Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

30.12.2008 23:45

Umíte si užívat života ?

Jednoduchá otázka, ovšem mnohdy složitá odpověď... Opravdu si umíte užívat života ?!
Honit se za úspěchem, penězmi, slávě či dát přednost skromnosti, přátelství, rodině a spokojenosti...

Peníze nejsou všechno se říká, přesto kdo je v dnešní době nemá není v podstatě nikdo. Také se říká, že v nouzi poznáš přítele - když se nad tím tak zamyslím, opravdu někoho takového mám, kdyby bylo nejhůř ?

Další heslo - zkusit se má všechno... Já říkám, že ano. Každá věc má své pro a proti, ale dokud sami na vlastní kůži nezjistíte, jak se co má a neuděláte si vlastní názor, tak nemůžete objektivně hodnotit. Kdo z nás neudělal někdy opravdu velký průšvih, nezkusil kouřit mariánku či něco neukradl. Říkáte, že ne ?
Zastáváte tento názor, nebo si dáváte pozor na jazyk a na to co děláte, aby si ostatní o vás něco nemysleli - a je to pro vás opravdu tak důležité ?!
A co upřímnost, má ještě v dnešní společnosti vůbec místo ? Z mé zkušenosti - pokud jste „až moc“ upřímní, naděláte si spoustu nepřátel ... Naopak ten zbytek, který vám zbude na prstech jedné ruky, se dá říct, že to jsou opravdoví přátelé.

Ne nadarmo se říká, že ti nejchudší jsou ti nejšťastnější. A to zřejmě proto, že se dokáží radovat i z obyčejných věcí. Dokážete to i vy ? .....

Jak si užívat života- to je dělat co mě...
Janacz, 31.12.2008 12:08

Jak si užívat života- to je dělat co mě baví a druhým neškodí a hlavně se s nikým Nesrovnávat a nezávidět a na přátele nespoléhat. Štěstí je v nezívislosti.

Hellbound
Saw, 31.12.2008 12:50

Tohle je přesně ta záležitost, kterou sem poslední dobou řešil. Ono nejde ani tolik o to, jestli „zhřešíme“, ale prostě jestli uděláme něco, co bysme jinak neudělali.

Krev po celý hospodě z mýho přeraženýho nosu sice nevypadá moc jako „užívání si života“, ale netrvalo dlouho a dal sem si rozmlátit tlamu znovu, a že dneska máme Silvestra, tak nechci vidět svuj obličej zejtra ráno.

Taky sem neviděl důvod, proč si na štědrej večer nezajít do Crossu zlevněný panáky. A když už sem se spoustou podobnejch vylomenin dostal do stavu s chutí něco měnit, proč si nesplnit sen o medicíně. Na stole se mi krom učebnic informatiky hromadí opět fyzika, chemie a biologie :)

Šťastnej Novej rok přeje Saw, a jako předsevzetí si mimo jiné klidně dejte užívání si života .)

Odp: Hellbound
ivan, 1.1.2009 17:25

Ahoj, tak jak je dneska? !! V druhém podzemí gymplu na ,,Míráku„ je tělocvična. Tedy, jestli tam je ještě ta škola. Když jsem chodil na para, tak jsme tam první hodinu balili padáky a druhou byla ,,rakbykošíková,, . Jediným pravidlem bylo dát protistraně koš. V plném trapu jsem dostal stolku a nalítnul obličejem na žebřiny. Stačil jsem dát akorát ruce k sobě a v tu ránu jsem měl plné dlaně krve. Přeražené nosní kůstky mě prořízly kůži na nose v celé jeho šíři v úrovni očí. Z Roztok jsem tam jezil s kámošem na motorce. Domu bychom se nedostali, tak jsem na ni nasednul a jel do nemocnice na ,,Karlák “. Tam to do mě nějak nacpali zpátky, hokejku (nos) srovnali štanglema silnýma jako tužky, zašili, a dostal jsem termosytickou masku skoro přes celý obličej. Ještě teďka slyším to praskání v hlavě když to rovnali zpátky, byla na to potřeba docela pořádná síla. Ještě před půlnocí jsem byl zpátky doma. Druhý den, s oteklým obličejem a prvním zabarvením jsem poslouchal nekonečné přednášky o rodičovské odpovědnosti ze strany obou rodinných větví. Tehdy jsem toho na pár let opravdu musel nechat. Později se okolnosti změnily. Nebýt tvýho nosu, tak bych si na to ani nevzpomněl. Tehdy jsem masku nosil asi tři týdny, ale kecy jsem poslouchal roky. Měj se, a užívej života jak umíš, třeba ti to nějaká náhoda za pár let připomene, doufej, že ten nos už bude někoho jinýho. PF. 2009 Iv.

Odp2: Hellbound
Saw, 1.1.2009 19:23

Díky :)
No cejtim se dobře, co se kolem mě teď rýsuje je lepší než dobrý. S nadšením sem se pustil do hraní kulečníku a zejtra už kupuju vlastní výbavu, psychopatický hrátky s kamarádkou už pomalu dotahuju k dokonalosti, prostě TEĎ má muj život poprvý smysl.
Přeju hodně štěstí, hlavně zdraví a pevný nervy :)

Myslím si, že každý užívá života dle...
Yardasan, 1.1.2009 13:02

Myslím si, že každý užívá života dle sebe a odpovídá za to jen sám sobě. Vše ostatní je škatulkování a vnucování osobních názorů a vlastního ega. Pak jde také o nadčlověky a společenství člověků, které určuje intenzitu a směr užívání ve prospěch většiny - ovšem většinou jde jen o většinové nadnárodní společnosti a ty Vaše „ilumináty“. V podstatě nemůžete dělat nic, co Vám nedovolíme anebo když Vás odhalíme, tak si to pěkně slíznete... S pozdravem a pf 2009 jK.

Vánoce, vánoce odcházejí...
slayd, 1.1.2009 17:12

Radujme se přátelé. Už nepečeme metráky vánoček a tisíce krocanů a nesmažíme v masovém měřítku němou rybičku. Naše family dnes lyžovala ve SKI areálu Němčičky u Hustopečí /směr Břeclav /. Trošku mimo hory na jižní Moravě, ale ten svah pro začátečníky stačil. Navíc z Brna je to nejblíže.
Na zítra už plánujeme bruslení ZADARMO na zamrzlé řece Svitavě / zcela bezpečné - bez obav/. Mám vždycky radost, když najdu něco pěkného bez placení tzn. místo, které ještě dosud žádný šikovný podnikavec neohradil plotem a nepřeměnil ho na místo svého osobního zisku. Třeba v Kanadě existují celá jezera, která vlastní jeden majitel. Ze zákona má sice povinost toto jezero zpřístupnit veřejnosti, ale víte o tom, že toto nařízení v praxi funguje často tak, že od okresní cesty tam vede chodník a když přijdete k tomu jezeru, je tam pro návštěvníky vytvořen dřevěný můstek a zněho můžete koukat na to jezero. Žádné obcházení soukromého pozemku - zákon vlastnictví a věcného břemene byl naplněn... P.S.

Dobře už bylo
Alfons, 6.1.2009 13:48

Před sametem byla pohoda. Dnes je život chronická křeč. Za každým rohem číhá zloděj, podraz, exekutor, nezaměstnanost, bydlení pod mostem a v kanálech, narkomani a různé další sviňárny coby produkt svobody. Někdo vám vybere stavební spoření a po 3 letech je to promlčené atp. Mládeži užívejte si svobody a demokracie. Jak si to uděláte, tak to budete mít.

Odp: Dobře už bylo
slayd, 7.1.2009 13:17

Dobře už bylo - ale některé to vždycky trochu minulo, takže vlastně dneska ani nevědí, kdy vlastně dobře bylo.
P.S.

Odp2: Dobře už bylo
Alfons, 7.1.2009 14:11

Dalo by se říct „nebude-li pršet, nezmoknem“. Před sametem byl zlatý věk lidstva. Kdo bojoval proti režimu byl zavřený a po sametu jako antikomunistický bojovník bohatě a hlavně rychle odměněný.

Odp3: Dobře už bylo
slayd, 10.1.2009 10:36

Alfonsi promiň. Hned vypnu PC, ale musím být poslední na komentáři. Hned vypadnu a jdu vařit oběd. Plyn jede na 100%, takže menší nákup v Albertu a hurá do toho. Odpoledne lyže a boby a zítra se synem na florbalový turnaj do Pohořelic. Umíte si užívat života? Někdy jo. P.S.

Odp4: Dobře už bylo
Alfons, 17.1.2009 9:30

Někteří lidé jsou líní si užívat života. A pořád si stěžují. :-)

Odp5: Dobře už bylo
Yardasan, 17.1.2009 21:50

Já bych řekl, že právě tím si ho také užívají. Myslím, že jde jen o představy každého, ale někteří si prostě ve svém egu myslí, že oni si ho užívají správně a nejlépe a snaží se jejich pojetí vnutit ostatním. Je to podobné jako když se na Vás ušklíbají, že nejste IN (nebudu rozvádět). S pozdravem jK.

Odp: Dobře už bylo
vlasta, 20.1.2009 12:12

Alfonsi někde jsem četl,že každý z nás žije jak nejlíp umí,protože kdyby jsme to uměli líp,žili by jsme líp. Užívání si života je věc hodnot a priorit a ty máme každý jinde a je to tak dobře.Taky se priority s věkem mění často se říká,Kdyby staří mohli a mladí věděli to by bylo na světě dobře.

Srovnávání nesrovnatelného
Lipovan, 4.2.2011 15:40

Jak už naznačila paní učitelka Jana, jádrem průse®u je vzájemné srovnávání. Každý si života užívá jinak a bohužel téměř každý považuje to své užívání za nejlepší a jediné přípustné. Čili ti ostatní si dle názoru jednotlivce buď užívat neumějí, nebo si užívají přespříliš, popřípadě nevhodným způsobem. Pekelný vládce Trh samozřejmě žene své poskoky (média, politikové, celebrity) do boje a občan se díky nim dozvídá, jakým způsobem si má spořádaná ovce (a spotřebitel) užívat a kdo je naopak divnej (zlej a nebezpečnej), protože si neužívá předepsaným způsobem. Osobně mám štěstí, že o mně krutovládce Trh neví, protože například plavecký bazén jsem naposled navštívil v době, kdy Tony slavil třetí narozeniny a poslední film v kině jsem shlédl jen o dva roky později. Zní to možná neuvěřitelně a písemně ona fakta samozřejmě doložit nemohu, ale je to tak. Bude waterboarding? :-)

Odp: Srovnávání nesrovnatelného
tlapka, 4.2.2011 16:10

Já bych upřesnila, že Jádrem problému je nedostatek tolerance a zároveň manipulační snahy, aby každý dělal podobně co já, ale navím ještě aby byl na tom trochu hůř než já. Ovšem takovými manipulacemi nikde štěstí nedojde, jsou to falešné cíle. Dělám to co mě zrovna babví a nehledím napravo nalevo.

Užívačka a peníze
Lipovan, 16.2.2011 11:49

V umění užívat života o peníze vůbec nejde. Proto bych nesouhlasil se závěrem autora, že nejchudší lidé bývají ti nejšťastnější. Žádná přímá úměrnost „čím méně peněz, tím šťastnější psýcha“ neexistuje. S penězi to skutečně nemá nic společného. Může být šťastný multimilionář i nešťastný bezdomovec (a vice versa). Spokojenost i tzv. umění užívat života jde naprosto mimo majetkové poměry. K velkému žalu ódéesáků, kteří tak nemohou občany tahat na vařené nudli směrem k pachtění, s příslibem čtyřiadvacetiválcového meďoura a procovského sídla v Monte Argentariu. :-)

Odp: Užívačka a peníze
Juras, 16.2.2011 15:51

Souhlas. Navíc si ještě myslím, že v našem světě, kdy je člověk nucen systémem vydělávat peníze, aby mohl pravidelně platit zdravotní pojištění a spoustu dalších věcí, mají chudší lidé mnohem více starostí, než mívali dřív. Finanční starosti jsou dost kruté, někdy se dokonce stane, že chudí lidé spadnou do dluhové pasti.

Ke štěstí přispívá, když má člověk dostatek peněz.

Odp2: Užívačka a peníze
Lipovan, 17.2.2011 9:57

Jen bych dodal, že dostatek peněz je naprosto individuální záležitost. Není žádná jednotná cifra pro všechny, která by dostatek představovala. Proto také trvám na tom, že si užívám nadbytku, ačkoliv Molík by si v mé situaci možná vyrval poslední vlasy. :-)

Odp3: Užívačka a peníze
Juras, 17.2.2011 11:49

Přesně tak. Největší chudáci jsou lidi, kteří za nedostatek peněz považují stav, když má soused víc. :-)

Odp4: Užívačka a peníze
tlapka, 17.2.2011 13:22

Nejsem zvyklá na peníze. Nemám rodinu ani auto ani dům, ani pořádný byt. Jenom tu kočku. Je v tom určitá výhoda.

nooo...
Domínoo, 27.1.2012 21:54

Tak celý život nam zaplnuje posrana škola kvůli ni nemam volnost...

Odp: nooo...
°, 27.1.2012 22:23

Dominoo, tak se na školu vykašli. Už to není, co to dříve bývalo. Mnoho mladých lidí je po absolutoriu školy v dnešní době nezaměstnaných, marné bylo jejich školní snažení. Jediné plus je v tom, že studentům během studia stát platí sociální a zdravotní pojištění.

Odp2: nooo...
Jimmy, 27.1.2012 23:21

Při volbě oboru studia je třeba zvážit nejen to, zda mě onen obor baví, ale i to zda za mé znalosti a schopnosti v dané oboru bude někdo ochoten v budoucnu platit. Studovat jen proto že mě daný obor baví, nebo proto abych si pro efekt doplnil k jménu nějaký titul si může dovolit jen nějaký šlechtic, který tak jako tak zdědí velké panství, nebo dítě extra bohatých podnikatelů. Člověk který se bude muset v budoucnu živit svou prací by měl volit obor studia s větším zaměřením na praktičnost.

Odp3: nooo...
iva, 28.1.2012 8:22

Chytrý. Ale nikdo nenapíše co ho živí a co studoval. Jen tu všichni chytračíte. Zaregistruj se a napiš nějakou myšlenku nějaký článek aby stálo za to to tu číst.experte

Odp4: nooo...
Jimmy, 28.1.2012 16:24

Už jsem to tu kdysi psal. Jsem strojní inženýr a živím se jako konstruktér. Nicméně v ČR se vcelku slušně uživí kdokoliv s technickým vzdělání ať už studoval jakýkoliv obor.

Odp5: nooo...
Vlastimil Čech, 28.1.2012 18:07

Mám dva švagry, oba inženýři. Ten důlní inženýr je bez práce už dost dlouho, ten strojní prodává občas na tržišti... starší člověk má PŘEVELICE stížené hledání normálního zaměstnání...

Odp6: nooo...
iva, 28.1.2012 19:04

To je zlé protože moje kamoška má stavební vysokou a byla rok bez práce, má dost silné dioptrie tak měla trochu hendikep s tím. ale každý chce žít . Já nevím jak tuto diskusi vést tím smyslem, že je zlé sehnat práci i pro mladé vím jak syn sháněl a to jsme si mysleli že elektrikář silnoproud nebude mít problém. Platově je na tom stejně jako druhý syn co dělá s nevyučenýma i maturantama manuelní práci bez kvalifikace. Jasně že kdo má vysokou si může pískat, ale nezas tak moc je už místo jen méně placené.

Odp5: nooo...
iva, 28.1.2012 19:11

Takže kdo na to nemá tak se má jít bodnout? A když někdo udělá školu a potom třeba navrhne takové byty, šílené, ve kterých my hloupější musíme bydlet a oni študovaní za to shrábnou balík a bydlí si někde v domečku a jim jedno, že ty byty jsou hrozně navrhnuté. Možná něco vylepšuješ va svém oboru abychom se měli všichni líp ráda bych zaplatila za zlepšení celkové situace a budu žít skromně, protože nemám na to nejsem technický typ, ale je to nepoměr. syn dělá v Mobisu a měli problém sehnat nějakého specialistu nikdo tam za ty peníze nechtěl. Syn řekl, že kdyby dodělal tu školu jakýkoliv obor tak by to mohl dělat, ale nedal to bylo toho moc dálkově elektrotechniku nelze a jiný obor by ho nebavil. Už mi připadá, že se jen obhajuju, že nejsem tak blbá, když můj kluk dodělal aspon´maturu, ale tady to fakt nemá cenu. nikdo mně nechápe

Odp6: nooo...
Jimmy, 29.1.2012 10:54

České země jsou už nejméně 150 let vysoce průmyslová země, takže techniků u nás potřebujeme a budeme potřebovat hodně. Takže pokud někdo má k technice alespoň trochu vlohy, tak stát se technikem je u nás celkem jistá šance na slušný život a relativně bezproblémové hledání práce. Milionář asi z technika jen tak nebude, ale slušný živost je více měně zaručen. A není třeba k tomu ani mít vysokou školu. Z mých spolužáků ze stření školy mají vysokou pouze 3 lidé a přesto nikdo z nich není na UP a často mají příjem srovnatelný s mým.

Vystudovat vysokou při práci je hodně obtížné, znám to z první ruky neboť takto při práci vystudoval můj otec. Nicméně je to z velké části pouze o vůli to dostudovat, i když při práci to může znamenat zabité 4 nebo 6 let kdy nebude čas na nic moc jiného než práci a školu. Ono vysoká se na rozdíl od středí nedá vychodit, ale musí se vystudovat.

Samozřejmě že jediná možnost jak mít práci v ČR není stát se technikem. Profesí je třeba spousta ale je třeba prostě zvažovat zda obor který chci studovat uživí víc než těch 10 profesorů a jejich asistentů kteří ho vyučují. Jako např. moje kamarádka která vystudovala archeologii a pak zjistila, že s tímto vzděláním může nastoupit do muzea za 8000 měsíčně. Takže svůj vystudovaný obor zahodila a šla pracovat do banky na přepážku.

Odp7: nooo...
Ufonek, 29.1.2012 17:36

Ještě více idustriálního běsu , ještě více stresu .Jde snad kus plech sežrat .

Ono totiž...
°, 27.1.2012 22:46

...i to nejskromnější užívání si života stojí peníze. Abyste si mohli zasadit kytičku, musíte jí koupit květináč, někdy i zeminu, převážně i vodu. Když chcete jet na výlet (i malý) musíte si koupit zpáteční jízdenku na vlak. Když chcete si číst a půjčovat si knihy z knihovny, musíte knihovně zaplatit poplatek. Atd., apod. Ani čerstvý křupavý rohlík nikdo nedostane zadarmo.
No a uživit se pouze z lesních plodů, trávy a listí (jako lesní zvířátka, jak tu někdo doporučoval) nepovažuji za realizovatelné. To už pralidé si totiž proti lesním zvířátkům žili „nad poměry“. A mamuti už vyhynuli.
1) Tedy není v lesích už téměř co lovit.
2) I kdyby něco lovného zbylo, tak by se okamžitě proti tomu zvedla vlna zámožné protestující lidské skupiny. Ti „ochránci lesní zvěře“ by všude vyvěsili transparenty: „Žádáme úplnou ochranu života a zvířecích práv lesních zvířat ! “
3) Dle těch „ochránců“ jsou sice také ohrožena a potlačována některá práva lidská, avšak pouze v Číně a v Tibetu.

Odp: Ono totiž...
ivan, 28.1.2012 15:00

I nejskromější užívání si života stojí někoho práci a jeho čas, Hvězdičko s čárečkou, ;-)- jeho čas a jeho práci, Romantiku.

Choď pěšky, máš nohy!

Lesy jsou přezvěřené. Myslivecké loby zatajují několikanásobné přemnožení vyskoké proti dohodnutým stavům. Lesní hospodáři nestačí počítat škody a želet nad marností svojí práce, je to podobný stav jako s ochranou kormoránů a rybářema. Prostě jídelna! Jeden kus dokáže zkousat celou paseku dvouročků za jednu noc. S černou zvěří je to skoro neřešitelný problém. Je přemnožena tak, že malým hospodářům už ohrožuje existenci a velké sere. Vlci regulovali stavy, ale jak známe z pohádek, tak vlk je zlý a má zuby. Jestliže zavedeš regulaci čehokoliv do jakéhokoliv systému, tak se ji už nezbavíš a musíš regulovat na Věčné časy až do zhroucení systému.

I člověk je přeregulovaný druh. Jednoho dne se systém zhroutí. Čím dál větší požadavky na udržení ,,práv všech, prostě systém vyčerpá, pak reset.

Odp2: Ono totiž...
°, 28.1.2012 20:32

1)... takže správné je pouze „udržení práv pouze někoho“ ?
A koho ? Kdo bude ten vyvolený ? A proč ?

2) Nebo je správný bezbřehý neregulovaný boj „KDO Z KOHO“ ? To je správné ? Nasadit do lesů znova vlky ? Mezi kormorány poslat salmonelu ? Zloděje čokolády netrestat vězením (mimochodem nevyplatí se to; ve vězení má ten zloděj víc státních požitků, než na svobodě) ?

3) Nebo je také správné lidi vedené na ÚP do konce života pomlouvat jako nemakačenka a jejich počty stále zvyšovat ? Systému nevadí, že ti lidé bez práce neodvádí ani zdravotní ani sociální pojištění ze svých mezd do pojišťoven ? Tyto odvody z mezd současný zadlužený systém nepotřebuje ?

Odp3: Ono totiž...
ivan, 28.1.2012 23:26

Žádný systém-zřízení, není možné udržet v rovnováze regualcí, proto není ani vhodné se na něj spoléhat už protože podléhá neustálému vývoji uvnitř sama sebe a současně vnějším vlivům, které není ani přes všechny deklarace spolehlivosti sám předpokládat. Prostě musíš chytit opratě do svých rukou.

Zítra dokončím.

„Regulace“ ( -: )
°, 29.1.2012 23:19

Současný stát REGULUJE velmi mnoho a velmi neúsporně. Dá se říci, že mnohem více plýtvá, než účelně a rozumně vynakládá:

1) Miliony a miliardy tečou do golfových hřišť, do zahraničních válek, do církví, do dálnic, do paláců, do mezd paplášů, do renovací múmií, do zahraničních půjček, na neznámá zahraniční konta atd.
2) Šetří se a nevynakládají se finanční prostředky na nová pracovní místa a mnoho nezaměstnaných lidí musí žít zcela bez peněz.
3) S nezaměstnanými lidmi současný systém zachází hůř, jak rolníci ve středověku s dobytkem nebo majitelé továren se stroji. Žádný normální rozumný rolník nikdy nevyhnal v zimě ze chléva kravičky nebo koníka proto, že v zimě netahali vůz nebo polní nářadí. Žádný majitel stroje ten stroj nenechá ležet ladem a zrezivět bez údržby proto, že na něm právě není co dělat; žádný majitel auta auto na podzim nevyhodí jako nepotřebné někde do úvozu na pospas počasí.

Ale s lidmi se zachází hůř jak s dobytkem, hůř jak se strojem:
člověka vyhodí zaměstnavatelé z práce bez uvedení důvodu.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru