Neptejte se co, ale proč

Komentáře k článku

27.4.2009 13:08

Zlepšování úrovně v obcích

Taky se vám zdá, že ty nejmenší regionální struktury žijí v začarovaném kruhu, musíme postavit, nemůžeme postavit, nejsou peníze, ale musíme postavit?

Ano, i přes veškeré positivní faktory, jakož jsou třeba strukturální fondy celé Evropy, je zde spousta věcí v ostřesném stavu. Na všechno jsou omezené zdroje, možná i mentálně omezené zdroje. Odkud brát takové částky, abychom mohli zdokonalit a zlepšit životní úroveň na přijatelnou? Stát je v lidech, je v rukou lidí. Avšak spoluúčast lidí na státu v naší společnosti spočívá jenom v daních. Neexistuje žádný společný duch, ve kterém by lidé ve společenství žili, iniciativně se projevovali a napomáhali rozvoji společného prostředí. Jací jsou oni, takoví jsme i my, jenom si to neuvědomujeme. Mnoho lidí se bojí pojmů, které se nás jakkoli historicky dotýkají a jsou zavrhovány a označovány za zlo. Ovšem každý extrém je zlo. A z pohledu různých lidí vznikají různé představy o Pravdě.

To, že jsme v historii prodělali levý extrém ještě neznamená, že bychom měli kompletně zavrhovat přirozené spolužití lidí a jejich okolí. Kde je problém? Proč se dnes lidé s velkým potenciálem třeba vůbec neprosadí? Proč je dnes takoý problém zajistit životní základ těm, kteří jej ztratili? Proč je takový problém se společenskou přípravou mladých lidí? A konečně, proč je pro obce takový problém sehnat peníze, když jsou to PO a jejich příjmy teoreticky mohou plynout i z vlastních investic?

Protože
(:-(, 27.4.2009 14:13

... mocní neslouží nemocným, chudším a nejchudším. Protože MOC poroučí nemocným, chudším a nejchudším aby ji živili a podporovali až do svého sebezničení.
Cesta z kola ven: Nejchudší se musí zmocnit MOCI.

Odp: Protože
Nenergy, 27.4.2009 23:55

Lidé utrpením vychovaní k opravdové kráse, která bohatým zůstává navždy skryta a nikdy ji neobjeví, nepletu se?

Odp: Protože
Pavel od vody, 28.4.2009 10:20

Nejchudší se musí zmocnit MOCI, ajajaj to už tady bylo. Jak to chceš provést?
-ppp-

Odp2: Protože
Juras, 29.4.2009 12:44

Ten naiva mi připomněl písničku o pánovi Bařtipánovi. Možná, kdyby ji znal, že by takovou hloupost neplácnul.

Lidi v ní svrhli Bařtipána, dosadili si do vlády Hubeňoura a provolávali mu slávu. Jenže „on se ten svět zase tolik nemění - tloustnou lidi, co byli dřív hubení...“ Celý text je zde

Problém je v tom, že následky komunismu...
Tlapka, 27.4.2009 14:45

Problém je v tom, že následky komunismu jsou nekonečné. Vývoj národa byl násilně přerušen a kdoví jestli se to zlepší, nebo ještě zhorší.

Odp: Problém je v tom, že následky komunismu...
SENIOR, 27.4.2009 17:46

Je velmi pohodlné, a proto obvyklé, že nedovzdělaná a dost lenivá dítka svádí vinu za mizérii nových časů na prarodiče. Já si dost dlouho myslel, že všechno zavinil nacismus a jmenovitě Hitler.
Kvalifikovaných podnětů k nápravě stavu je jako šafránu. Viz http://www.podnety.cz .;-)

Odp2: Problém je v tom, že následky komunismu...
Tlapka, 28.4.2009 11:42

Taky pravda. Kdyby nebylo Hitlera mohlo to být jinak.

Jsi vedle.
(:-(, 27.4.2009 18:46

Tlapko, Tlapko, a následky kapitalismu jsou snad konečné ? Kéž by. Ale to se musí občané P R O B U D I T z letargie a nevěřit potlapkaným tlapám. Netvrď ostatním, že by se národ vyvíjel v kapitalismu, když v kapitalistické současnosti se už o českém národu v podstatě nedá mluvit.
Nyní je na českém území mezinárodní směsice, blekotající všemi jazyky a všemi špatně, nemající k českému území žádný historický ani osobní vztah. Děti už neumí ani české básničky, ani české písničky, píší bez české interpunkce. O historii Českých zemí mají znalostí velmi málo, a ještě pokřivených. Historické české památky jsou systematicky rozkrádány a odváženy do ciziny. Mnohé české firmy byly zlikvidovány a jejich likvidace pokračuje. Slovo VLASTENECTVÍ bylo z českého slovníku zbytků tzv. české mládeže násilím vymazáno. Atd., apod.

Odp: Jsi vedle.
Nenergy, 28.4.2009 0:10

Ano, je to o lidech.. ztráta vztahu k ostatním lidem, ke své zemi, nikdo nikam nepatří...v současné době vidím jako naději sounáležitost k evropě,ale bude to pravděpodobně ještě dlouho trvat...bojím se totiž, že česká země a jají historie bude v následujích několika generacích ztracena

Odp: Jsi vedle.
Tlapka, 28.4.2009 11:50

Tak kdyby teoreticky to nebyly následky komunismu, ale já jsem přesvědčena, že následky zde jsou, kapitalismus začal nepřirozeně a nemůže stát za mnoho. Pak bych se přiklonila že je to nepříznivý vývoj jako celek, také s přihlédnutím k vývoji jinde. Jak bys posoudil tento názor? Jinak přidej Vlastní teorii.

Odp2: Jsi vedle.
Juras, 29.4.2009 13:20

Někteří eliťáci přežívají v různých systémech stále nahoře. A demokracie nemá na to, aby se nejrůznějším šmejdům dokázala bránit. Je to nevyhnutelnost, musíme se s tím smířit, změnit to nejde. A lepší systém než je demokracie, neznáme.

Odp3: Jsi vedle.
Nenergy, 29.4.2009 13:46

Je těžké se proti tomu bránit. Je potřeba volit dvousečná opatření. když se někdo zvýhodní, musí to něčím kompenzovat. Když chce mít někdo větší imunitu, musí se vzdát části svého soukromí, a musí podléhat různým kontrolám... například

Odp4: Jsi vedle.
Juras, 29.4.2009 14:39

Na to téma jsem napsal kdysi krátký článek. Jestlis ho nečetl, zkus se na něj podívat: Zaslouží si naši důvěru?

Odp5: Jsi vedle.
Nenergy, 29.4.2009 15:18

Jj, možná by bylo lepší je ozačátku podezřívat a označovat za hajzlíky, dokud se neprokáže, že konají správné věci a nemají žádný nepřijatelný vedlejšák. A vůbec si myslím, že by se měl důkladně analyzovat a prozkoumávat každý výsledek jejich práce, pokud nějaký je. Něco jako u vědců. Ale jak zajistit neúplatnost, toŤ je otázka věčná. Pro neúplatnost je potřebná silná morálka, anonymita a kladný vztah ke společnosti...kde to vzít?

Odp: Problém je v tom, že následky komunismu...
Nenergy, 28.4.2009 0:00

Dle mého názoru samozřejmě, že socialismus způsob jisté období, kdy se veškerý pokrok jakoby zastavil, něco podobného jako temná doby středověká, avšak si myslím, že jedním z hlavních problémů je zbrklý přestup ke kapitalismu, aniž by lidé věděli co znamená a co obnáší, myslí si, že jde o něco úplně jiného, čas kdy říct bratře, soudruhu, příteli, kamaráde je všeobecné tabu.. a kdo to říká ten má červené triko... chyba nikdy není až tak v době, jako v lidech... lidé nebyli přizpůsobeni tomu, čeho bylo opravdu třeba přemrštěná snaha zapomenout je vedla k nynějšímu stavu

Odp2: Problém je v tom, že následky komunismu...
Tlapka, 28.4.2009 11:51

Lidé nejsou naučeni svobodu účelně používat.

Odp2: Problém je v tom, že následky komunismu...
slayd, 28.4.2009 13:13

Za socialismu se pokrok na vesnici milý brachu nezastavil. Naopak cílem bylo postupné smazávání rozdílů mezi životem na vesnici a ve městě...
Stavěli se kulturáky, nákupní střediska, lidi se vozili do divadel a divadla hostovala na vesnicích. Stavěla se sportoviště atd. atd. Bylo dobré spojení vlakem i autobusem a levné s okresním městem.... Bláhový sen se rozplynul, až po revoluci 1989. P.S.

Odp3: Problém je v tom, že následky komunismu...
Tlapka, 28.4.2009 16:59

a mohl mít každý podle svých potřeb.

Odp3: Problém je v tom, že následky komunismu...
Alfons, 28.4.2009 21:43

A co dnes program pro rozvoj venkova? Jo, dobře už bylo. Speciálně na venkově je ten dnešní děs krásně vidět. Na komunisty dnešní ukecaní zázraci zdelaka nemají. Tehdejší rozvoj venkova byl podle nich zářný příklad nebezpečí komunizmu. A tom modří ptáci trapně donekonečna žvatlají a vesnice jsou na lopatkách. Nezaměstnanost, spojení do práce skoro žádné atd.

Odp4: Problém je v tom, že následky komunismu...
Nenergy, 29.4.2009 0:51

Chce to vymyslet nějaký ucelený systém nejaký program pro rozvoj vesnic. Nejlepší je soustředění nějaké dominantní aktivity a potom drobné řemeslné podnikání

Odp5: Problém je v tom, že následky komunismu...
Alfons, 29.4.2009 5:24

Nehtová studia do každé dědiny! Komunisti nemysleli, ale dělali a pro rozvoj vesnic byli skutečný přínos. Na rozdíl od dnešních žvanilů, kteří jen přihlížejí k devastci života na vesnicích.

Odp6: Problém je v tom, že následky komunismu...
Tlapka, 29.4.2009 11:49

Hlavně rozorali meze a poškodili tím přírodu a mandelinku sváděli na USA.

Odp6: Problém je v tom, že následky komunismu...
Nenergy, 29.4.2009 12:05

Dělat a nemyslet je podobné jako myslet a nedělat. Všechno musí perfektně fungovat a navazovat. Jinak je jen velmi těžké probudit život, jehož kouzlo bylo zapomenuto. Můžeme kousat do vlády, ale i za ni ve výsledku můžeme my, obyvatelstvo, lidi. Také naše neaktvivita a nespolupráce vede k tomu, co se děje..

Odp5: Problém je v tom, že následky komunismu...
., 29.4.2009 9:28

Heleď se Nenergy, o vesnici nemáš ani ponětí ! Tak do toho nemluv ! A o sociálním stavu běžných občanů dříve před 11/1989, a dnes také nic nevíš !

Odp6: Problém je v tom, že následky komunismu...
Nenergy, 29.4.2009 12:14

A smím se zeptat odkud plyne nekreativní nenávist drahý(á) .? Pokud toho tolik víš sám(ama), proč se nepochlubíš? O vesnici ví nejlíp ten kdo tam žije a zná tamější poměry. Ovšem nikdy by neměl být problém s takovýmto člověkem diskutovat. Lidé by si měli vážit kreativního myšlení a ne, aby jej rozšlapali a křičeli bezdůvodně na všechny strany. Destrukcí myšlenky ničeho nedosáhneme.. Pokud Tě to zajímá, nejsem příznivce ani socialismu ani demokracie. Jeden by usilovně věřil, že je jedno lepší než druhé, nebo že by vytvořil úplně něco nového...ale to je pouhá iluze. Žijeme v tom co máme, a můžeme to den co den obohacovat..

Odp7: Problém je v tom, že následky komunismu...
Juras, 29.4.2009 12:35

Myslím, že ti rozumím. Taky jsem dospěl k názoru, že není až tak podstatné, v jakém systému žijeme. Socialismus má tu výhodu, že se snaží křivit charakter lidí systémově - nátlakem, demokracie křiví charakter jenom těm, kteří mají touhu za jakoukoliv cenu zbohatnout nebo se někam vyškrábat. V socialismu je těžší zůstat morálně neposkvrnění, ale taky to jde.

Odp8: Problém je v tom, že následky komunismu...
Juras, 29.4.2009 12:35

Ta výhoda měla být v uvozovkách :-)

Odp8: Problém je v tom, že následky komunismu...
Nenergy, 29.4.2009 13:53

No, je potřeba, aby se vytvářely morální zasády ve shodu se společností, ovšem, neměly by být hrubým způsobem vynucovány, dle mého názoru i špatná demokracie, jenž je záležitostí nejednoho státu křiví hodně morálku, ovšem víc nenápadným způsobem... je takovou kombinací dobra a zla....dobrá v tom ohledu, že všechno co vidíme nemusíme brát na zřetel (žel to co se vidí v dnes v televizi do lidí prorůstá aniž by o tom věděli) a zlá v tom ohledu, že morálka která se takhle objeví, je zvrácená a rozvíjí v člověku zlé smýšlení. Jen člověk sám si musí říct, co je pro něj únosné zlo, ale měl by smýšlet nějen o sobě, ale i o společnosti, prostředí a vidět to i v časovém horizontu.

Odp3: Problém je v tom, že následky komunismu...
Nenergy, 29.4.2009 0:48

Zajisté, že pokrok zde byl, především však ze sociálního hlediska. Ale z technologického hlediska byl socialismus poněkud převálcován západem. Kdyby na celé planetě byl socialismus, asi by na tom tak nezáleželo, ale tady tyto myšlenky...na volné noze, se svobodou rozhodnutí apod. jsou věci, které byly vždycky v historii upřednostňovány před určitým útlakem. Neříkám, že jakékoliv z těchto zřízení je zlo, ale jedno plní sny, druhé udržuje pohodlí. Sny však byly vždycky silnějším projevem.

Odp4: Problém je v tom, že následky komunismu...
Jimmy, 29.4.2009 10:16

Abych byl v obraze. Který systém plní sny a který pohodlí ?

Nebo pohodlí je spát dva dny na chodníku ve frontě na nové auto, nábytek zájezd atd, čekat v pořadníku 10-20 let na byt, platit za 5-10 let staré auto více než stojí nové, ale na poukaz ? Či mít na výběr v obchodu ze dvou druhů jogurtů, z bílého a z žádného ? Nebo snem je slintat nad Burdou či obecně jakoukoliv reklamou ze západu ?

Nebo je pohodlí utrácet zcela bez omezení dle svých příjmů a priorit. Tedy pokud chci kvalitní oblečení, koupím kvalitní oblečení, pokud chci ušetřit, koupím u Vietnamců. Pokud chci auto jen cestu do práce, koupím za 30-50 000 Kč Felicii, Eskorta, cokoliv, pokud chci nové auto se zárukou, koupím od Fábie po Mercedes dle peněženky ? Či chci-li cestovat tak cestuji třeba stopem po Evropě či celém světě, nebo letím do x hvězdičkového hotelu dle priorit a peněženky ?

A sny ? Pokud sním o tom, že budu bohatý, tak alespoň zkusím podnikat a něco pro to udělám (dle židovského vtipu. Bože dej ať jsem bohatý. Odpověď boha: Tak si alespoň zkus koupit los).

Odp5: Problém je v tom, že následky komunismu...
Nenergy, 29.4.2009 12:22

Představte si člověka, který je neprůbojný, nebo čověka který je zbabělec, nebo jenom prostě někoho kdo nemá jasný cíl. Takovýto člověk může mít pohodlí jen v jednom z dvou systémů.

Čekat frontu je jedna z menších však nepříjemných nevýhod. Ale na obyčejné jídlo se snad fronty obvykle nestojí. Na výběr je jenom jeden jogurt, ale je opravdu kvalitní a dobrý. Lepší než se ládovat nekvalitními konzervanty...

Někdo sní o tom, že procestuje celý svět, někdo sní o tom, jak se realizuje, někdo sní o tom, že si vyzkouší nejarenalinovější sporty na nejdrsnějších místech, někdo sní o tom, že bude podnikat atd atd...

Odp6: Problém je v tom, že následky komunismu...
Jimmy, 29.4.2009 13:05

V tom případě bude takový neprůbojný člověk asi nejvíce šťasten v armádě nebo ve vězení. Na obou místech dostane pravidelně najíst, bude mít kde spát, nebude muset řešit co na sebe a bude mít nařízeno jak trávit 90-100% svého času.

Ovšem nemyslím si, že pro většinu lidí bude přeměna státu na „vězení“ to pravé řešení.

Ohledně jídla. Je maso základní potravina ? Na maso se stáli fronty často. A když na to přijde, tak sehnat i chleba, tedy naprosto základní potravinu byl třeba v pátek odpoledne často obtížný úkol.

Odp7: Problém je v tom, že následky komunismu...
Nenergy, 29.4.2009 14:05

Neprůbojný člověk nemá problém v tom, že neví co chce dělat, on má talent, ale nedokáže jej prosadit....pokud znáte takové ty připady, kdy ukecaný debil převálcuje u pohorovu introvertního génia:P

Vězení může být i iluze svobody a vězení může být i relativní svoboda....toto mne naučila demokracie.

Tady bych potřeboval větší přehled. Masa tedy nebylo dostatek? Nebo si každý první ve frontě nakoupil dvě tuny do zásoby? byl nějaký příděl masa? ....jinak ten chleba pomalu i dneska v některých oblastech

Odp8: Problém je v tom, že následky komunismu...
Jimmy, 29.4.2009 16:19

Hmm, neprůbojný génius měl za socialismu v zaměstnání na umístěnku určitě pré ;-) Podniky vedli samí kvalifikovaní odborníci, kteří vůbec nekoukali na to kdo jak má prořízlou pusu a jakou má stranickou knížku, že ? ;-) Není přeci jen dnes důraz na kvalifikaci obecně poněkud větší ?

Odp9: Problém je v tom, že následky komunismu...
., 29.4.2009 18:22

Není. Není zdaleka takový, jako byl dříve. Dnes totiž kvalifikace je pojem zcela podřadný. Dnes je nejdůležitější ta ukecanost, tzv. „pozitivní myšlení“, vychvalování všeho modrého, známosti, drzost, a roztlamenost hraničící se zubatostí. A stranické knížky jiné barvy jsou také důležité.

Odp10: Problém je v tom, že následky komunismu...
slayd, 30.4.2009 9:20

Důležité je za každého režimu, aby se člověk ze všech těch propagandistických keců neposral.
Sexbomba Brožová jistě vyřeší problémy na severu Čech - má sociální cítění a odbornost.
Snad každý chápe, že tohle už vážně není o ničem. Občan a veřejný zájem je vždy na posledním na posledním místě. Základní heslo pracovníků státní správy.... !!!!!!! P.S.

Odp7: Problém je v tom, že následky komunismu...
Alfons, 3.5.2009 6:20

Dnes chleba neseženeš na dědině vůbec, protože tam není žádný obchod, pomatený a zpitomělý plácale. Za komoušů bylo zásobování obcí dokonale zajištěné, všude byl obchod a když ne, přijížděla pojízdná prodejna. Dnes se může kuhavá babka s hůlkama šmátrat půldne autobusem do slavného supermarketu do měta. Až budeš o něčem vědět, tak sem piš.

Odp8: Problém je v tom, že následky komunismu...
ivan, 3.5.2009 7:43

Alfonsi, asi jste zamrznul v době ledové. Možná jsem tu jejiný kdo má za sebou bydlení ve všech druzích osídlení. Chrudim, Roztoky, Tuchoměřice, Praha, Podkozí. Tedy, okresní město, městys- později přeměněný na město,- nyní střední velikosti, střední vesnice, hlavní město, osada. Zažil jsem taky všechny doby a oba režimy, tak tu nevykládej nesmysly. Připomenu vám inzeráty.

,,Prodám pořadí na auto Trabant, již za tři roky„!

Dneska by mlaďasové takto sestavěné větě nerozuměli a nechápali by ji. Stály se fronty úplně na všechno a lidé si pak zboží mezi sebou měnili. Někdo sehnal maso, tak ho půlku vyměnil sousedce za cibuli a květák.

,,Optejte se příští týden byla nejčastější odpověď prodavačů!“

Ta doba se ti zdála lepší protože si byl mladej a v laufu, to je ale všechno! Co si budem povídat, jinak stála ale pěkně za hovno! Z Prahy jsem se odstěhoval do malé rekreačky bez obchodu, i tak mám během měkolika minut dosažitelných několik obchůdků. Mám v nich nakoupíno dřív než se v márketech dostanu ke košíku a s nim dovnitř. Koupit si dnes auto je otázka několika minut, horší je se ho zbavit. Alfonsi, tak nám to tu moc nemaluj, jsem starej kornout, všechno bolí a paměť slábne ale tohle pamatuju dobře.
Možná, že je až škoda, že jde dneska vše tak snadno! Nákupy už mám pouze za ztrátu času, dříve jsem zažíval i pocity vítězství, když se podařilo něco sehnat.

Odp9: Problém je v tom, že následky komunismu...
Alfons, 3.5.2009 12:58

..mám během několika minut dosažitelných několik obchůdků....ty umíš běhat o berlích 10km do města? Klobouk dolů bohatýre.

Odp10: Problém je v tom, že následky komunismu...
ivan, 3.5.2009 15:47

To ne, ale jezdit autem ano, a když je potřeba vyřídit něco daleko tak tam lítám.

Alfonsi, aby bylo jasno, bydlím v místě kde si bez auta nekoupím ani rohlík a starám se o beznohou Evu. (63) Po letech závodění jsem celej sešroubovanej, přesto musím zvládnout úplně všechno bez pomoci a ještě na to vydělat v místě bez jakýchkoliv pracovních nabídek. Všechno co mě potká a je to těžké nebo aspoň nesnadné není nic jiného než život sám! Asi tomu nikdy neporozumíš.

(Mimochodem, ty berle jsem měl přes dva roky a vypadá to, že zase brzo mít budu, nic než obyčejný život , čemu se divíš? )

Odp11: Problém je v tom, že následky komunismu...
Alfons, 3.5.2009 17:09

Divím se jen tomu, že předpokládáš že má každý auto. Nemá.

Odp12: Problém je v tom, že následky komunismu...
ivan, 3.5.2009 18:44

Nikde to nepředpokládám, tak mě to nepodstrkuj.

Dneska ti auto klidně někdo daruje a ještě ti zaplatí, dokonce i za auta s platným techničákem třeba i na rok. Dej si inzerát a možná se nebudeš stačit divit.

Odp: Problém je v tom, že následky komunismu...
Pavel od vody, 28.4.2009 10:27

Problém je v tom, že problém českého národa sahá mnoho století nazpět. Řekl bych až k husitům a bitvě u Lipan. Tam přišla první velká zrada z vlastních řad a tento element se táhne historií českých a moravských zemí dodnes jak červená nit.
Naposledy jsme se semkli v 1989 s klíčema na náměstích. Ale jen na chvilku.

Odp2: Problém je v tom, že následky komunismu...
slayd, 28.4.2009 13:15

Tady nevěří ani sytý sytému, natož tak sytý hladovému.
P.S.

Odp3: Problém je v tom, že následky komunismu...
Tlapka, 4.5.2009 12:18

dokonce ani hladový hladovému.

Odp4: Problém je v tom, že následky komunismu...
Nenergy, 4.5.2009 22:08

Mně připadá spíš že hladový sytému... ale fakt

Odp5: Problém je v tom, že následky komunismu...
slayd, 5.5.2009 13:43

Ani polosytý polonapitému nevěří.... P.S,

Odp6: Problém je v tom, že následky komunismu...
Tlapka, 5.5.2009 17:08

Asi proto, že nikomu věřit nelze. Nejvýše pánubohu a to těžko.

Odp7: Problém je v tom, že následky komunismu...
Nenergy, 5.5.2009 20:06

Jaký je rozdíl mezi vírou z nevědomosti a vírou bez hmatatelného důkazu?

Odp8: Problém je v tom, že následky komunismu...
Tlapka, 6.5.2009 9:44

To je zajímavá otázka. Vývoj směřuje do nevědomosti k poznání, že nejsou hmatatelné důkazy. Rozdíl je v kvalitě myšlení.

TRANS vždy k dispozici
kj, 27.4.2009 15:26

Od 5 let odehrává na evropském trhu logisticko – dopravní branže databáze volnýh nákladu a vozidel Trans významnou roli. V soucasné dobe, kdy dochází k utahování opasku, v dobe krize, se dopravní databáze ukázala jako ideální rešení, protože všichni se preci snažíme o minimalizaci nepotrebných nákladu. V Transu si každý muže sám najít náklad nebo vozidlo. Není nutná instalace aplikace, stací se zalogovat do On-line databáze Trans pouze pomocí hesla a loginu. Databáze je prístupná na strane www.logintrans.cz


http://www.logintrans.cz/

???
Pavel od vody, 28.4.2009 10:31

Jak to souvisí???
Není to reklama?!?!?

Odp: TRANS vždy k dispozici
slayd, 28.4.2009 13:14

Ti prašiví obchodníci se vetřou i do vašich zadků.... P.S.

Odp2: TRANS vždy k dispozici
Tlapka, 6.5.2009 9:50

U mě se to nestalo, protože mám sedavé zaměstnání.

Odp: TRANS vždy k dispozici
Nenergy, 29.4.2009 0:50

zajímavý názor, ale je příliš daleko za mou představou:-)

Odp2: TRANS vždy k dispozici
slayd, 29.4.2009 14:39

Nejlepší na demokracii je skutečnost, že např. dnešní mladí lidé nemusejí čekat v pořadníku na podnikový, obecní nebo družstevní byt.
Normálně si vezmou hypotéku a firma jim postaví krásný nový byt do 2 let. Je sice pravda, že potom musí těch pár milionů splácet 20 - 30 let a mnohdy ani nikdy nesplatí... protože např. přijdou o práci atd. Taky občas ten byt vůbec firma nepostaví a oni svoje peníze nikdy už neuvidí. A taky občas postaví, ale pro stavební závady se v tom nedá bydlet atd. Spousta radostí!

Odp3: TRANS vždy k dispozici
slayd, 29.4.2009 15:12

Taky se ten svůj byteček mohou pronajmout za deset táců měsíčně a už potom nemusej nic řešit jen šukat a hřešit až do důchodu...
Ještě jim zbude i na zubaře a kolo. Děcko podpoří sociálka a vesele kráčíme vpřed světlým zítřkům. Pozn. 1.5. 2009 vstup do centra Brna jen na občanky. Auta si odkliďte a obchody uzavřete mřížemi - hrozí pouliční nepokoje od 12.00 - 18.00 hod. Takhle dobře ještě nebylo. P.S.

Odp3: TRANS vždy k dispozici
Nenergy, 30.4.2009 20:35

Mno všechno má své pro a proti, ale správně by nemělo být až tak nemožné mít vlastní byt. Důležitá je málo momentální skutečnost. Směr je to co se počítá.

Odp4: TRANS vždy k dispozici
slayd, 6.5.2009 11:06

Takže jsme v prdeli, ale víme jakým směrem z ní vylézt? P.S.

Odp5: TRANS vždy k dispozici
Tlapka, 6.5.2009 11:25

Všechny směry mají své pro a proti.

Odp6: TRANS vždy k dispozici
slayd, 6.5.2009 13:31

Hlavně že není důležité, to co nyní prožíváme, ale důležitý je náš údajný správný směr po kterém kráčíme. Tato informace mne fakt uklidnila a pozitivně povzbudila.
Dnes mne nemá už co bolet, jsme schopen žít třeba sto let... a možná i oden déle - je mi všechno u prdele... J. K. Krchovský P.S.

Odp7: TRANS vždy k dispozici
Tlapka, 6.5.2009 15:09

Nejlepší směr je dolů po šikmé ploše. A tak jdou všichni i když každý si to nepřizná.

Odp8: TRANS vždy k dispozici
slayd, 7.5.2009 12:50

No jo - někdo si prostě myslí, že poletí do nebe a jiný sní o své mumii v hrobce obložené kreditními kartami...
Úroveň života v obcích se tím, co si kdo myslí ovšem nezlepší. Život se dá zlepšit tím co děláme a neděláme, ne tím co si myslíme nebo nemyslíme... Bude teplo o víkendu? Já chci zase pryč od budovatelské civilazace. Zn. pohan na kole. P.S.

Odp9: TRANS vždy k dispozici
Tlapka, 7.5.2009 13:53

Většinou nikdo si nic zvláštního nemyslí a už vůbec nic uštlechtilého nedělá, ami „my“ . O víkendu bude pěkně, pokud nebude pršet.

Odp10: TRANS vždy k dispozici
slayd, 7.5.2009 14:27

Minimálně pár blouznivců znám, co myslí velmi ušlechtile a dělají psí kusy. Nám normálním připadají směšně dětinští a jejich způsob konání jim přináší jen pramalý užitek /materiální téměř žádný/. Další rozvíjení a popis jejich života by byl ovšem na knihu a ne na příspěvek na svíci... P.S.

Od „Karkulky“
(:-), 7.5.2009 22:45

Už jste byli v Letohradě pohane na kole ? :-)
Můžete tam dojet s autem s bicykly na střeše, auto zaparkovat, sundat kola, projet se na nich po okolí, navštívit zámek, muzeum, udělat spoustu digitílních fotek, a po čtyřech kolech se opět vrátit do Brna.

Máme v domě jednu mladší iniciativní rodinku s odrostlejšími dětmi, která tímto způsobem sportuje každý víkend a ještě k tomu má, obsluhuje a staví jeden podnikatelský objekt v horách a jedno podnikatelské baroko za humny k tomu. Tomu říkám „pozitivním myšlením k úspěchu“.

Odp: Od „Karkulky“
Tlapka, 18.5.2009 15:43

Nojo, ale je to dřina.

Odp2: Od „Karkulky“
slayd, 21.5.2009 13:57

Asi vstoupím do ODS a začnu stavět o víkendech voliéry pro oranžové ptáky....
Myslím pozitivně!!!!!!!!! Vzhůru na Letohrad!
-------------------------------------------------------
Minulý víkend jsem projel přes Bunč ve Chřibech na Velehrad a zpět. Archeozkanzen Modrá je O.K. Modrá je zkrátka dobrá! P.S.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.