Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

26.11.2009 11:41

Cena produktů závislých na reklamě

Asi můj článek nebude obsahovat nic převratného, ale jsem toho plná. Hledám práci a vlastně nemám nic moc co nabídnout. Rozesílám životopis a vlastně minulé pondělí jsem byla poprvé pozvaná na výběrové řízení. Trošku mně to zaskočilo a samozřejmě jsem očekávala nějakou kulišárnu.

Dvacet uchazečů posedalo do místnosti, rozdali nám dotazník, kde je hlavně zajímala zkušenost s call centrem. Dostali jsme text, který budeme číst u pohovoru a bude rozhodovat, jaký máme hlasový projev. Měla jsem v hlavě velký otazník. Jasně, že bych chtěla pracovat být konečně platným členem naší společnost, něco dokázat, někam patřit, ale taky chci, ať to má nějaký smysl. Tohle mi smysl nedávalo. Měla jsme telefonovat nějakým předem osloveným lidem a ptát se jich, jestli můžou u sebe udělat prezentaci a pozvat dva manželské páry. Měli by se dostat o slosování o nábytek v ceně 100 tisíc a jiné ceny s Petrem Rychlým a tak dále. Tohle vše jsme měla číst. Teď mi to jde, i si vzpomenu, že jejich výrobky se používají v lázních Luhačovice a Jeseník.

Nejdřív jsem si řekla - jdu do toho, taky mně nejednou leckdo vypekl. Zrovna nedávno mi prodavačka prodala podprsenky (hned dvě), které mi vůbec nesedí, táhnou mě a tlačí. Začala jsem mít pocit, že mě má za nějakou socku, tak jsem moc nevybírala a teď bych to mohla někomu vrátit. No co, třeba to jsou dobré pokrývky a matrace a ozdravné hřejivé lampy.

Paní po levé straně hned řekla, že do toho nejde - je v důchodu a tohle nemá zapotřebí. Trošku mně zviklala a tak místo abych se začala připravovat na rozhovor, začala jsem s ní vzpomínat, jak nám jednou taky zavolala nějaká paní a že dělá statistický průzkum a za dva dny k nám dorazil zřejmě její manžel s kufrem jak blázen a v něm sada hrnců. No co, taky jsem si koupila hrnec za 8 tisíc ten nejlevnější :-) Po zrušení objednávky po mně dlouho chtěli osm stovek za storno. Paní taky něco přihodila, ale pak se rozloučila a odešla. Jinak všichni postupně odcházeli do vedlejší kanceláře na pohovor.

Konečně si text aspoň přečtu a v tom paní po pravé straně: Vždyť tam mají češtinářské chyby - „poznáte toho herce“ - to je slovensky že a Petr Rychlý „požívá“ naše výrobky - to je taky blbě, tam má být zřejmě „používá“. Úplně mě ta paní rozesmála. Taky už vypadala na důchod a byla značně rozhořčena a zas jsem kecala s ní. Zbylo nás tam asi šest a rozpředla se žhavá diskuse. Tak jsem si řekla, aspoň pěkně pokecám, stejně sedím už rok doma a nechodím mezi lidi. Ale pořád mě čekal ten pohovor - ženské nevypadaly, že by to vzdaly, jedné jsem dokonce řekla, že je přijatá, protože mluvila tak rychle a měla moc příjemný hlas.

Jak to jinak mohlo dopadnout, než že jsme s jednou paní všechny pustily, že si teda pak střihnem a pak jsme té paní dala přednost. Prostě nemám ty lokty, nikam se nedostanu. Navíc jsem ten text vůbec nenačetla, jen jsem poslouchala ostatní a smála se a pak při pohovoru, kdy jsme měla říct, jestli mám zkušenosti s komunikací, jsem si vzpomněla, jak mi telefonování leze na nervy a řekla jsem, že ne. Koktavě jsme začala číst text, ale nešlo to. Ta holka nebo slečna to odříkala za mě zpaměti. Pak jsme měla jít vedle, kde v kukaních sedělo asi šest ženských a mluvily jedna přes druhou. To oslovovaly potencionální zákazníky.

Chápu, že je třeba rozvinout prodej, že se musí utrácet aby se mohlo vydělávat. Nejsem nějaká škudla (myslím, že to, že jsem si po dlouhé době koupila podprsenky aniž bych vybírala tu, která mi nejlíp padne je to zářným příkladem), ale nemělo by se tak dít pod nátlakem. Volali nám několikrát s nějakou anketou a jelikož jsem ta slabší povaha, museli jsme pevnou linku zrušit.

Vystřelila jsem z kanceláře, ještě jsem si poslechla ty jejich operátorky a utekla. Strávila jsem tam dvě hodiny, už mi volala matka jak jsem dopadla. Bylo toho najednou moc, telefon jsem nevzala, musela jsem to nejdřív strávit. Odpoledne jsme to probrali i se tomu zasmáli, mezitím mi volali z toho callcentra, že nejsem přijatá, ale že bude druhý nábor v lednu. Ulehčili mi rozhodování.

Mamčin manžel se moc smál, protože nemá rád Petra Rychlého, že tam nemělo být že Petr Rychlý jejich produkty požívá, ale požírá.

Reklama asi má budoucnost, ale jejich cena by se neměla tou reklamou navýšit. Si aspoň myslím. Jak to může takový obyčejný dělník všechno zaplatit? Jeho práce reklamu nepotřebuje a tak dělá za pár kaček.

Petr Rychlý
Juras, 26.11.2009 22:36

Petr Rychlý - to je ten z ordinace? Dost mě dojímá, jak točí reklamu na nějaké gynekologické preparáty, pan doktor:-) V čem ještě hraje, že to má spojitost s nábytkem? ++++ Tak trochu by mě zajímalo, jestli takovýmhle lidem vadí, že jsou jenom šašci :-)

Odp: Petr Rychlý
., 29.11.2009 23:02

Ne, nevadí. Byznys :-) jako bisnis :-). Hlavně, že se má dobře :-), a proto má hodně přátel :-) a může si je proto vybírat :-) .

Ono není přítel, jako PŘÍTEL :-). Stejně nejlepší je NEpřítel :-). O tom se alespoň ví, co je zač. A ví se dokonce, od kdy je :-), a to se u přátel většinou neví. :-)

Nechci dělat ukvapené závěry
Maximus, 27.11.2009 6:34

Dvě věci mne zaujaly:

- než by autorka byla za socku, raději si koupí šmejd

- ačkoli - alespoň podle jména - je autorka pravděpodobně české národnosti, nečiní jí problém použít něco tak hnusného, jako je novotvar „navýšit“. Je snad staré české „zvýšit“ nějak neslušné?

Odp: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 27.11.2009 8:57

Nic osobního proti autorce, ale proč nehledá tvůrčí práci, která se dělá rukama a výsledkem je pěkný výrobek? Proč ona spíš hledá pracovní místo, na pozici: něco jako parazita na něčí tvořivé práci? Proč také nenapíše, co umí a v čem se vyučila, aby mohla být prospěšná lidem kolem sebe? Copak dnešní společnost je nastavena jenom tak, že životodárná a výdělečná je jenom reklama výrobků, které dělník vyrobí za plat, za který jen živoří a páni podnikatelé hrabou za prodej z reklamy, ze které milostivě zaplatí ženu, která svými kecy oblbuje možné zákazníky? Kde to jsme??? Pak se není čemu divit, že si koupí výrobek, který ji nesedne, jen aby ze sebe udělala něco, co není.
Povím vám případ jako jeden zvláštní příklad:
V nás máme v tiskárně několik pomocných dělníků. Mají v náplni práce transport a expedici štosů s papírem a hotovým vytištěným nákladem. Také jejich balení a páskování. Je to fyzicky náročná práce, tak se profil těchto lidí velmi často mění přijímáním nových lidí a propouštěním těch, kteří jsou již nevyhovující a utahaní. Ale je tam jeden pomocný pracovník, který má na starost jen sklad čistého papíru. Je to totální flákač, věčně někde kouří, i když se tam vůbec nesmí, nevykonává si svou práci tak jak by měl v evidenci papíru. Špatně popisuje načaté štosy a nechce se učit ,,štosovat" papír pro stroj, jak by ho měl správně předat nám tiskařům. On přesto následně nemá často co dělat, zahálí, kouří, nebo je někde úplně mimo pracoviště, a nás následné štosování papíru zdržuje od vlastní práce - tisku. Žije si skutečně jak za bolševika. Jiného by za takovou liknavou činnost už dávno ze soukromého podniku vyhodili. Dokonce provozní ředitel se mi přiznal, že být na něm, už by byl na dlažbě, ale nesmí ho propustit. Čím to asi je? Pochopitelně se to provalilo. Pan pomocný dělník ve skladu vlastní větší pozemek na okraji Prahy, který leží už mnoho let ladem. A majitel tiskárny ho od něj chce koupit na výstavbu dalšího svého luxusního sídla - bydlení pro synáčka, načež on flákač dělá s prodejem drahoty, ale nechává pana podnikatele v naději. A v tom to je!
Vezmete-li si celý uzavřený kruh, tak jeden flákač má vlastnictvím pozemku celou tiskárnu v šachu pomocí korupce bez peněz a my dělníci na to všechno vyděláváme...
Jak to má pak vypadat v celém státě, když člověk hledá zaměstnání ke své obživě?

Odp2: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 27.11.2009 9:06

Tu historku sis naprosto nevěrohodně vycucal nebo je pan majitel tiskárny blb?

Odp3: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 27.11.2009 12:56

Jurasi, nevycucal!
Skutečně NEVYCUCAL. S tímto člověkem, o kterém jsem psal, máme všichni zásadní problémy, ale nesmíme za majitelem přijít se stížností. On si je vědom své pozice před chlebodárcem, a tak také na nás bonzuje, jak může. Mohu klidně uvést všechna jména a firmu, ale moc dobře víš, jak bych si zavařil. Estébácké praktiky jsou na takové úrovni, že kdybych uvedl jediné jméno, hledač to najde i na svíci. Takže bohužel... Ale NEVYMYSLEL, rozumíš! Napiš svůj mejl, a já to klidně pošlu se vším všudy.

Odp4: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 27.11.2009 13:06

Tady máš mejl. Skutečně nechápu, co by majitele firmy nutilo platit mzdu zbytečnému člověku jen pro naději, že mu někdy něco prodá. Proto mě napadla jen ta dvě možná vysvětlení.

jura.polak@email.cz

Odp2: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 27.11.2009 9:16

Chápu, jasně. Práce jsme se nikdy nebála mám textilku v Brně. Po škole jsme dělala v Hedvě Rýmařov,ale pak už cokoliv v chemické čistírně:-) mám dlouhý životopis:-)Naposled , protože jsem zjistila, že jak píšeš tvůrčí práce mne neuživí jsem pracovala dlouho u jedné firmy. Psychicky i fyzicky tahala jsem těžké sudy(30kg) co by možná ženská nedělala. prostě onemocněla jsem. Po roce mi neprodloužili nemocenskou, ještě jsme se léčila, v práci se propouštělo tak se jim to hodilo. Mám invalidní, zatím, než se vyléčím, Je pro mně těžké, nemám žádnou kvalifikaci, někde začínat. Doufám, že dostanu částečný důchod, ale pro mně to není žádná výhra. Jasně každý si tu řekne ty se máš máš důchod. Myslíte, že někdo něco dostane jen tak? V nemocnici mi už řekli, že po ukončení diagnosy či jak se tomu říká mi ho vezmou. I tak budu těžko sbírat síly na fyzickou práci někde sedět v kanceláři mně nikdy nebavilo, i když jsem i to pár let dělala, ale dnes už takové práce jako fakturantka dělá někdo, kdo umí i jiné věci. Já ten článek na poslední chvíli smazala, ale nějak se to tu objevilo. Za to navýšení se ale nekaju, protože to zvýšení ceny bych ještě pochopila, ale ceny zbytečně navyšovat o cenu reklamy nechápu.

Odp3: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 29.11.2009 23:40

Mně, Ivo, se váš článek docela líbil. Bylo v něm něco Remarquevského nebo Londonovského, taky nepřevraceli svět a vlastně jenom popsali situace lidí které zažili i mnozí jiní ale nedokázali si jich povšimnout. Taky neočekávám od života, že to bude trvalej mejdan.

Odp4: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 30.11.2009 10:55

Ani nevíte jak mně to pohladilo po duši i když... Ten článek jsem měla smazat, ale ne děkuji . Mám ráda tyto dva spisovatele tak to nemůžu brát vážně.

Odp3: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 30.11.2009 3:40

Ivo,
jen si dejte pozor, aby se nenašel nějaký Frikulín, který by napsal, že jste plačka nebo ještě něco horšího! I když je pravda, že Frikulíni jsou alergičtí spíš na muže... Vždycky když se někdo svěří s nějakým problémem, který vidí kolem sebe, nedej Bože, že se ho samého třebas i přímo týká, tak Frikulíni zavětří a hned mají téma, že si nějaký chudák (cha, cha, chááá...) neví rady a pláče..., a že si za to může sám!
Vsaďte se, že se teď hned nejméně jeden ozve. :-)
Ale zkusím se vrátit k tématu reklama a promítnutí ceny reklamy do ceny hotového výrobku.
Provádění ,,násilné" a drahé ereklamy je úmyslné rozhazování vydělaných prostředků z důvodů nadbytku, čili rovná se rozmařilosti a plýtvání. Každý normální člověk přece není takový idiot, aby když uvidí reklamu, tak šel a hned koupil ten cajk. Většinou lidé, když něco nutně potřebují, tak si to sami najdou, aby si to mohli koupit, protože to potřebují i bez reklamy. Násilná reklama funguje jen na úplné blbce nebo na lidi, kteří nevědí co se svými penězi, které někde nakradli a tudíž si neváží jejich ceny a mohou vesele utrácet bez hrozby zchudnutí. Je zajímavé, že mnohdy (ne tedy úplně vždycky) mezi ně patří i Frikulíni, i když si to před námi vůbec nemusejí přiznat.
Tak.

Odp4: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 30.11.2009 10:36

Že je někdo plačka, píšu jen plačkám. Ivě bych to nenapsal. :-)

Odp5: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 30.11.2009 18:46

Aha(!), pane Frikulín. To je asi ta demokracie, že?... A kdo to posoudí kdo je kdo? Plačka nebo Frikulín? To je také demokracie? Myslíš, že Tvé posuzování a rozhodování je svobodné? Komouši to o sobě tvrdili taky, jak jsou demokratičtí, když byli u moci... A ti, co řídili před tím velkou hospodářskou krizi v letech 1929 taky... A pak byl jediný demokrat Áda a kolaboranti mu lezli do řitě! To byl blahobyt, co? Ivane, asi Tě budu volit. Jseš fakt skvělej. Ano všechno je zcela normální...

Odp6: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 1.12.2009 11:34

Zvoníku, když někdo nesvítí, tak aspoň nezaclání. Mám tím na mysli, že nepotřebuju nikým vedený a řízený život. Nepotřebuju, dokonce ani nechci, aby mě někdo v životě pomáhal, stačí když nebude překážet. Vše ostatní si chci prožít na vlastní kůži abych jednou dospěl k vlastnímu poznání. Chci vylézt na stejný kopec jako jiní, kteří jdou po prověřené cestě vedeni vírou. Když se mě to podaří, tak na konci svého života zažiju o to větší uspokojení. Sice stanu na stejném kopci jako mnozí jiní, ale dojdu tam vlastní cestou a to i s rizikem, že zabloudím. Vlastní cesta je volba možného neúspěchu. Nestojím o to aby vrcholy v mém životě tvořil poslední schod ale chci ještě výš, obrazem i doslovně i s rizikem že spadnu, stojí mě to za to.

Odp7: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 1.12.2009 11:45

To je moc hezky řečeno. Na to jsi(jste)přišel sám nebo odkud to máš? Zdovolením jsem si to zkopírovala i když já spíš než schody se placatím někde v přízemí na těch pěti schodech.

Odp8: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 1.12.2009 12:01

Napadlo mě to teď, ale podvědomě se tím řídím celý život. Prostě si žiju takový život bez zábradlí.

Odp9: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 1.12.2009 12:26

Lehce se to řekne, možnosti máme všichni stejné, ale každý je jiný. U nás říkáme, komu se pomáhá s tím je zle.

Odp10: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 1.12.2009 20:21

Ivo, mrknul jsem na tvoje záliby a zajiskřily mě oči. Pane Bože, jí baví to, co by jí určitě dobře uživilo! V životě zjískáme samostatnost několikrát. Poprvé, když nám rodiče svěří klíče od domácnosti, podruhé, když se dokážeme o někoho postarat, potřetí, když se dokážeme postarat o sebe. Přijmout někoho do práce je pro zaměstnavatele zatěžující závazek, tvůj výdělek je nižší o jeho riziko a administrativu. S novým zaměstnancem přichází i zatěžující obava jestli pro něj zaměstnavatel bude mít práci i v budoucnosti v již ustáleném prostředí nabídek. Zaměstnanec je v jistém smyslu zákazníkem svého zaměstnavatele, nechá si poskytovat servis nestarání se o shánění a odbyt práce včetně záruk za ní. Je to komplikovaný stav vzájemností, každý chce to co má ten druhý, nebo to, co si aspoň myslí, že má! Proto se nenechávám zaměstnávat já, nechci si platit servis někoho jiného za práci kterou zvládnu sám. Ivo, práce se nehledá ale nabízí. Přesto je ale mezi lidma, i v tvém okolí, spousta lidí kteří potřebují pomoc s drobnýma pracema v domácnosti nebo na zahradě kterým se nemohou z jakýhokoliv důvodu věnovat. Tady je ohromný neobsazený prostor. Neexistuje žádná firma která by ho dokázala vykrýt. Asi bych si nedal inzerát ,,Vybílím váš byt„ ;-) ale, ,,Drobné práce na zahradě a v domácnosti “ určitě uspějí. K mámě, skoro osmdesát, chodí paní (moje bývalá spolužačka ze ,,zeddéešky) a docela se i kamarádí. Příjde po dohodě, udělá co je potřeba, dostane zaplaceno a jede k dalšímu zákazníkovi. Myslím, že moc volného času nemá. Večer s mámou budu mluvit, tak se zeptám kolik má hodinovou sazbu. Klídek! Určitě to vyjde a lehce to zvládneš. Život je stát na vlastních nohou.

Odp11: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 2.12.2009 7:43

Tohle u nás dělají různé firmy tady by jim někdo řekl agentury. Paní vám přidělí pár důchodců, o které se staráte. Nevím, kolik si tam vydělají, ale opět mi to připadá jako přiživování se na starých nemohoucích lidech, pro které není místo v domově důchodců. Sama začít dělat tohle by byla utopie.

Odp12: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 2.12.2009 7:57

Proč Ti to připadá jako přiživování na starých nemohoucích lidech? Kdybys jim prodávala v pekárně rohlíky, tak by ses na nich také přiživovala?

Odp13: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 2.12.2009 8:43

Tak rohlík si asi těžko někdo doma upeče. Čím to je, že já se dokážu vcítit do toho, že třeba někdo to má fakt vymakané, začal dělat do počítačů má rozhozené sítě má svoje klienty,kteří mají taky klienty, dokážu se taky vcítit do člověka, který nechce dělat podřadnou práci za málo peněz,chápu, že takový úředník z magistrátu vidí jen svoje blaho a nemusí shánět ani klienty a ani péct rohlíky. A jiný zas vidí chytrého odborníka, co má podnikatelského ducha, lůzu, které se nechce platit agentuře za sehnání práce a nadřízený orgán. Asi už píšu nesmaslně, ale možná někdo pochopí. Prostě všichni nemohou být Ainštajni přes počítače a nebo mít tetičku na Magistrátu, proč by se nemohli mít dobře i ti, co dělají obyčejnou práci. Jasně, že nechci aby si váleli šunky doma celý den a jezdili na golf prostě normální život. Kdo nechce, nepochopí.

Odp14: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 2.12.2009 9:13

No dobře, ale proč bys měla hloupý pocit, kdybys někomu řekněme třeba za pětistovku prořezala stromky na zahrádce? Kdyby to on sám chtěl a souhlasil s tím, že Ti za to zaplatí?

Odp15: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 2.12.2009 9:30

:-)To by dopadlo. Tak něco porýt to mně baví. Taky jsem se ptala ve školním statku na brigádu- nic. Naví mi včera syn sděli- dělá ve firmě na hadice do aut, že už zas se bude propuštět jak se propuštělo v lednu a pak kvůli šrotovnému nabírali a kluk neměl ani dovolenou. Tak snad se ty auta nepřestanou uplně prodávat. Druhý syn bude maturoval v květnu snad jako elektrikář silnoproud bude mít uplatnění.

Odp12: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 2.12.2009 13:24

K tomu právě nepotřebuješ žádnou agenturu! Takovou práci na údržbě domácnosti potřebují všechny skupiny lidí, každý z jiného důvodu, někteří protože se potřebují věnovat více svojí práci a potřebují někdy i čas na vlastní odpočinek. Máma byla velice ráda, že jí občas Jarka =paní provede drobnou údržbu, posekat trávu, shrabat listí, umejt okna, vyluxovat a jiné drobnosti které běžně děláš i u sebe doma. Starší lidé už na mnohé nestačí a jsou rádi, opravdu ano. Vše je věc vzájemné dohody. Kdysi jsem prováděl výškové práce - průmyslové lezení, tak to bylo něco podobého, jenom jiný druh prací. Je to velice jednoduché. Proč se nechat zaměstnávat agenturou?..ty se snaží o zjískání zakázek v podnicích, nemocnicích a podobně, ale tady je ohromný nepokrytý prostor pro vlastní uplatnění. Fakt se toho neboj, jenom začít, takováhle práce má velice nízké režije, tak nemůžeš nic ztratit. Časem se ti budou lidi ozývat sami, s mnohými se časem začneš i přátelit. K ustálení klientely je třeba asi dvou roků, pak už to jde samospádem a zůstanou ti jenom ti s kterýma si budeš rozumět. Nenech se nakazit depresistama! Není to nic složitého a časem tě to přivede třeba i k jiné práci, to se běžně stává. Neboj se začít, pak to už nějak pojede skoro samo. Fakt ti to přeju, lidé si řeknou co potřebují a chtějí, nemusíš se o to starat.

Ptal jsem se mámy co platí. 250 Kč za práci na zahradě, zbytek je na dohodě.

Odp12: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 9.12.2009 14:30

Ivo,dá se to dělat. Pracovala jsem se seniory v zahraničí v době,kdy jsem potřebovala nějaké peníze navíc. Jde jen o ten jazyk.Znát řeč je nutnost.

Odp13: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 9.12.2009 14:59

Je ale spousta lidí kteří takovou práci potřebují i tady. Celkem běžné věci co dělá každý i u sebe doma. Pro mnoho lidí je to velkou pomocí a pro jiné příležitost.

Odp14: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 11.12.2009 21:47

U nás to funguje poněkud jinak. Vžilo se tady,že příplatky,které na tyto služby lidi od státu mají a které nejsou zanedbatelné,většinou zlepšují životní standart širší rodině nebo dětem postiženého člověka. V okolí tohoto člověka se pak zpravidla najde nějaký dobrák,který tuto práci dělá zdarma. Vidím to kolem sebe,možná,že špatně zevšeobecňuju,že všude to tak není. Zatímco v zahraničí jsou tzv. pflegegeld přísně monitorovány a zkoumá a kontroluje se,k jakému účelu jsou použity,u nás je nevídaná benevolence,takže třeba na mobilní telefon a na kredit pro vnuky atp.

Odp8: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 1.12.2009 12:34

Já mám nejradši sedmý schod pod zemí. Tak hluboko máme sklep, kam dávám pivečko, občas víno :-)

Odp6: Nechci dělat ukvapené závěry
Pavel od vody, 1.12.2009 15:26

Taky registruju, jak se nám Zvoník radikalizuje. Čím to?

Odp7: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 2.12.2009 4:12

Hoši, hoši...
děláte z toho komedii. Ivan má přístup k práci jako Boží pták s veškerou poetikou, a z Jurase na mě čiší, že to nebere ani trochu vážně, protože to fakt vypadá, že je buď zavodou nebo se o něj někdo stará, kdo má značně víc. Píšu ,,vypadá„ , protože fakt nevím. Jste jako herci. Mám jednoho známého, který také slouží při jednom kostele jako zvoník. Na téma práce a shánění práce jsem se s ním několikrát bavil a je jako vy. Také tvrdí, že práce se nabízí a neshání. Furt se někde přiživuje s úsměvem na líci a tvrdí, že až mu bude nejhůř, tak teprv pak začne pracovat. A až teprv bude mít hlad, že klidně půjde dělat k nám do tiskárny.
Vážení, máte to celé nějaké převrácené. Ten, který nabídku práce přece přijme, musí mít možnost ji z něčeho zaplatit! Pokud nemá, nebo dokonce nechce dát, protože chce sedět na penězích, tak nemá cenu mu tu svou práci nabízet. A kdo ze zručných a šikovných lidí si najme někoho na práci kvůli tomu, aby byl chudší o plat nabízejícímu nebo hledajícímu práci a měl pak třeba hezkou zahradu? To radši třeba zrovna já svou zahradu nechám zarostlou, Ivane, a zaplatím debilní štos složenek, co se zaplatit musí každý měsíc takřka za nic.
Specielní vlastnost Čecháčkovství je dělat přicmrndávače, služebníčka a lokaje, který se za minci ohne v pase, a ještě se každému chlubí, jak se dokáže vždycky o sebe postarat. Byl takový přece Vocílka ze Strakonického dudáka, ne?
Podle mého názoru má člověk dělat něco užitečného, co postrčí společnost někam dál a nikoliv jen to, z čeho plyne požitek jednotlivci, který právě proto ,,pracuje“ jen pro sebe, protože může být podvodník a sobec. Když jsem se např. já dal na tiskařinu, zůstanu u toho, protože mi to jde a nebudu dělat přece např. pumpaře nebo vedoucího fitcentra, či vybírat sousedům za všimné žumpu, protože hovnocuc je drahý. I když i to je zajímavá práce. :-)

Odp8: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 2.12.2009 7:54

To teda nevím, o čem mluvíš. Kdy jsem tvrdil, že se práce neshání, ale nabízí?
Ze zručných a šikovných lidí si najme někoho na práci kvůli tomu, že má hodně zakázek a nestíhá si sám třeba uklízet, vařit, prát, spravovat auto nebo pokládat střechu. Anebo proto, že nikdo není všeuměl a vyjde ho levněji najmout si na něco odborníka, než se snažit flikovat něco sám.

Odp8: Nechci dělat ukvapené závěry
Pavel od vody, 2.12.2009 14:19

Dobrá Zvoníku. A co podle tebe je ta užitečná práce, co postrčí společnost někam dál?
Podle mně je to činnost, jež nás odliší od zvířat, která se řídí svými pudy a uspokojují tím své základní potřeby. Jsou čtyři, jak jsme se učili ve škole, pamatuješ?
My bychom měli dělat něco víc a zajímalo by mne tedy, co tím myslíš, tím užitečným.

Odp4: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 30.11.2009 11:05

:-)je s vámi sranda. Ale vážně, myslíš, že reklamu neplatíš už jen když máš účet u nějaké banky a pro tu banku dělá reklamu nějaký dobrý brankář, nebo holicí strojek taky musíš koupit a tu v reklamě hned tři nelépe placení sportovci. Ale co at´se mají co nejlíp. Můžou aspon hodit pár slupek do nějaké nadace.

Odp2: Nechci dělat ukvapené závěry
micka, 27.11.2009 9:38

Já naopak autorce rozumím. Dneska je obtížné hledat práci i pro kvalifikovaného, mladého a zdravého člověka. Práci jsem hledala před léty. Mimo dobu krize. A nebyla to žádná legrace. On je rozdíl hledat práci v Praze nebo Brně nebo v menším městě, i když je člověk ochoten dojíždět.

Odp3: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 27.11.2009 9:53

Psala jsme životopis a syn to četl a říká,pche mami po matuře budu mít víc řádků, než ty asi o řidičák skupiny B, vyhlášku 50 atd. A já si pomyslela, pch kluku místa s tvojí kvalifikací zabírají třeba takové baby jak já jen že tam sedí už několik let. Spíš bych brala kdyby on se dostal na dobré místo. O mně už ani nejde, ale kluk mi furt říká, že zakrním. No snad uspěje naivka.-

Odp2: Nechci dělat ukvapené závěry
., 28.11.2009 13:55

Zvoníku, věřím Ti zcela a bez výhrad. Pan Jurášek obviňuje všechny lidi kolem sebe nahlas ze lži, když je v koncích s argumenty. To už je taková jeho úchylka :-) povahy. Možná má těch úchylek víc, ale zatím je tutlá :-). Tak se Zvoníku drž, také soustavně tutlej, nic mu neprozrazuj. Útoky mu vrať, protože takoví Jurasimovičové Jurasani totiž ničemu jinému nerozumí, než realizované zásadě „Oko za oko, zub za zub“.

A nebo ho nech být; jeho další úchylkou :-) je, že ho rozčílí, když mu někdo na jeho výpady neodpoví. On totiž miluje šarvátky se zakrytým hledím :-).

Odp3: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 28.11.2009 14:04

Já se tiše směju, protože takové lidi jsem měla ve své bývalé firmě více jak jednoho a taky jsem o tom mluvila se švagrem-úspěšným podnikatelem a ten nevěří, že si takové lidi ve firmě někdo drží a proč? Prostě jsou v každé firmě v tomhle kapitalismus u nás jaksi nefunguje. Český člověk potřebuje pár pochlebovačů a přicmrndovačů at´už je to z jakéhokoliv důvodu. Platí je ze své kapsy on si to přeci může dovolit a v moji firmě to nebylo kvůli nějakému pozemnku, ale jen proto, že někdo něco ví nějako špínu. Můj švagr je ještě více nekompromisní než Juras.

Odp4: Nechci dělat ukvapené závěry
., 28.11.2009 14:56

Paní Ivo, mně také zde na Svíci jedni a titíž lidé nechtějí věřit, že jsme před Sametkou mohli cestovat do ciziny, že jsme žili bez nakupování tuzexových bonů, a že bylo práce dost pro všechny, že celá šiška chleba stála =2,80 Kčs a mnoho jiného.

Oni totiž ti „současní nevěřící“ tak budují :-) „povědomí o minulosti národa“ :-). A až ti starší pamětníci pomřou, tak oni to povědomí „dobudují“ :-).

Odp5: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 28.11.2009 15:13

No s tou prací. Taky bylo hodně lidí, co se zašívali v práci a dnas jsou velicí podnikatelé. Cestování je hezká věc, když má člověk čím platit. Jenže jsou i jiné věci v životě a neviditelná ruka trhu je asi slepá, protože někam zmizely peníze na byty pro mladé lidi a zemědělci nemají dobře zaplaceno zatímco poslanci si kupují doktoráty. S tím chlebem už taky nic nenaděláme jen abychom nemuseli jíst jednou rýži jak mně kdysi staršila moje matka s dětma ve Vietnamu, že mají na den hrst rýže.

Odp5: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 30.11.2009 10:55

Před sametkou mohli všichni jezdit do Francie a na Kanáry. A taky měl každej zadarmo přístup k internetu.

Věřím všemu, co řekneš romantiku. Jestlis ty mohl jet do ciziny, věřím ti. Nevím, čemu všemu říkáš cizina, jestli ti stačí Bulharsko a Jugoslávie. Ale vím, že já jsem nesměl jet do Rakouska. A nevím, jestli by mi povolili jet do Jugoslávie. To jsme nezkoušeli.

Odp6: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 30.11.2009 19:03

Aha! Takže nebýt sametky, nebude u nás postupovat vědeckotechnická revoluce. Ještě, že tu sametku máme. To bychom také třeba neměli mobily, co? A nová moderní auta! A přeplněné věznice...

Rakousko stručně:
., 30.11.2009 22:26

Krásné hory, krásné historické památky, jediná šestiproudá dálnice od severu k jihu často ucpaná tak, že tři hodiny se na ní hýbou jen ta auta, která zcela bezpečně kličkujíce napříč všech šesti proudů si hledají únik mimo dálnici. Dále: nevlídní pohraničníci ničící východní automobily při technické kontrole. Všechny venkovské komunikace úzké, ubohé, v desolátním stavu. Značení komunikací na venkově též velmi sporadické a nedokonalé.

Závěr: Kromě Vídně a hor, nic moc. Rakušáci mají více sebevědomí, než by se na stav jejich země slušelo. Nejezděte tam osobním automobilem.

Ještě P.S.: Bez problémů navštívenou cizinou před sametkou míním: Polsko, Bulharsko, Jugoslávii, SSSR, NDR, NSR, Maďarsko, některé z nich opakovaně. Mně to stačilo. Po krajinách s Tsunami mé ego nikdy nezatoužilo, ani po zemích objevených Kolumbusem.

Odp: Rakousko stručně:
Alfons, 2.12.2009 14:46

Mně stačilo jenom Bulharsko. Několikrát skoro zadarmo, letadlo na 3 týdny v hotelu s plnou penzí. ;-) Takový jsem primitiv.:-(

Odp2: Rakousko stručně:
ivan, 2.12.2009 18:31

Nikdy nebyly letadla tak levné jako dneska, ale dříve existovaly neuvěřitelné paradoxy. L 410ka stála z Prahy do Karlových Varů 44 Kčs, tedy byla levnější o dvě koruny než autobus, ale nebylo si ji možné koupit jako individuální dopravu, ale pouze jako organizovaná skupina, takže, cesta přes rychlost letadla trvala dvojnásobek času autobusu. Smysl takovéto dopravy ani její cena a čas mě nikdy nebyl jasný a nikdy nebude. Asi vytěžovák pro tehdejší soudruhy, kteří tuto povinnost neměli, ale ve Varech jim to moc vonělo. Lázně, zábava a kadeřnictví pro paničky a milenky soudruhů bylo v Puppu, tehdejší Moskvě i tehdy dost. Jiný symsl nevidím, dneska abych ušetřil, Zvoníku Alfe a Romantiku, si musím lítat sám, ;-) ale rád.

Samotná gumička do stěrače stála víc než celý stěrač i s ramínkem.

Barevná krytka k blinkru na ČZ 175/ typ 477 byla asi o třetinu dražší než celý blinkr s těsněním, gumičkou a lakovaným ramínkem.

Jo, ceny, ty byly opravdu na svým místě.

Odp3: Rakousko stručně:
zvoník, 3.12.2009 6:33

Ceny? To přece nelze porovnávat. Kolikrát za život zaplatíš nájem a kolikrát za život si koupíš například vrtuli k helikoptéře? Je ale pravda, že ty vrtule značně zlevnily, oproti zdražení třeba těch nájmů za bydlení. Já si třeba pamatuju, jak někteří politici jásali, když se jim podařilo zdražit základní potraviny, údajně pro státní přínos, a hned upozorňovali, že jsou oproti tomu levnější třeba lokomotivy nebo elektrárenské turbíny včetně parních kotlů. Je vidět, že každé zdražení a sleva má rozhodně svou cenu stejně jako navýšení a snižování platů.

Odp2: Rakousko stručně:
., 2.12.2009 23:26

Náhodou, v Bulharsku na Zlatých píscích bylo dobře. A ta výborná jejich smetanová zmrzlina. Byla tak vydatná, že nic dalšího člověk obědvat nemusel.

Odp6: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 30.11.2009 22:37

No tak já se dostala akorát do Rumunska a to díky tomu, že paní z ROH, které poukaz dostala si zlomila klíční kost a do Jugošky jen s CKM, fronta na tři hodiny a falešné razítko SSM. Ještě mi musela šéfka napsat nějaký souhlas. Ale líbilo se mi tam víc než Chorvatsko v 97 už to nebylo takové volné asi, že jsem tam byla s mužem :-) a synama. Tak nevím jestli tam kdo cestoval tak asi pracovně. Být mladá tak cestuju za prací.

Odp7: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 12.12.2009 16:08

Nemusí být jeden mladej,aby vycestoval za prací. Příkladně pečovatelky mají přednost právě starší,agentury zjistily,že ty mladé jsou značně nespolehlivé a navíc že nemají potřebnou empatii...
Vlastní zkušenost,pracovala jsem v Rakousku v této funkci pěknejch pár let a finančně to bylo zajímavé,brala jsem víc peněz,než kolegyně kantorky na střední škole...

Odp6: Nechci dělat ukvapené závěry
santiago, 1.12.2009 0:29

Někteří lidé za oponu fakt nesměli.

Ale mám za to, že většina lidí za oponu ne že by přímo nesměla, ale nemohla. Počítám, že důvod byl nejen politický, ale i ekonomický. Je blbé, že se člověk nemohl jet válet na Riviéru nebo na Kanáry. Je tragické, že nesměl jet studovat a pracovat jako zapla'tbůch dnes.

Ale - a to nechci to zlehčovat - překvapilo mě, kolik lidí se podle vlastního svědectví ven dostalo a to opakovaně. Značná část asi na pozvání, což je jistě dost trapná žebrota. U pár výjimek asi bylo důvodem, že snad režim doufal, že tam sami zůstanou... ostatně pár jim pak dokonce nedovolili se vrátit.

Zkrátka volně se cestovat nemohlo nebo pro mnohé jen za obtížných až ponižujících podmínek.

Odp7: Nechci dělat ukvapené závěry
., 1.12.2009 10:39

Santiago, nevyslovuj jednoznačné závěry, když nemáš žádné statistické ověřené důkazy ani vlastní zkušenosti. Tenkrát většinou stačily základní podmínky: buď ta osoba před výjezdem na západ podepsala slib, že se v cizině bude živit vlastní prací a od domovského státu nebude požadovat na pobyt v cizině žádnou finanční podporu. Nebo ta osoba byla do ciziny vyslána služebně (studijně) a pobyt v cizině jí hradila vysílací instituce. Nebo si zkrátka turista pobyt v cizině i dopravu tam a zpět předem zaplatil u ČEDOKU, a pak už se jen někde u Černého moře rekreoval a těšil se z krásné přírody a přívětivých lidí.

Jediné, co se dělo za tzv. ponižujících podmínek, byla těžká nekvalifikovaná manuální práce, kterou tam v cizině musel dělat mladý Čech, který doma v Čechách už měl po promoci na VŠ a pracoval na kvalifikovaném odborném pracovišti.

Odp8: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 1.12.2009 10:47

No bóže. Ale byl za hranicema, viděl svět. Stejně dobře se podíval do světa pan KLaus taky bez problémů. My i do pitomého POlska museli dostat pozvání od tety. Nevím jak dnes je hlad v cizině po našich vysokoškolácích, jestli by dnes ten samý student dostal práci kvalifikovanou někde ve Francii neb jiném vyspělém státě.

Odp9: Nechci dělat ukvapené závěry
., 1.12.2009 10:56

Ivo, nedostal. Dnes ten VŠ nemá práci žádnou ani zde doma, protože už je u nás všechno okopírováno podle Západu.
Tenkrát na Západě používali naše VŠ podobně, jako dnes u nás používáme třeba Ukrajince; ti jsou silnější, než ťiňtítka Něňoňumí, kteří tu jen tzv. „pracovní trh“ zaplevelují; hlavně, že pracují často na černo a zaměstnavatelé za ně neodvádí ani ZP ani SP.

Odp10: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 1.12.2009 11:04

Manžel byl pracovat v Praze asi před pěti lety. Ten zadavatel prý dodnes dluží zaměstnavateli prachy, ale manžel plat dostal. Dělali dvanáctky, stavěli nějaký lepší panelák a připadal si jak Ukrajinec. Taky tam byli na stavbě, čistili prý nějaké bednění na tu práci jsou už stroje, platí radši ty chudáky, kteří ani žádnou kvalitní práci neodvedou. Já nevím no je mi úzko už z této diskuse. Bylo mi líp a ted je mně hůř je to bezvýchodná situace. Stejně jsme s mužem se shodli, že ty hranice byly zavřené, že to západu vyhovovalo. Až když se potřebovali zbavit těch svých šuntů, přišel převrat, zbourali berlínskou zed a bylo na dvacet let po krizi.

Odp8: Nechci dělat ukvapené závěry
santiago, 1.12.2009 16:25

Pochybuji, že by mladého Čecha, „který měl doma v Čechách po promoci na VŠ“, pustili pracovat do zahraničí. Dělníci tě soudruhu nechali vystudovat, teď se jim budeš celej život vodvděčovat.

A teď, co se týče toho ponížení.

Za prvé zapomínáte na institut devizového příslibu, o který - jaxem slyšel - nešlo žádat bez doporučení nějakých komoušů z fabriky i z baráku, kteří pak člověka až do odjezdu vydírali: kvůli podpisu domovního důvěrníka člověk musel vyvěšovat praporky, chodit na domovní schůze a k volbám nebo - podle svého zaměstnání - mu nosit bůček, banány, blinkry k trabantu, vložky, toaletní papír, jeho dětem dávat ve škole jedničky nebo se po schůzi ve ztemnělém agitačním středisku nechat osahávat. Ti slušnější z nich Vás jenom jednorázově stáhli o nějaké peníze.

Za druhé zapomínáte na institut výjezdní doložky, na kterou - i když jste měl koupený zájezd od cestovky - jste musel vystát nejméně dvě fronty (ale třeba i několikrát) a mezitím se podrobit individuálnímu výslechu uslintaným estébákem schovaným za světlem prudké lampy, nezřídka dát slib informovat o chování ostatních účastníků, vynucený po několika hodinách stání pohrůžkami pronásledování, vyhození z práce nebo ze školy.

Za třetí jste asi zapomněl na způsob prodeje zájezdů v cestovkách, kde lidé spali dvě nebo tři noci ve spacácích na chodníku, jedli z papíru a močili pod sebe, to vše za zátarasy, za dohledu po zuby ozbrojených esenbáků s čokly. Snad nepopřete, že jste někdy šel Jindřišskou kolem CKM - fotky, co jsem viděl, by snad vyhrály i World Press Photo mezi portréty somálských dětí.

Ostatně ani do toho Somálska se tehdy nesmnělo.

Odp9: Nechci dělat ukvapené závěry
., 1.12.2009 18:16

Santiago: 1) nikdo mne neosahával, 2) žádný uslintaný ani neuslinaný mne nevyslýchal 3) žádné doporučení od domovního důvěrníka nebylo třeba, 4) klidně pochybuj protože historii ani historickou pravdu tím nezměníš. 5) piš dál tzv. „vzpomínky národa“ :-) (nebo jak se to jmenuje), aby bylo v TV na co koukat a při čem spát.

Odp10: Nechci dělat ukvapené závěry
santiago, 1.12.2009 23:42

Vždyť jste taky ani nikam nevycestoval, jak jsem pochopil.

A přitom jste mohl využít skutečnosti, že Váš domovní důvěrník měl většinovou sexuální orientací (dnes takovým lidem říkáme „heteráč“). A nebo prostě nejste sexuálně přitažlivý a bylo vás možno zneužít toliko jako nosiče mandarinek nebo nestvůrných portrétů některého z vousáčů (Karel, Bedřich, Vladimír nebo Min). Všichni takové štěstí neměli. Ale věřím, že nějaké vynucené orgie v agitačním středisku Vašim pohlednějším sousedkám nemohly zkazit nahlédnutí do svobodného světa. Ostatně se tam - třeba poprvé v životě - mohly dosyta umýt v teplé vodě.

Ale vážně - doporučení domovního důvěrníka a ZV KSČ na žádosti o devizový příslib být muselo, to nepřelžete.

Odp11: Nechci dělat ukvapené závěry
., 2.12.2009 10:29

A just: přehádám !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odp11: Nechci dělat ukvapené závěry
., 2.12.2009 10:41

Nojo, Vy máte asi omezenou schopnost vnímání a pochopení čteného textu, zkrátka jste pozadu. Vám když se napíše „ byl jsem v cizině v NSR “, tak Vy to pochopíte „ on nebyl v cizině v NSR“ :-). Lituji Vás.

Santiago, buď čerpáte své tzv. „zaručené historické informace“ od nějakého hodně zapšklého senilního Barona Prášila,, nebo jste žil v nějaké Pražské mrňavé díře, kde vládnul jeden domovník a všech deset lidí z té díry se ho bálo. Strach má velké oči, jak je známo :-). A o lhaní už nemluvte, protože tuto „specielní doménu“ :-) si tu na Svíci už obsadil pan Jurášek Jurasimovič :-). Tak aby se nezlopbil, že mu „ lezete do zelí “ :-).

Odp12: Nechci dělat ukvapené závěry
santiago, 2.12.2009 15:02

Vždyť se nedokážeme shodnout ani na tak prostém, ověřitelném a bezvýznamném faktu, jako zda musel být na žádosti o devizový příslib podpis toho či onoho orgánu.

Vychází mi tedy z toho, že někdo ten podpis mít musel a někdo holt nemusel. Někdo zkrátka musel stát fronty na banány, výjezdní doložku a membránu do průtokového ohřívače a někdo ne.

Připadá mi to spravedlivé. Tak to prostě chodí, že je někdo schopný a někdo ne. Tenkrát i dnes. Akorát teď je podpisů, front a zákazů méně a příležitostí více. A tím pádem ekonomika umožňuje svobodu a blahobyt naprosté většině lidí. Už to není jen arménský koňak, šestsettrojky a volné cestování do NSR pro úzkou elytu.

Odp13: Nechci dělat ukvapené závěry
., 2.12.2009 18:51

Santiago, podívejte se v dnešní době na kteroukoliv úřadovnu Úřadu práce! Teprv tam uvidíte na vlastní oči, jak současná ekonomika dle Vás „ umožňuje svobodu a blahobyt naprosté většině lidí “ ( ! ) a že je podle Vás teď „ ...podpisů, front a zákazů méně a příležitostí více “ ( ! :-) ). Kdybyste tyto Vaše výroky tam řekl těm lidem, co tam už pokolikáté čekají dvě hodiny frontu, tak Vás poženou tzv. svinským krokem.
A Vy si myslíte, že ty davy lidí čekajících opakovaně a marně na ÚP mají „svobodu a blahobyt“ takový, že se mohou třeba nahatí procházet na plážích ostrovů Maledivy ? Aby se tak stalo, na to by nestačily ani nadpřirozené malé divy, ani Malé Divy, ale ani VELKÉ DIVY. Tyto výhody v současnosti má totiž pouze úzká elita ( s měkkým i; i když v horkých tropických nocích se možná některý ze současných „eliťanů“ i občas zmůže na tvrdé i :-) :-) :-))

Odp8: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 1.12.2009 17:40

Proč nešo si nazout boty, do kapsy strčit kus chleba, koupit si jízdenku a večer sedět ve svý oblíbený hospodě a ráno být v práci v šest, buď v prráááááciii v šest!..??

Odp9: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 2.12.2009 6:20

A teď mi upřímně řekni, o co se to dnes změnilo? Směny jsou posunutý o 1 hod. později, ale furt stejně dlouhý, a dělá se podstatně hůř, protože musíš dělat věci i za pomocný, kteří na tu práci byli...a vlastně za stejný peníze. A máš-li práci, to pivo Tě stojí nejmíň 15x víc. Tak jaký v práááááci v šest a nebo čest? To nebylo vtipný..., to bylo puberťácky sametový...

Odp4: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 28.11.2009 21:07

Existuje kniha, která se jmenuje ,,Zákony profesora Parkinsona" . Všem doporučuji v ní číst. Je to jen pár let, co byla dokonce na indexu zakázané literatury, přestože byla z prostědí anglického, ale kritizovala velmi směšně byrokracii. Tam je dopodrobna popsán jeden zákon i s příklady, kdy ctižádostivý podnikatel sám sebe podvědomě ale i úmyslně obklopuje hlupáky do té míry a takových kvalit, aby jeho podnik fungoval a nikdo ze spolupracovníků panu podnikateli nemohl konkurovat ve vyčůranosti. Jen tak si udrží pořádek. A tady je právě v některých příspěvcích velmi jasně vidno, jak někteří přispívatelé dělají všechno pro to, aby tento zákon dostali i do jiných oborů než je jejich podnikání nebo zájem.

Odp5: Nechci dělat ukvapené závěry
tlapka, 30.11.2009 13:44

To je dobrá kniha, zvláště poznání: Má li podník 100 zaměstnanců, nepotřebuje již práci zvenčí. Takový podnik však degeneruje což se se Zvoníkovou teorií rozchází. Jde spíše o státní zařízení.

Odp6: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 30.11.2009 19:27

Tlapko,
já přece nemám žádnou teorii... Jestli ale trochu sleduješ lidi, tak většinou jejich cílem je rychle nějak nahrabat (nikoli vydělat) hodnotu tak kolem 10ti až 20ti melounů a pak žít ve vší západní skromnosti jen z úroků a už nepracovat. To jsou důvody, které se údajně rozcházejí s proklamovanou podnikatelskou povahou. Když by měli všichni lidé stejnou možnost to tak udělat, udělej si sama závěry, co z toho vznikne a tam najdeš odpověď.

Odp7: Nechci dělat ukvapené závěry
tlapka, 2.12.2009 12:07

Ve vší úctě Zvoníku - jak můžeš dokázat že „většinou“ to bys musel mít nějak spočteno. A taky se nikdy na světě nestalo, aby „měli všichni stejou možnost“.

Odp4: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 30.11.2009 10:47

Taky jsem zažil lidi, které ředitel považoval za přínos a všichni ostatní ho měli brzy přečteného. Ale jeden - takový nejzářnější případ důležité podržtažky dojel na vlastní hamižnost - přestože se měl dost dobře, nedokázal si odpustit drobné zneužití nějakých cestovních náhrad nebo něco takového, tím o něm začal ředitel přemýšlet jinak a najednou mu všechno došlo. Pan podržtaška okamžitě letěl. Romantika můžu uklidnit, že bez udání důvodu to asi nebylo.

Odp3: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 30.11.2009 10:49

Chabý pokus o manipulaci. Ptal jsem se Zvoníka, jestli si historku vycucal z prstu anebo je pan podnikatel z této historky skutečně blb. Ze lži jsem ho neobvinil. Proč tady zase lžeš? :-)

Odp4: Nechci dělat ukvapené závěry
tlapka, 30.11.2009 13:46

Protože lhaní je první lidská přirozenost :-)

Odp4: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 30.11.2009 19:17

Tomu se říká diplomacie. Hovno není nikdy hovnem, nýbrž ne příliš dobře ekonomicky využitou kvalitní stravou.

Odp5: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 1.12.2009 8:31

Přesně :-) A není pravda, že za komunismu sse nesmělo jezdit ven, protože romantika nepustili jenom tam, kam nikdy nechtěl :-)

Odp6: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 1.12.2009 14:14

Teda Jurasi,
mám-li být upřímný, tak když jsem jednou vycestoval ještě jako mladý za komoušů, tak jsem byl akorát nasranej, a byl jsem podruhý nasranej, když jsem se zas vrátil. Takže příště jsem taky skutečně NECHTĚL znovu jet, i když ta možnost byla. Důvody nebyly závistivistické, jak bys asi předpokládal, ale kursovní s omezeností prostředků, že si tam člověk nemohl legálně vůbec nic dovolit jako na dovolené doma nebo ve státech RVHP. A to doprovázel ještě pocit naší všeobecné národní poníženosti ve světě. Taky na tu dovču pochopitelně proto nebylo vlastních prostředků bez zruinování osobní kasy... V čem se ale liší dnešní údajně svobodný dnešek? Nemám na to přece taky, i když všichni říkají: Jeď, jeď, je svoboda! Mám jet, abych se zase nasral kvůli tomu, že jsme byli, jsme a budeme v cizině vždy žebráci z Čech a nikdy to jiné, vyjma pár zbohatlíků, kteří si nakradli, nebude? Situace se totiž vždy opakovala, i když jsem po sametu navštívil postupně Řecko, severní Itálii nebo jižní Francii pro krásy tamních míst. Vždy se stejným pocitem a možnostmi. A hrát si na něco, co nejsme, je přece naprostá blbost, ne? To přece uznáš sám... Proto se mi, a řadě jiných lidí vůbec do zahraničí vyspělé ciziny nechce..., a kapitalistický dnešek nepovažuji za výhodu mít možnost vycestovat do zahraničí. Dříve to bylo možná všelijaké omezení úřední a direktivní ze stran komunistické moci, dnes je to omezení ze stran direktivní moci kapitalistů v rámci finančního omezení možností prostých lidí, kteří by měli mít právo si zasloužit za svou práci zahraniční dovolenou... Nemají, protože jejich chlebodárci jim to neumožní.

Odp7: Nechci dělat ukvapené závěry
Jimmy, 1.12.2009 15:49

Když jsme krátce po převratu vyrazili do zahraničí na západ, bydo pro nás Čechy všude až extrémně draho. Také proto byly autobusy plné řízků, plechovek piva atd..
Když vyrazíte do zahraničí dnes, tak zjistíte leckde je podobně „draho“ jako doma, nebo rozdíly nejsou příliš výrazné. Takže dnešní poznávací zájezdy už neznamenají autobusy plné řízků a jejich účastníci si klidně v cílové zemi zajdou do restaurace na oběd.

Ono to, že po revoluci byl průměrný plat cca 100$ zatímco dnes je cca 1300$ je prostě poznat. Takže opravdu nelze porovnávat cestování z počátku 90tý let a dnes. Je to zcela nesrovnatelné.

Odp8: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 2.12.2009 5:37

Může být..., ale pořád mi tu chybí ta třída lidí, kteří si to mohou dovolit tam vůbec jet a normálně pracují. A o průměrném platu bych taky pomlčel, nebo si začnem objasňovat statistiky.

Odp9: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 2.12.2009 16:06

Docela normální život není ježdění po zájezdech, to, že nejsme na vrcholu světa, to víme taky, ale neustále patříme mezi nejbohatší pětinu světa s velice dobrou kvalitou života obecně. Neštěstínové se nebudou mít dobře nikde a nikdy. Já děkuju za to, že jsem se narodil tady a v této době, teď žiju takový život za jaký si můžu sám. Konečně!

Odp10: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 3.12.2009 1:10

To nepochopí ;-)

Ale jinak moc trefný a hezký příspěvek.

Odp11: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 3.12.2009 6:46

Děti odcházejí od rodičů proto, aby prožili svůj vlastní život a ne dubl život svých rodičů.

S komančema by to byl život na ,,věčné časy„ až do věčných časů ,,života věčného“. Díky-NE!

Odp12: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 3.12.2009 7:53

Nejde mi až tak o svobodu cestování to je samozřejmé. Zato si myslím, že se až moc vyzdvihuje podnikavost a chytrost a příliš si neváží těch obyčejných mravenců, bez kterých by se nepostavilo žádné mraveniště. Proč se poukazuje pořád jak hrozná nesvoboda byla za komunistů? Svět je už dvacet roků dál, vyvíjí se ekonomicky i kulturně a mělo by se najít nějaký kompromis, když takhle to nejde aby jedni si jezdili po světě a druzí se klepali aby mohli splatit bydlení. Jedni si kupují pozemky aby měli prostor a my ostatní se za chvíli budem bát aby nám nevlezli bezdomovci do bytu. Ti už se tak perou o kanály. Co mají dělat, když přijdou o bydlení? O co my co se na to máme dívar?

Odp13: Nechci dělat ukvapené závěry
tlapka, 3.12.2009 10:13

Nikdo ale neví, co by se s tím dalo vcelku dělat. Každý musí se snažit sám za sebe, nikdo nespasí svět dokonce ani ČR.

Odp14: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 3.12.2009 11:33

Takové kecy znám. Já jsme chtěla slyšet něco pozitivního.

Odp15: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 3.12.2009 13:14

Ale nic pozitivního se říct nedá. Stejně jako nelze dosáhnout stavu nějaké trvalé svobody, trvale udržitelného rozvoje nebo trvalého zdraví, stejně se nedá zajistit, aby všichni měli už navždy kde bydlet. Život je neustálá změna, nikdo nemá nikdy klid, o všechno se musí neustále a opakovaně znovu a znovu bojovat.

Odp16: Nechci dělat ukvapené závěry
tlapka, 3.12.2009 13:58

Přesně tak to cítím i já.

Odp16: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 4.12.2009 6:46

To máš zcela úplně pravdu. Jsou ale takové skupiny lidí co to mají všechno v kapse. Třeba majitelé různých energetických zdrojů, ale ti zas se neobejdou bez zemědělců, kteří zas jsou nedocenění. Je to neustálý boj , boj mezi má dáti a dal. Takže vývoj se asi bude vracet směrem zpátky k otrokářské společnosti a nakonec ....tu zbudou opice? Planeta opic se jednou stane skutečností

Odp17: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 4.12.2009 16:23

Planeta opic tu už dávno je...
Akorát je vybavena kvalitní vyspělou technikou, kterou vymysleli lidé a ty opice se cvičením naučily to všechno ovládat, což ovšem z těch opic ještě nedělá lidi, i když tak vypadají. Vidíme to např. na mnohých názorech některých svícařů, co sem píšou (které ovšem nebudu jmenovat), že např. ve společnosti přežije jen ten nejsilnější, nikoliv nejrozumnější, neb údajně rozumy těch (prý) rozumných nejsou logické a použitelné v opičím společenství. Proto nelze posunout společnost v úrovni dopředu. A to je fakt... Zůstaňme sobeckými opicemi, abychom přežili.

Odp18: Nechci dělat ukvapené závěry
tlapka, 4.12.2009 17:17

Jak k tomu přijdou opravdové opice když o nich tady tak ošlivě píšete. Nemají s lidmi nic společného.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Hlásám nadčlověka
santiago, 3.12.2009 12:36

Vlastně myslím, že se přiblížil čas, kdy to bez těch mravenců půjde.

Vlastně myslím, že se to už začíná realizovat. Životní prostory - chcete-li pozemky - nových lidí, řádně zakoupené, vyklizené od žebroty, chráněné ploty a ochrankou, dnes vypadají jako směšné izolované pevnůstky. Začnou se rozšiřovat a spojovat, začnou chamraď stlačovat do ghett a nechávat ji vymírat jako druh.

Myslím, že expanze nadčlověka je závislá na délce plotu, který je schopen uhlídat. Což do značné míry odpovídá počtu, agilitě a výzbroji pračlověků na druhé straně.

Vlastně jen stačí si pohlídat, abyste byla na té správné straně plotu. A k tomu dnes stačí uplatnit osobní kvality a schopnosti. Není už třeba mít v kapse členský průkaz a na svědomí dostatečný počet udaných nebo rozkulačených spoluobčanů.

Odp: Hlásám nadčlověka
iva, 3.12.2009 14:16

Nemá to cenu s váma. Ten Bambus měl pravdu a článek o krizi psal už v r.2006. Myslím, že moji potomci budou na té blbé straně plotu. Vůbec nikomu se nechce přemýšlet o nějakém jiném řešení než o rozdělení lidí.

Odp13: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 3.12.2009 16:00

Ivo,
ten váš příspěvek Juras ni Ivan nepochopí. ;-)

Mám pocit, že lidé jako jsou např. sameťáci a věční opilci nad údajnou svobodou, co se dnes stále denně opíjejí vlastní i hlásánou propagandou úspěšného převratu v 89. roce a furt se rajcují sametovským bojem, ale také samozřejmě všichni Frikulíni..., tak ti všichni musejí prostě jen zestárnout a zemřít, aby se něco opět nově změnilo, a když dá Bůh a najde se nějaký kněz a zvoník, tak jim udělají důstojný pohřeb i s hlasem zvonů. Úplně stejně totiž kdysi vznikly různé politické éry a v nich jednotlivci slavné buržoarie, republikánů, socialistů a samozřejmě i fašounů a komunistů, z nichž vyrostl pozdější výkvět společnosti, kterou to všechno řídilo, a který se tlačí ,,i dnes„ se svými názory ven jako velmi moderními, ale také despotickými, že jsou konečně nejlepší a třeba zrovna oligarchičtí, a to vše nejlépe úplně na věky...! Tak to je. A bude vždycky, protože ti dva dobráci, zmínění na začátku příspěvku, neví jaký společenský řád by po sametce chtěli, tak vplácají nesmysly o něčí dobyté svobodě a spokojenosti, aby si ve výsledku vůbec nepřiznali, že se to udělalo jinak než se původně chtělo a zamýšlelo, a při tom si představují zřejmě prostou osobní anarchii nad blbými i chytrými. Jeden z nich (dost mi totiž splývají) tady tvrdí právě něco o oligarchii (to si vybral zřejmě jako výmluvu) a vlastně téměř vůbec neví, o co jde. Berme to tak, že kdyby to bylo skutečně dobré, už bychom to tu jistě skutečně měli zavedeno navěky a všichni by byli spokojení a volali by - sláva, sláva, viva, urááá nebo hajl (a příslušné jméno reformátora!). To proto, neb máme demokracii, kterou jsme měli vlastně údajně vždycky a tedy by se to za každého režimu zvolilo všemi dobrými a poctivými lidmi, že??? Jestli je to ale (nedej Bože!) jenom jiná forma otrokářství či feudalismu několika domluvených otrokářů, či feudálů, o vzájemných přihrávkách, tak už to tu právě teď máme a proto se pánovi tento režim tolik líbí. Tím chci říct, že prostě pán neví coby a chtěl by vrátit vztahy lidí do dob opět mocenské kliky největších manipulátorů dějin (i když ono se to k jejich radosti možná na nějaký čas stane, neb blbost a idealismus lidí, denně makajících, nezná mezí). Pak tu ovšem nebudeme mít vysněnou oligarchii, ale spíš velké množství oligotrofních organismů, což je organismus již skvěle přizpůsobený nejchudším životním podmínkám... No..., až na to, že se výraz týká většinou rostlin, které pochopitelámě nemají mozek, aby přemýšlely, tak je to skutečně velmi dobré pro všechny... ,,Vypěstovat“ takový národ lidí je jistě snem budoucnosti všech oligarchistů, ale určitě bych za to ruku do ohně nedal, že by to skutečně nebylo možné, když se člověk na tuto lidskou společnost podívá střízlivým okem... A v tom je naděje výrazu: ,,Já jsem oligarchista" , kdy dodávám, že pokud věří v Boha, tak Bůh je vždycky s námi. Amen.

Ivo, když se mě někdo zeptá, co bych si teda jako já představoval, tak odpovím všem, že vykazuji již velké množství znaků oligotrofního organismu, který si svůj názor nespokojenosti ovšem nikdy nenechá pro sebe a ...vůbec... Ten Váš článek je jinak moc trefný a hezký příspěvek. :-)

Odp14: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 3.12.2009 16:46

Ty dvě cizí slova si budu muset nastudovat. Rozdělaní lidí je jejich zbožným přáním, ale ti nejbohatší by těnko srali. Kdo by živil polici ty jejich padlamenty:-)? Aspon něco tě zvoníku napadlo. JO budem se muset trošku přizpůsobit přírodě.

Odp14: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 3.12.2009 16:47

Co to zase vymýšlíš? Zvoníku, ty skutečně nejseš schopen chápat psaný text?

To bylo zaprvé. Zadruhé - nechápu tvou naivitu. Ty skutečně myslíš, že zlí vymřou a někdy v budoucnu tady budou jenom hodní lidi? Nebo aspoň že vládnout budou hodní lidi? Myslím, že na takovéhle úvahy už seš dost starej, pokud Ti není 16. :-)

Odp15: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 4.12.2009 3:25

Ty vůbec nechápeš. Já jsem tam o hodných a zlých vůbec nepsal. Prečti si to ještě jednou. Jseš fakt zaujatej...

Odp16: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 4.12.2009 10:20

Dobře, tak si proveď substituci. Zlejm říkáš dobráci, frikulíni a jánevímco, chudáky utlačované jsem zase nazval dobří. Myslím, že je jasné o čem píšu - kdyby ses zamyslel nad smyslem příspěvku a nekritizoval za každou cenu podružnosti...

Odp17: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 4.12.2009 10:39

Nějak se to zvrtlo a nemá to fakt smysl ten článek ani diskuse, Jasně že zlo nemůže existovat bez dobra a je to věčný boj. Myslela jsmeže vývojem se to zmírní abude svět spravedlivější. Vždyt tu po nás zůstane fakt jen zpustošená země a at si vládne kdo chce.

Odp18: Nechci dělat ukvapené závěry
tlapka, 4.12.2009 11:00

Není žádný důvod doufat, že svět a dokonce lidi se vývojem polepší.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 7.12.2009 23:44

...obraťte se,prosím,zpět každý od své špatné cesty a napravte své cesty a svá jednání... A řekli To je beznadějné! Budeme totiž chodit za svými vlastními myšlenkami a každý budeme provádět zatvrzelost svého špatného srdce.... Jeremjáš 18 kap 11-12

Odp18: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 4.12.2009 12:34

Pokud se dá věřit evolučnímu principu (a já myslím, že to je srozumitelně fungující princip), tak se situace v tomto směru může s vývojem pouze zhoršovat. V přírodě přežívají jedinci s lepšími předpoklady vyhrát. Silnější a chytřejší. Stejné je to i v civilizaci. Nejlépe se mají ti nejvychcanější - jejich geny se budou šířit dál :-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 5.12.2009 13:53

Souhlas. Přeju jim to. Byla tu řeč o těch stavbách mládeže o těch domech domech postavených za totality. KOmu je budou ti vychcaní pronajímat, jak na to naši pracující a důchodci nebudou mít? Stavěly se tyto domy, protože lidi bydleli v pastouškách na slamníku. Po revoluci spousta těchto bytů uvízla ve spárech jistých akciovek, které je sice nepotřebují, ale jsou tak hodné, že je opraví a budou dále pronajímat. Komu, když už na to ten obyčejně pracující nebude mít. Třeba zrovna takový zedník, co je bude opravovat. KOnkrétně moje matka bydlí v domě od p. Bakaly. Ano budou jim měnit okna i vany, prošetřují údajně využití peněz vložených do nákladů na opravy. Fakt škoda mluvit. Tak jen aby se jim vychcanost nevymstila.

Odp20: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 5.12.2009 16:52

No, vidíte Ivo, Zvoníkovi zase vadí, že si takto zbudovaný byt má koupit, radši by platil nájem, je rozpálený vzteky z opačného důvodu.

Odp21: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 5.12.2009 17:51

Nejsou byty pro různé skupiny lidí, kteří mají různé příjmy. Můj muž se taky po revoluci divil, že se budou kupovat byty v králíkárnách, že se tolik majitelů nedomluví. Tyhle byty ale spravují podvodníci, kteří je vlastně záměrně nechávají bez údržby. Jasně že někdo nebude mít na koupi takto později opravených ale kde má bydlet, když nájem už tak je dost vysoký. Třeba jsme kdysi mluvili s Francouzema a tam je snad většina bytů nájemních.

Odp21: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 5.12.2009 19:18

Mně vadí jedna jediná věc:
Koupil jsem si nyní na dluh za půl melouna byt, ve kterém jsem se narodil, kdy moji rodičové platili nemalý nájem celá desetiletí. Poslední nájem před privatizací (2004) za 52 m2 byl kolem 4,500 Kč. Došlo k privatizaci a nájem se snížil na slíbených 1200 Kč. Nyní již vlivem akční samosprávy znovu dosáhl 4025 Kč, protože samospráva si navýšila nájem o různé neprůhledné velmi nutné poplatky. Takže byt je sice náš vlastní, ale platíme nájem znovu stejně jako před privatizací + splátky úvěru. Když jseš tak chytrej jako podnikatel, tak poraď co s tím, ale hlavně napiš, kde si myslíš, že je zakopaný pes. Já myslím, že v podnikatelské nenasytonsti určitých lidí. Ale to je vlastně z Tvé strany blbost, když vy ,,úspěšní poctivci" držíte pospolu, tak to bys byl vlastně sám proti sobě, kdybys mně radil, co? A bylo by to navíc antioligarchní, že? Takže ze mě zase můžeš udělat na svíci pitomce, že si za to vlastně můžu sám... Děkuji Ti za to pane chytrej. Pokud to vydržím, tak to vydržím a budu držet hubu. Pokud to nevydržím, stane se něco, co by zloděj a zločinec s podnikatelským duchem v jednom, vůbec z mé strany nepředpokládal...a bude to jeho poslední nepředpokládání v životě a budou se všichni divit, kde se to v tom zvoníkovi vzalo.

Odp22: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 5.12.2009 21:03

Nevím co máš dělat ty, ale vím co jsem udělal já. Když jsem si uvědomil, že je pro mně bydlení v Praze drahé, tak jsem se z ní vystěhoval pryč. Musíš ale počítat s tím, že je veškeré pohodlí města které pokládáš za samozřejmost v prdeli. Jediná pomocná ruka je na konci tvého ramene. Bez auta si nekoupím ani rohlík, takže ke každému připočti litr benzinu. Nesmí se ti doma nic posrat nebo mrzneš, nebo ti neteče voda, když máš plnou žumpu tak se smiř s tím, že nepočká ani chvilku. Místo volna opravuješ střechu nebo sekáš trávu. V zimě ráno než jdeš do práce, tak v kotelně vybereš popel, vynosíš a zatopíš, když to stihneš včas tak ušetříš chvilku na její úklid. Přijedeš do vymrzlé páce a to samé opakuješ, asi tak za hodinu si můžeš sundat zimní bundu, to už je tam snesitelněj. Když jsou zákazníci, tak se jim jdeš okamžitě věnovat, dost často z toho jsou raní metráky pro rozproudění krve. Mezi tím ti chcípnou kamna tak zatopíš znova a jdeš nastartovat zmrzlou Destu a zavést sušárnu nebo shánět nějaký prasklý řemen nebo zadřené ložisko nebo něco jiného. Potom seberu auto a jedu Evě udělat denní nákup, to všechno v jiné vesnici a do jiné jí to zavezu, když zrovna někdo něco nechce, ale předtím většinou stihnu dát na brousící poloautomat nože po nástrojové výměně a jdeš na v // Dochází mě okno, ale jestli chceš tak ti svůj den popíšu až do večera, zítra je neděle, tak to po vymetení komína a výměně rezervy u auta, umytí oken klidně zmáknu.

Odp23: Nechci dělat ukvapené závěry
Bára Š., 5.12.2009 21:48

Jo, taky bydlím na vesnici a už nikdy víc! Není tu nic, nejezdí odsud moc ani autobusy, spojující tuhle prdel s větším městem, odkud se jezdí busem do Prahy (a to přitom spousta lidí jezdí do Prahy do školy a do práce, protože je to kousek, takže nějaké spojení z/do vesnice by bodlo-častěji než třikrát denně)
Potraviny na vesnici= gumové rohlíky, mléko a přiblbé časopisy
Člověk tady ani v blízké městě nesežene nic, ani pořádné jídlo, ani oblečení nebo knihy.

Už se nemůžu dočkat, až se do Prahy přestěhuji natrvalo

Odp24: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 5.12.2009 22:16

Ty kecko.

Odp23: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 5.12.2009 22:25

Můj chlop žere smektu, protože se v práci nemá ani kam vys-at. Majitel firmy vzkázal, že mají chodit do jisté hospody je to trapné, ale nevíc je tak daleko, že někdy nestíhá. Kýble tahají do třetího patra ručně, někdy má ruce jak orangutan. POhrdá se lidma, kteří jsou zaměstnaní a nejvíc u malých firem. Když si někde otevřel někdo pusu, že bez těch wc nejsou podmínky k práci majitel se naštval, že prý zakládají odbory. O zimě v práci snad ani nemůže být řeč, ale na to je lehká odpověd, že. Měl se líp učit. Je to jeden z mála lidí, kteří mají vrozenou inteligenci, jen ho moc nebavilo sedět v lavici a práce ho baví, jenže ty podmínky..Jen nechápu, proč chce stávkovat třeba policie a státní zaměstnanci.

Odp24: Nechci dělat ukvapené závěry
Bára Š., 5.12.2009 23:34

Třeba proto, že je bavilo sedět v lavici a stejně nic z toho...
Ono je rozdíl nesedět v lavici a pak vzít, co člověk musí - a učit se šest let medicínu, následně dělat pět let atestaci za směšný plat a pak brát tolik, že by člověk plakal.:-)

Odp25: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 6.12.2009 9:08

Proč by ale lidi jen proto, že je nebavilo saewdět v lavici museli mít pracovní podmínky nesrovnatelně horší než ti, co se někam dostali skoro zadarmo no trošku se něco naházeli před zkouškou do hlavy. Jer mi jasné, že zase odpovíš jen na to co sae tobě hodí. Proč by se zedník měl převlíkat ve sto let starém špinavém saklepě jíst tam kde před chvílí jedl potkan a policajt má ty nejmodernější vymoženosti dneška a ještě stávkuje?

Odp26: Nechci dělat ukvapené závěry
Bára Š., 6.12.2009 14:24

Samozřejmě pracovní podmínky by měli mít dobré všichni. Ale ono není jiné možnosti, než si stěžovat a nebo vzít jinou práci. :-)

Odp27: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 6.12.2009 15:19

Báro, to že jsi holka z vesnice jsem odhadoval. S tou prací máš pravdu, ale ten smailík tam moc nesedne. Život s náma někdy pořádně zamete, tak bych nestál tak z příma, nebo si nás ohne sám.

Odp28: Nechci dělat ukvapené závěry
Bára Š., 6.12.2009 16:40

Nejsem „z vesnice“, narodila jsem se ve městě, ale teď na VŠ jsem nucena bydlet na vesnici. Doufám, že to brzy skončí ;-)

Odp19: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 7.12.2009 23:46

Až do určitého bodu zlomu. Píše o tom pěkně pan docent František Koukolík. Není možný taková vývoj donekonečna!

Odp27: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 8.12.2009 4:41

Jasně. Jít třeba dělat toho policajta. Furt je jich prý málo, že? Když budou všichni lidé policajti, kdo bude dělat na jejich platy, he?
Jednou mě takhle zastavili (za komunistů jsme jim říkali ,,hráškové" , ti s bílými rukávy byli mlíkaři) a hned okukovali moje ošuntělé auto, jak prej můžu jezdit v takovém křápu? Já jsem jim odpověděl, že až nastanou doby, kdy nebudu muset platit vysoké daně na to jejich nové stříbrné a vybavené s modrými pruhy, tak pak si koupím něco novějšího. Dost mě zarazilo, že to vzali s humorem a dál nebuzerovali. Tomu se říká absolutní pochopení vlastní moci, kdy si svoje totalitní postavení policajt nepotřebuje dál dokazovat ponižováním slabších. Každému takovému se zaslouží poděkovat a přitom se ohnout v pase.

Odp20: Nechci dělat ukvapené závěry
Ivan, 8.12.2009 7:15

Koukolík je můj oblíbenec, má krásný rytmus řeči a perfektní uspořádání myšlenek. Krom docentury má doma i výuční list zámečníka, takto pracoval několik let.

Odp28: Nechci dělat ukvapené závěry
Ivan, 8.12.2009 7:27

Mlíkaři nebyli podle rukávů, ale podle jejich aut Š1202 steyšn, nebo Volhy M 21-tříkvalt. Tmavě modrá s bílím pruhem a červeným lemováním s nápisem Veřejná bezpečnost. Stejně barevně provedené byly auta mlíkáren s nápisem Mlíko.

Odp21: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 8.12.2009 8:27

Dík za toho KOukolíka asi si něco koupím pod stromek od něj. MOzek a duše může být zajímavé čtení. Všechny knihy od něj mají vyprodané tak to zkusím v kamenném obchodě.

Odp22: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 8.12.2009 10:15

Tak zkuste taky Život s deprivanty,týž autor

Odp23: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 8.12.2009 10:22

Dík. Už si vybírám a fakt má dobré knihy i ty přeložené. Mají některé i v Eshopu,ale zkusím i ponuchat v obchodě

Odp23: Nechci dělat ukvapené závěry
Alfons, 8.12.2009 11:59

Netřeba zkoušet, je zde přece s námi!!

Odp26: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 11.12.2009 19:54

Ivo,nemyslím,že policajt má ty nejposlednější vymoženosti dneška,myslím naopak,že dnes to má policajt sakra těžký,když má dělat svoji práci. A nezlob se,když někoho nebavilo sedět ve školní lavici,plyne z toho,že ho nebavila tehdejší práce. Dítě pracuje ve škole,- no a to se mu pak později nevyplatilo. Já to taky flákala na střední škole a měla jsem jen kousek štěstí,že věci,co se studovaly na VŠ nebyly z oborů,na které jsem kašlala.... Člověk si holt lenost a pohodlnost dřív či později vyžere.... Jiná je věc,když někdo studuje a vystuduje podvodně,ale já si myslím,že i to si dřív či později vyžere,i když se o tom třeba svět nedozví....

Odp27: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 11.12.2009 21:11

Takže podle tebe si dělníci nezaslouží slušné podmínky, protože se špatně učili. Každý nemůže být anštajn a někdo musí dělat i manuelně. Proč by nemohli mít taky zedníci modernější pracovní pomůcky na západě už je mají a u nás jak za \marie terezie. Měla jsme zrovna o tobě mínění, že jsi soudný člověk. Tys měla čtěstí, můj brácha třeba taky. Taktak se vyučil valcířem s maturitou, po vojně se dostal na filosofii srbština němčina, celkem to flákal přibral si makedonštinu, dodělal školu ve třiceti, ale dnes má plno práce s překladama. Můj manžel má odmala tupozrakost na jedno oko je slušný, čte knihy, ale jde mu to pomalu. Rád se hýbe, zednickou má rád, ale je moc slušný nemá lokty už dávno si mohl dodělat stavarnu a dělat mistra, ale říká, že na to nemá povahu dohadovat se s některýma typama lidí. Snad si taky tito lidi zaslouží slušné pracovní podmínky a platy.

Odp28: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 11.12.2009 21:29

Můj ty světe kolenatej,s diplomem v kapse jsem dělala uklizečku na poště,házela lopatou a balila vložky do novinovýho papíru,protože jsem se styděla kotelníkovi nosit tyto zbytky po úřednicích jen tak v pytli na odpadky. Mám za sebou možná horší časy než si myslíš;-)... Nemyslím,že to bylo až tak zlé. Každý tehdy věděl,kam patří a ve sklepích a v kotelnách byli slušní lidé. A jsou až dodneška. Primitivní kapitalismus si tenhle národ vybral,říká tomu demokracie a přitom se každej večer kouká na reklamy a slintá po věcech,které nepotřebuje. Pracovní pomůcky má obstarávat zaměstnavatel a že šetří a že to nedělá,to nijak nesouvisí s tím,kdo chtěl anebo nechtěl chodit do školy,ale možná to i souvisí,ale ne tak,jak si to vysvětluješ.... Když jsem přišla před pár lety o práci,našla jsem si ji v Rakousku,měla jsem štěstí. Pokud u nás v domě někdo pracoval,pracovní pomůcky ode mě dostal,šla jsem je koupit. Fyzické práce si vážím,nejen proto,že od tahání beden mám chronický zánět šlach . Pokud chceš zlepšit pracovní podmínky zaměstnanců, asi s tím nehneš. To,že si Tvůj manžel zaslouží slušný plat,je jistě pravda. Ale musel by žít v jiné době a mezi jinými lidmi. Pokud je to tak,že lidská práce ztrácí cenu a lidi studujou podfukem,těžko s tím někdo něco udělá. To,co si kdo zaslouží,dnes zaměstnavatele příliš nezajímá...

Odp22: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 13.12.2009 15:01

Zvoníku,po celý můj život,kdy jsem žila v domě ,který postavil můj dědeček,tam moji rodiče platili nájem. Táta ve svém rodném domě,který byl znárodněn... I s dědovou továrnou,na který se nadřel. Nikdo nám nic nevrátil,kromě vybydlené ruiny,která se musela opravit,aby se dala prodat... Kdyby si člověk spočítal ztráty - o těch emočních ani nemluvím,ani ta restituce by se snad nevyplatila. Než se to prodalo,zemřel můj otec i jeho bratr,kterým to patřilo. Za nájemníky,kteří neplatili vodu,jsem zaplatila 30000,neb majitel domu je povinen... a jim se voda n e s m í odpojit... Já se kolikrát nájemcům nedivím,že zvyšují nájmy. Přibývá neplatičů a každej není tak poctivej jako Vy. Vydřiduchové si stejně nepomůžou,sežere je to zevnitř.

Odp23: Nechci dělat ukvapené závěry
Alfons, 13.12.2009 16:16

Hele, halo, vítám Ivanu v Klubu aktivních bolestínů. Ofoukne ji vítr a hned zde kňučí. To zdejší profi-optimisti, teoretici bez životních zkušeností si budou muset ještě od života užít, aby mohli k nám do klubu. Kuřátka radí slepici.

Odp29: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 14.12.2009 0:56

K Ivanovi a mlíkařům z 8. 12. :
A ti s těmi bílými rukávy právě dost často jezdili těmi auty, jaks jmenoval... Ale pojmenování jim zůstalo někde až dodnes. Od toho také vznikl ne moc populární vtip o tom, že u Národního divadla u pokladny stála fronta policajtů s bandaskama, protože prý dávali Smetanu.

Odp23: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 14.12.2009 1:10

Teď ještě k Ivaně:
Jednou jsem takhle šel ze zvonění po Praze s kamarádem a šlápl jsem do (aby se Tlapka nezlobila) extrememtu. A protože jsem měl boty s hlubokým vzorkem jako mají pohory, bylo celé moje. Kamarád se mi smál a hned přidal příběh o tom, že on taky do takového šlápl a že je to vlastně normální a běžné. Shodli jsme se na řešení, že příště musíme více koukat na cestu, abychom se vyhnuli nepříjemnostem.
V otázce nařízeného odkupu bytu ovšem není jiný lék a řešení, než přijmout šlápnutí do extrementu, protože je v dnešní totalitní demokracii všude tak naděláno, že už není kam šlápnout, a člověk už si vybírá jen ta menší ho..., pardon extrementy. Takže Ivano, jsme v tom všichni, pokud se nenaučíme létat jako Ivan.

Odp24: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 15.12.2009 14:27

ne a nejsem bolestín,co mě nezabije,to mě posílí! Koukněte na Cínovec,tam se na stránkách pana Jaksche seznámíte s mými odolnými předky!

Odp24: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 15.12.2009 14:35

Můj dědeček uměl skvěle zametat slepičí exkrementy! Viz moje paměti!

Odp24: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 15.12.2009 14:38

To mi připomíná výrok odborného asistenta pana K.,který shlédul můj pokus o malbu a pravil: soudružka by chtěla létat a ještě se nenaučila chodit! Já se pokusím držet při zemi,ale párkrát jsem lítala a je to lepší! Když je pěkná termika a jasnej vzduch....

Odp25: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 16.12.2009 10:30

Jóóó, lítání beru. Je to hezký a záživný... Ale nám lidem to od přírody nepřísluší jako např. ptákům, protože jinak bychom za to nemuseli draze platit. Pro našince je to vcelku luxus... Vždyť si vem jenom Jana Tleskače: bylo to jen kolo a stálo ho to život, protože mu jeho nápad někdo nepřál.

Odp25: Nechci dělat ukvapené závěry
., 16.12.2009 14:50

Ano ? A jak to dělal ? Nejefektivnější je snad to h...o před zametením oválet v jemném suchém písku nebo v pilinách a obalit ho tak v tom suchém čistém jemném materiálu, a ono se pak nelepí, a je ho možné lehounce namést na lopatku a vyhodit na hnojiště, kam patří.

Odp26: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 16.12.2009 17:06

Březovým koštětem jemně na travičku zelenou....

Odp14: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 4.12.2009 17:53

Zvoníku, zase jako vždycky kolotoč v hlavě. Pro začátek bychom si měli vyjasnit, že svoboda je právo přirozené, nežádáme o něj ani se nikoho nedovolujeme jestli ho můžeme uplatnit. Politeia, tedy ústava o řádu společnosti je dogma o způsobu jejího řízení a správě. Aristokles- Platon a později i jeho žák Aristoteles se tímto uspořádáním zabývali a zvažovali jaké zřízení by bylo nejefektivnější a spravedlivé. Zajímavostí je, že demokracii, tedy vládu lidu-lůzy, nejdříve Platon zařadil mezi ty špatné a teprve potom ji upřednostňoval až k závěru, že je asi tím nejlepším, naopak oligarchii, vládu malé skupiny povětšinou bohatých později zavrhnul, ale Aristoteles ji považoval stále za jednu z dobrých a možných. Do dnešní doby nám zůstalo názvosloví s výkladem uspořádání, ale změnil se významový slovník. Ani Platon neuznal v demokracii volební právo žen ani to, že by byl život bez otroků možný. Dnešní demokraté by ho poslali za mříže, přestože ho s oblibou citují. Tedy i oligarche bez posunutí chápání významu a převodu na dnešní současnost nemá původní platnost výkladu, vláda několika pověřených, zvláště pokud už byla přiřazena ruským zbohatlíkům. Ale na tomto faktu je si možno ověřit, že jejich způsob řízení je velice efektivní, jestliže takto uspěl. Potíž v debatě s tebou, Zvoníku, je že já přemýšlim a hovořím o efektivitě řízení a možnosti veřejné správy. Zatímco ty si ani na chvilku nepřestal myslet na peníze. Jde pouze o to, jak udělat z atomové pumy, atomovou elektrárnu.
Tedy, z neřízené síly vytvořit sílu řízenou.

Odp15: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 5.12.2009 21:44

Jenže Ivane, nejde o peníze, ale jde o to, že pomocí peněz a nepeněz, a pomocí práce a nepráce jde zničit člověka, který skutečně usilovně pracuje. To nezapřeš! Jestli tomuhle říkáš efektivita řízení, tak si jistě o mně myslíš, že jsem blbcec a že mně můžeš bulíkovat idealismem o svobodě a demokracii. A to je ta potíž v debatě se mnou, ale zároveň Tvůj problém, který si neuvědomuješ... A tomu celému Ty říkáš vlastní přemýšlení a hovoření? Dovol, abych se zasmál! To je jenom hledání cestičky jak vochcat člověka, o kterém si myslíš, že je skutečně blbec. Bude-li vás víc, pak je to skutečně ta oligarchie. Takže se ve mně skutečně pleteš. Jsem blbej. Možná. Ale né úplně...! A Ty jseš fakt kvalitní pokrytec s programem Windows...
Víš, já si myslím, že na světě existují lidé, kteří budou vochcávat ostatní a šikovně na nich ,,vydělávat" pořád, i když několikrát dostanou přes držku. Oni znovu vstanou a pojedou dál, úplně stejně zlotřile, jakoby se nechumelilo. V tom je možná Tvoje budoucnost. Ale pamatuj: Z vyššího principu mravního vražda tyrana není zločinem. Problém je jen v tom, že ti, co přesdržku rozdávají, možná zabijou a následně vítězí, se také následně z velké většiny stanou těmi samými, kterým rozdali, takže se mohou za jistých okolností stát dokonce jejich spojenci. Komunisti kradli a zabíjeli. Občanští demokraté také kradou a nechávají fyzicky zničit řadu lidí tak, aby měli ruce čisté. A další také, protože se to nyní smí. A že oligarchové by byli jiní? Opět dovol, abych se zasmál. Takže já se raděj oprošťuji od jakýchkoli konfliktů se skutečně potencionálními blbci na entou, maskujícími se poctivostí.
A ještě: pokud jde o tu řízenou sílu, o které hovoříš, tak pokud ji někdo přestane ovládat, protože ten program pana pokrytce někdo zaviroval, tak věz, že přiložím ruku k dílu, aby se z té síly stala ještě víc ta síla neřízená, protože mi vlastně o nic nejde, když jsem podle zákonů byl okraden o skutečně normální život v této společnosti tímto zlotřilým státem na všech frontách. Proto se ostatně věnuji zvonům. Musel bych se totiž zbláznit. Tady vůbec nejde o to, že se jako absurdistánská země údajně zařazujeme do jedné pětiny nějbohatších států světa. Tady jde o to, že si jako země úmyslně velmi rychle vyrábíme lidi, kteří žijí na hranici smrti z důvodů větší bídy, než té bídy v nejbídnější jiné zemi, a to všechno v této jednopětinové nejbohatší zemi. A ona to klidně trpí a vytváří si úmyslně další chudáky, aby bylo z koho dělat blbce jako to děláš Ty z lidí, mající aspoň trochu sociální cítění, protože jsi narostl o něco víc než ti ostatní. Jestli si myslíš, že to děláš dobře jako člen společnosti, tak si to mysli dál, ale já věřím, že na to jednou dojdeš... A politici debilně tvrdí, že životní úroveň českého lidu stoupá...

Odp13: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 4.12.2009 10:37

Ivo, vraceči do minulosti vzpomínají na zlaté časy kdy jim prostě někdo hodný přidělil třeba třípokojový byt aniž by se zabývali tím, že někdo méně hodný jim na něj musel vydělat svojí podhodnocenou prací, aniž by se kdy svého dočkal. To , že je to především morální problém nikdy neřešili, ale byly to zlaté časy. Jak pro koho!? Proto ty nostalgicé návraty. Alf, a Tečka-čárka dříve romantik, my staří svícaři ho osovujem postaru, protože od té doby měl asi padesát jiných nicků. Teď tady prohlašuju, už poněkolikáté!. což vzpomínači rádi přehlížejí, že zloději a darebáci zasluhují opovržení a trest, tenkrát a dneska taky!
Pro hodného Zvoníka je přímo nespravedlností, že má zaplatit co užívá, tedy byt ve kterém bydlí a chodí do práce stejně tak jako ostatní. Škoda , že si ho nemůže vzít do hrobu, jak sám říká, to my ostatní nemůžem taky, ale jeho to bolí víc, protože ten jeho byt je jeho a zaplatil si ho.
(Musím přerušit)

Odp14: Nechci dělat ukvapené závěry
., 4.12.2009 10:59

Nojo, „ vraceči do minulosti“ museli vrátit kolektivní zemědělství a státní podniky do soukromých rukou! :-(Teď je všechno vráceno soukromníkům, hospodaří se jako před sto nebo více lety, lidé na soukromém dřou jako magoři jako ve středověku nebo v počátcích manufaktur, a mnozí to už nevydrželi a podlehli kulce konkurence nebo bankrotu. Hlavně, že si za to můžou sami :-) a měli svobodu :-) podlehnout.

Odp15: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 4.12.2009 12:45

Musíš víc žrát, aby to měli komu prodat! Nebo navrhni něco jiného, ale, co? Romantiku. Skutečné parchanství je v socialistickém přerozdělování dotací EU, které postihuje ty nevyvolené. Stejné možnosti pro všechny není všem, ale nikomu! Nezdá se ti to spravedlivé? Jestliže pomůžeš někomu jenom trochu, tak strhne na sebe celý trh a tím zjíská výhodu nejenom pro daný okamžik, ale neoprávněně i výnosy pro svůj příští rozvoj a likvidaci postiženého. Tyto škody nejsou konečné protože náklady na obnovu a údržbu vyhaslého prostoru zaplatíme všichni znovu zase z jiného fondu.

Teď mě vysvětli k čemu je kolektivní hospodaření dobré, když ani samotní zemědělci o něj nestojí. Družstva nebo volná sdružení jsou stále legální formou hospodaření. Prostě se nikomu nechce hákovat na netahavce. Panáčku, trpíš příliš romantickým pohledem na věc.

Večerníček nebude? Nebo aspoň jiný příklad ze života? Prosím.

Odp16: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 4.12.2009 17:30

Ivane a Jurasi,
Kdybyste aspoň vy dva prosazovali normální poctivou lidskou práci s logičností jejího výsledku, ale jak to tu tak čtu, tak z toho leze vyvodit závěr, že každého věc je: ...Se nějak domoci majetku (v Jurasově příkladu např. zde restitucí. V Ivanově případě o posluhování bohatším nebudu hovořit jako o práci, protože dělá s tím dřívím, nemýlím-li se? Promiň.), sednout si před televizi posledního technického výkřiku a sledovat nostalgicky ublížené plácání sametových pamětníků. A přitom si třeba zavolat z nejmodernějšího mobilu. To samé v jiném politickém systému dělali před padesáti lety jiní lidé, pamatujete? A ti měli právo mít doma jako první telefon. A vy dva je odsuzujete. A všichni, ti dnešní i minulí, měli lachtaní nemoc, aby za ně dělal někdo jiný, který nedostane svůj plat v plné výši, jak se tady někdo z vás před chvílí zmiňoval v oblasti budování levných bytů 1. kategorie, které dnes stát bezostyšně privatizuje a vymáhá platbu dnes v době jiných zákonů a to i s úroky za ty léta! A dává snad ty získané peníze potomkům těch, co ta tom (údajně) špatně ohodnoceně pracovali, jako vám vrací ty restituční nároky? Nedává! Protože jsou dodnes jejich děti chudí a neumějí se domoci svých práv! Museli by totiž silou! Vážení, ty stavby bytů, které zde stojí a které se po roce 2004 mocensky úmyslně pozdě privatizovaly, když následně narostla jejich cena až do roku 2004, stavěli mládežnici v padesátých letech v akcích ČSM dobrovolně! Moji rodičové to pamatují! A vy dva jistě víte, jaké lidi to sdružovalo, ale budete jistě tvrdit, že to dělali kolaboranti se Sovětským svazem, čili Ruskem. Kdybych byl radikál, nenapsal bych to takto slušně.
A kdybych měl vám dvěma věřit (Ivanovi možná částečně za tu práci s dřevem), že to myslíte s prací vážně, pak by zprivatizovaný majetek užíval a spravoval Juras sám, a ne ho jen pronajímal údajně za pusinku. I za málo se totiž dá žít úplně bez práce a holedbat režimu. Já to vidím u toho svého bezdomovce, který už přes 9 let vůbec nikde nepracuje a nepobírá žádné podpory, neb jeho úřad je až v Olomouci a odmítl mu to posílat, když nemá trvalé bydliště v místě nouzového bydlení. Čili plní se slova z písma: Vezměme si příklad z ptactva nebeského. Neseje, nesklízí, do stodol neshromažďuje a přece živo jest.

Odp17: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 4.12.2009 18:45

Zvoníku, prosím, nech si od rodičů vysvětlit co to byly stavby mládeže, pokud ještě žijí a vědí to. Stavbou mládeže byla třeba Elektrárna Tušimice ETU 1, ETU2, Prunéřov, Mělník 1, některá sídliště, Slapská přehrada a podobně. Byly to vládou sledované stavby na jejichž výstavbu bylo potřeba sehnat pracovníky. Na stavbách mládeže byly vypláceny náborové a preferenční příspěvky pracovníkům všech věkových kategorií i důchodcům. V dobách trvalého nedostatku skoro všeho tyto měly přednost v materiálovém zásobení před jinými nepreferovanýma stavbama. Mnozí žadatelé o studium s nevhodným původem si tam jezdili vylepšovat kádrový profil, aby tak demonstrovali soudržnost s pracujícím lidem.

Asi to nemá cenu, nazdar bazar.

Odp18: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 4.12.2009 18:49

Podotýkám, že byla pracovní povinnost, takže pracujícím byl každý. Na stavbách mládeže pracovali velice často muklové z nižších nápravných skupin, takže tam mohl pracovat vlnastně každý kdo chtěl i nechtěl.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
družstva
Vlastimil Čech, 4.12.2009 21:33

Pánové, družstva nejsou vynález komunistů, družstva a spolupráce jsou vynález starý a užitečný...v Americe jsou Condominia, družstva byla i za 1. republiky... jedna sklízecí mlátička stačí pro celou vesnici...
družstvo není špatnost, špatnost je, když na družstvu někdo parasituje...

Odp: družstva
Juras, 4.12.2009 22:15

Vysvětlete to zvoníkovi. :-) Podle něj bych si měl svoje kousky pole ohradit (aby to jezedáci nemohli použít a navíc to museli objíždět) a vyrazit na ně s motykou :-)

Odp: družstva
ivan, 4.12.2009 22:42

Já družstva nepopírám, ani jejich smysl, to romantik tvrdí, že byly zrušeny. Jenom jsem mu vysvětloval proč z nich někteří lidé rychle vystoupili. Hlavním důvodem bylo to, že se tam lidé znali za dlouhé roky až příliš dobře. Prostě je do doby rozpadu držela pohromadě jiná síla než pocit vzájemné prospěšnosti.

Odp18: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 5.12.2009 2:00

Prosím Tě Ivane,
tady na sousedním domě je přes metr a půl veliký umělecký reliéf se symbolem a znakem ČSM stavby mládeže a ještě ho nikdo nestrhl. Nestrhl, protože v něm bydlí také ještě lidé, kteří na tom pracovali. Do roku 2004 to byly státní a vojenské byty, u kterých bylo po 89. roce zákaz privatizace nám z neznámých důvodů. Pak si to museli bídní bydlící všechno při privatizaci koupit. A byly to tenkrát v padesátých letech stavby preferované státem, jak říkáš, aby si někteří vylepšili politický profil, že? Nic víc Ti k tomu říct nemůžu. Ty bys to asi úplně zboural jako Stalinův pomník na Letné, co? A nebo jen odstranil symbol ČSM? A lidi vyhnal na ulici. - To je Ti podobné, teď ses vybarvil... Víš, takových staveb ještě je... A stát je dnes natolik nefér, že to prodává jako svoje a utržené peníze si rozdělej svobodně a tržně páni radní s hubou plné demokracie. Taky by Ti mohli něco šoupnout za loajalitu...

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 5.12.2009 9:49

Damnatio memoriale, vymazání jména, symbolů a znaků z paměti? Ale ne Zvníku, co tě vede. Ta zmatenost v myšlenkách je si vytváření vlastní reality. Já napíšu co byly stavby mládeže a ty mě necháš bourat Stalinův pomník, odstraňovat symboly ČSM a vyhánět lidi na ulici!

To ti je podobné, teď jsi se vybarvil! Ivane.

No a teď me povedzte, Zvoníku, čo je to také slovo absurdné? ...Nojo, no, tak vidíte, tak neshle....

Odp20: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 5.12.2009 11:50

Nejabsurdnější je to, že oba víme o co jde, ale Ty si to nikdy nepřiznáš a mě stavíš do pozice, že jsem uplně mimo. Úplně stejně jako pán náš expresident Sobecký Čecháček.
Cit. jeden z příkladů: ,,Velké kusy naší krajiny podléhají jakémusi zvrácenému stavebnímu běsnění, které rozsévá po celé zemi nová a nová ohromná parkoviště.„ , řekl salónní ekolog Václav Havel sedící ve svém úplně novém Mercedesu. Expresident se ostře vyhranil i proti realistickému pojetí zahraniční politiky. O politicích, kteří prosazují národní zájmy, řekl, že reprezentují ,,sobecky čecháčkovské tradice“ . Co jiného by však mělo být náplní práce ministra zahraničí a částečně i presidenta republiky, než prosazování zájmů ČR na mezinárodní scéně? Samozřejmě, že se můžeme neshodnout v definici těchto zájmů. Prohlásit však o realistických politicích, kteří zájmy země nějak artikulují, že jsou dědici ,,sobecky čecháčkovské tradice" , vyžaduje obrovskou zaslepenost a samolibost.
Ivane, Ty takový jseš, a proto jsem toto uvedl jako příklad velmi podobný Tvému a některá slova uvedl z jistého článku. Jiný totiž nebudeš, i když o sobě tvrdíš cosi o oligarchii.
A věřím moc dobře, že přesně víš, o co mi jde, i když ze mě děláš idiota. Může bejt....., dokud nenarazíš na nějakého kosa, co si to líbit nenechá, až se ho to bude přímo citelně týkat. Mně jseš od této chvíle úplně volnej.

Odp21: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 5.12.2009 22:53

Všichni víme moc dobře, o co ti jde, proto se tváříme, že tě nechápeme. Máš zvláštní smysl pro logiku, zvoníče.

Odp17: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 4.12.2009 22:12

Restituce :-))) Ty seš fakt dobrej :-)))

Odp17: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 4.12.2009 22:18

Juras se domohl majetku :-D ROFL :-D

Odp15: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 4.12.2009 12:45

Co tady zase blábolíš? Např. moje rodina dostala zpátky nějaké pozemky, zařízení žádné. Všechna pole jsme dlouhodobě pronajali skoro zadarmo zpátky jezedákům, lesy jsme si nechali a to je všechno. Ten, kdo chce na svých polích dělat a magořit jako ve středověku, má možnost a tobě vůbec nepřísluší to hodnotit. My už všichni víme, že nechceš práci, ale pouze pracovní místo.

Odp16: Nechci dělat ukvapené závěry
., 4.12.2009 19:12

Mistr :-( Jurasan Jurasimovič si bezdůvodně přisvojuje za sebe i za ostatní hodnotit, usuzovat a vynést nepravdivé rozhodnutí, že někdo cizí (koho vůbec nezná) „nechce práci ale pouze pracovní místo“ . Tudíž je nad slunce jasné, že tím „expertem“ :-), kterému absolutně nepřísluší někoho neznámého bezdůvodně nepravdivě hodnotit, je právě mistr J. :-(

Odp17: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 4.12.2009 22:03

Jaké rozhodnutí? Vždyť to o sobě sám píšeš. Např. v článku Hodnota a ochrana člověka - zejména druhý a třetí odstavec.
Nebo toto: Romantik vždy požadoval řádné, i minimálně placené zaměstnání a nikdy nepožadoval pouze peníze; žebrákem se zatím stydí stát se. Romantik nemá odvahu jistému I.P. svěřit svůj osud, protože ho považuje za člověka prchlivého a netolerantního.
Ve všech textech, kde sebelítostivě naříkáš, že tě někdo vyhodil z pracovního místa, pouze požaduješ aby tě zaměstnávali. Zdůvodňuješ to sebechvalným popisem mladého slušného člověka, který nikomu neublížil. Nikde ani slovo o tom, že bys něco pro svého zaměstnavatele udělal, že bys nadstandardně pracoval nebo aspoň trochu dobře. Všude jenom požaduješ, aby tě někdo zaopatřil. Nenabízíš nic. Dost dobře tě charakterizuje článek Co to je, když se řekne STANDARDNÍ.

Odp18: Nechci dělat ukvapené závěry
., 4.12.2009 22:35

Jurášku Jurasimoviči, co chceš po druhém člověku, napřed bys měl předvést sám. A to jsi určitě zatím neudělal. A nedělej kolem někoho černá kola a špinavou mlhu. To se nedělá ! Je absurdní, že se domníváš, že pouze a jedině sám „ nadstandardně pracuješ“ a že nikdo jiný, kromě Tebe, „nepracuje aspoň trochu dobře “. To mne uráží. Bezdůvodně ze mne děláš totálního nemakačenka ! Co ty víš o mé práci ? V Ů B E C N I C !

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 4.12.2009 23:29

Takže to bylo do černýho!
A je jasno :-)

Odp20: Nechci dělat ukvapené závěry
tlapka, 7.12.2009 8:35

Názor je názor. Je třeba jej upřímně napsat, můžeme se z toho i poučit zvláště při nesouhlasení.

Odp18: Nechci dělat ukvapené závěry
Vlastimil Čech, 6.12.2009 16:54

A proč hned tak zhurta?
Co když pan Romantik opravdu nenabízí nějaké „nadstandardní“ pracovní výkony? Co když se pro svého kůrkodárce třeba nemůže udřít? Co když prostě nechce? Nechce trhat normy, nechce dýchat pro firmu. A pravdivě říká: „Chci za zákonných pracovních podmínek vykonávat s obvyklým, průměrným nasazením práci za obvyklý, průměrný, zákonný plat.“
Shledáváte na tom něco špatného?

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 6.12.2009 18:09

Tohle je vzájemnost která je srozumitelná jenom dlouhodobějším uživatelům Svíce, asi by nebyla příchozímu čitelná ani po jejím vysvětlení. Dala by se rozpléct významově, ale emoce s ní spojené by stály proti sobě každá v jiném rohu. Při debatách přece nemusí být názorový protivík poraženej na hlavu.

,,Kdo zachová chrámy poražených, zachrání se".

Toto je nejlepší, co jste dosud napsal:
., 6.12.2009 22:33

Při debatách přece nemusí být názorový protivík poraženej na hlavu.“

,,Kdo zachová chrámy poražených, zachrání se".

Odp19: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 7.12.2009 9:28

Jak - hned tak zhurta? Vyhledal jsem příspěvky, které dokladují romantikovu touhu mít pracovní místo, o práci mu ani tolik nejde. Já na tom nic špatného nevidím - to romantik se čertil :-)

Odp20: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 7.12.2009 10:35

Když si tento Ivanův názor promítnu do vlastního boje s vážnou infekční chorobou a zvítězím nad ní tzv. ,,na hlavu" u sebe samého, musím ještě před tím, než se vyléčím, nakazit x lidí, abych tzv. zachoval chrám své poražené choroby.
Je to tak dobře? Je to blbý, ale je to Ivanovo... A nebo jsem idiot a vůbec tomu nerozumím.

Odp21: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 7.12.2009 12:51

No, co na to říct, rači nic, nechám tak.

Odp22: Nechci dělat ukvapené závěry
Vlastimil Čech, 7.12.2009 17:47

No, pane Ivane, nechci naléhat, ale jako zaměstnavatele se Vás tedy ptám přímo: Stál byste o zaměstnance, který bude pracovat bez poflakování, ale klidně, nevzrušeně, lhostejně, který každý den včas příjde, ale taky každý den včas odejde? Není žádný Stachanov ani Sakmar, nekoná v práci hrdinské činy, ale taky neočekává hrdinské výplaty. Prostě průměrný výkon, průměrná kvalita... zákonné požadavky, zákonné podmínky, zákonný výkon...Chtěl byste takového pracovníka? Nebo byste ho přijal jen v nouzi? Nebo v nouzi nejvyšší? Nebo po něm toužíte? Napište, prosím, co si o tom myslíte...

Odp23: Nechci dělat ukvapené závěry
Ivan, 7.12.2009 20:29

Proboha Sakmara ne! Přepjaté výkony někoho, vykoupené ztíženýma podmínkama jiných? Jaký to mělo krom propagandy smysl? Na jeho rekordy se připravoval dlouhou dobu celý revír. Nebyly přece tvořeny v podmínkách běžného provozu, ale vybranýma lidma a přednostním technickým a provozním zázemím. Dávat ho za trvalý vzor a chodit neustále kolem jeho fotografií muselo být pro ostatní deprimující až k nasranosti..
Skutečný lempl je nepříjemnou zátěží pro zaměstnavatele stejně tak pro ostatní spolupracovníky, jako sice pracovně nadprůměrný ale nesnášenlivej člověk. Když se sejdou v jednom člověku obě tyto vlastnosti tak je to přímo pohroma.
Preferovanu vlastností není jak by mnozí předpokládali vyjímečný výkon ale schopnost spolupracovat ve skupině. V práci trávíme velice podstatnou část svýho života, při už tak těžké práci je přiměřenost nezbytností. Pracovní přestávky i mimo zákonem stanoveného času jsou u nás samozřejmostí které už ani nikdo nevnímá, svačina končí až když jsou skutečně najedení a odpočatí, na oběd si dva kluci odjíždějí nakrmit domu koně. Nasranej a unavenej člověk je zdrojem konfliktů a stejně neodvede dobrou práci a neudělá jí víc, prostě to nejde. Spíš než zákoník u nás platěj zavedené zvyklosti, určitě ho hodně změkčují, jedna z nich je, že se nedělá přesčas, na konec šichty se těším stejně jako všichni ostatní. Ostatního mám nad hlavu, tak jediný co si skutečně přeju je klid.

Odp23: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 19.12.2009 11:24

Promiňte,že vám sem vstupuju,ale takového zaměstnance bych tedy brala všema deseti! Moc jich takovejch není.

Odp24: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 19.12.2009 14:23

Kdyby byl Sakmar dnešním zaměstnavatelem, tak by byl největší drtič zaměstnanců. Jaké měly jeho rekordy smysl, když elektrárny a průmysl potřeboval uhlí spíš pravidelně než v rekordních vlnách? (politický ano) Něco jiného bych o něm řekl kdyby svoje rekordy prováděl s havířema předdůchodového věku a ne s vybranou skupinou fyzicky nejzdatnějších, za pro ostatní znevýhodňujících podmínek. Nad očekávaným výsledkem nijak nežasnu, je to jako bych postavil olympijské družstvo boxerů proti vybranému družstvu žáků školy v přírodě a pak je nepřetržitě dával za vzor a jejich výsledky bych odměnil kalorným zmenšením porcí žákovských obědů.

Odp17: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 4.12.2009 22:20

Ještě shrnu do kratšího příspěvku. Nikdy tě ani nenapadlo zamyslet se nad tím, že bys mohl být užitečný svému zaměstnavateli, pořád jenom něco požaduješ.

Odp18: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 5.12.2009 2:34

Být užitečný svému zaměstnavateli znamená, být přesvědčen a proto pracovat, že zaměstnavatel je zcela normální a nehýří prostředky společně vydělanými tím, že nešetrně vyhazuje materiál (což je vidět) a vyhazuje určité stroje na základě svého původně špatného rozhodnutí (což je také vidět) a na jiných místech plýtvá prostředky např. kupováním přepychu pro sebe samého a je to vidět úplně všem! A potom vyhodí z práce lidi, kteří pro něj řadu let dobře pracovali údajně pro nadbytečnost. Podotýkám DOBŘE PRACOVALI, protože pracovali stejně jako ti, co zůstali, neb to byli naši kolegové a známe se moc dobře a flákače mezi sebou dobře rozeznáme. Jenže to Juras ni Ivan nepochopí, neb jsou to podnikatelští posametoví ,,polobozi" a přisvojují si právo hodnotit práci dělníků mimo jejich obor. Víte, dělnická třída je dobrý sluha, ale špatný pán, což by vám mělo pánové dojít... Proto si to hlídejte svou netolerancí k pracujícím lidem, nebo jednou můžete dostat v budoucnosti hodně dobře přes držku. Nic není navěky... - Ale to jsem trochu ujel, abych vás trochu nadzvedl. ;-) Jinak bez obav. Já bych iniciátorem nebyl..., i když bych s tím možná za jistých okolností souhlasil.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 5.12.2009 22:48

Trochu se pleteš. Já su zaměstnanec. Nevím, jestli bych na podnikání měl. Rozhodně je to takto pohodlnější. Nemám žádné starosti a zaměstnavatel je fajn. Asi jsem měl štěstí.

Odp20: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 6.12.2009 9:20

Proč tohle nemůže říct asi několikm det tisíc zaměstnanců, že by měli nehorázné požadavky? Nemuset pracovat každý týden za směšný peníz den přesčas, mít nějaké sociální zázemí, nesvačit tam, kde před chvílí posvačil potkan? Na stavbě je to pořád jak za komunistů a to tihle lidi stavějí byty opravují je aby se v nich bydlelo dalších padesát let.

Odp19: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 7.12.2009 9:35

Být užitečný zaměstnavateli vůbec neznamená být o něčem přesvědčen a chtít, aby zaměstnavatel nemrhal materiálem atd... další smršť různých kritérií, která mohou různí zaměstnanci různě vyhodnocovat.

Odp20: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 7.12.2009 12:02

Jurasi,
té poznámce není vůbec rozumět... Nebo teda aspoň já, neb blbý zvoník jsem. Jaká smršť a jaké různé názory?
Uvedu tedy totálně polopatický, ale skutečný příklad na prkotině, ale je mnoho jiných zařízení a věcí, které stojí mnoho set tisíc Kč a vyhazují se jak je zrovna potřeba:
Pan majitel koupí 50timetrový prodlužovák do provozu na plastovém bubnu. Povolené zatížení 16 A. Běžně se používá na cokoli. Tu lampa, tu vysavač, tu čerpadýlko, tu vrtačka nebo něco jinýho. Ale máme ho u mašiny a používáme ho. Jednoho dne koupil pan majitel tzv. igelitovačku do knihárenského provozu. Igelitovačka má takovou tu stejnou vidlici do el. zásuvky jako všechno na 220 V. Jenže příkon 2400 W. Jistič v rozvaděči pochopitelně vypadával, tak nechali dát silnější. Až potud tak nějak budiž dobře. Ale protože nové umístění igelitovačky bylo o několik metrů jinde, použili naši prodlužovačku. Měla 50 m a potřebovali ji jen na vzdálenost 12ti m. Čili odmotali jen těch 12 m, a zbytek nechali na bubnu. A igelitovali. Za pár minut se začalo nejdřív z bubnu kouřit, což knihárenský baby se svojí vlastní inteligencí neregistrovaly, a po chvíli se zablesklo a bylo po igelitování. Diagnóza byla, že prodlužovák se ve vnitřku cívky úplně upekl, protože byl při vysokém, ale ještě povoleném výkonu stočen právě do té cívky, což vytvořilo v sérii topnou spirálu. To se ostatně pan vedoucí dočetl dodatečně v návodu na ten prodlužovák. Bylo rozhodnuto, že prodlužovák je tudíž na hovno a vyhodil se běžně do smetí.
A přišel pan zvoník - kramář, a ze smetí ho vytáhl a vnesl ho zpět do tiskárny. Musel si vyslechnout nemístné poznámky všech včetně pana majitele, co že bude dělat s vypáleným prodlužovákem. Leda tak na trochu té mědi do sběrny... Po pracovní době ho zvoník rozmotal a spečené části vyhodil. Zůstalo ho na bubnu dobrých asi jen 20 m. Ale byl dál funkční. A uschoval si ho zvoník mezi své věci na pracovišti, teď už jen k vlastnímu použití. Ale protože nebyl lakomec, půjčoval ho dál kolegům. Půjčoval ho tak dlouho, až ho jednou našel znovu spečený v odpadkách, protože pan majitel ho nechal v nepřítomnosti zvoníka přenést do knihárny opět k té igelitovačce. Co by se ptal, že Jurasi? Vždyť je to vlastně jeho! Teď už má chudák prodlužovák jen 5 m a je bez bubnu. Ale je opět funkční! Asi si ho odnesu domů... Není to krádež?
Je to krásně blbý příklad pro kombinatoriky na svíci, ale právě, že je příklad uveden na prkotině, tak naznačuje přístup majitele ke svým vlastním věcem, které může úplně klidně oželet, když na ně vydělají podhodnocenou prací jeho otroci, jejichž práce si vůbec pan majitel nemusí vážit. A to defacto krádež je, ale není vidět, protože je to krádež lidské práce. Proto tiskárna prosperuje.

Odp21: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 7.12.2009 12:33

To je právě ono. Neporozumění, zmatečnost v diskusi. Mluvíš o obecném termínu, zúžils ho na nějakou oblast a já jsem to nezachytil. Nemá cenu se dohadovat, jestli byla větší chyba u tebe než u mě, ono taky v diskusi s frekvencí 1 příspěvek denně člověk dost poapomene, něco si zapamatuje nepřesně - a už se ty chyby množí.

Reagoval jsem na tu užitečnost. Podle mě je pracovník zaměstnavateli užitečný především tím, že dělá, na co byl přijat. A vůbec to nesouvisí s tím, „jak se zaměstnavatel chová k materiálu“ atp. Teď už mi došlo, žes chtěl vypíchnout pouze jeden způsob, jak být zaměstnavateli užitečný. Kdybys místo: „Být užitečný svému zaměstnavateli znamená, být přesvědčen a proto pracovat, že zaměstnavatel je zcela normální a nehýří prostředky společně vydělanými tím, že nešetrně vyhazuje materiál“ napsal jednoduše „Být užitečný svému zaměstnavateli znamená například, že mu zachráníme materiál“, bylo by mi to jasné hned. Ale většina Tvých příspěvků je pro mě bohužel dost zapeklitým rébusem.

„Revitalizace“ (:-) prodlužováku
., 7.12.2009 13:24

To je Zvoníku pěkný příběh. Ukazuje na Tvůj úspěch, protože nemáš hlavu jen jako podložku pod čepici :-). Ale tento fenomém tj. potřebu dobře myslet při kterékoliv činnosti, postrádám i třeba v jednání lékařů; a tam jde o zdraví člověka.
Také přidám malý příběh:
Jednou mladá studentka na praxi zabránila kanibalizmu u tisícihlavého hejna drůbeže pouze tím, že zastínila hnízda pytli od brambor.

Bohužel lidé úspěšně řešící problémy snadno rozumem jsou okolní společností považováni za nestandardní, a proto moc dobrého od svých závistivých kolegů čekat nemohou.

Tedy radím: řeš a pomáhej opatrně, tak nějak jen na půl :-); aby část problémů zůstala „standardně“ nevyřešených.

Ona totiž třeba i sekretářka je od šéfa hodnocena lépe taková, která má psací stůl stále zavalený papírama a stále není hotová, než ta, která má na konci pracovní doby stůl uklizený prázdný a všechny záležitosti vyřízené.

Odp: „Revitalizace“ (:-) prodlužováku
zvoník, 8.12.2009 4:57

Ovšemže. Tento názor opět spadá do jednoho z fungujících zákonů profesora Parkinsona. ,,Nejvíce práce má ten, co má na ní celý den.„ To byl fakt moudrý muž... ,,Obtížný problém se nemůže vyřešit hned, protože by pozbyl své obtížnosti a tedy i své ceny.“

Odp13: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 12.12.2009 15:44

Za komunistů byla nesvoboda a teď je nesvoboda a pořád bude nesvoboda. Mravenci jsou podřízeni královně a jsou jejími otroky. Maximálně si váží sami sebe,když odnášejí i své mrtvé. Svobodu si zachováme,budeme-li si vážit sami sebe. A máte pozitivní reakci:-)

Odp14: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 14.12.2009 1:21

Chyba Ivano,
mravenci mají v genetickém kódu svoje poslání. Oni to ,,otroctví" , o kterém píšeš přijímají automaticky bez odporu, čili nejsou nuceni k něčemu proti své vůli! A to je dost důležité ve společenství, aby fungovalo. Člověk není schopen a ani uzpůsoben k tomu, aby konal stejně jako mravenec.

Odp15: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 15.12.2009 14:31

A přece je psáno,že od mravence se máme my,lenoši,poučit.... A lidé přijímají rádi a bez odporu otroctví a ještě si při tom libujou,jaká je svoboda... Já si teda těch mravenců moc vážím...

Odp16: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 16.12.2009 10:42

Ano! Ale ten, kdo to napsal, tak ten to napsal jen na základě pozorování jejich výkonu při práci. Kdyby vzal v potaz jejich motivaci, co je k tomu výkonu přesvědčilo, přišel by na to, že je to všechno jinak. Člověk nemá duševní předpoklady mravence a mravenec také nemá příliš velkou schopnost hodnotit naši činnost jako to děláme my lidé při hodnocení činnosti mravenců. Proto se nám náramně hodí do krámu dávat nám v písmu za příklad pilnost mravenců.
To je kacířské, co?

Odp17: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 16.12.2009 14:07

Vůbec to jako kacířské nevidím. Ale jedna moje kamarádka má bráchu sochaře,kterýmu se v ateliéru objevili rezatí mravenci. Ne faraoni,normální mravenci. Jemu to nevadilo,pokud mu nezabrali všechny prostory,včetně postele a špajzu. Nejdřív opatrně překračoval jejich dálnice a dělil se s nimi o cukr. Má je rád. Rád je pozoruje. A snad právě proto to taky dobře dopadlo. Když už se to nedalo vydržet,sedl si na jedno místo na zem,kde ještě nebyli a měl k nim řeč. Vysvětlil jim,že je má rád,ale že tohle je už na něj moc. Dal jim ultimatum ,že do tejdne musej zmizet z jeho bytu. Jinak,že je mu to líto,ale bude je muset začít likvidovat. A šel spát ke kamarádovi. Druhej den nebyli v posteli a okolí. A do týdne zmizli mravenci z jeho bytu. To je čistá pravda.

Odp18: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 16.12.2009 14:08

Zapomněla jsem napsat,že ten sochař v atelieru bydlí.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Nechci dělat ukvapené závěry
Laurus nobilis, 16.12.2009 14:42

:-)
Podobně zkoušíme domlouvat plzákům na zahradě. Prosíme je už téměř na kolenou, jestli by nebyli tak hodní a neodstěhovali se, ale nějak to nezabírá :-(

Odp20: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 16.12.2009 16:54

Vznešený vavříne,to bys musel mít ariony rád,mít s nimi letitý vztah a takzvaně s nimi vibrovat na stejné vlně. Pak by zachytili Tvoje přání a splnili by ho... Jenomže je rozdíl mezi mravencem a masožravým slimejšem- kanibalem...

Odp21: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 16.12.2009 17:00

možná jsem o tom už sem psala,tak pardon,jestli se opakuju. Na mojí zahradě,kde pěstuju většinou kameny se odehrávala válka mezi Ariony a našimi šneky-domečkáři. Žerou si navzájem svoje vajíčka,ale naši šneci nejsou kanibalové. Když jsem viděla,jak Arion žere zaživa zraněnýho domečkáře tam,kde měl mojí vinou trošku přišláplej domeček,zatvrdilo se mi srdce a udělala jsem si zabíjiště. Velkej placák a cihlička, Rychlá smrt pro Ariony. Zavřeš oči a bacíš. Zabiješ jich deset,dvacet,za chvíli po nich není ani stopy,sežerou je jejich druzi. Přijdeš-li tam včas,zlikviduješ ty požírače a tak to jde dál až dio téměř dokonalé likvidace. Je vám jistě jasné.kdo ve válce slimejěů zvítězil!
Jo a malý arioni jsou pochoutkou pro ropuchy a slepýše,mám jich na zahrádce taky dost.

Odp9: Nechci dělat ukvapené závěry
tlapka, 2.12.2009 17:19

Vždyť tam jezdí spousta lidí letadla a letiště jsou jimi nacpaná a přiášej P. chřipku.

Odp7: Nechci dělat ukvapené závěry
tlapka, 2.12.2009 12:10

Rozdíl je že teoreticky bys ty peníze dnes sehnal, ale Komouši ti nedovolili nic, to by se ti cestopalo po Řecku, Italii a Francii, Nikdy bys to neviděl.

Odp5: Nechci dělat ukvapené závěry
tlapka, 1.12.2009 10:17

Však je to taky pravda a je to Exkrement žádné Hovno. Tak pokračuj bez urážky Exkrementů, aby se ti ve střevě nevzpříčily.

Odp6: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 10.12.2009 13:13

Extrement nelze urazit, neb nemá schopnosti zhodnotit oslovení. Hovno jako takové není urážka, nýbrž zcela normální oslovení věci, která většinou nemá možnost dalšího využití k další činnosti (pokud ovšem nejsme ujetí nebo vědečtí pracovníci). Ve střevě se hovno (dobře tedy extrement) jako takové přímo nenachází, protože ještě není venku. Ostatně extrement se jmenuje extrement (čili hovno) od toho, že už právě není v tom střevě. Od toho ten ,,ex" . Tedy myslím, že to není od slova extrém. Zbytky potravy se vzpřičít ve střevě myslím nemůžou, protože se nacházejí pouze v pastovitém charakteru nebo v bobcích, podle toho, co jíme. Pokud nepolykáme tvrdé dlouhé předměty, které jsou nestravitelné, vzpříčení nehrozí.
Jinak je to vo hovně...

Odp7: Nechci dělat ukvapené závěry
ivan, 10.12.2009 13:44

Rozborné.

Odp7: Nechci dělat ukvapené závěry
tlapka, 23.12.2009 13:49

Je možné Zvoníku že nevíš o existenci střevní koliky nebo tzv. Ileus? A jakže h... není užitečné, a co hnojení? kanalizace a stoky a čističky taky znamenají určitou možnost zaměstnání. A taky se říká že dítě je v břiše ač není venku. Doporučuji doplnění Tvého vědeckého rozboru tak, aby byl dokonalý jak náleží. :-)

Odp2: Nechci dělat ukvapené závěry
Roman, 9.12.2009 17:08

proč nehledá tvůrčí práci, která se dělá rukama a výsledkem je pěkný výrobek?
Třeba proto, že nabídky takových míst prostě nejsou. 90% fleků které se teď nabízí jsou výhradně parazitické činnosti různých reklamních agentů, sekretářek a obchodních zástupců. Celý ten všivácký liberální kapitalismus je postaven na příživnictví a lidské hlouposti.
Normální ( natož tvůrčí ! ) práci v této zemi už sehnat nejde.

Odp3: Nechci dělat ukvapené závěry
tlapka, 9.12.2009 18:27

Třeba se odebrat do jiné země, třeba Severní Koreje.

Odp3: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 9.12.2009 22:06

To mám sice podobné pocity, ale systém za to nemůže. Můžou za to lidi - chcou prachy a snaží se vymyslet, jak je vydělat. Nejjednodušší cesta je vyvolat u zákazníků pocit, že potřebujou jejich výrobek. Historicky bezkonkurenčně nejúspěšnější v tomto směru byla katolická církev. Ta tu uměle vyvolanou potřebu dokázala podpořit i mocensky - u koho se to nepovedlo, šel na hranici. V současnosti je situace trochu složitější, k vyvolání potřeby se používají různé způsoby - lákadla (nová hračka s novými funkcemi), citová vydírání (z každého prodaného jogurtu jde jedna koruna na paraple) až po strach spojený s panikou (prasečí chřipka). Ten strach asi zabírá nejvíc.
Prachy chce každej - majitelé vybírají ředitele s cílem nahrabat prachy. Ředitel to ví, proto se snaží vymyslet nejrůznější možnosti, jak kde na čem vydělat. Na to se nabalují ty ostatní parazitické činnosti. Myslím, že velké firmy v podstatě ani jinak fungovat nemohou.
Menší živnostníci, řemeslníci a menší firmy - to je něco jiného. Tam se dost často najdou lidi, kteří chtějí svým zákazníkům uspokojovat potřeby, nikoliv je vytvářet.
Takže na vině ¨není systém, ale lidi, kteří zcela svobodně dělají to, v čem jsou úspěšní. Je na nás, aby se parazitům nedařilo. Nesmí se jim to vyplácet. Bohužel většina lidí nad tím nepřemýšlí a začnou kupovat třeba ty jogurty, u kterých jde z každého jedna koruna na nějakou bohulibou činnost a ještě si připadat ušlechtile. Nedojde jim, že v první řadě zajišťují odbyt výrobci, který si tu korunu odečte z daní jako svůj sponzorský dar - o nějakou charitu ani tak moc nejde. Ostatní výrobci mají taky spoustu sponzorských programů, protože se to prostě vyplatí - odečítá se to z daní a je to pro ně laciná reklama.

Odp4: Nechci dělat ukvapené závěry
santiago, 10.12.2009 14:03

Dvě poznámky.

Jednak - tohle jsem už slyšel, ale o jiném systému.
„...systém za to nemůže. Můžou za to lidi...“
„...na vině není systém, ale lidi, kteří zcela svobodně dělají to, v čem jsou úspěšní. Je na nás, aby se parazitům nedařilo. Nesmí se jim to vyplácet...“

A jednak - ona skutečnost, že si sponzorský dar lze odečíst z daní, naopak je „vina“ systému - vlastně je to rovnou záměr. A já myslím, že je to dobře.

Co už dobře není, že - jak asi víte - když chce sirotčinec dostat sponzorský dar, musí sirotčinec sponzorovi z jeho daru vrátit povinnou část. Řekl bych „desátek“, ale obvykle jde o třetinu. Dobrý sirotčinec od špatného se v této zemi liší především uměním, jak tuto operaci ukrýt v účetnictví.

Odp5: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 11.12.2009 22:38

Jednak - tohle jsem už slyšel, ale o jiném systému.
„...systém za to nemůže. Můžou za to lidi...“

To byla snaha dehonestovat tu poznámku? Jestli jo, tak mi připadá dost hloupé shazovat někoho větou „to říkali komunisti“ nebo „ti a ti v parlamentu hlasovali s komunistama“.

Já myslím, že ta věta má univerzální platnost. Bez ohledu na to, jaký systém zrovna frčí, vždycky se najdou lidé, kteří ho umí zneužívat a využívat lépe než ostatní. Každý systém má svá pro a proti, ale u moci budou vždycky ti nejhorší z nás.

O sirotčincích nic nevím, o desátcích jsem neslyšel. To je nějaký úplatek pro toho, kdo adresuje v té či které firmě sponzorské dary?

Odp5: Nechci dělat ukvapené závěry
zvoník, 14.12.2009 8:12

Já bych zase řekl, že právě systém je na vině, protože systém vytváří zákony, které to, co zde píšete, dovolují. Dovolují zákonně okrádat pracující lidi, kteří jsou pracovníci ve svém řemesle v závislém pracovním poměru, protože chybí legální propojení podílu na vytváření zisku. Uvedu příklad:
Naše tiskárna se léta živila a stále živí produkcí tiskovin. To ji drží při životě a zaměstnavateli umožňuje v řemesle podnikat. Tím platit své zaměstnance, kteří vytvářejí zisk, z něhož právě platí své pracovníky. Úmyslně to všechno opakuji, aby bylo vidět ty vazby. Z jejich práce u strojů má majitel nemalý zisk, o kterém nevíme vůbec nic nevíme, a ani nic vědět nesmíme. Kam ale všechny peníze jdou, je nám běžným pracovníkům opravdu zcela neznámé, i když vidíme jak velmi často mění majitel svá osobní auta na ta ještě luxusnější, o kterých se vám svícařům ani nesní. To je ale úplně to nejmenší, a vypadá to, že to u mě budí nanejvýš sprostou závist. Je zde ovšem jiná věc: Teď v době krize, kdy se propouští z provozu údajně pro nedostatek financí na výplaty, aby byly zachovány výplaty ostatním, má pšesto exmajitel dostatek prostředků na to, aby pokryl celou střechu tiskárny fotovoltaickými články na výrobu elektřiny (víc než jeden ha!), která se bude vracet za značně vyšší výkupní cenu energetickým závodům. Dovedete si představit tu pálku?! - A na to je zákon! Ovšem háček je v tom, že nikoli pro tiskárnu a její život jako celek, ale ten zisk půjde do kapsy přímo panu majiteli, protože to je jeho jiná osobní část podnikání. Čili zákon dovolí toto:
1) Zneužít pracovníky provozu k tomu, aby v době krize na to pšesto vydělali svou vlastní iniciativou ve sníženém počtu. 2) Nevrátit zisk z výroby elektřiny do provozu tiskárny a částečně podělit zaměstnance. 3) Použít zisk z práce lidí na jiný projekt, který se pracovníků v provozu pak už vůbec netýká. A z toho projektu mít zisk, který s polygrafií nemá vůbec nic společného. - A to všechno jde majiteli opět do vlastní kapsy bez ohledu na lidi.
A to vůbec nic nemusí ,,jako" sponzorovat.
Ještě na závěr připomenu, abyste si sami zjistili kolik je výkupní cena energie z ekologicky obnovitelných zdrojů inkasovaná od energetiků a kolik my dnes (údajně velmi málo) platíme energetikům za jednu kWh elektrické energie.
Teď otázka na závěr: Není to tunelování něčího zisku podle zákona celého systému???

Odp3: Nechci dělat ukvapené závěry
ivana Kozárová, 11.12.2009 22:10

Přesně tohle mě občas napadá a říkám si,jak dlouho to ještě může trvat.... Dělat něco opravdu - to je už skoro luxus. Záviděníhodný....

Odp: Nechci dělat ukvapené závěry
iva, 27.11.2009 16:58

Nechtěla jsem tu tak psát o sobě, jako spíš o tom, že mi taky párkrát bylo nabízeno zboží, u kterého člověk neví, jestli je tak kvalitní, ale člověk je někdy v takovém rozpoložení, že koupí i slona s dvěma chobotama. Někdy takové lidi pošlu hned někam, ale jak teda člověk má rozlišit co je dobré kvalitní a co už je předražené a není dobré, když se tolik cení ta reklama?

Odp: Nechci dělat ukvapené závěry
Juras, 5.12.2009 23:01

K prvnímu - každému se někdy stane, že koupí něco, čeho potom lituje.
K druhému - navýšit a zvýšit jsou různá slova s různým výrazem. Podle měho to Iva použila naprosto správně.

Odp: Nechci dělat ukvapené závěry
Neuvedeno, 27.11.2009 20:04

Jedna má bývalá kolegině vždycky tvrdíval, že život je jako schůdky do kurníku: „Krátký a podělaný“.
Každý si to musí vyzkoušet, na vlastní kůži, jinak tomu nevěří, jací někteří lidé jsou. Nezbývá jen být ostražitý a nenechat se obalamutit hezkými sladkými slovy. Ti nejsladší jsou nejhorší, to musí člověk vždycky zvýšit pozornost a všechno si důkladně ověřit. To jsou profesionální podvodníci.

Odp2: Nechci dělat ukvapené závěry
., 28.11.2009 13:56

Ano, souhlasím.

Odp2: Nechci dělat ukvapené závěry
tlapka, 30.11.2009 13:47

Nevěřte nikomu na světě širém. Nemáme jednoho přítele tam...

Raději opatrnost
Lipovan, 28.11.2009 9:28

Článek na mě působí lehce roztržitě, obsahuje příliš sdělení najednou a nevím přesně, kterému vyjádření mám udělit prioritu. Pokud jde o zkušenosti s telefonickým otravováním, také mně chvíli trvalo, než jsem se naučil podobné lehkoživky odpálkovat. Postačí dotaz „co si přejete?“ a pokud call girl začne sondovat (mluvím s majitelem telefonu?), dotaz důrazně opakovat. V momentě, kdy je jasné, že jdou po mé prkenici, beze slova zavěsit.

Autorce situaci věru nezávidím, tyhle moderní zaměstnanecké vymoženosti, jako jsou konkursy, otevřené vesmíry, družstevní budovy, prodejny pro kutily a další importované hrůzy, mě upřímně děsí a jsem rád, že se na nich nemusím podílet. :-)

Snad ještě jeden postřeh; ať si o mě dealerka nemyslí, že jsem...ano, každého věc, ale osobně bych dokázal vyjmenovat možná padesát lidí, na jejichž názoru mně záleží, ať už jde o názor na mou maličkost, nebo všeobecně. Postoj všech ostatních je mně ganz egal. Jistěže ne pokaždé, k dokonalosti máme všichni velmi daleko, ale usilovně se snažím, aby tomu tak bylo. :-)

Odp: Raději opatrnost
iva, 28.11.2009 14:41

Děkuji prostuduji to. Chtěla bych se zapojit, ale ne dřít někde to už bych nezvládla. Už jen proto, že potkávám vysmáté bývalé kolegyně a ptají se, jestli ještě chodím na aerobik a běhám a já po takovém koktavém rozhovoru mám pak špatné sny. Chtěla bych jim oznámit, že chodím do práce jako dřív a že se mám fajn.:-)Máme ve městě Koefedovu školu zřízenou min. soc. věcí pro dlouhodobě nezaměstnané. Učí tam základy počítačů, angličtinu a němčinu. Byl pro mně problém tam se domluvit a tak jsem odložila kurz na jaro. Mám ještě čas. To s tou prací byl vlastně první pokus vyjít mezi pracující lid po dvou letech chození po špitálech a doktorech.

Odp2: Raději opatrnost
., 28.11.2009 22:50

Ivo, Koefeldova škola po 7 letech skončila; prý kvůli nějakému dluhu. Takže zase nic.

No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 28.11.2009 18:05

No jo, a proto se učím (VŠ), abych jednou neskončila v call centru.

Je jasné, že peníze jsou hodně, ale upřímně bych neměla žaludek...chci, aby za mnou lidi chodili, protože mě potřebují a líbí se jim, jak a co dělám. Ne proto, že jsem je psychicky násilně donutila ke koupi.

Trochu mě zaráží, že autorka vyhodí peníze za dvě nefunkční podprsenky, aby nevypadala jako „socka“ Nevidím logiku

Souvislost s reklamou taky nevidím...takovou nátlakovou reklamu (které už snad ani neříkám reklama) potřebují jen šunty (herbaline či jak se to jmenuje, tzv. „finanční zprostředkovatelé“, obchodníčci s hrnci, dekami apod.)

Závěr: zpátky do lavic

Odp: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
iva, 28.11.2009 20:03

No nazdar další psycholožka. Jesli budete taková psycholožka, ke které jsem chodila co mi řekla, že jsme kus ženské a jsme bojovná tak těbůh. Když mi podala ruku jako by leklá ryba a pak mi řekla, že se vše vyřeší časem a že ted bude mít měsíc dovolenou at´přijdu až bude zas nějaký problém. Děkuji nechci to si víc vážím té prodavačky co mě s úsměvem obslouží v obchodě a má to psychologicky na mně vliv jako několik sezení u takové leklé ryby

Odp2: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 28.11.2009 20:27

Nejsem psycholožka, pokud ze mě něco bude, tak právník.
A bojovná nejste, asi existují i psycholožky, které lžou ;-)

Odp3: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
zvoník, 28.11.2009 21:23

Ha,ha,ha!
Báro, právník jo? A určitě studujete v Plzni, co? Tak koukněte, co Vás čeká!
http://www.youtube.com/watch?v=N-Kv_ir3j2o
Myslím, že je to hodně dobrý a jde mi to i v mobilu!

Odp4: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 29.11.2009 14:15
Odp5: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
iva, 29.11.2009 14:26

Četla jsem někde na diskusi na internetu, že v Praze či Brně je situace obdobná, jen to umějí lépe ukrývat. Nevím k čemu bude tolik právníků a novinářů, ale jedno vím jistě, ne všichni mají tituly zaslouženě. Už kdysi se říkalo- je blbý půjde na práva.

Odp6: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 29.11.2009 21:25

Já vám neodporuji, skutečně nevím, zda přece jen v Praze a na jiných neprávních školách není situace obdobná. Nicméně nečtu diskuze na Novinkách, ale vyjádření akreditačních komisů, které už déle vydaly prohlášení, že ostatní právnické fakulty jsou v pořádku.

Co se týče té blbosti - nakonec je nejchytřejší ten, který nestuduje vůbec,že?:-) Chtěla bych vás vidět upřímně přitom studiu pro blbé. Až byste louskala čtvrtou tisícistránkovou bichli, možná bychom si o té blbosti pohovořily :-))

Jinak já starosti o uživení nemám, ev. tedy je stále právníků zapotřebí. A jaké je situace u vás?;-)

Odp7: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
zvoník, 30.11.2009 4:40

Právníků je stále více potřeba, protože je stále více školených podvodníků a zločinců v oblasti práv. Až mám někdy pocit, že dosti právníků se zločinci a podvodníky, právě s poctivými právníky spolupracují a všichni se ,,živí" bez práce navzájem. Jak je to u Vás Báro? Já bych navrhoval hladit, hladit po hlavě jak se hezky učí a následně úplně vyhladit.

Odp8: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
iva, 30.11.2009 8:21

To už je opravdu tak, že není právníka, který by pomohl lidem, protože ti si jej nemohou dovolit zaplatit. Tak nevím jestli je to bezpečnější povolání jako třeba hasič, protože ty horní vrstvy si jen tak nenechají líbit, když někdo kyne z jejich peněz.

Odp9: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 1.12.2009 12:01

Víte, že chudí mohou mít právníka zadarmo? Ne?:-) Kontaktujte komoru

Odp10: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
tlapka, 2.12.2009 12:12

Pokud si právníka nemůžete dovolit, bude vám přidělen a jinak co řeknete může být to použito proti vám. Sama jsem viděla právníky Exoffo hájit zločince a hájili je dobře, prostě měli to za sportovní výkon.

Odp7: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
iva, 30.11.2009 7:45

Někde mi tu problesklo, že pracujete nebo jen brigádně u pracovní agentury. To je možná větší zlo, než to callcentrum. Syn taky přes ně sehnal práci a jelikož je ještě s náma a neživí rodinu zvládnul zkušební dobu a pracuje i přesto, že je stále více práce a ostatní jeho kolegové co jim agentura strhávala měsíčně nějaké to procento to většinou po dvou měsících vzdali, protože mají rodinu a větší výdaje. Čím víc dělají, tím víc jim agentura strhne pro sebe. To je podle vás pěkné? Za to, že tam někde přečtete životopis a dáte do počítače nějaké údaje? Nejsem zas až takový blbec dělník taky používá hlavu a nějakou dobu jsem dělala v účtárně. Kdysi se na osobních oddělaních propouštělo aby následně vznikly pracovní agentury.

Odp8: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 1.12.2009 12:03

Pracuji v advokátní kanceláři, již skoro dva roky.

Jinak u agentury jsem byla spokojená, pracovala jsem v oddělení, kde tedy jsme zajišťovali hl. pozice za hodně peněz. Jinak nevím o tom, že u nás by někdo někomu něco strhával z platu. Ten poplatek agentuře platila SPOLEČNOST, která měla zájem, aby pro ni agentura vybrala dobré zaměstnance.

Odp8: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 1.12.2009 12:05

Jinak nejde jen o životopis, ale o to s desítkami lidí dělat dlouhé pohovory, testy, vyzkoušet je z jazyka atd....řekla bych, že společnostem se to vyplatí, jinak by si řízení dělaly samy.

Odp9: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Juras, 1.12.2009 12:47

To je ta současná globální konzumní kultura. Existují lidé přesvědčení, že se všechno dá koupit. Zaměstnance přijímají jen přes agenturu, lidsky se o ně málo starají a když náhodou naznají, že by bylo dobré stmelit trochu kolektiv, zaplatí nějakou teambuildingovou agenturu a zaměstnance naženou na víkend někam do hotelu.

Neříkám, že ty kupované aktivity jsou nezajímavé, ale mnohem radši mám akce, které si zaměstnanci připraví sami pro sebe. Např. už několik let (více než deset) jezdíme celá firma péct na víkend prase. Máme pronajatých pár chatek v táboře (mimo táborovou sezónu), nakoupených pár beček piva a jsme tam celý víkend i s rodinama. A všichni, kdo tam jezdí, se na to dlouho těší. Na některé akce pořádané oficiálně spousta lidí čeká většinou s mírnou obavou ;-)

Tak to bylo k tématu, že pracovní agentury mají nejen klady, ale i nějaké zápory. Jsou předznamenáním spíš neosobního vztahu k firmě, člověk je jen jedním zdrojem.

Odp10: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 1.12.2009 12:53

no já rozhodně souhlasím..dělám teď v menší firmě, kterou vedou dlouholetí kamarádi..a vypadá to tady vřele i bez teambuildingů

Odp11: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
iva, 1.12.2009 12:56

Nevymýšlím si. Tři měsíce strhávala agentura 10procent z platu jen proto, že měli kontakt a firma hledala zaměstnance přes jejich agenturu. Asi taky kamarádi.

Odp12: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 1.12.2009 13:29

No já vám to ale neberu. Zase ten člověk díky té agentuře sehnal vůbec nějakou práci a není na chodníku.

Každopádně to funguje různě

Odp13: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
iva, 1.12.2009 13:52

Parazitují na špatné situací s prací. Nevím proč mi připadá, že ze sebe děláte něco jiného. Stejně jak tu někdo podezíral mně, že nejsem tím kým jsem. Já ale ze sebe nedělám krále chytráků, jako báraš.

Odp14: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Jimmy, 1.12.2009 15:55

Jaký parazit? Firmy se chtějí dělat svůj primární obor a ne dělat náběrčího, což budou dělat jen občas a proto špatně. Na druhou stranu budoucí zaměstnanci nemusí obcházet desítky firem denně aby zjišťovali, zda náhodou nepotřebují zaměstnance s jejich kvalifikací. V zásadě obě strany z toho mají výhody a proto personální agentury existují. Kdyby to jedné nebo druhé straně masivně nic nepřinášelo, tak by to prostě nefungovalo.

Odp15: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
iva, 2.12.2009 7:37

Ruka trhu to vyřeší.

Odp16: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
ivan, 4.12.2009 11:34

Ivo, je to pouze nabídnutá služba, kterou nemusím využít když nechci. Taky nelezu do každáho autobusu který jede kolem, ale je dobré mít tu možnost.

Odp17: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
zvoník, 4.12.2009 18:07

Ano, taky to lze přirovnat k tomu, že když se mi bude chtít na velkou stranu (nikoli ODS), a budu mít možnost si vybrat z několika druhů placených toalet, půjdu se zdarma vykálet do křoví, a výsledek z mé svobodné pozice bude stejný, a naopak jsem v době krize sobě ušetřil prostředky, což je tržně ekonomické...

Odp18: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
ivan, 7.12.2009 13:20

Je to tak, každý jednáme podle svého založení, někomu stojí za to šlapat v úsporách jiných šetřílků. Ale mám to zadarmo!

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
zvoník, 8.12.2009 5:05

Jenže je na zamyšlení, že od těch dob, co existují živočichové, tak vyměšují. To se prostě nedá držet do zásoby na jindy. Jenom člověk z toho udělal placenou službu, a tím brání jinému člověku funkční biologické potřebě, když ten jiný člověk nemá příslušný obnos. Jinak je to vo hovně...

Odp20: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
ivan, 8.12.2009 22:49

Sereš zadarmo!.. platíš to, že ti ten hajzl musel někdo, někde a z něčeho postavit, rozsvítit, zavéct vodu, případně vytopit, vybavit a taky po tobě uklidit a zaplatit stočné a daň. Jak vidíš tak i hovno něco stojí, jinak mu může být jedno, jestli si to nosíš kalhotách nebo chodíš v pemprskách.

Odp14: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 2.12.2009 22:40

Chcete mě vyprovokovat, abych vám podala nějaké osobní důkazy o své existenci? To asi neudělám :-) Budete se muset smířit s tím, že internet je do jisté míry stále anonymní.
Nicméně já na internetu koluji poměrně zjistitelně, až mi to milé není, tím spíše už mi přijde zbytečné reagovat na podobné otázky :-):-)

Odp13: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Vlastimil Čech, 4.12.2009 21:41

Ta práce buď je, nebo není... volné místo bude v každém případě dříve čí později obsazeno i bez agentury... agentura je mezičlánek, příživník, který se vsunul mezi poskytovale práce a pracovníka za účelem zisku na úkor pracovníka. Poskytuje zaměstnavateli skoro bezprávného pracovníka na němž, tedy na jeho jinak uplatnitelných nárocích, parasituje... z jejichž neuplatnění agentura tyje.

Odp11: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Juras, 1.12.2009 12:58

Firma, kde dělám, byla taková hodně kamarádská do zhruba 20-30 zaměstnanců. Teď je jich přes padesát a už je to takové horší. Je to asi osud každé firmy - při určitém nárůstu se musí přetvořit a víc zformalizovat.

Odp12: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 1.12.2009 13:30

U nás je 5 advokátů a pár koncipientů-asistentů. Vejdeme se do desíti :-) Je to tu dobré:-)

Odp13: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Juras, 1.12.2009 13:44

Nemám moc představu, jak může pracovat a být uspořádaná taková právnická firma, ale počkej, až se rozrostete ;-)
V té naší, dokud všichni dělali všechno a někdo zjistil, že je něco potřeba, tak to prostě udělal. Když se zjistilo, že něco hoří, tak kdo mohl, hned pomohl.
S nárůstem pracovníků vznikly další vrstvy různých vedoucích, vyšší vedoucí chtějí výsledky po podřízených a díky tomu se začal objevovat alibismus - tohle jsme neměli dělat my, to je práce jiného oddělení. Nemohli jsme to stihnout, protože tamto oddělení nám něco dodalo pozdě.
Nabujelo formalizování a vykazování i těch nejdrobnějších požadavků, protože je potřeba napsat zprávu o činnosti a odprezentovat nadřízenému, co všechno moje oddělení dělá...
Možná to líčím daleko horší než jak to je, ale stejně nostalgicky vzpomínám na atmosféru v těch dávnějších dobách :-)

Odp14: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 3.12.2009 15:21

No ono zase právnická firma má většinou jisté kouzlo a tu výhodu, že není firmou :-) Každý advokát si obvykle dělá sám na sebe, má svoj klienty a svoji práci. V těch větších advokátkách jsou pak k ruce studenti, na jednodušší věci a administrativu.

To je právě na tom fajn, že tohle, co popisuješ, u nás nehrozí..ale ono vše má své plusy i mínusy.

Odp3: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
iva, 28.11.2009 21:47
Odp3: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Alfons, 2.12.2009 14:49

To budeš hájit vrahy? FUJ !!:-(

Odp4: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 4.12.2009 11:13

Pochybuji, nebudu dělat trestní právo..ale ano, i vrahy je třeba obhajovat...existuje tu něco jako právo na spravedlivý proces.

Odp4: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 4.12.2009 11:13

BTW právník nerovná se advokát

Odp: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
ivana Kozárová, 7.12.2009 23:50

Vaše stylizace,Báro,odpovídá zcela jiné věkové kategorii,než ve které se údajně nacházíte.... Nevím,co si s tím počít;-)

Odp2: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 8.12.2009 15:03

to teda taky nevím, co si s tím počnete :-D

Odp3: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
ivan, 8.12.2009 15:20

Dámy, hlavně nepočít, co byste si počaly?

Odp4: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
ivana Kozárová, 8.12.2009 17:24
Odp2: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Juras, 8.12.2009 15:19

A kterým směrem? ;-)

Odp3: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 8.12.2009 16:56

No dovol..jasně, že tím vyspělejším, moudřejším a tak :-D

Odp4: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Juras, 8.12.2009 16:58

Sakr, jak se dělá vypláznutej jazyk? :-P :-)

Odp4: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Juras, 8.12.2009 17:00

Mimochodem - student VŠ by neřekl, že se učí VŠ, ale že studuje VŠ ;-)

Odp5: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 8.12.2009 19:53

Nj, odhalena :-) A kde že jsem to napsala?

Já tu VŠ - mám pocit poslední dobou - ani nestuduju, ale přežívám. Už aby bylo léto a státnice pryč :-)

Odp6: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Juras, 8.12.2009 22:25

v titulku této větve diskuse. I když uznávám - svlékl jsem Ti z VŠ závorku ;-) To jen aby byla legrace :-)

Odp7: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 8.12.2009 22:52

Aha...no tak pochopeno pozdě :-))

Tak a teď by se hodil nějaký vtípek na to svlékání, abych byla dostatečne neusedlá, že?:-)

Co říkáš na ten deník? Viz níže

Odp8: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 8.12.2009 22:55

Doporučuji zvláště shlédnout Čapka :-)

Odp8: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Juras, 8.12.2009 23:31

Jakej deník? Našel jsem, že o něm mluvíš, ale žádný odkaz.

Odp9: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 8.12.2009 23:33

:-D Sakra...a kdo teď pochybuje, že jsem student?
CDMO.wz.cz

Odp10: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Juras, 8.12.2009 23:52

No je impozantní :-)
Čapek mě ani tak nebere. Potěšil mě Asimovem, i když Nadace nepřečetl ani půlku. že četl Konec věčnosti, to se cení. K úplnějšímu vzdělání by patřil ještě Heinlein (doporučuju - podle pořadí obliby: Dveře do léta, Šestá kolona, Vládci loutek, Cizinec v cizí zemi), Silverberg (Proti proudu času a umírat v nitru). No a ještě Frank Herbert - Duna.

Odp11: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Juras, 8.12.2009 23:54

Napsal jsem to s chybou - „Proti proudu času“ a „Umírat v nitru“ jsou dva různé romány.
A za celým „doplněním vzdělání“ jsem zapomněl smajlík ;-) - ale to je asi jasné.

Odp11: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
tlapka, 9.12.2009 10:37

Přidávám John Vyndham, Stanislav Lem, artur Clarke, HG Wells.

Odp12: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
ivana Kozárová, 11.12.2009 21:09

Taky přidám jednu pro mě velmi přínosnou: Heinrich Harrer: Přicházím z doby kamenné

Odp13: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Alfons, 13.12.2009 16:24

Komenský-Labyrint světa a ráj srdce-stále aktuální. Podle mne, zapkšlého bolestína, skuhrala a pesimisty je to naše daleko nejlepší kniha. ;-):-) V tom se shodnu i s Markem Ebenem.

Odp3: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
ivana Kozárová, 8.12.2009 17:25

usedlejším

Odp4: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 8.12.2009 19:54

Já si nepřijdu usedlá - v tom smyslu, že pokud nejedu alespoň dvakrát ročně někam ven, cítím se nedobře :-)

Odp5: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
ivana Kozárová, 8.12.2009 21:22

nemám na mysli fyzické přemísťování;-)

Odp6: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
ivana Kozárová, 8.12.2009 21:26

spíš frazeologii:-):-):-)

Odp7: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
ivana Kozárová, 8.12.2009 21:27

Pokud jste jako dítě trávila většinu času mezï dospělými.....

Odp8: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Bára Š., 8.12.2009 22:14

Netušila jsem, že na diskuzním serveru vyhledáváte kreativitu :-) Což takhle otevřít knihu? Možná byste ji dohledala spíše.

Pokud tím ovšem myslíte, že nemluvím super-cool-newspeakem moderní „mládeže“, pak je to pro mě kompliment. Narozdíl od té mládeže miluji jazyk český a dokonce (!) si sem tam přečtu i kvalitní knihu.

A pokud byste hledala inspiraci, pak nemůžu než doporučit stránky mého přítele. Jeho čtenářský „deník“ je něco úžasného - ačkoliv tam není vše, co přečetl. To si zaslouží pozornost.

Odp9: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
ivana Kozárová, 9.12.2009 13:13

Taky hodně čtu;-) a dozajista na to kouknu. Kdyby zde na svíci nebyli tvořiví lidé,tak bych sem nechodila;-)

Odp7: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
., 8.12.2009 23:59

Paní Ivano K.,
já, na rozdíl od Vás, považuji Baruš za velmi nezralé stvoření, které svoji nezralost a nedostatek světonázorového rozhledu kamufluje vznosnými, nic neříkajícími frázemi a dvojitou dávkou sebevědomí. No, ale každý nějak začíná, i Baruš jednou snad také dospěje :-) .

Odp8: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
ivana Kozárová, 9.12.2009 13:11

Holt každej má před sebou Cestu. Já zas měla v mládí spíš snížený sebevědomí a asi celkem zbytečně,tak fandím všem,co si troufají a nezoufají:-) Dej bacha,tečkočárko,aby se Bára nenaštvala,já ji oslovila baruško a hned byl oheň na střeše;-)

Odp9: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
., 9.12.2009 21:54

Ivanko K., neboj, my už to máme za sebou. Další boj je zbytečný. Nebylo by to na stejné úrovni. :-)

Odp10: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Juras, 9.12.2009 22:48

Nechtěl bych, abys to zase nějak vztáhl na sebe (i když na mě tahle poznámka v kombinaci s tvými projevy působí dost paradoxně). Ale nikdo to nemá za sebou, každý má v čem se zlepšovat a jít někam dál. A když má někdo pocit, že už je dokonalý, tak si myslím, že je u něj něco špatně.

A už jenom k tomu boji (oproti původnímu záměru už to bude přímo o tobě) - tady nemá smysl proti někomu bojovat. Bojechtivost si schovej na ten svět venku. Na svíci jsme, myslím, celkem uzavřená skupina, která si navzájem sděluje především své názory. Občas se najde někdo, kdo má potřebu vyvolávat konflikty, ale myslím, že jsou to lidi, kteří mají především problémy sami se sebou a tak nějak doufám, že jim ta nesmyslnost dojde. Proč boj? A o co? Tady přece o nic nejde. Nebo Ti stačí pocit, žes to Jurasimovičovi nandal a máš potom šťastnější život? Znovu Ti říkám, že mi tvoje jedy ani v nejmenším nevadí, je to jenom tvůj problém, že máš potřebu neustále do někoho rýpat. S tím bojem ještě souvisí to, že si myslíš, že seš mým nepřítelem. Kdepak, já tě moc rád nemám, nejseš můj kamarád, ale nepřítelem nejseš. Nechcu proti tobě bojovat ani ti nějak škodit, chcu se k tobě chovat jako ke každému člověku. A kdybys potřeboval pomoct v něčem, v čem bych ti jednoduše mohl pomoct, tak ti rád pomůžu (samozřejmě v určitých mezích - pro kamaráda bych obětoval víc).

Odp11: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
., 9.12.2009 23:01

Ha, tak teď jsi mne překvapil Jurasi. Ale nevím, jak bys mohl pomoci někomu, o kom tvrdíš, že lže ? Uvěřil bys mu vůbec prosbu o pomoc ? Jak by ji musel ten člověk formulovat ?

Odp12: No jo, a proto se učím (VŠ), abych...
Juras, 23.12.2009 2:08

Tento příspěvek jsem zasklil, tak trochu opožděně. Co máš pořád s tím lhaním? Nikdy jsem netvrdil, že permanentně lžeš. Někdy jsem napsal, že lžeš, když jsem zároveň doložil i proč. A týkalo se to vždy konkrétního příspěvku. Například kdyžs napsal, že tě (podle Jurasimovičových vlastních slov) nenávidím. To je jasná lež - přečtením všech mých příspěvků na svíci se dá dokázat, že jsem nikdy nic takového nenapsal.

Tomu zpod Špilasu:
Plha, 23.12.2009 12:32

To mne těší, že mne NE nenávidíš :-),
je to pěkný dárek pro mne k vánocům, jak vidíš. :-)
Také se tetelím vánoční radostí :-),
že mé „lhaní“ je jenom asi 50 % dle Tvého tvrzení :-),
a dle Tvého na 100 % pravdivého :-) hodnocení :-).

Stejný jako Ty být nemohu :-) ,
nemám Tvé tělo ani duši :-) ,
proto stejné názory mít nemohu ;-) ,
teď mluvím pravdu na mou duši a psí uši! ;-)

Do nového roku si předsevzetí dej, :-)
že jen diskutovat budeš, :-)
a v tom čestně vytrvej, :-)
že lidem se posmívat nebudeš !

Svých spoludiskutujících si važ,
a jejich osobnost do stoky opovržení nehaž !
Bez ostatních svícařů sám bys do deníčku musel psát,
a pouze se svou paní si povídat.

Nuda by to byla veliká :-(
pro Jurase, malilinkatého člověka ! :-)

iva
iva, 28.11.2009 19:57

Možná jednou budou všichni vychytralci studovat aby nemuseli dělat tu špinavou práci, kterou udělají za ně stroje. Zatím vidím plné lavice různých chytrolínů. Potřebujeme tolik novinářů a právníků aby nám řekli, kdy skončí epidemie chřipky, jak bude v lednu nebo hlídali nějaké firmy co nás stejně okradou. Milá Bároš, přeju ti at´se někde drápkem zahákneš abys nemusela nic dělat a dobře se mít. O tom, že jsi chytrá nepochybuji jen aby to bylo taky k prospěchu aspon někoho. nevím proč se tu lidi do mně navážejí, když jsem jen chtěla upozornit na nové způsoby o kterých jsme já naměla ani páru.

Odp: iva
Lipovan, 28.11.2009 20:11

nevím proč se tu lidi do mně navážejí

To je holt úděl autora. Reagovat na věcné argumenty, odrážet flamewares, stavět na hlavu jalové mentorování nedoceněných školometů. Nesouhlasné reakce rozhodně nejsou důvodem ke znepokojení, nebo zásadní změně postojů. Prostě všichni vysypou, co mají na srdci a v konečném součtu nikdo neuhne ani o milimetr. Proboha, je to jen diskuzní web, jehož posláním přece není přinášet zjevenou pravdu. :-)

Odp2: iva
tlapka, 1.12.2009 10:19

Jaký je rozdíl mezi „diskuze“ a „navážet se“ má to jakéhosi společného jmenovatele, ne?

Odp: iva
Bára Š., 28.11.2009 20:29

Milá Ivo, učit se musíte i tesařinu nebo jiné řemeslo. Rozhodně z toho nevynechávám manuální činnosti, leckdy se ostatně mají lépe, než „ti vychytralci“ A do call centra nemusí

Odp: iva
zvoník, 28.11.2009 22:32

Ivo,
nikdo se myslím zas až tak příliš do Tebe nenaváží, když upozorní na nějakou nelogičnost. Já teď musím také na jednu upozornit, protože ,,když údajně špinavou práci udělají stroje„ , kdo ty stroje bude udržovat ve stavu, aby mohly pracovat a vydělávat? Úředníci, doktoři a inženýři v bílé košili s klotovými rukávy? Něco tu napíšu. Pan Juras si zase bude myslet, že si vymýšlím, ale tomuhle já moc dobře rozumím, páč je to z mýho oboru:
Firma Heidelberg, co vyrábí polygrafické stroje je údajně nejlepší v této kategorii výrobců strojů, co dělaj ,,špinavou“ práci za lidi. Jejich stroje jsou také proto velmi drahé! Čtyřbarevný archový jednostranný stroj formátu A1 stojí 50 - 60 miliónů Kč! Na tom stroji je při největším vypětí schopen dělat jen jeden člověk - tiskař. Stroj je sice ovládán počítačem, ale kdo do něj zaveze štosy s papírem (á 700kg), kterých je schopen potisknout třeba třeba 20 za směnu? Kdo potištěné štosy na druhé straně zase vyveze? Kdo do něj nanosí barvu do příslušných zásobníků, ve kterých za směnu dokáže zmizet třeba i 60 kg barvy, která se tam musí dávat ručně špachtlí z plechovek. A kdo musí současně hlídat kvalitu tisku a stav stroje a odstraňovat případné závady na mechanice a elektrice? Mýt ofsetové gumy ve formátu papíru od prachu z papíru? A to je jen minimum povinností lidí (jednoho člověka) u stroje, za které tento stroj údajně dělá ,,špinavou" práci.
Ivo, když k nám přijdou inženýři, kteří údajně rozumí tisku, tak vůbec nevědí, jak stroj je schopen ovlivnit barevnost tisku, schnutí barvy na daném papíru, nebo jiné možnosti úpravy tisku, a spíše věří tomu, co se o takovém stroji všeobecně ví ze lživé reklamy firmy Heidelberg, a dělají před námi přechytřelé znalce. Ano, firma Heidelberg úmyslně všude lže o možnostech svých strojů, a páni podnikatelé s uměním jenom hrabat peníze, se nechají touto firmou uvařit a pak nutí tiskaře pracovat na hranici svých možností jako nádeníky. Tiskárny se také kvapem rozrostly, protože se všeobecně mezi podnikavci vědělo, že tiskařina nese, a zákazníci se také seznámili se lživými reklamami o těchto strojích, že si myslí, že na tom může dělat každá cvičená opice, cikán nebo ukrajinec, protože jsou stroje údajně plně automatické, tak nutí zbohatlíky ke snižování cen za tiskoviny. Stroje plně automatické nejsou! A to co má fungovat, tak na takovém stroji funguje jen první rok v záruce a později jen zhruba polovina, a zastoupení firmy Heidelberg v Čechách není schopno takový stroj dát do pořádku, a podnikateli je to jedno, dokud se stroj alespoň částečně točí. Přesto na něm stále pracuje jeden člověk a závady dohání svou usilovnou prací a znalostí.
Tedy není to tak, jak si valná většina lidí úředních představuje, nebo jak si představuje někdo, kdo obsluhuje mnohem jednoduší stroj - po způsobu: motor a pracovní nástroj.
Takže stroje nikdy člověka neosvobodí od práce. Pouze majitele nutí k tomu, aby se ty drahé zaplatily tím, aby na nich pracovalo co nejmíň lidí a ti byli vytíženi tak, že se nemaj čas jít ani vymočit, protože polygrafický stroj nelze opustit a nechat bez dozoru!

Volná návaznost.
., 28.11.2009 23:59

Před Sametkou v jiné továrně byl ze západu zakoupen jiný automatický stroj cca za 10 milionů Kčs a firma si na ten stroj vzala úvěr. Několik let ten stroj pravidelně a poctivě splácela z dobře prodávaných výrobků. Poslední rok, kdy byl stroj čerstvě splacen, byla továrna zvenku pravděpodobně záměrně zadlužena tím, že odběratel jí celý rok neplatil za dodávanou surovinu, a proto byla zadlužená firma zlikvidována; drahý nový automat odvezen neznámo kam.
Samozřejmě, že firma, která její zadlužení a následnou likvidaci způsobila, funguje dosud.

Odp: Volná návaznost.
ivan, 29.11.2009 9:47

To je ale lumpárna, takhe vykrachovat firmu!

Jestliže stál onen stroj deset milionů ve starejch, tak by dneska stál aspoň sto milionů, jestli ne více. Ani si neumím představit co to bylo za hrozný zvíře. Takový stroj má ohromnou spotřebu všeho, elektriky, údržbových nákladů, periferního zajištění jeho provozu, nákladů na přísun materiálu, jeho skladování nebo skladování výrobků nebo jiných produktů, to všechno musel někdo obsluhovat a taky za to pobírat mzdu, těch lidí, včetně administrativy a režií !! To musel být ale bejk!
Jenom mě, Romantiku, prosím, vysvětli mi, kde brali peníze na provoz takového monstra včetně nákladů na celý rok ?? To mě opravdu nejde do hlavy. Za tu dobu museli vyrobit za stamiliony, taky si neumím představit jak mě někdo zadluží z venku, tedy kromě státu. Marně přemýšlím co to bylo za stroj, když musel být větší, nebo aspoň srovnatelný se Zvoníkovýma tiskařskýma strojema a jaké musel mít ohromné zázemí. Určitě to bude zajímat i jiné, romantiku, prosím tě prozraď nám to, nemůžu na to přijít! Díky.

Odp2: Volná návaznost.
iva, 29.11.2009 10:11

Nejlepšími výrobními prostředky s nízkou spotřebou jsou notebook a prupiska, že? Dá se s tím vydělat mailand. A nebo naši sportovci. Jejich dřina je placena zlatem, jejich reklamní spoty platí právě ti dělníci, kterým jejich zaměstnavatelé kupují drahé nevýkonné stroje a nebo taky jen krumpáč a šufánek sa kejnóu. No co dodat? Zpátky do lavic. Ehm ode mně to zní věru jinač než od budoucího právníka.:-)

Jistému I.P.
., 29.11.2009 11:22

Samozřejmě, že se jednalo o automatický stroj zakoupený těsně před sametkou a zlikvidovaný s celým závodem a mnoha zaměstnanci po sametce. Byl chloubou závodu. Hala kde stál a okolní haly dosud existují, a dnes v nich rejdí :-) mnoho tuzemských i zahraničních podnikatelů. „Přemýšlet o tom“ :-) nikdo nemusí; stačí, když mi bude věřit.

(P.S.: Děkuji za formálně slušný komentář . :-) )

Odp: Jistému I.P.
ivan, 29.11.2009 13:44

Smysl každého zařízení, aby vůbec nějaký smysl mělo, je dosažení vyšších výnosů než nákladů. Takto velká investice vyžadovala taky ohromné provozní náklady. Administrativa, dopravy, energie, mzdy, spotřebovaný materiál pro výrobu, sklady zboží, údržba. Vzhledem k ceně stroje, asi sto milionů v nových, musel mít výrobní režie ve stamilionech. Z čeho byly hrazeny ony ohromné náklady po dobu jednoho roku když za tovar jím vyrobený nikdo neplatil? Proč bych já, i ostatní, nemohl vědět co vyráběl, když byl chloubou celého podniku?

Odp: Jistému I.P.
., 29.11.2009 13:49

Ještě doplňuji:
Ten stroj a celý závod vyráběl dobře prodávané výrobky, o které měli zákazníci zájem; tržby byly měsíčně řádově milionové. Podobné výrobky v horší kvalitě a za vyšší cenu se k nám v současnosti dováží z ciziny.

Odp2: Jistému I.P.
., 29.11.2009 13:59

Ještě doplňuji:

Výrobky odběratelé platili
!
Poslední rok jeden „fikaný“ velkoodběratel neplatil odebranou surovinu !

Čili opakuji pro toho, komu to je nejasné :-) :
Tržby za výrobky přicházely, tržby za surovinu ne.

Vysvětlení příkladem:
Výrobkem ze dřeva je stůl. Surovinou pro výrobu toho stolu je dřevo.

Odp3: Jistému I.P.
ivan, 29.11.2009 14:53

Fakt jsem natvrdlej, nechápu, proč by váš odběratel měl platit vaší továrně za surovinu, pokud ona není tím produktem který odebírá. Když mi napíšeš co ten stroj produkoval, když ne surovinu, tak mě to pomůžeš pochopit. Protože ale jinde hovoříš o ,,sronatelných výrobcích" tak to vylučuju. Proč to tajit když byl onen stroj vaší chloubou? U dřeva a stolu jsem to pochopil, u plateb vámi zpracovávané suroviny placené vyčůraným odběratelem vašich bezva výrobků ne! Prosím o trpělivost. Díky.

Jistému I.P.
., 29.11.2009 22:34

Surovinu, kterou závod zpracovával také ve svém okolí nakupoval. Protože ve svém okolí mohl té suroviny nakoupit více, než sám zpracoval, dodával (=prodával) nadbytečnou :-) surovinu i jiným podnikům, které jí měly ve svém okolí nedostatek; a jeden z nich se „odměnil“ :-( tím, že rok jen platby za surovinu sliboval, ale sliby nedodržel, nezaplatil, a vlastně celý rok vyráběl své výrobky ze suroviny získané zadarmo.
Dřevařský příklad :-) :
Podnikatel, který vyrábí palubky a jiné výrobky ze dřeva, by ve svém okolí měl už málo nebo žádné dodavatele vhodného dřeva pro svou výrobu. I naskytl by se mu vzdálenější dodavatel vhodného dřeva, který si ve svém okolí si může to vhodné dřevo nakoupit levně, a současně více, než sám zpracuje. Takže by ten dodavatel oplývající :-) vhodným dřevem začal dodávat to vykoupené dřevo i tomu podnikateli neoplývajícímu :-) vhodným dřevem. No a pak už zbývá jen doplnit, že by ten „neoplývající“ celý rok odebíral dřevo, vuráběl a prodával z něho své výrobky, avšak svému dodavateli dřeva by to dřevo zaplatit pouze sliboval a slib by nesplnil.

Je to „bezva finta“, protože to může být bez smlouvy :-) (viz: ...„co nejde bez smlouvy nejde vůbec“ :
Ten „neoplývající“ to může vyzkoušet, protože tak „zabije jednou ranou dvě mouchy“:
1) Celý rok bude vyrábět ze suroviny získané zadarmo své výrobky a prodávat je; jeho čistý zisk se tak významně zvýší o nevynaložené náklady na surovinu.
2) Zničí tak svého konkurenta.

Furt tomu nemůžu porozumět protože to...
ivan, 29.11.2009 23:07

Furt tomu nemůžu porozumět protože to co si tady popsal je ekonomická sebevražda. Ba co víc, spáchaná tím nejbolestivější způsobem. Největší pikantnost na tom je, že je navíc neproveditelná. Je to to samé jako bych se chtěl utopit v živé vodě. Tím , že bych se utopil bych byl mrtvej, ale nemoh bych umřít protože bych se utopil v živé vodě! Skutečně si neumím představit, že by někdo dokázal z rezerv utáhnout rok vlastní výrobu se všema nákladama v obratu stovek milionů a ještě by rok dokázal pokrývat výrobní náklady své konkurence. Fakt promiň! Asi by mě pomohlo kdyby si mě řek co to bylo za automat, uřčitě bych snáze pochopil kořen celé situace. Díky.

Dost.
., 29.11.2009 23:31

Stalo se, i když si někdo myslí, že to je neproveditelné.

Tazatel „ve zkušební době“ :-) nevyhověl představám lektora :-), který ho proto „bez uvedení dalších důvodů“ :-) propouští z kurzu :-) .
Nashledanou u dalšího „kola výběrového řízení“ :-).

Odp: Dost.
ivan, 30.11.2009 0:10

Tak tedy dobrá, už tě přestanu trápit, asi to bylo to nejtajnější zařízení v republice a ty jsi pod přísahou, a název tohoto stroje nesmíš nikdy vyzvonit. To chápu a těším se na další večerníčky.

Odp2: Dost.
zvoník, 30.11.2009 4:59

Ivane, netahej rozumy.
Jako bys nevěděl jak to chodí. Lumpů je celá řada a člověk se někde prokecne a někdo to bonzne a zadělá si na vyhazov.
Já zde ale klidně napíšu, že firma Heidelberg k našemu stroji dodá např. obyčejný šroub z nerezu M8 za nějakých 250 Kč. Ale ten samý šroub jdu koupit do Ferony za necelou DESETINU! A tak je to se vším!

Odp2: Dost.
., 30.11.2009 11:04

Já taky. :-)

nevěřím
santiago, 30.11.2009 12:59

Mám za to, že článek je vylhaný nebo přinejlepším manipulativně poskládaný. Na tom ovšem není nic špatného - jenomže ho nedokážu brát vážně. A „iviny“ reakce mne v tom nejen utvrzují, ale dokonce mi podsouvají tušení, čí že je „iva“ pseudonym.

Pokud se mýlím, tak bych si měl nejspíš zoufat, že ze mne tato smutná doba, která plive na lidskou důstojnost, učinila vynervovaného paranoyka.

Odp: nevěřím
tlapka, 30.11.2009 13:08

Nepovídej- a co je to paranoik?

Odp2: nevěřím
ivan, 30.11.2009 13:36

Talpko, ta závěrka je Santovo signum.

Odp2: nevěřím
santiago, 30.11.2009 14:36

Paranoikem myslím v tomto kontextu člověka, který si sám znepříjemňuje život tím, že preventivně, bez důkazu, podezírá ostatní ze zlých úmyslů, spiknutí, manipulace. Vyvolává v sobě pocit soustavného a všeobecného ohrožení a stává se více a více zatrpklým, což ho vede k dalšímu výběrovému nebo účelovému hodnocení událostí...

Ale někteří - než aby si přiznali, že jsou zatrpklí paranoidní prďolové - sami sobě i ostatním okázale (a s větším či menším úspěchem) předstírají, že a jak moc jsou ciničtí.

Odp3: nevěřím
tlapka, 30.11.2009 17:40

Ovšem pravdou je, že člověk člověku je největším nepřítelem. Proto je tolik paranoiků a paranoyků.

Odp3: nevěřím
., 2.12.2009 23:02

A Santo, jak a čím a kdy nám Ty dokážeš, že paranoikem nejseš ? Totiž v tom, co píšeš, neustále předpokládáš a tvrdíš, že to co píší ostatní, tak nebylo . Sám tedy „ bez důkazů a preventivně podezíráš ostatní ze zlých úmyslů a manipulace“. Tak se mi zdá, že Ty sám jsi tím prďolou :-). Takže ještě přiznej, že jsi zatrpklý, a vše bude OK. ;-)

Odp4: nevěřím
ivan, 2.12.2009 23:28

Večerníček nebude ?. docela rád je čtu. Bavěj mě.

Jistému I.P.:
., 4.12.2009 22:04

Večerníčky (vybírejte raději předsametové !) na CD jsou ke koupi za =49,--Kč/1 ks v trafikách. Člověk si může vybrat podle názvu na přebalu. Jsou v podobě DVD, takže film i se zvukem je možné si přehrát na PC. To PC musí být trochu novější :-), aby umělo ten film přehrát. Na jednom CD bývá soubor asi 7 pohádek. Jsou pohlazením na duši, protože se tam nejedná o peníze ( ale třeba jen o jahodu nebo o diviznu), neděsí tam konkurence ( protože pohádkové bytosti se o všechno spravedlivě rozdělí), postavičky se navzájem nezabíjejí ( protože se pouze postraší a moudřejší ustoupí a nechá toho druhého žít). Všechny pohádky dobře končí, zápletka se vždy vyřeší „bez ztráty kytičky“.
Takže si kupte: Pohádky z mechového kapradí, O Rákosníčkovi, O krtečkovi, Žížaláky, nebo Králíky z klobouku. Hezké jsou i Pat a Mat (ty by určitě vyhovovaly Vašemu technickému naturelu :-) ). Jednou ze zásadních předností klasických večerníčků (oproti seriálkům Růžovým zahradám, Pověstím národa nebo Vyprávěnkám :-) ), je dokonalá srozumitelnost obsahu i formy pohádek, a jejich vysoká estetická hodnota. Přeji návrat do šťastných dětských let.

Odp: Jistému I.P.:
ivan, 4.12.2009 23:55

Právě jsem popřemýšlel o skutečně lidových pohádkách. Jeníček a Mařenka, O Otesánkovi, O drakovi, Smolíček pacholíček, nebo Červená karkulka. Tu kdyby sfilmovali, tak je to takovej krvák, že by ji nemohli vysílat ani po půlnoci. Myslím, že tady je nezidealizovaná pravda o lehkosti a spravedlnosti života všech dob.

Odp2: Jistému I.P.:
zvoník, 5.12.2009 2:50

Ty jseš snad velmi vážný příznivec posudků na pohádky od pana Vodňanského? Nebo humoru Cimrmanovského? Já tedy také, ale právě že to je dost dobrý humor a je zároveň dost omezených lidí, kteří to berou vážně, tak se mi to líbí. Karkulka je fakt krvák hodně drsný... ;-)

Odp2: Jistému I.P.:
., 7.12.2009 19:34

Mluvíte o jiných (!) pohádkách, než já. To nejsou Večerníčky !

Odp4: nevěřím
tlapka, 3.12.2009 14:02

Všichni se okamžitě přiznejte, že každý z Vás si myslí, že nejlepší pravdu má On sám. Přiznávám se jako první.

Odp5: nevěřím
iva, 3.12.2009 14:07

Já se taky trochu přiznávám i když připouštím, že někdy se nechávám ovlivnit a někdy chci udělat to, z čeho mně podezíral Santiago čili zkusit to jinak pod jiným jménem, ale by mně hned odhalili se totiž trapně opakuju.

Odp5: nevěřím
Juras, 3.12.2009 15:04

No to snad ani jinak být nemůže :-)

Odp4: nevěřím
santiago, 3.12.2009 14:21

Ale vždyť taky ano. Sebeironie byl přece důvod, proč jsem to napsal, mujtysmutku.

Ale sama skutečnost, že jsem odhalený paranoik, ještě nezaručuje, že zlovolný manipulátor nejste.

Odp: nevěřím
Juras, 30.11.2009 13:22

Jak to myslíš - pseudonym? Co je třeba santiago?

Odp2: nevěřím
santiago, 30.11.2009 14:20

Santiago je nick.
Tím pseudonymem myslím - možná nejasně - použití nového nicku toutéž osobou. Že kdosi, kdo je známý pod starým nickem, předstírá, že je nová nebo jiná osoba. Ale řpíznávám, že jsem nehledal jestli tu už „iva“ něco psala. Natolik mě to zas nezaujalo. Jen mám z použitých obratů jak v článku, tak v diskusi dojem, že si se mnou někdo hraje.

Možná by bylo přesnější nick nicku.
Nick „na druhou“.
Metanick.

Odp3: nevěřím
iva, 30.11.2009 14:45

To se mi líbí to je dobrá fantazmagorie. že bych se ještě něčím posilnila, třeba vínem nebo . Zjistím co pil ten Jack London a třeba to půjde. Ne fakt články mám zatím dva a ten druhý opravdu není nic moc. Postupně jsme se dopátrala kdo mi už několikrát volal než jsme zrušili pevnou linku. To jsou tipařky, ty jsou ještě oprsklejší než ty telefonistky, co domlouvají tu návštěvu. Ty sondují, jestli vám je nad šedesát, jestli vás bojí páteř a jestli jste alergičtí. Já jsme se bláhově domnívala, že jde někomu o moje zdraví, nebo jde o nějaký průzkum. Nejde. Stačí, že jim párkrát slušně odpovíte nebo vyplníte nějakou anketu a jste v seznamu pro tu telefonistku. Myslela jsme, že bude pro někoho zajímavé, jak to chodí. Já jsem tak blbá, že bych to nevymyslela. Jo a ještě jsme tu jednou psala jak Iva, ale ne článek. Tak, že by tohle?

Odp4: nevěřím
iva, 30.11.2009 14:45

Oprava Ivamka

Odp4: nevěřím
santiago, 30.11.2009 15:19

To asi ne.
Spíš mě třeba zarazilo, jak informovaně poštíváte proti současným personalistkám a budoucím právničkám.

Odp5: nevěřím
ivan, 30.11.2009 15:49

Santo, paní Iva je tu s náma už od 4.11. Tehdy jsme si povídali o tinitusu mém a taky jejího manžela. Její článek ,,O ceně produktů "vyšel, nebo byl instalován skoro o měsíc později 26.11. To už byla zde na Svíci naší společnicí i na jiných tematech.

Odp6: nevěřím
santiago, 1.12.2009 0:32

Tak jo, omlouvám se.

Odp5: nevěřím
iva, 30.11.2009 15:57

Tak snad čtu v historii to se nesmí?
Tak když se chci chlubit čím jsem, musím počítat s odezvou. Kdybych napsala, čím vším jsem se živila ,bych mohla čekat nemilé reakce. S právníkama nemám špatné zkušenosti at si žijí tím svým životem, ale pracovní agentura by měla pomáhat najít práci a ne parzitit na nezaměstnanosti.

Odp3: nevěřím
tlapka, 30.11.2009 17:41

No někdo chce asi začít Nový život Na zelené louce... ne?

Odp4: nevěřím
zvoník, 30.11.2009 19:42

Vy internetoví maniaci máte štěstí, že o svíci neví větší množství zvoníků, kteří by vám to tu dokázali zaflákat svýma kecama. Já bych se třeba k dublu nesnížil... To mi věřte.

Odp5: nevěřím
tlapka, 3.12.2009 14:03

Co je to snížit se k dublu? To je jako ten dvojí život?

Také se mi přihodilo to oťukávání v...
Neuvedeno, 30.11.2009 18:29

Také se mi přihodilo to oťukávání v telefonu a nakonec se s toho vyklubala výhra. Prý jsem vyhrál, abych si pro ní došel do restaurace tam a tam. Odmítl jsem ji. Je možné, že za tím stojí objednávka restauratéra, aby měl větší obrat ve své restauraci. Slyšel jsem v televizi, že je v poslední době v restauracích malý obrat. No a při tom předávání výhry. Vám můžou vzít přitom také třeba meněženku s kreditkou a občankou. Jsou dnes různí šikovní lidé, že by se člověk divil.
Oblíbená hra je také zavolání a položení telefonu. Pak jeden volá nazpět a ozve se : moment přepojuji a zase nic. Čas utíká a pak zjistíte, že je to linka placená a že jste přišel třeba o stovku. To se děje i při hledání zaměstnání, že najdete inzerát v Annoncu i s telefonním číslem a na to číslo pak zavoláte. Zajisté už všichni přišli o spousta peněz při shánění zaměstnání a vyklubal se s toho podvodník. Podobné je to v různých soutěžích atd.
Zřejmě je vysoká škola hlavně na to, aby člověk pochopil, kdo na něho dělá boudu a kdo ne. Dál proto, aby přežil, když to zdravotnictví bohužel za moc nestojí. Ti najivkové lítají od jednoho podvodníka k druhému a není jim pomoci. Pak se stát diví, že vznikají revoluce.
Ovšem, když začnou problémy, tak nakonec je jediná cesta se soudit. Jenže ten chudší se těžko může soudit s nějakým podnikovým kolosem. Ti totiž mají času dost a hrají na to, že dotyčný to vzdá, protože už nebude mít na zaplacení právníka. Ten kolos může být zrovna tak třeba nějaký státní podnik, či instituce, či výzkumný ústav. Taková je bohužel dnes spravedlivost. Jistotu, že to vyhraje občan nemá, protože stačí nějaké promlčení a vše je pryč.
Takže nakonec je opravdu nejlepší být právník, protože především nemusí právníka platit a také zná různé fígle.
Může studovat práva jak chce, hlavně když ví ,kde jsou ty fígle. Stejně ty fígle nabere až během právnické praxe, protože ve škole mu to nikdo neřekne, až když jde na nějaké jednání tak mu poradí nadřízený právník.
Skutčná praxe se na školách nabírá pouze v exaktních oborech. Tedy v těch, kde platí, že pět a pět je deset.
Na právech zaručeně ne. Vždyť se podívejte jak to dnes chodí.
Stát požaduje na každém neplatiči pojistného, či jiných daní obrovské penále a přitom sám stát leckdy neplatí vůbec nic a platby odkládá do nekonečna a jde to.
Například by mě vůbec ani nenapadlo, že stát už dlouhou dobu státní dluh nesplácí atd atd.

Odp: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
iva, 30.11.2009 22:13

To nemá cvenka navážet se pořád do právníků, protože žáden právník na svíci nechodí. To by se mu neoplatilo.

Odp2: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
Juras, 1.12.2009 0:40

:-))))) Dobrý
:-)

Odp2: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
zvoník, 1.12.2009 14:36

Nikdy v životě jsem nepotkal poctivého právníka, který by hájil skutečné právo toho, komu právo náleží, čili spravedlnost. Nikdy!!! Vždycky to byl jen cirkusový žonglér s řadou §§§§§, který vždy očekává plat za své cirkusové vystoupení. Proto názory právníka jsou a budou vždycky jen šunt za špinavé peníze. Čili každý právník je zdegenerovaný zastánce slepé spravedlnosti, která nemusí být vždy spravedlností...

Odp3: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
Jimmy, 1.12.2009 16:03

Právník nemá hledat spravedlnost. Právník má prosazovat zájmy svého klienta za to je placen. Zájem klienta ale muže i být upozornění od právníka, že činnost klienta je protiprávní a může s ním mít problémy. Ostatně velká část práce právníků jsou právní rozbory.

Zájmy spravedlnosti má hájit soudce a policie.

Odp4: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
iva, 2.12.2009 7:55

Však oni si to mezi sebou jednou vsichni vyřídí. Jako třeba si to vyřídili s tím Mrázkem nebo někam zmizel i další podnikatel. Právníci je budou následovat. Boží mlýny ani nemusí mlet.

Odp4: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
zvoník, 2.12.2009 9:12

Takže na rovinu: právník je vlastně kurva a nic víc! A soudce s Policií je pasák?

Odp5: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
tlapka, 2.12.2009 11:28

Proč to tak nazývat- je to jejich obživa, přece jsou to tvorové Boží a chtějí taky žít.

Odp4: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
Bára Š., 10.12.2009 16:57

Ne právník, ale advokát. Kdy už někdo pochopí, že právník je i soudce, státní zástupce, notář apod. A soudce klienty mít nemá, že.

Jinak spravedlnost je právě ten boj za zájmy klienta, říká se tomu spravedlivý proces

Odp5: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
Juras, 11.12.2009 2:05

To je mi ale novina! :-) Opravdu Ti připadají svícaři jako žáci první třídy ZŠ?

Spravedlnost je slovo mnoha významů a zrovna ses svým vysvětlením netrefila :-) V předchozím byla myšlena spravedlnost jako že nikdo není zvýhodněn a nikomu není nadržováno.

Odp6: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
Bára Š., 11.12.2009 11:11

Opravdu ano, protože jejich popis „právníka“ sedí jen na advokáta, což je poněkud...blbé.

Jinak spravedlnost, jak ji myslíte vy, je přesně ta, kterou jsem myslela i já..nikdo není zvýhodněn, nikomu není nadržováno, strany jsou při soudním procesu rovny..přesně tak.

Odp7: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
Juras, 11.12.2009 12:21

Ale nesedí :-) Sama píšete, že právníci nejsou jen advokáti a soudci. Co třeba podnikoví právníci?

Boj za zájmy klienta není spravedlnost. Snaží se všemi možnými prostředky získat pro klienta výhody oproti spravedlivému stavu.

Odp8: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
Bára Š., 11.12.2009 16:52

ale to, že za něj bojují, je spravedlivé..jen tak je umožněn spravedlivý proces...právě ten maximální boj v prospěch klienta je důležitý. O to tu jde. Jinak bychom mohli mít proces bez advokátů, k čemu taky je mít, že?

No ano, enjsou jen advokáti, ne jen soudci, ale i právníci, co dělají jen pro jednoho klienta. Buď pohledávky, nebo ho i zastupují, ale na to si společnost obvykle najme advokáta. Popírám to snad?

Odp9: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
Juras, 11.12.2009 17:50

Řeč nebyla o tom, jestli je to spravedlivé nebo ne, ale že právníkovi (jednajícího za klienta) nejde o spravedlnost, ale o zájmy klienta. Teda o to šlo do té doby, než se do toho někdo nejapně vložil upozorňováním na něco, co každý ví ;-)

Odp10: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
Bára Š., 11.12.2009 22:09

Ale to přeci nevíte, o co právníkům jde. Někomu jen o prachy, někomu o spravedlnost....to, že někomu jde o zájmyklienta se se spravedlností vůbec nevylučuje,právě naopak.

Kdysi jsem dělala výzkum na představy lidí o psycholozích..mám docela dobrý odhad na to, co populace ví nebo neví :-)

Odp11: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
Juras, 14.12.2009 8:33

:-) To sebehodnocení v druhém odstavci je super :-) Jedl jsem buchtu a poprskal si monitor tvarohem...

Odp11: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
tlapka, 14.12.2009 10:20

Právník u soudu ex offo:
Starý: Usne
Střední věk: Intrik: „Jak můžete to takhle říct... copak to můžetě vědět .. máte na tom vlastní zájem... “ snaží se zmást svědky a experty.
Mladý: Sportovní: Můj klient je již dosti procesem postižen a víc si Skutečně nezaslouží a vlastně se nic nestalo.

Odp11: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
ivana Kozárová, 18.12.2009 8:34

To musel bejt hodně validní výzkum,he he

Odp12: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
tlapka, 18.12.2009 15:21

Většinová populace ví jen to co se jí hodí do krámu. Užívat si a nic nedělat. „Já musím tolik pracovat ale užívají si Oni“ „já vím všechno a blbí jsou Oni“.

Odp13: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
ivana Kozárová, 19.12.2009 11:09

Teď jsem se vrátila z pošta,byla jsem tam s jednou stařenkou. Stiskla špatný tlačítko k jiný přepážce a tak jí povídám,že to je blbě. Zarputile mě trošičku odstrčila a sebevědomě směřovala k té špatné přepážce. Tam si vyřídila,co potřebovala a vítězoslavně mi povídá. Tam já dycky chodím. To je správná přepážka. A byla jsem namydlená. Dobro je slabé a tolerantní. Zlo má sílu a moc,nulovou toleranci a respekt. Čím víc hodnejch lidí,tím hůř. Tady na poště to je fajn. Ale když se ustupuje blbosti ve velkém,přinese to zkázu.

Odp3: Také se mi přihodilo to oťukávání v...
Juras, 2.12.2009 10:43

U soudu jsou dvě strany. Obě mají právníka, který se snaží vybojovat pro ně co nejvíc. Někdy je tožké určit, kdo je špatný a kdo dobrý, ale někdy to jde lehce. Jedna ze stran je špatná a druhá dobrá - v právu. Právník té druhé strany v tom případě nutně hájí „skutečné právo toho, komu právo náleží, čili spravedlnost“. Nemůže si pomoct, nemůže to dělat jinak, bere za to peníze.

Jestli chceš říkat kurva někomu, kdo se...
Juras, 2.12.2009 9:56

Jestli chceš říkat kurva někomu, kdo se nechá pronajímat k něčím službám, tak asi jo. Právník je stejná kurva jako třeba taxíkář, topenář nebo elektrikář a zedník. A když obhajuje třeba vraha tak dělá totéž, co dělá například kurva-automechanik, který vrahovi spraví auto.

Nakonec zjistíš, že kurvy jsou úplně všichni.

Odp: Jestli chceš říkat kurva někomu, kdo se...
iva, 2.12.2009 10:18

Včera jsem viděla va dvojce nějakého advokáta rodiny persekuované za totality. Ten chlap vypadal jak z nějakého ústavu no asi hodně čte a soud vyhrál. To každý kdo si někde v hospodě otevřel hubu na režim bude žádat satisfakci. Neznám tu rodinu, ale snad to dostali oprávněně, ale ten právník?? Zvláštní kdo všechno dostane titul a pak se v pohodě uživí.

Odp2: Jestli chceš říkat kurva někomu, kdo se...
iva, 2.12.2009 10:20

:-) jo a ještě přijít mi domů takový opravář, tak ho snad ani nepustím přes práh vypadal divně ten advokát kdo to viděl musí se mnou souhlasit.

Odp3: Jestli chceš říkat kurva někomu, kdo se...
Juras, 2.12.2009 10:38

Stejně skončí v pekle. Tam jdou automaticky všichni právníci ;-)

Odp4: Jestli chceš říkat kurva někomu, kdo se...
tlapka, 2.12.2009 11:30

Dp pekla nevím, ale včera šli všichni do Slovácké vinárny.

Odp4: Jestli chceš říkat kurva někomu, kdo se...
Alfons, 2.12.2009 14:52

Právník je cvičená sofistická opice schopná každého svinstva.

Odp3: Jestli chceš říkat kurva někomu, kdo se...
ivana Kozárová, 11.12.2009 19:36

Byla jsem v jedné nemocnici,tedy spíš na renomované klinice,kde pan docent vypadal jako uklizeč a naopak zřízenec vypadal jako pan docent. A přesto všichni chodili na operace kvůli tomu pánovi,co vypadal jako uklizeč;-)

Odp4: Jestli chceš říkat kurva někomu, kdo se...
., 11.12.2009 23:24

Na jednom gymnáziu učil starý profesor matematiku. Když vykládal učivo o osách Kartézských, tak je současně kreslil křídou bez pravítka na tabuli. Ruka s křídou se mu při tom stařecky zmítala ze stany na stranu, avšak když odstoupil od tabule, studenti vydechli úžasem, protože ty čáry nakreslené tou silně rozechvělou rukou, byly absolutně rovné.

A v tom byl rozdíl oproti většině současných mladých aktérů, rozhodujících o důležitých záležitostěch současné společnosti. Za těmi současnými mladými krasavci, kteří nerozechvělými končetinami sebevědomě linkují náš život, totiž zůstávají dnes často „stopy křivé, křivácké“, nebo dokonce žádné !

Odp5: Jestli chceš říkat kurva někomu, kdo se...
ivana Kozárová, 12.12.2009 15:01

Tečkočárko,Tvůj příspěvek ve mně rozechvěl krásné vzpomínky na krásného člověka,pana profesora Matějku z hořického gymnázia. Byl už trošinku v letech,když nás měl na matematiku,při příležitosti cesty na chmel dokázal do poslední chvíle integrovat a zapisovat na vagón výpočty a když se nákladní vlak rozjel,dobíhal,dopočítával a dvakrát podtrhl výsledek. Jeho hlášky znám až dodnes,např. Hnijete,zahníváte,potřebujete přesadit... Nebo : Zavři tu skříň,táhne to... Nesmírně jsme si ho vážili a jeho občasnou roztržitost si nikdo z nás netroufl zesměšňovat.. Dnešní mladá generace,potrefená stihomamem konzumu,by takového pana profesora nejen neocenila,ale asi ani nepochopila jeho jemný a někdy až dětský humor. Je to škoda... Holt to všecko odnes čas...

Odp6: Jestli chceš říkat kurva někomu, kdo se...
., 12.12.2009 15:08

Ano. Dnes charakterní profesor pro studenty není VYŠŠÍM PRINCIPEM, nýbrž jen „figurkou pod jejich úroveň“, které se smějí, týrají ji, a když si dodají „kuráž“, tak ji i jen tak z plezíru zavraždí. :-(

Odp7: Jestli chceš říkat kurva někomu, kdo se...
ivana Kozárová, 12.12.2009 15:51

Sami se chovají,jako by věděli,že jsou jen maso. Snad to v podvědomí tahle generace tuší.... Mám asi kliku,že věřím tomu,že skutečně žijí jen ti,kdo jsou v boží paměti...

Odp7: Jestli chceš říkat kurva někomu, kdo se...
Alfons, 13.12.2009 16:30

Fuj, skuhrale a pesimisto!! Co si to tady dovoluješ? Kazit profil Svíce!!! Optimisticky naprogramovaný nick LN tě hned usměrní.

Odp8: Jestli chceš říkat kurva někomu, kdo se...
ivana Kozárová, 17.12.2009 14:01

Já jsem rozená optimistka,dneska např. celý den myslím na Christiana Martyho a na to,kolik lidí svým neuvěřitelným přistáním zachránil. Christian Marty je nepochybně v Boží paměti a je pro mě víc živej než většina živejch lidí,co znám...

Odp8a: Nechci dělat ukvapené závěry
Neuvedeno, 2.12.2009 23:42

Já se na to dívám tak, že jestli byl někdo synem lékaře, tak ten leckomu pomáhal léčením a tak i jeho syn bez problému mohl jezdit kam si zamanul. Musíme přece pochopit, že tenkrát byly vyjimky stejně jako dnes jsou vyjimky.
Dnes, když někdo chce jet do Německa, či Rakouska pracovat, tak když je řezník a oni je tam nemají, tak tam práci sežene. Jako u nás sežene zedník Ukrajinec práci, protože zedničinu nikdo nechce u nás dělat, ani ten náš zedník, protože díky cizincům je špatně placená.
Za socialismu se někteří lidé měli jako prasata v žitě, stačilo mít u sebe důležitý výrobní prostředek, který každý potřeboval a zbytkový materiál si ponechával pro sebe a dnes se někteří lidé mají taktéž jako prasata v žitě.
Nechci to probírat dopodrobna, ale fakt je, že dnes se lidem, kteří jsou zaměstnáni v průměru vede lépe hlavně proto, že kurs koruny přece jen se o něco zvedl a výdělky se v průměru zvedly, takže už si můžeme vklidu koupit Čínské zboží, kdežto tenkrát bylo i to Čínské zboží pro nás stejně drahé jako to naše. O nezaměstnaných nemluvim, protože ti mají v podstatě útrum.
Problém je, ale jestli na to zadlužení státem a u občanů jednou nedoplatíme a jestli náhodou nebudeme muset v budoucnu platit reparace, když máme dnes naše vojáky v cizině. Oni takové reparace pro Německo, kdyby se uměle nezvýšil blahobyt v Německu díky tomu, že jejich území je v blízkosti socialistického táboru, by pro Německo bylo značně truchlivé. Řekl bych, že by dopadly jako jihoamerické republiky, které žádnou válku neprožily a stejně je tam bída na bídě a také tam mají kapitalizmus.
Jisté je, že většina občanů za socializmu měla potíže jet do západní ciziny, protože nedostali doložku a dále, že ani neměli na to peníze. Ono s Čedokem to stálo na západ tisíc korun na den a vydělávalo se dvatisíce korun měsíčně. To potom si také každý desetkrát rozmýšlel utratit takto své peníze.
Ovšem v takovém 67 se do západní ciziny dostalo poměrně hodně lidí, jenže jen tento rok. Také já jsem byl na západě. V 68 jsem byl také ještě před invazí.
Pak už bylo útrum.
No, ale nyní jsem za dvacet let byl jen v Rakousku a v Německu.
Viděl jsem, jak je to pro našince stále drahé a tak si říkám, že člověk může peníze využít lépe doma. Stejně je ten západ všechno na jedno brdo. Konečně už ty jejich stavební technologie máme tady taky.
Ani bych se tam jako chudý příbuzný necítil dobře.
Stačilo mi na začátku kapitalizmu v Čechách, když jsme vyrazili do Vídně, že člověk si rozmýšlel jít i na WC.
Setkal jsem se s lidmi, kteří měli v USA děti, jak se tam těžko protloukali, když od začátku neuměli řeč. Za celou dobu pobytu se jí nenaučili /angličtinu/, protože se tam dostali do skupiny Poláků a tak se tam naučili hlavně polsky. No a někteří nemají ani na cestu domů.

„Chrámy poražených“ vysvětlení:
., 7.12.2009 11:06

„Zachovat chrámy poražených“ znamená obrazně přibližně toto (dle mého mínění):

Pokud vítěz ponechá poraženým jejich území, jejich božstva, jejich zvyky, jejich sochy, jejich obydlí (a také třeba i ty jejich chrámy ve fyzické podobě), pokud vítěz ty poražené hromadně nevyvraždí, a zachová poraženým třeba i jejich jazyk, tak je historickou zkušeností, že to bude tomu vítězi ku prospěchu.

Pokud se vítěz zachová opačně (viz např. Hitler), špatně skončí.

Odp: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
Juras, 7.12.2009 12:21

Pochopil jsem Ivana stejně.

Odp2: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
., 7.12.2009 13:37

Gratuluji. :-)

Odp3: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
zvoník, 8.12.2009 5:15

Já taky gratuluji. Takže zvítězíme-li nad prasečí chřipkou, nechme jí ještě prostor pro případnou mutaci, aby nám mohla být ještě někdy k užitku. Nebudeme se k ní chovat přece jako Hitleři... :-)

Odp4: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
., 8.12.2009 16:07

Ale Zvoníku, proti původcům nemocí je přece třeba bojovat zcela bezohledně. Viry a bacili přece nejsou lidé. Ty „Chrámy poražených“ by měly být zachovány tzv. poraženým lidem ve stále se opakujících válkách mezi lidmi, a takto je ta moudrost myšlena.

Odp5: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivana Kozárová, 12.12.2009 15:54

Cézar nelikvidoval své politické odpůrce. Snažil se nadělat si z nicvh přátele. Víme,že se mu to podařilo ,ale taky víme,jak skončil... A to byly ještě solidní časy!

Odp6: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
zvoník, 14.12.2009 8:26

A jak víte oba, že se to týká jenom lidí? Že někteří lidé nejsou jen převlečení bacilové způsobující epidemii? He?

Odp7: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivana Kozárová, 15.12.2009 14:20

Takovýho bacila bych hned bacila!

Odp8: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
zvoník, 16.12.2009 10:47

Já bych ho nebacil, já bych ho přímo praštil! Ale to nejde udělat, protože ho chrání zákon!

Odp9: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivana Kozárová, 16.12.2009 13:59

Zákon podvodníků pro podvodníky.:-( Tak jo.Jsme notoričtí fňukalové a stěžovatelé;-). Venku vesele chumelíkuje,moji dva psováci,hluchej se slepým ležej zapletený prackama pod stolem a ten slepej straží obě uši,kdy řeknu,že se jde ven... Prvních padesát metrů jsou to Z o pro ně muka,než se dostaneme přes sůl na čistej sníh. Pak je to fajn a pak se nám nechce domů do soli. Já mám boty,ale oni jen tlapky. Tak jim hned doma musím umejt nohy. Často zůstanou jen na dvorku,kde sůl nehrozí. Je to šílený.Z osmi pracek kilo soli.

Odp9: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
tlapka, 18.12.2009 15:26

Leda že by podepsal informovaný souhlas stvrzený notářem.

Odp: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
Vlastimil Čech, 8.12.2009 16:38

Nu a co třeba Albánci v Kosovu? Ano ti i ty chrámy NATO-em poražených Srbů boří... Srby vyhánějí, vraždí... a už Kosovo není multiethnické, leč pouze Albánské...

Odp2: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivan, 8.12.2009 20:01

Srbové mají v Kosovu kostely a kášter který přímo souvisí s jejich nejstarší historií. Albanizace Kosova je příkladnou ukázkou invazivního přistěhovatelství až k vytěsnění původních obyvatel, bohužel.
Zachováním chrámů poražených se nemyslí ani tak skutečné stavby, jako možnost uctívat svojí historii, památku svých zemřelých na hřbitovech a památná místa, nakonec i ty chrámy. Nenastavit podmínky trvalé nesmiřitelnosti.
Při zahájení útoku NATO na Bělehrad a Srbsko, tehdy jsme byly členy NATO asi dva týdny, jsem měl pocit studu kurvy kamaráda.
V ,,68„ se Jugoslávci odmítli připojit k ,,internacionální pomoci vojsk spřátelených armád.“ Za necelých třicet let jsme se k nim na oplátku zachovali jako svině a spolupodíleli jsme se na jejich porážce při obhajobě jejich historických území.

Odp3: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
zvoník, 8.12.2009 20:42

Není se čemu divit. Jednou diktuje východ, podruhé západ. A národ Čechů vždycky líže řiť takovému, a stojí o takového spojence, aby nedostal přes držku. Pak se není proč divit, že do něj každý politicky kopne. Zaslouží si to... Věřím tomu, že kdyby byl dnes v Evropě u moci fašistický režim, politici by si našli způsob jak a proč ho oslavovat a Hitler by byl rehabilitován jako první právě zde, coby pokrokový politik, protože humanita dnešních Čechů je vesměs jen zástěrka.
Přiznám se: To je jeden z mých osobních problémů, protože se za současný většinový profil obyvatelstva, co by patolízalů mocných bez kladného charakteru, velmi vnitřně stydím a nemůžu s tím vůbec nic dělat.

Odp3: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivana Kozárová, 12.12.2009 15:57

Já se stydím dodneška.... Když jsem poslouchala rádio,chtělo se mi brečet. Kosovská narkomafie nebyla ani odzbrojena,nechali je volně procházet a mordovat. To vše se souhlasem Civilisované Evropy. Fuj.

Odp4: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
tlapka, 18.12.2009 15:27

Já se necítím za Evropu zodpovědná. Nejsem za to placená.

Odp5: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivana Kozárová, 19.12.2009 11:02

Já se necítím zodpovědná za Evropu . Jen se stydím za to,kam jsme se jako lidi dostali. Kdyby se toho dožil můj táta,taky by se styděl a jen by dodal,že z lidí se staly sračky:-(

Odp2: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
., 8.12.2009 20:38

No, možná nás čeká něco podobného, až se u nás dostatečně namnoží východní etnikum Ňěňoňumí, tak třeba zboří i Svatovítský Chrám !? Kdo ví. Zatím prý porážejí na černo česká prasata a vydělávají na prodeji masa z nich asi 300 %; dnes to dávali v TV, a prý jim tam udělali kontrolu, a oni neměli žádné doklady o tom, od koho ty prasata koupili.

Odp3: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivana Kozárová, 8.12.2009 21:20

Ani se tu u nás cizí etnika množit nemusí. A stačí se jen kouknout na kamenickou práci na opravě Karlova mostu. Taková hrůza se nevidí ani u nás po opravě vimperské kašny. Není to restaurování,prý je to technická oprava. Děsná ukázka toho,kam jsme se jako národ dostali. To,co ještě máme si sami ničíme. Nekompetencí,nevzdělaností,tupostí.

Odp4: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivan, 8.12.2009 21:48

Ivano, znáte mnemotechnickou pomůcku jak si zapamatovat datum jeho výstavby?

Odp5: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivana Kozárová, 9.12.2009 13:32

Vím jen,že to je symetrické datum a že Karel král čekal na toto datum asi patnáct let. Ale tu pomůcku neznám a prosím o ni!

Odp6: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivan, 9.12.2009 13:54

Je to řada vzestupných a sestupných lichých čísel.

135797531, přečti, r.1357 devátého července v pět hodin třicet jedna minut, takže položení základního kamene známe na minutu přesně.

Odp7: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivana Kozárová, 9.12.2009 13:57

dík moc,už si to píšu!

Odp8: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivan, 9.12.2009 15:27

Ludolfovo číslo 3,14 159 26

Lín a kapr u hráze prohlížel si rybáře.

I v astronomii se používá pro výpočty pouze 3,14 .. i pouhá dvě desetinná místa jsou velice přesná. Při výpočtu obvodu kružnice o poloměru 1012 Km je chyba pouhé 0.03mm. (takřka nic)

Znal jsem ještě jednu mnohem delší ale nemohu si vzpomenout, ale byla to prosba Bohu, motlitba, o zapamatování si tohoto čísla. Začínala a končila ai takhle,.....Pan o Bože o pošli hříšníkům ??????????????????????????????..dejž nám zapamatovati si takových čísel řad.
Nojo, my neznabozi, měli bychom se nad sebou zamyslet.

Odp9: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
tlapka, 9.12.2009 15:36

poloměr zeměkoule 6378 šetři se osle.

Odp10: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
Juras, 9.12.2009 15:45

osla znám, ještě snám dve mnemotechnické pomůcky:
1) životní cyklus buňky: profáze, metafáze, anofáze, telofáze - prometla anna tele.
2) dopravní značky stání a zastavení - počet průsečíků červených čar s červeným kruhem: stá-ní, za-sta-ve-ní

Odp11: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivana Kozárová, 9.12.2009 16:15

A já zase něco z Mendělejevovy tabulky : Běžela Magda caňonem,srazila banán rádiem!:-)

Odp11: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivan, 9.12.2009 22:28

Cha, hahaha, ta pomůcka u toho stání se mi zdá složitější než si to pamatovat přímo. Ale někomu to asi pomůže, je to jako když npr. Lukáš vysvětloval Švejkovi jak si zapamatovat číslo lokomotivy.

Odp12: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
Juras, 9.12.2009 22:52

Ono to vyznělo jinak, když se to ukazuje, než když to celkem složitě opisuju. Pamatuju si na učitelku někdy v sedmé tříde, jak klepe ukazovátkem po těch značkách u tabule - vidím to jako včera doteď - pro mě je to perfektní pomůcka, i když to už mám zažrané několika roky praxe a jednou pokutou :-)

Teď bych řekl - čím víc červený na té značce, tím je to horší ;-)

Odp13: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivan, 9.12.2009 23:28

Čím víc červený, tím je to horší! Teď se mi roztekly slzy a můžu se uřvat, nemůžu to ani dopsat. To si určitě pamatovat budu.

Odp14: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
Juras, 9.12.2009 23:53

To se mi povedlo :-)

Odp15: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
tlapka, 10.12.2009 9:14

To se fakt povedlo- čím červenější, tím horší- však i peklo je červené jak známe z pohádek :-)

Odp12: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
Juras, 9.12.2009 22:58

Tak jsem si nějak vzpomněl - víš, jak vypadá stará brněnská trať? Je totálně zničená. Rok nebo dva byly zavřené Bosonohy - minulý týden jsem zjistil, že už jsou průjezdné, tak jsem tama jel jednou z práce domů. Je tam asi na pěti místech zpomalovací retardér v podobě vyvýšeného ostrůvku uprostřed silnice s přechodama pro chodce. Nevím, jestli těmi místy dokáže projet větší náklaďák (menší snad jo - i když mě to připadalo dost malé i pro ten osobák). Jo, a na Veselce, jak byla ta pravoúhlá zatáčka, do které trčel roh baráku, tak místo té zatáčky je tam teď kruháč. Na tom okruhu už závody být nemůžou :-(

Odp13: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
Juras, 9.12.2009 23:02

Na Veslece to vlastně byla ve skutečnosti křižovatka, ale pokuds tam jel jenom na závodech, tak to pro Tebe byla zatáčka :-)

Odp14: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivan, 10.12.2009 0:01

....Pravá, pak krátké stoupání s mírným odklonem a za horizontem se otevřel prostor do dlouhé roviny vpoli s mírným esíčekm a další horizont kde začínalo klesání do Baltisbergrovy zatáčky (v lese tam měl pomníček) pokračování ve sjezdu dolů a houpákem do ostré levé Farinky a do kopce do partie zatáček po lomem a po rovné, ale stoupavé rovině do Kohoutovic, tam se buď pokračovalo dolů do Pisárek nebo nebo po zkrácené, ale i tak dlouhé verzi po nové silnici dlouhou levou zatáčkou na další horizont a z prudkého kopce do dvojatého esa a krátkém sjezdu do ostré pravé s výjezdem do cílové roviny. CÍL. To byla jízda. Obě verze měly několik variant podle retardérů. Třeba v Kohoutovicích se jeden ročník projíždělo skrz autobusovou zastávku. Kratší verze měla asi deset a půl kilometru, stará něco přes šestnáct. Na novém okruhu jsem zahajoval provoz letecké záchrané služby, ne jako pilot, ale jako první přepravený pacient. Přistávali jsme na autobusáku a odtud mě převáželi na Ponávku. Ten vrtulník jsem dohledal úplnou náhodou, je ve sbírce pana Tarantíka ve Žďáru u Plzně. Chechtal jsem se když jsem mu říkal, že je slepený mojí krví. Tenkrát to ale taková sranda nebyla, šel jsem na boudu něco přes dvě stě a trošičku ze mě koukaly kosti. To všechno odnes čas. To byla Matuškova písnička té doby, tak mě přišla na mysl.

Odp15: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivan, 10.12.2009 0:15

Brno, Sachsenring, Assen, Haag, Paul Ricard, Hořice, jo, to byly tratě, dnešní autodromisti vědí o silnici hovno, už mě ani nebaví se na to koukat. Samá dokonalost, až do úplného zkurvení.

Odp15: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
Juras, 10.12.2009 0:15

Přesně.
Já znám jenom ten kratší okruh - přistěhovali jsme se do Kohoutek v r. 1980. zPředtím to šlo úplně mimo mě.

Schválně jsem teď ještě zkusil googlit a našel jsem zajímavý článek. Myslel jsem, že před tím okruhem, který znám já, byl jeden rozšířený do Pisárek, ale ten článek mě dost překvapil...

Odp15: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
Juras, 10.12.2009 0:24

V Kohoutovicích přes autobusovou zastávku - to myslíš asi u Hájenky - na ulici „U velké ceny“ (?). Tam byla točka s konečnou autobusu.

Odp16: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivan, 10.12.2009 2:06

Z toho co jsem ti popsal, tak znám trať přes staré Kohoutovice dolu do Pisárek, tam byla nějaká hospoda a policajti nad ní měli tehdy v modě takovou tu věž co furt chytali. Dále přes Lýskovec....Ale tu jsem nejel, jenom ji znám.

Od lomu se vyjelo do Nových Kohoutovic a po projetí čekárnou retardér se uhnulo napravou ruku na novou silnici kolem rozestavěného sídliště, po pravé ruce. V té spodní mapě není vůbec zakreslena, myslím, že tam byly dráty pro trolejbusy, ale nejsem si jistý. Jelo se na ní taky mistrovství Evropy. Ty fotky vůbec neodpovídají skutečnosti. Zmáčkneš zatáčku u lomu, ještě před N. Kohoutovicema a ukáže se Lískovec, je to nějaký zmatečný. Ale pamatuju, že na startovní věži, na té staré byl u horního okna Plakát s Květou Mašitou jak drží nad hlavou Stříbrnou vázu a Světovou trofej. Veliký nápis ,,Jawa stroje mistrů". Tady není nebo je jiný. Ta část okruhu kolem sídliště, někdo tam říkal na myslivně, tak ta na té mapě ještě není zakreslena. Dole taky byly nějaké zahrady, tam si dederoni stavěli tribuny.

Odp17: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
Juras, 10.12.2009 7:48

Tak na tom rozestavěném sídlišti jsem bydlel. kus po směru jízdy směrem doleva je na takové „samotě“ hotel Myslivna. Hájenka je něco jinýho, ta je nad zatáčkou s lomem při vjezdu do Kohoutovic.

Ta mapa u těch lískovečáků je nějaká divná

Odp18: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
Juras, 10.12.2009 9:40

Tak asi není divná. Porovnával jsem si to s normální mapou. 3 je právě ten okruh přes Pisárky a Nový Lískovec, ta kratší trasa by bylo číslo 4, na té mapě (3) by vzniklo seříznutím trasy zhruba zleva doprava dolů (jako zákaz stání ;-))

Pamatuju se, že trať měla něco kolem deseti kilometrů - to by tak odpovídalo, ale jsou mi divné ty roky. Píšou tam, že do 1982 to jezdilo podle 3, ale já su přesvědčenej, že od začátku, co jsme se nastěhovali, už nám to jezdilo pod oknama (tedy od roku 1981).

V červnu auta - mistrovství Evropy, v srpnu motorky - mistrovství světa.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivan, 10.12.2009 10:04

Asi dva nebo tři ročníky se tam jela i silniční Evropa.
Zmatečnost je spíš v popiskách fotografií, nebo jejich rozmístění. Zcela jistě tam jsou chyby, to asi nějakej nadšenec. Vím , že Petr Foltán (250) dává dohromady na internetu zaniké okruhy i s foto. Zeptám se ho jestli s tím nemá něco společného. Bydlíme nedaleko sebe, on v Hostivicích, tak se občas vidíme. Přec jenom je to okolo 35let, paměť za tu dobu hodně vymaže nebo zkreslí. On je ale zběratelem minulosti, určitě bude mít krabice fotografií. Já nemám snad nic, s věncema jsme mámě zaizolovali expanzní nádrž na půdě, zbytek tam leží(možná) v pytlích. Po vymalování se máma nakrkla, že je přece nedáme na čisté zdi a že se tam nedá uklízet, chodba, veranda,schodiště, pokoj a vyhnala je i s náma. Tak skončila naše sláva.

S věncema, vyhnala nás naše máma, tak skončila naše sláva. ;-) :-)

Odp20: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
Juras, 10.12.2009 10:18

:-)
Chtěl jsem poslet jenom ten milý úsměv, ale:

Takový komentář už existuje!

Zřejmě jste odeslal ten samý komentář dvakrát. Váš komentář už tedy je uložen a byl by duplicitní.

Odp18: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivan, 10.12.2009 9:40

Vzalo mě to za srdíčko, přec jenom to byl kus života, dneska bych se tam asi nešel ani podívat, asi bych byl zklamanej, nechám si to v paměti pěkně postaru.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
Juras, 10.12.2009 10:04

Ta část v Kohoutovicích se nezměnila vůbec, úsek mezi Veselkou a Kohoutovicema taky ne, sešup z kohoutovic dolů k cíli taky ne. V prostoru startu nějaké změny jsou, ale tam si nepamatuju jaké - přes dva roky jsem tam nejel - asž tn minulý týden a to jsem na všechno nedával pozor.

Odp10: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivan, 9.12.2009 15:58

Zatím, co jsem četl Cimermana jsi mě přeskočila, chtěl jsem to sem šoupnout.

Odp9: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
Juras, 9.12.2009 15:40

To je teda blbý, takže se mi to líbí ;-)
Dalo mi to chvilku zabrat, než jsem na to přišel :-)

Odp10: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivan, 9.12.2009 16:55

No vidíš, já si to pamatuju díky takový blbině celý život.

Odp8: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
Juras, 9.12.2009 15:48

To je proto, abys to psát nemusela ;-)

Odp9: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivan, 9.12.2009 15:55
Odp10: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
ivana Kozárová, 9.12.2009 16:18

He he,já si pro jistotu píšu i tohle a to na desky životopisu vita Caroli. Aby to tam prostě bylo. :-):-):-)

Odp7: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
Juras, 9.12.2009 15:01

To by se líbilo Cimrmanovi, viz CIMRMAN A HISTORIE

Odp4: „Chrámy poražených“ vysvětlení:
Alfons, 13.12.2009 16:34

To je technická POPRAVA mostu. Firma na prznění historických památek. Hovada k pohledání.
Nicku LN nástup a uveď to zde na pravou optimistickou míru. Nedopusť negativní hodnocení naší doby.;-):-(:-) Ujmi se svého poslání na Svíci.;-):-)

Povídala kráva krávě, neruš, čtu si...
ivan, 9.12.2009 19:02

Povídala kráva krávě, neruš, čtu si skripta právě!
Já jsem totiž chytrá kráva, studuju VŠ,-práva.
Až tam budu čryřikrát, budu dělat doktorát.
Druhá kráva na to vece:
Doktorát ten zjískáš lehce, ba, i diplom dostaneš, ale krávou zůstaneš.

Odp: Povídala kráva krávě, neruš, čtu si...
Alfons, 13.12.2009 16:36

Já jsem totiž chytrá kráva, optimizmu učím stáda. ;-)

Odp2: Povídala kráva krávě, neruš, čtu si...
ivan, 13.12.2009 20:15

Radovan Vesel Veselovič Veselovský-Veselý, z Veselíčka a Veselova u Veselského Radostína. ;-)

Odp3: Povídala kráva krávě, neruš, čtu si...
tlapka, 18.12.2009 15:30

Řekla vrána vráně, koupíme si sáně, budeme si jezdit v stodole na slámě.

Silná slova pana Jourasa
., 28.12.2009 11:34

Poučení ze Svíce:
Aby byl člověk označen za „schopného“ a „úspěšného“, musí hodně hlasitě používat „silná slova“ a šermovat jimi před očima každému, kdo by snad chtěl oponovat. Tedy je nutné případnému oponentovi tvrdit, že lže, že je hnusný, že stejně zvítězí zlo, klam a mam, že je bezperspektivní proti zlu bojovat, že každé dobro je pouze „ nesplnitelná pohádka“.

No a představte si, že touto útočnou rétorikou, špinící každého vyskytnuvšího se oponenta a oslavují zlo, si ten „PAN VŠEVĚDOUCÍ JOURAS“ pro sebe vybojoval a vybojovává úctu svého okolí a dobro pro sebe a pro svou rodinu !

Tedy hurá, všichni ho napodobme, a všichni budeme „schopní“ a „úspěšní“ ! Pryč s pohádkami s dobrým koncem, pryč se slušností, pryč se skromností a ohleduplností, pryč s nářky. Až na věčné čásky !

Odp: Silná slova pana Jourasa
tlapka, 28.12.2009 16:09

Já osobně nechci být schopná a úspěšná, to by byla pro mě velká zodpovědnost. Vypadat na správném místě jako blbec nebo padouch je docela užitečné.

Silná slova pana Jourasa
Neuvedeno, 28.12.2009 12:52

Pane ., přemýšlel jsem o té Vaší situaci a vůbec Vám jí nezávidím. Myslím, že v normální situaci, kdy v podnicích by byla práce, tak, že by jste ji sehnal levou zadní, to máte právě jen teď smůlu, že ji sháníte, když jsou stop stavy. Kdybych byl na Vašem místě psal bych žádosti na mailech o práci jako na běžícím pásu, sechnal- li bych nějakou nabídku na práci. Do dotazníku bych napsal především ty zaměstnání, které jsem dělal co nejdéle, aby věděli, kde máte a v čem zkušenosti. Ostatní bych už tam nepsal, protože by se mi tam už nevešli. Oni podnikatele také neřeknou o sobě všechno, neřeknou jestli platí, jestli jsou zadlužení jako praisové, neřeknou jestli vyhazují o svátcích tak co.
Kromě toho bych také psal žádosti o zaměstnání také do ciziny, ale až na jaře, když máte dobré znalosti angličtiny. Teď v zimě bych se snažil přežít doma v teple. Už nejste nejmladší. Tak vydržte ještě do jara a uvidíte, že se pak vše podaří. Přeji k Novému roku vše nejlepší. No a pěstujte slepice, jestli to jde u Vás. Vejice jsou také obživa.
No a teď v zimě, protože

Odp: Silná slova pana Jourasa
., 18.1.2010 22:26

Pane Neuvedeno, e-mailem posílám svůj životopis různě. A výsledky: Buď mi ani neodpovědí, nebo mi poděkují a sdělí, že mne k výběrovému řízení nepozvou, nebo mne výjimečně k pohovoru pozvou na druhý konec republiky, a po 14 dnech pošlou zprávu, že vybrali jiného vhodnějšího kandidáta. Nevím, ale zdá se mi, že tudy cesta nevede. Těch pokusů bylo už mnoho, podobně jako o tom píše autor úvodního článku.
To takový romský synek ze speciální školy má lepší vyhlídky než já, protože až dospěje, tak ho s sebou vezme k zedničině jeho taťka. Stát se „murárem“ je pravidelná oblíbená kariera mladých Romů, a nepotřebují k tomu někdy ani výuční list, natož nějaké certifikáty, jazykové dovednosti a jiné kvalifikačni „serepetičky“, které bílí studenti musí znát ze SŠ a VŠ.

Silná slova pana Jourasa
Neuvedeno, 28.12.2009 13:09

No a teď v zimě, protože je spousta času, tak sám přemýšlejte jak ze všeho ven. On každý sám zná sebe ze všeho nejlépe. Ona ta situace na trhu práce se pozvolna mění. To co bylo dříve terno, jako angličtina, je už dnes zase jinde. Zřejmě Vám už dnes hodně konkurují mladé sličné děvy znající angličtinu, a těm nemůžete konkurovat. Takže byste měl začít schánět zaměstnání v nějaké prostředí, kde je jich méně, nebo nejsou žádné.

Odp: Silná slova pana Jourasa
., 28.12.2009 20:31

Pane Neuvedeno, upřímně děkuji za upřímné rady a povzbuzení. Máte pravdu. Ty slepice by byly také zajímavé :-), ale já nemám bohužel ani vlastní zahradu, kde bych je mohl chovat. A máte pravdu, že také nejsem „sličná děva“ . Ale možná, že bych se za ni mohl převléci; viděl jsem to v jednom filmu, a hlavní hrdina opravdu v ženském převleku práci našel :-).

Odp: Silná slova pana Jourasa
tlapka, 6.1.2010 16:02

Já jsem měla příbuzného a on pořád chodil do hospody a vždy mu tam někdo práci dohodil, i když uvedený mladík asi za týden pro opilost vyhozen vždycky zase něco našel. Jak často chodíš T-čárko do hospody, nemáš absenci? Třeba chodit tam, kde je hodně lidí na malém místě.

Odp2: Silná slova pana Jourasa
iva, 6.1.2010 16:17

A jak jsi ty Tlapko sehnala práci. Mám pocit, že jen radíš a sonduješ, ale nechceš odhalit svoje kroky. Málokdo vám přizná co vlastně dělá, jedině že má tu nejhorší práci ze všech.

Odp3: Silná slova pana Jourasa
tlapka, 18.1.2010 17:37

Šla jsem se zeptat a brali.

Odp4: Silná slova pana Jourasa
tlapka, 19.1.2010 18:05

Ovšem na pátý pokus a 120 km od místa bydliště.

Odp2: Silná slova pana Jourasa
., 6.1.2010 16:22

Tentokrát jsi možná Tlapko uhodila hřebíček na hlavičku, protože já do hospody vůbec nechodím. Je možné, že v tom je kámen úrazu. Ale jak to mám změnit, když absolutně nesnáším cigaretový kouř, a odmítám vypít i polovinu skleničky obyčejného vína jedenkrát za rok na Silvestra ?
Nebo že by ze mne snad nějaký psycholog dokázal vyrobit alkoholika ?
No, možná že by ten omamný chlast bylo možné v hospodě nějak pouze předstírat, např. místo vodky popíjet obyčejnou vodu, nebo si místo rumu dát „panáčka“ kofoly :-). Určitě o tom popřemýšlím. Díky za inspiraci.

Odp3: Silná slova pana Jourasa
tlapka, 18.1.2010 17:27

No tak to zkus. Jest třeba připojit se k nějaké partě, ale opatrně, ať tě neočešou z posledního.

Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
iva, 28.12.2009 14:21

Můj bratr chodil do angličtiny od asi šesté třídy, na gymplu pak studoval vysokou a je mu 29 let, Byl nějakou dobu v Anglii na brigádě v r 2001 v USA na prázdninách byl tam i 11.září. Studium několikrát přerušil a nyní studuje opět. Angličtina mu neusnadnila hledání práce, tak začal zase studovat, no živí ho opět moji rodiče, i když jsou již v důchodu. TU znalost angličtiny mu závidím, ale nechápou, že si nesehnal práci. Druhý bratr nersvlastní z bídou udělal obor s maturitou po vojně se mu nechtělo pracovat v huti na směny dal si přihlášku na fildu do Brna srbochorvatština němčina a dnes má práce víc jak před revolucí překládá různé smlouvy mezi firmami. ASi boží mlýny.

Odp: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
ivan, 28.12.2009 15:03

Ivo, ale kde je ta spojitost s božími mlýny? Spíš bych řekl, že nebyla ruka Páně otevřena oběma stejně, než, že by se jeden z nich provinil něčím, za co by měl být potrestán.

Odp2: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
tlapka, 28.12.2009 16:13

Možná je to věc náhody- to jest souhrnu neznámých faktorů- že člověk dopadne tak jak dopadne. Být v nějakou dobu na jiném místě, tak by to bylo třeba úplně opáčně.

Odp3: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
iva, 28.12.2009 17:20

Vrtá mi to pořád hlavou. Ten chytřejší- odjakj´živa nejlepší hrál na housle ,nedodělal už poněkolikáté výšku, ale má maturu , umí anglicky, ale nemá státnice a ten druhý překládá pro toho Skřivánka a vydělal si na byt v Brně a uživí rodinu přito z bídou odmatruroval a skoro ve třiceti dodělal diplomku. Zpočátku se nechytal, ale měl dobrého kamaráda, který mu asi dodal nějaké kšefty, ale můj Davídek má taky dobré kamarády, ale ..nevím čím to je, vždycky jsem se spíš bála, jak to zvládne ten starší brácha, co ted levou zadní splácí byt v Brně a ten mladší se vrací k rodičům, neb se neuživil, nic nenašetřil, nedostudoval a jen doufám, že nepropadl drogám.

Odp3: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
ivan, 28.12.2009 17:36

No jasně, stačí když někomu podržíš dveře v sámošce a už se nic neděje tak jako předtím.
Dá se to dokázat na kulečníkových koulích. Jestliže je v prvním kontaktu jenom nepatrná odchylka od předchozího stavu, tak se ve druhém ona nepatrná chyba zvětší o takřka zanebdatelnost, ale ta má za následek její zvětšení a po dalším kontaktu už bychom o ní mohli hovořit jako o chybě viditelné, po dalších dvou střetech už letí úplně směrem. Nakonec žijeme ten svůj život jaký máme. Svoje životy bychom nedokázali nikdy zopakovat, stačí aby někdo jiný podržel dveře někomu jinému.

Když tak na to koukám, tak si říkám, že nikdo nikomu nemusí držet ani dveře, někdy stačí pouze když podrží, to se životy nejenom mění, ale i rodí, většinou to změní nejenom život náš, ale životy všech. Jednoho dne nám nově narozený třeba podrží dveře v sámošce.........

Odp: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
., 28.12.2009 21:14

Ivo, děkuji za spřízněný příběh a přeji Tvému dosud hledajícímu bratrovi , aby byl hlavně zdráv a aby našel, co hledá. Tobě k tomu přeji také stálé zdraví a hodně trpělivosti. Věř, že i jiní lidé mají osud velmi podobný osudu Tvého bratra a Tvých rodičů.

Odp2: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
iva, 28.12.2009 22:55

Děkuji a tobě ., přeju zdraví, štěstí , boží požehnání a trochu té tolik potřebné vychcanosti do nového roku at to s tím Ivanovičem Jurasovým vydržíš celý rok se ctí:-)

Odp3: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
ivan, 28.12.2009 23:04

Už to tu spolu držíme od začátku Svíce. Podívej se na článek Legalismus z června 2006 a jeho přísěpvky. Je to krátký, hádej kdo je kdo? Třeba ti něco dojde.

Odp3: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
., 29.12.2009 0:44

Ivo, s ním se vydržet nedá, ten je zcela nesnesitelný. :-( Jen mne teď mrzí, že ode mne kdysi dostal radu na to, jak má své děti zbavit vší a to se mu podařilo. On je totiž právě ta persóna, která by zasluhovala alespoň celoživotní zavšivení svých dětí bez možnosti odvšivení a jemu samotnému by se měl na pleš vykakat Pták Ohnivák, aby to zlo, které propaguje, osobně dostal z prvé zlé prdelky z prvé „zlé pohádky“ kterou zde popsal . :-(

Odp4: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
iva, 29.12.2009 11:25

Co jstew si vy dva tak hrozného udělali, že se tak moc urážíte? Chlapi jste ješitové a moc, ale mně taky víc naštve tlapka nebo myslím, že i ta Ivana než nějaký muž.

Odp5: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
Juras, 6.1.2010 17:35

Připadá Ti, že romantika urážím? Docela by mě zajímalo, jaké z toho má pocity třetí strana. Na mě to působí jenom subjektivně, ale romantik mi připadá jako vzteklej ratlík, kterej neustále číhá, kde by jak mohl kousnout nebo aspoň flusnout. A je mi celkem ukradenej (což ho taky štve) ;-)

Odp6: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
iva, 7.1.2010 9:02

Nelíbí se to s těma všima, ale zas kdo by chtěl být za vola a ty Jurasi když bráníš ty podnikatala a přitom sám píšeš, že jsi zaměstnanec střílíš odboku. Měl bys hájit barvy pracujícího lidu. Vím, že dnes se ta práce tolik necení, jak jsi tu někde psal, ale chci tě jednou slyšet až některé s tvých dětí bude hledat práci. Nebo třeba nebude tak chytré jako ty a bude muset vzít zavděk něčím podřadným. Ty jsi mazaný a ., někdy ujedou nervy.

Odp7: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
iva, 7.1.2010 9:13

Ale nejsi jediný demagog tady co si vzpomínám jsme četla pohádky taky od Santiaga, SAw nabo kdo tu psal o platech u nich na statku, nebo tu někdo zas vypomáhá občas na lince u pásu a je tio paráda, neb mají pořád pauzu už nevím ten nick ale je vás hodně, protože jasně ža ti co ohýbají hřbet někde v rachotě jsou po šichtě rádi, že se můžou někde odreagovat a tahle diskuse nikam nevede. Syn včera přišel z práce tak zničený- zaučuje nového pracovníka a dělá práci za něj protože od nového roku mají normy. Uvažuje, že skončí, ale viděli jsme ty fronty na pracáku v televizi, tak řekl, že to ještě zkusí. Jeho kolega zašel za mistrem, že ne tu nehorší práci nechce tak tam dal nováčka. Fakt nemá to tu cenu soudných lidí mezi vámi je málo.

Odp8: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
Juras, 7.1.2010 9:38

Ivo, víš, co je demagogie? A o jaké obraně podnikatelů mluvíš? Když někdo napíše, že jsou všichni podnikatelé hajzli a já napíšu, že nemá pravdu, protože znám pár dobrých, tak jsou to podle Tebe pohádky?

Odp8: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
Juras, 7.1.2010 10:07

A proč myslíš, že santiago a Saw psali pohádky? Psali asi o svých zkušenostech - každý máme zkušenosti různé, nemůžou mít všichni stejné.

Odp7: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
Juras, 7.1.2010 9:42

Jak jsem psal, že se dnes práce tolik necení - kde? Nemyslíš náhodou ten našimi dvěma zmatenými prosťáčky kritizovaný příspěvek, že práce není mým smyslem života? Jestli s tím nesouhlasíš a budeš tvrdit, že Tvým smyslem života je práce, pak na Tebe získám názor, že nejseš dobrá matka. Mým smyslem života je moje rodina a děti. A vždy když bych si měl vybrat, jestli dám v něčem přednost jim nebo práci, vyhrajou oni.

Odp8: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
tlapka, 7.1.2010 10:38

Nemůže mít smysl života každý svůj vlastní podle toho jak to cítí? Práce je potřebná a děti taky.

Odp9: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
Juras, 7.1.2010 10:48

Může, samozřejmě. Pro někoho je skutečně práce smyslem života, ale to potom něco jiného nutně zanedbává.

Odp9: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
ivana Kozárová, 8.1.2010 15:55

Nemůže.protože aby to někam došlo,musí bejt ten smysl smyslem života. A smyslem života je hledání a ne nějaká věc,člověk,nebo činnost. To je jen,jak bych tak řekla- pedding. Kdo si tam co nacpe,to tam má. Ale o to přece nejde. Jelikož hledání nikdy nekončí,opravdickej život taky nikdy nekončí. Smyslem života je tudíž opravdovej život. A jelikož ho nemáme,tak ho furt hledáme!

Odp8: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
iva, 7.1.2010 11:52

Však ano to je šílená pravda smyslem mého života taky není práce, ale pokud pracuji nemůžu se někde zašívat. A někdo opravdu pracovat bohužel musí rukama. Už jsme tu psala o těch mravencích a než by se vytáčeli musí pracovat, protože pak by se jim dělalo mnohem hůř. Ale říkám, měli by mít lepší podmínky. Jako třeba ti v kancelářích.

Odp7: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
Juras, 7.1.2010 10:04

A ještě - nechápu, proč bych měl hájit zájmy nějakého pracujícího lidu. Tím myslíš přesně co? Mám vzít pár šutráků a vymlátit továrníkovi Ivanovi okna jeho velkotovárny na dřevo, nebo tady jenom přikvokávat romantikovým nářkům?

Já se snažím hájit každého, komu se děje křivda. Na třídní boj mě neužije - považuju to za cestu do pekel.
K tomu ještě dodatek, protože chci předejít dalšímu nářku romantika, kterému se „permanentně děje křivda a zlý Juras ho pořád deptá“ - romantikovi se podle všeho neděje křivda. Snažili jsme se mu za několik let mnohokrát vysvětlit, v čem dělá chyby, proč není v životě úspěšný, atd. Ivan mu dokonce nabízel práci. Romantik tu práci nechtěl, místo poděkování navíc Ivana uráží a neustále do něj rýpe. Mnoho lidí tady bezdůvodně dost sprostě a vulgárně napadl. Třeba taková Jana kvůli jeho sprostotám uvažovala, že na svíci úplně skončí. Všechno je dohledatelné. Každé romantikovo slovo je nutno brát s rezervou. Pěkný příklad s těma všima - romantik píše , že mi dobře poradil s dětskýma všima - a když se podíváš na ten článek Dlouhé vlasy a vši (tehdy ho napsal pod nickem „ronantik“), tak tam v diskusi je příspěvek, ve kterém píšu, že jsme se vší zbavili v dubnu, přitom jeho článek vyšel 23.6.2007. Takže asi není moc dobře možné, aby mi jeho „rada“ pomohla, že? :-)

Myslím to vážně - pečlivě si vyhodnoť věrohodnost každého tvrzení, obzvlášť pozor na některé známé firmy.

Odp8: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
tlapka, 7.1.2010 10:39

Sorry - všechna tvrzení jsou subjektivně deformována :-(

Odp8: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
iva, 7.1.2010 11:59

Iaky přemýšlím, k čemu to tu je pár rad bych si vzala k srdci, ale abych tu byla za nějakého chudáka, který hájí zájmy prostých lidí radši přestanu chodi myslím, že bych nikomu nechyběla. Možná bych sem tam něco pročetla jak to tu spěje k harmonii těch lepších, úspěšných koumáků. Se všima mám takly zkušenosti, myslím pomohl kumatox nebo nějak tak šampon z lékárny a synovi jsme prostě ještě žijící vši vytáhla přímo z vlasů a vlasy s hnidama šly ostříhat, ale jeho holka s dlouhýma vlasama to vyšesávala speciálním hřebenem taky z lékárny. Prý to alew ten šampon vše zničí.

Odp9: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
iva, 7.1.2010 12:02

Název šamponu je DifussilH no myslím, že to není nijak světoborná rady takže říkám, že ten útok ohledně vší mi připadnul trapný. :,někdy ztrácíš nervy:-)

Odp9: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
ivana Kozárová, 8.1.2010 15:58

nejlepší proti veškám je petrolej,ale musí se to s ním umět,aby si jeden nespálil makovici. Zamlada jsem odvšivovala celej ústav pod dozorem zdravotní sestřičky v.v. paní Birnerové,která to znala a bylo to raz dva pryč! Samozřejmě se pak vyčesávalo všiváčkama!

Odp6: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
., 7.1.2010 11:13

Kdepak, „ratlík“ má radost, že se mu to daří, protože si to zasloužíš, a že Ti není lhostejný :-) :-) :-).

Odp4: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
Juras, 6.1.2010 17:32

? To abych Ti za dobrou radu poslal nějaký prachy, ne? :-D
ROFL :-)

Zbavit děti vší se nám podařilo, přestože jsme holky neostříhali dohola, představ si. Asi to bude rána pro Tvoje ego, ale musím ti sdělit smutnou zprávu, Tvými radami jsem se nikdy neřídil.

Ale to je jedno, ať máš pocit jakýkoliv, tento příspěvek ukazuje, jakej seš. Máš pocit, žes Jurasovi v něčem pomohl a mrzí tě to. A přeješ mu co nejzlejšího a seš smutnej z toho, že Juras žije spokojeně , září štěstím a nebulí, jak je k němu svět nespravedlivej. Seš zlej, romantiku, a dokud budeš na své okolí takhle zlej, bude se Ti to vracet. No ale už končím, nemá cenu ti opakovat potisícé, co už ti (zadarmo) radilo vícero lidí. Je to hrách na stěně.

Odp5: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
., 7.1.2010 11:28

Ostatní svícaři jasně vidí, kdo z nás je ten zlej a kdo „lže“ :-). Tobě se zlo, které vysíláš, vrátí ! Tvému „záření“ dojdou baterky, zhasneš, a bude z tebe pouhopouhý „červený trpaslík s rohama“, kterého boží mlýny semelou a zatopí s ním pod kotly pekelnými. :-) Ale mám obavy, že i kouř z tebe bude jedovatý a ekologicky škodlivý :-).

Odp3: Můj bratr chodil do angličtiny od asi...
Neuvedeno, 28.12.2009 19:08

Život se točí všelijak. Slyšel jsem o jedné slovenské rodině co měla kdysi syna ve Švýcarsku na studiích a on se učil a učil a učil a učit se nepřestával. Jeho rodiče už nad ním lámali hůl, že to je věčný student. Ve Švýcarsku se nakonec jako asi docent pustil do zjišťování množství energie v páře a o činnosti parního stroje. Vytvořil pak k tomu pomocí integrálů výpočty. Nevím jak vypadaly, ale slyšel jsem, že u něho také byl Anstein a analogicky podle těchto jeho integrálů vytvořil ten známý Ainsteinův vzorec, který říká kolik energie je v každé hmotě. Tedy tolik energie, jako je jeho váha /přesněji asi hmotnost/ krát rychlost světla na druhou.
Proč zrovna na druhou, to mi stále vrtá hlavou.
Asi to bude tím, že všechny ty elektrony se nejen točí, ale také i vlní a kromě toho veškerá energie stále letí vesmírem.
Takže paní Ivo jen se nebojte, když ten hoch nějak neonemocní, ještě se o něm dozvíte.

Odp: Silná slova pana Jourasa
Neuvedeno, 19.1.2010 8:15

Pane ., věřím, že máte v dnešní době velké obtíže ve shánění práce. Jen tak jsem zkoušel nějaké informace o možných zaměstnáních. Dříve jich bylo plno a s uvedením přímé adresy a telefonu a konkrétní adresy, jen název firmy tam byl. Dnes bylo jediné a bez telefonu a další samé zprostředkovatské agentury, které asi za každé místo berou od pracovníka, který někam nastoupí nějaký desátek. U těchto agentur pochopitelně nebylo ani konkrétní místo, takže když člověk se k nim přihlásí, tak pak nakonec zjistí, že by to při jízdě vlakem stihl do práce tak akorát do oběda a pak by měl zase hned jet domu, aby večer byl doma.
U časopisu Annonce, to bylo podobné. Objevilo se místo, ale adresa a telefon se získá jen po zavolání. No a to zavolání stojí dost peněz, protože je s příplatkem za každou minutu. Vaši situaci Vám nezávidím.
Jen tak mě napadlo se podívat na nejbližší hvězdárnu jestli by Vám nedali nějakou práci. Tam totiž možná shánějí lidi na zjišťování všelijakých komet a pak to posílají někam centrálně. No a k tomu je potřeba angličtina a počítač a oba tyto předpoklady máte.

Odp: Silná slova pana Jourasa
Neuvedeno, 19.1.2010 18:18

Oprave chybn= věty:Dříve jich bylo plno a s uvedením přímé adresy a telefonu a konkrétní adresy, jen název firmy tam byl.
Na správnou citaci: Dříve jich bylo plno a s uvedením přímé konkrétní adresy a telefonu. Dnes bylo jediné a bez telefonu , jen název firmy tam byl a jinak další samé zprostředkovatské agentury, které asi za každé místo berou od pracovníka, který někam nastoupí nějaký desátek.

Odp2: Silná slova pana Jourasa
., 19.1.2010 21:40

Pane Neuvedeno, děkuji za zprávu. Ono je těžké zaměstnání i z agentury sehnat. Nevím, jak se jim ty „desátky“ (které uvádíte) dávají. Ode mne zatím cokoliv v tomto směru odmítly s tím, že jsou sledované kamerovým systémem, a že si nic vzít nesmí. Tak já nevím, jestli zájemci o zaměstnání na ně večer čekají před úřadovnou, a po cestě domů jim dávají ten „desátek“, nebo jim to snad posílají na nějaké tajné konto ? Zatím mi jejich úřednice nic takového ani nenaznačili, ani nevysvětlili. Nevím ani, kolik by takový „desátek“ měl obnášet. =10000,- ?, 20000? Kdyby mi tato „desátková cesta“ byla alespoň trochu jasná, tak samozřejmě na ni přistoupím, třeba ve formě splátek.

Ono je to dnes všechno samý podvod. Např.: Z inzerátu „Přijmeme sekretářku“ se pak vyklube nějaká podvodná tzv. oddlužovací firma, která klientům slibuje, že pokud jim klient svěří nějaké peníze, že na tom za rok vydělá třeba 50% navíc. Na mou otázku, kdo zaplatí těch 50% navíc a proč by to dělal, mi bylo odpovězeno, že ten tajný dárce „dělá rád dobré skutky“. A ta inzerovaná „sekretářská práce“ by spočívala v lákání obětí. Tak na toto přece nemůže slušný člověk přistoupit!

Odp3: Silná slova pana Jourasa
Juras, 20.1.2010 10:03

Jestli se Ti někdy podaří dát někomu úplatek, zajímalo by mě, jaké z toho budeš mít pocity, a jak ten čin budeš hodnotit zpětně.

Zase ti dám nějaký materiál k navážení do mě. Počítám s tím, můžeš si posloužit stejně jako tehdy, když jsem se veřejně přiznal, že jsem v sámošce ukradl coby sedmiletý kluk turecký med. Klidně na sebe dokážu prásknout skutek, kterého lituju.

Já jsem byl odjakživa proti úplatkům. Na druhou stranu neprožil jsem žádnou životně důležitou situaci, kterou bych mohl úplatkem „zachránit“, proto ani nevím jestli bych takovou situaci ustál. Přesto jsem jednou úplatek dal. Vyměkl jsem - ztratil jsem půl dne a kdybych ho nedal, druhý den by se to opakovalo a chtěl jsem mít tu situaci za sebou. Přestože se nejednalo o velkou částku, (100Kč), dodneška mě to mrzí. Připadal jsem si dlouhou ještě špinavější než ten chlap, co si o ten úplatek řekl. Teď už si tak nepřipadám, protože mi došlo, že z toho mám výčitky, kdežto pro toho chlapa je to norma, takže špinavější bude v tomhle směru přcejen asi on.

ÚPLATEK a „úplatek“
., 20.1.2010 10:36

Jurasi, tak jako mnoho jiných morálních norem, má i názor na úplatek v dnešní době úplně jiný význam, než tomu bylo dříve, před bezbřehou svobodou tržního hospodářství.

Pro záchranu života, zdraví a pracovního místa v dnešní době dát úplatek nepovažuji za nemorální.
Nemorální asi je osoba, která si za takovou službu úplatek vezme, pokud ví, proč jí byl úplatek dán; ale někdy není ani čas vysvětlovat, proč dárce nutně potřebuje tu službu přednostně.

Také výše úplatku hraje roli v jeho hodnocení. Je rozdíl, když např. :
a) Někdo dá holiči předem dvacetikorunu aby ho přednostně ostříhal, protože jinak by ten dárce nestihl odjezd rychlíku na cestu k pracovnímu pohovoru.
b) Elektrárenský koncern převede milion na konto vládnímu činiteli za to, že bude ten vládní činitel hlasovat proti snížení emisních limitů tomu el. koncernu.

P.S.: Ty shora uvedené příklady jsou pouze fiktivní, nejedná se o něco, co mohu doložit :-) nějakým odkazem nebo svědeckou výpovědí :-).

Odp: ÚPLATEK a „úplatek“
Juras, 20.1.2010 10:57

U toho holiče - správné by bylo dát dárek tomu, kterého chci předběhnout a domluvit se s ním. Holiči je to jedno.

Jinak - akceptuji Tvůj názor a nehodnotím (nejen veřejně - ani vnitřně)

Odp2: ÚPLATEK a „úplatek“
., 20.1.2010 11:24

Děkuji za akceptování a nehodnocení mého názoru :-).
Přiznávám, že u holiče by bylo dobré dát po dvacetikoruně všem zákazníkům čekajícím přede mnou a „domluvit se s nimi“, ale možná, že na takový postup už mi nezbyl ani čas, ani peníze :-) ani „komunikativněkreativní“ výřečnost :-).

P.S.: Vím že:
komunikovat = mluvit;
být kreativní = být přizpůsobivý, tvořivý a pohotově se adaptovat na podmínky :-). Toto dodávám proto, aby bylo jasno ohledně mé „úrovně“ :-).

Odp3: ÚPLATEK a „úplatek“
iva, 20.1.2010 16:48

Psychika ovlivnuje 99% všeho co děláme. Nebo možná souvisí se vším. Musíš být jak Američani říct si já jsem king a kdo je víC? Někdy ale stačí fakt malinko aby se člověk cítil důležitý. Když jsem kdysi řekla psychologovi, že nemám nikoho komu bych se svěřila kdo by mně povzbudil, řekl, že mám být kamarádka sama sobě. No na chvilku mi to pomohlo.

Odp3: ÚPLATEK a „úplatek“
Juras, 25.1.2010 12:50

No jo, ale tři lidi před Tebou možná potřebují stihnout stejný vlak - jeden jede na poslední termín zkoušky, druhý na svatbu vlastní dcery a třetí za umírající maminkou. Počítají se svými místy v pořadníku a předbíhání je může nemile zaskočit.

Dokážeš se vcítit do člověka čekajícího hodinu, kterému jede za čtvrt hodiny vlak, který se těší, že ho stihne, protože už je na řadě... - a předběhne ho někdo s dvacetikorunou?

Odp4: ÚPLATEK a „úplatek“
., 25.1.2010 22:18

Jurasi, nevěřím, že právě Ty bys byl tak ohleupný ke všem lidem kolem sebe, jak shora líčíš, a že bys vždy a všude zahodil své šance proto, abys náhodou někomu neublížil. To se podle mne jen nesebekriticky vychloubáš a děláš ze sebe neprávem spasitele. Takový „andílek“ určitě nejsi, protože praví andělé jsou velmi velmi vzácní a nikdy „nezáří štěstím“, jako ty.
A kromě toho, ti „tři lidé přede mnou“, o kterých se teoreticky zmiňuješ, mají v té napjaté situaci také možnost vstát ze židle, a odebrat se na vlak bez ostříhání; a pak všichni vlak stihnou a nikdo nepozná, že nejsou ostříhaní.

Odp5: ÚPLATEK a „úplatek“
Juras, 26.1.2010 8:01

Proč píšeš, že lžu? Vždyť mě vůbec neznáš a nemáš jediný ůvod tady něco psát o spasitelích a vychloubání a tak podobně. Věř si nebo nevěř, ale mou hlavní životní zásadou je neublížit nevinnému člověku. A - to se Ti asi nebude líbit - neublížit ani trochu jedinci, i když by to mohlo zachránit od záhuby tisíc jiných. Neříkám, že se mi to vždy daří (neubližovat), ale snažím se o to. Hlavním kritériem je pocit, jaký může v člověku vyvolat moje činnost - nechtěl bych být příčinou něčího pocitu křivdy.

Nic se jim nestalo... Až budeš čekat hodinu u holiče, přilítne někdo a předběhne tě, budeš říkat: Pohoda, můžu jít na vlak, nikdo stejně nepozná, že nejsu ostříhanej? Tohle zase nevěřím já Tobě. Už vůbec jenom ten nápad, že někoho uplacením holiče předběhneš, hovoří proti tomu. A že to považuješ za normální...

Odp6: ÚPLATEK a „úplatek“
., 26.1.2010 10:16

Ty nerozlišuješ a nechápeš rozdíl významu slov „nevěřím“ a „lže“. A já mám z tvých odpovědí téměř pravidelný dojem, že právě mně téměř pravidelně křivdíš, přestože jsem nevinný. A proto se domnívám, že totéž děláš i jiným lidem.

P.S.: „Nevěřím“, se týký pouze mne, autora výroku; na to ten autor má právo to říci i podle toho jednat, a nikdo to nemůže zpochybňovat.
Říci o někom druhém, že „lže“ je možné v mnohem méně případech, a to např. při soudním líčení, když svědci dosvědčí opak tvrzení toho druhého člověka, nebo v případě, kdy více lidí bylo s dotyčným člověkem ve stejnou dobu na stejném místě a tedy vědí, že se událost stala jinak, než ten člověk tvrdí.

Různí lidé považují různé děje za normální. Nezaměstnaný člověk také začne považovat žebrání za normální a bezdomovec začne považovat za normální spát pod mostem, protože od dveří charitativních organizací ho vyhánějí s tím, že už mají plno (a při tom lžou, nebo mu nevěří že nocleh potřebuje ? ).

Odp7: ÚPLATEK a „úplatek“
Juras, 26.1.2010 11:02

Ale chápu. Lžeš vždycky když jsem schopen dokázat, že vědomě nemluvíš pravdu. Třeba v případě, kdys napsal, že tě podle vlastních slov nenávidím.

Kdybys tvrdil nepravdu, protožes uvěřil nějaké nepravdě, tak to lhaní není.

V tomto podsledním případě tvrdíš, že mi nevěříš, a že myslíš, že si vymýšlím a vychloubám se. To je ekvivalentní vyjádření situace, kdy věříš, že lžu. Tedy dáváš najevo tomu, že věříš, že lžu. Tedy tvrdíš, že lžu. Nebo sám sebe budeš zpochybňovat a nebudeš tvrdit něco, žemu věříš? Co na tom nechápeš?

Na to, že mají různí lidé různé mylné pocity, jsem si zvykl. Ty se domníváš, že ti často křivdím, ostatně u tebe to vypadá tak, že ti křivdí všichni a všude. Jenomže za to chudáci nemohou a nemohou to nijak ovlivnit. Ledaže by terminovali svou existenci :-)

Odp8: ÚPLATEK a „úplatek“
tlapka, 26.1.2010 11:24

Jaképak pořád lhaní - prostě jeden říká to a jeden zas tohle a co si kdo myslí ani nezjistí on sám.

Odp9: ÚPLATEK a „úplatek“
Juras, 26.1.2010 11:59

Když někdo říká něco, o čem ví nebo tuší, že to možná není pravda, tak to je lhaní.

Odp10: ÚPLATEK a „úplatek“
tlapka, 26.1.2010 12:12

V tom řídkém případě, kdy jeden vůbec ví co si myslí a mluví.

Odp11: ÚPLATEK a „úplatek“
Juras, 26.1.2010 12:56

To už seš na něj trochu drsná, ne? ;-)

Odp12: ÚPLATEK a „úplatek“
tlapka, 26.1.2010 13:37

Ne, tento případ uvažuji spíše všeobecně ! :-)

Odp8: ÚPLATEK a „úplatek“
., 26.1.2010 23:49

No jediné, co je jasné, je to, že jsi Jurasi „blábola“. Zatímco já tobě ani o tobě nikdy netvrdím že lžeš, ty jsi zde o mně tvrdil že lžu už mnohokrát; bez jakéhokoliv důkazu o tomto svém nelichotivém tvrzení o mně. Jdi se vyspat z té své kocoviny a jdi se také vycpat. :-(
S tvou úrovní nelogických a zmatečných tvrzení nelze diskutovat. A ostatní svícaři stejně si o nás dvou udělají svůj úsudek.

Marné je tvoje házení špíny na někoho druhého, koho neznáš, a který se „provinil“ pouze tím , že s tebou nesouhlasí. Je jasné, že jsi zvyklý své oponenty utloukat a utloukat čepicí, dokud je neutlučeš. Tak si toho užívej dál. :-(

Ať jsi, co jsi, ale diskutér jsi mizerný, když máš tak jednoduchý fádní negativní repertoár diskusních nástrojů. A nezobecňuj, protože systematicky mi jasně a cíleně ze svícařů křivdíš pouze ty. Budeš se muset polepšit, jinak ti budu muset zase na čas dát vale, než tě to přejde.
Já vím, že tvojí odpovědí bude: „Už se těším, až mi to vale dáš “. Tak se těš!

Odp9: ÚPLATEK a „úplatek“
Juras, 27.1.2010 5:48

Dobře! :-)
Když jsem napsal, že lžeš, taky jsem to zdůvodnil. Když jsem Ti křivdil, špatně sis nějaký příspěvek přebral. Abys přestal plácat a přestal vyvolávat reciproční pocity z diskuse, zkus aspoň někdy doložit, co píšeš.
Najdi můj příspěvek, ve kterém říkám bezdůvodně, že lžeš. Potom najdi příspěvek, ve kterém ti křivdím. V jednom jsem to udělal a omluvil se Ti, když jsem tě zaměnil s juzkem. O jiném nevím.

Odp10: ÚPLATEK a „úplatek“
tlapka, 4.2.2010 9:01

Že si to vůbec berete do hlavy... jsou důležitější věci než co kdo řekl či napsal.;-)

Odp11: ÚPLATEK a „úplatek“
Juras, 4.2.2010 9:26

To je fakt. :-) A já su takovej dobrák, že se sám sobě až někdy divím. Proč se vůbec snažím něco vysvětlit póvlu, který se i ve zcela nekonfliktních tématech snaží za každou cenu urážet a ve své nízkosti se snaží plivat i komolením přezdívek? Na podání pomocné ruky nevděčně reaguje dalšími urážkami a nezdvořilostmi. A ještě si věčně připadá ublížený, ukřivděný a pdváděný.

Odp12: ÚPLATEK a „úplatek“
., 4.2.2010 10:58

No jasné je, že jsi se definitivně sám zařadil svým příspěvkem mezi PÓVL. :-( Bez ohledu na to, jak a čím máš nacpaný štrosok.

Odp13: ÚPLATEK a „úplatek“
Juras, 5.2.2010 8:42

:-) Co ještě? Už mě máš v tolika škatulkách, že v nich nemůžeš najít nic jiného než Jurase. :-)

Turecký med.
., 20.1.2010 10:39

Na žádnou Tvou příhodu s tureckým medem v sámošce se nepamatuji. Turecký med mi nikdy nechutnal, protože byl moc sladký a lepil se mi na zuby.

Odp: Turecký med.
Juras, 26.1.2010 13:05

Dohledal jsem si to a musím se Ti omluvit. Nebyls to ty, ale nějaký juzek. Jako příklad, že osobnost člověka se mění, jsem napsal, že jsem jako dítě ukradl turecký med a teď že už nekradu. No a on tam začal vyšilovat co su za hajzla... :-)

Odp2: Turecký med.
iva, 26.1.2010 17:35

Naši známí taky měli synka a ten asi v deseti letech ukradnul v samošce nějakou sladkost a paní prodavačka vyhledala rodiče a ti se velmi divili, že jejich syn tohle udělal, protože dostával první poslední. M\sleli jsme tenkrát, že jen zkoušel, co dokáže protože jinak to byl jeden z těch kluků, co se tváří jako svatoušci. Můj syn jednou knučel, že chce tu a tu tyčinku a když jsem ho neuposlechla ukázal mi ji až za pokladnou a já šla do kolen. nechtěla jsem vypadat jako matka zloděje tak jsme šli rychle pryč. Byl malinký, asi čtyři pět let, ale pamatuje si to. Dnes je spíš typ, kterého oberou i kámoši. Jeden kradl u nás v bytě vloni o naší dovolené.

Odp3: Turecký med.
Alfons, 26.1.2010 18:08

A jak chtějí v této společnosti dosáhnout úspěchu, majetku a postavení když nebudou krást a lhát?

Odp4: Turecký med.
iva, 26.1.2010 19:08

S potížema. Syn jak zjistil, jak to chodí ještě v devítce mu kamoši vykradli kredit na nějaké hry, pak v učení a nakonec v práci dostal v devatenácti mravenčení v hlavě, nechutnalo mu sladké a musel chodit na neurologii. Uplně se sesypal. Nějakou dobu trvalo naž mu léky vysadili a trochu se smířil je mu 22 let a celkem v práci se smířil s tím, že bude muset dělat a neptat se na nic. Krom toho si na něj dovolí i jeho spolupracovníci, protože si zřejmě nechá všechno líbit. A kolegou se kterým si rozuměl ho rozdělili, protože zjistili se každý zvlášt dokáže uživit jednoho méně pracovitého spolupracovníka a tak kluk už se pomalu smiřuje se svým údělem.

Odp2: Turecký med.
., 26.1.2010 23:20

No vidíš Juras, tohle jsi ani z propadliště dějin nemusel vytahovat, aby ses nemusel omlouvat. Takovýmito banálnostmi se nezabývám. Bylo, nebylo, ale už dávno není. „Dnes už je to jiný den a jiná vesnice...“ :-)

Odp: Silná slova pana Jourasa
Neuvedeno, 20.1.2010 18:36

To s tím desátkem to také nemám ověřené. Jen jsem myslím tady na svíci četl, že někdo musel platit agentůře. Jenže ať to je jak chce. Každá agentůra se musí nějak vyplácet, jinak by neexistovala. Buď tedy musí platit pracovník agentůře, nebo musí platit zaměstnavatel agentůře a pak dá o to méně peněz zaměstnanci. Je to jedno. Zaručeně s toho schánění zaměstnanců musí agentůra něco mít, jinak by to nedělala. V každém případě se tím že agentůra zatajuje místo, kde má pracovník pracovat komplikuje shánění pracovních míst, protože pracovník pak neví, jestli má pro něj cenu se u agentůry o místo ucházet. Neví také leckdy, podrobnosti hledaného zaměstnání i výši nabízeného platu.

Odp2: Silná slova pana Jourasa
., 20.1.2010 20:59

Ano, je to tak. Dle mého názoru, by se do zaměstnávání lidí neměly plést žádné agentúry. Pomáhají jen samy sobě, nebo možná podnikatelům. Pro nezaměstnané lidi jsou však většinou institucemi
bezperspektivními.

Odp3: Silná slova pana Jourasa
Juras, 25.1.2010 13:37

Nikdo nezaměstnanému nenařizuje využívat agentury. Může si hledat místo sám. Ale bude to mít IMHO těžší. Možná si taky vydobude menší plat, než který by zajistila agentura (která na tom má myslím závislou svou odměnu).

Odp4: Silná slova pana Jourasa
iva, 25.1.2010 15:34

Dobrý vtip.

Odp5: Silná slova pana Jourasa
Juras, 25.1.2010 21:24

Co Ti na tom připadá jako vtip?

Odp6: Silná slova pana Jourasa
iva, 26.1.2010 9:05

Protože to tu je jak na Klondaiku. Přitom nabídky agentur jsou uplně stejné at si zmáčknu Supoerkariera,práce.cz nebo profesia stejné inzeráty a ty mi budeš tvrdit, že NěKDo bude za mně smlouvat lepší platové podmínky? Jasně, že když agentury mají rozhozené sítě už si normální člověk ani neškrtne. Přesně jak ve článku Zprávy z bojiště nezaměstnaných a je vidět, že to psal hodně chytrý člověk.

Odp7: Silná slova pana Jourasa
Juras, 26.1.2010 9:44

Já například mám práci nalezenou bez agentury. A kdo nechce podporovat agentury, klidně může obvolávat potenciální zaměstnavatele sám. Co je na tom divného? Potenciální zaměstnavatel - i když má třeba inzerát nebo zadání u nějaké agentury, určitě bude rád, když se mu někdo přihlásí přímo - nemusí za něj aspoň platit agentuře. Jenom jí oznámí, že místo už není...

Ohledně výše platu.. Agentura má asi podmínky dané už tím místem, které nabízí, ale jejím zájmem je, aby byly co nejlepší - jednak za lepší plat snáze někoho sežene, dvak ma vyšší odměnu.

REKLAMA-poctivý podnikatel
Alfons, 25.1.2010 8:37
Odp: Reklama-poctivé peníze
tlapka, 25.1.2010 8:48

To je dobře že ses zase ohlásil.

Odp2: Silná slova pana Jourasa
Neuvedeno, 25.1.2010 9:02

Nejhorší je pane .,,že bohužel i ty úřady práce dnes nezveřejńují telefony a adresy firem při uvádění nějakého volného místa, takže pak lidi, aby jezdili z okresu do okresu obhlížet zaměstnání na úřadě práce, místo aby jen posílali maily.

Odp3: Silná slova pana Jourasa
ivan, 25.1.2010 11:15

Pane Neuvedno, kdybych se vážně ucházel o nějaké zaměstnání, tak bych předpokládal, že mě bude chtít potencionální zaměstnavatel vidět a hovořit se mnou, nakonec i já bych chtěl vidět jeho a prostředí v kterém bych měl pracovat. Myslím, že osobní styk by zvětšil moje šance a předběžně by vyloučil mnohá nedorozumění.

Taky bych se neženil tak, že bychom s partnerkou poslali na úřad svoje data E-mailem a oni by mě poslaly SMS, že jsem ženatý. Co vy na to?

Odp3: Silná slova pana Jourasa
Neuvedeno, 25.1.2010 11:56

Osobní kontakt je samozřejmě nutný pro obě strany, jenže se člověk musí dozvědět, je-li o něj zájem, takže napřed je nutný ten písemný kontakt, také pro sjednání data schůzky a teprve pak ten osobní, až když zaměstnavatel má o pracovníka zájem se s ním setkat.

Odp4: Silná slova pana Jourasa
ivan, 25.1.2010 19:47

Pane Neuvedeno, takhle sice budete všude sjednanej, ale Váš zájem je být přijatej. Věřte, že v řadě E-meilujících zájemců bude mít ten v osobním kontaktu, když ne přednost, tak určitě výhodu první rány, nebo mu bude dřív jasno.

Uchazeč je vždy v nevýhodě a je slabším partnerem v jednání, ale svoje postavení při jednání může zlepšit výběrem vhodné doby pro jednání.
V pátek po obědě, když už opadnulo nejvyšší vypětí týdne, je určtě vhodnější doba než třeba v úterý v pracovní špičce těsně před poradou nebo pracovním rozdělním, kdy ,,nikdo neví kde mu hlava stojí" ! Takhle bych asi jednal já, ale je nás deset milionů, je to na každém.

Odp5: Silná slova pana Jourasa
tlapka, 26.1.2010 7:53

JAK občané běžně hodnotí „Stěhování se za zaměstnáním? “

stěhování za zaměstnáním
Vlastimil Čech, 26.1.2010 18:59

Stěhování za zaměstnáním je stručně řečeno - a obecně-hloupost- aspoň v našich podmínkách...

Jaký získám byt? Za jakou cenu? Za jakých podmínek? Je to dobrá čtvrť? Kolik bude stát stěhování? Budu se moci zase přestěhovat jinam? Za jakých podmínek?

Na jak dlouho mám zajištěné zaměstnání? Za jakých podmínek? Za jakou mzdu?

Do jaké školy budou chodit děti? Získám nového zubaře třeba? Nové přátele? Jak daleko budu dojíždět za svými rodiči a přáteli a zbytkem rodiny? Kolik nás to bude stát?
Nu, pokud můj nový zaměstnavatel dá nabídku, která se nedá odmítnout a všechny otázky budou odpovězeny v plusu...

V pátek odpoledne
., 26.1.2010 23:10

... už většinou na pracovišti nikdo z vedení není, protože paní personální, pan náměstek i pan ředitel jsou už na cestě „Na chaloupku“. V pátek odpoledne je na pracovišti už přítomen pouze vrátný, pokud si ho ještě podnik „vydržuje“ a platí, nebo už každý návštěvník najde jen zamčenou bránu. Mnoho podniků v současné době týdenní činnost dokonce končí už ve čtvrtek odpoledne.

Odp: V pátek odpoledne
ivan, 27.1.2010 0:05

Tak to nejsou ty správný co potřebuješ, když jsem prováděl výškové práce, tak jsme si domlouvali práci dost často tam, kde jsme zovna pracovali. Kolikrát se stalo, že jsme vzali něco malýho, a odtud získali informace na velkou zakázku. Já žiju už přes dvacetlet jenom z nahodilostí kterým jenom otevírám dveře. Za tu dobu jsme plnili asi 5000 zakázek, možná i víc, a jinej nenajde jednu práci třeba několik let? Jak je to možný? Prostě tomu nerozumím! Ani teď nevím co přinese zítřek, prostě se všechno nějak nabídne samo. Vždyť furt někdo něco potřebuje. Kolikrát si vyberou nás jenom proto, že mnoho zakázek děláme na počkání, lidé krom peněz neradi utrácejí čas. Jinde vedou záznamníky, kdy, kdo, přijde na řadu. My jsne připraveni dopředu a spoustu věcí už máme předvyrobeno v polotovarech. Když přijede zákazník, tak musí nestačit koukat. Jedna zakázka se finalizuje třeba na čryřech místech najednou. Za hodinu jede s tím co potřebuje, jinde mu řekli aby přijel v září.

Odp2: V pátek odpoledne
., 27.1.2010 0:19

Tak to vás chválím.
A musí ta zakázka mít nějakou minimální finanční hodnotu abyste ji přijali ? Jedna firma mi třeba odpověděla, že berou zakázky minimálně za =500000,--Kč a výše, a drobnější že nepřijímají.

Odp3: V pátek odpoledne
ivan, 27.1.2010 0:37

Kydž někdo příjde, že chce obkládat podkroví, tak mu naformátujeme jeho dýlky, zatím se mu připravují jinde podkladní lišty a sloupky, zatímco já s ním vybírám ozdobné profily na zakončení. Musí to cvrčet, ale vše v klidu. Než si někdo připraví auto na převoz, tak se už první kusy nakládaj, zaímco jiné jsou ještě ve výrobě. U všeho si vzájemě pomáháme a máme zase klid na přípavu jiného. Firmy co k nám jezděj pravidelně, tak mě do telefonu nadiktují co potřebují a než řidič dojede, tak už je to připravený o odvozu. Vše v klídku. Stejně častá otázka jako za kolik, je kdy? No přece hned, nebo zítra, když je toho víc. Kdy jindy? Teď!

Odp4: Silná slova pana Jourasa
Neuvedeno, 26.1.2010 7:39

Bývalo to tak, že na Úřadě práce určili, kolik do příští návštěvy musí dotyčný uchazeč o práci oběhnout nabídek práce. Takže, že by si mohl vybírat uchazeč o práci den, kdy bude obcházet, to bych pochyboval. Kromě toho jde o každý den ušlého výdělku, takže čím člověk sežene práci dřív, tím líp. Kromě toho se zaměstnavatelé na lidi, kteří jsou delší dobu bez práce dívají přes prsty a raději vemou toho, co právě ztratil zaměstnání. Kromě toho, zaměstnavatelé také přímo určují datum, kdy budou dělat konkurs s více uchazeči najednou, aby získali toho, co se jim nejvíc hodí a aby získali také toho, co si řekne třeba nejméně za práci.

Odp5: Silná slova pana Jourasa
ivan, 26.1.2010 10:26

Pane Neuvedeno, přece účelem konání zájemce je sehnat práci a ne co nejvíce razítek. Pokud budu neustále zrnkem v hromadě písku, tak je možné, že budu neustále propadat sítem v konkurenci jiných zrnek které budou mít vhodnější velikost. Podívejte jak mizí rohlíky v sámošce. Po nasypání hromady rohlíků si zákazníci nejdříve rozeberou ty správně vypečené, nepoškozené a ty co se zdají být větší. Nakonec zůstanou vždy ty, které se zdají být menší, jsou různě křivé nebo jinak poškozené, přestože jsou taky nezávadné. Když vám ale někdo přinese svačinu, tedy jenom tři rohlíky vůbec se nebudete zabývat tím, že je jeden rovný, druhý propečenější a další skoro podkovou. Prostě je bez jakýchkoliv protestů zblajznete a ještě si pochutnáte, může se totiž stát, že ten odřený může mít nejlepší chuť a je propečený tak akorát. Pokud budete postupovat stejně jako ostatní, tak budou vaše šance vždy stejné jako toho rohlíku který byl propečený tak akorát, jenom se mezi ostatníma nezdál.

Odp6: Silná slova pana Jourasa
ivan, 26.1.2010 10:33

Jenom jako dodatek mě napadá, že ohromná hejna ryb se drží pohromadě právě proto, že šance, že budou sežrány je statisticy mnohem menší, než když si rybyčka poplave pěkně sama a tak se stane svačinou, potože predátor si už vybral. Ona se mu totiž sama nabídla.

Odp7: Silná slova pana Jourasa
Alfons, 26.1.2010 18:11

Naši predátoři loví mezi chudými a postiženými a tak zbavují stát balastu který ho táhne ke dnu.;-)

Odp8: Silná slova pana Jourasa
ivan, 27.1.2010 8:51

Sundej si brejle, Alfonsi. Jestliže je človek nejvyšším predátorem, zde na Zemi, tak je jasné, že jeho potravou budou zase lidé. Platí to pro celý živočišný druh, ať se nám to líbí nebo ne.

Proboha, ať nikdo nepíše , že to schvaluju, nebo si to přeju, prostě to tak jenom je.

Odp9: Silná slova pana Jourasa
Juras, 4.2.2010 9:31

Schvaluješ to, a to jenom proto, že sám sebe řadíš k těm silným. Přeješ si to a odmítáš proti tomu něco dělat, takže to podporuješ a nemáš rád dobré diskutéry, kteří chcou proti tomu něco dělat. Třeba požadovat, aby byla vydána vyhláška, že člověk nesmí být člověku predátorem a když má přebytek peněz, tak by ho měl rozdat chudým. ;-)

Odp10: Silná slova pana Jourasa
ivan, 4.2.2010 9:56
Odp9: Silná slova pana Jourasa
iva, 4.2.2010 9:56

Když jsou takoví drsní proč dávají poeníze na různé nadace? Aby si očistili svědomí? Proč by na to rovnou nemohla být nějaká vyhláška a norma? Na přebytky? Taky se prý chováš lidsky ke svým podřízeným možná jsi ještě lepší než byl Batá a tak máš nějaký smysl pro fair play, nebo je to čest. Proč by měli házet ti predátoři jen ty slupky? Kdo je na ně zvědavý at se jdou bodnout.

Odp10: Silná slova pana Jourasa
santiago, 4.2.2010 11:32

Příspěvky na daňově uznatelné účely jako nadace - kromě snížení daňového základu, který musíte ovšem nejdřív vydělat, že (a tady všechna čest) - vám jednak zavážou užitečné lidi, kteří vám pomohou použít jiné užitečné lidi a jednak se s rozumným obdarovaným lze dohodnout, že vám část daru rovnou refunduje (ve formě již finančně zorganizovaného obnosu) zpět na osobní účet.

A nerozumní obdarovaní prostě nejsou obdarováni.

Odp11: Silná slova pana Jourasa
iva, 5.2.2010 8:29

Slovo dar nemám ráda, protože nic není zadarmo.I jednou ti kamarádíčkové co si dávají dary ve formě nějakých prebend nebo lehkých topných olejů či jak se to všecko smenuje budou chtít vyúčtování. Na to já nehraju.

Odp12: Silná slova pana Jourasa
Juras, 5.2.2010 8:39

Dar je zadarmo. To je taková jeho nezrušitelná vlastnost, může být nějak svázán a něčím podmíněn, ale jako takový je zadarmo.

Odp13: Silná slova pana Jourasa
tlapka, 11.2.2010 9:33

Ale není dobré dívat se mu na zuby, žejo

Odp14: Silná slova pana Jourasa
iva, 11.2.2010 9:35

Ty mně taky někdy pochopíš že jo.

Odp15: Silná slova pana Jourasa
Juras, 11.2.2010 12:44

Já tě s těma dárkama taky chápu, ale myslím si, že se na to díváš špatně. Proto jsem se Ti snažil vysvětlit svůj pohled na vděčnost a dárky vs. vděčnost a účelově dané dárky. Myslím, že spoustu věcí tak nějak přirozeně chápe úplně jinak, než když se jednou zamyslí nad všemi důsledky. Zajímalo by mě, jak se teď díváš na dary? Myslíš, že je tvoje povinnost se za dárek nějak dvděčit? Není to povinnost, ale na druhou stranu to je vítané. Pokud jsou dárky dávány upřímně a ti lidé se navzájem mají rádi, spočívá obdarovávání v tom koloběhu. Možná se do toho zapojuje i trocha komedie. když jdeš třeba na schůzku s někým, kdo Ti daroval nějaký kus oblečení, oblékneš se zpravidla tak, abys ten kousek od něj také využila. To si myslím, že funguje i dost podvědomě - víš, že mu udělá radost, když uvidí, že to ráda nosíš a žes to někam nezahodila...

Odp16: Silná slova pana Jourasa
ivan, 11.2.2010 15:42

Z mých oblíbených dárů,------Dostala jsem to!
Z neoblíbených,---------------- Dostal jsem to!

Odp17: Silná slova pana Jourasa
tlapka, 11.2.2010 17:36
Odp16: Silná slova pana Jourasa
iva, 11.2.2010 19:42

Bylo mi 23 let,když jsem zavolala svému otci, se kterým jsem se neviděla od pěti let. Jeho první věta když jsem řekla, kdo jsem byla- Ivanko co potřebuješ? Já mu volala, protože jsem se cítila sama opuštěná, neměla jsem v té době žádného kluka, mamka měla svou rodinu a on vlastně taky. Nikdy jsem nic od něj nechtěla a on mi začal kupovat začali jsme vánocema 1986. Samozřejmě se taky vždy třepal na to, co mu dávám já. Tak jsem se ocitla ve světě dospělých. S matkou to mám jinak vždy kupuji to, co bych sama ocenila. Časem jsem ale dostala rozum a dárkování ruším všem jsem to oznámila,rozdávám korálky co se líbí hned dávám bo se řídím heslem kdo rychle dává dvakrát dává. A vím, že za to nic nechci.

Odp14: Silná slova pana Jourasa
Juras, 11.2.2010 12:37

No, to je z druhý strany. Je dobrý projevit radost, i když hned vidíme nějaké vady. Ale není to univerzální pravidlo, platí to jenom pro „normální situace, kdy si lidi chtějí udělat radost“.

Napadly mě při psaní předchozího odstavce obtěžující dary. někdo mi třeba pokaždý doveze nějakou porcelánovou kočku a já je nesnáším. Nebo mi chce dát dárek někdo, koho nemám rád. Nebo cítím, že to není dárek, ale snaha si koupit moji příští vděčnost. Ve všech těchto případech zásadně odmítat. Okamžitě.

Odp15: Silná slova pana Jourasa
tlapka, 11.2.2010 14:34

Dárky jsou dvojí: Zaprvé zavazující, zadruhé zavazející.

Odp15: Silná slova pana Jourasa
iva, 12.2.2010 7:44

Takže s těma dárkama to zas tak jednoznačné není, že? Jednou jsem dostala modrotiskové šaty, moc mi slušely a padly a to mi je koupil mamčin manžel, ktewrý už s námi nebyslel jen přijel za svou dcerou ne můj táta. Takže vím jaké to je dostat takový dar jak jsi psal, protože těžko bych mu já kupovala košili. Je to krása dostat takový dar. Bez těch vyceněných zubů jak napsala Tlapka

Odp16: Silná slova pana Jourasa
tlapka, 12.2.2010 8:13

Taky by se mohlo stát že by sis je neoblíbila a dárce by se ptal a "nosíš ty šaty které jsem ti koupil? Vždycky to nemusí tak zářivě dopadnout.

Odp17: Silná slova pana Jourasa
iva, 12.2.2010 8:22

Anebo by přijel na svoje narozeniny a ptal by se, kde mám dárek? Já ale začala dárkové tema se sponzorskými dary. I tady je něco za něco.

Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Juras, 26.1.2010 22:45

Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je požitek klábosit s pozitivně naloženým adolescentem ;-)

Odp: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Alfons, 5.2.2010 14:29

Adolescentům patří budoucnost. ;-) Střední generace jim připravuje výborné životní podmínky v budoucnosti a při tom středňáci ještě dokáži uživit seniory.

Odp2: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Tony, 5.2.2010 15:38

Pardon, ale já odmítám živit seniory (kromě mých rodičů). Je mezi nimi až příliš komunistů...

(to je jen zápalný příspěvek :-) bez urážky...)

Odp3: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivana Kozárová, 5.2.2010 16:36

Odmítat můžeš cokoliv. Ovšem nikdy nevíš,koho budeš jednou živit...přesněji,čí potravou se staneš;-)

Odp4: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
tlapka, 11.2.2010 9:38

Proto si dejte Všichni pozor, jestli stojíte na správné straně potravního řetězce :-)

Odp3: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
tlapka, 11.2.2010 9:39

Komunismus se nám rozlézá i mezi mladší jako rakovina.

Odp4: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
tlapka, 11.2.2010 9:40
Odp4: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivana Kozárová, 12.2.2010 17:35

Jsem ráda,že pracuju na odideologizovaném pracovišti. Jedu teď mimo dosah mobilů a nebude tam počítač. Pozdravuj všecky a za nějakej čas pa,ať máš pěkné časy,tlapko.

Odp4: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Tony, 27.2.2010 13:40

Protože demence postihuje všechny bez ohledu na věk. Mladí se nepoučí z chyb starých...
Svět netvoříme my.

Odp5: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Neuvedeno, 11.2.2010 21:24

Komunizmus je víra jako každá jiná. Mladiství věří dle svého věku v různé nesmysly, které jim dospělí nabulíkují. Leckdy téměř ve všechno. Pozvolna jak dospívají by měli dostávat rozum a různým pohádkám přestat věřit. Každý ten -izmus si vymyslí tu svojí pohádku, která se jim hodí do krámu. Když může mít své mladistvé náboženstí a ještě dotované státem, tak může mít mladistvé každá takováto víra, tedy i komunistická, nebo i monopolně demokratická. Jde o to, aby ty směry byly přibližně stejně silné, aby se tak vzájemně rušily. Konečně v mládí si poslechne pohádky rád každý. Hlavně, aby v dospělosti vystřízlivěl. To se bohužel mnohým nepodaří. Takže pak vyrovnanost věřících v různé pohádky a né jen v jednu je přínosem pro stát. Nemusí pak řešit problém stability demokracie ve státu.

Odp6: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Alfons, 12.2.2010 21:41

Věří mladí že v roce 2050 bude práce jen pro 5% občanů? ;-)

Odp7: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 13.2.2010 7:09

Vůbec nechápu co to má společnýho s válcováním silnic.

Odp7: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Vlastimil Čech, 13.2.2010 11:52

No, já jsem v mládí věřil tomu, že s postupujícím pokrokem technickým, vědeckým a společenským, budou ceny zboží a služeb postupně klesat, pracovní doba se zkracovat, mzdy stoupat, lidé budou míti více volného času pro zábavu, cestování a sebevzdělávání, na odpočinek budou moci jít třeba už v padesáti, nebude žebráků, chudáků, bezdomovců... atd. atp.... zaspal jsem něco?
Ano, pokrok byl... ale kdo si privatisoval jeho výsledky?
Pane Alfonsi, takové pohádky tu už byly, radím Vám, netěšte se, BUDETE ZKLAMÁN!

Odp8: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Alfons, 13.2.2010 14:29

Zklamávání je moje hoby. Dnešní mladí a děti zklamaní nebudou. 5% jich bude mět práci.;-)

Odp9: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 13.2.2010 20:27

V dobách hlubokého míru byla 100% zaměstnanost, přesto nebylo nic k dostání, jak je to možné, Alfe ? Dřel jsem jak vůl a nemohl jsem si za to koupit co jsem potřeboval, ale to co bylo. Kde byla chyba?

Odp10: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
., 14.2.2010 1:42

Teď je to horšI: teď nezaměstnaní lidé si nemohou koupit nic (pokud jim někdo nepůjčí), protože nemají za co by si něco koupili, protože živoří v bídě.

Dnes i ten, který má placené zaměstnání,si může koupit také jen to, co je k dostání; také mnoho věcí k dostání není.

Tedy v současné době je chyb určitě mnohem více, než tebou hlásaná jedna.

Odp11: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
tlapka, 17.2.2010 8:13

V každém systému je nekonečné množství chyb. Nebylo to lepsi za feudalismu ? Proc vzpominat jen na socialismus. A co za valky- byl poradek a zadne zlociny... pro vsechny stejne.. nezavinena chyba diakritiky asi z duvodu diskuze CH.

Odp10: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Alfons, 14.2.2010 3:02

To je velice závažný argument pro podporu dnešního radostného stavu naší společnosti.;-)

Odp11: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 14.2.2010 9:20

Argument to je , ale odpověď ne!

Dva roky vojenské služby. Zdarma! Žold 24x70=1680 Kčs. Po zdražení zboží byl zvednut na 90Kčs a postupně zvyšován. Ale většina lidí zaplatila bránění

Potravinové lístky, nejdéle v Evropě, byly pro naprostý nedostatnek nárokovaného zboží zrušeny.

Mateřská dovolená byla 18 týdnů!.. na dítě se pobíral jednorázový příspěvek, asi 120 Kčs, toto zpřesním, zatím to ber jako neověřenou informaci.

Ředilelé podniků chodili v monterkách, aby tak zdůraznili sepětí s pracujícím lidem. Ve VÚAB si nechal ředitel dát do kanceláře staré lino, z celého podniku musely být odstraněny kytky, jako přežitek.

Kolik lidí se vejde do vagonu byla utajovaná informace.

Nárokový příděl hnědého uhlí byl 18q na domácnost na celou zimu. ( vzpomínám na mour ze sněhem)
Dobré byly uhelné prázdniny, prostě nebylo čím topit, ve školách bylo dovolené sedět v kabátech.

Minimální důchod (za práci, nepléct s dávkou) byl 182 Kčs měsíčně.

Inzerátu ,,prodám pořadí na auto, již za tři roky, by dneska nikdo nerozuměl.

Mnozí lidé museli pracovat na přídělové byty pro jiné, aniž by měli za celý život nárok na svůj, prostě byli trvale přeskakováni v pořadí.

Z některých krajů se takřka nedalo vystěhovat ještě v sedmdesátých letech. I po této době to bylo velice obtížné.

V padesátých letech bylo průměrné vzdělání pomocné stavební čety vyšší, než úředníků na národních výborech.

Vlastnit cizí měnu bylo trestné!

Zboží, které je dneska nazýváno šuntem bylo pouze na tuzexové poukázky, třeba bezpečnostní přilby.

To jen tak, co mě v rychlosti napadlo a bílá hlava v paměti uchovala. Alfe.

Všechny mladé bych si to nechal na jeden rok vyzkoušet a pak se rozhodnout. Připomínám, že život na vesnici nebo ve městech byl ohromný rozdíl.

Odp12: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Alfons, 14.2.2010 13:37

Ještě je třeba dodat že denně umíralo 1000 lidí hladem a bez přístřeší, včetně neposkytnutí lékařské pomoci. Dalších 1000 lidí bylo denně popravováno za to, že nevstoupili do KSČ. Bojovníci proti tehdejšímu režimu žijí dnes na vysoké úrovni. Stát se jim bohatě odvděčil. ;-)

Odp13: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 14.2.2010 15:35

Ale Alfíku, ty jsi takový Radostín Dobrotivý z Veselíkova. Neměj o mladé péči, neboj, oni se o sebe dokážou postarat i bez nás. Docela se jim nedivím, že se staroušema nechtěj mít nic společného, když jim otravujou život kecama jaký byli jejich dědové kabrňáci a do jaký záhuby se oni řítí bez jejich rad. Prostě si ho udělaj jaký ho budou chtít. Že tě sere, že jim do toho nemůžeš kecat, protože teprve podle Tebe by to byla krása.

Odp14: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Alfons, 14.2.2010 17:45

Teď se mně otevřely oči. Kuřátka radí slepici.;-)

Odp14: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Vlastimil Čech, 14.2.2010 20:50

Pane Ivane, neříkejte, že jste tu hrůzu nepřežil...to bych Vám, při vší úctě neuvěřil... Za těch zlých a špatných komunistů se postavila celá sídliště a města... tolik bytů za dvacet let demokratury asi nepřibylo, jako za dvacet let socialismu... Nechcete abych jmenoval, nebo ano? Mnoho-li jste v těch přeukrutných dobách viděl bezdomovců? Žebráků? Slyšel jste o mamince, která v bezvýchodné situaci vyskočila i s dítětem s 9. patra? A jak to vlastně bylo tehdy s exekucemi? Doslechl jste se o nemocném, kterého dvakrát za sebou vyhnali z nemocnice, aby před ní zemřel? Soudím, že jste starší člověk, jistě jste něco pozapoměl, ale prosím, nepleťte té mládeži hlavu... třeba zrovna ty přilby na motorku nebyly povinné... jezdili jsme v čepicích a i SNB měl takové kožené kukly... Aut bylo méně, ale zato jezdili autobusy, často a lacino... A slyšel jste o případu, že by za komunistů nedostali dělníci svou mzdu? Že by jim národní podnik dlužil výplatu za půl roku?
No jo, Vy jste ale neměl tu stolárnu a vlastní aeroplán...
Pamatuju si, že jsme celá třída šli k zubaři, všichni jsme byli ve škole prohlíženi lékařem, aby se něco nezanedbalo... vitamínová akce a ten hnusný rybí tuk byl zdarma pro všechny děti... O cenách mluvit nebudu, to se tu už probralo...ale i s tím žoldem řekněte všechno... ano, máte pravdu bylo to pak těch devasát korun... ale za každou frčku byl příplatek, za odbornost byl příplatek, za vzorného vojáka (tedy odznak) byl příplatek... dvacítka cigaret stála okolo 4,- Kč a pivo, myslím, kolem 3,- Kč...
A ani Vy jste dozajista už tehdy netřel bídu s nouzí, když jste dělal ty výškové práce... víte, náhodou vím docela dobře, jak to chodilo... No a taky jste přece dělal ty závody... a motorku jste taky měl, ne?
Za komunistů jsme si postavili domek... za komunistů jsme nemrzli...
Pane Ivane, svoje hrůzostrašné historky raději vyprávějte jenom tehdy, když Vás zaručeně neslyší někdo z pamětníků... ;-)
Jinak to bude vypadat, že jste mládí prožil v úplně, ale úplně jiném Československu, než my...

Odp15: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
., 14.2.2010 22:32

Pane Vlastimile Č., dobře jste to napsal, souhlasím s Vámi. A ještě dodávám příklad: V šedesátých letech bydleli mladí zaměstnanci jednoho podniku v jedné svobodárně ve dvoře areálu podniku, kde pracovali. Takže to na pracoviště měli ze svobodárny pouhých pět minut pěšky.

Na té svobodárně každý člověk za zvůj pokoj (rozměry cca 5 m krát 5 m) platil pouhých =80,--Kč za měsíc. V ceně byla celoročně teplá voda bez omezení, elektrická energie bez omezení, ústřední topení a tedy teplo dle potřeby, chladnička, televize a klubovna, pračka, sušárna a samozřejmě sprchy a WC. Na hlavní středové chodbě měl každý botník, kolo a skříň s úklidovým nářadím (obyvatelé si ubytovnu uklízeli sami). K tomu si mládež sama podél ubytovny upravila zahrádky s protékajícím potůčkem. Byl to tenkrát „RÁJ NA ZEMI“ proti dnešku. Každý měsíc podnik organizoval jeden zájezd do divadla do Prahy a autobus byl pro účastníky přistaven až ke branám podniku. Na to divadlo podnik zaměstnancům finančně přispíval určitou částkou.

Odp16: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Alfons, 15.2.2010 3:55

A proto socializmus ekonomicky zkrachoval. ;-)

Důvod byl jiný.
., 15.2.2010 20:25

Důvod byl Alfonsi jiný: Pražáci se vrhli za růžově nalakovanou vidinou západu, jako osel bezhlavě kluše za mrkvičkou houpající se daleko před jeho nosem na provázku, který drží vandrák na oslovi jedoucí.

Odp16: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
tlapka, 15.2.2010 9:05

Mě se to nelíbí, nerada totiž chodím do divadla.

Tlapce:
., 15.2.2010 20:18

Mně se nelíbí tvůj komentář Tlapko, protože je „mimo mísu“ (jak se teď říká), a vyjadřuje tvoji „zkostnatělost“ a „negativní postoj“ k životu, „málo kreativity“ a nekulturnost, protože nemáš ráda dramatické umění , z jehož mantinelů pochází tvůrci současného systému.
Kromě toho, zájezdy do divadla před sametkou nebyli nikdy a nikomu vnucovány, nebyly povinné.

Odp: Tlapce:
tlapka, 24.2.2010 11:50

Nemáš pravdu. Proč myslíš že nemám ráda dramatické umění? Nerada chodím do divadla protože nemám boty.

Odp2: Tlapce:
santiago, 24.2.2010 12:02

No a v létě, když by to šlo, zas mají divadla prázdniny.

Odp3: Tlapce:
iva, 24.2.2010 12:33

Já to uplně vidím :-)))

Odp2: Tlapce:
Juras, 25.2.2010 22:24

Na jednu tlapku stačí jedna bota ;-)

Odp3: Tlapce:
ivan, 25.2.2010 23:16

Když Evě uřízli nohu, tak než se vrátila z nemocnice jsem z nezkušenoti přemýšlel o tom jestli jde koupit jenom jedna bota, říkal jsem si, že je takových lidí spousta a že by nebylo špatné založit takovou brzu nadbytečných bot. Chyba! Tu druhou potřebuje na protézu kvůli odklonu nohy a stejné výšce, estetické hledisko je až druhořadé. Protože lidé mají buď nohy nebo ruce tak potřebují buď boty nebo rukavice. Jestliže ale jde o Tlapku, tak by jí nestačily ani ty dvě, mysllím , že bychom se jí museli ještě další pár bot složit. Taky si mohla dát nick třeba Opice. ;-) :-).

Odp4: Tlapce:
tlapka, 26.2.2010 12:26

Ale Ivane... já přece neříkám, že nemám peníze na boty. Mohla bych si koupit i dvoje. Ale nesnesu chodit do obuvnického obchodu. Tak si někoho pošlu pro tenisky do Marketu a v těch nemohu do divadla.

Odp5: Tlapce:
tlapka, 26.2.2010 12:28

PS: Opičí pracka-- znělo by to dobře?

Odp6: Tlapce:
ivan, 26.2.2010 14:24

Myslel jsem to jako legrácku, co má tlapky má taky čtyři nohy. Opice by byla z tohoto pohledu velice úsporná. ;-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp7: Tlapce:
tlapka, 26.2.2010 14:53

A prosímtě- nedovolil bys aby to byla Tygřice? nebo aspoň puma.

Odp8: Tlapce:
ivan, 26.2.2010 15:14

Schváleno.

Odp5: Tlapce:
Juras, 26.2.2010 14:02

Tak se nevytahuj. ;-) Někdo je nezaměstnaný, tak bys mu měla na ty jedny boty dát. No schválně, že tě to ani nenapadlo, ty nesoucitná tlapko ;-)

Odp6: Tlapce:
Juras, 26.2.2010 14:03

Ještě navíc si pošleš nakoupit byty nějaké své vykořisťované podřízené. Když ti boty nesednou, tak je určitě vyhodíš bez udání důvodu na zcela nezaviněnou dlažbu ;-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp7: Tlapce:
Juras, 26.2.2010 14:20

ne byty, ale boty...

Odp7: Tlapce:
tlapka, 26.2.2010 14:56

To jsi mě teda dostal.... ovšem pošlu tam takovou, kterou už mám vyzkoušenou. Navíc všichni nezaměstnaní co jsem je viděla, boty měli, protože boháči docela nové boty vyhazují do smetníků.

Odp17: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Juras, 16.2.2010 8:51

Tak tak, to je vopruz ;-) I když - na nějaké normální divadlo bych se možná někdy nechal přemluvit, nebo na Cimrmany, to jsem taky chodil. Ale když si představím třeba ty módní supermuzikály, oblévá mě hrůza.

Odp16: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 15.2.2010 10:56

Romantiku, koukám, že si byl všude, kde ti někdo na něco přispěl, nebo pod cenou nabídnul. Copak ti nedochází, že se to nevzalo z ničeho, že aby ti mohl zajet autobus až mezi vrata, kde si jak říkáš bydlel skoro zadarmo, tak že to mohlo být jedině z práce někoho jinýho? Ten NĚKDO ti musel na všechno vydělat!
To, na co teď nadáváš byla pro ostatní radostná zpráva o konci vyživovací povinnosti nepotřebných.

Odp17: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
tlapka, 15.2.2010 10:59

Taky si myslím.

Odp17: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Juras, 15.2.2010 12:01

Já si myslím, že tohleto nezažil, ale nastudoval. Před zhruba pěti lety psal, že je mladý, a kdyby zažil na vlastní kůži komunistickou svobodárnu, muselo by mu teď táhnout pomalu na padesát.

Jourasovi Jourasimoviči Jourašvilimu:
., 15.2.2010 12:47

Jouras, tobě už také nic vysvětlovat nebudu; oba jste existence neschopné si něco domyslet, něco logicky vydedukovat. Oba umíte pouze útočit, vysmívat se svým spoludiskutujícím, znevažovat jejich příspěvky a chlubit se svou současnou tzv. „úspěšností“.
Ale dejte si pozor: Všeho dočasu, Pán Bůh navěky!

Odp: Jourasovi Jourasimoviči Jourašvilimu:
Juras, 15.2.2010 13:07

Jak je to s tvým mládím? Před pěti lety ses prezentoval jako mladý člověk, téměř absolvent. Což já o sobě říct nemůžu a přitom jsem teprve po sametu začal studovat VŠ. A najednou se dovídám, že nadějný mladý člověk s vysokoškolským vzdělánm už za komunistů pracoval a bydlel na svobodárně. To jsou paradoxy. Ale asi to bude tou absencí něco logicky vydedukovat. Ať dedukuju, tak dedukuju, jediné možné vysvětlení je, že tě něco přeneslo v čase a ty ses najednou ocitl v nepřátelském světě dvacet let po proudu. Máš jiné vysvětlení?

Odp2: Jourasovi Jourasimoviči Jourašvilimu:
., 15.2.2010 20:11
Odp2: Jourasovi Jourasimoviči Jourašvilimu:
tlapka, 26.2.2010 12:30

Mě se taky zdá že ty tečkočárkové znalosti komunismu jsou nějaké nadprůměrné. Může ale mluvit slovy svého dědečka nebo strýčka.

Odp3: Jourasovi Jourasimoviči Jourašvilimu:
., 10.3.2010 22:49

Tlapko, jestlipak víš, že se někde v současné době pořádají jakési tzv. „osvětové přednášky“ oficielně tajemně nazývané přibližně „ Cvičení komunikace“ , a že mají různá témata, také např. „TOTALITA“. A že je tam veřejnosti zdarma přednášeno to téma. Mně to bohužel připomíná studium ML v novém modrém kabátku. ( : - )
To jen tak mimochodem, abys věděla jak bohaté a „spolehlivé“ ( : - ( zdroje vědění o minulosti jsou veřejnosti v současné době předkládány. Že člověk, který tápe a chce se něco dovědět o tom , co ještě neví, že má možnost. ( : - )

Odp4: Jourasovi Jourasimoviči Jourašvilimu:
ivan, 10.3.2010 23:28

Hele, Romantiku, tobě se stejská na základě přednášek zdarma?

Já si docela dost pamatuju, můžeš se ptát.

Odp17: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
., 15.2.2010 12:40

NIKDO ani na mně ani na moje spolupracovníky nevydělával. Platili jsme si ze své mzdy řádně sociální a zdravotní pojištění a známky ROH, pokud náhodou ti nejsou jasné tehdejší zdroje. A jestli mne a ostatní mně podobné lidi považuješ za „osoby nepotřebné, ke kterým ti po sametce skončila vyživovací povinnost“ tak se hluboce mýlíš a projevuješ názory středověkého drába, biřice a inkvizitora, zkrátka zcela bezohledného středověkého mocipána, který byl po sametce „puštěn ze řetězu“.
Je mou chybou, že se tu zahazuji se středověkým zaslepencem, že jsem s ním diskutoval a doufal, že snad pochopí také druhou nepodnikatelskou prostou většinu občanů této země. Z jeho strany to možné není, teď už to vím definitivně.

Odp18: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Juras, 15.2.2010 13:02

:-) Ty seš zase nějaké veselé. Za to, žes platil známky ROH, sociální a zdravotní pojištění, tak to ti měli navíc dávat v pekárně rohlíky zadarmo, žejo... A taky by na tebe nikdo nedoplácel...

To je fakt síla, tohleto :-) A středověký zaslepenec nechápe, že by to měla být čest, podělit se s něčím takovým o své přebytky. ROFL

Odp18: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
tlapka, 15.2.2010 13:08

Za takových báječných poměrů bych si snadno něco ušetřila na knížku - nakonec nikdy se neví, kdy nějaká revoluce přijde.

Odp19: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Alfons, 15.2.2010 17:22

Dnes jsou mnohem báječnější poměry, hlásá radio HRADNÍ KOMNATY.;-)

Odp20: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
tlapka, 15.2.2010 18:22

Kdo by si troufl říct co je na světě báječné a ještě báječnější? Není to rouhání, Alfe?

Odp18: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 15.2.2010 21:19

80 Kčs za třicet dní = 2.70 Kčs za 1den i s elektrikou, úklidem, údržbou, teplou vodou, stočným, lůžkovinama a topením. Tedy celkem sedm nezpochybnitelných položek. 2.7:7= 0.37Kčs za jednu každou službu po celý den. Zdá se ti vůbec možné aby byl někdo schopný za takové peníze někomu takovouto službu poskytnout aniž by byla dotovaná z práce někoho jiného? Podobné je to s přidělenými byty, kde někdo musel tvrdě pracovat za podhodnocenou cenu bez možnosti říct ne!..aby jiný mohl socialisticky bydlet. Já se nedivím, že se mnohým stýská a chválí staré časy, ale já jsem byl tím přispěvatelem za zastropovanou mzdu. Za nepotřebné považuju třeba třípatrové ředitelství bývalého podniku Tesko- AB O7. Jak vidíš tak se bez něj docela dobře obejdu. Dotazy? Dneska kolektivní práci nikdo nezakazuje, i já pracuju v systému spolupráce kde se vzájemně zastupujeme, nevadí mě si vzít nakladač a jet složit auto dřeva nebo jít přiložit na sušárnu, obsloužit zákazníka, nebo se postavit ke stroji. To abych nezapomněl jak umí bolet unavené tělo. Veškerou práci bývalého ředitelství zvládáme s jednou rukou v zadečku. Ano, někteří lidé jsou opravdu zbyteční k tomu aby někdo uspokojil potřebu někoho, kdo jeho práci potřebuje.

Odp19: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 15.2.2010 21:54

Oprava: O necelé dva haléře jsem si polepšil zmáčknutím sedmčky místo devítky. Úplně správný výpočet je 2,7 : 7= 0.3857 Kčs. Tedy třicet devět haléřů. Jestli to umíš levněj, aniž by to někdo dotoval z jiné činnosti tak si kup hotel, nemusíš se bát ani když zvedneš ceny o 5000% i tak by u tebe stálo ubytonání současných 135Kč. Romantiku, jdu do toho s tebou.

A nečerti se, nikdo ti nic nedělá.

Odp15: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 17.2.2010 10:23

Pane Čechu, to, že mně někdo ráčil zachraňovat od nástrah mého života, aniž by byl o to požádán, za přílišnou přednost nepokládám, ale to, že jsem jeho, takto projevovanou lásku nemohl s díkem odmítnout mě vadilo. I v přírodě je to tak, že zvíře o svoji svobodu bojuje i za cenu svého života, kdežto jinému vyhovuje to co mu někdo nasype do žlabu.
Současní bezdomovci, které označujete za jednu sociální skupinu, jsou ve většině případů skupinou lidí které byla dříve označována jako první a druhá nápravná. Dnes jsou krádeže do 5000Kč označovány za přestupek, zatímco dříve byly náležtě otaxovány a bylo jim poskytnuto náhradní ubytování ve státních zařízeních. Jsem si vědom toho, že se mnoho lidí dostane do velkých problémů vlastní spoluúčastí z nezkušenosti, nebo z podceněných důsledků. A konečně ti s nimiž osud skutečně zamet. Jak víte, i tady jsem se domníval, že s jedním takovým hovořím, /podle jím udávaných indicií/a nabídl jsem mu pomoc i s možným ubytováním protože ještě nedávno jsem byl v podobné situaci sám. Přečtěte si článek, tuším ,,Legalismus" pochpíte, není to dlouhé.

V bývalé ČSSR byla druhá nejvyšší sebevražednost dětí na světě, hned po Maďarsku.

Zdravtnictví jsem vždy pokládal za vyspělé se snahou o potlačení velmi vážných nemocí i veterinárních. U lidských především dtskou obrnu a
pravé neštovice. Myslím , že to byla ale často zásluha jednotlivců než systému. Třeba o prof. Karlu Raškovi díky jemuž byl vymýcem jeden z nejbolestivějších zabijáků pravé neštovice dnes nikdo skoro neví, přitom zkosily stejně lidí jako války. Poděkováním mu bylo odvolání z imunologického ústavu a šoupnutí do ústraní.

Když sečtu všechny žoldy, a příplatky a porovnám je se zabitým časem v pošumavských Janovicích/n Úhlavou tak si mohu ukroutit hlavu. Dneska by to nedalo na plat pomocného dělníka ani na jeden měsíc. My jsme tam nechali nejlepší roky života.
Jen tak mimo, víte, že jsme se Zvoníkem sloužili ve stejných kasárnách.

To byly nárazníkové kasárna špatného svědomí.

Bojovej hotovostní útvar, západní okruh, první sled!
Předpokládaná životnost 3min40 vteřin. Nevím jak to kdo spočítal, ale Zvoník to tu dosvědčí, sloužili jsme ve stejných kasárnách, jenom on je trochu mladší, takže o něco později.

Exekutoři byli, ne že ne, ale to proberem pozděj, musím končit.

Odp16: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 17.2.2010 17:22

Co vím, tak bezúčelová půjčka Československé státní spořitelny byla žadateli poskytnuta na základě potvrzení o příjmu zaměstnavatelem do max. výše 5000 Kčs.

Nad tuto částku musel být zdůvodněn její účel a schvaloval ji závodní výbor zaměstnavatele nebo předsednictvo družstva. K jejímu poskytnutí žadatel potřeboval dva ručitele kteří potřebovali stejné potvrzní o příjmu a navíc nesměli být sami zadluženi jinou půjčkou. Ručitelům v případě nesplácení zadluženým byla exekuována mzda, pane Čechu, až na životní minimum. O majetkových exekucích bytových zařízení nevím, nebo si je nepamatuju, ale celkem s jistotou mnozí ručitelé spláceli Státní spořitelně nezaplacené dluhy po emigrantech aniž by sami mohli převzít majetek který platili. Tady se soudruzi zachovali jako skutečné kurvy co si nechaj zaplatit za majetek věřitelem (a) a ještě ho zabavěj. Jenom v Roztokách vím o několika domech kde zaměstnanci komunálních služeb odpojovali elektriku, vodu a prováděli ,,zajištění„ objektu. V této době si zabavený majetek koupili mnozí soudruzi od státu za skutečně spravedlivou cenu okolo čtyřiceti tisíc. (Vila se zahradou) Dokonce mohl být zabaven majtek po emigrantech novému vlastníkovi, když soud nabyl přesvědčení, že byl před emigrací,, účelově “prodán, soudy takovéto přesvědčení nabývaly velice často. Jestli nesouhlasíte, nebo jste o takovém postupu nikdy neslyšel, tak jsem připravenej se ještě rozpomenout.

Alfe, co ty na to, taky se nepamatuješ?

Odp16: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Vlastimil Čech, 17.2.2010 21:10

Pane Ivane, soudě podle Vaší deklarované účasti na pořádání motocyklových závodů soudím, že jste pravděpodobně býval nejméně alespoň aktivním členem, ne-li dokonce i funkcionářem „Svazu pro Spolupráci s Armádou“. O to více mne překvapuje Váš naznačený postoj ku službě v Československé armádě, kdy jej porovnáváte s výší služného. Služba vlasti v ozbrojených silách -pod přísahou- je dle mého, asi zastaralého, názoru CTÍ každého zdravého muže... Kdo jiný než naše vojsko může a musí chránit naši vlast... Že Československá armáda disciplinovaně uposlechla rozkazů svého vrchního velení, nerozdrtila v roce 1938 eventuelní útok našeho odvěkého německého nepřítele, není důkazem slabosti našich mužů. Vždyť Československé vojsko v podstatě okupovalo Sibiř, hravě a s převahou zlikvidovalo útoky Maďarů a nacionalistické Polsko se z role agresora zásluhou právě československého vojska dostalo do posice prosebníka o mír, když už jsme drželi Bělsko-Bílsko... Důkazem slabosti jsou lidé Vašeho typu, pane Ivane, kteří svou službu vlasti porovnávájí s žoldnéřskou „prací“, za mzdu, za žold...
Nu, snad byl Váš postoj k naší vlasti, Československu, vyvolán rodově- Váš předek byl vysokým oficírem bývalé habsburské monarchie... Snad se Váš tehdejší postoj ku službě a obraně vlasti přepočítaný na peníze projevil nyní, kdy jste se orientoval na to, o čem jste snil v dobách svého vojenského mládí- na peníze. Kdysi kdosi řekl: „Za službu vlasti se neplatí“ - byl byste ochoten to přijmou za své? Nebo Československo, či teď Česká Republika není Vaší otčinou? Jak to doopravdy cítíte? Dnes jsem starý a nejsem tělesně schopen plnit všechny úkoly na aktivní muže ve zbrani časti kladené... ale ujišťuji každého, že v rámci svých zbylých schopností jsem hotov, v případě potřeby, pro naši zemi udělat co se dá -a samozřejmě zdarma... A co Vy, pane Ivane? Kolik by nás stála Vaše eventuelní pomoc?

Odp17: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 17.2.2010 23:28

No, pane Čechu teď jsem málem padnul na záda. Jako mladej kluk jsem měl rád holky, lyže, motorky a závody. Vám se na tom zdá být něco divného?
Kdybych byl králíkářem nebo zahrádkářem, tak bych byl organizován ve Svazu zahrádkářů nebo králíkářů, členů svazu národní fronty. Nebo víte o jiné možnosti za totální kontroly státu svých občanů, místo kontroly státu jeho občanama? Přisoudil byste snaze vypěstovat co největšího králíka politické pozadí a spjatost s režimem?
U Zvoníka mě to nepřekvapuje, u Vás ano.
K té vojensé službě. Jako každý odvedenec jsem narukoval k výkonu vojenské služby na povolávací rozkaz vlády a prezidenta,- vrchního velitele branné moci a vojsk, která na svoje občany povolala armády cizích států a umožnila jim pohodlný pobyt po dobu 23 let jejich podporou. Svoje vlastní obyvatelstvo vydala do rukou cizí moci a bránila mu tak v jeho dědičných právech spravovat vlastní stát. Nepodstrkujte mě furt nějakou touhu po penězích nebo majetku, prostě se snažím dělat svojí práci tak, jak na ni stačím, stejně, jako jsem se snažil o slušný výsledek na závodech , je to mou přirozeností. Budete se divit, ale žiju velice skromně, ono to v místě, kde jsou jenom pole a lesy ani jinak nejde i kdybych si to přál. Kde jste vzal, že souhlasím s účastí naší armády v jakýchkoliv misích mimo území státu? Moje pomoc státu by vás nestála nic, pane Čechu, prostě je mě jedno kdo si tu bude orat, nemám totiž skoro žádné národnostní cítění, prostě tu bude někdo po nás, tak jako jsme tady po někom my, a po nich zase někdo jiný. Žádné složitosti. Každé území bylo nejdříve dobyto a dobito vojenskou silou a potom ovládnuto politickou mocí, nikdy se žádné nerozdávalo. Každé je tak velké, jak dlouhý byl klacek jejich předků. Myslíte si, že to bylo jinak?Proč být hrdý na to, že jsme všichni potomci vrahů? Jen si to uvědomit, taková pošetilost.

Odp18: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Vlastimil Čech, 18.2.2010 15:16

Souhlasím: Nemáte žádné národnostní cítění!
„...moje pomoc státu by vás nestála nic...“ Vy byste prostě nepomohl, že pane Ivane... rozumím tomu dobře?
„Kde jste vzal, že souhlasím...“ nikde, o Vašem souhlasu jsem nikde nepsal...

Odp19: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 18.2.2010 21:40

Můžete se, pane Čechu, i s Vaší rodinou jít nechat rozsekat na sračky, budiž Vaše libost napněna, až nebudou rakve, máte u mně ze známosti fora.

Život vojenský, život veselý. ;-)

Jen tak mimo, v kterých zákopech jste radostně krvácel při posledním přepadení státu ?

Čekám, že nám tady všem napíšete jaké to bylo radostné vítězství.

Odp17: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Juras, 17.2.2010 23:42

Základní vojenská služba nebyla žádnou službou vlasti, ale ztracenej čas. Ztracené dva roky mládí, živoření za pražádný přínos a žold 120 Kčs (za mě). Myslím, že Vaše srovnávání jsou mimo mísu. Služba vlasti... k smíchu :-)
Byl jste na vojně? A jako záklaďák?

Odp18: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 18.2.2010 0:34

Janovice nikdy více, radši kuli do palice!

Asi to byly ty nejtvrdší kasárna v republice, držela se am nepřtržitě hotovost a součinost, jenom se vyhlašovaly stupně. Stačilo si uvědomit, že to máš asi šest kilometrů do pásma a šest tisíc kiláků do Vladivostoku, nebo Mirného a hned si věděl kde si a co tam děláš. Pak ti tu bude někdo povídat o cti sloužit vlasti. Dvě šumavské zimy umí měnit pohledy na věc.

Tátu držel rudoch 34 měsíců na vojně kvůli Koreii, máma doma se mnou málem umrzla a jediný náš příjem byl v nedostavěném domě bez elektriky a vody 418,-Kčs. Na nezkolaudovaný dům nebyl dán uhelný výměr. Janovice byly kasárna špatnýho svědomí, se tam říkalo.

Já jsem měl už doma Tomáše, taky bez táty, a bránil jsem okupovanou zem z druhý strany před těma co z nás měli strach, aby nám náhodou neprdlo v kouli.

Pan Čech chce po mě vědět, jestli vím co je to čest vojáka. Při předpokládaný životnosti bych se to nestačil ani dovědět.

Odp19: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Alfons, 18.2.2010 6:57

To vypovídá o vysoké životní úrovni a síle koruny za totáče. Za 418Kč přežít v takových podmínkách je ukázka mladým jak se dalo za totáče žít. Ať si to někdo zkusí teď.;-)

Odp18: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Vlastimil Čech, 18.2.2010 15:41

Každý voják, i kdyby se stal někdy třeba generálem, musí začínat jako vojín. Nebo snad ne?
Vojenská služba přináší mládeži správné návyky, učí ji kázni, odpovědnosti, disciplině, odolnosti. Zvyšuje tělesnou a duševní zdatnost mladých mužů, přináší jim orientaci v životě, učí je soudržnosti a mužnému kamarádství.
Na vojnu nastupují chlapci, a odcházejí muži.
Mnozí záklaďáci přicházeli s nedostatečnými hygienickými návyky, někteří byli naprosto nesamostatní, bázliví... Vojenská služba je naučila čistotě, samostatnosti a zdravé říznosti, pořádku a čistotě. Ti, co přišli ze zanedbaných poměrů se naučili číst a psát, byl prověřen a (bylo-li potřeba i nějakou intervencí zlepšen) jejich zdravotní stav. Z neplavců se stávali plavci. Mnozí se naučili i zcela praktické, v civilu využitelné věci jako je řízení motorových vozidel, ovládání těžkých strojů, zvládli radiotechniku, orientaci v terénu. Vojáci poznali nové kraje a seznámili se s novými lidmi. Jak často pak vznikala šťastná manželství...Promíchání krve mezi různýmim kraji vede nejen ku zdravějšímu potomstvu, ale též přispívá k vzájemnému sblížení obyvatel (příbuzných novomanželů) různých- často vzdálených krajů. Lépe, ztráví-li mládenec nějaký čas takto, než vysedáváním před úřadem práce na účet práce svých rodičů. To jsou přínosy pro mladé muže, ne nějakých 120 Kč služného...
Být schopen bránit svou zem je výsadou, nikoliv hanbou.

Odp19: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
tlapka, 18.2.2010 17:14

Krásně jste to řekl, jenom něco mi na tom nesedí.. zrovna to nedovedu dobře vyjádřit, třeba ta nedobrovolnost nebo tak

Odp20: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Vlastimil Čech, 18.2.2010 18:08

A na co se děti těší nejvíc? No na to, až skončí škola... I škola je přínosem, i škola je povinná... taky Vám, paní Tlapko, „nesedí“ ta nedobrovolnost??

Odp21: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
tlapka, 19.2.2010 8:07

Může to být šikana nebo drezura- nebo bezmocnost- něco podobného, někomu může být ublíženo v zájmu jeho zdokonalování- já nevím na vojně jsem nebyla, taky nemám ráda zbraně a tanky.. asi jsem se nevyjádřila přesně.

Odp22: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Vlastimil Čech, 20.2.2010 14:09

Paní Tlapko, myslím si, že naprostá většina těch hrůzostrašných historek o tzv. „šikaně“ je prostě jen jakousi „vojenskou latinou“... Pokud se taková mimořádná věc někde snad přihodila, jedná se o příznak selhání velitelského sboru! Setkal jsem se i s tím, že za tzv.„šikanu“ bylo slabochy označováno i jen důsledné trvání na plnění jejich povinností. Proti skutečným počátečním náznakům šikany bylo ovšem za mých vojenských časů rázně a důsledně zakročováno, její projevy trpěny nebyly!
Výcvik a utužování tělesné a odborné zdatnosti NENÍ žádnou drezurou. Což byste považovala například usilovný a jistě i namáhavý trénink sportovce za drezuru?
Chápu ovšem, že někdy obtíže vojenského života mohly býti pro někoho obtěžující- ano, pro změkčilce by se mohly zdát i nesnesitelnými... Ovšem mimořádné události, ku kterým opravdu občas a zcela výjimečně někde došlo, nebyly, přes náročnost výkonu služby, tuze častější než v civilním životě.
O zdravotním stavu mužstva se vedly pečlivé záznamy... a ujišťuji Vás, paní Tlapko, že téměř bez výjimky všichni vojáci během své základní vojenské služby jednoznačně přibrali na váze. Do civilu byl každého půl roku odesílán POŘÁDNÝ NÁKLAD MLADÝCH SILNÝCH SVALŮ! Považujete-li to za příznak nelítostného zacházení s mužstvem? Nedostatečné péče o jejich zdraví? Vrátil se ku příkladu pan Svazarmovec z Janovic jako zesláblý křehounký uzlíček nervů? Kdo měl opravdový zájem, mohl se většinou věnovat ve svém volném čase i zájmové činnosti. Byly zájmové hudební skupiny, divadla, folklorní soubory...Ovšem i přímo v rámci samotného výcviku jsme se vzdělávali: první zdravotní předlékařská pomoc, ochrana před následky použití ZHN... seznamovali jsme se s novými technologiemi, zrovna V.Č. byl v rámci služby i v zahraničí, v SSSR, v rámci výcviku jsem se naučil nejen rusky, ale i anglicky... bohužel jsem už naprostou většinu zapoměl :-(

Je-li ovšem někdo založen tak sobecky, že nevidí nic, než jen svou vlastní kapsu a jen svůj vlastní zisk a prospěch, kdo rovnou řekne, že naši zem by nebránil, že bude raději buď pod bičem, nebo za 30 stříbrných, posluhovat nějakým cizáckým okupantům, ten není v očích žádného vlastence mužem, byť by se jakkoliv velkohubě maskoval.

Odp23: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 20.2.2010 17:40

Kukám, že jste ještě neodpověděl na jasně položenou otázku.

,, V kterých zákopech jste krvácel vy,,Pane Čechu, při posledním přepadení státu?"
Nebo je vaše připravenost položit život za vlast pouze deklarativní? Proč jste tak neučinil?

Teď mladým junákům a ženám přiblížím v čem spočívala ochrana proti zbraním hromadného ničení.

1) Při chemickém útoku si natáheme masku a chráníme si tělo prostředky PChO, zasažený prostor opustíme, jeli to možné.

2) Při jaderném útoku si lehneme na zem botama směrem k expolzi a rukama případně pažbičkou samopalu si chráníme hlavu.

Kolikrát jste si onu chytrou radu prověřoval praxí? První rok byl asi pro pochopení pravidla 1)
Druhý pro pravidla 2) ;-)

Mezitím se někteří naučí číst, jiní si mejt krk!
Skutečně, neskutečně drahá osvěta.

Stoletých lidí přibývá. Kdo se narodil v 1910 a nikdy se nepřestěhoval, se narodil v monarchii, tedy R.H. mocnářství, zažil první republiku, první válku, druhou válku, ČSR, ČSSR, ČSFR, v případě Slovenska navzdory právnímu uspořádání -Slovenskou fašistickou republiku, sloužil ve Varšavsé smlouvě, je členem NATO.

Teď mě povězte, pane Čechu, pro které uspořádání byste položil život, a proč jste tak neučnil?

Jste přece Vlasti milný Čech.

Nebo jenom BLÁBOL?

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp24: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 20.2.2010 19:20

Pane Čechu, máte řidičák? Zvoníku, máš taky řidičák? Máte ho déle než dvacet let? Víte kde jste ho zjískali? -- V Autoškolách svazarmu AMK ČR!
Už vám to dochází? ;-) :-) :-).

Pánové, další krumpáč ve vlastních zádech. Měli jste asi takovou možnost ho zjískat jinde, jako já závodní licenci. Je jasno?

Zvoníku a pane Čechu, závodní licence, to je takovej řidičák na závoďáky. :-)

Nakonec za co se stydět, pánové, můžu, nebo jsem mohl s kde čím plavat, jezdit, lítat, se vším co má dvě, tři i více kol, včetně záv. instruktor zdvihacích zařízení do 60t, auta a návěsy, přeprava osob do 8míst, lítat Ul, PPL krom vrtulníků a kluzáků a veřejné přepravy. Koukám, že mě chybí ponorka.
Jsem na to náležitě nabubřelej.. ;-)

Odp25: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Vlastimil Čech, 20.2.2010 22:07

Ano, to opravdu jste, ale ne jenom pro ty Vaše řidičáky!

Odp26: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 20.2.2010 23:24

Pane Čechu, žádal jsem vás o odpověď na jasně položenou otázku. Nechtěl bych se nechat rozstřílet pro zájmy kohokoliv, nebo vidět někoho zemřít pro jakoukoliv ideu, pokud by to nebylo jeho přáním. Přišel jsem o syna, vím jaké to je! Nedávno jsem tu četl motlidbu za vašeho zetě, tehdy jsem chápal strach někoho, kdo má svého blízského v ohrožení. Přemouval byste svoje děti ke splnění vlastenecké povinosti? Nebo by byli zbabělci jenom ti ostatní, ale vašich dětí nebo vnuků by se to netýkalo. Řekl byste jim do očí, že je vám dražší nádodní zájem než jejich životy? Uměl byste si představit na místě vojáka o kterém jsem psal nahoře vašeho syna nebo vnuka? Přeju Vám, Vašim dětem i vnoučatům abyste se nemusel nikdy přesvědčit o své pevnosti loajality k národu nebo vidět svoje pevné přesvědčení klečet na kolenou.

Odp27: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Vlastimil Čech, 21.2.2010 15:01

Zeť je ještě pořád v tom Jackmelu... prý jejich jednotku pustí domů až mezi posledními...:-(... Jeho kamarádi, kteří sloužili v Afghanistanu prý řekli, že Haiti je horší...
No, ale hlásil se na tu misi dobrovolně... doma má dvě děti (naše vnoučata) a naši dceru...

Odp28: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 21.2.2010 15:31

Přeju aby všechno dopadlo jak má a aby se vaše vnoučata co nejdřív setkala s tátou a dcera s manželem. Ze srdce.

Odp29: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Vlastimil Čech, 21.2.2010 19:12

Děkuju!

Odp30: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 22.2.2010 17:38

Máte o něm nějaké zprávy?

Odp26: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivana Kozárová, 25.2.2010 20:02

Pane Čechu,nemyslím,že Ivan je nabubřelej.

Odp29: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivana Kozárová, 25.2.2010 20:05

Já se přidávám a modlím se za jejich šťastnej návrat. Modlím se beze slov a s důvěrou,že se tak stane.

Odp31: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Vlastimil Čech, 27.2.2010 20:14

no, něco máme, čas od času se dostane na internet a mluví s rodinou... občas pošle zprávu a dokonce i odkaz na stránky kanadského vojska... holedbací propagandistická fota... ale řekl bych, že vypadá docela ztrápeně... on je taková jemnější povaha, docela se divím, že se dal na vojnu... moc soucítí s mužstvem...každou prověrkou tělesné zdatnosti by prošel na výtečnou, ale ta pravá velitelská říznost mu trochu chybí, řekl bych... Vnoučata a dcera pláčí, taťka jim chybí...prý snad za 14 dnů, nebo tři neděle... ale to už říkali před 14 dny...

Odp32: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
iva, 27.2.2010 20:26

Dovedu si představit jak asi je vaši dceři. Jen škoda, že to trápení nevede k tomu aby se zet umoudřila vykašlal se na čest a zůstal s dětma, které ho potřebují víc než mužstvo. Nevím, jestli mi kluky neb holky, ale děti si pamatují, kdo se jim jak věnoval. Že se jim po tátovi jen věčně stýskalo není dobré. Nebudou k němu později cítit nic než lítost, žádné veselé zážitky jen smutek. Možná přivítání je veselé, ale to děti potřebují zážitky a ne dojímání. Jernže to on asi chápe ted, ale až bude zpět zase bude chtít být hrdina a pryč. Nikoho neposlechne nikdo si totiž nedá říct.

Odp32: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 27.2.2010 21:48

Díky za zprávu, tak ať je co nejdřív doma!! Čekám, nejen já, že zde o jejich pobytu něco napíšete.

Představte si, že se táta mojí babičky z máminy strany vrátil z ruského zajetí až za několik let. Vůbec ji nezažil jako malou holku a ona jeho jako tátu. Svoje zážitky z pevnosti Přemyšl a z ruského zajetí přepsal do několika sešitů. - Neuvěřitelné čtení- Postupně jsem je po jednom půjčoval jednomu policajtovi, co u nás v ulici, kde jsem před vystěhováním z Prahy bydlel, hlídal jemenskou ambasádu. Vždycky mě jeden sešit vrátil a půjčil si další až se najdnou přestal objevovat a tak jeden, nebo dva?..chybí. I moje máma se musela bez svého táty obejít, děda měl na zádech v místě pravé lopatky ohromnou jizvu a v nočím stolku ošklivý šedivý prsten a kus stejně šedivého ostrého popraskaného ,,železa," jako kluk jsem měl zákaz si s ním hrát. Nikdy o tom nechtěl moc mluvit, tak vlastně ani pořádně nevím. ? Musím mámu v této věci vyzpovídat, snad si bude pamatovat. Mýho tátu drželi na vojně kvůli Korei 34 měsíců, taky si ho jako malý kluk z té doby vůbec nepamatuju, myslel jsem si, že jezdí někam do práce. Vždy se objevil na pár hodin, nebo den. Pravdu jsem se dozvěděl až když jsem ji začal chápat. No a nakonec, když jsem se vrátil z vojny já,(Prostějov, Janovice/n. Úhl.) tak se mě můj syn, Tomáš P. dlouho bál, byl jsem pro něj- pán,..pán.

Tímto, pane Čechu vysvětluju svůj postoj ke všem armádám a vojenské cti, snad pochopíte.

(Vítám zde na Svíci nového účastníka Tomáše P.)

Odp33: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivana Kozárová, 28.2.2010 23:29

Taky se připojuju. Zdravím vás,Ivane. Jak jsem četla vaše vzpomínky,vybavil se mi děda někde na Piavě,jak tam dostal tyfus a křivici... Pan Čech se syna jistojistě dočká. Možná,že tam ten jeho synátor má obrovskou cenu pro kluky,o který se stará.

Odp34: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 1.3.2010 9:33

I za pana Vlastu jsem rád, že to budou týdny a ne roky. Praděda napsal spoustu deníků, aby se z toho vypsal. Mámin táta, můj děda -poliglot, o tom vůbec nechtěl mluvit. Ani nevím kde byl, ale v místě kde maj lidi loptku měl ohromnou díru s červenejma jizvama. Vždycky jsem koukal jak si divně oblíká košile. Položil si je na postel, pak si jednou rukou natáhnul rukáv, potom se postavil a oblíknul si zbytek. Toho jsem měl velice rád! Škoda, že člověku dojdou někdy věci až když si o nich nemůže popovídat. Škoda!

Jdu volat mámě, teď hned!.. nechtěl bych zapomenout. Ivano zatím...,

Odp35: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
iva, 1.3.2010 10:09

:-)Taky jsme měla moc ráda dědu-tátu od mamky. Každý večer se modlil tak , že kleknul ztěžka vedle postele a potichu se modlil. Když jsem spala u dědy vždy jak šel spát se mně zeptal:Modlila si se? A já vždy radši než ulehla jsme sepnula ruce a řekla: Andělíčku můj strážníčku opatruj všewchny lidi na světě i babičku v nebíčku aji mně, ktewrá jdu spát. Abych pak dědovi nemusela lhát. V kostele, když jsme tam přišli se mu roztáhnul usměv od ucha k uchu když nás uviděl, že jsme přišli. Taky jsem mu chtěla vždycky něco říct a neřekla. Dobře to dopadne nebojte.

Odp35: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 1.3.2010 14:13

Dokončení. Paní Ivana a ostatní které to zajímá.

Máma to nevěděla, ale dala mě číslo na mého strýce- jejího bráchu. Ten je zajímavý tím, že měl za celý život pouze jedno zaměstnání. Vystudoval matematiku a celý svůj život strávil na staťáku na demografii. Jeho zálibou byla genealogie. Provázel o sobotách snad na všech hradech a zámcích a má slezenou každou zříceninu, co jich u nás je.

Jako zajímavost jsem se dozvěděl, že za R.Uh. se chodilo na vojnu až ve 24letech, takže děda nebyl odvedenej s prvníma ročníkama pro nízký věk. Takže rok 1914 zažil jako civil, ale netrvalo dlouho a narukoval do Korutan jako
,,jednoroční dobrovolník :-)" mám ten výraz napsaný i v němčině, ale naškrábal jsem si to tak, že to po sobě nepřečtu. Prosím Ivanu aby to přepsala správně. Ein j''arigr solata fru"liger.
S tou jednoročností a dobrovolností to bylo jako pozděj u nás s dočasností, tu už pamatujem i my. Dobrovolně pod trestem zastřelením.
K jeho zranění došlo tak, že byl postřelenej a nemohl se krýt, následoval italský dělostřelecký útok a šrapnelový střep mu proletěl skrz přilbu a vojenská pánev v torbě ho otočila do jeho zad. Válka pro něj na tomto místě skončila, zbytek strávil v lazaretu ve Vilachu. Střepy mu vyndavali na dvakrát, jeden kus o kterým ani nevěděli mu vypadl při převazu. Domů se vrátil několik měsíců po válce.
Žádnej hrdinskej čin nestačil vykonat, prostě je nahnali do italské palby, pak lazaret, pak domů. Vím, že byl v Chrudimi v h. Alfa recepčním , toto místo musel ale opustit a nastoupit do podniku n. p.Vodní zdroje Bylany. Vlastně byl vystrčenej do polí a lesů do maringotky kde mohl uplatňovat perfektní znalost svých asi deseti jazyků ?.. s veverkama. Škoda, po něm jsem nezdědil ani jednu mozkovou buňku, spíš se podivuju nad tím, že jsem se vůbec naučil číst a psát. Děda měl doma na radiu udělaný čárky na stupnici, přesně věděl kde je kolik hodin a kde začínaj hlavní zprávy, poslouchal úplně celej svět. Já jsem takovej šupák od přírody, ale jeho si pamatuju v perfektně naleštěnejch botách, vykartáčovaným svrchníku a klobouku s holí. Nezmontérkovatěl ani po letech v polích a v lese v maringotce.

Odp19: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Juras, 18.2.2010 22:56

Takovéhle řeči ohledně vlivu základní vojenské služby na mladé muže jsem neslyšel nikdy od nikoho jiného než od gum. Jste lampasák v důchodu? Nebo jste jenom nebyl v ZVS a tak máte idealizované představy?

Odp20: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 18.2.2010 23:06

Přesně, začíná být jasno. Má to tam!

Odp21: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
iva, 19.2.2010 8:35

Jsme ráda, že tohle všechno skončilo. Brácha byl na vojně v Humenném a Mariánkách u tanku. Zažil tam i šikanu, manžel se z vol´jny dostal na modrou a vždycky říkal, že naši kluci na vojnu nepůjdou, že se o to postará. Ale bylo plno kluků, kterým to vyghovovalo byl ten svazarm tam si zadarmo udělali řidičák, upně bych to neodsuzovala. Dokonce i dnes jeden kluk od syna ze třídy chce jít na vysokou vojenskou má rád zbraně. Někdo má k tomu sklony a je to lepší než chodit žebrat nebo krást.

Odp19: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
ivan, 18.2.2010 23:04

To vypadá jako opis náborového letáku a výpis z článku 31v.ř. (pro mladší a ženský, to byly povinosti vojáka, začínal..,,voják je řádně upraven...) proti tomu nic, ale zdá se pane Čechu, že jste přímo zajatcem naprogramovaného života. Co byste řekl těm, co by se svých výsad rádi zřekli? Po svém pradědovi mám deníky z obléhání pevnosti Přemyšl, dělalo by se Vám špatně z toho, kdybyste si jenom představil bolesti roztrhaného lidského těla zamrzajícího do bahna v pásmu nikoho, které dva dny odmítá opustit život. Deník začíná loučením s rodinou na nádraží, provoláváním slávy, apelací na čest a vojenskou hrdost, hudbou a projevma o národní hrdosti a spravdlivém boji vedoucího k vítězství. Praděda nebyl profesionálním vojákem, ale řídící učitel gymnasia U sv. Mikuláše, matematik a tehdy titl. doktor chemie. Krom toho užasný pozorovatel s nádherným projevem. Z ruského zajetí se vráti po několika letech.
Škoda , že si s Váma nemůže popovídat o vojenských ctech on.

Odp20: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Alfons, 19.2.2010 12:21

Další vývoj lidstva záleží na jeho morálních principech, nikoliv na úrovni jeho technického rozvoje.
Einstein

Odp21: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
tlapka, 19.2.2010 13:02

Tak to budeme s vývojem brzy hotovi !

Odp19: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Juras, 22.2.2010 9:07

Pane Čechu, viděl jste film Tichá bolest?
Připadal jste si jako táta záklaďáků?

Odp20: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Vlastimil Čech, 27.2.2010 20:21

ne , ten film jsem neviděl... nedovedu si ve skutečnosti představit, že bych měl nějakého mládence poslat do situace, která by byla smrtelně nebezpečná... Vždycky jsem se staral o potřeby mužstva, jak to jen šlo...naštěstí za našeho (tedy i života p. Ivana) byl mír, takže páně Ivanovo zákopové krvácení nás minulo... doufám, že nepotká ani mé syny a zetě

Odp19: Alfons, Tys nám tady chyběl. :-) Je...
Alfons, 26.2.2010 16:16