Malé úvahy o problémech kolem nás

Komentáře k článku

19.4.2010 23:06

Módní diktatura

Módní diktatura není zas až tak neznámý termín. V literatuře se objevuje čím dál častěji, protože módní diktatura nadnárodních podniků je jedním z neustále rostoucích problémů ve společnosti a netýká se jen dětí a mladistvých i když v této věkové kategorii je nejvíce nebezpečná, protože děti jsou v oblasti společenských vjemů nejzranitelnější.

Nadnárodní významné podniky mají v rukou moc ovlivňovat to jaká bude móda. Lidé si nevolí módu a podniky se nepřizpůsobují poptávce, ale podniky diktují to jaká bude móda, co se bude nosit a jak lidé budou vypadat, aby byli „in“. Individualita jedince je ta tam. Člověk by řekl: „Tak to nekupuj a nepřizpůsobuj se.“ To je ovšem neuvěřitelné psychicky namáhavá věc. Každý okolo vás to má a na člověka co módní vlnu ignoruje se společnost dívá s despektem a různé narážky jsou opravdu nepříjemné. Někteří se raději přizpůsobí módní vlně.

Především na základních školách je spousty, především dívek, nešťatných, protože nesplňují a třeba ani nemohou splňovat vzhledové limity uvedené v časopichech. Všechny ženy to vidí v médiích. Vychrtlá blondýna a svalnatej hezounek jsou vzorem správného muže a ženy. Především pokud používají melír, od této firmy, makeup od jiné firmy a další přípravky, které stojí velkou spoustu peněz. A o to tu jde. Především o zisk. Je to velmi důmyslný systém jak z lidí dostat peníze.

Je na tom postaven celý marketing. Aneb jak přesvědčit lidi, že výrobek, který tyto podniky vyrábí je pro lidi velmi potřebný. Nikdo krom mýdla, šamponu a toaletního papíru vlastně nic jiného nepotřebuje. Zkuste to říci třináctileté dívce a vyletí proti vám, že bez všech přípravků, které doma má se nedá žít.

Rád bych proto apeloval na lidi. Než něco koupíte, ujistěte se, že to opravdu potřebujete a že je to pro váš život nezbytné. Chci jen ukázat, že ani v této době a ani v demokratických zemích nežijeme bez diktatury. Nadnárodní podniky se nám nenásilně dostaly do našeho myšlení a využívají toho, že kosmetické přípravky jsou pro nás již samozřejmostí.

Móda je pro hlupáky.
Milan, 20.4.2010 10:27

Inteligentní člověk módě nepodléhá.
Ten, kdo pro místo užívání rozumu k řízení svého života raději napodobuje druhé, je ovšem k podléhání módě nucen; nic jiného mu stádní reflex nedovolí.
Proto je móda báječný rychlý ukazatel inteligence. Kdo je podle módy, je hloupý.
Kdo není podle módy, nemusí být ještě chytrý - může být jen nemajetný. Ale kdo je podle módy, ten je zaručeně hloupý.

Odp: Móda je pro hlupáky.
Juras, 20.4.2010 14:09

A rozlišíš, komu se móda trefila do jeho obvyklé vizáže? Když příští rok poletí rifle s šedou mikinou, tak o mně řekneš, že su hlópé... :-)

Neřeknu o Tobě nic,
Milan, 21.4.2010 9:19

protože to nepoznám.
To je slabina mé teorie: nepoznám, kdo je hloupý, protože honí módu, když nevím, co je módní. A já to fakt nevím.

Odp: Neřeknu o Tobě nic,
Juras, 21.4.2010 9:56

To já si myslím, že spoustu věcí poznám. Když se někdy předloni vyrojily u dam ty šaškovské boty do špičky, denně jsem jich aspoň pět potkal a musel se smát, jak si frajersky vykračujou. Z toho jsem poznal, že to je právě IN :-)

Jedna taková, měla bílé botky a špičky nejmíň o pět centimetrů delší než ostatní, se mnou nastupovala do šaliny. Musel jsem odolávat velkému pokušení, abych jí na tu špičku nešlápl. Ne že bych jí chtěl škodit, jenom mě zajímalo, jak by reagovala ;-)

Odp2: Neřeknu o Tobě nic,
Lipovan, 21.4.2010 18:36

Tak to ti řeknu naprosto přesně, protože jsem před šesti lety při vystupování z tramvaje o jednu takovou půlmetrovou špičku zakopl. Na moji omluvu „pardon“ asi čtyřicetiletá Madame reagovala slovy „debile hnusnej“. Měl jsem tehdy děsnou chuť se vrátit a na botu silně dupnout v místě, kde už Madame měla palec. Ale neudělal jsem to. Dnes už bych to udělal a s gustem.

Odp3: Neřeknu o Tobě nic,
Juras, 21.4.2010 21:40

:-))
Třeba schovávala dlouhej palec v té špičce ;-)

Co je to ta móda? To se myslí oblečení...
tlapka, 20.4.2010 13:04

Co je to ta móda? To se myslí oblečení nebo klobouk nebo ještě něco jiného? Dobré je jen to, co plní účel.

Odp: Co je to ta móda? To se myslí oblečení...
Jenda, 20.4.2010 13:20

Móda je hodně široký pojem. Když si nadnárodní podniky vzpomenou, tak móda bude třeba nosit natřený nosy na zeleno a oni to opravdu prosadí. Daj to do médií a za 3 dny budou chodit první lidi s nosama na zeleno. Klobouk plní účel ten, že nedostanete úpal. :) Myslim, že móda před sto lety a dnes je rozdíl. Dnes už není móda jen něco navíc, ale výrazně zasahuje do lidských preferencí.

Odp2: Co je to ta móda? To se myslí oblečení...
tlapka, 20.4.2010 18:09

To se mi nezdá, všichni běhají po městě v kalhotech a svetru nic elegantního jsem neviděla- asi nechodím na správná místa... ♪

Odp3: Co je to ta móda? To se myslí oblečení...
Juras, 20.4.2010 21:41

A co ty šaškovský boty do špičky? Nejsměšnější jsou dámy, které v tom lezou do nacpaně šaliny :-)

Odp4: Co je to ta móda? To se myslí oblečení...
Juras, 20.4.2010 22:33

mám na ysli něco takového. A to jsem viděl v reálu ještě horší :-)

Odp5: Co je to ta móda? To se myslí oblečení...
iva, 21.4.2010 7:52

Mně to vždy rozesměje jak to vidím na ženské. Třeba když jsem šla u nás do kanceláří. Já myslela, že už se to nenosí, ale někomu to asi vyhovuje. Ale v tramvaji jsem to ještě neviděla to možná bude i nějaká ochranná pomůcka.

Odp5: Co je to ta móda? To se myslí oblečení...
tlapka, 21.4.2010 13:55

Pozoruhodné. Bohužel jsem se Dámám ještě na nohy nedívala. Ovšem boty... ty roztodivné tvary jsem nepochopila, veliké podpatky.. skutečně se to líbí mužům ? Jednou dávno jsem se plata a holky říkaly „já v Ničem jiném neumím chodit !“ A statečně klopýtaly potácivým krokem.

Odp6: Co je to ta móda? To se myslí oblečení...
Juras, 21.4.2010 14:39

Veliké podpatky nevím, mě se líbí vysoké podpatky. ALe manželka nenosí podpatky vůbec a taky se mi líbí - prcek ;-)

Nedívala ses na nohy - a nikdys o žádnou tu obří kašpárkovskou špičku nezakopla ani nezatlapkala?

Odp7: Co je to ta móda? To se myslí oblečení...
tlapka, 21.4.2010 15:00

Jednou jsem byla v nějakých těch Podpatkách v divadle a domů jsem došla bosa s pantoflíčky v ruce.

Odp6: Co je to ta móda? To se myslí oblečení...
ivan, 21.4.2010 15:20

Lodičky se na tlapky blbě nazouvaj, proto je asi nenosíš. Tlapko, vysoké podpatky je přece ženská finta, zeštíhlují nohy, divím se, že o tom nevíš. Stejně to ženský dělaj jenom proto, aby mohly říkat kámoškám. ,,Holky viděli jste jak ten chlap po mně čuměl?" Bych ráda věděla co si myslí o mně myslí? ..

Odp7: Co je to ta móda? To se myslí oblečení...
Juras, 21.4.2010 16:14

A taky zmenšujou. Taková baba s desítkou nohou zkrátí podpatkem půdorysný průmět a opticky vypadá pomalu tak, že bys jí zkusil popelčin střevíček :-)

Odp7: Co je to ta móda? To se myslí oblečení...
tlapka, 21.4.2010 17:40

Noha sem, noha tam, krátká a dlouhá, stejně nosím kalhoty. To se mi k tlapkám hodí líp a taky se v nich tom nejen lépa utíká, ale i přelézají ploty.

Odp: Co je to ta móda? To se myslí oblečení...
Juras, 21.4.2010 14:59

Móda je krátkodobá záležitost, která nutí určité skupiny lidí dělat, mít nebo nosit něco, co by je jinak vůbec ani nenapadlo.Taková móda třeba je mít svůj blog a zveřejňovat na něm moudra. Anebo mít na zahrádce trpaslíka. (to už ale možná polevuje)

Móda může vzniknout spontánně anebo řízeně. O té řízené asi mluví Jenda v článku - jde o to zblbnout co nejvíc lidí a vytřískat na nich co nejvíc prachů, to je jasný.

Odp2: Co je to ta móda? To se myslí oblečení...
tlapka, 21.4.2010 15:01

Není možné že ta Móda souvisí se závistí?

už neplní účel
hortenzie, 20.4.2010 15:42

ta svíce; už je morálně i fyzicky zastaralá. Propustit bez uvedení důvodu a nahradit deseti mladšími komunikativnějšími kreativnějšími, více všeho schopnějšími svíčičkami, které dělaly auparky za velkou louží (: -). Ty jsou nejlepší (: -). A pozor na jejich barvy. Jedna je zakázaná. (: -)
K čemu dnes svítit ? Temno je třeba a temnota se šíří. V temnotě lezou jedovatí štíři. A lidem jejich cesty kříží. Oni mohou, protože jsou štíři.

Odp: už neplní účel
ivan, 20.4.2010 17:26

Protože jsou štíři, štíroviny šíří, do dáli i šíří, se lží se kříží. Ti jedovatí štíři, rudou pravdu šíří, pro ty rudé kecičky, jsou zde na pranýři.

Odp2: už neplní účel
tlapka, 20.4.2010 18:10

Je mi líto, že ještě neznám žádného štíra určitě jsou chytřejší než lidi.

Vyhýbám se
Lipovan, 20.4.2010 20:02

Snažím se módě spíše vyhýbat, ať už se jedná o oblečení, doplňky, nebo cokoliv jiného. Nejvíc mě naštve, když se momentální módní trend čistě náhodou protne s mým vlastním vkusem. Namátkou například drahé nepromokavé bundy, které jsou teď docela v kurzu. Naštěstí se vše v dobré obrátilo, neboť módní diktát svým ovcím velí koupit bundu červenou; když se rozhlédnete, snadno seznáte, že červená barva tohoto oblečení drtivě převažuje. Mohu tedy být spokojen, poněvadž sám vlastním zelenou, respektive khaki.

Já jsem takovej šupák od přírody...
ivan, 20.4.2010 21:12

Já jsem takovej šupák od přírody. Prostě na sebe vezmu cokoliv je po ruce. Celý život jsem ale nejradši nosil manchestráky, to i v době jeansů, kdy to bylo takřka pokládáno za společenskej poklesek. Pak přily manchestráky do mody a tak se mě najednou zdražily na někanásobek a skoro nešly sehnat. Nevím co se nosí teď a je mě to jedno, kdyby to náhodou byly manchestráky tak jsem podle poslední mody.

Odp: Já jsem takovej šupák od přírody...
tlapka, 21.4.2010 15:04

Nejlepší jsou plátěné ale takové ty co se nežehlí- možná spíše jsou nějaké umělé.

Chybný titulek
Juras, 21.4.2010 14:53

Titulek zní Módní diktatura, článek ale pojednává o diktatuře módy. Jestli je to skutečně obecně používaný termín, tak je vytvořen špatně někým, kdo neumí česky.
Možná by s ddalo říct módová diktatura, to by byl taky význam výstižnější.

Odp: Chybný titulek
tlapka, 21.4.2010 15:05

Problém může být v rodinách ... příbuzní: Co to nosíš? To se nenosí, proč si nekoupíš tamto... To je pak tragické. Jedné mé kamarádce diktoval manžel co má nosit, není to štrašný?

Odp2: Chybný titulek
Alfons, 22.4.2010 1:54
Odp. Odp.1.: Chybný titulek
Neuvedeno, 21.4.2010 22:09

Řekl bych, že lidé jsou různí.
Jedni se snaží jít s modou, protože se snaží být na úrovni a obávají se, že kdyby to takto nedělali, tak, že by je někdo pomluvil, že jsou chudáci a nemají na současnou úroveň oblékání.
Další jsou takoví, kteří používají oblékání s různými známými značkami, jako je to zatrhnutí. Protože si myslí, že tyto obleky jsou zárukou kvality.
Druzí chtějí svou výraznou modní novinkou na sebe upozornit. To jsou na příklad osamělí lidé, kteří by se chtěli seznámit.
Dál jsou lidé, kteří vyhledávají velice drahou modu, aby ukázali, že jedině oni na ní mají a ostatní, že si na takovouto modu musí nechat zajít chuť.
No a ještě jsou tací, kteří volí takovou to modu tuctovou, aby zanikli v davu a na sebe neupozorňovali.
Takže není moda jako moda.
Podobně je to s navoněním. Já na příklad, když okolo mě projde nějaká navoněná žena, tak se na ní podívám, protože ona tím navoněním dává najevo, že je vlastně k mání, alespoň si to myslím a tak se alespoń podívám, je-li to čupr děva.

Odp: Odp. Odp.1.: Chybný titulek
Alfons, 22.4.2010 1:56

Po sametu upadla kultura oblékání. Lidé chodí jako by byli na útěku do jeskyně. Začínají se o tom objevovat opatrné zprávy v mediích.

Odp2: Odp. Odp.1.: Chybný titulek
tlapka, 22.4.2010 9:31

Co si představuješ za kulturní oblek, vysvětli.

Odp3: Odp. Odp.1.: Chybný titulek
Lipovan, 22.4.2010 19:42

Přece stranická uniforma a církevní roucho.

Odp4: Odp. Odp.1.: Chybný titulek
Alfons, 23.4.2010 1:19

Nechápu proč VIPáci chodí v oblecích. Jsou to relikty z dob oblékání za totáče.

Odp5: Odp. Odp.1.: Chybný titulek
tlapka, 23.4.2010 9:11

VIP chodí v obleku jen do televize, jinak asi ne.

Odp6: Odp. Odp.1.: Chybný titulek
Lipovan, 23.4.2010 9:25

Ať si každý chodí oblečen, jak chce, nejsem katolík, abych kvůli tomu občany věšel a kradl jejich majetek. Osobně chodím oblečen většinou ve stylu outdoor, čili dražší kapsáče, větrovka a trekové botky. V Praze je to každému jedno, kromě toho tak chodí ohozena spousta dalších lidí. Tak mě napadá, že košili a kravatu jsem měl naposled přede dvěma roky a to na pohřbu. Počítám, že k jejich další použití dojde při stejné příležitosti. Lituju občany, kteří nosí oblek či uniformu, ať už povinně (např. policie či dopravní personál), nebo obecným zvykem - což jsou právě ti VIPáci.

Odp7: Odp. Odp.1.: Chybný titulek
tlapka, 23.4.2010 9:57

Vůbec nezávidím lidem, kteří se musí reprezentovat a chodit stále svátečně oblečeni.

Odp8: Odp. Odp.1.: Chybný titulek
Alfons, 25.4.2010 5:17

Jaká je zkratka pro nedůležité občany? FIP ? Tedy nižší kastu plazící se po zemi a leštící VIPákům boty a vynášejíci nočníky z pod jejich postelí atp.

Odp: Odp. Odp.1.: Chybný titulek
tlapka, 22.4.2010 9:33

Je to pěkný rozbor, Neuvy. Má společného jmenovatele: chorobnou závislost na mínění okolí.

Odp: ...
Alfons, 22.4.2010 12:37

To se mně líbí, je to elegantní. Konečně něco nového. Zde vede cesta k odtržení zkostnatělé mody.

Odp2: ...
tlapka, 22.4.2010 13:35

To znamená budeš nosit lodičky? Pošli foto.

Jendovi: Jen tak dál ! (:-(
"Koukám, a co nevidím", 22.4.2010 13:08

Jen tak dál Jendo. Podpoř pozitivní, úsměvnou a plytkou kulturu Svíce svými podobnými náměty. (: -(, tak si to mnozí svícaři přejí. Oni nechtějí mít problémy a nechtějí o nich ani slyšet, ani číst. Tedy do toho ! Na výběr Ti poskytuji další „nosná témata“ např :

POZITIVNÍ REALITA:

Jak zesměšnit přítele a sám se při tom báječně bavit. Zda chodit do kostela pravidelně nebo nepravidelně. Zda se milovat dvakrát nebo jedenapůlkrát týdně. Od které firmy je lepší kosmetika. Dovolená = báááječnéé téééma, opakuj do omrzení. Vaření:Jak připravovat kuře k večeři: pečené, dušené, restované, flambované, ála bažant, s přílohou thajského ovoce, se zmrzlinou, s a na víně ... můžeš opisovat celou kuchařku. Opékání klobásek a selete na zahradě. Jaká je lepší klozetová mísa např. růžová, bleděmodraá, zelinkavá a k tomu vzor obkládaček a vany. Chalupa, chaloupka, „pastouška“ a pod. jsou též svícařům milá témata, a hlavně pokud se budou moci trumfovat cenou takových a podobných nemovitostí.

BÁJEĆNÉ DĚTI: Jsou úžasné, inteligentní, studují na Harwardu, mají nádherné přítelkyně, nádherné rodinné domy, nádherné platy atd. ...

TAJEMNO: Zda existuje duše nebo ne, a v čem se skrývá. Nekonečno / konečno vesmíru. Mimozemšťané. Původ člověka z opice, Boží existence. Ďábelská existence. Andělská existence. Věštění budoucnosti z lógru. Antikoncepce pomocí krokodýlího trusu (zaručeně účinná !)

Báječné pracovní a rekreační zážitky z prozápadních zemí. a pod.
P.S.: Až tato rajsky pozitivní témata budou částečně vyčerpána, doplním další.
S podnikatelským pozdravem „ Mamonění čest ! “

Odp: Jendovi: Jen tak dál ! (:-(
Alfons, 22.4.2010 13:26

Kdo se neusmívá je škarohlíd a nemá v naši prosperující společnosti co dělat. Velké daně nevyvolávají našim podnikatelům úsměv na tváři a proto se všichni stěhují do úsměvných daňových rájů.

Odp: Jendovi: Jen tak dál ! (:-(
tlapka, 22.4.2010 13:37

Skutečně nechci problémy není to normální? Jaký problém probereme Koukale ?

Odp2: Jendovi: Jen tak dál ! (:-(
Juras, 22.4.2010 14:23

Jediné hluboké téma, na které má cenu se podle potečkovaného romantického koukala bavit, je požadavek na zaměstnání a nepropuštění koukající neromantické tečky. Jakékoliv jiné téma je plytká, jakákoliv jiná bolest není nic ve srovnání s ukončením romantikovy pracovní smlouvy ve zkušební lhůtě.

Romantik má holt smůlu. Lidi jsou k tomu účelu, aby se někam přicucli a nepustili se korýtka, vybaveni podstatně hůře než třeba klíšťata nebo pijavice.

Odp3: Jendovi: Jen tak dál ! (:-(
Alfons, 22.4.2010 16:16

Někteří lidé jsou už skoro jako politici a podobné stabilní profese. Ti jsou ale jaksi mimo zorné pole zdejších hrdinů-statečných sockobijců. Socky by chtěli jistotu. Tůdle! Ta je pro jiné, pro které se vždy výnosná trafika najde. Že Tlakpo? Plácni BLAF.

Odp4: Jendovi: Jen tak dál ! (:-(
Juras, 22.4.2010 17:28

Jsou na opačných pólech, ale vesměs stejní. Na jedné straně malá nenápadná pijavice, na druhé straně veliký nosorožec, který si dělá co chce. Jenom jednu výjimku vidím - předseda ČSSD není nosorožec, ale hroch ;-)

Odp2: Jendovi: Jen tak dál ! (:-(
"Koukám, a co nevidím", 22.4.2010 20:54

... třeba co žere Tvoje kočka a co a kdo nežere Tebe (: -). Kolik máš párů bot ? (: -)

Odp3: Jendovi: Jen tak dál ! (:-(
Lipovan, 22.4.2010 21:17

Proč tolik pláče, ufňukaná čárkotečko? Je fakt, že něco tak sebestředného jako čárkotečka se jen tak nevidí. Koukám, a co nevidím? Nový nick, staré nářky.

Odp4: Jendovi: Jen tak dál ! (:-(
"Koukám, a co nevidím", 22.4.2010 21:40

... starý Lipovan s novými hrubostmi. A už špatně vidí chudák ! Žádný pláč, žádné nářky, o čem to ten Lipánekmazánek mluví ? Asi ho už postihla stařecká dmence. (: - ) B ááá ječ n ééé ! (: -) Těšilo mne ! (: -) (- : ) ☼☼☼

Odp5: Jendovi: Jen tak dál ! (:-(
Lipovan, 22.4.2010 21:46

Slibuji ti, milý Romantiku, že při pohledu na svou výplatní pásku na tebe budu myslet. Abys z toho mého zaměstnání také něco měl, když se už nemůžeš podílet přímo.

Odp6: Jendovi: Jen tak dál ! (:-(
"Koukám, a co nevidím", 22.4.2010 22:07

... těším se na 3D telepatický přenos (: -). Budu se moci alespoň mlsně oblíznout a hladově polknout. (: -).

Odp4: Jendovi: Jen tak dál ! (:-(
Juras, 25.4.2010 9:25

Proč tam všichni té tečce připisují čárku? Taky nejseš čárkolipovan ;-)
Prostě tečka. Sebestředná tečka - krásně to sedí i geometricky. Lepší nick si koncentrovaná sebestřednost nemohla vybrat. :-)

Nebo sebestředná koncentrovanost?
Koncentrovat sebestředné tečky do jednoho kurníku, zabezpečit je zobáním a preventivními prohlídkami, nic jim nebude chybět a všichni budeme v pohodě :-)

Lepší nápad:
,, 25.4.2010 10:25

...Jourase vystřelit na Mars, a všichni od něj budou mít definitivně pokoj (: -).

Ono se to netýká jen módy a kosmetiky
Jana, 22.4.2010 18:23

Podobně jsme ovlivňováni ve všech oblastech našeho života. Vnucují nám, že musíme konzumovat určité potraviny a nápoje, trávit čas na drahých dovolených atd. atd.

Odp: Ono se to netýká jen módy a kosmetiky
Lipovan, 22.4.2010 19:57

Problém vidím v tom, že marketing je zpravidla velmi agresivní, přičemž je úplně jedno, zda používá přímého nátlaku v případě zaměření na prostodušší jedince, nebo rafinovaného podsouvání v případě občanů chytřejších. Koneckonců jde o samostatný obor s dlouholetým studiem a podporou některých psychologů. Prohlásit, že sám jsem vůči marketingovým strategiím imunní, by bylo velmi naivní. Možná bryskně pošlu jižně od zad pouličního dealera, který se mě zeptá, zda mám chvíli čas - tohle už dealeři pochopili, že alfou a omegou úspěchu je co nejdéle odkládat sdělení skutečného důvodu rozhovoru - nejlépe až po podpisu smlouvy, nebo dokonce vůbec. Ale prodejních taktik je spousta; není tajemstvím, že Google pečlivě sleduje a eviduje každé kliknutí svých uživatelů. Známý českokanadský web v takovém počínání shledává pikle Velkého Bratra a Nového světového řádu, nicméně dle mého soudu půjde i tentokrát především o peníze. Vysledovat zjevné preference jednotlivých uživatelů a za menší obolus tyto poznatky sdělit marketingovým firmám, které pak zvolí další postup, jak se dostat k financím těchto uživatelů. Nic víc, nic míň.

Všeho do času...
:-), 25.4.2010 10:39

Cucák nacucaný: podle sebe soudí ostatní lidi. Ať cucá dál; až se přecucá, tak praskne, a víc už ani nevzdechne.

Aneb výsledek naších diskusí s...
Tony, 1.5.2010 22:28

Aneb výsledek naších diskusí s yardassanem :-)
Hezky napsáno

reakce?
DotaPort.eu, 2.5.2010 12:22

http://www.dotaport.eu/forum/viewthread.php?forum_id=7&thread_id=676

<- aneb jak na takovoutu skvělou myšlenku zareaguje stádo „puberťáků“...

A já se ptám: dá se něco vysvětlit této odmítavé a nadávající skupině?
Podle mě nedá a proto tu jsou, byli a budou války... :-)

Odp: reakce?
Alfons, 2.5.2010 15:11

Až bude světovláda války nebudou. Proto musí být světovláda z jednoho centra.;-)

skupina na FB
Jenda, 24.5.2010 23:35

Rozhodl jsem se vytvořit skupinu na facebooku s tímto tématem. Vzhledem k tomu, že FB je velmi populární očekávám že tuto myšlenku pár lidí podpoří, aby poukázali ostatním na jeden ze společenských problémů. Pro trvale přihlášené uživatele FB můžete použít tento odkaz
Děkuji za případnou podporu.

Obrázek doby?
Lipovan, 13.2.2011 16:17

Pokud máte pocit, že jste módním diktátem přespříliš zasaženi, zatímco všichni kolem vás statečně odolávají, můžete se odreagovat zde. Po shlédnutí dokumentu zjistíte, že vaše osobní módní rigidita by se dala téměř krájet. Mimochodem, také děvčata ze štatlu sekundují více než zdatně. :-)

Odp: Obrázek doby?
Juras, 13.2.2011 20:03

To teda čumím, co to sleduješ.... Ale moc dlouho jsem to nevydržel... :-) Mám raději spíš tohle: http://www.csfd.cz/film/11907-trinacte-patro/

Odp2: Obrázek doby?
tlapka, 14.2.2011 8:04

Báječný film :-)

Odp2: Obrázek doby?
Lipovan, 14.2.2011 13:13

Vzhledem k činnosti na ČSFD musím mít poněkud širší záběr, nelze jinak. Pokud jde o dokumenty, nejraději sleduju venkovské momentky typu Nesvatbov, nebo Obec B. Jde samozřejmě o umění zaujmout a sdělit; v obci se nic zvláštního neděje, nelze využívat laserovou show, ultimátní zápasy, Modrou Šanci ani ksicht Džulí Roubrc, takže záleží hlavně na rejžovi, jak se k tomu postaví. Na druhé straně bytostně nesnáším havlistické multi-kulti kraviny, ze kterých smrdí na sto honů spoďáry Šimona Pánka. Úplným vrcholem jsou pak mnohahodinové dokumenty o šoa, to zvažuji zrušení koncesního poplatku. Ale třeba život ostravských marginálů, to je jiná. :-)

Odp3: Obrázek doby?
tlapka, 14.2.2011 15:59

Mám problémy s filmy, kde někoho hned na začátku zastřelí a já jsem ho ještě ani nepoznala. Taky ve rvačkách a střílečkách nerozpoznám, komu mám fandit. Tak se raděj nedívám.

Odp4: Obrázek doby?
Lipovan, 16.2.2011 8:47

A co filmy, kde se neustále prolínají dvě reality? Když jsem to poprvé sledoval, za půl hodiny jsem byl zralý pro návštěvu klinického psychologa. :-)

Odp: Obrázek doby?
iva, 15.2.2011 13:55

Místy se to nedalo vydržet. Chápu péči o zevnějšek může se to vymknout kontrole, ale co hned zas zakládat klub anachro- anarchofeministek. Nechápu to jejich rozebírání všeho a všech. A ta čísla...děsivé.

Toho blbce chtějí udělat presidentem...
ufonek, 14.2.2011 15:22

Toho blbce chtějí udělat presidentem , globalisté vytahují další loutku z rukávu .

Odp: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
iva, 14.2.2011 17:17

Koho zas nic nevím. Já bych chtěla Karla Gotta aby už dali s ním pokoj na slavíkách.

Odp2: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
ufonek, 14.2.2011 18:28

Šimona Pánka z ADRY , nebo jak se to jmenuje.

Odp3: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
iva, 14.2.2011 18:36

Všechno bude lepší než ten psychopat. je fakt uplně fuk, kdo tam či kde jinde je.

Odp4: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Platfus, 15.2.2011 13:14

Souhlasím. Jeho samolibost pan Klaus někdy dovede překvapit. Tohle mě docela pobavilo.

Odp5: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
iva, 15.2.2011 13:43

dík za odkaz

Odp5: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Juras, 15.2.2011 19:46

No to je teda blbost :-D

Odp6: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Lipovan, 16.2.2011 8:22

Privátní matematik je sice skalním voličem SSO, ale stačí jemně rýpnout do ODS a Juras okamžitě dostane elektrošok. Tak ti nevím, Jurasi, proč jen mám ten pocit - víš, ten POCIT - že ódéesák zůstane ódéesákem i na smrtelném loži? Véna Neomylný prý nedávno dokončil materiální definici levičáctví a jedním z atributů je i kuřecí řízek. Jakožto člověk, který za komunistického režimu studoval v Belgii a USA, to přece Véna musí vědět. Hned si ten řízek dám, aby měl pan Völkl radost. Chápu, proč velkovezír Véna nesnáší lékaře, ale to se stalo před mnoha lety a současní ranhojiči za to nemohou. Na smajlíka raději neklikej, Jurasi, aby tě neklepla ódéesácká pepka. Tak nějak totiž vypadají Vánoce za vlády ODS. :-)

Odp7: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
iva, 16.2.2011 8:45

:-)dobrý skladatel. Kolo štěstí končí 28.2.? Co myslíš, že vymyslí aby to pokračovalo až do dubna? Ukecá je Béda Trávníček.

Odp7: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Platfus, 16.2.2011 9:38

Nechci bejt hnusnej, ale kdo tomu člověku šlápnul do úsměvu ;-)?

Odp8: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Juras, 16.2.2011 10:21

Cikrt j takovej snad od narození ;-)

Odp8: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
iva, 16.2.2011 10:44

je to blbé, ale mohl by hrát ve filmu. Ve mně vzbuzuje lítost a zároven´je na něm něco zajímavého. V nějaké telenovele nebo filmu na tema vnitřní krása. Já teda nemám co říkat, ale na něm něco je co člověka veme za srdce a nesoudila bych ho podle tatíka on bude mít asi rozum na pravém místě.

Odp7: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Juras, 16.2.2011 10:18

Kdo podle Tebe (skalní paroubkovče) rýpnul do ODS? Četls vůbec ten článek? Podle tebe mi Klaus přivodil elektrošok tím, že pomohl shodit Topolovu vládu a zaškodil tak ODS? Někdy absolutně netuším, jakými spletitými cestičkami řídí myšlenky ta Tvoje ODSfóbie. Asi bys měl navštívit psychiatra - progresivnost nemoci a zhoršujícíse problémy Ti začínají přerůstat přes hlavu, čím dál častěji Ti přivozují zkratkovité , nelogické myšlení. Dokud není pozdě... :-)

Odp8: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Lipovan, 16.2.2011 10:52

Jsem sice osobnost s přetrvávajícími nedostatky v neformální komunikaci a výraznými sklony k využívání komunikace formální, jak praví mé profesní psychotesty, ale jinak má duševní integrita zůstává zcela zachována. Tudíž bychom psychiatra obtěžovali naprosto zbytečně, navíc má nepochybně v době (předsedy) vlády Miroslava Kalouska práce nad hlavu. Topol v jednom dokumentu pronesl kravinu roku, když prohlásil...koneckonců, je to zhruba v 51. minutě. Přemýšlím, jestli se Topol jako kretén už narodil, nebo se kreténem stal při přechodu z KSČ do ODS. Jinak samozřejmě oceňuji, pane Polák, že jste se (jako obvykle) chytil na primitivní flame. Na smajlíka prosím neklikat. :-)

Odp9: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Juras, 16.2.2011 12:54

To není primitivní oheň (nebo spíš bych to měl přeložit jako plamen od primitiva?). To je obyčejná fóbie :-) Jasně, že tvému laickému úsudku to může připadat zbytečné, ale rozhodně doporučuju zajít za ním dřív, než bude pozdě. To, co vždycky zpětně kamufluješ jako pokus vyvolat flamewar, je patologický výplod chybné činnosti psychiky.
Koukám, jak nízkou máš laťku v žebříčku kravin. Tu od Tebe jednoduše trumfnu: http://tubehned.cz/video/cCAMiDeCYEI/Uvoln%C4%9Bte-se-pros%C3%ADm-V%C3%BDroky-pana-Paroubka.html.

Není to tajné, zveřejnil jsem zde několikrát svůj email obsahující příjmení, ale stejně je Tvoje indiskrétnost nahrazující používání nicku neetická. Navíc ještě s ohledem na Tvou starostlivost. Jenom přeju Ivě, aby Ti taky nešlápla na kuří očko, připadá mi, že jí by taková nízká malicherná pomsta vadila víc :-)

Odp10: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Platfus, 16.2.2011 14:23

Myslím, že má Lipovan v povaze dělat si kolem nepřátele. Po Láďovi si nevím proč vybral tebe, asi by tě měl ten zájem těšit :-). Nevím proč ne třeba Ivana, ačkoliv se počítáte oba mezi příznivce SSO ;-).

Odp11: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
tlapka, 16.2.2011 14:59

Že byste měli taky někdy někoho pochválit. Chce to něco pozitivního.

Odp12: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
iva, 16.2.2011 15:29

Chválím cestu do lesa a studánku a taky ty ptáčky, co přežili tu zimu, chválím jakési dřevorubce co vykáceli špatné stromy a udělali pěkné zábradlí a schůdky v lese. Začíná mně srát moje závislost na internetu.

Odp11: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
iva, 16.2.2011 15:26

To by mohlo být zajímavé....Ten zas šlape na kuří oko mi, někdy:-)

Odp11: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Juras, 16.2.2011 15:26

Paroubkovec horší Paroubka ;-)

Odp12: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
iva, 16.2.2011 15:31

Kuš. No kvůli Paroubka jsem včera musela mýt nádobí, protože byl v Nikdo není dokonalý by mně zajímalo, kdo to sledoval mi se zvednul kufr.

Odp10: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
iva, 16.2.2011 15:21

Jste oba dva pakoši nechte toho. Nevím kdy jste si co řekli, ale ti politici za to fakt nestojí. Já asi začnu sprostě nadávat. Už tak mi není do zpěvu, ale šlapat na kuří oko někomu nebudu stačí mi když si vzpomenu na intriky v práci ještě ted se mi o tom zdává jsou to šílené sny. Ale zdál se mi nádherný nedávno, že jsem byla malá jako mladá.

Odp11: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Juras, 16.2.2011 15:41

To se Ti podaří, ani nevíš jak, šlápnout někomu na kuří oko :-) Navzájem se tady neznáme natolik, abychom věděli o všem, na co jsou ostatní diskutéři citliví.

V případě Lipovanovy ODS fóbie může být důvodem nějaká zhrzenost - ten princip, jakým psychiatr zdůvodňuje, že pan prezident Václav Klaus škodí ODS, protože je zhrzený, tak ten normálně funguje. Nekritický obdiv se po nějaké události změní v opačný extrém zatemňující mozek. Ze spousty rusobijců, kteří za komunistů nekriticky obdivovali USA, jsou nyní antiamerikanisté... Lipovanovy občasné úlety svědčí o tom, že mu ÓDS áci zdaleka nejsou lhostejní. Tipoval bych, že toho pro stranu dost obětoval a někdo ho nějak nečestně vykousal... nebo tak něco. Rozhodně tam musí být něco ve vztahu k ODS, protože ve většině jiných otázek mi Lipovan nepřipadá tak zaslepený a černobílý.

Mimochodem - pan psychiatr, který se snaží dokázat, že je náš prezident psychopat, se mýlí. Klaus podle mého názoru neškodí, nikdy škodit nechtěl a nikdy nebude škodit straně, kterou zakládal. Pan Klaus možná zaškodil ODS nepřímo - připadá mi, že rád zasolí lidem, které nemá rád. Proč neměl rád Mirka Topolánka, to nevím. Z médií mi připadalo, že Topolánek se snažil pro Klause dělat jen dobré a když bylo potřeba, vždycky ho podržel. Pan psychiatr je podle mého zralý na psychiatra. Takle diagnostikovat na dálku a ještě ktomu jen z mediálních zpráv - to je dost na palici.

Odp12: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
iva, 16.2.2011 15:44

No jasně. Chápu to, stejně mně nepřesvědčí nikdo mám svoje oči a uši.

Odp13: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
iva, 16.2.2011 15:46

NIKDO NENí DKONALý

Odp12: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Platfus, 16.2.2011 16:29

Ohledně Lipovana souhlasím. Něco takovýho v tom bude, nechme ho, třeba se nám sám rozvypráví...

V otázce našeho pana prezidenta bych to bral trochu odlehčeně. Psychopat je zbytečně silné slovo, řekl bych spíš samolibý narcis, který si užívá chvíle, ve kterých může uplatnit moc. V tomhle docela věřím tomuhle článku. Ale to je jedno, Jirka taky není zrovna sympaťák.

Ale dost bylo politiky, jenom se kvůli tomu zbytečně hádáme.

Odp13: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
ivan, 16.2.2011 17:11

Juzek je smyšlenkář a kecka který často mění přání v realitu, nebo ji aspoň důkladně přizdobí.

Odp13: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
ivan, 16.2.2011 17:29

Osobní profil Juzka.

Filosof, novinář, historik a hlavně Básník. Bááááásník. :-)

To mu potvrzuju!

Odp13: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
tlapka, 16.2.2011 17:51

Pravda. Já mám Klause docela ráda.

Odp14: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Juras, 16.2.2011 18:21

On je hlavně přezíravý k lidem, kteří plácají hlouposti. Nevysvětluje jim, co nechápou, prostě nebere hloupé řeči v potaz. Proto je pro nechápající zhrzence arogantní a sebestředný :-) Oni to většinou hodně nelibě nesou, potom mu říkají ješita, demagog a tak podobně. Je pravda, že jsem ho nikdy neslyšel říct žádný nesmysl nebo lež. Párkrát jsem si to sice myslel, párkrát mě naštval, protože se obul do někoho, koho jsem měl rád, ale časem mi došlo, že měl vlastně pravdu.
Posledních pár let byl veřejně zesměšňován zejména kvůli svému kritickému přístupu k EU a k otázce lidského vlivu na globální klima. Myslím, že těmto kritikům časem už dost sklaplo, jimi vytvořené mediální obrazy ale přežívají. Doporučuji pana Klause pozorně poslouchat a pečlivě jeho slova zvážit, než s nimi člověk začne halasně nesouhlasit.

Odp15: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Platfus, 16.2.2011 19:06

Dobře no, asi jsem jenom nikdy neměl dost chuti a sil naslouchat, nebo se začíst do publikací jako Rok prvníRok sedmý. To už se asi nezmění ;-). V otázkách ekonomiky je pan Klaus patrně kapacita, to ani nejsem s to posoudit, byť o samospasitelnosti světa volnou rukou trhnu mám svoje laické pochybnosti. Horší je, když se pan profesor pouští do oblastí mimo jeho specializaci a vyslovuje se k otázkám klimatu apod. Tam bych neřekl, že kritikům sklaplo, jenom jejich knihy nevychází v tisícových nákladech.

Odp16: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Juras, 16.2.2011 20:26

Volná ruka trhu je přirozený řád světa. Bez umělých zásahů. Nikoho nezvýhodňuješ a každý se snaží, jak umí, aby obstál. Je to jedna z možných cest k prosperitě. Úspěšní mají volnou ruku, neúspěšní, o které není zájem, zaniknou. Druhou otázkou k volnému trhu jsou nekalé praktiky. Kdyby se všichni chovali čestně, je volný trh nejspravedlivější systém.

Na opačné straně stojí regulace. Úspěšným zakážeš produkovat, méně úspěšným rozdáváš dotace, atd... Je to princip, v němž je vždy někdo zeshora zvýhodňován, ostatní se potom cítí ukřivděni.

Volný trh a regulace jsou opačné pojmy, v současném světě asi neexistuje možnost, aby jeden z nich výrazně dominoval. Myslím, že o samospasitelnosti světa volnou rukou trhu mluví jen Klausovi kritici. Pan prezident nikdy nic takového neřekl. Časem se z toho stal mýtus podobně jako překroucení původního „Já to na nich nepoznám, které peníze jsou špinavé“ na „neexistují špinavé peníze“.

Ohledně globální změny klimatu prezident od začátku říkal, že nikdo nepřinesl žádný věrohodný důkaz, že za oteplování může lidská činnost a přitom jsou lidé a zájmové skupiny, které nám všem chtějí odčerpávat veliké prostředky na „nápravu“. A že si máme dávat pozor na vyčůránky, kteří se k tomu tématu přichomýtli a snaží se je zneužívat ve svůj prospěch a osobní zisk. Kritické a nesouhlasné hlasy (a byly to hlasy i klimatologů), byly zlehčovány. Byla strašena veřejnost katastrofickými vizemi zničení světa, pokud nebude oteplování zastaveno. Přitom teplejší a chladnější období nastávala v historii země vždy, ještě ani člověk neexistoval. A pravda je taková, že teplejší období byla obdobím prosperity, chladnější období charakterizovaly hladomory. To jsou fakta, která snad zná každý ze základní školy a nemusí se nechat zblbnout několika manipulátory.

Odp17: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
iva, 16.2.2011 22:33

Jurasi jakto, že ta neviditelná ruka trhu funguje všude líp jak v ČR. Za tolik roků 21myslím a vymysleli geniální věc, že si budeme šetřit na důchod do soukromých penzijních fondů a když náhodou pojištěnec zemře shrábne to fond. Ty čísla mi nesedí asi je někde něco blbě.

Odp18: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Juras, 16.2.2011 23:07

Jak souvisí důchodová reforma s volným trhem? To je právě ta regulace. Kdyby to nechali na volném trhu, tak řeknou - nezajistíme nikomu nic, co si každý sám našetří, to ve stáří bude mít.

Jinak nevím, odkud bereš jaké informace, ale našetřené peníze v peněžním ústavu jsou předmětem dědictví. Jediná možnost, jak by mohla rodina o nějaké peníze přijít, by snad byla v případě, že by někdo požádal o vyplácení penze a vzápětí zemřel. Nejsu na tu oblast odborník, ale myslím, že jenom tak by mohli dědicové přijít zkrátka. Výsluhová nebo starobní penze se čerpá z prostředků které do fondu naspořili pojištěnci. Její výše je vypočítaná tak, aby to nějakým způsobem pokrylo předpokládaný věk dožití. Kdo umře dřív, vyčerpá méně, naopak kdo umře později, dostává penzi pořád, i když třeba nakonec vyčerpá víc než kolik naspořil. To je situace srovnatelná s průběžným důchodovým systémem. Když člověk v průběžném důchodovém systému zemře brzy po nástupu do důchodu, taky se mu přestane vyplácet důchod a dědicové nic nedostanou (a můžeš říct, že to shrábne stát).

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
ivan, 16.2.2011 23:48

Myslím, že spravedlivá by byla zajišťovací dávka, tedy všem stejně. Důchodové úřady by takřka ztratily smysl. Vycházím z toho, že důchod je solidárním systémem a nikoliv spořícím. Jaký má smysl více přispívat a více dostávat, tohle je princip spoření a ne solidarity. Solidární je nenechat déle žijícího člověka chcípnout mrazem v nuzotě, ale ne dobře situovanému ještě po dlouhá léta poskytovat životní nadstandart, navíc vzniklý z aktuální práce současných pracujících. Spravedlivé by bylo, aby si každý na svoje stáří našetřil sám, pokud si chce držet někdo vyšší úroveň tak se musí vzdát za svého pracovního života nějakých radovánek ve prospěch svého stáří. Medicína by to nazvala finanční autotransfuzí. Přál bych si žít ve státě o kterém bych ani nevěděl, že ho mám. Smysl státu bych viděl v pomoci lidem kteří se nedokáží uživit vlastní pomocí. Prostě by je stát zaměstnal na výstavbě vlastních, většinou síťových staveb a údržbě toků a na údržbách a obnovách zařízení potřebných k provozu státu. Jinak stát takřka k ničemu nepotřebuju a byl bych tuze rád kdyby i on mě považoval za svého sirotka.

Odp16: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Juras, 16.2.2011 20:28

Jo a mimochodem - o globální změně klimatu si od začátku myslím, že to je humbuk. Když jsem se postupem času dozvěděl, že si to myslí i pan Prezident, potěšilo mě to, kvůli němu jsem názor neměnil. :-)

Odp17: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
iva, 16.2.2011 22:27

O globálním oteplování nebo neoteplování se přít je to samé, jako by ses přel o tom, jestli je bůh nebo není. To přeci nikdo nemůže s jistotou říct. Jsi snad tak chytrý jako Klaus?že všechno víš a jediný máš pravdu.

Odp18: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Juras, 16.2.2011 22:56

To ses právě zařadila názorově ke mně. Přestože to nikdo nemůže říct s jistotou, našli se lidé, kteří požadují, aby se utrácely miliardy peněz na boj proti němu. A dost z těchto lidí vlastní firmy, které nějaký ten boj proti oteplování realizují (a mají z toho zisky). A mně se nelíbí právě to, že si někdo našel výnosné téma, na kterém rýžuje peníze a přitom to nikomu jinému není možná k užitku.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp15: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
ivan, 16.2.2011 21:07

Já se přidávám k Jurovi. Myslím, že jsme ještě nikdy neměli prezidenta který by tak důsledně hájil a prosazoval zájmy republiky tvořenou zeměma, státem a jeho společných atributů.

/ symboly, měna, právní řád- ústava, územní celistvost/

Přitom mně samému je republika docela ukradená, nemám žádné teritoriální ani národnostní cítění a bojovat bych za ni určitě nechtěl, stačilo, že jsem musel. Klausovi neodpouštím Oposmlouvu, která umožnila části modrošedé špíny si podat ruce s oranžovošedou špínou a utvořit tak skrytou koalici velkozlodějů se silným místním vlivem. Je divné, že já Klause chovám celkem v úctě, zatímco vlast milující češi a moravané se slezany mu nemůžou přijít na jméno, přestože ze všech prezidentů co jsme kdy měli stojí nejpevněji na pozici vlasti a státu.

Odp16: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
iva, 16.2.2011 22:30

Ze všech prezidentů je nejvíc stranický . Z největšího Odesáka udělali nestranického prezidenta, k popukání. A ještě že ho podruhé zvolili za přispění komunistů myslím tak nějak to bylo. No už jen dva roky a bude pokoj snad se jednou dovíme perličky ze života jeho velomožnéhopanstva.

Odp10: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Lipovan, 17.2.2011 9:22

Jaká indiskrétnost? Molík byl díky své neopatrnosti odhalen a usvědčen, ale tvůj e-mail zde uvádíš ty sám...tak se už rozmysli, co vlastně chceš. Jinak s ODS nemám pranic společného, vlastně částečně ano; jednou jsem něco odklikl jistému Kožušníkovi, poněvadž jsem s tím souhlasil a od té doby mě to ódéesácké hovado zásobuje spamy. To je jediný případ, kdy jsem se zapletl s tímto zločineckým spolkem. Takže můžete i s Plattfußem klidně spát, moje ódéesácká minulost se nekoná či nekonala. Tož tak. :-)

Odp11: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Juras, 17.2.2011 10:55

To je jedno - kdybych chtěl, aby se mi říkalo pane Poláku (a lidi, kteří neumí česky říkají pane Polák ;-)), dal bych si nick „pan Polák“. Používat část emailové adresy k oslovení účastníka diskuse je trochu neslušné a trochu hloupé. Taky riskuješ, že se netrefíš.

Odp11: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Juras, 17.2.2011 10:56

Seš dost křehká nádoba, když s tebou dokáže takhle zacvičit pár spamů od jednoho Kožušníka :-)

Odp12: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Lipovan, 17.2.2011 11:01

Souhlasím s každým tvým slovem. Včetně těch doposud nevyřčených. :-)

Odp7: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Juras, 16.2.2011 10:35

Nepochopil jsem to s těma vánocema. Ty vypadají pokaždé stejně, ať je u vlády kdokoliv. Cos tím chtěl asi říct?

Odp8: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
Juras, 16.2.2011 10:38

Ja, už mi to došlo. Nechtěl nic říct, to byl jen bezduchý projev Lipovanovy fóbie.:-)

Odp8: Toho blbce chtějí udělat presidentem...
iva, 16.2.2011 11:16
Opět k tématu
Lipovan, 17.2.2011 9:47

Vrátil bych se ke svým obtížím s botami. Jak jsem již uvedl, veškerý osobní problém s obuví by se dal vyřešit výběrem dvaceti tisíc korun, návštěvou nejbližší prodejny a zakoupením dvaceti párů Prestiží. To představuje pohodlnou obuv do konce života. Proč tak tedy neučiním? Protože na to nemám koule, milé děti. Podobně jako jiní čtenáři se také kasám, kterak jsem imunní vůči názoru ostatních, ale ke skutečné imunitě mám ještě hodně daleko. Prostě bych nesnesl přezíravé pohledy, úsměšky, nebo dokonce kritické poznámky ze strany svých spoluobčanů, vesměs neužitečných hovad, kterým nedlužím ani korunu a kteří by mě bez mrknutí oka vhodili do lví klece, jen aby byla prča. Prostě to tak je a nemá cenu úskočně blábolit. Uvedený počin s koupí Prestiží by se tak dal označit za symbolický milník, jehož realizací konečně budu moci prohlásit, že nepodléhám módní diktatuře a paralyzujícímu moravskému prokletí, zvanému co by tomu řekli lidi. Skutečně obdivuji občany, kteří na ostatní kolem sebe zvysoka se®ou a Prestiže spokojeně nosí. Potkávám i takové. :-)

Odp: Opět k tématu
iva, 17.2.2011 10:09

Prestige kdysi byly jen podpoltové zboží. Já nedám dopustit na značku Reebok a to si teda nemůžu vybírat, protože mám dost silnou nohu teda širokou a někdy se mi zvětší když zadržuju vodu. Prestige jsou jednak nezničitelné a sedí moc dobře, jenže já kupuju takové boty jednou za pět let a tak nevím, jestli se ted vůbec ještě prodávají nebo jestli něco nezměnili. Nejde mi o značku, ale dokonce se dají za 1000kč pořídit tenisky dobré. Jaks tu někde psal o tom nakupování po zhlédnutí cen jsme se rozhodla, že našetřím na tu Paříž. Nebo to byl Santiago.

Odp2: Opět k tématu
iva, 17.2.2011 10:10

Prestiga ne tam mělo být Reeboky prestige ani nevím už jak vypadají naposle jsme si je kupovali v 89.

Odp3: Opět k tématu
iva, 17.2.2011 10:12

Jo ony jsou futr stejné. Já bych je nemohla protože mi dělají velkou nohu:-)No a je fakt , že kdybych viděla někoho s těma botama myslela bych, že jsme v roce 1989

Odp4: Opět k tématu
iva, 17.2.2011 10:15

Vlastně nedělaly mi velkou nohu, ale v tom místě, kde se bota ohýbá se po roce odělá vráska a nakonec díra. Reeboky jsou lepší střihově.

Odp: Opět k tématu
Juras, 17.2.2011 22:33

Nic jiného než prestige nenosím. A tu zálibu zdědil i synek. Synek si kupuje černý a já mám radši bílý. I když se o ně nestarém a po krátké době jsou trochu hnusný :-)

půjčka
AMANDA AFREDO, 1.4.2018 7:22

půjčka! úvěr!! půjčka!!!Hledáte seriózní a akreditované soukromé půjčky společnost, která poskytuje půjčky pro životní příležitost.Nabízíme všechny druhy úvěrů v velmi rychle a snadno, osobní půjčky, půjčky na auta, hypoteční úvěry, studentské půjčky, podnikatelské úvěry, investiční úvěry, konsolidaci dluhu a mnoho dalšího.Jste byly odmítnuty bank a jiných finančních institucí?Potřebujete konsolidační půjčku nebo hypotéku? Vypadat, už jsme tady, aby všechny své finanční problémy věcí minulosti.Půjčujeme fondů na jednotlivce a společnosti, které potřebují finanční pomoc ve výši 2 %.Žádné číslo sociálního pojištění vyžadováno a žádná kontrola kreditu nutná, 100 % zaručena.Chci použít toto médium vás informovat, že jsme poskytovat spolehlivé a podpůrná pomoc a budeme rádi vám úvěr.Pošlete nám e-mail na: (amandaafredoloan42@gmail.com) Chcete-li požádat o půjčku

Nabídka půjčky
Ferdinand Leo, 23.10.2019 0:34

POTŘEBUJEŠ PŮJČKU? POKUD ANO E-mail: Ferdinandleofinance@gmail.com: ZA VAŠE ÚVĚROVÉ DNES jsme NA VAŠE SLUŽBĚ.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.