Neptejte se co, ale proč

Komentáře k článku

12.11.2009 12:49

Jsem člověk??

Jsem člověk, nebo nejsem?? Jsem zamilovaný, nebo nee??
Už se ze mě stává pouhý hadrový papáček, který na vše přikyvuje a udělá vše pro toho druhého!!
Pozná to??? Cítí to???
Nezjistím to, jen se můžu sám se sebou o tom bavit, už ani nepoznám cit, mé srdce je jak kámen, celé rozpadlé.
A co ta druhá strana???
Cítí něco?? Má mě ráda?? Tak proč to dělá?? Proč ubližuje??
Proč mi říká miluj mě?? Proč mi říká nemiluj mě, budu s bývalým přítelem, ale nežárli???
Dozvídáme se pak věci, které jsou odporné, které neukazují na lásku k nám.

Láska je klam, láská je pouhé zblbnutí smyslů, láska je pech.
Proč jí cítím??? Proč mám neustálou potřebu se s ní vidět??? Proč chci být s ní???
Často jsem si kladl tyhle otázky, odpověď byla láááska, ale už jí necítím a budu ráád, když jí už neucítím, jen mě trápí a nemůžu s ní žít!!
Láska umí pohladit, ale také pěkně znetvořit svět, někdy je jak květ. Když je jaro, je nádherný, ale na podzim ztrácí sílu a ztráci krásu, shnije.

Je potřeba začít znovu??? Máme to tak nechat??
Netrápíme se, je to jen další část našeho smutného a ubohého života.
Snažíme se žít okamžikem, snažíme se abychom byly dokonalí.
Ocení to někdo??? Řekne někdo děkuji???
Jen pár lidí dokáže opravdu odměnit, ale peníze mi nechceme, mi chceme jen úsměv na tváři a vidět radost v očí, to je Naše odměna, to je Náš cíl!!!
Rádi vidíme radost, rádi tu radost tvoříme od toho tu jsme a jsme na to hrdí.

Piš víc
Juras, 13.11.2009 0:48

Vypadá to, že Tě něco trápí, ale nedokážu poznat co. Působí to na mě jako nějaké akutní trable, ze kterých se potřebuješ vykecat a třeba už zítra to bude dobrý. Jestli ne, tak Tě možná políbila můza a chce, abys pokračoval. Jestli je to láska, tak Ti není pomoci. To musíš přetrpět a s věkem to odezní...

Odp: Piš víc
Juras, 13.11.2009 7:53

Múza, boha jeho :-)

Odp2: Piš víc
tlapka, 13.11.2009 9:44

Tak to bude nešťastná láska. Třeba vyčkat na novou lásku.

Jako bych to psala já
rajčátko, 13.11.2009 5:04

Zklamal Tě jenom jeden přítel? Nebo sis vybral špatné přátelé, kteří nepochopili, že chceš činit jim dobro a radost a pochopili to jinak než měli? Bojíš se někomu svěřit své nitro tak jako to dělají jiní Tobě?Proč? Protože víš, že oni Ti neporozumí jako Ty jim? Nebo je Tvá bolest tak hluboká, že se o ní neumíš podělit? Jsi jako na lodi na moři, jednou je slunko, krásně a svět Ti leží u nohou a podruhé jsi jako bárka v bouři, kdy se cítíš nepochopený? Nemáš nárok na bolest a porozumění jako druzí. Ten dar jsme dostali, jsme tu proto, abychom na sebe převzali odpovědnost, bolest a pocity druhých, jejich starosti, radosti a žal. My se s tím pereme, je to hrozně těžké, ale budeme muset tento dar přijmout a naučit se s ním žít. Ikdyž je to někdy hodně těžké, dostali jsme něco vyjímečného, co nám pomáhá orientovat se ve společnosti, někdo tomu říká dejavu, někdo instinkt, někdo šestý smysl. Přijmi ho a já budu vědět, že existuje člověk, který sdílí stejné životní dilema a pocity jako já a bude mě to držet nad vodou. Díky Ti za to, že jsi to napsal a díky za to, že jseš, je mi hned lépe....

zmatené pojmy
sysel, 13.11.2009 14:18

Manijakimu se to líbí, Manijaki si to vezme.

Tak nějak zní citát ze hry, snad V+W, už si nepamatuji přesně. Je celkem dobrým popisem zcela primitivní - myšleno základní - metody lidského jednání. Nakonec se tak chová celá biosféra. Udělat něco protože se nám to nelíbí, to je tak trochu na hlavu. Naproti tomu bývá zatím ještě nezřídkavé konaní, kdy něco učiníme přesto, že se nám to nelíbí.

Utírat kojenci hovna ze zadku není nijak povznášející činnost, a přesto se jí denně věnuje spousta matek a věru i otců. Dělají to z lásky. Ba, vskutku existují i lidé, kteří se věnují vymývání a obvazování ran ubožáků, ke kterým je neváže ani rodinné pouto ani nějaká obliba. Snad jenom soucit. Jsou prostě věci, které lze konat jenom s láskou a z lásky.

Tak už prosím vás přestaňte míchat lásku s oblibou popřípadě se sexem. Lásku si za peníze nelze koupit, lásku si dokonce nelze koupit ani za lásku. Lásku lze jenom a výhradně darovat. A co jste, prosím, daroval vy? Darovat, znamená věnovat nezištně, často i anonymě, aniž bychom se trápili tím, jak obdarovaný s naším darem naloží (dost často bychom byli z toho zklamáni). To co popisujete je jenom uboze skrytý kšeft. Manijakimu se líbí, ale Manijaki už není primitiv a nebere si jen tak barbarsky, namísto toho nabízí směnu: já tě budu „milovat“ - ty mě budeš „milovat“. Vypadá to velmi civilisovaně, ale kšeft zůstává kšeftem a když se handl přestane zdát výhodným, tak se prostě vezme zpět.

To co je darováno z lásky a s láskou, to už se nikdy zpět nežádá. A proto je také moudré se svými dary nakládat opatrně. Především s darem tak unikátním, jako je moje vlastní osoba.

V životě nás potkává spousta krásných věcí, které si prostě vzít nemůžeme, protože jsou mimo náš dosah. Za plotem, neprůstřelným sklem, za příliš vysokou cenou. Ať se nám líbí sebevíc, vzít si je nemůžeme. Ale to co máme, můžeme darovat celkem bez větších problémů. S trochou násilí na sobě samém můžeme kolemjdoucí obdarovávat úsměvem, žebráka mincí, maminku nečekanou pomocí s kočárkem. Je toho zkrátka sposta, čím můžeme lidem prokazovat, že je milujeme, rozdávat svou lásku. A překvapivě můžeme zjistit, že jakoliv jsme jen rozdávali, večer uleháme mnohem bohatší.

Takoví laskaví = milující lidé, bývají ostatními velmi oblíbeni. Často i bez ohledu na fysický vzhled. Pokud si vás nějaká žena oblíbí pro vaši zjevnou lásku k lidem, a pokud i vám se bude líbit pro velmi podobné chování, pak se netřeba bát, že vás opustí pro někoho lépe osvaleného.

Pokud se vám ovšem líbí velká prsa a takové ženy potřebujete a hledáte, směle do toho. Ale přestaňe kňučet, když vám kšeft nevyjde, a hlavně!: přestaňte žvanit o lásce. Protože o lásce nevíte vůbec nic.

Odp: zmatené pojmy
tlapka, 13.11.2009 14:23

No ale my zatím nevíme jaký je příběh pana Daweho, takže poslední odstavec se mi nezdá.

Odp: zmatené pojmy
responder, 12.12.2009 13:16

„ Pokud si vás nějaká žena oblíbí pro vaši zjevnou lásku k lidem“

no , to je trochu utopie - ovšem uznávám, že by bylo krásné, kdyby tomu tak bylo
ženy - a to i dobré ženy - milují grázly a zmetky (bylo, jest a bude)

Odp: zmatené pojmy
Alfons, 12.12.2009 14:45

...Protože o lásce nevíte vůbec nic...kdyby se dívali na americké filmy, viděli by každou chvíli jak si lidé říkají „miluji tě“. U toho vždy rostu. Ta upřímnost je fascinující.

Psycholog pomůže, a když né on, pak se...
werterber, 13.11.2009 15:47

Psycholog pomůže, a když né on, pak se nabízí možnost bordelu.

Laska je jen slovo, jaký význam mu dáte, takový mít bude.

Odp: Psycholog pomůže, a když né on, pak se...
zvoník, 14.11.2009 9:08

Láska je jenom slovo, a jaký význam mu dáte, takový bude mít?
Tak to mají všechna slova. Kupříkladu hovno je také slovo. A má řadu významů. Takhle to brát totiž nelze. Kopačky, např., mají také významy přinejmenším dva. Láska není přdevším chtíč, za což ho řada lidí ovšem považuje. Chtíč je to, co přináší požitek jednomu z partnerů, kdy druhý má pro toho druhého možná pochopení ze své lásky, oběti a tolerance. Většinou ale nikoli, a je též ovládán vlastním chtíčem. Na tom je založeno čím dál tím víc partnerských vztahů dneška a na tom také končí. A všichni tomu říkají láska vydařená nebo nevydařená. Tak kde je chyba? Všude se v médiích nabízí návody jak kvalitněji souložit, včetně vykrášlovacích prostředků zevnějšku obětí chtíče jen a jen k mámení, aby fungovala právě ta údajná láska tohoto významu. Ale na takových vztazích kvalitního chtíče skutečná láska fungovat přece nemůže....? To není láska. Takže ve výsledku fyzické sblížení je vlastně zlo a podvod na někoho, kdo se nechává ovládat chtíčem, čímž je zároveň spolupachatelem zla.

Odp2: Psycholog pomůže, a když né on, pak se...
werterber, 14.11.2009 10:03

Žádný zlo neexistuje, jenom chorá mysl vymejšlí. Sex je fain. Vlastnění druhého ne. nemůžete nikoho vlastnit, ani když si ho „vezmete“.

Odp3: Psycholog pomůže, a když né on, pak se...
zvoník, 14.11.2009 11:07

Jak to můžeš takto napsat, že je fajn? To bych mohl napsat, že i fet a chlast je fajn? Z hlediska vlastního ,,fajn„ není možné si brát jako rukojmí vznik nového života. To už je férovější to ,,fajn“ u těch feťáků a ožralů (pokud nejsou v agónii sexu schopni), kde není pak ve výsledku rukojmím žádná nevinná bytost. V tom je přeci klíč, ne? Potomci jsou od toho, aby vlastním životem odčinili hřích vlastních rodičů až do konce vlastního vysvobození bez toho, že by se za ně také někdo z potomků dal. A to je velmi těžké! Po narození, jak zde někdo pravdivě napsal, se chovají novorozenci vždycky jako sobci, a další výchovou je musíme naučit skutečné lásce - hlavně k rodičům, nikoli k sexu a vytvořením další větve hříšníků a ještě z toho mít radost, jak je to fajn. Jenže překonej to všechno v úplné abstinenci...! He? Sex je sice fajn, ale je to kód ďábla, jak si zachovat reálnou a nesmrtelnou existenci. Směšně to vypadá, abychom jako měli s čím bojovat. :-)
Ale víš co? Dělej si jak chceš... Pak jseš jako ten novorozenec s myšlením satana. A polož si otázku: Proč se někteří lidé (muži) rozhodnou pro kněžská povolání? Z pohodlnosti? A proč nemůže být knězem katolické církve apoštolské žena? Vůbec do toho nevidíš a hlásáš, že sex je fajn... Ano, a právě proto to někteří kněží porušují...

Odp4: Psycholog pomůže, a když né on, pak se...
werterber, 14.11.2009 11:38

Neuvěřitelné, to myslíte vážně nebo je to for? Pokud to for není, pak mi spadla brada a zírám, nevěřím a kroutím hlavou.

Odp4: Psycholog pomůže, a když né on, pak se...
ivan, 14.11.2009 16:04

Zvoníku, celibát je právní ochranou katolické církve před následky dědických vztahů. Tedy ochraňuje celistvost a kontinuitu církevních majetků a tím i církevní moc. Jeho porušení mužem-knězem je utajitelné, u ženy- matky ne!
Zdravýho chlapa čeká buď partnerský život, onanie, nebo blázinec.

Odp5: Psycholog pomůže, a když né on, pak se...
zvoník, 14.11.2009 16:34

Já Ti ten Tvůj názor neberu. Ani to vlastně nejde, ale já sám s tím Tvým koncem vysvětlení nesouhlasím. Existuje v životě řada jiných věcí, ze kterých by se člověk zbláznil, nikoliv jen to, že by se vlastním úsilím zasloužil nestat se obětí chtíče a musel onanovat nebo žít v blázinci. Přesně to samé nelze vysvětlit feťákovi. Je to jen prostá závislost na základě představ, které si člověk nechá hnát do hlavy. Když člověka něco trápí, má tomu svému problému říct: Trhni si nohou, tou kterou chceš. A nemyslet na to. Jde to, a neže ne. A nemusí nikomu padat brada.

Odp6: Psycholog pomůže, a když né on, pak se...
ivan, 14.11.2009 18:29

Proč ale nežít život podle přírodního, tedy Božího nastavení?

Odp7: Psycholog pomůže, a když né on, pak se...
tlapka, 16.11.2009 8:26

Co je to Boží nastavení to Ivane nevím a pak bych mohla prohlásit zda je to dobré pro mě.

Odp8: Psycholog pomůže, a když né on, pak se...
werterber, 18.11.2009 21:20

Boží nastavení je to, co je přirozené, to co jde tak nějak samo od sebe. Je to cesta nejmenšího odporu, ale lidé se brání být přirození, nastavují si různé morální imperativi a pak se diví, že po světě běhají vrazy, sexuální devianti, pedofilové, tuneláři, křesťani a podobná verbeš.

Jistému I.P.:
., 14.11.2009 18:00

Pro obohacení všeobecného vzdělání, a obzvláště pro úspěšné pronikání do souvislostí :-) uvádím:

Pod jedním ženským klášterem (nepamatuji si jeho jméno) bylo nalezeno množství dětských novorozeneckých kostřiček. Vysvětlení může být dvojí: buďto takto tenkrát řádové sestry tajně „pomáhaly“ svobodným matkám, a nebo samy sobě. Takže se domnívám, že i u žen jeptišek bylo možné utajení porušení celibátu a následného porození dítěte tak, že to dítě bylo tajně zakopáno.

Dnes to některé ženy udělají vyhozením dítěte v igelitce do kontejneru.

Odp: Jistému I.P.:
zvoník, 14.11.2009 22:33

Samozřejmě o tom klášteře jsem také slyšel. Jen už nevím, kde to bylo. Jiné kláštery ty děti ovšem vychovávaly jako nalezence. Ale zde jde spíš o jinou věc. A to o tu, že v obou případech porušily sestry slib celibátu. Porušení slibu nikdo nekontroluje a netrestá. Jen kryje, což je další špatnost. Tam potom může už jen pracovat vlastní svědomí. Když toto svědomí u většiny jedinců neexistuje a nechá se většina unést chtíčem, a když někdo dělá vědomě špatnost a podvod ve vlastním řádu, tak už sám sebe odsuzuje k zatracení.
K Ivanově poznámce bych chtěl odpovědět jen to, že žít podle Božích zákonů neznamená dnes přelidňovat planetu (o tom v nich vůbec nic není!), a ani neznamená se nezřízeně množit, kdy všichni rodiče se stávají automaticky dravější a nekřesťanštější pro své okolí (navrch ovšem s milým zevnějškem), aby uživili své děti. Ivane, uvažuj logicky: Když si člověk sám jako jedinec uvědomí, co propagací sexu, jeho ospravedlňováním a nesmyslným provozováním způsobuje, tak mu musí být z výsledku totálně na blití, zvláště když ví o vizi lidské budoucnosti, protože i když u každého aktu nedojde k početí (a člověk to umí samozřejmě ovládat!), tak tím vzniká a trénuje se silná závislost, kdy je omezení provozu již nerealizovatelné, zvláště když je to všechno podpořeno teorií o ,,milujte se a množte se" . Kdyby to tak bylo, měli bychom správně znát dopředu názor těch, kteří se ještě po sexu nenarodili, jestli chtějí být zrozeni na tento svět. Bylo by to možná docela zajímavé, co člověk umí svým potomkům zde na zemi připravit, a jestli by oni chtěli, v čím dál tím víc horším prostědí a vztazích, žít. Kdyby se někdo dopředu zeptal mě, okamžitě bych bez rozmýšlení své narození odmítl. Byl jsem prostě donucen... A to není férové.

Odp: Jistému I.P.:
zvoník, 14.11.2009 22:50

Ještě bych dodal názor J. A. Komenského, že: ,,Lepší svým vlastním semencem potřásati, než za ženami hampejznými se píditi.„
To jsem uvedl jen proto, že už tenkrát se uvažovalo o určité mravnosti, i když se připouštěla ona zmiňovaná onanie. Pochopitelně je to velmi hloupá a směšná náhražka stejně jako názor o blázinci. Člověk by měl umět tyto věci rozumem ovládnout. Vím to, a lze to... A toto ovládnutí umí více lidí, ale ,,závisláci“ se to pochopitelně o nich nikdy nedozví.

Odp2: Jistému I.P.:
., 14.11.2009 23:36

To je dobře Zvoníku, že jsi začal číst spisy J.A.Komenského. I on byl a žil jako fyzický člověk a současně „jako duše“ :-) , dokud byl zdráv.

Volně na téma J.A.Komenský naváži tím, že mít a vychovávat děti není pouze a jenom radost. Že je s tím spojeno spousta starostí, a přes veliké úsilí rodičů se často z dětí nestane to, co si rodiče vysnili. A to se týká nejen zdraví těch dětí, ale i jiných vlastností např. dobrého charakteru a kladného morálního jednání těch dětí vzhledem k jejich rodičům, k prarodičům, k učitelům a pod.
Existují také životní paradoxy (viz TV pořad „Pošta pro Tebe“). Dospělé děti vyhledají své biologické rodiče, od kterých byli v dětství bez svého souhlasu odtržené. Rodiče vyhledají své dospělé děti. Dospělému dítěti nesmí nikdo zakazovat, aby se setkávalo se svým biologickým tatínkem.
Adoptované dítě si velmi váží svých adoptivních rodičů nebo své vychovatelky v dětském domově.

Tedy závěr: Vztah člověka k člověku je vždy velmi individuální, originální, a ten nejlepší vztah nemusí být podmíněn biologickou příbuzností, ani fyzickou dokonalostí jedince. Pěkný vztah může vzniknout a trvat i mezi dítětem postiženým a jeho vychovatelem.

Po světě bloudí svobodné matky, které touží nalézt svému dítěti obyčejného hodného tátu. V dětských domovech jsou děti sirotci, jejichž táta už nežije. V přecpaných školkách a v prvních třídách ZŠ malí kluci touží po učiteli, který by s nimi trochu dováděl na saních nebo s míčem, něco s nimi kutil, stloukl budku pro špačky nebo vyrobil vodní kolo do potůčku, nebo choval králíčky. Zkrátka, aby měli také PANA UČITELE, místo ukřičených navoněných vyfintěných a silně nervózních mladých paní učitelek, a aby ten PAN UČITEL s nimi tvořil něco jiného než paní učitelky. A oni ti malí kluci toho šikovného, veselého a pohodového PANA UČITELE pro svůj duševní růst a fyzickou zručnost moc potřebují. Např. naučit malé kluky zvonit na malý zvon, by asi pro ty kluky byl zážitek na celý život.

Odp3: Jistému I.P.:
zvoník, 15.11.2009 7:51

Jasně.
Toto vše jsem vždycky brával na vědomí a dodnes beru, ale to neřeší můj osobní přístup k dalšímu namnožení obyvatelstva s vědomím tím, že ta moje nově splozená ratolest bude lepší, než všichni ostatní okolo bez fyzických rodičů, protože si ji vychovávám od začátku. To pak zavání naivitou. A hlavně to neřeší následnou odpověď nav otázku MÁME-LI NA TO PRÁVO TO DĚLAT, ŽE ZPLOZUJEME na základě svých sexuálních radostí, když nevíme, jestli ty děti by si to přály vůbec žít, když mnozí rodiče se chovají jinak než by měli? To, že dítě se dere na svět, to už je druhotná následná věc, do které jsme ho dostali svým počínáním, a nám nic jiného nezbývá, kdy to stavíme do pozice, že to tak vlastně má být.

Zvoníkovi:
., 15.11.2009 12:03

Zvoníku, znovu opakuji: další děti mít n e m u s í š.
O právu mít děti se domnívám zatím není ještě čas mluvit; ještě se nějaké mohou narodit živé a přežít světské trápení až do přirozeného konce stářím. Ještě to kapacita Země umožní. A zakazovat mít lidem děti byly praktiky fašistické, a jak známo, to byla snaha uzákonit právo žít pouze pro tzv. árijce.

V dnešní době už také probíhají počátky selekce lidí, jejichž právo mít děti je skrytě omezováno tím, že jsou nezaměstnaní, a proto nemají prostředky vůbec si rodinu založit. Tím moderním puncem „neárijec“ je jiné označení, totiž tzv. „neschopný“.

V současné době je pro mladé lidi finančně výhodné mít děti, protože na ně dostávají vysoké částky rodičovských přídavků, a tato finanční podpora ze státních prostředků je dlouhodobá, cca na 20 let, bez rizika, že by by ji bylo možné ze zákona bezdůvodně zrušit, jako se to děje se zaměstnáním.

Jiná věc je, že zodpovědný rodič by s narozením svého dítěte měl na sebe samozřejmě a dle svého morálního přesvědčení (nejen ze zákona) převzít závazek, že do konce svého života své dítě bude maximálně dle svých možností podporovat po všech stránkách. Vím, že existují „takérodičové“, kteří za přídavky na dítě dítěti nic nepořídí, k dětem jsou bezohlední a krutí, některým „takérodičům“ proto jsou jejich děti rozhodnutím soudu odebrány.

Mít děti se domnívám, že je SCHOPNOST člověka, zatím většinou neomezená právními normami, i když výjimky existují (např. soudem určená povinnost kastrace určitých zločinců).

Odp: Zvoníkovi:
zvoník, 15.11.2009 20:09

Chyba, Tečkočárko.
To, co jsem svým příspěvkem chtěl říct, nebylo to, že by někdo nějakým nařízením ovládal mechanicky (ne)růst populace na základě nějaké totality. Máme přeci svobodu, tudíž každý má nezadatelné právo mít děti, ale také povinnosti se o ně starat. A v tom to je! Kolik lidí dnes systematicky plánuje rodinu? Většinou se jen souloží pro ten pocit (protože je to prý fajn), a jestli z toho něco bude, uvidíme, a nakonec budeme rádi, že? A podle toho se zachováme, protože jsme snad zajištění. A pokud nikoli, tak to vždycky nějak přežijem nebo si to ženská nechá vzít. - Takto uvažuje mnoho rodin úplných i neúplných, žijících v manž. svazku i mimo něj. Tak mi někdo povězte, co je na tom normálního, když tím vlastně každý zakládá své existenční problémy, které mít vůbec nechce a tudíž s nimi ani nepočítá. To už není bezbřehý optimismus v lepší svět, to je plánovaná bezbřehá blbost ruku v ruce s hříchem a peklo pro ostatní okolo.
Napište sem někdo, co na naší planetě zastaví růst druhu homo sapiens, který ničí ve velkém veškeré životní prostředí všech živočichů, a napište sem to, co zastaví růst množení bez násilného zabíjení svého druhu. Nic! A spoléhat na Boha, že to zařídí, to přece nelze?! A že je to vůle Boží, tak tomu také nelze věřit. Věřit lze jedině tomu, že Bohu přiděláváme práci, dokud se nenaštve. Ale protože je milosrdný, neudělá to dobrovolně. My homo sapiens ho k tomu donutíme svými činy jako jsou války, uměle vyvolané epidemie, uměle vytvořený hlad a odebrání možnosti pracovat za poctivý výdělek, a pak se na základě toho bouřit proti těm, co všem všechno sobecky berou (protože mají moc) pro sebe podle vlastních zákonů, aby zajistili existenci vlastních dětí..., atd. Dá se v tomhle bordelu vůbec žít spokojeně bez toho, abych se nepřičinil ke konečné apokalypse, kterou cítím na každém kroku?

Odp: Jistému I.P.:
Ignác Pospíšil, 8.12.2009 9:41

Zapomínáte na třetí, nejpravděpodobnější vysvětlení - že kláštery pomáhaly rodičkám a sbíraly odložené děti. Uvědomte si, že odložené dítě ve středověku, kdy nebyla moderní medicína, hygiena ani sunar, zpravidla záhy zemřelo, i když se mu dostalo všemožné péče. Více o tom zde:

http://cirkev.wordpress.com/2009/12/08/detske-kostricky-u-zenskych-klasteru/

Odp2: Jistému I.P.:
ivana Kozárová, 18.12.2009 13:19

poslední torno bylo zrušeno ve Varšavě r. 1935... Dnes se s velkou slávou objevují bejbyboxy - holt na něco zas neěkdo přišel,co už tady dávno bylo...

Odp3: Jistému I.P.:
tlapka, 18.12.2009 14:04

Jenže Babybox je teplejší než klášterní schody- totiž domnívám se, že ženy odkládaly děti před bránu kláštera na schody ?

Odp4: Jistému I.P.:
zvoník, 21.12.2009 18:10

Tlapko,
není pravda. Na Národní třídě v Praze je kostel sv. Voršily a tam býval také klášter. Dnes je tam nějaký úřad nebo co. Kostel je ale zachován. Z ulice se vejde do předsíně a z ní jsou dveře vlevo do kostela. Ale přímo! Přímo je vchod do bývalého kláštera. Napravo od těch dveří je ve zdi historický kovaný válec (dnes hnědě natřen), z dob výstavby kláštera, se svislou osou a kdysi se otáčel v té zdi otevřenou stranou buď před zeď nebo za zeď za ty dveře. A to právě byl v době největší slávy kláštera sv. Voršily první babybox. Takže nic nového pod sluncem... Doporučuji navštívit a podívat se.

Odp5: Jistému I.P.:
tlapka, 30.12.2009 14:47

Teda to zírám.... jako právě vyoraná myš. A zrovna na Národní třídě ! Je mi teď líto že jak jsem byla v Praze tak jsem se zajímala jenom o hospody a knihkupectví polepším se hned letos jak tam pojedu.

Odp6: Jistému I.P.:
tlapka, 30.12.2009 15:08

http://www.sanquis.cz/index.php?linkID=art55

to se podívejme- co bylo vynalezeno ve středověku. A myslím že ve Starověku byla ještě lepší kultura v Římě nebo Egyptě.

Odp6: Jistému I.P.:
zvoník, 1.1.2010 14:57

A to jsou tady ještě záhadnější a zajímavější místa!

Odp7: Jistému I.P.:
ivana Kozárová, 2.1.2010 11:29

Jo. Ty nejzáhadnější místa máme uvnitř sebe;-)

Odp8: Jistému I.P.:
zvoník, 2.1.2010 20:40

Já bych to nesměřoval jinam... Jednalo se o Prahu, přece!

Odp9: Jistému I.P.:
ivana Kozárová, 2.1.2010 21:16

Já si jen vzpomněla na ty utajený prostory uvnitř,o kterejch nikdo neví,jen se mi to propojilo;-)

Odp10: Jistému I.P.:
ivana Kozárová, 2.1.2010 21:16

Ale nejpodivuhodnější je pražské podzemí....

Odp11: Jistému I.P.:
zvoník, 4.1.2010 9:14

Ale to nové mě moc netáhne a staré je už dost poničené... Mně se ve zvonici propadá podlaha v přízemní věže a nikdo neví kam, co tam je, a stále to zní dutě! Už tam mám prohlubeň přes 20 cm. Budem tajně kopat? Naposledy to někdo vyrovnal koláčem malty před 200 lety a jde to stále dolů! Už mám podloženy i schody, aby se mi neutrhly. Kdyby tu byl Jestřáb, ten by si užil!

Odp12: Jistému I.P.:
iva, 4.1.2010 11:01

Myslíš Fogalr? Máte tam ty stínadla?

Odp13: Jistému I.P.:
zvoník, 4.1.2010 18:58

No jasně!
Žlutá je barva naše!

Odp12: Jistému I.P.:
ivana Kozárová, 4.1.2010 11:47

Já to mám v baráku ve sklepě,u nás je celý náměstí podvrtaný katakombama a čas od času se propadá vozovka i chodníky. nikdo s tím nechce nic mít:-). Byl tu archeologický průzkum,ale už není,stojí to moc peněz. A tak možná jednou budeme překvapeni,až se jícen podzemí otevře trošinku víc....

Zvoníkovi:
., 15.11.2009 22:39

Zvoníku, množení člověka bude zastaveno jeho přemnožením stejně, jako se to děje i u jiných živočišných druhů. A přemnožení člověka se už znatelně projevuje: stoupá migrace šikmovokých lidí z východu na západ, celosvětově se zvyšuje nezaměstnanost, ubývá orné půdy, zhoršuje se kvalita a zvyšuje se cena potravin, ubývá lesů, přibývá bezdomovců a chatrčí kolem velkých měst, zhoršuje se morálka lidí a další příznaky. Ale nedívej se po celé Zeměkouli. Podívej se kolem sebe ve svém nejbližším okolí a pomoz tomu, kdo to potřebuje, a do té míry, jak můžeš.

Inspirativní příběh, který se skutečně stal:
Někdy v polovině 40 tých let se na vesnici narodil chlapec, s drobnou vrozenou vadou. Vyrostl v silného muže, vyučil se řemeslu, nalezl si přítelkyni a narodil se jim zdravý syn. Přítelkyně se odmítla za otce svého dítěte provdat a s dítětem žila ve městě. Otec dítěte žil dál ve starém domku na vesnici, choval drůbež, pracoval v zaměstnání, platil na dítě alimenty a za své zbývající úspory koupil parcelu, stavební materiál a po večerech kopal sám základy a stavěl nový dům pro svého jediného syna; žádnou jinou přítelkyni si nenašel. Sousedé i jeho staří rodiče ho měli za blázna, že staví dům pro dítě ženy, která si ho odmítla vzít za manžela.

Ale příběh má překvapivě dobrý konec: Družka se k otci svého dítěte nakonec do vesnického domku přistěhovala, a její již dospělý syn má nedaleko připravenou vilku se zahradou, aby si mohl založit svou vlastní rodinu.

Odp: Zvoníkovi:
Alfons, 16.11.2009 1:19

Až se ekonomicky uvažující družka vrátila strhaného stavitele trefil šlak. To je standard.

Odp: Zvoníkovi:
Alfons, 16.11.2009 1:19

Až se ekonomicky uvažující družka vrátila strhaného stavitele trefil šlak. To je standard.

Odp2: Zvoníkovi:
ivan, 16.11.2009 7:33

Soudružku družku nahradit soudržnější soudružkou družkou.

Odp2: Zvoníkovi:
zvoník, 16.11.2009 18:22

To je zvláštní, Alfonsi.
Buď byly družky dvě, a pak to muselo být velice zajímavé, nebo se vrátila dvakrát, protože nebyl ještě se vším hotov.

Když o tom tak přemýšlím, tak mi není...
ivan, 16.11.2009 0:41

Když o tom tak přemýšlím, tak mi není jasné, kdo je ten, pro koho to mělo dobrý konec?

Odp: Když o tom tak přemýšlím, tak mi není...
tlapka, 16.11.2009 8:29

Taky mi tam chybí vyjádření družky, proč si to rozmyslela?

Odp2: Když o tom tak přemýšlím, tak mi není...
zvoník, 16.11.2009 18:29

Soudružka družka si nic nerozmyslela, ta to dostala od podnikatele befelem. Jinak by ji propustil z práce.

Odp: Když o tom tak přemýšlím, tak mi není...
zvoník, 16.11.2009 18:26

Mně to jasné je, pro koho to byl dobrý konec. Finančně a ziskově pro synáčka. Synáček umííí podnikat!

Prvně bych odlišil zamilovanost od...
NenergyNotLogged, 16.11.2009 14:42

Prvně bych odlišil zamilovanost od lásky...protože v zamilovanosti hrajou velkou roli hormony....a s těma se snad nedá nic dělat:D A není žádná těžší zkouška než být ždímán ženou, která dovede tak mít nad mužem takovou obrovskou moc v tomto ohledu. Pokud už bych kdy měl mít něco proti ženám, tak by to bylo právě toto. Horší je to, že muž není natolik vybaven aby se s tímto vyrovnával:D ...Jakmile začne utíkat, je pronásledován, jakmile začne pronásledovat ...je mu utíkáno.... hah, vtipná věčná hra:P Tak je to třeba hrát. Mám otázku přátelé... co si myslíte o cti? Vznikla ze síly a šlechetnosti či slabosti??

Odp: Prvně bych odlišil zamilovanost od...
Alfons, 16.11.2009 14:44

Z vychcanosti těch, kteří ji u druhých zneužívají.

Odp: Prvně bych odlišil zamilovanost od...
zvoník, 17.11.2009 2:50

Co si myslím o cti???
To je teda otázka v dnešní době....
Co si asi lze dneska o ní myslet? Nosí se to vůbec? Myslím teda ta pravda o cti? Teď jde také o to, co tím opravdu myslíme? Jestli čest, nebo snad ctnost nebo úctu? Pod tím slovem si může člověk představit cokoli... Ctít někoho, nebo něco, nebo dokonce sám sebe, neznamená být čestný. Ctít vlastní mamon je např. dnes považováno za kladný prvek každého podnikatele, protože to je klíčem k úspěšnosti v životě bez Boha. Jinak by to zmíněný ani nedělal, že? Naopak nectít bližního a být bezohledný je nutný požadavek k udržení mamonu. Mamon je ctnost.
Člověk úplně beze cti, dokonce sám k sobě, nechá na sobě štípat dříví a je označen ostatními za hlupáka a to může ctít skutečně tvořivou práci jako takovou a nemusí o tom mluvit. Také bývá zpravidla těmi, co ctí vlastní mamon, zneužíván. Člověk beze cti k ostatním ale také k Bohu je sobec, načež když je schopen v rámci svého zisku využít hloupého bližního k práci, aby jako onen bližní nechcíp, když už jako umí dělat. Bližní to pochopitelně vezme a ctí svého kůrkodárce, protože je to na něm vyžadováno, aby mu byla zachována určitá svoboda - dovoleno pracovat..., za výdělek, aby nechcíp, i když si to kůrkodárce vlastně nezaslouží.
Tak o čem je vlastně ta čest? Je to jen forma pokrytectví a proklamovaného podvodu jakési cti mocných. Čest, myslím, nepatří mezi pojmy čistota, poctivost a láska Boží.
Čest práci! Nebo v šest v práci?

Odp2: Prvně bych odlišil zamilovanost od...
Nenergy, 17.11.2009 14:06

V dnešní době a minimálně v této oblasti, se zdá jakoby každý mával s tímto pojmem aby ho učinila tzv. ctihodným. Ovšem kdokoliv to o sobě říká, že je čestný, tak ten většinou čestný nebývá. Čest chápu što záležitost mužskou, kdy určitý charakter brání chtíči, aby dělal to co chtěl a byl tak ohleduplný ke druhým, ovšem všechno má své meze a šlapat po sobě si nechá jen tehdy, když se cítí, že je na to dost schopný to unést. ...toŤ je definice. Ale její vznik? Zabiješ poraženého když se může ještě zotavit a napravit? Konflikt není vždycky způsoben zlým charakterem jen nesouladem v chápání. Zní to sice jakoby člověk který ubližuje byl nazýván dobrý, což by nedávalo smysl. Pokud by se to tedy nepřeneslo do politické role, která právě tohoto využívá...například USA, jak po celém světě kosí co může. Rusko, které si taky řádí (ovšem víceméně tajně), si alespoň nehraje na nějakého všestranně dobrého hrdinu... čímž se nijak neospravedlňuje, ale je tady vidět ten rozdíl mezi tzv. ctí a pravdou... Mezi jednotlivci se taky může tradovat něco podobného. Ve společnosti kdysi hrála velkou roli pověst, dnes už ne ...tím se ale opět řadí mezi nástroje, které mohou být zneužity...ale ptám se, zdali to vůbec vzniklo jako dobrý nástroj? jestli to byl vůbec tedy nástroj:D

Odp: Prvně bych odlišil zamilovanost od...
tlapka, 18.11.2009 11:33

Pravda, zamilovanost je věc chemická tak nepodléhá žádné pochopitelné běžné logice. Pan Dawe proto nemůže očekávat rozumnou odpověď.

Odp2: Prvně bych odlišil zamilovanost od...
NenergyNOTLOGGED, 18.11.2009 13:16

Někdy odpovídá:D Někteří lidé jsou vyjímečně tělesně kompatibilní:D

Odp3: Prvně bych odlišil zamilovanost od...
tlapka, 18.11.2009 18:25

Prý je to pravda. Že podle chemie, kterou si neuvědomujeme, ze které plyne sex. přitažlivost, přiroda přiřazuje vhodné jedince pospolu v zájmu genů.

Odp2: Prvně bych odlišil zamilovanost od...
zvoník, 18.11.2009 19:43

Když je to tak nelogické, tak proč se tím nechávají lidé ovlivňovat? Nemá to logiku, tak se tomu vzepři! Kdo to neumí, je slaboch...

Odp3: Prvně bych odlišil zamilovanost od...
ivan, 18.11.2009 19:59

......kastrát nebo impotent. Není těžké ubrzdit něco co nejede.

Odp3: Prvně bych odlišil zamilovanost od...
werterber, 18.11.2009 21:16

:-) Kdo to neumí je slaboch... :-)
Sex je přirozený, nepřirozený je se tomu bránit, pak se z lidí stávají pěkný bestie.

Odp4: Prvně bych odlišil zamilovanost od...
NenergyNOTLOGGED, 19.11.2009 11:30

Hah! Kněží v USA jsou vzorovým příkladem:)

Odp3: Prvně bych odlišil zamilovanost od...
NenergyNOTLOGGED, 19.11.2009 11:31

To je jako vzepřít se osudu, stejnak na to jednou dojdeš:)

Odp: Prvně bych odlišil zamilovanost od...
ivana Kozárová, 30.11.2009 14:31

Člověk,který si váží sám sebe a zná svoji cenu,se chová tak,aby svoji cenu neztratil. Čest vzniká z vnitřní síly člověka. Nezávisí na tom,jak se chová okolí. Někdo prostě nesleví ze své úrovně,protože to nemá zapotřebí.Tam,kde se čest odhazuje jako balast,začínají bažiny.

Odp2: Prvně bych odlišil zamilovanost od...
tlapka, 2.12.2009 12:15

Pravda. Člověk přirozeně sebevědomý s čistým svědomím nepotřebuje koukat okolo, co si o něm myslí kdekdo, případně se s tím dobře srovná.

Vysvětlení souvislostí:
., 16.11.2009 15:13

Družka se zřejmě vrátila proto, že po Sametce ztratila ve městě práci, nebo šla do důchodu, a byt ve městě byl pro ni pro samotnou drahý, nadměrný a hlučný. V chaloupce na venkově ji čekal věrný muž, a pro syna nedaleko v zahradě postavená nová vilka. Třeba se vrátila i „kůli“ :-) dvěma bílým holoubkům, vrkajícím o lásce na střeše venkovského stavení. :-)
(Poznámka: můj příběh Vás svícaře měl potěšit, tak mi ho někteří nekažte něčím, co s příběhem nemá nic společného. Vždyť můžete také nějaký příběh s dobrým koncem napsat, obzvláště jistý I.P. jich má v zásuvce v rámci pozitivního myšlení jistě mnoho zadarmo na rozdávání :-) )

Odp: Vysvětlení souvislostí:
zvoník, 17.11.2009 16:01

Tečkočárko,
Příběh je to velice krásný, a kdybych byl bába, tak bych se naozaj rozplakal. Ale já jsem jenom ubulená Lída, tak budu jen bědovat, jak je ten svět nespravedlivej a musíme s tím něco dělat. S vědomím lidí ale uděláme něco jen velmi těžko, Anežko. Čili vezměme to tržně a udělejme z toho prostý a regulérní obchod: Přistěhovanou maminu by majitel nemovitostí vzal na bejvák jen tehdy, kdyby platila nájem tím, že majiteli podrží (co si budem namlouvat, že? Je to přece fajn...) a bude vařit a bude milá, a hodná jako přinejmenším Koukrová od Forsytů. A synek bude makat na obou barácích jako barevnej, pokud bude chtít jednou dědit. A jestli budou s maminou hopsodyní tajně pyskovat a kout pikle, můžou jít klidně o partaj dál. Jakýpak copak... Takovejch opuštěnejch mamin může mít pan domácí na každém prstě stovky!
To je krásnej konec, co?! A hlavně velice reálnej...

Odp2: Vysvětlení souvislostí:
Alfons, 17.11.2009 17:21

Krutá poznámka-chceš mět v baráku exekutory atp.? Uzavři nějaký svazek. Vezmeš si do domu časovanou bombu.

Odp3: Vysvětlení souvislostí:
zvoník, 17.11.2009 19:43

A co Ty víš Alfonsi,
jsou lidi, kteří jsou schopni uzavřít svazek za trochu přítulnosti a obětovat se exekutorům. Vypadá to velice blbě, ale je to tak, protože jak zde kdosi poznamenal: Je to přece fajn a nad mým názorem zde někomu spadla brada...
Tak jak to vlastně je?

Odp4: Vysvětlení souvislostí:
tlapka, 18.11.2009 11:35

Určitě jsou a říká se jim Masochisti.

Odp4: Vysvětlení souvislostí:
Alfons, 2.12.2009 14:24

Nejlépe je si k přitulování vybrat mladého exekutora či exekutorku.

Odp5: Vysvětlení souvislostí:
zvoník, 3.12.2009 16:11

Alfonsi,
nikoli Tebou zmíněné osoby, ale hlavně jejich peníze! To je pak bahno!

Odp2: Vysvětlení souvislostí:
., 17.11.2009 22:33

Ne, Zvoníku, tentokrát se mi Tvá odpověď nelíbí.

1) Domnívám se, že se přizpůsobuješ formou i výrazově jistému I.P. , aby ses mu zavděčil.
2) Nevěříš už a nechceš věřit, že dobrý vztah mezi lidmi může existovat bez zuskuchtivých pohnutek.
3) Připojil ses k těm, kteří na můj příběh nakydali špínu.
4) Zničil jsi mou představu o tom, že bys uměl malým dětem vyprávět hezké lyrické pohádky s dobrým koncem.
5) Je špatné, když člověk špínu, kterou posbíral od zlých lidí, začíná ze sebe chrlit na jiné lidi, kteří mu nikdy neublížili.

Odp3: Vysvětlení souvislostí:
., 17.11.2009 22:48

A ještě přidám dle Tvého naposledy použitého stylu:

6) „Stejně zvoníci zvoní ze ziskuchtivosti, za plat, aby si nahrabali ještě k platu ze zaměstnání. Že jo, co si budeme povídat. A zvony ? Pchchch . Nic, než kusy neživé kovové slitiny, které stejně jednou budou opět přetaveny na kanóny na zabíjení přemnožených lidí, aby byly konečně užitečné! “

Tak takhle se Ti to líbí zvoníku tobě i ostatním svícařům ? Asi líbí, k dnešnímu 20 výročí .

Odp4: Vysvětlení souvislostí:
tlapka, 18.11.2009 11:36

Tečkočárko nebylo by tam něco pozitivního?

Odp5: Vysvětlení souvislostí:
., 19.11.2009 9:32

Tlapko, z mé strany je celý příběh pozitivní, protože končí dobře: rodina opět žije společně, tak, jak to má být, a členové té rodiny si navzájem neubližují.

To pouze odezva k mému příběhu byla od Tebe a od některých ostatních svícařů pochybovačná, a tím negativní. Takže: nedostatek pozitivního je na Tvé straně, bohužel ! :-(

Odp4: Vysvětlení souvislostí:
zvoník, 18.11.2009 20:11

Chyba!
Chyba Tečkočárko! Tvůj příběh je skutečně krásný. Řekl bych, že dokonce krásný jako právě ty pohádky pro děti, které bych právě mohl dětem vyprávět, kde teda ještě chybí v závěru: ,,A jestli neumřeli, tak žijí šťastně až do smrti.
A to mi věř, já je dětem vyprávím. Ale většinou o zvonech.
A další věc zde nadnesu, že zvony jsou nad takové škádlení jakos předvedl, velice povzneseny, víš? Že jsou řinčící, dunící a zvučící kov, to už dokonce někdo někam zapsal, ne? ...A lásku by neměl ten, co mluví jazyky andělskými atd. Však víš...
Tečkočárko, v této otázce jsem myslím splachovací, čili mě nenasereš. Ale u toho Tvého příběhu, když teda vezmeš realitu, to moc nelze brát jako skutečnost, protože je to jako příběh z Červené knihovny. A jak víš to je brak. A nic s tím nenaděláš... Zůstaň na zemi. Prosím Tě, zůstaň na zemi. :-)

Odp5: Vysvětlení souvislostí:
., 18.11.2009 23:59

To mne právě na Tobě Zvoníku mrzí, že tomu příběhu nevěříš. Já mu věřím, protože mi ho řekl člověk, který neměl důvod si ten příběh vymýšlet, a pravdivost toho příběhu potvrzují i další, tak zvané „nepřímé důkazy“ :-).

Já Ti také nekazím příběhy o zvonech nebo o nevysvětlitelných jevech ve zvonicích nějakým připomínáním surové reality nebo dokonce nějakým svým neoprávněným neověřeným přesvědčením, že to, co jsi nám mnohokrát pěkně vyprávěl, že to bylo jinak, nebo že to vůbec nebylo. Něco takového by si anonymní diskutér neměl vůbec dovolit. To bychom mohli začít zpochybňovat napřed třeba „Povídky malostranské“ od J. Nerudy, potom román „Babička“ od B. Němcové a nakonec třeba i dílo vynálezců a vědců, kteří dostali za svůj přínos lidstvu Nobelovu cenu.
A jestli myslíš, že moje příspěvky na svíci dosud byly brakem z Červené knihovny, tak mi to je líto, a asi budu muset ze společnosti svícařů odejít, protože já na rozdíl od Tebe splachovací nejsem.

Člověk se může mýlit, může dělat chyby, může se neohrabaně vyjadřovat, může mít různé nedostatky ve všeobecných i odborných znalostech, může mít různé politické názory, ale neměl by „opovržlivě a se zlomyslným úšklebkem šlapat po fyzických i nefyzických dárcích“, které mu někdo s dobrým úmyslem přináší a dává. To je dle mého názoru barbarství.

Odp6: Vysvětlení souvislostí:
zvoník, 19.11.2009 10:26

To teda koukám, že se Tě to dotklo? Nicméně pak by bylo mojí povinností se Ti omluvit. Takže promiň, nebylo to tak myšleno.
Ale přesto: Je mnoho příběhů, které se udály a jsou velice reálné právě pro svůj závěr. Mnoho si jich lidé přikrášlí, aby dojaly, ale lidé už jsou takoví, že příběhy s ideálně dobrým koncem si raději vymýšlí, protože se právě nedějí a protože jsou utopie. Z toho vycházím. A z toho vycházel i nakladatel edice Červená knihovna.
Děti..., polibte se....

Odp3: Vysvětlení souvislostí:
Juras, 18.11.2009 10:06

Pětku tesat do kamene! Opakuj si to denodenně několikrát a nedělej to už.

Odp: Vysvětlení souvislostí:
ivana Kozárová, 30.11.2009 14:48

Mě Tvůj příběh s dobrým koncem potěšil.Naoplátku Ti posílám taky jeden skutečnej,o lidech,kteří možná ještě žijou a jihž si nesmírně vážím.
Příběh se odehrává na malé vesnici za Protektorátu,kde můj děda působil na četnické stanici jako vrchní strážmistr.- Mimochodem,kdybys toho chtěla vědět víc,tečkočárko,najdeš to na stránkách Cínovce,které sestavil pan Petr Jaksch - . Na té vsi žila židovská rodina. Aby zachránil jejich dceru před koncentrákem,vzal si ji už před jejími sedmnáctinami za ženu místní občan,umělec,podivín,vesničané vrtěli hlavami a v poklidu nosili udání jeden na druhého mému dědovi. Děda tato udání strkal do šuplíku a na konci války už neměl kam to dávat. Spolu s podivínem obstarali dívce falešné doklady a věc se podařila. Dívka porodila svému manželovi dva zdatné syny. Po letech však manžela opustila,neb následovala hlas svého srdce,- a jak jest psáno,srdce je zrádné. Ani po rozvodu však nepřestala o staršího bývalého manžela pečovat,věděla,že je nepraktický a že to potřebuje. Pak se po deseti nebo více letech vrátila i se svými syny. Ne proto,že by musela,ale proto,že chtěla. Nikdo jí n ic nevyčítal,vrátila se domů. Jen vesničané se pochichtávali a nechápali,že můžou existovat takoví lidé,tak odlišní,kteří nikoho neudali a druhým i sobě se snažili jen pomáhat....Své špatné sklony že nepopírají,že si navzájem odpouštějí... Žádný utilitarismus zde nehledejte. Paleta nikoho nikdy královsky neživila,pamatuju se na ty krásné lidi,o kterých venkov uštěpačně tvrdil :Jo,u S. - tam si ke snídani zazpívají,k obědu zahrajou a k večeři obojí dohromady.... Když je mi bídně,vrátím se do krajiny svého dětství před jejich bílej dům. Na jejich dvorku neštípaly nikoho husy.

Odp2: Vysvětlení souvislostí:
., 30.11.2009 15:14

Paní Ivano K., těší mne, že se Vám líbil můj příběh a že mu věříte. I já věřím Vašemu příběhu. Totiž v pozadí za mladickou zamilovaností a bouřlivou tělesnou láskou musí ještě být schopnost správného hodnocení člověka člověkem, schopnost ocenit dar statečnosti a obětí pro toho druhého, schopnost tolerovat některé třeba i ne zcela pozitivní povahové vlastnosti toho druhého, které nejsou zásadní, a proto je možné je tolerovat. Jednou ze zásadních věcí ve vztahu je ochota okamžitě přispěchat druhému člověku na pomoc, když tu pomoc potřebuje. A naopak: takovou zásadní pomoc dokázat ocenit, nikdy na ni nezapomenout, a projevit vděčnost.

Odp3: Vysvětlení souvislostí:
ivana Kozárová, 30.11.2009 21:46

Přesně totéž si myslím taky!

Sex je přirozenou součástí života. Ba...
werterber, 17.11.2009 20:09

Sex je přirozenou součástí života. Ba co víc občas sex i nějaký ten život stvoří. Držet celibát je jen výmyslem nějakejch pomatenců... ;-)

Odp: Sex je přirozenou součástí života. Ba...
zvoník, 18.11.2009 22:03

Werte,
celibát je blbost, pokud je nařízenej proti vůli těch, kteří musejí poslouchat. Dobrovolnej by měl vzbuzovat přemýšlení u ostatních. Nikoli vzbuzovat odsuzování...

Odp2: Sex je přirozenou součástí života. Ba...
tlapka, 19.11.2009 8:41

Celibát je dokonce pro organismus škodlivý.

Odp3: Sex je přirozenou součástí života. Ba...
zvoník, 19.11.2009 10:32

A to řekl kdo? A vůbec, co není pro organismus škodlivé? Co?

Odp4: Sex je přirozenou součástí života. Ba...
tlapka, 30.11.2009 17:44

Kupříkladu souhvězdí Orion.

Jistému I.P.:
., 17.11.2009 23:03

Zase tomu jistému I.P. není něco jasné. Asi je to tím, že je dnes 17.11.po 20 ti. Kdyby to bylo před 20 ti, tak by mu asi bylo jasné úplně, ale úplně všechno.
Tentokrát ho necháme ve stavu nejasnosti, tiše odejdeme a počkáme, až se mu vyjasní ;-). Bzzz, Bzz, Bz, ....

Odp: Jistému I.P.:
tlapka, 19.11.2009 8:42

Tento příspěvek mi není jasný, dokoce proč by mělo být všechno jasné to ani nejde.

Pozor na něj, jistý I.P. žere děti a...
ivan, 18.11.2009 20:24

Pozor na něj, jistý I.P. žere děti a Romantiky růžolíce, druhu pracoušů, poddrhuhu prácechtivých, řádu pravdomluvných a čeledi zlatoušů dobrotivých. ;-)

Jistému I.P.:
., 19.11.2009 15:20

Bohatý výběr a seznam tzv. „ponižujících názvů“ pro ponížení :-) vybraných svícařů, kterým se podařilo napsat něco „protiIPéčkového“ nebo „nesametového“ :-) :

Kožatka velká, malamata třásnitá, dlouhokrčka australská, klapavka obecná, kožnatka severoamerická, varan(ka) komodský/á :-) , agama límcová, trnorep egyptský, korovec jedovatý, chameleón dvoupruhý, bazilišek zelený, scink pruhovaný, mamba zelená, křovinář ostnitý, korálovka horská, psohlavec hnědý :-), bojga zlatá, bičovka africká, kasuár přílbový, tinama chocholatá, potáplice lední, potáplice severní, tučňák oslí :-), buřňáček malý, fregatka, terej maskovaný :-) , anhinga rezavá, volavka černá, kvakoš noční, bukáček malý, čáp simbil, marabu africký, nesyt bělohlavý, ibis rudý :-), kladivouš takarta, člunozobec velký. :-) ;-) :-)

Pokračování příště.

P.S.:
Neváhejte, pospěšte,
a jména ladná libozvučná
autorům svícovým „provinilým“ :-)
dle jejich „zásluh“ přidělujte. :-)

Odp: Jistému I.P.:
Lipovan, 19.11.2009 20:06

Ano, to je obdivuhodná myriáda zástupců pozemské fauny, ale ať se snažím sebevíc, marně hledám souvislost s tématem. Ani přemíra smajlíků životní úděl zkrušeného nezaměstnaného jedince nezlepší a náladu nepozvedne. ;-)

Lipovane,
., 19.11.2009 22:32

hlavně že ta myriáda zástupců pozemské fauny zlepšila životní úděl a náladu Tvou. Více netřeba. Bez smajlíků. Těch také netřeba.

A souvislost s tématem nehledej, ty ji stejně nejseš schopný nalézt.

Odp: Lipovane,
tlapka, 20.11.2009 9:54

Zase se někdo dělá zajímavej

Tlapce:
., 20.11.2009 11:35

... s tím, že Tvých parametrů „zajímavosti“ Tlapko nikdy dosáhnouti nemůže :-).

Odp: Tlapce:
Lipovan, 20.11.2009 12:36

Proboha, Romantiku...tak neblázni přece. Neznám ostatní čtenáře, ale silně pochybuji, že by ti kdokoliv z nich mohl nabídnout nějaké solidní zaměstnání, nejlépe takové, kde se pracuje od desíti do dvou tři dny v týdnu a s páskou ukrývající odkaz na třicet kolíků. Ale co třeba...tady. :-)

Odp2: Tlapce:
zvoník, 20.11.2009 16:54

Lipovane,
nedělej si z lidí bez práce legraci. To je fakt hodně nepříjemné... Dneska u nás zase jednoho propustili, protože kritizoval postup určitý šéfa. A prý tedy půjde dělat do krematoria. Platy tam špatný nejsou a fasujou prý rum. A až jednou šéfa klepne, tak se mu pomstí až ho bude připravovat do rakve.

Odp: Tlapce:
tlapka, 20.11.2009 14:22

To je mi jedno ;-):-)

Odp2: Jistému I.P.:
Juras, 20.11.2009 8:13

Tipuju, že souvislost s tématem je schopen nalézt jen autor toho příspěvku. Ostatně už prokázal, že jakékoliv téma podle něj souvisí s tématem zločiných podnikatelů, kteří slušné lidi okrádají o pracovní místo.

Odp3: Jistému I.P.:
Lipovan, 20.11.2009 9:34

Už jsem mu jednou psal, že schopný mladý muž místa nehledá, nýbrž vytváří. Romantik bohužel namísto toho hledá především soucit.

Lipovanovi
., 20.11.2009 11:18

A Lipovan hledá své uspokojení ve zlomyslném rejpání pro nic za nic do někoho, koho vůbec nezná. Scinku jedozubý ! :-)

Odp: Lipovanovi
tlapka, 20.11.2009 14:25

Jak to můžeš říct? Vůbec Lipovana neznáš. PS co je to Scink jednozubý?

Odp2: Lipovanovi
zvoník, 20.11.2009 17:11

Scink jednozubý je to samé jako scink třízubý, akorát že má jen jeden zub. Dvouzubý scink není, protože scinkové mají vždy lichý počet zubů (pokud jim jeden ovšem někdo nevyrazí). Scink s vyraženým jedním zubem už není scink, ale něco úplně jiného. Zrovna tak jako scinkové třízubí po úrazu jen se dvěma zuby. Proto si scinkové třízubí s jedním vyraženým zubem nechávají vyrazit ještě jeden, aby mohli být aspoň scinkové jednozubí, a zachovali si tak statut scinka. - A navíc jsem už zapomněl jak se scinkům bez zubů říká..., ale určitě se jmenují úúúplně jinak...

Odp3: Lipovanovi
tlapka, 23.11.2009 9:16

Jakou mají kožešinu a čím se živí, pokud mají zuby.

Odp4: Lipovanovi
., 23.11.2009 9:53

Tlapko, „scinkové“ pokud mají, tak mají tu nejdražší kožešinu a tou je kožešina norková nebo minková. :-)Živí se zásadně svými bližními.

Odp2: Lipovanovi
., 22.11.2009 22:55

Zajdi k očaři! Jednozubá může být (a možná i je :-) ) baba ježibaba. Ale v komentáři se jedná o Scinka j e d o z u b é h o; toto přídavné jméno je odvozeno od podstatného jména J E D ( např. včelí jed, hadí jed, jed kopřivy žahavé aj. ), a toto vysvětlení podávám pro ty, kterým jsou mé komentáře často nejasné :-) :-) :-).

Odp3: Lipovanovi
zvoník, 23.11.2009 5:29

Tečkočárko,
a já, čéeče, myslel, že Ti vypadlo ,,n" , protože já znám právě jenom scinka jednozubého a trojzubého! Tak to von je ještě fakt vedle jednozubého nějakej jedozubý? No, to je teda nářez! A ten jedozubý má kolik zubů?... Stejně musí mít jenom jeden zub nebo tři, protože to ostatní už zřejmě nejsou praví scinkové, přece. Copak ses neučil zoologii?

Odp4: Lipovanovi
., 23.11.2009 9:28

Zvoníku, copak o to, Příroda je mocná čarodějka, a těch „scinků“ běhá po světě asi hodně druhů, poddruhů a variet :-). Ale hlavně se liší od sebe tím, zda ostatním „zvířátkům“ škodí :-) nebo neškodí, a jak škodí. Ti, co škodí jedovatou hubou, to jsou právě ti „jedozubí“, ti jsou statisticky vzato nejčetnější. Ale současně jistě mohou být i jednozubí, dvouzubí, třízubí a určitě i „šavlozubí“ :-). Ale ti posledně jmenovaní jsou mezi ostatními elita :-); ti se vyskytují jen za mořem :-), útočí pouze na „velká zvířata“ :-), svou činnost mají výborně placenou a na Svíci se nevyskytují.
Celkem se v zoologii vyznám, ale zatím nevím přesně :-), jak se „scinkové“ rozmnožují. Pravděpodobně v „Podzemí“ :-), protože tam mají hnízda a konají tam konference :-) , tak při tom asi v kuchyňce nakladou vejce :-) a zahřívají je v mikrovlnkách :-). Vím, že hlavním cílem výchovy malého scinka je jeho roztlemená, „jedem bohatě zásobená huba“ a schopnost pokud možno v boji neztratit žádný zub. :-)
Ale se „Scinky“ jsi už sám asi mnohokrát bojoval, takže je znáš.

Scink jednozubý je romantik poté, co...
Juras, 20.11.2009 15:21

Scink jednozubý je romantik poté, co zopakuje svůj příspěvek lipovanovi (nebo komukoliv jinému, na koho bývá na Svíci hustej) tváří v tvář :-) ;-)

Odp: Scink jednozubý je romantik poté, co...
zvoník, 20.11.2009 17:15

To je špatné vysvětlení...
Protože je příliš politické. Scinkové jsou zásadně bez politického zaměření.

Odp2: Scink jednozubý je romantik poté, co...
Juras, 20.11.2009 19:42

Spíš než politické bych řekl interpersonální :-)

Odp: Scink jednozubý je romantik poté, co...
., 20.11.2009 19:59

Na rozdíl od pana Jurasa, který na svíci, ani nikde jinde, na nikoho „hustý“ není a nebude :-), a tudíž z Boží vůle a hlavně ze své vůle, nic ze svých příspěvků nikomu tváří tvář zásadně opakovat nechce a nebude. !!! :-) :-) :-)

Odp: Zvoníkovi:
Neuvedeno, 22.11.2009 22:46

Já si tedy myslím, že veškeré problémy lidstva vznikají jen proto, že lidé se neřídí přírodními zákony, nebo neznají dostatečně funkci lidského těla, případně funkce jiných žijících tvorů.
Například, jednou za rok máme na 10 dní retrívra mé dcery. Občas, když fenku musíme mít u nás, tak s ní jdu, protože se hárá, a hrozí nebezpečí od sousedního psa. Pak vidím jak je rozmožovací půd silný. Když jde okolo pes, tak mám co dělat, abych fenku udržel na provaze.
No a s lidmi je to téměř to samé. Proč myslíte, že je na každé reklamě nějaká fešná žena. No pro to, že většina mužů se po hezkém děvčeti ohlédne, prože je přitahuje. Je to prostě pud sebezáchovÿ přírody. S tím se prostě nic nedá dělat. Rozmožili se právě takoví jedinci, které přitahuje opačné pohlaví. Ostatní vyhynuli. To je asi jako s tou otázkou, jestli neplodnost je dědičná.
Bojovat proti takovýmto základním podmínkám rozvoje tvorstva nemá cenu. To je jako, když Don Kychot bojuje proti větrným mlýnům.
Také otázka, jestli se máme ptát dítěte, jestli chce být na světě ještě před jeho narozením.
Jakpak by na to mohlo odpovědět, když ještě není na světě.
Otázka, jestli je lepší vychovávat a živit vlastní dítě, nebo raději vychovávat a živit dítě někoho druhého?
To si musí každý řešit sám podle své situace.
Je jasné, že když už je člověk starší a vlastní dítě by do konce jeho dospělosti už neuživil, že spíš se stará, když chce o vnouče, protože tam je jen jako náhradník a v případě nouze se postará rodič.
Je tisíce různých životních situací a každý si musí sám rozhodnout, jakou cestou půjde.
K situaci, že se člověk stává otrokem druhého partnera bych chtěl říci, že bohužel tento pocit, když přestane pocit okouzlení ze zamilovanosti má většinou většina manželství a to nejen jeden, ale i druhý partner. Manželství totiž není nějaká instituce, kde by byla nějaká velká volba mezi možnostmi. Žena většinou se stará o chod v bytě a muži zase se starají o většinu věcí mimo domov. Ani jeden problematiku toho druhého pořádně nezná a tak si myslí, že partner nedělá nic, nebo málo, zatím co já se dřu. Pouze zamilovanost otupí tyto problémy a jeden k druhému je tolerantnější.
Stejně, ale je jeden paličatější a druhý méně, jinak by spolu žít nemohli. Oba paličatí, to prostě dohromady nejde. To ovšem neznamená, že ten tak zvaně dominantní má pravdu. Spíše bych řekl, že právě ten, který ustoupí bývá rozumější. Jenže ustupuje, aby zachoval chod rodiny a chod zdárného rozvíjení se dětí.
Pochopitelně, že většinou větší závisláci na sexu bývají muži. Jenže pohlavní pud je zákadní věc, bez které by příroda vůbec nepřežila. Proto je tak všechno zařízeno, aby ze sexu byl nějaký zážitek. Také díky němu je zamilovanost a tolerantnost mezi partnery.
Je pochopitelné, že člověk by měl spíše vychovávat a mít vlastní děti, než se starat o cizí. Sám se dře, tak také by sám měl mít vlastní děti, které jsou také jeho krví a jeho pokračováním. O cizí děti by se měl starat rodič těchto dětí. Jiná věc je, když se stane nějaký úraz a rodiče zemřou, nebo, když pár chce mít děti a nemůže je mít. Těžko, ale mohu souhlasit s lidmi, kteří jen splodí děti a pak je dají do dětského domova a klidně si pak plodí děti další, třeba patnáct a s ostatními partnerkami třeba 25. To pak takovýmto lidem dělá stát odložením dětí do dětského domova v podstatě luxus, protože který člověk, když má děti doma by si dovolil mít 15 dětí.

Odp2: Zvoníkovi:
tlapka, 23.11.2009 9:18

SEX = chemický diktát organismu.

Odp3: Zvoníkovi:
zvoník, 23.11.2009 10:25

Jakej diktát, Tlapko??? Máme přece svobodu, né? Komunisti taky diktovali, a jak dlouho! A jak dopadli, he? Věřím, že po smrti si to už nenechá diktovat nikdo...

Odp4: Zvoníkovi:
tlapka, 23.11.2009 15:06

S dovolením Milý Zvoníku ty hloupé Komunisty nemůžeš srovnávat s tisíciletými chemickými biologickými procesy, Tvoje přirovnání tzv. Kulhá.

Odp5: Zvoníkovi:
zvoník, 24.11.2009 12:03

Komunisti nepřišli se svou původní nerealizovatelnou myšlenkou, kterou chtěli zrealizovat, teprve ,,nedávno" , kdy vlastně vznikli! Myšlenka vychází z původní prvobytně pospolné společnosti, kdy neexistovalo třídní rozdělení a vše ovládal tzv. rodový stařešina. Byla tehdy demokracie a osobní vlastnictví? - Těžko. Čili lze usoudit, že degenerace myšlenky u komunistů nastala právě u těch lidí, kteří se to jali všechno řídit, a využívali neoprávněně svá privilegia ve společnosti v souladu s osobním vlastnictvím. Na základě tohoto je právě založen nesmysl existence jejich systému. Bylo totiž také mnoho diktátorů... Dnešní společnost je založena na legalizaci těch privilegií a následně třídním rozdělení a obírání těch nejchudších. Jinak je to to samé podpořeno současně s naprostým asociálním postojem k bližnímu. A výsledek nemůžeš ovládnout vůbec nijak. Musíš se přizpůsobit. A to dělá většina. Kdo nechce, zákonitě trpí...
Naproti tomu vlastní přístup k chtíči lze svobodně ovládnout, i když funguje už od dob existence lidstva. Takže Tlapko, nekulhá.... U mě kulhá ta přizpůsobivost. U Tebe to přirovnání v kulhání.

Odp3: Zvoníkovi:
NenergyNOTLOGGED, 23.11.2009 10:39

Pravda je že srandovní jsou ženy, které se s někým spontánně vyspí, záležitost okamžiku, prostě na ni určitý člověk jednou večer dobře zapůsobil:D

Odp2: Zvoníkovi:
NenergyNOTLOGGED, 23.11.2009 10:35

Zajímavý příspěvek. Ten vpodstatě vystihuje pravdu, z hlediska pravdy. Ovšem ne tak úplně pravdu, z pohledu lidí, tedy alespoň většiny z nich. Ti si totiž pravdu, která je vůbec nepřipouštějí a snaží se do ní dát něco vlastního, něco čemu by se dalo říkat, součást lidství. Lidé vycházejí z přírody, ale přec jsou jiní než všechno ostatní, co se tam nalézá. Především mají ve zvyku přizpůsobovat věci sobě a tak je to i s názory a pravdou. Je to otázka vědění. Někdy vzniká jenom pro jakési uspokojení myšlenky, že lidé jsou něco víc a tak mají hodnoty. Že svazek manželství je slib, který je nemateriální. I když jednak z určitého materiálna vnikl (pokus o zabránění cizoložství, ach ta ješitnost) a v dnešní době také materiální jest. Rozdělování majetku při rozvodech apod.

Pokud v článku s něčím částečně nesouhlasím je to, že prožitek s výchovy cizího dítěte nelze srovnat z vlastním. Záleží totiž jak se to vezme. Pokud někomu dejmetomu na půl roku hlídáme dítě pak ano. Ale pokud dítě přijmeme za vlastní. Ještě hodně malé tak genetický základ bude stejný, ale my jej můžeme ovlivnit výchovou. Dám teď jeden mírně ošklivější příklad. Dítě divocha nebo kočovníka...má sice fyzické rysy, a některé vrozené vlastnosti (temperament) ...ovšem veškéré kódy veškeré přístupy se mu dají změnit. Což je taky radost:)

Odp3: Zvoníkovi:
tlapka, 23.11.2009 15:08

Fakt že se mu dá zděděná povaha změnit? Jaksi mi to nesedí.

Odp4: Zvoníkovi:
iva, 24.11.2009 9:58

Pocházím ze čtyř sourozenců od tří různých orců, takže o tom něco vím. Geny jsou něco šíleného, ale člověk je může zdědit třeba od teiččina tatínka, takže někdy rodiče kroutí hlavou, kde se to v tom synkovi bere. Myslím, že něco jde výchovou pozměnit. Před dvaceti lety jsme začínali a četla jsem něco od Matějčka dětského lékaře. Byly i dokumenty s ním v televizi o výchově. Dnes se na výchovu kašle a je to šílené si myslím.

Odp5: Zvoníkovi:
zvoník, 24.11.2009 16:35

Šílenství tkví v tom, že demokratický systém si doslova hraje na absolutně svobodnou a demokratickou společnost, a tím bere rodičům možnost své děti vychovávat jak se patří a jak zaslouží. A protože výchova ze stan rodiče je vždy z pozice dítěte nesvobodná a totalitní, kdy dítě je ve škole politickým systémem za pomoci tupých učitelů seznámeno se svými vyčůranými právy v demokratické a svobodné společnosti, má tedy dítě mnohem lepší podmínky se rodičům vzpouzet a dokonce s nimi bojovat za pomoci naschválů s využitím všech práv děravých zákonů, tak to taky ve svém nadšení, že má na své rodiče skutečně pořádný bič, DĚLÁ! A neuděláte s tím zase nic, protože ruka zákona je vždy na straně dítěte.
Ivo, to je jeden z důvodů, proč já dnes nejsem schopen se setkat se svými kluky - dvojčaty. Jejich matka je vychovávala k sobectví a nenávisti. A nic s tím neuděláte. Do tohoto šílenství není radno zasahovat nějakými logickými domluvami.

Odp6: Zvoníkovi:
ivan, 24.11.2009 18:57

No, nazdar!

Odp6: Zvoníkovi:
iva, 24.11.2009 19:05

Vychovat je možná vychovává k sobectví, ale jednou budou muset sami zkusit žít, pracovat a starat se. Dostanou kopance od cizích lidí, ti jim nebudou nic tolerovat. Nechápu, jak může sama zvládat dva kluky. Odhaduji, že jim ještě není 15, protože nechápu jak se obejde bez tvé pomoci. Ještě jim budeš dobrý to mi věř.

Odp7: Zvoníkovi:
., 24.11.2009 19:46

Také říkám, že vychovávat a starat se o dítě (děti) je velmi náročné, unavující a stresující nejen pokud pečující osoba je na to sama, ale dokonce i tehdy, když na výchovu není sama. Obzvláště v pubertě bývají děti téměř neovladatelné, vzpurné, náladové, utíkají z domu, neučí se, nechtějí třeba jíst, nebo se přejídají, a teď k tomu ještě ty současné drogy, hrací automaty ... Takový některý puberťáček zaměstná celodenně plně i třeba čtyři rodinné příslušníky: máti mu vaří a pere, otec na něho vydělává a platí mu školy, děda se snaží poradit mu v učení a babička se snaží ho mít pokud možno stále na mobilu. Navíc všichni dohromady každý den trnou strachy, zda se kluk pozdě večer vůbec vrátí domů a v jakém stavu.
A nakonec ten holobrádek prohlásí, že ho rodinní příslušníci omezují finančně i kulturně, že mu nerozumí a že jsou „zkrátka pozadu“ . :-(

Odp8: Zvoníkovi:
Alfons, 25.11.2009 7:04

Holobrádek zanedbává výchovu svých rodinných příslušníků. ;-)

Odp7: Zvoníkovi:
tlapka, 25.11.2009 8:32

Oni se Určitě přihlásí, jsem přesvědčena !

Odp6: Zvoníkovi:
Juras, 25.11.2009 8:45

To mluví za vše: „jejich matka je vychovávala...“. A ptám se, co dělal zvoník? Ten asi ušlechtile zadarmo někde zvonil. Nechápu, proč potom fňuká, že se mu vrátilo, co zasel. Nezájem. Ale vinni jsou za nezájem kluků všichni ostatní - jejich matka, stát a škola, že? Hlavně že je proti komu fňukat.

Odp7: Zvoníkovi:
tlapka, 25.11.2009 11:45

Jurasi to neříkej, když ten příběh neznáš. Jasně že jej to mrzí a některé ženy jsou strašné a to říkám jako jedna z nich.

Odp8: Zvoníkovi:
Juras, 25.11.2009 12:35

Máš pravdu. Nechal jsem se unést. Zvoníku, sorry. Jestlis z nějakého důvodu nemohl vychovávat, tak beru zpět.

Odp9: Zvoníkovi:
iva, 25.11.2009 12:47

On totiž vychovává na dálku. Třeba. Možná tím zvoněním. Nevím, proč nemůže pomáhat ,ale přesně jak tu psal ., je zapotřebí každé ruky nohy. Pak se to stejně zvrtne a takový sedmnáctiletý kluk se chytne kamarádů a bude záležet opravdu na tom, jak ho ovlivnili jeho vychovatelé. Musí se sám rozhodnout, která cesta je správná.

Odp8: Zvoníkovi:
Juras, 25.11.2009 13:53

Až teď mi to došlo - to říkaš jako jedna z těch strašnějch ženskejch? :-)

Odp8: Zvoníkovi:
., 25.11.2009 19:17

Tlapko, tentokrát s Tebou zcela (a bez ironie) s o u h l a s í m.

Odp9: Zvoníkovi:
tlapka, 26.11.2009 15:37

OK. Všechno dobrý.

Tlapce:
., 27.11.2009 10:37

Děkuji. :-)

Odp7: Zvoníkovi:
zvoník, 25.11.2009 12:43

No, čekal jsem, že se na to nějaký jízlivý provokatér zeptá! Tak tady je má odpověď:
Zvonit jsem začal někdy před rokem 75. Ve svých 31ti letech jsem toho úplně nechal kvůli ženský a věnoval se rodině. Tím jsem to totálně pokálel. Navíc existoval na věžích určitý lidský zástup zvoníků. Nebyl jsem tedy příliš potřeba. Po 89. roce (startující tržní hospodářství) se jako rakovina začala šířit lavina firem, které hrubě bez povolení ochránců památek nabízely zmotorizování jakéhokoli zvonu a dokonce je kvůli tomu provrtávali! Nastoupila devastace všech věží a zvoníci byli z těch věží houfně vyháněni. Kde totiž byly na farnostech peníze, tam to šlo rychleji. Všechno jsem sledoval jen z povzdálí, živil rodinu vlastní prací v tiskárně u stroje a ve volném čase kopal výkop pro vodovod na chalupu mé ženy (letní sídlo pro rodinu) vlastníma rukama. - Bylo to dobrých 70 m ručně v hrubém pískovci ve skále do hloubky 130 cm a následně sám budoval koupelnu a odpady. Včetně překopání asfaltové silnice! A v rodině jsem byl jediný řidič, čili věčně kvůli dětem za volantem.
Znovu jsem začal chodit zvonit pouze v neděli dopoledne, a to od roku 97, až když jsem začal tušit záměry mojí ženy, protože mě o tom také velice překvapeně informovali moji synci. Chlupa s vodovodem již byla hotová a moje žena už v té době začínala podnikat v našem bytě, kde udělala z většinu prostoru prostor pro výuku a nebyl v něm už prostor pro mě. Jestli chcete vědet podrobnosti, tak mohu kohokoli zaučit ve způsobu jak se denně perou bavlněné pleny, jak se suší a mandlují po dvojčatech a kolik jich bylo. Pemprsky tehdy nebyly... Ještě si to pamatuji stejně jako vstávání k střídavému nočnímu krmení kluků z flašky a jak se míchá sunar nebo feminar.
Tak jdi pane provokatére Jurášku, víš kam? Kdybys byl kůň z filmu Tři oříšky pro Popelku, možná bych Tě bral..., ale takhle ne.

Odp8: Zvoníkovi:
Juras, 25.11.2009 13:50

Proč provokatér? Teď píšeš, že sis špatně vybral ženu, kvůli ní udělal rozhodnutí, kterého lituješ, a vyčítáš ženě, že ti odcizila tvoje děti. Už píšeš něco jiného než o příspěvek dříve „Šílenství tkví v tom, že demokratický systém si doslova hraje na absolutně svobodnou a demokratickou společnost, a tím bere rodičům možnost své děti vychovávat jak se patří a jak zaslouží.“.
Teď už najednou vysvítá, že tvůj pláč nad šíleným demokratickým systémem je jenom o tvých soukromých problémech. Je spousta lidí, kteří nedokážou nést odpovědnost za svůj vlastní život a snaží se to na někoho hodit. Takže tady máš teď hento demokratické zřízení, na které si můžeš zanadávat a uleví se Ti. Smůla ale pro tebe je, že problém je někde jinde.

Odp9: Zvoníkovi:
ivan, 25.11.2009 14:21

Fakt je to Plačka věžní.

Odp8: Zvoníkovi:
ivan, 25.11.2009 14:19

Stále nikde nevidím tu ohromnou tragedii co tě potkala. Podle mého žiješ docela běžný život podobný životům jiných lidí. Ostatní taky chodí do práce, mají děti, rozvádí se, mají starosti malé i velké, mají radosti malé i velké, během svého života mění svoje priority podle okolností a často se musejí mnohého zříct ve prospěch jiné potřeby. Když si objednám v restauraci jídlo, tak taky občas dostanu chuť na to co si dali u sousedního stolu a svoje rozhodnutí bych změnil ale už to nejde, zůstane tak, ale mám volbu tak učinit jindy. Přesto mám trvale pocit, že by tvoje slzy nad vlastním životem roztočily malou turbínu. Taková nespravedlnost!

Odp9: Zvoníkovi:
zvoník, 26.11.2009 11:35

Ivane a Jurasi,
oba úmyslně trháte souvislosti na malé neproblémy, aby za vlastnosti a povahy lidí nemohla nastavená údajně svobodná doba hraničí s bestialitou a mě jste mohli označit za plačku. - Jak ubohé a jak jednoduché vysvětlení ještě jednodušším člověkem. Já skutečně nevím, jak bych vám to vysvětlil, že tento systém takto nelze. Tedy lze, ale jen do té doby, do jaké si to hloupí a zblblí lidé nechají líbit. Vy to oba víte, ale děláte, že je to tak zcela normální. Nechápu proč??? Komunisti to ve své době také považovali za normální... Fašisti to taky ve své době považovali za normální... A přitom obojí nebyli nikdy ideologičtí spojenci! Jen se od sebe učili. Tento systém je v pořadí třetí, také není ideologickým spojencem těch předcházejících, a také se od těch dvou předcházejících ideologií učí jak to dělat, i když to tak nevypadá na první pohled běžného primitiva. A teď to důležité: A lidé to tomu systému celé žerou i s naviákem tím, že se k sobě začali chovat značně zleji v rámci dobývání majetku, a to právě v těch manželských svazcích(!), a chovaj se dál tak, jak se chovaj. Za komunistů a fašistů tu ideologii totiž taky žrali a bylo to tenkrát zcela cool stejně jako je to dneska.
A vy dva jste toho ,, zářivého dneska„ zřejmě zářnými představiteli, ať o sobě píšete, co chcete. Vůbec! Rozumějte VŮBEC(!) si neodvážím pomyslet a nechci uvažovat nad tím, co byste asi obhajovali v úplně jiné nastavené době..., např feudalismu nebo otrokářství, nebo v úplně naprosto jiné nové době, kdy by byl např. kontrolován každý náš pohyb a každá naše myšlenka ,,demokratickým diktátorem“ pomocí elektroniky. A o tom to asi je... Promiňte. Je fakt, že jste pravděpodobně představiteli ,,Frikulínů" , což se teď nemusíte pohoršovat, neboť je to spíše poklona: Free-cool-in. A jak víte, tak Frikulíni byli také i téměř všichni apoštolové... Kromě jednoho...Takže zde máte dokonce mojí poklonu. Já sám se od této doby úplně distancuji, i když ji bohužel svou prací musím nechtěně podporovat, abych nechcíp. Ale mezi Frikulíny se tedy neřadím.

Odp10: Zvoníkovi:
Juras, 26.11.2009 12:05

Ty seš asi fakt nemocnej. Díky, žes mi vysvětlil, jaký vztah mám s manželkou. Třeba prohlédnu - dodnes jsem si myslel, že se máme rádi a že máme bezkonfliktní vztah. Ještěže tě tady máme.

Odp10: Zvoníkovi:
ivan, 26.11.2009 12:57

Nedokážeš rozlišit od sebe dvě různé věci. Být svobodný a žít ve svobodě, tedy být zodpovědný za svoje rozhodnutí a být smířen s jejich důsledky. Nebo společenský systém, tedy způsob její organizace a přerozdělení veřejných zdrojů. Prdelka je, že já nejsem žádný demokrat za jejíhož představitele mě tady vytrvale představuješ. Je to jako v Černých baronech kdy hrabě Šternberk vysvětluje politrukovi, že on k buržoasii rozhodně nepatří protože ta je jejich společným nepřítelem. ;-) Jen to pochopit, že. Tady ti to podepisuju.

Odp11: Zvoníkovi:
Juras, 26.11.2009 14:04

Já toho Zvoníka chápu tak, že když se změní režim, tak se změní i Zvoníkova povaha. To mu věřím. Ale nesouhlasím s ním, že se to stane všem lidem, protože znám fůru takových, kteří se nezměnili.

Hlavní rozdíl je asi v tom, že Zvoník chce změnit režim a doufá, že potom budou lidi hodnější. Já bych spíš chtěl, aby se změnili ti lidi a myslím, že režim je méně podstatný než mezilidské vztahy.

Odp11: Zvoníkovi:
ivan, 26.11.2009 14:26

Tady ti to podepisuju. Nejsem demokrat! Na demokracii mě vadí přibližně to samé co tobě, ale moje důvody jsou jiné. Demo je nerozhodá, líná, pomalá, snadno korumpovatelná a manipulovatelná, dokáže se lehce vyvlíknout ze zodpovědnosti, její rozhodnutí jsou často protichůdná, neslouží všem stejně, dokáže mlžit, má až příliš vykladačů. Velice často jde proti zájmům těch kteří ji tvoří.
Už léta jsem oligarchista, ne ve smyslu současného výkladu činnosti ruských oligarchů. Olgarchie je nepolitický systém i když je mezi ně zařazována, ale spíš velmi efektivní systémem řízení, kde pověřená skupina pracuje na zadaném úkolu, ale pod kontrolou veřejnosti. Je mnohem přehlednější! Není volena, ale pověřena! Vlastně je jí, když o tom přemýšlím současná Fischerova vláda, která má nejvyšší podporu veřejnosti za posledních mnoho let. Je oproštěna podlejzání voličské veřejnosti. Zaplaťpánbůh! Jak vidíš, tak jsi mě označil za představitele něčeho k čemu mám už roky velké výhrady. Potíž při debatě s tebou je v tom, že všechno naházíš do jednoho hrnce bez rozlišení co je co, a pak to okořeníš třeba vlastní manželkou a splátkama na byt.

Odp12: Zvoníkovi:
tlapka, 26.11.2009 15:19

Teoreticky každý režim je špatný z toho důvodu, že do vedení se nacpou ty osoby, které jsou všeho schopné, a mají ty nejhorší motivy. Vy potom odsuzujete režim, který se nehodí zrovna vám, podle toho dáváte li přednost jistotě nebo chaosu.

Odp13: Zvoníkovi:
ivan, 26.11.2009 16:47

Tlapko, tak to není, každý režim je vhodný pro různě velký počet účastníků v různých situacích. F.1čkám bude těžko co stačit na silnici, ale do zasněženého lesa bych si ji jako vhodné auto nevzal. Lidovlády jsou dobré do úrovně městských států, (v době Platona jich bylo na území dnešního Řecka a ostrovů přes 200) ale v době ohrožení nebo mimořádných situací se řízení a vedení - velení, ujímala vždy úzká skupina pověřených lidí s jasně vyhraněným úkolem. Tlapko, rád bych podotknul, že jistota v politice a ekonomice, pokud máš na mysli toto, neexistuje, může být pouze slibovaná, zrovna tak jako má chaos svůj přesný a předvídatelný řád.

Odp14: Zvoníkovi:
tlapka, 26.11.2009 18:05

Se vším souhlasím Ivane, až na jednu větu: KDO pověří úzkou skupinu lidí a stanoví přesně vyhraněný úkol? Můžeme takové skupině důvěřovat- na jakých základech? Jsem zastáncem přirozeného chaosu.

Odp15: Zvoníkovi:
ivan, 26.11.2009 21:41

Problém demokracie je, že musí neustále usilovat o svojí moc. Praktickým důsledkem tohoto snažení, není přes všechny proklamace nabídnout nejlepší veřejnou službu, ale vyhrát! Celá nabídka veřejné služby se takto dostává na úroveň prodeje zboží kterým se taky stává. Tedy, správa veřejné služby je zbožím u kterého se předpokládá, že výnos musí přesáhnout náklady. Politické strany jsou firmy které o tuto zakázku usilují všemi prostředky, bohužel NAŠIMA !! Při nákladech svojí regenerace je to právě to, co je drží u cecku státního rozpočtu a ještě musí zbýt na vrtkavou budoucnost. Všimněme si, že veškeré jejich propojenosti nejsou s firmama které soutěží na otevřeném trhu o to, kdo vyrobí krásnější, levnější a účelnější vodovodní kohout ale s různýma poradenskýma službama, nereálnýma projektama a výplatama za studie u nichž se ani nepředpokládá realizovatelnost. Grippeny, Pandury, petrochemie, topné oleje, miliarda fotbalu,(nikoliv rozvoji sportu, ale profesionálům), Správa silnic a dálnic, údržba památek a mnohé, ani se to nedá vyjmenovat, to je to co nám podlamuje nohy. Výběr daní a rozpočet nesmí být v rukou toho, kdo si o něj řekne za třicet korun, nebo jiným slibem, třeba o procento snížení daní komukoliv. Takto vzniklý systém má sebezáchovné pudy a je silně návykový.(dokončím)

Odp16: Zvoníkovi:
ivan, 27.11.2009 0:18

.....silně návykový a není obdařen jinou schopností než generovat sám sebe. Víc hlav víc ví, u zelí to neplatí!
U tyranie,- vlády jednoho, je naděje na velmi efektivní řízení a růst prosperity, ale velké riziko v opojení mocí a zvrhnutí k vládě útlakem.
Karel IV. - prosperita. Stalin, Polpot, Kaligula despota nebo blázen.
Demokracii jsme si už rozebrali, příliš mnoho řidičů a volantů v jednom autobusu najednou tvoří až příliš mnoho nahodilých cílů výletu bez toho abychom se kdy dozvěděli cenu jízdného.
Oligarchie, vláda několika, má přednost rychlosti rozhodování a částečnou sebekontrolu v přehlednosti o konání jednotlivců v týmu. Její předností je kontinualita zodpovědností. Nemusí usilovat o získání moci, ta je jí svěřena. Případná trestnost jednotlivců není chráněna politickým zájmem.
Jak ji nastolit? Nevím. Evolucí, revolucí, nebo nahodilostí, mysím, že jiné možnosti nejsou. Ale určitě bych se ji nebál. Malému množtví rukou je lépe vidět na prsty. Možná by nás stála spoustu milionů, ale ušetřili bychom bilionový sekáč za jízdenku, aniž bychom věděli kam jedem.


Kvalita jejich práce se nikdy nezlepší a dokud bude z čeho brát, tak bude generovat pouze sama sebe.

Odp17: Zvoníkovi:
ivan, 27.11.2009 0:41

Dovětek po odrážce tam samozřejmě nepatří, ani nevím jak se tam odněkud protáhnul.

Odp18: Zvoníkovi:
Vlastimil Čech, 27.11.2009 9:46

Pane Ivane, tato serie Vašich příspěvků byl asi jedno jeden z nejlepších příspěvků, které jsem viděl zde na svíci... Myslím, že máte pravdu, a navíc jste mě asi přesvědčil... Bohužel, asi tanaše demokracie není to pravé ořechové... Ovšem neporozuměl jsem tomu, jak by byla ona skupina vedoucích vybírána a zejména jak zabránit tomu, aby se nestala skupinou „PolPotů“... aby klanově nevládla po albánsko-talibánském způsobu... Prosím o vysvětlení

Odp19: Zvoníkovi:
ivan, 28.11.2009 2:18

Asi by bylo potřeba znovu definovat funkci státu, který se začíná podobat domu, co má za sebou už tolik přestaveb a oprav, že náklady na jeho další údržbu jsou dražší než výstavba nového, s novým určením jeho využití. Náš stát se podobá lichváři který se od obyčejného půjčování peněz vypracoval k nabízení nových ,,bankovních produktů„. Jinými slovy, nedělají (nedělá) nic jiného, než že půjčují a vybírají dál peníze, ale neustále komplikují a zaplétají právní vztahy. Místo toho aby se stát stal správcem práv občanů a zajišťoval službu kterou si nedokáže zajistit jednotlivec, (proto si občané stát vydržují) tak se vplétáním do našich životů stává jejich držitelem a práva uděluje, povinosti nařizuje. Jinými slovy nám stát postupně po krůčcích nanucuje ústy politických stran rozsah služeb který bychom si nikdy neobjednali, s přesvědčováním o jejich nutnosti. Tento systém ,,výdržného“ ovládají firmy Politické strany, až z nich jedna nadlouho zvítězila.
Jestliže si mnozí lidé stěžují na prudké zhoršení mezlidských vztahů tak bych docela rád připoměl, že slovo Občan je od slova Obec, tedy společenství! Dříve se přeci platila místní daň, tedy obci jejíž součástí jsme byli a z té se teprve platil odvod státu který poskytoval její vyúčtování. Starostové byli přece správci obecního, tedy společného majetku pod kontrolou špiček vidlí občanů. Asi by bylo třeba se rozpomenout na hodně staré časy! Dnes už vymizela kolektivní paměť, všichni jsme se narodili už v nových časech. Z Obecních úřadů se staly Národní výbory pod kontrolou Strany která mocí převýšila význam státu, dokonce dokázala zvrátit i rozhodnutí soudu. Ani po omezení její absolutistické moci,/ je ale součástí moci současné/, jsme se už nestali občany, ale daňoví poplatníci státu. ( formálně ano)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp20: Zvoníkovi:
ivan, 28.11.2009 2:18

Dokončím zítra.

Odp20: Zvoníkovi:
ivana Kozárová, 8.12.2009 0:09

Aniž křičte,že vám stavbu bořím.... nechte už Zvoníka,myslím,že jeden o voze a druhý o koze. Vpodstatě kdybyste si sedli k jednomu stolu,našli byste společnou řeč!

Odp12: Zvoníkovi:
zvoník, 28.11.2009 11:02

Skutečně nemám sil vám oběma nějak vysvětlovat, co jsem svými příspěvky myslel, ale rozhodně to nebylo plačkovství jak zde neustále opakujete v rámci ovlivnění ostatních. To mi věřte. Spíš bych vaši reakci ohodnotil jako syndrom gorilích samců bušících se v hruď! A to já skutečně nejsem..., takže si rozumět nebudeme.
Stejně tak já, podle vás, mohu ale nemusím slepě věřit tomu způsobu vysvětlení oligarchovství a Jurasovu vysvětlení, že jsem tím vším svým osudem vinen právě svým špatným rozhodnutím v životě. Kdybych byl kaskadérská plačka, nepomýšlel bych na založení rodiny až po svém 30. roce života, kdy děti přišly až po dalších třech letech, ale začal bych rozhodně dříve bez plánování. Po bitvě je každý generál, že? Šlápnul jsi do hovna? Cha, cha, chá... Je to tvoje vina, protože jsi nekoukal. Není to tedy vina toho, kdo ho po svém psu neuklidil. Vy dva se skutečně zařazujete mezi lidi, kteří v reálu prosazují názor, že čím hůře pro bližního, respektive pro všechny, tím lépe pro ty, kteří to řídí. A to jsou ti nejsilnější přece! Opět syndrom gorilích samců... A to je jev u běžného primitiva. Co je na tom oligarchického, to mi teda logicky vysvětli? Já bych spíš řekl, že vy dva nemáte ani za mák nijakého sociálního cítění vůbec s nikým a sebevědomí vám skutečně zvyšuje jen skutečnost, že někdo jiný je na tom ještě hůř, tak ho tam zatlačme, ať si to užije, když je blbej. A když to mám napsat hodně drsně po vašem v rámci protiútoku, tak si vezmu na starost cizí jednu invalidní osobu, abych dokázal opak, protože to jiní zdaleka tak neudělají, čímž budu v očích druhých důvěryhodnější. Líbí se Ti to Ivane? Má to cenu se takto špičkovat?
Zrovna teď jsem sestavoval dopis se zamyšlením poslat ho Jurasovi (když mi tedy poslal svůj mail) i s fotografiemi z naší tiskárny, abych potvrdil svá slova o přístupu podnikatelů k nám zaměstnancům, podnikatelům, kteří to u nás řídí a přitom odbornosti v polygrafii rozumí jen z pozice peněz pro sebe. Chtěl jsem poslat ta slíbená jména a jméno firmy, aby sis udělal obrázek o tom, jak podobní (jako oligarchisti) nepolitičtí zastánci protěžují silnou pravici, kdy nám před časem slibovali, že když budem volit ODS, že nám bude všem lépe, a nyní to dotáhli akorát do krize a propouštění, a také do všestranné korupce, dokonce zatím ještě movitých pomocných dělníků, které si jako flákače vydržují, ale nyní zvažuji jestli to zaslání mého kontaktu v návaznosti na mého zaměstnavatele vůbec udělám, protože vám oběma zas až tak nevěřím, že byste mne nepodrazili a já nepřišel o práci za údajnou veřejnou pomluvu svého chlébodárce. Naše tiskárna má totiž webovky i s kontakty též, a půlka z toho jsou profesionální lži kvůli nalákaní zákazníků, ale jinak je to mafie. A jeden přeposlaný mail by byl balzámem na vaší duši, myslím... Ano, v toto vás mohu podezřívat! A měl bych pro to důvody. Čili, nemáte moji důvěru. A dokud já nebudu mít zajištěno někde jinde náhradní pracovní místo nemůžu tako riskovat nějakým furiantským splněním nějakého slibu, to doufám, Jurasi, chápeš... Ale na důkaz, že to skutečně je má adresa až do mobilu, pošlu pár fotek z našeho provozu.

Odp13: Zvoníkovi:
., 28.11.2009 13:31

Zvoníku, N E V Ě Ř jim, a nic jim neposílej! Vůbec nic jim neposílej ! Jsou to J E Z I N K Y !

Odp13: Zvoníkovi:
ivan, 28.11.2009 13:59

Zvoníku tvým problémem je, že se neustále zabýváš sám sebou. Kdykoliv někdo vysloví obecnou myšlenku, tak ji ohneš na zvony, zvonici, zvonaře, zvonovinu, zvonění nebo tvůj vztah s rodinou nebo zaměstnavatelem. Už ti zvoní i z toho aby na tebe někdo něco nevyzvonil. Nejbezpečnější svět je uvnitř sama sebe, tak se tam měj.

Odp14: Zvoníkovi:
zvoník, 28.11.2009 23:21

To je sice hezká odpověď, ale v člověku, tedy ve mně, takováhle věc nikdy nevznikne sama od sebe. To jistě víš i sám. Vyrovnat se s tím může člověk jen tak, že se tomu snaží v dalším životě úplně vyhnout, nebo vlastní agresivitou s tím bojovat hlava nehlava kolem sebe, kdy následky nesou fyzicky všichni okolo v dosahu, aby se takový člověk sám ,,napravil" a byl opět ve všech směrech úspěšný. A co si myslíš, že jsem si vybral já? A taky napiš jak si myslíš, že jednají druzí.

Odp15: Zvoníkovi:
tlapka, 30.11.2009 13:31

nevím Zvoníku proč by měl být někdo úspěšný ve všech směrech, to se přece nemůže stát.

Odp16: Zvoníkovi:
zvoník, 30.11.2009 20:44

To je pravda, ale páni Frikulíni přece dělají všechno pro to, aby toho dosáhli, ne?

Odp17: Zvoníkovi:
ivana Kozárová, 9.12.2009 13:41

Váš Frikulín se u nás doma ujal. Už tím označujeme jisté typy lidí s dokonale vyběleným úsměvem.

Odp4: Zvoníkovi:
NenergyNOTLOGGED, 24.11.2009 12:17

Mezi povahou a přístupem je rozdíl...právě jejich spojení je celkovým projevem charakteru...

Odp5: Zvoníkovi:
Alfons, 25.11.2009 7:07

Život bez charakteru nese ovoce. Viz naši tuneláři a ostatní zloději. Bez charakteru se žije lépe.

Odp6: Zvoníkovi:
tlapka, 25.11.2009 8:34

To je povrchní dojem, že mají kdeco ale myslím že šťastní nejsou. Jsou jako alkoholici majetek je jejich drogou a štěstí jim nepřinese.

Odp6: Zvoníkovi:
Juras, 25.11.2009 8:39

Život bez charakteru je nemožný.

Odp7: Zvoníkovi:
ivan, 25.11.2009 15:37

Nepochopí to.

Odp8: Zvoníkovi:
Juras, 26.11.2009 14:08

On asi myslí, že bezcharakterní člověk nemá charakter ;-)

Já naopak myslím, že bezcharakterní člověk má špatný charakter.

Pochopí :-)

Odp9: Zvoníkovi:
tlapka, 30.11.2009 13:32

Teď ještě jenom zjistit co je to špatný charakter, jak se to pozná a kdo jej má .... ;-)

Odp10: Zvoníkovi:
Juras, 30.11.2009 13:44

To se nepozná, je možné jenom hádat a nechat se manipulovat.

Odp10: Zvoníkovi:
ivana Kozárová, 8.12.2009 17:38

Špatný charakter - emoční tupost- nedostatek emoční inteligence,jinak řečeno esence hlouposti,aktivní rozpor,---- v bibli pojem NEDOSTÁVÁ SE MU SRDCE.. Pozná se to nejlíp v pohádkách,ta hodná nevlastní dcera ho vždycky má ....Špatný charakter bývá spojen s nedostatkem mírnosti a moudrosti. Moudrost nikoli jen jako otázka intelektu a racionality.Př. král Šalamoun prosí Boha o poslušné srdce. Dostává od něj moudrost,ale poslušné srdce si musí vypěstovat,to dostat od nikoho nemůže...

Ke karatelským příspěvkům pana J. z...
., 25.11.2009 20:22

Ke karatelským příspěvkům pana J. z Brna a pana I.P. od Berouna:

Pánové, neznám Vás osobně, ale pokud byste mne při každém opakovaném setkání častovali stále opakovaně omletou pohádkou o tom, že se máte báááječně, že se má báááječně i další rozkošatěná Vaše rodina, tak Vám to nebudu věřit, nudou usnu, a proto se s Vámi přestanu do budoucna úplně bavit.

Představte si situaci ve svých rodinách (dva příklady):

1)Děti přijdou k tátovi J. s tím, že mají vši, a že je to svědí a bolí. A pan J. se jim vysměje, že jsou „plačky“, když to někde ve škole chytly, že si s tím musí poradit sami.
2)Podobně invalidní paní E. se svěří panu I.P., že se jí porouchalo kolečko u vozíku a že ho prosí, aby jí to spravil. A on se jí vysměje, že je „plačka“, když s tím neumí jezdit, ať si to spraví sama.
Takže oba jmenovaní pánové, takhle se to nedělá, a věřím, že alespoň své rodinné příslušníky nečastujete posměšnými a odmítavými názvy. A že to děláte bezdůvodně cizím lidem, to vím, a za to Vás považuji za duševní ubožáky.

Domnívám se, že na Svíci jsme už všichni určitým způsobem přátelé a přátelům je dovoleno, a dokonce se předpokládá, že se svěří ostatním se svými problémy. A je slušností, pokud nemůže někdo ze zúčastněných pomoci nebo poradit, aby alespoň svého přítele v nouzi netlačil zpět do vody když se topí, a neposmíval se mu.

Z Vás obou výše jmenovaných pánů mám dojem, že máte škodolibou radost z toho, že někdo jiný má nějaké životní potíže. A to od Vás, úspěšných kapitalistů, není pěkné, a dokonce se to dá kvalifikovat jako zbabělé, protože tím zastíráte svou neschopnost a nechuť příteli podat pomocnou ruku a povzbudit ho. Vždyť povzbudivé slovo Vás nebude stát žádné peníze :-).

Odp: Ke karatelským příspěvkům pana J. z...
ivan, 25.11.2009 22:13

Ale, ale, Romantiku, jak jistě víš tak Eva je vdova a nejsme manželé, starám se o ni právě proto, že se dostala do životních těžkostí spojené se zdravotníma komplikacema končícíma vysokou amputací nohy. Starám se nejen o její kolečka na vozíku, ale o celou domácnost, od nákupů po celkovou údržbu, topení a obnovu všeho. Jak jistě víš, tak můj syn Tomáš zemřel na leukemii ve svých 26 letech. No co, prostě život takový jaký je. Každému z nás někdo umře, stane se mu něco zlého, nebo zažije velkou nespravedlnost. Jak víš, tak já sám mám nevyléčitelnou nemoc, jde jenom o to jak rychle to půjde, můžou to být roky, nebo to skončí obyčejná chřipka příští týden. Nakonec, už se chvilku známe, tak o sobě něco víme, že. Prozatím se jenom lituješ jakou si se stal obětí vlastního života v kterém ti každý ubližuje. Nebo nemám pravdu? Vždyť vycházím pouze z toho co o sobě sám píšeš! Jenom mě není jasné jak jsi mohl vystudovat VŠ technického směru a nesehnat roky zaměstnání, když se dokážu uživit jako starej člověk v místě kde není dokonce ani jeden obchod a to v nejhůře placeným oboru, ale bez dotací jako mají třeba zemědělci. Nediv se, že nad tím kroutím hlavou, vlastně ani nevím co ti kdo provedl.
Jestli chceš politovat jakej máš těžkej život, tak to tedy udělám.

Ještě nikdy v životě jsem o tak ohromných potížích jako máš Ty,(romantik) nebo Zvoník neslyšel!

Odp: Ke karatelským příspěvkům pana J. z...
Juras, 26.11.2009 7:53

S dovolením přeruším tvé pohádky a napíšu pravdu. Když si projdeš diskuse, najdeš upřímně míněných rad spoustu. Ani jednou ses nikdy neřídil, vždycky jenom pláčeš, že seš nevinej a svět je na tebe zlej. Ivan ti dokonce nabídl práci. A v duchu hesla každé dobro má být po zásluze potrestáno s napsal, že mu nevěříš a byls na něj nadáledrzej až sprostej. Smířil bych se s ufňukánkem, prostě každej má povahu jinou, ale s nevděčníkem a lžimanipulátorem by mi nějaké přátelství pěkně zhořklo. Protože se snažím být vstřícný ke všem lidem bez ohledu na sympatie, snažím se a budu snažit i nadále ti poskytovat ty své názory, které považuju za tobě prospěšné, ale přátelit se s někým, kdo mi neustále podsouvá smyšlenky, a kdo o člověku, který mu nabídl pomoc, dokáže napsat „má kodolibou radost z toho, že někdo jiný má nějaké životní potíže“, to prostě nejde. Nejseš můj kamarád a dokud se budeš chovat stejně, tak asi nebudeš.

Odp: Ke karatelským příspěvkům pana J. z...
tlapka, 26.11.2009 11:28

Tečkočárko- od tebe to sedí. Sám projevuješ často nedostatek tolerance.

Úhlavnímu nepříteli J. z Brna
., 26.11.2009 11:19

Čau „lásko“ :-) , a už se neozývej ! Všechno negativní, co jsi napsal, jsou pouze a jedině Tvé vlastnosti, kterých se nikdy nezbavíš. Hodil ses sám přes palubu mého škuneru :-). Ať si na Tobě pochutnají mořské příšery !!! Ham, Ham, ham.

Odp: Úhlavnímu nepříteli J. z Brna
tlapka, 26.11.2009 11:30

No vidíš sám co píšeš.

Odp9: Zvoníkovi:
Neuvedeno, 27.11.2009 7:45

Pane Zvoníku, omlouvám se za ty překlepy, čestina mi nikdy nešla a kromě toho jsem to psal okolo dvanácté večer, takže to podle toho vypadalo, už jsem chtěl jít spát.
K těm přísadám do betonu sděluji, že používám v podzimním období přísadu Vintrzim. Je to takový plastifikátor, který zároveň nějak asi snižuje dobu zamrznutí betonu asi do 4 - 6 stupňů pod nulou. Nesmí beton opršet bezprostředně po betonování, protože tím se tato tekutina z povrchu vyplaví a pak povrch namrzá a loupe se.
Dále bych chtěl říci, jak praví přísloví: „Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně.“ Takže pak si obá musí říci, co je pro ně důležitější. Jestli výchova dětí, nebo další láska, nebo existenční jistota, nebo se mít dobře. V každém případě je důležité, aby děti netrpěly. Ono totiž při hádkách někdy opravdu je těžké, jsou li prudké a nenadále, z jakékoli blbosti vzniklé, děti účinně vychovávat.
Na to, aby lidé vydrželi bez lásky pospolu i když k hádkám občas dochází, je třeba znát problémy partnera opravdu dobře. Je třeba si od sebe odpočívat, aby se nevytvořila alergie. Dále je třeba partnerovi v tom co ho opravdu nejvíc trápí nějak ulevit a pomoci mu. Na stáří jsou to především všelijaké bolesti a únava a vyčerpání co lidi většinou trápí. Pak samozřejmě i finanční problémy, které doprovází každého důchodce, protože přání je vždycky víc než možností.
Dále bych chtěl říci něco těm, co jsou už nějak tím dlouhodobým užívání Svíce na sebe alergičtí.
Existuje pár pěkných pořekadel jako: „Proč lhát, stačí mluvit pravdu a stejně ti nikdo nevěří.“
Nebo: „Zdravý nemocnýmu nevěří“. Atd. Je jich spousta, které vždycky napomáhali lidem objasňovat situace.
Věřím, že si myslí někteří, že si tu svoji svízelnou situaci zavinili někteří lidé sami, že jsou bez naměstnání a jsou proto z toho nervozní, či přímo nazlobení. Jenže není to tak. Vždycky je chyba někde. To někde se opravdu nedá na dálku rozpoznat.
Jestliže někdo dlouhodobě studuje, tak má tu nevýhodu, že pak nechce změnit zaměstnání, protože ho to stálo velké úsilí. Z druhé strany, ale může být nedostatek zájmu o toto zaměstnání, protože je dostatek mladých v tomto oboru, kteří jsou přece-jen pružnější, mají větší znalosti jazykové, nejsou také ještě poničeni nervově atd, atd.
To je, co já pořád říkám. Naši lékaři dělají tu chybu, že nejsou schopni posoudit stav člověka celkově. Jsou to všichni jen specialisti na jeden obor. Pak se stává, že spousta lidí, kteří by měli mít invalidní , nebo částečný invalidní důchod jej nedostanou. Já bych všem lidem, kteří jsou bez práce dal alespoň částečný invalidní důchod a hlavně bych je poslal pracovat do družstva invalidů. Když by si pak sehnali jinou, lépe placenou práci, tak bych jim zase částečný invalidní důchod odebral.

Odp10: Zvoníkovi:
., 27.11.2009 10:54

Pane Neuvedeno,
poslední odstavec Vašeho komentáře hodnotím V Ý B O R N Ě ! (bez ironie). Tato Vaše myšlenka a názor je originální, vynikající a měla by putovat k okamžitému projednání do senátu, který by v nejkratší době měl rozhodnout o její realizaci.
Pomohlo by to nejen těm nezaměstnaným lidem, ale i pojišťovnám a státu, protože by bylo opět nastartováno odvádění ZP a SP za lidi, kteří by opět začli pracovat ve družstvech invalidů.

Pokusím se Váš návrh s Vaším svolením předat i jednomu panu senátorovi, který je nakloněn rozumnému a sociálnímu řešení státních otázek.

Také za všechno ostatní, co jste v komentáři ze dne 27.11.2009 7:45 napsal, Vám velmi děkuji. Toto, co jste napsal, na Svíci hledám, to potřebuji, z toho mohu nalézt malou naději k východiskům ze složitostí žívota. D Ě K U J I a přeji Vám všechno dobré.

Odp10: Zvoníkovi:
iva, 27.11.2009 11:35

Hezký článek, ale k těm částečným důchodům. Manžel dělá na stavbě asi třicet let. Sice je zedníkem rád, ale má špatné oči od mala takže před deseti lety začal dělat jen pomocníka a ted už má i špatné koleno. Po operaci mu doktor jen řekl, že si má najít jinou práci. Nic víc na důchod ani částečný to není. Takových lidí je moc a práce pro invalidy co nemůžou chodit je málo a ti co chodit můžou mohou dělat někde ostrahu. Na tohle by nikdo nepřistoupil.

Odp11: Zvoníkovi:
tlapka, 30.11.2009 12:45

To vymysleli na ministerstvu. Doktor za to nemůže.

Odp12: Zvoníkovi:
zvoník, 30.11.2009 20:56

Tlapko,
a víš jaký je rozdíl mezi švédským důchodcem, francouzským důchodcem a českým důchodcem?
Švédský důchodce posnídá u švédského stolu, vezme tenis. raketu a jde hrát do klubu tenis. Francouzský důchodce posnídá francouzskou bagetu a camembert a odejde do klubu hrát golf. A český důchodce si vezme švédské kapky, francouzské hole a jde do práce.

Odp13: Zvoníkovi:
tlapka, 2.12.2009 12:02

Nojo, nemůžeme se srovnávat s vyspělými státy, a třeba důchodce z Bangladéše to má jak?

Odp14: Zvoníkovi:
zvoník, 3.12.2009 16:19

Jako bys nevěděla... A vůbec: Ten má taky nějaký důchod? Mám pocit, že pokud si nenahrabe zamlada, tak se musej starat mladý. A když mladý nemá nebo se nestaraj, tak holt má smůlu. Stane se z něj oligotrofní organismus a možná dokonce i umře, což by jinak velmi prospělo státu, kdyby vyplácel důchod. Nevyplácí-li, tak mu to neprospěje. Jeho smůla...

Odp10: Zvoníkovi:
Vlastimil Čech, 27.11.2009 11:50

Nu, nápad je to dobrý, ale řekl bych, že má několik nedomyšleností... mebo jsem to špatně pochopil:
-Čím by se podstatně lišil ten Váš nezaměstnanecký ČID od podpory v nezaměstnanosti?
- Co by ta družstva invalidů vyráběla, kdo by je dotoval, a kdo jejich výtobky kupoval? Jaké by byly celkové náklady? Nevyšlo by nakonec levněji nechat ty starší opotřebované, skoro nezaměstnatelné lidi čerpat předčasný důchod?
- Co byste nechal ve svých družstvech dělat lidi, jejichž celoživotní a třeba vyšší kvalifikace neodpovídá výrobnímu programu (myslím třeba na stavební profese) družstva?
- Pokud byste dotoval částečnou práci těchto lidí i při práci mimo družstva, jak zajistíte, aby podnikadějové institutu nezneužili?

Odp11: Zvoníkovi:
Neuvedeno, 27.11.2009 14:29

Všechny lidské výplody mají své výhody a nevýhody. Je jasné, že když někdo trpí třeba syndromem vyhoření a lékař jej neuzná a on pak se stane nezaměstnaným, tak práce jinde, tedy v družstvu invalidů, tomu nezaměstnanýmu moc nepomůže, protože on si potřebuje především na nějakou dobu odpočinout, aby pak mohl zase chvíli pracovat. To jsou lidé na příklad trpící chronickou odpolední únavou. Nedávno se zjistilo, že tuto únavu dělá na příklad i revmatizmus.
Lidé, kteří by byli opakovaně nezaměstnaní, tak ti by měli projít všestranou lékařskou prohlídkou a měl by být dán návrh na částečnou, nebo plnou invaliditu.
Při částečné invaliditě a i lidem bez této částečné invalidity by lidem, kteří by s tímto souhlasili, tedy na základě dobrovolnosti, byla nabídnuta práce v družstvech invalidů. Plat by pochopitelně byl nižší, než normální plat a to i včetně částečného invalidního příspěvku, zato by byl jistý a stálý. Lidem bez invalidního důchodu by měl být garantován stejný plat jako mají částeční invalidi včetně této částečné invalidity. Je to proto, že částečná invalidita je jen částečná a nezaměstnaný může být zrovna tak invalidní, ale nikdo ho neuzná, protože nemá protekci, nebo neumí dostatečně argumentovat, nebo na něj udělala posudek nevhodná skupina lékařů atd.
Tady by se dalo říci, že bezdomovec, který pije tak že stejně nikdy pracovat nebude. Jenže pití alkoholu je také nemoc. Stát by si měl uvědomit, že když stále toleruje reklamu na alkohol, že za to musí také nést důsledky. Dál, že alkoholika nutno léčit a né nechat spát na smetišti pod papundeklem. Musí si uvědomit, co stálo peněz a námahy vychovat dospělého člověka a že nelze jen tak mrhat se životy lidí.
Dále, že lidi je třeba motivovat penězi a né výhružkou, že budou bez práce a že o vše co v životě mají, tak o to příjdou. To je příliš tvrdá daň, která vede jen k rozvratu celé společnosti.
Družstva invalidů by snížily poplatky státu za nezaměstnanost. V družstvech by se vytvořily výrobní prostředky, které by byly stále státní. Myslet si, že by tam lidé neměli co dělat bych řekl, že tolik nehrozí. Pořád víc by se udělalo hodnot, než když někdo lenoší na posteli při televizi. Však ono se nyní státy rozhazuje obrovské množství peněz na zvýšení zaměstnanosti. S technikou minimalizce hraček a elektro výrobků zase tak velké náklady nehrozí. Také by se mohlo zavést pěstování biopotravin.
Tímto zaměstnáním v družstvech invalidů by se také zabránilo zneužívávání podpory v nezaměstnanosti.
Lidé by pak měli možnost na základě jednoměsíční výpovědní lhůty odejít do lepšího zaměstnání. Pak by ovšem přestali brát částečný invalidní důchod. Je to proto, že víc než polovina zaměstnání v Česku je sedavých, tak mnoho z těchto částečných invalidů jsou klidně schopni provádět běžnou práci, aby dosáhli dobrých výdělků.
Otázka zní, jestli by částeční invalidé mohli pracovat u jiných zaměstnavatelů. Ano mohli, ale za normální plat. Už dnes to bylo zneužíváno natolik, že je vidět, že to nemá perspektivu.
Dále by se tímto zaměstnáváním v Družstvu invalidů provedlo opatření proti bojkotování zaměstnávání některých menšin ve státě. Tito by se opět naučili pracovat a získali by tím určitou profesi a později by mohli pracovat u podnikatelů.
Pane Zvoníku, mé články si na Svíci doufám může přečíst kdokoli a snad i všechny.

Odp12: Zvoníkovi:
Juras, 27.11.2009 14:56

Myslíš, že by se lidé měli léčit proti své vůli? Hlavně narážím na to léčení alkoholických bezdomovců. Nesouhlasím s tím, protože myslím, že bezdomovci jsou spokojení a nucenou léčbou jim bereš svobodu.

Odp13: Zvoníkovi:bezdomovci
Vlastimil Čech, 28.11.2009 14:53

Můj syn pracoval několik let s bezdomovci. Jeho zaměstnavatel provozoval nocléhárnu a ubytovnu...
Řekl mi, tati: „Mnozí z nich nejsou bezdomovci proto, že jsou alkoholici. Mnozí jsou alkoholici, protože jsou bezdomovci“.
Ono těch zdánlivě malých potíží a drobných i větších překážek mají bezdomovci tolik, že být bezdomovcem je práce na celodenní úvazek... Řekl: „Bezdomovci nejsou zlí, to jsou prostě lidi, kteří nemají kde bydlet“... Říkal mi dost věcí a dost příběhů... myslím, že si málokdo dovede představit, co by dělal, a jak by se dokázal zařídit, kdyby se ocitnul v jejich botách...zda by určitě snesl ponižování, vyhánění, chlad a hlad, špínu, násilí, nemoci, všeobecné odmítání a štítivost okolí, opovržení od svých bývalých přátel, kolegů, sousedů... zda by se nepokusil alespoň na chvilinku najít úlevu a zapomenutí v nějaké té lahvi...zda by nevyhledal vysvobození třeba i v sebevraždě... A dost bylo i takových... ano třeba i naplánovaná sebevražda úmyslným zmrznutím v opilosti... mimochodem, ten člověk prý býval důstojníkem naší armády...

Odp14: Zvoníkovi:bezdomovci
iva, 29.11.2009 5:48

V jedné čadě vyvolených byli jako zpestření pozváni do vily tři bezdomovci. Byli mnohem inteligentnější než ti soutěžící , mluvili přirozeně, souvisle a k věci. Jeden z nich nádherně maloval uplně jsem nevycházela z údivu. Potkávám je u popelnic a vím, že s některýma není radno mluvit, ale prostě jen proto, že bojují o holou existenci. Ale vidím plno lidí co se dostali na dno ne vlastní vinou. |U nás žebrá s u kauflandu bývalá doktorka oční, kapacita co jí zemřeli hned po sobě syn a manžel. Nějak sama nezvládla těžkou situaci

Odp15: Zvoníkovi:bezdomovci
., 29.11.2009 11:42

Přátelé, můj „nepřítel jurášek“ :-) (který se tak sám označil !) všechny Vaše i moje pravdivé příklady lidské bídy ze současného života jako pravdivé neuzná. Neuzná to, že mnozí bezdomovci za svou situaci nemohou, že je do ní dostaly současné, asociálně nastavené právní normy a lidské hyeny, které těch asociálních právních norem na úkor někoho jiného využívají ve svůj prospěch. J. totiž žije život jak v bavlnce, a maximální problém který dosud zažil, byl „okupační vstup dětských vší “ :-) do vlásků jeho milovaných dítek.

Odp16: Zvoníkovi:bezdomovci
Juras, 30.11.2009 12:35

Protože si nemyslím, že bys byl negramotný blb, musím tě upozornit na to, že už zase lžeš a manipuluješ. Samozřejmě „nebýt přítel“ není totéž co „být nepřítel“. Ale kdybys mě citoval správně, to bys nemohl být tak krásně ublíženecký, co? :-)

Odp16: Zvoníkovi:bezdomovci
tlapka, 30.11.2009 12:53

Taky pracuji s bezdomovci, mají možnost bydlet na ubytovnách a v asylácích, ale tam jim zakazují pít alkohol a potom „vždyť tam není soukromí a je tam buzerace“ . Mezi bezdomovci jsou také invalidní důchodci a nechtějí nic platit. Ovšem pracuji s těmi „horšími“ asi jsou jiné případy.

Odp13: Zvoníkovi:
tlapka, 30.11.2009 12:48

Jurasovi: Nucené léčení pokud nedochází k Přímemu ohrožení okolí je trestné, každé násilné léčení musí prozkoumat Soudní komise.

Odp13: Zvoníkovi:
Neuvedeno, 27.11.2009 18:46

Alkoholizmus je návykový jako každá jiná droga. Všichni bez toho nemohou být a tak tvrdí, že jim to vyhovuje, nebo chutná, aby nevypadali tak nemohoucně. Kromě toho drogy ničí pracovní morálku. Lidé takto závislí se nepřinutí pracovat. Takže pak také nemohou vydělat žádné peníze na obživu. Tedy kromě kouření.
V zájmu státu snad je, aby lidé se sami uživili, když jsou dospělí a schopní. Nemusí je pak živit, nejsou to pak lidské trosky, které dělají jen samé starosti okolí i sobě.

Odp14: Zvoníkovi:
Alfons, 29.11.2009 16:06

...Kromě toho drogy ničí pracovní morálku....ale vytvářejí příjemné a veselé pracovní prostředí a utužují na pracovišti mezilidské vztahy. Za totáče jsme praktikovali často alkoholové seance a jak nám bylo! Do dneška jsme všichni dobří kamarádi a na dobu útlaku rádi vzpomínáme. A práci jsme vždy stihli udělat. Byl to zlatý věk našeho těžce zkoušeného národa.

Odp15: Zvoníkovi:
ivan, 29.11.2009 19:48

Alfe, dej si flašku, udělá se ti dobře a svět bude zase jiskrnější. Když o tom tak přemýšlím, tak se nám vlastně všechny opravdové katastrofy světových dějin takřka vyhnuly. Spíše se týkaly jednotlivců, než národa u kterého mě dosud není jasné kde se vlastně vzal. Zdá se, že si nás vymyslel Palacký ve ,,Svých!.. pověstech a tak se zrodil národ Stěžounů bolestných. Většina špatného co nás podkalo neslo nálepku ,,Národ sobě". Nakonec i tu Zlatou kapličku nakonec zacvakalo consorcium vídeňských bank.

Odp16: Zvoníkovi:
ivan, 29.11.2009 20:04

Češi vybrali tak na ten nápis.

Odp17: Zvoníkovi:
zvoník, 30.11.2009 10:34

Jo, a vy dva jste zřejmě promovaní historici..., že? Takže raděj to Národní zprivatizujeme a uděláme z toho bordel pro cizince, když už si to zaplatili, co? A Říp vlastně taky není hora, nýbrž šikovně zahrnutá halda odpadků, kterou navršili za totáče komunisti a nám dětem tenkrát vyprávěli hloupé pověsti o nějakém praotci Čechovi... Navršili ji podobně, jako vrší další hory dnešní svobodomyslní demokraté např. poblíž Úholiček a též již navršili a osadili kopce u Zdib a i jinde po republice, že? Dyť je to jedno... A Havel je taky demokrat a nikoliv malý čecháčkovský sobec s blbým projevem ke 20. výročí sametu, jak o něm napsal demokratický časopis Euro ve spolupráci s časopisem BusinessWeek. Dyť je to taky jedno... A nějaké vlastenectví je na víte co? Že?...

Odp18: Zvoníkovi:
ivan, 30.11.2009 12:07

Zvoníku, ty si takový mixer myšlenek, těžko se ti na něco odpovídá protože vždycky semeleš mnoho věcí dohromady. Já napíšu, že se Čechům vyhnuly povětšinou všechna světová hromadná společenská neštěstí, až na Lidice a Ležáky,dodávám, a ty z ND uděláš bordel pro cizince, z národního přeskočíš na navážku odpadků v Úholičkách, zapleteš do toho komunisty, svobodomyslné demokraty, Havla, praotce Čecha, Euro, vlastenectví a Business Week, opravdu kosistentní. Po tečce-čárce, romantikovi jsem chtěl pouze vědět jaký to byl stroj, když byl chloubou jejich podniku, tak asi nebyl tajný, ne. Proč kupujete drahé šrouby když to máš kousek do Ferony? Tvoje tajnosnubnost je mi taky záhadou, jestli si pamatuješ tak si tu postupně v několika příspěvcích popsal podrobně cestu do práce, kdysi jsem tam jezdil, ale je to už přes dvacet let. Kousek za vaší tiskárnou, než byla dokončena malešická spojka se jezdily silniční závody motocyklů. Asi ze třech odjetých ročníků mám doma zlatou a zelenou vzpomínku. Nakonec jsme s věncema spolu s bráchou doma mámě zaizolovali expanzní nádrž na půdě. Takhle jednou dopadneme všichni, z našich životů je jednou stane hnojivo, prostě změna způsobu využití. ;-)

Odp19: Zvoníkovi:
Juras, 30.11.2009 12:38

V začátku příspěvku jsi pěkně shrnul moje pocity ze Zvoníka.

Odp18: Zvoníkovi:
tlapka, 30.11.2009 12:56

Zvoníku Nepřeháněj

Odp19: Zvoníkovi:
zvoník, 30.11.2009 21:28

Pokud se na to všichni díváte plošně, sdílím nad svým příspěvkem tytéž pocity jako vy. A přeháním. Možná... Jenže víte co je takových lidí, kteří ztrácejí soudnost nad vlastním nevlastenectvím způsobeným dnešní politikou? A víte vy vůbec všichni s kolika lidmi jsem se setkal a jejich názory právě zde prezentoval jako skutečně vážné a pravdivé, a z vaší pozice: pouze zmateně zde mojí osobou smíchané? Až se zdá, že skutečně přeháním...?

Odp20: Zvoníkovi:
tlapka, 2.12.2009 12:00

Proč bychom to nevěděli, však to říká každý druhý, ale ne každý první.

Odp21: Zvoníkovi:
zvoník, 3.12.2009 16:23

Ne každý první, protože první pronáší politické kecy v rámci pochlebování tomu systému, který tady zrovna vládne.

Odp16: Zvoníkovi:
ivana Kozárová, 11.12.2009 14:38

O tom mučedníčkování našeho národa nádherně píše Masaryk. Kult Husa,Havlíčka -Jana Nepomuckého - ne jako kvalitních pravdivých lidí,ale jako m u č e d n í k ů!

Odp17: Zvoníkovi:
tlapka, 11.12.2009 15:57

Z hovoru plyne- každý je buď mučedník, nebo padouch. Tak se zařaďte ať víme kam kdo patří ;-)

Odp18: Zvoníkovi:
ivana Kozárová, 11.12.2009 16:40

já jsem spíš padouch:-(

Odp19: Zvoníkovi:
zvoník, 15.12.2009 11:10

Já jsem taky padouch, ale k těm, co jsou padouši... :-)

Odp20: Zvoníkovi:
tlapka, 15.12.2009 11:14

Asi to není jednoduché- padouch a mučedník se snoubí v každé osobě ?:-(

Odp21: Zvoníkovi:
ivana Kozárová, 15.12.2009 14:07

máme to v krvi;-)

Odp21: Zvoníkovi:
zvoník, 16.12.2009 12:24

To je přímo na filozofickou debatu stejně jako věta:
Chovejte se k lidem jako ke zvířatům a skončíte v kleci.

Odp22: Zvoníkovi:
ivana Kozárová, 18.12.2009 12:24

Čím víc se lidi chovají jako zvěř,tím víc odmítají klece:-(

Odp15: Zvoníkovi:
Neuvedeno, 29.11.2009 18:42

Myslel jsem o problémech alkoholika. Alkoholik, to je již stádium, kdy dotyčný neví kdy má s pitím přestat a nemůže bez něho být. Ono za socializmu byli lidé také léčení v odvikacích kůrách. Mohl by o tom mluvit třeba herec Menšík.
Je to bohužel tak, že někteří lidé snadno sklouznou do závislosti na alkoholu a jiní méně snadno.
Bezdomovci opravdu často pijí pivo, protože je to pro ně tekutý chleba. Stačí pivo a jsou jakž takš najedení.
Jenže potom, když už jsou stále ve stavu napitosti, tak si opravdu nepříkážou, že mají něco dělat.
Takže začíná to veselostí a končí to bohužel u někoho u popelnice.
Co je tedy jisté, že za socializmu jsme byli mladší a zdravější. Dnes jsem kopal díry pro ovocné stromky a musel jsem už dost odpočívat. Je hold po pětašedesátce každý rok už znát.

Odp16: Zvoníkovi:
Alfons, 30.11.2009 2:13

Kdyby nebyl alkohol lék, tak by se u nás legálně neprodával.

Odp17: Zvoníkovi:
zvoník, 30.11.2009 10:43

Alkohol se prodával, prodává a prodávat bude stejně jako metly, smetáky a košťata. Kdo to nepoužívá, je bordelář. A jelikož já jsem abstinent, tak jsem zároveň veliký nepořádník, se kterým není vydržení. Bezdomovci jsou proti mně velice spořádaní lidé! Ať žije svoboda!

Odp18: Zvoníkovi:
tlapka, 30.11.2009 12:58

Však víte, jak dopadla prohibice. Vznikla mafie, lidi alkohol pálili a probudili se pak slepí a mrtví. Pokud se nestane závislák může člověka uklidnit a rozveselit a spřátelit..

Odp16: Zvoníkovi:
Juras, 30.11.2009 13:14

No jo, ale ani toho alkoholika nemůžeš jen tak naložit a odvézt do léčebny. Kdybys je chtěl bez ohledu na jejich vůli léčit, musel bys dát jasná pravidla, koho na nucenou léčbu vezmeš a koho ještě necháš. Jaké bys zvolil kritérium? Nějaké trestné body do občanky třeba? Za každé přistižené neovládání tělesných funkcí bod. Po roce, kdy nepřibyl bod, se dva mažou. A když někdo přiděluje body: „Á, tak to máme šestý bodík! Tak jdeme!“ :-)

Odp15: Zvoníkovi:
Neuvedeno, 29.11.2009 18:45

Pardon chtěl jsem říci odvykací kůra.

Odp16: Zvoníkovi:
tlapka, 30.11.2009 13:01

Odvykací kůry se provádějí, ale dobrovolně a předtím se musí chodit k psychiatrovi, který ji doporučí. U těžkých stavů se provádí „detoxikační kůra“ která trvá asi 10 dnů.

Odp17: Zvoníkovi:
Neuvedeno, 30.11.2009 14:37

Můj názor je na odvykací protialkoholní kůry takový, že to může probíhat zcela dobrovolně.
Představte si, že stát nabídne bezdomovcům v lednu protialkoholní léčebnou kůru s tím, že budou mít ubytování v teple zdarma, zdarma stravu a zdarma erární oděv, použití koupelny a záchodu a také poslech televize. Tak jim každý bezdomovec políbí obě ruce. Budou se cítit jako v ráji. Bude to na jeden měsíc a v té době nebudou smět se napít.
Ještě poznámka panu Alfonsovi. Alkohol léčí, ovšem v rukách lékaře. Tedy v malém množství a u správného člověka. Na příklad také používám Alpu na likvidaci kožní plísně, nebo na dezinfekci. Jenže alkohol k pití se v těle rozkládá napřed na ocet a pak teprve tělo odbourává ten ocet z těla. No a takový ocet i ten alkohol je pro ledviny velká zátěž. Vzniká také ciroza jater atd. Na příklad pro revmatiky alkohol není vůbec vhodný. Revma se výrazně alkoholem zhoršuje.
Legrace při alkoholu je, to je pravda, ale jen do té doby, dokud nepřijde kocovina. Pak je situace zcela symetricky opačná. Když zrovna člověk při kocovině spí, tak to s ním ještě jde. Zato když né, tak také může druhým ublížit. Né nadarmo së před útokem ve válce podával alkohol, aby lidé byli otupělí.
Také se dříve podával alkohol při trhání zubu, když ještě nebyly injekce na umrtvení.

Odp18: Zvoníkovi:
tlapka, 30.11.2009 17:48

Já Nemyslím že by se bezdomovci hrnuli do té léčby. Chtějí mít volnost což jim zařízení neumožní.

Odp19: Zvoníkovi:
Alfons, 2.12.2009 14:25

Žádná věda, protialkoholní léčení je brnkačka a zábava.;-)

Odp20: Zvoníkovi:
tlapka, 2.12.2009 17:27

To je sice pravda, ale postižení musí dodržovat denní režim. Dovedl bys to denně?

Odp21: Zvoníkovi:
Alfons, 3.12.2009 2:21

Mám to za sebou a žádný problém-zábava, seznámemí se s jinými lidmi, zajímavé případy a osudy lidí. Prostě žádná nuda a velmi účelně využitý čas.

Odp22: Zvoníkovi:
ivan, 3.12.2009 6:54

Alfe, kdybys to napsal už někdy dřív, tak jsme si nemuseli vysvětlovat jestli zlaté časy už byly. No jasně, že ano! Teď je má zase někdo jinej.

Odp23: Zvoníkovi:
ivana Kozárová, 11.12.2009 21:49

přesně a na hlavičku. Trefa!

Odp22: Zvoníkovi:
tlapka, 3.12.2009 10:16

Když to máš za sebou možná můžeš odhadnout v jaké míře byli úspěšní jiní odvykavci.

Odp20: Zvoníkovi:
zvoník, 3.12.2009 16:27

Jo. A největší brnkačka je protialkoholní léčení pro abstinenty. Někdy je chlastání možná i začne bavit...

Odp21: Zvoníkovi:
tlapka, 7.12.2009 13:52

V zásadě tam každý se může vyspat i najíst :-)

Odp21: Zvoníkovi:
Neuvedeno, 2.12.2009 22:54

Každé léčení včetně protialkoholního má dělat lékař a ten by ho měl dělat tak citlivě, aby i zdravotně částečně postiženému neublížil. Vím, existuje taková ta část, kdy někomu dají naschvál napít alkoholu a ono se mu po tom udělá špatně, protože mu do toho něco přidají, nebo tak nějak. Jenže, když tohle někdo nesnese zdravotně, tak mu to prostě udělat nemůžou a musí spíše hlavně trvat na délce pobytu bez braní alkoholu. Délkou bez pití se také omezuje závislost. Snad specialisté na léčení už mají i různé varianty léčby.

Odp22: Zvoníkovi:
tlapka, 3.12.2009 10:19

Úspěch léčby protialkoholní závisí na pacientovi, zda chce nebo vůbec může se rozhodnout abstinovat. Myslím, že uvedená léčba „antabus“ se už nepoužívá, případně minimálně.

Odp23: Zvoníkovi:
zvoník, 3.12.2009 16:32

Antabus je jen přípravek pro tréninkovou léčbu, jak se naučit ho kvalitně přepít. Dokonce se v tom pořádaly neoficiální soutěžní utkání o ceny.

Odp24: Zvoníkovi:
tlapka, 7.12.2009 13:53

Právě a stálo to hodně peněz a na nic.

Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Neuvedeno, 1.10.2012 21:11

Stále tady na stránkách Svíce postrádám zachycení aktuálního dění s methylakoholem a úmrtími na methylalkohol.
Dnes po přibližně měsíci se dozvídám, že existuje lejzrový testr, který během minuty i přes uzavřenou a zapečetěnou láhev zjistí množství metylalkoholu v láhvi etylakoholu, tedy pitného lihu.
Nevím proč se musí všechny láhve likvidovat, když se ví, že tam je jen etylalkohol. Když testr za minutu zjistí, že je láhev vpořádku. To přece stačí takový- to kvalitní líh, tedy ethylalkohol jen odšpuntovat a načepovat jej do nové láhve s novým kolkem, nebo jej prostě jen nově překolkovat.
Může tam být u toho třeba i státní kontrola, aby se nedělaly podvody. Pořád by se to vyplatilo. Zřejmě má Český stát neskonalé množství peněz na placení ztrát výrobnám alkoholu a provozovatelům restaurací a prodejen.
Konečně, proč by se stát namáhal. Stačí dát větší daně a je to.
Já tedy alkohol nepiji vůbec už dlouhá léta, protože na léky, které beru, reagují játra tvrdutím v případě pití ethylalkoholu, ale nevím proč bych měl zrovna doplácet já za neschopnost státních orgánů.
Dokonce i ty láhve, které nejde otestovat přes láhev z důvodů třeba nevhodného tvaru láhve, či barvy skla lze takovýto alkohol vylít do vhodné sklenice a po otestování opět nalít zpět a nově okolkovat novým kolkem. V případě nákladnosti testování lze také slít více testovaných láhví do větších nádob a tento alkohol pak otestovat na výskyt methylalkoholu. Pořád by se to vyplatilo, než vše vylévat a nenávratně zničit.
Je skutečně smutné, že se tato situace míchání methylalkoholu do ethylalkoholu stala. Jenže soudit toto dostatečně nemohu, protože nejsem s okolnostmi a důvody míchání dostatečně obeznámen. Třeba se to na konci soudního procesu dozvíme. Jestli to nebyla záměrná akce nějakého výrobce proti jinému výrobci atd. Nebo záměr zlikvidovat likérky v Čechách či na Moravě atd.
V každém případě je etylalkohol důvodem mnoha smrtí na silnicích a tak by také tyto závody vyrábějící tento ethylalkohol neměli dělat ze sebe svaté, a požadovat náhrady od státu, jako by šlo na příklad o výrobek z mouky.

Odp: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
ˇ, 2.10.2012 6:27

Pane Neuvedeno,
cožpak STÁTU záleží na občanech ? Cožpak mu záleží na zadlužení země a na zadlužení jednotlivých občanů ? Nezáleží ! V mém okolí také před 2 lety začali spolumajitelé domu nezřízeně tunelovat fond oprav domu nejen k nulovému stavu ale dokonce do mínusu ! Za poslední dva roky na opravy šestibytového domu utratili přes 400.000,--Kč. (Dříve se šetřilo, opravovalo se pouze to nejdůležitější .) A teď se nikdo neptá, jestli např. bydlící důchodce na ty předražené opravy má peníze nebo ne. Práce na opravách se ze známosti zadávají nejdražším soukromým řemeslníkům; nikdo jejich práci ani fakturované náklady na opravy nekontroluje, nikdo nedělá žádný audit! Chudší obyvatelé domu (např. důchodci) se prý MUSÍ PODŔÍDIT VĚTŠINĚ ! A toto heslo propagují mladí zaměstnaní lidé, kteří jinak moderně nadávají na tzv. „socialistickou totalitu“ !

Odp: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Vlastimil Čech, 2.10.2012 6:31

Podle toho, co jsem četl, tak ti výrobcové ÚMYSLNĚ přilévali jed (tedy methyl) do svého -nelegálního- výrobku.... toto je mi nepochopitelné.
Připadá mi to stejně tak nepochopitelné konání, jako konání té japonské náboženské sekty, která pro své cíle, trávila jedem lidi v metru.

Odp: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Zákys, 2.10.2012 8:53

Při tom stačí tak málo. „Modré nebe nad hlavou, a mravní zákon ve mně“. Ale ne pouze v podobě Kantova maxima. Umět hlasitě vyslovit pár prostých pravd a řídit se podle nich. Přijat ideu Komunismu! Komunismus je „VÍRA“ že lidé jsou si v době zrození rovni. Víra v to, že silnější by měl pomáhat slabším. Že nikdo nemá právo se obohacovat na úkor druhých. Víra v to, že zaměstnanci mají nejen povinnosti, ale i PRÁVA. Že honba za ziskem by neměla mít přednost před kvalitou života. A také o těchto věcech s lidmi kteří nás slyší, mluvit. To jsou pro hierarchicky uspořádanou společnost smrtelné myšlenky a ještě nebezpečnější praxe. Kdo se nachází někde u vrcholu této pyramidy, je bude dnes a denně vysmívat a zpochybňovat. Kdo u základny ať přemýšlí, protože když jen obdivně vzhlíží vzhůru vypadá jak psík, který svýma nevinnýma očima pokorně obdivuje svého pána. Přemýšlí a koná. Místo přizvukování všech duševních nádeníků „Co je povoleno Bohu, není povoleno volu.“
Dlužno podotknout, že ve věku 95 let zemřel Ernest Hobsbawm. Jeho Věk extrémů patří k základní literatuře pro pochopení „krátkého“ 20. století. Lidé, kterým se dostalo daru že se naučili číst, by ji měli mít „ohmatanou“ častým používáním, ve své knihovně.
To mně napadlo při naší „lihové aféře“ a českém Lee Harvey Oswaldovi – zatím v maskáčích v Chrastavě(nebo to byl dvojník Gavrilo Principa). Velká hra neprobíhá, třeba se nám to může zdát, na našem venkovském dvorku.

Odp2: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Vlastimil Čech, 2.10.2012 13:59

100% souhlasím!

Odp2: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Tlapka, 2.10.2012 19:20

A jak je to vlastně s tím komunismem? Slyšela jsem že už jednou upadl do propadliště dějin.

Odp3: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Zákys, 2.10.2012 22:33

Když nebudete klevetit u „švadlenky“, plavit se pramicí po rybníce u vás na návsi a raději listovat v tom Hobsbawnovi, budete mít jiné dotazy. A také poslouchejte třeba Slavoje Žižeka. Vždyť byl nedávno v Praze a bylo jej slyšet až na ulici. Také Ilona Švihlíková vám může něco říci.

Odp4: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Tlapka, 3.10.2012 14:01

Copak dnes chodí někdo ke „švadlence“ co to vůbec je?

Odp5: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Zákys, 3.10.2012 18:00

Nechodí se ke švadlednoce, ale do švadlenky. Když nevíte o čem je řeč, tak vám už zbývá chodit se klanět na hlavní světové strany z nejvyššího vrcholu Ždánického lesa.

Odp6: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Vlastimil Čech, 3.10.2012 21:15

Vy jste asi našincem, pane Zákysi... zde se -v našem kraji- chodí „do holiča“, „do doktora“ a taky „do švadlenky“... mimochodem, jaký genderově správný je název pro muže? Bude to „švadlen“? Nebo „švadlenek“? Nebo ač vybaven pohlavím mužským má být nazýván švadlenkou?
Stejně tak, jako střední zdravotnický pracovník rodu mužského je „sestrou“, když slova „krankfotr“ a „lapiduch“ byla shledána nevhodnými? Krejčí má svůj protějšek v krejčové... a švadlenka?

Odp7: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Zákys, 3.10.2012 22:19

„Svadlenka“ je název obchodu(dnes se to jmenuje různými, hlavně „engliš“ názvy), kde především ženy kupují knoflíčky, nitě, barevné bavlnky,vlnu, „patentky“, zipy... a jak jsem si všiml, tam hlavně klevetí.
Když žijete v Řitce, tak tam Švadlenka v posledních 333 letech (víc si nepamatuji ;-) ) nevyrostla. Tedy nic krajového, ale to co souvisí s velikostí sídla. Popisuje to Christarell a jeho teorie Centrálních míst(Christarell, Central place Theory).
Tož tak.

Odp8: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Tlapka, 4.10.2012 11:55

Z těchto výrobků jsem potřebovala jenom knoflíky, které vyžadovala kočka na hraní. To jsem koupila v nějakém obchodě ale nikdo tam neklevetoval.

Odp9: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Zákys, 5.10.2012 7:12

Vy potřebujete věcí. Co ten Slavoj Žižek?

Odp10: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Tlapka, 5.10.2012 15:24

Pro moje pojetí je moc levičácký.

Odp11: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Zákys, 5.10.2012 18:26

Bohatý(á) levičák je rozmar. Chudý(á) pravičák je blb!!!

Odp12: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Vlastimil Čech, 5.10.2012 20:16

he he he... to sedí!!!

Odp12: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Tlapka, 8.10.2012 15:30

To souhlasím, znamená to ale že Co je chudý levičák je blb a co bohatý pravičák je rozmar?

Odp13: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Zákys, 9.10.2012 11:33

Madam nechte toho. Už se z toho nevykroutíte. Malé děti, blondýny a blázni produkují nejvíce otázek. Když u nás proběhly první dvoje demokratické volby objevily se ve statistickém přehledu různé sociální skupiny a mezi nimi také bezdomovci (dnes nesleduji Sociologický časopis tak nevím jestli analytické studie je stále zahrnují). Víte koho převážně volili? ODS! To když jsem ukazoval v hospodě skalním ODSákům odsedali od stolu, nebo měli vševysvětlující názor „jóó statistika. Známe za komunismu“. Blbové. Tož tak.

Odp14: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Tlapka, 9.10.2012 12:09

Možná je rozdíl konkretní strana x pravicová politika

Odp7: Stále tady na stránkách Svíce postrádám...
Tlapka, 4.10.2012 11:52

Možná je tím myšlena hospoda či hotel „Švadlenka“
http://www.apartmansvadlenka.cz/

Pane ., v našem domě vlastníků bytů...
Neuvedeno, 2.10.2012 21:03

Pane ., v našem domě vlastníků bytů jsme odsouhlasili, že se zateplení bude dělat jen do výše ušetřených peněz. Takže se pak udělaly pouze štíty a opravy balkonů a další různé věci a vlastníci se nezadlužili. Doufejeme, že to zůstane. I tak do fondu platíme dost. Příspěvek na zateplení jsme ovšem nedostali a ani jsme o něj nežádali.
V brzké době očekávám, že celozateplené bytové domy budou mít potíže s požáry a tyto domy budou potřebovat další protipožární opatření, na které nájemníci mít nebudou, nebo nebudou dost dobře technicky řešitelné.
Jedině máme kliku, že vedení našeho bytového domu se už také dostalo do situace penzistů a některým z nich už i umřeli manželé, takže už začínají strádat a tak se zatím přece jen trochu drží na uzdě.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru