Malé úvahy o problémech kolem nás

Komentáře k článku

2.4.2009 14:24

I taková je Amerika!

Právě jsem dočetl vynikající knihu literatury faktu od Karlheinze Dreschnera, Moloch, O amerikanizaci světa. Nejen, že je jednou velikou obžalobou americké expanzivní politiky od samých počátků své existence, ale podává mnohé důkazy o spolupráci s Vatikánem a jinými církvemi při likvidaci obyvatel v různých koutech světa, ale i se světovými masovými vrahy.


Autor se hned zpočátku zabývá největší genocidou a krádeží půdy v dějinách lidstva - vyvražďováním indiánů. Srovnává jednání s hitlerovskými nacisty a dochází k závěru, že Američané byli mnohdy krutější. Ženy před zastřelením znásilnili a „z rozmaru“ skalpovali i děti. Muže mučili, pohlavní orgány mužů, žen i dětí byly ohavně mrzačeny nebo odváženy jako trofeje. Již tehdy vedli američtí „dobyvatelé“ proti indiánům bakteriologickou válku tak, že jim rozdávali pokrývky nakažené černými neštovicemi. Co si myslet o společnosti jejíž první prezidenti vynikli jako vrahové indiánů, zloději dalších a dalších území, o společnosti, jejíž jeden z prezidentů, Theodore Roosevelt, ještě na počátku 20. století hlásá: Jsem dalek toho, abych si myslel, že jen mrtvý indián je dobrý indián, ale věřím, že to platí pro devět z deseti indiánů, a co se týče toho desátého, tím se nechci blíže zabývat. Rozhodně má zlotřilý kovboj více morálních principů než průměrný indián.
A ještě jeden oduševnělý výplod tohoto „velikána“: Naše velká země není žádnou rezervací pro špinavé divochy. Vybíjení indiánů se mi jeví jen o několik stupňů méně významné než vybíjení divé zvěře.


Toto všechno vyvražďování se děje pod záštitou a s aktivní pomocí katolických i evangelických kněží, kvakerů nebo puritánů a jiných sekt a církví. Požehnání dává i papež a to i mnohokrát v budoucnosti. Prostě s pomocí Boží za demokratický a svobodný svět.


Další zajímavostí amerických svobod je otrokářství. Smutný průvod 75 otroků, mužů, žen a dětí následovala bílá žena v pěkných šatech z hedvábí a v kabátě s kožešinou. V ruce nesla Bibli! Jako nejnižší číslo se uvádí, že z 60 milionů ulovených otroků se do Ameriky dostaly jen 4 miliony. Ostatní zahynuli při „lovu“ nebo během plavby.


Otroctví a poslušnost otroků schvaluje i Bible. Již Pavel přikazoval nesvobodným, aby se nesnažili osvobodit a že mají „prokazovat ryzí věrnost“, „zůstat v každém ohledu poslušný“, „s bázní a rozechvěním“, „jako by platil Pánu“ atd.,atd.


Podle autora není například pravdivá ani legenda o prezidentu Lincolnovi. Ten se původně vůbec nesnažil o zrušení otroctví nýbrž jen a jen o zachování Unie.


Není možné v jedné recenzi uvést, byť i zkráceně tolik informací jež kniha obsahuje. Autor uvádí jak se americká politika, ale i myšlení řadového amerického občana, stává politikou zisku za každou cenu, vládou monopolů, ve dvacátém století především zbrojařských. Čtenáře posléze ani nepřekvapí, že USA podporovaly v I. světové válce i svého nepřítele Německo a zároveň i státy Dohody. Taktéž podporovaly spolu s Vatikánem Adolfa Hitlera během nástupu k moci. Mezi léty 1945-1975 vyvolaly Spojené státy 214 válečných konfliktů. Prezidenti Nixon a Bush st. se stýkali s mafií, Bush ml. obchodoval i v době útoku na Two Towers s rodinou Ládinů. CIA likviduje dodnes nepohodlné politiky v různých státech světa, ve Vietnamu Američané vraždili děti ve jménu svobody a za lepší svět. Vše, co konají, konají ve jménu svobody a demokracie a s pomocí Boží!


Ještě perličku na závěr. Aby prezident Bush donutil americký národ, OSN a celý svět k souhlasu s útokem na Irák, jenž vojensky vtrhl do Kuvajtu, provedl nehorázný podvod. Kuvajťané zaplatili jisté newyorské firmě 10 milionů dolarů a nechali nejprve zjistit co se Američanům nejvíce hnusí. Zjistili, že zabíjení dětí. Pak natočili reportáž, kde kuvajtská dívka popisuje vytahování novorozenců z inkubátorů, které Iráčané odkládali na zem a nechali je zemřít. Později se zjistilo, že ona dívka-svědkyně byla dcera kuvajtského velvyslance v USA a v Kuvajtu se nic takového nikdy nestalo. Ale svět dal povel k Pouštní bouři! Jaká je to svoboda tisku a nestrannost novinářů, jestliže jsme o takovém svinstvu nečetli ani řádku?


Pokud tuto knihu o pravém americkém naturelu dočtete do konce, možná si začnete říkat, že články tvrdící o 11. září, že jej mají na svědomí americké politické kruhy, můžou být docela klidně pravdivé. Navíc, když dovedli obětovat, jak tvrdí nejen tento autor, Pearl Harbor…

Amerika není USA...
slayd, 2.4.2009 14:59

Ať žije Obama v neprůstřelným auťáku!
Mnoho povyku pro nic...
Raději si vyjeďte o víkendu do přírody. Já osobně budu pálit 6 táboráků na vinohradu v Mutěnicích. P.S.

Odp: Amerika není USA...
Jana, 2.4.2009 19:05

A co myslíš že budeme dělat my ostatní? Pojedeme se do Prahy kouknout na Obamu?;-);-)

úhel pohledu
Tlapka, 2.4.2009 16:22

Uvedený článek vybral peciální negativní jevy které navíc afektivně dramatizoval. Není jej možno uznat objektivní.

Odp: úhel pohledu
Walsroy, 2.4.2009 20:47

A to jsi ještě od Dollyho nečetl o Vatikánu,skoro by tu celou knížku co přečetl přepsal znovu.Bacha na něj ,nenávidí Ameriku a Vatikán o Rusku ani nešpitne,takže je to jasné ,takhle může psát jenom rudý kmín co když ztratil třídní nepřátelé ,tak si honem našel nové a nemůže rozdejchat,že už nebude další pětiletý plán a pivo za dvě kačky.Při platu 2000 měsíčně to bylo ale docela předražený ....

Odp2: úhel pohledu
Tlapka, 3.4.2009 10:09

Někdy je na kritice USA vidět, že základem je Závist.

Odp2: úhel pohledu
DOLLY, 3.4.2009 10:40

Ad Walsroy/ Nikoliv rudý, ale taky nikoliv slepě zahleděný do kosáků a kladiv a do hvězd a pruhů. Takto stoprocentně zaručené a ubohé odsudky používají naši politici nebo bulvár. A je pravda, že politiku USA bych v mnohém přirovnal k Ládinovi a spol. Jinak, kdyby Walsroy dovedl číst vše a nevytrhával z kontextu, možná by přišel na to, že jsem tu knihu nenapsal já.

Odp3: úhel pohledu
Walsroy, 8.4.2009 20:30

No a já jsem to autorství omylem přisoudil tobě. Kdy vyjde I takové je Rusko? Nebo aspoň Čína,prosím prosím...

Genocidu Indiánů organizovali zpočátku...
SENIOR, 2.4.2009 16:33

Genocidu Indiánů organizovali zpočátku především rodilí Evropané a každá nová generace si cosi podobného touží prožít. Na straně vítězů samozřejmě. Doporučuji první dva odstavce z článku http://zpravodaj.podnety.cz/clanek-157-az-ja-budem-jano-neohnes-ma-mamo.html , případně http://zpravodaj.podnety.cz/clanek-198-dejiny-prepise-vitez.html .

Odp: Genocidu Indiánů organizovali zpočátku...
Alfons, 2.4.2009 16:56

Ekonomický zázrak ze zlodějny, krve a potu Indiánů a černých otroků

Odp2: Genocidu Indiánů organizovali zpočátku...
Tlapka, 3.4.2009 10:08

Jenže ekonomika se vždycky drží na zapocených pracujících až na komunismus, kdy ekonomika v podstatě neexitovala.

:-)Australský premiér se potomkům...
Pavel od vody, 3.4.2009 7:57

Nejsem nijak velký příznivec USA, ale tenhle článek, potažmo i ta kniha, mi v této době připadá jako přitápění pod kotlem bublajících nálad současného světa. Místo uklidnění jen přikládá polena. Jen aby to v kotli nezačlo vřít.

Odp: :-)Australský premiér se potomkům...
Alfons, 3.4.2009 9:17

Kniha je v tuto dobu provokace řízená kruhy nepřátelskými k USA. To je naprosto jasné a záměrně načasované. Ptejme se „komu kniha slouží?“

Odp2: :-)Australský premiér se potomkům...
Eliška, 3.4.2009 10:34

Uspořádání společnosti a života ve vesmíru původních obyvatelů Ameriky: Naše rodiny a kmeny jsou základem soužití. Každý jednotlivec by měl hledat a nacházet štěstí vlastním způsobem...v souladu se zákony vesmíru. Země má duši jako každý z nás. Proto se k Zemi chováme se stejnou láskou a příchylností jako k sobě navzájem. Vnímáme tlukot jejího srdce. Bereme z ní potravu a další potřebné věci, musíme jí za to také něco vrátit. Země, stromy, zvířata, hory, hvězdy...jsou částí nás samých. Pokud žijí, žijeme i my, pokud zemřou, zemřeme i my. Jsme součástí vesmíru a vesmír je naší součástí, žijeme tak, aby náš život plynul v harmonii, je to náš příspěvek k rovnováze a je to zároveň i naše povinnost.
Postuláty příchozích bílých: Důležité je právo jedince na štěstí, ať to stojí, co to stojí. Štěstí jednotlivce spočívá v nahromadění co největšího majetku. Země je od toho, aby k tomuto hromadění přispívala, můžeme si od ní brát vše, co potřebujeme.Jsme středem vesmíru. Náš Bůh je jediný, je velmi žárlivý a proto strpí jen svou vlastní vládu. Jen on má pravdu. Důsledky těchto postulátů se daly lehce vytušit: původní obyvatelé poznali, že se jedná o zápas na život a na smrt. S bílými cizinci přišla do země nemoc, kterou neznali: chtivost po stále větším majetku. Prorok v knize Chilam Balam píše: Ó rmoutíme se nad naplněním proroctvím
Přišli z východu a vstoupili do této posvátné země
Barbaři a poslové znamení Božího, cizinci na této Zemi
Ó rmoutíme se, neboť přišli bílí ničitelé, přišli jako synové nebes a s nimi se snesly z nebes rány holí, Nahromadili před nás kameny určené ke stavbě jejich falešných domů, jež se k ničemu nehodí a jsou odsouzeny k rozpadu. Ó velmi se rmoutíme, neboť špatné jsou pro nás jejich řeči o Bohu- Bohu jediném, jenž se roztáhl po celé zemi. Tento jediný Bůh hovoří o hříchu, ten hřích plní jeho ústa. Nelidští jsou jeho vojáci, strašliví jako divocí psi. Tento Bůh na nás svrhl své břímě a topí naši zem v krvi. Ó, sužuje nás velký zármutek, těžké je břímě dnešní doby, jež k nám přineslo křesťanství. S ním přišlo zotročení pro naše lidi a smrt pro naše vůdce a mudrce. Toto jsou citace z knihy Proroctví Mayů, možná, že se ptáte komu slouží? Asi myslíte, že Rusům, viďte, ale stejné neštěstí, jako postihlo původní obyvatele Ameriky, postihlo i původní slovanské a jiné tzv. pohanské obyvatelé Evropy, jejichž náboženství se shodovala s náboženstvím indiánských kmenů - vztah k Zemi a vesmírným zákonům. Bílý člověk a jeho chtivost bohatství a jeho náboženství, podněcující k této chtivosti, to je ta strašná věc, která postihla tuto Zemi a netýká se jen Ameriky. Jenže právě v USA, se tato nemoc zhoršila do nebývalých rozměrů a bohužel, kdo chce vidět, vidí a nepotřebuje se ptát, komu slouží nějaké knihy, naopak, je dobře, že se lidé začínají probouzet a ptát se. Nejsou žádné Alfonsi, kruhy nepřátelské vůči USA, jen snad má skončit období, starými Mayi označené jako období devíti pekel a starými Slovany jako Svarogova noc.

Odp3: :-)Australský premiér se potomkům...
Pavel od vody, 3.4.2009 12:15

Rok 2012?

Odp: :-)Australský premiér se potomkům...
Tlapka, 3.4.2009 10:08

Nevím co všichni mají proti USA když v Iránu zabíjejí ženy zaživa.

Odp2: :-)Australský premiér se potomkům...
DOLLY, 3.4.2009 10:47

Ad Tlapka/ Mám takový dojem, že když se zabíjí jakýkoliv živočišný druh, tak se zabíjí zaživa. Ještě jsem neslyšel, že by někdo zabíjel mrtvolu. A co takhle Rudí Khmérové, původně podporováni USA, kteří odřezávali dětem hlavy jako na běžícím pásu. Pokud chcete být objektivní, nemůžete nenávidět Rusko a milovat USA, tzn. jedno a to samé v bleděmodrém. Je úžasné, že když člověk přijde s kritikou USA působí to stejný rozruch jako když za komoušů zařval někdo na náměstí:„Komunisti jsou svině!“

Odp3: :-)Australský premiér se potomkům...
Tlapka, 3.4.2009 15:36

Záleží na tom, jaký způsob života nám vyhovuje, mě by se ten USA líbil, a nemyslím že by mě tam uřezali hlavu.

Odp2: :-)Australský premiér se potomkům...
(:-), 8.4.2009 20:58

Madam, už se Vám plete jazyk, protože jste napsala: „...ženy zabíjejí zaživa...“ ? :-)
Podle Vás je snad možné „ rodit zdravé novorozence za mrtva“ ? Nebo snad „ženy zabíjet zamrtva“ ? :-) To by bylo zbytečné, a proto neekonomické, spojené s vícenáklady.:-)

Odp3: :-)Australský premiér se potomkům...
Juras, 10.4.2009 10:21

Romantiku, co je špatně na „zabít ženy zaživa“? Vidíte v tom vyjádření nějaký logický rozpor? Něco zabít zaživa určitě jde, tak ženy snad taky. O zabíjení žen zamrtva Tlapka nemluvila, žádným logickým myšlenkovým pochodem se od její věty nedá k Vašemu závěru dojít.

Zabít ženu zamrtva asi nejde. Když je mrtvá, tak už není ženou. Zamrtva lze zabít snad jen zombii nebo upíra, který býval ženou předtím, než se stal nemrtvým. Takže to by vlastně nebylo zabití zamrtva, ale zanemrtva. Jestli jde zabít zamrtva, tak to netuším ;-)

Odp3: :-)Australský premiér se potomkům...
Tlapka, 10.4.2009 12:01

Náhodou jsem to udělala schválně abych zjistila Vaši míru údivu.

Taky jsem neviděl zabíjet mrtvolu
Juras, 3.4.2009 13:31

:-)Taky jsem neviděl zabíjet mrtvolu. V TV jsem viděl zabíjet pouze živé lidi a nemrtvé. ;-)

Odp: Taky jsem neviděl zabíjet mrtvolu
slayd, 3.4.2009 14:06

Každý desátý Američan dostává podporu na nákup potravin. USA jsou vlastně svazem socialistických států.
Kapitalismus existuje výhradně ve východní Evropě! P.S.

Odp2: Taky jsem neviděl zabíjet mrtvolu
Alfons, 5.4.2009 7:23

Vyhrát volby přece něco stojí!!:-)

Odp: Taky jsem neviděl zabíjet mrtvolu
Tlapka, 3.4.2009 15:34

Tak promiňte, je to míněno spíše jako bez příčiny ze sadismu.

americký sen
karel, 5.4.2009 21:01

Každý člověk co používá mozek musel přijít na to že veřejné mínění ovládá lživá propaganda a že dvě podobné věci lze prezentovat jako jednu normální a druhou špatnou.Např. genocida indiánů a zabavení jejich půdy se prezentuje jako civilizování divokého západu které přineslo pokrok,ale obsazení Tibetu Čínou je dodnes zavrženíhodný komunistický zločin.Přitom druhý případ je neporovnatelně méně drastický než první.Takových případů a křivostí by se daly najít desítky a nemá smysl to tu vypisovat,každý ať se zamyslí.Jde o to že USA mají patent na rozum a i když snad v minulosti dělaly zlé věci,dnes dělají vše správně a podle jejich představ demokracie a svobody by měl fungovat i zbytek světa.To je ovšem omyl,USA vůbec nefungují dokonale,trpí vysokou kriminalitou,mafiánstvím,elitářstvím,etnickým napětím,úpadkem vzdělanosti,korupcí,zadlužením i jinými závažnými ekonomickými a sociálními problémy.Možná mě někdo může mít za fanatického antiamerikanistu ale všechny tato problémy se jednou projeví.

Odp: americký sen
Dominik, 6.4.2009 7:00

Ano, a proto by polovina lidí na světě chtěla žít v USA a tak se tam všichni tlačí. A imigrační úředníci už neví, co by měli vymyslet, aby přílivu techto lidí odolali.
Míra skutečného nebo i potencionálního přistěhovalectví je jedním z velmi objektivních měřítek úroveně každé společnosti.

Odp2: americký sen
hans, 6.4.2009 9:26

Stěhování lidí z periferních oblastí amerického impéria (třeba Salvador, Haiti) do centrálnějších regionů dokládá jen rozdíl mezi periférií a centrem, nikoli převahu amerického způsobu života.

Odp3: americký sen
Dominik, 7.4.2009 6:28

Asi mi nerozumíte, já píšu o celosvětovém fenoménu.

Pokud mají lidé chuť, svobodnou vůli a prostředky se kamkoliv vystěhovat, tak jdou zákonitě za lepším. A tak to platilo vždycky. V regionech i světadílech.
Myslím, že USA patří, co se týče přistěhovalectví, mezi jednu z nejvzhledávanějších destinací.

Odp4: americký sen
Tlapka, 8.4.2009 14:04

Mezi mými známými- kdo by se chtěl odstěhovat tak nejlíp do USA, nebo do Kanady, případně do Australie. Do Ruska nebo do Arabie asi nikdo.

Odp5: americký sen
ivan, 8.4.2009 21:12

Určitě se toho nedožiju, ale předpokládám, že surovinově vyčerpané Americe bude pomalu docházet dech. Ohromná města vybudovaná za konjuktury a víra v neotřesitelnost dolaru, která je vystavěla nepočítala s nákladama na údržbu. Stárnoucí města budou vyžadovat čím dál tím víc doláčů, tak bude i míň koláčů. Rusko zatím nedokázalo využít zdaleka svých možností, určitě si zopakuje chyby Ameriky ale bude mít víc času je napravovat, pokud se zbaví na jedné straně povýšenosti a na druhé poníženosti.

Já bych bral Nový Zéland.

Nevede války, nepolitikaří, příjemné klima, nemá skandály, ráno si můžeš zaplavat v teplém moři a odpoledne si zalítnout zalyžovat do hor, netrpí megalomanií, nízká kriminalita, tolerantnost, čisté prostředí, dané sovo má váhu takřka zákona. Docela dobrý, ne?

Odp6: americký sen
Alfons, 9.4.2009 2:14

Ameriku ne!! Nastěhovat se do toho ekočistého města budoucnosti jak staví kdesi v poušti za 20 miliard. Bylo to v TV, ale nevím jak se to jmenuje. Je zde někdo bez sklerozy? Nemáte mejla na tamnější MÚ, že bych si tam dal požadavek na byt, abych byl zavčas v pořadníku?

Odp7: americký sen
slayd, 9.4.2009 12:37

Já chci vilu na Floridě. Zn. vyměním za 2 +1 obecní byt v panelovém domě v Brně. Dohoda jistá! P.S.

Odp8: americký sen
Tlapka, 10.4.2009 12:03

Já chci bydlet v Mississippi nebo na Aljašce, protože je tam malá hustota obyvatel. Jak je lidí víc jdou mi na nervy.

Odp2: americký sen
Juras, 8.4.2009 13:18

Připadá mi, že mluvíte trochu z cesty. Jak souvisí kritika chování amerických politiků s ekonomickou migrací obyvatelstva? (ostatně kdoví, jak se vyvinou finanční problémy USA a jak to s touhou bydlet v USA bude blízké budoucnosti.)

Odp2: americký sen
Juras, 8.4.2009 13:26

Podruhé - nebylo tam jenom fungování navenek, ale popis, že vnitřně to v USA nefunguje dokonale. Tak na to jste asi spíš přinášel námitky ohledně toho, proč se jim tam teda hrnou lidi...

Je to nelogický argument. Představte si, že jste zavřený v cele. Jednou za hodinu přijde dozorce, vybere náhodného vězně a vypíchne mu jedno oko. Naproti je cela, kam také jednou za hodinu vejde dozorce a náhodně vybranému jedinci uštědří jednu ránu bičem. Vsadím se, že se budete snažit vymyslet způsob, jak se dostat do protější cely. Většina Vašich spoluvězňů bude chtít pravděpodobně totéž. Řeknete, že to v té cele naproti funguje perfektně? Nebo jenom že je to tam přecejen lepší než tady?

Odp: americký sen
Tlapka, 6.4.2009 9:09

Lživá propaganda nemůže nás oklamat. Ze zjevených faktů každý si vybere co se mu hodí do krámu.

Připadá mi, jakoby se tu někdo podíval...
PetrPan, 6.4.2009 18:07

Připadá mi, jakoby se tu někdo podíval na „Duch doby“ :-)

Odp: Připadá mi, jakoby se tu někdo podíval...
slayd, 8.4.2009 13:52

Amerika není Česko to se nezmění... buďte v klidu! P.S.

Odp2: Připadá mi, jakoby se tu někdo podíval...
Tlapka, 8.4.2009 14:05

Taky pochybuji, zda vůbec existují jakési USA když jsem je nikdy neviděla. Je to nějaký mýtus.

Kde by dneska byla Amerika
xer, 9.4.2009 22:15

Řekněte upřímně, kde by dneska byla Amerika, kdyby evropané neprovedli genocidu indiánů? Dejme tomu, že by se žádné velké přistěhovalectví z Evropy neodehrálo a že by dnes tvořili kolem 10%. USA by byly rozvojovou zemí! Indiáni mají určité IQ, které je znatelně nižší než Evropanů. Domnívám se, že by USA byly zhruba na úrovni středoamerických států.

Odp: Kde by dneska byla Amerika
Alfons, 10.4.2009 4:33

Indiánům by se žilo mnohem lépe i se se vým miniIQ.

Odp2: Kde by dneska byla Amerika
Tlapka, 10.4.2009 10:01

Indiánům se dobře nežilo. Protože se jim moc pracovat nechtělo, tak stále vykopávali válečné sekyry. Jejich civilizace bylo nevýkonná a podmínky k životu kruté.

Odp3: Kde by dneska byla Amerika
Alfons, 10.4.2009 13:00

...Indiánům se dobře nežilo....a proto se nad nimi smilovali dobrodruzi a zpříjemnili jim život.

Odp4: Kde by dneska byla Amerika
slayd, 10.4.2009 13:04

Vinetou byl dobrý indián. Běloši furt jenom otravovali.
Pár směšných figurek a jeden klaďas za bílé je opravdu málo. Víte že američané neznají filmové zpracování Karla Maye? Co potom mohou vědět o indiánské romantice? Skuteční indiánští ožralové moc příjemný pohled nenabízejí... P.S.

Odp5: Kde by dneska byla Amerika
Jimmy, 17.4.2009 21:34

Docela jsem se bavil, když jsem v USA viděl na pouti indiány prodávat ozdoby vyráběné z korálků (možná vyrobených v ČR) bělochům, protože před nějakými 300-400 lety to bylo přesně naopak :-) .

Nicméně skutečné rezervace jsou poněkud depresivní místa.

Odp3: Kde by dneska byla Amerika
Pavel od vody, 10.4.2009 15:10

Tohle vysvětli, prosím. Myslíš Indiány před Kolumbem nebo po něm. Ti před Kolumbem se Indiáni ještě nenazývali, říkali si jednoduše Lidé. A líní nebyli, dokonale se přizpůsobili ke svému způsobu života, který jim vyhovoval až do příchodu bílého muže. To, co udělal bílý muž s Indiánem potom, je genocida.
A co máš na mysli pod pojmem nevýkonná civilizace ve vztahu k Indiánům. Ti přece na výkony nehleděli. Jedině na ty hrdinské, třeba s oštěpem na medvěda.
-ppp-

Odp4: Kde by dneska byla Amerika
Alfons, 10.4.2009 16:36

...co udělal bílý muž s Indiánem potom, je genocida.... v rámci polidštění divokých a nekulturních Indiánů.

Odp5: Kde by dneska byla Amerika
slayd, 14.4.2009 10:57

Samozřejmě! Zahubil je bílej mor. Nenažranost evropských uchvatitelů. P.S.

Odp4: Kde by dneska byla Amerika
Tlapka, 15.4.2009 15:30

Indiáni čili Lidé se živili lovem, což je nevýkonný způsob. Kmeny bojovaly mezi sebou o lovné území, protože hustota obyvatel musela zůstat nízká. Myslíš že je vykopávat válečnou sekeru naučil Kolumbus? Právě že byly kmeny znepřátelené tak dopadli jak dopadli.

Odp5: Kde by dneska byla Amerika
slayd, 16.4.2009 13:35

To je demagogie. Indiáni by sami bez cizí pomoci nikdy stejným způsobem nezdecimovali. Co bylo to bylo... USA patří židům a jiným přivandrovalcům. Co s tím naděláš? Nic. P.S.

Odp6: Kde by dneska byla Amerika
Tlapka, 17.4.2009 10:30

Nezdecimovali, já stále se snažím říct, že jejich způsob života vyžadoval velké prostory pro málo lidí a takto by se spousta dětí nemohlo narodit co se tam potom narodily přistěhovalcům a někomu by to mohlo přijít líto. Viz diskuze Childfree.

Odp7: Kde by dneska byla Amerika
Alfons, 23.4.2009 2:35

Indiánské reservace zplanýrovat buldozerem i s Indiánama a vyasfaltovat, aby bylo víc místa pro parkování automobilů.;-)

Odp8: Kde by dneska byla Amerika
Tlapka, 23.4.2009 10:26

NOjo, už to tak chodí, jeden vytlačuje druhého pokud jej rovnou nezabije--- Je to dílo Satana a pán Bůh přihlíží....

Odp9: Kde by dneska byla Amerika
Alfons, 23.4.2009 11:55

...pán Bůh přihlíží....V NEBI JE POHODA, ŽÁDNÁ HONIČKA. ČASU DOST.

Odp10: Kde by dneska byla Amerika
slayd, 23.4.2009 15:48

Přijde holocaust na bílé... P.S.

Autorovi článku:
scatman, 25.4.2009 19:31

Tak tento článek je až přehnaně jednostranný a neobjektivní. Sice v něm jsou víceméně pravdivé informace, ale pojaty naprosto propagandisticky. Ty tady mluvíš o nějaké „legendě“ o Lincolnovi. Já žádnou neznám. Jestli myslíš to, že nebyl bůhvíj jak velký přítel afričanů, tak to je známá pravda a ten, kdo se o tumhle problematiku aspoň okrajově zajímá (a to ty, jak vidím jseš), to všechno ví. A pokud se tady opíráš o válce proti indiánům, co jsou teda španělé, když vyvražili národy jako byli Mayové nebo Inkové... Nejsem žádný přítel američanů, ani jejich způsobu života, jsem spíš realista. Můžeš příště napsat přeba druhý díl ke článku: I takové je Rusko!

Odp: Autorovi článku:
Sio, 10.5.2012 20:05

Já myslel, že o Rusácích tu dnes vše negativní víme, je to in o tom psát a mluvit, a proto je načase dozvědět se něco i o Amících.

Amerika je veliká
Bambus, 29.4.2009 14:29

Myslím že by autor neměl zapomínat kdo ve skutečnosti založil USA - byli to evropští exulanti (nebo jak se to nazývá) kteří zdrhali před inkvizicí a totalitním terorem vůbec. Ti samí lidé založili také JAR, Rhodésii, a utíkali také do Austrálie a na Nový Zéland. Prostě co nejdál od Evropy.

S Indiánama se holt nepohodli - to je známý fakt. Stejně jako fakt že proti puškám se s lukem bojovat nedá. Podobně jako indiáni dopadl taky kmen Zulu, který nejdřív s jihoafrickými protestanty uzavřel formální příměří, aby se je pak pokusil zmasakrovat. Jenže Zuluové narazili stejně jako komančové.

Staly se tam zvěrstva, stejně jako velké epochální činy. Amerika je holt veliká, a než nadávat do USA, nadával bych spíš na katolické konkvistadory o jejichž zvěrstvech se dozvídáme pomalu ale jistě. Věděli jste že v roce 1600nl prý kolem amazonky existovala pralesní civilizace velká jako celá Brazílie? Teprve dneska díky kácení pralesů se toto tajemství pozdního středověku podařilo odhalit.

Odp: Amerika je veliká
slayd, 30.4.2009 9:38

Amerika je veliká ve všem. Bohužel! P.S.

Odp2: Amerika je veliká
Tlapka, 21.5.2009 15:37

O Evropě by se taky dalo napsat všelicos. Kde byl upálen Jan Hus? Kde byly koncentráky? Kde vznikl fašismus? Kde se narodil Hitler? Kde byla inkvizice? Kde byl komunismus? Vše v Evropě.

Docela nechápu lidi, kteří nekriticky...
MS, 20.5.2009 14:30

Docela nechápu lidi, kteří nekriticky fandí tomu „svému“.Jsou jenom novodobí bojovníci za ten správný pořádek(samozřejmě ten „správný=můj“).Mimochodem co je ten boj proti terorismu?(záminka napadnout cokoli, co nejde s námi(nebo proti nám?))?

Odp: Docela nechápu lidi, kteří nekriticky...
slayd, 21.5.2009 14:06

POřádek musí bejt. A všichni v jedné lajně... P.S.

Odp2: Docela nechápu lidi, kteří nekriticky...
Tlapka, 21.5.2009 15:40

Ano Slaydy. Chce to spořádat tvrdou pěstí, a kdo to udělá. Řekneme Alfonsovi?

Njn
Plavcik, 27.5.2009 21:13

Jak prolítávam internetem, tak uplne udivuju co vsechno slycham o Americanech... vsadil bych se, ze 11. zari maji nasvedomi... neni proste co rikat asi chapou vsichni...
jinak super clanek...a mohli byste mi pls napsat na email co to je za tu knihu o te americe... Moc rad bych si ji precetl... diky mo:-)

Odp: Njn
Zákys, 11.5.2012 2:53

Kterou Ameriku máte na mysli? Tu co má 24,7 mil km čtverečních, nebo Jižní Ameriku, nebo Iberoameriku, či dokonce Střední Ameriku? Když knihu o USA Demokracie v Americe tak pěkně popsanou Alexisem Tocquevillem a pořád považovanou za základní dílo o této zemi. Tak základní, že za bývalého režimu kniha byla na indexu.
Pro mně je nepřekonatelným dílem je Hvízdavý Dan. Rodokaps co má 125 stránek a je skoro nedostupný. „Označkuji vám uši“, říká Hvízdavý Dan svému soupeři, který netuší že má před sebou nepřekonatelného pistolníka, který nemluví do větru. Jóóó Divoký západ... !!!
A co teprve deník Nicka Twispa od C. D. Payna mající vskutku americký název Mládí v hajzlu!!! Pět dílů!!!

Projel jsem Ameriku
Pete, 29.5.2009 21:44

křížem krážem a mohu zodpovědně prohlásit - autor neví o čem píše. Dolly je hloupá ovce.

Odp: Projel jsem Ameriku
Zugi, 25.8.2009 23:55

Projet nyní USA ještě nic neznamená, pokud se tam nebude žít mnoho let. I tak potom záleží na úrovni každého jednotlivce, jak věci chápe. To, že Indiáni byly vybiti a podvedeni je holý fakt a nikdo na tom nic výmluvami nezmění. Kdo zná fungování světa z vyšího principu, ten ví, že to nezůstane jen tak.... Mimochodem, není třeba číst tohoto zahraničního autora. Stačí přečíst od Miroslava Stingla - Války rudého muže. Naprosto neocenitelná kniha o tom jak to bylo... Stingl vydal mnoho milionů knih po celém světě a taky to moc lidí neví!

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru