Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Nové strašení"

Odpovídáte na příspěvek:

Chlapec
Neuvedeno, 11.11.2009 17:46

Omlouvám se za některé částečné moje nesmysly. Tak na příklad lejzr je světelný paprsek. Rovnoměrné svícení lejzrem tedy asi nevyvolá elektrický proud. Zato, je-li to lejzr,který svítí přerušovaně, tedy po kvantech, tak ten asi může vyvolat elektrický proud, ale asi slaboučký.
Dále se omlouvám za to, že jsem řekl, že světelné elektrárny vyvolávájí zvýšené napětí. To jsem myslel mírné zvýšení napětí, které může ohrozit počítače, ale né hoření zásuvek. Světelné elektrárny vyvolávají střídavě vyší intensitu proudu, nikoli napětí, protože buď svítí slunce a pak elektrárna pracuje a vyvolává elektřinu, nebo nesvítí a internsita elektrického proudu je mizivá.
Chtěl jsem dále říci, že může být v domě také statická elektřina, vznikající například při chození po koberci, jenže ta většinou tak zaviní akorát vstávání vlasů na hlavě.
Děkuji Ivane za pozdrav, zdravím také ostatní.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.