Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

28.12.2009 23:39

Musím být optimista 2010

Situace zlá. Zdá se taková. Přijdete si nechat vyložit karty nebo si dáte poradit, jste prostě v kapesníčkové krizi a hledáte naději k přežití, co se dozvíte? Máte možnost něčeho lepšího. Jako vždy. Nepokoušejte svůj pud sebezáchovy. Vydržte s tou sebevraždou.

...Naděje spočívá v uzdravení, nerozumíme své duši za života snad protože sem tam nás poničila a tak je třeba:

Nadhledu, klidného přijetí události, sebedůvěře, odevzdanosti, poznání své vlastní pravdy, najít sílu ovládnout, nepolačování jednoho z protikladů, poučení - bolestná minulost bude cenná zkušenost, intuitivní orientaci, prostého činu, radosti ze života, svobodné volbě, nalezení sebe, odpovědnosti. Anebo můžete plakat, odpovědnost za naplnění doporučení je na zákazníkovi.

...Fungovalo vše. Byla to trochu komedie a zažilo se i překvapení. Pokrok nešel zastavit a sem tam se objevily nové pohádky...

Odkrytí konfliktu jako konfliktu našeho nitra, hodnocení druhých jako vlastní nenaplněné potřeby, zahrnutí do svého života větší množství lásky a kreativity, vědomé projevení dlouhodobě nevyjasněných pocitů, bolestivé a přitom léčivé osvobození, odvážné a snadné osvobození, obětování ega – vzdání se své samolibosti a pýchy, pro vystoupení ze své ulity je nutno odkrýt svoji bolest, přestaň potlačovat své temné stránky aby se namanistovaly skrz druhé lidi, odejdi do přírody a tam vyslechni poselství, ohromné otřesy nutí k přehodnocení dosavadního zvykového jednání, najdi řešení v důvěře v probíhající děje, pozorování svého dechu, upřímná prosba o pomoc, vhled do posilující významu svého života a úkolu.

...Vznikla nějaká božstva, bylo to víceméně stejné a časem se tvrdilo, že někteří to dokázali. A chtěli peníze, kdo věděli jak...

Síla ticha mne uvádí do klidu, jsem pod ochranou a proto mohu myslet pozitivně, vnímám svou situaci jinak než obvykle, spravedlnost nastává s každým okamžikem, otevírám se všem, probouzím se v bezstarostné hře, energie se spojuje s energií jinou, vnímaná realita je důležitá právě teď. Normální lidi takové věci nezajímají. Přepracovaný je jenom ten, kdo nic nedělá.

...Od spolků a rodin jsme každý usedli do svého světa před monitor a vrčeli nedostatečným blahobytem, ať každý dělá si co chce...

Budoucnost předstírám, že neznám. Co skrytě chci nezměněné, přeji si změnit. Vidím jen to, kam se dívám. Svět vnější odpovídá, musíme prožít svět vniřní. Význam není třeba přemýšlet. Mysl rozděluje na bylo a mohlo by být. Svobodná vůle není vybrat si to svoje. Všude kam se odvážím, bude kolem strach. Co jsem, to musím projevit. Stalo se spravedlivě, zbývá odpustit. Čeho myslíš že se ti nedostává, to chtějí i druzí. Není proč pokračovat, když je možno zahlédnout. Kdo chce nejvíc, uvěří dobrému. Závažná nemoc nejprve potlačuje negativní pocit. Užitečné lži nám pomáhají přežít pravdu. Sebepoznání je zahlédnutá cesta od iluzí k iluzím. Je-li tvé oko štědré, celé tvé tělo bude jasné. Ať se ti stane, jak věříš. Není nic skrytého, co nebude zjeveno. Miluj únavu z nepravé lásky. Nejdříve vyčisti kalich zevnitř, pak bude čistý i navenek. Zákaz o něčem mluvit je nejlepší reklamou. Obhajoba sebe je nutná pro uzavřené srdce. Dozvíš se pravdu a vyhneš se jí. Není dosud v extrému, co bude setrvávat nezměněno. Náhoda je z pohledu všedního života nečekaná událost. Nestane se žádné teď. Přežívání je opakem zážitku leknutí z konce života. Existujeme a máme tělo. Chápat vše v souvislostech, to usnadní chytit se za nos. Text nic neznamená, slovo se nemá opakovat.

...Konec světa, zmatení jazyků. Lidé vymysleli mnoho léčivého každý pro sebe, a když už bylo dost léčivého vznikly silou mysli nemoci moderní. Zejména ty léky tomu pomohly. Lidská zkušenost věky věků vyvíjela civilizaci a zdokonalovala své nemoci i léčebné postupy. A proto způsobů jak vyléčit se máme k dispozici mnoho a žádný, ale jen jednu nemoc - člověka 21. století.

A tak pojďme pokračovat. Chcete rok 2010?

Máme se kam vrátit. Kdo neodvrhne své...
ivana Kozárová, 29.12.2009 11:25

Máme se kam vrátit. Kdo neodvrhne své kořeny,najde domov.

Odp: Máme se kam vrátit. Kdo neodvrhne své...
zvoník, 30.12.2009 3:32

Tak takhle mluví ,,můj" bezdomovec, když mu přispěji na živobytí více než dokáže okamžitě spotřebovat, a začne chlastat. Takže musím opatrně!

Odp: Máme se kam vrátit. Kdo neodvrhne své...
zvoník, 30.12.2009 3:34

Teda myslím jako téma Poety...

Odp: Máme se kam vrátit. Kdo neodvrhne své...
tlapka, 30.12.2009 14:25

S vracením nesouhlas. Kupředu Levá/Pravá - zpátky ni krok. Domov je tam, kde platí moje kreditní karta a funguje mobilní telefon. (Bohužel už na Slovensku nefungoval) ;-)

Odp2: Máme se kam vrátit. Kdo neodvrhne své...
ivana Kozárová, 30.12.2009 15:01

Jedna paní doktorka po zkušenosti,kterou jí připravili Aborigini v Austrálii tím,že jí spálili šaty,kreditku a mobil výměnou za to,že s nimi stráví kus života,našla svůj Domov právě díky tomu,že o tyhle cennosti na dost dlouhou dobu přišla. Kde domov můj? Tam,kde jsou lidi,na který je spolehnutí,zvířata,co mám ráda. A voda a vzduch a les. A to všechno mám jen díky Bohu.

Odp3: Máme se kam vrátit. Kdo neodvrhne své...
tlapka, 30.12.2009 17:12

To by se mi líbilo taky ale pochybuji že by mě někdo zadarmo živil. Jak se znám Mě určitě ne.

Odp4: Máme se kam vrátit. Kdo neodvrhne své...
ivana Kozárová, 31.12.2009 12:05

Živili se tam všichni kořínkama a klokaním masem. Paní doktorku naučili poznávat rukama zralost těch kořínků. Naučila se léčivé písně a telepatii. Vše,čím opovrhovala,posléze pochopila a přijala. Teď jakožto už bývalá psychiatra léčí problémy lidí aboriginskými metodami. Zvláštěpak písněmi.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
Mandlový chlebíček, 30.12.2009 11:10

Autor je zmaten, protože nezná Boha. Bůh je středem všeho dění, a vyřeší nakonec i zapeklitou situaci zde na zemi. Poetův článek je jen kýblem intelektuálních keců.

Odp: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
Sova, 30.12.2009 11:18

Souhlasím i nesouhlasím. Spouata lidí Boha nezná. Alespoň, že na světě je tolik mandlových chlebíčků, kteří šíří dál své přesvědčení :-)

Odp2: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
ivana Kozárová, 30.12.2009 11:37

Jo. Aspoň se nad tím zamyslí. Většina lidí tohle nechá koňovi:-(

Odp: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
tlapka, 30.12.2009 14:28

S Bohem ať si poradí Mandlový chlebíček Poeta najde zase řešení sobě vlastní.

Odp2: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
iva, 30.12.2009 14:41

A já říkám, že lezprdelka zůstane lezprdelkou. Nakonec jedině tak přežije, kdo si najde správnou prdel , která to má ráda neb to přímo potřebuje. Jedíně tak přežije optimisticky r.2010

Odp3: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
tlapka, 30.12.2009 17:17

Z toho plyne:
Lidé se děli na dvě skupiny: Lezprdi a nelezprdi. Nelezi nepřiežijou. Lezi se dělí na dvě skupiny: Jedni nenajdou správnou P a druzí najdou SP. Tento druh přežije. Zbývá to procentuálně vypočítat aby to bylo dostatečně fakticky podpořené.

Odp4: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
Mandlový chlebíček, 30.12.2009 17:29

Jenže když to domyslíme do konce, tak nepřežijou ani „lezi“. Tím myslím, že lezi mají omezenou délku života, stejně jako nelezi.

Odp5: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
iva, 30.12.2009 17:48

Já bych chtěla ještě než umřu vědět, jaké to je když vám někdo leze do prdele. Snad nikdy v životě to nikdo neměl zapotřebí, takže by mohli být všichni svobodni, kdyby byli všichni jako já. PO mistrovi jsem kdysi hodila botu a to mu lichotivě podlézali skoro i jeho nadřízení což je zvláštní. Takže mi podlézal a lezl do zadku jedině ten pojištovák a to pojištění sice úrazové platíme do synových 25let tak ještě 4 roky mám klid. Pak se možná někdo zas najde, ale já si teda už budu vybírat.

Odp6: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
tlapka, 30.12.2009 18:18

Jednoho svého šéfa když mě buz... jsem ohrožovala na životě, žduchala a nadávala do blbců a parazitů. Od té doby jsme byli kamarádi. Ony ty velké P... jsou poměrně zbabělé. Podobně jsem napadla vlastního švagra. Víckrát se mi to ale nestalo jen dvakrát.

Odp7: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
iva, 30.12.2009 23:55

To jsi mně celkem uklidnila. Já myslela, že to nezvládne jen takový blb, jako já. Mi to totiž vůbec nepomohlo a spíš to šlo se cmnou z kopce od té doby. Chtěla bych se naučit jednat bez emocí a nejde to.

Odp8: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
tlapka, 31.12.2009 9:57

Emoce skoro se u mě neprojevují ale když se stane útočím strašně.

Odp9: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
ivan, 31.12.2009 10:14

Strašně srší sršeň při přímém střemhlavém střetu se sršněma ze Strašecího, Strašnic nebo Strašic. Strašně se třesu. ;-)

Odp10: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
tlapka, 31.12.2009 11:45

zabíjím zuřivě známé zloduchy zvláště zaměstnance zdejšího zařízení.

Odp11: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
ivana Kozárová, 31.12.2009 12:09

Miluju mír! Mám málo možností mlátit.

Odp12: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
santiago, 31.12.2009 12:53

potěšeně pojídám pečené placaté prenatální podoby ptáků

Odp13: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
ivan, 31.12.2009 13:12

Zadej do zdejšího vyhledaveče ,,pan prsatý" ;-)

Odp13: *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
Juras, 4.1.2010 8:44

Poživačně přitom popíjím pěnivou pochoutku produkovanou plzeňským pivovárkem (sakryš - proč Dalešice nezačínají na p? ;-))

Jinak abych zas nepsala jen o...
iva, 30.12.2009 17:57

Jinak abych zas nepsala jen o vylučování a jeho orgánech musím napsat, že z článku jsem si odnesla poučný předposlední odstavec, jakoby výcuc z nějakých oshových myšlenek. Už je toho moc těch různých směrů a poučení. Co nám přinese rok 2010? Každopádně doufám, že dojde k velikému zvratu u voleb a že nevyhraje žádná z parlamentních stran. K tomu nám dopomáhej bůh.

Můj optimismus spočívá v tom, že vím...
Framont, 3.1.2010 16:08

Můj optimismus spočívá v tom, že vím, že sklidím i v roce 2010 jen to, co jsem sám někdy v minulosti udělal, nic víc, nic méně. Tak totiž fungují zákony tohoto vesmíru. Bůh se jim nemíchá do jejich působení, ani na mě nedohlíží, nemá to zapotřebí, vše vykonal tím, že tento vesmír a jeho zákony vymyslel...
Osobně jsem v klidu a již od roku 1999 se vědomě snažím žít podle pravidla „Buď dobrý a žij bezstarostně“...a protože vše, tedy i můj život, je o myšlenkách, tak se snažím pracovat jen s těmi pozitivními. A pokud se nějaké starosti i přesto ohlásí, tak je předávám k vyřízení Nejvyššímu...

Odp: Můj optimismus spočívá v tom, že vím...
zvoník, 4.1.2010 7:42

Celé to zní zajímavě, ale zároveň nepříjemně opojně až ďábelsky.
Lidský život není věčný, tudíž musí nést oběť. Nenese-li oběť tím, že se člověk snaží žít v optimismu bez starostí, musí někdo jiný tu oběť nést za tohoto člověka ještě navíc současně s obětí svou vlastní. Božství na zemi nelze uskutečnit v podobě člověka zrozeného z člověka bez oběti, a v tom blahobytu nebeskosti si tady na zemi jen tak žít. Z toho se pak stává pravý opak toho, co chceme, nebo spíš máme chtít, dosáhnout. A to přesně se bude dít v tom roce 2010 těm, kteří skutečnou oběť ponesou. A dokonce napíšu: Aniž chtějí! Kdo se staví vedle Boha se svými zásluhami, co všechno udělal sám pro sebe, aby žil v bezstarostnosti, se jenom rouhá! Člověk, který má mít před Bohem ve svém činění čisté svědomí života tak, aby mohl a musel v cestě následovat Krista, ten nemůže žít v dnešní době bez starostí o své bližní a jen sledovat jak roste jeho vlastní úroda nyní, kterou sel od roku 1999.
Ostatně páni politici to od té doby dělají s naším státem pro sebe samé také, a jak to zde vypadá...? Přesto je většina národa vzývá a volí jako bohy živé zde na zemi. Proto kolem sebe vidíme spoustu utrpení a ještě i v roce 2010 v hojné míře uvidíme!

Odp2: Můj optimismus spočívá v tom, že vím...
Juras, 4.1.2010 8:41

Nechápu, jaké náboženství vlastně vyznáváš. Křesťanský bůh nechce žádnou oběť. Jeho nejvyšším příkazem je, aby se lidi milovali. Navíc nechce, aby se nečím trápili, rád je zabezpečí, aby neměli starosti. Kdo mu nevěří anebo věří takovým bludům jako Ty, má to horší a dělá si to horší sám. A navíc to dělá horší i ostatním. Příklad je v bibli - židi následovali Mojžíše z Egypta a bezstarostně si putovali krajem (a mořem). Najednou zjistili, že nemají co jíst. A bůh se o ně postaral.

Odp3: Můj optimismus spočívá v tom, že vím...
ivana Kozárová, 7.1.2010 9:50

Jurasi,putování pustinou trvalo 4O let a bylo plné utrpení. Nebyla jen mana,byli i jedovatí hadi,- ostatně,když si na jednotvárnou manu stěžovali a reptali taky na nedostatek vody,poslal mezi ně Bůh jedovaté hady. Když prosili,aby hadi odešli,vytvořil Mojžíš měděného hada a podle božího pokynu ho umístil na tyč - hebr. signál - nes - ... Ta tyč s hadem byla umístěna na vyvýšeném místě,aby každý na ni dohlédl. A opravdu se stalo,že uštkl-li had člověka a ten se upřeně zadíval na měděného hada,ten zůstal naživu - viz 4Mo 21:5-9 Apoštol Pavel tato slova uplatnil na Krista Ježíše. Signálem je Ježíš.

Odp4: Můj optimismus spočívá v tom, že vím...
Juras, 7.1.2010 10:17

No jo, to jsou celí lidi. Těm se jeden nezavděčí :-)

Odp4: Můj optimismus spočívá v tom, že vím...
tlapka, 7.1.2010 10:23

Pravděpodobně Mojžíš věděl proč tak dlouho putují. Aby mezitím zahynuĺy dvě generace které vyrostly u Egyprských hrnců. Něco mi to trochu připomíná.. ještě 20 let, Havel to taky povídal.

Odp2: Můj optimismus spočívá v tom, že vím...
tlapka, 5.1.2010 16:08

S tím opakovaným obětováním začíná se mi to přestávat líbit. Taky dobře nevím, co je to „rouhání“ výraz není v přítomnosti dostatečně používán. Nemusím nutně trpět když chci někomu pomáhat.

Odp3: Můj optimismus spočívá v tom, že vím...
ivana Kozárová, 6.1.2010 17:16

Rouhání je neuctivé,urážlivé či zbytečné vyslovení Božího jména. Je to přestupek zakázaný třetím z Desatera přikázání. Termín pro něj je chilul ha-šem,zahrnuje také křivou přísahu a všechny výroky,které zlořečí Bohu a znesvěcují Jeho svaté jméno Ex: 22: 27, Lv 24:10-16

Odp4: Můj optimismus spočívá v tom, že vím...
tlapka, 7.1.2010 10:24

Nevezmeš jména božího nadarmo? Panebože co mám dělat... ;-)

Odp5: Můj optimismus spočívá v tom, že vím...
ivana Kozárová, 7.1.2010 14:07

Pánbůh není Jméno. JHVH,ve zkrácené podobě Jah, šem ha-meforaš ,tetragramaton, správně vyslovovali kněží v udobí prvního chrámu´ na Jom kipur.. kolem 3. stol byla správná výslovnost vypuštěna a nahražena slovem Adonai... Tetragramaton ale můžeš vidět i v Karlskirche ve Vídni nad hlavním oltářem,křesťané vesměs mylně předpokládají,že to je boží oko. Hebr. nápis nějak nevnímají,a už vůbec ne jeho smysl...
Je to docela dobrá ochrana před zbytečným znesvěcením...;-)

Odp3: Můj optimismus spočívá v tom, že vím...
ivana Kozárová, 6.1.2010 17:21

Termíny pro oběť jsou v hebrejštině korban - od kořene,který značí přiblížit a zevach - od kořene značícího zabít. Oběť přichází v §uvahu tam,kde není místo pro dar. On - Bůh - totiž,je vlastníkem Všeho. Takže Mu můžeme obětovat něco,na čem lpíme,něco,co považujeme za nejlepší,co máme, atp. On však miluje radostného dárce...;-)

Odp4: Můj optimismus spočívá v tom, že vím...
ivana Kozárová, 7.1.2010 9:36

Faktem je,že Nejvyšší obět´jednou provždy za lidi poskytl Jeho Syn. Jenže ta platí pro všechny,kdo tuto oběť respektují,věří v ni a stali se Ježíšovými otroky. Vypadá to asi dost podivně a archaicky,- kdo by dnes chtěl být otrokem,že? Snad nejlépe to vystihuje text krásné staré písně : Ježíši,Pane,Tebe miluji,neb Tys mě dříve miloval. Svou svobodu Ti daruji,bych se ti cele odevzdal. ---- všimněte si,nestandartního daru, - Svoboda to je. Kdo se nezřekne sám sebe,nebo - lépe řečeno,se o to nesnaží - toho se asi Ježíšova oběť netýká,ten žije pro sebe a taky sám v sobě umře.... Tak myslel Zvoník tu Oběť sebezáporu. Ne jako nesmyslnou askezi. Ježíš trpěl a jeho utrpení mělo smysl. My se často marně ptáme po smyslu svého trápení. Máme-li naději na Život po vzkříšení,věříme-li slibům Syna i Otce,platí pro nás slib.... On sám,jejich Bůh bude s nimi a setře jim každou slzu z očí. A nebude už smrt,křik,ani pláč,ani bolest. Dřívější věci pominuly... To viděl Apoštol Jan ,když byl ve vyhnanství na Patmu z rozhodnutí císaře Domiciána,který vyžadoval od svých poddaných božské pocty. Tyto pocty mu křesťané nemohli prokazovat. Janovi se ve vyhnanství zjevuje Kristus . Kniha Zjevení - sedm listů k sedmi obcím,líčí události na konci časů. Je známa spíše jako Apokalypsa - řec. Odkrytí - a končí Kristovým příchodem.

Odp5: Můj optimismus spočívá v tom, že vím...
tlapka, 7.1.2010 10:28

Chápu to ve smyslu formální logiky, ale mám obavu že něco radostně obětovat zrovna není u většiny lidí v popředí zájmu. CO s tím Ivanko ... ? I podle mé filozofie je správné udělat něco zadarmo pro společnost, protože ta je pro nás všechny stádní typy živočichů důležitá.

Odp6: Můj optimismus spočívá v tom, že vím...
ivana Kozárová, 7.1.2010 13:54

Taky se mi teď zrovna nechce nic obětovávat,ale pamatuju se ještě,že ty situace člověk občas prožije. Třeba při komplikovaném porodu. Nebo když někdo potřebuje Tvůj čas a Tobě utíká něco důležitýho a nakonec se na tu svoji důležitou věc vykvajzneš a obětuješ ten čas zdánlivému nesmyslu a za pár let zjistíš,že to bylo to nejlepší,co se dalo udělat...
Je lepší litovat,že jsme něco udělali,než litovat,že jsme to neudělali... Mám trápení celej život s tím, že jsem nepraktická a na spoustu věcí ouplně blbá. Přesto zjiš´tuju,že když se lidi octnou někde na rozhraní,jdou za mnou,až to jednomu bere zbytky soukromí... V okamžiku,kdy by si jeden myslel,že je to od něj obět´,co pro druhé dělá,ztrácí to sílu a snad i cenu. Když to ale přece,třeba uondanej udělá,dostane radost a má víc,než ten,pro koho to udělal... Jen to nefunguje tak,že se očekává nějakej profit. Ten nepřijde,přijde jindy,nečekaně a kolikrát na poslední chvíli,bouřlivě jako smršť pěknejch věcí. Mám to štěstí,že si nelámu hlavu starostma a ráda nechávám věci koňovi,jenž má větší hlavu. Celá rodina mi to má tradičně za zlé... Ale nakonec je přece psáno,že Marie zvolila lepší stránku,v Apokryfech to Čapek nádherně popsal. Marty si vážím,ale nechápu ji. Taky bych nevařila a radši seděla na hadrech a poslouchala,co Mistr hovoří. Když byly moje děti malé,k nelibosti manžela nás nacházel blbnout a hrát si v hromadách nevyžehleného prádla... Dodnes si na to vzpomínám,jaká to byla legrace a obávám se,že nejen já. Pak když taťka dorazil domů,bylo po legraci. Jednou takhle sedíme na koberci,chechtáme se,až nám tečou slzy a najednou čtyřletej kluk ze sebe vyrazí : Maminko,to bysme se nikdy takhle nechechtali,kdyby byl tatínek doma....
Proč tyhle reminiscence? Vždycky musí jít něco stranou,něco obecně dobrého,praktického,rozumného a třebas i cenného,aby se udržel člověk jako člověk,jako důstojnej,plnohodnotnej tvor,co rozumí legraci,dovede si ji dělat sám ze sebe a umí se vykašlat na okamžitej zisk.Když se tohle včas neudělá,budou se děti starat už jako děťátka o svoje pokladničky a rodičovstvo se bude moct těšit do starobinců. Pamatuju na to,jak jsem jim jejich plechové kasičky rozdupala,když jsem si všimla,že se stolu shrabujou drobné a strkají si je s dovolením babičky do kasičky. Oznámila jsem jim,že nemám na chlebíček,ani na máslíčko a všechny prašule jsem zkonfiskovala. A bylo po hamounění. Jeden se radoval,že máme zase na jídlo,ale ten druhej už drobátko litoval,bylo právě na čase. Odpusť,tlapko,já jen,že každej musí něco včas obětovat,aby zůstal člověkem....

Odp: Můj optimismus spočívá v tom, že vím...
ivan, 5.1.2010 20:32

Pěkné, jasné, srozumitelné.

" Kdo se staví vedle Boha se svými...
Framont, 5.1.2010 17:45

„ Kdo se staví vedle Boha se svými zásluhami, co všechno udělal sám pro sebe, aby žil v bezstarostnosti, se jenom rouhá!“
Ale o žádných zásluhách nebyla přece řeč. A rouhání? Čím? Nerozumím této větě...

Odp: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
zvoník, 5.1.2010 20:06

No, tak nevím, jestli mě zase někdo z vás zkouší...
Slušný příklad rouhání je, když např. R. Heydrych na svou hlavu nasadil korunu českých králů. Nechce se mi to vysvětlovat a zde polopatizovat na jiných příkladech.
O tom, že křesťanský Bůh nevyžaduje oběť není nikde psáno. Juras to má strašně zkreslené americkým křesťanstvím. Však víte, že kdos tak nějak řekl, že ,,co jste pro druhé udělali, mně jste udělali" . A v tom je všechno. Však sami víte, že dobré skutky se nedělají pro revanš nebo pro obchod, ale právě z té lásky k bližnímu. A udělat opravdu dobrý skutek je vlastně přinesení oběti. Jestli se někdo zúčastňujete mše sv., pak to tam máte úplně všechno polopaticky, pokud vnímáte. Pokud to funguje u všech lidí normálně, vrátí se vám to jako zpětná vazba a lidé se na sebe nemůžou zlobit. Je to hrozně jednoduché. Jenže to tak funguje i se zlem...

Odp2: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
Juras, 6.1.2010 17:43

Teď ještě potřebuju, abys mi vysvětlil, co je to americké křesťanství a jak mě mohlo zkreslit něco, co jsem posbíral v češtině (něco na netu, něco od duchovních, atd...).

Odp3: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
tlapka, 7.1.2010 10:29

Jurasi to je skutečně překvapení že jsi Americký Křesťan- musím si ověřit co je to zač ? ;-)

Odp4: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
zvoník, 8.1.2010 10:02

Velmi zjednodušené vysvětlení amerického křesťanství je:
My jsme s Bohem, Bůh je s námi, miluje nás, my milujeme jeho, tudíž jsme zajedno. Čili jsme totéž, co živý Bůh a děláme také totéž, proto v mnoha věcech rozhodujeme s Bohem! Bůh nám dal právo mu pomáhat a za něj rozhodovat.............. :-/

Odp5: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
Juras, 8.1.2010 10:06

Aha, takže hlavním rysem američkých křesťanů je, že jsou to zkratkovitě myslící hlupáci... Tak to s nima nemám nic společného :-)

Odp6: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
tlapka, 8.1.2010 11:54

To bych neřekla, spíše to nekomplikují různě pseudofilozoficky.

Odp7: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
Juras, 8.1.2010 12:53

To vysvětluješ zvoníkova slova nebo píšeš vlastní představu o amerických křesťanech?

Odp8: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
tlapka, 8.1.2010 12:54

To se vyjadřuji o to „zkrakovitém myšlení“ jelikož je někdy lepší bež to dlouhovedené myšlení.

Odp9: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
tlapka, 8.1.2010 12:55

Taky to zvoník divně překládá po slově „čili“.

Odp5: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
iva, 8.1.2010 10:27

To jejich plácání po ramenou mi jde na nervy. A to jejich Goodness aj lavjůůů. A myslí si něco o prdeli.

Odp5: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
Vlastimil Čech, 9.1.2010 12:12

Tak, pane Zvoníku, to je senzační vtip!!!:-):-):-)
Perfektně formulováno!!!:-):-):-)

Odp: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
zvoník, 5.1.2010 20:34

Ještě bych dodal, že když se podíváte na život lidský, je to celé oběť, když ho žijeme čistě. Pokud se vzpíráme oběti vlastním pohodlím, musíme zákonitě někde nebo někomu dělat zle. Myslíte, že to tak není?

Odp2: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
., 7.1.2010 10:29

Zvoníku, je to tak.

Odp2: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
tlapka, 7.1.2010 10:31

Život lidský je utrpení následkem snězení Jablka ze Stromu Poznání- není pravda? :-(

Odp3: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
ivana Kozárová, 8.1.2010 16:11

Život lidskej,poslušně hlásím,je tak složitej,že samotnej život člověka je proti tomu hadr...;-)

Odp4: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
zvoník, 9.1.2010 0:51

No, von byl Hašek taky pěkně vykutálenej...

Odp5: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
ivana Kozárová, 9.1.2010 13:17

A kulatej k tomu;-)

Odp3: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
ivana Kozárová, 9.1.2010 13:16

Jo,poznání špatného a dobrého,potažmo rozeznávání dobra od zla,tedy kompetence k tomu určovat si sám,co je dobrý a co ne.... Blahá doba,kdy se do toho lidi nepletli...

Odp4: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
tlapka, 11.1.2010 8:47

Problém jest když indiviuum rozhoduje co je dobré, vkládá do toho mimovědomě názor co je „dobré pro něho“.

Odp5: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
ivana Kozárová, 11.1.2010 10:19
Odp6: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
tlapka, 11.1.2010 11:21

Až když hodně vyspěje tak může uvažovat.. co je dobré pro ostatní bude taky dobré pro mě....

Odp7: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
ivana Kozárová, 11.1.2010 11:27

A když vyspěje natolik,že je vyspělej,utlučou ho ti nevyspělí pantoflem:-(

Odp8: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
tlapka, 13.1.2010 12:39

To je fakt, musí simulovat „nevyspělost“ aby se nelišil. Mockrát to tady bylo „kdo je jiný ten je podezřelý“. Největší chytrost je kde tu chytrost použít.

Odp9: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
ivana Kozárová, 13.1.2010 21:34

I král David dělal pomatenýho....;-)

Odp10: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
tlapka, 14.1.2010 11:36

A dnes jsou lidi kteří si z pomatenosti udělají živnost.

Odp11: " Kdo se staví vedle Boha se svými...
ivana Kozárová, 15.1.2010 12:51
Odp: ...
Alfons, 2.2.2010 13:52

To jako že stávající senioři nebudou
mět 13tý důchod a budoucí senioři-generace tvůrců videa vůbec žádný důchod? To je kůlový!!;-)

Odp2: ...
iva, 2.2.2010 15:38

:-) No anebo si někdo hraje na pánaboha a zapoměl, že čas letí jako blázen a myslím, že je čas odejít.

Odp2: ...
ivana Kozárová, 2.2.2010 19:00

Dyť to tady furt hlásám,že se na náměstích bude vařit polívka z brousku!:-)

Odp3: ...
Alfons, 3.2.2010 6:52

Kolik bude stát brousek až budou dnešní mladí v důchodu? :-(

Odp4: ...
ivan, 3.2.2010 7:40

Jeden Jüan-(žen-min-pi)

Odp5: ...
Juras, 3.2.2010 7:58
Odp5: ...
tlapka, 4.2.2010 8:54
Mládí zbystřete zrak!!!
Alfons, 7.3.2010 12:11

http://zlatakoruna.info/forum-6?from=zidnes
VI. Mezinárodní ekonomické fórum Zlaté koruny
Pod záštitou předsedy vlády ČR Jana Fischera
na téma
JSME NA ROZCESTÍ
Probudíme se, dokud je čas?
16. března 2010, 9:00 hod., TOP HOTEL Praha, Kongresový sál Praha
Aktuální stav české ekonomiky a vize pro budoucnost
..
Ing. Miloš Zeman, bývalý premiér české vlády, ekonom a prognostik. Co po nás zůstane?
....ono dokonce něco zůstane? To na tom nejsme tak špatně.

Mladým na vědomí
Alfons, 8.3.2010 6:43

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru