Neptejte se co, ale proč

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "I taková je Amerika!"

Odpovídáte na příspěvek:

Amerika je veliká
Bambus, 29.4.2009 14:29

Myslím že by autor neměl zapomínat kdo ve skutečnosti založil USA - byli to evropští exulanti (nebo jak se to nazývá) kteří zdrhali před inkvizicí a totalitním terorem vůbec. Ti samí lidé založili také JAR, Rhodésii, a utíkali také do Austrálie a na Nový Zéland. Prostě co nejdál od Evropy.

S Indiánama se holt nepohodli - to je známý fakt. Stejně jako fakt že proti puškám se s lukem bojovat nedá. Podobně jako indiáni dopadl taky kmen Zulu, který nejdřív s jihoafrickými protestanty uzavřel formální příměří, aby se je pak pokusil zmasakrovat. Jenže Zuluové narazili stejně jako komančové.

Staly se tam zvěrstva, stejně jako velké epochální činy. Amerika je holt veliká, a než nadávat do USA, nadával bych spíš na katolické konkvistadory o jejichž zvěrstvech se dozvídáme pomalu ale jistě. Věděli jste že v roce 1600nl prý kolem amazonky existovala pralesní civilizace velká jako celá Brazílie? Teprve dneska díky kácení pralesů se toto tajemství pozdního středověku podařilo odhalit.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.