Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

2.7.2009 10:38

Squat Milada

Takže jen tak by mě zajímal Váš názor, na to, co se v poslední době děje okolo pražského squatu Milada. Takže toto vykřičeli squateři z Milady do světa:

„Chceme se coby bývalí obyvatelé squatu Milada vyjádřit k událostem, které proběhly 30. června. Tento den došlo k násilnému vyklizení jedenáct let fungujícího kulturně-sociálního centra, které představovalo v ČR poslední místo svého druhu. Tímto okamžikem se v nás všech cosi změnilo: náckové z bezpečností agentury Prague security group společně s fízly během jednoho dne zničili místo, kde jsme léta přetvářeli své sny a vize v realitu.

Ministr pro lidská práva Kocáb slíbil iniciovat jednání o potenciálním náhradním prostoru, my se však rozhodně v tomto boji nehodláme spoléhat na politiky ani klidnit oprávněný vztek všech, pro které Milada něco znamenala. Nehledě na výsledky jednání přijde na vyklizení Milady adekvátní odpověď, která bude instituce zodpovědné za tento akt hodně bolet.
Cítíme naléhavou potřebu vytvářet nové prostory, kde můžeme žít a tvořit po svém, bez autorit. Jakákoliv aktivita směřující k tomuto cíli je z našeho pohledu legitimní. Společnost, ve které je běžné, že se státní instituce spojí s neonacisty proti lidem vytvářejícím nekomerční kulturu, nemá právo nazývat se svobodnou.
Choďte na demonstrace, podnikejte přímé akce, buďte kreativní! Vyklizením Milady cosi skončilo, zároveň se však otevřel prostor pro vytvoření něčeho nového.
Naši touhu po svobodě žádná represe nezastaví!“

A co vy na to? Já osobně jsem z těchto událostí poněkud zmatená, nechci tady nějak moralizovat, ale squat přeci není kulturně-sociální centrum ne?

Práva bez povinností. Co s tím?
ivana Kozárová, 2.7.2009 16:28

Práva bez povinností. Co s tím?

Jednoduché.
Alfons, 2.7.2009 17:19

Nakopat jim do řiti a poslat pod most.

Odp: Jednoduché.
Milada, 13.7.2009 14:11

ty hovado

Odp: Jednoduché.
Karolína, 13.8.2009 14:56

A tím přibudou bezdomovci, Praha bude smrdět ještě víc než teď a my budeme nadávat, že tu máme „nepřizpůsobivé“ občany....To není řešení

Odp: ...
Alfons, 2.7.2009 18:53

Vychcaní debilové a paraziti.

Odp2: ...
tlapka, 3.7.2009 9:39

Ale kdekdo se jich zastane a udělá z nich hrdiny a další asociáli je následují.

Není co řešit
Lipovan, 2.7.2009 18:51

Předpokládám, že v tomto případě není co řešit a je zcela v pořádku, že vyznavači alternativního stylu života byli z Milady nemilosrdně vypoklonkováni. Nesouhlasím s velmi zjednodušeným prohlášením, že majitel může se svým majetkem nakládat dle vlastní libovůle. Respektive může, ale pouze v rámci platných zákonů. Nepochybně také v případě obytných objektů existují určitá pravidla; pokud je majitel poruší, je věcí zákona čili státu, aby zakročil a majitele příslušným způsobem sankcionoval. Porušením platných pravidel majitel rozhodně nepozbývá vlastnictví své nemovitosti ve prospěch nějakých podivných pestrobarevných individuí. Tolik ad acta. Pokud jde o různé havlistické bláboly, jako že byly v Miladě pořádány jedinečné kulturní akce a Praha přijde o poslední alternativní centrum (feťáckou peleš) svého druhu, nad tím snad ani není nutno ztrácet slova a plýtvat informačním tokem. :-)

Odp: Není co řešit
Bára Š., 6.7.2009 3:54

Pochybuji, že by Havel podporoval podobné feťáky. Ale nad tím asi taky není třeba ztrácet řeč, že ;-)

Odp2: Není co řešit
tlapka, 31.7.2009 11:31

nevím proč na Havla kdekdo nadává nemá nikdy špatný úmysl.

Odp: Není co řešit
Barbora, 13.7.2009 14:18

na tenhle web nejspíš píšou nějaký plešatý hovada nebo si to nedovedu vysvětlit jak může mít někdo tak absurdní názory, vsadím se že nikdo z vás na miladě nebyl a nezná ani lídi co tam chodí jste zmanipulovaný médiama......

Odp2: Není co řešit
tlapka, 27.7.2009 8:33

Jaký je ten absurdní názor, upřesni.

Odp2: Není co řešit
santiago, 6.8.2009 18:21

Víte, nejspíš si to vysvětlujete správně.
A vsadit se bojím, protože byste vyhrála.
Ale uznejte aspoň, že je dobré, že dnes už Vám nikdo do životního stylu nemluví, pokud nepoužíváte majetek cizí, ale svůj.

Třeba na hipotéku.

Každý člověk má trvalý pobyt napsaný v...
Iva, 2.7.2009 19:00

Každý člověk má trvalý pobyt napsaný v občance. POlicie měla podle ní odeslat synáčky a dcerunky ke svým papínkům, beztak nějakým zazobancům.

Odp: Každý člověk má trvalý pobyt napsaný v...
tlapka, 27.7.2009 8:34

Postrkem do domovské obce, tak by pro ně udělali chudobinec a oni by pěstovali tu svou úžasnou alternativu.

Nenávist, pomstychtivost a „svoboda“...
plihalik, 2.7.2009 19:02

Nenávist, pomstychtivost a „svoboda“... Myslím, že - ať byl policejní zásah jakýkoli - musel dle ducha uvedené proklamace dané skupině vyhovovat.

Odp: Nenávist, pomstychtivost a „svoboda“...
tlapka, 31.7.2009 11:32

Nerozumím- jakýkoli musel dle ducha proklamace vyhovovat...

Odp2: Nenávist, pomstychtivost a „svoboda“...
plihalik, 5.8.2009 10:30

...my se však rozhodně v tomto boji nehodláme spoléhat na politiky ani klidnit oprávněný vztek všech, pro které Milada něco znamenala. Nehledě na výsledky jednání přijde na vyklizení Milady adekvátní odpověď, která bude instituce zodpovědné za tento akt hodně bolet...

Odp3: Nenávist, pomstychtivost a „svoboda“...
tlapka, 5.8.2009 11:14

No to jsem zvědavá, co se stane v rámci oprávněného vzteku- adekvátní sladká pomsta-

Karolínu si najděte, víte kde ?
., 2.7.2009 22:34

:-) ... „nechci tady nějak moralizovat, ale“ Karolína přeci není Bára ne ? :-) :-) :-)
A hlavně se lide český projev slovem do pranice, a to upřímně a ne vulgárně (!), aby ta disertačka na téma „Průzkum veřejného mínění “ vypadala k světu :-) , a aby K.alias B. alias J. mohla do své práce bez začervenání klidně napsat prohlášení, že tu práci vypracovala sama bez cizí pomoci. :-)

Milada, Milady, Miladin, zdraví
Psycho JUCo Personalin.

kocáb musí mět dosti másla na hlavě.
Alfons, 3.7.2009 2:54

Kocábovo blekotání v mediíích je nanejvýš trapné.

Odp: kocáb musí mět dosti másla na hlavě.
tlapka, 3.7.2009 9:40

Myslím že na něj jde demence.

Odp: Karolínu si najděte, víte kde ?
Karolína, 4.7.2009 21:37

Sice Vám moc nerozumím, ale pokud narážíte na to, že bych o sobě mohla tvrdit, že jsem tu práci vypracovala sama, tak jste na omylu.... K. alias B. alias J. už nechápu vůbec.... a Karolína přeci není Bára? Prosím?

Odp2: Karolínu si najděte, víte kde ?
ivana Kozárová, 4.7.2009 23:42

Tedy,Karolíno ,já Vás neznám,ale styl máte opravdu identickej s Bárou Š.......

Odp3: Karolínu si najděte, víte kde ?
Karolína, 5.7.2009 12:11

Dobrý den,
toto je trošku má reakce na diskuzi, která se přenesla od článku úplně někam jinam..Zdálo se mi, když jsem byla dříve jen občasnou čtenářkou článků, že svíce je jiná než webové stránky, na kterých se lidé snaží diskutovat. Bohužel opak asi bude pravdou. Po napsání článku jsem neměla asi 2 dny čas si přečíst komentáře, až potom jsem potkala kamarádku, tak mi bylo oznámeno, ať se podívám.
A nestačila jsem se divit. Děkuji lidem, kteří komentují téma ohledně Milady, ale neděkuji těm, kteří mě srovnávají s nějakou Bárou Š., popřípadě mě označí nepřihlášený uživatel za disertačku....
Asi zde opravdu nemůžu obhájit to, že jsem opravdu Karolína, bydlící v poklidné části Prahy, která se jen snažila založit diskuzi na téma, které ji zajímá.
A srovnávat styl psaní? Asi začnu kopírovat ostatní uživatele Svíce :-D, abychom si měli o čem psát a podobně.

Odp4: Karolínu si najděte, víte kde ?
ivana Kozárová, 5.7.2009 12:22

Není důvod k panice. Lidé už jsou takoví,že srovnávají jak obsah,tak formu. Nikdo Vás zde neuráží,pouze se konstatuje nebo dohaduje.... Z ničeho Vás neobviňuji. Pokuste se srovnat můj styl s někým jiným,nechápu,co by mi na tom mělo vadit.... Styl psaní Jana Nerudy je obdobný,jako styl Heinricha Heine. Komu vadí,že to lidé srovnávají? Vám ano?

Odp4: Karolínu si najděte, víte kde ?
Iris, 5.7.2009 13:05

Kdyby se každý občan ČR stal uživatelem svice.cz a každý přispěl svým článkem, zajímalo by mě, kolikrát bys byla „alias“ :-) Dle mého příspěvek od Juca Psycha Personalina je dost drsný a rejpavý a to my přece nemáme za potřebí. Člověk aby se bál sem přispět svým článkem, aby se hned nestal terčem kritiky. Kájo, asi budeš muset změnit svůj vyjadřovací styl nebo stále budeš ta „druhá“. Otázkou je, zda bys poté nepřipomínala zase jiného uživatele :-)

Odp5: Karolínu si najděte, víte kde ?
tlapka, 27.7.2009 8:36

Proč se bojíš být terčem kritiky- je to výzva.

Odp2: Karolínu si najděte, víte kde ?
Iris, 5.7.2009 11:53

Opravdu by mě zajímalo, jak se ze čtyř vět pozná, že má člověk podobný styl jako někdo jiný....:-) Prostě já tě znám od narození a vím jistě, že jsi sama sebou, nikoho bys nenapodobovala a styl psaní? To už vůbec ne.... To snad ani napodobovat nejde. A ten chytrolín, co si dal místo přezdívky pouze tečku je vskutku ubohej. V podstatě tím svým příspěvkem nevyjádřil nic konkrétního, akorát se tě snažil ponížit nebo vytočit a to se mu bohudík nevydařilo...Ráda bych viděla nějakou jeho publikaci, když se zde snaží shazovat články druhých.

Odp3: Karolínu si najděte, víte kde ?
ivana Kozárová, 5.7.2009 12:13

Matematická logika,tautologická souvětí,frekvence užití stejných slov,rozbor větný,atp. atp.

Kamarád, který na kolejích 17...
DaMaren, 3.7.2009 7:06

Na kolejích 17. listopadu bydlí kamarád, který mě podrobně informoval o málo známých skutečnostech. Dnes večer se ještě uvidíme, určitě na to přijde řeč a napíšu sem více detailů.
Do loňského roku fungoval squat v úředně neexistující budově v poklidu. Squateři pořádali různé kulturní akce a jiné jejich kejkle, lidé z kolejí občas zavítali na koncert v Miladě pořádaný, obě skupiny hrávali míčové hry na kolejním hřišti a nikomu to nevadilo. Přelom nastal v době, kdy v Praze zrušila státní moc jiný squat a do Milady se zřejmně přesunula tlupa asociálů, kteří začli dělat bordel (smetiště okolo budovy, nebezpeční psi, hlučné koncerty dlouho do rána a další lapálie). Proti původním squaterům bych také nic neměl, osobně je mi tento způsob života sympatický. Nebýt jejich snah, stejně v jako jiných případech (viz squat Ladronka), dům Milada by dávno zchátral a spadl. Přelétl jsem diskuzi a opět se zde nepřípustně paušalizuje (zobecňuje). Jistě, jsou squaty, které slouží jako pelešiště fetek, ale mnohé z nich takovými nejsou. Když není zrovna jeden ve vašem okolí, nejspíš se o něm ani nedozvíte. Joo, to když je mela, píšou o tom hnedle všechny noviny. O tom, že jich to někde může fungovat ve smíru, ani zmínka! Bodejť, to není mediálně zajímavé:(
Na konci dávám odkaz na kolejní diskuzi z roku 2008, kdy se situace vyhrotila, od těch, kohož se řádění povalečů dotýkalo nejvíce - Kolej 17.listopadu.

Odp: Kamarád, který na kolejích 17...
Alfons, 3.7.2009 7:45

...dům Milada by dávno zchátral a spadl.... to je dojemné. Také naši bezdomovci bydlící pod mosty a v kanálech přispívají k tomu aby mosty atp. nespadly. Ale proč bezdomovci bydlí pod mosty? Proč jim Kocáb nebo Havel nebo město nepřidělí k používání prázdné domy aby je udržovali? Skvoteři jsou takoví užiteční kulturní údržbáři, veselí mravenečci, bez kterých by naše kulturní památky spadly. Co takhle opuštěný statek a k tomu pole v pohraničí, každému skvoterovi motyku a chytráci makejte, pěstujte si brambory a při tom si můžete zpívat na čerstvém vzduchu. Ubližovaní vychcánci by mohli předvést údržbu statku a pozemku. A na pole a do baráku webkamery, aby národ viděl jak jste užiteční.

Odp: Kamarád, který na kolejích 17...
ivana Kozárová, 3.7.2009 9:04

pravda je,že jsou jiné problémy s vybydlováním nemovitostí,které se neřeší z tzv. rasových důvodů. Narozdíl od těchto mladých lidí,kteří mají i dobré snahy,mám před očima jiné lidi,sedící na hromadě odpadků,které město pravidelně za naše peníze odváží... Sama mám zkušenosti s tzv. normálními nájemníky,kteří neplatí nic,ani nájem,ani vodu - a pak to za ně musí majitel nemovitosti zaplatit,protože město nedovolí tu vodu odpojit....
Určité sympatie k těmto mladým lidem cítím,chápu jejich odpor k systému,- ovšem na druhé straně má pravdu taky Alfons - Byli by schopni sami se uživit? Toť otázka...

Odp2: Kamarád, který na kolejích 17...
tlapka, 3.7.2009 9:42

Odpor k systému nemusí doprovázet parazitismus. Nemám k nim sympatie.

Odp3: Kamarád, který na kolejích 17...
ivana Kozárová, 3.7.2009 11:53

já taky ne,ale snažím se být objektivní,jsou u nás horší paraziti než tito...

Odp4: Kamarád, který na kolejích 17...
tlapka, 14.7.2009 9:11

Že jiní jsou horší to nikoho neomlouvá.

Odp2: Kamarád, který na kolejích 17...
Barbora, 13.7.2009 14:23

a za co myslíš že ti lidé žijou ty krávo!

Odp3: Kamarád, který na kolejích 17...
ivana Kozárová, 13.7.2009 20:36

Myslím,že většina těch lidí žije za peníze svých rodičů. Jméno kráva mám narozdíl od tvého v úctě :-)

Odp4: Kamarád, který na kolejích 17...
., 13.7.2009 22:35

Správně paní Ivano. Pojem a slovo „kráva“ významem znamená samici druhu tur domácí, a to takovou, která je buď ve stavu laktace (pak má specielní odborný název dojnice), nebo zvířete vysokobřezího tzv. zasušeného. Zasušená vysokobřezí kráva nedojí, sbírá síly a živiny pro růst telete, pro porod a pro následující laktaci. Zdravá březí kráva je pro svého majitele hospodáře významným majetkem a současně jistotou zdroje výživy (mléka, tvarohu, sýra) pro celou jeho rodinu. Kdo má alespoň jednu krávu, která se má kde pást a pro kterou je na seníku nasušeno na zimu dost sena, takový člověk neumře hlady. Kráva také může tahat žebřiňák a sama si tak do statku natahat usušené seno, zelené krmení, krmnou řepu, vodu aj. Kráva je zdrojem chlévské mrvy, nejlepšího ekologického přírozeného hnojení na pole. Kráva vždycky byla, je a bude užitečným domácím zvířetem a byla proto např. ve starém Egyptě uctívána jako božstvo, býci byli balzamováni.

Kdyby si squoteři chovali kravičku, zase by se jim lépe žilo. A určitě by ji napásli i v Praze. Snad jim to někdo vzkáže a poradí :-). A mohli by ji i pronajímat ku příležitostem různých zemědělských demonstrací. :-)

Odp5: Kamarád, který na kolejích 17...
ivana Kozárová, 13.7.2009 22:51

Dík za pěknej a poučnej článek. Mám ráda zvířata. Je škoda pro nás,že toho o nich tak málo víme a že je jen využíváme a mordujeme. Jednou jsem viděla krávu na pastvě,zavolala jsem ji k sobě a ona přišla. Měla tak hrozně protaženej železnej kruh nosem a tlamou,že nemohla ani pořádně jíst...

Odp6: Kamarád, který na kolejích 17...
werterber, 13.7.2009 23:21

Já mám taky rád krávy. Hlavně ty fialový, protože kadí čokoládu a ta mi moc chutná. :-)

Odp7: Kamarád, který na kolejích 17...
ivana Kozárová, 13.7.2009 23:29

já taky. čokoláda je to,pro co mám slabost. :-(

Odp6: Kamarád, který na kolejích 17...
., 14.7.2009 19:54

Paní Ivano, pro Vaši informaci: Železný kruh protažený nosní přepážkou se dává pouze býkům. Je to proto, že pouze nosní přepážka zvířete je natolik citlivá, že býka může člověk bezpečně ovládat a vést pouze na kovové tyči připoutané k tomu nosnímu kruhu. Býk i kráva jsou nebezpečná těžká zvířata. Býci už způsobili svým ošetřovatelům mnoho tragických úrazů. I odrostlejší tele ( o hmotnosti cca 80 kg), může zezadu bez varování porazit člověka.

Tedy radím Vám, abyste se nikdy nepřibližovala k žádnému dobytčeti (natož ke „krávě“ s kruhem v nosní přepážce. :-) ), ani k takovému, které je od Vás odděleno ohradou.

Odp7: Kamarád, který na kolejích 17...
ivana Kozárová, 15.7.2009 16:37

hi hi,už jsem to zažila,běžela jsem rychlostní běh do vrchu,podobné zvíře za mnou... nikdy už tak rychle nepoběžím. stihla jsem to ještě za ohradník a ono to bleskově přifunělo a přátelské to nebylo...
Odehrávalo se to na pastvině a ty krávy se mi zdály dost daleko....Přibližovaly se nesmírně rychle a byla jsem ráda,že se mi podařilo uniknout....
Ale to zvíře s tím kruhem byla určitě jalovice! Asi byla taky divoká.....
Stejně se jich nebojím,hned mi otrne. Trhám jim lesní jahody a žerou mi je z ruky a šmirglujou jazykem jako šmirglem. Teď budu asi dávat větší pozor. Dík.

Odp8: Kamarád, který na kolejích 17...
., 24.7.2009 9:42

Paní Ivano,
ještě poznámka: Od těch dobytčat můžete dostat i nějakou nemoc. Pozor na to „šmirglování“ jejich jazykem (i když výraz je to vtipný :-) ). Nebo si alespoň potom své od dobytčat oslintané ruce dobře umyjte !

Dobytek (i na pastvině) může mít různé parazity, TBC, BSE, aktinomykozu, chřipku aj. Soukromí majitelé dobytka v honbě za ziskem v současné době rozhodně nejsou nakloněni nechat porazit svůj dobytek kvůli jeho chronické nemoci tak, jak to dříve povinně dělávalo JZD.

Ani označení „BIO“ dobytek ani lidi od případné infekce neochrání. :-(

Odp9: Kamarád, který na kolejích 17...
tlapka, 24.7.2009 13:01

Skutečně lze dostat nemoc od dobytčat, ale zvláště více od lidí. Nikdy jsem neonemocněla když jsem vlezla psovi do boudy nebo dala si na hlavu kocoura. Je to málo pravděpodobné.

Odp10: Kamarád, který na kolejích 17...
., 25.7.2009 10:07

Ach Tlapko, projevuje se Tvé vysoké sebevědomí a urputná tendence odporovat někomu, kdo o tom ví více. Je to Tvoje volba.

Udělej vědecký průzkum přenosu zoonoz na člověka a napiš o tom vědeckou práci se statistickým zhodnocením. Pokud Tvoje vědecká práce bude signována a doplněna komentářem odborného oponenta, budeš mít teprve pak právo vyslovit úsudek, zda a do jaké míry je pravděpodobný přenos infekčních nemocí ze zvířat na člověka. Pouze lezení do psí boudy a dávání si kočky na hlavu Ti ve vypracování důvěryhodné vědecké práce určitě nepomůže. :-) :-) :-)

Jinak můžeš udělat pokus s dětmi ze své rodiny a dovést je do veterinární nemocnice, aby si pohladily nemocná „zvířátka“ a uvidíš :
do půl roku budou mít děti na rukách boule aktinomykozy, budou kašlat od prasečí chřipky, budou mít vyrážku herpes a mnoho dalších nemocí, jejichž přenos na člověka považuješ za „málo pravděpodobný“. :-( :-( :-(

Odp11: Kamarád, který na kolejích 17...
ivana Kozárová, 25.7.2009 18:01

Tečkočárko,mám známýho koně a ten má po těle boule velikosti větší fazole,po trupu zejména. Majitel tvrdí,že ho něco poštípalo... Je to možné jen z poštípání? Předtím,na jaře,měl lysyny po celém těle a to mu samo zarostlo...

Odp12: Kamarád, který na kolejích 17...
., 25.7.2009 18:56

Paní Ivano, menší boule mohou být od poštípání ovády, ale takové by se měly do týdne (nebo dříve) vstřebat. Pokud jsou ty boule dlouhodobější na stejných místech, tak by to mohl být i „střeček“ (?) nebo možná i ta aktinomykóza (?) - ta je infekční i pro lidi a nebezpečná. Ale to by musel posoudit zvěrolékař. Pokud Tvůj známý má toho koně rád, tak by měl toho zvěrolékaře na posouzení pozvat. Nemocný kůň může totiž být také nervózní, bolí ho to, a pak může být i pro majitele nebezpečný.

Lysiny po celém těle mohou být v důsledku kvalitativně nedostatečné výživy (chybí např. minerální látky nebo vitamíny), nebo v důsledku kožního mykotického onemocnění (hovězí dobytek např. trpí na známý herpes, může to dostat i člověk), nebo dokonce možná to může být něco na způsob zavšivení (ale to nevím přesně, koňská veterinářka nejsem. :-)

Když se zvíře, které bylo celou zimu zavřené ve stáji, dostane zjara ven na pastvu, tak nejen že se zelenou pastvou do sebe dostane potřebné vitaminy, ale také ho ozáří sluneční paprsky, a vlivem obojího se uzdraví.

Zkrátka bylo by dobré, aby toho koníčka těch boulí pan majitel zbavil.

Odp13: Kamarád, který na kolejích 17...
ivana Kozárová, 26.7.2009 14:56

Dík,tečkočárko,já to zkontroluju a zařídím,mám toho koníka ráda,znám ho od hříběte.

Odp11: Kamarád, který na kolejích 17...
tlapka, 28.7.2009 8:53

A co ty, takovou práci máše? Neříkej, že jsi veterinář nebo epidemiolog a že jsi napsal vědeckou práci.
Pracuji v nemocnici a vím, jaké nemoci lidi mají. Bakterie mají svůj jídelníček a svoje hostitele. O zoonozách se píše hodně, ale víš o někom kdo na něco takového zemřel? Na co zemřeli tvoji známí a předkové?

Odp12: Kamarád, který na kolejích 17...
., 28.7.2009 9:31

Ano, mám, napsal. Ti, co nezemřeli, měli o pravděpodobnosti přenosu zoonos jiný názor, než Ty Tlapko. Proto přežili. A copak Ty v té nemocnici děláš ? Paní uklízečku, nebo rehabilitační sestřičku po porodu ? Obě jsou užitečné, ale o zoonózách toho vědět mnoho nemusí, protože to převážně nepotřebují; to by Tě omlouvalo. :-)

Odp13: Kamarád, který na kolejích 17...
tlapka, 28.7.2009 9:55

Pak bys mohl vypočítat kolik procent ze všech zemřelých bylo zoonoz a jakého charakteru. Ráda bych si přečetla tvoji vědeckou práci. Uklízečku nedělám z důvodu že neumím uklízet, bohužel a porody taky moc nesnáším.

Odp13: Kamarád, který na kolejích 17...
ivan, 29.7.2009 10:23

Romantiku, no to koukám jako vrána. Rehabilitační sestřička je něco podřadného? Já si považuju i těch uklízeček, prostě se živí vlastní prací! Možná by si se divil-divila, kolik je mezi nima ženských s velice kvalitním vzděláním. Moje první žena byla krátkodobě zaměstnaná jako uklízečka s doktorátem ve VÚAB. Výzkumný ústav atibiotik a biotransformací v Roztokách. Teprve po mnoha měsících,když se uvolnilo místo na její pozici odložila koště a hadr do skladu a zasedla k mikroskopu.

Odp14: Kamarád, který na kolejích 17...
tlapka, 29.7.2009 11:37

Já si taky vážím sestřiček a uklízeček ale chtěla bych podrobnosti o těch zoonozách.

Odp15: Kamarád, který na kolejích 17...
slayd, 29.7.2009 13:14

Já bych toho chtěl od sestřiček daleko více, ale myslím že by mne hnaly s pipetou od vývěvy k vývěvě... Pozor: HCL 33%! P.S.

Odp15: Kamarád, který na kolejích 17...
ivan, 29.7.2009 13:41

Celá léta, vlastně celý život, žiju velice natěsno jak s kočkama, tak s psama. Zrovna teď mě jeden vypadnul z válendy a lehl si mi pod nohy. Roční černej ,,labrouš" Bad. O těch zoonozách bych se taky něco rád dozvěděl od skutečnýho odborníka. Zatím je velice podceňuju.

Odp16: Kamarád, který na kolejích 17...
tlapka, 29.7.2009 14:02

špatně živené venkovní kočky mívají škrkavky nebo chlamydie, stačí se o kočku postarat je to dobře léčitelné. Co jsme všichni spávali s kočkami a psy nikdo neonemocněl, i když veterinární péče nebyla na výši. horečnaté infekce nebo toxoplasmosa se dostávají ze špatně upraveného masa

Odp17: Kamarád, který na kolejích 17...
ivan, 29.7.2009 15:50

No, tlapko, myslel jsem, že dostanu toto poučení od odborníka Romantika. To byl jeho první nick, od té doby měl asi stovku jiných, nyní tečka-čárka. Známe se asi tři roky. Mladý, slušný, abstinent, nekuřák, vysokoškolák, obecně vzdělaný ve všech oborech, už několik let hledající práci odpovídající jeho schopnostem. Bojovník za náhradu újmy způsobenou zaměstnavatelem po neúspěšném přijímacím řízení a nezuzavření pracovní smlouvy.
Dodnes není jasné pohlaví romantika- romantičky, nyní tečky-čárky. V mnoha příspěvcích o sobě píše v ženském rodě.

Psi u nás měli vždy volný režim a byli součástí nejen naší domácnosti, ale i životů. Před dvěma roky Evě uřízli nohu. V naší domácnosti je výhodnější, když si nyní už pouze jeden, najde místo na válendě nebo v křesle a nebrání tak Evě v pohybu vozejkem. Nikdy jsem se žádných onemocnění neobával, nikdy jsem se ničím nenakazil. Včera jsem Evu přivezl z nemocnice po úrazu hlavy způsobeném převrácením vozejku. Byla tam na ošetření a pozorování tři dny. Rozhodně to nevypadalo, že by se tam někdo flákal.

Odp18: Kamarád, který na kolejích 17...
tlapka, 29.7.2009 18:02

Nazdar Ivane. Tečkačárka je skutečný bojovník. Asi všechny kritizuje a aby nebyla nuda, dělá to později pod jinou firmou. je to jeho nevinná zábava. Psi jsou skuteční utěšitelé i pro vaši Evu, kočky mají zajímavé nápady a líbí se mi jak „zírají“. Jsou to naši kamarádi. ještě bych chtěla dodat o těch bacilech- že nepřijdou jen tak cestou, ale čekají na příležitost, až je určitý organismus přijme.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp14: Kamarád, který na kolejích 17...
., 31.7.2009 9:52

Ivane, koukat jako vrána smíš a je to u tebe spíše „standardní“. :-) Ale nesmíš tvrdit, že považuji rehabilitační sestřičku za něco podřadného, protože to není pravda a v mém komentáři to NENÍ ! Já určitě nejsem typem „nosu v oblacích“, kterými se to na svíci jen hemží včetně Tebe ! :-(

Zase jsi nepochopil hlavní téma mého příspěvku spočívající v tom, že uklízečka a rehabilitační sestřička jsou profese, pro jejichž vykonávání není převážně potřebná důkladná znalost zoonoz, a proto lidé tyto profese vykonávající je s velkou pravděpodobností převážně nemají.
Je pravdou, že v současné době mnoho vysokoškolsky vzdělaných lidí pracuje jako uklízečka, ale nesouvisí to s tématem znalostí zoonoz; souvisí to s totálně chybným využíváním nebo nevyužíváním speciální odborné kvalifikace Čechů státem Českou republikou.

Ivane, dříve jsi byl zlostnější, hrubější, ale někdy důvtipnější ! Také směšné ženské móresy roznášet drby o jiných lidech teď více využíváš. Neprodělal jsi náhodou poslední dobou toxoplazmozu, brucelozu, nebo jinou -ózu ? :-)

Odp15: Kamarád, který na kolejích 17...
tlapka, 31.7.2009 11:29

Možná bartonelozu, milý echinokoku.

Odp9: Kamarád, který na kolejích 17...
ivana Kozárová, 24.7.2009 22:58

To Ti věřím,tečkočárko,protože hamižnost a krutost tzv. soukromých podnikatelů,co mají na starost zvířata,je bezbřehá. Zlatě se žije zvěři,která na člověku nezávisí... Raději zimu a divočinu a hlad,než okovy a proděravělé uši a choroby ze špíny od člověka... Ale naštěstí jsou ještě výjimky.....

Odp10: Kamarád, který na kolejích 17...
tlapka, 29.7.2009 18:03

Jo například moje kočka. Je výjimečná.

Odp11: Kamarád, který na kolejích 17...
ivana Kozárová, 29.7.2009 22:11

zaplaťpánbu,moje taky ;-)

Odp12: Kamarád, který na kolejích 17...
tlapka, 31.7.2009 11:30

To asi všechny, ale neměly bychom pochválit sebe, Ivano?

Odp13: Kamarád, který na kolejích 17...
ivana Kozárová, 31.7.2009 17:46

určitě jo :-)

Odp: Kamarád, který na kolejích 17...
Karolína, 30.7.2009 15:52

Sice máte pravdu, že to byla úředně neexistující budova, ale magistrát se jí rozhodl prodat novému majiteli, který asi nechtěl na pozemku marihuanu, rozpadlý barák s lidmi uvnitř, když se jim kdykoliv může něco stát. Nechtěli dobrovolně opustit cizí pozemek, jejich problém.... Kdybych koupila tu parcelu já, udělala bych to samé, protože majitel asi zamýšlí vybudovat v Troji něco hezčího než polorozpadlou vilu ( možná něco hezčího).....

Nic jim nebrání koupit si libovolnou...
Yardasan, 3.7.2009 8:54

Nic jim nebrání koupit si libovolnou nemovitost. V jejich počtu by hypotéka nebo jiné splátky nepřesáhly stokorunu měsíčně na hlavu. Ale problém je u nich v hlavě. Já bych neváhal je přirovnat k cikánům a podobným nepřizpůsobivým „občanům“ - chovají se úplně stejně. Takže, žádný squat, jen jiný projev debility a neschopnosti žít v multikulturní společnosti. Ovšem na druhou stranu musím, napsat, že je chápu a mám obdobné pocity, protože můj názor (pro Ty co na mne zapomněli) je ten, že multikulturní společnost a humanita, je proti přírodě. S pozdravem jK.

Odp: Nic jim nebrání koupit si libovolnou...
tlapka, 14.7.2009 9:15

Něco na tom je. Cizinec není našinec. Nic proti Multi kulti ale menšiny jsou k tomu aby se přizpůsobily. Pokud se chtějí roztahovat pod falešnou značkou svobody, třeba jim ukázat, kde je jejich místo. Jak začnem respektovat „jejich kulturu“ rozpadne se celá společnost.

Biomasa
Lipovan, 3.7.2009 9:16

Svého času žila ve squattu poblíž Strossmayeráku také jistá K. P., tou dobou již matka malého syna. Vzhledem k tomu, že K. užívala narkotika a nebyla schopna se o syna postarat, činili tak její rodiče. Obyvatelé squattu se mimo jiné bavili verbálním i fyzickým napadáním kolemjdoucích. Pokud si někdo stěžoval a případ se začal rozjíždět, brzy přišel seshora - hodně seshora - Befehl: ruce od K. pryč a to tak, že fofrem.

Odp: Biomasa
Pavel od vody, 3.7.2009 10:46

Dnes je to populární K.J.

Mám pocit, že v Chanově jsou ještě...
Nikola, 3.7.2009 9:17

Mám pocit, že v Chanově jsou ještě nějaké „volné“, lehce vybydlené domy. Kdyby tedy squateři měli zájem.

Problém je jinde!!!
slayd, 3.7.2009 9:56

Pan Kocáb by měl vhodné domy pro sguaty vyhledávat a evidovat. Vzhledem k tomu, že jsme již dosáhli konečně stadia vyspělé kapitalistické společnosti bude jich v budoucnu potřeba stovky... Vzhledem k avizované míře nezaměstnanosti ke konci roku 2009 prý 9% a neustálému růstu nájemného, je potřeba se tímto faktem řádně zabývat. Konkrétní dům MILADA ovšem obývali zhýčkané dětičky, které toužily po dobrodružství zadarmo. Tyhle podporovat nelze. Sguat je pro lidi majetkově chudé a bohaté duchem. Bohatí jim mohou přispívat a ne využívat romanticky levného bydlení pro své feťácké pařby... Práci čest!!! P.S.

Odp: Problém je jinde!!!
slayd, 3.7.2009 13:22

Je potřeba si najít slušnou práci a nelézt hned do sguatu - že jo...
Tuhle jsem četl, že je např. ohromný nedostatek slušných exekutorů. Takže je vidět, že slušný člověk má jistou šanci i v době krize.
Proč si nenakrást v souladu se zákonem...
Já bydlel ve sguatu v lese 1 týden a stačilo. Každý den nám tam dovalili bečku píva a někdo skočil do konzumu pro jídlo... někdo šel sbírat houby a jiní si hráli na indiány. Házeli noži a sekyrkami do okolních stromů a pronásledovali veverky. Také jsme kradli medvědům med od lesních včel. Ženská nám stačila jedna na pět chlapů a nikdo se o ni nehádal. Prostě na každýho se dostalo... ona nebyla lakomá...
Tak si uvařte meltu s mlékem a přikusujte klidně tejden starý chleba. Hlavně si prachy nepůjčujte, ať nemusíte bydlet ve sguatu...
Po týdnu je romantika v háji a když dojdou prachy na drogy, které tu lepší realitu dokáží vytvořit... je čas k návratu do paneláku... P.S.

Odp2: Problém je jinde!!!
Alfons, 3.7.2009 17:48

.... že je např. ohromný nedostatek slušných exekutorů....pěkný protimluv !!! Ubývá také černých bělásků.

Odp2: Problém je jinde!!!
werterber, 3.7.2009 20:35

Být exekutorem je opravdu příjemná práce... člověk si proti sobě poštve pár lidí, jde mu o život, no proč ne,když se zabít, tak při práci pro lidi, co už tak maj dost nahrabáno

Odp2: Problém je jinde!!!
tlapka, 7.7.2009 12:22

Squateři mají svoji filozofii: Spotřebovávají to, co druzí nepotřebují a mají vlastní kulturu které je základ že práce je hrozná ztráta času a čas je třeba vyplnit jinak. Je to neprůstřelné jako leninismus.

Sociální teror
Pavel od vody, 3.7.2009 15:01
Odp: Sociální teror
tlapka, 7.7.2009 12:25

Článek je logický a odpovídá většinovému mínění.

Nic proti alternativní kultuře, ale...
Pavel7, 3.7.2009 16:57

Nic proti alternativní kultuře, ale přece jenom existují nějaké zákony a vlastník budovy. Je sice pravda, že se vlastník o objekt moc nestaral, ale ani to nedává nikomu právo objekt okupovat. Pokud se vlastník rozhodl objekt vyklidit, tak to měli „návštěvníci“ respektovat. Bezpečnostní služba i policie se pouze plnila své povinnosti.
Pokud někdo chce tak žít, tak ať si koupí svůj dům nebo si ho zajistí jiným legálním způsobem.

Odp: Nic proti alternativní kultuře, ale...
Alfons, 3.7.2009 17:51

...Bezpečnostní služba i policie se pouze plnila své povinnosti....a občané akci za udržení alternativní kultury nealternativně-natvrdo zaplatí.

Odp: Nic proti alternativní kultuře, ale...
Míra, 14.7.2009 9:17

Není pravda, že se vlastník o objekt moc nestaral, protože vlastník se o objekt nestaral vůbec, kdyby se o něj takovou dobu nestarali squateři, tak by už vůbec nemusel existovat.
Právo na vyklizení ano, ale rozumným způsobem, to co předvedla bezpečnostní agentura se tak nazvat nedá.

Jsem touhle společnosti znechucen...
werterber, 3.7.2009 20:41

Jsem touhle společnosti znechucen. Klapky na očích a hlavně se do ničeho nemontovat a když už tak z oholenou hlavou a klackama v rukách. Kež bych byl na pustém ostrově, kde by platil pouze zákon gravitace a já měl svatej pokoj od všech lidí.

Odp: Jsem touhle společnosti znechucen...
Alfons, 4.7.2009 3:23

Ovšem kdo ví, jestli by na tom ostrově byla svoboda a demokracie?

Odp2: Jsem touhle společnosti znechucen...
ivan, 4.7.2009 7:30

Je absurdní spojovat svobodu s politickým zřízením. Demokracie je líná, pomalá, snadno korumpuvatelnánic nerozhoduje, je to holka kerá se zamilovává

Odp3: Jsem touhle společnosti znechucen...
ivan, 4.7.2009 7:56

Samoodpal.

Samoodpal
Pavel od vody, 5.7.2009 8:05

Pokud máš Ivane, problém s přípojením, zkus si napsat text nejdřív třeba do Wordu nebo jiného textového editoru (např. Notepad je součástí Windows) a pak to v kuse překopírovat sem do Svíce a odpálit. Takhle jsem to dělával, když jsem měl net na časové připojení.
Zdraví tě Pavel

Odp2: Jsem touhle společnosti znechucen...
ivan, 4.7.2009 7:54

Demekracie se až příliš často zamilovává hned do několika najednou, je příliš nejednoznačná. Je líná, snadno korumpovatelná, nic neřídí, je pomalá, je drahá, sama si vystavuje legitimitu, nenese žádnou odpovětnost. Velice často jí selhává kompas. Má jí ten, kdo si ji zrovna koupí.

Odp3: Jsem touhle společnosti znechucen...
Alfons, 4.7.2009 8:18

Demokracii je děvka prodejná. Kupují si ji lobisté. Zákony jsou pak jen pro bohaté.

Odp4: Jsem touhle společnosti znechucen...
tlapka, 5.7.2009 18:27

Zákony se dají také obejít pak není třeba peněz.

Odp3: Jsem touhle společnosti znechucen...
Bára Š., 7.7.2009 12:29

nezlobte se, ale chcete říci, že socialismus byl levný? Když televize (a ne nijak luxusní) stála 8 TEHDEJŠÍCH PLATŮ A ČEKACÍ FRONTA 14 HODIN nebyla výjimka?

Odp4: Jsem touhle společnosti znechucen...
tlapka, 7.7.2009 12:53

Přidávám se k názoru BŠ. Všechno bylo hrozně drahé. Auto Škoda stálo 48 měsíčních platů celkem. (40.000 Kč při platech kolem 1000 Kč.) Na Videorekordér se složilo celé pracoviště a fanatik videa se takto závažně zadlužil.

Odp5: Jsem touhle společnosti znechucen...
Bára Š., 7.7.2009 13:15

já počítala průměrný plat 3000...jinak samozřejmě by to bylo ještě více...

Navíc ty věci byly stylem „barva neznámá, doba, kdy bude k dispozici, neznámá“...

A to vůbec nepočítám otřesné justiční vraždy, zdevastované hospodářství a nulovou svobodu. Kdo nepodlejzal straně či měl špatného příbuzného, prostě třeba nevystudoval. A nezaměstanost či kriminalita byla také větší, než si tehdejší deníky dovolily přiznat. Jsem za svoji generaci tak ráda, že jsem tohle nezažila..a nechápu lidi, kteří by snad chtěli návrat tohoto. Asi nemají rozum

Odp6: Jsem touhle společnosti znechucen...
tlapka, 7.7.2009 13:47

Šlo o dobu po r.1960 a platy př. lékařů. Ale to nebylo nejhorší po r.1970 byly platy lepší ale byl úžasný ideologický útlak. Prověrka: Souhlasíte se vstupem vojsk? „... já bych řekla.. vlastně .. asi jsme měli nějakou smlouvu? co jsme nedodrželi? .. asi se to dalo čekat? ... “ Ale co myslíte VY? ..„.. hm.. no dyť povídám.. jaksi to vzešlo z těch okolností... a byly to složité okolnosti .. “ JAK VIDÍM, JSTE JAKÝSI TEORETICKÝ TYP- radši běžte.

Odp6: Jsem touhle společnosti znechucen...
*, 9.7.2009 21:48

Jo, Ty máš rozum vygumovaný a totálně zdevastovaný, a proto nechápeš a chápat nebudeš vůbec nic a nikdy. A přiznej se, komu podlejzáš ty ? A že podlejzáš je nad slunce jasnější. Zkrátka B.Š. je A.H. v sukních a také stejně skončí. :-(

Odp7: Jsem touhle společnosti znechucen...
Bára Š., 9.7.2009 21:54

No vidíte, teď jsem byla na poslední zkoušce a pan doktor byl přesvědčen, že toho chápu hodně. K mému úžasu :-D A jak koukám, tak i vašemu

Odp8: Jsem touhle společnosti znechucen...
*, 9.7.2009 22:02

Třeba jsi mu šikovně, a proto úspěšně podlezla :-) ;-) :-) Cha, Cha, Cha, Hi, Hi, Híííí :-)

Odp9: Jsem touhle společnosti znechucen...
Bára Š., 9.7.2009 22:42
Odp6: Jsem touhle společnosti znechucen...
zvoník, 18.7.2009 7:08

Báro, Ty jseš úspěšný bolševický squater do této společnosti, a buď ráda, že Tě dosud nikdo nevyhnal na ulici! Já jsem život na ulici zažil s trvalým platem ve výrobě, ale bez alkoholu, drog a příživy na dalším někom. Protože taková nenávistná protisociální bestie, jako Ty, mě vyhnala z mého vlastního bydlení za pomocí zákonů této země a současné politiky, kterou Ty tady snad vychvaluješ. Jseš nesoudná a nestoudná zmije jako ti squateři a jako je dnešní sociální politika! A to se vůbec bolševiků nezastávám!!! Jmenuješ samé zápory minulé společnosti, jako bys byla někým zpracovaná k politické špíně! Když Tvoji rodičové užívali spoustu sociálních výhod, aby Tě vůbec mohli zplodit, tak to bylo supr, co! Dělá se mi nad Tvým článkem zle, že jsem si skoro poblil mobil!
A protože mám z tohoto tématu o squatu velmi různorodé názory, neboť dost dobře jsem na vlastní kůži cosi podobného zažil, nehodlám se debaty zúčastňovat. Je to pro mě až moc citlivé. Ale tady ta bestie Bára mě vyprovokovala! Sorry.

Odp5: Jsem touhle společnosti znechucen...
*, 9.7.2009 21:36

Tlapko, jsi pamětnice, ale tentokrát s Tebou nesouhlasím. Dříve před 11/89 bylo všechno běžné zboží a potraviny mnohem levnější než dnes, např. cca :
1 litr polotučného mléka / 2,00 Kč
1 chléb veka (1 kg) / 2,60 Kč
1 litr benzinu Super / 3,00 Kč
1 nový automobil Waltburg / 26000,--Kč (představovalo to např. 2 měsíční platy doktora mediciny)
1 nový televizor / na nízké měsíční splátky z Multiservisu, každý si ho mohl pořídit.
Z absolventského platu (= cca 1200,--Kč) bylo možné si každý rok našetřit na 10ti denní dovolenou v okolních evropských státech aj. Každý má jiné zkušenosti, ale pravdivé statistické průměry z té doby teď nikdo nezveřejní.

Vydávat někde vyčtený názor nezkušeného jedince za historickou pravdu, je neseriozní, hloupé, s cílem manipulovat veřejným míněním. !!!

Lidé bděte ! Nenechte se zblbnout nějakými psychologickými triky.

Odp6: Jsem touhle společnosti znechucen...
Bára Š., 9.7.2009 21:57

nedávno bylo prý v týdnu srovnání, kolik si toho za tehdejší a za dnešní plat mohl koupit běžný člověk. Socialismus vyšel mnohem dráž.

Mimochodem, 13 tisíc plat doktora???:-D Vy jste ohromně vtipný

Odp6: Jsem touhle společnosti znechucen...
Bára Š., 9.7.2009 21:58

jo s tou dovolenou v evropských státech jste myslel asi SSSR a Bulharsko, ne :-D:-D:-D

Odp7: Jsem touhle společnosti znechucen...
Iris, 11.7.2009 17:22

Moje mamka v minulém režimu navštívila: Jugoslávii, Bulharsko, Kypr, Řecko, Maďarsko, Rusko, Španělsko, Polsko, NDR (to jest z evropských zemí) a dále Kubu a procestovala celou střední Asii. A to nebyla žádná vlezprdelka. Obyčejná holka z obyčejný rodiny. Ano, sice vyřizování dovolené bylo poněkud pracnější (povolení od zaměstnavatele, dlouhé čekání před cestovkou), ale většinou se vyšlo vstříc a pak už jen hurá na dovolenou.

Odp8: Jsem touhle společnosti znechucen...
tlapka, 14.7.2009 9:32

Nojo -poněkud pracnější. Pokud šlo o Řecko nebo Britanii, muselo to schválit 5 institucí, při CO, ROH, výbor KSČ. Kolikrát než to schválili, byla příležitost fuč.

Odp6: Jsem touhle společnosti znechucen...
tlapka, 14.7.2009 9:30

Pro hvězdnou tečku *,
Pokud bych vše pominula tak s tím Wartburgem a platem lékaře je to uhozené úplně. Na benzin byly fronty a benzinky věčně zavřené. V televizorech nebyl žádný výběr. pouze byla Orava. Okolní státy- pouze komunistické. Všechno „běžné zboží“ tehdy bylo „skoro žádné zboží“, kolikrát levné nedalo se sehnat. Kalkulačka, digitálky- atari počítač. Nakonec musel strýček prohánět veksláky kolem Tuzexu v Praze. Nebyly moderní knihy, filmy, písně. Chtěla bych vědět odkud máš ty informace, prosím napiš.

Odp7: Jsem touhle společnosti znechucen...
., 14.7.2009 16:57

Tlapko, zatímco Ty sbíráš a opakuješ po někom a podle někoho nějaké tzv. zprostředkované informace, já Tvou metodu nepoužívám. Já nemusím, mně nikdo žádné blbosti do mozku nikdy nevsugeroval a ani nevsugeruje. :-)

Propánakrále, kde na ty bludy Tlapko chodíš ?
., 14.7.2009 19:33

Jak si můžeš Tlapko dovolit tvrdit, že něco z mého komentáře je uhozené ? To je totéž, jakoby v mém komentáři bylo napsáno: „Tlapka je uhozená“ :-), a bylo by to mnohem blíže pravdě, než to, co říkáš Ty.

Jestli Tvůj strýček proháněl veksláky kolem Tuzexu v Praze, tak je mi opravdu záhadou, proč ? To měl z ciziny nadbytek cizích měn a nevěděl co s nimi ? O čem to mluvíš ? Tvrdíš, že ...„ nebyly moderní knihy, filmy, písně“ . Co to povídáš ? Vždyť současná česká televize čerpá z bohatého repertoáru nahrávek písní ze šedesátých let minulého století ( např. autoři písní Jiří Suchý a Jiří Šlitr, interpreti Karel Gott, Eva Pilarová, Waldemar Matuška, Karel Hála aj.), právě tak jako svátečně vysílá filmy z té doby ( př. Pyšná princezna, Babička, Eva tropí hlouposti, Ostře sledované vlaky, Král Šumavy a mnoho dalších). Moderní knihy byly také vydávány (od autorů B.Němcové, A.Jiráska, J.Nerudy. Nebo cestopisy např. Mzuri Africa od J. Wágnera; Afrika snů a skutečnosti od J.Hanzelky a M.Zikmunda a mnoho dalších). Učebnice pro žactvo ZŠ a pro studenty SŠ byly zadarmo, vysokoškolské učebnice a skripta za ceny pro studenty přijatelné; mnohé z nich byly vydávány také v Bratislavě, slovensky tenkrát rozuměl každý, na rozdíl od dneška :-).

Já už asi vím, kam na ta svá zbloudilá tvrzení chodíš: rodinné slavnosti budou tím „ zaručeně důvěryhodným zdrojem“ povídaček, které Tvoji strejdové a tetky v mírně podroušeném stavu vypouští do éteru, aby se Ti zavděčili. :-)

Odp: Propánakrále, kde na ty bludy Tlapko chodíš ?
tlapka, 22.7.2009 9:53

Když myslíš... strýček honil vechsláky aby koupil tuzexové poukázky aby nám koupil počítač Atari. Pokud se mohu bránit tak aspoň to cestování do ciziny západní bylo Hodně omezené, ani to si nemyslíš?

Odp2: Propánakrále, kde na ty bludy Tlapko chodíš ?
., 30.7.2009 23:07

Tlapko: ne, nemyslím. Stačilo podepsat, že si člověk v západní Evropě bude po dobu pobytu sám vydělávat na živobytí a že tudíž od českého státu nepožaduje na pobyt v cizině žádnou cizí měnu. Pak už si zájemce o pracovní dobrodružství v západní zemi pouze v české bance koupil cizí měnu za =150,--Kč pro nejnutnější začátek, a mohl odjet nádeničit na pár měsíců do tajemné a růžově vychválené západní země.
Člověk se odtamtud vrátil dvakrát tak udřený, jak tam odjel, o polovinu hubenější protože tam hladověl, a s trochou cizí měny, za kterou nevěděl doma v Čechách co si má v TUZEXU koupit. :-(

Odp3: Propánakrále, kde na ty bludy Tlapko chodíš ?
ivana Kozárová, 31.7.2009 0:36

Moje babička tam v šedesátých letech jezdila za svými sourozenci. Na cestu a na peníze si vydělávala sběrem heřmánku. Sbírala do bramborových košů a celé léto sušila na půdě. V září odjela a vracela se před vánocemi a doma jí nechutnalo ani máslo. V tehdejším NSR měla sedm sourozenců a než je všechny objela,zvykla si na tu jejich stravu...
Dostala jsem obnošené šatstvo po sestřenicích,které mi maminka přešívala a vzdychala při tom,jak je to kvalitní materiál. já záviděla holkám ve třídě nové kabáty a šaty. Naši příbuzní byli velmi šetrní lidé a nic ,co ještě bylo dobré,pryč nedali... Zato čokoláda a čočka byly první jakost...

Odp4: Jsem touhle společnosti znechucen...
ivan, 7.7.2009 14:02

Báro, znám Vaše uvažování a proto si mnohdy nerozumíme.

Jestliže nejsem běloch, tak to není důkazem pro to, že jsem černoch.

Jestliže něco není dobré, tak to nemusí být nutně špatné, ale vyhovující, nebo dostatečné.

Tvrzením něčeho, nepodávám důkaz o tom, že opak je pravdou. Jako budoucí právník byste si neměla vytvářet vlastní realitu.
Kde jste vzala to, že chci říct, že byl socialismus levný?

Jinak vše dobrý. Iv.

Odp5: Jsem touhle společnosti znechucen...
Bára Š., 7.7.2009 14:08

vůbec netvrdím, že byste mluvil o tom, že socialismus byl levný :-) Pouze rozvíjím myšlenku drahé demokracie (a přiznám se, že často slýchám, že za socialismu bylo lépe=levněji).

Můj „problém“ je v tom, že často nereaguji JEN na myšlenky přispěvovatelů

Odp6: Jsem touhle společnosti znechucen...
vlasta, 13.7.2009 7:14

Jsem pamětník,za bývalého režimu jasme měli peníze na téměř všechno,ale shánělo se.zboží bylo poskrovnu.Teď je to naopak zboží co hrdlo ráčí ,jen peníze nějak rychleji ubývají :-)

Odp7: Jsem touhle společnosti znechucen...
tlapka, 13.7.2009 10:07

Peníze neměly tehdy funkci peněz. Ani nikde neplatily v cizině. Jakoby jen poukázky.

Odp8: Jsem touhle společnosti znechucen...
., 13.7.2009 10:30

Tlapko, to je nesmysl. České koruny bylo možné vyměnit např. v bance NSR za německé marky, ale pro Čecha ve velmi nevýhodném kurzu.

Odp9: Jsem touhle společnosti znechucen...
tlapka, 13.7.2009 11:56

M áš pocit, že bys přišel do banky a nakoupil západní marky nebo dolary v jakémkolik množtví- tehdy? a CO TO BYLY TY DEVIZOVÉ PŘÍSLIBY?

Odp10: Jsem touhle společnosti znechucen...
., 13.7.2009 14:40

Já nemám žádné pocity, já to vím. Devizové přísliby byly pro Čechy u nás doma. Banky v cizině vykupovaly české koruny, ale pro Čecha ve velmi nevýhodném kurzu. Bylo výhodnější si české koruny přivézt zpět domů, než je v cizině proměnit za cizí měnu.

Odp11: Jsem touhle společnosti znechucen...
tlapka, 13.7.2009 15:12

A proč se to jmenovalo Přísliby? mohl to být přeba prodej nebo nákup.

Odp7: Jsem touhle společnosti znechucen...
Vlastimil Čech, 13.7.2009 11:49

ubývají? jak komu... někomu naopak velice rychleji přibývají ;-)
Dozajista je ten přírůstek způsoben jen a výhradně tvrdou, poctivou, pilnou a všeobecně užitečnou prací! :-)
-------------------
Jen ti schopní a pracovití si výhradně tímto způsobem nahospodařili svůj majetek, který si teď úplně spravedlivě a zaslouženě užívají buď v šumavské reservaci, na Bahamách, v „Jihoafricku“..či „Dominikánsku“...
Vy, paní Vlasto, jste asi lenošná, neschopná... jinak byste tam byla s nimi... a tak tady jen naříkáte a závidíte, místo abyste se dala do tvrdé, poctivé, a všeobecně užitečné práce, která přece přináší JEDINÁ pracantům, kteří nám mají být příkladem ten žádoucí přírůstek peněz
Tak by to dozajista napsala slečna Bára Š....

----------------
Prosím, paní Vlasto, za prominutí, myslet jsem to žertem a v žádném případě bych si nedovolil Vás nazývati lenošnou a neschopnou...

Odp7: Jsem touhle společnosti znechucen...
., 14.7.2009 23:51

Vlasto, oponuji Vám:
Také v současné době je nedostatek mnoha druhů zboží např.: pánské punčocháče (pro sportovce a pro lyžaře), obyčejné teplé bavlněné tepláky a teplákové soupravy, poštovní známky v papírnictví, klasické bavlněné teplé dámské prádlo, vysokoškolská skripta a učebnice, kvalitní chléb, kvalitní obuv (z pravé kůže, měkká, která nedělá otlaky), česká šunka v konzervě, české máslo, zvěřina (už se v řeznictví vůbec nevyskytuje) a mnoho jiného.

Odp8: Jsem touhle společnosti znechucen...
tlapka, 15.7.2009 9:49

Neexistuje takový pojem jako „závislost na vězení?“ ev. věznitelích?

Odp9: Jsem touhle společnosti znechucen...
ivan, 15.7.2009 19:53

Ano, Stockholmský syndrom.

Odp10: Jsem touhle společnosti znechucen...
tlapka, 22.7.2009 9:55

V tom případě myslím, že některým se stýská po veznitelích, kteří jim život přesně nalinkovali.

Odp11: Jsem touhle společnosti znechucen...
., 26.7.2009 22:03

Zřejmě to je pouze Tvoje ojedinělá osobní zkušenost Tlapko. Pamětníci si na nic takového nepamatují.

Copak jsi tenkrát prováděla, že máš takové vzpomínky ? :-) Dej něco do placu, ať se pobavíme. Pašovala jsi snad z NDR plastové lžičky ? Nebo snad z NSR zlaté cihly ? Něco takového podobného to muselo být, protože obchod s lidmi a s konopím tenkrát ještě nekvetl. :-)

Odp12: Jsem touhle společnosti znechucen...
ivan, 26.7.2009 22:59

Proč se tenkrát pouštět do takto rizikového obchodován? (drogy)

V době kdy bylo všude velký H, se dalo pašovat úplně všechno. Boty, záclony, dámské potřeby, toaletní papír, gramofonové desky, džíny, nádradní díly na cokoliv, těsnění, zavařovací víčka, dlaždičky, hudební nástroje. Za pašování elektrosoučástek pro radioamatéry byly mnohdy daleko tvrdší tresty než dnes za drogy. Za blbý ,,integráče" taky vězení, ale potrestaná byla celá tvoje rodina i dětma - nepřijetím na žádnou školu. Drogy by pašoval jenom úplnej vůl, když se dalo víc vydělat třeba na blbejch zavařovacích gumičkách.
Romantiku, ne všichni pamětníci ztratili paměť.

Odp12: Jsem touhle společnosti znechucen...
tlapka, 27.7.2009 8:27

Tečkočárko dovolím si nesouhlasit. Ale než bych začala diskuzi tak mi řekni, co si představuješ pod pojmem „brigáda socialistické práce“.

Odp13: Jsem touhle společnosti znechucen...
., 27.7.2009 9:48

Určitě ne Tebe . :-)
A s tématem to nesouvisí ! Ještě spíš ? :-) Nojo, teď v té „ svobodě“ :-) si to můžeš dovolit. :-)

Odp14: Jsem touhle společnosti znechucen...
tlapka, 29.7.2009 9:13

Tvoje odpověď neobsahuje validní informaci, jakto že nesouvisí? Probuď se.

Odp8: Jsem touhle společnosti znechucen...
Vlastimil Čech, 15.7.2009 17:10

ano, máte pravdu... nejvíce mi schází obyčejné seriosní věci... věci, která mají skutečně tu funkci, ku které jsou určeny, nejsou ověšeny různými zdražujícími nesmysly, jsou prosty „kurvítek“ (Promiňte, ale ten neslušný výraz je tak výstižný! :-) )... již dříve jsem zde popisoval jak jsem kupoval vidle... rádio...A s těmi botami máte také pravdu. Koupil jsem si prima baťovky, měkká kůže, na podrážce surová guma.... no dopadlo to tak, že jsem tu „surovou gumu“ ošlapal za 3 týdny... v krámě mi řekli, že na ošlapání se záruka nevztahuje a že ta podrážka NENÍ surová guma, že je to jen imitace tohoto druhu podrážek...„ a někde máte napsáno, že je ta vaše podrážka surová guma?“
Prostě surový gumový podrážkový podraz...

Odp9: Jsem touhle společnosti znechucen...
zvoník, 18.7.2009 7:28

To je tím, že starý Baťa už umřel, a ti mladí jedou dál, ale v úspornějším režimu výroby. Čili horší kvalita s vizáží té lepší způsobí větší obrat firmy, protože se počítá s tím, že zákazník je debil. A funguje to? Funguje!

Odp10: Jsem touhle společnosti znechucen...
tlapka, 27.7.2009 8:29

Samozřejmě. Konečně kdo by nosil loňksé boty ? Vyhozených ještě schopných bot jsou plné popelnice.

Odp2: Jsem touhle společnosti znechucen...
ivan, 4.7.2009 7:59

Svoboda je sestrou zodpovědnosti. Je nepolitická!

Odp3: Jsem touhle společnosti znechucen...
Alfons, 4.7.2009 10:16

Ale svobodný je jen ten, kdo si může svobodu koupit.

Odp4: Jsem touhle společnosti znechucen...
ivan, 4.7.2009 11:51

To je otázka, svobodu ztratí ten kdo ji prodá nebo vykšeftuje za něco jiného. Svoboda se nedá koupit!

Odp5: Jsem touhle společnosti znechucen...
Alfons, 4.7.2009 12:42

Ale dá. Otroci se vykupovali za peníze otroctví.;-)

Odp6: Jsem touhle společnosti znechucen...
ivan, 4.7.2009 13:30

Otroci nedostávali mzdy, otroka mohl někdo koupit a svobodu mu darovat, nebo si ji mohl vydobýt činem, to ano, ale nemohl si na ni ušetřit střádáním do kasičky.

Odp7: Jsem touhle společnosti znechucen...
Alfons, 4.7.2009 16:24

Tak to je smutné. Kdo bude vykupovat současné otroky v upgradovaném otrokářském řádu.

Odp8: Jsem touhle společnosti znechucen...
ivana Kozárová, 4.7.2009 16:35

Systém je nereformovatelný

Odp9: Jsem touhle společnosti znechucen...
Alfons, 4.7.2009 17:46

Je. Kocáb už začal od skvoterů.

Odp10: Jsem touhle společnosti znechucen...
ivana Kozárová, 4.7.2009 20:52
Odp11: Jsem touhle společnosti znechucen...
Alfons, 5.7.2009 12:17

Mám zde známého, který se ptá na tvj věk, tělesné proporce atd. Měl by zájem s tebou probrat přínos Cyrila a Metděje. Piš na j.najman@rps.cz

Odp12: Jsem touhle společnosti znechucen...
ivana Kozárová, 5.7.2009 12:27

Přínos Cyrila a Metoděje lze dohledat v knihovně a moje tělesné proporce se podobají objemu zeměkoule.;-)

Odp13: Jsem touhle společnosti znechucen...
tlapka, 5.7.2009 18:30

Znechucen touto... a kde byste se chtěli znovu narodit- pokud si to chcete pochválit?

Odp7: Jsem touhle společnosti znechucen...
Juras, 7.7.2009 16:28

Někteří otroci si vydělávali, i když to byly spíš výjimky. Třeba gladiátoři.

Odp7: Jsem touhle společnosti znechucen...
Bára Š., 7.7.2009 16:41

Jasně že se vykupovali. Ofiko mít majetek nemohli, ale de facto měli pekulium a nejen, že si z něj mohli střádat, někdy bylo i celé jen jejich

Odp2: Jsem touhle společnosti znechucen...
tlapka, 7.7.2009 12:27

Kdo by žil na ostrově kde by nebyly popelnice? asi by chytal brouky.

Odp: Jsem touhle společnosti znechucen...
packa, 29.7.2009 19:47

myslím si že je hodne takych lidí s tím názorem ale sebrala jsem si sebou aspoň kočku.:-)

K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
Karolína, 5.7.2009 12:20

K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím se divit.

Odp: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
ivana Kozárová, 5.7.2009 12:28

To já taky ne :-)

Odp2: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
tlapka, 5.7.2009 18:32

Diskuze se ubírá zleva doprava a naopak. Základní otázka je proč by měl mít kdokoliv něco zadarmo a na úkor koho.

Odp: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
Pavel od vody, 5.7.2009 12:56

A čemu se Karolíno divíš?
My patíme daně, squatrs ne. My platíme el.en. plyn, vodu, teplo, nájem, squatrs ne. Já nevím, jestli to, že platím za služby, které jsou mi poskytovány, je dobře nebo bych se měl postavit na zadní a neplatit. Někdo to tak vidí.

Ale jedno vím jistě. Každý z nás má svobodu. Svobodu volby. S jedinou podmínkou - za svoje svobodné jednání nesu osobní odpovědnost. Tvoje svoboda končí u mého nosu. A kde je zodpovědnost squatrs???

Odp2: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
werterber, 5.7.2009 15:03

Je zajmavé, že někdo mluví o svobodě a pak chce trestat jiné, protože se svobodně rozhodli žít jinak. Neplatí za vodu? Třeba se nechtějí mít a chtějí mít blechy, žloutenku....no co?! Jejich věc.
Neplatí el. energii? Možná, že nepotřebují televizi, digitální vysílání, dvd přehrávač, počítač, svítít, topit, vařit. Raději si něco vyloví z popelnice k snědku.
že se vám jejoch styl života nelíbí? Třeba vy se jim taky nelíbíte!

Odp3: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
tlapka, 5.7.2009 18:25

V tom případě jsou to bezdomovci a pak jaký je ten rozdíl?

Odp2: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
zvoník, 18.7.2009 7:54

Jak jsi na to přišel, že squateři neplatí daně? Vždyť daně se platí úplně ze všeho! I z příjmu! A v případě, že squater má příjmy ze své činnosti, čili není nezaměstnaný, platí daně, ne? A squater není přece bezdomovec žijící ze žebroty? - Tady se daně neplatí! Nebo jak to tedy je? Platí je za ně darující? Že squateři neplatí daně z nemovitostí? To je právě asi ta jejich svoboda, proto jsou asi squateři. Zaveďte squaterskou daň bez razítka trvalého bydliště v občance a bude.... To samé zaveďte pro bezdomáče a můžete je vesele všechny jako neplatiče nahánět po polích, když jim tento stát neumožní levné bydlení. Levné bydlení není výstavba luxusních bytů, na které bez dluhů stejně nikdo nemá, pokud si nenakrade. Proč se nestaví nové úplné holobyty bez ničeho, dokonce bez topení jen s dírou pro komín? Oni by měli šanci si to dozařídit za svoje! Motto: ,,Životní úroveň každé příslušné době..." Jestli jsme údajně dál, než když stavěli bolševici vytápěné paneláky 1. kategorie, s teplou vodou, tak pak bychom se mohli chlubit dnes tím, že dokážeme postavit pro chudé holobyty, ne?

Novoholobyty
Vlastimil Čech, 18.7.2009 15:08

Zajímavá myšlenka, pane Zvoníku...ale neproveditelná v podmínkách tržního (trhni-kde-můžeš) hospodářství.
Na takovém projektu by nemohl být pořádný „vývar“... a těch starostí třeba s vybíráním nájemného od chudobných lidí... zkuste si to trochu spočítat...Výstavbou a právě i správou bytů jsem se zabýval mnoho let... podnikaděj na tom dost nevydělá...
kdyby novoholobyty zařídil aprovozoval nějaký dobroděj, tak se mu tam časem napáskují nějací Cikáni anebo squateři, kteří dle své parasitické povahy činži platit stejně nebudou... nu a ty zbývající -třeby chudobné ale poctivé- nájemníky vyštípou. Pane Zvoníku, pokud máte toto v úmyslu, dovoluji si Vás co nejhlasitěji varovati!!

Odp: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
Bára Š., 6.7.2009 3:58

Karolíno, čemu se divíš?:-) Tady je to internetová diskuze učebnicového případu. Pár chronických nadávačů, pár oslizlých dědků (kterým už spousta věcí leze na mozek) a potom lidé jako ty, kteří po přečtení těchto reakcí za chvíli zmizí. Pokud chceš slyšet relevantní názory, tak doporučuju kolejní diskuzi koleje 17. listopadu.

Odp2: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
*, 6.7.2009 11:44

Jenom Bára Š. není dosud chronickou nadávačkou ani oslizlou bábou, a jenom jí spousta věcí neleze na mozek. :-);-) :-) Proč sem tedy do takové, dle Tvého mínění hrozné společnosti, Barboro opakovaně a neodbytně lezeš ?

Odp3: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
ivana Kozárová, 6.7.2009 12:17

Protože se cítí sama se sebou sama

Odp4: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
tlapka, 14.7.2009 9:35

A proč by nám nemohla říct své názory? Názor může říct každý od toho je diskuze.

Odp3: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
Bára Š., 6.7.2009 20:06

No to je mi taky záhada...ale přiznám se, že tu mám prostě pár lidí ráda. Bohužel sem taky moc nechodí :-( Když objevím, kam chodí (jinam), tak budu ráda.

Jo a chronická nadávačka nejsem, to je snad všeobecně známo, ne?:-) Mám super život.

Odp4: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
tlapka, 14.7.2009 9:36

Jaká nadávačka ostatní si stěžují víc.

Odp4: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
zvoník, 18.7.2009 8:03

Báro, máš-li super život, bylo by od Tebe férové a vhodné napsat sem návod, jak se to dělá, abychom se poučili o čestnosti, morálce a vyrovnanosti, abychom to mohli napodobit. Mám neblahou zkušenost, jak to ženské dělají, prototo pokud to bude po žensku, nebudu schopen to napodobit, jak o morálních důvodů, tak z těch fyziologických.

Odp5: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
tlapka, 27.7.2009 8:30

Superživot nezáleží „jak se to dělá“ je to způsob existence.

Odp6: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
zvoník, 27.7.2009 11:29

Takže: (reklama v televizi) ,,Mami, mně se chce kakat! A chci na Kájův!"? Tak takhle je ten způsob existence? Tlapko, kdo má doma pro každého člena rodiny soukromý hajzl? A kdo chce chodit kálet na hajzl toho druhého, aby si to užil a měl suprživot? Asi jen ti lidumilové..., a ženský! , co?

Odp7: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
slayd, 27.7.2009 13:08

Ve Zdislavicích na Kroměřížsku mají taky sguat z bývalého zámku. Jsou tam pěstováni bezdomovci a využívají je na práci v obci a k soukromým účelům obyvatel vesnice... P.S.

Odp4: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
Karolína, 27.7.2009 15:17

Báro je mi ctí se s tebou seznámit, když už jsem byla pojmenovaná tebou...viz. výše :-)

Odp5: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
slayd, 27.7.2009 15:40

Žádná Bára Š. neexistuje, takže se s ní seznámit můžete jen stěží.... P.S,.

Odp6: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
Karolína, 27.7.2009 15:49

Alespoň mi stačí se seznámit poze s její přezdívkou.....

Odp7: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
zvoník, 27.7.2009 16:44

Seznamte se raději se zvony ve vašem kraji, přečtete si co na nich je, když nebudete vědět, zeptejte se, buďte u nich, když zní, nebojte se neohluchnete, Quasimodo nebyl hluchý od zvonů - kecá, a zamyslete se nad časem, inteligencí a umem předků..., a pak sem napište výsledek. Děkuji.

Odp2: K čemu se ubírá tato diskuze? Nestačím...
tlapka, 7.7.2009 9:47

Internetové diskuze jsou obrazem lidí, kteří existují a je dobré o nicj vědět.

FTW
Saw, 5.7.2009 15:18

Hákoš nejsem, žádnej velkej moralista taky ne, drogy sem bral, na Petříně pár dní a nocí taky prochlastal, ale že by mě zajímal nějakej smradlavej posprejovanej barák a bral ho jako symbol odporu proti dnešní nacistický společnosti a policejnímu státu, to zrovna moc ne.

Ať se místo protestů pustěj do budování novýho obydlí, na nějakym míň problematickym místě, a maj na chvíli zase pokoj...

Odp: FTW
tlapka, 5.7.2009 18:32

mohli by emigrovat na Sibiř.

Odp2: FTW
Saw, 5.7.2009 19:07

joo, bydlet v jeskyních, to by byla čistá rebelie...

Odp3: FTW
tlapka, 7.7.2009 9:48

A vykřikovat jak tu společnost nepotřebují...

Milí zlatí,
., 5.7.2009 19:01

já se domnívám, že se stalo co se stalo pouze proto, že se ten dům jmenuje „MILADA“.

novomluva
Vlastimil Čech, 5.7.2009 21:33

Řekněte mi, prosím, proč se ti lidé nazývají nějakým nečeským slovem? Čeho se dopustili je, myslím, i obecnému člověku zřejmo: Neoprávněné užívaní cizí věci, poškozování cizího majetku, rušení držby, rušení pokojného soužití, rušení klidu... Nu a majitel se domáhal a domohl svých práv... zkrátka se choval jako majitel... zda ti dospělí lidé zde konali cokoliv- jakkoliv by to bylo ušlechtilé a prospěšné- konali to na místě tomu nepříslušném.
Domnívám se také (čistě dle svého soukromého citu pro spravedlnost), že ku příkladu i konání technopárty je výpadem proti pokojnému životu...
Kdyby se taková akce konala neoprávněně na pozemku pod správou obce, navrhl bych obci, aby svůj pozemek ku příkladu začala hnojit :-) ke svému majetku se majitel smí chovat jako vlastník- či ne? Jako vlastník pozemků sloužících jako příjezd k technoparty bych se dal do zkušební zvláště hluboké orby alespoń několika brázd...
Zkrátka každý by asi měl právo dělat cokoliv se mu líbí, ale nesmí přitom narušovati práva a dobrých mravů...
Celý aparát represivní jest v demokracii původně určen k ochraně oprávněných nároků toho v případném sporu slabšího... tím slabším je ten, do jehož bytu vniknou lupiči- ať sami sebe nazývají jakkoliv, třeba squoteři... slabším je ten, na jehož pozemek se valí technopartáři...ano a slabší je i obec na jejímž okraji se randály konají...slabším jest občan, který byl ošizen- a šizunk se může novomluvou nazývati třeba tunelářem, podnikatelem... lichvář zůstane lichvářem, i když se sám nazývá bankéřem... vždyť je to skoro urážkou pravého tuneláře (tedy minéra) býti pojmenován shodně se zlodějem...mohli bychom začíti ku příkladu tím, že budeme používat správných slov a názvů... tedy paznehtář není „dobytčí manykér“, uklízečka není „kosmetička podlahových krytin“, Cikána a Roma jsme už probrali...

Odp: novomluva
Alfons, 6.7.2009 14:34

Demokracie = vláda lobistů prostřednictvím demokraticky zvolených poslanců..

psc
ina, 6.7.2009 14:50

Nevite co je paysec?nabizi to napr. hellomobile.

Odp: psc
*, 6.7.2009 18:09

No, přesně to nevím, ale hádám, že to bude něco jako : „kup si ze sekáče“ = „kup si použité zboží“. :-)

Nedůvěryhodnost časopisu Týden
*, 9.7.2009 22:30

V časopisu Týden píší mladí ambiciózní sebevědomí autoři o všem možném, aniž by tématům odborně do hloubky porozuměli.

Tak se stalo, že jeden z nich napsal článek s několika zásadními odbornými chybami. I vyskytl se čtenář odborník, který v dobré víře na ty odborné přehmaty v textu upozornil šéfredaktora. A víte, co odpověděl šéfredaktor ? Toto: „Pane, to je přece jedno, většina čtenářů tomu stejně nerozumí“.

Od té doby je časopis Týden pro toho odborníka mediálním brakem, který definitivně přestal kupovat.

Odp: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Bára Š., 9.7.2009 22:47

I kdyby nakrásně toto šéfredaktor řekl, ještě to neznamená, že informace v Týdnu jsou věcně nesprávné. To by byla nesmyslná generalizace.

Informace o průměrném platu za socialismus a o tom, kolik stála telvize (ano, bylo to tehdejších 8 platů, zatímco já a blbý student si na ni našetřím z jednoho) jsou navíc ověřitelné z jiných zdrojů a shodují se na nich lidé, kteří tehdy žili.

A upřímně, dnes má lékař základní plat 18 tisíc. Chcete mi snad namluvit, že ho měl podobný před třiceti lety, kdy byl průměrný plat 3 tisíce?

Odp2: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
*, 10.7.2009 9:46

Ty si nic „namluvit“ nedáš „NOSE v Oblacích“. :-) Upřímně, chceš mi snad namluvit, že neexistoval dinosaurus ? :-) Jen tak pokračuj Plechová Hu.o, žádný strom neroste do nebe !

Nakrásně si piš co chceš, lidé vědí, že Ti nelze věřit ani slovo, to by byla nesmyslná generalizace. :-) A ještě něco: Ten dobře podle zásluhy placený doktor před třiceti lety by se nerozmýšlel a po zásluze by Tě zpacifikoval, že bys už ani nepípla. Pryč s Karolínovnou Barborovnou, je ekologicky nepřijatelná, kazí vzduch !!! :-(:-(:-(

Odp3: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
tlapka, 10.7.2009 10:21

Podle mě má pravdu Bára Š ve vší úctě Hvězdňáči

Odp3: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Bára Š., 10.7.2009 12:03

Pokoušíte se být vtipný, že?:-) Ale je to jen trapné. Napněte své síly užitečnějším směrem

Odp4: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
., 11.7.2009 14:49

Právě to dělám, protože napnout síly proti tobě je docela užitečné, že ? I když k nejužitečnějšímu to má daleko, protože jsi jen osamělým bezvýznamným drátovcem v bramborovém poli. Hi, hi , hi :-)

Odp5: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
tlapka, 14.7.2009 9:38

Kdyby byla taková bezvýznamná ani Ty bys na ni neútočil. Howhg.

Odp2: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Alfons, 10.7.2009 11:43

Za komoušů mně nějak plat nevrušoval, ale mladí lidé snadno dosáhli na bydlení. Kromě toho byla pohoda , nesrovnatelná s dnešními křečmi. Kdo nezažil čerpá z dnešních oblbovacích kanálů.

Odp3: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Bára Š., 10.7.2009 12:05

pohoda?:-) Jakou pohodu měla moje matka, když nemohla studovat? Jakou političtí vězni nebo Horáková?:-)
To bydlení, to máte asi pravdu - otázkou je, zda to bylo reálně možné financovat bez újmy na hospodářství a také, nakolik musel člověk podlézat straně

Odp3: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
tlapka, 10.7.2009 12:14

JAK dosáhli na bydlení- pomocí pořadníků, nebo pomocí známostí?

Odp3: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
tlapka, 10.7.2009 12:17

A ta poohoda tu si taky nedovedu představit, když poroučeli hlupáci a Závodní výbory a pronásledovali udavači STB

Odp3: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Deever, 10.7.2009 15:08

Reálný socialismus rozlišoval na dobré špatné podle ideologické příslušnosti. Leccos bylo jednodušší, o tom nepochybuji, ale to v otrokářství taky. Jistota, ale zabíjí, pane Alfonsi. Změna je život - a tu vám totalita nenabídne. Ta se naopak snaží ustrnout. A to je v pořádku, ustrnout?

Odp4: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
tlapka, 14.7.2009 9:39

Pravda.Největší jistota je ve vězení. Dostaneš najíst, znáš denní program ap.

Odp2: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Vlastimil Čech, 10.7.2009 16:22

Dovolte mi prosím, jako pamětníkovi, se k věci vyjádřit také.
Odvažuji se rozdělovat věci na ty,
1- které NEZBYTNĚ a často, respektive KAŽDODENNĚ opravdu potřebujeme a ty
2- které máme pro zábavu, potěšení ale i ty, které sice z důležitých důvodů potřebujeme, ale jen OBČAS...
Dále bych chtěl, v zájmu obecné spravedlivosti, připomenout, že bychom měli mluvit o věcech TEHDY běžných... (mobilní telefon stál ve svých počátcích okolo 70.000,-Kč a byla ho plná taška a kolik stál počítač se svými děrnými páskami nevím)
Takže co člověk potřebuje nezbytně:
TEPLO- 1q černého uhlí stával 36,-Kčs dnes přes 500,-Kč
VODU- 1m3 stával 0,70Kčs dnes 32.- Kč
BYDLENÍ- domek dokončený 1981 stál 250.000,-Kčs, včetně pozemku, sítí atd...
SVĚTLO- el. proud 1kWh denního proudu 0,70 Kčs, nočního 0,35Kčs
ZÁKLADNÍ POTRAVINY: 1kg chleba 2,60 Kčs, 1 litr mléka 1,80 Kčs do bandičky, 2,10Kčs v pytlíku, 1 kg brambor na podzim 0,80 Kčs, 1kg zelí 1,30Kčs
CESTA DO PRÁCE: leta jsem platil 6,-Kčs za týdeník, tedy jsem každý den mohl jet jednou tam a jednou zpět tedy (6:14= 0,43Kč)... dnes stojí jedna cesta tam 24,- Kč...
Nu obyčejní lidé lidé podléhají také obyčejným neřestem: 20ks cigaret s filtrem 4,20- 9,- Kč, malé pivo v obyč. hospodě 0,70Kč...
Prostě na udržení těla a duše pohromadě každý měl... Víte, teď za demokratury, jsem měl plat možná 5x až 6 x vyšší, než tehdy... ale nahlédněte , prosím sami, že věci, které OPRAVDU potřebujete zdražili páni kapitalisti víckrát, než 6x... Bez elektroniky se člověk bez újmy obejde a když, tak si ji koupí jen třeba jednou za život... (...i když při dnešní KVALITĚ :-)... ) ... ale do práce cestujete každý den... myjete se, svítíte...
Nu, a pokud se týká politických vězňů za komunismu... prvního jsem viděl v televisi po tom „plyšáku“...

Odp3: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Lipovan, 10.7.2009 16:54

Netuším, kde jste vzal cigarety s filtrem za 4,20 Kčs. To byly snad nějaké Lípy de Luxe? Startovací stály 4 Kčs, nejlevnější retka s filtrem byly Marsky za bůra. Nejdražší „běžné“ cigarety byly za minulého režimu Marlboro, Camel a King Size - všechny po 30 Kčs.:-)

Odp4: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Vlastimil Čech, 10.7.2009 17:49

;-) Astry ! ty byly s fitrem 2,10Kčs 10 ks... 2x 10 ks 4,20 Kčs...:-)

Partyzánky byly bez filtru, 10ks 1,80 Kčs, Detvy stával 1,- Kčs, 10ks, ovšem taky bez fitru... s filtrem Marica stávaly 6-Kčs; BT 7,80 Kčs (;-) to bývala moje značka)

Odp5: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Lipovan, 10.7.2009 18:50

Beru to podle roku 1989. Tou dobou přišly Bétéčka na 8 Kč. Nejlevnější cigarety vůbec byly zřejmě Zora, za 2,30 Kč. Já jsem odjakživa nekuřák, ale cigarety měli za totáče na každém rohu. Časy se holt mění, nemám nejmenší tušení, kolik dnes stojí nejlevnější (běžné) cigarety, třeba Moon, Ronson, Viceroy, nebo koneckonců i Startky. Možná 50, nebo 55 Kč? Fakt nevím, tohle trápí spíše kuřáky. Jsem schopen sehnat od ruských a ukrajinských známých cigarety Classic za 25 korun, ale pochopitelně toho moc nevyužívám, spíše občas pro závislé kamarády. :-)

Odp6: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Deever, 11.7.2009 21:44

Jednou jsem v krizi u nás v trafice kupoval nejlevnější cigarety, narazil jsem na značku Egalite - 54 korun ... ale kouřit se to nedalo.

Odp7: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Bára Š., 14.7.2009 23:15

Já bych na cigarety uvalila klidně ještě vyšší daň....takové svinstvo ;-)

Odp6: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
radek, 7.8.2009 14:18

čau,ja bych nejake za 25 bral, šlo by to?

Odp3: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Bára Š., 10.7.2009 19:45

Jak už jsem psala, viz týden. Zde jsou tuším srovnány ZÁKLADNÍ potraviny a vychází, že z dnešního platu si jich koupíme více než z tehdejšího. Neukazujte jen nízlé ceny, musíte to přece přepočíst na tehdejší stejně nízké platy.

Jinak, zda za komunismu byla televize, rádio nebo auto novinkou a zda to bylo zbytné anezbytné, to ať si každý posoudí sám

Odp3: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Bára Š., 10.7.2009 19:46

S těmi politickými vězni je to nechtěně vtipné....máte snad pocit, že se PŘEDTÍM natáčelo o justičních vraždách? I když proces s Horákovou byste teoreticky poslouchat tehdy mohl.

Odp4: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Vlastimil Čech, 10.7.2009 20:17

Nu, máte pravdu... tehdy byly politické procesy docela veřejné... a mohla byste Vy, v dnešní demokratuře, sledovat aktuelní politický proces třebas s historikem Zündelem?

Odp5: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Bára Š., 10.7.2009 20:24

Nevím, jak to mají v Německu,ale tuším, že v každé demokratické zemi je v zásadě proces VEŘEJNÝ a ÚSTNÍ (to je dost velká odlišnost oproti totalitním státům) Tedy ano, mohla.

Mimochodem, tento pán, jenž „miloval Hitlera“ a zřejmě nenávidí židy si zaslouží snad i horší věci než jen lágr

Odp6: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Vlastimil Čech, 11.7.2009 13:03

Hm, slečno, kde jste na to přišla, že Dr. Zündel miloval Hitlera? A z čeho je Vám zřejmo, že nenávidí Židy? A jak mám rozuměti Vaší větě:„v každé demokratické zemi je v zásadě proces VEŘEJNÝ a ÚSTNÍ (to je dost velká odlišnost oproti totalitním státům) “ z tohoto Vašeho tvrzení by logicky vyplývalo, že proces s Dr.Horákovou byl veden ve vysoce demokratické zemi, protože byl naprosto veřejný...dokonce s přímými přenosy... Dále mě trochu překvapuje Vaše podmíněné sdělení, že byste MOHLA sledovat proces Dr. Zündela... z tohoto Vašeho prohlášení vyplývá, že jste ho ve skutečnosti nesledovala... nicméně se odvažujete vynést soud: „si zaslouží snad i horší věci než jen lágr“
Tož nevím, co si o Vás mám myslet... snad by se Váš postoj dal vysvětliti Vaší národností...

Odp7: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
., 11.7.2009 21:29

Pane Čechu,
dle mého názoru jste na ni příliš něžný. Přitvrďte, a hodně. Nebo si bude myslet, že to nedokážete. :-)

Odp8: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Deever, 11.7.2009 21:47

Buďte na Barču hodní a neslovíčkařte. Bezpochyby myslela, že demokratické procesy by měly být nezmanipulované ... a to většina z nich není. Stát se to jistě může, ale co ne. Demokracie = nejmenší zlo.

Odp7: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Bára Š., 14.7.2009 23:12

No, pokud byste od něj něco četl, jistě byste narážky na jeho lásku k Hitlerovi (v případě zájmu vám některé výroky opíšu) a nenávist k židům pochopil ;-)
Jinak jsem nepsala VŠECHNY podmínky demokratického procesu, ale to vám snad už došlo, že?;-)

Odp3: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
tlapka, 14.7.2009 9:44

Pro Pana Čecha: Já bych vyměnila ty laciné cigarety a malá piva za sci fi film například. Pokud to TAK stačí jak píšete, dnes nemusíte dělat vůbec nic, nezbytné věci dostanete i jako nezaměstnaný.

Odp4: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Vlastimil Čech, 14.7.2009 20:01

promiňte, prosím, asi jsem Vám nerozumněl...nezaměstnaný si může dovolit za sociální podporu NEZBYTNÉ věci ? Bydlení, teplo, chleba? A dokonce cigarety a pivo? Zkuste, velmi prosím, navrhnouti osobní rozpočet třeba pro mne...

Odp5: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Bára Š., 14.7.2009 23:13

no hlady nezaměstnaný u nás jistě nezemře...když si udělá pár dětí, může na tom i slušně vydělávat, že

Odp6: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
Vlastimil Čech, 16.7.2009 8:36

stačí se hodně opálit a dělat ohně na náměstí...:-)

Odp7: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
tlapka, 27.7.2009 9:19

Mám s nezaměstnanými zkušenosti. Chtěla jsem třeba aby mi něco nakoupili nebo uklidili za peníze a byli to slušní lidé, třeba prodavačky nebo sekretářky. Dopadla jsem jako Sedláci u Chlumce.

Odp2: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
zvoník, 18.7.2009 8:24

Ale kolikát do roka si normální člověk (ne nějaká Bára Š.) koupí televizní přístroj? A když porovnám dnešní nájmy, kdy jsem stále ve stejném bytě, kde se vůbec nic za 50 let nezměnilo, kdy jsem jako dítě chodil se složenkou a inkasem na poštu, což tenkrát dávalo dohromady 395 Kčs měsíčně, tak když to porovnám s tím s čím chodím dneska stále ve stejném, tak je to trochu rozdíl, ne? Nečumte na to stále jako studenti, kdy máte bydlení skoro zadarmo u rodičů! Dnes všechny poplatky včetně daní činí v tom samém bytě 10 345 Kč!!! A vybavení stále stejné!
Jo, trochu zdražíme na běžné spotřebě obyvatel, ale zase zlevníme lokomotivy atomový reaktory a vrtule na vrtulníky, že? Proto jsou ty blbý bedny, na který čumíme od rána do večera, tak levný... Dokážou magořit lidi.

Odp3: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
tlapka, 22.7.2009 10:01

A zjistil sis taky jaké byly před 50 lety mzdy? musí se to vyprocentovat.

Odp4: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
ivan, 22.7.2009 11:37

Před rokem 89 jsme pracovali v průměru 20 měsíců na Š120, dneska pracujeme stejnou dobu na Oktavii.
Uvědomuji si, že průměrná mzda není většinová, ale to tehdy nebyla taky.

Odp5: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
slayd, 22.7.2009 12:45

Před rokem 1989 se chodilo do zaměstnání. Práce se udělala vždycky tak nějak bokem sama.
Někteří sice tvrdili, že pracují až 16 hodin denně, ale ve skutečnosti měli velmi měkké normy, tak že za 8 hodin udělali práci za 16 hodin a zbylý přesčas jim na píchačce narazil vrátný. Místo trávení nadbytečných 8 hodin v práci si už užívali na své zahrádce nebo obkládali koupelnu z podnikových obkladaček... P.S.

Odp5: Nedůvěryhodnost časopisu Týden
tlapka, 27.7.2009 9:23

Před rokem 89... ale od roku jakého? dřív to bylo Horší. Koberec stál celý měsíční plat.

Pane Vlastimile trochu nechápu to...
EvraFon, 12.7.2009 10:52

Pane Vlastimile trochu nechápu to zobecňování.Příklad- holčička na ulici má lízátko, ale to ještě neznamená že to můžete otočit a tvrdit tedy že každý kdo má lízátko je holčička na ulici.To je jenom taková moje technická připomínka

směšné příspěvky do diskuze
Honzin, 13.7.2009 13:28

...každý než něco vypustí do tohoto cybervyrtuálního světa..ať si nejdřív získá informace od více zdrojů a udělá si svůj vlastní názor...začal bych třeba...wikipedia..a freeganství,veganství,squating ...atd..

Odp: směšné příspěvky do diskuze
werterber, 13.7.2009 15:27

Aby člověk měl názor, nepotřebuje informace. Spíše je užitečné hledat pravdu a své názory brát s rezervou. Bohužel lidé si často myslí, že spolkli moudrost světa a že už nic dalšího vědět nepotřebují.

Odp2: směšné příspěvky do diskuze
tlapka, 13.7.2009 17:40

Jak se hledá pravda bez informace ? Vysvětlete.

Odp3: směšné příspěvky do diskuze
werterber, 13.7.2009 18:20

Ty takzvané informace, které jsou na internetu, v médiích, v knihách, nepovažuji nutně za pravdivé ani když je vyslovuje kdokoliv. Jsou to jenom něčí názory. Abych poznal pravdu, musím mít osobní zkušenost. Pokud nemáš osobní zkušenost, pak je to pouze něčí názor, nikoliv pravda.

Odp4: směšné příspěvky do diskuze
tlapka, 13.7.2009 20:13

Já jsem ale pro okolí taky kdokoliv pak bude moje pravda pouze „něčí názor“ zvenku.

Odp3: směšné příspěvky do diskuze
ivana Kozárová, 13.7.2009 19:57

A co takhle působení Ducha sv.?

Odp4: směšné příspěvky do diskuze
tlapka, 14.7.2009 9:46

Bylo by dobré ve vší úctě kdyby sem tam někoho osvítil, v první řadě zastánce totalitních režimů.

Odp5: směšné příspěvky do diskuze
ivana Kozárová, 14.7.2009 9:54

to jo,jenomže oni zabrańují,aby k nim sestoupil. On chudák nemůže,i kdyby chtěl,nikdo se o něj nrprosí ;-);-)

Odp6: směšné příspěvky do diskuze
tlapka, 14.7.2009 12:30

Občas by mohl použít mírného nátlaku ve prospěch věci... nebo ne?

Odp7: směšné příspěvky do diskuze
ivana Kozárová, 14.7.2009 14:47

s tou šechinou je to háklivý problém. Když ji necháš,sestoupí a dlí nad Tebou. Když ji nenecháš,s hrůzou Tě opouští a s žalem.
Člověk je nositelem Ducha v celém hmotném stvoření. Z toho důvodu je vázán na čistou pravůli Stvořitele a musí nést plnou zodpovědnost za to,nechá-li vnějšími vlivy hmoty a různými těmi kvarky tuto vůli nečistě zarůst jako plevelem - anebo když ji za jistých okolností dočasně zahrabe anebo zakope.
Duch je vůle Boží. Je to životní elixír celého Stvoření.
Duch sestupuje,když jsme s Boží vůlí v souladu.
Zatím je to tak,že většina lidí nepátrá po Bohu,ani po jeho vůli. Buď vůle Tvá se často modlíme automaticky...
No,když na to přijde,lidi si do svýho života nedají zasahovat Bohem - to by pro to něco museli obětovat. Tak si raději do svých životů zasahujou po svém a je to tak,jak to je...
Stvořitel už párkrát svoji vůli razantně uplatnil - pro lidi to znamenalo zkázu a záchranu. Zřejmě tomu tak bude i nadále :-)

Odp8: směšné příspěvky do diskuze
tlapka, 14.7.2009 16:54

Promiň, moc náboženství nerozumím. Jak se pozná Co je Boží vůle? Je to dané nebo každý na to musí přijít sám?

Odp9: směšné příspěvky do diskuze
werterber, 14.7.2009 17:03

Sám nevím, co tím myslí. Podle mě vše ,co se děje, je vůle boží...

Odp9: směšné příspěvky do diskuze
Iris, 14.7.2009 17:38

Ateista na to nepřijde nikdy... nebo leda tak ten, kterej se nechá oblbnout těma řečičkama :-(

Odp10: směšné příspěvky do diskuze
tlapka, 22.7.2009 10:02

Děj se vůle Boží ! Mám se snažit i já když už Bůh má svojí vůli - co moje vůle?

Odp9: směšné příspěvky do diskuze
ivana Kozárová, 15.7.2009 12:24

Prvních pět knih Mojžíšových o tom přehledně píše,zejména pak desatero - to je asi podstatné,co bychom měli s ohledem na Boží vůli dodržovat- resp,se o to snažit.... Co je Boží vůlí s ohledem na jeho záměry odděleně od lidí,to asi bude pro lidi ještě dlouho tajemstvím...
Pozorováním všeho,co stvořil,docházím k tomu,že je moudrý a laskavý. Nijak se netajím tím,že spoustě věcí nerozumím.Třeba krutosti v Přírodě nerozumím.
Tajemství Kristovy oběti taky plně nerozumím . Ale dá se tomu porozumět právě Duchem. O tuto pomoc prosím,když prosím,mám naději,že dostanu. ...
Prosit můžeme všichni,ale myslím,že málokdo se opravdu namáhá.
Víš,tlapko,tady ani tak nejde o to náboženství a rituály,ale o touhu člověka poznat kdo je,odkud přišel a kam jde....

Odp10: směšné příspěvky do diskuze
tlapka, 15.7.2009 14:10

Pokud Boha vynechám, mohu dostat vůbec nějakou odpověď? Jsem součást přírody a putuji za poznáním.

Odp11: směšné příspěvky do diskuze
ivana Kozárová, 15.7.2009 16:14

Jasně že dostáváš odpovědi. Celá příroda hovoří . Je to jedna velká učebnice. Jde jen o to,co si člověk z ní vybere...

Odp12: směšné příspěvky do diskuze
tlapka, 16.7.2009 8:43

To je právě ono- jak si vybrat. Mám pocit že vybírám vždy to samé nebo podobné. Nejde mi změnit úhel pohledu

Odp13: směšné příspěvky do diskuze
ivana Kozárová, 16.7.2009 10:36

To krásně radil Merlin králi Artušovi. Aby to viděl jako orel. A udělal ho orlem. A Artuš to viděl z nadhledu jako orel atd atd. Je těžké nedívat se jen svýma očima... A Exupéry v Citadele právě o tomhle hodně píše....

Odp14: směšné příspěvky do diskuze
tlapka, 22.7.2009 10:03

Báječný nápad. nechám se udělat kočkou, jsou rozumné a vědi všechno.

Odp15: směšné příspěvky do diskuze
ivana Kozárová, 23.7.2009 13:31

Já bych taky byla raději kočkou,neboť moje kočka ovládá telepatii,léčitelství a jiné odborné předměty a navíc ničím neškodí přírodě... Nechápu,proč se lidé tak naparují nad zvířata. Jejich moudrosti stačí málokterej nadutej člověk.

Odp16: směšné příspěvky do diskuze
zvoník, 24.7.2009 13:18

Ivano, to je hezké jak tady píšete o kočkách a telepatii. Ale myslím, že svou kočku moc přeceňujete. Zkuste ji pustit na silnici a uvidíte jak bude ovládat telepatii řidičů. Já jsem jednou jel skrz Dobříš, a na chodníku stála nějaká paní a byla v družné řeči s nějakou jinou paní. U nohou jim klidně seděla dlouhosrstá kočka, co jedné z nich patřila. Já jsem jel asi rychlostí chůze člověka, a v momentě, když jsem paní míjel, ta kočka se znenadání rozběhla a z boku mi skočila pod zadní kola auta. Byla na placku a paní začala plakat, že jsem jí přejel jejího cvičenýho miláčka, a že jsem nemohl dát víc pozor! Tak jak je to s tou telepatií? Já myslím, že to je jen o tom žrádle... Znám případ, že jedna paní začala krmit cizí kočku, a po dvou letech tam chodilo na žrádlo koček 26 a lezly jí do bytu oknem!

Odp17: směšné příspěvky do diskuze
ivana Kozárová, 24.7.2009 22:50

jedna taková kočka úplně ochočila mého manžela,nejdřív se s ní ani nechtěl dělit o jídlo a dnes už ho má na háku...
Ne náhodou byly v Egyptě uctívané,kočka zdaleka nejde jen po žrádle. Stačí,když ji naštvete a přestane komunikovat i jíst.
Ale i mezi kočkami budou jistě rozdíly,podobně,jako mezi lidmi. Když mě bolí hlava,kočka mi pomůže.
Když usínám,přijde a neomylně mi dá packy na místo na čele a pak se stočí kolem mojí hlavy jako beranice...
Přede,až se všecko třese a za dvacet minut je po bolesti....

Odp11: směšné příspěvky do diskuze
ivana Kozárová, 15.7.2009 16:20

Je to podobné situaci,kdy žiješ v krásném domě a není pro tebe nezbytné znát architekta toho domu. Každé zákoutí té překrásné stavby Ti musí toho architekta přibližovat. Vymakané prostory k Tvému užitku a radosti svědčí o tom,že architekt na tebe myslel a dělal to s láskou...

Odp12: směšné příspěvky do diskuze
tlapka, 16.7.2009 8:43

I Takový dům má svoje nepříjemné stránky-- každý dům. Nemůže být dokonalý.

Odp13: směšné příspěvky do diskuze
ivana Kozárová, 16.7.2009 10:39

Ty brďo,ale i ty zvrzaný věci Tě upozorńujou na tvůrce - anebo třeba taky na toho,kdo to přestavoval po bombardování a přestavěl to blbě podle svého...
Nedokonalost je naším znakem od té doby,co ten milej čertíček zlomyslně pravil : Perte se a žerte se.....

Odp14: směšné příspěvky do diskuze
Vlastimil Čech, 16.7.2009 12:38

Paní Kozárová, to je krásné přirovnání k tomu domu... naprosto perfektní...

Odp13: směšné příspěvky do diskuze
Vlastimil Čech, 16.7.2009 12:40

Možná je HORŠÍ býti dokonalým a nevlídným.
Možná je LEPŠÍ býti nedokonalým a vlídným.
Co myslíte Vy?

Odp14: směšné příspěvky do diskuze
ivana Kozárová, 16.7.2009 13:10

myslím,že všichni máme nějaký ďubky,někdo na ksichtě,to lidi říkají,že je hnusnej,někdo to má na zadku,tak to není vidět,někdo pod ponožkama,- ale máme to všichni. Právě pro tu nedokonalost bysme se mohli mít rádi a radovali bysme se,že nejsme sami,který máme ty ďubky,ale že v tom plave někdo s náma...Místo toho hrajeme hru na císařovy nové šaty a hodnotíme kde co....

Odp15: směšné příspěvky do diskuze
tlapka, 17.7.2009 9:19

Navíc falešné sebevědomí nepřinese nic ani svému vlastníkovi. Každý má svého kostlivce ve skříni.

Odp16: směšné příspěvky do diskuze
ivana Kozárová, 17.7.2009 18:04

přesně tak

Odp14: směšné příspěvky do diskuze
tlapka, 16.7.2009 15:49

To záleží na pozici. Já chci být dokonalá a nevlídná a druzí jsou méně dokonalí a je dobře když jsou vlídní.. =)

Odp15: směšné příspěvky do diskuze
ivana Kozárová, 16.7.2009 20:47

vůbec to není špatnej nápad ;-)

Odp14: směšné příspěvky do diskuze
., 18.7.2009 19:01

Všichni lidé jsou nedokonalí. Počet nevlídných lidí poslední dobou stoupá.

Někteří, kteří se mají dobře, jsou nevlídní proto, aby nemuseli pomoci svým méně šťastným spoluobčanům.

Jiní většinou chudí lidé jsou nevlídní proto, že dlouho marně bezvýsledně prosili o pomoc u těch bohatších.

Nevlídnost lidí pramení z chybných zákonů, které nectí ani klasické právo, ani etiku, ani humanitní pravidla a z nemorálnosti mocných. Nevlídnost přerůstá v násilí a končí krveprolitím.

Odp15: směšné příspěvky do diskuze
Vlastimil Čech, 18.7.2009 19:07

Stručně a jasně... ANO! ... máte pravdu

Odp16: směšné příspěvky do diskuze
., 18.7.2009 22:02

Pane Čechu, děkuji za souhlas.

Odp17: směšné příspěvky do diskuze
tlapka, 20.7.2009 8:51

Nejenže zákony jsou nedokolané.... ale jak se s nimi absurně zachází to je horší.

Odp15: směšné příspěvky do diskuze
werterber, 18.7.2009 19:59

Mě nějaký klasický právo ani morálka nezajmá. Je utopie si myslet, že se někdy budou řídit podle nějakých vnějších pravidel. Lidi zastaví jenom jejich vlastní přesvědčení.

Odp16: směšné příspěvky do diskuze
tlapka, 20.7.2009 8:52

Většina lidí je přesvědčena, že mají práva větší než ostatní, protože jsou lepší.

Odp15: směšné příspěvky do diskuze
ivana Kozárová, 23.7.2009 13:34

Nejstrašnější je pozorovat nevlídné a neurvalé malé děti. Toto chování je zcela nedětské a jeden přestává mít děti rád správným způsobem. Potkat dnes nevinné a bezelstně uvažující dítě je skoro zázrak. Vyslechla jsem příběhy z mateřských školek,při kterých mi naskakovala husí kůže....
A kdo za to může,než jejich vlastní neurvalí rodiče...

Odp16: směšné příspěvky do diskuze
tlapka, 23.7.2009 15:29

Všichni si na to stěžují a někdo už kvůli tomu ani děti nechce viz server Child free a podobné.

Odp4: směšné příspěvky do diskuze
zvoník, 18.7.2009 8:30

Ivano, jak můžou ti lidé na sebe nechat působit něco, v co vůbec nevěří a ještě jdou proti tomu? To je totiž pro ně jenom nepřijatelná propaganda, které odolají vždy levou zadní. - To mám s nimi prohovořeno...

Odp5: směšné příspěvky do diskuze
ivana Kozárová, 18.7.2009 18:20

Já nevím.... snad se jednou stane,že se cesta otevře. Snad...

"nechci tady nějak moralizovat, ale...
Míra, 14.7.2009 9:21

„nechci tady nějak moralizovat, ale squat přeci není kulturně-sociální centrum ne?“

U Milady právě platilo, že byla vyloženě kulturně-sociálním centrem. Stačí si pročíst program na jejich stránkách.

Odp: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
tlapka, 15.7.2009 14:11

Něco přečíst si určitě nestačí. Program se může napsat bez plnění. Jako byly dřív socialistické závazky.

Odp2: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
Míra, 17.7.2009 12:31

Pokud o tom člověk něco ví, tak si to stačí přečíst. Pokud ne, nejlepším způsobem je se přesvědčit. Squateři pořádají i po vyklizení Milady další akce.

Odp: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
Bára Š., 15.7.2009 16:02

A co to má být za omluvu? Proč musí být sociálně kulturní centrum nutně cizím majetkem?

Odp2: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
Míra, 17.7.2009 12:28

Omluvou může být to, že se starali o cizí majetek, o který se vlastník absolutně nestaral. Díky nim ten barák dneska ještě stojí.

Odp3: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
ivan, 17.7.2009 13:52

To už mám zažito na vlastní kůži.
Díky,NE!
Už jsem zažil starání se o kvalitu mého života někým, kdo o to nebyl požádán.
Míro, kdo o to požádal je?

Odp4: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
Míra, 19.7.2009 13:24

Nikdo je o to nežádal, pochopili to tak sami.

Odp3: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
Bára Š., 17.7.2009 14:07

No prima, takže já ukradnu cizí věc a omluvou mi má být to, že jsem o ni hezky pečoval? Jako je prima, že jsou dneska ještě lidi na charitu...ale to přece pořád nemá co dělat s tím, že jim najednou ta věc začne PATŘIT

Odp4: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
zvoník, 18.7.2009 8:38

Pozor! Ukradnout neznamená totéž co ujmout se odloženého či vyhozeného s tichým souhlasem majitele. Neboť je neuvěřitelné, že tolik let by nevěděl, co se s jeho barákem děje. Asi mu to vyhovovalo, aby v pravou chvíli mohl zaútočit.

Odp5: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
Bára Š., 18.7.2009 20:15

Ukradnout znamená zmocnit se cizí věci bez souhlasu majitele. Je úplně jedno, zda o tom věděl, jaké měl s věcí úmysly a jiné věci....Je úplně jedno, jak zloděj odhadoval jemu neznámé úmysly majitele.

Odp6: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
werterber, 18.7.2009 20:21

Aha, takže když mě někdo ohrožuje revolverem, který drží legálně, a já mu tento revolver vezmu (zmocním se ho bez souhlasu majitele), tak právo odsoudí mě, protože jsem mu ukradl zbraň. A je uplně jedno jaké majitel zbrani měl úmysly.

Odp7: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
Bára Š., 18.7.2009 21:03

Trochu to převracíte ne? Majitel toho domu ty lidi nějak ohrožoval na životě, že měli právo mu barák uzmout?

Pokud ne, tak jim je houby po tom, co si se svým majetkem udělá..je to JEHO majetek. Některým lidem odkojeným komunismem to asi nedochází, ale vlastnické právo je právo dělat si s věcí cokoliv....klidně ji svévolně zničit.

Odp8: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
werterber, 18.7.2009 21:11

Nic nepřevracím. Jen jsem dle vaší definice sestavil konkrétní příklad.

A sice jsem se ještě do komunismu narodil, ale nebyl mi ani rok, když vypukla sametová revoluce.

Odp9: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
tlapka, 20.7.2009 8:54

Přes všechny filozofie neměli tam co dělat, to je jasnější než 1000 sluncí.

Odp10: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
werterber, 20.7.2009 11:02

Mě to jasné není a vaše argumenrace je slabá.

Odp11: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
Iris, 21.7.2009 9:58

Pane bože, co na tom není jasný? Co bychom byli za společnost, kdyby sami vlastníci neměli nárok na svůj majetek?

Odp12: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
werterber, 21.7.2009 10:45

spíš se ptejte, co jste za společnost. Samozřejmě majitel má na svůj majetek právo, ale až tam zabloudí 6ti leté děcko a chátrající barabizna na něj spadne, pak za to samozřejmě majitel nemůže, vždyť má právo nestarat se o svůj majetek.

Odp13: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
Iris, 21.7.2009 11:06

A když podle Vás teda by neměl mít na něj nárok majitek, který se ty léta o ten chátrající dům nestará, tak proč by měla mít na něj nárok skvadra lidí, kteří dělají akorát bordel a rámus? To že jim ten dům nespadl na hlavu je akorát zázrak...Nebylo by rozumnější z toho domu udělat třeba dětský domov?

Odp13: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
ivan, 21.7.2009 14:14

Společnost je taková jaká je! Dokonce si myslím, že žádná není, protože nemá žádný univerzální zájem který by respaktovali všichni. Vždy jde pouze o soubor zájmů jednotlivců, nebo okruhů lidí, byť většinových.

Odp14: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
werterber, 21.7.2009 14:35

myslím si, že všichni máme společný zájem a to být šťastní, každý ho však uskutečňuje jinými prostředky.

Odp15: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
slayd, 21.7.2009 15:38

Jasný. Každýmu podle jeho potřeb... ale dokáže tohle tržní hospodářství???????
P.s.

Odp15: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
ivan, 21.7.2009 15:39

Právě jsi mi potvrdil co tvrdím.
Aby nedělitelná skupina, tedy společnost, dosáhla stejného cíle jako jednotná skupina, tak by musela užít stejného prostředku. Jestliže je možné, aby někdo použil jiného, tak tímto jednáním se sám vyřazuje z oné skupinové jednoty.

Odp15: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
tlapka, 21.7.2009 17:37

To je velice neurčité jak si kdo představuje „být šťastný“. Jinak je to pravda a prostředky k uskutečnění jdou přes mrtvoly.

Odp5: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
Iris, 19.7.2009 11:08

Do toho baráku jim má být houby. Není to jejich majetek, tak ať drží hubu. Je pouze na vlastníkovi, co si s tím domem provede, jestli ho zrekonstruuje, pronajme, prodá, zlikviduje....Měli by si sbalit těch svých pár švestek a postavit si svoje vlastní rádoby kulturně-sociální doupě, někde hodně daleko od civilizace, když nechtějí žít jako ostatní spořádaní lidé.

Odp6: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
werterber, 19.7.2009 11:31

Někteří bohatí si svůj majetek ani nezaslouží. Prostě se dobře narodí a zdědí to, co nashromáždili jejich otcové. A to je ta vaše spravedlnost.

Odp7: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
Iris, 19.7.2009 13:58

A jaká je spravedlnost, že někteří můžou na milostdar bydlet za korunu nájemnýho a někteří jsou odkázaní na hypotéku a jsou zadlužení do konce života? Myslím, že podporu na bydlení by tady potřebovalo spoustu jiných lidí, než jsou rozmazlení spratci, kteří dělají akorát bordel.

Odp8: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
werterber, 19.7.2009 14:08

Právěže žádná spravedlnost neexistuje.

Odp7: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
tlapka, 20.7.2009 8:55

Žádná spravedlnost není- tomu by ještě někdo věřil? leda tak po smrti.

Odp8: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
werterber, 20.7.2009 11:05

Ano, věřím, že žádná spravedlnost není. Stačí se rozhlédnout kolem sebe. To, že vy to nevnímáte, neznamená, žeto neexituje.

Odp9: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
tlapka, 20.7.2009 12:12

Možná existuje ale je k tomu třeba zvláště veliké vnímavosti.

Odp9: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
Bára Š., 20.7.2009 13:02

Vám někdy někdo sliboval, že život bude fér?.-))

No jasně :-)
werterber, 20.7.2009 13:08

Jo, všichni kolem mi mlátí o hlavu, že život je fér. že existuje spravedlnost. Bohužel nikdo mi o tom nedal písemný doklad. :-(

Odp: No jasně :-)
slayd, 20.7.2009 15:16

Dál už ty komentáře nečtěte - je to na pytel pane stavitel.... P.S.

Odp2: No jasně :-)
tlapka, 21.7.2009 14:18

Moje usnesení je, že spravedlnost není a když, tak zdánlivá a každý si musí svou spravedlnost zařídit sám.

Odp: No jasně :-)
Bára Š., 20.7.2009 16:35

Je to smutný - ale to vám všichni kecaj :-)

Kdyby měli zase nějaký kecy, tak jim řekněte, co je spravedlivého na smrti 15. letých dětí na leukémii a na krásném dlouhém životě nějakého nedopadnutého masového vraha...

Odp2: No jasně :-)
tlapka, 23.7.2009 15:31

Nejlépe je ty kecy ani nevyslechnout. Nebo říct „no to si myslíš ty“. Záleží kdo to je, nadřízenému bych to raději neříkala takto.

Odp4: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
Míra, 19.7.2009 13:28

Myslím si, že jim poděkovat můžeme. Pokud bude chtět stát objekt zrekonstruovat, tak to bude mít snažší, protože tam barák stojí a je v lepším stavu, než kdyby se o něj nikdo těch dlouhých 11 let nestaral. Důkazem je například známá Ladronka.

Odp5: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
tlapka, 20.7.2009 8:56

A je to prokázané že by spadl?

Odp6: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
werterber, 20.7.2009 11:08

A je prokázáné, že by nespadl? Pokud vím, věda neumí předvídat budoucnost. Nanejvíš dokáže odhadnout nejpravděpodobnější scénář. A i ten se nemusí splnit, protože zahrnout všechny faktory není jednoduché.

Odp7: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
., 20.7.2009 18:26

Wertebre, pozor, kdo má peníze a moc, může v současné době všechno tj. může překrucovat a měnit historii, která už byla a také „předpovídat“ budoucnost, která ještě nebyla. Tomu, kdo má hodně peněz, musí ostatní lidé „věřit“, nebo dávat na jevo že věří, jinak budou potrestáni.

Odp8: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
tlapka, 23.7.2009 15:33

Peníze mít může, ty se dají sehnat. Moc to je horší, neví se kdo se má podplatit nebo zkorumpovat, k tomu je pak třeba dalších vlastností ev. známostí.

Odp: "nechci tady nějak moralizovat, ale...
Karolína, 14.8.2009 14:55

koho zkulturňovalo???? squatery a občasné návštěvníky koncertů, kteří se vylily jak hovada??? a to je zkulturňování????

Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
gokax, 17.7.2009 16:52

Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.

Odp: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
zvoník, 18.7.2009 8:46

Kdybys věděl jak to chodí, nikdy bys to sem nenapsal. Zrušíš jedno, vyrostou čtyři další jinde. To není feťákama, to je vinou toho, kdo je do tohoto stavu sociálním terorem v tomto státním režimu žene! Sehnat drogy zase není tak složitá věc a je to až druhořadý problém. Ovšem důvod proč je použít, se přímo nabízí v každodenním životě. A to je doslova masakr!

Odp2: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
Bára Š., 18.7.2009 12:15

aha.....tady je dokonce souvislost s republikou a drogami...Nechcete si někde zavést svůj soukromý diktátorský státeček?:-)

Mimochodem, za drogu musíme považovta i alkohol, trávu, cigarety. Mají se, nebo nemají zakazovat?

Odp3: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
tlapka, 23.7.2009 15:35

Jasně že ne, však prohibice vždycky vedla k ještě horším jevům. Já bych spíše trochu něco povolila, třeba tu Marihuanu.

Odp2: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
ivan, 18.7.2009 12:17

Zvoníku, mám čím dál tím víc otevřenou pusu. Neuvědomuju si , že by mě stát sociálně terorizoval.
Co to je sociální teror státu? Myslím, že toto jsem už prožil v minulosti. Dneska mě nikdo nenutí pod hrozbou odnětí svobody pracovat za stanovenou mzdu uvnitř prostoru hlídaného samopalama.
Nebo to tak nebylo?

Odp3: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
zvoník, 18.7.2009 14:56

Ivane, zaměňuješ Tebou jmenovanou fyzikou hrozbu teroru za nově vzniklý reálný sociální teror.
Teď napíšu, co pod tím chápu:
Mám-li práci ve svém oboru (a já ji stále ještě mám), která je normálně průměrně placená, tak ji mám jen za podmínek neoficiálně daných, na které NEPLATÍ zákoník práce o téměř všem. Od ,,někým" nařízené délky pracovní doby, až po útrpné ponižování osobní důstojnosti od nadřízených pracovníků. Pokud jakýmkoli způsobem vynesu tyto pracovní podmínky ven jako informaci o porušení zákonů, přijdu o ni, a můžu si hledat novou. A vězte, že v tomto mém oboru ji nenajdu, protože majitelé firem, kteří mi práci v mém řemesle můžou poskytnout, se velice osobně znají, a seznámí se s informací, kdo je pro nastavené podmínky jimi, nebezpečný, a následně ho nevezmou do pracovního poměru, i kdyby měl zlaté ruce. Ve fabrikách našeho oboru jsou například uplně zakazány jakékoli obory. Je zakázáno jakkoli protestovat proti jakémukoli útlaku ze stran podnikatelů, jinak hrozí okamžité propuštění z práce a další vykonstruované sankce. Upozorňuji, že tady nekecám. A proto touto se říká sociální teror!: Budeš otrocky skákat tak, jak chci já, nebo jdi mezi bezdomovce. Jak toto nazveš, Ivane? Trh práce? Děkuji. Já se zatím držím, protože nedonáším a žiji dobrovolně v otroctví. Tento aspekt je horší, než pracovat pod samopalem jako vězeň, protože tam má člověk pořád jednou možnost utéct, a najít si slušnou práci ve svém oboru ve slušné společnosti bez sociálního teroru. Tady Tě nechají pomalu chcípnout hlady, pokud nezačneš krást podle zákonů této země, když nechceš chcípnout u mašiny. Zákoník práce neexistuje už řadu let. Je to cár papíru pro idealisty a blbé lidi.

Odp4: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
Bára Š., 18.7.2009 15:05

Tak hlavně toto vše je ošetřeno zákony a pokud by vás někdo propustil z práce jen proto, že byste odmítl v ní dělat 13 hodin denně, tak by to bylo na soud...na druhou stranu máte pravdu, že by nikdo rozumný tohle nedělal, stejně už by tu práci zpět nezískal.

Musíte se smířit s tím, že pokud chcete pracovat na místě A, musíte přijmout podmínky A. Co se týče „přesčasů“ i mě už dnes pobaví, když má někdo očekávání, že do práce se chodí 8 hodin...;-) To leda k pásu.

Odp5: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
zvoník, 18.7.2009 15:11

Bohužel je to jako u pásu, protože obsluhovat stroj, u kterého se počítá s daným výkonem, je totéž jako u pásu, když nejste momentálně personálně zastupitelní.

Odp6: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
tlapka, 21.7.2009 14:24

Jeden má s prací problémy ale druhý nikoliv. Takže pak jde o úhel pohledu.

Odp7: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
., 21.7.2009 22:56

Jasně, ten co šilhá, si za všechno může sám, protože má jiný úhel pohledu. :-) :-) :-)

Odp8: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
tlapka, 22.7.2009 9:42

To Není tak jednoduché !! šilhaví mají jedno oko „vedoucí“ podle kterého se úhel vytváří. .... a vůbec ať si to nechá operovat a bude mít úhly na svém místě jako druzí.

Odp5: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
ivan, 18.7.2009 15:26

Báro, nad prací lidí u pásu bych neohrnoval nos. Po osmihodinové šichtě se musí cítit jako boxer po osmi kolech. To, že jsem nikdy nemusel takovouto práci přijmout, považuju za svoje štěstí, ne za prohru jiných. Jako příklad pracovního nasazení bych si netroufnul toto dát jako příklad k pobavení.

Odp6: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
Bára Š., 18.7.2009 15:51

nevšimla jsem si, že bych nad nima ohrnovala nos...pouze vidím rozdíl mez orací u pásu (kde se dělá od-do a jak se odpíská a zastaví pás, jde se domů) a mezi jiným zaměstnáním v kanceláři, kde se dělá i déle, pokud prostě něoc neodkladně přijde na stůl......kdo normální by si v druhém případě stěžoval, že musí být v práci přesčasy? Existuje milion lidí, kteří by tu práci i s přečasy vzali za něj a hned

Odp7: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
zvoník, 18.7.2009 17:29

Báro, to co píšete, že směna se odpíská a jde se domů, to snad nemyslíte vážně? To bylo možná za 1. republiky a ve filmech pro pamětníky. Nikoliv dnes. Nic neříkám, a jděte někam do výroby na exkurzi! I v třísměnném provozu se dělají nařízené přesčasy u strojů z noční do ranní směny! A nikdo ani nemrkne, aby nepřišel o práci! Co se týče možného úrazu, tak na tyto varianty je v podniku samozřejmě právník, který z toho viníka vyseká. Vlk se nažere a koza zůstane celá... Když to mám porovnat s totáčem, tak toto za našich mladých let nebylo. Jak to vysvětlíte? - A půl platu dnes sebere nájem ve 2+1 v 50 let starým činžáku téměř na periferii. A dříve to bylo necelých 400 Kčs, což bylo v mém oboru přesně 9,4% z mého výdělku.

Odp8: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
Bára Š., 18.7.2009 23:06

No to netuším fakt, kde bydlíte...a za kolik děláte :-)

Jinak dřív to bylo s továrnami ještě horší, a takové 19.té století, to byla teprve lahůdka. Trochu se usmívám, protože víte, že v minulosti byla zcela normální i pracovní doba kolem 15 hodin? A že teprve lidumilné zákony lehce snížily maximální práci dětí na nějakých 12 hodin denně, cca?:-) Dělat se musí..a nebo taky můžete podnikat no....

No ale myslím, že ty kontroly se prostě v podnicích, zvláště pásových, docela dělají. Jako student jsem dělala v jednom horším zaměstnání a zaměstnavatel mi rovnou řekl, ať mě ani nenapadne zůstávat tam déle, že by z oho mohli mít veliký průšvih...

A navíc, kdo vám brání udělat nějaké anonymní podání?

Odp7: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
ivan, 19.7.2009 0:50

Báro, když se ráno pás pohne, tak lidé co na něm pracují se nemohou jít ani vychcat. Když Evě (nejsme manželé) uřízli nohu tak jsem jí zařizoval vydání karty vozíčkáře. Přes jednoznačnost újmy to trvalo přes pět měsíců! Bylo to v době kdy jsem ji vozil i několikrát týdně na kontroly a nutná vyšetření do nemocnice. Bez vydané karty mě trvale hrozilo odtažení auta z nemocnčního parkoviště a pokutování, nehledě už na potíže při vjezdu do areálu na vyhrazená místa. Na berounské sociálce nebylo trvale s kým jednat pro nepřítomnost úřednic poflakujících se před vánocema po nákupech a to i v jejich úředních hodinách. Takřka kavárenský poklid v jejich perfektně zařízených kancelářích mě stál neuvěřitelně zbytečného času,cestování a pocit otravného vola který po nich furt něco chce. Ani ony samotné , pokud byly k zastižení, nevěděly, kde se náma dodaná zdravotní dokumentace nachází a která z nich o vydání průkazu vozíčkáře vlastně rozhoduje. Jednoznačná záležitost trvala měsíce! Za tu samou dobu někteří dokáží postavit patrový dům. Kdyby se opravdu dělalo ,,Od -Do,, tak by ten úřad mohl být o tři patra nižší!

Odp8: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
Bára Š., 19.7.2009 0:57

Ano, je to smutné a úřady pomalé a zbytečně protahují tak důleité věci. Ale jakou to má souvislost?

Odp9: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
ivan, 19.7.2009 1:10

Báro, to, že se na pásových výrobách nejenom prací ve stanovenou dobu končí, ale taky začíná.

Odp10: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
zvoník, 19.7.2009 10:27

Anebo se dělá na tři směny nonstop a stroj se předává v chodu! Kdo takto dělá v kanclu nebo kdo tako dělá mezi učiteli ve škole?

Odp11: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
Bára Š., 19.7.2009 18:27

Známá pracuje klidně 15 hodin denně..a to mozkem...Učitelé nemají zdaleka padla, když přijdou domů. Lékaři musí dělat přesčasy, jinak třou bídu s nouzí....ale přesto se máme dobře :-)

Odp8: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
., 19.7.2009 19:32

Ivane, souhlasím. A taková „arogance moci“ v některých úřadech trvá dosud.

Vím, že ten člověk, který náhodou v kanceláři (nebo někde jinde) pracuje „na plný plyn“, a má ke konci pracovní doby uklizený stůl, je považován svými nadřízenými za nadbytečného, a brzy se s ním úřad rozloučí.

Ti, co si práci „ šetří“, záležitosti klientů nevyřizují nebo vyřizují nedokonale a pomalu a stále naříkají jak moc mají práce, takoví lidé jsou svými nadřízenými považováni za standardní a pro úřad nezbytní, a práce jim je ponechána.

Odp9: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
ivan, 19.7.2009 22:57

Romantiku, rád bych tě poopravil, nepsal jsem o aroganci, ale o neuchopitelnosti beztvarého. Spíš o takovém nijakém nic. Ať uděláš cokoliv, tak se stejně nic neděje, nikdo neví, nerozhoduje, nezodpovídá, nemá tušení.

Odp10: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
., 20.7.2009 0:23

Ivane , i já Tě poopravím a doplním:
„... nikdo nechce vědět, nechce rozhodovat, nechce zodpovídat, nechce tušit“ . S tím, že netuší, to může být také pravda, protože na teplých místečkách v úřadech jsou dosazeni mladí potomci vlivných vyšších úředníků, kteří zatím nejen patřičné zkušenosti nemají (myšleno ti mladí potomci), ale vlivem svých vlivných rodičů je mít ani nemusí. :-(

Odp11: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
ivan, 20.7.2009 7:47

Romantiku, u mladých žádné zkušenosti neočekávám, proč taky?
Myslím si, že se s těmato kartama kšeftuje ve velkém. Beznohý se ji takřka nedočká, ale na vyhrazených parkovištích invalidů před nákupníma střediskama v Praze, to vypadá, jako kdyby byly mrzáci tou nejbohatší sociální skupinou. Vypadá to až komicky, když na vyhrazeném parkovišti invalidů stojí mezi nablýskanýma tereňákama nebo sporťákama v jedné řadě jeden, nebo dva, čtyřicet let staré sežrané žigulíky. Zkuste si toho někdy povšimnout.

Odp12: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
., 20.7.2009 9:27

Věřím, že se s kartami kšeftuje. Jako se teď kšeftuje se vším ostatním, co by pro kšeft mělo být tabu: pracovní smlouva, zdraví a život člověka, právo člověka, historické a starožitné památky, příroda, voda, hluk aj. Vím, že mi budeš oponovat, ale to nevadí. Věřím, že se staráš o invalidní paní, a to je na jednoho člověka dost na to, aby vyjadřoval bez mé oponentury i opačné názory, než mám já. Buďte oba zdraví v rámci možností.

Odp13: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
tlapka, 31.7.2009 14:20

Jak to vypadá všude kolem spiknutí. Přidejme se ke spiklencům, co?

Odp14: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
zvoník, 1.8.2009 8:24

Zajímavá myšlenka...
Ale k jakým spiklencům? Přidáme-li se k těm správným, a budou-li takto jednat všichni, aby se měli dobře, a budeme-li dělat agitaci a reklamu té naší skupině, aby byla co největší a nejsilnější, pak budou všichni na naší straně a my budem pikle kout proti komu, když k nám přejde i náš dosavadní nepřítel? Kdyby to takto mezi lidmi fungovalo, to bychom měli např. Krista Ježíše dosud reálně tělesně živého, a to bych teda chtěl vidět, co by dneska dělal. Tak daleko snad nelze ani uvažovat...

Odp15: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
tlapka, 10.8.2009 9:31

Přidáme se ke spiklencům kde vytvoříme vlastní malé spiknutí a všechno jim sebereme. Bude legrace.

Odp6: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
zvoník, 18.7.2009 16:41

Prosím vás, já jsem to tady také nepsal k pobavení. Já jsem jenom chtěl objasnit pojem ,,sociální teror„. Ti z vás, kteří jsou u Policie, u armády a vůbec v různých státních institucích jako úředníci nebo techničtí pracovníci, tak samozřejmě tyto pracovní podmínky ,,na soud“ , jak zde bylo kýmsi poznamenáno, vůbec nikdy nepocítili! Poněvadž stát pro vás bere z obratu ve výrobě. Ty vaše pracovní podmínky se totiž vůbec nemůžou rovnat ani s vojenskou šikanou v komunistické armádě, protože tady v těch našich jde přímo o existenci terorizovaného pracovníka! Já jsem za komoušů lámal rekordy u strojů, žádný přestávky, ani na oběd, ale sklidil jsem aspoň diplom za vzornou práci. Otočilo se to, a já si naivně myslel, že lidé ocení maximální pracovní nasazení. Ale tady, i když máme ,,demokracii" , na mě dnes majitelé při stejném nasazení koukaj jak na debila, co se snad fláká, protože nechce dělat ještě víc, i když ostatní rekord ještě nepřekonali. Jestli teda tomuhle někdo říká podnikatelská demokracie, pak bych to někomu z vás přál z celého srdce zažít na vlastní kůži!
A víte, co je nejtěžší?
Nejtěžší je to celé v tichosti trpět, usmívat se na šéfy, být v klidu, a jen tiše čekat na svou příležitost. Až ta příležitost nastane, a někdo organizačně spustí reálnou a nadějnou opozici, půjdu s ním i do bitky a toho svého hajzla si najdu. A tentokrát v tý opozici ovšem nebudou usoplení adepti na intelektuály s hebkýma školníma rukama jako v 89. A taky nepůjdou proti zkrachovalým bolševickým strukturám, a proto to bude hodně zlý pro úplně všechny. Zatím to je jenom jako časovaná puma... Jestli to tak necítíte, vaše věc. A jestli mě někdo považujete za příznivce současných, respektive bývalých komunistů, tak s těma jsem měl dost velké problémy už za jejich vlády.

Odp7: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
ivan, 18.7.2009 21:51

Zvoníku, omyl, chápu tě velice dobře a je mi zcela jasné, co myslíš sociálním terorem. Dokonce s tebou souhlasím, že to tak v mnohých případech opravdu je a umím si představit pocity lidí po nichž je neustále požadován nepřiměřený výkon. Jenom bych ho nespojoval se státním zřízením. Jestliže se někdo narodí jako necitelný blbec, tak jím zůstane až do smrti, bez ohledu na to v jakém zřízení žije. Proto si tolik považuju svobody, lépe se jim uniká, i když si uvědomuju, že ne každému se to povede.

Odp8: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
tlapka, 20.7.2009 8:59

Kdo chce dělat hlouposti pro vlastní potěšení důvod si najde zpětně. Říká se domu racionalizace.

Odp7: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
ivan, 18.7.2009 22:39

Jen tak mimo, sloužili jsme ve stejných kasárnách. Janovice byly zpomalovacím nárazníkem zápaního okruhu, bojový hotovostní pluk. Čtyři útvary v jedněch kasárnách měly předpokládanou životnost necelé čtyři minuty (Info pro ostatní).
Nedávno jsem měl kurýrní let do Klatov, tak jsem se tam zalítnul mrknout.
Za kasárnama směrem ke Strážovu sídlí nějaká stavební firma, (bývalý cvičák) baráky v celých kasárnách jsou natřené na žluto. Klenová je perfektně opravená a po rozježděném tankodromu ani stopa, celý je zarostlý, nebo má podobu louky. Za ošetřovnu někdo navozil ohromnou hromadu ojetých pneumatik. Z bývalých autoparků jsou kontejnerové sklady a někdo tam provozuje půjčovnu motokár a zřejmě školu smyků, nebo autoškolu. Janovice měly největší buzerák v republice, asi by se tam dalo i přistát na cestě před jídelnama, ale bál jsem se možného natažení špatně viditelných drátů. Z prádelního komína se kouřilo, asi tam někdo provozuje nějakou spalovnu. Přes viditelnou ohromnou investici a snahu předělat kasárna na průmyslovou zonu působily opuštěně a nevyužitě.

Odp3: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
zvoník, 18.7.2009 15:06

Promiň, tam mám věcnou chybu - překlep: ...jsou zakazány ODBORY!

Odp4: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
Vlastimil Čech, 18.7.2009 19:15

Jeden z mých bývalých kůrkodárců -podnikadějů- prohlásil:
„Odbory v mé v firmě jsem JÁ!“
Ano, a nás, zaměstnance občas používal jako pisoir...když si potřeboval ulevit... nelíbí?... tož zítra už nechoď...

Odp5: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
zvoník, 18.7.2009 19:36

No vida! A do tohohle bych na zkoušku posadil nějakého zastánce tržní politiky. Třeba takovou Báru Š. Ať dělá co umí!

Odp5: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
tlapka, 27.7.2009 8:37

Odbory nadělají jenom škody, pro ně „čím hůř tím líp“

Odp2: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
tlapka, 20.7.2009 8:57

Důvod se najde vždycky když někdo chce fetovat. Jsou to zástupné důvody.

Odp3: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
zvoník, 20.7.2009 19:04

Tlapko, zkus si sehnat statistiku jak člověk ,,hledá" důvody proč fetovat. Důvod se totiž nehledá, důvod je člověku vnucen perspektivou jeho budoucí existence! Když člověk žije úplně bez perspektivy ve svém životě a přesto je spokojený, pak nemá potřebu hledat důvod k fetu. Ale kdo umí dnes být spokojený bez perspektivy? A jakému člověku takový stav vyhovuje? Typni si sama... Těch lidí, co dnes žijí bez perspektivy a nejsou spokojení začíná být strašně moc! A to je ten důvod!

Odp4: Je dobrý že zrušilito fetácky doupě.
tlapka, 21.7.2009 9:45

Tak to si asi vytvořili perspektivu na kterou nestačí. Díru mezi realitou a snem vyplní drogou. Jinak plně s Tebou souhlasím.

Ano Tlapko,
., 23.7.2009 20:34

...je možné, že si díru mezi neovlivnitelnou mocí mocných likvidujících pracovní místa pro obyčejné občany, a svým skromným přáním pracovat třeba za minimální mzdu alespoň pár let, tak tu díru si asi mnozí sqvoteři vyplnili drogou. Nelze se jim divit. :-( Skvoteři, právě tak jako všichni ostatní drogově závislí, bezdomovci spící v teplárenských kanálech, nájemní vrazi, tuneláři, gambleři, dlouhodobě nezaměstnaní lidé a bankovní lupiči, ti všichni jsou produktem současné státní politiky. A mimochodem (= Bářin oblíbený výraz :-) ) se domnívám, že někdo mocný CHCE, aby se všichni shora jmenovaní lidé ve společnosti vyskytovali, protože přinášejí těm mocným bohatým další finanční zisky.

Doufám, že neřekneš, že s tím současná státní politika nemá co do činění. To Tlapko nedělej, byl by to od Tebe krok vedle.:-) A neřež dříve, než změříš ! :-)

Odp: Ano Tlapko,
tlapka, 27.7.2009 8:32

NOJO tak co mám na to říct když už vyhrožuješ předem? Určitě však víš Co já si myslím.

Odp2: Ano Tlapko,
., 1.8.2009 22:41

Tlapko, to co si myslíš Ty, nevím. Ale vím, co si myslím já: Čím dál více lidí v dnešní době žije v bídě a v zoufalství ne svou vinou ! :-(

Odp3: Ano Tlapko,
tlapka, 2.8.2009 11:11

Bída a zoufalství jsou většinovým lidským údělem, myslíš že to jde nějak spravit? Smysl života je jeden na druhém parazitovat.

Odp4: Ano Tlapko,
., 2.8.2009 11:31

No Tlapko, to je tedy od Tebe dost odvážné přiznání. A Ty jsi zvolila jaký druh parazitizmu ? Živíš se někomu ve vlasech jako veš, nebo obíháš v cizím těle jako původce malarické horečky, nebo snad jako roup a tasemnice ve střevech svého hostitele ? :-( Ať je to tak nebo tak, jednoho dne toho ten Tvůj hostitel bude mít dost a zničí tě třeba pomocí Difusilu ! :-)
Hostitelé všech zemí spojte se proti svým parazitům ! :-)

Odp5: Ano Tlapko,
zvoník, 3.8.2009 0:27

Ha,ha,ha,ha,ha! A jak máme my, možná hostitelé, nebo někdo možná někým jiným nazýváni parazity, se spojit s dalšími hostiteli, nebo možná někým jiným nazýváni parazity, když totéž heslo nebo výzvu mají jistě jak hostitelé, tak paraziti? Jak to máme poznat a jak to máme posoudit, kdo je co? Když vezmu všechno strašně vážně, jsou přece děti paraziti vždycky, až do doby než dospějí a možná většinou parazitují potom i na svých rodičích, když se nenaučí parazitovat na vlastním národu jako to dělají příkladně politici a skoro všichni podnikatelé!? Tak s jakým hostitelem se mám spojit? V manželském svazku také vždycky jeden parazituje na tom druhém, jinak manželství nemůže fungovat. Ostatně, když to hostitelství přestane jednoho z nich bavit, nastane rozvod, přece? Nebo na to máte jiný názor?
Tečkočárko, to si zase něco napích...

Odp6: Ano Tlapko,
tlapka, 3.8.2009 8:57

Skutečně zajímavý problém. Já parazituji a na mě zase parazitují další a tak to tvoří nekonečnou křivku. Život je parazitní už od doby kdy živočišná buňka sežrala rostlinnou aby se nemusela pachtit s fotosyntezou. Co vy na to

Odp5: Ano Tlapko,
tlapka, 3.8.2009 8:54

V provedení člověčím je parazitismus dostat hodně peněz za málo práce. Bylo by pro mě těžké lézt někomu do kštice nebo do vnitřností. Jsou i snadnější způsoby.

Odp6: Ano Tlapko,
zvoník, 3.8.2009 9:33

No jo, no jo... Mít hodně peněz za málo práce ještě nemusí znamenat ten skutečný parazitizmus, když získání těch prostředků je férové na obě strany a nikdo z nich svůj úkon činnosti nedělá z donucení. Tzn., že jde o legální obchod a práci. Z toho vyplývá, že mít hodně peněz za málo práce, dá taky hodně práce! Jenže, jakmile nastane situace, že začnu mít sebemenší vlastní pocit, že na někom začnu parazitovat a vidím kolem sebe bídu těch, co makají a mají prd, pak by morálka měla říct: ,,Nejsem náhodou já tím lidským parazitem?" A nepovažovat parazitování za běžnou lidskou vlastnost, abych měl za málo mojí práce hodně peněz za každou cenu, a zabodnout svůj sosák ještě hlouběji.

Odp7: Ano Tlapko,
tlapka, 10.8.2009 9:35

Ano. Mít hodně peněz za málo práce a parazitovat tak aby to nikdo nepoznal a ještě to srovnat se svým svědomím dá Strašně moc práce. Ale co by lenivý člověk pro své pohodlí neobětoval.?

Takže závěr:
., 10.8.2009 10:11

Bezdomovci a nezaměstnaní by od svých bohatých parazitů měli dostat nejvyšší odškodné, protože byli nejvíce svými bohatými parazity vyssáti.

Odp: Takže závěr:
zvoník, 10.8.2009 13:22

To je sice pravda, ale má to háček: Ti lidé se už vzdali veškerých nadějí na zlepšení a tudíž by s vysokým odškodněním nenaložili tak, aby ho nezničili, což by ovšem zase tak nebyla přímo jejich vina.

Odp2: Takže závěr:
tlapka, 17.8.2009 9:51

Notak je musíme převychovat, poučit, motivovat. Ráda bych s nimi pracovala více.

Odp: Takže závěr:
ivan, 17.8.2009 12:19

Romantiku, co odporně bohatí rentieři? Ti přece nikoho nevysávají, myslíš, že ti by taky měli odškodňovat?

Zajímavý text na toto téma:...
F&T, 21.7.2009 9:01

Zajímavý text na toto téma:
http://www.blisty.cz/2009/7/1/art47707.html

Tak mě napadá otázka jestli se ti squateři opravdu chovali slušně? Možná si to vystěhování skutečně zasloužili.

Cituji závěr: „V okamžicích, kdy se nad Miladu snáší bouřka, bych rád těm ztroskotancům na kýlu vraku Milady vyjádřil jistou filosofickou podporu a přání, aby se úspěšně zachytili někde jinde.

Nicméně musím rázně dodat, že to je ve světle majetkových poměrů, kráděží autorádií, krádeží benzínu z aut a fyzického napadání okolních obyvatel ta jediná podpora, které se jim ode mne dostane!“

Odp: Zajímavý text na toto téma:...
zvoník, 24.7.2009 14:13

Jestli se squateři chovali slušně? Já teda nevím...
Už pěknou řadu let jezdím tou zatáčkou z Povltavské ulice na most Barikádníků. Tedy ten barák znám už dlouho jak vypadá. Z toho pohledu je jak na dlani. No..., vypadal vždycky opuštěně ale ne totálně zchátraně jako po zmíněném vylidnění. Dnes je po zásahu totálně zdevastován a bez střešní krytiny a téměř bez oken. Zde je přesně vidět jaký vztah k němu má majitel, jaký vztah k němu měli squateři, a jaký vztah k němu měla GEneralita STAtní POlicie. Ano. Právo vlastníka je to, že si s ním může dělat co chce! To je pravda. Budeme-li se na to ovšem dívat politicky, můžou nás také (nás - obyvatele České republiky) naši vládní představitelé, klidně nahnat na válečná jatka, neboť NEPSANÉ (a to je velmi důležité říct) právo politiků tohoto státu je, že mají fakticky dočasné vlastnictví celého národa, které zneužívají ke svému zisku! A píšu to proto, že těmto se v menší míře připodobňuje vztah majitele objektu, který o něj nestojí, k tomu, kdo by ho chtěl obývat za podmínek, které je schopen plnit v situaci, do které ho dostala politika tohoto státu!
Tak, tak dnes vypadá objekt Milada a tak slušně se chovali squateři.

Odp2: Zajímavý text na toto téma:...
Tony, 24.7.2009 21:41

GESTAPO :-) to mě dostalo...
DD

Odp2: Zajímavý text na toto téma:...
tlapka, 27.7.2009 8:38

Však už úspěšně pěstují svou kulturu v novém bydlišti. Není tam možno doručit ani poštu.

Odp3: Zajímavý text na toto téma:...
zvoník, 27.7.2009 17:02

Kdo má zájem poštu doručit, ten ji doručí. Nejedná se ovšem o Českou Poštu. O té raději psát nebudu. Nechci být sprostý...

Odp4: Zajímavý text na toto téma:...
tlapka, 27.7.2009 17:15

Možná je pošta sprostá, ale poštovní doručovatelky mají těžkou práci.

Odp5: Zajímavý text na toto téma:...
zvoník, 27.7.2009 20:23

Těžkou práci? Z pozice svého hodnocení možná ano, ale z pozice plnění svých pracovních povinností, které jsou nedostačující, ne! Proč? Protože nepřináší, co by měly, a jen tiše a nenápadně písemně informují jednak mě o zásilce, a jednak svého nadřízeného, že adresát nezastižen. Prostě serou na to! To by bylo pro ně jednodušší a levnější zatelefonovat. Je-li vina na nich nebo na jejich nadřízených, to už nemám právo hodnotit.

Odp6: Zajímavý text na toto téma:...
Karolína, 31.7.2009 14:14

Nechci se nijak zastávat České pošty, ale k nám do práce chodí vžy vše co má.......mnohdy i co nemá :-)

Odp6: Zajímavý text na toto téma:...
tlapka, 31.7.2009 14:17

No prostě to neunesou. Já jsem chodila s poštou se svou sestrou. Nevzali nás ani do autobusu, protože by kvůli nám mohli přepadnout autobus. To co nosí ony by kdekdo neunesl a ještě práce s penězi. Právě proto tam dělají ženy, muži by to nevydrželi.

Odp7: Zajímavý text na toto téma:...
Karolína, 31.7.2009 14:21

Syn mé kolegyně dělá na poště... A moje kolegyně tam pracovala 15 let, už to nemohla dělat, začala mít problémy s křečáky a brali jí neuvěřitelné bolesti zad. Už kvůli tomu si vážím těch, co to můžou dělat. Jinak to s tím autobusem je neuvěřitelné.....:-(

Odp8: Zajímavý text na toto téma:...
tlapka, 31.7.2009 15:23

Ani moje sestra to nevydržela. Bydlí pod Svatým Kopečkem a roznášela poštu po takovém svahu po vesnici. Bylo to náročné fyzicky, kvůli peněz a kvůli jednání s lidmi. Šla pak dělat do skladu.

Odp9: Zajímavý text na toto téma:...
zvoník, 1.8.2009 8:41

Esli to nebude tím, že ve vedení České pošty jsou samí zmetci! - Tak totiž vedou svoje pracovníky. Zmetek, když rozhodne jako zmetek, tak i kdyby byl řadový pracovník zlatej, Česká pošta nebude zlatá, ale vždycky jenom zmetek! A to bývalý principál Vašek dříve říkal, jak všude budou odborníci na slovo vzatí a jak spějeme vpřed do Evropy.

Odp10: Zajímavý text na toto téma:...
tlapka, 1.8.2009 22:23

no to je pravda. Pošta to měla zařízené zcela bez nejmenšího ohledu na přímé pracovníky pošty, ale mám pocit že je to všeobecné, co kdo nařídí shora velmi strašně jsou dopady na pravocníci na Konci řady.

Odp11: Zajímavý text na toto téma:...
zvoník, 3.8.2009 0:47

Ano, říká se tomu systém padajícího hovna.
Školení:
To hovno vznikne nahoře, a padá a padá a padá a padá a padá, a zákonitě musí někde dole skončit, kde se o toho nejnižšího zachytí. A když se tomu pádu náhodou někdo z těch nějnižších šikovně vyhne, určitě do toho nějaký jiný druhý nejnižší šlápne a rozšlape ho všude okolo a pak to také všude smrdí! Někdo do toho šlape schválně, aby to ještě víc smrdělo... A ti nahoře mohou stále nerušeně dál srát na ty dole, a ti dole si to stále nechávají líbit, protože naivně a optimisticky věří, že se jednou v budoucnu (ještě za svého života) povznesou alespoň kousek k těm nahoře, aby taky mohli srát na ty dole.
A to je koloběh života všech blbých, kteří si nechávají srát na hlavu a nedokáží místo toho svrhnout ty, kteří jim serou na hlavy, protože lepší hovno na hlavě, než mít strach o svůj život, když se sere na ostatní. - otázka vkusu...

Odp12: Zajímavý text na toto téma:...
tlapka, 3.8.2009 8:01

Jo, lepší H. na hlavě než vítr v kapse, tak to cítí všichni.

Odp11: Zajímavý text na toto téma:...
zvoník, 3.8.2009 0:50

A proto já velice často rád pobývám hladov až nahoře na věži, neb raději nemám co srát, abych nedělal těm dole zle.

Odp12: Zajímavý text na toto téma:...
tlapka, 3.8.2009 8:00

Je v té věži záchod a zdroj vody?

Odp13: Zajímavý text na toto téma:...
zvoník, 3.8.2009 10:15

Nikoli. Toalety na věžích kostelních pro zvoníky již nikde nejsou. Bývaly. Ještě v minulém a předminulém století. Dokonce vím o věži, kde zvoník, když tam ještě bydlel, tak tam choval kozu, aby měl mléko pro svoji rodinu. Vodovod byl samozřejmostí, v horším případě tam byl okov. Třeba chovat holubi bývala běžná věc, ale na maso a v holubnících, nikoli u zvonů, jako to bývá nechtěně v dnešní době, kdy se tam holubi uhnízdí nadivoko a nanosí tam tuny guana za tichého souhlasu správce objektu, dokud se na to nepřijde a někdo jiný nezpůsobí kvůli tomu poprask. - Jsou to takoví okřídlení squateři, protože jsou to potomci holubů, které někdo někde (člověk) jinde choval ze záliby, pak umřel a jeho děti (člověci) ty holubi vyhnaly, čímž se stali tito holubi defacto bezdomovci. Tak hledají bydlení ve squatu, což jsou nejpříhodnější opuštěné půdy a věže. A tam to všechno zdevastují silně agresívním a hořlavým trusem, a nanosí tam spoustu věcí na stavbu hnízd. A víte co je nejhorší? Že i milovníci zvířat jim říkají létající krysy, když vidí na vlastní oči, co dokáží zničit a zdevastovat! Proto byl vydán zákaz pro lidi, mocným člověkem na radnici, krmit žebrající holubi ve městech. To proto, aby holoubci vyhynuli hlady nebo odtáhli pryč. Ale kam, když oni mají v gen. paměti místo svého hnízdiště? Někde byl dokonce právě proto povolen jejich odstřel!
Sakra, to je jako když píšu o lidských bezdomovcích, co? A možná se také dočkáme jednou doby, kdy nějaký demokrat demokraticky nařídí i odstřel těch lidských, protože je to přece jenom úspornější řešení problému..., než je pořád dál krmit, protože maj pořád hlad a pořád žebrají... Případně, když necháte někde válet svačinu, už si na ní pochutnávají.

Odp14: Zajímavý text na toto téma:...
tlapka, 3.8.2009 13:23

Holubi nejsou bezdomovci, protože bezdomovci mají Azyláky a Charity a holubi nemají NIC.

Odp15: Zajímavý text na toto téma:...
zvoník, 3.8.2009 14:48

To by ses divila, co všechno mají holubi a jak jsou organizování! Kdyby toho měli jen z poloviny bezdomovci tolik, co holubi, a takovou komunikaci ve svých společenstvích, to by si mohli všichni houmelesáci vesele pískat! Jestli máš na mysli ty azyláky a charity, tak to je všechno jeden velký reklamní podvod pro sociálně cítící, kteří to nikdy nepocítili na vlastní kůži. Kdybys někdy pronikla do financování v tomto podnikání, nikdy bys nenapsala, že něco mají...!

Odp16: Zajímavý text na toto téma:...
tlapka, 3.8.2009 15:04

Je zcela vyloučeno abych o Asylácích nevěděla nic?

Odp17: Zajímavý text na toto téma:...
zvoník, 3.8.2009 16:34

Není všechno tak, jak to vypadá navenek pro ty, kteří všechno dění kolem bezdomovců sledují povrchně jenom jako akční drama v televizi, kdy se stát jenom jako stará, aby ti chudáci neumřeli. Vím o tom bohužel to své, co je všem pozorovalům úmyslně zatajeno... Kdo nezažil, nevěří. Pracovníci sociálních úřadů a služeb jsou největší paraziti hned po politicích!

Odp14: Zajímavý text na toto téma:...
., 3.8.2009 20:41

No, možná, že by už bylo vhodné i v našich krajích zavést čínský zákon „jedno dítě v rodině a dost“.

Při té příležitosti mne napadá, že ve venkovských městech je spousta zrušených továren, kasáren a kravínů, kam by bylo možné z velkoměst přestěhovat skvotery a vybudovat tam školky pro pražské předškoláky, jejichž rodiče v Praze mají výborně placené pracovní pozice a ještě rodí jedno dítě za druhým, aby na ně dostali ještě státní příspěvky. :-(

Odp15: Zajímavý text na toto téma:...
zvoník, 5.8.2009 6:17

Tečkočárko, s návrhem tohoto čínského zákonu jsi přišel již pozdě. A také je vidět, že nejsi z Prahy, protože máš o životě ve velkoměstě zkreslené názory v oblasti zaměstnání a tvoření dětí. To, cos ventiloval v příspěvku jsou naprosto přesně slova televizních a rozhlasových hlasatelů rádoby demokratických stran, a také jejich bulvárních novin expadovaných na venkov. V mimoměstských supermárketech jsou na toto téma vylepeny poutače - rozvětvených a rozesmátých rodin nad ,,kvalitním„ zbožím toho kvelbu, kde slováci a ukrajinci jsou u kasy, a vidláci (promiň, to není na Tebe) se tím vším nechávají zblbnout tak, že dělají nájezdy do měst, zkupují ty zmetky, a říkají: ,,Jó, v Praze je blaze!“ - Jak vystřižené z trilogie o Homolkovic rodině!
Nechtěj, Tečkočárko, abych Ti tady skládal obraz skutečného života ve velkoměstě. Kdybych totiž měl na to, že bych se za svoje ,,výborně placené„ místo mohl vzdát života ve velkoměstě, a jít bydlet na venkov za ,,hůře placené“ místo, udělal bych to hned a bez meškání! Jinak nemám co bych k tomu dodal...
PS.: Nečum do bedny. A když jo, koukej na to jako na scifi, a nepřemýšlej nad tím. Všechno je jinak...

Odp16: Zajímavý text na toto téma:...
Tony, 5.8.2009 21:51

Ježiš takovej nehoráznej OT tu vzniknul na moje pobavení... )

Odp16: Zajímavý text na toto téma:...
., 5.8.2009 23:01

Zvoníku, i málo placené místo v Praze představuje pro nezaměstnaného venkovana „Ráj na zemi“.
A „čumět na bednu“ je pro takového venkovana jako pro politika jet na nuda pláž na Malorce nebo na Maledivách, tak tu poslední bednovou radost prosím tě tomu venkovanovi nevymlouvej a neber.

Odp17: Zajímavý text na toto téma:...
Jimmy, 5.8.2009 23:26

Tak zvedni zadek z toho venkova a běž pracovat do Prahy, ne ;-) ? Pracovních příležitostí je tam rozhodně dost.

Odp18: Zajímavý text na toto téma:...
zvoník, 6.8.2009 4:45

Jenže telebedna je droga a zároveň strašlivej manipulátor lidí, kteří nedokáží mít vlastní názor na věc. A podle toho pak vypadají výsledky všech voleb a následně politika! Cožpak to není k pochopení, že se ,,bednaři" stávají nástrojem těch, co to svinstvo vlastní, a že tím každý maniak odírá vlastní a racionální pohled na svět? A přesto si o sobě všichni myslí, jaký mají skrze bednu přehled o všem? Lidi, nebuďte voli! To je stejný jako hrací automat!
A s těma pracovníma příležitostma je to tak, že práce sice k sehnání nějaká je, ale jestli vám někomu stačí dělat jenom služebníčka, leštiče klik, zametače nebo uklízeče psích lejn, a všechno si až po pažitku do polívky musíte koupit za drahý peníze, které si svou činností ani nevyděláte, když si musíte koupit i tu trochu vody na umytí, protože nemůžete vlézt se umejt do potoka nebo do řeky, tak záhy pochopíte... A když chcete jezdit na kole a nevyužívat šíleně drahou MHD, tak to kolo nemáte ani kam dát, protože když se ohlídnete, hned vám ho ukradnou i s řetězem kolem sloupu, tak zase pochopíte, že s tím rájem to není zas tak růžový..., a hlavně nebudete mít ani na ten podnájem! Možná vás vezme ještě tak Hermés, ale tam vás zase okradou ti, co mají ještě větší hovno, co vy.
Dyť si vemte dovču, a jděte do světa Prahy na zkušenou. Honza to dělal taky tak, a to měl jen pár buchet v ranečku.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Zajímavý text na toto téma:...
ivana Kozárová, 6.8.2009 10:23

Milý zvoníku,mluvíte mi z duše. Ono nestačí,že bednu dávno nemám. Vyměnila jsem ji za slepýho psa,hluchýho psa a dvě kočky,co jim je dohromady bez dvou čtyřicet let. Od zvířat mám autentičtější zprávy o stavu Planety.... I ve svém věku a se svými potížemi dovedou člověku darovat tolik optimismu,že to stačí pro život. Jen k tomu člověk potřebuje vlastní dvorek,který zatím mám... Doufám,že zvířata umřou dřív,než o něj přijdu,což se dnes může stát ze dne na den... Tuhle jsem přemejšlela,že vybřednout tady z toho všeho marasmu lze jedině tak,že se jeden uchýlí do neexistence. Z Vašich článků usuzuju,že i Vy na to chvílema připadnete... Ale útěchou budiž,že bude hůř....

Správně Ivano !
tlapka, 6.8.2009 10:54

Nejlépe je učit se od psů a koček, jsou pozitivní a starají se o svoje věci a berou svět takový jak je, a taky bych chtěla dvorek pro svoje kočičky ale Tolik peněz já nemám- tak musím se s tím spokojit já a kočky taky. Ahoj.

Odp: Správně Ivano !
zvoník, 6.8.2009 12:10

Já teda nevím, jestli už jsem to tady jednou nepsal, ale kočky jsou naprosto nezvladatelný živočich, který je samozřejmě vůči člověku velice vychytralý a předstíravý.
Situace:
V areálu výzkumných ústavů, který je umístěn v pololesním prostředí při okraji lesa, jsem chodil do práce do provozu v dřevěném teskobaráku. Ženský z naší přípravny tam pod okny začaly krmit a ochočovat opuštěnou jednu milou kočku. Za tři roky těch koček, k té jedné, přibylo více než 25 jedinců. A protože to začal pro ně být ráj, a ony si to mezi sebou, i sousedními, řekly a začaly zakládat rodiny, začalo jich přibývat ještě víc. Já jsem těm přestárlým a pak zemřelým dělal hrobníka, tak vím, že přírůstky byly větší než úbytky. No, přibývaly další a další, a bylo zajímavé, že i když byli mezi nimi kocouři, nikdy se mezi sebou nervali. Ženský kočkám vyvařovaly a kočky se úspěšně množily, kdy jsme koťata dál rozdávali známým zájemcům, ale růst populace jsme zastavit nedokázali, protože se soucitně krmilo. - Haló, haló, haló, proč je koček málo? Atd... - nikdo do žádného utrženého sluchátka nevolal, a přesto to fungovalo. Každé ráno, když šel kdokoli do práce z naší provozovny, vystartovalo hejno koček všech možných barev a délky chlupů z okolního křoví s ocasama nahoru, mňoukaje jako o závod, šly vstříc tomu, kdo zrovna přicházel, protože měly hlad. Paní Z. , která kočky zbožňovala, také každé ráno nesla z domova dvě plné tašky žrádla, které vysypala do třech misek o průměru 40cm (misky pod obří květináče z OBI), a ty nenažraný kočky to všechno obestoupily a žraly a žraly, až bylo všechno pryč. Tak dělaly i jejich koťata, a na starý kocoury pak nezbylo skoro nic. Naše pány podnikatele to všechno velice žralo, a jak mohli kopali do těch koček, když k nim vyrazily vstříc (při jejich chůzi do práce). To dělaly kočky v důvěřivém domnění, že páni podnikatelé také nesou pro ně žrádlo.
Když jsme změnili místo provozu, kočky zmizely neznámo kam..., protože byl vydán přísný zákaz vzít si jakoukoli kočku s sebou na nové místo.
Jaké je z toho poučení? Nezasahovat do růstu populace příliš snadným životem věnovaného určitému druhu živočicha, jinak dojde k neřízenému přemnožení. Co vy na to? Lidi! - Tak se lze učit od koček!

Odp2: Správně Ivano !
tlapka, 6.8.2009 14:30

Kdo má kočku rád, nenechá se ji přemnožovat a nechá ji vykastrovat. Tak vznikne skupina odolných zdravých koček. Žena taky nemá za život 10 dětí jak jí to příroda nakázala.

Odp3: Správně Ivano !
zvoník, 6.8.2009 15:09

Ale to si, Tlapko, hraješ na kočičího Boha možná horšího než ho má člověk! Žena to zvládá rozumem, pokud ho má, a ten rozum dobrovolně používá. Kočku nutí člověk, který ji údajně jako má rád, a nutí ji nemít koťata pomocí kastrace. Čili si hraje na reálného kočičího Boha. Co kdyby to někdo udělal bez Tvého vědomí Tobě? Když máš tedy jako rozum, protože jseš člověk, proč se nenecháš pro jistotu také vykastrovat? Tedy pardon - sterilovat? Protože máš větší rozum než kočka a nebudeš se dál už množit? Tak proč se tedy lidstvo nekontrolovatelně množí, když má víc rozumu než kočka a Bůh ho miluje? Protože Ty máš více rozumu, než to lidstvo a Ty miluješ víc kočky, než Bůh lidstvo, a proto to je tak, jak to je? Pokud ten rozum ovšem přesto máš, tak to lidstvo ovládni rozumem tak, aby se dál nemnožilo právě tou plánovanou sterilací a miluj ho dál jako Ty miluješ kočky!
A problém je vyřešen!
To je masakr, co?...

Odp4: Správně Ivano !
tlapka, 6.8.2009 15:36

No to je složitá úvaha. Každopádně nerozumím zaprvé tomu proč podporuješ rozmnožování když je málo jídla a místa a pak bych mohla uvažovat dál. Vždyť je to spousta utrpení kočka nosí koťata, chová koťata a ony musí brzy zemřít v bolestech a kočka je za tři roky vyřízená. Když jí zasáhnu do života krmením, musím brát na zodpovědnost následky, to jest nadměrné množení.

Odp5: Správně Ivano !
zvoník, 6.8.2009 17:12

Omyl. Tam není ani slovo o tom, že bych to já osobně podporoval! To byl jen vypozorovaný příběh lidí a koček, kteří si samozřejmě za žádných okolností nedali říct. Ale uznej, zbavit někoho možnosti reprodukce, je totalitní gesto, protože není dobré pro někoho to, co je dobré pro jiného.

Odp6: Správně Ivano !
tlapka, 7.8.2009 10:42

Jest třeba o tom promluvit s nějakou kočkou. Jak můžeš vědět co je dobré pro kočku?

Odp7: Správně Ivano !
zvoník, 7.8.2009 12:08

Použiji Tvoji odpověď:
Kočka Ti to dá najevo sama a (přidám) stejně si udělá, co chce. Pokud jseš tolerantní, necháš to na ní.

Odp8: Správně Ivano !
tlapka, 7.8.2009 13:44

Dovol mi odporovat. Když chce kočka odemknout dveře, dá to najevo, ale sama to neudělá.

Tlapko, nekteré ženy desetidětné jsou !
., 7.8.2009 0:27

Tlapko, v mém okolí byla jedna „desetidětná“ žena. A představ si, že ona si těch deset dětí dala jako cíl. A představ si, že když jich měla 8, tak byla těhotná s dvojčaty, avšak ta dvojčata potratila, protože dostala silnou chřipku a moc kašlala. Ta dvojčata potrat nepřežila, a ona v nemocnici moc plakala a naříkala pro ta dvojčata, až jí primářka necitlivě řekla, proč tak naříká, že přece doma už má osm dětí, že by jí to mohlo stačit. Avšak tento výrok doktorky tu zasloužilou matku velmi urazil. A tak si potom dodatečně porodila ještě dvě děti každé samostatně, jako náhradu za ta dvojčata. No a celá rodina žije spokojeně, kupodivu všechny její děti zdárně dospěli, založily si rodiny a mají práci.

Odp: Tlapko, nekteré ženy desetidětné jsou !
tlapka, 7.8.2009 10:45

Nejsem proti ženám desetidětným ani ženám bezdětným, je to jejich volba, ale nebylo by dobré kdyby byly všechny desetidětné nebo všechny bezdětné. Když je takto spokojená, zase jsou takové, které chtějí žádné nebo jedno.

Odp2: Správně Ivano !
., 6.8.2009 23:22

No Zvoníku, pro mne je z toho poučení, že ten Váš pan podnikatel ještě nebyl nejhorší, když kopal jen do koček . :-) A že jste se u něj měli poměrně dobře, když jste těm kočkám mohli dávat tolik žrádla, opečovávat je, a dokonce je i pohřbívat. :-)

Odp3: Správně Ivano !
zvoník, 7.8.2009 0:04

Jenže každý jenže má svoje jenže:
Tenkrát to bylo s.r.o., a majitelé byli tři! Čili morálka byla různá a navzájem se ti tři pozitivně ovlivňovali. Dnes je to akciovka s majoritním pánem, který jedná jako monarcha, aby před ostatními akcionáři obstál. Však to znáš, co takový éro umí...

Odp3: Správně Ivano !
tlapka, 7.8.2009 10:48

Nojo jen do koček, nebyl nejhorší. Tečkočárko a kdo kopne do kočky kopne i do kojence nebo bezdomovce, agrese k živočichům je daná obecně, ne jen do někoho.

Odp4: Správně Ivano !
zvoník, 7.8.2009 14:55

Jasně, Tlapka má pravdu. Do živočichů se kopat nemá. Ať je to kočka, pes, prase, nebo jiný prase, kojenec nebo bezdomovec nebo jiný člověk. Do živočichů se nekope protože je to bolí a oni většinou při svých smyslech nevědí proč se jim bolest děje.
Výjimka ze zákona, že by kopnutí bylo jako projev kopajícího za jeho údajně duševně nepříjemné pocity ze stran cíle určeného jím pro kopanec, nebo dokonce jako trest bez soudního procesu za nějaký nezákonný úkon, který vznikl při dojmu kopajícího, že cíl kopance zákon jako porušil, tak taková výjimka ze zákona myslím ani není, že? Souhlasíte se mnou?
Kope se např. do mičudy, do hadráku, kopat se může do různých výměšků různých živočichů. Dokonce bych řekl, že kopat se může i do automobilů (když to dělá pan Mireček Tupolánek, a to jsme si ho zvolili! Čili jde nám všem v kopání příkladem), může se kopat, nebo spíš musí se kopat do hlíny (zeminy), když se chtějí vykopat brambory (mnoho lidí je získává i bez kopání, a dokonce bez práce - to je velice zajímavé!), může se kopat do všeho, co nemá receptory, které kopanec hodnotí pro majitele jako bolest.
A když přesto budete chtít něco živého kopnout, tak prosím vás, jenom do PRDELE..., a převážně s citem takzvané metafory....
Proto doufám, že když budete chtít někdy někdo v životě použít kopanec, pomyslíte jistě na tuto moje doporučení. Děkuji.

Odp5: Správně Ivano !
tlapka, 8.8.2009 23:32

Ano já souhlasím Zvoníku úplně, že pokud kopat do nějaké živé hmoty tak lidi do p... le a to s citem. Tuto teorii rozhlásím ve svém teritoriu.

Odp4: Správně Ivano !
., 8.8.2009 0:02

No Tlapko, obrazné „kopání “ šéfů do lidí do zaměstnanců je totiž v současnosti běžnou praxí, je to teď tzv. standardní. Přece propuštění lidí ze zaměstnání pro nadbytečnost, nebo bez uvedení důvodu ve zkušební době, jsou přece daleko větší KOPANCE do LIDÍ, než všechny skutečné kopance do koček. Já vím, těch koček je Ti líto (mně také), ale lidí Ti líto není; i to je dnes standardní.

Mně je v prvé řadě líto těch dnes na dlažbu „ vykopávaných lidí“, a teprve potom těch kdysi kopaných koček. V tom je mezi námi asi rozdíl.

Odp5: Správně Ivano !
tlapka, 8.8.2009 23:29

Je to rozdíl- lidé se mohou bránit a tuto situaci očekávat a na druhé straně to oplatit- případně nakopat někomu dalšímu. Nemyslím že se to dá jednoduše srovnávat.

Odp6: Správně Ivano !
., 8.8.2009 23:56

To teda Tlapko nevím, jak bys tuto svou představu realizovala.

Bezdůvodné vykopávání lidí ze zaměstnání se děje zcela v rámci litery platného zákona, bránit se soudně ani jinak nelze. Protože kdybys přišla za panem ředitelem, který Tě bezdůvodně „vykopl“ ze zaměstnání a řekla mu: "otočte se, přišla jsem Vás pořádně nakopnout do vaší ctěné pr.ele, protože jste mne bezdůvodně vyhodil z práce, tak ten pan ředitel na Vás zavolá policii a nechá Vás zavřít do basy. Protože fyzicky někomu i důvodně nakopat do pr...., se dle zákona nesmí.

Kopat někoho jiného, kdo za nic nemůže a nechal by si to třeba i líbit, je blbost, je to nefér, to slušný člověk nedělá, a také to nic neřeší.

Odp7: Správně Ivano !
tlapka, 9.8.2009 22:30

To je špatný nápad kopat ředitele do p. v ředitelně, lépe takového kopnout do vajec mimo pracoviště beze svědků- Pan Zvoník ať m i promine že se nedržím původního plánu.

Odp6: Správně Ivano !
Karolína, 13.8.2009 14:55

Nakopat někomu dalšímu... A nakonec se budeme všichni kopat do prdele.....:-D

Odp7: Správně Ivano !
zvoník, 13.8.2009 15:55

Aha! Už je tady zase téma o kopání do prdele!
Takže jediná Karolína pochopila, že to je a bude teď už navždycky mezi dnešními lidmi jediný způsob komunikace jak dát najevo nesouhlas s názorem druhého člověka.
A co se týče těch bezdomovců, tak protože jsem se na jeden čas, ne svou vlastní vinou, mezi ně zařadil, tedy vím jak k tomu přišli, a znám jejich osudy. A procento těch, za jejichž osud může přímo náš údajně politický, demokratický a ,,svobodný" režim, který dal právě bezbřehou svobodu bezohledným a agresívním lidem jako jsou všichni zloději a vrazi, je již tak obrovsky vysoké, že je neléčitelné a nevratné. Názory těchto zločinných lidí jsou téměř na 96%takové, že jim narůstající počet bezdomovců ve společnosti vůbec nevadí, protože se místa pobytu bezdomovců přímo nedotýkají jejich osobního zločineckého teritoria. Pokud ano, jsou vykázáni pryč. A té hrstce výše zmiňovaným zločincům, kterým ti bezdomovci přece jen vadí, by je nejraději bez okolků nechali zabíjet jako komáry... Čili ne jen s citem kopat do zadnice.
Myslím, že toto ví řada lidí, ví to i Karolína a přesto volby vyhrávají scenáristé tohoto projektu. Co to naznačuje? Že jsme všichni buď pokrytci nebo zbabělci...

Odp8: Správně Ivano !
Alfons, 13.8.2009 18:42

Zvoníku, smiř se s tím. Je to vše vůle Boží.:-) Můžeš to ovšem ovlivnit motlitbou, pokud tě Bůh vyslyší. Takže naděje zde je.:-)

Odp9: Správně Ivano !
zvoník, 13.8.2009 19:04

Já Tě znám Alfonsi, i když Tě neznám. Tobě jde o to, abych řekl, že ten Bůh je teda ale jako svině, protože mě Jeho vůle sere, a pak se pomodlil za odpuštění, co? Alfonsi, ale já to NEŘÍKÁM, i když jsem Ti to tady musel písemně naznačit, jak bys to asi chtěl Ty slyšet. Alfonsi, Ty jseš cvičenej provokatér. Budu se za Tebe modlit, když budu zvonit. A jestli se mi to zvonění nepodaří přesně tak, jakou mám představu, bude možné to tak chápat, že Bůh tím právě protestuje proti té modlitbě. Jen počkej! Zvon sv. Kateřiny na Karlštejně je dost spravedlivý zvon. Pamatuje Karla IV. a jde jen 4x do roka. Teď to bude už brzy. Dám vědět jak to dopadlo!

Odp10: Správně Ivano !
Lipovan, 13.8.2009 19:33

Vy katolíci jste nenapravitelní. Dnes jsem zatelefonoval svému slovenskému známému katolického vyznání. Neviděli jsme se přes dva roky. Dobré tři čtvrtiny rozhovoru mlel o tom, jak se bude modlit a jak je spojení Bůh+člověk láskyplné a přináší štěstí. Pokud vím, známému zatím přineslo jen totální izolaci od ostatních kolegů a především kolegyň. Půjdu s ním opět na pivo, ale zatraceně cítím v kostech, že to důkladně zkrátíme. Nebudu tři hodiny poslouchat hlinkovské žvásty. :-)

Odp11: Správně Ivano !
zvoník, 13.8.2009 21:29

Lipovane,
podívej se na celý problém trochu jinak, a klidně to prohovoř se svým kamarádem u toho piva. Existují katolíci, kteří vírou žijí, ale nepředstírají zbožnost. Před kým také, že? Maj to v srdci a nemusejí hrát před Bohem divadlo. Pak jsou tací, kteří si pořád musejí dokazovat, že přece jen věří v Boha i když možná někdy váhají, tak dávají svoji zbožnost všude najevo, protože spíš věří, že Pán Bůh má všude kamerový systém, kterému tito věřící nejsou schopni uniknout. A třetí jsou známí pokrytci, kteří žijí ve vědomí, že každý spáchaný hřích lze odčinit odříkáním modlitbičky a vše je smazáno. Tak si v duchu evidují ,,má dáti - dal" a podle toho žijí, jednají a mají v oblibě své bližní, aby nemuseli využívat kontokorent hříchů. A ti čtvrtí? Tam bych velmi nerad zařadil ty úplně nevěřící a přitom pokřtěné. Zařaď se tedy tam, kde žiješ, i když nejsi křesťan (nepokřtěný), nebo si udělej ještě další pátou kategorii, po ní šestou a sedmou..., a napiš, kam patříš.

Odp10: Správně Ivano !
Alfons, 14.8.2009 2:43

...Tobě jde o to, abych řekl, že ten Bůh je teda ale jako svině......kdepak. Tím argumentují mnozí odpůrci církví a mají zafixované, že bůh nesmí dopustit špatné věci. Není to tak.:-)

Odp11: Správně Ivano !
zvoník, 14.8.2009 6:44

A už jsme zase u toho: Co to je vlastně ,,špatné věci"?! A jak mohou odpůrci církví věřit až zafixovaně, že vůbec Bůh existuje a činí jenom na to JEJICH relativní dobro, když sami dělají spousty zla? - Já bych znovu dal návrh, ať se každý sám zařadí a pak ať se nediví.

Odp12: Správně Ivano !
Alfons, 14.8.2009 15:33

Těžko říct, ale ať je to tak či onak Bůh to všechno vidí. A vidí i ty co nevěří. Tomu nelze zabránit. Bůh má videokamery se zvukem všude. Nic mu neuteče. Tak jako současným kamerám na ulicích, v supermarketech atd. nikdo neuteče. Boží videokamery jsou lidským okem neviditelné. I vás, kteří teď čtete tento text Bůh vidí a sleduje a dokonce ví co si myslíte.

Odp13: Správně Ivano !
zvoník, 14.8.2009 22:04

Tak to já jsem teda taky pokrytec..., protože si myslím úplně něco jiného, než si myslím... A Bůh to vidí, že? Tak já to honem napravím, ale co jsem si to sakra vlastně myslel? Teď nevím co si mám vlastně myslet... Jóóó ahááá, já už vím! Tak já si budu myslet něco jinýho... Ale On to pozná, co? - To je zapeklitá situace..., abych nebyl pokrytec.

Odp14: Správně Ivano !
Alfons, 15.8.2009 2:07

Na zvonici svítá !!!:-) Otvírají se tam dřevěné okenice.

Odp15: Správně Ivano !
zvoník, 15.8.2009 9:58

A Ty si myslíš, že jsem až dosud zvonil jenom se zavřenými? Pokud to jde, VŽDYCKY na zvonění OTEVÍRÁM! To proto, aby bylo lépe slyšet a lépe vidět. Pro Tebe ovšem to může být jenom pokus o překročení povolené hranice decibelů, co?

Odp16: Správně Ivano !
Alfons, 15.8.2009 13:58

Stejně je zajímavé, kolik ti tmáři z prostředků a za pomocí věřících postavili kostelů a jiných církevních staveb. Jak ti lidé byli tehdy omezení! A není mně jasné, proč se tyto stavby, vlastně pomníky holokaustu používají pro turistický ruch. co na tom ti lidi vid? V každé dědině kostel-to je síla. To by dnešní mladí moderní vzdělaní lidé v životě nestavěli. Kromě toho, by dnes nedokázali postavit takové kostely jaké se stavěly dříve. Snad nějaké strohé betonové skelety, kde se člověk cítí jako v kravíně nebo ve sklepě.

Odp17: Správně Ivano !
zvoník, 15.8.2009 22:42

Alfons,
nedívej se na to tržně... Kostel není fabrika. Víš vůbec jaké má třeba ten vesnický výdělky? Kdybys tam dělal farářa a kostelníka v jedné osobě, což je zcela běžné a normální, a nedostával bys jen ten jeden podprůměrný plat od státu, chcípnul bys hlady, nebo bys s tím okamžitě seknul. Nevím, například, vůbec nevím nikde o placeném zvoníkovi. A před 80ti lety to bylo zcela běžné.

Odp18: Správně Ivano !
Alfons, 16.8.2009 3:15

Zvoník je „placený“ za to, že si může vychutnávat krásné prostředí na zvonici a v kostele. Tam je pohodička a balzám na nervy!! To nikde jinde není.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Správně Ivano !
zvoník, 16.8.2009 16:40

Tu možnost mají všichni a ne jenom zvoník, a ti všichni to přesto nedělají. Prachy jsou totiž pro většinu pohodovější než ta pohodička.

Odp2: Správně Ivano !
ivana Kozárová, 12.9.2009 19:49

U nás na jednom sídlišti žily kočky v teplovodu pod zemí,vylézaly z děr a důchodkyně je ze soucitu krmily. Taky pro ně vařily. A když se to začalo množit a přemnožovat,odchytly ty nejplodnější rodičky a nechaly je na vlastní náklady vykastrovat. Pooperační péči poskytly šelmičkám taky,vzaly si je na čas domů a nechaly si nadávat od svých manželů. Te´d už jich tam je jen pár. Jsou úžasné. Ty paní i ty kočky!

Konec „Nudle“
., 16.8.2009 16:56

Otvírám Vám nový začátek další diskuse; pěkný široký, abyste nemuseli psát do „nudle“ :-)

Jinak se domnívám, že pohodu nedělá ani tolik místo, jako spíše hodní lidé kolem.

Odp: Konec „Nudle“
zvoník, 16.8.2009 20:32

A hlavně hodné zvony kolem...
Protože znám například od lidí jednu pravdu, že průměrný pes je lepší, než většina těch lidí. To je zase na bednu...

Odp2: Konec „Nudle“
., 16.8.2009 22:52

Není to Zvoníku na bednu. Po mnoha pozorování psů vím, že mají také různé povahy. Některý je přívětivý a klidný, některý zlostný a nervózní. Žádný z nich však není potměšilý, záludný a zlomyslný, jako je mnoho lidí.
Zvony se domnívám, že jsou všechny dobré, a zvoní poslušně tak, jak jim zvoník přikáže. :-)

Odp3: Konec „Nudle“
ivana Kozárová, 13.9.2009 14:13

Jo,není to tak snadný,tečkočárko,právě si zkouším na zvonek po babičce zvonit hranu podle zvoníkova návodu. Na velkým zvonu to teda musí bejt fuška..;-)

Odp: Konec „Nudle“
tlapka, 18.8.2009 15:01

Místo neboli „teritorium“ je důležité. Čím více lidí denně pozdravíš, tím jsi více nemocen.

Odp2: Konec „Nudle“
santiago, 18.8.2009 15:57

V podstatě totéž říkává i můj realitní agend.

Odp3: Konec „Nudle“
zvoník, 19.8.2009 18:49

No jo, ale to je tím, že je realitní!... Nebo realidní?...

Odp2: Konec „Nudle“
Karolína, 28.8.2009 8:03

Kolik lidí pozdravíš, tolikráte si člověk..... :-) Skoro pokaždé jste někdo jiný

Odp3: Konec „Nudle“
slayd, 9.9.2009 15:36

Mění se při pozdravu i naše pohlaví? P.S.

Odp4: Konec „Nudle“
tlapka, 9.9.2009 18:52

Ano. Směrem k absolutní nule.

Odp5: Konec „Nudle“
Karolína, 10.9.2009 11:51

Spíš mi připadá, že se posouváme zpátky do pravěku :-)

Odp2: Konec „Nudle“
., 9.9.2009 21:04

Ach Tlapko, způsob tvé diskuse se mi zdá „poněkud zvláštní“. Ale i na tento Tvůj komentář Ti někdo „rádobymoudře“ odpovídá. Mně asi ta „moudrost“ chybí, protože mezi četností svých pozdravů a četností svých zakašlání souvislost nevidím žádnou. Ale je to asi tím, že za pojmem „pozdrav“ nevidím nic jiného, než to omleté nic neznamenající zvykové slovo „brýtro“ :-).

Odp3: Konec „Nudle“
zvoník, 10.9.2009 12:38

I nic neznamenající slovo ,,dobrýtro„ lze doplnit pro obveselení doplňkem ,,už to z Vás vylítlo?“ Zkuste to. Takové po ránu vyvedení ze stereotypu způsobí možná větší pracovní výkon na židli.

Odp4: Konec „Nudle“
Karolína, 11.9.2009 11:52

Dobrý den, kozy ven, nashledanou, kozy stranou :-)

Nevím, co se stalo na Albertově...
santiago, 13.9.2009 19:29

Nevím, co se stalo na Albertově. Dokonce myslím, že zásah byl zcela v mezích zákona. Ale strašně se stydím.

Odp: Nevím, co se stalo na Albertově...
Alfons, 14.9.2009 8:49

Buď rád že tě tam nezazdili. Prý je tam zazděných asi 2-5 osob, které se schovaly tak, že je nikdo nenašel. Zalezlí v komínech, sklepeních a podzemních chodbách. Z útrob baráku se sem tam ozývá tajemné duc-duc. Stále se mluví o squaterech, ale tento pojem náš právní řád nezná. Jsou to pouze občané ČR, kteří chtějí bydlet zadarmo v cizím domě. Diskuze na jiných servrech na toto tema byla velmi tvrdá a prakticky všichni tyto osoby odsuzují. Kocáb, šlechetný bojovník za alternativní „kulturu“ tentokrát zalezl mámě pod sukně a byl tiše jak pěna.

Odp2: Nevím, co se stalo na Albertově...
santiago, 14.9.2009 9:34

Pokud tedy náš právní řád považuje squattery pouze za občany ČR, kteří chtějí bydlet zadarmo v cizím domě, pak ať proti všem občanům ČR, kteří chtějí bydlet zadarmo v cizím domě, postupuje stejně.

Pokud náš právní řád rozlišuje občany ČR, kteří chtějí bydlet zadarmo v cizím domě, na dvě skupiny podle čehosi jiného, v zákoně neuvedeného, pak s tím mohu souhlasit, podobně jako „prakticky všichni“, ale snad ať se to řekne oficiálně.

Odp: Nevím, co se stalo na Albertově...
Karolína, 14.9.2009 9:33

Dneska budou u našeho soudu :-) a zítra také...

Odp2: Nevím, co se stalo na Albertově...
Alfons, 14.9.2009 11:43

A zítra se budou pokoušet obsadit zase další barák.;-) Pokud jsou mezi nimi lidé kteří nemají kde bydlet, pak mají na obsazení prázdného barálu podle ústavy právo.

Odp3: Nevím, co se stalo na Albertově...
zvoník, 15.9.2009 20:19

To ale platí, Alfonsi, jen v případě, že se jedná o dům v majetku obce! Proto se přece privatizuje. Obec se zbaví starosti o obecní barák, z lidí stáhne úspory na svoje ejchuchu, a nebo se tím ze spotřebitelů stanou jen platiči dluhů, čili vydělávači peněz zadarmo. A ti, co na to nemaj, už nemají právo bydlet ani v opuštěném nalezeném domě coby soukromém majetku, protože dům někomu konkrétnímu patří, a ten je jistě požene.
Já s tímto postupem nesouhlasím, protože si musím při privatizaci dopředu koupit to, co obec stejně shrábne po mé smrti, pokud neurčím dědice, a znovu se ziskem prodá. Proto částečně se squaterstvím přece jen nějak v něčem sympatizuji. Ale dělaj chybu, když jim jde jenom o jejich věc. Ten problém je v systému politiky a náhledu na majetek občanů, který je pro někoho svatý a pro jiného jen v přechodném držení. Ale oba by se o něj měli stejně starat.

Odp4: Nevím, co se stalo na Albertově...
Alfons, 16.9.2009 4:46

Co si nedokáže majitel SÁM fyzicky uhlídat patří těm kteří majetek používají.

Odp5: Nevím, co se stalo na Albertově...
Juras, 17.9.2009 9:57

Kde bydlíš? Tvoje prohlášení, že mi patří všechno, co si nedokážeš uhlídat před ukradením, to je víc než výzva ;-)

Odp6: Nevím, co se stalo na Albertově...
zvoník, 17.9.2009 21:58

Alfons má v něčem pravdu. Znám psa, který žije v přátelství s kočkou, ale když si sám neuhlídá žrádlo, kočka mu ho právoplatně sežere. Pes to ví, proto pro jistotu vždycky hltá, i když nemá moc hlad. A pak se jde podívat do misky kočky a ještě vyprázdní tu.
Když se dá krmení oběma současně, hltají oba (kočka se hltat jako pes díky psovi naučila) a pokud je první se žrádlem hotov pes, jde a kočce to sežere taky. - Docela slušný závody ve žrádle. Pes si vždycky dělá právo na žrádlo, které kočka nesní, protože ho považuje za něco, co kočka už vlastně nepotřebuje.

Odp5: Nevím, co se stalo na Albertově...
Karolína, 17.9.2009 12:00

Přesně. majitel na Albertově budovu dostatečně nezabezpečil proti bezdomovcům, squatterům a ostatním lidem. Najednou se teď na tu barabiznu půjde podívat, teď po x letech, protože jí někdo chtěl obydlit..... Zavřela bych spíš jeho.

Odp5: Nevím, co se stalo na Albertově...
santiago, 17.9.2009 12:09

Pro hlídání majetku těch, kteří jej mají tolik, že si ho nedokáží uhlídat, tady přece právě je policie a soudnictví. Proč by tu jinak byly? Od čeho bychom si je platili?

Tyhle instituce tady přece holenku nejsou proto, aby se zabývaly ochranou vaší fabie zaparkované před panelákem nebo toho 2+kk uvnitř.

Odp6: Nevím, co se stalo na Albertově...
zvoník, 17.9.2009 22:11

Ty instituce, jak o nich píšete, jsou tady od toho, aby před lidmi předstíraly svou práci a stát je za to platil, a defacto jsou skoro proti všem lidem. Nezáleží jim na majetku chudých, ale na majetku bohatých. Přesně za takovou práci je platí stát. Ostatní státní instituce (jako je školství, zdravotnictví a možná i charity), které mají sloužit lidem, tak tam jejich pracovníci mnohdy také předstírají, že pracují, ale tam se to liší v tom, že i stát předstírá, že je platí... Proto mají podprůměrné příjmy.

test bojem
santiago, 16.9.2009 9:41

Test proběhl úspěšně. Ovčané nebečí a tiše se pasou.

Po zásahu na CzechTeku byl tyjátr půl roku.
Po zásahu v Miladě týden a to jen proto, že Kocábovi neřekli, aby se držel stranou (nebo spíš řekli a on to chudák zapomněl).

Teď - v ČEZku, kde se na soud čeká celé měsíce a roky -se tohle najednou vyřídilo během víkendu, dokud všichni hnípají na chaloupkách. Jako za komoušů.

Zatrašená média - u vylhaných nebo překroucených blbin zběsile exaltovaná - se často nezmohla ani na opatrná konstatování. Internetové diskuse zadušeny tendenčním slizem, podobným prefabrikovaným příspěvkům tisíců spokojených zákazníků XXX autobazaru.

Nesouhlasím s obsazováním cizího majetku. Dokonce budu rád, až si policie a soudy budou počínat takhle energicky a efektivně. Jenže mám dojem, že pravým účelem toho, že to tady jde a tisíckrát jindy to nejde, je zastrašovat a ponižovat.

Záměrně ve společnosti nechávat řádit zločince a přitom rychle a vší silou reagovat na společensky bezvýznamné klukoviny.

Odp: test bojem
Alfons, 16.9.2009 12:02

Obsazení nevyužívaného majetku je logické. Je to jen majetek na hrabaný na machinace a lidé nemají kde bydlet.

Odp2: test bojem
santiago, 16.9.2009 12:42

Logické se to zdá, ale přípustné to není.
Ostatně o to mi přece vůbec nejde.
Nebavím se o tom, že už samo vlastnictví je krádež.
Ale o tom, že otroctví je vražda.
:)

Odp3: test bojem
zvoník, 16.9.2009 23:09

A vražda v tomto státě je skrytě povolena, ale jak komu a jak koho.

Jednak to není skoro žádná pravda.A...
santiago, 17.9.2009 10:39

Jednak to není skoro žádná pravda.
A jednak některých z těch „jak koho“ není ani moc škoda.

Odp: Jednak to není skoro žádná pravda.A...
zvoník, 17.9.2009 22:27

Já myslím, že to JE(!) skoro úplná pravda. Na tuto práci jsou totiž určití pracovníci, a nikoliv ti, co mají zájem, na té vraždě. Ti, co mají na ní zájem, jsou jen investoři a stát předstírá, že vyšetřuje a nakonec si najde úplně jinou oběť z řad recidivistů lupičů boháčům k vyřešení případu, aby od nich měl na čas pokoj. A to předhodí médiím. Nebuďte všichni naivní.

Odp2: Jednak to není skoro žádná pravda.A...
santiago, 17.9.2009 23:23

No, jestli mezi povolené vraždy počítáte potraty, tak ano. Na tuto práci jsou dokonce pracovníci určení státem a na tom potratu nemají jiný zájem než finanční. Zájem na potratu mají jen investoři a stát to teda nevyšetřuje vůbec.

Vražd je v ČEZku ve srovnání s vyspělými demokraciemi snad málo. Dvě za týden. A převažují tradiční motivy - žárlivost, hádka, málokdy loupež. Podle vás jsme naivní, přrotože ty počty, důvody a objasněnost (v Praze přes 90 %) jsou vylhané?

Mne víc znepokojuje těch 100 loupeží týdně (nikoli vloupání, těch je ještě desetkrát víc). To připomíná spíš válečný stav než právo a pořádek. To by 300 ozbrojenců mělo mít jinou práci než dramaticky od soumraku do úsvitu obléhat 30 smažek, ne?

Odp3: Jednak to není skoro žádná pravda.A...
santiago, 17.9.2009 23:28

pardon, ty vraždy jsou čtyři za týden, ještě nemáme konec roku a není splněný plán :)

Odp4: Jednak to není skoro žádná pravda.A...
zvoník, 21.9.2009 8:18

Mno..., co na to odpovědět...?
Co na to odpovědět, aby nedošlo k příliš velikému a náhlému prohlédnutí naivního názoru naivních občanů, že Policie ČEZské (jak píše santi) republiky své výsledky vyšetřování a objasněnosti případů nezveřejňuje podle skutečnosti a pravdivosti svojí, prý velmi složité práce, nýbrž podle politických požadavků současné vládnoucí politické garnitury? A to dělá tak, že v této věci velmi dobře spolupracuje s médii kvůli ovládnutí davů, aby tomu dodala věrohodnost. Davy to spolknou (viz santiago a pod. sledovací drbny, co mají vždy obrovský vliv na veřejné mínění), a prezentují dál svými čísly údajné objasněnosti. Tím tomu dodávají velmi vysokou pravděpodobnost vyřešenonosti všech případů, se kterými není potřeba už dál pracovat, čímž se vlk nažere a koza zůstane celá, a dál se vesele pase na cizí nebo dokonce něčí jiné louce.
Nemělo by cenu zde psát o různých ,,prapodivných„ případech, které dopadly podle scénáře vlk a koza, protože by to rozpoutalo velmi různou debatu o skutečné pravdivosti případů, ale zmíním se o jediném jen jedním slovem: Kájínek... - Tím ho vůbec nechci obhajovat. Bylo by to stejné jako obhajovat Babinského. Policie NIKDY(!) nebude naivně pracovat v zájmu skutečné spravedlnosti, nýbrž pracuje, a bude vždy pracovat, v zájmu spravedlnosti, která je na ní požadovaná systémem k požadované prezentaci před národním davem, u kterého jde morálka v poslední době rapidně dolů a systém to ví...! Přesto to podporuje, protože to nese zisk. Jako zkouška testů národa slouží ,,vyřešenost či nevyřešenost“ případů českých národních podvodníků, lupičů a vrahů žijících v luxusních řemínkach v emigraci po celém světě. A lidem je to jedno, protože se to přímo netýká jejich osobního majetku.

Odp5: Jednak to není skoro žádná pravda.A...
santiago, 21.9.2009 8:52

Jako reakci na moji (nebo tedy Proudhonovu) „vraždu“ v přeneseném smyslu jste zmateně uvedl, že jsou v Česku někomu povoleny vraždy někoho.

Přestože já jsem o vraždách v krvavém smyslu vůbec nemluvil, bohužel jsem pravil, že zrovna vražd je v Česku relativně málo, objasněnost je vysoká a motivy jsou spíše emocionální. Že je tu jiná trestná činnost, která mne znepokojuje víc než Vaše údajně státem povolené, státem kryté a teď dokonce státem podporované vyvražďování obyvatelstva.

Mně připadají teorie o promyšleném spiknutí taky zábavné a romantické. Ale možná ani žádný dav není třeba ovládat, protože tu žádný dav není. Jsou tu vykulený lidičkové s hypotékama na barák, vykrmený banánama, sobotním grilovaným masíčkem a syntetickejma jogurtama, kteří naopak myslí jen na ještě vyšší plot, který je lépe oddělí od úplně stejných lidičků, co žijou úplně stejně dva metry vedle nich.

Odp6: Jednak to není skoro žádná pravda.A...
zvoník, 22.9.2009 11:11

No, asi se to svezlo tímto směrem. Teď s tím nic nenaděláme.
Proto pokračuji: Co znepokojuje mě, je právě stoupající bezmezná moc Policie a její fígle proti slušným lidem, když Policie řeší své problémy, aby ,,získala„ pachatele různých přestupků a trestných činů. Tady ustupuje spravedlnost stranou a hledá se k vyřešení případů už jen nejpříhodnější obětní beránek. Proto je tak vysoká objasněnost např. u těch vražd, ale i objasněnost různých loupeží. Všechno záleží na věrohodnosti řešení, a tak je to následně podáno veřejnosti přes média. Je to tak silně znepokující aspekt, který kdysi (už po sametu) snad už tuším někdo předpověděl, že nastupuje tzv. ,,policejní stát“ . V budoucnosti to bude mít velmi silnou odezvu, že lidé budou mít před Policií strach, i když je bude mět tato, dle zatím stávajících jejích povinností, ochraňovat. Stal jsem se před lety oznamovatelem jedné krádeže až do příjezdu Policie, a první co bylo, začali zjišťovat, jestli nejsem zloděj já, i když lup u mě nenašli a musel jsem se podrobit potupné osobní prohlídce. Na mé ohrazení mi řekli, že mně nemusí vůbec věřit, protože zde není monitorovací systém. To mě poučilo, že oznámení již nikdy neudělám...! Strach z Policie následně způsobí u povah, které jsou samostatnější (za což považuji i já sám sebe), možné nedovolené ozbrojování, což může za jistých sociálních okolností vést až k odboji.
Tento počínající jev přeměny Policie v totalitu bez mozku se pozná v běžném životě už jen tak, že když jedete automobilem, a jste naprosto přesvědčeni, že jste se ničeho nedopustili a máte všechno v pořádku, a zastaví Vás policajt ke kontrole, máte už dopředu vítr, že budete zase platit pokutu za něco, co on si fikaně vymyslí. On vás totiž nezastavuje, protože vás náhodně kontroluje nebo upomíná k něčemu, ale jeho prioritou je, že vás plánuje stáhnout nejméně o 200 Kč, protože má v popisu práce vydělávat. Když se ohradíte, pokuta se navyšuje za debatu. A tu moc mu dává do rukou zatím jen stát. Ale později, když Policie přemůže moc státu, začne ze své činnosti vytvářet legální trh na hranici zločinu bez mantinelů, a lidé si to budou muset nechat líbit...., anebo s nimi bojovat.

Odp7: Jednak to není skoro žádná pravda.A...
santiago, 22.9.2009 12:51

Ano. Ale myslím, že neúčinnost nebo výběrová účinnost policie, její zkorumpovanost a strach z ní není nová záležitost. Ta se táhne ze socialismu, na rozdíl od některých jiných populárních hrůz. Nač se zbavovat osvědčených pořádků.

Nutnost sebevyzbrojování a sebehájení je nesporná. Policie tu není od toho, aby chránila většinového občana. Ale ozbrojování (i nedovolené) je spíše žádoucí a jistě ryze individuální potřeba a nemá s žádným odbojem nic společného.

Odp4: Jednak to není skoro žádná pravda.A...
zvoník, 21.9.2009 8:24

Ještě bych dodal pro nevěřící, že věřit ve skutečnou spravedlnost Policie v tomto systému je mnohem naivnější, než slepě věřit v Pána Boha.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru