Neptejte se co, ale proč

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

14.9.2009 8:41

Antibabyboom

V TV nedávno byla zpráva o tom, že klesá porodnost, že se rodí méně dětí. Tento trend je celkem pochopitelný a předvídatelný. Pokud pozoruji mladé lidi a mluvím s nimi na toto tema, většinou se vyjadřují ve smyslu „v současné době dítě nechceme“. Jako důvod uvádějí svoji finanční a bytovou situaci a další důvod je pokračování ve studiu. Často se také objevuje důvod, že si chtějí života užít, hlavně cestování atp. S dítětem snad počítají až usoudí, že můžou vytvořit pro výchovu dítěte vhodné zázemí, tj bydlení a finance na „provoz“ ditěte. Určitě jsou tyto názory ovlivňované do jisté míry lokalitou v níž mladí žijí a pracovními příležitostmi. Zatím co znám, dítě si pořídila jen jedna holka a to asi z důvodu že neměla práci. Zájem pořídit si sítě souvisí i s uzavíráním sňatků. Také nic moc a svobodné děti mají mnohdy snahu bydlet u rodičů až do jejich smrti a pak po nich převzít byt. Jenže to už si na svobodu tak zvykli a zpohodlněli, že do sňatku se jim nechce a o dítě už vůbec zájem nemají.
Z mého pohledu to vidím tak, že se bude rodit asi polovina dětí oproti dnešku. Snižující se porodnosti také přispívá masové používání účinné antikoncepce. To všechno bude mět v budoucnosti dopad na ekonomiku státu, příliv cizinců a nedostatek peněz na důchody a zdravotnictví atd.

Souhlas
Juras, 14.9.2009 10:37

Souhlasím. Je toho už moc, lidí by mělo by začít ubývat. Snižováním porodnosti je to takové nejmíň drastické. S těmi důchody je to na pováženou - buď nechat jako teď lidi, aby si svobodně buď něco naspořili nebo všechny peníze prožrali v současnosti a v důchodu se chodili pást, anebo se konečně udělá důchodová reforma, aby se systematicky podchytily příjmy nezodpovědných a převedly se jim na stáří.

Odp: Souhlas
Jana, 14.9.2009 18:09

Tak proč máš tolik dětí???

Odp2: Souhlas
Juras, 15.9.2009 22:14

My jsme jich tolik nechtěli.

Odp3: Souhlas
Jana, 19.9.2009 22:15

Jurasi, tak my jedno bereme, když jste jich tolik nechtěli. Třeba tu malou, ale klidně i některé starší.;-)

Odp4: Souhlas
Juras, 21.9.2009 8:43

Nedáme :-) (ani se nemusím ptát drahé polovičky. Sice jsme ji nechtěli, ale když už přišla, tak si ji necháme.

Odp4: Souhlas
Juras, 21.9.2009 8:44

Pokud byste někoho z naší rodiny mohli dostat, tak nejspíš asi mě. Chcete mě? ;-)

Odp5: Souhlas
Jana, 21.9.2009 18:55

A jsi makavej? A nesníš moc? Že bychom z tebe udělali otroka...;-)
:-)

Odp6: Souhlas
Alfons, 21.9.2009 21:05

Musel by být otrok ve vlastní režii. A aby neodmlouval a poslouchal na slovo. Takový demokratický otrok.

Odp7: Souhlas
zvoník, 22.9.2009 11:33

Jo ahááááááááá! Tak takhle to je s nechtěnými dětmi.... Taky dobrý řešení... Jen aby vám všem jednou neudělaly doma sametovku!...hi,hi,hi.

Odp6: Souhlas
Juras, 23.9.2009 21:12

Většinou su línej a rád se dobře najím. Jako otrok - to by asi nikdo z nás nevyhrál

Odp7: Souhlas
zvoník, 23.9.2009 22:33

Jurasi,
ale mohl bys chodit někam zvonit. To nenamáhá, najíst je můžeš u farářova stolu, a ještě prospěješ dobré věci. A nakonec Pán Bůh Ti to nezapomene, žes ho zvonem chválil a tu lenost Ti odpustí! Uvažuj o tom!

Odp8: Souhlas
slayd, 24.9.2009 7:51

Já byl na faře asi před 3 týdny v rodné obci...
Ovečky během mé návštěvy zazvonily 2x a donesly pro pana faráře víno a nějaké koláče.
Tak to zkrátka furt funguje!
Ale baby boom tady v ČR přeci jen máme. Je to přeci romský bejby búm a cikáňata vesele skotačí. Dospělí romáci mají prý jiný životní rytmus /čtu na novinkách.cz/ ve dne spí a v noci? - prý pracují/... Tak proč nedělají noční ve fabrikách /pekárny atd.?/ Asi půjde o nějaké jiné noční zaměstnání. A vláda má dokonce plán jak budou dostávat materiál na obnovu svého bydlení. Já bych taky potřeboval nějaký ten materiál na svoji chalupu, ale dostanu prý hovno /protože jsem bílej parchant, který se musí o sebe postarat sám a ještě mi napaří pětinásobnou daň z nemovitosti!/. To je ale kokotský styl vedení společnosti. Áť žije dělnická strana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! P.S.

Odp8: Souhlas
Juras, 24.9.2009 7:58

V příspěvku, na který reguješ, jsem napsal, že su většinou línej ;-) Někam chodit by se mi nechtělo, notabene, když bych tím navíc vlastně dělal službu zločinecké organizaci...

Odp9: Souhlas
slayd, 24.9.2009 8:34

Zločince podporuješ tak jako tak, už jen tím když platíš daně státu nebo pro někoho pracuješ.
Na ty černoprdelníky vždycky něco taky kápne, ale skuteční vyžírkové sedí už dávno na jiných postech. Nebo leží a spí?? Tak si to přeberte a nhádejte se o drobky a smrad ze sousedova chléva. Tohle jsou všechno neviňátka... P.s.

Odp10: Souhlas
Juras, 24.9.2009 9:15

To je pravda, že z Tebe přímo i nepřímo tyjí různí vyžírkové, ale to jsou jenom jednotlivci parazitující na systému. S katolickou církví je situace horší, protože už ona sama o sobě je zlem - je to organizace založená s cílem získat moc a při cestě za ní se neštítí páchat zločiny. Je to rouhačská instituce, samozvaný zástupce Boha na Zemi, zneužívá Jeho jméno k cílům svým. Nejnižší vrstvy (kněží, zdravotní sestry, atd...) jsou často dobří, obětaví a konají dobro. Jsou však podvedeni a nevědomky slouží zlu.

Odp11: Souhlas
Juras, 24.9.2009 9:18

A to ještě ani nemluvím o tom, jak všem škodí narušováním dopravy a kolik zacvakáme desetimiliónů jen proto, aby se bývalý hitlerovský pionýr mohl vykecat ve Slatině.

Odp12: Souhlas
zvoník, 24.9.2009 11:36

Teda Jurasi,
ty jseš jako dobře seřízenej fichtl, co chytá na první našlápnutí. A docela bych řekl, že i samovytáčecí.
Podívej: Mám-li zrekapitulovat tu Tvou poslední sérii, tak musíš i Ty sám uznat, že za jistých okolností pohledu, z Tebe píše určitá závist, i když je nejpravděpodobnější pravda ta, že máš holt pravdu. Ale co s tím? Zosnovuješ vzpouru? Revoluci? Nebo braní těm, co kradli, kradou a budou krást? Dočkáš se akorát toho, že Tě oni označí za zloděje. A bude válka... Protože se k Tobě přidá víc takových jako Ty. Možná.
Tebe jsem oslovil, protože si myslím, že mám větší naději, než oslovit zmiňovanou dělnickou stranu. Tolik se Ti dá věřit... Víš, já jsem to myslel tak, že když všechny tyto své pocity odsekneš ze svého nitra, a přistoupíš ke zvonu, který je prost všech lidských sporů, může to být spíš rekonvalescence duše, než vztek nad tím, že mohu svou činností podporovat něco špatného. Kostelní zvony nejsou nikdy zdrojem závisti a nikdo je netouží mít v osobním vlastnictví pro svou osobní potřebu a pohodlí. A přece pořízení mnoho stojí. Nechce je vlastnit nikdo, snad krom cikánů, kteří je rozbíjejí a kov prodávají do sběrny, což je uplně totéž jako bývalé válečné rekvizice. A vadí to dělnické straně? Vůbec! Proto potřebují ochranu slušných lidí. Teda teď nemyslím ty cikány, ale ti zvoni! Současné členy církve (jak zde někdo píše - černoprdelníky) z toho můžeš také vyloučit, neboť zvony jsou projev oběti našich předků, i když je jenom správcem pan farář. Ten se mění a církvi je zvon dnes vnitřně úplně jedno. Hele, já to vím, protože jsem s nimi kvůli zvonům v kontaktu. Zvon se nemění. To je odkaz, důkaz a stálá současnost a i budoucnost. Skoro jako Kristus. Pana faráře leze přivést k citu ke zvonu, ale kdo to má udělat? Jeho nadřízený? Ne. To nefunguje. Musí to udělat živý zvoník. Jeho ovce! Jen takový pastýř je dobrý, který dokáže svým ovcím naslouchat a také je vést. A velekněží ať si běhají kolem oltáře.
A teď jeden bonbónek: V ,,mé„ zvonici až u zvonů byl na moje pozvání i pan biskup Herbst a jindy i postupně i řada farářů a kanovníků. Nikdo z nich nezaujal k mé činnosti záporné stanovisko. Někdo by si řekl: To je výjimka, ale vím, že tomu tak není, protože to bývají přemýšliví lidé a jim to může ,,nasadit broučka“.

Odp13: Souhlas
Juras, 24.9.2009 12:30

Necítím závist, myslím, že jim nemám co závidět. Aktuálně jsem jenom naštvanej, že zkomplikují dopravu. Pojedu po dálnici v sobotu ráno, vracení jsme kvůli Benediktovi posunuli z odpoledne na večer - snad to bude po té osmé průjezdné. Dlouhodobě nemám církev rád. Ne proto, že do ní šli hajzlové, aby mohli zneužívat její autoritu - to by se dalo vyčítat každé organizaci - ale hlavně pro to, co už jsem psal (proč si myslím, že byla založena).
Faráři jsou sice dobří a starají se dobře o ovečky, ale tím paradoxně pracují proti sobě a proti svým názorům, protože tak získávají sílu pro celou organizaci. Slouží tak nikoliv Bohu, ale druhé straně.

Samovytáčecí - to ušetřím za benzín, co? ;-)

Odp: Souhlas
Maximus, 15.9.2009 4:05

Také si myslíš, že budeš patřit k těm, co snižují, a ne k těm, co budou snížováni? Proč nezačneš u sebe a u těch, na kterých Ti záleží?

Třeba takový Heydrich s kolegy, ti už dokonce našli proof-of-concept, kdybys nevěděl, jak na to ...

Odp2: Souhlas
Juras, 15.9.2009 22:14

Proč reaguješ na něco, co jsem neřekl?

Odp3: Souhlas
Maximus, 15.9.2009 23:06

„... lidí by mělo by začít ubývat“ - to sem napsal někdo jiný než Ty? Tak to se omlouvám.

Odp4: Souhlas
Juras, 15.9.2009 23:19

Dokážeš dočíst příspěvek do druhé věty? A nechápeš rozdíl ve významech vět „lidí by mělo ubývat“ a „pojďme počet lidí snížit?“. Jestli to nechápeš, tak se omlouvám, že jsem tě podezíral z podpásové argumentace - toho bys asi nebyl schopen ;-)

Odp5: Souhlas
Maximus, 16.9.2009 1:33

Tolik jsem se zase nespletl, jak to tak vypadá.

Zřejmě Ti nedochází, co věta „lidí by mělo ubývat“ ve skutečnosti znamená.

Před nějakým časem to začalo názorem, že židů je víc, než zdrávo (uvažovalo se třeba o jejich „odsunu“ na Madagaskar) a skončilo to hromadným sprchováním.

Když slyším tahle antihumanistická moudra, mívám pocit, že konečné řešení „židovské otázky“ byl vlastně jen takový nácvik konečného řešení „přelidnění“. A Ty možná budeš ještě rád, když Tvoje nejbližší potká „jen“ nucená sterilizace, například.

Odp6: Souhlas
Juras, 16.9.2009 5:50

Co je antihumanistického na názoru, že existuje určitá hranice, nad kterou by neměl počet lidí vzrůst? 6 miliard lidí mi připadá na tuto planetu doopravdy už moc.

Tvoje myšlenkové pochody jsou skutečně zajímavé. Když řeknu, že by lidi měli pít méně alkoholu, tak mi vysvětlíš, že vlastně chcu vtrhnout do nejbližšího obchodu s baseballovou pálkou a vymlátím jim tam regál s chlastem.

Nevím, jestli s Tebou může být rozumná diskuse, když nereaguješ na vyřčené, ale kritizuješ diskutující za něco, co si k jejich větám sám přimyslíš.

Odp7: Souhlas
Maximus, 18.9.2009 4:15

Mezi „lidé by se neměli opíjet“ a „počet opilců by se měl snížit“ je opravdu dost významný rozdíl.

Odp8: Souhlas
Juras, 18.9.2009 5:43

Kdo napsal „lidé by se neměli opíjet“ nebo „počet opilců by se měl snížit“. Zase lži a manipulace?

Odp6: Souhlas
ivana Kozárová, 16.9.2009 12:20

Není nic antihumanističtějšího,než pseudohumanismus Vašeho typu.:-( Tak jako tak dojde k vylidnění,lidstvo k tomu spěje mílovými kroky,ať si to připustíme,nebo ne. Skromnost bude vynucena okolnostmi,když je to pro nás teď tak složité... Dnes raději lidi umřou v pohodlí,než by žili v nepohodlí:-(:-(:-(

Odp7: Souhlas
Juras, 16.9.2009 16:39

Já jsem po své odpovědi o tom Maximovi přemýšlel a dost mi to připomíná Uhla. Najde si nějaké nezpochybnitelné téma, na kterým si bude honit ego (holocaust nebo diskriminace rómů) a šikovně na to stočí téma v situaci, kdy chce něco vytěžit. U Uhla a podobných je zneužívání těchto otázek motivováno snahou získat si nějaký prostor pro pole své působnosti (potažmo nadace, peníze, vliv), u maxima nevím. Zneužití stejné, motiv nejasný.

Odp8: Souhlas
ivana Kozárová, 16.9.2009 16:43

:-) moje řeč :-)

Odp9: Souhlas
Maximus, 18.9.2009 4:11

Měl jsem zato, že diskutovat o charakteru nostite nepohodlných názorů (i. e. argumenta ad personam) je výsadou lidí, co se sházejí někde jinde.

Odp10: Souhlas
Juras, 18.9.2009 5:52

Nerozumím. O jakém charakteru je řeč? Mluvili jsme jen o způsobu Tvé argumentace. Usuzovat na charakter bych se v Tvém případě neodvážil. Neznám Tě osobně, četl jsem teprve dva tři Tvoje příspěvky a usuzovat z nich na charakter bych se neodvážil. Příčinou Tvé snahy vyvolat konflikt může být jak nepozorné čtení, tak Tvoje povahové vlastnosti a nebo taky jenom trochu jiný způsob chápání cizích vyjádření. Z povahových vlastností bych si snad troufl tipnout jen tvrdohlavost, když ani po opakovaném vysvětlení nejsi schopen přiznat, že jsem tím příspěvkem nechtěl převzít starost o kvlitu lidstva nebo řídit jeho mohutnost.

Odp10: Souhlas
ivana Kozárová, 18.9.2009 9:48

Váš charakter se neodvažuju posuzovat. Jen jsem se odvážila podivovat nad vaším příspěvkem. Humanismus je krásná věc,ale končí tam,kde se lidi přestávají chovat jako lidi. Dřív nebo později je jejich vlastní skutky dostihnou,ať si meleme o humanitě jak chceme...:-(

Odp11: Souhlas
Maximus, 21.9.2009 0:18

Tohle vlákno už je moc tenké na další diskusi. Určítě bude příležitost pokračovat někdy příště.

Odp12: Souhlas
ivana Kozárová, 21.9.2009 16:38

Možná,že by se jeden aspoń neutrhoval...;-)

Odp13: Souhlas
Alfons, 21.9.2009 18:20

Místo populování tady škrtíme vlákno.:-)

Odp14: Souhlas
ivana Kozárová, 22.9.2009 8:48

To je zase tenkej led:-(

Odp15: Souhlas
zvoník, 22.9.2009 11:40

No jasně, někdo škrtí vlákno a někdo jiný zase škrtí vláknem... Tak to nepřehánějte.

Odp16: Souhlas
ivana Kozárová, 22.9.2009 17:37

Zase máte bod,zvoníku!

Katolická zhouba
Lipovan, 14.9.2009 11:05

Černoprdelníci navrhují, aby bezdětní lidé nedostávali od státu žádný důchod. Samozřejmě s tím, že tito lidé budou nadále přispívat do průběžného systému. Vidím v tom poslední zoufalý pokus bratra Cyrila, jak se udržet v parlamentu, protože pět procent podobně smýšlejících katolických pošuků by se v české společnosti najít mohlo. Jinak souhlasím s Jurasem. Lidí je opravdu strašně moc, nikoliv ve smyslu absolutního počtu, nebo vysokého přírůstku, ale největší problém vidím v tom, že lidé v celosvětovém měřítku drasticky zvyšují své materiální nároky. Klesá životnost výrobků, neuvěřitelně zrychluje obměna majetku. A menší počet narozených dětí je zajisté lepší cestou, než světová válka. :-)

Odp: Katolická zhouba
ivana Kozárová, 14.9.2009 14:09

To dozajista ano. Ale jisté skupiny obyvatel budou mít baby boom neustále,takže převládnou. A bezdětní to budou platit:-)

Odp: Katolická zhouba
Maximus, 15.9.2009 4:00

Tenhle jsem našel speciálně pro Tebe, Ty bigotní liberále:

„Národ, který zabíjí své vlastní děti, je národem bez naděje.“

Odp2: Katolická zhouba
ivana Kozárová, 16.9.2009 12:25

Tak zkus přesvědčit matku,která své dítě nechce,aby ho chtěla! A nemluv mi tu o národu,je to jedině a výhradně věc té které ženy. Návrat k andělíčkářkám se už snad konat nebude. Ve společnosti,kde kultem je zdravé a krásné tělo,není žádná záruka, že se neuctívá Smrt.
Po jednom skvělém použití jednoduše zahoď a kup si další! Hnití probíhá zevnitř!

Odp3: Katolická zhouba
Maximus, 17.9.2009 0:48

Jen bych doplnil: Správný chlap si kvalitně užije, ale když dojde na řešení následků, řekne holce „to je přece tvoje tělo, do toho ti nikdo nemá co kecat“ a vypaří se jak smrad. Že právě feministky tak odhodlaně prosazují právo muže takto se chovat, by mohlo být docela zábavné.

Odp4: Katolická zhouba
ivana Kozárová, 17.9.2009 12:39

bezvýhradně souhlasím. Feminismus opravdu není moje parketa,jenže ženy se takhle rozhodují a není možné zvnějšku to nějak regulovat.....

Míním tím většinu,jsou výjimky.

Odp4: Katolická zhouba
Bára Š., 21.9.2009 23:43

Tak myslím, že ani feministka (rovnostářka, žena, toužící po rovnosti s muži, tj. i já) neodmítá finančí zapojení se biologického otce. Ale je jen jeho právo, zda se bude dítěti věnovat nebo ne a láska se vynutí jen těžko. A je pravda, že to tělo je ženy a chlap jí do toho může jen těžko více kecat. Jeho tělo to není.

Odp5: Katolická zhouba
zvoník, 22.9.2009 11:56

Tento názor, Báro, není rovnostářský, nýbrž uzulpátorský. Stavíte se tak sama do role nejdražší k..vy, která jde vždycky jen za prachy a jako rukojmí si berete vlastní dítě. Radím všem: Pryč od vás! A vám radím: Nechte si to dát anonymně ze zkumavky. Ale to asi bez těch prachů neuděláte, což není už ani postoj silné feministické povahy, natož rovnostářství. Sama jste si o to řekla...

Odp2: Katolická zhouba
., 17.9.2009 13:21

Maxime, ono je jedno, zda ty děti zhynou jako zárodky (interrupcí) nebo jako novorozenci (třeba na udušení slinami), nebo je doktoři a učitelé nechají vyrůst a vzdělat se ( aby jim za to rodiče dětí bohatě zaplatili), a páni podnikatelé v roli zaměstnavatelů teprve pak dají „palec dolů“ a neumožní těm mladým vzdělaným dospělým lidem pracovat.

Neumožnit pracovat, to je vlastně také takové pomalejší nebo rychlejší „zabití“. Co si má člověk bez práce, a tudíž bez výdělku, počít ? Vždyť si nemůže založit rodinu ani s jedním jediným dítětem, protože na to nemá. :-(

Odp3: Katolická zhouba
Maximus, 18.9.2009 4:07

Souhlasím. Ovšem člověk, který se narodí, aspoň dostane šanci. I sebemenší šance je lepší než žádná.

Odp4: Katolická zhouba
ivana Kozárová, 18.9.2009 9:53

Ve starověku byly děti obětovány Molochovi. Dnes jsou nenarozené děti obětovány Konzumu. I dnes se uctívá Smrt pod různými hesly.... I ten,kdo rodí jako o závod,může být do toho zapojen.

Odp5: Katolická zhouba
ivana Kozárová, 18.9.2009 9:55

fakt je,že dostat šanci je dobré. Otázka je,jak velkou šanci má dnes ta část dětí,co žije o hladu,bez vzdělání a v otroctví.

Odp6: Katolická zhouba
tlapka, 28.9.2009 0:48

šance ke kopírování - řečeno narození je šance k utrpení které vede k dalšímu kopírování.

Odp7: Katolická zhouba
ivana Kozárová, 29.9.2009 16:27

Ano,tak to vidí i Abdrushin.....

Odp4: Katolická zhouba
., 18.9.2009 10:08

Na Maxime, až na to, že to dítě, které tak zvaně podle tebe „dostane šanci“, potom v dospělosti tím nezájmem společnosti daleko více trpí !

Odp5: Katolická zhouba
Juras, 18.9.2009 10:53

Já radši nic neříkám ;-)

Odp5: Katolická zhouba
zvoník, 18.9.2009 12:16

Nikdo tady nezaměňujte šanci s obětí a osudem. Šance není to, když třeba hodím dítě do jámy lvové a čekám jestli využije nějakou šanci mezi hladovými lvy přežít, kterou vlastně neznám ani já! Šance naproti tomu je, že je-li někdo ve srabu, a já mu nabídnu pomoc tak on ji přijme. To je využití šance. Nepřijetí pomoci je nevyužití šance. Zplodit potomka tedy nemůže být šance života pro něj, protože jste se ho předem nezeptali jestli chce. Věřím tomu, že kdyby mohl, odmítl by to. Narození je tedy oběť a zároveň nucené přijetí osudu a možná to hraničí se sobectvím těch, kteří plodí nezodpovědně. A za ně je ta nová oběť přinášena, aby trpěla.

Odp6: Katolická zhouba
ivana Kozárová, 18.9.2009 12:26

Přesné rozlišení!

Odp7: Katolická zhouba
Alfons, 18.9.2009 17:27

A s čím by si dospělí hráli? Děcko je někdy dobrá živá hračka.

Odp8: Katolická zhouba
tlapka, 28.9.2009 0:49

Taky se mohou při výchově dobře vyvztekat.

Odp9: Katolická zhouba
zvoník, 28.9.2009 5:45

A já si stejně myslím, že to moc alibizujete - roztomilé dětičky, hračka pro dospělé...
Jednoduše to je stejně všechno jenom a jenom o chtíči. Jestli jste někdo byl teď v neděli na mši, tak ve druhém čtení přece bylo, že když tě tvá ruka svádí k hříchu, usekni ji! Protože lepší je jít do nebe bezruký, než do pekla s oběma rukama atd. To samé se tam píše o nohách a očích. Až potud snad dobře duchovně vysvětleno, ale proč tam nejsou vyjmenovány i jiné orgány a ,,oudy„ , to je mi záhadou, když právě ty jiné převážně svádějí k hříchu, že? Co si budeme povídat... Možná asi proto, že dál je to čtení pak celé navázáno na majetek mocných a jejich nesmyslné habání do svého nadbytku, a že se pak chudý dříč může bránit i jinak proti své stálé chudobě, než jenom dalším nesmyslným makáním, které je mu neustále vštěpováno. Konečně přečtěte si to. Je to dost poučné. Z toho lze odvodit, že argument zbohatlého vedení naší země si uvědomuje, že ke svému dalšímu plusovému zisku potřebují naši páni buď zotročit jiné slabší ekonomiky cizích národů v zahraničí, po vzoru vyspělých kapitalistických západních států, nebo zotročit vlastní obyvatelstvo. Na to první nemají, protože údajný demokratický systém nastoupil už příliš pozdě (už bylo přerozděleno), a na to druhé potřebují nutně zvýšit populaci ve vlastní zemi, o což se právě politici snaží podpořením rodin s dětmi. Takže když národ podlehne nabídce, čeká ho zasloužená ,,odměna za ten hřích“...
Konec konců na tom stejně asi něco je, protože ten střílející pracovník ve Zlíně v Graspu se možná tomuto všemu bránil a proto i sám sebe zastřelil...

třeba to je jedno
santiago, 14.9.2009 11:21

To všechno bude mět v budoucnosti dopad na ekonomiku státu, příliv cizinců a nedostatek peněz na důchody a zdravotnictví atd.

Cizinci se však neradi přilévají do země se špatnou ekonomikou a nedostatkem peněz na důchody a zdravotnictví atd.

Ale podstatné je, že si vůbec nemyslím, že dopad snižování počtu obyvatel na ekonomiku musí být špatný, jak se nám vyhrožuje. Délka lidského života se prodlužuje a lidé by klidně mohli pracovat do 70, kdyby jim k tomu dal někdo příležitost. Myslím, že dost starších lidí předčasně odepisujeme.

Asi neseženou práci za peníze, na které byli zvyklí, protože ne náročnou, kvalifikovanou a tvůrčí. V té - co si budeme namlouvat - většinou proti třicátníkům už neobstojí. Ale myslím, že spoustu prací, kvůli kterým se dnes legálně i nelegálně zaměstnávají cizinci, by zastali.

Počítám, že je pravda, že pokud máte v dotazníku 40 a víc, že vás nikde nevezmou už z principu a jenom kvůli tomu. Na druhou stranu, když je nahoře napsáno 40 a víc, tak předem vím, že dole bude požadavek na 100 a víc, a to nestydatě za práci, kterou každá druhá dvacítka nabízí udělat za 20.

To jsem odbočil, ale souvisí to. Toho „vymírání“ se tedy - i když jen intuitivně - nebojím, myslím že je to jedno a dokonce skoro, že to bude dobře. Produktivita je jinde než před deseti lety. A naopak před 150 lety tu žilo 7M lidí a co.

Budeme se však muset konečně přestat štítit starších lidí. I když připouštím, že dosud značná část z nich jsou tlustý líný nemytý arogantní prďolové. To se ale časem změní. Já nechci takhle skončit a ani nikdo z těch, s kým se znám.

Jde o to obstát v mezinárodní konkurenci a až přijde čas válek o vodu, vzduch a ropu - jakože už přišel - udržet ve svraskalých pazourech zbraň (což myslím jak doslovně, tak obrazně).

Odp: třeba to je jedno
Alfons, 14.9.2009 11:39

...udržet ve svraskalých pazourech zbraň...pokud budou senioři schopni o berlích prošlapávat minová pole, budou velmi užiteční a efektivní. Oberlovaný bojovník má 4 nohy a tím 2x vyšší účinnost při odminovávání.;-)

Odp2: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 14.9.2009 12:24

Už jako dítě jsem dobře střílela ze sportovní malorážky i z pistole,neb můj otec byl uznávaným pistolníkem ve Svazarmu:-)
A ve svrasklých pazourech bude moje zbraň jako doma,neboť se v žádném případě nechci nechat ukopat k smrti. Ale taky v žádném případě nehodlám nečinně přihlížet mordování lidí a týrání zvířat.
Neznamená to,že když jsem jaga,že ve svrasklých pařátech síly není....A kromě toho jsem chytrá!

Odp3: třeba to je jedno
Alfons, 14.9.2009 12:36

Zbraň NE! Do minového pole nebo jako živý štít před tanky.

Odp4: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 14.9.2009 14:19

Nesouhlasím. I jaga má právo na sebeobranu...
Občas ty čáry jsou na dlouhý lokte...

Odp3: třeba to je jedno
slayd, 15.9.2009 13:33

Proč si škaredý chlap dává jméno Ivana?
To bych mohl o sobě třeba tvrdit, že jsem Petr Sedláček nebo Pavel Sládeček a stejně by mi to nikdo nevěřil ato jsem schopen ještě napsat rodné číslo : 6108004/4266 ... a taky trvalé bydliště: Hoblíkova 2, Brno - Černá Pole a telefon? Ale stačí, že? Tady jsme od kecání a žádné seznamování a odhalování identity se nekoná.... Ukaž díru a já ti uvěřím!!! P.S.

Odp4: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 15.9.2009 13:44

je to Vaše věc,že mi nevěříte. Na internetu se lidé seznamují a to,že Vás nevidím tělesně,neznamená,že o Vás nic nevím

Odp5: třeba to je jedno
slayd, 15.9.2009 15:17

Jistě, že se lidé pomocí internetu seznamují, ale svícaři to tedy rozhodně nejsou.
To co vy o mne víte nestojí ani za zlámanou grešli... Zvíře ukryté pod kůží člověka, stejně nikdy neodhalí nikdo z nás... A duše je neviditelná a empiricky nezjistitelná... P.S.

Odp6: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 15.9.2009 17:31

Neviditelné se zviditelňuje neviditelně;-)

Odp7: třeba to je jedno
Alfons, 15.9.2009 18:14

A co nevidíme pak vidíme.;-)

Odp8: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 15.9.2009 18:29

Jak už to dávno řekl Antoine de Saint Exupéry : Správně vidíme jen srdcem....

Odp9: třeba to je jedno
Alfons, 18.9.2009 22:30

A láska prochází žaludkem.;-)

Odp10: třeba to je jedno
zvoník, 19.9.2009 6:31

To je pravda. Žaludkem... Ale já zase říkám, že: ,,Dobře a kvalitně se vyzvracet také není špatné."
To bych spíš věřil tomu, že bychom se měli dívat srdcem, i když to srdce nemá zrakové receptory. Ty si půjčuje u hlavy, která může být jinak dutá (zkuste si na ní poklepat - toto je důkaz...), a dokonce ta dutá hlava někdy dává pokyn rukám nasadit před ty receptory růžové brýle. A to je potom všechno masakrálně zkreslený. Takže dívat se srdcem za asistence blbé hlavy je naprostý nesmysl, ale dá se tomu při troše dobré vůle věřit i s použitím toho žaludku.

Odp11: třeba to je jedno
Alfons, 19.9.2009 8:17

Nadřazený orgán pro srdce je žaludek. Bez toho srdce nefunguje. Když není co k jídlu jdou jaksi pozorovací aktivity podvyživeného srdce stranou.

Odp12: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 19.9.2009 10:08

nebo tenké střevo-,,,,,.......

Odp13: třeba to je jedno
tlapka, 30.9.2009 14:06

Ve střevech je základ imunity. To je důležité.

Odp14: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 1.10.2009 16:41

Čistá střeva - základ zdraví.

Odp15: třeba to je jedno
tlapka, 2.10.2009 13:16

Základ zdraví je čisté svědomí.

Odp16: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 2.10.2009 22:26

Proto je tolik nemocí. Čím starší jedinec,tím zahnojenější svědomí. Bať.

Odp17: třeba to je jedno
Alfons, 4.10.2009 2:40

Nemám problém. Všechno jsem zapoměl a mám svědomí naprosto čisté.

Odp18: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 4.10.2009 11:33

jo jo,nevědomosť hříchů nečiní.... Proto ten milej doktor Alzheimer způsobuje,že mnozí z nás jsou na stará kolena docela roztomilí... Mám s tím svoje zkušenosti. jeden si opravdu nemusí pamatovat všechno- ulehčuje to život...:-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp12: třeba to je jedno
zvoník, 19.9.2009 13:13

To je najednou filozofie.
To je najednou filozofie, kdo je nadřazený orgán? To bychom také mohli filozofovat o tom, co je nadřazený orgán: Jestli ústa nebo řiť. Ústa můžou, ale nemusí, kdežto řiť musí vždycky...

Odp13: třeba to je jedno
Bára Š., 19.9.2009 15:44

mno tak pokud byste chtěli trochu anatomie či fyziologie, tak IMHo jsou to plíce...pokud člověk nedýchá, nemůže mu bít ani srdce (kurz první pomoci)

Odp13: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 19.9.2009 16:21

Kdo řídí ŘIŤ?

Odp14: třeba to je jedno
zvoník, 20.9.2009 11:37

Řiť řídí řitič. Nebo spíš ji řítí?

Odp15: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 20.9.2009 12:38

Jo. A jde mu to blbě,když je uřícenej.....

Odp16: třeba to je jedno
tlapka, 30.9.2009 14:07

a kde jste nechali vaši nesmrtelnou duši?

Odp17: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 1.10.2009 16:40

Duše je celej člověk. Duše bez těla a tělo bez duše si vymysleli lidi. Ruach,Duch,- to je něco jiného. Duch oživuje tělo,které je pouhý prach. - I v lidové mluvě je to tak: Nebyla tam ani živá duše....říká se to tak nějak a zřejmě si lidi u toho nepředstavujou dušičku v hrníčku....
No a pokud jde o řiť,ta čas od času řídí každou živou duši..:-)

Odp18: třeba to je jedno
tlapka, 2.10.2009 13:20

To jsou zajímavé souvislosti. Vždyť Zde si všichni myslí, že duše existuje po smrti těla a najednou Tohle !
Teď je ve mně z toho malá dušička- myslela jsem že duši jde zkopírovat na Harddisk .. konečně nosič jako nosič.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: třeba to je jedno
zvoník, 2.10.2009 16:16

Tlapko,
Ivana si asi dělá legraci. Duše sice nejde dát na harddisc jako údaje o paměti, ale jsou situace, že ji lze vnímat, i když tělo již dávno neexistuje. Nové vnímání nelze vyvolat a ani nějak cvičit, ale ze setkání vždycky leze mráz po zádecht a nelze na to nikdy v životě zapomenout. Mám osobní zkušenost!

Odp20: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 2.10.2009 22:17

mám též jisté osobní zkušenosti s fenoménem,který se takto běžně nazývá. Ale co to ve skutečnosti opravdu je,stojí za zamyšlení. Nauka o vzkříšení do toho nezapadá. Proč by Ježíš křísil Lazara,když se Lazarova duše nacházela tam,kde jí bezpochyby bylo líp,než v nemocném těle. Lazar byl Ježíšův přítel a tudíž i přítel Otce. Také slovo tartar je zajímavé,znají ho i Eskymáci,píše o tom Nansen. A jejich popis duší odpovídá spíše popisům démonických bytostí... S tím též souvisí to ochlazování vzduchu při střetu s námi a naše zježené chlupy po celém těle...
Mám několik takových setkání za sebou a nebyl to příjemný pocit. Viděla jsem to jen periferním viděním,udělal se studený vítr ve vytápěné místnosti ,popraskalo sklo v okně... Nebylo to příjemné.

Odp11: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 19.9.2009 10:07

něco jako emoční inteligence.... Biblisté nedostatku emoční inteligence říkali nějak tak - nedostává se mu srdce,rozdělené srdce atp. Nedostatek charakteru jakožto podstata blbosti. Nějak to spolu souvisí.....

Odp12: třeba to je jedno
tlapka, 2.10.2009 13:20

To je tzv. Anetopatie, ne?

Odp13: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 2.10.2009 22:01

Co růží zváno,zváno jinak,vonělo by stejně ;-)

Odp10: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 19.9.2009 10:09

Díky Bohu i jinudy.......

Odp11: třeba to je jedno
slayd, 19.9.2009 10:51

Leze leze po železe, nedá pokoj, až tam vleze... P.S.

Odp12: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 19.9.2009 10:58

Jestliže úmysly člověka jsou čisté,je pro něho thora životodárným lékem,který ho očistí pro život.
Jestliže jeho úmysly čisté nejsou,je pro něho thora smrtící drogou a očistí ho pro smrt.

Odp13: třeba to je jedno
slayd, 19.9.2009 21:41

Fakticky? Musím asi zvolit jinou životní strategii... P.S.

Odp14: třeba to je jedno
tlapka, 2.10.2009 13:29

Tora- to je bohoslužba? Upřesněte.

Odp15: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 2.10.2009 22:05

dosl.to znamená vodítko,návod,učení a tradičně je tak označováno prvních pět knih Mojžíšových,v širším smyslu může označovat celý Tanach - Bibli...

Odp6: třeba to je jedno
tlapka, 30.9.2009 14:09

Zvířata v nás již jsou prostudována Konrádem Lorenzem a Desdemonem Morrisem. Žádné záhady.

Odp4: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 18.9.2009 12:34

jo. a nejsem škaredá a vůbec už ne chlap!

Odp5: třeba to je jedno
slayd, 18.9.2009 12:37

Tomu lze jen stěží uvěřit! P.S.

Odp6: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 18.9.2009 15:05

Věř nevěř...

Odp4: třeba to je jedno
zvoník, 24.9.2009 12:13

K 15. 9. od Slayda:
To dokazuje, že jseš vlastně nevěřící Tomáš. Dokud neuvidím, neuvěřím. A jak to dopadlo...

Odp5: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 24.9.2009 12:21

Pane Zvoníku,já na dnešek měla sen,ve kterým jsem viděla,jak vypadáte. Menší postava,tmavé vlasy. Byl to sen z nějaké minulosti,zvonil jste na zvon za úsvitu nebo se stmívalo,nevím,měl jste kutnu a byla strašná zima. Vedle na věži byl starej orloj a blízko zvonice zámek nebo hrad. Byl jste to Vy?

Odp6: třeba to je jedno
Alfons, 24.9.2009 12:27

Mně se zdálo totéž. Musí to být on! Quasimodo!

Odp7: třeba to je jedno
ivana Kozárová, 24.9.2009 12:34

Tedy pane Alfons,vy mi kazíte výzvědy,jestli mi moje jagovský vize fungujou,nebo ne... Teď se pravdu nedozvím a bude z toho zas jen sranda...

Hmm
Pavel od vody, 14.9.2009 11:57

„Zatím co znám, dítě si pořídila jen jedna holka...“
Vzhledem k jejich avizovanému datu narození pane Alfons, je tahle věta docela zajímavá ;-)

Odp: Hmm
Alfons, 14.9.2009 12:31

I tato nic neříkající reakce je zajímavá.:-)

Odp2: Hmm
ivana Kozárová, 14.9.2009 14:10

Moji dva dospělí synové též nejeví známky,že by ze mě chtěli učinit oficiální babičku a vůbec jim to nemám za zlé. Já být mladá dneska,po dítěti též toužit nebudu. Důvody proč si ponechám pro sebe.:-(

Odp3: Hmm
Alfons, 14.9.2009 14:19

Už jsem zapomněla jak se to dělá!!;-)

Odp4: Hmm
ivana Kozárová, 14.9.2009 14:45
Odp: Hmm
ivan, 14.9.2009 17:27

Ahoj Pavle, taky jsem si všimnul, přímo to zablesko.

Jsem na rozpacích,
., 14.9.2009 12:30

... protože styl tohoto článku je dost v rozporu s tím, jak Alfonse z jiných příspěvků znám, a s tím, že se zaevidoval jako 73 letý muž. Zkrátka: Tento článek hodnotím spíše jako „dílko“ osoby ženského pohlaví a mladé, tj. tak do věku cca 25 let. :-)

Odp: Jsem na rozpacích,
Alfons, 14.9.2009 12:34

Dílko může vzniknout i tak, že se starší lidé o mladé lidi zajímají a komunikují s nimi o tom co je zajímá a jak vidí svět a budoucnost. Průzkumníci a pamětníci ještě nevymřeli. Jinak reakce je nicneříkající k podstatě věci.

Každým rokem celosvětový počet lidí...
Sova, 14.9.2009 14:53

Každým rokem celosvětový počet lidí vyšší, takže myslím, že není se čeho bát.

ZAJÍMAVÝ ČLÁNEK A PODNĚT K NÁPRAVĚ STAVU
Senior, 14.9.2009 15:06
Odp: ZAJÍMAVÝ ČLÁNEK A PODNĚT K NÁPRAVĚ STAVU
Alfons, 14.9.2009 18:44
Odp2: ZAJÍMAVÝ ČLÁNEK A PODNĚT K NÁPRAVĚ STAVU
Alfons, 15.9.2009 18:15

Jaký je regulerní postup při konverzi na Islám?

Já mám splněno...
slayd, 15.9.2009 7:36

Já jsem pořídil státu dvě děcka... takže mám splněno? Myslím, že vzhledem k finanční situaci rodiny a ekonomické situaci státní kasy mám i překročeno... P.S.

Odp: Já mám splněno...
Alfons, 15.9.2009 7:39

Na zastavení globálního nástupu Islámu to nestačí. Přidat!!;-)

Odp2: Já mám splněno...
slayd, 15.9.2009 15:11

Já stejně nezplodil křesťany, takže islám vítězí při jakémkoliv počtu nevěřících českých pohanů.
P.S.

Odp: Já mám splněno...
Jana, 15.9.2009 14:18

Samozřejmě, že nemáš. Pro prostou reprodukci populace je třeba porodnost 2,1 dítěte na ženu v plodném věku. Takže desetinka chybí, Slayde...

Populační deprese přinese pád civilizace.
Milan, 15.9.2009 14:17

Úroveň civilizace - tedy úroveň kvality našeho života - je výrazně závislá na počtu lidí. Čím více lidí, tím lépe se všichni mají. Čím více lidí, tím vyšší úroveň vědy a techniky. Čím více lidí, tím jsou větší přebytky zemědělské i sekundární výroby a blaho roste a kultura se rozvijí.
Viz též http://scienceworld.cz/historie/Moderni-lidske-chovani-a-chvala-prelidneni-4941
Dojde-li k poklesu počtu obyvatel, dojde i k civilizačnímu regresu, což se v dějinách již vícekrát i stalo (například po Třicetileté válce).

Odp: Populační deprese přinese pád civilizace.
slayd, 15.9.2009 15:12

Prospěch ovšem nemají ty mnohočetné rodiny, ale ten zbytek, který z jejich práce žije... P.S.

Odp2: Populační deprese přinese pád civilizace.
Alfons, 15.9.2009 15:34

Rodit děti = produkovat otroky pro otrokáře.

Odp3: Populační deprese přinese pád civilizace.
., 16.9.2009 14:11

Ano Alfonsi. A nejen to, je to produkování široké výběrové základny, ze které si budou moci páni podnikatelé pozitivně vyselektovávat ty nejkrásnější, nejchytřejší a nejrychlejší, kteří jim pak defraudují peníze a vytunelují firmu. Ti negativně vyselektovaní mladí lidé skončí v blázinci, pod mostem, nebo uhoří v tramvaji polití benzínem.
To staří Řekové házením slabších novorozenců ze skály byli ohleduplnější; alespoň se ti maličcí nemuseli k bídnému konci dlouhou dobu dostávat dospíváním do dospělosti. Ale dnes by si doktoři a učitelé ty zástupy slabších dětí nenechali předčasně vzít, protože napřed na těch dětech musí vydělávat. :-(

Odp: Populační deprese přinese pád civilizace.
santiago, 15.9.2009 17:49

Thomas Malthus to tenkrát viděl nějak jinak.
Od té doby byla sice vynalezena syntetická hnojiva, ale taky je na světě 7 miliard lidí, z nichž většina - a to je stejné jako za Malthuse - víc souloží než vydělává na chleba.

Odp2: Populační deprese přinese pád civilizace.
Maximus, 18.9.2009 4:16
Odp2: Populační deprese přinese pád civilizace.
Alfons, 18.9.2009 8:30

Když jsou nezaměstnaní? Co mají dělat?

Odp3: Populační deprese přinese pád civilizace.
santiago, 18.9.2009 10:15

Mně je jedno, co dělají.
Nesouhlasím s Milanovým tvrzením, že důsledkem toho, že nezaměstnaná žebrota plodí geometrickou řadou další nezaměstnanou žebrotu, roste všeobecný blahobyt lidstva.
Já, Thomas Malthus a pan okresní hejtman vidíme příčinu a důsledek právě opačně. Hospodářské oživení ve šťastných obdobích, kdy lidí díky válkám, epidemiím a přírodním katastrofám ubylo, vedlo k pomnožení proletariátu, utlumení hospodářského růstu a další válce nebo epidemii.
Samozřejmě kecám. Zajisté je přemnožení lidstva stimulem technického i společenského pokroku, protože zkrátka znemožňuje extenzivní způsob života a nutí nás vymýšlet peníze, patrové domy, sanitární a komunikační sítě, hnojiva, zbraně atd.
Jenže zdroje k tomu pořád získáváme hodně extenzivně a zákonitě nastane okamžik, kdy na to dojedeme a zase přežijí jen ti nejsilnější.
Otázka je, jestli tomu miliónu indiánů v celé severní Americe se před 500 lety nežilo líp, jakkoli se museli obejít bez zubařů, coca-coly a investičních fondů.

Odp4: Populační deprese přinese pád civilizace.
Alfons, 18.9.2009 11:48

Naženeme sem prasečí chřipku, naočkujeme jen vládu a armádu a máme vyhráno. Ostatní vymřou.

Odp5: Populační deprese přinese pád civilizace.
santiago, 18.9.2009 12:48

Víceméně ano: vládu očkovat nebudeme a z armády si vybereme jen pár útvarů, ale až na tyto detaily je to myslím elegantní, praktické a pravděpodobné řešení.

Odp4: Populační deprese přinese pád civilizace.
zvoník, 18.9.2009 13:34

O indianéch zde raději vůbec nepište.
To je pro dost lidí taková choulostivé téma, že se vůbec postup ,,bílých" dobyvatelů nedá nijak ospravedlnit. Vůbec nikdo nechápete a nedokážete si představit pocity indiánských náčelníků, kteří museli dobrovolně z donucení oficiálně předat svoji zem bílým lupičům. Existuje o tom písemný zápis, kterým se Spojené státy vůbec ve světě nechlubí. Kdo indiánskou kulturu jenom trochu zná, tomu se tento zápis do rukou dostal, a člověku se nad ním i dnes chce brečet. Nejdojemnější je dopis posledního náčelníka Apačů.
A tito dobyvatelé, vrazi a jejich potomci, se dnes považují za demokraty a ochránci lidských práv, a vyhraňují si právo tomu učit celý svět.

Odp5: Populační deprese přinese pád civilizace.
Bára Š., 18.9.2009 14:10

nu, nikdo přece neříká to, že se předci amíků pravděpodobně nezachovali zrovna nejlépe...stejně jako asi každý národ má v dějinách něco, na co by pyšný být nemohl...Ono tak obecně doby minulé byly o dobývání. Jak asi bylo Polákům, když jsme zase my brali jejich území? To neznamená, že dnes jejich potomci nemají právo mluvit o ldiských právech

Odp6: Populační deprese přinese pád civilizace.
santiago, 18.9.2009 15:18

S těmi Poláky nepřehánějte. Nevím, které období máte na mysli, ale proti Polákům nebyla ze strany Čech nebo Rakouska nikdy vedena genocida, šířeny neštovice (nebo že bychom zrovna my a zrovna Poláky učili chlastat ohnivou vodu). Do roku 1918 ostatně šlo spíš o války s Prusy, ne s Poláky, byť se válčilo o dnešní území Polska a na tu Marii T to tenkrát teda byl hnusnej podraz.

A po tom roce 1918 se o to Těšínsko vedla mezinárodní arbitráž, byť jedné straně sporu připadala pochopitelně nespravedlivá. Ale myslím, že ani pak Češi Poláky nestěhovali do rezervací, aby tam tančili a šili mokasíny a uchlastávali se k smrti, že ne?

Odp7: Populační deprese přinese pád civilizace.
Vlastimil Čech, 18.9.2009 15:43

Myslím, že právě s Poláky jsme měli víceméně výborné vztahy po celá staletí... Pravda v období válečného šílenství v 30-ti leté válce byly jisté lokální a krátkodobé konflikty, ale významnější nepřátelství z toho nevzniklo... Rozmíšky v moderní době nastaly až ve chvíli, kdy na sebe narazily dvě tvrdé povahy: Pilsudski a Masaryk...A ač dvojnásobný Čech, zdá se mi, že příčinou byl spíše Masaryk... on zadržoval svévolně na území pomoc, která směřovala do Leninem krutě drceného Polska.... těžko říci, co všechno za tím stálo...Když v době války o život Polska Československo škodolibě drželo palce jeho nepřátelům, není se co divit, že naopak Polsko na začátku Protektorátu obsadilo sporná území... přesto všechno, považuji Polsko za přátelský stát, Poláky za lidi velmi podobné nám, s podobnými zájmy a lituji toho, že se tito naši mocní orientují více na Německo, než na slovanské Polsko...

Odp8: Populační deprese přinese pád civilizace.
Bára Š., 18.9.2009 22:25

samozřejmě mám na mysli středověk, kdy se války s Poláky vedly téměř neustále a vztahy tedy výborné rozhodně nebyly. Co se týče pogromů (Židé), to už vůbec nemluvím. Ne, svatí naší předci opravdu nebyli :-) s amíky by si mohli podat ruku

Odp9: Populační deprese přinese pád civilizace.
Vlastimil Čech, 20.9.2009 0:09

Slečno Báro, o kterých předcích mluvíte? O Vašich, tedy o Židech či Chazarojevrejcích? Nebo o našich, tedy Češích, tedy zřejmě Slovanech? Hodnocení Vašich předků je ovšem plně na Vás, hodnocení našich -tedy evropských- předků Vám, jako Židovce nenáleží...

Odp10: Populační deprese přinese pád civilizace.
Juras, 21.9.2009 8:52

Hodnotit může kdo chce koho chce. Vzhledem ke zdejší míchanici navíc má třeba podle Vašeho kritéria Bára větší kompetence než Vy , kdoví? Takových vojáků tady táhlo...

Odp10: Populační deprese přinese pád civilizace.
Bára Š., 21.9.2009 11:28

já jsem samozřejmě Češka...to, že mám nějaké židovské a německé předky, na tom snad nic nemění..asi byste se divil, koho byste našel v rodokmenu vy. A znalosti dějepisu mě nutí vyjádřit se k hloupé generalizaici, že národ X je lepší/horší než jiný.

Odp11: Populační deprese přinese pád civilizace.
Vlastimil Čech, 23.9.2009 12:40

Podle Židů a jejich nejvyšších rabínů jste Židovkou (napsala jste, že Vaše matka byla Židovkou)... berou Vás mezi sebe a na rozdíl od nás, Gojímů, máte nárok se odstěhovat do Israele, a nečeká Vás tam diskriminace...
Nemohu být Číňanem a Čechem zároveň... A Vy, slečno Báro, nemůžete býti zároveň Židovkou i Češkou... I kdybych se naučil dokonale čínsky a ostěhoval se do Šanghaje, budou mi tam říkat: „ten Číňan“?... nebo spíše budou mí noví šanghajští sousedé říkat: „ten Čech“? ... i kdybych se stokrát CÍTIL Číňanem, nemohu se jím státi... Tak jako Vy, slečno Báro, budete v očích těch nejučenějších, nejvlivnějších a „nejisraelovatějších“ rabínů pořád Židovkou...i kdybyste se cítila Češkou, nebo třeba Hotentotkou...

Odp12: Populační deprese přinese pád civilizace.
slayd, 23.9.2009 13:14

Imaginární člověk nemá stejně žádnou národnost ani pohlavní orgány a to je případ Báry Š. P.S,

Odp13: Populační deprese přinese pád civilizace.
zvoník, 23.9.2009 17:53

Také jsem chodil do školy.
Mýlíš se Slayde. A vím, že i imaginární člověk má pohlavní orgány. Ale spíš stěžejní je, k čemu je v životě používá, zvláště když nemusí mít moc kladných vztahů k dětem! Někdy takový imaginární člověk je celý sám jeden pohlavní orgán. A .... jen tak naznačuji, že může nosit i uniformu. A to je pak nejlepší se klidit z cesty.

Odp12: Populační deprese přinese pád civilizace.
Bára Š., 23.9.2009 18:01

Milý pane Čechu, najděte mi prosím, kde jsem psala, že matka je Židovka, ano? To si ráda přečtu

Odp13: Populační deprese přinese pád civilizace.
Vlastimil Čech, 23.9.2009 21:18

Odp5: Návrh názvů ulic.
Trvalý odkaz X
Bára Š., 15.6.2009 15:50

já jsem po matce z Židovské rodiny a nebojím se střílet do vlastních řad - většina Židů mi přijde nepřátelská, uzavřená.

Dalo mi to dost práce, najít to... Snad je to vaším národně-rasovým zvykem býti nejen nepřátelským a uzavřeným, ale i lhavě vypočítavým... Takže klamete obyčejně, nebo jste Židovkou?

Odp12: Populační deprese přinese pád civilizace.
Bára Š., 23.9.2009 18:02

nehledě na to, že mohu být dohromady čím jen chci....národnost je složitá věc a je ostatně také min, částečně otázkou volby...kor., když vyrůstáte v multikulturní rodině

Odp13: Populační deprese přinese pád civilizace.
Vlastimil Čech, 23.9.2009 21:23

Mohla byste, prosím, toto svoje prohlášení nějak adekvátně (relevantně) přirovnati ku příkladu na který reagujete? Tedy konkrétně Čech-Číňan v Šanghaji?
Děkuji

Odp12: Populační deprese přinese pád civilizace.
Bára Š., 24.9.2009 10:30

Milý pane Čečchu, moc mě nebaví vaše nesmyslné komentáře, tak už naposledy . nikdy jsem nenapsala, že moje matka byla Židovka

Odp13: Populační deprese přinese pád civilizace.
Vlastimil Čech, 24.9.2009 10:49

Tedy zkopíruji Vaše slova ještě jednou....
Odp5: Návrh názvů ulic.
Trvalý odkaz X
Bára Š., 15.6.2009 15:50

já jsem po matce z Židovské rodiny a nebojím se střílet do vlastních řad - většina Židů mi přijde nepřátelská, uzavřená.

Odp14: Populační deprese přinese pád civilizace.
slayd, 24.9.2009 11:32

B.Š. pisatel má právě šábes před odletem do nebes. Chce jít do hrobu nebo vyletět komínem krematoria???? Má už nachystané košer prádlo? To syntetické je neekologické atd. P.S.

Odp14: Populační deprese přinese pád civilizace.
Bára Š., 24.9.2009 11:53

nu tím jsem ovšem myslela, že mám z matčiny strany židovské předky :-) samozřejmě že vím, že kdyby moje matka byla židovka, já bych jí byla taky...nicméně i kdybych byla, cítím se jako češka, takže vaše názor yna to, kdo jsem, si laskavě..nechte

Odp13: Populační deprese přinese pád civilizace.
zvoník, 24.9.2009 11:58

Teda Báro,
ne že bych se přidával, ale opakovaná lež se za jistých okolností může stát pravdou.
To řekl tak nějak ten, který měl zřejmě také židovský původ (nic proti židům), a hrozně mu to vadilo. Ale já už jsem zapomněl jeho jméno. Při vašem vzdělání byste snad mohla Vy vzpomenout. Též děkuji.

Odp5: Populační deprese přinese pád civilizace.
santiago, 18.9.2009 14:51

Já myslím, že jste příliš příkrý. Tyhle věci jsou přece zákonité, tedy ne odsouzeníhodné. Vyšší forma vlastnictví a organizace společnosti, chápete. Já jsem dlouho nechápal, proč indiáni ty přivandrovalce systematicky nepovraždili, dokud to šlo. A kdo může mít tu drzost zkoušet dobýt pobřeží a zemi, když má všehovšudy padesát chlapů.

No dobře, bylo v tom tohle náboženství a tyhle neštovice. Zběsilá touha po seberealizaci, protože - na rozdíl od indiánů - jste se i jako pátej syn chudého rolníka mohl dostat mezi elitu, pokud jste si dost nakradl. Ale myslím, že hlavně si za to mohli indiáni svou nesvorností a věčnou vzájemnou záští sami, žejo. Vzpomeňte si na Tanguu, toho smrdutého kiowského kojota s tisíci hadími jazyki.

Odp6: Populační deprese přinese pád civilizace.
Juras, 18.9.2009 15:29

Tangua - to myslíte Brazilské město anebo literární postavu vymyšlenou spisovatelem, který se do Ameriky dostal až po jejím vymyšlení?

Odp: Populační deprese přinese pád civilizace.
Alfons, 15.9.2009 18:20

Kdy se z nás stali lidé? A kdy jsme se vývojově vrátili zpět? Při koncertu lidoopů Kabátů. ;-)

Odp2: Populační deprese přinese pád civilizace.
Alfons, 18.9.2009 11:51

Procítěný umělecký projev Kabátů a 60tisíc poskakujících a klátících se obdivovatelů umění mně přesvědčilo o tom, že musím rychle vylézt na strom, protože za chvíli budou všechny obsazené.

No, nevím...
Vlastimil Čech, 15.9.2009 20:08

Nějak se mi to nezdá... podle pana Milana by největší blahobyt a kultura měla býti například v Indii... ;-)... V Číně politika jednoho dítěte vede jednak k nadbytku mladých mužů, pro které nejsou nevěsty, jednak k nadbytku starých lidí, o které se nemá kdo starat... to, že klesá porodnost v České republice je způsobeno PŘEDEVŠÍM (ale ne jenom)tím, že silné ročníky tzv. „Husákových dětí“ už odrodily...
Pokud se týká práce do 70-ti...nenechte se vysmát...ano, starý člověk je schopen většinou něco „šudlat“ i v manuelních profesích, ale jmenujte prosím jedinou stavební profesi, kde by mohl stařeček pracovat s výkonem, který by uspokojil pana podnikaděje...kde by byl schopen provést všechny pracovní operace... dneska jsou manuelní pracovníci opotřebovaní už v padesáti... bolavá záda, natékající kolena, revma, srdeční slabost, špatný zrak... zlí a špatní komunisté uznávali, že u některých profesí (horníci, hutníci, nějací montéři, vojáci) dochází k předčasnému opotřebování... byly důchodové kategorie... nu, přál bych tomu chytráčkovi, který navrhoval práci do 70-ti, aby si koupil autobusový zájezd do Řecka... k autobusu přivedou dědouška o hůlce a s brýlemi jak dna popelníků: To je váš 68-mi letý řidič... ten vás tam zaveze...a ta stařenka, to je vaše průvodkyně, má sice už Altzheimera, ale dělat ještě musí...Přeji chytráčkovi příjemnou cestu a hezký pobyt...
Říkat, že dnešní mládež nerodí děti z chtivosti majetku a žádostivosti radovánek, svědčí podle mne o prosté hlouposti... Proč byla vlna „Husákových dětí“?
1.do fertilního věku se dostaly ročníky poválečného babyboomu...
2.mládež měla podmínky pro rodičovství a měla něco jako „naději“, nebo jak bych to nazval...
neznám statistiku, kolik se prvních dvacet roků demokratury postavilo bytů... ale porovnejte to s výstavbou za zlých a špatných komunistů...dneska se staví místo továren montovny a skladiště co se jmenují „logistická centra“... místo sídlišť „satelity“... a místo stavebnictví máme „fasádnictví“... Pokud budou ti naši mocní trpět stav, kdy mladí nemohou získat včas přiměřené (třeba skromné) bydlení za přiměřenou (skromnou) cenu, pokud se pořízením bytu dostanou do „dlužního otroctví“, pokud budou smýkáni uměle vyvolávanými životními nejistotami, pak do tohoto prostředí se budou rodit jen cikáňata...

Odp: No, nevím...
ivana Kozárová, 15.9.2009 22:04

Souhlasím. Pouhá reprodukce nic neznamená. Znám lidi,kteří sice zemřeli bezdětní,ale společnosti dali víc,než početná rodina.

Odp2: No, nevím...
Alfons, 18.9.2009 11:55

Kdyby raději populovali a nevynalézali udělali by pro lidstvo mhohem víc. Vynálezci atomovky, střelného prachu měli raději šukat od rána do večera a neměli by čas na blbosti. A nedali by společnosti víc než rodina s dětmi.;-)

Odp: No, nevím...
zvoník, 15.9.2009 22:33

Naprosto souhlasím s panem Čechem.
Můj případ byl tím, co by se dalo nazvat nápovědou nebo spíš indiciemi osudu, a já blbec tomu tenkrát nevěřil:
V roce 85 jsem se oženil (já opět blbec) z lásky. V roce 88 zplodil najednou dva kluky aniž bych chtěl najednou! Při jedné z procházek s dvojčatovým kočárkem, ani ne s ročními vánočkami, jsem potkal starou cizí osobu s bradavicí na nose, a ta mi pochválila kluky. A zároveň se mě zeptala, jestli vím, co to znamená? - ...Jó, přijde prý zlá doba. Tenkrát jsem si dělal legraci a odpověděl, že snad už zlejší být nemůže. Ale ona mi s úsměvem řekla, že to teprv uvidím, co lidé dokáží! A šla si po svých. Nepřikládál jsem tomu žádnou vážnost. Přišla sametovka a mnohé lidské veselí. Na bábu jsem zapomněl. V roce 1999 manželka požádala o rozvod, mně dosud a dodnes fakt z neznámých důvodů, a všechno náhle a promyšleně. A od té doby jsem své syny neviděl. Právo na vlastní děti existuje v tomto státě jen na papíře a u soudu se mně, mimo jednání, soudkyně na Praze 10 vysmály. Existuje totiž nové nepsané a soudem podporované právo, kdy rodič, který má v opatrovnictví společné děti a požádá o rozvod, je může proti druhému rodiči, co na ně pak platí, vychovávat a štvát. V ten moment jsem se velmi držel, abych ty soudní zrůdy nezačal vraždit. Na můj názor ohledně návrhu rozvodu se mě sice zeptaly, ale nebraly vůbec ohled a soudily mě defacto jako lumpa, který se prohřešil tím, že vůbec zplodil děti. Nic jiného totiž na mě vůbec neměly, protože zjistily, že jsem odpornej nekuřák a abstinent. Rozvod se konal proti mojí vůli a i proti vůli mých kluků. Čili tři na jednu. A to považte! Byl jsem v té době stále jediný živitel rodiny. Od těch dob nevěřím v rodinu jako základ lidské společnosti a zplození považuji za druh hříchu i se vším, co s tím souvisí. A katolická církev si může hlásat co chce. Jeden kněz mě uklidnil a řekl mi, že ať jsem v klidu, že se stalo pro mě jedině dobře, že jsem byl takto odříznut, neboť zná jiné situace, kdy otcové v přetrhaných vztazích trpí ještě více, když se snaží udržet vztahy se svými dětmi, nebo když si nenajdou jinou náhradní rodinu, kde žijí sice normálně, ale jako přistěhovalci. Normální rodina dnes již ale neexistuje. Práva otců jsou všemi ženami pošlapávána, i když trapně vrkají.
Mám-ji to uzavřít s humorem, musím vzkázat všem mužům, aby se vyprdli na svoje potřeby (dá se to zvládnout bez) a manželkám koupili robertky, když to ony nemůžou vydržet, a podporovali spíš ten Antibabyboom v každém případě.

Odp2: No, nevím...
Alfons, 16.9.2009 4:37

Vytvořit nějaký rodinný svazek a k tomu mět děti je velice účinná časovaná bomba.

Odp3: No, nevím...
tlapka, 30.9.2009 14:12

Navíc je i spolehlivá.

Odp2: No, nevím...
ivana Kozárová, 16.9.2009 9:38

Zvoníku,
předpokládám,že Vaše bývalá žena se Vás bála,protože Vám nerozuměla. Stává se to. A ze strachu vzniká nenávist.Věřte,že Vaši synové k Vám cestu sami najdou,jakmile se víc osamostatní. Praxe je často takováto: zoufalý otec se dožaduje kontaktů,které jsou mu upírány. Často i na sociálce dámy radí radami typu : hlídejte si modřiny - míněno na zádech Vašeho dítěte... Znám otce,který je tam našel a když se to u soudu řešilo,dostalo dítě pěkně zabrat. To dítě vyslovilo otázku,zda po skončení přelíčení bude smět odejít s otcem. Po záporné odpovědi rezignovalo a mluvilo ve prospěch matky,- z pochopitelných důvodů... Dnes je to dítě dávno dospělé a má už svoje dítě - a nic nepřekáží vztahům s dědou. To ovšem nic nemění na zrůdnosti našeho soudnictví,kde práva dětí nejsou brána v potaz.

Odp3: No, nevím...
slayd, 16.9.2009 9:49

Pozdě bycha honit. Citové svazky jednou přetrhané nelze v budoucnu dohnat a zacelit... P.S.

Odp4: No, nevím...
ivana Kozárová, 16.9.2009 10:08

To máte pravdu. Asi jste dost nekompromisní. Jenomže otcové zpravidla nebývají tak často doma a mají tedy výhodu proti dlouho odloučeným matkám.
Znám tatíka,ke kterému se přihlásila jeho dospělá dcera,která byla hříchem jeho mládí. Velmi krásným hříchem. Matka jí sdělila toto tajemství až po letech,po smrti ve skutečnosti vlastě nevlastního otce.
Byly to nejdřív šoky v obou rodinách,ale protože to jsou hodní lidé,po prvotním leknutí nastal smír a vzájemné styky přestaly být traumatické. Po pár letech jsou velmi přátelské a děda může sledovat i linii po přeslici,neboť z manželství se mu narodili jen synové... Já ty lidi obdivuju,jak se dokážou radovat a jak to nikdo z nich nekomplikuje. A peníze jim to nepokazily! On ten děda nikdy neplatil alimenty a nikdo mu to dnes nevyčítá...

Odp5: No, nevím...
slayd, 16.9.2009 13:45

A co dědova nová žena a jeho děti na skutečnost, že by ty právě nalezené děti chtěly také dědit /když jsou jeho pravými potomky?/.
To by bylo hned po ideálech!!! P.S.

Odp6: No, nevím...
ivana Kozárová, 16.9.2009 14:21

To si vyjasnili hned na začátku při těch šocích. Byli k sobě otevření. Pravda,uvidí se až po smrti dědy,ať se dožije nejmíň sta let... Musím přiznat,že se člověk někdy až po smrti někoho z příbuzných dozví,s kým má tu čest. Patřím zatím k těm šťastnějším. Ze svého okolí ale vnímám věci,že z nich jeden má husí kůži... Proto jsem všechno pro jistotu rozdala už zaživa..:-)

Otec má určitě právo vidět děti.
., 15.9.2009 22:58

Zvoníku, domnívám se, že Vám soud musí stanovit právo vídat své děti třeba jedenkrát za měsíc nebo i častěji. V tomto se nevzdávejte a o právo vídat se s dětmi bojujte. Vaše bývalá manželka nemůže Vaše právo vídat se s Vašimi syny zpochybnit, ona Vám nesmí zabránit se s dětmi pravidelně setkávat !

Odp: Otec má určitě právo vidět děti.
Alfons, 16.9.2009 4:39

Spíš se přikláním k tomu se křečovitě domáhat kontaktu s dětmi dělá jen v jejich mozečcích zmatek. Nechat je být u matky.

Odp2: Otec má určitě právo vidět děti.
slayd, 16.9.2009 7:48

Tohle je už moc známá storry... takže sorry.
Moje exmanželka se v září již po třetí vdala.
Zatím má 3 děti se třemi otci - takže bude to čtvrté? Uvidíme! Jsem rád, že se tím mohu už jen bavit a novému adeptovi popřát mnoho štěstí v jeho nelehkém budoucím bytí... P.S.

Odp3: Otec má určitě právo vidět děti.
Alfons, 16.9.2009 9:11

Dobře ji tak!!;-) Šťastná to žena. Zatím nekápla na toho pravého.

Odp3: Otec má určitě právo vidět děti.
tlapka, 30.9.2009 14:13

Více otců- základ žádoucí genetické rozmanitosti.

Odp: Otec má určitě právo vidět děti.
zvoník, 16.9.2009 11:10

S tím stanovením to je pravda. Soud stanovil - jak se říká: papírově. O této pravdě samozřejmě ví i druhá polovička, takže se poradí s právníkem a sociální pracovnicí, která je navíc její kámoška, a vede děti k nenávisti k otci. A oni nepřijdou a řeknou tátovi: máma povídala, tak jak to je, tati? Oni na ní dají, protože oni u ní bydlí a to je jejich jistota! A to soud nezajímá, protože za pokrytectví nelze soud soudit. Jsou to zprofanovaní státní zmetci... Doufám, že v brzké budoucnosti to bude druh lidí, kteří budou muset mít strach o svůj život jako politici za podvody podle zákonů. Oni mi legálně sebrali právo vychovávat vlastní děti a věděli o tom a to nelze zapomenout. Nikdy!

Odp2: Otec má určitě právo vidět děti.
Alfons, 16.9.2009 11:58

Nech ženskou plavat a děcka také. Střídavou výchovou děcka zblbnou a neví čí jsou. Zvoň a upři svoji mysl k Bohu. Ten to srovná. V Bibli o střídavé výchově nic není.

Odp3: Otec má určitě právo vidět děti.
ivana Kozárová, 16.9.2009 12:13

Alfonsi,to se lehko řekne...
V biblických dobách dítě znamenalo největší dar,dnes to je často jen prostředek k manipulaci s partnerem. Nebo vedlejší produkt lásky ..:-(

Odp4: Otec má určitě právo vidět děti.
Alfons, 16.9.2009 18:45

Pokud jsi přesvědčený že půjčováním děti jim prospěješ, pak se nevzdávej. Ovšem mám dojem, že tahanicemi je zblbneš a nebudou vědět čí jsou.

Odp5: Otec má určitě právo vidět děti.
tlapka, 30.9.2009 14:15

Není pravda Alfonsi. Rodiče zblbnou první a děti toho využijou.

No Kidding? No Kidding!
santiago, 16.9.2009 15:23

Teď nevím - psalo se tady už někde o „No Kidding!“ hnutích?

Odp: No Kidding? No Kidding!
Alfons, 18.9.2009 4:14
Odp2: No Kidding? No Kidding!
Alfons, 18.9.2009 17:32

Tam jsou rychlíci. Byl jsem na jejich foru 1 den a haed mně vyhodili. Když oni tam chtějí na sebe jen chvalozpěvy a když jim tam napíšu že se mají holky chystat na obřízku až nastoupí Islám, protože je malá pozornost, tak jsem hned odstřelený. Je to tam samý debil.

Odp3: No Kidding? No Kidding!
santiago, 18.9.2009 17:56

Nojojenže tys to nabízel provést diskrétně za úplatu, tak oni to brali jako spam. Co vlastně děláš s těma odřezkama od ženskejch? Opravdu se rituálně předkládají drůbeži? Já to teda znám jenom z jedný takový písničky co zpívá jedna taková holka - a ona je taková dost divná... teda ony jsou obě takový dost divný... ta písnička i ta holka:
„...when chicken get a taste of your meat...“

Odp4: No Kidding? No Kidding!
Alfons, 18.9.2009 22:32

Pro děvčata tam používají výraz DĚLOHA.

Odp3: No Kidding? No Kidding!
santiago, 18.9.2009 18:52

Nojojenže tys to nabízel provést diskrétně za úplatu a ne jako malou pozornost, tak oni to brali jako spam.

Odp3: No Kidding? No Kidding!
Jana, 18.9.2009 19:09

Alfonsi, to je slabý čajíček - tahleta slečna, ta má teprve grády:

http://www.childfree.bloguje.cz/

Odp4: No Kidding? No Kidding!
Juras, 18.9.2009 22:45

Na mě to tam působí tak, že to jenom afektovaně přehání, mají v komunitě nějakou ne všemi akceptovanou slovní kulturu, ale v zásadě mají pravdu. Mně jsou taky nepříjemné cizí řvoucí děti a ksichty některých maminek, které je rozněžněně povzbuzujou a přitom očekávají od okolí pochvalu pro své „jedinečné“ dítě. Rozdíl mezi mnou a tou slečnou je v tom, že jim nenadávám, nehádám se s nima ani nevysvětluju, protože bych to u těch slepic považoval za ztrátu času. Radši koukám být co nejrychleji pryč.

Odp4: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 21.9.2009 23:48

Mně se to líbí. Strávila jsme u toho jeden večer a docela jsem dostala chuť tu slečnu (a jelikož jsme natrefila i na jiné, LEPŠÍ blogy, tak i jiné slečny) kontaktovat. Bohužel hrubší výrazy mi docela vadí.

Jinak ale zažívám to samé...nenávidím ječící děti, které mě okopávají, resp. jejich matky, které je nenapomenou. A pokud něco řeknu, pak jsem----domyslete si.

A upřímně - podle mě nikdo DOOPRAVDY nemůže milovat ječící pokaděný uslintaný uzlík. Tenhle věk dítěte se musí jen přežít a pak teprve přijde ta krása, kdy mu člověk může konečně něco předat...

Odp5: No Kidding? No Kidding!
Alfons, 22.9.2009 3:09

...pokaděný uslintaný uzlík....vhodit do pračky a pak do sušičky. V čem je problém?

Odp5: No Kidding? No Kidding!
ivana Kozárová, 22.9.2009 8:45

Báro,omyl.... Imprinting period trvá podle vědců u člověka nejspíš po dobu celého prvního roku života,v té¨to době se do psychiky dítěte akvirují procesy,rozhodující o tom,jaké bude jeho prožívání po další zbytek života..... Takže křičící pokaděný uzlík naštěstí miluje většina normálních matek.Nematky mají sympatie,protože cítí,že tu bezmoc je třeba chránit... Ostatně i starý člověk na konci životního běhu se stává občas bezzubým pokaděným tvorem a dokonce některej má i to štěstí,že ho jeho dítě až do konce s určitou láskou opatruje.....
Jinak je tomu u křičících vřeštících nevychovaných starších dětí - u těch,co už začínají chodit. Neposlušné a rozmazlené dítě se chová n e d ě t s k y a proto se nedivím,že tyto děti lidi nesnášejí. Já je rovněž nesnáším,ale je to vina jejich matek,které si ze svých dětí nadělaly bohy....

Odp6: No Kidding? No Kidding!
zvoník, 22.9.2009 12:07

Máte ve všem pravdu, mohu potvrdit. U mě to nevzbuzuje odpor, u mě to vzbuzuje lítost a deprese, že se s tím nedá nic dělat, protože taková matka má legální právo své vlastní dítě takto poškozovat.

Odp6: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 22.9.2009 12:46

Imprinting, pokud chcete zabíhat do oblasti mého oboru, je jev vyskytující se u zvířat, ne u člověka. Je nesmírně pudový, člověk do toho přeci jen zapojuje celou svou bytost a říká se tomu láska...

Jinak to, že opatruji nemohoucího ještě neznamená, že ho extra zbožňuji. Naopak - moje teta opatrovala manžela (demence) a když se jí asi podesáté vyčůral do gauče, který byl opět na vyhození (a rozmatlal jisté věci po zdech), tak měla docela slušný záchvat vzteku a nadšená z něj fakt nebyla. Jistě cítila spíš povinnost než lásku. Máte právo jí to vyčítat?

Co se týče malých dětí, právě o tom je ta otázka: Nemiluje matka to vřeštící cosi jen pro hormonální záchvat? Osobně si mnohem více oblíbím dítě čtyřleté než dvouměsíční. Třeba to má někdo jinak, ale divila byhc se (což je moje věc,že).

Odp7: No Kidding? No Kidding!
santiago, 22.9.2009 13:07

Ale láska snad JE hormonální záchvat, co jiného?

Mám za to, že mezi příčetnými dospělými jedinci je tento stav sice méně častý, než kdo předstírá nebo by si přál. Ale věřím, že zrovna chudáci matky jej prožívají intenzivně, jakkoli hrozně je jejich dítě uřcvané, posrané nebo dementní.

Odp8: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 22.9.2009 13:20

Ale to já beru....sama mám několik postižených dětí ráda.

Jen jsem chtěla vyjádřit názor, že k miminům nikdo zase tak ohromnou láskou snad neplane (zvláště, když nejsou jejich). Vždyť milujeme hl osobnost

Odp9: No Kidding? No Kidding!
Juras, 22.9.2009 13:34

Smiřte se s tím, že spoustu věcí ještě musíte pochopit s věkem (a to ještě jenom možná). Nevíte, o čem mluvíte.

Odp10: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 22.9.2009 21:07

Na to pozor, ne každý děti chce a miluje a není to jen věkem :-) Argument „všichni přece chtějí..“ a „všichni dělají..“ se mi nelíbí.

Jsme připravna přežít na chodník se flákající uřvaný dítě a nezabít ho. Ale že bych zrovna plakala dojetím, to nee :-D

Odp11: No Kidding? No Kidding!
Juras, 22.9.2009 23:36

Proč zase mluvíte z cesty? Na koho vůbec reagujete?

Odp12: No Kidding? No Kidding!
tlapka, 30.9.2009 14:21

Jak z cesty když je na chodníku.

Odp9: No Kidding? No Kidding!
Jana, 22.9.2009 20:34

Vy v té škole asi vůbec nedáváte pozor. Nebo stojí Karlova univerzita za .....

Odp10: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 22.9.2009 21:18

tohle jsou mé osobní názory, představte si, že někteří lidé je umí vymyslet i nezávisle na postoji UK :-) zkuste to taky

Odp10: No Kidding? No Kidding!
Juras, 22.9.2009 23:59

Já už jsem ji pochopil. Bára jenom neumí správně používat kvantifikátory a místo „Každý láskou k miminům neplane“ napsala „Nikdo láskou k miminům neplane“. Což není samozřejmě pravda...

Odp10: No Kidding? No Kidding!
zvoník, 23.9.2009 9:32

Karlova universita jako barák nestojí za to ..... Ale ti dnešní lidé k tomu stání moc daleko nemají.

Odp7: No Kidding? No Kidding!
Juras, 22.9.2009 13:32

Báro, Báro. Mám pocit, že to studium trochu flákáte. Co je to zase za blbost, že imprinting je „jev vyskytující se u zvířat, ne u člověka“ a že u člověka se tomu říká láska? Nějak motáte různé pojmy dohromady.

Nevím, jak si představujete oddělování pocitů povinnosti a lásky při starosti o člověka, s kterým se jednen kdysi rozhodl prožít život.

Hormonální záchvat - to se ani neodvážím odhadovat, co tím myslíte. Dokážete nějak korektně popsat, co ten termín znamená?

Odp8: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 22.9.2009 21:08

ale neflákám, opravdu si k tomu něco přečtěte...imprinting se používá jen u zvířat a několikrát nám to bylo zdůrazňováno :-) za tímhle si stát budu, přeci jen zase tak špatně nestuduji

Odp9: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 22.9.2009 21:17

abyste nemusel nic načítat - imprinting je u NĚKTERÝCH zvířat se vyskytující zcela pudový či instikntivní NĚKOLIKAMINUTOVý jev, kdy mládě si zafixuje podobu své matky. Například kachňata pak tuto matku následují, čímž je genetika chce ušetřit ztrátě života, kdyby ji nenásledovala.

Znáte husy, které létaly za letadlem? To je taky imprinting - v kritické chvíli si housata vtiskla jako svoji matku obraz letadla. Svojibiologickou matku do konce života už ignorovala, následovala jen letadlo. Imprinting je totiž jev poněkud neměnný.

Teď už jistě tušíte, že u člověka to přeci jen probíhá trochu jinak - matkou je pro něj pečující osoba, přičemž vztah k ní může navázat teprve, když už má vyvinutou paměť, tedy přibližně od osmi měsícůtuším. Samozřejmě tento vztah dokáže navázat k dalším osobám a také tyto osoby měnit. Tento vztah je založen na citech, tj,. lásce, na pocitehc bezpečí a uspokojení potřeb.

Odp10: No Kidding? No Kidding!
Juras, 22.9.2009 23:45

Slyšela jste někdy o vlčích dětech? Proč myslíte, že vrčely a běhaly po čtyřech?

House si zafixuje na několik minut po vyklubání podobu letadla a po pár měsících, až se naučí létat, létá za letadlem, protože myslí, že je jeho matka? Tak jste to myslela? :-)

Děkuji za poučení, jak fungujou mimina, určitě o tom musíte něco vědět. Takže dítě s pečovatelem navazuje kontakt až v osmi měsících... A do té doby prosímvás dělá co? :-)

Odp11: No Kidding? No Kidding!
ivana Kozárová, 23.9.2009 13:20

A k tomu ještě perinatální stadium....

Odp12: No Kidding? No Kidding!
Juras, 23.9.2009 17:38

Dlouho mi trvalo, než jsem tuto poznámku pochopil. Ano, je to tak. :-)

Odp11: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 23.9.2009 16:12

A co si opravdu přečíst vývojovou psychologii:-)? Já vás ji tu učit nebudu, bu´d mi věříte, nebo si to načtěte sám.

Jak už jsem řekla, ano, housata si „myslí“, že to letadlo je jejich matka, resp tvor, ktrý je ochrání, když se ho budou držet.

Dítě do cca 7-8 měsíců nemá rozvinutou pamět. Teprve po tomto období se u něj projevuje strach z cizích osob. Z čehož vyplývá, že to dítě teptve teď ví, kdo je cizí a stejně tak pozná, kdo je „jeho“ osoba a koho se nebojí. V tomto období je dítě na rodiče hodně fixováno a toto se uvolňuje jen pomalu od cca dvou spíš tří let (období vzoru)

Místo,abyste mě haněl, že o dětech ve dvaceti nevím nic (mimochodem, z vašich názorů na otcovskou péči o dítě to u vás taky nevypadá na zrovna super praxi...já alespoň s dětma pracovala několik let) byste mohl přiznat, že něco nás v té škole přeci jen učí. Odborníci, kteří děti mají, zkoumají a milují.

Odp12: No Kidding? No Kidding!
Juras, 23.9.2009 16:33

Já Vás nehaním, že o dětech nic nevíte, to pouze konstatuji. Kdybyste měla s dětmi praktickou zkušenost, nemusela byste ve svém „poznání“ používat psychologickou „logiku“. Škoda, že nestudujete filozofii, tam se, doufám, bere na začátku studia výroková logika.

Nevím, jak se podle vás projevuje strach z cizích osob, ale na vlastní uši jsem slyšel, jak řvala ani ne půlroční neteř, když si ji chtěl někdo cizí pochovat. U maminky se uklidnila a hned šmírovala, jestli se náhodou ta osoba, kterou si vlastně nepamatuje, náhodou nerozhodla se znovu přiblížit.

Názory na otcovskou péči o dítě - to asi myslíte disputace o tom, jestli je jedno, kdo s dítětem zůstane na mateřské? Jak tyto názory souvisí s faktem, že narozdíl od Vás mám praktické rodičovské zkušenosti? :-)

Odp13: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 23.9.2009 17:20

Víte, my máme povinné předměty i třeba filozofii a volitelné logiku :-) A navíc tohle nemá s logikou nic společného, je to výsledek jistých výzkumů. Opravdu je zde nemůžu a ani nechci podrobně nastudovávat a předkládat, bude nejlepší, když si je, pokud máte zájem, prohlídnete.

Co se týče vašich praktických zkušeností - já měla taky rodiče a u nás to holt fungovalo trochu jinak. Můj otec nebyl neschopn rodič. Naopak.

Odp14: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 23.9.2009 17:22

Pokud chcete tedy logiku - nebyl horším rodičem, ačkoliv byl na mateřské. Naopak si myslím, že všichni moji sourozenci jsou báječní, vzdělaní a odpovědní lidé.

Odp14: No Kidding? No Kidding!
Juras, 23.9.2009 17:35

Co nemá s logikou nic společného? Mimo Vaší argumentace, v níž použijete formu implikace pro tvrzení, mezi nimiž není žádná souvislost?

Radíte mi, abych studoval věci, které dají zapravdu Vašim argumentům. Raději jsem se podíval, co znamená imprinting v psychologii, což podle Vás je pojem rezervovaný pouze pro nečlověčí živočichy. Na Wikipedii píšou „Imprinting is the term used in psychology and ethology to describe any kind of phase-sensitive learning (learning occurring at a particular age or a particular life stage) that is rapid and apparently independent of the consequences of behavior. It was first used to describe situations in which an animal or person learns the characteristics of some stimulus, which is therefore said to be “imprinted„ onto the subject.“. Jak je to s tím dáváním pozor ve škole?

Odp15: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 23.9.2009 18:05

Nu, toto vysvětlení ovšem neříká nic o tom, že by se imprinting používal pro označení navazování vztahu mezi matkou a dítětem.

Jinak názor, že by se mohlo ejdnat i o nějaké učení např. dospělého je pro mě nový, ale ráda se přiučím. Co se týče dávání pozor při škole - houby víte o mých výsledcích :-)

Odp16: No Kidding? No Kidding!
Juras, 23.9.2009 21:23

Výsledky - to myslíte známky? Hm - o těch vím fakt houby, ale sleduju tady opravdické výsledky. A řeknu Vám, není to někdy moc radostné ;-)

Odp17: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 24.9.2009 10:32

řeknu vám, že dle mého skromného názoru psychologii opravdu rozumím více, než vy, i když se snažíte mi dokázat opak.....VZTAH DÍTĚTE A MATKY jsem NIKDY neviděla popisovat termínem imprinting...dokud mi nenajdete opak v nějakém odborném článku, nemá cenu tady s vámi plácat o ničem.

Odp18: No Kidding? No Kidding!
zvoník, 24.9.2009 13:07

Hledal jsem slovo ,,imprinting„ ve čtyřech druzích slovníků cizích slov. Pravda ne v nejnovějším vydání. Nikde ani náznak, že by něco takového bylo jen trošku podobné. Tím nechci říci, že ten výraz neexistuje. Jenom asi špatně hledám.
Ale zamýšlím se nad tím, jak to funguje, když tady vedete tak odborné debaty o psychologii.
Jako malý kluk jsem jezdil ke své babičce na vesnici na prázdniny. Na malém dvorečku chovala všechno domácí zvířectvo, co mělo nohy a peří. Kuřata i s kvočnou chodila až do kuchyně. Na vesnici bylo ale v létě mnoho much a všude. Však to znáte. Protože jsem byl jako kluk dost akční, vyhnal jsem kvočnu z kuchyně s pár kuřaty ven a zavřel dveře. Tři kuřata zůstala v kuchyni běhat po podlaze. Vzal jsem do ruky dědovu plácačku na mouchy, kterou on švec uměl vyrobit velmi kvalitní, a začal ty mouchy zabíjet všude, kde seděly. Mrtvé mouchy jsem házel na zem těm kuřatům. A k mému údivu ta kuřata se chytla, ač jsem nebyl jejich matka - ani biologická, a ani ta, kterou ona zpozorovala jako první objekt. Během chvilky se aklimatizovala tak, že jsem se jich nemohl zbavit a byla schopna zobat mrtvé mouchy i z mé dlaně a stále jsem je měl v patách.
Upozorňuji, že to byla malá žlutá kuřátka, jen o málo větší než běžné slepičí vejce. Byla velmi fixována na svoji kvočnu a i já jsem byl pro ně možná jejich matku jako defacto cizí člověk. Kdyby to tak zůstalo napořád, že bych je jejich matce nevrátil, byl bych jejich matkou nebo macechou já? Je to ten ,,imprinting“ ? O jaké domnělé prvenství tady tedy jde?
Pak nevím, proč kuřata jiných ptáků (třeba husí nebo labutí) mohou létat za letadlem... Mám pocit, že tady fungovalo asi něco jiného, a bylo to spíš také přes žrádlo. Myslím, že o tom byl dokonce natočen film s určitou nadsazenou myšlenkou pro naivní duše dětí...., a možná studentů psychologie.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: No Kidding? No Kidding!
ivan, 24.9.2009 15:12

Asi před patnácti lety docházelo k prudkému úbytku vzácného druhu Jeřába žijícího v severních oblastech Kanady a Aljašky. Výzkumem bylo prokázáno, že přeměnou krajiny zúrodňováním a stavbama přehrad ony migrující hejna ztrácely odpočinkové místa. Staří ptáci vedli svoje hejna podle původních migračních tras, kde se jedna generace učila od druhé, ale mnozí dlouhou cestu bez tradičních odpočivadel nepřežili vysílením. Skupina ornitologogů vypracovala novou cestu do letních zimovišť, ale ta nebyla zakodována v generační paměti druhu. Vlastě šlo o to, vytvořit u nové generace nový flightplan, ale jak to udělat? Nová generace vylíhlých ptáčat byla nejdříve vychovávána přirozenýma rodičema, které postupně nahradili ornitologové převlečení za příslušníky druhu. Podíleli se na krmení ptáčat a trávili s nima veškerý čas u motorového rogala které bylo barevně vyvedeno jako dospělí ptáci. Při podzimním houfování ornitologové provedli první pojezdové zkoušky aby si mladí ptáci zvykli na hluk. Stalo se to, co bylo pouze možnou doměnkou, půlročkové následovali rogalo a vzlétli s ním k prvnímu okruhu kolem letiště. Po jejich zesílení, během týdnů se celá skupina vydala vedena rogalem podle nového letového plánu přes několik států do jejich jižních zimovišť. Takto byla druhu vštípena do historické paměti nová bezpečnější trasa. Málokdy platí, že to co člověk vzal, člověk dal. V tomto případě se to povedlo, nové generace vodí svoje mladé po bezpečnější cestě.

Odp19: No Kidding? No Kidding!
ivana Kozárová, 24.9.2009 15:22

předpokládá se,že u jistých druhů zvířat,ptáků,savců... atp. existuje jisté rozhodující období zesíleného vnímání,které je u různých druhů zvířat různě dlouhé a dotýká se jejich prožívání a vnímání - př. vztahu k matce.- samici. Dojde-li v této rozhodující době k výměně samic - třebas za jiný druh - je to tak,jak píšete. Stal byste se jejich matkou ,vlastí,otčinou,vším;-) A ty mouchy k tomu byly jen přídavek...... Tohleto vtištění je biologicky nutná věc. U člověka se stává,když je třebas v izolaci,nebo v péči vlka,že se do jeho psychiky vtisknou nesmazatelně vlčí podněty. Ani převýchovou se nic nezmůže,už je to tam. Jenže u lidí se to blbě zkoumá,- ačkoliv bych se nedivila,kdyby vyšlo najevo,že to už někde někdo dělá... Te´d je možné všechno...
Není to všechno jen o žrádle..... Mám slepýho psa,kterej dělá věci zcela nezištně,jen tak,ze zvířecí solidarity s člověkem. Myslím,že obecně člověk zvířata dost podceńuje,protože je nezná a ani se příliš nenamáhá je poznat... Spíš jsou mu jen k užitku,to je ta potíž.

Odp20: No Kidding? No Kidding!
slayd, 24.9.2009 15:33

No jo... takže vrána k vráně sedá? Ale proč se tedy vrabci tlačí k prasečímu korytu????? P.S.

Odp20: No Kidding? No Kidding!
ivana Kozárová, 24.9.2009 17:33

Viděla jsem o tom film,až mi bylo do breku. Je to kus odvedený práce,která má smysl. Je to něco,co přežije ty ornitology,pokud přežijou i jeřábi. Dalo mi to optimismus do života.

Odp21: No Kidding? No Kidding!
ivana Kozárová, 24.9.2009 17:38

vrabci jsou vrabci..... Jen jeden byl jinej. V pohádce H. CH. Andersena O dívce,která šlápla na chléb.

Odp18: No Kidding? No Kidding!
Juras, 24.9.2009 15:35

On si totiž skoro každej, kdo vystudoval nebo ještě ani nedostudoval psychologii, myslí, že tomu rozumí...

To byl jen takový bonmot. Ve skutečnosti ale postupem času docházím k názoru, že nerozumíte téměř ničemu. Máte naučeno pár tvrzení, ale nechápete jejich podstatu. Neumíte poznatky, které jste nasbírala, prakticky použít.

Dokonce pochybuju i o Vaší gramotnosti. Ne o schopnosti přečíst pár slov, ale o schopnosti porozumět jim. Proč opakovaně píšete „VZTAH DÍTĚTE A MATKY jsem NIKDY neviděla popisovat termínem imprinting“? Proč pořád zavádíte řeč na něco, co tady nikdo nikdy netvrdil a co stejně jako Vy nikdo nikde nečetl (vyjma vašich příspěvků, v nichž proti tomu protestujete)?

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 25.9.2009 11:10

ono totiž KAŽDÝ si ev. myslím, že rozumí psyhcologii..i ten, kdo ji nikdy nedostudoval :-) to je na tom nejvtipnější....idé mají pocit, že jaksi psyhcologie se umí od narození

Jinak hned v úvodu byl vztah matky a dítěte (resp jeho navázání) popisováno imprintingem. Pokud ne, pak asi opravdu špatně chápu, ..a upřímně se omlouvám ;-)

Odp20: No Kidding? No Kidding!
slayd, 25.9.2009 11:39

Pravá psycholgie se nedá naučit ve škole, to je jasný. Je to spíše vrozená a časem naučená schopnost vniknout do mysli druhé bytosti...
Profesionální psychologové se mýlí ve svých soudech příliš často a obyčejná prodavačka do vás vidí kolikrát daleko více /nebo sňatkový podvodník, realitní makléř, vedoucí sekty apod./
Kam se na tyhle hrabou vystudovaní psychouši? P.S.

Odp21: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 25.9.2009 14:37

hehe právě tohle si myslí typický laik..že psycholog snad umí nahlédnout do mysli druhých lidí atd. atd. Nepopírám že asi, pokud chce dělat psyhcoterapii (ne každý psyhcolog je psychoterapeut) musí být všímavý a empatický, ale těžko to nazývat nahlédnutím do mysli.

Lidé si myslí o psyhcolozích všemožné blbosti, dokonce jsme na to s jedním kamarádem dělali výzkum. Ale chápu to...já mám ais taky zkreslené představy třeba o takové ekonomii apod.

Odp22: No Kidding? No Kidding!
slayd, 25.9.2009 15:07

Jasně souhlasím. Psycholog je člověk, který předstírá, že něco ví, ikdyž to neví a když říká, že pracuje na vašem problému, tak v podstatě nedělá nic, jen bere peníze /od vás přímo nebo od pojišťovny nebo od zaměstnavatele/ a čeká, kdo mu co o sobě vyzvoní... tyto informace zapíše, jako obyčejný úředník a podle vyhodnovací šablony udělá odborný závěr. Vůbec mu nezáleží na tom, že takový tktv. odborný posudek mívá s reálným člověkem jen velmi málo společného. Pokud tomu však věří zaměstnavatel, pojišťovna nebo dotyčný člověk, potom má psycholog o výplatu postaráno... P.S.

Odp23: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 25.9.2009 15:39

no ale mě tím neurazíte, já si to de facto o psychologii myslím..až an to že si nemyslím, že by to psychoterapeut brla za nic...sna dnějaká podpora, tu nabízí...vy si taky pokecáte s kamarádem a je vám lépe ne?

Odp24: No Kidding? No Kidding!
slayd, 25.9.2009 15:55

Jenže ten kamarád si ty svoje píva platí sám... he, he - že jo...
Zadarmo bych si taky klidně pokecal s mladou blonďatou psycholožkou a kdyby náhodou potom došla k závěru, že potřebuji více přátelský fyzický kontakt s objektem výzkumné pracovnice, tak bych se v zájmu vědy pro lidstvo na těch 15 minut - 30 minut obětoval... P.S.

Odp20: No Kidding? No Kidding!
Juras, 25.9.2009 16:30

To je právě to nepozorné čtení nebo neschopnost porozumět čtenému. Když vykopíruju tu první Hlášku od Ivany Kozárové, tak se v ní nemluví o matkách, ale o imprintingu i mimin: „Imprinting period trvá podle vědců u člověka nejspíš po dobu celého prvního roku života,v té¨to době se do psychiky dítěte akvirují procesy,rozhodující o tom,jaké bude jeho prožívání po další zbytek života.....“

Předchozí příspěvek je Váš, taky explicitně nemluvíte o matkách, ale že dítěti lze něco předat až v pozdějším věku. Takže dojem s matkami Vám tam vklouzl odněkud jinud.

Já se snažím před reakcí seznámit a ještě jednou mrknout, na co reaguju, protože už se mi kolikrát stalo, že se mi časem dojmy z nějaké diskuse trochu oddálily od reality - jo, paměť, to je pane prevít! A psychika k tomu...

Odp21: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 25.9.2009 19:37

No jasně..jenže jelikož imprinting je záležitost minut, ergo je tento pojem pro popis JEDNOHO ROKU poněkud nevhodný. To´t vše, o čme se ut vede poněkud off topis debata:-)

Odp25: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 25.9.2009 19:38

Některé (dle mého ty správné) alespoň dělají na pojišťovnu...bohužel i pojišťovna nerada proplácí

Odp22: No Kidding? No Kidding!
Juras, 25.9.2009 20:12

Ale imprinting period není imprinting. Já jsem to nestudoval, teď to nehledám, takže vám nedám definici, ale pod imprinting period si představuju období, v němž může docházet k jevu imprinting. Prosím Ivanku, ať mne opraví nebo upřesní.

Odp23: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 25.9.2009 21:11

mno já si stále budu stát za svým, ten termín je ostatně původně etologický....nicméně dovedu si představit, že takhle může někdo období pojmenovat. Ale budu tvrdit, že velice nesprávně :-D

Odp22: No Kidding? No Kidding!
ivana Kozárová, 1.10.2009 17:24

Přečtěte si něco od Langmeiera a Matějčka z tohoto oboru a pak mluvte. Těmto kapacitám můžete oponovat,ale prosím korektně. Aktivní rozpory ve vašich tvrzeních by dosazením do tautologických souvětí nabyly ještě hrozivějších rozměrů:-(

Odp23: No Kidding? No Kidding!
ivana Kozárová, 2.10.2009 23:08

je to přesně tak,jak uvádíte. Protože u člověka by validní zkoumání tohoto jevu bylo neetické pro možnost negativních zásahů do psychiky dítěte,vědci dobu trvání imprinting period odhadují na jeden rok. A právě v tomto intervalu je velmi žádoucí,aby se vtiskovaly ty správné podněty. Takže žádný stroječek na kakání řvaní a slintání,ale člověk se vším všudy,i když to ještě není znát... Matky vysokoškolačky,co krmily své dítě ze sterilních lahví a při tom četly skripta - v domnění,že stejně ten tvor nic nevnímá,občas vychovaly i deprivanty...
To nemám ze své hlavy,před tím nás naši profesoři varovali.
Uzlík sakra vnímá. A je to sakra osobnost. Zaplaťpánbu,že to většina matek tak chápe....

Odp21: No Kidding? No Kidding!
ivana Kozárová, 3.10.2009 20:27

Znala jsem ženu cikánského vajdy. Když asi v sedmdesáti ovdověla,scházeli se na její pavlači cikáni a cikánky z daleka široka. Kouřila doutníky a poskytovala psychologickou pomoc,pedagogicko-sociálně-manželská poradna. Dokázala srovnat manželství,vychovat výrostky a odnaučovala manžely a otce rodin chlastat. Měla respekt a moudrost od Boha. Na její pavlač svítilo sluníčko od rána do večera. Bydlela jsem tři roky naproti v domě a rozuměly jsme si beze slova. Já ráno věšela plínky a ona udělala takový posunek směrem ke mně jako Ach jo. A já na ni takovej jako Nojo,no.Když byly mému staršímu synu tři roky,sedával u ní na obráceném hrnci,fascinován jejím zjevem a hltal každé její slovo,ač nerozuměl maďarsky ani slovo.. Ona četla nahlas z bible a u některých epizod plakala. On plakal s ní... Ona ho pohladila po hlavě,utřela si brejle,utřela je i jemu,- a četlo se dál....

Odp16: No Kidding? No Kidding!
ivana Kozárová, 24.9.2009 11:59

Báro,mám nastudováno ještě z dob,kdy internet nebyl a od skutečných kapacit v oblasti perinatologie i klinické psychologie. Měla jsem opravdu štěstí na učitele... Imprinting period u člověka se opravdu předpokládá,jen se přesně neví,jak je dlouhá,neboť validní průzkum by byl neetický.... No a Kamala a Amala nebo Kašpar Hauser jsou jen špičky ledovce. U zvířat se to lépe zkoumá,že? Nechápu Vaše sebevědomí,můžu říct,že skutečné špičky v oboru jsou nesmírně skromné ve svých soudech - něco skromnosti by Vám neškodilo...

Odp12: No Kidding? No Kidding!
ivana Kozárová, 24.9.2009 12:01

Václav Příhoda je pro Vás aktuální,nebo zastaralý?

Odp13: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 24.9.2009 13:43

mluvíte li o behaviorismu, který by „snad“...nevím o tom..imprinting předpokládal(ovšem dosud nedokázal, nebo o tom nevím), pak ho odsoudím a je mi upřímně jedno, za jak sebevědomé to považujete

Odp14: No Kidding? No Kidding!
slayd, 24.9.2009 14:22

Debilita nebo senilita? Možná skrytá duševní sterilita... P.S.

Odp14: No Kidding? No Kidding!
ivana Kozárová, 24.9.2009 15:02

Je dobře,že o hodně věcech člověk neví. nešlo mi ani o behaviorismus,ani o imprinting period,ale ono to je vlastně jedno....

Odp8: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 22.9.2009 21:10

K oddělování pocitů - no myslela jsme tím, že ta láska jaksi spíše mizí.

Hormonální záchvat - nelogické chování, kdy matka fňuká z každého ublinknutí. Mně přijde, že mnoho žen, když se jim narodí dítě, ztratí mozek. Ne všechny, díky bohu za moji matku,. která na mě nikdy nešišlala a nemyslela si, že na každou oděrku umírám

Odp9: No Kidding? No Kidding!
Juras, 22.9.2009 23:54

Co mají hormony a záchvaty společného s tím, když je jedna slepice? Nebo myslíte adrenalin? To ale nebývá typický hormon, kterým se myslí označení, že s někým cvičí hormony. Zvýšené hladině adrenalinu se spíš říká, že ho klepne pepka nebo trefí šlak.

U Vaší tety láska možná mizí, u něčí jiné tety nemizí. To se nedá generalizovat. A některá jiná teta by ho třeba šoupla do ústavu a našla si jinou lásku...

Odp10: No Kidding? No Kidding!
Bára Š., 23.9.2009 16:08

No jakési ženské hormony mohou možná za to, žě nekteré ženy po narození dítěte skoro zešílí, mi přijde. Samozřejmě jen hormony to nebude...ale je to otravné a pro dítě i nebezpečné :-)

Odp7: No Kidding? No Kidding!
ivana Kozárová, 22.9.2009 17:26

Báro,jste vedle jak ta jedle:-):-)

Odp7: No Kidding? No Kidding!
ivana Kozárová, 22.9.2009 17:28

Vaší tetě opravdu nic nevyčítám....

Odp7: No Kidding? No Kidding!
Jana, 22.9.2009 20:33

Blbost. Pardon. Podle mě tam hormony pracují jako šílené. Mám to párkrát odzkoušeno.

Odp8: No Kidding? No Kidding!
slayd, 23.9.2009 7:47

Swarzenberg je na Hradě, zle matičko zle... A proto čech rodit nebude, zle matičko zle...
V jedné ruce karabáč v druhé ruce otčenáš... zle matičko zle... P.S.

Odp9: No Kidding? No Kidding!
zvoník, 23.9.2009 9:54

Toalety zavřený, zle matičko, zle... A trenýrky posraný, zle matičko, zle....
Synku můj, si nezoufej, já jsem tvoje matička.
Prdýlku ti omývám, už od tvého malička.

Odp10: No Kidding? No Kidding!
slayd, 23.9.2009 10:54

Tak necháme Rakušany stranou... na posrání v české domácnosti postačí Janotův balíček...
Kdepak se schovaly miliardy ze státní kasy???
Ó Velvary... kde jsou naše dolary...???????? P.S.

Odp9: No Kidding? No Kidding!
ivana Kozárová, 23.9.2009 13:22

Karel Schwarzenberg má až dosud tu smůlu,že musí hradní pakáž učit jíst vidličkou a nožem....:-(

Odp10: No Kidding? No Kidding!
slayd, 23.9.2009 13:50

Měl by raději zajít ke zkušenému logopedovi ten křivohubka degenerovaný... P.S.

Odp11: No Kidding? No Kidding!
ivana Kozárová, 23.9.2009 15:32

Slayde,nesuď podle zdání,křivohubý může být kdokoli z nás přes noc,ale aristokratem se přes noc stane málokdo...;-)

Odp12: No Kidding? No Kidding!
slayd, 23.9.2009 20:50

Aha! P.S.

Odp10: No Kidding? No Kidding!
zvoník, 23.9.2009 18:15

No, to je jasný!
Hradní pakáž byla nucena přechozím pánem žrát z misky s těma..., no..., Sugar a Madla. To je jasný, že za ta léta odvykli...

Svůj názor jsem vyjádřila
Jana, 16.9.2009 17:05

Svůj názor na optimální počet dětí v rodině jsem vyjádřila v krátkém článku na blogu iDnes. Pro zájemce připojuji odkaz:
http://pokus.blog.idnes.cz/c/96311/Tri-deti-jsou-akorat.html

Odp: Svůj názor jsem vyjádřila
Juras, 16.9.2009 17:32

Kecáš a chlubíš se cizím peřím, dědečku ;-) Autorem toho článku je Marie Navrátilová alias Prostá venkovanka.

Článek je zakončen odstavcem uvozeným slovy „Vzkaz redakce“. Proč to tam tak paní Navrátilová napsala? Nebo že by skutečně redakce svévolně měnila něčí článek?
Pokud by to byla pravda a redakce skutečně změnila znění článku, tak to vypadá, že bez svolení paní Navrátilové dokonce článek otiskli v tištěných novinách. Neznám podmínky registrace, ale jestli neobsahují nějaký předběžný souhlas, tak bych to viděl na žalobu proti Idnes. To se mi teda moc nelíbí, takové chování.

Odp2: Svůj názor jsem vyjádřila
Jana, 16.9.2009 19:40

Jurásku, zvolila jsem si pseudonym, psala jsem do blogu První pokus, svůj blog tam nemám. Až po měsíci jsem zjistila, že tam mám vzkaz od redakce. Zkontaktovala jsem tedy paní Boehmovou, s tím, že jsem nepsala pod svým jménem. Sice jsem dostala trochu ty ty, ale honorář bude.

Odp3: Svůj názor jsem vyjádřila
Juras, 16.9.2009 21:35

Jaký tytyty? Já bych jí to spočítal ;-)

Odp: Svůj názor jsem vyjádřila
ivana Kozárová, 16.9.2009 17:40

Vážím si pana profesora Matějčka a jistě měl pravdu. Pokud se týká normální rodiny,platí to beze zbytku. Čím víc dětí má normální rodina,tím líp. Ale je těžké dnes založit normální rodinu. Myslím tím takovou,aby rodiče mohli a chtěli svým dětem věnovat hodnotný čas....
Z toho důvodu mnozí lidé,kteří by měli předpoklady založit dobrou rodinu,raději resignují ze strachu,že by to při svém prac. vytížení dobře nezvládli.
A ti méně zodpovědní třebas jen z pohodlnosti,- no a nakonec to je tak,jak to je. Asi se nedá hovořit o becně o optimálním počtu dětí... Je to individuální záležitost. Kdo na to má emočně a i jinak,ať má deset dětí - a někdo třeba jen dvě....
Můj názor je ten,že záleží spíš na kvalitě než na kvantitě...

Odp2: Svůj názor jsem vyjádřila
Alfons, 16.9.2009 18:51

A jaké jsou minimální výchozí předpoklady pro 3 děti? Byt, dům, vybavení domácnosti, zaměstnání, mzda atp.? Vzdálenost do školy a doprava. Taktéž se předpokládá pomoc prarodičů?

Odp3: Svůj názor jsem vyjádřila
ivana Kozárová, 16.9.2009 20:58

Dobrá připomínka. Jen s bytem jaké jsou výdaje - často se rodina zadluží na celý život.

Odp3: Svůj názor jsem vyjádřila
Juras, 16.9.2009 21:33

My máme tři děti, prarodiče jsou daleko a nejsou na tom tak, aby mohli běžně hlídat děti, když se zadaří, Tak si je jednou dvakrát do roka berou na jednu až dvě noci. A nějak to zvládáme i tak.

Můžu říct, že je se třema méně práce než se dvěma, obzvláště když je nejmenší ještě miminko. Když se víc lítalo kolem miminka než kolem nich, tak ti dva se spolu dokázali zabavit a neotravovali tolik. U příchodu druhého dítěte to ten chudák nejstarší má asi nejtěžší.

Odp2: Svůj názor jsem vyjádřila
., 16.9.2009 21:26

Někteří rezignují, protože nemají práci, a proto nemají ani peníze.

hatebreed
Saw, 17.9.2009 1:48

Nízká porodnost u bílé rasy, to je pravda. Ale příliv cizinců ani potřeba nebude, cizinci se ochotně množí přímo na území státu. S „bílou“ evropou se můžeme rozloučit v řádu desítek let. Jestli je to „dobře“ nebo „špatně“, to ať si rohodne každý sám, a každý ať si podle toho zřídí potomstvo. A s tím jak ochotně kříží geny bílé holky s příslušníky jiných ras, myslím že je rozhodnuto...

Odp: hatebreed
Vlastimil Čech, 17.9.2009 9:28

Kdysi kdosi řekl odsuzujíc prznění rasy se strany svých volkgenosse:
„Hausmaus mit Hausmaus, Feldmaus mit Feldmaus, aber Mensch nicht“
;-)
Neměl aspoň v této věci pravdu?
tedy, jsem nejen Čech, ale i Čechem a jen doufám, že přepis je správně

Děti....
Karolína, 17.9.2009 12:13

Tak já zastávám svůj názor.... Děti ještě nechci, nemám pro ně připravené zázemí, ale do 5 let budu chtít první. Včera jsem byla s kamarádem, kterému je stejně jako mně a chce být do konce života sám. Má peníze, vždycky je bude mít, chce bydlet v baráčku, mít sporťáky a občas si zavolat k**vu. Já zase nechci žít s chlapem v jedné domácnosti. Tak jsmese domluvili, že pokud nenajdu partnera, s kterým bych změnila názor, ozvu se mu, budu s ním mít dítě, ale nebudeme nikdy spolu žít, ani vytvářet nějaký větší vztah, než naše kamarádství....

Odp: Děti....
Alfons, 17.9.2009 14:09

To bude tak zvaný kamarádský parchant. Vše pro dítě!!

Odp2: Děti....
Juras, 17.9.2009 15:12

To mi připomnělo fór:
„Ale Pepíčku, jenom proto, že spím s tvým tátou, mi hned nemusíš říkat maminko“. - „A jak ti mám teda říkat?“ - „No přece normálně - Radku“

Odp: Děti....
santiago, 17.9.2009 15:51

Mně to připadá rozumné. A zdá se mi, že takhle to bude fungovat čím dál častěji.

Akorát nevím, v čem konkrétně může být problém žít s chlapem v jedné domácnosti. Chlap nedělá problémy. A oproti zažitým stereotypům jsou chlapi velkou většinou cimrrajn.

Odp2: Děti....
Karolína, 18.9.2009 9:06

Bydlela jsem s chlapem, hodně mi ubližoval, ale třeba mužskému pokolení odpúustím a jednou budu bydlet s mužem :-) Ovšem to ještě nějaký čas potrvá.

Děti chci dvě -jedno vlastní a jedno...
Bára Š., 17.9.2009 18:14

Děti chci dvě -jedno vlastní a jedno adoptované. Ideálně. Rozhodně až po třicítce, necítím se teď ani zralá, ani finančně zabezpečená (ostatně to ještě nějaký rok potrvá, než dostuduji)

Jsem ráda, že porodnost klesá, ideálně by měla klesat ale celosvětově. Lidí je až moc. Nechápu, co je pozitivního na tom, že se počet lidí na Zemi neustále zvyšuje. Brrr.

Odp: Děti chci dvě -jedno vlastní a jedno...
zvoník, 17.9.2009 20:44

Ve všech vašich posledních příspěvcích mi chybí jediná myšlenka: A CO DĚTI (mají si kde ,,hrát„)? Mysleli jste někdo na ně? Děti nejsou majetek a ani živý tvor na vychování nebo na nevychování, aby rodící dospělec nezůstal sám ve svém sobectví, které stejně nepomine (a bude chtít novější sporťáky, že? Budoucí plánující matko bez otce?) , protože je tak vychován! Nebo dokonce aby děti byly jen předmět, se kterým by mohl stát dnes totalitně nakládat jak se hodí jemu! - Hůř než za bolševika!, kdy dnes státu na výchově, vzdělání a morálce dětí vůbec nezáleží, ale záleží mu především na ,,vyživení a vykrmení“ živočicha rodičem coby chovatelem.
Za komunistů byla sice výchova direktivně politicky směrována, ale byla zde možnost děti vychovávat a učit i jinak - reálně a čestně, protože určitá čest a přístup k člověku byla v nich. To nasvědčuje už ten fakt, že studenti nebyli hloupí, protože měli všeobecný přehled o všem, když dokázali rozjet sametovku, ale byli příliš servilní k těm, co to všechno plánovitě rozvraceli a mysleli především na sebe. - Studenti tak jednali z pochopitelných důvodů: Museli mít jistotu od dospělých lidí, že sami dělají dobře. Ten, kdo jim tu jistotu dal, ten je prakticky jako děti zneužil..., a tehdejším původním kvalitním vychovatelům (když je dokázali připravit) výchova přerostla přes hlavu. A oni ten hřích svého zneužití dnes (až budou mít dost peněz) přenesou na svoje zplozené živočichy, pokud se jim to podaří. Přenesou ho svou vlastní nevýchovou, a bude se tomu říkat zase a opět - moderní výchova, a státu to bude zase úplně jedno, protože jemu jde dnes především o ,,vykrmení lidského živočicha„ a možná i jeho pohodlí, mně naprosto z neznámých důvodů (snad vznik ,,zlaté mládeže“ , když lidí na světě je přece (podle vašich slov) dost... Ten rozpor je právě cítit i ve vašich posledních příspěvcích... Proto jsem toto napsal.

Odp2: Děti chci dvě -jedno vlastní a jedno...
ivana Kozárová, 17.9.2009 21:32

Zvoníku,děti se lidem do života nehodí. Je to smutný důkaz toho,že paní Smrtka panuje.....

Odp2: Děti chci dvě -jedno vlastní a jedno...
Bára Š., 17.9.2009 21:48

Nerozumím, v čem je rozpor..poukazuji na přelidněnost Země a doufám, že bude klesat.

O žádné výchově jsem nemluvila. A já sama vidím hodnoty člověka i v něčem jiném, než že se umí nechat oplodnit a porodit. To umí každý tvor.

Odp3: Děti chci dvě -jedno vlastní a jedno...
Alfons, 18.9.2009 0:02

...já sama vidím hodnoty člověka i v něčem jiném, než že se umí nechat oplodnit a porodit... a stačí ty hodnoty na udržení porodnosti větší jak 2,1? Na nástupu Islámu u nás nezáleží?

Odp4: Děti chci dvě -jedno vlastní a jedno...
Bára Š., 18.9.2009 11:59

já nechci aby byla porodnost větší, chci. aby byla dokonce menší než 2 a aby bylo méně lidí :-) Čím bohatší bude Afrika a Islámský svět, tím lépe (pro snížení populace)

Mimochodem: když se díváte na Boticelliho, taky vás zajímá, kolik měl harantů??

Odp5: Děti chci dvě -jedno vlastní a jedno...
slayd, 18.9.2009 12:29

Kdybych byl ženská, tak mne Boticelli zajímá, jako živitel rodiny a taky bych koukala na velikost jeho ptáka... Nomen Omen... P.S.

Odp6: Děti chci dvě -jedno vlastní a jedno...
Bára Š., 18.9.2009 12:43

asi znáte samé primitivnější ženy..svůj k svému, že

Odp7: Děti chci dvě -jedno vlastní a jedno...
slayd, 18.9.2009 13:15

Znám prostě jen ženy. O tom, že se ještě nějak dělí jsem dosud nevažoval... vím jen, že se rozmnožují a udržují ve formě... P.S.

Odp6: Děti chci dvě -jedno vlastní a jedno...
Jana, 19.9.2009 8:42

Slayde,
musím uznat, že máš něco do sebe.

Odp7: Děti chci dvě -jedno vlastní a jedno...
slayd, 19.9.2009 9:23

No, jo - ženské jsou přece oblíbené téma pro téměř všechny muže. Nějak by se přeci jen dalo opačné pohlaví dělit:
Např. na hezké a ošklivé... nebo na ženy, které toho chtějí mnoho a na ty, které toho chtějí ještě více...atd. Na prvním místě je peníz a na druhém až penis!!! P.S.

Odp5: Děti chci dvě -jedno vlastní a jedno...
Vlastimil Čech, 18.9.2009 15:21

Obávám se, že se poněkud mýlíte, slečno Báro...
k disposici v daném prostoru (území) je jen jedno potencionelní bohatsví, jen jedny potencionelní zdroje...
velmi malé množství obyvatel tohoto prostoru třeba není schopno zdroje pro sebe v větší míře uvolnit-využít... Při optimálním počtu obyvatel (a tedy pracovní síly) je možné, že nastane optimální využívaní dostupných zdrojů daného prostoru...a nastává blahobyt...Dalším růstem počtu obyvatel už neroste tuze efektivita využívání disponibilních zdrojů a získané zdroje je nutno dělit mezi větší počet úst.
A to pomíjím, že ono „dělení“ získaných zdrojů není NIKDY ani rovnoměrné, ani spravedlivé ;-)
Spíše se mi zdá, že na každém prostoru - ať je sebechudobnější-jakýmsi podivuhodným způsobem vznikne skupina docela blahobytná, která si část zdrojů pro sebe zabere ...nu a jestli něco zbude, pak je v zemi vyšší životní úroveň... a když nic nezbude, tož se to jmenuje třeba Somálsko...
Nu a protože v zemích, o kterých mluvíte, je ta bohatá skupina už ustavena, dalším zvyšovaním počtu obyvatel-volné pracovní síly- už ku zvyšování efektivity uvolňování dalších zdrojů asi nedojde, a žádné další volné zdroje už nejsou. A tak se ten zbytek obyvatel o zbytek zdrojů dělí a dělí...
Napadá mě, že snad cestou ku zbohatnutí Afričanů by bylo snížení jejich počtu blíže k oné optimální úrovni...Ovšem jaká je ona optimální úroveň a jak této depopulace včas dosáhnouti nevím...za moji osobu je mi to už jedno, v zájmu mých dětí a vnoučat by to někdo chytřejší než V.Č. měl vymyslet a realisovat

pardon
Vlastimil Čech, 18.9.2009 15:48

:-( Nenapsal jsem to hlavní, proč jsem to vlastně tak rozpitvával...:-(
-------------------------
Ty země nejsou přelidněné protože by byly chudobné...
Ty země jsou chudobné, protože jsou přelidněné...

-------------------------

Odp: pardon
Bára Š., 18.9.2009 22:28

nu já si myslím opak....možnosti seberealizace a ostatně i znalosti antikoncepce či pravděpodobnost péče o starší nejen ze strany potomků snižuje porodnost....bylo tomu tak i v historii

Odp2: pardon
Vlastimil Čech, 19.9.2009 0:29

Mohla byste, prosím, uvésti nějaké historické příklady? Snad si lépe porozumíme...

Odp3: pardon
Bára Š., 19.9.2009 11:34

Například po každé krizi či válce se lidé rozmnožují více (chudoba).
:-) A naopak ve Starověkém Římě dle zápisů je prokázáno, že elita Říma se prostě rozmnožovat nechtěla. Měla MNOHEM méně dětí než chudina a ideálem tehdy byl jeden syn, jenž by rozmnožoval bohatství rodiny v budoucnosti. Proč by ostatně jinak Augustus vydával zákony, které diskriminovaly bezdětné a neprovdané/neoženěné.

Odp4: pardon
Vlastimil Čech, 20.9.2009 0:20

Ještě zbývá vysvětlit, jak početní úbytek výhradně nobility ovlivnil CELKOVÝ počet obyvatel římské říše, kterou jste vyzpomněla... ;-)

Odp5: pardon
Bára Š., 20.9.2009 10:18

No tak logicky zejvně té nobility bylo málo a zbytek si žil velice bídně. Dnes si žije nad tehdejší poměry téměř každý. Vidíte snad souvislost

Pokud mám možnost cestovat, studovat atd. a není moji jedinou realizací a zabezpečením plození dětí, logicky dětí budu ít méně nebo taky vůbec

Odp6: pardon
zvoník, 28.9.2009 7:48

Takže to se Vám velmi velmi povedlo decentně naznačit: ,,Necháme to na vlastním chtíči při krátkém pocitu štěstí." A vo tom to je... Ne jinak.

To je v pohodě,
Pitrs, 18.9.2009 17:21

dost lidí to dělá tak dlouho pro zábavu, že už si ani neuvědomují, že to je prvotně myšlené na tvorbu vlastních genetických replik....Patřím mezi ně, bohudík... A přelidnění ? Ona si příroda poradí i s vrcholem evoluce podobně jako s přemnoženými králíky..Některých jedinců bude i škoda. A když si představím, co to dalo přírodě za práci zařídit, aby spolu pár milionů let souložily jen ty nejchytřejší opice, zdá se mi, že původní plán na vznik Homo Sapiens byl jiný než to co tu teď máme...

Odp: To je v pohodě,
slayd, 18.9.2009 22:34

2% nenažraných si hravě poradí se zbytkem homoušů a nebude k tomu potřeba žádného zásahu přírody...
K vlastnímu sebezničení nám cestu vybrali naši vůdci... NIkdo se nebrání...
Na pokračování lidského bytí stejně tolik nesejde... P.S.

Odp2: To je v pohodě,
zvoník, 19.9.2009 7:20

Život je tak složitej, že život lidskej je proti tomu oúplný hovno..., nebo jak to bylo?

Odp3: To je v pohodě,
Pitrs, 19.9.2009 12:08

...jestliže se fyzická věc nebo proces běžící v čase múže pos.at dříve nebo později se zcela určitě pos.e....

Odp3: To je v pohodě,
ivana Kozárová, 19.9.2009 16:13

Život lidskej,poslušně hlásím,pane obrlajtnant,je tak složitej,že samotnej život člověka je proti tomu hadr!

Odp2: Nikdo se nebrání...
Pitrs, 19.9.2009 11:50

kdo by se bránil, jede to pěkně z kopce dolů samo a ani to nevyžaduje moc úsilí a tu cestu do otroctví tak pěkně lemují megamarkety a hyperobchody..., jedou tam na svejch koších plnejch žrádla v barevnejch krabicích a pádlujou úvěrovejma kartama.... Kdo by se cestou nudil, múže si pustit domácí kino na splátky. Cesta je jištěná bezpečnostními kamerami aby někdo náhodou nepobloudil... a až tam bude brána s nápisem, že dál můžou jet jen ty očipovaný tak to bude tlačenice jako o povánočním výprodeji a s novým čipem se budou chlubit jako dneska s novým mobilem.....Ty čipy už testujou na pejsanech že ? ...chvíli jsme tady svobodu měli tak 3 - 4 roky po sametu, teď je tu už nějak přezákonováno...A tak často a rád trénuju s puškou i pistolí v pochmurném veselí, že se to ještě bude hodit..

Odp3: Nikdo se nebrání...
Pitrs, 19.9.2009 11:58

A aby to bylo k tématu článku tak doplním, že nejsem taková kuva abych svoju kopii vytvořenou pomocí té příjemné činnosti poslal na tuhle cestu... howg !

Odp4: Nikdo se nebrání...
Bára Š., 19.9.2009 15:44

to je od vás chvályhodný, že neděláte svoje kopie :-D Promiňte..ale nedalo mi to

Odp3: Nikdo se nebrání...
ivana Kozárová, 19.9.2009 16:04

Já Vám fandím,dělám něco podobného,jelikož jsem se pevně rozhodla,že se nikdy nenechám ukopat skupinkou opic. Čipy použitelné do lidí se již vyrábějí v ČR kdesi na severu,prošlo to tiskem:-),nedělám si legraci. Máme se na co těšit. Jelikož předpokládám,že budou zaváděcí dárky jako např. barevné korálky a zrcátka,ev. oddlužení,nebudu se divit,že na ně lidi budou stát frontu.... Pravda je,že asi bude potíž sehnat si bez čipu zubaře... No,snad se nějakej najde,co si ho taky nedá.

Odp4: Nikdo se nebrání...
slayd, 19.9.2009 21:47

Čipy nosí jen židé. Normální lidi nosí čápi.
A nemužné pohlaví nosí píči a bobři milují svobodu... P.S.

Odp5: Nikdo se nebrání...
zvoník, 22.9.2009 12:13

A zapomněls, Slayde, že trpaslíci milují Sněhurku! A já zvony! A blázni kartáček na zuby, co mu říkají Fifinka!

Žasnu,
., 22.9.2009 10:08

... jak mnoho mladých lidí se v současné době bezstarostně směje a vozí v kočárkách stále více svých dětí.

Oni o budoucnosti svých dětí vůbec nepřemýšlí ? Ti mladí rodiče jsou přesvědčení, že jejich děti neonemocní a úspěšně nastoupí a dokončí všechny stupně škol ? Že jejich dospělé děti budou mít trvalou dobře placenou práci ? Že se jejich děti nezadluží ? Že se jejich děti šťastně vdají / ožení ? Že budou mít dostatečné a pravidelné mzdové (nebo podnikatelské) finanční příjmy pro založení rodiny a hrazení nákladů na její existenci a na bydlení ? Že nepodlehnou ani gamblerství, ani drogám, ani AIDS ? Že nezahynou při automobilové havárii nebo v daleké cizině „kulkou teroristy“ ?

Závěr: Dnešní mladí rodičové asi neumí předvídat a vůbec nepřemýšlí ! :-(

Odp: Žasnu,
zvoník, 22.9.2009 12:36

To je fakt, Tečkočárko,
Vůbec nepřemýšlí... Moji rodiče také asi nepřemýšleli, nebo já raději nevím... Ale já! To já jsem jiný kadet! Já už jsem přemýšlet začal: Na vojně jsem skákal padákem, protože jsem věděl, že % neotevřených padáků je menší než % zabitých lidí při autonehodách, a dokonce menší než zastřelených vojáků. Nejezdím vlakem, protože cokdyby narazil nebo vykolejil. A když už, jsem připraven tím, že sedím v prostředních vagónech, protože mi řekli, že tam nejvíc lidí přežije. Přecházím zásadně mimo přechod, protože statistika uvádí, že nejvíce přejetých chodců je právě na přechodech. Chodím zvonit proto, abych měl zásluhy u Boha a také je menší pravděpodobnost, že spadne zvon a zvonice, než že spadne barák, ve kterým bydlím. A tak podobně. Já už totiž přemýšlím! Nebo spíš se snažím přemýšlet... Jenom děti jsem měl kvůli tomu, že jsem miloval svou ženu, a snažil jsem se udělat pro ní všechno, co ona sama chtěla. Jmenovala se stejně jako ta slečna, co se zde prezentuje, že je rovnostářka. Byla to moje životní chyba!
Teď je na vás všech zhodnotit, co je všechno pravda, a kde si dělám šprťouchlata. Napovím: Je to tak napůl.

Odp2: Žasnu,
., 22.9.2009 21:46

Zvoníku, zbav se smutku. Milovat svou ženu a mít s ní děti Tvou životní chybou NEBYLO a N E N Í . Tím spíše ne, že to bylo dříve.

Odp3: Žasnu,
slayd, 24.9.2009 15:35

To je tak dojemné, až mi z toho ukápla slza a sklouzla potvůrka až mezi malíček u levé nohy. P.s.

Odp4: Žasnu,
ivana Kozárová, 24.9.2009 15:44

Roním slzy při představě,jak u toho slayd vypadá;-)

Odp2: Žasnu,
Alfons, 24.9.2009 17:21

...Byla to moje životní chyba....ale to je už standardní situace. Jedna ženská sem a jedna tam. Pod zvonicí v lavicích nějakou najdeš. Mrkni dolů.
Je jich tam jako máku. Nakonec farář má přehled.

Odp3: Žasnu,
., 24.9.2009 23:03

Alfonsi, tento komentář se Ti povedl. Být Zvoníkem, tak si ho vezmu k srdci. :-)

Odp4: Žasnu,
zvoník, 26.9.2009 9:06

Kdyby znal Alfons realitu, tak by věděl (anebo to i možná ví, kdo ví?), že se mu komentář nepovedl, protože pan farář i já ví, že pod zvonicí je akorát natentočkováno od psů... Náplň Alfonsova komentáře je jen jeho osobní představa.
Přiznám se: Mám celou sérii uměleckých fotografií psích extrementů a hodlám z nich udělat výstavu na městském úřadě pro Prahu 2. Doufám, že mě nevyženou... Kdepak lepé děvy... Alfonsi probuď se!

Odp5: Žasnu,
Alfons, 26.9.2009 11:42

To je kostel kde jenom profukuje vánek a nikde nikdo? A když ne tam, vyrazit do jiných kostelů.
Všude děvčat jako máku. Farář může ve zprávách farníkům při mši ventilovat tvoje seznamovací choutky a tvoje parametry. Bůh to má tak rád. Svobodné a rozvedené po mši do sakristie.

Odp6: Žasnu,
Pitrs, 26.9.2009 13:39

Bůh nám dal ty roztomilé pomůcky abychom se s partnerkami nenudili...... :-)..Ale beze srandy, bez lásky to není ono... přesvědčí mne někdo kolem 20ti že to tak není ?

Odp7: Žasnu,
zvoník, 26.9.2009 15:13

Kolem 20ti ne, tam je v tuto dobu ještě zatemníno... A mám taky pocit, že nelze zaměňovat slovo láska za úplně něco jiného.

Odp5: Žasnu,
., 26.9.2009 14:13

Zvoníku, Alfons to s Tebou myslí dobře, i když to napsal žertovnou formou.

A ty fotky spíše namnož a anonymně je rozešli všem radním v Praze (a můžeš i do jiných měst) a k tomu připiš: „Vážení páni radní, v příloze Vám posílám fotodokumentaci produktů svobodně kálejících psů na městské svobodné chodníky. Prosím Vás, abyste Vy “nekáleli„ na své prosté spoluobčany, a abyste s tím něco pozitivního opravdu udělali. Žačněte u úklidu těch psích ho.en, a postupně třeba nakonec dokážete i v zákoníku práce vymyslet něco lepšího, než rušení pracovního poměru ve zkušební době bez uvedení důvodu nebo pro nadbytečnost, a pak třeba i dokonce zbavit se stamiliardového státního dluhu.

Myslím to s Vámi dobře, nebo jinak skončíte také s kulkou v čele, jako zlínští podnikatelé nedávno !
Zdař Bůh Vám přeje Váš všímavý N.N.“

Odp2: Žasnu,
Pitrs, 26.9.2009 13:25

Zvoníku, bylo by zajímavý zjistit jestli Tvoje genetické repliky jednou dosáhnou Tvé myšlenkové hladiny a nebo zůstanou kdesi v prachu, na úrovni myšlenek tvé bývalé partnerky.......´Pokud génius přivede na svět potomka, je tu záruka že tento bude opět géniem nebo padne do průměru vzhledem k osobě která ho vychovala ???? Není to ironie, tvé příspěvky je radost číst a vědět, že nejsem jedinej „divnej “ mezi lidma... :-)))

Odp3: Žasnu,
zvoník, 26.9.2009 16:36

Pitrsi,
jediné co by tady mohlo být zajímavé, tak je to, že jak je to možné, že může vůbec někdo předpokládat, že někdo jiný je podle něj geniální nebo naopak. Není to všechno spíš hodně relativní?
Relativní je také třeba např. nepořádek v bytě. Pokud nepořádek hodnotím jako nepořádek, hodnotím ho podle odněkud stanovené nuly na obě strany. Čili jsem-li zvyklý na větší bordel doma, než je nějaký běžný normál, bude mi všude jinde připadat uklizeno a naopak. - Pro duši velice dobré! V tom případě je na uváženou, zda pro blahý pocit vlastní duše při případné návštěvě jinde, není lepší udržovat doma právě ten bordel a zvykat si na něj, protože opačný stav u nás může způsobovat zhrzenost nad bordelem a duší hostitele. Je to pravda?
A co se týče dědičnosti, tak tam se určité vlastnosti získané mysli neprojevují. Duše a tělo jsou v celé bytosti spojeny, ale jen tělo je schopno dědictví nějakého DNA. Proto nemůže mít věčnost. Je jen nositelem duše. Duše se vyvíjí výchovou, kterou vlastník obdrží, a vlastním zájmem o život kolem, a jen my sami ve spojení s tělem ji můžeme usměrnit. Pak už ne. A to je velmi důležité vědět! Z toho vychází, že já (i kdyby to byla pravda, jaks napsal, Pitrsi) nemohu být nijaká výjimka. Natož mí synci, vychovávání matkou ke spotřebnímu životu. Bohužel...

Odp: Žasnu,
ivana Kozárová, 24.9.2009 15:43

Je to tak,jak píšeš,tečkočárko. Může se stát,že ve třídě bude jedno normální slušně vychované dítě mezi hordou primitivů. Ti ho dostanou do takového stavu,že se tohle j e d n o normální dítě octne na psychiatrii. A nikdo tomu nezabrání...

Odp2: Žasnu,
slayd, 24.9.2009 15:54

Ani mateřské slzy? To si snad děláte z citů kozy! P.S.

Odp2: Žasnu,
Alfons, 24.9.2009 17:22

Stačí pár primitivů a udělají primitivy z celého národa.:-(

Odp3: Žasnu,
ivana Kozárová, 24.9.2009 17:27

Snahy tady jsou. Ale nevěřím,že se to stane. Fakt je,že už to hodně lidí přivádí ke zkratovému jednání ,nebo k různejm návykům. Pro mladé lidi to je opravdu hodně těžké. My,staří harcovníci,si už nějak poradíme...;-)

Odp4: Žasnu,
slayd, 24.9.2009 21:04

My starci na chmelu máme jasno. Nemusíme bejt in, takže jsme o.k. P.s.

Odp5: Žasnu,
., 24.9.2009 23:12

No Slayde, ona ta dnešní mládež žádné „Starce na chmelu“ ani „Kdyby tisíc klarinetů“ (jako jsme měli my) jako vzor nemá. Za posledních 20 let nic takového podobného natočeno nebylo. Dokonce nedávno režisér Troška říkal, že i „Slunce, seno, erotika“ je film starý už 26 let.

Odp6: Žasnu,
Wild Dog, 26.9.2009 20:34

Tak to nám režisér Troška asi stárne, protože film .... erotika„ byl natočen až po Velké listopadové sametové revoluci. Měl na mysli patrně .... jahody“. Jó dneska to není jako dřív, i ta tráva byla zelenější, sníh více bílý.

Odp7: Žasnu,
zvoník, 26.9.2009 23:14

Ano.
Tráva zelenější, sníh bělejší, voda vodnatější a v lidské stolici žili červíci, protože jídlo bylo méně syntetičtější a ty potvůrky v těch střevech mohly žít. Ale je fakt, že dnes zase máme Pampersky pro dospělé...

Odp8: Žasnu,
., 27.9.2009 17:41

Zvoníku, nějak „slaydovatíš“ :-). A to se mi moc nelíbí.

Odp9: Žasnu,
zvoník, 27.9.2009 17:45

To já jenom, abych zapad...

Odp9: Žasnu,
zvoník, 27.9.2009 20:57

Tečkočárko,
ale stejně mi to vrtá hlavou, proč myslíš, že slaydovatím. Proto napíšu něco specielního pro Tebe:
Tento delší víkend patří sv. Václavovi a návštěvě papeže v naší zemi. O tom druhém jsem se zde někde myslím vyjádřil a nebylo to jistě po slaydovsku...
O tom prvním jsem začal v sobotu zvoněním na místě, kde chodil sv. Václav do školy a dostal plné vzdělání. Dnes se tam může člověk vzdělávat i vydělávat (To nejá, to mi tak píše druhý slovo - T9!) jen bez učitelů. Byla to krásná poutní mše sv., i když to bylo v rotundě se zasvěcením sv. Petra a Pavla. Když se zpíval žalm, tak refrén zněl: ,,Hospodine, ty vládneš nade vším.„ Jenže to zpíval sbor žen a v tom fistulním kvikotu to znělo v mých uších: ,,Hospodine, ty pláčeš nade vším.“ Bylo to tak zřetelné, že jsem se sám až podivil. Jinak všechno dál běžné. Kázání kněze úžasné a citlivé ke všem lidem v souvislosti a pocity národa v dnešní době. Po mši, když už byl klid, jsem zašel za důstojným pánem, a protože jsme se znali, svěřil jsem se mu se svým pocitem při prvním refrénu žalmu. On se usmál a řekl mi, že to vůbec nebylo slyšeno špatně, ale v dnešní době možná právě i pravda. Ale on, že prý to ,,slyšení„ má ještě horší! A sice: ,,Hospodyně, ty vládneš nade vším.“ Na to jsem mu navrhl, abychom to dali dohromady a zpívali: ,,Hospodyně, ty pláčeš nade vším." A na to mi odpověděl, že je to také dost často pravda. A co na to svatý Václav?... Jestli to bylo jeho vnuknutím, pak nám dal najevo, že i on byl normální člověk.
V neděli (dnes) jsem zvonil u sv. Štěpána na mši. Všichni kněží v čudu někde na papežovi a u sv. Štěpána sloužil Josef Čunek. Brácha víš koho? A já na něj: proč není na papežovi. On na nás udělal svůj odzbrojující úsměv a řekl, že když zajišťoval vstupenky pro všechny své kněze a řeholníky, tak úplně zapomněl na sebe. K tomu Ti já zvoník neřeknu nic. Tak alespoň prý bude platný zde u Štěpána. Zvonili jsme svatoštěpánskou Marií (r.1490). A ona zněla přesně v době, kdy se v Brně četlo evangelium. Je zajímavé, že i když jsem na všechny tyto zvony velmi zvyklý, tak o tomto víkendu byly obzvláště poslušné a moc pěkně zněly včetně toho malého Pricqueye v Libčicích a to jsem toho Benedikta XVI. viděl jen na obrázku. Ale jeho zásluhou to samozřejmě není, to dá rozum...
A tak se nediv, Tečkočárko, že se po takových a podobných zážitcích zmíním o Pamperskách pro dospělé. Vždyť je to vlastně pokrok, ne? Co bylo dřív? Jenom balíky papírové buničiny. Ale taky dobrý... Tak jaký slaydovatíš?

Odp10: Žasnu,
., 27.9.2009 23:39

Zvoníku, problém nebyl ani tak v těch Pamperskách, jako spíše v těch „červících“ a v těch „střevech“. Ani nevíš, jakou já mám živou obrazotvornost, co všechno se mi objeví před očima, a jak mne proto takováto slova iritují; proto prosím příště o trochu ohleduplnosti.

Jinak Ti děkuji za hezký popis Tvého dnešního dne, a že jsi svůj komentář věnoval právě mně. Já jsem také ten typ, který „ zajistí vstupenky pro všechny ostatní “ (obrazně řečeno) a na sebe zapomene.

No a ty „hospodyně“ jsou různé: některé vládnou, některé pláčou. Jen nevím, jaké procento se jich v dnešní době směje. Ale ano, vzpomínám si, také jsme jednu spokojenou smějící se hospodyni nedávno navštívili: Má postavený dům s manželem, kolem krásnou zahrádku s kvetoucí skalkou a potůčkem, nedaleko v podobném domě černovlasou dceru s manželem a zdravým vnoučkem, a v druhém stejném domě druhou dceru s nastávajícím manželem. Někde štěstí ještě existuje v reprezentativní podobě.

My žijeme skromněji, a proto jsme na to veliké dnešní shromáždění koukali jen v televizi, a osobně jsme tam nebyli. Nejvíce se mi líbil ten pavouček na rameni Sv. Otce.

To lezení do věží a pak zase dolů a vlastní zvonění je asi také docela tělocvik ? :-) To si snadno udržuješ kondičku. Teď mne napadá, že by mohli všichni zvoníci někdy zazvonit v Praze jakousi „ prezentaci“, tj. takový koncert třeba v trvání jedné hodiny. Uskutečnilo se někdy něco podobného ? Hudebně by to mohl připravit třeba Michal David, a byla by to taková zvonová „spartakiáda“.

Prosím, pomodli se při zvonění za jednoho mladého, který to nemá v životě lehké. Předem děkuji. A těším se na další povídání o zvonech.

Odp11: Žasnu,
zvoník, 28.9.2009 17:54

Jasně. Za všechny mladé, co to nejvíce potřebují.
Ale vysvětlím některé body:
Nejdřív ty červíky. Potrava, která je dnes přijímána lidmi obsahuje velké množství chem. sloučenin, které dětské roupy a škrkavky poměrně spolehlivě likvidují. Což dříve nebylo. Protože tyto látky jsou nutné k udržení trvanlivosti potravin, k jejich ochucení, obarvení a udržení jejich vizuální čerstvosti pro zákazníka, jsou dnes proto zákonem povoleny používat, což také dříve nebylo. Na potravinách jsou tyto srágory označeny ,,E - číslo„ chemikálie. Jaké to má ale vedlejší účinky na lidský organismus, to už je prodejcům i zdravotníkům jedno. Zákazník, coby pacient si to nakonec 2x zaplatí. Jako částečný indikátor kvality složení potravin je právě možnost existence života střevních cizopasníků při nákaze zvláště u dětí, kde není dodržována osobní hygiena. A ta mnohde dodržována není, stejně jako dříve, a po stránce přítomnosti parazitů jsou děti zdravé, ale nyní spíš onemocní infekční žloutenkou nebo jinými infekcemi. Takže větší děs já vidím v té chemii než v červíkách. Čili myslel jsem to v předcházejícím příspěvku vážně, Tečkočárko.
Teď k tomu nápadu spartakiády zvonů:
Nejsi první, koho to napadlo. Začněme historií, kdy ještě nebyla Praha postižena válečnými rekvizicemi. Cit.: Škoda, přeškoda, že dnes už nemůžeme všechny pražské zvony slyšet, jak tomu bývalo kdysi zcela běžně každý den. Významný český pobělohorský historik Bohuslav Balbín k jejich chvále napsal: ,,Jak rozkošné bylo naslouchat hlasům všech pražských zvonů, jejichž zvuky se nesly nad hladinou Vltavy. Nic podobného jsem v životě neslyšel. Ještě dnes si nedovedu vysvětlit tu zvukovou rozkoš.“ 27. září roku 1916, v předvečer svátku sv. Václava, se všech 267 tehdejších zvonů na pražských věžích dnešního centra rozeznělo naposledy, neboť většina jich byla potom přelita pro materiál na výrobu zbraní rakousko-uherské armády.
Rekvizice postihly bezohledně celé Čechy už ten rok těsně před vánočními svátky (úmysl?), a pokračovaly celý další rok. Zvony byly mnohokrát rozbity přímo ve věžích a sneseny po kusech dolů a lidé pro ně plakali... Nejdojemnější vzpomínku mám z roku 1922 od učitelky základní školy z té doby, která do detailu popisuje poslední chvíle ničení zvonů chrámu Plzeňského Bartoloměje. A pocity lidí a zvoníků. Jestli někdo chcete, mohu ji sem jako vzpomínku opsat. Dejte tedy někdo vědět.
K tomu uspořádaní ,,spartakiády" zvonů mám ještě jeden námět:
V dnešní době to napadlo samozřejmě umělce hudebníky ve spolupráci se zvonaři. A tedy iniciátorem se stal varhaník a profesor hudby, ale též obsluhovatel zvonkohry na pražské Loretě a údajný jediný český zvonař ze Zbraslavi. Byla postavena Pražská mobilní zvonohra na kamiónovém podvozku, která jezdí víc po celém světě než u nás doma, aby si na sebe vydělala. Při její výrobě totiž nastaly se zvonařem finanční tahanice, protože mu vlastně bylo bráněno splnit si svůj životní sen za městské peníze. Jedná se totiž o výjimečný a drahý nástroj, který nemá ve světě obdoby. Ale je to skutečně jenom atrakce zvláštního spotřebního zážitku v rámci koncertního představení. Nemá to ducha všech lidí, nýbrž jen zvonaře a hudebníka. Nemá to ducha spojitosti lidí, kteří dříve obsluhovali 267 zvonů Prahy pro uplně jiný zážitek. - Teda, jestli mi rozumíte?...

Odp12: Žasnu,
., 28.9.2009 22:23

Zvoníku díky a rozumím. Ale i ta asi převážně komerční pojízdná zvonohra na kamionu je pro mne úplně novou informací. V našem kraji nikdy nikdo nic podobného neviděl,neslyšel, a ani v televizi o něčem takovém nevím, že by se někdo někdy alespoň zmínil.

Umíš si představit, jak by ten významný představitel církve a jeho doprovod byl po příletu do Prahy překvapen a uchvácen takovým hodinu (nebo alespoň půlhodinu) trvajícím koncertem všech pražských zvonů ? Tedy myslím, aby ty zvony hrály nějakou melodii, např. Chorál „Hospodine pomiluj ny“, nebo píseň ke sv. Václavovi. Mohl bys to zorganizovat ? Páni faráři, zvoníci, hudební skladatelé a někteří hudebně nadaní radní by k tomu mohli svolat ustavující sněm přátel Celopražské zvonohry, a ten sněm by pak ty koncerty mohl alespoň čtyřikrát do roka zorganizovat ( na Velikonoce, na konec školního roku, 28.září, 31. prosince).

A tu vzpomínku na zvony z r. 1922 od paní učitelky sem opiš; vždyť od té doby už uplynulo 87 let !

Odp13: Žasnu,
zvoník, 29.9.2009 17:52

Zde to je:
(Kdyby se to nevešlo do 5000 znaků, bude druhý díl).
- Noviny Český západ v Plzni 2. února 1922 - farní věstník 54 A 8-19:
Učitelka Anna Šafránková.
NAŠE ZVONY.
V Plzni léta Páně 1917 v úterý dne 30. ledna.
Celý svět zachvácen byl šílenstvím. Dne 26. července 1914 v neděli o svátku sv. Anny, vypovědělo Rakousko-Uhersko království Srbskému válku. Za příčinu se udává nedávný atentát srbských studentů na následníka trůnu a jeho manželku v Sarajevě. Myslet si může každý co chce, ale věřit může každý také čemu chce. Známo je však, že následník trůnu František Ferdinant byl v Bosně prohlížeti válečné pole. Z toho vyplývá, že válka byla zamýšlena již dříve a že atentát ji jen urychlil.
Rakousko-Uhersko ve spojení s Německem, Tureckem a Bulharskem - čtyřspolek - bojuje s Ruskem, ochráncem Srbska, Anglií, Francií a Itálií - čtyřdohodou. Vítězství se kloní brzy k té, brzy k oné straně. Leč o pravém stavu věcí nemáme vědomosti. Máme bráti za pravdu to, co napíší noviny pod tlakem vlády, nám Slovanům nepřátelské? Rak.-Uh., ve kterém jsou naše krásné Čechy uvězněny, podniklo již pět válečných půjček. Ale vše to nebylo nic proti ohromným ztrátám lidských životů. Kolik Čechů již zemřelo a v posledním okamžiku jistě vzpomínali na svou drahou, tolik týranou vlast, naše krásné Čechy! A snad je jim lépe. Kdo ví, čeho všeho se ještě my dočkáme. Chtějí mám ukradnout naši krásnou zvonivou řeč - chtějí mám poněmčiti naši mládež, chtějí nám vnutit lásku k našim úhlavním nepřátelům, kteří od věků utiskovali Slovany. Vše nám berou. Vydržíme až do konce - či podlehneme?
Válka trvá třetí rok, vyčerpala již téměř všechen materiál surový, materiál kovový. A je-li ještě nějaký, je dosud uložen v zemi. Horníci však nedolují, jsou na vojně. Vláda se obrátila na obyvatelstvo státu. To muselo vydati všechny kovové předměty svých domácností. Stát upotřebil již všechny kovové peníze. ,,Spojenci„ - Němci dají si od svých přátel Rakušanů platit pouze zlatem. Němci nás, Čechy, mají rádi jen když od nás něco chtějí.
Asi před rokem se rozlehla se mocnářstvím zpráva, že se přikročí ke snímání zvonů s věží chrámových. Zprávy ty působily nejdrtivěji. Nevěřil jim nikdo. Vždyť by to byla svatokrádež! To není možné, myslil každý.
Však čemu nikdo nevěřil, se stalo.
Brzy po prvních neblahých pověstech byly vzaty zvony z ruského kostela sv. Mikuláše v Praze. Později byl učiněn soupis zvonů v celé říši. Brzy na to začalo se se snímáním zvonů s chrámů v celých Čechách. Nemohu ani vypsat bolest, která se nás poctivých, upřímných Plzeňanů zmocnila, když jsme se dověděli, že i nám vezmou z našeho kostela památné zvony krásného zvuku. Deputace Plzeňanů ve Vídni u ministra války prodloužila jejich život ještě o tři měsíce. Ale už i ty tři měsíce zapadly do stínu minulosti. Nastal leden, měsíc zimy a smrti.
Na bojištích umírají ranami, hladem a mrazem naši ubozí vojáci a u nás umírají lidé - ba i zvony.
V neděli 14. ledna 1917 večer při klekání rozloučily se s námi zvony oficielně. Každý se rozhlaholil sám a chvíli dal se slyšeti obyvatelům Plzně a okolí. Když jeden zvon po druhém si sám odzvonil hodinku, zahlaholily všechny zvony najednou v tak velebném chóru, že každý se zastavil. Hlaholily - plakaly, že už nebudou sloužiti Bohu - nýbrž ďáblu. Hlasy jejich zněly tak dojemně a vrývaly se v duše všech lidí. Zvony zněly dlouho a zdálo se, jako by prosily obyvatele našeho královského města, staroslavné Plzně a okolí: ,,Nezapomeňte na nás prosíme vás, nikdy!“ Snad nikdo nezůstal bez slz. Ba i cizinci, jímž byly naše zvony cizí, s pohnutím naslouchali velebným zvukům jejich. Zvony pomalu umlkaly.
V pondělí ráno probuzeni byli obyvatelé Plzně zvoněním týmž způsobem, jako v neděli. Na věži zatím prý se konaly přípravné práce k rozbití zvonů. Ještě několikrát jsme je slyšeli.
Opravdu naposledy rozplakaly se zvony ve středu dne 17. ledna 1917 ve čtvrt na čtyři odpoledne. Zvony se rozhlaholily opět jeden po druhém a pak všechny najednou. Lidé zastavovali se po ulicích a všichni zbožně naslouchali velebné hudbě BARTOLOMĚJE, MARIE, PROKOPA, JANA A ANNY. Ještě jednou zaprosily zvony: ,,Nevražděte nás, vždyť jsme nikomu neublížily!„ - Ještě naposled poskytly nám svůj krásný hlas - a pak umlkly - umlkly navěky.
Ulice byly jako by posety, posety sochami. Lidé stáli v němém bolu a mnohému se zaleskla v oku - slza. A nikdo se za pláč nestyděl. Vždyť jsme se loučili s něčím, co se nikdy nedá nahraditi.
Vždyť nám ty zvony byly milé jako sourozenci, jako rodiče, ba jako naše vlast krásné Čechy. Nikdo se nechtěl hnouti, ba každý věřil, že teď se stane zázrak, že s věže ozve se hlas, který oznámí: ,,Vaše zvony nezahynou!“ Ale marně. Lidé se konečně vzpamatovali. Šli domů pomalu, ačkoliv byl mráz a sníh se chumelil tak, jak už to Plzeň léta nepamatuje. Další den ve čtvrtek 18. ledna 1917 k polednímu ozvaly se s věže kostela sv. Bartoloměje první smrtící údery do posvátných našich zvonů. Umírala to ,,Marie„ . Byla to tuhá práce, zdolati ji. Ale povolila jako vše. Skoro týden pracovalo se na rozbití a snesení ,,Marie“ . A nyní chudák leží rozbita u vchodu věže, na níž tolik časů přečkala. Druhý náš největší zvon ,,sv. Bartoloměj„ , nechtěl dlouho podlehnouti, až konečně též byl zdolán.
,,Bartoloměj“ - chlouba Plzně - bude právě tak, jako jiné zvony, rozlit a kov z něho bude pracován na části děl. ,,Bartoloměj„ , při jehož hlaholu pociťovali jsme vždy důležitost okamžiku, leží teď mrtev. Třetí zvon, který bude snesen, je malá ,,Aninka“ . Odejde tam, kam ji krutý osud volá.
-Pokrač. v dalším.

Odp14: Žasnu,
Alfons, 29.9.2009 17:58

Ale byla to vůle Boží, takže je to v pohodě. To aby se lidi dostali dřív do nebe.

Odp15: Žasnu,
zvoník, 29.9.2009 18:51

Alfonsi,
že se nebudeš zlobit, když Ti napíšu, že sice můžeš mít pravdu, ale je zde jedna pravda, kterou prohlásil jeden člověk, a já schválně nenapíšu který. A sice: ,,Nejlepší trik, který kdy ďábel předvedl je, že přesvědčil svět o tom, že neexistuje, a že všechno je jen vůle Boží."

Odp15: Žasnu,
ivana Kozárová, 2.10.2009 22:41

Pane Alfons,tohle jste neměl napsat. Sám víte,že to tak není.

Odp13: Žasnu,
zvoník, 29.9.2009 18:35

- pokračování NAŠE ZVONY.
Kdo znal naše zvony, nemůže se ubrániti slzám. Vzpomene-li si, že už je nikdy neuslyší. Ba i nevěrci jsou pohnuti při vzpomínce na naše mrtvé zvony.
Při každé slavnostní příležitosti se rozhlaholily. Radovaly se s námi ve dnech radosti a truchlily s námi ve dnech smutku. Každý historický okamžik byl oslaven zvoněním.
Jásavě zněly o půlnoční, kdy se nám zdálo, že s námi zpívají - ,,Narodil se Kristus Pán„ - a ,,Sláva Bohu na výsostech a pokoj lidem dobré vůle“ . Pak jásaly celé Vánoce. O Silvestru rozloučili jsme se se starým rokem za hlaholu našich zvonů a Nový rok jsme vítali zase za vyzvánění jejich.
Pak přišly Velikonoce. Na Zelený čtvrtek v 9 hodin při velké mši svaté, rozhlaholily se zvony a pak ,.odletěly do Říma„ . Ale už třetí den se šťastně z Říma vrátily a zpívaly s námi slavnostně: ,,Hle vstalť jest nyní Kristus Pán“ . Rovněž o svátcích svatodušních hlaholily naše zvony.
A když nadešel podzim a s ním svátek našeho národního světce svatého Václava, zdávalo se nám vždy, že ty zvony nejsou jen z mrtvého kovu chladného, nýbrž že jsou to naši milí druhové, kteří s námi z celé duše oslavují našeho patrona a s námi k němu volají:
,,Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, nedej zahynouti nám ni budoucím! Kyrie eleison."

Otiskujeme tuto pietní vzpomínku, vytrysklou z rozbolavělé české mysli bezprostředně při poničení našich zvonů. Ani dnes po letech, nepozbyla svého významu, když pozorujeme vandalství českého lidu proti památkám církevním. Zvony nám zničila vídeňská vláda za pomoci českých lidí, ale dnes ničí náš lid své památky sám, zlovolně, k radosti našich nepřátel a k ostudě českého jména v cizině. Liší se od sebe vandal rakouský - a vandal český? Nikoliv! Doufejme, že v dohledné době dočkáme se úplné náhrady za ukradené zvony...

Moje poznámka je, že ta dohledná doba už trvá 87 let.... A ten poslední dovětek je hodně nadčasový, co se týče toho vandalství lidí celého českého národa.

Odp14: Žasnu,
ivana Kozárová, 1.10.2009 17:07

U nás na věži zámku ve Winterberku je orloj z dílny pana Heinze z roku 1912 a chodí ho denně natahovat jeden pán. Zvonek tam taky klinká tenkým hláskem,ale asi to bude na elektriku taky....

Odp15: Žasnu,
ivana Kozárová, 1.10.2009 17:08

Nevím,jestli jsem jméno Heinz napsala správně,vím to jen z doslechu. Ale byla jsem tam a viděla tu skříń s hodinama!

Odp10: Žasnu,
ivana Kozárová, 1.10.2009 21:14

Zvoníku,já mám představivost úplně stejnou jako tečkačárka a taky všechno hned vidím. A Taky slyším....Znáte ten starý zpěv: ó,vy bratří přesvatí- stůjte při své postati - ať se čirá - svatá víra - z útrob vašich neztratí... Orodujte u boha - ať se vzdálí mátoha -- vždy ať v kráse zaskvívá se nad Slovany obloha.... nojo,je to o našich věrozvěstech... a ty naše svíčkové báby,altistky ve sboru,zpívaly namouduši Orodujte u boha,ať se vznáší mátoha..... a my holky jsme to slyšely a musely jsme zadržovat chechtot a panu děkanovi se klepaly záda,jak se u piana chechtal,ale neohlédl se a nic neříkal.... Naši duchovní správci jsou moudří..... Už je to mnoho let,ale jako by to bylo včera...

Odp4: Žasnu,
Alfons, 25.9.2009 1:25

...Pro mladé lidi to je opravdu hodně těžké....a to jsou všechno následky totality, kdy lidé nezvedli hlavy a přihlíželi jak je ničena morálka národa. A teď se nedaří to obnovit.

Odp5: Žasnu,
slayd, 25.9.2009 8:31

Ani jsem si nevšimnul, že by mi někdo moji morálku shora pokřivil... To asi proto, že jsem se nikdy nikam nahoru zuby nehty nedral...
A tak je tomu za vždycky za každýho režimu. P.s.

Odp6: Žasnu,
slayd, 25.9.2009 9:29

Zkrátka: ten který se tlačí ke korytu u kterého baští tučná prasata, musí počítat s tím, že se umaže... Ať žijí pomeje! Mňam, mňam... P.S.

Odp5: Žasnu,
., 25.9.2009 9:41

Protože druhá věta za čtyřmi tečkami a zbytek Alfonsova komentáře je ironie, dopňuji za Alfonse za jeho komentář smajlíka: :-)

Odp6: Žasnu,
slayd, 25.9.2009 11:41

No jo... a já to doplnil přímo - bez smajlíků! P.S.

Odp5: Žasnu,
ivana Kozárová, 1.10.2009 17:11

Dle mého soudu Konzum k nápravě morálky nikterak nepřispěje,ba přesně naopak. Znáte ten příměr o králi Větru a králi Spánku? Ti dva se přeli,který z nich rychleji připraví o krajíc chleba s máslem jednoho chlapečka... Ten Vítr foukal a rval mu ho z ruky - a kluk držel ještě pevněji. Spánek kluka uspal a bez námahy mu chleba sebral....

Odp6: Žasnu,
tlapka, 2.10.2009 12:35

Bohužel Ivanko Konzum je na postupu a Morálka na úpadku, ale co s tím uděláme?

Odp7: Žasnu,
ivana Kozárová, 2.10.2009 22:29

Jen to nebudeme podporovat. Mám zběsilou radost,když zjistím,že toho potřebuju zas o něco míň. Zjednodušování je příjemná věc. Člověk toho ve skutečnosti potřebuje míń,než si myslí.

Odp8: Žasnu,
tlapka, 12.10.2009 13:29

To je svatí pravda. Z věcí co jsem dříve „potřebovala“ vznikla nezničitelná veteš.

Odp9: Žasnu,
ivana Kozárová, 13.10.2009 15:43

Co jde,pálím v kamnech Swoboda ofen automat 113 oestr.priv.49/1065,ty vydržej všechno! Z umělý hmoty a vláken nic nekupuju,tak to ani moc nesmrdí.

Odp5: Žasnu,
zvoník, 2.10.2009 5:52

Alfonsi,
tady Ti musím oponovat. Výchova za komoušů nebyla příčinou horší morálky dnes. Morálka člověka vzniká uvolněním mravů. K uvolnění mravů došlo s nástupem demokracie. Kdo si nedokázal zachovat mantinely naučené za dřívějších dob (nemyslím jen dobu socialistické společnosti) a nemá zakódováno alespoň to Desatero - odněkud, dovolil nástup zla v soužití s ostatními lidmi svou dychtivostí a hladem po majetku.
Uvedu příklad:
Vedle Desatera existují určité zákony v lidské společnosti. Ten, který začíná hlásat demokracii a svou osobní popularitou na základě té demokracie se dostane do řízení státu a do zákonodárcovství, uvolní mravy vydáním nových zákonů, novel a výjimek ze zákonů např. tím, že umožní zlodějům drobných krádeží krást všude možně do určité výše způsobené škody bez toho, že by opakovaná krádež byla brána jako recidiva. Krádež bude hodnocena jen jako přestupek. Kteří lidé tohoto ,,vylepšení" využijí? Upřímně: téměř všichni!
A takových příkladů se dá uvést velmi mnoho ne jen z oblasti klasického loupení, ale v běžných jiných právních postupech. Vše je označováno za demokratické postupy.
Čili Alfonsi, není to dědictví socialismu. Dědictví socialismu je jen pocit stálého nedostatku v lidech, ale každý ten svůj nedostatek řeší tak jak mu špatné zákony této demokratické země umožňují. Mnoho lidí při tom úplně vypíná vlastní morálku, protože se to dnes smí! Za vlády komunistů to tak jednoduché nebylo. To musíš uznat i Ty.

Odp6: Žasnu,
Vlastimil Čech, 2.10.2009 9:59

Smutné, ale pravdivé...:-(

Odp7: Žasnu,
tlapka, 2.10.2009 12:37

Pravděpodobně základní povaha člověka je nemorální.

Odp8: Žasnu,
zvoník, 2.10.2009 16:36

Základní nemorální (tedy spíš špatně morální) povaha člověka je, pokud se ten člověk nechá. A nechá se tehdy, když uvěří tomu, že mu špatnost projde (to je jeho vlastní víra) bez následků. A špatnost mu vždycky projde, když jsou zákony nastaveny tak, aby měl šanci jich využít ke špatnosti. Zákony špatných lidí jsou vytvářeny jako náhrada za Desatero a jsou prezentovány jako důležitější a platnější. Slušní lidé je příliš nepotřebují, protože se snaží držet toho Desatera. Pokud se ho nechtějí držet, přijmou zákony špatných lidí a prohlásí je za zákony dobré a platné a Desatero odsoudí jako dogma a křesťanské omezování. Tím se vykolejili, ale pšesto zůstali křesťany. A to celé má logiku. Teda myslím...

Odp9: Žasnu,
ivana Kozárová, 2.10.2009 21:57

Hřích znamená v hebrejštině minutí cíle. Tito křesťané jsou tzv. mimo mísu....Zajímavý názor v judaismu je ten,že vysmívat se nějakému biblickému příkazu nebo talmudskému nařízení má nepříznivé účinky na vlastní já každého člověka a odcizuje jej lásce Boží... Avon - nepravost--- Peša - přestupek---- chet-hřích
Výrokem trestat hříchy otců na dětech se nerozumí nerozlišovaná pomsta,ale narůstající účinek přestupku,jenž se může dědit z generace na generaci,pokud se mu neučiní přítrž.
A to je to,o čem píšete...

No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Pitrs, 26.9.2009 13:17

No podle počtu příspěvků....... :-)) to je ale citlivé téma.... :-)) A nad těma mladejma bych se zas až tak nepobuřoval, možná nám, z filmů pro pamětníky dneska připadaj ouplně pitomý ale taky jednou snad dospějou....otázkou zůstává , jestli blbec dokáže vychovat něco lepšího než je on sám :-))) a nakolik se ta nevinná duše umí vydat vlastní cestou... ? :-))

Odp: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Alfons, 26.9.2009 13:23

...jestli blbec dokáže vychovat něco lepšího ...když se blbců rodiče před učiteli zastávají a učitelé jsou tahle maličtí, pak z blbce vyroste superblbec. Dnešní trend ve školství. Takže degenerace zdárně a spolehlivě pokračuje.

Odp2: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Pitrs, 26.9.2009 13:32

Jo, taky jsem o tom slyšel od kamarádky která se živí vzděláváním těch nevinných malých bytostí ... a prej to není žádná prča, další otázka v pořadí je : co zplodí a vychová superblbec.. ? :-)

Odp3: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Alfons, 26.9.2009 15:03

Lidoopa.;-)

Odp4: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
tlapka, 2.10.2009 12:38

Co máš proti lidoopům? Nejsou to žádní blbci. Ale s jejich morálkou to není nejlepší, to by souhlasilo.

Odp5: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Alfons, 2.10.2009 22:00

Ovšem společnost je to stabilní a nedokáží se úplně vyhubit jako lidé.

Odp6: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
tlapka, 12.10.2009 13:32

Bohužel se lidé ještě nevyhubili ani částečně, pouze učinili nešťasntní jeden druhého (a druhý třetího atd). Co budeme dělat...

Odp3: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
zvoník, 26.9.2009 16:48

Už za nás, kdy ještě byla elektronika v plenkách, se ve škole říkalo všem vrcholům blbcovství, že ten dotyčný je ,,superdebilní ultrapablb s elektronkovým žhavením" . A takoví už tenkrát vznikali! Napište co vzrůstá dnes...

Odp4: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
slayd, 29.9.2009 12:49

To je práca jak sviňa na té svíci. Já jsem za víkend posbíral Tramín a Burgunské... ujel na kole 50 Km... v průjezdu omlátil 20 metrů čtverečních omítek ... a tady to zatuhlo na antibabyboomu? Komu by se taky chcélo šukať v době kríze... když sa každej mosí pachtit za přežitím????????? Na papežovi chceli rozdávať té kondomy, ale represívný kokoti v unifórmách im vynadali a poslali je do řiti!!§ Tož sa mějte fakani ... a něco pořádnýho dělajte. Bůh vás bude súdit za vaše činy... P.S.

Odp5: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
., 29.9.2009 14:45

Slayde, právě asi proto, že jsi o víkendu „dělal něco pořádného“ a nekomentoval na Svíci, proto to zde asi „zatuhlo“. No, hlavně že jsi se po víkendu ve zdraví na Svíci vrátil a předvedl nám pravý brněnský hantes. Mnozí svícaři ho asi neznají, a chvíli jim to dá přemýšlení, než správný význam rozšifrují.

Ale ještě může být další příčina, a to ta, že pan admin asi někde „pauzíruje“ a už delší dobu neschvaluje a nepřidává nové články. Nemohl bys mu tuto připomínku tlumočit ?

Odp6: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 29.9.2009 16:26

Ahoj,tečkočárko,taky jsem tu dlouho nebyla,byla jiná robota... ráda Tě zas vidím,měj hezkej den!

Odp7: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Alfons, 29.9.2009 17:59

A já nic? Babo-Jago?

Odp8: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 1.10.2009 17:02

Alfons,Vás vidím taky moc ráda,už se točím chaloupkou Vaším směrem;-)

Odp9: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Alfons, 4.10.2009 2:42

Pořád aby se člověk rval o svá práva.;-)

Odp10: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 4.10.2009 11:28

U nás je dneska slunečno,ale nad Winterbergem už se nad zámkem stahujou mračna. Vypadají,že z nich může i sněžit...

Odp7: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
., 29.9.2009 21:44

Ahoj Ivanko, děkuji za pozdrav, který opětuji. Jak se má koníček ? Máš už pro ptáčky na dvorku napájedlo a koupátko ? Před mrazem je potřeba z něho vylít vodu, aby neprasklo.
Já už pomalu z balkona domů uklízím kytičky. Nejdříve kaktusy. „Biskupská čepice“ letos několikrát kvetla a jednou měla najednou rozkvetlých dokonce deset květů; máme to vyfotografované. Musí se fotografovat hned, protože kvete jen přes poledne jeden den a k večeru se všechny květy zavřou.

Odp8: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 1.10.2009 17:00

Ptačí koupadlo je dosud v kýblu,ve kterým je udělanej ostrov ze žulového monolitu a oni tam chodili se cákat! Teď už nechodí a utopil se tam jeden čmelák. Skoro. Ještě se mi ho podařilo zachránit. Napajedlo taky funguje v mělkejch dolíkách mého kameniště. Tam ještě lítají. Ale straky jsou hrozný mrchy a sýkorky se jich bojí....
A koníček Dareček je bez boulí a ran,konečně ty potvory přestaly tak tejrat. Taky lysiny se mu zahojily,nejlepší byla propolisová mast, koňská dávka;-)
Obdivuju romantiku kaktusů,já jeden namalovala,ale to je parodie na kaktus,je provrtanej koňskejma hřebíkama,co se tlučou do podkov a teče z něj skleněná kapka z vodovodního kohoutku... Ale už teď kytky nehubím,zamlada to bylo horší,to jsem kdejakou nebohou květinu umořila tím,že jsem zapomínala zalejvat.... Je to s tou trvanlivostí kaktusovejch květů jako s trvanlivostí lidskou....

Odp9: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
., 3.10.2009 22:34

Každý člověk má jinou povahu, a každému se daří proto úspěšně pěstovat nějaký jiný druh květin. Kdo nemá čas, nebo si nepamatuje, kdy má zalévat, a zalévat zapomíná, pro takového člověka jsou právě ideální k pěstování buď kaktusy, nebo např. tlustice (crasula) a jiné tučnolisté květiny, kterým dlouhodobější sucho prospívá.

Mám radost, že koníček Dareček je už zdravý bez boulí a bez lysin. S námi se dnes byl rozloučit ptáček reheček, který v létě dvakrát úspěšně hnízdil na balkoně v budce. Teď poletí do teplých krajů, a my se budeme těšit, že dá-li Bůh, zase se zjara 1.dubna k nám vrátí a začne zpívat svou melancholickou písničku. Máme ho vyfotografovaného stojícího na zábradlí s mláďátkem, kterému nese nějakou barevnou mouchu. :-)

No, já mám radost i z jednoho jediného květu malého kaktusu jednou za rok na jeden den. Je to jeho projev života.

Odp10: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Alfons, 4.10.2009 2:46

Mně zase myši odmítají žrát otrávené zrní. Co je to s nimi?

Odp11: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
., 4.10.2009 8:41

Tak si místo otráveného zrní pořiďte veselou a neotrávenou kočku (nebo dvě, z nichž jedna může být i dvounohá :-) ) a naučte je obě chytat ty myši. Pak Vaše myšlenky nebudou tak často bloudit v oblacích :-) .

Další praktická zkušenost a k ní rada: Myši se drží a množí tam, kde mají co žrát a kde je klid. Proto důkladně ukliďte ve svém okolí všechny zbytky od jídla nebo krmivo pro domácí zvířectvo (to musí být přes den i přes noc zavřené v oplechované bedně). No a můžete také zahájit rekonstrukci bytu; myši totiž nesnáší randál od sbíječky, od motorové pily nebo od brusky parket, a proto utečou a definitivně se odstěhují do klidnějších partií domu. Bůh s Vámi a proti myším ! :-) Napište, jak to dopadlo.

Knížecí rada na vypuzení hlodavců
Alfons, 5.10.2009 3:23

z domu, sklepa atp. Koupit nějaké třaskavé tyčinky od rákosníků a pohazovat je v místech výskytu hlodavců. Časem utečou a deratizovaná místa jsou i vysířená. Funguje to dokonce i na ufony. Nedávno se mně usídlil v kamnech.;-)Choval se jako sem tam spuštěné požární čidlo. Vietnamským tyčinkám ale neodolal.

Odp11: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 4.10.2009 11:23

Alfons má ailurofobii;-)

Odp12: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Alfons, 5.10.2009 3:29

Nemá. Občas kočku chytnu za ocas, roztočím a hodím na střechu. Pak chodí v okapu a neví jak dolů. Jelikož v okapu myši zatím nejsou musí nakonec skočit dolů. Pro kočky je to příjemné povyražení. Letící kočka během letu slastně mňouká. Nudící se kočky za mnou naschvál chodí a přejí si urvaný kolotoč;-)

Odp13: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 5.10.2009 16:19

Dyť to říkám,evidentní kočkobijce!

Odp14: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
tlapka, 12.10.2009 13:36

Alfons se bojí koček i myší, ale proč, to nevím. Dalo by se to vyanalyzovat?

Odp15: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 13.10.2009 15:33

Podle stylu jeho příspěvků je to vzdělaný čistotný člověk. Možná to s čistotou drobátko přehání a máme tady jádro pudla!

Odp10: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 4.10.2009 11:22

Zas se těším na VODNÍ slepice . skorce. Lítají těsně nad hladinou proti proudu,nebojí se mě a potápějí se i v zimě. postaví se na kraj kamene co čouhá z vody,zhroutí se po hlavě dolů,chvíli tam pod vodou capká a pak skoro suchej vyleze zpátky. Je to na pohled legrační... Anebo červenky v zimě na stromě bez listí. Je jich v lese tolik,že na buku vypadají jako úroda jablek. Jednou sněmovaly a bylo jich tam přes sto jedinců. Jenomže já nemám ráda dokumentaci. Nefotografuju a nelovím zážitky. Fotím jen očima...

Odp11: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
zvoník, 5.10.2009 0:36

Já zase sleduji létající krysy. My zvoníci tak říkáme divokým holubům. Ty potvory stále hledají slabší místa u oken na věžích, kudy by mohli vniknout dovnitř a zahnízdit. Tím zároveň zesrat celý prostor věže. Když člověk věž a holuby ignoruje, nadělají na půdě kostela i u zvonů ve zvonici obrovské haldy guana do výšky až 60ti cm a úklid je skutečně pak trestanecká práce.
Jednou se stalo, že holubi rozmotali sítě i v oknech a vnikli do mé zvonice. Začali svojí znečišťující práci a já je hned při následujícím zvonění vyhnal a síť opravil. Koukal jsem skrz žaluzie jak zoufale obletují věž a nemůžou dovnitř. A to jsem neměl dělat. Jeden holub, asi nějaký cvičený bombometčík vybral kolem okna zatáčku a během letu se vykálel, a i přes žaluzii se trefil do mě. Jsou to potvory, které na první pohled vypadají jako blbci, ale to všechno dokazuje že skutečně přemýšlí a dokáží plánovitě vykonat mstu.

Odp12: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
., 5.10.2009 9:47

Zvoníku, největší psychologické a pedagogické ( a nakonec i politické ) umění je udělat si z nepřátel přátele, z tzv. „neschopných zaměstnanců“ udělat zaměstnance tzv. „schopné“ a z odpadu udělat užitečný prospěšný a finančně prospěšný produkt.

Tedy Ti radím:
Pusť do věže holuby, připrav jim hnízdečka (jak Ti poradí ve Zverimexu), a až budou holoubata těsně před výletem, tak je posbírej a nabídni do luxusní restaurace (nebo zab a sněz sám). Můžeš i doma pořádat pro více hostů piknik s pečenými holoubaty jako hlavní menu. Maminka Ti poradí, jak je nejlépe upéci.

Další možností by bylo vařit holubí maso, zavařovat do sklenic, a prodávat jako krmivo pro psy tisícům bohatých pražských pejskařů.

Trus holubů je výborné hnojivo pro pokojové květiny i na zahrádku. V Praze se domnívám, že ho snadno a za dobrý peníz prodáš. Začni ho sušit, nebo jen posbírej suché, zabal do igelitových sáčků např. po 250 gramech a dole u vchodu do věže si napiš firmu a vystav vzorky nabízeného zboží a jejich cenu ( v kleci např. 2ks tlustých holoubat, 10 sáčků holubího trusu, ceny, a kdy budeš mít pro zákazníky otevřený obchod). No, možná by bylo lepší to nezveřejňovat a holoubata a holubí trus prodávat jen svým dobrým známým a spolupracovníkům „bez požehnání úřadů“ . :-)

Náklady budeš mít minimální, krmivo nebudeš muset kupovat žádné, a postupně nenápadně pomůžeš v Praze snížit populaci divokých holubů bez pozornosti ochránců přírody a bez použití jedů nebo střelných zbraní. Sám ušetříš na nákladech na nákup masa v Masně. Zabíjet holuby se naučíš a zvykneš si na to; nějaký holubář Ti poradí.

Toto všechno myslím naprosto vážně. Jenom to nikomu neříkej, protože tento projekt by ti pak mohli jiní vzít a vecpat se do Tvé věže.

Odp13: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
slayd, 5.10.2009 12:41

Občané neplašte holuby a zvedejte prkénko na WC při močení ve stoje!!!!!!!!! P.S.

Odp13: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 5.10.2009 16:23

Teda tečkočárko,ztratila jsem dnes iluze. Mordovat holuby,to je Tvoje rada? Ať se radši lidi vymordujou mezi sebou. A zvířata nechají na pokoji!!!!!

Odp13: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 5.10.2009 16:41

jo,tečkočárko,jo jo...
Povím Ti příběh o holubovi,o holubovi poštovním.
Když byli moji kluci ještě malí,šli jsme jednou za horkého letního dne od rybníka a v prašné zatáčce cesty ležel holub,co vypadal jako mrtvý. A nebyl by to náš Honzík,kdyby to neprozkoumal. Zkoumal tak dlouho,až holub pohnul nožičkou a tak jsme si ho nesli domů,dali na balkon do paneláku do přepravky,nalili mu vodu do misky a nasypali krmení. Ve stínu se zmátořil,později začal i zobat. Zašli jsme s ním na veterinu a dostal entizol proti parazitům,byl čím dál zdravější a hezčejší. Postupně se zabydlel u nás v kuchyni a spát chodil za záclonu. Bobky jsme uklízeli střídavě všichni. Když jsem vařila,sedal mi na rameni a čas od času ochutnával,co jsem právě krájela... Byl u nás přes léto,podzim,zimu,- a na jaře odletěl. Ale ne hned. Nejdřív jen k protějšímu paneláku a hned zpátky... Párkrát to takhle udělal a jednoho dne už se nevrátil. Kluci to obrečeli a já taky....
No a teď čtu o mordování holubů. Hanba!!"!!

Odp14: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
., 5.10.2009 17:41

Ivanko, sníst holuba není hanba. A napsat o tom také ne. Nejsem vegetarián ani vegan, a s tímto způsobem výživy nesouhlasím z důvodů vědeckých i historických. Divocí holubi ve městě škodí. Sníst jejich holoubata není žádný zločin.

Jinak klidně můžeš o mně ztratit iluze, nevadí. Žádný z nás se přesně netrefí do představ někoho druhého, ani nemá přesně stejné názory. Věz, že já mám zvířata a obzvlášť ptactvo v oblibě, nesouhlasím s jejich týráním, a zabíjení čehokoliv není v mé oblibě. Ale být to musí, řezníci a drobní chovatelé tuto činnost dělat musí; právě tak jako myslivci.

Naše rodina loni také týden opatrovala poštovní holubičku s kroužky, podle kterých jsme poznali, že majitel je z Polska; a ta holubička se vpořádku od nás domů vrátila a Polák za její optrování nám e-mailem poděkoval.
Zajímavé je, že proti válkám a vzájemnému týrání se a zabíjení lidí, je daleko méně protestů ve společnosti, než proti chovu a porážkám hospodářských zvířat na maso.

Odp15: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 5.10.2009 20:12

Odvolávám všecky deziluze ! Ten náš holub byl dederón a maily tehdy nebyly,snad doletěl... nic jsme mu na nožičku pod kroužek nedali...
No a lidi ať se podle svého rozumu perou a žerou,je to jejich věc... Ale když tejrají zvířata,- tak to je tedy navíc. Jako by nestačilo,že se jimi živí....

Odp16: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
slayd, 5.10.2009 20:24

PIK, pik, pik... a seš zapíkanej... P.S.

Odp17: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 5.10.2009 20:47

....zlatá Fibonacciho čísla....

Odp12: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 5.10.2009 16:18

Zvoníku,měl byste vědět,že holubi jsou tady proto,aby obývali zvonice a výklenky a niky a vikýře a arkýře .... No a ty bodce,co jim tam lidi strkají,by si měli nastrkat do svejch kostelních lavic a na klekátka....
Cožpak nemáte rád Františka z Asisi?
Vy nechcete bratříčka holuba k sobě na věž?

Odp13: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
zvoník, 5.10.2009 19:13

Mnnno,
já je nezabíjim, nežeru a nekonzervuju, ale vyháním. To proto, že jsou to dobytkové. Kdybyste viděli a věděli, co umí! Navíc ten uschlý trus je velmi hořlavý. Ne, holubi jsou nepřátelé věží a zvonů. Jejich trus je také velmi agresivní k veškerým kovům. Do věží mezi zvony prostě nelze holuby pouštět, i když se každý druhý holub tváří jako Duch svatý. To teda raděj poštolky nebo netopýry. Obojí jsem už měl v rukách. Velmi hodná zvířátka. Poštolka má drápky i zobák jako žiletky, a když se jí pomáhá, ona to ví, a neublíží ani holým rukám, i když je divoká. Holub je jako věžní zvíře blbec. Díru má stále v pohotovosti, a když je jich tam celá armáda, seděj jako blbci na hlavě zvonu, i když se s ním už houpe, ale ještě srdce nebije, a houpou se s ním. Jakmile srdce udeří, všichni začnou zběsile lítat ven, mačkají se u oken a serou všude okolo a i na zvoníky. Holuby prostě nebrat...
Když jsem byl u Jakuba v Brně, tak jsem také zadělával díry ve věži proti holubům. A vyháněl živé z vnitřku, aby tam hlady nepošli. Ale protože bylo již zahnízděno a mláďata byla odrostlá, vyházel jsem je všechny ven a po jednom je učil tak lítat. A docela jim to šlo... Vždycky jsem jednoho držel v ruce a ukazoval mu jak to dělá jeho brácha, kterého jsem vyhodil těsně před ním. To je přece humánní, ne?

Odp14: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 5.10.2009 20:08

já věděla,že nejste takovej ras a holubobijce....Vím,že holubi moc velký chytrouši nejsou,ale přece....
Zas musím uznat,že když tolika nakaděj a takovýho humusu,že je to svízel..:-(

Odp15: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
tlapka, 12.10.2009 13:41

Ptáci se mají přece odpuzovat nějakýt tím.. ultrazvukem nebo co.. to na věži nemají?

Odp16: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 13.10.2009 15:27

Tlapko,tlapko,kočičím repelentem na tebe....Víš,co je kočičí repelent? Tymián!

Odp14: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
., 5.10.2009 21:58

Zvoníku, hezky jste učil holoubata létat. :-) Pak se nedivte, že se k Vám do věže tak trpělivě a vehementně stále vrací.
No ale kdyby se Vám nelíbil ten můj námět „pečených holubů“, tak můžete začít s chovem těch poštovních holubů, což se chovatelům stává celoživotní vášní. Nemyslím si, že jsou holubi hloupí, když ti poštovní při závodech trefí zpět domů ze vzdálenosti 800 km až 1000 km a ještě zesláblí jedinci si dokáží nalézt dočasné přístřeší u úplně cizích neznámých lidí a po týdnu zotavení vystartují v sobotu brzy ráno, aby byly doma po poledni, jak mi ukázala holubička z Polska.

Odp15: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Alfons, 6.10.2009 1:24

Holub je dílo Boží. Ten věděl že budem potřebovat spojovací prostředky. Ale telefon atp. si museli vymyslet sami lidé.

Odp16: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
slayd, 6.10.2009 13:40

Já znám číslo na Boha a znám i jeho PIN, takže bacha kámoši: Jsem anděl, který tě dostal na povel... tak mi namaž perutě a já do nebe vemu tě... tralalá atd. Hezká písnička. P.S.

Odp17: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Juras, 6.10.2009 20:37

Alelujá, napišme Slaydvangelia. Slaydvangelium podle Alfonse, podle Ivany, podle Ivana, podle Vlastimila, podle Jurase...

Nejvýstižnější by však bylo Slaydvangelium podle Slayda, myslím.

Odp15: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
zvoník, 6.10.2009 15:28

1. Doletět domů není u poštovních holubů chytrost. To je instinkt. Za chytrost u holuba by se mohlo považovat, že by se sám měl zájem naučit ovládat vyměšování tak, aby neškodil svému okolí, když už se umí vykálet ve výkrutu a trefí hovnem zaměřený cíl. Vzdálenost několika set km je u holuba zcela běžná, protože má na směr svého letu receptory.
2. Co se týče jedení pečených holubů, tak měl už někdo z vás na talíři pečeného holuba? Vždyť to se nedá vůbec jíst! Samá kost potažená trochou libového masa. Já jsem to jedl jen jednou v životě, když mi to připravila jedna starší varhanice zřejmě s úmyslem, abych poznal jaké to je když létají pečení holubi do huby. No, řeknu vám, vůbec žádný pozitivní zážitek jsem z toho neměl. Moc jsem se nenajedl, protože toho masa na tom bylo tak akorát 10 Dkg, a tím se mi stejně tak akorát stačily zaplnit díry v zubech, no nicméně ze slušnosti jsem musel poděkovat a pochválit dobrou krmi. Jen jsem v duchu toho chudáka holuba litoval, a když jsem potom zvonil, přidal jsem za něj sólo zvonem sv. Petra a nikdo nevěděl proč to. Zvoníci jsou vcelku nenároční...
Takže, pěstovat holuby za účelem sežrání je skutečně neúčelné. Je tedy zcela zbytečné mě navádět zavést na věži velkochov.

Odp16: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Alfons, 6.10.2009 18:16

Žerou se holoubata. Mňam. A ne vyhonění vychrtlí šlachovití sportovci, kteří právě přistáli vysílení ve zvonici po absolvování 1111km trasy proti větru.

Odp17: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
santiago, 6.10.2009 21:25

V jedné knize se píše o fíglu, jak holoubě přivázat nitkou k větvi, aby nemohlo z hnízda. Staří pitomí holubi mu nosí dál a dál v zobáku žrádlo, holoubě jenom sedí a tloustne. No a pak člověk zase vyleze na strom...

Ta pasáž končí slovy: člověk je zlý, holoubata dobrá.

Jestlipak někdo z vás ví, ze které dost známé české knížky to je?

Odp18: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
., 6.10.2009 22:35

No typuji, že to může být ze Švejka.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp18: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
santiago, 14.10.2009 14:11

Filip Jánský: Nebeští jezdci

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp18: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 16.10.2009 12:59

je mi jedno,kdo to napsal a jak se to jmenuje. Fujtajbl,to je hnus! Až mi z toho naskočila husí kůže. Tohle fakt jen člověk vymyslí,zasloužil by vykrmit,porazit a rozemlejt a usušit na hnojivo!

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
slayd, 16.10.2009 20:51

Hnojivo jsi... a ve hnojivo se zase stejně proměníš... , tak praví písmo svaté... P.s.

Odp20: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 17.10.2009 17:46

Hnojivo je užitečné. Z neužitečných masitých tvorů se tak může stát přínos pro přírodu. Zato duchovní sračky nejsou ale vůbec k ničemu....;-)

Odp21: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
zvoník, 17.10.2009 18:36

Existuje na to definice, co je to duchovní sračka? Kdyby to bylo, tak to by byla věc! To by se mám lehčeji žilo, a tomu svinstvu vyhýbalo... To bychom všichni voněli jako bohové...

Odp21: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
zvoník, 17.10.2009 18:39

Jo, zapomněl jsem dodat ÁMEN.

Odp21: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
slayd, 17.10.2009 21:00

Duchovní sračka? Asi Kozárová v posteli! P.S.

Odp22: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 19.10.2009 12:28

To definoval Sokrates. V podstatě se jedná o nestravitelnou až jedovatou duchovní stravu. Na těle to nezanechává nápadné stopy,zato hubí ducha....

Odp22: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 19.10.2009 12:38

Kdybys, Slayde,začal kátovat,mohlo by tě to povzbudit ještě více. Takže kytici kátu!:-)

Odp23: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
zvoník, 19.10.2009 18:02

Myslím, že Sokrates to myslel jinak. To si vyložili jednodušeji jeho slova až současníci. Nestravitelnost a jedovatost duchovna nemá totiž hranici, neb je relativní. Krásný případ pana Hlinomaze v Limonádovém Joe, když si dával ,,supercloumáka" . Někteří lidé umí strávit úplně všechno... Rychle se podívejte, jestli náhodou nemáte mateřské znaménko kakaové skvrny velikosti mexického dolaru!

Odp24: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 21.10.2009 16:00

Mám! Ale vypálený od žehličky. A právě proto trvám na tom,že snáze jest vyvrhnouti otrávenou rybu - viz vaše paní matka rybičky z konzervy - než odvrhnout zajímavou,byť otrávenou nauku!

Odp24: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 21.10.2009 17:57

Musím se ještě vrátit k Vašemu vyjádření,že někteří lidé umí strávit ouplně všechno..... Není to nakonec tak,že to jen tak vypadá? možná,že to zdánlivě strávili,ale kdyby se dostavili k vyšetření,odborník by viděl,v jakém strašném stavu maji vnitřní orgány... Kdyby náhle a rychle předčasně zemřeli,patolog by se podivoval,že v takovém stavu mohlo tělo ještě fungovat... Je pravda,že člověk hodně vydrží,ale jakou cenu to živoření má?
Mám te´d na mysli třeba děti,jejihž psychika není schopna bez nevratných škod vstřebávat podněty,jimiž jsou vystaveny - třeba i vlastními rodiči...
Právě tak jsou poškozováni i dospělí lidé a zdánlivě to s nimi nic nedělá - třeba podprahovými informacemi z reklam.... Nostradamus kdysi napsal,že neviditelné zničí viditelné. Obávám se,že je tomu tak a že jsme na dobré cestě ke splnění nejen jeho vizí. Proto soudím,že systém nelze lidskými silami reformovat a nepřikláním se k názorům,že už to tady bylo a že jde vše stále stejně.....

Odp17: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
tlapka, 12.10.2009 13:43

To by mě zajímalo, jestli je pojídáš i s peřím a pokud ne kdo je oškubává. A co vnitřnosti, mńam?

Odp18: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
zvoník, 21.10.2009 19:23

Vnitřnosti holubů jsou asi taky mňam... Jak vím, tak existují lidé, kteří si v tom ,,mňam" libují za každou cenu. Sežrat vnitřnosti zvířete je totéž, jako si vyklepat do krku plný pytlík z vysavače. Dobrou chuť,

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp16: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
., 6.10.2009 22:48

Zvoníku, každý je na něco. A třeba ta varhanice uměla lépe hrát na varhany než péci holuby. A ani není holub jako holub; jistě je v chuti rozdíl mezi mladým šťavnatým holoubětem a starým vylétaným holubem. :-) A ještě se holoubata nadívají výbornou nádivkou, aby toho jídla bylo více. Pro jednoho strávníka je třeba upéci alespoň dvě holoubata.

Takže bys alespoň mohl zkusit občas pár holubů živých pochytat a odvézt je buď do ZOO, nebo bezdomovcům. Také bys mohl vybírat holubí vajíčka a uvařit si je, nebo vyfouknout; různí dekoratéři je pak použijí na zdobení velikonoční okenní dekorace.

Toto všechno ode mne není navádění, ale snaha Tvou zvonici trochu od holubů očistit a současně tím někomu prospět.

Odp17: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
slayd, 7.10.2009 12:07

Horký kulky spermie, kdo miluje ten žije! P.S.

Odp18: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
slayd, 7.10.2009 20:50

A nebo zkuste polykat antibonón! P.S.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp17: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
zvoník, 17.10.2009 21:06

Holuby prostě nebrat...
Dneska jsem měl k obědu zadní běhu od králíka s knedlem na smetaně. Moc dobré... Ale napadla mě jiná věc: Proč má králík, zajíc, a vůbec jiná i větší čtyřnohá zvířata, i třeba kůň, zadní nohy vždy silnější a vlastně pohonné, když člověk vymyslel u osobních aut pohon převážně kol předních? Dříve to byly logicky kola zadní, ale teď je to skoro pořád přední?! Úplně proti přírodě?! Dokonce už i u některých menších nákladních aut se dělá pohon jen předních kol. Dovedete si někdo představit, že by i zvířata měla přední nohy silnější než zadní? To by byla blbost, co? Tak proč to tak dělá člověk u vozidel? Copak to příroda tak tolik popletla, že zadní nohy jsou u čtyřnoháků silnější? Myslím, že člověk je blbec, a teď jistě někdo začne bodovat svými argumenty, že je to pro stabilitu výhodnější. Není! Jezdil jsem s vozem se zadním pohonem a při smyku byl lépe zvládatelný než vůz s předním pohonem, protože ten s předním, při přehnání rychlosti do zatáčky vůbec nezatáčel ani pod plynem, jak mi odborníci radili. A ten se zadním byl jenom přetáčivý podle zatížení vozu, kdy se dal smyk udržet ještě na silnici. Přední pohon vylítl ze silnice, což je mnohem nebezpečnější. Tak co v tom je?

Odp18: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
., 17.10.2009 22:54

Zvoníku, stará TATRA čtyřdvéřová (limusina, osobní) měla pohon na zadní kola a prodrala se do kopce závějemi i tam, kde traktor zůstal stát. Bylo to auto do nepohody. Modernější osobní WARTBURG měl pohon na přední kola, byl rychlejší, ale spíše na rovné silnice a do pěkného počasí. ŽIGULI bylo auto ještě modernější, pěkně „sedělo“ na silnici (bylo poměrně široké) a pěkně pohodlně se sedělo v něm; také mělo poměrně vysoký podhled (oproti Wartburgu), takže snadno přejelo různé terénní nerovnosti a „nedrhlo“ :-) bříškem a výfukem o každý drn na cestě. Tatra a Žiguli měly velmi dlouhou životnost, dlouho vydržely. Každý ten automobil se hodil trochu více do jiných podmínek.

Zvířata, která mají zadní končetiny silnější (králík, zajíc, srnec, klokan aj.) v přírodě musí hodně běhat a skákat a běh je často jejich jedinou záchranou proti predátorům. Ale existují i zvířata, s delšími a silnějšími předními končetinami např. ORANGUTAN (silnější ruce potřebuje pro celodenní závěs a šplhání po stromech), NETOPÝR (přední končetiny potažené létací blánou potřebuje pro létání a tím pro možnost chytit potravu v letu), PLEJTVÁK OBROVSKÝ ( velryba, které ze zadních končetin zbývají pouze tzv. rudimenty, tj. jen pár kůstek nevyčnívajících ani na povrch těla; zato přední končetiny má veliké, protože jimi ve vodě plave a odráží se).

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp11: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Alfons, 8.10.2009 3:05

....Nefotografuju a nelovím zážitky. Fotím jen očima...správně-fotografování je krádež informací!!!! Jede fotograf do Afriky, nafotí lvy a pak UKRADENÉ fotky s velkou slávou prodá. A ještě se tím chlubí-zloděj!!! Peníze za fotky patří lvům!!!

Odp12: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 9.10.2009 18:52

je jedno zajímavé video. Lvi si to nenechali líbit a dotěru začli papat.....

Odp6: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
slayd, 30.9.2009 12:35

A přitom můj neschválený článek tam visí asi 4 měsíce. Asi není dost in - pozitivní... P.S.

Odp7: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Alfons, 30.9.2009 16:13

Pán Bůh tomu tak chce.

Odp8: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
slayd, 30.9.2009 16:39

JO! Papa Papež mi něco podobnýho šuškal do ucha a já mu uvěřil... P.S.

Odp9: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
zvoník, 30.9.2009 19:12

Slayde,
Ty jseš takovej drsan, že Tobě šuškal papež něco do ucha, jo?...
Tak já specielně pro Tebe mám jeden hodně drsnej příběh, který jsem vyslechnul v katolických kruzích. Pozor! Tedy není ten příběh z mé hlavy:
- Píše se rok 1939. Skupinka Hitler-Jugend jde po ulici a náhle potkají malého poláka a začnou mu nadávat, mlátit ho a kopat do něj. On na svoji obranu řekne jen pár slov: ,,Nechte mě na pokoji a pusťte mě, protože možná mlátíte budoucího papeže.„ Šéf skupinky se jen ušklíbne a odpoví: ,,Teda, jestli Ty budeš papežem, tak já budu hned po Tobě!“

Odp10: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
slayd, 1.10.2009 11:03

Já nejsem žádnej drsan, ale ten vtip o papežovi je dost dobrej.

Odp9: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
tlapka, 2.10.2009 12:40

Proč ses radši nezeptal u Pánaboha osobně? Lepší ke kovářovi než ne kovaříčkovi-

Odp10: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Alfons, 8.10.2009 14:44

Stačí zde položit otázku a Bůh prostřednictvím někoho z nás odpoví, protože Bůh sám neumí psát.

Odp7: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
., 30.9.2009 17:53

Slayde, to nebude v tom „pozitivizmu“. Spíše se domnívám, že pro pana Admina už Svíce není ani v první, ani ve druhé linii, že už ji asi odsunul za všechny ostatní své další podnikatelské aktivity, které mu na rozdíl od Svíce přináší finanční zisky. Svíce žádný finanční zisk nenese. Z čeho dnes totiž netečou many,many, to je házeno přes palubu. Zkrátka to je kapitalizmus.

Odp8: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivan, 30.9.2009 22:56

Fakt je to s tebou těžký, místo abys poděkoval, že můžeš využívat nápad, práci a schopnosti někoho jiného, navíc bezplatně, tak urážíš. Aleše si nikdy neviděl, přesto mu podsouváš vymyšlené a hanlivé motivace. Navíc, i kdyby si měl pravdu, tak je to jenom jeho věc, živit se vlastní prací je ctnost kterou nepopírají věřící, socialisté ani komunisté. Buď práci čest! Proč ne?

Odp9: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
tlapka, 2.10.2009 12:44

Náhodou co Aleš napíše, to sedí a správa stránek se mi líbí. Komu se to nelíbí, ať si založí ještě vlastní klub nejlépe Klub Nihilistů.

Odp8: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
santiago, 30.9.2009 23:11

Mujtysmutku já doufám, že je to od vás nějaká zvrácená nějaká legrace.

Snad i vy poznáte, že málokterá diskuse má pod sebou takhle dokonalý stroj. Žádné výstřelky, takhle pečlivě a funkčně se to dělalo postaru: přirozený editor, poslední komentáře, hesla pro registrované, neregistrovaný přístup, RSS, e-mail, stažení archivu, řetězení příspěvků a podsvícení nových, střípky z diskuse...

Graficky je to sice navýsost hnusné, snad schválně, to bych snad sám nedokázal udělat hůř ... ale co se tyčí praktických fíčurijí, šmrncu a tím pádem chytlavosti, je to vzorová luxusní záležitost.

A právěže, právěže i v dnešní smutné době je to zadarmo.

Odp9: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Juras, 1.10.2009 8:11

Graficky se mi to líbí, je to asi věc individuálního vkusu. Podstatnější něž hezkost je pro mne navíc přehlednost a dostupnost k funkcím - tam bych dal Alešovi jedničku dvakrát podtrženou.

Odp9: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Vlastimil Čech, 1.10.2009 12:58

prosím Vás, co je to ta „fíčurij“ ?

Odp10: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Juras, 1.10.2009 13:36

asi vlastnost (feature)

Odp11: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
tlapka, 2.10.2009 12:47

Je to fičák usurijský.

Odp10: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 1.10.2009 17:04

Něco jako Mičurin

Odp11: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Vlastimil Čech, 1.10.2009 18:08

no, omlouvám se a děkuji... myslel jsem, že je to nějaký dvojpřeklep... pan Slayd by jistě dokázal říci jaký... V.Č. se stydí říct, co ho původně napadlo ;-)... feature, hmm na to bych nepřišel...

Odp12: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Juras, 1.10.2009 23:24

To mě napadlo hned, protože slovo fičůra používáme běžně v práci :-)

Odp13: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
zvoník, 2.10.2009 7:29

My f práci f tiskárně jsme tupounci a říkáme: Du se ,,fičůrat". Vohlídej to, ať to jede.

Odp8: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Juras, 1.10.2009 8:09

A stydět se neumíš ani trochu.

Odp2: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 1.10.2009 17:12

nemůže nésti haluz shnilá ovoce dobrého....:-(

Odp3: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Alfons, 1.10.2009 17:26

U lavice dítě stálo, z plna hrdla křičelo..

Odp4: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 1.10.2009 17:29

Kantor sedí,kantor hledí,jak přimražen jsa k lavici
ni rady s ním,ni spomoci.....

Odp5: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
tlapka, 2.10.2009 12:50

Kantor leží mrtvice jej ranila. Z tabule se na něj ježí hyperbola spanilá. Tu slyš, jedna druhá třetí koule padá pětka letí. Kantora trefil šlak a ředitele vzkřisil saniťák.

Odp6: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
ivana Kozárová, 3.10.2009 20:10

a co bylo pak?

Odp7: No podle počtu příspěvků....... :-)) to...
Alfons, 4.10.2009 2:37

Pak přišla reforma školství.;-)

To je v pohodě
Neuvedeno, 3.10.2009 1:31

Tak jsem si to všechno zase tak nějak zrychleně přečet a žasnu, jak si podrbete. Za jediný den co je zpráv a odpovědí. Úplná smršť.
Chtěl bych říci, že na světě se lidé a veškeří tvorové vyvinuli zcela omylem přírody. Smysl celý život má jen bezprostředně pro další generace. Celkově s výhledem do další miliardy let této planety tedy ale žádný. Jestli jednou na této planetě život zanikne tak tedy nemá vůbec smysl naříkat na to, kam to ta dnešní mládež spěje.Jednou jsem také ještě slyšel tuto poznámku za komančů v autobuse MHD od jedné ženy, když se mládež chovala rozpustile. Já jsem jen tak bokem k ní potichu přistoupil a řekl jsem jí, že ty předchozí generace nebyly o nic lepší, když připustily, aby vznikla první a druhá světová válka. Ona mi na to řekla, že to ví, že jen tak chtěla pokárat omladinu, že moc v autobuse blbne.
Mít děti a vnoučata má smysl především pro rodiče a prarodiče a pro sebe. Jednak je s nimi radost i starost a jednak děti mají radost a starost. Jenže, když je jich hodně těch potomků, tak to dá práci, až se člověk s toho úplně zničí. Když je jich málo a umře předčasně jedno vaše jedinné dítě, tak zbytek života truchlíte. Takže je asi nejlepší zlatá střední cesta. Ta je pro každého jiná, podle toho, kolik vydělává on a ona a do jakých poměrů se ten dotyčný narodil a také jak je schopný pochopit svět kolem sebe a jak se s ním umí ta dotyčná rodina, či vychovávající vypořádat. Záleží také na tom, zda ten starající-se o potomky, neztrácí zbytečně čas a peníze. No a také záleží hlavně na štěstí. Bez toho by se člověk ani nenarodil.
Podíváme, li se třeba na to utrácení, tak vidíme, že dnes stojí třeba měsíčně kouření až 3 tisíce korun. No a za to by se dalo uživit při skromnosti jedno malé dítě. Proto dnes vidíme, že katolické rodiny mají u nás více dětí a sice mizerně, ale uživí je. Zato nevěřící mají děti jen maximálně dvě. Věřící nepoužívají kondom, jak to přikázal papež. Jenže proč nevěřící také vědomě nechtějí mít víc dětí? Je to proto, že když je míň dětí, tak se peníze vyhodí za blbosti. Třeba se koupí víc drahých hraček i když by si děti pohrály s kočkou a s tvory v přírodě stejně dobře jako s těmi předraženými hračkami. Tím, že je celkově míň dětí, společnost si má tendenci stále něco kupovat a staré věci nepoužívat. Tedy vysloveně se mrhá. Lidé mají stále větší touhu se předvádět s novými výrobky, až s toho se stává perfekcionismus. Ten se s novou generací dostává i do státních institucí a do celé EU. Začne se ta vyšší laťka životní úrovně požadovat oficiálně od všech. Vysloveně se tím začne obyvatelstvo tyranizovat.
Dalším důvodem, proč obyvatelstvo nemá děti je nezaměstnanost. Tím, jak se zkolektivnilo zemědělství, tak pozemky převzaly JZD a nyní velkostatky. Obyvatelstvo prakticky přišlo o jistotu obživy. V případě nezaměstnanosti a nutnosti pořízení dluhu na byt, člověk přichází o zakladní existenční prostředky. Tedy o bydlení, které je mu zkonfiskováno za třetinu skutečné ceny a o stravu, protože sociální minimum není k životu, ale k živoření a přikrádání. I řemeslníci bohužel nemají v nezaměstnanosti na růžích ustláno. Mohou přijít taktéž o jistotu obživy svých dětí a o byt a firmu s vybavením za pakatel ceny. Takže dnešní obyvatelé prožívají skutečný horor na nervy a jistotu může mít někdo jen když má více zaměstnání a manželka také pracuje. Jestliže se něco neudělá s tímto hororovým spůsobem kapitalismu, tak nelze počítat, že dětí bude přibývat. Bude stále přibývat dětí jen v zemích, kde se budou rodit děti násilně, nebo ve věřících rodinách. Tedy v zemích zaostalých. Česká země přitom má podmínky, aby uživila i dvojnásobně lidí, co je jich u nás dnes. Podívejme se jen za hranice do Německa, co lidí žije na horách a u nás jsou tato území prakticky nezalidněna. I to je tak trochu problém našich perfekcionistických úřadů. Dnes musí být územní plán obce a pak se teprve smí začít stavět. Když obec si udělá málý plán zástavby, tak se prostě stavět nemůže. Nemůže se také stavět na samotách a mimo územní plán. Zajistit tento plán je náročné, protože musí být zajistěno posouzení na životní prostředí. Zato, když se má začít dálnice, nebo radarová stanice, tak najednou se může dělat všechno bez problémů. Chráněná krajiná oblast nehraje roli. Prostě jen samé komplikace pro občany této země. Zato když, chce něco stát, nebo nadnárodní organizace, tak jde vše. Chtěl jsem stavět seník v chráněné krajiné oblasti na mé louce a bylo mi to zakázáno. Přitom pár kilometrů odtud jsou postavené staré seníky a jsou nota bene chráněné památkovým úřadem. Takový je dneska kocourkov v České republice. Přitom jsou ty staré seníky ještě polorozpadlé, takže se semohou používat.

Odp: To je v pohodě
Alfons, 3.10.2009 3:16

Napíchej tam ostervy, pěkně to vypadá.:-)

Odp: To je v pohodě
zvoník, 3.10.2009 8:22

Já myslím, že Neuvedeno má skoro ve všem pravdu. Ještě zapoměl, že vytentočkovat venku se správně vůbec nesmíš, protože za každou hromadu a kousek toaleťáku musíš zaplatit. Jenom některá zvířata mají výjimku ze zákona kvůli biologické neschopnosti si zákon zapamatovat, pokud nejsou v přímém vlastnictví nějakého člověka. Možná se dočkáme, že bude každý člověk platit i daň ze státního vzduchu všude okolo, protože ho dýchá a tedy spotřebovává znečišťováním a obohacováním CO2 a jinými plyny z jiných otvorů. Za účelem možné snížení daně si může nechat majetnější občan na vlastní náklady nainstalovat k otvorům speciální plynoměry a bude státu platit podle ukazatelů displeje na nich.

Přátelé, to není sranda, to je budoucnost! Tyto nápady, jak z lidí stáhnout peníze se líhnou v hlavách našich politiků a ani o tom nevíte! A toto je jeden z nich.

Odp2: To je v pohodě
ivana Kozárová, 3.10.2009 20:11

nejde o peníze,jde jen o život:-(

Odp3: To je v pohodě
slayd, 6.10.2009 13:41

Štěstí je krásná věc, ale prachy si za ně nekoupíš! P.S.

Odp4: To je v pohodě
Alfons, 6.10.2009 18:18

Nejšťastnější je člověk když trpí za zlejše.

Odp5: To je v pohodě
slayd, 6.10.2009 19:59

Narodil se spasitel... všeho světa vykupitel,.. ale stejně je to na pytel... pořád stará písnička... pane stavitel. P.S.

Odp6: To je v pohodě
Alfons, 8.10.2009 14:49

Když někdo trpí-za zlejše- je potřeba ho udržovat co nejdéle při životě, aby toho co nejvíc odtrpěl. Jednotka je jedna muka-hodina. Je potřeba ještě kalkulovat s intezitou utrpení. Čím větší, tím lepši.

Odp3: To je v pohodě
Alfons, 18.10.2009 8:16

Řešení-zbav se života-vyřešíš všechny problémy.

Odp4: To je v pohodě
ivana Kozárová, 19.10.2009 12:25

to je fakt. Jedině po smrti je všecko v pořádku a na svým místě;-)

Odp5: To je v pohodě
Alfons, 19.10.2009 12:37

My se do nebe těšíme, ale ke své škodě nespěcháme.

Odp6: To je v pohodě
ivana Kozárová, 19.10.2009 12:40

Nemyslím si,že bych přišla do nebe.... Tak se ani netěším....

harant.. :-)
Tony, 11.10.2009 15:30

nj to víte... shit happens

Co je na tom divného, že se každý chce bavit životem a né se starat o děcko a nechat si tím vzít nejlepší roky života ?

Je mi 21 (už píšu po několikáte, tak těm znalým se omlouvám... xd) a mám před sebou ještě 4-5 rok studia. Při vzdělání děcko nepřipadá v úvahu a až si najdu práci chci taky hodně cestovat a vydělané peníze si pár let užívat. (Jo a nějak je vlastně potřeba dvou lidí k miminu, že ? To bude také problém najít „tu“ pravou... )

Je na tom něco špatně ? Podle mého názoru není. Špatný byl podle mě historický přístup k této tématice. A to jednoduché naplnění života pouhým uložením genů do potomka...
Reprodukce není podstatná. Zachování lidstva(rodu) také není podstatné. Všechno je zbytečné. Smysl má pouze naplnění současného okamžiku.

Ano, jistě máte pravdu - jsem bezvýhradný nihilista... (až se bojím, že mě pánbůh potrestá xdd)
Váš milovaný, nesmrtelný, děsivý Tony.

Odp: harant.. :-)
werterber, 11.10.2009 15:35

No jo reprodukovat by se měli mladí, ale staří by mohli vychovávat děcka, ty už o životě něco vědí, navíc nám populace stárne, takže je to v zájmu všech, aby bylo hodně dětí. Stačí opustit nefunkční a těžkopádné modely rodiny a výchovy a vydat se novým směrem.

Odp2: harant.. :-)
Alfons, 11.10.2009 16:53

Děti vychovávat ve státem zřízených a provozovaných odchovnách. Na náklady státu.

Odp3: harant.. :-)
Tony, 11.10.2009 17:47

Nebo zakázat prodej kondomů i antikoncepce a problém by se také rázem vyřešil :-)

Odp4: harant.. :-)
werterber, 11.10.2009 18:58

Blbost. Kondomy jsou důležitou protipohlávní ochranou.

Odp5: harant.. :-)
Tony, 11.10.2009 19:34

A víte, že choroby jsou přirozené?... Jsou tu aby zabránili přelidnění a jako všechno mají svůj smysl.

a btw. co je to za nesmysl „protipohlavní ochrana“ ? :-)))))))

Odp6: harant.. :-)
werterber, 11.10.2009 20:14

Takový blábol, že jsou tu kvůli přelidnění! Co si někteří ještě nevymyslí!

ps. však ste mi rozuměl dobře stema pohlávníma chorobama:-)

Odp7: harant.. :-)
Tony, 11.10.2009 20:21

Mě můžeš tykat, kámo... :-) Ano rozuměl v jistém slova smyslu to blábol je. A z očí do očí bych tyto teze nikomu neříkal... Ale svíce je tu (alespoň pro mě), pro hlubší porozumění věcí a zamyšlení se nad problémem.

Pokuste se odprostit od toho lidského faktoru, který je Vám (Tobě xd) od dětství vštipován... Byl tu dokonce jeden článek na dané téma. Něco ve smyslu:

Tím, že lidstvo umožňuje možnost rozmnožování i postiženým lidem náš genom(či co) velim oslabuje. V normálních (zvířecích) podmínkách by přežil jen ten silný a to by umožnilo přežití toho organismu.

Nazvat to blábolem může jen né přiliš přemýšlivý jedinec. Pro mě diskuse s někým takovým nepřináší nic zajímavého... nic proti, ale radši se „bavím“ s někým jako je yardassan...

Odp8: harant.. :-)
werterber, 11.10.2009 20:36

Hawking je postižený, přesto si nemyslím, že kdyby se rozmnožil, tak by tim znehodnotil lidský genom, už jen protože nám pomáhá hlouběj porozumět věcem. Nejsme zvířata, takže u nás nerozhoduje fyzická síla a někdy ani zdravý ne, rozhodující je inteligence, tím lidé vynikají nad mnohými tvory tohoto světa.

Odp9: harant.. :-)
Tony, 11.10.2009 20:53

A v tom byste se právě měl zamyslet. Hawking trpí „Amyotrofická laterální skleróza “ a víte příčiny?

Etiologicky se nevýznamně uplatňují genetické faktory, povětšinou je příčina idiopatická (neznámá)

Tedy sice z větší příčiny neznámá přičina.. Ale z určitého procenta díky genetickým faktorům.

Jednoduše pokud někdo trpí buď fyzickou nebo psichickou chorobou ze zákonů přírody by měl být odsouzen ke smrti, aby se tak „očistil“ (až je mi z toho slova zle... je to nasákle nacistickými myšlenkami... pokusme se, ale od nějakých morálních zásad na chvilku odprostit) a posilnil lidský rod.

Já chci zdůraznit, že bych samozřejmě zachránil každého jakkoliv postiženého člověka. V žádném případě tu nehlásám nějaké genocidy na nemohoucích!´

Takže pokud píšete: „Hawking je postižený, přesto si nemyslím, že kdyby se rozmnožil, tak by tim znehodnotil lidský genom
musím s Vámi nesouhlasit... sice má vysoký intelekg a „myslí mu to“, ale jeho potomek by si nesl v genomu určité riziko onemocnění Amyotrofické laterální sklerózy... A nechci vidět degeneraci lidí za nějakých 300 let... Inu, nechme se překvapit :-)

Budu moc rád, když mi moje „pochybné“ myšlení někdo vyvrátí -> proto tu jsem... xd

Odp10: harant.. :-)
werterber, 11.10.2009 21:02

My pocházíme z přírody a sama příroda nám do vínku dala vyvinutý mozek, z toho důvodu si nemyslím, že ze zákonu přírody je odsouzený k záhubě. Navíc raději ať má potomka, který vyřeší AIDS, než kdyby potomka neměl a lidé by umírali zbytečně.

Odp11: harant.. :-)
Tony, 11.10.2009 21:20

No tak záměry samé přirody jsou neznámé to máte pravdu... :-) Zajímavé, že nám dala vyvinutý mozek abychom si udělali ozonovou díru (freony ftw) a vybíjeli do posledního ostatní pozemšťany (velryby atd.).
Máte pravdu, že vlastně cokoliv děláme je dáno přírodou a tedy v souladu s ní.

A co třeba: Příroda sama právě vymyslela AIDS, aby se nás zbavila? Dala nám vyvinuté mozky (kterými se lišíme od zvířat) abychom vytvořili jaderné zbraně a sami se zahubili?

Je to kruh. Vynálezy, které nám mají pomáhat a prodlužovat život versus nové nemoci (které se vyvíjejí spolu s námi a mají nás redukovat)

Odp12: harant.. :-)
werterber, 11.10.2009 22:04

Příroda nemá žádné záměry. Příroda je prostě proces, vývoj. Aby proces pokračoval, musí existovat systémy, které proti sobě působí(přežívají „nejsilnější“ ve smyslu adaptabilnější), díky tomu se vyvíjí.

Kdyby proti člověku nestály nemoci, atomovky, pak by jeho mozek byl k ničemu.

Odp13: harant.. :-)
Tony, 11.10.2009 23:48

Tak pak je tedy vše dáno a tečka. Války, holocaust, nemoci... vše je dáno a správne protože přežívá jen ten nejsilnější....

Odp14: harant.. :-)
tlapka, 12.10.2009 13:20

Když je lidí na světě hodně tak si jdou na nervy vznikne válka a holokaust a taky se pomnoží nemoci. čeho je moc, toho je příliš.

Odp12: harant.. :-)
zvoník, 12.10.2009 8:29

Příroda nevymyslela AIDS! To vymyslel člověk sám na sebe v laboratořích! A bylo by dobré, kdyby nikdy nezvládl vytvořit protilék a očkovací látku, aby nemohl způsobovat genocidu různých národů manipulací s těmi léky a svádět to na chudobu oněch zemí a na nemoc AIDS, což již je vlastně v chystaném plánu.

Odp13: harant.. :-)
Tony, 12.10.2009 10:36

My jsme to pojmenovali příroda, ale v daném rozhovoru to bylo myšleno jako přiroda = přirozený chod věcí...
Tedy vytváří se různé nemoci (ať už mutací těch starších nebo díky v laboratořích člověkem)

Odp13: harant.. :-)
tlapka, 12.10.2009 13:21

Jenže člověk je vytvořen v přírodě a ještě k božímu obrazu, tak Jak je něco takového možné?

Odp14: harant.. :-)
zvoník, 15.10.2009 10:48

Možné to je. Bůh stvořil, a kdoví jak to bylo dál. Tam v tom byla taky nějaká ženská, had a jabko. Tak proč se ptáš? A můj osobní tajný názor, že když to dělal, měl možná trochu přihnuto Božského nektaru. On je sice všemohnucí a vševědoucí a milosrdný, ale i Bůh jako člověk nemusí hledět na následky svého činu, protože se Ho to přímo netýká a jen stále hledí na to nekonečné reálné 3d video. A když ho holt přestanem jako lidi bavit, vypne to a půjde dělat zase něco užitečného. Třeba nějakého hlavonožce s jedním okem na ksichtě. Tak se tužme, abychom Ho pořád bavili a On nemusel zase na sklenku.

Odp15: harant.. :-)
tlapka, 15.10.2009 11:58

To se divím že se mu to video 3D ještě nezprotivilo.

Odp10: harant.. :-)
zvoník, 12.10.2009 8:21

Moje babička, díky tehdejší politice za císaře pána Franty Procházky, měla jenom 5 tříd obecných, a vždycky na taková moudra, jako tady píšeš Ty Tony, říkala: ,,Poslyš, Ty jseš nějakej chytrej. Nesežral jsi náhodou Šalamounový hovno???„ Ona měla totiž mladšího bratrance na Děčínsku, který byl mnohem vzdělanější a také se jmenoval Tony. Jenže svůj život vedl od 10ti k 5ti, a jí vytýkal jak všechno dělá špatně. Byl samé ,,ejchuchu“ a na výlety s sebou tahal kufříkový gramofon na kliku se spoustou bakelitových desek, aby bylo veselo. S dětma to bylo u něj bohužel horší... Raděj nepsat...
A já jsem tady! Dotáhl jsem to na na tiskaře se středoškolským vzděláním specielně na ten obor, a na svou hodnou babi strašně rád vzpomínám jako by tady stále byla... Tak v čom to asi je? - Tony.

Odp11: harant.. :-)
Tony, 12.10.2009 10:49

Díky Vám jsem si vzopměl na krásnou hlášku, kterou užíval můj děda... Vždy říkal: „Neuč se tolik. Čím víc se budeš učit, tím víc pak budeš muset v životě pracovat“.

Já bych ze sebe velmi nerad dělal chytrolína... Věřte mi, že nejsem (pokud jste to tedy z příspěvku na který ste psal reakci poznal, tak ok :-) ). Jen se někdy rád nad něčím zamyslím a nechám volně plynout myšlenky... A neznám lepší místo než svíce, kde je mohu volně prezentovat a sklidit za ně kritiku a nesouhlas (především poupravit si zde své názory).

Vaše babička byla jistě moudrá paní. Podle mě mají méně vzdělaní lidé jednodušší a příjemnější život.

s dětma to bylo u něj bohužel horší... Raděj nepsat...
Klidně napište...

A mohu mít ještě dotaz? (mít ho mohu, ale odpověď je nejistá... xd)
Za 5 měsíců jste zde na fóru napsal 734 příspěvků (pokud mi odpovíte tak 735 :-) )...
Co Vám to dalo? Zábavu, poučení, pocit Vaší vlastní moudrosti nebo od každého něco?

Odp12: harant.. :-)
tlapka, 12.10.2009 13:24

Poznámka k babičce: jednoduchý a příjemný život není pro každého přijatelný.

Odp13: harant.. :-)
Tony, 12.10.2009 15:33

Pro mě to znamená, život ve štěstí... - žádný stres, pohodička...
Každý je jiný a mě teda město neodpovídá...

Odp14: harant.. :-)
tlapka, 14.10.2009 14:00

Pohodička pohodička- překonávání překážek je třeba k vývoji osobnosti !

Odp12: harant.. :-)
zvoník, 14.10.2009 11:09

Ááá..., možná dotaz statistika, co?!
Dobře. U mě ani tak nejde o zábavu, dokonce už vůbec o vlastní moudrost. Toho jsem ještě jistě velmi dalek, protože jsem vlastně jenom ruční zvoník a nevymýšlím postupy jak se nechat zastoupit technikou, neboť vím, že nic nevím, ale může mi to psaní sem dát obraz určitého malého procenta celého národa v porovnání s tím jak lidé ,,filozofovali„ za mých mladých let a přitom rádi chodili do prvomájových průvodů a jak přistupovali sami k sobě tenkrát. Je mi ale divné, když např. práce byla vždycky tvůrčí činnost člověka, která ho určitým způsobem obohacuje, se jí dneska tolik lidí vyhýbá a defacto jí považuje jako trest za vlastní blbost. A Tlapka si z toho dělá pomalu prdel, že vyhrnem si rukávy atd... Kdyby totiž do svíce psalo lidí více, byl by to docela dobrý kanál, aby se lidé o sobě dozvěděli to, co by možná z očí do očí nikdy neřekli, a jak se dokáží i před svými přáteli jinak verbálně pokrytecky přetvařovat. Já například věřím, že Tlapka taková není, když už ji zde uvádím jako příklad, že to napsala jenom kvůli tomu, aby byla před ostatními (a možná i sama před sebou) ,,in“. Víte co to bylo Stachanovské hnutí? Prosím Tě, tento názor nemá vůbec nic společného s politikou, ale s přístupem k práci, který vlastně používají podnikatelé na lidech pod pohrůžkou propuštění z práce! Tak si ani nepřeji být škatulkován mezi ,,hloupé„ , kteří se nedokáží uživit jinak než poctivou prací.
Podobný opačný příklad mohu uvést o známém bolševickém politikovi, který byl v minulém režimu vozen do úřadu jistým řidičem v T 613 vozící politiky do ,,práce“ . A také jemu - řidiči, soudruh Štěpán tenkrát říkal jako kamarád, že tydle ručičky, a ukázal své obě ruce, už nikdy v životě nebudou pracovat, protože mají už vyděláno bez práce. A oba se tomu zasmáli. Když se na to podívám teď s odstupem doby, tak si sami všichni odpovězte na otázku: Kde je skutečně dnes soudruh Štěpán, u kterého si ani nepamatuji křestní jméno? Čeho dosáhl a kolik zla kolem sebe způsobil úplně zbytečně pod hlavičkou názvu komunismus? A opět to s komunismem nemá vůbec nic společného, i když se to stejně jmenuje! To je ten rozdíl, Jurasi! Kdyby tenkrát logicky existovala svíce, a on sem z nějakého důvodu ze svého možná rozmaru, aby byl ,,in„ napsal, možná bychom přišli na to jaký to je člověk ještě než by přišel pomocí intrik do tehdejší politiky. On byl totiž na základě kvality těch intrik do politiky ,,někým“ zvolen, stejně jako se to děje dnes. A svíce umí malinko pootevřít pokličku, když sem někdo něco napíše. Proto sem politici nepíšou, i když o svíci jistě vědí. Je to pod jejich důstojnost a je to škoda. Množná bychom se třeba dozvěděli jak to bylo v případě ,,ekologického" smýšlení primátora Béma v otázce vykácení Klánovického lesa a přeměny na golfové hřiště. A nebo taky ne.... Zkuste si někdo zaregistrovat jinou přezdívku a odpovědět jeho ústy. Bude to velice zajímavé. Svíce je zkrátka v tomhle supr! Já jsem tady, a vždycky budu jenom za zvoníka.

Odp13: harant.. :-)
slayd, 14.10.2009 12:17

A co děti? Mají si kde hrát? Katapult
Hrají si u PC Oldo Řího - buď v klidu a pohodě! P.S.

Odp14: harant.. :-)
tlapka, 14.10.2009 14:02

Já vím, kde si hrají - v dětském odložišti v supermarketu Olympia Olomouc.

Odp12: harant.. :-)
Alfons, 15.10.2009 2:11

Člověk nesmí ukázat že něco umí. To je zásadní chyba, pak to musí dělat. Jinak je zde veselo a trochu to pomáhá proti Alzhaimerovi. Člověk úplně zblbne o něco později.

Odp13: harant.. :-)
slayd, 15.10.2009 22:15

Na lavičce babička... čeká svého dědečka. P.S.

Odp14: harant.. :-)
Alfons, 18.10.2009 8:18
Odp3: harant.. :-)
., 18.10.2009 15:11

Souhlasím. A vůbec všechny práceschopné a prácechtivé lidi bezdůvodně podnikateli propuštěné ze zaměstnání, také přidělit státu ke kompletnímu financování. Když vládní činitelé odsouhlasili zákony umožňující podnikatelům vyhazovat z práce lidi ve zkušební době bez uvedení důvodu nebo pro nadbytečnost (což je totéž), ať se tedy stát kompletně o tyto nezaměstnané lidí stará, aby mohli důstojně žít. Finančních prostředků na to má stát miliardy, které dosud promrhával např. na stavbách dálnic, na stavbách sportovních arén a na supermzdách politiků.

Odp4: harant.. :-)
Alfons, 18.10.2009 16:24

Jasan a ještě by za nezaměstnané měl platit hypotéky které mají. Chce to jiný úhel pohledu. Už znám tři, kteří jsou vyhození z práce, mají hypotéky, nemají na splácení a chystají se strávit Veselé Vánoce pod slavnostně vyzdobeným mostem. Jinak znám bezdomovce v lese, kde chodívám preventivně na kurs celoročního pobytu v přírodě. Ještě vím o dvou lesních sídlech bezdomovců. Už jsem s nimi také komunikoval. Mám na ně štěstí. Jsou to slušní lidé. Člověk nikdá neví jaké štěstí ho postihne. Myslím že v lese pod stanem je to lepší než pod mostem. Máte někdo podobné kontakty? Jestlipak víte, že někteří bezdomovci ve svých lokalitách používají na výrobu elektřiny malé parní stroje?

Odp5: harant.. :-)
., 18.10.2009 18:37

Alfonsi, prosím pokračuj v technickém popisu bydlení v lese pod stanem. Ano, v lese je tepleji, než pod mostem, protože v lese nefouká vítr. Ochlazovací veličina je (jak známo) přece součinem teploty, rychlosti proudění vzduchu a vlhkosti.
A ten malý parní stroj asi funguje tak, že se pod jeho kotlíkem,naplněným vodou z potůčku, topí lesním klestím a vzniklá pára točí malým dynamem. Je to tak ?
Prý i lidé, dosud vlastnící rodinné domky, houfně odcházejí od vytápění plynem a elektřinou ke klasickému vytápění dom dřevem a uhlím. Ekologie, neekologie, prioritu má ekonomie, tedy tržní nižší cena klasických tuhých paliv než stále kapitalisty nahoru šroubovaná cena plynu a elektřiny.

Odp6: harant.. :-)
zvoník, 18.10.2009 19:58

Jen aby to ty lesy stíhaly dorůstat! Není nic levnějšího, než topit dřevem, ale kdo zajistí patřičný přírůstek dříví? Parní stroj má sice budoucnost, ale čím pak na planině topit? Tady by mohli paradit ti, co sem psali o vynálezu jakéhosi ,,inteligentního„ perpetum mobile, že jako v alternátoru automobilu se vyrobí proud, kterým se dobije autobaterie bez potřeby odebrané zvýšené energie z motoru, která se pak následně používá ke svícení světly. A proto údajně svícením světly ve dne automobil nespotřebuje více benzínu, než když má zhasnuto. Bezdomovci by si tak mohli pořídit běžný vrak, kterých bude brzy velmi mnoho, a kterému ještě běhá motor, a tak si ,.zadarmo“ vyrábět el. energii. Tito lidé, kteří tuto tezi o vzniku el. energie v automobilu zdarma ke svícení světly popisují, a zde na svíci tvrdí, že to tak funguje, jistě pracují jako finanční poradci naší vlády. Proto se přece máme tak dobře. Proč to tedy ale znovu nezkoušet, že to tak možná může být, že?

Odp7: harant.. :-)
., 18.10.2009 22:01

Zvoníku, vždyť dobře sám víš, že někdo hlásá do světa technické nesmysly tak přesvědčivě a tak vehementně, že mu ostatní laikové většinou uvěří; podobně jako mnoho lidí podlehne verbální manipulaci studentů fylozofie, kteří přivázáním se řetězy k věžím Temelínu „bojují“ proti produkci elektrické energie jadernými elektrárnami.
Nebo třeba univerzitní profesorka angličtiny, která nikdy z velkoměsta nevytáhla paty, se domnívá, že je oprávněná zaníceně hovořit o prosperitě jednoduchosti podnikání v soukromém zemědělství; majiteli půdy prý stačí půdu pronajmout 1ha za 3000,-Kč na rok, a pak už tomu majiteli se jen sypou příjmy z tržeb za úrodu z toho pronajatého pole, aniž by se na to pole musel během roku jet podívat.
Hloupí a sebevědomí lidé často sebevědomě pronášejí veliké hlouposti, jako s tím perpetuem mobile.

Odp8: harant.. :-)
zvoník, 18.10.2009 23:09

A když se to spojí se sklerózou, tak ti sklerotici jsou v obrovské výhodě, že se dozvídají pro ně stále nové informace. Možná by se to vyplatilo sklerózu infikovat lidem všem, čímž by se zvýšila dychtivost národa po vzdělání se stejným úspěchem jako je tomu dnes. Ále..., to je zase moc filozofie...

Odp9: harant.. :-)
., 22.10.2009 10:31

Zvoníku, filozofování není nikdy dost. To je asi to jediné, co každému člověku ještě zbylo ze svobody. Ale nenají se toho.
Máš knihu o věžích města Prahy ? Herec pan Viktor Preis na téma „Pražské věže“ měl seriál v televizi, a prý toto téma je nyní k dostání v podobě knihy s textem i fotografiemi.
A ještě mne napadá: Máte Vy zvoníci nějaký klub nebo sdružení ? Setkáváte se třeba jednou za rok všichni zvoníci z Prahy nebo i včetně zvoníků mimopražských ? Mohli byste mít CECH, KOROUHEV, mohli byste založit ZVONICKOU ŠKOLU, a hlavně byste pak jako sdružení mohli ze státu vyloudit nějaký příspěvek na svou činnost :-).
Pozdravuj „baby uklízečky“ :-). A buď k nim shovívavější, bez nich bys musel uklízet sám. A nakonec: bezdůvodně zlobit paní uklízečku je hřích !

Odp10: harant.. :-)
Alfons, 22.10.2009 12:52

Už se na věže a zvonice dobývají muezini? Spolupráce s jinými církvemi je nutná, abychom se nepoprali.

Odp10: harant.. :-)
zvoník, 22.10.2009 18:41

Odpovím vám oběma najednou. Do zvonic se dobývají akorát bezdomovci, když jsou dveře chabší konstrukce. Konkurenční církve nikoliv. Nemají vztah ke zvonům, aspoň jako Honza Tleskačů.
Knihu o Pražských věžích samozřejmě mám. A trochu napovím: Pšššt, dostal jsem ji přímo od pana Bedřicha Ludvíka! Ale nic neřeknu a víc nic nepovím. Mám i jiné knihy o zvonech a všechno sbírám, kde je zmínka o zvonech.
Zvoníci žádné sdružení nemají, protože většina zvoníků není společenský typ lidí. Dříve to možná bylo za první republiky. Jmenovalo se to Legio Angelika a byli v tom ministranti, sakristiáni a zvoníci, kteří si pomáhali a zastupovali se. Dnes musím konstatovat, že je to hrozné... Teď jsem zrovna mailem obdržel něco obecného o pražácích, ale jistě by se to hodilo i na jiná místa:
Jde Bůh a nese pytel s debilama. Najednou zakopne o nějaké prkno a debilové se mu vysypou na zem. Bůh zachová klid a řekne: ,,No nic, sbírat je nebudu. Nechám je tady a bude se to jmenovat Praha.
Vyloudit ze státu příspěvek je též nesmysl, protože stát si je vědom toho, že zvonění lze zmechanizovat, což musí věřícím stačit..., a to je levnější, než platit zvoníka.
Uklízečku zlobíme jenom řídce, když má jedovatý řeči, ale zlobíme ji tak, že ona vlastně zlobí sama sebe tím, že se uvede v omyl.

Odp10: harant.. :-)
zvoník, 22.10.2009 18:51

A jak to bylo na Moravě s Brnem, tak to vím taky:
Putoval praotec Moravák krajinou, když tu náhle vylezl na nějaký kopec, co tam později postavili ten hrad, rozhlédl se kolem a řekl: ,,Brrr - no, když už jsme tady...."

Odp9: hatant.. :-)
Neuvedeno, 20.10.2009 21:06

Není na to třeba skleroza, aby lidé zapoměli za den co předtim četli. Stačí, když se nevytváří B vitamín ve střevech, vznikne avitaminoza a tím totoální ztráta paměti. Tato avitaminoza nevzniká jen tím, že se berou antibiotika bez B komplexu a vitamínu B 12, ale stačí jíst různé potraviny, které ničí ve střevech bakterie, které tyto vitamíny vytváří. Nejsem asi dalek od toho, že jsou to asi různé džůsy, vody s přísadou kysličníku uhličitého, kyselé rybičky, okůrky, uropenci, tvrdý alkohol, přeslazené pochutiny atd, atd.
Jestliže tedy příjde na někoho jakási deprese, měl by především začít brát tyto vitamíny a pak teprve navštívit nějakého lékaře, kdyby to nepomáhalo. Jenže ty deprese, to už je skoro pozdě, řekl bych. Protože pochopitelně nejsem nějaký pracovník co zkoumá střevní bakterie, a zkoumá nervovou soustavu. Mám však své bohaté zkušenosti. No a kdo tyto vitamíny nesnese na žlučník, tak by je měl alespoň cudat a zapíjet vodou, nechce-li o svou paměť totálně a navěky přijít. Tedy o schopnost se učit nové věci a neztratit tak zvanou dlouhodobou paměť.
Jenže někteří lidé mají paměť dobrou, ale nejsou si stejně schopní toho moc zapamatovat dlouhodobě. Zapomíná se na to, že, když člověk se chce něco dlouhodobě naučit, tak že se to musí, tak zvaně našprkat, ale potom to má ještě alespoň zopakovat druhý den a pak ještě za týden. Toto mnoho středoškoláků neví. Vidí, jak mu stačí jen poslouchat kantora a myslí si, že už mu to zcela stačí. Jenže zapomíná, že si to vlastně opakuje při zkoušení jiného žáka před tabulí. Když pak přijde k maturitě, tak vlastně se jen diví, že se není schopen maturitní otázky naučit, protože si je sám nezopakuje alespoň ještě dvakrát. Naučit se biflovat je v životě na příklad při učení jazyků značně důležité.
Tak jsem teď zase viděl jednoho mladíka, jak při teplotě 5 stupňů spí na lavičce. Před asi dvěma lety v našem městě uhořeli tři mladí bezdomovci v altánu, kde si topili a přespávali. Je to smutné, takovou práci to dá vychovat jednoho člověka a takto to končí, když úředníci jen sedí v kancelářích a těmto bezdomovcům nezajísí alespoň jakési obydlí.
O tom jakémsi bolševickém politikovi, co prohlásil, že ho ručičky už živit nebudou bych chtěl říci toto.
Je to možné, že to řekl, jestli to někdo přímo slyšel, nebo to bylo nahráno, tak to je možná pravda. Je ale také pravda, že já jsem již slyšel od podnikatele, jak pravil, že je již za vodou. Pak bych chtěl říci, že za našeho socialismu, nebo jak chcete komunismu zase říkali a prosazovali tito straníci, že majetek patří všem, ale, že komunistická strana je vedoucí silou pracujícího lidu a tudíž, že všechny podniky musí vést komunisté. Také tomu tak bylo. Jak pravil Lenin, tak komunistická legitimace vydala za víc než tři vysokoškolské diplomy. Když jsem přišel nově do podniku, tak se mi místní předseda strany zeptal jetli uznávám vedoucí úlohu komunistické strana. Já jsem řekl, že ano, protože kdybych to neřekl tak bych byl bez práce.
Velkým kritikem komunistické strany jsou duchovní všech možných církví. Jenže oni také tvrdí, že jsou zástupci boha na zemi a chtějí obhospodařovat co největší majetek o který žádají a to i když třeba jejich rodiče těch duchovních se přistěhovali z úplně jiné země, nebo jejich rodiče vůbec žádný takový církevní majetek nevybudovali.
Prosím, abyste si všimli té podobnost is komunistickou teorií. Ona byla totiž celá napsána podle náboženských shémat, jen Bůh byl nahražen pracujícím lidem. No a teď se stále mluví o tom, že by Komunistická strana měla být zakázána, ale o tom že by všechny křesťanské strany měly být zakázány o tom ani pes neštěkne. Dokonce v EU je křesťansko demokratiká únie nejsilnějším seskupením. Takže se nemůžeme divit, že se stále mluví o tom, jak je Česko špatné, když takovéto zpátečnické seskupení EU vládne. Samozřejmě, že jim leží Česko v žaludku, když je tam takové seskupení nevěřících. Jenže skutečnost je tedy úplně jiná. Česko je nejpokrokovější stát z hlediska volnomyšlenkářské v celé EU a nezbývá než abych se před ním poklonil.

Odp10: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 23.10.2009 15:57

Na posilování paměti je čaj,vařený ze šípkových větviček.

Odp11: hatant.. :-)
tlapka, 26.10.2009 12:39

Ivanko dovoluji si tvrdit že lepší je zapomínat než si pamatovat a vléci Balvan nepříjemných vzpominek všude sebou. Dosti bylo šípku.

Odp12: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 26.10.2009 14:29

jo jo,poslala ho k šípku. Šel. A padl tváří do keře....;-)

Odp13: hatant.. :-)
zvoník, 27.10.2009 0:48

Tak, a teď jeden dotaz:
Když vy ,,šípkaři" vyzdvihujete vlastnosti šípku, tak proč má šípkový keř ostny otočeny dolů proti směru růstu tak, že se začnou zasekávat do oděvu až tehdy, kdy chceme z keře vylézt?

Odp14: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 27.10.2009 11:35

Odpověď se nalézá v knize Maria Livia Zlatý řez. Zákonitosti zlatého řezu platí i tady:-)

Odp12: hatant.. :-)
santiago, 27.10.2009 8:17

Dar paměti umožňuje přežít lidstvu.
Dar zapomínání umožňuje přežít člověku.

Ale vlastně i zapomínání umožňuje přežít lidstvu - když si ženy zapomínají vzít antikoncepcy.

Odp13: hatant.. :-)
tlapka, 27.10.2009 8:47

To je moc dobré To jsem ještě nevěděla. Třeba to ještě rozvést. Kdyby člověk účelně nezapomínal, z hrůzy by nevyšel.

Odp14: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 27.10.2009 11:36

Jo. Je to přesně tak.

Odp13: hatant.. :-)
zvoník, 28.10.2009 20:22

Co se týče antikoncepce, tak ta je nejlepší, když je partner hnusný až odporný... To je naprosto spolehlivé!
Co se týče šípkového keře, tak vezměme na pomoc logiku: Kdyby šlo ,,šípkovi" čistě jen o popíchání živého tvora v rámci obrany svých větví a celé rostliny, budou ostny namířené přímo proti příchozímu jako zbraň. Ale ono mu jde o víc!: Vpustit vetřelce k sobě až dovnitř keře a zabránit mu uniknout zpět ven svými otočenými ostny zpět. Kdo se snaží uniknout, může začít krvácet vlivem způsobených ran od trnů, a krev pak působí jako hnojivo. Kdo vlivem vlastní slabosti neunikne může pod keřem i zahynout a svými ostatky pohnojí šípkový keř též. Takže šípkový keř je vlastně rostlinná past. Můžete si to odzkoušet v praxi třeba jen v tričku.

Odp14: hatant.. :-)
tlapka, 29.10.2009 7:57

Důkazem je Šípková Růženka.

Odp15: hatant.. :-)
Alfons, 29.10.2009 9:06

Větší past byla sametová revoluce.

Odp16: hatant.. :-)
tlapka, 4.11.2009 11:57

To jakože vznikla od šípkového keře? To jsou mi zvěsti...

Odp14: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 3.11.2009 13:10

Jo a všimli jste si,že trn na šípkovém keři má přesnej tvar kočičího drápku - je tam i ta kůžička kolem drápku... A pak že stvořitel neexistuje.

Odp15: hatant.. :-)
Alfons, 4.11.2009 2:52

Stvořitel je entita „co se pro život osvědčilo“, nebo přírodní výběr. Tak vznikly i přírodní zákony pro naši plantární soustavu. kterým se lidé a označují to pojmem Bůh. Lidi mají zvyk perzonalizovat.

Odp16: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 4.11.2009 10:53

he he,entita. Hlavně,aby tbylo něco nekonkrétního,neosobního,abysme to nemuseli poslouchat a řídit se podle toho..... Proti antropomorfizaci Boha je většina rozumných biblistů,ale On nás přece stvořil k obrazu svému.....

Odp17: hatant.. :-)
tlapka, 4.11.2009 11:59

Zdá se že pravdu máte oba, já se ale nemůžu rozhodnout kam bych se přiklonila, protože nevím jak to je ve skutečnosti .

Odp18: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 4.11.2009 14:24

Není to určitě věc rozumu. Jak to je ve skutečnosti,poznáme všichni později;-)

Odp17: hatant.. :-)
Alfons, 4.11.2009 15:44

Když si stoupnu před zrcadlo vidím tedy obraz Boha. Pak že je Bůh neviditelný.

Odp18: hatant.. :-)
Juras, 4.11.2009 16:48

Obraz obrazu boha :-)

Odp19: hatant.. :-)
ivan, 9.11.2009 17:07

Asi to nepobere.

Odp20: hatant.. :-)
Juras, 10.11.2009 0:02

Nebo je nové vtělení a skutečně vidí obraz Boha, co my víme? ;-)

Odp18: hatant.. :-)
tlapka, 5.11.2009 9:50

Alfonsi, rozešli nám své busty nebo aspoň fotky. Je to tvá boží povinnost.

Odp19: hatant.. :-)
Alfons, 8.11.2009 18:47

Vlastní obraz každého v zrcadle je obraz Boha.;-)

Odp20: hatant.. :-)
ivan, 9.11.2009 17:12

Pokud jsem stvořen bohem k obrazu jeho, tedy jsem jeho obrazem. Pokud se vidím v zrcadle, tak vidím obraz obrazu.

Odp21: hatant.. :-)
ivan, 9.11.2009 18:05

Pokud zabírá kamera sama sebe v zrcadle, tak je vidět na její obrazovce kameru která vidí jinou kameru na obrazovze, ta vidí další a další. Pokud bychom měli superdokonalou obrazovku, tak by se obrazy kamery snímající obraz kamery opakoval až do rychlosti světla. Počet kamer takto nasnímaných sama sebe by se dal spočítat, Každý obraz odrazu by se zpomalil o jeho dobu trvání odrazu až k úplnému zastavení. Tento by byl konečný. Bylo by jich hodně, ale jejich počet by byl konečný.

Z téhož, ( podobného) důvodu nemohou vrtulová letadla létat nadzvukovou rychlostí. Vrtule, ,,zkroucené" křídlo dosáhne na svém obvodě supersonické rychlosti a v tomto okamžiku se utrhnou lamináry a vrtule ztratí tah, je na svém rychlostním limitu, letadlo jí tažené taky.

Odp22: hatant.. :-)
tlapka, 10.11.2009 11:54

Z toho plyne že Bůh musí být Alfons. Ať se nevymlouvá.

Odp23: hatant.. :-)
zvoník, 11.11.2009 15:55

Jenže to si o sobě zřejmě myslí i nějaký ten blondýn Aštar.

Odp22: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 10.11.2009 15:28

Jako puberťačka jsem namalovala obraz,kde sedím na zemi se zrcadlem před zrcadlem a v tom zrcadle,co mám v ruce se zrcadlí další obraz té,co drží zrcadlo a furt dál,jen to zrcadlení bylo stále tmavší a tmavší až nakonec to nešlo,jak to bylo malinkatý.Napadlo mě,kolikátý asi odraz je ta moje vlastní realita,je-li jaká....Taky jsem malovala strom,jehož každá větev až do větviček byla jen zmenšená kopie toho stromu.. a kořeny to samý... Asi můžu bejt ráda,že se z toho nevyvinula pořádná schíza:-)

Odp23: hatant.. :-)
ivan, 11.11.2009 18:41

Paní Ivano, myslím, že to víte, ale právě jste popsala princip tvoření obrazců fraktální geometrie, takto vznikají ty nejkrásnější vzory. Podle tohoto principu je strukturovnané třeba pobřeží.

Odp21: hatant.. :-)
ivan, 9.11.2009 18:46

Pokud je člověk stvořen podle obrazu Boha, tak je jeho obraz dílem, ale i kopií, tedy vidím obraz obrazu kopie obrazu, kde já jsem taky obraz kopie obrazu v druhé generaci způsobené odrazem.
Takže vidím: Obraz obrazu kopie obrazu a odraz obrazu obrazu a kopie obrazu.

Odp22: hatant.. :-)
ivan, 9.11.2009 18:48

Jurásku, co ty na to? ;-)

Odp23: hatant.. :-)
Juras, 10.11.2009 0:00

Jo, jenomže není obraz jako obraz. V zrcadle vidíme (až na nedokonalost odrážení světla zrcadlem) obraz stoprocentně věrný originálu (tedy obrazu boha). Ale nevíme, nakolik věrným obrazem jsme, jestli obraz v našem vyhotovení bohu lichotí nebo naopak škodí. Vem si takové abstraktní obrazy. Třeba se lišíme od předlohy tak, že by nás jako obraz boha pochopilo jen pár bohových kámošů - intelektuálů, a ostatní bohovi spoluobčani v nás vidí jen nicneříkající mazanici ;-)
A erudovaní kritici třeba říkají: je to kýč ;-)

Odp24: hatant.. :-)
tlapka, 10.11.2009 11:57

Dobrá myšlenka. Bůh stvořil lidi k obrazu svému a nemluví nic o tom že by to byla kopie nebo jeho fotka a pak může vypadat různě ale Alfons říkal, že vidí Boha přímo.

Odp25: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 10.11.2009 13:24

Zlatej Maimonides,že tohle uvažování v židovském světě včas zarazil!;-)

Odp26: hatant.. :-)
ivan, 10.11.2009 14:28

Paní Ivano, zde na Svíci se vyskytoval opravdový znalec bible Vladek. Myslím, že to bylo na tematu od Kelta ,,jestli žili skutečně draci, najdete v archivu. Co vy, myslíte, že skutečně ano? Vladek o tom nechyboval! Obdivuju Vaše znalosti, jsou pozoruhodné, tak co?..žili nebo ne? Jestli víte, tak to sem dejte, tedy aspoň zkráceně.

Odp27: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 10.11.2009 15:19

Věřím,že žili a ještě žijou,je mi jedno,když budu působit jako blouznivec. Nepotřebujeme jen racionální vědu,která skládá kosti a když nějaká ta fosílie nevyhovuje,tak si ji vyrobí ve jménu vědy potichu sami... Těch potvor bylo vytvořeno dozajista víc,než si lidé myslí. Předpokládám,že i mnoho dalších potvor je již v různých dobře vykachlíkovaných sklepeních generováno dál....Věda se stala náboženstvím,flikuje a látá tkáně v zaslepenosti se domnívajíc,že tvoří.
O bibli toho mnoho nevám,začala jsem studiem dějin umění,ale i tam je přehršle draků a potvor - myslíte,že si je jen vyfantazírovali? A odkud sebral Hieronymus Bosch ptakopyska,když žil a umřel před objevením Austrálie....Svatý Jiří probodl Draka,Panna stojí na Draku.... Drak v pohádkách si žádá královské dcery - je to náhoda? Je přemožen Láskou. Síla bez Lásky je marná.Proto i věda přestala být součástí kultury. Je marná,i když se tváří humánně. Nebojuje proti Drakovi. Má ho schovanýho ve sklepě a řeže z něj proužky a strká pod mikroskop.Odpovídám záměrně takhle iracionálně. Je to kratší:-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp28: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 10.11.2009 15:49

Jo a ještě jsem dohledala překlad katol.bible z r. 1853,která píše v knize Job - tam jak je to o těch šupinách,jak je vypsáno z konkordance u Vladka - ... a stele sobě zlato jako bláto. - A máme to. U draka ještě poklad. Mě osobně by zajímal názor Bohuslava Balbína,vzdělance nadmíru povolaného - jak by se postavil k disputaci ohledně draka. Je-li to zjevení Bohu odporující čili nic... Tuším,že by na tom drak byl hůř než Bílá paní,kterou Balbín obhajoval a obhájil jakožto bytost bohumilou a bohu neodporující... Drak byl jistě původně stvořen jako bytost dobrá,ale bojím se,že se to po čase zvrtlo... Pohybujeme se ale na tenkém ledě symbolů.

Odp26: hatant.. :-)
Juras, 10.11.2009 15:28
Odp27: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 10.11.2009 15:53

Jurasi,myslíte si,že disputace ohledně draků jsou na draka?;-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp28: hatant.. :-)
zvoník, 11.11.2009 16:22

Jen jestli nepřemítáte o blbostech... Drak jako takový prosím... Máme rádi pohádky, že? Ale lidé se odjakživa snažili nějak zpodobnit zlo. A to dělali v podobě strašného tvora - ďábla, draka a někdy i zlého člověka. Nikoli tedy, že by např. sv. Jiří bojoval fyzicky s drakem. Byl to zemědělec a nechtěl opustit svá políčka na nehostinnou zimu a zůstal. Všichni odešli do nížiny. Což byl tenkrát obrovský životní risk pro člověka samotného - sám v zimě před hladovou divokou zvěří v oblasti lesů u svých políček. Přežil tu strašnou zimu. A tím že přežil, zvítězil nad zlem! Rytíře bojujícího s drakem z něj udělali až katolíci, aby naznačili neznalcům a historikům o co u toho člověka šlo.

Odp28: hatant.. :-)
Juras, 11.11.2009 16:30

Kdepak, já se k drakům vůbec nevyjadřoval. Můj jmenovec v historii jednoho zabil a jednoho máme v Brně na radnici. Draci jsou prima :-)

Odp29: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 12.11.2009 21:33

Jedu za drakama do světa,nebudu tady čtrnáct dní,pozdravujte všechny!

Odp18: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 5.11.2009 17:55

Alfons,jseš si jistej,že tam nevidíš Belzebuba?;-)

Odp19: hatant.. :-)
Alfons, 8.11.2009 18:49

Neurážej Boha!

Odp20: hatant.. :-)
tlapka, 10.11.2009 15:24

Pán Bůh není urážlivý, takže se potvrzuje že „obraz“ má odchylky.

Odp21: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 10.11.2009 15:29

Přesně. A taky rozdílnou světlost...

Odp18: hatant.. :-)
zvoník, 9.11.2009 15:14

Vlastní obraz v zrcadle není obraz Boha ani belzebuba. Vlastní obraz v zrcadle viděti, třeba i jako Boha nebo belzebuba, je projev marnivosti. Boha ani belzebuba nelze urazit.

Odp19: hatant.. :-)
Alfons, 9.11.2009 16:25

Jsme stvořeni k obrazu Božímu nebo ne?;-)

Odp20: hatant.. :-)
ivan, 9.11.2009 19:26
Odp20: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 10.11.2009 13:28

Belzebub je filištínský Bůh,nazývají ho Pánem much a hnojišť...Obrazem božím můžeme být obrazně tak,že odrážíme Jeho vlastnosti... Pokud je v sobě hledáme a pokud je ze sebe pracně kutáme...
Jaký je náš Stvořitel,o tom mi vypráví kočičí předení,tlapky mého psa ,Vaše milé příspěvky tady na svíci,stromy v lese,voda v potoce a bible,když ji pořádně čtu.

Odp20: hatant.. :-)
tlapka, 10.11.2009 15:29

Nevím přesně co znamená spojení „stvořen k obrazu“ vyskytuje se to ještě v jiných souvislostech? Například „stvořen k práci“ taky se nepodobá práci- jsem z toho zcela zmatená. Proč se neřiká Stvořen jako obraz... a je vůbec překlad správně?

Odp21: hatant.. :-)
tlapka, 10.11.2009 15:31

Promiň Jurasi já jsem nevěděla že píšu myšlenku k Tvému obrazu, nečetla jsem dál.

Odp17: hatant.. :-)
Juras, 10.11.2009 0:11

Ten obrat „stvořil k obrazu svému“, to znamená „stvořil jako svůj obraz“? Já to tak chápu, ale je otázka, jestli se to nemá správně chápat doslovně. K obrazu potřebujeme třeba skobu, abychom ho mohli pověsit.

Další otázka je, jestli je možné chápat toto vyjádření tak jednoduše, jak to chápou ti, kteří si ho hominidujou (nebo antropomorfizujou). To že jsme JEHO obrazem, nemusí znamenat, že je nám podoben. Navíc tam u něj třeba neexistuje něco jako vizuální vnímání - víme jenom, že stvořil světlo pro náš svět. Jestli jsme zcela odlišné podtaty než on (jakože předpokládám, že ano), tak nemá vůbec smysl uvažovat o něm jako o něčem s nějakým vzhledem. Ten obraz bude podle mého v něčem úplně jiném, než je lidský vzhled.

Odp18: hatant.. :-)
Juras, 10.11.2009 0:18

Ještě mě napadlo, že by bylo dobré ujanit si všechny možné významy slova obraz. Jen v češtině je těch významů víc, např. namalovat obraz, udělat si o něčem obrázek, zpít se pod obraz, obrazný. Zajímavá mi připadá angličtina. Taková podobná slova: image - obrázek, imagine - představit si, magic - magie, zázrak, kouzlo, a magus - mág, kouzelník. Nevím, jak v latině a v jidiš a jak nepřesně probíhaly během věků překlady toho „stvoření k obrazu svému“...

Odp19: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 10.11.2009 13:02

Jakákoliv

Odp20: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 10.11.2009 13:12

Pardon,smazala jsem si pracně vydatlovanej příspěvek;-),alespoń te´d budu stručnější- Hebr. slovo Ba-ra -stvořit je výhradně používáno pro božské tvoření. Až na vyjímečné použití a-sah v 1.Mo 1-16,to znamená,že nebeská osvětlovací tělesa byla už stvořena,když je Stvořitel udělal takovými,aby plnily další účel -- a-sah znamená udělat...
Samozřejmě,že je vyloučena jakákoliv fyzická podobnost mezi bohem a člověkem,Boží Syn totiž řekl, že jeho otec je Duch (Jan 4:24) Člověk ale má mít vlastnosti,v nihž se zrcadlí vlastnosti jeho Stvořitele,které člověka jasně odlišují od zvířat.... Ostatně už Maimonides ve svých Třinácti článcích víry nepřipouští jakoukoliv antropomorfizaci Boha.

Odp21: hatant.. :-)
tlapka, 10.11.2009 15:35

Ivanko, já se Ti nestačím obdivovat. Ten poslední odstavec to je Špica.

Odp22: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 10.11.2009 15:42

To mám jen vyčtený. To není moje zásluha,dávno to věděli lidi,co to napsali. Škoda,že dnes tak málo lidí čte třebas Maimonida. Jeho korespondence,dopisy synovi,plné lásky a moudrosti. Fakt je,že mám doma často dost binec a rozházený knížky a prach. Takže není co chválit:-(

Odp23: hatant.. :-)
Alfons, 12.11.2009 9:35

Dokud je kam šlápnout je to dobré.:-)

Odp24: hatant.. :-)
tlapka, 12.11.2009 12:13

Nebo aspoň kam plivnout.

Odp25: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 12.11.2009 21:30

Tlapko,nebylas to náhodou Ty,co jsi sem psala,že máš knihy i v troubě? Já jsem se tak radovala,že se mi podobáš....

Odp26: hatant.. :-)
tlapka, 25.11.2009 12:14

Ano, jsem to Já o které je známo, že má knihy v troubě a plný špajz časopisů. Jídlo požívám pouze to, co mi dají soucitní bližní. Zrovna mi přinesli chlebáček a Laskonku.

Odp21: hatant.. :-)
zvoník, 11.11.2009 16:31

Takže když se baba patlá šminkama, je blbá a hádám ví o tom prd...

Odp22: hatant.. :-)
tlapka, 12.11.2009 12:14

Když se šminkuje, zajímají ji šminky, oblečení a tak. Tím podporuje šminkový průmysl a zaměstnanost.

Odp22: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 12.11.2009 21:10

He he,dobře,že tady nejsou ty moje šminky vidět. Saze z komína ,smůla z polen,tou si nalepuju řasy. A piliny,ty mám ve vláskách jako flitry. žabinec co oční stíny a rumělky z cihlové drti... chichichichi Jo,a ženská nemá bejt moc chytrá,odpuzuje tím od sebe mužské pokolení!

Odp23: hatant.. :-)
ivan, 12.11.2009 21:58

Koukám, že to máte zmáknutý, ty receptury se určitě děděj generačně.

Odp24: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 30.11.2009 14:10

Naposledy jsem se šminkovala vápnem na Jabalconu - ubytována u přátel v Zujaru. Nejsvatější místo je na tý hoře start pro paragliding,tam aspoń není anténa a zazděná kazatelna jako na kapličce nahoře. Je to nádhera,skály a ovce jak kamzíci. Tam se chytá termika podle supů..... A toho vápna vůkol- jeden je jak z vosku bledý....

Odp23: hatant.. :-)
tlapka, 20.11.2009 14:40

Já taky, pak lepím bradavice, přidělám hrb, na hrb si dám kočku nebo dvě a jde se.

Odp24: hatant.. :-)
ivana Kozárová, 30.11.2009 14:12

Tlapko,to je můj sen. Jen mám technickej problém,jak to udělat,aby se hrb neposunoval. Do léta to vydržím,v létě vyrazím na Helfenburk

Odp10: hatant.. :-)
zvoník, 23.10.2009 22:09

Milý Neuvedeno,
všechno beru, ale pořád nechápu co má víra v existenci v Boha společného s tím ,,gulášem„ , cos nám zde uvařil? A za co se klanět Čechům, respektive sami sobě?
Když jsem vojančil v Kromclu, měli jsme na praporu velitele kuchyně npor. Lobodáše (velmi rád vzpomínám) odněkud ze Šariše, který uměl vařit z těch sraček, co mu ze zásobování z velitelství dodali, tak vynikající guláš, že si všichni chodili přidávat a on ho měl, oproti jinému jídlu, vždycky dost. To byl výstavní, nikým neopakovatejný pohádkový guláš, který byl naprosto nenapodobitelný a on klasický bolševický lampasák nikdy nikomu neprozradil recept a byl rád, že obyčejným vojákům chutná. Říkal: ,,Chlapi, žertě. Mám tého tuná veľa!“ Knedlíky na vojně byly také jediné, co se dalo jíst. Byly tam tak dobré, že jsme si je brali na rotu a jako studené jedli místo chleba. Proto dodnes každém dobrému guláši říkám guláš Lobodáš, i když to samozřejmě není on.
Toto, cos předved, je jenom obyčejný guláš, jako když pejsek a kočička vařili dort, ale jíst se to v dnešní společnosti ještě dá...

Odp11: hatant.. :-)
tlapka, 26.10.2009 12:43

Já mám názor že Náboženství a Komunismus mají společného Mnoho. Jediná pravda. Ďábel (skutečný nebo kapitalistický) nabízí nám hmotné prožitky, ale my je nechceme. Protože bojujeme za to Nejlepší a to chce statečnost a odříkání ... atd. Komunisti (kněží) lidé zvláště obdaření zvláštního ražení.. stačí si ty ideologie přečist.

Odp11: hatant.. :-)
Neuvedeno, 24.10.2009 22:23

Pane „zvoník“, já jsem si delší dobu všímal podobnosti komunistické ideologie a ideologie bible a duchovenstva. Dá se velice dobře posoudit jakými způsoby ovládal socializmus, či komunismus lidi a jakým způsobem ovládá člověka bible a duchovní.
U socialistické ideologie je to tak, že lidé si myslí, že oni a většina je těch, kteří jsou pracující by měli vládnout, protože oni vše vyrábí. No a socialistická ideologie říká: „Ano, vedoucí silou je tady pracující lid, ale pod vedením komunistické strany, která jedině nezklamala zájmy pracujícího lidu. No a ve skutečnosti vládla komunistická strana a ta rozhodovala o všem a také většina řiditelů byli členy KSČ. Bez poslouchání komunistů byl každý z práce vyhozen. Takto si vlastně komunisté přivlastnili všechny podniky. Kdo se přihlásil do KSČ pak ovládal obrovský majetek, i když jej nikdy nevyrobil. Když se někdo příčil poslouchání, tak ho také snadno zavřeli, nebo i popravili.
No a v náboženství je to tak, že lidé od přírody věří v něco co je nad nimi, tedy Boha, protože si neuměli a leckdy ještě neumí vysvětlit některé jevy (na příklad blesk a hrom, úmrtí, bouřky atd.) No a církem jen říká, ano je to tak, ale jediným zástupcem Boha na zemi je tady náš papeš. Ostatní duchovní jsou jeho zástupci a podřízení a proto věřící věř, ale poslouchej nás a choď k nám na boží přímání a na zpověť. My ti určíme pak pokání.
Kdo se přihlásil na studium kněžství pak ovládal obrovský majetek církve. I když jej nikdy nevyrobil.
Kdo nechtěl poslouchat, tak ho dříve církev klidně prohlásila za čaroděje, nebo čarodějnici a upálili ho na výstrahu. Jestli tomu tak dnes není, tak to není duchovenstvem, ale stavem konkurence s jinými způsoby vládnutí, kde již tyto tresty nejsou a tudíž círem je chtě nechtě musela také ze způsobu ovládání lidí odsunout. Jakmile by, ale tyto způsoby zanikly, klidně by církev opět nastartovala upalování. Podívejte se na metody jiných církví a ukamenování atd.
Klanět se musím Čechům, kteří nevěří v Boha, protože na to musí být svobodné klima ve státě a nevěřících musí být více než věřících a to je pouze v Česku.
Boha nikdy nikdo nedokázal. Všechny důkazy jsou jen různé fígle. Kdyby existoval Bůch, tak by nemohlo být takové množství různých náboženství s různými hystorkami o něm, které si protiřečí. Nechci vás o tom přešvědčovat, protože vás těžko přesvědčím.
To je asi stejné jako bych vás měl přesvědčovat o Dervinově vývoji druhů. Četl jsem tu vaši diskusi. Je to jako, když celé lidstvo tvrdilo, že země se netočí, ale naopak se točí vše okolo země. Až Galileo řekl “A přece se točí" a stejně byl málem upálen. Ono to dá všechno práci, všechno proštudovat a podívat se na důkazy no a to se spoustu lidem nechce. Myslet bolí. Učit se to je ještě obtížnější. Je třeba jít do věděcké knihovny, vyžádat si patřičnou knihu a přečíst ji. Prohlídnout si důkazy. Bez toho pokrok dopředu nejde.
Nechtěl jsem věřit, že většina severoameričanů nevěří Darvinově teorii a jak koukám z vaší diskuse, tak je to u nás to samé. Ono nestačí jen koukat, jestli někdo piše spisovně, ono to může být, že každý všechno umět nemusí, ale musí umět to základní, gramatika to zaručeně není. Někteří můžou umět třeba čtyři jazyky a všechny se špatnou gramatikou a stejně se domluví a o to hlavně jde. Taková angličtina je anglická a americká a ještě v americe mluví každá skupina lidí jinak, podle rozsahu vzdělání. Dále se angličtina jinak čte a jinak píše, takže je to galimatiáš jak se patří.

„Neuvedeno“, odsuzuji Tě na pranýř...
., 24.10.2009 23:19

„Neuvedeno“, odsuzuji Tě na pranýř :-) za šíření poplašných zpráv a za lenost :-). Protože je zcela jasné, že šíříš nějaké informace z pochybných zdrojů, o jejichž pravdivosti jsi se z pohodlnosti nepřesvědčil. Nešel jsi do knihovny, nepřečetl jsi si různé knihy, neprohlédnul sis důkazy. :-(

Odp: „Neuvedeno“, odsuzuji Tě na pranýř...
zvoník, 25.10.2009 19:59

Já bych onoho Neuvedena nepranýřoval. Já myslím, že vím, co tím chce říct, akorát v tom má trochu zmatek. Člověk jako takový, je bytost, která dokáže chápat věci ve dvou dimenzích. Jedna je materiální, hmatatelná, kterou je schopen registrovat svými smysly a hýbat s věcmi. A ta druhá je duchovní, abstraktní, nehmatatelná, kterou nelze materiálně dokázat, protože ovládá toliko myšlenkové pochody, které nejsou vidět a nelze tedy pomocí nich materiálně hýbat s věcmi duchovními ku tělesným požitkům člověka. A to materialisty ,,síří„ . My lidé umíme komunikovat a mluvit o všech věcech, tedy i o těch věcech duchovních, které nejsou vidět, což nelze s určitou tolerancí klasifikovat, že lidé hovořící o Bohu jsou omezení, protože si údajně nedokáží vysvětlit některé hmatatelné přírodní zákony. - Tak to totiž není a ani být nemůže! Co ti, co jsou zastánci takovéhoto materiálního názoru mohou soudit o duchovovnu lidí nebo dokonce např. o zvířecí duši? Vůbec nic, a zvířata mají za méněcené tvory. Proto se nám lidem z naší pozice zdá, že zvířata Boha nemají, nebo ho alespoň nedokáží registrovat. Proto si i já velice cením sv. Františka, neb on duši zvířat dokázal pochopit i s tím duchovnem. Odsuzovatelé jakéhokoli duchovna u lidí (natož u zvířat) a zmaterializovávání života je naprosto nesmyslné, až demagogické, protože tím je popírán smysl lidské existence života a vlastně čehokoli živého, po jejímž životě údajně už vůbec nic neexistuje a nastupuje ,,prázdno“ , kdy žít vlastně pro budoucí neexistenci nemá smysl, a proto je potřeba vydrancovat a spotřebovat od života maximum pro TEĎ, protože to POTOM už žádné nebude. I tato teze postrádá smysl žít, protože spěje k úplnému zániku v jakési pasti. Nemá potom smysl ten zánik uspíšit? Pokud podle ateistů neexistuje Bůh, tak potom: Co je nutí k tomu, aby stejně dál žili, a otravovali i ten duchovní život, ve který nevěří, ostatním lidem? Není to s tím duchovnem u každého náhodou trochu jinak? Já totiž věřím, že i zvířata, které zabíjíme, ho mají, ale neumějí mám to říct... To je strašné pomyšlení... A my je vraždíme stejně jako sami sebe.

Odp2: „Neuvedeno“, odsuzuji Tě na pranýř...
tlapka, 26.10.2009 12:47

Pan Neuvedený srovnává systém a prostředky, nikoliv konkretní názory. Ty jsou samozřejmě opáčné.

Odp3: „Neuvedeno“, odsuzuji Tě na pranýř...
Alfons, 28.10.2009 15:29

Zřejmě vychází z lisabonské smlouvy, poslední přepracované vydání.

Pane:., 24.10.2009 23:19
Neuvedeno, 3.11.2009 11:36

Nebo snad paní? Nedávno jsem uvedl, že neuvádím své jméno, protože netoužím po tom, aby mi někdo dělal peklo na zemi. Ono neuvést jeden konkrétní důvod, proč mě chcete někdo odsoudit na pranýř, jen samé neurčité důvody, může také znamenat, že je to odsouzení z úplně jiného důvodu. Nemusí to být nevíra v Boha, za co mě odsuzuje. Může to být třeba nevíra ve vedoucí úlohu té pravé strany, nebo mě chcete jen humanitárně zbombardovat. Co já vím. Nevyjádřil jste se přesně. Může také jen hecovat.
Jestli nestuduji dostatečně, tak pak co mám přečíst?
Pan Zvoník mě omlouvá, že se jako nevěřící nezabývám duševní stránkou lidí. Jenže duševní záležitosti lidí jsou záležitostí jejich mozku, který když žijí tak přemýšlí. Když člověk umře, tak mozek přestane přemýšlet a už nikdy nic nevymyslí. Všechno ostatní, že duše někam odletí, je jen výmysl žijícího člověka.
Přesto samozřejmě je na světě pro co žít. Je spousta radostí na světě a každému je přeji. Kromě radostí, které jdou na úkor druhého člověka, který pak o to více strádá. Jenže je třeba lidém říkat věci, tak jak skutečně jsou a né je stále balamucovat nějakými pohádkami.
Je například známo, že věřící lidé za války se moc nesnažili, aby přežili útrapy války, protože si říkali, že v tomto slzavém údolí nestojí za to žít, že je čeká mnohem lepší život na nebi a neuvědomovali si, že o život je třeba se starat, že když jednou člověk umře, tak že ho už nic nečeká a že se prostě jen změní v popel, nebo jej sežerou roztoči v zemi.

Odp: Pane:., 24.10.2009 23:19
zvoník, 4.11.2009 8:16

No Neuvedeno,
nebudu Ti brát Tvůj názor, protože se to nemá. Ta Tvá teorie je Tvá víra. To je bez diskuze. V tom případě ale nemá život, jako takový, vůbec žádný smysl, protože je naprosto zbytečný, když bude zničen. Podle Tvé teorie požitek pro ,,TO", co potom sežerou červi nebo se změní v popel, je též beze smyslu a bez budoucnosti. - Z prachu jsi povstal a v prach se obrátíš. Žít s vizí jen pro požitky smrtelného těla a v prach se obrátit a šlus, je blbost. To bychom se taky mohli klidně uchlastat nebo odejít při jiném příjemném u....., a bylo by to také duchovně správně podle Tvé teorie. Cítíš tu zbytečnost?
Neuvedeno, jestli kvůli nikomu, ale kvůli Tobě určitě, sem možná jednou napíšu některé paměti, mně blízkých, lidí, a také své, které ovlivnily jejich život, tedy i můj vlastní, tím, co duše zemřelých nám dokáží reálně sdělit a s čím dokáží skutečně reálně hýbat, což dokazuje jejich vliv, aniž by nedostáli pokoje. Nejedná se o halucinace a ani výmysly, nýbrž o skutečné nevysvětlitelné zážitky mnohdy se opakující, až z toho mrazí, že zmínění zesnulí s námi stále žijí a my je nevidíme a přesto víme, že je z nich ten popel nebo ostatky v hrobě, které jsou jen zbytkový materiál.
Pokud se budeš na lidskou duši dívat jako na duchovní materiál vyprodukovaný mozkem - tedy sled myšlenek, vytvořený mozkem nebo vytvořený třeba i počítačem, a zničí-li se médium, skončí tedy i sled myšlenek, čili duše, pak jednoduchost této logiky může u jednoduchého myšlení vzbuzovat skutečnou pravdu na základě toho, že tato duše již neexistuje, protože ji nelze dál ovládat a těžit z ní informace. Ale je to vůbec existenční pravda duše, když by život neměl cenu stejně jako počítač ztrácí cenu při zničení paměti? A když např. neznáme dodnes pravdu o principu kolektivního žijícího myšlení bez jakéhokoli spojení, kdy např. myšlenka u tisíce jedinců bez jakýchkoli náznaků jejich vůdce proběhne u všech naráz a my to bereme jako samozřejmost a nevíme proč? Ano, i to existuje. Je to vidět třeba u ptactva, kdy se celé hejno jako na povel ve vzduchu otočí naráz bez známé vlny na základě toho, když vůdčí jedinec změní směr a další se po něm opičí, což má známou reakční časovou prodlevu, a nikdo se s nikým nesrazí. Dovedeš si v tomto množství představit lidi, co by tam bylo havárek? Co to jenom stojí letce, když něco podobného musí nacvičit? To by mohl snad potvrdit sám Ivan.
Víš co? Než uděláš nějaké závěry, hledej důvody existence člověka a tvorů, nikoli výsledky a důsledky existence člověka a tvorů. Ty výsledky a důsledky se dočteš ve všech učených knihách, dokonce i odborné pojednání o vzniku, ale důvody Ti tam nikdo nenapíše. Ty jsou v Bibli a v životních jednáních žijících lidí, kteří v Bibli věří. Teď je na Tobě, jestli tomu budeš věřit i Ty. Když to pochopíš, zjistíš, že ten život má cenu, nikoli ve smyslu toho požitkaření, ale v něčem jiném. Jinak nevím, co bych Ti k tomu ještě napsal... Je to na Tobě.

Odp2: Pane:., 24.10.2009 23:19
tlapka, 4.11.2009 12:07

Praktociké Poučení které plyne: Buď uvěřte v duši, nebo si zavčas pořiďte vlastní záložní software.

Odp3: Pane:., 24.10.2009 23:19
ivana Kozárová, 10.11.2009 12:36

Ten je dobře schován u Krista;-)

Odp4: Pane:., 24.10.2009 23:19
zvoník, 11.11.2009 16:34

Ještěže ho nemůže nikdo zavřít za nepovolené šíření kopií.

Odp5: Pane:., 24.10.2009 23:19
ivana Kozárová, 12.11.2009 21:23

Obávám se,že sotva by se tady objevil,už by seděl:-(

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru