Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Komentáře k článku

25.1.2009 0:23

Luxus koníčku

Dnes večer jsem od učení na chvíli zabrousila na svíci a pocítila potřebu napsat nějaký článek, který nebude o důchodcích, reformách, zdražování a bezdomovcích. Ačkoliv jsou to bezesporu závažná témata, je jich tu poměrně moc.

Chtěla bych mluvit tentokrát o luxusu. Když jsem se zamýšlela, jak nejlépe to zevšeobecnit, napadlo mě ptát se po vašich zájmech či (krásnou češtinou) koníčcích. Co je větším luxusem, než mít občas čas dělat, co mě baví a nedělat to, když mě to náhodou bavit přestane? Že největším luxusem je mít práci, která je zároveň koníčkem, to už se rozumí samo sebou.
Chtěla bych mluvit o vašich vášních - pro divadlo, výlety do přírody, malování, psaní do šuplíku, natírání, štípání dřeva, literaturu či archivní vína...

Možná bych v této souvislosti chtěla probrat i lásku k věcem - ať už má někdo rád svoje auto, sbírku známek nebo strašně rád nakupuje parfémy. Mám pocit, že někdy člověka příliš brzy označíme za ošklivého materialistu. Co si myslíte vy?

LUXUS?
Alfons, 26.1.2009 2:30

Nebo lépe přepych mezilidských vztahů. Nic to nestojí, ale nedá se to koupit.

Odp: LUXUS?
Janacz, 6.2.2009 15:05

Ještě lepší je bez nich se obejít a to už se Vůbec nedá koupit.

Odp2: LUXUS?
slayd, 6.2.2009 15:44

Úplně ze všeho je nejlepší: NENARODIT SE.

Život je totiž sám o sobě strašně nezdravej. Je to v podstatě nevyléčitelná choroba se špatným koncem. P.S.

Odp3: LUXUS?
tlapka, 24.6.2009 12:32

Příště se chci narodit sirotkem na poušti. Pokud tam bude internetový signál.

Odp4: LUXUS?
Migi, 23.9.2010 9:45

No tak to je krásné přání:) Držím palce, ať Ti to vyjde...

Máte pravdu Báro
vlasta, 26.1.2009 7:41

Příliš jsme se spolitizovali a příliš nás pohltil průšvih v ekonomice.Já patřím k těm štastlivcům kteří si udělali z koníčka zaměstnání,Bohužel tuctové.Kdysi byla urážka když chlap nerozuměl koním dnes to platí o autech.A auta mám rád,nebo spíš jejich techniku.A přesto že mé původní povolání je chemik,tak třicet let se motám okolo aut.A i teď když už jsem v důchodu tak pomáhám ve svém okolí.Nejvíc mě mrzí,že čím máme dokonalejší techniku,tím máme hloupější ty kteří ji ovládají.Je to logické byly doby kdy spolehlivost techniky nebyla tam kde je dnes a řidič musel umět.Dnes a to je negativum lidé nevědí a to je nebezpečné.Často když se mi na dvoře objeví nějaký ten nablýskaný miláček žasnu s čím vším lidé riskují se svými životy,jen proto že nevědí.Naučili jsme se příliš důvěřovat výdobytkům techniky a máme tendenci ji démonizovat,ale nikdo nevymyslel stroj který by uměl předvídat.Ale v podstatě jsem štastný člověk a to asi proto,že před skoro rokem jsem se znova narodil a teď se na svět okolo sebe dívám jinýma očima a užívám si radosti z vystudovaných dětí,z rodiny,ze svých dvou psů........

Odp: Máte pravdu Báro
Bára Š., 26.1.2009 10:31

To zní hezky. Nicméně raději rozumím koním, auta přenechávám příteli :-))

Můj veliký koníček jsou knihy, hudba a parfémy. Nevím, jak jsem k tomu přišla a proč jsem tomu propadla, nicméně jakožto správný materialista mám hodně hezkých flakonků (bohužel hodně předražených flakonků).
Přítel zase sbírá gramofonové desky. Zdá se skoro odvážné mluvit na svíci o věcech a koníčcích

Odp2: Máte pravdu Báro
vlasta, 26.1.2009 12:49

Báro to není nic špatného.Moje starší dcera je ujetá na cestování dala se na baťůškaření a čas od času si doma tak čtrnáct dní okusuju nehty,protože se sbalí a zmizí někde v pralese.Naposledy byla v Kambodži.Co si zažiju asi pochopíte,až budete mít děti.A když to komentuju tak plaším a o co jde? Každej jsme nějak ujetej a ono je to asi dobře.Kdyby jsme si nevymýšleli a nepěstovali koníčky ,tak by jsme byli suchaří.Měl jsem v životě i pejskařské období byl jsem aktivní kynolog,dnes už mám šestého Boxera, a ten už těměř nic neumí,ale na místní poměry je profesor a v důchodu dobrej kámoš..

Odp3: Máte pravdu Báro
Bára Š., 26.1.2009 17:35

No, chtěla jsem jet po maturitě do Nepálu, bohužel maminka byla proti :-)

Řekněte dceři, že kdyby brala někdy nějakou partu, hlásím se :-))

Odp4: Máte pravdu Báro
ivan, 26.1.2009 23:54

Báro, tři moji kamarádi mají koně, dva po čtyřech a jeden dokonce devět. Ze zbrojíře na stíhačkách koňákem. Před mnoha lety koupil statek na Berounce za ,,pár šupů" a armáda se stala sirotkem. Z Prahy-Zličína je to asi patnáct minut autem. Stačí říct.

Odp5: Máte pravdu Báro
Bára Š., 27.1.2009 0:09

To si děláte legraci!

Miluju koně. To je super nabídka.

Horší to bude s penězí a mým uměním (jezdila jsem jako malá holka v osmi letech)

Odp6: Máte pravdu Báro
ivan, 27.1.2009 0:59

Ne, legrace to není. Stačí dát pokyn a je to! U letadla mám podmínku, pomoc vytáhnout a uklidit. Za předpodladu, že budou způsobilé RWY - VPD.(doskočištště) Lepší je zataženo, je lépe vidět, není podmínka. Leťiště je taky kousek. Sedět umíš, ne? Pak sem napsat pravdivý článek.

Odp7: Máte pravdu Báro
ivan, 27.1.2009 1:27

V letadle je všechno zdvojené, krom brzd, které má pouze kapitán. Bude to jako povídání u kafe a ono to zatím poletí samo. Uvidíš.

Odp8: Máte pravdu Báro
Bára Š., 28.1.2009 16:59

Co když zahynu jen proto, že jsem chtěla být jednou zase statečná?:-)))

Odp9: Máte pravdu Báro
ivan, 28.1.2009 18:16

Koho pán Bůh miluje, ten zemře mladej. ;-) Red Bull ti dá křídla, kdyby něco.

Odp10: Máte pravdu Báro
Bára Š., 28.1.2009 18:20

Co když MĚ rád nemá? Já se ho neptala :-D

Odp4: Máte pravdu Báro
vlasta, 27.1.2009 10:39

V Nepálu byla dcera před třemi lety,to jsem obvzlášť těžko prožíval.To se sebraly tři mladé dámy a z Bombaje přes Váránasí do Dardželinku,pak pěšky přes Nepál se šli podívat pod Kančendungu.Byl jsem z toho na prášky ale zvládli to.Teď jsem šťastnej,Vloni se zaláskovala( je načase už je jí dvacetosm) a změkla na dovolené byli jen na Hvaru.Jen se bojím aby přítele neukecala stále ji láká střední amerika. Snad bude mít brzy jiné starosti!

Nemám vyloženě koníčka ve smyslu...
ivan, 26.1.2009 23:27

Nemám vyloženě koníčka ve smyslu modelaření, lepení čehokoliv, sběru a třídění známek, nálepek, tácků, foťáků, hodin, nebo aut. Přesto mám rád udělátory,- malá technická zařízení, staré stroje a nástroje z doby počátku průmyslové revoluce, parní mechanismy, teplovzdušné motory, vodní stroje, od vodních kol všech typů, po turbíny i s jejich reguací a následným rozvodem síly přes různé vačky, přesmykače, páky a kola. Nevím proč, ale čtyřkolovost moje srdce jaksi přeskočila. Asi proto, že si jich nadužívám proti své vůli až moc. Nikdy mě nepřitahovaly hry, a obvzláště ne kolektivní. Ke kolektivizmu mám odpor daný přírodou! Dále, výše, rychleji. Sjezdové lyžování, atletika, parašuting, ploché dráhy na ledě, 22 sezon silniční motozávody a na všemožných sportovních letadlech nalítáno asi 1350 h. - od žáčka po extrémy. Technické individuální sporty, -/ asi dané povahou. To během asi 45let (starej kornout) Celý život, krom doby kdy jsem bydlel v Praze jsem měl psa, někdy i tři, jen tak pro kamarádství bez nějakého výcviku. Nikdy jsem žádnému nevelel, každému jsem prostě řekl co po něm chci a oni to rádi udělali, prostě dobří kámoši, měl jsem na ně štěstí a doufám, že oni na mne taky. S mnohými se tu už známe dlouho, docela by mě zajímalo kdo máte taky psa? Tak to sem klepnětě. Vlastu bych požádal samostatně o radu na ,, Psi, náhražka....... Iv.

Odp: Nemám vyloženě koníčka ve smyslu...
Bára Š., 27.1.2009 0:12

Nádhera...miluju dobu páry. A taky miluju staré gramofony s troubou. Škoda že se na nich dají přehrávat jen šelakové desky a ty já nemám.

A tedy letadla - z mé strany další nadšení. Nejkrásnější pohled na svět je buď z letadla, nebo hřbetu koně.

Psa jsem měla deset let, nádhernou dalmatinku. V jejích posledních dnech jsem u ní v kůlně i spala, krmila ji ručně, sama žrát nechtěla. Ale bohužel :-(
Od té doby pokukuji po československých vlčácích a barzojích.

Odp2: Nemám vyloženě koníčka ve smyslu...
Alfons, 27.1.2009 3:06

...Nádhera...miluju dobu páry....sháním starší funkční parní stroj na výrobu ekoelektřiny. ZN.:KRIZE v zásuvkách. Nebo žentour s volem. Kůň není k žentouru vhodný. Příliš kolísá frakvence. Vůl drží 50Hz spolehlivěji. Nostalgie v praxi na dvorku.

Odp3: Nemám vyloženě koníčka ve smyslu...
Bára Š., 27.1.2009 9:37

Asi je to tím, že mám moc ráda historii. To je to, o čem tu mluvíme. O tom, co máme rádi....ne o tom, co je praktické. Možná by více než koníčky bylo praktické chodit déle do práce, ne?;-)

Odp4: Nemám vyloženě koníčka ve smyslu...
Alfons, 27.1.2009 15:19

Nostalgie-někdy TV Hallmark.

Odp5: Nemám vyloženě koníčka ve smyslu...
Bára Š., 27.1.2009 23:18

Televizi nemám - není to nejlepší nostalgie?:-D

Odp2: Nemám vyloženě koníčka ve smyslu...
vlasta, 27.1.2009 11:09

Báro můj předchozí pes měl v jedenácti letech asi mrtvičku bylo to zlý nakonec na doporučení veterináře jsem ho nechal utratit u psů se to zatím ještě může.Moje paní pak když potkala Boxera tak brečela,až jsem přivezl dalšího.Už je to dost dlouho,běžel v televizi pořad Pes jako zbraň.Bylo to o lidech kteří si pořídí psa a pak ho nezvládnou.moje paní při dikuzi v práci pronesla,že kdyby si náš pes dovolil to co tam ukazovali tak že bych mu ukopnul lopatku.A setkala se s dost nevraživou reakcí.Je to samozřejmě nadsázka,ale určitý výcvik musí být,vždyť chrání i samotného psa.A víte kterej pes je nejlepší? No určitě ten váš.

Odp3: Nemám vyloženě koníčka ve smyslu...
tlapka, 24.6.2009 12:36

Psi jsou moc fajn ale já ze všeho nejraději mám kočky. Mají zajímavé názory.

Odp2: Nemám vyloženě koníčka ve smyslu...
Vlastimil Čech, 29.1.2009 8:51

Slečno Báro, tu absenci TV Vám chválím... správný název toho přístroje by snad měl znít „DEBILISÁTOR“ ... ale k těm ČV... jsou opravdu asi nejhezčí psi... Ty zlatavé oči... ta hříva... vytrvalost, odolnost, nenáročnost... taky jsem ho chtěl... ale představte si, rozmluvil mi to sám chovatel ČV...prý se moc špatně cvičí, mají svůj rozum :-), rádi utíkají, jsou to prý prostě tuze nezávislé povahy... hledal jsem pak na internetu vše o ČV a zdá se mi, že tahle rasa potřebuje spíše než chovatele přímo fanatika...v podstatě potvrdili na Netu to co mi bylo řečeno... Kdybyste si ovšem toho ČV opravdu pořídila, byl bych moc rád, kdybyste se pochlubila jak Vám to jde...já jsem si ČV nepořídil ...mám NO a jsem nadšen co je to za psa... maximální spokojenost... ještě taková zajímavůstka... pokud jsem si stačil všimnouti, VŠICHNI co popisují své psy jejich rasy (i mixrasy ;-)) tak je chválí a označují za tu nejlepší rasu... z výjimkou ČV, kde naprosto specifické obtíže chovu a držení psa je popisováno...

Odp3: Nemám vyloženě koníčka ve smyslu...
Bára Š., 29.1.2009 11:41

Hm to sedí...debilisátor. Někdy kolem televize projdu, u babičky..a nevím, jestli se smát, nebo plakat.

S tím ČV máte pravdu :-( Prostě ten kus vlka se v něm nezapře. Mě láká i to, že narozdíl od chrtů jsou ČV levnější a dostupnější....težko si pořídím jakožto student psa za dvacet tisíc a pezpapíráky jsem ještě neviděla.
S tím cvičením...já si myslím, že člověk hlavně musí být ostrý. Je to zvláštní, ale pes má člověka snad ještě radši, když v něm vidí přísnou autoritu, nezdá se vám?
Dloufám že postačí domácí výcvik a chození na cvičiště...uvidíme.

Odp: Nemám vyloženě koníčka ve smyslu...
vlasta, 27.1.2009 10:22

Ivane když už jsme u těch psů.Mám rád dominantní jedince,protože to jsou osobnosti a leckteří ochránci zvířat by ze mne moc velkou radost neměli.Jak jsem se tady dočetl ,tak problém s krmením měla i moje paní a předchozím pesanem.Štěně Boxera je nádhernej plyšák,využil její láskyplnou péči a udělal si z ní služku.Poměrně mladá věda Etologie se zabývá chováním zvířat a každému kdo se zajímá o přírodu bych ji dal povinně studovat.Své děti mám taky moc rád a proto se snažím je vést a to bývá zdrojem konfliktů to patří k životu.Přes všechnu lásku já jsem vůdcem smečky(nebo se tak alespoň musím tvářit).

Odp2: Nemám vyloženě koníčka ve smyslu...
tlapka, 24.6.2009 12:37

Doporučuji studovat etologii se zaměřením na lidi. Příklad takový Konrád Lorenz..

Odp: Nemám vyloženě koníčka ve smyslu...
Jana, 27.1.2009 14:48

Zdravím tě, Ivane. Psa nemáme. :-)
V bytě bychom si ho nemohli dovolit. Ale můj bratr si na jaře pořídil psa - zlatého retrívra. Úžasně milé zvíře a hodné. Bohužel, před měsícem ho vzali naši na procházku a přejel ho vlak:-:-:-(
Bylo nám to všem moc líto. Hned bych psa dětem pořídila, ale v bytě to prostě nejde. Možná, až jednou, ale víš, plány s domečkem nám zatím nevycházej:-(

Odp2: Nemám vyloženě koníčka ve smyslu...
ivan, 28.1.2009 19:13

No, to je škoda, ale jednou určitě budeš držet v ruce klíče od vlastního domu se zahradou, pak mě pošleš fotku svýho psa, budeš koukat jak ti zkvalitní život. Teprve zvířata z nás udělají lidi. To nadání na jazyky bych si přál mít taky, myslím si, že tu část mozku, která by se je měla učit vůbec nemám. Když tě něco baví a jde ti to, tak do toho jdi. Všechno v čem jsi dobrá, a cítíš, že ti to jde, ti přinese uspokojení. Škodolibě si představuju jak se klepeš před zkouškama. ,,Na vlastní kůži jinak". Tak do toho. Iv.

Odp: Nemám vyloženě koníčka ve smyslu...
zvoník, 19.6.2009 20:36

Ivane, něco bych pro Tebe měl, co patří ještě dál zpátky než do století páry. A sice nějakou slušnou opuštěnou věž kostelní, kam nikdo nechodí, protože se tam dnes už lidé bojí. Rozeznít zvony lidskou silou a být přímo ten, který je toho ochráncem, a vědět, že to lidé dole poslouchají. - Než to všechno církev zmotorizuje...a zničí. Co Ty na to?

Odp2: Nemám vyloženě koníčka ve smyslu...
zvoník, 19.6.2009 20:40

A psa můžeš vzít s sebou, protože znám zvoníka, se kterým chodí zvonit pes Max - dobrman, a když ho pán nechá doma, tak Max trucuje.

Cože?
slayd, 27.1.2009 11:41

Moje nevlastní setřenice šukala s rudými kmery, ale když teklo moc krve, tak toho zase nechala a šla žít na dva roky do kláštera v Tibetu. Z toho meditování ji bylo smutno a taky ji začala po čase svrbět pata. Šlohla mladého jaka a odjela s ním do Číny. Po několikach letech si konečně dala nudle s gyrosem....

Odp: Cože?
vlasta, 27.1.2009 13:59

Slayde to se vám moc nepovedlo!

Odp2: Cože?
slayd, 28.1.2009 15:01

Jen jsem se přizpůsobil ostatním příspěvkům - samý bábol a zbytečné kecy! P.S.

Odp3: Cože?
Juras, 29.1.2009 13:52

Kdo je autorem těch příspěvků, kterým jste se přizpůsoboval? Jeden tip mám, ale nechci Vás naštvat ;-)

Odp: Cože?
ivan, 27.1.2009 20:07

To je ale bída, pro Svíci škoda, škoda!

Odp: Cože?
tlapka, 24.6.2009 12:39

NO a jak do bylo potom:

Koníčky
Jana, 27.1.2009 14:46

Je to ostuda, ale asi žádné pořádné koníčky nemám. Moc ráda čtu, ale i to v poslední době zanedbávám.
Když byly děti dvě, začala jsem malovat barvami na sklo, „vyzdobila“ jsem skoro každé okno v okolí. Ale s příchodem třetího se to jaksi vytratilo, poslední obrázky jsem namalovala v těhotenství.
Moc ráda se tedy rejpu v zahrádce, taky ráda jezdím na kole a jezdím na výlety. Ale to skoro každý.
Taky mě baví španělštína, ale nemám na to žádný oficiální glejt. Přihlásila bych se na bakalářské studium - dálkové. Co myslíte, dá se to zvládnout vedle rodiny a zaměstnání? Nejsem si ještě jistá.
Ale nic tak skvělého jako létání nebo sbírku čehokoliv tedy ne:-(

Odp: Koníčky
Yardasan, 27.1.2009 19:47

:-) Myslím, že podle „koní“ se pozná i velikost ducha. Tam, kde jsou, je i svoboda a nenaříkání. Člověk bez „koní“ je jen bezduchá schránka bloumající podle ostatních v davu. Člověk, který se s radostí o vše zajímá a cítí genia loci ve všem kolem sebe, to je životní radost sama. Cítím se také tak. S pozdravem jK.

Odp2: Koníčky
tlapka, 24.6.2009 12:40

Lidé bez zájmů se nudí a nakonec onemocní nebo se dají na pití.

Odp: Koníčky
Bára Š., 27.1.2009 23:17

To je náhodou koníčků fůra :-) Taky strašně ráda čtu - jaká je vaše nejoblíbenější kniha, autor?
Malovat na sklo bych asi nezvládla..bohužel jsem ten člověk, co má mimo klavíru obě ruce levé, i knoflíky přišívá přítel :-))

Španělština, krásný to jazyk...měla jste na mysli, že byste studovala zrovna ten - na vysoké?

Co se týče zvládání školy, taky si nejsem jistá-já mám tedy teď docela slušný pocit, že to nezvládám (zítra mě čeká zkouška).

Odp: Koníčky
vlasta, 28.1.2009 8:05

Jano jste borec.Já jsem studium při zaměsenání vzdal.Ale moc toho nelituju.Holky to za mne dohonili.Ta starší,cestovatelka,Má VŠ Elektro a pracuje v energetice a je na tom dobře a ta mladší vystudovala filozofii a sociologii a ted si ještě dělá magistersky Pedagogickou,dnes má státnici a zkoušky už má hotový ,má touhu být výchovnou poradkyní.Já když jsem byl vyhnán do důchodu,mám problémy s chůzí,tak jsem si koupil motorku,tedy skůtr,a mojí paní se to tak zalíbilo,že jsme koupili ještě jednoho a když počasí dovolí tak slídíme po cestách i necestách.A docela budíme pozornost,Takový starý pardálové na skůtrech, všude se setkáváme s lidmi kteří nám fandí.Moje paní se baví vazbami kytiček,Dokonce jsem jí udělal Trucovnu ,jak tomu říkám,ale stejně všude visí sušící se kytky. A k doměčku? to je řehole už je to dvacet let co jsme koupili starý dům a stále předělávám jak zdraví a peníze dovolí,když jsem domek dodělal natolik, jak byl můj záměr,děti odešli a jsme tady sami se ženou.A byla krize prázdného hnízda,naštěstí jsme ji překonali možná i kůli domečku.

Vážně.
slayd, 28.1.2009 15:06

Vážně si myslíte, že tyhle kecy někoho zajímají?
Kaplický se nejspíš obrací v hrobě. Tohle je intelektuální mor. Chobotnice prázdnoty pohltila svíci.cz a ta skutečná chobotnice /knihovna/ skončila na papíře. Koníčkem největším ze všech je dělat banalitu z věcí vážných a z prázdnoty dělat vědu.
Tím se baví většina degenerujícího českého národa. P.S.

Co je mi po tom, co vás zajímá. MĚ...
Bára Š., 28.1.2009 16:58

Co je mi po tom, co vás zajímá.
MĚ koníčky lidí zajímají velmi a doufám, že někoho jiného bude zajímat to samé. Pokud tu není nikdo takový, tak je mi líto, že jsem se netrefila.

PS. Někdy jsou banality ty nejvážnější věci ze všech

Odp: Co je mi po tom, co vás zajímá. MĚ...
Alfons, 28.1.2009 18:09

Můj koníček je sledování příčin, průběhu, řešení a dopadů krize na občany.

Odp2: Co je mi po tom, co vás zajímá. MĚ...
Bára Š., 28.1.2009 18:25

Co jste vysledoval?

Já nějak krizi nepocítila...až tedy na mnohem levnější klavír. Což mě spíše potěšilo...

Odp3: Co je mi po tom, co vás zajímá. MĚ...
Alfons, 29.1.2009 0:09

že když hrozí že by se lidé mohli konečně mít o něco lépe, přijde krize, která zase všechno zhatí. Ke každému klavíru přibalují jednoho nezaměstnaného.

Odp4: Co je mi po tom, co vás zajímá. MĚ...
Bára Š., 29.1.2009 11:37

No jo...to je život. Jednou jsi dole, jednou nahoře.
Co se dá dělat?

hezke mluvit o tom co nás beví Báro
elf, 29.1.2009 3:03

Moje zábava je hledání pravdy v čím jak nejstarších spisech. A píšu knihy o Víře, o starých pravdách (papír se nečervená) o sociálních problémech a odvracím se od spolecnosti závislých na televizi, neb oni zaslepeni polopravdami a lží prahnící po bohatství, a tím jsou neštastní. bavi mě střílet z luku, cvičit filness,toulat se přírodou a miluju ticho ,výstizné vysvětlení nevysvětlitelného.

Odp: hezke mluvit o tom co nás beví Báro
Alfons, 7.2.2009 13:03

Pravdu hledáš? Proč? Je přece všude kolem tebe, pořád a ve všem, jsme jí všichni prostoupeni a ovládáni. Takže si ji užívej plnými doušky!! Neztrácej čas hledáním, ale spíš uvědomováním si, že je PRAVDA všude. Pozoruj její účinky kolem sebe a v celém vesmíru. .;-)

hezké mluvit o tom co nás beví Báro
elf, 29.1.2009 3:18

Baví mě střílet z luku, a chodit vprírodě, je tam klid a ticho, výstižné vysvětlení nevysvětlitelného . Cvičím fitness a rád plavu . Poslouchám uklidnujíci hudbu jen pro relax . Píšu knížky o víře, o mladých lidech a vyhledávám pravdu ze starých spisů, Sokrates at. Alfons, práce je dost, počkej až ta krize vypukne podruhé do dvou let, bude hůř... zastříhavám stromky a mám zahrádku, zboznuju čest u přátel a párty druvnbass mam rád svojí zedničinu a ted už svíci....

Odp: hezké mluvit o tom co nás beví Báro
Alfons, 29.1.2009 7:16

Mně baví surfovat na mořských vlnách, jenže mně to moje situace zatím neumožňuje. Jako koníček bych chtěl i sokolnictví, jenže nemám sokoly. Také se zabývám komunikací s mimozemskými civilizacemi, bohužel zatím bez úspěchu. Zkoumám jak vznikly různá náboženství a zde jsem úspěšný. Bylo to většinou na základě lží proroků (pomatenců ve stavu změněného vědomí) , kterých se chytli mocní a na nich postavili svoje království.

Jaké filmy vlastně máte rádi, když už...
Bára Š., 29.1.2009 8:04

Jaké filmy vlastně máte rádi, když už tu máme tohle téma?:-)

Odp: Jaké filmy vlastně máte rádi, když už...
Alfons, 29.1.2009 8:10

Ví snad někdo o nějakém filmu na který by stálo za to se podívat?

Odp2: Jaké filmy vlastně máte rádi, když už...
Bára Š., 29.1.2009 11:32

Jo!
Vykoupení z věznice Shawshank, Skafandr a motýl, All about Eve, Hodný, zlý a ošklivý, Muž, který sázel stromy, spousta věcí od Allena a Bergmana, Hair (Vlasy od Formana), Glen Miller Story, Okno do dvora, Přelet nad kukaččím hnízdem,Schindlerův seznam, 12 rozhněvaných mužů, Sunset Blvd., Into the Wild, filmy od Kurosawy (klasika)....a ještě určitě mnoho jiných, na které si zrovna nevzpomenu.

The Fountain
Caprice, 30.1.2009 0:14

Je jich spousta, ale velmi mě zasáhla Fontána- náročný, silný, hluboký…

http://www.youtube.com/watch?v=UOZuQ_r3ROY

Odp: The Fountain
Bára Š., 30.1.2009 11:46

Díky za tip :-) Já jej využiji.

Odp: Jaké filmy vlastně máte rádi, když už...
Juras, 29.1.2009 13:34

Třinácté patro.

Odp: Jaké filmy vlastně máte rádi, když už...
Juras, 29.1.2009 13:40

Hra, Návrat do budoucnosti, Podivuhodný případ Benjamina Buttona.
Ale třinácté patro je špička (asi spíš námětem a zápletkou než zpracováním - je to B-čkový film).
Jo, taky se mi líbil Rituál (s Nicholasem Cagem).
Jo, a skvělá je Balada pro banditu s Donutilem a Greenhornama :-)

Z komedií např. Darwinovy ceny

Odp2: Jaké filmy vlastně máte rádi, když už...
Bára Š., 29.1.2009 13:53

Na podivuhodný případ se chystáme do kina (máme nějaké lístky zadarmo, bylo by škoda je nevyužít). Tak to jsem ráda že půjde o nějaký fajn film :-)

Hra? Na to kouknu
Cimrmany mám ráda, přítel je nesnáší, protože prý „nehrají“...což je na jednu stranu pravda :-D

Odp: Jaké filmy vlastně máte rádi, když už...
Juras, 29.1.2009 13:45

Vždycky si vzpomenu na něco dalšího. Velmi oblíbené jsou filmy a hry, jejichž citacemi dokážeme s přáteli trávit opakovaně spousty času - Např. Dívčí Válka od F.R.Čecha, Dědictví aneb Kurva hoši guten tag, Vrať se do hrobu a mnoho z Cimrmanovských her.

Odp: Jaké filmy vlastně máte rádi, když už...
Yardasan, 30.1.2009 21:13

:-) název
7 žen Alfonse Karáska aneb Když holky berou, já…
Na zámku
Akt
Alena
Ať žije neboštík
Babí léto
Čtyři vraždy stačí drahoušku
Baron Prášil
Blb a blbec
Byl jednou jeden král
C a K polní maršálek
Cimrman sobě
Co je doma to se počítá, pánové...
Co je vám doktore
Čarovné dědictví
Červená ještěrka
Dařbuján a Pandrhola
Byli jednou dva písaři 1.-5.
Dědeček automobil
Děvčata nedejte se
Dlouhý, Široký a Krátkozraký
Druhé mládí
Dva misionáři
Fešák Hubert
Ece homo Homolka
Hogo fogo Homolka
Homolka a Tobolka
Dvojníci
Experiment
Faunovo velmi pozdní odpoledne
Funebrák
Grandhotel Nevada
Ďáblovo pokušení
Dva poldové
Hospoda na mýtince
Ohnivá eskadra
Trhani
Její lékař
Kariéra matky Lízalky
Pravá a levá ruka ďábla
Superpolicajti z Miami
Akáty bílé
Mackenovo zlato
Milování zakázáno
Pan Vok odchází
Šašek a královna
Dívka na koštěti
Mrchožrouti
Muž z Honkongu
Muž z hor
Noc na Karlštejně
Pátek není svátek
Poslíček lásky
Profesionál
Sňatková kancelář
Svatební cesta
Roztomilý člověk
Společník
Třetí zvonění
Z Českých mlýnů
Zámek v Čechách
Anděl na horách
Dovolená s Andělem
Freonový duch (výběr)
Nekonečná - nevystupovat
Táto, sežeň štěně!
Tři veteráni
Ďábelské líbánky
Haprdáns
Hlavní výhra
Třetí zvonění
Z českých mlýnů
Ať žijí duchové!
Kam čert nemůže
Malý unavený Joe
Páni kluci
Společník
Císařův pekař
Pekařův císař
Dařbuján a Pandrhola
Obušku, z pytle ven!
Vždyť jsme jen jednou na světě
Konec starých časů
Kristián
Malostranské humoresky
Roztomilý člověk
Valentin Dobrotivý
Jak dostat tatínka do polepšovny
Jak vytrhnout velrybě stoličku
Když rozvod, tak rozvod
Saturnin
Stůj, nebo se netrefím
Dědictví aneb kurvahošigutntag
Ještě větší blbec, než jsme doufali
Kráva
Sedím na konári a je mi dobře
Černá punčocha
Dotěrný chlap
Kdo přichází před půlnocí
Po stopách krve
Vím, že jsi vrah
Don Camilo
Fantomas
Fantomas kontra Scotland Yard
Fantomas se zlobí
Návrat velkého blondýna
Nevím nic, ale řeknu všechno
Rána deštníkem
Smolař
Velký blondýn s černou botou
Bezva finta
Lovec hlav
Profesionálové
Tělo mého nepřítele
Bláznivá dovolená (USA)
Kam se poděla sedmá rota
Návrat sedmé roty
Sedmá rota za úplňku
Svatý rok
Bílá spona
Bláhový sen
Duhová kulička
Ročník 21
U nás v Kocourkově
Brewsterovi milióny
Čtyři roční období
Dary moře
Němý film
Prachy v prachu
Billy Kid
Sirény
Spravedlnost psanců
Tulák z širých plání
Vůně cibule
Král Králů
Okénko
Samotář v Seatlu
Vzali nohy na ramena
Dva machři mezi nebem a peklem
Jdi na to
Podivné dědictví
Velký šéf
Blázni ze stadiónu
Bláznivý bažanti
Četník v New Yorku
Četník ze Saint-Tropez
Policajt nebo rošťák
Děvče z předměstí
Josefina
Ošklivá slečna
Poloviční šance
Strach nad městem
Pupendo
Rok ďábla
Román pro ženy
S tebou mě baví svět
Vesničko má středisková
Báječná léta pod psa
Cesta do hlubin študákovi duše
Dědečkem proti své vůli
Kam slunce nechodí
Škola, základ života
Inkarnace
Nedělejte nic pokud pro to nemáte vážný důvod
Rozmarný duch
Skřítek
Záletník
Hodíme se k sobě, miláčku?
Hotel Modrá hvězda
Kasaři
Láska z pasáže
První políbení
Neviditelný na útěku
Nový list
Romance pro křídlovku
Tenkrát na západě
Armádní dvojčata
Děvče za výkladem
Holka nebo kluk
Irčin románek
Jarka a Věra
Housle a sen
Kariéra Pavla Čamrdy
Načeradec, král kibiců
Rózina sebranec
Ulička v ráji
Mstitel Trinity
Pošetilost mocných
Velký flám
Všichni dobří rodáci
Cesta byla suchá místy mokrá
Postřižiny
Studujeme za školou
Za ranních červánků
Zlatý člověk
Eliška má ráda divočinu
Kolja
Pozor vizita
Souhvězdí panny
Vzhůru nohama
Bůh odpouští... Já ne!
Pražská pětka (poslední díl)
Stará Kalifornie
Texas, adios
Vládce severní dráhy
13. revír
Alibi na vodě
Krok do tmy
Manželství na úvěr
Naděje
Balada pro banditu
Dnes naposled
Dokud máš maminku
Kdybych byl tátou
Kouzelný dům
Forrest Gump
Ho!
Šťastný Luke (Terenc Hill)
Zítra vstanu a opařím se čajem
Klícka
Pán na roztrhání
Rukavička
To jsem z toho jelen
Kladivo na čarodějnice
Páter Vojtěch
Stříbrná oblaka
Tetička za všechny peníze
Vdavky Nanynky Kulichovy
Akce Bororo
Dceruška k pohledání
Miliónová bankovka
Mořská panna
Páté kolo u vozu
Butch Cassidy A Sundance Kid
Do nebíčka
Nikola Šuhaj (1947)
Společnice
Vůz plný zlata
Jediná na světě
Méďa Béďa
Na svatém kopečku
Rumpl cimpr campr
Tři vejce do skla
Artur a Leontýna
Bylo nás deset
Drahý zesnulý
Druhá směna
Gabriela
Kočár nejsvětější svátosti
Hrdinný kapitán Korkorán
Každá koruna dobrá
Kočky neberem
Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Fouska
Lelíček ve službách Sherlocka Holmesa
Křtiny
Lucerna
Návrat pana Beana
Neboť nevědí, co činí
Salón Cimrman aneb Cimrman v Novém světě
Salón Cimrman aneb Cimršantán
Vzpomínám, vzpomínáš, vzpomínáme
Záskok aneb Cimrman v ND
Cesta do pravěku
Méďa Béďa (večerníčky)
Tom a Jerry (večerníčky)
Veselá bída
Cesta z města
Co chytneš v žitě
Co se šeptá
Červená karta
Dým bramborové natě
Javorový guláš
Kosmas a paní Božetěcha
Měsíc nad řekou
Muž z neznáma
Nezbedný bakalář
Nikdo nic neví
Buldoci a třešně
Čas pracuje pro vraha
Kdo přichází před půlnocí
Noc klavíristy
Prodloužený čas
Dokud bijí hodiny
Farářův konec
Hledá se táta
Každý mladý muž
Konto separanto
Dveře
Ivanhoe
Jan Hus
Jan Roháč z Dubé
Jan Žižka
Ene bene
Kam, pánové, kam jdete
Limonádový Joe aneb Koňská opera
Smrt v sedle
Tři chlapi na cestách
Návrat pana Ryšánka
On a jeho sestra
Ostře sledované vlaky
Otec Kondelík a ženich Vejvara
Pytlákova schovanka
Pirát sedmi moří
Smůla
Tom a Jerry (film)
Tři oříšky pro Popelku
Zálesák
Kouzelná země skřítků 1 a 2
Rio Lobo
Slaměný klobouk
Smrt talentovaného ševce
Pátek není svátek
Slávko nedej se
Svatby pana Voka
V podstatě jsme normální
Výchova dívek v Čechách
MASH (film)
Pánská jízda
Tanec na vlnách
Trumfové eso
Apači
Interceptor
Počestné paní pardubické
Příběh dušičkový
Smrtelný omyl
Bezdětná
Lidé pod horami
Pokušení paní Antonie
Stříbrný vítr
Tajemství zlatého Buddhy
Gunbus
Mrtvej brouk
Pět mužů a jedno srdce
Prohnilí
Řetěz
Anton Špelec, ostrostřelec
Pantáta Bezoušek
Revizor
Tulák Macoun
Zlaté dno
Bídníci (Belmondo-dva díly)
Eso es
Slunce rošťáků
Tetovaný
Asterix a Obelisk
Největší pecivál na světě
Pomsta Černého korzára
Šmankote, babičko, čaruj
Z pekla štěstí
100 000 dolarů na slunci
In Viva Django
Tajemství Ocelového města
Vandiny Trampoty
Vídeňská špička
Dva muži hlásí příchod
Polská krev
Smůla
Stříbrný blesk
Za řádovými dveřmi
Kantor ideál
Lucerna aneb Boj o lípu
To nejsem já, to je on
V zámku a podzámčí
Vyloženě rodinná historie
Kamenný most
Mezi nebem a zemí
Procesí k panence
Sympatický dareba
Utrpení mladého Boháčka
Duše jako kaviár
Milenci a vrazi
Příběhy obyčejného šílenství 1.část
Příběhy obyčejného šílenství 2.část
Samotáři 1.část
Samotáři 2.část
Bojiště II. Bitva o Atlantik 1. a 2.
Člověk pod vodou
Extrémní stroje - letedlové lodě
Letadla
Ponorka
Ponorky (1. a 3.)
Populární mechanika pro děti - letadlové lodě
Úchvatné stroje 3 (vzduch)
16 růží pro Gotta
Bílá Lucie
Buty
Cats
Daniel Landa - Vltava tour 2003
Dracula
Lucie v opeře
20 000 mil pod mořem
Díky za všechno
Dotěrný chlap
Drahé tety a já
Dům na předměstí
Austrálie - bohatství v moři - severovýchod
Austrálie - jihovýchod
Ďáblova cesta
Irsko
Kovbojové silnic
Lesy Gondwanny
Miami
Montmartr
Oheň a led - Island
Ostrov zapomenutý časem
Advokátka Věra
Blázni, vodníci a podvodníci
Haškovy povídky ze starého mocnářství
Hordubalové
Hra o jablko
Cestování vesmírem
Dieselův motor
Dvoudobý motor
Motor V8
Nejrychlejší vlaky světa
Parní stroje
Planeta záhad - zapomenuté vynálezy
Po stopách železnice
Populární mechanika pro děti - obří tahače
Proudový motor
Přeplňovaný motor
Tvář země - železniční
Úchvatné stroje 1 (země)
Výroba automobilu
Výroba mince
Výroba parní lokomotivy
Výroba psacího stroje
Výroba rozhlasového přijímače
Výroba tužky
Výroba z lufy
Železniční trati na Slovensku
Afrika - Prérie, lodě a vlaky
Amerika
Amerika po železnici
Antarktida
Austrálie
Australská hlubina
Fenomény přírody
Hory z moře - Markézské ostrovy
Mauritius - perla Indického oceánu
Velká americká divočina
České švýcarsko (Náš venkov)
Hledání ztraceného času - Praha
Hrady lucemburské doby
Hrady obývané a dobývané II
Květen 1945
Mollové tóny Karla Kryla
Mravenci
O slimácích, hlemýždích a slizských tvorech
Paříž
Pernštejn
Pražská údržba
Pražské maléry
Rozhledny - Praha a okolí
Svatba PetroRomíkova
Údržba lesa
USA kresleně
Velká čínská zeď
Zátoka hřmícího ledu
Zvíkov
Aneta pro Světlušku
David Coperfield
David Coperfield 2
Nepřítel pod hladinou
Pretty Woman
Zmije
Zmije - seriál 1
Zmije - seriál 2
Železný kříž
Bitva v Ardenách
Tajemná záře nad Pacifikem
Titfieldská raketa
Válečný vůz
Nevíte o bytě?
Sousto
Svět patří nám
Světáci
Stěstí pro dva
Život je krásný
Hamouni
Indiánské léto
Jak se krade milión
Krb bez ohně
Muži nestárnou
Dva z onoho světa
Hvězdná brána
Nezlobte dědečka
Skřítek
Na dvojce je Pavaroti
Na kolejích čeká vrah
Na kometě
Naše bláznivá rodina
Noční motýl
Pára nad hrncem
Lucky Luke - Balada bratří Daltonů
Ohnivá sedla
Peníze nebo život
Poslední Mohykán (Marvan)
Rozhněvaný muž
Sicilský klan
Spiklenci
Velká žranice
Warlock
Burma Jones a hosté v divadle v Celetné
Buty v divadle v Celetné
Dobeš Pavel
Fleetwood Mac - The Dance
Gilbert Bécaud
Jethroo Tull (Bago)
Maryah Carey - Without You
Milan Hlavsa na Chmelnici
OPSO (Blues v srdci mém)
Peter, Paul a Mary
Phil Collins Paris Live
Anton Špelec ostrostřelec
Až přijde kocour
Bláznova kronika
Dobrý voják Švejk
Poslušně hlásím
Černá sobota
Důvod k rozvodu
Když Burian prášil
Přednosta stanice
U pokladny stál
Kouzlo světla
Návštěvníci 1
Návštěvníci 2
Návštěvníci 3
Návštěvníci 4
Dařbuján a Pandrhola
Hračka
Jsem nesmělý ale léčím se
Roztržitý
Uprchlíci
Útěk
Arabela 1
Arabela 2
Arabela 3
Blbec k večeři
Arabela se vrací 1
Arabela se vrací 2
Arabela se vrací 3
Arabela se vrací 4
Arabela se vrací 5
Arabela se vrací 6
Katapult
Podvraťáci
Arthur
Arthur v nesnázích
Balada z hadrů
Velká válka
Cech panen kutnohorských
Ďáblova past
Děvčátko, neříkej ne!
Kvočna
Matka Kráčmerka
Jiný vzduch
Když Burian prášil
Kruté moře
Mlhy na blatech
Práče
Lovec hlav
Na stromě
Psí kus
Skřivánci na niti
Srdce v celofánu
Švanda dudák
To neznáte Hadimršku
Umlčené rty
Vandiny trampoty
Žíznivé mládí
Pod jezevčí skálou
Velký Jake
Vrchní prchni
Vyšší princip
Za trnkovým keřem
Chalupáři 1. - 11.
Srdce inkognito
Svědek umírajícího času
Tetička
Zlatá Kateřina
Ženy v ofsajdu
Dva misionáři
Dvojníci
Pojďte pane budeme si hrát 1
potkali se u Kolína
jak jeli k vodě
k princeznám se nečuchá
jak jedli vtipnou kaši
držte si klobouk
jak šli spát
Šimon a Matouš
Šimon a Matouš jedou na Riviéru
Co je doma, to se počítá, pánové...
Příště budeme chytřejší, staroušku...
Srdečný pozdrav ze zeměkoule
Štěňata
Zítra to roztočíme, drahoušku...
Ece homo Homolka
Hogo fogo Homolka
Homolka a Tobolka
Nám se to stát nemůže
Šťastná rodina
Ten svetr si nesvlíkej
Kranked 1 - 5
Fat Tire Fury
Freewheel Burning
Mountain Bike
North Shore Extreme
Ride The Lightning
Torque
Partie krásného dragouna
Pěnička a Paraplíčko
Smrt černého krále
Vražda v hotelu Excelsior
Vynález zkázy
Farma zvířat
Šťastnou cestu
Věci se mění
Vrátný od Maxima
Záměna
Byl jednou jeden král
Honza málem králem
Princezna se zlatou hvězdou na čele
Pyšná princezna
Šíleně smutná princezna
Co je vám, doktore?
Jako jed
Kalamita
Něžný barbar
Sněženky a machři
Král Ubu
Mrazík
Nebojsa
S čerty nejsou žerty
Šašek a královna
Fešák Hubert
Případy detektivní kanceláře Ostrozrak 1 - 6
Babí léto
Cerenoniář
Einstein kontra Babinský
Já už budu hodný, dědečku!
Kulový blesk
Na samotě u lesa
Rozvod paní Evy
Vážení přátelé, ano!
Faunovo velmi pozdní odpoledne
Pohádka svatojánské noci
Příběh dušičkový
S vyloučením veřejnosti
Studentská máma
Akt
Cimrman sobě
Dlouhý, Široký a Krátkozraký
Jára Cimrman ležící spící
Nejistá sezóna
Arabesky
Druhé mládí
Lízino štěstí
Povídky malostranské
Discopříběh 1 - 2
Ostrov hrdlořezů
Princezna husopaska
Situace je vážná nikoli však zoufalá
Pobočník jeho výsosti
Pod jednou střechou
Přítelkyně pana ministra
Ryba na suchu
Spadla s měsíce
Až se vrátíš...
Dnes neordinuji
Paklíč
Řeka čaruje
Vím, že jsi vrah
Ohnivé léto
Půl domu bez ženicha
Stříbrná vůně mrazu
Turbina
Ukradli torzo Jupitera
Babička
Jan Cimbura
Kde alibi nestačí
Modrý závoj
Psohlavci
Florián
Jedna z milionu
Lotrando a Zubejda
Nesmrtelná teta
O statečném kováři
Vzpomínka na Karla Kryla
Jedna kočka za druhou
Ranč U zelené sedmi 1 - 6
Divocí tuláci
Kočka
Nesmiřitelní
Pověste ho vejš
El Condor
Hombre
Muž z Acapulca
Pan Billion
Vlak do Texasu
Bílá paní
Cesta na jihozápad
Kopretiny pro zámeckou paní
Milenec Lady Chatterleyové
Sedm hladových
Nejlepší člověk
Směry života
Synové hor
Uličnice
Zlatovláska
Charleston
Kdo najde přítele najde poklad
Kozoroh jedna (ukázka)
Modrý hrom
Stepující stonožka
Děti na zakázku
Dívka v modrém
Divoké pivo
Jsem děvče s čertem v těle
Katakomby
Mravnost nade vše
Bažanti - Ať žije svoboda
Hostinec U kamenného stolu
Hrátky s čertem
Já to tedy beru, šéfe...!
Řeknem si to příští léto
Boží mlýny
Čtrnáctý u stolu
Madla z cihelny
Setkání v červenci
Zelená vlna
Což takhle dát si špenát
Dobří holubi se vracejí
Fandy ó Fandy
Nejlepší ženská mého života
Smrt krásných srnců
Bitva u La Plata
Dokonalý gentleman
Griffin a Phoenixová
Hořčice mi stoupá do nosu
Salón Fešáků 1995
Americký ocásek
Mikoláš Aleš
Nevinná
Rover Dangerfield (Dobrák Rover)
Ukradená bitva
Air Amerika
Dívčí válka
Sněženky a machři
Velká vlaková loupež
Zapadlí vlastenci
Balada o Cable Hogueovi
Florenc 13:30
Jako kníže Rohan
Křidýlko nebo stehýnko?
Ženy u benzinu
Broučci
Čas sluhů
Ferda
Rozpuštěný a vypuštěný
Sexmise
Jak básníci přicházejí o iluze
Jak básníkům chutná život
Jak napálit advokáta
Jak svět přichází o básníky
Konec básníků v Čechách
Bouřlivé víno
Jedenácté přikázání
Mladé víno
Preludium
Všichni musí být v pyžamu
Biásek
Náhradník
Policajt v Beverly Hills
Přátelé kopretiny
Rock okolo hodin - Ivo Pešák
Aféry mé ženy
Bílá vrána
Pudr a benzin
Těžká Barbora
Černí baroni
Dva týdny štěstí
Jáchyme, hoď ho do stroje!
Kdo hledá zlaté dno
Nechte to na mně
Adam Šangala
Neviděli jste Bobíka?
Rozmarné léto
Žena pod křížem
Eva tropí hlouposti
Mezi námi zloději
Přijdu hned
Psí dostihy
Tři muži ve sněhu
Dobrodruh
Hroši v Africe
Nenapravitelný
Snílkové
Tři uprchlíci
Cesta do Ameriky
Flirt se slečnou Stříbrnou
Motiv pro vraždu
Početí mého mladšího bratra
Sbohem příteli
Kamenný řád 1 - 6
Hon na kočku
Karlínská balada
Matěji, proč tě holky nechtějí?
Slečna matinka
Zloděj z Paříže (simultální překlad)
Jak se budí princezny
Kouzelný Kristián
Kouzelný měšec
O zatoulané princezně
S čerty nejsou žerty
Jak rodí chlap
Každý den odvahu
Komedient
Lavina
Nesprávné kalhoty
Pro dámu na balkóně
Bažanti jdou do boje
Bojovník
Bravados
Jak byl dobit divoký západ
Chaplin se vrací z flámu
Muž se železnou maskou
Pasti pasti pastičky
Posel úsvitu
Předtucha
Návrat bažantů
Rozkošný příběh
To byla svatba strýčku
Úraz
Velký bazar
Zimní víla
Rakev ve snu viděti
Slivestr 2005 NOVA
Císař a Tambor
Dalskabáty hříšná ves aneb zapomenutý čert
Dívka ze západu
Fanfán Tulipán
Karel a já
Křeček v noční košili 1. - 6.
Tajemství hradu v Karpatech
Žáku Kašíku, nežeň se!
Cesta na měsíc
Krakonoš a lyžníci
Křesadlo
Miliónový brouk
Muž v povětří
Nejsem svůj pes
Dva muži ve městě
Kapitán
Microcosmos
Zlaté parohy
Zpívání v dešti
Angelika a král
Angelika a sultán
Pelikán má alibi
Prázdniny pro psa
Svatební cesta do Jiljí
Děkuju pane profesore
Deník šílené manželky
Divá Bára
Gentlemani
Já truchlivý bůh
Fany
Marečku, podejte mi pero!
Příběh policejního rady
Želary
1941
Gobseck
Pozdní láska
Sestřičky
Slečna matinka
Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy 1. - 13.
A je to! - Pat a Mat (z večerníčku)
Potkali se u Kolína - Medvědi
Voják v dešti
Dobrodružství rodiny Smolíkovy 1. - 21.
Dobrodružství rodiny Smolíkovy 22. - 26.
ABBA
Asonance
Fiction Na chmelnici
Folk Team
Korn Jiří
Madona - Beautiful Stranger
Mňága a Žďorp
Písně ze staré Prahy
Plavci 1977
Richard Müller
Rod Stewart unplugged
Sváťa Karásek a Oboroh Na chmelnici
Tichá dohoda
Úplně jiná Lucie Bílá
No Doubt
Co v silvestru 1999 nebylo
Dario G - Sunchymo
Dobroty Petra Novotného
Felix Holzmann - Včera dnes a zítra
Fleet Wood Mac
Kabát - Colorádo
S politiky netančím (sestřih)
Vltava - Básník les
Chalupáři 1. - 10.
Laura a její tygři Na chmelnici
Chalupáři 11.
30 případů majora Zemana 1. - 7.
10 000 maniacs unplugged
Landa Daniel (nehudební portrét)
Lauper Cyndi
Marley Bob - Sunsplash Regae
MTB - Litoměřice 2002
MTB - Sudety 2001
O malém světě
Poslední karavana
Rea Chris
Rio
Soul Asylum unplugged
Springsteen Bruce
Tokio
Zuby nehty
Django znovu útočí
Eurythmics
Lesy Šumavy
Manželé z roku dva
Selský barok jižních čech
Sluníčko na Chmelnici
To nejlepší z Benny Hilla
Variace na téma Jakuba Schikanedera
Bylo nás pět 1. - 4. a 6.
Jak na to
Náš venkov - Návraty
Oko do mysli
Ta naše povaha česká -Workholik
V horách duní
Vila Tugendhat
V horách duní
Velké sedlo 1. - 9.
Táta na plný úvazek
Kameňák
Slunce seno jahody
Tankový prapor
Z města cesta
Atlantský val
Jak jsem vyhrál válku
Miláček
Pozor straší
Uspořená libra
Barvy války 1. - 5.
Pere Ubu
Ponorka
Říše ruského medvěda - Nebeské hory
Říše ruského medvěda - Rudé pouště
Válka ve Vietnamu
Cesta do Ameriky
Ned Kelly
FimFárum Jana Wericha
Jak utopit doktora Mráčka
Policajt drábem
Německé národní parky - Berchtesgaden
Německé národní parky - Dolní Poodří
Německé národní parky - Jasmund
Německé národní parky - Müritz
Německé národní parky - Přední Pomořany
Německé národní parky - Saské Švýcarsko
Čech II
Holašovice
Mrakodrapy
Podmořská divočina - Kouzelný prales
Podmořská divočina - Tajemná zákoutí Karibiku
Společná rodina - Maskování tropického hmyzu
Společná rodina - Rozmnožování korálů
Pán prstenů - Dvě věže
Piráti z Karibiku
Expedice Jižní pól
Lesy pro třetí tisíciletí - ČR
Společná rodina - Rostliny a jejich hmyz
Válka v barvě - Nový světový řád
Völklingen
Francie - Ardeche
Francie - Azurové pobřeží
Francie - Bretaň
Francie - Burgundsko
Historické milníky 1. - 4.
Toulky Jižní Afrikou
Velké zaoceánské parníky - Soumrak jejich éry
Zázračná planeta - Doba ledová
Zázračná planeta - Hory a doly
Zázračná planeta - Křehká země
Zázračná planeta - Na samém počátku
Zázračná planeta - Ochranný obal země
Zázračná planeta - Tajemství bílého kamene
Zázračná planeta - Tajemství kyslíku
Zázračná planeta - Údolí dinosaurů
Zázračná planeta - Velký les
Zázračná planeta - Velký rift
Aljaška
Národní park Banff - Kanada
Národní park Skalistých hor - Střecha světa
Národní park Yoho - Kanada
USA - Pouštní park Saguaro
USA - Sopky
USA - Země obrů
Zázračná planeta - Vítr vane pouští
Zázračná planeta - Zrození hor
B17 Flying Fortress
Douglas C47 Dakota
Letadlové lodě 13
Letecký den v HK 1999
Lidé a křídla
Námořní letadla
Ostrovy v Pacifiku
Tichá smrt korálů
Americký národní park - Velký kaňon
Yellowstone
Živá planeta 1 - Zrození země
Živá planeta 2 - Zmrzlý svět
Živá planeta 3 - Lesy severu
Živá planeta 4 - Džungle
Živá planeta 5 - Moře trávy
Živá planeta 6 - Vyprahlé pouště
Wallace And Gromit - A Close Shave
Wallace And Gromit - A Grand Day Out
Wallace And Gromit - Soccamatic
Wallace And Gromit - The Wrong Trousers
Grand Canyon
Starožitníkův krám 1. a 2.
Tři kroky od těla
U pěti veverek
Děda se dal na odboj
Kudy kam
Pelíšky
Tichý muž
Manéž Bolka Polívky 1. - 5.
A6-Intruder
A7-Corsair II
A10-Thunderbolt II
Aerospatiale SUPER PUMA
Agusta A129 Mangusta
B 36 Peacemaker
Bell AH1 Cobra
Bell UH1 a Sikorski UH60 Black Hawk
Boeing Sikorski CH47 CHINOOK
Denel Atlas Aviation CSH2 ROOIVALK
Denel Atlas Aviation ORYX
EAP
EFA
Eurocopter TIGER GERFAUT
Extrémní stroje - vrtulníky
F4-Phantom II
F14-Tomcat
F15 Eagle
F16
F16-18
F18 Hornet
F22-23
F117
Harrier
Intruder
Jaguar
Jakovlev JAK
Jas Gripen
Kamov Ka50 - Ka25 - Ka27
LAVI
Letouny 21 století
MD 500 Defender
MDD AH64 Apache
Mig 29
Mig 31
Mikojan a Gurevič MIG
Mil Mi6 a Mi26
Mil Mi8 a Mi17
Mil Mi10
Mil Mi24 D a V
Mil Mi28
Mirage
Náklaďáky ve vzduchu 3 (zkr)
PZL Swidnik PZL-SOKOL W-3A ANAKONDA
Rafale
Raketoplány
SU 27
Suchoj SU
Tornádo
Vojenské letouny bývalého SSSR
Vrtulníky EUROCOPTER
Vrtulníky Kamov a Mil - KA MI
Westland LYNX
Krokodýli
Poslední ráj - Tahiti a jeho ostrovy
Poslední ráj - Bora Bora
Poslední ráj - Divoké Markézy
Poslední ráj - Hledání černé perly
Poslední ráj - Moorea
Poslední ráj - Mururoa
Poslední ráj - Papeete
Poslední ráj - Raiatea
Poslední ráj - Rangiora
Poslední ráj - Tahaa
Poslední ráj - Tetiatora
Poslední ráj - 30 minutová cesta kolem Tahiti
Poslední ráj - Život veřejný a soukromý
Svět moří - Kolumbovo moře
Svět moří - Madagaskar (necelé)
Automobil - láska století
Kouzlo květin
Mravenčí armáda
Nic víc než Praha - cesta druhá
Ostrovy medvědů
Pavouci
Svět hmyzu 1. - 3.
Včely
Vlak do Hongkongu
30 případů majora Zemana 8 - Strach
30 případů majora Zemana 9 - Loď do Hamburku
30 případů majora Zem 10 - Vrah se skrývá v poli
30 případů majora Zemana 11 - Křížová cesta
30 případů majora Zemana 12 - Kleště
30 případů majora Ze 13 - Romance o nenápadné paní
30 případů majora Zemana 14 - Konec velké šance
30 případů majora Zemana 15 - Kvadratura ženy
30 případů majora Zemana 16 - Dáma s erbem
30 případů majora Zemana 17 - Prokleté dědictví
30 případů majora Zemana 18 - Bílé linky
Večer na počest Jaroslava Foglara
Babe galantní prasátko
Cesta kolem mé hlavy
Cesta na Borneo
Ďáblova krása
Dámský gambit
Drsný chlapík
Děla z Navarone
Lízin let do nebe
Minulost Jany Kosinové
Náš dědek Josef
Adam a Eva
Barbora řádí
Domácí víno
Farma zvířat
Hop - a je tu lidoop
Host do domu
Hřích mládí
Komedie s klikou
Krajina s nábytkem
Lásky jedné plavovlásky
Děvčátko z venkova
Kouř
Malý lord Fauntleroy
Něžné kuře
Portáši
Pra pra pra 1. - 13.
Muzikant
Obecná škola
Okouzlená
Pohádka máje
Sázka na třináctku
105% alibi
Bláhové děvče
Nezkrotná Angelika
Senzační prázdniny
Tři chlapi v chalupě
Mladá léta
O věcech nadpřirozených
Sedmero krkavců
Sextánka
Smradi
BB King
Kelly Family
Sto zvířat na Chmelnici
Vesmír 1 - Velký třesk
Vesmír 2
Vesmír 3 - Planety
Vesmír 4 - Vesmírný život
Vlaky mezi nebem a zemí - Švýcarsko
Vlaky mezi nebem a zemí - Bolívie
Vlaky mezi nebem a zemí - Korsika
Vlaky mezi nebem a zemí - Peru
Tři muži se žralokem
Týden v tichém domě
V pokušení
Výhra admirála Kotrby
Zlatá svatba
Zločin v šantánu
Muž z Ria
Sudá a lichá
Tmavomodrý svět
Tootsie
OPSO
Pan Hamilkar
Sedmého dne večer
Tři mušketýři
30 případů majora Zemana 19 - Třetí housle
30 případů majora Zemana 20 - Modrá světla
30 případů majora Zemana 21 - Pán ze Salcburku
30 případů majora Zemana 22 - Tatranské pastorále
30 případů majora Zemana 23 - Šťastný a veselý
Česká soda 001 - 004
Česká soda - Giganti
Česká soda Čtvrtníček a spol na hrad
Česká soda Čtvrtníček a spol podvádějí
Česká soda Čtvrtníček Šteindler a Vávra heute
Česká soda Č, Š a V uvádějí svůj nekřesť. Magazín
Česká soda Čtvrtníček, Šteindler, Vávra 9-12-1999)
Česká soda Č, Š, V (Silvestr 1998)
Česká soda Kudláček, Spielberk a Jan Vávra uvádějí
Česká soda Zwei kessel buntes (sestřih)
Česká sodaČtvrtníček a spol 17-03-2000
Novoty 001 - 004
Ruská ruleta (divadlo Ypsilon)
Besídka divadla sklep
Laurel a Hardy
Mlýny (divadlo Sklep)
Pánský večírek (Šimek-Grosman)
Svět kde se žebrá
Tenkrát na západě 1. - 2.
Artuš, Merlin a prchlíci
Cesta k bankrotu
Hlava medúzy - studio Ypsilon
Šest medvědů s Cibulkou
Třetí princ
Američan v Paříži
Bídníci 1. a 2. (Gaben)
Gang
Jen ho nechte ať se bojí (ukázky)
Námluvy
Americkou přírodou - Duch amerického západu
Americkou přírodou - Duch jezera
Americkou přírodou - Duch nebes
Americkou přírodou - Duch západních břehů
Americkou přírodou - Duchové hor
Války v míru 1 - Speciální jednotky
Války v míru 2 - Izrael a Libanon
Války v míru 3 - Korea
Války v míru 4 - Irán a Irák
Války v míru 5 - Terorismus
Války v míru 6 - Afghanistan
Války v míru 7 - Yom Kippur
Války v míru 8 - Jižní atlantik
Války v míru 9
Války v míru 10 - Válka v zálivu 1
Války v míru 11 - Válka v zálivu 2
Excalibur
Jezerní královna
Měsíc u jezera
Poslední propadne peklu
Vítr v kapse
Hodina pravdy
Jesse James
Muži v offsidu
Někdo schází u stolu
Past na kachnu
Aljaska
Četník a četnice
Měkýši
Na plovárně - Jaromír Nohavica
Pějme píseň do kola
Samotář
Samson a jeho parta
Smashing Pumpkins
V takový krásný společnosti - Miroslav Horníček
Deep Forest - Sweet Lullaby - Savanna
Eliška a její rod 1 - Dcera
Eliška a její rod 2 - Podnájemník
Eliška a její rod 3 - Syn
Eliška a její rod 4 - Hostinský
Eliška a její rod 5 - Monika
Eliška a její rod 6 - Benjamínek
Eliška a její rod 7 - Utopenec
Francie - Val De Loire
Havana - staré město - Kuba
Hlava a pata Prahy
Motýli
Ngorongoro
Ostrovy Korálového moře
Přírodní skvosty Evropy
Putování za rozbřeskem
Sezóny moře
Ztracená jezera v Pacifiku
ABBA - Zlatá léta
Happy End (Mňága a Žďorp)
Karel Gott a Lucie Bílá
Koncert kytarových hvězd
Marley Bob
Michal Tučný po 25 letech
Mňága a Žďorp live
Tichá dohoda live
Tichá dohoda Na chmelnici
Towa Tei (Technova) a Natalie Imbruglia (Torn)
Turner Tina live
Čundrcountryshow Ivana Mládka 1
Čundrcountryshow Ivana Mládka 2
Čundrcountryshow Ivana Mládka 3
Čundrcountryshow Ivana Mládka 4
Čundrcountryshow Ivana Mládka 5
Čundrcountryshow Ivana Mládka 6
Petra Janů zpívá melodie George Gershwina
Gladiátor
Hry lásky
Mladý muž a bílá velryba
Nesahejte na prachy
Prstýnek
Skalní plemeno
Smích se lepí na paty
Tři přání
Utopím si ho sám
Dobrá zpráva
Dobrodružství kriminalistiky - Bertillonáž
Dobrodružství kriminalistiky - Jed
Dobrodružství kriminalistiky - Krev
Dobrodružství kriminalistiky - Otisk
Dobrodružství kriminalistiky - Rekonstrukce
Dobrodružství kriminalistiky - Stopa
Dobrodružství kriminalistiky - Střela
Dobrodružství kriminalistiky - Tým
Indiskrétní příběh
Mante Walsh
Návštěvní hodiny
Nové ruce ďábla
Oheň, voda a lstivé úskoky
Perličky na dně
Počkej až zhasnu
Pouto nejsilnější
Pražský flamendr
Pumpaři od Zlaté podkovy
Široká cesta spravedlnosti
Také andělé jedí fazole
Tarzanova smrt
Vražedné pochybnosti
Zločin v dívčí škole
Kavárna u Uršuly (kousek)
Scénka (Trávníček-Boušková)
Semafor a spol
Slilvestr 2001
Wimmer v sešlosti
Andula vyhrála
Čapkovy povídky
Dvě z policejní brašny
Extrémní lyžování
Vánice
Záhrada
Dýmka
Hotýlek v srdci Evropy
Muka obraznosti
Poznej svého muže
Vražda ing. Čerta
Albatrosové z ostrova Midway
Americký severozápad
Bandiagara - Mali
Hotel Atrium
Karlštejn
Létající záhady tropického deštního pralesa
New York 1. - 4.
Nové město pražské
Perly horní Vltavy
Zimbabwe
Cherokee Kid
Jakeovy ženy
Neznámý v domě
Sedm statečných (zkr)
Vnitřní vesmír
Četník se žení
GEN - Petr Hapka
Jak se budí princezny
New York 11. září 2004
Řemesla - Jistá obživa
Šakalí léta
Usmívej se lásko má
Zlatá reneta
Lili
Manéž Bolka Polívky 6. - 8.
Manéž Bolka Polívky 13. a 14.
Obrazová fantazie - Antarktida
Haiti - Vody smutku
Manéž Bolka Polívky 13. - 17.
Mont Saint-Michel
Chambord - Vzdušný zámek ve Francii
Manéž Bolka Polívky 9. - 12.
Manéž Bolka Polívky 18. a 19.
Počasíčko - Nika
reklama - Claudia Shiffer
Bylo to v máji
Muzikantská liduška
Osmnáctiletá
Píseň lásky
Právo na hřích
Sto zvířat v Music baru
Vesničko má středisková
Slunce seno jahody
Slunce seno a pár facek
Slunce seno erotika
Český robinson 1. - 3.
Manželé a manželky
Srpnová neděle
Taková normální rodinka 1
Taková normální rodinka 2 - Před svatbou
Grand restaurant pana Septima
Hibernatus
Jestli se rozlobíme, budeme zlí
Lakomec
O medvědu Ondřejovi
Barbora Hlavsová
Breakheartský průsmyk
Cesta zhýčkaného dítěte
Filosovská historie
Racek má zpoždění
Ivan a Marja
Její pastorkyně
Jindra, hraběnka Ostrovínová
Legenda o lásce
Operace Banzai
Pozemské ráje 1 - Denali
Pozemské ráje 2 - Manu
Pozemské ráje 3 - Patagonie
Pozemské ráje 4 - Namib
Pozemské ráje 5 - Etosha
Pozemské ráje 6 - Bhutan
Pozemské ráje 7 - Palau
Příběhy z Tajgy 1. a 2.
Boj o vodu 1. - 5.
Bydlení včera a dnes - Art decor a moderna
Bydlení včera a dnes - Francouzský koloniální sloh
Bydlení včera a dnes - Funkcionalismus
Bydlení včera a dnes - Modernismus
Bydlení včera a dnes - Sruby
Bydlení včera a dnes - Umělecko-průmyslový směr
Bydlení včera a dnes - Viktoriánská éra
Bydlení včera a dnes - Viktoriánská sídla
Cuzzo
Giro di vita
Jak básníci neztrácejí naději
Manželé a maželky
Shane
Velký případ
Benefice Karla Černocha
Slečna od vody
To jsem z toho jelen 1. - 5.
Tvrdý chleba
Vrah skrývá tvář
Železný dědek
Souboje v oblacích 1. - 6.a
Století létání - Křídla nad pevninou 1914-1918
Století létání - námořní letectvo 1914-1918
Století létání - Stín bombardéru 1919-1939
Století létání - Strategické bombardování 1939-45
Století létání - 1900-1903
Století létání - Bodoucnost létání
Století létání - Boj o nadvládu ve vzduchu 1939-45
Století létání - Civilní letectví 1918-1939
Století létání - Letadla a výzkumné cesty
Století létání - Letectvo a námořní síly 1939-1945
Století létání - Letectvo a pozemní armády 1939-45
Století létání - Obloha v době stud. války 1945-89
Století létání - Příchod proud. letadel 1939-50
Breakheartský průsmyk
Dobývání oblaků - vítězství nad mořem
Hindenburg
Letadla budoucnosti 1
Letecký den Praha - Ruzyně
Letecký den v HK
Století létání - Historie parašutismu
Století létání - Historie vrtulníku
Tom a Jerry
Atomová ponorka Pittsburgh
Colorado
Historie bitevních lodí 1. a 2.
Kanada
Panamský průplav
Sex na korálovém útesu
Supervlaky
Švýcarsko pohledem z vlaku
Vodopády Iguacu - Brazílie, Argentina
B24 liberator
B25 mitchel
B52
F104
Harrier
Mirage 2000
Tornádo
Victor
Sešlost Luďka Nekudy
Táta kolonády (střihový pořad ze sešlostí)
Naši furianti
Ohňostroj v Aspern
Rózina sebranec
Včera neděle byla
Zlaté rybky
Dáma na kolejích
Ducháček to zařídí
Komediantská princezna
Panenství
Tajemství mrtvých spolužáků
Anglický biftek s českou oblohou
Blaník
Dobrodružství kriminalistiky - Tým
Kašpárek
Špinaví, prohnilí lumpové
Šťastné a veselé Cimrmánoce
Autobusy a trolejbusy
Björk unplugged
Embrace - Come Back To What You Know
Karel Kryl - Koncert pro všechny slušný lidi
Motokaramboly
Nákladní auta
Nákladní auta - Monstra
Pixies živě z Belfottu 2004
Taková Amerika
Tony Ducháček Na kloboučku
Traband
Trucktrial a traktory
Tvář země - Mostů
Žebrák, Točník, Krakovec
Americké národní parky
Letecký den v Roudnici nad Labem
Poklady světa - Viktoriiny vodopády
Síly přírody 1
Trilogie III
Ushuaia Nature - paměť země 1
Ushuaia Nature - Co vypráví led 1
Yellowstonw
Yosemite 1
Yosemite 2
Jen počkej zajíci
Krásná Varvara
Pes Filipes
Jonáš a Melicharová - Jedeme do Evropy
Zajíc v pytli 1. - 7.
Inženýrská odysea 1. - 9.
Kulečníková škola s Jiřím Kornem
BB King - koncert
hudba 001
hudba 002
koncert
Kotvald Petr - Přísně soukromá scifi
Nenechte se rušit
píseň z Titaniku
Motýlek
Posel z Liptákova
Smrt darebáka
Smrtelné setkání (slovensky)
Architektura na přelomu tisíciletí - Londýn
Architektura na přelomu tisíciletí - New York
Dům u kamenného zvonu
Napříč Asií - Barma
Napříč Asií - Indie
Napříč Asií - Pakistán
Napříč Asií - Persie (Iran)
Přírodní skvosty Evropy - Velké přírodní divy
Slavné ulice - Benátky
Den na útesu - Hraniční pásma útesů
Den na útesu - Klenoty útesu
Den na útesu - Ostenci, Borloci, Čtverzubci a ost.
Den na útesu - Rytíři a bandité
Den na útesu - Společný domov
Den na útesu - Útesy se vynořují
Korálový útes 1. - 4. (2b)
Na cestě - Cesta do Šambhaly
Na cestě - Čundr do Patagonie
Na cestě - Kamčatka
Na cestě - Karakorum 98
Na cestě - Mexico a Guatamala
Na cestě - Na vodě v Karibiku
Na cestě - Nová Guinea
Návrat k moři 1 - Den na útesu
Podmořský badatel - Austrálie
Podmořský badatel - Britská Kolumbie
Podmořský badatel - Galapagos Islands
Podmořský badatel - Hawajské souostroví
Podmořský badatel - Hlavonožci
Podmořský badatel - Jihozápadní Pacifik
Podmořský badatel - Kajmanské ostrovy
Podmořský badatel - Kytovci
Podmořský badatel - Malaysie (Sipadan a Mabul)
Podmořský badatel - mořské želvy
Podmořský badatel - New Guinea
Podmořský badatel - Ploutvonožci
Podmořský badatel - Rudé moře
Podmořský badatel - Severní Pacifik
Podmořský badatel - Umělé útesy
S jachtou kolem světa
Bajkal
Jižní Maroko - Písek a šupiny
Modrá opera - Lampeduza
Modrá opera - Panteleria
Modrá opera - Scylla
Modrá opera - Ustica
Modrá opera - Ventotene
Ohrožené civilizace 1
Svět šumavské přírody 2 - Jaro
Svět šumavské přírody 3 - Léto
Svět šumavské přírody 4 - Podzim
Tvář hlubiny - Sargasové moře
Velká útesová bariéra - Zahrada v hlubinách
Živá planeta 7
Velké mořské dobrodružství - Barakuda
Velké mořské dobrodružství - Bekanovi z Cowes
Velké mořské dobrodružství - Belize
Velké mořské dobrodružství - Coloradská jezera
Velké mořské dobrodružství - Cozemel
Velké mořské dobrodružství - Curacao
Velké mořské dobrodružství - Grenadiny
Velké mořské dobrodružství - Guam-Saipan-Rota-T…
Velké mořské dobrodružství - Havaj
Velké mořské dobrodružství - Jamajka
Velké mořské dobrodružství - Karibský badatel
Velké mořské dobrodružství - Key Largo
Velké mořské dobrodružství - Laguna Truk
Velké mořské dobrodružství - Maui
Velké mořské dobrodružství - Nassau
Velké mořské dobrodružství - Palm Beach
Velké mořské dobrodružství - Roatan
Velké mořské dobrodružství - Svatý Vincenc
Velké mořské dobrodružství - Tahiti
Cestománie - Dominikánská republika
Oceánské oázy - Aldabra
Oceánské oázy - Aotearoa
Oceánské oázy - Fernando de Noronha
Oceánské oázy - Isla del Coco
Oceánské oázy - Niugini
Oceánské oázy - Palau
Duch Skotska
F14 Tomcat
Hurricane
Létající větrníky
Phantom II
Pozemské ráje 8 - Madagaskar
Sbohem Vulkáne
TSR 2
Vojenská letadla - Kdysi v Anglii
Třicet případů majora Zemana 24. - 28.
Třicet případů majora Zemana 29. - 30.
Jak utopit dr Mráčka aneb konec vodníků v Čechách
Tankový prapor
Zelená kobyla
Aljaška (film)
Kopytem sem kopytem tam
Les
Slasti otce vlasti
Bony a klid
Cestou křížovou
Copak je to za vojáka
Kamarád do deště 1. a 2.
Z dějin české reklamy (Když pohřeb, tedy…)
Hvězda z poslední štace
Knoflíkáři
Nebe a dudy
Statečné srdce
Parohy
Svátek věřitelů
Taková normální rodinka 3 - Po svatbě
Taková normální rodinka 4 - Výročí
Taková normální rodinka 5 - Ženich pro tetičku
Taková normální rodinka 6 - Škola manželů
Taková normální rodinka 7 - Záletník
Taková normální rodinka 8 - Dáreček
Merlin 1. a 2.
Morálka paní Dulské
Poklad byzantského kupce
Tichá bolest (jen závěr filmu)
Žena na rozcestí
Byli jednou dva písaři 6. - 10.
Láska jako trám
Návrat domů
Za Cimrmanem až do hrobu
Báječná Angelika
černovláska
Digitální odysea - Za branou mysli
Flašinetář na Karůově mostě
Indiáni na výstavišti
Kapitán Fracasse
LEO
Policajt v Hongkongu
Pouliční kytarista
Soud boží
Sprostý dědeček
Krok za krokem 1. - 6.
Krok za krokem 7. - 12.
Krok za krokem 13. - 16
Ztracenci
Krok za krokem 017
Křížový výslech (Bek-Šimek-Kluková)
Možná přijde i kouzelník
Petr Novotný a František Nedvěd
S politiky netančím
S politiky netančím (kousek)
Semafor a spol.
Silvestry Vladimíra Menšíka
Šaráda
Telefony (Šimek-Kopecký)
Vánoce v Ypsilonce
Zlatá mříž
Natoč to 1. - 9.
lesby
počasíčko
sex
Mig 21 (sony)
České srdce
France toalet
Gilbert Becaud
Natoč to 10. - 13.
Pitkin Milan 1
Scénky na scénu
Televarieté 1. - 3.
Videotelefon
Silvestr 1999 Nova
Co v silvestru 1999 nebylo Nova
Co v silvestru 2001 nebylo
Čundrcountryshow Ivana Mládka 7. - 11.
Silvestr 2002 ČT1
Manéž Bolka Polívky 9. - 11.
Novoty 5. - 8.
Nemocnice na kraji města 1. - 8.
Čekanky
Měsíc nad řekou
Nemocnice na kraji města 9. - 11.
Pán a sluha
Léto s kovbojem
Lulu král Francie
Muž s duchem
Návštěva z oblak
Plavecký mariáš
Pozdní máj
Příklady táhnou
S tvojí dcerou ne
Samorost
Sardinky aneb život jedné rodinky
Skalpel, prosím
Slavnosti sněženek
Spravedlnost pro Selvina
Srdce v soumraku
Velbloud uchem jehly
Velký den
Děvčica z Beskyd
Hudba z Marsu
Vítejte na palubě!
Všude žijí lidé
Žert
Chicago
Los Angeles
Napříč Asií - Čína
Napříč Asií - Laos
Napříč Asií - Thajsko
Slavné ulice 2. - 5.
Aljaška
Aljaška - O původu věcí
Andy a Amazónie
Divoká Aljaška (angl.)
Ekvádor a Galapágy
Jižní Francie
Kilimandžáro - Tanzánie
Křižovatky přírody
Ostrov pokladů
Ostrovy - Divy izolace
Sydney
Bitva o nebe - Ve vzduchu, na moři
Co nevíte o letištích
Letadla budoucnosti - Letové simulátory
Letadla budoucnosti - Obři
Letadla budoucnosti - Oči na obloze
Letadla budoucnosti - Poslední hranice
Letadla budoucnosti - Vrtulníky
Lightning
P38 Lighting
Včas v cíli
Letadlové lodě 1. - 4. a 11. - 12.
Letadlové lodě - Ark Royal
Slavné letouny - F15 Eagle
Slavné letouny - F84 Thunderjet
Velké bomby
Toulky jižní Afrikou 1. - 11.
Objevování světa - Indonésia
Objevování světa - Malawi
Objevování světa - Namibia
Objevování světa - Peru
Objevování světa - Yukon
Augustusburg a Falkenlust - Brühl
Konopiště
Křídla (angl.)
Modrá hranice - Královna moří
Modrá hranice - Moře mnoha nálad
Modrá hranice - Na návštěvě u Gigi
Modrá hranice - Podmořský ráj
Modrá hranice - Vodní sporty
Modrá hranice - Zachránit velrybu
Harrier II - Utajované příběhy 3
Velké železniční putování - Z Derry do Kerry
Velké železniční put. - Z Hongkongu do Ulanbátaru
Velké žel. put. - Z Kapského města do Ztraceného
Harrier - Vojenská letadla
Cesty - americká města
Cesty - Bavorsko, Berlín, Ardské pohoří, Hamburg
Cesty - Beliza a Kostarika
Cesty - Bologna a Benátky
Cesty - Bretaň
Cesty - Dánsko a Norsko
Cesty - Egypt a Etiopie
Cesty - Irská a Britská pobřeží
Cesty - Kanada
Cesty - Kolumbie
Cesty - Korsika
Cesty - Madrid a Malorka
Cesty - Mexiko a Nové Mexiko
Cesty - Nový Zéland
Cesty - Portugalsko
Cesty - Rusko, Estonsko, Finsko a Švédsko
Cesty - Španělsko
Cesty - Ticino a Vienna
Cesty - Západní ostrovy a Island
Silvestr 2002 Nova
Šimek-Krampol-Kluková důchodci
Tele tele
Felix Holzmann
Mr Bean
Noc s Andělem - silvestrovský výběr
Silvestr 2003 Nova
Třikrát s Wildou 3 - Antonius a Kleopatra
Prima sezóna 1. - 5.
Tanky 1. a 2. (angl)
Velké mořské dobr. - Kamera pod mořskou hladinou
Velké mořské dobrodružství - Kortézovo moře
Velké mořské dobrodružství - Oceán vnoci
Velké moř. dobr. - Pohřebiště Atlantiku a Pacifiku
Velké mořské dobrodružství - Smysly ryb
Americké kamióny
Cesta smrti (německy)
Letadlová loď - pevnost na moři
Století létání 16. - 18.
Velké rozpětí - Dokument o Východním mostě
Velké žel. Put. - Z Karáčí do Khyberského průsmyku
Velké žel. Put. - Z Petěburku do Taškentu
Velké žel. Put. - Ze Santosu do Santa Cruz
Vláček jménem kamarád
Atentát
Člověk z půdy
Perinbaba
Pohádka o staré tramvaji
Případ mrtvého muže
Americký ocásek II
Cesta kolem světa za osmdesát dní
Gun - The Only One
Samson a jeho parta - Zpívání na farmě
Tři mušketýři (USA 1993)
Víkend na Zuydcoote
Zdivočelá země 1. - 8.
Inženýrská odysea 10. - 13.
Dobrá voda 1. - 3.
Plavci - Báječný bál
Ljuba Hermanová - Benefice
Čundrcountryshow Ivana Mládka 12. - 16.
Ivan Hlas - Aranka umí hula hop
Hutka Jaroslav
Laura a její tygři (1x)
Laura a její tygři (2x)
Billie Jean - The Bates
Bluesberry
Bruce Dickinson - Tears Of The Dragon
Cranberries unplugged
Crosby, Stills and Nash unplugged
Dalibor Janda koncert
Elton John unplugged
Eurythmics
Iron Maiden - Hallowed be Thy Name
Karel Kryl v Lucerně
Mariah Carey unplugeed
Nedvěd Jan
Nedvěd v Nedvězí (František)
Nedvědi na Strahově
Nohavica Jaromír
Oasis - Wonderwall
Olympic - Želva unplugged
Queensryche
Claudia Schiffer
Eric Clapton unplugged
Móda 1. - 2.
Petra Janů koncert
Phil Collins koncert
Priessnitz koncert
Rea Chris
Hana Hegerová recitál
Robin Gibb koncert
Michal Tučný stodola
Utah Saints
Wabi Daněk koncert
Yo Yo Band (2x)
Velké řeky - Dunaj
Velké řeky - Ganga
Velké řeky - Mekong
Velké řeky - Mississipy
Velké řeky - Niger
Velké řeky - Nil
Velké řeky - Rýn
Velké řeky - Řeka svatého Vavřince
Velké řeky - Volha
Ideál septimy
Jeden hot a druhý čehý
Povídka malostranská
Rozpustilá noc
Tonoucí se stébla chytá
Dobrá voda 4. - 7.
Kdo chce kam
Sedmikrásky
Annita v ráji
Bambi
Danton
Diagnóza smrti
Každý mladý muž
Král Drozdí brada
Popelka
Případ mrtvých spolužáků
Šest černých dívek aneb proč zmizel zajíc
Vracenky
Cimrman v novém světě
Jedeme do Evropy (Šimek a spol)
Manželé a manželky
Televarieté 4. a 5.
Zdivočelá země 9. - 11.
Labužnický dějepis
Stalin
Vojska SS
Anna K koncert
Baťa a Kalábův něžný beat
Blondie koncert
Eric Clapton unplugged
Chinaski koncert
James Blood Ulmer koncert
Kenny Rogers koncert
Krutnava
Lucie koncert (Koller)
MTV
Phil Collins koncert
Pumpa
Roxette unplugged
Simply Red
Paul Mc Cartney na Rudém náměstí
Phil Collins live by Request
Samson a hosté - Potlach
Sheryl Crow unplugged
Simply Red koncert
Stewart Rod unplugged
Sting koncert
Tom Petty and The Heartbreakers - Learning To Fly
Tribute Of Johnny Cash
Tři sestry koncert
WAW
Dobře placená procházka
Jestřábí moudrost
Kaviár jen pro přátele
Na pytlácké stezce
Pohádka o věrnosti
Únos
Dobrodružství kriminalistiky - Antropologie
Dobrodružství krim. - Identifikační kresba
Dobrodružství kriminalistiky - Krevní skupina
Dobrodružství kriminalistiky - Mechanoskopie
Dobrodružství kriminalistiky - Modus operandi
Dobrodružství kriminalistiky - Paprsek
Dobr. krim. - Pinkertonova detektektivní agentura
Dobrodružství kriminalistiky - Písmo
Dobrodružství kriminalistiky - Poslední odvolání
Dobrodružství krim. - První detektivní sbor
Návrat od řeky Kwai
Volání na ďábla
Záskok
Život v sedmém nebi
Noc s Andělem (sestřih)
Silvestr 2002 Nova
Seychelly 1. - 13.
Zahrady Karibiku - Barbados
Zahrady Karibiku - Grenada
Zahrady Karibiku - Jamaica
Zahrady Karibiku - Martinique
Zahrady Karibiku - Trinidad
Blázni a děvčátka
Černý Petr
Dobrý tramp Bernášek
Kde vznikali mýty a legendy
Lidé na kře
Paličova dcera
Četník a mimozemšťané
Četník ve výslužbě
Gentleman z Cocody
Gentleman z Epsonu
Odtud až na věčnost
Hoří, má panenko
Rodinné trampoty oficiála Tříšky
Smrt si vybírá
Vrať se do hrobu
Zabil jsem Einsteina pánové
Král komiků
Parta hic
Ricky a Barabbas
Veselé velikonoce
Zvíře
Zdivočelá země
Aljaška - O původu věcí 3
Jižní Afrika
Kajmanské ostrovy
Krásy Mexika a Karibské oblasti 12 - Cancum a Q…
Vodopády Iguacu - Brazílie a Argentina
Yellowstone národní poklad USA
Yukon - O původu věcí 1
Živá planeta - Sladké vody
Živá planeta - Nové světlo
Živá planeta - Okraje pevniny
Živá planeta - Osamělé světlo
Živá planeta - Širý oceán
Cesty - Sicílie, Neapol a Pompeje
Podmořský badatel 1. - 10.
Neapol
Velké mořské dobrodružství - Čínská džunka
Velké mořské dobrodružství - Grenadiny
Velké mořské dobrodružství - Guam, Saipan, Rota…
Velké mořské dobrodružství - Jamajka
Velké mořské dobrodružství - Karibský badatel
Velké mořské dobrodružství - Laguna Truk
Velké mořské dobrodružství - Maui
Velké mořské dobrodružství - Nassau
Velké mořské dobrodružství - Panenské ostrovy
Velké mořské dobrodružství - Portoriko
Velké mořské dobrodružství - Roatan
Velké mořské dobrodružství - Rudé moře
Jeden rok v krajině mokřadů
Ledová hora
Objevování světa 7b (278)
Objevování světa - Finsko
Objevování světa - Irsko
Objevování světa - Jižní Afrika
Objevování světa - Mongolsko (necelé)
Objevování světa - Návětrné ostrovy
Objevování světa - Spojené Arabské Emiráty
Švýcarsko
Zázračný svět louky
Evropská fauna a flóra
Evropský podzemní svět
Evropští giganti
Hluboká
Křivoklát
Nejkrásnější evropské scenérie
Ostrovy snů
Velké přírodní divy 2. a 3.
Významné evropské národní parky
Svět moří 3. - 9.
Ushuaia Nature - Co vypráví led 2
Ushuaia Nature - Noemovo souostroví 2
Ushuaia Nature - Paměť země 2
Ushuaia Nature - Větrní jezdci 1. a 2.
Ushuaia Nature - Voda v Mexiku 1
Cirkus bude
Dokonalý muž dokonalá žena 2
Druhý tah pěšcem
Konečně sami
Mazlíček
Vzbouření na vsi
Jeď do Ria a zemřeš
Jízda
Miliónový šek
Otec a otec
Smělé inkognito
Čtyři sluhové a čtyři mušketýři
Nahá pastýřka
Pane vy jste vdova
Provdám svou ženu
Dobrodruzi z velkoměsta
Dva společníci
Jeptišky na útěku
Kopyto
Princ Bajaja
Žena za pultem 1. - 10.
Čintamani a podvodník
Neohlížej se jde za námi kůň
Restaurace
Souboj o poklad Yankee Zephyru
Zralé víno
Chinaski na Chmelnici
Nahoru po schodišti dolů band
Těžký život dobrodruha
Trhák
U svatého Matěje
Zlatý věk parních železnic
Hon na ponorku
Přesvědčení
Strach
Vidím to zřetelně
Epikurejci
Pozemské ráje - Borneo
Pozemské ráje - Canyonlands
Pozemské ráje - Jižní Georgia
Pozemské ráje - Kakadu
Pražské zvony
Shinkansen - Japonský superexpres
Souboje v oblacích 7
Didaktik - Fighter Pilot
Toulky Jižní Afrikou - 12
Velké řeky - Amazonka
Nemocnice na kraji města 12. - 19.
Malostranští mušketýři
Na sluneční straně
Panelstory aneb jak se rodí sídliště
Pod jednou střechou
Tuláci
U nás v kocourkově (Werich Jan)
Divotvorný klobouk
Don Gio
Dvojče
Hlídač číslo 47
Žena za pultem 11
Bob Dylan a přátelé
Eric Clapton a přátelé
Hapka - Bílá - Hegerová
Hegerová Hana 92 - koncert
Hegerová Hana - dokument
Hegerová Hana - písně a vzpomínky
hudba
Jaromír Nohavica a kapela
Plavci 77
Queen live in Rio
Stodola Michala Tučného
Byl jednou jeden dům 1. - 5.
Nemocnice na kraji města 20 - Odečítání
Krok za krokem (Step by Step) 018 a 019
Simpsonovi 1 a 2
U nás v Kocourkově
Zapomenuté světlo
Dobrodružství kriminalistiky - (rozhlas)
Dobrodružství kriminalistiky - Duplikát
Dobrodružství kriminalistiky - Neznámý
Dobrodružství kriminalistiky - Padělek
Dobrodružství kriminalistiky - Pes
Dobrodružství kriminalistiky - Portrét duše
Dobrodružství kriminalistiky - Poslední odvolání
Dobrodružství kriminalistiky - Vlas
Dobrodružství kriminalistiky - Volavka
Hornblower - Důstojnické zkoušky
Hornblower - Rovná šance
Hornblower - Vévodkyně
Hornblower - Žabáci a langusty
Jak na to
Jak na to - barokní nábytek
Jak na to - dřevostavby zahradní
Jak na to - klatovské rarášky
Jak na to - řez stromků
Jak na to - udělátka
Bydlení včera a dnes - Bydlení budoucnosti
Bydlení včera a dnes - Postmodernismus
Bydlení včera a - Současná městská architektura
Bydlení včera a dnes - Současný venkov
Hledání ztraceného času - 3x ze škodovky
Hledání ztraceného času - Praha pod sněhem
Hledání ztraceného času - Tatra
Hledání ztraceného času - Tři letecké dny
Hledání ztraceného času - Vltava v obrazech 3
Hledání ztraceného času - kuriozity
Rozhlédni se člověče - Čechy, Morava, Slezsko
Rozhlédni se člověče - Děčínsko
Rozhlédni se čl. - Historické milníky rozhleden
Rozhlédni se člověče - Jizerské hory
Rozhlédni se čl. - Od skalních vyhlídek k arch…
Rozhlédni se člověče - Šumava
Severní Amerika
Čundrcountryshow Ivana Mládka 17. - 21.
Buty - František
Čundrcountryshow Ivana Mládka 22. - 25.
Manéž Bolka Polívka 12. - 14.
Natoč to 14. - 22.
sex 1. - 3.
Hornblower - Odplata
Hornblower - Vzpoura
Noc s Andělem 1. - 3.
Amazonka
Jen ho nechte ať se bojí
Nechcete jet do Bembrly
Poklad na stříbrném jezeře
Revue za šest korun
Rytíř Pardaillan
MASH 1. - 20.
MASH 21. - 40.
MASH 41. - 59.
MASH 60. - 79.
MASH 80. - 99.
MASH 100. - 120.
MASH 121. - 141.
MASH 142. - 162.
MASH 163. - 183.
MASH 184. - 204.
MASH 205. - 225.
MASH 226. - 245.
Grotesky
lyžování
MASH 246. - 253.
Medvědi - (kocour)
Medvědi - (kozel)
Medvědi - A neříkej mi Vašíku
Medvědi - Co to bouchlo
Medvědi - Držte si klobouk
Medvědi - Jak jedli vtipnou kaši
Medvědi - Jak jeli k vodě
Medvědi - Jak šli spát
Medvědi - Nazdar kedlubny
Natoč to 23. a 24.
Pepek námořník - Trefa na první pokus
Reklama - Bacardi
Reklama - Johnie Walker
SimsalaGrimm - Kocour v botách
SimsalaGrimm - Rumpl cimpr campr
SimsalaGrimm - Stolečku prostři se
Básníci Live
Silvestr 1999 a 2000
Holky z porcelánu
Novoty 9. - 12.
Všichni moji blízcí
Šumava 2000
Didaktik
Pikovice duben 2000
Práce 1999
Prosek 1999
Vánoce 1999
Večerní Praha 2000
Vyšehrad 1999
ZOO 2000
Karlov - Strahov - Petřín - Hrad
Nábřeží červenec 2000
Parním vlakem na Sázavu 2001
Honolulu Baby
Mistři
Musíme si pomáhat
Poločas štěstí
Smrt v kruhu
Bílá paní
Horem pádem
Jedna ruka netleská
Winnetou 1. - 3.
Kamarád do deště 1. a 2.
Mazaný Filip
Postřižiny
Snowborďáci
Spalovač mrtvol
Firefox
Schindlerův seznam
Star Wars II
Svědkyně
Irene
Lion King 1. a 2.
Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko
Starci na chmelu
Wallace a Gromit
Alexandr Veliký
animace
Johny English
Top Gun
Záplavy Praha 2002
Borová květen 2002
Jak na to - květináče staré
Jak na to - muškáty
Dějiny ruského letectva
Hejbejse
kolem nekolem
Kranked 3
Kranked 4
Ladí neladí - Laura a Živé kvety
NWD 2
Skateboarding - Rodney Mullen - Leap Of Faith!
Torque 3
Oživené pevnosti
Hasiči Pustá Rybná
Po rumu z Hlučálu
Rodáci Borová
Nikola
sex
Danda prosinec 2004
Dhaulagiri
Touching The Void
Ivánku kamaráde, můžeš mluvit?
Polynesie
Pyramidy
Via Imperialis 3
Asterix a Obelisk - Mise Kleopatra
Hledá se Nemo
Vlastní video
Kameňák 2
Svědectví mrtvých očí
Wallace and Gromit - A Close Shave
Jen počkej zajíci 1. - 18.
Pat a Mat (A je to)
Shrek 1. a 2.
Sting - Sacred Love
Pohádky z mechu a kapradí 1
Medvědi - Potkali se u Kolína
Bylo nás šest 1. - 6.
Jak na to - losos v omáčce
Jak na to - sedáky
Jak na to - vaření šátků
Jak na to - vodní gril
Mackova facka Rathovi
Rajónové bkues
Mach a Šebestová
Ranč U Zelené sedmy 5. - 14.
Amarcord
Kameňák 3
O Schmidtovi
Středozemí
3 plus 1 s M. Donutilem - Hory
Adam a Eva 2001
Bimboland
Čeleď brouků finančníků
Dnes o půl jedenácté
Drž hubu
Chirurgie
reklama - Májka paštika
Synové a dcery Jakuba skláře 1. - 8.
Dvojrole
Falešná kočička
Od vraždy jenom krok ke lži
Osvětová přednáška v Suché Vrbici
Snídaně v pánském pyžamu
Svědomí
Okurkový hrdina
Sluneční stát
Táta nebo milenec
Velká země
Doblba
Jan Výrava
Jen si tak trochu písknout
Kamarádi 1
Konečná stanica
Návštěvníci (film)
Kožená maska
Mravenci nesou smrt
Návrat ztraceného ráje
Stvoření světa
Život je pes
Dej si pozor, La Toure
Jízda vysočinou
Můj brácha má prima bráchu
Oči pro pláč
Rabín, kněz a krásná blondýna
Láska a lidé (asi ne-neznámý název)
Návrat do budoucnosti 1. a 2.
Opsáno ze života
Pokus o vraždu
Probuzení
Stříbrný blesk
Tam na konečné
Tchán
Transport z ráje
Trosečníci
Ulice Monmartre 125
Únos
Ves v pohraničí
Žižkovská romance
Dobrodružství šesti trampů 1. - 6.
Synové a dcery Jakuba skláře 9. - 13.
Brácha za všechny peníze
Cesta do Rokycan
Do blba
Králíci ve vysoké trávě
Lesní chodci
Štěstí
Auta
Cena života
Účastníci zájezdu
Vysoká zeď
Den co den
Firecreek
Jeden z nich je vrah
Motorkáři
Nuda v Brně
Anděl páně
Blázen z laboratoře 4
Comeback
Lišáci-Myšáci a Šibeničák
Mravenec Z
Začátek konce
Kate a Leopold
Odcházeti s podzimem
Proti všem
Únos domů
Všechno nejlepší
Panoptikum Města pražského 1 - Funus
Panoptikum Města pražského 2 - Děvče od vody
Panoptikum Města pražského 4 - Letní přeháňka
Panoptikum Města pražského 5 - Potkat anděla
Panoptikum Města pražského - Hokynářská balada
Panoptikum Města pr. - Laková krabička na čaj
Panoptikum Města pr. - Pan rada v Paříži
Pýcha a vášeň
Satyrikon
Sůl nad zlato
Takový žertík
Seber si svých pět švestek
Snít můžeme vždycky
To já ne, to on
Úprk bláznů
Život plný malérů
7 žen Alfonse Karáska aneb Když holky berou, já…
Čert ví proč
Kráska v nesnázích
Na zámku
Návrat idiota
20 000 mil pod mořem
Alfréd Veliký
Kluci nepláčou
Královna Sumuru
Jízda do Ox-Bow
Muž od Sněžné řeky
Pat Garrett a Billy Kid
Pistolník
Poslední vlak z Gun Hillu
Hrdina jedné noci
Jarčin profesor
Když chcípne pes
Krásný čas
Na psí knížku
Čert ví proč
Jak si zasloužit princeznu
Má mě rád, nemá mě rád
Sedm jednou ranou
Zmatkáři
Lásky mezi kapkami deště
Rebelové
Vlasy
Vůbec nic společného
Memphiská kráska
Plný kapsy šutrů
Tora, Tora, Tora!!!
Vaterland - lovecký den
Červená řeka
Kanóni
Oscar
Otec neznámý aneb cesta do hlubin…
Tenkrát o vánocích
Chlípník
Intimní osvětlení
Odvrácená strana světa
Panoptikum Města pražského - Příběh z dovolené
Panoptikum Města pražského - V tom starém domě
Vražda v Ostrovní ulici
Záhada hlavolamu 1. - 9.
Kukačka
Na život a na smrt
Frgál
Chlebový dort
Limonády
Moravské pagáče
Ořechovka
Pstruh
Rychlé chlebové placky
Smrkový med
Sušení bylinek
Špízy
Turecko - brána Orientu - Efesos
Turecko - brána Orientu - Jezero Van
Turecko - brána Orientu - Strom rajské zahrady
Turecko - brána Orientu - Tančící derviši
Turecko - brána Orientu - Tora Nemrut
Dřevomorka
Dům Aleše Hámy
Hotel pro blanokřídlé
Hutní a důlní stavby
Křivoklát
Lidé, kteří nás provokují - Ta naše povaha česká
Mulčování
Na ceste po Českém ráji
Na návštěvě u Jiráskové
Nádraží 19 století
Největší trvalka
Neřezání ovocných stromků
Obrázky a hodiny z třešních tašek
Paměť samot a dvorců
Pernštejn
Pokojík Otakara Jiráka
Rámování obrazů
Skalka a multigril
Svatý Tomáš - Vítkův kámen
Zahrada s jezírkem
Žďárské vrchy
Žďárské vrchy na kole
Greenhorns live
Hlas Ivan - Televizní písničky
Jarret
Kryštof live
Laura a její tygři - Na plný pecky
Merta Vladimír - Podruhé (Jarmark)
Merta Vladimír - Poprvé (Jarmark)
Prátelé Zeleného údolí - píseň
Přeučil a asi Sto zvířat
R.Křesťan a Druhá tráva
Recitál Palečka a Janíka
Sto zvířat v paláci Akropolis
Bouzov
Česká Kanada - Ostrovy zapomenutého klidu
Divadlo Járy Cimrmana - Záskok-hra
Divadlo Járy Cimrmana - Záskok-seminář
Kombajn - Dušek
Kombajn - Klepl
Odkud já vás znám (Felix Holzmann)
Řekněte mi, kdo to je (Felix Holzmann)
Uvolněte se prosím 1. - 2.
Americké národní parky - Grand Canyon
O dve slabiky pozadu
Reklama - VISA
Sněhurka a sedm trpaslíků
Tajemná záře nad Pacifikem
Vladimír Mišík na Staré Pekárně
Život nebo něco takového
Americké národní parky - Bryce Canyon
Americké národní parky - Monument Valley
Americké národní parky - Lake Powell
Americké národní parky - Arches Nationalpark
Americké národní parky - Great Smoky Mountains
Americké národní parky - Everglades
Americké národní parky - Rocky Mountains Natio…
Americké národní parky - Joshua Tree Nationalpark
Americké národní parky - Yosemite Nationalpark
Wallace and Gromit - A Close Shave
Scénky na scénu - autodoprava a Aneta (ve sl. Wal)
Tak mi tedy řekněte (Felix Holzmann) (ve sl. Wal)
Wallace and Gromit - A Grand Day Out
Wallace and Gromit - Soccamatic
Wallace and Gromit - The Wrong Trousers
Kamelot - Cesta za duhou
MTO Universal
Můj strýc Benjamin
Robin Gibb s frankfurtskými filharmoniky live
Taxmeni - Uprostřed běhu
Traband - Jarret - Martina Trchová
CIAF 2007
Hrabě Monte Christo
Nezničitelný Vladimír Menšík
Ohlédnutí
Vladimír Menšík nonstop
Wasabi
Tom and Jerry - Rychle a chlupatě
Tom and Jerry - The Magic Ring
Tom and Jerry - Paws for Holiday
Tom and Jerry 1. - 4.
Znovu u Spejbla a Hurvínka - Hurvínkovo strašidlo
Znovu u Spejbla a Hurvínka - Nečekaná výhra
Znovu u Spejbla a Hurvínka - Ranní rozcvička
Znovu u Spejbla a Hurvínka - Sněhulák jako živý
Znovu u Spejbla a Hurvínka - Spejbl kope studnu
Znovu u Spejbla a Hurvínka - Spejbl lovcem
Znovu u Spejbla a Hurvínka - Spejbl na houbách
Znovu u Spejbla a Hurvínka - Spejbl se bouří
Znovu u Spejbla a Hurvínka - Syslus Modrobulvus
Znovu u Spejbla a Hurvínka - Závod do vrchu
Znovu u Spejbla a Hurvínka - Zázračné zachránění
Cesta za radostí tuláka Vojkůvky
Čínská kachna
Dobrodružství fotografie - Akt
Laura a její tygři
Memorial Air Show 2007
Miroslav Imrich - Tango
Očkování stromků
Opilé švestky
Ovocný dort bez pečení
Receptár prima nápadů - jezírko s rybama
Receptár prima nápadů - kompostér
Sranda hudba
Tlačenka
Pat a Mat 4
Pat a Mat - akvárium
Pat a Mat - autodráha
Pat a Mat - automat
Pat a Mat - puzzle
Pat a Mat - rogalo
Pat a Mat - štíhlá linie
Pat a Mat - velikonoční vajíčko
Pat a Mat natírají okna
Pat a Mat zavařují
Znovu u Spejbla a Hurvínka - Hurvínek domácí kutil
Znovu u Spejbla a Hurvínka - Hurvínek hlavou rod..
Plechová kavalérie 1. - 7.
Čintamani a podvodník
Hedwiga a Angry Inch
Hodina klavíru
Manželé roku 2006
O slavnosti a hostech
Záhada modrého pokoje
Chalupa a zahrada Lídy Nopové
Jak zasadit ananas
Jan Vančura a stavba
Klanopraška čínská
Koupelna v paneláku
Na zahradě u dr Cimického
Odizolování uličkou - štít - veranda
Přestavba panelového bytu
Vložkování komínu
Zahrada je hra
Zahrada Zorky Jandové
Žlučníkový čaj
Báječní muži s klikou (jen 27 minut)
Ovoce stromů rajských jíme
Vzdušné torpédo 48
Falešný štít - Kameny
Fasáda
Grilování - recept
Muzeum pošumavské železnice
Stavba nejsilnější lokomotivy na světě
Hudba cizí
Hudba Praha (necelé)
Michnová Zuzi - Ruby Tuesday
Nezmaři 1992
Slunovrat
Do naha!
Kruh
U nás v Kocourkově (Werich Jan)
Větrná hora
Art
Grilování štrůdlu
Hámova zahrada s jezírkem
Květináč
Petanque
Vodní rostliny
Zahrada
Zpátky pod došky (dokument)
Povodeň
Řeka
V proudech
Bubu a Filip 1. - 6. (chybí 3. díl)
Česneková pažitka a indiánský česnek
Dřevomorka
Elektrická udírna
Grilování na sladko
Subtropická zahrádka
Úpravy nábytku
Zahrada ve vyšších polohách
Hříšní lidé Města pražského 1. - 9.
Báječní muži na létajících strojích
Butch and Sundance
Hvězda zvaná Pelyněk
Dusilová lenka (2007)
Radůza live
Redl Vlasta - Vracaja sa dom
Hříšní lidé Města pražského 10. - 13.
Dobeš Pavel v Ostravě 1990
Mascara
Romeo a Julie na konci listopadu
Zaostřit, prosím!
Hanibal
Hypermarket
Jindřich IV
Tajemství Vilhelma Storitze
Borůvkový koláč
Broušení nože
Citronová tráva
ČT reklama
Grilování - rozdíl v chuti není v grilech
Hliněné omítky - cihly
Houbové škvarečky
Chalupa a zimní zahrada
Kapří karbanátky
Koloniální styl
Kotlety v čokoládě
Lanovky na Petřín
Moderní architeltura - cestování
O nábytkové stěně
Pletené kameny
Příbram - Šumná města
Rekonstrukce chalupy ve Skryjích
Renovace kredence
Segedín na ohni
Schované příbory
Skleněná mozaika
Skříně, dveře a barvy
Týdeník
Ukládání v domácnosti
Umělý šindel
Zahrada a green Ondřeje Hejmy
Zahrada Dalibora Jandy
Žumpa
moh airborne
Mišík Vladimír 2002 - Stará pekárna
Mišík Vladimír 2007
Vondráčková Lucie - Poust
Vondráčková Lucie - Vítr
Bílá Lucie živě
Bylo nás pět 5.
Dobytí severního pólu
Seber prachy a zmiz
Strakonický dudák
Ukradená vzducholoď
Karel Kryl živě
Krásné nové stroje
Mikiho pupík
Princ a chuďas 1. a 2.
Sony MPEG4
Andělské oči
Experti
Návrat zbloudilého pastýře
Sobota
Tři životy
Western Union
Fasáda štípaná
Frozen Motion (extrémní lyžování)
Jeřabiny na zahradě
Marocký štuk a jiné
O topení
BrainStorm
Dokoláč
Hezké chvilky bez záruky
Panic je nanic
Tři kamarádi
Železná maska
Žena bližního tvého
Fešáci a Nedvědi live
Jarek Nohavica live 2006
MY3.AVI
Oskar Petr
Suzi Quatro live 1979
Willie Nelson live in Amsterdam 2000
Boží duha
Grandhotel
Ikarův pád
Ja milujem, ty miluješ
Josefina
Král a žena
Kufr plný nadějí
Melodie podzemí
Pět z milionu
Podporujte svého pistolníka
Prázdniny pana Hulota
Prodavač humoru
Rapotínská tragédie
Revoluční rok 1848
Ta třetí
Zobani
Silverado
Velká samota
Všichni domů!
Žralok v hlavě
Aneta Langerová živě
Anna K živě
Arcade Fire live
Chris Rea - The Road to Hell and Back
Laputa 2001
Lenka Dusilová a Secret Service
Mig 21 živě
P.Collins Finally
Tranband live
Al Di Meola
Glen Hansard
Michal Hrůza živě
Noc s Andělem - Svěcený
Poutníci 91
Priessnitz
Řekni mi co jíš 1
Scénky
Screwballs živě
Sobota - Wimmer (Kavárnička dříve narozených)
Vlasta Trešňák 1990
Všechnopárty - silvestr 2007
Dvojka - jiný prostor
Majka, zlaté dědictví
Azalky - zaštipování
Bydlení budoucnosti
Bylinky v zahradě
Červený déšť
Dokoláč
Domov důchodců apod
Golf 001
Hledání ztraceného času - Můj přítel automobil
Kompostovací toaleta
Nepořádek po Česku - Ta naše povaha česká
Pavlač Ester Kočičkové - manželství
Prořezávání stromů
Queen Mary 2 I a II
Rozbité obkladačky a využití prostoru
Schody-Ytong-Knihovnička-Obrázky
Stanislav Jan Wabi Daněk - rozhovor
Vondráčková Lucie (Burianův den žen)
Vyndavač dlaždic
Železnice na střechu světa
Útěk do Budína 1. - 5.
Lovec a borec
Zlatí úhoři
Černý tulipán
El Dorado
Hodina pušek
Odvrácená strana světa
Alenka v říši divů
Hvězdy nad Syslím údolím
Polibek na cestu
Škola otců
Tichá bolest
V pravé poledne
Jana Eyrová 1. - 4.
Nicholas Nickleby
Zlomené kopí
Cesta z města (FOKUSČT24)
Červotoč
Iva Bittová live
Jarní výlet - Plavci
Játrový knedlík
Jezírko
Johnny Cash v Praze 1968
Kopretiny žluté
Laura a její tygři živě v musicbaru
Mari Boine živě v Rockefellers
Muškáty
Na návštěvě u Hurníkových
O nesběratelství s Hapkou
Queen živě v Hammersmith Odeon - Londýn 1975
The Apples živě
Večer v ráji (Jiří Korn)
Žáha živě 2002
Hvězda
Jak se zbavit Helenky
Tlustý prase
Viva Maria!
Vysněný dům pana Blandingse
Ami Winehouse živě
Hudba Praha živě 2007
Ida Kelarová a Iva Bitová v Lucerně
New Order živě
Noc s Andělem - Lenka Dusilová 2008
Noc s Andělem - Robert Křesťan
Radůza - Archa 2006
Těla a Petr Rajchert s Inter
Václav Hudeček
Dlouhý podzimní den
Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí
Konec velké epochy
Šílení
Uloupená hranice
Karolinka
Lipno
Slapy
Štěchovice
Vír
Šance
Švihov
Vranovská přehrada
Kanadská řeka svatého Vavřince
Letecký den Brno 2008
Maďarská krbová kamna
Pays de Galles - Krásy evropského pobřeží
Podlaha z pryskyřice
Polička a Svitavy - Šumná města
Renesanční zámky jižní Moravy
Satelity - Ta naše povaha česká
Skagen - Krásy evropského pobřeží
Svatováclavská jízda 2008
Telegraph road
Cirkus Humberto 1. - 9. (bez 2)
Jack Bull
Muž, který miloval ženy
Siréna z Mississipi (Belmondo)
Zázrak v Černém domě
Řekni mi, co jíš 4., 7., 8.
Buty 2002 v MusicBaru
Dokoláč 1
Ester Kočičková a Lubomír Nohavica
Chris Rea The Road to
Laura a její tygři v Music Baru 2002
Lucie Bílá živě
Noc s Andělem 001
Ta Jana z Velké ohrady
Vladimír Mišík a ETC Archa 2007
Zuzana Navarová a Koa
Ateismus po česku
Kouzla králů
Píseň pro Rudolfa III (1 - Křeslo)
Po stopách Franze Kafky Prahou
Podporujte svého pistolníka
Vzpoura na Bounty
S pozdravem jK.

Odp2: Jaké filmy vlastně máte rádi, když už...
ivan, 31.1.2009 21:52

Zbytečné plevelení.

Odp2: Jaké filmy vlastně máte rádi, když už...
Jaja, 16.2.2009 15:31

2866 titulů - to je obdivuhodný výkon!
jak dlouho jsi to Yardasane vypisoval?
nebo ses naučil už i kopírovat???
ještě abecedně seřadit a je to dokonalé :)))
JJ

Odp3: Jaké filmy vlastně máte rádi, když už...
Yardasan, 20.2.2009 22:27

V accessu se to seřadí a vyhledá dle potřeby. Horší bylo většinu dostat z VHS do DivX; ale výsledek!: Tři šatní skříně VHS kazet a cca 1500 CCkazet a cca 500 kotoučů do cívkového magnetofonu a cca 500 LPdesek a cca 500 SPdesek a cca 2 000 knih a cca 20 000 vlastních fotografií a cca 5000 časopisů atdatd... = výsledek dnes cca 1000 disků DVD-RAM a miniPC QBIC a jinak holý byt. Myslím, že mladší ročníky ani nevědí o co jde. S pozdravem jK.

Odp2: Jaké filmy vlastně máte rádi, když už...
Mr.R, 20.7.2009 12:25

Dobrý den, omlouvám se, že touto cestou obtěžuji, narazil jsem při brouzdání po síti, že máte k dispozici záznam (DivX) staršího českého filmu, který opravdu marně sháním. Nemohl by jste se ozvat na mr.r@centrum.cz ? Díky moc.

Odp2: Jaké filmy vlastně máte rádi, když už...
zaooo, 7.11.2009 19:17

Zdravím, vcelku ma potešilo, že niekto má dokument Živá planeta, išlo by to od teba nejako zohnať? pretože Attenboroughove dokumenty milujem :) Ak hej prosím ozvi sa mi na icq Vďaka

Odp2: Jaké filmy vlastně máte rádi, když už...
stanislav, 26.10.2010 22:52

Zdravím,máte film Ricky a Barabbas?Moc bych ho chtěl či kopii,sháním ho dlouho.Kdyžtak pište na cao.r@seznam.cz díky

Odp2: Jaké filmy vlastně máte rádi, když už...
paštika, 15.4.2011 7:05

TY JSI profesionální VYLÍZANEC.

Libi se mi tvůj nazor kvuli diskuze...
Skynet, 29.1.2009 8:38

Libi se mi tvůj nazor kvuli diskuze viz. nahoře . Proč pořád myslíš že jsi v tom velkem širém světě sám. že jenom mocni mají moc, a též že víra není dobrá Komu vděčíš za mír v Evropě ... Neodpovídej hned a filmky Blou , Bobule, Statecne srdce,

Elita národa.
slayd, 29.1.2009 10:59

Bára Š. a spol. budoucí elita národa. Již na ZDŠ pracovala aktivně jako nástěnkářka a předsedkyně třídy. Marně se však snažila dostat do skupiny V.I.P. roztleskávaček. Svoje zklamání si léčila četbou kvalitních časopisů SPY a Bravo Girls a pojídáním hranolků, a Mars tytyčinek o přestávkách. Vše činila s rozvahou a chladnokrevně /potají na toaletě/. Šlus!

Odp: Elita národa.
Bára Š., 29.1.2009 11:36

Docela mě baví, jak mě vidíte. Myslím tím - co přesně vás vede k dojmu, že jsem byla „snaživka?“ Rozhodně jste mě zaujal.
Ačkoliv jsem se dostala na školy, na jaké jsem chtěla, a zatím mě z nich nevykopli, předměty, které jsem nepotřebovala, jsem na střední zásadně nechávala plavat (trojky, čtyřky). Ve třídním kolektivu jsem zdaleka nebyla leader, ani nikdo, kdo by se snažil vnutit všem jásavost organizace - jediné, co ještě tak k tomuhle směřovalo, bylo moje krátké členství ve studijní radě, které jsem skončila, protože ty žvásty se tam prostě nedaly vydržet.
Asi by vás udivilo, že většinu času na střední jsem lítala s partou kluků, mečem a lukem po lese, případně přečetla skoro celou domácí knihovnu.

Odp2: Elita národa.
Vlastimil Čech, 29.1.2009 13:14

Moje neteř, taky byla na střední, tak ta měla takovou ohnutou dřevěnou tyč, co měla představovat nějakou šavli asi... a kostým... takový převlek...maškaru, nebo jak to nazvat... a chodila na „dřevárnu“... jsou to nějaké kolektivní bojové hry v přírodě... je tohle Váš koníček?
No s tou lukostřelbou to je jiná... to je pěkně nákladná věc... díval jsem se na net po cenách toho sportovního nářadí a šly mi oči kolem...

Odp3: Elita národa.
Bára Š., 29.1.2009 13:54

No jasně!!! Jezdila jsem na tzv „dřevárny.“ To období je za mnou, už to tam není tak pěkné (alkohol a podobně), parta se rozpadla a asi už jsem taky jinde.
Ale na nějakou menší akci bych zase vyrazila. Já měla ráda elfí šaty (viz pán prstenů) a luk. Člověk si rád hraje :-)) Jestli ne člověk, tak já ano.

Odp: Elita národa.
Vlastimil Čech, 29.1.2009 12:57

Pane Slayde, čím Vás slečna Bára tak vytočila?
Taky nemám rád ty modní pochutiny, ale proč si myslíte, že si v nich libuje-dokonce v potupné tajnosti- to děvčátko? A s tou nástěnkářkou jsem to nepochopil, nebo mi něco uniklo?
Z jejích příspěvků jsem si usoudil, že se jedná o nezkušené děvče, které chce být někdy v budoucnu právníkem... Její názory se příliš často neshodují s našimi (tedy Slayda a Čecha) ... no a co? Slečna nabyde zkušeností, vše se obrousí, vyčistí, ujasní... Přibyde jí soucitnosti a obyčejného pochopení pro druhé...dnes třeba i s jistým nepochopením opakuje to co nějak slyšela ve škole... ale to neznamená, pane Slayde, že je v mých očích nějaká divná... je prostě mladá... a konec konců, pane Slayde, svět se třeskutě mění a netroufal bych si ani hádat, v jakém světě bude slečna Bára žít, až my dva budeme -(doufám že:-))- v nebi...nemáme patent na rozum... třeba i ty tyčinky Mars mají pro mladou pusinku něco do sebe...co my víme...třeba je chyba v nás, že nám nechutná Pepsi a „hambáč“ ??? Nu, ale ty roztleskávačky, to je hezká novota, to se mi líbí... kdysi byly jenom majoretky ... co proti těm děvčatům máte? Nebo jsem zase něco nepochopil? A nástěnky... vždyť to mají i v Americe... notes board... nebo tak nějak...
Nic ve zlém, pane Slayde, nechci se Vás nijak dotknout, jestli ano, rovnou se omlouvám, ale Vaše poslední příspěvky mi naznačují, že nejste nějak ve své vlastní kůži...

Odp2: Elita národa.
Skynet, 29.1.2009 13:38

S tim nezkušeným děvčetem bych nesouhlasil .Dala srdce na taliř, a řekla otevřene něco co ji v neuvědo-mělých očích mohlo zdiskreditovat, a to jen proto že řekla a o zážitku z detství. A hezké zážitky;-) ,,někdo vjejich letech pije že neví, a taky miluju stare časy. Ten luk neni zas tak drahý, je to Long Bou ze dreva ;-)

Odp3: Elita národa.
Vlastimil Čech, 29.1.2009 14:08

S tím srdcem na dlani bych souhlasil...získala sl. Bára moje sympatie jen za to...
nezkušenost není hanba, pane Skynete, nezkušenost je stav... oproti slečně Báře, ku příkladu, jsem nezkušený uživatel PC... mám se hanbit?
Zkušené mládě je prostě jenom protimluv...Mládež bývá hezká., milá, dychtivá, nadšená, veselá, energická, vtipná, zamilovaná... ale nemůže být zkušená...proč? Nu, protože je právě MLADÁ... A věřte mi, dal bych všechnu zkušenost za mládí...

Odp4: Elita národa.
Skynet, 29.1.2009 23:20

Rozumim mládí je láska ,krása. Ale ačkoliv jsem Skynet, ne pán prosím :-) myslím si že v každém věku jsme mladí, pokud si nepripustíme stáří. A každý věk má něco do sebe, (být vděčný za přítomný okamžik toto jsou slova uznalého člověka, neb v době kdy se láme minulost z budoucností, často přehlédneme přítomnost) když se podíváme na neštěstí v jiných zemích, tam ani mládi neznaji, neb neví kdy umřou, a v Číně žena nemá slovo. Jistě vše vidíme z pohledu majíc se dobře Evropana, já se třeba nebojím smrti , beru život se všemi radostmi i starostmi ad už mi bude kolik mi bude mládí je prostě rostomilé:-)

Odp2: Elita národa.
Bára Š., 29.1.2009 14:09

Tak mě napadlo, jestli skutečně jsem/nejsem soucitná :-)

Dělala jsem sice v několika neziskovkách a v létě se chystém na trochu dobrodružnější výpravu jako dobrovolník do Afriky...ale to ze člověka nedělá automaticky soucitnou osobu, že? Může to být poza, může to být moderní a nebo mi to má jen utišit svědomí...

Tak nějak jsem dospěla k názoru, že asi máte pravdu. Nedokážu být soucitná s lidmi (zvláště) v Čr. Přijde mi, že mají ohromně šancí, zvláště, když to srovnám s jinými zeměmi.
Ale z kamene taky nejsem.:-)

Odp2: Elita národa.
slayd, 29.1.2009 16:02

Jsem v pohodě a právě teď mířím na pivo. Druhorozený syn obdržel samé 1 na vízo a ten starší slaví konec pololetí. To nám to letí... Prostě jen provokuji. P.S.

Odp3: Elita národa.
ivan, 29.1.2009 16:28

Aááááááááá, bude zase napěníno, že.

Odp4: Elita národa.
Vlastimil Čech, 29.1.2009 17:50

Přejme a bude nám přáno...:-)
mimochodem ta poznámky výše: „teprve zvířata z nás dělají lidi“ se mi moc líbí...

Chapu byt rostleskávačkou je cool...
Skynet, 29.1.2009 12:30

Chapu byt rostleskávačkou je cool, Ironii je, že ti co ve škole nejsou lidri, to dotahnou daleko myslim si ze to je tim ze bojovali ze skolou jsou zvykli na boj a tak zvladaji i boj životni. A vzdelani pls, m 1 zas nepotrebuji boj neb zvladaji system. dík za uprimnost z tim lukem at. Rozeberme tedy život pubertaka, mno ja třeba jsem byl zaujaty pro svůj obor, a filosofii.. Učeni ma takovou moc,, že ten kdo ví, ten tak činí .

Odp: Chapu byt rostleskávačkou je cool...
Skynet, 29.1.2009 12:42

Sory za chyby:-( .psal jsem rychle

Odp: Chapu byt rostleskávačkou je cool...
Bára Š., 29.1.2009 14:00

Já nevím, jestli tomu rozumím (asi i díky překlepům). Nicméně život puberťáka (běžného puberťáka) mi přijde spíš plný zmatků a činění věcí, kterých bude později litovat (zanechání školy, těhotenství atd.)
Pokud budeme koukat na ty netradiční pubertální tvory, tak objevíme křehké duše, které se dokáží dívat na věci s citem, nově, originálně. A pokud jsou zaujatí pro NĚCO, tak ta jiskra v jejich oku by zapálila snad každého.
Já jsem celou pubertu četla a jak jsem již sdělila, šermovala. Také tančila historické tance. Nevím, proč jsem nešla na historii. A samozřejmě z té doby mám spoustu velmi špatných básní a povídek.

Odp2: Chapu byt rostleskávačkou je cool...
Vlastimil Čech, 29.1.2009 14:18

... život puberťáka (běžného puberťáka) mi přijde spíš plný zmatků a činění věcí, kterých bude později litovat (zanechání školy, těhotenství atd.)
Pokud budeme koukat na ty netradiční pubertální tvory, tak objevíme křehké duše,
.....
Moc hezky řečeno... měl jsem jich pár doma (myslím těch puberťáků)

Odp2: Konicky
Skynet, 29.1.2009 14:30

Hm, kouzelné dětství, na někté věci se prostě nezapomíná, zvládláš historické ctnosti . Taky jsem měl v sobě asi ze starých inkarnaci, chut umět bojovat z meči, a z střílet z luku. na youtube irsh celtik woman je hudba , keltská s těch dob. Jo mládata jsou vždy neohrabaná.. To je příroda ,kdyby však sledovali chyby starších nespálili by se tak často. Jen Diskutujeme

Odp3: Konicky
Bára Š., 29.1.2009 18:36

Co posloucháš za hudbu konkrétně?

Jednou jsem v Irsku slyšela něco nepopsatelně krásného...dodnes si vyčítám, že jsem se nezeptala, co to je a nekoupila nahrávku :-(

Jinak hrozně ráda si sem tam zazpívám písničky v elfštině (myslím v tom jazyce, který vymyslel Tolkien)...už jen pro ten pocit :-) Neznáš je náhodou?

Odp4: Konicky
Skynet, 30.1.2009 0:36

Druwnbass (Cocncord down , Crosffire, ED Rush , Inspiral x62.....) Irsh c. w. Madonu , Nigtvish, ENYU, Cramberies, Korn, System of a down , Breakbet (Aquasky , Adam freeland , imotep ) nektere songy P.O.D. , R.I.M. Kosheen, MOby, Red hot chili pepers,hezké disco Jarek noha- vica... Vís co se mi strasně líbí, najdi si to pls:-) Karel plíhal (tři Andělé). A jen tak píštalu, housle, dudy. Z tou nahrávkou to je škoda , minulost už nelze navrátit,,ale lze se z ní poučit, to nic hledej na netu;-) a yout irsh mythology music, tam jsou skvělé dudy at. (nenech se zmást prvním songem po načtení) Mrzí mě to nezabýval jsem se , ale cením si že někdo zná ten příběh .. Někdo to bere jako pohádku (co když je to však proces rozpomínání, a stalo se to , jen bláznivá myšlenka snít jak v dětství.....

Odp5: Konicky
Bára Š., 30.1.2009 10:11

Plíhala jsem si pustila...mám CD, ale už dlouho na něj byla chuť. Díky za tip :-)
Irskou hudbu mám ráda moc, i jsem kdysi uvažovala o zakoupení harfy...
Jinak moje hudba: Rachmaninov, Satie, Chopin, Beethoven, Mozart, cikánská a ruská hudba, Glen Miller, obecně jazz, pak ethno (didjeridy a hrdelní zpěv...to je něco), swing atd....

Odp6: Konicky
Skynet, 30.1.2009 10:29

jj ir c w . Ta važná hudba nezmínil jsem ji, ještě jsem neměl velkou příležitost ale vím určitě, že před mnoha lety kdy Čínané měli sklo (zrcadlo jasné, obraz v něm studeným světlem rýsován, toho jenž stojí na proti tobě kdo je ten starý ošklivý pán) tak u nás se pásli husy a všichni poddaní, svobodní jak se narodili obdivovali bály a hudbu a říkali že by taky chtěli být tam, a slyšet ji. Ted když můžou už si jí neváží jakto jakto

Odp7: Konicky
Bára Š., 30.1.2009 10:59

Já myslím, že váží. Když jdu do Rudolfina, tak je plné až po střechu, stejně tak opery v Národním nebo Opeře.
Ještě jsem nezažila člověka, který by řekl, že „klasická hudba“ je ošklivá. Neřikám, že ji ti lidé poslouchají, ale myslím si, že ta hudba je prostě univerzálně krásná.

Ach jo...a teď jsem si uvědomila, že jsem zapomněla ve výčtu na Dvořáka :-( Náš nejlepší skladatel a já ho nenapíšu :-)) A taky Grieg...ten by se ti líbil, myslím, nechceš ho zkusit? Je ovlivněný severem, odkud pocházel, je to takové bujné a přírodní, veselé i temné.

Odp8: Konicky
Bára Š., 30.1.2009 11:02

Ještě mě k té hudbě napadl muzikál Producenti...a hlavně skladba Spring time for Hitler...U toho se řežu.

Odp8: Konicky
Skynet, 30.1.2009 11:36

máš pravdu muzikály at. (já myslel teenagery přátele at. viš.') Hm tak j poslechnu si to. Nejaky Servr.. A co když svět za pár let vidím jako návrat do minulého tisíciletí . To už bude proč žít, znovu nalezení starých praktik života a populace tak +/- malá. O tomhle už se nebudu bavit jen si ty mšlenky nech u sebe, čas ukáže a známe se.Hudba jako nejlepší lék deprese:-) a Harmonie jako lék

Odp9: Konicky
Bára Š., 30.1.2009 11:45

Hm, to jo..praktiky minulého tisíciletí, o těch si nechávám zdát (když mám noční můry).
Například běžná smrt při porodu, nic moc lékařská péče, nic moc literatura, vědecký pokrok na počátku nula, pohazování kojenců, když byla bída, hladomory, války, epidemie....

Odp10: Konicky
Skynet, 30.1.2009 12:01

Nenene tak jsem to nemyslel , učeni bude zachováno. A etika taky, jen se něco děje a tak mi to nevadí, beru to tak jak to je, a co bude, je vlastně no problem. Četla jsi toho lovce, chtíč je degradace této doby (neber to osobně pls) čím víc toho chceš, tím víc jsi neštastný, neb ikdyž se ti stane štěstí, tak je to pořád málo, neb zase chceš,a ani si to štěští nestihneš uznat, neb zase chceš. Skromnost a nalezení střední cesty je start i cíl.Neb máš- li dva chleby jeden prodej, a kup květinu, nasytíš tělo i ducha.

Odp11: Konicky
Bára Š., 30.1.2009 12:07

Já si myslím,že budu mluvit o tom samém, jen z jiného pohledu.
Je ideální něco chtít a jít si zatím, ten pocit, když člověk něčeho dosáhne, je nepopsatelný. A NIKDY se nespokojit s tím, co mám (pokud to jen jde). I v tom se dá ale, při správném přístupu, najít harmonie :-) Především si to štěstí užít.

Odp12: Konicky
Skynet, 30.1.2009 12:18

jj hrdost a ego jsou vlastnosti. Vím ten skvělý pocit když si splním co jsem si usmyslel, je dokonalost. Vím že na to mám. A taky ho mám rád:-) Život je prostej něco si vyberu a pak už se neotáčím zpět a jdu si pevně za svým cílem. Já myslím že aby jsme něčeho mohli dosáhnout musíme být lepší než ti druzí. A když budu pořád chtít a nezastavím se tak můžu přijít o krásy dneška,dřív než nastane zítřek.

Odp13: Konicky
Bára Š., 30.1.2009 13:39

O tom to je - jít za svým cílem a otáčet se nebo se rozhlížet. Užít si tu cestu za svými sny.
Nepotřebuji být lepší než druzí, často se to i těžko poměřuje...chci být lepší než jsem byla dřív :-)

Odp14: Konicky
Skynet, 30.1.2009 14:10

Jsi moudrá,být lepší než dřív. Lepší než konkurence mysliv já, žáci ... Život je velké akvárium plné žraloků, a ty jsi jedním z nich. Myslím tedy jsem,) takže mě jde stejně o zábavu, a moudra. Zábava když jsem z lidmi co jsme přátelé, když tančím,chci se učit kung-fu zatím sen, nejvíc mě stejně ze všeho baví být mezi lidmi, smát se a zjednodušovat situace.Radit mladasům, neb tam dole to nebývá vždy fajn,né všichni máme správné rodiče,hm:-( Někteří to štěstí nemaj, a dobré slovo je jak lék. Každý mě nějakým způsobem předčí, tak se od něj učím. Rozděluju však dvě věci práci a volný čas.

Odp15: Konicky
Bára Š., 30.1.2009 18:10

naproto nechápu, co jsi chtěl říct ;-)

Odp16: Konicky
Skynet, 31.1.2009 1:05

Nazdárek, Být z lidmi co nemají peníze,třeba ani nedodělané školy... Ti lidi jsou fajn : Jak říkal pán čech ,mají v sobě jiskru, která by zapálila cokoliv+/- . A mě to baví bavit se, obcházet právní systém a hlavně se bavit

Odp17: Konicky
Bára Š., 31.1.2009 10:09

Jo, taky znám fajn lidi, co „nemají dodělané školy.“
Ale obvykle si víc rozumím s těmi, co mají....ti totiž mají tu jiskru takovou, že dokážou jít za svým cílem a nenechat školy zbaběle v době, kdy je to „nějak těžší.“

Co je větším luxusem, než mít občas čas...
Skynet, 29.1.2009 12:34

Co je větším luxusem, než mít občas čas dělat, co mě baví a nedělat to, když mě to náhodou bavit přesta- ne? Toto jsou silná slova. Umět věc dodělat do konce, jistě někdy něco jen zkousíme a nevydržíme u toho ale kolik z vás má nějakou zábavu kterou dělá alespon 5 let.

Odp: Co je větším luxusem, než mít občas čas...
ivan, 29.1.2009 16:23

Před více jak padesáti lety jsem se kamarádem Tondou vydal na výlet na tříkolkách, dvojice samotných malých kluků v roztockých serpentýnách nemohla uniknout pozornosti dospělých. Tehdy jsme byli zadrženi na nádraží u výpravčího. (asi 3 km). Vlastnost jít do všeho takřka nemožného, a přitažlivost řídítek mě zůstala dodnes. Tedy, víc než desetinásobek Vašeho předpokladu. Vítám Vás, zde na Svíci. Iv.

Odp2: Co je větším luxusem, než mít občas čas...
Skynet, 29.1.2009 23:34

Odvážní ,,tedy jestli jsem to správně pochopil máte nějaký stroj , já sice miluju adrenalin, ale z druhé strany cením si svůj život. ;-) děti to mají jednodušší , ony nenesou za své činy zodpovědnost, a neví o nebezpečí,tak vlastně ani žádná není . Nemyslím si že jste věděl přesně co v +- 4 letech děláte , prostě jste jel, to rozvrací jít do nemožného. Ale koniček jj Skynet

Odp3: Co je větším luxusem, než mít občas čas...
Skynet, 29.1.2009 23:53

tak tenhle konicek vydržel fakt dlouho.)

Odp4: Co je větším luxusem, než mít občas čas...
ivan, 30.1.2009 0:10

Ano, tak jsem myslel, povaha lidí se nedá změnit, s čím se narodíme, to nás provází celý život. Asi to vydrží než se rozpadnu, ale tohleto životní nastvení provází každého z nás, aniž bychom na to měli nějaký vliv. Proto mě zajímá jak se v životě cítí jiní lidé. Zaplať pán Bůh, že nejsme stejní, čím pestřejší jsou zájmy a činnoti ostatních lidí, tím jsem bohatší i já. Je to jako s láskou, čím víc ji rozdáváš, tím víc ji je pro všechny.

Odp5: Co je větším luxusem, než mít občas čas...
Skynet, 30.1.2009 1:10

Je to jako s láskou, čím víc ji rozdáváš, tím víc ji je pro všechny, ivan. jj Taky si myslím že od narození má člověk předpoklady pro něco a jiný pro něco jiného (vidíme to na dětech , proč ikdyž jsou stejné mají 3 roky, jedno rádo skáče a druhá už chce chodit ven, a třetí si zas hraje z autíčky) Později je to zase poznat, řekněme v 8 letech, jedno dítě hraje fodbal a jiné jen tak sedí ,, Výchova je důležitý činitel taky ovlivnuje náš život (třeba předělat leváka na praváka) Já si myslím že učení by mělo být pro všechny stejné, a to filosofie, to by byl dobrý základ života.(Až dopíšu knihy,a opisy, tak je začnu rozdávat mezi lidi,aby si uvědomili vlastní nedokonalost a třeba začali studovat, né jen sledovat Debilizátor) Ale ad už tak nebo tak, ta pestrost zájmů je fajn, učíme se od druhých , a máme bohatší život '.) . Ikdyž nesouhlasím z ignoranci mladých vůči starým(V běhu nechej starce vzadu, ale dočkej rad) neb mladí jsou často neuvážliví...... A v dnešní době mívají divné zájmy (alkohol, strídají díky chtivosti partnerky ,partnery že bych kolo o ně neopřel, a ten kdo má větší biceps než mozek používá to co ovládá lépe)

Pivo, pivo... chlast slast.
slayd, 29.1.2009 20:43

Nic moc jen dvě dvanáctky U LASA /dole v suterénu otevřeli samovýčep/, hosté tam vypadají jak velbloudi u čerpací stanice. Docela dobrý megabramborák s uzeninou a doma jsem se svalil do postele. Předtím jsem stačil vložit do přhrávače CD s rockovými baladami. Po hodině meditování a poslechu jsem své líné tělo potrápil s činkami, ale bylo to moc odvážné, tak jsem cvičení nahradil vodní lázní ve vaně. Jdu se mrknout na e.maily, tak jsem otevřel svíci. Mír se všemi. Už nechám svět takový jaký je a lidi ať si plácají co je baví. Vždyť se stejně nic na realitě vším žvaněním nic nezmění. A mělo by se něco změnit?
Já už nečtu žádnou literaturu. Zjistil jsem, že mi stačí přečíst název titulu a iluze že uvnitř naleznu něco lepšího, než jsem si pod názvem představoval rázem zmizí pouhým zalistováním v knižní novince. Ale ty názvy jsou fantastické např. Erotický potenciál mé ženy nebo O muži který se přestal koupat nebo S elegancí ježka... jenže uvnitř už pro není nic zajímavého. Při poslechu hudby může člověk zavřít oči i ústa a svět fantazie je stokrát barevnější než ten televizní a samozřejmě i ten reálný. Takže co říci závěrem? V sobotu asi vyrazíme na výstavu na Špilberk: 100. 000 let sexu a v neděli lyžovat do Nového Města na Moravě. Pan Čech nemusí mít obavy o duševní stav Slayda - spíše fyzicky potřebuje ten lenoch dostat do těla... Tak se mějte a mír se všemi a s Bárou Š zvláště... P.S.

Odp: Kráse života
Skynet, 29.1.2009 23:50

Mír se všemi. Už nechám svět takový jaký je a lidi ať si plácají co je baví. Vždyť se stejně nic na realitě vším žvaněním nic nezmění, slayd. A co když vím z jistotou na sto procet, že se něco mění.;-) Až se poznáme třeba se otevřu , tim takzv. žvaněnim se vzděláváme, (Sokratova metoda) kladení otázek přivádějících diskutujícího nejprve do rozporu, nebo souhlasu s jeho počátečními výroky, a pomáhajících mu poté tyto rozpory překonat, a dospět k vymezení obecného pojmu )

Beauté inoubliable
Caprice, 30.1.2009 0:15

Jsem staromilec- antikvariáty, muzea, archivní knihovny, staré půdy a sklepy se zapomenutými poklady, šatníky a truhlice prapředků… to mě láká a přitahuje. Cokoliv- oděvy, umění, technika a přístroje, nádobí, nábytek, porcelán, knihy, fotky, mapy, glóby… ale nic z toho netoužím hromadit, dojdu si za tím a pak mi stačí se jen dívat, obdivovat, zjišťovat funkční principy, představovat si povahu a osud jejich tehdejších majitelů. Nejvíc mě baví konec 18. a 1. polovina 19. století- všestranně bohaté období.

Odp: Beauté inoubliable
ivan, 30.1.2009 1:41

Jéjej, koukám, že to máme asi stejný. Ten rozdíl je asi jenom v tom mužském, nebo ženském pohledu na svět. Industriální architektura, rozvoj mechaniky, metalurgie, rozvoj všech druhů doprav, přestrukturalizování organizace společnosti. Mým chrámem je Technické muzeum. Obdivuju obrovskou vyspělost řemesel, dnes ponížených na pouhý výkon pomocných prací, nebo povýšených na umění. Dnes spíše spolupracují technologie, než dovednosti. Vlasta zde dokázal formulovat slepé střevo dneška. ,,Čím dál, tím vyspělejší techniku a technologie, ovládají čím dál tím větší blbové". Svět se jaksi vymknul z kloubů. Dobu koňských povozů si nijak neidealzuju, právě proto k ní mám ohromnou úctu.

Hm, zájem nás liší od těch kteří jen...
Skynet, 30.1.2009 7:31

Hm, zájem nás liší od těch kteří jen přežívají. Ano ,technika je čím dál tím víc dokonalejší, a tak nahrazuje člověka a je méně práce. Technika byla důležitá (páka, kladka,kolo na hřídeli,nakloněná rovina,klín) Caprice , Poklady mi taky ovlivnily život , sledová- ní starých kultůr, a pozůstatků (archologie.) Mě osobně se spíš líbí starší doba (Májové astrono- mie 20. soustava.Řecko v době sjednocení {Rytířské ctnosti} Egypt Chuepsová pyramida. Keltové (Drujdi) Jeruzalém r. 0

Odp: Hm, zájem nás liší od těch kteří jen...
slayd, 30.1.2009 7:44

Sokrates byl samozřejmě borec. A dopadl jako většina borců v historii. Dnešní knižní novinka má název: Jak vykastrovat letícího čmeláka. To je myšlenka! Skoro jako dumání o nesmrtelnosti chrousta. Mne zaujal jiný knižní titul /asi to bude mým blížícím se stářím/. Název knihy je: REVOLTA NEBO REZIGNACE? Asi bude dobré zvolit něco mezi tím. Kupovat ani číst tu knihu nehodlám. Zdar svíci P.S.

Odp2: Hm, zájem nás liší od těch kteří jen...
Alfons, 30.1.2009 8:14

To jako existuje nějaká knížka kromě žalmů stojící za přečtení?

Odp3: Hm, zájem nás liší od těch kteří jen...
Bára Š., 30.1.2009 10:07

Hlava XXII (podle mě jedna z nejúžasnějších, možná nejúžasnější kniha, co jsem četla), Claudius Bůh, Muž, který sázel stromy, Malý princ, Shakespeare (zvláště Hamlet a Král Lear), Květy zla, 1984 od Orwella, Epos o Gilgamešovi, Sartre, Camus, Čapek, Březinovy básně, básně Nerudy, T. Williams, spousta věcí z magiského realismu, Zločin a trest, zkuste Rousseaua a kdyby nebylo málo, třeba i Nietzscheho...a další miliony knih, je mi líto, že nemůžu napsat x stránkový seznam.

Sokrates zemřel dobrovolně, žáci mu...
Skynet, 30.1.2009 8:28

Sokrates zemřel dobrovolně, žáci mu umožnili útěk ale nepřímul jej,stál si zatím čemu věřil.A vypil číši bolehlavu.. Obavy viz. revolta a rezigna- ce... už jste slyšeli o učeni Budhistických mnichů praxe zen . Ti se neobávají, a máte smysl života svíci , promluvit si z moudrými lidmi... jj A ještě bych dodal lidský Duch duše je nesmrtelná a existovala ještě dřív než se vtělila do smrtelného těla .Proto veškeré učení a poznání je z pohledu plato´na pouhým procesem rozpomínání Ducha na to , co už dávno zná. A nic nebrání když si člověk vzpomene na jednu, a říká tomu učení. Aby všechny ostatní nalezl sám, je-li ušlechtilý a pilný v hledání sám sebe, a poznání z knih a klidem.

Odp: Sokrates zemřel dobrovolně, žáci mu...
slayd, 30.1.2009 9:37

Já bych ten život viděl přece jen trochu jinak.
Můžeme si myslet cokoliv, psát o čemkoliv, povídat si a plácat páté přes deváté na svíci a věřit čemukukoliv, ale skutečně záleží pouze na tom, co ve svém životě uděláme. Žádné kecy u stolu ještě nikdy knihovnu nepostavili. Teprve činy dávají našim myšlenkám smysl. Bez realizace našich představ o tom jak by měl svět vypadat se nic nezmění. Vy ovšem vidíte proměnu vědomí u diskutujících. To znamená že například jedinec, který chtěl udělat světovou revoluci se po několikahodinovém žvanění na svíci rozhodne, že to nemá smysl a lepší bude zajít na diskotéku a sbalit pořádně pěknou babu a s ní si užít. Raději s kondomem - nevěřte, že všechny berou antikoncepci. To ani náhodou a potom přichází peklo za tu chvilku rozkoše. A taky to stojí pěkné prachy. Potom vás přejdou roupy na vznešené myšlenky a činy. Sokrates by se nikdy nestal filozofem nebýt jeho ženy Xantipy. Kdyby ho dokázala uspokojit duševně i tělesně ve své domácnosti - nehledal by žádnou jinou pravdu, krásu a štěstí. V tom jsme nějak zamrzli. Dobrý titul? Zamrzlá evoluce... Musím pracovat, takže zase až v poledne - pokud máte něco vtipně - moudrého v nabídce svíce.cz.
P.S.

Odp2: Sokrates zemřel dobrovolně, žáci mu...
Bára Š., 30.1.2009 10:14

Já bych to nebrala tak dogmaticky. Spousta lidí vymyslela docela úžasné myšlenky, kterými leckoho ovlivnila, ale ve skutečnosti jaksi kázali vodu a sami pili víno.
Dnes si těch filosofů vážíme a je nám dost jedno (někomu), jak vlastně žili.

Nicméně v osobním životě si také myslím, že některé řeči, které zůstanou nenaplněné, jako by nebyly...

Odp3: Sokrates zemřel dobrovolně, žáci mu...
slayd, 30.1.2009 11:12

Samozřejmě že to myslím na každého jedince pro jeho osobní život. Učitel taky v zaměstnání říká jen myšlenky a píše křídou na tabuli a přitom, když je dobrý tak ovlivní své žáky pro život. Ale i pro samotného učitele platí, že když vyjde že školy, tak buď zase jenom přemýšlí a plánuje nebo taky něco udělá./Mimo přípravy na příští den/. Třeba alespoň večeři nebo natře radiátor atp. Hřešit se dá sice i myšlenkou, ale není to pravé ořechové..., i když občas lepší než realita. Absolutní pravdu nelze o ničem vyslovit. P.S.

Je pravda že Sokrates by se bez své...
Skynet, 30.1.2009 9:49

Je pravda že Sokrates by se bez své ženy nikdy nestal filosofem . Říkal vezmeš lisi dobrou ženu staneš se vyjímkou,a vezmeš- li si špatnou ženu staneš se filosofem. A sex, nesnáším nanicovaté holky co chtějí jen sex . Čest a Síla

Zamrzlá Ewoluce
Skynet, 30.1.2009 9:50
Odp: Zamrzlá Ewoluce
slayd, 30.1.2009 11:19

Nevíte pane, kde se vyskutují povrchní hezké mladé holky, které chtějí provozovat nezávazný sex? Já ustrnul v evolučním vývoji u běžného samce - savce.
Jen nevím zda bych to zvládnul ve větším měřítku. Jsem starý lev, který občas slovně útočí pouze na oslabenou kořist /samici/ a to jen velmi zvolna. Myslím, že jsem vždycky ulovil jen tu, která ulovena býti chtěla. Neplatí tohle náhodou obecně pro všechny muže /vyjma násilníků/? Válka spermií a bitvy o dívčí kalhotky jsou rozhodně nejvíce praktikované koníčky po celou historii lidstva. Zábava je to přitom velmi nebezpečná a koníček velmi nákladný. Že bych začal raději sbírat ty známky....???????? P.S.

Odp2: Zamrzlá Ewoluce
Skynet, 30.1.2009 11:47

nejsem pán.. Zajdi si na discoteku a všude kde se paří ,nemám to tam moc rád , Baví mě tančit ale jsou divné, holku chcu jednu. Víš lovče v přírodě pplatí jedna věc, nic neulovíš pokud sám nejsi dravcem a pokud nemáš styl. V přírodě jde o prachové peří u mužů o hrudnik. ok A čím víc štěstí honíš tím víc od tebe utíká. Stejné je to i z láskou.. Už jsi někdy zkoušel lovče mít čas, sednout si a popijet skleničku a pak oslovit slečnu. Když parta horníků pije, a ještě víc tak asi styl nemají.....

Odp3: Zamrzlá Ewoluce
slayd, 30.1.2009 12:38

Tak mi promiňte mladý muži oslovení pane. Moje žena učitelka tak oslovuje běžně své žáky od 1. ročníku SŠ, takže asi nevím co je správně? V srpnu mi bude 48 let pro vaši informaci. S holkou naostro jsem začal poprvé až v 17 letech. Jelikož jsem se ženil až v 32 letech tak snadno spočítáte, že můj život osamělého lovce trval téměř 24 let. To víte první láska... druhá... třetí... potom to letí... holky se chtějí po čase vdávat nebo jinak vázat a vám je teprve např. 25 let. Na pevný svazek jsem neměl žádnou chuť. Poprvé jsem po pevném svazku zatoužil těsně před mojí třicítkou a zrovna ta holka, kterou jsem si vybral vztah ukončila. Udělal jsem tehdy rekapitulaci a musím říci že jsem došel ve svých necelých 30 letech k číslu 30 seznámení s dívkami a počet rozchodů byl velmi vyrovnaný. 1/3 navrhly rozchod ony 1/3 já a poslední 1/3 dohoda - nic mimořádného a žádná tragédie. Po třicítce následovaly už jen tři ženy. Ta první byl rozvod, druhá potřeba sexu a třetí je ta současná. Takže opravdu nevím, zda jsem dobrý lovec? Myslím, že jsem ten zmiňovaný lev a moje známosti tak nějak vždycky vyplynuly. Vaše rada ať si zajdu na diskotéku? Kolik si mám sebou vzít peněz a jakou značku auta, aby některá se mnou vyšla ven? Můj dotaz: zda neznáte povolné, mladé dívky, které provozují nezávazný bezpečný sex bez úplaty byla ironie na váš komentář, že vám vadí nenicovaté holky, kterým jde jen o sex. Až poznáte že jim jde o mnohem více než jen o sex, to budete teprve zděšen! A až přijde ke konfliktu, to budete valit oči, jak ta romantická něžná kráska umí být zákeřná a krutá a klidně k tomu použije i vaše společné dítě. Včera běželo s pí. Jílkovou: Máte slovo. Něco takového, co jsem i já prožil... Potom máte o zábavu a všechen volný čas včetně neklidných nocí vystaráno na 10 let dopředu...
To vám tedy nepřeji! Tak se držte a raději zkuste ty známky nebo poslouchat tu hudbu atp. P.S.

nezlobte se . Rozumím, avšak narozen...
Skynet, 30.1.2009 12:58

nezlobte se . Rozumím, avšak narozen jsem 20.6.1986 a o holku bych se nikdy nedokázal dělit. Myslím si tudiž, že v dnšní době je sex, snad tradice néé příliš stará ... Ale příznivců má hodně. mě jde o to abych ji mohl věřit , neb peníze nejsou problém, problém je spiš sehnat si tu správnou holku. Tu kterou si ksobě vyberu, pozná co jsem zač a všechno, výměnou za to když vím co se v ní skrýva, je cena kterou jsem ochoten příjmout.

Odp: nezlobte se . Rozumím, avšak narozen...
slayd, 30.1.2009 15:45

Problém sehnat dobrou holku byl vždycky, dneska navíc máte jistou 50% šanci že se rozvedete. Takže v polovině případů smůla a problémy zaručeny. Ani opakovaný pokus nemusí vyjít. Veškeré investice do vztahu jsou rizikové - raději předmanželská smlouva a něco bokem na potom kdyby... P.S.

Odp2: nezlobte se . Rozumím, avšak narozen...
Alfons, 31.1.2009 3:57

A děcek si nevšímejte. To je takový nepovedený vedlejší produkt šílené lásky , který se odkládá do děcáku.

Odp: nezlobte se . Rozumím, avšak narozen...
Skynet, 31.1.2009 6:40

Vy jste ELITA NÁRODA , vy diskutujete pomalei¨ji než zkurvená děvka. Sory za vulgaritu, než si rozmyslite, nebo přepíšeta ná zor tak co mám dělat, já.... Diskuze vzdělaných by měla být plynulá, a pořád (sory ale fuck- off) Když čekám odpoěd den .... kdy se jako mám vzdělávat ...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

ze začátkuu jsem si myslel jo, to je...
Skynet, 31.1.2009 6:50

ze začátkuu jsem si myslel jo, to je ono. Vy co diskutujete neznal jsem vás.... AleDneska jsem si užil další párty, a jsem blíž 3 sv. valc (w.w.3.) A vy najste schopni mluvit, asi si dám nový nick neb se stydím, že z občany to tak trvá. Jestli něco chcu vědět tak jááááááááááááá , , , , , ,na to nemám jak vy celýýýýýý život j.

Odp: ze začátkuu jsem si myslel jo, to je...
slayd, 31.1.2009 10:37

Tak mi ještě Skynete napište, co mělo znamenat to vaše, že se o svoji holku dělit s nikým nechcete. Toužíte snad po milování s pannou a ta panna, aby s vámi žila potom až do smrti. Jak romantické! Tedy až na ten začátek. Zkoušel jste to už někdy s pannou? Já na takový problém narazil 1x v životě a mohu vás ujistit úplný propadák a šel jsem od toho. Nedávno jsem ovšem četl na nějakém portálu, že jistá dáma své paneství vydražila za několik set tisíc dolarů, takže pro někoho taková investice musí mít asi pořádný význam, který já jako prostý člověk z lidu nechápu. Asi to u mne nějak souvisí s tou zamrzlou evolucí. Kolik krásek pod vámi ulehlo mladý muži Skynete k dnešnímu dni tzn. včetně včerejšího mejdanu? Pokud čekáte na tu neposkvrněnou Marii, tak zkuste navštívit sbor Jehovistek, tohle je jediná sekta v ČR, která svoji víru praktikuje úpřímně a jsou za ni ochotni zaplatit i svým životem /což je samozřejmě pro normální lidi nepochopitelné/. Nikam nespěchejte. Já se ženil poprvé v těch 32 letech a bylo to moc brzy. Úplně nejlepší je vydržet až do padesáti a potom už to nějak v klidu doklepat do důchodu. V tomto věku budete mít na výběr z takového množství atraktivních vdov, že vám na jejich objíždění nebude stačit ani 7 dní v týdnu.
Takže hlavu vzhůru a hurá na lyže.... P.S.

odpustte silna slova..... jen si myslím...
Skynet, 31.1.2009 11:35

odpustte silna slova..... jen si myslím že není času nazbyt, díky však za soucítění s tím vydržením:-) Neměl jsem holku a pokušení bylo, já však nemůžu být stejný jako všichni, kdo by byl příklad morálnosti. A vím panny jsou dřeva, to zmáknu.. Trošku mě mrzí že předpovědi královny ze sáby se vyplnily. Ženy sukní svých odloží a sukněmi mužů odívati se budou.

Nápojů opojných užívati budou, takže plodnosti jejich ubude a lidstvu zánik úplný hroziti bude.

A pak-li z ženy, nápoj omamný požívající, dítě se zrodí, tichému šílenství propadne.

Tyto děti pak nebudou více potomků míti.

Na rukou těžké a kamenné ozdoby nositi budou.

Jednou velmi dlouhý, pak krátký a v době, kdy bude lidstvu nejhůře, vlas kratší mužů nositi budou.

Rovněž ústa svá a oči mnohých pozmění, takže žena v té době sově se podobati bude.

A pak v té době mravnost dětí tak upadne, že matek svých poslušnými nebudou. Dítě nezná falše, nezná přetvářky a je-li nuceno těmto neřestem tváří v tvář se dívati, odvrací se od nich a nenávidí je. Nečiní pak rozdílů, zda faleš u své matky vidí a stejně tuto nenávidí.

Mnoho mužů manželky své, které jménem Hospodinovým do ložnic svých vedli, vyženou a pojmou manželky jiné.

Přijde doba, že z tisíce děveček jediné panny nebude, neboť děvečky panenství své už před zasnoubením mužům jiným za zlato a víno dají.

Přijde doba, kdy matky své dcery do měst vyženou, aby tam, prodávajíce své tělo a tak dobývajíce s muži cizími, statků pozemských nabyly.

Manželky s několika muži tělem svým obcovati budou, aniž pohoršení v domě sousedů svých činili, neboť i manželka sousedova s několika jinými muži, nežli s manželem svým, obývati bude.

Ó, králi Šalamoune, tak jako dnes živí se mužové národa tvého obchodem a obhospodařováním svých stád, tak přijde doba, kdy ženy prodejem těla svého živiti se budou.

Jejich lůna mateřská odumrou, přestanou ploditi a zmalomocní.

Jejich těla pomalu uhnívati budou.

Tak stane se v době té, kdy žena a muž před zákony plné rovnosti dosáhnou.

Bude to pro ženu doba rovnoprávnosti, ale i bezcennosti.

Tak jako nekladeš velké ceny velbloudu, kterého na tržišti od kupců koupiti můžeš, tak nemá a nebude míti ceny žena, která, byť tebe stejné úrovně, za zlato a víno se ti prodá.

Věz, že prvým tvorem Hospodinu podobným byl muž a posledním tvorem, který na této zemi zmírati bude, bude žena. Nebude to však žena z rodu tvého izraelského, která poslední z této země odejde, neboť před skonáním světa dávno již rod tvůj a veškerý Izrael vymře.

Poslední žena bude z rodu těch, kteří teprve po tisíciletích panství nad světem dosáhnou.

- A já pravím tobě:

Přijde doba, kdy člověk úplně ovládne svět a bude se snažiti vniknouti do tajů díla Hospodinova, aby i chod země ovládl.

A vidím, jak podmaní si všechna zvířata, aby člověku sloužila a jak zachytí vzduch, vodu i slunce. Vzduch, aby za něho pracoval, vodu, aby jemu nesmírný užitek dávala a slunce, aby v dobách dešťů a sněhů jasem a teplem obydlí zpříjemňovalo.

A v tom čase se nespokojí člověk ani s tím, že zneužije díla Hospodinova pro sebe, ale vytvoří umělá zvířata, aby i tato jemu podmaněna byla a člověk vytvoří něco, co předčí svět i člověka.

Vidím ono divné zvíře, vytvořené z různých kusů kovů člověkem. Místo nohou divné obruče, místo těla kus lesklého kovu a místo hlavy jakás křídla.

Toto člověkem umělé zvíře, sluncem a vodou živené, utíká rychle po zemi, že síla větru mu nestačí, pluje po mořích, že i před dopadem vln se zachraňuje a letí v oblacích rychlostí supa.

Člověk pak tvorbu svou, již silou svou a rozumem k výkonu donutil, ovládající, říditi bude celý svět a všechno co na tomto světě jest: slunce, déšť, vítr i oblaka.

Nebude však člověku stačiti ani tento svět a proto s nářadím, mi dnes velmi podivným, bude se snažiti odletěti z tohoto světa a tam někde, kde jen vůle Hospodinova jest, zkoumati, zda cesty lidstva, světa i hvězd pozměniti by mohl.

Tomuto přání člověka nikdy vyhověno nebude.

Odp: odpustte silna slova..... jen si myslím...
Alfons, 31.1.2009 12:07

To je šíření nepodložené poplašné zprávy. Královna ze Sáby zapomněla na nezaměstnanost a světovou krizi. Tehdy lidi nepracovali? O ekonomice není nikde ani zmínka. Byla tehdy už tržní ekonomika nebo komunizmus?

Doplnění
Alfons, 31.1.2009 12:21

A co hlavní !! Královna vůbec nevaruje před nebezpečím komunizmu, který způsobil dnešní globální ekonomickou krizi!!!

Odp: Doplnění
Yardasan, 31.1.2009 13:32

:-) Krizi způsobili židi, kteří tahají za nitky tohoto světa. Ohledně proroctví: Různí proroci, kteří se nikdy nemohli potkat ani poznat své vzájemné proroctví se dobírají stejných závěrů. Nemá to nic společného se systémem společenství ani s vyspělostí ducha ani techniky. Je to v člověku a neni z toho úniku, S pozdravem jK.

Odp2: Doplnění
Alfons, 7.2.2009 16:00

Proč utíkat? Krizi si vychutnat. Není pořád tak kvalitní jako dnes. ;-)

Odp: odpustte silna slova..... jen si myslím...
Bára Š., 31.1.2009 12:15

Hm, jsme se dostali do kroužku náboženství, nebo co?

Odp2: odpustte silna slova..... jen si myslím...
Skynet, 31.1.2009 12:22

Pravda nebývá vždy příjemná, a příjemná slova nebývají vždy pravdivá. a nejsem Šalamoun tak jsem u toho nebyl. Avšak kdysi nepsali romány neb papír měl cenu.

Odp3: odpustte silna slova..... jen si myslím...
Bára Š., 31.1.2009 15:30

Já tady nemluvím o příjemnosti či nepříjemnosti pravdy. Mluvím o nepříjemnosti toho, že lidé, kteří věří, mají pocit, že svoji víru musí cpát kamkoliv......Neměla jsem pocit, že v této diskuzi šlo o to, citovat si tu výňatky bible a mluvit o krizi dnešního světa, ve kterém si věda nemyslí, že cokoliv je psáno v knize XY, musí být pravda.

Odp2: odpustte silna slova..... jen si myslím...
Alfons, 31.1.2009 13:19

Odhazuješ náboženství a víru? Odhazuješ moudra a zkušenosti tvých předků. Nepřežiješ.

Odp3: odpustte silna slova..... jen si myslím...
Juras, 2.2.2009 9:02

A už se narodil někdo, kdo neodhodil a přežil?

(hlavně nepřepínej ;-) )

Odp4: odpustte silna slova..... jen si myslím...
Alfons, 2.2.2009 9:52

:-) Když odhodí víru ostatní, majzne tě děcko bez zábran trubkou přes kebuli a sebere ti 5 korun. Český standard poslední doby. V dobách temna, kdy se víra aplikovala na většinu občanů taková situace jako dnes nebyla. Děti byly vystrašené peklem a příliš seniory nevraždili. Dokonce pouštěli v tramvaji sednout seniory!! Ale dnes zase máme svobodu. A to je hodnota nejvyšší. I za cenu života.

Odp5: odpustte silna slova..... jen si myslím...
ivan, 2.2.2009 10:03

No, a proč stojí smírčí kříže?

Odp6: odpustte silna slova..... jen si myslím...
Alfons, 2.2.2009 14:00

Protože je doposud nikdo neukradl!! Dej sem souřadnice GPS a přijdi se podívat za týden!!

Odp7: odpustte silna slova..... jen si myslím...
ivan, 2.2.2009 16:11

Smírčí kříže, sochař pan prof. Vladimír Preclík. Dejte bacha, aby tam jeden nepřibyl za Vás.

Odp8: odpustte silna slova..... jen si myslím...
Jana, 2.2.2009 17:53

Jéje. Kdysi jsem měla od něj knížku o těch křížích. Moc hezký čtení. Ale to bylo za svobodna a teď nevím, kam se kniha poděla. Škoda.
Teda, ne aby sis myslel, že na knihy kašleme. My je spíš nemáme kam dávat, takže jsou v obýváku, v děcáku , v kuchyni, v ložnici, v peřináčích pod postelemi a ve velkém množství ve sklepě. Tam je jim ale dobře, jde spíš o suchý suterén a jsou uloženy v knihovničkách.
Pokud nám dovolí postavit ten dům, musí tam být určitě pracovna - knihovna...

Víra je hezký koníček.
slayd, 31.1.2009 18:56

Já myslím, že víra je jistým druhem zaujetí, zábavy, náplně života, takže se dá mluvit o koníčku - tudíž i víra patří k probíranému tématu. Z víry mohou vyplývat i další aktivity: askeze /pro nevěrce držení bobříka hladu/, svaté poutě / pro nevěrce turistika/, atd. nechce se mi hledat další příklady. Jsem unaven z lyžování: nakonec z toho vyšel svah v Olešné na Moravě.
Vezmete - li lidstvu BOHA je to podobné, jako když vezmete dítěti HRAČKU. Po čase se začne nudit a taky zlobit. Tolik na obhajobu víry. Čest! P.S.

Odp: Víra je hezký koníček.
Bára Š., 31.1.2009 19:30

já neříkám opak..nicméně tady se o ní nemluvilo jako o koníčku, tady probíhaly výňatky z bible a kázání.....žila jsem bohužel jistý čas na pokoji s jehovistkou....a opravdu jsem alergická na nevyžádaná kázání ;-)

Já nejsem kněz, jsem Budhista a...
Skynet, 1.2.2009 0:03

Já nejsem kněz, jsem Budhista a katolík. Stejně se novým myšlenkám nikdy nedařilo Galileo galilei (A přece se točí.) Už jen toužit je důvod proč žít..

Odp: Já nejsem kněz, jsem Budhista a...
Alfons, 1.2.2009 9:14

Náš národ se dostane na lepší morální úroveň (vyhrabe se z bahna) jedině tím, že bude s okamžitou platností na všech školách zavedená povinná náboženská výuka, tak jako to bylo před válkou. BEZ DISKUZE !!

DOTA
Tony, 1.2.2009 15:30

Ahoj. Můj koniček je poslední tři roky pouze jeden a to hra jménem DotA (jedno odvětví warcraftu 3). Je to krásná hra na přemýšlení a strategii. Bohužel se to stává jistou závislostí...:-(
Mít práci zároveň koníčkem...

No kéž bych mohl celý život hrát a dostávat za to zaplaceno. :-)

Když celý den od rána do večera hraju mám večer špatnou náladu, že jsme celý den nic hmatatelného neudělal. Nadruhou stranu když týden nehraju a učím se jdu třeba nakoupit nové boty atd. prostě žiji normálně, tak v tom také nenacházím smysl. (říkám si, že kdybych si nekoupil nové boty nic by se nestalo a ještě bych ušetřil.) ). No nějak nenacházím stále smysl dění, toť můj životní problém...

Odp: DOTA
slayd, 1.2.2009 19:43

Kdybys smysl života skutečně hledal asi bys nehrál DOTU. Pokud jsi šťastný u této hry, tak u ní zůstaň co nejdéle to půjde. Tzn. tak dlouho než zmizí iluze, že nějaké hraní může mít nějaký jiný smysl, než ukrácení dlouhé chvíle a zapomenutí na běžný reálný svět. Spousta jiných koníčků a činností vlastně plní pouze tento úkol jako tvá hra. Celý život je vlastně nějaká hra kterou hrají mizerní herci /lidé/ a někteří z nich marně hledají režiséra, aby jim dal odpověď na otázku smyslu životní tragikomedie, které se účastní. A on velký režisér mlčí a čeká až si odpověď každý z nás sám. Proto je každá rada drahá a každé odhalení jen relativní. Někdy je proto lépe nemyslet vůbec a klidně usínat. Jednou nahoře a podruhé dole. To je život! P.S.

Snad jen doplněk:
Renata, 1.2.2009 22:29

Souhlasím. S jediným doplňkem a to, že je potřeba mít za co hrát, za co žít, a toto je pro mnohé lidi v současné době čím dál hůře dostupné. Podnikatelé a vyšší Mocní totiž bohatnou ochuzováním těch pod nimi.

Odp: Snad jen doplněk:
Alfons, 2.2.2009 0:15

Bohatí neúměrně bohatnou hlavně v totalitních režimech.

Odp2: Snad jen doplněk:
slayd, 2.2.2009 11:01

A v demokratických poměrech bohatnout vždy po právu, za poctivou práci. Největší prachy od roku 1989 získali ti nejpoctivější pracanti a nejmorálnější podnikatelé.
Samozřejmě také vysoké posty ve státní správě u soudů atd. zastávají vždy jen ti nejlepší, nejschopnější a nejčistší jedinci. Samozřejmě na rozdíl od totáče. Kdo tomuhle nevěří je komunista nebo ideologický kacíř demokracie. Myslíte opravdu, že tohle lidi mohou přijmout za pravdu. Jedina snad hluší, slepí a po operaci mozku. Ale i tak je život k žití a ne jen k zblití! P.S.

Odp3: Snad jen doplněk:
Alfons, 2.2.2009 13:57

A i ti budou mít na hrobech věnce.:-)

Odp4: Snad jen doplněk:
Tony, 5.2.2009 16:51

Ať je mají, ne? Přeci je jedno komu se vzádá holt. Jde o to že lidé potřebují nějaký ideál ke kterému vzhlížet a modlit se. Je jedno jaký lump to byl. A o čem nevíme pro nás neexistuje. Díky tomu se dá „jakš-takš“ existovat. :-)

Odp4: Snad jen doplněk:
slayd, 5.2.2009 20:22

To je slabá útěcha, že jednou budou mít na hrobech věnce... Ale než budou mít ty věnce na hrobech, tak si pěkně užijí a namastí svá konta i pro svoje vnuky!
Hold jim vzdávat nebudeme, ale tady jde o prachy a ne o pocty. Takže klídek pánové. Nemlžte! P.S.

Odp3: Snad jen doplněk:
Shipper, 6.2.2009 6:07

Takže jediný rozdíl mezi vámi a Kellnerem je, že vy na ten jeho „zlodějskej byznys“ nemáte žaludek...

Odp4: Snad jen doplněk:
slayd, 6.2.2009 8:03

Ano myslím, že to je ten jediný podstatný rozdíl.který mne odlišuje od těch Kellnerů... Bohužel já opravdu, ale ani nevím kdo je pan Kellner. Já bych zlodějnu opravdu provozovat nedokázal. Moje chyba a pro společnost zase výhra. Mají o jednoho schopného lumpa mezi sebou méně. Nejásám - bohužel... P.S.

Odp5: Snad jen doplněk:
Shipper, 6.2.2009 9:04

Nevíte kdo je, ale víte, že krade...

Odp6: Snad jen doplněk:
slayd, 6.2.2009 9:42

To že má být nějaký Kellner nepoctivý podnikavec jsem vytušil z vašeho příspěvku /asi nejsem úplně blbej/ pozn. dělnická třída mi umožnila za totáče maturovat */starý vtip/ - takže jsem průměrně inteligentní jedinec. Já znám jménem Kellner jen toho sociologa. Různých jmen okrádačů znám pár desítek a ty mediální samozřejmě z TV, ale opravdu kauza nějakého Kellera mne minula. Zdá se vám to nemožné v těch tisícovkách podvodů za posledních 20 let? Myslíte, že si vedu evidenci všech sraček které se udály na území ČR? To těžko. P.S.

Odp7: Snad jen doplněk:
Shipper, 6.2.2009 10:14

To si nemyslím, jen jsem si myslel, že když ironicky napíšete: Největší prachy od roku 1989 získali ti nejpoctivější pracanti a nejmorálnější podnikatelé., že o nich něco víte... jméno Kellner jsem jako příklad uvedl proto, že už pár let vévodí žebříčku nejbohatších Čechů.

Odp8: Snad jen doplněk:
slayd, 6.2.2009 10:48

Ten výňatek z mého komentáře, který uvádíte, se týkal podnikalů typu pana Koženého a spol. Prostě toho Kellnera neznám a už vůbec si nemyslím /kdyby to snad někoho na svíci napadlo/, že všichni podnikatelé a bohatí lidé jsou grázlové a lumpové. Já si naopak myslím, že mnohým ty prachy a majetek patří a dokonce někteří by měli být za svoji činnost ještě býti odměněni společenským uznáním /teď nevím ovšem v jaké formě/. Vyznamenání? Socha? Název ulice? Zdarma roční předplatné do divadla? P.S.

Odp9: Snad jen doplněk:
Shipper, 6.2.2009 16:37

Jako gentleman byste měl dámě vyhovět a psát o víně, literatuře, či lyžování a ne se pořád zalamovat nad stavem světa, to se probírá vedle „na důchodu a morálce“ u pana Alfonse.

Odp10: Snad jen doplněk:
slayd, 6.2.2009 19:14

O pivě jsem toho napsal dost. Vímo to je dřina. A koníčky? Ježíši, však to nikam nevede. Každej anonym jako napíše seznam literatury, filmů a míst které shlédl.
Něco řekne že ho baví sbírat a tím je vše hotovo. Ten článek má tolik komentářů jen proto, že dostal trochu jiný rozměr. A pořád stejně platí: že všechno souvisí se vším. A navíc koho to všechno vlastně zajímá? P.S.

Odp11: Snad jen doplněk:
Shipper, 6.2.2009 21:41

Vyznáte se ve víně? Zkoušel jste někdy ochutnávku na slepo?

Odp12: Snad jen doplněk:
slayd, 7.2.2009 9:09

Jednou jsem se z vína tak vožral, že jsem byl úplně slepej a usnul jsem u pod okapem. Než jsem se stačil vzbudit, tak přišel lehký mrazík a přimrzly mi moje vlasy. Od tý doby piju zásadně s otevřenýma očima. P,S.

Odp13: Snad jen doplněk:
Shipper, 7.2.2009 9:44

No taky hobby, luxus moc ne, opice šly po revoluci cenově dost dolů.

Odp14: Snad jen doplněk:
slayd, 7.2.2009 10:24

Tak co vlastně chcete slyšet. Pravdu nebo ideály?
Takový je faktický život a události. Ale většinou je jen normální rutina všedního dne. Koníčky i způsob zábavy se v mém případě shodují s běžnými obyvateli ČR. Jak jsem popsal jinde - nic mimořádného. P.S.

Odp5: Snad jen doplněk:
ivan, 6.2.2009 10:46

Pan Kellner je mým ,,skoro" sousedem, začínal jako prodejce kopírek a dařilo se mu. Právě z něho mám pocit, že vzestupoval pouze podle obchodních pravidel bez jakéhokoliv politického kytí. Drží se v mediálním ústraní, nemá žádné aféry, to dnes málokdo! Jeho majetek se odhaduje na sto miliard. To , že je schopný, o tom není pochyb, ale proč lump? Prostě jenom stojí na začátku dalšího přerozdělení, to je všechno. Leonardo taky nebyl žádný chuďas, přesto bych si přál mít spíše jeho schopnosti , znalosti a nadání než jeho prachy. Zkus o to přemýšlet.

Odp6: Snad jen doplněk:
slayd, 6.2.2009 10:53

V tom je ta bída, že o těch užitečných lidech bez afér se nemluví a tudíž občané ČR nemají o jejich existenci ani ponětí. Já média neovládám.... musíte se s žádostí o osvětu obrátit na jiné borce!
Kolik % existuje v ČR malých Kellnerů a kolik % existuje v ČR malých Kožených? To je otázka... P.S.

Odp6: Snad jen doplněk:
Juras, 6.2.2009 14:48

Kolují různé pověsti o tam, jak něco někde zajímavě koupil a tak. Já si to přesně nepamatuju - nevím, nakolika je to pravda a nakolik to byly fámy vzniklé ze závisti.

Kellnera neznám, ale když jsem s ním něco četl nebo ho viděl, působil na mě spíš dobře.

Já jsem myslel, že je z Brna(?)

Odp7: Snad jen doplněk:
slayd, 6.2.2009 15:03

Ať žijí duchové a pan Kellner z Brna nebo z Ostravy.
Copak záleží na nějakém jednotlivci? My se tážeme kdo ovlivňuje svým příkladem morálku občanů ČR?
Vzhledem k aktuálnímu stavu to žádný Ježíš Kristus asi nebude, kdo hýbe myšlením většiny lidí u nás i ve světě P.S.

Odp7: Snad jen doplněk:
ivan, 6.2.2009 17:10

Pár kilometrů západně od Prahy je docela rozsáhlá oblast zeleně, potok, stráně, louky, lesy. Celý kraj budí dojem nepoškozenosti. Podkozí, znám to tu od mala. Malá vesnička, ale asi dva tisíce chat, klidný prostor nenarušený dopravou, přitom v těsnosti Prahy, Berouna, Kladna. Všude jsem do patnácti minut. Tohoto místa si všimnul i Kellner. Koupil zde bývalý mlýn, hospodu a hospodářství s rozsáhlými pozemky a taky bývalou ROH-ácku rekreačku s asi dvaceti chatama. Zatím se zde bouralo, ale vše nasvědčuje tomu, že zde postaví sídlo, které bude respektovat prostředí. Kdysi jsem jednal s bývalým majitelem Slávou Skrčeným o možnoti koupě domu (bývalá hospoda se sálem) u krásného kamenného mostu přes potok a splav. Jako kluci jsme z něj skákali do vody (asi 9m výška). Sláva zemřel a já skončil ve stejné vesnici, ale na jiném místě. Jaký bude nový soused, to nevím, ale spoléhám na jeho rozum. Uvidíme.

Koníček luxus.
slayd, 6.2.2009 19:17

Návrat k tématu? Tak jo. V sobotu do Ořešína - ARMY AREÁL. Neděle? Zatím vím jen o rodinném filmu - máme dvě volné vstupenky. Nic mimořádného. Bude někdo z vás dělat něco mimořádně zajímavého? P.S.

Odp: Koníček luxus.
Alfons, 7.2.2009 12:45

..ARMY AREÁL...a co na víkend do Afghanistánu? Tam je víc adrenalinu.;-)

Odp2: Koníček luxus.
slayd, 7.2.2009 16:59

Bylo to docela dobrý v tom ARMY AREÁLU. Spoustu věcí napadne člověka absolvovat jen k vůli dětem. Občas kroutím hlavou po čem se ty děti pachtí a po čem touží. Jindy jsem např. jako dnes docela mile překvapen. Asi si to zopákneme ještě v květnu bez bláta nebo až v červnu... Teď mne ještě rodina žena na bruslení do haly u Boby centra. Nechci vypydat jak starý lenoch a ty necelé dvě hodiny zdarma odbruslím... P.S.

Odp3: Koníček luxus.
Alfons, 8.2.2009 1:49

Nebylo nad základní vojenskou službu. Bylo to zadarmo a voják si mohl i zastřílet ostrejma. :-)

Odp4: Koníček luxus.
ivan, 8.2.2009 7:22

Jo, tak ona byla zadarmo? Alfonsi, tak vám jí přeju na dlouhá léta, abyste si ji užil. To já bych zase rád dostal zpátky svůj ukradený čas.

Odp5: Koníček luxus.
Alfons, 13.2.2009 17:35

Posilovna, aerobik a adrenalin zadarmo.

Odp6: Koníček luxus.
ivan, 13.2.2009 18:25

To na to potřebujete zadrátovaná kasárna? Na svobodě by to nešlo? Těžká pakárna, stádnost, neuvěřitelné nádlady. To snášeli dobře jenom debilové, o ty tam bylo postaráno a nemuseli na nic myslet, na vžechno byl řád, samé jistoty! Mě vojna připravila o kus života s mým synem z jeho 26let.

Odp7: Koníček luxus.
Bára Š., 13.2.2009 22:09

Taky jsem proti vojně! Nemohla bych v praxi uskutečňovat větší zapojení otců do péče o děti.

A taky, když se někomu nechce hrát na tupá zvířátka vraždící na rozkaz lidi, tak já to s dovolením beru.

Odp7: Koníček luxus.
Jana, 13.2.2009 22:25

Ty už jsi měl Tomáše, když jsi byl na vojně?
To na tom bylo asi nejhnusnější - že museli odcházet otcové od rodin a od malých dětí. To se opravdu nedá nijak nahradit.:-(

Odp8: Koníček luxus.
Yardasan, 13.2.2009 23:13

:-) Udělali si to sami, mohli počkat = kde je najednou Všech svobodná osobní zodpovědnost? S pozdravem jK.

Odp9: Koníček luxus.
Jana, 14.2.2009 9:58

Promiňte, ale víte houby, o čem se mluví.

Odp10: Koníček luxus.
Yardasan, 15.2.2009 1:33

Tehdy kalkulovat s tím, že mne neodvedou byl holý nesmysl, i když pár tisícovkám jedinců to vyšlo. Holt vyčůránci byli a budou. S pozdravem jK.

Odp8: Koníček luxus.
Alfons, 14.2.2009 2:41

A v případě válečného konfliktu budou Vás a Vaše děti bránit blaničtí rytíři v součinnosti s hradní stráží. Případně by mohlo píchnout i pár tupých amerických vojáků.

Odp9: Koníček luxus.
Jana, 14.2.2009 10:00

Doufám, že v tom případě zapracuje naše moderní profesionální armáda. Mimochodem, pletete dvě věci dohromady, branná povinnost zrušena nebyla, pouze vojenská služba.

Odp10: Koníček luxus.
Jana, 14.2.2009 10:27

Zde čtěte o branné povinnosti českých mužů, která, narozdíl od té americké, zrušena nebyla:
http://www.zakonycr.cz/seznamy/585-2004-Sb-zakon-o-branne-povinnosti-a-jejim-zajistovani-(branny-zakon).html

Odp7: Koníček luxus.
Yardasan, 13.2.2009 23:19

S tím Vaším debilem v hlavě se o tom nedá diskutovat. Pak jsou dle Vás debilové všichni svobodní američani, kteří také musí rukovat (my jsme si na válku jen hráli) a Vy jste hvězda... S pozdravem jK.

Odp8: Koníček luxus.
Jana, 14.2.2009 9:59

Kde jste to vzal? V Americe je už dávno profesionální armáda, nikdo tam rukovat nemusí.

Odp9: Koníček luxus.
Jana, 14.2.2009 10:25

Zde máte citát ze stránek o NATO:
USA se nachází v Severní Americe. Jeho ozbrojené síly čítají přibližně (údaje z roku 2002) 500 000 příslušníků pozemního vojska, 385 000 vojenského letectva, 396 000 vojenského námořnictva a 51 000 příslušníků civilní vzdušné hlídky. Branná povinnost byla zrušena, armáda je plně profesionální.

Odp10: Koníček luxus.
Jana, 14.2.2009 10:26

Pokud vás zajímají podrobnosti o historii americké armády, čtěte tady:
http://www.usmilitary.estranky.cz/stranka/branna-povinnost-a-odvod

Odp9: Koníček luxus.
Yardasan, 15.2.2009 1:48

Mobilizace záloh v ozbrojených silách USA

Pro srovnání uvádím, jak je mobilizace chápána a realizována v ozbrojených silách USA. Zatímco podle právního řádu ČR je mobilizace ozbrojených sil a mobilizace národního hospodářství prováděna až za situace, kdy je vyhlášen stav ohrožení státu, ozbrojené síly USA mohou být mobilizovány bez vyhlášení výjimečného stavu. To umožňuje pružně reagovat na řešení nejrůznějších krizových stavů.

USA mají ozbrojené síly doplňované na základě dobrovolnosti od roku 1973. Zálohy, které jsou také dobrovolné, jsou velmi početné, tvoří 54 % celkových počtů ozbrojených sil. Odhaduje se, že v současné době pouze asi 10 % populace má zkušenost s vojenskou službou a toto procento se dále snižuje. Mobilizační systém se značně liší od mobilizačních systémů většiny evropských států. Mobilizace záloh může proběhnout v různém rozsahu, podle okamžité situace. První stupeň je proveden bez vyhlášení výjimečného stavu, pouze na základě rozhodnutí prezidenta s povinností následného informování Kongresu.

Povolání záloh prezidentem (Presidential Reserve Call-up, dále jen PR). Prezident může povolat výběrovou zálohu (Selected Reserve) do vojenské operace v zahraniční. Tato skupina zálohy je pravidelně cvičena a její příslušníci dostávají pravidelný plat. V rámci PR může prezident povolat až 200 tisíc záloh na dobu nepřesahující 270 dnů. Tyto zálohy nemohou být nasazeny pro řešení domácích krizí, ať už přírodních katastrof, průmyslových havárií nebo pro nastolení vnitřního pořádku. Jedinou výjimkou může být jejich povolání při hrozbě použití zbraní hromadného ničení na území USA.

Částečná mobilizace. Po vyhlášení výjimečného stavu prezidentem nebo Kongresem může prezident povolat do aktivní služby jeden milion příslušníků pohotovostní zálohy na dobu dvou let. Je možné povolat 200 tisíc záloh v rámci PR a potom další jeden milion v rámci částečné mobilizace. Před částečnou mobilizací nemusí být provedeno PR, ale nejpravděpodobnější je takové řešení, že zálohy povolané v rámci PR budou zahrnuty do počtů částečné mobilizace. To byl případ operace Desert Storm, kdy bylo povoláno celkem 225 tisíc záloh.

Plná mobilizace. Poté co Kongres vyhlásí výjimečný stav nebo válku jsou všichni vojáci v záloze povoláni do aktivní služby. Povolání platí na dobu trvání výjimečného stavu plus šest měsíců a vztahuje se na všechny kategorie záloh.

Totální mobilizace. Pro zálohy není rozdílu mezi plnou mobilizací a totální mobilizací. Totální mobilizace je vyhlášena prezidentem a Kongresem v případě, že nastane potřeba dalšího doplňování ozbrojených sil a prakticky představuje zavedení branné povinnosti.

V právním řádu USA neexistuje žádné pravidlo o tom, že by vyhlášení určitého stupně musel předcházet nižší stupeň a na druhé straně je možné, že mohou být vyhlášena dvě nebo více opatření současně.

Odp8: Koníček luxus.
ivan, 14.2.2009 10:10

Na to , že to byla jenom hra, tak bylo docela dost mrtvých, a zbraně byly skutečné. To, že jsem proti něčmu, není potvrzeím toho , že schvaluji opak! Toto, je myšlení moha lidí, /když nejsi sparťan tak musíš být slávista/. Já sám jsem byl jako kluk bez táty, když ho rudoch držel na vojně celých 33měsíců a nás nechali s tehdy těhotnou (brácha Michal) mámou samotné v kolonii nedostavěných domů, bez elektriky a vody. Náš jediný příjem od ,,soudruha" byl 418-Kč. vojenských náhrad mého táty. Na nezkolaudovaný dům nebyl dán uhelný výměr. Při Korjské krizi byla naše elitní vojska v nejvyšší bojové pohotovosti a počítalo se i s jejich ostrým nasazením, žádné vycházky. Hvězda!..to je moje máma, která to nějak zvládla a dokázala takřka bez prostředků přežít takřka poli s dvěma malýma dětma. I teď, po mnoha letech mám doma skoro třicet stupňů. Ze zimy-chladu, mám větší strach než z hladu.
Když se narodil syn Tomáš, tak moje žena už měla takřka dokončenou diplomku, a já střední.(byl jsem o dost mladší) dohoda mezi náma byla, že jí podržím na škole a po jejím dokončení si role vyměníme a dostuduju já, už k tomu nikdy nedošlo. Prostě mě přišel dopis o zrušení studijního odkladu a zakrátko na to povolávací rozkaz. Soudruzi nic nevysvětlovali. Tak jsem poprvé viděl Tomáše jako narozené mimino a pak až když už začínal mluvit a chodit. Já se na něj těšil a on se mě hrozně bál.!! Když se po dlouhé době osmělil, tak na mně ukazoval a říkal, Pán, Pán. Vždy když chce někdo utvářet jiný svět, podle jeho přdstav, tak mám bojovou pohotovost já! Už jsem ho zažil na vlastní kůži. Netvor Rudoch by si klidně život mýho táty vzal, ale jeho děti nechal málem umrznout a mámu ubrečet. Docelela pěkná hra, ale trvala trochu dlouho. Lituju všechny vojáky po celém světě, kteří museli jít na povolávací rozkaz proti svojí vůli hájit zájmy kohokoliv. Ty krvaví Američané!! .. to jsou většinou farmářští synkové ze středozápadu. Tak jim přeju, aby se ve zdraví, co nejrychleji vrátili domů.

Odp9: Koníček luxus.
ivan, 14.2.2009 10:17

Nakonec! Přeju to všem vojákům po celém světě, kteří nyní plní vůli někoho jiného, bez ohledu na to za jak velké ideály se mají nechat pozabíjet. Iv.

Odp9: Koníček luxus.
Jana, 14.2.2009 11:19

Myslím, že se dokážu do tvé tehdejší situace docela dobře vcítit, tedy narozdíl od některých ostatních. Sama jsem měla v tomto docela štestí - tatínek byl jako absolvent VŠ na vojně jen rok, a to předtím, než se mu narodily děti. A můj manžel byl této nepříjemné povinnosti zbaven z docela kuriózního důvodu - kvůli ekzému. Jinak - kdo ví, jak by se náš život vyvíjel.

Odp10: Koníček luxus.
Yardasan, 15.2.2009 1:30

:-) Tak vidíte, že to zase nebylo tak strašný... Na tu dobu příjem kolem 400Kč (u Ivana), to bylo docela slušný. Mimochodem USA zvažují o znovuzavedení branné povinnosti, ale to na internetu nenajdete. S pozdravem jK.

Odp11: Koníček luxus.
ivan, 15.2.2009 2:29

Jo, aha, v době potravinových lístků bylo kilo masa za 80 kaček, když jsi měl známého řezníka.(týdení plat, dnes asi 4500,-) Konečně jsem pochopil, že jsem se měl jako prase v žitě. Nárokovost byla i na pleny, maso, pečivo, boty, zimní oblečení, 1L oleje, nebo 1/2kg sádla, 30KG (Klement Gottwald) brambor. 15 Klementů mouky. Utajovalo se kolik lidí se vejde do vagonu, ředitelé podniků chodili v montérkách a báli se mít v kanceláři kytky- buržoustký přežitek. Něco bylo na měsíc, něco na rok, když si měl známé. Nárokovost nebyla vymahatelná. Pro neschopnost režimu dostát potravinovým a jiným závazkům byly lístky postupně zrušeny. Pro obvzláštně zasloužilé soudruhy byly zřízeny stranické prodejny. Např.zadní vchod do Holešovických jatek. (Argentinská, nevím jak se jmenovala tenktát) Ostatní byl pracující lid. Nedávno jsem doma našel dětský kabátek přešitý z battldrezu ( nevím jestli je to správně?.. angličtináři jistě opraví) se zaštepvaným průstřelem po F. Horne, možná kluk jenom o 15 let stařší než jsem byl já tenkrát. Kdo ví? Milovaní soudruzi, díky, nezapomenu.

Odp12: Koníček luxus.
Alfons, 15.2.2009 3:02

Můžeš vzpomínat teď pod mostem. Můžeš tam být než se otočíš. Dnes nemají politici a různá jiná elita žádné výhody. Papouškovat umíš dobře. Máš s tou dobou osobní zkušenost?

Odp13: Koníček luxus.
ivan, 15.2.2009 3:26

Píšu o sobě, zažito ,,na vlastní kůži." Dodnes mě svědí bělavá kůže po omrzlinách.

Odp13: Koníček luxus.
ivan, 15.2.2009 3:33

Jo, s tím mostem je to pravda, proto mám velkou pokoru. Přečti dnešní historii ,,Ivan" 14, 15/2 pak to tu prodiskutujem. Jsem připravený.

Odp14: Koníček luxus.
Alfons, 15.2.2009 7:29

Je vidět že za rudochů byla pohoda. Dům zůstal, pod most se nemuselo a když dokázala máma se 2 dětmi přežít dokazuje že životní náklady tehdy byly velice nízké. A zima? Když jsem ráno vstával byla voda v kyblu v kuchyni zamrzlá. A to bylo fajn. Tím se vylepšuje tělový termoregulační systém. A vyrábět děti před nástupem vojenské služby nebylo také moc chytré. Dnes se chodí rovnou pod most i když si situaci člověk sám nezaviní. Takže můžeš také trochu skuhrat o dnešku, kdy je to mnohem horší. Ale jsou banány.

Odp15: Koníček luxus.
Jana, 15.2.2009 10:16

Alfons, vy jste fakt vůl.

Odp16: Koníček luxus.
Alfons, 15.2.2009 11:16

Životní zkušenosti dělají z lidí voly. Pitomá a zblblá kuřátka jsou mistři světa, ale to je tradice. Tak už to na tom světě chodí. Počkejte si až budete starší a do vývojového stadia VOLA se také dostanete. Přejí pěkný zážitek.

Odp17: Koníček luxus.
Jana, 15.2.2009 11:22

Vždyť dnes existuje tolik sociálních dávek, nevěřím, že by matka v podobné situaci dnes skončila pod mostem. Možná jsem kuřátko, ale Ivan rozhodně ne, tu dobu si prožil. I moji rodiče a prarodiče prožili a vím od nich mnohé.

Odp18: Koníček luxus.
slayd, 15.2.2009 21:31

Bylo to fakt hustý - viďte ten totáč... Jani úplně se divím, že nás to těch 15. 000 000 občanů ČSSSR vůbec přežilo. Třeba ty přetopené paneláky - to musel mít člověk přes noc otevřený okno, aby vůbec usnul a na vyúčtování mu ještě poslali přeplatek /no nenasralo by vás to taky!?/atd. atd. A ten nájem: 300Kčs za měsíc včetně služeb? Cože? Kolik že se platí v té králíkárně 2+1 /sociálním bytě/ nyní? A za kolik ho prodávají? Fuj! Všechno bylo špatně. Nyní máme i fíkovou marmeládu! P.S.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp18: Koníček luxus.
Yardasan, 15.2.2009 22:27

:-) Dnes matka běžně končí pod mostem a děcko v děcáku za otevřené tlamy sexuálně špatně orientovaných. Nevím, kde žijete... asi někde spolu s Páánem Václavem Klausem, který prohlásil, že se nás žádná krize netýká. Za totality měl každý jistou práci a obživu - tečka. Svoboda nemůže být pro všechny, to by byl konec světa, který se díky konzumním hovadům blíží. S pozdravem jK.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp: Koníček luxus.
Yardasan, 15.2.2009 22:28

:-) Založeno jen pro pokračování....

Odp2: Koníček luxus.
Yardasan, 15.2.2009 22:34

Za byt jedna plus jedna jsme v osmdesátých létech platili 60Kč měsíčně včetně vodného a stočného a elektrické topení bylo za dvacku k tomu. Stále se v mezích možností zlepšovalo a proto si museli budoucí restituenti pospíšit s převratem. S pozdravem jK.

Odp3: Koníček luxus.
***, 22.2.2009 23:17

V šedesátých letech:

1 samostatný pokoj na ubytovně paušál = 80,--Kč /měsíc nájemného zahrnoval

v létě v zimě studená i horká tekoucí voda a sprcha, ústřední topení celou zimní sezonu, bez omezení k dispozici pračka, lednička, klubovna s televizí, elektrické osvětlení na chodbách i pokojích. Náhradní energetický zdroj elektřiny zajišťoval dieslový motor. Pod okny na šířku pokoje malá zahrádka s tekoucím potůčkem. Všechno v měsíčním paušálu.

Vojna není kojná...
slayd, 8.2.2009 8:37

Většinou se preferuje názor, že člověk zapomíná na to špatné na vojně a pamatuje si a přimomíná si jen to dobré. Tak nevím proč to nefunguje taky v mém případě? Jak jsme včera procházeli jako placení turisté po tom zabláceném ARMY AREÁLU, tak jsem si vzpomenul /ne nostalgicky/, ale s odporem, jak jsme někde kolem Liberce vyklusávali do terénu a vtom blátě se hezky zakopávali. To byla radost potom čistit ty boty a po střelbách ten samopal. Oravdu úžasné vzpomínky na 24 krásných měsíců + 26 navíc /posádková věznice/.
A ženský ještě dnes fňukají, že jim uniká kariéra k vůli mateřské dovolené /tedy některé feministické kravky/.
My jsme ztratili dva roky života a ten smysl, lze jen stěží najít /možná nalezení vnitřního pacifismu?/. Myslím, že ani moji synové se nevyvíjí jako budoucí vojáci a ukázky bojů /rytířkých i těch modernějších jim úplně stačí pro správné rozhodnutí, zda jít do toho... P.S. V tom vidím účel návštěvy ARMY PARKU.

Odp: Vojna není kojná...
Yardasan, 11.2.2009 19:29

Já myslím, že je to sice kus „ztraceného“ života, ale ten prožitek určité životní zkušenosti je nenahraditelný a dnes, když na něj jenom vzpomínám, tak si myslím, že i tak to za to stálo a v lecčems mi rozšířil obzor. S pozdravem jK.

Odp2: Vojna není kojná...
Alfons, 12.2.2009 1:29

Vojna s tím plácáním v blátě pro mne není kus ztraceného života. Romantická bojová umění na základní vojenskou službu nemají. A pokud si mladí myslí, že by se v případě válečného konfliktu dívali z okna nebo na TV jak venku válčí profesionální armáda, tak jsou na zásadním omylu. Dostali by do ruk zbraně, šli do první linie a navzájem by se postříleli, nebo by prošlápávali minová pole.

Odp3: Vojna není kojná...
Yardasan, 12.2.2009 20:54

Myslím, že většina humanistů by se ve střelbě divila proč se do nich střílí a nechali by se klidně skolit za hřmotného úžasu s nevyzpitatelným úsměvem na posmrtné tváři. Do samotné své smrti nejsou schopní pochopit co se vlastně na tom světě kolem nich děje bez jejich vědomí a někdy i souhlasu. S pozdravem jK.

Odp: Vojna není kojná...
Bára Š., 13.2.2009 12:19

Tak to je náhoda. Včera jsme viděla film s podobnou tématikou (zapomínáme rádi na to otřesné z války). Naprosto úžasný film, nevím, kdy naposledy jsem viděla něco tak dobrého (zkuškové, ehm :-()

Nu, jmenuje se Waltz with Bashir. Doporučuji. Prosím, pokud by na něj někdo také kouknul, sdělte názor

Odp2: Vojna není kojná...
Alfons, 14.2.2009 8:01

Tam válčili ti obyčejní tupí váci, kteří absovovali základní vojenskou službu. Podle toho ta válka také vypadala. Samé násilí a střílení. Kdyby válčili vojáci rekrutovaní ze zdejších inteligentů, kteří odsuzují povinnou základní vojenskou službu s tupými vojáky, vypadala by válka úplně jinak. Nakonec je vidět že základní vojenská služba zanechala i na mně trvalé stopy. Takže omluvte moji tupost slovutní inteligenti. A napište zase něco chytrého.

Odp3: Vojna není kojná...
slayd, 14.2.2009 9:12

Hurá.... Urá..... za vlast.... za císaře.... za demokracii vždycky rád zemřu / ale postupně - hezky zvolna, samopal ve skříni, plná lednička, teplíčko, na vyjížďku obrněným transportérem do přírody/, válku hezky barevnou mám rád v TV a kafíčko a brambůrky k tomu/, pomilovat ženušku a jít spát ... ráno se vyžvanit na svíci... a být o.k. Jo není nad pořádnou vojnu - ale zase musím uznat: kojná je kojná! P.S.

Odp4: Vojna není kojná...
Alfons, 14.2.2009 11:11

A ať se tupci a žoldnéři perou!!! Přece se nenecháme vláčet blátem. A po válce budeme generáli.

Odp5: Vojna není kojná...
Jana, 14.2.2009 11:16

Než zase budete pokračovat ve svých jízlivostech, přečtěte si laskavě pár odkazů, které jsem uvedla výše. Abyste si ujasnil, kdo má brannou povinnost a kdo ne. I když byla základní vojenská služba zrušena, naši muži stále podléhají branné povinnosti. I když jste to zřejmě s Yardasanem nezaregistrovali, v USA již dávno branná povinnost není.

Odp6: Vojna není kojná...
Bára Š., 14.2.2009 15:28

Mimochodem, já jsem kdysi strašně chtěla do armády. Shlédla jsem totiž seriál Hvězdná brána (Stargate) :-D Jak je člověk někdy blbej

Odp6: Vojna není kojná...
Alfons, 14.2.2009 17:52

To je pro naše mladé dobrá zpráva. Nevím jestli se jím ale bude líbit. Kluci do zbraně, šavle věrch a plížením blátem na nepřítele!! A už není ani na ty Američany spoleh? Jak se ten svět mění.

Odp7: Vojna není kojná...
ivan, 14.2.2009 22:51

Alfonsi, plížíte se nepřetržitě i tam kde vede vydlážděný chodník. Tak vztyk!!.. a přehlídkovým krokem vpřed! Já jsem Váš ideový odpůrce, ale nevím proč Vám to už neřekli Vaši kamarádi? Tomu nerozumím.

Odp8: Vojna není kojná...
Alfons, 15.2.2009 3:05

Bez odpůrců je života fádní. Moji odpůrci ztrácejí s přibývajícím časem dech. Vyzkoušené a ověřené. Takže odporovat s plných plic. Tak lze dojít k poznání pravdy.

Odp9: Vojna není kojná...
slayd, 15.2.2009 7:58

Já mám dávno modrou knížku - tak mi můžou všichni generálové políbit prdel. Dnešní boje a války nejsou určeny pro amatéry. Ta technika a taktika vyžaduje odolné a vycvičené profesionální zabijáky. Nás běžné civilisti - zálohy, by mohli hnát do války jen za účelem snížení počtu obyvatelstva - ne pro vítězství. Ideální by bylo povolat zálohy těsně před důchodem a nechat je někde v Afgánistánu uhebnout. Výrazně by se snížili náklady na důchodový systém a rodiny by ušetřily za pohřebné a další starosti s tím kam za dalších 15 let odložit starého dosloužilého fotra! P.S.

Odp10: Vojna není kojná...
Alfons, 15.2.2009 9:52

Civilisti jsou výborní na prošlapávání minových polí a na ucpávání střílen bunkrů vlastními těly.

Odp11: Vojna není kojná...
slayd, 15.2.2009 21:33

S tím plně souhlasím Alfonsi. P.S.

Odp12: Vojna není kojná...
Alfons, 16.2.2009 2:13

Civilisti také konají užitečnou službu jako živé štíty před tanky a osvědčují se při kopání zákopů. Milovníci bojových umění by měli kopání zákopů trénovat.

Odp7: Vojna není kojná...
Juras, 21.2.2009 0:48

Jaká dobrá zpráva? Vždyť to každej ví...

Moje koníčky? Nemám žádný vyhraněný...
Desappointea, 20.2.2009 23:19

Moje koníčky? Nemám žádný vyhraněný, ale co mě vyloženě baví je, třeba v předvánočním čase si dělat vánoční výzdobu ..., věnečky, svícny, různá aranžmá a ta nejenom vánoční...

Taky jsem moc ráda vyšívala... možná to někomu přijde směšné, ale mě to dost bavilo. Momentálně o to moc nezavadím, ale určitě se k tomu někdy vrátím.

Hooodně moc jsem četla..., můj oblíbený autor byl E.M. Remarque a z dob dětství A. Lindgrenová a Foglar.

Vždycky se ráda podívám na filmy zhruba okolo osmdesátých let, kde nesmí chybět Janžurová, Bohdalová, Kopecký, Růžičková, Brodský atd. atd. Podle mě jsou tito herci už sami o sobě zárukou kvality a mě ty filmy prostě baví.

Jinak občas napíšu nějakou povídku, sem tam básen a také ráda čtu, co píší ostatní doma „do šuplíku“. Zajímají mě různé úvahy, citáty, ráda si nad nima lámu hlavu.

Ráda poslouchám hudbu... momentálně vede Regina Spektor, na kterou mě navedl kamarád, JEM a Tomáš Klus, ale nikdy mě neurazí například ani Queen, Gott nebo třeba Landa. Jinak v hudbě nemám vyhraněný styl, beru to tak, že ne všechno od jednoho zpěváka je skvělé.

Když mám čas, ráda vypadnu ven do přírody a jen tak chodím a vnímám tu krásu a svý pocity...

Jsem takovej domácí kutil, když vidím někde nějaký fajn nápad, hned se do něj pustím... Ted jsem například dodělala dětem psa z chlupatých ponožek a chystám se na zdobení květináčů ubrouskovou technikou. Umím plést náramky z bavlnek. Jo a.. barvičky na sklo, s těma si taky ráda hraju.

Ale jinak, když se zamyslím, nic nesbírám, myslím tím věci... Maximálně miluju kytky, takže si je ráda množím, vyměnuju s kamarádkama a užívám si pohledu na ně... Kytky dávají domovu duši...

Ze zvířátek miluju kočky, ale bohužel... bydlíme na tak pitomém místě, že tu kočička vydrží max dva měsíce, než ji přejede auto a už se proto nechci na žádné zvíře fixovat a brát si ho domů. Psa si chceme do budoucna, až zvládneme oplotit naši obrovskou zahradu určitě pořídit, pravděpodobně to bude retrívr nebo nějaké vhodné plemeno k dětem :-)

Jinak si ráda udělám čas i na přátele, bez těch si nedovedu život představit...:-) to by se nakonec dalo taky zahrnout do koníčků ne?

Určitě se někteří z vás ted ohromně nudili, ale určitě se najdou tací, kdo nemají tendenci vysmívat se „obyčejným“ věcem :-)

Odp: Moje koníčky? Nemám žádný vyhraněný...
Bára Š., 21.2.2009 13:02

Ty taky posloucháš Reginu Spektor?? Super, já taky. Jaké písně máš nejradši? Já zbožňuji Aprés moi a třeba Rejazz....

Jinak Foglarovky jsem v dětsví přečetla snad všechny..a úplně nej kniha pro mě byla Lovci orchidejí.

Odp2: Moje koníčky? Nemám žádný vyhraněný...
Desappointea, 21.2.2009 13:10

No, konkretně od Reginy se mi líbí skoro všechno, ale TOP mám Better, Hotel Song, Samson... Když jsme u toho, tohle by se ti taky mohlo líbit... :-)

http://www.youtube.com/watch?v=Ur-wMZjGbjE
nebo
http://www.youtube.com/watch?v=OviX9ycIzhU

znáš? :-)

Odp3: Moje koníčky? Nemám žádný vyhraněný...
Bára Š., 21.2.2009 13:57

Ani jedno :-) Já poslouchám totiž spíš klasiku. To první se mi ale líbí moc :-)

Já ti taky něco „pošlu“
http://www.youtube.com/watch?v=AEzsPGHsi90
http://www.youtube.com/watch?v=G8dPso79Z9I

Dvakrát kytara..nevím, proč mě to napadlo, ale prostě teď tu máš kytaru :-D

Odp4: Moje koníčky? Nemám žádný vyhraněný...
Desappointea, 21.2.2009 19:13

Kytara je opravdu dobrá :-) Hezký, díky ;-)

Odp2: Moje koníčky? Nemám žádný vyhraněný...
Desappointea, 21.2.2009 13:13

Ale na co jsem zapomněla... tedy na koho...Yael Naim... taky dost dobrá... a u téhle písně ten text... krásný...

http://www.youtube.com/watch?v=XgEfYGzojcA

Odp3: Moje koníčky? Nemám žádný vyhraněný...
Bára Š., 21.2.2009 14:03

Super! A text vážně krásný

Stínový Ivan
Alfons, 21.2.2009 16:14

Napište mně tema a já vám povím co budete vyhledávat a přehrávat na JÚŤÚB. Stínový Ivan vás sleduje!!!

Odp: Stínový Ivan
Bára Š., 21.2.2009 16:40

Alfonsi, pokud vás ještě někdo nepoučil, poučím vás já. Tady jste na diskuzi.Cílem diskuze je přednésti svůj názor (alespoň občas) Ne jako debil reagovat na názory ostatních tím, že je velice trapně zesměšním (čímž zesměšním leda sebe, budiž vám toto k dobru)
Opravdu naposledy reaguji na vaše ubohé komentáře.

PS příklad debaty správné: A.Myslím si, že ženy nemají právo na potrat
B. Ale já si myslím, že i nenarozené dítě má právo na život

příklad debaty špatné: A. Myslím si, že děti nemají právo jíst banánovou zmrzlinu
Alfons: Haháhááá, nemají právo jíst banánovou zmrzlinu, jooo?? (+ několik dalších žvástů)

Odp2: Stínový Ivan
Alfons, 21.2.2009 18:12

Ano paní učitelko, teď mně spadla brada.

Odp3: Stínový Ivan
slayd, 22.2.2009 18:19

Já o přestávce zapoměl na močení a teď jsem si trochu cvrknul do kalhot... Paní učitelka má vždycky pravdu a máma mi to doma vypere v ARIELU s dvonásobnou silou nějakého enzymu a SILANU a písku... no a teď jsem se k tomu všemu ještě poblil, takže přidáme Vanisch a dvě tablety... sakra jak se to jmenuje? No nic! P.S.

Odp4: Stínový Ivan
Antibar, 22.2.2009 18:58

Alfonsi a Slayde,
Vaše snažení je marné.

ONA má supersebevědomí,
jen agenturnice ji ignorancí uzemní.

Je zvyklá jako vzpurné děcko,
prosadit si vždy a všecko.

Snad jen platí na ni červená muleta,
aby vzteky přes beriéru sama ulétla.

Odp5: Stínový Ivan
Alfons, 23.2.2009 2:01

Cesta k dospělosti je trnitá. Puberťák to nemá lehké.;-)

Odp6: Stínový Ivan
ivan, 23.2.2009 7:44

Romantik není puberťák, ale ve eš, tedy VŠ.

Odp7: Stínový Ivan
Tlapka, 5.7.2009 12:08

Alfonsi a Slayde
ta chvíle se najde
kdy se rozsvítí
Vaše jména na síti.

Odp3: Stínový Ivan
zvoník, 22.6.2009 3:25

Tady k tomuto příspěvku o UČITELKÁCH bych chtěl něco říct ze zkušenosti:
Nevím už která významná osoba řekla níže uvedenou myšlenku, ale nějaký filozof to má jistě na svědomí: ,,Nejhorší, co může člověk ve svém životě udělat, tak vzít si za manželku učitelku. Vyvarujte se života s učitelkou!" Já jsem si z toho dříve dělal spíše legraci a nebral jsem toto rčení vážně, nebo jsem si říkal, že dotyčný je zaujatý proti zmíněnému zemskému povolání (muži - učitelé se podobně jako učitelky projevují takto méně), ale to, co jsem zažil na vlastní kůži a následně viděl a uslyšel v jedné rodině (říkejme jim třeba Vachovi), mě přivedlo k tomu, že to rčení je smutně pravdivé, až to může bolet.
Vachovi měli tři dcery, čili pan Vach byl ve své rodině jediným mužem. Paní Vachová byla učitelka, ze které šel strach, jen se člověk na ní podíval. Komunikace mezi nimi probíhala tak, že paní Vachová něco poručila a pan Vach řekl - ano miláčku, nebo - samozřejmě to tak je, moje drahá, atp. Nikdy ji neodporoval, nikdy se nesnažil jí její názor postavit do jiného pohledu. Někdy, když tyto dva bylo slyšet, mi jejich konverzace připomínala americké seriálové veselohry podobné - Ženatý se závazky, jenže se třemi dcerami, které obratně chytaly móresy své maminky, a trénovaly to na svém otci, aby to později uměly se svými manžely. Až mě z toho jímala hrůza. Ony totiž ty její dcery také postupně studovaly každá nějakou pedárnu...
Já osobně mám pana Vacha za skutečného Pána Boha, protože ten musel mít nervy jako kolejnice, protože i špagáty by byly málo! A protože já jsem byl ženat také s učitelkou, dopadl jsem tak, jak jsem dopadl, i když jsem se nerozvedl já. Zaplať Pán Bůh!
S učitelkami je život hrozný, i když by se někomu mohlo zdát, že ze mě mluví zaujatost, ale ony mají, bohužel, ty nejlepší podmínky jak získat chorobu z povolání, tzv. pedantství, panovačnost a nevidět problémy jiných lidí. Na tyto vlastnosti jsou specielně vyškoleny již přímo ve svém oboru, a tudíž jednají s dospělými lidmi stejně jako s těmi nezletilými dětmi, a to jim asi zůstává po celý život, jako byste jim vmontovali do mozku neodstranitelný čip.

Odp4: Stínový Ivan
Alfons, 22.6.2009 3:45

A měl jsi doma žákovskou knížku? To chce manželku-učitelku po příchodu ze školy přepnout do domácího modu oblečním zástěry a postavením ke dřezu s nádobím a sám ulehnout na gauč, vzít dálkový ovladač-1 lahváč a sledovat jak multifunkční robot kmitá po bytě s hadrou v ruce a nenechat ji vydechnout. Sem tam opakovat „dělej a nekecej-nejsi ve škole.“

Odp5: Stínový Ivan
zvoník, 22.6.2009 13:22

Jenže tenhle Tvůj recept je v rámci emancipace naprosto nepoužitelný, protože jako příklad, je Bůh pan Vach stále šťastně ženat...
Teď by se tu měla projevit nějaká hodná úúúča, co? Možná by to byl její příspěvek jeden velký nadpozemský vtip...

Odp4: Stínový Ivan
Juras, 22.6.2009 14:25

Promiň, ale je to pěkná ptákovina. Nemůžeš generalizovat jeden případ. Já znám jednu kadeřnici, která chlastná, a taky neříkám, že s kadeřnicemi je život hrozný, protože chlapovi prochlastají kalhoty...

Byl by zajímavý výzkum, jak je to s podpantofelstvím vzhledem k profesím partnerů, ale myslím si, že hlavní roli hraje osobnost hlavy rodiny. Ať už je hlavou rodiny ženská nebo chlap, je otázka, co všechno jí druhá strana povolí. Tam, kde jenom skloní hlavu a slepě poslouchá, tam se to zvrtne v Čas sluhů.

Odp5: Stínový Ivan
zvoník, 23.6.2009 17:11

Jurasi, tady v podstatě nejde o generalizování. To byl jen příklad, čeho by se měl člověk vyvarovat, protože žena učitelka v rodině je fakt nemoc získaná povoláním. Tam by možná uspěl jenom kvalitní psycholog.
Jinak se to dá přirovnat tomu, že když budete žít s objektem, který je předurčen jen k jedné věci, nemůžete od něj čekat ještě věci jiné další. Například automobil nebude nikdy mít schopnost Vám vyprat prádlo. Nebo klozetová mísa nebude použitelná na zadělávání těsta na bublaninu, apod. Tím nechci říct, že paní učitelka nemá jiné schopnosti, než komandovat a moralizovat děti, ale jsou naprosto zanedbatelné a v soužití nepoužitelné, poněvadž ona sama se podle svého kázání dětem většinou nechová. To není generalizování, nýbrž zkušenost mnoha lidských generací se ženami postiženými chorobami z povolání pedagog.

Odp6: Stínový Ivan
Juras, 23.6.2009 22:06

To není pravda a je to právě to generalizování. Znám několik učitelek a mají sklon komandovat stejný jako všechny ostatní baby.

Odp7: Stínový Ivan
zvoník, 24.6.2009 1:31

No, a to je právě tím, že jsou to učitelky a ty nezavřou zobák ani před těma babama, který je maj potom jako mustr. Tož, šíří se to jako lavina.

Odp7: Stínový Ivan
tlapka, 24.6.2009 12:28

Doporučuji staré baby zabíjet už zamlada a bude pokoj.

Odp8: Stínový Ivan
zvoník, 24.6.2009 19:48

Tlapko,
a jak byste to dělala v praxi?
Tuhle jsem byl nakupovat v Lidlu, a přede mnou u pokladny stála maminka s asi sedmiletou dcerou. Ta dcera se jí svěřovala se svými problémy ve škole, které má se spolužačkou. Maminka své dceři radila jak má být na ní také zlá, co jí má na oplátku také dělat, a jak řešit problémy se spolužačkou pomocí intrik, aby se na to při vyšetřování učitelem nepřišlo.
No, ...co Vám mám vyprávět. Bylo by to na příkladnou nahrávku jak se VYRÁBÍ BABY ZAMLADA, protože ta holčička pozorně poslouchala svoji maminku a již dopředu měla radost, jak se to všechno povede. - Tleskala ručičkama a radostí poskakovala.
Teď mi řekněte, Tlapko, jak byste ji ....zabila? A jestli ne náhodou obě... A jestli na to vůbec máte právo?

Odp9: Stínový Ivan
tlapka, 5.7.2009 18:40

co bych je zabíjela - zabíjení je mužská práce. To už není moje práce.

Odp8: Stínový Ivan
ivana Kozárová, 5.7.2009 8:59

prodlužte tu dobu do klimakteria,mohou ještě trochu pracovat ,pak je postavit ke zdi,když přestanou bejt produktivní... :-)

Odp9: Stínový Ivan
tlapka, 5.7.2009 18:42

produktivní být nemusí, stačí aby nevedly jedovaté řeči.

Odp10: Stínový Ivan
ivana Kozárová, 5.7.2009 21:14

To klimakterium je jeduje! Znám to podle sebe,musím se ovládat a ještě jeduju! Kolikrát přemýšlím,že se ulepším a ono to je tak těžké ,téměř nemožné. Ke zvířatům se chovám asi dost slušně,ale chudáci lidi... Proto jsem radši se zvěří :-)

Odp4: Stínový Ivan
Caprice, 23.6.2009 23:21

Mně se z Vašeho vyprávění jeví pan Vach spíše jako bezpáteřní, s odpuštěním, vůl ;-)

Odp5: Stínový Ivan
zvoník, 24.6.2009 1:20

Myslím, že opak pana Vacha by bylo velmi konfliktní řešení a rodina by se rozhodně neudržela pohromadě.

Místo toho ,aby se tu lidi chlubili, co...
Iva, 17.3.2009 10:55

Místo toho ,aby se tu lidi chlubili, co všechno zvládnou v tom dnešním frmolu stihli se tu pohádat nebo skoro pohádat, o vojně a nadřazenosti...Já ráda někdy něco udělám třeba upletu nebo ušiju a pak si za pár let řeknu, to jsme byla šikovná a ted se mi to třeba zrovna hodí. Přiznám, že se mi pár věcí nepovedlo nebo spíš jen pár věcí se mi povedlo. Dnes se dá skoro všechno koupit, ale ta jiskřička toho co kdyby ve mně stále nepřestává hlodat. Hudba pokec o filmech to taky ráda dělávám, ale ten okamžik, kdy něco vzniká a je to na správné cestě a pak to ukážu třeba mamce a ta mi řekne teda to se ti povedlo, je k nezaplacení.

Odp: Místo toho ,aby se tu lidi chlubili, co...
Alfons, 22.6.2009 3:49

Ano, největší radost je z vlastní dobře vykonané práce a z cizího neštěstí.

Je fajn si přečíst zpětně článek i s...
Platfus, 23.9.2010 16:10

Je fajn si přečíst zpětně článek i s diskusí, který by zůstal možná pozapomenut, protože se už není mezi několika nejnovějšími. Tenhle je milej tím, že se toho nesnaží moc řešit.

Koníčky jsou hezká věc, dřív jsem tím hodně žil, dneska už pro zaneprázdněnost prací a rodinou to považuji za opravdový luxus, ale nelituji. Z původní takřka závislosti zůstalo jen to, že když mi není delší dobu umožněno dělat si to svoje, stávám se pro okolí nesnesitelným :-). Takto v sobě třeba živím naději, že se někdy naučím hrát na elektrickou kytaru. Z dětství, kdy jsem čet ábíčko, mi zůstala zřídka praktikovaná záliba v papírovém modelářství, i když sám uznávám, že snaha dělat malé kopie velkých věcí nemá úplně racionální základ. Zkoušel jsem létání na větroni a rád bych se k tomu někdy vrátil. Ze sportů snad už jenom cyklistiku na dlouhé vzdálenosti.

Jako jeden ze zakládajících členů Zewlingového spolku pro „aktivní“ trávení volného času přirozeně tíhnu k řešení „globálních problémů lidstva“, popř. poodhaluji „tajemství všehomíra“, donedávna nejlépe s kamarády u piva. Proto mě těší, že jsem tady na Svíci našel spřízněné duše.

Odp: Je fajn si přečíst zpětně článek i s...
Tlapka, 23.9.2010 16:21

Ano a nejlepší problémy jsou ty neřešitelné, vydrží dlouho a nemusí se hledat nové problémy tak často !

Odp: Je fajn si přečíst zpětně článek i s...
ivan, 23.9.2010 23:51

Rakouský aeroclub inicioval v EU zákaz lítání na L-13 Blaník, podle mého, nejlepšího výcvikového školního kluzáku za posledních padesát let. Neumím si představit kluzáky vyrobené současnýma technologiema co by měly takovou letovou spolehlivost a ,,žákovskou odolnost". Ještě dneska jsou ve světě hodnoceny jako neobyčejně zdařilé a na vynikající řemeslné úrovni zpracování s velmi malou nehodovostí. Jeho jméno je podle hotelu Blaník,- hospodě naproti vrátnici strašnické Jawy. To je jeho skutečné místo jeho duchovního narození. V českých hospodách se kdysi scházela i skutečná moudrost a každý problémek se řešil rovnou na místě. Lítám motory, ale Blaníkářů je mě opravdu líto. Přijít evropskou idiocií o hodné, osvědčené, ověřené, odolné a přitom poslušné nezáludné letadlo je pahřích. Vem je parchanty z EU čert. Stejně jde o to kdo si rozdělí trhy a koho bude smetiště. Předseda Aeroclubu ČR Dvořák, řekl, že se jejich zákazy nebude řídit. Letadla jsou po kontrolách ve velmi dobrém stavu. Až se budeš rozhlížet kde, tak se podívej jaká je tam průměná čekačka na naviák a kvalita přerozdělení vzdušného prostoru. Jednou mě svezeš, já právě páchám administrativní sebevraždu. Asi v Listopadu mě končí piloťák a už nebudu žádat o prodloužení. Musím si zvyknout na to, že už všechno budu pouze bejvalej. Tak to v životě chodí!

Odp2: Je fajn si přečíst zpětně článek i s...
ivan, 24.9.2010 7:41

Obnova pořadí.

Odp2: Je fajn si přečíst zpětně článek i s...
Tlapka, 24.9.2010 9:00

To je báječné, můj dědeček měl taky piloťák na malé motorové a říkal „Cesna“ taky měl „Pajpr“ to ještě taky možná lítá. Vždycky mi vykládal příhody, jak zabloudil s letadlem a musel letět na nádraží, nebo jak je to letiště shora malinké. Skončil s průkazem za komunistů, kteří zjistitiže „není schopen řídit československé letadlo“

Odp3: Je fajn si přečíst zpětně článek i s...
ivan, 28.9.2010 0:04

Tlapko, jak Pipery tak Cessny neustále lítaj, vyráběj se nové typy, prodávaj a servisujou po celém světě.
Cessna je taková baťovka, ale Piper je jemňounká botička z boxové kůžičky od pana Poppra. Sice průmyslová, ale přitom takřka zakázková botička. Dnešní lítači jsou proti bývalým pilotům skoro strojníci které neustále očumují to svoje ,,hodinářství„. Po vzletu spustěj rolety a celý let víceméně probíhá v režimu IFR. To já mám v sobě ještě navigační geny starých námořníků. GPS a VORy nechávám klidně spát a čumím z okna, avioniku občas sjedu očima pouze pro vlastní kontrolu. Kostely mě dávaj osu východ -západ, listí na stromech sílu větru, když se stříbří, tak to je tak okolo patnácti Knottů. Stříbrná podkova klidné vody na návětrné straně rybníků dává nejn sílu, ale i směr větru. Ty rady s nápisama na nádražích byly ve starejch manuálech, dneska jsou ale jejich okolí celá zadrátovaná. Spíš se orientuješ podle továrních komínů, obilních sil, chladicích věží, dálnic, a okoukaných horizontů. V případě zakufrování se chytneš na GPS nebo můžeš požádat radiem o obnovu orientace, ale neznám nikoho, kdo by to kdy udělal, neboť se takhle rozpadlý let před kolegama tají. Každý počítá s tím, že se zase někde chytne. Chce to v sobě tyto navigační instinkty nenechat vyhasnout a naopak furt foukat do uhlíků. Stejné je to s avionikou, barometrická je přehledná a hlava si ji dá ryche dohromady. Mlaďasové jsou zase přátelé elektronické, nejlépe barevné,ale jak jim spadne panel, tak jsou v prdeli nebo v černé kronice. Dřív musel bejt ten za kniplem skutečnej pilot, dneska jsou sice většinou taky, ale přibejvá mezi nima čím dál tím větší procento ,,strojníků“ Jedni to maj v krvi, jiní v manuálu.

Odp4: Je fajn si přečíst zpětně článek i s...
tlapka, 29.9.2010 12:09

Tehdy elektronika nebyla a pilot musel sledovat terén, kompas, prý byla dobrá taky řeka nebo větší silnice a ohledně počast a větru měli nějaké tabulky, aby je to neodneslo, dávat pozor na sestupné a vzestupné proudy podle terénu, prostě fascinující. Na letišti byly navijáky a vytahovaly se s nimi nahoru takové dřevěné draky, pilot seděl skoro ve vzduchu a (kluzák?) a taky že se jim to jednou rozpadlo ve vzduchu a pilot vinou gravitace ze zabořil do letiště. měli jsme doma z toho fotky.

Odp2: Je fajn si přečíst zpětně článek i s...
Platfus, 27.9.2010 9:49

Jasně, že tě rád svezu, jestli se se mnou nebudeš bát. Kdyžtak máme oba padák, že jo :-). Po jednom z mých prvních letů jsem si od instruktora vysloužil nelichotivé označení, že lítám jak pohřební kůň :-). Ale on byl milej na každýho. To je mrzutý, že ses s tim rozhod přestat, nechci tě nijak lámat, asi k tomu máš svoje důvody, ale do podobných rozhodnutí se člověku moc nechce. Kvůli věku to snad není, lítat se dá snad do sta let, ne? Jinak s těma Blaníkama je to blbý, slyším to poprvé od tebe. Pro mě je to jediný letadlo, co jsem poznal.

Odp2: Je fajn si přečíst zpětně článek i s...
Tlapka, 27.9.2010 11:22

Hrozně mě mrzé, že jsem nikdy neletěla vrtulníkem. Viděla jsem jej startovat zblízka a přišlo mi to fascinující. Stále se zdálo že se neodlepí, všude byl vichr a najedou frnk! a odletěl jako moucha.

ricky a barabbas
stanislav, 26.10.2010 22:53

Jo a nemusí to být zadarmo určitě!

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.