Pro všechny přemýšlivé lidi

Komentáře k článku

14.12.2009 5:10

Měl by být rasizmus uzákoněn?

Další z problémů, které si zákon nedovolí řešit, pouze se snaží dovést lidi k zapomnění, že existuje. Stejně jako v případě drog je tento problém až moc reálný na to, aby zůstal ignorován a zákaldní aspekty lidského smýšlení a chování byly potlačeny.

Rasizmus jak ho známe je poměrně novodobou záležitostí. Ještě v antickém řecku neznali slovo označující „rasu“. Ono dělení na „lidi a barbary“ nic nedokazuje, protože souviselo s životním stylem, nikoliv barvou kůže nebo původem.
Až kolem třináctého století začal přecházet křesťanský antijudaismus v čistý antisemitizmus, kdy byl žid v očích křesťana odnarození nenapravitelně poskvrněné stvoření, které se dopustilo vraždy Boha.
Myšlenka nadřazenosti bílé rasy se projevila s importem černošských otroků, jelikož téměř okamžitě byli všichni bílí otroci osvobozeni.
Postupem času začali vědci na člověka pohlížet spíše jako na zvíře než Boží stvoření, a přicházeli s teoriemi o vzniku člověka, ras a jejich hodnotách. Celý středověk i novověk věřil bílý člověk ve svoji nadřazenost, podpořen samoúčelnými polopravdami, mýty a pseudověděckými či náboženskými poznatky. Tím se vzdálil všem ostatním rasám, u kterých byla obvyklá spíše běžná a pochopitelná xenofobie.

Chvilková naděje pro romantickými nacionalisty utlačované německé židy a americké černochy přišla až koncem 19. století, jenže ekonomická krize roku 1873 byla dána za vinu právě jim a postup se ještě na několik desetiletí zbrzdil.
Naprostý vrchol překroucení všech poznatků vědy přinesl nacizmus a dobře známá zvěrstva WW2.

Následovalo zděšení a celosvětová vlna opovržení. Rasizmus zůstal uzákoněn pouze ještě nějakou dobu v USA a o něco déle v JAR.

Situace se doposud jevila jako udržitelná, avšak rasizmus místo úbytku má spíše vzestupnou tendenci. Globalizace a mírné přistěhovalecké zákony způsobily migraci obyvatel a xenofobie civilizovaného člověka za podpory negativních zkušeností opět dává vzniknout rasizmu.

Nejsilnější ilegální skupinu najdeme v Rusku, jedná se o nacistickou stranu Русская Национальная Социалистическая Партия. Otevřeně se hlásí k brutálním vraždám přistěhovalců, které jejich členové zaznamenané na videu šíří po internetu.
Maďarská pravicová strana Jobbik zase získala tři mandáty do Europarlamentu.
Zbytek světa na tom není o moc lépe, v Izraeli přerostl konflikt z Palestinou z „kulturalizmu“ do rasizmu. V Austrálii získala v roce 1998 strana One Nation 25% hlasů, Vietnamci prchají před násilím z Kambodže, v JAR jsou černochy pronásledováni jak bílí, tak míšenci.

První otázkou je, co vlastně chceme řešit. Oficiálně už žádná forma rasizmu uzákoněna není, musíme tedy odstranit rasistické smýšlení. Dnes už je podle poznatků vědy zřejmé, že genetický výbava není tak propastně odlišná u různých ras, a ačkoliv každý člověk uvažuje jinak (což tvoří domnělé odlišnosti v intelektu), teoreticky jsou schopni asimilace a bezproblémového soužití.

Chyba je však na obou stranách, přistěhovalci a menšiny se na území zpravidla místo asimilace drží v semknutých skupinách s bídnou ochotou mnohdy i jen učit se cizímu jazyku. Vzhledem k tomu že lidé jdou do jiné země zpravidla za účelem zisku, nejsou také vítáni z obav o ekonomický dopad jejich počínání, ať už v úspěšném či neúspěšném případě. Dále mají zpravidla nižší respekt k zákonům v cizí zemi. Tyto všechny faktory dělají z asimilace mnohdy i několikagenerační problematiku. V případě že sami začnou jevit známky rasistického smýšlení, nemusí k ní dojít nikdy, jako například u Romů.

Současná situace se lepší z hlediska oficiálních postojů, avšak jak napsal George M. Frederickson: „Rasismus však nepotřebuje plnou a otevřenou podporů státu a zákona. Nevyžaduje ani ideologii vycházející z konceptu lidské nerovnosti“.

Nechce po nás zákon moc, když chce abysme přijali všechny ostatní za sobě rovné ne na úrovni myšlenky, ale v praxi kdy je každý den potkáváme na našem území? Ne každá země z toho dokáže těžit jako USA svým promyšleným „melting potem“. Nebylo by lepší otevírat hranice pomaleji a pouštět jen ty, které tu nutně potřebujeme?
Tento problém sám nezmizí, ani nejusilovnější prací Policie, stejně jako drogová válka, je válka s rasizmem boj s větrnými mlýny. Možná by bylo lepší vyslechnout lid dříve, než se to opět zvrhne v překroucení pravdy, historie, eugeniky a z chaosu se zrodí další holocaust...

Jsem rasista
Pavel od vody, 14.12.2009 12:57

a hrdě si za tím stojím? Stal jsem se rasistou, když jsem bydlel v činžáku s 12ti partajemi a jen jedna jediná byla cikánská. Myslím, že stačí uvést jen tento jeden fakt, aby každý věděl o čem mluvím.
S ostatními menšinami je to stejné, i když se chovají jinak. Ťawani jsou milí, skromní a pracovití. Ano pracovití jsou až tak, že ročně posílají do Vietnamu přes 60mld Kč nezdaněných. O ukrajincích ani mluvit nebudu a vůbec nerozumím tomu, proč tady potřebujeme mongolce.
Ano, rasistou jsem a zůstanu tak dlouho, dokud všichni nezačnou dodržovat zákony ČR. To je jediný způsob, jak dosáhnout asimilace menšin.
Když já zničím státem přidělený byt - co se mi asi stane? Když ho zničí cikán, nemělo by se mu stát to samé co mně? Když nezdaním svůj příjem, půjdu sedět. Neměl by jít i ten ťawan za to samé?
Stačí pouze důsledné dodržování zákonů. Stále jsou platné, ať jsou jaké jsou.

Odp: Jsem rasista
tlapka, 14.12.2009 13:16

Rasismus není správný název. Je to střet civilizací. Proto je třeba vytvářet pro menšiny samostatné eklávy, třeba taková „Malá čína“ v našem případě „Malý Vietnam“ vždyť to existuje, třeba „Italská čvrt“ to sem slyšela taky a v New Yorku jsou některé čtvrti celkově černošské-- Proč se to má integrovat většinou to nejde, kdo to tak vymyslel.

Odp2: Jsem rasista
Saw, 14.12.2009 13:23

A obecně, proč by je měl zákon brát jako občany, když se jako občané ČR nechovají?

Odp3: Jsem rasista
tlapka, 14.12.2009 14:46

Problém je v tom, že i občané ČR se kolikrát blbě chovají.

Odp4: Jsem rasista
Saw, 14.12.2009 14:59

O tom žádná, ale zpravidla nevyváží vydělané finance do zahraničí, neimportují sem lůzu která pro ně bude otročit, nepěstují v hangárech trávu v tak obrovském množství (zničeho nic klesla cena z 250 na 200 za G), mají zdravotní pojištění a tak podobně...

Odp4: Jsem rasista
Laurus nobilis, 14.12.2009 15:02

Zrovna jsem to chtěla napsat. A nemám pocit, že by Čechům obecně vadilo pouze nějaké jiné etnikum nevhodně se chovající, ale tak nějak si tady ti lidé vadí navzájem a lezou si na nervy a nemají se rádi i mezi sebou - svou vyvolenou rasou.

Odp5: Jsem rasista
Saw, 14.12.2009 15:12

Problém „češství“ zákon samozřejmě nevyřeší, ale aspoň ubyde trn v patě většiny lidí...

Odp6: Jsem rasista
Pavel od vody, 14.12.2009 15:45

To už zavání heslem „Nic než národ“. Tímhle směrem bych nešel. Můj „rasismus“ pramení z mých zkušeností a říkám tomu pozitivní diskriminace, která je přímým důsledkem nedodržování platných zákonů ČR.

Odp7: Jsem rasista
tlapka, 14.12.2009 16:23

Já se chci opakovat, že bych ty národy oddělila. Mohli by se setkávat jen na náměstí, pokud by ovšem nekradli, nepáchli a nehulákali.

Odp7: Jsem rasista
Saw, 14.12.2009 18:01

Mě de přesně o to aby se řady hitlerčíků nerozšiřovali, sem vcelku nacionalista a nágly vážně rád nemam. Mam kamaráda cigána, chodim na jídlo do čínský restaurace, prostě neupíram obohacení kultury, ale vadí mi jak rychle mizí ta naše a problémy rostou...

Odp8: Jsem rasista
Laurus nobilis, 14.12.2009 18:46

Was ist das „ta naše“ kultura?

Odp9: Jsem rasista
Saw, 14.12.2009 19:48

Dobrá, milovníkem české kultury uplně nejsem, ale dragon shopy na historickym náměstí mi vážně hnuly žlučí...

Odp10: Jsem rasista
Laurus nobilis, 14.12.2009 20:03

Jasně. Ale nasadil jste mi brouka do hlavy, teď marně přemýšlím, co to vlastně ta česká kultura je ;-)

Odp11: Jsem rasista
Saw, 14.12.2009 20:06

vše co definuje náš stát řekl bych, tedy ne že by se mi všechno líbilo, máme se co učit od jiných, ale ne se nechat převálcovat .)

Odp12: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 8:01

stát? Co má s kulturou společného stát?

Odp13: Jsem rasista
Saw, 15.12.2009 8:19

Národ bude vhodnější, pravda.

Odp13: Jsem rasista
Pavel od vody, 15.12.2009 11:22

No stát by ji měl alespoň podporovat a neházet klacky pod nohy.

Odp11: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 8:08

To je zajímavý námět. V posledních letech to vypadá, že česká kultura je komerční muzikál, Bílá a spisovatel s typicky českým jménem, nějaký Fívek (češi a moraváci ho většinou nesprávně čtou Víveg).

No prostě běs.

Co je typicky českého a obohacujícího? Pojďme dodat každý něco.

Odp12: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 8:11

Začnu: tramping. Zahrnuje to styl, způsob života, je to náš fenomén. Představuje specifický druh umění - ať už muzika, literatura nebo výtvarno. Je tam všechno a je to jiné.

Odp13: Jsem rasista
Laurus nobilis, 15.12.2009 8:22

To je pravda :-) Taky bych možná přidala české Vánoce, v duchu Jakuba J. Ryby (zpívám ve sboru :-))

Odp14: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 8:37

Jo. Vánoce celkově, nejen Ryba a koledy. Bohužel je to už ale dost zparchantělý - hodně dětí říká Ježíšek šaškovi v červené čepici s bambulí a myslí si, že ho vozí na saních sobi.

Odp15: Jsem rasista
Laurus nobilis, 15.12.2009 8:46

Všechno se dá zpanchartit. Faktem však zůstává, že českou tradici Vánoc ještě spousta kulturních lidí zachovává, včetně toho vánočního zpívání - osobně si už nedokážu bez zpívání na kůru Vánoce představit.

Odp16: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 10:34

Přehozené r a n.
Vy, co říkáte parchantům panchart, jak řeknete třeba slovo kornout? ;-)

(pozn. - vím, že panchart je taky ok :-))

Odp17: Jsem rasista
Laurus nobilis, 15.12.2009 11:56

můj tatík Slovák říkal panchart, asi je to slovenská verze :-)

Odp18: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 12:00

Na wikipedii píšou, že to je taky dobře, ale „řídce“ :-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp15: Jsem rasista
Pavel od vody, 15.12.2009 11:25

Přidám Osvobozené divadlo, W+V+J a jejich písničky.
A vůbec české divadlo všeobecně vycházející z 19.stol.

Odp16: Jsem rasista
iva, 15.12.2009 11:33

Tehdy komedianti žili o chlebu a o vodě a dneska si kupují hospody a Newerlandy. Já bych přidala ještě Ferdu mravence s pytlíkem.

Odp12: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 8:33

Napadla mě druhá věc - jak nejlépe to nazvat. Lidi kolem Svěráka. Nejenom divadlo Járy cimrmana, ale i další, se kterými spolupracuje. Nemyslím, že by Svěrák byl ze všech těch lidí okolo nejvýznamější, ale je to prvek, který spojuje určitý rys kultury a humoru v různých oblastech - film, divadlo, hudba, literatura....

Odp13: Jsem rasista
Laurus nobilis, 15.12.2009 8:52

intelektuální humor... který cizinci možná moc nechápou...

Odp14: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 8:57

Někdy ani našinci. Např. v Koljovi: „Představ si, tak velkej národ a voni neznají h“. Nebo „co je na vašem praporu krásnýho - vždyť je červenej!“ :-)

Odp15: Jsem rasista
Laurus nobilis, 15.12.2009 9:03
Odp12: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 8:38

Folklór. Zvyky, které se pořád (a někde už zase) dodržují. Hody, ostatky, velikonoce...

Odp13: Jsem rasista
Laurus nobilis, 15.12.2009 8:48

No, folkor mne napadl jako první, to se samo nabízí. Ale mám strach, že např. takové severní, střední a východní čechy už ani žádný folkor nemají... nějak to zde mizne.

Odp14: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 8:55

Ono se to zase objeví. Stačí dva tři nadšenci, pro ostatní to bude nové a chytnou se.

Tak mě napadlo, že takové to „historické hnutí“, že to už je taky taková vlna napříč celou republikou a připadá mi ohromně na vzestupu: Rytířská klání, historické průvody, ukázky řemesel, krámky s ruční výrobou, ...

Odp15: Jsem rasista
Laurus nobilis, 15.12.2009 9:00

No... a teď mi povězte - tohle všechno nám snad nějací imigranti nemůžou převálcovat, ne? Spíš bych se bála televizní tzv. kultury, importované bezduché zábavy... ale to už záleží na každém, jakou kulturu chce zachovávat... ne na státu, ani na přistěhovalcích.

Odp16: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 9:06

To si netroufám odhadovat. Ta bezduchá zábava není jen importovaná. Jestli myslíte třeba Esmeraldu a jiné venezuelské skvosty, tak k nim se směle mohou zařadit Ordinace, Vékávéčka a Horákovi.

Odp17: Jsem rasista
Laurus nobilis, 15.12.2009 9:10

Tyhle „perly“ ale vznikly na základě inspirace importovaných telenovel. To mám právě na mysli - že tohle může naši kulturu převálcovat.

Odp18: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 10:39

Já myslím, že ne.U nás mají seriály tradici a nějaká hloubka - to je různé jako u všeho. Ostatně o takové ordinaci říkají i ti co ji pořád sledují, že to bylo dobrý, ale teď že už to nestojí za nic.

K tomu bychom se dopracovali sami i bez importu telenovel. V pohodě.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp18: Jsem rasista
ivan, 15.12.2009 11:01

Já myslím, že se může uplatnit pouze jako souběžná, je to jenom časová vycpávka. Je ale třeba připustit, že se seriály staly samostatným fenomenem. Asi se udrží i do budoucna, určitě svoje diváky mají.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Jsem rasista
Laurus nobilis, 16.12.2009 8:42

Dobrá. Ale osobně nepovažuji bednu za kulturu ;-) Ta by měla, dle mého, být na živo, kvůli... hentomu - proudění energie a sdílení ;-)

Odp20: Jsem rasista
Juras, 16.12.2009 8:50

Na živo - třeba knížky, film, reprodukovaná hudba, výtvarné umění... ?

Odp21: Jsem rasista
Laurus nobilis, 16.12.2009 8:59

Knížku si v bedně nepřečtu :-) Výtvarné umění - lepší zážitek v reálu. Film - nemusím až tak. A reprodukovaná hudba... pravda - občas. Píšu samozřejmě pouze za sebe.

Odp22: Jsem rasista
Juras, 16.12.2009 9:49

Aha, nemluvil jsem o bedně ale o „konzumaci“ kultury „na živo“. To jde jenom s divadlem a hudbou, všechny ostatní druhy kultury mi připadají offline - konzument má k dispozici jen hotové umělecké výrobky a není to naživo (kniha, film, socha...)

Odp23: Jsem rasista
Laurus nobilis, 16.12.2009 10:16

No, původně byla řeč o bedně ale ;-) Že než u ní zabíjet drahocenný čas, raději si zajedu do divadla, na koncert a tak...nechat na sebe působit tu energii a zpětně odevzdat umělci svoje pocity.
Úplně nejlepší živá kultura je ta, kterou můžeme vyprodukovat sami. Myslím si a mám zkušenost, že největší zážitky má vždy autor sám :-)

Odp24: Jsem rasista
Juras, 17.12.2009 0:26

Možná nejen autor, ale třeba taky interpret. :-)
To je pravda, když jsme hráli v hospodě a šla několikátá runda panáků od místních, to potom ráno po zmrtvýchvstání bylo zážitků na dva další životy ;-)

Odp24: Jsem rasista
Juras, 17.12.2009 0:29

Jo a ta bedna - to skutečně není kultura. To je jenom prostředek pro zpřístupnění nějakého díla. Stejně jako třeba papír, sochařské dláto nebo loutna.

Odp25: Jsem rasista
iva, 17.12.2009 7:55

Dodnes mám silný zážitek, jak jsme šly s holkama z třetáku z průmky hrát do školky pohádku o budulínkovi. Já byla sice liška, ale děti tak fandily a mi to dělalo tak dobře. Je to kouzlo. Holka, která vypúrávěla a hrála budulínka měla krásný hlas no a ta liška dostala a dětem se to moc líbilo.

Odp25: Jsem rasista
ivana Kozárová, 17.12.2009 18:00

Vzpomínám na začárky živého televizního vysílání. Měli jsme televizi první v ulici a lidi k nám chodili s vlastními židlemi a koukalo se masově:-) Nejvíc si pamatuju Miloše ¨Kopeckého a jeho bleskové převleky za plentou. Jednou byl princ,za chvíli princezna a pak čaroděj. To byla kultura a inteligentní pohádka pro děti i dospělé. Pamatuje to tu někdo?

Odp26: Jsem rasista
iva, 17.12.2009 18:09

Tak to já škoda jen pamatuju Menšíka v té kulaté televizi. Ale vyprávěl mi děda, jak kdysi sedávali na schodech domu taková parta asi mladé rodiny a děda jim říkal, že bude takové rádio, na které se bude dát i dívat a všichni se smáli a nevěřili. No živé vysílání asi už nezažijem, škoda. A jak jsi byla velká?

Odp26: Jsem rasista
ivan, 17.12.2009 19:37

No jasně, že pamatuju. Vysílání končilo v deset večer, v sobotu mezi jdenáctou a půlnocí, podle toho jak byl dlouhý film a v úterý se nevysílalo. Televize se zapínala asi deset minut před začátkem vysílání aby se stačil dostatečně roztáhnout a rozsvítit obraz. Chození na televizi k sousedům byla úplně normální věc.

Odp27: Jsem rasista
ivan, 18.12.2009 2:05

Obraz se skládal z řádků a bodů v něm. Každý bod se rozsvěcel nebo byl vynechán. Obraz se jevil jako černobílý. Každý řádek musel být prosvětlován paprskem a jeho rychlost tvořila obraz. Dopadající paprsek na obrazovku byl ohýbán magnetickým polem, ale čím dál od středu jeho vychýlení, tím byl obraz zkreslenější. Proto byly u prvních televizí ,,kulaté=zaoblené„ rohy. ,,Rohatá“ televize už byl pokrok tak jako později barevná a nakonec plochá.

Odp28: Jsem rasista
ivan, 18.12.2009 2:05
Odp29: Jsem rasista
iva, 18.12.2009 8:03

:-)Ivě nebo Ivaně at zas něco nepřekroutím. V té televizi stejně bylo prd. Já si oproti Ivaně pamatuju jenom Štěpánku s Bertíkem.

Odp27: Jsem rasista
ivana Kozárová, 18.12.2009 8:07

hodně malá;-)

Odp27: Jsem rasista
ivana Kozárová, 18.12.2009 8:17

teď jak čtu Váš příspěvek,hned se mi to vybavilo,bratranec mýho táty,můj znejmilejší strejda,kterej vydržel vždycky až do chvíle,kdy se objevil monoskop... Táta zíval,máma zívala,ráno všichni museli do práce,ale Frídol vydržel. Dostal tu přezdívku od táty...Frídol jezdil na mašině a měl sdrátovanou a sešroubovanou nohu z Kudrnáčovy zatáčky.... Byl to amatér,nádražák,nikdy se neoženil a žil se svou maminkou v jedný malý cimře. Jeho jediným majetkem byla Jawa 350,gramofon,židle,stolek,postel a pod postelí velkej kufr gramofonovejch desek Suchého a Šlitra....

Odp28: Jsem rasista
ivan, 18.12.2009 10:06

Typy lidí jsou lovec, pastevec, zemědělec.

Zemědělec žije po generace na jednom místě a nepřetržitě buduje zázemí. Všeho musí mít zásoby pro doby neúrody, všechno se hodí.

Pastevec se stěhuje neustále za novýma příležitostma, táhne za stádem, neustále se rozhlíží jestli není životem nabídnuta výhodnější varianta. Takhle vznikly severní čechy, preference, nabídka bytů, profesní zvýhodnění.

Já jsem lovec, ten sebou nemůže táhnout metráky překážely by mu. Jde životem jen tak nalehko. Půlku života jsem probydlel po hotelích. Proto, když jsem si uvědomil, že je pro mně bydlení v Praze drahé, sebral jsem pět švestek a vyrazil ven. Ale jako každý starý list nakonec někde dopadne a zůstane ležet, tak i já. Spíš lovec zážitků, než stavitel statků. Věci jen tak do tašky, závoďáka po ruce, toho jsem vyměnil za letadlo, potom jenom to nejnutnější. Starání se o cokoliv-majetek, mě nesmírně otravuje život. Nic nerozšiřuju, nic nebuduju. S Evou bydlíme ve zobytněné garáži kůli bezbarierovosti. K životu nepotřebuju skoro nic. Žádné dluhy, žádné závazky. Mám to tak nastavené od přírody. Ve svý šperkovnici nám svojí nezávislost. S oblíbeným strejdou by jsme si rozuměli.

Odp29: Jsem rasista
Juras, 18.12.2009 10:49

To je hezká typologie. To já su nejvíc zemědělec s občasnými loveckými výstřelky. :-)

Odp29: Jsem rasista
iva, 18.12.2009 11:17

Pražané se chovají, jako kdyby tu Prahu postavili oni nebo jejich předkové, jakoby byli přímo potomky Karla IV. Možná, kdYbych se narodila jako pražačka bych byla stejná. Jezdí si na dovču do Jižních Čech a celé Severní Čechy nebo MOrava jsou jim u p-----. Ještě mají za zlé, že tam lidi zvenku jezdí se dívat na památky. Ještě by tak tolerovali, že by je turisti zahrnuli bohatstvím za to , že se můžou projít po matičce Praze. Ráda bych se tam ještě podívala vlastně mi jde jen o korálkové obchody, kterých je tam hodně. Více jich je v Jablonci, ale to je už moc z ruky pro mně. v Praze bych se cítila blbě jako cizinec, protože vím jak se ti Pražáci ksichtí na turisty z Moravy. Syn tam byl na podzim a neměl problém, ale já už jsem trošku zkostnatělá.

Odp29: Jsem rasista
ivana Kozárová, 18.12.2009 12:12

Jsem lovec,co improvizuje. Život celej je jedna více či méně zdařilá improvizace. Mám manžela,který je shromažďovač. Je to těžké živobytí,leč humorné. Mám takovou hlášku,že vše je na svém místě až po smrti a podle toho postupuju. Uspořádávat mnoho věcí do systémů mě nebaví a nedělám to. Přesto moje chaotická domácnost prý působí útulně. Mám čisto na podlaze,v posteli a na stole. Na almarách,policích a na některých knihách je prach. Knih je nepřeberně,jsou skoro všude. Stačilo by jich míň,ale mám k nim vztah z mládí a je mi líto i některé překonané a zastaralé likvidovat. Až bude jednou pořádně mrznout,budou se hodit:-) Tím vším prorůstají stromovité rostliny a pod nimi se povalujou kočky. Zapomněla jsem,že čas od času je někde chlup v době línání. Toho se člověk nezbaví.... Pod stolem slepej a hluchá. On pes,ona fena. Venku sněží a hned je idyla. Dnes jsem díky mrazům zahájila pálení archívů! Už se věcí jen zbavuju a nemá to konec!

Odp30: Jsem rasista
Vlastimil Čech, 18.12.2009 14:40

A kam by typově patřili Cikáni? Sběrači? Parasité? Nu, u Židů je to jasné, ale Cikáni?

Odp31: Jsem rasista
tlapka, 18.12.2009 15:02

Cikáni jsou kočovní sběratelé. Takoví byli i původní lidé před dobou kamennou, chodili a sbírali a množili se.

Odp30: Jsem rasista
ivan, 18.12.2009 15:34

Jurásku, když už jsi ten zemědělec s loveckými sklony, tak dej bacha čí brázdy oráš, aby náhodou tvůj soused, taky zemědělec nebyl náhodou tak trochu lovcem a nepřitlouk si tě na vrata. ;-)

Odp31: Jsem rasista
Juras, 18.12.2009 16:28

:-D Dobrý! Ale tak jsem to zrovna nemyslel :-)

Já su pražák a nexichtím se!
zvoník, 18.12.2009 20:05

Ivo,
co to máš za zkušenosti? Vždyť to není pravda, že se ksichtíme na Moraváky! To bys koukala, co mi oni, když přijedou do Práglu, všechno přinesou za to, že je uvítám ve své zvonici! Ani to nestačím vychlasčit! Musím to rozdávat po všech vyprahlých hrdlech. A teď jsem dokonce od jedné rodiny z Moravy dostal krásné vánoční přání s Betlémem! Jejich synátor totiž chce na Moravě také dělat zvoníka, až vyroste! Asis nepotkala v Práglu ty správný lidi, nebo se většinou schovávají, aby je nebylo moc vidět. To se taky nesměj vymetat hopsody. :-)

Odp32: Jsem rasista
ivana Kozárová, 20.12.2009 15:00

Přesně! Cikáni jsou sběrači. Najdeš-li větev,přines domů. Jen žádné semínko od lopaty!;-)

Odp29: Jsem rasista
ivana Kozárová, 20.12.2009 15:08

Cesta listu je jedinečná a individuální. Každej list je sice zpočátku na jednom stromě,ale způsobů,jak padá,je mnoho!Taky je rozdíl,kterej kam dopadne. Tohle mám promyšlený už odmalička a vymejšleli jsme to s tátou...Jeden starej dubovej list mám v bibli,bibli mám ze sběrnejch surovin. Ten list je starej asi jako ta bible,bible je z r. 1853. Byl ušetřen předčasného shnití a čeká mezi jinými listy z papíru na něco,možná neví na co...

Odp15: Jsem rasista
iva, 15.12.2009 9:05

Jo jo máš pravdu, vrací se to spějeme zpátky k feudalismu a otrokářství. Schwarcenberk už si brousí zuby na svoje ovečky. Budem si ve volném čase vyšívat na svoje oblečky značky aby nás nemuseli volat jmény, budem chodit do lesa na dřevo a borůvky a v paneláku topit kamnama.

Odp16: Jsem rasista
Laurus nobilis, 15.12.2009 9:08

Co člověka vrací zpátky, je pouze jeho vlastní blbost. Nikdy ne kulturní tradice.

Odp16: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 9:09

:-) No to asi ne :-)

Odp16: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 9:10

Náhodou knížepán mi připadá celkem fajn - i když ho určitě volit nebudu

Odp16: Jsem rasista
ivana Kozárová, 16.12.2009 16:14

Pan kníže leží v žaludku mnohým právě proto,že je skutečný aristokrat.Nemějte mu to za zlé,nic vám neudělal a dozajista ani neudělá.;-)

Odp17: Jsem rasista
tlapka, 18.12.2009 15:04

Ale... co kdyby onemocněl... má už věk... mohl by mít syna který by našel mluvcí žabku nebo naopak.

Odp18: Jsem rasista
ivana Kozárová, 19.12.2009 11:13

;-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp15: Jsem rasista
ivan, 15.12.2009 11:09

Český fenomen, který nemá ve světě obdoby je chataření a chalupaření. Bydlím v místě kde nás žije trvale asi třicet /neobsadili bychom ani tramvaj/ ale uprostřed asi dvou tisíc chat.

Odp16: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 11:59

Tos mi připomněl houbaření. Otec byl u strýce na návšěvě v USA a říkal, co tam viděl krásných hub. Srdce mu plakalo a strejda mu říkal, že to tam nikdo nesbírá...

Odp17: Jsem rasista
ivan, 15.12.2009 14:19

Přečti si od Josefa Novotného ,,Rok na kanadské vsi,, Tam se český učitel s jinou českou rodinou vypravil na houby. Nechápal proč stojí půl dolaru pytlík, když jsou jich všude mraky. Asi za hodinu měli plný kufr a zadní sedadla a pak je čistil, krájel a sušil tři dny. Kapitola končila ,, příště jsem si koupil za půl dolaru pytlík. Petfektně napsané, stojí to za to.

Odp18: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 15:28

no to je asi fakt ono :-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp17: Jsem rasista
Pavel od vody, 15.12.2009 15:13

Ještě bych přidal burčák. Ten tedy nejni český, ale zato moravský fenomén. Ale jaký. Nikde jinde ho nepijou (ani pražáci(;o) jen ta Morava.

Odp18: Jsem rasista
Laurus nobilis, 15.12.2009 15:21

Pražáci nepijou burčák? Hoho ;-) Nedělají ho - pravda...ale pijou :-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Jsem rasista
Pavel od vody, 16.12.2009 7:40

A jsou si jistí, že je to Burčák?

Odp20: Jsem rasista
Laurus nobilis, 16.12.2009 8:38

Když si ho přivezou z moravského sklépka, tak je tu jistá naděje ;-)

Odp18: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 15:29

Červenýho by se mělo vypít, kolik máš krve. Myslím, že po letošku su několikrát zdravej ;-)

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp16: Jsem rasista
ivan, 15.12.2009 17:04

Česká ulička.
České pivo.

Odp17: Jsem rasista
ivan, 15.12.2009 17:04
Odp17: Jsem rasista
Laurus nobilis, 15.12.2009 18:20

čeští burani ;-)

Odp18: Jsem rasista
Laurus nobilis, 15.12.2009 18:23

od rána do večera zevlujících kolem krámu s lahváčem v umaštěných monterákách - český vesnický folklor. Dodnes jsem nepochopila, proč jsou v těch montérkách...

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Jsem rasista
tlapka, 16.12.2009 8:00

Já ano. Ukradli je ve skladech.

Odp19: Jsem rasista
ivana Kozárová, 16.12.2009 16:16

Aby bylo vidět,že pracujou;-)

Odp12: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 8:38

Vesnické zábavy. :-)

Odp12: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 8:39

Dechovka

Odp13: Jsem rasista
Laurus nobilis, 15.12.2009 8:48
Odp13: Jsem rasista
ivan, 15.12.2009 14:26

Dechovky jsou po celém světě.

KAPR

Odp14: Jsem rasista
Laurus nobilis, 15.12.2009 15:07

Myslíš předvánoční pouliční masakrování kaprů, který cizinci nechápou a příjde jim nechutný?

Odp15: Jsem rasista
Wild Dog, 16.12.2009 18:36

Já zase nechápu, Pampaloňany, kteří se nechají honit vystresovanýma, a splašenýma býkama, nebo třeba koridu. Všude mají něco, rozhodně si nebudu sypat popel na hlavu a omlouvat se, jen proto, že se to nějakému cizinci nelíbí. Nebo oni cizinci mají patent na pravdu?

Odp16: Jsem rasista
iva, 16.12.2009 18:48

To je moc dobrý postřeh. Nechápu povyšování lidí nad druhými jen proto, že mají jiné tradice nebo jsou jiní. Nedělá to z nikoho lepšího člověka.

Odp12: Jsem rasista
ivana Kozárová, 15.12.2009 14:50

Český humor. Už malovaná frazeologie Josefa Lady o tom svědčí. Karel Havlíček Borovský. Jehly,špičky,sochory a kůly stesal,zkoval,zosřil sobě kvůli vojně s hloupostí a zlobou místo šavel. Borovský Havel - Horníček. myslím tenhle druh humoru. Američané prý ho nechápou;-)

Odp13: Jsem rasista
Laurus nobilis, 15.12.2009 15:09

Tak ti nechápou víc věcí...

Odp14: Jsem rasista
Laurus nobilis, 15.12.2009 15:11

...se nám tady nějak nahromadilo slovíčko „nechápat“... :-) nechápu...

Odp13: Jsem rasista
tlapka, 15.12.2009 15:32

Souhlasím. Je to v první řadě ! český humor. Jdu si přečíst nějaké vtipy.

Odp14: Jsem rasista
ivan, 15.12.2009 19:15

Svíčková

Odp15: Jsem rasista
ivan, 15.12.2009 19:15

Knedlíky

Odp16: Jsem rasista
ivana Kozárová, 16.12.2009 16:18
Odp16: Jsem rasista
Pavel od vody, 17.12.2009 15:04

Knedlíky maj taky rakušáci, němci, švýcaři. Ale možná pochází z Čech. To nevím.

Odp16: Jsem rasista
ivan, 25.12.2009 16:04
Odp9: Jsem rasista
Juras, 15.12.2009 8:03

Tomu říkám hřebíček na hlavičku. :-)

Šedesát miliard nezdaněných
Maximus, 14.12.2009 13:57

A co takhle nějaký seriózní pramen, kterým by se tohle odvážné tvrzení dalo podepřít?

Odp: Šedesát miliard nezdaněných
tlapka, 14.12.2009 14:45

A je nabídnut seriozní pramen jak to odepřít?

Odp: Šedesát miliard nezdaněných
Pavel od vody, 14.12.2009 15:40

A co chceš podepřít? Vždyť je toho dennodenně všude kolem nás, v TV, na netu, všude.

Odp2: Šedesát miliard nezdaněných
tlapka, 14.12.2009 16:23

Proč bychom to podpírani? Jsme podporou sami sobě.

Odp2: Šedesát miliard nezdaněných
Maximus, 15.12.2009 3:33

Tak to bude nepochybně pravda pravdoucí.

Odp2: Šedesát miliard nezdaněných
iva, 15.12.2009 9:11

Nechtěla bych se tak narodit s jinou pletí než bílou mezi bílýma neb naopak. Ale co přeci je globalizace a smažou se rozdíly bude to tu jeden velký Babylon. Nebude záležet na tom, jestli jsi Čech nebo Madar bílý nebo tmavý. Hlavně že máš prachy a dobré kontakty.

Odp3: Šedesát miliard nezdaněných
tlapka, 15.12.2009 15:33

A možná mezi námi už budou i Ufoni, alespoň doufám ! :-)

Rasismus jako takový je blbost.
zvoník, 15.12.2009 9:30

Rasismus je blbost, ale je s ním evidentně problém. Nejde vůbec o přizpůsobivost, ale o pochopení. Jenže jak mám chápat např. Cikány, když jejich vlastnosti na poli práce nelze pochopit jinak, než že většinou prostě dělat nechtěj, ale chtějí žít stejně jako ti, co pracují? A když už Cikáni pracují, tak se snaží pracovat velmi rychle, nepřemýšlí a práci odfláknou, aby už ji měli rychle za sebou. Tím zvyšují výkon na úkor kvality. Komu to nevadí, tak je pochopitelně zaměstná. Ale kde je lze takto použít? Toť otázka... - Toto snad znamená je pochopit, ale nelze se s tím vyrovnat. Je to rasismus? Oni tvrdí, že ANO! Tak jak to teda vlastně je?

Odp: Rasismus jako takový je blbost.
Juras, 15.12.2009 10:30

Je vidět, že nemáš rád rasismus a cikány.

Tvůj přístup k celému cikánskému etniku - to je rasismus. Konkrétně věta „A když už Cikáni pracují, tak se snaží pracovat velmi rychle, nepřemýšlí a práci odfláknou, aby už ji měli rychle za sebou“ znamená, že podle Tebe neexistuje jediný dobrý, pracovitý cikán. Není to pravda, je spousta skvělých cikánů, jsou vzdělaní a pracovití. Je pravda, že většina cikánů jsou problémoví, ale je rasismus přisuzovat cikánovi problémovost jenom proto, že je cikán.

Odp2: Rasismus jako takový je blbost.
tlapka, 15.12.2009 15:34

Cikání nejsou problémoví. Problémová je snaha učit je pracovat.

Odp3: Rasismus jako takový je blbost.
Laurus nobilis, 15.12.2009 15:37

Je vidět, že jste je nikdy neměla za sousedy ;-)

Odp4: Rasismus jako takový je blbost.
tlapka, 16.12.2009 8:01

To ne, ale pracuji s nimi znám je dobře. Myslela jsem to tak, že nikdy nebudou pracovat a je zbytečné vůbec o tomto tematu mluvit.

Odp3: Rasismus jako takový je blbost.
Juras, 16.12.2009 8:31

A odnaučit krást a jinak obtěžovat spoluobčany.

Odp2: Rasismus jako takový je blbost.
zvoník, 16.12.2009 8:55

Jurasi,
Tvá odpověď mně má sice logiku. Ale ta logika postrádá aspekt, že Ty zde dáváš za příklad jednoho dobrého cikána (ano, jsou!) a zevšeobecňuješ ho na všechny ostatní ,,normální" cikány neobjektivním vypočítáním jakéhosi zkresleného průměru (uvádíš řadu). Kdežto já jsem je pojal jako celé etnikum v průměru, jaké s nimi jsou opravdu zkušenosti. Je pochopitelné, že oni si v mnoha případech uvědomují svoje postavení, a také jsou na případnou křivdu velice hákliví, a proto ji považují za projev rasismu, tak se snaží klamat tělem a dávat najevo jak se změnili, ale i v tomto případě se záhy přijde na to, že je to skutečně jen klamání tělem. Dá se toho množná někdy na kratší sprint pracovně využít, ale v přístupu k práci jako takové, je stejně nezměníš. Jak víš, našinec, pokud to není zrovna asociál, má vypěstován ke své manuální práci určitý vztah jako k práci, nikoliv jako jen jako ke své obživě. A to cikánovi vždycky bude chybět. Někdy mi připadá pracovitý cikán něco jako automat.... Kdo ví, jestli do budoucna nebudou právě potřeba takoví lidé, kde za ně bude přemýšlet nějaký počítačový softvér a oni budou jenom hýbat rukama podle možné nejvyšší rychlosti, který lidský organismus je schopen vytvořit. Bude to skutečně levná živá pracovní síla zbavená lidského přemýšlení nad tím, co vykonává. A toho jsou si cikáni vědomi, že je schopno je uživit.
Prosím Tě, možná se mýlím, ale takto je to tady vidět ve středních Čechách. Ty severní se vůbec neodvážím hodnotit. Můžeš třeba napsat svoje zkušenosti s nimi, ale neuváděj jeden zářný a jedinečný příklad jako zevšeobecňující průměr.

Odp3: Rasismus jako takový je blbost.
x, 16.12.2009 21:23

Je fakt že našinec se zabývá prací i když v práci neni, jako zábavu, např. kutilové, doma má každej skoro ponk se svěráčkem, v dílničce doma, v garáži, práce na zahradě, pracují na zkrášlení bytu, a další, to se u cikánů nevidí.

Odp4: Rasismus jako takový je blbost.
tlapka, 18.12.2009 15:06

Jejich kolébka je v Indii a tam se nepracuje. Je tam teplo a všelijaké jižní plodiny.

Odp3: Rasismus jako takový je blbost.
Juras, 17.12.2009 0:21

Vždyť ti nic nerozporuju, jenom jsem napsal, že to, jak je hodnotíš (podle nějakého „průměru“, že to je právě ten rasismus. Nehodnotil jsem, jestli je to dobře nebo špatně, jenom jsem to pojmenoval. Taky su rasista, protože je jako etnikum posuzuju podle většiny. Ale každého jednotlivce posuzuju zvlášť - stejně kriticky cikána jako našince - možná že před bělochem su o něco víc obezřetnější, protože bílí hajzlíci mi připadají lstivější a zákeřnější.

Odp4: Rasismus jako takový je blbost.
zvoník, 18.12.2009 20:53

Jistě, že máš pravdu. Ale rasismem není to, když dostaneš s práci za kolegu cikána, začneš být obezřetnější než když dostaneš bílého hajzla. To je prostě zkušenost. Měl jsem u stroje jako pomocného 41 let starého chlapa, normálního bělocha, který měl pro různé krádeže odsezeno 16,5 roku! Nikdy se mi nic neztratilo, ba ani se mi neztratily volně položené peníze na pracovišti. On byl hrdý na to, že okrádal jen bohaté a zloděje, takže jsem prý nebyl jeho objekt. Naproti tomu jsem tam měl později jindy mladého cikána, a to mi zmizelo skoro 6 stovek i s peněženkou! Nebyl jsem sám takto postižený, a jemu se nemohlo a nesmělo nic říct, aby to náhodou nebylo považováno za projev rasismu. Když tam přestal pracovat, podivné zmizení věcí zmizelo též. Nedávno jsem ho teď (asi před půl rokem) potkal v autobuse už jako dospělého a najednou byl veliký kalmarád a chlubil se mi - chlubil, že má práci a hlídá objekt a že má na ochranu pistol, že si udělal zbroják! A hned ji v autobuse vyndaval. Rychle jsem se s ním rozloučil a okamžitě vystoupil. Nebyl jsem si totiž jist s tím, co s tím kvérem chce dělat...
Fakt..., upřímnost nade vše!

Odp5: Rasismus jako takový je blbost.
., 18.12.2009 22:06

Zvoníku,
to co píšeš, jsou zase velmi zajímavé životní zkušenosti. Nenech to zapadnout a v plném znění si to zapiš do deníčku. Je to opět něco, co by určitě rád uveřejnil redaktor některých novin. Je zřejmé, že to je ze života, a že se to skutečně stalo.

Rasismus nemůže být nikdy vymýcen neboť...
x, 15.12.2009 13:22

Rasismus nemůže být nikdy vymýcen neboť je to vrozená záležitost každého živého tvora. Myšlením a rozumem můžeme sice tento jev potlačovat ve jménu humanity, ale nikdy nezmizí protože je to přirozené. Nejvíce nám to ukazují právě černoši a cikáni. Potlačujeme to a povídáme o tom v médiích, ale to je v podstatě pokrytectví. Aby bylo jasno, nejsem pro žádné vyvraždování ani rasové války, ale multikulturní společenství je nesmysl, zatim jakž takž funguje protože máme v těchto zemích jako běloši převahu a řídíme to, ale až nás „barevný “populačně převýší a ve volbách si zvolí svoje lidi, budou pak platit jejich zákony.Holandsko už k tomu nemá daleko a Francie s Německem se maji na co těšit do 30-50 let.

Odp: Rasismus nemůže být nikdy vymýcen neboť...
Pavel od vody, 15.12.2009 13:58

Nedávno jsem na zvědavci četl o pilířích života.
O národě se píše: Národ je podkopáván podporováním přistěhovalecké politiky, v rámci které jsou do země přiváděny tlupy nepřizpůsobivých nových občanů pokud možno s jinou kulturou a jiným náboženstvím. Dále povýšením multi-kulti na jediné správné státní náboženství a ostrou kriminalizaci každého, kdo o tom pochybuje. Národ je dále nahlodáván neustálým pozitivistickým zdůrazňováním globalizace, „globální vesnice“, evropského občanství a dalších moderních pojmů starého známého internacionalismu...
Rasismus může být vymýcem, ale k tomu není „politická vůle“. Bohužel.

KOukněte na tohle. Je to sice...
iva, 15.12.2009 13:38

KOukněte na tohle. Je to sice komediální seriál, ale moc poučný.
http://iserialy.sk/scrubs/1seria-scrubs/scrubs-4diel-my-old-lady/

Řekl bych, že košatý je strom života.
Neuvedeno, 19.12.2009 21:16

Řekl bych, že košatý je strom života.
Oni by tady ti cizinci nebyli, kdyby nebyli třeba. Obyvatelstvo stárne a tloustne a tak nakonec není schopno ledacos provádět. Tak se musí zaměstnávat určité skupiny lidí. Jenže tím zase ti Čeští pracovníci pracující v této profesi dostanou nižší plat a tak jdou dělat raději jinou profesi. Tím zase se zvýší potřeba cizinců na příklad ve stavebnictví a tak vznikne začarovaný krouh. Takto vznikají určité celé profese obsazené cizinci. Uvádím na příklad zedník, šička, námezní dělník, pracovník u pasu u jednodužších oborů, kde není třeba něco dlouho vysvětlovat atd.
Neznamená to, že by to byli hloupí lidé, ale neumí češtinu a tak se těžko uplatňují v náročnějších oborech na dohovoření.
Podobným způsobem zase pronikají Češi so západní ciziny než se naučí řeč. Jenže někteří se nenaučí řeč za celou délku pobytu u nás, nebo češi v cizině.
Myslím, že na každého člověka je třeba pohlížet individuelně. Takové ty kolektivní viny jsou na houbec. Takto nelze na člověka pohlížet.
Jenže musí leckdy člouvěk brát v úvahu také názory druhých. Protože, když něco druzí odsuzují co děláte, tak můžete být odsouzen také vy a vypuzen z kolektivu.
Je také známo, jak to na příklad bývalo v USA s cenou rodinných domků. Když se do čtvrti nastěhuje černošská rodina tak okamžitě klesne cena nemovitostí v celé čtvrti. Jestli je to takto ještě dnes, tak to opravdu nevím.
Pravda je ale také taková, že v Africe je zase situace taková, že tam zase bělochy odmítají.
Je to asi jako když každý druh pěnkavy drží a páří se se svým druhem a nikdo s tím nic neudělá.
Jisté je, že vzít si cizince je vždycky problém. Má totiž jiné zvyky a jiné předsudky a jiné náboženství a když se tyto dva národy rozkmotří, tak takovéto rodiny semelou. Kromě toho hotového dospělého člověka už nikdy nikdo nepředělá. Možná trochu poopraví, ale hlävní intelekt a charaktér člověka je hotov již po vychození mateřské školky.

Odp: Řekl bych, že košatý je strom života.
Sova, 26.12.2009 21:14

Souhlasím. Je to složitá problematika, kterou sem přinesla demokracie.
No není zajímavé, jak se postupně začínají objevovat mouchy původně ideálního režimu a jak si člověk postupně začíná uvědomovat, že nic není dokonalé?

Odp2: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 28.12.2009 11:47

A nepamatujete si na tzv. stěhování národů v historii? různí asiaté a barbaři zničili celou římskou velkoříši musím si o tom něco přečíst.

Odp3: Řekl bych, že košatý je strom života.
Juras, 28.12.2009 12:47

Já si to nepamatuju, povídej ;-)

Odp4: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 28.12.2009 16:15

Ale já taky ne, asi jsem tehdy vynechala hodinu dějepisu.

Odp: Řekl bych, že košatý je strom života.
Vlastimil Čech, 28.12.2009 12:55

ano, tak to je... ale není to tím, nepočíná to tím, že by třeba zedníci byli tlustí... začíná to tím, že pan podnikaděj chce zvýšít své zisky, snížit náklady a tak si přiveze třeba Albánce z Makedonie... No a pak je už přesně tak, jak jste správně napsal, pane Neuvedeno... V konkurenční soutěži se snížit mzdové náklady pokusí navážením přičmoudlíků i ostatní... z našich zedníků jsou nezaměstnaní, protože z nabízené mzdy se neuživí, a musí být zvýšeny daně, aby bylo kromě všech těch hloupostí, které si demokreténi vymyšlejí (Kososo, afg., Iraq, opencard, pendolíno, Panduři atd. atp.) taky na záchovné dávky pro nezaměstnané naše ...zedníky třeba...
Vidíte to velmi správně, pane Neuvedeno... Jenom ten úplný počátek vidím především v chamtivosti podnikadějů... konec konců, dříve, za zlých a špatných komunistů co jedli malé děti, se i naši zedníci uživili, neživořili za platy, které jim nanejvýš umožní holé přežití...

Odp2: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 28.12.2009 16:18

To zedníci ti se uživili, načerno na fuškách, to je obecně známo. Jde o proces poptávky a nabídky za všech režimů.

Odp3: Řekl bych, že košatý je strom života.
iva, 28.12.2009 17:38

No to sdlovo fušky je zajímavé. Kdo nedělal nikde u cizích lidí v bytě může klidně mluvit hanlivě o zednících a tímto Tlapka to má u mně spočítané. Věřím, že kdo nezažil neuvěří a tím myslím práci ve stavebnictví. POkud dělal manžel u někoho načerno, nikdy se neplatilo sumu, která je oficiální a většinou to jsou velmi šetřiví lidi, kteří by nejradši neplatili vůbec. Taky se to muži jednou stalo, že si řekl už málo a dostal polovinu, co si řekl, takže s těmi ůfuškami skončil velmi brzo. Jsem mu řekla, že se mi spíš oplatí. když bude s náma a věnuje se klukům. Byla tlapka někdy někomu pomoct a třeba za děkuju? Manžel často pomáhal přátelům opravdu skoro za děkuju, než jsme měli svoji rodinu.

Odp4: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 29.12.2009 12:16

Jasně že jsem pomáhala na stavbách když známí si něco stavěli. Za panáka.

Odp5: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 29.12.2009 12:28

A mimoto proti zedníkům nic nemám. Byla s nimi legrace jakož i ostatními řemeslníky.

Odp6: Řekl bych, že košatý je strom života.
iva, 30.12.2009 18:09

No tak. Já bych možná taky mluvila jinak, kdybych neviděla každý den muže zbitého pošichtě. Někdy usne vsedě ještě než mu donesu polívku. Když byl mladý bylo to lepší usnul až po jídle. On taky říká:My se sice narobime, ale víš jak se někdy nasmějem.:-))

Odp7: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 30.12.2009 18:14

To je pravda. Byli jsme zbiti všichni ale trpěli jsme příjemnou únavou a byla dobrá parta. Ráda na to vzpomínám.

Odp2: Řekl bych, že košatý je strom života.
iva, 28.12.2009 17:47

Ukrajinci a cikáni dělal pár dnů u zedíků. Majitel ukrajinců většinou kasdíruje, takže se nestane, že by nedostal zaplaceno, takže Ukrajincům už odzvonilo. Našim zedníkům, co nejsou zaměstnanci dělají na Ičo může platit i se spožděním a jsou kvalitní takže kvalita už dostává přednost na stavbě. Dělá u manžela jeden takový auva, říká se mu Otík, ale dělá, sice se mu nedá svěřit zodpovědnější práce, ale pracuje a to stačí. Za pár šupů, ale hodně jich prostě nemá rodinu, protože by ji neuživili z těch peněz.KLuci kolem 30let, co by už normálně měli mít našetřeno na byt. Měli za listopad 12-a půl tisíc někteří i mín a to bylo z kraje roku jen 11tisíc. Když nezaloží rodinu panu podnikateli odejdou do důchodu a kde veme nové bojovníky. Tak počítám ještě 20let to bude trvat a pak budou muset nastoupit ti Ukrajinci a MOngoli.

Odp3: Řekl bych, že košatý je strom života.
Vlastimil Čech, 28.12.2009 23:47

Souhlasím s Vámi, paní Ivo, to je ten problém s pesimismem... obyčejní lidi nemají naději... naději na lepší příští... mzdy jsou stanoveny právě jen tak, aby umožňovaly víceméně holé přežití... zaplatit nájem... něco do huby a v zásadě je to všechno... mimochodem- ten nájem:
boháči si koupí na půjčku byt. Za půjčku ručí tím bytem, ale protože sami kde bydlet mají, pronajímají ten zadlužený byt nějakému chudákovi, který jim tím nájemným splácí tu půjčku...a až jejich Jehudíček vyroste, má bydlení připraveno a zaplaceno... Tuhle fintu ovšem chudobný udělat nemůže... aby totiž někdo dostal v bance úvěr, musí jim prokázat, že má takové možnosti, že vlastně úvěr ani nepotřebuje.:-)
Nu a tak jsme, paní Ivo, společně dokázali, že navážení Mongolů, Ukrajinců a jiných ve výsledku slouží jen ku snižování platů našich lidí a jejich nezaměstnanosti. Už jenom hrozba nezaměstnanosti dělá lidi otrocky pokornými, na podnikadějovi poníženě závislými. Ovšem zejména čeká naše tak celý život drcené lidi mizerné stáří... Nejen, že jsou právě pracovníci ve stavebnictví ničeni celoživotně hnusným jednáním podnikadějů, ale jsou poškozováni zdravotně. Nedovedu si představit naprosto žádné stavební řemeslo, které by ve všech úkonech mohl opotřebovaný stavební dělník dělat -ve svých třeba 65 letech- s výkonem, který by pana podnikaděje trvale uspokojil.

Odp4: Řekl bych, že košatý je strom života.
santiago, 29.12.2009 17:16

Podnikatelem a boháčem může být každý. I vy. Nikdo vás již nenutí být nádeníkem. Stačí postavit se na vlastní nohy a pozdvihnout se vlastní pílí, znalostmi a odvahou.
Inspirace ostatně najdete přehršel i zde. Příběh opravdového člověka, který začal bez jediné koruny v kapse, zatímco otylí kverulanti propíjeli v kořalně štědré sociální dáfky.

Odp5: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 30.12.2009 3:47

Řekl bych, že jediné co máš, Santiago, dokonale nastudované, tak je metoda propagandy i v oblasti demagogie. Toho se drž! To teď frčí, a za to se platí!

Odp6: Řekl bych, že košatý je strom života.
santiago, 30.12.2009 9:24

Ne. Propaganda a demagogie frčela dřív. Teď naopak frčí všechno rozmělňovat, zpochybňovat, zesměšňovat a relativizovat. Nečtete noviny a zejména časopisy? Neposloucháte rádio? Nečetl jste Evropskou Knihu Roku 2009?

Děsíte mě představou, že tyhle sr... by mohly být demoralizujícím a ohlupujícím nástrojem záludné destruktivní propagandy, organizované kýmsi z pozadí. Já ale myslím, že to nemá s propagandou nic společného. Spíš bych řekl, že je to kýč. Lidé to tak chtějí. A ty věci se píší a říkají proto, aby je lidé chtěli. A proto je lidé chtějí. Kolotoč.

Jen slaboši na kolotoči blinkají. Ti pak zaslouží leda náš posmněch.

Odp7: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 30.12.2009 17:53

Santiago,
nevím, co je na Tvém příspěvku z 29. 12. 17:16 hod. inteligentního a normálního. Ještě si ho jednou přečti. Píšeš jako kniha, ale přečtená. Takové rady, že má každý možnost a může si zvolit atd...., jsou rady dealera pro lidi, kteří jsou pozváni jako adepti nastoupit do známého ,,letadla" . Dělat reklamu idealismu zbohatnutí umí každý blb, ale realita je víš kde? Nechtěj, abych to sem napsal... Ještě napiš, že majetekově chudí lidé jsou chudí proto, že to sami chtějí jenom proto, aby si mohli stěžovat, že jsou chudí. Kdyby na léčbu obecné majetkové chudoby byl recept, už dávno by byli všichni bohatí. A věř tomu, že poctivou prací a pílí ještě nikdo nikdy nezbohatl. Co je k tomu potřeba, aby byl člověk majetkově bohatý, se mi sem ani nechce psát, protože Ty to víš a já to vím také. Ale Ty pšesto píšeš idealistické blbosti o tom, že každý si může sám rozhodnout jestli chce být chudý nebo bohatý. Prosím Tě, co je na tom inteligentního?
A teď ze mne můžeš udělat úplnýho blba...

Odp8: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivan, 30.12.2009 20:54

Zvoníku, nepohneš se z místa protože tvým horizontem jsou peníze. Nedohlídneš dál, dokonce ani z výšky zvonic, vždycky budou tvým nepřekročitelnem přes který se nedostaneš. Nebudeš přemýšlet o tom co udělat líp, nebo jinak, ale vždycky za kolik. Nikdy se to nezmění, smiř se, z tohoto zacyklení se asi nepohneš i kdyby si dostal šanci vrátit čas, tak se tvoje nové kroky budou podobat těm starým. Svět taky zůstane jaký je bez toho jestli se nám to líbí nebo ne.

Odp9: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 31.12.2009 0:29

Ivane,
sám sobě namlouváš o mně samý lži, aby sis upevnil vlastní pravdu. Vůbec neznáš můj přístup k práci, když tvrdíš, že všechno jenom za peníze a nic nezdokonalovat. Nejsem robot, ale Tobě to vysvětlovat je jako kydat hnůj, který přibývá rychleji než je kydán. Klidně si to o mně mysli, já Ti oponovat nebudu, protože to nemá to smysl...
Vypadá to ovšem, že Ty si o sobě myslíš, že jsi Bůh sám a že máš patent na život...

Odp8: Řekl bych, že košatý je strom života.
santiago, 30.12.2009 23:44

Mně se zdá, že hlavní problém je v tom, co chápeme pod pojmem „poctivá práce“ a „být pilný“. Dlouho mi trvalo, než jsem dokázal akceptovat, že pilný neznamená vykopat o tři metry příkopu víc než ostatní a že znakem poctivé práce nemusí nutně být jen mozoly.

Výrobek je hotový až tehdy, když je prodaný. Jinak jich můžete pilně a poctivě dělat sto nebo tisíc za směnu ... jenže kdybyste místo toho leželi na zádech, uděláte líp.

Jinak k ivanovi poznamenávám, že peníze - a snad jenom peníze - za měřítko úspěchu mám. Dokonce si myslím, že kvůli tomu peníze vůbec jsou. A pokud je tato souvislost někdy porušena, je to ojedinělá, dočasná a proto nevýznamná chyba. Náhoda v případě výhry, slepá ulička v případě zpovykaného dědice, zločin v případě slabého režimu nebo naopak režimu totalitního (což je možná časem totéž, moc vždycky korumpuje, jak pravil jeden než se utopil na Titaniku).

Můžeme se bavit o tom, že když se dřív člověk narodil jako otrok, jako poddaný, jako ženská, jako mrzák, jako dítě bezzemka, neměl šanci se z toho vyhrabat. Souhlasím, ale myslím, že to už ale nejméně sto let neplatí.

Měl bych snad napsat článek o tom, jak pochybuju, že bych obstál, narodit se v takové pr.... jako Hodslavice nebo Hudlice nebo Stránčice jako jedenácté dítě učitele nebo desáté dítě chalupníka. Devět z deseti tam zůstane, celý život poctivě a pilně pracuje ... a přesto třeba umře hlady.

Odp9: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 31.12.2009 0:36

Santiago,
jak tak uvažuji nad Tvým příspěvkem, tak bych si sám osobně přál, aby s okamžitou platností, a teď hned okamžitě, přestaly platit veškeré peníze a aby ses musel začít živit skutečně vlastní prací. Jenže to je utopie a tím pádem bohužel nesmysl...

Odp10: Řekl bych, že košatý je strom života.
santiago, 31.12.2009 1:09

No to tedy máte pravdu.
Jenže já se už dlouho a skutečně živím vlastní prací. Nebo jako že bych měl chovat vlastní prase, sklízet vlastní obilí a vraždit parchanty, co mi to chtějí ukrást? To je ta Vaše utopie?

Ono chovat vlastní prase a pěstovat vlastní obilí je snad jednoduchý. Jedinej problém v tom je, že to nemůže dělat 500 lidí na jednom km2.

Ale třeba v kibucu nebo v podobný komunitě by se mi nejspíš líbilo. A to není žádná utopie. Jenže úplně bez peněz se dneska ani tam neobejdou.

Odp9: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivana Kozárová, 2.1.2010 11:34

Santiago,těm nejúspěšnějším,- tedy nejlepším,jde dnes zpravidla o kejhák. Jde o to,do čeho se zahrabali,třebas ve vědě:-( Peníze jsou měřítkem až do určitého bodu. Skuteční světapáni je mají pouze jako prostředek a musí to pro ně být zábava sledovat,jak se za nimi lidi pachtí...

Odp10: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 14.1.2010 11:34

Myslím že skuteční světapáni ztratili smysl pro realitu. Nemyslím že prožívají nějaké štěstí. Z čeho by se radovali? Na svůj luxus si už dávno zvykli.

Odp11: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 14.1.2010 17:38

Já myslím Tlapko, že nezvykli, ale že páni chtějí žít v tzv. ,,matrixu". Např. u nás v tiskárně se za poslední rok veškeré pracovní podmínky pracovníků ve výrobě rapidně zhoršily, což je schopno potvrdit skutečně 100% pracovníků ve výrobě. Pan majitel ovšem všude tvrdí (i nám do očí!), že on pracovní podmínky svých pracovníků zlepšil! V tomto směru mohu potvrdit alespoň něco z toho nejzákladnějšího: V létě 2009 bylo z úsporných důvodů natrvalo odpojeno vytápění celého provozu, kdy teploty nikdy nevystoupají, za venkovních mrazů, v provozu tiskárny nad +14 stupňů C, v čemž je docela problém vůbec tisknout (barvy, papír oleje a veškerá chemie v procesu, která je koncipována na teploty nejméně 20 stupňů C). V pondělí, pokud stroje o víkendu 1 den netisknou a tedy neběží, je tam dokonce 6 stupňů. Technologie bere za své... To by ani tolik nevadilo. V práci si poradíme a tělo můžeme obléci, ale nejhorší je, že vzduchotechnika strojů způsobuje za těchto teplot průvan v celém provozu a lidé si začínají stěžovat na revmatické bolesti a bolesti hlavy. V létě je v celém provozu naopak vedro, které vystupuje o 5 - 8 stupňů nad teploty venkovní! Maximum tam bylo 42 stupňů a v tom být zapřažen celých 8 hodin je očištec a technologie opět za veder nefunguje tak jak má! Kanceláře, kde nejsou žádné stroje, mají ovšem klimatizaci! - A to jsou jenom problémy teploty! Teď jsou zde ještě podmínky hygienické, které sice při nainscenované kontrole projdou, ale jsou prakticky nepoužitelné pro svou úmyslně skrytou nefunkčnost. V některých případech musíme chodit na kýbl. Nemáme také vůbec žádnou možnost stravování a ani na něj čas v rámci plánovaného výkonu stroje bez rezervy, kde není počítána přestávka ve výkonu stroje za 8 hodin, což by mělo být dáno zákoníkem práce. Placeni jsme ovšem jen za 7.5 hodiny práce, po odečtení předepsané povinné přestávky.
Vážení, tyto podmínky pan podnikatel prohlašuje jako za zlepšené a jsou zde teprv asi rok v rámci krize! Bylo toto možno ve velkých tiskárenských provozech za minulého režimu? Můžete někdo odpovědět a můžete také vyvracet a okecávat. Ale protože jsem navštívil při pracovním školení zahraniční tiskárny na západě v rámci vzniku zmíněného moderního provozu u nás, vím jaké podmínky mají právě tam a nenechám se oblbovat. Například se strašně místní školicí učitelé venku divili, že vůbec nedržíme při práci svačinu a chceme pracovat i přes tuto přestávku. O obědu vůbec nemluvím. Ten tam mají celou jednu hodinu!!! Máme co dohánět, nebo se ještě pracovně zlepšovat? Stroje máme nyní úplně stejné jako oni, tak vo co vlastně jde? Napíše někdo z podnikatelů? :-) Jenom nechci slyšet blbý poznámky, že hlavně, že máme práci! To je naprosto jiná parketa, když vidíme, kam v době krize pan šikovný podnikatel investuje sám pro sebe.

Odp12: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivan, 14.1.2010 20:53

No, tak to budeš koukat, ale u nás jsou pracovní přestávky zcela běžné podle potřeb a zatížení, nikdo nikoho do práce nehoní. Chlapům je zcela jasné, že se něco udělat musí, ale kolikrát ani nevím kde jsou a co zrovna dělaj prostě si dělaj podle sebe. Proč taky někoho honit, stejně neudělá víc, prostě unavenej člověk je akorát nasranej, ale ne výkonej. Svačina je asi tak 30-4O min. Dva kamarádi chovaj koně a oba si je jezděj v poledne krmit domů, Jarda do sousední vesnice. Když si potřebujou skočit na poštu nebo do krámu tak prostě jdou, jenom řeknou ,,já jdu na poštu, -do krámu. V době kdy jsme pracovali na dvě směny tak jsem dělal šoféra svým autem paní co se starala o svačiny. Docházku si vedou sami pouze na základě důvěry, že to co předloží, tak taky tak je. Vůbec nepamatuju, že by se někdy pracovalo přes čas. Pracovní dobu si určili sami a je respektována, i když by se spíš hodilo, aby byla sjednocena s otevírací dobou. Pravdou je, že si v dřevoskladu nikdo nezatopí a v mrazu se strojovna vytopit nedá, tak se dělají třeba jen dvě hodiny, pro pár dní se to neposere, ale placenou maj celou šichtu, teď v zimě stejně není odbyt.
Celé roky jsme tam měli piliňáky, ráno se do nich nasypaly tři popelnice, celá příprava trvala asi deset minut a celý den hřály jako sluníčko. Všude bylo zametýno a čisto, pak přišli hasiči, tedy spíš kozatá kredenc v hasičské uniformě a že si klidně můžeme za půl milionu zatopit. Ús. topení není schopno nahradit, 17 KWvýkonu motoru odsávání a 45OOm3 ztratného vzduchu za hodinu.
Placená doba je 8 h. jak jinak? Na šatně maj lednici televizi a lavici jako lehátko. Příchody nikdo nekontroluje, na jejich přání začínaj dřív. Dvacet minut maj na sprchu a přípravu na odchod, když jsou hotví dřív, tak prostě jdou. Všechno v klídku, nepamatuju, že bych se s nima někdy ve zlém pohádal, když nemám zrovna nějakou práci tak jdu dělat s nima ve stejných podmínkách jako oni. Zařízení kanclu je asi na stejné úrovni jako jejich šatna, teda, oni tam nemaj počítač a já zase televizi a lehátko.

Zvoníku, za to co jsi tady na mě nahnojil by se měl omluvit, bylo by to na místě. Je to jako bych tvrdil, že každej zaměstnanec je kurva, přestože někteří opravdu jsou. Jsi nespravedlivej parchant, úplně stejnej jako je tvůj zaměstnavatel, vůbec se nelišíte. Jenom on má teď v ruce větší klacek.

Odp13: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivan, 14.1.2010 21:33

Nechám nahlídnout, zadej ,,Palubky Chyňava"
Nahoře je dřevosklad, na spodní fotce je kus strojovny a vlevo jsou vidět ty piliňáky co jsme museli dát pryč. Za dveřma vzadu je chodbička a z té se jde do kanclu kde jsem přes tři roky spal na molitanu na zemi. Text ani nečti, je to blábol, ale kolega Martin utvoření stránek zadal chlapíkovi co ho sestavoval, prý na klíčová slova. Jestli to bude číst Juras tak ať mě sem klepne budu mít dotaz.

Odp14: Řekl bych, že košatý je strom života.
Juras, 14.1.2010 22:22

Kam Tě mám klepnout?

Odp15: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivan, 14.1.2010 22:56

Při stránkách co jsme měli dříve jsme byli na prvním místě, na první straně už při zadání hesla ,,Palubky"
Pak jsme dostali nabídku na rozšíření stránek s lepší grafickou úpravou a kolega Martin v dobré víře o jejich zlepšení je objednal. Na oko opravdu vypadaj líp než ty staré, ale začali jsme se z výhodné pozice propadat postupně dolů, nehledě na kostrbatost textu a dneska jsme už na druhé straně. Chlapík co nám je dělal, tvrdí, že použitím klíčových slov v textu, který je takřka nesmyslný, nás od ztráty pozice naopak chrání. Prosím, koukni na ně a klepni mě sem co si o nich mysíš. Jako total samouk zvládám tak přízemí a možná suteren počítačových dovedností a neumím ho nijak vyargumentovat v nedostatcích, ale vidím jak se vytrácíme pomalu v pořadí. Koukni na ně a napiš mě co bys vylepšil jestli to vůbec jde. Ď.

Palubky Chyňava.

Odp16: Řekl bych, že košatý je strom života.
Juras, 14.1.2010 23:42

Koukal jsem na ně, ale moc Ti neporadím. Vylepšování pozice ve vyhledávačích je už dost velká věda. Chce to experta, který se tomu soustavně věnuje. Ohodnocování stránek se taky ve vyhledávačích mění, všechno se pořád vyvíjí a tak se musí měnit i techniky pro zvyšování ratingu Tvých stránek. To, že klesáte, nemusí být způsobeno změnou stránek, možná byste klesali i s těmi starými. Nejste sami, kdo se o to snaží a činnost „vylepšování pozice“ má jako předmět svého podnikání dost firem. Nejsu v tom odborník - zkusil jsem hledat a tady je třeba zajímavé počtení, co se dá udělat pro zlepšení (je to mě neznámá firma - našel jsem to vyhledávačem - nechcu jí dělat reklamu): http://www.seo-konzultace.cz/seo-sluzby

To umístění se taky musí soustavně sledovat, pokud si chceš pozici udržet. Když jsem dělal stránky manželce, snažil jsem se to vytrénovat - našel jsem dotazy, které vrátily její stránky na prvním místě, a ty jsem se snažil často opakovat. Chvílemi se dařilo, po čase to ale zase kleslo...

Odp13: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 15.1.2010 19:46

Ivane,
pokud se Ti omluvím, vůbec nic tím nevyřeším a ani se můj vztah k podnikatelům nezmění. Já jako zaměstnanec mám zkušenosti s podnikateli své a Ty jako podnikatel budeš svoje postavení vždycky hájit jaký jseš údajný lidumil, i kdyby bylo úplně jiné, než popisuješ.
A víš proč Ti nevěřím? Protože kdyby se způsobem, jakýs popsal Ty ve svém provozu, pracovalo u nás, mohli bychom to podle slov našeho podnikatele úplně zavřít! - To jsou jeho slova na naši poznámku v požadavcích na přestávky. Čili z toho lze zase jen udělat logický závěr, že buď Ty dřeš zákazníky vysokou cenou výrobků a oni přesto kupují, protože nemají jinde šanci, nebo nás dře náš vlastní podnikatel, se kterým já mám právě ty naše zkušenosti.
Jestli se Ti mám omluvit, pak to musí mít jasnou logiku a ne si sem napsat idealistické nesmysly o volné pracovní morálce a pohodlí v šatně, a hájit podnikatele.
U nás, abys věděl se předávají stroje v chodu a osobní očista a převlékání je až po pracovní době! Do ,,mimo pracovní dobu" patří i úklid po sobě na pracovišti! Vůbec nemáš představu. A tak se Ti jenom mohu omluvit za to, že právě proto hážu všechny podnikatele do jednoho pytle mezi šmejdy. Pokud se Tě to ovšem skutečně netýká, pak jseš vzácná bělostná květinka a zasloužil bys svatozář nad Tvojí leb, ale zas nevím, jestli bych tak mluvil jako Tvůj zákazník. Takže promiň, že také spadáš do mého hodnocení podnikatelů na základě mých zkušeností s nimi a tudíž nevěřím, že jseš ta květinka...
Pozn. na závěr:
Popis uvolněných pracovních podmínek Tebou zde prezentovaných v Tvém podnikatelství NEBYL(!) ani v socialistickém systému právě v polygrafickém průmyslu, který byl zrušen hned jako první po sametu.

Odp14: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivan, 15.1.2010 20:56

Víš co, vlez mě na záda, vše co děláš, nebo ne, je jenom tvoje věc z tvého rozhodnutí, ostatní je důsledek. Pamatuju jak jsem se potkal po nedokončeném závodě s konstruktérem motocyklů Perti. Chvíli jsme pokecali a on se mě ptal na výsledek závodu. Tak jsem si si postěžoval, že jsem nedokončil kvůli rozpojenému převodu řazení, ucvaknutá závlačka za kačku. ,,Smůla" povídám!.. on se na mně podíval a povídá... To není smůla ale nepřipravenost!!
Nejdřív mě zaplavil pocit nespravedlnosti, přece takové úsilí a teď tohle...!! Pak jsem začal o věcech přemýšlet...

Odp15: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 16.1.2010 5:47

No, tak to měl pravdu. To byla opravdu nepřipravenost. Tyto pocity prožívám dnes a denně u tiskařských strojů, které nestojí pár desítek tisíc jako motorka, ale kolem 50ti miliónů, a ty drobné korunové dílky na motorce stojí na takovém stroji pár desítek tisíc... A držgrešle pan podnikatel rozhoduje o tom, jestli se ten ,,dílek" v závodě a sprintu o plnění zakázek koupí nebo ne. Většinou se nekoupí, protože by pak nebylo na nové BMW pro něj. Takže se jde raději s problémy při tisku a třeba místo závlačky se použije hřebík z palety, aby se dohnal plán, a do práce jde proto v S a N anebo o svátcích...
Ivane, Ty skutečně žiješ v nadstandardní životní úrovni se svou televizí v šatně a dotuješ to celé z něčeho jiného, tedy vše příslušné dnešní černé společnosti, nebo já mám smůlu na podnikatele a své zaměstnavatele a tudíž jsem podle Tebe povinen se Ti omlouvat. To je naozaj absurdné pane majore.

Odp16: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivan, 16.1.2010 8:12

Za ten hnůj co si tady na mě nakydal, jenom na základě tvých doměnek, jsi mě už jedno, prostě ukradenej! Dělej si co chceš, Zvoníku, je to jenom tvoje věc. Spoustu sis toho vymyslel a pak mě to přisuzoval . Jsi pěknej parchant, Zvoníku. Hovořit o někom, s kým si se nikdy nepotkal jako o nesoucitném hrabivci je příkladem hlupství.
Točím se zády abych se od tebe náhodou nenakazil,
cejtím se s tebou špatně, Zvoníku.

Odp17: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 16.1.2010 10:30

To chápu, já bych to hodnotil z mé strany o Tobě taky tak... To už tak holt bývá. Ale věz, že si nic nevymýšlím protože to nemám zde na svíci to dělat potřebu... A mé zkušenosti s podnikateli jsou opravdu skutečné a pomocí veškeré fotodokumentace přímo i jejich písemných interních vyjádření podložitelné. Ale dokud nemám někde jinde zajištěnu normální práci, nezveřejním to. Jak nastínil Tečkačárka, byla by to sebevražda. Až to jednou půjde, udělám o tom fotodokumentační web. Zatím jen hromadím a archívuji. Však víš, že i zde na svíci jsem zde jen náhodou...

Odp12: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivana Kozárová, 15.1.2010 12:58

Zvoníku,kdybyste měli na záchodě teplo,tak by hrozilo nebezpečí,že tam budete příliš dlouho! To,co popisuješ,je zlej sen. Průvan na pracovišti tohoto typu je smrtonosný. V knize H. Seyleho Stress je to přesně popsáno,jak průvan funguje. Ten člověk to popsal z hlediska seriózní vědy a není žádných pochyb o pravdivosti jeho tvrzení,kteroužto doložil samozřejmě i experimentálně... Hlavně je třeba nosit pokrývku hlavy a chránit si uši,beze srandy. Zálaží taky na typu odolnosti člověka. Nezávidím Ti. Já mám přesně opačný problém. Od horké plotýnky horký vzduch do očí . Zvyšuje mi to nitrooční tlak a matka měla zelený zákal...

Odp13: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 15.1.2010 20:16

Ivano,
děkuji za rady. Fakt. Ale od roku 93 jsem si už zvykl na všeliké zhoršování pracovních podmínek, které se stále stupňuje. Zlý sen se logicky v dnešní společnosti stává skutečností...
Nejsem fluktuant a tudíž nebudu přebíhat, pokud to vydržím. Prodělal jsem na vojně výcvik hloubkového průzkumníka a něco vydržím. Hranice mého šprajcu je ještě daleko ale moje nasranost je už tak vysoká, že v komunikaci s idiotama používám sarkastický tón. Nehledě, že jsem pracovně navštívil řadu tiskáren, a tam hovořil s místními tiskaři o podmínkách. Je to skoro všude stejné. Čím dál od Prahy, jsou podnikavci slušnější. Protože mám docela velké zkušenosti z různých ofsetových strojů a provozů, od přípravny přes ploché stroje až po kotoučové rotačky, dokážu se tedy do provozu tiskárny aklimatizovat kamkoli i do pozice rozhodnout o nejvhodnějším postupu technologie. Pokud pracuji ve vedru, trpím krvácivostí z nosu. Zatím to zvládám.

Odp14: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivana Kozárová, 17.1.2010 15:28

Tak to byste krvácel do trubiček,,,:-( Já zas mám frňák odolnej,nikdy v životě mi z něj netekla červená - zatím - a to neznamená,že bych na něj nikdy nedostala nebo nespadla,ale asi málo;-).. U nás ve Vimperku byla slavná tiskárna tiskaře Steinbrenera,který stavěl sociální byty pro své dělníky,ve kterých žijou dodnes lidi. Ty byty jsou krásné ,i ty domy s pavlačemi a velkoryse řešenými prostory jsou krásné.. Taky postavil pro své zaměstnance centrum pro duchovní cvičení,takovou ozdravovnu na kopci ,kde byly pokojíky pro jednotlivce,co chtěl být sám a meditovat. Byla tam i kuchyň a sestry,- tuším Boromejky. Tiskárny už nefungují,část jich chátrá,část je renovována pro jiné účely. Někdo zde má soukromou tiskárnu,ale v jiných prostorech. O slávě z minula svědčí povodně,které z potoka vyplavují bývalý průmyslový odpad. Kusy liteřiny a hromady perleti - tedy -ořezané lastury z Tichomoří,nádherné i po stu letech... Ten Steinbrener byl fakt frajer a správnej chlap.

Odp11: Řekl bych, že košatý je strom života.
iva, 14.1.2010 17:42

třeba z charity

Odp7: Řekl bych, že košatý je strom života.
., 30.12.2009 22:44

Santiago, nenaparuj se ! Také Ty jednou doputuješ ke kolotoči, na kterém až se roztočí, začneš blinkat. :-) A bude to pro všechny kolem stojící velká legrace, protože budeš blinkat poprvé. :-)

A představ si, že už se i stalo, že jakýsi nametený frajeřící kolotočový „kormidelník“ na ten kolotoč nečekán a nevítán tajně před půlnocí nasedl, někdo mu kolotočení stejně tajně zapnul, a ten frajer se tam točil až do rána. Ráno ho lidé našli visícího z točícího se kolotoče za jednu nohu, v bezvědomí, a bez bot; ty boty mu během celonočního točení odlétly.

Takže poučení: Na kolotoči blinkají i nafrajeření frajeři jako Ty, a jsou nakonec rádi, že je před jistým koncem na kolotoči zachrání „obyčejní slaboši“. :-)

Odp8: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivan, 30.12.2009 23:22

Tuhle příhodu o kolotočářích co se ožrali s místňákama v hospodě a napraný se šli povozit, jsem slyšel už před čtyřiceti lety a kdo ví jak byla už tenkrát stará? Sylšel jsem, že se tehdy točila celá hospoda, zatímco kolotočář vyspával opici. Některé příhody, zdá se, mají delší život než jejich účastníci.

Odp9: Řekl bych, že košatý je strom života.
., 31.12.2009 0:00

Ano Ivane, je to starší příběh. Ale stojí za to ho připomenout,

protože ho jednak mladí svícaři nemusí znát,
jednak se může zase kdykoliv znovu stát :-).

Opět se mi do prózy rým mísí, :-)
a ze spánku mne o půlnoci křísí. :-)

Zítra a pozítří zase,
kolotoč nového roku roztočí se. :-)

Ať nikdo na něm neblinká,
ani otec, ani dítka, ani matinka. :-)

Odp9: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivana Kozárová, 2.1.2010 11:35

Soudím,že všichni jsme na kolotoči,ze kterého se nedá pohodlně vystoupit....

Odp8: Řekl bych, že košatý je strom života.
santiago, 30.12.2009 23:48

Hm, pardon, s tím kolotočem to byla ironye.

Odp6: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 30.12.2009 14:32

Námitka. Santi má svou teorii která demagogická není teda aspoň podle mě s promimutím.

Odp5: Řekl bych, že košatý je strom života.
Vlastimil Čech, 31.12.2009 0:06

Promiňte, nepochopil jsem Vás... pokud bych se stal nějakým zázrakem podnikadějem, pak výkon 65-ti letého stařečka se stane nějakým jiným zázrakem uspokojivým? A u konkurence zaněstnavájící 20-ti leté junáky ( mlamoje) záviděníhodnými? Prosím naléhavě o vysvětlení Vašich myšlenkových postupů...Když se kdokoliv stane boháčem a dle Vašich slov se „postaví na vlastní nohy“ a přestane býti nádeníkem- pak se všichni staříci okolo něj stanou vysoce mladými a třeskutě výkonnými? Snad jsem se nevyjádři přesně, pochybil jsem... prosím o vysvětlení jak jste to myslel... nebo prosím o sdělení až kam jste byl schopen mě sledovat... pokusím se Vám do sdělit jednodušeji...
„Příběh opravdového člověka“, o které se zmiňujete je povídkou sovětského Žida Polevého popisující historii sestřeleného letce Maresjeva, který unikl za druhé světové války ze zápolí nepřítele s těžkými zraněními... nebyl zatčen NKVD, a dokonce mu bylo dovoleno vrátiti se ku stihacímu letectvu na posici pilot... doporučuji k dalšímu vzdělávání, pane Santiago... V kapse ovšem neměl žádnou korunu, jak správně uvádíte, pane... kolik válečných rublů či snad předválečných červjonců, továriš Maresjev měl, když začínal, Žid Boris Polevoj ve své povídce neuvádí... Pokud je právě „Příběh opravdového člověka“ Vaším koníčkem a hlavním zájmem, omlouvám se za eventuelní nepřesnosti ve svém příspěvku a prosím o laskavé poučení kolikže to korun měl míti továriš Maresjev v počátku...

Odp6: Řekl bych, že košatý je strom života.
santiago, 31.12.2009 0:48

Co bude s výkonností staříků kolem, to nevím. A nevím ani, proč bychom se o ni já nebo Vy měli starat. Leda o jejich potřeby jako potenciálních zákazníků.

Souhlasím, že začínat s něčím v 65 letech je těžší než ve 20. A pokud má člověk zdravotní problémy, ať už fyzické nebo psychické, vypadá to často beznadějně, že. On třeba ten Meresjev z toho jenom neměl ten rozum, co Vy.

Odp6: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 31.12.2009 1:42

Já si dokonce myslím, že se nejmenoval Maresjev, ale A. Meresjev. A Santiago to přirovnání asi myslel tak, že opravdový člověk je ten, co se postavil na (teď fakt nevím) vlastní nohy (což může být přímo on sám Santi...), či protézy, které vyrobili zdraví lidé pomocí své vlastní píle a houževnatosti, protože to financovala strana o vláda? Proniknout do toho duchovně a ekonomicky - to musí být docela masakr, takže raděj nevědet...

Odp7: Řekl bych, že košatý je strom života.
santiago, 31.12.2009 10:01

Meresjev byl ten v tom románu.
Maresjev prej ve skutečnosti, bůhsuď.
Přiznám se, byla to jen hravá paradoxní asociace.
Postavit se na vlastní nohy. Odvaha. Meresjev.
Nic víc.

Snad jen pak ta ironická otázka, kde končí pravda v legendě, jak vychrtlý hladový podnikatel drkotá zuby ve vymrzlé vydlužené fabrice, zatímco líní pupkáči z té fabriky propuštění se mu ve vyhřáté hospodě ožrale vysmívají a nadávají na poměry. A on jim tuto jejich činnost financuje z daní.

Odp8: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 1.1.2010 7:30

To je hodně divná ironie.
Chtěl bych vidět ,,líného pupkáče" , který by byl spokojen s příjmem z podpory v nezaměstnanosti a za ten příjem udělal útratu v hospodě a aby zcela normálně žil. A chtěl bych vidět oddluženého podnikatele, aby byl v prázdné fabrice na nule, při tom zcela normálně žil na bezdomovecké úrovni, a to celé všechno zároveň z jedné firmy.
Zase valíš klíny lidem do hlavy...
Když Ti tady popíšu ve všem úplně opačnou situaci, než jsi popsal Ty, bude věrohodnější, reálnější a hlavně častější, a také mi nebudeš věřit!
To je totiž ta Tvoje propaganda demagogie, ze které Tě podezřívám. Chtěl bych znát toho, kdo Tě školil a vychoval. Hezký a reálný Nový rok! :-)

Odp8: Řekl bych, že košatý je strom života.
iva, 1.1.2010 11:27

Ve skutečnosti je správce konkurzní podstaty ten kdo tady přibere. Zkrachovalý podnikatel nikdy nepoůjde se zaměstnat jedině na úřad práce pro podporu a líný zaměstnanec- to jsou teda obrazy-jedině v hospodě snad sežene nějakou práci spíš než na úřadu práce. Mně by fakt zajímalo, čím se živíš?

Odp9: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 1.1.2010 11:40

Ivo,
na téma, čím se živí Santiago by se dala rozvést veliká a možná i vtipná polemika. Ale bylo by to vůči němu nefér. Každý se živí tím, jak mu dovolí jeho vlastní svědomí vůči ostatním.
Znal jsem jednoho věřícího podnikatele, který tvrdil, že se jednou do týdne jde pomodlit do prázdného kostela Odčenáš a ani prý na mši sv. nemusí, a úplně mu to prý stačí k tomu, aby mu Bůh požehnal, aby se mu v podnikání dařilo. Zajisté logické a zdánlivě účelné, ale nechtěl bych mít jeho vlastní svědomí a s tím žít...

Odp10: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 13.1.2010 13:55

Zvoníku. Santiago se mi přiznal, že je mimozemského původu. Zároveň se omlouván Santymu že jsem to vyžvanila.

Odp11: Řekl bych, že košatý je strom života.
iva, 13.1.2010 13:58

To by chtěl říct každý nejen santiago.

Odp11: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 13.1.2010 14:39

Kdyby byl Santiago E.T. mimozemšťan, tak to bych docela bral.

Odp12: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 13.1.2010 16:04

To jsem šťastná že to bereš pozitivně.

Odp13: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 14.1.2010 3:29

Jasně.
Toulat se po hvězdách, toulat se po hvězdách, toulat se po hvězdách a na oblacích spát...
Já zatím strašně rád spím ve věžích. A v přízemí mám tu prázdnou rakev!

Odp6: Řekl bych, že košatý je strom života.
Juras, 31.12.2009 2:48

Jak je to s těma podnikadějema a podnikatelama? Proč byste se raději nestal podnikatelem?

Odp7: Řekl bych, že košatý je strom života.
iva, 31.12.2009 12:37

Ty o tom mluvíš, jako by se člověk mohl jen tak stát třeba strávníkem nějaké restaurace. Víš, jak je složité sehnat po čem je poptávka . Sama jsme sledovala pořad DEn D a i ti bankéři se kolikrát netrefili v úsudku kdo by mohl prorazit se svým výrobkem Jednou dokonce podpořili svýma penězma úplné nuly. Krkouni co jen vytáhli z nich prachy.

Odp8: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivan, 31.12.2009 13:02

Ten pořad mě nijak nebral, občas jsem něco viděl, ale nepamatuju si podpoření úplné kraviny. Napiš sem nějaký příklad, jen tak pro oživení paměti, už si nevzpomínám.

Odp9: Řekl bych, že košatý je strom života.
iva, 31.12.2009 13:33

Však jsme napsala-Krkouni- to byla paní co jako malá byla hodně v nemocnici- vyloženě si řekla o charitu a že prachy dostala hned ode dvou těch nejstarších.

Odp10: Řekl bych, že košatý je strom života.
iva, 31.12.2009 13:37

Už nepamatuju, kolik, alůe ani nevím, na co to potřebovala takové plyšáky našiju za pár kaček. Pán, co chtěl vyrábět ty sítky do ventilaček neuspěl a volalo mu plno zájmců o ten projekt. Mne zaujal ten výrobce papíru do wc, jelikož vím, kolik je kolem toho práce, ale ten taky neuspěl.

Odp8: Řekl bych, že košatý je strom života.
Juras, 4.1.2010 8:11

Ale nemluvím. Předřečník dal jako hypotetickou možnost, že by se stal podnikadějem, když předtím byla řeč o podnikateli. Reaguju právě na něj - nedávno tvrdil, že pro něj není každý podnikatele podnikadějem, ale rozdíl mezi nimi nevysvětlil a teď to tak zase vypadá.

Odp9: Řekl bych, že košatý je strom života.
Vlastimil Čech, 17.1.2010 16:37

Jejda, pane Jurasi, velmi se omlouvám, že jsem včas na Váš příspěvek nereagoval. Nějak jsem jej přehlédl, promiňte. Snad to bylo způsobeno tím, že se odsunul někam dolů a z jeho textu jsem nepochopil, že se týká mne... Moje chyba...
Pan Ivan, dle toho co zde píše, není asi ve skutečnosti ani podnikate, tím méně podnikaděj... On to je asi dobře prosperující živnostník... tedy člověk, který chce ze své činnosti prostě jenom slušně žít... jeho cílem není nakupit majetek, nemá ho komu dáti... chce dělat co ho těší, a není lakomý se podělit. Své lidi osobně vede, zdá se, způsobem spíše přátelským až rodinným... Spíše svým zákazníkům něčeho přidá, jde mu o jeho dobré jméno...no, a jeho práce ho obvykle upřímně těší
Podnikatel chce zbohatnout a rozumným způsobem, s ohledem na ostatní lidi, smysl zákonů a předpisů, s jakýmsi morálním kodexem a kulturou řídí svou firmu...Zákazníky nešidí, protože je na to zákon a případný soud by poškodil jméno firmy... Bývá docela hrdý na firmu, tradici a tak
Podnikaděj je kříženec mezi zlodějem a podnikatelem... bezohledně drtí své okolí, neštítí se ničeho, předpisy a zákony buď porušuje, nebo obchází, jde mu výhradně a jedině o jeho zisk a profit... ošidit svého partnera, zaměstnance (tedy otroka), nebo zákazníka je jeho největší radostí, pokud to přinese další zisk...Je mu úplně jedno, co jeho firma dělá, jediným zajímavým výstupem firmy jsou bankovky.... Příkladem by mohl být-dle pana Zvoníka- právě ten jeho kůrkodárce... Pravý podnikaděj se rád soudí: Lepší negativní reklama ve sdělovadlech, než by se o téhle mojí firmě nevědělo... Špatné jméno firmy? Nevadí! ale zná ji každý, že? a když, tak založím jinou...
Samozřejmě toto jsou ty krajní extrémní typy... v praxi se povětšinou vyskytují spíše jakési mezipolohy, než popsané extrémy...Navíc se dá vypozorovat i jakýsi přesun, jakýsi vývoj, mezi stavy živnostník-podnikatel- podnikaděj (nebo zpět) v průběhu času...Rovněž bývá rozdíl, jak k základnímu majetku přicházejí... jeden podnikaděj řekl: „První milion je prostě třeba nějak ukrást“ ...:-) konec konců první Rockefeller býval pirátem...

Snad jsem se vyjádřil pochopitelně, pane Jurasi... ještě jednou se omlouvám za tak pozdní odpověď. Stejně tak se omlouvám panu Ivanovi, pokud z tohoto textu není zřejmo, že se mělo jednati o pochvalu...

Odp10: Řekl bych, že košatý je strom života.
Juras, 17.1.2010 22:51

Díky za odpověď. Je mi to jasné. :-)

Odp10: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 19.1.2010 21:49

To je celkem logické a solidní vysvětlení. Ale je tu jeden aspekt: Přestože je určitý daný pan slušným podnikatelem či živnostníkem, prezentuje on do éteru názory, které právě nahrávají těm nepoctivcům z řad podnikadějů, protože i on ve skrytu duše doufá, že když se jen trochu změní poměry ve prospěch tzv. podnikavých zločinců, dostane snad možná taky on někdy ten svůj milión svým určitým způsobem krádeže. Ale on tuto strategii nikdy nepřizná a neřekne veřejně na rovinu a naopak ji zapře! O tom jsem naprosto přesvědčen, protože s takovými mám za celý život dost bohaté zkušenosti a vůbec se v ničem neliší, protože vystupují jako slušňáci. Kdyby tomu tak nebylo, mlčel bych, a právě to moje mlčení by byl souhlas s nimi a naděje, že se někdy dostanu na úroveň slušných podnikatelů. :-)

Odp11: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivan, 20.1.2010 2:14

Vůbec ti nevadí, jestli někoho ostouzíš právem nebo ne. Jsi nenávistnej zlej osamocenej opuštěnej chlap. Já s lidma s kterýma trávím celé roky života, každý den v práci od rána do večera sedávám při jídle u jednomu stolu. Když nás bylo ještě hodně, tak jsme celá truhlárna dělala prase a jedlo se dokavaď se nesežralo. Každej si mohl přivéct koho chtěl. Taky jsme končili až třetí den. Šéf byl ten, kdo to nejlíp uměl, pak chlapi co si vybral a já byl šmudla, míchal, nosil vodu a myl s ženskejma talíře a hrnce. Z koz a fošen a ubrusů jsme udělali asi dvanáctmetů dlouhej stůl, vešli jsme se tam všichni a přišel kdo chtěl nakonec byla i kapela. Co, zvoníku taky byste si takhle sedli, aby ste si po práci udělali pořádnou zábavu? Nebo robnou práci? Jen tak pro radost?...CO?.

Odp12: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 21.1.2010 0:30

Víš Ivane, u nás máme normální kapitalismus, který si (jak se říká) mládež sama sametově odzvonila klíčema. V tiskárně se maká celou směnu bez zastavení, a stroje se předávají v chodu při předávání směny. Takto to direktivně nařídil pan podnikatel a to všechno je kontrolováno kamerovým systémem. Každé bezdůvodné zastavení stroje je ihned nějak pranýřováno. Vůbec nemáš ponětí o práci v kapitalismu a tedy ani já nemohu mít ponětí o práci ve vaší nynější rajské dřevařské firmě, a proto Tebe tedy zákonitě podezřívám, že vymýšlením podmínek velmi zlehčuješ svoji situaci, pracovní prostředí a vztahy, jen abys dal najevo, jak je ten kapitalismus také někde lepší a proto pro něj horuješ. Za komunistů jsem jako poměrně mladý člověk trhal normy ve výrobě, jen abych dokázal, že to jde a zvýšeným pracovním vypětím se dalo tenkrát vydělat více peněz oproti běžnému normálu. Nyní, u úplně jiného zaměstnavatele je to bráno jako zcela normální výkon, který je podle nového pána, ještě potřeba dále zvyšovat kvůli jeho zisku. Podívej: Co z nás udělali takoví jako jseš Ty, - to jsme. Čili nemohu jako zaměstnanec soudit podle Tvojich ,,zlatých" příspěvků, že jseš podnikatel zcela jiný a lepší, než ti naši šmejdi.

Odp13: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 21.1.2010 8:04

Jak říká podobně Ivana K- jak z rozjetého rychlíku vystoupit?

Odp13: Řekl bych, že košatý je strom života.
Juras, 21.1.2010 8:24

Člověk by neměl používat slova, kterým nerozumí, protože potom vypadá směšně. Ve vlastním zájmu si dej na černou listinu ke slovu logika ještě kapitalismus.

To co seš, z tebe udělal někdo jako Ivan nebo spíš někdo jako ty? Podle svých slov jsi taky zkoušel podnikat, to znamená, žes chtěl být podnikatelským šmejdem a parazitovat na chudácích obyčejných lidech. Zaplaťpánbů jsi s tím skončil a můžeš teď všechny ty podnikatelský šmejdy kritizovat za svoje nenaplněné představy, které jim přisuzuješ.

Odp14: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 21.1.2010 9:19

Kdyby nikdo nepodnikal, kdo by pak zaměstnance zaměstnával- toť otázka

Odp13: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivan, 21.1.2010 9:56

Všechno co uděláš je jenom a jenom tvoje rozhodnutí a ostatní jsou důsledky. Jestli chceš jinej život, tak musíš změnit ten svůj a ne životy jiných.

Odp14: Řekl bych, že košatý je strom života.
iva, 21.1.2010 10:08

Nejde to změnit svůj život. Každý má určité možnosti určité hranice a ještě do toho ten vesmír a jeho hlubiny a čáry máry. Muž mi říká jediné- Ber to , jak to je. S tím opravdu nejde nic dělat. JO mimochodem můj syn zakončil tu slohovku větou:Všeho, co chci dosáhnout můžu jen svojí snahou a od té doby je každý den nejlepší. :-) Je mi to k smíchu jak se opravdu snaží i když z té slohovky bude mít asi šílenou známku z gramatiky, ale vybavil se mi Ivan se svými slogany. Prostě jak dvacetiletý kluk.:-)Ale mám z něj radost . I z Ivana. Aspon někdo.

Odp15: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivana Kozárová, 21.1.2010 16:36

Jseš jedinej člověk,co může něco udělat se svým životem. Deus ex machina /záchrana nadpřirozenou cestou/ přijde,ale až poté,co se vyhrabe jeden sám,jak mu síly stačí. Teď nemyslím na peníze. Ty přijdou v pravej čas a jen tolik,kolik opravdu potřebuješ - mám to zažitý z vlastní zkušenosti. Dlouho mi trvalo,než jsem poznala,že mám svoji cenu a že pod ni nejdu. To jest,člověk n e m u s í dělat vše,co se od něho čeká:-) Někdy změnit svůj život znamená právě tu odvahu říct ne. Něčemu,nebo někomu. Draze zaplacená zkušenost a dávám ji do placu zadarmo!:-):-):-)

Odp16: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 23.1.2010 7:22

Ano Ivano,
a to jsem právě udělal já v rámci své vlastní rodiny a života, protože nejsem povinen podporovat poživačnost některých jedinců v dnešní, tak nastavené, společnosti.

Odp14: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 21.1.2010 11:38

Je možné, že nemůžeme změnit nic, jenom své myšlenky. Pak se musí v tomto směru jednat a i tak nějaké možnosti volby zůstávají.

jen asociace
santiago, 21.1.2010 13:43

Jsem ještě moc mladý na to, abych zůstával stejný.
Ale už příliš starý na to, abych v té změně vytrval.
To je z jedné písničky.
A myslím, že to platí pro osmileté i osmdesátileté.

A pak ještě říká chlápek v jedné povídce: Nejsem pánem svých myšlenek o nic víc, než pánem vnějších popudů, které mi je vnukají. Nemohu si zakázat, aby mě napadlo někoho shodit z útesu. Avšak myšlenka není počátkem neodvratného činu, dokonce ani rozhodnutím k němu.

Odp: jen asociace
tlapka, 21.1.2010 14:18

Ano- ta míra volnosti je nepatrná, to souhlasí.

Odp14: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 21.1.2010 16:19

Ivane,
to co píšeš jsou jen nicneříkající fráze. Teď to nezlehčuji, ale to jsou jen prázdné fráze. Protože Ty nedokážeš napsat, CO konkrétně má na sobě člověk změnit a zlepšit, když je pracovitý, šetrný, přemýšlivý a spolupracující, a navíc loajální, tedy nikoliv skrytě zaměstnanecky sabotující a netoužící po nadživotním bohatství vysněné soběstačnosti.
A co se týče slova ,.logické„ , tak to znamená, že z nějaké nastalé situace vyplývá určitá reakce člověka, co asi bude dělat a jak reagovat, tedy co mohu od něj očekávat. Tedy když někoho např. někdo okrade, nebude přece ,,logicky“ očekávat, že ho za tu krádež bude později chválit, jak šikovně to provedl, protože se nemůže proti další krádeži jinak bránit!
Juras tady naopak debilně smečuje tím, že jsem taky podnikal a že jsem stejnej šmejd... Tak abys věděl Jurasi: Mě ze státního podniku vytáhl můj spolužák s tím, jestli bych nešel dělat s ním do soukromí, že má jistotu, že to určitě půjde a nebudeme čekat, až naše kolébka - tiskárna krachne. A já šel, protože jsem mu věřil. A šlo to! Jenže on náhle umřel... No, prostě najednou tu nebyl z hodiny na hodinu. Byla tady jen jeho uslzená stará, která byla rázem hladová jak lvice, byl tu náš malinký provoz v její garáži a prádelně a ona ničemu z polygrafie nerozuměla a začaly jí navíc chcípat drazí papoušci z jeho chovu a ona nevěděla proč. Co chcíplej pták, to tenkrát 20 - 30 tisíc v háji! Ona byla doma úplně bez práce, já host, čili vlastně téměř jako zaměstnanec s živnostňákem a ještě dělat úplně všechno, protože ona si jezdila v tom jeho Espasu, kterej stejně pozdějc otočila na střechu. Tak neblbni, Ty bys to taky nedělal a šel k někomu, kde by se Tvoje odbornost uplatnila a ne sám sebe dělat někým jiným než jseš (jak to obvykle dneska bývá). A to je asi to Ivanovo - změnit sebe v něco, co nejsem. Jestli myslel tohle, tak je u mě fakt demagog a mlžič šouplý čarodějem, který má na různá dobrodružství dostatek tajných fondů, takže vždy vyvázne s relativně zdravou kůží.
A vy dva jste na svíci navíc fakt školení provokatéři a nikdy nic rozumného a ,,logického" z vás tudíž nevypadne, protože jste pravděpodobně vyškolení v nějakých hospodách... :-) Proto mi to tady na svíci někdy připadá, jako bych právě seděl s chytrákama v putyce, oni chlastali pivo s rumama a já jen limonádu. Proto jsem ve vašich očích asi úplný blbec a vůbec se mezi vás nehodím. Trapné že? To bych se totiž musel sám změnit na toho pivaře, abych to celé jaksi nějak pochopil..., asi... Tu radost vám neudělám.

Odp15: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivana Kozárová, 21.1.2010 16:49

Teda Zvoníku,myslím,že Ivanovi křivdíte. Předpokládám,že jeho životní peripetie dostatečně dokládají,že je vskutku tím,čím je a že je oprávněně rád,že to není jinak. Ale odlišnost temperamentů a povah způsobuje,že Vy jako cholerik někdy trošinku přeženete,pak pod fousy s nadhledem Vám vlastním až přímo ze zvonice na nás mávnete plachetkou,která má bílou barvu a vzápětí všechny pošlete do pekel. Mně je bližší flegmatickej postoj. Sangvinik Ivan se svým bystrým intelektem dokáže dobře odzbrojit,neútočí zezadu i když má možnost. Smiřte se na Řípu a pohleďte jedním směrem,kde je Šumava a vizte,že tam sedí jaga,co Vám oběma přeje jen dobré a posílá spirálku růžovýho vonícího smírčího dejmu z řeřavýho uhlíku,kterej drží v pařátu! Dýmku míru spolu vykuřte!

Odp16: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 23.1.2010 8:21

Neřek bych do pekel, ale zpět do dnešní doby. :-)
Na flegmu si můžu hrát jen tehdy, když po mně nikdo nejde.
A co se skutečně týče podnikatelů, nemám s nima vůbec dobré zkušenosti zvláště tady v Praze a okolí. Je to samá levárna nebo nafoukanost... Ti, co dělají uplně sami jako živnostníci, ještě beru, ale jakmile někoho zaměstnávají, je konec s jejich lidstvím. Já sám jsem zvyklý být zapřažen celý život, ale pokud dělám, a je to dobře, není na mě potřeba brát bič. A pokud ho na mě přece jen někdo vezme pro další zvýšení výkonu, jsem schopen ho kopnout do držky a on mě pak pošle do salámu, protože je idiot... Prosím Vás, kdo má v těhle situacích být flegma?
Co se týče Řípu a Ivana, tak to je naprostý nesmysl, protože proč on by tam to toho ,,blbýho" kopce lezl? Není důvod. - Fyzický ani duchovní... To řekne 85% obyvatelstva, tak proč by on měl být výjimkou? Ostatních 15% je složeno z flegmatiků v odpovědi na tuto otázku a jen 2% procenta tam mají důvod vylézt a ti si myslí ze třičtvrtě, že se tam zvoní na motor.
Za všechno ostatní samozřejmě děkuji, ale i když je to se mnou tak jak je, návštěvy do věží samozřejmě přijímám..., aby lidé věděli, že zvoníci nejsou idioti. Pro výjimečné návštěvy tam lze uvařit kafe se skořicí, nebo mátovo-černo-ovocný silný čaj s medem, což jsou nikoliv mé, ale toho mého předchůdce, speciality.
Dřevo chodím kupovat do kamenných velkokšeftů a nikoliv k živnostníkům, protože jsem se už setkal s určitým podrazem několikrát. Jenom jednou v životě jsem u živnostníka pořídil dobře, když jsem budoval podlahu a padací dveře do jedné zvonice a velmi dobře jsem koupil vyschlé fošny z kvalitní borovice. Ten už bohužel nepodniká... Došel na svojí dobrotu. Možná bych se měl cítit také vinen, i když jsem s ním nesmlouval.
Eh, Šumava... : Klatovy, Janovice nad Úhlavou, Klenová,Strážov, kus dál Vimperk... Někdy tam musím zajet. Tam mi bylo ještě 20. Docela rád bych tam někde u Kulatý báby v Janovicích potkal bývalý lampasáky jako důchodce, co tam tenkrát bydleli a nás buzerovali... ;-)

Odp17: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivana Kozárová, 23.1.2010 14:54

Zvoníku,já byla na zvonici ve Vimperku. Vím,kde od ní mají klíče. Kdybyste se sem někdy přece vypravil,tak Vám je budu rezervovat.

Tento web tedy srší optimismem ;-)
Sova, 28.12.2009 17:26

Tento web tedy srší optimismem ;-)

Odp: Tento web tedy srší optimismem ;-)
tlapka, 29.12.2009 12:30

No to se nediv, když nás čeká to mizerné stáří... to Nikoho nepotěší ;-)

Odp14: Řekl bych, že košatý je strom života.
Neuvedeno, 21.1.2010 15:17

Změnit je možno ledacos, jenže ono se lidem do toho nechce, protože zvyk je železná košile. Kromě toho není člověk na světě sám, dokonce i v rodině je něco zaběhlé a leckdy se to nedá měnit. Na příklad děti musí stále chodit do školy. Peníze je třeba stále vydělávat. Zvířata je třeba stále krmit. Psy je třeba stále chodit venčit. Kromě toho je třeba také vařit a jíst. No a pak na ten volný čas, který zbývá už není moc času. Na příklad na naučení něčeho nového moc času nezbývá. Zrovna teď zase probírám nové normy. Je jich obrovské množství, všechny jsou změněné. To je přímo pohroma. Pochopitelně jsou zase složitější, než ty předchozí. No a když se to člověk naučí, tak ještě neví, jestli to kdy využije. Takový je holt život. Jako s tím starým autem. Člověk jej opravuje a opravuje a najednou jde do šmelcu a to co do něj vrazil ke konci se většinou už nerentuje.

Odp15: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 21.1.2010 16:25

Ano- život se skládá ze samých MUSŮ. Napočítala jsem jich asi 60 hned ráno jak se probudím do té doby co začnu pracovat. MUSÍM.. najít oblečení... telefon... klíče... další ranní nutné úkony- počítali jste to někdo ?

Odp16: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivana Kozárová, 22.1.2010 12:50

Mus - hnus. Mám s tím potíže. Kliče,brejle,občanka,peněženka.... Nezažité dynamické stereotypy. Nenávidím je,snažím se je neučit,ani uvařit podruhý stejný jídlo nedokážu. Nenávidím recepty,hlavně osvědčené. všechno se snažím dělat přiměřeně,ale ne stëjně. Pokaždý je přece všechno j i n ý!!!! Umím si dobře hrát s dětma a snad jim i rozumím. Každá metodika zestařuje!

Odp17: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 26.1.2010 8:05

Nojo když se ještě za bezvědomí spěchá do práce tak je systém nevyhnutelný. Podobný nevyhnutelný proces je zase návrat z práce. Nejhorší je ale cesta na Úřad.

Odp17: Řekl bych, že košatý je strom života.
., 28.1.2010 9:05

Jen doufám, že alespoň současnou nejistotu zaměstnání nepovažujete za pozitivní. V tom byste můj souhlas nedostala.
Určitý „Mus“ není „hnus“, protože jinak by lidská „zvířata“ znásilňovala, kradla, vraždila a týrala své bližní ještě mnohem více, než to dělají dnes. Dokonce se domnívám, že dřívější „MUS “ byl daleko účinnější a pozitivnější, než současný „mus“, který liberalizuje negativní jevy ve společnosti.

Odp18: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 28.1.2010 9:25

To ať si mezi Musy vybere každý ten lepší pro sebe. Je to individuální.

Odp18: Řekl bych, že košatý je strom života.
Juras, 28.1.2010 10:01

nejistota není pozitivnií ani negativní. Nejistota je nevyhnutelná součást života. Nikdy nikdo nemá nic jistého.

Odp19: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 28.1.2010 14:16

Nikdy nic- nikdo nemá- míti za definitivní- neví se... atd. Říká se dnes- život je pes- co má být zítra za zvíře když je dnes pes.. (V+W).

Odp19: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivana Kozárová, 28.1.2010 18:12

zaplaťpánbůh;-)

Odp18: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivana Kozárová, 29.1.2010 19:27

pravda,najde-li jeden zalíbení v tom,co musí,je na cestě ke štěstí;-)

Odp16: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 23.1.2010 8:31

MUSíš najít???
To máš teda doma pěkný malý pořádek, když MUSíš najít... Správně to má být tak, že i když se člověk ráno probudí slepý, měl by vědet kde co má, aby neMUSel hledat. Já chodím ve svých zvonicích po tmě, abych neMUSel...

Odp17: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 26.1.2010 8:09

Já se Ti obdivuji. Vím na kterém místě co mám ale musím najít to místo. Ale daný předmět se mezitím schválně přesune na jiné místo. Nevím jak je to možné.

Odp18: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivana Kozárová, 26.1.2010 18:20

Jo jo,je to tak! Já si to vysvětluju,že mám doma skřety!

Odp19: Řekl bych, že košatý je strom života.
Juras, 26.1.2010 22:22

Jen jestli to nebude ten Němec. :-)

Odp20: Řekl bych, že košatý je strom života.
ivana Kozárová, 28.1.2010 18:00

V žádném případě. Germáni jsou pořádní až hrůza. Dodnes mám husí kůži z výchovných metod,které,žel,bezúspěšně používala moje babička Albína.;-)

Odp16: Řekl bych, že košatý je strom života.
zvoník, 23.1.2010 8:51

A ještě jedna věc! Nejefektivnějisí práce je, když se nemusí dělat a přesto je na 100% hotová! Zní to velmi blbě, ale skutečně se neMUSí dělat, protože si jí nepřiděláme sobě nebo navzájem!
Např. nebudu-li dělat na veřejnosti bordel s vlastními odpadky a poškozovat životní prostředí, nebude potřeba vynakládat práci a finance na uvedení do původního stavu. Nebo nepobryndám-li sváteční ubrus tím, že jsem prase, nebudu ho muset (nechat) častěji prát. Slušná výhybka ovšem je, když ho na stůl vůbec nedám, což je další efekt nepřidělávající práci. :-)
A nebude-li do mě rejt Ivan a Juras, nebudu mít práci s tím, jim cholericky odpovídat a naopak oni mně. :-) :-) ;-)

Odp17: Řekl bych, že košatý je strom života.
tlapka, 26.1.2010 8:10

Když při jídle čtu tak pobryndám všecko. Tím víc čím jej jídlo barevnější.

Odp18: Řekl bych, že košatý je strom života.
Juras, 26.1.2010 22:23

A čtivo? ;-)

Pobavil
Juras, 23.1.2010 11:26

Zvoníku, obvykle do tebe ryjou Juras s Ivanem? Schválně si zkus projít všechny svoje příspěvky, kolikrát v nich ty dva vyvrhele při jakékoliv příležitosti zmiňuješ. Potom projdi Ivanovy a moje příspěvky, udělej to samé se zvoníkem. Dělej si čárky a potom nám sem napiš výsledek. Su zvědavé, co ti vynde :-)

Odp: Pobavil
zvoník, 24.1.2010 0:50

Nebudu dělat analýzu ,,má dáti dal" , protože dělat to z toho mobilu je šílené. Ale věz, že nic se neděje samo od sebe jen tak z nějaké zaujatosti. Všechno má vždycky svůj počinek, akci a důsledky. Tak pokud to můžeš registrovat na počítači v práci nebo doma, tak tam hledej příčinu.
A nebo víš co? Udělej si čárku na pažbě... : Specielně kvůli Tobě a Tvé určité pravičácké škodolibosti Jurasi, se klidně na svíci můžu víš co? - To není uražení. To je pochopení naprosté zbytečnosti určitého konání zvláště na internetu.

Odp2: Pobavil
Juras, 24.1.2010 1:23

Jako správného pravičáckého škodolibáka mě z tvé výhrůžky opravdu zamrazilo :-)

Odp2: Pobavil
ivan, 24.1.2010 8:07

Zvoníku, klidně někoho měsíce ostouzíš a nezabýváš se vůbec pravdou. Za důkazy předkládáš doměnky a nebo vědomé smyšlenky. To teda moc noblesní není.

Tvoje přání jsou pravdou, nikoliv skutečnost! Jenom ty zvony vypadaj jakoby ušlechtilejší než fotbal, ale chování máš stejné. Klidně jsi schopný někoho zmlátit protože je z Plzně nebo ze Strakonic, když má být přece každému jasné, že JEDINĚ BANÍK..!!!! a nikdo jiný! BANÍK je PRAVDA!

Ostatní jsou šmejdi a kdyby ne!!.tak by mohli být.

Odp3: Pobavil
zvoník, 25.1.2010 9:33

Děkuji za zde Tvé chybné rozhřešení pro ostatní.
Nikdy jsem nebyl fanda do něčeho od sportu, nemlich co se týče sportovního fandění jakémukoli klubu. Nikdy! Rozumíš? To neznamená, že nepoužívám individuální sportování. A abych toto tvrzení vám dvěma ,,zastáncům zničující pravicové pravdy" nějak dokázal, ODSTUPUJI DNEŠNÍM DNEM ZE SVÍCAŘSKÉ DEBATY, protože se odmítám přít s destrukčním a totalitním elementem (za komunistů jsem si ho užil dost!) nové dravé propagandy. Pokud do toho ovšem hodláš zákeřně plést zvony, tak musím poznamenat, že ty jsou nad Tvoje totální sobectví a namyšlenost sportovního burana naštěstí povzneseny... A mám-li Ti to vrátit, tak jsou povznešenejší než ta Tvá prošroubovaná noha. Tvé příspěvky také svědčí o Tvé víře v člověka obecně a já tady za celou dobu ztrácím čas umrněným bojováním s reálným zlem, které zrovna pro ty zvony nenese vůbec nic dobrého, protože TY JSI NA NĚ NIKDY NEDAL ANI HALÍŘ(!) a Tví předci za celá staletí jistě ano. Takže, i kdybych Tvůj postoj a názory v určitém svém idealismu považoval za určitý druh dobra, nelze ho z mé strany absolutně přijmout.
Takže kvůli Tobě a provokatéru Jurasovi, mě už ode dnes na svíci nezaregistrujete. Stejně mám pocit, že to tady někdo z vás dvou vlastní a záměrně řídí ve váš prospěch, tak jakýpak fraky, že? Pokud se mýlím, omlouvám se, ale ten pocit tu je...
Mějte se všichni v tom vysněném a zadluženém trhu krásně, budu se za vás modlit.
Od Tebe bych si ale nekoupil, a ani nevzal, ani prkýnko nebo hranolek, i kdyby mně měla spadnout věž na hlavu! Tak ani nechoď nikdy s nějakou nabídkou, když máš svých zákazníků dost. V tom si snad budeme rozumět...
Čágobélo šílenci. :-)

Odp4: Pobavil
ivana Kozárová, 25.1.2010 12:58

škoda toho všeho. Tady je jasně vidět,že řeč je pramenem nedorozumění. Jsem si jistá,že kdybyste seděli u jednoho stolu,nic podobného se nestane...

Odp5: Pobavil
Juras, 25.1.2010 13:18

Asi by to nebylo nic podobného. Myslím, že by to byla bitka ;-) Aspoň takové jsem měl občas ze Zvoníka pocity - tak spravedlivě rozhořčenej, že k ráně neměl daleko.

Ale ono mu to stejně nedá a bude to tady sledovat. Někdy se určitě ozve :-)

Odp6: Pobavil
tlapka, 26.1.2010 8:17

Právě Zde je místo, kde se mohou projevit ideologie a názory, protože kdo s nimi nesouhlasí, nemusí je ani číst když nechce. Jde pouze o počítačové entity. Kdyby každý myslel jako Źvoník bylo by rychle po diskuzi, všicni se navzájem chválili a To by se někomu líbilo?

Odp5: Pobavil
Juras, 25.1.2010 13:22

Já už jsem se tady na to chtěl taky občas vykašlat. Obzvlášť když tady řádil slayd. Ale nedělal jsem to jako pózu a nevyhlašoval jsem to veřejně, přece jenom jsem občas nakoukl a časem se vrátil.

Odp6: Pobavil
tlapka, 26.1.2010 8:18

Ale Mně je po Slaydovi smutno, měl takové zajímavé absurdní poznámky..

Odp7: Pobavil
ivana Kozárová, 27.1.2010 8:56

Slayde vrať se!

Odp5: Pobavil
iva, 25.1.2010 15:43

Já mám obavu, že tady jde o vyhoření. Nedávno se jeden člověk ocitnul v blázinci a vyhořel naultimo. Prostě je to kolotoč a tady se člověk nesetká s kouskem porozumění každý točí dokola to svoje. Je dobré si někdy odpočinout a Zvoník nám to chtěl dát najevo, že si potřebuje odpočinout. Vyhořet může každý mi se to taky párkrát stalo řekla jsme si proč já toto pořád dělám nic z toho není nic mi to nepřináší a nebo mi to i přinášelo radost a já si řekla že ta radost je pořád stejná. Je třeba začít něco nového jiného. Tady se to nikdy nezmění, nikdo se nezmění a tak je třeba si dát na chvilku pauzu.

Odp6: Pobavil
tlapka, 26.1.2010 8:19

Ale hlavně se nenechat otrávit.

Odp5: Pobavil
iva, 25.1.2010 15:52

To jsme tu někde četla, že zvoník zval Ivana na nějakou zvconici a že mu dá tištěný kalendář. A já jsem je uplně viděla zvoník tam čekal a Ivan přišel bylo to u nějakého rondlu a podali si ruce. 8Škoda že pak někam odešli a já věděla, že to bude do hospody a že ti dva čecháčkové tam budou usrkávat to pivo jak to oni umějí i dvě hodiny, ale hlavně že se ti dva sešli.

Odp4: Pobavil
iva, 3.2.2010 9:15

Zvoníku včera se muž vrátil ze šichty. Jeho živitel odjel na měsíc za dcerou do Austrálie a aby se chlapi trochu ohřáli začali stavět lešení na kostele v Přívoze. Manžel aniž by věděl, že se tu bavím s nějakým zvoníkem mi včera vyprávěl jak to vypadá na zvonici- budou tam něco měnit. Zvon prý by měl být mosazný je celý zrezivělý a je tam jak ve chlívku hoven od holubů.- Chtěl si vzít dnes do práce kameru, že to musí zachytit jak je to neuvěřitelné jaky je chlívek ve stánku božím.

Odp5: Pobavil
zvoník, 3.2.2010 17:32

Ivo, nakopla jste mě k odpovědi, i když tuším, že moje příspěvky o zvonech pana manipulátora a motorkářského maniaka Ivana Placáka z Roztok u Prahy, nezajímají:
Tedy teď odepíšu na zvony a nebudu reagovat na jeho případné připomínky z toho vzešlé. Na závěr ale vysvětlím proč, protože zde napíšu nadávkem svůj příběh z dob jeho relativního mládí, kdy se více ještě jezdíval Horoměřický trojúhelník a on byl snad ještě za komunistů jeho zakladatelem, ale i jistě pořadatelem toho závodu. Bez tehdejší tlačenky straníků by to asi nešlo, že? :-)
Tedy ke zvonům:
Zvony NEJSOU z mosazi, nýbrž z bronzi. Poměr cínu a mědi je zhruba 22 a 78 procent. Zvony tedy nerezaví, nýbrž pokrývají se oxidem těchto dvou kovů, který je chrání před další oxidací. Odstraněním oxidu např. pískováním (což něco zajisté stojí a ne málo) se poruší jejich ochrana a musí se provést ochrana umělá pomocí jiné umělé látky, která nemá takovou životnost jako přírodní oxid sám a je navíc velmi drahá! To způsobuje jediný efekt, že restaurátor vydělá dost peněz ve všech směrech a zvon je pro naivního zákazníka na pohled krásný, čili je vidět výsledek práce! Celé je to tedy jako podvod. Zvon má být chráněn památkově a zelená měděnka je dokladem jeho stáří a váženosti. Za čas po odstranění touto firmou se sice vytvoří nová, ale tím ubývá materiálu zvonu a poškozuje se reliéf. Nic víc k tomu nemůžu dodat a je to čistě jen věc lidí jak s ním naloží a jestli ho nechají zničit navíc motorovým pohonem, který bude montující firma, v rámci svého vlastního zisku, zajisté hájit všemi možnými argumenty citlivosti. Ale výsledek bude nakonec ten, že přežije max. jen jednu generaci a té další to bude už jedno, bude-li zvon zničen, jako to je a bude vždy jedno Ivanovi Placákovi v Roztokách na již nezvonícím kostele J. Křtitele. Ivane nazdar! Měl jsem ve Tvém případě dobrou vůli, ale již po zkušenostech nemám, tedy nejsem vyhořen, jak tady na svíci někdo napsal, ale ustupuji v házení perel sviním, což prosím, chápej jen jako rčení, tedy nikoli, že bys to byl Ty... :-)
Teď o tom H-trojúhelníku:
Já jsem si svůj vlastní řidičák dělal až v mých 30ti letech! Do té doby jsem jezdil všude na kole svýho děda. Mělo vzádu ,,torpédo„ a vážilo asi 20 kg a mělo dva nosiče zavazadel. Nejdále od Prahy jsem na něm byl v okolí Ústí nad Labem. Také moje cesty vedly nejvíce na sever od Prahy, čili přes Horoměřice. Bylo v provoze i za mrazů! V době, kdy se tam konal onen, podle hodnocení na Placákově motorkárském webu, nejinteligentnější závod, jsem přes zmíněnou oblast vždycky projížděl na kole a setkal jsem se pokaždé s velmi silnou agresivitou pořadatelů závodu vůči lidem, kteří chtěli nějak použít komunikace zmíněného trojúhelníku. Jestli někdo nevíte o co jde, tak zmíněný trojúhelník blokuje tři důležité větve (vezměte si mapu) silnic přes tři křižovatky (dnes je naštěstí na jedné z nich už kruhák), které NEMAJÍ skutečně jinou možnost normální objížďky v dané směry. V tom byl trojúhelník skutečně ,,geniální“! Pořadatelé to věděli a proto jako naschvál důsledně dbali na to, aby opravdu z jisté panovačnosti, sobě vlastní, všem omezili na dobu konání závodu veškerý pohyb i v pangejtech chodcům! Strčil bych ruku do ohně za to, že někdy byl mezi nimi i Ivan, neboť jeho přístup zde svědčí o jeho netolerantní povaze k, nyní režimem, omezeným lidem a podle něj jejich povinností se sám vlastní silou z omezeností dostat i za pomocí ,,chytrého podnikání" , které je chytré jen do té doby, kdy se pohybuje v mantinelech povoleného zločinu svobodného zákona, nikoli tedy morálkou skutečně čestného a pracujícího křesťana.
Proto se mi skutečně nechce psát do svíce, protože Ivan není ve své agresivitě sám, což dokladuje navíc tento trend, který je v celé společnosti a ta společnost si zaslouží, aby se působilo zcela jinde než skutečně tlacháním na svíci o vymyšlené čistotě podnikání a síle osobnosti Ivanů a přidám: Jurasů a jim podobným. Je to důsledek toho, že zároveň nynější politici v návazném využití takových Ivanů a jim podobných, jsou mnohem horší než ti politici předlistopadoví. A s tím se bezpodmínečně musí něco dělat!

Odp6: Pobavil
iva, 3.2.2010 18:03

Tak těší mně, žes nevyhořel- to jsem psala já. Opravdu mému kamarádovi tak vyhořel starší bratr asi před pěti roky a to mu bylo asi 43let a pracuje dokonce má nějakou dobrou práci na radnici. Tak se honil a staral snažil a manželce to bylo prý asi pořád málo. Tak se jednoho dne sebral a místo svých každodenních povinností šel k rybníku a čuměl do vody. Našli ho tam až druhý den naštěstí to bylo na jaře, tak se mu nic nestalo jen ho odvezli do Opavy. Jsem ráda, žes něco napsal manžel taky věděl, že to nemůže být rez, když je to zvon. Mám pocit, že mám doma zvoníka dneska mně zval jestli se nechcu jít podívat zítra na věž, že tam ted pracuje. Moc to prožívá no skoro jako zvoník:-)))

Odp7: Pobavil
zvoník, 3.2.2010 18:46

Být skutečně zvoníkem je dost těžká věc, protože on rozhodně nemá uznání a nenese to žádné peníze do vlastní kešeně, a když u toho navíc není duchovní motiv, člověk jde skutečně od toho. Teď pokud navíc vezme službu u zvonu tahat za provaz, musí jít vždycky, i když marodí nebo chce dovolenou, nebo chce zrovna pořádat závod na motorce, a zase nic za to... Jestli mě teda chápete? A ještě ho mají ostatní za blázna... Když jsou kupříkladu zvoníci dva na jeden zvon, je to pro oba lehčí ve střídání. A tak se to počtem lidí dál ulehčuje. Je to zcela symbolické v dobrovolném nesení určitého břemena. Jen ti ,,chytřejší" podnikavci a vyčůránci vymyslí řadu důvodů proč to nedělat a zajisté se tomu vyhnou a také zaplatí a tím sponzorují ke zvonu blbej motor a národ jim blahořečí.

Odp8: Pobavil
iva, 4.2.2010 10:11

Jsou tam dvě věže a zvony dva a taky ten stroj. Zvon zv oní jewn v poledne a prý je to šílený hluk musejí ze zvonice pryč. Kdysi prý zvonili dva ale už roky je tam strojek . Manžel se právě divil jak to kdysi dělali, že ty tony těch dvou zvonů sladili, že to byl líbezný zvuk on totiž tam jako malý v Přívoze pobýval. Dnes se prý ty dva zvony jakoby hádaly. Manžel si cinká majzlíkem do zvonu a je to prý krásný ton. No a sprdnul mně, že jsem napsala, že řekl, že je zvon z kovu mosaz protože on řekl, že je z mědi. No tak je z bronzu zas jsme chytřejší.

Zvoníkovi: Piš dál prosím.
., 4.2.2010 10:51

Zvoníku, každý z nás jsme originálním jedincem, každý z nás máme jiné charakterové vlastnosti a jiné zkušenosti, a proto máme i různou míru sympatií k ostatním lidem. Tedy nejsi sám v tom, že někteří lidé jsou ti méně sympatičtí, než ti druzí. I já (a jistě i každý jiný jednotlivý „svícař“ ) s některými lidmi nesouhlasí, s některými souhlasí někdy a částečně, a s některými souhlasí téměř vždy a dokonce s potěšením.
Existují také lidé (např. někteří TV komentátoři nebo komentátorka a někteří politici), kteří dokonce ve mně vzbuzují fyzický odpor, když se jen na na ně na televizní obrazovce podívám.

Takže: S člověkem, se kterým je z mého pohledu marné diskutovat, s tím nediskutuji. Diskutuji s těmi, kteří mne pochopí alespoň někdy a samozřejmě s těmi, s kterými si převážně rozumím. Na osoby pro mne odporné se v TV nedívám, a ani je neposlouchám, zkrátka přeladím na jinou stanici nebo TV vypnu.

Chci tím sdělit, že se domnívám, že nás tu je na Svíci víc, kteří s Tebou diskutujeme rádi, a Tebe a Tvých příspěvků si vážíme a těšíme se na ně i nadále.

Odp: Zvoníkovi: Piš dál prosím.
tlapka, 4.2.2010 12:06

Tak do toho milý Zvoníku.

Odp: Zvoníkovi: Piš dál prosím.
zvoník, 4.2.2010 12:32

Tečkočárko,
to všechno je jistě pravda. Ale já se na věci takto plošně v rozeznávání lidí nikdy nedíval. Snažil jsem se vždy sám dohledat a dopátrat k důvodům, proč takový nebo onaký právě takto jedná. Čili mi jde v některých věcech i o informace právě od jinud a ne jen o ty, co o sobě napíše on a nebo jiní. Začal jsem tedy hledat, co to je za jméno Ivan... A díky internetu a informací zde ze svíce o dřevařině se to dá najít celkem lehko. Mám takový pocit, že i mě samotného by si on našel, kdybych mu řekl jména zvonů mojí domovské zvonice spíše, než kdyby on začal hledat tiskárnu se jménem pracovníka, který dělá zvoníka, protože jména tiskařů naše tiskárna na webu zásadně nemá, protože majitelé nás tiskaře považují za póvl ještě větší než své pomocné dělníky. Úředníky tam samozřejmě má protože to jsou manipulátoři podle jejich rozmarů, i když přínos některých nestojí vůbec za nic! Myslím, že v jiných soukromých podnicích podnikatelů to není jiné a lepší.
Tím vším jsem jen chtěl říct, že když si dáme do souvislosti všechny údaje o člověku a jeho celkové veškeré činnosti, lze z těch údajů vydedukovat nikoli jen ,,jiný„ zájem o ,,jiné“ věci a tím i k těmto věcem jako své sympatie, ale i právě hlavní vlastnost člověka, které se možná vzdáleně říká kolegialita člověka jako živočišného druhu, ve smyslu života člověka a tolerance k němu a stupeň vlastního sobectví. A v tom to je! Možná je to na někoho všechno příliš složité a bude proto stále hájit své vlastní právo na vlastní dravost ve své činnosti a podle toho i žít, ale jen tak se může člověk dopátrat k pravdě bez toho, aby byl k něčemu a někomu zaujat, nebo spíše nezaujat. Poznáte to tak, že když takový člověk bývá zpravidla nějak odhalen, většinou bývá i velmi nasrán. Když já jsem v minulosti objevil na místě známého ženského hradu Otce vlasti - Karlíku tradiční opravdový prevét, a fotku poslal na internet jako vtip, protože zmíněný prevét byl naplněn produkty určitých lidí, čili nasrán, až nad povrch horní desky cca 10cm! Tak to byste nevěřili, kolik lidí s tím spjatých bylo též na mě nasráno, že jsem si to vůbec dovolil.
Tedy Tečkočárko, zde v souhrnu nejde o hloupé sympatie či nesympatie k někomu...

Odp2: Zvoníkovi: Piš dál prosím.
., 4.2.2010 23:52

Zvoníku, děkuji za vysvětlení. Souhlasím s Tebou, že vlastnosti lidí je dobré poznat i podle dalšího okruhu informací, které sám objekt o sobě nesděluje. Ale v tomto jsem asi poněkud staromódní tím, že jaksi nepovažuji za čestné tyto informace získávat z druhé ruky. A možná si tím i zhoršuji své pozice mezi lidmi.

Nedomnívám se, že sympatie nebo antipatie k někomu jsou pouze hloupé; jsou totiž podmíněny více faktory, a nejvíce dlouhodobějším jednáním jednotlivých osob, ke kterým se můj vztah postupně vyvíjí právě podle toho jejich jednání.
A překvapivé pro mne je také to, že občas mně nesympatická osoba učiní něco „dobrého“, a sympatická osoba učiní nějakou „botu“ . :-) Jsme jenom lidé omylní a nedokonalí. Také se snažím být tolerantní a toleranci chválím a podporuji. Avšak také vím, že vůči určitým jedincům být tolerantní nelze.

A to, že většina lidí si nechce nechat někým pokazit tradované informace nebo modly, to je pravda.

Dnes se mi dostal do rukou článek např. o tom, že vědci zjistili, že virus AIDS nemoci zelených makaků v Africe ( ze kterých prý se ta hrozná nemoc přenesla na Afričany) je asi z 50% geneticky jiný, než lidský virus HIV v těch končinách. A že prý by tak masová současná infekce v Africe ani nikdy nemohla z náhodné infekce od opic vzniknout. Je tam zmiňována domněnka, že byli Afričané možná nakaženi současně s očkováním proti neštovicím (jestli se nepletu). A ještě se tam spekuluje o tom, zda se to stalo úmyslně nebo neúmyslně.

Někteří lidé (menšina) novou pravdu přijme, pochopí a dokonce přivítá. Většina lidí se nové pravdě brání, nechce ji přijmout, a to buď z pohodlnosti, ale i ze zištných důvodů tehdy, když by jim nová pravda mohla snížit příjmy a zisky ( např. zisky farmaceutických firem).

Odp3: Zvoníkovi: Piš dál prosím.
ivan, 5.2.2010 0:32

Romantku, už je to 35 let kdy byl nakaženej poslední člověk na Zemi (Somálsko) pravými neštovicemi přirozenou cestou. Neštovice kosily ohromné množství lidí v ukrutných bolestech. Proč by někdo očkoval už proti neexistující nemoci a nahrazoval by jednu smrtelnou nemoc druhou smrtelnou?
Na jejím umoření má rozhodující podíl epidemiolog Prof. Karel Raška, srovnej si data. Očování proti neštovicím bylo ukončeno dřív než se začal šířit HIV z gay dovolené na ostrově v karibiku.

Odp3: Zvoníkovi: Piš dál prosím.
zvoník, 5.2.2010 11:46

Tečkočárko,
také nepatřím mezi lidi, kteří dají na ,,jedna paní povídala" a získávat informace o někom z internetu lze právě na základě ohlasů různých lidí směřovaných na zjišťovanou osobu a také na základě vlastních zkušeností, které jsem zažil sám při akcích, které tento člověk vedl. Nic víc, nic míň. Je to nečestné? Mám zavřít oči, ucpat si uši a mlčet? Já jako zvoník? :-) Zde totiž nejde o sympatie nebo antipatie, ale o možnost přijít s tímto člověkem někdy do kontaktu v rámci určité kolegiality, nebo se spíše bát se s ním někdy setkat, aby nedošlo ke konfliktu z jeho stany, jako docházelo mezi pořadateli a lidmi, kteří chtěli komunikaci použít při závodu na Horoměřickém trojúhelníku.

A co se týče AIDS, tak mám na to svůj vlastní skutečně tvrdý osobní názor: Je tu konečně kvalitní neléčitelná nemoc doprovázející promiskuitu, která skutečně omezila u řady lidí neřestné a volné souložení mezi nimi právě svým rizikem určité možnosti správně a účinně tvrdých následků. A já jen doufám, že nikdo v brzké budoucnosti nenajde očkovací látku a účinný lék.

Odp4: Zvoníkovi: Piš dál prosím.
Juras, 5.2.2010 12:04

proč považuješ za dobré, že ta nemoc omezila neřest a promiskuitu? Je na tom něco špatného? Nechce bůh, aby se lidi milovali? Je podle tebe hřích mimomanželský styk? Nebo jenom když je těch styků mnoho s mnoha partnery? A styk mezi dvěma lidmi opačného pohlaví, kteří jsou teprve zasnoubeni?

(pozor než na mě opět hodíš nějakou špínu, že jsem vyznavačem promiskutiního života, nebo tak něco).

Odp5: Zvoníkovi: Piš dál prosím.
zvoník, 5.2.2010 16:39

Nic a žádnou špínu nehodím...
Jenom napíšu, že lidé si velmi rádi a úmyslně pletou pojem milovat se, svádějí to za Boha, a zároveň provádět sex všude kde se naskytne. Upozorňuji, že to není to samé a nejde to vůbec ruku v ruce s sebou. Když se nad tím zamyslíš, tak je to jenom velmi špatný obchod na základě vlastních sobeckých pocitů a tolerance toho druhého právě z té lásky, případně obou na základě momentálních, většinou krátkodobých, pocitů. A to je hrozné a šílené pomyšlení nad následky... - To je čistě můj vlastní osobní názor. Netvrdím, že je to nějaká definice partnerství, ale zase: Vezmi si statistiku úspěšnosti partnerství v životě lidí a vztahu ke svazku manželskému na základě sexu. Je to jako ,,láska„ k alkoholu a pak se nechat z té ,,lásky“ léčit. :-)

Odp6: Zvoníkovi: Piš dál prosím.
Juras, 5.2.2010 20:38

Nepřipadá mi, že bys mi plně objasnil, co myslíš pojmem promiskuita.Když někdo chodí zhruba se čtyřmi děvčaty za rok a milují se, to je co? A k tomu bezuzdnému sexu - zajímalo by mě, co je to „šílené pomyšlení nad následky“. Jaké jsou následky? Pomineme-li teda pohlavně přenášené choroby, protože AIDS vítáš jako lék proti tomu sexu. Dostávám se zase do polohy, kdy jsem pro „legalizaci sexu“ protože myslím, že by každý měl být zodpovědný sám za sebe a není dobré něco lidem zakazovat. A stejně jako u drog, kdys začal rozhlašovat, že fetuju a dávám si nějaké šlehy, očekávám, že začneš tvrdit totéž v sexuálním duchu. Tak tě znovu varuju, náhodou jsem po dobu svého manželství neměl jinou než vlastní ženu a i když se mi některé jiné ženy líbí, neláká mě to. Tak aby tě moje názory na tu problematiku zase nezavedly na falešnou stopu. Su prostě takovej, že chci nechat na rozhodnutí kždého, jak nakládá se svým životem a že za svůj život je odpovědný on, nikoliv vláda nebo zákonodárci. Neříkám „jenom já mám pravdu a teď vám to budu zakazovat pro vaše dobro“. Pro dobro Číňanů se například v Číně cenzuruje internet. Proto považuju takovéto autoritativní postoje za špatné.

Odp7: Zvoníkovi: Piš dál prosím.
zvoník, 6.2.2010 1:58

Hele Jurasi, však víš, že každá tzv. neřest musí s sebou nést následky, které jsou nepříjemné pro další život. Takže nemanipuluj se zakazováním ,,něčeho někomu pro jeho dobro" , ale spíš piš o tom jak to zakázat sám sobě pod hrozbou toho strachu z těch následků a tedy předem hovořit o těch následcích, aby to ostatní varovalo. Kdo je ovšem frajer a zvládne údajně podle sebe všechno, i když si chce užít, staví se do role takového volnomyšlenkáře a dobrodruha jako jseš možná Ty, který má jen radost, že si druhý pálí prsty, protože z toho tyje a cizí neštěstí mu vlastně dělá radost. Jestli je to ovšem navíc Tvojí náplní civilního zaměstnání a proto to zde hájíš, tak teda potěš Pán Bůh...

Odp8: Zvoníkovi: Piš dál prosím.
Juras, 7.2.2010 20:26

Co kdybys zkusil pro změnu odpovědět? Co je špatného na promiskuitě? Co považuješ za promiskuitní chování? Chová se podle tebe promiskuitně chlap, který má za rok šest milenek, vždycky je přitom miluje s láskou a nemiluje se s nikým jiným?

Odp9: Zvoníkovi: Piš dál prosím.
., 7.2.2010 22:39

Ahoj Juras ! Jestli každá z těch šesti milenek má za tentýž rok pět dalších milenců, „ s kterými se miluje s láskou a nemiluje se s nikým jiným“, tak jsou si ty milenky s tím chlapem fifty fifty :-):-):-), a všichni mohou být rádi, že ten rok ve zdraví přežili.
1. P.S.: Ke všeobecné spokojenosti je ještě třeba, aby ten chlap všem šesti milenkám poctivě platil alimenty na šest dětí ročně. :-):-) :-)
2. P.S.: Jo, a ještě by měl ten chlap nechat udělat a zaplatit genetické testy všech těch šesti dětí za rok, aby náhodou neplatil alimenty na dítě jiného chlapa, což se může klidně stát.
3. P.S.: Tomuto způsobu života se prý říká „pačworková rodina“: všichni se mají rádi, všichni se schází, žádné dítě neví, kolik má tatínků a kolik má maminek, ale každé ví, že jich je víc než jedna a jeden. Zkrátka „Svoboda, svoboděnka“. :-)
4. P.S.: K tragickým koncům to vede až při dědickém řízení. :-(

Odp10: Zvoníkovi: Piš dál prosím.
Juras, 7.2.2010 22:57

No, tak ses zase rozveselil. Ale odpověď na otázku, jak zvoník chápe pojem promiskuita, asi nedostanu. Ani o tobě to nevím a nevím, proč myslíš, že to je špatné. Klasika.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp4: Zvoníkovi: Piš dál prosím.
., 7.2.2010 22:26

Zvoníku, dnes dávali v TV starý film z r. 1970 o věžích, o bývalých zvonících, věžnících a o ponocných, kteří dříve na věžích sloužili veřejnosti, a vlastně vykonávali i noční dohled nad městem, zda někde nehoří nebo se neděje jiná neplecha. Uváděl to pan Miroslav Horníček, mluvilo tam několi posledních věžníků, ukazovali tam jejich obydlí ve věžích. Zvonili zvon dvěma řemeny jeden člověk, nebo dva lidé jeden zvon dvěma provazy, nebo jeden člověk ťukal na zvon kladívkem zvenku. Také se domnívám, když měli zvonit celou půlhodinu, že se při tom vystřídala celá věžníkova rodina včetně manželky a dcery. Také věžní hodiny poctivě ti lidé ručně denně natahovali. A prý si v tom r. 1970 za to vydělali jen asi =700,--Kč /měs. Bylo to zajímavé. Možná, že bys ten film i někde sehnal jako video.

A co se týče přímé návaznosti na předchozí komentář, také zásadně promiskuitu odsuzuji.

Naštěstí nemám žádnou minulost motocyklového závodníka, a proto ani žádné neblahé zkušenosti ani vzpomínky s touto činností související.

Jinak já se spíše bojím s lidmi se setkávat, a to preventivně. Svíce je zatím v tomto směru čestnou výjimkou :-).

Odp5: Zvoníkovi: Piš dál prosím.
zvoník, 8.2.2010 21:25

Děkuji za upozornění na film, ale já ho bohužel neviděl. Vím o něm, ale neviděl. A znám motivy lidí proč to dělali. My to dneska děláme už zadarmo, protože ta funkce uplně upadá. Už prý nedávno zmotorizovali i Velehrad. To je potupa nejvyššího kalibru právě na Moravě - místě našich věrozvěstů. A ještě něco: Zvoník nikdy netluče kladívkém do zvonu. To je něco jako by si dělal kafe farář do kalicha na proměňování. - Teda alespoň já to tak chápu. Nezvoníkům je to ale úplně jedno. Snad víš, co tím myslím.
K promiskuitě musím říct jen to, že člověk není v rozmnožování a v provádění úkonů k rozmnožování jmenován organismem nižších forem, aby se pářil na potkání s organismem opačného pohlaví s duchovním motivem, že větší množství jedinců má větší naději přežít, jako jsou např. bakterie. Jestli to páření ovšem někdo obhajuje jen právě tím vlastním požitkem s více partnery, tak je stejně jenom prostý sobec svého chtíče, což ho degraduje zase stejně na onu nižší formu, kdy ten požitek je přdevším právě jenom nástroj. Myslím, že plánované partnerství a monogamní rodičovství by mělo být základem existence kulturního člověka (kulturní člověk není ten, co to umí s počítačem - to jen na okraj). Čili můj názor je, že vyčůrané argumenty o volném sexu sexunenasytných lidí pana Juráska a jeho přívrženců bych zásadně nebral. Když si chtějí prostě za......, tak ať je to se vším rizikem. Řekl bych, že ně je bič ve formě AIDS ještě příliš pomalý. Chtělo by to zrychlit. :-) Co vy na to? Asi budete proti, co? :-) To nic, to je jen názor můj, který mi tak nějak přišel na mysl, když se ta nemoc tenkrát začala šířit.

Odp6: Zvoníkovi: Piš dál prosím.
., 11.2.2010 23:40

Zvoníku, nezlob se, nejsem odborník. Zkrátka jeden ten malý zvon ve zmíněném filmu měl „srdce“ nainstalované zvenku (mně připadalo podobné kladívku :-) ), no a tak ten zvoník proto na ten zvon zvonil tím „srdcem“ zvenku, že ho vždy zvednul a pak nechal na zvonek spadnout. Mně ta odborná terminologie jedno není, ale snažím se vyjádřit viděné i přesto, že vím, že to asi správně „zvonicky“ :-)nebude.

Ta hrozná nemoc je špatná proto, že může postihnout i zcela nevinné lidi, malé děti, věrné manžele a manželky promiskuitních partnerů/partnerek. Proto nesdílím názor, že ta hrozná nemoc „je pouze užitečný bič“ na promiskuitní jedince.

Odp3: Zvoníkovi: Piš dál prosím.
Juras, 5.2.2010 12:00

Čemu říkáš nová pravda? Spekulacím? Ty spekulace jsou už ale staré cca dvacet let, vznikly hned s odhalením nemoci AIDS. A někteří lidé to považují za pravdu už od té doby.

Odp4: Zvoníkovi: Piš dál prosím.
zvoník, 5.2.2010 16:53

Zde bych si dovolil odpovědět za Tečkučárku co by mohla být ,,nová pravda" :
Je to to, co bylo pro některé lidi do určité chvíle tabu a tedy velká neznámá. Pro jiné (právě tu zasvěcenou menšinu) již známá věc, kterým se, z jejich strany bohužel, nevyhnula a dotkla se jich většinou spravedlivě, protože tak žili.

Odp5: Zvoníkovi: Piš dál prosím.
Juras, 5.2.2010 20:23

Ale ne, připadalo mi, že tou novou pravdou myslí tvrzení, že virus HIV byl uměle vyroben a uveden záměrně do oběhu. Tak mě zajímá, jestli to považuje za pravdu a prč to před cca 10 lety pravda nebyla.

Odp8: Pobavil
ivana Kozárová, 4.2.2010 19:11

Vítejte zpátky na svíci:-)

Odp6: Pobavil
Juras, 4.2.2010 12:11

Tak tě hezky mile vítám, dobrotivý zvoníku. Zajisté ti byla nechutná zdejší bezdůvodně nakydaná špína. Už nám chyběla, tohle se ti opravdu povedlo: „on byl snad ještě za komunistů jeho zakladatelem, ale i jistě pořadatelem toho závodu. Bez tehdejší tlačenky straníků by to asi nešlo, že?“

Odp7: Pobavil
zvoník, 4.2.2010 16:06

O jaké špíně to píšeš? Myslíš, že znám historii Horoměřic a okolí jen ze sametového rychlíku dnešních politiků? JZD Rudá záře například bývaly dříve statky Strahovského kláštera i s rozsáhlými pozemky, viď? A čí je to dnes majetek? To by ses divil kolik podnikatelů na tom dnes ,,čistě a rychle" podniká! Ale nádeníci mají aspoň práci, že?... I když jinou než v době Rudé záře... To je fakt...

Odp8: Pobavil
Juras, 4.2.2010 17:18

O té špíně, kvůli kterés podle romantika odešel ze svíce. Je to kamarád, jak se tě zastává, a ty to hned takhle napereš :-)

Odp8: Pobavil
ivan, 4.2.2010 17:24

Horoměřice měly pouze JZD Horoměřice bez dalšího názvu. Rudá záře byly Velké Přílepy! Zvoníku. Tak se potom říkalo i sloučenému celku protože po krachu některých sousedních družstev byly sloučeny do jednoho útvaru s tímto optimstickým a radostným názvem. Družstva vznikaly sice násilným, ale přeci jenom sdružením vlastníků, tedy, pozemky, stavby i movitý majetek byl majetkem jejich členů. Strahovský klášter byl sice významným, ale jenom jeden z mnoha donucených vkladatelů združstevnělého majetku. Až pojedeš znovu kolem nějakým rychlíkem, tak se podívej jestli se tam neleze poklopem odshora, nemá kulatá okýnka a není kalná voda.

Tak ještě jednou, milé děti.

Bez ideologického názvu,- JZD Horoměřice.
S radostným názvem, JZD Rudá záře,-Velké Přílepy.

Odp9: Pobavil
zvoník, 4.2.2010 20:17

Ivane,
to chceš zapřít tu ceduli u vjezdu do statku, která tam byla ještě dlouho po sametovce (tuším ještě po roce 2000!) ,,JZD Rudá záře v Horoměřicích"? Byla bílá s červeným nápisem a hvězdou. Domovenka ale asi skutečně patří těm Přílepům, do kterých se nedalo z Horoměřic v době konání závodu na motorkách vůbec ani pěšky dostat, protože z Horoměřic byly (a jsou dodnes) tím směrem, kolem zmíněným závodem zavřené silnice, oplocené sady. Chodil jsem tam totiž někdy do kaple zatahat za ten zvonek v sanktusce, když se tam začalo znovu sloužit. Provaz je veden do haly na chodbě. Takže nemlž! :-)

Odp10: Pobavil
ivan, 4.2.2010 22:51

Máš pravdu, docela jsem tím byl překvapenej.
Rudá záře se v té době jmenovalo skoro všechno kolem Kladna. Docela mě to zklamalo, JZD Rudá záře Horoměřice 1950- 1970. A já jsem si jich docela vážil, že se jmenovali docela prostě, a oni zatím sprostě.

Tak mě Zvoníku napadlo, když na tak malém území řádí spousta podnikatelů, jak píšeš, k čemu potřeboval jeden klášter rozlohu asi tisíckrát větší ?
Jeho pozemky sahaly až za Unhošť která jim patřila taky. To se kluci museli ale namakat, než to všechno zorali, zaseli, sklidili, svozili, vymlátili a zase zorali. Pro ně musel být takový zvon, jako pro statkáře zvonek u dveří.

Odp11: Pobavil
zvoník, 5.2.2010 3:36

No....,
jak to bylo za rozkvětu klášterů, to by bylo na delší debatu. Ale je jasné, že majetek klášterů byl vždycky trnem v oku každému režimu včetně pozdějších fundamentálních komunistů a fašistů, stejně jako je trnem v oku dnešním demokratům, a divil bych se kdyby nebyl oligarchistům, protože ho všichni odmítají dodnes vracet v restitucích stejně jako veškerý majetek církvi. Jaké ale byly vztahy mezi kláštery a prostými lidmi, to by bylo na samostatnou studii. Ale je jasné, že práce na polích byla jediná možnost obživy chudiny, která na tu dobu od klášterů nebyla zas tak špatně placená oproti placení za práci od tehdejších podnikatelů, velkostatkářů, sedláků a kulaků, protože se hodně od klášterů platilo v naturáliích, které lidi sami vypěstovali. Jak to bylo tenkrát s daněma, těžko říct. Klášterní budovy vždycky sloužily pro řeholníky a mladé lidi, kteří chtěli klášterní výchovou získat nějaké návyky pro život a tam je učili motivaci práce. A k těm budovám vždy patřily polnosti, které byly hlavní obživou klášterů. Když dnes např. je církvi vrácena budova zdevastovaná státními statky nebo armádou, jen těžko ji dává dohromady, když nedostane pole, protože zde není ta vazba na lidi a nenastartuje se běh obživy a práce všech okolo. - To je velmi zjednodušeně řečeno, ale takhle nějak to fungovalo a zemské panstvo to jmění církvi velmi závidělo. Z toho důvodu a protože se lidem v okolí příliš dobře dařilo, byl už např. v 15. století zcela zničen a srovnán se zemí cisterciácký klášter v Klášteře Hradišti nad Jizerou a k výkonu byli použiti dokonce husité jako msta za upálení Mistra Jana Husa! Klášter padl myslím r. 1420. Později za Josefa II. se ničením klášterů ve velkém pokračovalo v celé zemi až dodnes a církevní majetek se až na výjimky několika cenných památek dál rozkrádá převracením historie, aby je nemusel stát vracet v restituci. Říká se tomuto zesvětštění majetku církve sekularizace. Je hrozně těžké o tom zde psát, protože to může zvednout vlnu odpůrců katolické církve. Já jsem se o to začal zajímat čtením řeholních řádů, které jsou dodnes k mání v knihovnách.
Takže, Ivane, žádný velký zvon a žádní kluci že by sami seli. Spolupráce to byla, o které páni podnikatelé nemají ani potuchy, protože ti si dnes drží jenom nádeníky pro svůj zisk.

Odp12: Pobavil
ivan, 5.2.2010 7:53

No dobrá, já jsem zabiák od přírody a dřu lidi pro vlastní zisk a sebeuspokojení. K čemu potřeboval klášter tak neuveřitelně ohromný kus nejlepší půdy a jiných majetků? Jak jsem si všimnul, tak všechny leží v rovinách, zatímco pole a domy sedláků povětšinou ve svažitých terénech. Dnes by žilo, na podobné rozloze odhadem takových 20 000 podnikadějů a takových 100 000 opodnikaných. Taky jsem přemýšlel, k čemu potřeboval jeden klášter vlastnit třeba Unhošť, když tam v té době skoro nic nebylo, krom cesty na Křivoklát.
Radnice, fara, kostel, pár menších statků.
Přece něco! Zvoníku. Představ si, že když bylo Kladno ještě malou vesnicí, jednou z mnoha stejných, tak v Unhošti postavili strahováci budovu správního soudu. To byl ale libý úmysl, mít vlastní soud, to by se to opodnikalo. A já blbec hobluju prkna. No nejsem já to ale vůl!

Odp12: Pobavil
Juras, 5.2.2010 8:11

V 15 století se lidem okolo kláštera velmi dobře dařilo, zatímco dnes jsou to živořící nádeníci. ROFL :-)

Odp13: Pobavil
ivan, 5.2.2010 9:02

Jo, a když se na Kladně našlo uhlí, tak si šli pohoršit do dolů a hutí.

Odp12: Pobavil
ivan, 5.2.2010 8:29

No, vidíš Zvoníku, jak čtu nepozorně.
Proč byla ta chudina tak chudá, když byla klášterem tak dobře placená ? !! ..Dává to někomu smysl? Statkáři svoje pacholky a děvečky dřeli co mohli, jak tvrdíš, ale nechali je u sebe bydlet. Kde byly ubytovny a domovy pro mnoho tisíc lidí, kteří se o takovouto výměru museli starat? Kde bydleli v zimě? Představ si, že to JZD s odporným názvem Rudá záře Velké Přílepy mělo 1300 zaměstnanců a členů a daleko menší výměru při lepší mechanizaci.

Odp13: Pobavil
zvoník, 5.2.2010 11:14

A neměli traktory, co? A kombajny, co? A elektřinu, co?
Nesrovnávejte technické poměry dnešní s tehdejšími jako dnešní školní děti, které např. tvrdí, že vodník byl živočich a nikoliv strašidlo. A neposuzujte stejné množství obyvatel na čtvereční km, jako je tomu dnes. Tady by mělo spíš jít o posuzování velikosti sociálních rozdílů řeholního života v klášterech a prostých lidí, a pak o vzájemnou lidskou pomoc a že ta pomoc byla právě práce na poli s tím, že si to pěstovali lidé sami, a co vypěstovali, z toho žili, i když to nebylo jejich. Tedy nikoli, že šlo o třídní boj oným upíráním výdělku na základě honby dravějších lidí za pohodlnějším životem převádějícím majetek na své ještě hůře vychované děti. V klášterech nebylo a není místo pro rodinné svazky a rodinné dědictví. Kdybyste si přečetli alespoň něco z řádů klášterů, byli byste v obraze a poznali byste, že jim všem, krom reaktivních vykolejených povah, šlo o úplně něco jiného, než jde dnešním lidem bez existence víry, honícím se jen za majetkem a pohodlím na úkor svých bližních. Jestli se to někdy v klášterech také vyskytovalo, byl to hřích, bylo to přes zákon a přes řád a bylo to prováděno tajně, čili pod přísným trestem celého společenství, protože neřešením problému se řád rozpadal sám. Ale těžko něco vysvětlovat dnešní generaci podnikatelů v porovnání k minulosti s tehdejší morálkou lidí. Již už sami vidíte, že zde máte snahu to okamžitě porovnávat s dneškem, překroutit a zesměšňovat, natož se dobrovolně podvolit nějakému řádu.
Ještě bych připomněl to porovnání, jestli tedy chápete a dokážete si to spojit (tedy specielně pro Jurase):
Dnes pět prvních nejbohatších českých lidí (dnešního českého státu) má dohromady přesně tolik osobního majetku ve všem (tady výjimečně všechna čest Ivanovi, že mezi ně nepatří!) jako je výše současného státního dluhu! Takže, jestli nevíte kam se ty peníze poděly, tak zde je máte zasunuty! A teď řekněte jestli je to spravedlivé, aby ho hradili všichni obyvatelé rovným dílem ze svých daní? ;-)

Odp14: Pobavil
ivan, 5.2.2010 20:14

Vnitřní řád kláštera ponechám stranou, prostě si ho takový udělali.

Zjenoduším otázku, k čemu potřeboval klášter majetek, který by dneska představoval spoustu, spoustu miliard?

Odp15: Pobavil
zvoník, 5.2.2010 21:25

Zjednoduším odpověď:
Klášter zakládali mniši a jeho jmění se pomaloučku jejich vlastní prací zvyšovalo na základě stanoveného řádu. Zjednodušeně napsáno např. pomocí pravidla ,,modli se a pracuj" . Vznikalo celá staletí celým společenstvím (nikoli jako dnes u podnikatelů, kdy se to nakradlo za 20 let nebo ještě za kratší dobu), které při přijetí do řádu přijalo podmínky. Protože ale nedocházelo k biologickému množení mnichů doma v klášteře a tedy k dědičnému hříchu právě tou absencí klášterních sester, přijímali nové adepty na řeholníky z řad laiků, kteří se rekrutovali z běžného obyvatelstva a také s tím dostali práci. Proto se dělily kláštery na mužské a ženské a tedy není myslím znám případ klášterů smíšených uvnitř budovy. Svoboda byla v tom, že lidé mohli přijmout řád se všemi pravidly a množit jmění kláštera, nebo mohli zůstat jen jako věřící s morálkou křesťanů, zakládat rodiny a měli zajištěnu práci a obživu pro celou rodinu. To se opravdu nedá srovnávat s dnešním podnikáním a sociální pomocí, kdy jsou pracovníci okrádáni svými kůrkodárci už v době, kdy ještě práci a výdělek nedostali, a co ti majetní zmetci pak žijí v blahobytu.
A něco přidám hodně pravdivého:
KRAD STARÝ MATES JAKO STRAKA,
U BOHATCE I U ŽEBRÁKA.
PAK NEROZMÝŠLEJE SE DVAKRÁT,
DAL DO POKLADNY, CO NAKRAD.A NÁPIS ZHOTOVIL SI NA TO:
SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ JE SVATO!!!

Odp16: Pobavil
ivan, 7.2.2010 0:36

Když jsi takový sociál, což je dobře, Zvoníku, tak mě zodpověz otázku.

Když vznikal majetek kláštera o výměře takřka půlky okresu postupně po dlouhou dobu způsobem
/ modli se a pracuj,/ tak je zjevné, že do té doby patřil někomu jinému, prostě tam nebyla díra v Zeměkouli. Jak dosáhli premonstráti kompaktní celistvosti takto ohromného území, kam se poděli lidi kteří na onom území žili do té doby?

Kam se poděli lidé z jiných území patřících sousedním klášterům?

K čemu potřebovali řeholníci tak ohromné území, když jich současně mohli existovat jenom žijící, kteří se promodlili a propracovali k majetku, který by byl vyšší než součet majetků všech podnikadějů,opodnikaných, statkářů, JZD, chalupníků, obyvatel, chuďasů a žebráků dohromady ?

Jenom pro představu, uvnitř takového území umí supersonická stíhačka udělat osmičku, aniž by překročila jeho hranice.

Multimiliardáři v dnešních cenách, nebo ne, Zvoníku, kolik by byl tvůj odhad, když to tam znáš, když umíš odhadnout mně, kterýho neznáš?

Odp17: Pobavil
zvoník, 7.2.2010 9:00

Ivane,
zase srovnáváš nesrovnatelné. Dnešní doba přelidnění není srovnatelná s dobou, kdy vznikaly kláštery, co ony spravovaly, a tedy nemůžeš považovat, že řeholníci někoho ,,opodnikali" do mocnějšího soukromého vlastnictví. Tam skutečně byla zřejmě pustina. Jediné, co se na území Horoměřic našlo, je menhir z nějakého kdovíjakého jednociferného století, dnes ovšem v polích. A ještě zajímavější je kdo ho tam asi dal a jaký měl účel! Jinak po civilizaci nic. Ten je tam dodnes... Kdyby premonstráti chtěli někoho opodnikat, udělali by to přímo v Praze vedle svého kláštera a nikoli v Horoměřicích. Teprve za nimi se táhlo další obyvatelstvo, a to už víme proč. Čili, asi skutečně začínali na zelené louce. Ostatně když chceš vědet jak se zakládaly kláštery zajdi ke křížovníkům s červenou hvězdou, a tam se dozvíš proč mužský klášter založila zrovna Anežka Česká, a jaký měl svůj hlavní účel. A kdo to vlastně byla Anežka Česká a proč to financovala ze svého. Možná by to bylo pro Tebe přínosné a nezajímalo by Tě jestli nad podobným pozemkem dnes udělá nebo neudělá supersonická stíhačka osmičku. Totiž motiv založení každého kláštera byla především myšlenka na Boha a nikoliv myšlenka na pohodlí a osobní soukromé bohatství společenství mnichů.
Víš, Ivane, rozhovory s Tebou mě připomínají jako hádání se s ďáblem, který pořád hledá cesty jak svést člověka s cesty za pomoci myšlenky na peníze a moc s možností vlastního pohodlí v souvislosti s vykonáním zla, že na to má každý člověk přece svobodný nárok, protože je člověk.

Odp14: Pobavil
ivan, 5.2.2010 20:19

Zvoníku nedělej ze mně svatouška, nepatřím, nepatřím, ale rád bych. Sice nevím co bych s ním dělal, ale to nevadí, byl by Můj.

Odp15: Pobavil
zvoník, 5.2.2010 21:34

To bych si nikdy nedovolil uvádět Tě jako příklad svatouška... Už jenom na základě Tvých názorů zde na svíci. :-) - Hluboká má poklona za přiznání. Ale teď navrhni, co udělat, aby došlo ke Tvému lidštějšímu zlepšení? A nebo radši ne?

Odp16: Pobavil
ivan, 6.2.2010 10:04

Až nekdo příjde, že by u nás chtěl pracovat, tak mu řeknu ,,NE!

Prostě už nikoho neopodnikám, ať si každej dělá co chce. Sklidíš jenom blbý kecy a urážky. Určitě si na tebe vzpomenu, Zvoníku.

Odp17: Pobavil
zvoník, 6.2.2010 17:53

Vidíš Ivane jaký jsi....?
Ty místo aby ses zamyslel nad svými názory, vyhodíš do placu šprajc a jako rukojmí si vezmeš ty, co hledají práci. Ve Tvých příspěvcích není ani trochu slitování nad bližním... Jasně, půjdou jinam a nebudou Tě mít rádi ještě víc, než kdybys jim tu práci za daných podmínek dal, protože budou vědět, že Ty tu možnost máš, ale z nějakého, možná sobeckého, důvodu nechceš. Teď z Tebe opravdu promluvilo EGO stejně jako při organizování všech zábran při závodu Horoměřického trojúhelníku. O tom to je! A nikoli o tom, jestli vezmeš pracovníka nebo se na něj vytentočkuješ.
Kdysi někdo dost známý, ale již jsem zapomněl jméno, řekl, že kdo má možnost nebo spíš dar čestně získat větší množství majetků, neměl by nikdy myslet sám na sebe, když se mu daří, ale na všechny, kdo se na tom podíleli a neříkat jako ksi Ty podobně napsal: ,,Jak rád bych byl ještě bohatší!"

Odp18: Pobavil
ivan, 6.2.2010 20:10

Jo, takový Zvoníci ze mně udělají človka bez zájmu.
Po měsících urážek si prostě nastavuju režim nepohladí, neublíží.

K Horoměřickému trojúhelníku.
Po letech co jsem sám využíval práce jiných spojené s organizací závodů, které jsem roky jezdil, jsem nechtěl být černým pasažerem co se chodí jenom vozit, ale taky se spolupodílet na organizaci pro jiné, pro jezdce i pro diváky se zájmem.
( zadarmo, Zvoníku, spíš za své)

Každý závod má tři organizační okruhy.
Technický
Sportovní
Pořadatelská služba.

Já jsem si vzal na starost technické zajštění.
Hasiče, sanitky, policajty, hygienika, stánky, hajzly, cisternu s vodou, stupně vítězů, věnce, tisk a zpracování programů, vývěsní službu, tisk plakátů, inzerci, propozice, informační tabule, trať, balíky na zajištění tratě, zábrany- tlumiče pádů a podobně.

Pořadatelskou službu zajišťoval AMK Poděbrady- licencovaná výběrčí a dopravní služba.

Je až neuvěřitelné, že se do mně pouštíš výčitkama, že si musel někde chvilku počkat po více než 32 letech. Navíc s tím nemám nic společného, jdi si stěžovat do Poděbrad jestli si se s někým pohádal, tak s nima.

Je to až neuvěřitelné!.. jak staré a nespojité je skoro po 33 letech vyčítání něčeho, co bych přirovnal k tomu, že jsem se nepohodl před 33 rokama s hlídačem parkoviště před tiskárnou kde pracuješ. Neuvěřitené, přímo Zvoníkovské. Na základě takovéto události zde dokazuješ jakej jsem morální parchant.

Co nejdál od Tebe, dobrý a laskavý Zvoníku.

Zvoníku, myslím si, že by se měl oženit, v tvém věku je prý nedostatek ženichů pro neuplatněné nevěsty. Myslím, že tu možnost máš, ale z nějakého, možná sobeckého důvodu nechceš.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Pobavil
zvoník, 6.2.2010 23:01

Staré a nespojité?
Kolikrát mám psát, že nejde o ,,materialitu" konkrétní věci, ale o Tvůj přístup, který se, jak vidno, od těch dob vůbec nezměnil, protože podle webu, do kterého máš jistě také dnes co říct, je ta blokace trojúhelníku tenkrát Tvůj nápad, že? :-) A napiš mi, kudy se v tu dobu dalo jet např. z Horoměřic do Únětic. - Nikudy! Z Únětic do Černýho vola to šlo jedině úzkou polňačkou kolem rybníka. Cca 2km. Ale tah na Kralupy z Horoměřic byl uplně zavřený. A nejbližší objížďka byla přes letiště, že? A podle Tebe to byla vina Poděbradskejch? Tak promiň jestli Tys jen nevinně vymyslel a oni zle konali... Jasně to je jejich vina! Většina podnikavců to dnes dělá podobně a je z toho možná státní zakázka pro kamarády za peníze daňových poplatníků. Holt škola v praxi za komoušů zatím bez výdělku, no...a v trhu jsme si to lupli naostro podle nových zákonů. Jakobychom my lidé dělnických profesí nevěděli o co jde hamťákům v dnešní době.
A ještě něco:

Parkoviště před Svobodou do toho plést teda zrovna nemusíš, protože to byl pozemek tiskárny už tehdá a bylo to pro zaměstnance i s dopravní značkou, takže zde platily zcela jasná pravidla. A jestli Ty ses pohádal s hlídačem, taks zase šel proti něčemu, na cos neměl vůbec žádné právo a to Ti jak vidno vadí, co? Mimo jiné výpověď z této tiskárny z mé strany byla moje první a zatím poslední v mém životě. Takže tisknu jinde. ;-)
Odešel jsem pro ten bordel, který v té tiskárně byl v době privatizace, když se o ní rvali houfy podnikatelů. Dnes je státní podnik rozprášen a naopak pro něj tiskne část produkce naše tiskárna, která vyrostla v teskáči s naprosto novými stroji, protože po tom podnikatelském průvanu zůstaly ve Svobodě už jen rotačky.
A ženský do toho nepleť. To je naprosto jiná parketa. Každý vztah k ženě totiž záporné vlastnosti člověka jedině stupňuje, zvyšuje jeho sobectví a ty dobré vlastnosti v tom nejlepším případě stagnují. Takže zloděj nikdy nebude lepší zloděj stejně jako dobrák nebude větším dobrákem.
No, prostě to vidím zcela jinak než Ty. A když se tedy jako mýlím, napiš kde, když doporučuješ ženskou? Vidím Ti až do žaludku, protože ten názor, který si sem sice nenapsal, mnozí chlapi komentují stejně jako Ty, že si dotyčný potřebuje se ženskou víš co...? Tedy oponuji: Není to pravda a jsem zásadně proti! Ale veškerý idealismus lepších zítřků a podnikatelských iniciativ, prosím, stranou!

Odp20: Pobavil
ivan, 6.2.2010 23:44

To parkoviště, Zvoníku, nebyl reál, ale alegorie na to, jak bych na základě neshody s hlídačem parkoviště před tiskárnou, kde jsi tisknul dospěl k tvým plánům a povaze které se stanou za 33let.

Moje doporuční aby ses oženil, nebylo skutečným doporučením toho co máš udělat, ale doslovný opis části tvého doporučení co mám udělat já.

Nechám bez komentáře, ať si každý přečte.

Odp21: Pobavil
zvoník, 7.2.2010 9:28

A divíš se? Jenom nevím, proč mi to vracíš, když víš, že jsme každý jiný. - To, co je pro Tebe dobré, není dobré pro mě. Každý máme jiný motiv vlastní existence. Tak mi řekni, proč máváš s něčím, co je pro mě naprosto jalové, když to víš? Ne tak ovšem pro Tebe! Rozumíš tomu?

Odp20: Pobavil
ivan, 7.2.2010 17:01

Samozřejmě, že se žádné odpovědi nevyhnu a bez jakéhokoliv kličkování odpovím přímo na položenou otázku.

Do žádného webu nemám co říct, vím ale kdo ho založil a umisťuje tam veškeré materiály které získá formou fotodokumentace, rozhovoru s pamětníky, dochovaným materiálem třeba plakátů nebo jiných tiskovin. atd. (Petr Foltán) - velmi záslužné!

Abys to pochopil, tak je něco jako historie zvonic a zvonů. (ekvivalent)

Uzavírky tratě probíhaly koordinovaně s požadavky policie (VB ČSSR) 1978 a ČSAD kvůli pravidelným autobusovým linkám podle jejich jízdního řádu. Trať závodu se vždy uzavírala po dobu trvání závodu jednotlivých objemových tříd cca 30 min. Trať uzavíralo a otvíralo auto VB se zapnutýma světlama a majákem s červenýma ( zelnýma) praporama. Po celou dobu, krom uvdených časů byla trať otevřena pro veškerou dopravu všema směry, kdy se po ní mohly bez omezení pohybovat jak pěší, cyklisté i motoristé za dodržení tehdy platné vyhlášky 141 sb. o provozu a pohybu vozidel po pozemních komunikacích.

Závod vznikl na základě požadavku MSK Praha a AMK ČSSR.

Technickým pořadatelem byl MOBI - MSK *

Sportovním pořadatelem AMK ČSSR
(přejímací technici, časoměřiči,traťoví komisaři)

Výběrčí a POŘADATELSKÁ! služba- AMK Poděbrady!!!

r.1978, Zvoníku, vidíš to? Vyčítáš mě max. 30 minut z doby před skoro 33 lety, to ještě nebyla spousta zdejších svícařů ani na světě, navíc jsi z toho, že si se možná pohádal s někým, koho jsem v životě neviděl rozpoznal zvrácenost mojí povahy a přípravu na to, že si to jednou lupnu podle nových zákonů, jakoby lidé dělnické profese nepoznali o co jde těm hamťákům v dnešní době. cit.

To nebudu moci nikde ani vyprávět, protože by mě to nikdo nevěřil!

Jak jsi , proboha, rozpoznal, co ti doporučuju na základě toho, co nikde netvrdím, ba jsem se ani nezmínil. Pouze jsem doslovně opsal tvojí větu tvého doporučení.

Čekám na zodpovězení mých otázek. Dík za vzbuzení zájmu o premonstrátské modlení a práci.
Už toho mám dost prostudovaného a nestačím čumět. Zatím mě zaujalo podle strahovských urbářů to, že za strych byla ,,uhlokopačům" vyplácena mzda 5 grejcarů za strych, 93,6 litru a doporučená cena prodeje byla devět grejcarů za kýbl.
1strych = 12,4 kýble, 12,4 x 9 = 111,6 grejcarů.

Zjisk = 111,6 -5 = 106,6 !! grejcárků!!

Každý uhlokopač musel ručně nakopat, vynosit a naložit přes dvacet tři kýblů strahovským, aby si mohl odnést 1 domů! Vzhladem k tomu, že kradli na cizím pozemku tak byl výnos přes.

POZOR! 2300% Neuvěřitelné!!

Seru na práci jdu se modlit!

Odp21: Pobavil
ivana Kozárová, 7.2.2010 19:53

Ivane,lepší jsou žebravé řády a není nad Františka ,milovníka zvířat. Ora et labora a chodit spát do rakve? To raději budu žít v bratrství se zvěří!:-)Vždyť ta boží hovádka jsou nejlepší kamarádi! Ale fakt je,že číst Vaše a Zvoníkovy komentáře - to jednoho přivede k zamyšlení.... Zvoník Vám nikdy neodpustí Vaši renesančnost ...

Odp21: Pobavil
zvoník, 7.2.2010 20:20

Tak odzadu:
Nevím o takových aktivitách premonstrátů, když se kopalo tímto způsobem nějaké uhlí a navíc se podle té Tebou prezentované informace kradlo na cizím pozemku přímo řeholníky. Jak to souvisí s jejich řeholním řádem, to mi teda zůstává rozum stát jestli je to skutečně pravda a nikoli vykonstruovaná informace nějakým historikem, který je zrovna neměl rád. Kdyby to tak bylo jak píšeš, premonstráti by totiž už dnes vůbec neexistovali, protože by je pohřbila jejich vlastní morálka. Čili je zde něco nelogické, ale já příčinu zjišťovat nebudu, abych Ti to vyvracel, protože slovo ,,logické„ nesmím podle Jurase užívat, protože mu prý nerozumím. Klidně si v tom vědomí o premonstrátech žij, když ses to někde dočetl a považuješ to za pravdu asi stejně jako jsou např. spisy jistého Hanky o něčem jiném...
Takže teď k tomu mému hodnocení:
Stalo se mi, díky Bohu, jen 2x!, že jsem nemohl jet přes Horoměřice na svém kole, a hnali mě pořadatelé. A jen jednou už autem. Upozornění na tehdejší Lenince o uzávěrce absentovalo. Kdo to konkrétně tenkrát na mě řval, to jsem teda opravdu nevyšetřoval a dnes už je to pryč, ale jistě v tom hraje velkou roli autor toho nápadu jezdit ten trojúhelník. Jinak by to teda nebylo. Protože kdo nestraník a nezávislý si mohl dovolit přijít s nápadem zavřít pomocí VB tak důležitý dopravní uzel? Z toho všeho usuzuji, že uzávěrka nemohla být ,,jen“ na 30 minut a potom volno pro všechny, protože takový klikař zase já nejsem, abych se zrovna trefil do spanilé jízdy nějaké kubatury motorek. To bych si rovnou mohl sázet sportku a byl by ze mě dnes milionář. :-) Tedy jistě, ten kdo přesvědčil pořadatele o realizaci, musel mít odněkud skutečně komunistickou tlačenku, protože nic nebylo bez vědomí KSČ a jejích aparátčíků. Říkalo se tomu, že to zaštíťovala místní stranická organizace KSČ pod hlavičkou Svazarmu. Vždyť i obyčejný běh kolem Džbánu po cestičkách musel být organizován alespoň pořadateli SSM! Jestli tys ovšem byl organizován z donucení v nějakém AMK Svazarmu s komunistickými šéfy jen, aby sis přece jenom někde zajezdil na své kubatuře, a později jsi v něm měl větší stranické slovo, abys mohl navrhovat vhodné tratě, tak to Tě pak skutečně lituji, že se Ti ta organizace po sametu zhroutila. To člověka skutečně naštve, a pak se dá na úplně jinou cestu, aby těm hajzlům ukázal, co ve mně ještě je, když komoušové vyhodili kopyta. Viď? Také vím, že dnes každý překabátěný člen něčeho komunistického je velice háklivý na to, když v minulosti pod hlavičkou KSČ něco velice rád konal a dneska se z něj vylíhl těžce pravicový podnikatel. Já jen ve skrytu duše přece jen doufám, že Ty to nejseš, ale kdo ví... Přiznání se většinou od obrácených lidí nekoná, aby neutrpěla politická struktura.

A heslo ,,modli se a pracuj" nebylo premonstrácké, ale benediktinské! ;-)
To byli asi podle Tebe ti druzí hromadníci majetků v Břevnově. To jsou ti, co darovali velký zvon na Staroměstskou radnici, který pak rozstříleli v pětačtyřicátem naši dnešní noví bratia s německou přesností.

Odp22: Pobavil
ivan, 8.2.2010 0:40

Fakt nejsi schopný pochopit psaný text, na tvoji žádost jsem ti nahoře popsal celou organizační strukturu závodu i s plněním úkolů jednotlivých účastníků organizačního zajištění. Jak ti to mám ještě vysvětlit?..!!

Místo nekonečného opakování toho samého ti povím vtip o prý totálně natvrdlým herci Vojtovi.

Kolegové se domluvili, že si z něj vystřelí legráckou o amerických kamnech bez trubek a komína a že až se bude ptát kam jde ten kouř tak , že všichni řeknou hlasitým sborem

.........DO PRDELE.!! .. že to bude určitě legrace.!

Přivedli ho do místnosti kde uprostřed stály krásný naleštěný kamna a začli je vychvalovat. Vojta je obcházel a futr nic, najednou se optá, he.. klucí, vždyť to nemá trubky, kam jde ten kouř? Všichni se na tenhle okamžik těšili a hlasitým sborem zařvali ............DO PRDELE.!! a rozchechtali se.

Když utichnul smích a řehot tak Vojta zcela vážně povídá,... a kluci, teď vážně, kam jde ten kouř ??


Jednak mě překvapilo, že byl křesťanský Strahovský klášter v roce 1143 pžejmenován na Sion, což považuju za pozoruhodnou zvlášnost.

Urbáře si vedli samotní vlastníci kláštera, vznikaly z donačních listin, je to soupis poviností poddaných vůči vrchnosti s označením výnosu z pozemků a jinak zatížných nemovitostí jimi vlastněných. Povinnost roboty na panském a církevním majetku, naturální odvody, nebo nemajetkové služby a úsluhy. Vlastně je to takové malé ministerstvo financí, které financuje samo sebe. ;-)

V majetku kláštera byly skutečně pole, lomy, lesy,cesty, louky, statky, pily, mlýny, hostince s konírnama, třeba až u Kolína, nebo již zmíněný uhelný důl ve Stradonicích na Lounsku, kde kradli uhlí na cizím pozemku Jenštejnského panství odkud se taky museli neradi stáhnout. Patřily jim celé obce, třeba v Unhošti kudy vedla hlavní cesta na Křivoklát vlastnili budovu soudu. Jak jsem říkal, kráct se musí ve fraku, taláru, kutně,sutaně. Ostatní jsou roboti.

Seru na práci začínám se modlit.

Zvoníku, díky za vzbuzení zájmu, bude to na měsíce, možná na celé roky. Díky!

Odp23: Pobavil
zvoník, 8.2.2010 21:59

Tak abys věděl, že jsem to naprosto pochopil, a že stejně zaváníš starou struktůrou, k jejímuž soudružství s ní se stejně nepřiznáš, když jsi s tím kamarádíčkoval, tak na todle se dá už jen napsat:
Zatop si v amerických kamnech, protože ty český s komínem stojej za prd, inhaluj kouř, a DI DO tý svý nádherně vtipný PRDELE! :-) Fakt už mě to nebaví...a dost.

Odp23: Pobavil
zvoník, 8.2.2010 22:06

Stejně jsem teď zjistil, že můj mobil je schopen načíst jen určitý objem dat okna, a toto téma právě dosáhlo maximálního množství (280 kb) v Opeře mini a další nové příspěvky se mi bohužel nezobrazují, takže nemůžu odpovědět, i kdybych chtěl, protože to stejně nevidím. :-)

Odp24: Pobavil
ivan, 9.2.2010 0:01

Fakt jsi úplnej kretén, když jsi se tu objevil,tak jsem si myslel, že bys mohl být zajímavej, ale pak se ukázalo, že máš trochu přeházený kolečka s mírnou natvrdlosí a velkou jednostraností. Právě jsem pochopil, co znamená, když to má někdo vycinkaný.
I tak ti přeju ať se máš co nejlíp.

Odp25: Pobavil
Juras, 9.2.2010 0:06

Já si myslím, že ten fór padl na úrodnou půdu ;-)

Odp26: Pobavil
ivan, 9.2.2010 0:41

Důkazem toho, že jsem asi komouš je popírání toho, že bych jím byl. ...Zvoník


Hlava 22
Jsem parchant, protože jsem přijal někoho do práce o kterou se ucházel, a proto jsem vykořisťovatel, ale když nebudu chtít nikoho zaměstnat, tak jsem parchant, protože bych klidně mohl....Zvoník.

Odp27: Pobavil
ivan, 9.2.2010 0:48

O jednonohou Evu se starám proto, abych tím zakryl svoje úmysly a proto se starám.....Zvoník

Rasizmus okamžitě zrušit!!
Alfons, 29.1.2010 7:13

Co na to ochránci zvířat? Tam je rasizmus ve své nejbrutálnější podobě. Jezevčík i vlčák atd. je prostě jen pes!! Žádné rasy! Do boje za práva zvířat !!! Psi, kočky, koně atd., nedejte se !!! Rozdíly mezi rasami neexistují !!!;-)

Odp: Rasizmus okamžitě zrušit!!
tlapka, 29.1.2010 7:57

Utrpení zvířat vede mě k pochybnosti o Boží existenci.

Odp2: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Juras, 29.1.2010 9:15

? proč ?

Odp2: Rasizmus okamžitě zrušit!!
ivan, 29.1.2010 9:31
Odp3: Rasizmus okamžitě zrušit!!
tlapka, 29.1.2010 10:47

Protože hodný stvořitel by to stvořil jinak. Zvířata přece nehřeší, utrpení pak mělo být dáno jen člověku za prvotní hřích. Nebo mě poučte jak to je.

Odp4: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Vlastimil Čech, 29.1.2010 11:01

Stvořitel vůbec není „hodný“... je to bytost nemilosrdná, nelítostná, krutá...
Sedněte si na židli, čtěte Bibli, tam to všechno je...

Odp5: Rasizmus okamžitě zrušit!!
tlapka, 29.1.2010 11:39

V bibli se píše něco jako„nanejvýš milosrdný“ nebo se to píše jinde. Když je nemilosrdný proč jej všichni milujou.

Odp6: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Juras, 29.1.2010 11:50

Milosrdný znamená co? Že nedopustí, aby někdo trpěl? Nebo spíš, že každému odpustí?

Odp7: Rasizmus okamžitě zrušit!!
tlapka, 29.1.2010 12:19

To bych řekla aby nikdo netrpěl.

Odp8: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Juras, 30.1.2010 0:43

Já si myslím ten druhý význam. Ostatně - co je utrpení na tomto světě? Z pohledu odtamtud sranda. Pokud fungují reinkarnace, tak je každý život vlastně jenom taková hra. I když nevyhraješ, můžeš zítra začít znovu. Ve hře jako trpíš a náramně si to užiješ :-)

Odp9: Rasizmus okamžitě zrušit!!
tlapka, 1.2.2010 15:49

Je možné, že v tom mezisvětě se duch rozhodne: Co tak trochu adrenalinu- v příštím životě si něco vytrpím abych se zdokonalil a poučil.

Odp5: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Juras, 29.1.2010 11:51

Nějaký citát by byl? Nikde tam není, že by byl nemilosrdný.

Odp6: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Vlastimil Čech, 29.1.2010 17:01

O té boží nemilosrdnosti jsem už psal... tedy k lidem
Pokud se týká zvěře, tak připomínám potopu... kromě ryb a jiné vodní žoužele přece ten ukrutník pomordoval všechno... jen po jediném páru byla zvířata zachráněna...ostatní pejsánky, sladké kočičky a roztomilé ptáčky a prasata bradavičnatá :-)... všecko to utopil ten óbrdobrák

Odp7: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Juras, 30.1.2010 0:40

To byl jenom úklid. Do nebe je potom asi vzal... :-)

Odp7: Rasizmus okamžitě zrušit!!
ivana Kozárová, 1.2.2010 1:40

Kdyby to neodplavalo,utopilo by se to ve svejch vlastních sračkách. To už neuvádíte,koho to smetlo.... Zvířata dostal člověk na starost a i v tom člověk selhal. Bůh neselhal. Je týž jako na počátku. A ze svých předsevzetí neustoupí.Nakonec způsobí,aby se stalo to,co sám chce. Lidé mu to nemohou zhatit.

Odp8: Rasizmus okamžitě zrušit!!
tlapka, 1.2.2010 15:51

Takže pak nakonec to Bůh spraví a zda se to nepokazí opět?

Odp9: Rasizmus okamžitě zrušit!!
ivana Kozárová, 1.2.2010 18:40

pokazí. Po tisíci letech .

Odp4: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Juras, 29.1.2010 11:49

Proč by měl být stvořitel hodný? Proč myslíš, že zvířata nehřeší? Proč myslíš, že zvířata trpí?

Odp5: Rasizmus okamžitě zrušit!!
tlapka, 29.1.2010 12:14

Slova jako Stvořitel a Hřích mi nic neříkají, ale zvířata trpí očividně.

Odp6: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Juras, 29.1.2010 15:38

Trpí zvířata víc než třeba stromy nebo kameny?

Odp7: Rasizmus okamžitě zrušit!!
tlapka, 29.1.2010 16:01

No jasně, způsobuje to jejich nerovová soustava kterou mají tak jako my.

Odp8: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Juras, 1.2.2010 8:19

:-) To by bylo na dlouho :-) Mluvíš tedy o fyzické bolesti, nikoliv o utrpení obecně. Třeba utrpení ze ztráty větví nebo z příchodu smrti. A ani ta fyzická bolest není jednoznačná. Nervová soustava je jedna věc, jiný mechanismus uvědomovánísi bolesti je věc druhá.
Hlavní faktor v posudku, jestli něco trpí nebo ne, jsou pro většinu lidí projevy. Zvíře při týrání skučí, kňučí a řve, rostliny nebo houby neslyšíme.

Odp9: Rasizmus okamžitě zrušit!!
tlapka, 1.2.2010 8:25

Protože žiji se zvířaty, zjišťuji i detailní projevy emocí než skučení a řvaní. Taky jsem si přečetla nějaké články z Etologie. Zvíře trpí taky opuštěním nebo ztrátou mláděte. Rostliny a houby nemají vedení a centrum hodnocení.

Odp10: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Juras, 2.2.2010 0:13

A co když u rostlin a hub nevíme, co bychom měli hledat? Nenašli jsme u nich to vedení, které známe od živočichů. To je tak všechno. Počítač taky není připojen k internetu, když do něj nevedou dráty? Donedávna to platilo. Teď už víme, že chybějící dráty nám tu otázku nezodpoví :-)

Odp5: Rasizmus okamžitě zrušit!!
santiago, 29.1.2010 12:42

Já myslím, že zvířata nehřeší.
Ona z toho nemají ten rozum.
A ani žádné potěšení.

Odp6: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Juras, 29.1.2010 15:37

A co třeba povaha? Mají povahu? Pozorovals na nějakém zvířeti třeba že má sklon být veselé nebo třeba vzteklé?
Myslím,že povahu určitě mají. A ta které mají povahu zlou a škodolibou, ta i hřeší.

Odp7: Rasizmus okamžitě zrušit!!
tlapka, 29.1.2010 16:03

Povahu mají individuální, hraví, zlostní, přítulní, zvědaví, ... kočky jsou žárlivé a hodně lžou.

Odp8: Rasizmus okamžitě zrušit!!
ivan, 29.1.2010 18:36

Já mám zlomyslnýho psa, těší ho, když mě něco ukradne a odtáhne do kouta zahrady a s potěšením se kouká jak se pro to brodím sněhem. Jsem přesvědčenej, že to dělá pouze ze svého potěšení, bez jinak dohledatelnýho prospěchu. Je ujetej na čepice které sundavá z hlavy nejen mně, ale i očepenejm návštěvám. Asi se někde naučil hodiny, přesně ví v kolik má na co nárok, neplete se a nikdy!.. nezapomíná. Je to tyran z potěšení.

Odp9: Rasizmus okamžitě zrušit!!
ivana Kozárová, 31.1.2010 23:32

Měla jsem psa Bobeše,kterej byl ujetej na pracovní kožený rukavice. Dokázal si pro ně vyskočit do neuvěřitelný výšky a pak užužlal nějakej prst. Odhodil a nechal. Měli jsme spoustu zmrzačenejch nekompatibilních rukavic a ať jsme dělali co chtěli,vždycky se na ně nějak dosápal. Projevoval znaky špatnýho svědomí,ale krátce na to žužlal znovu. Jako dítě jsem měla morče a to žralo všem našim návštěvám kožený boty a ucha od kabelek. Mezi tím,co tetky pily kafe s mámou u stolu,Fífa likvidovala svršky. Zděšené návštěvnice odcházely ve vypůjčených škorních a na vánoce od nás dostávaly nové kabelky:-)

Odp10: Rasizmus okamžitě zrušit!!
ivan, 1.2.2010 0:29

Zkuste se, Ivano, mrknout na ,,Psi jako náhražka" Mám tam virtuální hřitov svých kámošů. Bylo by mě milé, kdyby, až bude čas, byli v dobré společnosti jiných. Občas tam mrknu.

Pes není náhražka, ale nová, přidaná, kvalita do života!

Odp11: Rasizmus okamžitě zrušit!!
ivana Kozárová, 1.2.2010 0:53

Můj slepej pes,o kterýho jsem pár let bojovala,než jsem ho dostala z pekla,je aristokrat a nejlepší kamarád. Jdu na to kouknout...

Odp11: Rasizmus okamžitě zrušit!!
., 1.2.2010 20:01

Věřte, nevěřte, ale takovou novou přidanou kvalitou života uměla pro mne být i mladá kavka. Nikdy na ni jako na kamarádku nezapomenu.

Odp12: Rasizmus okamžitě zrušit!!
ivan, 1.2.2010 22:41

Co se s ní stalo?

Kavka.
., 5.2.2010 22:53

Ivane, mládě kavky našli vojáci v kasárnách spadlé za těmi klasickými betonovými malými dvířky ve zdi pod komínovou šachtou (nevím, jak se těm dvířkám odborně říká). Kavče bylo celé umazané od sazí, tak ho prý kluci vojáci něčím umyli, usušili a táta (důstojník) mi ho pak přinesl jako náhradu za zákaz přístupu mezi děti v době mé nemoci černým kašlem. Bylo to někdy v květnu. Během prázdnin jsme kavče pečlivě krmili, kavka rostla a sílila, naučila se přilétat na zavolání, naučila se létat i delší tratě a byla mi kamarádkou. Po prázdninách bylo třeba začít chodit do školy. Kavka do školy se mnou nesměla, a tak dvakrát jako výstrahu ulétla a nechala se opět najít, po třetí se způsobně se mnou rozloučila tím, že mne ze dvora vyprovodila až na ulici (což nikdy před tím neučinila) a pak odlétla a už se domů nikdy nevrátila. Snad si našla partnera ve velikém hejnu kavek, které každý den létávalo kolem věží místního kostela, a třeba si i někde v kostelní zdi udělala hnízdečko a vyvedla mladé. I to hnízdo jsme ji u nás doma na stromě ve staré špaččí budce naučili dělat.

Odp: Kavka.
ivana Kozárová, 7.2.2010 7:59

Tečkočárko,takhle nám odletěl poštovní holub. Kluci ho našli v zatáčce silnice v prachu cesty. Donesli domů,bydlel na balkoně,ale ne dlouho. Postupně se přestěhoval do kuchyně,kde spal za záclonou. Přes den ťapkal po bytě ,koukal co kuchtím,uzobával a sedal mi na rameno. Díbal mě do ucha zobákem,měl rád nakrájenou papriku se sýrem. Ráno v neděli nás budilo jeho ťapkání po linu. Otevřeným oknem uletěl vždycky na sousední panelák a koukal k nám do oken a pak se vrátil. Uběhly tři měsíce,syn ho na rameni vynesl před dům a řekl mu: Leť! myslel tím na sousední panelák. Holoubek letěl a už se nikdy nevrátil. Byl to kamarád . Ale dozajista letěl domů,přála jsem mu svobodu. Je to někdy těžké,zvlášť pro dítě. Ve správné škole je místo i pro osobní kavku...

Odp: Kavka.
iva, 8.2.2010 15:41

Můžu ti dát místo romantika ., přezdívku Kavka jako ten kavka? Co taková kavka jí? Myslím to mládě tenkrát.

Odp2: Kavka.
., 8.2.2010 20:28

Ivo, klidně mi můžeš říkat Kavka nebo třeba „ Ptactvo nebeské“ :-), jen mi prosím Tě nedávej jméno nějaké politické strany, politika, političky nebo jiných bezohledných lidí a „úředních šimlů“.

Malou kavku jsem krmila tím, co dům dal : tvaroh, vařené vajíčko, vařené nesolené brambory, libové nesolené vařené (i syrové) maso hovězí a kuřecí, houskové knedlíky, občas dostala malou žížalku, luční kobylku nebo chroustí ponravu. Uměla si i otevřít zelené hrachové lusky (krásně podél švu) a z lusků si vyzobat zelené hrášky; viděla to u mně, tak to napodobila :-). Když byla kavka větší, zbožňovala škraloup z převařeného mléka a třeba i máslo ( ale toho dostala jen maličko, pro radost). Jednou si spletla mýdlo s máslem, mýdla se nažrala, a pak jí bylo špatně, seděla na bříze se svěšenou hlavou a ze zobáku jí létaly bublinky (:-), ale přežila to.
Ještě doplním, že jsme s ní byli dokonce na dovolené v chatě u jednoho rybníka, mnoho kilometrů od trvalého našeho bydliště. A tam u té chaty jsme ji hned první den vypustili ven z klícky. Zajímavé bylo, co potom udělala: vylétla do výše spirálou, letěla čím dál výše ve větších a větších kruzích nad námi ( asi zjišťovala svrchu jak vypadá místo nového pobytu). Pak pomalu v kruzích se po spirále zase vracela k nám dolů, až přistála na vysoké bříze. Pak postupně seskákala a slétla k nám na zem a hlásila se o jídlo. A my jsme si oddechli, protože jsme pochopili, že nám během dovolené neuletí.

Odp3: Kavka.
iva, 9.2.2010 9:48

Já jsme momentálně z politiků upevedle. A z toho co se děje. Tak jeden hasič a zaměstnanec Dalkie si tu jezdí v pracovní době firemním autem domů skoro denně tu vidím auta a oni třebas po cestě k autu a zpět do práce nesou ještě smetí do popelnice. A za mému muži už telefonoval taky mistr nemá odvahu mu to říct do očí aby si vzal nemocenskou a chodil do práce. Dělá to tak už pár lidí prý jim řekli, že jinak nebudou prémie. Mají na hodinu kolem 60korun tak jim bez těch prémií nedají ani 10tisíc tak souhlasili. Manžel ho poslal někam že takovou doktorku nemá co by mu dala jen tak nemocenskou.- No a starší san je zase zničený z práce děšlají pro změnu 12tky a to dost manuelně na rukou ma vewlké prasklé puchýře s rukavicema dělat nejde. PO druhé dvanáctce má nervy na pochodu já se jenstarám aby měl co na jídlo a sesbou aby se aspon po té stránce měl OK. Ještě dvě dvanáctky noční a pak bude uplně na huntě jeden den prospí a tři dny volna no je to příjewmné to volno ale vydržet ty čtyři směny je asi dost blbé je mu 22let. Plno jeho vrstevníků dělá načerno takže mají celkem pohodu. Tak jedni jsou v práci doma a druzí mají makat jak barevní a ještě+ jít na nemocenskou a robit. Mistr muži řekl, že má říct doktorce, že ho bolí záda. Tak to je kapitalizmus a šef jel za dcerou do Austrálie seohřát asi nemá proto na výpúlaty. JO a Otík to je jeden takový auva co jim dělá pomocníka tak ten šel hned k doktorce a ta ho poslala do práce, že mu nic není. Není jak tenkrtá té kavce u vás dosdtala najíst a mohla si letět kam chtěla. Až na to mýdlo:-)

Odp4: Kavka.
., 20.2.2010 23:31

Ano Ivo, naše Káča měla úplnou svobodu, mohla létat kdykoliv a kamkoliv, a přesto u nás zůstávala, dokud nedospěla. Měla se u nás a s námi dobře, a my jsme se těšili z její přítomnosti. Představ si, že uměla i „říci ne“, když nějaké jídlo nechtěla. Udělala to tak, že se na mne podívala, a pak normálně jako lidé zavrtěla hlavou ze strany na stranu, jako že to jíst nebude, že to nechce.
No a s tím mýdlem se pouze „mladicky“ spletla. Chtěla honem honem v nestřežené chvilce se „zakázaného másla“ nazobat :-)., a ono to bylo mýdlo.

Odp5: Kavka.
ivan, 21.2.2010 0:26

Krmila si ji jenom v zimě, nebo si jí přikrmovala i v létě? Co kuny, lasice, nebo kočky? Zavírala si ji na noc někam, nebo si ji měla puštěnou jen tak někde venku?

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp2: Kavka.
Juras, 9.2.2010 0:10

To se Ti povedlo, to sedí. :-)
A těší mě, že to Kavka cítí zrovna tak ;-)

Odp3: Kavka.
iva, 9.2.2010 9:16

Brácha měl kdysi kamoše a ten ani nevím jak se jmenoval taky mu říkali Kavka, ale on dost pil byl to takový kavka samotář byl už starý bylo mu kolem 40let:-)mlčel, ale jak něco řekl byla sranda a všichni pak vzpomínali, co řekl Kavka. Je to už 20 let a vůbec nevím kde je mu kkonec. Taky tam byly předzdívky Hřib, Ruka a Tapír no byli to trampi. Tečkačárka je moc dlouhé.

Odp: Kavka.
ivan, 8.2.2010 16:34

Já bych dvířkám do komína říkal komínový dvířka. ;-) Odborně.

Odp2: Kavka.
., 8.2.2010 20:34

A je to. :-) To víš Ivane, tady na svíci musí být stále člověk ve střehu, aby náhodou nedal svým odpůrcům důvod k útoku nebo k výsměchu pro nějakou nepřesnost nebo neodbornost ve svém příspěvku. Nejsem kominík, proto ta moje opatrnost ohledně „komínových dvířek“. :-)

Odp12: Rasizmus okamžitě zrušit!!
ivana Kozárová, 3.2.2010 13:24

Můj syn měl takovou. Sedý¨ávala mu na rameni a mluvila do ucha. Taky měl krysu,co mu spala za krkem. Všechna ta zvířata jsme obrečeli. Umřeli věkem.

Odp7: Rasizmus okamžitě zrušit!!
ivana Kozárová, 31.1.2010 23:47

Bohuslav Balbín popisuje klášterního psa,nenapravitelného zloděje v klášterní kuchyni. Ač přísně trestán,vždy opakoval své zlé skutky,dokonce hrnec s horkou omáčkou si vylil na hlavu,byl velice mlsný a zcela nenapravitelný;-)

Odp8: Rasizmus okamžitě zrušit!!
tlapka, 1.2.2010 8:28

Doma jsme měli v prádelně rybu v železném hrnci s železným příklopen a vždy nám ji kocour ukradl.

Odp9: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Alfons, 1.2.2010 9:03

Ten kocour byl také v tom hrnci.;-)

Odp10: Rasizmus okamžitě zrušit!!
tlapka, 1.2.2010 11:07

No jasně ale ne dlouho. Jak by se dostal k rybě?

pýcha
santiago, 29.1.2010 11:52

a) důsledkem prvotního hříchu je směšné přesvědčení, že poznáš, co je dobré a co zlé;

b) vztahovat tyto kategorie na stvořitele je hřích nejsmrtelnější - totiž pýcha - a zasluhuješ potrestání;

c) zvířata nemají duši, tudíž jsou stvořiteli celkem egál, takže nějaké to červené očíčko vydloubnuté laboratornímu králíčkovi je vlastně jen milosrdná výtka;

d) ty pak tím trpíš dostatečně, dcero, aniž přitom stvořitel trestá přímo tebe, kterou miluje.

Akorát je teda dost blbý, že ti to nedošlo a musím ti to vysvětlovat já. Ale nakonec se právě tímhle živí spousta lidí, žejo. Tito však zhusta sami hřeší obžerstvím, smilstvem, lakotou a nenávistí.

Tak nevím. Rozhodně to není dobrá zpráva pro králíčki.

Odp: pýcha
tlapka, 29.1.2010 12:18

To jsou věci. Vidím že jsem se dopustila právě možná i více smrtelných hříchů, ale zato se mi to vyjasňuje, že Pán Bůh nemá rád takovéto vyptávání. Je to úplně jisté že zvíře nemá duši, ani třeba pes? Jakto že tě může mít rád duše nemaje?

Odp2: pýcha
santiago, 29.1.2010 12:35

Já myslím, že to jsou jen pudy.
Světlo, teplo, žrádlo.
Ale ono to tak zhusta chodí i u lidí.

Odp3: pýcha
tlapka, 29.1.2010 13:07

Vyvětlení je pro mě dostatečné. Mít rád je jen takový druh vydírání.

Odp4: pýcha
santiago, 29.1.2010 14:16

Vydírání je - za jistých okolností - trestný čin.
Což „mít nebo nemít rád“ není.
Podle mne je to spíš takový druh obchodu.
Nezdaněný.

Odp5: pýcha
tlapka, 29.1.2010 14:51

Ano, s tím úplně souhlasím. Ale někdy je obchod tak nevýhodný že připomíná vydírání... ;-)

Odp2: pýcha
., 29.1.2010 22:13

Kdysi dávno bylo obvyklou kratochvílí studentů ma jedné VŠ, že se s vážnou tváří ptali učitele marxismu-leninismu, zda má šimpanz duši. A pan asistent se poctivě snažil otázku studentů zodpovědět i jejich další otázky, s tématem související. A hodina ubíhala, a nakonec na zkoušení už nezbyl čas. :-)

Odp3: pýcha
Juras, 30.1.2010 0:38

To je zajímavá příhoda. Taková věrohodná. O jakém zkoušení v hodině na VŠ mluvíš?

Odp4: pýcha
., 1.2.2010 19:56

Ale Jourásku, snad bys nevěřil Tečcečárce :-).

Ale jinak Tečkačárka s potěšením konstatuje, že snad historicky poprvé její komentář hodnotíš jako věrohodný. :-) Víc ti nepovím :-). Nerad „sypu své zrní do cizích mlýnů“ :-).

Odp5: pýcha
Juras, 2.2.2010 0:21

To je dobře, že máš radost. Já ti ji brát nebudu.

S tím, že nerad sypeš zrní do cizích mlýnů, mě nepřekvapuješ. To vím už dávno. Jak bys taky mohl, žejo? Ať sypou bohatí.

Odp2: pýcha
ivana Kozárová, 31.1.2010 23:49

Jsou to živé duše jako my!!!!!!

Odp3: pýcha
santiago, 1.2.2010 11:54

Možná, že „být živá duše“ znamená něco jiného, ale ... podle křesťanství zvířata duši nemají. Myslel jsem dokonce, že tento názor byl spolehlivě vyvrácen už před několika stoletími.

I s jeho zastáncy.

Teď nevím, jestli tam nemá být „se svými zastáncy“, ale takhle mi to přijde srozumitelnější. Kdybych to psal naopak, tak by bylo zajisté správně: „Zastánci byli upáleni i se svými spisi.“

Odp4: pýcha
tlapka, 1.2.2010 13:22

Křesťané mají svoje teorie a biologové zase svo je teorie. Taky je možné že ani člověk nemá duši, to je taky možná teorie.

Odp5: pýcha
santiago, 1.2.2010 19:00

U zviřátek jsou biologové a křesťané zajedno.
A tuhle jsem četl knížku, ze které - jestli jsem to pochopil - vyplývalo, že jsou hodně zajedno i u vás lidí.

Odp6: pýcha
tlapka, 2.2.2010 8:04

Jak zajedno. Vysvětli.

Odp7: pýcha
santiago, 2.2.2010 9:43

Že lidi duši mají.

Tedy podle toho, co si pod pojmem „duše“ kdo představí. Není tu řeč o nesmrtelnosti, o očistci, napichování na vidle a co schovávají vodníci pod hrníčky. Mluvím o vědomí, sebeuvědomění, čtení myšlenek, řeči, písmu, druhé signální, dědičnosti zkušeností. A že zde s odpověďmi přibývají otázky.

Vůbec mě překvapuje, co všechno se poslední dobou zpochybňuje: co jsem měl za jednou provždy dané a prokázané. Už ani letadla dnes nelétají podle toho, jak fyzikář kreslil ty letokruhy kolem profilu křídla, vzpomínáte. To s tím podtlakem a vztlakem. Smáli jsme se hlouposti lidí, co použití těch (Pitotových? Bernoulliových?) rovnic v 18. a 19.století nevěřili. Ale ty rovnice byly jen o polovině celé srandy. A když to přeženu, tak to být jen na těch rovnicích, spíš by to nelétalo. (Jenže být to na těch pochybovačích, tak určitě ne :)

Když se zeptáte, proč topspin letí jednou nahoru a jednou dolů, začnou mluvit o vztlaku a úplavu, ale nedozvíte se nic. Přitom ještě před 20 lety byl klid. A míčky lítaly rovně, dokud nepřišel Borg.

Dokonce prý ten Lysenko byl sice gauner, ale možná ne naprostý idiot. A Crick nóbl vědec, ale - aspoň podle poslední knížky na toto téma - ne neomylný génius.

Jenže dneska zpochybňuje kdekdo kdeco a vyznejte se v tom.

Odp8: pýcha
iva, 2.2.2010 10:07

Dobře vystižené. Na tom něco bude. Věci se mění bez uvedení důvodu a všechno se vším souvisí. A duše? Nevím, proč se lidi povyšují nad zvířata s tou duší. Myslím, že i strom musí mít nějakou duši. Nejlepší pojhlazení po duši je, když mně někdo povzbudí k něčemu.

Odp8: pýcha
tlapka, 2.2.2010 11:19

Já jsem to myslela tak, že duše je to co je od hmoty odlučitelné, nikoliv signální soustavy nebo detaily mozkové strukutury. Co by potom měl člověk u kterého se řeč a sebevědomí nevytvořilo (těžká mentální retardace) pak bys musel rozlišovat že někteří duši mají a jiní nikoliv a třeba dítě když se narodí podle toho duši nemá žádnou.

Odp9: pýcha
santiago, 2.2.2010 11:35

Ajo. Tak to ne.
Od hmoty TO - podle vědy - není odlučitelné. Třeba tu pasáž z Vesmírné Odyssey jsem teda nikdy nepochopil, vítecomyslím.
Ale není vlastně důvod, že TO musí být vázáno na tu původní hmotu, kde TO vzniklo. Viz Avatar, vítecomyslím.
Ano, u těžké mentální retardace bych to musel rozlišovat. Pokud bych si byl jistý.
S tím novorozencem teda nevím.

Odp9: pýcha
ivana Kozárová, 3.2.2010 13:26

Duše těla je v krvi

Odp10: pýcha
Juras, 3.2.2010 13:39

Určitě? Co když mi někdo pije krev?

Odp11: pýcha
ivana Kozárová, 3.2.2010 16:09

to je zakázané:-(nesmíš to připustit;-)

Odp12: pýcha
Juras, 3.2.2010 17:03

To nezvládnu, on se o mě vždycky občas začne otírat na svíci a já ho přitom v životě neviděl ;-)

Odp13: pýcha
ivana Kozárová, 4.2.2010 15:23

Imaginární pití krve škodí imaginárně,ale nelze vyloučit,že to jde dál! Jediné,co pomůže sichr je přenechat to koňovi!

Odp14: pýcha
tlapka, 4.2.2010 15:49

Jak koňovi přenechte to upírovi-

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp4: Rasizmus okamžitě zrušit!!
ivana Kozárová, 31.1.2010 23:41

Člověk měl v ráji určité kompetence a měl mít zvířata na starosti. Těmto kompetencím se zpronevěřil a proto zvířata trpí vinou lidí,nikoli vinou Boží. Z dokonalého systému člověk ze svobodné vůle vystoupil a zavedl svůj nedokonalý - a vůči zvířatům a nejen jim - zvrhlý systém. V něm se pachtíme až dosud. Nicméně tento systém nepotrvá věčně,Stvořitel se svého předsevzetí s lidmi nevzdal. Dovedeš si,Tlapičko,představit,co by lidi dělali zvířatům,která by netrpěla nemocemi a nemřela? Rozřezávali bysme je zaživa na proužky a zkoumali,jaktočímtopročtotak je a Frankensteinovalo by se ještě víc,než se frankensteinuje! To by lidi zvěři teprv nedarovali! My jsme zvířata dostali tam,kde dneska jsou. Bůh je dostane znova tam,kde mají být.Vše má svůj čas.

Odp5: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Vlastimil Čech, 1.2.2010 8:03

Paní Kozárová, zde spatřuji jakousi nelogičnost, ve Vaší úvaze... snad jsem nepochopil a prosím proto o případné dovysvětlení... jestliže se člověk, který měl zvířata na starosti, choval ku svým svěřencůn zle, pak proč tedy pánbíček potrestal ukrutnou smrtí utopením ta zvířata, kterým bylo ubližováno člověkem... a proč potrestal ten nebeský dobrák smrtí také ta zvířata, která člověka v životě ani nezahlédla?

Odp6: Rasizmus okamžitě zrušit!!
tlapka, 1.2.2010 13:23

Protože Boží cesty jsou nevyzpytatelné.

Odp7: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Vlastimil Čech, 1.2.2010 23:10

:-) he he he :-)
to sedí...:-)

Odp6: Rasizmus okamžitě zrušit!!
ivana Kozárová, 2.2.2010 19:09

Možná právě proro,že lidská zloba je nevyzpytatelná... Dovedete si představit,v jaké nenávisti by lidi měli zvířata,kdyby pro ně existovaly takové výhody,jako třeba nesmrtelnost?? Dokud tu bude systém,založenej na panství lidí nad lidmi,bude tvorstvo trpět. Všechno,co má na starosti člověk,bude trpět,včetně lidí. Chybnej systém. Proč by měl Bůh reformovat chybnej systém,na kterým lidstvo tolik lpí. Lidi mají svobodu se rozhodnout pro systém,který navrhuje Bůh,pro poslušnost Jeho zákonů a respektování Jeho Syna. Lidi zvolí dobrovolně a rádi svoje vlastní zákony a Kristus je jim ukradenej. Kdyby Bůh reformoval lidskej sobeckej systém,lidi by se domnívali,že je ten jejich systém dobrej tím,že ho dobrým učinili oni. Právě to,že si uvědomujeme,že zvířata trpí nevině,by v nás mělo vzbudit chtění a skutky,které by se proti utrpení zvířat postavily. Jenomže my je máme na guláš,na reprezentaci a na tejrání. Je to n a š e chyba,ne chyby Tvůrce:-(

Odp7: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Juras, 3.2.2010 13:46

Tak tak. Nad podobným problémem se zamýšlel A. Heinlein ve svých románech o člověku s příznačným jménem Lazarus Long. První z těchto románů se jmenoval Metuzalémovy děti. Byl o programu, který startoval v počátku 20 století, kdy se začaly sdružovat rodiny s dlouhověkými lidmi, vznikla nadace, která finančně podporovala manželství mezi takovýmito rodinami. Jejich příslušníci se dožívali několikanásobku věku běžných lidí. Z pochopitelných důvodů to tajili, několikrát za život museli změnit identitu, mezitím párkrát prodělat úpravu vzhledu, aby „stárli“ stejně rychle jako ostatní.

Z případného prozrazení měli obavu, protože se oprávněně obávali nátlaku a krutostí ze strany obyčejných lidí, že budou hledat nějaké tajemství a neuvěří, že to je přirozená vlastnost dlouhověkých.

Dál už mluvit nebudu, jen si to všichni přečtite :-)

Odp8: Rasizmus okamžitě zrušit!!
ivana Kozárová, 3.2.2010 13:54
Odp: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Vlastimil Čech, 29.1.2010 11:08

:-)he he he... :-) dobrá myšlenka, zrušit rasismus u zvířat:
dostihový koník - do pluhu!
štýrská kobyla - na dostihy!
bernardýn - na dostihy!
chrt - soudek na krk!
vlkodav k norování!
skvělý nápad :-)... a yorkshira používat k obraně a zadržení! :-):-)

Odp2: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Alfons, 29.1.2010 11:56

K tematu-Rasizmus okamžitě zrušit!!
Co na to ochránci zvířat? Tam je rasizmus ve své nejbrutálnější podobě. Jezevčík i vlčák atd. je prostě jen pes!! Žádné rasy! Do boje za práva zvířat !!! Psi, kočky, koně atd., nedejte se !!! Rozdíly mezi rasami neexistují u lidí ani u zvířat!!;-)

Odp3: Rasizmus okamžitě zrušit!!
ivana Kozárová, 31.1.2010 23:45

Přivedl jste mě ku vzpomínání na Kuks,kde v Betlémě v pískovcovém bloku vytesán jest ideální pes,o jakém hovoříte,pes obecný,neurčené rasy. U studně,se Samaritánkou a Kristem,- ovšem jsou to jen torza. S přivřenýma očima může jeden v podzimní nostalgii sledovat roubení studny a dokreslovat scenerii. Ale ten pes je skoro kompletní. Pravý pes obecný.

Odp4: Rasizmus okamžitě zrušit!!
santiago, 2.2.2010 11:57

Jako pravého psa obecného si představuju něco mezi labradorským retrívrem a křepelákem.
Na univerzitách v celém světě je dost projektů, které zkoumají lidské tváře - v čem tkví jejich přitažlivost nebo odpudivost.
Mimo jiné je často výstupem výkres „ideální tváře“, která má nejvyšší hodnocení nebo „optimální tváře“,, která má nejméně odpůrců. Tyto ksichty jsou vždycky člověk obecný, vzhledu značně nezajímavého.

Odp5: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Vlastimil Čech, 2.2.2010 12:22

Jako pravého psa obecného si představuju něco mezi Čivavá a Irským vlkodavem

Odp5: Rasizmus okamžitě zrušit!!
ivan, 2.2.2010 12:32

Naopak, Santo, Doc. Koukolík tvrdí, že krása je oslavou průměrnosti.

Odp6: Rasizmus okamžitě zrušit!!
santiago, 2.2.2010 13:01

Když já mám zrovna na krásu svůj názor.
Tím Vám neberu Váš názor významného patologa.
Ale stejně bych chtěl vědět, kdy tohle tvrdil.
Já mám za to, že tvrdil, že jakkoli se preference přitažlivosti lidské krásy v průběhu staletích měnily, nevybočovaly z určitého - i dnes přijatelného - rámce. Tedy že nikdy nebyli oslavováni lidé, kteří by byli z dnešního hlediska vysloveně oškliví. A možná i naopak, i když u některých současných celebrit mám značné pochybnosti.

Odp7: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Alfons, 2.2.2010 13:41

Nejkrásnější je včelka Mája a brouk Pytlík.

Odp7: Rasizmus okamžitě zrušit!!
tlapka, 2.2.2010 16:57

Krása je průměr který nám vyhovuje jako pochopitelný.

Odp8: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Vlastimil Čech, 2.2.2010 17:35

Krása je podvědomě vnímaná účelnost.

Odp9: Rasizmus okamžitě zrušit!!
ivana Kozárová, 2.2.2010 18:49

Krása je účelnost např. v tom,že krásné vlasy,nehty,málo podkožního tuku atp. jsou synonyma zdraví a to je žádoucí při reprodukci.! Jinak není krásy tam,kde chybí duch. Jelikož krásná a blbá žena je postrach solidního chlapa. Už Casanova tvrdil,že lepší zábava je s chytrou šeredkou,než s blbou kráskou:-)

Odp10: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Alfons, 3.2.2010 8:09

Ovšem nejdůležitější kriterium je „jakou ju má“.
Rozčmajďaná galoše je úplný mínus;-) Pohybujme se v reálu;-)

Odp11: Rasizmus okamžitě zrušit!!
iva, 3.2.2010 9:48

Já padnu. Tady to zavání ne rasizmem, ale machismem.

Odp12: Rasizmus okamžitě zrušit!!
santiago, 3.2.2010 10:17

Správně.
Vždyť machismus kritizoval už Vladimír Iljič Lenin.

Odp13: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Alfons, 3.2.2010 10:48

Bez nejdůležitějšího orgánu není života!!;-)

Odp14: Rasizmus okamžitě zrušit!!
tlapka, 12.2.2010 10:05

Jo, tak dávej pozor na svůj krevní oběh.

Odp10: Rasizmus okamžitě zrušit!!
tlapka, 3.2.2010 9:39

Na štěstí pro krásky není každý tak chytrý jako Casanova.

Odp10: Rasizmus okamžitě zrušit!!
Vlastimil Čech, 3.2.2010 10:44

Tedy lidičky! Když jsem to o té podvědomě vnímané účelnosti psal, tak jsem myslel na toho strojníka, co láskyplně ošetřoval svůj parní válec a vzdychal, jak je ta mašinka krásná!
No a vy, na co myslíte všichni? Na sex a na Casanovu, a na jídlo!
Že se ani trochu nestydíte :-)

Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
Juras, 3.2.2010 7:56

Nejlepší je středně chytrá kráska :-) Co je ale zajímavé - blbé šeredky mi připadají šerednější než chytré šeredky.

Odp: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
santiago, 3.2.2010 8:09

Feder ajsi romni, so buter manušňi sar džuvľi.
Nejlepší je žena, která je víc člověk než ženská.

Odp2: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
iva, 3.2.2010 9:35

Ať je mužský jako žába, pořád lepší než-li bába.
Polská přísloví

Odp3: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
tlapka, 16.2.2010 10:40

Zvláště když je to zakletý princ, to bych si dala líbit.

Odp: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
tlapka, 3.2.2010 9:40

Středně chytrá středně krásná a hlavně aby uměla vařit.

Odp2: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
santiago, 3.2.2010 10:09

Jo, tos vystihla dobře.
Zatraceně smutný.
A ono stačí, aby uměla středně vařit.

Jako U Žemličků to stejně nebude.

Odp2: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
Alfons, 3.2.2010 10:50

Středně otravná.;-)

Odp3: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
tlapka, 12.2.2010 10:08

Dejte si pozor kluci na hodně krásné ženy. Utratí hodně peněz za šminky a pod. aby byly ještě krásnější a většinou ani neumí sčítat zlomky.

Odp: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
Neuvedeno, 3.2.2010 20:50

Tak bych řekl, že hezká žena je projevem dobrého zdraví. Takže bych takovou přirozenou krásu nezavrhoval.
Když má žena brzo takové dva potomky, tak ani moc nespychne a dře pro své děti.

Odp2: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
Alfons, 4.2.2010 7:55

Dobrá ženská je užitečná věc do domácnosti.;-)

Odp3: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
santiago, 5.2.2010 12:54

Ale bez ženský zase mužskej tu domácnost vlastně ani nepotřebuje. To je jako s autem a garáží. Ono teda zase v garáži se dá dělat nebo do ní dát spousta užitečných věcí, ale je to potom ještě garáž?

Odp4: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
Juras, 5.2.2010 12:58

A bez domácnosti? ;-)

Odp5: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
santiago, 5.2.2010 16:12

No, domácnost si snad chlap pořizuje jen proto, aby ženská dala pokoj, nebo proč jinak?

Odp6: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
Juras, 5.2.2010 20:40

:-) Jenomže ona chce potom do domácnosti pračku, žehličku, mrzák a jiné zbytečnosti. ;-)

Odp7: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
santiago, 8.2.2010 11:31

No, pro mne domácnost představují PRÁVĚ tyhle zbytečnosti. Člověk musí mít kde bydlet a kam dát otvírák, o tom žádná. Ale jak si člověk ochočí ženskou, ona mu tam hned začne snášet fakt divný věci jako struhadla, utěrku na prach nebo zavařovací sklenice.

Odp8: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
tlapka, 8.2.2010 14:01

brzy nato zacne vrhat tyto veci kolem sebe a co uslysite to ani nechtejte slyset..... porucha diakritiky.

Odp4: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
iva, 5.2.2010 14:02

Co furt máte všichni s tou garáží? Fakt nechápu, plno lidí nemá ani auto natož garáž.

Odp5: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
santiago, 5.2.2010 16:03

Snad leda někde v Africe.

Odp6: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
iva, 6.2.2010 10:12

Tak asi žijem každý v jiném okruhu lidí a tebe nezajímají ti podřadní co nemají auta. Anebo je severní Morava Afrika.

Odp7: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
santiago, 8.2.2010 13:58

Nepsal jsem, že lidé, co nemají auto, jsou podřadní.
Psal jsem, že „plno“ jich je leda v Africe.
Dneska má auto každej blbec, severní Moravu nevyjímaje.

Odp8: Nejlepší je středně chytrá kráska :-)...
iva, 9.2.2010 10:52

JO prý kdo má v řiti duru tak má auto, ale není tomu tak. Ti co nezvládají vydělat víc jak 11 tisíc měsíčně neuživí ani děcko ani auto.

Rasizmus u zvířat-REPETE
Alfons, 7.2.2010 0:07

Co na rasizmus u zvířat jejich ochránci? Tam je rasizmus uplatňovaný ve své nejbrutálnější podobě. Jezevčík i vlčák atd. je prostě jen pes!! Žádné rasy! Do boje za práva zvířat !!! Psi, kočky, koně atd., nedejte se !!! Rozdíly mezi rasami neexistují ani u zvířat!!!
Psí rasy neexistují!!!

Odp: Rasizmus u zvířat-REPETE
ivan, 7.2.2010 0:45

Alfe, nikdo přece nepopírá existenci ras u lidí, dokonce ani rozdíly mezi nima. U každé z ras jsou dohledatelné přednosti i nedostatky. To jsi dospěl ke skutečnému poznání. Co dál?

Odp2: Rasizmus u zvířat-REPETE
x, 7.2.2010 14:36

Nikdo nepopírá rozdíly mezi rasama? To přece neni pravda, pseudohumanisti tvrdí že jsme všichni stejný. Jedna velká lež, nejsme všichni stejný.

Zdroj:wikipedie Rasismus zatím nebyl...
Tony, 7.2.2010 15:14

Zdroj:wikipedie

Rasismus zatím nebyl nikde přesně definován. Možné jsou různé definice:

1. Rasismus je názor, že různé lidské rasy, plemena a etnika se vyvíjely na různých místech, v různých podmínkách, (tropický prales, poušť, savana, tropy, mírné pásmo, polární kruh …) různou rychlostí různým směrem (v různých podmínkách byly zapotřebí různé vlastnosti). Důsledkem těchto různých vývojů jsou různé Gaussovy křivky jejich vlastností a schopností.

2. Rasismus je nenávist k jedinci opodstatněná pouze jeho příslušností k jiné rase.

A já tvrdím první bod ano, druhý bod ne.

Rasismus v mém podání: když mluvím s cikánem neodsuzuji ho ani k němu nemám předsudky (možná podvědomě). Ovšem pokud první věta, kterou řekne je na urovni opice ihned je můj špatný pohled na něj umocněn jeho původem....

Odp: Zdroj:wikipedie Rasismus zatím nebyl...
Vlastimil Čech, 7.2.2010 19:09

1. S Cikánem nemluvím
2. Potkám-li Cikána vyhodnocuji především korelaci jeho rukou s mou pěněženkou.
3. Mluví-li Cikán (cikánská řeč=cigánění) udělám si mezi svýma ušima čistě průchodnou zkratku.

Jsem rasistou, nebo zkušeným, poučeným a opatrným člověkem?
Kolik špatných zkušeností musí člověk udělat, aby měl právo dávat si pozor? (třeba na led, většinou je kluzký, a i na Cikány, většinou jsou to šizunkové)... Každou zamrzlou kaluž mám nejprve zkoumat, zda není náhodou měkká, teplá a příjemná? Každému Cikánovi má nejprve důvěřovat? Abych neměl předsudky vůči Cikánům a zamrzlým kalužím?

Odp2: Zdroj:wikipedie Rasismus zatím nebyl...
Tony, 8.2.2010 9:35

Kolik špatných skušeností musíte s národem mít abyste odsoudil všechny? Jen pro představu... abych věděl že když vám ukradne dvakrát čech peněženku máte pak vůči čechům předsudky...

Jinak já mám předsudky vůči všem němcům... je to ve mě a asi navždy bude.

Odp3: Zdroj:wikipedie Rasismus zatím nebyl...
x, 9.2.2010 15:18

Když vám z deseti cikánů sedm něco ukradne, budete si už dávat pozor jen jak cikána uvidíte.To je přece normální a když budu hovořit s mimozemštanem, tak mu řeknu bacha na cikány, většinou kradou a bylo by nejlíp kdyby si se s nima vůbec nedostal do kontaktu.

Odp2: Zdroj:wikipedie Rasismus zatím nebyl...
Alfons, 10.2.2010 6:39

Jen s cikány? A co poskytovatelé „výhodných“ půjček, prodavačí nádobí, různých verklů atd? Banda zlodějů, která nadělá větší škody a okrade víc občany než cikáni. Banda zlodějů, kteří ve spolupráci s právníky dělají chytáky na kupující. Kupní smlouvy samý podraz, zneužívají neznalosti občanů atd. Cikáni jsou proti novodobým „podnikatelům“ amatéři. Stačí sledovat TV pořad Černé ovce. Cikání jsou proti tomu jak někteří podnikatelé okrádají a podvádějí lidi úplní beránci. Takže se vzrušujete mimo mísu. Vstupte do hnojiště o kterém píšu. A ještě doplním o podrazáky nejrůznější úředníky a advokáty, kteří hájí vyložené lumpy. Obujte se do korupčníků a netroufejte si jen na cikány. Ono asi na víc HRDINO nemáte.

Odp3: Zdroj:wikipedie Rasismus zatím nebyl...
tlapka, 10.2.2010 12:05

Tak musíme mimozemšťany varovat i před nimi, ale nejvíce před soudy. Ty mají zajistit pořádek. Když nepracují soudy jaksepatří tak bude podvádět kdekdo.

Odp3: Zdroj:wikipedie Rasismus zatím nebyl...
santiago, 10.2.2010 12:17

To je jednostranný výklad. I když snad pochopitelný. Ve sdělovacích prostředcích žádné informace o zločinnosti cikánů nejsou a tudíž pro diváky a čtenáře neexistuje. Naopak se jim tam dostává iluze o tzv.investigativní novinářské práci.

Ale ta komedie není zhusta nic víc než PR kampaň - manévr jedné partičky proti druhé partičce. Ostatně ta tvrzení - nebo spíš zveličené dohady - která Vás činí tak hněvivým, vždycky zakrátko vyšuměla do ztracena. Ať z důvodu, že byla vylhaná a mohl by z toho být už fakt průšvih, nebo proto, že obviněná strana poslala majiteli novin peníze nebo černou známku.

Za to, že mě okrade podvodník nebo zloděj, si můžu víceméně sám svou hloupostí nebo neopatrností. Za loupež nebo násilné přepadení si nemůžu a nelze mu čelit jinak než násilím. To mi přijde jako bezvýchodné a proto je myslím prevence na místě.

Odp4: Zdroj:wikipedie Rasismus zatím nebyl...
tlapka, 10.2.2010 12:23

To je úplná pravda Sante ale trochu se taky cítím bezmocná před úřady.

Smrt moravakum, zabijejte je na...
Aleš D., 10.2.2010 0:24

Smrt moravakum, zabijejte je na potkani, jsou to zradci!!

Odp: Smrt moravakum, zabijejte je na...
Alfons, 10.2.2010 6:41

Nemají v úctě pražáky !!! ;-)

Odp: Smrt moravakum, zabijejte je na...
ivan, 10.2.2010 7:38

Zapiš si do žákonské knížky!
,,Nemám vyrušovat při hodině zpěvu! Až se vrátí tatínek z hospody, tak ho to necháš stokrát podepsat a až se to naučí maminka tak taky!

Až umeješ po škole záchody tak si můžeš jí hrát s kačerem Kačerem na Kačerov

Ivan Čechson Čechyš Čechov český z Čechstína a České v Čechách, Češice a Čechova, Češtína a Češtic u České v Čechách z Českého ráje a českého kraje, nad Českou lípou a Českým dubem.

Ty hlavo dubová!

Odp: Smrt moravakum, zabijejte je na...
iva, 10.2.2010 8:34

Mne zaujal český výraz potkani. Takhle by totiž slovíčko potkání napsal jedině Moravák a ve tvém podání má význam úplně jiný. Potkani jsou velmi rozmnožený druh a potkávám je u popelnic na pozdrav, když přede mnou prchají se ještě otočí a kopnou zadní tlapkou dozadu.

...a jim na roveň postavení
Vlastimil Čech, 10.2.2010 12:54

Asi Vás, pane Alfonsi, udivím, ale uznávám, že máte pravdu... Těch vykuků, šejdířů a parasitů je mnohem víc... nejsou to jenom Cikáni... samozřejmě, že když mi někdo řekne, že je pojišťovák, nebo podomní obchodník, novinář, nebo PR, překupník, podnikaděj, šizuňk...tak si dávám taky pozor... problém je, že tom Cikánovi je to chválabohu VIDĚT... o těch ostatních se to musíme nějak dozvědět...ovšem bývají to většinou výlupkové z podstaty jejich „práce“ Cikánům na roveň postavení...

Co mě ovšem velice, převelice mě mrzí, je skutečnost, že ošizený člověk si za svou škodu může sám, měl si dávat pozor... To už za chvíli řekneme, že přepadený si svou škodu může sám? Že se neubránil? Postřelenému řekneme: Tvůj problém, žes nenosil neprůstřelnou vestu? Normální snad je nevraždit, neznásilňovat, nepřepadat, nekrást, nešidit, nelhat! Od toho přece máme náš DRAHÝ stát, aby své občany chránil... ne v Afghanistanu, Iráku, Srbsku... ale především doma... proto si ty naše úředníky, soudce, policii a kdovíkoho ještě přece krvavě platíme... Chceme žít „vždy ve střehu“?

Odp: ...a jim na roveň postavení
., 11.2.2010 0:28

No, přece je teď obehranou průpovídkou že: „ nezaměstnaný je neschopný a může si za to sám“, „že nezaměstnaný žije (neomezeně) z podpory a na tu jeho podporu že všichni ostatní chudáci (?) pracující a podnikatelé že musí přispívat“, „že všichni bezdomovci jsou ožralové“ atd. apod.
Současně je mediálně rozšiřováno, „že k nám dovážení Ňěňoňumí jsou nesmírně pracovití a že se bez nich naši páni podnikatelé neobejdou “.

Ve skutečnosti všechno shora řečené je pouze balamucení veřejnosti.

Odp2: ...a jim na roveň postavení
ivan, 11.2.2010 1:24

Ukázaná platí, ostatní jsou přání.

Odp: ...a jim na roveň postavení
tlapka, 11.2.2010 9:31

Neprůstřelnou vestu si konečně můžeme koupit. Ale co když poslanci vymyslí blbé lidem nepřátelské zákony a šikany Co si koupíte Pane Čechu proti nim?

Odp2: ...a jim na roveň postavení
Vlastimil Čech, 12.2.2010 8:41

V.Č. si už nekoupí nic... V.Č. už to nějak doklepe... ale dětem a vnukům radím: „Hrr na ně!“
„A vymést do Vltavy!“
Lepší je zaplatit jednou Německu za tam vyplavené smetí, než pořád doplácet na ty zmetky v parlamentu (mimochodem: „parlament“ prý znamená něco jako „žvanírna“), ministerstvech... beztak tam sedí většinou „Voldemorti“... A Bůh opatruj Německo, jestli jim tam nalezou do funkcí... ;-)

Projevy rasizmu nebudou třeba.
Alfons, 12.2.2010 7:31

http://mustwatch.hztz.cz/film/zakladni-prijem-grundeinkommen/
Všichni se budou mět dobře. Nemusí pracovat.

Odp: Projevy rasizmu nebudou třeba.
tlapka, 12.2.2010 8:25

To je Skutečně legrační. Myslím že Zde se počítá s Roboty. Volný čas by se využil často ke ke zločinu. Právě proto narůstá v kapitalismu zločinnost protože lidé nejsou přiměřeně vyčerpáni a občerstveni z vyhýbání se pracovním povinnostem.

Odp2: Projevy rasizmu nebudou třeba.
iva, 12.2.2010 8:53

Mně zaujal ten popelářský vůz bez popelářů.

Odp3: Projevy rasizmu nebudou třeba.
Vlastimil Čech, 12.2.2010 11:17

A teď si, paní Ivo, představte, co se stane, když u popelnice bude stát nějak nešikovně třeba auto. Co se asi stane? Zkusme hádat:
1-Šofér zastaví, vystoupí z auta, oběhne ho, přikulí popelnici blíže k pazouře, oběhne auto, nastoupí, uchopí popelnici, vyprázdní, vyskočí z auta, odkulí popelnici, oběhne auto naskočí a popojede k další pazourou nepřístupné popelnici?
2-Zkusí tu nepřístupnou popelnici vypráznit mechanickou prackou a protože je nepřístupná tak ji nešťastně vysype na zem...
2a) Nu pak vyskočí z auta, vytáhne smetáček a lopatu, popelnici postaví, naloží smetí, pozametá, přikulí popelnici... atd..atd..
2b) nechá ty odpadky tak, a odjede :-)
3) k špatně přístupné popelnici nezajíždí a nevyprazdňuje ji... na přikulpvání nemá čas a kdo by to ulízel, kdyby se vysypala... on je šofér-mechanik, ne metař...
Jo, a že by ve voze byl i popelář-metař? Na to zapomeňte... proč by jinak nakupovali tu drahou pazouru?

Komunikace a „komunikace“ dle nových předpisů (:-).
., 12.2.2010 22:42

U nás už to letos v zimě funguje následkovně:

Lidé uklidili chodníky před svými domy tak, že po obou stranách silnice vytvořili valy sněhu o základnách asi 120 cm a výšce také přes metr. „Město“ prohrnulo ulice tak, že k těm valům sněhu z chodníků přidalo další sníh ze středu silnic. Takže uprostřed silnice zbyl prostor pouze pro jedno auto a na silnici tedy k parkování místo není.

Výsledkem je, že automobilisté parkují na uklizených chodnících a pěšáci chodí prostředkem silnice. :-)

Na tento „Kocourkov“ přiměřeně :-) navazuje skutečnost, že v Čechách pracují a podnikají cizinci, čeští podnikatelé se v Čechách téměř nevyskytují ( rekreují se v teplých krajinách nebo v Alpách), a bezdůvodně propuštění nezaměstnaní Češi si marně lámou hlavu s tím jak z pracovních agentur vymámit alespoň tu nejobyčejnější placenou práci. Jen ti potulní psi spolehlivě čůrají a vyměšují pevné exkrementy na chodnících stále na tatáž místa . :-)

Při tomto stavu „věcí veřejných“ snad ani není potřeba, aby někdo v poslanecké sněmovně dělal nějaké obstrukce, a dokonce ani aby tam za pěkné peníze vůbec seděl.

Odp: Komunikace a „komunikace“ dle nových předpisů (:-).
., 13.2.2010 11:43

Na Českém území naši mocní za miliardy z daní Českých poplatníků ( a pravděpodobně i na dluh) staví dálnice a silnice pro kamiony zahraničních firem, které potřebují přes naše území projíždět převážně ve směru západ - východ (částečně i naopak). Českých obyvatel českých obcí, kterými ty zahraniční kamiony v nadměrném množství projíždějí se nikdo neptá, zda a jak moc jim to vadí.

Přece by bylo možné, a pro naši zemi úsporné, ty zahraniční projíždějící kamiony přes hranice k nám na České území vůbec nepustit. Ať si projíždějí přes Polsko nebo přes Rakousko ! Co nám je po nich.

Odp2: Komunikace a „komunikace“ dle nových předpisů (:-).
tlapka, 16.2.2010 10:38

Možná že bychom potom přišli o nějaké peníze a byly bychom zase chudší. A dále Poláci a Rakušani jsou Taky lidi.

O defenestraci
., 13.2.2010 11:30

K druhé defenestraci došlo vlivem napětí mezi katolíky a kališníky (podobojí) a také předešlými nepořádky v městské správě („Léta božího 1476 obec pražská zbúřila se proti konšelům, i zjímali je, chtěvše je kázati stínati; a to proto, že sú počtův nečinili, sami se tím dělili a užívali; neb sú byli několiko let na konšelství; berně na obec vzkládali a drželi je; by jako dnes dítě narodilo se neb umřelo, daj z hlavy, chudí jako bohatí; základy brali, komory vylamovali, zapečeťovali, by pak nic neměl, tehdy daj (ač jest to tak bylo)“ = neodevzdávali berni a ukládali vysoké daně nehledě na příjmy obyvatelstva).
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%A1_defenestrace

Nejkrásnějším člověkem pro matku je...
., 15.2.2010 22:04

Nejkrásnějším člověkem ne světě je pro matku její dítě. A to i tehdy, kdyby se už nikomu jinému na světě nelíbilo.

Odp: Nejkrásnějším člověkem pro matku je...
Juras, 16.2.2010 7:35

nezapomněls třeba na vraždy novorozenců?

Odp2: Nejkrásnějším člověkem pro matku je...
iva, 16.2.2010 7:41

To je ale přičítáno poporodním depresím. Měla to naše známá, viděli jsme taky, co téo s ní dělalo, její manžel měl strach, že dítě vyhodí z okna, dostala potom léky. U druhého dítěte ji rovnou laktaci zbrzdili. Láska matky k dítěti je fakt jedinečná a myslím i u zvířat.

Odp3: Nejkrásnějším člověkem pro matku je...
Juras, 16.2.2010 8:40

Některé matky těhotenství úzkostlivě tají a po porodu děcko zabijou v poporodní depresi? Nebo to naopak několik měsíců plánovaly?

Odp4: Nejkrásnějším člověkem pro matku je...
iva, 16.2.2010 8:44

To je ojedinělé. Asi je to tím, že se svět v prdel obracá.

Odp4: Nejkrásnějším člověkem pro matku je...
iva, 16.2.2010 8:47

Sama jsme si několikrát kladla otázku, jestli kdyby se mi narodilo postižené dítě bych si ho nechala. KOlik je matek, které dítě odloží do kojenáku a nechají ho tam umřít a jiné se starají a dítěti tak zkvalitní život. Nevím jak bych se zachovlala jestli by zvítězila ta láska mateřská? Někdo je přinucen okolnostma , že se chová tak jak se chová.

Odp4: Nejkrásnějším člověkem pro matku je...
tlapka, 16.2.2010 10:38

U lidí je mateřský pud dosti degenerovaný.

Odpuzující pud podnikatelů
., 21.2.2010 21:06

A u současných podnikatelů je degenerovaný pozitivní vztah k jejich zaměstnancům minulým, současným i budoucím.
Je mi proto záhadou, proč ještě někdo má pud mít děti nebo pud děti vychovávat, léčit a učit, když podnikatelé mají soustavný pud absolventy škol odpuzovat.

Ivanovi o Káče
., 21.2.2010 11:37

Ivane, Káča mi ulétla někdy v září, takže byla se mnou pouze asi necelého půl roku v letní čas od května do září. Kuny, lasice a kočky jí nemohly ublížit, protože se brzy naučila létat a sedávala přes den až na koncových slabších větévkách vysoké lípy, a tam se za ní žádní predátoři nedostali. Byla si naprosto jistá svým leteckým uměním a někdy dráždila zlostného německého ovčáka tím, že seděla na bidle na prášení koberců asi 40 cm nad urovní výšky, do které mohl pes vyskočit. A pes skákal, zuřil, cvakal zuby, ale Káča se mu „smála“ a ulétla teprve tehdy, když jí ta zcéna přestala bavit.
Na noc jsme Káču zavírali do bývalé králíkárny, hlavně proto, aby se jí v noci nic nestalo, a aby měla klid na spaní. Měla v tom kotci docela velký prostor asi 60 cm x 60 cm x 60 cm, bidélko napříč z přiměřeně silné větve, na podlaze nastlané seno a vepředu misku se žrádlem a druhou misku s vodou. Večer, když se začlo šeřit, tak jsme Káču zavolali k tomu kotci, dali jsme jí tam novou vodu a nové krmení, a ona si tam bez protestů sama vyskočila a nechala se na noc zavřít, a na zámeček zamknout. Tenkrát naštěstí neexistovali v našem okolí žádné „lidské bestie“ ( jako existují dnes) které by v noci Káče ublížily.

Odp: Ivanovi o Káče
merlinn, 21.2.2010 11:41

Bestie byly, jsou a budou...

Odp2: Ivanovi o Káče
Tlapka, 6.8.2012 12:33

Od začátku světa ažnavěky ...

plynové komory pro nácky
KRONEOS, 6.3.2010 12:22

Jsem rasista-pro mě jsou skupinou,kterou nesnáším samotní nacisté-považuji je za něco podlidského,vadí my tak,že jsem ochoten postavit plynové komory a zařídit první transporty nacistů do nich!!!
Chci stavět plynové komory a strčit tam ty opice!!!

nechceme ny ulicích bezdomovce!chceme...
white power, 4.8.2012 13:18

nechceme ny ulicích bezdomovce!chceme pouze bílou čistou rasu!přidejte se k nám do komunity KU KLUX KLANU,našich osvoboditelů od špíny a zkázy naší země.

Před dvaceti lety jsem byl taky...
ivan, 5.8.2012 13:55

Před dvaceti lety jsem byl taky bezdomovcem, naštěstí mě finanční kolaps potkal ve středním věku, takže jsem měl dost fyzických sil se z toho hnoje vykopat, ale ujišťuju tě, že se jím můžeš stát i ty dřív než si umíš představit. Stačí úraz nebo jiná vnější okolnost a z bílé síly je černá špína.

Nevím jistě, je -li to pravda, či není...
Neuvedeno, 30.7.2018 17:39

Nevím jistě, je -li to pravda, či není, ale dle mého nazoru je to velmi pravděpodobné.
Co? Pravděpodobnost, že ženy mající RH faktor negativní v případě, že s mužem s RH faktorem pozitivním dlouho oddalují mít potomka, nebudou mít potomka s tímto partnerem nikdy.
Je známo, že žena s RH faktorem negativním má velkou pravděpodobnost, že, když má partnera muže s RH faktorem pozitivním se jí udělá alergie po druhém dítěti na RH faktor pozitivní a už pak stále jen potrácí další své potomky. S toho důvodů dostává při porodu prvního dítěte gamaglobulín právě proto, aby se jí tato alergie nevytvořila.
Jenže život je složitý a ta alergie se stejně může vytvořit dle mého při běžném pohlavním styku, když muž při tom nemá ochranu kondomem, ale žena bere tablety proti otěhotnění. Takže pak žena už jen stále potrácí a dítě nesplodí.
Proto, dle mého názoru bych radil ženám s RH faktorem negativním, aby žily raději jen na zkoušku s partnerem a až teprve zjistí, že jsou v jiném stavu a dítě bude zdravé, tak teprve tehdy, aby se vdávaly, protože s jiným partnerem , který má RH faktor negativní by klidně do jiného stavu přišly bez problémů a měly zdravé děti podle libosti.
To platí desetinásobně právě v dnešní době, kdy ženy rodí až po třicítce a pohlavní styk mají už třeba od sedmnácti let.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru