Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Nové strašení"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp2: Chlapec
Vlastimil Čech, 12.11.2009 16:38

Pane Zvoníku, poněkud pletete páté přes deváté, pardon.
1- Napětí v naší síti je 230/400V, 50Hz. V USA je napětí 110/220V 60Hz. V Evropě se používá systém 3-fázový, v Americe 2-fázový.
Solární elektrárny jsou několika druhů, předpokládám, že máte na mysli fotovoltaické. Ty ze solárních elektráren, které jsou určeny pro komerční účely, tedy jsou zapojeny na síť nemají žádné „články akumulátoru“... pokles jejich výkonu, nebo absence dodávky energie z těchto zdrojů, musí býti kompensována zvýšeným výkonem konvenčních elektráren trvale zapojených v síti, eventuelně zapojením nějakého náhradního agregátu. Ano, přeměna stejnosměrného proudu na střídavý se u velkých výkonů stále dělá v agregátu stejnosměrný motor-alternátor. (měla snad Vaše zmínka o „článcích akumulátoru“ týkati se napájení budiče?)
Prosím ovšem o vysvětlení co jste myslel větou: Čili musí existovat stálá dodávka stejnosměrného napětí v určitém rozsahu. Kde se bere, když je tma?
Mám za to, že nikde.
Pokud jste měl na mysli elektrárnu ostrovního typu, pak zálohování zdroje, případně i konverse DC AC bývá řešena individuelně, dle potřeb „ostrova“...

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.