Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Život a smrt"

Odpovídáte na příspěvek:

Nic než živá hmota.
., 11.11.2009 21:30

Milá Radko, nejsme nic víc, než hmota obdařená životem. Živý organismus je ten (stručně řečeno), který umí přijímat potravu, vylučovat produkty metabolismus, růst, většinou se pohybovat a hlavně rozmnožovat se. Žádná reinkarnace neexistuje. To živé, co je v nás, postupně stárne, postupně umírají jednotlivé buňky a neobnovují se, takže nikam nemizí, pouze je jich v poslední fázi života málo k tomu, aby mohl život pokračovat. U mnoha buněk dochází k destrukci, a tím přestávají fingovat jednotlivé orgány. Nic tajemného za tím nehledej.

A to trápení a utrpení v životě si převážně působí lidé navzájem. Nově se narodit nelze.
A pomoci může trpícím převážně ten, který trpí méně, nebo vůbec ne. Hladový nezaměstnaný hladovému věří, ale nemá čím pomoci, protože nemá placené zaměstnání, a proto nemá ani mzdu, a proto je takovému člověku také žijícímu na pokraji bídy zcela nesmyslné posílat žebravé dopisy žádat od něj příspěvky na hladovějící děti někde v Africe.
Ať finačně pomáhají ti, kdo mají desetitisícové, stotisícové a milionové platy a příjmy za měsíc.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.