Neptejte se co, ale proč

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

11.12.2009 13:59

„Co - jako?!“

...no přiznám se, byla jsem se taky podívat na Májkla. This is it. Docela mě to vzalo. Jak tam „Míša“ všem pořád říká „Bůh ti žehnej“ a „hlavní je láska... musíme žít v lásce...“ ...a jo, řekla jsem si... ty brďo, pořád na to zapomínám, nebo co...má pravdu ten Májkl.
Ten večer mne napadlo, že to vlastně byla jedna z posledních vět tohoto pána, tudíž by nebylo od věci splnit mu něco jako jeho poslední přání a fakt se snažit žít v tý lásce, kurňa.
Jasně, že kvůli tomuhle se narodil mezi nás Ježíšek.. ale člověk je tvor nevděčný, zapomínající a věčně rebelující...no... Majkl, jako by mi to měl připomenout, nebo co.
Tak jo. Druhého dne jsem se probudila s takovým ušlechtilým pocitem, že začnu už teda opravdu žít v lásce, že je jako nejvyšší čas, jestli už není pozdě.
Cestou na bus, povznesena krásou zlatých nebes s růžovými červánky mi mimoděk splynula jakás píseň ze rtu, to z radosti nad tím, kterak je život vlastně krásný a jak se dá každé ráno začít hezky od znova a lépe, s láskou...
Autobus byl plný školních dětí. Ach ti roztomile rozjívení capartíci, jak švitoří ta lidská ptáčátka, očka se jim lesknou, tvářičky k zulíbání... Volné místo bylo až vzadu, kde sedávají starší chlapci. Usedla jsem a jala jsem se kochati ranními přírodními scenériemi.
Když tu - jakási rána zezadu. Otočím se a vidím - jeden z hochů předváděl druhému, jak se umí trefit svou těžkou botou do opěrky sedadla. Mírně jsem ho požádala o zklidnění... Hledím si dál svého a vzápětí se ozvalo úderů několik. Opět jsem ty chlapce v klidu požádala, aby toho nechali. Následoval hurónský smích za doprovodu kopanců do sedaček.... pravda, má vznešená nálada se poněkud pozměnila a poněkud hlasitěji jsem vyzvala ty výrostky, ať toho koukají nechat, nebo uviděj! Pobaveně se uculovali a ten jeden mi řekl: „Jo? A co - jako?“
Já vím, myslel jsi to dobře, Majkle... já teda taky, ale...
Taky jste si všimli, že jakmile si dáte nějaký pěkný závazek - šup a hned je tu zkouška, která jakoby se vám až chtěla vysmát...nebo jak je to?

Určitě
ivana Kozárová, 11.12.2009 14:18

je to tak! Podobně o tom píše i C.S. Lewis v Radách zkušeného ďábla. Prožívám to i doma. Dám si předsevzetí,ba dokonce udělám plán úklidu a vzápětí mi někdo z chlapů doma předhodí,kde všude by se mělo uklidit! No nenaštvalao by to každýho? Tak se dobrá předsevzetí odkládají a ulepšení člověka zdržuje a Peklo se raduje;-)

Odp: Určitě
tlapka, 11.12.2009 15:52

Je to tak !! někdy si řeknu "budu úplně klidná! a hned se stane jedna nepříjemnost a nehoda po druhé, až jsem zase nervozní jako dřív ;-)

Odp: Určitě
Laurus nobilis, 11.12.2009 20:24

Děkuji Vám za tip na četbu :-)

Odp2: Určitě
ivana Kozárová, 11.12.2009 21:50

Dobře se pobavíte;-)

Odp: Určitě
Alfons, 12.12.2009 8:38

Chce to na kredenc vyvěsit jmenný rozpis domácích prací a jen to managovat z gauče. Na vývěsce musí být také postihy za neodoržení úkolů. :-)

Odp: DOBRÁ RADA
Laurus nobilis, 11.12.2009 20:23

Kdyby vám někdo cizí proplesknul vaše dítě, líbilo by se vám to?

Odp2: DOBRÁ RADA
Alfons, 12.12.2009 8:39

Líbilo.;-)

Odp3: DOBRÁ RADA
Laurus nobilis, 12.12.2009 15:14

Pochybuji o tom, že nějaké děti máte ;-)

Odp4: DOBRÁ RADA
Alfons, 13.12.2009 2:03

Když byly ve školách tělesné tresty se to rodičům líbilo a ještě doma dětem přidali. Pak z děcek něco bylo a ne mnohdy nevychovaní spratci jako dnes. Takže romantika do výchovy moc nepatří.

Odp5: DOBRÁ RADA
Laurus nobilis, 13.12.2009 11:42

Jsou na tobě vidět jasně následky...

Odp6: DOBRÁ RADA
ivana Kozárová, 13.12.2009 13:50

Kdo šetří metlu svoji,nemiluje syna svého. Tlouct se má,ale ne až do bezvědomí. Jinak vznikají nové druhy pohanských božstev a rodiče poslouchají na slovo své spratky. Několikrát jsem to na vlastní oči viděla...

Odp7: DOBRÁ RADA
zvoník, 16.12.2009 9:33

Můj děda byl za 1. republiky učitel a pan řídící na základce. A musím říct, že dost dobrý učitel. Jednou za ním přišla matka jednoho žáka se stížností, že syn ji doma strašně zlobí, odmlouvá a dělá si co chce a dělá jí naschvály, jestli by mu nemohl nějak domluvit, že mu dává plné právo výchovy, protože si s ním už neví rady. Můj děda si ho pozval do ředitelny a začal domlouvat. Když zjistil, že to nepomáhá, nastoupila rákoska. Ale protože kluk byl skutečně vzpurný, přitlačil na ní tak, že se kluk ze strachu z dalšího přitvrzení počůral. Pak teprv byl schopen vyslechnout domluvu. A pak ho také teprv pustil domů. Za několik dnů mu jeho matka přišla poděkovat, jak prý to dokázal, že kluk je doma jako vyměněný, a jestli mu to vydrží, tak že jí z něj udělal nejhodnějšího syna jakého si jenom mohla přát.
Později i v dospělosti stále syn chápal, co pro něj můj děda udělal a zůstali přáteli po celý život než můj děda odešel navěčnost.
Upozorňuji, toto není smyšlené!

Odp8: DOBRÁ RADA
Laurus nobilis, 16.12.2009 10:26

Věřím. Dle mých zkušeností je to případ od případu, každé dítě je jiné a na každé platí taktéž jiné výchovné metody. Nepoužívala bych řezání jako vysvětlovací prostředek obecně. Mám dítě v pěstounské péči - tmavší rasy. Ta si o výprask vyloženě říkala, podobně, jako žák z vašeho příběhu. Vzápětí byl z čerta hodný andílek. Na mé vlastní děti působila spíš ta psychologie, pochvala a uznání a hlavně - láska. Což u pěstounské dcery samozřejmě také, ovšem často prokládaná tou ruční výchovou.

Odp9: DOBRÁ RADA
iva, 16.12.2009 10:51

Ehm, no to určitě. Budu vám říkat Baron Prášil.

Odp10: DOBRÁ RADA
Laurus nobilis, 16.12.2009 11:27

Kolik máte dětí?

Odp11: DOBRÁ RADA
iva, 16.12.2009 11:45

čtete po sobě co tu píšete?

Odp12: DOBRÁ RADA
Laurus nobilis, 16.12.2009 12:37

Já ano. A vy? Nějaký problém?

Odp13: DOBRÁ RADA
iva, 16.12.2009 12:52

Kdyby vám někdo cizí proplesknul vaše dítě, líbilo by se vám to?
Jsou na tobě vidět jasně následky...
K masáži nesvéprávného davu ideální. Smím se zeptat - kolik svých dětí jsi profackoval do života?
Což u pěstounské dcery samozřejmě také, ovšem často prokládaná tou ruční výchovou.
Moc mluvíte LauroBárošnobilis, ale co aspon je sranda.

Odp14: DOBRÁ RADA
Laurus nobilis, 16.12.2009 13:04

Nechápu co těmi vytrhanými větami z kontextu chtěla básnířka říci. A fakt nejsem žádná Bára, sorry, nemůžu za to :-)
Dobrá, pokusím-li se tedy trochu o četbu vašich myšlenek (protože nic konkrétního z vaší reakce nejde přečíst) mám za to, že si ve vašich očích protiřečí například první věta s poslední... je to tak? Potom bych chtěla upozornit na skutečnost, že propleskne-li mi dítě někdo cizí, nebo já sama, je celkem rozdíl.
Vy jste mi ale neodpověděla na otázku, kolik jste vychovala dětí... Pokud žádné, potom je naše diskuze bezpředmětná ;-)

Odp15: DOBRÁ RADA
ivana Kozárová, 16.12.2009 14:12

Lauro neřešte to,problém je uvnitř,jak již někde tady bylo řečeno,bude podle Murphyho zákona pro čištění oken. Na druhé straně:-)

Odp14: DOBRÁ RADA
ivana Kozárová, 16.12.2009 14:10

Tuším,že pokud máte děti,asi s nimi bude problém...

Odp15: DOBRÁ RADA
iva, 16.12.2009 14:44

Problémy s dětmi snad má každý, ale nejsou zas tak velké abych se tu svěřovala kolik jich mám člověku, který ani nenapíše, kolik mu je let a vyjadřuje se imaginárně. Děti jsem nemohu říct, že vychovávala, ale chodili jsme v létě plavat v zimě sánkovat a trochu na lyže. Nejsem z těch co by řekli, že jsou akční, protože jsme neměli auto jen chvíli trabanta. Kluci jsou slušní, jen trochu jeden má problémy v práci, protože je po mně neumí se bránit. Myslím, že na to, že někdo tu ani není ochoten napsat, jak se jmenuje a kolik mu je jsem toho na sebe práskla až moc.

Odp16: DOBRÁ RADA
., 16.12.2009 15:01

... a prásknout jsi nemusela :-). On Tě stejně asi považuje za „levou“, a až z Tebe vytáhne vše, co potřebuje, tak Ti dá vale. Ale litovat nebudeš muset, on za to nestojí. Chová se jako papír popsaný samými frázemi, který normálního člověka nepoučí, nerozesměje, neuklidní, nepomůže mu, ale pouze ho už po prvních řádcích uspí. :-)

Zkrátka někteří lidé jsou tak opatrně loajálně nudní, až se z nich stávají informační nuly.

Odp17: DOBRÁ RADA
iva, 16.12.2009 15:56

:-)Je tak důležité, kolik měl člověk dětí? A koho to zajímá? Mně udivuje, že někdo kdo napsal tento článek má dítě v pěstounské péči. Možná je sám adoptovaný a potřebuje se svěřit. Proč píše v hádankách, někomu tyká a jinému vyká. Mí může klidně tykat.

Odp18: DOBRÁ RADA
., 17.12.2009 0:35

Tomu se Ivo v psychologii říká „zahnout za roh“ :-). Zkrátka na nepříjemnou otázku ten „psychologicky proplesknutý agent“ neodpoví a místo toho se své protistrany sám na něco zeptá a urputně z něho páčí odpověď. Někdy to zkus, a s údivem zjistíš, že mnoho lidí si vůbec nevšimne toho „zahnutí za roh“. :-)
Já také na jeho „pěstounské“ aktivity nevěřím. To je jenom taková „svítící návnada“ jako má ďas mořský na nalákání kořisti. Autor si dal totiž za cíl zjistit názor na tělesné tresty dětí. No a to přece nemůže (podle jeho mínění) získat od lidí, kteří děti nemají. Proto se ptá, aby si odpověď mohl zaznamenat do správné kolonky své statistiky.:-) O Tebe zde asi moc nejde; důležitý je ten „ďasův úlovek“ a ta jeho statistika.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: DOBRÁ RADA
iva, 17.12.2009 7:50

Já tu výchovu zas tak neprožívala. Kluci jasně, že zlobí, ale slovo proplesknout zní dost blbě. Jasně, že mi to někdy ujelo. Mám kamaráda, kterého vychovával děda s babkou. Dodnes nám vypráví, jak dostával bití kusem polínka a jak se radoval, když babka umřela. Vypráví to ve srandě, takže se u toho všichni smějem, ale když mu bylo deset se asi nesmál.

Odp15: DOBRÁ RADA
iva, 16.12.2009 14:53

Ale taktéž jsem mohla napsat, že mám tři děti z toho jedno odoptované a nemám s němi žídné problémy jsou in a free a cool.

Odp16: DOBRÁ RADA
ivana Kozárová, 16.12.2009 16:19

Frikulíni?

Odp17: DOBRÁ RADA
Juras, 17.12.2009 0:10

Kamarád má pro děti hezký slovo: šklíbáci :-)

Odp18: DOBRÁ RADA
iva, 17.12.2009 7:43

To je pěkné. Našim dětem taky kamarádi říkali rampelníci. Pořád se pohybovali, no jak ted vídám mladší děti, jsem ráda, že už jsou velcí. Vůbec není pravda, že malé děti malé starosti a velké děti velké starosti.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp8: DOBRÁ RADA
ivana Kozárová, 16.12.2009 14:26

Věřím každému slovu. Mám podobné zkušenosti.

Laurus nobilis = vavřín vznešený...
., 11.12.2009 16:23

Laurus nobilis = vavřín vznešený
Vavřín je hustě olistěný, stálezelený keř nebo strom. Brzy na jaře vykvétá. Má drobné bledě žluté květy. Jako hrnková rostlina je vysoký 1 až 2m, ve volné přírodě ve Středomoří až 20m. Vavřín má aromatické, kožovité, leskle tmavě zelené listy, které mají zřetelné žilky. Mladé stonky jsou červenohnědé, postupem času tmavnou a dřevnatí. Sušený list vavřínu je na celém světě známý jako bobkový list. Ve starověku byl vavřín stromem zasvěceným Apollónovi. Byl považován za účinnou ochranu proti nákazám.
Vavřínové věnce byly od antických dob symbolem slávy a vítězství. Jako vyznamenání je dostávali sportovci a až do středověku také učenci a úspěšní žáci. I dnes jsou na sportovních trofejích znázorňovány vavřínové věnce. Také akademický titul bakalář v sobě skrývá název této rostliny ( franc. baccalauréat, ang. bachelor). Čeleď: Lauraceae - vavřínovité. Použití:
Bobkový list se používá v kuchyni k dochucení polévek, omáček , marinád, pokrmů s kari kořením a k dušeným rybám. Éterický olej, který se získává z čerstvých listů, je součástí hotových produktů: kořenících přípravků, masných výrobků omáček a likérů. V lékařství se odvar z bobkového listu používá k podpoře trávení, zevně proti lupům. Olej získávaný z plodů se používá na bolavé svaly a kožní problémy.
V domácnosti můžeme použít list ke zlepšení vzduchu, rozdrcený ho můžeme přidat do vonných směsí. Jako dekorace jsou krásné vavřínové stromečky u vchodových dveří. Pěstování:
Vavřín potřebuje plné slunce a závětří, výživnou, vlhkou a propustnou půdu. Svědčí mu pravidelný zástřih. Od 16. století se zastřihuje do tvaru koule. V chladnějších oblastech se pěstuje jako hrnková rostlina, která přezimuje v interiéru. Nemusíme ho mnoho let přesazovat. Doroste do značné výšky i v nevelkém květináči. Vavřín může vyrůst ve statný strom. Je-li pravidelně seřezáván, daří se mu dobře. Ve volné přírodě se nedoporučuje sbírat bobkové listy, protože hrozí nebezpečí záměny s jinými jedovatými druhy vavřínu. Sklizeň: Listy sklízíme v kteroukoli roční dobu. Usušíme je, Jejich aroma zůstává zachováno. Množení: Rostlinu množíme řízkováním. http://listnate-kere.atlasrostlin.cz/vavrin-vzneseny

Odp: Laurus nobilis = vavřín vznešený...
ivana Kozárová, 11.12.2009 16:39

moc pěkný povídání o bobkovém listu. V Rakousku se kyselé zelí vaří ve vodě s bobkovým listem. Jako příloha ke knedlíkům plněným špekovým jen vařené zelí bez tuku,ten vavřín je tam nezbytný!

Odp2: Laurus nobilis = vavřín vznešený...
Alfons, 12.12.2009 8:40

Chce to ale ještě vavřínový věnec na hlavu!! Pak to má ten správný šmak.

Odp3: Laurus nobilis = vavřín vznešený...
ivana Kozárová, 12.12.2009 16:11

To jsem se naučila od jedné staré dámy. Ani jedna jsme se nestačily ověnčit věncem, zato když jsem zapomněla včas vavřín ze zelí vyndat,zhořklo...

Odp: Laurus nobilis = vavřín vznešený...
iva, 11.12.2009 17:02

Myslím, že v receptáři nebo loskutákovi bylo o tomto stromu, že působí jako vývar tedy čaj dobře na nervovou soustavu. Má ., nějaké zkušenosti s tímto stromem? Může se pěstovat v našich podmínkách venku? Nemám ho na zimu kam schovat.

Odp2: Laurus nobilis = vavřín vznešený...
., 11.12.2009 17:39

Ano, mám. Ze semínek (malé černé bobulky švestkového tvaru) ze Středomoří mi vyklíčilo asi pět rostlinek. Rostly pomalu, a postupně hynuly. Zůstal jeden stomeček asi 20 cm vysoký, když se na něm objevily puklice. Někde byl návod, že se ty puklice zahubí, když se rostlinka postříká metathionem. Tedy koupeno, zředěno, postříkáno. Ašak zahynuly nejen puklice, ale s nimi i celý poslední stromeček. :-(
Tuto špatnou zkušenost sem dávám Ivo pro Tebe pro poučení, i když vím, že tím udělám jízlivou radost panu J.
P.S.: Laurus je teplomilný keř až strom, nelze ho za mrazu nechat venku, zmrznul by. Radím schovat přes zimu u někoho, kdo má větší byt a třeba zasklenou tzv. zimní zahradu. Domnívám se, že musí kromě tepla a zálivky mít také v zimě světlo, protože to je (domnívám se) keř neopadavý.

Odp2: Laurus nobilis = vavřín vznešený...
Alfons, 12.12.2009 8:42

Pokud se venku postaví vytápěný skleník neměl by být problem. Na obsluhu se doporučuje 1 kus zahradníka.

Odp3: Laurus nobilis = vavřín vznešený...
., 12.12.2009 14:52

Yes ! :-) A nejen jeden kus, nýbrž dva, a zásadně ve zkušební době .:-) Toho prvního vyhodíte z PP bez uvedení důvodu koncem ledna příštího roku, a toho druhého se potom snadno zbavíte stejným způsobem koncem dubna. Pak už nebudete ani jednoho přes léto potřebovat, protože snad :-) už budou teploty nad nulou.
Ještě P.S.: Ti zahradníci by měli být zdraví důchodci, abyste za ně nemusela platit ani sociální ani zdravotní pojištění. Také by to měli být abstinenti, nekuřáci, s čistým trestním rejstříkem atd. No doporučuji, abyste na ně vypsala nejméně tříkolové „výběrové řízení“ :-) a najala si personální agenturu, která Vám je vysoce odborně vybere :-). (Teda nevím, zda Vám pak ještě zbydou finanční prostředky na zaplacení vody na zalévání toho vavřínu :-). Ale to už si sama svobodně rozhodnete, zda je lepší žít svobodně bez vavřínu a s vodou nebo s vavřínem bez vody. :-) ;-) :-) )

Nic ve zlém
Maximus, 11.12.2009 16:47

Proč se nemohu ubránit pocitu že autorka už nic dalšího nenapíše?

Odp: Nic ve zlém
., 11.12.2009 17:42

Protože to asi není autorka :-), ale pravděpodobně samochválou vavřínovým věncem samoověnčený samolibý autor :-).

Odp2: Nic ve zlém
Laurus nobilis, 11.12.2009 20:04

ten nick jsem si zvolila nikoliv kvůli své sebechvále, ale protože mi zněl hezky libozvučně, mám ráda latinu a floru ještě víc ;-)

Odp3: Nic ve zlém
Alfons, 12.12.2009 8:44

Nenech se odradit škarohlídy a závistivci. :-)

Odp2: Nic ve zlém
iva, 11.12.2009 21:00

:-) Nepřipomíná ti ten styl psaní někoho? Jakoby psal někdo pod jiným nickem a chtěl zvolit jiný styl, ale nejde mu to. No asi už mám taky schízu.

Odp: Nic ve zlém
iva, 11.12.2009 21:45

No zřejmě jsi uhodil hřebíček na hlavičku a smekám.

Dobrý večer, děkuji všem za komentáře...
Laurus nobilis, 11.12.2009 20:00

Dobrý večer, děkuji všem za komentáře. Neplačte, určitě budu psát ;-) jen tady zkrátka nesedím non stop. A k tématu něco, milý Maxime a tečko čárko? Hezký večer :-)

Odp: Dobrý večer, děkuji všem za komentáře...
., 11.12.2009 23:03

„Kurňa“ milý „nóbilisi“ :-),
takto švitořívali mládenci v Brně kdysi :-).
Každý si sám vybere jiné téma k debatě,
proto „nóbilisi“ nestav diskutéry do latě !
Tvoje téma příliš „nosné“ není :-),
proto vavřín zajímavější se jeví.

Odp: Laurus nobilis = vavřín vznešený...
Neuvedeno, 11.12.2009 22:17

U počínajícího článku jde asi o mladého člověka, který se rád učí nová slovíčka. Pamatuji si jak mi to kdysi taky bavilo. Na příklad jsem se naučil zásadu mnichů: „Ut omnium mulárium fugiantur oskula“ Nějak to znělo tak nějak: „Nutno se vyhýbat polibkům všech žen“. Trošku bych řekl, že to je zásada také některých z řad lidí diskutujících na Svíci.
Když bych se chtěl zabývat problematikou článku tak bych řekl. Ono to je s těma dětma obtížné. Především mají málo pohybu a námahy a tím pak mají spoustu energie na blbnutí. V autobusu a nebo v bytě je to pak pohroma.
Chce to dovádějící děti zahnat na nějakou účelnou práci, nebo na sport. Lepší je ovšem samožřejmě ta práce. Jenže co, když dnes je vše tak složiě mechanizované, že když s tím děti začnou zacházet, tak pak se nějak zrání. Zrovna dnes si nám naše tříleté vnouče začalo hrát s cvakačem nechtů a co se nestalo. Smozřemě si přiskříplo kůži a to bylo řevu.
V létě se mi nabízeli brigádníci z řad výrostků na práci na přístřešku. Jenže copak je můžu vzít, když jsou nezletilí a stane se jim něco, tak mě rodiče rozpářou a úřady také. Tak holt jsem musel dělat všechno sám.
Dnes si opravdu děti mohou hrát, akorát na tom počítači a to je ještě s rizikem, že ho nějak částečně poničí. Na příklad omylem pobabrají programy.
Takže nakonec nejde s dětmi udělat nic jiného, než chodit po značkách a po hradech. Jenže to dnes vnoučata jsou zvyklý hlavně jezdit autem. Také se s dětma pak chodí po supermarketech.
Právě čtu knihu od Villiama Reymonda s názvem Jedy aneb víme co jíme? Jsem zatím na začátku. Popisuje tam, jak náramně celé lidsvo tloustne, že je to již dnes přímo epidemie s následkem oslabení zdraví skoro poloviny obyvatelstva ve světě. Jak se dnes dělají nájezdy na různé veletrhy, které v podstatě nejsou nic jiného, než velkoobžerství návštěvníků.
Takže bych řekl, že děti to dnes nemají lehké. Na příklad i hladovějící děti u podvýživené matky prý automaticky si vytvoří vývojový kod již před narozením, že vše co sní, že musí tělo dokonale spotřebovat a uložit v těle. Takže pak mají najeto na nadváhu.
Nejlépe to s dětmi řeší eskymáci. Mají taky malý prostor na existenci a musí tam pobývat dlouhé měsíce. Mají veliké bubny, které ale vydávají slabý zvuk a ty si vemou a mlátí do nich obrovskou silou a přitom poskakují na místě. Tím si docela dobře zacvičí.

Odp2: Laurus nobilis = vavřín vznešený...
Alfons, 12.12.2009 8:46

Posílají eskymáci ty bubny na hubnutí na dobírku? Na Ebay nejsou.

Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
Laurus nobilis, 11.12.2009 22:50

Něco vám povím. Nejsem mladý člověk, který se rád učí nová slovíčka a už vůbec ne někdo z vás, kdo píše pod jiným nickem. Píšu sem dnes poprvé. Svíci jsem objevila až tento týden a zaujala mne úroveň diskutujících a způsob jejich komunikace - slušný a inteligentní, což je dnes už téměř vzácnost.
Svojí příhodou jsem vás chtěla jednak trochu pobavit, jednak nadhodit téma, které se určitě týká nás všech.
Tak díky za pěkné přijetí... člověk se stále učí...

Odp: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
Juras, 11.12.2009 23:11

Zkusím Vás přivítat trochu lépe. :-) Článek se mi líbí, ale ještě ve mě pocity z něj nedozrály. Snažím se, jestli se rozpomenu na nějaké konkrétní případy. Spíš mi připadá, že to je o tom, že něco zhatí plány. Nějaká nečekaná událost. Vy píšete spíš o elánu.... No, nevím, co teď na to říct :-)

Odp2: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
Laurus nobilis, 12.12.2009 15:11

Taky děkuji ;-) Mělo to být o tom, co píšu v poslední větě článku.
Zároveň by mne docela zajímalo, jak by se kdo zachoval v podobné situaci. Raději jsem pak dál na dotyčné nereagovala. Řidič vpředu ani nevěděl, co se vzadu děje. Docela ty řidiče někdy obdivuju, co vše musí řešit a vydržet.

Odp3: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
ivana Kozárová, 12.12.2009 15:15

V Holandsku už někteří řidiči autobusů odmítají do určitých oblastí jezdit. Bylo jich několik pobodáno a několik zavražděno poté,co se snažili usměrnit mladé muže,kteří za jízdy kradli a znásilňovali. Tam už je to v pokročilejším stadiu. Máme se na co těšit:-(

Odp4: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
Laurus nobilis, 12.12.2009 15:21

Opravdu. Dcera, která se teď vrátila po 2 letech pobytu v Haagu o ničem takovém neví a naopak mi tvrdila, že se v Holandsku cítí bezpečněji, než v Čechách. Ale může to být pouze její úhel pohledu a měla třeba jen štěstí...

Odp5: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
Laurus nobilis, 12.12.2009 15:22

oprava: opravdu ??? :-)

Odp6: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
ivana Kozárová, 12.12.2009 15:35

Jak kde. Tam,kde je více menšin,- snad jsem to řekla kulantně,je to horší.... Zpráva je ze spolehlivého zdroje a jde dohledat na internetu - blbé je,že nevím,kde. Ale nevymyslela jsem si ji a potvrdili mi to lidé,kterým věřím.

Odp7: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
Alfons, 12.12.2009 15:48

Pohoda, bude to horší a náboženské tmářství na vylepšení morálky nejde aplikovat. ;-)

Odp7: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
Laurus nobilis, 12.12.2009 15:55

Věřím tomu, osobně jsem tam neměla zrovna moc příjemný pocit z tlup arabů v metru atp. Dcera pacifistka mne však poučila o tom, že mám zkostnatělé a konzervativní myšlení, že oni jsou prostě jiní než my. Že má spoustu dobrých přátel mezi araby a jsou to ti nejsrdečnější lidé, jaké poznala.
Nabízí se mi napsat - je to tou velkou koncetrací lidí ve velkých městech, ale moje příhoda se mi stala na malé vesnici uprostřed luhů a hájů :-(

Odp8: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
ivana Kozárová, 12.12.2009 16:13

Luhy a háje jsou nejzrádnější,člověk tam podlehne iluzi,že v tak krásné přírodě se nemůže nic zlého přihodit...;-)

Odp9: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
tlapka, 14.12.2009 13:09

Mimo dětí jsou tam klíšťata, zvířata s vzteklinou, sršáni, jedovaté rostliny (bolševník), jedy na kůrovce, hadi, někdy i nebezpečné šelmy (medvěd), tekoucí písky, bažiny, bludné kameny, nebezpečné defolianty, vraní oči, v horším případě jezinky a bludičky. V hospodě je daleko bezpečněji.

Odp10: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
ivana Kozárová, 15.12.2009 14:17

Tam jsou zas hejkalové;-)

Odp: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
Juras, 11.12.2009 23:12

Jo, a nevím, co je to Májkl. První, co mi k tomu vytane, je Džeksn :-)

Odp2: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
Alfons, 12.12.2009 8:48

Bez Májkla by nebylo kultury, ba ani života.:-( Co si teď počneme? Kdo ho nahradí? :-(

Odp3: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
zvoník, 13.12.2009 3:00

Moh by ho nahradit třeba ci-Kocáb. Ten to umí taky, kdyby ai chtěl...

Odp: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
., 11.12.2009 23:35

Jo, psychologie z Vás vane :-),
my ostatní o ní nemáme ponětí žádné :-).
Dítka na dálku cepovat přece cenu nemá,
a věřit někomu cokoliv se tu nedá :-).
Můžeš nóbilisi další psychoprůzkum udělat :-),
a v další, slušné a inteligentní debatě tak pokračovat. :-)

Odp2: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
Laurus nobilis, 12.12.2009 15:16

Je mi tě docela líto...

Odp3: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
., 12.12.2009 15:51

To je málo :-(. Víc už nic ? Nějaká reakce by nebyla ? :-) Dělám totiž průzkum. :-) A píšu si to ! Analogově i digitálně. :-)

Odp4: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
Laurus nobilis, 12.12.2009 16:02

Průzkum čeho? Oblíbenosti své básnické sbírky? Ale tak, není to zas nejhorší no ;-)

Odp5: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
Alfons, 12.12.2009 17:50

To je sbírka nebo vlastní tvorba?

Odp6: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
., 12.12.2009 21:07

Ale ne Alfons, to je pouze parafráze nebo kopie něčeho, co někdo dříve napsal. :-) proč vymýšlet něco nového ? :-)

Odp2: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
iva, 12.12.2009 15:22

A mi zas ne, mi se to moc líbí. Myslím, že psychoilogie vane z .,:-) a svitlo mu. Nebo že bych zas měla tu schýzu?

Odp: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
ivan, 12.12.2009 1:13

Vítejte zde na Svíci mezi náma, časem se Vám postupňe představíme. Článek se mi líbil, bylo cítit, že je napsaný lehkou rukou.

Odp2: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
Alfons, 12.12.2009 8:49

Je zde vidět jak radostně, volně, lehce a šťastně se žije v naší mladé demokracii.;-)

Odp3: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
ivan, 12.12.2009 9:55

Alfe, klídek, až se dostaneš do ráje, tak tam budeš určitě dělat ministra Nespokojenosti, stesku, bolesti a nářků. Myslím, že to máš jistý, o náměstcích bych taky věděl.

Odp4: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
Alfons, 12.12.2009 14:33

Teď jsem si dokonce stěžoval na ČD na studený odchov čekajících cestujících na nádražích českých drah. Čekárny buď žádne, nebo zavřené a když tak studené s plechovými lavičkami. I to mně urychlí cestu do nebe a lepší pozici na růžovém obláčku a pěkným výhledem na nebeské království.

Odp5: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
ivan, 12.12.2009 18:32

Jestli mě prodlouží piloťák, tak ti tam hodím flašku, cigára a dalekohled.

Odp2: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
Laurus nobilis, 12.12.2009 15:03

Děkuji :-)

Odp: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
., 12.12.2009 14:55

Hlavně a nejvíce se učí „nemladí lidé “ :-), a ti co sem „píší poprvé“. :-)

Odp: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
ivana Kozárová, 12.12.2009 15:04

Bude hůř.;-)

Odp2: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
ivana Kozárová, 12.12.2009 15:05

Tím současně myslím,že vzápětí bude líp;-);-);-)

Odp3: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
zvoník, 13.12.2009 3:19

Je to složitější.
Čili: - A a bude hůř, aby mohlo potom být líp než je to ,,hůř" , takže bude vlastně stejně. Ale zároveň stejně hůř, poněvadž si to budou lidé stále víc znepříjemňovat, což je nezvratné. Že by si totiž život Boží láskou usnadňovali, je myslím idealistická blbost. Tím, co běžní lidé považují za lásku, je totiž běžné páření mezi živočichy. A to s tím nemá co dělat...
Je to pesimistické, optimistické, nebo realistické?

Odp4: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
Alfons, 13.12.2009 9:37

:-(Tržní hospodářství zničí všechno. AMEN.:-(

Odp5: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
ivan, 13.12.2009 10:17

Vysvěcený RSDr. Alfík, Prorokem, díl třetí.

Odp4: Něco vám povím. Nejsem mladý člověk...
ivana Kozárová, 13.12.2009 13:56

Poslušnost a skromnost bude vynucena. Láska založená na poznání přijde až pak....

Kdo je to Majkl?
Jana, 12.12.2009 21:52

Jinak, přeju hezký den.
Na kluky příště klidně houkněte. Neublíží jim to. Řezat nebude třeba, důrazná domluva postačí.

Odp: Kdo je to Majkl?
., 12.12.2009 22:06

Jen aby tu „důraznou domluvu“ přežil vavřín ! :-).

Odp: Kdo je to Majkl?
Alfons, 13.12.2009 2:00

Záleží n tom jak mají nastavený práh citlivosti vnímání vnějších podnětů. Je to různé.;-) Někdo reaguje jen na silnější vnější podněty.

Odp: Kdo je to Majkl?
Laurus nobilis, 13.12.2009 9:49

Také přeji hezký den. This is it je film, uvedený k poctě Michaela Jacksona = Majkla ;-)
Jinak, z mého článku je doufám zřejmé, že moje důrazné domluvy i houknutí se u kluků minuly účinkem. Naopak je to vyhecovalo k drzé provokaci, na kterou jsem už dál raději nereagovala, jsem přeci jen slabá žena a byla jsem na ně sama.

Odp2: Kdo je to Majkl?
ivan, 13.12.2009 10:39

Co jsem na světě, tak byla vždycky ,,dneší doba,, v té bylo vždycky špatně a mládež byla horší než ta předchozí. Časem se ,,dneší doba,, změní ve ,,zlaté časy".
Myslím, že toto je definicí nekonečna.

Odp3: Kdo je to Majkl?
Laurus nobilis, 13.12.2009 11:21

Ne, Ivane, nebylo mým úmyslem poukázat na to, jak je mládež špatná a zkažená. Protože to ani není pravda. Naopak pozoruji, že je mnohem víc citlivějších a přemýšlivějších mladých, než tomu bylo za mých mladých časů v době husákovského temna. Je to spíš tak, že kladné a záporné se mezi lidmi - tzn. i mladými vyostřuje a krystalizuje, dochází k jakémusi oddělování zrna od plev. Nemám teď na mysli konkrétní lidi, spíš jejich vlastnosti. Vyhrocuje se jak hloupost a brutalita, tak moudrost a soucítění.

Odp4: Kdo je to Majkl?
Alfons, 13.12.2009 11:34

Kdyby lidi věděli kolik seniorů mládež za totáče zabila a okradla a co zde všechno mládež zničila, rozbila zdevastovala a jak se chovala k seniorům atd. Dokonce byla mládež tak odporně ideologicky problblá, že automaticky pouštěla v dopravních prostředcích sednout starší lidí a těhotné ženy. Milý uplkaný LN, až budeš psát své blafy, piš to se znalosti věcí a z vlastní zkušenosti a nemel sem tvoje problblé DEBILITY.

Odp5: Kdo je to Majkl?
Laurus nobilis, 13.12.2009 11:39

Hele Alfonsi, jestli máš doma nějaký problém, já za to opravdu nemohu, vyřeš si to s tím, kdo tě naštval - díky. Vychovala jsem dobře dvě vlastní děti a jedno v pěstounské péči, takže o problematice něco vím. Nazdar zapškloune ;-)

Odp6: Kdo je to Majkl?
ivan, 13.12.2009 14:45

Alfík je Neštětín hořkožluč.
Vysvěcený RSDr. Slzotvorýn Bolelibný z Hořekova.

Odp7: Kdo je to Majkl?
Laurus nobilis, 13.12.2009 14:55
Odp6: Kdo je to Majkl?
Alfons, 13.12.2009 16:01

LN-chodím s otevřenýma očima a vidím a sleduji media. Nemám hlavu v písku. Dokážu vnímat a vyhodnotit realitu a porovnávat. Že by to byl můj problém?

Odp7: Kdo je to Majkl?
Laurus nobilis, 13.12.2009 17:02

Ano, chce to hlavně sledovat media :-) Protože kdo chce psa bít, hůl si vždy najde a v médiích ani nemusíš hledat Alfonsi, máš tam naservírováno zla kolik hrdlo ráčí. K masáži nesvéprávného davu ideální. Smím se zeptat - kolik svých dětí jsi profackoval do života?

Odp8: Kdo je to Majkl?
ivan, 13.12.2009 17:16

Jééj, než jsem si udělal čaj tak tam bylo tohle. Vlastně to samý. ;-)

Odp7: Kdo je to Majkl?
ivan, 13.12.2009 17:14

Jo , slabá povaha, neumíš si udělat statistický filtr.
Vnímáš jenom to špatný a ještě horší.
V televizi se nikdy nedozvíš.. ,,Dneska byl úplně normální den, tak jako jindy, tak dobrou!

Odp5: Kdo je to Majkl?
Juras, 14.12.2009 8:42

Nechápu co Tě s romantikem nutí takhle hrubě se navážet do nové diskutující. Myslím, že byste si měli dát každý pár facek, abyste se naučili trochu chovat. Chováš se hůř než většina mládeže, na kterou často nasazuješ.

Odp6: Kdo je to Majkl?
Laurus nobilis, 14.12.2009 13:41
Odp3: Kdo je to Majkl?
ivana Kozárová, 13.12.2009 14:41

Kéž by tomu tak bylo! Obdivuju Váš optimismus,vší silou se snažím nebejt jak škarohlíd,ale jistá tupost,která dřív nebyla zjistitelná tím,co jsem měla k dispozici,mě dnes děsí víc,než co jiného.

Odp4: Kdo je to Majkl?
Laurus nobilis, 13.12.2009 14:57

Jsem s mládeží docela dost v kontaktu, tak vím, to není jen optimismus, ale zkušenost.

Odp5: Kdo je to Majkl?
Alfons, 13.12.2009 16:03

To je divné že LN ještě žije. ;-)

Odp4: Kdo je to Majkl?
ivan, 13.12.2009 15:27

Kdyby naše historie nebyla popisována daty a zkratkama událostí s oslavou velkých vítězství, ale vyjádřením emocí většiny lidí kteří v těch dobách žili, tak bychom se báli narodit. Kdyby všechny zasáhla blaženost své doby, protože dobře už bylo, tak by se nám dochovala úsloví a přísloví z minulosti.

,, Byl na něj hodnej jako na koně„
,,Hladil ho jako psa “
,,Z mého neteče„
,, Kopal jsem jim jámu, až jsem do ní spadl“.

Člověk jako druh se nemění, mění se jenom okolnosti jeho projevů. Ještě nikdo nenasypal hromadu písku tak, aby byly všechna zrna na jejím vrcholu. Pokud si tuto skutečnost uvědomím, uleví se mě. Škoda, že není víc lidí kteří se derou k vrcholu, svojím snažením nám poskytují servis a více prostoru na vlastní úvahy o životě a život sám. Stačí i to uvědomit.

Odp5: Kdo je to Majkl?
Laurus nobilis, 13.12.2009 16:59

Co myslíte tím „derou k vrcholu“?

Odp6: Kdo je to Majkl?
., 13.12.2009 23:40

Přece Tebe LN ! :-)

Odp7: Kdo je to Majkl?
ivan, 14.12.2009 0:06

Hej ševče, už máš zaplacený daně? ;-)

Odp8: Kdo je to Majkl?
., 14.12.2009 0:10

Náhodou, v mém rodokmenu se vyskytuje :-).

Odp9: Kdo je to Majkl?
ivan, 14.12.2009 0:37

Já myslím, že dneska už moc lidí boty ušít neumí.
Ševci měli čas u svý práce přemýšlet.

Odp10: Kdo je to Majkl?
ivana Kozárová, 16.12.2009 16:40

Já znala ševce ze Sobčic,co šil boty Ládíkovi. Ládík byl chovanec ústavu pro choromyslné. Měřil dva metry čtyřicet a unesl mě i s konví plnou mlíka v jedný ruce - bylo mi šest. Chodidla měl obrovská,široká,vysoká a hrozná. Kam šlápl,tam se zaprášilo. Jednou zašlápl kotě a byl z toho tejden v nemocnici,zhroutil se psychicky. Pak jsme nosili na hrobeček pomněnky. Ládík udělal i křížek. Ty boty byly z tvrdý kůže a v létě mu na místě,kde byl malíček.sestřička vystřihla díru. Malíček vykukoval z boty a na prašné silnici brzy dostal patinu. Bála jsem se poněkud toho malíčku,byl velký jako moje dětská pěst. Každý rok prochodil Ládík jedny boty. Byl to pro ševce kšeft.

Odp11: Kdo je to Majkl?
ivan, 16.12.2009 18:40

V práci jsme měli kocoura, naprostý pohodář se tam narodil a tak tam byl jediným a skutečným domácím pánem. Teď už nevím jestli to bylo loni na jaře nebo už ten podzim před, ale kocour najednou nebyl, to nebylo obvyklé. Nakonec ho kolegové našli. Nejdřív jsme mysleli , že je otrávený, nebylo na něm nic vidět a pak si někdo všimnul ranky na hřbetě. Asi skončil někomu pod kolama. Sešli jsme se celá truhlárna a Kocourovi, tak se jmenoval, jsme vystrojili pohřeb se vším všudy, tak jak jsme uměli i s hrobečkem v rakvičce a křížem u příjezdový cesty do práce, nedaleko místa co byl nalezenej.
Kočka, kterou u nás v práci někdo vyhodil, za kamnama v krabici vyvedla dvě živá koťata, dvě se nepovedla a nejspíš je sežrala, ty jsme nenašli.
Zrzouna, a barevně stejného jako byl Kocour- šedozelený mourek.
Zrzouna bácha odvez mámě do Roztok a divokého kocourka, Kocoura, jsme si nechali. Z divokého mrňouska už je pomalu stejnej tygr jako z toho minulýho. Časem si našel úplně stejná místa k povalování jako starej. Nejoblíbenější jeho místo je na židli u kamen v kanclu, stejný jako měl ten první, zajímavý je, že si ho vybral už v létě.

Odp12: Kdo je to Majkl?
ivana Kozárová, 17.12.2009 13:44

Jo jo,kocomour. Mámdvě starý kočky,ale znám spoustu potulnejch kocomourů. Když jim je zle,přijdou zadem,dvorem se nakrmit a vyspat. Poslední z nich taky dlouho nepřišel. Gepardí chůze a rychlost mu na starý kolena nevydržela, Našla jsem ho v zatáčce před trafikou opřenýho o kandelábr,byl už ztuhlý,dostal ránu do oka. Umřel vestoje,jako frajer. Spal u nás jen v největších mrazech v cukrárně pod krbem... Odnesla jsem si ho v lajntuchu domů a na zahrádce mu vykopala hrob. Moje kamarádka mu tam donesla pomněnky. Jen jsme je tam položily a pak hodně pršelo. Pomněnky zakořenily a rostou tam až dosud. Mámtěch kocouřích příběhů hromadu. Tohle je jen jeden z nich... Pohlaďte za mě Vašeho kocomoura po kožíšku:-)

Odp13: Kdo je to Majkl?
InaN, 6.1.2010 13:42

to je jak od Hrabala, úplně mě mrazilo, snad byste ty příběhy měla napsat ...

Odp14: Kdo je to Majkl?
ivana Kozárová, 6.1.2010 16:22

několik desítek zvířat jsem dala dobrejm lidem a každej ten příběh je něčím děsivej. mám je v šuplíku sepsaný,až přijde čas,někam to pošlu na pokračování...

Odp6: Kdo je to Majkl?
ivan, 14.12.2009 0:03

Lauro, znak lyží Fischer je trojúhelník složený z jiných trojúhelníků a řetězením tohoto postupu složíme z větších trojůhelníků ty další a další až nám zbyde jeden ohromný složený z mnoha menších a malých. Takhle přibližně vypadá náš svět. Prostě má pyramidální uspořádání od své základny až k vrcholu. Uvědoměním si tohoto, je jasné, že nemůžeme a většinou ani nechceme usilovat o horní patra tohoto uspořádání. Pro některé se ale snaha dosáhnout co nejvyššího stupně stává jejich smyslem života, pro jiné naopak přítěží o kterou nestojí, přesto jsou k ní nuceni okolnostmi. Pokud někdo stojí na pozici která mu vyhovuje, tak se zdá, že je všechno v pořádku. Patřím k té spodní, svobodné, nejisté, ale je mojí volbou, živnostenský stav mě vyhovuje, nehodlám trávit život upevňováním si pozic ve větší tlačenici hornějších pater a radši si nechávám vůli i pro okušení jiných vůní a chutí života. Děkuju všem, kdo se uspkojováním svých ambic stará o vše o co se nemusím starat já. Peče chleba, šije boty, vyrábí auta, staví přehrady, nebo kupuje a prodává továrny a hotely. Díky jejich ambicím se o to nemusím starat já a přesto si můžu doma rozsvítit a vysvětlit Vám co mám na mysli ,,draním se k vrcholu".

Odp5: Kdo je to Majkl?
zvoník, 13.12.2009 20:42

Ivane,
Alfons není sám. Mám ty samé pocity jako on. A jistě má mnoho dalších lidí. Jenže si to nepřiznají zrovna tak tako Ty, aby obhájili dnešní dobu.
Jinak musím střízlivě napsat, že jsi buď demagog nebo soutěživý typ nezdravého sportovce s nesportovním jednáním, když můžeš napsat takovou hloupost: ,,Škoda, že není víc lidí, kteří se derou k vrcholu, atd." Toto Tvoje smýšlení nemá totiž řešení, protože všichni nemůžou být nikdy první. To je základ soutěživosti a boje. A to je základem nesvobody pro poražené, kdy se začínají vytvářet konflikty z důvodů útlaku. Prohru může člověk přijmout, ale nikoli na jejím základě dále trpět v běžném životě jako otrok. Pak nastupuje násilí, když člověk sám sebe nepřijme jako oběť za ostatní. Jseš jako dítě...

Odp6: Kdo je to Majkl?
ivan, 14.12.2009 16:20

To, že nemůžou být všichni první, Zvoníku, je jasné, to je ta alegorie s hromadou písku. Největší počet lidí bude vždy tvořit tu základnu. Patřím mezi ně i já, stejně jako ty, nebo skoro každý který se tu mihne. Lišíme se ale mírou spokojenosti, nebo spíš nespkojenosti. Když ti přestane vadit, že si někdo kupuje auta nebo staví domy, tak se ti mnohem uleví. Je mi jedno, jestli to někdo dělá, je to jeho věc jak si naloží se svým životem, mnohým z nich, možná většině, se stane, že na konci jejich života nebudou mít nic krom prachů . To, co jim opravdu schází jsou přátelé a obecné uznání. Jejich životní potřeby jsou už dávno překročeny a furt to není to ono, to, co je žene do vyšších pozic je touha po uznání, ne po majetku, jak by mnohý myslel. Jejich rok staré auto není o nic horší než to před rokem a důvodem koupě nového není jeho opotřebovanost, ale nenaplněná touha po uznání z koupě nového a ocenění úspěchu. Není důležité to auto, ale potřeba uznání a obdivu když už ho nejsou schopni dosáhnout jinak. Potřeba mít doma medvěda nebo tygra není vedena láskou ke zvířatům ale potřebou odlišit se. Zvoníku, prozradím ti, proč zřejmě nedostaneš nikdy výrazně přidáno i kdyby to bylo v možnostech tvého zaměstnavatele, důvodem nejsou jeho možnosti, ale potřeba se odlišit, není to touha po dalším majetku, bez kterého by se jistě obešel, ale uspokojení svého ega které si žádá další a další orgasmus.

Odp6: Kdo je to Majkl?
ivan, 14.12.2009 20:28

Teď jsem se podíval na co vlastně reaguješ, kdyby tam nebylo moje oslovení, tak bych si myslel, že to patří někomu jinému. Právě proto, že si taky myslím, že nepiješ si ani netroufám vyslovit co mě napadlo. Kde, prosím, píšu, že by měli být všichni první?
Jakékoliv závody jsou uměle vytvořeným tím nejkonkurenčnějším prostředím jaké si umíš představit, vlastně to je jejich smysl, přesto nikdo nepředpokládá, kromě Tebe, že by měli všichni vyhrát. Tvůj život je podobný životům jiných lidí, neshledávám, že by tě potkalo nějaké ohromné neštěstí které by se vymklo obvyklostem života jiných lidí. Až na ten nářek a stěžování si jakej máš těžkej život, zkus někdy popřemýšlet jestli ho taky někdo nemá těžkej s tebou.

Odp7: Kdo je to Majkl?
zvoník, 15.12.2009 8:16

Jenže jak nad tím Tvým psaním teď přemýšlím, tak je mi naprosto jasné, od čeho vůbec vzniklo slovní spojení: ,,PYRAMIDÁLNÍ BLBOST" ... Tímto pochopitelně nemyslím nic proti Tobě. Ale vysvetli si to jak chceš.

Odp8: Kdo je to Majkl?
ivan, 15.12.2009 14:59

Konečne si na něco přišel.

Odp9: Kdo je to Majkl?
zvoník, 18.12.2009 9:48

Jenže já s Tvými názory stejně nemohu souhlasit. Chtivost po majetku nelze zevšeobecňovat až do té úrovně, že každý si může nárokovat podle toho, jak si sám zvolí pod tlakem svého ega a požadavků. A ještě navíc na úkor lidí, kteří se na tom společném díle ve své důvěře skutečně nadřeli? To je už úplně o něčem jiném a řekl bych, že je to dokonce i trestné, protože krádež podle zákona je pořád jen a jen krádež, kterou umožňuje tento (řekněme si to na rovinu) - společenský neřád.
Ivane, ještě pořád máme adventní dobu a v Písmu se dočteme, co v ní máme dělat a zdůrazňuje se to v evangeliích a celkem následně pochopitelném kázání. Ale lidé možná přijdou, vyslechnou, a odejdou. Ale stejně si dělají dál podle sebe. Oni mají prostředí chrámu jen jako předvánoční divadlo pro rozptýlení, a to je zásadní chyba.
To, co jsem teď napsal, není církevní demagogie, ale pokud člověk skutečně není věřící, mělo by ho Slovo vést alespoň k tomu, aby sám osobně NEPLÝTVAL VÝSLEDKY PRACÍ SVÝCH DĚLNÍKŮ. A když už, tak alespoň tak, aby to oni neviděli. Nejde o závist, ale o to, že oni vidí, že jejich práce je naprosto zbytečná ve společném díle, když je někdo nechá jen milostivě žít a nadbytek výsledků společné práce je sprostě proplýtván pro něčí image, který je obdivuhodný zase jen u lidí stejného typu, čili u snobů. Což by vlastně nemělo být o co stát...
Já mám stejně pocit, že mě asi úmyslně nepochopíš, protože systém, který tohle všechno podporuje, Ty zřejmě skutečně budeš ve svém slepém idealismu stále podporovat. A to je Tvůj problém, a nikoli můj, i když to vypadá z Tvého hlediska úplně jinak.

Odp10: Kdo je to Majkl?
ivan, 18.12.2009 13:00

No jo, Zvoníku, tak to si zvolil špatnou formu z několika možností. Nejsi společníkem tvého zaměstnavatele a neneseš žádná právní rizika ani možost úpadku a případný pád do dluhů. Ty prodáváš svojí páci za dohodnutou cenu případně za jiné dohodnuté bonusy. Tvůj zaměstnavatel je příjemce tvojí pracovní nabídky. Taky bych bral kdybych si svoji práci mohl nacenit podle svých představ a ne podle představ zákazníka, tedy mého zaměstnavatele, když se nějaký najde, jinak suším hubu.
Tvoje možnosti jsou pracovat v přímém vztahu k zákazníkovi, ten se stane tvým kůrkodárcem za tvoje rizika a náklady, ale nedělíš se o výnosy.
Nebo se společníkem-ky ve sdružení,- dělíte se o náklady, výnosy a rizika krachu i zadlužení rovným dílem.
Nebo v družstvu vlastníků, kde jsou nelineárně stanoveny vklady a dělba výnosů podle dohodnutého klíče, ale taky rizika z právních zodpovědností v případě reklamací nebo úpadku.

Myslím, že tě docela chápu, prostě požaduješ dělbu výnosů, bez rizika možných ztrát nebo neúčasti vkladů a možnosti zadlužení.

Odp11: Kdo je to Majkl?
tlapka, 18.12.2009 15:14

Bych řekla taky. prostě Zisk je pouze výsledkem Risku, neb není Zisku bez Risku. Buď vylezeš vysoko a můžeš spadnout hluboko, nebo sedíš a nevylezeš nikam a pak hledíš nahoru a dolů a všude je to Hrozné.

Odp12: Kdo je to Majkl?
iva, 19.12.2009 18:34

Nevím skoro o nikom, kdo by někam hluboko spadnul. Pár lidí vím, že v 90 měli odvahu vzít uvěr nakoupili něco ted to pronajímají, nemuseli do toho vložit žádné úsilí. Nejvíc vydělávají takoví ti koupím-prodám nejlépe nějaké pozemky z toho jsou obrovské zisky. Mluvíte spíš o tom, že dělníci nevloží, neriskují tudíš nemají zisk. Není spravedlnost ani mezi zaměstnanci. Syn se dozvěděl před pár dny, že zas bude dělat tu nejhorší práci u stroje. Chlap, který měl jít na tu práci s ním zašel za mistrem a nejde tam bude ji dělat jiný. Ve firmě je hodně lidí, kteří to umějí s mistrem a mají celkem pohodičku. Syn se neumí bránit, věřím, že si tu leckdo řekne, že je měkota. Chlapi na té práci mají po roce zničené ruce a většinou odejdou. Jsou tam celkem pěkné peníze , protože dělá kolotoč a má každý měsíc pár šichet k dobru a co z toho? nemá žádné volno. Vlastně ani nejde o volno, ale aby byl člověk v pohodě. Manžel ten zas ted zmrzá, venku mínus 10 a mistr jim řekl, že přes poledne se snad oteplí. Dělali futr s lešením tak po tomhle týdnu se léčí. No a majitel firmy taky zmrzá, ale na horách. Má ted hodně dovolené jako každý rok. V pátek dostal do schránky od firmy přání k pour felllicite a na výplatu-no skoro 1. .... hádejte

Odp12: Kdo je to Majkl?
iva, 19.12.2009 18:37

Tlapko c elkem blbé řeči vedete a s Ivanem mně serete.
každý nemá na to riskovat, ale ..už jsmew to tu psala.

Odp13: Kdo je to Majkl?
ivan, 19.12.2009 21:27

Udělej si život jaký chceš, já ti do toho kecat nebudu. Chtěl jsem jenom říct, že já vycházím z toho jaký život je, ne jaký bychom ho chtěli mít.
Prostě pracuju na svém, za své a mým chlebodárcem je můj zákazník. Miliony a miliardy jiných mě jsou šuma ať si s nima třeba topěj. Nazdar bazar.

Odp14: Kdo je to Majkl?
iva, 19.12.2009 21:44

Trochu mi to ujelo, ale problémy jsou a vy jen melete dokola, že kdo riskuje ten se má, ale může i špatně dopadnout. Jak špatně? Tak jako většina těch, co můžou být rádi, že je někdo zaměstná? Že vy jste ve vatě, tak druhý má taky možnost? Asi to nemá smysl a budu za chudinku, co si jen stěžuje. No to mi nohu neurve

Odp15: Kdo je to Majkl?
iva, 19.12.2009 21:46

Nebo jako POmeje? Ten zkrachoval a byl ted v Thajsku. Ti pracháči si pohlídají svoje investice aby z něj mohli vysát ten dluh.

Odp16: Kdo je to Majkl?
ivana Kozárová, 23.12.2009 15:09

Ivo,kašli na pomeje,s tím nic nenaděláš. Já už televizi pěknejch pár roků nemám a nikomu nechybí. Je lepší žít svůj vlastní,normální obyčejnej život. Může bejt i hůř;-)

Odp17: Kdo je to Majkl?
tlapka, 23.12.2009 15:20

Tak Ivanko to jsi vyslovila přímo myšlenku, ke které jsem došla při delších duševních útrapách !

Odp18: Kdo je to Majkl?
ivana Kozárová, 23.12.2009 20:32

Já si Tě,Tlapko,představuju jako vyrovnanou a zářivou bytost,ty útrapy máš už dávno za sebou !:-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Kdo je to Majkl?
zvoník, 23.12.2009 23:39

Abych řekl pravdu, tak já taky. Ale nesmí se to moc přehánět, protože to někdy začíná zavánět naivitou. I když je fakt, že zdravá naivita u ženy bývá základem k bezbřehému optimismu v životě.

Odp20: Kdo je to Majkl?
ivana Kozárová, 24.12.2009 12:36

souhlasím,je to tak. Žena jakožto dítě a diblík vydrží fungovat tak do pětatřiceti,pak je to těžší,- a když se to zlomí,může hned fungovat jako Jaga;-)

Odp15: Kdo je to Majkl?
ivan, 20.12.2009 0:23

Nic o riskování jsem tady nikdy nepsal, ale chtěl jsem ukázat na to, co je zde přehlíženo aniž by byla výchozím bodem ..Skutečnost!

Teď sleduj co říkám, ne co si myslíš, že prosazuju.

Jestliže se u někoho ucházím o zaměstnání, tak si tím u něj objednávám službu.

,, Chci využívat jeho strojní zařízení, režie, administrativní systém, budovy, prostory, energie, podíl jeho práce na shánění zakázek a náklady na jejich dosažení, jeho záruku za odvedenou práci, podíl práce na zastoupování před úřady, pracovní pomůcky.

Toto je ve skutečnosti ,, služba„ kterou si uchazeč o zaměstnání objednává u zaměstnavatele, ten je jejím poskytovatelem!
(pokud má zájem, i on je naším zákazníkem)

Teď to příjde! Toto je klíčem!

Je nutné si takovouto ,,službu“ objednávat??

O její cenu( služby) + zisk zaměstnavatele se snižuje můj-tvůj příjem..!!!

Není lepší nabídnout příjemci mé práce - zákazníkovi, klientovi, pacientovi, svoji práci sám s tím , že na sebe převezmu i práci kterou požaduju po svém zaměstnavateli a obejdu se bez něj?

Pokud na rozsah prací nestačím, tak se sdružím v případě vašeho manžela s jinýma zedníkama ve sdružení nebo volnou dohodu, při vetším rozsahu prací v družstvo.

Co tě na tom sere? To není propagace ale rozbor.

Odp16: Kdo je to Majkl?
ivan, 20.12.2009 0:26

Proč si kupovat řízek i s talířem?

Odp17: Kdo je to Majkl?
iva, 21.12.2009 7:31

Hned po revolici manžel začal. Dělal 14 dnů, vlastně ani nic neměl, jen svůj vercajk, který mu po pár dnech někdo tam kde dělal ukradl. Neměl tenkrát ani auto, zkušenosti žádné, jen měl rád tu zednickou a uměl to. Jenže to chtělo asi se spojit s někým a zařizování, vyřizování. Nakonec za ním přišel bývalý mistr a zakládal firmu, tak se muž nechal zaměstnat. Změnilo se akorát to , že nemusel vyřizovat, jenm pracovat, ale po čase se to zkazilo. Mistr se přestal starat museli si zase všechno zařizovat a manžel nezvládal má jedno oko tupozraké a po čtyřicítce se to pokazilo , tak šel jinam. Ještě když dělal u toho Knopa-vydržel tam 10 roků-se dozvěděl, že začali dělat na IčO i jeho bývalí kolegové, kteří dělali křivě a vůbec to nikomu nevadilo a moc pracovití nebyli, ale měli tu drzost. Manžel sám uznal, že na tu práci blbě vidí. Ted už se nemůže dočkat až syn odmaturuje a bude pracovat a on si najde něco u hlídací služby a nebude tolik v té zimě. Jo prý se už má oteplovat tak už asi budopu dělat v trenkách :-)

Odp17: Kdo je to Majkl?
iva, 22.12.2009 9:10

Včera u zpráv jsme si na tebe Ivane vzpomněla. Na tvoje zásady a že nechceš od nikoho nic. Nedávný pan ministr nevědomky pomohl svému budoucímu zaměstnavateli nějaké advokátní kanceláři. Za svého ministrování jim umožnil přednostní právo všech úkonů a momentálně dostává tato kancelář měsíčně asi 40 tisíc zato, že tuto smlouvu vůbec mají. PO skončení ve funkci se tento bývalý ministr zaměstnal v této kanceláři a prý v době, kdy smlouvu podepisoval pana majitele neznal. Jak je vůbec možná tato exklusivita? Dostal řízek i stalířem zadara a ještě i se salátkem.

Odp18: Kdo je to Majkl?
ivan, 22.12.2009 9:26

Kdyby si mě znala delší dobu, tak bys taky věděla, že říkákm, že zloději a darebáci zasluhují spravedlivý trest a patří za mříže.
Tady to asi po desátý podepisuju.. IVAN. ;-)

Zvoník s Romantikem tohle vždycky rád přehlídne a s chutí mě vyvrací, co nikde netvrdím.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Kdo je to Majkl?
iva, 22.12.2009 21:36

Jenže takto okrádají nás všechny a je to stejné jak za komunistů. A ještě musím poslkouchat blbé řeči podnikatelů, že nám to všechno platí. Jedni mně okradou, druzí za mně všechno platí a já jsem úplná nula, protože si neumím sehnat žádný zdroj.

Odp20: Kdo je to Majkl?
Juras, 23.12.2009 0:11

Jedni mě okradou, druzí za mě všechno platí a proto si ulevím, že sprdnu Ivana? To nechápu. Proč něco nedělají těm, co je okrádají? Proč tady na Svíci nadávají lidem s jiným názorem a vybíjejí si na nich vztek, který cítí k někomu jinému?
Já si taky myslím, že nás naše špičky okrádají. Ale myslím si, že to je nevyhnutelné a že by se tím člověk neměl trápit, viz Zaslouží si naši důvěru?. Kdo k takovému názoru (ještě) nedospěl, užírá se tím a dost často potřebuje svoji frustraci nějak ventilovat, protože s tím nic jiného nedokáže dělat. A potom sám páchá zlo, protože osočuje a deptá bezdůvodně jiné lidi. Podívej na Zvoníka - jenom proto, že se mnou nesouhlasí v otázce legalizace drog, su pro něj fašista a chcu zabíjet nevinné lidi...

To je jako v izraelsko-palestinském konfliktu: Vy jste nám hodili bombu na nemocnici, tak my vám za to rozstřílíme školku. - Všechno zpravidla odserou nevinní lidi.

Odp21: Kdo je to Majkl?
ivan, 23.12.2009 2:41

Vůbec si tady netroufnu nahlas říct, že jestliže rozdělím celek na větší počet podílů, tak nezjískám celek větší. Objem prostředků, bohatství, nezáleží ani tak na jeho velikosti, ale na jeho rychlosti přerozdělení. Zdaleka nezáleží na tom, kolik kdo vlastní miliard, ale na jeho ochotě je vracet zpátky do systému. Jeho osobní spotřeba už byla dávno překročena a nedá se po jejím naplnění dále zvyšovat, nikdo nesežere prase na posezení a nevypije cisternu piva, pokud by to vůbec bylo nějakým měřítkem. Tímto se vlastně stává správcem systému dalšího přerozdělení, nikoliv jeho spotřebytelem. Těžko to vysvětlit někomu kdo se potýká se zaplacením složenek v řádu stovek a tisíců.
Proč nám je tedy nedá, když má miliardy?
Protože by se o jejich množství snížila jejich cena, neboť by každý dostal více malých podílů, ale ne větší část celku. Jediná možnost je zpátky přes investici, třeba si postavení dvacátého paláce. Teprve tímto okamžikem nastane motivační přerozdělení směrem dolu. Na jeho cestě zpátky k původcům přes systém přerozdělení získá zpátky hodnotový podíl každý z účastníků. Při každém takovémto cyklu je vytvořena nadhodnota kterou je systém schopen vstřebat, dávky pro ty, jež cesta oné vlny z jakýchkoliv příčin minula. Výkon je vždy otáčky krát točivý moment. Jestliže někdo ukradne pár milionů, tak je to sice nečestné, ale pro uzavřený systém neškodlivé, je to ,,jenom" obrprasárna. V oběhu nesmí být příliš mnoho ani málo peněz. Obojí škodí rozdílným způsobem, ale škodí. Největší kurvárnou je ale nacpat do systému peníze zjísakné z půjček přes spřátelené firmy politiků, kdy takto zjískaný přebytek má trojí škodlivost, a je zjistitelný s velkým zpožděním. Jednak snižuje hodnotu úspor střadatelů, potom z nich my všichni zacvakáme úroky a takto vzniklý nedostatek zpomalí rychlost přerozdělení. V politickém systému jenž dovoluje útěk od zodpovědnosti pouhým nezvolením, se ani nedozvíme koho napíchnout na vidle. Proto více miliardářů, aby se pár tisícovek dostalo i k našemu Romantikovi cesto pravidelných příjmů a potřeby jeho práce.

Odp22: Kdo je to Majkl?
ivan, 23.12.2009 3:03

Skutečně je velice důležité, aby se stali skutečnými správci společného majetku všech ti , co ho dokáží skutečně spravovat prostřednictvím vlastních zájmů. Záruka je v neuplatitelnosti a trvanlivosti zodpovědností, které jsou vedeni sjednoceným zájmem na prosperitě. Zatím nám vládne banda sráčů kteří mají dost času seknout čokoládu a sežrat ji dřív než jim na to někdo příjde přestože jsou vidět ty jejich zmatlané huby.


Pro pana Čecha, Zvoníka, Romantika aj.

Odp23: Kdo je to Majkl?
iva, 23.12.2009 13:13

To je pěknééé. Ale co bude až to bude a kdy to bude. To bude krááása.

Odp21: Kdo je to Majkl?
iva, 23.12.2009 13:16

Já neosočuju a Ivana už vůbec ne. To jedna podnikatelka a mám pocit , že i ve špitále, když někdo má v papírech podnikatelka se k nim doktoři chovají jinak , v nemocnici nadávala, že se plýtvá a takoví lidi jako ona to všechno platí. Připadala jsme si s ní dost blbě byly jsme zavřené na pokoji tři dny. Prskala a dávala mi dost najevo, že je něco víc.

Odp24: Kdo je to Majkl?
ivan, 23.12.2009 15:20

Nebude to nikdy, Ivo, nikdy se to nestane, stejně tak jako se nestane, že budou všichni společně pracovat a pak se o to rozdělí. I stejné věci dělají lidé z různých motivací. Pravdou, domnívám se, je, že svět zůstane takový jaký je bez ohledu na přání. Chudí zůstanou vždycky chudí bez ohledu na zřízení. Vždy dojde k vrstevnatosti, ve školních třídách budou vždy dva, tři, kteří spolu budou soupeřit o vůdčí postavení stržením na sebe pozornosti jiných, každý z nich bude mít ,,svoje náměstky" pak bude silný střed, třídní šašek a jeden, dva otloukánkové kterých se občas někdo zastane. Stejné uspořádání vznikne na táborech, ve věznicích, na společných rekreačních pobytech, dokonce i tam, kde je už dopředu daná hodnostní struktura, třeba v kasárnách. Všichni zůstaneme přibližně na stejných pozicích na jakých jsme, ale každý to budeme různě snášet, to bude ten rozdíl mezi náma všema.
V odolnosti nebo pocitu bezradnosti.

To, co jsem napsal nahoře je jenom rozvaha o tom co bylo, kdyby........Nejsem najiva.

Odp22: Kdo je to Majkl?
ivan, 23.12.2009 15:37

Ivano, na krávě nepoznáš na jak velký louce se pase. Někteří lidi se opravdu chovají jako když si svět vyrobyli u sebe v garáži, často to jsou ti co se lámou v pase s nejhlubších úklonách.

Odp25: Kdo je to Majkl?
iva, 23.12.2009 15:39

Mi se to líbí a už jenom to, že to hodně lidí ví, jak by to mohlo být jinak, je dobře. Vývojem se bude vše měnit, nic není navěky. Všechno jednou skončí . Možná příchodem mimozemštanů, možná se postaví ten plot, ale nějak se to změní. Někdy je mi všechno uplně fuk. Ted v těch mrazech nám asi prasklo něco v chladiči a zahřívá se motor, takže jsem si v noci uvědomila, že asi nebude v létě žádné ježdění autem k jezeru na zahrádku. Ale potom jsem si představila, jak je fajn tam zajet třeba jen vlakem a hlavně aby už bylo léto a bylo všechno v pohodě a klidu.

Odp26: Kdo je to Majkl?
tlapka, 23.12.2009 16:00

No nemám pocit že by nastala někdy pohoda a klid... tam asi vesmír nesměřuje.

Odp19: Kdo je to Majkl?
zvoník, 23.12.2009 23:42

Nepřehlídnou.
Ale je to naprosto neuvěřitelné, neboť v Tvém zaměření to, Ivane, nemá logiku.

Odp23: Kdo je to Majkl?
Vlastimil Čech, 23.12.2009 23:50

ale poznáte na krávě na jak velké louce se pase, poznáte... krávy co se mohou pást jen na vypasené a přeplněné obecní pastvině bývají hubené a málo dojí... Ty z velké louky co ji mají samy pro sebe, se považují za úspěšnější, hezčí a po všech stránkách lepší... nu a taky ovšem dojí víc...

Odp25: Kdo je to Majkl?
zvoník, 24.12.2009 0:05

Jo, ahááá! Tak takhle je to s tou Ivanovovou tezí?! Píšu o utopii, i když nejsem naiva, a dělám něco pro to, aby bylo vidět, že to myslím dobře, ale výsledek je takový, jaký si přeje společnost, tak dělám jako ostatní tak, abych mezi nimi přežil... To je přece pokrytectví, ne? V krajním případě je to počátek schizofrenie. Za to ale lidé nemůžou, takže mu to nelze mít za zlé.

Odp26: Kdo je to Majkl?
iva, 24.12.2009 13:30

Svoboda každého jedince končí tam, kde začíná nesvoboda a utiskování druhého. To někdo řekl a je to tak. Je mi líto lidí, co potkávám a jsou na tom hůř, než já. KDo jim pomůže. A ti nahoře se chechtají.

Odp24: Kdo je to Majkl?
ivan, 25.12.2009 0:31

Nejrychleji tloustnou a nejvíc dojí krávy uvázané metrovým řetězem, s nadávkvaným krmením ve žlabu. Máme je v sousedství truhlárny. Stejně čekaj u žlabu než by se šly napást i když můžou, stačí, když slyšej, nebo viděj traktor s vlekem. Všimnul jsem si, že ven choděj ty samý, ty ostatní to ani nenapadne.

Odp25: Kdo je to Majkl?
zvoník, 26.12.2009 6:57

Ale i opravdové krávě to jde někdy vysvětlit, že venku je tráva. S opravdovou krávou je totiž řeč! Prosím vás, nevykladejte si to špatně.

Odp27: Kdo je to Majkl?
ivana Kozárová, 4.1.2010 12:01

Entropie ,vše směřuje k Entropii!

Odp16: Kdo je to Majkl?
ivana Kozárová, 23.12.2009 20:36

Ivane,pokud si to někdo nezažije na vlastní kůži,- stát jen na svých vlastních brklavých nohou,platit si zdravotní a sociální pojištění a ještě se uživit- ten neocení,že zaměstnavatel to vše platí.... Starej model vykořisťovanejch a vykořis´tovatelů u nás dobře zakořenil. To,že zaměstnavatel má práci a odpovědnost,spousta lidí odmítá vidět,natož za to bejt vděčnej. A ta skrytá nenávist,zášť a závist.... Zažila jsem si stát na vlastních nohou,zas se k tomu odhodlávám,protože nechci bejt zaměstnancem,- a dobře vím,že to lehký nebude!

Odp17: Kdo je to Majkl?
ivan, 24.12.2009 0:49

Gratuluju k rozhodnutí, vyjadřuju podporu a přeju vytrvalost a sílu. Čím víc lidí bude stát na vlastních nohou, tím víc to prospěje Zvoníkům, Čechům i Romantikům. Úbytkem lidí pracovně závislých se stane i jejich práce hodnocenější. Kdyby se stala polovina lidí pracovně nezávislých, tak budou podnikadějové, jak říká Vlasta, klečet ve vratech a prosit aby k nim šel někdo dělat, jinak krach. Třeba jim to někdy dojde a přestanou cenit zuby. Sám sebe mám za živnostníka, velkého trýznitele lidu ze mě udělal až Zvoník, asi mě to už zůstane. Tak Vás, paní Ivano, vítám do stavu živnostenského.

Odp18: Kdo je to Majkl?
iva, 24.12.2009 11:50

Stejně, jak každý neumí zpívat nebo dobře počítat nemůžou všichni podnikat. Proč by ale jedni měli jezdit na golf a druzí by měli i když JENOM pracují žít ze dne na den. Vše se dá spočítat přímo úměrně. Ve státě který neprosperuje berou špičky prezidentem počínaje nehorázné odměny.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Kdo je to Majkl?
ivana Kozárová, 24.12.2009 12:32

Ano,každej je jinej. Ale neznamená to,že když je jinej,je horší... Svůj úděl si nemůžeme vybrat,jednou jsi dole jednou nahoře.... Ten,kdo má na starosti zaměstnance v dnešní době - není li sám silně za vodou - má oči pro pláč. Zaměstnanec má nastarosti jen sám sebe. Přeju Vám všem,ať se daří a ať jste zdraví.

Odp20: Kdo je to Majkl?
zvoník, 26.12.2009 7:16

To - jednou nahoře, jednou dole - to říkají ti, co to tak sami prožívají... Ale teď nedokážu odhadnout procenta lidu, kteří jsou stále jen a jen dole, a ti co jsou zase jen a jen nahoře jim vůbec nedokáží a nechtějí poradit, natož je pozdvihnout. Takový ty kecy: Tak dělej se sebou něco. Všude máš řadu možností. Peníze ležej na ulici - jen se sehnout a zvednout je, atd. Tak takovéhle akademické návody a kecy jsou všem úplně na... víte, co?

Odp21: Kdo je to Majkl?
ivana Kozárová, 28.12.2009 12:04

Zvoníku,je přece psáno,že moře vyvrhuje na povrch - nahoru řasy a všelikou chamraď,- to,že to je nahoře a na očích,neznamená,že je to elita a dokonce ani to,že se jim nějak dobře daří. Kolikrát to jsou politováníhodní tvoři.

Odp22: Kdo je to Majkl?
tlapka, 28.12.2009 16:31

Jakoby bylo jen dole a nahoře. Držet se pěkně mezitím a pohybovat se hore- dole tam kde se dá něco trhnout... sorry chtěla jsem říct kde potřebují moji pomoc.

Odp18: Kdo je to Majkl?
ivana Kozárová, 24.12.2009 12:34

Až se Vám to bude hodit,přijeďte s paní Evou ochutnat,co smolím. Dělám jen to,co mě naučila babička. Pravé hořické trubičky. Cukrárna na náměstí č 9 u dolní kašny. Na vratech je zvonek. Pro Vás kdykoli otevřeno.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Kdo je to Majkl?
ivan, 26.12.2009 6:40

Mockrát děkuji, té nabídky si velice považuju, je malá pravděpodobnost, že se tak někdy stane, kvůli zdálenosti, ale potěšilo mě to. Je to říjemný pocit. Ale kdo ví?

Odp20: Kdo je to Majkl?
ivana Kozárová, 28.12.2009 12:07

Pokud nebude zemětřes,bude tam ten barák číslo devět s otevřenejma vratama a zvonkem čekat! Bylo by pěkný zapálit si ne stolku svíčku. Jo a u dveří mám zvonek,když se otevřou,zazvoní to. Zvoník by to asi neuznával,takovej krámskej zvonek... Ale vidím tu naši svícařskou sešlost svým třetím okem u svíce na devítce. Máme tu i tajuplný středověký vyčištěný a prázdný sklepení,kdyby někdo měl zájem o terapii tmou...

Odp13: Kdo je to Majkl?
zvoník, 20.12.2009 1:34

Mě ty jejich řeči už tolik nese... . Já to od takových podobných propagátorů a radilů beru tak, že jsou to obyčejní gumáci :-) (stejně jako politici) , kteří hlásají tržní moudra, na která když někdo doplatí ve své důvěře, tak se mu ti gumáci ještě smějí, jak je prý hloupý, když prohrál... Přitom je více než jasné, že někdo se zákonitě musí stát obětí zla jejich propagandy. Pokud se dotyčný nechce z jakéhokoli důvodu stát obětí zla, a přesto proto nechce trpět, musí se stát přece toho zla přímým spojencem! Kdo tuto vlastnost - nechtít být za žádných okolností spojencem zla, označí za něčí hloupost nebo neschopnost (být spojencem zla), u toho dochází z jeho strany na základě tohoto hodnotícího projevu, k ponižování, tupění a potupění oběti, i když tento kritik zůstává např. materiálně naprosto chud a snaží se to dávat najevo ven do svého okolí svojí vlastní skromností.
Já to teda pociťuji takto...

Jestli je to ovšem u druhu homo sapiens tento stav normální - ponižovat své bližní na základě jakéhosi práva silnějšího a schopnějšího, a z toho dělat jakýsi závěr o jakémsi přírodním výběru schopných, - tak o takové pravdě bych teda dost pochyboval, že je to pravda normální. To by totiž vůbec nemusel Kristus existovat, a my bychom to všechno mohli poslouchat jen jako pohádky...

Odp13: Kdo je to Majkl?
zvoník, 20.12.2009 19:55

K tomu svému příspěvku v této předvánoční době bych chtěl ještě poznamenat, že skoro všichni lidé v této zemi slaví vánoční svátky - svátky narození Ježíše Krista, a neví vlastně proč! No, řekněte: On se narodil jenom kvůli tomu, abychom my - křesťané sami sobě se svými blízkými si jednou do roka dali pár trapných dárků? Kvůli tomu se On narodil a stal se člověkem? Přemýšleli jste vůbec někdy o tom, že i ateisté slaví úplně tupě po svém vánoce kvůli prý ,,takové blbosti", jako je narození Krista, aby On pak za nás všechny zemřel na kříži, což se v přeneseném slova smyslu děje dnes a denně a my to nevidíme? Tak si to také užijte: Vánoce jsou tady... Kamióny s CocaColou se blíží, a bezdomovci umírají... A vánoce bez CocaColy nejsou přece ty pravé vánoce!

Odp14: Kdo je to Majkl?
ivana Kozárová, 21.12.2009 9:51

Vánoce jsou pohanský svátek a vánoční stromek jejich relikt. Pokud vím,protestantské církve až do předminulého století křepčení kolem stromku zakazovaly svým věřícím,neboť v tom oprávněně viděly pozůstatek pohanství,oslavu slunovratu a zbytky saturnálíí... Vše se točilo kolem velikonoc,protože památka Vykupitelovy smrti je větší,než vzpomínka na jeho narození... Ježíš sám nikde v evangeliu nenařizuje,aby se slavily jeho narozeniny - ostatně ty má někdy na přelomu září a října - pastýři měli ovce ještě venku - ale výslovně přikázal vzpomínat na Jeho smrt... I to berou lidi po svém,kupujou si zajíčky a barví vejce a říkají tomu svátky jara.... Ať si to každej užije podle svého,celý život si lidi chtějí užít podle svého,nebuď sentimentální,zvoníče... I ta smrt bezdomovce má svůj smysl,lidi si ho v rámci konzumu rozeberou na náhradní díly. To asi nebude to,co chtěl náš Pán.... Halelujah

Odp13: Kdo je to Majkl?
tlapka, 30.12.2009 15:01

Já chápu, nechci se líbit každému, ale názor je názor.

Odp6: Kdo je to Majkl?
mantra, 23.3.2014 3:14

tak vám nevím,ale myslím,že až do pár dní nazpět jsem tím otrokem byla JÁ...A JO.....Málem jsem přišla o vše i o sebe....Je fajn si uvědomit,že jen člověk sám sobě je přítelem i nepřítelem...Nepřítelem ale takovým,který si vždycky sám se sebou poradí...Přísahy,sliby a slovo VEŘ MI pro mě stratily význam.Krásné jsou sny,ale raději bych ten sen prožívala dál v realitě...než tohle...OTROCTVÍ je fakt hnus.zvoník to napsal velmi krásně.

Odp2: Kdo je to Majkl?
Jana, 13.12.2009 19:08

Jde o to, na co si troufnete. Samozřejmě, v dnešní době jim po hubě dát nemůžete. Houknout na ně ale pěkně z blízka, dívat se do očí, mluvit konkrétně, pokud možno na největšího provokatéra - většinou to funguje.
Ale vždy platí zlaté pravidlo - kdo uteče, vyhraje. Na tom není nic špatného, nemá smysl pouštět se do něčeho, na co se necítíte.

Odp3: Kdo je to Majkl?
Laurus nobilis, 13.12.2009 19:56

Aha :-) tak to mě nenapadlo, příště vyzkuším ;-)

Odp4: Kdo je to Majkl?
iva, 13.12.2009 20:50

Já si myslím, že jste Báraš., která vystoupila ze svého stínu a nechce už být ta nejchytřejší optimistická pozitivní osůbka, ale chce dát průchod svým citům. Majkl přeci nemůže být důvod k diskusi. Proč jste dřív nepřispívala do diskuse svými komentáři? Je to všechno divné i to tema.

Odp5: Kdo je to Majkl?
., 13.12.2009 23:31

Ivo, jdi na to vědecky a moderně :-) : např. na netu je mnoho odkazů na LN, a víš, čeho se většinou týkají ? To bys neuhádla. Našich obyčejných Lidových Novin. :-) Pro mně jsou tak obyčejné, že je nekupuji. :-) Ale možná, že bychom tam občas našly zprávičku pod šifrou „LN ze Svíce“ :-). To víš, každá koruna dobrá, a jak má takové nezkušené :-) „nemladé“ :-) stvoření načerpat nějaké téma, které by mu uveřejnily ty LN ? :-) Proto se tentokrát chová dost obezřetně a neprovokuje, aby z nás nějaký ten názor vypáčilo. :-)

Odp6: Kdo je to Majkl?
iva, 14.12.2009 7:44

Takže si jen tak melete hovna a hrajete si jako kočka s myší. Aha no hned mně to napadlo o tom bobkovém listu to ale bylo dost dobré. Hlavně každý řekne to svoje. MLadá generace(tím ale nemyslím LN ani BŠ) je mnohem lepší než ty starší a můžeme se od nich učit.

Odp7: Kdo je to Majkl?
zvoník, 15.12.2009 8:46

Jistě, to s tím hovnem to je dobrý příklad, že si je tu jako někdo mele, a že bychom se měli od mladých poučit. To mi připomnělo onen vtip o tom malém chlapečkovi (asi jsem ho sem už psal) jak on plácá na pískovišti hovno s pískem a následně si uplácá policajta. To si přitom prozpěvuje svým dětským hláskem. Následně za svá slova dostane od kolemjdoucího policajta obuškem a tedy příště proto plácá, nikoliv policajta, ale ajzlboňáka a policajt je tedy spokojen, nicméně se přesto zeptá proč dnes plácá někoho jiného? Chlapeček odpoví, že dnes má na policajta málo hoven...
Já v tom nevidím tudíž ani tolik generační problém (jak by si zde na svíci někdo mohl myslet), ale spíš zamyšlení nad tím, že kdo si nárokuje na sebe všechno větší, vyšší a plní si touhu na základě své nenasytonsti, která ho nese k vrcholu např. podle názoru Ivana, tak sám sebe staví do pozice, že ostatní ho mohou považovat za tvora uplácaného z většího množství hoven. Protože to jinak ani chápat nelze: - Větší přísun spotřeby = větší výdej odpadu.

Odp8: Kdo je to Majkl?
mantra, 23.3.2014 3:21

dobře zvoník i můj otrokář je pěkně pečlivě uplácanej....ale myslím,že se ještě pořád nějaký ty hovna na jeho dodělání najdou ...

Odp6: Kdo je to Majkl?
Juras, 14.12.2009 8:44

Vypáčí to z Tebe názor, ukradne ti ho a zpeněží. Za tvoje názory se platí zlatem a ty budeš zase okraden. Ach bože, jak je ten svět nespravedlivý! ;-)

Odp7: Kdo je to Majkl?
iva, 14.12.2009 10:16

NO právě. Kde nic není ani čert nebere. Když někdo jako ., Ivan, zvoník , tlapka, Ivana Kozarová, Santiago i Juras a musela bych vyjmenovat všechny od kterých jsem něco četla se nebojí jít k jádru věci je co ukrást, ale kdYž někdo používá fráze a mele pořád jedno a to samé, nejde to. Někdy ale melem hovna všichni.

Odp8: Kdo je to Majkl?
zvoník, 15.12.2009 9:12

Mlít hovna ještě neznamená dělat špatnou věc! Takové hovno (pokud je suché) se umele, vznikne hnojící prášek, který se rozptýlí a pohnojí všechno okolo a ono to poroste a přinese užitek. Páni podnikatelé to sušený dokonce prodávají za drahé peníze, jak dokonce tady na svíci někdo radil i mně, abych prodával sušený hovna od holubů z věží.
Pokud má ale někdo chuť mlít hovna čerstvá, tak ty pak lze mlít jen na strojku na maso a mohly by z toho pak být takové hezké oválné granulky, když se to ovšem znovu venku neslepí... Já to teda ještě nezkoušel, protože při té představě z toho musí jít strašný smrad. Leda přidávat nějakou drahou voňavku z řady kvalitních francouzských parfémů. Myslíte, že by to taková kvalitní voňavka přerazila? Napište sem své zkušenosti, ať těch hoven namelem více. Více práce přece znamená větší výdělek - nemýlím-li se? Nebo to platilo pro pracující jen za totáče? Mám v tom velký zmatek. Asi je opravdu lepší fakt mlít ta hovna. Koho si uplácáme dneska? Pány politiky? Jen abychom nedostali přes držku...

Odp9: Kdo je to Majkl?
iva, 15.12.2009 9:16

Líbil se mi film Menzela- Příhody vojáka Čonkina. Všechno pochází z hoven celý svět. Pak ten koloběh hovna v přírodě. O mletí hoven nemám tušení to jsi začal ty:-)zvoníku.

Odp10: Kdo je to Majkl?
zvoník, 18.12.2009 9:55

A kdo napsal, že tady meleme jen hovna? He? Já to nebyl! :-)

Odp11: Kdo je to Majkl?
iva, 18.12.2009 11:05

Ale já :-)proč ti vlastně musím pořád odpovídat?já jsem přirovnala některé komentáře k mletí o ničem-hoven. To ty jsi začal psát o hovnech jako takových. V angličtině má jedno slovo více významů, tak proč by hovno nemohlo znamentat taky nic jako hovnonic.

Odp9: Kdo je to Majkl?
Laurus nobilis, 15.12.2009 9:19

Dá se s tím i topit, ale nedokážu si představit, kde ty kravince sušit ve velkém ;-)

Odp9: Kdo je to Majkl?
tlapka, 15.12.2009 11:21

A nesmíte zapomínat, že výměna látková čili metabolismus, k němuž výtrusy patří, je Takový vynález, bez nějž by Vůbec ale vůbec živé organismy nevznikly !

Odp9: Kdo je to Majkl?
., 17.12.2009 10:42

No Zvoníku, spíše by bylo dobré vyvinout :-) nějaký automat na to mletí h...n, který by byl celý hermeticky uzavřený proti vnějšímu prostředí. Ale ono také nějaké zařízení tohoto druhu někde postavit, nebo jen ve starých budovách uvést do provozu, není jednoduché. Však víš, bylo to v TV, že např. někde u Pardubic občané zuřivě protestují proti výstavbě nové spalovny odpadu, kterou tam chce provozovat pravděpodobně zahraniční majitel, aby se pak dovoz odpadu z celé Evropy k nám musel legalizovat. :-(

A ještě k těm francouzským voňavkám:
Placenou práci nikdo nenabídne, ale francouzské voňavky po =800,--Kč /1 ks fešné dealerky nutí lidem v našich městech hlava nehlava, a nechápou, že poptávka po takovém zboží je téměř nulová, protože na to lidem chybí peníze a chybí jim i peníze na návštěvu divadla, kina nebo plesu, kde by tu voňavku mohli uplatnit. Národ je finančně vyždímaný. :-(

Odp10: Kdo je to Majkl?
zvoník, 18.12.2009 10:23

Platí jedno pravidlo:
Vyždímáš-li finančně národ, můžeš požadovat vyšší cenu za své zboží a služby, které národ udržují při životě, protože lidé budou ze zoufalství pracovat za objektivně nižší mzdu.
(Já to vidím u nás v práci: Kdo je někde finančně zavázán nějakými splátkami, náš podnikatel mu neustále vyhrožuje propuštěním, když nebude dělat ještě to a to a tamto.)
Trh má na to ovšem metodu, jak chlácholit tržní národ v pravicovém opojení. Tak proto aby udržel obrat z prodeje, snižuje ceny všeho. Jenže to je jako droga, která pokud je, lidé si říkají - dobře a tleskají politice. Ale dluh skrytě roste... Ostatně je to vidět. Ale až dojde dlužníkovi trpělivost, budeme všichni víte kde? To chci vidět! A můžete to svádět na své levicové nepřátele, když jste vy samí nepřáteli sami sobě právě tou tržní politikou.

To je zase blbý, co Ivane?

Odp5: Kdo je to Majkl?
Juras, 14.12.2009 8:49

Proč si to myslíš? Já to nevylučuju, ale nezdá se mi, že by to byly nicky jedné osoby. Nevidím tam nápadné podobnosti v názorech, vyjadřování ani ve stylu.

Odp6: Kdo je to Majkl?
iva, 14.12.2009 8:56

Povrchní vyjadřování oba dva. Každý se tu snaží jít do hloubky a tihle dva LN a Bára jsou stejní.

Odp7: Kdo je to Majkl?
Laurus nobilis, 14.12.2009 10:20

No, vaše hlubokomyslnost je vskutku udivující, viz „melete hovna“ atd :-) Vidím, že vaší úrovně opravdu nedosahuji a vlastně ani nechci ;-)
Hlídejte si své zaprděné hnízdečko a hlavně nevětrat!

Odp8: Kdo je to Majkl?
tlapka, 14.12.2009 13:03

Lauro Nobilis, nenech se zmást. Naši diskutéři mají rádi provokace či absurdní logiku, což může být u těch výrostků zase důvod kopání do sedaček. Konfliktní jevy dávají více prostoru pro myšlení poučení. Výrostek si řekne: Kopat do sedačky se nemá, ale co se stane, když to udělám?

Odp9: Kdo je to Majkl?
Laurus nobilis, 14.12.2009 13:53

Tlapko, mám zde tedy tu čest s výrostky? Měla jsem za to, že jsou tu dospělí lidé, kteří mají telecí věk úspěšně za sebou. Spíš bych řekla, že sesypat se nepřátelsky na někoho neznámého a hájit si svůj zaprděný pelišek je takové malé, trapné české specifikum.

Odp10: Kdo je to Majkl?
Juras, 14.12.2009 14:37

Jak kdo :-) Jsou tu jak výrostci předčasně samostatní, tak dospělejší (nemladí) s mentalitou dětí potřebující, aby se o ně někdo postaral. Však poznáte sama, pokud Vás tady ti tolerantní, nearogantní, neagresívní a slušní takydiskutéři neodradí.

I kdybyste mi hned prvním příspěvkem nesedla (a to je spíš naopak), tak pokládám za slušné říct Vám při představení „dobrý den, těší mě“ místo „ty svoje debility si kvokejte někde jinde“. Nenechte se odradit a zkuste vytrvat :-)

Odp11: Kdo je to Majkl?
tlapka, 14.12.2009 14:41

Moje řeč.

Odp11: Kdo je to Majkl?
Laurus nobilis, 14.12.2009 15:06

Děkuji vám. Ale pokud bych zde měla opravdu jen kvokat debility, nerada bych, aby nakonec zůstalo jen u vytrvalosti :-)

Odp12: Kdo je to Majkl?
Juras, 15.12.2009 15:26

No, takovej expert tady byl taky. Neustále tapetoval stránky svými vulgarismy a zmatenými bláboly - až se to ani nedalo číst. Naštěstí nevytrval :-)

Odp5: Kdo je to Majkl?
Laurus nobilis, 14.12.2009 14:12

Správně jste vydedukovala, že Majkl opravdu předmětem diskuze není...klobouk dolů :-)

Odp6: Kdo je to Majkl?
iva, 14.12.2009 15:52

Vždy je tema jen záminka a debata se stočí jinam, takže pro mně zkráceně Majkl aneb dětičky , co se neumějí chovat v autobuse. Mám úctu k mládeži, která dnes může hodně dokázat a nelíbí se mi ton, kterým mluví Laurus nobilis se mnou třeba jen proto, že jsem řekla svůj názor. Prostě srdci neporučím a nemůním se přetvařovat.

Odp7: Kdo je to Majkl?
tlapka, 14.12.2009 16:21

Zde na tomto místě to není třeba. Co na srdci, to na jazyku. Není to jako v práci nebo doma.

Odp7: Kdo je to Majkl?
Laurus nobilis, 14.12.2009 18:14

Sorry, ale vy jste si začla s nepěknými řečmi na mou adresu. Myslela jsem, že tento styl komunikace je vám vlastní a vyhovuje vám.

Odp8: Kdo je to Majkl?
iva, 15.12.2009 7:56

To se divím, protože to bylo spíš na adresu někoho jiného, ale ten to :-)asi nečetl, neb má stání někde v Haagu nebo někde jinde.

Odp9: Kdo je to Majkl?
ivan, 15.12.2009 14:38

Film ,,Jako jed. Svěrákova manželka-právnička mu večer v posteli říká.
,,ale dej pokoj, já mám zítra stání,
on ji na to ,,ale já ho mám dneska"!

Vždycky mě to rozesměje-stání právniček.

Odp10: Kdo je to Majkl?
iva, 15.12.2009 14:47

Tak v tomhle mám Svěráka radši než v již zmíněném Koljovi. Věřím, že tu hraje sám sebe. Nebyl to spíš film-Co je vám, doktore?

Odp11: Kdo je to Majkl?
Juras, 15.12.2009 15:22

V Co je vám, doktore, neměl za manželku právničku ale výzkumnici, kterou v práci podrážel Pavelka, jestli si dobře pamatuju.

Odp11: Kdo je to Majkl?
Juras, 15.12.2009 15:24

Já už Svěráka moc rád nemám. I ty jeho komedie mi trochu zhořkly.

Odp12: Kdo je to Majkl?
iva, 15.12.2009 16:48

Takže mi už Svěrák v těch filmech splývá. Jedině Vrchní prchni byl origoš-Nevíte, je už prdlavka doma?

Odp13: Kdo je to Majkl?
ivan, 15.12.2009 18:41

Odstěhoval se za Hliníkem do Humpolce.

Odp13: Kdo je to Majkl?
Juras, 16.12.2009 8:35

- Tak jsme vymalovali...
- Tak to teď máte pěkný.
- No jak jste nás před třemi týdny vytopili, tak jsme vymalovali...

Odp: Kdo je to Majkl?
ivan, 13.12.2009 10:23
Odp2: Kdo je to Majkl?
Jana, 13.12.2009 19:08

Nazdar. Nemáš facebook?

Odp3: Kdo je to Majkl?
Juras, 14.12.2009 16:14

Já bych jeden měl... Chceš? ;-)

Odp4: Kdo je to Majkl?
Laurus nobilis, 14.12.2009 18:16
Odp4: Kdo je to Majkl?
Jana, 14.12.2009 20:06

Nedělej se. Mám tě v kámoších přece už dávno.

Odp5: Kdo je to Majkl?
Juras, 15.12.2009 7:52
Odp3: Kdo je to Majkl?
ivan, 14.12.2009 18:43

Nemám. Vlastně ani nevím k čemu je dobrý, musím to začít prověřovat.

Odp4: Kdo je to Majkl?
Jana, 14.12.2009 20:07

Podle toho, k čemu to používáš.
Dá se tam rozumně a zdarma pokecat, vyřídit různé věci. Někdo je ale schopen psát si na zeď intimnosti a neuvědomuje si, že to čte půlka národa, zvlášť když si dá do kamarádů dvě stě lidí nebo víc, všecky, co kdy potkal.

Odp4: Kdo je to Majkl?
tlapka, 15.12.2009 8:12

Facebok nemám, dříve jsem měla chatovací systémy jako ICQ a jiné, kamarádů jsem našla moc málo a většinou se diskuze zvrhla a zabralo to spousta času.

Kdyby vám někdo cizí proplesknul vaše...
iva, 16.12.2009 12:49

Kdyby vám někdo cizí proplesknul vaše dítě, líbilo by se vám to?
Jsou na tobě vidět jasně následky...
K masáži nesvéprávného davu ideální. Smím se zeptat - kolik svých dětí jsi profackoval do života?
Což u pěstounské dcery samozřejmě také, ovšem často prokládaná tou ruční výchovou.
Moc mluvíte LauroBárošnobilis

Odp: Kdyby vám někdo cizí proplesknul vaše...
Juras, 16.12.2009 14:04

Proč seš tak nabroušená? Připadáš mi přehnaně kritická, nevidím v příspěvcích s těmito větami nekonzistence :-)

Odp2: Kdyby vám někdo cizí proplesknul vaše...
iva, 16.12.2009 21:22

Je toho moc co si protiřečí, Nebudu nic vysvětlovat mohlo by se to obrátit proti mně a i když zas tady nejsem fixovaná kdo by chtěl vypadat jak moula, že? Prostě kdo nechce nachápe. Taky mi přijde někomu tykat a človku jako je Alfons a má uvedeno, že je mu 73let tykat nemám s ním špatné zkušenosti. Nechávám to plavat může tu mít každý více identit jasně nic není nemožné.

Kde se suší „kravince“:
., 16.12.2009 20:56

Svobodně :-) nabyté odborné geografické vědomosti ze svobodného cestování do západních zemí ze svobodného demokratickéhého ČR :-) :

1) Kravince se nesuší v ČR proto, protože zde často prší, protože ještě můžeme topit dřívím a uhlím, protože už je českých dojnic tak málo, že by nestačily nakálet tolik kravinců, aby se tím zahřály politici, zemědělci, podnikatelé, nezaměstnaní a bezdomovci k tomu ( a to nepočítám ještě k tomu teplomilné početné národnostní menšiny). Navíc nás zahřívá ještě energie z Temelína, přece :-).

2) Kravince se nesuší v zemích na západ od ČR, protože tam také hodně prší a mají málo krav, ale také proto, protože jsou tam „nóbl lidi“, kterým by kravinec smrděl pod vánočním stromkem a přebil by svým smradem purpuru; a to nelze, to by Santa Klaus nepřežil :-).

3) Kravince se suší pouze v Africe a v Mongolsku (pokud vím) , protože tam už není čím jiným topit, lesy jsou vykácené, uhlí není k dispozici, a hlavně tam velmi málo prší, praží tam dlouhé dny slunce a vanou vysušující větry.

P.S. Hádanka :
Co je důležitější: kráva, kravinec nebo kravina ? :-)

Ševci
., 17.12.2009 0:16

Ševci, kteří šili nové boty, už asi vyhynuli. Určitě už neexistují ti, kteří ušili na zakázku jeden pár. Někde na dálném východě asi šijí kytičkami nazdobené boty šikmovoké ševkyně v manufakturách, a pak je po tisících stejných párů najednou posílají do Evropy.

Ze Zlína nebo z Partyzánského už boty v obchodech není vidět.

Pouze ve větších městech někteří domácí ševci Češi ještě boty opravují. Ale také už to není, co bývalo, protože si vybírají jen boty málo ošlapané, a některé boty dokonce odmítají opravit.

Fackovací panáci a pytle čekají
Picea abies, 19.12.2009 13:39

... ve fit centrech na vánoční návštěvu „borce“ mistra Jurce, plného síly a elánu, a hlavně nedočkavého rozdávat facky :-( svým bližním v této vánoční době.

Jasné je, že je nevěřící :-), a to permanentně a totálně :-). Přesto mu přejeme, aby se na Štědrý den dosyta vyfackoval, nejlépe v tom Fitku, aby to náhodou neschytala jeho dlouhovlasá skvaf, nebo snad dokonce jeho dítka neviňátka.

Tak, jedinečný „ne“ „příteli“, fackuj, Fackuj, FACKUJ :-) všechno kolem sebe, co podle tebe „lže“, ať se brzy profackuješ k hrdému titulu „Fackodrom pravdomluvný“ :-), „hrdina Fackiády 2009“ :-).

V rámci své kreativity založ „Fackoklub“ do kterého můžeš jako oběti po nocích v temných uličkách starého B. „odchytávat“ toulající se „Barboroaničky“:-). Pak už zbývá ti jen popřát silný úder, pevnou ruku, přesný cíl a vytrvalost ve „spravedlivém“ :-) díle:-). Prásk, prásk, prásk !!!

Odp: Fackovací panáci a pytle čekají
ivan, 19.12.2009 15:50

No, koukám na to jako vrána, vypadá to jako by si byl vítězem oné fackiády ve výdrži. To přejde.
Někdy se stávalo, že vinou technických závad nebo pádů soupeřů v závodě jsem se propracoval k lepšímu výsledku, než by odpovídalo podanému výkonu. Říkali jsme tomu utrpěné vítězství nebo výsledek. Teď mám jedno takové před očima, to si mu to ale nandal.

Odp: Fackovací panáci a pytle čekají
Juras, 20.12.2009 23:05

Taks navíc ještě začal chlastat no. To se stává... :-)

Odp: Fackovací panáci a pytle čekají
Neuvedeno, 20.12.2009 10:34

No musím přiznat, že Ivanovi musím přiznat jeho odvahu k létání. Když vidím kolik těch ultralaitů ročně spadne jen pro to, že je některý svár už unavený, nebo těch zabitých na trávnících při přistávání jen kuli nějaké syslí díře, nebo něčemu jinému, tak mu to jeho živobytí nijak nezávidím. I když třeba už bere důchod.
S vnučkou jsme se byli podívat v Letňanech na letišti ještě před tím než se ten letec zabil při přistávání a mohu říci, že je to zaručeně zážitek lítat. Je to adrenalín. Samozřejmě že pan Ivan vozí jen ty, kteří na to mají. No a protože na to mají především ti bohatší, tak v rámci byznisu už musí chválit tyto bohatý. No, ale nakonec na těch hrbolech se zabije především on, protože v tom letadle vždycky musí sedět, když ho řídí. Nevím co bude dělat ta jeno přítelkyně, až ji oznámí, že se překotil a je po Vás.
No jenže ono v každém zaměstnání se musí riskovat, když se chce člověk uživit. Do tiskařského stroje může stáhnou člověka pracovní plášť. Na stavaře může padnout rozestavěná stavba, řidič může scela nezaviněně přijít o život. No a ten, kdo sedí doma, tak ten může od nehybnosti těla také onemocnět.
Myslím, že dnes riskuje každý. Když nerizkuje tak zaručeně jednou rizkoval, v tom závodě dostat se do vajíčka v matčině lůně.
Jenže podnikat, to je věc problematická. Na jedno pracovní místo musí být, kromě prostituce, docela dost peněz. Řekl bych půl milionu až milion na výrobní prostředky, jinak se nestačí konkurovat. Kromě toho také musí být ještě hotovost. No a když ještě všechno toto je, tak je také třeba mít ještě štěstí, že za službu, kterou provedete někdo skutečně zaplatí a nepodvede vás. Když vás podvede, tak ještě musíte mít další peníze na soudní výlohy a vložit další investice do další služby či výrobku, který chcete prodat.
Málo kde to jde jako v letectví, že vám dotyčný zaplatí před letem a pak teprve letíte. Někde musíte čekat na peníze aspoň měsíc a pak, když nezaplatí tak ještě urgovat, oznámit nezaplacení a čekat a čekat a čekat, až se nakonec dozvíte, že je to promlčené.

Odp2: Fackovací panáci a pytle čekají
ivan, 20.12.2009 12:07

Pane Neuvedeno, celá věc se má trochu jinak, ale v krátkosti Vás s tím seznámím.
K provozování hromadné přepravy osob nemám oprávnění, tam je potřebná kvalifikace,= Dopravní pilot a licence takovou činnost provádět.
Přesto se můžu živit prováděním leteckých prací, pozorovací, pátrací, postřiky,fotoslužby, kurýrní lety nebo vyhlídky-seznamovací lety, vlekání transparentů, nebo kluzáků, -na kluzáky nemám vlekařské zkoušky.
Z těchto činností si vydělávám na provoz a údržbu letadla ale určitě bych se tím neuživil. Stačí když jsem někde blízko nuly.
Moje letecká kvalifikace je PPl+ UL+ instruktor, ale i toho jsem si nechal propadnout kvůli požadavkům na zdravotní třídu.
PPl=Private pilot licence, motorová letadla IFR=přístrojové.
UL= ultralehká. U těch bych se později zastavil.
Tedy dvě nejnižší kvalifikace motorových letadel, další jsou obchodní pilot a dopravní pilot. Licence k provozování hromadné přepravy osob mají povětšinou letecké společnosti. V přirovnání k řidičákům nám asi tak ,,trojku, osobní+ nákladní vozy bez přívěsů a bez autobusů.

Odp3: Fackovací panáci a pytle čekají
ivan, 20.12.2009 12:17

Sysel-Syslík malý je sice nepříjemným společníkem, ale velice užitečný pro zachování letišť, neboť je chráněným tvorem. Má rád nízké upravené travnaté porosty, tak je naším spojencem proti developerům, kteří nemohou přehlédnout rovinaté nekolikahektarové plochy s dopravní obslužností v blízkosti velkých měst, povětšinou majetkově vypořádaných a známýma odtokovýma poměrama při prudkých deštích.

Odp4: Fackovací panáci a pytle čekají
ivan, 20.12.2009 12:47

Ultralehká letadla=UL jsou kategorií s ne!.. konstrukčníma úlevama, jak si mnozí myslí, ale s jiným právním vztahem v pojištění, přístrojovém vybavení a osvětlení. Mají přístrojové vybavení pouze pro dení lety VFR- Vizual, (IFR-Instrument-přístrojové) možnost přistávat na prověřených plochách i mimo síť vnitrostátních letišť, mimo třídy C, třeba Ruzyň, pokud nejsou vybavena transpordérem v modu C. Jinak tuto povinnost nemají.
UL kůli nevelikosti jsou třídou letadel která se nejrychleji generačně obměňuje a u které byl dosažený nejprudší technologický rozvoj. V současnosti jsou konstruována a vyráběna stejnými technologiemi jako F1.
Dříve okřídlené tyče pro zábavu se staly vrtulovýma stíhačkama s velice malou spotřebou, vysokou cestovní rychlostí, obratností, snadnou pozemní manipulací a nízkým hlukem,skoro šumem.

Odp5: Fackovací panáci a pytle čekají
ivan, 20.12.2009 13:13

Nehodovost: ... Pane Neuvedeno, díky několika programům našich televizí se vytváří dojem jakoby ony letadla přímo z nebe pršela. Vždy je připomenuto, že nehoda se stala taky na jaře a jinde na podzim. Zbuchlé letadlo je velice fotogení.
Porovnání: Kdybych na Barandovský most našrouboval kamery, tak bych mohl dávat dopravní nehody v přímém přenosu, ale nikdo by se na to nekoukal, pokud to není autobus dětí nebo aspoň nějaká ta mrtvola.
Televize je elektronickou plakátovací plochou jejímž úkolem je přitáhnout pozornost.

Nehody samozřejmě jsou, i smrtelné, ale stojí mě to za to. Bez pořádně prožitého života by bylo lepší být mrtvej už teď ;-) nemusel bych se o nic starat.
Asi to je jediný smysl života který vidím, užít si ho jak umíme, jinak je jenom starostí.

Odp6: Fackovací panáci a pytle čekají
ivana Kozárová, 20.12.2009 15:26

Ivane,držím Vám palce.Lítejte dokud můžete a mějte nadhled,jakej máte! A kdybyste chtěl parádní trať pro mašinu,okruh v Cartageně je i pro amatéry. Mašina se strčí do letadla,kousek se popoletí a je to!

Odp7: Fackovací panáci a pytle čekají
ivan, 20.12.2009 15:48

To bych musel přetočit tachometr o hodně a hodně zpátky.

Odp8: Fackovací panáci a pytle čekají
ivana Kozárová, 20.12.2009 16:21

Tak se dá vypůjčit mašina od kamaráda,ten bydlí kousek vedle... Ani nevím,jaké je tam teď počasí. V listopadu tam ještě bylo 27 C. A kousek dál v Andalucii je město Zujar a tam se zas dá lítat na Svatý hoře.

Vadná úvaha, pane Ivane
Vlastimil Čech, 22.12.2009 9:50

No jo, Zvoníku, tak to si zvolil špatnou formu z několika možností. Nejsi společníkem tvého zaměstnavatele a neneseš žádná právní rizika ani možost úpadku a případný pád do dluhů. Ty prodáváš svojí páci za dohodnutou cenu případně za jiné dohodnuté bonusy.
he he he... právě naopak. Pan Zvoník nese osobně všechna risika jeho podnikaděje, svou existencí ručí za jeho dluhy, chybná a zlovolná rozhodnutí, avšak nepodílí se na ziscích.
Neznáte dost případů, kdy zaměstnanci prostě nedostali zaplaceno třeba 3 měsíce, z předchozích platů si objektivně dost našetřit nemohli, byli vyhozeni z bytu, děti někde v sirotčinci atp.?
Podobný případ máme dokonce v rodině...Podnikaděj si odplul snad někam do Prahy, nevydal zápočtové listy, nezaplatil, s nikým kromě vlastní rodiny nekomunikuje... Ti jeho lidé nedostávají ani podporu, kdy to bude řešit soud se zatím neví, RPG zvýšený nájem chce ovšem hned- JINAK!...
Ty demokreatury, které to zavinili je třeba pomalinku škrtit, a přitom řezat a solit!

Odp: Vadná úvaha, pane Ivane
tlapka, 22.12.2009 12:25

Já bych jim třeba rozbila okno- pro začátek.

Odp: Vadná úvaha, pane Ivane
ivan, 22.12.2009 12:46

Je to tak Vasto, Zvoník není!.. společíkem svého zaměstnavatele, to se nedá popřít. Pokud bych byl takhle nespokojenej, tak bych se na něj už dávno vys... a šel bych jinam, nebo bych si založil vlastní živnost, prostě bych pracoval na sebe, ne na zaměstnavatele s kterým nejsem spokojený, případně se společníkama ve sduržení nebo jinde. Já jsem to tak udělal, není to teoretický výmysl. To, že to není snadné mu tady potvrzuju. Aspoň si to vyzkouší na vlastní kůži a bude po poetice a blbejch kecech. Třeba si ještě vzpomene na zajištěné pohodlíčko u svého kůrkodárce. V jeho případě ale za možný neúspěch určitě bude moct zase někdo jinej, protože ten taky prodává svoje zboží a tím ,,mu vychytává rybník" a ničí jeho nesnesitelně těžkej život k uzoufání. Ještě nikdy jsem o tak ohromném neštěstí a utrpení jako potkalo Zvoníka neslyšel! Už by měl s tou revolucí začít, aby se naše životy konečně dostaly do těch správnejch rukou, nikdo nebude muset skoro nic dělat, všichni budou bydlet jak chtějí a kde chtějí. Všichni si pořídíme stejná nová auta, všichni se budeme mít rádi a budeme šťastní a veselí.

To, že zloději a darebáci patřej za mříže si dám asi jako nový nick, abych to tu nemusel stále opakovat.

Odp2: Vadná úvaha, pane Ivane
zvoník, 22.12.2009 17:21

Ivane,
Ty jseš fakt provokatér. Jak můžeš odejít od zaměstnavatele, dle Tvého ,,vynikajícího" nápadu, když Tvůj příjem od něho, z toho pracovního poměru, je vázán na pravidelné platby požadované těmi, kteří Ti za ty platby dovolí každý měsíc nebýt vystěhován z bytu a neumřít. Napiš sem, pane chytrý, jak by ses udělal v řemesle tiskař na ofsetových strojích sám pro sebe ze dne na den? Umím samozřejmě ještě řadu jiných řemesel, ale kdo by o ně stál..., že? Leda nějaký prchatý lenoch, co Tě nechá za 250 Kč posekat svůj trávník. Spíš si tak umím poradit se spoustou věcí sám, takže nevyužívám různých řemeslnických i odborných služeb za peníze.
Pořád mám ale nějaký pocit, že Ty musíš mít nějaké tajné zdroje nějakého příjmu, o kterých záměrně mlčíš, a tak hlásáš svá ekonomická moudra, jakoby za to mohla jako Tvoje údajná pilná a houževnatá pracovitost. Nejseš náhodou free cool in alias Turboman, co umí odpovídat v sedmi řečech, a já jen naivní a zlý Demento?

Odp24: Kdo je to Majkl?
Neuvedeno, 25.12.2009 8:34

Třeba některé krávy už nemůžou ani chodit, protože mají revma s těch stále otevřených vrat nebo blízkosti ventilátoru či vrchního okénka. Nebo mají překyslený žalůdek ze siláže, nebo také proto, že čekají tele.
Chtěl jsem jen říci, že každý si tu svojí polívčičku obhajuje a každý svým způsobem úparně. A oba mají trovchu pravdy. Jenže pravda je asi tak uprostřed. Mezi oběma. Proto jednou skrachují podniky a jednou zase je vyhozen zaměstnanec. Jisté je, že jsou ve stresu obá. Jenže je pravda, že takový podnik s ručením omezeným je docela terno, protože vlastník skrachuje a žije si dál docela spokojeně. Ovšem za předpokladu, že přišel pouze o státní peníze, protože stát se nemstí. Takle bylo vytunelováno spousta státních podniků.
Zaměstnanec za to, když je nezaměstnaný a nemá dostatečnou rezervu finanční,tak může přijít o všechno, když nesežene okamžitě práci. Stejně tak i živnostník.
Jenže státní podniky dnes už skoro nejsou, jen ty instituce a tak dnes už i podnik s ručením omezeným a jeho majitel to nemají lehké a mohou přijít o vše.
Takže to relativně mají dnes nejlepší zaměstnanci státu a podniky napojené pupeční šňůrou na stát. Těch je poměrně dost. Dále ti co dostanou všelijaké ty dotace.

Odp25: Kdo je to Majkl?
iva, 25.12.2009 11:22

Všechny volné pastviny už si rozebraly ty chytré krávy. Nejsou volné pastviny. A tak některé krávy budou zpívat v opeře a nebo skákat do výšky.

Odp26: Kdo je to Majkl?
ivan, 25.12.2009 14:05

Nebo si zorají vlastní políčko, třeba jenom na uživení jedné krávy nebo ve spolupráci s jinejma na uživení několika. Když si všechno nevypasou, když je trávy dost, tak přežijou i zimu a na jaře jim zase naroste nová travička a třeba i kousíček políčka přikoupí. Nesežranou trávu si nechají na dobu neúrody, nebo si za ní opraví kravín. Některejm kravám to dojde, volům skoro nikdy.

Odp27: Kdo je to Majkl?
iva, 25.12.2009 14:57

Hm tak jo. Proč u manžela ve firmě všichni končili 18,12, a že mají přijít 4. 1. a bude jim některým možná prodloužena smlouva. Ne že by nebyla práce práce je prý po kokot, ale prostě se majiteli nechce platit svátky. Měl tam syna na brigádě a ač nezastal práci ani z poloviny jak jeho parták dostal za hodinu skoro jednou tolik. Berou 59 na hodinu a syn dostal 90. Chlapi ted pálili nějaké papíry tak to tam našli a dost to zamrzí. Proč si syn nehledá vlastní cestu svoje pastviny? Jasně že namítnete, jako já manželovi, že ho platil ze svých peněz. Ale bez pracovníků by je nevydělal. Jen jeden se rozhodnul, že toho 18. skončil a hledá jinde. Ale kde? ted v zimě?

Odp28: Kdo je to Majkl?
ivan, 25.12.2009 17:22

Ivo, syn si nehledá svoje pastviny protože se narodil v kravíně svého tatínka z jeho krve, tak to chodí, taky jste kojila svoje děti a ne děti sousedů, předpokládám. V zimě pod sněhem se dobrá pastva nehledá, je lepší vyčkat až když sníh sleze a znovu se tráva zazelená pak je vidět kde roste ta nejlepší.

Ivo, jestli je manželova práce přespříliš podhodnocena, což 60,- kaček nepochybně je tak ať nechodí za zaměstnavatelem o zvýšení teď v zimě, těžko uspěje. Ať si zkusí vyjednat nový výrazně vyšší plat, skutečně až jarní tráva trochu povyroste. Myslím to vážně! Nebo se opravdu poohlídne po jiném fleku. Začátkem stavební sezony se i firmy těší na novou travičku. Jeho odchod by zaměstnavatele nejvíc bolel. Jeho požadavek musí být jasný, zřetelný a konkrétní. Nesmí dojít k tomu, že příjde za šéfem a řekne ,,hele šéfe my nemůžeme doma nějak vyjít, nemohl bys nám přidat?
Jestliže ne a je nespokojený, tak buď šéf opravdu nemůže protože nemá z čeho, a pak se mzda pana manžela nikdy nezvedne a je lepší odejít.
U nového zaměstnavatele má vždy jako příchozí lepší pozici pro svoje požadavky. Důležitá až rozhodující je načasovanost.

Vezměte na vědomí
Vlastimil Čech, 25.12.2009 20:04

Vezměte na vědomí, paní Ivo, že mzda je vždy pouze a výhradně ta nejnižší částka, za kterou je tu otročinu dostatek hlupáčků dělat... cena je naopak ta nejvyšší částka, za kterou si ten šmejd dostatek hejlů koupí... ano, na opravdu limitní meze obou hodnot mají vliv okolnosti, jako jsou ceny vstupů, lumpensystémem vnucené výpalné atp. ... ostatní jsou libovůle pana podnikaděje...
Jak správně a spravedlivě říká pan Ivan... on stejně jako jeho zaměstanaci vykonává stejné práce, on stejně jako zaměstnanci závisí na prosperitě podniku pana Ivana... rozdíly jsou jednak v odměně za stejnou práci... dále v tom, že když firma páně Ivana padne (třebas přičiněním pana Ivana) pak padnou všichni, tedy i zaměstnanci, kteří se o pád nepřičinili, ovšem firma je jeho, on ji zaplatil... pokud pan Ivan například zemře, (docela určitě mu to nepřeju), pak jeho dědicové budou míti zisk z jeho firmy... jeho spolupracovníci- nikoliv společníci- ačkoliv pracovali stejně jako pan Ivan, nedostanou ničeho...
Takže, jak správně píše pan Ivan, nezáleží především na tom, jak se kdo snaží, jak usiluje, ale kde a komu se narodil...příměr o kravínu se mi dá obzvláště vhodný a výstižný...
Takže pokud bych Vám, či Vašemu manželovi mohl poradit, paní Ivo, je lépe neučinit chybu, než být přínosný pro kůrkodárce... dále si dovoluji jako doporučení připomenou moudrost lidu: Ochotný koník nejdřív zdechne... Žádej co nejvíc za co nejmíň, jinak dostaneš přirozeně co nejmíň za co nejvíc...

Odp: Vezměte na vědomí
iva, 25.12.2009 20:31

Paní má úklid v domě a myslíte, že pracuje sama na sebe? Má pár ženských, které jsou na nějaké podpoře a ty dělají úklid asi za 100,-kč a ona pěkně kasíruje za všechny. To, jak to dělá je zřejmě obchodní tajemství. Syn dřel v létě u DAvu, chodil černý jak cikán bourali nějakéí budovy po bezdomovcích a fetácích. Každý den zbitý jak žito, ale spokojený, že si konečně vydělá. Pracoval celý červen, ještě je nějaký z šéfů pochválil, že hodně dělají, že dostanou prémie. Dostal slíbených 50 na hodinu a malou dan jako student.Ani o kačku víc ještě by mu možná radši dali o pět kaček mín.Těch 8tisáícovek má doted je štrný po fotrovi. NO kdo lehko nabyde lehko pozbyde:-)

Odp2: Vezměte na vědomí
iva, 25.12.2009 20:32

OPrava celý červenec i ve svátky , ale pak měl volůno kvůli zubu na počítali jsme to přesně za 50,.na hodinu tolik se u nás platí brigádník.

Odp: Vezměte na vědomí
ivan, 25.12.2009 21:44

Ale pane Vlasto, vždyť přece víte, že můj dědic zemřel velice mladej na leukemii nejspíš spoluzaviněněnou nějakým paličem plastů a pneumatik. Romantik to jinde naznačuje ve své vyprávěnce o otrávené princezničce a podnikaději. Takřka všichni, co jsem u nás zaučoval, přišli už do hotového, tedy vybudovaného, jsou dávno v penzi, něktří i po smrti. Já jsem byl pouze původcem myšlenky a tvůrcem prvních kroků. Společníci jsou i spolumajitelé. Další, co si nepřáli spolupodílnictví si choděj krmit i v pracovní době domů svoje koně a tak jim volný režim pracovní doby vyhovuje. Něco jiného je, když někdo řídí firmu pomocí telefonu a příkazů a něco jiného když s nima sedáváte ke stejnému stolu. Nevím proč, ale krvavýho psa ze mě udělal tady až hodnej Zvoník a Vy, přečtěte si naše první kontakty. Zvoníka jsem rozzuřil tím, že jsem mu napsal, že žije podobný život s běžnejma starostma, tak jako ho žije spusta jiných lidí. Prostě jsem nepochopil vyjímečnost jeho neuvěřitelně bolestného života a nelidsky zkoušené duše. Doufám, že ho nedorazí, když je takovej dobrák, že jsem Evě, když jí hrozilo vystěhování na ulici peníze ze svého odstupného z pražského bytu prostě daroval a zachránil jsem ji tak od bezdomovectví, když nemocná ovdověla. Nic jsem za to nepožadoval, ani přepsání na sebe toho, co jsem si skutečně zaplatil. Žádný majetek nechci, nemíním se o nic starat a otravovat si tím život, stačí mě pouhé žití jen tak bez ničeho, vyhovuje mě život nalehko. Všechno co dělám činím dobrovolně a ze své vůle nikým nenucen.
Letadlem jsem si vydělal na létání, jednoduchá rovnice. Zvoníka, který mě tady vybudoval pověst zabijáka zvu k sobě do práce nebo i k sobě domů. Doufám, že sem pak napíše pravdu. Stačí aby projevil zájem, kafe mu s gustem udělám.

Odp2: Vezměte na vědomí
ivan, 25.12.2009 21:58

Romantika žádám, aby tady přiznal mojí nabídku zaměstnání, když si stěžoval na nemožnost sehnání práce a naznačil bezdomovectví.

Odp3: Vezměte na vědomí
., 26.12.2009 11:40

Tzv. „romantik“ zatím chvála Bohu bezdomovec není, svoje bezdomovectví nikdy nenaznačoval, a Ivana jako zaměstnavatele, se zatím bojí kvůli :-) velmi pravděpodobné jeho velké netoleranci a netrpělivosti. Tzv. „romantik“ není náročný na výši mzdy (je velmi skromný) a vyhovuje mu klidnější i stereotypní práce.

„Romantik“ nic nehromadí, nic nesbírá,
i zlatá cihla je před ním jistá. :-)
Trápí ho jenom a pouze
práce žádná nebo časově nejistá.

Odp4: Vezměte na vědomí
ivan, 26.12.2009 12:42

No vidíš a já mysel, že jsi v akutní nouzi, jak si psal a potřebuješ nutnou pomoc, proto ta nabídka.
Vidíš jakej jsem Vůl, no nic, poučení pro příště!

Odp5: Vezměte na vědomí
ivan, 26.12.2009 13:04

Prosím všechny kterým jde o spravedlnost aby si přečetli ,,Legalizmus „ z června 2006“ je to krátké, asi 18 příspěvků a jestli by je to neobtěžovalo a napsali zde co si myslí. Děkuju.

Odp6: Vezměte na vědomí
., 26.12.2009 16:15

Takže Ivane, „Legalismus“ znovu přečten, možná lépe pochopen. Tzv. „romantik“ tenkrát práci našel, proto se už neozval. Nyní už zase práci hledá, a to nejlépe v oblasti Pardubického a Královehradeckého kraje, a navazujících krajů Jihomoravského a východní oblasti Středočeského kraje (není podmínkou). Je ochotný se za prací přestěhovat, pokud mu mzda bude stačit na uhrazení základních životních potřeb (stravování) a hlavně nájemného za ubytování. Teoretické vzdělání má takové, jak napsal a které vůbec nesouvisí se zpracováním dřeva; avšak týká se určité technologie, zakládání závodů, laboratorních postupů, statistiky, základů ekonomiky a účetnictví, životního prostředí aj. Na SŠ maturoval v oboru „Strojnická technická administrativa“; zpaměti hbitě píše na klávesnici PC. Má např. certifikát „Osoba způsobilá v prevenci rizik“, kurzy „Základy podnikání“, „Počítačová gramotnost“. Baví ho cizí jazyky: maturoval z němčiny, velmi dobře ovládá angličtinu (je schopný obecnou předlohu v češtině přímo přepisovat do PC v angličtině), základy francouzštiny a ruštiny, v poslední době španělštiny jako samouk. Je to člověk spíše pomalejší, pečlivější, málomluvnější, než naopak. Děkuji za trpělivost a za pochopení.

Odp7: Vezměte na vědomí
ivan, 27.12.2009 0:23

No, Romantiku, to je opravdu kvalifikace jako prase, asi si se splet protože máš VŠ, připomínám. Šest jazyků je skoro Schlimanovský výkon, tenhle poliglot si zapisoval poznámky v jazyce země kterou právě projížděl, dokoce i v nářečích, asi čtyřicet. Nemít tuhle díru v hlavě, tak jsem asi lítal dopravu, možná, já stěží zvládám povinnou frazeologii, ale i tam si nejsem jistý natož abych se naučil slušně řeč. Nemožné! Myslím, že ten kus mozku, který by se to měl naučit vůbec nemám. Jak vidíš, tak každý máme nějakou tu zeď kterou nepřeskočíme. V abecedě počítačové gramotnosti jsem tak u malého ,,c,„ sice píšu oběma, ale pomalu a kroutím u toho hubu a koušu se do jazyka, umím, Vypnout, Zapnout a všechny smailíky. :-( ;-) :-) Ještěže nevím nic o prevenci rizik, protože žiju celej svůj život doslova ,,o krk“. Iv.

Odp7: Vezměte na vědomí
ivan, 20.2.2013 14:32

Jéjej, to je ale bezva. Jak víš tak jsem rodilý Chrudimák a na staré kolena bych se rád zase přestěhoval do své louže zrození.

Kdybych tě mohl požádat, když se tím živíš, kdybys mě tam mohl založit podnik, nejlépe v Chrudimi nebo v dojezdové vzdálenosti 20 min. Možné i Pardubice nebo HK. Požadavky. Asi dva hektary, hala, zpevněné plochy, příkony asi 300 KW. Nejlépe mimo soustřednou zástavbu. Přestěhoval bych tam část současné výroby ale taky sebe. Když jsem se tam narodil, tak bych tam taky chtěl zavřít oči.

Zatím díky, ostatní domluvíme později při převzetí dokladů a veškeré administrativy vč. plných mocí k právním úkonům. Iv.

Odp5: Vezměte na vědomí
., 26.12.2009 15:39

Ivane, kdo dlouho marně práci hledá, nebo ji hledá opakovaně, sice není v nouzi „akutní“, ale spíše je v nouzi „permanentní“. A ta permanentní nouze se časem k té akutní nouzi přibližuje.
O nějakém volovi nebyla řeč; nevinná zvířátka :-) do toho nemíchej.

Odp5: Vezměte na vědomí
ivana Kozárová, 13.4.2010 17:07

Myslím si,že byla slušnost na nabídku okamžitě reagovat. Tam žádná reakce není,to je divné. Kdyby mi někdo v době,kdy jsem na tom byla podobně,tohle napsal,reagovala bych hned. To štěstí jsem neměla.

Odp6: Vezměte na vědomí
ivan, 13.4.2010 18:03

Jéjej, Ivano, já už si myslel, že jste se nám vytratila, jsem rád, že tomu tak není. Vítám.

Odp7: Vezměte na vědomí
ivana Kozárová, 16.4.2010 16:45

Nevytratila,jen v pracovním procesu poletuju a dojíždím,ale je to v oboru a tak jsem ráda. Dokonce barák,ve kterým pracuju,se podobá mému prvnímu pracovišti a toto bude zřejmě moje poslední,tak koloběh se uzavírá. Hlavně,aby šílencové nelítali,jelikož nejsou všichni jako Moody,- nebo jak se ten pilot jmenoval,co letěl se čtyřma vyplivnutejma motorama...

Ivaně K.
., 13.4.2010 23:10

Paní Ivano K., pana Ivana neznáte dobře. Proto nevíte, co vím já. Proto se domníváte, že jeho prezentace jakési „nabídky práce“ ( ? ) je jasná a čistá . Není tomu tak. Např. mimo jiné také napsal, že „ ...co nejde bez smlouvy, nejde vůbec“. Kromě toho podniká ve výrobě, na kterou člověk hledající práci nemá žádnou kvalifikaci. Pan I. je dle mého názoru také poněkud povahově labilní, a proto se tu už vůči mně několikrát vyjádřil velmi nevybíravě ......
Takže nevěřte prosím všemu zcela, co se třpytí. A vůbec je těžké usuzovat podle sebe. Každý jsme jiný, a co by se třeba Vám hodilo, to se může někomu jinému hodit pouze s velmi malou pravděpodobností, nebo vůbec ne.

Odp: Ivaně K.
Juras, 13.4.2010 23:20

Tak myslím, že tímhle sis moc nepomoh, povahově rigidní romantiku :-D

Odp: Ivaně K.
ivan, 14.4.2010 0:13

Zase vedle, v tu dobu jsme se neznali, nebo ne více než měsíc, všimnul jsem si tvého opakovaného tematu který jsem pochopil jako tvoji tíseň, taky tak byl prezentován. O truhlárně do té doby nebyla nikdy řeč, požadoval si místo vysokoškoláka. Moje otázka byla jakou máš vystudovanou školu a jestl se případně za prací přestěhuješ?
Napsal jsem ,,pokusím se!.. Chtěl jsem ti místo buď nabídnout, nebo pomoc sehnat, bydlení by si měl u mně ve volném domě kde jsem předtím v pronájmu bydlel já. V tu dobu jsem s Evou bydlel a dosud bydlím v přestavěné a zobytněné garáži. Kdybych tehdy za ní nezaplatil dům, tak šla i s nemocí taky na ulici. Měl jsem za povinnost jí oplatit, že jsem našel bydlení u jejího manžela Petra. Nakonec víš jak to dopadlo. Eva je dneska vdova s uřízlou nohou a já vydřidušskej podnikaděj co nemyslí na nic jiného než na peníze a jak někoho okráct.

R. Tečkočárko přečti si to, je to v Legalismu napsané. V nedávné době předtím jsem byl sám bezdomovec. Nezapomněl jsem na to jaké to je. Vím to ještě dneska. Chtěl jsem pomoc někomu, koho jsem znal krátce pouze z internetu. Vůbec jsem nevěděl jak to na IT chodí. Naopak mě přišlo užasné, že díky pro mně nové technologii můžu někomu pomoc. V té době jsem se teprve jako total samouk učil vyklepávat písmenka.

Odp2: Ivaně K.
ivan, 14.4.2010 0:37

Napsal jsem přímo. Pokusím se. Co byste chtěl dělat?.. co Vás baví? ..... Přečti si to!

Není to jasné ? ...

A vůbec, proč to popíráš ? Dohledal jsem i další...víš co tam je, nebo jenom tušíš? ...

Odp3: Ivaně K.
Juras, 14.4.2010 7:48

protože je svatej a my ho pomlouváme :-)

Odp: Ivaně K.
ivana Kozárová, 16.4.2010 16:47

Tečkočárko,- hodilo nehodilo, nad tím ani tak neuvažuju. Ale že se najde někdo,kdo nabídne takhle přes internet práci a bydlení,to mi přijde jak v pohádce s dobrým koncem. Samo o sobě to má obrovskou cenu,nezávisle na tom,zda to bylo nebo nebylo přijato...

Odp2: Ivaně K.
ivan, 16.4.2010 21:20

Děkuju.

Nechápu, jaký má Romantik, možná romantička

(asi desetkrát o sobě mluvil v ženském rodě, mně se to za celý život nestalo, krom nadsázky..,,tak to bych ráda viděla.„ )

zájem na mém ostouzení. Prostě si nechci nechat líbit úplně všechno, navíc od vždy hodných, spravedlivých a pravdomluvných, kteří nikdy nikomu neublížili,abstinujíích nekuřáků.

Tady je sice zkrácený , ale nezkreslený záznam našeho rozhovoru z června 2006.

Já . 15.6 2006 12:14
Jste v nezvladatelné situaci? ...potřebujete pomoc?

R. / tečkačárka. 15. 6 2006 22:36 týž den.
Ano potřebuju práci dle ZP. Mohu nabídnout VŠ technického směru, plynulé psaní na PS, velmi dobrou angličtinu.
( později ruštinu, francouštinu, němčinu, základy španělštiny, výpočty technických rizik- neuvdeno čeho , diktátní jazykové překlady rovnou do ,,stroje“ PS.

Náslující den jsem se šel optat i k firmě v místě která nám občas zajišťuje dopravu a opravy manipulační techniky, která provozuje i mezinárodní dopravu jestli by nepřijala jazykově vybaveného technika. Chtěli vědět co má za školu.

Já. 17.6 2006 12:46 Dva dny na to.

Mezi tím mezi námi neproběhl žádný kontakt kdy by R/ ,. zjistil , že jsem povahy prchlivé, nespolehlivé a člověk povrchní a vznětlivý. Jak zde tvrdí.

Můj dotaz k Romantikovi/ .,

Jakou školu máte vystudovanou?
Co byste chtěl dělat?
Co Vás baví?
V jaké oblasti( zeměpisné) práci sháníte?
Přestěhoval byste se?
Pokusím se.....

Ptal jsem se i známých jestli by o něčem vhodném nevěděli.

Nikdy do té doby nebyla o truhlárně řeč, přesto R / ., věděl,že to je práce pro kterou nemá kvalifikaci. Jinde psal, že by bral úplně všechno, jenom kdyby..

Nesmazané články jsou bleck boxem Svíce, přestože jsou ve skutečnosti oranžové. Brrrrr.
( to neznamená, že jsem modrej nebo žlutozelenej, věřím ve slušnost, svobodu a spolupráci na základě dobrovolnosti)

Bez dalšího komentáře nechám na posouzení každým koho to zajímá.


Přesto tě Romantiku nezavrhuju a i nadále budu číst tvoje večerníčky, časem se to urovná a třeba se pohnem i o kousek dál k vysvětlení tvojí velké nespokojenosti a třeba i skutečnému zlepšení.
Už čtyři roky je mě jasno, teda myslím, ale možná že budu překvapenej.

Ivanovi.
Ledňáček (: -), 17.4.2010 0:53

Děkuji za předposlední odstavec; kéž by se tak stalo.
Nevím, co je Vám jasno. Mně jasno není téměř nic. Stále mi připadá, že ta síť, která by mne mohla vytáhnout , je nějak dost děravá.

Já si také přeji slušnost a spolupráci na základě dobrovolnosti; svobodu považuji již za nadstandardní přepych, protože se mi jaksi zdá, že mám stále omezenější možnosti si jí užívat.

„Ve hře“ je také pojem a skutečná realizace tolerance. A možná dost velké tolerance. A zde už neumím napsat víc, než otazník : ?
Dobrou noc.
P.S.: Jaké téma „Večerníčku“ mám připravit na zítřek ?
Rehečci nám přilétli před týdnem do budky. Loni hnízdili dvakrát. Nadělají hodně křiku, ale každý rok se na ně zjara těšíme. Pozdravuji paní Evu.

Odp2: Vezměte na vědomí
Vlastimil Čech, 26.12.2009 13:14

Pane Ivane, rozhodně Vás nepovažuji za„krvavého psa“, ani za podnikaděje...podle toho, co o sobě a své firmě píšete, mi spíše připadáte jako (prosím myslím to bez náznaku urážky či ironie!) takový dobrosrdečný venkovský strejda... nikoliv dravý a bezohledný podnikaděj...Nikdy bych nechtěl vzbudit dojem, že VŠICHNI co mají firmu a zaměstnávají lidi jsou zloduchové... Znám osobně dokonce případ, kdy majitel firmy byl náhle zasažen mozkovou mrtvicí... jeho místní konkurent vedl jeho firmu v zastoupení... a ČESTNĚ! ... až do jeho úplného uzdravení... dokonce mu připravil i nové zakázky pro jeho firmu, ač si je ponechat pro svou... Zajímavé ovšem je, že také tento Samaritán je bezdětný vdovec... Rozhodně nikomu nezávidím firmu... rozhodně mě neštve, když si někdo koupí nový automobil, nebo aeroplán... pokud ty stroje budou naší domácí výroby, pak i tak přispěje do národní kasy... tam, na onen svět, si žádný boháč své penízky a majetky nevezme...

Co mě dokáže ovšem vytočit jsou ty hraběcí rady, co máme my chudobní dělat, jak máme být šťastní a spokojení jací že ti bohatci jsou kabrňáci, a že vlastně ti chudáci jsou chudáci jenom a výhradně protože jsou neschopní, leniví, hloupí, že oni bohatci zákon neporušili, oni ho jenom obešli, a když porušili, tak jim to nelze dokázati, a proto jsou ještě lepší než my-plebs
...

Odp3: Vezměte na vědomí
ivan, 26.12.2009 17:19

Pane Čechu, přečtěte si pravidla webu Svíce, kapitolu,, O čem to je".

Pro každého, kdo se nachází v nežádoucím postavení a to i když si ho nezaslouží, je jeho postavení traumatem, o tom nepochybuju.
Někoho, komu chybí třeba odvaha ke změně o které sám uvažuje, ale provází ho nejistota a pochybnost chci ukázat spíše uličku, než cestu kterou by se ze svého postavení mohl vyvlíknout. Opravdu jenom těm, nikoho nepřesvědčuju!
Stejně každého povedou jeho rozhodnutí, ne moje.
Jsem spíš lovcem zážitků než budovatelem, ale i tak si uvědomuju jejich hmotnou podstatu. Vycházím ze světa jakej je, ne z takového jaký bychom si přáli ho mít. Uvědomuju si, že jestliže je čověk nejvyšším predátorem zde na Zemi, tak jeho potravou budou zase lidé, nikdy to nebude jinak.
Lidé se nikdy nezachovaj jako lidstvo, ale vždy jako člověk, zvítězí ego! Kdo si to uvědomí včas, má šanci nebýt sežrán, pokud se tak už nestalo.

Odp29: Kdo je to Majkl?
iva, 25.12.2009 20:35

no dík za rady. Muži je 51let asi se oněj už neporvou, taky má koleno v hajzlu každé ráno kulhá než to rozchodí, ale v práci je hybký. Dnes jsme mu řekla, že má zkusit zpátky k tomu KNoppovi, ale ten nemá pomocníky, jen zedníky. Těžko vybrat je to všude stejné, kdo od nich odešel říká to.

Odp27: Kdo je to Majkl?
zvoník, 26.12.2009 7:33

To je velice moudré...
Ale: Chtěl bych vidět krávu, která když má hlad, tak si nevypase své políčko trávy. :-) A nechá si část na horší časy, aby přežila zimu. Já myslím, že ať se jedná o bohatou či chudou krávu, bude vždy hlady bučet. Případně její býk rozrazí ohradu a vloupe se na sousedův pozemek, který pěstuje králíky. A těm králíkům je to jedno. Krávy, býci a volové jim nevadí, protože kousek trávy se vždycky najde, že?

Pro Laurus Nobilis
~~~, 25.12.2009 11:03

Nikdo nemůže milovat není-li milován. Né my jsme si zamilovali Boha ale Bůh si napřed zamiloval nás. Bůh se projevil jako láska k nám že byl ochoten pro nás udělat to největší. Jaké uznání můžeme čekat budeme-li milovat ty kteří nás milují? Jaké uznání můžeme čekat budeme-li činit dobré těm kdo nám činí dobré? Bůh miluje všechny jak své nepřátelé tak i přátele, nedělá rozdílu. Mít pravou lásku je také mít moudrost. Na co je člověku bude-li milovat ale moudrost nebude mít? K pošetilosti jemu to akorát. Milovat znamená počínat si moudře. V případě tvém malé děti příliš nevnímají tu lásku, ale jednou poděkují až budou starší za výchovu která se jim poskytla. Tak stejně si počíná Bůh se kterým nás seznamuje Bible o jeho velké lásce k nám.

Odp4: Vezměte na vědomí
Neuvedeno, 26.12.2009 22:44

Jisté je, že všechno na světě se vyřešit nedá.
Jenže na příklad u panä Zvoníka bych řekl, že se situace dá vyřešit celkem dobře.
Prostě je třeba, aby se oženil, a měl jedno dítě a manželka také vydělávala. Jenže místo Svíce musí teď spíše shánět nějakou partnerku na internetu.
Horší to už má pan Čech, když má ty zdravotní potíže a jeho žena také. Jenže i on může pronajmou část domku někomu na určitou dobu.

Odp5: Vezměte na vědomí
ivan, 26.12.2009 23:39

Jo, pane Neuvedeno, teď jste potěšil oba dva, ani nevíte jak.

Odp5: Vezměte na vědomí
zvoník, 27.12.2009 7:56

Děkuji Neuvedenému za navrhnuté řešení :-) , ale teď právě zatlouká hřebíček hlavičkou do prkénka a tluče do hrotu, a ještě drží kladívko za opačný konec.
Já už jsem do jednoho ho..a šlápnul! A v životě bych po internetu nesháněl další. To se spíš naučím permanentně létat, abych nemusel koukat, kam šlapu...

Pro Ivanu K.
., 29.12.2009 10:47

Já už delší dobu praktikuji „ léčbu tmou a bezvědomím“. :-) Po probuzení se mi alespoň na chvíli zdá, že jsem o trochu mladší, než před tou „léčbou“ :-) . Nebylo by špatné se na pár let „zfetovat“ (jak říká pan Jouras) jako Šípková Růženka , a probudit se v lepších časech a na věčné časy . :-)

Odp: Pro Ivanu K.
zvoník, 23.1.2010 9:10

Feťáci a Juras tomu říkají ,,Zlatý šleh" . Možná by bylo dobré v rámci svobody navrhnout udělat na toto téma televizní a i jinou reklamu. Zvýšila by se poptávka po (samozřejmě v té době už absolutně nezakázaných) volných drogách! A tím by.... vlastně ubylo feťáků a proto by přestal být o drogy zájem. A Ivan by dělal ty nožičky pro rakve i v Čechách! Možná i přímo celé rakve! To by byl kšeft! To je přece jasné, ne? Tečkočárko, musíme zastávat nové názory, přece. ;-)

Zvoníkovi
., 23.1.2010 23:33

Zvoníku, I. nedělá ani nožičky, ani celá „dřevěná pyžama“ :-). On se specializuje na jiné výrobky. Má to napsané na své webové stránce. Ale sám tam teď napsaný není, a dříve býval; nebo ho tam možná teď neumím nalézt.

S těmi „novými názory“ to je Zvoníku těžké . Vždyť už většina chudých občanů do sebe cpe různé prášky na spaní, proti bolesti hlavy, na uklidnění, a když už neví kudy kam, tak i to pivo pomůže.

Naproti tomu ti bohatí vědět kudy kam nemusí, těm systém „sype“ stále pravidelně a čím dál více jako odměnu za různé hlasování; jediný problém ti bohatí mají: oni se totiž hrozně nudí. A tak ty drogy potřebují legálně, aby měli za co utrácet nadbytečné peníze pro sebe (chudým lidem ve svém okolí je zásadně dát nechtějí), a aby v tom drogovém transu zažili něco alespoň trochu nevšedního a vzrušujícího. Proto se také opakovaně rozvádí a žení, ve vysokém věku si pořizují různé milenky a různá mimina a jezdí utrácet na nudapláže do dalekých destinací.

Odp: Pro Ivanu K.
ivana Kozárová, 24.1.2010 15:46

Tečkočárko poraď,jak to děláš,že usneš. já mám absolutní tmu a koukám do ní a neusnu a neusnu. Nakonec v té tmě vidím šedé hlavy a různé typy lidí nebo strašidel,co já vím,je to celá galerie typů a proměňujou se jeden ve druhýho:-(

Odp2: Pro Ivanu K.
., 24.1.2010 18:41

Jak usnout:
1) Ve dne převážně nespat a raději se uhonit někde po polích.
2) Na noc sníst persen, B-komplex forte, případně tryptofan.
3) Pořádně se před spaním najíst.
4) Do postele si obléci teplé ponožky a třeba i čepici a teplé pyžamo.
5) Ložnici si vytopit na příjemných nejméně 21°C.
6) Nekoukat se na TV déle než do 22°hodiny.
7) Chodit spát ve stejnou dobu a po stejném rituálu ( vyčistit si zuby, pomodlit se, atd. )
8) Před usnutím nedovolit přístup „ strašidlům“ do myšlenek. Musí se naopak přivolat krásná představa z dětství a z mládí, jakákoliv: objetí maminky, letní rozkvetlá louka vlající ve větru, cesta do základní školy brouzdáním ve spadaném listí, maturitní ples a pod.

Jinak vím, že se má doporučení v mnohém liší, od doporučení doktorů. Takže za deváté: nevěřit slepě doktorům, udělat si pohodlí, a někdy jít i spát ve dne, pokud se mi spát chce.

Snadné usínání a sladké sny přeje Tečkačárka.

Odp3: Pro Ivanu K.
ivan, 24.1.2010 19:24

10) Když nepomůže flaška rumu, tak dvě ano.

Odp4: Pro Ivana
., 24.1.2010 21:41

Díky za desítku. Tuzemský RUM býval osvědčené hypnotikum :-).
Ale ten „demokratický“ „Tuzemský UM “ od našeho východního bývalého dvojčete, to už není ono, to je spíše laxativum :-).
(Kdybys něčemu nerozuměl, „hoď“ si to do vyhledávače, nebo se zeptej. V příštím „večerníčku“ vysvětlím. :-) )

Odp4: Pro Ivanu K.
ivana Kozárová, 25.1.2010 13:58

Rum je bezvadná věc a přináší radost do života. koukám na to rad dost - není to nakonec radost?:-):-):-)

Odp3: Pro Ivanu K.
ivana Kozárová, 25.1.2010 13:53

Honím se v polích i v pustinách na lyžkoběžkách,se psem i bez psa. Spím s kočkou a poslouchám její předení.Před spaním se často najím až až,jelikož na to přes den není nějak čas. Na hlavu si dávám plachetku,jelikož v ložnici netopím,považuju to za rozmazlenost. Ponožky na nohách při spaná nesnesu,to bych neusnula! Jsem noční sova a před půlnocí nemá cenu zalejzat,jen se převaluju. budu chodit spát ve stejnou dobu,to je moje předsevzetí! Před spaním čtu bibli. Budu přemejšlet jen o krásných věcech z dětství! Brundibáry z hlavy vyženu ručníkem. Díky tečkočárko,jdu na to odedneška!

Odp4: Pro Ivanu K.
., 25.1.2010 22:26

Bibli číst jako uspávací prostředek je také dobré. Právě proto, že má takové silné uspávací účinky, tak se ji už nepokouším začínat číst a nechávám ji nedočtenou. Moje škoda, nikdy ji už nedočtu, nestihnu to.

Odp5: Pro Ivanu K.
ivana Kozárová, 26.1.2010 18:21

To říká můj nejmilejší strejda Josef. Když nemůžeš usnout,vem bibli nebo se začni modlit,čerchmant to nemá rád a okamžitě tě uspí....

Odp: Pro Ivanu K.
Neuvedeno, 24.1.2010 20:19

Já když nemohu usnout, tak se snažim místo myšlení na všechno možné poslouchat jak sám dýchám. Tím přestanu myslet na jiné věci, snažím se nebrat B komplex, kofoly, kokakoly, čaj, kafe a jiné prostředky, který člověka probudí. Dále se napiji trochu mléka a pak si dám heřmánkový čaj. Když bzučí nějaký komár, tak ho vymlátím nějakým ručníkem, třeba i na stropě.

Odp2: Pro Ivanu K.
., 24.1.2010 21:33

Také dobré. :-) Pouze připomínám, že B-komplex má opačné účinky než kafe, čaj, kofola, kokakola. :-)

Odp2: Pro Ivanu K.
Juras, 24.1.2010 21:57

To jsou možná především psychické účinky. V létech padesátých byl v USA proveden zajímavý pokus. Skupina dobrovolníků dostávala před spaním sklenici mléka a spala výborně. Jiná skupina dostávala před spaním kávu a spala velmi špatně. Dobrovolníci nevěděli, že káva je bez kofeinu, zato však k mléku byl přidán kofein v dávce vyšší, než je obsažena v porci kávy.

Napsal jsem na začátku sice, že na to má vliv psychika, ale nemusí to být pravda. Že to je psychika, je první (a naivní) interpretace zjištěné skutečnosti. A interpretuje to tak, bohužel „vědec“ brojící ve stejném článku proti pavědě: Potěmkinova medicína čili Obchod se lží. Když se však porozhlédnome po účincích různých drog, zjistíme, že v kombinaci s různými látkami mohou působit různě, někdy až opačně. A zrovna kofein třeba působí jinak s mlékem než v kávě s vodou. Prodo vysvětlení pokusu v uvedeném článku považuji za unáhlené - měli k pokusu použít látku, o níž se ví, že má s kofeinem stejné účinky jako káva.

Nicméně - já věřím tomu, že hlavním faktorem v účincích kofeinu na spánek je psychika. Já osobně totiž, když nemůžu usnout, tak si udělám kafe a potom spím hned. Čím víc kafe, tím líp spím.

Odp3: Pro Ivanu K.
ivana Kozárová, 25.1.2010 13:48

Taky mám zkušenost,že mě kafe spíš uspí než povzbudí a je jedno,jestli ho mám o půlnoci nebo ráno. Zato čaj je prevít,po tom teda neusnu zaručeně! Bude to v budce,máte pravdu,Jurasi!

Odp2: Pro Ivanu K.
ivana Kozárová, 25.1.2010 13:56

Milý neuvedeno,jakmile začnu poslouchat vlastní dech,začnu slyšet i svoje nepravidelný srdce a zhoršujou se mi arytmie,to vůbec nemůžu,jejdajejda,to bych neusnula;-) Ten ručník je bezvadnej nápad na chrápajícího manžela! Dík za rady,mám z nich radost!

Odp2: Pro Ivanu K.
Alfons, 17.4.2010 13:55

Když nemůžu usnout řeším to tak, že raději usnu.

To já usnu skoro po všem. Tuhle jsem...
Juras, 25.1.2010 13:59

To já usnu skoro po všem. Tuhle jsem usnul i po pivu ;-)

Odp: To já usnu skoro po všem. Tuhle jsem...
ivan, 25.1.2010 14:30

Na Mikuláše:
Mami, mami, pojď se podívat, na schodech leží chcíplej čert. ;-)

Odp2: To já usnu skoro po všem. Tuhle jsem...
., 25.1.2010 22:41

... a ten čert chcípnul po RUMU, po UMU, nebo po SlÍVOVICI ? :-) (podle toho by se poznalo, zda to byl čert „totalitní“, „posttotalitní“, zda byl původem Čech, Moravák nebo Slovák, a zda to „chcípnutí“ bylo projevem „teroru“ nebo „demokratické svobody“ :-)).

Snad by se dalo dodat jen to, že nedaleko „chcíplého“ čerta ležívá i „padlý anděl“ :-). A pod schodama určitě byl i Mikuláš napasovaný mezi kočárkama. Toho tam našli až zjara ?

Odp3: To já usnu skoro po všem. Tuhle jsem...
tlapka, 26.1.2010 8:01

Je zapotřebí všem odebrat DNA, toxikologické zkoušky a komputerové mozkové vyšetření. Pak je možno se vyjádřit.

Odp4: To já usnu skoro po všem. Tuhle jsem...
., 27.1.2010 0:11

... jo, a navštívit pedagogickopsychologickou poradnu, udělat bilanční test osobnosti, a vůbec se „podrobit“ psychologickému zkoumání mladé psycholožky, která toho sice o životě zatím mnoho neví, ale „umí si s klientem povídat“, přestože mu neumí říci, proč si s ním povídá a k čemu to bude dobré. Nakonec to je stejně jasné: ona za to dostane peníze, tak proč by si nepovídala, že ano.

A tak ať dále „chcípají“ o velikonocích hodovníci a na Mikuláše čerti. Ono se už pomalu stejně skoro nic bez chlastu neobejde.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru