Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Život a smrt"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp4: Co chceš?
Pavel od vody, 15.11.2009 0:57

Já mám jiný příběh - vlastní. Je to mnoho let zpátky, kdy mně jako mladého muže postihl houser, ústřel, išias. Prostě v kříži mně bolelo tak, že jsem skoro nemohl dýchat. Doktor mi po vyšetření napíchal tenkrát pár jehliček do ucha. Ano do ucha, ne do bolavých zad a za čtvrt hodinky mi bolest přešla tak, že jsem v pohodě udělal předklon a dal ruce na zem.
A proč to píšu? Mně od té doby nepřestává udivovat a fascinovat dokonalost lidského těla a vůbec přírody a vesmíru. Jak to, že několik jehliček v uchu vyléčí bolavá záda. Můžete říct, že je to přece normální, to umí každý doktor, ale taky, že je to boží dílo nebo prostě evoluční vývoj. Nic však nezměníte na tom, jak fantastické dílo je vesmír kolem nás.

Není důležité vědět, co bude až tady nebudu. To už se mně netýká. Debaty o duchách a andělíčkách mně nechávají chladným. Možná jsou, možná nejsou, to nevím a ani to nepovažuju za důležité
Důležité je žít život tady a teď. A vědět, jaký život žijeme. Život plný úžasu nad dokonalostí života. Už jste někdy pozorovali nádhernou proměnu obyčejného květu pampelišky v chomáč chmýří?

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.