Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

18.1.2009 19:41

Ze základní školy klidně domů

Nedávno mě zaujalo jedno téma, které by bylo pěkné probrat - dneska ještě není schváleno našimi zaměstnanými politiky, ale pouvažovat nad ním by nevadilo. Jedná se zákonu, který by dovolovat učitelům poslat problémové dítě ze školy domů...

Kantor - povolání, kde to už není jen učení dětí, už je to učení samotného kantora, jak se nenaštvat. Děti už nejsou pohodové, dnes už ne. Některé desetileté děti si dnes už s vojáčky nehrají, dneska jsou drzí a nemají žádný respekt vůči starším a silnějším. Dělají, že oni jsou neviňátka a za zády mají ke všemu ještě rodiče, které by si své dítě s žádným prohřeškem nespojili, takže není divu, že dnešní děti žijí ve světě, kde si myslí, že je nic nemůže ohrozit. Samotné děti možná nejsou tak špatné, jediný problém je, že se před svými vrstevníky chtějí předvést a ukázat, jak se ničeho nebojí. A dokazují to klidně i na veřejnosti. Jistě jste takové děti už potkali a stačí vám, že je vidíte jednou za měsíc, je tady ale takové povolání, kdy je zaměstnanec musí vidět pětkrát do týdne...
Jaký by měl být dobrý kantor na základní škole? Hodný? Takových kantorů je nespočet, ale děti jeho dobroty využívají a v hodinách skoro vždycky nedělají to, co mají. A tady je jádro problému, kantor odříká text, pár školáků ho poslouchá, ale zbytek hraje na mobilu hry nebo se baví o nové počítačové hře. Ale toto tedy není škola. Stačí přeci, když dítě chodí do školy a nějak projde těch devět ročníků. Pokud bude propadat, rodič půjde za kantorem a nějak to ,,ukecá„. Nebo má být učitel přísnější, který na druhou stranu naučí? Z něj budou mít děti respekt a možná se na jeho hodiny i naučí. Ale i význam těchto kantorů už odpadá, protože si dnešní děti z poznámek a špatných známek nic nedělají, protože mají přeci ty rodiče, kteří je z problémů vytáhnout. Pro rodiče je jejich malý andílek ten hodný, jen ho kantoři nemají rádi. A jsou i takový rodiče, co jsou ochotní si na ,,špatného kantora, který jejich dítě nemá rád“ jít stěžovat k samotnému řediteli. To se ale má změnit!
Má přijít zákon, který kantorům na základních školách umožňuje poslat studenta domů. A aby to nebylo pro to dítě výhoda, tak dají kantoři nepřizpusobivému dítěti horu úkolů, aby se doma moc nenudilo. Vyřeší se tak docela hodně, ve škole bude o haranta míň a rodičům na krku zůstane dítě, které musí zůstat doma, protože ho ve škole na dva týdny nechtějí vidět. A pak možná tomu dítěti domluví, že toto si zvykat nebude... A také se vyřeší to, že někteří problémoví spoluobčané za neřízpusobivé dítě nedostanou ani ty přídavky. Jinými slovy se tenhle zákon dá brát jako zbavení problémového dítěte ze školy a bude dáno do domácích rukou rodičů, ať si s ním dělají, co chtějí. A vyřeší se tak, že dítěti se příklady, co dostane na doma, počítat chtít určitě nebudou, jelikož jak všichni víme, televize a počítač jsou tak lákavé věci a možná pak bude i přizpůsobivější, jelikož je pro něj lepší prosedět těch šest hodin ve škole a sem tam něco zapsat do sešitu, než pak být doma za cenu pracovat sám s vlastní hlavou. A jestli nebude počítat, tak se možná bude 30. června divit, že existuje i vyšší číslo než dostatečná... Kantor možná díky tomu zákonu dostane respekt, který začal mizet spolu s rákoskami.
Já si osobně myslím, že je tento zákon dobrý nápad, ačkoli jsem ze základní školy už vyšel, myslím si, že si dokážu představit, co si dnešní děti všechno dokážou dovolit... Na středních a vysokých školách tento problém ale není, protože tam nikdo nikoho nedrží, tam odsud v klidu můžeme odejít, ať už dobrovolně či nedobrovolně... Není tedy už na čase naučit toto pravidlo i základní školy? Tento zákon by byl asi první krok k tomu...

www.pauliho-denicek.blog.cz

:-) Možná chce Džamila uvolnit místa...
Yardasan, 18.1.2009 22:54

:-) Možná chce Džamila uvolnit místa pro cikáňata, ta se prý budou ke školním lavicím přivazovat a naopak je domů pouštět budou jednou za čtrnáct dní ;-) S pozdravem jK.
PS. Jinak já s tím souhlasím, ale spíše bych zavedl pro problémové žáky zvláštní školy s vojenským režimem s možností návratu. Holt amerikanizace nás tlačí. Učitelé nezvládají svoji profesi v přeplněných třídách... S pozdravem jK.

Odp: :-) Možná chce Džamila uvolnit místa...
vlasta, 19.1.2009 13:25

Yardasane Džamilu do toho netahejte, když nastoupila plácala nesmysly,ale když problém prokoukla divil jsem se jak se dobré nápady začaly klubat na svět,a proto asi musela od korejtka. Když jsem byl školáček nebyl problém chytit od učitele nějakou za ucho a doma jsem se o tom moc nešířil protože bych mohl dostat další příděl,navíc když nás chytil soused vyvádět rošťárny tak jsme to slízli a měli jsme vítr, aby to neprásknul rodičům.Zkuste dnes nějakému výrostkovi vytahat ušiska třeba za to že demoluje autubusovou čekárnu.Nebyli jsme žádní svatoušci,byli jsme roštáci ale nějak jinak,rozhodně jsme nebyli drzí,ale nehážu flintu do žita,těm mladým to jejich děti vrátí to nese život.

Půjde to podle zákona všemocné ruky trhu.
školník, 18.1.2009 23:31

Učitelé pošlou všechny žáky domů jako nepřízpůsobivé. Plat od státu jim bude vyplácen dál. Učitelé odejdou domů také, aby doma mohli učit své děti a děti rodičů, kteří si to zaplatí. Žáci ve svých domovech převážně nebudou domácí úlohy vypracovávat sami, protože si už vypracované úlohy od učitelů koupí. Školní jídelny budou fungovat dál a prodávat obědy za tržní cenu. Pokud budou podnikatelé chtít zaměstnat nějaké české absolventy, budou si je muset vyškolit z dětí z první třídy, budou jim muset financovat celé specializované školní vzdělání a tříletou praxi. Jinak budou podnikatelé nadále každý měsíc zaměstnávat nové davy východních pidimužíků, a občas i nějakého „rekvalifikovaného“ Čecha, který už bude na pidimužíkovské nevzdělané úrovni a místo češtiny bude vyrážet jen nertikulované zvuky jako ňum ! ňam ! něm ! OK ! SUPER ! . Ať žije české školství a zákonodárství! Ať žije asertivita! Ať žije svoboda a pozitivní myšlení !

Odp: Půjde to podle zákona všemocné ruky trhu.
ivan, 18.1.2009 23:42

Ať žije!

Odp2: Půjde to podle zákona všemocné ruky trhu.
Juras, 23.1.2009 9:05

Ten romantik navíc začal chlastat, ne?

Odp3: Půjde to podle zákona všemocné ruky trhu.
Asi jo,, 23.1.2009 23:47

... a víte co ? No přece červený stolní za =23Kč/1 litr, říkal mi to. A taky říkal, že to prý prodlužuje život; tak se prý snaží, aby jste tu s Ivanem měli nějakého oponenta na úrovni :-). Jinak byste se tu prý unudili. Jimmy je prý pro vás moc vědecký, Barča animálně náruživě „snaživá“ a stále se někde „dře“ (nebo „tře“ ? :-)) a Jane jednotvárně s nezdolnou trpělivostí „čechrá peří“ v bezbřehé péči o svá kuřata.

Odp: Půjde to podle zákona všemocné ruky trhu.
Vlastimil Čech, 19.1.2009 9:16

Perfektní :-):-):-)

Odp2: Půjde to podle zákona všemocné ruky trhu.
Janacz, 6.2.2009 15:23

Určitě to tak dopadne.

Je to alespoň něco. Proč by se učitelé...
Janacz, 19.1.2009 16:24

Je to alespoň něco. Proč by se učitelé handrkovali, studovali proto, aby něco věděli. Na druhé straně myslím že by se měly změnit osnovy tak, aby žáci museli projevit aktivitu v hodně, nejenom odvykládat a našprtat.

Odp: Je to alespoň něco. Proč by se učitelé...
Pauli, 19.1.2009 17:00

Dneska existují tzv. Montesory, ale toho zastáncem moc nejsem...

Ještě nebyly zprivatizovány všechny školy.
školník2, 19.1.2009 22:25

A až budou, tak už tam české děti chodit nemusí žádné, protože z poloviny jsou prý neschopné (říkají podnikatelé) a z poloviny jsou prý nepřizpůsobivé (říkají učitelé). Takže pouze školníci jsou na správném místě a v privatizovaných školách budou opečovávat v půdních prostorách pěstírny „avitas sibanak“, ve sklepích budou střežit balíky typicky páchnoucích textilií a v bývalých třídách roznášet svačiny a deky „členům migračního proudu z východu“, kteří tam budou ložírovat. V rámci dokonalosti ochrany pro zmíněné „nové etnikum“ doporučuji, aby v těchto jejich nových centrech je při sporech se zbytky české veřejností chránili čeští podnikatelé tvrdící, že je pro ně nové etnikum jedině schopnou a nezbytnou variantou pracovní síly. V žádném případě nebude vhodné do bývalých škol pouštět ani české celníky, ani české policisty, ani bývalé učitelky. Snad jen čeští hasiči budou smět občas na spáleništích bývalých škol zapsat do protokolu, že „ příčinou požáru byl zkrat na elktroinstalaci“.:-)

Právě jste dočetli vizi školníka 2.

Odp: Ještě nebyly zprivatizovány všechny školy.
Alfons, 20.1.2009 9:03

Nepropadat poraženeckým náladám!! Školská reforma č.156 problém vyřeší. Na ministerstvu školství máme kvalifikované a dobře placené odborníky, kteří si s další reformou a problémy ve školství snadno poradí. Komenský byl břídil a studem nad svými promitivními výchovnými metodami se obrací v hrobě.

Odp2: Ještě nebyly zprivatizovány všechny školy.
školník2, 20.1.2009 14:13

Tak jest. A proto mu nedovolili vyznávat jeho víru, proto musel utéci za hranice.:-)

Řešení:
Za katedry škol nechť se místo učitelů postaví podnikatelé a jejich personalisté a pracovníci personálních Agentur :-) ; vyjmenovaní lidé si totiž hrají na vědmy a znalce dětí a mladých lidí a tvrdí, že jen tak od pohledu a nejpozději ve zkušební době do 3 měsíců poznají a odstraní osoby neschopné. Víte, co by se ušetřilo peněz ze státní pokladny, kdyby byly z českých dětí vzdělávány pouze ty tzv. schopné ? Umíte si představit matku po porodu s miminem v náručí, ke které by se dostavila tříčlenná komise (podnikatel + personalista + úřednice z ÚŘADU) a ta komise by řekla: „Matko, Vaše dítě se jeví jako neschopné, tudíž si s ním dělejte co chcete, ale na jeho výchovu a vzdělání nedostanete od nás ani korunu! Jak jste si ho s partnerem udělala, takové ho máte a zodpovědnost za jeho budoucnost si ponesete jen Vy s Vaším partnerem ! “
Bylo by zajímavé zjistit, kdo poznal, že dítě v kontejneru je „schopné“, a že se tedy vyplatí ho na státní útraty vychovat.

Odp3: Ještě nebyly zprivatizovány všechny školy.
Juras, 23.1.2009 9:04

Schopnost je jenom taková rádobyzdůvodňující nálepka. Ve skutečnosti je ale řeč o slušnosti. Čím slušnější je vzdělaný mladý abstinent, tím hůř s ním krutí podnikatelé zametají. Přijmou ho jenom proto, aby na čelo vypálili cejch neschopnosti a bez udání důvodu ho připravili o práci. To jsou hrozný věci, co se dneska děje!!! Grázlové si klidně lebedí v práci - nikdo je ve zkušební době nevyhodí - a berou navíc nadprůměrné platy! Jo, se slušností už člověk daleko nedojde, nikdo se o něj nepostará, stát ho nechá všehoschopným zaměstnavatelům na pospas...

;-)

Odp3: Ještě nebyly zprivatizovány všechny školy.
Alfons, 25.1.2009 16:52

...Za katedry škol nechť se místo učitelů postaví podnikatelé a jejich personalisté a pracovníci personálních Agentur....geniální nápad-to jsou největší mozkové kapacity!!

o, bude pěkné poslat dítě domů, pokud...
napakovaný, 22.1.2009 20:24

o, bude pěkné poslat dítě domů, pokud budou rodiče na raní šichtě...

Odp: o, bude pěkné poslat dítě domů, pokud...
Vlastimil Čech, 22.1.2009 22:10

Navrhuji rozšířit tuto sqělou myšlénku též na Ústavy nápravné výchovy:
„Potrestaní, kdo se nebude slušně chovat, toho pošleme domů!“

Odp2: o, bude pěkné poslat dítě domů, pokud...
Dle zpráv TV, 22.1.2009 22:35

Ano, asi není daleko doba, kdy budou do domácího vězení pouštěni nejen těžcí zločinci dospělí, ale i nezletilí chovanci Ústavů nápravné výchovy. Vše v rámci pozitivního myšlení a hlavně úsporných opatření. Když se nikdo nestará o osud a pracovní příležitosti pro slušnou bezúhonnou mládež, tak by bylo přece nespravedlivé, aby bylo ve vězení a ústavech nadměrně pečováno o kriminálníky !:-)

Odp2: o, bude pěkné poslat dítě domů, pokud...
Jimmy, 22.1.2009 23:10

Zajímavá myšlenka. Chození na základní školu je za trest ? :-)

Odp3: o, bude pěkné poslat dítě domů, pokud...
Jeliman, 24.1.2009 16:05

Někteří, z těch co tam chodí, si myslí, že jo.

Odp4: o, bude pěkné poslat dítě domů, pokud...
Alfons, 2.2.2009 0:18

Svobodné děti by měli svobodně chodit či nechodit do školy na základě jejich svobodného rozhodnutí. Povinná školní docházka je týrání dětí a znásilňování jejich svobodné vůle už od malička. Je to dětská totalita.

Odp5: o, bude pěkné poslat dítě domů, pokud...
Beránek B., 2.2.2009 20:17

Alfons, nevidíš si ani na špičku nosu. Kdybys jako děcko nemusel chodit do školy, tak bys nám dnes vůbec nemohl sdělovat výplody své vyšinuté mysli, protože bys to neuměl; neuměl by ses ani podepsat, natož psát na SVÍCI. Škoda, že jsi byl „týrán povinnou školní docházkou“, protože výsledkem je, že teď týráš svými výmysly čtenáře na svíci.

Odp6: o, bude pěkné poslat dítě domů, pokud...
Juras, 2.2.2009 23:23

:-) Souhlas, je to týrání :-)

Ale zrovna na tento příspěvek to podle mého nesedí, mám pocit, že ten příspěvek je míněn ironicky, třebaže tam není smajlík. Nekoresponduje mi s ostatními Alfons-názory.

Odp7: o, bude pěkné poslat dítě domů, pokud...
Beránek B., 2.2.2009 23:31

Třeba jsou Alfonsové dva. Jeden je oranžový a druhý modrý. Nebo je Alfons jeden, a podle toho, zda bdí nebo sní, tak jede vlevo nebo vpravo. Obojí je možné. Nekonečná je variabilita PŘÍRODY, Alfonse i Jurase. Hlavně že se hoši bavíte.

Odp8: o, bude pěkné poslat dítě domů, pokud...
ivan, 2.2.2009 23:50

U ,,Ala,, jsem i taky všimnul, že je to střelba všemi směry.

americká výchova
karel, 2.2.2009 18:11

Za všechno můžou rodiče,dnes je totiž trend tzv. americké výchovy a jeho podstata je taková že se děti vlastně vůbec nevychovávají,max. se motivují penězi a dary,někdy se jim od malička vštěpuje že oni jsou ti nejtalentovanější a budou z nich manažeři a právníci.Věnovat se dětem není v módě- otec živitel rodiny na takové hlouposti nemá čas a matka sledovatelka telenovel má nejvíc starostí hlavně sama se sebou.

Odp: americká výchova
Alfons, 3.2.2009 9:13

Americká výchova = vláda zlatého telete se všemi důsledky nejen pro USA, ale i celý svět.

Odp2: americká výchova
ivan, 3.2.2009 17:30

No, to já pamatuju chudinku tele vyzáblé na kost, sotva stojící u prázdného žlabu krmeného Lysenkovými spisy. Pokud někdo nemá vlastní vůli a trochu rozumu, tak hold musí žrát to co mu někdo pohodí.

Odp3: americká výchova
Alfons, 3.2.2009 17:39

No to já zase pamatuju komunistické krávy v chlévě ve kterém bylo útulněji a tepleji i zimě než někde v obýváku. No, jak kde.

Odp4: americká výchova
ivan, 3.2.2009 19:36

Věčně vyvrácená vrata s ulámanýma pantama byl důsledek socialistického zvyku si je otvírat traktorama. V mrazech měla ještě tak desátá kráva zamrzluou napáječku. Umrznuté kusy zeslabené hladem byly kolikrát zamrzlé v hnoji. Když nepřišel ožralej krmič dva dny, tak se nic nedělo, protože se mu každej bál něco říct. Všichni měli strach z jeho věty! ,,Boha, do piči, serem vam na to, jebem taků robotu, chujové.„ Na konci měsíce měl víc než ty, kteří za něj tu práci udělali ze soucitu se zvířatama. JZD. RUDÁ ZÁŘE HOROMĚŘICE, ty na tom byly ještě dobře, jiní neměli na výplaty. Pamatujete na seriál ,,Nejmladší z rodu Hamrů,? Zakázková práce. Ten zdůvodňoval proč musí být takováto družstva sloučena do velkých celků!
,,To aby se takový Hamr mohl pořádně rozmáchnout! “ Skutečný důvod byl ten, že si stát nemohl dovolit neobdělaná pole krachujících JZD, ale na dotace nebo sanace škod neměl. To, co popisuju se dělo na území popsaném v knize od E.Štorcha Lovci mamutů. Dnes okraj Prahy, nebo blízkého okolí, ale o tisíce let později. Nebušice, Horoměřice, Kopanina, Černý vůl, Únětice-( Kultura únětická ) Kozí hřbety (pravěké osídlení ) Suchdol, Úholičky, Levý hradec, (nejstarší slovanské sídliště) Žalov. Družstva: Rudý říjen, 1.Máj, Devátý květen, Rozvoj, Budoucnost, Rudá záře. Po tisíce let zušlechťovaný kraj zařadil zpátečku a začal se rozpadat, nejdříve střechy, potom zdi. V ,,Kultuře unětické" už neměli ani traktor, najímali si STS dokud na to měli. Zatím paměť, dokud pán Bůh ráčí dát, aspoň trochu zachována mě bude. ;-) Tak jest. Iv.

Odp5: americká výchova
Alfons, 4.2.2009 8:32

To je vidět že v popisované oblasti žádná totalita a násilí na lidech nebylo provozováno.

Odp6: americká výchova
ivan, 4.2.2009 9:45

Alfonsi, vžbyť mě vyvracíte to, co zde nikde netvrdím! Nemluvím zde o násilí, ale o zoufalé neschopnosti s tím něco udělt, nikdo nevěděl co, nebo jak! Nakonec hodili ty polomrtvé chcípáky Horoměřicům na krk, ale jejich sídlo přestěhovali do Rudé záře ve Velkých Přílepech. Okamžitě se tam přesunulo i vedení těch krachujících. Vlastně bych to nazval socialistickou krádeží , nebo spíše pohlcením dobrých špatnými. Zase to nakonec vyhráli ti lemplové. Kdyby se toto netýkalo osudů, tak by to byla neskutečná sranda, stačilo se koukat.

Odp2: americká výchova
Janacz, 6.2.2009 15:20

Vláda zlatého telete je člověku vrozená. Nebyla vynalezena v USA.

Páni učitelé, Páni žáci, páni podnikatelé.
*, 18.10.2010 11:00

Páni učitelé potřebují každého žáka, protože jim Páni vládní činitelé na každého z nich zákonem určili státní dotace. Páni žáci jsou ve škole proto, aby za jejich činy a za jejich zdraví měla zodpovědnost škola. Páni podnikatelé si své děti ze škol nenechají vyhodit, protože mají přátele na obecních, městských a krajských úřadech. Páni zastupitelé na žádost Pánů podnikatelů vyhodí toho učitele, který se projevil jako nepřizpůsobivý, protože je „zlý“ na „hodné“ podnikatelské dítě.

Pauli, jsi idealista. I mladí současní Páni učitelé současně s činností ve škole často podnikají nebo kandidují v politice, a proto chtějí být za dobře s ostatními podnikateli. O kvalitu klasické výuky a o bezvadnou morálku žáků už vůbec nejde. Kdo chce, může se učit na internetu. Podnikatelské děti zaměstná na dobře placeném místě jejich podnikatelský tatínek nebo maminka (nebo jejich přátelé) bez ohledu na to, co a na kolik to dítě umí. A na vzdělání těch chudších dětí s nepodnikatelskými rodiči už nezáleží vůbec, protože je stejně nikdo nezaměstná; takové děti jsou ve škole pouze jako „kusy“ na doplnění maximálního počtu žáků v každé třídě, na které škola potřebuje dotace od státu.

Takže shrnuto, podtrženo:
1) Současní učitelé ve škole nemají kvality J.A.Komenského, oni je nepotřebují.
2) Žáci se učení a získávání klasických vědomostí ve škole nevěnují, protože vědí, že je v budoucnu nebudou potřebovat.
3) Pokud v současné době nedochází ve škole k zavraždění učitele žákem, nebo žáka učitelem, tak ostatní dění ve škole nezajímá ani policii, ani vládní činitele, ani obecní zastupitele. Punktum.

Odp: Páni učitelé, Páni žáci, páni podnikatelé.
iva, 18.10.2010 11:06

hlavně neučí děti spolupracovat. Potom chce být každý osobnost, ale neumí spolupracovat a chybí úcta mezi lidma. Možná je to dnes učí už jsme z toho vypadla moje děti už nejsou školou povinné. Ale i na vyšších školách je málo učitelů, co učí nějaké spolupráce. Jedině tak člověk něco dokáže. Nevím no. LIdi si v práci myslím spíš házejí klacky pod nohy než by spolupracovali. Jak kde.

Odp: Páni učitelé, Páni žáci, páni podnikatelé.
Juras, 18.10.2010 11:44

To je zase kravina :-) :-D

Odp: Páni učitelé, Páni žáci, páni podnikatelé.
ivan, 18.10.2010 14:08

Podnikatelé celého světa spojte se, proletáři celého světa proletujte se, učitelé celého světa učte se. !!!

Romantiku, to nemá chybu!

Chtělo by to zase nějakej večerníček, třeba o zakládání zemědělského družstva v Javorné, nebo tak něco.

Odp: Páni učitelé, Páni žáci, páni podnikatelé.
tlapka, 18.10.2010 16:09

Tak to prostě je. Komu se to nelíbí, ať založí Stranu Školního Pokroku. V mezích zákona ovšem, bez střelby na učitele.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.