Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

12.11.2009 13:38

Boží mlýny...

Často slýchám tuto frázi. Vlastně ani nevím, jestli chci aby mlely boží mlýny, protože sama nejsem bez viny. Za tu dobu co tu jsem mi ale taky bylo hodněkrát ublíženo. Ne že bych chtěla nějakou mstu, jen si tak říkám, jestli náhodou ty mlýny nesemelou jen mně a ostatním to projde.
Bojím se stáří a samoty, ale hlavně se bojím sama sebe. Tolikkrát už jsem se odhodlávala žít bez strachu z vlastního svědomi, udělat něco nesprávně, ale abych z toho měla nějakou výhodu , zisk. Asi proto bych nemohla podnikat, protože bych vlastní dobrotou zničila sama sebe. Proč se bojím začít konečně žít jako ostatní s porušováním pravidel. Aspon trošičku.
Snad někdo pochopí, co tím chtěl básník říci.
POkračuji, přestože nejsem žádný grafoman a říkám si, že méně je někdy více.
Chtěla bych možná nějaký příklad, koho z vašich nepřátel neb lidí, kteří vám ublížili semlely boží mlýny. Ale taky mi může někdo dát radu, jak se přestat bát sama sebe svých špatných skutků nebo třeba jen kopanců, závisti a malichernosti, nenechat na sobě doslova štípat dříví.. Marně

Re: Boží mlýny
F&T, 12.11.2009 22:18

Velmi doporučuji na přečtení těchto 4 knih dostupných na internetu. Z nich doufám alespoň z části pochopíš, jak takové „mlýny“ melou:
http://www.inspiruj.cz/viewtopic.php?f=50&t=410

Bohužel to, čeho se bojíš, má snahu se realizovat. A to také k sobě přítahuješ, i když to asi není to co bys ráda.

Člověk, který nemá dostatečnou úroveň (včetně mě) nedokáže vidět hlubší souvislosti, proč ke které události došlo. Sice se mohu na základě (částečné) znalosti principů občas domnívat proč se někomu něco stalo, ale takovou jistotu abych to sem napsal nemám.

Nevím sice jestli melou boží mlýny...
Johny 2005, 12.11.2009 22:24

Nevím sice jestli melou boží mlýny spravedlivě, nespravedlivě, či vůbec, ale něco bych Vám k tomu napsal. Berte to tak, jak uznáte za vhodné.

Nejlépe je začít brát lidi takové, jací opravdu jsou a tak se o nich i bavit. Pokud budou u nějakého Vašeho kamaráda (ky) na prvním místě peníze a pak až Vy, tak to tak berte, ale také to dejte občas najevo, aby ten druhý věděl, že o tom víte. To samé platí třeba, když někdo strašně přehání a říká Vám přikrášlené historky, atd. atd.
Netřeba msty, či jiné zrádné věci. Jestli ho semelou boží mlýny, to už pak není ani důležité, nakonec si to člověk uvědomí. Může to trvat 1 rok, 2 roky, nebo 30 let, ale stejně si to pak uvědomí. Tedy pokud to nebude totální blbec, těm není pomoci už vůbec.
Dělejte to co Vás baví, mějte spoustu elánu, věcí které Vás baví a pak nad tím, jaký kdo je, jen mávnete rukou. Někoho Vám rovného určitě někde poznáte a pak Vás bude hřát pocit, že jste našel někoho opravdového, za koho strčíte ruku do ohně. Takových lidí sice moc není, ale kdo hledá najde.

Kopat do sebe nenecháte už tím, že dáte najevo tomu dotyčnému, že víte, co dělá špatně a to aniž by jste mu cokoliv oplácel, nebo ho nějak poškozoval. Stačí občas jen naznačit.

Odp: Nevím sice jestli melou boží mlýny...
iva, 7.12.2009 16:06

Tak že bych přece jen zabilancovala a dala si předsevzetí a vzala si něco z těch vašich dobrých rad?

Milá Ivo, jste zjevně typ člověka, u...
Senior, 12.11.2009 23:04

Milá Ivo, jste zjevně typ člověka, u kterého se (výchovou) nepodařilo potlačit vrozený mravní kód - viz http://podnety.cz/podnet-cislo-20041213020908 .
Napůl žertem Vám radím: pokud Vám budou ubližovat politici či „jejich“ úředníci, oplaťte jim to podnětem k nápravě stavu - viz http://podnety.cz/formular-podnetu
Boží mlýny je semelou o poznání dříve :-)

Boží mlýny je podle mého názoru výmysl...
zvoník, 13.11.2009 4:20

Boží mlýny je podle mého názoru výmysl rádoby slušných lidí, aby měli pocit, že když kdosi jiný napáchá zlo, že se mu to vrátí. Vrátí! To ano, ale má to své opodstatnění, kdy nejde příliš zjednodušeně o nějaké mlýny. Příklad:
Stvořitel např. vymyslel stromy, aby žily současně s lidmi, i když každý (člověk a strom) žije v jiné veličině času. Stromu všechno strašně dlouho trvá, ale dělá to dobře, a člověk ho svou fyzickou rychlostí dokáže v mžiku zlikvidovat a my si myslíme, že strom jenom stojí a nic nedělá, jenom roste a překáží, na podzim dělá bordel s listím, a že se z něj dají udělat prkna nebo trámy. Taky se to tak děje. Likvidací stromu ovšem likvidujeme sami sebe a sami to ani netušíme, protože prý jeden strom les nedělá. Vykácený les ovšem, ale i poražený strom je holá zem, porostlá divokou travou. Tráva nikdy nenahradí les. Zničí-li se horský les např. těžbou, a přijdou-li větší deště, voda steče dolů, protože žíznivé stromy, ji normálně zachycující, byly vykáceny. Dole voda způsobí povodně. A lidé pláčí... Semlely je Boží mlýny, protože Stvořitel právě stvořil stromy, aby žily s lidmi v pokoji a navzájem si všichni pomáhali, a nikoli, aby stromy člověk ničil ve své hamižnosti. Lidé postižení dovolili kácet les ve své netečnosti, neochránili ho, a tím sami sobě dělají zle, čímž melou v mlýnech sami sebe. Pak hledají hloupé odpovědi inženýrů na hloupé otázky proč je všude tolik vody...a média si rochní v akčních zprávách. - Dobře. Dobře je to zařízeno! A se společenstvím lidí je to obdobné.

Odp: Boží mlýny je podle mého názoru výmysl...
gokax, 14.11.2009 2:52

Žadný stvořitel není fantasmagorie

Děkuji , zatím jsem z každého příspěvku...
iva, 13.11.2009 7:49

Děkuji , zatím jsem z každého příspěvku něco vytěžila i když vím o kořenech stromů, o tom, že se mám věnovat svým zájmům a na ostatní kašlat a tom, že je nějaká karma a politiky :-)nechám být ti se semelou navzájem. Budu nadále poměřovat co je správné a co není.Bojím se dost lidí, jsem ten typ člověka, který je vždy ta poslední slepice, do které si klovnete, když potřebujete. Zájmy jsem měla a vím, že to pozvedne sebevědomí, jenže ted mám zdravotní problém a vlastně i jsem přišla o práci, takže .....Určitě osud a už mi řekl brácha, že tím, že jsem se o tu práci bála, jsem to všechno zhmotnila. Ted se zas bojím, že se někdo ...nechci to ani napsat...

Odp: Děkuji , zatím jsem z každého příspěvku...
vlasta, 13.11.2009 8:02

Jen to Ivo v klidu dopište.Život není peříčko.ale proto není třeba zatrpknout, nebo něco vzdávat.Problémy jsou od toho aby se řešily,protože když je nebudeme řešit tak nás zavalí.Je krásný když si člověk může některý problém„odfajfknout“ a jedeme dál.Na řešení některých problémů si bohužel občas musíme počkat a trošku se spolehnout na ty boží mlýny,ale proč jim nepomoci............

Odp: Děkuji , zatím jsem z každého příspěvku...
vlasta, 13.11.2009 8:16

Ještě Ivo k tomu strachu.Když jsem ještě pracoval (dnes jsem invalidní důchodce a zdraví nic moc,ale jdeme dál) tak o mě všichni řikali,že se nebojím vůbec ničeho.Není to pravda,nebojí se jen blázni.Jen je potřeba střízlivě zhodnotit situaci,uvědomit si rizika a jdeme nebo nejdeme.A když se rozhodnu cokoliv podniknout,tak už jen jdu za svým a pak už jen makám a doufám,že se ta rizika nezhmotní.:-)A když to dopadne špatně vím že ten průšvih unesu.

Milá Ivo.Už ze mně dýchá historie,tak...
vlasta, 13.11.2009 7:52

Milá Ivo.Už ze mně dýchá historie,tak myslím,mám k tomuto tématu co říci.Boží mlýny nebudou mlýt když jim nepomůžeme,každý z nás je strůjcem svého štěstí.Jsem pro aby jsme konali dobro,tím člověk potěší především sám sebe.Život mě však naučil vybírat si pro koho a co udělám.Jsou lidé kteří rádi a okamžitě podaný prst zneužijí,proto je potřeba s dobrou vůlí šetřit a jen pomalinku dávkovat.A člověk který zneužíje drobné dobrodiní,má do budoucna smůlu.V tom vidím pomoc božím mlýnům.Mám přátele podnikatele a věřte jsou to chudáci,Ti drobní v potu tváře dobývají zjisk svůj a ti větší jsou hrnuti vlastním dílem a už prostě musí. Je otázka přiměřenosti,co člověk chce,nemít nic je špatně,ale mít hodně,to taky není to pravé.Člověk si prostě musí zvolit kam až se chce dobrat.

Odp: Milá Ivo.Už ze mně dýchá historie,tak...
tlapka, 13.11.2009 9:15

Jedině že by to mlelo tak, že ten který druhého podvede a řekne si „to jsem pašák“ stejně spokojen nebude i kdyby už měl kdeco ukradené.

Odp2: Milá Ivo.Už ze mně dýchá historie,tak...
vlasta, 13.11.2009 9:30

Dobrý postřeh Tlapko, jsou lidé pro které je osobní prospěch nade vše.To je mnoho současných podnikatelů a podnikavců a tito lidé v životě nebudou spokojení a jsou to v podstatě nešťastní lidé.Z toho povstávají takové drobnosti jako je snobárna a maloměšťáctví a podobné excesy.Ale štěstí to není

Nemelou a nemelou
tlapka, 13.11.2009 8:32

Mám porobný problém, cítím se „divně“ když mám se zastat sama sebe, okolí toto vycítí a tak mě kdekdo obere o peníze nebo zatáhne do problémů, já si nemůžu pomoct a nevidím že by Boží mlýny nějak pracovaly.

Odp: Nemelou a nemelou
vlasta, 13.11.2009 8:48

Je zajímavé,ře nízké sebevědomí nívají obyčejně ti ,kteří by vůbec nemuseli.Největší sobec je novorozenec a časem by z toho měl vyrůst.A bohužel dnes lidé kteří nedospěli mají zelenou.Pro inteligentního člověka je často trapné vydupávat si své malicherné výhodičky.Ale bohužel je to tak vracíme se do džungle budeme se muset podle toho naučit chovat.

Odp2: Nemelou a nemelou
tlapka, 13.11.2009 9:13

Když někomu „půjčím peníze“ tak váhá s vrácením a odpovídá: Ty mi nevěříš? později „to neumíš mluvit o něčem jiném?“ ještě později „však jsi říkala, že je už nechceš !! “ Dlužník uvažuje takto: Když mi je mohla půjčit, tak je nepotřebuje a proč bych vracel, když je potřebuji já.

Odp3: Nemelou a nemelou
vlasta, 13.11.2009 9:23

Tlapko slyšel jsem hezký názor: Nepůjčuj přátelům peníze,až je budou muset vracet,bude po přátelství.

Odp4: Nemelou a nemelou
tlapka, 13.11.2009 14:08

Pravda, rovnou jim je dám. Dopadne to stejně a nebudu muset se trápit vracením ;-)

Odp4: Nemelou a nemelou
ivana Kozárová, 11.12.2009 22:17

Je po přátelství,protože tady platí zákon osmičky. Osmička,zauzlená osmička. Závazek .Zavazuje. A po čase ten,kdo je vám zavázán,vás začne nemít rád. Nemá z vás zkrátka dobrej pocit. Můžete si za to sami. Neměli jste si ho zavazovat;-)

Kolikrát stačí,
Maximus, 13.11.2009 10:22

když ti, co druhým znepříjemňují život, dostanou ochutnat vlastní medicínu. Hned je mi o něco lépe, když vidím, jak čeští „liberálové“ propadají hysterii z pana Paroubka. Jen ať si ho užijí.

Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
Juras, 13.11.2009 10:24

Já myslím, že boží mlýny nejsou o nějaké spravedlnosti, ale o rovnováze. Kolik kdo rozdal dobra, tolik má šancí, že mu někdo dobro poskytne, až bude potřebovat. Naopak kdo kolem sebe šíří zlo, má větší pravděpodobnost, že se mu zlo vrátí. Svým chováním si totiž každý naprogramuje své okolí na určité vztahy. Zcela jednoznačně platí, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
Takhle si myslím, že to funguje, ale nesmíme očekávat žádnou spravedlnost. Je to jen o reakci okolí na chování určitého člověka.

Odp: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
slayd, 13.11.2009 10:29

:-);-):-( a Budha stále mlčí a ta malá opička z okna furt močí a slabý jedinec raději hned z toho okna skočí...
Všichni tři mají jasno! Boží mlejny nás všechny semelou, ale neoddělí zrno od plev.
Všichni jsme z hlediska VESMÍRU TO JEDNO. P.S.

Odp: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
ivan, 13.11.2009 13:02

Přesně. Boží mlýny memlou i netříděné zrní, berou to jak to tam padá.

Odp2: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
zvoník, 15.12.2009 10:43

...A mohou mlít Boží mlýny také hovna, když tam náhodou spadnou...?
Tady, myslím, o mletí hoven už někdo psal, ne? Že bychom to tam jako naházeli místo určitých velmi chytrých lidí, a přispěli tak k ekologii? Nebo obráceně? Zase v tom mám zmatek....

Odp3: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
iva, 15.12.2009 11:31

Vedeš.:-)A mimochodem hovna jsou základem přírody je to boží dar.

Odp4: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
zvoník, 16.12.2009 10:56

Hmm, hovna - Boží dar... Něco na tom je, ale pro mě je to, s dovolením, chléb...
Ale takový hovnivál nebo dokonce scarabeus může mít hovno za svůj chléb.
Kdyby totiž bylo hovno Boží dar, tak na některých místech Prahy bych se cítil jako v nebi, a to se zatím necítím. :-)

Odp5: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
iva, 16.12.2009 11:05

Ano, ale bez obilí by nebyl chleba a obilí by nebylo bez hnoje.

Odp: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
tlapka, 13.11.2009 14:14

Jurasi, to je pravda, to je moc dobře řečeno, a proto je třeba šířit kolem sebe pozitivní klima, nejen řečí a skutky, i myšlenkou, nemyslím čtení myšlenek ale Špatný úmysl padoucha často prozradí „řeč těla“.

Odp2: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
ivana Kozárová, 11.12.2009 22:18

Moje řeč:-(he he,ještě že tady na sebe nevidíme!

Odp3: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
Juras, 11.12.2009 22:43

Možná se poznáváme líp, než kdybychom na sebe viděli.

Odp4: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
ivana Kozárová, 12.12.2009 14:40

S tím nemůžu souhlasit. Neverbální projev je nejpodstatnější. Kdo je trošku logik a zná pravopis,může se tu i blejsknout. Ale to není všecko...

Odp5: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
Juras, 15.12.2009 10:55

Neverbální projev se dá nacvičit a je to záludnější. Verbální taky. Ale tam hrají velkou roli i různé vady řeči nebo fyziologické tiky.
Tady, v psaném projevu, se za chvilku pozn, kdo si na co hraje. Komentáře nejsou emočně neutrální a je to z nich pěkně cítit :-)

Odp6: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
tlapka, 15.12.2009 11:12

Je to pravda, mimo emoční výlevy i skladba vět, použití a výběr slov, délka projevu ... nakonec se skoro všecko pozná.

Odp6: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
iva, 15.12.2009 11:22

A jako co cítit?

Odp6: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
ivana Kozárová, 15.12.2009 14:10

To je fakt... Definovala bych to jako záludnost formy,která prozradí obsah.... Takže vlastně je to posturologie slova,he he

Odp7: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
zvoník, 16.12.2009 11:03

Jo, jo. Ono někdy psát znamená něco jako vyměšovat. Je to venku a jdu dál. A jen odborník pozná komu to patří.
A příští příspěvek je o tom, co jsem před tím duchovně sežral. Je to tady na nás mnohdy až moc dobře vidět!

Odp8: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
ivana Kozárová, 16.12.2009 13:54

Nic není bez následků:-( Jen mi je líto zvířat a včel,které za naše duchovní sajrajty nenesou odpovědnost a jimž tento odpad znemožńuje normální život... Ono už je na čase,aby došlo ke kýženému zjednodušení....

Odp9: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
Laurus nobilis, 16.12.2009 14:53

Toto mne zajímá... jakým způsobem myslíte, že dojde k tomu zjednodušení?

Odp10: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
., 16.12.2009 15:16

Ale to na nás nemůžeš chtít; my přece nejsme ani vznešení, ani vavřínovití :-), my jsme hloupí :-) nevzdělaní :-) nestudujeme právo :-) ani psychologii :-) a o dětech nemáme ani ponětí :-) Čus.

Odp11: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
Laurus nobilis, 16.12.2009 15:42

Jsem se tě na něco ptala?

Odp12: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
ivana Kozárová, 16.12.2009 16:27

Z duchovního sajrajtu povstává sajrajt hmotný. Ten se hromadí,hromadí a hromadí,což nejde donekonečna. Posléze se z producentů stane jejich vlastním přičiněním též /ku štěstí planety/ biologický odpad,který Příroda po nějakém čase odbourá. O zjednodušení se postará chvění velké přírody.

Odp13: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
tlapka, 18.12.2009 15:38

Nakonec to všechno se slisuje v Černé díře a je odbouráno.

Odp14: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
ivana Kozárová, 19.12.2009 10:59

Než se to slisuje,vyndaj z toho to,co se ještě dá použít;-)

Odp10: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
zvoník, 17.12.2009 8:54

No, já myslím, že něco podobného už bylo zaznamenáno, protože jednou už kdosi čistil jakýsi chlév jistého Augiáše, ne...? Kdo mohl tušit, že ten humus se bude znovu opakovat v ještě větším rozsahu po celém světě a my lidé si v tom ještě budem lebedit jak že je to pěkné a civilizační?
Teď mně asi bude někdo oponovat, že to není chlév, nýbrž moderní budoucnost, ale to je čistě otázka vkusu... Domácí prase také mívá obyčejně názor, že jeho pokojíček je nejkrásnější... A když si ho pozvete do svého obýváku, tak jistě a určitě nebude mít pochopení pro čistotu v něm a brzo vám vaší komůrku zrekonstruuje k obrazu svému a vy jen řeknete, že je to přece prase a poženete ho zase zpět do jeho životního prostoru..., nebo holt bude zabíjačka.

Odp11: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
tlapka, 18.12.2009 15:40

Za Augiáše ještě nebylo moře špinavé. Teď je situace jiná.Mimoto jsem slyšela, že domácí prase je schopno naučit se čistotě jako člověk, se kterým je biologicky spřízněné ( má sklon k obezitě a málo srsti)-

Odp9: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
Framont, 5.1.2010 21:48

...že by návrat do prvobytně pospolné společnosti?:-( No, pokud by po „očistném procesu přírody“ zůstalo jen 4% populace, tak by to asi tak dopadlo...nehledě k tomu, že by živí určitě záviděli těm co odešli...

Odp10: Já myslím, že boží mlýny nejsou o...
ivana Kozárová, 6.1.2010 9:06

Jak se Příroda zbavuje svých škůdců? Milosrdně s ohledem na Život. A vytýká se jí,že je krutá. V naší společnosti Život jako hodnota ztratil cenu.

Bilance jako za Bilaka
Lipovan, 13.11.2009 10:38

Vidím v článku menší snahu bilancovat stav osobních kolonek Ublížil(a) jsem/Bylo mně ublíženo. S ubližováním nelze jinak, pokud člověk vyloženě nežije v inkubátoru, zcela určitě někomu ublíží, často i vědomě a úmyslně. Specielně v naší cyklistické společnosti, kde platí základní pravidlo úspěchu - nahoře se hrbit, dole šlapat. Kdo se tomuto pravidlu nepřizpůsobí, má pramalou šanci dostat se nahoru. Vpravdě řečeno je moje ubližovací konto výrazně pasívní, ale také mám ledacos na triku, jako všichni okolo. Asi nejvíce mě mrzí, když ublížím nějakým vysloveně bezbranným lidem. Mám na mysli osoby, které se neumějí bránit, nikoliv nemohou. Takových lidí je spousta, každý někoho podobného zná.

Odp: Bilance jako za Bilaka
iva, 13.11.2009 10:48

Právě jsme to psala vedle, že se blíží konec roku tak bilancuju. Ta cyklistika mi spíš připomíná pravidla kapitalistické u nás Odeesácké. V úterý byl takový sportovec ve Všechnopárty- sem tam někomu podrazí lyže zatahá za bundu. No žijte v tom podle pravidel.

Odp2: Bilance jako za Bilaka
vlasta, 13.11.2009 12:24

Ivo na bilancování máme dost času.Prý člověku před smrtí proběhne před očima celý jeho život.A to asi bude to peklo nebo ráj. A to dílčí bilancování před koncem roku je sice hezký,mělo by asi spočívat ve vyrovnání dluhů,urovnání vztahů a víc se v tom nepatlat pak totiž může utéct spousta věcí na keré by jsme mohli zareagovat,ale protože se zabýváme vlastní dušičkou můžeme jinou přehlédnout .

Odp3: Bilance jako za Bilaka
slayd, 13.11.2009 12:44

Nebilancuj ale balancuj na hraně zákona a taky mysli na Ježíška /samozřejmě na konzum - dárky/... prostě žrádlo, sex, zábava... žádné duchovní píčovinky. Život jako za BILAKA! P.S.

Odp4: Bilance jako za Bilaka
tlapka, 13.11.2009 14:18

Balance a Bilance použijeme střídavě podle očekávaného úspěchu. není dobré spoléhat se jenom na jednu metodu.

Odp4: Bilance jako za Bilaka
zvoník, 14.11.2009 8:28

Myslíš život za toho, co se jmenoval Vasil Bilak Bilančok? - Ten, co si hrál u mlynáře v božích mlýnech na sládka? To bylo pěkný hovado...
- To bila jen taková malá bilance....

pomsta
sysel, 13.11.2009 13:25

Boží mlýny jsou lidským vyjádřením skutečnosti zažité, ale zúčastněnými těžko pochopitelné natož vysvětlitelné. Člověk se zachová správně, spravedlivě, milosrdně, ale je za svou snahu odkopnut, potrestán, zrazen. Má v zásadě dvě možnosti: pomstít se sám - tím se sníží na úroveň protistrany, anebo ponechá pomstu Hospodinovi. Nakonec je to i Jeho přání: „...pomsta je má, praví Hospodin ...“. Není moudré fušovat Hospodinovi do řemesla, nad to ani často nemáme potřebné znalosti, které by mohly podepřít naše vidění spravedlnosti. Pan Horníček kdysi popisoval situaci, kdy jeho přítel pominul ruku napřaženou ku pozdravu a namísto to ho jej kopnul do holeně. Bez znalosti toho, že přítel si ruku poranil a od zubaře odešel se sdrátovanou pusou se kopnutí jeví jako surový atak. Ale ve světle znalostí jde o neumělý pokus naplnit nějakou jinou formou přátelský pozdrav.

Boží mlýny fungují a to především ve spolupráci s příslovím: kdo jinému jámu kopá... Nemíním se zde rozepisovat o svých bohatých zkušenostech, které by stejně jen vyvolaly vlnu „vědeckých“ analýz. Prostě jen tvrdím, že Princip funguje a nezřídka jsem je zažil zamlít neuvěřitelně rychle. Pokud mohu doporučit tak snad za základní podmínku je třeba vyjít z odmítnutí jakékoliv snahy o vlastní pomstu. Nejde o myšlenky, sám jsem si dokázal vymyslet i velice mazané způsoby odvety, ale nikdy jsem je neuvedl v chod. Dokonce jsem se i později modlil za pachatele, aby jim Hospodin odpustil, tak jako jsem se k tomu přiměl sám. Nezřídka jsem byl překvapen, neboť skutečná odplata byla často mnohem účinější, než jakou bych si kdy dokázal vymyslet.

Zda se pachatel zlých činů ze svého trestu poučí, žádný Boží mlýn nezaručí. Lidé, dle mých zkušeností, mají sebezničující tendence a trest berou jen jako další důvod k prosazení vastní „pomsty“.

Chápu, že si stěžujete na samotu, ta dokáže člověka velmi rozesmutnit. Ale naučit se být sám je předpokladem sdílet život s ostatními, třeba i s partnerem. Ale s Hospodinem vlastně člověk nikdy nezůstane zcela opuštěn.

Svět, ve kterém si lidé nemohou důvěřovat, je plný zámků, mříží, zákazových cedulí a více či méně zjevně nošených zbraní. Je to svět, kde se nelze zeptat kolemjdoucího na cestu, protože vás mohou ze strachu předem zabít, a nezabijí-li, stejně nevíte, zda vám na dotaz správně odpoví. Takový svět se již velmi blíží peklu. Svět, kde si lidé, ne bezdůvodně, důvěřují, je světem, kde se žije podstatně lehčeji. Tak jako hranice mezi rozumem a blbostí vede lidmi a nikoli mezi lidmi, tak jsou světy důvěry a nedůvěry prorostlé a každým krokem vstupujeme tak trochu z jednoho do druhého. Hospodin nezaručuje, že při styku s lidmi nám nikdo neublíží, ale nikdo nám neublíží, aniž by především neublížil sám sobě. A to je vlastně skryto v mudrosloví o Božích mlýnech.

Odp: pomsta
zvoník, 14.11.2009 8:35

Ano, ano. A na základě toho bych doplnil a nově sestavil přísloví: ,,Kdo jinému jámu kopá...., až se ucho utrhne" .

Odp: pomsta
Vlastimil Čech, 14.11.2009 12:23

Pane Sysle, to jste trefil prvotřídně! Ty Boží mlýny melou někdy setsakra pomalu... a výlupek trestu unikne už jenom jenom proto, že na něj nepříjde řada... prostě si umře v pohodlí čekárny na semletí. Asi znáte dost příkladů sám... Zlu se musíme bránit sami, jinak by nás dávno snadno a rychle vymazalo...
Ale jinak máte 100% pravdu a dobře vyjádřenou... někdy jsme na sebe zlí vlastně pro nic... někdy v zájmu jiných a „echt“ zlých...

Odp: pomsta
ivana Kozárová, 11.12.2009 22:25

Děkuju za Váš příspěvek. Potěšilo mě,jak to funguje i u Vás. Staly se mi podobné věci a teď,když vidím,že lidé mají zkrátka stejné zkušenosti,naplňuje mě to takovým radostným klidem....Nejhorší pro všechny strany je neodpouštět...

Boží mlejny nemelou, to jen lidi pořád...
werterber, 13.11.2009 15:43

Boží mlejny nemelou, to jen lidi pořád melou pantem. :-)

Odp: Boží mlejny nemelou, to jen lidi pořád...
tlapka, 18.12.2009 15:42

OK. Sebrala nám voda mlejn.

Myslím, že to nefunguje
Jana, 13.11.2009 17:49

Aspoň mám ten pocit, že mlýny nemelou. Třeba moje maminka na ně věří, neberu jí to, pokud se tak cítí líp.

Ano, melou.
., 14.11.2009 17:12

Ano Ivo, melou. Ale semelou jen někoho. Jakoby měly nedokonalý informační systém :-). Třeba inkvisitor Boblig ve Velkých Losinách: protiprávně zničil spoustu lidí, a přesto se dožil vysokého věku, bohatý, vážený a nepotrestán.
Ale občas přece jen někdo spadne s letadlem nebo zhyne výbojem el. proudu z přeseklého kabelu od sekačky kabelem , kdo před tím sebejistě a nadutě bezdůvodně někomu slabšímu ublížil.
Ale já se domnívám, že ty B. mlýny melou někdy proto pomalu, aby si toho ten trestaný „užil“ :-). On si svoje hříchy (ten trestaný) někdy musí odpykat třeba ne jednorázově, ale třeba tím, že ho do konce života trápí jeho potomek, nebo mu zahýbá žena, nebo se mu do konce života nesplní nějaký i nenáročný jeho sen, přestože o jeho splnění dlouho usiloval.
Většinou nevíme, co si lidé v nejhlubším soukromí přejí, a zda jim to OSUD splnil. Tak věřím, že i ti nejbohatší lidé mají nesplněné sny, o kterých nikdo jiný, kromě jich samotných, neví. A to jsou také ty B. mlýny podle mého mínění.

Odp: Ano, melou.
Lipovan, 14.11.2009 19:14

Boblig ve Velkých Losinách: protiprávně zničil spoustu lidí, a přesto se dožil vysokého věku, bohatý, vážený a nepotrestán.

Vidíte, přesto se i zde najdou lidé, kteří se k Bobligovu odkazu otevřeně hlásí a rádi by se podobných praktik osobně účastnili i dnes. :-(

Odp2: Ano, melou.
ivan, 14.11.2009 20:47

Bobliga vedla k jeho vyšetřovatelským praktikám a trestům zřejmě jeho sexuální úchylka. Zlodějství byl vedlejší produkt. Zemřel sice s nakradeným majetkem, ale ne vážený jak píše Romantik, ale opuštěný v zapomění. Škoda, mohl být příkladem sociálního trýznitele, ale místo toho byl pouze hamtavým sadistou.

Odp2: Ano, melou.
Alfons, 12.12.2009 14:48

...Boblig protiprávně zničil spoustu lidí....to neznamená že bude za života nějak potrestán a může strávit celý život v pohodě.

Odp2: Ano, melou.
tlapka, 18.12.2009 15:43

Ale: Ví někdo jistě, že se při tom dobře cítil? (Boblig)

Tak když už ani zvoník v kostele nevěří...
Bambus, 21.11.2009 9:13

...na Boží mlýny, tak si já - rozený ateista - budu opět muset vzít na pomoc Bibli :-)

Boží mlýny melou. Lidem kteří se soustředí pouze na okamžik „teď“ to hned tak nedojde, ale časoprostor má svá pravidla pro budoucnost, a tato pravidla se zakládají na minulosti. Bůh v Bibli jasně varuje každého člověka, aby si na tohle dával pozor!

Kdo zabije člověka mečem, mečem musí být zabit. Oko za oko, zub za zub. Nenávist za nenávist, láska za lásku. To je zákon tohoto světa, za který se zaručil samotný Bůh, takže pokud vám někdo něco zlého udělá, a vy mu to neodpustíte, Bůh mu to vrátí i s úrokem.

Nicméně Bůh seslal na Zemi Ježíše Krista, aby lidem připomenul, že kdyby Bůh nastolil absolutní spravedlnost - nikdo by to nepřežil. Proto Ježíš rozhlásil do světa „milujte se a odpouštějte si“.

Bůh dal člověku moc odpouštět hříchy.

Kdo ty hřívchy ostatním neodpustí, tomu je neodpustí Bůh!

Nakonec nám v těch Božích mlýnech asi dělají bordel odpouštějící křesťané... Nicméně je to na příkaz Ježíše Krista - Odpusťte ostatním, a bude vám také odpustěno.

Odp: Tak když už ani zvoník v kostele nevěří...
zvoník, 22.11.2009 3:48

Ale to víš, že na Boží mlýny zvoník věří..., a né, že né (i když to tak možná vypadá)!
Ale moc hezky jsi to napsal, Bambusi.
Chodím zvonit už nějaké to desetiletí, a teprv přede dvěma roky jsem se nechal pokřtít, protože s těma farníkama nebylo k vydržení, že jsem takovej..., nebo makovej... A najust jsem se nechal pokřtít v úplně jiným kostele než v tom svým, protože jsem chtěl vědet, jestli si to vůbec zasloužím být pokřtěn tím, že mě přijmou i jinde, i když tam nejsem doma. - A tak mi od té doby přibylo další místo... Je to místo, kde také sv. Ludmila jako první křesťanka v Čechách přijala svůj křest, takže tam se to nedalo při mém věku křtu nijak zaonačit.
Teď to vypadá, že jsem to udělal kvůli lidem, ale přece kdyby to bylo kvůli nim, udělal bych to už dříve, takže kvůli nim vůbec ne! Je to čistě moje přesvědčení, a nikdo mi to nevymluví, že když nejsem po zvonění vždycky (jenom někdy) na mši svaté, že to flákám.
A proto opakuji, moc hezky jsi to napsal Bambusi...

Odp2: Tak když už ani zvoník v kostele nevěří...
Bambus, 22.11.2009 8:35

Dík. Jenom jsem si trochu šťouchl - nemám čas pročítat celou diskuzi, a z tvého příspěvku jsem přečetl jen první větu, tak mi to nedalo :-)

Odp: Tak když už ani zvoník v kostele nevěří...
ivana Kozárová, 12.12.2009 14:48

Já tady se vším souhlasím,jen nemůžu přenést přes srdce,že když nějakej zákys mi neodpusí můj hřích,neodpustí mi ho Bůh....Tolik lidí si neodpouští - a přece boží milosrdenství existuje.... Znám paní,která celý život obětovala svým bratrům,některým i vychovávala děti. Přesto si od nich nevysloužila nic,než lhostejnost a od některých i nenávist - byli jí příliš zavázáni,to neunesli. A že by za tu nenávist a neodpuštění oprávněných výtek _ alkohol v rodině - nebylo pro tuhle paní odpuštění? Jistě něco dělala i špatně - jako my všichni,nebo jsem něco blbě pochopila,ale nemůžu se smířit s pomyšlením,že lidské odpouštění je nad božím milosrdenstvím. Komu je zadržíte,budou zadrženy - hříchy - ale to platilo pro apoštoly a každej není apoštol....

Odp2: Tak když už ani zvoník v kostele nevěří...
., 12.12.2009 15:01

Ono propuštění bez uvedení důvodu je také záhadné. (Nejen odpuštění.)

Odp3: Tak když už ani zvoník v kostele nevěří...
ivana Kozárová, 12.12.2009 15:11

Pokud mám právo bez uvedení důvodu ve zkušební době odejít,můžu bejt i propuštěná bez uvedení důvodu.
Ale jestli někdo propustí člověka po zkušební době bez uvedení důvodu,to už je manipulace a to teda divný je.

Odp4: Tak když už ani zvoník v kostele nevěří...
., 20.12.2009 8:58

Paní Ivano K., bez uvedení důvodu by nemělo být nikdy nic. Je to morální a právní nesmysl. A obzvlášť v tak důležité oblasti, jako je pracovněprávní vztah. Před sametkou se na nic takového nepamatuji.

Odp5: Tak když už ani zvoník v kostele nevěří...
ivan, 20.12.2009 10:43

To, aby někdo řekl zaměstnavateli, ,,na takovou práci se vám můžu vysrat, já ji dělat nebudu. Tím se zaměstnavatel nebude nikdy zaobírat, prostě to pustí za minutu z hlavy nebo se ani nedoví, že tam někdo takový vůbec byl. - Zbytečnost!

To, aby si uchazeč o sobě přečetl, že je drahý za denní světlo a na co sáhne tak zkurví a je schopen pracovat pouze pod dozorem s následnou kontrolou, ale do práce chodí včas.??

To je, Romantiku, skutečný důvod proč to není uzákoněné. Prostě nepodlamování sebedůvěry nepřijatého uchazeče z taktu.

Tisíce podaných žalob jestli je uchazeč dostatečný budižkničemu nebo ještě ne, by zahltilo soudy.
Navíc, nechtěl bych být v kůži nechtěného lempla který si svoje místo vysoudil. Ty ano?

Romantiku, nedůvěru vzbuzuje už takovýto dotaz, nebo stěžování, každého potencionálního zaměstnavatele by si vystrašil k smrti už ve dveřích.

Odp6: Tak když už ani zvoník v kostele nevěří...
ivan, 20.12.2009 10:46

Ale zde na Svíci je to určitě tema k debatě, zde se to dozvíš bez osobní zkušenosti z praxe.

Odp6: Tak když už ani zvoník v kostele nevěří...
Juras, 28.12.2009 10:21

Tímto nestoudným příspěvkem sis vyrobila nepřítele na život a na smrt ;-)

Odp5: Tak když už ani zvoník v kostele nevěří...
ivana Kozárová, 20.12.2009 14:39

Praxe před sametkou byla taková,že byl ,pokud vím,měsíc zkušební doby a v tomto čase mohl zaměstnavatel i zaměstnanec ukončit pracovní poměr bez uvedení důvodu. Jednou jsem to udělala a byla jsem moc ráda,že nemusím nic vysvětlovat.

Boblig
., 22.11.2009 22:39

http://www.historyrevue.cz/index.php?locales=2&id_page=178&id_previous_page=249&nocache=1258908262.5674&inq=f5ef4ebb502c1f535f1acff564434578&ida=0&id_art=19465&sta=0&cislo=0&sea=0&=0&fid=0&nsrd=0&kty=0&checksum=069646e1d3dc776477a3db2176d5f039

Císař ho musí usměrnit
Po troufalém upálení šumperského děkana Kryštofa Aloise Lautnera v Mo-helnici předsedá fanatický Boblig ještě téměř deset let inkvizičnímu tri-bunálu. Vytrvale se snaží rozdmýchat nové procesy. Přitom vyznává zása-du: „Kdo chce málo, nedostane nic!“ Jeho poslední případ na severní Mo-ravě se týká tehdejšího majitele dnešního šumperského Geschaderova domu, Heinricha Peschkeho. Stejně jako jeho žena je také on obviněn z čarodějnictví a i přes opakované týrání se k němu nikdy nedozná. V roce 1696 je přesto upálen jako poslední oběť losinských a šumperských proce-sů.
Bobligovi nakonec zlomí vaz jeho hamižnost. Když si začne brousit zuby na majetek bohatých olomouckých měšťanů, dojde zdejším lidem trpěli-vost. Ti nejvlivnější z města se obrátí na samotného císaře Leopolda I. (1640–1705), který třebaže tone ve strachu z čarodějnic, nakonec Bobli-gův inkviziční tribunál vykáže do patřičných mezí.

Čas sbalit kufry
Je všední pátek roku 1696. Ošklivé pozdní odpoledne. Přihrbený a značně sešlý Boblig, do nedávných dnů obávaný krutý samovládce zla, napěcho-vává své poslední kufry a zapečetěné truhlice do připraveného kočáru. Ani letmým pohledem se nerozloučí se svými oblíbenými zámeckými arkádami. Tak často se v nich rozléhal smutný nářek nevinných lidí a falešný hlas hostin opilého a sprostého inkvizičního tribunálu…
Zamračený kočí nevrle práskne bičem nad hlavou. Kočár, obtěžkaný zaba-veným bohatstvím, se neochotně rozjíždí lesní cestou směrem na Olomouc. Tam se prošedivělý inkvizitor stačí ještě oženit a beztrestně si užít posled-ní dva roky svého ničemného života.

Odp: Boblig
iva, 23.11.2009 9:05

z toho plyne, že at´tak či tak člověk umře at´už v bohatství, či bídě. Co jediné by mohlo být božím mlýnem je lidské svědomí každého, kdo někomu někdy ublížil. Nebo myslíte, že ti otrlí, co třeba někdy mučili, že si na to ve svém nitru nikdy nevzpomenou? Nebo že by byli tak zvrácení, že by vzpomínali jen jako na vzrušující okamžiky, kdy mučená osoba křičela bolestí? Je to takový extrém, protože věřím, že třeba ten člověk, který mně jen šikanoval si tohle nikdy nepřipustí, prostě si to nepamatuje, tak jako já.

Odp2: Boblig
zvoník, 23.11.2009 9:38

Já si dovolím na tohle reagovat:
Každá šikana má svůj motiv. Pokud ten motiv je obrazem vlastního ega, nebo jakousi zdí před egem toho šikanovaného, pak lze usoudit, že pro oba jsou důležitější hmotné věci, nad duchovními. Kdyby jeden z nich byl ochoten ustoupit v něčem v rámci věcí duchovních, spor by pravděpodobně vůbec nebyl, neboť by nastoupilo pochopení. Ten, kdo má pochopení větší, má i menší strach z utrpení a smrti, tedy ztráty hmotných věcí. Tedy ho Boží mlýny tolik nezasáhnou. Rozpoložení duše v momentě umírání je myslím velmi důležité. Proto by měli být všichni blízcí na blízku. Ostatně pohřby nejsou jen divadlo pro pozůstalé, i když si to mnozí dnes myslí, a podle toho se chovají ke svým zesnulým. O tom jsem naprosto přesvědčen.

Odp3: Boblig
iva, 23.11.2009 10:10

Říká se, že na pohřbu brečí každý sám nad sebou. Kdo by tam ale chodil rád, že? Jenže taky sloni prý oplakávají své mrtvé. Tak nevím, že by taky věřili na boží mlýny a pietu? Vzpomínám dewnně na ty , kteří už tady nejsou,. ale na hřbitov nechodím už asi deset let. Půjdu tam až budu muset a hrozím se, kdo to bude další. Je to fakt hnusné téma ty boží mlýny, zatím mně nikdo nepotěšil.

Odp2: Boblig
., 23.11.2009 9:43

Ano Ivo, mnoho lidí si nechce pamatovat, a proto nepamatuje nic z toho, jak jiným lidem ubližovali; zkrátka své špatné svědomí u m l č í ! Je zajímavé, že titíž lidé umlčí a zapomenou všechno dobré, čím jim někdo v životě prospěl. A víš proč ? Protože nechtějí být, a proto nejsou nikomu za nic vděční. Jsou to dvě stránky téže zlé a bezcitné povahy mnoha lidí z historie i současných, kteří se objektivně jeví jako tzv. „ schopní“ a „úspěšní“. Dokonce jsou takoví lidé i usměvaví !

Odp3: Boblig
iva, 23.11.2009 10:02

Aha tak tudy vede cesta :-). Tak to se do smrti nenaučím. Nelpím na věcech jsem ten typ člověka do kterého se pustí i ta poslení ušláonutá slepice neb ví, že jí to neoplatím. Jsem ráda za každou blbost co se podaří , ale zároven cítím vinu třeba jen za válku, nebo za to, že někde v Africe umírají lidi a já jim nepomůžu. Jsem pěkně v ři.. protože se můžu usmívat na svět tak pět vteřin, než si tohle všechno uvědomím. Pořád slyším- Bud´pozitivní! Snad až uplně obrostu nějakým krunýřem.

Odp4: Boblig
., 23.11.2009 10:14

Nic si z toho Ivo nedělej, já a moje rodina jsme stejní a stejně v ři.., jako Ty. Je nás víc ! A bude nás ještě víc !
Ale neoprávněný pozitivizmus z nás naši mučitelé nesmí vynutit, protože to je už to poslední, co se jim od nás dosud nepodařilo vyždímat, to jim nedáme !

Odp5: Boblig
iva, 23.11.2009 10:27

Stejně o co jde, že. Na boží mlýny nespolehat, ale trošku bych mohla se přestat bát žít. Jsem ráda, že pár lidí je na tom podobně.

Odp6: Boblig
zvoník, 23.11.2009 16:11

Ivo,
na jednom pražském zvonu je napsáno: ,,Aj já zvon živé svolávám a mrtvé oplakávám." Tak proč si myslíš, že chodím zvonit? Tečkačárka si tady do mě dloubnul, že to dělám, abych si finančně přilepšil. Myslím, že v Praze nenajdeš skutečně placeného zvoníka. To už je dražší platit ty kWh za spotřebu těch elektromotorů, kdy navíc stav zvonů nikdo nekontroluje a nedělá údržbu, která když se u motorů přece jen objedná a dělá, musí se platit také té firmě, které se to zadá. Zvoníkovi nikdo nic nedá i za tuto práci. Chápete někdo tu spojitost proč to ten zvoník dělá?

Odp7: Boblig
iva, 23.11.2009 20:24

Chce být mezi lidma.

Odp8: Boblig
zvoník, 24.11.2009 11:33

Možná to tak může někdo chápat, ale chtít být mezi lidma přece není spojeno s tím lézt do VŽDYCKY (až na zvony!) opuštěné věže a někdy nejít ani na mši svatou, protože ten den jsem byl již někde jinde nebo se mi mezi lidi vůbec nechce, přece?

Odp9: Boblig
ivana Kozárová, 30.11.2009 14:54

Protože Zvoník je Bohu blízko skrze svatý prostor mezi zvony a nebem. Vibrace,které spolu člověk a Zvon vytvářejí,jsou životodárné a patří Bohu. Protože klid na zvonici je to nejkrásnější ticho v prostoru. A vyzvánění zase ten prostor naplňuje životem.

Odp10: Boblig
tlapka, 30.11.2009 17:49

Konečně rozumná řeč, to musela přijít Ivanka.

Odp11: Boblig
zvoník, 30.11.2009 20:31

No jo, ale pokud je to pravda, bylo by to přece dobré následování, ne? Nemyslím opičení se, ale následování někde jinde. A lidé raději hrabou běhajíc po zemi a majíc zvoníky přinejmenším za podivíny.

Odp12: Boblig
ivana Kozárová, 30.11.2009 21:45

Přízemníci se drží při zemi,nechme jim pocit bezpečí tam,kde ho vskutku dočasně nalézají. Paracelsus pravil: Kdo se celý život živí jahodami,neví nic o hroznech.

Odp11: Boblig
ivana Kozárová, 30.11.2009 21:44

Mnoho chvály,ale lhala bych,kdybych nepřiznala,že jsem polichocena,jako by mě pohladila TLAPKA:-)

Odp12: Boblig
tlapka, 8.12.2009 13:19
Odp13: Boblig
ivana Kozárová, 8.12.2009 17:26

dvě TLAPKY!:-)

Zvoníkovi:
., 23.11.2009 22:23

Zvoníku, přece Ty první sis „dloubnul“ do Tečkyčárky tím, že jsi projevil silné pochybnosti o tom, že jeho příběh „O návratu přítelkyně k věrnému muži“ je pravdivý, a že jsi ten příběh označil za nereálný, tj. jako z Červené knihovny. To se Tečkyčárky dotklo, protože ví, že ten příběh je pravdivý.

Teprve pak si Tečkačárka „dloubnul“ do Tebe stejným stylem, tj. vyjádřil se jakoby opovržlivě o zvonech, o tématu, který je Ti blízký, abys pochopil, že bezdůvodné pohrdání něčím, co píší druzí, může autora mrzet.

Protože ses pak omluvil, tak na oplátku Tečkačárka Ti sděluje to, co už několikrát před tím sdělil, že totiž Tvého zvonění si ve skutečnosti opravdu váží, že ví a věří Ti, že to děláš nezištně, a že Tvé vyprávění o zvonech i většinu Tvých příspěvků na Svíci považuje za velmi zajímavé, napsané s citem a s vyprávěčským talentem.
Takže dost bylo „dloubání“ a Tečkačárka po tomto vysvětlení doufá, že se jeho rozhovor se Zvoníkem od nynějška obejde už zcela bez „dloubání“ :-).

Odp: Zvoníkovi:
iva, 24.11.2009 9:54

Něco jsem tu už četla a líbí se mi to. I to dloubání lepší než nějaké patolízalství. Taky proč tady, že?:-) Připadám si jak v jiném světě. No jen tak dál.

Odp2: Zvoníkovi:
zvoník, 24.11.2009 11:20

No budiž, zázraky se dějí..., ale co se týče skutečnosti života běžného dnešního za posledních 50 let, příběh Tečkyčárky v tomto duchu jsem slyšel jako skutečnost prvně v životě, natož vůbec mohl zažít v nějakém reálu! Mohu-li tomu věřit přes své uši (zde tedy spíš písmo), pak jsem buď naivní nebo žiji ještě velmi krátkou dobu na světě, neboť též mí mladší i starší vrstevníci také takový příběh za svůj život ještě nezaznamenali a většinou žijí příběhy takové, jaké jsem nastínil já... Proto jsem na to reagoval tak jak jsem reagoval. Hezky se to čte, ale zařaďme to spíše do kategorie neuvěřitelných zázraků, které jako příklad k životu spadají do kategorie nerealizovatelných návodů jak žít. Proto to přirovnání k Červené knihovně. Nedokážu se totiž vžít ani do jedné z osob toho příběhu, že bych se zachoval tak, aby to dopadlo tak jak to dopadlo. Vždycky by totiž někdo musel mít vlastní pocit, že sám chytře zneužívá důvěry toho druhého ku svému prospěchu. A to je právě můj problém přijmout ten příběh jako čistý. Na partnerskou lásku nelze věřit, protože tam, jak napsala Tlapka, vládne jen chemie.

Odp3: Zvoníkovi:
., 24.11.2009 15:19

S tou „chemií “ také souhlasím, „chemie“ je mocná čarodějka :-). Ale jak potom vysvětlíš vztah na dálku, nebo třeba celoživotně věrný vztah pouze platonický ? A může být ten vztah zpočátku na vzdálenost od ulice k ulici, a později na vzdálenost celých světadílů. Asi nevěříš. Nevadí; tak je to třeba zase z „Červené knihovny“ :-). Ale ujišťuji Tě, že Červenou knihovnu nečtu, ani Harlekýnky ne. Nemám tedy v tomto směru žádný vzor.

Odp4: Zvoníkovi:
Bambus, 24.11.2009 20:24

K neuvěřitelným setkáním a potkáním dochází až neuvěřitelně často :-)

Odp5: Zvoníkovi:
Alfons, 12.12.2009 14:50

Např. na dálnicích v autě.;-)

Odp4: Zvoníkovi:
tlapka, 25.11.2009 11:53

Vztah na dálku je tzv. náhražkový k neexistujícímu na blízku.

Odp5: Zvoníkovi:
Alfons, 12.12.2009 14:52

Bůh nás miluje na blízko, protože je všudepřítomný.;-)

Odp6: Zvoníkovi:
tlapka, 18.12.2009 15:46

Nechtěla bych být v jeho všudypřítomné kůži s všudypřítomnýma očima... :-(

Odp7: Zvoníkovi:
Juras, 18.12.2009 16:30

A víš, jestli je to permanentní sledování anebo možnost kdykoliv se podívat na cokoliv? To druhé by určitě brala většina diktátorů. To první je obtížné vyhodnocovat.

Odp8: Zvoníkovi:
tlapka, 28.12.2009 16:23

A víš kolik je na světě třeba bacilů a žoužele a bůhvíco dělají lidi když je nikdo nevidí...

Odp7: Zvoníkovi:
ivana Kozárová, 28.12.2009 12:25

Tvoje oči jsou možná jeho kamery;-)

Odp8: Zvoníkovi:
tlapka, 28.12.2009 16:25

Bohužel potřebuji nové brýle. Orientuji se lépe sluchem, ;-)

Odp9: Zvoníkovi:
ivana Kozárová, 29.12.2009 11:37

Tvoje uši jsou možná jeho odposlouchávadla;-)

Odp10: Zvoníkovi:
tlapka, 29.12.2009 12:08

No Ivanko--- a proč se mi to neřekne? Co když budu poslouchat co nemám?

Odp11: Zvoníkovi:
ivana Kozárová, 29.12.2009 16:44

No proto je vševědoucí. Já si to představuju tak,že viděj a slyšej i kameny a stromy a veškerý ten tok informací se sbíhá u Něj. A proto ví,vidí a slyší všechno. Pravda je,že to musí být strašnej řev...

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp12: Zvoníkovi:
tlapka, 29.12.2009 18:04

No já se domnívám, že je nejvýše neomylný a klidný jinak by to nevydržel. Nakonec by celý svět mohl zničit mávnutím ruky a u Posledního soudu to taky udělá. Aby měl pak co na práci, stvoří jiný vesmír, ale dá si na to více času aspoˇdva měsíce.

Odp13: Zvoníkovi:
ivana Kozárová, 2.1.2010 11:16

Teda já nevěřím,že ouplně zničí to,co stvořil... Je psáno,že zničí ty,kdo ničí zemi- viz Zj. 11 kap. 18 verš- zničení bejt má,ale výběrově, mírní mají vlastnit zemi - Ža 37.11 a země byla stvořena proto,aby byla obývána viz Izajáš 45:18..... A jelikož samotné Jméno Stvořitele je zárukou,že je ve svých zaslíbeních stálý a věrný,netřeba se obávat. To,co je pro život použitelné,zůstane. Co škodí a je nepoužitelné pro život,musí jít do háje. To dá rozum:-)

Odp14: Zvoníkovi:
Juras, 5.1.2010 16:17

No ale může si to rozmyslet. Když se s něčím mrvím, snažím se to konečně opravit a ono se to furt dokola pořád mrší a mrší, tak mi jednou dojde trpělivost a i když jsem si kdysi sliboval, že to nikdy nezničím, změním své záměry, zničím to a začnu hezky znovu na zelené louce. A mám klid. Nový pokus budu dělt poučenější, něco dopadne lépe, ale objeví se na tom díle zcela nové mušky.

Odp15: Zvoníkovi:
ivana Kozárová, 6.1.2010 9:40

Nojo,byla Potopa a pak slib od Stvořitele,že už nikdy nebude- viz Duha. A nové zničení je podle bible ohněm a žárem... Jenže je tam slib obnovy.

Odp16: Zvoníkovi:
tlapka, 6.1.2010 10:17

Potopa, Sodoma Gomora, ukřižování Krista- výsledky se mi jeví neúměrné.

Odp16: Zvoníkovi:
Juras, 6.1.2010 12:21

Ale potopa není zničení. Napustil vodu, vypustil, - a svět je pořád ten stejnej. Já jsem myslel spíš, že zahodí tento náš vesmír a pustí se do nového, teď už naostro.

Odp17: Zvoníkovi:
ivana Kozárová, 6.1.2010 16:38

To bychom udělali my,lidi,možná. Zas mi do této úvahy nesedí příchod Syna na svět jako Mesiáše. On přišel,aby se t o h l e nestalo. Měl to tady všechno moc rád. Ve své předlidské existenci se podílel s otcem na Stvoření. Neusurpuju si právo na jedinou pravdu. Po smrti se každej z nás dozví,jak to je:-(

Odp13: Zvoníkovi:
ivana Kozárová, 6.1.2010 16:57

Pan Ježíš Kristus má vládnout tisíc let na této planetě,tak snad právě proto se to tady nezlikviduje:-)

Odp11: Zvoníkovi:
Juras, 29.12.2009 17:12

Kdyby Ti to řekl, tak by to slyšel taky a říkal by to vlastně sám sobě ;-) Myslíš, že si povídá sám se sebou?

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp12: Zvoníkovi:
tlapka, 6.1.2010 10:18

Notak má přece ty Archanděly, dlouho jsem o nich nesĺyšela.

Odp13: Zvoníkovi:
ivana Kozárová, 11.1.2010 20:21

oni jsou teď zaneprázdněni...

Odp4: Zvoníkovi:
zvoník, 15.12.2009 10:54

Vztah na dálku bývá trvalým vztahem až do té doby, než se oba uvidí. Pak už to nabývá vlastností uplně jiného vztahu nebo nevztahu. :-)

Odp2: Zvoníkovi:
Neuvedeno, 24.11.2009 21:42

Zaujalo mě tvrzení, že pane Zvoníku zavoníte zdarma.
Jenže ono to někdy vypadá, že člověk dělá zdarma, když nedostává za to žádný plat. Jenže život je složitější. O tom již vyprávěl Zikmund Freud. Lidé si leckdy ani neuvědomují, ale stávají se závisláci ani neví jak. Také mám jedno DVD, ve kterém to je vysvětlováno, že některý člověk má třeba potěšení z toho, že se hádá i když to vypadá neuvěřitelně. Nebo má potěšení z toho, že má nad někým převahu. Není to sice vůbec placené, ale je to jakási odměna tomuto člověku. Nějak bylo dokázáno, že člověk, když něco dělá pravidelně, tak, že se nějak ty části organizmu i mozku zesilují a ty pak mají potěšení s toho, že se tato činnost opakuje. Nebo zvonění může být služba Bohu atd atd. Podnikatelé, což je jiným způsobem i církev, by mohli mluvit o tom, kdy je třeba pracovníkovi zaplatit. Zaručeně neplatí za to, když určitou práci dělají lidi rádi. Za tu naopak vybírají peníze. Platí pouze za to, když je třeba něco provést a nikdo to nechce udělat zadarmo, ale jedině za odměnu. Dejme tomu třeba za umývání záchodů. Když někdo hraje bouling tak je to také práce a nikdo za to nikoho neplatí, naopak se za to ještě vybírájí peníze.
To ovšem není případ zvonění. Protože zvoněním se především ničí sluch a mělo by to být placeno a dost značně. Jenže věřící je ochoten sloužit Bohu i zadarmo i když tím vpodstatě slouží jen církvi. Jenže církev může dát někomu třeba místo na hrob zdarma, může dát dohromady společně smyšející lidi a ti se tam můžou cítit dobře. Můžou též zajistit zdarma některé služby v rámci charity včetně stravy atd.

Odp3: Zvoníkovi:
zvoník, 25.11.2009 11:51

Neuvedený,
zvonit zdarma lze skutečně chápat všelijak. Já ovšem hledím na výsledný efekt:
1. Osobní projev úcty k něčemu, co dnes téměř nikdo už neumí vyrobit kvalitně jako naši předkové, kteří neměli tu techniku a technologii jako máme my dnes.
2. Oběť našich dávných předků v něco, co slouží řadě generací lidí, tedy i nám, a i dnes, a to bez toho, že by se na službě toho zařízení nějak dnes vydělávalo! Je to tedy čistě duchovní záležitost.
3. Přítomnost a služba člověka u zvonu může zabránit ,,spotřebování" zvonu (za naší generace) necitlivým působenním elektropohonu a následným zničením uměleckého odlitku jako laděného akustického a historického nástroje, který je navíc velmi krásný a poučný! Velmi dobře jsou mám, zvoníkům, známy důvody a postupy firem motorizující zvony. A i dokonce motivy pánů správců věží. S některými je řeč, a s většinovými jinými vůbec žádná, a zvoníky považují jen za blázny. Ovšem pak důsledky na zvonech si mohou tito správci přičíst jen sami sobě.
Teď k tomu poškozování sluchu:
Sluch poškozují hlasité zvuky o různé síle v závislosti na výši kmitočtů toho zvuku. Obecně platí, že čím vyšší kmitočet zdroje, tím stačí méně decibelů k poškození sluchu a naopak. U zvonů, jak jistě víte, se kmitočty silných zvuků pohybují právě v tom dolním pásmu. Čili, i když se člověk vyskytuje v bezprostřední blízkosti velkého zvonu v plném znění, nikdy nedojde k poškození sluchu. Neboť více než dojem z akustické síly člověk psychologicky vnímá velikost a mohutnost celého nástroje jako celku v pohybu, obrazu a hlasu, který rozechvěje vzduch do několika km a člověku neublíží. Zvoník od Matky Boží je román, který nabulíkoval lidem, že člověk od zvonů ohluchne. Ohluchnout tedy může člověk spíše na rockovém koncertě při kvílení kytar nebo řinčení činelů, nebo i častým posloucháním podobné hlasité hudby ze sluchátek, vyskytují-li se v tom vysoké kmitočty o veliké intenzitě. Ještě nebyl znám případ, že by hluch poškodila přítomnost zvoníka u zvonů. Zde bych ještě jednou připomněl, že zvony v bezprostřední blízkosti slyší i uplně hluší lidé a dovedou určit i ladění, pokud hluchota u nich byla nějakou nemocí získaná, tedy dříve slyšeli a zajímali se o hudbu.
Duchovní stránku zvonů snad ani zmiňovat nemusím, protože té nevěří ani řada kněží.

Odp4: Zvoníkovi:
iva, 25.11.2009 12:34

Bim bam bim bam .....No nevím jestli bych chtěla bydlet u kostela...Ale už jsem o tom psala, že když jsme jednou za čas šla do kostela při odscházení zvoní zvony a je to rajdká hudba Člověk si připadá vznešeně a dušička se raduje, že už jsme z kostela venku nebo co...Ale je to povznášející.

Odp5: Zvoníkovi:
Alfons, 12.12.2009 14:53

Obec bez zvonění je mrtvá. Zvoníku ZVOŇ na plné pecky!! Hlas zvonů je denní dávka poezie.

Odp3: Zvoníkovi:
tlapka, 25.11.2009 11:55

Nevěřím že se zvoněním ničí sluch. Spíše zvoněním budíku se ničí duch.

Odp3: Zvoníkovi:
Juras, 25.11.2009 12:27

Miluju krásný překlepy. Zvoník zavoní zdarma. :-):-D
Jako citróny! :-)

Odp3: Zvoníkovi:
iva, 26.11.2009 9:47

Nevím, jak je to s vírou a závislostí u Zvoníka, ale myslím, že z toho má potěšení. Jinak by to fakt nedělal. Ví, že zvony jsou slyšet hodně daleko a každý na to nějak zareaguje. Ač jsem ráda, že nebydlím blízko kostela vždy, když jsem v centru města a začne zvonit mám takový vznešený pocit, že se děje něco mimořádného. Horší by bylo, kdyby se tím oznamoval nějaký ten poplach jak nás to učili v branné výchově.

Odp4: Zvoníkovi:
tlapka, 26.11.2009 11:23

Podle mě- zvonění- zvonictví? je krásná záliba já bych připlatila kdybych si mohla zazvonit. Vyluzování zvuků činí dobře každému, ať hraje, zpívá nebo sprostě nadává. Jedná se o určitý druh ovládnutí hmoty.

Odp5: Zvoníkovi:
zvoník, 27.11.2009 20:10

Tlapko,
za to, že se někomu někdy bude chtít rozeznít kostelní zvon, se nepřiplácí. To se prostě udělá... Ale musí se vědet proč se to dělá, jak k tomu přistoupit, jak se to ovládá, aby z toho právě nebyl poplach. A hlavně se to napoprvé neumí a všichni to slyšej! A pak je to ostuda zvoníka, faráře a kostelníka. A tím, že člověk přijde příště, a znovu a znovu, aby se polepšil, tak tím se z toho stává služba, kdy cílevědomý člověk chce být dokonalejší v tom, aby to bylo dobře a začíná mít také osobní starost o ten zvon, aby mu nebylo ublíženo.

Odp6: Zvoníkovi:
tlapka, 30.11.2009 17:51

Zvoníku.
já jsem jednou hrála v kostele i na varhany. Nikdo si nestěžoval. (ovšem tam zrovna moc nikdo nebyl).

Odp7: Zvoníkovi:
zvoník, 30.11.2009 20:34

Varhaníci začínají tak, že hrají pro prázdný kostel. Jen tak dál!

Odp8: Zvoníkovi:
ivana Kozárová, 8.12.2009 1:32

A pak taky třebas pro jednoho holuba,co si to přihupká poslechnout...

Odp9: Zvoníkovi:
tlapka, 8.12.2009 13:05

Bohužel- holub se nepřihlásil. Má vůbec holub hudební sluch? Kdo je zde od zoologie ?

Být Zvoníkem, voním klidně zdarma dál...
Bambus, 26.11.2009 2:50

Být Zvoníkem, voním klidně zdarma dál :-)

Odp: Být Zvoníkem, voním klidně zdarma dál...
zvoník, 26.11.2009 10:19

Já myslím, že když to vezmeme z hlediska pozitivního myšlení, tak voní zdarma i nezvoníci...
Ono se dá všechno chápat krásně jinak:
Někdo tvrdí, že nejrychlejší je myšlenka, někdo tvrdí, že nejrychlejší je světlo, ale já tvrdím, že je to průjem. Protože než stačíš pomyslet a než stačíš na toaletě rozsvítit, ....

Odp2: Být Zvoníkem, voním klidně zdarma dál...
tlapka, 26.11.2009 11:25

Průjem nadsvětelnou rychlostí - zajímavá myšlenka. Vhodná pro zpracování do Scifi.

Usmívej se!
Nautilus, 7.12.2009 13:16

Milá ivo, nečekej, že některého z tvých nepřátel semelou boží mlýny. Spravedlnost v životě nefunguje. Jasně, že všichni nakonec umřou bla bla bla, ale během života hajzlíky nikdo nesemele. Ty jsi zřejmě hodná a čestná. Tak takovou zůstaň! Vždyť je to velký dar. Vyhýbej se hajzlíkům, usmívej se, ráno vítej sluníčko. Třeba se najde někdo stejně hodný. Vlastně já VÍM, že na světě jsou i hodní lidé!

Odp: Usmívej se!
iva, 7.12.2009 19:18

:-) dík, ale není dobré být moc hodný. Už jsem o tom psala. Každý si zapamatuje to, co se mu hodí. Jaký je potom údiv, když si s někým popovídám, jak mně viděl v určité situaci a on si pamatuje úplně něco jiného, nebo mu to, co jsem dělala v dobré vůli, že dělám něco dobré, připadalo úplně špatné a naopak. Lidi se snad nikdy nesejdou. Kdo ale škodí úmyslně, musí jednou poznat svoji medicínu.Tomu věřím.

Odp2: Usmívej se!
Nautilus, 8.12.2009 8:00

Nepozná svoji medicínu! Já tomu nevěřím. Podle mě Bůh není, takže ten to nevyřeší. Ledaže by sis vycvičila speciální komando, které by spravedlivě trestalo viníky. Chtěl jsem jen říct, že být slušný a hodný je dar a není třeba to měnit. A svět spravedlivý nikdy nebude!

Odp3: Usmívej se!
iva, 8.12.2009 8:20

To bych asi ani nechtěla mít komando, zajímavá představa:-)Tak třeba ten můj mučitel bude žít bezproblémů a nepozná tak, co je pravá radost z toho, když se mi jednou začne dařit. Manžel mi často musí říkat, že se mám přestat bát, že to bude jednou fajne a asi tomu sám nebude věřit, ale děti jsou celkem slušné a to mně uklidnuje.

Odp3: Usmívej se!
Alfons, 8.12.2009 13:33

Furt to musím opakovat. Bůh je PRAVDA.

Odp4: Usmívej se!
ivan, 8.12.2009 14:26

Bůh je pravda za předpokladu, že PRAVDOU je, že je Bůh. Furt to musím opakovat.

Odp5: Usmívej se!
tlapka, 8.12.2009 16:05

Nikdo s určitostí neví, ani co je Bůh ani co je Pravda a to je pravda a furt vám to musím opakovat.

Odp6: Usmívej se!
ivana Kozárová, 9.12.2009 13:25

Po pravdě povediac,popírači pánaboha popírají pravou pravdu.Přitom popichuje přítel přítele.Přeškobrtáváme přes pařezy,přes příkopy.....Pravdu potřebujeme!!!!

Odp7: Usmívej se!
Alfons, 12.12.2009 14:56

To bábi děcka nepochopí-k jejich škodě.

Odp8: Usmívej se!
ivana Kozárová, 12.12.2009 15:49

Keď to nepochopia,bude im to snád dané;-)

Odp9: Usmívej se!
Alfons, 12.12.2009 16:02

Do rakve.;-)

Odp10: Usmívej se!
ivana Kozárová, 12.12.2009 16:09

Jste milej:-(

Odp11: Usmívej se!
Alfons, 13.12.2009 3:08

Zabít je málo.;-)

Odp12: Usmívej se!
ivan, 13.12.2009 10:11

Koukám, že vysvěcený RSDr. Alf ví jak na to.

Odp13: Usmívej se!
Alfons, 13.12.2009 11:35

Neví, protože zabít je málo a dál jsem v koncích.

Odp14: Usmívej se!
ivana Kozárová, 13.12.2009 14:06

Bodejť by jeden zabitej nebyl v koncích... Ale horší je bejt mrtvej a ještě prokletej k tomu. Nebo bejt zasvěcenej zničení. Starozákonně.

Odp14: Usmívej se!
ivan, 13.12.2009 14:11

V ICAO mapách by byl tento údaj zaznamenán asi takto, přepočtené QNH=AGL /-6ft.

Šoupnout asi dva metry pod zem. ;-)

Odp15: Usmívej se!
ivana Kozárová, 13.12.2009 14:29

Jdu hledat,co to je!

Odp16: Usmívej se!
ivana Kozárová, 13.12.2009 14:33

Už to zhruba mám. A vzpomněla jsem si na kamaráda svého syna,který se jmenuje Raffael. Ten před krátkým časem koukal na TV dokumenty o létání a spadlo tam letadlo a zarylo se do země. V televizi. A za okamžik spadlo blízko jeho baráku. V realu- Pilar de la Hordada.

Odp17: Usmívej se!
ivan, 13.12.2009 19:38

Při hladině moře je QNH = AGL , kdy nadmořská výška je sočasně výškou nad terénem AGL. Aby se letadla při křížení nestážela, mají letové výšky nebo hladiny, podle toho jestli vystoupávám, nebo sestupuju. Pro každý den je daná výška QNH řízená UTC.-Světový koordinovaný čas= základní nastavení výškoměru ALTv dané době. QNH je ve výškách nad pět tisíc metrů celkem ustálené. Letadla, třeba v horách nemají stejnou výšku nad terénem AGL , protože se prudce mění, hora-údolí-hora-údolí ale jejich nastavení výškoměrů musí být shodné aby se dokázala při křížení vzájemně minout. Po dosažení cílové oblati se při sestupu přestavuje přepočtené QNH na oblastní, kterou udává řízení provozu v místě. Povětšinou TVR = věž, nebo AFIS = letecká informační služba. Po přistání letadla se jeho výška nad terénem rovná nule, tedy AGL= 0, ale jeho QNH není vždy shodné, přestože NIL letiště je vždy ve stejné nadmořské výšce,ale je ovlivněno proměnlivým tlakem vzduchu v místě přistání.
Pokud není dané-nařízené QNH službou AFIS -letecká informační služba - tak se staví na ALT- QNH 1013. To platí povětšinou pro lety ve třídě G. 300m nad zemí při letech VFR, tedy za dobré viditelnosti. IFR= přístrojový. Výšky se udávají ve ft.

Tímto plním dluh panu Vlastimilovi. Řízení provozu, řazení a přiblížení na letiště a vzlety vynechávám.

--------------------------------------------------------------
Ivaně,- Přepočené QNH je současně AGL, tedy povrchem země = NIl-VPD, runwey. Když mám výšku minus 6 ft jsem nejspíš v hrobě. ;-)

Odp18: Usmívej se!
ivana Kozárová, 19.12.2009 11:22

Jak to čtu,furt myslím na Christiana Marty. Jak zvládl tu otáčku a přistání.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Lepší hudební sluch než lidé mají
., 8.12.2009 14:37

...zvířátka i ptáci. Protože oni se dorozumívají pouze zvuky. Někteří psi se naučili s páníčkem „zpívat“. Některé kočky umí hrát na klavír (a hrají rády). Ptáčci zpěváčci dokáží pro lidi neuvěřitelně rychle vyluzovat různé zvuky složené do po každé jiné melodie. A i ozývání se ptáků, které se lidem zdá jednotvárné, jednotvárné není a při přesném zvukovém záznamu a pozdějším rozboru se zjistí, že ty zvuky a tóny se každý od sebe lišily, třeba jen o čtvrt tónu, což laický posluchač člověk nerozezná.
Určitě i vrkání holubů je zvukově mnohem pestřejší, než si myslíme. A určitě holubi se z toho vrkání svého souseda svého druhu na stejné střeše dovědí mnohem více, než kterýkoliv člověk kráčející dole po chodníku.

Odp: Lepší hudební sluch než lidé mají
tlapka, 8.12.2009 16:09

To jest že zvířata mají výborné rozlišovací schopnosti všech smyslů lepší než lidi. Moje kočka věděla 15 minut předem že přijede moje kamarádka se psem. Holubi vrkají, ale varhany jim musí případat jako cizí jazyk.

Krkavec je taky ptáček zpěváček. Mistr...
ivan, 8.12.2009 14:51

Krkavec je taky ptáček zpěváček. Mistr je loskuták, ten umí vrzat jako dveře, puštěný vodovodní kohoutek, nebo hlásit přesný čas kdykoliv ho to napadne.

Odp: Krkavec je taky ptáček zpěváček. Mistr...
., 8.12.2009 15:01

Ano, krkavcovití (např. kavka, vrána) patří mezi pěvce. A od chovatele vím, že jeden tento větší ptačí „černokabátníček“ uměl páníčkovi do ucha švitořit slabým hláskem podobně, jako to umí třeba kosák. I mezi ptactvem nebeským, do kterého by to nikdo neřekl, jsou dřímající a skryté talenty :-).

Odp2: Krkavec je taky ptáček zpěváček. Mistr...
tlapka, 8.12.2009 16:11

Papoušek umí napodobit všechny hlasy a zvuky To musí být sluch !

Odp3: Krkavec je taky ptáček zpěváček. Mistr...
tlapka, 8.12.2009 16:11

A kavka se skoro naučí mluvit, jsem slyšela.

Odp4: Krkavec je taky ptáček zpěváček. Mistr...
Alfons, 12.12.2009 14:57

Kavka by mohla udělat doktorát v Plzni.;-)

Odp5: Krkavec je taky ptáček zpěváček. Mistr...
., 13.12.2009 20:25

No, mohla, a s humorem, je veselá :-). Ale nazasloužila by si pak semletí Božími mlýny. To ne. Kavka je čestné a dobrosrdečné stvoření.

Odp6: Krkavec je taky ptáček zpěváček. Mistr...
tlapka, 18.12.2009 15:48

To je škoda že má takovou dobrou povahu, jinak by mohla i do politiky. :-)

Odp3: Krkavec je taky ptáček zpěváček. Mistr...
., 8.12.2009 20:30

Na Yoo Tube ( omlouvám se za případnou pravopisnou chybu) je video papouška, který žije v rodině s malými dětmi.

A ten papoušek buď skloní hlavičku a „ brečí jako malé dítě “ (a šibalsky se při tom po očku dívá na obecenstvo, zda je jeho představení divácky přitažlivé :-) ), nebo se narovná, „nahodí hlavičku“ nahoru a „začne se smát dětským smíchem “. Já tomu věřím a věřím, že to není montáž.

Podívejte se tam, zadejte heslo „papoušci“.

Odp: Krkavec je taky ptáček zpěváček. Mistr...
ivana Kozárová, 20.12.2009 15:45

Krkavci jsou moc chytří a někdy drobet škodolibí. Viděla jsem,jak oždibávají lavinu na střeše a baví se tím,jak ten sníh padá na lidi...

Odp7: Tak když už ani zvoník v kostele nevěří...
Neuvedeno, 20.12.2009 12:30

Reaguji na „To, aby si uchazeč o sobě přečetl, že je drahý za denní světlo a na co sáhne tak zkurví a je schopen pracovat pouze pod dozorem s následnou kontrolou, ale do práce chodí včas.??“
Reaguji na to pane Ivane, protože asi létání nebude také asi tak velká věda, když to zvládne i komár. Když si představim velikost mozku komára, tak se vždy musím smát těm našim super letcům v Boincích co vyžadují obrovské platy za řízení letounu.
Co tedy je opravdu pravda je obrovské utrpení při přetížení u tryskových letadel. To už si musí letci utahovat oběh krve na nohou, aby se jim mozek tak neodkrvil, že by omdleli.
Co je tedy, ale pravda, že letci v Boingu používají velice drahý výrobní prostředek a tudíž, že jim nikdo nemůže jen tak konkurovat a mají proto částečný monopol na vydělávání peněz.

Odp8: Tak když už ani zvoník v kostele nevěří...
ivan, 20.12.2009 13:31

Lítání je opravdu velice snadné, je věcí cviku a zvládání zátěže, každej to máme jinak, složitější je zvládnutí a bezchybnost postupů. Řekněte svýmu komárovi ať zahájí radiovou komunikaci o pozemním pohyhu při pojíždění ze stojánky na RWY 24 L. Dál už to umí ;-)

Odp9: Tak když už ani zvoník v kostele nevěří...
tlapka, 23.12.2009 12:29

Ovšem komár má určitě lepší prostorovou orientaci jakož i ostatní létavci, pojíždět nemusí- není to tak že hmyz létá podstatou jako vrtulník?

Ivo, podívej se třeba na žalm 73. Nebo...
Roman, 21.12.2009 10:45

Ivo, podívej se třeba na žalm 73. Nebo raději : přečti si pozorně celou Bibli. Někdy je to tak, že zlý, vyčůraný člověk není dlouho potrestán. Za svého života třeba nikdy. A ten, kdo nelže, neokrádá druhé a neútočí na ně žádným způsobem, je považován za hlupáka a slabocha. Ale já si myslím, že je to jinak.
Víra v Boha není žádná „utilitka“ která jen trchu pomůže již nainstalovaným programům, aby se tolik nesekaly. Víra je úplná reinstalace operačního systému. Na jiný. Proto je to přirovnáváno k novému narození. Nebo k výměně srdce. Takže jakoby ( slovy Písma ) „nežiju už já, ale žije ve mě Kristus“. Ptám se každý den, každou hodinu - co chceš, Pane, abych dělal/a ? A pak, na základě znalosti Bible ( a modlitby ), na něco příjdu a dělám to. Pak se není třeba bát ani stáří a vlastně ani samoty - protože pak už nejsme sami. Jestli se bojím sám sebe ? To je zvláštní úvaha... Někdy ano. Mám obavu, co zas vymyslím za kravinu, komu naletím, kdy zas neudržím své emoce a nechám se někým zlým vyprovokovat ke zlostné, tělesné reakci. Z toho mívám obavu. Pak se znovu vrhnu na čtení Bible...modlím se, Bůh mi odpouští má provinění... a ten nový člověk ve mě roste. Sílí a stává se lépe připravený na nový střet se zlem tohoto světa... Přičemž mnohdy je to tak, že člověk pak na sobě „nechá dříví štípat“. Ale přitom ví, že ten člověk, který mi tím ublížil na sebe svolal Boží hněv... Takže už pak nemám snahu se mstít. Vím, že Bůh si dotyčného podá.
Ale to je na dlouhé vysvětlování... Zdrojem je Bůh - autor Bible. A ta stojí za přečtení a stojí za žití poznaného.

Můj příběh
Petr Klang, 23.12.2009 10:34

Hezký den,

na téma „boží mlýny“ si dovolím vložit odkaz na svůj příběh, v němž najdete mimo jiné i mé dnešní postoje.
http://www.zuzanazampachova.cz

Ivo, podívej se třeba na žalm 73. Nebo...
Neuvedeno, 24.12.2009 16:38

Bohužel, ale Bůch neexistuje. Ještě jej nikdo nedokázal. Co ale bylo dokázáno, že lidi, kteří nevěří věřící krutě pronásledovali. Viz kladivo na čarodějnice, aby jim tím dokázali, že Bůch existuje.
Až budete mít nějaký doklad o existenci Boha a třikrát mi to předvedete, rád se na to podívám.
Chápu ovšem, že lidé věří v Boha, jenže dělat s toho vědu netřeba.

Odp: Ivo, podívej se třeba na žalm 73. Nebo...
iva, 27.12.2009 13:37

Je hodně lidí a hodně věří a nedělá z toho vědu. Já věřím v to, že se na mně dívá třeba můj děda nebo otec.S tím, jaká jsem nic nenadělají a třeba je to pro ně trest se na mně dívat, jak to tu válčím. Věřím, že Vesmír je krutý a zároven zázračný. Všechno je propojen a všechno se vším souvisí. Všechno se nemůže podařit, ale taky se to nemůže zmařit. To, co lidi udělali ve jménu boha je jen jejich věc a to musí pochopit sami. Některé ženské jsaou ovšem opravdu čarodějnice a tak se nedivím, že tomu spousta lidí propadlo a věřilo. Bojím se ženských mám s nimi ty nejhorší zkušenosti.

Odp2: Ivo, podívej se třeba na žalm 73. Nebo...
Juras, 28.1.2010 9:09

Já myslím, že jestli se na nás naši předci dívají, není to žádný trest - berou to s nadhledem. Z pohledu jejich reality tady vůbec o nic nejde :-)

Odp3: Ivo, podívej se třeba na žalm 73. Nebo...
iva, 2.2.2010 9:39

No to asi spíš jo.

Odp4: Ivo, podívej se třeba na žalm 73. Nebo...
iva, 2.2.2010 9:53

Nejspíš se ale nikdo nedívá. Je to jen taková moje pomůcka, že by se snad někdo zajímal o to co se děje na zemi, protože jinak to newní vůbec nanic to co se tady děje. Prach jsi a v prach se obrátíš.

Odp: Ivo, podívej se třeba na žalm 73. Nebo...
tlapka, 28.12.2009 8:10

Někteří lidé Boha potřebují bylo mi vysvětleno a že jim to pomáhá. Pro ateistu „ Já to v yřeším“ a pro věřícího „Bůh to vyřeší“ jde o informace ze stejného zdroje.

Odp: Ivo, podívej se třeba na žalm 73. Nebo...
zvoník, 29.12.2009 0:50

No dobře.
Boha nikdo neviděl a proto neexistuje. Ale co je život? Cesta? Která nevede nikam, protože je to jenom evoluční vývoj? K čemu je to dobré, když umřeme? Není tedy lepší pro nás nežít, když stejně nikam nedojdeme? Proč se člověk stává otrokem věcí a požitků a vytváří nové jedince, když to nikam nevede, a zvířata tak ve většině nečiní, krom množení, a stejně žijí mnohdy šťastnější život než lidé?
Milý Neuvedeno, Tebe jsem taky nikdy neviděl a věřím, že existuješ! Pokud ovšem věříš JEN v evoluční vývoj, pak musíš napsat, k čemu je to dobré pro svět a jaký to má globální a vesmírný smysl. Jakmile do toho ovšem začneš motat vyšší moc, koketuješ s tím, že věříš v Boha, kterého ovšem nemůžeš vidět. Leda tak ufouny. :-) Ale ty jsi přece taky neviděl, až na pár podvodů...

Odp2: Ivo, podívej se třeba na žalm 73. Nebo...
tlapka, 5.1.2010 15:57

Evoluční vývoj je dobrý zrovna tak pro evoluci, ale kolikrát to lidem nestačí, chtějí ušlechtilejší cíle.

Odp: Ivo, podívej se třeba na žalm 73. Nebo...
Tomas hybl, 16.1.2014 23:17

buch neexistuje,kazdej si pise svoji knihu osudu sam.ale na kazdyho jednou dojde

Odp: Ivo, podívej se třeba na žalm 73. Nebo...
Neuvedeno, 29.12.2009 6:53

Pravil jsem, že se dále o této tématice nebavím. Stejně se oba navzájem nepřesvědčíme, tak to nemá cenu. Můžeme se ale bavit o něčem jiném. Třeba o těch inzerátech, kde muž hledá ženu.
Je sice pravda, že z devadesáti procent nevyjdou, ale co když pár se jich přece jen najde. Je sice pravda, že leckdy to se ženou nejde, jenže stejně nakonec bez ní to nejde taky. Pane Zvoník, když vy totiž bydlíte v Praze a to je pro ženy skutečně terno. Ono i pro muže. Je tam mnohem více výdělečných příležitostí než jinde, takže máte velkou naději najít nějakou skutečně spořádanou ženu.
Také do konce života by jste ještě stihnul vychovat děti, myslím, že ještě nejste tak starý.
Mě se také podařilo rozvést a vzal jsem si druhou a měl s ní dvě děti a žiji s ní doposud. No a mám od obou dcer už vnoučata. Zrovna převčírem byli u nás. Chce to jen když se pohádáte si o tom v klidu pohovořit a když to nevede k výsledku, tak to prostě nechat být a řešit to jindy, až vás napadne vhodné řešení.
V manželství musí vždy jeden ustupovat, jinak nemá naději, aby přežilo, tak se podle toho řiťte. Posuďte, jaký jste, jestli jste paličák, nebo ne a podle toho si sežeňte partnerku. Nakonec se nemusíte hned vzít. Stačí spočátku žít na zkoušku. Maminku přesvěčte, že to jinak nejde, že jinak by jste udělal chybu v rozhodnutí. No a když se nevede, zkoušejte dál. Nenechte se odradit. Když nemáte čas na shánění partnerky, tak sdělte svým zaměstnavatelům v církvi, že zvonit nebudete, že na to teď nemáte čas, když stejně neplatí. No a potom budete muset také dát přednost před Svící a zvoněním partnerce, to jinak nejde. Takový je život. Něco za něco. Vychovávání a starání se o děti zabere spoustu času. Nějaký koníček si samožřejmě člověk musí ponechat, ale spíš pracovní. Na příklad opravování auta, nebo zahrádkaření.

Odp2: Ivo, podívej se třeba na žalm 73. Nebo...
ivan, 29.12.2009 7:44

Pane Neuvedeno, po přečtení Vašeho článku se mě po ránu zlepšila nálada, myslím, že mnohým taky, ale odhaduju, že ne všem stejně.

Odp3: Ivo, podívej se třeba na žalm 73. Nebo...
zvoník, 31.12.2009 17:49

No, mně se z toho udělalo mírně nepříjemno od duše.

Odp4: Ivo, podívej se třeba na žalm 73. Nebo...
iva, 31.12.2009 18:25

Spíš to ber jako radu.- Ty tady oředvádíš, jak jsi skvělý, co děláš, ale jasně, že to každý vidí jinak. A taky skutečnost je úplně jiná. Žádná ženská tě nespasí, jen je blbé být sám. Píšeš o tom bezdomovci s kterým se stýkáš, třeba ti to dává pocit, že jsi někomu užitečný, ale opravdu nejvíc budeš užitečný svým synům. At už jsou jací jsou můžeš je posunout někam jinam aspon o kousek. Stejně možná jak tebe chtěl ńeuvedeno´postrčit. Jasně, že mnohem víc se cení, když musíš něco udělat ne jen napsat.

Odp5: Ivo, podívej se třeba na žalm 73. Nebo...
., 31.12.2009 22:36

Na druhou stranu Ivo, pokud Zvoník nechodí do hospody, ani do nějakého klubu nebo na sportovní zápasy, kde se má s lidmi poradit, kde jinde, než na svíci si může promluvit ? Domnívám se, že Zvoník toho dělá dost, a že pro nás svícaře ještě něco napíše v noci, to je jen chvályhodné.

Odp5: Ivo, podívej se třeba na žalm 73. Nebo...
zvoník, 1.1.2010 14:32

Nikdy jsem nikde nenapsal a ani neřekl, že něco já sám dělám skvěle a správně. To bych byl úplně vedle. Nemá také vůbec cenu se před někým předvádět. Sem na svíci jsem přišel zcela náhodou, když jsem hledal nějaký výraz. Rozsáhlé debaty zde, o všem možném, mě zřejmě přivábily.
Je fakt, že společnost rozjuchanců nevyhledávám, a ani nevyhledávám alkoholické debaty v hospodách. Nic víc, nic míň...

Všechno jde, i přestat se bát sama...
Livrak, 6.2.2014 3:43

Všechno jde, i přestat se bát sama sebe. Píšete že sama ani nevíte jestli chcete aby boží mlejny mlely kvůli Vašim „chybám“. A to je právě si myslim ten návod na zlepšení situace. Prostě přestat dělat ty špatné věci které Vám zatěžují svědomí a máte pak strach. jinak je moc dobře že Vám to zatěžuje svědomí a dělají Vám nedobré skutky výčitky svědomí. Být to naopak, tak to už by bylo asi hodně špatný. Výčitky svědomí je podle mě jakýsi signál že něco dělám špatně a tudíž to přestat dělat. Je to jakýsi „výprask“ a je na každym aby s tim naložil. Stejně jako děcko dostane nařezáno od rodičů za něco co se nemá dělat a příště to už neudělá. To je to samé asi. Budme rádi za špatné svědomí, vede nás správnym směrem. Takže já myslim že je to celkem jednoduché, jak se zbavit strachu, ne? ;-) A jinak ze stáří strach nemějte, budte ráda že se ho dožijete. Myslim že i stáří má svou krásu, hlavně člověk nesmí přestat být aktivní. Já si myslim že je to v podstatě věčnej koloběh. Z prachu ..... a v prach..... a opět z toho prachu... a zase v prach... a tak pořád dokola. Ten materiál, ty chemický prvky se nikam neztratí a ani nezmizí, vždycky něco zůstane a zase se „sloučí“. Ale to je na dlouhý povídání a už jiný téma. :-)

Odp: Všechno jde, i přestat se bát sama...
Framont, 13.7.2017 21:53

Boží mlýny mají jednu velkou nevýhodu a to, že se velice nesnadno rozpoznává jejich působení: prostě přijde akce...nějaký čas je proluka a pak přijde reakce. Je to o tom, že se karma smazává odzadu, to znamená, že v tomto životě můžeme klidně smazávat karmu z minulého života...:-(...že trpíme za něco, co jsme v tomto životě neudělali...:-( Proto je třeba mít čisté myšlenky a činy a tím si co nejrychleji, jak to jen jde, karmu vyčistili...pak bude vysledování akce - reakce jednoduché...:-)...a užitek je nejen ve vyčištění karmy, ale i v tom, že si pomocí čistých myšlenek a činů vylepšujeme vlastní předurčení, např. zmírňujeme nehody, které nás podle předurčení čekají, nebo si prodlužujeme čas odchodu z tohoto života...:-) Závěr je jednoznačný v konstatování, že se nám v každém případě vyplatí produkovat čisté myšlenky a činy, protože tento vesmír funguje na reinkarnačním a zásluhovém principu, takže my sami si určujeme svoji budoucnost i délku našeho bloudění stovkami a tisícovkami životů, než se vrátíme „ domů k Otci “!..to je Dlouhá stezka.... my se ale můžeme vydat Krátkou stezkou, tzn. že se poučíme z knih mudrců, začneme se podle nich řídit a žít ( já např. jsem žákem Paula Bruntona a Eduarda Tomáše)...jaký bude efekt? Poučením od mudrců půjdeme po přímější a kratší cestě směrem Domů k Otci...:-)...a ještě jednu poznámku: často si vzájemně přejeme štěstí...a...světe div se, my si to štěstí právě čistými myšlenkami a činy dokážeme vyrobit! Budeme-li čistí, tak nám štěstí samo bude nadbíhat, bude nás přemlouvat, abychom si ho konečně vzeli...je to úsměvné. ale je to tak...!:-)

Odp2: Všechno jde, i přestat se bát sama...
Vlastimil Čech, 15.7.2017 15:43

Jsem bezvěrcem, pane Framonte. Přesto musím uznat, že mnohokrát, mockrát se mi splnilo přerůznými a nečekanými, podivuhodnými cestami to, co jsem si přál. I když: měl jsem si dávat pozor, co si přeju, protože to, co se mi splnilo, mělo někdy tolik háčků, zádrhelů a nepříjemností, že jsem i litoval toho přání...zkrátka: Vlastíku, dávej si pozor na to, co si přeješ! Co když se ti to splní!
Nevím jestli je to tím plynovým ohřívačem, nebo jestli to dělá nějaký pánbíček, nebo síly vesmírné, železná vůle V.Č., či co... O minulých životech jsem slyšel, samozřejmě, dokonce moje sestra na ně pevně věří... ale kde je nějaký neotřesitelný důkaz? Kde je objasněn mechanismus přenosu (?), a čeho vlastně?

Odp3: Všechno jde, i přestat se bát sama...
Framont, 16.7.2017 3:13

Milý pane Čechu, všechno je zcela jednoduché a transparentní. Již skoro 20 let chodím s otevřenýma očima...a vše jen pozoruji a z jednotlivých pozorování si sestavuji mozaiku...tedy od Adama: tento svět funguje na reinkarnačním principu, který je zásluhový, to znamená, že každý jedinec je originál a má svůj život ve svých rukách svými myšlenkami a činy. Těmi si vytváří kvalitu své karmy. Je to tak, že nyní sklízíme to, co jsme si vyrobili v minulosti a zároveň dnes si vyrábíme svými myšlenkami a činy svoji budoucnost. každý člověk je originál a je na takové duchovní hladině, jakou si v minulých životech svými myšlenkami a činy vyrobil. Podívejte se kolem sebe, jak se lidé chovají? Ale oni se nemohou chovat jinak, když jsou vzhledem k nízkému počtu prožitých životů ještě po krk ve zvířecí říši...:-( Příčina je v přemnožení lidstva v posledních stoletích...proto také pobyt mezi jednotlivými životy, tedy „za vodou“, kde se předchozí život vyhodnocuje, prudce zkrátil, dnes je to něco kolem pouhých 10 let u běžného života prožitého bez závažných kotrmelců... Další důležitou věcí je, že každý je schopen přijmout jen takové informace, které náleží jeho duchovní hladině...proto nemá cenu se zarytému materialistovi zmiňovat o něčem mezi nebem a zemí...naprosto nic nechápe...:-(...a že těch materialistů s nízkými počty prožitých životů je nyní na planetě více než 95%, tzn. více než 6,5 miliardy, tak proto se na planetě děje to, co se děje ...prostě sodoma gomora.. ale s tím nelze nic dělat ...přibližně na 10 milionů obyvatel připadá 1 (slovy jeden ) Avatar, člověk, který má více prožitých životů než 5000 a zpět na zem se vrací z vlastního rozhodnutí, aby pomáhal s výchovou populace...ale co může těch 700 Avatarů s sedmi miliardami lidí zvládnout...:-(...Chcete neotřesitelný důkaz? Pak byste musel například prožít to, co já na přelomu tisíciletí : šlo o „ psychospirituální krizi “...což je stav, který se materialistovi jeví jako stav schizofrenie...a naši psychiatři ho tak také psychofarmaky „ léčí “. Ale v USA pokud lékař nepozná, že se jedná o psychospiritální krizi a né o schízu, tak může přijít o lékařský diplom...A proč tedy vím, co vím? Protože jsem v té psychospirituální krizi měl přes člověka, který právě zemřel a jeho duch vstoupil do mého prožívání, 4 měsíce spojení „ za vodu “...Projevovalo se to tak, že jsem byl po celou tuto dobu vševědoucí...např. od boku jsem byl schopen přednášet jadernou fyziku nebo cokoliv jiného.. Nevýhodou bylo, že jsem si z těch 4 měsíců zapamatoval velice málo, protože podmínkou pro zapamatování bylo to, že bych to musel říct jinému člověku a to já tehdy nevěděl...Navíc jsem velice málo komunikoval, aby mě moji nejbližší neměli za blázna...oni mě za něj stejně považovali - i moje sestra přesvědčovala moji ženu ať se se mnou rozvede, že přeci nebude s bláznem... to je zhruba v kostce vše...ještě závěrem jednu poznámku: v tomto časoprostoru jsme všichni stejně staří jako tento vesmír, tedy 13mld 800milionů let, mám na mysli náš duchovní základ, který naše biologické tělo oživuje, já jsem si ho nazval „ duchovní čip “...prostě nejen Kristus byl synem Božím...my všichni jím jsme! To je dobrá zpráva, né? :-) ...přeji příjemný den :-)

Odp: Všechno jde, i přestat se bát sama...
Framont, 17.7.2017 2:12

Pane Livraku, zajímavý je především ten nesmírně dramatický začátek našeho vesmíru, který v tomto časoprostoru začíná vznikat dobře známým „velkým třeskem“. Ten proběhl přesně tak, jak ho popisují materialističtí vědci:....nebyl prostor ani čas a z nulového bodu se za bilionových teplot začínají uvolňovat atomy, které již fungujícím časem se začínají rozpínat a vytvářet stále větší a větší vesmír...podle Velké obrazové všeobecné encyklopedie„ na str.30,...“ byla všechna hmota a energie ve vesmíru soustředěna do prostoru menšího než atom, s nepředstavitelnou teplotou i tlakem„...“...z velikosti atomu se za zlomek sekundy roztáhl do velikosti volejbalového míče...„ “...během miliardtiny sekundy se uvolnily jaderná síla a síla elektromagnetická...„...atd...atd...prostě bylo to velice dramatické!...Ale co bylo nejdůležitější a to materialisti nemohli vědět, že Stvořitel, který vesmír vymyslel musel vymyslet a dát do provozu jeho oživení! K tomu použil sám sebe, to znamená, že každý vylétávající atom obsahoval “duchovní čip„:-)...a tady, věřte nevěřte vylétly i naše duchovní základy, což znamená, že jsme stejně staří,tedy naše “NadJá" jako tento vesmír, takže jsme všichni stejně staří...:-)

Problém je ten, že existuje zákon...
Neuvedeno, 19.7.2017 23:10

Problém je ten, že existuje zákon zachování hmoty, tedy i zákon zachování energie, protože hmota a energie jedno jsou.
Základ je v tom, že při velkém soustředění hmoty přestávají fungovat zákony přitažlivosti, protože hmota přestává být seřazena ve hmotu a stává se z ní plasma, či holé kmitání energie energie a gravitace se tím zruší, protože ta je vlastní hmotě, nikoli energii. Nastává pak výbuch této energie, tedy velký třesk.
Zřejmě se musí vytvořit kritické množství hmoty, aby se vytvořila holá energie a tím velký třesk.
Jako existuje kritické množství některých radioaktivních látek, aby vybuchla atomová či vodíková bomba.
Takže stačí spočítat jak velké musí být toto kritické množství hmoty a pak se zjistí, že ten náš vesmír není sám, ale že je jich více a různě se střídají ve svých cyklech, kdy nasbírají tolik hmoty, aby znovu nastal velký třesk.
Na to nemusí být žádný pánbíček, na to stačí fyzikální zákony. Ty pak zařídí toto pravidelné opakování těchto jevů.
Také by se asi dalo zjistit, jestli tu nasbíranou hmotu vytvořil jen jeden vesmír, nebo se hmota sbírá z více vesmírů, které se vzájemně směšují.
Zatím se tvrdí, že všechny hvězdy se rozlétají od jediného velkého třesku. To je věcí jen trpělivého bádání, co ukáží důkazy.
Zajisté takový Hablův dalekohled zajistil pokrok ve studování vesmíru. Jen houšť takovým vynálezům.
Prosím všimněte si, jak církevní hodnostáři a věřící musí stále více opouštět ta svá dogmata pod vlivem faktů. No a to, že velký třesk zařídil pánbů, to je přesně ten způsob jak církev musí stále lidi oblbovat i když už je dávno dokázáno, že všechno to kázání o pánubohu je jen výsledek víry lidí a zneužívání této víry církvemi ke svému prospěchu a ovládání lidí.
Je také možné, jak se v poslední době dokazuje, že hmota, která letí stále rychleji od centra velkého třesku se stane majetkem černé díry druhého vesmíru a ten jí pak nasbírá tolik, že vytvoří další vesmír novým velkým třeskem.
Prostě je jisté, že vesmír je takové perpetum mobile na dlouhou dobu s dlouhodobým samočinným opakováním.
Vše co se tady na tomto světě vymyslelo, to už asi bylo vymyšleno tísíckrát, či milionkrát a zase to bylo zapomenuto, protože po té staré civilizaci nezbylo zhola nic, jen ta energie.
Jisté také je, že stále budou lidé, kteří budou ty druhé nutit pomocí vyhlášek k nesmyslným pracem a k odebírání jejich výrobků pro své obohacení a na nesmyslné projekty jako byly na příklad faraonovy piramidy. Tím tato civilizace ztrácí obrovské množství duševní energie k jejímu rozvoji a k dosažení znalostí o tom, jak to vlastně v té přírodě všechno běhá samočině.

Odp: Problém je ten, že existuje zákon...
Framont, 21.7.2017 1:38

Víte pane nebo paní „neuvedeno“ ono je to o tom, že každý jsme originál nacházející se na své originální duchovní hladině podle kvality a počtu prožitých životů a každý máme denně nějaké originální zkušenosti...a jsou to právě i ty zkušenosti mezi nebem a zemí, které přicházejí zásluhově jen k někomu...podle toho má potom každý svůj originální úhel pohledu...

Ještě jsem chtěl říci, že podobný...
Neuvedeno, 19.7.2017 23:34

Ještě jsem chtěl říci, že podobný problém je na příklad u černých děr, které sbírají veškerou energii z okolí, až se stále zvětšují a zvětšují. Černé díry se pak zvětšují spolykáním dalších černých děr. Jak to s těmi černými dírami dál dopadá bohužel nevím. Jestli náhodou nejsou zárodkami právě těch alternativních vesmírů.

Prožít více životů po sobě je také...
Neuvedeno, 24.7.2017 0:04

Prožít více životů po sobě je také nedokazatelné a tedy nepravdivé. Člověk, když umře, tak se z něj stane popel, nebo jej sežerou červi a jiní tvorové pomocí přenosu energie v potravním řetězci. Takže jeho nepatrný kousek se může tímto způsobem dostat do jiného člověka. Ovšem celým novým člověkem se stát nemůže. To je taková víra lidí, protože nějak se jim líbí, že budou žít věčně. Ovšem pravda to není.
To co člověk prožije tady na tomto světě je jediné, co prožije a měl by si toho vážit a zbytečně neztrácet čas nějakým opíjením a podobnými akcemi.
Zrovna dnes jsem viděl takovou helikoptérku, co má kola a může jezdit čtyřicítkou na našich silnicích. A světe div se zkonstruovali to Češi. Tomu se říká pokrok. Třeba za pár let už pro lidi nebudou platit nějaké hranice a budou si moci přeletět, kam budou chtít. Jde o typ helikoptéry zvaný myslím vírník, protože ta zadní vrtule je nějaká jiná a je to typ pro dvě osoby. Lítá 180 kilometrovou rychlostí a je povolená na provoz na silnici. Stačí jen přitáhnout vrtuli na pevno ke konstrukci a otočit státní poznávací zanačku a může se jet po silnici.
Jsem zvědav jak daleko může letět po nabrání benzínu. Také ty závodní padáky na přesné místo seskoku mají již jen kousek, aby se začaly používat na let na větší vzdálenosti. Stačí čekat na vhodný vítr. Jen se člověk nesmí dostat do bouřkových mraků, aby ho nezabil blesk. Na to aby tam v mracích nezmrzl se musí pořádně obléknout a vzít si nějaký kyslík sebou do rezervy v tlakové nádobě z umělé hmoty. Už se prý nějaké dělají.

Nezlobte se, ale úvaha " co je...
Framont, 24.7.2017 2:25

Nezlobte se, ale úvaha „ co je nedokazatelné je tedy nepravdivé “JE ZCESTNÁ !:-). Z Vašeho tvrzení vyplývá, že se řídíte pouze svým mozkem, což svědčí o tom, že jste ještě na tak nízké duchovní hladině, že Vám ani nehrozí, že by se Vám přihodil nějaký úkaz „ mezi nebem a zemí “.On se Vám ani nemůže přihodit, když duchovně ještě spíte...Duchovní život, jinak řečeno onen svět, je přece jen něčím, co je úplně nad pozemským rozdělením prostoru a času a co tedy vyžaduje stejnorodou cestu, aby bylo poznáno....člověk přece nemůže tvrdit, že existuje jenom to, co vidí...kdyby to platilo, tak bychom mohli vzít plácačku na mouchy a zabíjet s ní bacily a viry...:-)

Odp: Nezlobte se, ale úvaha " co je...
Vlastimil Čech, 25.7.2017 10:29

Pokud něco nebylo dokázáno, pak je to nepravdivé?
Dokud nebylo dokázáno, že člověkem vytvořené předměty mohou létat, pak to bylo nepravdivé? :-)
Dokud nebylo dokázáno, že zeměkoule je koule, tak to byla placka? :-)
----------
Na druhou stranu, tvrzení o tom, že země je placka držená šesti slony co stojí na krunýři želvy by bylo třeba dokázat.
Stejně tak, jako tvrzení o existenci „duchového světa“, je třeba prokázat.
Stejně tak je třeba prokázat existenci čertů, andělů, vodníků, bohů, jezinek, klekánic... Jinak je celý ten fantasijní svět duchů a příšer, který zmiňuje pan Framont na úrovni těch vymyšlených slonů a želvy.
--------------------
čili: V.Č si myslí, že duchovitý svět je jedna z možných variant, protože nebyla prokázána nade vší pochybnost jeho neexistence. Zároveň V.Č. připouští i možnost, že lidé a vlastně vše živé (tak je známe) je jenom 3D projekce vícerozměrných těles. Nebylo prokázáno, že tomu tak není. Nevylučuji ani možnost, že jsme jen pajduláčci v nějaké hře vyšších bytostí. Ovšem je také možné, že jsme páni všehomíra, kteří ještě nedospěli ku své konečné síle a moci... Nic z toho nebylo prokázáno a tedy za sebe nechce V.Č. nic z toho PROZATÍM naprosto odmítat. Bude-li někdo blábolit o sněmech serafínů a rotách archandělů, pak je na místě se otázat odkud to ví, a jaký má proto důkaz. Stejně tak, jako je o počtu slonů a želv. Jinak za sebe si říkám prostě: NEVÍM. Pokud se dozvím o faktech a důkazech, budu říkat VÍM.
Ale v těchto věcech říkat VĚŘÍM? proč?

...Milý pane Čechu, ale jak to chcete...
Framont, 25.7.2017 23:30

...Milý pane Čechu, ale jak to chcete prokázat, když setkání s duchovním světem prožívají jen někteří z nás, ti kteří už jsou na takové duchovní hladině, že si toto setkání zasloužili...:-) ...Ti, co jsou níže mají dvě možnosti: buď nevěřit těm, kteří mají duchovní zkušenost...a pokračovat v nevědomosti po Dlouhé stezce...stovky a stovky životů...a potom někdy přijít na tu křižovatku, která se nedá minout...nebo studovat spisy mudrců, postupně jim uvěřit...tím postupovat po Krátké stezce, trvající třeba jen desítky životů...nebo dokonce jednotky životů při rychlejším duchovním růstu...a přijít na tu zmíněnou křižovatku, která se nedá minout ... Co je lepší? Stovky životů tady strádat v nevědomosti nebo jít zkratkou a to strádání si ušetřit...

Odp: ...Milý pane Čechu, ale jak to chcete...
Vlastimil Čech, 27.7.2017 7:11

Copak o to... Ale víte, byla i svědectví o nalezení konce světa, o těch slonech a želvě...
Evangelisté svědčí o J.K.... a liší se jejich svědectví ve velmi podstatných věcech i mezi sebou navzájem... to jsme tu už probírali...
Na vlastní oči viděli jiní svědkové Hejkala,Ohnivého muže, Pánbíčka, Jezinky, Čerty...Ovšem jen někteří to všechno viděli... jen ti co jsou na hladině... :-)
----------------
Nic ve zlém, pane Framonte! Nic ve zlém!
Ovšem tvrzení poutníka, který dorazil na okraj světa a skrze nebeskou báň uviděl ty slony a želvu je podpořeno stejným způsobem, jako to Vaše „O duchovní hladině.“
Došel jsem na okraj světa, prostrčil hlavu a uviděl slony a želvu. Proč nevěřit nám, co máme tu zkušenost? Nebo se vydejte na cestu k okraji světa, abyste se také přesvědčili...:-)
Každé tvrzení, která má být důvěryhodné, musí být doloženo důvěryhodným způsobem. Například opakovatelným pokusem. Svědectví samo o sobě nemusí být důvěryhodné, protože například dokonce nejméně tři ze čtyřech Evangelistů klamou .... (viz předchozí debata)...
-----------------
To je ono proč.- Proč připouštím existenci Jezinek, Pánbíčka, Hejkala, posmrtného života, Vašeho „Hladinového duchovna“ , nebo třeba „Duchovna podhladinového“... Prostě jsem to neviděl, ale existenci připouštím. Stejně tak, jako připouštím existenci třeba ponorek, přestože jsem doposud žádnou na vlastní oči neviděl...(I když vlastně právě třeba na ponorky věřím :-) )
Nutno doopravdy věřit pouze na axiomy, bez nich by se naše mysl mohla zhroutit...
Rozlišujme pojem PŘIPOUŠTÍM a VĚŘÍM...
V.Č.

Dnes jsem se dozvěděl, že Anglie a...
Neuvedeno, 27.7.2017 22:46

Dnes jsem se dozvěděl, že Anglie a Francie chce v roce 2040 zakázat používání osobních aut na benzín a naftu a možná i jiné druhy paliva, jako je propan- butan. Prostě zakázat všechna paliva, která vytvářejí nárůst průměrné teploty ovzduší zeměkoule.
No připomínalo mi to ty velkodušné plány prezidenta Novotného, který plánoval, kde a jak budou vytvořené nové podniky v Československu během dalších pětiletek.
Jaksi tito politici nějak neberou v úvahu, že oni nejsou ti praví na plánování budoucnosti.
Pokrok lidstva dělají hlavně zdroje energie a vynálezci.
To politici většinou nejsou a tak by spíš se měli starat, aby ekonomické zákony fungovali co nejlépe ku prospěchu lidstva. Taktéž i jiné zákonitosti.
Na příklad také, aby rozvoj společnosti nebrzdili nepravdy, aby lidé se naučili rozpoznávat pravdu od nepravdy, tedy, aby se naučili logicky myslet.
Logické myšlení zajišťuje především matematika. Měli by tedy zajišťovat, aby na vedoucí místa ve státu se dostávali tito lidé.
Jakmile budou vítězit šarlatáni, kteří umí jen dobře oblbovat lidi, tak se pokrok zastaví.
S tím souvisí i skutečnost, že někteří lidé umí výborně hrát divadélko na druhé, že jsou čestní a laskaví a pravdomluvní a lidé, kteří tyto způsoby chování neznají ve svém okolí, tak si leckdy myslí, že to ani nemůže být, aby tací lidé. tedy přetvařující se vůbec byli. Jenže jsou, stejně jako straka snáší vajíčka do cizího hnízda a existují různí paraziti a dravci, tak je to také u lidí. Je třeba si na ně dávat pozor a nedělat rychlá rozhodnutí, dokud si člověk druhého člověka dostatečně neprozkoumá. Proto by člověk měl žít nějakou dobu s partnerem na zkoušku, než si pořídí dítě, aby si ověřil, jestli jejich vztah bude mít výdrž a smysl.
V budoucnosti se může stát všelicos. Na příklad se válkou může zničit celý svět a to může být klidně do roku 2040. Takže pozor s tím plánováním.
Nebo se také může stát, že do roku 2040 bude už většina lidí lítat helikoptérou atd.
Prostě až budoucnost ukáže, co je nejrealističtější z různých variant. Většinou se vývoj prosazuje tím nejúspornějším způsobem, takže je spíš pravděpodobné, že lidé se budou do dospělosti vychovávat v těch prostředích země, kde budou nejmenší náklady na jejich výchovu a stravu a pak se teprve budou přesouvat do oblastí náročnější na životní náklady.
Proto se k nám teď valí takové množství přistěhovalců, protože právě v takových podmínkách žili. Jenže by se měli naučit již v těchto podmínkách a na svém území i jazyk země do které chtějí přijít. Česky se nenaučili, takže by se doma napřed ještě měli naučit češtinu, než k nám připutují a pak u nás jen rovnou začnou pracovat, chtějí-li u nás být. Čekat, že se až u nás naučí česky, toho se také nemusíme nikdy dočkat.

Odp: Dnes jsem se dozvěděl, že Anglie a...
Vlastimil Čech, 28.7.2017 12:51

vajíčka do cizích hnízd snáší KUKAČKA, ne straka. Ale jinak máte dokonale pravdu, pane Neuvedeno... Naprosto souhlasím.

Odp2: Dnes jsem se dozvěděl, že Anglie a...
Framont, 1.8.2017 10:29

Můžete se prosím vyjádřit ke zprávě, že vědci zjistili, že smrt neexistuje ...a přitom se odkazují na Alberta Einsteina...:-)

Smrt
Vlastimil Čech, 1.8.2017 14:36

Nu, předevčírem jsem měl k večeři naprosto bezvadné hovězí... myslíte, že ten býček ještě žije?
Jistě, byl to jen dobytek, ale kde přesně končí zvířata a začínají lidé? U lidoopa? Proč tam? Proč ne třeba u nějakého bushmana? A co ten superchytrý delfín, kterého tak rádi baští Japonci...taky žije v jejich žaludku? Kdyby nebylo smrti, nebylo by hovězího pro mne a misionářů by nebylo pro Papuánce... Taková pohádka byla, zavřeli Smrtku do chlívka, nebo kam...
Kdyby smrti nebylo, byla by tady ohromná tlačenice...Ono je tady tlačemice už teď... A kdyby žili jen Vaši předkové, pane Framonte... Kolik lidí muselo před třeba jen před 200-ty lety tělesně obcovat, abyste se mohl narodit... Nu jistě... existují i tvorečkové, kteří nejsou schopni „přirozené“ smrti. Prostě něco je musí zabít, aby mohli umřít... ale pro vyšší tvory to neplatí...
Už jsem to slyšel. Duše je energie, ta je nezničitelná, akorát se na něco promění.
ALE: plamínek svíčky je taky energie. Kam se ten plamínek poděje, když svíčka zhasne?
Četl jsem kdysi dávno knihu „Život na ruby“. MUDr a RNDr Ferdinand Herčík. Přichází ze své praxe se zajímavými myšlenkami... nu, kdo ví.

Řekl bych, že ty diskuse o tom, jestli...
Neuvedeno, 15.8.2017 22:36

Řekl bych, že ty diskuse o tom, jestli je život nesmrtelý, či má pokračování ale v jiné podobě mi připomínají diskuse o tom, kolik andělů se vejde na špičku jehly.
Prostě je to tak, že když člověk chce zavést diskusi o vážných věcech lidstva, tak druhý zase zavede takovouto diskusi o nesmrtelnosti, aby prostě jen znejišťoval v přímém tahu lidí na pravdu o skutečnosti.
Nedávno jsem slyšel jak z rukou nějaké náboženské vědkyně v České republice vyšla statistika o tom, že nevěřící provedou mnohem více vražd, než věřící.
Jenže zapomínají třeba, že spousta lidí nevěřících má také zase jinou víru, na příklad víru v komunismus, nacionalismus, nadřazenost určité skupiny atd.
Takže skutečně nevěřících není zase tolik, jak by se zdálo i když nevěří v Boha.
Skutečně nevěřící člověk analizuje stav věcí a poměrů ve světě a posuzuje u každého systému jeho dobré a špatné stránky a nevěří něčemu, co není jasně dokázáno opakováním jevů na základě toho, že se požaduje opakování a toto opakování, pak se znova předvede veřejnosti.
Jisté je to, že v poslední době je možno pozorovat, že v některých státech věřící jsou schopni zabít sebe a vzít sebouna smrt mnoho dalších lidí okolo sebe, jen pro svoji víru a víru v to, že okolo nich jsou samí nevěřící.

Odp: Řekl bych, že ty diskuse o tom, jestli...
Framont, 17.8.2017 0:50

Každý člověk je originál a tak i myslí, tak se i chová. Každý člověk je věřící, i ateista je věřící, protože jako materialista věří v prvotnost hmoty nad duchem. Stoupá počet lidí, kteří na základě své zkušenosti tuší, že mezi nebem a zemí něco funguje...začínají se problémem dále a více zabývat, ale velká většina z této cesty rychle vycouvá. Je to proto, že nastoupením na duchovní stezku dochází k rychlejší likvidaci staré karmy, která se z minulosti vrací jako bumerang a na člověka se začnou ve zvýšené míře hrnout nepříjemnosti. Ale když tuto zkoušku překoná, tak má už vyhráno a postupuje po duchovní stezce rychleji a pokud má čisté myšlenky a činy tak svoji karmu stále víc a víc čistí...a tím se stává víc a víc šťastným, protože ta mrška štěstí člověku s čistými myšlenkami a činy sama dokonce začne nadbíhat a nabádat ho: „ vezmi si mě, zasloužíš si mě! “ Je třeba říci, že celkový stav lidstva je žalostný, protože více než 80% lidí je vlastně ještě po krk ve zvířecí říši a podle toho myslí a jednají. je to proto, že mají za sebou minimální počet prožitých lidských životů v řádu jednotek či desítek životů. Souvisí to s tím, že se za posledních 500 let početní stav lidstva prudce zvyšuje a dnes se odhaduje na něco mezi 7 až 8 miliardami lidí. Tento žalostný stav lidstva se může změnit pouze v průběhu času, jak se bude zvyšovat u každého jednotlivého člověka počet jeho lidských inkarnací. Pohybuje se sice mezi námi přibližně na každých 10 milionů jeden avatar, který se zpět na zemi již nevrací povinně jako běžní spoluobčané ale ze svého vlastního rozhodnutí, protože má za sebou již kolem 5000 lidských životů a více. Činnost avatarů spočívá v pomoci těm jedincům, kteří jsou ve stádiu tušení, že něco mezi nebem a zemí funguje...Jinak je naděje, že se časem i počet avatarů zvýší. Prostě čas má vše ve svých rukách...:-)

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.