Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku ""Co - jako?!""

Odpovídáte na příspěvek:

Odp21: Kdo je to Majkl?
ivan, 23.12.2009 2:41

Vůbec si tady netroufnu nahlas říct, že jestliže rozdělím celek na větší počet podílů, tak nezjískám celek větší. Objem prostředků, bohatství, nezáleží ani tak na jeho velikosti, ale na jeho rychlosti přerozdělení. Zdaleka nezáleží na tom, kolik kdo vlastní miliard, ale na jeho ochotě je vracet zpátky do systému. Jeho osobní spotřeba už byla dávno překročena a nedá se po jejím naplnění dále zvyšovat, nikdo nesežere prase na posezení a nevypije cisternu piva, pokud by to vůbec bylo nějakým měřítkem. Tímto se vlastně stává správcem systému dalšího přerozdělení, nikoliv jeho spotřebytelem. Těžko to vysvětlit někomu kdo se potýká se zaplacením složenek v řádu stovek a tisíců.
Proč nám je tedy nedá, když má miliardy?
Protože by se o jejich množství snížila jejich cena, neboť by každý dostal více malých podílů, ale ne větší část celku. Jediná možnost je zpátky přes investici, třeba si postavení dvacátého paláce. Teprve tímto okamžikem nastane motivační přerozdělení směrem dolu. Na jeho cestě zpátky k původcům přes systém přerozdělení získá zpátky hodnotový podíl každý z účastníků. Při každém takovémto cyklu je vytvořena nadhodnota kterou je systém schopen vstřebat, dávky pro ty, jež cesta oné vlny z jakýchkoliv příčin minula. Výkon je vždy otáčky krát točivý moment. Jestliže někdo ukradne pár milionů, tak je to sice nečestné, ale pro uzavřený systém neškodlivé, je to ,,jenom" obrprasárna. V oběhu nesmí být příliš mnoho ani málo peněz. Obojí škodí rozdílným způsobem, ale škodí. Největší kurvárnou je ale nacpat do systému peníze zjísakné z půjček přes spřátelené firmy politiků, kdy takto zjískaný přebytek má trojí škodlivost, a je zjistitelný s velkým zpožděním. Jednak snižuje hodnotu úspor střadatelů, potom z nich my všichni zacvakáme úroky a takto vzniklý nedostatek zpomalí rychlost přerozdělení. V politickém systému jenž dovoluje útěk od zodpovědnosti pouhým nezvolením, se ani nedozvíme koho napíchnout na vidle. Proto více miliardářů, aby se pár tisícovek dostalo i k našemu Romantikovi cesto pravidelných příjmů a potřeby jeho práce.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.