Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Nové strašení"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp18: Nešťastný rys povahy
., 5.2.2010 23:58

Ivane, i kafilerky musí mít jatka, přece ta zvířata neháží živá rovnou do kotlů ! A pochybuji, že ty velké počty tenkrát nařízených porážek nemocných zvířat, nebo jenom těch, které pozitivně reagovala na tuberkulin, že to kapacitně zvládaly pouze jatky náležející ke kafileriím.

To, že je dnes někdy možné dovědět se z jakého chovu pochází kus, ze kterého je maso nabízeno spotřebiteli, to ještě neznamená, že je to pravda, a ani to neznamená, že to poražené zvíře bylo zcela zdravé. Ani o jedné z těchto informací se nemůže laický spotřebitel přesvědčit. Ivane, nebuď politicky zaslepený. To celostátní vymýcení TBC a brucelozy minulým režimem bylo faktické a neoddiskutovatelné pozitivum.

Na tebou proklamované „tvrdé veterinární normy dneška“ věřit nemohu už proto, že jsou v současnosti načerno zabíjena a kradena dobytčata z pastvin a odvážena kamiony neznámo kam, že jsou povoleny ty automaty na syrové mléko, že soukromníci nechávají hlady hynout zástavová prasata, nebo hynout hovězí skot a narozená jehňata venku na sněhu v mrazu na pastvinách. :-(

Proč mám číst „Historii Únětic“ ? Já historii JZD číst nemusím, já si ji pamatuji; naoplátku ti mohu napsat nebo vylíčit nelichotivý stav západního drobnosoukromého zemědělství v minulém století. A nebude to „historie“ napsaná tendenčně zaměřeným nezkušeným mladíčkem který v té době ještě nežil, ale budou to autentické osobní zkušenosti člověka, který všechno co sděluje na vlastní oči viděl a prožil.

Já chci také vše dobré, ale zatím jde vše stále k horšímu. :-(

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.