Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

14.1.2009 5:07

Máme se bránit?

Vzhledem k tomu, že můj článek možná vyvolá přehnané reakce, tak hned zpočátku vás ujišťuji, že jsem odpůrcem nacizmu a neonacizmu.

Krásné historické náměstí, kdysi plné „českých obchodů“ během páry let znetvořily zářivé cedule všudypřítomných Dragon shopů a jim podobných. Tisíckrát omílaný problém s cigány (taktéž „zdobící“ naše města), legální i ilegální přistěhovalci, Santa Claus, zahraniční mafie úspěšně korumpující už tak zkorumpované státní úředníky, vydírání.
Vážně je správné nechat vznikat melting pot v České republice?

Když se podíváme zpět do historie, odjakživa se každý snažil udržet svoji kulturu a svoje postavení oproti jiným státům/národům/rasám. Dopomáhalo k tomu náboženství, i víra ve vlastní schopnosti a snaha vytvořit co nejlepší podmínky pro sebe a hlavně své potomky.
Vlastní dobrovolné „zavlečení“ cizích lidí (s nimi i jejich kultury) se objevilo v případě otrokářství. Nejlepším příkladem jsou afričtí otroci z kolonií importovaných do USA. A tím se ukazuje i zákaldní příčina, kterou je lidská lenost. Plán měl jen tu chybu, že počítal s naprostou ignorací upření základních lidských práv. Jak všichni dobře víme, aplikovaný rasizmus se postupem času měnil přes toleranci až po křečovitou snahu napravit všechno, co se kdy událo. Do boje o své místo na slunci se tedy svým způsobem přímo zapojili lidé, se kterými toho pravděpodobně sdílíte pramálo. Možná vám vadí mešita, zdemolovaná sídliště, nouzí nebo nožem na krku motivovaní přistěhovalci, od kterých si kde kdo sliboval zjednodušení vlastního života, možná ne. Hlavní problém je v tom, že oni spolu drží a brání se (lépe řečeno útočí), zatímco my snahu na zachování genů označili za nepřijatelné jednání.
V případě ČR bych ještě podotknul, že po pádu komunizmu přišel zájem o cokoliv nového, co by obohatilo naši kulturu.

Nacionalističtí demagogové měli naneštěstí obvykle za cíl brutální likvidaci (pogromy, nacizmus) vetřelce, což se po zapojení zdravého rozumu v konečném důsledku projevilo přesně opačně. Už jen z obavy ze zaškatulkování se někteří lidé bojí projevit i naprosto legální a morální myšlenku. Já osobně rovnou říkám, že nechci aby moji potomci vyrůstali v nespravedlivé konkurenci a v ignoraci zásluh svých předků, protože udělali mimo jiné i něco špatného. Život je souboj, a ať se budeme snažit „rozumem“ potlačit naši podstatu jakkoliv, nikdy neuvidíme rádi naše nejbližší znevýhodněné.

Jak cizí k nám, tak my k nim...

Opatrně!!
Alfons, 14.1.2009 12:30

Jen v rámci zákona!!!

Odp: Opatrně!!
Tlapka, 13.3.2009 10:36

Co je to bránit .... přesněji bych řekla Zabránit vlastnímu nebo jinému poškození a vznikne otázka co je to poškození atd

multi-kulti
Vlastimil Čech, 14.1.2009 19:06

Multi-kulti je součástí snah jednoho etnika-náboženství, nejrasističtějšího na světě... s apartheidem... se zdmi vyššími než byla Berlínská a než byly ploty v Osvětimi...
Sami si urputně drží rasovou čistotu už po celá staletí, v nové době etnicky čistí dobytá území... to multi-kulti je velmi podrobně popsáno v jedněch Protokolech... jsou ty Protokoly dozajista podvrhy, prý cara Mikuláše a jeho pohůnků... nu, byli to moc chytří podvrhelové, když to před sto lety tak dobře podvrhli... Jméno těch, co pro cizí to multi-kulti silou peněz, jimi vlastněných sdělovadel,intrikami a i jinak prosazují jsem ovšem nevyslovil... (že by to byli třeba Papuánci?;-)) nechci dopadnout jako Zündel... Pokud jste HRDINA, tož bránit se NEBOJSO, ale budete ukřičen, označen za antipapuánce, rasistu, vysoudí na Vás pokutu, zesměšní vás v jejich tisku (Junge fronte? nebo jak se ty papuánské noviny vlastně jmenují, teď nevím...)Ne ne ne... neubráníte se ani vy sám...

Odp: multi-kulti
Yardasan, 14.1.2009 21:40

Nesmí se nahlas mluvit ani o tom, kolik procent židů bylo mezi chartisty. To je teda svoboda... S pozdravem jK.

Jednoduché řešení
Yardasan, 14.1.2009 21:36

Pokud nechcete aby Vaši potomci v tomto vyrůstali, tak žádné nedělejte. Vyřeší se to jen válkou nebo diktaturou, jiná cesta není, přežije nejsilnější etnikum, nezatížené falešnými představami o vyspělé multikulturní společnosti, která je proti přírodě a tudíž nemůže mít dlouhou budoucnost (snad jen jednu až dvě generace). S pozdravem jK.

Všichni to víme. A nikdo z nás stejně...
Deever, 14.1.2009 21:42

Všichni to víme. A nikdo z nás stejně Dělnickou volit nepůjde. Jsme pokrytci. Donucení společností k pozitivní diskriminaci.

Odp: Všichni to víme. A nikdo z nás stejně...
slayd, 15.1.2009 16:48

Já bych to risknul. Nemáme co ztratit a hlavně by se možná konečně rozhýbali dnešní mocipáni k nějakému činění bez zbytečného žvanění. P.S.

Odp2: Všichni to víme. A nikdo z nás stejně...
Tlapka, 13.3.2009 10:40

Společnost euroamerická podlehne postupné degeneraci a pak se stane něco, co vůbec nikdo nechtěl, neb po rozbahněné pseudodemokracii bude následovat válka nebo totalita nejspíš oboje.

Odp: Všichni to víme. A nikdo z nás stejně...
vlasta, 16.1.2009 12:51

Často o tomto problému přemýšlím a je to asi složitější než si myslíme.Kdyby přišel politik který by hlásal-Odtud potud měli naši předkové pravdu,na tom by jsme měli stavět a odtud potud asi pravdu neměli,toho by jsme se měli vyvarovat-tak by ho asi nikdo nevolil! máme rádi velká slova ,bouráme pomníky přejmenováváme ulice a plácáme se odezdi ke zdi a jsme tam kde jsme! A Ti kteří jsou u pádla tak přesvědčí masy že si musí utáhnout opasek a vesele bagrují. Tak jedni ukřivdění hlásí.že je okradli komunisti, další ukřivdění nluví o výprodejovém kapitalismu a kde je pravda proč my všichni zahazujeme svobodu ve jménu konzumu? Dluh je společenský trend a teď je tu konec letadla a co dál. DIKTATURA? ta by nebyla zadarmo Ti co už mají své jisté to dobrovolně nedají ,to už tady bylo a další křivdy na obzoru.

Můj názor je takový,že brzy se staneme...
grifík, 14.1.2009 23:49

Můj názor je takový,že brzy se staneme ve vlastním státě menšinou.Už nyní si zabírají čtvrti,brzy budou ovládat(terorizovat) Naše města(i když mám pocit že to se děje už v dnešní době) a poté celý Náš český kraj.Nechápu jak si nějaký brazilec může dovolit říct větu typu - Janov je Náš!!!

Odp: Můj názor je takový,že brzy se staneme...
Tlapka, 13.3.2009 10:41

A ještě sem přijdou Arabi. Myslím že nám bude v čádorech horko.

Demokratická společnost je myšlena...
Alexander IV., 15.1.2009 1:18

Demokratická společnost je myšlena dobře, ale my nemáme normální demokratickou společnost. Máme zkaženou demokratickou společnost. Z pohledu demokracie má každý právo na svůj názor na svůj svět, dokud je to legální. Ovšem z pohledu naší demokracie mají „všechna etnika právo na svůj názor na svůj svět dokud je to legální“ ale zapomíná se tady na většinovou společnost.

„V zájmu společnosti.“ Není to jedna z oněch slavných demokratických vět? Ale to co se děje není v zájmu společnosti. Ale v zájmu menšin ve společnosti. Z pohledu EU jsme kritizováni za naše postavení k menšinám. Je tady nátlak ze všech stran.

Osobně nic nemám proti obchodům s nápisem Dragon. Sám je velmi často a s potěšením navštěvuji...a kdo ne?:D Existují dva druhy těchto skupin...a to jsou normální, spolupracující s bezrozpornou kulturou a s tou, která je společnosti nepříjemná. Každopádně s každým občanem by se mělo zacházet stejně. A nikomu nenadržovat.

Pokud je něčí kultura tak nepřijatelná pro zbytek společnosti, tak se musí zařídit, aby mohla být provozována ale jenom na místech k tomu určených. A ne tam, kde by poškozovala práva ostatních osob. (Pokud do kultury třeba patří život v nadměrném nepořádku, či pokud je pro někoho kulturní napadnout jiného člověka...myslím si že takováto kultura je pro společnost nepřijatelná a neměla by se nikdy brát jako polehčující okolnost)

IMHO
Saw, 15.1.2009 4:33

Jsem potěšen vezdejšími racionálními názory. Jestli chceme něco měnit, tak bych začal u nenavštěvování dragon shopů (ty šunty se stejně nevyplatí) a čínských pajzlů (kdo by si dal naglutamátovanou kočku?). Prostě vlastními prostředky podporovat naše firmy, jak je to jen možné.

To samé se zaměstnáváním lidí (mnohdy ilegálním), naprosto to sice odporuje ekonomickým zájmům jedince, ale jakožto kolektivní myšlenka, ideálně za zvýšeného pracovního úsilí našich zaměstnanců, může ochránit budoucnost našeho národa. Postupy v potírání zločinů přistěhovalců by ze zákona měly být co nejtvrdší, než to tu bude vypadat jako ve francii, kdy se zloděj uteče před policií usmažit do rozvodny vysokého napětí, a po páry týdnech vypalování a rabování přijdeme s omluvou.

Myslím, že by se to všechno celkem mohlo obejít bez asistence „osmičkové“ Dělnické strany. K čemu je národní hrdost? Je to motivace, cesta k pocitu uspokojení za to, co jsme udělali pro stát, ne lamentování nad každou korunou co jsme museli odevzdat. Doufám, že se mentalita změní dříve, než se dáme dobrovolně sežrat zaživa, protože „v tomhle státě je to stejně všechno posraný“. Posraný si to děláme nízkým sebevědomím a antinacionalizmem. My na to MÁME!

Odp: IMHO
slayd, 15.1.2009 16:51

Vážený pane Saw, racionální podněty padly, ale vaše radost byla předčasná. Komentáře pod nickem Bára Š. jsou ryzím pokladem ignorance skutečnosti. Nějak se asi musí na svíci udržovat napětí v diskuzích, kdy se většina předem shoduje na podobných závěrech. P.S.

Odp: IMHO
Tlapka, 13.3.2009 10:45

Pane Sawe. Použil jste ve dvou prvních odstavních „by“ a kdo BY to realiozova? V dalším národní hrdost o které je možno úspěšně pochybovat,

Eh? Ochrana genů, to je jako co? Máte...
Bára Š., 15.1.2009 11:48

Eh? Ochrana genů, to je jako co? Máte pocit, že Vaše geny jsou ty správné, zatímco geny asiata, který měl tu smůlu, že vyrůstal v takové chudobě, jakou si snad ani nedovedete představit, má geny špatné? Zajímavé.

Kulturu bych si bránila, nicméně pochybuji, že zanikne vznikem mnoha asijských obchodů (které mě mimochodem leckdy večer zachránily od prázdné ledničky, narozdíl od čechů asiaté makají..a makají dlouho).
Oni tady neútočí na naši kulturu, upřímně, naše kultura jim může být ukradená. Chtějí přežít, tak jako každý jiný.
Jak moc budeme ctít náš historický odkaz, to už je na nás. Asijati vám CD s Dvořákem z okna vyhazovat nebudou ;-)

Odp: Eh? Ochrana genů, to je jako co? Máte...
Saw, 15.1.2009 12:17

No chudáci všichni co maj smůlu, to bysme jim rovnou mohli zaplatit cestu sem, protože nemáme sebemenší důvod snažit se zachovat. Zajímavé.

Když jejich kultura vytěsňuje tu naši, tak neni o čem pochybovat. Naše lenost je to, co mi právě vadí.
Tak samozřejmě že jim je naše kultura ukradená, a to je právě ten problém.
Jak moc budeme chtít aby ho vůbec měl kdo ctít, to je vážně na nás ;-)

Odp2: Eh? Ochrana genů, to je jako co? Máte...
Bára Š., 15.1.2009 12:33

Čím vytlačují naši kulturu? Že mají svoji vlastní na území jiného státu než mateřského? Kde je problém? Češi v zahraničí také mohou pěstovat svoji kulturu, je to jen a jen na nich. Obávám se však, že jsou na ni mnohem méně hrdí než právě průměrný asiat.

Co se týče oněch obchodů - to je prostě zákon trhu. Neexistovaly by, kdyby nenabízely něco, co české obchody nemají - například otevírací dobu od nevidím do nevidím a nabídku potravin v místech, ve kterých díky velkým řetězcům obchody s potravinami zanikly.

Jinak své kultury a historie si vážím, nicméně jsem velice ráda, když mám kam zajít na sushi a dobré ryby.

Stále nevidím asi žádný problém. Jestli narážíte na to, že Čechů je čím dál méně a asiatů čím dál více, tak to souvisí s něčím trochu jiným. Aneb - donuťte ženy ve vyspělých státech mít alespoň tři děti (já doufám, že se vám to nepodaří ;-))

Odp3: Eh? Ochrana genů, to je jako co? Máte...
Saw, 15.1.2009 12:57

Dobře, tak teď se podívejte na počet čechů a asiatů ;-)

Ano, ekonomický aspekt už jsem tu řešil.

Jde o to, jestli se jedná o zpestření, nebo vytěsňování rostoucím počtem čínských restaurací.

Ono se to vyřeší samo, až budeme naprosto na dně my, otázka je, jestli už nebude pozdě, a to díky naší dnešní taktice vzdát se svého místa na zemi, nějak se nám úspěšně daří popřít vámi zmíněnou snahu „přežít jako každý jiný“ ;-)

Odp4: Eh? Ochrana genů, to je jako co? Máte...
Bára Š., 15.1.2009 14:07

My se našeho místa na Zemi vzdáváme tím, že se nerozmnožujeme. Toť vše :-)

Netuším, jak byste to chtěl ovlivnit? Leda vyhladit půl asijské populace, to by možná na chvíli pomohlo ;-)

Odp5: Eh? Ochrana genů, to je jako co? Máte...
Saw, 15.1.2009 14:15

My prostě nebojujeme, a necháme se trhat na kusy, ovlivnit bych to chtěl motivací lidí k boji.
A pokud jste si nevšimla, tak nemám rád přirovnávání k nacistovi, protože žádné vyhlazovací možnosti vůbec neuvažuju ;-)

Odp6: Eh? Ochrana genů, to je jako co? Máte...
Yardasan, 15.1.2009 19:49

:-) Tak zkuste být tak schopný Čech aby jste koupil většinu půdy, která tady ještě zbývá. Za chvíli nám tu nebude patřit zhola nic a staneme se taktéž kočovným národem. S pozdravem jK.

Odp7: Eh? Ochrana genů, to je jako co? Máte...
avraham, 28.11.2013 20:34

když budeš prodavat fet ta ty koupit tady všechno nebít problém,ceský dobrý

Odp: Eh? Ochrana genů, to je jako co? Máte...
slayd, 15.1.2009 16:55

Copak dobrého jste si kupovala do své ledničky od Asiatů. A proč tak pilné a pracovité děvče si nemůže koupit potraviny v běžné síti supermaketů, hypermarketů a jiných menších sámošek? Vy máte ráda nudle s gyrosem po studenu? Tatarku prosím... P.S.

Odp: Eh? Ochrana genů, to je jako co? Máte...
-ppp-, 23.1.2009 13:20

A to vám nevadí, že ti vaši makající asiati posílají domů ročně 60 mld Kč. NEZDANĚNÝCH!!!
To už se mi chvějě prst na spoušti mého kalašnikova a tyhle debaty mně dost nasírají.

Odp2: Eh? Ochrana genů, to je jako co? Máte...
avraham, 28.11.2013 20:48

Nic ve zlým,ale češi jim tady umožnujou se maximálně rozvíjet ve všech možných svinstvech,chovaj se sice slušněji než nekteří češi egyptského původu,ale jenom před českýma očima jsou to svině vychcaný,kteří pro čechy nikdy nic prospěšnýho neudelaj.a to že jsou v těch smradlavejch kvečerkách od nevidim do nevidim tak to jenom proto že jeden z majitelů jede byznys z fetákáma.a češi jsou tak debilní že jim ježtě dělaj tržby.udělaly jste si tady samy pakárnu ,kterou ježtě podporujete!je mi vás líto

Český problém?
slayd, 15.1.2009 12:46

Blbý ale naše. Smrádek ale teploučko. Alespoň taková hesla by mohla vyjadřovat naši národní hrdost. Země jako Holansko, Belgie, Rakousko ani Slovinsko nehovoří o své malosti. Mýtus o malosti českého národa je náš problém a rády tento mýtus udržují při životě vlády všeho druhu. Ono se totiž lépe vládne lidu, který si sám o sobě myslí, že je malý, slabý a bezvýznamný...
Stěžují si snad Slováci na svoji malost? A proč jsou Kubánci hrdí na svoji vlast, když jsou ekonomicky v háji a navíc prý žijí v nesvobodě? V ČR opravdu panuje nezdravé klima. Za dvacet let se podařilo všem vládám pěkně všechno zdiskretitovat a morálku zdevalvovat - včetně sebe samotných. Obyvatelé ČR ztratili poslední zbytky vzájemné sebeúcty. Větší nacionalista je snad Daniel Landa podporovaný paradoxně svojí německou ženou. Neexistuje žádná sjednocující idea národa a Evropská unie nedává bohužel také žádnou lákavou vizi, ke které by se masy vzhlíželly s úctou a obdivem.
Je to prázdné konzumní přežívání bez hlubšího obsahu.
Nová Dělnická strana jako alternativa? A kdo ví o její existenci? Zkuste udělat veřejný průzkum... P.S.

Odp: Český problém?
Saw, 15.1.2009 13:02

O její existenci se lidé pravděpodobně dozvěděli z médií když se její vedení rozhodlo naplánovat pochody do cigánských sídlišť, zatímco její voliči si z vesela hajlovali...

Jinak souhlas s tou národní hrdostí.

Odp2: Český problém?
slayd, 15.1.2009 17:00

Mne by pane Saw spíše zajímalo, proč placené orgány veřejné správy nic nečinily? Proč nikdo s demokraticky státem placených instutucí problémy neřešil? Tady je problém hlavní. Kdyby byly problémy řešeny úspěšně, nemusela by je řešit nějaké Dělnická strana a její hajlující voliči. Mohli to vyřešit přeci za ně jednoduše ti s modrým ptákem a pořádnýma gulama. P.S.

Odp3: Český problém?
Saw, 15.1.2009 18:34

S tím naprosto souhlasím, že to těžko pochopit, ale zase nemusíme do extrému. U nás mají holt tradici komunisti, na národní socialisté, takže si nechat zaplavit vládu rudou barvou nevadí, ale náznak xenofobního jednání už by stranu nejspíše „povýšilo“ na úroveň dělnické...

Odp3: Český problém?
Tlapka, 13.3.2009 10:53

Proč problémy nikdo neřešil... tyto orgány a insituce nemají zájem nic řešit, jenom se zajímají o své peníze, nebudou si přidávat práci když je možno se jí vyhnout. Nejraději diskutují o dopravních značnách, eutanazii, potratech, homosexualitě aby utratili příjemně čas.

Odp: Český problém?
Bára Š., 15.1.2009 14:11

Možná, že národ, který si prožil už párkrát „zradu“ ze strany velikých ideologií, jednoduše nebude věřit žádné...včetně nacionalismu. Leckdy vedl do záhuby. Přesto si myslím, že lidé mají svoji zemi rádi. Alespoň vycházím ze své zkušenosti.

Zda je to u nás lepší, nebo horší, než nekritické provolávání slávy svému státu, toť otázka.

PS: Definujte „národ“ ;-)

Odp2: Český problém?
slayd, 15.1.2009 17:11

Vždycky jsem obdivoval lidi, kteří dokáží mluvit a vůbec nic přitom nesdělit. Vzhledem k vaší avizované profesi máte dobré předpoklady. On psycholog taky vlastně jen tak plácá nazdařbůh do prázdna a čeká, až si klient sám odpoví. Psycholog odpověď a řešení znát nemusí a většinou ho ani nezdá. Víte o čem byl můj příspěvek? O malosti českého národa a udržování tohoto mýtu při životě. O nedostatku sebeúcty a vnitřního pocitu sounáležitosti občanů. Na závěr jsem dostal dokonce úkol: definujte národ. Opět pěkně hloupá otázka. Myslíte snad že národ vnímám jako rasu? Nemám náladu vám pojem národa vykreslovat. K čemu by vám to bylo? Vy zřejmě máte podezření, že národ je abstrakní pojem. Potom vás mohu jen litovat a konstatovat, že... Nedokončím - marnost nad marnost.
Pouštím kluka na PC hry - ten si jistě více užije než já. P.S. Ruce vzhůru, gatě dolů - podprsenky do záchodu!
velmi oblíbená říkanka žáků 3.A. ZŚ

Odp3: Český problém?
Jana, 15.1.2009 18:56

Ale pane. To obdivujete sám sebe.
Od té doby, co tady strašíte, se mi Svíce znechutila.

Odp4: Český problém?
slayd, 15.1.2009 19:07

Však právě k vůli přesně takovým jako vy to dělám!
Zdravím fíkovou lejdy a všechny podobné dámy cz.
Buď máte argumenty nebo šupajdy zpátky k plotně!
K uvedenému tématu jste neřekla vůbec nic, takže si vyměnte adresy s Paní Bárou Š, pokud nějaká existuje a proberte ty odporné chlapi typu Slyada v nějaké cukrárně u kafíčka. Tak čau a pusu na čelo P.S.

Odp5: Český problém?
Jana, 15.1.2009 19:36

Kdybych měla komentovat situace, kdy si o mě otíráte svoji nevymáchanou hubu, pokud možno pod různými nicky, tak bych nic jiného nedělala.
Prostě a jednoduše, proč jste si musel vybrat pro svoje kejkle zrovna tenhle server? Bývalo tu docela milo. Kdysi.

Odp6: Český problém?
ivan, 16.1.2009 0:42

Před lety nám odešel na chatě starý pes, prý to tak někdy dělají, že si odejdou poslední zležitost vyřídit někam do soukromí. Přesto jsem tam asi tři týdny jezdil měnit vodu, dával krmení, zkontroloval zdali nemá zvhlou deku a zjistit jestli by něco nenaznačovalo jeho přítomnosti. Na motorce jsem prokřižoval okolí, volal jsem po lesích a teprve pak jel domů. Další den znova.
I tady nakouknu, zkontroluju , někdy přisypu, co kdyby se chtěli vrátit staří psi. Tak, ze zvyku, a z pocitu, co kdyby náhodou. ?! Kelt, Juras, Jana, Bambus, Pavel od vody, Caprice, Technodrom. Co kdyby ? Tak zase zítra.

Odp7: Český problém?
Saw, 16.1.2009 0:55

Jenom SAW ne a ne vypadnout XD

Odp8: Český problém?
ivan, 16.1.2009 1:03

Rád tě vidím, ty si se ale nezaběhnul. Proto jsem tě nejmenoval. ;-)

Odp9: Český problém?
Saw, 16.1.2009 1:06

Jednou sem se odbelhal umřít doslova, ale asi sem na to eště moc mladej... Navíc musim stihnout zachránit náš stát, jak tak na to koukam (:

Odp7: Český problém?
Pavel od vody, 23.1.2009 13:37

Já jsem tu stále, Ivane. Zdravím Tě a jak říká Jana - jaksi to není ono - zdravím i Janu.
Ale třeba je to jiným úhlem nebo posunem vnímání, či co. Nějak mi ta témata málo říkají, nebo jsem již otlučen natolik, že si přečtu něco málo, a pak jdu lepit svoje plachetnice. Při tom se dobře poslouchá hudba ale hůře klofe do klávesnice.
Ale jsem tady.

Odp6: Český problém?
ivan, 16.1.2009 1:00

K těm marmeládám, které jsou Slaydovsky blbým zesměšňováním.

,, Když Noe stavěl Archu na kopci, tak se mu taky smáli.

Odp6: Český problém?
slayd, 16.1.2009 13:04

Protože milá Jano trénuji zavedení Slaydovi totaltní diktatury. Zvykejte už předem, že v budoucnu bude platit jen jeden a to Slaydův názor. A teď vážně. Reagujte věcně na téma uvedeného článku a nikdo ani P.S. nebude na váš nick reagovat nepřiměřeně. Zdar.
Pokud nerozumíte vtipům, tak se jim nesmějte a pokud vás názory P.S. iritují, tak je přeskakujte. Stejně žádný Slayd neexistuje, protože já dobře vím, že to píše Pavel Sládeček. Dost dobře toho lotra znám. P.S.

Odp3: Český problém?
Bára Š., 15.1.2009 19:58

Děkuji za kompliment, sic byl vedle - měl by ze mě být právník ;-)

Jinak národ asi sotva vykreslíte, i kdybyste tu náladu měl.
Národ? Možná prázdný pojem.:-)

Odp4: Český problém?
slayd, 16.1.2009 7:58

K vůli tomuto prázdnému pojmu se rozpadají ve 21. století federace, že jo. Slováci chtějí mít svůj národností stát, Jugoslávie, Sovětský svaz apod.
Někteří lidé si myslí že se budeme jednou cítit jako Evropané nebo dokonce světoobčané. Velká iluze.
Realita nám ukáže, že zvítězí vždy osobní, rodinné, zájmy organizace a zájmy státu a na posledním místě u lidí z nejvyšším morálním kreditem se uvažování o svězě jako celku. Tam se 99% lidí ani nedostane. P.S.
Vítězí plná lednička a právo silnějšího nad spravedlností. Budete hájit zájmy bezmocných? P.S.

Odp5: Český problém?
Bára Š., 16.1.2009 9:06

federace se rozpadají kvůli všelijakým blbostem ;-) Tak proč ne třeba kvůli „národu“

Stále jste mi neprzradil, co je dle Vás ten národ. Bez toho nebudeme vědět, koho máme ochránit před kým :-))

Odp6: Český problém?
slayd, 16.1.2009 9:57

Zajeťe do Izraele a oni vám poví jaký je rozdíl mezi izraelským národem a národem palestinců. Pokud se vám zdá cesta daleká, tak zajeďte na Slovensko a tam vám řeknou jaký je rozdíl mezi slovenským národem a národem maďarů. P.S,

Odp7: Český problém?
Bára Š., 16.1.2009 10:43

Stačí, když se tomu přestanete vyhýbat vy a objasníte, co je tedy vlastně předmětem debaty, co je ten národ.

Jinak není o čem mluvit, nevyjasní-li se pojmy.

Odp8: Český problém?
Vlastimil Čech, 16.1.2009 12:24

Slečno Báro, spíš bych čekal od Vás jakési poučení... co se teď vy děti učíte ve škole... my jsme se učili ještě tu starou, stalinskou definici národa... no a pak se nějak naduli, nafoukli, či jaksi roztáhli ti zajordánští (ti-jejichž-jméno-je lépe-nevyslovovat) a ukázalo se, že JIM, těm VYVOLENÝM ta definice nevyhovuje... takže jsem si skoro jist, že nás můžete obohatit moudrem mudrců: Co je to národ? Děkuji předem za modernisované poučení... nu a pak bude o čem mluvit, jak jste správně řekla...

Odp9: Český problém?
Bára Š., 16.1.2009 16:21

Ráda bych posloužila, ale mám štěstí, že mě všichni učitelé zatím učili hlavně myslet :-)

Odp10: Český problém?
Bára Š., 16.1.2009 16:22

Abych upřesnila, myšlením jsem dospěla k názoru, že národ je pojem, pod který si každý může vkládat jakékoliv představy...Pro někoho společenství lidí stejného jazyka, společenství lidí, kteří znají historii státu a váží si jí, lidi, co se za součást národa považují atd atd. Pochybuji, že by tady byl někdo schopný jasně definovat, co to ten národ vlastně je.

Odp11: Český problém?
Vlastimil Čech, 16.1.2009 17:55

nu, šlo mi spíše o nynější ŠKOLNÍ definici... tu co vás učí ve škole... neříkejte, že vás to neučí, nebo že jste to neměli...nebo jste byla zrovinka nemocná? Že jste nedávala pozor! Přeci si nebudu právnické definice vymýšlet... J.V.Stalin definoval národ:„národ je historicky vyvinutým, stabilním společenstvím jazyka, území, hospodářského života a psychologické skladby, jež se projevují ve společenství kulturním“.
to je ta špatná definice, co jsem se učil ve škole...v podstatě taky říká, že Jevrejochazaři nejsou žádný národ... a Cikáni jakbysmet... tož je to politicky nekorektní... a to je proč se zajímám o to, co se učí děti dnes...

Odp12: Český problém?
Bára Š., 16.1.2009 22:20

Ale ne, byla jsem přítomna. Říkali, že s některými pojmy je to ošemetné a dají se vykládat dle libosti :-)

Jinak v případě Stalinovy definice za A nechápu, co tam dělá historická vyvinutos a kdo říká, jak je jaké společenství vyvinuté. Za druhé, zda člověk, žijící v USA a mluvící španělsky je taky američan, a zda čech, jenže se čechem být necítí, je čech :-)

Stalinova definice
Vlastimil Čech, 17.1.2009 6:48

nu řekl bych, že ta slova o HISTORICKÉM vývoji nemluví o vyvinutosti, které lze kýmkoliv hodnotit... Spíš bych soudil, že J.V.Stalin zde říká, že historie určuje národ... tedy že národ nelze jen tak „založit“... že se musí historicky vyvinout... stejně tak se slečna Bára může rozhodnou, že se cítí býti příslušnicí třeba národa židovského, ale protože je v Israeli segregace a rasismus, tak ji do Israele nepřijmou, ledaže by dokázala rodinnou HISTORIÍ že je Židovka...Jak tady kdosi řekl dříve: Běžte do Israele, tam vám to vysvětlí... Nu, nemusíte se cítit Češkou, nechcete-li... můžete se cítit třeba Číňankou... otázka je, zda Vás Vaše okolí bude jako Číňanku vnímat a zda Vás Číňané mezi sebe přijmou (třeba do triády :-))
Pokud se tážete na pocity lidí žijící v Americe, mohu z vlastní zkušenosti říci, že je to asi jak u koho... Mnozí Hispánci se cítí býti prostě Hispánci...(a Američany až tak v druhé až třetí řadě) i když jsem si povšiml, že bílí Kubánci (třebaže žijí v USA) se cítí býti Španěly, respektive o sobě mluví jako o Španělích... Ono víte mám pocit, že ani ti „Afroameričani“ se hodně často necítí býti příliš Američany ale spíše to „Afro“... aspoň se tak chovají...ovšem může to být jen můj dojem, který nehodlám obhajovat... nicméně soudím, že nejlepšími (nejvlastenečtějšími třeba) Američany- jsou v Americe žijící Poláci...no a třeba Amishové... ti mluví o okolním (americkém) obyvatelstvu jako o Angličanech a sami se cítí býti myslím Holanďany ale určitě především Amishi... A tady si myslím, že je důkaz, že měl J.V. Stalin pravdu, když mluvil o HISTORICKÉM vývoji...vznik národa chce svůj čas, zřejmě...
Tak mě napadlo, že možná máte pravdu, slečno... že slovo národ je v dnešních školách ÚMYSLNĚ opomíjeno, záměrně jeho význam rozvikláván... ovšem toto rozpouštění národního, kmenového, rodového a rodinného cítění spolupatřičnosti je exponenty Vyvolených prosazováno výhradně v zemích Gojímských...v zemi jejich, to je Těch-jejichž-jméno-je-lépe-nevyslovovat se naopak národnost, rasová a náboženská spolupatřičnost cíleně utužuje...

Odp: Stalinova definice
Bára Š., 17.1.2009 14:10

Stále neroumím, zda tedy příslušnící národa jsem proto, že mě tak někdo vnímá, nebo proto , že se tak vnímám sama :-) A především, jak poznám, co je to být příslušnicí národa českého - musím pít plzeň, obdivovat Švejka a mluvit česky??:-))

Pojem národa není úmyslně obcházen, poize je v učebnících psáno, že není jeho jasná definice. Samozřejměš, můžeme se chytnout Stalinovy...ten to se společností uměl.

Odp2: Stalinova definice
Vlastimil Čech, 17.1.2009 19:27

Aha, takže v učebnici je psáno, že definice národa není... nu dobře, pak pročpak jste tak urputně chtěla definici po panu Slaydovi? Nevěříte svým učebnicím? Čekala jste vážně, že pan Slayde vymyslí nějakou svou vlastní Slaydovu definici? Nebo jste chtěla, aby dal definici třeba nějakého staršího filosofa a vy byste pak vítězně zvolala: „NE, tak to není, ve škole se teď učíme, že žádná definice není!“ ?
Či proč?... Myslel jsem, že zde na svíci se volně a přátelsky bavíme pro vlastní zábavu a vzájemné poučení...
Myslím si, že každou věc dokáží moudří lidé pojmenovat a definovat, tedy popsat co ta věc je... pokud někdo ovšem začne náhle tvrdit, že ta věc je nejistá, nepojmenovatelná, nedefinovatelná, pak začínám tohoto podezřívati, že další jeho prohlášení bude : „Ta věc neexistuje, když ji nelze pojmenovat“...Snad opravdu je účelem nakonec dětem nakukat: Národy nejsou... jsme jen MY a vy gojímové...jaké národy, že...
---------------------
Pokud se týká Vašeho problému s národem, obávám se, že národ si jen tak zvolit nelze. Opravdu záleží více na tom komu se narodíte, než na tom, jestli Vám víc chutná Plzeň, nebo dáváte přednost pečenému psu...(Bóbika :-)) Nu, a ti ostatní příslušníci národa, kteří nemají problém s tím kam patří Vás musejí chtít PŘIJMOUT,národ, kam chcete patřit se dá vybrat jenom někdy a nezáleží to jen na Vašem vlastním chtění... Kuvajťankou se nestanete -snad sňatkem, nevím... Židovkou ani sňatkem ne... to by nedokázal ani Švejk, kterého jste vzpomenula... a kdybyste se cítila třeba Cikánkou, myslíte, že byste jen pro svůj pocit mohla mít Cikánům přináležející prospěchy a extra požitky v rámci positivní diskriminace? Pan Čunek takovému Cikánomilovi radil hodně se opálit a dělat ohně na náměstí...:-)
Nu, prostě si jednoduše myslím, že jenom s plzeňským pivem a Švejkem se z Křováka (bushmana) Čech nestane...
-----------------
Zatím se zde nevyskytla jiná, než stalinská definice národa (mimochodem, mě se zdá docela výstižná, nemyslíte? až na ty Židy a právě Cikány)... tož podle Vašeho přání jakousi definici máme a můžeme se bavit dál, jak jste navrhla... nebo zkuste popsat co si pod pojmem národ Vy sama PŘEDSTAVUJETE, když to v učebnici není... vždyť to snad ani pro volnou debatu, nějaká strohá definice býti nemusí...nebo ano? A snad by se dal i pan Slayde přesvědčit, aby se k té věci vyjádřil...pokud si myslí, že tuto zajímavou debatu by to pozvedlo ještě výše...

Odp3: Stalinova definice
Bára Š., 18.1.2009 11:14

Popravdě jsem nečekala, že kdokoliv vymyslí nějakou definici národa, ve které by nebylo nějaké ALE.
Ono totiž já mám stále ten dojem, že z toho křováka se klidně Čech (příslušník národa) stane. Těžko říct, kdy...těžko říct, co to ten Čech je. Ale pokud bude naši zemi vnímat jako svůj domov a kulturu jako svoji kulturu, pokud ho tak přijmou i ostatní, asi by se dalo říct, že je člen skupiny, nebo ne?:-) V dnešní době „stěhování národů“ už je těžké vystačit si s definicí „příslušník českého národa je ten, kdo se narodil v České republice.“

Odp4: Stalinova definice
Vlastimil Čech, 18.1.2009 12:15

Slečno Báro, mám tomu rozumět tak, že : „příslušník českého národa je ten, kdo se narodil v České republice.“ je Vaše definice českého národa?
To snad ne...:-(
Co by na tu Vaši definici řekli hrdí příslušníci menšin? (Poláci, Němci)To už je opravdu lepší ta Stalinská definice...
Nu a když mluvíte o dnešní době jako o době stěhování národů... vysvětlete, prosím, jak jste to skovo národ myslela, když sice říkáte, že žádná moderní definice není, ale že si myslíte, že „příslušník českého národa je ten, kdo se narodil v České republice.“
????????????

Odp5: Stalinova definice
Bára Š., 18.1.2009 13:23

nikoliv, právě naopak jsem si myslela, že to je VAŠE definice..neboť jste sám řekl, že křovák čechem pravděpodobně být nemůže, že by se jím spíše měl narodit (narodit v Čr předpokládám):-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp6: Stalinova definice
Vlastimil Čech, 18.1.2009 15:30

Křovák Čechem?:-) to tedy nevím... ale mohla byste se stát plnohodnotnou Křovačkou?
Těch operací na Vašem genitálu! A ta nepříjemná operace na Vaší sedince... to už by bylo na pováženou... nu, mlaskat v řeči se snad dá naučit... snad i vyčenichat vodu v poušti... přesto si myslím, že i kdybyste podstoupila to přeoperování na delikátních místech a mlaskala ostošest, tož Vám slečno Báro, sotva budou Vaši noví soukmenovci říkat „Ta Křovačka“... a stejně tak, kdyby si svou superzadnici nechala odoperovat a „labia minora“ na evropsky rozumný standart upravit nějaká Křovačka, tož pochybuji, že by byla nazývána svým okolím „ta Češka“...I když by své mlaskání omezila jen na dobu jídla :-) ... Chcete-li být příslušnicí jiného národa, tož se jí naroďte... věřte je to jednodušší, než si nechat eskymácky zkracovat nohy, čínsky šikmit oči, (majkdžeksonovsky bělit pleť :-)), nebo tak něco... konec konců každý národ může být na něco pyšný, na to, v čem je výjimečný...
Pokud se týká definice národa, po které tak dychtíte, nepodsouvejte mi, prosím, něco, co jsem nenapsal... já, žádnou definici vlastní nemám, řekl jsem, že bych docela souhlasil s tou stalinskou... že se mi zdá zatím nejlepší... A vy toho s tím blábolem, že kdo se narodil v Čechách je národnosti české....Chcete-li se stát Číňankou je nejlepší se jako Číňanka prostě narodit... i v Číně se může narodit třeba Mongolka, Ujgurka, Ruska a kdovíkolik menšin tam žije... Chcete-li být Číňanka, tož se můžete narodit třeba ve Vietnamu, Malajsii, nebo třeba v Čechách... ale pořád budete Číňanka, pokud se narodíte Číňanům...místo narození není důležité pro národnost, nebo rasovou příslušnost (mimochodem: ani v té stalinské definici nic o místo narození není)... místo narození může být důležité pro příslušnost státní...třeba pravě v Americe...ale tam „nationality“ není podle jejich zákona myslím docela totéž jako „národnost“ u nás...Nu, konec konců, můžete zkusit získat americký pas a „nationality“ americkou :-) ....samo sebou to půjde těžko a určitě by splnění takového eventuelního Vašeho přání nezáleželo jen na Vaší vůli a Vašem rozhodnutí...

Odp6: Stalinova definice
Vlastimil Čech, 18.1.2009 17:06

Ještě jedna odpověď: předpokládáte nesprávně: Ne narodit se KDE, ale narodit se KOMU... Číňanek se narodí Číňanům, Hotentotek Hotentotům...Čech Čechům... pokud dojde ku spojení mezinárodnímu avšak stejné rasy, pak si obvykle dítko, nebo jeho rodiče mohou vybrat, v jakém duchu bude dítě vychováno a pokusit se dítě prosadit k obecnému přijetí do žádané (vybrané) národnosti (ale nejde to třeba u právě u Židů... tam musí být matkou položíděte Židovka, aby bylo za žídě uznáno)... V případě mezirasového styku vznikne kříženec, v případě styku s křížencem pak míšenec... přesné názvy kříženců jsem znal, ale zapomněl... u míšenců myslím něco podobného existuje také, ale to už opravdu nevím... v USA tradičně považují míšence ještě s jednou osminou černé krve za černocha... Proto je Obama (kříženec) nazýván černochem...

Odp8: Český problém?
slayd, 16.1.2009 12:35

Tak se podívejte do svého rodného listu občanko a zjistíte možná jaké jste národnosti. Pokud s ní nesouhlasíte, a např. chcete jinou získat nebo můžete právními prostředky žádat o zrušení dělení občanů podle národnosti, která je pro vás nejistá... P.S.
Já mám jasno kam patřím. Pokud máte vy osobně pochybnosti o své příslušnosti, tak hledejte odpověď sama, kde se asi stala chyba. Já se chtěl stát např. Saúdským Arabem - pravým Emirátčanem a oni mi řekli, že jsem nějaký póvl z Evropy a vůbec se se mnou, jako s normální lidskou bytostí odmítli zabývat. Taky jsem se zkoušel identifikovat marně s Číňany, s všemožnými černoušky to nešlo ani v létě. Víte já si vždycky v minulosti myslel, že existují nějací Jugoslávci, ale bylo jen proto, že jsem s nima nikdy nemluvil. Taky jsem si myslel, že v Sovětské svazu žijí nějací Rusáci a ejhle ti Gruzínci nejsou fakt Rusové? Největší záhadou pro mne ovšem byli Bělorusové. To jsou nějací bílí Rusové a v Kremlu jsou zase rudí Rusové? Hlavně se nedávejte na studium mezinárodního práva, jak byste potom mohla hájit zájmy neexistujícího národa? Konec vyučovací hodiny. Jdu si uvařit silný ruský čaj a tomu si dám českou buchtu z Bílovic nad Svitavou /makovou/. Jakou? Takovou makovou - víte... Heč. To je křeč! Pif. A Bára pořád žije. Na kolik otázek jste schopna odpovědět vy? Proč jsou ti Kubánci hrdí na svoji vlast? Vivat Fidel! P.S.

Odp9: Český problém?
slayd, 16.1.2009 13:16

A ještě malý dodatek na nick Bára Š. Evropská unie se nikdy nestane USA. Její definitivní konec bude, až do ní bude přijato Turecko. To je můj osobní názor.
Otvorem v tureckém záchodě pojedeme skluzem po mazlavých trubkách až do septiku.
------------------------------------------------------------------
Dobrým čechoslovákem byl major Terazky. A jak vzniká idea národa? To je přeci školní látka. Co třeba příklad kočovných kmenů izraelitů..., jak to bylo dál? A proč přežily až do dnešních dnů? Copak je asi spojuje? Hledejte Báro, hledejte - času dost. A proč se na vše nezeptáte raději svého profíka - profesora? Učit se, učit se, učit se. Ve včerejším dizkuzním pořadu pí. Jílkové padla informace, že znalosti českých dětí jsou katastrofální. Já bych dodal - některé ani nevědí čí vlastně jsou a kam patří. No potěš nás Bůh izraelský. P.S.

Odp10: Český problém?
Bára Š., 16.1.2009 16:24

Vím moc dobře, kam patřím...ovšem zjevně se identifikuji s jinými skupinami než vy ;-)

Odp9: Český problém?
Bára Š., 16.1.2009 16:24

K začátu: Je tedy národ to, co se vám zapíše do rodného listu? Nebo to, co o sobě prohlásí cizinec?

Odp10: Český problém?
slayd, 16.1.2009 18:21

Vyberte si sama. Já myslím, že stará definice uváděná panem Vlastimilem Čechem úplně postačí.
Problém je úplně v něčem jiném, než v nejapném definování národa. Právníci tohle dělají rádi? Chytí se nějaké slovní hříčky, termínu, formulace a potom manipulují jednání do slepé uličky. Vždyť cílem je snaha získat užitek - peníze - odměnu a jaký bude výsledek řešení obecného problému není důležité. Váš mozek je správně naprogrogramován k úspěchu v právní džungli.
Vítězí peníze a spravedlnost je pokořena právním výkladem, který postrádá jakoukoliv lidskou logiku. P.S.

Odp11: Český problém?
slayd, 16.1.2009 18:36

A stejně žádná Bára Š. není. Je to jen shluk masa a kostí, pomíchaných genů, oběť postotalitního školství,
atd. Víte proč jsou ti Kubánci hrdí? Odpovím za vás. Jedním z důvodů jistě bude skutečnost, že nikdo nepochybuje o tom, že kubánský národ existuje. Národnostní krizí identity rozhodně netrpí. Hodně by se samozřejmě vyřešilo, kdyby se všichni najednou začali cítit jako světoobčané - prostě jen lidé patřící do skupiny savců. Takže Bára Š. je prostě lidská samička a k tomu žádnou národnost nepotřebuje - natož patřit k nějakému národu. Ale hned mne napadá i u zvířat se tážeme z jakého je rodu a jaký je jeho původ. Nevím nevím zda se toho národnostního rozdělení lze skutečně zbavit a zda by to skutečně přineslo něco pozitivního?
Já bych to nechal tak jak to leží a běží. Já si myslím že jsem moravan, který patří k českomoravské zemi a jestliže se ta země nyní nazývá Česko tak se potom já nazývám čechem. Bojovat za moravskou národnost nepůjdu ani se nehodlám stát anonymním lidským samcem bez historických kořenů... Ať žije ENTROPA! P.S.

Odp11: Český problém?
Bára Š., 16.1.2009 22:24

Ano, dělají to rádi. Někteří vědci také rádi upřesňují, co se myslí pod jednotlivými pojmy.

Nu, jakou jinou logiku má právní řád vytvořený lidmi, než lidskou?:-))

Závěr: právník neprávník, na začátku každé diskuze by mělo stát vyjasnění jejího předmětu a pojmů - tj určit, o čem že se to vlastně bavíme. Já můžu totiž mluvit o národě, tak jak ho chápu já, což nemusí být způsob, jak ho chápete vy. Pokud ty pojmy vůbec nějak chápete a přemýšlíte o jejich obsahu.

Odp12: Český problém?
slayd, 17.1.2009 11:15

Já bych ten váš způsob /Báro Š./ komunikace - argumentace posunul do fiktivní budoucnosti.
Jelikož se na svíci, ani v celé ČR nedokázali občané shodnout na přesné definici pojmu národ, byla ustanovena poradně právní státní instituce - komise, která dostala za úkol tento pojem objasnit a právně ukotvit pro výklad práva atd. V čele komise stanul křišťálově čistý Standa Gross. První místopředsedkyní byla zvolena Dagmar Vesecká - symbol neúplatnosti a mravní čistoty. Mezi členy komise byla vybrána před pěti lety promující JUDr. Bára Š. - píše se rok cca 2018. Komise bádá již 6 rokem a odborníkům se nedaří složitý pojem národa 100% vydefinovat. Každý člen komise si ze své zasloužené odměny postavil nový dům s bazénem a v garáži stojí auťák za 2 melouny. Spis obsahuje asi 30. 000 slov a nejrůznějších argumentů, který se vzájemně podporujují a vzápětí vyvrací svoji platnost. Blíží se čas oběda: pátek 16. 1. 2018. Paní Vesecká se nudí u projevu Standy a piluje si své nehty a paní Bára Š. přemýšlí kam vyrazí na víkend. Standa má chuť na pečeného krokodýla, kterého mají v menu za 1 euro ve své úřadem zřízené jídelně. Mezitím se za okny zmíněného úřadu srocují davy lidí, které vrátný pouští přes tajnou chodbu za pomocí úklidové čety a kuchařek do jednotlivých pater budovy. Následuje polední masakr a pálení 80 kg těžkého spisu o hledání definice českého národa. Po dobře vykonané práci se lidové masy sejdou v jídelně a dají si pečeného krokodýla s bylinkovou omáčkou a italskými pene. Ochutnají nabízené nápoje a odklidí stoly ke stěnám jídelny. Po vyslechnutí státní hymny ČR začne lidová tanečná veselice. Český lid vyřešil problém definice sebe samého velmi efektivně, v rekordně krátkém čase a s minimálními náklady.
Nově dosazení ekonomové vyčíslili úsporu státních prostředků po odstranění komise na 10. 000 000 starých českých korun ročně. A co dál? Po obědě si namazali všichni lyže a šli na sjezdovku.... P.S.

Odp13: Český problém?
Bára Š., 17.1.2009 14:07

Nemyslím si, že by se měly ustanovat komise, jež by nám objasnily některé pojmy. Jisté pojmy mají individuální obsah dle toho kterého člověka a myslím si, že by to tak mělo zůstat.
:-)

Odp14: Český problém?
slayd, 18.1.2009 9:22

Tak jo. Takže si svůj individuální obsah pojmu národ necháme každý sám pro sebe a budeme se bavit třeba o architektu panu Kaplickém? To je ten dobrý příklad, kdy nějaký jedinec blíže nedefinovaného národa vybočí svým intelektem a vůbec celým nazíráním na svět a skončí vyloučením s dané společnosti. Společnost malých vládnoucích byrokratických elementů masíruje mozky svých poddaných od školských zařízení až po domovy seniorů. Neustále je omílána malost národa a nutnost správného patolízalství abychom pěkně v klídku přežili. V takovém prostředí se duch těžko vznese do oblak a pokud se tak stane, mašinérie všeho druhu se ho snaží přitáhnout zpět k matičce zemi. Pro různé Kaplické, Komenské atd. není v naší zemi místa. Svá díla i myšlenky exportují a realizují v jiných částech světa, zatím co v zemi svého původu jsou odmítáni.
S tímto duchovním stavem ve kterém žije 99% jistého špatně definovaného národa je možné, že takový stav je přijímán jako zcela normální. Nikdo se ničemu nediví. Lidé uznávají různé zahraniční ikony a o těch kteří pocházejí z jejich vlastního nejasně definovatelného stáda se mlčí. Hrdost a pocit národní sounáležitosti vzniká přitom právě za předpokladu, že obyvatelstvo na daném historickém území přijímá historii tohoto území za historii svoji vlastní a že cítí jistou hrdost, že jako společenství lidí dokázali s přispěním svým vizionářů, umělců, vědců, politiků, válečných stratégů a práce jednotlivých lidiček, přinést do světa hodnoty, které v pozitivním směru ovlivňují celé lidstvo a proto vidí, že je jejich existence smysluplná. Také vidíme, že v jistých případech jistí členové národa, žijí jako parazité /nahoře, dole i uprostřed/ a živí se omíláním prázdných frází, korupcí, kupčením s hodnotami. Společnost maloměšťáků, která potřebuje mít svého mučedníka, aby měla ke komu vzhlížet jen proto, aby mohla skrýt, že je ochotna udělat za buřty v ledničce cokoliv. Mizerné vedení - žádné ideály. Čest jeho památce! Knihovna nestojí - Kaplický je v hrobě a zase máme svoji malost... P.S.

Odp15: Český problém?
Bára Š., 18.1.2009 11:18

Kaplického někdo vyloučil ze společnosti? Jsem si nevšimla...já jeho dílo obdivuji. Nicméně chápu, že tady někdo nechtěl mít jeho poslední projekt. To nemá co dělat s jeho osobou.

Taktéž mi ještě nikdo neřekl, že Česká republika jako stát je malá...naopak, spíš jsou omílána ta slavná jména slavné historie, na které nemáme zásluhy a jsou přehlíženy jasné chyby...za které ale koneckonců také nemůžeme.

PS Ideály jsou krásná věc, ovšem kvetou jenom tam, kde se neumírá hlady, víte?
PPS Jo, společnost není ideální. Co nadělat.

Odp16: Český problém?
slayd, 18.1.2009 19:22

Svíce byla před Slaydem, za Slayda a bude i po Slaydovi.
Tohle je už vážně nuda. Kdo ten nick Bára Š. píše? To nemáte ani kousek tvůrčí fantazie? A kdo vám řekl, že Česká republika je velká? V dokumentu o Kaplickém sám Kaplický říká v Anglii. Pocházím ze země o které tady nikdo nic neví a nikdo neví ani o mě..., že jsem
architekt?.., ale já jim chci říct, já jsem opravdu architekt. Chápete že se v ČR nezrealizuje poslední návrh Kaplického? Dobře - o.k. A který jiný myslíte, že se zrealizuje? Vypadá to, že bohužel žádný. Možná nějaký rodinný dům nebo lávka - to někdy snad. Ale já mám na mysli něco opravdu velkorysejšího ve stylu 21. století na co se přijedou koukat lidi z celé Evropy a budou říkat: takže tohle vymyslel český architekt Kaplický a celou stavbu postavily české firmy? Úžasné!
A vono nic! Takových Kaplických kteří v ČR neuspěli se svými nápady jsou desítky a možná stovky - tady se daří jen průměrnosti a ta je podporována ze všech stran. Vlastně v těch mezinárodních testech znalostí žáků skončili žáci z ČR na posledních příčkách...
Konzumní tlouštíci žádné ideály nemají - jen pudy jak naplnit k prasknutí ledničku! Tak se mějte. P.S.
Musím končit: máme SKYPE z USA a žena je nervÓzní.

Odp17: Český problém?
ivan, 18.1.2009 22:17

Sayde, právě jsem si vzpoměl na mojí oblíbenou pohádku ,,O kočičce a pejskovi,- jak spolu vařili dort, taky tam nasypali všechno co jim chutnalo, ale dort se jaksi nedal jíst, ba co víc, byl přímo hnusný.
Někdy je největší počin neudělat nic. Ve městech jsou nejcennější nezastavěné plochy, průhledy, parky, zátiší a zákoutí. Lidem je jedno, jestli někde stojí nějaké Tessco, nebo Lidl, ale vadí jim, že kradou ve městech veřejný prostor. Zastavěné proluky ukrádají městům provzdušněnost a posvětlení. Pochybnost mnoha, o narušení panoramatu, které tvoří identitu místa, nebo města je oprávněná. Proč po tom plivat? Kdyby měl pan Kaplický náhrobek ve tvaru jeho knihovny, tak by teprve tak pátá generace buď smekala klobouk a žasla by nad jeho zelenozlatou nádherou mezi ostatními hroby, nebo by kroutila hlavou. Teprve čas, po opadnutí emocí by byl spravedlivým soudcem.

Odp18: Český problém?
Yardasan, 18.1.2009 22:28

To všechno by jim tam ta knihovna dala, jinak je to tam teďka hnus zarostlý. Kdo znal třebas pankráckou pláň v Praze, která vypadala jak v Asii stanové městečko a nyní si to místní nemouhou vynachválit - ale muselo se to postavit přes jejich odpor... S pozdravem jK.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp2: Český problém?
Yardasan, 15.1.2009 19:55

Nějak přestávám vidět svoji zem. V mlze vidím siuety synagog, německé a anglické nápisy, zákaz vstupu soukromý les... no vždyť je i v té naší hymně: KDE DOMOV MUJ, KDE DOMOV MUJ? V prdeli, v prdeli. S pozdravem jK.

Odp2: Český problém?
Tlapka, 13.3.2009 10:55

Národ je když Cizinec není Našinec, viz 3 veteráni.

Nový prezident ČR?
slayd, 15.1.2009 19:02

Já myslím, že by v přímé volbě vyhrál pan CIKRT.
Myslím že nejlépe vystihuje českou zemi a věrné voliče.
Prostě náš malej českej FIDEL. Že zklamaný český lid nevěří žádné velké evropské ideologii není pravda. Dost lidí věří, že celá Evropa stojí rozkročena nad tureckým záchodem a hledí do jeho černé díry. Na jeho konci největší vizionáři poznávají budoucí septik... P.S.
Pozn. jako vždy se budu velmi rád mýlit. Čao P.S.

Odp: Nový prezident ČR?
vlasta, 20.1.2009 10:37

Slayde dostal jste diskuzi do zajímavé roviny.pozorně jsem si přečetl celou polemiku a dozvěděl jsem se,že bránit se globalizaci je asi nesmysl.Vyhledem k češství které neumíme definovat se asi brzy staneme menšinou ve vlastní zemi.A bude vlastně naše? Už porodáváme Ruzyňské letiště.Historicky vzato perfektně umíme obdivovat velké bratry křivíme češtinu ,aby jsme byli in a divíme se,že se nám menšiny nechtějí přizpůsobit.Naši volení představitelé nás prodávají a okrádají a leckteří jejich příznivci jsou schopní si navzájem rozbijet hlavy pro nesmysly které nám vnucují.Kdo z nás je hrdý na to že je čech?

Odp2: Nový prezident ČR?
Yardasan, 20.1.2009 17:33

Vždyť právě o to jde, zrušit nacionalismus, hranice, národy; vytvořit jen ovečkovskou konzumní multispolečnost. Ovšem je to stejná idea jako komunismus, která na rozdíl komunismu zabije daleko, daleko více lidí, ovšem na rozdíl od toho komunismu se zabíjení nevinní a bezbranní. S pozdravem jK.

Odp3: Nový prezident ČR?
Tlapka, 13.3.2009 10:58

Národy se ruší samy když kdekdo leze do ciziny a Češi nejsou výjimkou, je jich všude spousty,

Odp2: Nový prezident ČR?
Vlastimil Čech, 29.1.2009 8:27

Já jsem hrdý, že jsem Čech... Vlastimil Čech :-)

Odp3: Nový prezident ČR?
Tlapka, 13.3.2009 10:56

A nikdo další se nepřihlásil.

cikáni
kolovrátek, 21.1.2009 20:38

dnes jsem musel cigánovi vystřílet do xichtu 4 náboje z plynovky, než se přestal zájímat o to ,proč sem na jeho otázku-nemáš zapalovač odpověděl ne

Odp: cikáni
TNT, 29.1.2009 2:52

Kup si něco pořádnýho, některý hůř chápou...

Odp: cikáni
Saw, 13.3.2009 3:16

Taky už mi občas cuká prst na spoušti, když někdo neumí držet hubu...

Odp: cikáni
Tlapka, 13.3.2009 10:59

přijde další.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.