Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku ""Co - jako?!""

Odpovídáte na příspěvek:

Odp9: Kdo je to Majkl?
zvoník, 18.12.2009 9:48

Jenže já s Tvými názory stejně nemohu souhlasit. Chtivost po majetku nelze zevšeobecňovat až do té úrovně, že každý si může nárokovat podle toho, jak si sám zvolí pod tlakem svého ega a požadavků. A ještě navíc na úkor lidí, kteří se na tom společném díle ve své důvěře skutečně nadřeli? To je už úplně o něčem jiném a řekl bych, že je to dokonce i trestné, protože krádež podle zákona je pořád jen a jen krádež, kterou umožňuje tento (řekněme si to na rovinu) - společenský neřád.
Ivane, ještě pořád máme adventní dobu a v Písmu se dočteme, co v ní máme dělat a zdůrazňuje se to v evangeliích a celkem následně pochopitelném kázání. Ale lidé možná přijdou, vyslechnou, a odejdou. Ale stejně si dělají dál podle sebe. Oni mají prostředí chrámu jen jako předvánoční divadlo pro rozptýlení, a to je zásadní chyba.
To, co jsem teď napsal, není církevní demagogie, ale pokud člověk skutečně není věřící, mělo by ho Slovo vést alespoň k tomu, aby sám osobně NEPLÝTVAL VÝSLEDKY PRACÍ SVÝCH DĚLNÍKŮ. A když už, tak alespoň tak, aby to oni neviděli. Nejde o závist, ale o to, že oni vidí, že jejich práce je naprosto zbytečná ve společném díle, když je někdo nechá jen milostivě žít a nadbytek výsledků společné práce je sprostě proplýtván pro něčí image, který je obdivuhodný zase jen u lidí stejného typu, čili u snobů. Což by vlastně nemělo být o co stát...
Já mám stejně pocit, že mě asi úmyslně nepochopíš, protože systém, který tohle všechno podporuje, Ty zřejmě skutečně budeš ve svém slepém idealismu stále podporovat. A to je Tvůj problém, a nikoli můj, i když to vypadá z Tvého hlediska úplně jinak.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.