Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

8.10.2005 22:50

Proč nás otravují mouchy?

To by mě teda zajímalo! Nedají pokoj, když je zaženeme, tak se vrátí zase a klidně po nás lezou.. Čím to je? Hledají na nás něco k snědku nebo mají za úkol nás jen otravovat? Myslím, že z obojího něco.. Jediná moucha v místnosti a nevyspíte se, dokud ji nezabijete nebo nezaženete..

Taky mě štvou
Aleš Janda, 9.10.2005 9:53

Když jsem v pokoji sám s jednou mouchou a z pod peřiny mi kouká jenom nos, můžu si být úplně jist, že mi zrovna na ten nos sedne moucha.

Proč otravuje? Ať si tam klidně lítá, ale proč musí sedat zrovna na mě? ;-)

Odp: Taky mě štvou
Tlapka, 4.5.2009 12:18

chce aby ji měl někdo rád !

Mě štvou taky
Jirka, 9.10.2005 10:45

Jo, jo, taky mě štvou, nejhorší je, když jsem večer ve tmě u počítače, hraju nějakou hru a pořád na mě sedá moucha. To mi pak nezbývá, než rozsvítit a nějak chudinku mouchu zneškodnit...
Jinak nejsem žádný masochista, ale zabíjení otravných much mě občas i baví...

Co teprv komáři
Vitek, 9.10.2005 13:00

A co teprv když máte na noc komára v pokoji..

nokomár
Badula, 29.10.2005 9:54

v tom případě je tu ještě jako řešení nokomár od Aleše Jandy :-) :-) :-)

nemam rad mouchy
Tremor, 9.11.2005 13:35

Moucha jedna z veci co me na svete stve nejvic. Kdyz me rano (cca 11-12 hod) zacne lezt po nose nebo rtech tak se muzu zblaznit. Je to pro me nejvetsi trest protoze jsem hrozne lechtivej a po probuzeni hodne nasra*ej. Ale jednou sem se trapil s komarem celou noc a kdyz jsem ho konecne polapil, opatrne jsem ho podrzel, vzal nuzky, ustrihl mu sosak a let hajzle a chcipni hlady.... Je to trochu hnusny ale verte, byl jsem opravdu stasten ze muzu jednou taky potrapit ja je a ne jenom bum, konec a flek na zdi.

Odp: nemam rad mouchy
Tlapka, 4.5.2009 12:15

Ale mouchá to dělá z lásky.

reinkarnace
best.man, 24.12.2005 9:31

Co když to jsou reinkarnovaní naši příbuzní a upozorňují na sebe tím, že po nás lezou? a my je zabijeme... to mám bujnou fantazii co? :)

Odp: reinkarnace
Tlapka, 4.5.2009 12:14

Však se budou zase reinkarnovat a pak si to vysvětlíte.

Důvod drzosti much
romantik, 26.12.2005 15:50

Mouchy i komáří samičky hledají na nás a z nás potravu. Mají výborný čich, člověčí pach je přitahuje. Komáři asi ve tmě i výborně cítí teplo spícího člověka (proto najdou třeba jen z peřin vykukující ucho). Možná by se mohlo zkusit člověka „naparfémovat“ něčím nepřirozeným, např. jódovou tinkturou. Kdoví, co by na to mouchy „řekly“?

strasne malych musek
heli, 15.10.2006 12:11

mam v kuvhyni strasne much a nevim co s ti mporadte

Odp: strasne malych musek
NEMO, 15.10.2006 12:37

Uklidit a naučit se česky. :)

Odp: strasne malych musek
Loskas, 6.7.2009 9:13

porid si mucholapku

Jak jednají mouchy.
zvoník, 4.5.2009 9:00

Jednají skoro jako člověk. Co je pro ně dostupnější, na to raději sednou a hodují. Mám-li to napsat naférovku, tak většinou na čerstvé hovno. Je ovšem otázkou, proč sedají na spícího člověka? Odpověď: Asi proto, že moucha neumí rozeznat, když se mouchou nalezený objekt nehýbe, o co v ten moment zrovna jde. Jelikož je v ten moment moucha možným pohybem objektu (ohnáním se po ní) velice zmatená a moc jí to nemyslí, tak stále zkouší, jestli se náhodou nespletla, protože to hovno je pro ní opravdu pochoutka.

Kočka a moucha
Tlapka, 4.5.2009 9:15

Nemám žádné problémy s hmyzem. Bydlí se mnou kočka a všechny mouchy pochytá, protože myši doma nemáme. Zapomělo se na přirozené postupy. Jinak je možno mouchy sterilizovat, nebo... zahnat je na půdu a odstavit žebřík.

Milá Tlapko,
zvoník, 7.5.2009 8:39

Och jééé, co to je za ,,přirozené" postupy, aby kočka chytala mouchy, páč nemá myši? Vždyť vy jí upírate její přirozenou vášeň lovit hlodavce! Neplete Vaše kočka náhodou také pavučiny? Jestli jóóó, pak jde evidentně o ouplně jinýho živočicha! I já jich mám doma několik ochočených. A musím podotknout: UMÍÍÍÍ ! A mouchy mají peklo!

Odp: Milá Tlapko,
Tlapka, 7.5.2009 9:01

Kočka pavučiny neplete, protože se jí nechce, ani to nepotřebuje, chytá mouchy prackou, proč tomu nevěříte?

Ale jóóó, věřím. Hraje si, že? Člověk...
zvoník, 11.5.2009 3:34

Ale jóóó, věřím. Hraje si, že? Člověk dokáže zvířata zblbnout až k nevíře proti jejich vlastním instinktům. Znám papouška Kakadu velkého, jehož nejoblíbenější pochoutkou nejsou ořechy, ale jakýkoli salám. Znám psa, který by se byl schopen porvat pro mrkev nebo kedlubnu, a když mu dáte do misky vařené brambory s masem a omáčkou, tak vyžere ty brambory a ostatní nechá. Granule nechce. Znám koně, který když se otočíte vezme Vám čepici nebo klobouk a už ho žvýká a přetahujete se s ním o něj, ale už ho nikdy nebudete mít celý, neboť zmizel v útrobách toho zvířete. Sežere klidně košili, mikinu nebo i obyčejnou igelitku. A tuto ,,potravu" si umí velmi rychle vyhledat ve svém okolí. Proto nesmí nikde nic viset nebo být odloženo. Už musel kvůli tomu několikrát na veterinu.
Tak Vám samozřejmě můžu věřit, že kočka (dravec) chytá hbité mouchy (hmyz), i když je to velmi rozporuplné, kdo v ten moment lovu má větší postřeh. Salám, mrkev, kedlubna, nebo oblečení s tím postřehem na tom zrovna nejlépe nebudou a kočičí pracka má menší plochu než plácačka na mouchy, že? Já osobně mám zkušenost, že kočka jako taková má dost velký problém vůbec vidět velmi malý pohybující se předmět všemi směry, neboť ho ztrácí ze zorného pole. Ale kdoví, třeba máte doma výjimku.

Odp: Ale jóóó, věřím. Hraje si, že? Člověk...
Tlapka, 11.5.2009 9:27

Kočka má velmi rychlé reflexy, bleskový postřeh a vidí předmět i malý, pokud se pohybuje. Z hlediska kočky je moucha pomalejší než z hlediska našeho. Pokud by kočka se dívala na televizi, vidí jednotlivé obrázky a ne souvislý film. Já jsem si to nevymyslela.

Odp2: Ale jóóó, věřím. Hraje si, že? Člověk...
Jirik, 6.7.2009 9:17

nase kocka taky chyta mouchy bud na okne nebo ve vzduchu dokonce jsem i videl jak drapkem tu mouchu propichla

nevím
michaela, 24.5.2012 19:23

nevím jestli sou otravné ale jednu chovám

Odp: nevím
Tlapka, 25.5.2012 10:47

jak se jmenuje.. že ji pozdravuji.

Mně mouchy otravují proto, že roznáší...
Zákys, 26.5.2012 7:29

Mně mouchy otravují proto, že roznáší spavu nemoc a serou na císaře pána...:-(:-(

koubavit
koubavit, 23.11.2016 12:34

Problém s mouchami je tedy dlouhodobým problémem, se kterým si nevíme rady. Dneska už mouchy neserou na obrázky státníků, ale serou zase na počítačové a televizní monitory. Moucha je blbý tvor a nejhorší je srážka s blbcem, tak jako mouchy serou tam, kde přistanou, tak na internetu jsou zase idioti, co serou všude svoje idiotské myšlenky, tam kde virtuálně náhodou přistanou.

Problémem u much je v tom, že je jich jako much, a tak když zabijete mnoho much jednou ranou, je to jenom marnost. Tak jako jsme pro lidi zavedli záchody a lidi chodí srát tam, kde jsou záchody, tak je i třeba pro mouchy zavést záchody, mnozí namítnou, že mouchy nebudou chodit na záchody pro mouchy, protože jsou hloupé.

To lze řešit pomocí masožravých květin, které vědí jak k sobě přilákat hloupé mouchy a jelikož peníze za sraní státu nesmrdí, tak masožravé květiny mouchy sežerou, aby tak měli zisk z toho, že mouchy na vše serou. Facebook je moderním veřejným záchodem pro mouchy, on těmto blbým mouchám, sežere veškerý jejich čas.

http://gvkb.cz/2016/11/23/proc-mouchy-serou/

Pan Atenborow, co má ta vyprávění o...
Neuvedeno, 3.12.2016 21:47

Pan Atenborow, co má ta vyprávění o přírodě tvrdí, že mouchy jsou mnohem vyspělejší druh bezobratlých tvorů než je průměr. Má na sobě nějaké výrůstky, díky nímž je schopná moucha měnit směr letu a rychle reagovat, takže jí jen tak nikdo nechytne.
Mouchy také létají. No a zkuste si to zamávat rukama a vzlétnout. To potřebuje miliardy let změn ve vývoji. No a nakonec, až lidstvo zhyne, tak mouchy třeba zůstanou.
Já mám garnýže přišroubovaný ke stropu a záclony na nich, takže mouchy u nás většinou nemáme. Komáry také ne. Když se otevírá okno, tak musí být zhasnuté světlo, protože světlo a teplo tyto tvory přitahuje. Nebo prostě otvíráme ve dne okno a přitom máme za ním zataženou záclonu.
Mouchy bohužel rozšiřují infekci, takže v bytě by být neměly. Jenže neměly by tam být i kočky a psi.
Kočky rozšiřují toxoplasmosu, která se rozvíjí v jejich těle a jejich trus se pak rozšiřuje po bytě a lidé se pak nakazí. Nedávno jsem slyšel, jak je nebezpečná toxoplazmoza pro lidi mající krevní skupinu B, či RH faktor negativní /jedni z nich. už si to přesně nepamatuji/. Tito lidé i když normálně prý mají rychlost reagování v průměru větší než ostatní lidé, tak při nákaze toxoplazmozou se jejich nervové reakce zpomalí. Takže tito lidé jako řidiči pak bourají mnohem častěji než ostatní lidé. Byla o tom udělána vědecká studie, jejímž autorem je Český vědec. Toxoplazmoza také způsobuje deformaci plodu dítěte v matce atd.
Prostě tvorové neschopní udržet hygienické návyky se do domácnosti nehodí, nebo se pak nemůžeme divit, že tito lidé umírají v podprůměrné délce věku člověka.

Odp: Pan Atenborow, co má ta vyprávění o...
Neuvedeno, 14.12.2016 21:41

Myslím, že jsem si vzpoměl. U osob s RH faktorem negativním je toxoplazmoza , která se rovíjí ve střevech kočkovitých šelem nebezpečná, protože snižuje jejich rychlost reakce při řízení.

Odp2: Pan Atenborow, co má ta vyprávění o...
ivana Kozárová, 26.12.2016 12:54

Pane Neuvedeno,já jsem RH faktor pozitivní a dozqajista toxoplasmosou promořená a od přírody s reakcemi zpomalenými.Katastrofa,ale žiju!

Text od pana Koubavita:"Facebook je...
Neuvedeno, 3.12.2016 22:01

Text od pana Koubavita:„Facebook je moderním veřejným záchodem pro mouchy, on těmto blbým mouchám, sežere veškerý jejich čas.“
Na Facebook nechodím, takže k tomu nemohu tolik sdělit.
Ovšem nutno říci, že člověk se během svého života rozvíjí a zase pak začína mít sklerozu atd, takže je v různých fázích duševních schopností. Taktéž v různém stáří zajímá člověka něco jiného, takže se nedá brát vše tak kriticky, když je zrovna člověk v nejvyšším stádiu rozvoje, ale musí si brát poučení jen s toho, co usoudí, že bylo napsáno od hodnověrného člověka od ktérého, by se měl poučit. Ovšem poznat to je mnohdy pro leckoho obtížné. S tím se nedá nic dělat.
Je to jako, když chcete, aby pes porozuměl televizi a ono to nejde a nejde.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru