Pro všechny přemýšlivé lidi

Komentáře k článku

11.11.2009 13:51

Život a smrt

Co se stane s tělem po smrti vím. Ale co se stane s tím živím co je v nás? Kam zmizí? Nejsem věřící ani z žádné sekty, jenom prostě nevím. V posmrtný život nevěřim. Možná v reinkarnaci? Možná opravdu vše zlé co se nám děje v životě, je trest za zlo které jsme způsobili v minulém životě. Proto se snažím i když to někdy dost dobře nejde. Ale kdyby se tím řídil každý,určitě by bylo na světě méně zla a nenavisti, méně hladu,kterým trpí nevinné děti. Možná.

Ale jak lidem otevřít oči? Sama bych to nedokázala. Ani nevím jak, žadný nápad nemám. Než mě něco napadne muže být pozdě. Jsem bezradná a přitom bych tolik chtěla , aby trpělo méně lidí a děti. Snad jen ten kdo ublížil by měl trpě dvojnásob hned, ne v příštím životě, protože vlastně nevíme jestli je. Snad jenom doufají ti co trpí, že se narodí znovu do lepšího světa. Světa bez násili, hladu, nenávisti... Toužím po lepším životě, přesto jestli se mám znovu narodit chci se mít aspon jako jsem se měla dosud. Život mi dal děti lásku, spoustu lásky. Nepoznala jsem hlad ani samotu ani násilí , přesto jako bych věděla co cítí trpící lidé a trpím s nimi. Možná jsou to pocity z minulého života? A jsem zase na začátku. Je reinkarnace?

to živé
Vlastimil Čech, 11.11.2009 21:26

To živé, to je jako živý plamen svíčky... co se stane s plamenem, když svíčka zhasne? Kam jde ten živý plamínek? Kam se poděje jeho energie, když je prý nezničitelná?
Bude znovuzrozená?
Má znovu zapálená svíčka plamínek stejný, jako byl ten předchozí? Ano, můžete jednou svíčkou zapalovat další, můžete „život-plamen“ jako světlo betlehemské předávat... ale „znovuzrodit“ ? nevím, nevím... jsem zvědav, co řeknou ostatní... jako bezvěrec připomínám jemně všem křesťanům, co je napsáno v Bibli-písmu svatém: „Jedenkráte jste na světě“...;-) ...

Odp: to živé
Pavel od vody, 11.11.2009 21:54

Vlastimile, tvůj plamen svíčky bych vzal pouze jako symbol. I to Betlémské světlo je symbol. Olympijský oheň taky. Dnes máme rádi všelijaké symboly, ale život sám nám protíká mezi prsty.
Radka hledá odpověď na nejstarší a nejtěžší otázku člověka. Člověka, který poprvé vzhlédnul k hvězdné obloze, k nebesům a kráse přírody kolem sebe. Ta otázka musí vytanout každému, kdo se umí zastavit v ruchu všedního listopadového dne a řekne si - kurňa, co tu vlastně dělám...

Nic než živá hmota.
., 11.11.2009 21:30

Milá Radko, nejsme nic víc, než hmota obdařená životem. Živý organismus je ten (stručně řečeno), který umí přijímat potravu, vylučovat produkty metabolismus, růst, většinou se pohybovat a hlavně rozmnožovat se. Žádná reinkarnace neexistuje. To živé, co je v nás, postupně stárne, postupně umírají jednotlivé buňky a neobnovují se, takže nikam nemizí, pouze je jich v poslední fázi života málo k tomu, aby mohl život pokračovat. U mnoha buněk dochází k destrukci, a tím přestávají fingovat jednotlivé orgány. Nic tajemného za tím nehledej.

A to trápení a utrpení v životě si převážně působí lidé navzájem. Nově se narodit nelze.
A pomoci může trpícím převážně ten, který trpí méně, nebo vůbec ne. Hladový nezaměstnaný hladovému věří, ale nemá čím pomoci, protože nemá placené zaměstnání, a proto nemá ani mzdu, a proto je takovému člověku také žijícímu na pokraji bídy zcela nesmyslné posílat žebravé dopisy žádat od něj příspěvky na hladovějící děti někde v Africe.
Ať finačně pomáhají ti, kdo mají desetitisícové, stotisícové a milionové platy a příjmy za měsíc.

Odp: Nic než živá hmota.
Pavel od vody, 11.11.2009 22:09

TečkoČárko, první odstavec je jenom popis fyzického odumírání našeho těla. Nic proti tomu, je to tak. Vedle fyzického existuje ještě duševní osobnost. To jsou naše nabyté zkušenosti, vědomosti atd. Souhlas?
A pak je osobnost duchovní - vlastnosti a schopnosti dané nám do vínku - známé sudičky u kolíbky ;-)
S fyzickým tělem je to celkem jasné a jednoduché. Ale duševní a duchovní život? No, totě otázka ...

Odp2: Nic než živá hmota.
., 11.11.2009 22:24

Pavle od vody, co zmůže „duševní osobnost“ bez fyzického těla ? NIC !!! Vůbec nic. A proto ve vysokém stáří, v ubohém, stářím schátralém těle, se často hroutí i ta bývalá seběvědomá a zdatná „duševní osobnost“ . Takový hodně starý člověk už mluví nesmysly, nevnímá okolní svět, nepoznává ani své nejbližší příbuzné. I mozek chátrá stářím nebo nemocí, ubohý, poničený mozek už nedokáže nějakou jasně danou a pochopitelnou „duševní osobnost“ vytvořit. S fyzickým chátráním mozku odchází i k postupnému mizení toho, čemu říkáš „duševní osobnost“.

Odp3: Nic než živá hmota.
Pavel od vody, 11.11.2009 22:37

Máš pravdu, ale nezapomínej, že fyzické, duševní a duchovní tělo jedno jest. Vše souvisí se vším a smrt fyzična znamená i smrt duševna - a teď přemýšlím, jestli je to pravda. Tělo Karla IV dávno zpráchnivělo, ale jeho duše, řekněme duševní odkaz, je tu s námi stále. Je možno tohle popřít?
Přiznávám, že je to čistě filozofická otázka, ale je zajímavá, ne?

Odp4: Nic než živá hmota.
., 11.11.2009 22:47

To je „Pavle od vody“ něco jiného. Nemyslím, že to je filozofická otázka. Není to ani otázka víry.
Vzpomínku na sebe tu na zemi zanechá každý z nás. Mnoho význačných osobností tu po sobě zanechalo a zanechá své myšlenky a vynálezy napsané v knihách, nebo fyzicky realizovné; jiní zanechali ( a budou zanechávat) svá umělecká díla, jiní zmírňovali bolesti lidí při nemocech, jiní ukončili války, (jiní rozpoutali války) aj. To všechno někdo dnes nazývá „duší“ toho určitého bývalého člověka; ale je to pouze vzpomínka na něj, protože to nemůže mít a nemá pokračování od okamžiku, kdy ten člověk přestal fyzicky existovat.

Odp5: Nic než živá hmota.
Johny 2005, 11.11.2009 23:02

Nějak s Vašimi názory souhlasím :-)
Možná, že někdo přiloží nějaké to polénko a začnu se nad tím ještě více zamýšlet.

Odp5: Nic než živá hmota.
Pavel od vody, 11.11.2009 23:14

A to je ta otázka! Když člověk přestal fyzicky existovat, zemřel taky duševně? A duchovně?
Zabývám se tím dá se říct od puberty, odpovědi nemaje.

Odp6: Nic než živá hmota.
., 12.11.2009 11:17

Pavle, tak se tím zabývej dál ! :-) Samozřejmě, že nemohu vyvracet víru Tvou i jiných lidí, kterou si pomocí církve potvrzovali celý svůj život a dva tisíce let před tím. Můžeš třeba i dál věřit na homunkula nebo třeba na posmrtný život a převtělování se :-).

Já Ti ve svém příspěvku sděluji svůj názor a řešení, které je jednoduché k pochopení pro toho, kdo pochopit chce. DUŠE v podobě nějakého tajemného nehmotného nic N E E X I S T U J E. Tečka. Dál nemá pro mne smysl o tom polemizovat, ani „se hádat do krve“, to není můj styl.

Přeji Vám, a Vám podobným spokojené další hádání :-) na toto téma a pěkné vánoce.

Odp7: Nic než živá hmota.
Juras, 12.11.2009 14:48

Na druhou stranu - když tady měla církev největší slovo, tak všichni měli práci ;-) Dokonce je do té práce museli honit ;-)

Odp8: Nic než živá hmota.
tlapka, 26.11.2009 11:42

Nemá to nějakou souvislost s Národními směnami- jestli se nepletu, hi hi.

Odp4: Nic než živá hmota.
Juras, 12.11.2009 7:51

Mám pocit, že v tomto příspěvku zaměňuješ duševní rozměr osobnosti s jeho produkty - výsledky práce.

Odp3: Nic než živá hmota.
Juras, 12.11.2009 7:58

A to je právě ta víra :-) svá tvrzení nemáš ničím podložená, ale seš ochoten se za ně rvat do krve, o čemž svědčí vykřičníky. Zajímavé by bylo, cco by si o takovém způsobu vyjadřování myslel zkušený psycholog. Přijde mi velice zajímavé, že člověk, který používá interpunkci normálně i u témat, která ho trápí asi nejvíc (schválně jsem se teď díval na diskusi o státním dluhu), použije najednou u tématu o víře trojvykřičník. Na mě to působí, že se snažíš přesvědčit sám sebe, a že tedy podvědomě víš, že to tvrzení není tak jasné, jak se nás snažíš přesvědčit. Ale nejsu psycholog...

To asi nikdo neví
Juras, 11.11.2009 21:47

Většina lidí něčemu věří. Někteří dokonce kvůli té víře páchají zločiny, někteří jenom zesměšnují ty, kteří nevěří v to samé. Každý z věřících tvrdí, že to je jistojistá pravda, ať už se jedná o teistu anebo ateistu.Ve skutečnosti ale nikdo neví. A jestli náhodou někdo ví, tak ho stejně ostatní považují za (pouze) věřícího.
Nejhorší na tom je, že tvrzení všech dávají z jistého pohledu smysl. :-)

To, že tu jsme, je dle mého shoda...
Johny 2005, 11.11.2009 22:59

To, že tu jsme, je dle mého shoda nekonečně mnoha náhod a okolností. Většina lidí nemá ani páru o tom, jaké má štěstí, že si tu může chviličku zaskotačit.
Jsem toho názoru, že reinkarnace není. To co mne zaráží daleko více je fakt, že člověk si tu hvězdnou piďichviličku neumí vůbec užít a vůbec netouží po tom, něco dokázat. Nemluvím teď o pár výjimkách, které by se určitě našly.
Ráno začít pracovní den, odpoledne se vrátit domů, pustit si bednu, kouknout na Superstar, VKV, Ordinaci, Ulici, vyčistit si zuby a ráno zase do práce. To vše 365 dní v roce. Nezlobte se, ale tohle všechno mi tedy vůbec nepřijde jako život, za kterým by se mohl někdo ve stáří poohlédnout a s klidným svědomím zvolat: Něco jsem prožil a dokázal, teď mohu v klidu umřít.
Doufám, že jste pochopili ten zkratkový popis dne a nebude moc rýpalů.

Odp: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
Pavel od vody, 11.11.2009 23:15
Odp: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
zvoník, 12.11.2009 2:35

Johny 2005,
chytnu se Tvého pocitu v rámci scénáře dne.
Také jsem měl ty samé pocity všednosti dnů, až jsem se z toho mohl zbláznit. To byl také jeden důvod, proč jsem skutečným zvoníkem a neblbnu někde po hospodách nebo na dovolených, kde se shánějí akorát ženský s pozadím krásné přírody.
Nebudu komentovat kohokoli s názory na věc jak je to se životem po smrti, ale napíšu svoje vlastní zážitky přesně tak, jak se staly bez nadsázek v mém životě a nejsem po smrti:
V roce 2002, kdy byly povodně, jsem se řadu dní nedostal z práce domů, leda velkou objížďkou. Spával jsem proto ve své zvonici. Je tam nádherný klid kvůli silným stěnám věže (L.P. 1539) Jednou se stalo, že jsem se vrátil velmi pozdě z odpolední sobotní směny kolem druhé hodiny v noci. Ráno mě čekalo zvonění, tak jsem z vnitřku zamknul věž, nechal klíče v zámku, vystoupal do 2. patra věže, kde je pohovka, natáhl budíka a usnul. Nesvítil jsem, a kolem půl čtvrté mě vzbudil dost hlasitý šramot v přízemí věže a následně na to těžké lidské kroky po dřevěných schodech vzhůru ke mně. Moje podezření, že se někdo vloupal do věže mě docela děsilo, dokonce jsem se považoval za idiota, že jsem zapoměl zamknout. Vzal jsem do ruky baterku a šel domnělému vetřelci vstříc. Kroky mezi tím umlkly. Nikoho jsem ovšem nepotkal. Dojdu k vchodovým dveřím, a nic. Jsou zamčené a klíče jsou správně zevnitř... Vysvětlete si to jak chcete, já si nedělám právo něco tvrdit..., halucinacemi netrpím.
Jindy později v létě jsem chodíval někdy spávat přímo pod zvony (mám tam na dřevěné podlaze koberce) do spacáku. Stalo se, že jsem se opět v noci probudil nějakým vzniklým šramotem, a tak jen tak zbůhdarma v té tmě koukám žaluziovými okny ven na tmavou oblohu, která proti tmě ve věži je vlastně o dost světlá. Najednou z té tmy vidím proti oknu věže procházet opatrně a pomalu tři cizí osoby, tedy spíše jen jejich siluety. Jsou tam na podlaze také koberce, takže jejich kroky nebyly slyšet v tikotu věžního hodinového stroje. Ovšem jak postavy začaly stoupat po úzkém schodišti nad zvony do kopule věže, tak to už slyšet bylo dost. Na půdě nad zvony to ještě chvíli šramotilo a po několika minutách všechno utichlo úplně. Do rána jsem neusnul. Až po rozbřesku jsem vstal a odvážil se do kopule vlézt, kdo mi tam chodí chrápat, když je dole zamčeno. Vůbec nikdo tam nebyl a po pobytu cizích osob ani památky. Kdyby to nebylo naprosto živé, podezříval bych se, že se mi to zdálo a vůbec bych o tom nepsal.
Něco mi říká, abych dal ještě příběh třetí:
Ve všední den a v sobotu bývá zvonice většinou v klidu. V sobotu odpoledne přišli nějací pracovníci z telekomunikací a chtěli do věže, že si přeměří signál na možnou montáž antén na mobily. Nebyl jsem k dosažení, tak jim pan farář půjčil klíče a poslal je tam. Když bylo všechno hotovo, tak oni se byli omluvit, že klíč zlomili v zámku (fabka). Pan farář mi to volal, abych se nezlobil a něco s tím udělal. Zjistil jsem ovšem, že zlomený klíč neexistuje ani jedna jeho část. Pojal jsem podezření, že vše bylo jen zinscenováno a někdo chce do věže kvůli vybavení, aby si něco jindy odnesl. Vyměnil jsem ještě večer vložku zámku a ani do pater nelezl. Jenže:
Ve věži je tzv. zvonek ,,domovník„ . Je to malý starý mechanický zvonek průměru asi 8 cm zavěšený u velkých zvonů, který je spojen s klikou dveří drátovodem tak, že když za kliku někdo vezme, zvonek zazvoní. Čili večer jsem skončil výměnu vložky ve dveřích, zamkl a šel domů. Když jsem byl ve vzdálenosti asi 20 m od věže, ozval se zvonek, jako když někdo vezme za kliku. Protože u dveří nikdo nebyl, pojal jsem podezření, že už jsem tam zamkl někoho, kdo tam vnikl ještě s původním klíčem než jsem to vyměnil. Odemkl jsem, rozsvítil a začal všude pátrat po vetřelci. Nikdo nikde. Tak se mi to asi zdálo... Znovu zamknu. A situace se opakovala, ovšem když už jsem byl od věže dále. Opět se vrátím, ale tentokrát začínám hledat důsledně systematicky i pomocí svítilny ve všech koutech a i za trámy a ještě jsem za sebou zamkl a klíče dal do kapsy... Zase jsem nikoho nenašel. Nechápal jsem. Zamkl jsem věž, otočil se a sotva jsem udělal několik kroků, zvonek ,,domovník“ se rozřinčel jak o život. Otočím se zpět a klika u dveří byla naprosto v klidu. Po třetí jsem do věže nelezl. Jen jsem si pro sebe řekl: ,.Když sis tam, blbče, vlezl, tak si tam buď zamčen až do zítra. Spát se tam dá...„. Druhý den bylo všechno v pořádku, bylo zamčeno na novou vložku, nic nechybělo a s ničím nebylo ani hnuto. Vedení zvonku morální. Od té doby byl ,,domovník“ v klidu.
Že se ve věži něco děje, to mohu jenom tušit, protože nikdy s ničím není hýbáno, ale jak je možné, že později mi můj předchůdce potvrdil, že tam něco je a on to nedokáže popsat, to mi stále vrtá hlavou. Jsem přeci realista a nenechám si namluvit, že to jsou duchové.

Odp2: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
Pavel od vody, 12.11.2009 8:29

Zvoníku, duchové to jsou, to je nabíledni. Duchové zvoníků, co tam zvonili ta staletí před tebou. Jednou se s nima seznámíš a budeš zvonici hlídat jako oni. To je hezká představa, ne? ;-)

Odp: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
Lipovan, 12.11.2009 8:12

Také to může dopadnout tak, že si na pomyslném smrtelném loži symbolicky odplivnu s blaženým pocitem, že mám životní pouť konečně za sebou. Také se budu vroucně modlit, aby po smrti už nic dalšího nenásledovalo, nedejbože pak reinkarnace zpět do tohoto světa. Ale samozřejmě se pohybujeme v teoretické rovině.

Jeden díl britského sitcomu Červený trpaslík se jmenuje Inkvizitor. Vystupuje v něm android, který postupně navštíví každou živou bytost ve vesmíru a podrobí ji soudu, ve kterém má člověk dokázat, že žil užitečný život. Pokud se nedokáže obhájit, inkvizitor ho vymaže ze světa, odstraní celou jeho existenci, všechny vzpomínky na něj a ihned ho nahradí někým jiným, kdo kvůli tomuto „nehodnému“ nedostal šanci žít. Jiná spermie, nenarozené dvojče, atd. Vše proběhne za několik málo vteřin. Soud je o to spravedlivější, že při něm na sebe android vezme podobu souzeného člověka, včetně jeho psýchy, takže lhát nelze. Jistě, je to sci-fi, ale má to něco do sebe. Občas jsem si dělal legraci, že mě samotného by inkvizitor vymazal bez soudu. Těžko říct; náš vlastní život má možná mnohem větší význam pro běh světa, než jsme ochotni připustit. :-)

Odp2: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
Pavel od vody, 12.11.2009 8:30

Tak nějak může vypadat „poslední soudný den“.

Odp2: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
iva, 12.11.2009 10:04

Taky si někdy říkám, že mají význam takové ty činy, které děláme bezděky jakoby nevědomky. Ty činy, které děláme vědomě, za nějakým ůčelem jsou úplně k ničemu. Několikrát se mi stalo, že lidi, kteří mně znají mi řeknou- ty jsi tenkrát udělala nebo řekla to či ono a byly to věci, o kterých jsem vůbec nevěděla a ty věci, které jsme si pamatovala zas nepostřehli oni. Nebo tak nějak, no jestli chápete. Protože kdo nechce, nepochopí.

Odp3: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
tlapka, 13.11.2009 9:32

Chápu dobře, vznikají z toho situace k pláči a k smíchu. Stává se mi to pořád.

Odp4: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
iva, 13.11.2009 11:54

To jsem ráda, že si toho taky někdo všimnul:-) a žes to pojmenovala. Fakt je to někdy pro usmání i k pláči. TZřeby když mi někdo říká, kdy mně viděl poprvé a co jsme říkala a já si pamatuju úplně něco jiného. Kde je moje snaha? Nebo kohokoliv jiného.

Odp2: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
Johny 2005, 12.11.2009 21:05

V tom posledním s Vámi nesouhlasím. Navíc světu by bez nás bylo určitě o hodně lépe.

Odp3: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
Pavel od vody, 13.11.2009 11:48

Světu, tedy Zeměkouli je úplně jedno, jestli ji obývá člověk nebo někdo jiný. Naše Země má oproti nám jednu obroskou výhodu - čas. Milion let sem, sto milionů tam, to je mimo naše možnosti. „Lidstvo“ ji může stokrát kompletně zamořit, jediným důsledkem bude jeho konec. Země pojede dál.

Odp4: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
Johny 2005, 13.11.2009 19:59

Zemi, jako například kamenům, hlíně, skalám atd. je to možná opravdu jedno, ale vysvětlete to ptákům topícím a dusícím se v olejových skvrnách, rybám loveným pro mlsné jazýčky, týraným zvířatům, býkům s pepřem v očích a vpuštěných do arény na jistou smrt, delfínům podříznutým za živa plácajích se v agonii na suché zemi, velrybím rodinám, které ztratili matky kvůli vidinám velkých zisků, stovkám vymírajících druhů rostlin a zvířat díky lidstvu. Mohl bych takhle napsat pár A4 stránek, ale myslím, že by to nemělo smysl. V tomhle bodu se tedy opravdu neshodneme.

Odp5: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
ivan, 13.11.2009 20:44

Zdá se, že Země je úživná tak do dvou miliard lidí, jinak se zdroje nemohou přirozeně obnovat. V čítankách počátkem šedesátých let bylo, že moře jsou nevyčerpatelným zdrojem takřka všeho. Na námitku učitelce, že i když je něčeho hodně, tak je toho konečný počet, jsem si šel sednout za drzost. Pravda byla ne v rozvaze, ale v učebnici! Ti, kteří tehdy věděli, že je všeho nevyčerpatené množství tak možná dneska spoluřídí MŽP.

Odp6: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
zvoník, 14.11.2009 11:20

Víte co?
Představte si takové scifi č.1, že kdyby lidé objevili nesmrtelnost těla, která by zároveň nesla úplnou sterilitu a začalo se to užívat naráz u všech lidí, co by asi se zemí bylo?
A představte si takové scifi č.2, že by teď hned naráz vymřelo všechno lidstvo na zemi ve věku od např. 12ti let výše? Co by se zemí bylo? Těch mrtvol všude!
Mám naprosto živé představy, ale na důchodech by stát velice ušetřil...

Odp7: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
., 14.11.2009 18:23

Zvoníku, zvoň a žij dál ! Děti za nic nemohou !

Odp8: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
zvoník, 14.11.2009 23:12

Neříkám, že děti za něco mohou, ale mají s nimi rodiče soucit, když jim fakticky a reálně připravují horší podmínky k životu, než měli oni sami? Ptali se rodičové sami sebe, jestli by ty děti chtěly v těchto horších podmínkách vůbec žít? A to, že se všechno zhoršuje, včetně lidských vztahů, je velice evidentní!
Kdo řekl: ,,Ženy, neplačte nade mnou, ale plačte nad svými dětmi (nebo jen syny?)..." ? A proč to řekl? Měl vůbec podle vás pravdu?
Já sice zvoním, ale neberu vznik nového života na lehkou váhu a pochybuji o jeho smyslu právě v dnešní přelidněné době. Podle toho se chovám. Dětí je mi upřímně líto, když vidím, co je čeká. Zrození bylo Bohu odcizeno prvotním hříchem.

Odp9: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
., 14.11.2009 23:55

Zvoníku, J.A.Komenský budiž Tvým duchovním světlem. Své děti už máš, oni se k Tobě vrátí; další mít nemusíš. Domnívám se však, že by bylo dobré, abys se jako učitel, vychovatel nebo asistent věnoval dětem, které tátu z různých důvodů nemají a nutně ho potřebují. Něco mi říká, že máš dokonale promyšlený plán, jak má táta o děti pečovat, jaké hračky jim má kupovat, jak je má všechno potřebné do života naučit a jak to má ten táta dělat, aby to bylo pro děti nejen poučné, ale i pohodové a zábavné. Takže i ty poštovní holuby je můžeš naučit chovat, nebo něco z té elektrotechniky aj. :-) To budou kluci nadšení !

Pro radost dětem
., 15.11.2009 0:10

Když už ty děti žijí, ať mají alespoň radostné dětství. Zvoníku prosím, pomoz alespoň některým společností odstrkovaným dětem, aby měli šťastnější dětství. Těm, kterým učitelky říkají, že z nich nic nebude, těm prosím řekni, že bude, že jsou šikovné, že hezky malují, že pěkně zpívají, že už lépe říkají „ř “, že si už zlepšily pětku z matematiky na čtyřku, že se jim křivé zoubky pod rovnátky už rovnají, že ta slabší nožička už je silnější, že křivá záda po intenzivním cvičení jsou už mají rovnější; zkrátka prosím DEJ každému z těch odstrkovaných dětí NADĚJI . A týká se to dětí malých i velkých. Nakonec i psychologové píší ve svých knihách, že v každém dospělém člověku zůstává kus dítěte.

Odp: Pro radost dětem
Vlastimil Čech, 15.11.2009 20:57

Pane, máme můj souhlas... a hezky napsáno!

Odp2: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
Johny 2005, 12.11.2009 21:09

Jinak pokud si na konci života jen tak symbolicky odplivnete s tím pocitem, jaký jste popsal, tak budete zřejmě patřit do té většinové skupiny, ktrá není schopná se svým životem vůbec něco dělat (lépe řečeno ani nechce).

Odp3: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
Lipovan, 12.11.2009 21:57

Zadržte, nepokoušejte se mě rozesmát. Na základě prvotního povrchního dojmu činíte kategorické závěry, navíc za použití několika primitivních obecných šablon. Ujišťuji vás, že můj život je prakticky od narození nastaven natolik nestandardním způsobem, že byste musel hodně dlouho hledat nějakou přijatelnou škatulku. I přesto jsem se svým životem víceméně spokojen, ačkoliv nepříjemně hlodající pochybnost je věčná, bude zde prostě napořád, neboť k životu patří. Myslel jsem to tak, že se ke konci života můžete cítit unaven nekonečnými podněty a logicky odmítnete na ně nadále jakkoliv reagovat. S poukazem na to, že již nastal čas, aby se jimi zabývali ti mladší. Jakési smíření, definitivní hodnocení poměru mezi představami, reálnými předpoklady a skutečně dosaženými výsledky. A já opět s přibývající hodinou večerní začínám nebezpečně filozofovat a to je ten pravý čas opustit moderní výdobytky výpočetní techniky a ve vší počestnosti ulehnout do peří. :-)

Odp4: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
Johny 2005, 12.11.2009 22:09

Já jsem žádné kategorické závěry nečinil, reagoval jsem všeobecně, tak jste to totiž ve Vašem prvním příspěvku psal i vy. Jestli jste to myslel až tak Vážně na sebe, tak já spíše všeobecně.
Jinak nechápu co myslíte tím unaven nekonečnými podněty. Člověk může být unaven maximalně tak tím nekonečným stereotipem. Ty věci, o kterých píši já Vás neunaví, naopak, na ty budete ve stáří setsakramensky vzpomínat.
Dám Vám příklad, nehledejte v něm nějakou spásu, jen pro představu. Jděte si do Himalájí vylézt nějakou 5ti tisícovkou. Zaručuji Vám, že ve stáří na tento zážitek tělo reagovat bude, ať už budete, nebo nebudete chtít.

Odp2: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
Tony, 15.11.2009 21:16

A jste si vědom, že inkvizitor byl zosobněn samotnou bytostí. Tedy Vy jste pro Vás inkvizitorem. Každý hodnotí smysl svojí existence a je si soudcem. Když si položím otázku: Má moje existence smysl? Odpověď: Ano, má. Můj život je plný a každou chvíli si vychutnávám.

Často si říkám, že se Vám (svícařům) už musim zdát dost primitivní, protože neustále opakuju 2-3 myšlenky a nic nového nepřináším. Skutečně jsem mezi Vámi až příliš jednoduchý. Na druhou stranu tu ale často píšete dlouze o kravinkách vystihnutelných jednou větou... :-)

Odp: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
., 12.11.2009 11:21

Johny 2005, jsi šťastnější než mnoho jiných lidí, protože můžeš chodit do zaměstnání.

Odp2: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
Lipovan, 12.11.2009 11:30

Ale no tak, dosť bolo plaču. Schopný mladý muž místa nehledá, ale vytváří. :-)

Odp2: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
Johny 2005, 12.11.2009 20:49

Jak víš, že chodím do práce? Ne teď opravdu pár vět k tomuto.

Jde o to, jak vnímáš svět okolo sebe. Většina lidí ho vnímá zkresleně, jelikož žijí ve zkresleném světě, který jim někdo jiný naočkoval do vínku.

Ve zkratce: většina lidí jede dle těchto kolejí - mládí, škola, při tom zábava, poté práce, rodina, a spousty starostí s tím spojených. Zábava odpadá na vedlejší kolej (neříkám že končí). U někoho tento přechod přijde ve 20, u někoho ve 30, 35. Dle toho, jak si chce užívat.

Teď trochu reality: člověk se do tohoto světa nerodil s tímto posláním, to se postupně vyrojilo z nemoci nazívané civilizace. Člověk se již skoro úplně vymanil z přírody, do které byl původně vsazen. Teď si žije v ocelobetonových vězeních, obrovských městech, vnímajíc určitý luxus, který se m%

Odp3: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
Johny 2005, 12.11.2009 20:52

Tento příspěvek je celý níže. Nějak se zvláštním způsobem odeslal 2x, z toho jednou jen polovina.

Odp2: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
Johny 2005, 12.11.2009 20:49

Jak víš, že chodím do práce? Ne teď opravdu pár vět k tomuto.

Jde o to, jak vnímáš svět okolo sebe. Většina lidí ho vnímá zkresleně, jelikož žijí ve zkresleném světě, který jim někdo jiný naočkoval do vínku.

Ve zkratce: většina lidí jede dle těchto kolejí - mládí, škola, při tom zábava, poté práce, rodina, a spousty starostí s tím spojených. Zábava odpadá na vedlejší kolej (neříkám že končí). U někoho tento přechod přijde ve 20, u někoho ve 30, 35. Dle toho, jak si chce užívat.

Teď trochu reality: člověk se do tohoto světa nerodil s tímto posláním, to se postupně vyrojilo z nemoci nazívané civilizace. Člověk se již skoro úplně vymanil z přírody, do které byl původně vsazen. Teď si žije v ocelobetonových vězeních, obrovských městech, vnímajíc určitý luxus, který se měří: auty, vybavením, domy, byty, oblečením, penězi.
Ohledně té práce, není práce jako práce. Nebudem si tady nic nalhávat, ale dle mého tak 70% práce je úplně zbytečná. Navíc za prací se honíme kvůli čemu? No jasně, abychom vydělali nějaké ty peníze, neumřeli hladem, žízní a přitom chceme dosáhnout toho zmiňovaného luxusu. Chyba lávky je v tom, že nikdo to dál neřeší, je to tak nastaveno. Kdyby lidi věděli, že pracují vlastně proto, aby zachránili sebedestruktivní systém, který je ještě ke všemu navržen tak, aby z toho postupem více a více lidí nevyvázllo bez úhony, že ten systém je budován několik generací a je vymyšlen proti jim samotným. Profituje z toho jen hrstka lidí, atd, atd, atd. Takto bychom mohli mluvit do nekonečna.

Chci jen říct, že jde o to, z jakého pohledu se na to člověk dívá, jestli z toho zaslepeného, naočkovaného globálního měřítka, nebo trochu více s nadhledem. S tím vším souvisí dle mého i celý život a poohlédnutí za ním.

To že to je všecho o penězích, není až tak pravda, je jasný, že se chudší člověk nepodívá na Kanáry a další hezké ostrovy. To ale neznamená, že ten kdo se tam podívá bude mít ve stáří chuť se obracet za svým jinak nudným a promarněným životem.

Odp3: To, že tu jsme, je dle mého shoda...
Vlastimil Čech, 12.11.2009 21:24
Jonny 2005, JENŽE:
., 14.11.2009 22:55

Ono se totiž bez těch peněz opravdu nedá žít. Ono se nejedná o to, zda jet nebo nejet na Kanáry. Ono je v sázce třeba stáří bez starobního důchodu. Nebo život v nemoci, bez nemocenských dávek.

Odp: Jonny 2005, JENŽE:
Vlastimil Čech, 15.11.2009 20:55

Určitě ano!

Odp: Jonny 2005, JENŽE:
Johny 2005, 16.11.2009 10:39

Právě proto jsem psal o tom sebezničujícím systému, který je lidem úplně ukradený a přitom je vybudovaný právě proti nim. Raději si sednou k těm superstar a VKVčkám v domění, jak je a bude vše krásné. Ale to už se bavíme o dvou odlišných věcech. Prožití života a blahobit ve stáří. Ikdyž to má určitě dost společného.

Odp2: Jonny 2005, JENŽE:
tlapka, 26.11.2009 11:38

Blahobit i blahobyt ve stáří je pro běžné lidi zcela vyloučen.

Odp3: Jonny 2005, JENŽE:
zvoník, 26.11.2009 12:06

Teď jde o to, co si představuješ pod pojmem blahobyt. Pro někoho to může znamenat jen nic nedělat, což může být ve stáří lehce splněno. Ostatně všichni houmelesáci žijí ve svém blahobytu. Mají spoustu času a nic nedělají, a čas jsou přece peníze, čili jsou to nejbohatší lidé ve společnosti.

Odp4: Jonny 2005, JENŽE:
tlapka, 26.11.2009 15:25

Samozřejmě se odstěhovat a trávit důchod na pěkném místě, třeba na Aljašce.

Odp5: Jonny 2005, JENŽE:
zvoník, 27.11.2009 21:17

Jo. A sobí spřežení Ti bude vozit důchod z Čech. Úžasné.

Odp6: Jonny 2005, JENŽE:
tlapka, 30.11.2009 13:50

Jací sobi. Budu létat vlastní helikoptérou.

Odp7: Jonny 2005, JENŽE:
tlapka, 30.11.2009 14:00
Odp5: Jonny 2005, JENŽE:
ivana Kozárová, 7.12.2009 23:51

mezi anténama;-)

Pro Radku
Pavel od vody, 11.11.2009 23:20

Je dobře, že se zaobíráš těmito otázkami. Tvůj život má tak jinou úroveň.

Ajaj
Maximus, 12.11.2009 3:25

To je zase masakr.

Co chceš?
Pavel od vody, 12.11.2009 8:11

To je pro změnu duchovní téma. Dá se diskutovat o smyslu bytí na této Zemi.

Odp: Co chceš?
zvoník, 12.11.2009 12:29

Smysl bytí na této zemi je zřejmě opravdu o odčinění hříchů našich předků, kteří o to dodnes usilují, ač se v prach dávno obrátili. Máme dvě možnosti: Buď to udělat, jak si oni přejí a věřit v ně jako by žili s námi v našem reálu, nebo hříchy egoisticky stupňovat dál a jít proti jejich prosbě bez víry. Že to tak funguje dokládá mnoho historických událostí a následně na ně navazující nové příběhy, které s těmi starými událostmi velmi souvisí: čili buď krutá odplata nebo smíření... Jedna z těch událostí je doslova krutý zaznamenený a doložený příběh o Lochmarovi z kostela sv. Štěpána v Praze. Kdo ho dobře nezná, může ho považovat jen za pověst.

Odp2: Co chceš?
Pavel od vody, 12.11.2009 13:03

Zvoníku, ty si vážně protiřečíš. Před chvílí (v 11:17) jsi mi napsal, že Duše neexistuje a basta a tady píšeš o odčinění hříchů našich předků, kteří o to dodnes usilují, ač se v prach dávno obrátili. Tak jak to je? Jak o to usilují? Kdo a jak dozoruje moje počínání, aby mi dal ťafku za ucho anebo mne poklepal po rameni? Nějak ze záhrobí? Vždyť po smrti není nic. Mno, mám v tom zmatek. ;-)
Já nevím, jestli je nějaký posmrtný život, či jakákoliv jiná forma existence. Jenom tvrdím, že naše osobnost je tvořena třemi - fyzickou, duševní a duchovní. A ptám se, co se stane s těma dvěma, když ta fyzická zemře. Na Dušičku s křidélky opravdu nevěřím, to mi věř.

Odp3: Co chceš?
iva, 12.11.2009 13:16

Po jednom pohřbu jsme jela s bráchou tramvají. Bylo mi blbě, brečela jsme a brácha mně utěšoval. Ivo z neživého nemůže být najednou živé a i tak z živého nemůže být neživé. Tak jsem si vzpomněla na toho člověka v rakvi a vím, že to už nebyl on. Nějak jsem to tenkrát těsně po tom pohřbu chápala, že z kamene nemůže být najednou nic živého. No tak nějak.

Odp3: Co chceš?
iva, 12.11.2009 13:20

A zvoníka nech být. Všichni si časem se-ou do vlastní huby jak to tak znám. Každý obrátí jak se mu to hodí a vlastně je to tím , že přemýšlí. I v bibli je někde- Prach jsi a v prach se obrátíš. aA potom zas jinde, že i to stéblo trávy je tu proto , že to je boží záměr. tak nevím....

Odp4: Co chceš?
tlapka, 26.11.2009 11:40

Jasně, proč by Zvoník nemohl napsat něco jiného než předtím vždyť nejsme ve škole ani u soudu.

Odp3: Co chceš?
Pavel od vody, 12.11.2009 14:57

Zvoníku, přijmi moji omluvu, ten příspěvek v 11:17 nebul tvůj ale od „,.“ Překouk jsem se. To se stává.

Odp3: Co chceš?
zvoník, 13.11.2009 2:36

Hmm... Vidím, že jsem sledován jako za dob komoušů pomocí STB. Zdravé jádro postbolševismu se nezapře... (to není osobní!) :-)
Mám ale i tak pocit, že jsem napsal, že nevěřím na duchy, že? Nemám chuť takovou kravinu chytlavých slovíčkařů hledat. A pochopitelně jsem myslel, že nevěřím na duchy tak, jak si je představuje řada lidí, co zde o nich píše... To je vše. Moje představy o duších (ne duchách) nejsou zrovna lehce popsatelné. Zvláště ne zde na svíci. Nemá to totiž hmotu a to je problém pochopit pro materialistu.
Ale přesto: skutečný příběh:
Žil byl jeden kostelník, který se stal před časem kmotrem při křtu 18tiletého chlapce. Roky ubíhaly, a když bylo panu kostelníkovi 61 let a jeho křtěnci 28, neunesl kmotr svůj život a jednoho února, tuším v roce 2003 vykonal na sobě sebevraždu a skočil z Mostu legií do Vltavy. Vytáhli ho až v Klecanech téměř po dvou měsících z česel na elektrárně. Ve středu před zeleným čtvrtkem měl pohřeb z kostela. My zvoníci jsme mu na pohřbu zvonili. Ovšem před pohřbem jsme volali jeho chráněnci, že jeho kmotr má pohřeb, že by i on měl jít zvonit, neb z řad pražských zvoníků také byl. Nešel. Prý neměl čas... Jeden z nás si na jeho účet udělal vtípek: ,,Počkej, počkej! Kmotr si tě zavolá, že mu nechceš jít zvonit." Všichni se tomu jen tak zbůhdarma zasmáli... Od pohřbu uběhlo 31 dní a chlapec byl mrtev. Náhlá smrt na pochodu Praha - Prčice... Příčina: zadušení. Měl jeden měsíc před svatbou... Jeho nastávající se narodil syn - pohrobek.
Každý nechť si udělá vlastní názor.

Odp4: Co chceš?
Juras, 13.11.2009 8:05

Mě by zajímalo, jak si představuješ, že si řada lidí zde představuje duchy. Mám obavu, že často reaguješ na něco, co si vymyslíš, ale chováš se, jako bys reagoval na řečené.

Nevím, jestlis byl za dob komoušů Sledován STB. Jestli ne, tak máš jistě pravdu. Ale diskuse je o tom, že si lidi vyměňují názory, se sledováním to nemá nic společného. Ta poznámka o STB nebyla vtipná - jestli nechceš, aby si lidi pamatovali tvé názory a reagovali na ně, tak je nepiš.

Ten příběh souvisí s duchy jakým způsobem? Že chlapec zemřel zadušením?

Odp5: Co chceš?
iva, 13.11.2009 8:59

Ale to bylo opravdu vtipné s tím STB. Možná se to dotklo, že to asi bylo na tebe, ale chápala jsem to jako, že spíš je rád, že ho sleduješ. Kdo by tady nebyl rád, že se čtou jeho příspěvky nebo spíš polichocen. Dříve strašák, dnes pracují donašeči, kteří jsou možná mnohem lépe placeni.

Odp6: Co chceš?
Juras, 13.11.2009 9:37

Ale to nebyla reakce na mě :-)
Napsal jsem, že to není vtipné, protože mi nepřijde vtipné používat takové pojmy mimo mísu jenom jako bezobsažnou nadávko-legraci. Ale to hodnocení je samozřejmě ryze individuální - máš právo myslet si o tom něco jiného než já (i když - upřímně řečeno, Tě v tom případě moc nechápu ;-))

Odp4: Co chceš?
Pavel od vody, 15.11.2009 0:57

Já mám jiný příběh - vlastní. Je to mnoho let zpátky, kdy mně jako mladého muže postihl houser, ústřel, išias. Prostě v kříži mně bolelo tak, že jsem skoro nemohl dýchat. Doktor mi po vyšetření napíchal tenkrát pár jehliček do ucha. Ano do ucha, ne do bolavých zad a za čtvrt hodinky mi bolest přešla tak, že jsem v pohodě udělal předklon a dal ruce na zem.
A proč to píšu? Mně od té doby nepřestává udivovat a fascinovat dokonalost lidského těla a vůbec přírody a vesmíru. Jak to, že několik jehliček v uchu vyléčí bolavá záda. Můžete říct, že je to přece normální, to umí každý doktor, ale taky, že je to boží dílo nebo prostě evoluční vývoj. Nic však nezměníte na tom, jak fantastické dílo je vesmír kolem nás.

Není důležité vědět, co bude až tady nebudu. To už se mně netýká. Debaty o duchách a andělíčkách mně nechávají chladným. Možná jsou, možná nejsou, to nevím a ani to nepovažuju za důležité
Důležité je žít život tady a teď. A vědět, jaký život žijeme. Život plný úžasu nad dokonalostí života. Už jste někdy pozorovali nádhernou proměnu obyčejného květu pampelišky v chomáč chmýří?

Odp5: Co chceš?
tlapka, 26.11.2009 11:48

Ta pampeliška je úžasná ale lidský organismus bych si uměla představit lepší.

Odp6: Co chceš?
Pavel od vody, 1.12.2009 15:40

Lidské tělo je „koncipováno“ pro - dejme tomu - velmi dlouhý život. Tím dlouhým myslím nekolik set let. Živostnost zkracujeme vlastním „nezřízeným a nešetrným“ používáním nám svěřeného těla.
To nejni ze mně, to jsem kdesi četl. Ale docela věřím, že tak úžasný „stroj“ má životnost daleko větší, než je současný průměrný věk. Jinak by to bylo pouhé plýtvání energií, a to Příroda nedělá.

Odp7: Co chceš?
ivan, 1.12.2009 21:25

Naše těla by to vydržela, ale naše kosti a duše ne. Po systémové analýze dospěla příroda, -neopravovat,- recyklovat! ;-)

Odp8: Co chceš?
Alfons, 2.12.2009 3:49

Smrt je lepší než život.

Odp9: Co chceš?
., 2.12.2009 10:46

Ale snad jen ta nejrychlejší.

Odp9: Co chceš?
iva, 2.12.2009 11:23

Ten, kdo má těžký život a nemá co ztratit se rozhoduje lehko. Koho tu čeká jen težká práce málo zábavy a bezstarostného života, ten si nepřeje žít věčně. Těžko tohle by řekl mladý člověk s vysokými cíli a představami o tom, že něco dokáže. Umírá ale každý bohatý i chudý a vlastně stejně blbě.

Odp10: Co chceš?
tlapka, 2.12.2009 11:26

Já se divím proč byla nesmrtelnost vynalezena když neexistuje a přece se o ní tolik mluví, to jsou ty marné touhy mimo realitu.

Odp11: Co chceš?
zvoník, 3.12.2009 17:01

Kdo si bezstarostně užívá a žije v ideálech, ten si přeje nesmrtelnost. Když jsem byl mladý a mohl bych si tenkrát dopředu naplánovat konec života, aby to jako přišlo samo podle nějakého programu, už bych tu dávno nebyl. Tento názor člověk přijme, když dospěje k celkovému poznání. Mnoho hovadin člověk vykonal a proto za trest stále žije. Ještě že je ta smrt spravedlivá a člověk není odsouzen k nesmrtelnosti za své hříchy.

Odp12: Co chceš?
tlapka, 4.12.2009 11:08

Právě proto ... bych měla obavy z toho života po smrti. Smrt je jako spánek- a každý se rád vyspí, někdy cítím Takovou únavu životem.. :-(

Odp13: Co chceš?
ivana Kozárová, 8.12.2009 1:08

Já taky. Kolikrát si říkám,jaký to je,probudit se ze smrti.

Odp14: Co chceš?
tlapka, 8.12.2009 13:18

Asi jako ráno když se čeká nějaký průšvih ... ;-)

Odp15: Co chceš?
ivana Kozárová, 8.12.2009 17:27

Jo jo - a je jednomu podezřelý,že ho nic nebolí!

Odp16: Co chceš?
tlapka, 9.12.2009 15:40

Ten duševní pocit musí být zajímavý. Typu „konečně něco nového !“

Odp17: Co chceš?
ivana Kozárová, 9.12.2009 16:24

Tlapko,tlapičko,taky mě přesně tohle napadá,když už si myslím,že život je pro mě obnošená vesta. Ta cesta do neznáma jakoby přitahovala.... Znám ten pocit.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp18: Co chceš?
Juras, 9.12.2009 23:05

Já abych se přiznal, tak se na smrt těším (ne na umírání, ale až to budu mít za sebou). Ale na druhou stranu - nechtěl bych to uspěchat.

Odp19: Co chceš?
ivana Kozárová, 10.12.2009 14:05

Je v každém případě těžké být sám se sebou sám;-)

Odp9: Co chceš?
ivana Kozárová, 8.12.2009 18:23

Smrt je odporná,hnusná a lidstvo si na ni až dosud nezvyklo,proto se člověk většinou smrti bojí. Pohlédni do tváře mrtvému člověku,kterého jsi měl rád a opakuj tvrzení,že smrt je lepší,než život.... Těším se,až Smrt umře.

Odp10: Co chceš?
tlapka, 9.12.2009 15:41

Někdy mám pocit že mrtví jsou na tom líp než živí.

Odp11: Co chceš?
ivana Kozárová, 9.12.2009 16:23

Pokud živí žijou neživot,jsou na tom spící mrtví líp...

Odp10: Co chceš?
Pavel od vody, 9.12.2009 21:09

Smrt není taková ani maková. Jenom je. K životu patří jako nic jiného. Narodit se můžeme, umřít musíme. Ale nikomu se do toho nechce.
Pohlédni do tváře mrtvému člověku a uvidíš klid a mír. Tedy nesmí být už v rozkladu ;-)

Odp10: Co chceš?
Pavel od vody, 9.12.2009 21:11

Smrt není taková ani maková. Jenom je. K životu patří jako nic jiného. Narodit se můžeme, umřít musíme. Ale nikomu se do toho nechce.
Pohlédni do tváře mrtvému člověku a uvidíš klid a mír. Tedy nesmí být už v rozkladu ;-)
Horší je umírání, toho se bojím. Smrti ne.

Odp11: Co chceš?
ivana Kozárová, 10.12.2009 14:07

Nebo taky boj na život a na smrt:-(,nebo křeč,vyceněné zuby - viz katakomby v Klatovech.... Jde o to,jaké bylo to pověstné umírání.... Já se teda na to netěším....

Odp12: Co chceš?
tlapka, 10.12.2009 14:46

Prý smrt je milosrdná, taková ta normální.

Odp13: Co chceš?
ivana Kozárová, 11.12.2009 13:51

Jo,v tom smyslu,že přestává utrpení. Proto taky v Kuksu jsou dva andělé smrti. Jeden je blaženej a jeden zoufalej;-) Braun to tak viděl.... Zas v Hořicích na hřbitovním portálu jsou po stranách dvě jiné slavné sochy od Kociana. Socha Smrti a socha Vzkříšení.
Já mám ráda tu Kocianovu druhou sochu. Jako po spánku probuzení,tak po smrti vzkříšení...

Odp14: Co chceš?
tlapka, 11.12.2009 13:55

Já v tom smyslu, že člověk jakoby usne, přejde do agonie a netrápí se na pomezí smrti.

Odp15: Co chceš?
ivana Kozárová, 11.12.2009 14:01

Pár starejch lidí jsem měla tu čest opatrovat těsě před smrtí. Děda,co měl zdravý srdce se ke smrti propracovával nejdéle,jeho tělo bojovalo až do konce. Nevím nevím,v agonii byl,ale nejsem si jista,že opravdu netrpěl... Potilo se mu čelo ledovým potem tři dny. Usychaly mu sliny a povlekl se jazyk. Dalo docela práci udržovat v pořádku ústní dutinu. Bojoval přes týden. Byl to závodní plavec.

Odp16: Co chceš?
ivan, 11.12.2009 15:49

Koho pán Bůh miluje, ten zemře mladej,....říká se.

Odp17: Co chceš?
ivana Kozárová, 11.12.2009 17:10

Jistý filozof tuhle myšlenku kdysi rozvinul do poetických řečnických otázek,rozvíjeje téma rozvíjejících se růží....Chceš si natrhat kytici růží? Jdeš snad do zahrady navečer,kdy se svěšenými hlavinkami po úmorném dnu uvadají? Půjdeš si nařezat růže o poledni,kdy bez svěžesti chřadnou? Ba ne,ty si vyvolíš ráno,za rosy nedorozvitá poupata růží zvolíš,ta kytice bude nejnádhernější.... Tuším Herder.. Už jako pubescentka jsem z toho cejtila určitou formu sadismu a jelikož si všechno hned představuju - to mám dodnes - tu kudlu na růže ... brrr.... Takovýho boha bych tedy nechtěla,svěřila jsem se panu faráři.... Byl to moudrý člověk a vysvětlil mi,že Bohu o věk nejde. Jde mu o moudrost,poslušnost a hlavně lásku,je jedno,jak člověk vypadá. Urtpení a smrt že přišly na svět později,když člověk přestal poslouchat,ztratil moudrost a vztah ke Stvořiteli vyměnil za lež,kterou nazval svobodou. Ve skutečnosti každý člověk něčemu nebo někomu slouží. Jen proboha,aby to nebyl bůh...;-)Umřít mladej je neštěstí pro rodiče....

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp18: Co chceš?
Laurus nobilis, 13.12.2009 11:36

Ano. Vidím to tak, že do lidského těla vstupuje duše, která je v pubertální fázi svého vývoje - odtud vzpoura a rebelství člověka vůči svému rodiči Stvořiteli. Proto se musíme mordovat s výchovou svých ratolestí, abychom pochopili...

Odp19: Co chceš?
ivana Kozárová, 13.12.2009 13:52

... a jako živé duše stvořil je....

Odp16: Co chceš?
tlapka, 11.12.2009 15:54

Já doufám ! že to není běžný případ nebo alespoň to nebude můj případ. Můj dědeček zemřel u rybníka když vytahoval rybu.

Odp17: Co chceš?
ivana Kozárová, 11.12.2009 16:42

Můj dědeček z maminčiny strany si šel dát po obědě šlofíka a umřel ve spaní. Dědeček z tatínkovy strany umřel na bronzový diabetes ve špitále den poté,co mu ukázali mimino. To mimino jsembyla já:-(

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp8: Co chceš?
iva, 2.12.2009 11:27

Pokud by něco takovéhop bylo možné chtěla bych být nějakým mořským živočichem a plavat nebo se ráchat než by mně zas někdo sežral.

Odp7: Co chceš?
tlapka, 2.12.2009 11:24

To je pravda jen teoreticky. Škodlivinám a zvláště nemocem nikdo nemá šanci se vyhnout. Dále ten „úžasný stroj“ má kolikrát špatného strojvedoucího ;-)

Odp7: Co chceš?
ivana Kozárová, 9.12.2009 13:50

I lidská mysl je koncipována na velmi,velmi dlouhý život. Většina lidí se chová a myslí tak,jako by smrt ani neexistovala....

Odp8: Co chceš?
tlapka, 9.12.2009 15:42

Na to jsem zapomněla jako na smrt !

Odp9: Co chceš?
ivana Kozárová, 9.12.2009 16:19

no dyť!;-)

No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
ivan, 12.11.2009 14:45

No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom se rozpadli kdyby to v té bibli nebylo? Nerozpadli bychom se na prach? V co se rozpadne stéblo slámy?

Odp: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
iva, 12.11.2009 22:14

Taky se rotpadne,tráva, jasně. Asi jsem jen bránila toho zvoníka. Ale aspon nám to tak říkali, že bůh ví o každém stéblu slámy, jak je důležité a potřebné. A pak vše se na prach obrátí takk... Je to stéblo k něčemu nebo je jen prach. No ted jsem se asi do toho zamotala a nikdo to nerozmotá.

Odp2: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
tlapka, 13.11.2009 9:40

To záleží na tzv. úhlu pohledu

Odp3: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
ivan, 13.11.2009 12:35

No, tlapko, já myslím , že se rozpadneme ze všech úhlů převážně na uhlík. Uloží nás urgentně do úhledného úložiště uzavřené v urnách. Za pár uherských roků z našich uhlíků bude určitě zase uhlí .

Odp4: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
ivan, 13.11.2009 12:40

Určeno i Ivě.

Odp4: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
tlapka, 13.11.2009 14:26

To je pravda po chemické stránce, ale někdo může věřit v tzv. životní esenci nebo element nebo na duši. Jinak myslím že z nás nebude uhlí, ale ropa.

Odp5: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
ivan, 13.11.2009 14:50

Určitě? Uf, cyklické Uhlovodíky? Úžasné!

Odp6: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
tlapka, 13.11.2009 14:59

Každopádně je to důstojnější, ne?

Odp7: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
ivan, 15.11.2009 22:33

Určitě!

Odp6: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
ivana Kozárová, 9.12.2009 16:21

fujtajkslíky z nás nebudou a nebudou a nebudou. Zčistajasna se probudíme na zelený louce vedle bublajícího potůčku ve stínu rozličného košatého stromoví. Kdoví????

Odp7: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
Juras, 9.12.2009 23:06

Anebo řeknou, že patříme do očistce a znovu vylezeme z nějaké matky ;-)

Odp8: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
ivana Kozárová, 10.12.2009 14:03

To platí jen pro katolíky a snad některé protestanty,co si očistec zavedli,tak ho mají:-(

Odp4: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
Pavel od vody, 15.11.2009 0:04

Uhlí bude Ivane ze stromů. Z nás bude jen metan ;-)

Odp5: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
ivan, 15.11.2009 22:52

Tedy CH4 = cyklický uhlovodík ;-)

Odp5: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
tlapka, 16.11.2009 8:39

Už se těším, až se mě bude metan, ta volnost pohybu !! ale co uděláš s Dusíkem Pavle a železo a Kalcium a Natrium a Kalium a Chlor a stopové prvky?

Odp6: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
Pavel od vody, 16.11.2009 11:04

To je přece ten prach, Celá Mendělejevova tabulka se do nás vejde. Když je ve správném poměru, je nám dobře. Když se rovnováha poruší, chřadneme a umíráme.

Odp2: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
Juras, 13.11.2009 10:30

Mám na dvorku pískoviště. Taky vím o každém zrnku v tom pískovišti, nejsu na něj ale zaměřen. Pokud bych s nějakým konkrétním zrnkem něco potřeboval, musím ho vzít, najít a prozkoumat.

Odp3: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
iva, 13.11.2009 10:45

Ale určitě máš s tím pískem něco v plánu:-)))To bychom se mohli bavit pořád dokola. Asi fakt není důležité jednotlivé zrnko, ale navzájem se ovlivnují, když se sypou. Už si fakt připadám dost blbě, když tu přispívám do čtyř diskusí najednou, ale nějak sew blíží konec roku a já vždy rekapituluju, tak sorry

Odp4: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
tlapka, 16.11.2009 8:40

Písek je zajímavý, hlavně tekoucí písek a zajímavá otázka kolik zrnek tvoří hromadu.

Odp3: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
tlapka, 13.11.2009 14:28

A především je nutno toto zrnko Pojmenovat. Třeba A1, nebo Abrahám (bereme od záčátku abecedy). Co nemá jméno jakoby nebylo.

Odp: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
iva, 12.11.2009 22:16

Taky se rozpadne,tráva, jasně. Asi jsem jen bránila toho zvoníka. Ale aspon nám to tak říkali, že bůh ví o každém stéblu slámy, jak je důležité a potřebné. A pak vše se na prach obrátí takk... Je to stéblo k něčemu nebo je jen prach. No ted jsem se asi do toho zamotala a nikdo to nerozmotá.

Odp2: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
Pavel od vody, 15.11.2009 0:10

Já mám ze stébel slámy postavený celý dům. To tvoje stéblo je úžasný materiál. Než se v prach obrátí, udělá dobrou službu.

Odp3: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
ivan, 15.11.2009 13:13

Určitě to bylo dobré rozhodnutí. Domy by měli dobře sloužit svému účelu a požadavkům jejich uživatele, ale taky by neměly trvale zabírat prostor tomu, kdo by třeba za dalších sto let měl o svém bydlení jinou představu nebo jinou potřebu. Za snadnou odstraitelnost dudeš jednu veleben.

Odp3: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
tlapka, 16.11.2009 8:42

Nepovídej jen ze slámy, nepoužil si lepidlo ? Jak stojí kostra toho domu?

Odp4: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
zvoník, 16.11.2009 9:26

Lepší dům ze slámy, než aby ta sláma čouhala z bot...

Odp4: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
Pavel od vody, 16.11.2009 11:12

Slamáček je opravdu ze slámy. Ta je slisovaná do desek 6cm tlustých (bez jakýchkoliv pojidel, jen tlak a teplota) a ty se montují na trámovou kostru. Dům má parametry nízkoenergetického RD. Ale je to trochu mimo téma, sorry.

Odp5: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
tlapka, 18.11.2009 12:55

Je úžasný a jak dlouho se stavěl, je to těžké? Není moc hořlavý?

Odp6: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
tlapka, 18.11.2009 12:56

PS kolik má místností?

Odp7: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
Pavel od vody, 18.11.2009 18:50

Odpověď je dole, požární odolnost jednoho panelu je cca 45min. Hoří asi jako tlustá kniha = špatně.
Místností dle dispozice, původní projekt je na klasické 4+1, my jsme volili 2+kk+jídelna+tarasa.

Odp4: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
ivan, 16.11.2009 13:35

Předlisované formáty zhutnělé hmoty se dolisují tlakem přes 200 Atm. V okamžiku nejvyššího stlačení se takto krátkodobě uvolní na několik millisekund dostatečné množství tepla vzniklé náhlým tlakem, které uvolní z hmoty lignin a tento lisovaný materiál spojí. Po povolení tlaku vzniká soudržná struktura která se dá obrábět běžýnými
postupy. Pro vylepšení soudržnosti se dá přidat škrob, ale v praxi se takřka nepoužívá, není nutné. Lisovat se dají pouze hmoty o velmi nízké vlhkosti, asi do 8%. Desky jsou samonosné a dají se dále zušlechťovat povrchovou úpravou.
(V krátkosti)

Pavle, jak se to dneska jmenuje a kde se to dá koupit? Co to stojí ??

Odp5: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
Pavel od vody, 16.11.2009 13:59

Začni Ivane tady. Můj domek je zde
Mám doma kopie atestů zkušebních laboratoří.
Jednoduše řečeno, tento slaměný panel má vlastnosti jako 6cm tlustá smrková fošna. Na tlouštku venkovní zdi jsou použity dva panely a mezi nima ještě 12cm Orsilu a nic víc, žádný polystyrén. Celkem má zeď 24cm plus omítky a chová se jako 60cm zeď z cihel.

Odp6: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
Alfons, 16.11.2009 14:49

Kolik ta dřevěnice stála? Bez vnitřího vybavení. Včetně základové desky.

Odp7: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
Pavel od vody, 16.11.2009 15:25

Když, tak Slamák prosím. Dřevo je použito jen jako podpůrná kostra - trámy 12x12.
V roce stavby 2003 jsem dal 1.700.000,- i s pozemkem 420m a' 1000,-Kč/m. Dneska mi to nikdo nevěří.
Stavba trvala cca 3 měsíce + 1 měsíc na zákl.desku. Zastavěná plocha 120m, obytná cca 90m + terasa.
Možná by to bylo něco pro Lipovana jako protiváha k mobildomkům.

Odp8: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
Alfons, 16.11.2009 18:12

Věří.;-)

Odp6: No, ivo, přemýšlím o tom, v co bychom...
ivana Kozárová, 10.12.2009 14:13

Musí to být velmi příjemné bydlení. Moc pěknej domek!

Martinus - Kosmologie (Třetí zákon)
Břetislav, 12.11.2009 20:46

Tak čtu ty vaše diskuze k danému tématu a zjišťuji, že je mezi lidmi spousta nevědomosti a dohadů. Narychlo jsem umístil na internet výňatky z díla Martinuse - Kosmologie a dovolil jsem si vám nabídnout odkaz, zde je: http://www.4shared.com/dir/23404934/c4d97465/Martinus_-_Kosmologie.html
Stáhněte si co uznáte za vhodné a důkladně si ti, kdo se chcete dozvědět něco více, tyto věci prostudujte (s pokorou!) a snad vám to ledacos osvětlí. Nezlobte se, pokud se tam vyskytnou nějaké překlepy, je to přepisováno z rukopisu překladatele, který se záměrně ve svých 50ti letech naučil dánsky, aby to mohl přeložit z originálu. Sám se s panem Martinusem několikrát sešel, zemřel nedávno, i p. Martinus. Z přednášek si pročtěte zejména š.4, 37, 44, 123 a 148 - Odpovědi na otázky. Nejdřív by bylo vhodné si přečíst složku „Co je a není kosmologie“, než přistoupíte k dalšímu. Přidal jsem i výklad 4 symbolů z knihy „Věčný obraz světa“.
Váš Břetislav Lukáš

Odp: Martinus - Kosmologie (Třetí zákon)
tlapka, 13.11.2009 15:02

Našla jsem pouze Martinus.sk ale celkově se mi to nějak neukázalo ještě to prozkoumám, je tam kniha a víc ještě něvím.

Odp2: Martinus - Kosmologie (Třetí zákon)
Břetislav, 13.11.2009 19:31

Chce to zkopírovat celý tento odkaz (co je tučně) do okénka adres vyhledávače: http://www.4shared.com/dir/23404934/c4d97465/Martinus_-_Kosmologie.html a potvrdit entrem.
www.martinus.sk jsou zřejmě dánské web. stránky

Odp2: Martinus - Kosmologie (Třetí zákon) - odkaz
Břetislav, 14.11.2009 20:26
Odp3: Martinus - Kosmologie (Třetí zákon) - odkaz
tlapka, 16.11.2009 8:43

Moc děkuji, to jsou úžasné stránky !

Odp4: Martinus - Kosmologie (Třetí zákon) - odkaz
Břetislav, 18.11.2009 18:41

To Tlapka To mne těší, že má práce není marná. Myslím si, že spousta lidí zde najde to, co nemůže najít jinde. Přeji vám hodně trpělivosti a pokory v další cestě.

Odp5: Martinus - Kosmologie (Třetí zákon) - odkaz
tlapka, 25.11.2009 12:04

OK, je potěšující najít originální pohledy na cokoliv.

Odp4: Martinus - Kosmologie (Třetí zákon) - odkaz
Pavel od vody, 18.11.2009 18:51

Přestávám komunikovat se Svící, začetl jsem se... ;-)

co trápí Ivu?
rajčátko, 13.11.2009 5:39

Milá Ivo, myslím, že nemáš náboženské vyznání, ale ráda by jsi věřila, že existuje život po životě. To je otázka, na kterou Ti každý odpoví po svém. Je pravdou, že schránka lidského těla zůstává zde na zemi buď v zemi nebo zpopelněna. Jak říkám já, co ze země vzešlo, se do ní zpět navrátí a stane se její součástí, aby mohl pokračovat jiný život. Co se týče duše, tak z medicínského hlediska je člověk považován za mrtvého ve chvíli, kdy mozkem neprotéká krev, jde o mozkovou smrt ačkoliv tělo může stále ještě po nějakou dobu žít dokud je připojeno na přístrojích a je okysličováno tekoucí krví. Pro někoho je smrt ve chvíli, kdy člověk vydechne naposledy, což je sporné, protože k tomu může dojít při zástavě dechu např. při úrazu, tj. tzv. klinická smrt, kdy má plno lidí různé zážitky na tuto dobu, světlo v tunelu, duše nad tělem aj. Sama si musíš odpovědět na to čemu chceš věřit. A co se týče druhé části článku, tak k tomu aby jsi změnila svět je třeba mnoho lidí a sil, ale k tomu, aby jsi změnila jednomu člověku den k lepšímu stačí Tvůj úsměv a pozdravení a hned někomu vylepšíš den. Radka

Odp: co trápí Ivu?
iva, 13.11.2009 7:53

Já vím a když mi se to musí připomínat každý den. Tak si to budu tady pořád číst.

Odp: co trápí Ivu?
tlapka, 13.11.2009 15:04

Já s životem po smrti nepočítám, ale kdyby nastal dám nějak vědět ;-)

Teď chvíli vážně, ano?
Maximus, 13.11.2009 10:25

Po smrti je buďto vzkříšení, nebo celá otázka postrádá smysl.

To bychom se mohli klidně ptát, co bylo předtím, než vznikl čas.

Odp: Teď chvíli vážně, ano?
tlapka, 16.11.2009 8:45

Nejlepší jsou takové otázky na něž není odpověď známa. Z toho je nejlepší diskuze. Jinak je třeba otázku, která před námi stojí, položit tak aby seděla.

Odp2: Teď chvíli vážně, ano?
Pavel od vody, 17.11.2009 10:41

A na každou odpověď je již připravena další otázka...

Odp3: Teď chvíli vážně, ano?
zvoník, 17.11.2009 20:03

To je pravda.
Ale to je právě ta diskuze. Nelze odpovědět na něco ,,ploše„ , čili stručně řečeno na otázku ,,proč“ nelze odpovědět ,,pro slepičí kvoč" . Tedy, je-li odpověď nedostačující a úmyslně zamlžující skutečný princip a hned důsledek projednávaného problému, pak na ní následuje nová otázka nebo jiná navrhovaná varianta možnosti odpovědi. Kdo se snaží z dialogu tzv. utéct, chce úmyslně výsledek konečné odpovědi obecně zkreslit. Má asi výhradně soukromý osobní důvod a není dialogu schopen.
Je to blbý? Lepší držet hubu a krok, co?

Odp4: Teď chvíli vážně, ano?
tlapka, 18.11.2009 13:03

Na otázku Proč? existuje Buď žádná Nebo nekonečné množství odpovědí. Nemyslím že by byla nějaká odpověď konečná. Vžy lze odpovědět různě. Kolik je 1+1? ... „a to myslíš v soustavě desítkové? “ Odpovědi na složitějsí otázky skresluje každý podle své soukromé logiky. Schopnost dialogu se snižuje afektivními a emočními přístupy.

werterber
werterber, 13.11.2009 15:32

Zajmavé, chcete svět zbavit utrpení a pak napíšete, že ti, co se prohřešili, aby trpěli o to víc. Nějak nechápu, jak chctete, aby lidé trpěli míň, když následně píšete, že by měli trpět víc.

Odp: werterber
tlapka, 16.11.2009 8:47

Utrpení je hlavní vlastnost života a vede k evoluci, pokud tuto teorii někdo uznává. Pokud ne tak to je práce Anděla s Mečem plamenným. Jenom nevím proč vyhnal z ráje taky zvířátka- nevíte to někdo?

Odp2: werterber
Juras, 17.11.2009 0:28

ZVířátka musel dát lidem, aby měli co žrat :-)

Odp3: werterber
tlapka, 18.11.2009 13:04

To je ušlechtilé, ale zprvu lidi jedli bobule a kořínky a lov byl vynalezen později? Třeba šlo jenom o vajíčka a hmyz.

Odp4: werterber
Juras, 18.11.2009 19:08

Ano? A proč Ábel obětoval bohu pečínky, když myslel, že se to nejí?

Odp5: werterber
tlapka, 25.11.2009 11:57

To už byl následek degenerace.

Odp2: werterber
werterber, 17.11.2009 20:12

I zvířátky zhřešlil, podíleli se na okušení jablka a tak se dědí hříchy otců z hada na hada.

Odp3: werterber
tlapka, 18.11.2009 13:05

To byl přece převlečený Lucifer, pak jde o justiční omyl !

pro Radku
Kings, 13.11.2009 21:24

Vědomí,duše,kompletní data (asi je to spojeno s zářivou aurou každého těla,předmětu) opouští při smrti tělo, tak se vlastně od nás odpoutává naše astrální tělo.Aura zhasíná a kompletní záznam našeho celoživotního dění odchází po superrychlé pro nás neviditelné světelné síti.
Lidé když mají klinickou smrt, často mluví o zářivém světle.Jakýsi zářivý tunel.Proč ne.Proč by nemohla superrychlá síť,využívat k přenosu tolika dat právě světlo a navíc světlo o vysoké frekvenci.Které můžem vnímat jen ve formě takzvaného astrálního těla.Pokud si pročtete zážitky lidí kteří ovládají astrální cestování zjistíte, že je to vlastně složitý proces odpoutání energie od našeho fyzického těla,fyzické tělo v tu chvíli má základní funkce(to znamená že mozek udržuje naše tělo v regeneračním spánku)Při astrálním cestování data různě cestují prostorem okolo nás s tím, že se dají částečně ovládat.Podvědomě je ovlivňujeme.
Cesta po smrti je podle mého rychlý proces, možná proto ten světelný doprovod , protože je to pro nás cesta kterou asi jako proces neřídíme my.Rychlý přenos dat námi nekontrolovaný.Dá se říci, že u tak rychlého přenosu se dá řádově pěnést velmi mnoho dat.
I takto by se dalo popsat jak to je.S pozdravem Kings

Odp: pro Radku
tlapka, 16.11.2009 8:49

I tak se to dá vnímat, pokud světelný tunel nejsou poslední křeče zrakových mozkových buněk.

Odp: pro Radku
Tony, 16.11.2009 9:18

IMO nic nikam neodchází :-) To je představa z filmů, že něco někam odchází... Jednoduše to zmizí, není to přece jako hmota nebo kouř z materiálu, který shoří. Je to jako myšlenka, tedy se její existence nebo zmizení nedá mapovat...

Odp2: pro Radku
Juras, 17.11.2009 0:33

A to se pleteš. Čti Delpassův efekt. Podle toho se možná zmizení mapovat dá a jsou lidé, kteří to považují za důkaz posmrtného života (to bych ale byl velmi opatrný, s takovým tvrzením).

Odp3: pro Radku
tlapka, 18.11.2009 14:03

To je moc zajímavé, dá se říct že existují jevy které nepochopíme, ale bohužel realita je taková neměnná a drsná...

Odp4: pro Radku
Juras, 18.11.2009 19:12

Třeba se na tu realitu jenom neumíme dívat ze správného úhlu :-)

Odp5: pro Radku
tlapka, 25.11.2009 11:58

Dívám se dívám ale pořád ... to stojí... stejně.

Odp3: pro Radku
Tony, 18.11.2009 15:59

Děkuji. Kvůli tomu jsem na svíci, že se dozvím něco nového a pozměním svůj názor.
Zajímavé počtení...

Odp3: pro Radku
Pavel od vody, 18.11.2009 19:12

Citace z odkazu: „Tedy toho pole, které se někdy projevuje jako hmota, jindy jako energie.“.
Při čtení tohoto mně napadlo, že veškerá hmota na Zemi i ve Vesmíru je energie. Na rozbití hmoty je potřeba jen energie. Čím menší částečky hmoty, tím víc energie potřebuju na další dělení. Madam Currie by mohla vyprávět...

Odp3: pro Radku
Juras, 18.11.2009 19:20

Já se omlouvám, že jsem dal první odkaz, který mi vyjel z Google, nepročítal jsem jich víc. Zkuste si vyhledat víc, koho to zajímá. Já jsem si jenom pamatoval jméno - před několika lety jsem si totiž koupil knížku - ani nevím, kde ji mám. Zaujalo mě tam taky - autor knížky tvrdil, že dělali pokusy na rostlinách. S nějakým zařízením podobným detektoru lži. Jeden člověk v přítomnosti rostliny napojené na přístroj zničil jinou rostlinu. Ta rostlina vykazovala „vzrušení“ a stejně reagovala, když člověk ničitel vstoupil do místnosti. Na jiné lidi prý nereagovala.

Odp4: pro Radku
tlapka, 25.11.2009 12:02

Píše se to všeliskde ale nebyly zatím nalezeny příslušné receptory, vodiče vzruchu a centrum, takže se to nedá aplikovat na dosavadních objektivně zjištěných systémech reakcí živé hmoty.

VŠEM Svícařům !!
Alfons, 14.12.2009 1:21

Přeji VŠEM hezké Vánoce a odcházím v tomto období do komunikačního klidu. Budu meditovat, rozjímat, stavět sněhuláky a hlavně nežrat sladké cukroví. Pokud se mně podaří Vánoce ve zdraví přežít, podám hlášení.

Odp: VŠEM Svícařům !!
ivan, 14.12.2009 7:34

Taky přejem, měj se.

Odp: VŠEM Svícařům !!
Juras, 14.12.2009 8:53

Přeju Ti taky hezké vánoce.
Doufám, že se Ti u toho meditování a poklidného rozjímání nebude zvyšovat tlak nad snesitelnou míru :-)

Odp: VŠEM Svícařům !!
tlapka, 14.12.2009 10:16

Přeji všem Krásné Vánoce, ale já si na ně nepotrpím.

Odp2: VŠEM Svícařům !!
ivana Kozárová, 23.12.2009 20:41

Přeji všem šťastné přežití svátků slunovratui a nech´t si nikdo nevyvrkne kotník při křepčení kolem stromku! Nejezte bobule ze jmelí a buďte hodně veselí!

Odp: VŠEM Svícařům !!
., 14.12.2009 15:43

Alfonsi, děkuji, opětuji, pouze nevím, zda mi to bude věřit pan Urásek :-). A i kdyby nevěřil, nic s tím nenadělám. Ať nevěří ! :-) Země se bude točit dál.

Odp2: VŠEM Svícařům !!
tlapka, 14.12.2009 16:26

Země se bude točit dál- konečně dobrá zpráva Tečko-Čárečko. Mohlo to být horší. ;-)

Odp3: VŠEM Svícařům !!
zvoník, 16.12.2009 12:52

No, já budu skoro celý vánoce někde zvonit, páč nejsou lidi... Začnu už dneska v MŠ Na rybníčku. Děcka budou mít totiž besídku.
Takže přeji vám všem, ať jste na chvíli o vánocích jako ta děcka, protože to je po velikonocích ta nejkrásnější doba, ať si každý říká co chce. Já teda na ty dárky moc nejsem, protože na ně v dnešním tržním hospodářství přestávám úplně mít, i když makám jak barevnej, protože i v adventní době nám náš milý chlebodárce nařídil chodit tisknout i o víkendu, takže vánoce z tržního hlediska vůbec nemusím stejně jako Ivana a někdy mě doslova s....
Doufám jen tedy, že na tom nejste jako já... Toto vám k Ježíšku rozhodně nepřeji. Naopak přeji více volna, svobody a klidu.
Takže tímto alespoň hodně Božího požehnání v životě a hodně cinků o těch letošních svátcích! A když budete hodní tak vám ten Ježíšek možná taky něco naježí... ;-)
Vaše ubrečená Lída.

Odp4: VŠEM Svícařům !!
iva, 16.12.2009 13:14

Jsem tak jaksi naměkko. Vánoční svátky za dveřmi a vidím zas zvoníka jak valí v sobotu do rachoty a ., jak u přeje hezkou šichtu:-)Loučit se nebudu těším se, že si tady ještě něco nového počtu, ale zatím přeju všem idylku a pohodu at se nepohádají aspon o vánocích, protože mi se to povede skoro každý rok. Letos mi přiveze stromek brácha až z Karolinky přímo z lesa tak já už dárek mám, protože jsme měli doposud jen umělý a jsem ráda, že budem všichni spolu aspon ten jeden týden a to je hlavní. Dárky si dáváme celý rok.

Odp4: VŠEM Svícařům !!
iva, 16.12.2009 13:31

Ty rozdáváš dárky v podobě zvuku zvonů a snad taky něco dostaneš. Doufám, že ti někdo aspon poděkuje tak se nezlob že se ti směju, že musíš v sobotu do práce.

Odp4: VŠEM Svícařům !!
Juras, 16.12.2009 13:57

Prosím tě, upřesni tu větu:

„nemusím stejně jako ta Ivana“
nebo
„nemusím stejně jako toho Ivana“

Nepochopil jsem, jak to myslíš.

Odp5: VŠEM Svícařům !!
iva, 16.12.2009 20:43

Takhle to vypadá, když se něco překrucuje. Já četla, že Ivana Kozárová vánoce nemusí, nemůžu to ted najít neb se mi tu v tom blbě hledá.Hned jsme věděla co Zvoník má na mysli, když jsem četla jeho příspěvek. Potom jsi se Jurasi ptal, jak to Zvoník myslel a trošku jsi mne zviklal. Je to jak boj o přežití někdy. Já zas psala taky divně, protože tady u nás chodíme do práce nejen v sobotu, ale i v neděli a když vyjde svátek dejme tomu na úterý tak nejde si vzít v pondělí volno a být pár dnů doma, ale musí se ten svátek pracovat a volno za něj je v pondělí. Možná to blbě píšu , ale jsem už taková. Člověk pak ani neví, který je den. Mně se to samozřejmě ted netýká, ale mojich chlapů.

Odp6: VŠEM Svícařům !!
Juras, 17.12.2009 0:01

Jaké překrucování? Vždyť jsem se jenom zeptal. Od Ivany si příspěvek, že nemusí vánoce, nepamatuju, možná jsem ho ani nečetl (je náročné všechno uhlídat). Jako první mě napadlo, že zvoník nemusí TOHO Ivana, až potom mě napadla ta druhá možnost. Tak jsem se zeptal.

Odp7: VŠEM Svícařům !!
iva, 17.12.2009 8:00

Vůbec tě nenapadám. Vlastně úplně chápu, že člověk vlastně vidí, co vidět tak trochu chce. Nebo abych tě tak moc nenaštvala na co je připravený. Je to takový radar:-)Ale jsi mně trošku nahlodal a hledala jsem zpětně, ale někde jsem to tu fakt viděla. Kdybych to nečetla, tak by mně taky napadnul ten Ivan, fakt. Ale co by tu zvoník bez Ivana a tebe dělal? ASi by si lebedil a to popichování by mu chybělo.

Odp8: VŠEM Svícařům !!
Juras, 17.12.2009 13:58

Jo jo, co se škádlívá, ...

Odp8: VŠEM Svícařům !!
ivana Kozárová, 17.12.2009 14:07

To máš pravdu! Já teď na reklamě viděla slogan Poprava zdarma,pouze do 23.12 !
Jindy zas funguje selektivní slepota,člověk to tam neočekává,tak to tam nevidí. Holt jsme lidi nedokonalí...

Odp9: VŠEM Svícařům !!
Juras, 17.12.2009 14:24

To byl hezký příklad ten scink jednozubý. Většina z nás tam to n viděla. :-)

Odp5: VŠEM Svícařům !!
zvoník, 17.12.2009 9:44

He,he,he,he,he,he...
Vysvětleno níže v rámci příspěvku Tlapce.

Odp4: VŠEM Svícařům !!
tlapka, 17.12.2009 8:12

Zvoníku, Mám služby na Vánoce, na Silvestra i zítra, a na svátky- to Jsou služby jako řemen v oblasti sociální. Takže žádný volno ani klid, můžeme plakat spolu.

Odp5: VŠEM Svícařům !!
zvoník, 17.12.2009 9:39

To je pěkné Tlapko,
mně už tečou Lídiny slzy po displeji telefonu... Mně už taky ten můj známý bezdomovec teď před vánocemi brečel, že nikoho nemá, tak mu zase letos přichystám nějaký koš pamlsků. On je z Olomouce tady v Praze už asi osmým rokem a nepobírá vůbec nic. Ta Morava nás ale zásobí, že...? :-) Jeho profese se rekvalifikovala na žebráctví, ale ještě žije díky hodným lidem! Ale on je hodný také, protože mi přinesl odněkud z charity kalhoty, které mají nohavice na zip a dají se z nich udělat šortky.

Jinak teď k ostatním:
Mám trochu škodolibou radost z toho, jak Ivan zareagoval na můj úmyslný slovní obrat (to byl test!), čímž je vidět, jak je nastartován na chytlavost. Tam to bylo skutečně myšleno, že jako svátky z tržního hlediska nemusím stejně jako napsala, že je nemusí paní Ivana. Ale velice hezké bylo jak Ivan zareagoval, že si myslí, že mě se.. on, a nikoliv ty vánoce z tržního hlediska. He,he,he,he... Jak jsou ti podnikatelé a oligarchisti chytlaví... Ivane neboj, i na Tebe si při zvonění na narození Krista vzpomenu. Stejně jako na ty děti z MŠ u sv. Štěpána v Praze (ona má totiž takovou více než stoletou tradici, protože ji založil poslední císař pán a jistě oligarchisty v lásce neměl! Nebo jo?...). Listoval jsem v pamětní knize té MŠ a předminulý rok ji dokonce navštívil její nejstarší, donedávna ještě žijící, žáček 96tiletý B.K. Dnes už je také v nebíčku... Ale ty děti byly úžasné... Nacvičit vystoupení takto dokonale včetně všech převleků muselo dát strašnou makačku...

Odp6: VŠEM Svícařům !!
zvoník, 17.12.2009 9:49

To je strašný!
Teď na to koukám, já jsem to psal jako Ivanovi a on se ptal Juras? To to sem blbec... Oni mi ti dva opravdu naprosto splývají... Nejsou náhodou dvojčata? No, to je strašný... Omlouvám se. To je snad fakt moje blbost nebo nějaké neřízené podvědomí... Anebo to dělaj ti čerti od Mikuláše, protože když jsem byl malý, tak jsem je zlobil.

Odp7: VŠEM Svícařům !!
iva, 17.12.2009 10:00

Tak koho bys tu jinak zlobil? A já myslela, že myslíš Ivanu Kozárovou, že nemusí vánoce.

Odp7: VŠEM Svícařům !!
tlapka, 28.12.2009 17:11

Přece si z toho nebudeš dělat hlavu. Omyly jsou na denním pořádku a často přispívají k nečekanému vývoji podobně jako mutace.

Odp6: VŠEM Svícařům !!
iva, 17.12.2009 10:08

Nechápu zase tvou narážku na Moravu, protože se od vás vrátil jeden zedník a prý se mu v Čechách smáli, že tady pracuje za takovou almužnu a když viděli, jak mu jde práce, si ho tam chtěli nechat. Že tam někdo žebrá apřijel z OLomouce nic nesavědčí o tom odkud přitáhnul. Z toho pramení ten nacionalismus, že vy každému říkáte, že přijel zvenku. To je šílené, jak jsou ti pražáci nabubřelí.

Odp7: VŠEM Svícařům !!
ivan, 17.12.2009 13:41

Asi jsem tu jedinej kdo bydlel ve všech typech osídlení, CHrudim/narození/, dále městys, dvojměstí, město, vesnice, hlavní město, středisková obec, osada a jednou úspěšně zakončím na samotě., což je takřka už teď, protože za sousedy mám jenom rekreačky. Nad nikoho se nemůžu vytahovat malicherností kdo odkud je, protože jsem odtamtud byl taky, ale ani obráceně, protože skoro nikdo nebydlel v typu osídlení kde bych nebydlel i já. Navíc jsem se narodil na takřka předělu Čech a Moravy a ke všemu jsem nejspíš slavogermán.

Odp8: VŠEM Svícařům !!
tlapka, 28.12.2009 17:13

Nemyslím že by Pražáci byli nafoukaní, je to trochu pověra.

Odp7: VŠEM Svícařům !!
zvoník, 29.12.2009 1:08

Ivo, ivo...
Tys sama toho Olomoučáka odsoudila a mě nařkla z nacionalismu... Takto reaguje cikán, když se o něm povypráví nějaký příběh. Já svojí poznámkou vůbec na nic nenarážím. To byly napsány ozaistné skutečnosti mých zážitků. A on tam v Holomóci přišel o byt svých rodičů, kde vyrostl. Docela smutný příběh. Teď prožívá zimu v zahradní chatce o 2 x 2,5 m bez jakéhokoli topení a energie. Dovedeš si to vůbec představit?

Odp6: VŠEM Svícařům !!
ivan, 17.12.2009 13:02

Na zmatečnost jsme u tebe zvyklí, za tu se neomlouvej. Ale k smíchu mě bylo, jak dobře a důmyslně to byla nastražená léčka, nebo jak píšeš test. Prostě dobře vykopaná jáma někomu jinému. Řval jsem smíchy když jsem četl jakou máš škodolibou radost jak se ti to pěkně povedlo. Dokonce jsem se kouknul jestli to není na tematu o Božích mlýnech.
Asi jsi hodnejchlap i když přiznáváš škodolibost, ale já jsem ji měl taky, když jsem to čet. Určitě nejsem o nic lepší. Zvoníku, prosím, vysvětli mě proč jsem u tebe takový Dábel? Vždyť jsem práci začínal z pozice bezdomovce, prostě jsem neměl po ztrátě zaměstnání na bydlení v Praze, tak jsem se vystěhoval ven, zatímco jiní měli bydlení i práci už na vybudovaných postech, tak já jsem si musel nejprve vydělat zvládnutelnejma paracema na stroje místo uspokojení jiných potřeb a to tak, že jsem spal v truhlárně na zemi přes tři roky, ale taky zimy! Jediný syn Tomáš zemřel ve svých 26letech na leukemii. Po pronajmutí si pokoje zemřel i můj domácí Petr, vdově Evě po několika letech a operacích uřízli nohu a tak se starám o všechno i o ní a v Roztokách o starou mámu. Docela normální život, tak jak ho žijou i jiní lidé, co život přinese to život odnese, stejně jako voda nebo čas.
Zvoníku, proč ty jsi vykořisťovaný úpící zaměstnanec, který nespravedlivě platí byt ve kterém bydlí a já podnikatelskej vykořisťovatel který nemyslí na nic jiného než na svůj prospěch a jak koho ochcat?

V čem jsi takovej hodnej a já zlej? Když si ty vyděláváš na svoje živobytí na zařízení někoho jiného tak úpíš pod útlakem, když si vydělávám na živobytí na zařízení které jsem si koupil za své z vlastní práce tak vykořisťuju nebo jsem vychcanej.
Zkus mě to vysvětlit.

Odp7: VŠEM Svícařům !!
Juras, 17.12.2009 13:55

Kdo jinému jámu, sám do ní sám... ;-)
Taky se mi to líbilo ;-) Ale líbilo se mi, jak to zvoník vzal a přiznal barvu :-)

Odp7: VŠEM Svícařům !!
ivan, 23.12.2009 21:37

Pane Vlasto, přečtěte si to, zajímalo by mě co si myslíte vy?

Odp7: VŠEM Svícařům !!
tlapka, 28.12.2009 17:15

Zvoník to tak cítí. Vede jej k tomu charakter těch mozkových systémů.

Odp7: VŠEM Svícařům !!
zvoník, 29.12.2009 1:36

To je docela zajímavé psaní...!
Doteď jsem Tě považoval za drsného a tvrdého podnikatele s názorem, co si neurvu, to nemám, a ono teď todle...? To je doslova na duchovní rozbor, ale za ubrečenou Lídu Tě mít raděj nebudu... To by bylo nefér. Letos jsem rozdal 40 litých zvonečků s krásným zvonivým ,,stříbrným" hlasem, z čehož většina šla různým dětem, aby si přivolaly o štědrý den Ježíška. Možná měl nějaký taky zaletět ještě k dalším dospělákům.

Odp8: VŠEM Svícařům !!
ivan, 29.12.2009 8:12

Přečti si příspěvky v článku ,,Legalismus" tam se ti dotvoří obraz skutečného Dábla. Dneska už víš kdo je kdo, třeba ti svitne, je to krátké.

Pro Radku
~~~, 25.12.2009 10:03

Ahoj Radko. Otázky, které si kladeš odpověď mají. Chci také ale předvším upozornit že se nacházíme na poli víry. Máme spousta náboženství, které se snaží vyřešit tento problém, zároveň jsou tu i ti kteří nehledají pouze jenom odpověď na to co se stane s tělem duší. Ale zároveň se zde vyskytuje otázka smyslu nebo vůbec existence a původu života, to nám umožní dívat se z perspektivy a širších souvislostí. Samozřejmě přichází standartní odpověď jinak než evolučně. O té víme, že samotné její základy jsou zcela nesmyslné a nedostačující pro vysvětlení původu života na zemi. Proto začíná být mnohem více přijatelnější teorie inteligentního designu, která co se týče vůči evoluční teorii je zdravou vědou. Sám Arthur Keith, který patří mezi přední evoluční vědce říká: Evoluční teorii věříme proto, abychom nemuseli věřit, že existuje Bůh. Nejsmutnější však na tom je, že většina společnosti se rozhodla udělat onen kompromis. Samozřejmě je to otázka jak kdo se o co zajímá, když někdo autamoticky s předsudky odsoudí cokoliv co se mu nehodí, je potom těžké vůbec o něčem mluvit. Každopádně máme tady historicky i na vzdory tomu že vůbec vydržela v takhle dobrém stavu Bibli. Je to kniha zcela jiná odevšech, které se nesnaží budoucnost uchopit do svých rukou ale poukazuje na jistý fakt. Není žádné knihy která dobře vystihuje širší souvislosti a zároveň dává zkušeností prověřenou odpověď jak už z hlediska víry nebo materiálního. Avšak je třeba upozornit, že je to otázkou opravdového zájmu, tím také chci říct že Bible nedává všechny odpovědi na otázky. Ale poskytuje mnohem logičtější a přijatelnější vysvětlení v mnoha odvětvích, než dosavadní náboženství, které na Bibli nestaví. Vystihnout jednání Boží ve starém zákoně je pro mnohé začátečníky někdy i konec hledání, je mnoho těch kteří si stěžují ale zcela přehlíží díky svým předsudkům jednu věc. Já osobně doporučiju hledat z perspektivy a širších souvislostí a než se člověk nadechne na kritiku mohl by nechat promluvit další souvislost. Tuším že né všichni zcela souhlasí s tímto článkem. Ale pokuď se chceme řídit zdravým rozumem, asi každému dojde kdo hledá že Bible je zcela něco jiného než spousta literatur a knih navzdory tomu že z vědou není v rozporu a jak zeměpisně tak i historicky zapadá dobře.

Odp: Pro Radku
tlapka, 28.12.2009 17:19

Pokud pravda není úplně jasná, každý nechť si vybere teorii která mu dělá dobře. Nebo mu stačí, že se to prostě neví.

Pro Radku
~~~, 25.12.2009 10:05

Ahoj Radko. Otázky, které si kladeš odpověď mají. Chci také ale předvším upozornit že se nacházíme na poli víry. Máme spousta náboženství, které se snaží vyřešit tento problém, zároveň jsou tu i ti kteří nehledají pouze jenom odpověď na to co se stane s tělem duší. Ale zároveň se zde vyskytuje otázka smyslu nebo vůbec existence a původu života, to nám umožní dívat se z perspektivy a širších souvislostí. Samozřejmě přichází standartní odpověď jinak než evolučně. O té víme, že samotné její základy jsou zcela nesmyslné a nedostačující pro vysvětlení původu života na zemi. Proto začíná být mnohem více přijatelnější teorie inteligentního designu, která co se týče vůči evoluční teorii je zdravou vědou. Sám Arthur Keith, který patří mezi přední evoluční vědce říká: Evoluční teorii věříme proto, abychom nemuseli věřit, že existuje Bůh. Nejsmutnější však na tom je, že většina společnosti se rozhodla udělat onen kompromis. Samozřejmě je to otázka jak kdo se o co zajímá, když někdo autamoticky s předsudky odsoudí cokoliv co se mu nehodí, je potom těžké vůbec o něčem mluvit. Každopádně máme tady historicky i na vzdory tomu že vůbec vydržela v takhle dobrém stavu Bibli. Je to kniha zcela jiná odevšech, které se snaží budoucnost uchopit do svých rukou ale poukazuje na jistý fakt. Není žádné knihy která dobře vystihuje širší souvislosti a zároveň dává zkušeností prověřenou odpověď jak už z hlediska víry nebo materiálního. Avšak je třeba upozornit, že je to otázkou opravdového zájmu, tím také chci říct že Bible nedává všechny odpovědi na otázky. Ale poskytuje mnohem logičtější a přijatelnější vysvětlení v mnoha odvětvích, než dosavadní náboženství, které na Bibli nestaví. Vystihnout jednání Boží ve starém zákoně je pro mnohé začátečníky někdy i konec hledání, je mnoho těch kteří si stěžují ale zcela přehlíží díky svým předsudkům jednu věc. Já osobně doporučiju hledat z perspektivy a širších souvislostí a než se člověk nadechne na kritiku mohl by nechat promluvit další souvislost. Tuším že né všichni zcela souhlasí s tímto článkem. Ale pokuď se chceme řídit zdravým rozumem, asi každému dojde kdo hledá že Bible je zcela něco jiného než spousta literatur a knih navzdory tomu že z vědou není v rozporu a jak zeměpisně tak i historicky zapadá dobře.

Odp: Pro Radku
ivana Kozárová, 30.12.2009 15:12

Je fakt,že bible se dá číst všelijak. Někdo ji čte jako knihu historickou,někdo jako mystickou,jinej se hádá o styl překladu, - ale málokdo hledá v bibli Pravdu a Inspirované slovo. Bible je živá jako sama příroda. Má moc oživit člověka Duchem,pokud ten člověk opravdu a pokorně hledá a prosí,ne aby se něčeho jen zmocnil,ale pro radost,která z toho plyne....

Odp2: Pro Radku
tlapka, 30.12.2009 17:07

Duch mě zatím neoslovil, tak ještě počkám. Mám zde Nový zákon ale jsou tam pro jen mě „poučné příhody“ jinak to necítím. Ani nevím jak to mám číst. Ježíš byl inteligentní a uštechtilý, to je pravda.

Odp2: Pro Radku
ivan, 30.12.2009 22:27

V dobách pubertálního intelektuálního rozpuku jsem se o její přečtení pokusil. Asi třetí den jsem to vzdal a odložil ji. Po letech mě bylo při debatě o ní vysvětleno, že jsem neměl ani přílišnou šanci ji dočíst a pochopit ji. Prý by ji měli číst jenom lidé předem poučení. Jestli jsem tomu dobře porozuměl, tak vy jste, Ivano, tu svojí vytáhla ze sběru. Zvádala jste její přečtení bez výkladu nebo konzultací? Přišlo to samo? Díky.

Odp3: Pro Radku
tlapka, 31.12.2009 9:59

Možná že se má číst opakovaně a pak to může někomu dát smysl když mu to připomene něco vlastního.

Odp4: Pro Radku
ivana Kozárová, 1.1.2010 14:11

Přesně jsi to vystihla,Tlapko. Číst se má denně. Pak se jeden přesvědčí,že to stálo za to. Jedinej zvyk,kterej se neopotřebuje a neznechutí. Je to moje zkušenost- a nejen moje. Když byla bible dobrodružným čtením pro Newtona a Heineho,proč by neměla být i pro nás....

Odp5: Pro Radku
tlapka, 11.1.2010 11:38

Taky jsou dobré ty Audioknihy, šetří to oči, záda i ruce.

Odp6: Pro Radku
ivana Kozárová, 11.1.2010 12:07

To jo. Koupila jsem si to a je to fajn. Jen si člověk uvědomí,jaké můžou být rozdíly v překladech. Třebas Bible na pokračování,kterou čte Mistr Radovan Lukavský,se zmiňuje o poskvrnění země krví,zatímco v ekumenickém překladu je...prolitá krev tvého bratra křičí ke mně ze země,což je přesnější vzhledem k orig.hebr. ..hlasy krví bratra tvého křičí ke mně ze zemské půdy... To já jen proto,že je někdy dobrý si překlady srovnat vedle sebe,čímž se víc přiblížíme k opravdovému smyslu... Současné poznání o krvi nám vyjevuje mnohé,co dříve bylo skryto...

Odp7: Pro Radku
Juras, 11.1.2010 12:41

A to je dobré téma pro naše mudrlanty :-)

Ábel si válel šunky u pasení ovcí, chudák Kain se v potu tváře lopotil. Zatímco na Ábelovu oběť - libě vonící pečínky, bůh shlížel se zalíbením, Kainových si ani nevšiml.
No to by naštvalo každýho, ne? Taková nespravedlnost. Přestože byl Kain prvorozený, měl Ábel nahoře protekci. Dostal prestižní práci, zatímco chudák Kain se mohl udřít. Kainovy oběti byly odmítnuty bez udání důvodu. Ábel se před Kainem radoval, nahlas jásal nad uznáním, které mu nejvyšší nespravedlivě vyjadřoval. To Kain se hodně napracoval, Kain si zasloužil uznání!

Dále prosím zvoníka s romantikem, aby téma rozvedli. Já su na to příliš zlé, kořistnické a zaujaté proti mordýři Kainovi. Navíc straním tomu nefachčenkovi Ábelovi.

Odp8: Pro Radku
ivana Kozárová, 11.1.2010 13:27

A nějakej masožrout se přidá,že Abel tejral zvířata:-(

Odp8: Pro Radku
tlapka, 11.1.2010 13:55

Pán Bůh tímto chtěl naznačit, že rolnictví nepodporuje protože je to větší zásah do přírody než pastevectví, to je jasné. Rolnictví je špatný vynález a v dalším vedlo až k nevolnictví.

Odp9: Pro Radku
ivana Kozárová, 11.1.2010 20:00

V potu tváře chléb svůj jísti budeš ! Bylo to za trest;-). A já tomu říkám pokrok,není to zpozdilost? Pokrok v rámci omezených možností... snad

Odp8: Pro Radku
zvoník, 14.1.2010 19:04

Jurasi,
teď jsi sám sebe, myslím, za romantika právě udělal Ty. Jak sám víš, tak pastevectví v dnešní době je už téměř pasé, tudíž si nelze vzít poučení z toho, na co zřejmě žádáš to pokračování. Ten příběh z Bible je jen (tedy myslím já) o závisti a důsledcích z ní. -Vraždě. Nikoliv o jeho příčinách. Ale lze velmi dobře sledovat jak se chovají dnešní ,,pastevci"- výrobci masa k lidem a ke svému stádu. Když nemají čím krmit, jsou ho celé schopni vyvraždit jen to fikne a rychle maso zpeněžují. Zemědělci zase své pozemky prodávají k vyjmutí ze zemědělského půdního fondu. A ze všeho se dělají jenom a jenom peníze, které se většinou utratí za pohodlné živobytí bez práce.
Ne vraždění vlastních bratrů, ale připravení půdy k mnohem početnějším vraždám se dělá dnes. A teď mi to vyvrať, že to není pravda. Jestli to nevidíš a žiješ v naději ekonomického vzestupu, tak jseš slepej. Čili ani Ábel ani Kain...

Odp9: Pro Radku
Juras, 14.1.2010 22:08

Však já jsem si myslel, že to nepochopíš :-)

Odp9: Pro Radku
tlapka, 19.1.2010 9:18

Já tě Zvoníku chápu, ale k obživě masožravců jsou vraždy nutné a taky vzhledem k štědrosti přírody, která nadělá potomky pro které není místo, smrt a vražda jsou stále na programu jedině žebychom se vrátili k fotosynteze a to bychom se pouze utlačovali.

Odp10: Pro Radku
zvoník, 23.1.2010 11:39

To ale potom napiš, co je považuješ Ty za lidsky přijatelnější:
Vraždu nebo útlak?

Odp3: Pro Radku
ivana Kozárová, 31.12.2009 12:55

Ta bible je z roku 1853 a nutilo mě jak písmo,tak styl číst pomalu. V době,co jsem ji četla,jsem měla na starost babičku s pořádným Alzheimerem,která byla slovenské národnosti a té odlišné češtině velmi dobře rozuměla. Zjistila jsem,že když čtu nahlas,přestává všechna šílenost a začíná koherentní myšlení. Vydržela jsem kolikrát číst až tři hodiny v kuse. Takhle jsem přečetla prvních pět Mojžíšových a dostala to do kebule. V té době se mi dostala do ruky kniha S.C. Lewise
úvahy nad žalmy
a tak jsem se pustila do žalmů. Petr Chelčický a Tomáš ze Štítného poukazovali vždy na boží království. To,jak souvisí Boží království se starým zákonem,dobře vystihují židé,kteří uvěřili v Ježíše.... Z toho všeho vidíte,že bez dalších informací to rozumově zvládnout nelze. Měla jsem štěstí,že se mi všechny tyto knihy dostaly v pravou chvíli do ruky. Chelčického jsem měla možnost komplet přečíst v pubertě a bavilo mě to,i když jsem tomu moc nerozuměla. Dala mi to číst paní varhanice,kterou jsem měla moc ráda. O bibli krásně píše Heinrich Heine,miláček mojí babičky. To jsme měli doma. A stejně bylo těžké uvěřit,nešlo mi to, i když jsem si to přála. Odměnu člověk získá - cituju Lewise - když čte Starý zákon pravidelně. Stále a znovu objevujete,že Nový Zákon je upředen ze starozákonních citátů....
Právě souvislosti SZ a NZ mě začaly fascinovat. Zkuste C,S. Lewise,pro začátek třeba Velký rozvod nebe s peklem,nebo Rady zkušeného Ďábla - Lewis je čtivej a moudrej... Já nevím,jestli jsem správně odpověděla na otázku,ale abych to shrnula - je dobré mít více informací z více stran,než začnete číst bibli...

Odp4: Pro Radku
ivan, 31.12.2009 13:22

Díky za radu a odpověď, jednou se do toho dám, v dohledné době to asi nebude, ale mám brouka...

Odp5: Pro Radku
ivana Kozárová, 1.1.2010 14:07

Až brouk odletí,s potěšením budu odpovídat na Vaše otázky,budu-li jich hodna:-) Přeju Vám a všem koho máte rád ten nejlepší možnej Novej rok!

Pro Radku
Neuvedeno, 29.12.2009 7:43

Inu na Svíci může každý opisovat celou knihovu. Když si představím ty staré knihovny, kolik jich na zámcích je a že tam tý pravdy v knihách je pramálo, tak si říkám, že snadno ti naši předci na nic nového nemohli přijít, když jim vtloukali do hlavy jen samé nepraktické věci. Takže nakonec takový nevolník měl v hlavě více pravdy než kde jaký šlechtic.

Odp: Pro Radku
tlapka, 11.1.2010 11:44

Problém je s knihami, že se musí dlouho číst, než se nečeho dočte, prostě jsou časově náročné.

...
Makulka :), 18.1.2010 13:09

ahojky lidi ...
dneska jsme se tak s holkama bavili o duchách .... a docela ty takové příběhy které se nám staly bylo to velmi děsivé a však když jsme se o tom bavili ... tak najednou jako když mi někdo polije studenou vodou a já měla husinu a mráz na zádech :(:(:(::-( bylo to takové zvláštní:-(a chtěla sem se vás zeptat ... nevíte proč se říká že nejhorší duch je Božena Němcová ????děkuji za odpověď###

Odp: ...
zvoník, 23.1.2010 11:36

Nejhorší? Jak pro koho... Jsou horší a mnohdy ještě žijí v nějakém těle... ;-)

Radko,NEBOJ
Tomas69, 3.5.2010 18:02

Ahoj Radko.Mnoho lidi Vaše otázka vyprovokovala.Mnoho lidí Vám radí.Jistě upřímně.Ale nebij se.Je tu jedna jistota:To,co ve svém životě prožíváme,můžeme svými skutky ovlivnit.Je tu několik jistot:Navzdory lidem a organizacím,které nám vnucují,co nás čeká a nemine je naše budoucnost podmíněně dána.Zavisí na tom,jak žijeme v přítomnosti.Pokud máte nějaké obavy,radím Vám:Nevěřte veřejným sdělovacím prostředkům (televize,rádia),ovládaným židy a svobodnými zednáři.Hledejte oporu v lidech,které milujete.Skze ně Vám Bůh sděluje svou vůli.Naslouchejte vnitřnímu hlasu a MODLETE SE.Všemohoucí Bůh Vás nenechá o samotě (osobní zkušenost).Fandím Vám a budu za Vás prosit.S pozdravem Tomáš Suchánek s rodinou.

Odp: Radko,NEBOJ
Alfons, 4.5.2010 8:24

....prožíváme,můžeme svými skutky ovlivnit....
Nemůžeme, naše skutky jsou pouhou realizací Boží vůle! Boží vůli nelze odporovat. Jen za cenu vlastního sebezničení. I to zdánlivé sebezničení je Boží vůle. Ti co o sobě tvrdí, že dokáží rozpoznat co je a co není Boží vůle jsou šarlatáni vyvyšující se nad ostatní.

Odp2: Radko,NEBOJ
tlapka, 18.5.2010 8:59

Pak nezbývá než se Dobře pomodlit. ♠♠♠ ♣♣♣

Stači chtít...
Novotna, 18.2.2012 18:57

Kazdý,kdo chce, mluv s Bohem,jak mluviš s človekem. Jestliže mu na začátku řekneš, že jestli je,at se ti dá poznat a slíbíš Mu, že když Jej poznáš, budeš v Něj věřit,ručím ti za to,že ho poznáš. K úpřímnému se má úpřímně, s převráceným převráceně nakládá. Bůh chce,aby všichni lidé ke spasení přišli...

Před třema hodinama umřela moje maminka.
ivan, 12.10.2012 0:24

Před třema hodinama umřela moje maminka.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru