojený taky. Kdysi za totáče jsme ty králičí kožky prodávali za 5 - 10 Kč za kus. A koukejme jaký je to dneska pro zápaďáky luxus.
Já bych to tedy na hlavu nedal, ale pro New York to bude stačit - bude IN. Dobrou noc... ta medovina mi nedá spát... a tuny cukroví... že já to pil a žral... P.S.

Odp: Super článek!
Jana, 22.12.2008 0:03

K pyramidám by se u nás doma mohla fundovaně vyjádřit jen moje sestřenice. Právě se od pyramid vrátila. Ne jako obyčejná turistka, ale jako studentka archeologie. Strávila tam měsíc. Její dojmy byly rozporuplné. Na jedné straně poprvé vše to, o co se už od dětství hluboce zajímá, na druhé straně realita dnešního Egypta. Špína, chátrající památky. A k tomu je přírodní blondýna, modrooká a na místní muže působila jako magnet. Každý se jí chtěl aspoň dotknout.

Odp2: Super článek!
Revolter, 23.1.2009 14:29

To já bych se chtěl raději dotknout egypťanek. modrooká blondýna těch tady máme hodně;-)

Odp: Super článek!
man, 5.1.2009 12:13

Jen pro upřesnění - nebyl to Mojžíš, ale Josef. To co popisuješ - ekonomická plán proti vyhladovění - se odehrálo ještě dávno před Mojžíšem. Mojžíš byl Egyptským princem. I když byl Žid tak ho od mala (po vylovení z Nilu) vychovávala faraonova dcera.

Odp2: Super článek!
slayd, 10.1.2009 10:28

Díky za upřesnění. Já do náboženství chodil jen do poloviny druhé třídy. Když farář začal mlátit žáčky dřevěným pravítkem přes ruce, za to že se nenaučili katechismus a o přestávce štípat žákyně do zadečků - vybral jsem kostelní pokladničky a šel si koupit do hospody perník a žlutou limonádu. Cítil jsem skvělou osvobozující náladu. Biblický text jsem potom po letech jen zběžně prolétl a výsledek jsou jisté mezery ve vzdělání, které mi ovšem nebránily přežít až do dnešních dnů v relativní pohodě a vlídné nevědomosti. Díky za opravu NN. V dokonalé úctě P.S.

Řešení?
slayd, 22.12.2008 7:44

Já bych v zájmu demokratizaci Afriky, pozval do ČR stavební inženýry a dělníky, aby postavili na hoře Říp pěknou pyramidu. Uvnitř by si USA mohli zařídit ten radar svůj radar a tak bychom zabili dvě mouchy jednou ranou. Ovšem my na Moravě taky chceme nějaký radar. Zatím hledáme vhodný kopec v okolí Brna. Jedno je jisté: budou ho stavět Číňané ve stylu budhistické pagody... Potom budeme moci konečně sedět v klidu na svém zadku a ve své zemi a nebude se muset plácat letadly do dalekých dálek... Už je mi líp! P.S.

Zajímavé téma...
Náhodný čtenář, 23.12.2008 22:39

... avšak dost plytce rozepsáno k tomu, aby se k němu mohla rozvinout hlubší diskuse. Patřilo by se alespoň nastínit rozhodující hypotézy (o teoriích tady nemůže byt ani řeči). Tomu, co se píše v učebnicích dějepisu snad dnes už nevěří ani děti, které se to musí učit. Jde zde o zcela zjevnou manipulaci s veřejným míněním.
Existují dost závažné nálezy, které jednoznačně vyvracejí učebnicové verze, avšak protože se nehodí do vykonstruovaného popisu světa, jsou ukládána do depozitářů muzeí, kde zapadnou prachem a kde dojde k jejich zapomnění. Patřilo by se je v článku uvést a věřím, že by se diskuze rozběhla mnohem bouřlivěji.

Fakt zajímavé téma
Pája 2, 26.12.2008 16:41

Je to zajímavější, než-li jsem ještě před pár lety myslel. Začal jsem se o tohle téma zajímat až po zhlédnutí dokumentu na čt2 o tom, že pyramidy jsou tady již snad 12.000 let. nebo alespoň sfinga. Neviděl jsem zatím kontra dokument, takže jsem uvěřil televizi a čekám, kdo tohle vyvrátí...
Jelikož jsem naprostý laik na tohle téma, rád si po mém příspěvku přečtu další, blíže rozebírající pro a proti. Čili byli tady Egypťané takhle dlouho a byli již vyspělou konečnou civilizací anebo opravdu nekopírovali žádné jiné architektury a náhodou ukázali to, co po nich vidíme dnes...?
Já nevím, ale věřím spíše prvnímu zmíněnému dokumentu (komentář namluvil Abrhám)...

:-) Já jsem si třeba všiml, že sfinga...
Yardasan, 26.12.2008 22:36

:-) Já jsem si třeba všiml, že sfinga je z profilu shodná s lebkou japonců ;-) S pozdravem jK.

Prý to byly...
Martin K., 26.12.2008 22:39

Prý to možná byly navigační body sloužící k vymezení přistávacího koridoru pro kosmické lodě.
Ale těžko říct ;-).

Pyramidy jsou přece přistávací tělesa...
Bára Š., 28.12.2008 12:27

Pyramidy jsou přece přistávací tělesa pro UFO :-):-D

Za předpokladu, že by pyramidy měly...
Revolter, 23.1.2009 14:31

Za předpokladu, že by pyramidy měly jiné než náboženské, politické či architektonické účely, bylo by určitě zajímavé na takové technologie přijít. třeba kdyby dělaly tu elektřinu tak bychom rakušákům možná mohli udělat radost:D protože pyramidy neznečištují životní prostředí;-)

Odp: Za předpokladu, že by pyramidy měly...
Yardasan, 24.1.2009 15:08

Třeba jej neznečišťují, protože zrovna nevyrábějí, kdoví, co by bylo při výrobě... S pozdravem jK.

Co se týka piramid nejsem zrovna...
elf, 29.1.2009 3:39

Co se týka piramid nejsem zrovna znalec, ale můj názor je ze se odlévali do bednění nějakou piskovcovou maltovinou. A piramidy vgíze jsou astronomicky totožné s orionem, snad navigace pro kultury jiných svetů, snad si nemyslíte že jsme ve vesmíru semi.

Egypt - pyramidy
Egyptan Sinuhet, 23.8.2014 23:18

Zajímavé informace o pyramidách v Egyptě:
Počasí v Egyptě/

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru