Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

18.12.2009 16:27

Globální oteplování vs. davová hysterie

Res Cogitans

Dnes jsem se dostala k článku, který mě donutil se hlouběji zamyslet nad problémem, který mi poslední dobou v hlavě problýskává častěji. V souvislosti s často probíraným summitem v Kodani, jsem se tedy rozhodla zamyslet se „nahlas“. Zmíněný článek uveřejňuje část e-mailové korespondence členů C.R.U. (Climate Research Unit), získané neznámým hackerem. Vesměs se namotává na falšování dat o globálním oteplování (ne že by byla všechna data zfalšovaná, ale věděli jste, že se Země začíná pomalu zase ochlazovat?)

Na začátku máme problém - globální změny klimatu - není vyloučeno, že člověk na nich má svůj podíl, zdravě myslícího jedince by toto téma mělo přimět k větší pozornosti ke svému životnímu stylu, proč nevěnovat několik minut denně péči o „zemi živitelku“, když stejný čas věnuji tomu, abych si doma zalila květiny.. Ovšem ve výsledku toto téma vede u některých k ekoterorismu, u některých ke stagnaci na životní prostředí, u některých k pořádání nákladných celosvětových summitů za životní prostředí (například ten v Kodani je často a oprávněně kritizován za zátěž, kterou ve finále životnímu prostředí přinese, snažíce se však schovat za recyklovatelné uniformy kuchařů), které málokdy přinesou nějaké demokratické řešení.

Ano, jsou v tom peníze, ve zfanatizování davu jsou vždy peníze a moc. Ptám se tedy, proč se věnuje pozornost především „globálnímu oteplování“, proč se nevěnuje vymírání druhů nebo nedostatku fosilních paliv? Pokud vyčerpáme svoje zásoby, nezemřou sice lidé, ale zemře nespočet nadnárodních korporací, vytratí se obrovské zdroje příjmů a ve výsledku může nastat další finanční krize, podle některých ekonomů již „smrtelná“ pro světovou ekonomiku..

Ekologie je samozřejmě pro dobrou věc, ale stojí všechen ten rozruch kolem za další fašismus, který nepovšimnut pomalu vyplouvá na povrch, který dá některým lidem moc, ale další může zničit? Uzavřela bych slovy filosofa Rogera Bacona, která apelují na vlastní přemýšlení a za které byl svého času vyloučen z církve: „Pokud vlastní pokus vykáže jiný výsledek, než předkládá autorita, je třeba odmítnout autoritu.“

...Sím, prosím, mohu se zeptat ? (:-)
Plha, 19.12.2009 0:07

Co znamená a jak si to mám vysvětlit, cituji Vás:
1) ... „Pokud vyčerpáme svoje zásoby, nezemřou sice lidé, ale zemře nespočet nadnárodních korporací ...“
To v těch nadnárodních korporacích, které podle Vás „zemřou“, nepracují lidé ? Oni tam už všude pracují místo lidí roboti ?
2) Jak souvisí podle Vás ekologie s fašismem ? Kde podle Vás vyplouvá nepovšimnut na povrch ?
3) Jaký je Váš názor na fašismus ?
4) Vysvětlete tvrzení: „Pokud vlastní pokus vykáže jiný výsledek, než předkládá autorita, je třeba odmítnout autoritu.“ Koho si představujete pod pojmem „autorita“ ? Stačí jeden pokus a jedna autorita, nebo jich musí být víc a konkrétně kolik a za jakých podmínek ?
5) Proč se o vánocích zabýváte ekologií ? Budete v lese tajně loupit stromeček a pak ho pálit, nebo ho hodíte do kontejneru ? Máte umělý, a tedy ekologický stromeček ? Který vánoční stromeček považujete za ekologičtější: umělý nebo přírodní ?
6) Jak navrhujete „ nevyčerpat zásoby “ ? Které zásoby konkrétně tím myslíte ? ( zásoby orné půdy ?, zásoby vody ?, zásoby vzduchu ?, zásoby písku a štěrku ?, zásoby uhlí ? , zásoby mořských ryb ? jiné ?...)
7) Odkud čerpáte bohatou slovní zásobu a odbornou terminologii. :-)
8) Kdo jste a čím se živíte ? Nějak mi splýváte s týdnem. :-)
Poznámka: Ty připojené smajlíky mají navodit optimistickou náladu a pozitivní přístup k Vašemu velmi aktuálnímu a významnému tématu ;-). A hlavně jsou slušné a inteligentní. :-)

Slovník cizích slov
Plha, 19.12.2009 0:28

9) Slovník cizích slov máte vlastní nebo půjčený ? Od kterého vydavatele a z kterého roku ?
10) Proč nejste tentokrát zaregistrovaný ?
11) Kde pozorujete tzv. „davovou historii“ ?
Já ji nikde nevidím ani neslyším. To jenom občas v okurkové sezoně sdělovací média poněkud „ davově hystorčí“ :-), aby se jim urodily okurky :-) .
12) Proč tentokrát nevolíte botanický termín ? Ten je takový stravitelnější pro prosté stvoření čtoucí na svíci. :-)
Dobrou noc přeje Picea abies.

Odp: Slovník cizích slov
ivana Kozárová, 19.12.2009 10:57

Sám Bacon zemřel na následky podchlazení,když studoval vliv chladu na ostatky mrtvé slepice. Všichni konáme nepředloženosti a obávám se,že nás samé někdo studuje,ale s větší rozvahou,než sám Bacon. Pokud bude člověk měřítkem všeho,nikam se nedohrabe. Podíváme-li se na sebe,kdo jsme,musíme nahlédnout,že škůdci. No a škůdců se matka Příroda po svém zbavuje... Lidé raději slyší pojem matka Příroda,než Stvořitel;-)

Odp2: Slovník cizích slov
Plha, 19.12.2009 12:37

Ano paní Ivano K. A s přírodou splyne a příroda bude milostivá jen k tomu člověku, který pochopí, že vzhledem k přírodě sám není víc, než ta slepice, ale může pro přírodu mnohem víc udělat, než ta slepice.

Nebetyčné nafoukance, bezohledné individualistické chamtivce a komunikativní, kreativní, hlučně pozitivně rozesmátá a netrpělivá lidská individua nemá příroda ráda a po svém se s nimi rychle vypořádá tak, aby už dále neškodili. A mezi takové, převážně přírodě škodící elementy, patří často novináři a paparaciové, honící se hlava nehlava za dobře zaplaceným „ úlovkem“.

Tedy při ochraně přírody a přírodního bohatství nejde o novinařinu ani o konference, ale o to, aby lidé přírodě okamžitě přestali ubližovat všemi možnými způsoby, přírodě fakticky začli pomáhat a dřívější škody začli napravovat.

Můj návrh: Nechť zbohatlíci založí fond na ochranu přírody, do kterého budou pravidelně přispívat ze svých nadlimitních příjmů. Z toho fondu začnou být placeni všichni dosud nezaměstnaní lidé a bezdomovci, kteří budou chtít v ochraně přírody pracovat. A tito noví ochranáři mohou nejdříve začít s inventarizací toho, co z přírody dosud zůstalo zachováno, pak toho, co bylo zničeno, a pak pod vedením odborníků začnou přírodě pomáhat a obnovovat její síly.
A bude pomoženo přírodě i lidem.

Pouhopouhé kecání ještě nikdy nikomu nepomohlo a nic skutečného nevytvořilo.

Hezké svátky a štěstí a zdraví do nového roku Vám Ivano K. přeje Tečkačárka.

Odp3: Slovník cizích slov
Juras, 20.12.2009 0:25

Co to je - nadlimitní příjem?
Předposlední věta je od Tebe dost nečekaná - ale asi to není sebereflexe, že?

Odp4: Slovník cizích slov
zvoník, 23.12.2009 19:36

Se divím, že nevíš, co je myšleno nadlimitním nebo nadstandardním příjmem... Každý člověk potřebuje ke svému životu mít místo, kde složí svoji hlavu k odpočinku, umýt se, potřebuje se obléci, najíst a vzdělávat se atp. Pokud skutečně pracuje a vytváří hodnoty pro nějaká společenství (pozor! Tím teď nemyslím mít jenom zaměstnání a příjem, a někde parazitovat), tak si zaslouží mít všechno zmíněné v běžném standardu. Pokud to ovšem chci mít nadstandardní, musím pro to víc udělat, čili pracovat - to dá rozum. Pokud si ovšem splním i toto pomocí vyššího pracovního úsilí (podle metody: Musíš být tak hodně pracovně vytížen, že nebudeš mít čas své peníze utratit), a přesto mi z nějakého ,,záhadného(?)„ důvodu zbývají ještě další prostředky a tím mě to následně vybízí k dalšímu osobnímu hromadění majetku pomocí spekulací a plýtvání, tak jsou to právě ony ,,nadstandartní příjmy“ , protože ty příjmy představují práci, kterou musel někdo jiný než já udělat, a nedostal za ní spravedlivý plat, který je tím pádem za tu práci podstandartní a podlimitní.
Kdyby to totiž tak nebylo, nebude tolik lidí, kteří pilně pracují, žít na hranici bídy, i když teď budeš možná argumentovat tím, že na tom nejsme ještě tak zle a že patříme podle statistik do 1. pětiny nejbohatších zemí světa. Chtěl bych vědet, kdo a podle čeho to ten někdo soudí. Možná Ty...

Odp5: Slovník cizích slov
ivan, 23.12.2009 22:56

Zvoníku, kolik si asi tak vydělá dobrej tiskař?

Odp6: Slovník cizích slov
Vlastimil Čech, 23.12.2009 23:21

Jsem zvědav, co pan Zvoník napíše... čekám něco jako:
záleží především na tom jak u koho...
Kolik má pan podnikaděj dovolených a kolik členů jeho rodiny na ni jezdí ... pardon-létá ovšem...záleží co si chce pan Majitel koupit... nu a pak taky na tom, kolik správných či špatných podnikatelských rozhodnutí udělal...
jak praví klasik:
„Mnohý případ známe,
pán sklouzne,
a kmán si nohu zláme!“

Odp7: Slovník cizích slov
ivana Kozárová, 24.12.2009 12:27

Po pravdě řečeno,pane Čechu,jestli se do toho můžu zapojit - mně je ouplně fuč kdo kam se přemisťuje a říká tomu dovolená.... Kdo nemá pohodu sám v sobě,ani na dovolené sobě neuteče. Nechť každý dle svého způsobu žije a jezdí na dovolené. Chudý člověk může být šťastnější,než bohatý,otrok může být svobodnější,než jeho pseudopán.... Kdo pomyslí na dítě v jeslích,které je největším králem,který kdy byl.... Jsme jak psi,co se honí za kostí a utíká nám Podstata našeho vlastního života,ztrácíme ji,jako se ztrácí jemný písek z dlaně.... Přeju Vám klidné vánoce.IKO

Odp8: Slovník cizích slov
Vlastimil Čech, 24.12.2009 14:24

Hmm...Orwell, že?
„Otroctví je svoboda, Svoboda je otroctví“... trefil jsem se? ;-)
Pěkné Vánoce, těšme se z návratu Slunce!

Odp9: Slovník cizích slov
ivana Kozárová, 25.12.2009 11:04

Myslím to tak,že každej člověk něčemu slouží. někdo sám sobě,někdo jinejm lidem,někdo Bohu. Podle stavu svého srdce si vybereme nějakou tu otročinu a tu děláme buď dobře a rádi,nebo špatně a neradi. Ti,co usilují o svobodu jsou zpravidla největší otroci - svých vášní,tužeb,žádostí a návyků. Ti nejvíc křičí po svobodě. Koukněte na zuřivost kuřáků,když jim někdo odpírá v pohodlí si zakouřit. Nemám nic proti kuřákům. Můj táta kouřil jednu za druhou a máma jak by smet. Ale doma bych to nesnesla,je mi blbě už při pomyšlení,že to mám dejchat. Zkrátka ten smrad mi vadí,ne kuřák. Ale kuřák považuje za omezování své svobody i prosbu,abyste u něj doma nekouřili.... Teď někdo řekne,že přeháním,ale já to znám už odmalička a zdvořilý kuřák mě neošálí,ten se jen chudák přemáhá a už se těší na tu svoji cigaretku a lidi mu jsou ukradený.... Svobod je mnoho druhů. Nejhorší jsou ty,co platí jen pro mě,ale ne pro jiné. Jsme uzavřeni do svých osobních svobod a to způsobuje,že se nesnášíme navzájem. Raději jsem vydržela ve svém vlastním nekuřáckém bytě tátu s cigárem a plným popelníkem,než to pomnyšlení,že odjede,protože táta je táta a nic ho nemůže nahradit. jen jsem musela hlídat dveře do dětského pokojíku,aby tam nešel k dětem ten smrad...Ten,co mi vyvolával bolesti palice od malička... Není lepší otročit něčemu dobrému,co je dobré pro všechny? Nebude v tom nakonec ta jediná svoboda?

Odp10: Slovník cizích slov
Juras, 26.12.2009 22:19

cit.:„le kuřák považuje za omezování své svobody i prosbu,abyste u něj doma nekouřili....“

Nechtělas napsat „prosbu, abyste u doma nekouřili“ ? Žádat někoho, aby u sebe doma nekouřil, je omezování svobody zcela jistě.

Odp11: Slovník cizích slov
ivana Kozárová, 28.12.2009 11:55

Jo,pokud ale kouří svejm vlastním dětem doma pod nos,tak je to omezování svobody dýchat vzduch bez kouře...

Odp11: Slovník cizích slov
ivana Kozárová, 28.12.2009 12:00

Napsala jsem to v tom rozhorleném vzpomínání blbě. Tady je vidět,jak jsou emoce škodlivé:-( .. správně je,... aby u vás doma nekouřil

Odp8: Slovník cizích slov
888, 6.1.2010 22:38

Co to plácáte za blbosti?

Odp9: Slovník cizích slov
ivan, 6.1.2010 22:46

Počkej až doroste tvojí moudrosti, to víš, mladá holka.

Odp7: Slovník cizích slov
zvoník, 24.12.2009 23:29

Ne.
Neodpovím tak, jak byste si představovali, ale odpovím tak, že vůbec nejde do plat, čili sumu pracujícího dělníka na tři směny v provozu, kde musíte za osm hodin vyšetřit svůj čas i na vyčůrání. Nebudu si tudíž vymýšlet jak nízký nebo vysoký plat mám za svoji práci, protože o to teď skutečně nejde. Jde o lidský přístup zaměstnavatele k zaměstnanci, protože známe ceny vstupů a známe ceny za kolik se prodává, i když jsme jen dělníci. A protože to funguje úplně stejně jako státní pokladna, když ještě byla o něco zdravější, tak právě proto známe cenu naší práce a můžeme porovnávat se skutečnými našimi příjmy jako celkem.
To, že chcete někdo vědet kolik přesně beru, je jenom odvádění pozornosti od úplně jiné věci, která je daleko závažnější a potřebnější, aby právě nebyli chudí lidé. Mám-li říct pravdu, když můžu, dělím se s těmi, kteří občas potřebují nutně pomoci. Když napíšu, že na vlastních požitcích pohodlí si už dávno nezakládám, nebudete mi to stejně věřit, nebo napíšete, že když jsem spokojen, proč teda nejsem zticha.

Odp8: Slovník cizích slov
ivan, 25.12.2009 2:09

Jo, aha, tydle počty znám! Započítal si taky do ceny vstupů cenu tiskárny? Tedy cenu pozemku, budov, , náklady na údržby, amortizace strojního zařízení, topení, vodu+stočné, úklidy, zmetkovitost, mzdy všech a odvody z nich, pojištění, všechny dopravy, daně ze zisku, dluhové služby úvěrů, pokud jsou, předpokládané náklady na střední a plánované opravy a obnovy, cenu spotřebního materiálu a nástrojů, jednou taky celkovou rekonstrukci budov a vybavení novým strojním zařízením? Co bys řekl, že stojí ročně třeba taková přehlídnutelná věc, jako kontrola hasičáků a tlakových nádob a rozvodů, nebo rozbor hlukového spektra a stovky jiných poviností o kterých nemáš zřejmě ani šajn? Ty znáš skutečné náklady, když je to obtížně zjistitelné i pro majitele protože amortiazce všeho neprobíhá stejně rychle? Zvoníče, uměl bys stanovit skutečnou cenu výrobku aby si nešel do ztráty a přitom tě neporazila konkurence? Jak určíš efektivnost ceny? Jakmile se dostaneš do ztrátové spirály tak to máš spočítané, když nadsadíš cenu jenom mírně, aby si měl jistotu, že se nezačneš propadat tak příjdeš o zakázky a zákazníky a jsi tam kde v případě jedna. Myslím, že je jasno, tedy někomu. Dokázal bys cenou reagovat na častou iracionalitu odbytu? Roztocký komunál vyráběl plastikové korálové závěsy do dveří, později známé jako ,,Céčka" co se nedalo prodat jako závěs se stalo modou mezi dětma a najednou třeba průhledné C stálo dvacetkrát víc než zelené. Cena na trhu byla najednou padesátkrát větší než by kdo předpokládal. Ukaž mě ekonoma, který by stanovil takto nesmyslnou cenu? Přesto se jí stala. Céčka se stala takřka platidlem! Naproti tomu, výrobek s dobrýma užitnýma vlastnostma se stal ležákem.

Odp9: Slovník cizích slov
zvoník, 25.12.2009 20:37

Ty máš asi pocit, že to nechápu, viď? Neboj. Já to všechno, cos napsal, znám, a dokonce musím poznamenat, že jsi nevyjmenoval všechno! Přesto napíšu, že ta tiskárna je ve značném plusu, protože měla před pár lety z úplné nuly takřka ,,raketový„ start! A rozhodně za to nemůže ,,jen“ pilnost a schopnost pana majitele, který začínal s tím, že sám v garáži vyráběl gumová razítka klasické štemply. Vím toho o vzniku podniku dost a jsem tam skoro od začátku... Už jsem sem jednou psal, že stav ekonomiky podniku se i pro laiky pozná podle toho, jak často si majitelé kupují pro sebe (úplně zbytečně) nová osobní auta. A zde je to hodně a hodně okaté! A nejde jen o auta! Čili: Nedělej ze mne jenom dělnického blbce, který vidí jenom toho buřta na konci klacku. Však víš, o čem mluvím. Tak zas neodváděj řeč jinam do oblastí mých neznalostí nebo od toho, co mi jako plebejci vůbec nepřísluší panského vědet. Moc dobře jsou nám známy obecné metody jak zneužívat lidské práce a jak se to skutečně reálně dnes dělá. Jestli Ty ovšem jseš poctivý člověk, tak pak není proč, aby ses lumpů zastával, že oni jsou jako poctiví stejně jako Ty...

Odp5: Slovník cizích slov
Juras, 27.12.2009 1:45

Nevím, co je myšleno nadlimitním příjmem. Nadstandardní příjem bych si troufal odhadnout, že to bude někde mezi minimální mzdou a průměrným platem. Ale jak vyplynulo z romantikovy reakce, myslí si skutečně, stejně jako ty, že slova standard a limit jsou synonyma. Takže je to blábol i s tvými sáhodlouhými a předlouhými dovysvětlováními.

Odp4: Slovník cizích slov
., 26.12.2009 17:16

Jurasi, „nadlimitní příjem“ je velmi přibližně všechno to, co mají v dnešní době tzv. dobře situovaní lidé, a ještě lépe situovaní a nejlépe situovaní lidé navíc proti tomu, co měl průměrně situovaný občan před Sametkou. Konkrétně: pro rodinu víc než jeden průměrně vybavený třípokojový byt nebo dům, víc než jeden osobní automobil; víc na účtě než na zaplacení jedné 14 denní rodinné dovolené do Jugoslávie a rezervy na zaplacení studia a svateb dospělým dětem.

Ale toto je pouze můj osobní názor; k nějakému obecně závaznému předpisu na toto téma, by se muselo vyjádřit mnohem více lidí a odborníků v oblasti ekonomických věd a práva.

Odp5: Slovník cizích slov
Juras, 27.12.2009 1:40

Já jsem si to myslel, že to bude blábol :-)
Víš, co je limit? Nebo snad limita? Oba ty termíny mají rozdílný význam, ale shodný smysl. Je to nepřekročitelná mez. „Nadlimitní příjem“ je blábol, nic víc.

Odp6: Slovník cizích slov
zvoník, 27.12.2009 1:48

U prachů je pravda, že limit neexistuje... Existuje jenom morálka, na které je ten limit postaven. A každý to má jinde. Však víš, jak to Tečkačárka myslel...

Odp7: Slovník cizích slov
Juras, 27.12.2009 1:59

Jak může neexistovat limit u prachů? Prachů je na Zemi omezené množství - nikdo nemůže mít příjem vyšší, než je součet všech peněz na zemi. To je určitě limit. Ale zcela jistě je ten limit pro příjem jednotlivce mnohonásobně nižší.

Jak to tečkočárka myslel nevím, to bych se asi takhle neptal, ne?

Jestli je podle tebe limit individuální - teda že každý má limit nastaven podle své morálky, tak nadlimitní příjem neexistuje. Zvoníkovi, kdyby někdo nabízel padesát tisíc, ten by sice řekl „To je nad mým limitem, dejte mi dvacet tisíc“, ale jiní lidé nemají morální zábrany brrát přemrštěné peníze, jejich limit třeba za hokejovou sezónu je 3 miliony dolarů a typeníze vezmou. Takže podle tvé vysvětlivky žádný nadlimitní příjem neexistuje :-) Každý bere příjem se svým souhlasem v souladu se svou morálkou.

Odp5: Slovník cizích slov
Juras, 27.12.2009 1:49

Ještě mě trklo, že zaměňuješ pojmy příjem a majetek. Tak takováhle definice příjmu, je blábol krát nesmysl. Podle tebe nezaměstnaný člověk, který zdědí dva byty 3+1 a dvě auta, najednou začne mít nadlimitní příjem?

Odp3: Slovník cizích slov
ivana Kozárová, 20.12.2009 14:42

Vám též a hodně zdraví k tomu.

Odp3: Slovník cizích slov
Sova, 22.12.2009 22:27

„Pouhopouhé kecání ještě nikdy nikomu nepomohlo a nic skutečného nevytvořilo.“ -> ano, nepomohlo a nevytvořilo, ale proč sem tedy chodíte?
Myslím, že důležité je přemýšlet, vědět, mít svůj názor.
Váš návrh je fajn, ale tak jednoduché to není, alespoň podle mě ne.

Odp4: Slovník cizích slov
Plha, 22.12.2009 23:00

Sovo, to je ten můj NÁZOR :-), a návrh řešení k tomu. To víš, že to je zatím „prototyp“ :-) projektu, a že ho bude nutné do příslušných detailů dopracovat. Takže máš Ty i ostatní v tomto směru volné pole působnosti, můžeš to začít rozvíjet a pokračovat v tom !

Odp5: Slovník cizích slov
Sova, 23.12.2009 11:22

Obávám se, že by to stejně nepomohlo.

Odp6: Slovník cizích slov
Plha, 23.12.2009 18:01

Sovo, tak se obávej dál :-(. Lidé totálně se obávající všeho a o všechno, nikdy nic v životě ani ve světě dopředu neposunuli. Je pravda, že častěji přežijí déle, oproti těm, kteří se obávají méně, a ve jménu pokroku nasadí své zdraví nebo dokonce i život.

Odp7: Slovník cizích slov
Sova, 25.12.2009 17:20

Ne je to jinak. Nepatřím k lidem, kteří by chtěli ekologií a pod. zachránit svět, nebo k lidem, co se živí pouze biopotravinami, ba naopak - je mi to jedno. V tomto směru jsem pesimista.

Odp4: Slovník cizích slov
zvoník, 23.12.2009 20:02

Názor Sovo,
názor, aby mohl být někým zaregistrován, musí dotyčný ,,autor„ nějak sdělit. Když ho sdělí sem, není to nic špatné, i když to vypadá jako pouhopouhé kecání. Je pravda, že starý kořeni svůj názor nikdy nezmění a budou provokovat různé jiné názory pomocí protiargumentů, a cucáci zase naivně budou vidět svoji budoucnost tak krásnou a bohatou, že se o tom vůbec nikomu nesní, protože použijí svoji vlastní dravost v získávání majetku. Mně například se o tom moc ,,dobře“ sní, protože jejich plán je založen na metodě: Takticky ožebračit všechny minulá pokolení (podle nových zákonů vytvořených mladými), jež je přivedla k životu - za trest, protože jejich děti to s největší pravděpodobností udělají úplně stejně, ne-li hůř!
A říct takový názor přece není špatné, když se to vlastně v reálu mnohde plní, že Sovo?

Odp5: Slovník cizích slov
Sova, 25.12.2009 17:22

Nadruhou stranu si za to můžeme sami. Kdo tuto generaci „mladých“ vychoval?

Odp6: Slovník cizích slov
zvoník, 25.12.2009 20:47

Bohužel výchovu svých dětí rodiče příliš neovlivní právě v době dospívání. Obecně platí pravidlo, že do 5ti let jsou děti vychovávány svými blízkými. A takřka od 6ti let je vychovává ulice, protože je na ně denně čas až večer, případně o víkendu, když s námi náhodou chtějí na chatu. To samozřejmě přeháním, ale takhle nějak to je...

Odp7: Slovník cizích slov
ivana Kozárová, 25.12.2009 21:23

V šesti letech je dítě již podstatně vychované. Co se do té doby nainvestovalo,to se pozná později...

Odp8: Slovník cizích slov
Sova, 26.12.2009 20:43

Toť pravda, ale charakter a inteligence se vyvíjí i v období 10 - 20 let.

Odp9: Slovník cizích slov
ivana Kozárová, 28.12.2009 12:02

To je fakt. Ale co se do tří let věku nestihne,to už se nikdy nedožene...

Odp7: Slovník cizích slov
Sova, 26.12.2009 20:51

To ovšem nic nezmění na tom, že je naše chyba, že jsme vychovali generaci, která nás sama jednou zničí. Myslím, že rodiče můžou ovlivnit i to, jakým způsobem děti „ulice“ vychovává. (Pochopitelně přeháním, tak hrozné to zas není).
Ale chceme-li to brát takhle, musíme přiznat, že vina je i na straně předků.
To naši rodiče vychovali nás, lid neschopný vychovat další generaci - naši prarodiče jsou zodpovědni za to, že vychovali naše rodiče, kteří nedokázali vychovat nás, abychom dokázali vychovat potomky a takhle až k pračlověkům :-).
Proto jsem zastánce teorie, že všechno, (včetně konce světa) je již dávno předurčeno přírodními zákony.

Odp8: Slovník cizích slov
Sova, 26.12.2009 20:55

(Pochopitelně to nemyslím nijak osobně, je mi 12 :-) )

Odp9: Slovník cizích slov
zvoník, 27.12.2009 0:37

Holka, holka...,
kdyby nebyly vánoce, tak se zeptám, jestli už máš napsaný úkoly... :-)
Děcka maj přece vánoční prázdniny a jestli jseš z Prahy, tak bys mohla v neděli na svátek Sv. rodiny chytnout do rukou provaz nějakého Pražského mariánského zvonu a rozhoupat ho? Co Ty na to? Klidně Ti to přenechám! No řekni: Dá Ti někdo takovouhle možnost?
Takže, v neděli v 10:30 hod. půjdu přes Karlák kolem kruhové fontánky uprostřed parku. Zvoní se od třičtvrtě na víc jak dvoutunový zvon. Přijď s rodiči! Nekecám! Ale dodrž čas přesně v 10:30 ! Budeš zvoník!

Odp10: Slovník cizích slov
Sova, 28.12.2009 17:09

„>>Holka, holka<<“ Jsem kluk ;-).
Jsem z Prahy, ale jedem pryč, tak to asi nepůjde, ale zajímavá nabídka.

Odp11: Slovník cizích slov
ivan, 28.12.2009 18:52

Koukej být dobře oholenej, nikdy nevíš. ;-)

Odp10: Slovník cizích slov
ivana Kozárová, 29.12.2009 11:43

Teď poprvé lituju,že jsem z dalekého venkova:-( a že mi zvoní leda v hlavě:-(:-(

Odp11: Slovník cizích slov
zvoník, 30.12.2009 2:45

Jen si dělejte srandy...
Ale zvonit? To nééé! Coo?
Ba né... Když někoho pozvu k provazu, tak to povětšinou splním, pokud se toho zvonu (průměr 140 cm) nebojí. Zvoník je u něj totiž dost blízko. A zde musím poznamenat, že na věku člověka - zvoníka vůbec nezáleží, pokud není příliš malý mrňous, aby dosáhl na provaz, když je zrovna nahoře.
Jednou jsem tam měl rodiče mého kamaráda (on je tam přivedl), kteří byli ze Šošůvky na Moravě a zvonila maminka. A musím říct, že byla tak nadšená, že to hned živě komentovala a otecko ji k tomu řekl, aby se z toho nepo..... . Taky říkala mimo jiné, že si při tom zvonění vzpomněla na všechny známé lidi.
No, prostě doporučuji všem aspoň jednou v životě vyzkoušet...

Odp12: Slovník cizích slov
ivana Kozárová, 30.12.2009 11:39

Tak to mám smůlu,mám podstandartní rozměry:-(

Odp9: Slovník cizích slov
Juras, 27.12.2009 2:04

12 pětiletek? ;-)

Odp10: Slovník cizích slov
zvoník, 27.12.2009 2:08

Jasně. Ale i tak: Rodiče s sebou!

Odp11: Slovník cizích slov
Jana, 27.12.2009 9:23

Tak to mě vážně zajímá! Dejte vědět, jestli se akce uskutečnila.
Jinak, Sova je myslím kluk, už tu psal nějaké články. Skoro jsem ho podezřívala, že je to můj nejstarší syn, ale nee.

Odp12: Slovník cizích slov
Sova, 28.12.2009 17:11

Ne, váš syn asi nebudu, ale kluk jsem :-).
Jinak koukám, že prozrazením mého věku vznikla nová senzace :-).

Odp13: Slovník cizích slov
tlapka, 29.12.2009 11:48

To víš kluku- proti věku není léku- ani u tebe.

Odp11: Slovník cizích slov
iva, 27.12.2009 12:08

Včerra zvonili dva dědci v Nerzralých malinách. Vždy se ráda na tzotu inscenaci podívám vidím totiž pokaždé bud konec nebo začátek a konec.

Odp10: Slovník cizích slov
., 27.12.2009 10:25

Přidávám se, protože nevěřím, že Sova je nezletilý kluk.

Odp11: Slovník cizích slov
Sova, 28.12.2009 17:14

Koukám, že pod mou hermafroditní přezdívkou si všichni spíše představovali zletilou ženu? ;-)

Odp12: Slovník cizích slov
tlapka, 29.12.2009 11:49

Já tí věřím- proč by to někdo předstíral ?

Odp12: Slovník cizích slov
Juras, 4.1.2010 12:55

Šíp s uhlířem kdysi: „Podle slovníku je sova žena“ - „Ale podle seriálu je sova muž!“

Já jsem si představoval, že seš muž.

Odp12: Slovník cizích slov
tlapka, 4.1.2010 15:41

Pravdou je že málokterá žena by si dala přezdívku Sova.

Odp13: Slovník cizích slov
zvoník, 4.1.2010 18:10

To není pravda!
Já, například, vím o jedné Toničce (teda Antoníně), která se přímo jmenuje Sova. A myslím psala básně. :-) ;-)

Odp14: Slovník cizích slov
Juras, 5.1.2010 7:20

Připadáš si vtipnej? Hahaha...

Odp15: Slovník cizích slov
zvoník, 5.1.2010 10:15

Když něco podobného kdysi bylo v návštěvním večeru Š+G, lidé to považovali za lehký vtip...
Dnes ovšem pokus o připomnění se sovou hodnotí mistr Juras a navíc jde o mě, tak ve své nasranosti reaguje tak jak reaguje...
Napíšu jiný lehký vtip:
Přijde mladý Juras domů z kostela a máma se ho ptá: ,,Tak co bylo v kostele?„
,,Ále, pan farář kázal..“
,,A co povídal?„
,,Povídal o hříchu.“
,,A co o něm říkal?„
,,No, byl proti...“
Jurasi promiň, inspirovalo mě to... :-)

Odp16: Slovník cizích slov
Juras, 5.1.2010 10:38

O jaké nasranosti mluvíš? Napsal jsem, že tvůj nesmyslný pokus o vtip nebyl vtipnej ale hloupej, to je všechno. Byl to zase jen příspěvek mimo mísu. Antonín Sova si nezvolil přezdívku sova, on se tak jmenoval. Zareagovals na příspěvek o něčem jiném. Žes mu změnil pohlaví a všechny ty další bláboly už to nezachrání. Vtipný vtip je podle mého trefná poznámka, ne takovýto blábol.

Odp16: Slovník cizích slov
Juras, 5.1.2010 10:43

Ale jeden vtip se ti povedl. Že podle sebe děláš podobný humor jako Šimek s Grossmanem, to se ti fakt povedlo. :-)
Ti dva páni dokázali udržet myšlenku a rozvinout ji do vtipu. Nezabili to hned první větou nějakým zcestným blábolem.

Odp17: Slovník cizích slov
Juras, 5.1.2010 10:44

Zkusím předběhnout Tlapku, kdybych měl hádat, co sem napíše, tak „Když dva dělají totéž...“ :-)

Odp18: Slovník cizích slov
tlapka, 5.1.2010 11:15

tak je to furt to samý, žejo

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Slovník cizích slov
zvoník, 5.1.2010 20:49

Ne, je to jiný a blbý protože tak řekl mistr Juras. A ten má vždycky pravdu, i kdyby lhal. Ale mně to neva. Protože mi nemůže dát pokutu a pravděpodobně mě nemůže dát sledovat. :-)

Odp20: Slovník cizích slov
tlapka, 20.1.2010 10:13

Určitě tě nedá sledovat. Stálo by to hodně peněz a času které může využít jinak. Pokud by tě někdo sledoval, dá se výsledek výhodně zpeněžit?

Odp21: Slovník cizích slov
zvoník, 20.1.2010 23:08

Tlapko.
Zpeněžit asi ne, ale podusit člověka, který si to nechá líbit, to ano. A to někdy takovému soudruhovi dusitelovi stačí k úplnému štěstí, protože součástí toho podušení mnohdy bývají vysoké pokuty směřované na jeho oběť za něco, co zákon dovoluje hodnotit jako pomluvu, poškození pověsti, znemožnění apod., protože lež dusitela je věrohodnější a přijatelnější pro určitý typ úředníků třímající v rukou právo tohoto státu. - To je zase moje zkušenost... A zde je jedno jestli se jedná o komunistu, socana, fašistu, demokrata nebo republikána. A z každého úředního výkonu jdou přece režimu peníze od toho, kdo spor prohraje, ne?

Odp22: Slovník cizích slov
tlapka, 21.1.2010 8:12

A fakticky - Tobě se to už stalo? Jak se vybírají oběti, pokud přijmeme tuto motivaci?

Odp23: Slovník cizích slov
zvoník, 21.1.2010 10:11

Kdyby se mně to nestalo, nepsal bych o tom.
Tlapko, představ si, že někdy v roce 1977 bylo požádáno námi třemi spoluvlastníky o zrušení spoluvlastnictví na žádost nás třech spoluvlastníků. Tehdy soudy nám všem vyhověly a máme o tom rozsudek a listiny s právy na pozemky se zákresem do kat. map a stavby na nich. Jednalo se tenkrát o dodnes malou celkovou výměru 1/4 ha v celku. Čili placení daní jde dodnes na jednotlivé právoplatné vlastníky, nikoli spoluvlastníky. Ovšem katastrální úřad dodnes, z nám neznámých důvodů, brzdí právoplatné rozhodnutí zakreslit do katastrálních map. A už úplně odmítá třicetiletou svou chybu opravit dnes zdarma. Pan M. Havelka (šéf KÚ Mělník) na nás žádá nepřímo úplatek za úkon, který oni v minulosti nesplnili! Jelikož jsem toto veřejně pranýřoval i do médií, ale i po mnoha institucích i s doložením kopií našich práv, byl jsem vyšetřován ČP za zveřejnění úzce specifikoványch neveřejných zpráv a zaplatil pokutu litr za porušení zákona o interních záležitostech úřadu. A právoplatný zákres nám byl všem třem odmítnut právě panem Havelkou z KÚ Mělník. A to platí až dosud!
Podobný případ zažíváme dodnes s přívodem elektrické energie a žádostmi na ČEZ, dříve EP. Třicet let po rozdělení našeho spoluvlastnictví jsme bez proudu, protože přípojka zůstala jen u jednoho z nás tří spolumajitelů a rozvod na další odběratele prý není možný z různých důvodů, jako, že nejsme trvale bydlící a že je přetížená síť v obci a kdesi cosi. Tlapko, je to neuvěřitelé, ale debilové byli za komoušů a debilové jsou i teď a jsou teď větší a nebezpečnější, protože jsou mstiví a zákeřní! Tak proto i já prohlašuji, že minulý režim byl měkčí k obyčejným lidem a lecos bylo dokonce i řešitelné. Dnes se člověk dočká akorát šprajců mstivých politických úředníků, že bych se vůbec nedivil, kdyby někomu postiženému ujely nervy a způsobil nějaký těžký trestný čin. Já jsem přišel téměř o všechno a jestli dojde k tomu, že mě někdo připraví i o vlastní zahrádku, moc daleko k tomu činu nebude. To Ti garantuji!

Odp13: Slovník cizích slov
Juras, 5.1.2010 7:10

To je pravda, stejně jako málokterý muž by si dal přezdívku sova. Sova je druhý člověk s nickem sova, kterého jsem potkal. Ta první byla žena.

Odp14: Slovník cizích slov
tlapka, 5.1.2010 11:17

Proč vlastě „sova“ zní tak neutěšeně? oproti jestřáb, orel, sokol? Proč sůva kouká z nudlí?

Odp15: Slovník cizích slov
., 5.1.2010 16:44

Tlapko proto, protože sovu nikdo pořádně nezná, protože žije v noci, oproti „standardní většině ptáků“ :-), která žije ve dne. Proto je sova podle denních ptáků „divná“ :-). Naproti tomu se sovám zdají „divní“ denní ptáci :-).

Kdyby ses důvěrně seznámila se skutečnou sovou, tak bys zjistila, že je stejně čiperná, má krásné peří a oči, a umí se naučit různé kousky, jako jiní denní dravci. Chovatelé s ochočenými sovami předvádějí krásná představení.

Odp16: Slovník cizích slov
tlapka, 5.1.2010 17:58

Právě to jsem si myslela, že by se mohla podobně ochočit jako jiní draví ptáci. Sova vypadá chytrá, protože má hluboké oči nočních dravců a určitě musí hodně přemýšlet aby něco ulovila.

Odp17: Slovník cizích slov
., 5.1.2010 18:52

No, hlavní je, že musí velmi tiše letět, aby ji v noci myši na zemi neslyšely, aby se jí ty myši podařilo ulovit. To víš Tlapko, i pro sovy je první poslední se pořádně najíst a nakrmit mláďata. Některým vzácným sovám ornitologové vyvěšují v lese budky, protože přirozených stromů s dutinou je málo, a sovy nemají kde hnízdit.

Odp18: Slovník cizích slov
ivan, 5.1.2010 21:52

Romatiku, opravím ti malou chybku. Sova lítá opravdu takřka neslyšně, ale proto aby slyšela ona!.. a ne proto aby nebyla slyšena. Loví sluchem! Na konci letek na odtokvé hraně má rozprašovaše z prachového peří které umožní nehlučné a nevířivé propojení obtokových laminár. Tvar růstu peří kolem očí je vlastně stereofonoradar který jí umožňuje sluchovou orientaci v prostoru. Sovy dokáží lovit i pod sněhem, nebo pod spadaným listím. V noci lítaj protože zklidněný vzduch nevytváří ruchy a lépe se orientuje aniž by byla sama ohrožována.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Slovník cizích slov
tlapka, 11.1.2010 13:59

To je báječné - člověk ještě toho tolik neví třeba o sově..

Odp18: Slovník cizích slov
ivan, 5.1.2010 22:04

Jak by myši lovili jiní dravci které toto ,,vybavení" nemaj? ;-) Bydlím v místě večerního ticha a sovy tu vídám velice často, zrovna tak ve dne káňata a jestřáby.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Slovník cizích slov
ivana Kozárová, 7.1.2010 14:58

Můj děda vyfotil na větvi v lese vedle sebe sedm sov.

Odp20: Slovník cizích slov
ivan, 7.1.2010 20:39

To je docela klikař. Sovy pořádaj doslova slety, nikdo neví jak se vlastně domlouvaj, ale to místo je pokaždé jiné. Podobně se chovaj i někteří hadi, slezou se, jsou jich i stovky, pak se zase rozlezou.

Odp21: Slovník cizích slov
tlapka, 11.1.2010 14:00

je posáno i u koček, že mají sněmy u komína.

Odp22: Slovník cizích slov
ivana Kozárová, 11.1.2010 20:22

U nás na dvorku sněmujou ptáci - červenky. V bezinkách.

Odp22: Slovník cizích slov
ivana Kozárová, 15.1.2010 14:17

A my sněmujem na svíci;-)

Odp10: Slovník cizích slov
Sova, 28.12.2009 17:12

Ne opravdu to tak je :-)

Odp11: Slovník cizích slov
iva, 28.12.2009 17:30

Podle temat tvých článků bych tipla na těch 15let, ale 12? V tom věku se moji kluci báli jít na záchod bez rozsvíceného světla, že tam na ně skočí ufoun. Máš teda hodně dobrou vyjadřovací schopnost.

Odp12: Slovník cizích slov
tlapka, 29.12.2009 11:50

Teď je hodně geniálních dětí, bylo to včera v televizi. Budou chodit do školy aby se neflákali ve školce.

Odp13: Slovník cizích slov
ivana Kozárová, 29.12.2009 17:52

Já byla taky geniální,ve čtyřech letech jsem pod stolem četla Rudé Právo,plynně. A nikdo se o to nezajímal,jen moje hodná paní učitelka v první třídě mě nechala při čtení dělat,co jsem si chtěla dělat,většinou kreslit...

Odp14: Slovník cizích slov
tlapka, 29.12.2009 17:55

Prosímtě Ivano- je geniální číst tak brzo ale zrovna Rudé Právo proč ne Mateřídoušku?

Odp15: Slovník cizích slov
tlapka, 29.12.2009 17:56

Promiň jestli je Ti Mateřídouška primitivní, tak si mohla číst Karla Maye nebo něco takového.

Odp16: Slovník cizích slov
ivana Kozárová, 6.1.2010 9:36

A Mateřídoušku mi později táta objednal!

Odp15: Slovník cizích slov
ivana Kozárová, 6.1.2010 9:35

Tlapko,doma nic jinýho nebylo po ruce a tak jsem to zkoušela. Ložnice s knihovnou byla až v prvním patře a tam jsem sama nesměla. Byla jsem s mámou celej den dole v kuchyni. Chodila jsem za ní s novina,ma a ukazovala písmena a ona mi trpělivě vždycky řekla,co to je za písmeno. Akorát to spojené fi bylo dohromady a to mě strašně mátlo,to mi těžko vysvětlovala,že to je dohromady,nechápala jsem,proč to spojujou,když to je jedno písmeno. Když už jsem se naučila číst,zas byla smůla,nejníž v knihovně byl Marxismus a začalo to AntiDühringem,- nerozuměla jsem tomu,ale bavilo mě to číst,Táta vystoupil z partaje až v šedesátých letech... A jak jsem rostla,chodila jsem do knihovny městské a tam už byl větší výběr...

Odp16: Slovník cizích slov
tlapka, 6.1.2010 10:21

Ivanko Tvoje sečtělost je úžasná to je zázrak přírody.

Odp17: Slovník cizích slov
ivana Kozárová, 6.1.2010 17:03

cheche,proto to taky píšu,aby se o tom vědělo! Je na čase zase pěkně všechno zapomenout a učit se číst znovu;-)

Kde naše komentáře uveřejníte ?
Picea abies, 19.12.2009 12:53

Značko „Res Cogitans“, na to se ptám Vás . A pokud je uveřejníte, tak by to mělo být bez nároku na Váš honorář (není to vaše dílo !) a hlavně, musí to být uveřejněné celé ! Jinak k uveřejnění nedávám souhlas !

Picea abies z Picundy :-) se těší na další tvoje „láskyplné“ latinské výrazy. :-) A trochu rozletu do těch literárních pokusů ! :-) Máš to stále hodně podobné těžce a pracně dětskými ručičkami uplácané bábovičce z bláta. :-)

Odp: Kde naše komentáře uveřejníte ?
Juras, 20.12.2009 0:23

Je zajímavé, že své autorské počiny, o které se tak bojíš, se ti ještě nepodařilo zpeněžit. Je příznačné, že o zneužití svých výplodů se nejvíc bojí lidé, kteří ještě nic nevytvořili. A většina z nich ani nevytvoří.

..... říká Barbora Telecí alias Saruj...
Plha, 25.12.2009 18:51

..... říká Barbora Telecí alias Saruj Podšpilecí :-), který to opravdicky ví :-) na mou duši :-) na psí uši ;-). A abys věděl, nejde ani tolik o „výplody“, ani o „jejich zpeněžení“, alebrž jde o čestné jednání; rozumíš ?

Kde naše komentáře uveřejníte ?
Neuvedeno, 19.12.2009 14:08

Picea abies, jestli se nepletu odpovídá Res Cogitans a sděluje jí, že její práce to má stále hodně podobné těžce a pracně dětskými ručičkami uplácané bábovičce z bláta.
Jenže ono na světě je všechno jednoduché a dětské. Mozek myslí jen na principu ano a ne. Pak k tomu ještě přichází paměť.
Hledal jsem nějaké články od Picea abies, ale on žádný se nenašel. Takže se nedá poměřit, kdo má ty bábovičky uplácané lépe. Těším se na Vaše články Picea abiesi.
K bábovičce od Res Cogitans jsem chtěl říci, že aktivita států ležících v nížinách, či pod úrovní hladiny moře se nedivím. Mají obavy s toho, že z jejich země se stane moře a vše co doposud udělali velice namáhavě, že o to příjdou. Dále se obávají každé větší vlny. Počítám, že to může být asi jako, když u nás byly povodně. Jenže o dost větším v rozsahu. Nebo podobné tsunami. Německo má na příklad dvakrát větší hustotu obyvatelstva, než Česko a tak si dovedu představit, jáká by u nás byla v takovém případě tlačenice o kažký pozemek. To by tedy pak stoupaly ceny nemovitostí v Česku a zemědělská půda by u nás už žádná nezbyla, jen samé rodinné domky jako v Holandsku.
Také by u nás bylo tepleji a množily by se tu komáři přenášející malárii.
Norsko, Švédsko a Finsko by se staly obilnicemi Evropy a u nás by se ve sklenících pěstovaly rajčata jako je tomu dnes ve Španělsku. K moři bychom to měli jako když kamenem hodíš. Na Hamburg by se chodili dívat potápěči asi jako se dnes chodí dívat na vesnice pod vodou na Orlické přehradě. A těch památek co by bylo třeba posunout jako u Mostu kostel. No a odnesla by to celá Evropská unie. Zadlužila by se až po uši, kleslo by Euro, takže se nedivím, že by asi bylo lépe, kdyby bylo chladněji než aby teplota stoupala. Už tak ubylo ledovců značně i kdyby se dnes či letos počasí ochlazovalo.
Myslím si tedy,že veškeré náklady dnes na snížení teploty jsou pořád méně nepříznivé, než kdyby pak se musely dělat velké přesuny obyvatelstva a stavět pro ně nová obydlí.

Odp: Kde naše komentáře uveřejníte ?
Picea abies, 19.12.2009 22:54

No podle mého mínění by bylo opravdu lepší v těch nezaplavených zbytcích suché pevniny udělat zemljanky, jak radil tuším Zvoník. Pak by mohla nad těmi v zemi zanořenými domy zůstat orná pole. Protože k čemu domy, když nebudou pole, na kterých by bylo možné pro ty lidi z těch domů vypěstovat potraviny ? Nebo by bylo nutné k na vodě plovoucím domům vybudovat i na vodě plovoucí pole.(Ale to je technicky a bezpečnostně velmi riskantní, při bouřích neperspektivní).

Ale mám černější vizi: Ti nejbohatší budou postupně fyzicky likvidovat své chudší bližní, aby jim ta početná armáda chudých neužírala tenčící se zdroje potravin.
Takže početní expanzí lidstva dojde ke globálnímu oteplení, tím ke globálnímu úbytku souše na Zemi a tedy vhodných podmínek k životu lidí a k zemědělství, tím se globálně sníží produkce potravin, a tím dojde k snížení početnosti lidstva hladem a válkami o žvanec jídla. Kruh se uzavře. Netřeba o tom konferovat ani psát, dopadne to stejně tak, jako při přemnožení kteréhokoliv jiného živočišného druhu. Současné mladé mamičky se velmi mýlí, když vypiplávají četné svoje dětičky a věří, že jim šťastný život běží.

Odp2: Kde naše komentáře uveřejníte ?
Juras, 20.12.2009 0:13

Bohatí schválně fyzicky zlikvidujou chudáky, aby neměli koho vykořisťovat. Seš fakt hlava, romantiku.

Odp3: Kde naše komentáře uveřejníte ?
Vlastimil Čech, 20.12.2009 11:47

Obávám se, pane Jurasi, že OPRAVDU CHUDOBNÉ, vykořisťovat nelze. Takový člověk nic nemá, na nic nemá, nic si nekoupí... Pro potencionelního vykořisťovatele pak nejhorší stav nastane, když takový chudák se dostane do posice, kdy už ani nic nepotřebuje, nic nechce... osobu, která je soběstačná, v podstatě nezávislá, lze vykořisťovat jen násilím, třeba nějakou nucenou, otrockou prací... Bohužel lze pozorovati, že vnější „nezávislost“ některých, je zařízena parasitovaním na jiných...
Pak ovšem by mohl nastat stav, který pan Romantik (?) popisuje... pokud by bohatci zjistili, že ku příkladu na jejich pozemcích táboří tlupy bezdomovců...
Mimochodem, proč si myslíte, že autorem příspěvku, na který reagujete, je právě pan Romantik?

Odp4: Kde naše komentáře uveřejníte ?
Juras, 20.12.2009 23:13

Podle IP adresy, ze které byl příspěvek odeslán. Romantik, modrásek, tečkočárka a nevím co všechno ještě, mají stejnou. To ještě nemusí znamenat, že se jedná o stejnou osobu nebo stejný počítač, ale už se dobře známe, takže když si řeknu, tohle psal romantik a adresa sedí, je jasno. :-)

Odp3: Kde naše komentáře uveřejníte ?
zvoník, 20.12.2009 19:06

Kdo se diví nad poznámkou, že bohatí v určitém čase fyzicky postupně zlikvidují chudáky atd..., a označí tento názor hodnocením, že je autor ,,hlava" , je sám ještě větší naivní romantik, protože jeho znázor je založen na tom, že svět bude dál fungovat jako svět, kdy bohatí budou potřebovat chudáky, aby na ně dělali, jako je tomu dodnes...
Nic přímo proti Jurasovi, ale běžný dement také sám sebe hodnotí, že jemu se demence opravdu, ale opravdu - opravdu vyhne. Já si to o sobě sebekriticky nemyslím..., a té likvidaci docela věřím. Co jiného jsou války a násilné potírání vzpour sociálně slabých skupin. A nechat umrznout bezdomovce je co? To je přímá likvidace chudých osob a všem je to jedno...

Odp4: Kde naše komentáře uveřejníte ?
Juras, 20.12.2009 23:20

A proč myslíš, že svět někdy bude založen jinak než že chudáci budou makat na boháče?

Myslíš, že války se veou kvůli chudákům? Násilné potírání vzpour je kvůli likvidaci chudáků? A ne náhodou kvůli potlačení vzpoury? Nechat umrznout bezdomovce - tto jako zařídili bohatí, aby bezdomovec zmrzl? To taky nechali napálit dementního řidiče do stromu anebo zavalit horníka. :-)

Odp4: Kde naše komentáře uveřejníte ?
Juras, 20.12.2009 23:21

Ještě technická: Přímá likvidace někoho vypadá třeba tak, jak se to stalo Mrázkovi. Když někoho zavřu na mráz, tak ho zabiju nepřímo.

Odp5: Kde naše komentáře uveřejníte ?
zvoník, 21.12.2009 3:20

Jurasi, pleteš nešťastnou náhodu na základě určitého risku se záměrnou likvidací lidí. Ty jseš normálně prachsprostý fašoun!!! Úplně stejný fašista jako jistý pan XX z obecního zastupitelstva obce Tursko (pár kiláků od letiště Ruzyně). Ten prosadil na silnici na čisté rovině v polích ještě před vjezdem do zmíněné obce z obou stran retardér v podobě železobetonového zátarasu, který byl přes 1 m široký přesně v příjezdovém pruhu, a kterému se bylo nutno vyhnout dvojitou šikanou - doprava / doleva. Pochopitelně ve dne, protože je z dálky vidět. Jenže v noci, kdo tam jede a nezná to, tak to napere v devadesátce do tvrdé překážky. Pochopitelně, že je to vina řidiče, neb nedával pozor v noci na cestu, jenže když tam začalo rapidně přibývat smrťáků, museli to dát Turští okamžitě pryč, protože to začalo způsobovat úbytek obyvatelstva. Dnes je silnice zase normální a jeden zastupitel nepřímo zabil řadu lidí a žije si s klidným svědomím dál... Kdybych byl ostřejší a zemřel-li by tam můj známý nebo příbuzný, bylo by to na zastupitelovu okamžitou popravu bez soudu. Mám zde pocit z Tvých názorů, že i Ty bys byl schopný strůjce podobných pastí na likvidaci lidí, a proto Tě označuji za FAŠISTU. Ne, budu mírnější: Za člověka s fašistickými sklony.

Odp6: Kde naše komentáře uveřejníte ?
Juras, 21.12.2009 21:17

??? Ty fakt nejseš normální. Jaká nešťastná náhoda, jaké riziko? Jenom jsem napsal, že nemáš pravdu, že nechat někoho zmrznout není přímá likvidace osob. A spustilo to takovýhle výlev... :-D To je teda gól :-D

Odp7: Kde naše komentáře uveřejníte ?
zvoník, 22.12.2009 1:50

Chápu Tvoji reakci. Když je po boji, tak všichni říkají ,,Já jenom..." A já pochopitelně nejsem normální, když mi vadí, že někdo JENOM zmrzne...

Odp8: Kde naše komentáře uveřejníte ?
tlapka, 22.12.2009 12:16

Však si má dát pozor každý na sebe sám.

Odp9: Kde naše komentáře uveřejníte ?
Plha, 22.12.2009 12:28

Jasně Tlapko. :-( Dle tvého názoru má každý svobodnou a s ostatními lidmi rovnoprávnou možnost pracovat na svém, za své, na své riziko a bohatě na tom pro sebe vydělávat. :-( A kdo to neumí, tak si nezasluhuje chodit po této matičce Zemi. :-(

Nesouhlasím tentokrát s tebou.

Odp10: Kde naše komentáře uveřejníte ?
tlapka, 22.12.2009 17:32

Kdo to neumí, tak ať nečumí a hledí se poučit.

Odp11: Kde naše komentáře uveřejníte ?
iva, 23.12.2009 21:49

Tak jak nemůžou všichni umět zpívat, nemůžou umět stejně dobře počítat nebo umět být vychcaný sám pro sebe.

Odp12: Kde naše komentáře uveřejníte ?
tlapka, 29.12.2009 11:51

Každý si najde cestu podle svých zájmů a hodnot.

Odp9: Kde naše komentáře uveřejníte ?
zvoník, 23.12.2009 20:26

Tlapko,
schválně: Já Tě jenom na jeden den zavřu v tričku a šortkách do řeznického mrazáku, odkud nebudeš moci ven a Ty mi napiš jak si tam na sebe budeš dávat pozor. :-)

Odp10: Kde naše komentáře uveřejníte ?
ivana Kozárová, 23.12.2009 20:28

hej hej koleda!

Odp10: Kde naše komentáře uveřejníte ?
Plha, 23.12.2009 22:07

Zvoníku, pokud tam nebude tlupa lačných řezníků :-), tak si ani na sebe dávat pozor nemusí :-), protože ostatní řeznice ji v mrazáku nenechají :-); když už pro nic jiného, tak určitě proto, protože si tam přijdou pro maso k večeři než půjdou domů.

Odp11: Kde naše komentáře uveřejníte ?
zvoník, 27.12.2009 2:05

To už je moc morbidní... To bych Tlapce nepřál...

Odp12: Kde naše komentáře uveřejníte ?
., 27.12.2009 21:49

Tak Zvoníku, ono by třeba nešlo o život :-), třeba by přežila :-).

Odp10: Kde naše komentáře uveřejníte ?
tlapka, 28.12.2009 16:53

Zvoníku a Jak bys mě tam dostal to si Nedovedu přestavit ani ve snu. :-)

Odp11: Kde naše komentáře uveřejníte ?
ivana Kozárová, 29.12.2009 11:40

Žádný takový. Tlapku nikdo nikam zavírat nebude. Tlapka taky nikoho nikam nezavírá!

Odp12: Kde naše komentáře uveřejníte ?
tlapka, 29.12.2009 11:52

Taky bych to nikomu nedoporučovala, abych nemusela vytasit drápy.

Odp3: Kde naše komentáře uveřejníte ?
Plha, 23.12.2009 22:15

Dne v TV odborník potvrdil můj názor. Jako příklad uvedl osud dávných obyvatel Velikonočního ostrova : vykácení všech lesů a stromů, nemožnost postavit lodě a tím odplout, přemnožení, hlad, občanská válka a vzájemné vyvraždění.

asi máte pravdu- bohužel
Vlastimil Čech, 20.12.2009 20:01

Asi máte alespoň dosti velký kus pravdy, pane Zvoníku... Slyšel jsem americký termín: „neužiteční jedlíci“
Tedy mají to býti lidé, kteří sami neprodukují pro Majitele nějaké statky, avšak sami jísti potřebují...ku příkladu je mnoho lidiček v Africe i v Asii, kteří jsou si, díky podnebí a jiným šťastným okolnostem víceméně soběstační. Ti lidičkové NUTNĚ nepotřebují ničeho, co by si sami vlastní činností nedokázali obstarat, nebo bez čeho by se neobešli...produkují jen pro sebe, vykořisťovat se vlastně nedají, jsou tedy tedy z pohledu boháčů-majitelů neužiteční... z jejich pohledu jen zabírají místo, užívají zdroje...
Věřím, že kdyby to šlo, asi by se těch „neužitečných jedlíků“ rádi zbavili...

Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
Roman, 21.12.2009 7:17

Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví na docela trefné, úvodní otázky Plhy.

Odp: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
Juras, 21.12.2009 21:24

Myslíš Plhu - romantika potečkovaného zvaného alias? Toho, který přispívá pod různými neregistrovanými přezdívkami a má to jako jednu z trefných otázek? A který podle sebe soudí tebe, protože Res Cogitans podezřívá z toho, že to je nějaký diskutér známý pod jiným jménem? Nebude to nakonec sám romantik, který zde tuto praxi zavedl?

Odp2: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
Roman, 21.12.2009 22:23

Na to celkem kašlu kolik má přezdívek. Já myslím, že reagoval trefně na úvodní, dost naivní článek. Proto mě zajímalo, jestli autorka odpoví.
Soustřeďme se více na napsané, než na pisatele. Pravda nemá pohlaví ani adresu.

Odp3: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
ivan, 21.12.2009 22:50

Romane, Plha je pravda, adres má hromadu, pohlaví má nejmíň dvě, možná i tři.

Odp3: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
Plha, 21.12.2009 22:51

Romane, děkuji Vám za ocenění a za podporu; a to moudro poslední Vaší věty v komentáři je také moc pěkné.

Z pana Jousrala :-) si nic nedělejte. On tu totiž chce být sám „kohoutem“ a jen sám a sám „kokrhat“ :-). A já mu to „kazím“ :-). Tak proto mi stále nadává pro nic za nic, přestože mne vůbec nezná.

Přeji Vám Romane pohodové vánoce a zdraví a štěstí v novém roce 2010.

Odp4: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
ivan, 21.12.2009 23:18

Romantiku, podívej se na to, co si napsal v příspěvku nahoře. :-)
Začínáš tam jako Plha a podívej se jako co se loučíš. ;-)
Když už jednou zpovídáš Věc myslící, tak u toho myslivec. ;-)

Odp4: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
tlapka, 28.12.2009 17:02

Název Plha se mi nelíbí. není to zase nějaká rostlina ? Doporučuji se přejmenovat na pěknější jméno třeba Oxymoron.

Odp5: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
., 28.12.2009 20:47

Ale kdepak Tlapko ;-). Plha je přece nejhůře chápající ze studentů večerní školy pro dospělé z filmu „Marečku podejte mi pero!“ Nemáš důvod :-), aby se ti Plha nelíbil, když byl duševně poněkud „omezený“. Leda, že jsi příliš mladý ročník, a ten film proto neznáš :-); ale samozřejmě to nepřiznávej, ztratila bys kredit „zkušené dámy“ :-).

Odp6: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
ivan, 28.12.2009 22:16

,,Sejdeme se na hřbitově".

Odp7: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
iva, 28.12.2009 22:47

Blééééé:-(

Odp8: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
ivan, 28.12.2009 22:55

To je známá hláška z toho filmu.

Odp9: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
., 29.12.2009 0:10

Ono je těch „hlášek“ víc např.: „Sím, chtěl bych se zeptat, co je to hrdobec. “ :-) Nebo: „Vy jste mne nepotěšil, ani já Vááás nepotěším! “ :-)
No pokračujte, jsou i jiné pěkné ...

Odp10: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
iva, 29.12.2009 11:15

Kdo je tu ještě od HUjerů a švestičky z naší zahrádky.Pane učiteli, už je čas-HUjerova životní role bych řekla.

Odp11: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
zvoník, 30.12.2009 2:51

Hujer! Metelesku blesku!

Odp10: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
tlapka, 29.12.2009 11:55

A co je to ten hrdobec? Dodnes to nevím.

Odp11: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
., 29.12.2009 18:22

No přece „takový nějaký brouk, jako třeba hovnivál “ :-). To je také jedna z hlášek.

Odp12: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
tlapka, 30.12.2009 14:18

To ví každý, ale podle té básně ?

Odp13: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
., 2.1.2010 11:19

Tak to přesně a exaktně :-) nevím. To asi přesně věděl pouze autor básně. Možné je i to, že si to slovo kreativně vymyslel proto, aby mohl dokončit rým :-), aby se mu to rýmovalo. :-)

Odp11: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
ivana Kozárová, 2.1.2010 10:50

Už jako malá holka jsem si tohodle Nerudova hrdobce představovala jako velice tvrdohlavého,podmračeného člověka vyšší postavy,jak čelem po kafkovsku drká do stěny z cihel,cihly se drolí,čelo nekrvácí,je jen od antuky cihlově červené,oči planou zatvrzelou hrdostí,zkrátka blb.

Odp12: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
zvoník, 2.1.2010 11:54

Já myslím, že do té představy Ivano, nelze zakomponovat blbství. Blbost je totiž relativní, protože není stanovena hranice - 0 - konstantní blbosti a normálnosti! Pokud si sám stanovím hranici nula podle vlastní nadutosti, budou mi připadat všichni kolem mě za blbce, čímž se vystavuji možnosti, že někdo jiný si postaví hranici nula relativně někde jinde, a bude mít za blbce naopak mě! Blbost má neomezené možnosti, o kterých se nám ani nesmí! A blbost právě lze skrýt tím, že nebudu ventilovat vlastní názory.
Pozn.: Není určeno na nikoho ani proti nikomu! Mějte se rádi...

Odp13: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
ivana Kozárová, 2.1.2010 21:19

Nerudu miluju,nacionalismus nenávidím. Hrdobec je asi nacionalista,proto pro mě blb... Omlouvám se za tu formulaci...

Odp14: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
zvoník, 3.1.2010 9:34

To je pravda. Pokud stanovím nulu hranice blbství kdekoli, bude hlásaný i pociťovaný nacionalismus vždycky v hodnotách blbství. Ale lze chápat např. vlastenctví také jako formu nacionalismu? Někteří lidé to totiž velmi rádi ztotožňují, distancují se proto od vlastenctví, a jsou proto schopni komukoli mocnému a majetnému lézt do ......, ne! Slušně řečeno: za všech okolností pochlebovat a zrazovat. A to spadá do blbství také, ne? Nebo pochlebování, zrada a prodej státního majetku do ciziny platí převážně jen pro politické podnikatele a není to tudíž s absurditou blbé...? Není nakonec ten nacionalismus méně škodlivý pro národ, než politické podnikání? To je strašný stav...

Odp15: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
ivana Kozárová, 4.1.2010 11:43

To s Vámi musím souhlasit. Zdravý vlastenec neleze nikomu do zádi a je ochoten i něco pro tu vlast vytrpět. Doby Krameriovy už jsou dávno fuč. Ale zase se nám vrátil pan Alexander Tomský;-)... aLE NACIONALISMUS,TO JE SOUSTO PRO BLBCE. Vždyť ti lidé,co se holedbají svou národností,často neznají ani svůj rodokmen dál,než do prarodičů:-):-):-)

Odp16: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
tlapka, 5.1.2010 16:27

Já bych to rozšířila i na různé jiné -ismy. Co ... -ismus to oblbování.

Odp17: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
ivana Kozárová, 6.1.2010 9:13

Jo,to se vždycky najde nějakej horoucí následovatel;-)

Odp11: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
Juras, 4.1.2010 0:06

Nikoliv hrdobec, ale hrdobce. No co s Vámi, chlapče? Nepotěšil jste mě...

Odp12: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
zvoník, 4.1.2010 8:38

Budem pitvat?
Ano, budem pitvat...
Z výše uvedených dvou různých slov a významů lze usoudit, že jde o dvě podobná slova: Hrdobec a hrdobce. Hrdobec je zmíněný neúměrně hrdý člověk (viz google) a hrdobce je tedy ten blbej brouk s tím hovnem. Čili skloňování u hrdobec je jasné, ale u hrdobce trochu jiné. Z toho lze usoudit, koho tím autor příspěvku asi tak mohl myslet, pane profesore. :-)

Odp12: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
tlapka, 5.1.2010 16:29

A nejsou to hrdopce ? zní to podobně... jaktože to tady nikdo přesně neví.. to jste mě nepotěšili ...

Odp13: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
tlapka, 5.1.2010 16:32
Odp14: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
tlapka, 5.1.2010 16:33

hrdobce podle vzoru soudce.

Odp9: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
iva, 29.12.2009 11:13

Já vím, však dělám Janžurku.

Odp6: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
tlapka, 29.12.2009 11:54

Ten film znám ale stejně nevím co je to za slovo Plha. Je to něco jako slimák? (hlavonožci plži mlži)

Odp3: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
Juras, 22.12.2009 0:26

Nevím, co považuješ na tom článku za naivní. Na mě působí dobře. V Kodani šaškárna nedopadla úplně dobře, ale myslím, že se shodli aspoň na tom, že nedopustí oteplení větší než 2 stupně. To je ambiciózní cíl. Komouši si pouze plánovali, že v nespecifikované budoucnosti poručí větru dešti a tady koukám, že OSN už to umí :-)
Které z romantickových otázek Ti připadají trefné? Možná je přínosná ta, jak si kdo představuje fašismus. Obecně bývá tento termín zaměňován s německým nacismem, což ignoruje všechny ostatní - lidumilnější fašistické režimy.

Odp4: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
ivan, 22.12.2009 1:03

Bylo to nikým neakceptované prohlášní z rozpaků.
Shodli se na kulovým, jak jsem předpokládal.
Západ si uvědomil, že tou kavkou, která to zatáhne budou oni, ale generálním dodavatelem bude Čína, která nedovolí kontrolu svých emisí. Tohle nebylo v plánu, myslím, že se zase začne ochlazovat.
Alfe kde jsi?..Chci banány na zahradě!

Odp3: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
Sova, 26.12.2009 20:58

Myslím, že autor(ka) nemusí odepisovat vůbec, když nebude chtít. Tohle je diskuse, ne chat.

Odp: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
Plha, 23.12.2009 22:17

A „slečna autorka“ :-) dosud neodpověděla :-(.

Odp2: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
tlapka, 29.12.2009 11:56

Odpoví až bude chtít.

Jistému I.P.
Plha, 21.12.2009 23:47

Moji věrní :-) si mne váží,
moji věrní mne mají rádi,
moji věrní mne poznají,
i když různého převleku
někdy cípy za mnou vlají. :-)

Odp: Jistému I.P.
Juras, 22.12.2009 0:28

Slibuju Ti, že až vydáš sbírku básní, koupím jeden výtisk na Tvou podporu (pokud nebude enormně předražený ;-)).

Tomu zpod Špilberka:
Plha, 22.12.2009 16:52

Jurasi, já na tom jsem jak jsem,
protože nikdy nikomu nic nevzal jsem.
„Sbírku básní“ :-) snad napsat bych uměl,
však prodat ji, bych asi neuměl.
Zadarmo pracovat a všechno rozdat,
tomu mne učil můj tat. :-)

Moje veršovánky zde zdarma si můžeš opsat,
a hlupákovi, který je pro Tebe napsal, se můžeš na Silvestra bez omezení smát. :-)
A Paňáca se bude maskou smát též,
zakázals mu cokoliv jiného, tomu věř !

Možná teprve některé z Tvých dětí,
Tvé oči v budoucnu otevře Ti.
O vánocích krásné černé vlasy pohlaď své paní,
a buď hodný na děti a na ni.

:-)

Odp: Tomu zpod Špilberka:
tlapka, 5.1.2010 16:30

chobotnice plha mlha.

Odp: Jistému I.P.
ivan, 22.12.2009 0:30

Romantiku, taky ti přeju vše dobré k Vánocům a do dalšího roku. Ať se ti něco splní a zadaří a taky trochu štístka.

Asi tu jsme spolu služebně nejstarší fronťáci.
Tak ať nám to vydrží, s kým bychom se hádali když ne spolu.

Odp2: Jistému I.P.
Plha, 22.12.2009 12:07

Ivane děkuji. Ale mrzí mne, že se většinou pouze hádáme. A také nevím, proč máš na mne stále takovou zlost, když mne vůbec neznáš.

Odp3: Jistému I.P.
ivan, 22.12.2009 13:22

Proč si myslíš, že mám na tebe zlost?

Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
Roman, 22.12.2009 9:49

Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha nepsal. Tedy :

- už to mě zdvihlo, když autorka píše, že se rozhodla „hlouběji zamyslet“ a pak napíše úvahu na úrovni dětského časopisu a s řadou faktických chyb.

- falšování dat a statistik je metoda, která pomohla např. v roce 1973 prosadit v USA šílenou liberalizaci potratů. Dnes už se ví, že vědomě lhali, ale revidovat ten zákon přesto nechtějí. Jak je to možné ? Tím falšování neobhajuju, jen poukazuju na různé reakce. Taky se zamýšlím nad motivy tamtěch a oněch. V jednom případě to byla likvidace lidí ( vice mrtvých), v druhém záchrana lidí ( snaha o méně mrtvých ).

- pokud se země začíná „pomalu ochlazovat“, pak k tomu dochází opravdu VELMI pomalu. Zatím ledovce opravdu tají ( znáte staré a dnešní fotky z Alp? ), z Antarktidy se odlamují megakry o velikosti měst a států, Arktida je čím dál víc splavněná, hmyz a rostliny z jižních oblastí se tlačí na sever, lesy mizí, pouště se rozpínají a smogu přibývá. Přesto se z médií ozývá : Ne, to není pravda ! To, co vidíte, vlastně nevidíte ! To, co se děje se vlastně neděje ! Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci.

V takové situaci ( a nejen v této ) je však možné bez emocí a oficiálních údajů zkusit používat vlastní rozum. A být ke zjištěnému čestný - i kdyby mě závěr zaskočil a byl pro mě nečekaný.

Lze si tedy klást, např. tyto otázky :

1. Dochází k celkovému oteplování klimatu ? Ano - Ne
2. Pokud ano - může to být způsobeno i vlivem člověka ? ( např. v důsledku emisí, kácení, atd. ) Ano - Ne
3. Pokud k němu nedochází vlivem lidí - riskujeme něco, když snížíme emise ( včetně světelných ) a zastavíme odlesňování planety ?

Odpověď může znít : Ano, hrstka mocných magnátů a korporací riskuje své příjmy z dnešní podoby průmyslu a řada dalších lidí by zažila útok na své sobectví, lenost a megalomanství, protože by museli zásadně změnit životní styl.

- Autorčina stagnace na životní prostředí je skutečná, rétorická perla. Pokud zalévání květin ještě chápe, ale další minimální aktivitu ( třídění odpadu ? ) už považuje za ekologický fašismus, pak se míjíme víc, než jsem si kdy dokázal představit.

- Summity se pořádají proto, aby se věci mezinárodního váznamu na nich řešily. Kde jinde ? Zádrhel toho Kodaňského je jasný : bohaté státy ( hlavní znečišťovatelé ) nechtěly snížit emise tak radikálně jak by bylo dobré, což ( logicky ) naštvalo chudé země jejíž zástupci z jednání odešli. Byl to tedy střet pýchy a sobectví na jedné straně s chudobou a bezmocností na druhé. Ten mj. dokázal, že ani v 21. století neexistuje na této planetě v mezinárodních stycích cosi jako demokratičnost a etika, ale jen a jen právo ( mocensky, vojensky, ekonomicky ) silnějšího. V takové situaci pochopitelně musí každé jednání ztroskotat. Navíc lidé, kteří chtějí aby tyto summity ztroskotaly jsou mocnější ( a bohatší ), než si kdokoli z nás vůbec dokáže představit.

- „Pokud vyčerpáme svoje zásoby, nezemřou sice lidé...“ tohle už překračuje naivitu i dětských periodik. To je výrok nemocného člověka.

- „zemře nespočet nadnárodních korporací“ je další ze zlatých hřebů článku. Ostatně přisuzovat korporacím lidské vlastnosti, je velmi zajímavé ( a je to jedna z mnoha právnických lumpáren ). Viz třeba tady : http://www.mustwatch.cz/film/korporace-the-corporation/

- „vytratí se obrovské zdroje příjmů“ - ano, ale to jsou jejich zdroje příjmů, ne naše. A jsou výsledkem „externalizace nákladů“ a mnoha svinstev. Zánik spousty pracovních míst a firem nastal právě po nástupu korporací na trh. Mj. proto tu není práce. ČR je dnes méně soběstačná než byla kolem roku 1925 nebo 1935. A tím i zranitelnější...

- „vymírání druhů a nedostatek fosilních paliv“ jsou témata, která samozřejmě velmi souvisí i s globálním otepolováním. Nevím proč o tom autorka pochybuje. Nebo je to zkrátka tím, že se v tématu neorientuje ?

Nevím ze které galaxie autorka pochází, ale planeta na které žiju já, je zotročena diktátem konzumu a sobectví, kultu peněz a liberální ekonomie, ropnými, tabákovými a developerskými společnostmi, PR agenturami, korupcí, lobbyingem, atd. Žádná „ekologická diktatura“ tady není a nikdy nebude. To jen ti, kdo jsou u vesla občas pošlou mezi prostý lid informační kachny, kterými podporují lidskou pohodlnost a hloupost, aby se neomezovali při ježdění autem, aby nic netřídili, aby pochybovali o vlivu emisí, aby... aby...aby... Aby prostě nepřestali být těmi línými sobci na jejichž neznalosti a egoismu celý ten sebepožírající systém stojí.

Odp: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
Juras, 22.12.2009 23:39

Proč myslíš, že motivem falšování dat ve druhém případě byla záchrana lidí? I když - některých asi ano - záchrana kariéry a příjmů... Může za to přesně ten diktát konzumu a sobectví.

Odp: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
Juras, 22.12.2009 23:52

1) Dochází k oteplování? - Já to neměřil, ale pokládám to za možné asi z 50%. Vždycky dochází k oteplování nebo ochlazování - setrvalý stav na Zemi nikdy nebyl.
2) Může za to i člověk? - možná, ale jen marginálně. Teplo, které nepřirozeně vyprodukuje, se přirozeně vyzáří do vesmíru. CO2 nevyprodukuje ani dvě procenta toho, co sama příroda. Zvýšený výskyt CO2 se objevoval na Zemi spolu s oteplením i před člověkem.
3) Nic neriskujeme snížením emisí až na možné hospodářské problémy. Ale proč to dělat? Jsou závažnější ekologická témata než pseudoboj proti globálnímu oteplování.

Přidám Ti čtvrtou otázku: Je oteplování dobré nebo špatné? V historii Země je oteplení vždy spojeno s lepšími podmínkami pro život, bývá to období hojnosti. Naopak chladnější období znamenají úbytek rostlinstva, větší hlad a celkově drsnější podmínky. Ano - Ne

Odp2: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
Roman, 23.12.2009 6:50

Jsem vyděšený mírou neznalosti místních „znalců“.

K nesmyslům z 1,2,3 se už ani vyjadřovat nebudu.

ad 4, Samozřejmě, že ne, protože většina planety, kromě mírného pásma by se stala neobyvatelnou. A i na tom zbytku by byl život velmi krušný a jen dočasný. Kolik bolesti, smrti a válek by to přineslo si ani nedokážem představit.

Odp3: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
Juras, 25.12.2009 2:47

Tak to potom nic, no.

Odp2: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
tlapka, 29.12.2009 11:59

Jo Jurasi období hojnosti ale také spousta škodlivého hmyzu a bacilů viz Malarie, Lepra a další nemoci teplých krajin.

Odp: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
ivan, 23.12.2009 0:35

Lidé se nikdy nedohodnou, nikdy se nezachovají jako lidstvo, ale vždy jako člověk! Romane, cítíš to?

Odp2: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
Roman, 23.12.2009 6:55

Obrat „cítím“ v této souvislosti nepoužívám. Připomíná mi pojmový aparát lidí s přehnaným sklonem k iracionalitě až pověrčivosti.
Ale asi chápu jak jsi to myslel. Jo - vidím to. Smutné na tom je, že se dav zpravidla nezachová jako moudrý člověk, ale jako naivní a sobecký hňup.
Jediná cesta je - jít občas proti davu.

Odp3: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
ivan, 23.12.2009 16:00

Myslím, že jsem naprosto racionální,- zvítězí ego!

Odp4: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
tlapka, 23.12.2009 16:02

Každý dostane kolik si utrhne.

Odp3: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
Juras, 18.1.2010 14:51

Lidstvo je podle tebe dav? Jestli nejseš opravdu hloupý, taks to otočil naprosto záměrně.

Jestli potřebuješ explicitně popsat rozdíly v chování lidstva a jednotlivce, tak tady:
1) lidstvo: rozhoduje zodpovědně v zájmu lidstva a jeho globálních problémů
2) člověk (nebo užší skupina lidí): rozhoduje se dost často v zájmu svých vlastních výhod, někdy se rozhoduje v zájmu jiných subjektů (někdy i v zájmu lidstva)

Tím, žes sem zatrollingoval ještě zmanipulovatelný nemyslící dav, ses dopustil tak trochu podpásovky.

Odp2: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
ivana Kozárová, 7.1.2010 14:33

Přesně. Já nemá množné číslo!:-(

Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
Neuvedeno, 22.12.2009 13:45

Pane Roman víte o tom, že všechny chráněné krajinné oblasti vznikly aniž by se někdo ptal majitelů pozemků na území tohoto budoucího CHKO, protože vznikly ještě před vydáním pozemků vlastníkům. Ti vlastníci pak musí předkládat své plány výstavby a odsouhlasovat je se správou dotyčné chráněné krajinné oblasti. Ta pak třeba jen proto, že má vynikající vztahy s myslivci zakáže výstavbu seníku, když zrovna vadí střelišti myslivců i když tito myslivci si klidně toto střeliště vytvořili bez souhlasu vlastníků okoních pozemků.
Že si Správa chráněné krajiny vytváří různá vyjádření od jakýchsi samozvaných posuzovatelů krásy krajiny a na základě těchto posudků zakazuje výstavbu na pozemcích vlastníků samotným vlastníkům to je také pravda.
Víte o tom, že na základě záporných vyjádření Správy chráněné krajinné oblasti se nepovoluje výstavba, kterou neodsouhlasí architekt chráněné krajinné oblasti sedící na Správě CHKO,jen proto, že má návrh střešní krytinu jinou, než si přeje architekt. Nebo alespoň takto tomu bylo ale s následky do dnešních dnů.
Víte o tom, že na chráněné krajinné oblasti se nepovoluje třeba jen změna využití pozemku na příklad z louky na pěstování tenkých vrbových proutků vhodných pro topení.
Je to tak jako všude. Jakmile je něco centrálně řízené SCHKO, stává se s tohoto území prakticky území direktivně řízené a je to jako když prezident Antonín Novotný centrálně určoval, kde bude vybudována cihelna a kde ne a v jaké pětiletce. To byly totiž ty základní důvody kolabsu socialismu v Čechách. Že totiž někdo z centra předem ví kdo co ze spotřebitelů nebo vlastníků bude potřebovat a ví to třeba i deset let do předu a má o tom právo rozhodovat.
Abyste si to nevysvětloval ve zlém. Já nejsem proti tomu pomahat přírodě se vzpamatovat a vytvářet stav pokud možno stabilní, jenže ten postih nemůže být jen pro někoho. Jestliže se vytvoří postih, tak musí být také kompenzace za tento postih a odpovídající skutečnému postihu dotyčného. Né aby si ten dotyčný pak musel všechno vysoudit na svoje vlastní náklady a když na to soudní řízení nemá tak, aby o vše co pracně vytvořil o to nenávratně přišel.
Takže prosím vás nemluvte o tom, že neexistuje ekoterorismus. Samozřejmě existuje. Jde ale o to, aby bylo vše vyřešeno ve prospěch jednotlivce i celku a bez újmy jednotlivce i celku. Jestliže z důvodů nepovolení seníku nemůže v CHKO vlastník pozemku louku využívat, a od CHKO nedostává žádné náhrady, tak jde o ekoterorismus.

Odp: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
Roman, 22.12.2009 17:16

Kdepak - tímhle blábolem se nenechám vyprovokovat k reakci, která by zabrala cca 7 stránek A4 a stála by mě 3 hodiny času.
Tu Vaši „problematiku“ znám totiž lépe, než je mi milé. CHKO jsou u nás tradičně v defenzívě. Ale dost - to už začínám vysvětlovat...

Jen se trochu divím, jak se bez skurpulí oháníte v reakci na článek o celoplanetárních bolestech svým seníkem... A z jeho bytí či nebytí odvozujete „ekoterorismus“.
Je mi Vás svým způsobem líto.

HAARP
Pavel od vody, 22.12.2009 20:52

Tady jsem narazil na stránky, které odhalují podivnou aktivitu vojenských mocipánů. Za severním i jižním polárním kruhem jsou instalována zařízení, která „grilují“ ionosféru a tím jsou schopná ovlivňovat počasí na celém Glóbu. Říká se tomu Nesmrtící zbraně. Přiznám se, že nevím, co si o tom myslet. Podíval jsem se i na video a jsem Globálně zmaten. Takže ne výfuky našich aut, ne komíny našich továren, ale vojáci... Víte o tom někdo něco víc? Panu Googlovi jsem zadal HAARP a jenom jsem zíral.

Odp: HAARP
Sova, 22.12.2009 22:17

Proč mě to nepřekvapuje?

Odp2: HAARP
tlapka, 23.12.2009 12:20

Jsou to jen dohady proč by měl někdo zemi poškozovat? Lidi mají rádi nebezpečné teorie stejně jako ten slavný konec světa za 3 roky.

Odp2: HAARP
., 29.12.2009 11:04

Protože jsi ještě malý :-).

Odp3: HAARP
Sova, 30.12.2009 11:15

Vidím, že jsem svůj věk opravdu prozrazovat neměl.

Odp: HAARP
Sova, 22.12.2009 22:21

Nadruhou stranu pokud by se jednalo o něco opravdu vážného, myslím, že armáda by si dala sakra pozor, aby takovéto informace nebyly tak lehce dostupné.

Odp2: HAARP
Pavel od vody, 23.12.2009 7:58

Jenom jestli si nejsou tak jistí, že jim to nevadí. O atomovkách se taky ví. To zařízení mají jak amíci, tak rusové. A grilujou a grilujou.

Odp3: HAARP
Sova, 23.12.2009 11:27

No ovšem, výbuch atomovky se jen těžko utají, že? Myslím, že jaderné zbraně dnes již nejsou takovou hrozbou jako kdysi.

Odp: HAARP
Plha, 22.12.2009 23:13

Nevím o tom nic. Proč to dělají ? Jaký z toho mají aktuální prospěch ? Pouze to roztávání ledovců ? Ale zvýšení hladiny moří přece ještě neznamená, že ta voda navíc se dostane tam, kde ji lidé potřebují, tj. třeba do pouští.
A že by chtěli takto vyhubit lidstvo na Zemi ? To by přece postihlo i je samotné! Já znám pouze HCCP :-).

Myslím, že o vymírání živočišných a...
Sova, 22.12.2009 22:16

Myslím, že o vymírání živočišných a rostlinných druhů se nemusíme moc strat, je to zkrátka přirozené. Dinosauři taky vymřeli a přišel život nový.
Pokud se jedná o zásah člověka do přírody, tak tomu stejně nezabráníme - kvůli demokracii. Náš režim je fajn, ale právo vlastnit majetek a ochrana životního prostředí se myslím navzájem vylučuje.

Odp: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
Neuvedeno, 23.12.2009 6:40

Pane Roman, takto se bohužel státním úředníky odmítají jakékoli požadavky drobných vlastníků. Prostě arogance moci jako za jakýchkoli předchozích jiných poměrů. Naši myslivci si hrají na čísaře pána a jeno rodinu.

Odp2: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
tlapka, 23.12.2009 12:25

Kdo má moc, ten jí využije je to v celé přírodě běžné. Proč by to mělo být u lidí jinak, jejich organismy jsou přírodou vyvinuté a jak to chce Bůh to ví jen sám pánbůh.

Odp: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
Neuvedeno, 23.12.2009 12:54

Je těžké obhájit nějakým ekologickým rozhodnutím, že se v cháněné krajinné oblasti nesmí stavět seník vel. cca 8 x 8 m na vlastní louce. To se pak na CHKO vlastně nemůže vůbec nic. Jedině se to dá vysvětlit tím, že myslivci, které mají v blízkosti nepovolené střeliště jsou nadlidi a mají právo nad práva.
Přitom v CHKO si klidně souhlasí existencí bažantnice, kdy dospívající bažantí samci se klidně pouštějí do okolní přírody a ti likvidují žábu kuňku obecnou, jejíž pulci likvidují komáří larvy. Takže pak je v okolí zakomárováno a musí se povolovat vyjimky na práškování komárů pomocí leteckých posypů nebo postřiků a to přímo v CHKO.
Přitom bažant je přivezený pták a do CHKO vůbec nepatří. Jenže, když se tak při těch příležitostech honu může projednat všelijaká ta protekce a tak všechno jde v CHKO.
Tak to totiž vypadá. Zásady jsou krásná věc, jenže se nenajdou lidi skutečně poctiví, kteří by tu zásadu realizovali. To se raději mlátějí po hlavě drobní vlastníci, aby se ukázalo, že se něco dělá a kdo že tady vládne.
Chápu, že je Vám protivné pane Romane, co se tady veřejně vyvaluje, když jste to všechno tak krásně ututlávali pod pokličkou.
Jenže mi prosím Vás řekněte, jak mohou tito ekologové-protekcionisté , takto se chovající, řešit velké problémy, když nejsou schopni vyřešit ani ty drobné.

Odp2: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
tlapka, 23.12.2009 16:03

Nevyřeší ani malé ani velké, ale spíše je nadělají a nás to bude stát peníze !!

Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
Neuvedeno, 25.12.2009 8:06

Pane Roman z jedné strany máte docela dobré argumenty o ekologii, je vidět, že v tom děláte a zdruhé strany u jiného tématu vzýváte Boha, když Boha bohužel ještě nikdy nikdo nedokázal.
Uvádím Vaše citáty v článku:
„Připomíná mi pojmový aparát lidí s přehnaným sklonem k iracionalitě až pověrčivosti.“
Dále další:„V takové situaci ( a nejen v této ) je však možné bez emocí a oficiálních údajů zkusit používat vlastní rozum. A být ke zjištěnému čestný.“
Chcete tedy říci, že jednou máte názor racionální a jednou iracionální? Podle toho jak se to hodí do krámu?
Chápu sice, že uctíváte něco, co se takovou dobu osvědčovalo, jako je bible a Bůch, jenže měl byste také vědět, že bible je také kniha, která sloužila církvi k ovládání lidí. Že je totiž oblbovala a strašila. Dále že bible fungovala v době feudalizmu, tedy v podstatě totalitním režimu. Jestli tedy propagujete bibli, propagujete tím pádem také totalitu.
Přitom všem Vám jde docela dobře urážení lidí a to zaručeně v bibli ani jinde ve slušné společnosti není. Je vidět, že jste dlouhou dobu dělal vedoucího pracovníka a toto chování jste si přinesl do vínku jako nemoc z povolání. Za nadřízeného bych vás zaručeně nechtěl.

Odp: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
zvoník, 25.12.2009 23:36

Nic proti článku, ale Bibli bych nesnižoval na nástroj ovládání lidí a jejich strašení. Každý ji může číst, ale také na ni může kašlat a číst Blesk. Z těch co čtou Bibli, si může někdo vzít ponaučení nebo mít vlastní rozum a chovat se třeba podle časopisu Maxim či Penthaus, anebo jinak hůř. Z těch co se chovají podle Bible, jsou tací, kteří se tak chovají z vlastního přesvědčení a vědí, co dělají, anebo jsou jiní, kteří jsou nějakými okolnostmi k chování donuceni někým jiným. Takže skutečně záleží jen na každém člověku, jestli tomu věří a jestli to bere vážně. Čili není to totalita, když není člověk zneužit člověkem.
Já dělám zvoníka z vlastního přesvědčení, protože když jsem některé věci ohledně možné víry osobně zjišťoval, přišly mi do cesty úplně jiné věci, které naprosto nezávisle potvrdily ty věci první doposud jen teoretické právě z Bible. Vyloučím-li veškeré případné náhody a shody všech okolností, má Bible slova až podezřele pravdivá. Kdo to pozorovat vůbec nechce a stále bude tvrdit, že je to jen manipulace s lidmi, nechme mu jeho svobodnou vůli.
Jsou vánoce. Lidé si nadělují dárky a říkají, že je přinesl Ježíšek. Ale proč? Ježíšek má přece narozeniny a to by se spíše jemu mělo něco dávat, ne? A co mu kdo z vás k těm narozeninám přinese? Jedině tak akorát pořádnej ranec vlastních hříchů, a chce na něm dárečky... Proto on se narodil. Udělal by toto dneska nějaký podnikatel? To je blbá otázka, co?

Odp: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
Neuvedeno, 26.12.2009 16:59

Když už pane Zvoníku mluvíte o majitelích, podívejte se někdy do Maďarska na Ostrihom, nebo jak se to jmenuje to město u Dunaje. Je to sídlo myslim biskupa. Já ty stupně hyerarchie tolik nerozeznávám. Měli a možná že stále mají tam muzeum majetku tohoto katolického potentáta. Budeš se asi divit, co tam je nashromážděného majetku. Nu a pak si do toho dosaď ty své teorie o tom, jak k tomu majetku se mohlo přijít.
Víš máš pravdu v dnešní den není dobré o tom vést diskuse.
Jednu věc měla bible dobrou. Že k tomu oblbování lidí přiřadila ještě praktické návrhy, aby vychovávala lidi k správnému chování. Dál tu, že je to jen jedna kniha.
To takový Lenin to vzal moderně a napsal hned víc knih, také v nich lidi oblbuje a také radí jak se mají chovat, jenže těch knih bylo tolik, že nakonec to nikdo nečetl.
Nejhorší oblbující kniha je Hitlerův Main kampf. Ten ale napsal jen jednu knihu a tak se ujala a nakonec jak to oblbování dopadlo ví všichni kolik bylo mrtvých.
Za vší tou nepravdou, když se veme opravdu poctivě do ruky a začne se opravdu praktikovat, tak zůstane vždycky obrovský hřbitov nespravedlivě odsouzených. No a ten má jak církev, tak národní nacionalizmus, tak komunistická teorie a socialismus.
Takže omlouvat se nebudu. Pravdu je třeba hledat, ale je třeba jí posuzovat, jestli jí lidé jsnou schopni pochopit. Jenže v Česku je dnes většina nevěřících, tak proč je třeba jim vnucovat nějaké báchorky a dělat z nich znovu tvory, které se bojí posílat na oběžnou dráhu raketu s lidmi, jen proto, že si někdo myslí, že na nebesích sídlí Bůch. Proč myslíš, že Amerika byla spožděná před Ruskem v kosmonautice? Náboženství přece nemůže bránit lidem rozvíjet pravdu na základě nějakých pohádek vytvořených před dvěma tisíci lety.

Odp: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
Neuvedeno, 26.12.2009 21:32

Omlouvám se panu Zvoníkovi, že jsem mu začal tykat. To bylo asi tím, že už se na Svíci delší dobu známe.
Jisté je, že u nás má platit svoboda lidí věřících udržovat si svou víru a účastnit se bohoslužeb. Jenže bohužel tak jak je prováděná Svíce, tak všichni čtou všechno a tak pak snadno může dojít k ovlivňování věřících i nevěřících.
Jestliže někdo do tématu životního prostředí zavede diskusi o Bibli, tak to je dle mého podpásovka, protože jde pak o iracionální téma.
Když bylo téma, jestli Bůch existuje nebo ne, tak jsem se toho nezůčastnil, protože nechci věřícím kazit náladu. Klidně ať si věří třeba v nesmrtelnost chrousta.

Odp2: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
zvoník, 27.12.2009 1:24

Neuvedený,
nijak se neomlouvej. O tykání nejde. To je normální... Představ si, že jsou dneska i lidé, kteří vyžadují onikání! :-)
Teď k té Bibli:
Podívej, v nesmrtelnost chrousta se nevěří, o nesmrtelnosti chrousta se přece přemýšlí... A vymyslí se co? Že nesmrtelný není. Bible je duchovní kniha a nikoliv kniha o vědecko-technicko-sociální problematice. Pokud nevěříš, že je k něčemu duchovnímu dobrá, můžeš ji přece úplně ignorovat. Pokud tě ovšem Bible štve, měl bys tedy napsat přesně jak Tebe samého její existence omezuje, i když ji úplně ignoruješ. To by bylo velice zajímavé. Já například..., já ji otevírám jen když tam chci něco zjistit, když v sobě řeším nějaký problém. Čili napsáno hruběji: neměl by se tam hledat jakýsi demagogický návod na to jak žít bez vlastního mozku, což také lze... Pokud Tě ovšem skutečně štve a tedy skrytě nabourává Tvoje možné sobectví (nevím) a omezuje Tvoji svobodu, pak je to pro Tebe skutečně kacířská kniha a spal ji. Nic jiného Ti poradit nemohu, ale v tomto případě to bude mít pro tebe stejně asi jen materiální újmu, že shoří papír lepidlo a tiskařská barva. Když by ovšem Ti vadilo, že shoří Slovo Boží, bylo by to pro Tebe horší...

Odp3: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
zvoník, 27.12.2009 1:42

Ještě bych chtěl dodat:
Katoličtí potentáti jsou především lidé a nikoliv bozi. Dovolil bych si říct, že nejsou ani Božími zástupci nýbrž jen zástupci apoštolů. A svůj majetek NESPOTŘEBOVALI a nechali ho právě tady na tomto světě a my ho vidíme v muzeu, narozdíl od všech motivů dnešní spotřební společnosti, kdy všechno propadá nicotě a odpadu, že tady někdo musí vyzdvihovat nápad házet to kráterů sopek..., čili do věčného ohně. To, že to vidíš v muzeu, to může z Tebe mluvit závist. Pochopitelně nic ve zlém. :-)

Odp2: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
ivana Kozárová, 9.1.2010 15:03

Musím se bible zastat. I v této knize se hovoří o ochraně přírody a to zcela racionálně.

Nápad, odposlechnuto:
., 27.12.2009 0:05

Dnes někdo kreativní vyslovil tento nápad:

Veškerý odpad z lidské činnosti doporučuje ten člověk navozit a naházet do kráterů velkých činných světových sopek.
Bylo by to energeticky poměrně nenáročné a všechny komponenty toho odpadu by se ve vysokém žáru sopek rozložili na ekologicky relativně neškodné prvky.

Můj komentář k tomu: Bylo by to určitě lepší, než odpad házet do moře, vystřelovat ho do vesmíru, zavážet na skládkách, nebo na něj nákladně budovat spalovny.

Odp: Nápad, odposlechnuto:
ivan, 27.12.2009 0:44

Postavili bychom dvakrát víc továren, dálnic, železnic, lodí, vyrobyli auta, vytěžili všechnu ropu a uhlí, postavili nová města pro všechny tyto lidi a bylo by po problému.

Odp: Nápad, odposlechnuto:
zvoník, 27.12.2009 1:31

A co děti? Budou si mět kde hrát?

Odp2: Nápad, odposlechnuto:
tlapka, 28.12.2009 11:37

Jasně. Všechny sedí u počítačů, takže moc místa nezaberou.

Odp2: Nápad, odposlechnuto:
., 28.12.2009 11:39

Samozřejmě Zvoníku, místo skládek odpadu by byly vysázeny sady a parky s dětskými hřišti, voda v řekách a mořích by byla čistší, a v atmosféře (a v jiných sférách :-) ) by přestala létat nebezpečná UFA :-).

Odp: Nápad, odposlechnuto:
Sova, 13.1.2010 15:03

Zajímavé, ale myslím, že kdyby to šlo, tak už to dávno někdo udělá..

Odp2: Nápad, odposlechnuto:
tlapka, 13.1.2010 16:03

Ale všelo by se toho TOLIK do těch sopek?

Odp3: Nápad, odposlechnuto:
., 13.1.2010 19:27

Tlapko, veškerý materiál, který se dostane do vysoké teploty (stovek a tisíců stupňů Celsia), převážně shoří, takže prostor není problém.

Odp4: Nápad, odposlechnuto:
Sova, 14.1.2010 10:33

A co výparové plyny, popílek?

Odp4: Nápad, odposlechnuto:
tlapka, 14.1.2010 11:28

Když to bude hořet poškodí to ovzduší. Já bych to vystřelila do Slunce.

Odp5: Nápad, odposlechnuto:
zvoník, 14.1.2010 16:06

Tak střílej!
Když jsem byl malý kluk bývalé ZDŠ, konstruoval jsem funkční dělíčka a opravdu to střílelo! Jako střely byly špunty z tvrdého dřeva. Nejdůležitější byl efekt ohně a rány. :-) Ty už jseš velká dospělá holka, tak můžeš vymyslet něco většího, co bude vyhazovat všechno smetí do Slunce, ne?

Odp6: Nápad, odposlechnuto:
tlapka, 18.1.2010 17:04

Já jsem to jenom tak doporučovala místo té sopky. Jinak to nechám odborníkům.

Odp7: Nápad, odposlechnuto:
ivana Kozárová, 22.1.2010 13:45

No fuj,tlapko. Slunce zahnojovat našima odpadkama. Jen ať zůstanou těm,kdo je produkují. Snad se vzpamatujou dřív,než jim jejich svinstva přerostou přes kebuli...

Odp3: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
Neuvedeno, 27.12.2009 10:26

Jenže o sobě katoličtí potentáti tvrdí, že jsou zástupci Boha na zemi. Proto, že by je měli lidé poslouchat.
Viděl jste někde v bibli, že by tato téze byla vyškrtnuta.
To čestí komunisti alespoň prohlásili, že odvolávají formuli, že komunistická strana je vedoucí silou ve státě. Taky je to víra, jako ta vaše a chtěj jí teď oficiálně zrušit za pilné pomoci KDU-ČSL. A to ještě nemluví komunisti nic o nějakých nadpřirozených silách, jako na příklad o Bohu, pekle, andělech a Duchu svatém.
No a o té mé závisti, jak jste pravil.
On ten majetek církve vznikl hlavně v době feudální. No a tenkrát církev klidně někoho upálila jako čarodějnici a majetek se skonfiskoval. Existovaly svaté války. Jan Hus kritizoval církev za to, že jí chudobný občan musí stále za něco platit. Říkal: Narodíš se a plať za pokřtění, ženíš se a plať. Jenže ten občan tehdy neměl ani vindru a církev bohatla. Také se číkalo: „Kážeš chleba piješ víno“ nebo tak nějak. Tak to bylo s tím dobytým majetkem. Ten majetek se církvi nechal i když měla tenkrát monopolní postavení a stále ho využívá k tomu, aby ovládala lidi. Podívejte se jak křesťansko demokratické strany dnes vládnou v parlamentě EU.
Co myslíš, že upálení Husa nebyl zase jen trestný čin.
Jenže ono to chodilo a stále chodí, že trestné činy se udělají a pak církev vydá pokání v podobě několika Odčenášů, přijme se tělo páně a vše je odpuštěno. Můžou se vesele dělat hříchy další.
A konečně už se o tomto tématu nebudu dále vyjádřovat.

Odp4: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
Juras, 27.12.2009 23:50

Ale k jakému? Reakce je na poslední větu, ke které se mi chce připsat: A to je dobře! :-):-)

Odp4: Pokusím se reagovat sám, jakoby Plha...
zvoník, 30.12.2009 3:17

Já myslím, že záměrně špatně spojuješ věci. Víra v Boha je čistě interní věc každého člověka a katolické politikaření je zase úplně něco jiného. Komunistická myšlenka a ideály se zákonitě zhroutily a lidé, kteří jim dřív věřili ke konci života nesmírně trpí, protože nevidí naději ve světlou budoucnost. U těch, co katolicky politikaří, je tento jev pozorovatelný (budeš se divit) také! U opravdově věřících skutečně jen velmi zřídka, takřka vůbec. Sleduj lidi.

Název článku
Sova, 29.12.2009 10:37

Teď mě napadlo: proč Globální oteplování vs. Davová histerie? Myslím, že vs vyzařuje neslučnost, protiklad. Naopak - globální oteplování a davová hysterie se dokonale podporují.

Odp: Název článku
tlapka, 29.12.2009 12:01

Správně. Navíc Davová hysterie je večná a globální teplota je proměnlivá. Příště bude Davová hysterie z ochlazování.

Odp11: Jsem zvědav kdy slečna autorka odpoví...
Neuvedeno, 2.1.2010 11:36

Jestli ten hrdobec není tak nějak podle Nerudy:
Vás, kdyby učit chtěli všichni svatí, zda všimnou si jich Češi paličatí. Jak bych zde mlátil otep slámy.
Jenže si myslím, že toto je typická vlastnost většiny lidí. Nepoučitelnost. Až teprve si to musí každý zažít sám na své kůži, pak teprve pozná, že je to pravda.

Snad tedy cosi k tématu
Roman, 3.1.2010 21:49

Kniha zdarma ke stažení

http://www.czp.cuni.cz/Knihovna/publikace/klimaticke-zmeny-web.pdf

Není kam utéci
sysel, 5.1.2010 1:48

Když ještě civilizace nebyla ... jak trefně zpívali V+W, kdo byl nespokojen a dostatečně odvážný, mohl se sebrat a popojít pár verst dále do pralesa a pokusit se žít po svém.

Dnes je sice možná expanse na Mars, ale tam se po svých nedostneme. Tak se ocitáme v situaci, že se buď naučíme žít pospolu, aniž bychom se vyvraždili, anebo to nepřežijem.

Pravidelné změny Sluneční aktivity na tom nic moc nezmění, jen to mohou urychlit.

S příchodem nové žvýkačky pro panty médií - globalisací - mne jednou napadlo, že to globální o-
-teplování,
-chlazování,
-bohacování,
-žebračování,
.... aj.

lze zjednodušeně nazvat
Globální oblbování.

Ale protože nejsem -doufám- sebestředný, juknul jsem na Internet a hle, tento termín se již něklik let používá a má i svou angickou obdobu.

V zásadě lze souhlasit se Zvoníkem, že životních nutností je vlastně velmi málo a lidé, kteří dojdou ve spotřebě tak daleko, že se musejí několikrát deně vyzvracet, aby sežrali všecko, co se rozhodli ochutnat mi připadají přinejmenším pošetilí, nehledě na to, že celkem logicky na se be soustřeďují hněv lidí, kteří nemají co do huby.

Jen bych k tomu Zvoníkovu výčtu přidal ještě pár hrubě ohoblovaných prken a hřebíků na truhlu, jako exigentia ultima, ač-li v nouzi postačí snad i jen pytel.

S přáním, odposlechnutým z hovoru bezdomovců: ... loni to stálo za prd, tak proč by letošní rok měl bejt výjimkou ...

zdravím pp. Čecha, Zvoníka, Jurase, ., , .... a rovněž tak milé BáryŠ, Ivany, Jany a ten celurod.

sysel

Odp: Není kam utéci
zvoník, 5.1.2010 10:21

Jééé..., to bylo hezkýýý.... :-)

Odp: Není kam utéci
Vlastimil Čech, 12.1.2010 12:29

perfektní...velká jednička s velkou hvězdičkou!!!

Odp: Není kam utéci
ivana Kozárová, 12.1.2010 12:37

Děkuji za pozdrav:-) a přeju lány plné obilí a pelíšky vypolstrované mateřídouškou,ostré zuby a ocelové zdraví!

Ivanovi za sovu
., 5.1.2010 22:40

Díky za komentář ze dne 5.1.2010 o tichém létání sovy. Z tohoto „aviatického“ :-) pohledu to je pro mne něco nového. Poprvé čtu takto technicky rozebrané a odůvodněné působení sovího peří na její dokonale tichý let a věřím tomu.

Nedávno byl v TV dokument o kočkovité šelmičce ocelotu, který prý vzhledem k velikosti svého těla, má z kočkovitých šelem největší uši. A ten ocelot loví kořist podobně: sluchem přesně zaměří v trávě šramot hraboše, a pak, přestože ho nevidí, vyskočí a doskočí přesně tam, kde hraboš je a úspěšně ho uloví.

Odp: Ivanovi za sovu
tlapka, 6.1.2010 8:11

Já jsem včera si četla o sovách, jaký mají báječný sluch a tichý let a ještě hmatové vousky, a musí útpčit bleskem protože hraboši jsou taky dobře vybaveni, ale prý uloví i králíka.

Odp2: Ivanovi za sovu
., 6.1.2010 17:19

Je to možné Tlapko. Největší a vzácná sova výr ušatý má jistě sílu i toho menšího králíka ulovit. A ještě mají jednu zajímavost: vyvrhují nestrávenou srst a kosti kořisti. Podle těch vývržků pod stromem poznají ornitologové, že tam sova hnízdí, a možná i přibližně, jaký druh sovy.

Odp3: Ivanovi za sovu
tlapka, 8.1.2010 12:59

Líbí se mi to stále víc. Škoda že nejsou sovy víc ochočené. Venčila by se oknem a nemusely by se jí chodit otvírat dveře.

Odp4: Ivanovi za sovu
ivana Kozárová, 9.1.2010 14:32

Takhle jsem měla vychovanýho kocomoura. Po meruňce na okno a na okně mňoucal tak dlouho,dokud někdo nepřišel do kuchyně a neotevřel mu. Jmenoval se Mik. Otrávila mi ho sousedka. POchovali jsme ho pod meruňku a o nějakých třicet let později pokáceli i meruňku. Rostla u jižní stěny domu a byla prastará. Meruňka i Mik žijou v mý paměti...

Ochočená sova
., 9.1.2010 23:23

Tak si Tlapko představ, že ještě před Sametkou v parku krásného moravského zámku Lednice předváděli nadšenci představení s ochočenými dravci. „Vyhráli“ jsme tam při tom představení tričko, ale pak jsme ho z vlastní vůle pořadatelům zaplatili příspěvkem.
Ti ptáci tam létali, „lovili“ atrapu a poslušně usedali svým páníčkům na ruku nebo na stojánky.
Jedním z „artistů“ byla také sova pálená, a říkali jí Márinka. A ta Márinka na povel a jako blesk přelétávala těsně nad hlavami sedících diváků. Nikdo nevěděl dopředu, jakým směrem poletí, a nikdo ji v letu nestačil chytit, přestože létala jen asi 20 až 30 cm nad hlavami lidí. Poslouchala páníčka na slovo a vypadalo to, že si z diváků dělá legraci a že se tím moc baví.
Takže i sovy je možné ochočit. Jsou však čím dál vzácnější, je jich málo, a tedy k jejich ochočení a chovu mají od ochránců přírody povolení jen prověření lidé, nadšenci, kteří např. na vlastní náklady odchovaná mláďata vracejí opět do přírody.

Odp: Ochočená sova
ivan, 9.1.2010 23:59

Romantiku, co to tu povídáš. Dravce mohou držet pouze záchrané stanice veterinární služby a registrovaní sokolníci pouze z umělých odchovů s prokázáním původu. Uměle za účelem rozmnožování nesmí být z přírody odebrán ani jediný kus, krom výzkumných účelů. Dravec není bažant nebo slepice pro odchovy. Co to tu povídáš o klesajícím stavu, jejich počty jsou stabilní s mírným nárustem. Sova je teritoriální pták a jakékoliv území se jima nedá zahustit, protože silnější kusy v lepším případě protivníka nebo mladýho vypuděj. Když poučuješ, tak si dávej pozor jestli nebásníš. ;-) Věř, že je sov v přírodě tak akorát. To, že nejsou vidět je tím, že žijou velice skrytým způsobem života na tichých místech a loví v noci, tím taky nemají přirozeného predátora.

-

Odp2: Ochočená sova
., 10.1.2010 11:28

Ivane, jestli tady někdo „básní“ podle tebe, tak to jsme nejméně oba dva.
Já o nějakém „odebírání z přírody“ vůbec nepíši. Ale určitě je třeba např. z přírody odebrat a uměle odchovat mláďata, která ztratila rodiče.

Kromě toho píši o zážitku před sametkou. Kromě toho nemůžeš tvrdit, že všude na celém území ČR jsou stavy sov „stabilní s mírným nárůstem“. Také nepíši o žádném násilném „teritoriálním zahušťování“; je samozřejmé, že pouze odborníci ornitologové vědí a rozhodnou, kam případně v zajetí odchovaná mláďata sov do přírody vysadí, aby se jim dobře dařilo. Já si na žádného poučovatele nehraji. Také ve svém příspěvku nerozebírám literu současného platného zákona, týkající se držitelů dravců a sov. Volně to komentuji jen tak, že je smějí držet jen určití oprávnění lidé (nejsem ani JUDr. , ani „ruka zákona“, nemám právo rozhodnout ani trestat držení, nedržení, chování, nechování dravců a sov).

Hlavním cílem mého komentáře bylo sdělit ostatním svícařům, že sovy ochočit možné je a k tomu popsat můj dávný krásný zážitek z pozorovíní ochočených sov a jiných dravců při představení v parku Lednického zámku. A určitě mým záměrem nebylo se začít s někým opět hádat; hádavou formu svého následného komentáře jsi bohužel opět zvolil Ty.

Kdo ti řekl, „že je sov všude v přírodě tak akorát“ ? Ke kterému datu ? Jaký k tomu máš vědecký a statistický podklad ? Od kterého autora, ze kterého data a kde to bylo publikováno ?

No, ty si asi myslíš, že i nezaměstnaných lidí je v přírodě tak akorát. :-( Tak si to mysli a tvrď dále.

Nepopiratelnou pravdou zůstává, že sovy v přírodě (konkrétně všechny divoké sovy v lese, i ve vesnicích, i ve městech ve věžích) je třeba před chamtivostí člověka chránit a podporovat, jako ostatní původní přírodu.

Odp: Sovy
tlapka, 12.1.2010 9:02

Děkuji za Sovy a další zajímavé stránky, líbí se mi Tvůj zájem o přírodu.

Odp2: Sovy
., 12.1.2010 12:44

Není zač Tlapko. Ten zájem o „němou tvář“ mám už od útlého dětství. I mezi lidmi jsou téměř „němé tváře“ :-), které se ostatní stálemluvící většiny společnosti trochu bojí, a takoví lidé také mají moje sympatie.

Kdokoliv bude chtít něco dalšího o přírodě vědět, ať to napíše, vyhledám mu příslušné odkazy. A nemusíte se jich bát, mám na PC antivirový program a pan Admin zde na Svíci takový jistě také má.

Odp3: Sovy
iva, 12.1.2010 14:32

Tak jestli teda taky tečkočárko hledáš uplatnění nějakou práci měl bys svůj zájem směřovat tímto směrem. Využít toho co znáš dobře. Nevím sice jak, třeba nějaká organizace hledá znalce některých ptáků nemám na mysli zrovna sovy. Určitě něco je jen hledat newbo spíš mít ty správné známé.

Odp4: Sovy
., 12.1.2010 14:49

Bohužel nemám takové známé, kteří by mohli pomoci.

Odp3: Sovy
tlapka, 14.1.2010 14:36

A co si myslíš o chobotnici?

Odp4: Sovy
., 14.1.2010 16:12

Jsem osobou suchozemskou, středoevropskou, a proto mám pouze jedinou zkušenost z pozorování živé malé chobotnice. Bylo to v Jugoslávii při návštěvě mořského akvária:
Chobotnice seděla přisátá na skle akvária a pozorovala kolem chodící lidi, návštěvníky akvária. Někteří lidé na ni při odchodu z akvária na rozloučenou rukou zamávali. A představ si Tlapko, že ta chobotnice na to pravidelně reagovala, zvedla jedno chapadlo a zamávala jím na oplátku lidem. Teda to bylo pro mne něco zcela překvapivého. Další zajímavosti o inteligenci chobotnic si přečti na přiloženém odkazu:

http://www.volny.cz/rojar/cryptozoologie/5_more/02_chobotnice.htm

Odp5: Sovy
tlapka, 14.1.2010 16:35

To jsou skutečně krásné stránky ! Viděla jsem v TV že se také starají o svá mláďata.

Odp4: Sovy
zvoník, 14.1.2010 16:22

Já začnu:
Čili začnu tak, jak si přeje dnešní tržní systém: Chobotnice je dobrá na česneku... Když je to čerstvě ulovené a syrové, musí se tomu pořádně namlátit, aby se z toho vyždímala ta její černá ,,krev" . Nejlépe je dost dlouho jí vařit, a pak osmažit s řeckým kořením. I obalit lze jako řízek.
Nevím ovšem, jestli si lze chobotnici ochočit a pak se s ní ve vlastním bazéně mazlit s plovoucím tácem s pochutinami a šampaňským. - To mohou objasnit jenom podnikatelé, kteří jsou už tzv.za vodou... Nechť napíší své zkušenosti...

Odp5: Sovy
., 14.1.2010 17:25

Já dosud zatím také žádnou ochočenou mořskou chobotnici osobně neznám, ale stálo by to za pokus :-).
Ale znám „předsametový film“ :-) „Chobotničky ze 4.patra“ a v pořadu „S Italem v kuchyni“ v TV jednou ten Ital smažil na pánvičce malinké chobotničky, které se prý dají v Praze koupit mražené.

Odp6: Sovy
ivana Kozárová, 15.1.2010 13:32

Tečkočárko,moc děkuju za stránky o chobotnicích. S jednou mám osobní zkušenost. La Manga je zajímavá oblast a jsou tam skály a černý písek. V těch skalách mají chobotnice doupata. Já jsem si chtěla vzít mušličku,kterou si- jak je na tvých stránkách - asi zdobila příbytek a tak mě chňapla chapadlem. Jedno chapadlo měřilo cca 4O cm. Dalo práci ji odtrhnout. Pak jsem tam měla puchejř. Zalezla zpátky a bál se jí i můj dospělej syn. Po první hrůze mi otrnulo a zašťourala jsem tam ruličkou papíru a vylítla zas,ale to už jsem si dala pozor. Synátor mi ji vyfotil,mám památku. Na ruce mi to zůstalo čtrnáct dní... Byla statečná,chobotnička jedna:-)

Odp7: Sovy
., 15.1.2010 17:33

To je hezké vyprávění paní Ivano K. To víte, ona ta chobotnice moc „majetku“ :-) nemá. A tak ta mušlička pro ni představuje hodně. Ona se na ni ze svého doupěte dívá a má ji jako my máme obrázek. A třeba jí i delší dobu trvalo a dalo námahu, než si tu mušličku našla. A dokonce je možná i možné, že si ty mušličky chobotnice navzájem berou ?
Mně by se líbilo mít potápěčský oblek, najít si pod vodou chobotničku a udělat si z ní kamarádku. Věřím, že by to šlo.

Odp8: Sovy
ivana Kozárová, 15.1.2010 17:46

Já bych se bála potápět,neb jeden neví,na co všechno by pod vodou narazil.... Stačilo mi to leknutí - a bylo to na mělčině ve skalních útesech. Člověk by se to měl naučit pod vedením opravdových odborníků a ne jen nějaký kurs honem honem. Na to nejsou u normálního člověka prostředky. A tak se potápím ve vaně:-) Ale mít možnost zaplavat si s delfínama,pohrát si s chobotnatkama hodnejma,prohlížet si zblízka kraby - taky tam byli a prchali po souši ,když uviděli obludu člověčí... Někteří malí krabíci zůstali uvěznění při odlivu ve skalních štěrbinách a čekali na příliv vydaní na pospas rackům. Zasahovat,zachraňovat,nebo nechat bejt? Když si člověk myslí,že dělá dobře,často dělá špatně...

Odp9: Sovy
., 15.1.2010 22:22

Nejlepší je odborně zasahovat ve smyslu zachraňovat, a to v rámci možností.
A co se týče přátelství se živými tvory, tak možné je. Ale ti tvorové musí mít určitou úroveň inteligence, aby se to přátelství podařilo uzavřít.

Odp6: Sovy
iva, 17.1.2010 13:12

My se dnes nepohodli se synme kvůli generačním otázkám a dohodli jsme se, že době okolo listopadu 1989 budeme říkat banánová revoluce.:-)Chobotnice prostuduju i když je to vor, který mi je snad více nesympatický než krysy a potkani.

Odp7: Sovy
zvoník, 18.1.2010 11:57

Ano správně! Banánová revoluce.
Před tím tu byla banánová republika (to všichni víme proč, že?), pak byla pochopitelně banánová revoluce (to už také víme proč, že Ivo?), a teď je to zase banánová republika se zahrnutím určitých lidských práv podle Evropské Čunie a opičílogie. Ale to poslední skupenství je ovšem nejlepší, protože banány jsou relativně levné (někdy i levnější než brambory) a nestojí se na ně fronta! A víte proč? Protože jsme největšími vývozci banánů ve střední Evropě! Ano, vývozci...! Možná byste se divili kdo (zřejmě hodní obchodní podnikatelé) koho (zřejmě chudé země, které jsou na tom ještě hůře než my) kde (mají možná i živelná neštěstí) bere u huby (obchoduje s nimi z pozice nátlaku ekonomické síly), abychom zde měli banány do ceny 20 Kč ve velkoobchodech. Tak aby na nás samé nezbylo, že? :-) Českému Hu-hu davu se to líbí a tak to hodnotí po svém:
Hu - hu - hu - hu - hu - hu - hu, ééé - eeeee - hu - hu. A mnozí se při tom podrbou na hlavě. A ti vzdělanější volají: Viva Báťuška Klimatěnko!
Kdo neví, kdo to je, zeptejte se jeho studentů. Ti ho totiž takto sami přezdívají...! Dříve býval velmi protekčním pracovníkem Československé státní banky, a dnes je to jeden z nejvlivnějších ekologů Čech, který boří všechny teze o globálním oteplování. :-) ... A dejte si k tomu banán! Hlavně sem nepište svoje názory, že by to mohl být ten a ten...

Odp2: Ochočená sova
zvoník, 11.1.2010 19:18

No já, abych si taky přihodil do mlýna něco blbějšího (dle Ivanů a Jurasů), tak musím napsat, že před kratším časem jsme tiskli nějaké publikace v rámci akce pro děti ,,Sovy do škol" takže jsem se tenkrát mimoděk zúčastnil i nějakých akcí s předváděním se živými ptáky ve školách. Tam jsem se seznámil ne jen s chovateli postižených nelétavých nebo špatně létavých ptáků, ale také přímo s nějakými ptačími jedinci z řad sov.
Padl tam dotaz jestli je sov dost nebo málo, ale žádná odpověď nebyla podobna té Ivanově, jak ji zde prezentoval on. Sov je jednoznačně málo, protože ubývájí jejich životní teritoria a hnízdní možnosti.
Kdyby sovy uměly mluvit, a někdo z lidí by se jich zeptal jestli je např. v přírodě dost Ivanů, nechtějte vědet, co by na to řekly! :-) A budou mít pravdu... Ivanové např. méně často utrpějí úraz elektrickým proudem při přistání na stožáru vysokého napětí. Nebo je méně často postřelí idiotský myslivec, který pálí na všechno, co se ve vzduchu hýbe. Atd.
V poměru počtu sov a Ivanů je sov v přírodě velmi málo.
Ivane promiň, já to hodnotím z pozice těch sov....
Když to ovšem přesurfuješ na poměr zvoníků a Ivanů, budeš se divit, ale i Ivanů je pořád nad zvoníky nadbytek. Tím ovšem nechci říct, že bych měl zásluhovat ochranu před likvidací.

Odp3: Ochočená sova
., 11.1.2010 23:11

Tentokrát Ti Zvoníku rozumím.

Ale mohl bys alespoň dvěma sovám na zvonici přichystat hnízdní budku a sovám přístupný vletový otvor do ní. Mohlo by to být uděláno tak, aby žádný pernatec se nedostal do zvonice, ale dostal by se pouze do té hnízdní budky. Až by se tam sovy usídlili, uchránili by si své hnízdo proti holubům a domnívám se, že by i Tvou zvonici proti holubům určitým způsobem střežili :-). Některé jsou přece silnější a větší než holubi.

Odp3: Ochočená sova
Juras, 12.1.2010 0:27

A mimoto soudím, že Jurasové a Ivanové musí být zničeni.

Odp4: Ochočená sova
tlapka, 12.1.2010 9:05

To jest vyhlásíme ideologickou válku Zvoníků+spol proti Jurasoivanům. Stanovte pravidla.

Odp5: Ochočená sova
Vlastimil Čech, 12.1.2010 9:26

:-) ne ne ne! :-) ať je mír! :-) mějme se radši rádi :-)
---------------------
V.Č. je neutrál!!
---------------------

Odp5: Ochočená sova
Vlastimil Čech, 12.1.2010 9:34

Nu, ale jako žert... jak byste, slečno Tlapko, uspořádala jednotlivé ideo-válečné bloky? Kdo by, podle Vás, patřil ke komu?
Víte tak nějak, jak to předpovídal Švejk paní Mülerové... Kdo se s kým spojí?
Vy se, jak se zdá, připojíte ku panu Zvoníkovi a panu ., ... , nebo se pletu? O koho se obohatí blok „Jurasoivanů“ ? Žádnou ideoválku nechci, ale jak byste, podle svého vlastního úsudku ustanovila ideové skupiny?

Odp6: Ochočená sova
iva, 12.1.2010 10:01

J8 bojuji sama za sebe proti všem, kteří nechápou, že je špatné, že dobrá místa mají obsazená protekčníma spratkama takže jde vše u nás do kelu, protože nám vládně protekce a kvalita je v háji. Také není spravné podcenovat manuelně pracující lid, nadávat na ně jako na nemakačenka neb i mezi nima se takoví najdou, ale brát to tak, že se bez nich ti nahoře neobejdou žádnýma biorobotama se nedají nahradit protože energetické zdroje taky nejsou nevyčerpatelné. Jelikož mne několikrát pochopil i Ivan i tečkačárka i zvoník a dokonce i Juras, ale zároven mne každý z nich i někdy nechápal třeba s tím zaučováním bojuji i proti nim. O Ivaně a Tlapce a dalších podivínech, kteří byli tak laskavi a zamýšleli se se mnou nad tematy pomlčím. Někteří jsou každý sám za sebe, ale ty dvě jsou spojeny a spolu vždy souhlasí.

Odp7: Ochočená sova
ivana Kozárová, 15.1.2010 17:47

Zapeklitý baby spiklenecký;-)

Odp8: Ochočená sova
tlapka, 18.1.2010 17:14
Odp6: Ochočená sova
tlapka, 12.1.2010 10:55

To by si každý musel vybrat „kdo s námi a kdo proti nám“ Já bych se k žádné skupině nepřidala. Ani ke straně ani k církvi. Pokud mám nějaké sklony blížit se k názorům Zvoníkovismu nebo Jurasismu nebo Ivanismu Já bych je na sebe neprozradila.

Odp7: Ochočená sova
zvoník, 12.1.2010 12:03

Dosť bolo Švýkov...

Odp8: Ochočená sova
iva, 12.1.2010 12:09

No to bych řekla. Jenže Švejkuje dnes skoro každý někdy. Myslím, že tady spíš se diskutující rozdělí podle generaci kdo s kým si rozumí. Mi osobně Švejk taky lezl na nervy, jak se choval sprostě, třeba že té služce ukradnul toho knírače a že ten hospodský.. no prostě já takový klidase nežeru.

Odp9: Ochočená sova
zvoník, 12.1.2010 12:39

Ano, paní Milerová... Je hodně lidí, co by si dnes zasloužili být superarbitrováni pro blbost, protože jejich politické myšlení a vyjadřování je stále takové jak vyžaduje aktuální režim. A proto zní stále stejně: Za císaře pána a jeho rodinu budu sloužit třeba až do roztrhání těla!

Odp5: Ochočená sova
ivana Kozárová, 15.1.2010 13:53

smiřte se s tím,že válka nebude.;-)

Odp5: Ochočená sova
zvoník, 18.1.2010 22:28

Já bych s Jurasoivany zatím asi nebojoval... Dokud by si sami nepřišli a neřekli by si o přesústa. Tady jde totiž pouze o to, jestli si náš dav nádeníků, který prostě maká..., nebo snad národ(?) nechá líbit kálet na hlavu. A taky jak dlouho!
Teď nedávno jsem obdržel mail od jedné významné osobnosti z uměleckých kruhů, se kterou se osobně znám, protože byla na ,,mojí" zvonici a udělala tam reportáž do jedné své publikace. Ale mail mi poslala, aby se snad mohl šířit dál a třeba ho také mohl někdo poslat do parlamentu. Proto ho dávám teď sem. Dost se s ním totiž ztotožňuji, až na to, že do určitých mých dluhů mě uvrhl stát svými zákony v rámci privatizace bytu. Provoz nájemního bytu vystavěného v padesátých letech stál za totáče maximálně 20% z jednoho platu. Dnes tentýž doposavaď nemodernizovaný byt stojí více než 40% platu. A to nepočítám to, že je nutné ještě k tomu jeho nově odhadnutou hodnotu uhradit jako nově vzniklý dluh tou státní privatizační fikcí.

Tedy ten dopis z mailu:
Vážení politici a státní úředníci, nepřeji si, abyste mě každý den neustále masírovali a stresovali údaji o tom, že každý novorozenec má batoh s dluhem 111 000 Kč, nebo že se Česká republika zadlužuje každou minutu jedním miliónem korun. Takové zprávy jsou mi skutečně k ničemu, protože i když vypnu všechna světla, topení, netelefonuji, zamknu se v bytě a nikam nevycházím, nic s tím neudělám.
Na takové zprávy mám pro všechny šéfy této země jedinou odpověď: Když neumíte udržet na uzdě státní finance, když neumíte hospodařit, jděte od toho! Ten 1 bilion 300 miliard korun, které se na mě snažíte hodit, to není dluh nás občanů, - to je VÁŠ dluh! Tento dluh jste vyrobili a rozjeli VY. Dělejte si s ním, co chcete, a neobtěžujte nás údaji, které nemůžeme nijak ovlivnit. Země se zadlužuje rekordním tempem, ale já ne. Já na dluh nežiju. Naopak se snažím mít na kontě neustále nějakou tu rezervu v násobku několika měsíčních platů. Nikdy v životě jsem nikomu nic nedlužil, a když přeci jen krátce nějakou částku, okamžitě jsem to splatil. To bych raději umřel hlady, než neustále žít v dluhu!
A běda! Dozvídám se, že ten VÁŠ nesplatitelný dluh máme teď splatit MY. Víte, jak to v dějinách dopadlo: V Praze letěli radní z oken radnice už třikrát a není důvod, aby neletěli po čtvrté. Možná je právě těch 888 miliónů za projekt Opencard poslední kapkou, po níž přeteče pohár. Myslete na to, vy, politici a úředníci, kteří nám vnucujete, že jsme v tomto státě na pokraji katastrofy... VY jste tento stát dovedli na pokraj té katastrofy sami! My výši platů, daní, penzí, odvodů zdravotních či sociálních, stejně jako stanovení výše všech podpor a příspěvků, a výběr lukrativních státních zakázek pro vaše kamarády, skutečně neurčujeme. Pamatujte na to, že od poslední společenské změny uplynulo právě 20 let (a nežili jsme v takovém státním dluhu), a to je v Čechách, jak známo, první předpoklad pro dějinnou změnu. Varuji vás, vzpamatujte se, vezměte rozum do hrsti a začněte pracovat na změně. A až budete mít situaci pod kontrolou a budete nám moci oznámit, že Česká republika snižuje své zadlužení o jeden milión korun za hodinu, pak se pochlubte. Do té doby nás neobtěžujte svými stresujícími zprávami o vaší kolosální neschopnosti.

Odp6: Ochočená sova
tlapka, 19.1.2010 9:01

A nedají si říct a nedají ....

Odp6: Ochočená sova
ivana Kozárová, 22.1.2010 12:33

dobrej mail.

Odp7: Ochočená sova
Juras, 22.1.2010 14:52

Jo, taky jsem ho dostal. Je to tak tři měsíce. Jenomže podlézat voličům, o kterých myslí, že je za bakšiš zvolí, to se holt musí. Proto, aby se dostali na čtyři roky ke korytu, jsou ochotni tak drasticky zadlužit tuto zemi. To je panečku škodná par excellance.

Žádné zvíře není ochočené dokud jej...
Juras, 8.1.2010 13:20

Žádné zvíře není ochočené dokud jej někdo neochočí.

Odp: Žádné zvíře není ochočené dokud jej...
tlapka, 8.1.2010 13:45

V tom případě ochočení sovy nebylo vynalezeno, ačkoliv je dobrá proti myším a žouželi.

Odp2: Žádné zvíře není ochočené dokud jej...
tlapka, 12.1.2010 9:04

A co to byli ti Výrové na Výrovkách? Píše se ve starých knihách.

Odp3: Žádné zvíře není ochočené dokud jej...
zvoník, 12.1.2010 12:16

To se takhle jednou někdo splet a napsal tvrdé ,,y" místo měkkého a už to tak zůstalo... Tam šlo o to, že tam strašně foukalo a točil se tam vítr, až to dělalo víry. A v tom by ani vejr létat nemohl, natož sova. Já to tam znám! Jezdil jsem tam na běžkách a jednou jsem tam přišel o hůlky a čepici, jak mi je vzal vzdušný vír a byly fuč...

Odp4: Žádné zvíře není ochočené dokud jej...
tlapka, 12.1.2010 12:21

Takže Vírovka nebo Vítrovka - to se podívejme !

Odp3: Žádné zvíře není ochočené dokud jej...
Vlastimil Čech, 12.1.2010 12:22

Nejsem myslivcem, ale myslím, že ten výr ochočen nebyl... on byl uvázán a sloužil jako stálá návnada na ptactvo denní... a myslivec využíval nenávisti denních ptáků vůči jejich noční hrůze. A ptáčkové přiletovali, aby si to s tou jejich noční příšerou, děsem a hrůzou vyřídili... Výr jasným světlem denním oslepen a desorientován...
Nu a myslící myslivec měl pak terčů na výběr...používalo se to na odstřel škodné... vran třeba...
Některá zvířata ochočiti nelze... například včely pracují pro člověka snad ze všech zvířat nejusilovněji, ale nazvat je ochočenými, bych si netroufal... i když z rukou svého včelaře berou svou zimní potravu...Totéž bourec morušový...Co je vlastně hlavním ukazatelem ochočenosti?

Odp4: Žádné zvíře není ochočené dokud jej...
tlapka, 18.1.2010 17:16

Ukazatelem ochočenosti je citový vztah k lidem.

Odp5: Žádné zvíře není ochočené dokud jej...
Vlastimil Čech, 21.1.2010 13:49

hmm... asi máte pravdu... děkuji

Odp6: Žádné zvíře není ochočené dokud jej...
tlapka, 21.1.2010 14:16

Zajímala jsem se, proč dravá zvířata se dají lépe ochočit, třeba přímo kočka. Je to tím že je schopna vyvinout silné citové vztahy k potomstvu, které je oproti býložravcům bezmocné se uživit. S touto citovou výbavou pak jsou schopni dále pracovat. Jiní jako psi a koně milují „vůdce stáda“ který je zajišťuje.

Odp7: Žádné zvíře není ochočené dokud jej...
Vlastimil Čech, 21.1.2010 20:32

A co třeba krokodýl?;-) Dravý je určitě, ale ochočit se moc nedá... nebo ano? Není to nějaký trik, když mu strčí chovatel (krotitel?) hlavu do tlamy? Něco ty triky s dravou kobrou? A vůbec co cítí brejlovec vůči fakírovi? Je ochočený?
V Rusku prý za starých časů měli ochočené jeřábi... prý pásli dobytek... nevím... U savců bych s tou definicí, slečno Tlapko, souhlasil beze zbytku... ale u ostatních? Snad ještě u papoušků lze náchylnost k chovateli vypozorovat...

Odp8: Žádné zvíře není ochočené dokud jej...
Vlastimil Čech, 21.1.2010 20:33

omlouvám se „jeřábY“ ovšem

Odp8: Žádné zvíře není ochočené dokud jej...
zvoník, 22.1.2010 1:11

A některý lidi jsou ochočený až to škodí....

Jistému I.P.: Budky
., 11.1.2010 8:39

Klikněte si na odkaz pod nadpisem „Ptačí budky“ ze dne 10.01.2010 22:31. Je to zcela řádný odkaz v českém jazyce, vyzkoušený, a jsou v něm obrázky ptačích budek i s popisem. Případně na té adrese je možné se zeptat na další podrobnosti ohledně budek.

Pod nadpisem „Sovy“ jsou odkazy, na kterých najdete kontakty na organizace pečující a chránící sovy.

Odp21: Slovník cizích slov
Neuvedeno, 21.1.2010 11:31

Taky jsem chtěl rozdělit pozemek na více dílů, když je více spoluvlastníků. Jenže je k tomu třeba asi souhlas Stavebního úřadu a pak asi se musí díly nechat napřed vytýčit geodety, což je tedy značně nákladné. Jedna parcela třeba dvacet tisíc. Takže jsem se o to nakonec vůbec nesnažil něco rozdělovat. Myslím, že dnes, když to není chráněná krajinná oblast, tak je možno pozemek, který je již nakreslen v katastrální mapě oplotit mezi soukromými vlastníky zcela bez povolení. Stačí jen dopředu stavebnímu odboru toto oznámit a s vlastníky učinit dohodu. Jíná věc je hranice s obecním či státním vlastníkem. Tam je oplocení nějak více hlídané. Potřebuje to složitější řízení na stavebním úřadě.

Odp22: Slovník cizích slov
zvoník, 22.1.2010 1:27

V mém případě (tedy v našem případě) je mezi pozemky plot už nejmíň 30 let. A po právní stránce je všechno vyřešeno včetně geodet. výkresu. Chybí jen záznam do kat. map, který nějaký bordelář kdysi neudělal nebo zapomněl, a průvodní listiny od soudu tenkrát zaslané Mělnickému katastru už někdo dávno kdysi vyhodil. Možná úmyslně, aby teď situace plnila svůj účel brzdy. Ono je také možné a zcela pravděpodobné, že tenkrát byla matka onoho úředníka z katastru neústupná komunistka, protože je nyní velmi známá právnička na Mělníku, a ta musela studovat za komoušů, ke kterým musela být jistě velmi loajální a tedy se nechala vychovat v jejich morálce. Nyní morálka zůstala, jen politické smýšlení se ,,narovnalo" .

GO = Generální Omyl
TomasP, 10.3.2010 20:40

Podle informací, kterých se mi dostává nejen z televize a novin („aneb tvrdíme to co nám řeknou instituce“), je globální oteplování způsobené lidmi pěkný nesmysl a podvod..

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru