Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Nové strašení"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp3: Chlapec
zvoník, 13.11.2009 5:59

Dobře. Půjdeme tedy dál:
Uvažoval jsem ve svém příspěvku o jednofázovém rozvodu. Nikoli o úplném tří nebo dvoufázovém pro rotační motory. V tom mi ale jde pochopitelně o dodržení frekvence sítě, napětí i proudu, když si zavedu (řekněme to tedy přesně) vlastní fotovoltaické panely s příslušným výkonem. Ty mi dají stejnosměrný proud o nějakém napětí, že? Intenzitou světla se to pochopitelně mění. Co tedy udrží konstantnost mé primární stejnosměrné sítě (nemám-li tu hotovou střídavou a záložní od ČEZU k dispozici), abych mohl použít v tomto případě elektronický měnič ze stejnosměrného napětí na střídavé, abych pak mohl dál transformovat na svých 220 V? Jako záložní zdroj se používají akumulátory nebo agregát, který je jako jediný hotový zdroj střídavěho napětí?
Za druhé: Použít měnič jako stejnosměrný motor, který pohání alternátor, je přinejmenším plýtvání energií. Protože přeměna el. energie na mechanickou a zpět na elektrickou, přináší velké tepelné ztráty, čili i ztráty energetické. Pochopitelně lepší a účinnější je elektronický střídač. Ale jak se to řeší při vyšším odběru s příkonem několika třeba i desítek kW?
Jestli nic, tak tak jsem svou otázku myslel.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.