Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

12.11.2005 15:33

Proč lidé kouří?

Pětina lidí v této zemi kouří. Navzdory všem varováním, výzkumům, navzdory i svým zkušenostem. Kouřením si ničí zdraví. A oni to ví. Ale přesto kouří. Proč?
Dělají to ze vzdoru, ze zvyku nebo jim to prostě jen tak chutná? Mají ke kouření nějaký racionální důvod? Nebo jen nemůžou přestat?

Jak vzniká kuřák

Většina lidí začne kouřit na základní škole. Chtějí zkusit něco „nového“, a když to navíc dělat nesmí, je to pro ně dvojnásobné lákadlo. No a protože překonali ty „těžkosti“ s kouřením, ostatní je uznávají jací jsou světáci a hned začnou kouřit taky.

Dlužno dodat, že do konce základky nebo na začátku střední školy už kouření žádné frajerství není. Mládež se prostě rozdělí na dva „tábory“ - kuřáky a nekuřáky. A vzájemně si už nedávají žádnou motivaci na (ne)kuřáctví. Tedy do jisté míry - kuřáci chodí společně kouřit ven, nechodí do nekuřáckých hospod a vůbec mají kvůli svému zlozvyku trochu jiný styl života.

Z tohoto faktu - totiž jiných „rituálů“ - vzniká další skupina, tzv. „příležitostní kuřáci“, kteří běžně na cigaretu ani nesáhnou, ale na nějaké „pařbě“ vykouří třeba celou krabičku. Prostě aby zapadli.

Ale proč vůbec kouří?

Ale proč vůbec někdo kouří? Že to chce na základce zkusit: no dobře, je to sice blbost, ale beru to. Ale proč kouří dál? Co z toho má?

Kromě toho, že to ničí zdraví (a to kompletně: od plic přes žluté zuby po sníženou imunitu), tak spousta lidí ten kouř nesnáší, vyhání je s tím, leze to do peněz, zabírá to čas, znemožňuje některé akce (např 7 hodin v letadle) a navíc takový člověk věčně smrdí...
Na druhou stranu kouření samo o sobě přináší nějaký požitek a odvykání je zřejmě dost těžké.

Kouří snad všichni jen pro ten požitek? A jsou ochotni kvůli němu strpět i zmíněné nevýhody? Nebo prostě jen většina nemá vůli na to s tím přestat?

Nechápu to...

Pokud teď nemají tu vůli, myslí si, že jí někdy budou mít víc? Nebo budou kouřit i v 70? Anebo ani nepočítají, že se takového věku dožijí?

Poznal jsem různé kuřáky, někteří z nich někteří dokonce začali kouřit i okolo 18 let, kdy by už mohli mít „rozum“. Bohužel nikdo z nich mi nebyl schopen racionálně vysvětlit, proč vlastně kouří.
Možná, že žádný racionální důvod ani neexistuje...

Nikdy jsem nekouřil, nezkusil jsem to ani jednou, a jsem na to opravdu hrdý. Možná mi ale uniklo něco, co nevidím...

Prostě protože proto !
Deever, 13.11.2005 19:26

Lidé kouří ... prostě protože nebo proto.

Školní děti protože jsou už velcí, středoškoláci protože je to cool, vysokoškoláci protože je to uklidňuje při učení, pracující protože jim to pomáhá zvládat pracovní stres a důchodci už jen tak ze zvyku.

Každý zná DŮVOD, ale jen málokdo najde řešení.
Většina lidí ho ani najít nechce - jasně, leze to do peněz (a co ? nějak vyjdu ...), já vím, škodí to zdraví (no tak umřu o rok dřív ...) a rozumím, že mi páchne z úst (koupím si žvýkačku ...) - tohle řekne každý kuřák.

A co s tím ? MASIVNĚ DRTIT lidi nechutnými reklamami (obzvláště doporučuji ), zasypávat malé kuřáky důtkami a výchovnými poradci, dotovat nikotinové náhražky, zvyšovat DPH na cigarety, pokutovat kuřáky na zastávkách, v restauracích a dalších veřejných místech.

Sbohem, kuřáci !

Všichni kuřáky odsuzují, ale přitom to...
Juliska, 4.5.2006 10:43

Všichni kuřáky odsuzují, ale přitom to jsou „otroci civilizačního zlozvyku“...platí za drogu, která je ničí, docela dost peněz, když si chtějí zakouřit venku musí pochodovat sem a tam a hledat místo kde není cedulka „zákaz kouření“, když nastoupí do busu všichni se na ně koukají jak kdyby měli na zádech pytel hnoje, a ještě ke všemu musí kouření tajit a všemožně obcházet zvědavé trafikantky, co nelítostně chtějí po každém občanku, když nejsou plnoletí.....kuřáci jsou vlastně chudáci, protože všechna tyto omezení je dostávají do stresu, který musí zahánět kouřením...a ještě ke všemu když by nějaký kuřák chtěl přestat kouřit tak by měl dostávat státní dotace na léčbu, protože nikotinové žvýkačky jsou poměrně drahé, jídlo které začneme více konzumovat je také drahé a následné úsilí na zhubnutí, kvůli přejídání z důsledku přestání kouření, také něco stojí.....takže má rada je: Nikdy nekuřte a nebo když kouříte tak nepřestávejte :o)

dotazník
martina, 20.2.2011 18:15

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jenom na pár otázek máme s někým udělat dotaznik
1. kolik je ti let?
2. Od kolika let kouříš?
3.Proč si začal kouřit?
4. Pokoušel ses někdy přestat?, jak dlouho si to vydržel?
5. Kolik cigaret denně vykouříš?
6. Jakou značku kouříš? kolik stojí krabička??

Odp: dotazník
^, 21.2.2011 16:06

1. (100-50)+něco
2. dýchám od -((100-50)+něco)
3. Nebylo co na práci.
4. nepokoušel, stále, není důvod
5. 1328-1335+3-něco -11110+11128-18+4+ něco
6. CIKORKA; dle ceníku a DPH příslušné trafiky

Odp2: dotazník
Platfus, 21.2.2011 17:11

Zdravím romantiku, koukám zase zpět a v nejlepší kondici ;-).

Odp3: dotazník
ivan, 21.2.2011 18:52

Romantikovi věřím, že kouří všechno co tu napsal v uvedeném množství, a ještě si do toho něco přidává, nejspíš Pracovítek neúnavný nebo Ďelamjakdrak odnevidímek.

Odp4: dotazník
tlapka, 22.2.2011 9:46

Jak můžete vědět, že je to ON ?

Odp5: dotazník
iva, 22.2.2011 9:51

No je jiný: Asi zhulený:-)nebo tak nějak

Odp6: dotazník
tlapka, 22.2.2011 13:34

Kdyby to byl ON, stěžoval by si že mu „nedají práci“. Dokud to neřekne, tak nevím.

Odp7: dotazník
Platfus, 22.2.2011 13:52

Já bych řek, že už to nepřímo zmínil v bodě 3) :-).

Odp8: dotazník
tlapka, 22.2.2011 15:21

NOJO jaksí jsem si nevšimla, když vždy píše „nedosal nebo nedali“

Odp5: dotazník
ivan, 22.2.2011 14:50

Známe se už od počátku Svíce. I tučňáci v hejnu cizích poznají to svoje podle křiku. Navíc má IP. adresu, za ty roky ji umím nazpaměť. :-)

Odp6: dotazník
tlapka, 22.2.2011 15:22

To je jiná. Potom to je pravda.

Odp5: dotazník
Juras, 8.6.2011 12:51

Přece podle rukopisu ;-)

Odp: dotazník
tlapka, 31.3.2012 10:49

1.1 rok
2.57 let
3. protože ještěnekouřím
4.ještě jsem se nepokoušel ani začít tak nepřeháněj
5.tak to nevím. Zřejmně když nekořím tak ani 1
6.kouřím zatím nic a krabička stojí něco kolem 0 kč

Odp: dotazník
Žanet, 13.1.2013 11:48

1. 17 let
2. od 15ti let.
3. Jednou takhle s partou... zapálili jsme si, chtěla jsem to zkusit a od té doby kouřím...
4. Ano, pokoušela už několikrát. Nejdéle nekouřit jsem vydržela asi týden.
5. Kolik cigaret.? Těžko říct... podle toho, co dělám.. většinou tak kolem 5ti i více...:)
6. Červený LM ... 74 Kč. :)

Odp2: dotazník
Tlapka, 14.1.2013 13:17

Tak to by mi bylo líto peněz.

Smutné...
David Kořínek, 13.11.2005 23:38

Musím stoprocentně souhlasit s autorem.
Já osobně kuřáky nechápu a opravdu hodně je nemám rád - nejen proto, že si podle mého neváží sami sebe, když se dobrovolně pomalu zabíjí, ale i proto, že opravdu páchnou. Ten modrý kouř nemám rád...

Nejhorší ale na kuřácích není to, že kouří, ale to, že své kouření berou jako to nejlepší na světě, jako způsob, jak si zamachrovat a velice často se snaží diskriminovat nekuřáky, jako by to byl nějaký hloupý odpad.
Věřte, mám to vyzkoušené...

Myslím si, že jediné, co by pomohlo je enormní zdražení cigaret a postavení mimo zákon kouření KDEKOLI na veřejnosti - ať si kouří doma, že?
Drastické reklamy se mi sie líbí, ale nezaznamenal jsem nikoho, koho by to nějak odradilo - to by musela být hodně slabá nátura :-)

Nemám rád kuřáky a neuznávám je..

moj nazor
avan, 14.11.2005 2:47

„často se snaží diskriminovat nekuřáky, jako by to byl nějaký hloupý odpad“ a na záver píšeš „Nemám rád kuřáky a neuznávám je..“ .. myslím že máte niečo spoločné...

prečo všetci chcete všetko riešiť iba zákazmi ??, fajčiari predsa fajčia dobrovolne, vytvárajú relatívne veľké percento v štátnom rozpočte atď... a áno môžu byť nepríjemný smradom a pod. ale takisto napríklad mne je nepríjemné počúvať v autobuse hudbu z cudzého volkmenu, počuvať mlaskanie žuvačiek, dýchať voňavky žien atď..

Ale ako tým fajčením prekážajú VÁM?

Ak sa mám niekde zaradiť tak by som si vybral toho príležitostného fajčiara (rozumej tak 1x do mesiaca). Totož pozvanie na cigaretu prirovnávam k pozvaniu na pivo. A keď už som pri tom: vy antifajčiari isto nikdy na to pivo nejdete. Však? A ak áno tak potom v čom sú cigarety horšie.
Imho drogy tu boli odpočiatku a stále budú

Odp: moj nazor
David Kořínek, 14.11.2005 11:52

„.. myslím že máte niečo spoločné...“ - Souhlasím, asi máme něco společné, ale stále jsem toho názoru, že kouření je špatné.

„vy antifajčiari isto nikdy na to pivo nejdete. Však?“ - Bohužel, zklamu Vás, já do hospody nechodím. Zásadně nepiju, nekouřím a ani neberu drogy - jednoduše nemámžádnou závislost na něčem, co by mi mohlo nějak škodit nebo by to mohlo oblivnňovat mou mysl, proto mohu s klidem tvrdit to, co tvrdím.
I když společenské popíjení nijak neodsuzuju - když už to berete jako zábavu, tak proč ne. Ale chraň Bůh toho, kdo by mě pod vlivem alkoholu nějak otravoval...

„Ale ako tým fajčením prekážajú VÁM?“ - Jeden absolutní důvod: Každý všední den jezdím vlakem do Prahy do školy, a víte, co se stane, když vylezo z vlaku? Desítky lidí vytáhnou cigáro ještě ve vlaku a sotva se dotknou nohou země, už mi smrdí do obličeje! Závisláci!

„vytvárajú relatívne veľké percento v štátnom rozpočte“ - No super, už jsem se divil, že nikdo neargumentoval prospěšností kuřáků. Já tedy navrhuji zlehalizovat marihuanu, kokain a heroin - také na tom vzniká závislost a také na tom stát může vydělat pěkné peníze.

Co vy na to?

Odp2: moj nazor
avan, 14.11.2005 18:55

nie... v tom je strašný rozdiel niečo zakázať a niečo legalizovať ...
takže jediným nedostatkom ktorým Vám fajčenie prekáža je len ten dym? a smrad? bo vravím... ak mám zakázať všetko čo mi prekáža to by som asi nikdy neskončil.
Za to že sa nikdy nenapijete ani piva Vám môžem gratuľovať ale na druhej strane mi je to aj trochu ľúto.
No ja tvrdím, že ľudia sú rôzny a nikdy nevyhovieme všetkým.
Ja osobne fajčenie považujem za jasne negatívny prvok v spoločnosti ale snažím sa ho tolerovať najlepšie ako viem.

Odp3: moj nazor
Aneta, 12.6.2010 12:32

Jsem nekuřačka a ANO, jednou z věcí které nám nekuřákům nejvíc vadí je smrad a kouř !!! Osobně mi je fuk kdo si co dělá, je to jeho věc, ale když vidím jak sedí třeba těhotná žena a vedle ní stojí debil co si klidně zapálí a když ho poprosí, aby to típnul, tak se jí vysměje. Asi nemusím vysvětlovat jak moc může cigereta plodu ublížit. Další věc je, že my nekuřáci jsme se dobrovolně rozhodli nekouřit a nikoho tím neotravujeme, ale kuřáci nám kouří do obličeje a ničí tím zdraví i nám. ... Nezakazuji kouření, ale zavedla bych, aby v restauracích a hospodách musela být ZDÍ A DVEŘMI ODDĚLENÁ místnost pro nekuřáky nebo naopak kuřáky.
Jsem mimo jiné jsem i abstinent (ze zkušenosti se svým otcem víc co může ze člověka udělat alkoholismus) a ráda bych viděla, aby v každé hospodě a restauraci byl ALESPOŇ JEDEN nealkoholický nápoj, který bude levnější než pivo, a nemám na mysli vodu.
A proč? ... protože chci abych se svými dětmi jednou mohla do restaurace aniž by jim tam někdo foukal kouř přímo do jídla a až budou větší, aby se mi na diskotékách neopíjeli jen proto, že pivo je levnější a cola nebo džus jsou nemravně drahý !
Každej ať si dělá co chce, ale ať ti, co nechtějí kouřit pít, mají jinou možnost. (protože momentálně i když nechci a hnusí se mi to, jsem pasivní kuřák!)

Odp2: moj nazor
PETA, 11.12.2005 21:39

Ty studente vypatlaná, a co cukr... Tahle droga je ta nejhorší ze všech zatím známých drog, postihuje totiž téměř celou populaci! Takže ty závislý jsi.. Zkus být týden bez jednoduchých cukrů a poznáš jak jsou kuřáci závislí! A věř, že cukr je i tam, kde bys ho nečekal. Bylo by to na dlouho, momentálně nekouřím, jsem abstinující kuřák... (Smazáno adminem, příště prosím pište k věci a zdržte se osobních výpadů.)

Odp3: moj nazor
Aneta, 12.6.2010 12:33

Droga je skoro všechno, ale tím že jím cukr nikomu neničím zdraví, jen sobě ... a droga a nebezpečné je téměř všechno ve velkém množství. Když máš rozum, ten tvůj STRAŠNEJ cukr ti nic neudělá. ... bys chípnul hlady

Odp3: moj nazor
Nevimprostěchcijenomodpovědětnasračkužes, 28.4.2016 16:36

Cukr, a droga? Si retard? Cukr je sacharid, ze sacharidů tělo získává energii. Samozřejmě, že bez cukru člověk nemůže žít, potřebuje ho k funkci organismu. Napiš třeba ještě, že voda je droga, protože jsme na ni závislí. Blbe, že já se nad lidmi jako vy rozčiluju, mě už fakt vyprovokuje kdejakej kokot.

Odp4: moj nazor
ivan, 28.4.2016 21:20

Proč tak zhurta ? Jen tak mimo, droga je sušina když už! V přeneseném smyslu se začal užívat pro návykové látky obecně.

A teď k věci. Cukr je nepochybně jedna z nejnávykovějších látek a nejnebezpečnější drogou ve smyslu současného chápání. K životu ho nepochybně potřebujeme, ale proč myslíš, že se ho používá ve vysoké nadmíře právě v nápojích, sladkých tyčinkách, tatrankách, krémech. Proč si lidé kupují sladké dorty, bonbony, čokolády. Dej do školního automatu ve stejném množství za stejnou cenu kelímek nakrájeného zelí a stejné množství sladké čokolády a sleduj co utrží zelinář a co slaďáci.

Co myslíš, že způsobí ten rozdíl v prodeji nabízeného ?

Návykovost nemusí způsobovat vyvolání bludných představ ale nevědomý pocit uspokojení.

Ještě jsem neslyšel, že by se někdo zelím vyžral na 400Kg.

Cukr je nejnebezpečnější drogou současnosti pro jeho návykovost, legalitu a snadnou dostupnost v neomezeném množství. Cukrem se dá i vraždit.

Přidávám se na stranu blbů, kokotů a retardů. Jestli jsem tě vytočil, tak to nejlíp spravíš Colou a tabulí čokolády.

Odp5: moj nazor
Vlastimil Čech, 29.4.2016 11:45

:-):-):-):-) Bingo! Foltrefa!

Odp5: moj nazor
Lip¤van, 29.4.2016 11:46

Cukr by ještě nebyl nejhorší, ale v Coca-Cole určené pro tuzemsko najdeme spíše HFCS. Pokud jde o čokoládu, stačí si přečíst složení Studentské pečeti a žaludek se zvedá preventivně. :-)

Odp6: moj nazor
ivan, 29.4.2016 18:17

Coca cola , sprite i fanta nejsou konkurenti jak vystupují na veřejnosti, ale mají společného majitele. Už jsem viděl na všech -,, slazeno přírodním cukrem.

Podobně jako Allians, Kooperativa i Raifka navenek spolu soupeří o nejlepší nabídku, ale věechny groše vhozené kteroukolivv dírou dovnitř padaj do stejné kapsy.

Největším jedem ze všech pochutin je ,, bílá čokoláda" bez ingrediencí a kakaa. Tabulka barviva, tuku, ztužovače, škrobu a cukru, takřka v čisté podobě. Proti ní je S. pečeť příkladem zdravého stravování.

Odp7: moj nazor
Lip¤van, 29.4.2016 20:56

Tady musím trochu oponovat - nevím o tom, že by Coca-Cola, Sprite a Fanta vystupovali jako konkurenti, jejich společný majitel je všeobecně znám. Konkurenční Pepsi, která mimochodem prohlásila, že začne pro český trh používat cukr místo HFCS, vyrábí mnohem lepší obdoby oproti limonádám od Coca-Coly - jsou to Mirinda a 7Up. :-)

Odp8: moj nazor
ivan, 30.4.2016 7:16

Stejné sračky naší Kačky. Doma piju chladnou čerstvou studniční vodu ze skalního vrtu, u nás má Pánbíček ruku otevřenou a obdaroval nás silným pramenem. Vodu si ji od něj půjčím a zase mu ji vrátím. Čím víc, tím líp. Čerstvě natočená vždy o teplotě tak akorát, asi 11 stupňů, aby ti netrnuly zuby. Mírně zásaditá z vápencových žil a břidličného filitu nemá ani tu nejmenší chybku. Chladí a doslova voní čistotou. Kubík za nula háků, prostě Božská. Občas si tu některej z chaťáků natočí kanystr domů. Prý ani nevíme co máme. :-) (ale víme, ale víme !)

Odp9: moj nazor
Lip¤van, 30.4.2016 7:36

Takovou kliku bohužel nemám. Voda je jediným zdejším mínusem oproti předchozí pražské rezidentuře. Je mnohem horší a dokonce o pár grošů dražší. Poslední studánka, z níž jsem se napil, se jmenuje V lázních. Má silně železitou vodu, břehy potůčku, který z ní vytéká a ústí do Debeřského potoka, zbarvuje do oranžova. Voda také není ledová. :-)

Odp9: moj nazor
ivana Kozárová, 1.5.2016 13:38

O takové vodě může většina lidí jen snít. Je dobře,že ji máte,ať Vám všem slouží ku zdraví. My máme vodu z potoka,upravovanou vodárenským způsobem. Pravda je,že ze studánky nad potokem chutná líp,ale z pohodlnělej člověk holt denně ke studánce nechodí,vždycky se na něco vymluví proč to zrovna nejde;-)

Odp10: moj nazor
ivan, 1.5.2016 18:10

Zatím jsme nezasaženi pokrokem, ale kdo ví jak dlouho si to budeme moci užívat. Sousedním vesnicím konatelé dobra zavedli vodu byť o ni skoro nikdo nestál protože pro počet lidí kteří tam žili po desítkách generací stačila ta jejich, a to i v době kdy ke každému stavení patřilo i hospodářství s koňma a dobytkem tedy i daleko vyšší spotřebou. Dneska platí i ti nepřipojení vodné- stočné. Prostě podle nějakých tabulek jim byla vypočítána teoretická spotřeba a i když nemají vodoměry tak platí stočné i z dešťovky za povinný svod. To, že používaj domácnostní vodu po úpravě čističkama k zálivce zahrad pro úředníky není argument. Jednou máš vodu před barákem tak plať. Povinností majitele nemovitosti je odvádět svodovou vodu. Ani to, že lidé mají vybudované záchytné nádrže pro její zemědělské nebo zahradní využití není bráno za argument.

Slepý platí televizní poplatky, ne protože má televizi, ale protože je připojen k el. síti. To, že se na ni nemůže koukat nikoho nezajímá, může ji poslouchat, vždyť je to přece sdružený televizní a rozhlasový poplatek. I kdyby se nechal úředně ohlušit tak musí ještě ověřeným prohlášením prokázat, že není vlastníkem jak televize (i nefunkční), nebo jí podobného zařízení a že ve své domácnosti ani takové nepřechovává.

Postihl nás pokrok, rok co rok, či ob rok, jsme každý čísi otrok. Tak o věci přemýšlím, čím, že je to, čím, čím, čím !
Zdali je to pokrokem, že od mala jsem otrokem.

Odp11: moj nazor
Lip¤van, 1.5.2016 18:36

Zde by mne moc a moc zajímalo obsáhlé vyjádření pana Molíka z Vokovic...které jmenovaný již bohužel neposkytne.

Odp12: moj nazor
ivan, 2.5.2016 8:24

Už jsem se lekl, že už je na pravdě.

Celibátník zvoník Molík, propagátor ručního honění a majitel perpeta mobile, kterému zavřeli schválně krámky blízko baráku aby musel chodit do Delvity je zřejmě v dobré kondici nadále nespokojen s praktickým řízením institutu církve v hmotných otázkách. Zřejmě si ve svém spravedlivém rozhořčení o nakládání s majetkem neuvědomil, že jeho šéfové jsou hodnostáři nejstarší a nejzkušenější špionážky, od které se učil i Mosad, tak mu zamkla některé hračky bez vysvětlování, ale s možným poučením. Důvodem nevole byla zřejmě jedna přiznaná vyšetřená úspora a přílišné nasvícení toho co mělo zůstat v temnotách. Zatímco byl pro své šéfy až nemile sdílný, si neuvědomil, že oni naopak nikdy nic nevysvětlují.

Já bych uvítal každého navrátilce, nejcennější jsou ti, které vidí věci jinak než já. Ti jsou pohonem myšlenek o tom proč jsou věci tak jak jsou.

Mažu se psem na nákup do nejméně dvou vesnic, jedna má chlaba co se dá s chutí žrát, druhá tmavé pečivo které je vyprodané už dvě hodiny po otevření. Taková je cena za dobrou vodu.

Odp13: moj nazor
Lip¤van, 2.5.2016 17:16

Kdepak, zvoník není na pravdě, stále žije ve lži. Jen připomínám svůj marný pokus přilákat ho zpět na Svíci. Ostatně, kdybys to chtěl zkusit sám (nebo kdokoliv jiný), posluž si. Nebo mu napiš na e-mail vojtech.ludmila@seznam.cz. :-)

Odp14: moj nazor
ivana Kozárová, 2.5.2016 18:50

Taky mi tady chybí zvoník

Odp14: moj nazor
ivan, 2.5.2016 22:58

Já vím, já vím. Občas se někde ukáže. Zřejmě ho polekala vlastní statečnost.

Odp11: moj nazor
ivana Kozárová, 2.5.2016 18:48

Nebylo pokroku v ostbloku,nebude pokroku ani v jiném bloku. Jak napsal Kolár ve Slávy dceři: Kdo do pout jímá otroky,sám je otrok. Ivane,nejste žádný otrok,otroci jsou ti,co jsou považováni za otrokáře. Vy se nikdy zotročit nedáte,žádnej strach. To,že otrokáři vydundávají z lidí peníze,je činí ještě většími otroky. Je to v budce a v srdci. Nikdo Vám nezlomí duši,když se nedáte a vy se nedáte.:-)

Odp12: moj nazor
ivan, 3.5.2016 0:13

Život spíše pozoruju a nechám se jím unášet. Rozhodně nechci být spolutvůrcem podoby Světa.

Zvoníka klepne pepka, až se dozví, že se uvažuje o úplném odlesnění Řípu a uvedení ho do jeho původní podoby, kdy byl do 19 století holinou, než byl uměle zalesněn, tak jak je to ve Středohoří obvyklé. To bude řevu!

Nechat jak je nyní....?

Vrátit mu jeho původní podobu...?

Raďte rádcové.

Odp13: moj nazor
ivana Kozárová, 3.5.2016 14:56

Odlesněnej Říp by byl pro mnohé estéty zajímavější,byla by tam i efektnějc vidět rotunda. Míním,že se odlesní sám od sebe,až to bude aktuální :-)Ale radit bych se neodvážila. Kolik všelijakých živáčků má v lese domov,- a ten jim sebrat? Proč?

Odp14: moj nazor
ivan, 3.5.2016 22:36

To odlesnění není zatím podaný návrh k debatě nebo schválení, ale zabývají se jím právě přírodovědci. V ČR nejsou vzácností lesy,- vlastně produkční hospodářské parky, které tvoří přes 30 % plochy, asi 2% jsou vodní plochy a zbytek jsou pole a zástavba. Buďme za ně rádi, ale nejsou co do množství, nikoliv do užitku, žádnou vzácností. Naopak vzácností je kotlinová polostep Středohoří ke které Říp (Původně Ripp= hora) nepochybně patří. V polostepní kopcovině taky žili živáčkové, spousta druhů živáčků kterým byl zničen životní prostor ve prospěch většinových druhů a vymřely celá na sobě závislá druhová společenství vázaná právě na původní prostředí. Ta Gaussova křivka je způsobena tím, že je Říp suťový kopec a jeho pohyb není dodneška zataven. Kdysi sladkovodní vnitrozemní moře, pozdější sopečná pahorkatina, kotlinová popostep obývaná kelty, bojama, kmeney pšovanů a podle posledních zjištění etnografů pronikají do oblasti k trvalému osídlení první Lipované z dunajské delty, aby tvořili spolu národ zovaný Češi. :-)

Odp15: moj nazor
Lip¤van, 4.5.2016 7:13

Na Říp jsem pronikl jen jednou, ze strany od Ctiněvsi. Vše bylo v nejlepším pořádku do chvíle, než jsem dorazil k hospodě na vrcholu, plné rozeřvaných obstarožních selfíčkářů, špekatých víkendových cyklistů narvaných do nezbytných elasťáků a ani legendární rotunda, která je do posledního místečka poškrabána vyrytými nápisy zdrženlivých návštěvníků, na náladě nepřidala. Výhled z Řípu nikterak oslnivý není, z Košťálova, Lovoše, Ostrého nebo Milešovky je určitě lepší. :-)

Odp16: moj nazor
ivan, 4.5.2016 18:26

Posvátnej kopec Říp je nudnej se vším všudy. -potvrzuju !

Někdy jsem kolem něj otočil 360ku při letech na východ když jsem se vyhýbal CTR -LKPR abych se nemusel prohlašovat a ještě se vyhnul LKR Spolany (zakázané prostory často lomových prací a odstřelů a ochraných prostorů chemiček) při letech na východ.

Pod Řípem je ohromné travnaté letiště Sazená které je tak velké, že nejsou v krajině ani vidět jeho hranice a tak splývá s ostatním prostorem. Sazená kdysi sloužila jako záložní letiště pro Aero Vodochody, no vida další CTR. ( řízený prostor letišť tř. C - celních nebo vojenských) dále přes Mělník a do častého cíle Mladé Boleslavy, nebo lety na sever do Ústí nebo Teplic. Středohoří je ale nádherné jako takové. Holina Raná a pod ním letiště s dvěma kříženýma drahama a malé letiště v Charvatcích. (krátce) Ty kopce ani vesnice neumím pojmenovat ale nikdy mě to nedalo se tam dopouštět nekázně kdy jsem otočil Milešovku a strmě po svahu nad stromama skluzem jsem si lavíroval a zdravil se s lidma právě na takových vystouplých prazích, nebo nějaké zříceninky na jejím ostrohu. Nádhernej kraj, nádhernej. Když bylo jasno bez oparu tak siluety kopců a jejich stínů spolu s kumulama nad hlavou a jejich stínama na zemi přímo nutily se mezi nima protahovat těsně nad zemí a vrnět si. Jo, jo, bylo, bylo.

Je dobré znát včechny letiště, letišťátka i práškovací plochy zpaměti kdyby si s tím musel někde seknout. Tak jsem si vzpomněl právě na malé letištátko s příjemnýma lidma právě v Charvatcích, což bude celkem jistě pozůstatek pojmenování jednoho z usedlých kmenů Charvatů na které jsem zapomněl při jejich vyjmenování. Je ještě minimálně jeden, který je pro mě nezapamatovatelný kvůli skoro nevyslovitelnému pojmenování,- připomínka.

Charvat, Charvát, se dostal i do příjmení, sám jich několik znám. Nedaleko místa co bydlím se říká v Charvátinách docela nedaleko Keltského opida u Strádonic.

V srpnu 2002 jsem chytil kurýrní do Boleslavi. Jako obvykle jsem mazal přes Mělník. Tehdy se Berounka zvedla o 12 metrů a se spojenou menší Vltavou zvedla pod Prahou vodu o stejných 12 metrů. Tehdy jsem v malém na vlastní oči viděl jak asi vypadala krajina v dobách kdy bylo před Českým hrdlem mělké sladkovodní moře kdy až takřka po obzor byla souvislá vodní plocha napájená čtyřma velkýma řekama. Za mnou voda, pod sebou voda, přede mnou voda. Někde stála stáda zvěře na mělčině a nevěděla kterým směrem se vydat k souši která byla kilometry daleko. Některé kusy se vydaly na cestu ke břehům buď ze statečnosti nebo jim přestaly stačit jejich mělčiny při stále stoupající vodě. Na hladké ploše byly dobře viditelné šípovité vlnky a na jejich hrotě jedna nebo více hlav. Děsný bylo vidět, že někteří plavou špatným směrem, tak jsem na ně nalítnul ve snaze je otočit k mělčině kterou nemohly vidět a po několika opakováních bylo jasné, že je to v prdeli. Jim zřejmě docházely síly, mě čas a brzo by i palivo. Ani v jednom případě jsem neuspěl. Ta bezmoc a vědomí co se stane když nevydrží se mě nějak dotkla víc než u lidí který měli možnost se dovolat pomoci nebo se spakovat i s cenostma a odjet.

* Berounka má největší povodí z českých řek, ( 7760 Km2 )ale jaksi ,,nepramení. " Ať si kdo chce povídá co chce, Vltava se pro mně vlévá do Berounky, a Labe do Vltavy. Labe by se od Přelouče klidně mohlo přejmenovat na Labíčko. Prý hlavní řeka ! CHá. Problém je, aby hlavním městem Prahou protékala Berounka pojmenovaná po Berounu nebo aby od Plzně tekla jakási Pražanka. Proč Prahou protéká Vltava a ne Berounka je tedy jasné, ale proč se Vltava vlévá do Labe a ne Labíčko do Vltavy? Je to jako být přesvědčen o tom , že se Amazonka vlévá do Kačáku.

Víte někdo jak se určuje dominance řek u soutoků?

Odp17: moj nazor
Lip¤van, 4.5.2016 19:47

Kritéria jsou délka toku, objem průtoku a plocha povodí. Ve všech ohledech Vltava převyšuje Labe. Proč tedy Labe? Zažité pojmenování ještě z keltských dob, které nikdo nechce změnit. Ostatně, jak potvrzuje výzkum bratří Justů - viz popisek pod nejspodnější fotkou. :-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp18: moj nazor
ivan, 4.5.2016 22:57

Samozřejmě, že to vím, to bylo jenom takové popíchnutí v souvislosti ,, hlavní řeka,, Vždyť je to učebnicová kravina, navíc pochybuju, že by se tím Keltové vůbec zabývali. Labe asi bude hlavní řekou správních úřadů českých vodníků, když je ta ,,hlavní.

Hořín je krásná stavba, pěkně udělané fotky, ale pan Mojžíš je trochu na kordy z fyzikou.

,,Ohromný tlak vody ještě stlačovaný váhou lodě" nebo tak nějak. :-)

Odp19: moj nazor
ivan, 4.5.2016 23:07

Katalogové číslo NLH 005. popisek.

Odp20: moj nazor
Lip¤van, 5.5.2016 6:53

Jinak, ona satira je vynikající, jde o část Z českých luhů a hájů. Dokáži ocenit um i v případě Justa, který je geometrickým antipodem mých postojů. ;-)

Odp21: moj nazor
ivan, 5.5.2016 23:02

Nějak to memůžu otevřít.

Odp5: moj nazor
Bestie, 4.11.2017 19:53

S ohledem na to, že sladké, slané, tučné nikotin a voda stimulují jedno a to stejné mozkové centrum, je jasné proč lidi kouří.

Odp: Smutné...
PETA, 11.12.2005 21:30

Jsi docela hloupý, kuřáci jsou závislí, je to těžká droga, jsou závislí díky státní politice. Kdyby nebyly v obchodě, valná většina by se na to vys*ala a druhá kouřila pašované svinstvo, to stejné je s alkoholem... Stát vám ho nabízí tak jako chleba , ale jak mám vědět, že mi může zničit život...

Odp: Smutné...
Lukáš, 15.3.2006 12:05

Neuznáváš kuřáky? Víš vůbec kolik inteligentních lidí co dosáhli v živote pravdepodobne většího vzdělání kouří? To je to samé jako kdybych nekomu měl zakazovat alkohol. A zákaz kouření na veřejnosti? A nechces taky poskladat tajne jednotky co budou sledovat jestli pri koureni doma mas zatazene zavesy? ...

Odp: Smutné...
kuřák, 31.12.2006 12:07

To jak vyjadřuješ znači o tobě že jsi ubožák.

Odp: Smutné...
Petrasek13, 19.8.2007 11:44

Tak se o nas nestarej kdyz se ti to nelibi a vem si plynovou masku kdyz nechces cuchat ty smrady z cigaret kdyz kolem tebe nekdo pronde tak maas husi kuzi tak d do prdele ty sprte hnusnej zasranej a klidne mi nais na icq nebo na emaiol me je to jedno

Odp2: Smutné...
F., 24.2.2009 14:35

chcípni zmrde vyhulenej!!!!!!!!!

Odp: Smutné...
lucinka, 1.9.2008 20:04

sakra proc musej jenom kourit to fakt nechapu a nikdy nepochopim kdoo kouri no tak si nici tim to jeho zdravi je to taky smutne treba porodte mi je mi 10 a moje babicka nevi jak se toho koureni ma prece zbavit nejde to poradte mi to prosim chce to rici :-(:-(:-(:-(:-(

Odp: Smutné...
lucinka, 1.9.2008 20:06

:-(:-( fakt ne odepiste mi prosim na icq prosim 362-620-633

Odp2: Smutné...
Saw, 2.9.2008 0:41

http://www.vegetalismus.cz/eleuterokok-ostnaty/detail-1-11.html pil sem čaj jak je tam napsaný, asi třetí den sem si ráno prostě nezapálil a nezapálil sem si už dva tejdny, kouřil sem okolo 20 cigaret denně...

Odp3: Smutné...
martina, 15.10.2011 13:14

...napište mi prosím, který je to čaj...děkuji!

Odp: Smutné...
REZNYK, 4.5.2012 23:22

JESTLI PÍŠEŠ PRAVDU TAK TO SIS MOC ŽIVOT NEUŽIL :D TY PŘEŽÍVAŠ ALE ŽIVOT SE MÁ ŽIT

WOW
Smoker, 14.11.2005 14:21

Opravdu zajimavej clanek. Ja kourim a obcas i piju. O lidech co o sobe tvrdi, ze nemaji zadnou zavislost (a par jich znam) si myslim, ze jsou zavisli na sve „nezavislosti“. Protoze kazdej je na necem zavislej (jidlo, piti, holky, socialni kontakty, cokolada, ...) a ten kdo tvrdi ze neni zavislej na nicem je podle mne hlupak.

Odp: WOW
David Kořínek, 14.11.2005 14:31

Souhlasím s Vmi, každý má nějakou závislost.
Ti co tvrdí, že nejsou závislí na NIČEM - pokud to tvrdí kuřákovi - to podle mého myslí tak (jako já), že opravdu nejsou závislí jen na např. kouření. Prostě jen nezváží obsáhlost a nesmyslnost věty: „Nejsem na ničem závislý.“
Všichni jsme závislí aspoň na tom vzduchu, který nám kuřáci znepříjeňují puchem...

Odp2: WOW
REZNYK, 4.5.2012 23:26

A CO TOVARNY TY CHUJU TEŽKY PRUMYSL ŽIJEM V TOXICKEM SVĚTĚ V TEMNÉ PASTI PŘEZDE SE Z KOMINU NEKOUŘÍ ALE V NOCI .... KOUŘÍ SE ZE VŠECH ... TAK SE KURVA NENAVÁŽEJ DO LIDÍ CO KOUŘÍ A JESTLI TI VADI TEN SMRAD SLEČINKO TAK SI DEJ NA KRK KYBEL S VONAVKOU

Odp: WOW
Aleš Janda, 14.11.2005 22:45

No dobrá, kouříte a pijete.
Zeptám se: proč kouříte? Proč si kupujete stále nové a nové cigarety? Co z toho máte? Všechno se dá zdůvodnit. Nebo kouříte „jen tak“?

Odp2: WOW
Smoker, 15.11.2005 8:41

Ano, kourim a piju. Kupuju si nove a nove cigarety a vykourim je. Opravdu nechapu, co je na tom divneho. Pro mne je nepochopitelne, ze nekdo utapi svuj cas a penize napriklad v kosmetice (je vetsinou zdravotne zavadna), v lecich na bolest (jsou to tezke drogy), v nakupovani novych telefonu (stejne jen telefonujou), v udrzovani mnohdy neudrzitelnych socialnich kontaktu (ktere pak cloveka tahnou dolu) a spoustu dalsich veci.
Presto bych si nikdy nedovolil soudit nekoho proto, ze dela neco, co povazuji za obskurni (pokud to neni vylozeny nesmysl jako treba tvrzeni, ze nekdo neni na nicem zavisly).
Takze se prosim uvolnete a zamyslete se nad tim, co muze vase okoli shledavat zvlastnim na vas a jak se k tomu stavite.

Odp3: WOW
Aleš Janda, 15.11.2005 9:03

Já netvrdím, že třeba já nejsem v něčem zvláštní. Ale pořád nevidím ten důvod. Kouříte proto, že každý má na něčem závislost? Kdyby sousedovi shořelo půl domu, tak si taky podpálíte jeden pokoj, aby v tom nebyl sám?

To je samozřejmě blbost. Mně nezajímá nic víc než Vaše motivace kouření: proč kouříte? A teď pominu úplně všechno, co dělaj nebo si myslej ostatní, ptám se proč kouříte Vy.

Já to opravdu nechápu... :-)

Odp4: WOW
Smoker, 15.11.2005 9:49

Kourim proto, ze mne to uklidnuje, pomaha mi to soustredit se, chutna mi to.
Samozrejme ne proto, ze kouri vsichni, nebo ze vsichni maji nejakou zavislost.
Ten argument jsem pouzil spis proto, ze nechapu, proc nekdo resi, ze nekdo jinej kouri :-).

Odp5: WOW
Aleš Janda, 15.11.2005 16:23

Uklidňuje Vás to, pomáhá to soustředit a chutná Vám to.

To jsem chtěl slyšet :-)
Že to někdo řeší: např. nikdo z mé rodiny nekouří, kámoši (většinou) taky ne (i kouření je důležité pro výběr kámošů), tak jsem si to prostě neuměl představit.

Ale stejně se ještě zeptám: Myslíte, že to „soustředění se“ atd. stojí za ty problémy s tím? Myslíte, že se to vyplatí? Není to spíše tak, že když nemáte cigaretu, tak jste nesoustředěný a neklidný?

Proč se tak blbě ptám: myslím, že to za to ani náhodou nestojí, a kuřáky proto jednoduše nechápu, tak bych byl rád, když mi to nějak objasníte :-)

Odp6: WOW
Smoker, 15.11.2005 17:21

Jase, chapu, ze nekdo nechape proc nekdo jinej kouri, kdyz on ne. Nejaky problemy s kourenim nepocituju - pro mne ma koureni temer pouze pozitivni nasledky. Mne jen prijde jako ztrata casu resit co delaj jiny a proc.
Stejne jako kdyz mi nekdo rekne ze nekouri, tak se ho neptam proc nekouri, a nerikam mu, že to koureni ma taky svoje pozitiva (proc by jinak asi lidi kourili?).
Proste kdo chce nekourit at nekouri, kdo chce kourit at kouri a je to.

Odp7: WOW
Aleš Janda, 16.11.2005 10:52

pro mne ma koureni temer pouze pozitivni nasledky

Tak to je drsné :-) Prostě to neřešíte, výhody se přibližně rovnají nevýhodám...
Teď jsem trochu pochopil možnou filozofii kuřáků - ať si kouří kdo chce, já kouřím, ale no a co, víc neřeším, vždyť mi to chutná.
Každopádně díky :-)

Odp6: WOW
evenzelin, 19.5.2009 3:05

ahoj tady je muj nazor , koureni jsem vzdy zavrhovala jelikoz kouri jedny moje prarodice a tata, nikdy jsem nemela rada ten zapach kor kdyz kouril doma, proste to vas odradi jenze najednou zacnete chodit ven kde je to neco prirozeneho a verte my nejen lidi z ucnaku, treba jsme na naky parbe a kdyz si chce clovek jen tak pokecat trochu o necem rekne jestli nejde na cigaro ac jsem tomu nechtela verit neco me na tom zaclo lakat je jedno ze to skodi zdravi v tu chvili nad tim nepremejslite je jedno ze kouri vsichni vy to chcete zkusit pak to neni ta smradlava tycinka je v tom vic , na cigaretach nejsem zavisla ale na akci si vzdycky par cigaret dam proste to k tomu patri nemusite to chapat a muzete kuraky odsuzovat ale je to jejich zivot a maji pravo si snim delat co chteji at se vam to libi nebo ne , podle me maji ty lidi urcity zivotni styl a todle k tomu patri a pak jim to prijde stejny jako ze dite jde v sesti letech do skoly , uz se nad tim nepozastavuji a taky proc ? Neni dulezity zit tu co nejdil ale uzit si to tu tak abys me od tud odchazeli s usmevem , ale to me ted nijak netrapi kazdopadne at jste kuraci nebo nekuraci , zijte si po svem proste freestyle !!!!!!

Odp6: WOW
skip, 10.6.2010 11:37

Nez se budete poustet do takovych demagogickych debat a nechapat pro kuraci kouri, zkuste si najit par odbornzyh clanku o zavislosti na koureni, kde odpovedi naleznete.

Odp7: WOW
tlapka, 10.6.2010 14:22

Nakonec nejvíc škodlivý je život sám.

Odp8: WOW
werterber, 10.6.2010 22:50

No, taky mám tu smrtelnou chorobu, která se jmenuje život. Co jsem slyšel, tak zatím každý na ní umřel. Lék na ní neexistuje.

Odp8: WOW
tlapka, 11.6.2010 8:12

Není kouření jako kouření. Když jedinec vykouří 60 denně jistě si škodí finančně a zdravotně. Pokud mu krabička vystačí na týden aby pokouřil ve vhodné chvíli, tak to škodlivé není.

Odp9: WOW
Neuvedeno, 12.6.2010 20:37

Když je škodlivé i pasívní kouření, tak musí být škodlivé i kouření jedné krabičky cigaret za týden.
Jiná věc je, kdo se dožije delšího života. To je ale možné, že se tento mírný kuřák dožije delšího života než třeba ten, co si koupí nějaké již napůl zkažené jelito v hypermárketu a otráví se botulínem.
Člověk u nás musí být stále v ostražitosti a podrazy jsou stále znovu a znovu někde neočekávaně. To je prostě život. Jak to řekl jeden slavný bulharský král. Nevím to sice přesně, ale znělo to nějak tak: „Nejvíc v životě se trestá blbost“. No a blbost se tedy podle tohoto hesla pozná podle toho, že se dotyčný dožil nízkého věku. Jinak by se dalo říci: „Kdo se směje naposlet, ten se směje nejlíp“.
Rozčilovat se nemá cenu. když je zakouřená restaurace, tak je třeba přejít jinám, kde je restaurace nezakouřená a není třeba při tom zbytečně odsuzovat. Každý dělá chyby, ale každý někde jinde.

Odp10: WOW
Juras, 14.6.2010 10:06

Jednak je polemický hned ten začátek, dvak „logický“ vývod v první větě je nesmysl.

Víme, že bahno umí totálně ucpat odpad. Když ho ale není moc najednou, může se průběžně odplavovat a k zanesení a ucpání odpadu nedojde. A stejně je to i se zdravím. I kdyby kouření bylo škodlivé, existuje možná nějaká mez, kterou tělo zvládne bez následků vyčistit.

A v půdobení na lidi nejsou ani tak zdravé nebo nezdravé věci, jako spíš zdravé nebo nezdravé návyky. Pár deci vína denně je zdravých, ale denodenně vypitých deset litrů zblbne, odvaří mu játra a člověka pohřbí. Například...

Odp10: WOW
tlapka, 14.6.2010 11:36

Neustálá Ostražitost je zase škodlivá na nervy a na srdce. Je to častá příčina infarktu hned vedle kouření ;-)

Odp10: WOW
Davidov, 20.11.2010 17:25

:-) Studuji obor analýza potravin kdyby jste jen věděli co za chemikálie se dávají do potravin tak si myslím že většinu by jste už nekupoval to. A otázka proč kouříte to je jako vám se vás zeptat proč jíte tavené sýry, ty taky škodí zdraví tím že způsobují osteoporózu (řídnutí kostí)
Prostě vám to chutná, dává vám to nějaký pocit .. kouřím jednu krabičku týdně sem tam i na pár týdnu přestanu místo sladkostí lupínku si koupím cigarety a ty škodí určitě méně než lentilky a brambůrky s glutamátem sodným takže pokud mám ve stravě dostatek všech živin (vitamíny, minerály....) a sportu myslím si že to není nějáke zdravotní riziko...

ano
avan, 15.11.2005 16:01

jj presne tak to je aj podľa mňa, máme rovnaký nazor ;]

Odp3: WOW
Mirek, 25.4.2007 15:43

:-)
Konečně inteligentní názor....

Hmm
Leondegrance, 14.11.2005 23:30

Tady není o čem diskutovat.
Lidi začínají v drtivé většině kouřit ze společenských důvodů a pokračují v tom, třeba celý život, kvůli závislosti.
To je celé.
Spousta lidí má samozřejmě potřebu předvádět svoji morální převahu alespoň v tomto ohledu, lze domýšlet proč...

Odp: Hmm
pixy, 15.11.2005 23:43

Nezlobte se, ale tohle může říct jen nekuřák. Lidé možná _zkusí kouření_ z nějakých společenských pohnutek. Ale proto nikdo nezačne kouřit pravidelně (aby se vytvořila zmíněná závislost). Kdyby to dotyčnému nechutnalo, nepřinášelo něco příjemmného, nebo by mu to bylo dokonce odporné, proč by to opakoval?

Odp2: Hmm
Juras, 16.11.2005 9:05

Proč jen nekuřák? Já jako kuřák mám stejný názor.

S tou morální převahou je to hezky řečeno. Obzvláště pikantní jsou antikuřáčtí militantní fanatici, kteří těžko zvládají své chování. Jako pikantnost - už se mi stalo, že si k mému stolu v hospodě přisedla ženština (slušně se zeptala, jestli je tam volno) a přitom upřeně čuměla na mou krabičku cigaret na stole. Pochopil jsem, která bije a řekl si, že to zkrátím. Tak jsem si zapálil a hned na mě vyjela, jak jsou „ty kuřáci bezohledný a nevychovaný“ atd... :-)

Odp2: Hmm
Leondegrance, 16.11.2005 12:27

Nemám důvod se zlobit, jsem kuřák a proto se mně ta věta netýká ;-)
Myslím, že člověk opravdu začne kouřit soustavně ze společenských důvodů, chodí čtyři roky na střední školu! To je dost času na vypěstování slušného návyku.
Dotyčnému to samozřejmě chutná, přináší mu to i něco příjemného (je částečkou kolektivu).
Kdyby mu to bylo odporné, zřejmě toho zanechá, což se bohužel nestává moc často...
P.S. proč mám takový zvláštní pocit, že pixy a pixy není totéž? Pozn. admina: IP adresa souhlasí např. s tímto.

Odp3: Hmm
Leondegrance, 16.11.2005 23:12

Thx Adminovi a omluva pixymu...

Nekuřák to nemůže pochopit
pixy, 15.11.2005 23:41

Ve svých vývodech autor opomíná základní premisu: kouření (stejně jako užívání čehokoli, co není nezbytné k přežití), především přináší jistý požitek. Je to prostě příjemné a je to jediný důvod, proč kouření (pití kávy, pojídání čokolády, užívání alkoholu a jiných drog) do naší civilizace vniklo a usadilo se zde. Kdyby kouření nebylo kuřákovi příjemné a nepřinášelo mu vjemy a pocity, které mu nic jiného nepřináší, nedělal by to.

To, že se rychle vytvoří návyk a po relativně krátké době se intenzivní požitek oslabuje, až přejde do pouhé potřeby kouřit pro zachování pouhého statu quo, je jiná věc - stejně jako ostatní následné a související problémy.

Vážení nekuřáci, berte to prostě tak: kouření je kuřákovi příjemné, a proto kouří. Brzy ovšem nastoupí fyziologická závislost a kuřák kouří, protože tělo si na ty látky zvyklo a bez jejich přísunu odmítá fungovat normálně. Ale to je už druhá kapitola.

obtezuji
Gorog, 16.11.2005 1:07

Ať si lidi ničí svoje zdraví, ale prostě když jdu do hospody s kámošama a přijdou tam lidi(znamí) co kouří, tak prostě aji přes naše námitky začnou kouřit, foukají kouř do ksichtu(ničí mi zdraví), palí mě oči, a pak řeknou no nechali sme vás najíst tak už snad můžem kouřit je to přece normální. Nekuřácké hospody nejsou argument (je jich minimum). A také mi vadí, že kuřáci si myslí že kouřit je normální a nekuřáci jsou nenormální. Zkusil sem to, nechutnalo mi to- > nesnáším to. Zákazy se nic nevyře39 ale např. v Irsku nebo někde zakázali kouřit v hospodách a ne že by bylo méně zakazníku, bylo jich stejně nebo více.

Odp: obtezuji
pixy, 16.11.2005 1:41

Nic proti zákonům - když obyčejná slušnost selhává, musí nastoupit její vynucení. --- Kouřil jsem celkem hodně a dlouho, ale zahulené hospody mi vadily vždycky; a když jsem byl někde s nekuřáky, zapálil jsem si JEN s jejich souhlasem a za předpokladu, že jsem to mohl foukat někam, kde by to na ně nešlo (třeba do větráku) - pokud taková možnost nebyla, ani jsem se neptal a vydržel jsem to.

Odp2: obtezuji
David Kořínek, 17.11.2005 18:03

Uznávám, to jste dobrý. Takového kuřáckého kamaráda bych i snesl...

Co když je škodlivost lež?
Juras, 16.11.2005 9:18

Zkuste si přečíst tento článek. Kdo je přemýšlivý, bude mít námět na přemýšlení :-)

http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1225&pjmeno=&kredit=&p1=

Odp: Co když je škodlivost lež?
Irenka, 17.11.2005 19:53

musim se omluvit, že jsem ten odkaz nečetla a ihned reguji, ale přečetla jsem si nadpis a musela jsem se téměř začít smát, nebo spíše zhrozit, že to brání rakovině plic??? viděli jste někdy plíce kuřáka??? víte že se v nich může nahromadit až 8 kg dehtu?? že ten dehet ucpává cévky a ničí se plicí sklípky???? mám vystudovanou zdravku a znám plno lidí, kteří přestali kouřit právě po tom, co naživo viděli kůřácké plíce, jinak k předchozí diskuzi: musím říct , že jsem nekuřačka, nevidim v kouření nic světoborného, ale je to každého věc, mě na tom nic neláká a nikdy jsem to ani nezkoušela, aspon nebudu muset přestávat, vymlouvám se na to, že bych neudýchala saxofon a všichni to berou jako fakt, mám spoustu kamarádů, kteří jsou kuřáci, s holkama na intru jsem chodila i ven dělat jim „společnost“ aby nemusely kouřit o samotě, ale vždy j¨sme se postavily ta, aby na mě ten kouř nešel, osobně například v hospodě, jsme měly vychovaný kluky, že chodili kouřit ven, přestože jich byla většina kuřáků, když se mě někdo v hospodě zeptá, jestli si může zapálit, tak nemám nikdy námitek, ale když se nezeptá a prostě si zapálí, tak mu dávám dost jasně najevo, že se mi to nelíbí, at si kouří, ale každý kuřák by měl brát ohledy ne na nekuřáky, ale na ostatní lidi, i kuřákovi se zrovna nemusí zamlouvat, že vedle něho někdo kouří právě v tuto chvíli, může mít nějaké zdravotní potíže, mohou být poblíž děti a tak, a nejvíc mě fascinují lidé na nádraží, kteří stojí přímo pod cedulí nekuřácké zóny a klidně si tam vykužují, a přitom když by popošly a tři metry dál, tak tak je zóna kuřácká, a když jde maminka s kočárkem, a cigaretu si div neodklepává do kočárku, to bych taky někdy brečela, i u těhotných žen, kdyby jen věděly, kolik vad se tím může vytvořit

Odp2: Co když je škodlivost lež?
Aleš Janda, 17.11.2005 20:08

Souhlasím, ten odkaz je sice zajímavý, ale přinejmenším hodně podivný ;-)

Mimochodem, kdo neviděl zkouřené plíce, tak tady:
http://www.kurakovaplice.cz/index.php?strana=fotografie :-)

Odp3: Co když je škodlivost lež?
Juras, 29.12.2005 1:37

Aleši, já nejsem zastáncem uvedeného názoru. Jsem kuřák a nevím, jestli si škodím anebo neškodím. Znám celoživotně kouřící čiperné dědečky i nekuřáky, kteří umřeli na rakovinu plic. Ohledně škodlivosti kouření jsem viděl jenom statistické důkazy. A to veskrze takové, že čísla byla interpretována špatným způsobem (zřejmě je interpretovali nematematikové) a ve skutečnosti nic neříkala.

Já myslím, že na zdraví hraje velkou roli psychika. Pokud si budete myslet, že mlíko vyvolává rakovinu střev a budete si dávat každý den skleničku mléka s výčitkami svědomí a přesvědčovánímse, že si tím přivoláte rakovinu trávicího traktu, zvýší se Vám podle mého názoru možnost, že touto nemocí skutečně onemocníte. Jako velké zlo vnímám z tohoto důvodu celou protikuřáckou kampaň právě z toho důvodu, že si myslím, že spoustě kuřákům ošklivou „nemoc z kouření“ vsugerovala. A koneckonců i pasivním kuřákům, kteří raději od kuřáka přejdou blíže k silnici po níž se prohání auta poháněná bezolovnatým benzínem.

Odp4: Co když je škodlivost lež?
Aleš Janda, 30.12.2005 17:12

Co se týče škodlivosti kouření, tak myslím, že bylo jednoznačně prokázáno. A to prakticky ve všech medicínských oborech. Neničí to jen plíce, ale i zuby, krevní oběh, kůži, kvalitu spánku...

Zajímalo by mě, na kterou část/aspekt života kouření vliv nemá špatný nebo dokonce má dobrý vliv.
Snad jen na momentální psychiku v době kouření...

Odp2: Co když je škodlivost lež?
Juras, 29.12.2005 1:24

Já jsem napsal, že se tam mají podívat jen přemýšliví ;-)

Jen tak mimochodem, když už teda reagujete jenom na titulky, proč myslíte, že spolu nějak souvisí rakovina a 8 kg dehtu s ucpanými plicními sklípky? :-)

Nekuřte
best.man, 26.11.2005 18:28

není to zdravý a obtěžujete okolí. A stát by to měl zakázat než zdražovat! Co rodina kuřáků?? Oni kouřit stejně budou, ale ochuzujou domácí rozpočet. Jsou to sobci.. užitek z toho mají jen oni a ostatní jen otravují

Co takhle přeučit kuřáky?
best.man, 26.11.2005 19:21

Kuřáci jsou mimo jiné závislí na samotném rituálu kouření (chtějí prostě držet cigaretu a vydechovat kouř). Co takhle změnit „náplň“ cigarety? Vypadala by třeba stejně, jen by v ní bylo něco prospěšnějšího (určitě by se něco našlo). Kouření tabákových cigaret by už nebylo módní (nebo moderní nebo jak chcete) záležitostí, lidi by radši kouřili to, co jim míň škodí.Vlk by se nažral a koza zůstala celá... a ještě by byly levnější (+ třeba nějaká šikovná reklama).

To by bylo, aby to nebylo! :)

Odp: Co takhle přeučit kuřáky?
Leondegrance, 27.11.2005 23:47

No to by teda nebylo, bo my rádi nikotin. Ten byste nám tam dal ?? Prosím pěkně, smutně koukám...

O kuřácích a nekuřácích ...
Nikola, 12.12.2005 12:04

Jsem proto, aby se nekuřáci a kuřáci vzájemně respektovali. Sama jsem nekuřačka, a tak mi tabákový dým celkem vadí. Řeším to tak, že nechodím tam, kde je větší koncentace kuřáků na jednom místě. Kouření sice považuji za škodlivé, ale jestli někdo kouří, je to přece jeho věc, tedy dokud mi nezačne kouřit přímo pod nosem :-) Myslím si, že v naprosté většině případů si nekuřáci i kuřáci dokáží vyjít vstříc tak, aby kuřák neobtěžoval nekuřáka dýmem a nekuřák kuřáka řečmi o škodlivosti kouření :-) A těch pár výjimek co to neumí, nějaké budou vždycky, co se dá dělat :-)

Kouřit jsem začal v 18 letech. Ani se...
Boris, 15.12.2005 15:47

Kouřit jsem začal v 18 letech. Ani se nedivím kuřákům, že až na některé se s tím nesnaží přestat. Cigarety svým způsobem uklidňují, pomáhají zvládat stres a celkově se cítíte v pohodě. A spoustě z nich to i chutná. Já sám nejsem výjimka. Dát si třeba cigaretu u kafe - pohoda. Nekuřáci si jistě řeknou, že to jde i bez cigaret. Cigarety jednak stojí hromadu peněz, navíc škodí zdraví. To je sice pravda, ale vysvětlujte to kuřákovi. Navíc cigarety nejsou zdaleka jediné, co v dnešní době škodí lidskému zdraví. Vedle zdevastovaného a jedy zamořeného životního prostředí je to například i alkohol, tučná jídla a tak bych moh jmenovat dál.
Když vezmu, že se denně pohybuju v městským prostředí kde jezdí tisíce aut a jedovatého smogu je tam víc než kyslíku, tak debata o škodlivosti cigaret se mi zdá být celkem bezpředmětná. A proč lidé kouří, to jsem rozebral už na začátku.

závislost
sandál, 17.12.2005 22:52

Zamyslel se někdo z vás jak a čím vzniká opravdová závislost? Je fakt že kouřím a chutná mi to i po 35 letech. Myslím že to není ani v množství cigaret. Znám lidi kteří kouří jak fabriky v práci, doma a na dovolené vůbec. To souvisí se zvykem ne se závislosti. Podobné to je s alkoholem. Někdo vypije „sudy“ a není závislý. Jiný se propije k závislosti s daleko menším množstvím alkoholu. Je to jenom naše slabá vůle?

Proč někdo řeší, že jiný kouří
Ota Asmar, 20.12.2005 15:30

Zběžně jsem přečetl názory v diskusních příspěvcích. V jednom bylo uvedeno: „ ..nechápu, proč někdo řeší, že někdo jiný kouří “. To mě vyprovokovalo k tomu, abych vyjádřil ke kouření svůj názor, který vychází z těchto faktů:
1. svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého
2. je prokázáno, že kouření poškozuje zdraví a to údajně dokonce více nekuřákovi než kuřákovi
3. kouřením nepoškozuje kuřák zdraví pouze sobě ale i druhým
Podle mě jsou toto dostačující důvody abych já i někdo druhý řešil, že jiní kouří. Podotýkám, že jsem bývalý kuřák, který se před léty, když bylo prokázána škodlivost kouření rozhodl přestat kouřit.
Kladu si následující otázky:
a) má člověk právo aby si vědomě poškozoval kouřením své zdraví ?
b) má člověk právo kouřením poškozovat zdraví jiným ?
c) pokud je kuřák přesvědčen, že je jeho a poze jeho věcí, že si vědomě poškozuje zdraví tak se ptám, zdali má právo žádat, aby na léčení jeho zdraví prokazatelně poškozeného kouřením přispívali ostatní.
Sám jsem si odpověděl takto:
a) člověk nemá právo vědomě si poškozovat své zdraví kouřením ( ale i jiným způsobem)
b) člověk nemá právo vědomě poškozovat kouřením zdraví druhým
c) kuřák, který si vědomě poškodil kouřením své zdraví, nemá právo na to aby mu na léčení a následky poškození přispívali druzí. Vše by si pak svobodně měl hradit sám.
Proto jako účinný způsob, který by kuřáky přiměl k svobodnému rozhodnutí nekouřit, či omezit kouření navrhuji, aby léčení následků kouření bylo vyňato ze všeobecné zdravotní péče a aby veškeré báklady hradili sami. Tady by veškerá solidarita měla končit.
Chtěl bych znát kritická stanoviska k mým názorům, za které předem děkuji.

Odp: Proč někdo řeší, že jiný kouří
Aleš Janda, 20.12.2005 15:43

Nezbývá než souhlasit ve všech bodech :-)

Ještě bych podotknul, že kuřák je závislý a v mnoha případech je prostě těžké přestat. Navíc se blbě dokazuje, co následek kouření je a co už ne.

Odp: Proč někdo řeší, že jiný kouří
sandál, 20.12.2005 18:48

Po přečtení vašeho článku mám dojem že máte strach o své zdraví z důvodu že ve vaší blízkosti někdo kouří. Sám jste uvedl že: člověk nemá právo vědomě si poškozovat své zdraví kouřením ( ale i jiným způsobem). Proto nepochybuji o tom že: Pravidelně cvičíte, zdravě se stravujete, nenosíte na sobě chemicky barvené šatstvo, nejezdíte autem a bydlíte v prostředí které není zasaženo škodlivými exhalacemi. Kdo se zpronevěří těmto zásadám byste taky nechal hradit náklady na léčení z vlastní kapsy|? A ještě jedno: kuřák, který si vědomě poškodil kouřením své zdraví .... Neznám kuřáka který kouří proto, aby si vědomě poškodil zdraví.

Odp2: Proč někdo řeší, že jiný kouří
Ota Asmar, 21.12.2005 12:30

Předem děkuji za Váš názor, po jehož přečtení jsem trochu posmutněl. Zdálo se mi, že trochu uhybáte od jasně položených otázek trochu někam jinam. Předem něco o měk: je mi 80 let a na všechno se již dívám tak trochu již z té „druhé strany“. Přiznávám že tomu tak vždy nebylo a také jsem někdy mlžil a snažil se najít důvody abych ospravedlnil sám sobě něco, co nebylo správné a co jsem si nechtěl přiznat a to takéé někdy formou „ ty o voze a já o koze“. Nyní k Vaším otázkám: cvičím málo, stravuji se normálně, udržuji si trabanta a to proto, abych mohl dopravovat nemocnou manželku k lékaři a do nemocnice a jezdí s ním jednou, někdy dvakrát týdně na nákup. Jinak bydlím v Praza v prostředí jako každý jiný a tedy takovém, jaké si ho svým životním postojem společně utváříme. Jak správně naznačujete, toto prostředí není poškozováno jen kouřením ale celou řadou jiných vlivů, za kterými le vždy je člověk a jeho konání. Mezi těmito vlivy jsou podle mého názororu takové, které může ovlivnit každý člověk sám, jako jedinec a mezi které podle mě patří to kouření. A u těch by si poškození svého zdraví vlastní vinou měl hradit sám. Na léčení poškozeného svého zdraví vlivy, které nemůže sám ovlivnit, je pak přirozené a správné že se podílí i ostatní. V každém případě je však potřebné aby se každý z nás zamýšlel nad svým chováním a snažil se především kvůli svému zdraví a svých dětí ho chovat tak aby ho vědomě co nejméně poškozoval. Protože to nejde všechno najednou a řeč je o kouření, snažme se najít řešení u toho kouření. Věřím, že se k problematice vyjádří další diskutující a své názory podepřou svými argumenty.

Odp: Proč někdo řeší, že jiný kouří
sandál, 21.12.2005 22:48

Moje poznámka není nějaká obrana kuřáků nebo útok proti vám osobně. Jenom jsem chtěl naznačit že nemocenské pojištění platíme (nebo jsme platili) všichni a provádět selekci komu budeme proplácet a komu ne a co, by bylo velmi těžké. Jako způsob napravení někoho nebo spíše jako druh trestu za naše chování - zdá se mi to dost přemrštěné.

Odp2: Proč někdo řeší, že jiný kouří
Ota Asmar, 22.12.2005 8:24

Mohu Vás ujistit, že respektuji Vaše názory a neberu je osobně. Myslím si, že jedině střetem názorů podležených argumenty se lze přiblížit správnému řešení problémů. Rozhodně jsem dalek toho opravňovat se někoho napravovat, nebo dokonce trestat. Myslím si, že když se někdo nebude chtít napravit ze své vůle, tak ho nikdo stejně nenapraví. Co se týká kouření, tak se kuřák trestá pouze on sám a to vlastně tím nejhorším způsobem a to na svém zdraví. Odpovědnost za to nemůže přenášet na druhé. Každý z nás by měl nést následky svých činů.

Odp: Proč někdo řeší, že jiný kouří
sandál, 22.12.2005 19:28

Opět Vás zdravím. Jistěže se lze dobrat řešení problémů. Když jste byl mladý určitě jste neviděl kolem sebe mladé dívky jak kouří kdekoli. Víte že ještě v polovině 80tých let se ve filmech, incenacích apod. běžně kouřilo. Dříve to dokonce patřilo k „dobrému tónu“. Tlak na kuřáky nebyl prakticky žádný, důraznější „osvěta“ taky nebyla. V dnešní době se rozšířila hysterie proti kouření. Máte pravdu že nic nevymýtíte restrikcemi. Bude to asi trvat delší dobu než bude na kouření nahlíženo jako na něco obecně nepřijatelného. Tím myslím společnost jako celku a nejenom nekuřáky. Potom nebudou možná začínat ani mladí lidé. Je to holt běh na dlouhou trať Váš názor že lidé by měli nést následky svých činů je sice ušlechtilý ale v dnešním světě nereálným.

Odp2: Proč někdo řeší, že jiný kouří
Ota Asmar, 23.12.2005 10:36

Zdravím. Dnešní svět je bohužel ve znamení modly peněz. To je snad jediné, čemu jsou ochotni se podřídit, proto tlak přes ně by mohl být účinný.

Odp: Proč někdo řeší, že jiný kouří
sandál, 24.12.2005 9:34

Je to hrozný ale opět můžu oponovat ( někdy mě to baví). Mámin děda si pěstoval za Němců tabák na zahradě. Prý to jde i v truhlíku za oknem. Kdo je opravdu závislý tak si cestu najde. Plno lidí už teď kupuje pochybný tabák u Vietnamců a plní dutinky. Přeju Vám pěkné a pohodové vánoce.

Odp2: Proč někdo řeší, že jiný kouří
Ota Asmar, 24.12.2005 13:49

Já tím tlakem myslel ty náklady na léčbu svého zdraví, poškozeného kouřením. I když vím, že ani to by je nezastavilo, ale nedopláceli by na ně ostatní. Hezké vánoce Vám a všem lidem dobré vůle.

Odp3: Proč někdo řeší, že jiný kouří
krasi, 6.1.2006 9:38

Dobrý den,
nezlobte se, pročítám se vaší diskusí s ,panem„ sandálem, ale tady na toto vaše tvrzení ....nedopláce-li by na ně ostatní ?!?!... zareaguji. Osobně si myslím, že každá fyzická nemoc má svoji duševní příčinu a že žádná nemoc tu není proto, aby nám ublížila, ale aby nám ukázala, že NĚCO děláme špatně...v tom případě jsou pro mě např. diabetici za svou nemoc plně odpovědni jako pro Vás kuřáci, ikdyž si toho nejsou ,,vědomi“, protože média se právě teď vrhla na strašení kuřáků...nebo obézní lidé si svou nemoc také přivodili sami...myslím, že to souvisí s jejich postojem k potřebě zadržovat, hromadit atd. hmotné věci (svůj majetek). Rozumíte mi trošku? takhle bych mohla pokračovat dál..
Ale přejděme dál...proč bych- na základě vašeho tvrzení- já, moje rodina a ostatní, měla neustále placením svých zdravot. pojištění z každé měsíční odměny za naši práci DOPLÁCET NA OSTATNÍ, kteří jsou ve zdrav. zařízeních téměř jako doma? přičemž navštívíme lékaře tak 1xdo roka a ještě ne z důvodu nemoci? Nesnižuji závažnost jejich onemocnění, ale proč máme my ostatní za svoje zdraví
platit?

Odp4: Proč někdo řeší, že jiný kouří
Aleš Janda, 7.1.2006 14:52

Diabetes nebo obezita je úplně něco jiného než kouření. Za to, že má někdo cukrovku nebo je tlustý, většinou dotyčný nemůže. Čím se asi „provinil“, že se narodil se špatnými geny? Všichni v rodině jsou tlustí, budeš taky! A nelze se tomu vyhnout. Tak to prostě je. Já třeba můžu jíst co chci a kolik chci a nikdy neztloustnu. Už to je výhoda. A proč bych kvůli tomu měl ještě platit menší pojištění?? Cukrovka je to samé.

Jenže když někdo kouří, tak , že si škodí. O tom prostě není pochyb a kdo to neví, tak snad ani nemůže být svéprávný. Zdá se vám to stejné? Na jednu stranu je „poctivý“ člověk obézní od narození a celý život s tím bojuje, a na druhou stranu se najde někdo, kdo si ničí zdraví jen tak, z nudy.

A že navštěvujete lékaře jednou do roka? Zkuste si třeba zlomit nohu. To se může stát. U takové léčby nejsou statisíce žádné peníze, ale zaplatíte to sama (prodejte třeba barák) - proč by to za vás měl platit někdo, kdo je zdravý...

Odp4: Proč někdo řeší, že jiný kouří
Ota Asmar, 8.1.2006 13:14

Dobrý den,
Váš příspěvek jsem si přečetl až dnes a zjistil jsem, že na něj reagoval již p.Janda. S jeho vyjádřením plně souhlasím a těžko bych jako neodborník lépe odpověděl.. Můj názor se konkrétně týkal kuřáků a nelze ho automaticky přenášet na jiná onemocnění a to dokonce v tom smyslu , že by měla být zrušena lidská solidarita zakotvená ve veřejném zdravotním pojištění. Naopak si myslím, že pro ty. kteří ho nezneužívají by měla být posílena. V tomto smyslu si myslím, že jste mé stanovisko nesprávně pochopila. Co se týká Vaší zmínky o současném strašení kuřáků medii bych chtěl odkázat z čeho to strašení vychází například na údaje uvedené 15.11.2005 v deníku Právo na str.S2 v článku “ Kouření není zlozvyk. Je to nemoc“.
Stručně pár údajů z článku: V ČR kouří dva a půl milionů osob. Ročně kvůli kouření zemře 18 tisíc lidí, tedy jedno okresní město dle údajů doktorky Králikové z Centra léčby závislosti na tabáku při 1. lékařské fakultě UK v Praze. Dále, každý druhý kuřák zemře na následky kouření. To je také příčinou řady chronických nemocí a ze spousty lidí udělá invalidy. Následky kouření se projevují na všech orgánech těla- srdeční infarkt, rakovina plic a dalších orgánů, chronická plicní nemoc, mozková mrtvice atd. Tabákový kouř obsahuje na 5000 chem. látek, víc než 60 z nich způsobuje rakovinu, jiné jsou toxické, vyvolávají alergie atd.
Už toho raději nechám. Tak to jsou ta fakta, která podle mě nelze považovat za strašení. Přestat kouřit se vyplatí v každém věku. Je to však podle mě již odstraňování následků. Nejdůležitější je podle mě kouřit nezačínat. A k tomuto rozhodnutí je to poznání škodlivosti kouření potřebné.

Odp4: Proč někdo řeší, že jiný kouří
sandál, 19.1.2006 23:21

Tak jsem opět tady jako „věčný“ oponent. každá fyzická nemoc má svoji duševní příčinu . I další věty už mají málo co dělat s otázkou kouření. I vaše rodina musí ze zákona platit nemocenské pojišťovně nemalé peníze. Kdybyste je mohli dát komu chcete chtěl bych se zeptat: Mladý kluk provozuje v dnešní době populární „adrenalinový“ sport. Poškodí si vážně páteř nebo cokoliv jiného. Podle vašeho článku za to vlastně může on - neměl blbnout když to neumí- a nedostal by od vás nic. Stejně tak obézní lidé. Ne u každého je to způsobeno jejich postojem k majetku. Opravdu si myslíte že diabetici si mohou za svou chorobu sami? V omezené míře ano. Ale jistě tím nemyslíte i malé děti. Právě proto existuje princip solidarity aby ti kteří na léčbu nemají vlastní prostředky neumírali pod mostem. A věřte mi že nikdo z nás neví kdy tu pomoc od druhých pojištěnců bude potřebovat.

Odp2: Proč někdo řeší, že jiný kouří
Martin-Ferencvaros, 23.1.2010 10:14

Ty blbe, to je mega problém s kterym se dá těžko něco dělat! Kouření lze ovlivnit ze dne na den. Každej kuřák by si měl uvědomit co je důležitý, měl by dostat pořádnou ránu od života. Problém je že by někdo začal kouřit ještě víc..to už je o slabý povaze.

Odp: Proč někdo řeší, že jiný kouří
Lukáš, 15.3.2006 12:14

Tady by veškerá solidarita mela končit..ale to že hradime lečeni drogově zavislich ktere bude jiste drahší je v poradku. Že se léčí alkoholikové je rovněž v pořádku,...

Odp2: Proč někdo řeší, že jiný kouří
Ota Asmar, 25.3.2006 18:25

Pane Lukáši, vážím si Vašich názorů, které vyjadřujete a nepochybuji o tom, že jste přesvědčen o jejich správnosti. To samé zřejmě činí i ostatní a také já. Samotné přesvědčení neznamená však, že vyslovené názory jsou správné. K obhájení názorů jsou třeba argumenty a teprve jejich střetem se lze přiblížit správnému řešení. Svůj názor, na který reagujete. jsem se pokusil podložit argumenty a velice by mě zajímal Váš názor na ně. Protože se téma diskuse týkalo kouření, tak z toho vyplynul můj názor aby si kuřák hradil léčbu zdraví, které si poškodil prokazatelně kouřením.
Pokud se zmiňujete o hrazení léčby drogově závislých ze všeobecných prostředků, tak se domnívám, že to také není úplně v pořádku. Ale vyžadovalo by to předem širokou diskusi.

Já to taky zkusila.
denisa, 8.2.2006 16:54

Já už cigaretu okusila a ne, že by mě do toho někdo tlačil. Vůbec nevím co na tom ti co kouří vidí, za prvé to žere tolik peníze, že se nestačíte divit a za druhé to nic extra není. Ale nejvíce mě štvou ti kteří to dělají pro image nebo, aby s nimi někdo kamarádil. JE TO VAŠE ZDRAVÍ A TO, KDYŽ SI POKAZÍTE V MLÁDÍ, TAK S NÍM ŽIJETE CELÝ ŽIVOT. TAKŽE SI HO NEKAŽTE TAKOVOU BLBOSTÍ A UŽ VŮBEC NE Z DONUCENÍ!!;-):-)

Jak můžou lidé kouřit!!!:(
Veronika, 14.2.2006 20:58

Já nedokážu vůbec pochopit,proč lidé kouří,nevím na co jim to je,když si tím tak akorát ničí zdraví a jak s tím chtějí přestat,tak se toho lze těžce zbavit!!!!!Já nesnáším,jak doma rodiče kouří,protože to zasmradí celý byt a to je k nevydržení!!!!!!!!!Já prostě ten kouř od cigaret nesnáším!!!!TAK VÁM RADÍM,PŘESTANTE!!

Odp: Jak můžou lidé kouřit!!!:(
Klimeš, 1.9.2009 2:03

Když to nedokážeš pochopit, tak nekuř. A nám to neber.Nám to chutná víš? Jinak bychom nekouřili.

Jako vždy jednoduchá odpověď...
Saw, 14.2.2006 21:45

...teda jestli to někdo dočte až sem ;) Takže, první otázka: co je to nikotin? Alkaloid obsažený v cigaretách, který mimo jiné zvyšuje hladinu dopaminu v mozku, což vysvětluje značně příjemné pocity (krátkodobé!) při kouření a zároveň silné abstinenční příznaky po vysazení při kompletně rozvinuté fyzické závislosti. Ta se vyvine asi za 1 rok kouření, a statisticky vzato se více lidí dostane ze závislosti na heroinu, takže s vyléčením to zase tak jednoduché není (představa že lze „prostě přestat“ se týká jen jedinců s dosti silnou vůlí). Chyba je hlavně v neinformovanosti lidí, že přestat mohou za pomoci antidepresiv mnohem jednodušeji (substituenty v podobě nikotinových preparátů jsou pramálo účinné). Ale jiná otázka: proč by vůbec kouřit neměli? Proč kouří lidé pracující na plicním oddělení v nemocnici? To není jen neuvědomování si následků svého jednání. Jednoduše lze říct, že rakovina nebo ucpání cév zdaleka napotká každého kuřáka (už i jízda autem je podstatně větší risk) a jednou umře každý. Já sice kuřák nejsem, ale mám rád kafe a nedal bych na něj dopustit. Tu euforii když si navyknete na nějakou látku a pak jí dostanete ani nelze popsat a navíc chemikálie typu DDT a přísad do jídel vám ničí zdraví obdobným způsobem. Nehledě n a to, že nikotin i kofein jsou velmi účinné antioxidanty chránící váš mozek před destruktivním vlivem volných radikálů, který vede k demenci. Je jen na vás, jestli budete mít dobrý pocit z toho, že jste se vyvarovali kouření, nebo z každé ranní cigarety. Nakonec to vyjde nastejno...

Odp: Jako vždy jednoduchá odpověď...
Lukáš, 15.3.2006 12:10

no vidím že konecne sem narazil na jeden z opravdu inteligentních nazoru.. a pozor...psal to NEKURAK

Vše o kouření cigaret
Zbyněk, 24.2.2006 11:19

Dobrý den.
Jsem majitel webu www.kurakovaplice.cz.
Pro mladší je pak článek http://malyzalesak.cz/clanky/proc-nezacit-s-kourenim
Snad vás, kteří jste zaujati problematikou kouření cigaret a vodních dýmek potěším.
Zdraví Zbyněk Mlčoch, medik.

Z nudy a nadbytku
romantik, 24.2.2006 18:14

Kouří, protože totéž činí jejich rodiče, sourozenci, partneři, učitelé, doktoři, filmoví hrdinovém, spolužáci a veřejní činitelé. Protože mají příliš vysoké sebevědomí, příliš vysoké kapesné a plat.

Odp: Z nudy a nadbytku
Saw, 24.2.2006 20:21

Musím si dovolit alespoň zčásti nesouhlasit. To že to vidí všude kolem sebe sice nepřispívá k prevenci, nezpůsobí to však začínání s kouřením. Jen některé děti se stanou závislými kvůli tomu že rodiče doma kouří. Spousta si jich to paradoxně znechutí a kouření se pak vyhýbají. Co se financí týče, kouří spíše děti z chudých rodin a lidé s nízkým sebevědomím (čímž si deficit sebevědomí kompenzují). Ale fakt je, že vzhledem k tomu, že kouření je součástí mnohých subkultur, začínají kouřit kvůli začlenění se...

Tuhle jsem taky přemýšlela, proč Ti...
cassi, 25.3.2006 20:49

Tuhle jsem taky přemýšlela, proč Ti lidé kouří. Proč? Zajímalo mě co z toho maj. Jinak za netolerantního je vždycky branej ten nekuřák...Já jsem to nikdy ani nezkoušela..je mi dost odporní jak lidé smrdí kouřem, ten zápach ze zakouřených místností... fuj. A závislá jsem na nějakém vzduchu, jídlu a vodě...bez nějakýho kontaktu s lidma se to taky těžko žije...tot mé závislosti:)

Odp: Tuhle jsem taky přemýšlela, proč Ti...
Saw, 25.3.2006 21:25

Přečti si muj příspěvek, snad ti to objasní.
Drogy vždycky něco dávají, představa že jen berou není přesná...

Já prostě kouřim a nestydim se za...
Klára, 11.4.2006 17:32

Já prostě kouřim a nestydim se za to.....

Odp: Já prostě kouřim a nestydim se za...
Saw, 11.4.2006 19:09

Dokud tim škodíš jen sobě (v jakymkoliv důsledku), ani nemáš za co se stydět...

Já osobně...
Annička, 19.5.2006 8:43

Nejsem závyslá, ale nerada se s tím chlubím:-(
Já kouřím jenom příležitostně. Ale je mi teprve 14 a to je hloupí věk na to abych si zvykala.

Ze mně by jste si měli vzít příklad...

Začala jsem, abych se dostala do party. Kouřila jsem u školy tam mě viděl manžel mojí třídní a ta to řekla mojí matce ta mě teď hlídá jak může:-(...

Nechtějte dopadnout já:-(!!!

Odp: Já osobně...
ivan, 8.6.2007 7:18

Aničko,já myslím,že jsi dopadla velice dobře,dá se dopadnout mnohem hůř.

Já osobně
Jaroslav, 1.8.2006 13:36

Je mi 13 a kouřil jsem asi týden,ale potom sem si řekl ,že jsem byl vždy proti kouření,ale ted sám kouřím.Ale už nekouřím.

Kuřáci jsou out
Lucka, 7.6.2007 19:56

:-( Kuřáctví je opravdu děs, zrovna jsme dělali doškoly seminárku na téma nekouřím, jsem in... a kouření je svinsvo

Odp: Kuřáci jsou out
Saw, 7.6.2007 22:48

Vždycky je něco za něco ;-)

musím
mery, 18.6.2007 18:13

kuřáci by si měli uvědomit, že mnohdy ohrožují zdraví i nekuřáků tím myslím pasivní kouření...a mě štve když projdu na autobusové zastávce a omylem to do sebe vdechnu, není to sice vždy, ale myslím že každýmu, kdo tohle nesnáším to vadí, a neříkejte mi že ne!

chtěla sem zkrátka říct : at si kouří...
mery, 18.6.2007 18:16

chtěla sem zkrátka říct : at si kouří, ale at neohrožují zdraví nekuřáků

Kurak a nekurak, stejne jako verici a...
Wdoleczek, 25.6.2007 0:04

Kurak a nekurak, stejne jako verici a neverici. A „pohrdani“ clovekem jestli kouri, mi dle meho nazoru pripomina rasovou politiku treti rise.

Odp: Kurak a nekurak, stejne jako verici a...
NEMO, 25.6.2007 14:15

Kuřák mě otravuje a smrdí mi do pokoje v bytě, což nemůžu dnes nijak ovlivnit. Kuřák je bezohledný prase, sám si zavírá dveře a doma si nekouří.
Ano v tomto případě je to „rasová“ politika třetí říše a byl bych za ni rád.
Kouření s rasou nemá nic (!!!) společného, je to jen v lebzni toho kterého kuřáka nakolik svým hulením sere a ohrožuje okolí a tím přispívá k obecné nevraživosti ke kuřákům.
Modlím se jen, aby tento pitomec neusnul a nepodpálil nám barák...

Odp2: Kurak a nekurak, stejne jako verici a...
Saw, 26.6.2007 1:29

Trochu objektivity a nadhledu prosím :) Že se tak nepřizpůsobivý soused chová značí, že je idiot. Zobecňování nikdy nebude ani zdaleka přesné, do plynu s problémovýma lidma...

Odp3: Kurak a nekurak, stejne jako verici a...
NEMO, 26.6.2007 10:46

Však píšu o tom konkrétním blbovi, ne obecně. :)
Zase jsem to ve spěchu přesně neformuloval.

(hasiči a jejich statistiky, ale mluví za vše - cigareta nejčastější zdroj ohně...)

at si kouři kdo chce jak chce jsou to...
domiškaa, 3.1.2008 16:09

at si kouři kdo chce jak chce jsou to jejich zivoty a oni zodpovidaji sami za sebe

Ja jsem byla dost velky kurak, a...
arabela26, 18.1.2008 13:54

Ja jsem byla dost velky kurak, a kourila jsem 10 let, ale ted uz rok nekourim, jelikoz jsem zkusila Elektronickou cigaretu. Nejdrive jsem tomu neverila, myslela sem si ze to je zase nejaka blbost, jako zvykacky, inhalator atd, ale neni..Me to pomohla a uz nekourim 1rok. Nasla jsem to na www.astor.cz tak se mrknete, treba to pomuze i vam.

Jedním z mnohs příčin, proč lidé kouří...
Scorch, 13.5.2008 22:20

Jedním z mnohs příčin, proč lidé kouří, jsou jejich rodiče-kuřáci. Samozřejmě že nebudu kouřit, protože kouří rodiče, proč bych to dělal, ať si kazí svoje zdraví. Je to jejich problém. Ale když jsem 15 let v zakouřeném prostředí a den co den vidím rodiče s cigaretou, tak mi to prostě přijde normální a podvědomě (ať chci nebo nechci) to beru jako běžnou věc. Pak se to spojí s důvody zde uvedenými a je to.

A ještě jedna věc, z kuřáka se nikdy...
Scorch, 13.5.2008 22:24

A ještě jedna věc, z kuřáka se nikdy nekuřák nestane. Vždy to bude jen nekouřící kuřák.

Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Mirek, 14.5.2008 22:09

Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim svym a vetsinou i sveho okoli, navic plytva vlastnimi prostredky a casem a take s prostredky nas vsech, nebot vydaje na lecbu kuraku mnohonasobne prevysuji dane z cigaret, atd.

Cini tak zdanlive za sve, budiz mu prana rakovina plic ci hrtanu s plnou paradou. Cim vice cigaret si kurak uzije, tim drive si jej zubata odnese a je to tak OK, nebot svetu ubude zase jeden hlupak.

Odp: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Mirek, 14.5.2008 22:14

P.S. Plati stejne tak pro alkoholiky a jine drohove zavislaky.

Odp2: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Shipper, 15.5.2008 20:42

Jíte bůček? A potraviny s konzervačními přísadami? A sportujete pravidelně? Jezdíte autem? Třídíte odpad? Čistíte si zuby mezizubním kartáčkem a dentální nití? Po každém jídle?
Abych to zkrátil, jste co se týče životosprávy, ekologie a péče o vlastní zdraví svatý? Nebo plýtváte vlastními prostředky a prostředky nás všech?

Odp3: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Mirek, 16.5.2008 18:04

Buček nejim, potraviny s konzervačnimi prisadami pokud možno take ne (i kdyz zde jsem omezen tim, co sezenu), sportuji pravidelne cely zivot, kartacek pouzivam a dentalni nit taky. Odpad tridim a svaty nejsem. Autem jezdim, pokud se tomu nelze vyhnout, jinak uprednostnuji (hlavne na dalsi trasy vlak), kde mohu cas smysluplne vyuzit na rozdil od sezeni za volantem a cumeni na dalnici.

Vas pokus ocenuji jako nadsazku, ale prosim vezmete v potaz „miru spolecenske zavaznosti“ jednotlivych skutecnosti ci jevu.

Pokud pouzijete jen kartacek na zuby a dentalni nit nikoliv, bude jiste zubni hygiena slabsi, nez by mohla byt, ovsem nezabije Vas to, a zdravotni pojistovny se nezhrouti. Stejne tak opattrnou jizdou autem se velmi pravdepodobne nezabijete, i kdyz idealni ekolog by sednul na kolo ci pouzil postovniho holuba.

Koureni, fetovani a jine drogove zavislosti jsou primou jizdenkou do rakve, a dle meho nazoru je spolecenska zavaznost (= naklady) techto jevu s necim jako je dentalni nit ci obcasna jizda autem NAPROSTO nesoumeritelna.

Docela jste trefil ten bucek. Obezita je (vyjma tech obeznich, u kterych lekar indikuje vrozenou ci jinou poruchu traveni, atd.) rovnez zivotu nebezpecna (diabates, hypertenze, klouby, atd.). Drtiva vetsina dnesnich obeznich se prezira a nehybe a drtiva vetsina z nich si svoji chybu uvedomuje a NIC NEDELA, a cpe se klidne dal (stejny vzorec jako u kuraku, podobny mechanismus navyku, mito abstaku „hlad“).

V USA mne facinoval jiz pred noha lety prodej domacich cvicich stroju (rotopedy, veslovaci aparaty, cinky, kolecka, svalova cidla na baterku, atd.). Udajne se toho proda az 50.000.000 kusu rocne jenom v USA. Ja tam ale (krome holek v TV) zadne stihle krasavice nevidel, spise pupkace a jejich zenske protejsky.
Taky mi ty jejich „domaci stroje na hubnuti“ prisly desne forovy a chatrny, 120 kg chlap by je musel po 1 h cviceni rozlamat na kusy.

Jeden dealer mi pak vysvetlil, ze se neprodavaji stroje na cviceni, ale „pocit, ze zakoupenim stroje jste vykrocil na cestu spravne zivotospravy“. A jelikoz prumerny american prestane cvicit behem 2 az 3 dnu, tak nema smysl delat nejake robustni stroje. Tak za 3 az 4 roky se v zakaznikovi probudi spatne svedomi a koupi si novy cvicebni zazrak, neb ten stary „slim gym“ uz neni „in“, a tak to jde porad dokola.

Potraviny nacpane chemikaliemi (Ecky a jinymu nahrazkami) jsou jiste rovnez velkym spolecenskym problemem, navic s dosud neprobadanymi nasledky.
Ale srovnani s drogami jako je nikotin, chlast ci fet je opet nelze srovnavat. A to proto, ze „chemizace“ potravin neni individualni volbou konzumenta. ¨
Chemii v potravinach jime proto, ze nam ji postupne a nenapadne vnutili vyrobci (vnutili obrazne pres nizsi cenu, vyraznejsi chut, delsi trvanlivost, hezci barvu, atd.). Neni to jev, kdy jedinec, ktery nemusi kourit se svobodne rozhodne kourit navzdory ohrozeni vlastniho zdravi.
Jist musi každy z nas, a jeste donedavna nemel jinou moznost nez koupit to, co na trhu jest.
TAkze chemii dostaneme z potravin spojenym usilim spotrebitelu, kteri je postupne prestanou kupovat a prejdou na bio a dale spolecenskou poptavkou, ktera se pretavi do stale intensivnejsich predpisu a omezeni tak, ze jednoho dne mozna bude na jogurtu plnem Ecek napis „konzumace skodi zdravi, obsahuje zdravi nebezpecne latky, ministr varuje, ... atd.“.

Hodne jsem odbocil a zase napsal dlouhy elaborat.
Snad neurazi

Mirek

Odp4: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Shipper, 16.5.2008 19:14

Nadsázka to samozřejmě byla, ovšem úměrná té současné mediální antikuřácké hysterii.
Co se týče společenské závažnosti, myslím, že auta jsou na tom mnohem hůř (měl jsem na mysli výfukové zplodiny)než cigarety, přesto na nich žádné pošahané nápisy nevidím. Pokud vy opravdu jezdíte autem občas, u naprosté většiny populace je tomu jinak a benzín se může zdražovat jak chce. Co se týče potravin má dnes na vybranou téměř každý, biopotraviny prodává i Lidl. Taky budete obviňovat občany kupující párky za 39/ kilo, že plýtvá prostředky nás všech?
Tvrzení, že kouření a jiné drogové závislosti jsou přímou jízdenkou do rakve není pravdivé, neplatí u každého a myslím, že žádný vědec by se pod to nepodepsal.
Kvalitní alkohol se s konzervačními látkami opravdu srovnávat nedá, problém je pouze míra.
Jedna věc je postupně vytlačit kuřáky z veřejných prostor a druhá věc je nadávat jim do hlupáků a vyčítat jim náklady na vlastní léčbu. Používáte dvojí metr, pro šetřílky, co se cpou nejlevnějším svinstvem, aby ušetřili na benzín a dovolenou u moře máte pochopení, mohou za to výrobci potravin, ovšem kuřáci jsou všichni do jednoho hlupáci a zaslouží si jen opovržení. Jíst musí opravdu každý z nás, přežírat se nikoliv.Tušíte jak obtížné je přestat kouřit? Znáte film Insider? Jistě je vám ale známo, že výrobci tabákových výrobků donedávna přidávali do cigaret látky podporující závislost.
Protikuřácké kampani chybí přiměřenost a vašemu příspěvku taky.

Odp5: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Mirek, 16.5.2008 19:42

Ale ale Shippere, nezkousejte na mne „spolecenskou repliku o dvojim metru, obvinovani, relativizaci skodlivosti koureni, ci neslunost v mem vyjadrovani“, a ani zle koncerny, co podporuji navykovost cigarety. At si koncerny davaji do cigaret treba koks ci zivocisne uhli, principialni otazka preci zni: Je normalni kourit ci nekourit?„. Jake poselstvi poslat do sveta ???

A urcita primocarost a snad i vulgarita meho vyroku “Kurak je hlupak ..." ma za cil probudit kuraky, nadzdvihnout, popichnout ci nastvat je natolik, aby se pokusili sami sobe zduvodnit, ze nejsou blbci, kdyz kouri. Z takove uvaky muze snad vzniknout snaha o zanechani koureni.
Svym vnukum jsem vec vysvetlil taky hodne po lopate. Jeden z nich to presto tajne zkousel, a tak jsem mu jako chapajici deda koupil Marlbora a pod lekarskym dohledem si pak mladenec zakouril tak, ze uz na to do smrti nesahne.

A naklady na lecbu kuraku jim vycitam proto, ze lecenim nemoci zavinenych kourenim = hlouposti spotrebovavame prostredky, kter pak chybi na leceni jinych, kteri si nemoc neprivodili sami.

Relativizaci skodlivosti koureni ve smyslu, auto povazuji za skodlivejsi povazuji - prominte mi ten vyraz - za pitomouckou.
Ty dve veci spolu totiz vubec nesouviseji. Mezi kuractvim a automobilismem neni pricinna souvislost a nelze je ani merit nejakou spolecnou jednotkou.
Navic zadna relativizace skodlivosti koureni neopovida na otazku, zda je ci neni hloupe, kdyz jedinec kouri.
Dovedeno do konce muzeme relativizovat tak, jak casto cini kuraci: Na neco se umrit musi a kdovi co bude zitra, zapal mi cigaro.

Takze kurek je blbec, ktery si dobrovolne vybral drogovou zavislost a hazarduje se svym zdravim a statisticky si zkracuje zivot o radu let. Howgh

Odp6: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Shipper, 16.5.2008 21:50

Ale, ale pane Mirku, nezkoušejte na mne intelektuálské manýry s nějakým poselstvím národům, každý ať si dělá co chce, pokud tím neomezuje druhé.
Auta jako cigarety
Podle nedávno zveřejněných výsledků výzkumu českých vědců z Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR a Zdravotního ústavu v Kolíně může mít znečištěné ovzduší na lidské zdraví podobné účinky jako tabákový kouř. http://www.ekolist.cz/zprava.shtml?x=132495
Že by i vědci z Ústavu experimentální medicíny Akademie věd byli pitomoučcí?
Připustil jste, že nejste co se týče životosprávy svatý, představte si, že vás někdo kvůli vaší neřesti nazve hlupákem a blbcem (jako vy kuřáky) a když se ohradíte, vysvětlí vám, že vás přece chtěl jen probudit, nadzdvihnout, popíchnout...
Víte, kdo všechno si statisticky zkracuje život a hazarduje se svým zdravím? Obézní lidé, automobilisté, motorkáři, nesportovci, vrcholoví sportovci...atd.
Táhne se to vašimi příspěvky jako červená nit, pořád chcete lidem radit, jak mají žít...

Odp7: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Mirek, 17.5.2008 11:21

A proc ne???

Radu si prectete, zamyslite se nad ni, a pak ji bud podle sveho svobodneho uvazeni odvrhnete nebo s diky ci nediky prijmete at uz bez vyhrad nebo castecne.

Kdybychom neprijimali rady od sveho okoli, byli bychom (obrazne mysleno) nuceni vynalezat kolo stale znovu, a to by preci byla skoda.

Preci nemuzu napsat jeste pred svuj provokativni prispevek, ze chci schvalne kuraky postouchnout, aby to tedy vsichni pochopili predem a namisto vecne argumentace se nestourali ve „stylu a forme“. To by to postouchnuti nemelo smysl.

Vedce z ustavu ani jejich zpravu neznam a ani jsem se o nich nevyjadroval. To Vy je zatahujete do diskuse o tom zda je ci neni kurak dobrovolnym hnupem.
Mozna ma tisic jinych veci na lidsky organismu ucinky podobne ci horsi nez tabakovy kour na kuraka, to je ale jen relativizace problemu, neodpovida na zakladni otazku, ktere jste se opet vyhnul. totiz:

Je ten. kdo si dobrovolne vytvori zdravi skodlivou zavislost na cigarate e hnup nebo ne.

A co se tyce pripadnych mych zivotospravnych neresti, tak tomu uz opravdu nerozumim. Dbam o sve zdravi, nepiju zadny alkohol, nekourim, nefetuji, nepiji kafe, sportuji a snazi se jist zdrave (v ramci fyzicke dostupnosti potravin), no a protoze obsac taky musim pracovat tak nektery den behani vynecham a jindy zase „podlehnu“ a dam si s chuti knedlo zelo vepro. Jestli treba tohle vyidite jako srovnatelne s celozivotni zavislosti na nikotinu, tak jsem kazdy na jine vlne.

V jednom Vasem prispevku pisete o parcich za 39. Zkuste jich snich 0,5 kg denne a 30 dni po sobe. Pravdepodobne pribere na Vaze a bude Vam tezko, presto si nejen ze nevytvorite zavislost, ale nejspise se na ty parecky hezky dlouho ani nepodivate a v Lidlu se jim obloukem vyhnete.
Myslim, ze ted ropzdil jasny.

P. S. Az mne nekdo kvuli mym nazorum nazve hlupakem, zeptam se ho na VECNE argumenty (ne na vytacky, relativizaci ani formu), a pak se zamyslim, zda mohu jeho „mission“ nejak smysluplne vyuzit ve svem zivote, zda to nemuze nejak „korigovat“ muj smer.

A otazka na telo. Jste kurak, kouri Vase pani, chcete aby kourili vase deti?

Odp8: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Shipper, 17.5.2008 17:45

A proc ne???
Protože třeba si ten kuřák chce na své cigaretě v klidu pochutnat a není zvědavý na něčí moudra, aby někomu náhodou neuniklo, že kouření škodí zdraví, se postarají ty hloupé nápisy na krabičkách, nikdo nepotřebuje být ještě k tomu nazýván blbcem a hňupem.

Mozna ma tisic jinych veci na lidsky organismu ucinky podobne ci horsi nez tabakovy kour...
Správně, pak by se ale těch tisíc věcí mělo pranýřovat stejně, jako tabákový kouř, to se ovšem neděje...

Je ten. kdo si dobrovolne vytvori zdravi skodlivou zavislost na cigarate e hnup nebo ne?
Pro mne ne, tak jako ti, co si vytváří závislosti jiného charakteru, jsou to lidské bytosti se svými slabostmi. Například W. Churchill byl hňup, hlupák a blbec? Chápete, že to vaše povrchní zobecňování a urážení je společensky nepřijatelné?

A co se tyce pripadnych mych zivotospravnych neresti, tak tomu uz opravdu nerozumim.
Vy jste mi odpovídal: Odpad tridim a svaty nejsem. To si opravdu myslíte, že jsem se ptal zda jste kanonizován???

Párky za 39 byl příklad pro konzervované potraviny, takže jestli budete celý život kouřit, nebo se sytit konzervačními přísadami je jedno, vědomě poškozujete své zdraví, ovšem párkožrouty nikdo nekřižuje...

P. S. Az mne nekdo kvuli mym nazorum nazve hlupakem...

Nejde o vaší reakci, jde o to jak to ten dotyčný zdůvodní, vy si vaši aroganci zdůvodňujete snahou někoho vyburcovat...takhle si ale můžete taky zdůvodnit, když někomu nakopete zadek...

PS: V životě jsem vykouřil snad deset cigaret, má bývalá žena kouří, má současná přítelkyně ne, dcera kouří a mně se to nelíbí, ale nikdy bych ji kvůli tomu neurážel - NEJSEM SVATÝ.

Odp9: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Mirek, 17.5.2008 19:01

Ah jo. Arogance. Zevseobecnovani. Urazeni vsech kuraku. A to jen za to, ze jsem zkusil kuraky postouchnout, aby se nad sebou zamysleli.

Co tahle se jednou zamyslet nad problemem jako takovym a ne se stourat ve vlastnich pocitech pri cteni mych pripevku. Donekonecna rozebirat formu styl a to ci ono slovicko, namisto reci k veci same. Tedy jestli kourit ci nikoliv. To Vam jde skvele.

Fascinujeme mne, jak se cilite, kdyz sam kurakem nejste.

To nemate nic lepsiho na praci.

Odp10: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Shipper, 17.5.2008 21:24

K věci samé:
Jestli kouřit či nekouřit? Už takhle položená otázka dokládá, jak rozdílné jsou naše životní filozofie. Já se ptám, mám JÁ kouřit, či nekouřit. A v mém případě je odpověď ne, protože kouření nejspíš nepřináší pouze požitek, ale škodí zdraví. To ale není slovíčkaření!!! Jde o princip, na kterém pohořel například Václav Havel, kde beru právo cpát ostatním lidem své představy o světě??? Když v určitý míře je zjevně vůl každej z nás.(Saw)
Jinak, já se nečílím a nemusíte snad náš spor brát tak osobně.

Odp11: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Alfons, 20.8.2010 7:39

Bezohlední kuřáci chcípněte-otravujete nám nekuřákům nikotinem vzduch a kazíte nám zdraví. ;-)
Jste traviči našich občanů.

Odp6: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
sunlion, 20.8.2010 2:21

Mirek je TEORETIK, který to myslí „dobře“. A „upřímně“. Asi rád tepe slabá místa druhých lidí. Protože ta jeho slabá místa nestojí vlastně ani za řeč. Mirek si nejdříve nezamete před svým prahem. Na to je Mirek příliš CHYTRÝ. Raději si razantně zaagituje, rozhodí do hloupého obecenstva své ideové diamanty a spočine v blaženém pocitu převahy nad pokleslou částí spoluobčanstva. That's all.

Odp4: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
sunlion, 20.8.2010 2:32

Není pravda, že kuřák má volbu a konzument potravin nikoliv. Žádný člověk nemusí kupovat a pojídat chemizované potraviny - může nakupovat nechemizované: buď bio anebo si sám potraviny vyrábět. Pokud tak neučiní, svobodně se rozhodl ničit si zdraví, neboť nemusí chemii pojídat...
Také není pravda, že chemii dostaneme z potravin spojeným úsilím spotřebitelů. To je tak naivní představa, že mě to pocitově vrhá do počátku devadesátých let, do doby „logického“ optimismu.
jeste donedavna nemel jinou moznost nez koupit to, co na trhu jest = nepravda! přinejmenším 15 let tady ta možnost nechemizované stravy je (ač nijak hustě).
To jen naokraj.

Odp2: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Davidov, 20.11.2010 18:41

Takžé žádne paraleny a modafeny v nich je alkaloid ztlumující bolest endorfin ... :D všecko moc řešíte vše je o psychice ... na něco se umřít musí :P

Odp: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Saw, 16.5.2008 18:42

Bakterie se adaptují, takže antibiotika ztrácí účinnost a nové preparáty se objevují čím dál méně. To je problém...
V klimatizaci se drží bakterie, nachlazení lidé chodí do práce a děti do škol, málokdo si láme hlavu s tím jak se vyhnout nemoci (všechno to přece jistí pár tablet vitaminů).
Nachlazenej člověk přijde k doktorovi, ten neřeší jestli je to bakteriální onemocnění nebo ne, ani jak moc je závažné. Prostě napíše antibiotika (asi polovina všech je u nás napsána chybně).

A tak se vlastní pohodlností mnohem rychleji blížíme k průseru, dost možná horšímu než kouření. Obojí je špatně, a obojí kvůli tomu, že je lidem bezprostředně líp když dělají to, co dělají. Ale nebudu přát lidem za jejich blbost rezistentní kmeny bakterií ;-)
Když se to stane, tak se to stane.

Jinak, hlupák se pozná podle „přání všeho nejhoršího“ :P

Odp2: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Mirek, 16.5.2008 19:56

Diky za obecnou lekci o resistenci virovych kmenu.
Jak ale souvisi s kourenim ???

Prosim rozeberte zakladni otazku:

Je hloupost, dobrovolne si vybrat koureni jakozto zavislost, kdyz dnes vsichni vime, kam koureni vede?

Jde o otazku typu „nelze byt tak trochu tehotna“.

Bud je koureni nesmyslna a skodliva cinnost, a jeji provozovatele jsou tudiz hnupove, co si neumi spocitat 1+1,
nebo je koureni cinnost majici nejaky konkretni smysl a ucel, nejake skryte plus, ktere nedokazu odhalit a tudiz jsem hnup ja, kdyz jsem kourit nezacal.

Treti cesta neni.

Ak tomu prani vseho nejhorsiho:

Nejsem az takovy nelida, zadny strach, chci kuraky hodne drsnym vyrokem probrat z jejich bludneho kruhu, ktery jste Vy i Shipper nazorne predvedli:(relativizace problemu, bagatelizace dusledku, poukaz na individualni odolnost jedince, atd.).

Vse ostatni jsou kecy mimo misu.

Odp3: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Yardasan, 16.5.2008 20:30

Nejsem si jist jestli je kouření tak škodlivé jak se traduje. Já vidím jediný problém - jako nekuřák, aby mne kuřáci neobtěžovali svým kouřem. Jinak si myslím, že je to každého věc i s tím, co, komu, to přináší. S pozdravem jK.

Odp3: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Saw, 16.5.2008 21:29

Heh, trochu jinak, Vy tu začnete mluvit o tom jak si ty tupci zasloužej umřít na rakovinu, jako by kouření byl jedinej znak kvality člověka.
Kouření je škodlivá činnost, ale kdyby neměla žádnej smysl tak to nikdo nedělá. Člověku je bezprostředně líp.

Obecně, člověk by se měl snažit jednat s ohledem na svoje zdraví a naprosto se zřeknout sebedestruktivních aktivit přinášejících pouze uspokojení, protože je pravděpodobný že spolu s nim bude mít problém spousta dalších lidí a on sám dřív nebo pozdějc bude litovat.

Komu běžný hodnoty nestačí ať si dělá co chce, stejně nikdy poslouchat nebude...

Odp4: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Mirek, 17.5.2008 11:58

Koureni je jediny znak kvality cloveka ...

Kde jste to v mych prispevcich nasel? Neni tenhle pocit spis produktem Vasi reakce?

Aspon, ze jsme se dobrali k logickemu zaveru:

Koureni skodi zdravi - O skodlivosti koureni se vi - Koureni vyvolava zavislost - Kdo do toho dobrovolne leze je co ??? no VUUUUUL.

Branit mu v tom nelze, je to jeho svobodna volba, ale nazvat tuto volbu pravym jmenem snad lze. Nebo ani to neni mozne???

A kdo tedy nechce byti volem, koureni se vyhne.

Dosadte si prosim za slovo VUL souslovi „jedinec podlehajici okamzitemu efektu, vyznacujici se snizenou schopnosti rozpoznat nebezpeci a neschopnosti vyhodnotit dlouhodobe dusledky sveho chovani pro svuj organismus a spolecnost“, aby nebyl urazen utlocit nekterych diskuteru dbajicich na vytribenou formu a uhlazeny styl.

Kazdy z nas muze byt v nekterych aspektech a etapach zivota potenciálně ci realne volem, podstatne ovsem jest, se z techto etap vyhrabat ci se jim rovnou vyhnout, coz je v pripade koureni idealni stav. Prvnim krokem k „vyhrabeni se ze srabu“ je vzdy uvedomeni si situace a jeji prave pojmenovani. Proto ta primocarost a drsnost meho „sdeleni“. Bez drsne primocarosti se diskuse o koureni rozmelni, relativizuje a zamota tak (jak jste sam nazorne predvedl), ze si v ni kazdy kurak najde tisic duvodu k nazoru, ze vlastne jeho koureni neni az tak skodlive ani zavazne, a huli si vesele dal a dal sobe a nam ostatbnim pod nos.

P.S. S tim fetem opatrne.

Odp5: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Saw, 17.5.2008 12:22

Každej kdo nutně nemusí a sedne do auta je jen línej idiot, že nevyužije hromadné dopravy nebo nesedne na kolo. Značně tím ohrožuje sebe i okolí a plýtvá přírodními zdroji za vzniku množství škodlivých emisí.
Každej kdo jí nezdravě, necvičí, nebere léky jak má, nechodí na preventivní kontroly k lékaři, provozuje sporty s vysokou pravděpodobností úrazu, fetuje (třeba kofein), rozčiluje se, nechodí včas spát, čumí do monitoru, není dostatečně empatický etc. je podle vaší teorie VŮL.

Čim míň je člověk vůl tim líp pro všechny, ale v určitý míře je zjevně vůl každej z nás. Jděte příkladem a zjistěte jak lidi motivovat k tomu, aby byli méně voly .)

Odp6: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Mirek, 17.5.2008 13:22

A je to tady zase.
Pisete o vsem moznem, jenom ne o dobrovolne zavislosti na tabaku.
To je „neprustrelna univerzalni taktika“ tedy tzv. cimrmanuv „krok stranou“.

Jinak jste mne pochopil (zcela bez ironie skvele) skvele.
Opravdu kazdý, kdo necvici, nebere leky jak ma, nechodi na pravidelne kontroly, fetuje, atd. je v tom ci onom aspektu VUL, a cim drive si to uvedomi (treba po precteni mych prispevku), tim lepe pro neho sameho. Vetsina z nas se „kravinam“ dokaze vyhnout diky radam a vychove od predku, ci vlastni inteligenci a nekomu pomuze (snad i) drsna rada po lopate (treba ode mne). Kdyz kazdy, tak myslim i sebe v tom ci onom aspektu, neb i mne pomohla v zivote drsna rada to ci onde, byt jsem v okamziku jejicho obdrzeni prave nejasal.

Prikladem jdu cely zivot a sice tim, ze nazyvam veci pravymi jmeny, strucne a pregnatne az na dren a tak, aby to dotcene jedince vyprovokovalo k nejake reakci, neb ta je otcem myslenky a myslenka snad prvnim krokem k naprave.

Vy na to prijdete casem take, zahodite cigaro a marjanu a se slzou v oku vzpomenete na mne.
Nebo taky ne ... a skoncite dle vlastni volby.

Ta veta „Cim min je cůovek vul, tim lip .... “ je super, lepe bych to ani nedokazal vystihnout, az VAs prejde zlost, zjistite, ze o tomhle ten zivot vlastne celou dobu je.

Mejte se prima

Odp7: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Mirek, 17.5.2008 13:36

Vas popis „individualniho automobilismu“, ktery jste urcite myslel ironicky, je bohuzel podvedome citena a nahlas vyslovena PRAVDA, ke ktere se bolestne dopracujeme za X let a za znacnych „nakladu a skod“.

Odp8: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
Saw, 17.5.2008 17:00

To že je to zbytečný sem myslel vážně...

Nekouřím, ale ...
Caprice, 18.5.2008 9:59

a se slzou v oku vzpomenete na mne- á, pán je zřejmě ješita...:-)
Obávám se, že svým agresivním přístupem kuřáky od jejich zlozvyku neodradíte, spíš naopak. Obecně přece platí, že lidem jsou protivní vševědové, kteří se tváří, jakoby „sežrali Šalamounovo hovno“ ;-)

Odp: Nekouřím, ale ...
Saw, 18.5.2008 13:09

Tohle sem se snažil sdělit „hledáním cest jak lidi přesvědčit, aby se vzdali sebedestruktivního jednání“ :)

Odp3: Kurak je hlupak hazardujicí se zdravim...
sunlion, 20.8.2010 2:09

Buď - anebo. Černobílé vidění skutečnosti. Jak akční!... a jak zkreslující...

Nebojte se smrti, stejně se jí nevyhnete...
Yardasan, 17.5.2008 23:59

Smrt si nevybírá; spousta zdravě žijících umírá včas a spousta nezdravě žijících nemůže zemřít. „Vyspělé“ lidstvo začíná degenerovat, rodí se méně a méně „zdravých“ lidí. Pár citátů pro odlehčení: Šimek: Mám bratra, který stráví tři hodiny denně v posilovně a pravděpodobně bude o to žít déle. Ale jen o ty tři hodiny denně, které tam stráví, a proto si raději zapálím a popiji. Churchil: Četl jsem takové hrozné věci o kouření, že jsem raději přestal číst. S pozdravem jK.

Odp: Nebojte se smrti, stejně se jí nevyhnete...
Saw, 18.5.2008 1:47
Odp2: Nebojte se smrti, stejně se jí nevyhnete...
Saw, 18.5.2008 1:47

[url=http://]http://www.youtube.com/watch?v=k1wztVx2a6g[/url]

Odp2: Nebojte se smrti, stejně se jí nevyhnete...
Saw, 18.5.2008 1:48
Odp3: Nebojte se smrti, stejně se jí nevyhnete...
Saw, 18.5.2008 1:52

Konečně :) Teda řeší se tam spíš sebevražda, ale věta „game of life is hard to play, im gonna lose it anyway“ je přesně to, co se Yardasan snažil sdělit... Celej text najdete na http://www.mash4077.co.uk/theme.html

Odp2: Nebojte se smrti, stejně se jí nevyhnete...
Saw, 18.5.2008 1:55

A eště něco pro Mirka aby nepřišel zkrátka, když už „naděluju“ :)
http://www.youtube.com/watch?v=ifbCsrz92Yc

ani nevím
Pavla, 19.5.2008 20:22

Já jsem byla tak blbá, že jsem začala kouřit už v 15-ti, pak udělala přestávku na těhotenství a kojení, myslela jsem, že to ustojím a nezačnu, ale nějak mě to zmhlo, asi ten návrat do práce mezi kuřáky...:(( Moc chci přestat, není to kvůli tlaku zvenku, ale občas se mi blbě dýchá a nevím, jak z toho ven.

Odp: ani nevím
Saw, 19.5.2008 23:21

Mno antidepresiva nebo náplasti na zmírnění příznaků jestli je to fakt těžká závislost, jinak hlavně dostatečný vytížení. Dvanáctka v práci mě z toho spolehlivě dostala... Kdybych v tý práci zůstal tak možná už nekouřim :)

Jen dotaz na kuřáky
Martin K., 20.5.2008 15:49

Další ´libůstkou´ je pokus stanovit, že České dráhy budou muset u vlaků, jejichž jízdní doba je delší než dvě hodiny, přistavit kuřácké vagóny. Kritizován je přitom stav, kdy dráhy kuřácké vagóny zrušily. Má to prý ekonomické dopady.

„Tento stav se nám v praxi částečně projevuje tak, že kuřáci omezili cestování vlakem a jezdí osobními auty. Což se nám promítá ve snížené rentabilitě Českých drah, které pak stát musí více dotovat ze státního rozpočtu. Druhou známou situací je, že kuřáci kouří ilegálně na záchodcích nebo v prostorech spojů mezi vagóny,“ píše se v odůvodnění příslušného návrhu.

Článek zde.

Jen dotaz na kuřáky aniž bych chtěl někoho vyprovokovat. Omezili jste někdo jízdy vlakem a začali více jezdit autem kvůli zavedení zákazu kouření ve všech vlacích?

Odp: Jen dotaz na kuřáky
Alfons, 1.4.2009 5:14

Za komoušů nebyli kuřáci pronásledováni. V 05:00 ranní studený vláček-motoráček a každý hulil jak fabrika, že nebylo vidět. To byl kuřácký ráj. A ta romantika. V motoráčku blikaly jen žhavé konečky cigaret. Kuřáci byla jedna rodina a lidé měli k sobě blíž. (do hrobu) A dnes? Diskriminace a útisk kuřáků!!

Odp2: Jen dotaz na kuřáky
Tlapka, 1.4.2009 10:36

kouření se mi nelíbí ale toho zakazování je až moc příliš.

Odp2: Jen dotaz na kuřáky
karel, 21.6.2009 22:51
Odp: Jen dotaz na kuřáky
Klimeš, 1.9.2009 2:28

Ano, vlakem už nejezdím téměř vůbec. Dost i kvůli tomu, že tam nemůžu kouřit. Když vlakem jedu, stejně si tam zapálím. Pokud jsem v kupé sám, tak z okna přímo v kupé. Pokud jedu osobákem nebo v kupé jsou lidé, jdu si zapálit na záchodek. Ale i tak je pohodlnější jet autem a zapálit si v klídku za volatem při poslechu mé oblíbené hudby a beze strachu že mě nachutá průvodčí....Jedna historka z vlaku , když ještě byly kuřácké vagony-přisedla si paní(EC 1. třída kuřácký vagon), já si po chvíli zapálil, a dáma mě velmi sprostě nadala, že jsem dobytek bez ohledů že ona je nekuřačka a nesnáší cigaretový kouř:-) Já jsem jí řekl, že jsem jí nebránil, jít vedle, do nekuřáckého vagonu...Stejně nadávala celou cestu(Praha Holešovice-Žďár nad Sázavou cca 2 hodiny-vlak EC někde z Hamburgu nebo odkud), a já pak schválně just kouřil jednu od druhé že za Havlíčkovým Brodem mě cigára došly:-))Jsem rád, že kouřím. Můj život to obohacuje/je mi 34 let a kouřím od 18/

champix
Věra, 30.5.2008 0:45

Ahoj. To já by sem to bez champixu taky nedala. Těch marnejch pokusů bylo moc a moc a nakonec z toho bylo leda tak kulový. Ty jsi to s lékama nezkoušela? Já teda potřebovala denně skoro ke čtyriceti, ale s champíkem jsem to zvládla. Teď jsem teda ještě celá natěšená a plná optimismu, jasně je to teprve tři týdny, ale kdo zkoušel přestat pochopí.

Já jsem začala kouřit na vysoký. Jak...
JanaFG, 30.5.2008 19:31

Já jsem začala kouřit na vysoký. Jak byla ta nevozita před zkouškama, člověk ani kolikrát neměl čas si na koleji uvařit něco pořádnýho a tak holt jsme kouřili....jasně. vím, že to byla blbost, ale jak teď z toho ven? Chci mimčo a nechci být těhotná odvykající nedej Bože těhotná kuřačka.

žvejky
JanaFG, 31.5.2008 8:19

Díky za seznam. To by jsi člověk z počátku skoro ani neuvědomil, že se dá odvykat s pomůckama. Ale já už zkoušela žvýkat, ale chutnalo to hodně hnusně a ještě jsem na to zapomínala a ani nevím jak, zase jsem začala. Takže asi přece jenom zajdu pro ty prášky, tentokrát nechci selhat. S mimčem to sice není nijak akutní, ale chci dát tělu ještě takovou relaxační pauzu.

Vysvětlení
Happy, 17.9.2008 21:25

jsem jen příležitostný kuřák, kouřím jen o víkendu vždycky když piju alkohol, a to si vyptám nějakou tu cigaretu, a proč si ji vyptám? když si ji chci vychutnat tak si jdu lehnout na kašnu před diskotékou a dlouze šlukuju, a ten pocit které se náhle promítá v mém těle, v mém egu, ta euforie co se dostavuje po vyfouknutí, je neskutečná, při jiné činnosti ji nelze dosáhnout je to opravdu příjemný a povzbuzující pocit, a ten za to stojí, proto kouřím já, Ale kdybych nebil opilý, např přes týden nebo tak tak bych si nikdy nezapálil, nechutná mi to a nepotřebuju to !A když si zapálí tak mi to fakt nechutná.

kuraic sou coooool smrdej maj zluty...
Loool, 1.4.2009 0:49

kuraic sou coooool smrdej maj zluty zoubky nechtiky vypdaj stare sou to proste cooool lidi

omg
Lucinopatka, 30.4.2009 14:49

Stejne kdyz bydlite nekde v Praze tak mate ty plice jako kurak !! kdyz cuchate ten prach z toho!!! ste trapnyyyy

Při kouření stejně jako při čemkoli...
Migi, 4.5.2009 17:30

Při kouření stejně jako při čemkoli jiném by člověk měl být ohleduplný. Neházejme všechny kuřáky do jednoho pytle. A pozor, kromě toho, že kouření chutná, umožňuje svým uživatelům zvláštní věc. Odpočinek. A také důvod ke komunikaci s jinými kuřáky. Dnes bohužel mnoho lidí potřebuje nějakou „záminku“. Mnoho lidí tím vyjadřuje pohodu a vůli komunikovat. Škoda, že nám to nejde tak dobře i bez kouření a alkoholu.

Odp: Při kouření stejně jako při čemkoli...
Migi, 4.5.2009 17:33

Jinak zdraví si kazíme i mnohem horšími věcmi, jako jsou špatné jídlo, málo spánku, dýchání městského smogu a také vztek a nadávky, nenávist vůči nějaké skupině lidí, apod. Nemyslíte?

Odp2: Při kouření stejně jako při čemkoli...
Tlapka, 11.5.2009 16:07

To je pravda. Život je jako celek velmi škodlivý sevším všudy. Nejhorší je nedostatek tolerance.

Můj příspěvek bude asi ojedinělý, ale...
Kubis, 7.5.2009 14:24

Můj příspěvek bude asi ojedinělý, ale taky něco přidám.

Kouřil jsem nárazově asi od 16 let a pravidelně tak od 18. Tak to šlo asi do 23, kdy jsem se (již po několikáté) rozhodl, že s tím seknu. Podařilo se a nekouřím dodnes. Je mi 29. S odstupem mohu potvrdit, že se jednalo skutečně o závislost na straně jedné a o zlozvyk na straně druhé...

Ovšem je tady i další atribut kouření, z kterého jsem se dosud nevyléčil. Miluji kulturu kouření. Krabička červených Larlborek na mě působí úchvatným dojmem, jako nějaká krásná žena. Architektura a barvy cigarety, tak jednoduché, při tom tak podmanivé. A ten pocit hrát si s hořící cigaretou, pozorovat ten dým, který z ní vychází a pak i ten šlukovaný, který jde z nás, toť na mě již od dětství působilo zcela magicky. Kdyby cigarety neškodily zdraví, kouřil bych, i kdyby stály 200,- krabička. Ten požitek a ta chuť, to se nedá ničím nahradit...

Kouření jsem miloval!

Odp: Můj příspěvek bude asi ojedinělý, ale...
Alfons, 11.5.2009 17:24

Snad místo rakoviny plic rakovinou tlustého střeva.:-)

Odp: Můj příspěvek bude asi ojedinělý, ale...
adam, 14.6.2009 11:35

Takovej názor je vzorovej příklad zblbnutí filmem a reklamou, to Tě jen tak nepustí.

Bohužel všichni tihle „milující požitek“ a „kulturu“ nevědí, že ta kultura je produktem reklam, jisté skupinky lidí, která řekla, že to bude zrovna tak jak to je. Člověk přebírá tu jejich kulturu bez uvážení. Kultura se dá udělat i z toaletního papíru a utírá... ... :D.

Odstraň cigaretovou „kulturu“ z reklam a žádné „na mě působí úchvatným dojmem“ nebude. ;-)

Odp2: Můj příspěvek bude asi ojedinělý, ale...
Qwerty, 29.1.2011 21:11

Takže třeba nativní africké národy, které velmi běžně kouří a přitom ani neví, co je civilizace, to mají z reklam, jo? :-D Tak díky, že jsi nás poučil, chytráku...

Odp3: Můj příspěvek bude asi ojedinělý, ale...
Tony, 29.1.2011 21:30

Ano, svým způsobem mají... Děti si navykají co vidí u dominantních vůdců....

Ale srovnávat rituální užívání dýmek apod. kteréžto má zcela jiný smysl než cigaretky není dobrý nápad.

Úvaha o kouření
Bára Petrásková, 27.5.2009 16:37

Dovolte mi, aby svůj názor přidala 14letá holka, která se na tuto stránku dostala náhodou, jen kvůli domácímu úkolu z češtiny - úvaha o kouření. Moje úvaha vy padala asi takto:

Kouření je závislost světa. Žádná droga nikdy nenadělala tolik škody jako kouření. Začínají s ním čím dál menší děti. Jak by také ne? Vždyť s kouřem z cigaret se setkávají téměř všude. Protože kouří každý třetí dospělý člověk, mladistvým to nepříjde divné a považují to za součást svého života (, často velmi krátkého - zbytečně!) Podle toho, jak k tomuto zádrhelu v této době kdo přistupuje, ten život potom vypadá. Někteří si také myslí, že když nebudou kouřit, nebudou IN. Až na to, že jim nedochází, že tak budou IN jen pro malou skupinu lidí a není na tom nic výhodného.
Mně osobně člověk, který kouří, odpuzuje. No a to, že nechci kouřit, už je snad jasné. Proč bych také měla? Není z toho žádný velký požitek. Ano, lidé tvrdí, že to uklidňuje, ale jen do té doby, než si zapálí další cigaretu. Kdyby si nezapálili, byli by ještě neklidnější než před tím, a to je ten důvod, proč se člověk stává otrokem cigarety. Jsem smířená s tím, že lidé kolem mně kouří, i jsem připravená na to, že mně někteří možná budou chtít stáhnout s sebou. Jenže jsem se rozhodla, že já nemám potřebu kouřit. A už vůbec mi za to nestojí parta, která by mně vzala mezi sebe jen s cigaretou v ruce.
Moji rodiče jsou oba nekuřáci. I to má na mně jistý vliv. Ale kouří babička. Je sice jediná z mé rodiny, když pominu strejdy a tety, ale je to člověk mě velmi blízký. Přestože jí neustále dávám najevo, jak moc jí to škodí, když kouří už tolik let, asi od 20, a že bych si opravdu přála, aby přestala, ještě se neodhodlala zkusit tu závislost překonat. Myslím, že ona chce také, ale nemá tolik odvahy. Teď už ne.
Samozřejmě můžeme obdivovat ty, kteří jsou schopni odolat pokušení zkusit si zapálit a uniknou tak ze spárů někdy hrozivého konce, ale myslím, že ještě větší obdiv si zaslouží ti, kteří sice udělali chybu a neodolali, ale dokázali se toho řetízku zbavit. Obdivuhodné je hlavně to, že si tu chybu vůbec přiznali! Jejich zdraví už nejspíš je mírně poničené, ale oni zabránili tomu, aby se to zhoršovalo. Kolotoč okolo kouření se asi nikdy nepřestane točit, teď to spíš vypadá, že bude stále nabírat větší a větší rychlost a ničit tak životy dalších milionů lidí. Kdo si myslí, že by to šlo, je nejspíš na omylu. Jeden člověk totiž nemůže ovlivnit svět, zvlášť když jde o tak silnou závislost, ale může se alespoň stát ve svých očích osobností.

Odp: Úvaha o kouření
Saw, 27.5.2009 21:43

Hezká úvaha, jen tak dál...

Odp2: Úvaha o kouření
Bára Petrásková, 28.5.2009 16:15

Tak teda děkuju:-)

Odp3: Úvaha o kouření
Alfons, 28.5.2009 17:02

...Není z toho žádný velký požitek...jak to víš?

Odp: Úvaha o kouření
tlapka, 29.5.2009 14:44

Ke kouření se jedinec nerozhoduje, prostě mu to chutná nebo nechutná. Je to jako s čokoládou.

cigarety
ja.nic.ja.jsem.jen.nevinny.kolemjdouci, 7.6.2009 19:31

Nazdar. Občas kouřím, ale že bych na tom byla závislá... Dřív jsem kouřila hodně. Ne proto že bych musela, ale proto že mi chutnalo. Před půl rokem jsem přestala. Ze dne na den. Nijak mi cigarety nechyběly. Ale nedávno jsem si řekla, proč nekouřit? Že cigarety nejsou zdravé? Všichni jednou umřeme a mě nějak extra nezajímá kdy to bude. Vlastně nemám ani pro co žít(vzhledem k dnešní době). Když potřebuju zabít čas tak si zapálím. Když dostanu chuť na cigaretu tak si zapálím. Ale cigarety k životu nepotřebuju. Nedělá mi problém přestat jen tak ze dne na den na dlouhou dobu. To vám potvrdí každý kdo mě zná.

Kdo hazarduje se svym zdravim?
adam, 14.6.2009 11:16

Prohlášení, že „kuřák hazarduje se svým s zdravím“ má takovou váhu jako prohlášení „človek chodící městem hazarduje se svým zdravím“. Výfukové plyny mají omnoho horší dopad a škodlivost než kouření a nikde nevidím reklamy o tom, že výfukové plyny škodí zdraví (daleko víc).
„Záhadné“ zvýšení hladiny radioaktivity pozadí něco musí vyvolávat, a není to bez odezvy na lidech. (na co umírají lidé po kontaktu byť jedninou radioaktivní částicí?) Je pohodlné ukazovat na kuřáky.

Mnoho lidí by uvítalo od kuřáku projev inteligence - špak vyhodit na správném místě.
Kuřáci hradí rozpočet - všem vřele díky.

Když kuřáci berete ohled na nekuřáky, já nekuřák nemám problém s ohledem na kuřáky.

Že pasivní kouření škodí zdraví, bylo už kdy vyvráceno. Bohužel se to nehodí do reklamy...

Odp: Kdo hazarduje se svym zdravim?
werterber, 14.6.2009 15:02

Opravdu pasivní kouření neškodí zdraví a kde jsou nějaké věrohodné zdroje?

Myslím si, že kuřáci jsou jenom slaboši, kteří se jako pubertáci chtěli vyrovnat svým vrstevníkům a teď jako dospělí lidé nedokáží přestat.

Zajmalo by mě, jaký mají užitek z toho, že kouří? Prázdnou peněženku a pěknou vyhlídku chronické plicní nemoci do budoucna.

Odp2: Kdo hazarduje se svym zdravim?
evenzelin, 15.6.2009 0:46

Nereste kuraci , mozna bys neveril ze v koureni je trocha prirody. Vem si ucpane mesto, auta, smog a ty z toho vseho uteces nekam si sednes, nikam nespechas, zapalis si, divas se, premyslis. STOP,,,, nemyslim ze by nekdo v tajty chvili premyslel o tom ze koureni skodi. Taky uz jsem videla par clanku od velmi vazenych lidi ze koureni neskodi zdravy ba naopak.To je pak nazor proti nazoru a dukaz proti dukazu, ale at je pravda jedno ci druhe. Ja si obcas nakou tu cigaretku dam. PRO POTESENI. Neodsuzuji kuraci ani nekuraci. Je totiz 21 stoleti a mame svobodu volby ne??

Odp3: Kdo hazarduje se svym zdravim?
werterber, 15.6.2009 11:52

V kouření je kousek přírody? Aha, ale i v přírodě jsou jedovaté rostliny, které nas mohou poškodit na zdraví. Uteču od smogu rovnou k cigaretě, kde je velké množství karcinogeních látek. Když kouříte, tak nepřemýšlíte, že je to zdraví škodlivé? Samozřejmě, měli by jste o tom přemýšlet dříve než si vůbec krabičku koupíte.

Ano, máme 21. století a svobodu. Kuřte si jak chcete, ale až budete kvůli tomu nemocní, tak nezkuhrejte.

Odp4: Kdo hazarduje se svym zdravim?
karel, 21.6.2009 23:05

káva a a cigaretty = návyk

Odp4: Kdo hazarduje se svym zdravim?
Alfons, 22.6.2009 3:54

Kouřili umřeli a nekouřili také umřeli, je známé rčení kuřáků. Několik mých známých kuřáků už umřelo a třeba rakovina jazyka nebo hrtanu je pohodový způsob umírání. Dnes jde na operaci další známý. Rakovina tlustého střeva-kouření a pojídání uzenin. Chce to se dívat kolem sebe.

Odp2: Kdo hazarduje se svym zdravim?
sunlion, 20.8.2010 1:51

Jistě, že pasivní kouření škodí zdraví, vzhledem k tomu, co obsahuje cigaretový kouř (nemyslím tím inhalát), na to nejsou třeba dobrozdání od lékařských kapacit. S tím slabošstvím bych se ale tak neukvapoval - třeba mnozí kuřáci sice nedokázali přestat, ale dosáhli v jiné oblasti něčeho, na co mnozí nekuřáci nebyli sto ani pomyslet. Jedna skutečnost mě ale zneklidňuje - státu se musí kouření jeho občanů vyplácet... Kdyby na tom prodělával, tak už dávno není o čem hovořit. Vypořádal by se s tím jako s živelnou pohromou. Jenže - žádné vypořádávání se nekonná... Proč? Ne že by na tom nějak extra profitoval, ale vyplácí se mu to.
Myslím, že se kouření řeší hlavně proto, jelikož se to pohodlně samo nabízí. Kuřáka přivázat k pranýři, to jde snadno. Ale že by se tolik lidí, co se rozvášňuje nad kuřáky, pustilo se stejnou vervou do našeho životního prostředí, případně do civilizačního stresu, toho jsem zatím svědkem nebyl. Dosud jsem (i na tomto fóru) byl svědkem spíše tohoto: „Já jsem se ještě nenamočil, ale oni jsou nechutně mokří (a nechtějí, pitomečci, uschnout jen silou své vůle!...).“ Též by mě zajímalo, jakými jsou ti mnozí nekuřáčtí a nabroušení borci, kteří se tu i jinde nechávají slyšet, jakými že jsou oni řidiči (například). Bezohlední řidiči mají jistě na svědomí daleko více obětí, než kuřáci, kteří - až na výjimky - zabíjejí především sami sebe. Nebo je za těmi radikálními protikuřáckými výroky (na tomto webu a i jinde) bolestná bezmoc a srdcervoucí lítost nad svými nikotinu propadlými bližními? V tom případě se vy, nekuřáčtí fundamentalisté, nestyďte za své city a nehalte je do rádoby racionálních argumentů. A na závěr - bezohlednost při kouření (kouř+nedopalky) není o nic horší než jiné bezohlednosti, jež s kouřením nesouvisí - třeba: hluk, odpadky, vulgarita, arogance, lhostejnost, ... Kouření je svinstvo, ale nestačí před ním varovat. Je třeba se snažit o to, aby s ním začínalo co nejméně lidí (tj. zabránit závislosti, aby vznikla, než bojovat proti ní, což je daleko těžší).

odnaučený kuřák
lenka4, 22.6.2009 11:36

Také jsem se narodila jako nekuřák, oba rodiče kouřili, v pubertě mi z toho bylo zle, nahuleno v celém bytě, hnus, na to. co z toho mají...prý hnusný zlozvyk, více říct nedokázali. V 16 letech jsem potkala svou první lásku - kuřák, vadilo mi to, ale protože jsem milovala, udělala jsem tu nej blbost ve svém životě, začala jsem taky, nejdříve na diskotéce, po roce pravidelně. Nyní je mi 32 a ještě před 3. měsíci jsem kouřila 30 denně. Vždy jsem věděla, jak kouření škodí zdraví, ale přišlo mi, že když to dělá tolik lidí a ještě k tomu vlstní rodiče, tak asi ne až tak moc. Poslední dobou je kolem kouření vážně příšerný humbuk a pro závislého člověka jako já, byla každá další cigareta spojena se špatným pocitem, kouřila jsem a zároveň mluvila o tom jak je to zlé, zabíjím se atd. Ano je to droga, silná droga a každý jsme vůči návykovým látkám jinak odolný. Zkoušela jsem během posledních 3 let skončit celkem 3-krát a ted se mi to konečně povedlo, vím, že rok je taková kritická doba, ale já jsem stále pevně rozhodnutá se ke kouření nevrátit. Cítila jsem tlak z medii, tlak společnosti, zákony... a styděla se v trafice kupovat ta kvanta cigaret co jsem vykouřila, schovávala jsem se vždy někde za bukem a ani nevím jak jsem dokázala že si většina lidí o mně myslela že jsem jen sváteční kuřák. Kdybych mohla se znovu rozhodnout zda s kouřením začít či ne- je jasné, že bych nikdy nezačala!! Je to těžká závislost a člověk utrácí své peníze za něco co vlastně vůbec nechce, stydí se za sebe. Převlékala jsem se několikrát denně, pokaždé vykouřené cigaretě jsem si myla ruce, když jsem několik hodin strávila s nekuřákem a potřebovala si zapálit a styděla jsem se, že jsem takový slaboch... Celá se klepala a byla nervozní nebo raději nemluvná...Už nikdy více ! Žádný kuřák nemůže o sobě říci : „Jsem svobodný“.

Odp: odnaučený kuřák
sunlion, 19.8.2010 22:24

Blahopřeju k úspěchu, snad se mi to také povede. Váš příspěvek byl „o něčem“. Na rozdíl od mnohých jiných, nejčastěji v duchu „já necháááápůůůů próóóč...“ Nechápat není hřích. Hřích je dělat ze svého nechápání východisko.

ha
skooli scourge, 15.10.2009 23:11

Kdo nepoznal nepochopí.
kouření mi způsobuje nevídanou rozkoš.

Odp: ha
werterber, 15.10.2009 23:12
Odp: ha
sunlion, 19.8.2010 22:20

To přejde. Po rozkoši ti zbude to , co mně - závislost.

Autorovi bych ji nejradsi plesknul , to...
Ajsmen, 11.12.2009 23:43

Autorovi bych ji nejradsi plesknul , to je jako kdyby ses ptal , proc lidi fetujou . Jednoduse , nemuzou se toho zbavit .

Bud si hrdej na co chces , navic jak by Ti mohlo uniknout u neceho neco , o cem nemas ani potuchy ? To Ti pak uniklo vsechno . Mne treba uniklo , proc jsem nevyrobil antihmotu , jdu se kvuli tomu veset .

Zvláštní forma života
mnb, 2.1.2010 21:53

Podle mě jsou kuřáci zvláštním způsobem primitivní. Už jen tím, jaké ubohé výmluvy si vymýšlí. Jak jsou schopni, chovat se nedůstojně, když nemají svoji dávku. Zkuste nechat takového ubožáka pár hodin bez cigarety a bude se plazit po zemi, aby ji získal.

Je mi jedno, jako má kdo závislost. Ale není mi jedno, když musím mluvit s člověkem, který páchne na pět metrů. Pro mě je to stejné, jako by se vyhálel ve hnoji a pak šel do společnosti.

Úplně mě fascinuje, když vidím, co dělají tito primitivové s nedopalky. Zkuste je pozorovat, kolik z nich je hodí do koše. Je se tomuto věnuji již několik let a vím to přesně. Ani jeden, pokud tedy koš nestojí pár metrů od nich. Naprosto samozřejmě je hodí na zem. Napadá mě jediné označení - primitivní prasata. Vždycky mám chuť, jít k nim do obýváku a uprostřed vykonat velkou potřebu.

Nebudu psát, aby se kuřáci nad sebou zamysleli. Nejsou toho schopni.

Odp: Zvláštní forma života
ivana Kozárová, 9.1.2010 14:41

Tedy kouření se mi hnusí odmalička - ale člověče,nejseš trošku tvrdej? Nemáš sám nějakou hnusnou méně do očí bijící závislost? Ty lidi se můžou změnit,pravda,odvyknutej kuřák je zpravidla zavilým odpůrcem kouření bez jakékoliv tolerance.... Nenávidím kouření,je to hnusná závislost... Ale proč bychom jim nedali možnost vývoje? Třeba z nich ten nejhnusnější jednou přestane...

Odp: Zvláštní forma života
sunlion, 20.8.2010 1:16

Človíčku, človíčku... Jsem kuřák, ale tvůj popis na mě vůbec nesedí (kromě abstinenčních příznaků, se kterými nezmůžeme nic ani ty ani já, kde je závislost, tam jsou i ony, to je realita, při níž žádné „kdyby“ neplatí). Zkus se nad tím (a třeba tím pádem i nad sebou...) zamyslet. Pokud toho jsi schopen. A nadávat kuřákům do primitivů není žádná ctnost - znám spoustu nekuřáků, kteří jsou hloupí, primitivní a protivní (aniž bych za tyto jejich nekvality vinil to, že nekouří).

Tony
Tony, 13.6.2010 2:09

Pětina lidí v této zemi kouří. Navzdory všem varováním, výzkumům, navzdory i svým zkušenostem. Kouřením si ničí zdraví. A oni to ví. Ale přesto kouří. Proč?

Proto, že minimálně pětina lidí jsou labilní, primitivní pablblic se syndromem stádového chování.

Odp: Tony
tlapka, 14.6.2010 8:15

Někteří kouří, někteří chlastají, někteří kradou a někteří týrají závislé osoby. Prostě Mají takové chutě.

Odp2: Tony
Tony, 18.6.2010 22:49

Každý organismus se brání událostem které ho negativně ovlivňují. A mě negativně ovlivňují kuřáci. Z mnoha pohledů...

Odp3: Tony
Alfons, 4.8.2010 11:10

Zabít je málo.;-)

Odp3: Tony
Tlapka, 4.8.2010 11:26

Ovšem Jim to dělá dobře. Zvyšuje jim to pocit energie.

Odp3: Tony
sunlion, 19.8.2010 22:18

Kteří kuřáci? Všichni? Bez výjimky? V plné totalitě slova „všichni“? V plné totalitě (např. názorové)? Napadá mě, že někteří lidi si musí najít něco, na čem si potřebují vybít své negativní emoce. Kohopak máme po ruce? Černochy? To je passé. Bezdomovce? To je přece asociální. Kuřáky? Ano! Ano! Ano! To je „in“. Stačí mít kliku a nezačít kouřit a hned se můžu povyšovat nad ně a navážet se do nich. PS: Tím nehájím bezohledné kuřáky a kouření jako takové. Člověk by se však měl ujistit, jaký to drží v ruce meč, než s ním začne hrdinsky mávat...

Tlapce.
*, 14.8.2010 22:54

...ano. Doplním: ... a někteří ruší pracovní poměr mladému člověku bez uvedení důvodu což se rovná týrání závislé osoby a její diskriminaci.

Odp: Tony
sunlion, 19.8.2010 22:10

Dovolil bych si poznamenat, že výraz „labilita“ neznamená „primitivní pablbost“, ale opak stability. Co je dnes stabilní? On to pěkně zpíval Divokej Bill: a to se může stát, že i ty se začneš kácet. To je k té labilitě. Já sice kouřím, ale konformismus mi nic neříká, jsem individualista. Proč kouří taková spousta lidí? Z pouhé lability nebo stádnosti určitě ne. Pan Tabák má mnohem silnější páčky, kdo je nepoznal, ať je rád a aspoň simplicitně nemudruje. Vykřičník. Tolik informací o kouření máme k dispozici a stejně člověk pořád zakopává o předsudky podobné těm, které třeba v 19.století panovaly o onanii. S upřímně myšleným pozdravem „nekouření zdar a stop jalovému plkání!“ - sunlion

lidi kouří, protože chcou umřít. To dá...
werterber, 13.6.2010 13:57

lidi kouří, protože chcou umřít. To dá rozum. ;-)

Odp: lidi kouří, protože chcou umřít. To dá...
Tlapka, 4.8.2010 11:33

Nikdo nechce žít věčně. A teď zde není válka tak musí být nemoci a vraždy.

Jsem kuřák
uzlik, 14.8.2010 14:02

Jsem kuřák ... myslím že tolerantní pokud že je někde nekuřácká společnost odcházím si zapálit jinam ...Nečetl jsem všechny články ale názory některých nekuřáků mnou tedy otřásly . Zamyslete se nad sebou nebo máte nalajnováno co je a co není správné a vy jste ten jediný člověk na světě který dělá vše správně:-)

Odp: Jsem kuřák
santiago, 14.8.2010 22:58

Souhlasím. Někdy mě podle těch agresivních výlevů nekuřáků, cyklistů a vegetariánů napadá, že zdravý životní styl s sebou bohužel nese nějakou frustraci. Bylo by legrační, kdyby to opravdu byla imanentní idiosynkrazie jako důsledek depryvace.

Odp: Jsem kuřák
Alfons, 15.8.2010 15:32

Kuřáci odejděte co nejrychleji do hrobu a neotravujte vzduch.;-)

Odp2: Jsem kuřák
Alfons, 16.8.2010 4:35

Ještě nejste smrtonoši v hrobě?;-)

Odp3: Jsem kuřák
Alfons, 16.8.2010 10:36

Ještě nemáte rakovinu hrtanu, jazyka nebo plic? To jsou standardní následky kouření. Kuřte víc ať je dřív a rychleji po vás!!!! Chcípněte potvory!!;-)TLAP_BLAF jako vždy.

Odp4: Jsem kuřák
Platfus, 16.8.2010 10:44

Alfe, hádám, že ses právě vrátil z dovolený, pokud se o něčem takovým dá mluvit v důchodovém věku - odpočatý a odhodlaný zamořovat éter blafy, co?

Odp: Jsem kuřák
sunlion, 19.8.2010 21:56

Já jsem také kuřák. Bohužel. Přečetl jsem si tu hodně příspěvků, ale jen minimum z nich nebylo jen omezeným výhledem ze svého okna. Já jsem kuřákem proti své vůli. Začal jsem kouřit v polovině 80ých let, kdy se sice o škodlivosti kouření mluvilo a psalo, ale nebezpečí závislosti se silně podceňovalo. Ne škodlivostí, ale návykovostí bylo kouření bráno podobně jako okusování nehtů... Stačí pevná vůle a bude po „zlozvyku“... Já bohužel spadl do závislosti. Mohu jen závidět těm, kteří sice kouřili, ale k přestání jim stačilo pouze přestat. Můj poslední pokus přestat jsem nezvládl tělesně. Nervozitu a nesoustředěnost bych „pevnou vůlí“ zvládl, silné výkyvy tlaku, zácpu, bolesti hlavy, („neodventilované“) deprese a úzkosti a nevolnosti nikoliv. Neholduju žádným jiným návykovým látkám, ačkoliv občas piju kávu (ale nemusím ji mít), tu a tam - třebaže zřídka - dvoudeci bílého (ale nemusím ho mít), se sladkostmi to nepřeháním, i když si je neodpírám (ale nemusím je mít), atd. S cigaretami (kouřím Petry) je to však jiné. Musím si zapálit nejdéle po dvou hodinách od vykouřené cigarety, jinak začnu pociťovat - a to velmi výrazně - abstinenční příznaky, kterých se už děsím. Takže si zapálím a zhruba na dvě hodiny mám klid (někdy se ale dokážu natolik do něčeho zabrat, že vydržím i déle, bohužel se mi nepodařilo zatím zjistit, v čem to je, v atraktivitě a „zajímavosti“ té dané činnosti to ale není...). Klid, který je vykoupený tím, že sám sobě i druhým smrdím - nemám na mysli kouř, ale jakýsi „mrtvolný“ pach (tak tomu říkám)... Maximálně se snažím neobtěžovat své okolí, nikdy nekouřím v uzavřené místnosti (samotnému je mi to protivné), nesnáším cigaretový kouř do té míry, že téměř vůbec nechodím do „hospod“. Mé okolí mou ohleduplnost (protiví se mi i nedopalky na chodnících apod, sám nesu ten nedopalek třeba i půl kilometru do koše, než bych ho pohodil po zemi) snad ani nevnímá a mé trápení nechápe. Píše se rok 2010 a člověk pořád slyší ono prostoduché „tak s tím jednoduše přestaň“. Léky? Snad. Ale bojím se neúspěchu. Poslední neúspěch měn dost zkrušil, bral jsem to jako selhání (no, ono to selhání bylo, ale není selhání jako selhání...). Doufám, že se mi to podaří v nejbližší době, ne kvůli delšímu životu (takový argument může při stylu života v současné civilizaci použít jen prosťáček, omlouvám se, jestli jsem se někoho dotkl, nemám to zapotřebí někoho se „dotýkat“), ale kvůli kvalitě života. Na to jsem ani po dvaceti letech kouření nezapomněl - vůně, chutě, svoboda. V poslední době se do mne začal navážet můj nadřízený - nekuřák. Ačkoliv mi kouření v mém zaměstnání nikdy nebránilo v práci (spíše naopak!), myslím, že se nemusím za svou práci stydět (přinejmenším!), přesto zahájil křižácké tažení proti mému (pro něj nepochopitelnému) „zlozvyku“ a snaží se mě sankcionovat. Ten tlak je velmi nepříjemný, nekorektní a svévolný. O mém problému s ním nelze jednat konstruktivně, on prostě jede na svém napoleonském křižníku a do plachet mu fouká módní vichr honu na kuřáky. Není to však první fundamentalista (ať už kuřácký nebo protikuřácký), se kterým jsem se setkal. Všichni mají něco společného: aroganci, nedostatek buď empatie nebo snášenlivosti nebo ohleduplnosti anebo uvážlivosti. Velmi často jsou až groteskně neinformováni o problematice (ne)kouření. Lidé se často spokojí s tím málem, co vědí, a plkají. Plkání sice pomine, ale na plkání založené skutky budou mít ve svých důsledcích dlouhý život... To neplatí jen pro kouření. Mno, je na čase ukončit svou nikotinovou zpověď. Lidi, nemlaťte jazyky do sebe navzájem, ale mluvte a domluvte se. Já sám se o to budu pořád na své životní linii snažit.

Je to prosté.
sunlion, 19.8.2010 22:46

Vzkaz pouze pro autora: Jste na své nikdynekouření opravdu hrdý? Nebáte být na co a proč. Vy můžete být pouze šťastný a oprávněně si zavýsknout: Tento neřád se mi nestal!!! A co se týče Vašeho roztomilého údivu nad drogovou závislostí na nikotinu, hledáte (trochu dětinsky) racionalitu tam, kde místo ní panuje biochemie...;-)

Aneb sitý hladovému nevěří... Ono...
Tony, 29.9.2010 10:49

Aneb sitý hladovému nevěří...

Ono nedávno jsem o tom mluvil. Cigarety a kouření je živnotí styl. A k hospodě nebo některým zaměstnáním to patří. Je to komunitní záležitost.

Kuřačka mi např. říkala, že na střední chodila část třídy o přestávce ven kouřit a probíralo se tam uplně všechno. Nekuřáci byli ve třídě a byli totálně out atd.

Není to věc racionality, ale toho že některým lidem to patří k jejich zábavě. Užívají si život, jdou do hospůdky a jsou tam 6 hodin, tak spolu kouří píjou atd.

Nebo např. kamarád prodává na stánku a o přestávce si vždy zakouří...

Je to rituální věc. Nekuřák nechápe, protože je nekuřák.

Chápete?

Odp. NE!

Já Vás chápu protože já je taky nechápu...

Odp: Aneb sitý hladovému nevěří...Ono...
tlapka, 29.9.2010 11:59

Je to tak, že lidé shánějí „prožitky“ podle svojí osobní chemie.

Saw. Jsi zajímavá osoba a máme dost...
Tony, 29.9.2010 10:52

Saw. Jsi zajímavá osoba a máme dost společného! :-)

Z těch tvých článků mi přijde, že taky jaksi hledáš...

Je to zajímavý, já jsem si taky říkal že drogy jsou něčím co není špatně za tenhle náš krátkej a nicotnej život zkusit.

Ale zase mi něco říká že drogy nejsou to co na tomhle světě hledám...

Ale všechny filmy o závislosti jako requiem za sen, my děti ze stanice zoo atd. jsou pro mě fascinující...

Odp: Saw. Jsi zajímavá osoba a máme dost...
iva, 1.10.2010 9:11

Film Requiem za sen byl velmi dobře natočen, ale nechtěla bych se dostat do kůže těch lidí být zavislá na tom, že ti někdo dá balík. Pořád tam šlo jen o to, že sháněli prachy na drogu a tak to asi je i v opravdovém životě. Jneže člověk který shání prachy na nějaké svoje koníčky asi nemusí sehnat tolik, jako ten co to shání na drogy. Mi stačit ted ten JiříXDoležal v telce furt propagoval hulení marjánky a vypadá jak vyhulený splasklý pytlík bez energie. Syn občas chodí s kamošem se „odreagovat“, ale druhý syn chodí se též odreagovat tím, že někomu zapojí elektřinu do nějaké místnosti. A má to lepší efekt mnohem.

:-) Studuji obor analýza potravin kdyby...
Davidov, 20.11.2010 17:26

:-) Studuji obor analýza potravin kdyby jste jen věděli co za chemikálie se dávají do potravin tak si myslím že většinu by jste už nekupoval to. A otázka proč kouříte to je jako vám se vás zeptat proč jíte tavené sýry, ty taky škodí zdraví tím že způsobují osteoporózu (řídnutí kostí)
Prostě vám to chutná, dává vám to nějaký pocit .. kouřím jednu krabičku týdně sem tam i na pár týdnu přestanu místo sladkostí lupínku si koupím cigarety a ty škodí určitě méně než lentilky a brambůrky s glutamátem sodným takže pokud mám ve stravě dostatek všech živin (vitamíny, minerály....) a sportu myslím si že to není nějáke zdravotní riziko... ...

Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
Qwerty, 29.1.2011 21:04

Nic proti, ale tenhle článek je prostě kardinální blbost, hlavně to s příležitostnými kuřáky.
Sama jsem příležitostná kuřačka a opravdu nekouřím proto, abych zapadla, nejsem nějaká zmalovaná EMO třináctka... ! Proč tedy kouřím? Prostě proto, že je mi to příjemné, že mi to „chutná“. A protože můžu. Říkejte si co chcete, ale dokud si alespoň jednou v životě nezapálíte, tak to prostě nepochopíte - kouření je takový malý příjemný rituál, zlepšující náladu (kdyby to lidem nebylo příjemné, tak proč by asi kouřili, že?). No a proč tedy ve výsledku kouřím tak 3 cigarety za rok? Protože nemusím a protože mám aspoň trochu rozum :) Kdyby kouření neškodilo zdraví, tak vykouřím krabičku denně, jenže ono škodí, proto jsem se prostě naučila najít v sobě vůli kouřit v rozumné míře, tak, že to neškodí mému zdraví. A tenhle typ kuřáků vy odsuzujete jako slabochy, snažící se zbaběle zavděčit ostatním? :-D Opravdu k smíchu...
Podle vaše článku se zdá, že všechno je vždy jen černé, nebo bílé - existují buďto naprostí abstinenti, nebo notorici, anorektičky, nebo obézní, zlosynové, nebo svatí... Už chápete, jak moc na hlavu to je? :)
Lidičky, svět není jen černobílý, je v něm spoustu odstínů šedi a - světe div se - i barev! :)

Odp: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
santiago, 1.2.2011 18:13

Hm, zrovna jsem chtěl napsat totéž. Mě kouření prostě někdy baví. Nebo jít na balet. Nebo umejt vokno. Akorát mě až dosud nenapadlo se zabývat zmalovanými emo třináctkamy.

Odp2: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
Tony, 1.2.2011 19:37

Baví Vás mlátit pěstí do betonu? Já Vám to neberu, ale zničíte si klouby...

Odp3: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
santiago, 2.2.2011 10:59

No to dá rozum, ale povězte mi spíš, kde se u nekuřáků, cyklistů, abstinentů a vegetariánů bere ta zatrpklost a agresivita... co jim jsou pak platné zdravé kloubi.

Odp4: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 2.2.2011 11:06

Protože každý z nich má zas jiné nešvary a tak bojuje proti kuřákům na oko a přitom nenávidí spíš ty své slabosti. Mi to ale fakt smrdí snažím jim uhýbat z cesty, ale nejde to. Moc moc mi to smrdí a oni se vymlouvají, že je tu plno komínů, které smradí ještě víc. Raději šlápnu do psího výkalu, než bych měla nadechnout kouř z cigarety.

Odp5: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
Tony, 2.2.2011 11:36

Veškerá nesnášenlivost mezi lidmi je evokováná nenávistí k sobě samému.

Odp6: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 2.2.2011 11:45

To by bylo velmi jednoduché.

Odp7: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
Tony, 2.2.2011 12:11

Tak nehledejte na všem složitosti. Vše je velmi jednoduché.

Narodíte se, žijete, zemřete. Nejste pro nic důležitá. Nemusíte být. Je to jen náhoda.

Odp8: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 2.2.2011 14:30

Nemám se ráda a tak řekneš o mně, že nemám ráda lidi. Já se ale snažím, neříkám, že je mám ráda, ale chtěla bych. Ale proto nemusím kouřit, stačí, že se někdy užírám. Žeru tak až je mi blbě, nemůžu se na jídlo někdy ani podívat vím jak mi to dělá blbě, ale chci aby mi bylo blbě. Ujídám se obyčejným chlebe, s játrovkou. Je to moje kuřivo.

Odp9: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
Tony, 2.2.2011 17:17

To je znak slabé vůle. Já bych pro Vás rád našel pochopení, bohužel můj velký neduh je soucit s lidmi se slabou vůlí...

Proto také nemám pochopení pro závisláky, obézni lidi a vůbec lidi, kteří se vymlouvají že něco nedokázali protože si nedokázali řici DOST nebo PŘESTAŇ.

Odp10: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 2.2.2011 19:37

To je od tebe pochopitelné skoro se tomu nedivím, protože já taky ne. K tomu nemusíš mít žádnou vůli, že? Do toho co já dokážu nebo nedokážu ti nic není vůbec se tím netrap.

Odp11: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
Tony, 2.2.2011 20:04

žeru tak až je mi blbě, nemůžu se na jídlo někdy ani podívat vím jak mi to dělá blbě, ale chci aby mi bylo blbě. Ujídám se obyčejným chlebe, s játrovkou. Je to moje kuřivo.

Netrápím, ale když to používáte v diskusi, pak na to reaguji. Jestli máte problém s tím, že si nedokážete přestat něco jíst i když víte že Vám to nedělá dobře, pak je to Váš problem. I přesto na to mohu mít názor. A co více ten názor můžu vyjádřit, ne?

Odp10: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
ivan, 2.2.2011 19:47

Některé pocity jsou pouhou poruchou nastavení mozku. Informují nás o tom, že potřebujem najíst, napít, nebo více tepla. Prostě něčí mozek je nastavený tak, že tento signál našemu vědomí dává už před dosažením akutního stavu a vyvolává v nás pocity nepohody vyžadující řešení uspokojením.

Naše tělo není naším výhradním vlastnictvím, jak by se zdálo, Tony. Některé druhy bakterií žijí z našeho krevního cukru a při jeho poklesu se začnou dožadovat jeho dalšího přísunu vylučováním toxinu který v někom vyvolává stav podobný absťáku narkomanů, takhle si nás řídí a nejvyšší inteligence ve vesmíru je v tu ránu v prdelce.

Některé skutečnosti můžeš ovlivnit asi tak jako svoje pohlaví před narozením, nebo svoji výšku. Všichni jsme výsledkem genové nahodilosti a skladbou vnějších vlivů. Pokud si svojí vůlí dokážeš zastavit obyčejnou rýmu, pak máš ve všem bezvýhradnou pravdu, pokud ne, tak zkus o věci přemýšlet.

Odp11: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
Tony, 2.2.2011 20:11

Jako vše i tohle je záležitostí míry.
Jak píšete rýmu ovlivnit nedokážu to je jasné. My ale mluvíme o chování člověka.

Když před dva lidi postavíte dortík, pak jeden ho sní dříve a druhý o něco později. A je to založeno na vůli. Jeden ji má slabší a nedokáže tak dlouho odolávat.

Jak píšete, bakterie v nás vyvolávají pocit toho, že musíme nutně sníst cukr. Někdo se dokáže ovládat a vezme si jen jeden malý díleček čokolády, protože ví, že je to potřeba páč mu jinak bude špatně. Dokáže zbytek čokolády zabalit a vrátit do skříně.
Ten druhý ji sežere celou. Proč? Protože nemá vůli.

Dám Vám další příklad. Sou dva lidi s kamarády v hospodě. Oba pijí tvrdý alkohol. Oba na sobě cítí, že už mají dost. Celá parta je ale oba hecuje aby vypili ještě jeden absinth na ex. Jeden vypije protože podlehne tlaku ostatních - poblije se. Druhý řekne narovinu, že si už nevezme. Ačkoliv ho ostatní přemlouvají jak chtějí on má silnou vůli a nenapije se.

A takhle mohu pokračovat donekonečna.

Já jsem samozřejmě nepsal o věcech, které ovlivnit nedokážeme. Že jsem měl v pubertě akné a můj kamarád ne, to ovlivnit nedokážu. Že jsem mužského pohlaví také ne (ačkoliv prý to jde :-)).

Odp11: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 2.2.2011 21:58

Náhodou máš pravdu:-)Mamka mi kdysi říkala ty budeš mít po babičce 100kilo. Tím mně naštvala, ale spěla jsem k tomu už od svých 18ti let. Bojuji s váhou celý život. Babičku jsem sice nepoznala, ale když mně otec viděl po letech tak mi řekl, že jsem jí strašně podobná a i ona měla potíže s nadváhou. Taky vím, že je to v hlavě. Momentálně jsem ve stadiu, kdy s váhou bojuju, ale až to vzdám, bude to tentokrát asi hrozivé, protože bych vzhledem k té štítné žláze měla jíst uvážlivě a spíš mín´. Začala jsem se více hýbat a pomohlo, ale chce to ještě upravit stravovací návyky , ale ty geny. Pomáhám si jak můžu, pomáhá mi hudba, ale prostě jednou za čas na mně přijde žravé obdobíé a to si říkám, že kdybych kouřila bylo by po problému.

Odp12: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
Tony, 2.2.2011 23:38

Štítná žláza je děs. Máma i sestra mají podobný problém.
To je potom něco jiného nežli obezita typu hodně žeru=jsem tlustý.

Máma s tím bojuje extrémním pohybem. Je hrozně v pohbyu celý den, nezastaví se od rána do večera.

Jaké máte zaměstnání jestli se mohu zeptat. Protože s touto nemocí dělat nějaké sedavé zaměstnání musí být horor. :-(

P.S.: je úsměvné, že například vy máte problém s váhou z hledicka nadváhy a já se zase každý večer nutím do tvarohu a jím co můžu abych přibral.

Odp13: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 3.2.2011 8:43

V r 2007 mi našla mamka nějakou hrudku na krku viditelnou okem. Doktor mi měl vzít jen půlku žlázy, ale musel vzít celou říkal, že se mu ta druhá půla nelíbila a v ní byl ten karcinom, který to způsobil. Musela jsem chodit na radiojod a před ním mi vysazují ten hormon, který kdybych normálně brala ani nepoznám, že štítnou žlázu nemám. Je to úplně něco jiného než když někdo má špatnou funkci jako třeba tvoje máma. Já se někdy ani nepohnu když ten hormon neberu snáším to časté vysazování dost blbě. Pracovala jsem jako dělník rozvodů tepla takže jsem pohybu měla hodně a díky tomu jsem si kdysi ráda pojedla. Taky mám syna jako ty co nemůže přibrat. Když má stres z práce nejí skoro vůbec nic nemůže pozřít a já to mám opačně když mám stres tak žeru. Ted pokud beru ty tabletky-hormony štítné žlázy začala jsem běhat. teda běhat syn tomu říká rychlolezení je to taková rychlá chůze. Možná tu někdy dám odkaz na můj blog, kde si píšu takový denník, ale nikdo to nečte kromě mě. Možná by se tu někdo našel, ale pochybuju i tak už mně je tady dost.

Odp14: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 3.2.2011 9:34

Kdybych po operaci nesouhlasila s radiojodem byla bych na tom možná líp. Neměla bych ty léčby vysazování a třicet kilo navíc. Měla jsem od r.2007 sedmkrát vysazený hormon a pokaždé přiberu tak asi pět kilo. Mohla jsem si žít chodit do práce, na aerobik, ale taky by mi něco mohlo začít v krku bujet a to je trochu risk. Po třetím vysazení to bylo v červenci venku nádherně jsem byla tak zničená, že jsem řekla v nemocnici že končím, že už nepřijdu. Doktorka řekla dobrá k tomu vás nemůžeme nutit. Pak mně přemluvila paní z vedlešího pokoje at neriskuju. Synové už si zvykli, že mají obtloustlou matku a manžel...:-) ten vidí, že pořád bojuju, nebo nevím, prostě mně má rád. asi.

Odp15: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 3.2.2011 9:41

V květnu možná pojedu do Prahy. Jede tam nějaký svaz invalidů na Kat Mydlář a já se s nima svezu a zajdu si na korálky. Moc se na to těším jak si naživo vyberu korálky, které zatím jen objednávám přes internet. Je to můj světlý bodík, protože ten 1,března zas vysazuju léky a 31,3 jdu naposled do nemocnice na pár dnů. Moc se těším na tu Prahu. Oni budou v tom divadle a já ty korálky nakoupím.

Odp16: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
tlapka, 3.2.2011 9:45

Všichni jsme otroci vlastního organismu, který je naším vězením. Mohla bych se zeptat na ten Blog? :-)

Odp17: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 3.2.2011 9:49

:-)http://korales.blogspot.com/2010/11/kondice.html. Je to ale šílené a fakt tě to zajímá? A nevím , jestli to dokážu někdy tak upadám na mysli jestli se vrátím tam kde jsem byla...

Odp18: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
Platfus, 3.2.2011 11:06

Ivo, zvědavě jsem nakouk, předevšim oceňuju odvahu se svěřit. Problémy se štítnou žlázou taky máme v rodě, nevím proč dedí se to hlavně po přeslici. U nás se to projevuje výkyvy nálad a depresema. To možná není špatnej nápad vést si blog a zaznamenávat si pro sebe pokroky. Přeju ti, abys vytrvala. Jinak překvapila's mě svojí činorodostí. jsem taky koníčkář, ale před tvojí tvořivostí smekám ;-).

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 3.2.2011 14:15

Děkuji za zájem. Vůbec jsem to nečekala. To nic není to jsou jiné korálkářky a koníček aerobik? To bylo pro mně něco jako droga. POkusím se o více fotek protože mně samou nezajímají blogy bez fotek. Akorát Tlapka tam viděla nějaké obrázky kočičky, tak nevím.O záhady na internetu není nouze asi.

Odp18: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
tlapka, 3.2.2011 12:16

To je skutečně Tvůj ten krásný originální blog? I s tou látkovou Kočičkou? To zírám... :-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 3.2.2011 14:13

To by mně zajímalo, kde vidíš kočičku? Já tam žádné fotky nemám krom jednoho náramku, ale chystám se. No kočičku se nechystím fotit vyfotím jaké to je v lese a ty pesany co mají boudy u lesa a já už kolem nich nemůžu projít aniž bych jim nehodila aspon rohlík

Odp19: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 3.2.2011 14:19

Tak už vím. To je blog, který občas sleduji. Je to nějaká farma a ta paní se shodou okolností jmenuje Ivana.

Odp20: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
Platfus, 3.2.2011 15:44

Aha, zdá se, že jsem koukal tam co Tlapka :-). Tak to by vážně chtělo nějakou fotku - pochlub se s tím, co tvoříš.

Odp20: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
tlapka, 3.2.2011 16:11

To mě popletlo. Jsou to moc dobré postřehy- i bez kočičky.

Odp21: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 3.2.2011 17:28

I tak díky vašim omylům dnes navštívil můj blog rekordní počet lidí a to 30krát zobrazení.Doposud ho vidělo asi pět lidí z toho jedna je pravidelný čtenář myslím ze zvědavosti. POkusím se dodat časem nějaké fotky. A co vy kam se chodíte ještě dívat? MNě ještě láká blog Modní peklo a 1000věcí, které mně serou.

Odp22: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
Juras, 4.2.2011 7:26

Tak jsem mírně zmaten. Jaký je teda Tvůj blog? Ta adresa platí, nebo je to chyba?

Odp23: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 4.2.2011 8:13

http://korales.blogspot.com/tohle je můj blog. Nejsou tam žádné fotky krom jednoho náramku. Možná budu fotit v neděi, protže blog bez fotek není blog. Byl to takový můj deník, ale včera ho asi pár lidí četlo píšu to od listopadu a nevím nechápu proč to lidi píšou. Já jsem začala , protože už jsem neviděla jiné východisko jak se donutit něco se sebou dělat. Tím myslím s tou váhou. Protože dříve to šlo že jsem zapojila celé svoje tělo, ale ted s tou nemocí prostě nemám sílu. Při své výšce 178cm jsem vždy vážila 80kg, ale časem jsem přibírala a přibírla a a několikrát se mi podařilo to zastavit nebo aspon dát do takového stadia, že jsem měla svaly a cvičila jsem. Ted nemám sil.

Odp24: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 4.2.2011 8:17

http://korales.blogspot.com/
zase je tam chyba. Je třeba kliknout na korales. Chtěla jsem tam dávat fotky svých výtvorů a ted se stalo to, že mi hodně času zabere chození do lesa a plánování co na jídlo tak na korálky není čas.

Odp25: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
tlapka, 4.2.2011 9:48

Chtěla jsem Ti napsat na blog úvahu ze života: Moje tělo je můj nejhorší nepřítel" ale psaní mi nešlo, že to mám nějak diferencovat..

Odp26: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
tlapka, 4.2.2011 9:50

... profilovat.

Odp27: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 4.2.2011 9:57

Jen si na tom založ účet. Nic to nestojí a nemusíš mít blog.Já ani nevbím jak se mi to podařilo byla jsem na stránkách mischkabeads a chtěla jsme napsat komentář tak jsem se přihlásila. Ale možná můžu já něco změni ohledně komentářů tak se kouknu. Budu vděčná za každou radu a povzbuzení, když to bude upřímně.

Odp28: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 4.2.2011 10:07

KOnečně jsem se prokousala a může vkládat kdokoli. Jen doufám, že se tam nepřestěhuje ten indián co tu píše ty nesmysly v čínštině. Budu ráda i když mi někdo vynadá, že jsem tlustá kráva , ale to smažu. Zatím stejně tam toho moc není jen snad se ted nezmění to moje psaní.

Odp29: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
tlapka, 4.2.2011 12:48

Já bych nic nehodnotila, jenom bych rozvedla problém Boje s potměšilým vlastním tělem :-)

Odp30: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 4.2.2011 14:50
Odp31: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
tlapka, 4.2.2011 15:00

Ivo.. zase jsem se tam nedostala, musím to zkusit potom. :-)

Odp32: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 4.2.2011 15:39

Ale to jsem si myslela, že toho moc neumím. Když se tě to zeptá dej anonymní, nebo si založ účet na google.Tež toho moc neumím, a tohle jsem zvládla. Některé borkyně dokážou vkládat fotky atd.

Odp33: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
tlapka, 4.2.2011 16:15

Vrazila jsem tam Anonym a ještě Pošta váhá.. Musí to někdo schválit. :-)

Odp34: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 4.2.2011 16:22

Tuš kurná taky se to učim....:-)

Odp6: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
tlapka, 2.2.2011 12:54

To je báječná věta

Odp4: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
iva, 2.2.2011 11:13

Nekuřák pije jak duha, cyklista je pedofil, vegetarián si kouše nehty, abstinent hulí jak fabrika, atd

Odp4: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
Tony, 2.2.2011 11:32

Naznačujete, že bez drog a závislostí obecně nemůžete být v pohodě?
Pak je to s Vámi už hodně špatné...

A spokojený (rozuměj šťastný) můžete být za všech okolností. Ovšem žít zdravým způsobem života „může“ být jeden z předpokladů jak toho docílit.
Toť vše...

Odp5: Nic proti, ale tenhle článek je prostě...
tlapka, 2.2.2011 12:55

:-)Důležité je ... správně myslet.

a co jako ?
Kubajs, 31.1.2011 19:15

Omg všichni sme jenom lidi tak zavřete huby tvl pak že mi sme cyhtrý jak rádia a hlavně že vy ste chytrý jak sto vopic tvl to neni mozný tohleto!

Odp: a co jako ?
Tony, 31.1.2011 20:08

Jop přesně všichni sme jenom lidi, ale každej je jinej.

Ty si například tupej omezenej hnusnej póvl, kterej by měl bejt vyhlazenej, aby zbytek lidstva trpěl demencí o něco méně.
;-)

Odp2: a co jako ?
tlapka, 1.2.2011 8:49

Proč se k sobě nechováte ušlechtile? Pak nemají být války.

Odp3: a co jako ?
Tony, 1.2.2011 12:48

Však já to myslím spíš jako humor. Mluvím s ním jako rovný s rovným. Jestli chce diskutovat na slušné úrovni jsem pro všema deseti. :-)

Odp4: a co jako ?
tlapka, 2.2.2011 12:56

Já do tebe kamenem, od do mě kamenem a naopak.
Okozaoko, Zubzazub.

Odp5: a co jako ?
kukuří nožka, 31.3.2012 10:41

Píše se to oko za oko zub za zub :-)

Prej uvádí v článku že nikdy nekouřil...
Kubajs, 31.1.2011 19:20

Prej uvádí v článku že nikdy nekouřil to jo a co pasivní kouření ? hm ? nebo výfuky z aut ? ;)) moc hrdej bejt vubec nemusíš ;)

Odp: Prej uvádí v článku že nikdy nekouřil...
Tony, 31.1.2011 20:06

Retarde, každýmu primitivovi je jasný, že měl na mysli klasické kouření cigaret a žádné výfukové plyny... Bože ty si hloupej až to neni možný. Tipuju, že si kuřák co? Uplně sis vykouřil mozek.

Chápeš, že tu prostě lidi diskutují o jejich názorech na kuřáky a kouření? Jednoduchá výměna názorů. Nikdo ti nic nenutí.

Odp2: Prej uvádí v článku že nikdy nekouřil...
tlapka, 2.2.2011 12:57

No někomu to chutná a někomu ne. Záleží aby něco nepodpálil.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jenom...
martina, 9.2.2011 17:31

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jenom na pár otázek máme to do školy za úkol
1. kolik je ti let?
2. Od kolika let kouříš?
3.Proč si začal kouřit?
4. Pokoušel ses někdy přestat?, jak dlouho si to vydržel?
5. Kolik cigaret denně vykouříš?

Odp: Dobrý den, chtěla bych se zeptat jenom...
Juras, 9.2.2011 19:10

Odpověz podle pravdy. Lhát se nemá. :-)

Nejdřív to vypadalo jako zajímavý námět...
henďas, 9.2.2011 22:45

Nejdřív to vypadalo jako zajímavý námět k diskuzi, ale posléze jsem přišel na to, že je naprosto zbytečné toto řešit. Dva táboty: kuřáci a nekuřáci. Nekuřáci by měli tolerovat kuřáky a kuřáci by se měli snažit vyhovět nekuřákům a nekouřit v jejich blízkosti, pokud jim to vadí a také by měli samotné nekuřáky doslova obdivovat a závidět jim, že tento nechutný zlozvyk nemají. Je to každého věc, ať si každý dělá co chce, vždyť na světě máme tak málo svobody. Když to někomu dává pocit uspokojení, proč ne?
Pokud někdo bude chtít OPRAVDU přestat kouřit, přestane, výmluvy typu:„Já to zkoušel, ale nejde mi to“ jsou směšné.
A závěrem bych chtěl říct, proč hned zavrhovat kuřáky? Je to nechutný zlozvyk, kouř smrdí apod., ale kuřáci se taky každodenně sprchují, mívají žvýkačky atd., jak říkám, je to o toleranci obou táborů. Všechno je o vzájemné toleranci a pochopení.

Odp: Nejdřív to vypadalo jako zajímavý námět...
tlapka, 10.2.2011 11:36

Proti kuřákům nic nemám. Horší jsou tzv. Duševní upíři.

Odp: Nejdřív to vypadalo jako zajímavý námět...
Platfus, 10.2.2011 12:11

Souhlasím, sám jsem kdysi taky kouřil a jsem rád, že jsem toho nechal. Tou dobou jsem se setkal se svojí ženou a cítil jsem, že kdybych v tom pokračoval, byla by to docela překážka. Takže jsem měl docela dobrej důvod přestat. Tábor militantních nekuřáků ale moc nechápu a jejich nedostatek tolerance mě docela vadí. V takovém případě navrhuju přejít do protútoku „A nevadí vám, že mi do toho kouření jíte?“ ;-)

sasdadas
regdcfg, 6.3.2011 21:07

sasdadas

Nedočetl jsem diskusi až do konce...
Adam, 8.6.2011 12:11

Nedočetl jsem diskusi až do konce, nicméně je mi na blití z toho co tady čtu. Víte argumentujete pořád stejnými názory a od začátku do poloviny diskuse jsem neviděl žádnou změnu. Není jednoduché popsat proč člověk kouří, z toho důvodu, že proč kuřák kouří může pochopit jenom kuřák, proto se omlouvám, ale nerespektuji názory nekuřáka. Je to jako jízda na kolotoči nebo seskok z padáku. Můžete popsat že jste byl nadšený z výšky apod. , ale nemůžete popsat pocity, které jste za letu měl. Nechci tady omýlat ty samé břehy znovu, a proto bych rád přešel k jádru mého názoru ( argumentu ). Spousta nekuřáků i na těchto stránkách říká, že chtějí abychom přestali. Uvádějí tři základní fakta. 1) Ničíme své a jejich zdraví. 2) Stojíme stát peníze a přispíváme k celostátní krizi. 3) Chtějí aby se sami měli lépe.
To, že ničím své zdraví, je můj problém, a nevidím proč by se měl každý nekuřák o mě zajímat. Bylo to zde řečeno několikrát, nicméně jde mi o jádro problému. To když stojím mimo zastávku, a přijde slečna na půl metra ode mě, a začne mi říkat abych to típnul, že jí ničím zdraví. Nekuřák by kýval hlavou ano ano. Nicméně není to právě tak, že ta slečna si doslova přišla pro tu dávku kouře, o kterou jsem se ani já nechtěl dělit? je tak těžké pochopit, že my nechceme ubližovat nekuřákům, a to že nám to ničí zdraví si perfektně uvědomujeme? Že podstupujeme toto riziko z vlastní vůle? MY jako kuřáci, nemáme snad právo na to si vybrat? Nezažil jsem komunismus, nezažil jsem censuru a neznám to být limitován zemí a světem kde žiji. Do svých 15 let jsem to neznal. Přišli problémy a jsem podvolil ke kouření. Stalo se tak ale z mého rozhodnutí, nikoho jsem nenutil aby do toho šel se mnou. Nikoho jsem nechtěl a nikdy nebudu přemlouvat. Cigaretu jsem si vzal sám dobrovolně, prtože jsem věděl že mi chvilkové problémy vyřeší. Problémů má člověk v životě spousty, a nekuřáka napadne, proč si ten člověk přidělává další? když přirovnám že bych měl 100 problémů a každý měl váhu 10 bodů, a přidám kouření, které mi sleví u každého jeden a bod, a přidá mi další 101. problém s hodnoutou 10, pak to pořád výjde lépe. Nepopírám, že kouření je závislost. Sám citím neklid když delší dobu nekouřím, ale je to riziko které jsem si vybral sám, podstupuju ho sám a jako spousta jiných já osobně když si sednu ke stolu, se zeptám zda nevadí když si zapálím. Jde o to , vezměme si třeba skupinu skinhead. Spousta lidí řekne, že jsou to vyholené hlavy bez mozku. Já říkám není skinhead jako skinhead a to samé je u kuřáků. Nemůžete odsuzovat všechny proto, že jste se setkali s někým, kdo byl takový nebo makový. Závěrem mého komentáře. Kouření určitě fizickému stavu člověka neprospívá, ale psychiku člověka určitě posílí. je to za cenu toho, že umřu dříve. Přiznávám, teď když mi je 17 let, si moc neuvědomuju jak bych měl rád v 67 letech jeden rok , nebo jeden den navíc. Ale podstupuju to riziko Já, a ne vy. Nechci ospravedlňovat kuřáky, nebo možná svým způsobem ano. Ale hlavní bod mojeho komentáře je ten, že není nutno dělat všelijaká rozhodnutí k tomu, abychom se dostali do konfliktu. Rád bych žil v době, kdy mě lidi nepozorují když mě vidí s cigaretou, a nebo když příjdu do mhd. Ale je to moje volba, a já se nemíním limitovat státem nebo jinými lidmi. Je to moje volba, a já udělám vše abych omezoval opravdu jen sebe, ale jak se mi to podaří, je druhá věc. S lidmi vycházím dobře, právě z důvodu, že jsem slušný k druhé straně břehu. Nemíním se vměšovat mezi nekuřáky, tak jako nechci tahat loďkou nekuřáky k nám. Chci prostě svoji svobodu, a nechci aby mi někdo něco přikazoval, když už i tak v životě je těchto příkazů nespočet.

Odp: Nedočetl jsem diskusi až do konce...
Joe, 3.7.2011 0:43

Ahoj chlape:-) píšu Ti jako bývalý král kuřáků. Začal jsem přibližně v Tvým věku a kouřil přes třicet let. Je sice pravda, že v konkrétním okamžiku při konkrétním problémku je cigaretka rádobyřešením, což vyplývá z podstaty jejího fungování, pohoda. Také nebudu polemizovat o hysterických rádobydobrodincích, kteří konečně - pokud poučují kuřáka o jeho sobeckosti, tak se konečně.... mohou opřít o nějakou pravdu, a vybijí si svůj vztek a neschopnost řešit své problémy na kuřákovil. Kdo chce kuřákovi pomoci - je milý a laskavý viz Allen Carr The easy way to give up smoking. Co Ti chci napsat, až pak budeš po mnoha letech jako já přestávat, ta cigaretka se bude hodně bránit a nebude to zadarmo. Jako nic v životě. Přestal jsem, protože mne to začalo omezovat v mých koníčcích, ale pozor pozor .... cigaretka si tak trochu řekne ...dlouhá léta jsem Ti takzvaně pomáhala .... ted mne chlapče tak lehce neodkopneš ... jsem legitimní opiátová závislost a dám Ti najevo co umím. Kouřit můžeš, dokud Tě to nezačne omezovat. Pak to musíš řešit. A není to zadarmo. To je všechno, co Ti k tomu chci říct, přestával jsem z šedesáti. A nepovažuji se ve svém pokročilém věku za fyzickou nebo psychickou trosku. No nic tak to v životě prostě chodí. Za všechno platíš. Jseš chytrej kluk, tak se podle toho zařid. Joe

proč?
tonda, 29.7.2011 13:22

Dvacet let jsem kouřil a proč? proto že mi to chutnalo, byla to třešnička na dortu a v neposlední řadě úžasná společenská berlička. Už v učení přišel mistr a povídá ty kouříš to nic ty taky kouříš ty nekouříš tak pojď dělat. Na každé oslavě pokud se člověk začal nudit, nebo byla hustá atmosféra se člověk mohl oddělit od ostatních.
Paradoxně tvrdá separace nekuřáků v poslední době toto vyjimečné postavení kuřáků ještě umocnila, kuřák nekouří li zrovna je nekuřákem a mezi nima se může pohybovat, naopak to nelze.
Až po čtyřicítce jsem zjistil že mne tabák víc bere než dává a že bych chtěl nekouřit, už jen množství cca třiceti cigaret denně bylo na pováženou. Věděl jsem že ale tohle sám nedokážu, proto jsem se podrobil anti nikotinové terapii a už víc než rok jsem abstinující kuřák, prezentuji se sice jako nekuřák ale stejně jako u alkoholiků jsem pouze ten kdo abstinuje a to budu až do smrti.

Odp: proč?
iva, 30.7.2011 11:10

Držím ti palce. Moje kamarádka kouřila tak, že pokud ráno došla cigareta valila v pět na benzinku aby v práci měla. Potom šla na nějaké elektrřody co jí dali na hlavu a od té doby nekouří. Byla na tom se svojí matkou, které tehdy bylo asi sedmdesát a kouřila jako stará indiánská sqav a taky přestala ale jeden chlápek co byl s něma na tom vydržel tři měsíce ale pořád nemohl přestat závidět, když si někdo v jeho blízkosti zapálil. Tak ten znovu kouří. Nesnáším ten typ kuřáků, co jakmile zjistí, že nejsem kuřák, začnou mi dávat najevo, že platím menší daně- takl to bylo u mně v práci tudíž bych jim snad měla něčím přispět na cigarety a potom žebravé kuřáky, kteří až tak moc nekouřili a obtěžovalo je kupovat furt cigarety tak jak někdo začal hulit hned byli u něho a družně vyžadovali jednu-hnus. Hodně lidí posl. dobu nechává kouření, ale jak vidím malé kluky a holky s cigaretou tak nechápu. Ještě kdysi byli lidi blbí, ale dnes...

A co elektronická? Jsem E-kuřák,když...
mejdlo, 16.10.2011 11:33

A co elektronická?
Jsem E-kuřák,když jsem si pořídil svoje první e-cígo,tak mě to moc neuspokojilo,ale pokrok jde do předu a mam produkt kterej mě opravdu uspokojuje a nekuřákum kolem měto nesmrdi,ale naopak,takže si můžu bafat tam,kde jsem si to nemohl dovolit.V náplních jsou ruzné dávky nikotinu,které se mužou dle potřeby snižovat až na nulu,takže ve finale jde jen o páru.
je to nenásilný vůči psychice a pořád mám neco co můžu kouřit aniž by to někoho obtěžovalo...

proč?
Luděk, 31.3.2012 10:31

Ahoj lidi mam jen jednu otázku. Prosím nevíte proč lidé kouří???

Odp: proč?
Luděk, 31.3.2012 10:36

sssssssssssssssssssssssssssss

Odp: proč?
Zákys, 1.4.2012 8:28

No přece proto, aby jim nezhasla cigareta!!!:-(:-(

Jsou však ženy znalkyně, které umí vychutnat situaci. Ty říkají, "vy muži, jste přes závoj cigaretového dýmu zajímavější:-)

Jsou však také situace, kdy ženy nekouří. Zásadně nekouří po souloži. Je to proto, že jeden šluk jim stačí.

Odp: proč?
určitě proto, 1.4.2012 18:56

Pan učitel kouří
1) protože neví, jak jinak se zbavit nadbytku peněz, než tak, že je musí utratit za cigarety;
2) protože neví, co s volným časem, tak ho musí prokouřit;
3) protože chce oslnit „slepice“ kolem sebe (rozuměj hejno spoluučitelek);
4) protože ničím jiným ten „naparující se kohoutek“ své okolí oslnit neumí;
5) protože ve sborovně většina „slepic“ kouří, včetně paní ředitelky;
6) protože má radost, když svým na balkoně vypouštěným cigaretovým kouřem otravuje vzduch lidem nad ním bydlícím.

Odp2: proč?
Tlapka, 4.4.2012 13:22

Doporučila bych vám Okamžitě se omluvit ušlechtilé rase Kur domácí. Jinak na sebe přivoláte smůlu ;-)

No někomu to chutná a někomu ne. Záleží...
tlapka,, 31.3.2012 10:42

No někomu to chutná a někomu ne. Záleží aby něco nepodpálil.

Pravda je, že kouření je návyková...
Neuvedeno, 5.5.2012 6:40

Pravda je, že kouření je návyková droga. V oblastech, kde jsou komáři a také malárie má určitý význam, protože od člověka takto vonícího se tento hmyz odklání. Možná, že i plicní chlamedie nevydrží náporu kouření.
V Egyptě prý byl tabák jednou z mumifikačních látek, takže má zřejmě i dezimfekční účinek.
Ovšem pro osoby žijící v nezakomárovaných a neklíšťových oblastech, jako jsou města České republiky je kouření přítěží, protože se člověk- kuřák dožívá kratšího věku hlavně díky náchylnosti na rakovinu, kterou kouření způsobuje. Může jít o celých deset let rozdíl délky života člověka.
Dále jako návyková droga je kouřící člověk podrážděný a nerudný, když návykovou látku nemá a tím je život s takovým to člověkem obtížný. Navíc zřejmě kouř, který člověk nadechuje způsobuje snížení schopnosti červených krvinek předávat kyslík a tím tento člověk není tak tělesně výkonný. V případě výkonu pak si tento kuřák snadno strhá srdce. Takže manuelně pracující kuřáci také snadno onemocní na srdce a díky tomu také umírají dříve.
Léčení návyku je velice obtížné a firmy produjující cigarety neplatí žádný příspěvek na odvykání kuřáků ve formě na příklad protikuřáckých náplastí.
Stát by v nezakomárovaných oblastech měl dbát na to, aby občané dostávali tento příspěvek na odvykání od těchto firem, které občany -kuřáky defakto zotročily.
Toto stát nedělá a proto by stát měl platit léčení rakoviny sám, a né, že by jí měl platit občan z nemocenského pojištění, když stát svojí nedbalostí tento tlak na kuřácké koncerny dostatečně silně nedělá.

Odp: Pravda je, že kouření je návyková...
Vlastimil Čech, 5.5.2012 23:31

Tabák je rostlina pocházející z Ameriky. Domnívám se, že Amerika byla ojevena roku 1492 a ztěží tedy mumie, které jsou starší, budou impregnovány tabákem... tabákový kouř ovšem hmyz dost dobře odpuzuje...kdysi jsem měl jedny docela bodavé včely a v těch dobrých časech jsem si mohl dovolit trochu laciného tabáku nasypat i do kuřáku, když jsem šel do těch bodavých...

Odp2: Pravda je, že kouření je návyková...
Zákys, 24.10.2012 9:10

Tak vy se domníváte že Amerika... Vy to nevíte? Vy jste se to „domněl“(vymyslel)? A z které pak Ameriky(jak nepřesné!!!-světadíl jako lokalita). Severní, Jižní, potažmo Střední? Vás ve škole neučili, že tabák pochází z mrtvého těla Jidášova? No, komunistické školství. Ještě že je to za námi. Ten kuřák, to máte na mysli kalumet? Howg!

Nechápu jak někdo kdo nekouří může něco...
Nick, 27.5.2012 20:22

Nechápu jak někdo kdo nekouří může něco říkat o kuřáctví. Kouřím už spoustu let a žádné zdravotní potíže nemám, žluté zuby také ne a pokud nejdu do hospody kde přes kouř není vidět, tak ani nesmrdím. Pokud chcete něco vědět o kouření, musíte s tím začít. Každopádně by jste měli kouřit pouze pokud vám to chutná, rozhodně ne z frajerství. Nejlepší je s kouřením nezačínat.

Není lepší přestat kouřit nebo zkusit...
Pavla233, 23.10.2012 14:47

Není lepší přestat kouřit nebo zkusit jak zabírá na odvykání elektronická cigareta, kde Tekutá náplň se však přeměňuje na plynnou a vzniká pára, kterou kuřák vdechuje a vydechuje jakoby dým. Avšak tato pára není škodlivá ani pro okolí, ani pro kuřáka samotného. E liquid je k dostání v mnoha provedeních. V první řadě si můžeme vybírat e liquid dle obsahu nikotinu. Pro začátek se doporučuje vyšší obsah nikotinu a postupně jej snižovat. Nakonec si můžeme kupovat e-liquid zcela bez nikotinu, pouze s příchutěmi. Druhou variantou, dle níž můžeme e-liquid vybírat, je příchuť. Na trhu existují i takové příchutě, o nichž jste možná ani netušili.

Odp: Není lepší přestat kouřit nebo zkusit...
ivan, 23.10.2012 19:04

Každýmu volovi kterej ti na to skočí je třeba pogratulovat ke kandidatuře na Darwinnovu cenu za sebeodstranění se z genofondu lidstva a tím přispět k jeho zkvalitnění.

Jsem kuřákem od narození.

Padesátá léta neviděla v nikotinových závislostech skutečné nebezpečí a dlouhou bolestnou smrt postupným udušením se.

Moje první tresty za cigarety ve vlastní kapse byly vlastně nespravedlností ze způsobené závislosti od mých rodičů a častých kuřáckých návštěv. Nikdy jsem se svojí závislosti nezbavil ani já přes mnohé pokusy přestat, a to i s víceletýma přestávkama. Nikotinová paměť má sice nižší, ale zato mnohem vytrvalejší vlnu než heroin.

Táta se udusil v r. 2000.
Syn - leukemie v r. 1996 (?)
Máma, před dvěma týdny-úraz+ rakovina plic.
Já, CHOPN. Moje šance v krátké budoucnosti jsou od 7,65 mm výše.

Všechny závislosti si najdou cestu k jejich uspokojení, tedy i k cigaretám i s důsledkama.

Přeju ti všechna ta potěšení které nabízíš jiným, třeba i s jejich důsledkama nezávadnosti. Pro začátek by ti mohlo umřít na nezávadnost některé ze jsoucích nebo budoucích dětí! Surové a nespravedlivé? No a co!, Vždyť to přeješ i dětem nebo rodičům jiných. Přeju ti radostnost a vytrvalost při prožitku z uspokojení vlastního přičinění.

Kdyby se náhodou něco z toho začlo plnit, nezapomeň a dej vědět!
Potěšíš tím všechny co jim mydlíš schody.

( Tvrzení: Automaty neprodukují ani onu nikotinovou páru a zachraňují rodiny před ztrátou majetku v ruletě) Hmm.

Iv.

Odp2: Není lepší přestat kouřit nebo zkusit...
Zákys, 28.10.2012 10:01

Proč lidé kouří? Marně čekám na prostou a jasnou odpověď.:-(
„No přece proto, aby jim nezhasla cigareta“.;-)
Ta ostatní „kouření“, při kterých mizí poslední fosilní paliva na této planetě nechávám Bohu, nebo raději Čertu. A jdu si zazpívat do podzemí ve Velkých Bílovicích a zvlažit hrdlo modrým Portugalem. Globalizace potřebuje jak neustále vidím na Svíci, jiné snílky. Ve „stohu slámy“ bez vymláceného žita se zpravidla nezpívá. Tam se blije. Tak už jdu vypláchnout tu hubu, ať „možu“ mezi lidi:-)

Odp2: Není lepší přestat kouřit nebo zkusit...
ivana Kozárová, 1.6.2013 21:08

Ivane,chyběl jste tady. Mám kamarádku Růženku ve věku mojí mámy - ročník 1923 v nemocnici po úrazu.Sešroubovali jí nohu v lokálu,je anemická a po warfarinu samý hematom.Ten jed na krysy je teď hrozně moderní,ale vápenatí po něm cévy. Kdyby vám to někdy nutili,odolejte,proCHOPN jsou dobrý kapky z hlohu Crattaegan- ,dají se sehnat i pod jinými názvy. Pár nadšenců to dováží z Ukrajiny - viz bylinka - Hloh zvyšuje na maximum dostupnost kyslíku pro orgány. Taky je třeba zvýšit přísun citronové š´távy. Vaše šance jsou vynikající,protože jste silnej kus.Hlavně ne warfarin! Pac!!!

Odp: Není lepší přestat kouřit nebo zkusit...
Zákys, 24.10.2012 8:53

Madame to, že vám něco někdy nedojde, není chyba České pošty.
Lidé nevěřte ničemu ,co krvácí pět dní a neumře...

Čemu škodí kouření????? Děkuji za...
Moni, 28.5.2013 17:46

Čemu škodí kouření????? Děkuji za odpověď.

Odp: Čemu škodí kouření????? Děkuji za...
Platfus, 28.5.2013 18:13

Kouření škodí zdraví. Rádo se stalo :-).

Odp: Čemu škodí kouření????? Děkuji za...
Zákys, 28.5.2013 19:10

Jak čeho...;-)

„My kuřáci dýmek jsme šlechta. Ne sice rodem, ale svobodou volby“. Ilja Erenburg, Dýmky.

Kuřačky na to mají jiný názo;-)

Odp2: Čemu škodí kouření????? Děkuji za...
ivana Kozárová, 29.5.2013 13:49

Můj děda kouřil fajfku v hospodě u Barušky a tam smrdělo všechno a všichni.Bylo mi jedno,že smrdím,neboť jsem dědu milovala nade všechny a všechno.Pak přestal kouřit,neboť měl Bürgera. Bolely ho nohy a tak jsme do hospody jezdili na kole.Oba už jen jako pasívní kuřáci.Zato ty jízdy na nosiči a návraty až večer - ani dnes mi vzpomínky nevyčichly a vzpomínám s láskou...

Odp3: Čemu škodí kouření????? Děkuji za...
Platfus, 30.5.2013 13:09

Jen jsem vám chtěl říct, že jsem rád za vaše vzpomínavé příspěvky, paní Ivano. Je vždycky fajn, když za tím, co člověk píše, stojí nějaká životní zkušenost.

Odp4: Čemu škodí kouření????? Děkuji za...
ivana Kozárová, 1.6.2013 20:54

Napsala jsem to synátorům do sešitu,aby po letech věděli,jaký to bejvalo dřív... Teď není na nic čas... Ze zkušenosti a z hrabání v kufrech,kde čtu korespondenci předků vím,že v jistých životních situacích to člověku docela pomůže,na chvíli se zastavit a uvědomit si,kde v proudu času stojím,odkud pocházím,kdo jsem a co jsem zdědil po předcích. Ne v penězích,ale ve vlastnostech,jak jsme si vlastně všichni podobní a někdy nepodobní.;-)

Odp: Čemu škodí kouření????? Děkuji za...
ivana Kozárová, 29.5.2013 13:45

škodí člověku a jeho vztahu ke svobodě vlastní i cizí.

Víte co?
Gmy, 2.8.2015 1:05

Spousta lidí kouří protože ví, že je v budoucím životě nečeká nic lepšího, než mají teď. Proto je neláká představa, že ve stáří to bude ještě horší, a že se z nich stane omšelý protiva, u kterýho akorát každý čeká kdy umře. A s myšlenkou, že si mohou chvilku dopřát, kdy jim je dobře, a kdy se nad čímkoliv můžou zamyslet, a zhodnotit to, si to cigárko zapálí. Je mi jedno jaký je váš názor. Kdo kouří, ať si kouří dál, a neserte se do něj, pokud mu nedokážete nabídnout nic lepšího...

Odp: Víte co?
ivana Kozárová, 2.8.2015 12:51

To opravdu není rejpavý,moji rodiče oba kouřili jako komíni a dokonce i po rozvodu si dovedli vklidu pokecat u cigárka a zavzpomínat.... A právě protože jsem se toho účastnila ,byť nedobrovolně nasávala dým míru,tak dobře vím,že je to stejně jen šalba klídečku a že je něco lepšího. nekouřit.Do nikoho se nenavážím,ani kuřákům,co přijdou na návštěvu kouření nevymlouvám a u nás doma kouřej do krbu.Každej si na to musí přijít sám,co je pro něho dobré a co ne. Šťastní jsou ti,kdo si nechají poradit...Závislost na čemkoliv je nedobrá,já mám závislost na kafi a taky mě to omezuje,i když mi kafe chutná. Když ho nemám,bolí mě hlava :-(Chtěla bych přestat,ale zatím mi to nejde.

Odp2: Víte co?
ivan, 2.8.2015 22:52

Ivano, jsem rád, že si zpátky. (dovolená ?) Očekávám ostatní navrátilce.

Odp3: Víte co?
ivana Kozárová, 5.8.2015 21:08

chodím sem zmořená vedrem,málo letos plavu,zato pes se mi zlepšil... dovolená nebude a není,až v zimě:-) A když je jeden zmořenej,nemluví.....Co zdraví,Ivane ,máte u Vás potok,nebo jez,nebo jezero? Bez vody to nejde! Voda ve Volyňce klesá,ale brložský potok se drží. Voda ledová,ale pitná....

Koureni take nechapu
Robert, 20.10.2017 20:53

nikdy jsem nepochopil ucel koureni,,,lide mi rikaji ze jim to pomaha s nervy,,za prve nechapu co to mit nervy znamena a za druhe nechapu jak v tom mohou pomoci cigarety,jednou jsem to vdechl jak to chutna a malem jsem se udusil,,prijde mi to podobne jako kour z vyfuku u auta,,take jsem zkusil alkoho a jedine co to se mnou udelalo ze mi bylo spatne,,nejakou zmenu nalady nebo chovani jsem ani nepocitil,,,proste jako vzdy,,,,,,,,,,bude to asi proto ze jsem takovy asocialni tip cloveka co je radeji sam...

No vida, tak se přece jen někdo na...
Neuvedeno, 29.10.2017 21:27

No vida, tak se přece jen někdo na Svíci ozval.
Pan Robert, kdyby si přečetl pár delších komentářů na tuto problematiku výše, tak by zjistil, že už mu na jeho otázku už dávno někdo odpověděl.
Tak je to totiž na Svíci. Na většinu problémů, které se tam řeší už dávno je zde odpovězeno. Je to taková pěkná pokladnice a byl bych skutečně nerad, aby se Svíce zvrhla jen na reklamu na půjčování peněz.
Pane Roberte, prostě je to tak, že kouření je droga a lidé do ní spadnou, ani neví jak. Třeba pod vlivem pití alkoholu, že si při něm po vzoru stolovníků dají cigaretu. Udělají-li to několik dní po sobě tak se stanou závislými na kouření cigaret. Pak, ale už musí kouřit každé dvě hodiny zbytek života. To je jako, když musejí běhat na záchod každé dvě hodiny po nezdařené operaci prostaty, kdy operatéři sice vyoperovali prostatu, ale lejzrem poničili pacientu močový měchýř.

Protože, jak říkám na Svíci je už většina normálních situací a problémů života vyřešena snažím se jen doplnit o příspěvky další, které ještě na Svíci nezazněly.
Na příklad jak dál s rozpadající se Evropskou unií.
Katalánsko, žádalo o právo na sebeurčení. Všichni řeší, jestli mají na to právo, nebo jestli né. Jenže nikdo neřeší proč se takové množství států původní euro zony má tendenci rozpadnout.
Je to tak, že když se lidé mají dobře, tak jsou spokojení a nesnaží se dělat změny. Až teprve, když se stane, že se jim začíná snižovat životní úroveň, tak hledají způsob jak se zhoršující situaci zabránit.
Je jasné, že když se bude neustále pomáhat zaostalým částem EU, či nevydělávajícím osobám proto, že mají velký nárůst populace, tak se situace nemůže změnit a tato část populace, či regionů bude mít jen stále více dětí a tím i hladových žalůdků, bez toho aniž by přispěla k zvýšení životní úrovně celého regionu. Musí platit zásada, že každý region si na svoji životní úroveň musí vydělat sám. Je na nich, jestli chtějí mít vyšší životní úroveň nebo více dětí. Podle toho bude také výsledek jejich životní úrovně. Přerozdělování peněz do chudších regionů je holý nesmysl. Každý region si své problémy musí řešit sám.
Tímto také každý stát by měl mít možnost určovat míru své inflace, aby o jejich zboží byl zájem a nebyla tam nezaměstnanost. Je tedy jasné, že celé Euro je holý nesmysl u různorodých oblastí.
Ono to nefunguje ani v USA i když tam celý stát mluví stejným jazykem. Prostě jižní regiony se budou rozvíjet jinak, než ty severní.
Na jihu lidé mohou klidně žít jen v provizorních ubytovacích prostorách, zatím co na severu, kde jsou měsíce s teplotou pod nulou toto nepřichází v úvahu. Proto také náklady na výchovu dětí jsou různé na severu a na jihu USA. Není se proto co divit, když jeden výrobek stojí daleko více v některé části tohoto státu, než v té druhé.
Jestliže pak jižní státy dostávají stejné státní dávky na severu i na jihu, tak to nemůže nikdy fungovat.
Stejně tak je to s problematikou muslimů.
Je známo, že toto náboženství zajišťuje mnohem více potomků, než u náboženství křesťanských. Takže pak platí, že je i když se nacházejí v regionu třeba i na severu, stávají se nesourodou složkou vůči ostatnímu obyvatelstvu, které je třeba křesťanské, či bez vyznání a ostatní obyvatelé pak berou tyto muslimy jako příživníky na výhodách, které vytvářejí především křesťanští obyvatelé.

Chtěl jsem také mluvit o projevu M. Zemana při příležitosti udělování vyznamenání.
Chtěl jsem jen ukázat na to, že když se změní lékařské konsilium starající se o prezidenta, že se také mění i jeho duševní stav v tomto případě k lepšímu. To ovšem nemusí znamenat, že to bude na dlouhou dobu. Ale jeho proslov byl skutečně jako za jeho mladých let.
Jenže jestli mu tento stav vydrží celé další 4 roky je skutečně otázkou do pranice.
Výběr kandidátů na prezidenta je velký, ale bohužel o nich nic moc nevím, takže zatím nemohu říci, komu bych dal přednost. Třeba se ještě někdo objeví další.

Dnes bych chtěl promluvit o...
Neuvedeno, 30.10.2017 22:47

Dnes bych chtěl promluvit o zdravotnictví.
Nejsou lékaři jako lékaři. Obvodní lékařka je výborná, pozorná a citlivá a je schopná se vžít do problémů pacienta.
Jenže přijdete k očaři a potřebujete předepsat nové brýle a ona vás objedná za sedm měsíců, na toto objednání nových brýlí. Do té doby může se stát oko tupozrakým, tedy přestane zcela fungovat.
Tak si říkám, že cesta k přidávání peněz lékařům je zcela lichá. Čím více peněz některým lékařům dáte, tím mají větší rezervu peněz a tím pádem nemají chuť pracovat za normální mzdu, ale jen za mimořádnou mzdu. S chutí roste apetit. Proč by měli lékaři jezdit třeba jen do Evropy, vždyť oni můžou oblétnout za rok zeměkouli třeba dvacetkrát, aby měli pocit že něco znamenají.
V podstatě většina lidí jsou specialisti. Umí tedy jen pár věcí a doktoři jen pár věcí navíc. Mohou být tedy i oni bez celkového přehledu a proto snadno podlehnout touze se vytahovat a nafukovat. Zřejmě to platí také o očních lékařích, když takovéto termíny na předepsání brýlí dávají.
Proč se ale toto děje. Zdravotní pojišťovny toto prakticky nezajímá. Mám zploštělou čočku a to ještě různě u každého oka a v optice mi to nezměří.
Čím později přijdu na řadu, tím menší náklady má tato zdravotní pojišťovna za brýle, tak co by se namáhala. U jiné zdravotní pojišťovny by to bylo prakticky totéž.
To takový lékař udělá daleko větší kšeft, když někomu vymění umělé koleno za pevnou kovovou náhradu. Němci jí prodávají za 1,5 milionů a to je přece kšeft. Takto se státní peníze utrácejí. Běžný občan se o tom prakticky nedozví.

Pravil jsem:"To takový lékař udělá...
Neuvedeno, 16.8.2018 17:36

Pravil jsem:„To takový lékař udělá daleko větší kšeft, když někomu vymění umělé koleno za pevnou kovovou náhradu. Němci jí prodávají za 1,5 milionů a to je přece kšeft.“ Tak jsem se včera dozvěděl, že jen 500 tisíc. Od toho stejného člověka. Prostě se na něj člověk nedokáže spolehnou, co je vlastně pravda. Třeba předtím myslel celou konečnou operaci a ne jen tu součástku.

Kouření je jako jídlo.
JirkaZ, 19.9.2018 21:08

Jsem „odnaučený kuřák“. S kouřením je to jako s čokoládou. Nebo s jídlem obecně. Máte chuť. Dáte si a udělá se vám dobře. Když to přeženete, bude vám chvíli špatně, ale jíst nepřestanete. V případě kouření je ta „chuť“ přece jen trochu silnější.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru