Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Nové strašení"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp23: Nešťastný rys povahy
., 6.2.2010 22:07

Ivane, „neceň zuby“ ! Možné je, že to nebyla malárie, ale třeba spavá nemoc (jednu přenáší komár, druhou moucha tce-tce). V tom není jádro tématu. Ani jeden z nás totiž (ani většina ostatních lidí) není schopný zpětně vědecky posoudit pozitiva a negativa dříve používaného DDT, zda převážila pozitiva nebo negativa, a jaké byly i finanční náklady a zisky v souvislosti s jeho použitím.

Jasné je, že:
1) DDT pomohlo při likvidaci štěnic a vší v koncentračních táborech a tím zachránilo lidské životy zabráněním přenosu skvrnitého tyfu (a jiných krví přenosných nemocí) těmito ektoparazity z nemocných vězňů na zdravé.
2) DDT pomohlo při likvidaci skladištních škůdců.
3) DDT nebylo žádnou „chemickou zbraní“ v politických šarvátkách mezi státy nebo uvnitř státu.
4) Nechceš si současné plošné nasazení očkování proti chřipce také ponechat na pozdější dobu (dejme tomu za 15 let) jako „důkaz“ tzv. „ku.várny“, na které se někdo „napakovává“ a „která je ve špatné současnosti aplikována, přestože se už ví o její škodlivosti“ ???

Spolkni lžičku ! :-) Paní MVDr. ti ji stejně úspěšně vytáhne .:-)

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.