Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Ze základní školy klidně domů"

Odpovídáte na příspěvek:

Páni učitelé, Páni žáci, páni podnikatelé.
*, 18.10.2010 11:00

Páni učitelé potřebují každého žáka, protože jim Páni vládní činitelé na každého z nich zákonem určili státní dotace. Páni žáci jsou ve škole proto, aby za jejich činy a za jejich zdraví měla zodpovědnost škola. Páni podnikatelé si své děti ze škol nenechají vyhodit, protože mají přátele na obecních, městských a krajských úřadech. Páni zastupitelé na žádost Pánů podnikatelů vyhodí toho učitele, který se projevil jako nepřizpůsobivý, protože je „zlý“ na „hodné“ podnikatelské dítě.

Pauli, jsi idealista. I mladí současní Páni učitelé současně s činností ve škole často podnikají nebo kandidují v politice, a proto chtějí být za dobře s ostatními podnikateli. O kvalitu klasické výuky a o bezvadnou morálku žáků už vůbec nejde. Kdo chce, může se učit na internetu. Podnikatelské děti zaměstná na dobře placeném místě jejich podnikatelský tatínek nebo maminka (nebo jejich přátelé) bez ohledu na to, co a na kolik to dítě umí. A na vzdělání těch chudších dětí s nepodnikatelskými rodiči už nezáleží vůbec, protože je stejně nikdo nezaměstná; takové děti jsou ve škole pouze jako „kusy“ na doplnění maximálního počtu žáků v každé třídě, na které škola potřebuje dotace od státu.

Takže shrnuto, podtrženo:
1) Současní učitelé ve škole nemají kvality J.A.Komenského, oni je nepotřebují.
2) Žáci se učení a získávání klasických vědomostí ve škole nevěnují, protože vědí, že je v budoucnu nebudou potřebovat.
3) Pokud v současné době nedochází ve škole k zavraždění učitele žákem, nebo žáka učitelem, tak ostatní dění ve škole nezajímá ani policii, ani vládní činitele, ani obecní zastupitele. Punktum.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.