Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Musím být optimista 2010"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: Můj optimismus spočívá v tom, že vím...
zvoník, 4.1.2010 7:42

Celé to zní zajímavě, ale zároveň nepříjemně opojně až ďábelsky.
Lidský život není věčný, tudíž musí nést oběť. Nenese-li oběť tím, že se člověk snaží žít v optimismu bez starostí, musí někdo jiný tu oběť nést za tohoto člověka ještě navíc současně s obětí svou vlastní. Božství na zemi nelze uskutečnit v podobě člověka zrozeného z člověka bez oběti, a v tom blahobytu nebeskosti si tady na zemi jen tak žít. Z toho se pak stává pravý opak toho, co chceme, nebo spíš máme chtít, dosáhnout. A to přesně se bude dít v tom roce 2010 těm, kteří skutečnou oběť ponesou. A dokonce napíšu: Aniž chtějí! Kdo se staví vedle Boha se svými zásluhami, co všechno udělal sám pro sebe, aby žil v bezstarostnosti, se jenom rouhá! Člověk, který má mít před Bohem ve svém činění čisté svědomí života tak, aby mohl a musel v cestě následovat Krista, ten nemůže žít v dnešní době bez starostí o své bližní a jen sledovat jak roste jeho vlastní úroda nyní, kterou sel od roku 1999.
Ostatně páni politici to od té doby dělají s naším státem pro sebe samé také, a jak to zde vypadá...? Přesto je většina národa vzývá a volí jako bohy živé zde na zemi. Proto kolem sebe vidíme spoustu utrpení a ještě i v roce 2010 v hojné míře uvidíme!

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.