Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Veřejná WC a naše doba"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp21: „Vidím zemi ubohou a zdevastovanou“
Juras, 24.6.2009 14:58

Ivanko, s těma husama nevím. Někde jste psala, že Vám chybí do důchodu 5 let. Mně chybí 25 let, a to kdoví, kam nám to ještě posunou ;-)

Vztah stvořitele k jeho dílu - myslím, že nevíme, jaký má stvořitel vztah ke svému dílu, jak bylo pracné, atd.... Neposuzujeme tento problém objektivně, protože máme k naší realitě jiné pocity než někdo, kdo na ní není závislý. Bez ní bychom nebyli - proto ji my, lidičkové, považujeme za něco velkolepého.

Představete si, že se Vám nepovede třeba bábovka a spálíte ji. Můžete z ní ořezat ty nejhorší spáleniny můžete ji zkusit nějak pocukrovat, aby to nebylo vidět, anebo ji můžete vyhodit a udělat novou. Co si vyberete? A kterou z těchto možností si vybere ON, až mu dojde trpělivost. Zatím to zkoušel cukrovat, když sem sesílal proroky, ořezávat spálenou hnusotu, když zničil Sodomu s Gomorou anebo způsobil potopu. Zjistí už konečně, že ani teď to není stravitelené a musí to zkusit znovu, tentokrát už naostro :-)

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.