Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Život a smrt"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp8: Pro Radku
zvoník, 14.1.2010 19:04

Jurasi,
teď jsi sám sebe, myslím, za romantika právě udělal Ty. Jak sám víš, tak pastevectví v dnešní době je už téměř pasé, tudíž si nelze vzít poučení z toho, na co zřejmě žádáš to pokračování. Ten příběh z Bible je jen (tedy myslím já) o závisti a důsledcích z ní. -Vraždě. Nikoliv o jeho příčinách. Ale lze velmi dobře sledovat jak se chovají dnešní ,,pastevci"- výrobci masa k lidem a ke svému stádu. Když nemají čím krmit, jsou ho celé schopni vyvraždit jen to fikne a rychle maso zpeněžují. Zemědělci zase své pozemky prodávají k vyjmutí ze zemědělského půdního fondu. A ze všeho se dělají jenom a jenom peníze, které se většinou utratí za pohodlné živobytí bez práce.
Ne vraždění vlastních bratrů, ale připravení půdy k mnohem početnějším vraždám se dělá dnes. A teď mi to vyvrať, že to není pravda. Jestli to nevidíš a žiješ v naději ekonomického vzestupu, tak jseš slepej. Čili ani Ábel ani Kain...

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.