Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

10.6.2009 4:58

Kdo za TO může?

„Odborníci politologové a jim podobní alibisti radí a vysvětlují“
.... dnešní studenti zaplatí krátkozrakost, sobectví a hloupost dnešních politiků z vlastní kapsy. A to je důvod, proč by se měli o politiku velmi intenzivně zajímat. A nebát se dát najevo své názory. Třeba i velmi ostře....

Ale ale? A co dělali a dělají rodiče těchto studentů poněkud pozdě vyzývaných ka akci? To je jejich vina, že dopustili takový stav jaký tu v součadnosti je?! Rodiče dali politikům volnou ruku a ti udělali to co se jim hodilo. Rodiče to viděli a věděli a žili v pohodě. Všechno sváděli na politiky a na politické strany. Proč se rodiče pořádně neangažovali do politiky, do veřejného života atd. když věděli kam nás politici vedou? Proč rodiče chrápali a mlčky přihlíželi k tomu co se zde dělo a děje? Proč nenastavovali svoji kůži a v pohodě leželi na kanapi a brblali s tím, že to za nás někdo spraví. Proč už dávno neházeli vajčkama?

Předsametové generaci dnašní rodiče vyčítají že způsobila svoji pasivitou ekonomickou katastrofu. Ale teď je situace obdobná. Dnešní rodiče připravili studentům svojí pasivitou, bojácností a pohodlností neradostnou budoucnost! A budoucnost postihne i tyto vychytralé rodiče. Neházet TO na studenty, ale na RODIČE!!!!!

Dnešní rodiče strkají hlavu do písku a říkají „děcka spravte si to sami - my nic - my muzikanti - TO politici“. Dnešní rodiče mají máslo na hlavě - chudáčci ukňouraní.

Právě jsem napsal představitelům jedné...
SENIOR, 12.6.2009 4:07

Právě jsem napsal představitelům jedné z rádoby středopravicové strany- cit: „ Nadprůměrně fandím Vaší straně XY, zejména pro její (relativní) fyzické mládí. Měla by si však uvědomit, že dnešní „středopravicoví“ pravděpodobně páchají pouze o málo menší „zvěrstva“ než generace jejich progresivně „levostředových“ rodičů či prarodičů. Vnoučata Vám to „spočítají“ ! ;-)
A doporučuji:
vymezujte se proti „důstojnějšímu“ nepříteli než jsou komunisté. Když se tak na Vás dívám (bude mi 75 roků), až příliš kopírujete metody do ruda zapálených „modrokošiláčů“ padesátých let minulého století. Nepřehlédněte, že referendum je už téměř dvacet let výrazně levicový program!“

Odp: Právě jsem napsal představitelům jedné...
Alfons, 12.6.2009 4:16

Není to mladé s.r.o TOP90? Firma jejíž předmět podnikání je POLITIKAŘENÍ?;-)

Odp2: Právě jsem napsal představitelům jedné...
Alfons, 12.6.2009 9:35

Opravuji na firmu TOP09. Zn.: mládí vpřed!!!! A hrabat a hrabat a držet si teplá křesla až do smrti. Senioři se věnují politické turistice. Vylezli na kotu TOP09 a dívají se dokola na spáleniště co by se s tím dalo dělat.

Odp3: Právě jsem napsal představitelům jedné...
Alfons, 13.6.2009 8:38

TOP 09 = Trafika-odpadlých-politiků? Nebo Turistický odíl Praha?

Nic nového pod Sluncem
Pavel od vody, 12.6.2009 13:36

A co dělal pan Alfons, když byl rodič? Není to tak trochu čůrání proti větru? Tohle bylo vždycky. Rodiče budovali lepší zítřky a jejich děti to museli předělat.
Něco nového Alfons, neumíš?
-ppp-

Odp: Nic nového pod Sluncem
Pavel od vody, 12.6.2009 13:39

... jejich děti to musely předělat ...

Odp2: Nic nového pod Sluncem
Alfons, 13.6.2009 2:04

Že se ji to „předělání“ po sametu povedlo tak, že už to ani lépe předělat nejde.

Odp3: Nic nového pod Sluncem
slayd, 17.6.2009 12:42

Za všechno může evoluce. Jinak by se z opočlověka nestalo všežravé lidské prase... P.S.

Odp4: Nic nového pod Sluncem
tlapka, 17.6.2009 13:22

Souhlasím. Evoluce vede ke stále horší morálce. Rostlinožrouti- masožrouti - lidožrouti.

Odp5: Nic nového pod Sluncem
slayd, 17.6.2009 14:19

Lépe už to vyjádřit nejde. Gratuluji Tlapko! P.S.

Odp6: Nic nového pod Sluncem
tlapka, 18.6.2009 8:53

Díky- jsem potěšena !

Odp5: Nic nového pod Sluncem
Bára Š., 18.6.2009 13:26

to by bylo všechno pěkné, kdyby takový vývoj skutečně existoval ;-)

Odp6: Nic nového pod Sluncem
tlapka, 19.6.2009 15:57

To znamená existuje nějaký jiný? a k čemu směřuje?

Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 18.6.2009 7:38

- Autor počátečního příspěvku nemá zřejmě prostudováno jací jsou to studenti vlastně lidé. Pokud byl dříve také studentem, měl by si pamatovat pocity jaké měl, když mu nějaký dospělý něco radil nebo vytýkal. Zde nemá cenu tuto větev rozvíjet, poněvadž by každý z vás, jak tady píšete, musel udělat nepříjemnou sebekritiku.
- Jací byli rodičové oněch studentů, když měli tito studenti třeba zrovna studie ZADARMO? - To jistě víte všichni a nemusím to zde připomínat. - Hamtali nejdřív pro svoje pohodlí, a později, když už ratolesti začaly brát rozoumek, tak jim tvrdili, že to přece všechno dělaj pro ně, nééé? A co dělali ratolesti? Většinou jim na to doslova sraly, protože chtěly mít svůj život ještě lepší, než na jaký byly zvyklé od rodičů, kteří jim ho relativně bavlnkově připravili, ale prý bez svobody a volnomyšlenkářství v konání. A přitom pokukovaly na západ na špičky ekonomických ledovců a do jejich exkluzívních časopisů. - Teď mají co chtěly, a ,,starostlivým„ rodičům to jistě vrátí zpět i s úroky v domovech důchodců nebo v pečovatelských domech, a ještě budou všude říkat, že jejich fotr s matkou za to mohou, že jejich mladou generaci kvůli svému pohodlí zadlužili... A kdo má teď opravdu pravdu? Ha,ha,ha - hádejte se hříšníci...
- No, a ono ruku na srdce - studenti udělali sametovku, že? Ale, co to vlastně byla ta sametovka? To byl přece jen důsledek toho, že velkej POLICAJT na východě dostal přes budku flaškou samohunky od těch, co mohli chlastat vodku jen o něco míň než on, a tudíž už neměl tu moc hlídat upocené a ustrašené české rodiče a jejich neposedné, zmlsané studentíky v Čechách (všimněte si, že nepíšu zhovadilsky - po studentsku, stejně jako po americku, ale česky. Čili NIKOLI: Česku!). Tak kdo za to může? Český národ byl odjakživa podělanej až za ušima z toho, když někdo ve světě zachrastil zbraněma anebo plným měšcem, a proto se vždycky přiklonil k tomu silnějšímu a majetnějšímu bez morálky, aby Čecháčka chránil, a tudíž mu musel ochotně lízal zadek, i kdyby to byl sám SATANÁŠ. A se stejnou intenzitou, nebo i větší, se to děje dodnes. Více než dvě třetiny národa byla dříve buď u komunistů nebo sympatizovala s jejich stranou, aby to pánům rodičům pochlebákům neslo, a aby z toho možná něco málo (podle hodnocení jejich dětí) odkázali svým ratolestem, včetně toho, že jim umožnili studie zdarma. A studenti situace využili, protože chtěli mít všechno teď, hned, a možná už včera bylo pozdě, a všichni se poserte. A teď budou chudí studentíci bědovat, že za všechno státní zadlužení mohou jejich rodiče. Mohou! Ale kvůli svým dětem, které si udělali, a k obrazu svému je vychovali, aby měli(y) všichni pohodlný život. Tím je vina dokonale společná... A máte to. A nic s tím neuděláte, a dál se s klidem necháte společně okrádat. Protože kdo nekrade dál, je hlupák.
- Já jsem se např. v 85 roku oženil se studentkou, která před pár lety úspěšně ukončila SŠ (první chyba). Děti přišly dvě naráz až v roce 88 (druhá chyba). Pracoval jsem, a dodnes pracuji, jako SŠ v polygrafickém provoze na směny. Manželce, čili odrostlé studentce bez pracovního směru, vadil můj vlastní pevný pracovní postoj k životu, kdy jsem se prací i kutilstvím snažil zajistit rodinu, kdy všude vykládala, že furt nejsem doma, jak se o rodinu nestarám, a srovnávala naši situaci s vysněným luxusem jiných lidí, většinou těch, kteří začali po 89. roce rychle nabírat majetek nečestným způsobem po vzoru bývalých prospěchářských komoušů (třetí chyba, ovšem již nezvratitelná, řítící se jako lavina...). Přitom nemám dodnes zálibu pro moji generaci dost běžnou, a sice scházet se s kamarády po hospodách, drbat o svých semetrikách a hledat jinou osobní zábavu a rozptýlení. Naučil jsem se tedy být sám natrvalo...
Moje dvě děti (dnes opět dospělí odrostlí a inteligentní studenti) se dnes chovají přesně tak, jak jsem si nikdy nepředstavoval: Mě mají za neschopného otce, který se o ně nikdy nestaral, protože jim to tak ,,naočkovala“ jejich matka - bývalá odrostlá studentka. Ona svůj majetek nabrala tak, že uvedla defacto soud v omyl pro literu zákonů, aby jako nyní matka samoživitelka okradla mě o veškerý majetek včetně toho majetku, který jsem přinesl do manželství, a i včetně celé půlky mých příjmů tiskařského dělníka jako výživné dodnes. A jak jsem se od nich dozvěděl, budou studovat ještě dlouho...!
Čili, po své padesátce věku začínám úplně znova, bez bytu, bez ekonomického zajištění své osoby pro ještě horší časy.
Proč o tom píšu?
Tím vším jsem chtěl jenom nastínit, že každá další generace potomků, ať si o sobě myslej, co chtěj, je vždycky horší, dravější, bezohlednější a vypočítavější, protože NIKDY, NIKDY za žádných okolností nepochopí, že VLASTNÍ ZLO se dědí se 100% jistotou bez učení a dobro pouze tehdy, je-li k tomu vůle na straně učitele i žáka. Pokud dítěti postavíme zlatou klec a nenaučíme ho trpělivě pracovat, všechno nám ,,vrátí" s úroky.
Vy ženy, neplačte nade mnou, ale plačte nad svými dětmi...
Pokud někdo ohrne nos nad základním Desaterem z důvodů vlastního ateismu, tak pro toho bych měl skromnou radu: Pácháním hříchu proti Desateru, ačkoli to zpočátku vypadá, že jakýmkoli svým hřešením vůbec nikomu neubližujeme a nevadíme, způsobujeme bolest a neštěstí těm, kteří zpočátku vůbec netuší, že jsme pro ně připravili a přitvořili příšerné zlo, kdy oni jsou připraveni toto zlo dále stupňovat, protože o tom startovacím zlu nemají vůbec tušení. Mnozí to považují dokonce za svou vlastní zábavu, a my se na to, jako na nevinnou zábavu svých dětí, s úsměvem díváme...

Odp: Kdo jsou to vlastně studenti?
slayd, 18.6.2009 8:44

Sakra Zvoníku, ty ses ale rozjel! Politováníhodné vyprávění... Myslíš, že to na čtenáře zabere natolik, aby se změnil.? Proud ženoucí lidi za vysněným pozlátkem štěstí stejně neustane... Ani náhodou! Lidi budou pořád stejní. Ani manželka ani děti a zřejmě nikdo z nás neudělá nic, co by dokázalo zásadně obrátit lidskou mysl a hodnoty. To dokáže snad jen přírodní katastrofa a to jen na krátký čas. Rozjetý vlak se nezastaví normálně - vlak musí vykolejit. Ale ti co přežijí ho opraví a začně nová jízda. Vlak by tedy musel vykolejit a všichni cestující 1. 2. 3. - x té třídy zemřít. Svatí půjdou do nebe a všichni ostatní zůstanou krmivem zde na Zemi.
Amen. Mír v duši... The End. P.S.

Odp2: Kdo jsou to vlastně studenti?
Yardasan, 4.7.2009 22:44

Válka, která musí přijít, si nevybírá - svatý, nesvatý... je to krutý, ale určitě nutný. S pozdravem jK.

Odp: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 18.6.2009 12:13

Milý Zvoníku. Nejsi první ani poslední, kterého příbuzní očesali. Padesát let není vysoký věk a příště si dej pozor.

Odp2: Kdo jsou to vlastně studenti?
slayd, 18.6.2009 12:36

A nezapomeň na kondom!!! P.S.

Odp3: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 18.6.2009 20:32

Hele slayde, tou gumou, to je vtipný... To vypadá, že jsem byl jako blbec, že? A že nevim, jako co? Takže pane: První a poslední ženská. A bylo to z rozumu. Ale uznávám - hodně blbýho! A žít úplně bez ,,toho" jakkoli jde, a všichni Plzáci a Uzlové jsou zaujatí, a svádějí lidstvo svojí logikou k hříchům! Když to řeknu hodně tvrdě, tak je to jen honba za kusem prochcanýho masa... Jsem normální, ale je mi z toho na blití. Sorry...

Odp: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 18.6.2009 13:22

Nedalo se to přečíst až do konce. Taková sbírka nesmyslů - tak za prvé, Čechy jsou jen část Česka (Česko je oficiálně Čská republika, stejně tak jako se říká Německo nebo Polsko).
Za druhé - kdybyste si vzal příklad ze svých dětí a exmanželky a studoval, možná byste při předmětech jako je historie zjistil, že naši občané byli stejní jako všude jinde - tj. byli zde i odvážní jedinci (přemýšlejte o husitech, o pražském povstání - často potkávám po Praze pamětní desky, o legionářích...)
Pak také nevím, co čekáte - že vás bude někdo litovat, že musíte, nebohý, platit svým dětem výživu? No to pláču

Odp2: Kdo jsou to vlastně studenti?
slayd, 18.6.2009 14:04

Ve skutečnosti přežijí ti zbabělí ve větším počtu.
Hrdinové mají pamětní desky a pomníky - možná nějaké ty levobočky.
-------------------------------------------------------
Dnes jedna paní z cestovky vyprávěla příběh ve kterém přišel o život pes. Ten pes žil spokojeně u své staré paní 6 rokem. Když se staré paní narodil malý vnouček měla velikou radost...
Vnoučekměl letos 3 roky a jeho máma se bála psa, že ho může někdy napadnout. Přesvědčila svého muže, aby svoji matku přesvědčil, že se musí psa zbavit - jinak vnuka neuvidí...
Začal měsíční psychický nátlak a stará ustoupila.
Synáček podnikatel odvezl psa a nechal ho usmrtit injekcí - rychlé, levné, neproblematické. Když se to stará paní včera dozvěděla propadla depresím a litovala, že svého psa ztratila tím, že ho nechala v rukou svého synáčka a snachy.
Celá rodina si něco vyčítá a vnouček nic nechápe... Evoluce zrodila pitomce! P.S.

Odp3: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 18.6.2009 16:03

To je smutná historie- je horší příjít o psa než o ty peníze.

Odp2: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 18.6.2009 19:26

- Jasně, že jsem čekal informace a úvahy, že si za to mohu sám, a že je mé psaní sbírka nesmyslů. To by nebylo ani normální, kdyby se nenašel emancipovaný oponent, navíc v ženském těle a ještě se jménem mojí bejvalky. Tak to je teda gól! ,,Ty potvory vlezou všude a strašně rychle se množej...„ - řekl by klasik. Ale myslel králíky. Se slepicema je to stejný. Choval jsem je, a vím to... Čili, vůbec jsem nestál o to, abych já zvoník, v nějaké Báře Š. vzbudil pocit, že pomocí mých údajných nesmyslů žádám pomocí anonymity hloupý soucit. To raději všechno vezmu zpět, i když je to pravda pravdoucí. Soucit i jeho odmítnutí si vstrčte do řitě, Báro, a číst to nemusíte. Děkuji.
Jak je vidět, někdo se možná chytl úplně jiného tématu, než toho, co jsem tím chtěl říct, co? Jaké bylo téma debaty? No, přemejšlejte. Jinak bez komentáře...
- Co se týče názvu České země, neboli Čech, tak to byly vždycky Čechy, ať byly veliké jak chtěly, a co k nim tenkrát patřilo nebo nepatřilo. Tedy žádný Česko! Když tradiční název Čechy někomu vadí, že je jako třeba milostivá Moravěnka je v tom, tak ať si udělá referendum a následně vlastní stát, ako bratia Slováci. Stejně to pojmenování vzniklo po přepůlení Masarykova Československa. Tak ať je to vidět, jak jsme všichni blbý... Kdo z toho bude mít radost? No, možná takové státy jako je za Atlantikem Americko, možná i sousední Kanadsko, ale také třeba daleké Čínsko nebo i vzdálené ostrovní Australsko. Ha,ha,ha, jak nám ta čeština jde, co? - Nám ,,česko-šům“ z Česka. To by měl Chocholoušek též upřímnou radost! A kdo Česko vymyslel? Možná nějaký podělaný Čech, možná z řad celebrit, a všichni to po něm radostně opakují a kurví český jazyk. Proč ne, když je skoro na odpis... Že není? Přečtěte si laskavě noviny.
- Teď k té ,,české statečnosti„:
Ať vyjmenujete jakékoli údajné hrdiny, tak zatím jen k těm, co jste, paní Báro Š., vyjmenovala: Husiti. - Nejčernější doba historie v Českých zemích, kdy se kradlo, loupilo, ničilo a zabíjelo na potkání. Po husitech zůstala jen spálená země... Lapka Žižka byl profesionální lupič, bořič, a devastér, nikoliv statečný ochránce lidských práv té doby. Hrdinu z něj udělal až Lojza Jirásků, poněvadž jsme, my ,,česko-ši“ dřív jiné, než církevní hrdiny - čili svaté, neměli. A to bylo nepřijatelné. Byla to v rámci obrození jedna Jiráskova velká lež, a spolehlivě zabrala. Je to vidět na Vás, Báro, že té jiráskovině dodnes věříte. Možná i stejně, jako lžím dnešních politiků.
Co se týče pražského povstání, tak to vypuklo v horlivosti ještě před kapitulací Fritzů, a defacto bylo zbytečné. Možná by i orloj zůstal v původním stavu. A buďte ráda, že nedopadlo jako to Varšavské povstání..., protože to bychom potom měli SKUTEČNÉ hrdiny! Tím vážně smekám před polským národem, i když to někdy u nich vypadá, že trochu dnes fandí vlastnímu nacionalismu, protože nevěří přátelům. Ale konečně, mají na to právo, užili si svoje za války, a hlavně bojovali, kdy my zbabělí Čecháčkové, jsme složili zbraně a lezli do řitě Němcům. Až při pražském povstání, kdy jsme tušili pomoc rudého bratra, jsme se zmohli na odpor, a pak lezli do řitě zase jemu. V 89. roku jsme se zbavili bratra, a teď lezem do řitě přátelům v ,,Americku" a zvažujem, jestli se náhodou nemáme omluvit Německému bratrovi za to, že tady řádil a někdo z Čecháčků na něj tenkrát občas nebyl hodný...
Protože jsem ale Čech, stydím se za tento národ, ale nevím, a taky nemůžu s tím vůbec nic dělat... Proto se stydím.
Promiňte, že jsem se nezmínil o Moravě.
A hrdinní studenti v sametovce? - Těch bylo akorát zneužito, a myslím, že už dnes začínají chápat...

Odp3: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 18.6.2009 20:27

Víte, že „česká země“ není totéž, jako česká republika? Česká republika se skládá ze tří zemí, a to už od středověku. Jinak nevím, kdo vynalezl, že se státům říká Rusko, Polsko, Německo, Švýcarsko, Norsko, Švédsko, Irsko...nějak je to prostě zvykem v jazyce českém.
Určitě jste říkal i „Československo“....ale na Česko jste si holt nějak nezvyknul, i když na Slovensko určitě ano.

Co se týče Vašeho pocitu k dějinám našeho státu: já jsem na velikány našich dějin docela pyšná - strašně ráda čtu o Masarykovi, Benešovi, Kramářovi, o Čapkovi, o Pražském povstání (no co, že ty lidi dnes podle jména neznáte, stále jsou to hrdinové), o spoustě lidech, kteří u sebe schovávali Židy, o Ježkovi, o povstání studentů - po kterém je Němci postříleli....Naopak mám pocit studu, že se takovým lidem jen sotva vyrovnám!

Odp4: Kdo jsou to vlastně studenti?
slayd, 19.6.2009 8:37

Právě proto, že nejsi HRDINA Báro Š., tak proto si docela dobře žiješ.
Až se ještě během života naučíst pořádně leštit správné kliky, předávat do správných rukou obálky, intrikovat atd. budeš soplečensky úspěšný jedinec. Možná dokonce politik!
Hrdinství a poctivá práce je dobrá akorát tak pro chudé blbce a romantické duše... P.S.

Odp5: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 19.6.2009 12:58

Na tom něco je. Ovšem Hrdinství a Poctivá Práce se mimo to může stát masochistickou zálibou, případně únikem od reality.

Odp4: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 19.6.2009 10:39

Prosím Vás Báro, právě že se Česká republika skládá ze tří zemí, nemůže ji nikdo komolit na Česko, když jsou to vlastně ,,ZEMĚ„! Na to si nemůže žádný Čech normální zvyknout! To ať radši říká Čechie nebo Bohemia, ale Česko je mluvnické i funkční zvěrstvo! To by se také mohlo říkat o Indii Indicko, o kousek dál je Íránsko, Írácko a Pákistánsko. Z druhé strany Nepálsko. Dál na východě Jižní a Severní Vietnamsko a Korejsko. A v Africe Egyptsko! Nebyl by také stát Izrael, ale Izraelsko, atp. Když všechno budeme zakončovat na ,,sko“, tak třeba u Vás doma bude Bársko - Š....sko. A budeme jako v době obrozenecké, kdy se vymýšlely zaručeně ČESKÉ názvy jako kapsonosočistoplenka a břinkotruhla. Dokonce, když se vymyslela televize, někdo s podobným dementstvím chtěl, aby se jí říkalo nikoli cize TELEVIZE, ale ,,rozbřesk„ nebo ,,rozsvit“, když se z RÁDIA dokázal udělat ,,rozhlas„. S tím ,,Českem“ je to úplně stejné, akorát je dnes procentuelně více lidských debilů a méně skutečných a rozumných vlastenců. Tak se to holt ujalo, protože tuctový Čech má potřebu se i zhovadilostí zviditelnit. Podívejte, co si budeme povídat, Romům je to vrchno jedno, všem cizincům ze západu a Ťamanům logicky také, a Čechové jako národ stejně vymírají a zvolna je nahrazují jiná živočišnější etnika, a i když celková populace - jakž takž, tak Čechové úspěšně vymírají... - Tam, kam nás chtěl Hitler dostat násilím za 2. války, tam vlezem úplně sami za vřelé podpory našich vládních představitelů, jejich zákonů a ,,hodných„ Němců, kteří řeknou jen: ,,gúúút“ . A začíná to právě od názvu státu...
Ještě bych se chtěl vrátit k těm hrdinům:
S těmi hrdiny, jak je jmenujete, máte pochopitelně pravdu. Ale zrovna Masaryka bych taktně vynechal. Kde byl, když se v Evropě v první světové válčilo, he? A co dělal? Jak se tvářil na ničení Mariánského sloupu na Staromáku, který byl postaven, nikoli jako symbol Habsburků, ale jako poděkování za uhájení Prahy před Švédy? Jak v tom bourání fungovala mladá M. Horáková? Proč sjednotil Čechy se Slovenskem, když to naši zvolení zástupci v čele s Velkým Vaškem zase roztrhli? A proč se dodnes slaví samostatnost Československa, když už to neexistuje? Aby měli lidi důvod mít o jeden den volna víc? V provozech se stejně pracuje, jakoby ten svátek vůbec nebyl, a náhradní volno se nedává...
Jestli ovšem nemyslíte jako hrdinu Jana Masaryka?...?
A co se týče té druhé války, tak za hrdiny považuji spíše ty, kteří zrušili prevéta Heydricha! A z těch, kteří bojovali slovem, tak třeba zrovna J. Fučíka! I když si ho potom později každá doba překroutila podle toho, jak se jí to hodilo, a udělala z něj vždycky konfidenta i s důkazy.
Teď ještě jeden dovětek:
Byl jsem v Polsku. Snad je to správně, protože název Polsko je vždycky Polsko, a nikoliv Polena. A to kvůliva tomu, abych poznával místa řádu Mariánů kolem Varšavy. Nemohla mi ujít návštěva Varšavského muzea povstání. - Upozorňuji: To není JENOM MUZEUM! To je rozsáhlý artefakt o skutečném lidském utrpení a hrdinství národa Poláků! To, čeho se na nich dopustila celá Evropa nemá v Evropě obdoby. Totální zrada odevšad. Lidice a náš odboj jsou ve srovnání s Varšavou hadr. Nejděsivější je ale ovšem to, že to muzeum nejsou jen vitríny, ale je celé takříkajíc v reálném 3D, ovšem s obyčejnou technikou se vším všudy z toho povstání! Jsou v tom areálu místa, kdy se člověk nemůže udržet, a začnou mu téct slzy, a začne se ptát PROČ? 5x se přes tu zem přehnala válka Němců a Rusů, a obojí tito zmetci vraždili polské obyvatelstvo z obou stran společně ruku v ruce a nikdo Polákům nepomohl, přestože okolo v Evropě mají tolik údajných bratrů, a hlavně nás! Viděl jsem společné plány válčících mocností o totální likvidaci Polska a rozdělení si území pro sebe, a s tím vymazání Polska z map. A nejhorší je, že my Čechové, jsme se na to jenom ustrašeně koukali... Pokud Vám začnu vyjmenovávat hrdiny, musel bych začít od mladších školních dětí a skončit u důchodců. Polští Harceři jsou něco jako naši Skauti. A ti bránili svoji zem a město až do své smrti, i když jim některým táhlo na 10. rok života. A všichni byli na konci po mučení postříleni nebo pověšeni. 200 000 mrtvých... A Rusové nechali Poláky ve 44. roce tři měsíce ve Varšavě krvácet a vykrvácet, a čuměli na to z druhého břehu Visly. My Čechové jsme byli okupováni Němci, ale chovali jsme se jako ti Rusové před Varšavou, když Polsko potom ,,velkolepě" osvobozovali. A volali jsme: Sláva Sovětské armádě! - Tato část historie 2. svět. války se nám Čechům úmyslně zamlčuje až dones.
Povinností každého Evropana by mělo být: Navštívit muzeum Varšavského povstání a shlédnout veškeré artefakty a dokumenty té doby. Upozorňuji, že ta návštěva je na celý den, a člověka ty věci mohou i silně roztřást... Pak se jako Čech začne za svou zem stydět...a nic s tím neudělá!

Odp5: Kdo jsou to vlastně studenti?
slayd, 19.6.2009 11:26

Článek je perfektní! Ale nesouhlasím.
Člověk se vždycky snaží přežít a nechce být rozhodně mrtvým hrdinou.

Odp5: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 19.6.2009 13:01

Někdo se stydí a někdo se pyšní a lidé si stále budou ubližovat dál až do hořkého konce.

Odp6: Kdo jsou to vlastně studenti?
slayd, 19.6.2009 13:10

Já se nestydím ani nepyšním. Já žiju protože mne rodiče bez mého souhlasu zplodili...
Prý je navedl bůh /říkají křesťané/. Dal mi život ale starat se dál nechce? Prý tumáš svobodu a desatero a zkus si užít darovaného života....
Rozhodně tady má někdo dobrý smysl pro humor! Ahoj P.s.

Odp7: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 19.6.2009 15:56

To je všechno kvůli tomu slavnému jablku z toho slavného stromu poznání. Máme svobodu která vede k opakovaným omylům až do sebezničení.

Odp5: Kdo jsou to vlastně studenti?
Juras, 19.6.2009 13:57

Je zajímavé, že Česko začalo lidem vadit až po odtržení slovenska. Předtím nikomu tvar slova Česko 75 let nikomu nevadil. A najednou je to prý zvěrstvo :-)

Odp6: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 19.6.2009 21:13

Až na to, že výraz Česko je nespisovný, tudíž se veřejně neužíval a logicky se nezavedl třeba tak rychle jako když se povyšoval Cikán na Róma. Náš ročník se ve škole ZDŠ učil vždycky Čechy, protože slovo Česko je ve svém důsledku a podstatě úplná kravina. Moravě taky nikdo neříká samostatně ,,Moravsko". Leda možná Čobolové v Čobolsku. Dajte cestu do Moravska a oni Vám to včil vytento...
Holt je to to obrození jazyka, a každý mamlas se holt chce ukázat s novinkou... Chmm, - Česko... Tak já budu všem, co to takto nazývají, říkat Českáči, jó?
Tak s Pánem Bohem Českáči!

Odp7: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 19.6.2009 21:32

Z čeho soudíte, že je nespisovný? Totiž, minimálně dle příruček spisovný je.

Čeština prostě takto ohýbá slova. Ne všechna, máte pravdu, že Indie je Indie. Ale u Evropy je to velmi časté. Že je tento tvar pro češtinu přirozený je už patrno z názvu Česko-Slovensko či Česko-Slovenská republika.

Masaryka komentovat nebudu, musela bych se rozčílit. Snad jen - podívejte se na jeho činnost v zahraničí, bez které bychom si možná mohli o dnes samostatné Čr jen nechat zdát. Bojovat uměl také, ale především hlavou.

Odp8: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivan, 19.6.2009 23:51

Když někdo aktivně vystupuje proti svému státu ve kterém žije a vyjednává s cizí mocností o uznání samostatnosti střepu z nádoby kterou sám rozbíjel, tak je zrádcem podle zákona, podle slovníku i podle morálky.

Odp9: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 20.6.2009 0:10

Když někdo aktivně vystupuje proti „státu“,ve kterém vládl absolutismus, císař byl bohem nad zákony, ve kterém se zatýkali, mlátili a zabíjeli nevinní lidí jen za projev chabého nesouhlasu, státu, ve kterém neexistovala často žádná skutečně reprezentace národů a zemí v říšském sněmu, státu, kde demokracie, svoboda, právo na nezávislý soudní proces a na používání a rozvíjení mateřského jazyka byly nesplnitelné sny....pak...není se čemu divit.
Pokud byste vše bral takto, tak byste musel konstatovat, že kdo z Němců bojoval proti nacistům, byl opět zrádcem, neboť existovalo i cosi jako nacistické právo.

Věřím, že kdyby Rakouská říše šla tehdy dříve federalistickou cestou, možná by se udržela dodnes. Na druhou stranu, s lidmi, kteří zaprodají naši zemi a ničí ji jen za účelem vlastního zisku, není radno se paktovat.

Odp10: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivan, 20.6.2009 1:11

Odpůrce fašouna je jeho politický rival, není zrádcem, ale politickým soupeřem. Proč byste nemohla rozvíjet, nebo dokonce používat vlastní jazyk? Nikdo by Vám v tom nebránil !! Dokonce i v amádě se velelo česky.

Odp11: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 20.6.2009 12:23

protože třeba halda zákonů nebyla ani přeložená do češtiny? protože na úřadě se mluvilo německy a domluvit se česky byla utopie? Proč asi národní obrozenci veleli, že čeština se musí „zachránit“, Asi proto, že byla zatlačována a upadala........čistě náhodou se teď učím dějiny Rakouska Uherska v 19 století :-))

Odp12: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivan, 20.6.2009 15:28

Dějiny nebyly odžity ale vytvořeny. Vždy a v každé době byly pravdy promíchány tak jako mraky na obl

Odp13: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivan, 20.6.2009 15:31

Potíže s připojením.

Odp13: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 20.6.2009 15:52

Takže si to nejspíš ti „zrádci“ národa vymysleli a vlastně se měli aspoň trochu :-)dobře?:-))

Odp14: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivan, 20.6.2009 22:49

Báro, měl jsem pro Vás docela obsáhlou odpověď, kde jsem Vám chtěl vysvětlit, že se dějiny neudály tak jednoduše a jednoznačně jak byly později vysvětlovány ve svém souhrnu. Chtěl jsem Vám naznačit, že se utvářely podobně jako počasí, kde se i mraky tvoří jednotlivě, mění svůj tvar, objem a v různých výškách se přeskupují v jiné podoby, nebo se zase rozpadají v jiné systémy. Prostě vlivem vztahů mezi mimi buď zaprší nebo ne. Vše vzniká podle velmi složitého řádu a i nepatrné maličkosti mají vliv i na vznik ochromných katastrof, nebo i na zcela opačný vývoj. Prostě takové politické počasí. Proto i popis dějin není nikdy dokonalý a objektivní, dokonce ani popis jejich výsledku, protože nikdy nebude dotvořen a nový výsledek vzniklý spolupůsobením jiných výsledků bude pouze součástí výsledku příštího. I ta svatá čeština zněla v dobách nejvyššího požadavku na její čistotu úplně jinak než dnes. Němčina byla v mocnářství řečí obchodníků a proto byla preferovanou řečí střední a vyšší třídy a taky přirozeným jednacím jazykem, češtinu nikdo nezakazoval. Vyhlášky i zákony vycházely dvojjazyčně aby byly srozumitené i menšinám žijících na území jiných států. Vždy v jednací řeči a v řeči národa na jehož území byly uplatňovány. Tak jako bya čeština ovlivněna, podle Vás mrvena a utlačována němčinou, tak se dneska i vy podílíte na jejím vývoji nebo mrvení vnášením anglikanizmů. Staré Rakousko-Uhersko se vlivem světové katastrofy rozpadlo a dalo prostor vzniku daší celosvětové bouři. Ta k nám na čas zavlekla ruštinu a vlivem dalšího vývoje angličtinu. Báro, tak co, nepodílíte se náhodou taky na špinění češtiny příštím jednacím světovým jazykem obchodníků? Těžké, co? Bůh suď.

Odp15: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 23.6.2009 0:18

Pěkný článek.
Akorát si myslím, že mezi tehdejším utlačováním češtiny a dnešním pronikáním anglických výrazů do jiných jazyků je rozdíl. Z angličtiny přejímáme slova, která si nevytvoříme sami....stejně tak jich dost máme i z němčiny a nijak zvlášt mě to nedrtí.
Ale tehdy se na úřadech, na školách, v podstatě všude ve veřejném životě používala němčina. Něco jako právo na vzdělání v rodném jazyce a podobné blbinky se neuznávaly. Docházelo k tvrdému poněmčení a spousta lidí nevěděla určitě, co to ta čeština vlastně je...

Odp16: Kdo jsou to vlastně studenti?
Juras, 23.6.2009 0:37

Já v tom žádný rozdíl nevidím. Tady byl úřední jazyk němčina, nyní nastupuje angličtina. Všechny jazyky se vždycky navzájem ovlivňují a ovlivňovaly. Dokonce i z tak málo početně zastoupeného jazyka jako je čeština přejal nějaká slova celý svět. Já znám sice jenom toho tisíckrát omletého čapkova robota, ale to je důkaz, že jsme dali světu aspoň jedno slovo.
Není rozdíl, jeswtli máte pocit, že některé slovo do češtiny proniklo násilně nebo dobrovolně - vždy jde o totéž: lidi to slovo prostě začali používat a tím způsobem obohatili češtinu.

Odp17: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 26.6.2009 0:35

ale obohacení češtiny a její vymření a zapomnění je rozdíl.....pokud samozřejmě to obohacení neskončí tak, že bude KAŽDÉ české slovo vyměněno za anglické

Odp16: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 26.6.2009 0:31

To neví spousta lidí ani dnes:-)
Obávám se,že němčina nikterak nepoškodila kvalitní češtinu mnoha našich slavných literátů....
A naopak,že dnešní čeština,ač jest jazykem úředním,snadno,sama a dobrovolně ztrácí jiskru...

Odp17: Kdo jsou to vlastně studenti?
Yardasan, 4.7.2009 23:11

No, alespoň, že se nám vrátila na silnice autoškola. Z toho eLka se mi nějak přitížilo. S pozdravem jK.

Odp14: Kdo jsou to vlastně studenti?
Vlastimil Čech, 21.6.2009 13:23

T.G.M. byl říšským poslancem a jako takový PŘÍSAHAL VĚRNOST CÍSAŘI...
T.G.M. vědomě lhal, když světu vyprávěl bajky o popravách v RU... (Kramář, Rašín...;-) ? ...a konec konců, jak zemřel vrah Ferdinanda de Este, následníka trůnu? Opravdu byl nelidskou hrůzovládou odsouzen k smrti a popraven? )
Ani legie nebylo vojsko světců... jak dopadl jejich ruský velitel Kolčak a jaká byla jeho poslední slova?) už jste se to učili sl. Báro?

Odp11: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 21.6.2009 9:44

Hap-tak!!!?

Odp8: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 20.6.2009 2:48

Tak budeme chvíli licitovat. Když už do toho slova Česko-Slovenská republika strkáte rozdělovnik, čili pomlčku, tak se také zeptejte: Jaká to byla republika? Přece Československá! Čili ta republika byla obou: Čechů a Slováků. Nikoliv Českošů nebo Českonů a Slováků. A je také pravda, že slovo ,,Česko„ vyjadřuje reálně jenom půl názvu slova nikoliv slovo celé, což má představovat Česko + ještě nějaká republika! Čili fifty fifty. Což bychom spíš my Češi měli přijímat jako diskriminaci, neboť Slovensko bylo v názvu celé! Nebo snad máme republiku Čehůnů, Moravanů a Slováků? Dáme teda do placu název nový a rehabilitujeme spravedlivě: Českomoravskoslovensko (také je tam ...moravsko..., že?), když je čeština tak prostě ohebná? Já teda, bych do toho ještě nastrkal ty pomlčky, jestli dovolíte. A tím uprostřed vznikne oddělené slovo Moravsko. Takže nééé Morava, ale Moravsko! A když už jsme tedy zvyklí všude v Evropě zakončovat na ,,sko“ (já myslím, že převážně jen my Slované), tak bych spíš přijal správněji, než polovičaté Česko, úplné - Čechysko. Čili i Masaryk to zmršil a měli jsme se jmenovat Čechyskoslovensko. A nebo Slovenskočechy, ale nikdy né Slovenskočesko, protože nejsme žádný Česko, když jsme Čechy. Tento název se ,,sko„ nemá totiž vůbec žádné opodstatnění a ani slovní základ! Když ho totiž odbouráme od Česka, zůstane jenom ,,Če“ , což je o hodně blbější než u Slovenska, kde zůstane ,,Sloven„ , což je základ slova. ,,Če“ není nic... I u neexistujícího názvu Moravsko by byl slovní základ Morav... Ale Moravané nejsou, myslím, tak potróblé jako Čehůni z Práglu, takže nehrozí, že by si říkali: Já su z Moravska.
Aspoň vidíte jak se dá vytvářet z prdu kulička.

Odp9: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 20.6.2009 12:26

A jak vy byste tedy říkal zkráceně České republice?

Dle logiky věci se jí říká Česko (stejně jako Maďarská republika je Maďarsko). Já ani sama nevím, jak bych jí měla říkat tedy hezky česky zkráceně, když ne česko...vy snad máte nějaký nápad?

PS promiňtě, že nereaguji asi přesně na váš příspěvek, ale je na mě moc dlouhý

Jediná zkrácenina je ještě slovo Čechy a to se používá pouze pro jednu zemi.

Odp10: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 20.6.2009 12:32

Mimochodem, je mylné se domnívat, že slovo Česko ve spojení Česko-Slovensko je odvozenina přídavného jména. Dobrým příkladem je, že stále používáme označení Rakousko (ač kdysi to bylo Rakousko-Uhersko).

Jinak, mně je velice protivné, když všechny státy nazýváme Francií a Slovenskem a Maďarskem a najednou vlastní stát nazveme Česká republika. Jako bychom si na vlastní stát snad ještě ani nezvykli

Odp10: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 21.6.2009 11:54

Zkráceně Česká republika zní Čechy.
Projdi si Balbína,ten o tom trochu něco věděl...

Odp11: Kdo jsou to vlastně studenti?
Juras, 23.6.2009 0:06

Masaryk a ostatní separatisti asi byli tupci, že nezavedli Čechyslovensko(?) :-)

Odp11: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 23.6.2009 0:09

A jak říkáte tedy zemi?

Odp10: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 21.6.2009 11:56

hi hi,to asi Balbín bude taky příliš dlouhej ke zkouknutí,,,-----

Odp9: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 20.6.2009 12:34

Název Česko je vytvořen obdobně jako názvy mnoha jiných států (např. Polsko, Německo, Rakousko atd.). Vztah přídavného jména český k němu však není tak přímočarý a bezproblémový jako např. vztah Polsko – polský. Český se totiž zároveň vztahuje k názvu Čechy. Z kontextu však obvykle jsme tuto skutečnost schopni rozlišit. Podobně je tomu u názvu Rakousko, kde se přídavné jméno rakouský vztahuje k Rakousku i Hornímu či Dolnímu Rakousku.

Odp9: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 21.6.2009 11:56

přesně tak. Koukám,že máte k Balbínovi blíž...

Zvoníku, prosím Vás, ...
., 21.6.2009 1:16

... nedivte se, že se naše ubohá země musí jmenovat tak hrozně a odpudivě „Česko“. Vždyť to si tak pravděpodobně poručili anglosasové, protože „Čechy“ by oni neuměli říci a pravděpodobně by to vyslovovali asi Čekai, nebo Čeki, a od těchto patvarů by už bylo blízko ke slovanskému „ čekej! “, nebo „Čekisté“ !?. Také „Česká republika“ to být nesměla, protože se s ní asi do budoucna nepočítá. Dostali jsme vlasně jméno podle Polska; mezi územím Polska a naším státem lidé tam daleko za mořem totiž žádný rozdíl nevidí a ani prý nepoznají na mapě, kde který z obou států leží.

Odp: Zvoníku, prosím Vás, ...
Bára Š., 21.6.2009 1:26

To jo, Polsko, Německo, Rakousko, Norsko, Thajsko a Mongolsko určitě nepočítají s tím, že budou jednou demokratickým státem. Proto se raději dodatkem „republika“ nezdržují. Bravurní úvaha.

Odp2: Zvoníku, prosím Vás, ...
zvoník, 21.6.2009 10:30

Prosím vás, všechny ty státy, co jste vyjmenovali, kdy mají zakončený název na ,,sko„, tam tam by se dalo ještě tolerovat, že z mluvnického hlediska ten název má tak zvaný ,,slovní základ“ (to upozornění platí převážně pro paní a slečny učitelky). U debilního názvu ,,Česko„ je slovní základ po odtržení ,,sko“ co? Pánové a dámy, když mi teď začnete tvrdit, že k tomu základu ještě patří to ,,s„ , čili ,,Čes“ , tak to už bude jen váš pokus o vykličkování jak uhájit vaši ,,pravdu o fér názvu Česko„ a dál spolehlivě ,,ohýbat“ češtinu až do maximálního zmršení.
Tak jedem:
- Češsko, Čechovsko, Čessko, Čecháčkovsko, Čehůnsko či Čechůnsko, Absurdistánsko? Atp. Ale všimněte si všechny názvy mají onen ,,slovní onen" , čili základ!
Myslím, že to všechno, o čem se tu bavíme, je vo hovně, ale název Česko je mi z toho všeho nejodpornější, protože není ani výstižný, ani vtipný, ani důstojný, a proto asi hloupým Čecháčkům patří... PROTO SE HO MNOZÍ ZASTÁVAJÍ !!!

Odp3: Zvoníku, prosím Vás, ...
ivan, 21.6.2009 12:18

I jako rodilému čechovi by mě nevadilo přejmenování celého státu na Morava. Moravané by tímto dosáhli historického zadostiučení a zbavili by se pocitu druhořadosti, my ostatní bychom se zbavili opradu pitomého pojmenování v kterém se nikdo necítí dobře.

Odp3: Zvoníku, prosím Vás, ...
Bára Š., 21.6.2009 12:38

To je trochu nesmysl...proč by nemohl být -dle vás „slovní základ“ - Če?? Když může být Pol?

Jinak názvem Češsko jen potvrzujete můj dojem, že o češtině a tvorbě slov nemáte ani páru. Jinak byste věděl, co dělají vedle sebe obvykle písmena š a s.

Jasně, proč by pro „Barču“ ...
., 22.6.2009 23:50

...nemohl být slovní základ „Ba-“ ? :-) Pak by následovalo skloňování „ bez Bay “, „k Bae“, „Bau“, „o Bae“, „ s Baou“ a země by se jmenovala „Basko“ :-):-):-) ! Nebo „Baskitsko “ ? Není nad „Báju“ ! :-) K těmto legračním slovním patvarům bychom se bez jejího „jemnocitu“ a absolutního „necitu“ k češtině vůbec nedopracovali. :-):-):-)

Odp3: Zvoníku, prosím Vás, ...
Bára Š., 21.6.2009 12:42

No dobře, navrhněte tedy JEDNOSLOVNÝ název pro náš stát. Znovu upozorňuji, že „Čechy“ jsou jen země, tak jako Morava a Slezsko. Takže pokud byste volil název Čechy, za A. by se to nelíbilo Moravákům a za B. byste musel vymyslet asi nový název pro Čechy.

Jinak název Česko používám velmi automaticky od mala a protože se stejně přirozeně používal i u nás na gymnáziu i na vysoké škole, nemám s jeho nepřirozeností žádný problém. Nicméně chápu, že kdo žil X let v Česko-Slovensku, pouhý název Česko se mu pozdávat nebude. Ale moje generace si naštěstí Česko-Slovensko nepamatuje :-)

Odp2: Zvoníku, prosím Vás, ...
ivana Kozárová, 21.6.2009 11:58

moc se mi líbí,že jsou lidi,kteří mají ve všem jasno jako Vy,ale poněkud se tohoto faktu děsím...

Odp3: Zvoníku, prosím Vás, ...
zvoník, 21.6.2009 13:41

Tak si z toho, pro mě za mě, udělejte, co chcete....
Nejlepší a nejunivezálnější bude : ČEZ-sko. Poněvadž je to stejně stát ve státě...

Odp4: Zvoníku, prosím Vás, ...
ivana Kozárová, 21.6.2009 14:03

Tak to je nedorozumění v nitích a vláknech. Já jsem se Vás chtěla zastat,protože nenávidím to slovo Česko,i Balbín by zaplakal... A to nebylo na Vás, Ale na Barušku Š.......

Odp4: Zvoníku, prosím Vás, ...
Bára Š., 21.6.2009 14:23

Hm :-) Konstruktivní připomínka.
Ještě poslední dodatek - říkat Česku Čechy je asi tak stejně primitivní jako nazývat Velkou Británii Anglií.

Odp5: Zvoníku, prosím Vás, ...
ivana Kozárová, 21.6.2009 14:47

hi hi,to je kolem primitivů,Bohemie pláče....

Odp4: Zvoníku, prosím Vás, ...
Vlastimil Čech, 21.6.2009 14:35

Po rozbití státu se vyskyt i návrh na jméno: „ČeskoslovAnsko“...
i když mi by se více líbila ta Bohemie... zní to romanticky.. starodávně... nu a ta mi mohla míti ty tři země: Čechy, Moravu, Slezsko...
to „Česko“ se mi taky nelíbí... ovšem běžně říkáme: „Jihoafrická republika“ a nikdo necítí potřebu říkat: „Jihoafricko“... ani ta „Česká Republika“ není špatná... co říkáte?

Odp5: Zvoníku, prosím Vás, ...
ivana Kozárová, 21.6.2009 14:50

Když ono je to příliš dlouhé. Není čas to tak dlouho říkat. Česko se řekne snadno,pleskne to jako kus flákoty. Takovej rosol. Lidi si už na to zvykli,tak co. Mohlo by to bejt i bez háčku kvůli srozumitelnosti pro cizince.

Odp6: Zvoníku, prosím Vás, ...
zvoník, 21.6.2009 17:25

Ano, ano, Ivano. Přesně to vystihuje kvalitu a důstojnost státu v srdci Evropy! - Tedy těch nových lidí, co si na název Česko zvykli. Jestli ovšem jde o to srovnání s Velkou Británií, čili Anglií, tak obojí jsou slova normální a uzavřená, a ničím jiným ohebně nenahraditelná. Česko vyjadřuje tu lidskou flákotu, aby se to cizincům, kterým lezeme do řitě za všech podmínek, dobře vyslovovalo. - Když Čechy jsou jenom země, a Čechové jsou její obyvatelé, tak potom podle mluvnických pravidel přece všechno TO se dohromady nemůže jmenovat Česko. Nebo je to snad synonymum? Asi jsem fakt blbý... Promiňte... Lidský výkal má totiž také mnoho názvů, a když kterýkoliv někdo vysloví, vždycky víme o co jde, že? Když je Bára tak tolerantní a mluvnicky vzdělaná (a navíc možná učí děti křivit systematicky češtinu, tak ať vymyslí NORMÁLNÍ název, který potvrdí, že umí ČESKY, a napíše ho sem tak, aby byl od slova Čech, a ne od slova Če! Čeeeče?!
ČECH - To byl totiž ten praotec, paní Báro! A jaká to slova to pronesl, když vylezl do toho kopce? Bude to taková Vaše aprobace na to, že můžete vyučovat český jazyk, a nikoliv jazyk ,,českoší„.
- Vidím zemi českoší hladem po penězích a hloupými lidmi oplývající, aby v tom krásném světě vůbec přežili... Atd. Můžete si tam přidat předvolební sliby všech možných politických stran. -
Teda, řeknu vám všem, velmi lituji Moravěnku, Slezany, Chody, Jihočechy, ale hlavně Krkono_sko. Všimněte si, vynechávám ,,š“ , protože vím (podle jedné chytré), co š a s vedle sebe dělají...
To by byla rvačka!

Odp5: Zvoníku, prosím Vás, ...
Bára Š., 21.6.2009 16:44

Taky se běžně píše a říká JAR :-)

Bohemie nezní špatně, ale zní dost keltsky/německy.

Já nevím..prostě je tak snadné a jazykově správné říkat Česko (Slovensko, Rakousko), proč to komplikovat? Čechy vhodné nejsou a Bohemie je prostě z prstu vycucaný termín - nevím, jak by se ho lidi naučili používat. Ale nechme se překvapit, stejně je to žabomyší spor.

Odp6: Zvoníku, prosím Vás, ...
ivana Kozárová, 21.6.2009 18:37

To není žabomyší spor, nómen ómen,- jméno pro zem,ke které mám vztah se nedá jen tak jednoduše odbýt praktickým nekomplikovaným plácnutím.
Staromilci budou neodbytně trvat na tom,co se naučili na školách,kde se ještě vyučovala Latina a nevyučoval ji tam kde kdo. Nějak se bojím,že se jmény zapomeneme na svoje kořeny.... Ta Pustina se rychle rozrůstá ,ostatně pak je jedno,jak se to bude jmenovat....

Odp6: Zvoníku, prosím Vás, ...
Vlastimil Čech, 21.6.2009 18:38

tu, myslím, nejde o žádný spor, sl. Báro... aspoň doufám... zde se lidé vyjadřují k nově vymyšlenému názvu své země... a musím říci, že ze strany pravidel gramatických má pan Zvoník, zdá se, pravdu... Správně by mělo býti Češsko, tak jako ku příkladu Valašsko, či Vlašsko... je Vlach, je Valach... oba končí na -ch... a nikomu nepřipadá, myslím, obtížné vyslovit ta slova...Tak se prostě česky mluví: černoch-černošská, divoch-divošská, lenoch-lenošská... říci „šs“ snad není ani v běžné mluvě problém...Nu ovšem, ale také říkáme česká, nikoliv „češská“... tož nevím... prostě ta Bohemie se mi líbí... ač dvojnásobný Čech, asi bych raději žil život bohémský, než český či dokonce „češský“ ;-)...
Kdysi jsem četl jakýsi legionářský příběh a tam se bratři bavili o tom, jak se bude jmenovat naše vlast... padaly různé návrhy, včetné té Bohemie... ale vyskytla se i Velká Morava... to by se asi líbilo panu Slaydovi :-)

A ta Bohemie, ta není „vycucaná z prstu“, slečno.. to je prastarý název této země, tak je zapsána na starých mapách, určitě je mnohem starší než to vymyšlené „Česko“...

Odp7: Zvoníku, prosím Vás, ...
Juras, 23.6.2009 0:29

devět desetiletí je pro Vás nově vymyšlený název?

Vaše a páně zvoníkovy lingvistické pokusy jsou úsměvné, leč liché. Pravidla českého jazyka jsou odpozorována z běžné mluvy a neustále se z vyvíjejícíhose jazyka odvozují. Hledat v tom nějaký jiný řád je matení sama sebe. Název Česko byl zaveden v roce 1918 a i když nekoresponduje s Vaší představou o správném utvoření, je realitou. Jako jiný příklad si vemte třeba název kapely Holki. Můžete si myslet, že jsou to paka, když mají po tvrdé souhlásce měkké i, ale myslím, že by Vás ani nenapadlo říct, že se má správně psát Holky. To už by byl jiný název než zavedený. :-)

Odp8: Zvoníku, prosím Vás, ...
Bára Š., 23.6.2009 0:39

No ale Česko navíc žádné platné tvorbě slov neodporuje. Naopak máme spoustu příkladů díky názvům jiných států.

Máme Český-České-Čeština-Česky-Česko

Odp7: Kdo jsou to vlastně studenti?
Juras, 23.6.2009 0:14

Máte to trochu domotané. Čeština není soubor pravidel, podle kterých by se odvozovalo, jak se může mluvit. Je to živý jazyk, neustále se vyvíjí a bez ohledu na Vaše přání se prostě Česká republika zkráceně nazývá Česko. :-) Chápu, že se Vám to nelíbí, ale už to tak je. *** Jestli Vás někdo na základce učil, že Čechy + Morava = Čechy, tak to bylo asi pěkný pako :-)

Odp8: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 23.6.2009 0:15
Odp4: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 21.6.2009 12:01

Tak si,Baruško,najděte Čapkovu knihu Místo pro Jonathana a přečtěte si tam něco o mravnosti a universálnosti Ducha.

Odp5: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 21.6.2009 14:33

Mohla bych Vás poprosit o jednu věc? Neoslovujte mě, prosím, Baruško. Husy jsem s Vámi nepásla.

Odp6: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 21.6.2009 14:44

Též toho nelituji,Báro Š.

Odp7: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 21.6.2009 16:45

Nechtěla jsem Vás urazit. Pouze se ohrazuji proti nevhodnému oslovení. Není mi deset.

Odp8: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 21.6.2009 17:04

já uznávám,že to mohlo být příliš familierní :-)

Odp9: Kdo jsou to vlastně studenti?
Juras, 23.6.2009 1:06

To mně by nevadilo, kdybyste mi říkala Jurásku. To jen kdybyste měla potřebu si trochu zafamiliernit;-)

Odp10: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 23.6.2009 13:17

Přiznejte se ihned, kdo s kým a kde pásl husy.

Opravdu ?
., 23.6.2009 23:23

Mnoho z toho, co tu píšete, totiž vypadá na těch deset :-) nebo v lepším případě na devadesát :-).

Odp6: Kdo jsou to vlastně studenti?
Alfons, 22.6.2009 3:37

A s kým jste pásla husy? Jak to šlo? Gagotaly? A spať nedaly, potvory?

Odp7: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 23.6.2009 13:18

Když jsem husy pásala zimou sem se třásala.

Odp3: Kdo jsou to vlastně studenti?
Juras, 19.6.2009 14:01

Ten klasik s potvorama, co všude vlezou a strašně rychle se množej, nemyslel králíky. Jediný králík, o kterém je ve hře zmínka, je spekulace o živočišném původu obra Koloděje. „Nedupej! Obře Koloději, copak jsi králík??“

Ty potvory je někdo úplně jiný :-)

Odp4: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 19.6.2009 18:22

Ha,ha,ha,ha,ha,ha! Tak přeci mě někdo opravil. Já to vím! Já jenom jestli se někdo chytne! To mám radost, že Cimrman žije v lidech! Myslel samozřejmě trpaslíky! To jsou ty potvory, že? Fantastické...

Odp: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 21.6.2009 14:42

Zvoníku,já Vám fandím.
Myslím,že máte víc výhod než nevýhod,protože nemusíte příliš na ničem lpět. Tak Vám přeju silné Perutě,ostrý zobák a statečné srdce.

Odp2: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 21.6.2009 17:49

Je fakt, že jsem paličák, a řídím se podle určitých pravidel, které jsem si sám nesestavil a nevymyslel. Tuto zem mám rád, ale ty lidi v ní mě někdy fakt - víte co...? Někdy mi to připadá, že někdo si z vlastní špatně naučené inteligence dělá byznys. - A prochází mu to, protože neexistuje kontrolní orgán.
Co se mě týče, nejlíp se cítím na hoře Říp. Je tam zvon sv. Jiří a P. Marie. z přelomu 15. a 16. století. Úplně zdarma se o ně již 12 let starám, a to je mnohem milejší, než se honit za vzdušnými zámky a prostředky k jejich získání.
To je motiv, který mnozí vůbec nikdy nepochopí, i kdyby chtěli. Proto tam jsou ty zvony tak dlouho ve funkčním a původním stavu. Sakra..., to už je let, co?

Odp3: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 21.6.2009 18:42

bydlím pod zvonicí. Ty naše,než se rozhoupají,tak to před tím strašně kvílí a heká a naříká,takovej dřevěnej zvuk,jako když se něco natahuje na skřipec,vždycky se leknu i když se to pořád stejně opakuje.
Tak to Vám závidím,že se ve zvonech vyznáte.
Mně zvoní tak leda v uších :-)

odvádím řeč, pardon
Vlastimil Čech, 21.6.2009 19:05

No, jo... na naší kapličce zvon odstavili úplně když, zvoník umřel... dali tam reproduktor a pouštějí záznam... ale pane Zvoníku, jak je to vlastně s tím zvoněním? Prý jsou různé způsoby zvonění u různých příležitostí... Jsem bezvěrec, tož to vědět nemusím, ale zajímalo by mě to...Ale ono to nevědí ani naši katolíci :-):-):-) poradíte?

Odp: odvádím řeč, pardon
zvoník, 21.6.2009 21:45

Vysvětlit způsoby obsluhy zvonu zde jen pomocí slov, je na velmi dlouhý článek, neboť je nejdříve pochopit kombinovanou techniku pohybu dvou v sobě zavěšených kyvadel s jejich celkovým vyvážením. Existuje o tom jen velmi sporá literatura.

Odp2: odvádím řeč, pardon
Vlastimil Čech, 22.6.2009 17:20

a není někde nějaká na netu zvuková ukázka jak správně má zvonek znít? Tož když už máme na ibecní kapličce ten amplion, tož tam mohou pouštět třeba „Zvona Zikmunda“... ale měl by znít správně... Líbí se mi to, ačkoliv jsem bezvěrec... a taky se mi líbí, že když umře náš občan, každému zazvoní... katolíkovi, čechoslovákovi, komunistovi... a věřím, že kdybychom v obci měli Žida, zazvoní na cestu i Židovi... Taky je hezké, když zvoní na májovou... to se pak u kapličky sejdou babky a vyzpěvují... říkám, mě se to netýká, ale je to hezké...

Odp3: odvádím řeč, pardon
Bára Š., 22.6.2009 17:49

U nás na vesnici zvoní můj děda, zatím. Je tu jen taková malá kaplička, tak se zvoní, jen když někdo umře. Taky se mi to líbí.

Odp4: odvádím řeč, pardon
Vlastimil Čech, 22.6.2009 19:18

Neříkala jste, že jste Židovka? A Žid zvoní v kapli?
To jsem z toho tedy jelen... Nebo tenhle děda není Žid a jen ten druhý? Nebo máte u vás na vsi malinkatou synagóžičku se zvonečkem? Ale židi snad nezvoní? Nebo ano? :-)
Jak je to vlastně? Křesťani zvoní, Mohamedáni svým muezínem vyzpěvují, budhisti či kdo bubnují, Tibeťani tlučou do nádobí... jak vlastně dělají Židi?
Ve své škole se prý překřikují, (aspoň tak nám to říkali, když jsem byl chlapec: „je tu jak v židovské škole“), V Jerusalemě se kývají před nějakou svou posvátnou stěnou a strkají papírky do hrobů... Židi prý vytrubují, aspoň jsem ty trouby viděl v televisi, ale snad jen na nějaký jejich svátek... jak to vlastně mají?

Odp5: odvádím řeč, pardon
Bára Š., 22.6.2009 19:32

Děda není žid a je komunista jak...takže ani katolík :-D
Synagoga tu je, nádherná....ničí mě, že dnes je z ní „kulturní dům.“ :-(
Jinak co já vím, židé používají ten roh. Ale detailně se mě ptát nemůžete....ortodoxní judaismus (jiný u nás ani moc schvalovaný není) mi přijde stejná kravina jako jiná ortodoxní náboženství, jsem agnostik.

Odp6: odvádím řeč, pardon
ivana Kozárová, 23.6.2009 11:01

Báro,mám taky židovské předky,ale po otci :-)

Odp5: odvádím řeč, pardon
., 22.6.2009 23:27

Pane Čechu,
zapomněl jste na slavnou „mikve“. To je prý takový malý bazen, ve kterém se všichni koupu jednou do roka (prý vícekrát netřeba :-) ). No a vyzvonit oni umí také všechno, i když zvonů jim k tomu také netřeba. :-)

Odp6: odvádím řeč, pardon
Bára Š., 30.6.2009 21:26

Doporučuji „Mikve“ v Národním :-)

Odp5: odvádím řeč, pardon
zvoník, 23.6.2009 5:57

Teď jste mě dostali. O způsobech svolávání židů vůbec nic nevím. To troubení nemám podložené, ale slyšel krédo to.
Ale teď v červnu (7.)byl v Libčicích nad Vltavou festival nazvaný ,,Tichý hlas pro Svatou zemi„. Byl to již 8. ročník! A název vymyslel Vladimír Merta. Začínalo se zvoněním na katolickém kostele, v něm byla následně ekumenická bohoslužba a kázání rabína. A poté festival, kde vystupovaly židovské kapely. A dost dobrý...! Byl tam i Izraelský velvyslanec, s ochrankou samozřejmě. Zvonění na začátku vůbec nikomu z židů nevadilo a místní katolický kněz si dokonce v hábitu na festivalu zatancoval! Mám ho na videu! Bylo to na židovskou skladbu ,,Když Rebe tančí, ostatní tančí s ním.“ - nebo tak nějak. Všechno to bylo dost dobrý, a já z toho měl radost.

Odp6: odvádím řeč, pardon
zvoník, 23.6.2009 6:05

Tam na začátku mělo být: ...slyšel jsem to. To dělá ta T9 na mobilu, když se přehmátnu...

Odp7: odvádím řeč, pardon
slayd, 23.6.2009 10:23

Proč raději nespíš déle Zvoníku???????? P.S.

Odp8: odvádím řeč, pardon
zvoník, 23.6.2009 17:22

Protože makám v nočním provozu v tiskárně, aby bylo na živobytí. Zvoním zcela zdarma. A vo tom to je... Klidně si můžeš na můj účet poťukat na čelo. Nic to nezmění. Teď mám třeba ráno.

Odp5: odvádím řeč, pardon
ivana Kozárová, 23.6.2009 11:09

Troubí se na roh,pokud vím, na rosh hashanah,asi i na den smíření. To je jeden z hlavních svátků,něco jako náš Nový rok. Je to moc zajímavej svátek.V podstatě je to připomínka Izákovy oběti,v bibli o tom ve 3 Mo 16kap verše 29,30,31.lze se dočíst spoustu věcí i na internetu.... Miluju židovské svátky pro jejich opravdovost.

Odp: odvádím řeč, pardon
ivana Kozárová, 21.6.2009 22:20

já se hlásím s jedním vysvětlením - a to p r o č se v katolických chrámech zvoní poledne. Je to tak : v roce 1456 zvítězil v bitvě u Nandorfehervaru /dnešní Bělehrad/ Jan Hunyady nad Turky,kterým velel Muhammad II. A na počest tohoto slavného vítězství nařídil až do konce všech časů papež Calixt II. zvonit poledne. Katolíci to,žel,brzo zapomněli a vesměs se domnívají,že to zvoní jen na oběd. Zato Muslimové si to dobře pamatujou a polední vyzvánění jim vadí a ruší je to při bohoslužbách.....

Odp2: odvádím řeč, pardon
zvoník, 22.6.2009 1:26

Zvonit na oběd? To je hovadina, ne? To by museli být všichni katolíci už dávno tržně a požitkářsky zpracování svým vlastním nepřítelem?
Zvonívalo se 3x denně! 1. Ranní chvály. 2. Anděl Páně. 3. Klekání. Každé zvonění mělo svůj význam, a jednalo se o modlitby, kdy lidé všeho nechali (i toho žrádla) a činili podle toho, jak zněl zdáli zvon. Anděl Páně měl 3 - 4 vynechávky větším zvonem, když byly použity dva nebo více. - To podle toho, kolik slok Zdrávasů bylo určeno. Klekání mělo trochu jiný rytmus jedním zvonem. A ráno bylo běžné na sezvání. - To podle zvyklostí. Motor toto nerozeznává a kněží se to v semináři vůbec neučí, takže většinou vědí o zvonění ještě méně, než ten motor. Pane Bože dej, ať jednou projeví alespoň malinký zájem a neničí staré zvony svými elektropohony...

Odp3: odvádím řeč, pardon
ivana Kozárová, 22.6.2009 11:45

když se ptám,říkají mi,že se zvoní na oběd. Fakt. Od katolíků jsem odešla poté,co se sloužila mše v Hradci Králové na zimním stadionu,vstupenky byly slosovatelné a na stlučeném provizorním oltáři byly lebky sv. Václava a sv. Anežky,přivezené tam policejním Antonem. Nějak jsem to Otčenáškovo extempore neunesla a dodnes prskám vzteky,když si na to vzpomenu. Bylo to těsně po převratu sametovém.....

Odp3: odvádím řeč, pardon
ivana Kozárová, 22.6.2009 11:49

Milý pane zvoníku,
já neunesla ani zavedení elektřiny do kostelů,ani se mi nelíbilo,když skončila latinská liturgie. Ani ten oltář směrem k publiku,ani stálé změny v liturgii. Zvon má mít svého zvoníka, jsou přece živí oba.....

Odp4: odvádím řeč, pardon
zvoník, 22.6.2009 13:54

Ivano.
Víte, máte v něčem pravdu, ale nelze z toho dělat svíčkový folklór. Po století páry nastoupila elektřina. Jenže! NĚKDO by si právě měl uvědomit, co je živé a co je jen prostředek k užití při službě Bohu. Zvon si nelze plést s pouhým prostředkem, protože má plné svěcení jako člověk při vlastním křtu, a nelze ,,odsvětit". Zvon je živý a věčný hlas světce, kterému je zasvěcen. Tudíž by nikdy neměl zůstat sám s blbým motorem. Dejte kněze pryč od oltáře a pouštějte video. Ze šuplíčku vyjede Tělo Páně, případně i to druhý. Kdyby odtamtud z věže volal a halekal pan farář, zničil by si hlasivky a i tak jeho hlas stejně nebude věčný, když se odebere na věcnost. Zvon zůstává světcem až do těch věků, než ho člověk sám zničí, protože v Něj přestane věřit. A TO JE PRÁVĚ TEN PRVOPOČÁTEČNÍ PŘÍPAD, KDY FARNOST SPOLU SE VŠEMI LIDMI SCHVÁLÍ DÁT NA KOSTEL KE ZVONU MOTOR, kdy oni si vůbec neuvědomují, co dělají. Do zničení zvonu zbývá už jen pár let nebo max. desetiletí, protože z Něho udělali jenom podivný nástroj ve vlastních duších.
Píšu to zde tak proto, že tím myslím z obojího: Ze světce i z Boha.

Odp5: odvádím řeč, pardon
ivana Kozárová, 22.6.2009 16:55

Pane zvoníku,
dobře vím,že nic nejde navěky zakonzervovat.
Mám vztah ke svícím,neb vylnuli proud,když jsem se narodila a lítali tam sestry se svíčkama,neb to bylo v noci,asi se na to pamatuju :-)
To,co se děje,jen potvrzuje že jsme se ocitli v časech,kdy se nerozeznává živé od mrtvého - a to je velmi nebezpečná doba. Medicínští Frankensteinové jsou toho dokladem. Flikovat,látat a sešívat se daří,nášivky občas taky zadaří,ale život nikdo stvořit nedokáže,ačkoli se někteří už tak cítí...
Prodlužování života se tak ocitá těsně vedle heparinových vrahů. Komu je to asi pro legraci? Ach jo,byla bych radši optimista ,někdy i jsem, to když u potoka můj slepej pes packou zkouší,co je to voda a pak po zadku sjede naschvál balvan a vycáká se ve vodě. Ten pes vidí kolikrát dál,než já a to mě těší.

Odp6: odvádím řeč, pardon
ivana Kozárová, 22.6.2009 16:55
Odp7: odvádím řeč, pardon
ivana Kozárová, 22.6.2009 16:57

lítaly,ach jo...

Odp4: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 21.6.2009 21:39

Víte čím to je? Protože tam není zvoník, ale motor, který je úúúplně blbej. A cloumá s tím a neumí ZVONIT, protože tam je ČLOVĚK líný vylézt a tomu zvonu se věnovat.

Odp5: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 21.6.2009 22:11

a takhle je to s více věcma... někdy bych chtěla žít v opravdovým světě a ne v tomhle jako světě,kde se kombinujou neskutečný věci dohromady. Mistr Hanuš by asi zaplakal....

Odp6: Kdo jsou to vlastně studenti?
Alfons, 22.6.2009 3:35

Já bych chtěl žít v komunizmu, kde nebude člověk člověku vlkem. Mám na mysli nezneužitý komunizmus. Má ještě někdo zájem? Ať tam potom nejsem sám.

Odp7: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 22.6.2009 11:42

Můj dědeček tomu beze zbytku věřil a nevadilo mu,že mu znárodnili továrnu na Hořické trubičky,po návratu z koncentráku tam pracoval jako vedoucí provozu a rád... Heine byl taky snílek,co by byl rád,- dle jeho vyjádření,kdyby jeho knihy básní sloužily jako trhací knihy,kde by se listy používaly na kornouty,do kterých by se dávalo všem stejně.... Já sama tíhnu k levičáctví,ale pravdu má Ježíš. Jeho království není z tohoto světa.....

Odp7: Kdo jsou to vlastně studenti?
werterber, 22.6.2009 14:05

Ne, nechtěl, protože nezáleží na režimu, ale na samotných lidech, jak se hodlají chovat.

Odp8: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 24.6.2009 12:20

Ovšem podle toho co jim režim povolí.

Odp9: Kdo jsou to vlastně studenti?
werterber, 24.6.2009 12:30

Lidé se nechovají podle toho, co jim kdo povolí nebo nepovolí. Jestliže je uzákoněno, že je vražda špatná, pak režim nepovoluje vraždu, ale lidi i přesto vraždí.
Chápu, že je těžké pochopit, že režim vytvářejí lidi, takže je zase jenom na lidech, jestli se toho budou nebo nebudou držet.

Odp7: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 23.6.2009 17:43

Alfonsi, žít v komunismu není člověku reálné, protože nemá žebříčkovou nervovou soustavu. Čili, i člověk blbec přemýšlí. Komunismus je naprostá utopie pro tvora s vyvinutým mozkem bez žebříčkové nervové soustavy. Tento ,,politický" režim mají například mravenci nebo včely, a podíveje se na jejich život. Když ho zhodnotíte z pozice člověka, tak je nám naprosto nepřijatelný. My lidé o jejich životě přece jen něco víme (je nám to dáno), oni nás, jako lidi, vůbec nedokážou fyzicky zaregistrovat úplně stejně jako my lidé svého vlastního Boha. Oni v nás nevěří, jinak by dávno s námi navázali komunikaci...

Odp8: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 23.6.2009 17:57

zvoníku,nepodceňujte včely. Asi jste nechodil do houslí :-)

Odp9: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 24.6.2009 0:27

Já je vůbec nepodceňuji! Já jsem jen napsal, že jejich způsob života, nám lidem, je naprosto nepřijatelný. Copak byste si nechala sebrat hladovým obrovským tvorem - včelařem, pracně nashromážděnou potravu z celého léta, kterej ji navíc zpeněží pro sebe? A ještě to navíc nevěděla, protože Váš život by byl geneticky zautomatizován? To je totiž ,,výhoda" komunismu! Na to nepotřebuji chodit do houslí...

Odp10: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 24.6.2009 0:37

obávám se,že takhle fungujeme,právě tak,jak nechceme. Jsme manipulováni od kolébky,odvádíme daně na zbraně a dostáváme k jídlu nepoživatelné zbytky z Unie oslazené Aspartamem...
Oblbováni televizí i jinak také toho moc zrovna nevíme...
Tady z toho plyne můj nezdravý optimismus.
Včely znají mnoho věcí a správný včelař není kořistník. A když včelař umře,včely mu letí na pohřeb! :-)

Odp11: Kdo jsou to vlastně studenti?
Juras, 24.6.2009 8:59

tak, tak

Odp11: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 8.7.2009 19:27

Fungujeme jak nechceme, jíme špatné jídlo, jsme oblbováni... ale vydrželi jsme a smysl pro humor některým zůstal.

Odp12: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 8.7.2009 21:15

Zaplaťpánbu máš pravdu,tlapičko!

Odp13: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 9.7.2009 1:18

No, ono se taky říká, že sranda musí bejt, i kdyby na chleba nebylo. Nebo se taky říká, že i kdyby fotra věšeli...

Odp14: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 9.7.2009 8:58

Až mě zamrazilo,tuhle hlášku o fotrovi neznám....
Je holt otázka,kdy nám,co švejkujeme,zmrzne úsměv na rtech. Obávám se,že to nebude dlouho trvat,ale beru to. Někdy i s humorem,co člověk nadělá.....

Odp15: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 9.7.2009 11:28

No, mně teď přišlo hodně veselé, že včera zprávy uvedly, že jsou naprosto přeplněné kriminály, a že v poslanecké sněmovně projednávali zákon o častějším používání alternativním trestu českými soudy - domácího vězení. Přitom těch lidí, co tam ,,sedí„ (ne u soudu, ale myslím v těch kriminálech), jsou nejvíce z řad bezdomovců, co si vlastně taktně ,,zařídili“ střechu nad hlavou. Kde teda budou mít to domácí vězení, to bych chtěl vidět, když jim dají alternativní trest...?
Navíc je zde další okolnost, že krást se začne vyplácet víc, než chodit dělat do nejistého zaměstnání, a člověk bude pořád na svobodě. - To je fakt k morbidnímu smíchu!

Odp16: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 9.7.2009 11:37

Pro Zvoníka:
Já vidím tyto nelogičnosti jako normu, pokud nejsem za to placená tak nijak to nehodnotím. A že poctivou prací nikdo nezbohatl ani nezbohatne je mi známo už dlouho, tak možná bys tam neměl mít budoucí čas. A smát se můžeme až do popukání.

Odp16: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 12.7.2009 19:59

Je to přesně tak. Pokud člověk nic nevlastní a parazituje,je v naší společnosti nedotknutelnej a chráněnej. Jakmile pracuje a nedejbože něco vlastní,může čekat pohromu. Stačí nezkontrolovat nějakou trvalou platbu. Vlastně tenhle systém drží pracující lidi v úzkosti o budoucnost ,zatímco parazitující složky si libujou v bezpečí....
Blaze tomu,kdo nic nemá.....

Odp17: Kdo jsou to vlastně studenti?
slayd, 27.7.2009 13:15

Kdo za to může?????????? P.S.

Odp15: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 9.7.2009 11:32

Pro Ivanu: Já jsem to přísloví slyšela, ale neoblíbila jsem si je, ačkoliv přísloví mám ráda, to už je lepší říct „člověk si zvykne i na šibenici“.

Odp16: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 9.7.2009 12:21

Přesně tak...
A ku zvoníkově vizi přidám i tu svoji: na náměstích se bude vyvařovat vodová polívka pro důchodce,neb na výplatu důchodů z výše uvedených důvodů nebude...
Děti nás živit nebudou,budou mít samy co dělat,aby uživily svoje děti....
Jen aby se drasticky neochladilo v důsledku toho oteplování.... Mám na mysli Golfský proud.

Odp16: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 9.7.2009 12:55

Nooo, to je pravda. ...Zvykne si i na šibenici... Ale, pak je na pováženou, co je lepší: Jestli ta šibenice, vidle v zádech, nebo drátem do oka. To mi fakt nějakej Golfáč na srdci vůbec neleží. Ryby si to přeberou...

Odp17: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 9.7.2009 17:44

se slábnutím Golfského proudu se změní počasí v Evropě. Vysvětlil mi to člověk,kterej tomu rozumí. Jak roztávají ledovce,ředí se hustota mořské vody,má to ovlivnit naše počasí ve smyslu,že bude mnohem chladněji,než jsme zvyklí. Paradoxně vlivem oteplování má nejdřív vzniknout malá doba ledová....

Odp18: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 10.7.2009 12:12

Už aby to bylo! Já jsem fyzicky pracující člověk, kdy musím používat při své práci středoškolské vědomosti se zaměřením na svůj obor. Ještě chodím zvonit do různých kostelů, kde jsou ruční zvony, čili moje veškerá činnost mě samotného celý boží den zahřívá i o dovolených a víkendech. Takže neležím někde líně na pláži nebo na chatě u bazénu. Takže, když se trochu ochladí, spíše to budu brát jako přínos pro aktivní činnost. Už teď je zde dost horko, když se podívám na řadu povalečů, kteří brečí, že je jim pořád zima. Tak, hergot, něco delejte!!? A vezmeme-li to z té strany, že jako řídne moře, tak ono zase bude mít větší schopnost se odpařovat, čili více srážek, čili možná méně poušťí a vůbec... Ti povaleči maj stejně svoje bazény kryté a vyhřívané, protože na ně dělaj fyzicky pracující. Fuj..., to je skoro jako komunistický pohled na bohaté. Ale je to holt tak.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 12.7.2009 19:49

bylo by to fajn,kdyby to bylo brzo.Já myslím ten fakt,že by samou leností zmrzli paraziti:-)
Jinak věřím,že to progresívní a tvůrčí přežije.

Odp7: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 24.6.2009 12:25

Nezneužitý komunismus to je ale nápad ! Ale jak jej zařídit? Je tam přece ta vláda většiny a diktatura proletariátu a to se mi moc nelíbí.

Odp8: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 24.6.2009 12:34

No právě... Už jste někdy viděl nějakého poctivého solidního proletáře, který by byl členem diktatury? To slovní spojení ,,diktatura proletariátu„ je stejně nesmyslné jako slovní spojení ,,poctivý zloděj“ nebo ,,zlý lidumil".

Odp9: Kdo jsou to vlastně studenti?
werterber, 24.6.2009 12:39

On každý režim je utopii. Demokracie, komunismus, anarchie se snaží, aby si lidi byli rovní a ani jednomu se to nedaří.

Odp9: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 24.6.2009 13:00

Můj děda,co si nechal znárodnit továrnu a pak v ní rád pracoval,na smrtelný posteli od sebe odehnal partajníky,co mu přišli nechat podepsat rozsudek smrti nad Slánským. Řekl jim,že je to špinavost a nechal je sestrou vypudit... Prokouknul to až na smrtelný posteli,děsná bilance...-

Odp10: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 24.6.2009 16:02

To byly hrozné případy. Mým předkům vzali dům, pekárnu a pilotní licenci.

Odp11: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 24.6.2009 16:19

Nejhorší je krádež düchovního majetku,ten materiál se vždycky nějak oželí.... Bylo to jedno horší,než druhý. Nějak by se na to nemělo zapomínat...

Odp12: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 25.6.2009 8:26

To souhlasím, komunisti nedovolili knihy, hudbu, zájezdy, kalkulačky, filmy- propagovali jenom ten jejich marasmus.

Odp11: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivan, 25.6.2009 0:56

Hele, Tlapko, to mě zajímá, s čím předkové krasovzdušnili?..a kde? To měli PPL (private pilot licence) nebo licencovanou dopravu?

Odp12: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 25.6.2009 8:24

Pilot malého motorového letadla v Aeroklubu Olomouc, př. Cesna.

Odp8: Kdo jsou to vlastně studenti?
Juras, 24.6.2009 13:11

Něco jako „nezneužitý komunismus“ nemůže existovat. Alfons jenom štengruje...
Komunismus je přesně popsatelný režim: Vylhaná ideologogie, prolhaní vládci a ktomu trochu duševního a fyzického teroru, aby poddaní žili neustále ve strachu.

Odp9: Kdo jsou to vlastně studenti?
werterber, 24.6.2009 13:59

Tak by se dala popsat i demokracie. Stačí slovo komunismus za demokracie. ;-)

Odp10: Kdo jsou to vlastně studenti?
werterber, 24.6.2009 13:59

Vyměnit.

Odp11: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 24.6.2009 16:01

Dále pak přihodíme různá náboženství a feudalismus a nacismus. Vše do jednoho pytle.

Odp11: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 24.6.2009 21:03

Komunismus nebylo to, co tady bylo před současným kapitalismem, čili kapitalismem po 89. roce. To byla pouze doba ,,za komunistů„. To, co tady bylo, byl socialismus. Komunismus jako takový, je naprostá utopie a je neproveditelný. Na tom byla založena ona ideologie ,,světlých zítřků“ a následně rozdělování zisků podle socialistického systému pány komunisty. To, co je zde dnes (ideologie), je totéž, ale s jiným přerozdělováním zisků, než za socialismu, a nyní pány kapitalisty, kteří se to naučili za socialismu pány komunisty. A v tom to je...
Proto není vůbec žádná šance spolehlivě a poctivě odvolit svoji politickou stranu.

Odp12: Kdo jsou to vlastně studenti?
Juras, 25.6.2009 0:03

Ne, takhle to říkali komunisti, někteří lidé to přijali jako fakt a jsou teď zmatení ;-) Ve skutečnosti to ale byl komunismus, žádný socialismus. Socialismus nám teď instalují eurohujeři. Je to o něco méně nespravedlivý režim...:-)

Odp13: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 25.6.2009 18:00

Prosím Tě Jurasi, jestli jsi chodil do školy, tak společenský řád ,,komunismus„ má být následný po socialismu, kdy by měly zaniknout hodnoty peněz, neboť člověk není odměňován podle vykonané práce, nýbrž podle svých potřeb! Ale má to háček v tom, že je tento člověk má být natolik uvědomělý, že nezneužívá tohoto privilegia, a maká ve svém oboru natolik, že ekonomicky pokryje hodnotu potřeb, které odebere. - Což je celé nesmysl !!! To nezvládá ani stroj. Tak mi řekni, jak tady mohl být KOMUNISMUS, když tady nic takového za komunistů nebylo? Já bych morálku komunistů spíš připodobnil k dnešku, poněvadž například současné heslo kapitalistů pro pracující je, že ,,člověk má být zaměstnán natolik, že vydělané své finanční prostředky nemá čas kdy utratit.“ - Což se v reálu začíná stávat například v provoze mnohé tiskárny, která se velmi připodobňuje filmu s Ch. Chaplinem - Moderní doba, kde nemáš v pracovní době ani čas se jít vymočit, protože i na hajzlu jsou kamery. A myslíš, že se tomu všemu rovnají ty příjmy? Ani zdaleka!
Tak netvrď, že to byl komunismus, kdyžs v tom socialismu možná vůbec nežil.

Odp14: Kdo jsou to vlastně studenti?
Juras, 25.6.2009 19:44

Jo, chodil jsem do školy, kde mě komunisti obelhávali tvrzením, že komunismus je něco jiného než to, v čem jsme žili. Ale potom jsem pochopil, že lhali, že nic jiného být nemůže. Komunismus je režim, ve kterém vládnou komunisti, ať se snaží nalhávat co chtějí.

Odp13: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 25.6.2009 18:05

Já si taky myslím, že to nebyl komunismus. Však to právě i tzv. komunisté proklamovali...sdělili, že máme socialismus a že teprve spějeme ke komunismu. Že teprve v komunismus nastane zcela betřídní společnost a dojde ke společenskému vlastnictví výr. prostředků, nikoliv státnímu.

Odp14: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 25.6.2009 19:11

Berme s rezervou, co hlásali komunistické špičky a lektoři. Také berme s rezervou, proč to hlásali. Ti, co tomu skutečně naivně věřili, vidět nejsou, protože to byla jen jejich osobní víra. Mnozí ti, co byli u komunistů, tomu přece vůbec nemohli věřit! Proto přece u nich byli, což se skutečným komunismem nemá vůbec nic společného. Tam holt chyběla ta oběť... Proto je to celé nesmyslná utopie.

Odp14: Kdo jsou to vlastně studenti?
Juras, 25.6.2009 19:49

Báro, komunismus je utopistický lákavý cíl, kterým komunisti obelhávali davy, aby si získali podporu. Ale slovem komunismus se v současnosti označuje komunistický režim.

Odp15: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 26.6.2009 1:22

Dobře Jurasi, uvažuj logicky: Může fungovat komunistický režim v reálném socialismu??? - Teď fakt logicky zapřemýšlej! - Nemůže! Nemůžeš také míchat dvě naprosto jiné třídní společnosti dohromady, kdy navíc ta jedna je naprosto vysněná! Na tom, že si zmínění lidé, kteří byli u moci, říkali komunisté, je právě hrozné to, že nemohli nikdy skutečně věřit své vlastní ideologi, protože ti skuteční utopističtí idealisté nebyli nikdy vidět a ani slyšet a přesto tomu věřili. Nejdřív jich bylo po roce 1948 hodně, a až později jich začalo rapidně ubývat, když viděli ten humus, který se chopil moci, i když si říkali komunisté. Nepřipadá vám to trochu v podobě současnou pravici po sametovém převratu? Jenže ta pravice si včas uvědomuje, že mnoho priorit k jejich popularitě lze koupit za peníze, a tak se podle toho sprostě chovají k obyčejným lidem, aby ty prachy z nich na ty úplatky dostali. Zmínění komunisté si mysleli, že v socialismu pro jejich popularitu stačí vědecký výklad takové ideologie, která jim zajistí vlastní příjmy bez přílišné a viditelné korupce, a podobných podvodů, protože v té ideologii byl stěžejní bod: Sebrat majetek příliš bohatým (znárodnit ho) a nedovolit jim ho znovu nabýt. Pravice na svoje zisky musí také přece někde vzít, i kdyby měla rozprodat celý státní majetek, že?
No, a teď si to všechno porovnejte s opravdu skutečnou utopistickou ideologií komunistů. Buď jsou (jako předstíraní) komunisti dnes všichni, což jsou ti, co vedli dříve ,,nějak" socialismus (respektive dnes možná už jen jejich děti), nebo nikdo, a jenom se za ten název - komunista - schovávali, aby bylo na koho dnes ukázat prstem jak to bylo špatné (dali se na pokání), a teď jsou z nich velcí kapitalisté se stejnou morálkou jako dříve ti komunisté, kteří měli ze všeho také jenom prospěch, ale za pomoci úplně jiné ideologie parazitující stále jen a jen na vlastním obyvatelstvu. To myslím s opravdovým komunismem nemá vůbec nic společného.

Odp16: Kdo jsou to vlastně studenti?
Juras, 26.6.2009 8:02

Ale to nebyl socialismus. To jenom říkali prolhaní komunisti. Socialismus máme teď v Evropě. Rozdíl mezi socialismem a komunismem je v tom, že socialismus aspoň tolik nelže (budujeme komunismus), nekriminalizuje a nepopravuje třídní nepřátele. Pořád věříš, že komunistická totalita byl socialismus? Nikoliv. Byl to komunismus.
Ostatně pro vládnoucí vrstvy to byl komunismus i podle té jejich definice. Jenom prostému lidu lhali v tom, že „Každému podle jeho potřeb“ má někdy v budoucnu platit pro všechny. Oni reálně žili v komunismu, makali na ně otroci. Vlastně je to stejné jako antické demokracie. V nich byla demokracie taky jen pro svobodné lidi, nikoliv pro otroky.

Odp17: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 26.6.2009 13:12

No,,ale to si vlastně už jen ve vlastním příspěvku odporujete. Minulý režim se sice vulgárně nazývá komunismem, ale do komunismu má dosti daleko. Jinak byste přec nemohl ani psát, že „ostatně pro vládnoucí vrstvy to byl komunismus i podle té jejich definice.“
V komunismu by žádná vrstva nebyla, natož vládnoucí.

Odp18: Kdo jsou to vlastně studenti?
Juras, 26.6.2009 19:13

No jo, Vy jste nezažila ty papaláše, kteří si říkali „dělnická třída“.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp18: Kdo jsou to vlastně studenti?
Juras, 26.6.2009 19:15

Jo, a minulý režim se nenazývá komunismem vulgárně, to byl komunismus

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp18: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 26.6.2009 21:03

No jasně, říkali si dělnická třída, ale ve skutečnosti to byla zbohatlická špička...takže režim by se měl spíš hodnotit dle toho, čím byl ve skutečnosti, ne?

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp17: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 26.6.2009 16:22

Ale Jurasi, máš to nějak popletený... Socialismus je režim, kde je uzákoněna péče o člověka na základě sociálního cítění. - Tedy alespoň tak prý mělo být, a mnohdy i bylo! Drobným jevem bylo to, že tento dřívější režim nenechal nikoho padnout do totální bídy, i když byl, jak se říká, stát ekonomicky v hajzlu. Čili všichni, krom vrchnosti, nesli částečně úděl i těch flákačů, což bylo pro pracovité lidi naprosto demotivující. Asociálním jevem této současné společnosti, o které tvrdíte, že je snad Evropsky socialistická, je právě EXISTENCE BEZDOMOVCŮ, specielně těch, kteří se mezi bezdomovce zařadili cizí vinou! - To je důkaz, že nežijeme v socialismu, i když nám můžou vládnout sociální demokraté. Je to společnost postbolševicky kapitalistická, což je ještě horší než feudální monarchie.
Ale co Ti tady budu povídat... Jednou na to sám príjdeš, až nebudeš mít vůbec žádný nárok na důchod.
Komunistický i socialistický režim nikdy nepočítal s tím, že se budou lidé bez prostředků poflakovat po ulicích a ,,vydělávat" si z nouze drobnými krádežemi.
A vůbec, je vidět, že Tvoje úplné informace o skutečných komunistech jsou velmi kusé a vesměs zkreslené. Prioritní je především morálka, a ta upadá u všech politických odvětví, protože nikdo se nedokáže zachytit zákonů toho, kdo dal dohromady Desatero...

Odp18: Kdo jsou to vlastně studenti?
Juras, 26.6.2009 19:21

dřívější režim nenechal nikoho padnout do totální bídy, i když byl, jak se říká, stát ekonomicky v hajzlu

Tak mě napadlo, jak by se na toto tvrzení tvářili členové konfederace politických vězňů :-D
Komunismus je milej zvoníku socialismus plus třídní boj, kterým marxův a engelsův socialismus obohatil V.I.Lenin. Tvrdit, že společnost, v níž se popravují třídní nepřátelé, je socialistická, by taky mohla rozohnit nějakého sociálního demokrata tak, že Tě zvajíčkuje ;-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 27.6.2009 4:34

No, tak tady by chtělo trochu zapřemýšlet. Ať vezmeš jakýkoli, v prvopočátku čistý, systém zákonů pro lidi, vždycky se najde někdo, kdo původní čistou myšlenku v zásadě zneužije.
Příklad zrovna na tom původním komunismu: Je to daný sám k sobě přísný řád v původní vidině absolutní sociální spravedlnosti, když ho budou VŠICHNI dodržovat jak je psáno. Vždycky se ale najdou odpůrci tohoto původního systému spravedlivého přerozdělení plodů práce všech, čili celé společnosti, kteří budou hlásat a prosazovat, že systém není demokratický, protože oni nemají dost a chtějí za svou činnost víc! Vždycky bude fungovat závist, kdy ti, co systém ovládají, budou začínat hrabat pro sebe, kdy své odpůrce, kteří se budou chtít tlačit na jejich místa jiným způsobem přerozdělováním, budou považovat za třídní nepřátele a budou je zavírat do svého vězení jako zločince a politické vězně. To už je v podstatě degenerace systému a s původní vidinou komunismu to nemá vůbec nic společného, i když si to dál stejně říkalo. A V TOM TO JE! Komunismus jako takový NENÍ strašák! A demokracie v každém případě bere za své, ať se jedná o kohokoli. Čili, slovo demokracie ze své podstaty pro všechny lidi, je v zásadě BLBOST a též UTOPIE, když se důsledně dodržuje (dobrovolně) nějaký řád...! Kdo je proti bude zavřen! To je ostatně i dneska, a je to nedemokratické. Proč je ve vězení sám pan Berdych a jeho spolupracovníci, že? Vždyť jednal ze své pozice velmi demokraticky, ne? Lidé, kteří si říkali komunisté zavírali a vraždili odpůrce svého režimu, protože chránili svůj žijící systém jimi nastoleného socialismu, tedy hlavně sytém svých ,,špiček„! Proto jsme byli republika SOCIALISTICKÁ. Tento dnešní současný režim zrušil trest smrti, neboť pochopil (oproti minulému systému), že smrt není trestem, nýbrž vysvobozením z otroctví systému, ve kterém je hroznějším trestem pro vězně zachování života zde v jeho zajetí. Čili i ,,trest“ smrti je kontraverzním řešením ve své podstatě trestu.
Druhý příklad: Křesťanství z něčeho vycházelo. To dobré převzalo do své teologie od předcházejících náboženství, čili od druidů, kdy si následně ,,ukradlo„ některé metody do zásad svých. A přidalo si za svoje potírat všechny, kteří s tím přestávají souhlasit, protože je křesťanství řád a zákon. A vznikly křižacké výpravy, kdy se ve jménu kříže přepadalo, zavíralo, loupilo a vraždilo. A Kristus přitom mezi lidmi hlásal lásku k bližnímu té nejvyšší úrovně.
A to bych tady mohl dát mnoho dalších příkladů i o dnešku...! Václav Havel taky hlásal cosi o pravdě a lásce, co vlastně vůbec neplatí ani v případě jeho vlastní osoby. Bohužel. A co z toho vzniklo? Pouze legalizace bordelů a červené srdce na Hradě...
Čili, abych to uzavřel, tak ZNEUŽÍT lze uplně každý, i ten nejčistší systém a řád, právě proto, že je to ŘÁD! A každý řád je nedemokratický, protože, aby fungoval, musejí ho dodržovat ,,demokraticky“ úplně všichni bez rozdílu i za pomoci násilí. Pokud je ale v systému uzákoněno právo na chamtivost a okrádání slabších bližních, je to ta DEMOKRACIE jen tehdy, když to přijmou všichni... Když tento zákon přijmou všichni, tedy i ti, proti kterým je namířen, je to od nich JENOM OSOBNÍ oběť... Kdo zákon nepřijme, je nebezpečný třídní nepřítel a zasloužil by zavřít do kriminálu za každou akci, kterou proti řádu vykoná. A proto množná Berdych sedí.
Bratři Mašínové jsou vrazi, a přitom byli v právu... Jak je to všechno absurdní... Když budu vychytralý, ,,vydělám„ na ostatních lidech milióny hmotných prostředků a okradu i své nejbližší a oni o tom nebudou ani vědět, a ještě mě naivně zvolí za svého politika. - To je dnešní Evropský ,,SOCIALISMUS“.

Odp20: Kdo jsou to vlastně studenti?
Juras, 29.6.2009 22:34

Asi už nemá cenu tady na to téma diskutovat. V podstatě zčásti tvrdíme to samé (vždycky se najde někdo, kdo cokoliv zneužije).
Dnešní demokracie není svobodou ne kvůli tomu, že zavírá zločince, ale že zakazuje svobodně myslet (je např. trestné zpochybňovat holocaust). A že před systémem není úniku - každý je nucen mít nějaký zdroj peněz, protože jsou po něm vyžadovány pravidelné odvody peněz do různých daní, což pro většinu lidí znamená za každou cenu si najít práci. Nemůže utéct do lesa a živit se třeba jen houbama. Ale je to pořád lepší než bát se říct cokoliv a nuceně demonstrovat loajalitu vládnoucí vrstvě, tak jak tomu bylo za komunismu.

Odp21: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 29.6.2009 22:43

Opravdu bych nemohla žít v lese, živit se houbami a vzhledem ke svému příjmu 0,-- platit 0,-- daní?:-)

Svoboda má vždycky nějaké hranice (určitě nechceme, aby zcela svobodný člověk mohl vraždit ostatní nebo propagovat rasismus)..jasně, zakazovat zpochybňování holocaustu svým způsobem překračuje jistou hranici, nicméně pro mě je to pořád skrytý nacismus a rasismus...

Odp21: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 8.7.2009 14:46

To je báječně řečeno. Milovat nuceně režim vymysleli fašisti a komunisti. Ta láska k Sovětskému svazu ....

Odp14: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 26.6.2009 17:33

Máte tak dobré znalosti o demokracii,že to vypadá,že jste byla dospělá už za totality... :-)

Odp15: Kdo jsou to vlastně studenti?
., 29.6.2009 23:07

Paní Ivano K. , takových mladých je teď mnoho. V televizi vystupují jako odborní historikové :-(, a s vážnými tvářičkami tvrdí, kdo koho v době ještě před jejich narozením týral a persekvoval, a jak se lidem v době před jejich narozením špatně žilo. Mnozí z nich pro zvýšení své prestiže si nechají narůst dlouhý vous a nasadí si brýle, a přesto každý opravdový pamětník okamžitě pozná, že ti „holobrádci“ s bradkou se text naučili nazpaměť z nějaké předlohy.

Někdy v jejich blízkosti při tom představení sedí nějaká starší osoba, která se potměšile tiše usmívá spokojená s tím, jak její žák „přesvědčivě“ a plynule mluví o době, kterou na vlastní kůži nezažil. A oba, učitel i žák, jistě mohou být sami se sebou spokojení, protože v době současné krize dostanou pouze za ty řeči dobře zaplaceno.

Odp16: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 29.6.2009 23:17

Hi hi,to jsem ráda,že tu televizi doma už sedm roků nemám,dík za info,tečkočárko. :-) Hezký večer přeju.

Odp17: Kdo jsou to vlastně studenti?
., 1.7.2009 23:50

Děkuji Vám paní Ivano K. za přání hezkého večera. Jste snad na svíci první, kdo tak učinil. I já Vám přeji všechno dobré.

Odp10: Kdo jsou to vlastně studenti?
Juras, 24.6.2009 18:05

To je vlastně fakt. Až na to, že v demokracii není ani tak ideologie, ale pouze hesla, fráze, proklamace.

Odp9: Kdo jsou to vlastně studenti?
Alfons, 24.6.2009 21:01

Nezneužitý komunizus fungoval v kibucech.

Odp10: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivan, 25.6.2009 0:27

Alfonsi, přiznejme si, že ale pouze v zakládající generaci, i tak z nich mnoho lidí odešlo do nejistoty světa. Pro druhou a třetí generaci už velkou přitažlivost nemají, nebyly jejich snem. Mnozí zůstávají jenom protože už nedokáží jinak žít, ale už bez nadšení pro společné. Nakonec i v kibucech museli začít respektovat osobní vlastnictví a soukromí lidí. Dnešní kibuce se strukturou řízení podobají spíše podnikům s ubytováním, nežli vysněným rájem beztřídní společnosti. V počátcích poválečného osidlování Izraele měly kibuce funkci společné obrany s úkolem udržet území.

Odp8: Kdo jsou to vlastně studenti?
., 24.6.2009 13:36

Ale teď Tlapko je přece také diktatura, ale diktatura menšiny. :-) To se Ti přece líbí, nepopírej. :-) No, možná dokonce dospěje ta diktatura menšiny až k monarchismu, aby ta menšina byla ještě menší :-).

A pak mladý holič začne jednou vykřikovat : „Král má oslí uši !“, a všechno se bude opakovat. ...

Odp9: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 24.6.2009 15:59

Nojo pravda ale to je zase zneužitý kapitalismus. Musím se přiznat že mezi různými zneužitými ideologiemni dávám kapitalismu přednost ale proč, to nevím.

Odp10: Kdo jsou to vlastně studenti?
., 24.6.2009 19:02

Ale víš: protože přece ta druhá existující před kapitalismem „vzala tvým předkům dům, pekárnu a pilotní licenci“. Ale přežilas a věz, že i ta současná ideologie mnohým něco bere, a není toho málo. Stačí si jen všímat. :-(

Odp11: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 25.6.2009 8:33

Jestli myslíš že je to kvůli pekárně, tak to se pleteš. Ale nechám tě při tom, když se ti to tak líbí milý TečkoČárko.

Odp10: Kdo jsou to vlastně studenti?
Juras, 25.6.2009 0:07

Nejlepší by byl asi nezneužitý kapitalismus, ale má to jeden háček. V reálu nemůže existovat žádný nezneužitý režim. Dokud tráva bude růst, řeky potečou... a lidi budou lidmi.

Odp11: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 26.6.2009 18:16

Všechny režimy budou zneužity... hlavně aby nebyly totalitní jako komunisti.

Odp11: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 26.6.2009 18:51

...a z povzdálí se ozývá ono biblické : Člověk vládne člověku k jeho vlastní škodě... moudrému muži nepatří,aby řídil svůj krok.... Zkrátka vždycky se to nějak zvrtne....

Odp9: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 25.6.2009 12:37

Mohu vědět nějaké bližší informace o té „diktatuře menšiny“? :-) Asi jsem ji zatím nepostřehla. A prosím nejmenujte zloděje...krade se všude a kradou bohatí i chudí, to není problém režimu (za komunismu si politické špičky nakradli také hodně).

Odp10: Kdo jsou to vlastně studenti?
., 25.6.2009 16:50

Ty to nevíš ? A ještě se k tomu přiznáváš ? To je ale ostuda ! Najdi si to v sešitě ! :-):-):-)

Odp11: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 25.6.2009 17:19

My se to neučili, tak se ptám moudřejších :-)

Odp11: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 25.6.2009 17:20

A zdá se že ty to taky nevíš když nás nechceš poučit.

Odp12: Kdo jsou to vlastně studenti?
., 25.6.2009 23:05

No, jedna možnost by tu byla:
Jedna se vraťte do pakárny :-) a druhá se vraťte do pekárny. :-) Tam to najdete . :-)

Odp13: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 25.6.2009 23:43

No jo! Teprve teď je mi to jasný!:-D

Odp13: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 26.6.2009 18:17

Já se tam možná vrátím ale tebe by nevzala ani pekárna ani pakárna.

Odp14: Kdo jsou to vlastně studenti?
., 26.6.2009 23:59

Tlapko, Ty nevíš, co vím já, a já ti to nepovím. A já žádnou pekárnu ani pakárnu nepotřebuji. Jenom vím, že Peklo a jeho „HIM“ je stále užitečnou institucí, a že Doktor Faust a jeho kámoši by v současné době měli začít opět účinně úřadovat. Hříšníků a hříšnic je už na světě příliš mnoho ! :-)

Odp15: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 30.6.2009 11:01

Když to nepovíš musím si myslet, že to ani nevíš. A taky nemůže vědět, jestli Já nevím to samé.
Jinak souhlasím s postupem jak doporučuješ. Vyvoláme Fausta z .. hrobu nebo kde teď vlastně je?

Odp12: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 26.6.2009 18:53

tlapko,tlapičko,pochopila jsem to správně že právě v tomdle momentě se z nás dundaj postoje??? Už je mi z toho mdle....

Odp13: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 29.6.2009 21:47

Mdlo vám oběma z toho bude, až ti, co nazývate dnes demokraty, ukáží svou pravou tvář, a vy zjistíte, že to jsou vlastně jenom tuctoví komunisté, kteří vlastně nikdy skutečnými komunisty nebyli (stejně jako ti, co urvali po válce ve 48. moc), nýbrž zneužívali jen šikovně Ruskem předepsané totality, čehož je dokladem veškerá jejich činnost jak totalitní, tak i jejich činnost dnešní, podle mustru doby minulé, která tkví toliko pouze a jen v osobním prospěchu, který v tomto současném režimu též pouze šikovně pokračuje v rámci demokracie a prostí lidé jim to žerou.
A vy obě s tím vůbec nic nebudete moci udělat, kdy paní úča se bude stydět o tom ve škole před dětmi mluvit... A tedy budete dětem tvrdit, že nic takového vůbec neexistuje, a že v kapitalismu spějeme k lepším zítřkům.
To bude dokonce mdlo i mně...

Odp14: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 29.6.2009 23:05

Právě proto,že jdem se nebála a nestyděla mluvit o tom,jak to ve skutečnosti bylo,jsem s diplomem v kapse mohla svobodně uklízet poštu...
Nicméně demokracie je zde u nás jen a jen pouhé slovo. To,co tady panuje,je kocourkovská fraška na demokracii .... Neaspiruju na hodnotitele zdejších poměrů,jen odhaduji,že budou horší.
Komunisty bych zpátky nechtěla,už jsem si je užila dost. Ale to,co funguje dnes,demokracie není a ani to vedle ní neleželo. Je to jako hra na tohle : Jdi tam,nevím kam,přines to,nevím co...

Odp15: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 29.6.2009 23:06
Odp15: Kdo jsou to vlastně studenti?
., 29.6.2009 23:27

Ba ne paní Ivano K. To se Vám jako obyčejné občance jenom zdá. Je to velmi přesně cíleno a jednoduše uspořádáno: Svoboda = volná cesta nemorálnosti; Demokracie = možnost obohacovat se pouze pro špičky. Volný trh = urvi a parazituj na všech lidech, na kterých se něco urvat dá. Pravda a láska = nezaměstnanost, výprask, nebo v sudu do přehrady.

Odp16: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 29.6.2009 23:44

A k tomu všemu cílená masáž médií,podprahový účinek reklam.závislost na mobilních telefonech a internetu. Peníze se budou vyhazovat oknem,motyka bude mít cenu zlata.
Iracionální chování politiků je toho dokladem...

Odp17: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 30.6.2009 0:43

A k tomu bych ještě dodal, že největší fór na tom je, že jsme to takhle chtěli..., protože mnozí z nás chodili zvonit klíčema na Václavák, aby následně ti, co to rozhýbali, zadlužili naši zem, a aby mohli také klíčoví zvoniči spolu s námi žít ve větší bídě a nezaměstnanosti, i přes obecnou pracovitost a šikovnost Čechů. Ono totiž stále úspěšně stoupá procento bezdomovců...
Teď se můžete někdo projevit, že takhle jsme to teda ne... To je jako brečet nad rozlitým mlékem.

Odp18: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 30.6.2009 11:07

Už se nedá nic dělat, ale hlavně že je vedoucí úloha strany zrušena.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp16: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivan, 30.6.2009 0:58

Romantiku, svoboda je možnost říct NE!

Volný trh? .. Zdá se, že ti na volném trhu vadí to, že tě nikdo nechce vykořisťovat a parazitovat na tobě. Zavrženíhodné!

Pravda a láska? No, přece nejúspěšnější logo minulého století!
Evokovalo příjemné pocity, ale přitom nic neslibovalo. Lidé mají rádi jednoduchosti o kterých nemusejí mnoho přemýšlet. Málokdy si představují realitu. Není důležitá myšlenka, ale údernost a jednoznačnost. Jednoduché, že!

Zvítězíme!.....Spolu to dokážeme!... Víme jak na to!.... Spravedlnost pro všechny!....Jistota desetinásobku! ....Vaše volba!....Mládí vpřed!

Vše, z čeho jsou lidé zklamaní, je uvědomění si skutečnosti, že jsou klienty agentury ,,Myslíme za Vás"!

Odp17: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 30.6.2009 10:40

souhlasím se zvoníkem i s Vámi.
Jenomže když stát začne fungovat spíš jako firma a státní právo je ohroženo,jsou dluhy jedním z faktorů prosperity! Bez dluhů by se to všechno sesypalo ještě dřív,než má.... fujtajbl. Já taky chodila na Václavák v době,kdy to bylo zakázaný.

Odp18: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivan, 30.6.2009 13:23

Ivano, ještě jsem neviděl nikoho, koho by dluhy postavily na nohy. Dá se pouze spekulovat o tom, že míra zadlužení ostatních znehodnotí měnu o tolik, že než dluh splatím, zaplatím i s úrokem stejnou, nebo nižší hodnotu než jsem si půjčil. Jednotlivec si může pomoci tím, že podíl důsledku svého jednání přenese na celek. Příliš mnoho podílů se už celku ale týká tím, že se rozmělńuje hodnota v penězích uložené práce. Jednoduše řečeno, příliš mnoho dlužníků, včetně státu, se podílí na tom, že klesá hodnota Vašich úspor. Dluhy jsou kulí v hlavě nás všech. Ti co je způsobují zadlužováním státu jsou zabijáci budoucnosti všech. Asi od sedmdesátých let už peníze nejsou kryty ničím, jsou pouhou dohodou o její hodnotě, ta je neustále porušována hlavně těma, co slibují všechno všem. Je to tak, že těm co slibují platí jejich vlastníma penězma, bohužel ale i těm co jim o jejich laskavost nestojí.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 30.6.2009 16:25

Právě že peníze už nejsou ničím podloženy jak byly... Možná,že jsou podloženy a vypodloženy dluhama,jak jste uvedl. J8 si opravdu nemyslím,že dluhy vedou k prosperitě. Jen prodlužujou agonii. Myslím,že z různých stran mluvíme o tomtéž...

Odp20: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 30.6.2009 16:27

Napsala jsem to ironicky,mínila tím dočasnou prosperitu těch,kdo jsou přesvědčeni,že peníze dělají peníze a z dluhů ostatních tyjou...

Odp14: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 30.6.2009 11:05

Milý Zvoníku, na mdlo je nejlepší velký panák whisky. Ostatně si myslím, že osobní prospěch je v popředí za každého režimu a za každého počasí.

Odp13: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 30.6.2009 11:03

Ivanko K. To je možné, ale proč by nám to vadilo, a jak by to někomu prospělo?

Odp14: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 30.6.2009 16:21

protože už to tady jednou bylo... Já chodila na výslechy a nechávali si mě tam vždycky po noční... A jakmile mám pocit,že někdo dundá,už mě mrazí,že třeba z toho jednou bude kachlíkárna ;-)

Odp15: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 30.6.2009 17:10

To je hrůza- až mám špatné svědomí, že jsem nebyla až takovým výslechům podrobena.

Odp16: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 30.6.2009 17:25

Oni nebyli zlí... jednou mi uvařili i kafe. Netloukli mě. Ale co není,může bejt.
Tehdy jsem měla strýce emigranta a dnes nebo zítra to může bejt kvůli dyndání postojů. Totalita,která zákonitě přijde,bude tvrdší,než ta minulá...

Odp17: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 30.6.2009 20:15

Ta totalita už je tu...! Jsem 54 ročník. Znelíbil jsem se, když jsem definitivně odmítl nabídku ke vstupu přes kandidátku do KSČ v roce 1980. Nyní nejsem oblíben, že chodím dobrovolně zvonit na řadu kostelů a zúčastňuji se obřadů. A ještě se veřejně přiznávám (já blbec!), že nevolím ODS!

Odp18: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 30.6.2009 22:47

jsem 53 ročník,odmítla jsem vstup do strany a hodně času strávila spolu se svým manželem v práci,pro kterou jsem neměla kvalifikaci ;-),přebírali jsme housky,uklízeli poštu atp. Oba ,spolu.
Dnes se musím chechtat těm překabátěncům,co chodí na mši svatou jako součást nového životního stylu.
Nedivím se,že touto garniturou nejste oblíben,bojí se Vás... Nemůžou za to...

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp18: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 2.7.2009 9:29

To Tě nemusí mrzet když nejsi oblíben u nějakých hlupáků kteří zřejmě trpí komplexem méněcennosti- ve vší úctě.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp18: Kdo jsou to vlastně studenti?
Bára Š., 2.7.2009 9:48

No to nevím, jestli az vaší neoblíbeností skutečně vězí to, že nejste voličem ODS (cca dvě třetiny všech voličů ODS nevolí) a to, že jste nebyl v KSČ (dnes je KSČ považována za zločineckou organizaci a členství v ní není zrovna lichotivá položka v CV). Nicméně, pokud tím chcete dát najevo, že máte jisté morální kvality - no to ano, ot máte :-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp17: Kdo jsou to vlastně studenti?
tlapka, 2.7.2009 9:30

Milá Ivanko .. nebyli zlí.. možná, ale jinak mimořádně odporní. někteří to „mysleli dobře“.

Odp18: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 2.7.2009 9:55

Já vím... Ale zažila jsem jistý smír a dalo mi to víc,než bych čekala. Ten člověk je již v důchodu,nemocný - a zkrátka dnes je všechno jinak... Nenávist musí v určitém bodě života přestat. Není vyloučeno,že se vyskytne jiná. Ale člověk by si to měl hlídat,protože to je důležitější,než zdraví. Bezesporu s nenávistí v srdci se nedá normálně žít... Je to věc každého člověka,věc osobní.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Kdo jsou to vlastně studenti?
zvoník, 3.7.2009 2:57

To je pravda, s nenávistí v srdci se nedá dlouho žít... Jenže otázka: Kam se ta nenavist poděje? V co se dál transformuje? Ta se přece neztratí jako pára nad hrncem vlivem proklamované lásky, a už vůbec ne pravdy... Jak to tak sleduji, u většiny lidí se přemění v apatii k danému problému, což je totéž, jako nechat možnému zlu volný průběh, protože se mě to jako už zdánlivě netýká. Na tom je založen celý politický boj a systém. A teď s tím jako voliči něco dělejte...
Připomíná mi to známou větu z předělané Babičky: ,,Pořádek musí být, řekla babička, a kopla ho... pod postel..."

Odp20: Kdo jsou to vlastně studenti?
ivana Kozárová, 3.7.2009 8:18

Obávám se,že právě o tom je sžíravá paradoxní reakce ve verších Heinricha Heineho :
Kam výheń lásky,jež tak mocně žhnula,odchází,když je srdce uhašené..?,,,
Odchází tam,odkud se namanula-
do hlubin Pekla,péci zatracené....
Vypadá to jako že je to o protikladném citu,ale má to k sobě tak blízko....
Co všechno možné jeden považuje za lásku...
v co všechno možné se ten cit posléze promění....
Koho volit? No,na top je odpověď v knize soudců,tuším 9 kap 8-15,jak stromové volili sobě krále.....

Ad Tlapka 30.6.2009,11:07
., 2.7.2009 22:06

1) Zase se dá něco dělat: např. zase zvonit klíči někde jinde a jinak.
2) Omyl, vedoucí úloha strany stále trvá, jenže ta strana je jiná.

Odp: Ad Tlapka 30.6.2009,11:07
tlapka, 3.7.2009 10:22

1. Nebudu zvonit klíči. Budu házet vajíčka, to je dnes v módě.
2. Strana je jiná a našlape mi na paty a neotravuje jako KSČ, prostě mám možnost se jí lépe vyhnout a to je ta svoboda.

ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
játrovka, 3.7.2009 13:27

ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost nikde a hlavy už sestrouhaný do jehlanu od toho jak lezete do prdele celý věky.TAKOVÝ JSME!!! NEBO NE?

Odp: ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
zvoník, 3.7.2009 23:42

Češi už dnes nemusejí nikomu lézt do prdele, poněvadž PRDEL už udělali ze své země v době po Bílé Hoře! A to jim zůstalo dodnes... Když se někdo začne vzpouzet, bude nemilosrdně zadupán okolními cizáky. Zkuste se něčemu postavit jako rovnopáteřník, a pak pište. A chrastit klíčema? - To je jenom přihlouplé gesto příslušné té době, ve které vzniklo, nikoli gesto nesouhlasu s politikou a životními podmínkami dneška, z toho tehdejšího nesouhlasu, vzešlých.
A jestli si někdo dá přezdívku ,,játrovka" , tak to přímo vystihuje vlastnost přesně toho češství, jak popisuje. Do ní se totiž dá namlít úplně všechno... A když si ještě představí tu výrobu játrovky, tak do ní lze i nakálet, aniž by to spotřebitel poznal. Tak vo co gou?

Odp2: ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
., 5.7.2009 1:19

Zvoníku, zvoníku,
dej si pozor, abys nebyl označen za „vulgárního“. :-) Máme tu jednu Jemnocitku, o které nevíme, zda není v jiném stavu, když tvrdí, jak jemný má jemnocit. A té Jemnocitce by se z Tvé „játrovky“ mohlo udělat „šoufl“. :-) Teď mne napadá, zda „šoufl“ náhodou není vulgarismus ? Ale asi není, spíše to bude germanismus. :-)

Odp3: ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
ivana Kozárová, 5.7.2009 9:14

Ahoj,tečkočárko,ráda tě vidím. Tvoje návody k přežití beru v potaz. I když bydlím na kopci,budou se hodit. Zdravím Tě já,moje dvě kočky a dva psováci!

Odp4: ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
Tlapka, 5.7.2009 11:39

Pozdrav kočkám, jak se jmenují?

Odp5: ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
ivana Kozárová, 5.7.2009 12:34

Ta moje je Mára a ta manželova je Macinda. Moje je mourovaná a Macinda je černá. Moje drápe,Macinda nedrápe. Moje mi čte myšlenky a přede, Macinda přede jen sporadicky. Jsou to už kočičí babičky,ale hravé a bláznivé. Mají nás ochočené.

Odp6: ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
tlapka, 5.7.2009 18:36

To je krása- dovedu si je představit.

Odp4: ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
., 5.7.2009 18:51

Ahoj Ivano K., já Tě také ráda čtu. Těší mne Tvůj komentář, že máš zájem o můj komentář. Kočky i psi jsou k životu potřeba, protože jsou své paničce a páníčkovi vždy kamarádem a jako všechna zvířátka jsou nezáludní. Jediná moje kočička se mi na tři dny kdysi ztratila, když mi bylo asi 7 let. Dodnes si pamatuji to zoufalství z její ztráty i tu velikou radost z jejího opětovného nalezení.

Přeji Tobě, Tvému manželovi i Vašim zvířátkům zdraví a radost ze života.

Odp5: ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
ivana Kozárová, 5.7.2009 20:59

dík,tečkočárko:-) A to ještě dva psí důchodci k tomu dovršují blahobyt smečky. Amina neslyší,je jí osmnáct,je černá a šedivá a má psího Alzheimera,neví,kde je a skáče ze čtvrtýho schodu,rozplácne se jako žába a šťastně jde dál,vrtíc ocasem... Nik je slepý,zato slyší a je léčivý. Stačí se ho dotknout a dostaneš psí sílu. Hrozně se bojí bouřky a slintá z toho. Někdy si to spletu a na Nika dělám posunky a na Aminu mluvím a pak se divím,že oni nic ;-).... hezký zbytek večera!

Odp6: ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
., 5.7.2009 21:37

Také přeji hezký večer. Uvědomil jsem si, že by k porozumění mezi lidmi stačilo pouze to, aby se naučili na sebe „něštěkat“ :-). Vzorem některým svícařům v tom ať jsou Vaše lidské řádky o psích kamarádech.

Odp3: ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
zvoník, 5.7.2009 23:42

Dobře Tečko, já vím, ale co mám napsat, když to je takřka ze života? Jemnocit je dobrá věc, ale nesmí se přehánět. Já jsem na to přišel ještě za studentských let. Jednou jsem si dal s kamarády na svačinu, v bývalé a vyhlášené jídelně u Myslíků, velmi dobrou sekanou, a našel jsem v ní přední zuby z nějakého hlodavce. Tak jsem na toto téma dal s klukama řeč, a zjistil jsem, že jeden kdysi chodil na brigádu do masokombinátu v Příbrami. Když přišli ráno v pondělí do práce a spustili mlecí stroje, tak to v nich zakvičelo a začalo lézt ze strojů umleté maso, aniž by tam dal někdo maso skutečné z jatek. A víte, že vůbec nikdo neřešil, odkud se z toho masa začaly dělat buřty, párky, salámy, sekaná, JÁTROVKY a kdovíco ještě? Dlouho jsem maso nejedl, a když si chci dát něco mletého, tak jen vlastnoručně.
Brigády v čokoládovnách dopadaly obdobně, jenže tam nebyly krysy, ale švábi, červy z oříšků a různé jiné hmyzy. Nemusím také...
Ale můj strýc, když byl ještě živ, mi vyprávěl, že když dělal v cukrovaru na Mělníku, tak tam měli u linky na sirupy velmi ambiciózní paní, která tenkrát trhala normy a maximálně využívala pracovní dobu, že nechodila močit na toaletu, nýbrž do zásobníků s ovocnou šťávou na výrobu sirupů, když li obce. Když jí na to přišli, vyhodili ji na hodinu, i když bylo tenkrát ještě uzákoněno právo na práci. Nicméně s její močí v sirupech se nedělalo nic a lidé to s chutí vychlastali.
Tak fakt nevím, o co jde v případě játrovky, když ta je ve skutečnosti také z pěkného svinstva, stejně jako údajné ,,proevropské" jádro Čechů a jejich přicmrndávačů, v dnešní politice.

Odp4: ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
*, 6.7.2009 12:13

Zvoníku, vím. I v tzv. „západní Evropě“ se např. v r. 1969 děly takové hrozné věci odporující pravidlům správné hygieny i morálky v podnikání, že by tomu současní jejich obhájci určitě nevěřili.

Ale jde o to, že skutečná svinstva (z Tvého slovníku :-) ), která v našich krajinách v současnosti existují v mnohem větší míře než dříve, obhájce současného života nezajímají; skutečné hmatatelné problémy převádějí totiž na rétoriku a uráží se kvůli způsobu vyjadřování (ne kvůli podstatě věci).

Tedy ode mne to byla pouze narážka na tu „Jemnocitku. :-) Nebyla to výtka ani proti obsahu ani proti formě Tvého komentáře.

Poznámka: Vím, že je na svíci těžké rozeznat svého sympatizanta od “štěkavců". :-)

Odp5: ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
ivana Kozárová, 6.7.2009 16:27

moje řeč. Hmotnej sajrajt uklidíš, s tím duchovním se těžko něco podniká... Sokrates před tím už dávno varoval - že prý koupíš-li si na trhu zkaženou rybu,pak ti bude špatně a vyvrhneš ji... Ale dostaneš-li do sebe otrávenou nauku,je to horší....

Odp4: ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
ivana Kozárová, 6.7.2009 16:23

dalo by se taky říci,že čokoláda byla obohacena o proteiny,aminokyseliny atd., sirup stal se tím pádem vlastně lékem - viz urinoterapie ,br... ,- no a to maso... maso je maso a proč bádat,odkud přišlo,je to mňamka.
Já to mám jednoduchý. Maso nejím,jelikož to jsou mrtvý zvířata a to nemusím,červy v třešních nehledám,zavřu oči a sním každou třešeň,takže mám bílkoviny. A s těma švábama - no bóže,kolik lidí potmě jedlo polívku z trouby jako ten pán,co přišel dom ů pozdě z hospody a nechtěl budit manželku,aby na něj neštěkala a vzal si tu zelnici z trouby potmě a liboval si,jak dobrý škvarky v ní jsou - a že to bylo za války - a pak se ptá starý, STARÁ,KDES SEBRALA TY ŠKVARKY A ONA NA TO ŽE ŽÁDNÝ NEDOSTALA, a on že jo,že jsou v té dobré zelnici a tak tam šli a byli to šváby... A jak křupali a jak byli dobří...
Neberte si to tak,lidi,maso je maso,ať z brouka nebo pavouka nebo z jinýho většího zvířete,je to mňamka.
Dokud nám bude chutnat maso,budeme mít ty zvířecí povahy. A fakt je,že i ten vegeterián je někdy zvíře.

Odp5: ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
ivana Kozárová, 6.7.2009 22:33

byli to švábi,měli tvrdé krovky :-)

Odp6: ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
zvoník, 7.7.2009 9:08

Čili jste tím chtěli říct, že člověk je schopen ,,zpracovat„ všechno, pokud neví o co jde??? Tak to je na zamýšlenou... Když jde o to jídlo, tak to se dá ještě pochopit, ale když jde o duchovní stravu, tak to je pak fakt tragédie... A nebo člověk potom jedná jako v tom bývalém kresleném vtipu od pana Jiránka:
1. obraz: Potkají se dva muži a ten jeden povídá: ,,Ty hele, říká se mezi lidma, že prý u vás doma žerete chrousty?“
2. obraz: ,,Kdo ti to povídal? Ty lháři ulhaná! ...Takhle o mně roznášet pomluvy!„ A napadne toho druhého tak brutálně, až se napadený válí v prachu.
3. obraz: Útočník odchází jako vítěz domů, a z dálky na něj od dveří jeho domu volá manželka: ,,Lojzo! No, to je dost, že už jdeš domů. Chrousti už budou skoro studený...“

Odp7: ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
ivana Kozárová, 7.7.2009 15:58

Máte recht, pane zvoníku,s těma otrávenejma naukama je to horší... Navíc když se ta zhoubná duchovní strava servíruje takovým způsobem,že by nikoho snad ani nenapadlo aspoň trošku neochutnat,jedí to přece v š i c h n i.
A ten,kdo by odmítal s námi jíst,bude přinejmenším d i v n e j.

Odp7: ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
*, 9.7.2009 18:44

No, teď už by se ani těch chroustů nikdo nenajedl, protože už byli vyhubeni.

Odp: ČEŠI -pokrytci jak mají bejt. Hrdost...
Tlapka, 5.7.2009 11:46

Ať jsou češi jací jsou, starám se o svoje věci přece mě nezajímají VŠICHNI ČEŠI

Ahoj Alfonsi, tvá úvaha je v celku...
Alt, 19.8.2009 14:18

Ahoj Alfonsi, tvá úvaha je v celku dobrá, ale není objektivní. Dle mého pozorování si myslím že jsi narazil na mnohem větší problematiku celkově týkající se společnosti. Tato problematika nezačala provázet teprvne dnešní společnost, ale již od dřívějších rodičů. Je pravdou, že rodiče od raných dob vnímali rodičovství poněkud závazně, tím nechci říct, že dnešní rodiče to závazně neberou. Ale staticky by byli dobře na tom ti dřívější. Nemusím snad jmenovat, že slovo Rodičoství nebere jenom v úvahu to, že mají dítě či děti. Proto kdo tuto povinnost nekoná, ať raději si dítě nepořizuje. Avšak je také povinností dítěte Ctít svého otce a také samozřejmě svou matku. Teď mi může někdo namítnou, „Jak můžu ctít svého otce nebo matku, když v ničem mi není nebo nejsou příkladem“ V takovým případě, jedinci nebo jedincům nezávidím. Protože je to psychický boj i možno s dlouhodobými následky. Avšak to nás pořád neoprávňuje abychom se k nim chovali zle jako oni k nám. Neřeknu „je to ten parchant co mi strpčoval dětství“ Ale např. „je to sice můj otec, ale vzpomínky nejsou dobré“. Chci ukázat rozdíl, mezi nenávistí a ctí k rodičům. Pokuď jde o to, že rodiče neberou rodičoství příliž v potaz, tak už by měl jedinec kdy dospěje k této úvaze, bořit zeď svých předsudků a snažit se jít dobrým vzorem, není to jednoduché, ale je to řeší místo převzetí roli mučedníka. V rozhovorech na taková témata jsem se setkal, že někteří brali Ctnost za podlézavost, proto to zde zmíňuji aby náhodou nedošlo k spletitosti odlišných věcí. Většinou děti jsou obrazem svých rodičů, proto vychovatelé, počovatelé a všichni ti kteří pracují z dětmi, ví, někdy i líp o situaci v rodině než příbuzní. Proč to zde uvádím? Vrahové, cizoložníci, lháři, zloději, pleticháři, svévolníci a všichni ti, kteří se neorientujů v mravech a etice, je ve většina případech zanedbání rodičů aby dali dítěti základy, proto je obtížnější aby tyto základy hledalo ve 20 letech. Neslyšel jsem ještě že by zřídili něco k zabívání se takových problémů, něco málo existuje ale nezabívají se do kořene případu, a to zase obnáší své problémy. Konec konců je těžké, převychovávat pokročilé děti, natož rodiče. Ačkoli mnozí odsuzují Boží zákon, jedno je jisté rozhodně mi dají za pravdu psychologové, že přikázání Cti otce svého i matku svou, má hlubší význam.

Pane Alfons, bez urážky, přijdete mi...
Sladis, 27.7.2010 8:52

Pane Alfons, bez urážky, přijdete mi jako zamindrákovaný, společnosti nepříjmaný stařec, který přes vlastní ego nevidí realitu kolem sebe. Téměř v každém článku odsuzujete někoho druhého, ale podívejte se na sebe. Například zde - nemyslím si že je to chybou rodičů, nýbrž té generace za nimi (jejich rodičů - prarodičů dnešních teenagerů). Většina totiž neni schopna dostat se přes nějaký blok do nového tisíciletí, a žije si stále svím životem, nezapadaje do okolí. Právě ti měli dát více péče do výchovy svích děti (rodičů dnešních teenagerů). Přesně do této skupiny mi zapadáte i Vy, pane Alfons. A jako vždy - házíte vinu na jiné, protože sám se nechcete změnit, je ale na čase...

Nadruhou stranu se Vám určitě daří rozpoutat diskusi, ve mě ale budíte negativní dojem.

Odp: Pane Alfons, bez urážky, přijdete mi...
Tlapka, 27.7.2010 10:30

Ale ve mně budí Alfons dobrý dojem, protože má vynikající smysl pro absurdní humor.

Odp: Pane Alfons, bez urážky, přijdete mi...
Alfons, 27.7.2010 13:38

...Pane Alfons, bez urážky, přijdete mi jako zamindrákovaný, společnosti nepříjmaný stařec, který přes vlastní ego nevidí realitu kolem sebe....vynikající popis-mám radost že jsem něčeho dosáhl.;-)

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru