Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

2.2.2009 5:38

Upgrade morálky

Náš národ se dostane na lepší morální úroveň (vyhrabe se z morálního bahna) jedině tím, že bude s okamžitou platností na všech školách zavedená povinná náboženská výuka, tak jako to bylo před válkou. V každé hodině náboženství upozorňovat na komunizmus, který náboženství potlačuje a který za totáče způsobil úpadek morálky, který se projevuje do dneška. Je známé, že národ který opustí Boha bude zničený. I v našem případě to platí. Povinná výuka do páte třídy základní školy a dál už nepovinná výuka. Žák si pak už vybere sám. Je docela evidentní, že potlačování náboženství za totáče mělo negativní dopad na morálku. A na výuku k antikomunizmu na školách by výuka náboženství pěkně a logicky navazovala. Je to názorný příklad z praxe, co se zde za totáče dělo a jaké to mělo a má do dneška následky. Čím dál víc vidíme v mediích názorné ukázky pokleslé morálky jak dětí, kteří okrádají a bijí staré lidi a co se týká dospělých jsou příklady nemorálního jednání na denním pořádku. Možná, že se někomu bude zdát můj návrh přitažený za vlasy, ale má někdo lepší návrh? Zatím veškeré reformy školství a výzvy k rodičům zklamaly a stav se neustále zhoršuje.

:-D
Bára Š., 2.2.2009 16:28
Slyšeli jste slovo Boží. Amen.
ivan, 2.2.2009 17:23

Slyšeli jste slovo Boží. Amen.

Souhlasím
P-P, 2.2.2009 17:49

Možná napsáno ne zcela učesaně, ale podepisuju se.
I kdyby se mělo jen říct Desatero: cti otce matku, nekraď, nelži, nevěř mluvícímu kyvadlu ...

http://www.vira.cz/desatero-prikazani

Hmmm
Velkýýýý satan, 2.2.2009 18:45

Ahááá, tak potlačoval svobodný názory se někomu zachtělo. Pumpovat do dětí v „neinteligentním“ věku tyhle výmysly ? Už to nepij! A vůbec, proč to potřebuješ řešit touto cestou ? Pomodli se ke svému miláčkovi, on určitě snadno dokáže, aby se z „nepořádné mládeže“ stali hodné ovečky :D No né ?!

Odp: Hmmm
Skynet, 2.2.2009 19:27

povinná výuka do páte třídy základní školy a dál už nepovinná výuka. Žák si pak už vybere sám. Tak tedy nepotlačovat (i když nebudou moc chytří) Nic proti , kde je společnost, a jaké jso vyhlídky robot,robot,robot,robot,robot,robot,robot, atejismus, jsi nejmenovaný lidem,satane. po smrti jsi jako mrtvý(ani papsek, jak slýcháváme od některých, na pokraji smrti) . . . . . .

Odp: Hmmm
P-P, 2.2.2009 19:58

pumpovat tyhle „výmysly“ do nich ještě dřív. Dítě je jak prázdná nádoba, máš nějaký lepší nápad, jak ji naplnit??

Náboženství za totáče.
slayd, 2.2.2009 20:03

Ani jsem nezaznamenal, že někdo za socialismu někomu zakazoval chodit do kostela a posílat své dítě do náboženství. Můj otec byl člen KSČ a já jsem chodil do náboženství dobrovolně necelé dva roky. Do kostela jsem přestal chodit, protože tam byla vždycky v neděli pěkná zima a nuda... a když ministrant zatočil kadidlem, tak jsem se pozvracel do připraveného igelitového sáčku. To není vtipná scénka, ale pravdivé vyprávění. Do náboženství jsem přestal chodit ve chvíli, kdy farář zlostně prskal sliny na malé žáčky a ty kteří neuměli odpovědět otázku z katechismu trestal bitím dřevěným metrem přes ruce. U mne si to nedovolil, protože můj otec byl komunista, ale děti věřících katolíků třískal velice a rodiče nijak neprotestovali. Jeden víkend jsme s klukama s náboženství vylezli na kostelní věž a zvonili umíráčkem a ještě chvíli předtím se jeden z nás vyřůral přes kupoli před oltář. Dostali jsme poznámku ve smyslu: že tam nemáme lézt, protože je tam úzké točité schodiště a může dojít k úrazu. Další víkend jsme se rozhodli hrát hru na Husity. Vybrali jsme peníze z kostelních pokladniček a nakoupili v hospodě limonády a perníky do malého dvoukoláku. S nákupem jsme odjeli na fotbalové hřiště a tam jsme je rozdávali dětem. Po skončení akce jsme nevěděli, co máme dělat ze zbytkem peněz, tak jsme je šli vrátit do pokladniček. Nějaká babka nás práskla, ale nikdo nic neřešil. Farář byl samozřejmě ze svého celibátu dost nedrženej a nestačila mu k plnému uspokojení ani jeho kuchařka. O přestávkách běhal za začkami po třídě a štípal je do zadků. K prvnímu přijímání jsem už nešel a svíčka zůstala ve skříni ležet přes dvacet let. Byla použita až při křtu mého druhorozeného syna. Celou docházku do náboženství jsme ukončili s jedním spolužákem dosti odvážným a radikálním gestem. Po vykonání velké potřeby jsme vytrhli z knihy katechismu každý dvě strany a těmi jsme si vytřeli své zadky. Tyto listy jsme vložili do knihy a knížky jsme prohodili otvorem na dopisy ve dveřích fary. Tím pro mne cesta do nebe přes katolickou církev skončila. Ve svém morálním a duchovním vývoji jsem pokračoval bez této organizace. Stejně spolupracovali s STB, takže porevoluční kecy o zakazování církve jsou nesmyslné. Pronásledovali ty kteří bažili po moci - poslušné ovečky potřebuje každý režim... proč by jim v jejich výchově bránili? To jsem se ale rozkecal. Školní náboženství? Musela by to být komplexní výuka všech náboženských učení a směrů se zaměřením na jejich praktické využití v současnosti.
Např. psychoterapie, smysl života, filozofický základ atd. To stačí.... ať se do toho pustí ostatní... P.S.

Odp: Náboženství za totáče.
Janacz, 6.2.2009 14:35

Kdybyste něco podobného udělal komunistům dopadlo by to hůř. Nebo kdyby se tam tatínek zachoval na schůzi.

Hrubá neznalost bible.
Beránek B., 2.2.2009 20:05

Alfons, Ty jsi snad nikdy sám nečetl ani neslyšel nikoho číst BIBLI !

Protože přibližně lze z BIBLE současným jazykem říci že:
Kristus
neměl auto a na oslíku jel naposledy v lůně své matky do Betléma; jinak chodil pěšky. Kristus rozdělil dva chleby a pár ryb tisícům lidí v davu a nechtěl za to žádnou platbu, rozdělil jídlo lidem zcela zadarmo, přestože by býval na tom mohl vydělat. Kristus uzdravil slepého a on prohlédl; Kristus uzdravil chromého a on vstal a chodil. Kristus oba nemocné uzdravil zadarmo a bez poplatků, zcela nezištně. Kristus nehromadil žádný majetek. Kristus při sobě nenosil žádnou zbraň a žádné své nepřátele fyzicky nelikvidoval, tak jak to v současnosti běžně dělají mnozí podnikatelé.

I malé dítě z těch několika málo poznatků správně usoudí, který ze dvou systémů KOM nebo KAP , by si Kristus vybral, který z nich by mu byl bližší.

A ještě: snad nevěříte, že by dnešní rozjivená a velmi informovaná mládež pokorně přijala přesvědčení o neposkvrněném početí nebo o neplatnosti Darwinovy teorie o přírodním výběru jako příčině diverzifikace a vzniku druhů.

Zločinnost dnešní mládeže je způsobena úplně něčím jiným, totiž absolutní benevolencí mnoha rodičů ke svým dětem, absencí manuelní práce žáků během školní docházky, nezaměstnaností rodičů, nezaměstnaností a bezvýchodností života absolventů škol, běžnými krádežemi uměleckých předmětů nájemnými zloději v kostelích, nedostatečným trestáním zločinců, glorifikací hromadění peněz a jiného majetku a jejich majitelů, milionářů. Mládež je podporována v neúctě ke starším lidem, v neúctě k důchodcům, i k neúctě k sobě navzájem. Sociální bezcitnost současné mocné garnitury a vůbec většiny společnosti, to je hlavní příčina zločinnosti velké části mládeže.

Odp: Hrubá neznalost bible.
Juras, 2.2.2009 20:27

Jak to je? Něco mi uniklo, blafujete, anebo jsou dětem pořád do hlav vtloukány nepodložené dohady? Někdo dokázal platnost „Darwinovy teorie o přírodním výběru jako příčině diverzifikace a vzniku druhů“?

Odp2: Hrubá neznalost bible.
Bára Š., 2.2.2009 20:52

nedokázal...někdo tady asi nedával pozor ve škole, spíše ;-)

Odp2: Hrubá neznalost bible.
Jana, 2.2.2009 22:08

Jurásku, tak co? Budem děcka učit kreacionismus? Nebo radši hned inteligentní dizajn, či jak se ty teorie jmenujou?
Neblázni. Byl by to krok zpět. Věda darwinismus uznává. To, že v Americe vyšilujou fanatici, by nás, racionální Evropany, nemělo rozházet.

Odp3: Hrubá neznalost bible.
Bára Š., 2.2.2009 22:21

Darwinismus je stále jen teorie :-)
Také jí věřím, ale netvrdím, že její neuznávání (resp. nevíra v ní) je krokem zpět.

Odp4: Hrubá neznalost bible.
Juras, 2.2.2009 23:11

Naopak, víra v evolucionismus jako jediný princip vzniku a vývoje života je iracionální. Když krátce shrnu svůj důkaz: evolucionisti věří, že život vznikl reálnými procesy. Je tedy určitě možné tyto procesy zopakovat a stvořit život uměle. Proč potom evolucionisti věří, že právě tohle se nestalo nám a že jsme vznikli „přirozeně“? Evolucionismus je dost bludná víra - je právě tím krokem zpět :-)

Odp5: Hrubá neznalost bible.
Jeliman, 3.2.2009 20:59

No, možná, že by se ten život dal vyrobit uměle, ale to bychom asi potřebovali tak velkou zkumavku, aby se do ní vešla voda všech moří, a měli na to čas několik miliard let.

Odp6: Hrubá neznalost bible.
Juras, 4.2.2009 8:15

To je vědecký argument nebo pokus o vtip? Nevím, co na to říct.

Odp7: Hrubá neznalost bible.
Jeliman, 6.2.2009 19:46

Je to stejně racionální argument, jako ten váš!

Odp6: Hrubá neznalost bible.
Jimmy, 4.2.2009 16:02

Možná nebude třeba tak velká zkumavka ani nebude třeba čekat miliardy let, půjde to poněkud rychleji a v menším ;-) Viz: První laboratorně syntetizovaný genom bakterie

Odp5: Hrubá neznalost bible.
Bára Š., 4.2.2009 15:06

Jste si jistý, že všichni evolucionisté věří právě tomuto?

Jinak víra je to jako každá jiná, dokud neprokážeme, že je jen jedna z nich pravdivá (a nebo, že víra v XY se nezakládá na pravdě), budou na stejné úrovni všechny.

Odp6: Hrubá neznalost bible.
Juras, 4.2.2009 17:30

Ano, protože pokud nějaký evolucionista věří, že mimo „přirozených jevů“ se na vzniku života podílelo ještě něco jiného, tak to není evolucionista.

Ano, já jsem mluvil o tom, že evolucionistická víra je iracionální, protože evolucionisti sami sebe prohlašují za racionální a evolucionismus dokonce za vědecký názor (tedy aspoň většina z evolucionistů, s nimiž jsem měl tu čest). Ale nikterak se neodvažuji říkat, jestli mají evolucionisti pravdu nebo ne. Já narozdíl od nich uvažuji racionálně a ke správnému úsudku mi chybí data.

Odp7: Hrubá neznalost bible.
Bára Š., 4.2.2009 17:33

No, tak já zrovna věřím evolucionismu, ale neodvažovala bych si tvrdit, že to je pravda...stejně tak moje učitelka na střední, učitelé na vysoké...
Proto si myslím, že nelze automaticky tvrdit, že ten, kdo věří evolucionismu, popírá, že to je jen teorie.:-)

Odp8: Hrubá neznalost bible.
Juras, 4.2.2009 18:01

Však jo, nejsme v rozporu. Evolucionisti i kreacionisti jsou věřící. Hypoteticky by mohl existovat kreacionista, který by nevěřil, ale věděl. To by bylo možné jenom za předpokladu, že by mu to řekl nědko z naší metaúrovně.

Odp9: Hrubá neznalost bible.
Bára Š., 4.2.2009 18:22

Jen tak mě napadá, evolucionista jen říká, že život se vyvinul z nižších životních forem do vyšších. Musí si to nutně odporovat s kreacionismem?

Odp10: Hrubá neznalost bible.
ivan, 4.2.2009 18:38

No, Báro, jde o ten prvozačátek, tedy onen zážehový bod. Co se dále vyvinulo v ty vyšší formy?

Odp11: Hrubá neznalost bible.
Bára Š., 4.2.2009 18:58

No právě.
Na začátku přijde bůh, máchne hůlkou, vznikne cosi a to se dále vyvíjí evolučně v cosi jiného :-)

Odp10: Hrubá neznalost bible.
Juras, 4.2.2009 22:23

No bingo! Nemusí, ale evolucionisti to tvrdí.

Odp11: Hrubá neznalost bible.
Bára Š., 6.2.2009 10:31

Vy totiž znáte samé bad guys (ty špatné evolucionisty) :-D Až poznáte mě, budete k nám mít třeba lepší vztah. Třeba taky ne, že :-D

Odp7: Hrubá neznalost bible.
Skynet, 5.2.2009 8:15

Evolucionismus. Jedna ze základních teorií dělení společnosti je Morganovo : divošství, barbarství a civilizaci.Spencerova teorie vojenské a průmyslové společnosti. To je pravda je to jen učení. Někde ve světě jso ještě barbarské kmeny (Afrika) , A když začnou společnost vnímat víc, tak se začnou vzdělávat a to je tedy evolucionismus že je to v uvozovkách předvídatelné. Na to ale mohl přijít každý ,že po barbarství je civilizace. Já ten evolucionalismus beru jako pravdu a jen jako učení nikoliv náboženství.

Odp3: Hrubá neznalost bible.
Juras, 2.2.2009 23:07

Zaprvé - evolucionismus a kreacionismus se nevylučují. Klidně mohly být použity oba principy (já teda být tvůrcem vesmíru, tak bych vývojový prvek do systému přidal určitě).
Zadruhé - věřit ryze v evolucionismus je iracionální, jak jsem dokázal v článku „Bůh není“ je nesmysl

Odp4: Hrubá neznalost bible.
Bára Š., 4.2.2009 17:08

Proč by víra v něco měla být iracionální?
Iracionální by bylo tvrdit, že Bůh existuje (neexistuje). Nicméně víra není totéž jako tvrzení o existenci (neexistenci).

Odp5: Hrubá neznalost bible.
Juras, 4.2.2009 17:19

:-) Jste si jistá, že chápete dobře pojem iracionální?

Odp6: Hrubá neznalost bible.
Bára Š., 4.2.2009 21:26

No, taky mě napadlo, jestli vy nechápete každou víru jako něco iracionálního :-) Ale nevím, zda to tak ve skutečnosti musí být

Odp7: Hrubá neznalost bible.
Juras, 4.2.2009 22:33

Ano, každá víra je iracionální. I kdyby k ní vedly rádobyracionální úvahy, musí tam být nějaké slabé místo, o kterém věřící neví, ale jenom předpokládá (věří), že platí. Jinak by to totiž nebyla víra.

Racionální uvažování versus správnost výsledku. To je taky slabé místo některých mudrlantů. Většinou se prezentují „Já jsem k závěru došel racionálně, proto mám pravdu a vy se svými iracionálními vývody se mýlíte“. Tak to tedy vůbec není - správnost nebo špatnost metody úsudku nedá záruku správného nebo chybného výsledku. Ani vědecká metodika nezaručuje správný výsledek (kolik jich už jenom bylo, vědců, kteří si naběhli).

Odp8: Hrubá neznalost bible.
Shipper, 4.2.2009 22:53

To je jako byste řekl, že každá láska je iracionální...víra nemá s vědou nic společného.

Odp8: Hrubá neznalost bible.
Bára Š., 4.2.2009 23:05

Slovo racionální znamená rozumem zdůvodněný...teoreticky tady můžeme filozofovat, co je to víra a zda někdo nemůže věřit na základě rozumu (byť ho logika zavedla do neověřených vod). Myslím si, že spousta velikých osobností věřila právě na základě rozumu...

Odp9: Hrubá neznalost bible.
Skynet, 5.2.2009 8:19

Já myslím že logika je intelekt, a rozum jsou zkušenosti. Ve smyslu nevzdělaného dělník kdy rozumem převyšuje kdejakého učence.

Odp10: Hrubá neznalost bible.
Juras, 5.2.2009 8:39

Ona ta logika má více významů. V jednom smyslu jsou např. to vztahy v nějakém systému, v jiném smyslu je to vědecká disciplína a výrazový aparát používaný k vědeckému vyjadřování a důkazům, myšlenkovým postupům. A těch významů je určitě mnohem víc. Já používám slovo logika v tom druhém smyslu. Vypadá to, že Vy spíš v tom prvním. Je přínosné si vyjasnit pojmy - jinak si lidi často zbytečně nerozumí.

Odp11: Hrubá neznalost bible.
Skynet, 5.2.2009 19:17

nemusiš mi vykat jseem Skynet , only , only . Ve smyslu přezdívka. OK a já logiku používám ve smylu odvozené (jako teorie relativity a odvozené zákony ) nebo logiku používám pro čísla že po jedničce jde dvojka ... vím to. Logika -mluv o ní když tak . Logika ve smyslu myšlenka: přiznám pravdu za svou, a to je pro mě logika , logicky pak různé situace vyhodnocuju na základě těchto pravd.

Odp9: Hrubá neznalost bible.
Juras, 5.2.2009 8:19

Věřit na základě rozumu neznamená, že by potom ta víra byla racionálnější :-) Rozum nám řekne například (kolikrát jsem to už slyšel) „Kdyby byl bůh, jak by mohl dopustit války, v nichž trpí nevinné děti?“. Tento pseudologický argument dává ateistiovi falešný pocit, že je jeho víra postavena na racionálních základech. Přitom je to jenom jeho obyčejná hloupost. :-)
Racionální - rozumem zdůvodněný ano, ale nevystihuje to přesně. Proto asi chápete slovo iracionální trochu jinak než já. Racionální znamená „rozumem vysvětlitelný“. Iracionální je doplněk racionálního - tedy všechny jevy, které nedokážeme vysvětlit rozumem.
Víru vysvětlit rozumem nedokážeme. To by totiž nebyla víra ale jistota. Proto jsou iracionální všichni věřící - ať už jde o katolíky, protestanty, pravoslavné, muslimy, hinduisty anebo třeba ateisty. Racionálně uvažující člověk nemůže uvěřit žádnému z těchto náboženství.

Odp10: Hrubá neznalost bible.
Bára Š., 5.2.2009 9:27

Co je racionální a co už ne...těžko říct. Myslím si, že smyslu slova racionální se nevymyká ani vaše „definice,“ ani ta moje. Tedy, dle slovníku.
Nicméně, moc hezká debata :-)

Odp10: Hrubá neznalost bible.
Skynet, 5.2.2009 19:44

dyby byl bůh, jak by mohl dopustit války, v nichž trpí nevinné děti?“. Tento pseudologický argument dává ateistiovi falešný pocit, že je jeho víra postavena na racionálních základech. VESMÍRNY ZÁKON ŘÍKÁ že člověk má svobodnou vůli, a to znamená že Bůh nemůže zasahovat do věcí bez svolení koho se to týká . Neb na tuto planetu se neinkarnuje ,nikdo omylem. A to tedy znamená, že jste si ji zvoli z nějakým důmem nebo zasložili energeticky.Existuje další zákon a to důsledku a příčiny Člověk je vždy tak omezen jako jeho vědomí a myšlení. ¨Vědomí :odpovídá úrovni naši duše, a myšlení odpovídá úrovni vašeho ega . (ego = já, ukázka své vlastní dokonalosti či naopak uznání či úcta) A zákon lásky je nejvyšší a obsahuje vlastně vše ostatní a řká. vše dobře dopadne ,nikdy nikdo neumírá ,nikdo netrpí nikdo nikdy není sám a jinak nestrádá pokud sám nechce.Nic se nestrácí nebot láska vše osvobodí od zla,nenávisti nemocia smrti . Člověk není schopen stvořit něco dokonalého sám nedokonalý ,

Odp11: Hrubá neznalost bible.
Skynet, 5.2.2009 19:44
Odp11: Hrubá neznalost bible.
Bára Š., 5.2.2009 20:02

Ty vesmírné zákony k vám jistě promlouvají skrze vnitřní zrak?

Odp12: Hrubá neznalost bible.
slayd, 5.2.2009 20:33

To je hezké platí pro delší příspěvek nick Skynet.
Pro příspěvek nick Bára Š. mám výzvu: nevyzvídej!
Jestli vesmírné zákony promlouvají skrze vnitřní zrak? Tohle byste ráda věděla? Odpověď ano bude pro vás stejná jako odpověď ne. Nic vám neobjasní. Pokud sama nemáte intuitivní spojení s kosmickými silami, tak bude každá odpověď pro vás směšná, nepochopitelná nebo ho přiřadíte někam do skupiny lidí o kterých jste někde četla v populární literatuře.
Nebráním. Ať vám klidně odpoví. Rád si počtu... P.S.

Odp13: Hrubá neznalost bible.
Bára Š., 5.2.2009 20:42

Ještě že tu máme vesmírné lidi a podobné vnitřně-zrace-orientované lidi....bez nich bychom si třeba, my bloudivé ovečky, mohly myslet, že člověk může mít i zcela nesvobodnou vůli...a nebo dokonce popírat, že něco jako vůle existuje!

Odp14: Hrubá neznalost bible.
Juras, 6.2.2009 8:55

Já mám z vesmírných lidí pocit, že jsou tu od toho, aby všechny alternativce předem zdiskreditovali.
Reinkarnační principy jsou sympatické, kdyby to byla pravda, neměl bych problémy s přemítáním o smyslu života :-)

Odp15: Hrubá neznalost bible.
slayd, 6.2.2009 9:31

Pro Jurase: tak té reinkarnaci věnujte svoji energii a začněte tomu věřit a už nemusíte o smyslu života přemítat. Vždyť říkáte, že jste svobodný člověk. Buď do konce života přemítejte nebo něčemu definitivně uvěřte. Jinou možnou neznám - snad tyto dvě varianty během života střídat? Asi poslední možnost... P.S.

Odp14: Hrubá neznalost bible.
slayd, 6.2.2009 9:28

Pro Báru Š. nějaký vnitřní pocit svobodné vůle každý člověk má, otázkou ovšem zůstává zda se nejedná o pouhý klam nedokonalé lidské psychiky, řízené jeho nedokonalými smysly. Extrovertní jedinec má potom pocit, že svůj osud řídí. Introvertní jedinec často tuší, že svůj osud jen naplňuje. Může se vnitřně bouřit, dělat různé vylomeniny a zastírat tak a neuvědomovat si, že je právě zevnitř někam tlačen a že nakonec dříve nebo později skončí na místě kam ho jeho vnitřní programové puzení na základě jeho činů přivede. Svoboda je stav mysli ne reálný stav člověka uvnitř vesmíru. Okolní a vnitřní síly mu jasně vymezují jeho prostor tzv. svobody. Z mantinelů a daného směru nelze vyskočit - můžete to celé jen ukončit. P.S.

Odp15: Hrubá neznalost bible.
Bára Š., 6.2.2009 9:34

Tedy-překvapivé-ale hezký a zajímavý názor.

Svobodu vůle asi sotva dokážeme, že. Tak mohu říci jen, co si myslím...Vůle a vytrvalost „bolí,“ proto někdo těm vlivům podlehne, jiný ne...

Odp16: Hrubá neznalost bible.
slayd, 6.2.2009 9:48

To s vámi souhlasím: vůle a vytrvalost bolí... a kolikrát ani ten reálný výsledek za to utrpení nestojí... proto je snazží proud po proudu než proti proudu masového smýšlení a žití. Realita nakonec semele toho aktivního jedince úplně stejně jako toho pasivního kecálka. P.S.
Pozn. takže s vaším komentářem v podstatě souhlasím.

Odp11: Hrubá neznalost bible.
slayd, 5.2.2009 20:26

To je hezké. P.S.

Odp11: Hrubá neznalost bible.
Skynet, 7.2.2009 18:40

oprava: že jste si ji zvolili z nějakým důvodem (ne důmem)

Odp11: Hrubá neznalost bible.
Skynet, 7.2.2009 18:41

oprava měla být tady, HM.

Odp11: Hrubá neznalost bible.
Skynet, 7.2.2009 18:43

sory za ty překleoy dole Tady má být oprava.

Odp: Hrubá neznalost bible.
Bára Š., 2.2.2009 20:54

Kdyby mě někdo nutil na základce k manuálním pracím, tak se asi taky stanu nezletilým delikventem..ze zoufalství

Odp2: Hrubá neznalost bible.
Jana, 2.2.2009 22:09

Proč? Mě ve škole náhodou bavily „pozemky“ i „technické práce“. Akorát vaření nestálo za nic, protože úča vařit vůbec neuměla. A šití mě nikdy nebavilo a ani asi bavit nezačne.

Odp3: Hrubá neznalost bible.
Bára Š., 2.2.2009 22:19

Mě z těchto věcí jímá hrůza už jen při té představě (naštěstí se mi praktická výuka vyhla).
Asi bych tehdy nechodila do školy s takovou radostí.

Jsem ten typ, co si za rozbřesku zalije kytky...ale rýpat se v hlíně, to už raději nee.

Odp4: Hrubá neznalost bible.
Skynet, 3.2.2009 7:37

:-) chápu, máš radši, divadlo, nebo se jen tak procházet.A to je fajn. Ten umí to a ten zas tohle, a všichni dohromady uděláme dost. Toto jsou tajemna slova Jana Wericha..

Odp3: Hrubá neznalost bible.
ivan, 2.2.2009 22:43

No, to se chechtám, v Roztokách nás učitel Šimek zapřahal, tedy chlapeckou polovinu třídy, do pluhu a takto jsme orali. Školní zahrada byla dodavatelem školní jídelny. I přes prázdniny byl rozpis okopávek, sběru ,,Amerického brouka,, a služba zálivky. Na druhém stupni uč. Novotný (mat.-dílny) zahajoval vstup do nového předmětu tím, že nám ukazoval jak ničit nářadí mnoha způsoby, abychom nemuseli v hodinách makat. Myslím, že si po tomto exkurzu, už nikdo nedovolil ho ničit úmyslně, docela to zabralo! To by s Bárou asi šlehlo. Iv.

Odp4: Hrubá neznalost bible.
Bára Š., 3.2.2009 9:40

To zaručeně :-D

Napůl nesouhlasím
David Kořínek, 2.2.2009 21:05

Zavádět výuku náboženství je podle mého názoru pěkná blbost. Přeci nechcete proti zvěrstvům komunismu bojovat jiným typem zvěrstva?
Nicméně, námět je to dobrý - jen bych zavedl něco jaako humanismus. Nějaký ten předmět o slušném a civilizovaném chování, kde se nevzhlíží k žádnému božstvu nebo monoideálu, pouze ke slušné společnosti.

Odp: Napůl nesouhlasím
Dominik, 10.2.2009 10:34

To je přesně ono.

A jaké náboženství chcete vyučovat?
Jana, 2.2.2009 22:05

Asi jste si automaticky představil římskokatolické. Ale co kdybychom zavedli třeba budhismus? Anebo islám...
Vůbec, každý by si měl vybrat. Víra je moc intimní záležitost, než aby byla někomu cpána povinně ve škole. O tom by měli rozhodnout rodiče, později jedinec sám. Pokud vím, dnes děti mohou navštěvovat výuku náboženství přímo ve školách, pokud se přihlásí. Tedy, zatím římskokatolického, pokud to nepletu.
Záleží jen a jen na rodině.

Odp: A jaké náboženství chcete vyučovat?
Beránek B., 2.2.2009 22:59

To je „slovo do Alfonsovy pranice“ ! Můžeme to rozvinout: Děti by si pak mohly dát přihlášku na tři různá náboženství, avšak navštěvovat by pak mohly pouze jedno. V jedné třídě by se zpívaly žalmy, v druhé třídě by se točilo budhistickými mlýnky, a ve třetí třídě by se zapalovaly vonné svíčičky; nesmím zapomenout ani na „zeď nářků“, do které by ve čtvrté třídě strkalo zamilované žactvo svá zamilovaná psaníčka nebo zaříkání proti úhlavním nepřátelům.

Mezi žáky i učiteli by se vytvořily sekce katolické, pravoslavné, jehovistické, budhistické a jiné, které by o přestávkách i jindy bojovaly o nadvládu a o převzetí majetku a moci podle hesla „Hrrr na ně !!!“ Z některých frakcí by povstali noví adamité a propagátoři nespoutané přirozenosti ve školách jako např. obcování nahaté učitelky se žákem (viz nedávná aféra na zveřejněném videu). Pak už by stačilo do toho zmatku přidat faráře Otíka z filmu „ Slunce, seno...“ aby pronesl slavná slova „Sodoma, Gomora...“ (mimochodem také původem z BIBLE) a dílo zkázy mládeže by bylo dokonáno.

Alfons budete slavný, to je přímo námět pro scénář pro novou filmovou komedii ! :-)

Odp2: A jaké náboženství chcete vyučovat?
Alfons, 3.2.2009 10:34

Beránek B. bude ještě slavnější. Až dostane od nějakých spratků klackem do palice a přijde o šrajtofli. Bude v mediích v černé kronice. Cesta ke slávě je snadná. Spratkům se nic nestane a Beránek B. bude dostávat klackem do kebule tak dlouho, až se mu v ní rozsvítí.

Tak se snažím
Alfons, 3.2.2009 1:31

použít starý osvědčený a funkční způsob výchovy mládeže, na kterém stavěl i Komenský. Ovšem dnešní svobodní a mnohem více rozumově vyspělí občané to pochopitelně zavrhují jako archaizmus. NIKDO nevymyslel lepší fungující systém výchovy dětí. Skoro KAŽDÝ výuku náboženství odsuzuje.

Odp: Tak se snažím
Shipper, 3.2.2009 6:49

Já ne, ale musela by to skutečně být komplexní výuka všech náboženských směrů, pak si ji umím představit i jako povinný předmět. Aspoň by člověk už v dětství pochopil, že život má taky nějaký duchovní aspekt. Prostoru ve výuce je dost, jen by se muselo omezit nesmyslné biflování.

Odp2: Tak se snažím
Alfons, 3.2.2009 11:02

NE !! Výchova musí být JEDNOTNÁ. Jen tak může přinést výsledky. Tak jako to bylo a FUNGOVALO dříve. Dnes děti rostou jako dříví v lese, lépe řečeno v nekultivovaném a divokém pralese. Na rodiče se dnes už NEDÁ spolehnout. Nakonec můžou čtenáři této dizkuze zapátrat nazpět ke svým předkům a zjistit na základě čeho byli tehdy vychovávání a možná půjde zjistit JAK se jim to osvědčilo a JAK se jim tehdy žilo. Většinou stavíme na základech křesťanské výchovy aniž si to uvědomujeme. A teď žijeme v království džungle a myslíme si, že se to SAMO spraví. Nespraví a co si uděláme budeme mít.

Odp3: Tak se snažím
Bára Š., 3.2.2009 13:33

:-D (Já si nemůžu pomoci, to je tak směšně omezené)

Odp4: Tak se snažím
Alexander IV., 3.2.2009 14:24

Nezlobte se, ale Váš komentář je taky směšně omezený:D

Odp3: Tak se snažím
Eliška, 3.2.2009 13:46

NE, pane Alfonsi, mne vychovali rodiče nevěřící, i když mé sestry posílali v padesátých letech do náboženství, mne už tam nedostali, mne nemlátil katecheta po rukou proto, že jsem se pořádně nenaučila otčenáš. Já nepotřebuji desatero, abych věděla, co smím a nesmím, je to ve mně, o tom mně nemusí kázat lidé, kteří mají máslo na hlavě. Pro mne je nepřípustné někoho okrást, podvést, zneužít, či dokonce zabít, a to dokonce ani zvíře ne. Moc se mi líbí citáty z Knihy Johna Walshe Hovory s Bohem - ve mně věří teprve ten, kdo sám ví, že nemá potřebu někoho okrást, zabít, zneužít, věří ve mně už tím, že je pro něj taková věc nepřípustná, protože Desatero není příkaz, je to životní postoj. Mimochodem, moje matka přestala chodit do náboženství tehdy, když dostala od katechety výprask za to, že se jej zeptala, kdy se katolická církev omluví za Jana Husa. To, co se dneska děje s mladými je hodně způsobeno tím, že rodiče musí makat od rána do večera, aby mohli zaplatit základní životní potřeby, od bydlení, přes energie, oblečení a jídlo a nemají na své děti čas. Nemají čas s s nimi sednout a popovídat si s nimi, o jejich potřebách, problémech, nemají jim ani čas dát najevo, jak moc je mají rádi. Dobře to dnes vidím v rodinách mých dětí. A takových lidí, kteří si myslí, že jsou nevěřící a přesto se chovají tak, aby když budou umírat, budou vědět, že se v životě nikdy nezachovali špatně, je hodně, daleko víc, než si pane Alfonsi myslíte a je jich hodně i mezi mladými a jsou daleko lidštější a lepší v chování k ostatním lidem víc, než vy sám si umíte představit.

Odp4: Tak se snažím
Alfons, 3.2.2009 14:48

Jistě, počkejte až dostanete venku po kebuli klackem od frocana a obere vás o peníze. Bude se to opakovat několikrát až se vám v hlavě rozsvítí. Ono všechna děcka nejsou od přírody tak hodná jako vy. Takže choďte s helmou na hlavě a sledujte media, jak probíhá vývoj. Můžete si také už udělat koncept parte. Dochází i k vraždám k vůli 5Kč.

Odp4: Tak se snažím
Bára Š., 6.2.2009 12:36

K tomu mě napadlo: měli dřív rodiče na své děti více času? Když průměrný vesničan z Horní Dolní v 19. století od rána do večera lítal po poli a hospodářství, nepřijde vám, že děti na tom byly (průměrně) ještě hůře, co se týče času jejich rodičů?

Odp5: Tak se snažím
slayd, 6.2.2009 12:46

Tak čím to je? Morální, psychická a fyzická denegerace lidstva? Nebo je to motivací současné společnosti na výkon, peníze, prestiž, okamžité pokud možno snadně dostupné uspokojení všech potřeb mladého nevycválance? Asi to opět nebude jednoduché smysluplně odpovědět a proto nikdo smysluplně neodpoví... Jen otázky a čekání, copak na vyslaný signál přijde za odpověď...????? Kde jsou všichni? P.S.

Odp6: Tak se snažím
Bára Š., 6.2.2009 12:51

Liberální výchova? Má své plusy a mínusy.

Odp7: Tak se snažím
slayd, 6.2.2009 15:09

Ono všechno má své plusy a mínusy, takže co dělat?
Nebo bude nejlépe nedělat nic? Občas mám pocit, že kdyby někteří lidé nedělali vůbec nic - případně by vůbec neexistovali, tak by se rázem mnoho problémů vyřešilo samo od sebe... Příklady si dosaďte sami! P.S.

Odp3: Tak se snažím
Shipper, 3.2.2009 16:42

No, myslel jsem si, že nebudete souhlasit. Pro mne je z hlediska morálky křesťanství stejně dobré jako islám a vaše idea může fungovat jen ve formě „pluralitní nabídky“(doba se pohnula) i když třeba povinné. Jinak souhlasím, že existuje vztah mezi „vírou“ (uznávám, že existuje něco, co přesahuje člověka) a morálkou. Nemůžu si vymyslet svoji morálku, bez ohledu na své kořeny a prostředí ve kterém žiji. To je totéž jako, když sám sebe prohlásím za boha. Problém v Čechách je, že většina lidí vůbec netuší jestli jsou ateisté, či agnostici a co by si měli představit pod pojmem bůh, ale vědí naprosto jistě, že víra v boha je „kravina“.

Odp4: Tak se snažím
Skynet, 7.2.2009 18:53

Zdravím vás na svíci : ) Já nesouhlasím s islámem , neb v koránu jsou i spisy sataniela a s tímto učením nesouhlasím.

Odp5: Tak se snažím
Shipper, 7.2.2009 19:23

Také vás zdravím, Korán i Bible se asi dají vykládat různě. Já podrobně ani jednu z těch publikací :-) neznám, ale sporná místa z dnešního pohledu mají asi obě.

Odp6: Tak se snažím
Skynet, 7.2.2009 20:52

Hm , islám je starý jen 700 let.p.k. už to ji diskredituje. A je škoda že ta kniha knih je tak inteligentně napsaná, že většina liddí ji neumí číst. (co je pár stránek k věčnosti) odpověd na 7.2.2009 19:23

Odp7: Tak se snažím
Skynet, 7.2.2009 20:54

Myšleno BI'i)ble jako kniha xy

Odp3: Tak se snažím
Janacz, 6.2.2009 14:48

Jednotná výchova = drezura.

Odp4: Tak se snažím
Skynet, 7.2.2009 18:54

Drezura = totalita

Není čemu se divit drahý Alfonsi...
Alexander IV., 3.2.2009 2:29

Není čemu se divit drahý Alfonsi. Takhle to tady prostě <b>funguje</b>. Téměř všichni Češi vidí víru a morálku jako zlo, to je jako říkat měj rád své bližní perfektně racionálním robotům plným efektivní nenávisti. Koneckonců k čemu je lidský úsměv, když z toho nevzejdou nějaké materiální statky? K čemu je přátelství když nězajistí protekci a konekce? K čemu je altruismus, když se to časem nevrátí? Proč by se mělo věřit ve vyšší bytost a posmrtnou spravedlnost, když nemá pevný základ? Jaképak zlo, jsou to přece racionální odpovědi:) Ale jedno se musí nechat...víra v peníze, které nejsou podložené zlatem:D ještě že tomu věří všichni:DD

Odp: Není čemu se divit drahý Alfonsi...
Alfons, 3.2.2009 6:47

Takže bude fungovat jen víra ve zlaté tele a domnění, že úpadek morálky nahradí represe. Už teď není kam s odsouzenými a proto někteří budou doma v domácím vězení, aby se ve vězení uvolnila místa. Je zřejmé, že můj návrh je v této společnosti neraelizovatelný, ale je jisté, že si společnost sama utahuje smyčku kolem krku.

Odp2: Není čemu se divit drahý Alfonsi...
Skynet, 3.2.2009 7:13

Ten návrh je reálny. když už je uskutečněný . Spíš to víc říkej mezi lidmi, že je otevřená katolická škola pro děti. Vidíš tvůj návrnh už tu je, a to desítky let... Tak se tam někdy zajdi podívat třeba tě to tam řekvapí, Já myslím že tam je hodně dětí...

Odp2: Není čemu se divit drahý Alfonsi...
Alexander IV., 3.2.2009 23:11

Příliš málo lidí, příliš roztroušených moderním proudem společnosti, aby se mohly dít velké věci.

Odp: Není čemu se divit drahý Alfonsi...
Skynet, 3.2.2009 7:09

Nevnucoval bych nikomu víru.... Nechceš-li věřit , tak tedy nevěř. A za mnoholet ?! až se potkáme někde mezi nebem a zemí (Neb do ráje se po smrti nejde hned,záleží jakýs žil život, žil si spravedlivý tak tam duch přebyde než se narodí,) tak někdo obklopen krásou, a bílou hmotou mi jistě poví co dál. A ty bezvýznamná existence žijící z bídou 67 let ani nemůžeš nic ovlivnit... jistě politiku, a hlouposti promě dnes viděny ale vyšší zájmy které přebývají ty neovlivnivníš. Bud se lásce přizpůsobíš(vyšší moc, Ad už otec Bůh ne b Marie A nebo Ježíškovi, A jejich Archandělům). Smyslové poznání je klamné, nedokonalé a pomíjivé. Pomíjivý je také celý smyslový svět.
Platon se zajímal o vztah mezi tím, co je věčné a neměnné, a mezi tím, co je neustále v
pohybu. Například v pekařství. Na pultu je padesát úplně stejných perníčků. Jak to, že mohou být úplně stejné? A O TOM PŘEMÍTEJTE Samozřejmě některému perníkovému panáčkovi může chybět ruka, jinému třeba upadl kousek hlavy a třetí má na noze vzduchovou bublinu. Ale všechny perníky mají stejného jmenovatele. I když žádný z nich není dokonalý, tak mají společný původ. Všechny perníky jsou vytvořeny podle stejné formy. Samotná forma je nepopsatelně dokonalejší a svým způsobem krásnější, než ty nepovedené otisky.
Platón se podivoval nad tím, jak je možné, že všechny úkazy v přírodě jsou si tak podobné, a přišel na to, že musí existovat omezené množství forem nebo tvarů, které jsou někde “nad” nebo “za” vším, co vidíme kolem sebe. Platón nazval tyto formy idejemi. Za všemi slony nebo lidmi existuje “idea slona” nebo “idea člověka”.
Platón se tedy domníval, že za světem smyslů musí existovat nezávislá skutečnost. Tuto skutečnost nazval světem idejí. Tady se nacházejí věčné a neměnné obrazy a vzorce, které stojí za všemi tvary, jež se v přírodě vyskytují. Tento Platónův pozoruhodný názor nazýváme učením o idejích.
Tyto ideje jsou neproměnným jsoucnem, pravým bytím. Podle něho je i člověk bytost skládající se ze dvou částí. Máme tělo, které pomíjí. Je nerozlučně spjato se zdánlivým světem smyslů a stihne ho stejný osud jako všechno ostatní v něm. Máme však nesmrtelnou duši, kde přebývá rozum. Právě proto, že duše nemá materiální podstatu, patří do světa idejí. Duše má sama v sobě zdroj pohybu, a proto je nesmrtelná a nekonečná.Uš existovala ještě dřív , než se dostala do těla. Duše tedy zažívá touhu po lásce, po návratu do svého původního místa stvoření. Od této chvíle jsou tělo a smyslové vjemy vnímány jako nedokonalé a nepodstatné.

Odp2: Není čemu se divit drahý Alfonsi...
Alexander IV., 3.2.2009 23:10

Nechtěl jsem ani nechci víru komukoliv vnucovat, ale proč by jí měli lidé pohrdat a plivat po ní? V tom nevidím žádnou perspektivu.

Proč je tolik stejných věcí? no jeden by řekl že proto, že to tak funguje, metoda jak fungovat...ale proč to tak vypadá, nikdo neví. Kde je vzor? Vzor je samozřejmě u boha. Takže něco na tom nepochybně bude.

Odp: Není čemu se divit drahý Alfonsi...
ivan, 3.2.2009 7:43

Alexandře, prosím, nepodsouvej nám, že vidíme víru a morálku jako zlo. Víra je vnitřní záležitostí kařdého z nás a nemá s morálkou nic společného. Zavádějící je už to spojení. Moje morálka je řízena vlastní rozvahou, a je zodpovědna mému svědomí, nikoliv instituciolizované předloze. A peníze? Chechtáky, ty církve milovaly víc než bližního svého. Což nežehnaly svým zbraním v dobyvačných válkách a nešířily víru ohěnm a mečem? Nevím, čemu se tenkrát církev (ta jedna) tolik nachechtala, že se kůli pozemským statkům a vlivu na udělování protekcí až rozdělila. Jedna hlava byla v Avignonu a ta druhá v Římě. Nebo ne? Dvojí tvář, dvojí morálka. Tak mi to něco připomíná. Iv.

Odp2: Není čemu se divit drahý Alfonsi...
Skynet, 3.2.2009 8:45

ivane ze 7.43 ... Slyším dobře jestli říkáš víra v Římě jako řeči (a ta druhá část v Řecku spravedliví kněží jako Lucie,nebo Jan pavel II ) a pak avignon (rytíři kulatého stolu Artuš kastus a jiní ) kteří bránili pravdu a mír a Artuš kastus k tomu bráni i víru.....

Odp3: Není čemu se divit drahý Alfonsi...
ivan, 3.2.2009 13:41

Ale ne, Skynete, zjednodušeně, kolem roku 1300 se katolická církev tak rozhádala kůli prachům a pozemskému vlivu , že se rozdvojila, a součsně vládli dva papežové, kteří se vzájemně exkomunikovali. Jeden v Římě, druhý ve Francii. Nástupci těchto hošanů by se nám dnes rádi dali za vzor morálky.

Odp2: Není čemu se divit drahý Alfonsi...
Alexander IV., 3.2.2009 22:57

Četl jsi bibli ivane? Písmo je zázračný dokument, jenž zobrazuje nejlepší morální pravidla, jimiž-li by se lidé řídili, svět by byl pouze láskou naplněn. Souhlasím s tím, že každý člověk má svůj morální kompas a svou víru. Ale potom se dá říci úplně cokoliv. Zlí lidé mají přece taky svou morálku... ubližují přece hlavně lidem, kteří se nemohou bránit. A víra v peníze, majetek....k tomu snad ani nemusím nic dodávat. A lidé jsou ovlivňováni jinými lidmi. A potom je velmi těžké říct kam je jejich morální kompas povede. Jestli k symbióze, parazitismu či pouhopouhé hostilitě k ostatním. Pokud by byli všichni lidé zavedeni do světla a poté se rozhodli kudy se uvrhnou, potom jsme pro jejich morálku udělali maximum. Ale když dítě ve vesmíru nikdy nevidělo zemi, nedovede si představit ten prostor ve kterém se může pohybovat...je jen uzavřeno ve své lodi v té skořápce a dál nevidí...

Potom bych měl ještě něco k těm systémům. Už jsme tady nezčetně probírali lidi mocenská postavení. Že do čela se dostatne ten kdo to nejlíp umí sehrát...ne ten, který by byl správným a čestným vůdcem...tento fakt se vyskytuje spíš v pohádkách. A je potřeba uvažovat i takhle, že to nevzniklo tím ani proto, aby se válčilo... ale zneužilo se to... Ti jenž hlásají věci, které vedou ke zlu by měli být vždy identifikováni, a zbaveni svého mocenského postavení. Ale to už je komplikovanější problém...

Odp: Není čemu se divit drahý Alfonsi...
Eliška, 3.2.2009 14:11

Pane Alexandře, musíte být hodně nešťastný, když si o svých bližních myslíte takové věci a přitom to tak vůbec není. Jsou mezi námi lidé takoví i makoví, ale tvrdit, že všichni jsou špatní, je hodně mimo. Potkala jsem v životě hodně lidí, takových, kteří mne překvapili, jak se zachovali v nějaké situaci a kolikrát jsem byla překvapená, co všechno dokázali udělat pro úplně cizí lidi. Lidé jsou pořád stejní, hodní i zlí, ti, kteří jsou citliví k druhým i ti, kteří by druhé rádi zneužívali, v každé době je to podobné a nikdy to nebude jinak. Je pravda, že dneska to mají děti o hodně těžší, než jsme to mívali my. Ale házet všechny do jednoho pytle je opravdu zcestné. Možná, že by stačilo, kdybste se jen rozhlédl kolem a viděl byste kolik takových lidí je. Pro příklad, nedávno v televizi reportáž o člověku, který se z ubohého důchodu stará o nemocná a stará zvířátka. Jak velký to mělo ohlas a kolik lidí mladých i starých, přispěchalo na pomoc, jak finanční, tak manuální. A takových příkladů je tolik, stačí se jen dívat. Pane Alfonsi, často se mi stává, že mne mladí mužové i slečny pouštějí sednout v metru, a i když o to ani příliš nestojím, vždycky se usměju a poděkuji a příjmu nabízené místo a jsem šťastná, protože mladí jsou pořád stejní, stejní, jací jsme bývali i my. Mezi námi taky bývali dobří a taky špatní, je to pořád stejné, jen se dívat. Jen doba byla jiná. Myslet si, že jen věřící křesťan je dobrý člověk je velmi, velmi arogantní.

Odp2: Není čemu se divit drahý Alfonsi...
Alexander IV., 3.2.2009 22:42

Ale to rozhodně ne, paní Eliško, plně si uvědomuji potřebnosti existence dobrých i špatných lidí. A netvrdím, že lze svět zbavit darebáků. A rozhodně nikoho nesoudím. Já nesoudím lidí, soudím jedině trendy. A věřím, že za existence lepšího trendu by i lidé jenž mají dnes strach vypustit své dobro ze svého nitra k ostatním lidem, mohli být mnohem větší než jsou dnes jsou. Dnešní trend podporuje sobeckost a bezcitelnost. Proud společnosti se stává poměrně deprimující. A touhy jakožto konzumovat(spotřebovávat) a vlastnit jsou dnes ve velké míře vyvyšovány nad lidskostí a kouzlem žití. Aby lidstvo bylo schopno využít svůj potenciál a zároveň, aby to mělo smysl, je láska, hodnoty a pokora velmi potřebná. A kdo nedostane možnost tyto věci poznat, se potom stane jenom pouhopouhým stínem své neuskutečněné existence.

Odp: Není čemu se divit drahý Alfonsi...
Skynet, 7.2.2009 18:59

Abych, to nezávaděl jen k víře,rozhodnutí učinil stejně každý sám. Vyšší bytost,posmrtná spravedlnost,,, Podle Bible se našli města. Ale nechci popuzovat vírou. viz (alergie,a to mi nevadí)

kněží v dnešní době , můžou brát víru...
Skynet, 3.2.2009 8:05

kněží v dnešní době , můžou brát víru jako ziskovou organizací. Avšak Pravá církev Ježíše krista nezpočívá v budovách ze dřeva a kamene, pravá církev Ježíše krista je mnohem víc.Když věříš v Boha, nepotřebuješ žádnou instituci mezi ním a tebou . Stačí jen Bůh a člověk. Žádní kněží žádné kostely.

Odp: kněží v dnešní době , můžou brát víru...
Alfons, 3.2.2009 9:09

Žádné ideologie, politické strany, politiky, vlády instituce atd. Všechno je zneužitelné.

Tak jsem si pozorně přečetl všechny...
vlasta, 3.2.2009 11:10

Tak jsem si pozorně přečetl všechny příspěvky a dospěl jsem k závěru.Tato diskuze je dobrá protože účastníky nutí k zamyšlení.A souhlasím s názory,které odmítají jakékoliv ...izmy.Asi by jsme měli své děti především učit myslet a začít od klasické logiky.Kdyby jsme jako příslušníci tohoto národa uměli logicky uvažovat nebylo by 3400 mld dluhů,neměli by jsme vládu kterou máme a nenáviděli by jsme by jsme svého bližního proto,že má jiný názor na cokoliv.A dětství formuje člověka, proto mnoho rodičů raději vydělává peníze ,než by se věnovali dětem.A smutné je ,že moudrý stát tento stav věcí podporuje.A co se ideologií týče můj názor?Dobrý sluha ale špatný pán.Doporučoval bych studovat všechny,ale neprosazovat žádnou.

Odp: Tak jsem si pozorně přečetl všechny...
Alfons, 3.2.2009 13:29

...dětství formuje člověka....Proto se dřív náboženství vyučovalo od 1ní třídy. Pak byly výsledky. Dnes formují děti od útlého dětství zvratky násilí a sexu v TV atp. A to je také velice efektivní. A má to výsledky. To si společnost, jinak ministerstvo školství vybralo jako součást výchovného systému. Je to jistě lepší pro degeneraci národa než tmářské náboženství.

Odp2: Tak jsem si pozorně přečetl všechny...
vlasta, 3.2.2009 13:58

Alfonsi všichni jsme ovlivněni křesťansko židovskou kulturou proto ten pokrytecký pohled.Hinduistu by naše okouzlení sexuální revoluci patrně rozesmálo! V Hinduistické společnosti jsou Sůtry průvodcem životem a křesťané si přivezli jen Kamasůtru protože to pro ně a jejich puritánskou společnost to byla senzace. Tak o čem se chcete bavit?

Odp2: Tak jsem si pozorně přečetl všechny...
Beránek B., 3.2.2009 15:56

Alfonsi, Vaše snaha propagovat výuku náboženství proto, aby děti byly morálnější, tak ta Vaše snaha je chvályhodná i Váš cíl je chvályhodný. Ale cesta, tj. tím náboženstvím, asi nebude perspektivní. Dnešní mládež je krutá, vysmívá se svým učitelům i slabším spolužákům. Nevěřím, že by bezcitnost většiny současné mládeže dokázal odstranit starý dávný dojemný příběh svaté rodiny. Většina současné mládeže se neumí ničím dojmout, nechápe, že někoho něco bolí, protože sama žádnou bolest nikdy nepocítila; ti mladí bezcitové jen zatím bolest rozdávali, aniž by byli sami za to bolestně potrestáni.

Náboženství nemusí být tmářské (i když většinou v historii bylo), pokud není dogmatem, pokud neslouží jako „kladivo na čarodějnice“.

S lepší cestou SEM!
Alfons, 6.2.2009 20:04
Hlavně odvahu učitelům.
slayd, 3.2.2009 11:36

Bavíme se o výuce všech náboženství a ve školách si nedovedou poradit ani s ateistickými dějinami od roku 1918 do roku 1989. Oni učitelé nevědí např. zda mají o období reálného socialismu mluvit o politických vězních a Judr. Horákové nebo o plnění první pětiletky. Buď a nebo? Kdo má tento problém? Takto uvažuje elita národa nebo nějaká JELITA? Cožpak lze nějaké skutečnosti od sebe oddělit a tvrdit, že právě ta část je jediná pravda? Asi existuje nějaký vyšší státní zájem, aby žáci a vůbec všichni obyvatelé ČR žili v tajemných bludech a ideologických polopravdách. Někomu to zjevně vyhovuje a v tom je jádro pudla. Pravdivý popis historie např. šíření křesťanství nebo šíření socialismu a jeho reálné aplikace v ČR, by rozhodně neposkytoval žádný jednoduchý černobílý obrázek dějin. A do toho se zjevně nikomu nechce. Byla to doba temna! Křičí jedni a druzí odporují: bylo to docela fajn a lepší v různých srovnáních než dnes. Kdo ty hlupáky rozsoudí? A kdo se pokusí sdělit objektivní skutečnosti mladé generaci. Ve škole to asi nebude ještě hodně dlouho... Na svíci? Mám také velké pochybnosti. Asi to zůstane na každé rodině a jednotlivci zvlášť, aby se dobral svého poznání... P.S.

Odp: Hlavně odvahu učitelům.
vlasta, 3.2.2009 13:29

Ato je ten problém nikdo si nechce pálit prsty polemikou v čem je který ...ismus v plusu a v čem v mínusu,často když vidím v bedně nějaký tan politický komentář a může to být i náboženský proslov tak si říkám,že je to stále stejné vždy tendenční a jednostranný pohled. Jako kdyby protagonista bojoval o kádrovou čárku.Proto si myslím,studovat všechno on totiž každý režim má své černé stránky.Třeba Mostecká stávka,Inkvizice,První máj...............

Česká tabu...
slayd, 3.2.2009 15:47

V naší společnosti je takové množství tabu, že se jen blázen domnívá, že je možné demokraticky a bez následků vyjadřovat své postoje. Na svíci a v hospodě na WC a podobně svoboda existuje, ale podávat objektivní informace na úřadě, škole atd. to už je společenská sebevražda. Neexistuje skutečná síla a vůle lidí, aby objektivní informace pronikaly mezi masy lidí. Všechno se utrápeně omílá povrchně a bezcílně do vytracena. Desítky let byly vychvalovány obecné znalosti českých dětí a velice si potrpíme na iluzi o větší kulturnosti našeho národa např. před USA. Všechno je ve skutečnosti jinak. Svobodný prostor pro kreativitu, jakou má běžný učitel v USA je nedostižní sen pro učitele českého. Pro některé tedy noční můra, protože by museli začít opravdu něco ze sebe dávat. Když to není od nich společností žádané, těžko budou nosit vlastní kůži na trh. Ideály nikoho nenasytí. Naše tetička nastoupila v USA /26let/ na základní školu. Nástupní roční plat 50.000 dolarů / lze si zvolit vyplácení mzdy 10x do roka nebo 12x/. Ve škole je maximální počet žáků 21! Po prvních měsících jsou žáci rozděleni na odborné předměty do výkonnostních skupin např, matematika, takže například žáci 1. tříd určité školy A,B,C se na hodinu matematiky spojí do skupiny slabých, průměrných a výborných a jejich výuka probíhá odděleně. Učitel může bez lékařské neschopenky 3x ročně nepřijít na vyučování z důvodu nevolnosti apod. Okrsková rada škol např. letos odhlasovala zrušení jarních prázdnin a prodloužení o týden prázdnin letních. Děti ze sociálně chudých rodin dostávají zdarma snídani i oběd. Děti jsou vedeny k rozvoji individuálních schopností. Když již dvacet rozebírá listy stromu a toho jediného právě zajímá z čeho se skládá motor auta, učitelka se ho nesnaží okřiknout ve stylu: všichni mohou poslouchat a ty ne!? Ale naopak on musí před všemi následně sdělit, co ho zaujalo a proč se mu zdálo důležitější auto než listí na stromě. Marxismus se na pedagogické škole v USA běžně vyučuje a nikdo z toho nemá pupínky... Pestrost víry, filozofických přístupů k životu a různých zájmů je samozřejmostí. Nikdo se nediví, že jeden věří tomu a druhý zase něčemu jinému. Důležitý je výsledek. Řešení nějakého problému existuje mnoho, ale jen netranný test a další test ohodnotí skutečné znalosti, schopnosti žáků podle počtu získaných bodů. V takových testech naše děti končí na posledních místech. Naše společnost se tváří mladě, ale je to zbabělé status quo. Každé vybočení z řady je trestáno a žádá se průměrnost. Taková tradice. Hezky seď a tiše poslouchej a buď rád že žiješ. Nic neřeš do ničeho nešťourej. V malém českém rybníce smrdí stojatá voda a němí kapříci ztěžka nabírají kyslík... Bude opravdu generace x jiná? Bůh ví.... P.S.

Odp: Česká tabu...
ivan, 3.2.2009 18:24

Jo, tak toto se mi líbí.

Odp: Česká tabu...
Skynet, 4.2.2009 5:14

Neexistuje skutečná síla a vůle lidí, aby objektivní informace pronikaly mezi masy lidí. Všechno se utrápeně omílá povrchně a bezcílně do vytracena,Slayd. ) Nevím jestli budu jediný, ale až do 1 roku dopíšu těch mojích 17 knih, nebo opisů, tak je budu kopírovat a rozdávat mezi lid (z myšlenkou aby je každý alespon jednou zkopíroval a poslal dál) Já si udělám ten čas aby se staré moudro filosofů, nové moudra psychologů, astronomie, vědění o polodrahokamech aj, dostali na veřejnost. A už jen pár dní mi bude trvat abych měl některé moudra, dodělané na papíře, a rozlepím je po celé Moravě a všude kde půjdu. Trvá mi to, neb píšu ručně, říkám si když lidé uvidí že jsem si s tím dal práci , tak si to i přečtou.

Odp: Česká tabu...
Vlastimil Čech, 4.2.2009 19:25

Asi žije Vaše tetička v nějakém úplně jiném státě U.S.A.... Žil jsem tam... u nás se smlouva s učitelem uzavírala jen na školní rok, a pak znova na na nová školní rok...plat učitele se odvíjí od jeho úvazku, čili počtu hodin, které odučí... Starší učitelé mají nárok na vyšší hodinovou mzdu, takže je snahou Komitétu dát co nejvíc hodin učitelům mladším a tedy levnějším...
Vědomosti, tedy reálná fakta, se skutečně považují za něco druhořadého... Dobrý student High School v předmaturitním ročníků mě požádal, abych mu pomohl vyřešit úlohu: Jaký výkon musí mít motor, aby bez dalšího zařízení (např.protizávaží) zvedl muže o masivnosti 100kg do výšky jednoho metru za jednu sekundu... :-)
A víte jak ten přeborník začal? převedl si váhu na poundy, metr na stopy a palce...Při debatě o Evropě jsem NEDOKÁZAL vysvětlit, jak je možné, že 220 voltů a 220 voltů dává dohromady 380 voltů... nic nepomohly obrázky, funkce sinus...nic...
Jiný Američan tentokrát dospělý mi řekl: "Vím co je to centimetr, vím co je to milimetr, ale co je to ten (fuc.ing) průměr (americky se řekne diametr )...Že neznají světovou historii je pochopitelné, že neznají zeměpis (Dakar je jméno koncentračního lágru) ale neznají ani svou vlastní historii: President Monroe byl otcem Marilyn....to jsem se dozvěděl od manažerky větve -odbočky banky...
Snahou učitele je zřejmě v první řadě vyváznout z vyučování se zdravou kůží...pokud se podaří udržet aspoň chvíli klid a DOKONCE ZÁJEM žactva je to úspěch... a pokud se dokonce něco naučí, tož to je veliký úspěch...
Ono na druhé straně záleží na počtu barevných ve třídě... na části města... na státu... můj známý byl nějaký čas učitelem angličtiny v ČR... po zkušenosti s naší školou posoudil svou americkou školu jako Lazy School...Asi někde mají ti Američani nějaké prima školy, kde se učí třeba ti, co jim dělají ty kosmické věci... někde musí být i ta hezká děvčata co hrají v jejich filmech... ale ujišťuji Vás, pane Slayde, že ani jedny ani druhé jen tak nepotkáte...

Odp2: Česká tabu...
slayd, 5.2.2009 8:16

Letenka je již zabukována na léto 2009. Vysílám dvoučlennou nezávislou komisy na zjištění stavu společnosti a školství přímo do USA. Českou učitelku se třemi aprobacemi: matematika, chemie, němčina a žáka 3. třídy ZŠ. Oni mi přivezou reálná fakta z místa činu. Nechám se překvapit. Myslím, že českým dětem je mozek zaplácáván především vším možným neužitečným a nepraktickým, co v životě nikdy neupotřebí ani omylem. Podstatné věci jsou naopak pod nánosem nesmyslů úplně opomíjeny na všech úrovních vzdělání. Bílé obyvatestvo USA snadno předčí bílé obyvatelstvo ČR ve schopnosti dosáhnout úspěchu na dané pracovní pozici: zvláště v obchodu, ekonomice, manažerských pozicích atd. Naše elita jen kopíruje a glosuje myšlenky, které se urodily jinde na světě. A co je horší? Když už nějaký český člověk něco udělá, tak je doma opomíjen a realizace jeho myšlenek mizí opět do zahraničí a on doma upadá v zapomnění. Nechci uvádět příklady, ale například jsem narazil náhodou včera na jeden. Kolik občanů ČR například ví, že existoval nějaký K.J. Obrátil, který je nazýván Komenským sexuální osvěty? Do českého jazyka přeložil vrcholná díla na dané téma, shromáždil lidovou tvořivost a vytvořil jednu z největších sbírek erotických ex libris v Evropě. Působil jako pedagog v Uherském Hradišti. Nikdy jsem o jeho existenci neslyšel. Ve škole nic. Ve společnosti nic. Byl jsem minulý víkend na výstavě 100.000 let sexu na Špilberku v Brně. Žádná zmínka o nějakém K.J. Obrátilovi atd. Takto si váží u nás lidí ve všech oborech, kteří něco skutečně dokázali a svojí prací něco vykonali... V USA jsou právě z takových celebrity a milionáři... P.S.

Expedice
Vlastimil Čech, 5.2.2009 9:59

Držím palce vaší expedici!!! Ať se jim daří...:-)
V podstatě s Vámi souhlasím, pane Slayde... na posicích, které jste vyjmenoval mohou být Američané asi lepší a úspěšnější... to je ta elita, která dělá ty kosmické věci, to je ta elita, která dělá teď tu celosvětou krisi... to našinci nedokáží... Chtěl jsem jenom říci, že OBECNÝ stav vzdělanosti je podle mne v MERICE výrazně horší než u nás...Neměl jsem na mysli velkomanaŽERY... měl jsem před očima právě ty lidi co potkáte na ulici... těch je v Americe mnohem víc, (a snad i na procenta než u nás)než kosmických techniků, manaŽERŮ, filmových hereček...
V podstatě jsem s Vámi ve shodě, myslím...
A navrhuji zadat vaší výzkumnici i úkol: Zhodnotil zběžně (samozřejmě jen zvenku a z doslechu) třeba americké učňovské školství... ;-)... no dobře, jeho obdobu...
A Vám, pane Slayde, navrhuji, abyste se -až svou expedici pojedete navštívit a podpořit- podíval na řemeslné a odborné zpracování běžných věcí... elektrovedení ve městech, drátěné ploty... prostě obyčejná (nejčastější) práce obyčejných Američanů...

Odp: Expedice
slayd, 5.2.2009 10:56

Bohužel nemám na pobyt v USA prachy a nechat se živit od rodiny je pro mne ponižující. Rád bych si vše raději ověřil na vlastní oči. Možná k tomu dojde později. Moje žena určitě bude srovnávat své postavení učitelky v ČR a možnosti rozvojem a postavení učitelky v USA / její sestry/, která začíná učit na 1. stupni základní školy, kdežto její sestra má 3 aprobace a učí na SOU. Nechci odbíhat od tématu školních znalostí, ale musím podoknout, že nástupní plat 50.000 dolarů a zdarma možnost dalšího vzdělávání, nejmoderněnjší učební pomůcky atd. má pozice učitele v USA jiný společenský status než v ČR.
Žákům furt v USA cpou do hlavy, jaký jsou borci a všemožně je motivují, zvedají sebevědomí a oceňují diplomem i poslední místo v běhu. Po každém zvládnutí ročníku se koná školní a rodinná oslava. Pro nás trochu přitažené za vlasy, ale na sebevědomém chování lidí se to jistě projevuje. Že je to sebevědomí často falešné - to ani nemusím připomínat. Já si nejsem opravdu jistý zda americký model školství, kultury, víry, ekonomiky a politiky je dobrý - ale zjevně přináší lepší konečné výsledky, než model český. Za jakou cenu? To nedokážu posoudit. Opravdu bych tam potřeboval žít alespoň jeden rok, abych si utvořil reálnou představu. Proč mne tam nepustili v roce 2002? Dnes jsem mohl na svíci psát o vlastních zkušenostech. Mám odjet pracovat do USA nelegálně dnes v čase ekonomické krize? Myslím, že takový krok se v mých téměř 48 letech nevyplatí. Žiji v takové iluzi, že pokud budu zdravý před šedesátkou, tak to možná risknu na 1 - 2 roky a vydělám si na spokojené stáří nějaké chechtáky v USA. Záleží jaký bude za těch 15 let kurz dolaru vůči euru. Možná je dávno všechno ztraceno. Dneska si v Alfa pasáži užívají amerického, švédského a německého důchodu, bývalí emigranti a mají se dobře. Ještě z úspor hostí své návštěvy ze západu. Takové štěstí mne asi nepotká.... P.S.

Odp2: Expedice
Bára Š., 5.2.2009 13:12

To jo no, „takové štěstí“ být vyhnán z rodné země

Odp3: Expedice
slayd, 5.2.2009 20:42

NIkdo ty zmíněné dámy /sakra samé důchodkyně/ nevyháněl ze socialistického tábora ha, ha, ha. Ony šly hledat lepší bydlo /maskováno hledáním svobody/.
Žádný čech ani kubánec by nikam nespěchal ze své země, kdyby mu dali přibližně stejný peníz v jeho zemi jako v cizině. Je to stejný jako stěhování z Moravy do Prahy. Myslíte že se tam hrnou lidé k vůli lásce k hlavnímu městu? Ne. Lákají je zajímavě ohodnocené pracovní příležitosti. Babky si užily mládí v cizině a te´d si hrají na dámy v ČR. Dvě z nich nejdříve odešli do Francie / legálně 1968/ a ani tam se jim nelíbilo, tak jeli lodí do USA. Byl by to příliš dlouhý příběh... P.S.

Odp2: Expedice
Wild Dog, 5.2.2009 20:56

Kdyby jsi nevysedával furt ve Švandovi, tak by si na tu Emeriku měl prachy.:-)

Svět není nebezpečný kvůli zlým lidem...
Skynet, 3.2.2009 18:57

Svět není nebezpečný kvůli zlým lidem, ale kvůli těm, kteří s tím nic nedělají.
Albert Einstein

Odp: Svět není nebezpečný kvůli zlým lidem...
slayd, 3.2.2009 20:23

A vidíte... žádní hrdinové, kteří by chtěli něco dělat se nehlásí. Dokonce i v obyčejné diskuzi jakmile je téma přivedeno do polohy konkrétních problémů - diskuze rázem ustane nebo se raději začne rychle mluvit o něčem jiném. Dobří lidé nemají odvahu čelit zlu v tváří tvář ani slovy natož tak svými činy. Amen! A klid...
Taky vlezu do postele s knížkou: Bajky barda Beedleho od J.K. Rowlingové /zapomenu na realitu/ a do hodinu usnu spánkem nevědomého dítěte. Spaní a slintání do polštáře je bezpečná ekologická činnost. Tak čus! P.S.

Odp2: Svět není nebezpečný kvůli zlým lidem...
Alfons, 4.2.2009 3:18

Dětských gangů na Slovensku úspěšně přibývá. Okrádají lidi a nic se jim nestane. Snad se to povede i u nás. V rychlosti degenerace dohnat a předehnat!!

Odp3: Svět není nebezpečný kvůli zlým lidem...
Skynet, 4.2.2009 5:23

Alfons , ja tomu rozumím, ty gangy a tak. Víš o co jde, je to vážně chyba přihlížejících. U nás v předměstí není žádná kriminalita, žádné drogy, žádna zloba. Lidé se tu tolerují.. A hlavně když by nějaké dítě dělalo bordel, tak nikdo nebude přihlížet , jistě máme míru(byli jsme dětmi) Ale okřikne se, a oni se učí být pořádní, ty jako samaritán jen mluvíš(ale chtěl bych tě vidět kdybys viděl jak dva ranaři bijou kluka, co bys udělal?) Sám už jsem se zastal nejednoho v oslabení. Pěkně kecat umí každej ale jen někdo něco dokáže.

Odp4: Svět není nebezpečný kvůli zlým lidem...
Skynet, 4.2.2009 8:09

Alfons, Představ si příběh. Kdyby malá holčička neměla volnost jít ven , nebo jít do kostla. ok. A to jen proto, že nějací zlosyni (neučící se , používající násilí jako dokazování si své vlastní nadřanzenosti) Na sidlišti nabo ve městě, a někdo přišel dal jim do zubú, a za měsíc se holčičky zeptá jak se má ¨´´¨ a ona odpoví že dva kluci na ni chtěli sahat, a jsou zlí. Znovu výprask . A zase za měsíc se zeptá holčičky jestli je to dobrý, a poví že ted už se venku nebojí že si už může hrát na schovku. A proč?????????????????

Odp4: Svět není nebezpečný kvůli zlým lidem...
Alfons, 4.2.2009 8:18

...Sám už jsem se zastal nejednoho v oslabení....a to tě za to nezavřeli? Jinak ještě existují v republice ostrůvky které nezachvátila morální rakovina. Ale ty časem zmizí.;-)

Odp5: Svět není nebezpečný kvůli zlým lidem...
Skynet, 4.2.2009 8:22
Odp6: Svět není nebezpečný kvůli zlým lidem...
Skynet, 4.2.2009 8:29

Myšleno ty ostrůvky , namyslím si že ty bys bránil i za cenu vlastní bolesti. Moc mluvíš... a co se týká té poznámky že to jednou zkončí nebo tak. Tak s tím já nesouhlasím .... Mám přátelé a ti mají přátelé, tak vidíš.. I když tím že jsi řekl že to jednou skončí , odepsal si i sebe (jednou) , tak to máš blbí.

Je to dobré
Alfons, 5.2.2009 15:25

Včera bylo v TV že dětská zločinnost v ČR neustále stoupá. To potěší když se plní moje prognoza a mám potvrzené že se nepletu !!!!!! Takových zpráv víc, hřeje to u srdce.;-)

Odp: Je to dobré
Bára Š., 5.2.2009 15:57

A nestoupá náhodou i kriminalita dospělých? Nechtěl byste zavést povinnost pravidelné návštěvy mší a nedělních škol i pro ně? Ovšem, pouze křesťanství a samozřejmě, jen to nejkatoličtější ze všech.
A nebo do těchto vod se vám nechce, protože víte, že děti můžete zkroutit do jaké podoby chcete a s dospělými se vám to už tak nepovede? Že dospělí mají své názory a někdy se je nebojí vyjádřit?:-) Na děti se vám šahá snadno, že

Odp2: Je to dobré
Juras, 5.2.2009 16:32

Ne, kriminalita v posledním roce klesla. Bohužel spolu z objasněností. Včera to říkali v rozhlase.

Odp3: Je to dobré
Alfons, 5.2.2009 16:49

Ale dětská kriminalita STOUPLA!!! Říkali to včera v TV. Potěšení na mé straně.

Odp4: Je to dobré
Bára Š., 5.2.2009 17:35

Já jsem zase četla, že dětská kriminalita klesá ;-)

No, rozhodně to není důvod, proč táhnout křížovou výpravu po české zemi

Odp5: Je to dobré
slayd, 5.2.2009 20:46

Mně taky včera na chvilku stoupnul a dnes po dvou pivech zase klesl. Pivo by se mohlo podávat zdarma jako tlumící léčebný prostředek pro sexuální devianty, když je dle EU kastrace nemorální. Co říkáte dva kousky denně na předpis, ale musí se zrušit ten poplatek 30 Kč, protože by to pivo vlastně zadarmo vůbec nebylo. Hlasujte! Tohle je kvalitní názor... P.S.

Odp2: Svět není nebezpečný kvůli zlým lidem...
Skynet, 4.2.2009 8:53

jakmile je téma přivedeno do polohy konkrétních problémů - diskuze rázem ustane nebo se raději začne rychle mluvit o něčem jiném, Slayd. Mluvit obecně, jasně ,učím se ale podme do toho problému po hlavě a nepříhlížejme. Opravdu dávám Albertu a , velkou jedničku

Odp: Svět není nebezpečný kvůli zlým lidem...
Alfons, 9.2.2009 3:52

A když s tím něco chcete dělat, tak vás mají za blbce. To je správný indikátor, že chcete změnit svět správným směrem. Einstein aspoň vymyslel atomovku a lidstvu pomohl.

Komedie nebo tragédie?
slayd, 4.2.2009 7:53

Myslím, že je čas na nový článek - tak nějak včas přehodit vyhýbku, protože diskuze vede na slepou kolej. Nikdo si nechce popálit ruce - tomu rozumím. A že tu kecalo kdysi pár nicků, kteří se holedbaly, že jsou učitelky apod. Co je život? Tragikomedie? Co je život člověka podle ateistické vědy? Odpověď je velmi konkrétní, ale z hlediska otázky nalezení smyslu velmi nedostatečná. Čtyři životní fáze, zažívací a vyměšovací ústrojí, uspokojení základní potřeb, rozmnožování, stárnutí, postupná degenerace a smrt.
Jedině víra v něco může dát životu smysl. Buď je to víra obecná tradiční, kterou reprezentují církve a její odnože nebo víra osobní, která má mnoho podob. Někdo věří astrologii a druhý v sílu kamenů a třetí běhá do lesa objímat stromy, čtvrtý zase relaxuje v objetí prostitutky v bordelu a ten pátý sjíždí na lyžích hory, aby pozvednul adrenalin v krvi, jiný předstírá naopak slovně závrať v hospodě, když líčí svá smyšlená dobrodružství a přitom kráčí bezpečně po laně, co leži na dně a pokouší se o závrať. Jak jsem řekl: je čas na nové téma, protože hrdinové dávno vymřeli. Existují jen v literatuře a akčních filmech a někdy ve 112 ohrožení života. Ti ovšem na svíci. cz nic nenapíší. A teď rychle makat! Nové auto za příspěvek 25.000 Kč? P.S-

Odp: Komedie nebo tragédie?
Alfons, 4.2.2009 8:23

Prož skončit? Stačí sledovat jak se situace na poli morálky vyvíjí a dávat sem kladné i záporné příklady atd. Jistě se najdou obojí. A hlavně průběžně sledovat kdy se stát naprosto rozloží v důsledku poklesu morálky jako říše římská. Je to pěkné online dovadlo.

Odp2: Komedie nebo tragédie?
Skynet, 4.2.2009 8:35

Skončení byla jen myšlenka. Ty bys jen sledoval a analizoval, jak jako skončila morálka. A jsme ,,kapacity´´ tak mysleme ... A slovo se stane skutkem.

Odp3: Komedie nebo tragédie?
Alfons, 4.2.2009 8:40

Tím lépe!! Neustávat a hledat řešení.:-) Nevzdávat to!!

Odp4: Komedie nebo tragédie?
slayd, 4.2.2009 10:11

Jaké chceš hledat řešení? Jak změnit svět, společnost, lidi nebo sebe? Bylo by spíš potřeba něco začít dělat, protože hledat se dá celý život a neudělat přitom vůbec nic. Je to podobné jako s ironickým citátem: čas na hledání partnera lze lépe využít: k jeho nalezení
Tohle co děláme na svíci je kratochvíle. Přiznejme si svoji pozici. Glosujeme, komentujeme, analyzujeme, ale skutek utek! Problém je, kde najít nějakého pitomce /lépe dostatečný počet pitomců/, kteří za nás chytré ten boj vybojují, ty stereotypy rozboří... Kdo nastaví svůj hřbet? Možná ten kdo nemá, co ztratit. Bude dělat bílého koně pro nás za úplatu. Až seženete stádo bílých koní, potom možná rozboříte nějaké ohrady. Ale mocná síla vychytralých jedinců postaví ohrady nové a zažene vás zpátky do ohrady.
Vůdcové půjdou samozřejmě na jatka nebo budou zkorumpování nabídkou podílu na moci. P.S.

Odp5: Komedie nebo tragédie?
Skynet, 4.2.2009 17:30

K činům nikdo nic ... Hm, tak odboráři za státní podniky, a policie je- li neskorumpovaná tak za lid. Ale od policie nehledejte filosofii, neb názory svíce. A slova jsou jak listy na stromech , jednou za čas opadnou , a narostou zas nové. Lide za čas umřou a narodí se noví. Thx S

Následek totality
Alfons, 6.2.2009 3:06

Jakmile je zmínka o náboženství objevují se okamžitě podrážděné drtivou většinou JEN NEGATIVNÍ reakce. Dětská kriminalita stále stoupá, takže příjemnou zábavu. Kriminály jsou plnější než za totality a odsouzenci budou doma v domácím vězení. Jen tak dál.
Ministr Liška má krásnou možnost jak na příkladu potlačování náboženství za komunistů docházelo k devastaci morálky a jak se toto dědictví ještě dnes projevuje, protože dnešní dětská kriminalita je jednoznačně následek totality

Následek „prvobytně pospolné“
Beránek, 6.2.2009 8:43

Teda Alfons, kategorie DĚTI jsou lidé ve věku od 3 let do 18 let, tudíž nejstarší dnešní děti se narodili v r. 1991, a to už bylo dva roky po „sametce“, čili ani jejich početí se nestalo v době komunistů. Jak můžete tedy tvrdit, že jejich dnešní kriminalita je následkem tzv. „totality“ ? To je něco podobného, jakoby někdo tvrdil, že některé Vaše dnešní „úsudky jsou jednoznačně následek prvobytně pospolné společnosti“ :-) ,a přitom by byl blíže pravdě, protože :
1) Před „sametkou“ kdo chtěl, chodil i do kostela, i na náboženství ve škole.
2) Před „sametkou“ byla dětská kriminalita menší než dnes, protože děti chodili do „Pionýra“ a do jiných praktických kroužků jako fotografického, modelářského, šachového apod. a nenassávali zločinnost ani z pořadů TV ani z internetu, ani ve svém okolí. Tenkrát neexistovaly pro veřejnost přístupné ani HERNY, ani SEXSHOPY, a PROSTITUCE byla trestná ! Tenkrát se podnikatelé navzájem nestříleli ani po hospodách, ani na ulicích !

Ještě poznámka: Děti se učí být nemorální a zločinné pozorováním a napodobováním dospělé společnosti ve svém okolí v současnosti. :-(

Odp: Následek „prvobytně pospolné“
Janacz, 6.2.2009 15:14

Před Sametkou prostě nebylo zajímavého Nic, ale trochu násilným způsobem.

Odp: Následek totality
Janacz, 6.2.2009 15:10

Náboženství ale není dobré pro každého. Jen pro někoho.

Odp2: Následek totality
Skynet, 7.2.2009 19:11

Všichni v něco věříme. Ale zkuste si důkaz víry, ok. Andělské psaní, vemte si papír a tušku, pero. Pod zápěstí dejte nějakou podložku, aby ruka byla uvolněná . pak mějte ruku jamnou a pls. volejte andělíčka, říkejte třeba andelíčku napiš něco, napiš něco. Ruka se začne hýbat a to ze začátku bude dělat jen krouživý pohyb. Andělíček je rád že jste se s ním spojili. S

Odp3: Následek totality
Skynet, 7.2.2009 19:12

puste si relaxční hudbu, popř. A mějte klid.

Odp3: Komedie nebo tragédie?
slayd, 4.2.2009 8:48

Slovo se skutkem nestane samo od sebe. To musíš najít lidi, kteří ho chtějí za cenu osobních útrap realizovat. Takové pro které se realizace tvých myšlenek stane náplní a smyslem života, tak jako například u Jehovistů apod. Přines do Alfa pasáže v Brně své knihy a dej je na vrátnici šerifům z označením pro správce. Až si je přečtu /poz. stačí pro začátek prvních 5 titulů - kolik mají průměrně stran?/, potom je budu předávat dál, přes svoji vlastní síť mých osobních čtenářů. Já napsal za svůj život asi 32 úvah, povídek a esejů, jeden filmový scénář a dvě knihy. Ty musíš bejt fakt plodnej. Kolik hodin denně píšeš a zbývá ti ještě vůbec čas na něco jiného? Víš úpřimně řečeno: mám jisté pochybnosti o existenci těch 17 knih. Samozřejmě se rád přesvědčím a ... potom... uvidíme, co bude dál... Vstanou další bojovníci? P.S.

Odp4: Komedie nebo tragédie?
Skynet, 4.2.2009 9:06

Slayd ,v Brně jsem makal a mám rád historickou část, ten chrám at. A Brno mám rád . Dám ti je , a mám je.... A stran mají 116 v průměru a jsou to a4. Z většiny případů. Jsou to i přepisy zpracované mnou , Sokrates at. Nebo kniha poučující mladé /aby nedělali stejné chyby jako třeba já. (např. aby si dávali pozor na zadlužení, pokud to není nezbytně nutné a rozvádím to. Něco jiného jsem zedník, živnostník. A mám čas , až see oteplí tak už tu moc sedět nebudu, teda myslím víš zábava, vaida, akce...... Skynet

Odp5: Komedie nebo tragédie?
slayd, 4.2.2009 9:53

Tak jo Skynete - jsme domluveni. Čekám... P.S.

Odp6: Komedie nebo tragédie?
Skynet, 4.2.2009 9:54
Odp7: Komedie nebo tragédie?
slayd, 5.2.2009 8:26

Kdo věří, že Skynet odloží na vrátnici 5 svých knih je věřící. Kdo nevěří je nevěřící. Kdo si myslí, že všechno je pouhý klam a intelektuální blamáž je moudrý...
Divadýlko pro ukrácení dlouhé chvíle: to je pravý smysl všeho žvanění. Proč ne. Lze na místo žvanění třeba plést svetry nebo chodit na ryby a mlčet. Ve dvou zmíněných alternativách máte jistou možnost úlovku dobré večeře nebo zisku ošacení pro zimní vycházky.
Tohle už jsou činy. Naším činem je skládání písmen do slov a slov do vět a vět do myšlenek, které se propadnou v nicotu bez zamýšleného efektu. Kdo tvrdí, že je tu nějaký zamýšlený efekt? Moje ego! P.S.

Odp5: Komedie nebo tragédie?
Juras, 5.2.2009 13:35

Skynete, uvažuji, jestli se neznáme. Nemá název Vašeho bydliště neco společného s příbuznýma ženskýma?

Odp6: Komedie nebo tragédie?
slayd, 5.2.2009 21:00

Uvažuji taky jestli se neznáme. Nemá název vašeho bydliště něco společnýho s příbuznýma mužskýma? Jo dobrej fór, taková hezká parodie. Kdo pochopil, může se zasmát. Na diskuzním fóru novinky cz. chtějí zavést povinnou registraci: jméno, příjmení a bydliště. Hned bych to uvítal i na svíci, i když je zde 99.9% diskutujících nicků proti. Já s tím problém nemám...
Hodně jsem se pobavil těmi pobouřenými reakcemi na novinkách cz. S maskou prý to je mnohem svobodnější a tak bla, bla... To už máme na svíci za sebou, takže pořád si hrajeme s duchy. Nevadí. Slova stejně plynou jak voda v řece a bez peněz do hospody nelez. To platí a platit bude vždycky. Nemáte nějaké drobáčky? Prý bude sbírka na knihovnu: CHOBOTNICI!!! Říkám hurá a dvacet tisíc čechů na náměstí a mezi nimi nikdo ze svíce? Já bych dal 10 - 20 Kč na tu chobotnici... ale pozor svý prachy bych dal na stavbu ne na blbý diskuze o tom zda jo či ne. 25. 000 000 Kč na studii? Jděte s tím do háje. Počkám u píva... až začnete kopat základy, tak mi dejte vědět. Ihned zruším poslední objednávku a částku v hodnotě 1 pivo odešlu na realizaci projektu p. Kaplického. Tak dobrou noc. P.S.

Odp7: Komedie nebo tragédie?
Vlastimil Čech, 5.2.2009 22:36

A v Brně máte někde na čepu nějaké PIVO? Když jsem tam před lety v nějaké nálevně byl, tož mi nabídli „Jarošov“... prý druhé nejlepší pivo v republice... hned po Šaratici...:-)
No, měli pravdu, Šaratice je chutnější a není tak projímavá...

Odp8: Komedie nebo tragédie?
slayd, 6.2.2009 8:18

Konečně pořádný argument a téma jak vyšité...
Já myslím, že ten nasládlý patok: asi tomu říkají v Praze GAMBÁČ /nějaká zředěná Plzeň/, to je teda fakt humus. Taky ty pokusy v pivovaře Braník stojí docela za h..., možná to za tím účelem opravdu vyrábějí - jako podpůrný prostředek pro peristaltiku střev.
JAROŠOV? No to byl fakt hnus. Ještě se vyrábí? Nevím. Pokud já má znalosti piv za totáče, tak dobrý byl a je RADEGAST. Krušovice jsou zklamáním, docela dobrá je HOLBA. V naší obci se za totáče točilo Přerovské pivo a bylo dost dobré. Dnešní ZUBR za moc nestojí.
Na doplnění tématu. STAROBRNO je dobrý standart na Moravě, ale vždy objednávejte 11 stupňové a samozřejmě z menších pivovarů Černá Hora - nejlépe ta nefiltrovaná... atd. Z českých malých pivovarů bych preferoval soukromý BERNARD. Nejsem znalec a každý týden vypiji 1 - 2 piva a přes léto o něco málo víc. Toto není odborné hodnocení, ale Slaydovy chutě. Jak to souvisí s morálkou? To však pane Čech vůbec netuším?
Včera před spaním jsem sledoval ještě Historii.cz a bylo to dost podnětné... diskuze u pí. Jílkové byla zase dost uhozená a bohužel nic neřešící. Krize! Makat a nekecat... Došly nápady na svíci? P.S.

Odp9: Komedie nebo tragédie?
Alfons, 6.2.2009 9:57

Jasně, práce je dost a kdo chce ten si práci najde !!! Jen lenoši brečí že nemají práci.

Odp10: Komedie nebo tragédie?
Bára Š., 6.2.2009 10:30

Jo, některým lidem práce nevoní...(mně taky ne, ale ještě jsem si nevzala rentiéra)

Odp10: Komedie nebo tragédie?
slayd, 6.2.2009 10:38

Tohle jsem ani náhodou Alfons netvrdil. Můj názor to není... nelze popírat existenci krize a nezaměstnanosti
Včera p. Nečas řešil jak umožnit matkám odložit dítě do jeslí apod., aby mohly pracovat. Normální je být s dítětem dle mého soudu minimálně do 3 let věku a ještě lépe až do 4 let. Celý problém a řešení - neřešení skončí zase u peněz. Nějaké částečné úvazky budou zajímavé pro matky a lidi obecně, když po odpracování tohoto úvazku budete mít o hodně více peněz než je sociální minimum. To v ČR zatím nehrozí ani náhodou! A ta péče v rodinách. Četli jste ten otřesný případ z Floridy? Nějaká bába si vzala do péče 11 postižených dětí a na dávkách jí vyplatili 1. 000 000 dolarů. Při velmi náhodné a pozdní kontrole bylo zjištěno, že ty děti hladoví a některé byly v poutech. Tak tohle je ukázka tržní morálky. Ošetřovatelka snížila nálady na chovance na minimum a tím maximalizovala svůj zisk... P.S.

Odp11: Komedie nebo tragédie?
Alfons, 6.2.2009 11:00

No a to je demokracie. A tržní systém, nejlepší co kdy na světě bylo.

Odp12: Komedie nebo tragédie?
Janacz, 6.2.2009 15:18

Kde mluví peníze, je marná jiná řeč. Jinak to nebylo a nebude.

Odp12: Komedie nebo tragédie?
Skynet, 7.2.2009 19:27

j no , republika. Ale lidé už nemají díky debilizátoru pojetí o reálném životě.

Odp12: Komedie nebo tragédie?
Skynet, 7.2.2009 19:30

j no republika, a mladí lidé už nemají díky debilizátoru pojem o normálním životě.

Odp11: Komedie nebo tragédie?
ivan, 6.2.2009 11:34

Slayde, extrém, o kterém se hovoří i na jiných kontinentech není průměrný stav. Nepodstrkávejte nám to.

Odp12: Komedie nebo tragédie?
slayd, 6.2.2009 12:13

Průměrný stav tento případ jistě není, ale i u nás se dějí velmi nepěkné věci ve společnosti i rodinách. Já prošel od roku 1995 asi 2. 000 domácností a ještě dnes občas nestačím zírat. A co se děje uvnitř těchto domácností? Mlčím. Tabu. Několikrát jsem použil institut sociálně právně ochrany dětí /prásknul jsem je/ - na ty inteligentnější to ovšem nezabírá. Anorektičtí feťáci a jiní vymývači mozků nebo násilníci, znečišťovači bytů - žijí spokojeně vedle nás.
Já vím u nás se nosí výroky typu: nás se krize netýká a přitom jsme v pěkné ekonomické a morální prdeli.
Příklad: až se bude mít učitel na střední české škole, stejně materiálně blbě, jak učitelka na základní státní škole v USA, potom bude mít ten český učitel nadstandart a bude konečně spokojen... P.S.

Odp11: Komedie nebo tragédie?
Bára Š., 6.2.2009 12:33

Z čeho soudíte, že je „normální“ být s dítětem tři roky doma? I kdyby si to partneři rozdělili, stále to vychází rok a půl na jednoho...docela hodně, ne?

Odp12: Komedie nebo tragédie?
slayd, 6.2.2009 12:58

Pěkná pitomost která funguje jen na papíře jako iluzorní možnost řešení. Zase se budu opakovat. O pracovníky s dítětem je stejně malý zájem ať je to muž nebo žena. Spravedlivé rozdělení mateřské dovolené na dva rodiče vypadá lákavě, ale v podstatě vytvoří problém celé rodině, protože ve svých pracovních pozicích budou ohroženi oba. Já bych prosím chtěl tu první část mateřské s tím kojením... tahle věta je vtip oddělující následující: jelikož jsem byl rozvedený, první na co se mně ptal zaměstnavatel bylo, kdo se vám postará o dítě, když vám onemocní o víkendu? Nakonec k této situaci došlo a já byl nucen s dítětem nedobrovolně zůstat /matka ho nemocného odmítla přijmout, byl jsem 80km od matky/ a zaměstnavatel mi ve zkušební době zrušil prac. poměr. V současném zaměstnání jsem si za ženu vzal paragraf jednou a šéf mi sdělil: doufám, že se to stalo naposled, dítě snad má hlídat vaše žena. Ženy se rovněž na učilišti ptaly, zda má zajištěno hlídání dítěte po dobu nemoci. Od té doby vždy po 2 - 3 dnech, až klesnou teploty voláme babičky... A vy na nás s 1,5 rokem mateřské na střídačku? To si vyzkoušejte sama, až to na vás přijde. A hodně úspěchů.... P.S.

Odp13: Komedie nebo tragédie?
Bára Š., 6.2.2009 13:07

Za prvé - pokud mají oba dva rodiče stejný plat, pak je naopak vhodné, aby se v péči vystřídali. Otec i matka tak mají možnost navázat k dítěti relativně stejně pevný vztah. Za druhé ani jeden z nich nebude z práce tak dlouho,aby to zaměstnavatel nepřežil (tři roky je opravdu dost dlouhá doba).

Navíc tedy, aby dítě bylo doma tři roky (je jedno, s kým) mi přijde jako obecně dost dlouhá doba.

Jinak, pokud má zaměstnanec pro zaměstnavatele cenu, je mu fuk, zda zaměstnanec má či nemá děti. Moje zaměstnavatelka, sama zaměstnaná ve větší advokátní kanceláři, má dva malé chlapečky (taky jsou někdy nemocní...) Má toho hodně, stíhat dva rozjívené kluky (2 a 4 let) a ještě práci, nicméně...lze to

Odp14: Komedie nebo tragédie?
slayd, 6.2.2009 13:47

Kuk. Zase přišla nějaká pošta. Závěr Bára Š: jde to...
Dodatek Slayd: ... ale dře to! Nejde jen o stejný plat rodičů. Jde o to, že se narušují dva pracovní vztahy na místo jednoho. Já bych se mateřské od toho 1,5 roku u chlapa nebránil a dokonce jsem jako na zkoušku, co moje žena odpoví navrhnul. Víte co mi odpověděla? To by se ti líbilo... teď když jsem ho vypiplala... naučila jíst... chodit.... a konečně s ním mohu normálně mezi ostatní matky na písek, tak si to budeš užívat ty... ani náhodou... navíc, já chci mít jen jedno dítě... tak si chci mateřskou s ním pořádně užít! I mně se její postoj zdá normální a správný jak pro ni /matku/, tak pro dítě. Na mne by zaměstnavatel a na dalších 90% jiných otců zaměstnavatel rozhodně nečekal. Mne se zbavil po jednom paragrafu už ve zkušební době. Za měsíc jsem získal stejnou pracovní pozici u větší firmy a ještě jsem si platově polepšil /to píši jen proto, aby byl obrázek situace ucelený/. Takto relativně dobře to ovšem vůbec dopadnout nemusí. Navíc každý nežije v Praze nebo Brně. Když přijdete o místo v Kotěhůlkách, tak asi ve vedlejší Suché Lozi na vás nečekají s otevřenou náručí. Vy samozřejmě dejte své dítě klidně do péče nějaké instituce nebo hlídačce dětí, když si myslíte, že je to pro něho dobré a budete mít na to peníze, ale pro většinu je tohle právě extrém.
Ať vám klidně mlaďoši uvěří a zkusí na vlastní kůži zrealizovat vámi doporučovanou dělenou mateřskou.
Nezapomeňte sdělit svoji adresu, aby vám mohli přijít osobně poděkovat za dobrou radu nad zlato. P.S.

Odp15: Komedie nebo tragédie?
Bára Š., 6.2.2009 14:22

No, problém je v tom, že i tatínek (aspoň můj přítel, který je potenciálně budoucí tatínek) chce být s dítětem taky a je to jeho právo. Žena, ať si mateřskou užije..ale chlap nemá?

Myslím si, že tatínci doma jsou čím dál obvyklejší. Otázkou je, zda je lepší přerušit jeden pracovní poměr na tři roky, nebo oba, každý na rok (rok a půl)

A teda skutečně si nemyslím, že první rok dítěte je horší než ten druhý...ba naopak, když už dítě umí chodita lézt, tak to je něco ho uhlídat.

Odp16: Komedie nebo tragédie?
slayd, 6.2.2009 15:20

Akorát ten první rok se tomu chlapovi to dítě dost blbě kojí. Pokud tedy nechcete rovnou přejít na umělou výživu. Moje první žena kojila 16 měsíců a moje druhá žena dokonce 22 měsíců. Ta pohoda a ušetřené peníze za to stojí. Někteří pediatři dokonce tvrdí, že je to moc zdravé pro dítě. Právníci na to mají mají jiný názor. Vy jste zaměstnaná? Nějak jste nám vypadla z role studentky. Asi to bude nějaké doplňkové studium..... ulehčuji vám odpověď. S vaším manželem si ty roky rozhodně prohoďte. Vy z porodnice rovnou do kanceláře a on ať se hezky stará, ať si to otcovství zaslouženě užije. Už studuje příslušnou literaturu nebo ho pošlete na kurz. Ani jedno ani druhé--- je to dětský zubní lékař!!! P.S.

Odp15: Komedie nebo tragédie?
Bára Š., 6.2.2009 14:23

Jinak do péče institucí se dostaneme každý, někdo dříve, jiný později (ten, u kterého je matka pět let s dítětem doma...nepochopitelné, možná tak u nějaké prodavačky či dělnice)

Odp16: Komedie nebo tragédie?
slayd, 6.2.2009 15:29

Jo a všichni skončíme jednou v krematoriu, když budeme mít štěstí a někdo nás někam nezahrabe v lese. To je argument jak noha. Dříve nebo později stejně tam budem. Takže je jedno jestli dříve nebo později? Nebo je lépe začít hned? Mohli by děti odebírat ihned po porodu a začít se o ně starat profesionální instituce. Většina žen a mužů jsou přeci jako matky a otcové amatéři. Takže mužova úloha spočívá v početí dítěte a ženská úloha v jeho donošení a porodu. Dále jen ti dva pracují na materiálním zaplacení účtů od profesionálních ošetřovatelů, vychovatelů a učitelů. Za odměnu s ním mohou trávit víkendy /pokud ovšem nepracují ve třísměnném nepřetržitém provozu atd/. Právo zvítězilo nejen nad spravedlností, ale nakonec i nad zdravým rozumem. P.S.

Odp17: Komedie nebo tragédie?
Bára Š., 6.2.2009 18:27

Nu, je tady nějaká rozumná hranice....každá matka pozná, kdy je její dítě zralé jít do školy a v pohodě tam přečkat. Jsou děti, co mohou být ve školce či s chůvou ani ne ve dvou letech, jsou děti, které do školy nedostanete ani ve čtyřech. Nicméně zbytečně děláte z mého příspěvku drama - žádné mimino není zralé být v jeslích od narození
PS. Ve školce jsem dělala. Rodiče, kteří tam posílal své děti, obvykle nevypadali jako zombie a krkavci.

Odp18: Komedie nebo tragédie?
Juras, 6.2.2009 20:30

cit.:„... každá matka pozná, kdy je její dítě zralé jít do školy a v pohodě tam přečkat“

To asi moc matek neznáte, že?

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp14: Komedie nebo tragédie?
Juras, 6.2.2009 20:41

Plat možná stejný mají, ale to je tak všechno. Muži a ženy jsou zkrátka jiní, zejména po mentální stránce. Ženská, která dá před mateřskou přednost práci (a není to kvůli hmotné nouzi), je po mentální stránce spíš chlap. Pro opravdovou maminku je na prvním místě starost o potomka a svou roli by si ani za nic nenechala vzít.

Odp15: Komedie nebo tragédie?
Bára Š., 6.2.2009 20:56

Stejna tak mohu říct „pro opravdového tatínka je na první místě starost o potomka a chce se na ní také intenzivně podílet“

Odp16: Komedie nebo tragédie?
Juras, 7.2.2009 2:30

Stejna tak mohu říct „pro opravdového pejska je na první místě starost o potomka a chce se na ní také intenzivně podílet“

:-)

Odp17: Komedie nebo tragédie?
Bára Š., 7.2.2009 11:22

To sice říct můžete, ale až psi zvládnou přebalit a nakrmit dítě, možná vám uvěřím

Odp15: Komedie nebo tragédie?
Bára Š., 6.2.2009 21:01

A netvrdím, že muži a ženy jsou stejní. Tvrdím, že vychovávají jinak, a především, že vychovávají stejně kvalitně. Výzkumy na toto téma už byly provedeny, učili jsme se o nich i ve škole. Samozřejmě, můžete to zpochybňovat, ale zajímalo by mě, čím byste mohl i jen z běžné zkušenosti dokázat, že otec je méně kompetentní postarat se o vlastní dítě než matka???

Odp16: Komedie nebo tragédie?
Juras, 7.2.2009 2:28

Ach jo, výzkumy.... Třeba jak ten „vědec“ spočítal, že ve vesmíru je 86000 civilizací....

Vy taky nejste ženská, ale chlap. Uvažujete nežensky - to je asi chyba současného patriarchátu - ženy mají pocit nedocenění a protože je vyhecovaly feministky, snaží se rovnat mužům mužským způsobem v mužských disciplínách. Vy asi nikdy nepoznáte, jaké to je být maminkou. Možná budete mít děti, ale budete víc otec než matka. Anebo se to ženství ve Vás potom probudí a pochopíte... Přál bych Vám to, opravdu si Vás vážím a mám Vás rád.

Odp17: Komedie nebo tragédie?
Bára Š., 7.2.2009 10:06

Ale já bych byla ráda maminka (nicméně momentálně žádné speciální mateřské já necítím). Taktéž nemám pocit nedocenění.
Otázkou je, co jsou to „ženské věci“. Pokud je to zůstat s dítětem doma, no, tak s tím problém mít nebudu. Pouze říkám, že stejně tak normální otec, je-li to možné, se v té péči o dítě vystřídá. A normální chlap si s ženou práci doma rozdělí . Je to snad příliš feministické uvažování, když nechci, aby se z žen staly služky? A nebo jak Vy byste nazval situaci, kdy oba členi domácnosti chodí do práce, nicméně jeden hodí po práci nohy na stůl a jednou za rok spraví kohoutek, zatímco žena denně žehlí, pere, vaří....

Odp18: Komedie nebo tragédie?
slayd, 7.2.2009 10:19

Proč máte strach z toho, že se z vás stane služka? Takové problémy snad řeší ženské s IQ TYKVE. Normální vzdělaná a sebevědomá žena se klidně obejde bez mužského úplně. Občas je jí potom líto, že na ten nájem mohli být dva apod. Ale zase ten klídek a nikdo jí do ničeho nekecá. Když je navíc pohledná, tak na to jediné se chlapa vždycky najde. P.S.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Komedie nebo tragédie?
Bára Š., 7.2.2009 10:27

Nemám strach, že se ze mě stane služka - nestane

Odp18: Komedie nebo tragédie?
Alfons, 7.2.2009 12:38

Děti jsou nežádoucí vedlejší produkt z velké lásky. Šup s nimi do bejbiboxu nebo do ústavu. Kdo se má o ty uřvance starat? To není poslání emancipované ženy.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp14: Komedie nebo tragédie?
Skynet, 7.2.2009 19:36

nevíš co je to mít dítě. Ta láska se nedá půjčovat a ty bys z plodem své lásky chtěla .. Jako by pro tebe byl problém milovat .

Odp15: Komedie nebo tragédie?
Bára Š., 7.2.2009 21:29

Já tu lásku budu s radostí „půjčovat“ otci
;-)

Odp16: Komedie nebo tragédie?
Juras, 8.2.2009 23:58

Buď se to ve Vás probudí po porodu, nebo nebudete nikdy opravdovou maminkou. Nevím, jak Vám to jinak vysvětlit. Ale doufám, že mě jednou pochopíte. :-)

Odp17: Komedie nebo tragédie?
Bára Š., 9.2.2009 23:11

Ale copak tady někdo probíral lásku k dítěti? Jistě že budu své dítě milovat, jistě že ho bude milovat i jeho otec...v čem vidíte problém?
Rozhodně ale nesouhlasím, aby si matka „uzurpovala právo na dítě.“ Otec je stále také rodič, nelíbí se mi, že odstavený na druhou kolej. Matka snad chápe, že pro dítě je důležitý kontakt s oběma rodiči.

Odp18: Komedie nebo tragédie?
Juras, 9.2.2009 23:16

Otec má zpravidla jiné starosti. Dítětem je nadšený, ale má i jiné zájmy. Zatímco matka, pokud je skutečnou maminkou, pro ni se dítě stane smyslem života. Teď raději nemudrujte - některé věci si nejdřív skutečně musíte prožít.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp18: Komedie nebo tragédie?
Bára Š., 10.2.2009 0:20

Čímž bude nejspíše debata i utnuta.

Nicméně nechápu, proč by pro maminku mělo být dítě smyslem života a pro tatínka ne.
Ano, otci mají i jiné zájmy (taktéž maminky, i ty správné, si, světe div se, někdy chtějí od ratolesti odpočinout třeba na kafi s kamarádkami)...ale jejich zájem by mělo být především jejich dítě a péče o něj.

Že to v naší společnosti tradičně házíme na ženu spolu s péčí o domácnost (nehledě na to, že ona taky vydělává, takže nakonec má v životě „dvě směny“) - to je věc jiná

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Komedie nebo tragédie?
Juras, 10.2.2009 11:08

Jeden příklad: Kolegyně z práce před porodem říkala, že je do půlroku zpátky, děcko v jeslích, že s tím doma nebude. Stejně ho chtěl víc manžel, ona by ještě počkala. No něco jako Vy ;-) A co myslíte teď? Děcko má dva roky, ona je s ním pořád na mateřské a nám, kteří jsme jí tehdy říkali, že bude doma tři roky, protože si roli matky nenechá vzít, dává za pravdu. Takže teď si něco myslíte, máte takovéty kuřecí „nejchytřejší“ názory, ale ono to bude po porodu pravděpodobně jinak :-)

Odp20: Komedie nebo tragédie?
Bára Š., 10.2.2009 11:28

Tak to počkat....já rozhodně netvrdím něco o tom, že děcko šoupnu rychle do jeslí a budu za chvíli v práci ;-)

Říkala jsem jen to, že dítě bude tři roky doma a že tam s ním bude maminka i tatínek, aby navázalo stejně úzký vztah k oboum.

Netvrdila jsem „kuřecky,“ že se budu těšit, až mimino prsku „někam“ a budu rázem „svobodná a zaměstnaná.“

Odp21: Komedie nebo tragédie?
Juras, 10.2.2009 12:36

Ale vždyť to je totéž. Myslím, že většina matek chce být s dítětem než aby ho komukoliv svěřila.

Odp22: Komedie nebo tragédie?
Bára Š., 10.2.2009 14:15

??? Než by ho „svěřila“ tatínkovi dítěte??
To dítě není věc, je to člověk, který má právo na oba rodiče.
Otci dítě nemusí být svěřováno matkou, jelikož není pouze ve vlastnictví matky. A rozumná matka ví, že pro dítě jsou nejlepší oba rodiče.

Předpokládám, že chcete pouze nějak ospravedlnit, proč mnozí muži neumí miminko ani přebalit.

Odp22: Komedie nebo tragédie?
Bára Š., 10.2.2009 14:19

Mimochodem, dříve to bylo zvrácené zase na druhou stranu. Dítě patřilo otci a matce bylo pouze svěřováno do výchovy (případně odebíráno).
Nepřijde vám, že by ručička měla být jaksi uprostřed, tj. dítě má dva rodiče a oba jsou zcela plnohodnotní?

Odp23: Komedie nebo tragédie?
Juras, 10.2.2009 21:41

A je to zase tady. Nemáte zkušenosti, nevíte o čem mluvíte. Musíte se smířit s tím, že jste ještě nemohla poznat, co cítí matka k dítěti a že právě mezi matkou a dítětem vznikne úplně jiný vztah než mezi dítětem a kýmkoliv jiným. A že matka chce být dítěti nablízku. Vaše teoretizování a snaha chytat za každé slovíčko je zcela mimo mísu. Nevíte, o čem je řeč.

Odp23: Komedie nebo tragédie?
Juras, 10.2.2009 22:04

Ještě mě napadlo, že vlastně nevím, jak to chcete technicky vyřešit. Z jednoho příspěvku jsem měl pocit, že chcete dokonce být na mateřské oba s otcem :-)
Mýlíte se, rodiče jsou oba možná plnohodnotní, ale otec nemůže být plnohodnotná matka. Jak dlouho myslíte, že budete kojit? Myslíte, že otec dokáže ukonejšit dítě stejně dobře jako osoba, se kterou se zná o devět měsíců déle a jejíž součástí bylo? A víte, při jaké činnosti se malé dítě nejlíp utiší, když je vyděšené a je mu třeba šppatně?

Teď mi padlo do oka: „Dítě patřilo otci“ a došlo mi že jste celou dobu nepochopila, že není řeč o vlastnictví, ale o vztahu - o lásce k dítěti. A tomu nikdy nebylo jinak, než že mateřská láska je největší. Samozřejmě nemluvím o všech ženských, ale o typickém stavu. Děcku je zpravidla lépe u matky než u otce.

Odp24: Komedie nebo tragédie?
Bára Š., 10.2.2009 23:11

Děcku je zpravidla lépe u matky, protože zná především matku. A to chci změnit :-)

Kojit dítě hodlám (pokud to půjde) cca rok, s tím, že tatínek bude u miminka ovšem také velice asistovat. Nemyslím si, že bude problém, když po roce a půl bude polovinu dne u dítěte zase otec.

Tenhle systém jsem viděla u své známé ve Švédsku a myslím si, že má pravdu..vztah otce k dětem je pak jiný a myslím si, že lepší.

Odp25: Komedie nebo tragédie?
Dominik, 11.2.2009 13:43

Báro Š., Jurasi - myslím, že oba chcete, aby se měly děti co nejlépe. Já osobně se starám o dvě dost malé děti, když ja manželka v práci, takže o tom něco vím.
Myslím si, že u těch nejmenších dětí, tak asi do 3 let by měla být více matka, samozřejmě s co největší možnou oporou otce. Později se může tento stav i obrátit, aniž by to bylo ke zlu věci. Mimina než naberou trochu rozum, tak se řídí pudově. A matka za normálních okolností má také mateřský pud. O otcovském pudu jsem nic neslyšel. A když s miminem udělá otec i matka stejnou věc, miminovi bude vždy matka bližší.

Odp6: Komedie nebo tragédie?
Skynet, 7.2.2009 19:15

Děsíš mě, asi si začnu krýt záda. Jako v určitém smyslu, jo , jak to myslíš.

Odp6: Komedie nebo tragédie?
Skynet, 7.2.2009 19:19

Řekni tedy něco o sobě, ad poznám jestli se neznáme.

Odp7: Komedie nebo tragédie?
Juras, 8.2.2009 22:31

Bydlím ve Vysokých Popovicích. Jeden zedník-živnostník nám před čtyřmi nebo pěti lety opravoval komín. Jakmile jsem si přečetl, žes pracoval v Brně, tak jsem si na něj vzpomněl, že mi připadal fajn, stejně jako Ty. Lokalita (brněnsko) mi sedí, tak si říkám: co kdyby to byl on? :-) Vím, že je to trochu naivní, ale co kdyby? Svět je malej :-)

Já s výukou náboženství nesouhlasím, je...
Janacz, 6.2.2009 14:36

Já s výukou náboženství nesouhlasím, je to vymývání mozků stejně jako všechny ideologie

Odp: Já s výukou náboženství nesouhlasím, je...
Bára Š., 6.2.2009 15:10

Ono taky záleží, jak by se výuka podala. Na gymnáziu jsme rok brali náboženství, etiku a morálku a rozhodně mi to přišlo spíše přínosné. Zavedla bych to v každé škole. Netřeba připomínat, že jsme probrali vše - to jest nejen křesťanství, ale taktéž „přírodní náboženství,“ šamanismus, judaismus, buddhismus, hinduismus......

Nicméně omílání dogmat jednoho náboženství striktně pro všechny? To snad rozumný tolerantní člověk nemůže myslet vážně.

Odp2: Já s výukou náboženství nesouhlasím, je...
Janacz, 6.2.2009 15:16

Musely by se probrat různé ideologie ale to potom by nebylo „náboženství“ a na morálku by to nemělo moc vliv.

Odp3: Já s výukou náboženství nesouhlasím, je...
Bára Š., 6.2.2009 15:49

Proč ne?
My jsme probrali spoustu náboženství a teorií a už jen tím, že je člověk vyslechne, se v něm něco rozvíjí

Morálka není nadrčení desatera

Odp4: Já s výukou náboženství nesouhlasím, je...
ivan, 6.2.2009 17:29

No, vidíte Báro, já myslel, že morálka je daná osobností. Když se někdo narodí jako svině, tak je jedno v kterého Boha, nebo ideologii věří. Sviní zůstane.

Odp5: Já s výukou náboženství nesouhlasím, je...
Bára Š., 6.2.2009 18:23

To je pravda...otázkou je, zda se rodíme jako svině, nebo se jimi až stáváme. Tuším, že se tady někde poblíž válí i téma „svobodná vůle“ :-D

Odp6: Já s výukou náboženství nesouhlasím, je...
Skynet, 7.2.2009 19:48

odepis na bára 6220091823 No j rodíme se čistí , ale některé bytosti jsou démonické (viz. Sataniel) Prostě tělo má v sobě ducha, třeba ARCHANDĚLA nebo .. a tak má předpoklady jako moudrý .. Nebo se rodí bytosti člověk a ten je průměrně moudrý.

Odp7: Já s výukou náboženství nesouhlasím, je...
Alfons, 9.2.2009 3:45

Je zde nějaký příspěvek opírající se o dlouhodobější osobní zkušenost s náboženstvím, nebo je přemoudřelé pípání kuřátek, které radí slepici?

Odp2: Já s výukou náboženství nesouhlasím, je...
slayd, 6.2.2009 15:40

A mateřskou rozdělit i pro dědečky a babičky! Takže to máme... kde je kurňa zase ta kalkulačka? Tři roky x 12 měsíců = 36 měsíců MD 2x děda + 2x bába + 2ks rodiče´= 6 hlídačů. 36 : 6 = 6 měsíců A je vyhráno!!!!
A k vůli 6 měsícům se nikdo mimo toho děcka jistě neposere... Bára Š. napište paragrafové znění, ať ta práce svižně běží k světlým zítřkům... P.S.

Odp3: Já s výukou náboženství nesouhlasím, je...
Bára Š., 6.2.2009 15:50

Nebojte, nám stačí soukromá rozumná dohoda - dva rodiče, dva lidi, co pečují. Jestli tomu nerozumíte, vaše škoda

Odp4: Já s výukou náboženství nesouhlasím, je...
slayd, 6.2.2009 19:26

Hlavně že si vystačíte. OBDIVUHODNÉ!!!!!!!!!! P.S.

Odp2: Já s výukou náboženství nesouhlasím, je...
Alfons, 6.2.2009 16:38

I může, protože se to v praxi osvědčilo. Teoterici a kritici jen KECAJÍ.

A zase pro mne pozitivní zpráva
Alfons, 6.2.2009 16:46

Je ve školství téměř čtyřicet let, ale situace, jaké se objevují v posledních letech, prý dříve nezažila. „Je to hodně smutné, protože za těmi nejméně slušnými dětmi mnohdy stojí rodiče, kteří si myslí, že když jsou bohatí, mohou mít za peníze beztrestnost i dobré známky,“ ..ihned.cz..

Odp: Já s výukou náboženství nesouhlasím, je...
slayd, 6.2.2009 15:33

Zrušit školy a děti učit doma. Brát je do zaměstnání, aby samy poznaly, kam se to vlastně narodily. Učit se praktickému životu v práci u rodičů na PC v supermarketu, u pásu i na stavbě. Podle věku od 4 let zvládnou pracovat 8 - 14 hodin denně. Důchová reforma je zbytečný nesmysl. Jde o využití lidských zdrojů. Tady vidím značné rezervy!!!!! P.S.

Odp2: Já s výukou náboženství nesouhlasím, je...
Skynet, 7.2.2009 19:54

myšlenka, znám rody kde se řemeslo dědí. A jo ta škola je základ života, naturita je základní kámen a výška noha mezi dveřmi. Ale jde mi o to že škola, a to kterákoliv je z hlediska rozšíření obzorů ideální.

Degenerace pokračuje,
Alfons, 6.2.2009 16:35

jsem spokojený že se plní moje prognoza. Přijdu na zastávku ČD a banda fracků odšroubovává a rozhazuje matky M32, které byly letmo našroubované na šroubech betonových bloků na něž přijdou přišroubovat stožáry na elektrifikaci trati. Lidi na fracky koukají jak debili a nikdo nic. Takže mně nezbývalo než řádící bandu dořvat a oni toho nechali. Zachránil jsem elektrifikaci.

Odp: Degenerace pokračuje,
Shipper, 6.2.2009 17:00

Měl byste být spokojený sám se sebou, že jste se zachoval jako občan a ne, že se plní vaše prognóza. Pokračuje civilizace, ne degenerace.

Odp2: Degenerace pokračuje,
Alfons, 6.2.2009 17:07

Ale ja chci získat certifikát prognostika. Při žádosti se musí přikládat příklady z života.;-) Takže každá lumpárna je pro mne o krůček blíž k cíli.

Odp3: Degenerace pokračuje,
slayd, 6.2.2009 19:37

Já chci být nesmrtelným bohem. Všechno vidím, všechno slyším a všechny gaunery vyřídím. Samozřejmě podle božích zákonů. Nikdo neodejde z tohoto světa dříve, než zaplatí za všechny své hříchy. Bude se rodit neustále a trpět a odčiňovat všechna zla, který v předchozím životě spáchal. Na výroční schůzi radikální světci a unavení andělé získali většinu v nebeské sněmovně. Chtějí protlačit návrh, aby se za provinění člověka trestalo okamžitou odplatou. Třeste se hříšníci: dáte - li někomu facku - hned vám ji někdo vrátí z druhé strany. Pro ti parlamentní demokracii nemám šanci. Tu změnu mohu oddálit pouze uzavřením smlouvy s ďáblem a jeho partou homo sapiens. Proti takové síle bude i celé nebe plné světců a andělů zcela bezmocné. Modleme se: přichází soudný den plný slev na vybrané zboží. Váš chrám je supermarket!!!! P.S.

Odp4: Degenerace pokračuje,
Alfons, 6.2.2009 20:08

...Nikdo neodejde z tohoto světa dříve, než zaplatí za všechny své hříchy. ....Omyl, to tak není.

Odp5: Degenerace pokračuje,
slayd, 7.2.2009 9:03

A jak to tedy je pane Alfons? To ví jen skutečný Bůh a ten navíc neexistuje, takže to neví vůbec nikdo?
A jsme zase v pr.........deli - SUPER! P.S.

Odp6: Degenerace pokračuje,
Alfons, 7.2.2009 12:57

Sebevětší lump se může mít celý život dobře a nic se mu nestane. Bůh je jenom berlička pro církve, aby to lidé pochopili. Většina lidí nezvládá myslet tak abstraktně jako zdější diskutující. Proto se abstrktí pojem PRAVDA perzonalizuje do pojmu BUH.

Odp7: Degenerace pokračuje,
Labuť zpěvná, 7.2.2009 13:18

Ano. Nebo se také jmenoval JINDŘICH BOBLIG Z EDELSTADTU. A také se měl celý život dobře, nic se mu nestalo a byl váženým občanem.

Odp8: Degenerace pokračuje,
Alfons, 7.2.2009 15:58

Je to tak.

Odp9: Degenerace pokračuje,
Alfons, 7.2.2009 16:10
Odp7: Degenerace pokračuje,
Skynet, 7.2.2009 20:09

7.2.2009 12:57 Alfons . Ja myslím že Bůh byl dřív než víra.

Odp8: Degenerace pokračuje,
Alfons, 8.2.2009 1:36

Nebyl. Byla a je PRAVDA a tu si později lidé přejmenovali na BOHA.

Odp4: Degenerace pokračuje,
Skynet, 7.2.2009 20:06

Slayd, to o tom tvém Božství nech pls, (please.) Jsi Bytost, a spíš věřit postačí, nebo se naštve Ježíšek u velkého soudu. A to co ty říkáš je poloviční pravda. TEDA PODLE MĚ. Nikdo neodejde z tohoto světa dříve, než zaplatí za všechny své hříchy. Bude se rodit neustále a trpět a odčiňovat všechna zla, který v předchozím životě spáchal. SLAYD. Jako existuje zákon karmy, a ten tvé zlo ,srovná hned. zákon příčiny a následku, čin vykonaný se záměrem nebo vědomým motivem a odpovídající následek tohoto činu, postihující zpětně aktéra samotného. Zjednodušeně řečeno podle této doktríny egoistické jednání způsobuje utrpení, zatímco nesobecké jednání přináší štěstí.

Odp5: Degenerace pokračuje,
Skynet, 7.2.2009 20:06

7.2.2009 9:03 Slayd

Odp3: Degenerace pokračuje,
Shipper, 6.2.2009 21:38

Tak mi jako prognostik amatér (zatím) prozraďte co se stane, když svět degeneruje. Lidstvo zdegeneruje a vymře? Nebo přijde nějaká pohroma a lidstvo se změní? Nebo je všechno špatně jen u nás a jinak je svět v pořádku?

Odp4: Degenerace pokračuje,
Alfons, 7.2.2009 12:40

Tak či onak anebo nejrůznější kombinace a nepředpokládané události. Nic divného a neobvyklého.

Odp3: Degenerace pokračuje,
Shipper, 7.2.2009 9:40

Prognóza nebude, asi by se špatně obhajovala.
Pesimismus, frustrace, zatrpklost, negace, deprese, apokalypsa, rigidita, Armagedon, Sodoma Gomora atd. Ať už jste taškář, nebo ne, pokud vám trochu pozitivnější lidé odpovídají, konáte vlastně dobro.

Odp4: Degenerace pokračuje,
slayd, 7.2.2009 9:53

Proč dělat prognózy? Stačí se jen koukat a vidět a zkusit to všechno přežít... Že tohle není ideální ráj, ale na některých místech, v určitých časech, životních situacích, určitých rodinách, jistých organizací atd., že je to hotové peklo a očistec na Zemi není pochyb. Jde o to zda chcete sdělovat pravdu o reálném světě nebo jen své představy a dojmy. Co bude to neví nikdo, takže pana Alfonse vyzýváte zbytečně. Nevíte to ani vy - jen prostě věříte v nekonečný rozvoj a přežití lidstva. Konečná pravda může být ovšem klidně pravým opakem vaší pozitivní víry. Jde o to něco pro jeden či druhý směr vývoje udělat... Naděje umírá poslední! P.S.

Odp5: Degenerace pokračuje,
Shipper, 7.2.2009 10:55

Že byste byl Alfons? No to je jedno, v každém případě se dotyčný ještě včera po sedmnácté hodině chtěl stát prognostikem...a co by měl dělat prognostik, když ne prognózy? A pokud s takovým apokalyptikem diskutuji, tak pro ten vývoj přece něco dělám, nebo ne? To, co je pravda o reálném světě a co jsou představy a dojmy, vyjde nejlépe napovrch z dialogu. Dokud vám někdo neodpoví, tak přece vůbec nevíte, co jste řekl.

Odp6: Degenerace pokračuje,
Alfons, 7.2.2009 12:42

Kyvadlo vesmírných hodin nelze vychýlit, natož zastavit.;-)

Odp7: Degenerace pokračuje,
Skynet, 7.2.2009 20:18

7.2.2009 12:42 Alfons. JE SNAD NÁHODA ŽE MÁME TŘINÁCT MĚSÍCŮ v kalendáři , podotýkám ne juliánském. Myslím tak, máme přesně danou astronomii, Astrologii, CIKLIČNOST. jak bych to řekl, ty oběhy kolem své osy, jsou tak přesně udělány.. Mno nevím , a já být vzniknout z opice.

Odp7: Degenerace pokračuje,
ivan, 8.2.2009 7:11

No, Alfonsi, to bych se teda šel na to kyvadlo podívat. Odkud a kam se kýve. Konečně by bylo jasno, kde je ve vesmíru nahoře a dole. ;-)

Odp8: Degenerace pokračuje,
Alfons, 8.2.2009 8:21

Vesmír tyto pojmy nezná. Nahoře a dole je jen taková lidská berlička aby se lidé trochu orientoval.

Odp9: Degenerace pokračuje,
ivan, 8.2.2009 9:21

Proč myslíte, že jsem to psal, nepřišlo mi vhodné říct rovnou ,,to je ale kravina" Taky, co by způsobovalo onen kyvadový pohyb bez gravitačního pole, že.

Odp10: Degenerace pokračuje,
Alfons, 10.2.2009 3:35

Další nevěřící. Nevěří na zázraky.

Odp4: Degenerace pokračuje,
Alfons, 8.2.2009 1:36

I to patří k plnohodnotnému životu.

Odp: Degenerace pokračuje,
Skynet, 7.2.2009 19:56

O´O´O´ moc dobře thx (thanx)

Odp2: Degenerace pokračuje,
slayd, 8.2.2009 8:43

Ó,ˇo kvik, kvík, šmik.... on ho zapích? Já se v tom... prasečinci ztrácím... klesáme výš... padáme hloub... tomu musíme přeci jednou přijít na kloub... Brum - brum nezávazně... hlavně se předčasně nepodělat do spoďárů... a všechno bude o.k. /i ten radar bude/.. P.S.

idnes.cz
Alfons, 6.2.2009 20:16

Bulhaři zakázali dětem vycházet do nočních ulic.
Bulharský parlament schválil zákaz nočního vycházení dětí. Pozor si budou muset dát i čeští rodiče přijíždějící se svými ratolestmi do země na dovolenou. Opatření má pomoci v boji proti dětské kriminalitě a násilí na dětech.---------------------------
Plní se prognoza. Bulharům došel dech-něco podobného očekávám u nás. Děcka jsou nezvládnutelná.

Odp: idnes.cz
Juras, 7.2.2009 2:35

Tak to prasklo. Nejste zblblík, ale komediant. Vykašlete se na to a zkuste se bavit na svíci trochu vážně ;-)

Tak jo
Alfons, 7.2.2009 4:38

Pravda, láska, svoboda, demokracie a tržní hospodářství vítězí na každém kroku.

Odp: Tak jo
slayd, 7.2.2009 9:06

No vidíte Alfons. Tomuhle když uvěří většina lidí na světě tak bude nakonec dobře. Jak to chtějí ti nahoře udělat, aby tomu ovečky uvěřily? Budou rozdávat zdarma antidepresíva, Viagru, Extázi nebo nějaké pokouřeníčko, abychom začali všichni vidět náš svět růžově. Nebo všechno prostě natřeme rovnou na růžovo? P.S.

Odp2: Tak jo
Alfons, 7.2.2009 12:43

Obnovíme osvědčenou totalitu aplikovanou na současný systém.;-)

Odp3: Tak jo
slayd, 7.2.2009 17:13

Ano myslím, že to by byl skutečný reálný posum.
Totalita s tržním hospodářstvím a ... Už mi klepou na rameno... musím balit brusle! Učím se jezdit na tenkém ledě... P.S.

Odp4: Tak jo
Alfons, 7.2.2009 17:19

Plavky sebou!!:-)

Odp5: Tak jo
slayd, 8.2.2009 8:50

Batman se chystá k útoku na českou republiku. Podvodníci kuplíři si už balí kufry... začne pořádné čištění chlíva a nezůstane tady žádný - pravím vám: ANI JEDEN SMRAD! Samozřejmě Artuš, Lancelot a vůbec všichni se zvednou od kulatého stolu a ty naše Blanické ochrápané atrapy přinutí konečně k velkolepým činům.
Na pražském HRADĚ usednou Švédské revoluční odbory
Jak zpívá ABBA: Jimmy, jimmi sem a jimmy, jimy tam.

Odp6: Tak jo
Skynet, 8.2.2009 9:30

Není to tak jednoduché, neovlivníš co nejde ovlivnit, a nezastavíš co nejde zastavit. Ale Slayd víš na co jsem přišel, mimo upg.M (víš co to je v Anglii Stonehenge, tak já ti to povím, je to Májský kalendář, Májské orákulum a jeden div je vysvětlen) Najdi si na netu obrázek majského orákula a stonehenge. A co se týká upg, m Mnoho lidí již teď velmi silně nesouhlasí s tím, co se kolem nich děje. Chtějí žít jinak a v jiném světě. Současnost se dělí na dvě cesty. První cesta se ztrácí v budoucnosti a nemá konec v dohledu, není vidět, kudy se ubírá a zda má ještě nějaké odbočky. Druhá cesta vede vzhůru a přináší poznání, lásku a pospolitost. Je mnoho napsáno o tom, jak se chovat a jak žít. Není však nutné rozebírat tuto teorii ze všech stran. Život je praxí. Tak, jako plyne vámi měřený čas, tak nechte plynout svůj život. Pouze svým cítěním se zasaďte o to, kam ho směrovat. Nebude již mnoho na výběr, kudy se ubírat, neboť přijde čas, kdy budete muset být rozhodnuti, kterou cestou se vydáte.Cokoliv, co budete činit, čiňte s vědomím prospěšnosti jak sobě, tak ostatním. Stačí se jen zbavit strachu z rozhodnutí a vykročit. Rok 09 Během roku se také několikrát velice výrazně změní počasí. Mnozí budou velice překvapeni rychlým střídáním deště se slunečním svitem, střídáním teplot a extrémními výkyvy.

Odp7: Tak jo
Skynet, 8.2.2009 9:47

vsechno ma svuj cas je cas ticha

je cas bolesti

je cas smutku

a je cas vdecnych vzpominek

je cas se smat

a je cas plakat

je cas zit

a je cas umrit

cas je dnes soucasti vaseho zivota

a bude jeste i zitra

vzpomenete si do pozitri

ze cas je tu pro vas?

dostali jste cas,

abyste si uvedomili ucast na zivote

abyste zjistili a citili

co je zivot na Zemi

a konecne pochopili, ze vasim domovem

kam se cely zivot snazite dostat

muze byt kdekoli, treba i zde na Zemi

vzdyt jste doma tam

kde je vase srdce

najdete-li cestu sami k sobe

ocitnete se doma

zivot vam byl darovan

ale vy nemusite nikomu nic splacet

jen sobe

vzdyt ve vasem zivote

jste nejdulezitejsi jen vy sami

pokud dokazete byt tady a ted sami pro sebe

muzete davat dal

a byt tu i pro druhe

je cas se rozhodnout

posilam vsem sipkovym ruzenkam na Zemi

polibek k probuzeni

otevrete oci a svuj stred

a poznejte nekonecnou silu

pritomneho okamziku

a zijte v lasce

Odp8: Tak jo
Skynet, 8.2.2009 9:52

Ten stejný déšť dává růst trní v mokřinách i květinám v zahradách. Lidé se ve skutečnosti nechtějí vyléčit. Hledají jen úlevu. Vyléčení je bolestivé.

Odp9: Tak jo
slayd, 8.2.2009 12:29

Moc hezké. Napíšu asi nějaký nový článek na svíci. P:S.

Odp9: Tak jo
Alfons, 8.2.2009 12:42

Chce to sametové léčení. Nejsme jako oni!!

Odp10: Tak jo
slayd, 8.2.2009 13:06

Už se těším také na vaše činy. Balím se do kina. P.S.

Odp11: Tak jo
Alfons, 8.2.2009 13:33

Na počátku bylo slovo-to stačí-činy udělá někdo jiný.

Odp12: Tak jo
slayd, 8.2.2009 18:26

To slovo byl Bůh? Ale lidi mají makat a nechat vesmírný zákony v rukou živého vesmíru. Pokud to nechápou, tak stejně nic nenadělají. Pokud si chtějí hrát na bohy před těmi hloupějšími, tak jim stačí moc a slova... potom vše potřebné skutečně učiní ti druzí... P.S.
Pozn. V tom kině dnes dávali rodinný film: Pohádky na dobrou noc. Hlavní hrdina je údržbář a potom učitelka.
Ti jediní něco /v tom filmu skutečně dělají/- ostatní parazitují, intrikují a vezou se na jejich zádech. P.S.

Odp13: Tak jo
Alfons, 8.2.2009 18:36

Teď se maká hubou a ne rukama. Probuď se!!

Odp2: Tak jo
Švejk, 8.2.2009 23:19

Jo, to bude nejlepší.

Alespoň se vrátí paměť národa:
tank OSVOBODITEL ............... Hurrrá ať žije !
zelený tank POMNÍK...............Na památku hrdinovi !
růžový tank LEGRACE ............ Smějte se mu !
rezavý tank ŽELEZNÝ ŠROT...... Ubožák, zlikvidujte ho !

Jako s lidmi:
mladý krásný zdravý silný úspěšný.......Hurrrá ať žije !
střední věk ještě úspěšný.................Pašák, hrdina !
starý chodící důchodce.................... Smějte se mu !
nechodící stařec v LDN..................... Ničema, ujídá nám důchod !

Různé růžové:
Růžová jabloňových květů = vůně, radost, naděje.
„Lakování světa na růžovo“ = smutek, odpor, beznaděj.

Odp3: Tak jo
ivan, 8.2.2009 23:44

I s tím tankem je to podfuk. První tank, co vjel do Prahy měl č. 153 a dostal zásah v zatáčce nad Klárovem. Postřelený hrdina už není takovej pašák, jako navoněnej frajer. Tak se nakonec soudruzi chodili klanět NZce, která byla dovezena na podvalníku. Pravda nám zase zlidověla, až zlihověla.

Odp: idnes.cz
Švejk, 8.2.2009 21:24

A kdo bude ve finanční tísni, tak ty své děti pod 15 let věku bude prodávat ve svých bytech v době mezi 20°° a 22°° hodinou bohatým zájemcům, kteří oficiálně přijdou pouze na tzv. „zdvořilostní návštěvu“ . A děti budou mlčet. A přijde se na to teprve pak, až některé z nich půl roku nebudou chodit do školy s omluvenkou od rodičů, že jsou na rekreaci v cizině.

Odp: O spratcích ze PSA
slayd, 9.2.2009 14:34

Článek jsem přečetl a souhlasím. Večer ho nabídnu k přečtení své ženě. Dík a hlavně zdraví a pevné nervy. P.S.

Odp2: O spratcích ze PSA
Alfons, 9.2.2009 15:29

To bude zase noc!;-)

Odp2: O spratcích ze PSA
Shipper, 9.2.2009 18:27

A ta generace, o které je v článku řeč, je horší, nebo jen jiná, než ta vaše(naše)?

Odp3: O spratcích ze PSA
slayd, 9.2.2009 19:46

Jestli je horší nebo lepší to tedy nevím. Jako pamětník si pamatuji, že jsme byli dost drzí spratkové vůči učitelům. Ale ta míra drzosti - otevřenosti a odvahy jít do konfrontace s autoritou byla mnohem menší. že by to bylo menším sebevědomím? Asi ne. Ti nejdrzejší jsou často dost hloupí jedinci. Já si pamatuji, že přes hubu dal učitelce za nás pouze jeden žák v 9. třídě a bylo to vrácená facka, kterou on předtím dostal od té učitelky. Žádný další trest nenásledoval. Já dostal od učitele přes hubu jen jednou a byl jsem naštvaný na svého otce, že si to nešel do školy s tím učitelem, který si to dovolil /tak jako otec mého spolužáka/. Nějaký bordel jsme jistě dělali, ale na bití od učitelů to jistě nebylo. Občas letěla nějaká houba směrem k vyučujícímu k tabuli a zpátky on zase mrsknul křídu po tom výtržníkovi. Pouze jednou si nějaký žák na střední zapálil o vyučování cigáro a jednou jsme taky přišli do vyučování branné výchovy pod vlivem alkoholu. Myslím že tato generace to má horší a je ve větším stresu a tlaku než ta naše. Proto dělá větší zkraty. Na učilišti, kde učí moje žena vyrazil žák učiteli dva přední zuby. Ten učitel už marodí 2 měsíce a škola dělá mrtvého brouka a policie /nevím/ a zřejmě to celé skončí u soudu. Žák byl vyloučen a jinak se mlčí... Tak tohle jsem nezažil ani o tom neslyšel v době mého studia. P.S.

Odp4: O spratcích ze PSA
Shipper, 9.2.2009 20:05

Míra drzosti - otevřenosti a odvahy byla možná menší, ale míra totality byla určitě větší. Rodiče jen těžko mohli dát učitele k soudu. Jiný režim, jiná doba, jde o to, co z nich roste...já jsem spokojený.

Odp5: O spratcích ze PSA
Alfons, 9.2.2009 20:11

Drzost přestane SAMA!;-) Vesmír se zduchovňuje a lidé jsou čím díl víc kvalitnější a ohleduplnější. To je vidět třeba na snižování počtu dopravních nehod.;-)

Odp6: O spratcích ze PSA
Shipper, 9.2.2009 21:11

Správně, každou vteřinu se člověk vzdaluje od zvířete a směřuje k „bohu“ či k bodu Omega, ale pouze v průměru pane Alfons, bohužel pouze v průměru.

Odp7: O spratcích ze PSA
Alfons, 10.2.2009 3:38

Zvířata jsou proto moc ráda.;-)

Odp5: O spratcích ze PSA
slayd, 9.2.2009 20:15

Nevím zda dělali učitelé za totáče nějaké trestné činy, které by měl řešit soud. Já zažil maximálně tu facku. A to mohl a měl jít můj otec pěkně mu ji /tomu učiteli vrátit/ nebo ho tak seřvat, že by si to příště rozmyslel. On si tedy asi rozmyslel i tak, protože žádná další facka už během mého studia nepřišla a tu matematiku mne na přijímací zkoušky naučil docela obstojně, protože jsem ty zkoušky udělal. Později jsem se dozvěděl, že měl docela velké rodinné i ekonomické problémy, protože stavěl v té době rodinný dům... P.S.

Odp6: O spratcích ze PSA
Shipper, 9.2.2009 21:02

Jde o to, že ty děti jsou si té možnosti případné žaloby dobře vědomy a ti učitelé taky. Před pár lety jsem se, v rámci dne otevřených dveří, zúčastnil pár hodin vyučování na ZDŠ...to je opravdu všechno jinak, učit dnes je podstatně těžší, než v dobách mého mládí.

Odp7: O spratcích ze PSA
Alfons, 9.2.2009 21:14

A výsledek? Zvýšená produkce drzých spratků a učitelů s nervama v kýblu.

Odp8: O spratcích ze PSA
mravenec, 10.2.2009 13:19

Alfons, a jestlipak víte, že právě ti drzí spratkové se v zaměstnání nejlépe uplatní a podnikatelé je hodnotí jako schopné ? Takže jestliže učitelé chtějí dále učitelovat, musí se přizpůsobit moderním trendům, nebo se dát na podnikání, protože tam mohou klidně rušit pracovní poměr bez uvedení důvodu všem slušnějším svým bývalým žákům a nechávat pracovat a podporovat drzé spratky, aby je ti spratci náhodou nehodili do přehrady nebo do betonových základů.

Odp9: O spratcích ze PSA
Bára Š., 10.2.2009 14:12

:-D a přesně tak to chodí v podnikání. Dokud neumřeli, žijí tam dodnes.

Odp9: O spratcích ze PSA
Alfons, 11.2.2009 3:24

S těmi spratky pak bude ekonomika fungovat jako hodinky, kterým prasklo pero nebo došly baterky.

Odp9: O spratcích ze PSA
Juras, 11.2.2009 8:17

To je logické. Kdybych se dostal do situace, že bych někoho potřeboval zaměstnat, určitě bych si vybral drzého spratka, navíc bych se mu zavázal, že ho nepropustím a kdyby náhodou jo, že mu vyplatím odstupně ve výši stonásobku jeho platu. Samozřejmě s udáním důvodu. O slušného člověka bych ani nezavadil pohledem. Když už bych nějakého slušného člověka přijal, tak jenom proto, abych ho mohl bez udání důvodu připravit o práci.

Odp10: O spratcích ze PSA
Alfons, 11.2.2009 12:43

Vzít si do firmy slušného člověka znamená jistý konec firmy. Beránek mezi vlky nemá nárok na život.;-)

Odp11: O spratcích ze PSA
Dominik, 11.2.2009 13:49

Pane Alfons, to ale odporuje tomu, co jste napsal předtím.
Rád čtu, co vždy napíšete. Jsou to skutečné perly!:-):-):-)

Odp12: O spratcích ze PSA
Alfons, 11.2.2009 17:43

Perly vznikají drážděním škleble zrnečkem písku.

Odp13: O spratcích ze PSA
Tomas, 2.6.2011 0:10

Dominik, tak ten Ti to natřel!! :-) :-) Až jsem lehnul smíchy :-)
Jsi zrnečko písku, tak už nedráždi :-)

Odp14: O spratcích ze PSA
tlapka, 2.6.2011 10:20

Ale kde je Alfons? Slyšelí jste někdo o něm v poslední době?

Odp15: O spratcích ze PSA
Tomas, 2.6.2011 12:37

Já nevím, mám takový matný pocit, jestli nepsal něco o tom, že se loučí? Ale možná si to pletu, nerad bych kecal, nevím...

Odp16: O spratcích ze PSA
tlapka, 2.6.2011 13:58

Pro každý případ je ho škoda. Měl velký akční rádius

Dotaz
Mirek, 26.2.2009 1:20

Náboženství jako povinný předmět ve školách coby „prostředek“ k povzneseneni morálky naroda???

Proc povznášet národ? Nestačilo by povznést prostě jednotlivce? Nestačilo by docela obyčejně říkat, vštěpovat dětem etické principy (dobro/zlo, slusnost/neslušnost) bez ideologickych a nabozenskych přílepků a „zdrojů“? A nebylo by vůbec nejlepší jim dát vlastní příklad doma i ve škole, než je pak institucionálně a podle nařízených osnov pře / dovychovávat?

Docela by mne zajimalo, které že naboženství by pan Alfons chtel povinne zavest a hlavne jak poznal, ze to jedno náboženství je to pravé ořechové ???

Sázka na kulhavého koně by měla fatalni důsledky.

Ja bych ty dnešní „zkažené“ děti až tak nezatracoval. Vzpomínám si matně, jak se vyjadril můj děda, když jsem si před mnoha lety načechral pěří, obarvil gatě a vyrazil ke kámošům poslouchat desky nějakýho Elvise. Hroznej randál. Co z těch mladejch jenom bude, že ???

Takže ono to s tím morálním úpadkem nebude až tak hrozné. Všichni současníci ve všech dobách nadávali, kam ten svět upadá, a jak to kdysi bývalo super??

Co tak spetku optimismu. Treba dnes se mi povedlo ta ci ona dronost. Zitra budou dve ...

Odp: Dotaz
werterber, 20.6.2009 16:16

Proč jít vlastním příkladem a vzít tak svůj díl odpovědnosti? Je lepší nadávat na ostatní. já nic já muzikant.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru